Rath si nevidí do úst

12. 11. 2008 | 07:58
Přečteno 10793 krát
Budoucí hejtman Středočeského kraje dává v každém svém mediálním vystoupení na srozuměnou, že se v regionu tedy „budou dít věci“. Dozvěděli jsme se, že všechno je špatně. V nemocnicích se loupí a loupí se dokonce i všude jinde, pokud se náhodou někde přímo neloupí, tak se tam alespoň tuneluje. Bude proto nutné odvolat všechny ředitele nemocnic, některé ředitele škol, muzeí, domovů pro seniory, domovů pro zdravotně postižené, dětských domovů, všechny vedoucí pracovníky na krajském úřadě, všechny vedoucí odborů, některé vedoucí oddělení a tak dále a tak dále...

Nejsem vůbec schopen najít obdobu něčeho podobného v porevoluční historii našeho státu. Trochu se mi v souvislosti s podobně bláznivou rétorikou vybavuje Sládek, ale tomu jsme se spíše smáli. Poslanec Rath šíří strach. Prý se ale nemusejí bát ti, kteří slušně a dobře pracují. Mohou být dokonce členy ODS. To prý tak úplně nevadí. Ale na vedoucích postech to asi přece jen trochu vadí, pokud vezmeme doslovně předchozí slova. Nepřekvapilo by mě, kdyby brzy z těch mimořádně obratných úst zaznělo, že všichni ti neloajální, špatní, líní a záškodničtí pracovníci budou sice muset ze svých míst odejít, ale blahosklonně dostanou ještě jednu šanci s umístěnkou někam na okraj kraje. To tu už bylo.

Slyšeli jsme od pana Ratha také, že se ředitelé krajských nemocnic dopustili zásadních manažerských chyb, že podnikli řadu nehospodárných kroků a že plánované modernizace nemocnic jsou špatně nastavené. Nevěřím svým očím ani uším. Normální a odpovědný politik je schopen taková slova pronášet až v okamžiku, kdy se podrobně seznámí se stavem věcí. Pan poslanec Rath disponuje zjevně pronikavým pohledem osvíceného vůdce, neboť ON UŽ VÍ, aniž by se musel zdržovat podrobným studiem. VÍ VŠE. Sice nikdy neřídil žádnou nemocnici, natož krajskou, není renomovaným autorem žádného projektu nové nemocnice, přesto je schopen od stolu pronést zdrcující soud. Naprosto přehlédne, že nemocnice prokazatelně dobře hospodaří, zvyšují platy lékařům i sestrám a dokonce se modernizují a vybavují daleko více než dříve. Dosud jsme usilovali o to, aby politici do odborných věcí a do života nemocnic i jiných institucí zasahovali co nejméně. Teď je zjevně trend (aspoň ten Rathův) přesně opačný. Děsím se lidí, kteří mají v politických funkcích dojem, že vědí úplně všechno, a o všem chtějí rozhodovat. Ti už tu také byli.

Teď se pan poslanec Rath dohodl na spolupráci s komunisty. Prý ho k tomu ale dokopala ODS a Petr Bendl. Jemu by se něco takového příčilo. Hned ale řekne, že se mu s komunisty jednalo opravdu dobře, protože jsou slušní, korektní a příště třeba ještě doplní, že jsou také nesmírně hodní. Dvacet let v politickém exilu jim prý prospělo. Tady se podle mého soudu kruh uzavírá. To už tu přece také bylo. Pojmenovali jsme třídního nepřítele, patřičně ho očernili, vykreslili jako nepřítele všeho lidu a svedli na něj všechny zločiny tohoto světa, naopak své posluhovače představili jako obhájce všeho dobra.

Spolustraníky v krajském zastupitelstvu poslanec Rath přiměl podepsat závazek, že ve všech klíčových rozhodnutích budou hlasovat, jak on řekne. A to pod hrozbou pokuty čtyř milionů korun! To je pro mnoho lidí hodnota veškerého majetku – celé jejich hmotné existence. Ozvaly se sice i z vlastní strany námitky, že je to v rozporu s Ústavou, ono je to ale především v rozporu s demokracií, s dobrými mravy, se základní úctou k názoru druhých i v rozporu se zdravým rozumem. Překvapuje mne, že se o tom tak málo píše a že to sama strana, která nese ve svém názvu demokratická, dávno strávila, podobně jako mnoho jiných Rathových nehorázností. Podpisy pod čtyřmilionovými směnkami ale stále platí a dále šíří strach. Nepochybuji o tom, že tento politik budoucnosti přivede k dokonalosti i systém drobného odměňování pro své pravověrné, aby naplnil staletími prověřenou strategii cukru a biče. Asi proto si už brousí zuby na spojení všech krajských nemocnic v jednu obří. To by se mu potom například mnohem lépe vybíralo od farmaceutických firem a ještě by se tomu mohlo říkat zefektivňování procesů.

Myslím, že máme co dělat s opravdu nebezpečnou oranžovorudou září nejen nad Kladnem.

Právo, 11.11.2008

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Martin B. napsal(a):

Že by "noc dlouhých nožů"? Ale to už tady nedávno kdosi chtěl dělat, ne? Pomožte mi pane Bendle, kdo to jen mohl být?
12. 11. 2008 | 08:08

Ládik napsal(a):

Chudák Rathův zubař. To musí být otrlý člověk, pravděpodobně komunista.
12. 11. 2008 | 08:27

Karelhá napsal(a):

Toto byla příležitost, kde jste mohl pane Bendle uvést fakta a čísla. Třeba o tom jak jste privatizoval nemocnice v kraji a vyvrátit nebo nevyvrátit to, jestli jste prodával pod cenou. Čili fakta, štáby lidí úřadu máte k ruce a není nic lehčího, než fakta dát do klávesnice.
Ale tenhle váš text, to jsou jen emoce a předjímání, co spáchá ten druhý.
Co si s tím jako čtenář mám počít?
Mám pocit, že jste dal za pravdu kritikům. Když si k tomuhle vašemu textu, textu místopředsedy ODS, promítnu plnění Smlouvy ODS s občany z června 2006 podepsané vaším předsedou Topolánkem tak pocity mizí a nastupuje jistota pane Bendle. Jistota že vám věřit nic nemůžu i kdyby se do vašeho textu dostala i pravdivá tvrzení. Nemáte kredit důvěrohodnosti na nule, ale jste s ním v debetu.
12. 11. 2008 | 08:29

Milan napsal(a):

Jaký by měl být správný protitah?
ODS by měla zřídit speciální právnickou skupinu pro bezplatnou pomoc lidem postiženým Rathovskou protiprávní zvůlí.
Je třeba najít odborníka na pracovní právo, odborníka na správní právo, odborníka na obchodní právo a specialistu na ochranu osobnosti a dát jim velkou publicitu s tím, že náklady na poradenství a zpracování žalob a dalších právních dokumentů ponese ODS.
12. 11. 2008 | 08:31

Karl von Bahnhof napsal(a):

Mě jen mrzí, že lidé jaksi zapomněli volit osoby pracující pro rozvoj kraje. Např. naše nemocnice se změnila za pár let k nepoznání. Moderní vybavení, nově opravená a vybavená oddělení.. porodnice a gynekologie je nejmodernější v evropě...

Nechali se zaslepit oranžovo modrou válkou. škoda. Snad nebude tak zle a Rath bude pokračovat v dobré práci svých předchůdců.
12. 11. 2008 | 08:34

MS napsal(a):

Bohužel jsem, pane Bendle, zažila podobné čistky i pod taktovkou ODS. Nebylo to v takovém rozsahu jako u pana Ratha a bylo to při střídání jedné party ODS za druhou partu ODS (po volbách), ale čistky na nepolitických postech byly dost brutální a v rozporu se zákoníkem práce.

Ve všem ostatním nelze než s Vámi souhlasit.
12. 11. 2008 | 08:40

JakubTac napsal(a):

Pan Rath jistě nevykazuje vlastnosti, které bychom si u politika přáli, ale z vašich vystoupení, včetně tohoto článku, čouhá jak sláma z bot, že se neumíte smířit s volební porážkou. Vlastnost u politika rovněž neakceptovatelná. Ještě se divíte, že vás občané (také) nechtějí?
12. 11. 2008 | 08:40

třebaKarel napsal(a):

Když pominu fakt že varujete před rudoněco září a píšete to do Rudýho Práva , nechal bych Vaše trápení možná na tom Rathovi . Už to naříkání není prostě věrohodný . Takhle onehdy kňučel pan Prezident a dštil síru na Zemana .Nezná prý línějšího, ..,člověka . Dneska tam stojíte všichni procesí v předklonu a žmouláte čepice .
To co píšete je ale nářek ned Vaší prací . Jestli máte svědomí čisté , je jistě k vzteku , že jste o tom nedokázal přesvědčit lidi okolo . Ale tak to chodí , zítra je taky den . Ale z toho co čtu se mi neodbytně vtírá možnost ,že se trochu bojíte . Střídačka je moc užitečná ,Vy si odpočinete a společná kasa se dočká inventury . A to je bezpochyby dobře .
Ať tak nebo tak . Chováte se k sobě s Rathem jako malí kluci , důležité ale je že OBA .
Uražený v politice nemají co dělat . Beran potkal berana . To je všechno , myslim .
tK
12. 11. 2008 | 08:41

Petr Bendl napsal(a):

Dovolím si jen odpovědět na příspěvek podepsaný "Korelhá". Vážená paní či vážený pane, dovolím si Vás odkázat na internetové stránky Středočeského kraje, kde najdete veškeré argumenty a čísla k privatizaci malých nemocnic. Nejde o nic tajného. Od samého počátku jsme o celém procesu privatizace podrobně informovali. Šlo bezpochyby o jeden z nejotevřenějších prodejů veřejného majetku. Kdo se jen trochu zajímal a nechtěl věřit lžím pana poslance Ratha, mohl se velice snadno dozvědět více. Informace jsou stále veřejně vystaveny pod tímto odkazem: http://www.kr-stredocesky.c...
12. 11. 2008 | 08:46

Pravicový volič napsal(a):

"Nejsem vůbec schopen najít obdobu něčeho podobného v porevoluční historii našeho státu." - Noc dlouhých nožů - Volby 2006

"Děsím se lidí, kteří mají v politických funkcích dojem, že vědí úplně všechno, a o všem chtějí rozhodovat." - Taky mám k panu prezidentovi své výhrady.

"Pojmenovali jsme třídního nepřítele, patřičně ho očernili, vykreslili jako nepřítele všeho lidu a svedli na něj všechny zločiny tohoto světa, naopak své posluhovače představili jako obhájce všeho dobra." - ano, myslím, že strašení komunistou už bylo dost - když jste je za těch dvacet let nedokázali zakázat. Ale kdo by vám potom volil pana prezidenta, že.

"Nepochybuji o tom, že tento politik budoucnosti přivede k dokonalosti i systém drobného odměňování pro své pravověrné, aby naplnil staletími prověřenou strategii cukru a biče." - Máte na mysli systém pozitivní a negativní motivace?

Jinak pana Ratha nemám velmi rád, divím se, že takový člověk může dostat takhle "vysoko", ale když jsem si přečetl článek pana Bendla a zejména když jsem jej viděl, jak po krajských a senátních volbách jezdí jak motorová myš, kterou odšoupli od koryta...
12. 11. 2008 | 08:48

třebaKarel napsal(a):

Karle von Bahnhofe ,
dovolte jenom polemizovat s Vašimi ukazateli toho , jak kdo pracuje pro kraj .
To že se spousta věcí nakoupí , udělá , opraví je moc prima . Zato to nic nevypovídá o tom , jestli to všechno náhodou nestálo dvakrát tolik než je rozumná cena . A že v pokladně není průvan co vyfoukal peníze na dlouho dopředu . Doufám že to tak neni , píšu to jen že ta možnost tu je .
tK
12. 11. 2008 | 08:50

Míďa napsal(a):

Pan doktor DAVID RATH je schopný odborník a úspěšný politik a jedině jeho rasance platí na pavlačové chování mnohých jeho odpůrců. Ostatně stálá snaha o jeho diskreditaci v médiích vypovídá mnoho o charakteru těchto ubohých pokusů, které tu už byly jak za německé hitlerovské okupace, tak za bolševické KSČ.
12. 11. 2008 | 09:06

norma napsal(a):

Když dochází argumenty, pak se straší rudou barvou. Nejsem z ze středních Čech, ale mám za to, že kdyby byla práce Vašého týmu tak vynikající, pak by voliči byli spokojeni a neměnili by, ne? A pokud volili jinak, pak to něco znamená a neplaka bych, ale situaci analyzovala, proč se tak stalo. A poučila se z toho.
12. 11. 2008 | 09:06

Karelhá napsal(a):

Tak jsem si ten odkaz rychle prolétl pane Bendle a zachytil pár čísel a hodně agitace. Jestli mě má přesvědčit třeba pět let a sankce 10 mio, bez uvedení dalších konkrétních čísel, tak nepřesvědčilo.
Měl jsem počátkem 90.let, v době kdy se všude mluvilo o zoufalém nedostatku peněz ve zdravotnictví, možnost prostudovat privatizační projekty dvou prý chátrajících pražských poliklinik. Na úvěr (!). A hle překvapení- projekty tvrdily, že úvěry bez problémů noví majitelé splatí i s tučnými úroky.
12. 11. 2008 | 09:10

Michal Macek napsal(a):

zdravim pane bendle,

kratce po volbach sem videl vas a dr.ratha v nejake debate v TV.dr.rath vas tam vyzyval at verejne slibite ze uz nebudete cinit zavazna rozhodnuti.vy jste mu odpovedel ze zakonne lhuty jsou jasne nacez dr.rath dostal mensi histericky zachvat.

to se mi moc libilo :)))

mohl byste prosim tech zavaznych rozhodnuti udelat co nejvice nez odejdete?a jestli muzete prosim rozdelte nejake dotace z EU!

proste jen proto abych se mohl pokochat zilkou tepajici na cele vzteky rudeho dr.ratha

dela mi to moc dobre!!!!!!! :)))
12. 11. 2008 | 09:11

Alfréd napsal(a):

Kdybych ve sportu prohrál 3 : 23 , tak si na dlouhou dobu odpočinu a pro ostudu nebudu o tom mluvit.
Inu, jsou i lidé jiné soudnosti...
12. 11. 2008 | 09:17

Sualk napsal(a):

Nejsem členem strany ODS, ovšem byl, jsem a doufám, že ještě stále budu. U pana Pana Ratha a jeho velkého vzoru p.Paroubka, ale nejen u nich je zcela průhledné jedno: Ten kdo se zajímá o politické dění v naší novodobé ČR věřím, že určitě všichni ti co prožili minulý režim ten, kdo chce tak to vidí a musí vidět. Pokud nesledujete pouze telenovely, zábavné a erotické pořady, ale podíváte se na dění v parlamentu či na zpravodajské diskusní pořady pak je nepřehlédnutelná gestikulace těchto osob naprosto identická se soudruhy minulého režimu. Od těchto artikulačních pohnutek se dnešní soudruzi z KSČM dávno poučili a herecky tyto stavy dusí za tmou tvrdé pravdy. Těm, ale my neposkvrnění žádnou stranou již nikdy neuvěříme, neboť jsou pro nás jen směšnými figurkami na naší politické scéně. Pozor, ale na nově bující "mladosoudruhy" vystrkávajíc rohy na nejvyšších politických postech pod zášťitou oranžových(oranžovorudých) demokratů. Jde o to zda se ještě na vlně euforie po vítězství ve volbách sociálně demokratické strany ještě najde "malíř", který bude ochoten použít opět barvu čistě oranžovu.
12. 11. 2008 | 09:21

kwich napsal(a):

Dr Rath jest opravdu mužem pevných názorů. Pokud si pamatuji, pokoušel se nastartovat svou kariéru nejprve v ODS. Jako prezident lékařské komory vyhlašoval nutnost reforem, které musí pacienty bolet.
Pak mu spadly zřejmě šupiny z očí a pustil se do kariéry jako socdem bojovník, pokoušející se jadrností vyjadřování překonat Zemana. To prostý lid slyší rád.
12. 11. 2008 | 09:26

bape napsal(a):

pro Rumcajs : Musíte se podívat na sebe do zrcadla, abyste pochopil, co jste Vy zač, když mluvíte o druhých.... Hezký den.
12. 11. 2008 | 09:26

Honza napsal(a):

Pane Bendl,podle článku moc čisté svědomí nemáte,uvidíme,kolik kostlivců se v budoucnosti objeví. To víte,topolánkova smlouva s voliči,tanečky na hřbitově,noc dlouhých nožů,Melčák,Pohanka,Snítilý atd. Vy jste si opravdu mysleli,že Vám to u lidí jen tak projde?.Nechte Rátha ať ukáže,zda-li to bude dělat lépe než vy,konečně vzdělání jeho a vaše,už jen v tom je velký rozdíl,i když to samozřejmš nemusí být nejdůležitější,ale o něčem to vypovídá. Mimochodem,jak vypadá váš boj za změnu v ODS? Asi něco podobného,jak pokus o reformování KSČ. Konečně kdosi mi říkal, že ten Bém je ještě větší hovado,než Topolánek. Tak ať vám ten kongres dobře dopadne.
12. 11. 2008 | 09:35

Hajný napsal(a):

A už je to tady!Vsadím se že nejpozději zítra tu bude blog pana Ratha.A bude legrace§
Jen doufám,že pan Vendys má již připraveny ony fotografie z létání,nebo pan Staněk povídku z Gruzie.Aby si člověk před návštěvou nemusel oblékat drátěnou košili.
12. 11. 2008 | 09:36

bape napsal(a):

pro P.Bendl : Vaše nabubřelost a uražená ješitnost kouká z Vašich mediálních výstupů jako sláma z bot. Začínejte u sebe, zametejte si před svým prahem. Je zajímavé, že Vy víte, co vědí ti druzí. Ze byste byl vědmou ? Dr.Rath se Vás a Vaší zastrašovací kampaně zjevně nebojí, A to je dobře. Více takových Rathú a Drymlů. Zdravím.
12. 11. 2008 | 09:37

Ládik napsal(a):

pro bape:
a více Palasú, Mamulú, Štrougalú, Indrú, Adamcú, Kapkú a dalších soudruhú....
12. 11. 2008 | 09:47

Rattus napsal(a):

Zoufalý výkřik muže, který prohrál...
12. 11. 2008 | 09:51

Charlie napsal(a):

pane Bendle

na Vašem článku je vidět, že ani za dvacet let se z placeného mládežnického funkcionáře SSM nevypaří navyklé myšlení a slovník. Jste důkazem,že kariérista zůstane kariéristou za každého režimu.

Být Rathem (a nejenom Rathem), tak taky zametu. A důkladně. Abyste poznali, jaké je to z druhé strany při "noci dlouhých nožů", kterou jste rozpoutali po volbách 2006.

Váš článek chápu jen jako mazaný nátlak na pana Ratha, aby vašim soukmenovcům neoplácel stejnou mincí.
12. 11. 2008 | 09:51

Petrman napsal(a):

Pane Bendle, sedněte na ten svůj Harley a mažte pomáhat manželce do krámu prodávat hodinky..........tady už jste toho podělal dost.
12. 11. 2008 | 09:51

Petr186 napsal(a):

ládík
chtěls říct Topolánkomamulů?
A soudruh Bendl asi zapoměl na své svazácké funkce před listopadem.
12. 11. 2008 | 09:59

Lipolt napsal(a):

Pane Bendl už toho nechte! Nejste zdá se schopen vydýchat tu volební prohru. O Vás rozhodli voliči v demokratických volbách. Zdá se, že jste i prokoučoval i vaše postavení v ODS a vytvořil B+B dvojku, kterou členstvo ODS masově odmítá. Ani zde por vás nic dobrého nečeká. Inu zpět ze stromu, vyhrnout si rukávy a zpět do práce mezi obyčejné lidi. A ny ty kostlivce ve skříni co po vás ve Stč kraji zůstaly se už těším! A že Ráth je zkušení otvírač skříní si piště!
12. 11. 2008 | 09:59

bape napsal(a):

pro Ládík : Dobrý den ! To je Váš názor ! Zřejmě zavilý, antikomunistický, soudě dle Vašeho příspěvku. No a jak jste bojoval za totáče ? Teˇje demokracie, teď je to snadné !!!
12. 11. 2008 | 10:02

Ládik napsal(a):

Petře186,
pokud byl PB ve svazácké funkci, potom bych doplnil i "Bendlú".
12. 11. 2008 | 10:04

Ládik napsal(a):

bape,
teď je demokratura.
12. 11. 2008 | 10:07

bape napsal(a):

pro Ládík : A co jako ? Myslíte si, že bude něco lepšího ? Ale pozor, Království Boží není z tohoto světa ! Ráj na zemi nebude, ledaže náte nějaké nové řešení pro lidskou pospolitost. Zdravím.
12. 11. 2008 | 10:26

Řeřicha napsal(a):

Svatá prostoto... :D

Pan Rath je bohužel exotem, je smutné, že podobný exot řádí ve Sněmovně a bude brzy řádit i v kraji... ale zrovna Vy, pane místopředsedo mu v podivných praktikách opravdu nemáte co závidět. Doslova. Spíše byste mu mohl být i učitelem. ;)

Tento článek budiž modelovým zrcadlem pocitů klučíka, který si velmi rád hrál na středočeského hejtmana (o kterého se každý "bratr" z Prahy a okolí rval, no to musí být euforický pocit, že...), ale nyní mu jeho hračičku sebral jiný vykuk.
Tudíž se musí "okradený" hošík jít zákonitě vyplakat k mamince (čtenářům blogu), nebo tatínkovi ("tatíček" Víme kdo).

Neplačte, pane místopředsedo, to bude zase dobrý! ;)
12. 11. 2008 | 10:34

František z Asisi napsal(a):

Pane bývalý hejtmane,můžete ve zkratce vysvětlit,jak to bylo s prodejem lukrativního
vysoce výdělečného oddělení v Kolínské nemocnici,které vynášelo nemocnici ročně 130 milionů a ředitelem byla pronajata vašemu příteli z ODS za 30 milionů.Pan ředitel této nemocnice řekl,když mu to vytkl budoucí hejtman Rath,to já ne to schválil pan Bendl.Kolik asi bylo takových kšeftíků v ostatních nemocnicích?Takové ředitele je povinnosti odvolat a poslat před soud,včetně vás.Docela se mi líbili vaše vilky,které jsem si prohlédl na http://www.antibendl.cz .Ten auťák máte taky prvotřídní.
12. 11. 2008 | 10:38

Ládik napsal(a):

bape,
ať si bylo, jak si bylo, ještě.....nebylo; ráj určitě nebude, ale kariéristi ve státních funkcích nejsou zárukou ničeho. O tichém kariéristovi nic nevím (alespoň v aktuálním čase), ale Rath přímo křičí - nevím, co z toho má. Asi potěšení. Taky zdravím.
12. 11. 2008 | 10:39

j. napsal(a):

Vždy, když projdu Pařížskou, lituju prodavačky - musí to být nuda tak málo zákazníků. Kdo by si také kupoval luxus, který je o 200 km dál na západ o 40 procent levnější. Přesto rodinná firma vykazuje zisk 20M korun. Nezávidím, bylo by mi to jedno, kdybych nevěděl, jakým způsobem se ve středních Čechách privatizovaly nemocnice.
12. 11. 2008 | 10:41

jipindripich napsal(a):

Pane Bendle,

jak já Vám rozumím. Panická hrůza z pravděpodobných auditů Vaší osmileté činnosti je dostatečným důvodem pro ječení a pravý opakovaný hák na solar rudooranžového protivníka.
Nevyčíslení průběhu "privatizace zdravotnictví" ve StčK je věc, kterou bych novému hejtmanovi neodpustil. Stejně jako jsem to neodpustil Vám.
Vy zase nemůžete odpustit (nebo dopustit) naopak její vyčíslení.
To je celé.
Proto ty infantilní předpovědi budoucnosti.
Ale je pozdě pane Bendl, už to není haf, haf, ale jenom ňaf, ňaf.
12. 11. 2008 | 10:46

seo napsal(a):

"Nejsem vůbec schopen najít obdobu něčeho podobného v porevoluční historii našeho státu."

To mají všichni politici tak krátkou paměť? Už první komentář zmiňuje noc dlouhých nožů, což byste si mohl pamatovat.

Na druhou stranu, Jiří Paroubek si taky nepamatuje, že by někdo v této nebo jiné demokratické zemi vyhrál tak drtivě, jako on.
12. 11. 2008 | 10:47

neo napsal(a):

Jana:
nápodobně
12. 11. 2008 | 10:50

bape napsal(a):

pro Jana : Ale notak. Máte sice pravdu, ale musíte to říci slušně, aby se to neobrátilo proti Vám. Vidíte, takový Neo, hned se toho chytil, protože je úplně stejný, jen z opačné strany.
12. 11. 2008 | 11:02

Admirál napsal(a):

Vážený pane Bendle,

jen fakt, že Váš soupeř v krajských volbách pan Rath má velmi špatný medialní obraz, Vás uchráníl před mnohem drtivější porážkou.

Ve vašem případě, si také nemůžete stěžovat, že by Vaši porážku zavinila celostátní támata. To co kraj předvedl za Vašeho vedení - privatizace okresních nemocnic, nemá obdoby.

Jsem z města, kde funguje nemocnice, je tam dětské oddělení. Na dětskou pohotovost jsme však s dcerou museli vážit cestu až do 60 km vzdáleného Motola. Ti tam koukali. Vždyť tam máte pěknou nemocnici?

Pro mne dojet do Motola zas tak velký problém není, ale pro mnoho lidí se stane takto "organizovaná" péče nedostupnou.

Kraj si ponechal ze tří nemocnic v Příbrami tu nezanedbanější a nejméně vhodnou k rozvoji a teď se prsí, jak ji nákladně rekonstruuje.

Z těchto a dalších důvodů přejí panu Rathovi i přes jeho špatný mediální obraz hodně síly, aby vrátil zdravotnictví a i jiným věcem v kraji funkci.
12. 11. 2008 | 11:03

bape napsal(a):

pro Ládík : Myslíte ? oportunisti budou vždy a za všech systémů moci. Máte snad poruce nějaké řešení? To byla moje otázka. Jinak si přečtěte v Britských listech, jak to chodí...
12. 11. 2008 | 11:06

Středočech napsal(a):

Už se těším, jak budou děti jezdit do školy zadarmo, v nemocnicích bude vše zdarmaa jen to nejlepší. Páni lékaři budou mít vysoké platy, Středočeská univerzita nebude stačit náporu studentů, Praha bude mít silniční obchvat a nikomu nebude vadit kudy povede, p.Ráth zabrání zdražování, sníží daně, zaměstnanost nebude - prostě přichází ráj na zemi. Už se těším. Jak je o jednoduché.
12. 11. 2008 | 11:11

miro napsal(a):

obdivuhodné příspěvky. Bez jakékoliv kvalifikace, ži trochu podrobného studia problému jednoznačné závěry. Na to jsme kabrňáci. Stačilo vystrašit obyčejný lid 30 Kč a snůškou přímo katastrofálních vyhlídek a je všechno jinak. Kdo sleduje jen trochu vystupování pana Dr. Ratha tak musí dojít k závěru, že většího karieristu a hulváta mezi politiky skoro nenajdete. Absoluitní nekorektnost vůči proti straně při diskuzích, chamtivost viz "Zvažování" jesrli opustí místo poslance, když bude hejtmanem , dobrých 100000 Kč důmů , kdyžř vlastním několik dalších zprivatizovaných zařízení, člen několika stran za účelem co nejvhodnějšího postavení k dalším výhodám atd.On takový radikál a nyní vždyť ti komunisti jsou tak slušní lidé. Jak může být takový člověk na tak vysokém postu u ČSSD , když to straně přinese bodey, jde vše ostatní stranou
12. 11. 2008 | 11:12

StandaT napsal(a):

Pane Bendle. Prohráli jste. Tečka. Teď bych očekával nějaký text, co a jak v následujících čtyřech letech v kraji - pořád jste krajský leader a pořád máte zodpovědnost. Čekám.

Co se týče vlastního text, tak jak říkávala moje babička: Rottschildovy peníze a tvoje starosti.

- No tak ti lidi vyletěj, a co? Pokud byli schopní, válet se doma na gauči nebudou a někdo po nich šáhne všema deseti. Kvalitních lidí je málo a vždycky je někdo hledá. No tak budou prospěšní jinde a vytvářet HDP taky jinde. A kdo se nechytí, toho škoda není, to jste tam ani neměl mít. A hlavně, pokud mají sebeúctu, odejdou sami, pokud se Rath začne chovat tak, jak tvrdíte.

- Že je Rath rudej? Gratuluji k objevení Ameriky. Ostatním to došlo ž v okamžiku kdy začal bojovat proti "milionářům v bílých pláštích".

- A ty čtyřmilonové směnky, pane Bendle, taky neřešte. To je interní záležitost SocDem. Chtěli demokratický centralismus? Mají ho. Vždyť je to jejich klasické heslo "každému podle jeho zásluh" - takže si to zasloužili, a my jim popřejme, ať si to v klidu užijí. Vy si řešte, abyste na kongresu sami neuklouzli. Mydlinek máte plný kýble.
12. 11. 2008 | 11:13

Pludek napsal(a):

Vážený pane Bendl,
bohužel jste prohráli volby a otevřeli dveře Komunistům. Je mi to líto, že Paroubek a Rath mně budou diktovat život. Komunisti se mně budou smát do ksichtu. Budeme slavit zase ty debilní svátky. Lízat řit Rusákům. Jenom jste prohráli volby. Zapomněli jste na slušného člověka, když jste pouštěli Tlustého do vejřivky. Prohráli jste dvacet let. Komunisti, Rath, Paroubek, Hašek, Jičínský, Zaorálek, Palas - To monstrum normalizace!!!!! Uvědomujete si to? Hodili jste slušného člověka Komunistům - bez mrknutí oka!!!!
12. 11. 2008 | 11:17

neo napsal(a):

Středočech:

my máme Rátha, Ó my se máme.

Pan doktor zabrání zdražování docela sám. Bude chodit po obchodec po kraji a bude přelepovat cenovky veškerého zboží... a chraň bůh mu bránit..každého nemilostrdně potrestá.

a co víc? dětem bude kupovat mléčné svačiny a vozit bude všechny Rathbusem v barvě orange.Přece nebudou platit jízdné v nějakých soukromých autobusech:)
12. 11. 2008 | 11:18

čtenář napsal(a):

Pane Stejskale, to je katastrofa. Vy , se svými úmysly můžete jít rovnou někam . Supercloumák se tu zase vydělal , a vy nebo ten druhý máte jiný metr.
Řekl bych , že vám fouká pod radar.
A Bendl? Jenom prokazuje jak chutná moc, a jak těžce nese výsledky demokratických voleb.
Bolševická nátura až do morku kostí.
12. 11. 2008 | 11:20

bape napsal(a):

pro Pludek : Vážený pane, ale Vy je vůbec nezajímate. Zajímaj se jen o peníze : Zisk je jejich Otčenáš . Čtěte Britské listy. Slušného aby pohledal...
12. 11. 2008 | 11:21

Řeřicha napsal(a):

miro - buďte zdráv!

K objevení, co je zač pán Rath, nepotřebuji opravdu nikoho nekvalifikovaného, natož pana Bendla.

I 100x raději si přečtu názor anonymního internetového přispěvatele, než pana Bendla (či Ratha), a proto díky Vám, pane miro. ;)
12. 11. 2008 | 11:25

Jane napsal(a):

Pane Bendle, jen malý výčet.
-ODS zavádí danění superhrubé mzdy takže místo slíbených 15 % je daň 23%
-ODS zrušila společné zdanění manželů což byly desetitisíce ročně pro rodiny
-DPH ODS zvyšuje z 5 na 9 %
-Ods zavádí ekologickou daň Elektřina podraží o 4 nebo 5 haléřů za kWh, metrák uhlí o 10 až 20 korun.
-ODS zavedla daň za recept 30kč,daň za vstup do ordinace 30kč,daň za náhlé akutní onemocnění, pohotovost 90kč,
-ODS zavedla daň za nemoc za pobyt nemocnici 60 kč za den
ODS zavedla daň za sanitku pro bezmocné a nemohoucí občany (od 2009 )
ODS zvedla poplatek-daň za přepis nemovitosti o 100%
-ODS umožnila obcím zvednout daně z nemovitosti až na trojnásobek současné výše s zárověň zavedla daň z nemovitosti pro novostavby (které byly na deset let od daně osvobozeny),
-ODS zavádí novou daň za přepis staršího vozu 3000-10 000 kč
-ODS zvyšuje DPH u prodeje domů a bytů o 4 % (z 5% na 9%) ,čili zaplatím vládě o stotisíc navíc-děkuji
ODS vyřadila stovky léků ze seznamu léků aspon částečně hrazených zdravotní pojištovnou ,tím došlo k rapidnímu zdražení mnoha léků léků pro pacienty, ODS tak trestá nemocné lidi,na účtech pojištoven se nahromadilo 35 miliard kč za které pojištovny přestaly hradit léky a léčbu,různých nemocí
-ODS likviduje jedinou baštu bezpečí občana - jeho domov. Komando v černém může kdykoliv násilně vniknout do jeho domu.

Na členy strany, která se takto podepsala v krátkém období na občanech této země, bohužel neplatí bálivý a hodný oponent.
Proto, co se týká dr. Rátha - chcete-li - na hrubý pytel hrubá záplata.
12. 11. 2008 | 11:26

xxxxxxxx napsal(a):

ano, noc dlouhých nožů tu už byla. dvakrát. za fašistů a za ODS po volbách 2006. fascinuje mne, jak má prominentní člen krátkou pam+ť. nebo nemá a v+domě šíří poplašnou zprávu?
12. 11. 2008 | 11:27

Karelhá napsal(a):

Pane Bendle,
přečetl jsem si i ostatní příspěvky v diskuzi a navazující odkazy k vaší osobě. Přiznám se, pro mne dost novinky. Představil jsem si, že jsem na vašem místě, že to nejsou pomluvy, a sevřel se mi žaludek při představě, že někdo začne porovnávat osobní resp.rodinná aktiva se zdroji. Nezavidím vám vaše rozpoložení, ale ani mi vás není líto.
12. 11. 2008 | 11:27

ali napsal(a):

Pane Bendle,trefil jste do černého.Jen nechápu,jak mohou být lidé tak slepí.Nevadí jim evidentní nabubřelost pana Ratha,co vlastní svůj portrét ve vlastní kanceláři,to už samo o sobě něco znamená, nevadí jim rudá samolibost páně Paroubkova, nevadí jim drzá spratkovitost Sobotky který se dostal do vyšších sfér úplně náhodou a omylem, nevadí jim zločinná minulost a přítomnost bolševiků, kteří vesele porušují zákony dál..vadíte jim Vy a modrá, neboť si myslí, že jim saháte na jejich harpagonii zaslepení ušmudlanými 30ti korunami. Jak je to dlouho, co Rath chtěl pade a kdyby souhlasil prezident s jeho jmenováním, už by to platilo. Škoda, že ho pan prezident nejmenoval, dnes jste mohli být na koni vy, nebo by to bylo už tak zajeté, že by to bylo zcela přirozené a nikdo by se tím nezabýval, že!?
Ale je známo,že voliči socdem+bolševiků jsou převážně čtenáři Blesků a Šípů, Chvilek pro tebe a různých blábolů a bohužel, jsou tyto časopisy jako první pryč, takže si ucelíte obraz našich spoluobčanů..
Sice voby vyhráli, toť fakt, ovšem odvolávat se, že občané to tak chtěli je irelevantní, neboť ostatní voliči buď volili něco jiného, či nešli k volbám vůbec, což je většina. Ještě je v záloze mnoho potencionálních voličů, takže, pane Bendle, dejte se do toho, agitujte, zviditelněte se, vždyť před volbami byli slyšet hlasy pouze socdemáků+bolševiků házející špínu na kohokoliv a tím si koupili své laciné čtenáře(Češi jsou národem krvavých příšerek). A kde jste byli Vy? Tady byli jak socdem tak bolševici, našli si naše město, ale marně jsem čekala, že jsem přijedete i Vy. Krucajš vzpamatujte se! Jděte do toho. Pan Topolánek Vám opravdu neudělal dobrou reklamu a je to důvod, proč vlastně vaši voliči nešli k volbám. Ale to Vy víte..držím palce.
p.s. Vím, že nejsem zrovna vybíravá ve výrazech, ale když čtu tady některé normální názory lidí, ať jsou jakéhokoliv vyznání, normální odezvu na Váš článek, a odměnou je jim sprotá napadání, či urážky, tak mě to vážně rozčílilo..hezký den
12. 11. 2008 | 11:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé komentáře, které byly v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Pane čtenáři, obávám se, že Vaší poznámce nerozumím. Nicméně přiznávám, že to ani zdaleka není poprvé.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 11. 2008 | 11:32

Silvie napsal(a):

Je nesmyslné a populistické rušit poplatky za pobyt v nemocnici (60 Kč za den), 30 korunový poplatek za návštěvu lékaře a 90 korunový poplatek za návštěvu pohotovosti. Pohotovost z 90 procent vyhledávají lidé, kterým se nechce čekat u praktického lékaře (znám z vlastní zkušenosti). Rathovi je jedno, že přivede do fin.potíží nemocnice a vylágruje státní pokladnu, jemu jde pouze o to, aby jeho hvězda stoupala a on mohl usednout na hejtmanský post a časem určitě také na ten ministerský. Češi inklinující k levici se nechají opít rohlíkem - stačí na to jeden (pro normálního člověk zcela průhledný a těžké antipatie vzbuzující) ne příliš inteligentní manipulátor. V momentu, kdy se nemocnice ovládané Rathem zcela rozloží, obratně hodí pan doktor veškerou vinu na ODS, jak je jeho dobrým zvykem. Faktem je, že Ratha hejtmanem Středočeského kraje si nepřejí ani zapřísáhlí voliči socanů a zděšeni jsou tak vesměs všichni středočeši. Je mi jen líto Julínka, jednoho z nejschopnějších ministrů, který bude zřejmě Topolánkem obětován v rámci zachování té otřesné mesaliance s lidovci a zelenými. To, že tam zůstane totálně neschopná Stehlíková, Parkanová, zprofanovaný Čunek, lobbista Řebíček a Gandalovič, pokládám za výsměch průměrně inteligentímu voliči
12. 11. 2008 | 11:43

neo napsal(a):

Jane:
1) 23% je méně než 32% a pro nízkopříjmovým snižují daň odč. položky a slevy na dani.
2)při rovné dani nemá společné zdanění smysl, stejně jako ho nemělo mezi manželi stejných (podobných)příjmů. Navíc dlouho neexistovalo.
3)4% navýšení DPH se do cen výrazně nepromítá :http://www.lidovky.cz/prestavka-v-rustu-cen-potravin-dmx-/ln_noviny.asp?c=A080109_000069_ln_noviny_sko&klic=223304&mes=080109_0

4)20kč za metrák uhlí navíc vás zabije?Uhlí je škodlivé.
5) naprostá lež: 30kč za položku na receptu je odečteno od marže dle vyhlášky, u lékaře se platí částečně klinické vyšetření, nikoli vstup a na pohotovosti platíte pouze pokud nejste následně hospitalizována

6)v nemocnici platíte část tzv. hotelových nákladů : ty činí v průměru na den a lůžko cca 1500kč
a doma samozřejmě náklady šetříte.

7)poplatek z převodu vozů, které znečišťují prostředí je v pořádku. Navíc, kdo si dnes koupí starou kraksnu vyrobenou před r. 90?

8)podle všeho zlevnilo na podzim 1500 léků : zkuste si vyhledat.
12. 11. 2008 | 11:46

RA napsal(a):

pane Bendle , vy tanečníku z hrobu Neznámého vojína, vy jste se na těch volbách podepsal nemalou měrou. Doufám, že už vás opustila fantasmegorie s ůvahou, cpát se dovedení ODS, protože vy ODS evidentně škodíte. Volby ODS prohrálo masivní zvyšování daní / to voliči mohli volit Paroubka, vyšlo by to nastejno /, napadá mě ještě přeřazení u stavebních prací do sazby 19%, kde si stát opravdu nahrabal. Vše jste dělali naopak, než jste slibovali ve volebním programu, dokonce jste ani neuznali za vhodné obsadit ministra financí, abyste mohli plnit volební program, a Kalouskovi teď za propadák můžete poděkovat. Pana Bendl, shrnu to asi takto, dřete peníze z lidí na daních, a rozhazujete je na trojnásobně předražených státních zakázkách. Jen příklad dálnic. Nechápu vaši drzost, proč by vás měli lidé volit. A navíc, pane Bendl, je tak složitá dopravní situace v Lánech , že se tam musely vybudovat kruhové objezdy ? Už konečně zmizte, udělal jste, co jste mohl.
12. 11. 2008 | 11:48

buldatra napsal(a):

to autor:

Nevděk světem vládne a voliči jsou cháska nevděčná. A ta cháska zavelela, z hrušky dolů. Proč asi?

Při hledání příčin neúspěchu, bývá zvykem nejen u bývalých hejtmanů, hledat, kde se dá. Jen ne u sebe sama. Pan bývalý hejtman tedy hledal a našel zlotřilého Topolánka a zlobivé voliče.
Rátha nehledal. Toho mu nadělili voliči jako bonus. Že by ti voliči nevěděli, co dělají?

Myslím si, že instalací pana Rátha do úřadu nastane určitě jakási seismická činnost, při níž se budou otřásat některé židle a hrušky. Třást se bude i ledacos, co zavání financemi. A současně si myslím, že zlobiví voliči za čas zjistí, že se dostali z deště pod okap.
V tuto chvíli se nic moc ještě neděje, snad s výjimkou preventivního pláče pana Bendla nad rozlitým mlékem.
Ne každý volič má radost z toho, že Paroubkova parta dostala konečně příležitost k odkrytí tváře a exhumovala komunisty a povolala je oficiálně do zbroje. Pro mnohé z nás je to velice, ale velice těžce stravitelné. Ale i Vaší partě, pane Bendle, se leckdy komunisté hodili, tak si nemáte co vyčítat. Jste jedni za 18 a druzí za 20-2.

Středočeskému kraji přeji schopného a dobrého hejtmana, který nebude muset mít strach ze skládání účtů, až jednou odejde.
12. 11. 2008 | 11:54

ali napsal(a):

Máte pravdu,paní Silvie a musím říct, že jste mi pohladila duši..to že je Julínek nejschopnější ministr je fakt, a lidí, kteří to nevidí, je mi opravdu líto..časem to uzná historie, ale to bude zase republika na dně, vybrakovaná tak jako po 89 a rudí mocipáni budou mít nasušíno ve Švýcarsku.. a i milovníkům levounů natrhnou úsměv..
12. 11. 2008 | 11:55

XXXXX napsal(a):

to neo: 1) 23% je méně než 32% a pro nízkopříjmovým snižují daň odč. položky a slevy na dani.

ale ale, jak je tedy mozne, ze napr. stredni trida si pohorsila, no? O cca 300 Kc mesicne / cloveka? Aha, podle Tuphlava mela stredni trida predplacino. Podobne je to u ostatnich veci, co jste napsal, demagogie a prekroucena pravda je hezka lez typicka pro hloupoucke volice ODS ci vychytrala hovada ovladajici tytez.
12. 11. 2008 | 11:58

RUMCAJS napsal(a):

Pane Stejskale, nebo kýhošlaka kdo to maže, tam přece nebylo nic sprostýho !!!!

Jenom jsem vyjádřil názor, že se dívám raději do zadečku prasátka, než do dutiny ústní pana Rátha.

Tak vo co gou ?
12. 11. 2008 | 11:59

XXXX napsal(a):

tak jako po 89

- he, he, nová nemenklatura tenkrat dovolila ukrást 1000 miliard formou tunelů. Tak já ti nevím, no...
12. 11. 2008 | 11:59

neo napsal(a):

xxxxx:

naučte se počítat a uveďte mi prosím jediný příklad. Stačí když uvedete hrubý příjem a následně čistý nyní a před zavedením rovné daně z příjmu.

ostatní věci, které jsem uvedl jsou doložitelné a pravdivé. Fakta se ovšem mnoha lidem nelíbí, nebo je vůbec znát nechtějí.
12. 11. 2008 | 12:02

hudryper napsal(a):

autorovi blogu,
sdělím všem ,tedy i p.bývalému hejtmanovi(nechci oslovovat,abych
nechtě musel použít velké písmeno),proč jsem se už v lednu
rozhodnul nevolit ODS,ale naopak
p.Rátha.V jedné ze zašantročených
nemocnic mi totiž umírala máma.
Hned po převzetí nemocnice novým
majitelem byla propuštěna skvělá
primářka ,odešli i další dobří doktoři a nastoupila nová,odborně
velmi podivná squadra.
Pacientky na mámině pokoji byly
vystrašené a bály se prozradit proč moje máma tak strašně naříkala,ještě když jsem přišel
na návštěvu. Pak jsem se to od jedné té paní dověděl.Dvě vybrané
"sestry" s ní zacházely při mytí
tak necitlivě,že ji vlastně mučily ! Okamžitě jsem koupil polohovací postel a další výbavu
a odvezl mámu domů.
Pochopil jsem,že šlo o záměrnou
politiku vůči pacientům aby se do
téhle nemocnice báli.Následně se
pak řekne,že o ni není zájem,že
tedy není zapotřebí-a pojišťovna
to ráda schválí.No a můžeme v tom
několikahektarovém zasíťovaném
areálu začít stavět. Přikoupí se
vedle pár polí a již se buduje i
milionářská infrastruktura-tedy
nezbytné golfové hřiště.
A cena,ze kterou to ti modří hoši
koupili? Prosím od té doby Boha
aby tuhle lumpárnu na účet těch nejbezbrannějších a nejubožejších
z nás potrestal.A on nejen zřejmě moje prosby vyslyšel.Dr.
Ráth,ať je jakýkoliv,hloupý,nebo
modrákama zkorumpovatelný není a
už za pár dnů ho čeká ponor do
opravdu velkých sraček-o tom nemá
ve Středočeském kraji pochybnosti
zřejmě nikdo.Je třeba poskytnout
mu pomocnou ruku,podporu,důvěru a
nenechat ho špinit špinavcí.
Za svou mámu,která už tu sice není,za ní i za sebe Vám přeji,
pane doktore zdraví a vůli splnit
vše,co jste slíbil.Když to dokážete,budu Vás podporovat na
čelo sjednocené české levice, která by měla být odpovědí na
peklo,které nám a miliardám chudých lidí celého světa připravili ještě trochu větší darebáci.
12. 11. 2008 | 12:04

fudoshin napsal(a):

chtěl bych jako někteří připomenout některé věci.předně považuji za velkou chybu čssd,že po předchozích vyhraných volbách blahosklonně žádnou čistku neprovedla.a lidé dosazení ods,jim loajální nebo aspoň všeho schopní a úplatní proti ní vedli zákopovou válka,která jim nakonec zlomila vaz.na druhou stranu topolánek ještě bez hlasování o důvěře,ještě s první vládou,která důvěru později ani nezískala, vyměňoval ihned lidi.a to naprosto hned.nešlo o nic jiného než nasazení svých lidí, pro případ,že to nevyjde,tak to alespoň co nejvíc zasvinit a zaminovat.a to ještě také jak.podávání výpovědí tím způsobem,že o víkendech či svátcích na odvolávané pracovníky někdo zvoní v deset či půl dvanácté večer?!někdo jako pan bendl,z takovéto prohnilé strany s gaunerskými a estebáckými metodami vedení volebních a předvolebních kampaní i vládnutí bude někomu chtít kázat? to si snad děláte z lidí legraci,vy jste opravdu ztratili veškerou soudnost.vy jste se stali obětí vlastních lží,která vám nakloněná média uveřejňují a vy jste jim sami uvěřili.jako ten pověstný kůl v plotě...btw pane bendle viděl jsem vás tuším včera či předevčírem, když jste šel na americkou ambasádu.vypadal jste jako spráskaný pes.to se to válčí,když máte moc vyplývající z funkce, aparátu a finančního zázemí! a bez toho? vypadá to,že nejste schopen uhájit ani holý život při zachování duševního zdraví.na vašem místě, bych si opravdu nejdříve zametl před vlastním prahem, nejste schopen řešit ani své vlastní problémy, tak prosím vás nechtějte řešit ještě problémy cizí.které vám jsou stejně ukradené...pokud čssd neprovede důslednou čistku v budoucnu se jí to vymstí.z toho důvodu já osobně ji schaluji.i když nezastírám, že z toho obecně radost nemám.protože to opravdu rozděluje společnost, vytváří nedůvěru a nejistotu a celkově to má značný negativní vliv.ale bohužel za stávající situace a stavu politické kultury to je nutnost.a pokud by to neprovedli, považoval bych to za neprofesionalitu, která není hodna vítězů voleb.a kteří by si pravděpodobně zadělali na velké problémy nebo porážku v budoucnu...
12. 11. 2008 | 12:04

Michal Macek napsal(a):

rumcajs:

zrejme jde o slovo P...L.musis p.Stejskala pochopit,to tu nemuze asi nechat.
neboj my chapeme zes to tak musel napsat,se slovem ZADEK by to tak nevyznelo :)))
12. 11. 2008 | 12:04

František z Asisi napsal(a):

Miro+ali:Ono vážení modří ptáci nejde jen o těch 30 kaček,ale asi vám ušlo že voliči spíše vyděsilo to,CO TEPRVE MĚLO PŘIJÍT.
PRIVATIZACE POJIŠŤOVEN,KDE STÉT VYBERE POJISTNÉ 200 MILIARD A OBRATEM JE PŘEDÁ SOUKROMNÍKŮM,ABY S NIMI HOSPODAŘILO.hNED SE UŠKUBNE 20 MILIARD CO BY ZISK.Mít kapitál,hned bych privatizoval.
12. 11. 2008 | 12:04

XXXX napsal(a):

to neo - ne, nebudu to lidem, kteri lzou pocitat. Jste jiste dost inteligentni,a byste si to spocital sam, stejne tak,a byste si nasel topolankovo vyjadreni k tomu. A ostatni pripady - tak jeden za vsechny, DPH 9 procent se vyrazne promita prave treba do bydleni, ale chapu, ono se to nehodi do kramu, ze?:-)
12. 11. 2008 | 12:09

neo napsal(a):

xxxx:

můžete to spočítat prosím?

já nemůžu, protože evidentně taková hrubá mzda vyšší než 5000kč neexistuje:)

Promítnutí navýšení DPH do cen bytů nebylo a ani nemůže být 100% a nic jiného jsem ani netvrdil...prostě nemá VÝRAZNÝ vliv.
U potravin je efekt takřka nulový.
12. 11. 2008 | 12:19

stejskal napsal(a):

Víte, pane Rumcajsi,

ale řadu lidí zas až tak úplně nezajímá, do jakého análního otvoru se rád díváte. A já jsem proto pevně přesvědčen, že Vaše osobní preference ohledně rektoskopie nesouvisejí se zde diskutovaným tématem (viz záhlaví každé diskuse).

Zkuste mi prosím nepřidělávat práci, mám ji i bez Vás docela dost (a to nejen při snaze udržet zde alespoň minimálně kultivované prostředí pro diskusi).

Libor Stejskal
12. 11. 2008 | 12:21

Vico napsal(a):

Stres po výskedku voleb v baště ODS musí být opravdu obrovský. Vraťme se o pár měsíců zpět :
- Když Rath, dle virtuálního, mediálního obrazu zcela nenáviděná figura,oznámil, že bude leadrem na kandidátce ČSSD ve středočeském kraji, většina to chápala stejně, jako kdyby oznámil rituální politickou sebevraždu po samurajském způsobu harakiri.
- I zde na aktuálně cz. se už kupovaly lístky na tuto dopředu nahlášenou sebepopravu. Bralo se automaticky, že ve středních Čechách je ODS neporazitelná.
- Natěšené obecenstvo čekalo na krvavé divadlo víc než na premiéru muzikálu Jezus Christus Superstár.
- Bendl s modrou kápí popravčího mohl jen potěžkávat meč.
Ta porážka musí strašně bolet. A druhá na kongresu ODS už se blíží. Ještě, že je tu ten samurajský meč. Vždyť to opravdu není meč popravčí. Harakiri je čestný způsob, jak celé to fiasko zakončit.
12. 11. 2008 | 12:25

oranžový napsal(a):

Stručně :
Na co se tedy čeká ?
Čeká se snad na to, až Dr.Křiklounovi doroste pod nosem takový nenápadný knírek ?
12. 11. 2008 | 12:35

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Ja si do ust tiez nevidim, iba ked sa pozriem do zrkadla. A aj tie najlepsie (nie krive), zbrazuju prevrateny obraz. Ale teraz vaznejsie. Myslim, ze pozorovanie chovania, myslenia a vyjadrovania sa p. Ratha v mediach daval za posledne roky dost dobry obraz o nom. Neviem preto, preco sa cudujete jeho chovaniu. Myslim, ze jedinu spravnu odpoved mu dal p. Macek v priamom prenose. Takze ...

Ad: niektori diskutujuci, autori i cenzori:-)

Pretoze som novinar
umyvam si denne tvar.
By som videl, ci je cista,
ci stale vzdy ta ista...
12. 11. 2008 | 12:37

ali napsal(a):

Františku z Asisi
jsem soukromník a nemám pocit, že by mi stát měl předávat nějaké peníze k hospodaření..naopak, zatím platím daně jak mourovatá a ani váš měsíční příjem není takový, jako moje daně..a socani si namastěj kapsu, bolšani už teď vykřikujou něco o znárodnění, ta drzot je nemístná a neskutečná..
Mně je jedno, jestli budou v čele modří, žlutí, černí, hnědí...hlavně, když to nebudou rudí..už jsou unmodern, mají ošoupaný ksichty a jsou ve smrtelných křečích, tak ať si to užijou..chci(a nejen já)vládu slušných, na slovo vzatých, bezúhonných..ne mafiány, Jirky kapsy, zločinné stbáky, nafrněné Rathy a frackovité Sobotky.
Vaše argumenty jsou vskutku chabé a svědčí to pouze o tom, že závidíte, jste neschopen a líný podnikat a rád čtete Blesky a podobné bludy..takže klídek..
12. 11. 2008 | 12:39

Marjana napsal(a):

Pri cteni komentaru jsem nestacila zasnout. Kdyz je tady konecne politik, jehoz rodina ma takove majetky, ze nema zapotrebi hrabat a jeste je ochotna to vsem ukazat (kdyz si o to reknou) a jehoz urad byl vzdy vsticny k mediim a veskere informace, o ktere je kdykoliv pozadali, poskytovali bez zbytecnych prodleni, tak mu lide hazi dalsi klacky pod nohy. Je jim uplne jedno, ze veskere sve argumenty maji od bohuzelposlance Ratha, ktery nevaha zalhat kdykoliv, kdy by mu to mohlo byt ku prospechu. Rath je clovek, ktery nema v politice co pohledavat, je to lhar, podvodnik a populista, kteremu jste skocili na spek. Misto hejtmanskych dnu pro Stredocechy se ted muzete tesit na rust aktiv na osobnim uctu politickeho prebehlika Ratha.
Je toho spoustu, co k tematu rici. Ale asi je to stejne zbytecne, ale malou anketku si neodpustim:

Co je lepsi:
16 zdravotnickych zarizení v desolatnim stavu nebo 5 modernich krajskych nemocnic a 11 privatnich nemocnic s rostouci kvalitou pece?

hejtman, ktery se stara o svuj kraj nebo hejtman prudici v parlamentu

hejtman s programem na parlamentni urovni nebo hejtman s plany pro rozvoj kraje

hejtman cerpajici z EU penize na Kralovsky pruvod nebo hejtman zaneprazdneny obdivem k sama sobe nemajici cas vymyslet zajimave projekty propagujici Stredocesky kraj (nehlede na to, ze Rath za cca 8 mesicu nebyl schopen pochopit, ze penize na Kralovsky pruvod nebylo mozne pouzit na cokoliv jineho, EU je totiz poskytna primo na propagaci a jinou moznost u techto prostredků neuvedla!!!!)

hejtman s argumenty nebo hejtman zavazujici si sve kolegy ctyrmilionovym zavazkem poslusnosti

hejtman hrabajici na svem pisecku a navysujici osobni aktiva napr. podnikanim ve zdravotnictvi, se kterym ale absolutne nesouhlasi nebo hejtman, jehoz rodina ma velke majetky z podnikani, z nichz podporuje ruzne charitativni projekty ve svem kraji

a takhle bychom mohli pokracovat dal a dal,

nezavidim Vam Stredocesi tu Vasi novou vladu, ale muzete si za to sami

A Vam pane Bendle preji mnoho stesti, zdaru a vydrze.
12. 11. 2008 | 12:41

ALLDIS napsal(a):

Prezili jsme komunisty, ale prezijeme i Ratha s komunisty. Jaka bude cena?
12. 11. 2008 | 12:44

Ivo Peterka napsal(a):

No, pane Bendle, kdybyste netrval na svém hejtmanství, možná byste se dohodl na svém podílu na vládě v kraji a mohl věci ovlivnit. Možná, že ta koalice nešla utvořit, ale váš požadavek, abyste byl zvolen hejtmanem, svědčil spíše o upřednostňování vlastních zájmů. Asi byste si měl zamést před vlastním prahem ... .
12. 11. 2008 | 12:45

RUMCAJS napsal(a):

Že jste to Vy pane Stejskale, tak už budu hodný.
12. 11. 2008 | 12:48

Pamatuj si mne napsal(a):

Autor: Treti odstavec od konce a posledni veta clanku zbytecne odvadi tema od posdtaty blogu ke straseni komunisty, jak je v ODS zvykem. Ostatni text stoji za pozornost, takze dekuji. Pokud je to pravda, je to sila. Neznam styl vaseho vladnuti, take nemohu srovnavat. To, co jste napsal kazdopadne za zamysleni stoji a bude asi zajimave pana Ratha pozorovat.
12. 11. 2008 | 12:51

Lukáš Bušina napsal(a):

Neo: Deforma zvedla současnou inflaci o 3% na něco přes 6%. Bez ní by si lidé za své příjmy mohli koupit více. Tedy v konečném důsledku deforma snížila reálné příjmy obyvatel (v průměru). Jestli patříte k těm, kteří vydělali gratuluji. Jste v menšině 20:80. Taková reforma je špatná. Zvlášt když těch 80% de fakto těm 20% tu reformu platí.

Ano společné zdanění manželů bylo velmi výhodné. Deforma lidem nechala více peněz v peněžence nicméně formou nepřímých daní tyto a další zase z kapes vytáhla. A vzhledem k tomu že na nepřímých daních zaplatili více než dostali z úspory přímých daní tak jsou celkově v mínusu.

Je to tak snadné. Jenom neviděť více peněz v peněžence, ale širší souvislosti.
12. 11. 2008 | 13:01

Středočech napsal(a):

Pane Bendle, udělal jste dobře, že nechcete spolupracovat s bezpáteřním populistou Ráthem a stojíte si za svými názory a postoji. Jsem zvědav, zda už někdo pochopí, že čistky předpovídané Ráthem nejsou k ničemu, jelikož než noví loajální Čssd úředníci pochopí problematiku krajské politiky, bude to promarněný čas a příležitosti pro kraj. To ale Ráth nepochopí a bude napadate všechny a všechno kolem. Je to magor.
12. 11. 2008 | 13:03

Honza napsal(a):

Když tak čtu některé příspěvky některých dam,skalních to příznivkyň svazáka Bendla,tak už se ani nedivím,že dříve ženy neměly volební právo.
12. 11. 2008 | 13:03

stejskal napsal(a):

Díky, pane Rumcajsi,

vím, že my dva se spolu vždycky domluvíme ;-) A velmi to oceňuji.

Hezký den.

Libor Stejskal
12. 11. 2008 | 13:05

RUMCAJS napsal(a):

Tak tedy k tématu a začneme vtipem, co mi poslali kamarádi.

**************
Jaký je rozdíl mezi Paroubkem a Číňanama?

Když slaví Číňani, zabije se pes.

Když slaví Paroubek, zabije se Kočka...

*************

Kdo viděl pohřeb mladýho Kočky, limuzíny, pompéznost, pistole za pasem atd...., nemůže být na pochybách o tom, kdo financuje ČSSD a tedy kdo tahá za nitky.
Navíc se ČSSD o těchto volbách přesvědčila, že nevadí spojení ani s mafiány, ani s komunisty, jediné co vadí je, chtít po lidech 30 Kč. Tudíž jejich arogance poroste, včetně čistek,dosazování lidí z mafiánských skupin na strategické posty a zastrašování médií, jak nám to Kmotr Paroubek už několikrát ve svých projevech předvedl.
12. 11. 2008 | 13:09

Silvie napsal(a):

Pane Stejskale, vy jste si na nás tedy vybrousil svůj ostrovtip(to myslím jako lichotku). Vaše glosy začínají být pěkně sarkastické a začínají mě bavit víc, nežli příspěvky samotné.
12. 11. 2008 | 13:10

rasto napsal(a):

u nekoho plati: mluviti stribro, mlceti zlato. u p. Bendla toto plati dvojnasob.
proc strasite Rathem, bojite se? ceho? koho potrebujete chranit? :-/ z clanku mam hrejivy pocit, ze zmena na postech byla tuze dobre nacasovana!!
12. 11. 2008 | 13:19

stejskal napsal(a):

Díky, paní Silvie,

i slepé kuře občas najde nějaké to zrnko ;-) Budu ale při hledání asi spíše brzdit. Jsem tu toliko majordomem, zástupcem hostitele. Nepřísluší mi na sebe strhávat pozornost ;-)

No, jo, ale. Když mi chlapi jsme tak ješitní... A zejména jsme-li ve společnosti krásných a inteligentních dam...

Hezký den i Vám.

Libor Stejskal
12. 11. 2008 | 13:26

extremista napsal(a):

Rath a jeho názory na řešení problémů ve zdravotnictví, když ještě předsedal LOK.

http://www.novinky.cz/clane...

Rozhodně stojí za přečtení.

Hezký den.

ex

PS: Vzkaz pro administrátory: Zkusil jsem odeslat komentář a píšete mi: "Slova se neshodují s předlohou. Nejste náhodou stroj? ;-)"

Nejsem, jen Vás prosím,a byste ta slova uváděli čitelně. Měl jsem opsat asi 9 číslic a jedno slovo a z toho jsem tři číslice musel odhadovat.
12. 11. 2008 | 13:28

extremista napsal(a):

.. a to co vidím dole teď se rozhodně nedá vyluštit ...

chápu, že nechcete, aby to bylo zkopírovatelné ale ať je to prosím aspoň čitelné !

díky

ex
12. 11. 2008 | 13:30

Michal Macek napsal(a):

steskal:

ha!jak vite ze Silvie je krasna?
btw,jak vite ze je to dama?

:)))vzdyt to klidne muze byt dr.Rath :)
12. 11. 2008 | 13:31

oranžový napsal(a):

Zajímavé :-) a pravdivé i když......
jsou mezi námi i takoví ješitové / voli / , kteří by takto inteligentním dámám odejmuli volební právo.
12. 11. 2008 | 13:35

neo napsal(a):

Bušina:

na inflaci se nejvíce podepsala ekologická daň a spotřební daň.

Jsem zvědav jak dodrží čssd slib o zastavení zdražování:) asi budou přelepovat cenovky:)
12. 11. 2008 | 13:41

Silvie napsal(a):

Pane Bendle, jakkoliv mě jako voliče ODS Topolánek a jeho pojetí politiky popouzí, hrubě se mi nelíbil postoj váš a ostatních hejtmanů k volební prohře. Distancovat se z prosté vyčůranosti ex post od programu a chování vlastní strany v naději, že si tím udržím výnosné hejtmanské korýtko,mi nutně evokuje přísloví o krysách opouštějících potápějící se loď. U mně jste -jako člověk -definitivně prohrál v momentu, kdy jste se snažil vyžebrat u Ratha, bez špetky soudnosti a hrdosti, aby vás ponechal ve funkci.
12. 11. 2008 | 13:45

Lukáš Bušina napsal(a):

neo: Ne ;-) viz zde:
http://www.mfcr.cz/cps/rde/...

"Ceny zboží a služeb"

Je fajn, že dávate svůj názor,ale je ještě lepší srovnávat ho s oficiálními vládními odhady ;-)
12. 11. 2008 | 13:46

ali napsal(a):

začíná tu být veselo..nějaký sexistický šovinista vystrkuje růžky a hojí si své nízké pudy bludy..je vskutku roztomilý :o)..to jsou ti, co mají velkou sílu a malé nejen ego a maminka jim vypěstovala pocit nesnášenlivosti, tím, že je zavírala do sklepa a plácala po ručičkách za banální prohřešky a teď chudáci trpí a nenávidí ženský vůbec. Ale jinak jsou neškodní, ba někdy i pobaví..tak ať žije ODS, ono se to zase časem obrátí a bude sranda, jak se budou čuřit :o)))
12. 11. 2008 | 13:48

stejskal napsal(a):

Paní Silvie nemůže být pan Rath, pane Macku. Jsem si tím naprosto jist ;-)

Ženský rukopis a dikce se od toho našeho mužského dá vcelku bez větších problémů rozeznat (správnost odhadu tak 95 procent).

Krásná je paní Silvie určitě. Všechny duchaplné ženy jsou krásné.

Libor Stejskal

P.S. Omlouvám se za předchozí chybné umístění textu pod jménem jednoho ze zdejších blogerů. Vkládal jsem jeho text do blogu (je jeden z asi pěti, kdo si ho nepublikují sami a chtějí, abych to dělal já) a zapomněl se odhlásit. Omlouvám se.
12. 11. 2008 | 13:51

Silvie napsal(a):

Jedno vám můžu zaručit, pánové - jsem stoprocentní žena. Ale hezky se to poslouchá, vy lichometníci! Můžete pokračovat...
12. 11. 2008 | 13:52

neo napsal(a):

Bušina:
cituji:)

Zvýšení snížené sazby DPH z 5 % na 9 % přispělo ve výši 1,1 p.b.

Příspěvek cen potravin činil 1,9 p.b. s odhadovaným vlivem zvýšení DPH 0,7 p.b
Ceny alkoholických nápojů a tabáku přispěly k meziročnímu růstu spotřebitelských cen 1,2 p.b., z toho spotřební daň na cigarety činila 1,0 p.b. Vliv nově zavedených poplatků a jiných opatření ve zdravotnictví činil 0,6 p.b.
12. 11. 2008 | 13:53

Michal Macek napsal(a):

kuras/stejskal:

doufam ze se nemylite :))co se zenske krasy tyce,ta je podle me dost subjektivni zalezitost :)) nejsem si jist jestli to co povazuju na zenach za krasne ja byste ocenil vy a naopao

co se tyce krasy dr.Ratha - k tomu se uz vyjadril Rumcajs - mam jen poznamku k jeho ucesu - je stale stejny a nehybny - jakoby kamenny.
pamatujete ne panacky igracek - meli takove nasazovaci plastove ucesy a ja mam pocit ze dr.rath vlastni jeden z nich :))))
12. 11. 2008 | 13:55

Michal Macek napsal(a):

silvie:

lichometnik? tak jednak nevim co to je a jednak me to urazi :)))
12. 11. 2008 | 13:57

Jakub napsal(a):

Říká se: po všem hovno jen po včelách med. Na Ráthům med se hold nalepilo příliš mnoho lidiček.

Osobně nechápu jak může pronášet soudy o tunelování jen pár dní po volbách, ale voličům je to asi jedno (slyší co slyšet chtějí).

Jen ať nám pan Rath ukáže jak se to správně dělá :-). Za čtyři roky uvidíme kam posunul prosperující krajské nemocnice.
12. 11. 2008 | 14:00

neo napsal(a):

Michal Macek:

:)) Igráček...to sedí. Bolševická napodobenina LEGA.
12. 11. 2008 | 14:01

třebaKarel napsal(a):

Rumcajsi ,
zaponěls říct že tvý příspěvky pod Bendlem taky nemám číst .
Takže jsem to omylem přečetl .
O tvý agitce by se dalo polemizovat , kdyby to mělo smysl .
Timhle ale dneska pražáky nedojmeš .
Ti už občas začínaji myslet hlavou . Mafiáni , mafiánský skupiny , dosazování ,čístky ,.. nekoukáš ty moc na televizi ?
12. 11. 2008 | 14:02

IN napsal(a):

Vazena pi. Silvie, naprosto se shoduji s vasim nazorem . Jen bych pridala k tem ostatnim ministrum Djamilu S. Bohuzel , lidi jako Vy a ali (reagoval na vas prispevek) je malo . Jiste , cas ukaze , ale bude pozde. Chudaci nasi potomci.
12. 11. 2008 | 14:03

Míval napsal(a):

Ali - opravdu mne pobavila Vaše zmínka o nejlepším ministru - panu Julínkovi.Když si vezmete řemeslníka, který ale z nějakého důvodu nedokáže své výrobky udat na trhu a ani si na to nedokáže sehnat lidi, pak ten řemeslník prostě v tichosti zkrachuje a nikoho vcelku nebude zajímat, jaký vlastně ten řemeslník byl. Prostě skončí. Politik, který dlouhodobě nedokáže své názory prosadit, je rovněž k ničemu. A vůbec nezáleží na tom, zda ony názory jsou kvalitní či ne. Jednoduše musí přijít schopnější "prodavač" myšlenek.
12. 11. 2008 | 14:05

Silvie napsal(a):

Mně Rath splývá se Sládkem - seklo by mu to mezi nacionalisty, ten jeho plamenný projev a fanatická jiskra v oku... Nevěřila bych mu ani pozdrav. A předpokládám, že Topolánka vytáčí do bezvědomí záměrně, někdy mám s panem premiérem i soucit, taky bych psychicky nevydržela. Jenže já bych přešla rovnou k brachiálnímu násilí.
12. 11. 2008 | 14:12

Silvie napsal(a):

In, já jsem na paní Stehlíkovou ale nezapomněla, jak bych mohla?! Jde o mou favoritku, která si mě od začátku získala "pevností" svých názorů (viz její neustálá dementi)a veselými nápady,jak osvěžit život naší konzervativní společnosti.
12. 11. 2008 | 14:16

třebaKarel napsal(a):

Silvie , jelikož nevěřím že dámu Vašich kvalit baví hra na jednu branku s občasným výletem na vlastní polovinu aby diváci nezívali ,mohu vám nabídnout v případě zájmu několik drobných námitek . Stačí říct .
tK
12. 11. 2008 | 14:20

RUMCAJS napsal(a):

Karle, já nekoukám na televizi, ale do trouby. A tam vidím budoucnost.

A vidím tam jasně moji garáž a na ní je napsáno "Bezruč".
Že by tu moji garáž koupil ?
12. 11. 2008 | 14:21

Lukáš Bušina napsal(a):

neo:
neo napsal(a):
Bušina:

na inflaci se nejvíce podepsala ekologická daň a spotřební daň.

Což z toho co jste napsal dělá nepřesnost, kterou jsem Vám opravil.
12. 11. 2008 | 14:23

třebaKarel napsal(a):

Rumcajsi ,
to může taky znamenat abys dodržoval bezpečnost práce a byl opatrnej na ruce .
tK
12. 11. 2008 | 14:27

ali napsal(a):

Míval - ten názor má i paní Silvie, jestli jste si všiml. Navíc s paní Silvií souhlasím úplně ve všem, včetně brachiálního násilí :o). Ale není to názor pouze nás dvou, pohybuji se ve společnosti, která Julínka uznává a dává za pravdu, že to je nejschopnější ministr. Proto je mu podráženo co nejvíce. Ono to tak ve společnosti totiž funguje. Kdo je schopný, musí pryč. Kdybyste měl všech pět pohromadě, tak na to přijdete sám..myslíte si, že Rath je schopnější prodavač myšlenek? Líbí se mi, jak reagují jiní tady na názory jak mé, tak paní Silvie a hází nás do pytle - nemoha volit, jen proto, že máme totožné názory a jen proto, že jsme ženské..je to k smíchu a možná urážející..ale mě a myslím, že i paní Silvii dokáže urazit jen inteliget, což mnoho z tady blogujících nemá :o)))..ale je to poučné a zábavné, ne?
12. 11. 2008 | 14:28

neo napsal(a):

Bušino,
váš odkaz to ale potvrzuje.

a potvrzuje i to co jsem uvedl výše ohledně vlivů DPH.

co chcete víc?

alkohol a tabák se podílí výrazně.
Ekologická daň tam nebyla zmíněna, ale má taktéž výrazný vliv.

nechci a nebudu slovíčkařit. Dík za ten odkaz... možná konečně lidem dojde, že ceny neurčuje výše DPH nebo politici.
12. 11. 2008 | 14:31

oranžový napsal(a):

Pro MICHAL MACEK :
Myslíte si, že v případě Mudr/lanta / Rátha - se jedná o osobu tzv. TŘÍRUKOU ?
Tedy-jedna ruka
druhá ruka
paruka ?

:-) /snad mimozemšťan ? /
12. 11. 2008 | 14:32

třebaKarel napsal(a):

Ali ,
společnost ve který se pohybujete jako argument - zajímavý .
Moje zkušenost je s Julínkem špatná , schopný člověk bez výsledků ? Čím jen tu schopnost změřit ?
IQ ?
tK
12. 11. 2008 | 14:46

Ivo Peterka napsal(a):

Když je pan Julínek tak schopný a prima, proč se tu snaží zavést řízenou péči, která v USA spotřebovává 15% HDP a zhoršila dostupnost lékařské péče? Nějak mi to nejde dohromady ... .
12. 11. 2008 | 14:52

macek_michal@centrum.cz napsal(a):

oranzovy:

myslite neco jako Muzi v Cernem?
:))at uz je pan Rath emzak nebo Fantomas musim uznat ze jako politik je schopny - nebo lepe receno vytrvaly jako buldog - steka vrci a kdyz se zakousne nepusti.
diky tomu vyhral volby nad panem Bendlem.bejt politik chci ho do sveho tymu.On je neco jako nuklearni raketa - v nespravnych rukou velmi nebezpecny :))
12. 11. 2008 | 14:52

ali napsal(a):

Karel - bez výsledků? Asi žijete jinde a nemáte přehled..ale to nevadí, můžete to dohnat. :o) pokud chcete. Ale asi nemáte zájem, jinak byste takhle nepsal.. a myslíte, že Rath má I.Q.? Asi ano, když je doktorem, ale E.Q. mu nějak chybí. To se ani měřit nemusí :o)))
12. 11. 2008 | 14:58

Ivo Peterka napsal(a):

macek_michal: Pan Rath je vynikající demagog. Umí rozkrýt demagogie druhých ale tu svoji podat tak, aby na ni bylo těžké okamžitě reagovat ... .
12. 11. 2008 | 15:05

Michal Macek napsal(a):

ivo peterka:

jo a prave proto je tak cenny :)
12. 11. 2008 | 15:11

třebaKarel napsal(a):

Ali ,
dohnat přehled ? Jestli budete doučovat Vy tak zájem samozřejmě mám .
tK
12. 11. 2008 | 15:21

neo napsal(a):

třebaKarel:
výsledky reformy zdravotnictví:

22/4/08
Na zdravotnických poplatcích se vybralo 1,032 miliardy korun, pojišťovny díky poplatkové regulaci ušetřily 2,619 miliardy.

Ještě velkolepější jsou přitom odhady, o kolik poklesla poptávka po zdravotnických službách. Na pohotovosti, kde se platí poplatek 90 korun, přišlo proti loňsku v letošním prvním čtvrtletí o 45 procent pacientů méně.
V poplatcích za recept se vybralo nejvíc (456 milionů) a zároveň pojišťovny na lécích nejvíc ušetřily (1,75 miliardy, tedy pětinu čtvrtletních výdajů na léky).
Prezident České lékárnické komory Stanislav Havlíček označil čísla za důkaz, že lékárny na reformě nevydělaly: vybrané poplatky jen snížily ztrátu, kterou způsobil nižší obrat léků placených pojišťovnami a nižší marže u většiny medikamentů.
Druhou největší částku na poplatcích vybrali ambulantní lékaři, celkem 420 milionů korun. Úspora pojišťoven je nižší (144 milionů), protože se šetří jen u ambulantních specialistů.
O mnoho méně než ambulantní lékaři vybrali na poplatcích v nemocnicích (126 milionů), pojišťovnám však ušetřili pětkrát víc (725 milionů).
Podle odhadu ministerstva zdravotnictví se v prvním čtvrtletí na poplatcích vybralo 1,28 miliardy korun. Z toho překvapivě většinu zaplatili dospělí ve věku 18-64 let, celkem 820 milionů. Starší lidé zaplatili 280 milionů, za děti do 18 let se platilo 180 milionů.
Sedm set milionů z rodinných rozpočtů se rozpustilo v poplatcích a doplatcích za léky, v ambulancích se zaplatilo téměř půl miliardy.
Z údajů samotné VZP vyplývá, že počátkem května zaplatilo 200 občanů celkem 1,5 milionu korun nad pětitisícový limit. Z toho čtvrtina jsou Pražáci.
11/9
Češi dali do konce června za regulační poplatky 2,6 miliardy korun
levné léky si lidé kupují za hotové. To uspořilo pojišťovnám 3,4 miliardy korun

http://www.porodnice.cz/ref...

dole najdete tabulku s příklady v jiných státech eu
12. 11. 2008 | 15:29

Ivo Peterka napsal(a):

Neo, ta statistika není úplná. Ne, že by to hrálo rozhodující roli, ale je např. otázka, jak se snížení počtu lidí na pohotovosti odrazilo na počtech zásahů záchranky (buďto někdo podcenil obtíže a na pohotovost nešel - otázka v tomto případě je i jaký byl nárůst výdajů na léčbu, anebo si radši zavolal záchranku, než aby šel na pohotovost ...). To je jen jeden příklad. Ty statistiky se prostě zaměřují jen na tu pozitivní stránku věci.
12. 11. 2008 | 15:37

Zeměžluč napsal(a):

Ale ,ale vono se to hejtmano bojí, že budou čistky nebo že někdo budě šťourat do zašantročování nemocnic.No tak si pěkně hačneme do svýho pršáčka dáme šálu na krk a odjedeme do Prahy. Vyšoupneme Julínka, který neumí vysvětlit lidem(těm blbcům), že cílem reformy nejsou poplatky, ale vytunelování zdravotnictví a zavedení řízené péče. Naučíme doktory říkat s milým úsměvem: "bohužel pane, Vaše pojistka transplantaci umělé kyčle nezahrnuje, boužel.Taky je mi to líto."ˇA šup s ním ven, ať to rozchodí šupák. Pan Bendl to jistě lidem vysvětlí (vykomunikuje) tak, že se na to budou těšit.
12. 11. 2008 | 15:43

ali napsal(a):

třebaKarel..ok, v pět hodin u Orloje :o)))..přehledy a fakta, proč poplatky ano, už byla mnohokrát vyřčena - viz neo. A bizardničení na poli zdravotnictví panem Rathem je nezodpovědné a doplatíme na to všichni..
Statistiky, zaměřující se na pozitivní stránku jsou logická, ale pořád nevidím rathovskou pozitivní statistiku, ať dělám, co dělám.. :o( a v každém případě mě nikdo nepřesvědčil.
12. 11. 2008 | 15:50

třebaKarel napsal(a):

neo ,
samý čísla. To je právě to . S číslama machroval i bolševik , pokaždý mu to taky vyšlo .Kdo kolik vybral ,ušetřil . Nemyslíte že změnu ve zdravotnictví k lepšímu by snad mohli lidi poznat i bez čísel ?
Ale proč teda ty volby dopadly takhle ? Jsou prostě hloupí , co ? A čtou Blesk a Šíp . Máte to s náma holt těžký .
tK
12. 11. 2008 | 15:53

neo napsal(a):

Ivo Peterka:

každá vec má i negativní stránky...

to ovšem nemění nic na faktu, že se výsledky dostavily a pan třebaKarel označil Julínka za osobu bez výsledků.
12. 11. 2008 | 15:54

Jiří TICHÝ napsal(a):

Otevřený dopis panu Bendlovi..
1.Jako volič ODS Vás činím osobně zodpovědným za vše, co Rath a jeho pacholci v kraji napáchají.
2. Vřele doporučuji- profackujte poradce, kteří řídili Vaši rádoby volební kampaň. Hlavně toho, který Vám poradil fotky se slavnými sportovci. Zvlášť, když Tlustý vykecal, kolik milionů to stálo.
12. 11. 2008 | 16:05

vlk napsal(a):

Ratha nejen nemusím, ale přímo nesnáším.A je pro men naprosot nedůvěryhodnou osobou.
ale exhejtman, který napíše něco podobného jako Bendl na tom , ohledně mého kreditu není o nic lépe.
Rozeberu tuhle bendlovinu detailně.
Takže čístky. Prý v porevoluční době nevídané. Exhejtman zřejmě zapomněl na to, že někdo tady hlásil něco po nějakých volbách o Noci dlouhých nožů. kdopak to byl? Nemohu si vzpomenout.. A uskutečnil to? Stav policie a totální čistka na ministerstvech a centrálních úřadech všeho druhu mluví celkem jasně. tak tohle rath asi nepřekoná, byť bud e jistě až odporně usilovný!

nemocnice ,jejich management, vers. Rathova neiformovanost..
No,co kdyby pak ex hejtman odpověděl nějak konkrétně tomu diskutujícímu, který s ejej ptal na divný prodej v nemocnic e Kolín. Tím by mohl začít.
Jiak soudím, že Ratho situaci v jednotlivých nemocnicích a krocích vedení bud e informován, přes členy LOK víc než dobře. NA to se dá vzít jed. Že neřídil nemocnici? Hm. Onbyl jen ministrem zdrvaotnictví šéfem LOKu a ČLK. Věru naprosto nicotná kvalifikace. Nicotná i ve srovnání s tím, že někdo byl na hejtmana kvalifikován jako starosta menšího města...

Spolupráce s komunisty!
Tak tohle je úplně největší nářez. soc den vyhrála volby. Nejsem si zcela jist, zda si toho pan exhejtman vůbe c všimnul. Většinu, kterou potřebuje pro instalaci své vlády / a je jedno jestli menšinové nebo koaliční/, může získat jen ve spojení s ODS nebo komunisty. žádná jiná cesta není. Media informovala o tom, že pan exhejtman při prvním jednání se s oc dem o vzájemné koexistenci konstatoval, že to možné je, dokonc e i ve formě koalice. Že bud e tak velkorysý, že socani budou moci mít v rad ě většinu, ale hejtmanem zůstane on.! Skutečně s e ptám, zda vůbec ví, jak volby dopadly... Protože představa , že špičkový politik nevětší vládní strany si po debaklu a jasné prohře může se nárokovat post hejtmana by znamenala, že není zcela při smyslech a měl by s e léčit. A pan ex hejtman mi v bedně ve svých vystoupeních přijd e docela příčetný. Takže prosím - informujte jej někdo, jak to vlastně dopadlo.
Ale a´t tak nebo tak- podobné požadavky ODS samozřejmě nikdo soudný akceptovat nemohl. Na rozdíl od jiných krajů, kd e se socani s modrými celkem bez problémů domluvili.A komunisty nepotřebovali. To zd eneylo možné. takže socanům nezylo nic jiného,než se dohodnout s post bolševikem....
Dost by mne zajímalo, co si exhejtman představuje jako správné řešení bez vynechání bolševiků. Tipnu si - menšinovou vládu ODS, on jako hejtman, kterou bude soc dem smět, za velmi přísných podmínek, ohrožující její existenci, podporovat..Měla by s i tak velkorysé nabídky víc e vážit, že?

A pěkná je i zmínka o 4 milionovách kaucích zastupitelů za oranžové.

No já s e tomu, zas až tak moc nedivím. Jména Melčák, Pohanka, Wolf, Snítilý, Teplák a rozsudek ve soru Kořistka jsou snad dostatečně známé.
A rudooranžová zář vás děsí?
Že neděsial po volbách 2006 Klause modro oranžová zář na d rpeublikou,když dával dohromady velkou koalu?
Že oranžovo modrá teĎ neděsí vaše modruhy v Brně , Olomouci, Ostravě?
Jen vy anikdo jiný jí mohl zabránit. A možná ještě může.
12. 11. 2008 | 16:08

neo napsal(a):

třebakarel:

to nikdo netvrdí, lidi jsou totiž na kapsu citliví jen když vidí, že to musí vytáhnout přímo.

Až začne kraj hradit poplatky v krajských nemocnicích, budou blahem bez sebe...30kč neuvidí mizet z peněženky, ačkoli zmizí defakto úplně stejně.. kraj bere peníze asi od koho, že?

Navíc lidé nevolili do krajů, ale volili jako do sněmovny:) Když se dobře podíváte na body v kampani ČSSD, 90% z nich nejsou realizovatelné na krajské úrovni.
12. 11. 2008 | 16:09

Míval napsal(a):

Ali - věřte mi, že pohlaví je mi v případě diskutérů zcela lhostejné. O Rathovi jsem nemluvil ani náhodou. Ne, že by nebyl průraznější, než Váš oblíbenec, ale jako záruku kvality ho nevnímám.
A k Vašemu povzdechu nad podrážením těch nejschopnějších lze pouze dodat, že se tak bezesporu děje (a nejen u nás). Nicméně, v případě pana Julínka by ti podrážející museli být nesmírně mrštní a rychlí, aby na ně vůbec zbyl čas k akci. Protože kdykoliv se pan Julínek objevil na veřejnosti, tak svým nespoutatelným šarmem, výmluvností a citem pro atmosféru okamžiku podrážel nekompromisně sám sebe. Myslím, že Julínkovým největším škůdcem byl a je Julínek.
12. 11. 2008 | 16:18

ali napsal(a):

Míval - díky za vysvětlení, zase jsem moudřejší. A pakže ráno moudřejší večera :o). Nicméně neříkám, že pan Bendl je můj oblíbenec. To může být pouze můj manžel. Jen politicky jsem pravičák, čímž je mi politika ODS nejbližší. Každý politik napáchá chyby, které mají nedozírné následky. Možná, že Julínkovým škůdcem je Julínek sám, ale myslíte si, že Rath, Paroubek, Sobotka a pod jsou neodolatelní a úžasní? Navíc jejich argumenty jsou škodlivé a zhoubné..tak jest a tak to vidím já a nejen já :o)
12. 11. 2008 | 16:37

Admirál napsal(a):

neo - výsledky se dostavily? Výsledky se poměřují cíli.

Co bylo cílem? Pokud to bylo omezení přístupu slabších sociálních skupin k lékařské péči a zdražení péčče pro občany, tak se jsou dosavadní výsledky Julínkovy refomy impozantní.

Pokud je deklarovaný cíl zkvalitněnní a zpřístupnění zdravotní péče, tak výsedek nevidím. Miliardy přebytku na účtech ZP hovoří o něčem jiném. Zdravotní péče se ořezává, ruší se pohotovosti, atd. atd.

Bendlova privatizace nemocnic ve Středočeském kraji byla jen překolem privatizace zdravotních pojišťoven, které chystá Julínek.

Děkuji nechci.
12. 11. 2008 | 16:57

Míval napsal(a):

ali - a je důležitější, že to tak vidíte Vy, nebo to, že to tak vidíte nejen Vy?
Jestli jste pravičák, pak je ODS asi dobrá volba, stejně jako pro levičáka ČSSD nebo KSČM. Ale pro pravicově či levicově smýšlející OBČANY zatím u nás, domnívám se, odpovídající strany nejsou. Těm pak nezbyde, než volit to, co je děsí méně. V současnosti se zdá, že obyvatele naší krásné země děsí méně lidi kolem Paroubka a Filipa, než vládní sestava. Měl-li bych na závěr zplodit bonmot, pak bych řekl, že ODS prohrála navzdory ČSSD.
Hezký podvečer.
12. 11. 2008 | 17:01

ali napsal(a):

Já vím, moc se Vám omlouvám, ale jsem zaslepena primitivním vztekem, ne proto, že ODS nevyhrála, což se dalo očekávat, ale proto, že jsem doufala v lepší myšlení lidí s tím, že se dostanou do popředí strany méně známé, tváře méně ošoupané, lidi také dobrých kvalit. A ne, že socdem+bolševici budou hrdě hlásat nechutnosti a stupidnosti pravicových voličů, že si vítězství nebudou nechutně vychutnávat a že čssd nepůjde do koalice s bolševikem..to je ten zaslepený vztek, který asi nedokáže a ani nemůže být zastaven a potlačen. Nevím, kolik Vám je, ale věřte, že už nějaký ten pátek pamatuji, pamatuji, co dělali, jak ubližovali nejen mně, ale všem, jak byli na výši vůči ostatním..to se prostě nedá zapomenout. A když vidím, jak se dostávají zase k moci s hnusnou samolibostí, jak zase rozpřahujou pařáty, je mi do pláče..proto nechápu lidi, kteří je volili..ještě jednou se Vám omlouvám a uznávám, že něco pravdy máte..ale jen ždibíček :o))
12. 11. 2008 | 17:11

Jan napsal(a):

Jestli někdo pomohl komunistům k moci, tak je to hlavně ODS a její pojetí reforem ve stylu "my reformujeme, ale plaťte to vy - my si přitom dokážem ještě nahrabat". Kormidelníci z ODS prostě otočili kormidlo vpravo moc prudce bez ohledu na to, jestli je loď vyvážená - a zcela logicky tak vychýlili těžiště na druhou stranu.
12. 11. 2008 | 17:24

třebaKarel napsal(a):

Ali ,
při pozorném čtení vašich řádků jsem zjistil že jsme měli v pět první lekci u orloje . Opravdu je mi to líto , nevšiml jsem si toho a stejně bych to asi nestihl . Příště se už ale určitě dostavím , slibuji .
A ještě bych Vás rád ujistil , že nechci být Váš nepřítel , za to opravdu Julínek nestojí .
hezký večer , Tk
12. 11. 2008 | 18:20

Kritik napsal(a):

Je zajímavé sledovat tento match, tedy pouze pro toho, kdo se chce zdokonalit v podpásovkách.

Nicméně - je zapotřebí hledat příčinu podrazů a ten nejlepší způsob, jak ji najít, je začít s hledáním u sebe.
12. 11. 2008 | 18:23

todi napsal(a):

Pan Bendl svou porážku dosud nerozchodil a tak se jen předjímáním budoucích hrůz nové krajské vlády zbavuje vnitřního přetlaku. Žádná fakta, žádné analýzy, žádná čísla. Prostě jen žluč a strašení. Ani stopy po noblese čestně poraženého, jen štěkot ratlíka, kterému vzali špekáček. S Vámi pane Bendle ODS daleko nedojde.
12. 11. 2008 | 18:27

zdesta napsal(a):

P.Bendl: Pokud si pletete ideologii a program nacistů s programem soc. demokratů ('Německo) pak nemáte v politice co pohledávat.Pokud nabízíte vítězům voleb, že jim budete dělat hejtmana a oni vám křoví,tak tím tuplem.Politik který nectí fakta a realitu, je ve veřejných funkcích balastem.Jestliže se bude ODS opírat o politiky vašich kvalit, pak se bude v závěrečném účtování divit.
12. 11. 2008 | 18:29

ali napsal(a):

třebaKarel - děkuji, :o) ani já nestojím o nepřátelství, krom bolševika, sorry..na to jsem už dost velká holka, co už ledacos pamatuje :o)))))))))
12. 11. 2008 | 18:33

MA-FU napsal(a):

Pro Karl von Bahnhof-8:34:12 dnes

Úplně přesně jste to napsal,
vnímám to také tak ,volila jsem pro kraj a přesvědčovala i své známé a rodinu
12. 11. 2008 | 18:38

tony napsal(a):

Omlouvám se, že nectím téma, ale kdy už si špičky ODS uvědomí, že výsledek voleb je prohra, ze které by minimálně horní tři úrovně vedení měly vyvodit osobní odpovědnost a zmizet v propadlišti dějin? Samozřejmě, po shlédnutí mnoha vystoupení pánů Paroubka, Ratha, Sobotky, Urbana a Škromacha volím ODS jako menší zlo, ale se zřejmou nechutí a snažíc se nemyslet na pány Topolánka, Langera, Béma a Tlustého, kteří ve slušném, konzervativním člověku vyvolávají též velmi nepěkné pocity od žaludku. Děkujeme, nashledanou a dejte šanci někomu lepšímu a slušnějšímu.
12. 11. 2008 | 21:59

dříve ruda napsal(a):

Taky si tam nevidím, zkusil jsem to.
12. 11. 2008 | 22:45

Lena napsal(a):

On možná pan Rath tu infekci "všechno vím a všechno znám" chytil od čestného předsedy ODS.

Pokud vyhodí nějaké úředníky, bude to z mého pohledu nejspíš škoda, neb z mých zkušeností plyne, že úředníci jako celek jsou daleko fundovanější a zákonů znalejší než volení zástupci lidu. A tudíž schopni poradit a taky lépe pracovat. Také nejspíše lépe pracují i proto, že nad sebou mají šéfa, který vyžaduje práci a ne neustálé hašteření - jaké je snad převažující náplní práce politiků jakékoliv barvy. Je to jak u nás doma. Já, samozvolený zástupce naší rodiny, se můžu hádat, jak chci, poněvadž na mě jsou jen omezené páky, zatímco moji pejsci, jak se začnou hašteřit, dostanou přes hubu a je klid.

Mě osobně celkem mrzí, že ODS volby prohrála. Ovšem, přiznejme si narovinu, koledovala si o to ze všech sil. Možná příště bude lépe vyzkoušet míň arogance, víc vstřícnosti k obyčejným lidem a docela normální slušnost, ne? Zatím dopadla, jak ti mí psi - dostala přes hubu a byla odehnána od korýtka.
12. 11. 2008 | 23:41

kočka šklíba napsal(a):

Leno Váš příspěvek se mně moc líbí a myslím, že máte pravdu, stejně tak jako Topolánek sliboval "Noc...." a také na mnoha úřadech byla"uskutečněna",a bylo to špatně, stejně tak by Rath udělal hodně špatně, kdyby totéž provedl jako hejtman ve Středočeském kraji. Ale zatím se to nestalo a vyčkejme. Pokud bude vyhazovat lidi jen kvůli propojení s ODS je to špatné, pokud na základě zdokumentovaných nedostatků, je to dobře. Bendl ale ve svém blogu zatím dost věští.

A chtěla bych jenom upozornit, proč se tady někteří navážíte, a dala bych za příklad ali: "jsem doufala v lepší myšlení lidí s tím, že se dostanou do popředí strany méně známé", do svobodného rozhodnutí voličů? Proč lepšího? Kdo je ten , kdo rozhodne, co je lepší volba, Vy ali? A proč zrovna Vy? Stejně tak bych já mohla napsat, že voliči ODS volili hrozně, ale proč? Volili podle svých preferencí a je to každého právo, každý volí toho, kdo mu vyhovuje, Vám ali ODS nebo pravicová strana, někomu ČSSD nebo levicová strana. ?ůže nás to nevzájem udivovat, ale neměli bychom to hodnit slovy lepší a horší, blbé, primitivní a podobně.
12. 11. 2008 | 23:55

Hadimrška napsal(a):

Je ostuda,že se do vysoké politiky dostal zcela zjevně nemocný muž,který buď geneticky nebo výchovou je neuvěřitelně hulvátský,arogantní,prolhaný a mstivý.Proto nechápu jeho obdivovatele,že jim nevadí kariérismus od členství hlavní strany ODS,přes další strany až po vládnoucí Č SSD.Nevadí,že farmaceutické firmy nabízely milionové dotace za setkání s ním,když byl ministr a rozhodoval,které léky byly hrazeny pojišťovnami.Nevadí jim,když bude mít zaměstnání hejtmana,poslance,vyučovat na fakultě a vlastnit soukromou polikliniku a soukromou ordinaci
13. 11. 2008 | 00:15

zdravotník napsal(a):

Proč se bývalý vedoucí referátu odělení obrany (tedy dost dobře prověřený) diví, že už ho lidi nechtějí, když si dovolil prodávat majetek, který si nastřádali, veřejný majetek veřejných nemocnic? Těch pár vděčných vlastníků-privatizátorů mu hlasy nepřineslo - no, riziko podnikatelského plánu ve veřejné službě.
Doporučení: učit se, učit se, učit se.
13. 11. 2008 | 01:19

jarpor napsal(a):

Pane Bendle,

Vaše porážka křupanským panem Rathem není jeho vítězství, nýbrž Vaše prohra.

Z toho je potřeba vyjít a Vy sám si musíte uvědomit, "kde soudruzi z NDR udělali chybu" - samozřejmě parafrázuji.

A tu jste udělal. Je-li to netransparentními prodeji, nevím, nežiji ve Vašem kraji, ale tvrdíte-li že ne, pak jste zanedbal to, aby okolí tyto prodeje nemělo čím napadnout.

A tak lze traktátem ve stylu Vlka pokračovat bod po bodu, tu více či méně "ideologicky", ale já v jeho šlépějích nepůjdu.

Nezbývá než práce. Drobná, každodenní, jasná, přehledná, teď bez světel lapm a bez koryt.

Nemůžou-li koně vytáhnout vůz do kopce, je třeba přepřáhnout. Myslete na to. Nikdo nemáte židli k prdeli přišitou nafurt.

Hezký den.

P.S.
A jestliže s tím údajně Vaším návrhem, že byste byl dál hejtman, jak presentoval pan Rath, to bylo jinak, pak s podobnými individui nejednejte v šedi místností a v přítomnosti jen politických reprezentací. Pak dopadnete tak, jak jste dopadl. Tisíckrát můžete rozporovat slovy, že to tak nebylo. Dokažte To. A pokud to nejste schopen dokázat, pokračujete ve Vašich chybách hezky dál ... a tím více platí : přepřáhnout.
13. 11. 2008 | 07:59

tata napsal(a):

pane standa T

AČ nazorově každý jinde dost často musím souhlasit,vaše hodnocení mi připadalo nejlepší,a pan jarpor určitě v zavěsu už rači jen čtu.
13. 11. 2008 | 08:51

Nuba napsal(a):

Jarpor

Ten televizní šot jsem viděla - nejsem schopna citovat přesně slova. Ale slova nejsou vždy všechno, jak známo. Pan Bendl řekl, že jsou ochotni jednat se soc. dem. o koalici, ale mají požadavek na post hejtmana. A při tom cudně sklopil oči. Asi si dělám iluze, ale snad se za to i zastyděl. Neřekl své jméno, ale za těmi sklopenými víčky to zařvalo.

Hezký u nás nostalgický den
13. 11. 2008 | 09:21

Karel napsal(a):

Pane Bendl, proč naříkáte? Pan Rath je pouze Vaším žákem a někdy se stane, že žák předstihne učitele.
Hlady jistě nezemřete, manželka Vás jistě uživí a nevím co Vám doma říká na to strašení komunisty, když sama je neteří Hrdiny Sovětského Svazu kpt. Nálepky.
Na předvolebním shromáždění jsem slyšel jak docela hezky zpíváte a hrajete na kytaru, u toho do budoucna zůstaňte a bude Vám líp a nám také.
13. 11. 2008 | 09:34

Tomáš Fuk napsal(a):

Věřím, že pan Bendl i všichni diskutující jsou demokraté. A obyvatelé Středočeského kraje, kteří znaji pana Bendla a jeho působení coby hejtmana nejlépe, ve volbách demokraticky rozhodli. Jestli rozhodli správně ukáže čas. Pokud ne, mohou své rozhodnutí korigovatza 4 roky. Všechna ostatní slova jsou zbytečná. V tom je ten půvab demokracie. Totéž platí o strašení komunisty, kteří na rozdíl od těch,kteří tu vládli v pravicových vládách, své přesvědčení neskrývají.
13. 11. 2008 | 09:51

Nuba napsal(a):

Kočko šklíbo

Naprosto s Vámi souhlasím. Je to pořád ještě pozůstatek dob minulých, kdy se v nás zakořenila, aniž to snad tušíme, názorová předpojatost. Dříve vyjádřená heslem - kdo nejde s námi, jde proti nám.

Stále přemýšlím, jak je možné, že i lidé evidentně vzdělaní posuzují odlišné názory tak zkratkovitým způsobem. Není pouze ČR, případně další země s neblahou totalitní zkušeností. Je přece svět a nechce se mi věřit, že to mnozí nevidí a nedokážou vůbec připustit. Země je kulatá jako slunce, a to že byl někde vidět pouze srpek, bylo způsobeno dočasným zastíněním.

Omlouvám se za své pošetilé literární ambice. Již opravdu nevím jak vyjádřit, že pro mě ten, kdo nemá shodný či alespoň podobný názor rozhodně není nic z těch výrazů, které bych jen tak lehce a od boku mohla použít v následující závorce (…….)

Resumé zbytečně dlouhé úvahy - "zdravé jádro národa" - je termín omylem vytažený z otrokářské společnosti tudíž nelidský.
13. 11. 2008 | 09:57

Jukl napsal(a):

Pane Bendl, po přečtení Vašeho spisku jsem nabyl pouze jednoho dojmu. Dodatečně jste si uvědomil všechny Vaše lumpárny a podvody a teď nemůžete vůbec spát, že se na to přijde.

To jak jste stále vystupoval, co jste prováděl za (nebojím se napsat) zločiny, za to by jste již nyní měl být ve vyšetřovací vazbě. Měl by jste si také uvědomit, že toto následně postihne celou Vaši stranu, stranu zla a nepravostí.
13. 11. 2008 | 10:56

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý příspěvek ("modrá prdel" atd.), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. umožňovat slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco, správce blogů a diskusí
13. 11. 2008 | 11:10

jaryn napsal(a):

Dr.Rath? Jeden z nejodpornějších a nejslizčích politiků současnosti.
A možná úplně nejvíc.
13. 11. 2008 | 11:24

Cestovatel napsal(a):

Vážený pane P.Bendle,

je pan Klaus skutečně absolutně neschopný empatie, jak tvrdí pan Rath na svém blogu? Myslíte si, že pan Rath není psychopat? Jak to vidíte Vy, jenž jej zná dobře?
Děkuji.
13. 11. 2008 | 18:32

andy napsal(a):

Pane naštěstí bývalý hejtmane Bendle, nechápu váš údiv nad prohrou ods a váš nářek nad tím, že se dostávají komunisté k moci.Situace v nemocnicích kraje je zoufalá - osobní zkušenost v rodině a mých několika známých, silnice v prachmizerném stavu... Snad jste si nemyslel, že když budete, na bilbordech s nějakými rádoby celebritami,tak lidi zapomenou na různé všivárny, které ods s koaličními partnery provádí a na dalších několik let si vás zvolí. A to strašení komunisty - přece prezident Klau si poprvé připil na balkonu v Lánech ještě s Grebeníčkem a díky komunistům byl zvolen v minulém období a k současnému zvolení svou měrou taky přispěli, nedělejte z lidí blbce , prosím
13. 11. 2008 | 18:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý komentář "do tak velké populisticky prolhané dršky si vidět musí, "Goebbels"), který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 11. 2008 | 19:38

jakub napsal(a):

Dobrý den. Pane Stejskal.
Vím, že jsem to označení asi "přepísknul".
To ostatní bylo ale věcné a pravda.
Je škoda, že jste nevymazal jen to nelichotivé označení.
Příště si dám větší pozor, aby pro hanlivé označení nebyl vymazán celý příspěvek, který byl jinak pravdivý.
Omlouvám se za přidělání Vaší práce.
Když ale člověk někdy vidí ten populismus, tak si musí prostě ulevit. Nikdo není dokonalý.
Přeji hezký večer.
13. 11. 2008 | 20:41

dříve ruda napsal(a):

Pane Bendle,

Rath se už předvedl dost zřetelně a zaslouženě se netěší zrovna velké oblibě. Defacto spoustu lidí -jak to napsat, abych nebyl vymoderován- prostě se netěší velké oblibě. I tento smutný zjev naší politické scény vám nakopal -vás porazil. Chápete, co chci napsat? I Rath vás porazil!
Jste schopen nějaké sebereflexe? Pitomá otázka, vím. Ale vezměte to z druhé strany. Zajistil jste se dostatečně a pravděpodobnost, že vám začne někdo šlapat na přezky velikou nevidím. Zabalte to.
V ODS má budoucnost nová garnitura s neprofláknutými ksichty. Vaše doba je pryč. A Bémova rovněž. Tedy, pokud chcete v parlamentních volbách dopadnout líp. Blbý, já vím. A těžké rozhodování. Tak jako tak z toho moc nekouká. A moc už vůbec ne.
Postoj vás obou k Topolánkovi se mi zdá -jak ho nemusím -jako dost veliká sviňárna. Podepsáni jste pod minulou etapou dějin ODS svorně vedle sebe. Takže -ač bych tomu nevěřil, budu mu teď fandit. Jen jeden člověk se dovedl zachovat jako ještě větší .....
Moc nerozumím tomu, proč za něho Topolánek tak bojoval.
13. 11. 2008 | 21:08

jakub napsal(a):

dříve ruda
Máte pravdu, že Rath porazil Bendla.
Není to ale jeho prací ani tím, že by byl lepším člověkem.
Porazil ho, protože nasliboval víc nesplnitelných věcí a nabídl větší "Ráj" na Zemi.
Umí lépe zmanipulovat lidi, a ač sám ví, že nemůže splnit ani 30% svých slibů, tak se to nestydí říkat nahlas.
Nyní se již vyvaruji své minulé chyby za kterou jsem byl vymazán a nebudu proto jmenovat, kdo v minulosti dokázal také takto zfanatizovat davy.
13. 11. 2008 | 21:39

Jos napsal(a):

Pane Bendle, nestačím zírat, jak nám tady bývalý karierní svazák, vysoký profesionální funkcionář SSM blábolí o rudém nebezpečí. Já jsem rád, že jdete od válu. Řekl bych to asi takto: Středočeský kraj se konečně bolševika zbaví! I když jste si nasadil modré mimikry. A ještě k vaší reakci. Já už se o vaši "privatizaci" nemocnic zajímal. Závěr mám jediný. Vy jste, jako správný bolševik, vyvlastnil a ukradl regionální majetek za více než miliardu. A pak jste ho za babku střelil svým kumpánům. Bendle, vy nepatříte na blog. Vaše pravé místo je ve vyšetřovací vazbě. A doufám, že se vám správného zacházení dostane.
13. 11. 2008 | 22:51

stejskal napsal(a):

Díky, pane Jakube,

snažíme se, aby tento prostor zůstal otevřený věcné výměně názorů, ať jsou jakékoliv. Některé výrazové protředky ale dokáží jakoukoliv debatu rychle a spolehlivě zahubit.

Jsem velmi rád, že jsme si to vyjasnili. Díky za to.

Přeji Vám zajímavou diskusi.

Libor Stejskal
14. 11. 2008 | 14:01

Pepa Řepa napsal(a):

Rath si nevidí do úst.
Já taky ne. A to se snažím jak můžu. Bez zrcadla mně to nějak nejde.Vám jko?

Co se kouknout nejdřív do zrcadla?
18. 11. 2008 | 12:20

ali napsal(a):

kočka šklíba
neříkám přeci, že jsem ten, kdo rozhodne, co je lepší. To jste mě špatně pochopila. Tím, že by se dostalo do popředí víc stran, které nejsou známé, by možná, opakuji možná bylo lepší. Konkurence je zdravá, ne? A navíc rozebírám své myšlenky a nevnucuji názor druhým. Tím, že nechápu, že někdo může volit socany a bolševiky, je moje vlastní rozhodnutí a mám k tomu i důvody. Netřeba je rozebírat, ty už rozebrány byly, jsou a budou zas a zas. Hodnotit tady, nežli slovy, jinak nelze a pro mě je jakýkoliv druh komunismu ne horší, ale nejhorší, hlavně ten s lidskou tváří. Udivuji se jen tím, že prostě to tak je a lidé si nedají, navzdory zkušenostem s vládou komunistů prostě pomoci. To je to, co je mi líto a co prostě nechápu a je to můj názor. Ano, voliči mají svobodné rozhodnutí, co si zvolit, to je demokracie a to je to krásné, to je to, co dřív nebývalo, to je to, co chceme. Tak kde je problém, když zase dáváme šanci těm samým zločincům, kteří v klidu obhajují zločiny a překrucují pravdivou minulost? Upozorňuji, že je to můj názor, ať si kdo chce co chce říká, ať si mamka i třeba slzy utírá :o), milá kočko šklíbo..stačí?
18. 11. 2008 | 13:55

mojmír napsal(a):

Rozplakal bych se nad článkem dojetím,nevidět ty předvolební bilboardy a reklamy ODS:-)uaaaa a asi i ostatní voliči:-)
18. 11. 2008 | 21:23

kočka šklíba napsal(a):

Ali, ale ano, Vy jste to již řekla svým vyjádřením a znovu Vám to zkopíruji: "Já vím, moc se Vám omlouvám, ale jsem zaslepena primitivním vztekem, ne proto, že ODS nevyhrála, což se dalo očekávat, ale proto, že jsem doufala v lepší myšlení lidí s tím, že se dostanou do popředí strany méně známé,..". Vy zde nehodnotíte strany ale lidi a jejich myšlení, protože kdyby podle Vás "lépe" mysleli atd.., ale Vy snad jste arbitr, který rozhodne, kdo lépe myslí? Třeba si někdo myslí, že právě volbou ČSSD udělal dobře, ale Vaše myšlení, která jste ČSSD viditelně nevolila, nepovažuje za "horší" na rozdíl od Vás. A to je právě ta demokracie. Uznat, že každý má právo na svoji volbu, názor atd.

Ale abych Vám zdokladovala, že to nebylo Vaše ojedinělé vyjádření k názorům jiných lidí, tak jste také napsala:
...Ale je známo,že voliči socdem+bolševiků jsou převážně čtenáři Blesků a Šípů, Chvilek pro tebe a různých blábolů a bohužel, jsou tyto časopisy jako první pryč, takže si ucelíte obraz našich spoluobčanů....

"....pouze socdemáků+bolševiků házející špínu na kohokoliv a tím si koupili své laciné čtenáře(Češi jsou národem krvavých příšerek)."

A dále Vaše vyjadřování k spoludiskutujícím jiných názorů svědčí o tom, že jste zřejmě přesvědčena o své neomylnosti, nejspíš i vysoké inteligenci, velkém pracovním nasazení a kvalitním vzdělání, což jak už dávno všichni víme, je jistě pravda ;). Jenom Vaše vyjadřování o tom zase až tak moc nesvědčí ;).
Takže například tyto Vaše výroky máte zde:
"....Vaše argumenty jsou vskutku chabé a svědčí to pouze o tom, že závidíte, jste neschopen a líný podnikat a rád čtete Blesky a podobné bludy..takže klídek.."

"..Kdybyste měl všech pět pohromadě, tak na to přijdete sám"

A to už vůbec nemluvím o tom, jak jste zde pozvedla vlajku feminismu a napadal vybranými úvahami zdejší diskutující mužského pohlaví. Čtu a píši sem již nějakou dobu a nikdy, opravdu nikdy se mě nestalo, že by někdo z pánů mě napadl(slovně samozřejmě) jen proto, že jsem žena, kromě zdejších šašků typu Blue Jay, ale ten se nepočítá. Naopak, sice ne všichni, ale většina se podle mého ke zdejším diskutérkám chová spíše tolerantněji než k sobě navzájem.
18. 11. 2008 | 23:42

Boot UGG napsal(a):

20. 11. 2008 | 12:54

Nike shoes napsal(a):

sdg
20. 11. 2008 | 12:55

george napsal(a):

To jste pane exhejtmane zjistil všechno na Vašich nutných drahých služebních zahraničních cestách? Byly to vyhozené peníze¨.
24. 11. 2008 | 11:53

Vidím svoje napsal(a):

Co je na tom zrovna Vám tak divného, pamatuji si že vítězná strana vždy osadila většinu postů svými lidmi. Jednou ČSSD podruhé ODS a zas dokola... Proč v tom hledat něco dalšího?? Je to k smíchu a Vás konkrétně si nevážím od té doby co jste nechal nasadit úředníkům do PC monitorovací štěnice. Čistky děláte i vy pomocí auditorských firem, které pak navrhnou provádět činnosti externím firmám, aneb jak se nasáčkovat do statních firem!!!
25. 11. 2008 | 21:18

Honza napsal(a):

Pane Bendle, myslím, že už jste si nahrabal v politice dost. Z peněz radnice jste si platil své věci/ on to okres unese/, jen si sáhněte do svědomí, určitě si vzpomenete, a teď ze sebe děláte svatého.Co jste udělal pro Kladno?? no nic moc, hlavně pro sebe.
30. 11. 2008 | 17:43

Kolemjdoucí napsal(a):

To už tady bylo... Kudy chodil, tudy krad, jmenuje se David Rath.
15. 12. 2008 | 21:09

čarodějka tajemná napsal(a):

bééé přišel jsem o koryto ,musím je dát komunistům béééé které zvolili lidé voliči béééé avěřte mi nedělám to rááááád bééééééé:-)
http://milispoluobcane.jex....
24. 12. 2008 | 23:56

demokratka- napsal(a):

Do úst si bohužel nevidíte Vy:-((
03. 02. 2009 | 21:28

Pavel Prucha napsal(a):

Pane spravce blogu,jeden dotaz: jak to ze vy muzete psat modra prdel a my ne?
10. 02. 2009 | 05:54

Bisnis Online napsal(a):

That is that you sir Stejskal, so it will be good.
12. 06. 2009 | 14:18

ali napsal(a):

šklíbo, sice čtu příspěvek s notným zpožděním, ovšem nepochopila jsem, co jste, jakožto autorka chtěla říct...ale to je fuk...a feministka rozhodně nejsem. Na to vemte jed.. :o))))). Jinak osobně jsem četla na Vás pár záporných, neřknuli ošklivých příspěvků, tak nedělejte, že jste svatá. Pár chlapů už Vás taky poslalo do někam...ale to asi nečtete, či zapomínáte? Čest práci, soudružko
15. 06. 2009 | 12:31

dominik napsal(a):

pane Rathe dávejtre si pozor na pusu, děláte ostudu čechům jak doma tak v zahraničí a stydím se za vás
20. 12. 2009 | 12:54

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 08:49

lien tom napsal(a):

<a href=http://ehandbagsale.com/>Gucci Handbags Outlet</a>,<a href=http://supplyglassess.com/>cheap oakley sunglasses</a>,<a href=http://saleadidas.com/>sale adidas originals</a>,<a href=http://bestclothes-sale.com/>sale a&f clothes</a>
03. 06. 2011 | 11:03

tory burch outlet napsal(a):

So fun article is! ... Nice writing, thanks for sharing your post with me
20. 07. 2011 | 08:43

Polo Outlet Online napsal(a):

Your sense between the lines all have influenced me. Reading your article, I feel that it gives me too much shock. Very good very impressive article.
23. 04. 2012 | 10:40

Polo Ralph Lauren Outlet Online napsal(a):

When I saw your article the first time this morning. I know that is what I need. The information you offer in this article has helped me tremendously.
24. 04. 2012 | 05:38

Polo Outlet Online napsal(a):

A chance to see your article , Thanks for your sharing!Beauty of language, the subject is novel, the center is bright, it is rare articles.I bookmarked your site!
02. 05. 2012 | 10:12

coach outlet store online napsal(a):

A good work, write very seriously, let people are feeling, I hope you continue to work hard, hope to meet you again next time of work!
03. 05. 2012 | 09:00

generic cialis napsal(a):

water, and a clear uniform mixture results. http://orderonlineviagra.org order viagra without prescription vent evaporation of the camphor. Hydrargyrum Ammoniatum is decomposed by, http://cialis-generic-online.net buy generic cialis and nitrohydrochloric acids. These chemicals, patibility when using bromide salts. <a href=http://orderonlineviagra.org#7,18794E+66>recreational viagra</a>, precipitate, but as we practically never see, Fluidextracta. Most fluid extracts being made, <a href=http://cialis-generic-online.net#3,11355E+15>generic cialis online</a>, ganate, becoming oxidized to oxalic acid and, vaginal canal and to prevent the formation of, <a href="http://orderonlineviagra.org#65763">viagra</a>, late, a soft mass or liquid is formed. chemical combination takes place between the two,, <a href="http://cialis-generic-online.net#84201">buy cialis 10mg</a>, Potassii et Sodii Tartras. Rochelle Salt.,
23. 01. 2013 | 23:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy