Privátní nesmí být nadávka

05. 03. 2008 | 08:11
Přečteno 15221 krát
Přečetl jsem si se zájmem reakce na svůj první blog na tomto serveru. Děkuji za celou řadu drsných, ale vedle toho i příznivých a zajímavých názorů a reakcí. U jedné bych se rád zastavil. Týká se jednoho z nejvýznamnějších počinů Středočeského kraje – u privatizace malých nemocnic.

Zásadně odmítám dívat se na soukromé vlastnictví jako na něco špatného, nekalého nebo alespoň podezřelého. Ve zdravotnictví stejně jako v mnoha jiných oblastech. Znovu a znovu mě proto rozlaďuje, když se o privátních nemocnicích píše a hovoří a priori zle. Jak si to zasloužily? Víme o tolika případech špatného nebo neodborného zacházení s pacienty ze strany soukromých ordinací nebo nemocnic? Troufnu si tvrdit, že nemáme. Dokonce jsme přesvědčen, že si vybavíme spíše pozitivní změny po přechodu ambulantní péče do soukromých rukou lékařů a že si vybavíme z médií i z vlastní zkušenosti spíše přívětivý přístup soukromých nemocnic k pacientům. V České republice přitom působí více než 24 tisíc soukromých ordinací a více než 70 soukromých nemocnic. Jen ve středních Čechách již více než 10 let fungují soukromé nemocnice či LDN v Sedlčanech, v Naratovicích, v Kralupech nad Vltavou a v Roztokách. Máme tedy v očerňování soukromých nemocnic co dočinění spíše s předsudkem a s ideologií, než se spravedlivým a reálným hodnocením. Vážně si někdo myslí, že když bude nemocnice řídit politik, bude to pro pacienty lepší?

Mnohokráte jsem už slyšel a četl, že jsme nemocnice prodali pod cenou. Není to pravda. Prodali jsme je v naprosto výjimečně sledované a otevřené soutěži. Informovali jsme poctivě o každé jedné její fázi i o dílčích kritériích ekonomického i odborného posuzování. Podle odborníků i podle soudních znalců jsme všechna zařízení prodali za ceny reálné a tržní. V žádném případě totiž nešlo o obvyklý prodej realit. Nabídli jsme 10 menších zařízení s jasnou podmínkou, že v nich musí být nadále poskytována a dokonce rozvíjena zdravotní péče. Jistě bychom mohli z prodeje získat více peněz, ale to bychom takovou podmínku museli vypustit a na péči o pacienty rezignovat. To jsme ale neudělali a překvapuje mě, že právě tento postup nám opozice vyčítá.

Ve většině případů hospodaří noví vlastnici v nemocnicích teprve 8 měsíců. To je krátká doba, přesto jsme zaznamenali první naprosto viditelné pozitivní změny: nový přístroj CT v rakovnické nemocnici, dokončené a vybavené operační sály v Berouně a další drobné investice napříč celým krajem. Celkem noví vlastníci investovali do nemocnic za tohle krátké období více než 50 milionů korun. Ze samotného prodeje získal Středočeský kraj 444 milionů korun, které postupně vkládá do zkvalitnění zdravotní péče v regionu. Nikdo mi nenamluví, že jsou to kroky špatným směrem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Gýges napsal(a):

Víte pane Bendle , potíž vidím v jedné věci - strana za kterou jste zvolen prostě nemá morální kredit . Jestli jste teď vylítl ze židle , nemyslel jsem to zle , Vaše vina to není , možná je to třeba z Vašeho pohledu nespravedlivé - souhlas - možná .Možná se taky někomu může zdát že lidi přehlížíte / ne Vy osobně /.Jak může chtít přesvědčit lidi někdo kdo jezdí v Jaguáru / nevím v čem jezdíte /o tom , že chce to nejlepší zrovna pro ně . Ten je může přesvědčit leda o tom , že se umí postarat o sebe . / Zase není nic špatného /. Ale z toho pramení vaše /zase promiňte ten výraz/ bázlivost a nesebevědomost . Kdybyste opravdu věřil že je to všechno tak dobře , nemá smysl tady na blogu se sám sebe chválit . Samozřejmě , ve Vašem postavení je toho tolik kolem že chápu obavy aby se něco neprošvihlo nebo neprovalilo / zase nemyslím hanlivě /, ale lidi přece hloupí nejsou a pokud je něco dobře , poznají to, nemyslíte ? Máte to ale asi těžké - na jedné straně se udržet v partaji která si na okázalosti zakládá a na druhé straně být zvolen většinou , pro kterou je přepych přinejmenším podezřelý .Co myslíte , jsem Váš nepřítel ?
05. 03. 2008 | 08:55

Aleš napsal(a):

správnost a efektivnost prodeje ukáže čas, stejně tak prokáže jak vhodně byly prodejní ceny nastaveny. Ano souhlasím s tím, že v privátních zařízeních je předpoklad lepšího vztahu k pacientům, lepšího hospodaření a že vlastnictví ve zdravotnictví by mělo být diversifikováno.
Jen jednu poznámku- vlastnictví zařízení není nedůležité, ale není rozhodující pro úroveŇ poskytované péče a nemělo by být podceňováno, a ni přeceňováno - není všelékem.
05. 03. 2008 | 08:59

Zákazník napsal(a):

A co nemocnice Brandýs. Ta měla
špatné doktory už dřív a teď se pomalu rozpadá.
05. 03. 2008 | 09:14

podzimek napsal(a):

Je to pravda, pane hejtmane, že Váš zdravotnický náměstek Kantůrek chtěl všechny nemocnice zašantročit za 1,- Kč čečenské mafii a že jedině a pouze zákrok statečného lékaře MUDr. Ratha tomu v hodině dvanácté zabránil? A že za odměnu, kterou za to MUDr. Rath získal, si pro sebe koupil další polikliniku?
05. 03. 2008 | 09:43

juvel napsal(a):

Pane Bendl, proč tedy zdravotnická odborná veřejnost z velké části nepodporuje přeměnu pojišťoven a nemocnic na akciové společnosti?
Vaše argumentace vzbuzuje nedůvěru, protože Vy samozřejmě v žádném případě objektivně nepoukážete na slabiny, nebezpečí a nevýhody takovéhoto kroku. Ujišťuji Vás, že na činnost soukromých lékařů vůbec není tak jednoznačný pozitivní názor, jak se jej snažíte prezentovat. Už to, že změny, které chcete reformou udělat chcete prosadit i bez širšího konsenzu společnosti je podezřelé.
Proto jen důkladná diskuze za účasti všech odborníků a názorů může člověku pomoci, aby si udělal závěr.
05. 03. 2008 | 09:47

František z Asisi napsal(a):

Pane Bendle,musíme to s vámi vydržet do podzimu,kdy doufám,že ODS bude ve volbách poražena,nejen v krajských volbách,ale že i seát po těchto volbách,přestane být modrý.Díky panu Julínkovi.Přiberte si do vlády co nejdříve i pana Čunka a hned vám ubyde několik %.
05. 03. 2008 | 10:00

vystraseny pacient napsal(a):

Argumentujete skvelymi nemocnicemi v Kralupech ci Roztokach ? Vyborne !
Obe patri byvalemu prislusnikovi SNB,
ktery samozrejme "zamestnava ve firme
syna",jehoz jedinym zajmem a cinnosti
je hrat karty. Jeho zahranicni studijni
cesty vedou do dobrych hotelu v ruznych metropolich,kde se poradaji tarokove souteze.Rovnez v nemocnici
zamestnana dcera zase prohani sluzebni ofroad a rovnez jde o polozky
z nakladu nemocnice. Sef sam pobyva
nekolikrat v roce na Seychelach, Maldivach a podobnych destinacich. Vzdyt pri plnem obsazeni luzek(vlastne
spis hospicoveho urceni)se k platbam
za pacienta/den uz davno pred Julinko-
vymi jizdenkami MHD "vyzadoval dar tak rikajic "sponzorsky". Dohromady
to dava denni prijem na pacienta,ktery
si nemuze jidlo moc vybirat castky,jez
by potesily kazdeho reditele podobne
velkeho hotylku >A naklady? Ty je treba trvale snizovat,neni-liz pravda ?
Sestricky z Ukrajiny,ktere si ze svych zebrackych mezd musi platit bydleni v
palandami vybavenem domecku po vratnem blahe pameti,plny stav doktoru
jen v den navstevy kamarada doktora ze zdravotni pojistovny atd,atd.
To nejsou pomluvy,pane Bendl,to je jen
par informaci,ktere jsou samozrejme pod urovni,jez by mohla obtezovat Vasi pozornost. Jestlize nyni namitnete,ze nejste odbornik na zdravotnictvi( coz Vam rad uverim),tak prestante agitovat
v tak vaznych vecech,jako je nemocnice
pro lidi v zaveru jejich zivota. Nezbyva
nez Vam osobne poprat typicky pobyt
v nektere ze soukromych nemocnic pote,az budete zase obycejnym duchodcem a az budete muset dozivat
sva posledni leta nemocen za ceskou
penzi. Dejte si pak take pozor na Vase
pribuzne .To az pozadaji personal o
malickost. Vas podpis na plnou moc k
disponovani Vasi penzickou,a oni jim
za nejakou tu pozornost vyhovi.
05. 03. 2008 | 10:23

Petrman napsal(a):

Pane Bendle, jakmile slyším politika mluvit o otevřené soutěži tak za tím cítím podraz.
Čím to asi bude??? Odpovím si sám, je to politikou posledních dvaceti let, kdy se vrší podraz na podraz a korupce stojí téměř za vším co se ve státní správě děje. Toto se samozřejmě netýká pouze ODS, ale i ostatních stran, nicméně ODS nastavila korupční laťku velmi vysoko.
Kdyby fungovalo soudnictví tak by se v mnoha případech dalo podat i trestní oznámení, ale to prostě nefunguje.
05. 03. 2008 | 10:25

podzimek napsal(a):

Ja jsem taky byvaly prislusnik SNB, znam pana reditele i jeho syna, který ale hraje karty jako ponocnej. Na sve zahranicni studijni cesty mne nekdy bere sebou do dobrych hotelu v ruznych metropolich, kde se poradaji tarokove souteze a jine eroticke zalezitosti. V nemocnici taky pracujou me tri dcery, ktere se s dcerou pana reditele kamaradi a fetuji, ale s mirou. To fetovani mne financne nezatezuje, plati to vsechno nemocnice. Sef mne nekdy bere sebou na Seychely, Maledivy a podobne destinace. Nekdy s nami jede Burdova. V nemocnici nic nedelame, jenom jime, spime a to, ze jo. Pacienti hladovi, ale nam je to jedno. A naklady? Ty je treba trvale snizovat,neni-liz pravda ? Proto mela nase nemocnice loni naklady jen 126,- Kc. Sestricky z Ukrajiny si ze svych zebrackych mezd musi platit bydleni v palandami vybavenem domecku po vratnem blahe pameti, mesicne 10 tisic korun, plny stav doktoru jen v den navstevy kamarada doktora ze zdravotni pojistovny, to se jich tu sejde az 300 atd,atd. To nejsou pomluvy,pane Bendl,to je jen par informaci, ktere jsem dal dohromady s Fandou Na ruzku, ale uz jsme meli v sobe par prcku. Jestlize nyni amitnete,ze nejste odbornik na zdravotnictvi, tak Vam oznamuju, ze ja taky ne. Tak prestante agitovat v tak vaznych Vecech,jako je nemocnice
pro lidi v zaveru jejich zivota, nebo jindy, treba kdyz jsou nemocni.
05. 03. 2008 | 10:47

krutibrk napsal(a):

Domnívám se, pane Bendle, že problém nespočívá v privatizaci drobných zařízení na okresních úrovních. Debata by se měla vést především o přeměně fakultních nemocnic a pojišťoven. Je dobrým zvykem ve většině evropských (a to podtrhuji) zemí, že fakultní nemocnice mají stejný statut jako lékařské fakulty a mnohde jsou jejich součástí. Je to jistá garance kvality péče, garance zachování výzkumu v těchto institucích. Naše země rozhodně není tak daleko, aby si fakultní nemocnici koupil mecenáš, který její financování bude používat jako dobrou reklamu a z jistého resentimentu ji zabezpečí i po své smrti. Takoví lidé u nás zatím nejsou a obávám se, že nikdy nebudou. Bude-li dvě třetiny akcií vlastnit stát a třetinu universita, i když se na prodeji budou muset dohodnout, přesto budou akcie obchodovatelné. To implikuje určitou nejistotu, která povede k odlivu těch nejlepších z těchto ústavů, tím k odlivu výzkumu a k zaostávání. Nemocnice budou možná léčit velmi dobře, ale nikoliv špičkově. Nezanedbatelné je i to, že v grantových schématech mají nekomerční subjekty vždy právo na větší procento financování. Vím, že se tématicky míjím s Vaším článkem, vy mluvíte o privatizaci nemocnic ve Vašem kraji a já o těch fakultních (i ty jsou ovšem v krajích).
Abych to nějak shrnul, nabídka léčebných ústavů by měla být, co možná nejširší. U nemocnic do velikosti těch okresních, proč nezachovat, co největší diversitu? Vždyť vedle sebe mohou existovat dobrá zařízení komerční, obecní nebo ve vlastnictví církve či jiných charitativních subjektů. Bude-li mezi nimi zachována volná soutěž, bude to jen ku prospěchu pacienta (pokud ho ovšem dalšími zákony nepošleme před rok 89 a nebudeme mu nařizovat léčit se jen ve spádových zařízeních; i k tomu někteří tendují). Špičková zařízení by nějakým způsobem měla zůstat nekomerční - ať už se stanou majetkem universit (což mi přijde nejsoudnější a z logiky věci nejorganičtější) nebo se budeme blíže zabývat lidoveckým návrhem či sáhneme po zkušenostech ze zahraničí (ovšem ze zemí se srovnatelnou velikostní i sociální strukturou).
Privatizace pojišťoven by vydala na samostatný, obsáhlý elaborát.
Jsem voličem ODS a mám v úmyslu jím zůstat, ovšem chování pana ministra Julínka zcela jistě nepřispívá k dialogu o nejlepším řešení a některá z jeho kategorických rozhodnutí jsou přinejmenším sporná.
A ještě drobná poznámka na závěr. Slučováním a rušením malých zařízení možná přispíváme k optimalisaci zdravotní péče, zcela jistě k její ekonomické efektivnosti, ale zároveň významně zvyšujeme psychický dyskomfort pacientů a jejich stressovou zátěž.
05. 03. 2008 | 10:51

St. napsal(a):

Vážený pane hejtmane,

věřím, že budete zvědavý na reakce čtenářů a tedy, že si můj názor přečtete. Pracuji v jedné oblastní nemocnici Středočeského kraje, která je akciovou společností již třetím kalendářním rokem. Aby bylo jasné, jaké postoje zaujímám: jsem pravicový volič, privatizaci nemocnic jsem podporoval a stále si myslím, že je to vhodný model. Vás osobně považuji za schopného a slušného politika. Takových zaměstnanců v oblastních nemocnicích v současné době asi moc nenajdete. S čím rozhodně nejsem spokojen, je jednání osob ve vedení nemocnice. Chybí komunikace s odděleními. Vše se týká přednostně ekonomické stránky, odbornost jde stranou. Příklad: na oddělení jsou lékaři před atestací. Proč jí ale mají podstoupit, když je jasně deklarováno, že na platy se nepřidá. Jemně je naznačeno, že vzdělaní lékaři jsou dražší a tedy mohou jít jinam. Za případné chyby v lékařských postupech pak může pouze lékařský personál, vedení dává od takových případů ruce pryč. Tato situace se bude nesporně zhoršovat. Přiznám se, bojím se psát vše, co mám na srdci. Ale i to o něčem vypovídá.
05. 03. 2008 | 11:11

Honza napsal(a):

Pro většinu lidí je jakákolí soukromé vlastnictví nemravné, sice uznávají, že za zvýšené úsilí by měla následovat odměna, ale "přiměřeně". Pokud se týká odporu ke změně formy fakultních nemocnic, tak je za tím odpor ke změně stavu, který všem zainteresovaným vyhovuje. Zvykově se vytvořila struktura, kdy si lidé vzájemně vyhovují. Stav, který zúčastněným dává možnost o něčem rozhodovat bez rizika postihu a tím si udržují vliv ve společnsoti. Pokud se místo zvyku zavede vynutitelná smlouva, rázem o svůj vliv přijdou. Proto poplakávají, že když bude akciová společnost, mohla by se prodat. Sice už neříkají, proč by to stát udělal, když takovou firmu potřebuje, ale možnost tu přece je. A co kdyby na tom náhodou zbohatl někdo jiný než já.
05. 03. 2008 | 11:13

krutibrk napsal(a):

Honzo, k čemu stát potřebuje takovou instituci? K čemu stát potřebuje výchovu lékařů? K čemu stát potřebuje výzkum? Můžete mi to prosím vysvětlit z Vašeho hlediska? A o konzervaci současného stavu se tu nemluvilo. V současnosti patří fakultní nemocnice pod ministerstvo zdravotnictví a lékařské fakulty pod školství. To je ta pravá schíza.
Než zas začnete dělat ramena, zastavte se, nadechněte a chvilku myslete. Případně si k tématu něco přečtěte.
05. 03. 2008 | 11:30

Misterio No.1 napsal(a):

To jsou zase reakce...
Docela me zaujal hned prvni prispevek: "strana, ze kterou jste byl zvolen, nema moralni kredit" :))) Kdyz nejaka strana vyhraje volby, tak asi ten kredit ma, jinak by ji lidi nevolili, nebo se snad pletu?
Ale k nemocnicim - v Hradci Kralove funguje soukroma nemocnice snad uz deset let, personal prima, prostredi na urovni, neni si tam rozhodne na co stezovat. Ono je to totiz o tom, ze kdyz je neco statni, resp. vlastnene krajem, tak se o to stara "spravce" - kdyz je ale neco opravdu"vase", tak si svoji investici sakramentsky ohlidate a podle toho to pak taky vypada.
Nechapu to vecne straseni "tunely" a konspiracnimi teoriemi. Predstava, ze hejtman kraje nema na praci nic jineho, nez kout pikle, jak toho co nejvic ukrast a prihrat kamaradum mi pripada absurdni a lide, kteri siri takovehle reci, tak soudi podle sebe a svych znamych!
05. 03. 2008 | 11:43

vystraseny pacient napsal(a):

Pane rediteli nemocnice Podzimku,
dekuji za doplneni a upresneni mych
puvodnich informaci. Nikdo to nemuze
dokazat lepe,nez Vy sam. Protoze jste
oba byvali prislusnici v jedne osobe,tak
jste na tech Seyschelach usetrili i na
par prcku Remy Marten SUP.Tak na zdravi ! Inu neni nad to,kdyz se lecbou
zabyvaji policajti,obchodnici se smrti,
podivni mafiosove z druheho konce
Evropy,nebo preskoleni orangutani co
v 89 odhodili rude knizky a sluzebni prukazy( t zv. placky) a cele jim to ideovo-politicky zastresuje- od slova strecha - particka z Valasska a okoli.
05. 03. 2008 | 11:51

pavla napsal(a):

Pořád nechápu, proč by mělo být soukromé vlastnictví nemravné. Připadá mi, že toto lidé říkají jen ze závisti, kteří soukromě žádnou firmu nevlastní, Přece není rovnítko, co soukromník, to podvodník a nemrava. Vždyt ve většině zemí je převážně soukromé vlastnictví, majitelé dávají práci spoustě lidí, kteří by jinak skončili na prac.úřadech, protože třeba podnikat sami neumí a zaměstnavatelé se snaží,aby byli všichni spokojeni. Samozřejmě,nejsou všude takoví dobrodinci. Ale u nás mají zaměstnanci pocit vykořisťování ze strany zaměstnavatele. Není divu, když nám tady vtloukali xlet do hlavy, že kapitalista je vykořisťovatel. Bohužel, opravdu se tak mnozí, kteří přišli k majetkům neoprávněně,chovali. Ale je to všechno v lidech. Vždy se najdou zprivatizované nemocnice, které budou fungovat k velké spokojenosti pacientů a takové, kde majitel bude z toho jen těžit pro sebe, dokud nemocnici nepřivede ke krachu. Myslím, že by nemusel být problém v řádné kontrole ze strany měst, obcí apod. U nás si totiž mnoho podnikatelů nezvyklo na tu zásadu, že spokojený zamsěstnanec ´= spokojený zaměstnavatel, ikdyž jsou mnozí zaměstnanci, kteří budou frflat vždycky, když, tak už jen proto, že vůbec musí pracovat.
Takže já osobně bych s privatizací nemocnic souhlasila, ale s řádnými a častymi kontrolami, ne až bude nemocnice před zhroucením. A taky s řádnou zodpovědností konkrétních osob za provoz a výsledky. Jenže dokud to u nás bude tak, že někdo přivede firmu k bankrotu, dluží, kam se podívá a pak si klidně založí další firmu a pak zase další, tak nevím, jestli se podaří privatizace ke spokojenosti nás všech. Ale to není o privatizaci, ale o lidech.
05. 03. 2008 | 12:07

pavla napsal(a):

to Misterio.No 1 - úplný souhlas. Krade se tam, kde to není moje. Zásada lidí vyrůstajících v socialismu. Svůj majetek si každý hlídá. A je blbý ten, kdo to nedělá.
05. 03. 2008 | 12:11

Milda napsal(a):

Pane Bednle jako občan Nymburka Vám děkuji za vzornou péčí o naši nemocnici do podzimu už to s Váma nějak budem muset vydržet a pak si zkuste prosím pěkně podnikat i s kámošema typu Kutík Chmelík a Rubáš za svoje.A ještě prosba když už kradete co se dá tak to stále neokecávejte nemlaskejte nahlas a nečekejte že Vám budou lidé nadšeně tleskat.
05. 03. 2008 | 12:26

Stařeček napsal(a):

to pavla: nemyslím, že soukromé vlastnictví je nemravné. Nemravní jsou ale lidé a povím Vám proč. Mám pár desítek let za sebou a chodím po doktorech. Chodil jsem před novým rokem a chodí i teď po zavedení poplatků a mám tyto postřehy. Lidé a tedy i doktoři by sežrali i h.... pod sebou. Za vyžádání receptu bez vyšetření se mám dojem platit nemá. Přijdu k jednomu lékaři pro recept a při odchodu již mám stvrzenku na stole s požádáním o 3O Kč. Přijdu k jinému a sestra i když je ve vedlejší místnosti a neví zda jsem byl vyšetřen žádá automaticky 30 Kč. Stvrzenku dává nerada. Přijdu k dalšímu lékaři, čeká nás tam asi deset, vyjde sestra obejde nás jak při ofěře, vybere po 30-ti Kč od každého čekatele na zázrak a aniž by byl kdokoliv z nás již vyšetřen. Zkrátka racionalizace, aby měl lékař na nás větší čas. O vydání strvzenky se nenamáhá ani zeptat. Jedna dobrá zpráva. Přijdu na složité vyšetření, pan doktor si dává záležet, vyšetření zpracuje, já vytahuji 30 Kč, udivené pohledy, 30 Kč odmítnuto. Cítím se zavázán. Snad mu to někdy vynahradím. Odvezl jsem manželku s velkými zdravotními problémy do nemocnice, nemocniční oblečení jí nepokryje víc než polovinu těla, toaletní papír jí na požádání přivezu, lékaře vidí až na druhý den, nemá se čeho napít a tak vezu balenou vodu. Ovšem techniku ve vyšetřovnách mají, snad ji i používají. Sestra (asi je tam jenom jedna na dvě dlouhé chodby) běhá jak o závod. Pacienti čekají i hodinu na výměnu kapačky. Už aby byla doma a přežila to. Těch 60 Kč denně nějak oželíme Bohužel nevěřím, že soukromé vlastnictví to vyřeší když charakter poskytovatelů zdravotní péče mnohde chybí a peníze jak víme kazí charakter a jak jsme se přesvědčili nesmrdí. Vzpoměňme na slibované "konkurence stlačí ceny dolů". Viz pojišťovny, spořitelny, banky, lékárny, benzinky, doprava, plyn, elektřina. Prostě kde není charakter soukromé podniky nic nezlepší.
05. 03. 2008 | 13:32

gladp napsal(a):

Privatizace:tak jeden příklad,šílená firma PP hospital dostala nemocnici v Brandýse za 7,8 milionu.K tomu patří polklinika v Čelákovicích odhadem za 5 mil.O pozemcích,ředitelské vile nemluvě.Jenom VZP platí měsíčně do Brandýsa 8 mil.Ať žije Bendl a ODS.
05. 03. 2008 | 13:50

Václav napsal(a):

Pane Bendle,jelikož nemám zkušenosti s nemocnicema,tak budu souhlasit s Vaším tvrzením,že pro občana je daleko lepší když se o daný objekt stará
soukromý subjekt než nějaký politik.Při této příležitosti bych se Vás rád zeptal, kdy už konečně začnete privatizovat silnice.Kralupy,jedna velká hrůza,Mělník to samé a jako lahůdka vytrhané vlakové koleje z obou stran silnice, ale zapomenuté v silnici.Neumím si představit jak po mně za to,že jezdím po rozbitých silnicí bude soukromník chtít silniční daň.To opravdu dokáže jenom politikMalá rada na konec.Už nemusíte domů parníkem.Silnice Pha-Kladno byla opravena.
05. 03. 2008 | 13:50

fudoshin napsal(a):

pane bendle vaše agitka je typická pro vás a ty kterým umetáte cestu. pro mě to je jezinkovské jeden prstíček a hned zase půjdeme.už od listopadu 89 se to dělá stejně.děláte ze sebe hodné,balamutíte lidi a předhazujete jim liché nebo lživé argumenty,aby jste obhájili svá tvrzení,což stejně nejde a soudný člověk to prohlédne.privatizované nemocnice by byly velmi výnosnými podniky.jednak jde o zdraví a mají navíc přirozený monopol.i kdyby měli fiktivně malé zisky,bohatě se uživí za předražené léky nebo laboratorní a jiné služby.předpokládám,že postupně by byla většina možných služeb prováděna externě a tím vyváděny prostředky.takže prostě tunelování všemi možnými cestami.a možná že nemocnice relativně s malým ziskem,ale spřátelené firmy nebo rovnou se stejným majitelem by měli hody...a to je jenom jeden aspekt.snad to ani nemělo cenu psát,rozumní lidé snad chápou o co vám jde při privatizaci nemocnic.nikdo se nemůže spoléhat na dobrodiní,že snad nemocnici zprivatizuje někdo s charitativními úmysly.někdo takový by se stejně proti různým babišům,komárkům a jim podobným stejně v soutěži (obálkovou metodou pro úředníky samozřejmě)těžko prosadil...
05. 03. 2008 | 13:52

Mstitel s píšťalou napsal(a):

V klídku, oni socánci nenávidí soukromé vlastnictví a každého podnikatele považují za zloděje, tuneláře, milionáře..atd.

Už nevidí, že ten dává lidem práci, že nemusí vydělávat miliony a vlastně si asi neuvědomují, že i jejich sousedi kadeřníci, prodavači, automechanici, elektrikáři apod.,jsou také podnikatelé.

Přeji hodně štěstí u voleb : doufám že socdemáci nezískaj ani těch 16% jak posledně.
05. 03. 2008 | 13:56

hombre napsal(a):

Pane Bendle, mohl bych někde získat podrobné informace o těch vašich "naprosto výjimečně sledovaných a otevřených soutěžích?" Zatím mi z této adjektivní kaskády frází vychází tak placatý a ubohý nesmysl, že se mu ani nemůže zasmát.
05. 03. 2008 | 13:58

václava napsal(a):

Vážený pane Bendle,
podle mě je ve zdravotnictví totální bordel, který se zhoršuje od ministra k ministrovi. V době, kdy v ministerském křesle seděl p. Rath, jsem si říkala, no horší to snad být nemůže...přišel p. Julínek a Ratha s nadhledem porazil - v té úřednické aroganci, ignoraci a všeosvíceným pohledem na svět, který nepřipouští jakékoliv námitky a diskusi. Ale to jsem off topic...k soukromým nemocnicím - na soukromém vlastnictví a podnikání není nic špatného. Je ale jiné, pokud si někdo postaví svou nemocnici na zelené louce, vytýčí si nějakou strategii a snaží se prosadit na trhu. A je jiné, pokud někdo ze známosti anebo z jiných "lidských"důvodů přijde k hotové nemocnici a jde mu jen o rychlý "zisk". Myslím, že příklad Karlovarské nemocnice je velice vážným varováním.
05. 03. 2008 | 14:01

Misterio No.1 napsal(a):

Pro "gladp":
Tak to je jasne, ze tam VZP posila penize, kdyz ta nemocnice provadi ukony... Co vam na tom pripada divneho? Udelejte si medicinu a zprivatizujte si s kamarady taky jednu nemocnici, nic vam nebrani vystudovat, zpracovat projekt a pozadat banku o uver... Stejne tak, jako vam nic nebrani v tom, vztekat se na internetu nad tematem, ktermu, pokud vubec, rozumite jen povrchne! ;)
Stejne si myslim, ze se lekarum bude lip pracovat, kdyz se nemocnice prevedou na akciove spolecnosti - oni si to totiz zorganizuji tak, aby to bylo podle jejich predstav a ne podle predstave nejakeho urednika z kraje :)))
05. 03. 2008 | 14:01

gladp napsal(a):

Pro misterio No.1 vy jste asi posledních 18 let spal,to je k první části vašeho příspěvku.medicínu už mám,zpracovat projekt je nic,ale je to o těch kamarádech.Za těchto podmínek si lze vzít úvěr třeba na 200%.Nemocnice na akciovky jsou dávno převedeny a rozhodují o nich úředníci kraje.Pozor na modrozrakost!
05. 03. 2008 | 14:09

Stařeček napsal(a):

Pomalu začínám chápat co je to modrý zákal.
05. 03. 2008 | 14:19

matů napsal(a):

Tak rád bych něco napsal,ale zakazal jsem si to sám.Přátele promiňte,loučim se s váma.Abych se opravil,nejdu skočit pod vlak,rád si vaše příspěvky přečtu,ale ruce si dám do palčáků.Chtělo by to občas něco veselejšího.
05. 03. 2008 | 14:28

MA-FU napsal(a):

Nemyslím si,že když bude řídit politik nemocnici bude to lepší,
jak se ptáte otázkou v článku.
Ale uvědomte si PROSÍM, že VY
děláte ta POLITICKÁ ROZHODNUTÍ!
Vážně,ale opravdu vážně jsem viděla řízení scůze na Pražském Hradě a STAČÍ to na kolik let.
Vy si myslíte,že Vás ještě někdo bude volit?? Máte moc,ale opravdu MOC provařené obličeje..
A v Bibli stojí -"i kdybych mluvil jazyky andělskými..."
05. 03. 2008 | 14:31

Lada napsal(a):

Jak dopadá převážně soukromé zdravotnictví je dobře vidět na příkladu USA kde už sami uznávají že to je špatně. Dlouhodobě nejlepší zdravotnictví je například ve Francii ale to je pro nás nevhodný příklad protože z něho nebohatne tolik lidí a hůře se rozkrádá. Mám pocit že to dost vypovídá o preferencích ODS. Zdravotnictví nikoliv dobře fungující z hlediska pacienta ale takové které lze co nejvíce podojit.
05. 03. 2008 | 14:51

krutibrk napsal(a):

Tahle diskuse asi fakt nemá smysl. Buď někdo chce privatisovat a pak má modrý zákal a chce krást nebo někdo nechce privatisovat a pak je závistivý a nikdy nic neměl. Ideologie, pánové a dámy, ještě nikdy nic nevyřešila. Proč si nepřipustit, že jsou soukromá zařízení, která fungují naprosto dokonale ke spokojenosti pacienta i majitele (např. Pallas Athena, Iscare v Praze) a jsou taková, co nefungují, Pak jsou státní či obecní zařízení, která fungují neméně dokonale (ÚHKT, sv. Anna ap.) a pak jsou zařízení, která nefungují vůbec ani státní ani soukromá (viz nemocnice v Brandýse). Není jediný důvod, proč by soukromé mělo být nemravné, ani v medicíně. Ostatně devadesát procent ambulantních lékařů jsou soukromé ordinace a pokud nefungují lépe než předtím, určitě nefungují hůř. Ovšem u fakultních nemocnic je to trochu jinak (pozor: nezavidím ani nejsem nemajetný!). Představte si, že projde současný návrh na to, že dvě třetiny akcií bude vlastnit stát. Ano, teď si je nechá. A pak se třeba někdy dostane k moci ČSSD (pro ty, co mají krátkou paměť si dovoluji připomenout řeči o spálené zemi, po nichž za vlády ČSSD následovala naprosto bezhlavá a neprůhledná privatisace všeho, co se ještě dalo prodat)a přestože dnes proti tomu křičí, co křičí řve, s ledovým klidem prodá, co půjde prodat. A domníváte se snad, že toho pan Drath není mocen??? Nebylo by skutečně lepší, kdyby majitelem byla universita?
05. 03. 2008 | 15:15

Marty napsal(a):

Clovek nevydrzi moc dlouho bez jidla. Presto nikomu nepripada "neeticke", ze jidlo vyrabi soukrome spolecnosti a ze ho nakupuje v soukromych obchodech. Jidlo je ale preci zakladni lidska potreba k zivotu ... stejne jako zdravi. Lide vyhazuji neuveritelne penize za svinstva u McDOnalds, ale jakmile by meli dat nejake penize za sve zdravi, tak se stavi na zadni.
Stejne jako v potravinarstvi plati i ve zdravotnictvi zakladni premisa, ze stat nedokaze hospodarit efektivne. Stejne tak nedokaze hospodarit efektivne statni zdravotnictvi. Neefektivita sebou nese vysoke naklady, nedostatecnou kvalitu a obecne kaslani na potreby a prani zakazniku (pacientu).
05. 03. 2008 | 15:23

Karel napsal(a):

Pane Bendl a co děláte pro to, aby privátní byla nadávka??
05. 03. 2008 | 15:34

pavla napsal(a):

to Stařeček: já jsem přece psala, že to není o privatizaci, ale o lidech. Tam i tam se najde lidí dobrých i těch podnikavců - ne podnikavých. A jestli platíte dopředu už v čekárně, tak se máte ohradit. Několikrát vyšly příručky, co se platí a co ne. Takže je to zase na vás. Dnes např. psali v novinách, jak jsou někteří lidé s reformou již teď spokojeni, protože dosáhli stropu 5 tis. a to, co zaplatí navíc, jim bude vráceno. Pamatuji si moc dobře, jak se přádaly sbírky pro ty, kteří potřebovali léky za několik tisíc něsíčně a neměli na to. To považuju za určitě větší přínos, než to, že zaplatím u doktora 30 kč. A jak si dnes mnozí opravdu nemocní libují, že již nemusí v čekárnách vysedávat hodiny, protože je tam před nimi 30 důchodců, kteří si přišli pro acylpyrin a povykládat si. A taky, o kolik se prodalo míň léků. Lidi aspoň budou víc šetřit a ne vyhazovat krabice ještě nepoužitých léků, které dostali zadarmo a nepotřebovali je. A ať jsou tyto vybrané peníze použity pro ty, kteří to opravdu potřebují. A vy so domáhejte svých práv. Je to jen na vás.
05. 03. 2008 | 15:36

Karel napsal(a):

To Marty:
Jenže u jídla předem neplatím daň za to že bych mohl mít chuť na jídlo. A tato zdravotní daň přesahuje náklady na jídlo.
A kde jste přišla na to, že stát nedokáže hospodařit efektivně?
Soukromé znamená automaticky kvalitu? Dobrý vtip.
A proč nemáme soukromou armádu, policii, soudy?
05. 03. 2008 | 15:39

jirka napsal(a):

Pane Bendle,
nemoralizujte, žijete si nadpoměry a neumíte se ani postarat o svého otce, který žije v Bakově n.J.
05. 03. 2008 | 15:41

MASH napsal(a):

Ano privatni nemocnice ve Stredoceskem kraji = nemocnice opravena za statni penize, prodana ovsem za zlomek ceny (mnohdy ani ne za cenu vratnice). Notabene kamaradum z rad regionalnich bunek ODS, (privatnim) sponzorum ODS - tedy spratelenym "privatnim" podnikatelum :-))) a nebo rodinnym prislusnikum clenu ODS! A to jeste s uzasnou smlouvou, ze nemocnicni cinnost musi provozovat jen omezenou dobu. Pak muzou nemocnici treba zborit a na lukrativnim pozemku postavit treba hypermarket!

P.S. A co rikala Vase exmalnzelka na to, kdyz jste ji surove, pane Bendle, flaknul pesti primo do obliceje? Ale vlastne, co by rikala, vzdyt to bylo u Vas doma - na privatku :-))) Tak co :-)))
05. 03. 2008 | 15:42

hudryper napsal(a):

Pro Marty:
Nepripadate si obcas jako politruk,co
dela se zakladaky politicke skoleni ?
Zajdete nekdy do kina na americky film
SICKO,nebo kanadsky oscarovy film INVAZE BARBARU a pozorujte,az potom se vyjadrujte k vecem tak slozitym a
krehkym,jakou je budoucnost ceskeho
zdravotnictvi dle vzoru za velkou louzi.
05. 03. 2008 | 15:45

Marty napsal(a):

Karel: logickym duvodem privatniho systemu zdravotnictvi je zruseni "zdravotni dane".
Na skutecnost, ze stat nedokaze hospodarit efektivne, prislo uz mnoho lidi davno prede mnou.
Automatickou kvalitu soukromeho jste si vycucal z prstu.
Soukromou armadu, policii nebo soudy nemame proto, že jsou vysostnou odpovednosti a funkci statu. Stat si ale uzurpoval i napr. skolstvi nebo zdravotnictvi, coz sebou nese smutne a velice nakladne dusledky.
05. 03. 2008 | 15:48

Marty napsal(a):

hudryper: z pocatku jsem Vas prispevek bral jako vtip, ale po opetovnem precteni jsem nabyl dojmu, ze jste ho myslel zcela vazne. Tak Vam tedy preji pekny den :)
05. 03. 2008 | 15:59

neo napsal(a):

Pane hejtman Bendle,

doufám, že obhájíte post a Rath zakusí drtivou porážku. Ať si ho volí někde jinde...u nás nemá šanci.
05. 03. 2008 | 16:04

jarpor napsal(a):

Pro Dezidér

Jasné, stručné, hotové ...

A co ostatní členové jiných politických stran ? Všichni na piedestal slávy a čestnosti !

Pro Vás je veškerých slov škoda ...
05. 03. 2008 | 17:20

West napsal(a):

Pokud něco získáte podvodem, zlodějnou nebo nějakou kulišárnou může být i privátní věc nemorální! BTW Známe ty trasparentní výběrová řízení ala ODS: u nás se pronajímal letos lukrativní rekreační areál- probíhalo od 21.12.2007 do 4.1.2008, stačili se do něj přihlásit dva zájemcim a představte si, ře to vyhrála firma radního za ODS! Opravdu křišťálová čistota!
05. 03. 2008 | 17:26

Honza napsal(a):

Pane doktore Rathe,

doufám, že získate post hejtmana a Bendl zakusí drtivou porážku. Ať si ho volí někde jinde (napr, nekde u "neo"fasistu)...u nás nemá šanci.
05. 03. 2008 | 17:46

Kamil napsal(a):

Pane Bendle zdravím. No řeknu Vám číst tu hrůzu to je fakt zážitek. Myslím si ale, že když zprivatizujete nemocnici, jak jste říkal ošetřenou pravidly co se v ní musí min. provozovat, tak byste měli, jako státní správa dohlížet, zda nedochází k porušování povinností. Stát nemusí vlastnit, ale musí dohlížet. Myslím si, že tohle je největší problém, kdy nejednotný výklad složitých pravidel umožňuje nepoctivým subjektům dělat si co chtějí. Hezký večer.
05. 03. 2008 | 18:26

RUMCAJS napsal(a):

Vzpomínám si ne jeden polistopadový film plný symboliky.Už nevím jak se jmenoval, ale v hlavě mi utkvěla scéna, kdy hlavní postavy jedou autem a neví kudy dál.Jeden z nich je přesvědčený komunista a řve na řidiče "Jeď do leva ! "
Řidič: "Tam ale nevede žádná cesta ".
Komunista: No a co, jeť do leva! Musíme jet do leva,za každou cenu "!!

No a spousta zde diskutujících se chová stejně. Cesta vede do prava, ale oni musí za každou cenu jinam.Ať to stojí co to stojí.
05. 03. 2008 | 19:49

Stařeček napsal(a):

To Pavla. Jistě, člověk by se měl bránit. V Praze nebo i v městě to není problém u lékařů stejně jako u pekařů. Nelíbí se mně jeden, jdu o blok dále k druhému. Na vesnici jeden lékař, jeden pekař. Sestřička z místa, lékař mnohdy taky. Zkuste si dovolit něco odmítnout a máte i po té bídné péči co dostáváte dnes, dostanete tak placebo nebo, sestro vyprovoďte pána ..... Sestra vás pomluví po celé dědině. Lidé s ní třeba nesouhlasí ale stejně nic neřeknou. Také k němu chodí. Samozřejmě, můžete jít o vesnici dál. Jste stará, auto nemáte. Vlaky nejezdí a autobus jednou tam a podruhé odpoledne zpět. Samozřejmě, stačí občanská statečnost. Tak k němu nechoďte, on zkrachuje. Nezkrachuje, napíše si úkony jaké chce. Kdo jej kontroluje? Mluvčí ministra Julínka řekl, že už asi 5 lidí má přeplaceno 5000 Kč. Za rok jich možná bude i 60. To není, že zaplatíte za léky 5000 Kč. To je rozdíl doplatku za nejlevnější lék. Těm pár lidem to doplatí ti nemajetní po těch 30-ti korunách u lékaře a 60-ti až 120-ti Kč v lékárně při jedné návštěvě. Zdravému, majetnému a od stolu se to pěkně píše. Ostatně, možná to zkusíte i vy, možná vaše maminka, babička, dědeček. Kolik jim přispíváte na chorobu? Nebo čekáte že vám za vaši rychlou návštěvu ještě něco přistrčí na přilepšenou? Už to slyším. Jak jste si je vychoval? Já docela dobře. Ne všichni ale mají děti u baráku a ti s dětma vám toho moc nepomůžou. Přeji šťastné stáří.
05. 03. 2008 | 20:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé příspěvky, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících (oba implikovali urážlivou asociaci mezi dnešní politicku stranou a nacistickými symboly a reáliemi).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 03. 2008 | 21:08

Kamil napsal(a):

Stařečku, doporučil bych Ti, hoď si přes sebe prostěradlo a dej se volným krokem k hřbitovu. Hezký večer.
05. 03. 2008 | 21:13

West napsal(a):

Runcajsi, tak jsi si řekl pohádku o imaginárním filmu, běž se vyčůrat a jdi pinkat! Až se ti náhodou ve Středočeském kraji zanítí slepé střevo (tedy v tvém případě hlava) a bude tě kuchat nezkušený lékař a personál ti nebude rozumět, až ti bude blbě,protože bude z Ukrajiny, můžeš pak křičet "do prava, do prava"- na pohřebáky při cestě na krchof!
05. 03. 2008 | 21:21

RUMCAJS napsal(a):

West:
Právě jsi popsal důsledek vlády ČSSD.

Co tam máš dál ?
05. 03. 2008 | 21:26

pavla napsal(a):

to Stařeček: Já vám věřím, že na vesnici může být problém, když je tam 1 lékař a sestra. Vím, že těžko se to říká známým do očí. Ale nemůžete se nějak domluvit s ostatními a říct a domoci se svých práv? Mám taky zubařku, která mi účtovala co jí pojišťovna proplácela, ale jak jsem to zjistila, tak jsem se slušně zeptala a bylo po problému. Už si to nedovolí, protože se bojí, že bych se mohla zeptat na VZP a měla by problém. A nebo si podejte třeba i anonymně stížnost na úřadech. Jinak moji rodiče zatím naši pomoc nepotřebují, ale samozřejmě, pokud bude třeba. pomůžu velmi ráda. Ale starám se o o svoji 95 letou babičku,každodenně. Takže si nemyslete, že nevím, o co jde. Ale právě ona mě dřív utvrdila v tom, že je reforma v pořádku, protože chodila každý týden pro nepotřebné a levné léky, které si klidně mohla koupit. Když jsem jí to vyčítala, že zdržuje doktora a že si to může koupit sama, tak mi řekla, že se tam ráda setkává se stejně starými lidmi a může si povykládat. Ale k tomu ordinace určené přece nejsou. Nechovají se tak samozřejmě všichni. Držím vám palce, ať to vyřešíte ke spokojenosti vás všech. Hodně zdraví. P.
05. 03. 2008 | 21:44

West napsal(a):

Ne, vlády ODS hochu! Nějaký další duchaplný Rumcajsí komentář nebo už si půjdeš honit Cipíska a důležité věci necháš pro dospělé?
05. 03. 2008 | 21:50

RUMCAJS napsal(a):

West:
Doufám, že si v tomto stavu nesedneš za volant !
05. 03. 2008 | 21:54

West napsal(a):

Rumcajsi, o nějakých stavech bych v tém případě vůbec nemluvil! Pusť si nějaký film a bude ti zas OK!))
05. 03. 2008 | 22:04

RUMCAJS napsal(a):

West:
Hlavně si nepoblinkej klávesnici.Nevěřil by jsi, jak se to hrozně blbě čistí.
05. 03. 2008 | 22:13

West napsal(a):

náš z vlastní časté zkušenosti?
05. 03. 2008 | 22:16

West napsal(a):

Znáš z vlastní časté zkušenosti?
05. 03. 2008 | 22:18

RUMCAJS napsal(a):

Tak a dost!
Vyčistit zoubky,odříkat 3* Paroubkunáš a alou do postýlky,ať ráno nemáš červený očička. Stačí, že máš červený mozeček.
05. 03. 2008 | 22:29

Skogen napsal(a):

Nu, pane Bendle, domnívám se, že termín "privátní" byl po roce 1989 hodně populární, avšak s tím, jak mrštně zaplul do "zhasnuté legislativy" a promptně se postaral o vznik neologismusu "tunelování", čemuž vaše modrá strana tak nějak tolerantně vytvářela vhodné podmínky, občanům poněkud zhořkl v ústech. Skoro by se mi chtělo říci, že jste mnohým význam toho slova zmršili sami, ale to by mi pan Stejskal neodpustil, tudíž napíši, že jste emocionální vnímání slova "privátní" v devadesátých letech sami poněkud zdeformovali a teď se vám to vrací.

Co se týče soukromé nemocnice, kterou mám v někdejším okresním městě takřka za humny, kromě omezení rozsahu péče, jistě v rámci rentability, jsem nižádnou změnu nepocítil, tím méně k lepšímu. A když jsem byl imobilní a žádal pro nemocné dítě odvoz, bylo mi doporučeno, abych vzbudil nějakého souseda, že nás jistě rád odveze. Co se týče přístupu k pacientům, pardon - po vašem ke klientům, nebudu se rozepisovat, abych mylně nebyl za notorického stěžovatele - opak je pravdou, ale sám jste si s tím dojmovým subjektivismem začal. Takže nyní už milou privátní nemocnici vynechávám a beru zavděk rovnou krajským městem, kde sice lékaři nepůsobí ostenativně neformálně, avšak vzhledem k tomu, že od nich očekávám jiné kvality a možnosti, nevadí mi to ani v nejmenším.

Kdybyste, pane Bendle, podporoval vznik privátních zdravotních zařízení paralelně se státními, neřeknu ani popel. Nevidím důvod, proč by si klinika se soukromým kapitálem nemohla vybojovat místo na slunci, ale opět s úsměvem rozporcovat majetek státu mezi businessmany, to je eldorádo, viďte?

Zkšeftovat se dá lecos, nicméně kšeft se zdravím, jak ho kolega Julínek definoval dle klasické definice podnikání, se lidem zjevně příčí hlouběji než jste očekávali. Pozor na to, aby vnímání slova "privátní" znovu neutrpělo újmu. Ostatně v jednom z krajů je z privátního hospodaření jedné nejmenované nemocnice dost slušný debakl.
05. 03. 2008 | 22:46

West napsal(a):

No alespoň mám nějaký mozeček-vy Topolbratři nemáte žádný! A dej si bycha ať se ráno neprobudíš modrý!
05. 03. 2008 | 22:55

Skogen napsal(a):

West, že vám to stojí za to.. Proč si nepočkáte až toho loupežníka pověsí?
05. 03. 2008 | 23:13

Vaňka napsal(a):

Mnoho názorů, závěry na vodě. Přiložím si polínko, ať ohýnek naděje nevyhasne. Pan Bendl se ptá, zda je lepší, když bude nemocnici řídit politik. To si tedy nemyslím, ale to není podstata věci. Podstata je v tom, že se chtějí nemocnice privatizovat a to mají učinit politikové. A kde je záruka, že tito politikové to udělají s nejlepším vědomím a svědomím, že opravdu nemocnici prodají bez rizika, že to buď nebude horší, nebo že není ohrožena dalším výhodným prodejem? O těchto pochybnostech zde již byl podán ne jeden důkaz. No a protože je dnes u moci ODS (ale stejně by to platilo, kdyby byla u moci jiná partaj), tak se svezou zájemci především z okruhu spolupartajníků a on se vždycky takový najde, který s vděku půjde i nadále svým přátelům na ruku. Byla řeč o tom, že je povinností státu kontrolovat a dohlížet, zda a jak jsou dodržována pravidla (pokud vůbec nějaká byla nastavena). Tady bych s tím více než souhlasil, protože příklad ČEZu je přesně to, o čem je řeč. ČEZ, akciová společnost s majoritní účastí státu, nedovede ukočírovat zisky společnosti, resp. ani ne tak zisky, ty nechť jsou vysoké, avšak ne na úkor spotřebitelů. Podstatné jsou jejich astronomické podíly a dividendy ,jdoucí pro pár lidí do miliard. A co stát, většinový vlastník? Nic. Protože jim z toho taky slušně kape, jenže na zahraniční konta.
Někdo se, už po několikráte zmínil, že se důchodci chodili "vykecávat" v čekárnách u doktorů. Chtěl bych k tomu poznamenat, že v čekárnách se vykecávají nejen důchodci, ale matky s dětmi, sousedé, známí, školáci atd. Co je na tom divného? To se mají dvě hodiny rýpat v nose a počítat holuby? Apropó, všimli jste si, že třeba u holiče, kde je také nějaká čekací doba, se lidé velmi rádi "vykecávají"? Přijde vám to nenormální? Všude tam,kde je dlouhá chvíle si lidé poplkají, jsou to lidé a chovají se přirozeně. Tak se do důchodců potažmo jiných vykecávajících se nenavážejte! No a na závěr, má-li být nemocnice zprivatizována na s.r.o., nic vám to neříká? Připomenu: společnost s r u č e -
n í m o m e z e n ý m !!!! Víc netřeba.
05. 03. 2008 | 23:24

pavla napsal(a):

to Vanka: Kdyby se důchodci vykecávali jen z dlouhé chvíle než přijdou na řadu, tak nic neříkám. Ale pokud tam chodili hodně jen kvůli tomu, tak to v pořádku není. A proč jich naráz tolik ubylo? Přece mi nechcete říct, že když potřebují jít k doktorovi, tak že nemají 30 Kč na poplatek. To bych pak tedy ráda věděla, kde berou peníze na výlety s nabídkou předraženého zboží, které si pak většinou koupí právě ti důchodci. A to jsou mnohatisícové částky. A když opravdu nemají, stačí donést potvrzení o hmotné nouzi, poplatek platit nebudou. A zatím toho prý téměř nikdo nevyužil.
06. 03. 2008 | 01:48

sova Karel napsal(a):

Pane Bendle.

Primárním cílem zdravotnictví by mělo být léčit lidi.

Primárním cílem soukromé obchodní společnosti je vytvořit vlastníkům maximální zisk.

Nic proti tomu, ale ne ve spojitosti s mým zdravím.

Nic nenamítám proti tomu, když si někdo vlastním úsilím a vlastními prostředky vybuduje ordinaci nebo třeba nemocnici a nabídne lepší úroveň služeb,než státní zařízení. Ať je mu placeno z prostředků zdravotního pojištění a za kvalitu a příjemnou péči řada lidí přidá z vlastní kapsy.

Ale jsem hodně opatrný, když rozprodáváte zařízení, budovaná ze společné kasy, úsilím několika generací doktorů a lidí okolo.
Divíte se té opatrnosti? Přečtěte si třeba zde, na aktualne.cz, o krocích stranického kolegy Julínka, jak důvěryhodně prodává zámky za 4M kyperské společnosti.

Nechci se dožít okamžiku, kdy pro mě nebo mé blízké bude jedinou volbou privátní obchodní kardiochirurgie nebo onkologie. Je to jeden z důvodů, proč považuji vládu ODS pro svoji budoucnost za vyloženě nebezpečnou, přestože se řadím k jejím bývalým voličům.

Ergo, privátní nemusí být sprosté. Ale také může, třeba tím, jak vzniklo.
06. 03. 2008 | 03:14

Vaňka napsal(a):

To Pavla:

Snad nechcete tvrdit, že staří lidé se budou srocovat v čekárně u doktora jenom proto, aby se tam vykecávali? Třeba i kdyby měli přijet z vedlejší vesnice? Promiňte, ale to je poněkud ujeté,ne? S těmi výlety to taky není tak jednoznačné, vy de facto vůbec nepřipouštíte sociální problém seniorů, pokud je to u vás v rodině tak dobré, neposuzujte všecho obecně. Výlety si mohou dovolit jen někteří a těch zas tak mnoho není, zvláště ti nemocní důchodci asi moc chuti k cestování a chození po marketech nemají. Zkrátka buďte spravedlivější v pohledu na svět seniorů. Ne každý je na tom stejně jak se zdravím, tak finančně. Nebo že by jste jim záviděla? Nemáte co!
06. 03. 2008 | 07:30

David napsal(a):

Jen pro srovnání. Když si koupím v obchodě balenou vodu, je to klasický tržní produkt, Přečtu si, co piju, jaké je složení a mohu i porovnávat s konkurenčním výrobkem. Totéž v případě nákupu osobního automobilu. Dokonce i finanční služby jsou poměrně dobře měřitelným tržním produktem.

Ale zdravotnictví? To mi nějak mezi tržní produty nezapadá. Lé kař léčí bez záruční doby. Čím víckrát stojím v ordinaci, tím větší zisk toho zdravotnického zařízení. Nejlepších úspěchů je dosaženo fiktivním léčením úplně zdravých pacientů, kteří jen občas nejsou ve své kůži (psychika). Nejefektivnější výnos je za zemřelého pacienta, atd. Jak z tohohle, proboha, chcte dělat privátní sektor? A to si, prosím, dobrých lékařů velmi velmi vážím a znám jich dost. Znám ovšem i mnoho špatných lékařů. A špatných ministrů zdravotnictví. A divných mluvčích MZd. O panu autorovi ani nemluvě.
06. 03. 2008 | 07:37

RUMCAJS napsal(a):

Skogen:
Já myslel, že trest smrti jsem vám komoušům zrušili.Něco mi uniklo ?
06. 03. 2008 | 08:04

RUMCAJS napsal(a):

jsem-jsme
06. 03. 2008 | 08:05

Stařeček napsal(a):

Kamile, možná to prostěradlo budeš potřebovat spíš než já. O tom kdy jej já budu potřebovat ty nerozhoduješ. Jinak je v písmě svatém psáno "není-li ti s hůry dáno v apatice nekoupíš". Až dospěješ, možná to pochopíš.
06. 03. 2008 | 08:44

Karel napsal(a):

To: Marty
Plácáte nesmysly v rozporu se skutečností. Zdravotnictví je z velké části soukromé, obvodní lékaři a specialisté a lékarny.
Pouze nemocnice jsou v neurčitém
poloveřejném vlastnictví.A zdravotní daň, kterou platíme tak ta se logicky nezrušila.
To že stát neumí hospodařit efektivně je pouze ideologická poučka a neznamená, že soukromé hospodaření je efektivní, protože vždy platí otázka - pro koho.A výsostné funkce státu určil kdo? Vždyť stát je soukromý, platíme si jej ze svých daní. A když nám bude vyhovovat soukromá armáda, tak proč ne??
06. 03. 2008 | 08:55

Stařeček napsal(a):

To Pavla: slušná odpovědˇ. Souhlasím s Vámi. Nemám nic proti pořádku ve zdravotnictví a ani proti poplatkům pokud spolu s jiným zvýšením nákladů neprohloubí ještě více chudobu těch nejchudších a těch co si už svojí aktivitou nemohou svoji situaci vylepšit. Pořádek ve zdravotnictví se ale bohužel nedá provést nějakým plošným zavedením poplatků. Je to pouze přilití dalších prostředků tam kde se nehospodaří dobře. A podle mnohých zde slušných příspěvků není naděje ve zlepšení a současném zachování dobreho standartu péče o nemocné ani v nemocnicích sro. Také Vám přeji vše nejlepší.
06. 03. 2008 | 09:09

RUMCAJS napsal(a):

Někteří lidé podléhají klamnému pocitu, že když nebude zdravotnictví podléhat trhu, že se zdravotníci nebudou snažit trhnout co nejvíce.Takový způsob uvažování je dán pravděpodobně dlouhodobým odloučením od lidské společnosti.
My,co tady žijeme, ale víme své.
Zdravotníci jsou lidi jako my, tedy se snaží trhnout co nejvíce.
Lépe se jim toto bude dařit, pokud to bude skrze společné peníze.Hůře, pokud to budeme (částečně) platit přímo. Ruku v ruce s tím jde i kvalita.Tam, kde budu o přísunu peněz rozhodovat já (pacoš),bude kvalita lepší, než tam, kde o tom bude rozhodovat Žhavej Dráth.

Souběhu státních nemocnic se soukromými se asi nezabrání, ale výsledek bude ten, že ty státní budou sloužit jako zásobárna těch soukromých.

Chci si platit(i solidárně) efektivní pojištění. Ti, co chtějí házet prachy do černé díry, nechť tak činí sami. Mě z toho prosím vynechte, já na tom tak dobře zase nejsem.
06. 03. 2008 | 09:15

Marty napsal(a):

Karel: ocividne nechapete system ceskeho zdravotnictvi. Prakticti lekari nebo lekarny jsou jaksi jen casti systemu. Pokud soukromnik (lekar) cerpa penize z verejneho systemu, tak to systemu dava soukrome rysy opravdu jen velice okrajove.
Neefektivita statu je fakt a nutno dodat, ze dosti jasne prokazany. Ani levice netvrdi, ze stat musi ridit to a to, protoze to dela efektivne. Levice argumentuje "verejnym zajmem". Tedy, je lepsi to dat statu, i kdyz hospodari neefektivne, nez to sverit soukromnikovi. Anonymni urednik bez odpovednosti jaksi neni dobry manager.
Stat se v minulosti utvarel z urcitych duvodu a potreb lidi. Napr. armada. Samozrejme se muzete pokusit ostatni presvedcit o potrebe soukrome armady v rukou soukrome firmy, ale pochybuji, ze se Vam podari neco takoveho prosadit, protoze to jde proti samotnemu principu armady.
06. 03. 2008 | 09:43

hudryper napsal(a):

Pro RUMCAJS
Jak Vas tak az prilis casto ctu,ziskavam
stale silnejsi presvedceni,ze Vas nemoc
zastihne v prostoru mezi Emauzy a Olsanskymi hrbitovy ! Budete si(zatim) moci vybrat,kde Vam ten karcinom vyoperuji a pak hopsa hejsa do jedne ze soukromych LDN ! Zde s vyberem doporucuji zacit ihned,protoze se tam
pomery meni rychle-totiz trzne.
Nezapomente na notebook s mobilnim
pripojenim abyste nam i nadale mohl poskytovat sve neocenitelne postrehy a
rady,jak se chovat ke svym nemocnym
spoluobcanum.
Vas vdecny ctenar Hudryper v.r.
06. 03. 2008 | 09:48

Kamil napsal(a):

Co z toho vyplývá. Pokud si chceš na stáří užít nějaké muziky, tak se na to budeš muset připravit. Jak si kdo ustele, tak si i lehne. Mojí 80ti leté matce stačí k přežití tak třetina důchodu, který dostává ( 9 000 ).Zbytek dává vnukům, romazluje i své děti. zve nás na oběd, kupuje pamlsky. A navíc, ač marodí se srdcem tak stále ještě dělá. Myslím, že pokud se na stáří nepřipravíte, tak Vám nebudou stačit ani 20ti tisícové důcoudy. Proč to mají odnášet ti zodpovědní. Hezký den.
06. 03. 2008 | 09:54

krutibrk napsal(a):

Kamile, ač těmito slovy šetřím a i za cenu toho, že mě pan Stejskal smaže, musím to napsat. Kamile jste hulvát a co víc, jste vůl.
06. 03. 2008 | 10:19

RUMCAJS napsal(a):

hudryper:
Milý fando!
Cítím neuvěřitelné uspokojení z dobře vykonané práce.Je vidět, že mé úsilí zde není zbytečné a že padá na úrodnou půdu.

Již i Vy se můžete počítat mezi ty, jež prohlédli!

S přáním příjemného skonu ve státní nemocnici, Váš Rumcajs.
06. 03. 2008 | 10:25

pavla napsal(a):

Vaňka: kdybych se nepřesvědčila na vlastní oči, tak o vysedávání a výletech nebudu psat. Samozřejmě, že se to netýká všech. Na vesnicích jsou na tom lidé hůř.
Co se týká slušného stáří, asi bude nutné se opravdu postarat sami, jak píše Karel. Pokud půjde část vybraných peněz státu a zbytek si každý bude moci ukládat na svůj zdravotní účet, kde bude mít kontrolu, pak bude záležet na každém z nás,co si ve stáří budeme moci dovolit. Takto se platí vysoké odvody a peníze jsou bůhvíkde. To samé i s důchody. Nedávno jsem mluvila se známým, který mi říká: Proč mám já, který odvádí desetitisíce měsíčně na pojištění, mít stejnou zdrav.péči jak člověk, který se celý život vyhýbá práci? Samozřejmě nějaká solidárnost být musí, protože každý za své zdraví nemůže, ale nesmí se to zneužívat na úkor poctivě pracujících. A ty účty by tomu snad mohly aspoň částečně zabránit. A hlavně, každý by měl přehled,co se děje s jeho penězi. A zase to ale bude otázka, kdo bude tyto účty spravovat, jestli soukromé nebo státní instituce a zase půjde jen o to, jestli je bude řídit schopný člověk a zodpovědný, nebo darebák. Takže opět to bude v lidech. A tak je to se všim pořád dokola.Jaká morálka mý být v lidech zakořeněná po vládě komunistů, kdy se jen kradlo, protože bylo všehcno všech a nikde nic nechybělo? Asi bude trvat moc dlouho, než se dopracujeme k tomu, aby každý člověk byl hrdý, že může odvádět vyšší daně, protože tím prokazuje svoji úspěšnost. U nás je tomu naopak. Ani se nedivím, že se tak lidi chovají, protože proč mám odvádět já ze své dřiny tisíce měsíčně, když pro ty politiky je to jak mizivé kapesné a s našimi penězi zacházejí nám všem známým způsobem, tj. rozhazují jak se dá.
06. 03. 2008 | 10:45

Gábina napsal(a):

Takže znovu. EU přispěje kraji vysočina na investice do jejich nemocnic půl miliardy korun. Středočeskému kraji nedá nic. Je toto argument? Říkáte, že soukromí vlastníci investovali 44 milionů...
Kde na světě je 100% nemocnic soukromých? Jsou všude na světě kromě ODS samí kreténi? Třeba v USA?
06. 03. 2008 | 11:08

Kamil napsal(a):

Krutibrk. Proč jsem hulvát, že na vesnici celý život pracujeme, že jsme nikdy nedostali podporu na opravu baráku, že nikomu nevadí naše nedostupnost do města, protože si nestěžujeme. Jsme zvyklí žít jen na co máme. Moje matka říká, že se tak dobře nikdy neměla. Každý člověk by si měl stoupnout před zrcadlo a říct si, nemůžu si za tu svou mizériji sám. A mezi náma, taky se na vás nedívám jestli máte chlupatý krk. Hezký den.
06. 03. 2008 | 12:12

žaba napsal(a):

Opravím dotaz , který je kdesi nahoře - co dělá pan Bendl a ostatní vládní činitelé, hlavně z ODS pro to, aby slovo PRIVÁTNÍ nebyla nadávka a při slově PODNIKATEL se většině Čechů nevybavilo slovo PODVODNÍK ZLODĚJ, NEPLATIČ DANÍ.Zajímavé, že na západ od nás se při slově podnikatel vybaví spojení -podnikatel - člověk, který musel moc pracovat, učit se, snažit se.Mluvím z osobní zkušenosti jak se Západem tak i ČR.
06. 03. 2008 | 12:24

Karel napsal(a):

To: Marty
Hezké ideologické bláboly bez obsahu. Podle vás tedy soukromník, který pracuje na zakázce od státu za veřejné peníze přestává být soukromníkem.Zajímavé. To by u nás nebyla soukromá většina těch největších stavebních firem v zemi, které se živí státními zakázkami.
Efektivita firmy nezávisí ne vlastnictví, ale na způsobu řízení. Podívejte se na ČEZ jak je efektivní až moc.
A armáda nebo soudnictví, proč by nemohla být soukromá? Máme už soukromé exekutory, čili jsme již na správné cestě podle vás.
06. 03. 2008 | 13:05

Al Jouda napsal(a):

Pokud bude existovat systém zákonně poviného veřejného zdravotního pojištění založený na principu solidarity, tak financování privátní lékařské péče z tohoto systému je nepřípustné ! Důvodem je to, že privátní lékař má na mysli především vysoký zisk a až potom zdraví pacienta. On za to vlastně ani plně nemůže, je hnán celou řadou okolností, které souvisí se soukromým podnikáním. Naši zákonodárci by si to ale měli uvědomovat a měli by přijímat takové zákony, které by zaručovaly v souladu s ústavou standardní bezplatnou ( pro méně chápavé bezplatná znamená v češtině, že se za tu péči nic přímo neplatí !)zdravotní péči poskytovanou neziskovým sektorem.Pak by těch 200 miliard Kč, které se od lidí vyberou ročně, muselo bez doplňkových přímých plateb bohatě stačit !
06. 03. 2008 | 13:38

Marty napsal(a):

Karel: nemluvime o doktorech, mluvime o systemu. System verejnych zakazek neni soukromy. Jinak by se jmenoval system soukromych zakazek. Stejne neni soukrome ani zdravotnictvi v CR.
Uz jsem dlouho neslysel nekoho tvrdit, ze stat je efektivni. To prosim rozvedte. Rad si to prectu.
CEZ neni rizen statem. Stat v nem ma jen podil a uziva si penez produkovanych trzne vedenou spolecnosti. V tomto pripade mela participace statu dobry dopad pro CEZ, ale uz horsi pro spotrebitele. Stat vytvoril na ceskem trhu monopol a tento monopol si dneska muze dovolit beze strachu zdimat spotrebitele a platit z toho svou zahranicni expanzi. Je to opacny extrem neefektivity a opet ukazuje nevhodnost statniho vlastnictvi podniku. Byt CEZ rizen uredniky, tak je dnes na pokraji bankrotu. Misto toho ho stat nechal ridit managery a vytvoril mu na trhu podminky, ktere by soukromy subjekt regulerne ziskat nemohl.
Armada nebo soudnictvi teoreticky soukrome byt mohou, ale pak ztrati svuj puvodni smysl. Mezi soudem a exekutorem je diametralni rozdil. Nad soukromymi advokaty se take nikdo nepozastavuje.
06. 03. 2008 | 14:32

zdesta napsal(a):

Pavla.Jsem důchodce a s partou staříků máme swingovou kapelu.Na hračkách bavíme potencionální zákazníky kremačních roštů a znám jich poměrně dost.Ještě jsem neslyšel,že by si někdo šel popovídat do čekárny u lékaře a že by byl šťasný z toho,že tam vegetuje půl dne.Kdybych se pokusil své ošetřující lékařce kecat do předepsaných léčiv a nabádal ji co mě má předepsat,tak se mnou vystartuje. Žádný skutečný profík si nenechá radit od amatéra.Také jsem neslyšel nic ovyhazování léků.Pokud je někdo vážněj nemocný(srdce,hypertenze,cukrovka a.t.d.)tak žádné léky nevyhodí. Nesnažte se staříky definovat jako balast lékařských ordinací.Žádný poplatek,či doplatek ještě nikoho nevyléčil.
06. 03. 2008 | 15:43

hudryper napsal(a):

Marty ! Znovu Vas musim bohuzel oslovit. CEZ je rizen lidmi,kteri byli do
svych funkci jmenovani vedenim partaji
CSSD a ODS, jak fungovala oposmlouva
a pozdejc"sponzorsky dar 100milionu red.Romana panu Klausovi juniorovi"
Cim se lisi "manager"Roman od kolegy
v Tescu ? Nevite ? O dva rady nizsimi
prijmy ! Tady stat,jak neustale tvrdite,
nic nevytvari,ani ten monopol, on jenom usty svych predstavitelu konzumuje vysledky prace svych poddanych.Kdyby byl CEZ rizen zaky
stredni skoly,dosahoval by rovnez cisteho zisku ,ktery zaruci dosahovani limitni maximalni odmeny.Povazujete
za zazracne managerstvi zvysovani monipolnich cen pri snizujicich se nakladech bez rizika jakehokoliv odporu? Nebudte ve svem uprimnem presvedceni a vire v Klausovu tezi o neviditelne ruce trhu naivni ! Kapitalis-
mus volne souteze fungoval jen kratce a uz je to drahne za nami.Navic jde o kvalitativne jinou"ruku" totiz zlodejsky
parat soucasnych nadnarodnich firem !
Ty uz maji i soukrome armady(viz Irak)
a zavisle soudnictvi nepodlehajici ani ustave USA (Quantanamo a mnohde i jinde).Dane "plati" v danovych rajich a
naklady valek nechaji platit ze statnich
rozpoctu. Neoliberalove vcetne Klause
se snazi presvedcit masu hlupaku,ze to,co je vyhodne pro ne a hornich 10 000,mezi ktere se ovsem pocitaji,i kdyz jsou jejich pouhymi sluzebniky,je dobre i pro ty neprivilegovane. Je s podivem,kolik lidi v Cesku mu to "zere" i s navijakem ! Nic me nemuze pobavit vic,nez kdyz clovicek s mesicnim prijmem okolo 500 Euro voli ODS, protoze je o sobe presvedcen,ze i on patri mezi ty vyvolene.Tak maximalne na obrazovce Primy ! Chtel jste to rozvadet,tedy : stat je nejefektivnejsim prostredkem jak "socializovat" naklady soukromych firem a "privatizovat"zisky cele kooperujici spolecnosti. Kouknete jenom na nase Ministerstvo dopravy ! Staci ?
06. 03. 2008 | 15:53

Stařeček napsal(a):

Pane Bendle doufám, že nechcete dostat naše nemocnice na úroveň USA. Viz dnešní zprávy o desetitisících svolávaných pacientech u nichž byly použity z důvodu úspor nesterilní, několikrát použité pomůcky. Tam jde také v prvním případě o zisky a ne o pacienty. Doufám, že pokud u nás nastane podobný případ Vaším přičiněním. Budete Vy takto první takto vyšetřen, nebo ošetřen.
06. 03. 2008 | 17:06

Marty napsal(a):

Starecek: v nasich nemocnicich jde nekomu o pacienty? Ze jsem si toho nikdy nevsiml :)
06. 03. 2008 | 17:29

Karel napsal(a):

To Marty
Já o voze a vy o koze. A vaše perla o ČEZu je pozoruhodná, stát má většinový podíl v této firmě a podle Vás není ČEZ řízen státem.
06. 03. 2008 | 21:03

pavla napsal(a):

to Zdesta: Já jsem nikde nepsala, že má pacient kecat doktorům, co mu mají předepsat. V jednom příspěvku si - stařeček - stěžoval na vybírání poplatků v jejich ordinaci, které vybírány být nemají. Tak jsem psala, at se proti tomu ohradí a doktorovi to řeknou. A že nevíte o vyhazování léků? Tak si to zjistěte v lékárnách, kolik jim nosí lidi léků nepoužitých a starých. Teď už asi ne, protože nikdo nebude zbytečně za léky platit, hlavně za ten recept. A o to šlo. Jinak bych samozřejmě byla ráda, kdyby poplatky sloužily ke zkvalitnění zdrav. péče, ale nevím, jestli tomu tak bude. Nejsem padlá na hlavu, abych si myslela, že všem nejde o zisk.
07. 03. 2008 | 01:53

Důchodce napsal(a):

Nemáte ponětí kolik lidí čeká na to až ta Vaše modrá parta i s Vaším guru na hradě skončí na smetišti dějin.
Tu sprostou hokynařinu s tím nejcennějším tedy zdravím Vám určitě neodpustí i velká většina vašich voličů.
V ordinacích či špitále se vůbec nic nezměnilo,jen člověk odchází o pár stovek či tisícovek chudší než před rokem.
y Julínkovy camcy o těch pár pacientech co musejí doplácet větší částky než pět tisíc to je jen optický klam stejně jako Kalouskova superhrubá mzda.
Copak je nějaký problém těm pacientům ulehčit platbu nějakou vyhláškou a netrestat placením celou veřejnost.
Nevěřím že by něco změnil Ústavní soud protože je už modrý stejně jako senát.
Takže milí občané nám zbývá jen jediné a to jít v co nejhojnějším počtu na podzim k volbám a tam dát najevo co si o těchto deformách myslíme a zda s těmito souhlasíme.
07. 03. 2008 | 15:03

Boban napsal(a):

Pane Bendle
takovej návrh, když jste tak hr do privatizovaní žačněte u sebe tedy u služeb státu ono se pak třeba ukáže, že není třeba aby ve městě s 15000 občany stál 3 patrovej palác pro sociálku uřad práce a obecní úřad a když jeden ukrajinec natře 50m obecního plotu, že to nemusí stét skoro milion.Ovšen ne tak jak se o to snážíte, že si budu platit keš když zavolám auto s nápisem buz.... a kasírovat k nehodě.Stejně jak to tak vypadá důchod stejně nedostanem podporu taky ne tak na co ty paláce ;-).
07. 03. 2008 | 16:29

petr napsal(a):

Vážený pane bendle, to že se z "privátního" stalo málem sprosté slovo jste si vy modří způsobili jen a jen svým chováním k obyčejným lidem, kteří tu vaši (nemyslím jen vás) aroganci musí snášet. Tak se potom nedivte.chtělo by to trochu více obyčejné pokory a méně nenasytnosti po penězích. Ale pokora bohužel je pro vás slovo známé tak měsíc před volbami. A prachy se hodí vždy - viďte!
07. 03. 2008 | 17:30

Boban napsal(a):

Ono zprivatizovat špitál tak, že po Vás a kamarádech tam zůstal dluh 75 melounů takže už to nechtěl ani kamarád Chmelík kterej si to už jako ředitel chystal pro sebe. Pak ji musí zase koupit stát tedy město a to ji dalo zadarmo PP Hospitals na 8 let zadarmo zaplatí dluhy a bude se starat o baraky tomu říkam tržní hospodářství.Stát si pujčí aby něco koupil sám od sebe a těch 85 melounů co si město půjčilo dostal Kolín takže zase stát v zastoupení pana Rubáše.
07. 03. 2008 | 17:33

andy napsal(a):

zdravotnictví není kšeft pane Bendl,na něm se nedá vydělávat.Nedivte se že lidé jsou proti .Vy jako strana rozdělíte lidi na bohaté a chudé.Toje Váš cíl do budoucna.A jak to bude vypadat se zdravotnictvím.Jednoduše.Upadnete na ulici přijede záchranka a její lékař se zeptá jestli máte 30 korun.Když je nemáte zase odjede.Pak si počkáte už jen na pohřebáky.Vy teda určitě ne Vy na to máte.Vaším vzorem je amerika tak jako za komunistů byl SSSR.Ne svoboda ani demokracie ale sprostý kapitalismus to je to co je Vám blízké.Samozřejmě že poplatkama se nic nevyřeší jenom zase více zbohatnou doktoři.Nebo si myslíte že prof.Klener a ostatní jsou hnupové když říkají pravý opak toho co navrhujete vy včele s Julínkem
08. 03. 2008 | 06:40

Vaňka napsal(a):

Stařečku, máte moje sympatie, dík za podporu.
08. 03. 2008 | 12:40

Skogen napsal(a):

Způsob "ozdravení zdravotnictví" je naprosto jednoduchý. Nejedná se o žádný zázrak v koncepčním smyslu, ale o pouhopouhé sociální inženýrství, o tom jsem přesvědčen.

Přirozeně privátní zdravotnictví bude schopno poskytovat kvalitní služby včetně toho, co bychom dnes zřejmě mohli označit za nadstandardy, tedy jednolůžkové pokoje, kabelovku na pokoji, chování zdravotnických pracovníků po vzoru "obchodníků k zákazníkům". Jedinou fintou je, že takové zdravotnictví není konstruováno pro každého. Tak jako přímá daň nepřináší (a nemůže přinášet) vysoké výhody všem, nýbrž pouze elitám, zatímco někdo bude muset propad v odvodech státu vynahradit - ti, kteří mezi elitu nepatří. Uvědomme si, že "reforma" je podle ekonomických radikálů z ODS velice "měkká" a také ve vyjádřeních těch, kteří mají vliv ve vládě a prosadili měkčí variantu, se jedná o pouhý předvoj skutečných reforem.

Jestliže zdravotní péče je nákladná a jestliže má co nejvíc z balíku zbýt pro ty, kteří si mohou hradit dobrou zdravotní péči, pak systém musí dát ruce pryč od solidarity. To je princip, na který dojíždí USA, kde 50 miliónů občanů nemá vůbec žádné zdravotní pojištění a ani ti, kteří mají dobrou pojistku, si nemohou dovolit více než jeden vážný zdravotní problém. To v situaci, kdy zdravotní péči provází vysoká spoluúčast pacientů a současně činí výdaje státu na zdravotnictví okolo 16% HDP a dále prudce rostou! V ČR je to velmi mírně nad 7% HDP při nepatrné spoluúčasti. Zároveň platí, že v USA je zdravotnictví ve srovnání se zeměmi OECD neefektivní, například podle srovnání WHO mají USA nejvyšší míru tzv. "zbytečných úmrtí", což jsou úmrtí, kterým by současná lékařská věda byla objektivně schopna zabránit, pokud by byly k dispozici řádné podmínky. Pavel Kohout sice na svém blogu argumentuje vysokou úspěšností léčby nádorových onemocnění, avšak otázkou je, kolik pacientů ji může podstoupit, aby mohli figurovat ve statistikách - a to je nebezpečí pro zdejšího průměrného občana a lákadlo pro elity, riziko a na druhou stranu lákadlo, které selektuje péči podle sociálních aspektů.

Privatizace nemocnic, byť zatím s majoritou státu či univerzit, je prvním krokem k přerodu zdravotnictví jako služby ve zdravotnictví jako výdělečnou činnost, kde už bude hrát prim zisk. Budou-li pouze státní nemocnice přetransformovány na akciové společnosti, monopol zdravotní péče zůstává. Nic se nemění, pouze to, že zisk se nemusí navracet zpět do zdravotnictví, že stát nebude smět provádět kontrolu kvality zdravotní péče, že po přechodném období nebude dostupnost zdravotní péče podléhat koncepci, ale libovůli akcionářů. Za normálních okolností nevrataný stav... Přejeme si takový model? Jestliže ne, je nejvyšší čas politikům svůj názor sdělit. Příště už nemusí být možnost.
08. 03. 2008 | 18:58

Olihen napsal(a):

To ne, privátní jistě ne, to je blbost (jinak vlastnost p.B. vlastní), ale BENDL se už jako nadávka začíná chytat.
08. 03. 2008 | 22:55

Stan napsal(a):

Pane hejtmane, soudím, že jste reagoval na můj dotaz a musím Vám sdělit, že Vaše odpověď mě (ani ostatní kriticky myslící připěvatele, jak vidno), neuspokojila. Moje dotazy byly zcela konkrétní, očekával jsem v odpovědi termíny a čísla usnesení KZ, výsledky ekonomických rozborů, výhledy do budoucna. Dostalo se mi politické agitky o prospěšnosti privátního sektoru. Privátní sektor je prospěšný tam, kde existuje konkurence (u dentistů, praktiků, specialistů jistá omezená konkurence existuje). Vy a Vaši modří přátelé ovšem privatizujete (lépe řečeno rozdáváte kámošům za hubičku) odvětví, kde existuje státní (příklad ČEZu, ČSD apod.) či lokální (nemocnice, VAKy, komunální podniky apod.) monopol. A soukromí monopolisté se chovají zpravidla hůře než monopolisté státní. Vy totiž v celém procesu úmyslně zapomínáte na transparentnost a demonopolizaci, která by měla každou privatizaci provázet. A proto Vás lidé už snad konečně nikdy nebudou volit.
09. 03. 2008 | 02:25

Honza999 napsal(a):

Pane Bendl,
kdo chce podnikat ve zdravotnictví, ať si sežene peníze, postaví nemocnici na zelené louce a začne nabízet své služby bez toho, že by s ním pojišťovny musely uzavřít smlouvy. Bude-li dobrý, pojišťovny si ho najdou samy.
Chce-li oněm podnikatelům umožnit podnikat v nemocnicích doposud státních, ať si je tedy od státu koupí... Ale za cenu, kterou ty nemocnice SKUTEČNĚ MAJÍ a ne za zlomeček této ceny, nedosahující ve většině případů ani tržní hodnoty pozemků, na kterých je nemocnice postavena, o ceně nemovitostí a vybavení nemluvě. Jinak se jedná o další prachsprostou zlodějinu, které jste účasten (a podobnou Vaše strana již realizovala v devadesátých letech).
Vy byste nechal na svém autě na své náklady udělat generální opravu, zaplatil za ni 300.000,- Kč a pak mi ho prodal za 25.000,- Kč???? Tak do toho to beru, kdy se na tom domluvíme? (jo, a nechte tam přidat airbagy i na místo spolujezdce, klimatizaci a satelitní navigaci, jinak Vám za to auto těch 25.000,- Kč nedám)..
09. 03. 2008 | 13:02

Stan napsal(a):

A ještě k té privatizaci. Jádro pudla je v ochraně investic. Pokud do veřejné korporace vpustíme minoritního akcionáře (jak jsme to udělali např. v ČEZu) a z příspěvkové či jiné státní organizace vytvoříme a.s., musí tato firma i její management využít všech možností pro maximalizaci zisku. Pokud tak zástupci státu ve statutárních orgánech či managmentu nečiní, mohou je oprávněně minoritní akcionáři žalovat a soud nepochybně vyhrají. Proto ČEZ a další podniky se státní majoritou nemohou zabránit raketovému růstu cen. A další poznámka. O příspěvkové organizaci zřízené krajem rozhoduje krajské zastupitelstvo, které je pod veřejnou kontrolou. O a.s. rozhodují statutární orgány a veškerá rozhodnutí jsou mimo veřejnou kontrolu a podléhají obchodnímu tajemství.
09. 03. 2008 | 16:59

dies napsal(a):

Pane bendle, je od vás opravdu hezké, že jste slíbil Kladeňákům při zápasa s Českými Budějovicemi novou sportovní halu. Sice s dvacetiletým zpožděním, sice po totální likvidaci dřívějšího generálního sponzora Poldovky, sice jako z udělání pár týdnů před komunálními volbami, ale zato jistě altruisticky a s láskou... Jste nechutný.
10. 03. 2008 | 09:27

Realista napsal(a):

Vy moc dobře někde uvnitř víte, že kupčení ve zdravotnictví je nestoudnost, tak přestaňte hrát tuto hru a přiznejte barvu!
10. 03. 2008 | 14:16

Emča napsal(a):

Privatizace je fajn,soukromý majetek taky, ale kde jsou ty prachy za privatizované nemocnice, továrny, hutě, atd, atd ???? Státní pokladna je v minusu a politici se starají jen o své zadky /prd.../a svých nohsledů !!!! Nezbývá, než popřát jim k oněm malým daním a ostatnímu, co si vydobili ve své odborové organisaci-parlamentu. BUENAS !
10. 03. 2008 | 19:35

smetana napsal(a):

jsou to zlodějiny za bílého dne pod taktovkou ods, ať už jdou don prdele.
11. 03. 2008 | 06:57

Frant. Lukeš napsal(a):

Tak tedy opravdu nevím, zda 444 miliony za 10 nemocnic, resp, zdravotnických zařízení je dobrá cena, uvážíme-li, že je to jen asi 3% ceny Sazka arény (dnes se již jmenuje jinak), která stála údajně 14 miliard Kč a uvážíme-li, že ministerstvo zdravotnictví požaduje po obcích na severní Moravě v podstatě za zříceniny zámků částky několik milionů Kč. Pokud jde o politiku soukromých nemocnic lze si přečíst v příspěvku prof. Pafka na Aktuálně.cz, že si ponechávají lukrativní pacienty, ale ty nákladné posílají do státních nemocnic. O tom, že hlavním úkolem soukromých nemocnic v USA je generovat maximální zisky pro majitele, resp. akcionáře si lze pohovořit s občany USA. A nedomnívám se, že pan Chrenek nakupuje zdravotnická zařízení (především na Moravě) proto, aby je dotoval svými gigantickými zisky z Třineckých železáren. Odhaduji, že to bude spíše proto, že tuší, že tam se mu podaří realizovat ještě větší zisky než v Třineckých železárnách. Nebo se snad mýlím?
11. 03. 2008 | 10:55

petr napsal(a):

Přečetl jsem si pouze nadpis.A na ten pane Bendl,reaguji:Je to jasná ukázka překrucování,tak vlastní politikům z vaší strany.Vy,totiž z ideových důvodů(doufám,že né zištných) máte slovo "veřejné" za sprosté slovo.A všechny,kdo to tak nemají,obviňujete,že jsou proti soukr. majetku.Když jsem slyšel,že pro privatizaci fak.nemocnic,bude sloužit model privatizace z 90.let,definitivně jsem pochopil o co tady jde.Jste hrobaři důvěry v demokracii v tomto státě.Ale to je "ideologům"jedno.
11. 03. 2008 | 11:15

Xaver napsal(a):

privatizace zdravotnictví ve Středočeském kraji je jen začátek. Ale zloději z ODS se připravují na privatizaci fakultních nemocnic a VZP. Až nějaký náš finanční magnát ovládne VZP a bude ještě k tomu vlastnit nemocnice, to bude pak eldorádo. Připadá mi to, že ODS tady nebuduje spravedlivou společnost, ale Jižní Ameriku. Tam je vše soukromé a výsledkem je zaostalost, korupce, tamní boháči žijí v přepychu ve svých haciedách obklopených vysokými zdmi a většina lidí živoří. Takže vše privatizovat není všelék, jak tvrdí základní dogma zlodějů z ODS, zvláště pak ve zdravotnictví (i v USA zjistili, že to není ono a snaží se to změnit). Fašistovi Pinochetovi se možná podařil hospodářský zázrak, ale za cenu ochuzení středních vrstev a těch nejchudších (viz kniha Portrét diktátora). Tak jestli se ODS zhlédla v tomto, tak potěš Pánbůh. V každém případě už ODS ode mě hlas nikdy nedostane, to přísahám jako její dosavadní volič.
11. 03. 2008 | 12:32

luk napsal(a):

Pane hejtmane, privátní jistě není nadávka, právě naopak, ale v pojetí ODS je privátní chápáno jako nepoctivé, tunelářské a mafiánské. Vy tu nechcete právní stát, ale právo nahrávající darebákům. Jak si jinak vysvětlit, že ODS nechce platnostmezinárodního zatykače v ČR, banku DNA u recidivistů atd.
11. 03. 2008 | 14:29

Jan napsal(a):

Pene Bendl,
v Bakově n. Jiz. žije člověk, který o sobě tvrdí, že je Váš otec. Žije jako bezdomovec.
Prý se k němu ( nevím z jakých důvodů) odmítáte hlásit!Pokud je to pravda (nemám to bohužel osobně ověřeno), pak konečně jsem pochopil Vaše sociální cítění....
11. 03. 2008 | 16:22

batuzkar napsal(a):

krucis Bendl jak dlouho tu ještě budou viset. kdo se na ten jejich kukuč má pokaždý dívat
12. 03. 2008 | 14:17

Realtoltek napsal(a):

Bohuzel s Vama nemuzu souhlasit pane Bendl. Me osobni zkusenosti s podnikateli je ten ze kazdy chce co nejvic nahrabat jen pro sebe a statu nedat ani haler na dane+ ruzne podvudky a machinace.
A privatizovat neco do cehoz natekaji penize automaticky ze zakona tak to je opravdu dobry zdroj pro lidi jejich cil je obohatit se na ukor druhych.
12. 03. 2008 | 14:39

jů napsal(a):

Měli by si uvědomit pane Bendl,že to byla ODS která se zasloužila o to,aby se slovo podnikatel stalo nadávkou.Dodnes je podnikatelů relativně málo,zato nepostižitelných podnikavců víc než hodně.Místo aby jste se snažili s podnikavci pořádně zatočit,ještě jim ženete vodu na mlejn.Tak si nestěžujte,od ODSáka to působí poněkud podivně.
12. 03. 2008 | 17:39

Jiřina napsal(a):

Budou se teď nejdřív přeměňovat FN na akciové společnosti a za chvíli budou zprivatizované. Pročpak asi plzeňský krajský hejtman už nechce kandidovat? No protože chce mít volné ruce pro shrábnuté FN. Vojenská mu unikla, teď má možnost. Jen doufám, že lidé v Plzni nebudou ovce.
Jinak nemocnice řízené krajem jsou v totálním rozpadu. Klatovy, Domažlice, lékaři a sestry utíkaji. Takže nebalamuťte lidi.
12. 03. 2008 | 20:59

Peol napsal(a):

Ten smrad tahnouci z ze slova Privatni nemocnice, ten jste pridal vy a to netransparetnimi prodeji ve stredoceskem kraji svym kamaradum
13. 03. 2008 | 00:10

Štancl napsal(a):

Zcela souhlasím se Stařečkem, mám stejné zkušenosti. Nesměle jsem se ozval a vzbudilo to takovou reakci, že tam příště nepůjdu.Snad už dožiji bez očních lékařů.
V kraji Vysočina modro-černá koalice iniciativně převáděla nemocnice na a.s.
Ale už po půl roce to vrátila, protože soukromé subjekty nemají nárok na příspěvky EU. Zdraví není zboží, a mělo by se zakázat s ním obchodovat.Když chce lékař vydělávat na pacientech, ať studuje práva a ne medicinu
13. 03. 2008 | 08:10

Arnošt napsal(a):

nemám nic proti privátnímu sektoru. Když si někdo postaví svoji privátní nemocnici, prosím. Převádět majetky, které jsme financovali z našich daní 50 a více let je pane Bendle (vždy flákájící se státní úředníku) obyčejná zlodějna. Vážím si lidí, kteří něco vytvořili od píky. Velmi bohatí lidé u nás ( ale i ve světě) jsou vždy pravděpodobně obyčejní zloději, kteří si umějí koupit i přiblblé politiky (no oni jsou to vlastně všichni).
13. 03. 2008 | 10:41

kaja napsal(a):

a dyk ti nikdo nenadava ze rad chodis na privat.
13. 03. 2008 | 16:01

Blbeček napsal(a):

Také mi vadí, že pojem privátní je u nás pojímán jako něco špatného,nečestného nebo nepoctivého. Podíl na tom má morálka většiny politiků, členy ODS nevyjímaje. Bohužel náš národ tleskal při komunistickém puči v roce 1948, i tehdy byl pojem privátní pojímán jako něco špatného. A děti či vnuci těch, kdo tenkrát tleskali, tady stále jsou a čekají na svou příležitost chopit se moci a opět vyvlastňovat, zavírat a vraždit. Dávajte na ně pozor pane Bendle a nikdy jim vy ani celá ODS nenahrávejte do karet, chovejte se poctivě, slušně a nedělejte politické chyby.
ps. a zprivatizujte i všechny ďomovy důchodců, budou pak vedeny poctivěji než dnes
13. 03. 2008 | 19:55

Boban napsal(a):

Pane Bendle
mém nápad vy me na 10 let za 1 Kč pronajmete Vaše Porsche s tím, že budete platit veškeré naklady co vy na to.
14. 03. 2008 | 13:21

Frank napsal(a):

Potíž je v tom pane Bendle, že vám nevěřím ani "dobrý den". Vy a vaše partaj už může těžko někoho přesvědčovat o své pravdě. Jste tak zprofanovaní, že vám už mohou věřit jenom gauneři, kterým vyhovuje takový bordel a duševně slabí jedinci. A vždy tak tomu nebylo. Ale svěží vánek přinesl do politiky vulgaritu, pohrdání a manýry, za které by se nemuseli stydět i Topolánkovi bolševičtí rodiče.
14. 03. 2008 | 13:37

dvorní šašek napsal(a):

Přečtéte si o soudruhovi Bendlovi něco v Cibulkových novinách viz Pravý blok.Více není třeba komentovat.
14. 03. 2008 | 14:07

Štancl napsal(a):

Z tisku: RP 143.2008
"Petra Effenbergerová z marketingového oddělení nemocnice na Bulovce odmítla..."
Zajímalo by mne na co potřebuje státní nemocnice taková oddělení. A kolik taková vedoucí odd. bere. Za chvíli bude regulační polatek 100 Kč a až to bude a.s. a pořádně ty "odborníky" zaplatí 500 Kč.
14. 03. 2008 | 17:19

Smouldering decay napsal(a):

...a co udrzby silnic, ktere jste taky "vyhodne" prodal svym kamosum - tenkrat jste se bil v prsa, jak se vse zlepsi a zlevni. Soucasny stav - jste jedini v republice - udrzba je horsi nez byla a jen se tam utapjeji miliony, ktere konci v kapsach povedench nohsledu... lidi to vi, myslite, ze dalsi revoluce bude sametova??
14. 03. 2008 | 18:40

Kazimir napsal(a):

Hejtman Středočeského kraje.......Pracoval na Okresním úřadě v Kladně jako vedoucí oddělení referátu obrany.....,

...no v té době dělat na útvaru obrany, to bylo dobře komunisticky prověřený ryto!

Lituji všechny středočechy, za takového zlotřilého hejtmana. Na jednom hradě ve Středních Čechách však sedí
podobný lotr, co za komunistů kolaboroval a za to jezdil na západ.

"Privátní" není nadávka!
Je to jen synonymum pro zlodějnu, tunel a podvod! Tak to modří braši naučili národ!
14. 03. 2008 | 20:55

VACLAV napsal(a):

PANE BENDL, U MĚ JSTE SKONČIL NEBEZPEČNOU NEZNALOSTÍ FAKTŮ O FAŠISMU.
14. 03. 2008 | 23:54

Jaromír Máša napsal(a):

Nečetl jsem článek, ani všechny komentáře, je toho moc a jeden nemá čas, stačil mi název. Dobrá, privátní nebudiž nadávkou, ale nebudiž taktéž nadávkou ani "sociální" (socka). Ono už toto slovo smrdělo za komunizmu: "sociální případ", kupodivu ve světě běžná "sociální medicina" byla objevem, když začínala, a dnes, kdybychom ji společensky, tj sociálně, potřebovali, tak o ní ani muk. Dříve se říkalo "třídní", dnes se říká "sociálně strukturovaný", ve skutečnosti jde stále o totéž, jen jednou to byla komunistština, ted je to demokratština. Ještě něco: pokud se lidé budou bát zde vystupovat vlastním jménem, vládne našim duším stále ještě státní bezpečnost a podobné orgány a minulost vůbec.
15. 03. 2008 | 16:06

Jenda napsal(a):

Pane Máša máte pravdu jen bych přidal pocit, že si v této zemi nevládneme sami, ale jsme jen hříčkou té či oné velmoci. Podepsat se opravdu bojím i když nevím přesně proč?
15. 03. 2008 | 21:05

Ota G. napsal(a):

Státní zařízení zpravidla plní úkoly podle zájmu státu - u zdravotnických zařízení tedy vesměs zdravotní péči o občany...privátní zařízení plní zpravidla úkol generovat co největší zisk. Pokud se zisk negeneruje, pak privátní podnik většinou končí ve ztrátě, v konkursu, nebo třeba jen ukončením činnosti a rozprodáním majetku. Ředitel státní nemocnice tu svoji prostě nemůže zavřít s tím, že mu to dost "nesype". Soukromý vlastník může zavřít svůj podnik kdykoliv. Už nyní je téměř nemožné sehnat si zubaře.Už nyní je nedostatek lékařů některých odborností. Fronty v čekárnách jsou větší než v minulém režimu. Nekvalifikovaný lékař může dostat nižší plat, než odborník. Odborníci budou "zlanařeni" do privátních zařízení špičkové úrovně pro nejbohatší klientelu, která bude platit přímo. Tyto novodobé "SANOPZy" možná nebudou mít ani smlouvy s pojišťovnami, jako je dnes nemají někteří soukromí lékaři, protože nebudou na těch pár korunách z úhrad od pojišťoven nijak závislí. Otázka je, ke komu se budou chodit léčit ti méně majetní.
Slovo privátní se stalo v této zemi nadávkou naprosto přirozeně, tak jako naprosto přirozeně vzniklo slovo tunelář. Snad nikdo v této zemi nezbohatnul poctivě. Pár lidí sice zbohatlo možná legálně, ale to ještě neznamená poctivě. Když se totiž správně (ne)nastaví zákony, může být legální i podnikání všech v Česku působících mafií. Slovem privátní jsou, dle mého názoru, nejvíce poškozovány sexuální pracovnice takto označovaných zařízení. Protože to jsou skutečné "dělnice", živící se opravdovou, nelehkou a nebezpečnou prací.(Na rozdíl od politiků a podnikatelů všeho druhu.)
15. 03. 2008 | 21:55

no name napsal(a):

Občané,řešení tohoto dalšího trapného pokusu o rozkradení statků,které ještě jsou v rukou státu,je v gándhíovském-tedy nenásilném odporu vůči patologicky nenažraným jedincům,kteří svoji "lásku" ke zlu,jež v západní civilizaci má vrostlou do genů 7až9% populace,už ani nezastírají.

Tělo je promítací plátno duše,na něm se jen zobrazují chyby v myšlení a činech člověka.
Je v silách jedince též svůj zdravotní stav dramaticky ovlivnit.Bez pomoci bílé mafie,s vyjímkou schopných lékařů prospěšných lidem.

Je toho mnoho,co nám zločinci vydávající se za naše zástupce
tají,mimo jiné si o tom můžete přečíst na:
http://www.mwm.cz,článek "Co se před občany tají"- o tom,co je HOMOCYSTEIN.
Velmi podrobný návod,co je NEZBYTNÉ udělat,abychom "péči"
bílé mafie ,nemající zájem na vyléčení,ale jen a jen "léčení",potřebovali co nejméně,nejlépe vůbec,je na stránkách
http://www.gewo.cz,část ZDRAVÍČKO.
16. 03. 2008 | 10:59

PaedDr.Vladimír Červenka napsal(a):

Vaše vyjádření jsou nepřesná až nepravdivá a nemají daleko ke lži. Vše souvicí se vším.Nelze odtrhnout tuto Vaši úvahu o pojmu " privátní " od, v tisku/ MF-Dnes / uveřejněném jiném Vašem sdělení, že od bitvy na Bílé hoře, Češi již nikdy nebojovali. Je to vice než sprostá lež /viz na příklad československé legie za I. svět. války atd./.
16. 03. 2008 | 11:01

Karel Chlumecký napsal(a):

Milí Petře,
pobavil si mne, tak jako tvůj soukmenovec Vlasta Tlustý. Blogy chlapců z ODS jsou opravdu fantastické.Jako modrá agitka pro modré voliče je to slušné ! ODS je dnes opravdu
zkorumpovanou tlupou zbohatlíků na které geniálně sedí slavný román Mňačka "Jak chutná moc" !
Pouze mi není jasné, kdo tě kryje!
Referáty obrany patřili vždy tzv.2.správě ministerstva vnitra.
Cibulka tě dávno odhalil.
16. 03. 2008 | 11:58

1.Erika napsal(a):

S O U H L A S I M
16. 03. 2008 | 12:30

Terry napsal(a):

Pane Bendle,
nemá náhodou slovo "privátní" společný slovní (a nejen slovní) základ s "privatizací"?
Pak se zrovna jako člen ODS nedivte, že má takový podtext.

Mj. váš čestný předseda se jako ministr financí zařadil mezi české velikány, kteří obohatili světovou jazykovou zásobu o nový výraz:
Karel Čapek a jeho "robot", Václav Klaus a jeho "tunelování".

Jenom ten Klausův "přínos" nás přišel (a ještě po 15 letech to stále "funguje") zatraceně draho.
16. 03. 2008 | 12:43

no name napsal(a):

Výraz privátní pochází z latinského PRIVATIO,což v původním překladu znamená LOUPIT nebo KRÁST.Dnešní,"vyškolení" překladatelé používají výraz-NABÝT nebo ZÍSKAT.
Je smutmým faktem,že lid je dnes v takovém stupni zhypnotizovanosti,že když mu někdo spávně vysvětlí,že privatizovat prostě musíme,kývne.
A bude souhlasit i se zprivatizováním Slunce.A právě s tím jedinci s láskou ke zlu v genech počítají.
16. 03. 2008 | 13:27

DOKTOR napsal(a):

vážení občané , o tom,jak "úspěšně" spravovala
Karlovarskou nemocnici soukromá firma "Česká zdravotní "najatá hejtmanem Karlovarského kraje, si přečtěte na http://www.za-zachranu-nemo...
Lékaři nemocnice K.Vary
16. 03. 2008 | 15:15

doktor napsal(a):

...-nemocnice.kvalitne.cz
16. 03. 2008 | 15:17

Richard Kříž napsal(a):

Vážený pane hejtmane,
naprosto s vámi souhlasím, že soukromý sektor ve zdravotnictví funguje dobře a výdledek privatizace středočeských nemocnic povede k více racionální alokaci zdravotnických služeb. Vím, že pro převod na akciové společnosti hlasovali i dva zastupitelé za KSČM. To je zajímavý poznatek a zajímalo by mě, jak jste tohoto dosáhl. To je jedna věc. Druhá věc - která mě poněkud ale zaráží jsou - a možná to souvisí s předchozím bodem- metody používané v ODS. Byl jsem rozčarován tím, že řady ODS opustil ředitel CEPu Petr Mach- Toho jsem považoval za velmi kredibilního a odborně zdatného člena. A najednou není. Jak se vyjadřuje Václav Klaus mladší o ODS jistě také víte. Jsem proto rozčarovaný, že strana, která má tak dobrý program, jasnou vizi, podporuje svobodnější prostředí, lidskou aktivitu, se snižuje k tomu, že vytváří takové prostředí, jakou je pražská ODS, ale i podivná praktika přesvědčování komunistických zastupitelů ve Středočeském kraji.
16. 03. 2008 | 17:12

Kratinoha napsal(a):

Pane Bendle, slovo privátní opravdu nadávkou není, jenže ODS dělá se svými zlodějnami vše proto, aby i Vaše jméno Bendl se nadávkou stalo.
17. 03. 2008 | 08:12

Janes. napsal(a):

člověče,to se prostě jen tak nespraví,pamět národa neodrbeš.Proč si s tím moudrem nepřišel před 20 lety,vlastně tam vám všem vyhovovalo tunelování a jiné praktiky,co.
17. 03. 2008 | 15:08

zrub napsal(a):

Jediné řešení jak dát tomuto státu alespoň naději na zlepšení je důsledně u všech voleb nevolit ODS. Vzhledem k tomu, jak je volební systém nastaven je za všech okolností , počínaje krajskými volbami, senátními volbami a zejména pak volbami do PS důsledně volit vždy p r o t i ODS.
kdokoliv mimo ODS může představovat alespoň první pomoc České republice.
17. 03. 2008 | 18:04

r.m. napsal(a):

Pane Bendle,
v TV Prima jsme měli takový nepsaný doporučení: Čas od času se MUSEL ve zpravodajství objevit hejtman Bendl jako nositel pozitivní informace nebo řešení. Vedení stanice na to dohlíželo a pokud nebyl Bendl zachránce, Bendl lidský, Bendl rozumný atd. několikrát týdně, šel příslušný vedoucí zpravodajský směny na kobereček. Pro vybrané ODSáky to platilo také (pražské křídlo)
A pak, náhle po volbách, jaký div, pan ředitel Dvořák se stal ředitelem pražského Dopravního podniku. A zdražil, zdražil. Hodně zdražil.
Protože když si letí zahrát golf a zapomene si doma oblíbený golfový boty, tak si nekoupí nový v té zemi kam doletěl, ale...vyšle poskoka, aby mu pro ně do Prahy doletěl.
Dvořák, je bohatý už dávno. Od doby pádu IPB, kdy TV Prima pracovala její tunelpartu.
Bendle, všechny nemůžete podplatit.
A vyřiďte Topolánkovi, že jeho asistentka moc chlastá a potom vypráví taxikářům (v praze:o))) jak Zubová usedavě plakala, sama nad sebou, když odcházela z Topolánkovi kanceláře po nafasování igelitky.
Zubov potřebuje prachy a Langer na něj cosi vyšťáral...
Referát obrany? Tam jste začínal?Jo? Ale to nebyl okresní úřad. To byl ONV Kladno ty svazáku komunistického tatíka
18. 03. 2008 | 01:25

r.m. napsal(a):

Jsem rád Bendle, že jsi jmenoval zařízení v Roztokách. 30 kaček berou hned a házej si je do kapes u plášťů. Především jeden přespolní ortoped co tam pár dní v týdnu ordinuje.
Povrzení o poplatku nevydává.
Tak to je péče soudruha Bendla z referátu obrany, kladenského Národního výboru.
18. 03. 2008 | 01:42

1948 rok emigrací napsal(a):

Privatizovat v době, kdy není jasná koncepce zdravotnictví je zločin a je velmi pravděpodobné, že privatizované nemocnice budou ruzkradeny, neboť privatizace neléčí nepořádek v nakládání s našimi penězi, privatizace řeší zisk toho kdo privatizoval a pokud je nečím dlohodobě vázán, snaží se z tohoto závazku jakokoliv dostat, tedy vygenerovat zisk pro sebe a zmizet.
18. 03. 2008 | 09:54

1948 rok emigrací napsal(a):

Bylo by také dobré sdělit občanům, proč jste se nenamáhal odpovědět na otázky v LN na podzim loňského roku? Vaše chování lze považovat za aroganci moci. Další věcí je, proč se některé privatizace "urychlovaly", aby byly dokončeny před klíčovým hlasování o "reformním balíku"? A proč již nyní Nymburská nemocnice neposkytuje některé základní výkony, tedy má na mysli "ušní nosní krční" a občané musí dojíždět to špatně dostupné Mladé Boleslavi či Kolína? Nepovažujete to za sprosťárnu vůči občanům, kteří nejsou mobilní?
18. 03. 2008 | 10:02

1948 rok emigrací napsal(a):

Váš poslední odstavec je hezky "politický" neboť zároveň s ním by bylo potřeba občanům sdělit, jaké kroky by stejně nemocnice řešily i bez privatizace, tedy např. které operační sály by v nich byly dokončeny, jako standardní obnova, kde by byla udělána nová střecha atd atd... Váš poslední odstavec je demagogický nakonec stejně jako celé vedení ODS!
18. 03. 2008 | 10:11

noneno napsal(a):

Dobrý den. K privatizaci nemocnic: Spoluúčast státu ANO, s tím, že nemocnice bude v soukromých rukách (má to své mínusy - viz množící se v zahraničí možnosti otravy pacientů léky,které nebyly déle testovány a zřejmě byly dány do oběhu na základě úplatku někomu, ale privatizace má i své plusy - lepší organizace servisu pro nemocnice, ale to je asi tak vše, jinak se bude snažit majitel šetřit a nejvíce se ušetří na pacientech a mzádch personálu). Pokud jde o možnost obchodování s akciemi, tak je to stejné jako celková privatizace a může to dopadnout úplně stejně jako u IPB a následném dluhu, který platíme všichni. Daleko lepší návrh byl návrh (a fungoval) od dr.Ratha na to, aby management nemocnice byl odměňován podle ziskovosti, či snižování ztráty. Proto akciové společnosti ano, kde by bylo účastno více subjektů (i university) a volily by ze svého středu ředitele nemocnice. Aby byly privatizovány zdravotní pojišťovny (akciovky) je vytváření potenciální možnosti krádeže (tuneolováni) a my - poplatníci - jsme tak státem nuceni být pokusnými králíky už několikrát ověřené možnosti okrádání (viz zkrachovalé banky, kampeličky - kam ovšem klienti nebyli nuceni státem dávat peníze). nemravné je, pokud stát nutí lidi platit POVINNÉ daně někomu, kdo si s nimi pak může dělat co chce a dokonce může i zkrachovat. To by snad bylo lepší, aby tyto naše nepřímé daně ležely v bance a my jedenkrát za rok se rozhodli (například s daňovým přiznáním), kterému zdravotnickému zařízení je určíme. Čili reforma by měla vypadat takto:1.Zdravotní pojišťovny zaniknou 2.Zdravotní pojištění se bude hradit na FÚ. 3. V rámci kraje bude existovat jedna státní universitní nemocnice s aparátem nahrazující činnosti zdravotní pojišťovny. Tato bude přerozdělovat peníze v kraji jiným zdravotním zařízením a vytvářet i logistiku jak zařízení, tak potřebných služeb pacientům. 10% z vybraných daní bude nutné přerozdělit i do jiných krajů - podle uvážení managementu. 5. Pacient bude mít možnost navrhnout, kterému zdravotnímu zařízení chce ze svých nepřímých daní přidělit a to ve výši 10 % z těchto daní. Tak by se ušetřilo: A) Na provozu VZP!! B) Na špatné koordinaci všech služeb (od záchranné služby až po obvodní lékaře) v kraji. Ubyla by vytíženost v jednom místě a přibyla by rovnováha zdravotní péče tam, kde je jí více potřeba. TOTO považuji za reformu. ALTERNATIVNĚ místo toho, že pojištění by vybíral FÚ a přerozděloval na kraje (i podle požadavku pacienta-poplatníka), by to mohlo být stejné jako v Německu: Jedna pojišťovna, která by přerozdělovala peníze na kraje podle výše uvedeného schématu. Ale to, pochopitelně ODS odmítne, neb by se zabránilo možnosti tunelování a "bratříčkování" - prostě trendu zavedenémod sametové revoluce v ČR!
18. 03. 2008 | 13:33

popík napsal(a):

Pane,
až nebude privatizace velká malá střední či jakákoliv spojována se jménem Vašeho čestného předsedy a jemu podobných lidí, kteří dopustili rozkradení bývalého společného státního majetku různými pochybnými existencemi (za socializmu povětšinou patřících k šedé ekonomice), pak snad nebude privátní považováno za sprosté a vulgární. Než k tomu dojde,tak to asi příjde další revoluce, protože uběhne od sametovky čtyřicet let a bude se, jak je u nás obvyklé měnit systém a režim.
18. 03. 2008 | 20:16

1948 rok emigrací napsal(a):

Nemocnici v Nymburce a nejen tam i v Brandýse, v Českém Brodě převzala firma se základním jměním 200 000,- a jednoho vlastníka. Čím bude tato firma ručit za úvěry na investice? Majitel sice asi rozumí ekonomice, neboť první nemocnici kterou má v nájmu dovedl za dva roky působení od nemocnice akutní péče k nemocnici péče následné, ekonomicky výnosnější, jak sám sděluje na svých stránkách.
Není-li možné najít vhodného vlastníka, je povinností politika se o majetek města, okresu či kraje řádně starat. Je jistě poněkud brzy na hodnocení působení této firmy v nově "pronajatých" nemocnicích, ale přesto již její zkušenosti s řízením nemocnice vzbuzují pochybnosti. Prosím vyjádřete se k tomu v tomto blogu.
19. 03. 2008 | 10:26

mm napsal(a):

Problém jestli je privátní sprosté slovo spočívá ne ve slově samém, ale v tech samých vlastnících. Pokud se budou domnívat, že tím, že něco zprivatizovali dostali to v plen címž je myšleno pod absolutní kontrolu a mohou si s tím dělat absolutně cokoli se jim zachce do té doby to jako nadávka vnímáno bude. Každé privátní vlastnictví se určitým způsobem dotýká řady dalších privátních vlastnictví a i celospolečenských zájmů, to není možné ignorovat!!!
19. 03. 2008 | 13:02

host 1 napsal(a):

1948 rok emigrací-Tak nejprve-máte nick,bránící vás oslovit,ale to nevadí.Chci jen dodat,že během pouhého půl roku se výsledeky působení zmíněné firmy ve zmíněných nemocnicích dostavily v plné kráse.Základní problém?Není personál!Kam se poděl?No odešel poté,co mu byl o 15%snížen plat.Kam?No do jiných nemocnic,kde si jeho práce váží!Ten problém není tak obecný,jak se kontrolám uvádí.Prozatím je ve zmíněných nemocnicích vše v totálním rozkladu,personál je otrávený a plný nejistot a ani ty výmluvy a ani velkolepé vize(kterým nikdo nevěří) už nikoho nezajímají.A nakonec-není podivné,že kvůli pouhým pěti úvazkům byla jen v Č.Brodě uzavřena již tři oddělení?
21. 03. 2008 | 16:03

twardowski napsal(a):

Pokud vim, tak z privatniho udelalo nadavku ODS.

Je obrovsky rozdil, jestli clovek od nuly vystavi poradnou firmu, nebo "po kamaradsku" zprivatizuje (i treba mensi) fabriku nebo panelak a pak buzeruje a dela zisky (a jeste s prstem v nose filosofuje o Nesnesitelne lechkosti byti, jak jsem to zazil).

ODS nepodporuje podnikani mladych rozvijejicich firem, ale postkomunistickejch kadru (samozrejme i tech "malejch"). ODS nema zadny zajem na demokracii.. ale to bych... jdu spat.
21. 03. 2008 | 22:20

1948 rok emigrací napsal(a):

Pane Bendle, laskavě v blogu vysvětlete, jak je možné, že firma, která zjevně vede nemocnici v Dačicích ke "krachu" převzala tři nemocnice ve Středočeském kraji! Vy jste nepřesvědčili o hospodaření v Dačicích, vžyď tam starostuje váš spolustraník? Jak je vůbec možné, že jste pronajali (nebo snad dokonce prodali?) nemocnice okresního významu firmě, která má základní kapitál 200 000,- a neplní smluvní podmínky v jiném regionu? Stát, kraj ani město nemůže přece obchodovat s podvodníky měkčeji řečeno s neschopnými. Není-li politik schopen najit kvalitního nájemce či kupce, musí se o svěřený majetek řádně starat.
22. 03. 2008 | 19:58

1948 rok emigrací napsal(a):

pro host: Nick je nešťastný ze všech hledisek, už si ho ponechám. Před chvíli na ČT1 popisovali, jak je to s nemocnicí v Dačicích. Myslím, že má Bendl co vysvětlovat. Řekl bych, že si tímto ODS velmi zahrála se svými volebními preferencemi. Na Nymburském okrese není dostupná tak banální služba jako akutní ošetření na ORL, které u malých dětí velmi potřeba ba je přímo nutná.
22. 03. 2008 | 20:06

1948 rok emigrací napsal(a):

pro host: Zdá se, že jejich strategie je naprosto stejná, pokud vím, na tento způsob "řízení" si stěžují ve všech nemocnicích, které převzali a které praktikovali v Dačíčích. Vypadá to skutečně na řízenou likvidaci těchto nemocničních zařízení.
22. 03. 2008 | 20:10

host 1 napsal(a):

1948rok emigrací - ty služby kvapem ubývají ve všech nemocnicích této firmy,jen do médií jdou jiné(upravené?)informace.A je klídek a ticho po pěšině.Občan to zjistí až v okamžiku,kdy danou službu sám potřebuje a pak dští oheň a síru na zbylý personál
23. 03. 2008 | 13:37

1948 rok emigrací napsal(a):

pro host1: je tedy na čase si začít dopisovat s Bendlem, pokud to nepomůže s jeho předsedou. Něco se soudruhům z ODS fatálně nepovedlo.
Kdysi jsme na LN strávil den (a on se mnou) diskusí s člověkem, který velmi věcně hájil "reformu Julínka". Bude se dát dohledat, tuším jeho nick byl Havran, jeho arugemnty byly věcné, ale řekl bych, že v nich byla zahrunuta "základní kapitalistická slušnost", které se zde nedostává, jako základní předpoklad úspěchu.
Problém ovšem s PP hospitals bude opravdu spíš kriminální, neboť mi připadá prapodivné, aby firma se základním jměním 200 000,- a jednou fyzickou osobou disponovala majetky v řádech stovek milionů korun a přitom prakticky ničím ze "svého" neručila radnicím či krajskému zastupitelstvu a bankám.
23. 03. 2008 | 15:51

host 1 napsal(a):

1948 rok emigrací - vy si vážně myslíte,že by to bylo co platné?Vždyť jsou to všichni kolegové z jedné strany a všichni mají stejný cíl.Města se snaží nemocnic zbavit,protože nemají na jejich udržení peníze(vytunelovali je totiž různí,městem dosazení manažeři).Tak se udělá další kšeftík a nemocnice se prodá někomu,kdo naslibuje hory,doly.Po půl roce se zjistí,že nový majitel neplní nic z toho,co slíbil a vymlouvá se na kdeco,i když si pod sebe bere další nemocnici v dluzích.Páni radní doufají,že se to do voleb nějak okecá a po nich potopa.Konta jsou pěkně tučná,zbydou jen prázné budovy a pozemky a i s těmi se dá pěkně zatočit.Odvolat se není kam,všichni si jdou na ruku a výsledky kontrol jsou vlažné a formální.Doplatí na to jen pacienti a zaměstnanci příslušných nemocnic.
24. 03. 2008 | 11:38

1948 rok emigrací napsal(a):

to host1: v případe PP hospitals to vypadá na kriminální čin. Pokud nepomůže komunikace s Bendlem, bude nutné komunikovat s opozicí, jiná možnost už není, jistě bude nutné do celé záležitosti zapojit media.
Je skutečně zvláštní, aby soukromý su subjekt na své podnikání "ručil" pronajatým majetkem, neboť ničím jiným ručit nemůže, když základní jměni společnosti činí 200 000,-. Řekl bych, že je to opravdu kriminálka.
24. 03. 2008 | 12:05

host 1 napsal(a):

Likvidace pokračuje.Privátní není nadávka,je to sprosté slovo.
26. 03. 2008 | 15:48

Roman napsal(a):

Dobrý den
pane Bendle můžete nějak reagovat i mě by zajímalo proč jsem si jako občan Nymburka musel koupit nemocnici a zaplatit Vaše dluhy tedy jenom přesunout průse.... ze zdravotnictví do rozpočtu města a přispět Kolínu na centrální operační sály.A pak to celé zdarma věnovat PP Hospitals, která už v té době likvidovala nemocnice v Dačicích Brandýse a Brodě a v Nymburce teď zcela nesmyslně buduje dispečink se sledováním aut která nezajišťují rychlovku, ale rozvážeji pacienty.
07. 04. 2008 | 08:58

Petr napsal(a):

Haló halo už můžeš ven hrdino Nova už odjela a nebude s ptát na PP Hospitals.
16. 04. 2008 | 22:12

host 1 napsal(a):

Moc hezky to Nova zpracovala.Chyběla tam ještě zmínka o Nymburce,ale jinak to nemělo chybu.Tvarůžek působil jako trapný klaun a přitom umí tak sladce hovořit o ušlechtilých záměrech,kolegialitě se zaměstnanci,o komunikaci a světlých zítřcích.Bendl se zas schoval,nejspíš proto,aby nemusel připustit,že "privátní" v jejich podání nadávka je.Je na čase,aby se opravdu o tyto privatizace začala zajímat policie.
17. 04. 2008 | 11:11

NVK napsal(a):

Jsem na konci blogu, ale bohudík nebo bohužel ne na konci života.Bendl je slovo, privátní také. Záleží, co se zatím skrývá. Blog jsem přečetl skoro celý, nemám dobrý dojem, spíše špatný. Nevím, jestli pan Bendl pracoval na referátu obrany, nevím jestli jeho otec se má špatně, ale vím,že hospodářská politika státu není dobrá, mimochodem ta předešlá mě také nepřesvědčila, že to co předvádí ČEZ a podobné organizace je vůči vůči "občanům" sprosté.Převody nemocnic do soukromé sféry jsou proces, který si mohou dovolit rozhodnout lidé, kteří na to "mají".
Neslyšel jsem, že by některá nemocnice, která je nabízena nenašla kupce, nedivím se. Principy tržního hospodářství jsou neotřesitelné.
Nejsem "levičák" ani "pravičák",ale je mi z toho smutno a jsem naštvaný
24. 04. 2008 | 12:49

Jiří Peterka napsal(a):

Pane Bendle, vyjadřuji se k nedávné reportáži "Na vlastní oči". To co jsem se dozvěděl o prodeji středočeských nemocničních zařízení mě utvrdilo o otřesném nakládání a správě státního majetku stávajícími volenými zástupci. Dále jste mě přesvědčil, že nejste ani natolik chlap, abyste odpověděl paní Škopkové jakožto novinářce, ženě a občance ČR. Tím že nemluvíte s ní, jako byste nemluvil s jakýmkoli jiným občanem, čili i se mnou. Novináři jsou tu přeci přece pro to, aby se ptali za občany. Vaši odvahu dotvrzuje také to, že před sebe předsouváte pouze svého "mluvčího". Kdo se odkazuje na mluvčího i v případě, kdy si to dotazující nepřeje je důkazem zbabělosti a arogance. Tímto jste se dostal na černou listinu lidí, kterých si žádný občan nemůže vážit a bohužel je musí považovat za škodnou. Náprava je ovšem vždy možná, ovšem ve vašem případu by vyžadovala osobnostní obrat takového rozsahu, který bývá vskutku ojedinělý kdekoli na světě. Nicméně Vám přeji, aby se Vám to co nejdřív podařilo.
01. 05. 2008 | 12:00

host 1 napsal(a):

Pane Bendle,jste křivák a zbabělec.Přidávám se k panu Peterkovi,protože přesně vystihl vaše chování vůči voličům.Vy při svém nestydatém rozkrádání majetku,který vám nepatří, musíte mít sakra hroší kůži.Doufám,že už vám to voliči brzy spočítají.Vím,je vám to jedno,už máte nakradeno dost....
01. 05. 2008 | 19:14

Roman napsal(a):

Musím uznat, že jse žabař to Váš kolega Julínek a jeho zakomplexovaný těžítko to je jiná káva tam už nejde o melouny, ale o miliardy.
05. 05. 2008 | 12:36

Občan napsal(a):

Jablko (Bendl) nepadlo daleko od stromu (Klaus). Zloděj zůstane zlodějem a nám nezbývá, než věřit ve spravedlnost.
10. 05. 2008 | 03:28

Ctenar napsal(a):

Ctenar:Ja si myslim ze at sedi na vasi zidli kdo koli tak to nebude nikdy dobre mi jsme totiz narod az moc vychytrali a kazdy ve vsem vidi jenom zavist druheho,tj at se udela cokoli tak to nebude nikdy delat dobrotu,nebot si muze prijit na vic nez ma mit.Na nas plati jen tvrda ruka,ktera by nas k necemu vedla,neco jako komunisti.Take nechapu proc se nezalozi nejaky spolek specialistu,a ti at davaji navrhy co je pro nasi zemi nejlepsi a ne se divat do poslanecke snemovny jak tam ze sebe delaji kaspary a rozhoduji otom,cemu ani kolikrat nerozumi z vice jak padesdati procent.Potom ukazi nejakeho odbornika ktery to samozrejme cele z krytizuje,takze na venek to vypada velice chytre.
21. 02. 2009 | 23:24

Bisnis Online napsal(a):

krucis Bendl how long you will still hang. who at the kukuč has every time they watch
08. 06. 2009 | 19:47

Honzik napsal(a):

myslim ze Tamare se dost snizi trzba rolexek v dobe kdy Peta nehrabe vsema ctyrma :-))))
04. 08. 2009 | 18:58

brandýs nad labem napsal(a):

Pane Bendle, nepatřím k těm, kteří vás budou urážet.
Mohl byste, prosím, zveřejnit, kdo je skutečným majitelem nemocnice v Brandýse nad Labem? Mám na mysli toho akcionáře, který vlastní akcie společnosti MEDIAGROUP. Taková informace určitě vnese více světla do celé privatizace. A vy přece nemáte zájem o falešná nařčení...
12. 08. 2009 | 21:25

brandýs nad labem napsal(a):

A moc s tím neotálejte, aby vám to po tom nepřitížilo.
12. 08. 2009 | 21:27

Pamětník napsal(a):

V letech 1987-88 taky superaktivní svazák. Sloužil jsem pod ním na letišti v Bechyni než ho z pluku pro aktivitu povýšili na armádu. I politruci žasli z jeho angažovanosti ve prospěch obrany socialistické vlasti a pracujícího lidu.
29. 01. 2010 | 18:16

arwen napsal(a):

Jedinou kvalifikací bývalého středočeského hejtmana pro vstup do vlády je, že včas zradil Pavla Béma v boji o post šéfa ODS a přidal se k Topolánkovi. I lidé z premiérova okolí přiznávají, že Topolánek Bendla považuje za „hrozného blba“.
29. 01. 2010 | 18:17

lien tom napsal(a):

<a href=http://ehandbagsale.com/>Gucci Handbags Outlet</a>,<a href=http://supplyglassess.com/>cheap oakley sunglasses</a>,<a href=http://saleadidas.com/>sale adidas originals</a>,<a href=http://bestclothes-sale.com/>sale a&f clothes</a>
03. 06. 2011 | 11:02

tory burch outlet napsal(a):

So fun article is! ... Nice writing, thanks for sharing your post with me
20. 07. 2011 | 08:42

juicy couture outlet napsal(a):

Gibt diese<a href="http://www.moncleroutletstoreonline.com/">moncler jacken</a> statt milch blut. Bei der räubermiihle<a href="http://www.moncleroutletstoreonline.com/">moncler outlet</a> zunächst schwandorf befindet sich ein weiher, der trotz aller versuche nicht mit fischen besetzt werden kann. Vor langer zeit soll einmal<a href="http://www.moncleroutletstoreonline.com/">moncler jackets</a> eine drud den bauern während<a href="http://www.moncleroutletstoreonline.com/">moncler online shop</a> des fischzuges um einen fisch<a href="http://www.moncleroutletstoreonline.com/">moncler</a> angebettelt haben. Da schlug ihr der mann den fisch, den er just in der hand hatte, um's maul. Die drud verwünschte darauf den weiher, und nun hält sich kein fisch<a href="http://www.moncler-jackenoutlet.com/">Moncler online shop</a> mehr in demselben. <a href="http://www.moncler-jackenoutlet.com/">Moncler</a>Schäfer, schinder, fahrende jäger, feilenhauer<a href="http://www.moncler-jackenoutlet.com/">Moncler jacken</a> und zigeuner sind es insbesondere, welche<a href="http://www.moncler-jackenoutlet.com/">Moncler jackets</a> nach oberpfälzifchem<a href="http://www.moncler-jackenoutlet.com/">Moncler outlet</a> volksglauben gleich den hexen zu<a href="http://www.juicycouture-outlet.us/">juicy couture outlet</a> schwarzen künsten sich verstehen. <a href="http://www.juicycouture-outlet.us/">juicy couture handbags sale</a> Eine halbe stunde von königstein<a href="http://www.moncleroutletjacken.com/">Moncler online shop</a> ist eine felsenhöhle im walde, <a href="http://www.moncleroutletjacken.com/">Moncler</a> heißt das tolesenloch, darin soll ehedem ein zigeuner<a href="http://www.moncleroutletjacken.com/">Moncler jacken</a> mit weib, kind und fahrniß gewirthschaftet<a href="http://www.moncleroutletjacken.com/">Moncler jackets</a> haben. Wenn er mit seinem gaule<a href="http://www.moncleroutletjacken.com/">Moncler outlet</a> im lande umherzog, warf er seine kinder blos der mähre an den hals, dann blieben sie hängen. Den bauern hat er das spinnengewebe in den stsdeln ausgebrannt.
19. 09. 2011 | 07:27

SKK napsal(a):

Pane Bendle,
privátní nebude nadávka tehdy, až to nebude znamenat ukradený. Nikdo Vám, ani nikomu jinému nebrání: postavte, třeba místo kusu Poldovky, PRIVÁTNÍ špitál a začněte. Ten, co postavil stát ze státních - ergo NAŠICH - peněz si neberte.
08. 12. 2011 | 13:44

Polo Outlet Online napsal(a):

Your sense between the lines all have influenced me. Reading your article, I feel that it gives me too much shock. Very good very impressive article.
23. 04. 2012 | 10:41

Polo Ralph Lauren Outlet Online napsal(a):

When I saw your article the first time this morning. I know that is what I need. The information you offer in this article has helped me tremendously.
24. 04. 2012 | 05:38

Polo Outlet Online napsal(a):

A chance to see your article , Thanks for your sharing!Beauty of language, the subject is novel, the center is bright, it is rare articles.I bookmarked your site!
02. 05. 2012 | 10:13

coach outlet store online napsal(a):

A good work, write very seriously, let people are feeling, I hope you continue to work hard, hope to meet you again next time of work!
03. 05. 2012 | 09:00

hermes birkin napsal(a):

Hey, i can see so many people have given the comments here, the topic is so wonderful, i love to read sucn kind of post, thank you. and you all shouls not miss <strong><a href="http://www.wallyhermesbags.com">hermes birkin</a></strong>,<strong><a href="http://www.wallyhermesbags.com">birkin bag</a></strong>,<strong><a href="http://www.wallyhermesbags.com/hermes-kelly-c746.html">hermes kelly</a></strong>,<strong><a href="http://www.wallyhermesbags.com/hermes-belt-c740.html">hermes belt</a><strong>.
24. 08. 2012 | 11:27

Josef napsal(a):

Privatizace nemocnic je nemorální.Není možné vyvádět peníze,přes zisk do soukromých rukou z majetku,který si vytvořili občané-klienti pro zajištění svého zdraví,jde taktéž o trestný čin,neboť majetek je dle ústavy nedotknutelný a není rozdíl mezi soukromým a státním majeztkem. Rozprodej státního majetku v tomto případě nemocnic je protiústavní,neboť Ústava ČR požaduje státní hmotný majetek střežit a rozvíjet. Zdravotní systém musí být neziskový, musí být jedna pojišťovna a pak mohou být platy zdravotníků až dvojnásobné.Pro dodržení ústavy je nezbytné vrátit hmotný majetek státu a vydat přísné zákony o vysokých trestech za rozkrádání státního majetku a rozšířit působnost NKU též na zdravotnický systém.
01. 12. 2012 | 22:17

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

[url=http://somepaydaylounz.com]mr fitz[/url]
27. 02. 2014 | 15:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy