Otevřený dopis ministru zdravotnictví

22. 02. 2011 | 11:32
Přečteno 8895 krát
Postup vedení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady vůči předsedovi LOK Martinu Engelovi je neakceptovatelný. Takovými způsoby jednání se Česká republika přibližuje Barmě a Bělorusku, kde se nezávislí odboráři potýkají s rozsáhlou perzekucí.


Vážený pane ministře,


děkuji Vám za konstruktivní přístup a ochotu nalézt konsenzus při jednání s představiteli Lékařského odborového klubu a České lékařské komory v posledních týdnech. Díky nalezenému kompromisu byly zájmy pacientů ochráněny.

Vzhledem k tomu, že jako ministr zdravotnictví sám dbáte na dodržování lidských práv a občanských svobod, zajisté si uvědomujete, že postup vedení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady vůči předsedovi LOK Martinu Engelovi je neakceptovatelný.

Takovými způsoby jednání se Česká republika přibližuje Barmě a Bělorusku, kde se nezávislí odboráři potýkají s rozsáhlou perzekucí.

Vážený pane ministře, žádám Vás, abyste se zasadil o to, aby se v nemocnicích, které spadají pod přímé řízení Vašeho ministerstva, obdobné protiodborové postoje neopakovaly. Z kroků vedení FN Královské Vinohrady by měly být zároveň vyvozeny patřičné závěry.

Při dodržování základních občanských a odborových práv byste se, pane ministře, neměl nechat zastrašit výpady poslance Borise Šťastného ani poslance Marka Šnajdra, z jejichž jednání je zcela zřejmé, že je vedou pouze a jen nízké pohnutky msty za to, že někdo projeví své občanské postoje a prosazuje svá zaměstnanecká práva.

S pozdravem

Milan Štěch
předseda Senátu PČR

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jonáš napsal(a):

Zatímco vás vedou vysoké pohnutky vysokého postu.
22. 02. 2011 | 11:42

P.Kvapil napsal(a):

Štěchu ty si mě rozesmál. Kdyby jsme byli v Barmě tak Engel dávno visí na lampě. To že někdo dá výpověď a tím ukončí svoje zaměstnání nemá s režimem nic společného.
22. 02. 2011 | 11:44

Petr z Tábora napsal(a):

V průběhu akce D-O se ukázalo, že Lékařská komora je béčkem lékařských odborů. Takže na senát už zbývá to "céčko". Jste aktivnější než vlastní lékařské odbory, od těch jsem stížnost nezaznamenal.
Navíc je lidsky pochopitelné a pro oba pány přínosné, když spolu nebudou na jednom pracovišti. Panu předsedovi navíc nezaměstnanost nehrozí, což se nedá říci o těch našich půl milionu nezaměstnaných - těch je mi líto, ti mají úplně jiné starosti.
22. 02. 2011 | 11:45

Hmmm napsal(a):

Nechápu. Když jako zaměstnanec dám výpověď a ke konci výpovědní lhůty si to rozmyslím, tak přece nemůžu čekat, že mě můj skorobývalý zaměstnavatel vezme zpět ? Nebo mají někteří zaměstnanci další práva o kterých nevím ? Pro nás většinu normálních zaměstnanců platí "Chceš odejít za lepším a nelíbí se ti tu ? Tak si jdi".
22. 02. 2011 | 11:49

Jana Pechová napsal(a):

Pane Štěchu, domnívám se, že pláčete krásně, ale na cizím hrobě. Ani ministr nesmí trestat člověka za postoj, nadto je-li ten postoj opřen o platnou legislativu.
Doktor Engel šel do rizika, vedení FN Vinohrady mu to dalo 'vyžrat', ale udělalo to s pomocí zákonů. Podobně nyní dává doktorům 'po hřbetě' vedení nemocnice v Uherském Hradišti. Chcete, aby ministr Heger přiměl nepřátelsky naladěná vedení nemocnic k jinému pohledu na věc. To nejde. A je dobře, že to nejde, i když po celou dobu fandím doktorům.
22. 02. 2011 | 11:54

jarpor napsal(a):

Pane předsedo,

Minulý blok jste zakončil :
"Přeji si, aby lékaři společně se zodpovědnými politiky zůstali nadále na straně občanů."

Je mi líto, ale srovnávat dopady vlastního rozhodnutí jistého pána, s perzekucí V Barmě a Bělorusku, to jste se projevil jako politik naprosto nezodpovědný a konáte naprosto v rozporu s tím co jste si přál.

Po přečtení Vašeho otevřeného dopisu se mi jaksi mimoděk vybavila jistá reminiscence s peticemi pracujících občanů za probíhajícího jistého soudu, s jistou paní Horákovou.

Více slov netřeba. Co zamená "vyvodit patřičné závěry" je zřejmé. Zasáhnout do pravomocí tam, kde pravomoc ministr nemá. Nemá pravomoc zasahovat do personálních otázek, příslušejích dle příslušných ustanovení právních předpisů určeným členům vedení společnosti.
Pan ministr samozřejmě odvolat, jinak řečeno, vyhodit pana ředitele, může.

Hezký den
22. 02. 2011 | 11:55

Sladký napsal(a):

1.Výpověď byla podána k 1.3.O11. Doposud tedy nenabyla platnosti.
2.Seznamte se z podrobnostmi-naprosto nejasnými-ohledně nástupu oné lékařky.
3.Postupujete přesně podle tradiční české logiky- když já nemám ,ať nemá ani druhý. Místo toho byste se měl snažit vybojovat si postavení a plat podle svých představ.
4.Uznejte sám,že to celé NAPROSTO JEDNOZNAČNĚ vyhlíží jako prachobyčejná špinavá msta.
5.Lékaři prohlásili že odejdou, pokud nebude zvýšen jejich plat.To se stalo,proto není k odchodu důvod.Je složité to pochopit?
22. 02. 2011 | 11:57

David napsal(a):

Bohužel takové postoje se opakovat budou, pokud nebudou potrestány.

Že se jedná o mstu vidí i každý blbec.

Je potřeba ředitele Zemana vyhodit.

On, kdyby ještě více mohl, tak by se s námi taky nepáral.

Jinak je třeba zdůraznit, že za většinu problémů ve zdravotnictví mohou právě

ředitelé nemocnic

- dobře placení manažéři, kteří za lékaři posílají své "kulichy". Jen falešně předstírají, že o korupci, v právě jimi vedené nemocnici, nic neví.
22. 02. 2011 | 11:59

Sladký napsal(a):

Jarpore, už mnohokrát jsem charakterizoval vaše příspěvky.Vaše žonglování se slovíčky,překrucování významů,polopravdy a pod. mohly být i legrační.Ale srovnávat Štchův dopis a Engelův případ s případem Horákové,to vyžaduje opravdu silný žaludek a velikou dávku buď hlouposti,nebo bezostyšné drzosti.Hloupý stoprocentně nejste.Naopak, spolu s Hanah jste jediní dva pravičáci,o nichž mohu bez váhání konstatovat vysoce nadprůměrnou inteligenci.
Tím hůř pro vás.Na rozdíl od těch méně vybavených dobře víte,o co jde a co děláte.
22. 02. 2011 | 12:01

Sladký napsal(a):

David-přesně tak. I naprostý hlupák musí bez sebemenších problémů pochopit, že jde o ubohou a trapnou mstu.Inteligentní darebáci budou srovnávat ty, kteří na to upozorňují s "hlasem lidu" v padesátých letech.
Nechtěně tím upozorní na skutečnost,že mezi chováním vládnoucích v oněch letech a těch současných existuje jistá podobnost.
22. 02. 2011 | 12:05

mirekP napsal(a):

To Sladký:
Výpověď byla podána k 1.3.2011 a nebo je to tak,
že pracovní poměr končí 1.3.2011 ?
Potom se nedivte řediteli nemocnice, že si musí již
dopředu sehnat nového zaměstnance. Jako odpovědný
vedoucí to těžko bude řešit až v době, kdy je místo
prázdné.
Pan doktor svoji vůli projevil právě podáním výpovědi.
22. 02. 2011 | 12:10

george napsal(a):

Sladký, moc všeobecné inteligence jste asi nepobral. Jinak by jste nemohl tvrdit, že výpověď nenabyla dosud platnosti. Už vás dopředu lituji, pokud si to budete myslet v případě, že podáte výpověď vy. Výpověď platí ode dne jejího doručení zaměstnavateli. A pak už to není na vás, ale na zaměstnavateli, jestliže vaši případnou žádost o vzetí zpět vezme, nebo ne. je třeba koukonout na zákoník práce, který mimochodem schválili i odboroví bossi. Dopis Štecha je typický pro komouše, stačilo tehdy zvednout telefon a ředitel by letěl, dnes může jenom psát dopis.
22. 02. 2011 | 12:10

jarpor napsal(a):

Skadký

Víte pane Sladký, povídejte co chcete.
Napíšete-li :
"1.Výpověď byla podána k 1.3.O11. Doposud tedy nenabyla platnosti."
nezbývá, než Vám napsat, že píšete hloupost. Výpověď je platná, běží výpovědní lhůta která znamená, zaměstannec jež výpověď podal, je v zaměstnaneckém poměru do 28.2.2011 včetně.
1.3.2011 nemá ani on k nemocnici, ani k nemocnice k němu žádný smluvní vztah.

Když nechápete výše uvedené, je mi šumafuk jak na Vás působí mé srovnání dopisu s peticemi, protože onu vazbu, lépe reminiscenci, nepochopíte nikdy. Dle mého, toho prostě nejste schopen. Váš výrok, jež jsem citoval, jsou pro mé tvzení důkazem.

Hezký den
22. 02. 2011 | 12:17

Odborová centrála ČR v Senátu napsal(a):

Konečně odbory ukázaly ostatním odborům jak se má správně postupovat a kulichy pěkně legálně na centrální úrovni voškubat.

Nemocnice přijaly do pracovního poměru během odborové akce nové lékaře, aby se připravily na nejhorší.

Pokud budou všichni lékaři co podali výpověď přijati zpět v rámci akce DĚKUJEME ODEJDĚTE bude rázem v nemocnicích minimálně o 35% lékařů více než bylo!

A to byl základní účel odborového boje - rozmnožit svůj počet! Nabraní lékaři se také leknou a vstoupí do odborů!! A budou odborové příspěvky pěkně doma.

Bravo pěkná odborová kulišárna.
22. 02. 2011 | 12:20

vmk napsal(a):

Protiodborové postoje? A pokud by odmítli již přijatou novou lékařku, měla by nastoupit liga feministek? A pokud byl přijat nový mladý lékař, bojoval by někdo za to, že i mladí musí dostat příležitost jak získat zkušenosti, kdyby mu nástup zamítli? Nezavání neporušitelný závazek zpětného návratu naopak nehorázným požadavkem preferencí odborářů? Jednak si zaměstnavatel může z uchazečů vybrat a dvak je výpovď vždy rizikový krok. Pokud si zajistím "imunitu" proti výpovědi, je pak výpověď jen teatrálním gestem. Doufám, že doby, kdy odbory diktovaly jsou již pryč. Obecně souhlasím s tím, že si nemusí nechat občané všechno líbit a mohou demonstrovat či stávkovat, ale tahle akce příliš zavání oranžovou organizovaností. A jak známo, oranžády jen vytvoří chaos pokřikem jak ne, ale konstruktivního přístupu, "jak ano" se chopit nehodlají. A jejich obecné předvolební sliby jsou možná líbivé, ale určitě ne konstruktivní.
22. 02. 2011 | 12:25

MUDr. Pavel Poštulka napsal(a):

Bravo p. předsedo, souhlasím s každým slovem a děkuji za blog
22. 02. 2011 | 12:26

karlička napsal(a):

Sladký stejně jako odbory a jako předsedá senátu nepotřebuje znát nějaký zákoník práce.

Je to bojovník za dobro těch rovnějších mezi rovnými tzn. odborových bosů.

V jeho svatém boji je pak jakákoliv použitelná hloupost využita, co na tom sejde, že je to hloupost, důležité je, aby ti méně rovní pochopili, že ti více rovní (odborářští bosové) jsou morálně lepší a je nutné bojovat za ně krví i perem.

Ostatně Štěch a jeho odborový zákoník práce co byl přijat v roce 2006 byl pěkný paskvil.
22. 02. 2011 | 12:28

Sladký napsal(a):

Jarpor- další exhibice hadího jazyka.Možná jsem se nevyjádřil dost přesně o výpovědní lhůtě,(pracovní smlouva končí až po jejím uplynutí!) ale to, že věci zcela nesouvisející spojíte a berete jako záminku k obhajobě svého absurdního srovnání Engela a Štěcha s Horákovou a "dopisy z lidu" jen potvrzujete to, co jsem napsal výše.Nevím,kolik vám platí a je mi to jedno. Možná se zde dokonce zesměšňujete a ztrapňujete dobrovolně (protože stupiditu,falešnost a lživost toho,co hájíte nezamaskuje ani vaše rafinované kejklování se slovíčky a významy).
Shrnu to- i hlupákovi musí být jasné,že jde o pomstu.A opakuji,vy hlupák nejste.Tím hůř.
22. 02. 2011 | 12:31

kozoroh napsal(a):

Odhlédnu-li od nabádání k nezákonnosti, zaujala mne poznámka v závěru textu pana Štěcha: "....by měly být zároveň vyvozeny patřičné závěry." Tak to už tu bylo a doufal jsem, že už nikdy se to nezopakuje. Byť o faktu, jak hluboce je v některých lidech zakořeněno to komunistické šméčko si iluze nedělám. Nakonec, na diskuzích je to zde vidět až příliš často.
22. 02. 2011 | 12:38

Sladký napsal(a):

Kozorohu, o jakém nabádání k nezákonnosti to mluvíte? A co soudíte o zákonnosti vyhazovu pana Michálka a k celé řadě dalších kauz,do nichž jsou namočeni lidé,spojení se současnou vládou? Doufám,že vám je nemusím jmenovat,ani připomínat,že v nich jde o stovky milionů,či spíše o miliardy.
22. 02. 2011 | 12:58

Jája napsal(a):

Pne předsedo, souhlasím bez výhrad, bohužel stádo ovcí to nikdy nepochopí. Ovce pravicová se vyznačuje mimiřádnou omezeností a velkou láskou k vládě a jejím představitelům. Ne nepodobné postojům občamnů v padesátých letech k nepřátelům režimu.
22. 02. 2011 | 13:00

Sladký napsal(a):

Ještě dodatek, jarpore. Výpověď může být ve výpovědní lhůtě zrušena,to jsem samozřejměměl na mysli -se souhlasem druhé strany.Pan ředitel souhlas nedá, můžete hádat proč.
I hlupák pochopí,že ze msty.
22. 02. 2011 | 13:01

Jája napsal(a):

Sladký, by naopak, jsem přesvědčen, že hlupákem je.
22. 02. 2011 | 13:02

Sladký napsal(a):

Jájo, to je přesné a výstižné.Je to stejný typ lidí, za všech okolností loajální k jakémukoli rozhodnutí Strany a Vlády.Jsme na stejné vlně.Ostatně- k podobnému závěru musí dojít každý samostatně myslící člověk,který nějakou dobu sleduje (zdejší)diskuse.
Jája dodatek- váš názor nesdílím,ale rozumím mu.Člověk, který používá svůj rozum na to,aby obhajoval šibaly a šibalství může být vnímán i jako hlupák.
22. 02. 2011 | 13:07

Rumcajs napsal(a):

Co je odboráři ?

Dal výpověď, ne ? Tak co to meleš ?
22. 02. 2011 | 13:07

jarpor napsal(a):

Sladký

Správně činíte pane.
Vlastní pitomost nechápat či neumět se jasně vyjádřit /psát pitomosti/ dokladovat na jiného "kejklování, hraní si se slovíčky a významy". Na jisté zde to působí... ale jen na jisté.

Jedno "sladké" tajemství Vám sdělím - u smluv a i kdekoliv jinde, záleží často na každém slovíčku.
A buďte si jist, že vzledem k tomu, že na mé práci je "napojen" příjem asi tak 45ti rodin... že o tom něco vím.

Ale jedno jste pochopil, to je třeba pžiznat. Že vím co dělám. Zde se snažím vysvětlit Vám, kde plácáte. Soudím, že to pro Vás opravdu není "tím hůř".

kozoroh

Asi naše očekávání, že něco už neuslyšíme... je jistým způsobem naivní.
Zdravím...

Hezký den
22. 02. 2011 | 13:08

Belgičan napsal(a):

Tak odborář má jiná práva, než řadový zaměstnanec? To nám chce předseda senátu (ČSSD) vnucovat? Odborář nepotřebuje převzít zodpovědnost za své činy jen proto, že není schopen dohlédnout jejich důsledků?

To že ředitel nepřijme, ať už z jakéhokoliv důvodu, člověka ve výpovědi do zaměstnání je zcela legální a normální!!!
Naopak vměšování se politiků do takového sporu je v demokracii neakceptovatelné!!! Právě tohle vměšování se je důkaz katastrofálního nedostatku politické kultury v případě předsedy našeho senátu!!! V žádné civilizované zemi se nevměšují politici do tarifních sporů zaměstnavatele a zaměstnance takovým způsobem. V demokracii to je zakázané.

Pane Štěch, vzdejte se všech funkcí a křesla v našem senátu a odejděte do politického ústraní!!! Vaše vměšování se do tarifních sporů je neakceptovatelné!!!
22. 02. 2011 | 13:13

kozoroh napsal(a):

Sladký.
Na téma zákoník práce a z toho vyplývajících konsekvencí vůči zúčastněným sporu zde bylo diskutováno mnohé. Myslím, že vyčerpávajícím způsobem to zde popsal v minulých dnech jarpor.
Snaha pana Štěcha otevřeným dopisem manipulovat min. zdravotnictví k nesouladu se zákoníkem je nabádání k nezákonnosti.
Kauza Michálek je zcela jiná záležitost (byť možná rovněž zasahuje do pracovního práva) a její míchání do sporu špitálních odborářů je z vaší snahy pouze snahou o posílení váhy argumentace.
22. 02. 2011 | 13:13

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Cukrouši, kolikrát jsi dneska už odříkal modlitbečku ?
Neflákáš to ?

Tak jedem ! Tato, náš, jenž jsi v odborové centrále.....
22. 02. 2011 | 13:17

Expert napsal(a):

To : P.Kvapil
Pane Kvapile, pokud byste byl alespoň trochu vzdělaný v historických disciplínách, věděl byste například, že Rudolfa Slánského situace, o které píšete, že nemůže nastat, svého času potkala a změna v jeho případě nastala v řádu několika málo let.
Psne Kvapile na vaši potenciální námitku, že píšu o situaci staré více jak šedesát let, si vás dovolím aupozornit, že z Česka se pomalu ale jistě začíná stávat "Země neomezených možností"
22. 02. 2011 | 13:22

Jája napsal(a):

modrá flotila naběhla ve velkém stylu. Odmítá jakékoliv pochybení modrého manažera, ovlivněného modrou klikou ministerstva. Jenom jsem zvědav, jak zareagují tato individua, lépe jak by zareagovali, pokud by něco podobného dopadlo na ně. I když, v dětském věku se jich to zatím netýká. Toto se stát ve vyspělých státech, tam by nebyl ministr ani ředitel, oby by s hanbou odešli, byli by celí modří, jak by je fackovala. V absurdistánu, kde pan president mluví do věcí, které mu nepřísluší, vzhledem k jeho nadstranockosti, je však možné vše.
22. 02. 2011 | 13:37

Kanalnik napsal(a):

Nekteri lide zkratka nejsou schopni ci ochotni vznest se nad ramec slovicek a pravnich vyznamu, kterych se drzi zuby nehty.

Jiste, po pravni strance je vse v poradku. Ani Engel z toho nema pupinky, ze se nevrati. Nicmene okolnosti napovidaji, ze je tu pravdepodbnost, ze Engel nebude prijmout zpet z duvodu, ktere s pravnim ramcem nemaji nic spolecneho.

Kdo pred touto pravdepodobnosti (za verejne znamych okolnosti) zavira oci, ohlupuje sam sebe a zije v alternativni realite. Druha moznost je, ze takovy jedinec participuje na vysledku takoveho jednani.
22. 02. 2011 | 13:41

hoven napsal(a):

konečně někdo skřípnul odborářský vyžírky. ředitel vinohrad je frajer.
22. 02. 2011 | 13:46

Janík napsal(a):

Všechny postoje této vládní trojkolky jsou protiobčanské! Připravují finanční podvod jako organizovaná skupina a jejich kroky vedou proti 90% občanů státu. Je přeba je zastavit. Je třeba vyjít do ulic a vyházet tu pakáž z oken!
22. 02. 2011 | 13:47

Pcheee napsal(a):

Opravdu nechápu...dám výpověď, zaměstnavatal si najde náhradu...já si to rozmyslím a řeknu, že chci zpět...on mě nevezme a já, bežný zaměstnanec, si pujdu stěžovat kam ? Prostě moje chyba...každý je odpovědný za své činy.

Pokud někdo předem věděl, že odejít nechce, a používal výpověď pouze jako formu hromadného nátlaku (vydírání chcete-li), pak se nemůže divit, že někdo jeho "taktiku" prokoukl a zařidil se podle ní.

Nechápu proč by nějaká skupina měla být více privilegovaná než jiná...a to nejsem žádný modrásek nebo pravicový volič. Zaměstnanec jako zaměstnanec a zákoník práce pro všechny stejným metrem.
22. 02. 2011 | 13:47

Anba napsal(a):

Sladký:
Ovšemže je to hlupák, stejně tak jako naši nejvyšší představitelé - ten, který používá msty je vždy hlupák, protože probouzí z počátku nechuť, v pozdější fázi nenávist.
Vždy se ohání zákony, paragrafy, slovíčky morálka, legálnost, rozpočtová odpovědnost, národní zájmy - ve skutečnosti jsou to pouze ZBABĚLECI, kteří si mnou ruce, jak to někomu nevyšlo - třeba vzetí zpět na místo odborovému předákovi, třeba té lůze, která čerpá nemocenskou, když marodí (ta troufalost), třeba těm poslancům, když mají o 1 míň a chtěli by nám modrým kecat do přijímání asociálních zákonů, nebo proč nevyhodit toho naivního Michálka, který ještě nepřestal věřit na poctivost.
Hloupost je tak snadná, tak snadné je zavřít oči a říkat si, dobře vám tak, mne se to netýká, já jsem chytrý, nepletu se do ničeho co mne nepálí, já jsem zdráv, já jsem mladý, já mám v bance na stáří, já mám dům nad hlavou, já mám dobré místo a s šéfem jsem zadobře, já jsem zvolený zastupitel a k platu mám navíc pěknou odměnu a žádnou odpovědnost, já jsem podnikatel a kdo je víc, finančák mi může..., já jsem v závětří své strany, která mi nějaké dobré místo vždy přihraje - jak by bylo dobré si vzpomenout na pomíjivost tisíciletých říší, pomíjivost těch arabských diktatur a pomíjivost lidského života, když po nechuti nastoupí ta nenávist a semele všechny na jednu hromadu, viníky i nevinné.
22. 02. 2011 | 13:48

hoven napsal(a):

za blbost by se zaplatit vždycky mělo. neměli dávat výpovědi. můžou stávkovat. na to mají z ustavy právo.
22. 02. 2011 | 13:55

jarpor napsal(a):

Anba
Jája

Jak to říkal ten Švejk... Někdo musí být holt blbej, jinak ti chytří nemaj jak vyniknout... /parafrázuji/.

Tak - Vám stačí zatím vynikat v psaní, kdo je hlupák... no když vám to stačí, je Vám má maličkost k takovým bezargumentčním výkřikům k dispozici. Račte si posloužit.

Sice Jája by chtěl být jako Pája /Sladký/ ale... ještě bude muset přidat... Pája zatím je v tom negativním... vpředu.

Hezký den
22. 02. 2011 | 13:59

Belgičan napsal(a):

Být ředitelem nemocnice a můj zaměstnanec by přesvědčoval doktory, aby svými výpověďmi ohrožoval mé pacienty, neměl by ten doktor v mé nemocnici, když už byl tak hloupý, že tu výpověď i sám podal, místo. (Tu výpověď bych dal do tresoru, aby se náhodou neztratila.) A to za 1) člověka co dá sám výpověď už nechci a 2) protože organizoval ohrožování mých pcientů.
Pro sockomy nepochopitelné, pro ohrožené pacienty zadostučinění. (A to se tady socani ohánějí demokracií, přitom sami neví co to ta demokracie je.)

Co má dalekosáklejší následky a je skutečně pobuřující, je vměšování se předsedy senátu ČR do tarifních sporů.
22. 02. 2011 | 13:59

Nuba napsal(a):

Tak ono už to tak na světě je

Někteří příznivci pravice a zvláště ti skalní, mají v sobě diktátorské sklony (např. uznávají Pinocheta) a dokonce totalitní režim není nic tak zavrženíhodného, pokud plní jejich politické zadání.

Proto také ve velké většině absolutně neuznávají odbory a listinu základních práv a svobod vnímají víceméně jako zaplevelení ústavy. A na chuť a vůni občanské společnosti si konzervativně zvykat nehodlají. Komplikuje jim totiž prosazovat jejich jedině správné názory. Ono pro lidi se sklonem k dominanci a diktátorství je někdy i sama demokracie a tím pádem i její atributy, čili i odbory zbytečná překážka vývoje.

A to vše má kořeny v pocitu jejich pyšné nadřazenosti, která pramení z nedostatku pokory. Tu většinou neznají, zrovna tak je pro ně sebereflexe slovo ze slovníku cizích slov, kterému nerozumějí. Ke vnímání skutečných hodnot, které dělají člověka člověkem, je v tom lepším případě dovede vlastní poznání, kdy se sami topí. S některými zatřese až když se dostanou na hranu samotného života. Či spíš smrti. A některým to nedojde nikdy. Těm víra brání v rozhledu.

Čechy Čechům, cikáni , židi ….do plynu - to jsou hesla vyhraněného rasismu, která jsou tak často zneužívána k rozsévání netolerance , která je jisté části konzervativní individualistické pravice vlastní. A má hodně blízko k nenávisti třídní a diskriminaci v souvislosti s odlišností, třeba názorovou.

A právě tu diskriminaci předvedl pan ředitel Zeman. Nevzal zpět výpověď pana Engela ne proto, že pracovně nevyhovoval, ale protože byl odborář, dokonce ten hlavní. Dovolil si projevit se tak, jak pan Zeman zřejmě neuznává. A proto musel být pro výstrahu ostatním potrestán. A dokonce v mezích zákona. To je totiž ideální. Svinstva přikrytá zákonem, to je u nás většinou zažitá praxe. Ostatně není první ani poslední, o diskriminaci zaměstnanců v mezích zákoníku práce by mnozí mohli povídat. Hodně ubohé.

A pan Zeman taky
22. 02. 2011 | 14:00

šaman napsal(a):

Pane Sladký, určitě víte, jak dopadl Kozina. Tak bacha. Jarpor má možná IQ vyšší než Rumcajs, Hoven a další výměty. Ale jeho sociální intelegence je s nimi srovnatelná.Tento národ je již tak zpracovaný naší "elitou " politickou a mediální,a také každodenní honičkou za solidní přežívání, že z hlediska " vyšších principů " je ztracen.
22. 02. 2011 | 14:06

mirekP napsal(a):

Nechápu.
To už ani zákoníky není nutno ctít?
To se opravdu musí vždy něco dojednávat
mimo sjednané normy?
Je opravdu nutné na někoho tlačit skrze "vyšší instance"?

Asi v Česku ano - a podle toho to tady vypadá,
pak je ale zbytečné nadávat, že zde zákon
žádnou hodnotu nemá, že ho nikdo nedodržuje.
22. 02. 2011 | 14:12

Sladký napsal(a):

Anba,Nuba- dík za brilantní příspěvky.Napsaly jste to tak dobře, jak bych to asi nikdy nezvládl.Je radost vás číst.Už dlouho jsem přesvědčen o tom, že muži za ta s´dlouhá staletí už dostatečně předvedli, co umí a neumí.Je nejvyšší čas aby vyklidili pole a přenechali místo u kormidla ženám.Věřím,že budou dělat jinou politiku a že ta politika bude lepší.Je to sice jen malá naděje,ale obávám se,že jinou nemáme.
22. 02. 2011 | 14:20

neo napsal(a):

Pane Štěchu,

proč někdo podá výpověd když nechce odejít?

Výpověď byla podána a akceptována, je tedy platná, běží výpovědní lhůta a zaměstnavatel hledá náhradu (kterou už našel).

TEČKA. Engel má smůlu, musí jít jinam. Navíc jsem se domníval, že sám Engel tam nechce, tak nevim o co Vám jde.
22. 02. 2011 | 14:22

Al Jouda napsal(a):

Pan doktor Engel se snažil zkomplikovat život řediteli nemocnice panu Zemanovi. Nedivme se tedy, že se také pan Zeman snaží zkomplikovat život panu doktorovi Engelovi. Ten, kdo si začne, si musí být vědom platnosti rčení : Nečiň druhým to, co nechceš, aby oni činili Tobě.
22. 02. 2011 | 14:25

Belgičan napsal(a):

Nubo,
sockomský vstek a nenávist Vám zatemnil mozek. Zkuste se znovu podívat o co tady šlo. Ne o to, že je někdo odborář, těch tam bylo víc a byli přijati zpět. Pan Engel je ale organizoval a tím masivně ohrozil chod nemocnice!!! Za co jiného by měl být v nemocnici vyhazov? Navíc on vyhazov nedostal, on si o něj řekl sám!!! Tak proč mu nevyhovět? (Tak tupej a na protest dát výpověď může být fakt jen odborář. Jako kdyby neměl právo na stávku.)
Můj názor je, že zde sockomové zuří, ne protože se Engel nedostal zpět do nemocnice, ale proto že se před celým světem zesměšnili. Dát výpověď namísto stávkovat, odboráři celého světa si klepou na čelo. Češi jsou zase za blbce, tak jako když Paroubek shodil vládu, zůstal s otevřenou hubou a nevěděl kudy kam.
22. 02. 2011 | 14:25

Kanalnik napsal(a):

hoven, jarpor, belgican, kozoroh a dalsi:

Panove, jste si ochotni pripustit moznost, ze duvody pana reditele Zemana/FNKV mohou byt jine nez ty plynouci z pracovne-pravnich vztahu, z kvality prace pana Engela, z kvality prace lekare/lekarky nastupujici na jeho misto ci z prehodnoceni poctu pracovenich mist v nemocnici?

Ano ci ne?

Dekuji a pekny den
22. 02. 2011 | 14:27

Sladký napsal(a):

Opakuji ještě jednou.Během výpovědní lhůty je dotyčný stále ještě zaměstnancem příslušné instituce, tím přestává být až po jejím uplynutí. Během této doby může svoji výpověď zrušit, pokud s tím souhlasí druhá strana.Proč s tím druhá strana nesouhlasila? Ze msty.
To je to,co jsem chtěl říct, jarpore, a to,že jsem se nevyjádřil zcela přesně je prostě moje chyba (měl jsem počítat s tím,že kejklíř vašeho ražení toho ihned využije)a ne záměrné matení slov, žonglování s významy,polopravdy a účelová tvrzení jimiž se vaše příspěvky jen hemží.
Těch pětačtyřiceti rodin, které "jsou napojeny na vaši práci" je mi upřímně líto.
22. 02. 2011 | 14:30

Sladký napsal(a):

Belgičane, můžete mi vysvětlit, jak by měla vypadat stávka nemocničních lékařů? Dík za odpověď.
22. 02. 2011 | 14:32

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Trochu jsme se přežrali švestiček, ne ?
22. 02. 2011 | 14:34

jarpor napsal(a):

Kanálník

Za mne Vám odpověděl Al Jouda ve 14:25
Toho podepisuji.

Hezký den
22. 02. 2011 | 14:34

neo napsal(a):

Sladký:

nesouhlasí s tím pane Sladký pravděpodobně proto, že investovala nemalé náklady do hledání nového zaměstnance a toho našla.

Možná také proto, že si cení věrných zaměstnanců a bere v potaz, že by se pan Engel mohl znovu rozmyslet a podat výpověď třeba za měsíc či dva znovu.
22. 02. 2011 | 14:37

kozoroh napsal(a):

kanalnik.
Když jste mne zmínil-připustit lze leccos. Dokonce i zákony mají většinou "výkladový slovník". Vy byste měl naopak připustit, že smlouvy jsou pro obě strany závazné. Ve smlouvách bývá uvedeno, že strany mohou od smlouvy odstoupit za definovaných podmínek a za souhlasu obou stran. Nebo lze zákony (jakkoliv mnohdy podivné) považovat za trhací kalendář?
22. 02. 2011 | 14:38

Kanalnik napsal(a):

Belgican - o zdravotnictvi a jak to tam chodi vite velmi malo; toto neni o sockomousich, jak pisete; to je o tom, ze mocni v nemocnicich rozkradaji penize platcu zdravotniho pojisteni a danovych poplatniku tak, ze system nefunguje a neni na slusne ohodnoceni radovych zdravotniku a na kvalitni peci o pacienty; pokud si myslite, ze existuje nejaka jina forma natalku nez ta, kterou lekari zvolili, tak ji prosim predlozte, jsem silne zvedavy;

ono totiz lekari museli byt organizovani a museli zatlacit na (politicky, financne) mocne a to ohrozenim systemu (jinak jeho tunelovani bude pokracovat az do jeho zhrouceni - coz je take ohrozeni, ale pomale, ale to vam asi nevadi)

lekari se pokusili o systemovou zmenu, a za to si zaslouzili podporu; to, ze jsou problemy vyskytujici ve zdravotnictvi lokalizovany jen tam, si muze myslet je naiva; prorustani politickych prominentu nefunguje jen ve urednicke statni sprave ale tez ve vedni nemocnic
22. 02. 2011 | 14:38

Jája napsal(a):

Kanálník - naprosto zbytečná otázka, oni mají mozek zatemnělý, nevidí, neslyší, jim sekretariát strany prostřednictvím Šťasného a Šnajdra, jinak vynikajících odborníků na zdravotnictví, sdělil, jak se má na danou věc nahlížet a tak i argumentují. Vydírání, rukojmí, atd. Vláda pouze ukázala, že protest musí být mnohem tvrdší a organizovanější.
22. 02. 2011 | 14:39

jarpor napsal(a):

Sladký

To to trvalo, než jste se zorientoval co je a co není platné..

Ty rodiny to asi vidí jinak, ale máte-li pocit lítosti, prosím. Posílám Vám virtuální kapesníček na utření Vašich slz, jež Vám lítostí kanou po tváři.

Hezký den
22. 02. 2011 | 14:41

Belgičan napsal(a):

Kanalnik, 14:27
ano, lékař, který organizuje ohrožování mých pacientů nemá v mé nemocnici co pohledávat. Logicky ne? To nemluvím o tom, že ten lékař byl tak hloupý, že podal výpověď sám. Ve většině firem v demokratických zemí se člověk, který dal jednou výpověď nepřijímá zpět. Taková je praxe o níž nejspíš ani Vy a ani pan Štěch nemá ponětí. Já zaměstnávám lidi, protože je potřebuji. Když se jednou ke mně otočí zády, otočí se znovu. Takového nepotřebuji. Když dáte výpověď v jedné filiálce globálního koncernu, nedostanete se zpět do žádné jiné na světě. To je běžná praxe.
22. 02. 2011 | 14:41

jarpor napsal(a):

Jája

".. naprosto zbytečná otázka, oni mají mozek zatemnělý, nevidí, neslyší, ..."

Podle sebe soudím Tebe. Tak asi.

Hezký den
22. 02. 2011 | 14:43

Belgičan napsal(a):

Jájo,
a hlavně nemůže být veden ten protest hlupáky. To pak z toho zase nebude nic. Musíte si sehnat někoho, kdo se vyzná, ale toho nejspíš nebudete schopni zaplatit. Snad, že by jste se zadlužili?
22. 02. 2011 | 14:45

dalimír napsal(a):

Pane Sladký běda mužům kterým žena vládne ! Nevíte o tom nic ? Třeba z domova a tak .....???
22. 02. 2011 | 14:45

Kanalnik napsal(a):

jarpor
diky za odpoved;
Pripoustite si i moznost, ze pan Zeman zazival komplikace od pana Engela ve smyslu vlastnich (politickych, stranickych, politicko-stranicko-ekonomickych) zajmu, nebo zustavate ve svem pohledu ciste u komplikaci provoznich (zajisteni pece pro pacienty)?

dekuji

kozoroh
ja souhlasim s tim, ze smlouvy jsou zavazne, a pravne probehlo vse v poradku; ja se bavim o vecech, ktere pravni ramec presahuji, nebot ty jsou v tomto pripade velmi podstatne
22. 02. 2011 | 14:50

Belgičan napsal(a):

Kanalnik,
tak když tolik o nemocnicích víte Vy, proč tedy ti doktoři neprotestovali právě proti té korupci. Hned bych byl na jejich straně! Jenže jim šlo jen o adkvátní odměnu za svou práci. Všecho OK, ale proč brali pacienty jako rukojmí. Má máma má termín na 03.03. na cétéčko (čekací doba dva měsíce) a byla s nervama hin.
22. 02. 2011 | 14:54

Kanalnik napsal(a):

Belgican

ano, v soukromych firmach to tak funguje;

jenze:
1) statni a krajske nemocnice nejsou soukrome firmy, penize, ktere se ztraceji, jsou penize vsech - lekari tedy nemeli delat nic?
2) tady se takzvane otocili zady ti, kteri jsou zenuzivani, vuci tem, kteri zneuzivaji (odlevaji finance do sourkomych kapes) - mate to uplne otocene;

ale jak jsem psal, vam asi to permanentni ohrozeni zdravotnictvi korupci a spratelenymi politickymi a soukromymi subjekty nevadi; co tedy meli lekari delat?
22. 02. 2011 | 14:57

Sladký napsal(a):

Dalimire, ten citát z Dalimilovy kroniky je neúplný,pokračuje to dál Libušinou odpovědí.Ta je pro mne směrodatná. Zdravím!
22. 02. 2011 | 14:58

Belgičan napsal(a):

Sladký,
to je na těch lékařích. Nikoliv na mně, jak by měla vypadat jejich stávka. V každém případě nesou za svoje jednání zodpovědnost, nebo snad nikoliv? Ať se podívají do zahraničí, když si to sami neumí zorganizovat. Tam lékaři stávkují.
22. 02. 2011 | 15:00

kozoroh napsal(a):

kanalnik.
Cituji: "....ja se bavim o vecech, ktere pravni ramec presahuji, nebot ty jsou v tomto pripade velmi podstatne ".

A ptám se: Jste si jist, že vámi předestíraná "fakta" nejsou jen fabulace? Opravdu?

A ještě poznámka k vaší replice belgičanovi 22. 02. 2011 | 14:38.
Nejsem sice insider, ale jakési informace mám (žena je patoložka, 2 at.). Na základě těchto (ale nejen těchto) informací mohu konstatovat, že jestli už v republice někde zůstal socializmus, pak je to zcela mimo pochybnost právě zdravotnictví.
22. 02. 2011 | 15:02

Kanalnik napsal(a):

Belgican

ano, rozumim vasim pocitum; proc se ale neobracite spise na ty, kteri jsou prvotni pricinou toho stavu ve zdravotnictvi... tam je ten prvotni problem;

zel, jakakoli durazna cesta tlaku na pijavice musi byt tvrda a ve zdravotnictvi budou pacienti vzdy nejakym zpusobem ovlivneni/citit se ohrozeni, protoze tlak musi byt hromadny; jak z toho dilemtu ven, nevim; je to past, ve ktere se zdravotnici nachazeji

lze skloubit natlak na pijavice bez ovlivneni pacientu? s podstaty veci to asi nejde... alespon ne v CR, kde vsichni vidi lekare jako vyderace, ale ne rozkradani (a tim vydirani spolecnosti) vsude kolem a v nemocnicich jakbysmet
22. 02. 2011 | 15:05

Nuba napsal(a):

Belgičan a ostatní, kteří mají výhrady k tomu, co jsem napsala

Ještě, že jste mi to připomněl

Další "hezkou" vlastností mladých, krásných, zdravých, bohatých a úspěšných pravičáků je to, že nedokážou prohrávat. Dělá ji velké problémy přijmout porážku. To se totiž dotýká jejich integrity, která spočívá především v nadměrné velikosti vlastního neotřesitelného sebevědomí.

A to se mimo jiné také stalo panu řediteli Zemanovi. Na rozdíl od ředitelů většiny nemocnic v republice neunesl porážku.

Ale divit se tomu nedokážu. To souhlasí.
22. 02. 2011 | 15:06

Kanalnik napsal(a):

kozoroh - ja nepredkladam zadne fabulace; ja jsem se ptal, zda si pripoustite moznost, ze...
22. 02. 2011 | 15:07

Nuba napsal(a):

Rumcajsi

lásko, snad mi to nezávidíte, vždyť to je tak hnusná a ještě k tomu podle Vás levičácká vlastnost

Nicht wahr ?
22. 02. 2011 | 15:11

Kanalnik napsal(a):

Belgican

P.S. Jinymi slovy - v tezke situaci jsou pak jak lekari (puvodne i nasledne, pokud protestuji), tak pacienti (citi se protestem ohrozeni) - a zacnou se stavet proti sobe, a to je spatne, protoze pricina problemu neni ani v jednech z nich

uznavam, ze heslo o exitu nebylo stastne; media se toho chytla a krom platu nebylo o dalsich 12 bodech cele akce slyset
22. 02. 2011 | 15:12

Admirál napsal(a):

Pane Štěchu, je to nyní především na odborářích. Odborový svaz by se měl za své kolegy z LOK postavit a jít do konfliktu. Pokud to neuděláte, nemůžete v budoucnosti počítat s rolí obhajce práv zaměstnanců.

Konejte, doba je vám myslím nakloněna. Možná pomůžete začít s nápravou více než jen neomalenosti pár ředitelů nemocnic.

Pokud se bude demostrovat, zajistím svým zaměstnancům autobus na cestu do Prahy.

Keci, že lékaři podali výpovědi z vlastní vůle nejsou relevantní.
22. 02. 2011 | 15:13

Belgičan napsal(a):

Kanalnik,
Vy už jste viděl korupci v soukromé firmě? Možná to tam někdo zkusil, ale jen jednou.
U korupce jsou lidé. Někdo něco musel vidět. Proč se tedy nemůže opřít o odbory a něco s tím udělat?
Ne, v akci D.O. nešlo o korupci. Tam šlo o větší kus koláče a pacienti byli nedobrovolným odborářským štítem a zbraní zároveň.
Ale to se stává, proti tomu nic, bolelo to holt více lidí. Já jen žasnu nad tím co si zde v této republice veřejně dovolí předseda senátu -politický nátlak na ředitele nemocnice a zároveň vyžadování politického nátlaku. To je hrůza. A zdejší diskuze je též mimózní. Proč by neměl Dr. Engel převzít zodpovědnost za podání své výpovědi? Nechápu. S tím musel přece počítat, že nebude šéfovi diktovat co má dělat! To pak nepotřebuje nemocnice ředitele, stačili by odboráři.
22. 02. 2011 | 15:15

kozoroh napsal(a):

kanalnik.
Už jsem to psal: připustit lze cokoliv.
Někdo nade mnou tady zmiňoval skutečnost, že odejde-li zaměstnanec, už si neškrtne v celém koncernu. Většinou to tak opravdu je a má to logickou příčinu: Nikdo nechce riskovat nespolehlivého zaměstnance. Vy, pokud byste byl zaměstnavatel, byste se na to díval jak?
22. 02. 2011 | 15:17

Tenco napsal(a):

David napsal :
citace :"Bohužel takové postoje se opakovat budou, pokud nebudou potrestány.
Že se jedná o mstu vidí i každý blbec.....Jinak je třeba zdůraznit, že za většinu problémů ve zdravotnictví mohou právěředitelé nemocnic- dobře placení manažéři, kteří za lékaři posílají své "kulichy". Jen falešně předstírají, že o korupci, v právě jimi vedené nemocnici, nic neví."

Jak vidno, tak KAŽDÝ blbec ne. :)))
Třeba pan místní poslanec za ODS se urputně drží práva.
Pan poslanec totiž považuje Michálka za udavače a Engela za vyděrače, vědí,pane David ?
Taky podle práva - je nepřípustné nahrávati si cizí hovory.
Je nepřípustné protestovat hromadně a pak chtít i záruky hromadně.

Pan poslanec by si raději přál, aby lékaři stávkovali.
To by si pak pan poslanec smlsl. :(((

Davide - myslíte si , že pan poslanec nosí kulicha ? :)))
22. 02. 2011 | 15:23

hoven napsal(a):

kanalník,
osobně si myslím, že je to msta. naprosto jí schvaluji. pokud se někdo chová jako dobytek a bere si za rukoumí pacienta, vystraší a znejistí stoustu pacientů a to jenom proto, že chce do sveho nenažreaneho pupku více penez, nejenom, že by měl vyletět z práce, ale měl by mazat na 10 let do kriminálu, protože vydírání je trestný čin. . to, že nedostali práci, považuju za velice mírné a slabé. volomana bych taky vyrazil.
22. 02. 2011 | 15:23

Belgičan napsal(a):

A ještě,
Pan Zeman jako ředitel nemocnice nese za nemocnici zodpovědnost. Jak to má dělat s někým, kdo organizuje akce jako D.O.? Jen někdo, kdo není schopen si uvědomit jeho zosdepovědnost, se staví proti jeho rozhodnutí. Další důvod, aby Štěch abdigoval!

To je pro dnešek vše.
Přeji hezký den
22. 02. 2011 | 15:26

Tenco napsal(a):

kozoroh napsal(a):
kanalnik.
"...Už jsem to psal: připustit lze cokoliv.
Někdo nade mnou tady zmiňoval skutečnost, že odejde-li zaměstnanec, už si neškrtne v celém koncernu. Většinou to tak opravdu je a má to logickou příčinu: Nikdo nechce riskovat nespolehlivého zaměstnance. Vy, pokud byste byl zaměstnavatel, byste se na to díval jak? ..."

Todle nefungovalo ani za komunistů.
V nadnárodní firmě, kde jsem pracoval, byla řada případů , kdy se lidé v rámci výpovědní lhůty rozhodli jinak a zaměstnavatel je vzal zpět.

Takže pokud chcete vylonstruovat nějakou logickou úvahu, ptejte se, zda je Engel dobrý lékař.

Protože pokud se podíváte na vztah mezi nabídkou lékařů a poptávkou po nich na trhu práce, a nemáte náhodou místo mozku v hlavě jen rozmixovaný výtisk "Modré šance", tak nemůžete než se ptát takto.

A pokud tedy nejste Cikrt, Šnajdr, nebo JUlínek. :))

Nosíte kulicha ?
22. 02. 2011 | 15:28

ali napsal(a):

Ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady se mi líbí. Na rozdíl od zdejších levomyslících diskutérů, kteří si dnes vedou opravdu brilantně :o)))..
22. 02. 2011 | 15:28

F.Švarc napsal(a):

"že někdo projeví své občanské postoje a prosazuje svá zaměstnanecká práva"...

Pane Štěchu, dovolím si vyjádřit údiv nad tím, že patrně nevnímáte, že v této zemi, která dosud ještě krmí vesměs silně přežrané politky a soudce, existuje či přežívá víc než 500.000 lidí bez práce. Lidí, kteří vesměs nedali sami výpověď, často ani za mnohem více pobuřujících pracovních podmínek či zacházení, než si vůbec neumíte vy představit. Pokud někdo dá výpověď, vyhrožuje, že odejde, tvrdí, že si to rozmyslí jen za cenu vyšší mzdy, musí počítat s tím, že právě on nebude již (třeba nikdy) pro žádného zaměstnavatele žádoucí. Pane senátore Štěchu, prosím (moc), domluvte se s ostatními kolegy a dejte taky výhružnou výpověď.
22. 02. 2011 | 15:32

anti politik napsal(a):

Ať už je někdo na straně doktorů nebo politiků jedna věc je jistá! Ona ta údajná svoboda projevu se může v demokracii sakra vymstít stejně jako za socíku nebo v jiné diktatuře!! Je to trest, prachobyčejný trest, perzekuce a profesní ničení těch, kteří si dovolili ukázat veřejnosti jak se krade absolutně všude a ředitel nemocnice je jen pouhá politická funkce, takže ředitelé už z logiky věci nikdy nemohou kopat za pacoše, ale jen a pouze za ty kdo je dosadili, čili za korupční lobing v pozadí podporovaný politiky!! To to vážně někteří nepochopili? Doktoři vědí, že se ve zdravotnictví krade a kdyby se nekradlo bude na všechno, chtějí to říci veřejnosti a část veřejnosti zpitomělá závistí všeho a všem tady pod blogem slintá blahem jak to těm felčarům, ti, co zdravotnictví zmrvili a zvesela dál mrví-politici a jejich spřátelené firmy, dozorčí rady nakupující imrvére předražené přístroje, léky atd.-ukázali!
22. 02. 2011 | 15:37

vasja napsal(a):

Pane Jirko Paroubku, zlatý Vaše slova, že když je někdo blbej, měl by zůstat raději odborářem.
22. 02. 2011 | 15:38

Vico napsal(a):

Předseda senátu napsal otevřený dopis ministru zdravotnictví, což je důvod pro Belgičana, aby Štěch abdikoval.

Já myslím, že se tak v praxi potvrzuje to, co tu napsala Nuba
o mnohých příznivcích pravice.
22. 02. 2011 | 15:40

Nuba napsal(a):

Ale jedna věc mi u těch doktorů tedy vadí

Jistá část z nich šla veřejně do rizika, jiná část, nevím jak velká, s nimi sympatizovala a část z nich, by do stávky, po vzoru zde přítomných pravicových poradců loajálně asi nešla vůbec.

Takže ti, co nesli riziko, vymohli finance do tarifů i pro ty, kteří se svezli nebo přímo nechtěli. Nebylo by sportovně řečeno fér, tyto peníze nepřijmout a darovat je třeba na dobročinné účely ?

Nebo pro ty zcela zásadně nesouhlasící a loajální k vládě by mohlo být řešením poslat je zpět panu rozpočtově zodpovědnému Kalouskovi do státní pokladny. On už by si s nimi jistě v rámci státních zakázek jistě věděl rady.

A nebo bez vytáček, co nějaké okliky přes zakázky, ať to vezmou přímo jako sponzorský dar do pokladny ODS. A oni už to pánové Langer, Šnajdr, Šťastný náležitě zpracují. O jejich kompetenci v tomto smyslu přece není nejmenších pochyb.

No a bude alespoň projevena ta správná pravicová solidarita.

Vlk se nažere a koza zůstane celá
22. 02. 2011 | 15:41

kozoroh napsal(a):

Tenco.
Já netvrdím, že NIKDE vás nevezmou zpět. Já tvrdím, že je to běžné. Vím to z praxe, ne z doslechu.
Je zcela irelevantní posuzovat kvalitu zaměstnance v případě, kdy on se SÁM rozhodl, že zde mu již pšenka nepokvete a je třeba popojít. To on si zvolil a mne dostal do situace, kterou musím vyřešit tak, abych neohrozil svůj chod. A jestliže tu situaci vyřeším a onen původní zaměstnanec chce zpět, jsem bit podruhé, protože teď tomu, koho jsem přijal jako náhradu musím dát kopačky ! Skvělá situace !
P.S.: Myslím, že jste si měl ponechat plné znění vašeho nicku. Lépe vystihuje, oč vám jde, samurajský chachare.
22. 02. 2011 | 15:42

občan napsal(a):

Připomíná to čistky po r. 1968. Lidé s dobrým pracovním hodnocením byli vyhazováni z politických důvodů.Dnes pod rouškou "obsazení místa"(falešný důvod, první nástupkyně odmítla, vůči té druhé do toho okamžiku nemohlvzniknout žádný závazek)odmítnuto zpětvzetí výpovědi lékaři, který si troufl zorganizovat akci na podporu platové nespravedlnosti. To, že platy lékařů neodpovídají náročnosti přípravy a výkonu povolání, veřejně prohlásila i řada pravicových osobností.
Ubohá závist a mstivost
22. 02. 2011 | 16:00

Ládik!!! napsal(a):

Váš dopis měl zůstat zalepený v obálce a ještě takový měl být použit na podpal v krbových kamnech.
22. 02. 2011 | 16:03

rejpal napsal(a):

Zatím jsem se k téhle problematice nevyjadřoval a nějak úplně jednozančný postoj najít neumím ani teď. Věcně jsem na straně lékařů - konečně někdo našel odvahu pojmenovat problém (není jen ve zdravotnictví) a vynutit si zájem (a že to po té mnohatýdenní marginalizaci trvalo - ti, co dlouho tvrdili, že jde o bezvýznamnou věc, najednou hrozí kolapsem a mimořádnými opatřeními). Určité výhrady bych měl k té PR kampani - umožnila protiútok a určitě připravila protestující o část solidarity.
Složitější je to s tou výpovědí. MUDr. Engel jistě počítal, že ho jako hlavní postavu odboje nebudou chtít zpět, a sám se chová rozumně. Že důvodem nevzetí je pomsta, to je asi dost zjevné, nicméně ředitel té nemocnice se z pracovněprávního hlediska nedopustil ničeho, co by mu někdo mohl extra vyčítat. Znám pár případů, kdy zaměstnanec na důležitém místě podmínil své setrvání ve firmě nějakou podmínkou (nešlo vždy o peníze), a odešel, když byl oslyšen. Nakonec se ukázalo, že odchod byl spíš nevýhodou pro firmu, které posléze dotyčný jako SVOČ konkuroval. Ale to je život.
Největší význam celé akce vidím v tom, jak se zachovali jednotlií protagonisté na straně establishmentu. A kromě ministra, který to nakonec nějak zvládl, to bylo dost žalostné, což je hodně jemný výraz.
22. 02. 2011 | 16:17

jarpor napsal(a):

Kanálník

"Pripoustite si i moznost, ze pan Zeman zazival komplikace od pana Engela ve smyslu vlastnich (politickych, stranickych, politicko-stranicko-ekonomickych) zajmu, nebo zustavate ve svem pohledu ciste u komplikaci provoznich (zajisteni pece pro pacienty)?"

I vy filuto.. :-)) Když jednáte Vy, dovede vždy si dát čáru kdy je Vaše jednání "čistě provozní" a kdy jiné, už i "provozní" včetně vlivu na Vašeho životního postoje a obecného pohledu na svět" ?

Vy to tu tou otázkou stavíte tak, že jednání Zemana "spadlo" z nebe. Nespadlo. Tedy než odpovím položím podobnou otázku :
Připouštíte, že jak psal Al Jouda o komlikacích způsobených výpovědí nejprve panem Englem řediteli, že to byly komplikace čistě z "provozních důvodů" nebo připouštíte, že tam bylo něco víc ? Něco jen na oko, něco souvisejícího s politikou, odborářskou či jinou... ?

K Vaší otázce :
Já si myslím, že jednání obou /a způsobování komplikací tomu druhému/, nejprve pana Engela, stejně jako pozdější reakce ředitele, nesou v sobě jistou část "politického názoru" každého z nich.
O míře tohoto vlivu nebudu spekulovat - u koho větší, u koho menší. Pro můj náhled na celou věc vycházím z toho, že onu míru předpokládám u obou stejnou.

Hezký podvečer
22. 02. 2011 | 16:19

starej pes napsal(a):

už jsem se ptal jednou.kolik trestních oznámení podali odboráři na korupci,úplatky a další kritizované jevy ve zdravotnictví?a dále soudím,že nenažraný Senát musí být zničen.nejsou to moje slova ,ale mají můj plný souhlas
22. 02. 2011 | 16:26

vasja napsal(a):

Sladký napsal(a):
Opakuji ještě jednou.Během výpovědní lhůty je dotyčný stále ještě zaměstnancem příslušné instituce, tím přestává být až po jejím uplynutí. Během této doby může svoji výpověď zrušit, pokud s tím souhlasí druhá strana......
---------------------------
To sem si pane Sladký fakt oddech. Už sem měl pocit, že Váš brácha je i Vaším otcem.
22. 02. 2011 | 16:36

Silvie napsal(a):

Doktoři to se svými výpověďmi nikdy nemysleli vážně, jinak by se tak úporně nedomáhali návratu. Ti, co chtěli odejít, odešli. Vláda jim neměla ustupovat - stane se to precedensem pro všechny budoucí vyděrače. Navíc to kdykoliv zopakují, jak pravil Engel.
Odborářští bossové jsou jenom odporné pijavice na státním systému, část z nich byla agenty STB, část z nich členy KSČ (nebo obojí) a nikdo z nich neoplývá oslnivým IQ. Kde jinde by našli, vzhledem k svým nevalným schopnostem, snazší příjem?!
Doporučuji všem, aby shlédli posledních 168 hodin na ČT - uvidí Engela, kterak neumí ani změřit tlak a pacient-novinář mu musí radit jak na to. U takového odborníka bych si nedala vyříznout ani kuří oko. Také doporučuji rozhovor s Engelem v posledním Reflexu, kde se kasá, že místo za 200 korun na hodinu najde vždycky, a že se "do systému" nevrátí. A pak za sebe nechá novinářku zaplatit kafe!!!
"Polobohové" v bílém podali výpovědi a jejich zaměstnavatelé se podle toho zařídili. Nyní mohou maximálně pokorně vyčkávat, jestli je vezmou zpátky.
Páni odboráři, platí v tomto státě ještě alespoň zákoník práce?
Pokud jste si toho nevšimnli, tak "obyčejní" lidé, na které se tak rádi odvoláváte, jsou pěkně nas....
22. 02. 2011 | 17:02

SuP napsal(a):

Silvie -
Myslím, že spravedlivé by bylo, aby všem, kdo podali "solidaritní výpověď" bylo přidáno na platu až do výše požadovaného dvojnásobku průměrné mzdy. Od 1.3.2011 a za podmínky platnosti podané výpovědi. Zbylo by potom dost peněz na zvýšení platů těm, kdo výpovědi nedali, neb chtěli pracovat a léčit.
(a Kefalín, jak vy rozumiete tomu "absurdné"?)
22. 02. 2011 | 17:08

Kanalnik napsal(a):

jarpor

je jasne, ze ty dva pohledy (ciste provozni a nad ramec) se budou vzdy prolinat, pokud jde o michani profesionality s politikou jako v tomto pripade; zretelna hranice pak samozrejme neexistuje (proto se divim, jak nekteri diskutujici rajtuji na tom, ze zakonik prace byl dodrzen, a nic ostatniho jakoby v tom nebylo)

a tedy odpoved na Vasi otazku - Engel nepusobil provozni komplikace proto, aby pusobil provozni komplikace; duvod k tomu byl stav systemu, kteremu vevodi vedeni mnoha nemocnic, vedeni VZP a vedeni celeho rezortu; slo o provozni otazky (celeho systemu vcetne nemocnice, ve ktere byl zamestnan), protoze se jedna o tok financi v nem;

je to tedy jeste ciste provozni zalezitost nebo jiz je v tom politikum?

pro mne to takto politikum neni; ale asi se to stava politikou v okamziku, kdy toto zacne delat komplikace lidem, kteri v tom stavajicim usporadani zdravotnictvi maji svoje soukrome a politicke zajmy

samozrejme potencalni nadstavbu vyloucit nemohu ani u Engela, jen by mne zajimalo, jaky politicky ci soukromy cil by pan Engel pro sebe celou touto akci sledoval
22. 02. 2011 | 17:22

Občan napsal(a):

Doufám, že pan Štěch si přečetl, co dnes prohlásil Heger, tč. ministr zdravotnictví.
Pokud je pravdou to, co je uvedeno v článku z dnešního odpoledne na Aktualne.cz, tak celé memorandum byl z jeho strany podvod a z doktorů si udělal "dobrej den". Jsem zvědav, jak na to lékaři zareagují a co na to řekne pan Štěch a odbory vůbec.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=691911
22. 02. 2011 | 17:26

Jirka napsal(a):

Stydím se za předsedu senátu. Je to docela pomýlený člověk.
22. 02. 2011 | 17:30

kelt napsal(a):

Prostě a jednoduše-lékaři si dovolili příliš,pokud by to bylo únosné,jistě by je postihl osud Dr.Engela všechny.
Nepamatuji si přesně cifru,ale z "Vinohrad"podalo výpověď přes sto lékařů.Ausgerechnet zrovínka za Dr.Engela se "našla"náhrada.
Takže ohánět se paragrafy je jen zástěrka pro obyčejnou mstu.
Bylo napsáno výše,že jenom blbec to nechce pochopit-podepisuji.
Manažer/ne poskok Šnajdra/by ukázal velkorysost a zdarma by si vysloužil podporu.
22. 02. 2011 | 17:35

jarpor napsal(a):

Kanálník

"Engel nepusobil provozni komplikace proto, aby pusobil provozni komplikace; duvod k tomu byl stav systemu, kteremu vevodi vedeni mnoha nemocnic, vedeni VZP a vedeni celeho rezortu; slo o provozni otazky (celeho systemu vcetne nemocnice, ve ktere byl zamestnan), protoze se jedna o tok financi v nem;..."

No, dle mého si protiřečíte ve výše uvedeném... napíšu to takto:
Výpověď daná panem Engelem komplikace řediteli způsobila. Musel řešit, jak nahradí jeho osobu, která odejde a provoz musí "jet"
Výpověď daná stejním panem Engelem, odborovým předákem, s výzvou ať jej následují, ... k čemuž došlo, způsobila komplikace daleko větší a to se snažím brát v úvahu pouze PROVOZ.
A protože ředitel nemocnice státní nemocnice není "soukromník", příjmy je odkázán na jiné... už jen tím je do všeho vtažen onen politický vliv. Kdo jej vtáhl ? Dle mého ten, kdo začal, kdo podal výpověď.

Není až tak důležité co soukromého, jaký cíl měl pan Engel. Byl to on, kdo svou funkcí způsobil, lépe z titulu funkce vtáhl i mimoprovní rozměr celé záležitosti.

A pak teprve jedná /a vrací koplikace/ pan ředitel... "vrací půjčené"...

Myslím že nemám víc k tomu co napsat. V kruhu se motat nehodlám a můj pohled Vám nevnucuji. Ale pyšně si myslím, že za něj nemusím být jinými napadán.
Dík za debatu.

Hezký podvečer
22. 02. 2011 | 17:41

Kanalnik napsal(a):

jarpor

ok, rozumim, zkratka to kazdy vidime jinak (ja v tom to prvotni politikum vidim v zneuzivani penez, vypovedi pak jako reakci); napadni z me strany nebylo umyslem, pokud jste mel ten pocit

pekny vecer
22. 02. 2011 | 17:52

Tenco napsal(a):

Aktualne cz se stávají koncertním podiem jediného /no, možná že se jich střídá celé oddělení PR ?/, tedy s největší pravděpodobností "jediného" muže - pana poslance "jarpora" z ODS.
Zvláštní je, jak tento člověk stíhá od rána do večera agitovat zde, vydělávat peníze , dělat poslance a ještě udržovat rodinné vztahy.

Vážení - mám takový návrh.

Co kdybychom tohoto čtyřjediného "jarpora" navrhli společnou iniciativou za prezidenta ČEZka, MOravy i Slezska ?
Tedy zatím. Posléze pak na papeže ?
Jde o člověka vzdělaného, s originálními myšlenkami, perfektním způsobem vyjadřování, umí vždy hezky pozdravit, nenechá se rozptylovat otázkami - vždy si pečlivě hledí svého, nemrhá časem dumáním nad nějakými alternativami, do práce chodí včas a nereptá když je třeba zůstat přesčas :))), nekrade :((, nelže :)), diskuzi vede korektně, nikoho vulgárně nenapadá - pokud tedy pomineme výrazy "pičůsek" , nepomlouvá :----()...ale hlavně - perfektně zvládá všechny role, co se mu přidělí - jak roli placen...ehm, tedy agitátora, tak náramn...eh..skvělého pracanta, tak zbyteč....eh,tedy nepostradatelného poslance, tak perfektního otce rodiny.
Celých 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce.
:---()

Kdo je pro ? :((

A proti ? :))

Zdržel se někdo hlasování ?
:----()

:)))))
22. 02. 2011 | 17:55

jarpor napsal(a):

Kanálník

Ne, právě to "jinými" se na Vás nevztahuje...
Ještě jednou, dík a někdy třeba zase...

Hezký večer
P.S. Na zneužívání peněz jsou jiné "instituty"... ale už se nevracejme.. /ponechme třeba něco napříště.. :-)) /
22. 02. 2011 | 17:57

Kanalnik napsal(a):

Obcan

co na to rict? tedy pokud jsou to skutecne objektivni informace reflektujici realitu.... Vsiml jste si ve sloupku vedle clanku?:

"České zákony by se podle poslance ODS Borise Šťastného měly změnit tak, aby jakékoli výpadky v poskytování péče ze strany zdravotníků byly v krizové situaci považovány za trestný čin."

Takze uz asi ani nebude mit jedinec pravo podat vypoved?...

I z tech dalsi navrhu mam pocit, ze 'pravici' v teto zemi vubec nejde o mensi stat. Naopak. Cim vetsi a cim vice vlivu bude mit na chod zivotu lidi, tim lip. Moc asi fakt chutna...
22. 02. 2011 | 17:59

jarpor napsal(a):

Tady někomu hrabe...

Kdo je pro... ?
"Volím VV, uvidíme"
.
22. 02. 2011 | 18:00

Kanalnik napsal(a):

jarpor

taky dik; mejte se
22. 02. 2011 | 18:00

Tenco napsal(a):

Kanálník
Když se necháte vtáhnout do debaty v rámci jiné třídy logických typů než kterou popisujete/společný protest jako proces vs pracovně právní vztah jednotlivce jako typ vztahu/, samozřejmě že pak vám logika v debatě nepomůže.
Míchání tříd logických typů je velmi zákeřná, téměř neodhalitelná metoda propagandy.

Pozor na ni.
Uvědomte si vždy , co popisujete. Zda jedince, typologii, proces, vztah....
Jakmile začnete jeden logický typ penetrovat halabala od jedince přes proces, vztah..., nebo si vytvářet takto falešné analogie tautologií - lze zracionaliozovat téměř vše.

Je to nakažlivé a jak říkám - zákeřné.

Přečtěte si Lobaczewski : Ponerologie, nebo ještě lépe Gregory Bateson : Mysl a příroda /Nezbytná jednota/.
22. 02. 2011 | 18:06

SuP napsal(a):

Vykydale, zdá se, žes tím stálým neřízeným sebevzděláváním úplně zblbl.
22. 02. 2011 | 18:15

Tenco napsal(a):

jarpor
My - neposlanci za ODS se vyznačujeme takovou jakousi zvláštní vlastostí, pane agitátore.
A sice že opravdu můžeme volit, své volby střídat a měnit a takto se i VYVÍJET.

Ale pravda je, že nám za to nikdo nedává peníze.

To máte pravdu. A proto nám občas hrábne. Jak to že za absolutní poslušnost se peníze dávají.

Zdar. A snažte se nějakou hloupou ovečku zpracovat líp než SuPa.
Ten se totiž od vás naučil jen lhát, pomlouvat a urážet.

Tak ať nedopadnete jednou jak ten pan vachmajstr. S tím placeným provokatérem Josefem Vyskočilem ....víte, přijde pan farář a obleje vás smtrelný pot.
:))))

A jděte už domů.
Padla. :))))))
22. 02. 2011 | 18:25

MA-FU napsal(a):

Předsedovi senátu
...to že používáte slovo neakceptovatelný-o Vás něco vypovídá,vždy,když jsem žádala o pas,výjezdní doložku,změnu těžké práce na lehčí,nebo snížení tvrdosti daně pro maminku při výkupu domu...mi tehdejší vládnoucí komunisté odpověděli= NEAKCEPTUUJEME- a tak už vím odkud ty výrazy máte...smutné,
22. 02. 2011 | 18:39

kozoroh napsal(a):

Jarpor.
Existuje jedno přísloví, o jehož pravdivosti mám důvodné pochyby. Totiž ono "trpělivost růže přináší". Alespoň zde na blozích to asi neplatí. Tady spíš platí to o hrachu na stěně.
Ale obdivuji Vás. I když občas se naivně snažím rovněž. Třeba dnes.

Příjemný večer, pane.
22. 02. 2011 | 18:43

Sladký napsal(a):

Klidně si oddechněte, Vasjo,žádné strachy,.Svým původem zůstáváte mezi většinovou populací originálem, izolovanou raritou.
22. 02. 2011 | 18:49

Ivan napsal(a):

Ano, souhlasím pane senátore. Naši političtí představitelé byjiž měli přestat s chování malého nedochůdčete, politického egoismu a nepřiznání si objektivity. Neumět prohrát je ubohost, navíc zase o takovou prohru nešlo, byl to férový kompromis. Nezneužívejme zákonů, jak je nám bohužel některými politickými představiteli demonstrováno. Nezralost v politice je neschopnost vládnout. Ukázkový případ byla obhajova panapremiéra a paní předsedkyně sněmovny. Domnívám se, že postup ředitele Vinihradské nemocnice je podpásovka a nevhodné morální zadostiučení, že nebylo po mém. Je to dětsky nevhodné. Pokud pominu, že se jedná o dospělou osobu, nic jiného, než zpolitizování a podtržení židle nadřízenému mne nemůže napadnout. Ty líbivé řeči o dodržení zákona jsou k ničemu, protože pokud by proběhl audit, například dodržování zákona o pracovní době zaměstnance, měl by pan ředitel sám odstoupit za nepořádek, jenž vládne v jeho pravomoci. Jde o porušení zákona a mohlo by dojít k ohrožení pacienta v důsledku přepracování.
Že to lékaři dělají na své riziko neplatí, za chod organizace
a dodržování zákona je zodpovědný.
22. 02. 2011 | 19:09

jarpor napsal(a):

Kozoroh

Moc mne nechvalte, nebo zpychnu... :-))

Někdy, když mám trochu více času... tak se trochu bavím. Jsme tedy dva.
Jak píšete, asi naivně...
Ale... třeba někomu aspoň zrnko někde utkví...

Hezký večer
22. 02. 2011 | 19:10

tata napsal(a):

PANE Kanalnik

tady pšenka nekvete,druha strana ze ZAsady nepřipustí to co řikate vy,to je uplně stejne jako připad MICHALKA BUDE OKECAVAT,že měl nahlasit nebere fakt co je ale jen co mělo byt,nepřipoušti jeden s faktu ktery dosud vždy fungoval nikdy bez dukazu se nic nevyšetřovalo a šlo pod stul,ted samozřejmě u soudu nema narok potrestat viniky ale po prve se dostalo na veřejnost jak vše funguje to je zase jeden kruček vtomto boji,kdyby šel na policii tak by se to nakymi kanaly proflaklo a vše by bylo zahlazeno,ovšem podstatna namitka je jak to mužu tvrdit nemohu asi jako protistrana že by to bylo lepší....když položime všechny pokusy o dokazaní korupce co nam vyjde.........nula procent dokazat vyznamnym osobam cokoliv........tady byly nesporně dokazany zpusoby jak se to děla ovšem bez možnosti potrestaní nebo lepe minimalní, i když i to co prohlasil pan DROBIL JE PRO MNOHE neškodne tady nezbyva než naprosto rezignovat...nebot nelze pro slušneho člověka než konstatovat že je to naproste selhaní řidicího pracovnika za prve podstatna indicie že byl zučastněn,nebo jasny dukaz snahu si nedělat problem a zamest pod koberec.

TADY vtomto připadu je velka snaha pominout že doktoři nemohli stavkovat,proč je snad jasny i když toto druha strana neuznava,aspon ja si neumim představit pisknout a pustit skalpel,proto zvolili dopředu avizovanou vypověd ano je to dost neobvykle ale jedině adekvatní něco dosahnout když stavkovat nemohli,vubec zdejší protistranu nezajima že byl čas pul roku na jednaní ?......MISTO JEDNANÍ radši rozputat nenavistnou kampan.

A TED kte vypovědi zase dogma polopravdy je bezesporu jasne že není žadny narok pravní vyžadovat vzit spět,ale je duležite že není ani pravně nevzit spět a zde je to dogma oni bazirují na tom prvním ale zcela opomijí to druhe .TO DRUHE NASTAVA VTOM POKRAČOVANÍ,kauzi i tyka se jen vyjednavaču a ne druchych doktoru.protože cela kauza se v ramci dohod zužila na vyjednavače ENGEL/HEGER

A TED JSOU DULEŽITE DVĚ VĚCI,na posouzení..............1/v ramci nebezpečí krachu zdravotnictví a připadnych umrtí se dohodnout na určitem komprmisu,nebot i přes nesouhlas s jednanim doktoru chape vlada že by přiliš ryskovala,přes všechny vedlejší produkty jako nebezpečny precedent a přiklad všem ostazním,po zvažení všech negativ zvaží že se dohodne v opačnem připadě by to bolelo vic............. v tomto připadě je nabiledni že nebudu ryskovat sebemenší ohrožení těchto dohod,a vtomto připadě by každy vyjednavač..diplomat,,,,neryskoval jakokoliv zaminku narušení dohod...............což každemu pruměrně oplivajicimu IQ JE JASNE,ŽE TO PROTISTRANA za schvalnost považovat bude......je irelevantní jestli skutkova podstata je schvalnost nebo ne,nebot to misto skutečně zajemkině odmitla,a ta možnost ho vzit spatky byla,takže je naprosto bezpředmětné,jetli je dobry pracovnik,jestli podal vypověd a vše okolo,nebot možnost vzit spět je, ryskovat kvuli jednomu člověku nedohodu kde mužou byt nedozyrne nasledky by žadny rozumny vyjednavač neudělal.

ad/2 dohoda byla pro určitou čast nepřijatelna at z duvodu co tady nekteří uvadej že by ke krizi vubec nedošlo,nebo dohodou vznikne vic negativa než pozitiva,nebo je možno i vice spekulativnich duvodu,ktere je zbytečne uvadět,vtom připadě použiji že podle zakona nemusim přijmout podanou vypověd a budu na ni trvat.

ABSOLUTNĚ TO NENÍ KRUH,je to jako v každe smlouvě na to nemusim byt odbornik znat zakony......BUD JE PROMĚ SMLOUVA absolutně priorita pak do ni jdu i přes určite straty přesně vykalkulovane....a tady zakon jak nas uctivači přesvedčuji bez problemu dodržím,nebot zajemkině couvla tudiž misto bylo opět volne,zase bezpředmětne jestli pod nakym tlakem....tim podle zakona se opět mužu rozhodovat mezi ENGLEM A druhym zajemcem.....kde je zde nedodržení porušení zakona vzit ho spět?

ovšem jina je když SMlouvu nepovažuju za tak duležitou,nebo si vykalkuluji že toto druha strana ač za provokaci považovat bude ale dosahla určitych vyhodnych kompromisu že vyhrocení nepodnikne............muj pohled je to podle mě nezodpovědny hazard na druhou stranu vyšel nebot i k memu potěšení protistrana to nežene na nože,dim vyslovuju pochvalu doktorum k druhe straně jen pohrdaní za malost

nejhorši je třetí varianta vyjednavaní bylo jen na oko ,nebo takle v zajmu boje skupin ve vladě,jeden čehy druhy hot,jasně ktera skupina to nechtěla,ta to i deklarovala takže to ani spekulace moc velka není,pak je jasné že to zlomyslynost byla......................NAKY ZAKONIK PRACE je zde mimo misu,protože tady je jasne že zakon by nebyl porušen ani při vzetí zpatky ani při odmitnutí ho vzit zpět.ZDE JDE JEN o posouzení duležitosti dohody a ktomu naslednem chovaní
22. 02. 2011 | 19:22

cavalry napsal(a):

Odbory si dělají jen své,pan Štěch užívá svobody projevu,lékaři hájí svá nezadatelná práva,jeden z lékařů je "mouřenín udělal svou práci,mouřenín může jít",vláda hájí napjatý rozpočet nepřekročit,dodržet volební sliby.Navíc už jistě existují pacienti,kteří se stali oběťmi stávky.O těch ani slovo.
Jsme u základní otázky doby:kdy se jednání odborů a jisté profesní skupiny blíží a kdy neblíží "cechu"? Cechu ze středověku,který v podobě "korporativismu" beze zbytku přejal německý fašismus třicátých let dvacátého století.Jisté je,že přiblížit se logice lékařského povolání zvenčí této sféry není snadné.Snad by nás Libye měla trochu brzdit v tom rozpadu společnosti na třísky,které lítají sem a tam,když se les kácí.Třísky jsou alibismus pro smrt některých lidí.Pokud společnost bere oběti jako samozřejmost,soud mlčí-je společnost bezectná.Totéž platí o smrtech následkem deregulace nájemného,které přijdou za dva roky nejpozději.Že neexistují viníci? Hloupá výmluva.Neexistuje usmrcení v rukavičkách.Kdo netrestal nechť je sám trestán.Potlačujme pokusy o skryté násilí už v jejich zárodku.Ne náhoou měl V.Klaus zcela obdobnou pozici v mezinárodním světě v komentářích jako Kaddafí:potrhlý podivín.
22. 02. 2011 | 19:36

Mirek napsal(a):

Ač jsem spíše pravostředový volič, tak musím vyjádřit potěšení, že takto vysoce postavený ústavní činitel ze soc dem je schopen se zastat obyčejného člověka který se nebojí prosazovat svá práva proti politické zvůli...
22. 02. 2011 | 20:13

Anba napsal(a):

Tata:já bych k Vašemu komentáři dodala toto: Memorandum ministra Hegera a zdravotnických odborů je trnem v oku značné části vlády (ODS a části TOPO9) - z vyjádření Hegera vyplývá, že slíbené 2 miliardy v ruce nemá a lékaři si na své zvýšení budou muset teprve našetřit úspornými opatřeními (snížením lůžek a jiných provozních nákladů -asi léků?). Jde tedy jen zatím o straky na vrbě. Tabulkové platy, ale skutečné je budou naplňovat ředitelé nemocnic. Uvidíme jak - ředitel Vinohrad dává všem příklad, jak to dělat, svrchovaně, zlomyslně. S tím nic ministr zdravotnictví neudělá, myslím, že toho má už dost a další boje nebude riskovat.
Závažnou otázkou je, jestli je opravdu tak mstivý - jestli jeho postup nebyl spíše dohodnut v politickém grémiu ODS jako možnost zlikvidování memoranda a on jen plní stranický úkol. Prostě že se počítalo s tím, že se lékaři postaví za Engela, odmítnou stáhnout výpovědi v rámci solidarity a tak bude možné říci - měli jsme snahu - vy jste porušili závazek, tak nic. Že se přitom hazarduje s osudem pacientů? Ale co prestiž takového Šťastného, když se tak snažil proti jakékoli dohodě? Třeba se těšil, jak v polní nemocnici bude ve svitu reflektorů vyvíjet snahu k záchraně životů pacientů? To by byl bonus do další kariéry.
Veřejnost je už tak zmanipulovaná, že by takové hrdinství patřičně kvitovala a pokud bude uzákoněna přímá volba presidenta, to se ještě dočkáme divadel. Ne, že by ta delegovaná volba posledně divadlem nebyla.
22. 02. 2011 | 21:48

Kanalnik napsal(a):

Pane tata, souhlasim s vami snad ve vsem, co pisete; pro mne je to celkem jasne a evidentni - nekterym mocnym se sahlo na jejich nedotknutelnost a doslo k ohrozeni jejich zajmu, tak ted davaji nekterym doktorum najevo, kdo je tady panem. Oni prohrali a ted si snazi lecit komplex vlastni uslapnute dulezitosti (p. Snajdr, p. Stastny a dalsi). Nitky vedou az do nemocnic.

A jak pise Anba (kterou timto zdravim) - je dost pravdepodobne, ze to jde ruku v ruce s umyslem provokace, jejiz cilem melo byt torpedovani memoranda; ti ODS sibri se museli memorandem dost rozzurit; myslim, ze to, ze je Engel v pohode, jim udelalo caru pres rozpocet, takze soudim, ze se mame jeste na co tesit - Heger dve miliardy ted nema, to je dalsi signal toho, jak stale tytez 'zajmove skupiny' pracuji neustale 've dne v noci' na tom, jak dosahnout sve koristi.

Kde toto skonci? Ta urputnost je neuveritelna. Signal toho, ze se asi uz toho moc urvat neda. Spolecnost je polarizovana, moralnich hodnot je kolem poskrovnu, mnohym unika podstata deni kolem, nechaji se stvat proti sobe. Domnivam se, ze tato zeme smeruje k totalnimu vnitrnimu vyhoreni a rozezrani zevnitr.
22. 02. 2011 | 22:35

prirodovedec napsal(a):

jarpor, Sladky, (a kanalnik, kozoroh, anba ...): Velice dekuji za skvelou - vyukovou - diskusi.

Sladky: Omlouvam se, ale na zaklade nasich temer skupinovych zkusenosti nesouhlasim se zavery Vaseho vstupu 22. 02. 2011 | 12:01. Podle mne se mylite. Hluboce.
22. 02. 2011 | 22:39

znalec napsal(a):

Nejprve jste mě naštval - autore-, ale pak jsem četl komentáře, tak jsem se zklidňoval. Všechno řekly za mne a lépe. Zapamatujte si to! I senátor musí obhajovat svůj post. Radikály má rádo jen málo radikálů. Ostatní občané berou plichtu. Musíte hrát na všechny strany, ale jen trochu. Pokud vydržíte celý mandát, tak jste zahojenej. Pak můžete říkat všechno, co si opravdu myslíte.
22. 02. 2011 | 22:52

Manka napsal(a):

Pánové rumcajs,hoven atd. KDE byl ohrožen byť jediný pacient???!!!O ohrožení blábolil Nečas a další kecalové.Všechny nemocnice pracovaly ,lékaři byli na svých místech a pouze se čekalo,kdy se konečně ministr a další na něčem konečně dohodnou.A teď slyším a televize informuje,že ve Vinohradské nemocnici se šprajcuje ředitel,to samé, se šprajcuje další na Vysočině,kde odmítá stáhnutí výpovědí dokonce 44 lékařům.Na obou místech,bych viděla lehké řešení.Odvolání ředitelů a provedení hloubkových kontrol hospodaření!A možná se ani nebudeme MOC divit,že se tam přijde na různé tunýlky a malé domů,vedoucího managmentu.A toto by mohl udělat hejtman kraje a to,co nejrychleji.Jinak mám pocit,že pan ředitel pracuje na privatizaci nemocnice!!!! Protože 1.3. prohlásí,že pro nedostatek personálu uzavírá oddělení toto a tohle!PÁNOVÉ,POZOR!!!!MODRÉ STRAKY KRADOU STÁLE !!!!!
22. 02. 2011 | 23:52

znalec napsal(a):

Manko:
Mezi Modré Straky počítáte i lékaře, kteří vlastní firmy a platí jim ze sttátních peněz dodávky, bez výběrového řízení, za sta tisíce korun? Nebo jsou to chudáci, kteří poklesli pro přílišnou bídu?
23. 02. 2011 | 00:07

hoven napsal(a):

manka,
pokud by vláda nepřistoupila na vydírání, a lekaři odešli, tak by to odnesli pacienti. takže pacienti v ohrožení byli, protože čelili realné výhružce.
23. 02. 2011 | 00:53

Carlos V. napsal(a):

Začátkem se omlovouvám za tapetu, text je založen na mém příspěvku z blogu p. Šterna.

Vzkaz mnohým, kteří se domnívají, že jsou pravičáky - a odsuzují lékaře z úmyslu odejít z práce a důsledků spojených.

Mýlíte se. Nejste pravičáky. Možná nemáte rádi levicové politiky, možná nemáte rádi "socky", ale v hlavě to srovnané nemáte.

Každý je svobodný a zodpovědný sám za sebe. Každý - lékař, policista, popelář i bezdomovec. A kařdý má právo odejít za lepším - do jiné země, jiného oboru Výsostné právo, kdy nás toto rozhodnutí nemusí těšit, ale nemáme do něj co kecat či dokonce někoho odsuzovat.

Každý má i právo jednat o podmínkách svého pracovního či obchodního vztahu. I na tržnici či v krámě můžete smlouvat - a nekoupit či neprodat. A nám je houby do toho, kdo se jak dohodne se svým zaměstnavatelem. A je-li zaměstnavatelem vláda, disponující naším mandátem, za nevyhovující výsledek nadávejme "našim", ne soupeřům.

Pakliže tedy někdo útočí na lékaře s argumenty typu "společenská nezodpovědnost". "mrtvé děti" atd ... je ... levičákem. Levičákem, který ve jménu společnosti chce omezovat svobodu jednotlivce.

Jediné, co by se dalo lékařům vytknout (kromě hloupých hesel, ale opět - to je jejich věc) je náznak pokusu zbavit se odpovědnosti za vlastní svobodná rozhodnutí podat výpověď. Vynucovat si přijetí zpětvzetí výpovědi je nedůstojné chlapa. P. Engel se takto nedůstojně nezachoval.

Paradoxně se lékaři chovají lépe, než jejich zastánci Štěch nebo Štern. Lékaři totiž kopou - zcela logicky a správně - za své peníze.

Aspoň víme, na čem jsme.
Lidem jde především o peníze.
Svobodomyslní pravičáci - mnozí zde, ale i třeba Šťastný - vymýšlejí umístěnky kombinované s nucenými pracemi.
A "zásadoví" levičáci jako Štěch nebo Štern si nezváni přihřívají polívčičku na cizím ohníčku.
23. 02. 2011 | 01:02

hoven napsal(a):

carlos v,
jenže musíš rozlišovat dvě věci, za prvé svobodný odchod ze zaměstnáním za lepším, jak říkáš . na to určitě každý právo má. a za druhé, předstíraný, organizovaný hromadný "odchod" mající za cíl vyvolat strach pacientů a prostřednictvím toho působit na vládu a vynutit si mzdové požadavky. ti doktoři přece nikdy odejít nechtěli a sami to přiznali. takže zatímco v prvém případě se určitě jedná o nepopiratelné právo jedince se svobodně rozhodovat o sve zaměstnání, ve druhém případě jde o bolševickou prasárnu, chladný kalkul a trestný čin vydírání.
23. 02. 2011 | 01:33

Carlos V. napsal(a):

hoven : nesouhlasím. Jaké vydírání ? Jen dobře mířená PR/reklama/propaganda, i s oněmi "neřízenými" úlety Exodus/Exitus. Doktoři správně počítali se zbabělostí a neschopností vlády.

Možná vláda neměla dělat nic s tím, že personální otázky jsou věcí managementu nemocnic.

Možná měla vláda nechat krizi vygradovat, přečkat několikaměsíční útlumový provoz a čekat, jak se zachovají lékaři s hypotékami.

Možná měla vláda dát inzeráty na lékaře do běloruských novin.

Vláda se zachovala, jak se zachovala. Je to vláda s mandátem od nás. "Nezklamala" - vyjednávala, "odpovědně" řešila, utrácela ...

Když prohrajeme, obyčejně za to nemůže protivník, ale děravá obrana a neschopný útok.

Nemá smysl nadávat na doktory, ti hráli odvážně svoji hru s vysokou dávkou rizika, vládu fakt mohlo napadnout vyčkávat do konce či dát inzeráty do běloruských novin. Riskovali, vyhráli.
23. 02. 2011 | 02:06

hoven napsal(a):

carlos,
ale vždyt celá ta kampan byla postavená na vydírání vlády. na čem jiném??? bud nam přidáte, nebo odejdem. snad chápete význam slova vydírání. vláda je slabá, protože je tam ABL. kdykoliv ta vláda muže padnout, protože nikkdo neví, co se dá od ABL čekat. to neni politická strana, ale podnikatelskej projekt. dali si do čela bulvarního novináře jako maňáska, a zatím není jasný, jaký mají vlastně cíle a co chtějí prosazovat. myslim, že bárta je kdykoliv schopnej vládu podtrhnout. a udělá to v okamžiku, kdy si bude myslet, že je to pro něho výhodný.
23. 02. 2011 | 02:33

Manka napsal(a):

Hoven: A kdyby vláda padla!!!!Včera bylo pozdě!Kdo jim dal mandát ožebračovat matky s dětma,rušit školky,likvidovat pomoc postiženým,zvyšovat DPH a mohla bych psát do nekonečna.Doktoři nám všem ukázali cestu,jak s těmi zloději zacházet,ONI jsou našimi zaměstnanci!A my zaměstnavatelé tyto lidi nechceme.ONI se ujali moci,přestože volby nevyhráli.Nemají mandát dělat jakákoliv rozhodnutí proti vůli národa.A troufám si říct,že 98% rozumných lidí nemocniční lékaře podporovalo a doufám,že stejných 98% bude podporovat návrh,aby vláda odešla a to fofrem!Nebo tady chce vyvolat Egypt?Lidu dochází trpělivost s tím jakým sprostě nadutým způsobem prosazují rozkrádaní a okrádání lidu.Místo,aby odhalovali a trestali korupci.Není dne,aby nějaká zlodějina nevyplula,ovšem nikdo není potrestán a nic se nevyšetřuje.Nikdo nemusí nakradené vrátit zpět!!!A tyto zlodějiny jdou do bilionů od r.1990.Kde je to jejich:Padni komu padni???Vykopli p. Michálka,který odhalil půlmiliardový tunel a viníci si hoví v teplých místech.A to samé je u lékařů.Ti nic nechtěli z nějaké naší hromádky peněz,ale z těch ,které utíkají předraženými platbami za přístroje a to,co si cpe do kapes managment nemocnic!!!!Ovšem,to by v každé nemocnici muselo proběhnout řádné prošetřování všeho,co a za co se nakupuje!!!A nepleťte dohromady ty,co mají svůj privát a nemocniční lékaře!!!
23. 02. 2011 | 04:49

F.Švarc napsal(a):

ad george
"koukonout na zákoník práce, který mimochodem schválili i odboroví bossi"...,
není zrovna dobrá rada. Soudce nějaký zákoník práce nezajímá. Jich se z principu už vůbec netýká. Tam není jejich mzdový a jiný nárok specifikován, ani trvání pracovního poměru. Takže ve finále jde jen a jen o přetahovanou, kdo si před kým stoupne do pozoru, a čemu bude věnovat pozornost "naše" ČT. Tu nabubřelou ubohost jednoho exemláře můžete krásně např. nahlédnout u soudce ÚS (Kubka)

http://www.novinky.cz/domaci/225866-ustavni-soudce-poucil-sobotku-ze-by-mel-pred-soudem-stat.html
Nádherná ukázka jak si představit kreténa. Výraz vedle sedící soudkyně je myslím dost výmluvný. Škoda jen, že "naše" ČT nám takové záznamy spíše nenabízí.
23. 02. 2011 | 06:19

Pepi napsal(a):

Pane Štěch s tím mEngelem jste šlápl do h..a
- Výpověď podána a doručena v prosinci 2010, běží od 1.1.2011
a pracovní poměr končí 28.2.2011...
... a je jen na řediteli, jak bude postupovat s přijímáním nových zaměstnanců:
výběrové řízení, nástup za nástupní plat, se zkušební dobou 3-měsíce a napřed na dobu určitou = 1 rok...
Souhlasím s panem ředitelem. Ani před rokem 1989, když mnou řízená údržba chtěla vyšší plat si nedovolili "soudruzi " údržbáři vydírat výpověďmi, natoš je podávat..!
-------- Ale je tu jiný velký aktuální problém všech občanů ČR. -------
Pravicová vláda se chystá KAŽDÉHO okrást za života o cca 500tis.-Kč/život.!!
Pravicová "důchodová reforma" je marketingový produkt bez hodnoty!
Životní náklady každého občana v ČR (0-80-let dožití) budou (díky růstu DPH o 10% všem):
60 mld.Kč / 10 mil.Obč.= 6000,-Kč/rok * 80-let = 480000,-Kč, ať bude nebo nebude privátně spořit!
----> To snad i současné důchodové privátní spoření já= 500,-Kč/měsíčně +podpořené státem 150,-Kč/měsíčně má alespoň nějakou hodnotu zisku...!!
-
Nejlíp se krade v době změn - proto se to také upravuje...
--Na důchod se odvádí (na SP) 28% cca 40-let (i více). A důchod se čerpá 41% cca max.20-let (prům.dožití=77-let). Takže kde/kam se ztrácí na důchody (28*2-41) 15% odvedené částky..??
Pokud na do sociální oblasti na matky s dětmi, je to v pořádku. Ale nemizí ty peníze jinam v ČR rozpočtu (co pane Klausi, Topolánku, Janoto, Kalousku)??
-
Takže je už třeba vyhlásit v zájmu ochrany všech občanů ČR GENERÁLNÍ STÁVKY odborů + ČSSD + občanů na:
8.3.2011 - 7.4.2011 - 5.5.2011 a 9.5.2011 .... a vyjít do ulic PRAHY....
------------- A nenechat nás všechny občany úmyslně okrádat --------------
23. 02. 2011 | 07:32

SuP napsal(a):

Carlos(i) V -
Jako obvykle s vámi souhlasím i v pohledu na právo každého zaměstnance si zkusit vyjednat lepší pracovní podmínky včetně odměny za práci. Také souhlasím s tím, že pokud se svých požadavků nedočká, aby změnil zaměstnavatele. Souhlasím i s tím, že těch nespokojených (a odcházejících) může být až 3800 a že vládám, které tento problém nechaly dojít až sem, to poprávu komplikuje další život.
Nevím ale, zda neunikla jedna souvislost. Pomocí PR masáže doktorů, zřejmě pro zvýšení účinnosti celého protestu, byly cíleně devastovány odborné skupiny v jednotlivých nemocnicích, bez kterých zbytek nemocnice nemůže dost dobře fungovat - například anesteziologové. Jelikož těžko můžu připustit, že zrovna v jedné konkrétní nemocnici zrovna všichni anestezioplogové jsou na tom hůř než všichni ostatní, pak si tento krok nedokážu vysvětlit jinak, než že šlo skutečně o pokus blízký sabotáži, aby vydírání (v tomto) případě bylo účinnější.
Na Vaši odpověď si rád počkám, vidím, že jste u toho seděl včera dlouho přes půlnoc.
23. 02. 2011 | 08:17

jarpor napsal(a):

SuP

Dobrý den, Pavle.
Vidím to stejně jak dnes píšeš...

Tak pěkný celý den...
23. 02. 2011 | 08:38

jarpor napsal(a):

Pepi

Kde bude sraz, těch "Kupředu levá, kupředu levá, ráz, dva, tři !" ?

Já jen, abych věděl, kterýmu místu se obloukem vyhnout... :-))

Hezký den
23. 02. 2011 | 08:41

SuP napsal(a):

jarpor -
Na tyhle pepí experty stačej špunty do uší a stěrače na brejle .....
Mimochodem ten tata mě rozštíp taky. I já ho měl za důchodce.
Taky přeju hezkej den.
I tatovi.
23. 02. 2011 | 08:52

jarpor napsal(a):

SuP

No, asi to nemá jednoduchý... makal jak šroub, o nic jiného se nestaral /aniž si uvědomoval tak žil s pocitem - stát je tu, postará se/ a když se tu zásadně cosi změnilo.. "rozpadl se mu svět".
Dovedu takové lidi pochopit... Znám některé v mém blízkém okolí. Několik, na prst jedné ruky...
Řekl bych, že jsou to "nešťastníci", kteří se v dobré víře chytají těch co tvrdí, že "stát" by to vyřešil... a že oni takový "stát-matku", když se dostanou k moci, tak zařídí. Není úplně jen vinou takových "nešťastníků" že nedohlédnou, že nikdo, jim tu "stát-matku" nezařídí, pokud zde nepřijde revoluce, která by smetla možná i je samotné... často hodí do jednoho pytle poctivého podnikatele se zlodějem, protože vidí, že oba mají víc než on sám... tak jsou lumpi oba...
No nic... nemají to jednoduché takoví "tatové". Mnozí, když se jde na ně pomalu, tak se slovy "Sakra, to mne nenapadlo" se tu a tam "posunou" do dnešního světa... ale stejně mají pocit, že oni makali jak nejlépe mohli a výsledek pro ně a jejich okolí je - nula. Někteří jejich vrstevníci, které znali dobře, nemakačenkové, si "žijí" a "mají" ...
S tím se těžko vyrovnává... bohužel, patrně s pocitem nespravedlnosti této společnosti k nim asi umřou... Jak jsem napsal, nemjí to jednoduché a tomu lze rozumět...

Hezký den
23. 02. 2011 | 09:30

Tenco napsal(a):

jarpor
"..No, asi to nemá jednoduchý... makal jak šroub, o nic jiného se nestaral /aniž si uvědomoval tak žil s pocitem - stát je tu, postará se/ a když se tu zásadně cosi změnilo.. ..."

Pane poslanče za ODS - vždyť vy také makáte jak šroub.
ZDE.
Od rána do večera.

Kdo se postará o vás ?

Strana a vláda ?

Vy umřete zase jako hlupák.

Tomu Pepimu ještě ledasco může vyjít, může mít štěstí, opraví své názory.

To vy jste odepsaný, pane poslanče, agitátore, nevím jestli podnikateli či zaměstnanci, otče rodiny....

Protože taková hloupost je neopravitelná.

A pokud jste atheista - no, tak to vám opravdu tu bezútěšnost nezávidím.

Apropo - kolik vám ODS za každý den, kdy pro ně píšete agitky a ubíráte jí tak voliče - kolik vám platí ? Víc než Pepimu za to, že na vás dělá ve fabrice ?
Divná partaj.
:---()
23. 02. 2011 | 09:43

tata napsal(a):

pane CARLOS

řekl bych že velmi dobre zhodnocení,člověka ktery ma asi přece jen posazeny pohled oproti mě vic v pravo ale s vašim pohledem nemam sebemenší problem,naprosto prost nake politickeho vtahovaní,škoda že to nedokaže vic lidí,no u lidí typu pana ŠTASNEHO JE TO asi nemožné,co mě ale zaraží že plno lidí kteři mě litují,,sice nevim proč ja sem si svuj život užil a to naplno vtom špatnem ale i vtom krasnem,oni si totiž pletou pojmi lidí co potřebují vodit za ručičku,nedělat a spolehat na druhé,s lidmi kteří vidí a chapou že je čim dal vice lidí kteří poctivě pracují,přesto jim to nezaručuje dustojny život,to najedne straně a na druhe straně podporují darebaky typu pana Štasneho.vubec maj to vnimaní pokřivené,myslym že kauzi Drobil , doktoři dostatečně odhalily pokřivené hodnocení ,jejich naprostou pol.zaslepenost.PROTO s povděkem čtu i neidologicke zhodnocení situace.
23. 02. 2011 | 09:55

jarpor napsal(a):

Milý pane "Volím VV. Uvidíme",

Mohu Vás ujistit,
že o sebe se postarám sám
že dokonce se starám i o příjmy druhých
že mne neživí erár, ani Pepi
že naopak eráru platím řádně daně
že soudím, že s mými daně erár nehospodaří s péčí řádného hospodáře
že umřu jak umřu.

Po výše uvedeném, včetně
po tom co dělám, kdy dělám, za kolik dělám, kolik odvádím daní -po tom je Vám, s dovolením, HOVNO.
A ještě jedno, žiju spokojěně s rodinou a - s dovolením - po mé rodině je Vám druhé HOVNO.
Tak si laskavě tyto invektivy odpusťte. Předem děkuji.

Vy se tu klidně natřásejte v inteligentních vstupech, vylévajte si vztek či blbost, předvádějte se.
Vy víte, kde já Vás mám.

Hezký den
23. 02. 2011 | 10:02

Tenco napsal(a):

jarpor
Kolik vám tedy ODS platí za to že tu od rána do večera vysedáváte a agitujete?
Víte - mám obavu o to, jestli o vás bude v důchodu dobře postaráno.
Stejně jak vy rozebíráte situaci pana Pepiho.
Tak nač ten adrenalin ?

Vy si o sobě myslíte, že jste něco víc než Pepi ?

Proč ?

Pabe poslanče - vy s vašimi nadřízenými z ODS nediskutujete ?
Vy jen sklapnete paty, zasalutujete a mažete agitovat ?

Já jsem zvyklý, že lidé s inteligencí vyšší než je IQ 50 bodů, tak na otázky odpoví alespoň hekáním, nebo skřeky .
Proč vy neumíte na otázky odpovědět vůbec ?

:)))))
---------------------------------
Jste lepší člověk než Pepi ?

:---()
23. 02. 2011 | 10:21

Tenco napsal(a):

jarpor
A to, že opět pana Pepiho pomlouváte /co jiného je vaše "diskuze" o někom ve 3. osobě jedn. č./ a to formou fantasmagorických smyšlenek/ vždyť vy ho proboha vůbec neznáte !/ - tedy pavlačových drbů, to , pane poslanče, vypovídá mimo jiné i tom,

Že ODS už nemá z čeho vybírat a sahá k různým potrhlíkům a podivínům.

Já se jí divím, že takto vyhazuje peníze oknem.

Možná, kdyby se obrátili na Carlose V./promiňte pane Cralos V. - vím, že zde nediskutujete za úplatu :)), tak by své prostředky zúročili.
Ale takto je to zbytečné mrhání.
Tedy penězi. Hlavně daňového poplatníka /když tedy pominu Pepu z Honkongu a lájose Bácse :))/

O čase někoho zde polemizovat nehodlám, protože ho osobně neznám a na otázky neodpovídá. :)))
23. 02. 2011 | 10:29

jarpor napsal(a):

Pane "Volím VV. Uvidíme"

Udělám vyjímku, odpovím, i když vlastně nevím proč. No jedna vyjímka mě nezabije...

"Stejně jak vy rozebíráte situaci pana Pepiho."
Kde rozebírám ? Otázkou kde je sraz ? Jen plkáte výše zkopírovaným.. dejte odkaz kde Pepiho situaci rozebírám... Dokažte, že neplkáte.

"Pabe poslanče - vy s vašimi nadřízenými z ODS nediskutujete ?"
Ne. Nemám žádné takové nadřízené. Vaše vymyšlené nesmysly nemám důvod vyvracet. Plkejte...

"Vy si o sobě myslíte, že jste něco víc než Pepi ?"
Nikdy mne nic takového nenapadlo. Vaše myšlenkové pochody jsou mimořádně "zajímavé"...

"Proč vy neumíte na otázky odpovědět vůbec ?"
Jak vidíte, umím. Ale neměl jsem zájem a tímto jsem s odpověďmi na Vaše otázky skončil.

Tuto repliku berte jako jedinou vyjímku.
Až změníte Váš styl komunikace ke mě, mohu uvažovat o podobném.
Jste na řadě.
Pyšně si myslím, že se nemusím bavit s každým ... "Uvidíme". Důvody jsem uvedl v předcházející replice.

Hezký den
23. 02. 2011 | 10:40

tata napsal(a):

pane TENCO

NENI to zbytečne,jen na teto větě co jste uved se da dokladovat několik faulu,ktere tady on vyklada druhym,a skorem na každem slovu směřovanem mě byl vedle,a dokonce s jeho iteligenci se da těžko vyjmout ta ustřední nit.

"..No, asi to nemá jednoduchý... makal jak šroub, o nic jiného se nestaral /aniž si uvědomoval tak žil s pocitem - stát je tu, postará se/ a když se tu zásadně cosi změnilo.. ..."

1/on vy že sem makal a onic se nestaral/jak to vy on mi zna/první fopa usuzuje podle sve teorie vždy to každemu vyčita
2/makal jak šroub s pocitem že se oněj někdo postara/...naprosta blbost když makate jak šroub nepotřebujete asi aby se ovas někdo postaral,jina věc že i to nemusí stačit,viz poctivy podnikatel co zkrachoval že na něj udělal někdo podvod ,nebo uraz atd.

3/KDYŽ SE TU ZASEDNĚ NĚCO ZMĚNILO.......? KRASNA věta ve vzduchoprazdnu že,to co visí v kontextu ve vzduchu je jasne,zase omyl když se změnil režim opět sem se uměl osebe postarat,pracoval sem 14 let v zahraničí,udělal sem si určitou finační rezervu s ktere čerpam,takže zase jeho naprosta chybna uvaha,sou věcí ktere ale neovlivnite,neovlivnite že třeba stratite praci,zdravotní stav,a je jasne že v dělnicke profesy ty rezervy nemusí tyto rizyka pokryt,žadny dělnik nedokaže uspořit miliony vždy to bude v řadu statisicu a to vam když stratite praci 5 let před duchodem stačit nebude,neovlivnite že třeba jako ja vam plat s 15000 klesne na 11000 v dusledku krize takže penize určene na pohodove staří musite vybirat,neovlivnite že prodělate nemoci a operace v dusledku nemocenske odliv peněz se ještě zrychlí,nemluvě hrozba marodit /vyhazov.

A TAK byste mohl pokračovat skorem každym jeho slovem,bud jeho dedukce uplně mimo,nebo naražky typu.....často hodí do jednoho pytle poctivého podnikatele se zlodějem, protože vidí, že oba mají víc než on sám... tak jsou lumpi oba...
prostě schema
no vždyt levouni přece zavidej............

MYSLYTE,že ma cenu s timto velmistrem sloviček jakoliv přimo komunikovat?nakonec vas stějně otravy,debaty snim postradaj smyslu,on nedebatuje děla rozbory,neřekne svuj nazor,vždy ma alibisticky připravenou cestu,kčemu je bazirovat na slovičku,ono to je stejně jedno jestli snim debatujete nebo ne,třeba dopadnete jako ja když namě pude pomalu třeba se posunu do tohoto světa........

pane TENCO co myslite podaří se mi to?
23. 02. 2011 | 10:50

SuP napsal(a):

jarpor -
Tvůj pohled (23. 02. 2011 | 09:30) ani v nejmenším nezpochybňuju. Tak z toho občas mívám pocit, že jsem někdy někde něco přehnal - většinou se pak ukáže, že jsem spíš nedocenil. Jinak já jsem tyhle lidi chápal celých 20 let. A většina z nich už taky nežije (tím chci naznačit, jaké věkové kategorie se to v mých očích týkalo). Nicméně pokud tohle v sobě někdo dokáže živit 20 let v plné životní síle, to už bych chápal těžko.
Skoro to ale vypadá, že Vykydalovi někdo rozšlápnul bábovičky.
Nemá to asi drobný investor jednoduchý. Spekulovat na burzách, který jsou plný zlodějů se svými pár šušni, aby se tu pak mohl prezentovat, jak je vychcanej a najednou kouká, že mu docházej šušně? To asi nebude důvod k optimismu.
23. 02. 2011 | 10:56

SuP napsal(a):

Tato -
Vy snad jste Pepi?
23. 02. 2011 | 10:59

tata napsal(a):

pane SUP
Nechapu
23. 02. 2011 | 11:30

jarpor napsal(a):

SuP

To mé z 09:30 bylo jen jako takové zamyšlení... ani náhodou cokoliv k Tvým replikám..
Vidím, že i pocity někdy máme stejné...

Asi máš pravdu i tom dalším... asi chápeš, že k tomu dál nic nenapíšu. Je mi "volnej".

Tak hezkej...
P.S. Myslím, že ono "nechápu" potvrzuje to obecné... nad čím jsem se lehce zamýšlel... a co, jak vidím v dlouhém vstupu bylo opět pochopeno úplně naopak. Až absurdně naopak...
Ještě štěstí že Tvá replika dokladuje, že jsem mé úvahy až tak nepochopitelně nenapsal...
23. 02. 2011 | 11:48

SuP napsal(a):

Škoda
23. 02. 2011 | 11:48

SuP napsal(a):

Jarpor -
"Škodaů bylo pro "tata".
23. 02. 2011 | 11:50

Tenco napsal(a):

tato
On totiž pan poslanec za ODS - jarpor také "maká jako šroub".
Agituje za ODS dnem i nocí.

Proto se mu, tato , nedivte, že se nechce spoléhat na stát.
On se - a to je samozřejmě od něj velmi prpzíravé, raději přeci spolehne NA TY, KTEŘÍ STÁT ROZKRÁDAJÍ.

Je to logické, tato.

I lidi s inteligencí pod 50 IQ / tedy lidi, kteří neumí odpovědět na jednoduché otázky jinak, než brekem, skřeky, nebo blbostmi mimo mísu - i takoví, tato, ví, kdo se o NÉ POSTARÁ LÉPE.

Nemíním vyřčené ironicky.
Vůbec ne.

Mějte se a zachovejte si selský rozum.
Snad nám na něco ještě bude. :((

Ale je to zvrhlé - že ? Pravičáček se durdí nad tím, že někdo JEN makal celý život jako šroub.
Tato - to už není k smíchu, to je na mašli.
Tím už jarpor odstranil jakékoliv pochybnosti o tom, co je zač.
On zde jen agituje za své chlebodárce.
On pohrdá lidmi, "kteří jen celý život makají jako šroub" a platí daně.

Tato - co myslíte, platí to pravidlo, že kdo lže , tak i krade ?
A kdo lže o tom, co je přínosné pro daňový systém - makat jako šroub a platit daně - tato, nevzniká zde jisté podezření že náhodou nekrade ty daně - veřejné rozpočty ? Když už bych měl sklouznout do způsobu argumentace formou fantasmagorických úvah jarpora nad osudem pana Pepiho ?
/i když - já si myslím, že moje úvaha je opřena o logiku, zatímco pomluva pana poslance za ODS - jarpora, pouze o "vlastní" obrazotvornost/
:)))))

SuPa nevímejte.
To je jen obyčejný přicmrnd - pohůnek Pepka Vyskoče.
23. 02. 2011 | 12:00

Tenco napsal(a):

jarpor
Neodpověděl jste mi na otázku kolik vám ODS platí.
Stydíte se za to, že ze sebe děláte blba za takovou almužnu, anebo naopak nechcete diskreditovat matičku stranu a vládu v očích poctivých dańových poplatníků ?
:---()
23. 02. 2011 | 12:03

Tenco napsal(a):

tata
jsem dlužen odpověď :
Ano, pokud se budete nad jeho propagandou vážně zamýšlet, tak to po určité době skutečně může změnit váš způsob uvažování. /např. Lobaczewski : Ponerology, pasáže o "profesorovi" z Krakova/.

Já nyní zkusím malé přirovnání. Bez nějakých implikací, opravdu. :))
Když totiž šlápnete do hovna a zůstanete v něm stát dlouho a myslíte si, že se vám podaří boty očistit tak, že si je budete otírat jednu o druhou, přičemž stále stojíte v tom hovně - výsledkem je , že se umažete takovým způsobem, že vás to bude stát mnoho úilí se očistit až z toho hovna vystoupíte. A možná že se už vůbec nikdy nezbavíte pocitu špíny a smradu. :))
Lepší je - když už do hovna nějakou nešťastnou shodou okolností šlápnete, co nejrychleji vyskočit. Pak stačí celkem jen pár jednoduchých úkonů a svinstva se zbavíte.
Nejlepší je však -hovnům se vyhýbat.

Jenže když ona jsou v poslední době tak rafinovaná...

Představte si, tato - některá se i voňají ! To pak působí na různý přelétavý hmyz jako feromon - jen považte tu kombinaci vůní....
:)))))
23. 02. 2011 | 12:14

SuP napsal(a):

Vykydale -
Odpověděl ti, že je ti po tom HOVNO. Pokud jsi tomu nerozuměl, znamená to (volně přeloženo), že NIC. "Hovno" totiž v tomto významu je hanácký zápor. Nojo, ale víš ty vůbec, co je to zápor? To by pak mohlo bejt těžký.
23. 02. 2011 | 12:18

xxx napsal(a):

Pokud dobře čtu, tak velmi mnohým oponentům pana Štěcha by nejlépe vyhovovala demokracie a odborová legislativa buď současné ČLR nebo dřívější 3.říše.
A nejlépe s buřiči/židy a cyklisty/ zatočil Áda.
23. 02. 2011 | 12:19

SuP napsal(a):

...A když už, tak "voňajů"...
23. 02. 2011 | 12:20

jarpor napsal(a):

"Pabe poslanče - vy s vašimi nadřízenými z ODS nediskutujete ?"
Ne. Nemám žádné takové nadřízené. Vaše vymyšlené nesmysly nemám důvod vyvracet. Plkejte...

Průměrně inteligentní člověk z výše uvedeného si odvodí, že není-li žádný nadřízený, nemůže bý ani žádný příjem vyplývají z těchto nadřízených.

Leč, jsou zde takoví, jejichž IQ rovnající se bedně kytu vypotí :
"Neodpověděl jste mi na otázku kolik vám ODS platí.
Stydíte se za to, že ze sebe děláte blba za takovou almužnu, anebo naopak nechcete diskreditovat matičku stranu a vládu v očích poctivých dańových poplatníků ?"

No comment.
Ani k požadavku k odpovědi, ani k IQ tazatele.

Hezký den
23. 02. 2011 | 12:26

kozoroh napsal(a):

Ne zcela souhlasím s názorem Carlose. A k replice SuPově přidám ještě jeden postřeh. Doktoři (a to všichni, i ti soukromí) mají vyjímečné postavení v tom smyslu, že na jejich činnosti je do značné míry závislá celá společnost a zároveň jsou všichni závislí na financování státem (možná je to nepřesné, protože stát jen určuje pravidla výběru pojistného). V zásadě je to ale jen další skupina, spojená s rozpočtem a to prakticky ve 100%. Jestliže jsou nespokojeni s distribucí těch nemalých prostředků a navíc nejspíš jako insideři vědí, jak a kde je s nimi plýtváno, pak bych předpokládal, že prvořadě vyvinou snahu k úklidu hnízda sami, bez aktivace celého národa. Jestliže z 13 požadavků akcentují právě jen ten platový (který by třeba nebyl problematický, pokud by se snažili omezit korupci), nepůsobí důvěryhodně.
Pánové Jarpor a SuP.
Přijměte pozdravení od znaveného kozoroha a připomeňte si konstatování Werichovo: "S blbostí se nedá vyhrát. To ale neznamená, že s ní máme přestat bojovat!"
TCKH je t.č. bojující za "všechny slušné lidi". A ti jsou pouze a vyjímečně jen vlevo. Pravičák je zloděj a žumpa, kterou je třeba vyhubit. Pravičák je odeesák a je modrý (asi cyanóza). jiná varianta není. Smiřme se s tím a nežehrejme.
Tož tak, pánové.
23. 02. 2011 | 12:41

Tenco napsal(a):

kozoroh
Matlala, patlala.

Plantáte dohromady různé třídy logických typů. Jarpora - zdejšího chronického agitátora, pravičáky a členy ODS.
Pak s tohodle pochmurného tavícího kotlíku zkonstruujete výpotek, že někdo vidí slušné lidi jen mezilevičáky a že o pravičácích...etc. etc /nebaví mě opisovat výpotky chabých mozků/a to použijete jako důkaz.

To, že to učiníte formou lživého soudu a pomluvy /3. os. č. j./ - to už jen vaše perly zvýrazní.
Komu je pak hážete, je mi srdečně jedno.

Jsou totiž falešné.
Ale je možné, že kvikot vyvolají. Tomu bych se nedivil.

Zdar. A poraďte se s někým, kdo absolvoval aspoň osmiletku. Až zas budete spřádat své pochybné tautologie, pomlouvat a exhibovat svoji blbost.
Ať to má alespoň nezápornou vypovídací hodnotu.
23. 02. 2011 | 13:03

tata napsal(a):

pane TENCO

P.S. Myslím, že ono "nechápu" potvrzuje to obecné... nad čím jsem se lehce zamýšlel... a co, jak vidím v dlouhém vstupu bylo opět pochopeno úplně naopak. Až absurdně naopak...
Ještě štěstí že Tvá replika dokladuje, že jsem mé úvahy až tak nepochopitelně nenapsal...

co řikate krasa,ne,bohužel zase mistrně vyhnutí jak ho někdo nachytal na švestkach,ale už to ma posun ,konečně sem mu volnej,protože přece je jasny že to myslel uplně jinak to je zřejmí ne?VAM SNAD NE?

začinam se bavit,ono i to ,,nechapu,, ukazuje jak vy prd,ja sem pochopil co stim myslí pan SUP JEN NECHAPU S ČIM MĚ SROVNAVA,jestli rozbor něčeho kde vam proti logice někdo vklada do konaní co je naprosta blbost srovnavat s nakym politickym prohlašením ,kde vmem nebylo ani trochu politiky ale rozbor člověka ktery zde děla rozbory lidí založenych na svych teorijí které jsou už z logiky věci mimo což sem mimo dokladoval. tak sme se pobavily aspon ne?

TENTOKRAT I JEHO MISTRNOST ZKLAMALA,nebot se muže jen uchylit že to myslel jinak napsané to je jednoznačně.HODIL SEM haček kapr se chytil
23. 02. 2011 | 13:11

kozoroh napsal(a):

Tenco.
Proč tolik úsilí? Úplně stačilo napsat že jsem modrý nevzdělaný zloděj (ev. nedonošený) a fertig!
Máte-li pocit, že mne svými žvásty povznesete, pak vás musím ujistit, že to se vám nepodaří. Nejsem totiž schopen ve své omezenosti pochopit vaše sofistikovaná sdělení.
23. 02. 2011 | 13:12

tata napsal(a):

pane SUP
ted mi rozeberte muj přispěvek,aby bylo možno v něm videt podobnost na pepu,hlavně mi rozeberte,včem sem neměl pravdu sem zvědav,s autorem nemam zajem,ale k věci rad si otom svami podebatuji,bude to jednoznačně velice těžky ukol,nebot ani jedna psana teorie není pravda.JEDNA JE I PROTI LOGICE,ALE O POLITICE TAM NEBYLO ANI ZMINKY.TAKŽE CO ZHOSTITE SE TOHO?,nebo bude klid,nebo odpověd že to nema cenu.
23. 02. 2011 | 13:22

tata napsal(a):

pane KOZOROH

ZAČATEK URČITĚ SHODA,

TAK TED KTOMU O PĚNĚZICH,sice mam jiny nazor ale připustme že mate pravdu,no a co vždyt přece pravicove vidění je o šikovnych lidech co bojují v mezich zakona,a jak sem čet o jedne žalobě na doktory i soud neshledal jediny napadnutelny porušeny paragraf v teto kauze,ano vy mužete myt jiny nazor,proč najednou chcete aby oni byly jiní než třeba podnikatel,on taky přece řeší hlavně otazku neporušení zakona jinak je rink volny aspon to zde vždy v pravicove myšlence vždy čtu,ano nazor mužeme myt jiny ale když to platí pro jiné proč oni by se měly chovat jinak,tady bych ten nazor měl podle spektra myt ja.

ten konec to už je jen ideologie ,nebot zrovna tak co vytikate na levem činí i pravé spektrum,to už nema cenu komentovat.použití s blbostí se neda vyhrat,muže použit i druha strana a je to uplně stejny argument,
23. 02. 2011 | 13:43

jarpor napsal(a):

kozoroh

Díky na pozdravení. Taky zdravím.

"Tož tak, pánové." ..
Není co dodat, než souhlasit.. i s ohledem na další projevy IQ bedny kytu.

Jako ateistu mne nappadá : Budiž nám pánbůh zdravý rozum zachovati ráčí...

Hezký den ..
a klidnou mysl /nepochybuji, že ji takovou máte/ neb jak známo - Rozčilovat se pro blbost jiných znamená kazit si vlastní zdraví... a za to ten jedinec "reagující na světlo" nestojí.
23. 02. 2011 | 13:49

SuP napsal(a):

Kozoroh -
"Hezké Tě vidět"..., Zapoměls, že ten modrák ještě musí bejt modrookej a blonďák.

tato -
celej zádrhel je v tom, že jarporova úvaha byla o lidech s jinou životní filosofií, než máte Vy. Ale podle dikce Vaší odpovědi jste to na sebe vztáhl. Jako byste neregistroval, že po tak dlouhé době spoluúčinkování v diskusích o sobě (tedy i o Vás) toho víme poměrně dost, abychom se pokusili odhadnout, kam kdo z nás sebe pravděpodobně řadí. A vás jsme si zařadili jinam než nick "Pepi" a ani nás nenapadlo, že byste si to takhle vztáhl. Na omluvu to nevidím, ale stalo se. Dokonce předpokládám, že Vás chtěl jarpor povzbbudit. Ale co já tu mám plácat za něj. Polemizujete s ním Vy. Tak já jen, že jste čekal odpověď.
23. 02. 2011 | 14:28

tata napsal(a):

pane SUP

Není tomu tak,a vito dobře vyte,že tady omě mluvil a spekuloval,tato věta je jasna jen o mě a tu sem taky rozbyral....................."..No, asi to nemá jednoduchý... makal jak šroub, o nic jiného se nestaral /aniž si uvědomoval tak žil s pocitem - stát je tu, postará se/ a když se tu zásadně cosi změnilo..

TO SE PROSTĚ NEDA VYVRATIT,v teto větě jasně mluví o mě to se neda okecat,a tu sem jasně rozebral nic vic nic min,tato věta není o filozofii jinych,ovšem když neuznate fakt v takove hlouposti jako je toto a to ještě u spřizněneho kolegi,nebyla to vaše chyba vy jste si jen přidal otazku ohledně pepi ,a ja odpověděl protože me napsane bylo uplně o nečem jinem.

ON pan pepa psal že makal jako šroub nebo ja?TO SE NEDA UHRAT. navic se dopoštite jednoho omylu a to podstatneho ten pan každemu pravě vytika nake zařazení sebe ale rad to činí u druhych otom byl cely rozbor.NO NIC upřimnosti se nedočkam,ve sve podstatě je to prkotina,ale jak se řika ,čeho je moc toho je přiliš,navic vaš problem je ten nespravně nahozeny pepa.kvuli tomu sem se obracel k vam,což nešlo bez toho proč to vzniklo.ONO BY SE DALO hovořit o te pochvale jak ste napsal,ale to už není debata o faktu ale spekulace o formě a tu muže každy chapat jinak.
23. 02. 2011 | 15:52

SuP napsal(a):

tata -
jeho se ptejte. Jinak by to vypadalo, že se mnou se chcete hádat taky. Já ne.
23. 02. 2011 | 15:54

kozoroh napsal(a):

tata.
Víte, v tom mém vstupu byla troška ironie. Hlavně v závěru. To pravolevé dělení je trošku úsměvné zvláště v případě, že obě strany chtějí, aby se mělo co nejvíce lidí co nejlépe (to by mělo dokonce více vyhovovat pravičákům). Ta dělicí hranice se začne vytvářet v okamžiku, kdy máme definovat prostředky pro dosažení toho cíle a množinu lidí, kterých se ono blaho dotkne. Každá "sranda" ale něco stojí a ne každý je rozený altruista. Dokonce ani ten stát. Ten se chová spíše jak hochštapler. Problém nastane v okamžiku, kdy se ukáže, že už na vše není. A že už se nedá fungovat jak v domácnosti feldkuráta Katze ("..to se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou..").
Teď křičí doktoři. Začali hrozit hasiči a policajti. Úředníci státu a nevím kdo ještě. Učitelé budou patrně chvíli mlčet, protože dostali nasypáno. Všiml jste si společného jmenovatele? Totiž státní rozpočet, který je živí? Zaregistroval jste někdy, jaké platové průměry jsou ve "státním" a jaké v "soukromém".
Vím, každá z těch profesí je potřebná. Ale pokud by neexistoval produktivní sektor, do kytek půjdou všichni.
To, pane tato, není ideologie. To je realita, kterou neradno přehlížet.
23. 02. 2011 | 16:34

tata napsal(a):

pane SUP

NEMAM ZAJEM,a ja se svami nehadam napsal sem vam co sem napsal,vy jste te ověřitelně nepiskl ofsajd ač byl ale to se bežně stava v životě,no a co někdy zase mužu upisknout ja,stejně už ted není zajimave tema to o doktorech je odrhovačka,to o penzich je ve stadiu tvoření,stejně se nudim když marodim,zitra budou interpelace třeba bude veselo.
23. 02. 2011 | 16:38

tata napsal(a):

pane KOZOROH

STIM CO jse odpověděl nemam problem,jen bych možna trošku oponoval,že každa strana se snaží urvat větší dil spravedlnosti pro sebe,už sem to psal jinde co je spravedlivé už ta definice lidi rozdělí a to mnohočetně,natož provadění,idealní není,je určita rovnovaha,ale ta je křehka,a vdusledku našich politiku o nakem přibližení aspon nake přibližne rovnovahy nemuže byt řeči,kdyby sme mluvily o naschvalech tak bysme byly asi nejbliž,nebo zloděj chyte zloděje tak ja vnimam obě ty spektra,a většina si musi přiznat že to svoje politicke spektrum bere jak menší zlo,nebo ja to tak vnimam takže většina je nepatřične slovo.

KAŽDY PROTLAČUJE TO SVOJE,otazka je kdo je schopen byt ojektivní,zase ošemetna věc,protože všichni tvrdí že jsou objektivní.

to jestli sem si všiml samozřejmě,ale i to je ošemetne nebot je to tak trochu u nas spotvořene ono asi konečně v celem světě,i když si myslym že u nas vic tragicky
jato vidim trochu s jineho uhlu,je rozdil požadavek hasiču doktoru a td ve srovnaní odmen ROMANU,HORAKU,UKAZOVAT že musime šetřit a schvalovat Romany,neznam vaš nazor ale třeba čist od pana rumcajse jestli se nestidim odvadět jen 3000 na socialní a řikat o ROMANOVĚ ODMENĚ ŽE TO JE CELKEM v pořadku tady se nak nemohu srovnat,vyjadřuji se dost složitě takže nevym jestli pochopite costim myslym.
23. 02. 2011 | 17:12

Tenco napsal(a):

kozoroh
Myslíte si, že je víc produktivní sektor ten "No, asi to nemá jednoduchý... makal jak šroub, o nic jiného se nestaral /aniž si uvědomoval tak žil s pocitem - stát je tu, postará se/ a když se tu zásadně cosi změnilo.. "rozpadl se mu svět".
Dovedu takové lidi pochopit... Znám některé v mém blízkém okolí. Několik, na prst jedné ruky...Řekl bych, že jsou to "nešťastníci"

Anebo ten, který tady od rána do večera prudí ?

Vzpamatujte se. Jistě že když někdo celý život "maká jak šroub" tak SE MUSÍ CÍTIT být podveden, když ho ZASE nějaké kreatury chtějí ojebat.
To je normální, logické uvažování. Co je svět světem. To jen různí hochštapleři a paraziti /je jedno jestli na státním či podnikatelském - kdo podniká, ví o čem píšu/, tedy jenom takoví mají tu logiku a samozřejmě "díky" tomu i morálku zvrácenou.
Ono to z nich vždycky vypadne takovým tím přeřeknutím - zaškobrtnutím. Nebo tehdy když jin někdo na to jejich hochštaplerské kuří oko šlápne. :)))

Já osobně jsem se dohrabal k majetku i za cenu toho, že moje zdraví -... no, nic moc. A neměl jsem čas po dlouhá, dlouhá leta ani na to, přečíst si noviny.
Tak si toho teď dopřávám/pozor - do důchodu de iure mám ale daleko, daleko...

Nesnáším, když někdo pohrdá obyčejnými lidmi.

Protože právě ti jsou NEJVĚTŠÍMI HRDINY života.
Ne hollywwodské hvězdy a tajtrlíci co někde podvodně vystudujou a procpou se skrzeva pochybné struktury k erárnímu lizu.

No nic. škoda mluvit.

Předpojatost - takto vlastně ideologická zaslepenost - vlastnost bolševickcých kreatur se nedá změnit.
Snad pohlavky u nějakého puboše.

Berte to jen jako slohové cvičení.

Apropo - víte jaký je podíl "produktivní sféry" via americká fiskál ?
Tedy skutečně produktivní sféry.
Zjistěte si to.
:((
23. 02. 2011 | 17:48

prirodovedec napsal(a):

tata: Napisu Vam primeji to, co jsem jiz napsal vyse Sladkemu.
Neprecenujte zbytecne slovickareni jarpora jako "velmistrovske" :) a rovnez jeho inteligenci. Je to zbytecna demonizace, kterou si nezaslouzi.

Pokud to bude potreba dolozim ja nebo moji kolegove rozbory jim zde psaneho textu (nyni nebo z minulosti). Srovnejte si ale napr. jeho nepresne mlhave vstupy zde (s tim tak typickym okopavanim kotniku lazenskeho svihaka, jak to kdysi vystizne napsal Tenco), a to co zde pise Carlos V. Tam je ta brilance a to velmistrovstvi (zdravim) argumentu, nad kterym se stoji za to zamyslet a reagovat (byla radost u Sterna).

Jarpor je mi ale cim dal sympatictejsi, protoze nadale dodava nesmirne zajimave texty do vyuky (na rozdil od Rumcajse, SuPa a dalsich, kteri jiz uvadli do kratkych maloobsaznych vstupu vetsinou pro mne bez zajimavych argumentu ...) a na druhe strane prestal reagovat na kazdy vstup vlka jako to delal nekolik let, cili uz se z toho vylecil a my jsme prestali vest citac :). Cili ctete Carlose V. pro jeho zajimavost a tam pilujte argumenty a neztracejte cas vaznosti tam, kde se mate smat vtipnym a zertovnym vstupum. I kdyz tvrdi, ze ho to nezivi, jeho ptydepe zde je podle text miningu typicke pro politika. :) Byt lokalniho.
23. 02. 2011 | 21:42

prirodovedec napsal(a):

Tenco: Bravo. To jste typicky Vy. 23. 02. 2011 | 17:48
23. 02. 2011 | 21:45

prirodovedec napsal(a):

kozoroh: Pisete: "Problém nastane v okamžiku, kdy se ukáže, že už na vše není. ... Teď křičí doktoři. Začali hrozit hasiči a policajti. Úředníci státu a nevím kdo ještě. Učitelé budou patrně chvíli mlčet, protože dostali nasypáno. Všiml jste si společného jmenovatele? Totiž státní rozpočet, který je živí? Zaregistroval jste někdy, jaké platové průměry jsou ve "státním" a jaké v "soukromém". Vím, každá z těch profesí je potřebná. Ale pokud by neexistoval produktivní sektor, do kytek půjdou všichni."

Ja s Vasi charakteristikou souhlasim. Podle mne (jako nekoho, kdo zije venku) mi z toho vychazi logicke, zde vicekrat mnou zminovane reseni. Princip vydirani a rozkradani uz pochopili nejen politici a loutkovodici ale vetsina obcana vcetne zamestnancu statu. Tim se to rozkradani siri a prestava byt pro puvodni (prvotni) zlodje jiz tak uspesne. Protoze vetsinou neumi majetky spravovat, ale jen rozkradat ci presouvat (jako byvali pumpari, vekslaci, zelinari, svazaci je to logike) mozna prekupovat tak potrebuji najit dalsi zlatou zilu (zdravotnictvi, duchody, skolstvi, EU fondy). S ohledem na to, ze Vase tzv. elity se z pohledu z venku jevi zcela jakesovsky neschopne (politici, media, zadny novy Bata, zadna Nokia, dokonce misto Povondry Vondra :) ..), kraci podle mne CR k bankrotu. S ohledem an vsechny ty, kteri to u Vas vedou vcetne tech, kteri se povazuji za eltiy zde v diskusich, se mi jevi, ze tito lide jsou vyborni ve svem "modleni", ale resit problemy racionalne prilis neumi. Jak to tedy tak byva, ti kteri stihnou jeste neco ziskat a promenit v neco hodnotnejsiho preziji. Cili z hlediska zajmu zamestnancu, kteri zrejme nemaji zajem citit jakoukoliv sounalezitost s verchuskou se vyderacske metody rozmuzou a bude to nakonec smerovat k majetkovemu prevratu a novemu rozdani karet, coz je logicky trest za neschopnost tech "nahore" (ja vim, ze SuP, Rumcajs aj. jste se poctive snazili, ale v prumeru jste se prokazali neschopni Vas stat rozvijet, makroekonomicky :) a statisticky mate smulu). Nicmene predpokladam, ze verchuska se zmobilizuje natolik, ze se vyuzije fasistickych vystrasenych nalad predstavitelu byvalych strednich vrstev a v CR se nastoli nejaky polofasisticky (sice svejkovsky ale presto) rezim, kde se upadek zpomali. K nastoleni prispeje to, ze kazdy ma stale co ztratit. Mlade hlavy pak houfneji odejdou a nakonec se to nejake vyvrbi a vymirajici CR zrejme zachrani egyptska a arabska migrace pricemz ti, kteri jiz prozirave presli na islam se budou mit lepe. To neni me prani, tak to vypada pri pohledu zvenku na to, co vyvadite doma. Sem tam se mne dokonce na to nekdo zepta, nebot vzdy sem nejaka bizarnost pronikne (nastesti Kvitova hraje sikovne :) tak CR nevypada jako rejdiste naprostych ...). Nastesti vsichni vedi, ze CR mela Kafku, Svejka, Havla a v zive absurdite si libuje -te, takze ja je dokonce i motivuji k turistice do Absurdistanu zeme dle Kafky a vylepsuji Vam prijmy :).

Hezky den ...
23. 02. 2011 | 22:03

SuP napsal(a):

....
Radši jsem to smazal.
23. 02. 2011 | 22:22

prirodovedec napsal(a):

SuP: Nerikejte, ze adresovane nam :). To bylo jiste vuci panu tatovi ohleduplne. :) Ale vazne, myslim si, ze byste jako svobodomyslny clovek mel sbalit deti a vnoucka a presunout se za ocean, stejne jste psal, ze pracujete pro americke zakazniky. Nafukovanych zprav (ala Wisconsin) se nebojte, dynamika inovaci je podle nas velka, a pokud se staty nerozlozi spise rasove (prestane fungovat kotlik), dluh smazou snaze nez Evropa nebo CR, tam je recky scenar neodvratny, na to staci kalkulacka. Do konce vlady diky rozkradani verejnych zakazek a pres skrty v souvislosti s utlumem domaci poptavky se dostanete s dluhem k 70% a potom si s Vami a Vasi menou zahraje Goldman Sachs Vladi Dlouheho na Recko (at uz za socanu ci ceskeho pinocheta). A pak to casem nejaky sejk koupi a znovuosidli ... :).

Hezky den a prijemnou maznici ...
23. 02. 2011 | 22:31

Tenco napsal(a):

Mno.
Takže zde máme fiskál. Jaké jsou důvody pro to, aby zde byl ? Když tedy podle pravounů vše vyřeší neviditelná ruka ?
Žádný.
Vyjdu tedy z této premisy.
A položím pár otázek.

Jste tedy, pravouni, pro to, aby se vše financovalo dobrovolně a to tak, že struktury i parametry určí trh ?
Tak prosím o přesné definování, jak se má financovat, nebo lépe - jak se mají motivovat subjekty , které zaručí efektivní fungování zdravotnictví, sociálních služeb, důchodového zabezpečení, vzdělávání, řešení problému zvaný oil peak, vymáhání práva, pacifikace extrémistických skupin, zavádění inovací, vytváření friendly investičního prostředí, údržbu veřejného majetku, udržitelnosti kvalitního životního prostředí, v případě vyhrocení antagonismů nedopustí chaos, zajistí udržení tradic ...

Popište mi prosím praktické a rozfázované kroky, které ZARUČENĚ povedou k tomu, že všechny tyto procesy budou fungovat efektivně a dlouhodobě.
Včetně cash flow a jak a kde se bude generovat.
A jak ho ta neviditelná ruka bude spravovat - jestli tedy vůbec má spravovat, nebo jen pasivně dohlížet./což je logický nonsens, pokud se má jen dohlížet a nezasahovat je z podstaty i ta neviditelná ruka v jakémkoliv popisovatelném vyjádření zbytečná/

Nic víc , nic míň.

Jsem jedno ucho./respektive oko/.

P.S.Připomeňte mi prosím vaše odpovědi, které dozajista tento blog zahltí, při nějaké příležitosti, kdy dojde k naší nejbližší virtuální interakci.
Nemám teď možnost učinit si poznámku, pod kterým blogem se nyní tážu.
Mantry o "samozřejmě , že policie, obrana, zahraniční politika..." si pak nechte pro nějaké plkání na fejsbůku.
Chci fakta a zdůvodnění. Na konkrétní otázky, konkrétní odpovědi.

Maucta.
23. 02. 2011 | 22:38

prirodovedec napsal(a):

Tenco: Proboha, kolego. Nemuze nic fungovat, je vymalovano, viz vyse. Co se Vam na me predikci zda nepravdepodobne. Jste s vlkem odborniky - jak intepretujete to kolisani CZK? Slysel jsem odhad, ze se jedna o rozcvicku spekulantu. ted jen zaujmou pozice a pockaji, co Al ... Ted tem, ktere oslovujete jde jen o to, aby ti co loupi presvedcili ty ostatni, aby jeste neloupili :) (nebyli jako oni se tomu odborne rika), a pokud mozno nanosili vse na hromadky, ktere verchuska "roztridi", jinak by nic na tu verchusku jiz nezbylo :). Rozlozte vcas aktiva :) a zvazte cesty :) - nejen do Narodniho ...
23. 02. 2011 | 22:48

SuP napsal(a):

prirodovedec -
Přece jen mi to nedalo. Jak Vás tak čtu, pořád se nemohu dopočítat. Nechtěl byste zkusit mi napsat, co konkretního děláte, že jste se sebou tak spokojený? Třeba bych to pochopil. Stejně jako pochopím, když se vám chtít nebude. Ale to bude pro oba škoda.
Na dlouhý cestování už nemám věk. Po prázdnivnách jdu do důchodu. Docela mě těší, když pro kolegy ze světa dokážu rychle reagovat a nabízet jim neotřelá řešení. Dokonce jsem zjistil, že si na mě rádi najmou tumočníka. Tak už abych se přestal vytahovat a dal šanci i Vám.
Zdravím.
23. 02. 2011 | 23:10

jarpor napsal(a):

SuP

Nechce se mi věřit, že bychom měli nějaké "společné pocity". Leč možná... jo.
Jak si zde tak čtu přírodovědce, který není "JÁ", ale "MY",
a který ač našinec, píše zpoza louže "Vy tam.." a co máme a co nemáme..., tak jsem taky dilítnul nějaká souvětí...
Ale cosi nechám :

Vzpomněl jsem si na setkání s lidmi na druhé polokouli, kteří jsou potomky dědů, jež tam odešli před sto lety. Tito vnukové mluvili plyně česky, učili česky své děti.
Vzpomněl jsem si na jakýsi rozhovor se "světáky a hopsandami" /celebrity, prý../, kteří po roce a půl "venku" hledali české ekvivaletny jejich "americké" angličtiny... Vypovídající o leččems, dle mého.

Koukám, že zde mají voni přírodevědec patrně kamsi nakročeno... zda k těm vnukům či k "celebritám" ponechám na nich...
Jen aby se oni s těmi knížecími radami adresovaným zpoza louže, těm.. tam... neposrali... .

Hezký večer
P.S. Nic osobního oni, přírodovědče v mé replice nechť nehledají. Napsal bych to samé, i kdyby to nenapsali voni.
23. 02. 2011 | 23:13

SuP napsal(a):

přírodovědče -
Ještě dovětek. S tim Vašim pesimismem bych byl opatrnější. Přebíráte místní (zaloužový) manýry (to sice není to pravé slovo, ale nějak nemůžu to správné najít). Nezapomeňte, že jsme přežili bolševika a víte snad, jak se na nás tenkrát v USA dívali?
23. 02. 2011 | 23:18

SuP napsal(a):

jarpor -
Ale já to FAKT neopisoval.....
23. 02. 2011 | 23:20

Tenco napsal(a):

přírodovědec
Ohledně CZK - nevím. Spousta faktorů, euro nesuspenduje ani nejistota vůči americkým bondům, ani nejistota vůči fiskálům zemím s hyperdeficity v eurozóně...
Neumím odpovědět.

Podle Yale - anketa mezi nejbohatšími lidmi v USA, nás čeká druhý pád.
Empiricky se výsledky této ankety potvrdily v roce 2009.

Osobně vidím dlouhodobou perspektivu v investicích do alternetiv k ropě .
Krátkodobě pak v invsticích na růst komodit, včetně ropy.

Uvidíme jak dopadne Obamův rozpočet via škrty a energetická politika.

Dobrou noc.
23. 02. 2011 | 23:27

jarpor napsal(a):

SuP

Pocity se neopisují... a asi z těch textů cosi leze, co jsme zaregistrovali.

Kam se hrabem, my kdesi... na hamburgerovou kulturu či hranolky s coca-colou a s pocitem, že oni jsou pupek světa...

Měj se...
A Dobrou noc.
23. 02. 2011 | 23:30

prirodovedec napsal(a):

SuP: Proc se domnivate, ze jsem se sebou spokojeny? Co delam? Jak vite, pres nevericiho vlka jsme "my", takze je obtizne napsat, co delam. Cim se zabyvame, je snad zrejme z tech mnoha let. Mezinarodni spoluprace, cast nas na skolach v CR i zahranici i ve firmach, nekdo ve vlastni, zamestnani i studenti, zabyvame se vyzkumem a vyvojem modelu a metod computer science na pomezi matematiky, o ktere je zajem v urcitych typech software. Viz napr. zde vyzkousena strojova analogie prirodovedce. Zde se vetsinou pri praci jiz spise odreagovavame, prace se dari, proto to zrejme pro Vas nemistne vtipkovani, nezaujate prezentovane chmurne vyhlidky. Verime si, dari se, takze jsme pres varovani "stareho pana" presvedceni, ze uzivime i ty sve doma, az CR zbanrotuje. Znam kolegy s Ukrajiny vime, jak to vypadalo za Kucmy a zda se celkem jasne kam mirite v CR. Drive jsme zde sbirali take data pro vyvoj a nekteri i pro vyuku v CR i v zahranici (viz povestne jarporovy hlasky). "Stareho pana" prirodovedce jste znal, je po delsi nemoci, obcas sem vstupuje, ale na nas prilis laskave. :) Vazime si ho, protoze nas vetsinu dal dohromady a inspiroval.

I kdyz to asi tak nevnimate, Vas zde velka vetsina z nas uznava, jako nekoho, co neco dokazal. A je nam lito, ze na stara kolena zrejme zase zazijete neco neprilis prijemneho.

Vsiml jsem si, ze se vyhybate podstate veci, znamena to, ze nas skepticky bankrotarsky pohled sdilite, pouze si jej nechcete pripustit? Obcas pocitam matematicko ekonomicke modely (jako spise zacatecnik), ale pokud zkusite vzit rozpcoet CR a hrat si s dluhem, situaci zachranuji jen naprosto nerealne scenare a podle mne nemuze zacit fungovat z niceho nic v CR neco, co nefungovalo poslednich sedmdesat let.

jarpor: Rekl bych, ze zatim "nase" cestina je spisovnejsi nez Vase (jo, ... jak si zde tak ctu ... zpoza louze ... voni ...) a obcas marne hledate ceske ekvivalenty :) (dilitnul ...).

Jestli si myslite, ze mne tesi, jak to doma vedete, netesi. Mam tam rodice a prarodice, odesel jsem nedavno za perspektivou a dekuji za to "staremu panovi". Zutstat doma a tahnout verchusku nema smysl. Potrebuji uspet, abych vratil tem, kteri mi pomohli k tomu co umim, to jsou konkretni lide a ne obecne CR nebo neznami jako Vy. Jak jsem psal, pomuzeme svym blizkym. Takze Vase temer Dykovska desinterpretace (jak jarporovske :) ) je na vode. Jinak nejsou to rady, nevim totiz, jak z toho muzete ven, podle mne nemuzete a nemuzete krach odvratit. Takze to nejsou knizeci rady. Jako CR prakticky uz nemate co nabidnout nez nase hlavy (a rekneme SuPovu), ty jsou ale svobodne a postaraji se o sebe sami, proto potrebujete ten fasismus, pripadne nejake skolne a zadluzeni, abyste vice a vice revoltujici mlade dostali pod zase kontrolu. Cili nabidnout muzete neco svetu kratkodobe a navic nic perspektivniho nabidnout ani nehodlate. Viz penze a zdravotnictvi, ktere prakticky predate zahranicnim vlastnikum investoru, prodate letiste a Budvar, lesy na stojato a nezustava Vam nic, co by bylo zajimave. Pracovni sila je prakticky volna (viz lekari) a posledni jeste slusne vzdelane generace pomlu mizi v zahranici. Snad mate sanci s CEZem jako stat jednoho mamutiho podniku. Krome reci nemate prakticky adne podminky hrat si na Finsko, protoze zadna Nokia neni a ani sounalezitost, ktera by vedla ke spolecnemu usili. Takze to pisu proto, aby si soudni lide vcas udelali zasoby a postarali se o sebe.

Hezky den ...
23. 02. 2011 | 23:42

Tenco napsal(a):

přírodovědec
Je to smutné, ale z větší části je tomu tak.

Definitivně dobrou noc.
A mějte se .
23. 02. 2011 | 23:48

prirodovedec napsal(a):

Tenco: Diky, ano je to tak vnimano, kazdy se ted obrnuje. Jak vite, vypada to na silne seskrtany rozpocet.

SuP: To podle mne neni pesimismus to je realismus. Nevim v cem jsou ty pocity zalouzove, mozna v tom, ze nejsme vsichni venku a mame i zpravy od rodin. Navic si zkuste projit www servery z pohledu Cecha v zahranici. Zasmejete se. Ale budte klidny vystupuji zde jako hrdy obcan CR :). Ale s humorem, protoze vazne by to neslo :).

Vezmete si rozpocet CR, zaverecne zpravy, dekodujte a pocitejte. Proste nemate sanci se z toho v dohledne dobe jako stat vybabrat a nemate v ruce zadne nastroje k mobilizaci nez vlastni hlavy a ty se utapi v putkach, jestli jedno ideologicke reseni je hloupejsi nez druhe. Navic Ti, kteri by Vas mohli jednou ve Vasi odbornosti nahradit jsou jiz bud obema nebo jednou nohou venku. Sam jste parkrat glosoval uroven pozustalych mladych strojaru ... Ale do Mittalu ci Vitkovic na hlidani nekvalifikovanych to stacit bude. To neznaci, ze kratkodobe Vy a jarpor na tom nebudete vyborne. Problem je, ze rozlozeni prijmu a majetku v CR povede k radikalizaci, dalsimu poklesu vykonnosti a nakonec se propadnete i Vy a ac svobodomyslny clovek s ulevou pak uvitate nejakeho pinocheta ci napoleonka nez podle Vas luzu tahnouci k Vam. Koneckoncu jednoho napoleonka uz mate ve vlade :), ze Tenco :).

Za bolsevika jste meli (byl jsem tehdy dost mlady tak Vy jste meli :) ) to, co on predtim ukradl a pak to co vydrel z lidi (akce Z aj). Ted uz nemate ani to a co jste utrzili jsme spolecne projedli (a nekteri rozkradli) nebot i ja v detstvi jsem rad jedl :). Pisete: "Nezapomeňte, že jsme přežili bolševika a víte snad, jak se na nás tenkrát v USA dívali?"

Napisu budte klidny my (mladi) Vas (kteri jste to zvrtali - to neni na Vas osobne) take prezijeme, ale asi pro nas je nejlogictejsi ted vyrazit ven, pockat az to dovedete k bankrotu, protoze sedite na seslich jako ten jakes a mlade k dilu pustite minimalne (zlaty prirodovedec, ktery nam dal sance), a pak se vratime a od nuly to dame dohromady. Nebo uz bude pozde a budou tam ty mesity ... uvidime. Anebo dopadneme jako Vy a dalsi mladi nam to vyctou. :) Ale brrr, psat jako jarpor a byt zastupitel, tak bych tedy dopadnout nechtel ... :) a Vy urcite take ne :). Ale mel jsem pekne detstvi, i kdyz jsem jednou v diskusi doma narazil na to, ze to asi byla ta Vase zlata leta takova husakovska rozkradacka naruby :) a pri nejhorsim jednou na dovolene budu detem ukazovat, ze tady misto te mesity staval kostel ...

jarpor: Jak rekl celedin s cihlovou tvari u klasika, ktery skoncil tam, kam jste podle vlka posilal jeho pribuzne ... "jarku ta vec ma sve pozadi" :) Urcite neco leze ...

Treba: "Kam se hrabem, my kdesi... na hamburgerovou kulturu či hranolky s coca-colou a s pocitem, že oni jsou pupek světa..." To vylezlo hezky :) Mam dale rozebrat, jak desinterpretujete?

Jinak to klidne se SuPem zkuste i s argumenty. Nacrtnete scenar: jak nezkrachuje CR a pojdme vecne probrat.
24. 02. 2011 | 00:08

SuP napsal(a):

prirodovedec -
No, díky za snahu, nějaké úsilí Vás ta odpověď stála i když jako člověk pera jste to asi psal "z voleje". Jsem rád, že můžu tušit, jak se na společné problémy díváte (byť s rezervou). Připomínáte tu čistě ekonomickou emigraci, kterou jsem nikdy neobdivoval. Nepředpokládám, že starý pán v tomhle s Vámi tak úplně souzní. Nicméně jak asi dobře víte, nepsal jste to jen pro mě, je tu hodně lidí s (mně) podobným pohledem, které to určitě taky bude zajímat a rád to s nima budu probírat. Případná odpověď mi zabere postatně víc času, zkusím ji poslat při nějaké další návštěvě, bez ohledu na téma.
Zdravím za louži.
24. 02. 2011 | 08:16

SuP napsal(a):

Mimochodem předpokládám, že Vaše ekonomické postřehy nejsou tak jedinečné, aby unikly ekonomům místním, tudíž by jim dávaly zcela za pravdu. V tom případě aspoň vidíte, s jakou pakáží tady (a v jaké síle) musíme bojovat, aby tento fakt byl uznán a začal se jako problém řešit.
24. 02. 2011 | 08:20

jarpor napsal(a):

přírodovědec

Tak abychom si rozuměli, příteli za louží :
to mé "voni" byla na Vaše "já" kde používáte zásadně "my"...
ale to jen tak na okraj...

"Nacrtnete scenar: jak nezkrachuje CR..."
Z výše uvedeného vyplývá, že se kloníte k tomu, že varování před krachem má jákési rácio oproti bohorovnému "to je jen strašení, nic nehrozí". To shledávám jistým způsobem za potěšitelné...
Že shledáváte snahu se "krachu" vyhnout jako boj předem prohraný /alespoň ten způsob, který se rýsuje dnešní státní výkonnou mocí/, tomu rozumím ...

Načrtovat nic nehodlám.
Nic tu není, není co nabídnout a i kdyby bylo, nehodláme to nabídnout, vše rozkradeno... atd, atd.
Navíc ti co by mohli "nahradit naši odbornost, jsou již jednou či oběma nohama venku".
Příznačně píšete.., sebejistota Vám, zdá se, nechybí. Naopak, silně přebývá, řekl bych.
Já jen, že jsem viděl i návraty takových sebejistých a moudrých.... Taky se otírali, jací by nechtěli být... jejich konce Vám nepřeju.

Píšete :
"Problem je, ze rozlozeni prijmu a majetku v CR povede k radikalizaci, dalsimu poklesu vykonnosti ..."
Psát takto ze zemí za louží, /USA, Kanada, Mexiko, Chile, Argentina, Brazílie... a další / kde rozdíly v příjmech a v rozložení majetku jsou nesrovnatelné s naším "rovnostářstvím" mezi vrstvami, lituji, je kravina a lež dosahující minimálně výšky Eifelovy věže.
Já jsem totiž mnohé tyto země navštívil a pravidelně pracovně navštěvuji už asi dvanáct, patnáct let... nežiju tam v v Sheratonech /i když i tam/, v turistických centrech /i když i tam/ ale i ve vnitrozemí, na farmách a vesnicích. Tedy vím o čem mluvím a odkud Vy berete své teze mne opravdu nezajímá.

Milý pane kolego, /to kolego proto, neb Vaším nickem mi připomínáte jistou alma mater, kterou jsem absolvoval../
přeji Vám jen to nejlepší, tam, kde je co nabídnout, kde je perspektiva...
Tam v zemi, kde Leman a Brothers měli den před bankrotem ratingové hodnocení AAA+..., kde "nejsou" problémy s rasovou nesnášenlivostí, tam v zemi "neomezených" možností pro blaho každého člověka, tam, v zemi samých moudrých elit...

Bylo by toho více, ale čas jsou peníze, jak jistě víte... a já nehodlám trávit čas polemikou s Vašimi postoji a názory. Konečně - stejně by to od tupého jarpora k Vašemu moudrému sluchu nedolehlo...
Jdu se zachovat podle Vaší rady "...aby si soudni lide vcas udelali zasoby a postarali se o sebe." .. :-))

Hezký den
24. 02. 2011 | 08:28

prirodovedec napsal(a):

SuP: Dekuji za klidnou a obsaznejsi odpoved (podekovat mne rodice a stary pan :) naucili). Nejsem clovek pera, spise klavesnice. Po obdivu netouzim ani jej neocekavam. Priznam se, ze tady je asi generacni rozdil, to co pisete v: "Připomínáte tu čistě ekonomickou emigraci, kterou jsem nikdy neobdivoval. Nepředpokládám, že starý pán v tomhle s Vámi tak úplně souzní." Asi z Vaseho pohledu nejsem asi vlastenec, protoze jsem jinde, ale pouze realizuji to, co vzdy vsichni zduraznovali, ze dnesni doba proti minulosti dava sance kazdemu talentu a ze mlady clovek ma jit za seberealizaci. Takze za ni jdu }nemyslim, ze pres mrtvoly), a to, ze je ta seberealizace v zahranici se mi jevi jako normalni, protoze s ohledem na zahranicni spolupracovniky se citim spise vsude doma a do CR se pouze rad vracim (blizci, pratele, krajina, rec, kultura, sport ...). Zda se mi to logicke, protoze si myslim, ze srovnatelne podminky pro seberealizaci doma mit nebudu i kdyby CR fungovala. Navic jsem rad, ze jsem mel kantory, kteri byli spickovi a pomahali mi, a pri mem rozhodovani odejit mi nezduraznovali nutnost vracet investovane a zustat, jsme dale kolegy a "vracim" byt pres sveta kraj.
24. 02. 2011 | 12:18

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Dekuji. Proc tak nepisete casteji? Nejevil byste se jako tupy (jak sam pisete), ale jako absolvent nasi alma mater.

Navic ted uz nepisete takovym tim svym obvyklym mlzicim a lazenskym okopavacim stylem. Pisete jasne srozumitelne, skoro jako vlk :) ci Carlos V. nemohlo by Vam to vydrzet? Pro mne je to argumentacne nejlepsi vstup, co jste zde kdy napsal a ja zaregistroval.
24. 02. 2011 | 12:23

tata napsal(a):

pane PŘIRODOVĚDEC

DIKY ZA RADU ALE JESTLI JSTE SI VŠIML,na toho pana reaguji jen nepřimo a jen když mi ,,pochvalý svou slušností,,vyte stou slušností se ted setkavam uplně u te nove generace tak 3 krat do roka de parta 8/10 letych de po chodniku a jeden po druhem zdraví z ruznou intonací přesně sečvičené aby každy zvlašt,a to třeba dvakrat,duvod je jasny o kousek dal se řechotaj na plne kolo....vždit oni je učily slušnosti doma tak co se vam nelibí,to je přesně jeho připad tu vas nazve popletou ale on to tak nemysly,tu že Chape že mam narok podle věku aby byl schovyvavy,tu mě jak pan SUP PIŠE POCHVALY/POLITUJE,TAK TO BYLO MYŠLENO MISTROVSKE hraní ze slovičky,jistě chapete co tim mistrovstvím myslym,to že ten pan nikdy nic neřekne,to konečně dokazal i v odpovědí vam protože on zastava jednostrany pohled,ale ani ten neřekne naplno aby byla cesta ven.

JEHO PŘISPĚVKY jsou uplně jasné schema vždy autor většinou levicovy,nebo vyjimky když pravicovy souhlasí s nakym argumentem pro levici,vypichne nake body ale ne ve spusobu vy řikate že je to bilí ale vždyt ono je to černé,takove chyby se dopustí vyjimečně,docela to vystichuje co jste psal řeč,, politika,, ktery 10 minut mluvy kritizuje a po 10 minutach stejně nevite jak to teda ma byt.

PIŠU TO PROTO ,ŽE PODLE TOHO co jste mi upozornoval jste mi špatně pochopil,jinak po udalosti co se mi stalo na tomto servru za 4 roky podruhe,prvni byl někdo jiny,co se mu podařilo mě urazit a nerozdychal sem to,a dost ostře sem se ohradil,že sem se musel omluvit u pana STEJSKALA ŽE SEM PORUŠIL KODEX.SEM I K JEHO RADOSTI,,,JAK PŘEDPOKLADAM,,ukončil s nim jakokoliv přimou dizkuzi a reaguji jen na jeho zminku o mě, odpověd směřovanou někomu jinemu,nebo v takovemto připadě jako tento. necitim potřebu se dohadovat o slovičkach
24. 02. 2011 | 12:55

jarpor napsal(a):

Přírodovědec

"Proc tak nepisete casteji?"

To je prosté, milý Watsone, divím se, že jste na to nepřišel sám.
Tak by patrně odpověděl známý detektiv...

To je prosté milý kolego a divím se taktéž... tedy :
Je většina těch, kteří s mým projevem, jedno zda mluveným či psaným, nemají problém. Je jen málo takových, kteří hledají v mém psaném něco, co tam není... /slovíčkaření, žonglování, nevyjádření názoru, uhýbání.../ a obvykle se s takovým přístupem setkávám u těch, jež mají "trochu" jinou životní filozofii, než mám já.
Zajímavé, není-liž pravda, že....
A tedy - je-li většina těch, kteří mému projevu rozumí dobře, nemám potřebu jej, pro pár "nerozumějících", měnit.

Je mi dobře být jarporem a nechci být přírodovědcem, milý pane kolego. A to ve všech souvislostech, jaké si jen dovedete představit.
S lítostí tak musím říci, že Vaše vyučování / to zní lépe než poučování, proto vyučování, leč v případě Vašich replik ke mě valných rozdílů mezi těmito dvěma termíny neshledávám / se u mne minulo účinkem.

Mohu-li, navrhnu následující - tak jako já Vás nenutím být jarporem, uvažovat jako jarpor, sílet hodnoty jako jarpor... ponechte mne mému osudu v zemi "bez šancí" a vezměte na vědomí, že přírodovědcem být nechci. Navíc, v zemi neomezených možností.
Obávám se, že bych stejně jako přírodovědec uvaživat, sdílet,... atd.... neuměl.

Hezký den
P.S. A na závěr :
Jít za svým cílem, za možnostmi a šancemi kamkoliv do světa je přirozené a správné v mé životní filosofii, ale nic z toho není důvodem povyšovat se nad ty, kteří své cíle, možnosti a šance realizují v zemi, kde se narodili.
Povyšovat se a pošlapávat samotnou zemi, ze které jsem vyšel, navíc zemi, která složitou historií, kterou musela projít, neb samotná země si takovou historii "nevybrala", s historií o které jistá velmoc může jen snít ... to do mé životní filozofie skutečně nepatří. A to i vzhledem k budoucnosti...
Další důvod, proč nebýt přírodovědcem, pane kolego.
24. 02. 2011 | 13:34

jarpor napsal(a):

tata

Domněnky, doměnky, doměnky.
Pocity, pocity, pocity.
Jednoho "ukřivděného".

Ostřeji a jasněji, abych "neslovíčkařil" :
plky-lapy, nic víc.

".. na toho pana reaguji jen nepřimo"
Jak chlapské !

Jak Vám naspsal SuP pane tato : "Dokonce předpokládám... "
Snad to najdete...
Zatímco on přesně vystihl můj přístup a mé repliky nejen k Vám ale i o Vás, Vy tvrdošíjně zůstáváte na svém. Nechápající.
Zkuste se zamyslet, proč.
Ale vlastně - proč Vás k čemusi nabádám... jste dospělý člověk. Máte právo konat a myslet dle Vašeho uvážení...

Hezký den
24. 02. 2011 | 13:59

SuP napsal(a):

prirodovedec -
Kolega jarpor mi tu odpověď velmi usnadnil, protože napsal 2/3 toho, co bych napsal já (kdybych to uměl). Tak jen abych nezůstal dlužen vysvětlení -
1/Můj pohled na ekonomickou emigraci. Ve své době to bylo mnohem čestnější než vstup do KSČ (doufám že dokážete příslušně aktualizovat), nicméně pro "ty co tam zůstali" byl přínos srovnatelný. A co hlavně, pořád je to hned vedle. Tenkrát v tom byl i jistý prvek hazrdu, možná leckdy i zbytkové hrdinství. Kdybych v tom chtěl nějaký přínos hledat, tak asi podobně, jako kdybych si myslel, že čím víc vyčůraných kariéristů vlezlo do KSČ, tím víc zředili ty gaunery, co ji tvořili. Blbost co?
2/Co se týká národohospodářské situace, Váš pohled potvrzuje, že politická reprezentace, zvolená v posledních volbách ji hodnotí správně. To je sice slabá náplast, ale aspoň něco. Asi netušíte, že pro spoustu lidí tahle situace je silná výzva. Ovšem nikoliv k tomu jít a sousedovi něco ukrást, ale začít znova a líp (pokolikáté už?)
3/Z Vašich komentářů (mohu se mýlit - psal jsem to už kdysi starému pánovi) na mě čiší snaha o "vysvětlování" Vašich kroků, tedy zdrhnout, zařídit se po svém a pro úlevu svědomí posílat "pomoc" pozůstalým. Proč? Je to Vaše rozhodnutí a nechte ostatní, ať si ho hodnotí. To neovlivníte. Ale nesnažte se přesvědčovat, že je to ta správná a potřebná volba pro někoho jiného, než jen pro Vás.
4/..."Pak se vrátíme a z nuly to tu dáme dohromady"... Blbost. Až se vrátíte, budete nemlich ti staří páprdové jako jsme dnes my, navíc přemoudřelí a ješitní a nikdo na Vás nebude zvědav. Zejména pokud tu budou ty Vaše oblíbené minarety.
5/Pro odbornou práci tam nejsou podmínky.... A kdo by je asi měl vytvořit, než ten, kdo tu odbornou práci tady chce dělat? Nebo si představujete, že tam za tou louží tolik zbohatnete, že si na všechno budete najímat menežment?
6/Téze o odchodech mladých do zahraničí, aby našli uplatnění je dobrá v případech, kdy se chtějí vzdělat a nabrat zkušenosti. Ne už, aby si prvoplánově osobně pomohli. Je to sice celosvětový trend, ale povede jen k rušení států a domovských teritorií a může mě jen těčit, že pokud to bude pokračovat, už se toho nedožiju. Ovšem Vy byste si to vlastní pílí pěstované ovoce mohli ještě docela dobře vychutnat, protože pokud se hladovým kobylkám zruší hranice, je smrt sežráním neodvratná.
Těší mě, že jsme si na sebe udělali čas.
24. 02. 2011 | 16:02

jarpor napsal(a):

Pavle, .. "(kdybych to uměl)"..
Umíš. O tom žádná... řekl bych, že líp než já.

Ale myslím, že se nepotřebujem tady ztrapňovat vzájemnými komplimenty...
To necháme jiným... /brilantní... - díky za květiny../ :-))

Hezký podvečer
24. 02. 2011 | 17:40

Tenco napsal(a):

http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1779328/koruna-a-zloty-pod-tlakem-kvuli-zdrazujici-rope-shoduji-se-bnp-a-unicredit-italska-banka-ukoncila-sazku-na-jejich-rust-proti-euru.html

http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1774477/v-roce-2020-zacne-byt-jasne-ze-nejde-zvysit-produkci-ropy-cena-na-300-dolarech-za-barel.html

Maxwell se samozřejmě mýlí. Je příliš determinován fundamentalismem via laissez faire. /který je stejným idealistickým konceptem jako úvahy K. Marxe, jen v opačném gardu/
Věci se samozřejmě dají i nařídit či podpořit. Nejlepším motorem - hybnou silou via lidské konání jsou totiž motivace.
V tomto kontextu je Česká republika, i díky Kalouskovým čachrům machrům via daňová politika, která se vzdává svého motivačního rámce, odsouzená k nezdaru.
B´hužel si to asi odserou obyčejní lidé.
Ti, kteří nemají možnost zajistit se díky penězovodům, které jistí nejmenovaní lidé tak pracně budovali a o které teď mezi sebou svádějí boj.

Pokud tedy konečně nesvěří správu společnosti do rukou opravdových státníků, ne tetek a strejců von Pilsenuniversitat und Schweinerei.

Maucta.
24. 02. 2011 | 20:11

SuP napsal(a):

vykydale -
Jestli chceš debatovat s vrcholnejma inteligentama, tak nepiš tyhle bolševický ptákoviny. My dobře víme, že kdybys chtěl, tak bys uměl. A už konečně pochop, že tohle volební období je poslední možnost, jak vzít společnost u huby a ještě to zkusit zachránit.
24. 02. 2011 | 21:34

tata napsal(a):

pane SUP

JEN stim rozdilem že minimalně 30procentum u te huby není vzit co,jenže to vy nepochopite ,to je ten rozdil mě ještě maj co vzit ale chapu ty lidi co už nemaj,tak se jen modlete aby jste pořad byl uspešnej,takova soukroma nak mi nehraje že je vam 53 a po dovoleny dete do duchodu jediny vysvětlení že ste vojak nebo poliš,ale to není tak duležite jen mi zarazilo že už dete do duchodu.
25. 02. 2011 | 09:42

tata napsal(a):

PS.jo ty vrcholny iteligentí byly trochu domyšlivý,skutečny inteligent se timto neohaní,jen že mi to vyvolalo usměv tak sem si musel rypnout
25. 02. 2011 | 09:44

SuP napsal(a):

tata -
Jsem rád, že jste to správně pochopil.
25. 02. 2011 | 14:43

SuP napsal(a):

Nikde a nikdy jsem nepsal, že mi je 53, leda před 9 lety.
:-)
25. 02. 2011 | 14:44

tata napsal(a):

pane SUP

TAK to sem se splet a to 53 psal nedavno jinej
25. 02. 2011 | 15:13

SuP napsal(a):

Já vim .....
25. 02. 2011 | 15:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy