Platit za nemocnice sto procent dluhu je nesmysl

28. 01. 2010 | 17:30
Přečteno 7314 krát
Socialisté a komunisté ve středočeském krajském zastupitelstvu rozvrátili rozumný způsob splácení dluhů krajských nemocnic. Ty dosud splácely 15 procent z půjček na vlastní rozvoj, které jim mimochodem vytvářejí docela slušné příjmy, zatímco 85 procent splácel kraj. Úvaha pro zavedení takového modelu byla kdysi logická. Pokud je vedení nemocnice nuceno uvažovat o tom, jak získá prostředky na splátku své části dluhu, bude s půjčenými penězi rozumně nakládat – a tím pádem bude rozumně nakládat i s větší částí půjčky, kterou bance splácí kraj.

Mimochodem právě tento přístup je důvodem, proč se podobně rozdělují třeba evropské dotace. V Bruselu dobře vědí, že nejsou schopni uhlídat úplně všechno, proto financují obvykle právě 85 procent a spoléhají na to, že alespoň kvůli 15 procentům domácího spolufinancování se budou zdejší úřady a instituce o správné nakládání s penězi starat lépe, než kdyby z Bruselu přišlo všechno. Nejspíš i oni znají naše přísloví „Z cizího krev neteče...“

Ve středních Čechách ale kraj nově převezme všechny závazky nemocnic. Jinými slovy, Rathem dosazený management už nebude ničím nucen k odpovědnému chování, k jakému byli vedeni manažeři za doby mého působení ve funkci hejtmana. A pokud by se nakonec uskutečnil plán na zřízení neziskové nemocnice, může velmi brzy nastat situace, že kraj platí sto procent dluhů nemocnic, na které nemá sebemenší vliv!

Hejtman to samozřejmě musel doprovodit nějakým – pro jeho věrné – srozumitelným vysvětlením, tak zase sáhnul k výhružkám trestním oznámením, jako vždy, když nemá argumenty. Tvrdí, že v nemocnicích byly zatajené dluhy a banka byla při sjednávání úvěrů podvedena. Realita je samozřejmě jiná – Komerční banka měla k dispozici všechna čísla z účetnictví, její lidé v nemocnicích strávili spoustu času a banka se k poskytnutí úvěru rozhodla po zralé úvaze, čímž mimo jiné potvrdila tehdejší schopnost nemocnic oněch 15 procent splácet. Jestli splácení po více než roce Rathova šafářování nejsou schopny, není třeba nic dodávat.

A na závěr krátce z trochu jiného soudku – hejtman dostal už 22. října 2009 dopis od svého přítele, ministra vnitra Peciny, že kraj proplácením regulačních poplatků za občany porušuje zákon. Jenže je druhá polovina ledna a kraj neudělal nic, aby tento stav změnil – což mě ovšem nepřekvapuje. Překvapuje mě, že nekoná ministr. Ale vlastně ani to už mě nepřekvapuje...


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr Havelka napsal(a):

Tss, na Komerční banku se kraje mohou vyprdnout. Pujčí si od Providendu.
28. 01. 2010 | 17:50

kolemjdoucí napsal(a):

-- nebude ničím nucen k odpovědnému chování, k jakému byli vedeni manažeři za doby mého působení ve funkci hejtmana.

No jasně, pane Bendle, škoda že se to odpovědné chování navenek neprojevovalo. Nemohlo to být třeba tím, že managementu je naprosto u prdele jak bude vypadat nemocnice/podnik příští rok, protože jejich plat jim zpětně nikdo nevezme a když je čirou náhodou kraj vyhodí, tak shrábnou zlatý padáky?
28. 01. 2010 | 18:24

Lukáš Bušina napsal(a):

Bendloj zkus se zamyslet nad tímto a pak piš.

Prodat nemocnice hluboce pod cenou je nesmysl.
28. 01. 2010 | 18:42

NL napsal(a):

Zdravotnictví v ČR je vícezdrojové. V pojištění, které platíme není zakalkulováno pořízení a obnova investic. Peníze z pojištěni jsou určeny výhradně na léčení. Obnova a pořízení investic má být hrazeno dotacemi zřizovatelů, tedy krajem popřípadě státem. Soukromé nemocnice mají v tomto smůlu.

Pokud nemocnice pořizují a obnovují investice a platí to z peněz, které dostávají za léčení, znamená to že musí šidit pacienty a personál.
28. 01. 2010 | 18:44

vlk napsal(a):

Tohle je ale trapná blbina. Já Ratha nemám rád, opravdu nemám a vás nape Bendle jsme bral jako jediného , zde rozumně píšícího modrého.
Ovšem volby za rohem, za zdravý rozum hajdy do chlívku?
To, že kraj zaplatí dluhy za s vé nemocnice je špatně? Můj ty tondo kolenatej.
A že prý management teď bud e mít pré a bud e se chovat neodpovědně? To jako myslíte vážně? Když už se teď nemůže vymlouvat na to, že m něco nemůže , protože mu s chází prachy, které mimochodem byly jaksi spotřebování za vašeho šéfování středočeským nemocnicím.. No a říkáte, že jste vedl nemocniční management k odpoěvdnému chování? No tak pak je mi záhadou, jak mohl nadělat dluhy, které jste chtěl , aby splácel 15-ti %?? Tak tohle mi moje jednoduchá hlava nebere.
Hlášky o tom, jestli nemocnice nejsou chopny po roce Rathova šafářování splácet, jsou už úplně eklhaft. .. Proč? Neuniklo vám náhodou , že jaksi máme krizi a že výběr zdravotního a sociálního je v hlubokém propadu? No vy třeba ještě dneska věříte tomu, ež HDP roostl v roce 2009 o +5% jak nám tvrdila ve svém rozpočtu vláda kámy Topolánka, opřená o jasnozřivost finačního mága z Bechyně. Pane Bendle , mám pro vás velmi špatnou zprávu. Tedy dobrou a špatnou. Ta dobrá zpráva je, že skutečně číslo spojené s meziroční změnou HDP bylo , jak Kalousek předpivěděl 5%. Ta špatná je, že to bylo MÍNUS 5%. Vezměte to laskavě na vědomí. Takže finance schází. Všud e, kam s e podíváte. A krize bud e letos u nsá gradovat. Takže očistit nemocnice je přesně to správné opatření. I když jej dělá zrovna Rath. Protože bud e čistý stůl. A nikdo s enebud e moci na nic vymlouvat. A veškeré peníze v nemocnici půjdou na to, na co mají. Na nemocniční provoz. Nikolvi na splácení d luhu. Kvůli splácení dluhu si fakt žádný kraj nemocnice nedrží.věřil byste tomu?
28. 01. 2010 | 18:46

Janes. napsal(a):

Bendle,bendle,co kdyby jsi konečně šel,ale tam kam patříš,což politika určitě není,ani náhodou a nechal to na jiných,hlavně na takových,co nebyli nikdy ve spojitosti s modrým ptákem,tvoje nápady a sny už jsou o ničem.
28. 01. 2010 | 19:00

H=U+nRT napsal(a):

bendle, tobě buch nesvěřil ani přehazování hnoje
28. 01. 2010 | 19:26

Louda M. napsal(a):

A jak to, že VZP platí za stejný úkon krajským nemocnicím vs. soukromým nemocnicím různě ?
To je ta Vaše spravedlnost ??
Jde přece o pacienta, ne ???
28. 01. 2010 | 19:32

Rudolf napsal(a):

Pacient je nejsnáze vydíratelný člověk : leží bezmocně na lůžku a očekává, že mu lékař (systém) pomůže. Musí systému plně důvěřovat a v tomto stavu je zcela a úplně na systému závislý. Zneužívat toto pacientovo postavení pro soukromokapitalistické obohacování je hyenismus !
28. 01. 2010 | 19:41

Rumcajs napsal(a):

Neziskovka znamená, že zisk shrábne někdo jinej jak nemocnice.

Třeba Ráthovi kumpáni.
28. 01. 2010 | 19:51

Rumcajs napsal(a):

Rudolfe, snad aby jsi se odjel léčit na Kubu. Určitě tam mají dobře vybavenou neziskovou psychiatrii.
28. 01. 2010 | 19:52

Gren napsal(a):

To Rumcajs:
Že nedoporučujte USA ? Tam vás nechají chcípnout na ulici když nemáte prachy.
28. 01. 2010 | 20:25

Rumcajs napsal(a):

Gren:

Že se tam všichni tak cpou ?

P.S. Plácáš jak stará Zavadilka po pátým pivu.
28. 01. 2010 | 20:29

may napsal(a):

Pane Bendle, bojujete s větrnými mlýny.
Demagogie Ratha, potažmo Paroubka je skutečně svinská, určená pro vcelku jednoduché občany.

Jednodušší občané, je mi vás docela líto.
Ovšem jen pokud si uvědomím, že dáváte hlasy někomu, který zadlužuje mého synka.

Poté opět vámi opovrhuji...

Já chci, aby se můj synek měl líp, ne aby musel splácet dluhy následkem svinské politiky Paroubka a Ratha, typu "zvítězím ve volbách ať to stojí, co to stojí. Moje sliby zaplatí další generace. Vítězství na dluh!!!"

Každý odpovědný rodič NESMÍ dopustit vítězství ve volbách demagogie ČSSD.

A tak to je !!!!
28. 01. 2010 | 20:36

Gren napsal(a):

Rumcajs:

Můžete upřesnit kdo se tam cpe ?? Možná analfabeti z pralesních států,aby udrželi upadající otrokářský systém.
28. 01. 2010 | 20:54

kolemjdoucí napsal(a):

Rumcajs:

Že se tam necpete vy? Ňák jste si zdejší Paroubkův socík oblíbil.
28. 01. 2010 | 21:22

valdštejn napsal(a):

Rumcajsi , nazdar modrý loupežníku , už dlouho jsem Vás nečetl.....resp. ty vaše pravicový pí....
28. 01. 2010 | 21:30

Admirál napsal(a):

Petr Bendl - prodávat nemocnice za destinu ceny je nesmysl.
28. 01. 2010 | 21:33

Rumcajs napsal(a):

Gren:

Ještě nedávno se mluvilo o odlivů mozů do USA. Ty máš smůlu, tobě se mozek odlil úplně jinam.
28. 01. 2010 | 21:33

Rumcajs napsal(a):

kolenjdoucí :

Jak to víš ?
28. 01. 2010 | 21:34

valdštejn napsal(a):

Ó veliký Mayi , opovrhuj mnou , neb zadlužuji svá i Vaše dítka
neskutečným dluhem....Jste jednoduchý pravicový volič , děsí mne , že něco takového má vůbec volební právo . Nejste ani modrý svazák , jste jen modrá jiskřička ,
28. 01. 2010 | 21:35

Rumcajs napsal(a):

valdštejn:

Klidně mi tykej Alberte. Mě nevadí, že jsme spolu husy nepásli.

A kdyby jsi něčemu nerozuměl, řekni. Rád Ti to vysvětlím.
28. 01. 2010 | 21:42

kolemjdoucí napsal(a):

Rumcajs:

Mám vás přečtenýho.
28. 01. 2010 | 21:51

Skogen napsal(a):

Poslyšte, exhejtmane, řečnická filipika zazněla, OK, jinak to nešlo. A teď byste mohl dodat prozměnu tu radostnou zprávu - až budou špitály oddlužené, to se to zase bude po opětovném nástupu k lizu (střídání partají ve vládě je tak jaksi zákonité) zvesela privatizačně zbojničit!
28. 01. 2010 | 22:53

jozka napsal(a):

Rumcajs, ve stredoceskym za spitaly skutecne hrabal nekdo jinej. Ale Rathovo kumpani to fakt nebyli :-)
28. 01. 2010 | 23:10

Jan napsal(a):

Vy si pamatujete jen co chcete, že pane Bendle?http://zpravy.idnes.cz/spic...
29. 01. 2010 | 00:57

Suchec napsal(a):

Jozka:
On to nebyl ani Rumcajs, a to ho strašně štve.
Rumcajz:
Víš, ty loupežníku jeden, že obhajoba zloděje je srovnatelná se zlodějinou vlastní?

may:
To je jako vystřižené z dopisu odborové organizace ČKD v Rudém právu , zaslané jako reakce a odsození Charty 77.
Takyo tom věěli prd, ale kecali o sto šet
29. 01. 2010 | 00:59

dU=d(pV)+dQ napsal(a):

bendle, vyjádříš se k tomu?
cituji:"Neznají ho, nikdy ho nepotkali nebo s ním netrávili volné chvíle. Špičky ODS dosud tvrdily, že vlastně nemají nic společného s podnikatelem Filipem Bušinou, obviněným z jednoho z největších daňových podvodů v historii Česka. Místopředsedové ODS Petr Gandalovič a Petr Bendl do včerejška zdůrazňovali, že byznysmen Bušina je napojený na středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha." konec citatce.
29. 01. 2010 | 05:22

zákazník napsal(a):

Pane Bendle, je dobře, že jste zlikvidoval nemocnici v Brandýse. Na interně byli špatní lékaři. Ale je škoda, že když jste levně prodal nemocniční pozemky, neprodal jste také kousek mně.
29. 01. 2010 | 07:13

Rumcajs napsal(a):

Suchec, jsem rád, že to tak bereš. Douám, že Tě za dobré chování brzo pustěj.

Že Ráth je zkorumpovanej zloděj, o tom snad nepochybuje ani tenhle http://www.vasak.cz/kop_009...
29. 01. 2010 | 07:26

Vico napsal(a):

Náš staříček, když jsem si hrál na rozumnýho, často povídali : "Bendl není Mendel."

Dycky sem pak dlůho plakál.
29. 01. 2010 | 07:50

kodyžak napsal(a):

Ukřivděný svazáček rejpe do všeho.Nebylo by lepší soudruhu Bendle již zavřít pusu a začít makat bez nenávisti když už jste trpěn?
29. 01. 2010 | 08:44

Petr napsal(a):

Pane Bendl,
vážil jsem si Vaší práce. Ale po Vašem luxusním superveletoči na listopadovém kongresu ODS, kde Vás asi pomazali zelenou vodou, jste moje sympatie ztratil.
Takže až zase Vy i ODS budete modří, ne zelení, získáte moje (a snad i mých přátel a známých) sympatie zpět.
29. 01. 2010 | 08:55

NL napsal(a):

Debaty o zdravotnictví jsou k ničemu. Neustále je k nim přistupováno z pravolevých pozic a všichni ve víru debaty zapomínají, že by k nim měli přistupovat výhradně z pozice možného pacienta a vždy jako plátci pojištění.

Takže znovu a pořád do kola. České zdravotnictví je solidární (přerozděluje se ve prospěch potřebných) a je financováno VÍCEZDROJOVĚ.

1. V pojištění které platíme, není zakalkulováno pořízení a obnova investic. Toto je blokováno ze strany ČSSD a hlavně KSČM. Obě strany svůj postoj obhajují tím, že v našich podmínkách není možné počítat se skutečnými náklady, jelikož by tím značně narostla výše pojištění.

Z tohoto důvodu máme z pojištění hrazenu práci zdravotnického personálu a samozřejmě materiál. Údržbu budov, či jejich novou výstavbu ne. To samé se týká přístrojového vybavení. Oboje má v našem systému hradit zřizovatel nemocnic. To bývá kraj, nebo stát. Soukromé nemocnice jsou z tohoto vyšachovány. Zpočátku vám vše zaplatí personál, ale tlak soukromníků bude v budoucnosti obrovský a jistě přijdou změny. Zatím je toto řešeno nesystémově a záleží pouze na šikovnosti soukromého vlastníka, který si křišťálově čistou cestou toto vykompenzuje zvýšením úhrad od pojišťoven. Korupční prostředí jako vyšité. Tam kde je zřizovatelem kraj a stát, je tímto rozšířen okruh osob, které je nutno při zakázce, např. rekonstrukci motivovat. Nestačí pouze ředitel nemocnice, jsou tu i potřebné tetky a strejcové na kraji.

2. Zřizovatel – ať už jde o stát či kraj tzv. dotace hradí z daní. Nakonec tedy stejně platíme obnovu a pořízení investic navzdory snahám ČSSD a KSČ. Jde jen o populistickou hru s voliči. Navíc, jak je zde na blogu pana Bendla krásně vidět, snaží se zřizovatelé z této své povinnosti vykroutit. Důvodem není nějaká šetrnost, důvody všichni známe. Nechápání principu financování českého zdravotnictví vede i levičáka vlka k tomu, že hovoří o dluhu středočeských nemocnic. Při tom jde jednoznačně o dluh středočeského kraje. Znovu musím opakovat, že pořízení a obnovu investic má hradit zřizovatel nikoliv nemocnice z peněz, které jsou určeny k jiným účelům.

Pokud nemocnice musí "dobře hospodařit" znamená to, že musí šetřit na zaměstnancích a pacientech. V případě zaměstnanců šetří na finančním ohodnocení jejich práce, jejich počtech a zázemí nutném k vykonávání jejich práce. Jen tak pro ilustraci. Zhruba před pěti lety prasklo na ambule odpadní potrubí. Sestry závadu nahlásily a vedení jim s poukazem na nedostatek peněz nařídilo chodit se umývat na lůžkové, které je o patro níže. V sestrách bouchly saze a pacienti s úžasem sledovali rozhádané sestry a doktory. Teď už mají sestry tzv. sesterský fond, ze kterého se hradí podobné situace. Přispívá do něj samozřejmě jedna farma firma. Když vícezdrojově tak se vším všudy, prostě Kocourkov hadr. A stejně jako na personálu a jeho zázemí šetří nemocnice na pacientech. Vlastně tohle téma je jen ztrátou času. Lidé jsou spokojeni, korupce nikomu nevadí stejně jako apatický personál. Důležité je jestli se vše odehrává pod taktovkou modrých, nebo oranžových a my jsem v pozici pacientů odstaveni na vedlejší kolej není důležité.
29. 01. 2010 | 09:02

paja napsal(a):

To NL:Krásně posané akorát mi do toho neštymuje nemocnice v Lounech,dříve zprivatizovaná a dnes už neexistující a zdůvodnění pana primítora je taky perla"vdyť už dneska má pomalu každý auto tak těch 28km do nejblyžší nemocnice není problém.Neprivatizoval to náhodou Bendlův stranický kolega Šulc?
29. 01. 2010 | 09:35

schlimbach napsal(a):

Se zdravotnictvím to může být i jinak - pokud budeme chtít:

2.48 Fond zdraví (FZ) – nahrazuje ministerstvo zdravotnictví a zdravotní pojišťovny, předseda fondu je členem vlády

2.48.1 Soukromé zdravotní pojišťovny mohou nabízet služby pouze v oblasti dobro-volného připojištění, mohou vlastnit soukromá lékařská zařízení, musí mít bankovní účet pouze u SOB.
2.48.2 bude dotován z povinného zdravotního pojištění obyvatelstva ve výši 10 % z platu, kdy bude každý měsíc v SOB při zúčtování tato částka zaměstnancům stržena automaticky a převedena na odpovídající účet fondu + z vlastní činnosti fondu a zdravotnických zařízení.
2.48.3 Tento fond je jediným oprávněným subjektem v ČR nakupovat a dovážet léky, zdravotní techniku případně se zdravotnictvím spojené služby.
2.48.4 Veškerá státní a krajská zdravotnická zařízení se převádí do vlastnictví fondu.
2.48.5 FZ zřizuje a řídí leteckou záchrannou službu, pozemní záchrannou službu vy-bavenou nejmodernější technikou, stanice první pomoci a pohotovost.
2.48.6 FZ zřizuje výzkumné laboratoře základního i aplikovaného výzkumu, kontrolní laboratoře kvality léků a zdravotního materiálu.
2.48.7 FZ řídí a financuje hygienické stanice na území ČR.
2.48.8 Organizuje a kontroluje výrobu léčiv a vakcín na území ČR. „ Zisk „ výrobních podniků Fondu Zdraví se stává nedaněným příjmem Fondu, započítává se do objemu vyplacených mzdových prostředků za celou ČR pro výpočet minimální mzdy.
2.48.9 Financuje lékařskou péči našich občanů v zahraničí, ručí za to, že k dispozici pro léčení našich občanů budou ty nemodernější a nejpokrokovější metody léčení.
2.48.10 Financuje beze zbytku všechny organizace sdružující osoby s tělesnými nebo duševními postiženími atd.
2.48.11 FZ financuje mzdy všech osob pracujících ve prospěch tělesně a dušev-ně postižených (osobní asistenty)
2.48.12 Fond Zdraví metodicky koordinuje činnost soukromých zdravotnických subjektů, uzavírá s nimi dlouhodobé smlouvy o poskytování lékařské a zdra-votní péče pro občany ČR a na základě jejich objednávky je zásobuje léky a materiálem, jehož jediným dovozcem je ze zákona určen.
2.48.13 Fond zdraví s profesními organizacemi ve zdravotnictví vypracovává návrh ceníku úkonů v tomto odvětví, který je po schválení Poslaneckou sně-movnou závazný pro všechny subjekty v tomto odvětví pracující. Tento sazeb-ník se týká nároků standardní ale i nadstandardní péče pro občany naší republi-ky.
2.48.14 Fond zdraví vytváří na základě zákona páteřní síť lékařských zařízení, která odpovídají plnění standardní lékařské péče na základě zákona. To zna-mená, že stávající státní a krajské nemocnice budou součástí tohoto páteřního systému. Paralelně s tímto systémem může vznikat jakékoliv množství sou-kromých lékařských zařízení, nemocnic atd., které budou vybaveny nejmoder-nější technikou, budou mít také špičkové lékaře a podmínky pro své klienty, které budou hledat převážně v zahraničí. Budou pracovat na základě smlouvy s daným klientem za úplatu na základě smluvních cen. Ale, zároveň budou po-vinni za stanovených podmínek provádět úkony i ve prospěch našich občanů za úplatu dle platného sazebníku.
2.48.15 Jistě se dá dovodit, že bohatý občan naší republiky se půjde léčit do špičkového luxusního zařízení za úplatu na základě smluvní ceny (nárok na provedení úkonu za cenu dle sazebníku mu bude od smluvní ceny odečten). Bude to jen a jen na svobodné vůli občana, zda si vezme úvěr, nebo použije své vydělané peníze, aby si založil nemocnici a nabízel své služby zahraničním klientům nebo domácím klientům na základě smluvních cen či nikoliv. Samo-zřejmě pokud se rozhodne, že ano, potom bude muset učinit vše pro to, aby je-ho nemocnice po všech stránkách byla ta nejlepší, jinak bude muset ukončit činnost. Bude zde přímý tlak na výzkum a co nejefektivnější využití jeho vý-sledků, budou velice dobře oceněni špičkoví lékaři a mladí lidé budou vidět vysokou prestiž v lékařském povolání a dá se předpokládat, že lékařské řemeslo se posune od dealerů farmaceutických firem zase na výsluní své profese.
2.48.16 Fond zdraví je garantem, že veškerá nejnovější technika a léčebné po-stupy budou automaticky dostupné pro všechny občany na základě standardní lékařské péče.
29. 01. 2010 | 09:44

kozoroh napsal(a):

Přidám se k nicku NL.Naprosto ilustrativní text.A jen dodám: Jestli v tomto státě je ještě někde socializmus, pak je to zdravotnictví.Akorát se to naučili dělat jak v Číně-vytvořili sociálkapitalizmus. Šikovně se napojili na státní kozy. Kolik miliard ročně se utratí jen na zbytečná vyšetření, to asi nikdo nespočítá. A s tím se rovněž počítá! Kdo tím trpí a kdo to zaplatí je nasnadě.
29. 01. 2010 | 10:26

Michal Kára napsal(a):

schlimbach: Koukám, další bezcenný blábol. Odkud berete jistotu, že vám těch vybraných 10% bude stačit na zaplacení té garantované péče? ;-)
29. 01. 2010 | 11:13

beta napsal(a):

vekslak a modry kmotr BENDL at radi svoji ruske Marfuše,ktera vladne butikum v Pařižske ul
29. 01. 2010 | 11:56

schlimbach napsal(a):

Michal kára

tu jistotu beru z toho, že jsem ten systém alternativní ekonomiky navrhl a spočítal - podorbnosti si můžete přečíst na http://ekonomickareforma.cz , pokud vás to zajímá, třeba se vám to již jako bezcenný blábol jevit nebude - na rozdíl od jiných, kteří jsou ve fázi tlachání o ničem, jsem se na problém podíval zcela jinak a proto mohu bez uzardění tvrdit, že společnost, která vlastní svoji měnu a také ji sama spravuje, může na rozdíl od stávajících finančních vztahů, zažít Zlatý věk, nikdo nemusí být bezdomovcem (pokud to sám nechce), nikdo nemusí být "socka" (pokud to sám nechce), do důchodu můžeme odcházet v 53 letech nebo i dřív (pokud chcete) atd.
29. 01. 2010 | 12:10

:) napsal(a):

Hele, nedelejte ze sebe blbci, vazeni diskutujici
Tohle je pravda i kdyz to rika vas neoblibenec Bendl.

Kraj nema co zamazvat dluhy nemocnic. Jak se asi nauci nemocnice hospodarit, kdyz prijde nejakej trpaslik a vsechyn dluhy za ne bezracne zatahne.

Socani do vlady, navrat o 5 let zpet (brrr)

Nebo uz si nepamatujete na vecne problemy nemocnic za sefovani CSSD?
29. 01. 2010 | 13:20

choche napsal(a):

Petře Bendle, dokud si vy a vám podobní neuvědomí, že dluh zůstane dluhem i když bude část splácet ulice,město, kraj, stát..., tak státní pokladna bude ve stavu v jakém je. Vaše politické průjmy jej nezaplatí a přehazování čísel od jednoho k druhému nic neřeší. Konečně si uvědomte, že těchto 20 let se nepovedlo, neházejte vinu jeden na druhého a jděte pryč!!! Toto jste jednoznačně nezvládli!! Snad i bezvládí by tady bylo lepší řešení než vaše obhajování hrabivosti při svalování viny na občany!
29. 01. 2010 | 13:31

Michal Kára napsal(a):

schlimbach: Aha, takže je to opravdu bezcenný blábol, děkuji za potvrzení ;-)
29. 01. 2010 | 13:59

Hugo napsal(a):

Bendl, po tom, co napáchal ve zdravotnictví, by měl, pokud uslyší o zdravotnictví, zalézt do kouta, šoupat nohama a tiše se stydět.
29. 01. 2010 | 14:03

schlimbach napsal(a):

Michal Kára
ano, potvrzuji, pro vás je to zcela bezcenný blábol.
29. 01. 2010 | 14:13

Josef Orel napsal(a):

Bendle, Bendle, bez mozku je pohoda, co, žádné myšlenky, čistá hlava, před očima rudo, ten tvůj život musí být strašně jednoduchý, bohužel, asi nebudeš zařazen do čisté, modré rasy.
29. 01. 2010 | 15:28

swat napsal(a):

Pane Bendl,kdy už rozchodíte,že vás Rath vyhodil ze sedla.Skoro to vypadalo,že Paroubek nemá po prohraných volbách konkurenta,co se ješitnosti týče,ale vy jste ho na plné čáře trumfnul:-)))
29. 01. 2010 | 16:30

max aue napsal(a):

Právě jsem četl, že matka s dcerou vyskočily z okna v Olomouci. Pro jistotu z 13. patra. Je mi jich líto. Mnohým pánům - Topolánkovi,Bendlovi, Paroubkovi - a dalším snad daly alespoň příklad hodný následování. Tak s chutí do toho!
29. 01. 2010 | 18:11

Jan Klasa napsal(a):

Byl to Bendl, kdo instaloval do funkce bývalého ředitele benešovské nemocnice Petrika, ano, toho zloděje, který na odchodnou sobě i svým kumpánům vyplatil šest milionů (že potom nebylo na výplaty zaměstnanců nemocnice ho příliš nezajímalo).
Drzost a hroší kůže těchto lidí mě fascinuje.
29. 01. 2010 | 18:40

zdesta napsal(a):

Rumcajs. Když je Rath zkorumpovaný zloděj a je toho "plný" internet tak proč už sakra na něj nepodá někdo trestní oznámení,třeba Bendl. Nepřipadá ti to nějak divné?
29. 01. 2010 | 19:27

Franta napsal(a):

Pane budovateli obchvatu kolem Vaší visky Vy opravdu, ale opravdu můžete kritizovat p. Ratha, když po Vás musí napravovat Vaše chyby ve zdravotnictví, a že jsou nemalé o tom svědčí mé diskuze s kamarády ze středočeského kraje.
29. 01. 2010 | 20:57

Hemo Siira napsal(a):

No jako další postupný krok po potom, co Rath nechá veškerá majetková práva krajských nemocnic, převést na neziskovku, řízenou třemi jeho kamarády, mi zvýšení podílu peněz litých do těchto nemocnic krajem přijde jako docela logický krok.
Co myslíte?
29. 01. 2010 | 21:57

Hemo Siira napsal(a):

Jen tak mezi řečí ohledně toho, kdo je větší zloděj - Rath při odchodu z ministerského křesla rozdal svým asi 20 přátelům na odměnách 17 milionů, jeho sekretářka byla natočena při úkonu vymáhání "inzerce" do časopisu ČLK, jehož účetnictví Rath ještě zatím pořád nenašel a Rathovy aktivity typu stavby jídelny pro ještě neexistující ZUŠku v jeho rodné vsi za 62 milionů, které potom chybějí logicky na rekonstrukci sociálního ústavu, tak o tom bych se fakt nerad šířil.
Jó a co třeba Rathův zaměstnanec a bývalý skořápkář Bušina a jeho všimné za 300 milionů z krajské kasy? Ale to určitě nebyla krádež, byly to peníze účelně vynaložené na sociální podporu klanu. :-)
29. 01. 2010 | 22:03

JP napsal(a):

Nechápu jak vůbec někdo může brát modrého tuneláře Bendla vážně.Tento mafián ze zločinecké ODS, prodával svým oblíbencům za směšnou cenu celé nemocnice !
29. 01. 2010 | 22:13

Kare Gajer napsal(a):

Mě je jedno, jestli je na pozici Rath nebo Novák,když bude slušný, ale vy už nešpiňte dál ODS. Vy na žádnou pozici za nás nepatříte p.Bendle, vy jste neslušný a to je velký problém. Račte si to uvědomit a poraďte to ostatním podobným hejskům, jako jste vy.
29. 01. 2010 | 23:11

NoComment napsal(a):

S mafiemi typu Sicilská, Cosa Nostra, ODS, atd. slušný člověk nediskutuje o ničem...
29. 01. 2010 | 23:37

Ondráš napsal(a):

Tenhle člověk Bendl je ale opravdu zabedněnec. Já si o sobě přečíst takovéto názory na diskuzích , tak někam zalezu a budu si užívat , (co mi spadlo do klína) při mé dřívější funkci. Tenhle Bendl ale ne...! Bude tady pořád otravovat , že skrze jeho osobu už začínám mít Ratha rád.
30. 01. 2010 | 06:45

Honza napsal(a):

ODS nedělá reformy - zdražuje a okrádá
Zdravotníci vidírají a okrádají pacienty.400,- za potvrzení 1200 za sádru. Statisícové platy rádoby manažerů ztrátových nemocnic atd.atd. To je sprostá ZLODĚJINA.
REFORMY ?????????
 Proč vláda ODS zvyšovala daně?Proč to ODS+KDU+Modrozelení dě
ODS zavádí danění superhrubé mzdy takže místo slíbených 15 % je daň 23%
ODS zrušila společné zdanění manželů což byly desetitisíce ročně pro rodiny
DPH ODS zvyšuje z 5 na 10 %
ODS zavádí ekologickou daň Elektřina podraží o
5 haléřů za kWh, metrák uhlí o 10 až 20 korun.
ODS zavedla daň za recept 30kč,daň za vstup do ordinace 30kč,daň za náhlé akutní onemocnění -pohotovost 90kč,
ODS zavedla dan za nemoc-za pobyt nemocnici 60 kč za den
ODS zvedla poplatek-daň za přepis nemovitosti o 100%
ODS umožnila obcím zvednout daně z nemovitosti až na trojnásobek současné výše s zárověň zavedla daň z nemovitosti pro novostavby (které byly na deset let od daně osvobozeny),
ODS zavádí novou daň za přepis staršího vozu 3000-10 000 kč
ODS zvyšuje DPH u prodeje domů a bytů o 4 % (z 5% na 10 %) ,čili zaplatím vládě o sto tisíc navíc DĚKUJI
ODS vyřadila stovky léků ze seznamu léků aspoň částečně hrazených zdravotní pojišťovnou ,tím došlo k rapidnímu zdražení mnoha léků léků pro pacienty a ke zvýšení nákladů na léky -ODS tak trestá nemocné lidi,na účtech pojišťoven se nahromadilo 35 miliard kč za které pojišťovny přestaly hradit léky a léčbu,různých nemocí

přitom všem zadlužili stát za rok 2008 o 107 miliard,V r.2009 o 193 miliard
snížili koupěschopnost obyvatelstva -což přispělo ke snížení růstu Hdp
samozřejmě masivně snížili daně lidem s nadprůměrným příjmem,
KDE JSOU PENÍZE - KDE REFORMY ??
30. 01. 2010 | 07:39

zdenek napsal(a):

To Rumcajs,
možná se do Států hrne spousta lidí,ale rozhodně ne za zdravotním ošetřením.Moje teta k nám lítá každý rok k lékaři a k zubaři.Je to pro ni i se započtením cestovních nákladů za pusu a kvalitativně stejné,nebo lepší.Tedy podle ní.
Kámošovi zase při potápění na Kubě překousl žralok chodidlo.Komplet nervy,šlachy.V Havanském ,,Sanopsu" byl gratis odoperován,ve špitálu samej amík riskující doma sankce,ale za tu kvalitu a hlavně cenu to riziko rádi podstoupí.Po návratu mu u nás ve špitále chirurg sdělil,že u něj ve špitále by byl podobný zákrok téměř neproveditelný.Je vám jasné,že třikrát za rok se na Kubu nejezdí potápět žádný lůzr,či otevený sympatizant levice.No a od té doby o Kubě a podobných věcech cudně drží hubu.Vám by to čas od času také prospělo.
30. 01. 2010 | 08:23

Petr V napsal(a):

Nemá smysl tady spekulovat o tom,která nemocnice hospodaří více efektivně a která méně.To by se zjistilo kontrolami v příslušných nemocnicích.Dá se zde ale diskutovat o systémovém řešení.Např. osobně jsem proti tomu,aby se pobyt v nemocnici hradil tím způsobem,že za každý den se bude platit stejná částka nezávisle na počtu dní.Spíše bych byl proto,aby se první řekněme 4 dny platily částkou 60 Kč jako doposud,a další dny např. částkou 40 Kč/den popř. pro lidi v důchodu i 20Kč/den,přičemž splatnost této částky by měla delší lhůtu,např. 2 měsíce.Je potřeba si uvědomit,že spousta lidí a nejen v důchodu nemá tak vysoké důchody,aby mohli z jejich pohledu tak vysoký poplatky platit.Např. matky samoživitelky.Jestli chcete,aby ještě větší počet lidí volil komunisty nebo ČSSD,tak pokračujte v té politice,kterou jste dělali doposud,myslím politiky ODS jako celek.Většina z vás se asi sama od sebe těžko dokáže podívat na svět z pohledu lidí,kteří mají mnohem nižší příjmy,kteří nemají vaše poslanecké náhrady a různé další platby.V tomto jste prostě z psychologickýho hlediska omezení.Financování nelze donekonečna provádět deficitně,to je každýmu,kdo se nad tím dokáže zamyslet jasný,ale zároveň není možný nechat lidi s nízkými příjmy opomíjet.Prostě lidem v důchodu je potřeba zajistit nějaký finanční úlevy,např. nižší poplatky za ošetření ve zdravotnických zařízeních,např. ne 30, ale 10Kč. Nebo naopak provádět valorizaci důchodů progresivně,tedy např. do určité výše důchodu provést valorizaci s vyšším procentem a nad tuto mez s nižším,takže např. při důchodu 8000,by částka 6000 byla valorizovaná vyšším procentem a částka 2000 nižším procentem. Neznám příslušný zákon,který se k tomu vztahuje,zřejmě by ale bylo potřeba v něm udělat změnu.
30. 01. 2010 | 12:40

Jeník napsal(a):

Hloupost protagonysty, který napsal tento spisek je až neskutečná.

Jeho práce ve středočeském kraji je všeobecně známa a on si dovolí ještě takto blábolit.

Jenže jeho partaj provedla devastaci v celé zemi. Byla třeba zlikvidována nemocnice v bývalém okresním městě Louny prodejem od ODSáka na radnici ODSákovi z Prahy. Vypršelo 5 let zamezovací klauzule a nemocnice je zavřena. Toto nastupuje ve Strakonicích, připravuje se v Roudnici - prostě kam vleze ODSák, tam je jenom zmar a smrad. Jak to hezky řekl jejich vůdce po rozhovoru s Fišerem. K zajíčkovi vlezl do jamky tchoř a řekl mu, odejdu, až to tady přestane smrdět.

Vážení, tam kde vleze ODSák, tam to nepřestane smrdět nikdy - ty je nutno vyhnat holemi.
30. 01. 2010 | 13:49

Petr V napsal(a):

Jak si ODS představuje zdravotnictví v ČR,to názorně ukázala tím,že navrhla poplatky za položku na receptu a pro ty pak samozřejmě poslanci ODS hlasovali.I v současné době jsou stále poslanci ODS,kteří toto řešení obhajují.Je to tím,jak jsem psal v předchozím příspěvku,že při jejich příjmech je zaplatit 30 Kč jakoby běžný občan zaplatil např.1Kč nebo i míň.Kdyby nebyli tito poslanci určitým způsobem omezení,došlo by jim,že toto řešení se možná líbí majitelům lékáren,ale těch není tolik,aby díky jejich hlasům ODS vyhrála volby.Nejsem expert na zdravotnictví,ale mám dojem,že poplatky zůstávají subjektu,který je vybírá,takže v případě poplatků za léky tedy lékárnám.A přitom je tento způsob poplatků nesmyslný.Smyslem bylo zabránit tomu,aby se zneužívaly léky.To se dá jednodušeji docílit tak,že se prostě vhodným způsobem upraví doplatky za léky,které se platí běžně.Je nesmysl platit stejnej poplatek za položku,je li položkou na receptu jedno belení léku za třeba 20 kč,a platit a za položku na receptu,kde jsou třeba 3 balení léku za 300 Kč.Není mně jasnej systém poplatků za položku na receptu,když se dá vhodně upravit systém doplatků za jednotlivá balení léků.A to kdyby se začalo diskutovat o maržích,které mají distribuční firmy,tak to by taky bylo na delší příspěvek.Někteří poslanci některých stran opravdu jednají jako novodobá šlechta.Pokud by nevěděli,co znamená pojem šlechta,ať si přečtou nějakou knížku pojednávající o historii.

Co se týká hospodaření nemocnic,nebylo by na škodu např.podrobně rozebrat,zda by bylo možno snížit náklady snížením DPH na určité léčivo používané především v nemocnicích.
30. 01. 2010 | 14:28

tiffany napsal(a):

kč,a platit a za položku na receptu,kde jsou třeba 3 balení léku za 300 Kč.Není mně jasnej systém poplatků za položku na receptu,když se dá vhodně upravit systém doplatků za jednotlivá balení léků.A to kdyby se začalo diskutovat o maržích,které mají distribuční firmy,tak to by taky bylo na delší příspěvek.Někteří poslanci některých stran opravdu jednají jako novodobá šlechta.Pokud by nevěděli,co znamená pojem šlechta,ať si přečtou nějakou knížku pojednávající o historii.
01. 02. 2010 | 08:56

ludwig.II napsal(a):

no já nevím. Můj první zaměstnavatel - kapitalistický vykořisťovatel mi čato říkával, že nejhorším vlastníkem je stát. Pak jsem si jeho slova stokrát opakoval, když jsem načas zakotvil ve státní správě. Takové mrhání bych jako soukromý podnikatel nezafinancoval. Tak si myslím, že když se o něco budu starat a nebudu za to ani trošku nést odpovědnost.. že na tom něco pravdy bude.
01. 02. 2010 | 21:05

jarda napsal(a):

Pane Bendle! Nejhorší jsou gauneři, jako jste vy, a to podle hesla zloděj křičí chyťte zloděje. Zkuste si přečíst reakce na poslední blog vašeho guru Mirka Topolánka. Určitě se v mnoha čtenářských ohlasech také najdete.
08. 02. 2010 | 06:02

discountairmax napsal(a):

<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike max</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">air max shoes</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike air max</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike max shoes</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 89</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 89</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 91</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 91</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 97</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 97</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 180</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 180</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2009</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2009</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max ltd</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max ltd</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max tn</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max tn</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max tailwind</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max tailwind</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max BW</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max LTD</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max TN</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2007</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2009</a>
24. 02. 2010 | 13:09

http://www.kw61.com/replica-louis-vutton napsal(a):

30. 03. 2010 | 04:33

Links of London Jewellery napsal(a):

I mean I've left schools and places I didn't even know I was leaving them. I hate that. I don't care if it's a sad good-by or a bad goodby, but when I leave a place I like to know I'm leaving it. If you don't, you feel even worse.
31. 03. 2010 | 13:19

rolex watches napsal(a):

rolex watches is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought a swiss watches.IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on seiko watchesSo as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 03:02

Montblanc watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 08:08

travel napsal(a):

In insurance, we pay not accruing the acquisition and rehabilitation investments. Money from insurance are intended solely for medical treatment.
10. 04. 2010 | 05:47

allergy napsal(a):

In the case of workers saving for a financial evaluation of their work, their numbers and background needed to carry out their work.
10. 04. 2010 | 05:51

nike-air-max-360 napsal(a):

I mean I've left schools and places I didn't even know I was leaving them. I hate that. I don't care if it's a sad good-by or a bad goodby, but when I leave a place I like to know I'm leaving it. If you don't, you feel even worse.
14. 04. 2010 | 08:08

640-863 napsal(a):

I mean I've left schools and places I didn't even know I was leaving them. I hate that. I don't care if it's a sad good-by or a bad goodby, but when I leave a place I like to know I'm leaving it. If you don't, you feel even worse.
14. 04. 2010 | 10:43

uiklm napsal(a):

[url=http://www.hflaser.com/imag... cutting machine laser engraving machine.jpg]laser cutter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... engraver.jpg]laser engraver[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... engraving machine.jpg]laser engraving machine[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag... cutting machine laser engraving machine.jpg]laser cutting machine[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... laser engraver.jpg]desktop laser engraver</a>
[url=http://www.hflaser.com/imag... stamp Laser engraver.jpg]mini laser engraver[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... Cutting plotter Vinyl Cutter.jpg]vinyl cutter[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag... cutter from Redsail.jpg]plotter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... Cutting plotter Vinyl Cutter.jpg]cutting plotter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]woodworking cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]mini cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]stone cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]granite cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]woodworking cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]laser tube[/url]
[url=http://www.ourredsail.com]laser engraving[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]laser cutter[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/D...]desktop laser engraver[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/V...]vinyl cutter[/url] [url=http://www.ourredsail.com/L...]laser cutting[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/L...]laser engraving machine[/url] [url=http://www.ourredsail.com/L...]laser cutting machine[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/C...]cutting plotter[/url] [url=http://easycut.blogspot.com]laser cutter[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]>laser engraver[/url] [url=http://easycut.blogspot.com]cutting plotters[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]vinyl cutters[/url]
[url=http://cuttingplotter.trust...]cutting plotter[/url] [url=http://cuttingplotter.trust...]vinyl cutter[/url]
[url=http://cuttingplotter.trust...]laser engraver[/url]
[url=http://cuttingplotter.trust...]laser cutting machine[/url]
11. 05. 2010 | 03:36

alasiri napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
19. 05. 2010 | 11:11

shoes4world napsal(a):

nike shoes many kinds of shoes jeans t-shirts bikini hair-straightener
http://www.shoes4world.com
14. 06. 2010 | 11:48

lucuy napsal(a):

I really like it very much! Thank you!http://www.7converse.com/
16. 08. 2010 | 04:54

UHOVUHLVL napsal(a):

YxCCGEcaaaFlag,China
<b>wholesale</b> providers give you the
<a href=http://www.ecaaa.com>wholesale handbags</a>
<a href=http://www.ecaaa.com>miumiu handbags</a>
<a href=http://www.ecaaa.com>cheap lv handbags</a>
<a href=http://www.ecaaa.com>dolce gabbana handbags</a>
<a href=http://www.chinawholesale20...>wholesale tee shirts</a>
<a href=http://www.chinawholesale20...>polo tee shirts</a>
<a href=http://www.tradeyx.com>cheap Christian Louboutin</a>
<a href=http://www.tradeyx.com>Christian Louboutin choes</a>
<a href=http://www.betweencity.com>mac cosmetics</a>
<a href=http://www.betweencity.com>mac mascara</a>
<a href=http://www.chinachemtrade.com>Pharmaceutical Intermediates</a>
<a href=http://www.chinachemtrade.com>Pharmaceutical Chemicals</a>

cheap high quality clothing,jerseys,handbags.
04. 11. 2010 | 07:10

lien tom napsal(a):

<a href=http://ehandbagsale.com/>Gucci Handbags Outlet</a>,<a href=http://supplyglassess.com/>cheap oakley sunglasses</a>,<a href=http://saleadidas.com/>sale adidas originals</a>,<a href=http://bestclothes-sale.com/>sale a&f clothes</a>
03. 06. 2011 | 10:51

auto insurance virginia napsal(a):

Definitely imagine that which you stated. Your favorite reason appeared to be on the web the simplest factor to take into account of. I say to you, I definitely get annoyed even as folks consider issues that they just don't realize about. You managed to hit the nail upon the top as neatly as outlined out the whole thing without having side-effects , folks could take a signal. Will probably be back to get more. Thank you <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia car insurance</a>
10. 08. 2011 | 06:35

panasonic battery napsal(a):

In the process of than those who travel, 3322, each have <b><a href="http://www.batterychargershop.co.uk/panasonic/dmw-bcg10e/digital+camera+battery.htm">panasonic dmw-bcg10e battery</a></b>,<b><a href="http://www.batterychargershop.co.uk/panasonic/dmw-bm7/digital+camera+battery.htm">panasonic dmw-bm7 battery</a></b>,<b><a href="http://www.batterychargershop.co.uk/panasonic/dmw-bmb9/digital+camera+battery.htm">panasonic dmw-bmb9 battery</a></b>,<b><a href="http://www.batterychargershop.co.uk/panasonic/dmw-bmb9e/digital+camera+battery.htm">panasonic dmw-bmb9e battery</a></b> posture, paparazzi photos, some unavoidable appear drab and inflexible. Tourism is a very fun tourist entertainment activities, <b><a href="http://www.batterychargershop.co.uk/panasonic/lumix+dmc-fs3/digital+camera+battery.htm">panasonic lumix dmc-fs3 battery</a></b>,<b><a href="http://www.batterychargershop.co.uk/panasonic/lumix+dmc-fx12s/digital+camera+battery.htm">panasonic lumix dmc-fx12s battery</a></b>,<b><a href="http://www.batterychargershop.co.uk/panasonic/lumix+dmc-fz100/digital+camera+battery.htm">panasonic lumix dmc-fz100 battery</a></b>,<b><a href="http://www.batterychargershop.co.uk/panasonic/lumix+dmc-fz20/digital+camera+battery.htm">panasonic lumix dmc-fz20 battery</a></b> enjoyment is the most happy expression of their own, all kinds of action together, the picture is more vivid natural, strong happy breath, is often a travel <b><a href="http://www.batterychargershop.co.uk/panasonic/lumix+dmc-fz28/digital+camera+battery.htm">panasonic lumix dmc-fz28 battery</a></b>,<b><a href="http://www.batterychargershop.co.uk/panasonic/lumix+dmc-fz28/digital+camera+battery.htm">panasonic lumix dmc-fz28 battery</a></b>,<b><a href="http://www.batterychargershop.co.uk/panasonic/lumix+dmc-fz30/digital+camera+battery.htm">panasonic lumix dmc-fz30 battery</a></b> photo key of success or failure.
30. 08. 2011 | 11:01

uyshimqo napsal(a):

gjsxsqs http://www.uggsonlinebestellen-uggs.com uggs online ijykvsz [url=http://www.uggsonlinebestellen-uggs.com/]uggs online[/url] xiarkcg <a href="http://www.uggsonlinebestellen-uggs.com">uggs bestellen</a> guy
08. 12. 2011 | 09:15

Cymnabalm napsal(a):

zPe 5yX e7a yKu 9tD j0w hFn 4oV j1q nJr 6fO r9b iVb 2xU i5x aGr 9qO u3d zRe 6wO v2m dTr 5oD s3d
http://www.bootsshop-jp.com [url=http://www.bootsshop-jp.com/#137]ugg 激安[/url]
http://www.cheap-boots-sale.co.uk [url=http://www.cheap-boots-sale.co.uk/#395]ugg boots sale[/url]

kMl 8bM r1j fVk 1kC i1k eHx 9zF k6q dUi 8mZ a5e yJa 9lS k4h dHe 3dE q8e aIy 6fB g9s wFt 3tX o5l
[url=http://www.uggsclearances.350.com/#177]see more[/url]
[url=http://cheapuggboots4u.webeden.co.uk/#920]cheap real ugg boots[/url]
[url=http://discountuggs4u.weebly.com/#533]read more[/url]
[url=http://uggitalia.webnode.it/#394]see more[/url]
[url=http://www.uggbootscheaps.350.com/#866]visit my website[/url]
23. 08. 2012 | 23:57

Cymnabalm napsal(a):

eEv 9lJ j3y bRp 6eC h3d tWu 5sH g6v mJl 8bB m2d
http://www.bootssaledeutschland.de [url=http://www.bootssaledeutschland.de]ugg boots[/url]
http://www.bootsoutletsale.com [url=http://www.bootsoutletsale.com]read more[/url]

jFn 0tJ w1x jVg 4qX f6c tSn 7dG g8b gZu 0nI x3d
[url=http://uggsaustralia.blinkweb.com]read more[/url]
[url=http://ugg4u.jimdo.com]ugg[/url]
[url=http://uggsoutletsonline.webstarts.com]find more[/url]
[url=http://uggsaleonline.webeden.co.uk]uggs uk[/url]
[url=http://uggbootssales.jimdo.com]ugg bailey button[/url]
31. 08. 2012 | 15:05

breemildinomo napsal(a):

mJs 5yI m8l gUo 9mZ x9v sWf 2cB y4q tXe 2jV a7l
http://www.zumba-fitness-dvd.info [url=http://www.zumba-fitness-dvd.info]visit my website[/url]
http://www.60day-workout.info [url=http://www.60day-workout.info]visit my website[/url]

lFz 8nJ g5k uRj 7yI h7u wZs 1wK t0m bVp 3sH r4h
[url=http://katespadebags.weebly.com]kate spade handbags[/url]
[url=http://insanitydvdsale.weebly.com]insanity dvd for sale[/url]
[url=http://longchampssac.webnode.fr]longchamp[/url]
[url=http://isabelsneaker.interblog.de]see more[/url]
[url=http://sneakersisabel.weebly.com]isabel marant boots[/url]
31. 08. 2012 | 16:01

Cymnabalm napsal(a):

aVz 1fC o4s mZu 2wH z9n qCw 5sO m0q tXt 2aW q1tcAl 3zF h8q fHo 4sM z7s nFx 4hX r5t cDj 7mG j2d
http://www.stivalishop.it [url=http://www.stivalishop.it/#1340]ugg[/url]
http://www.cheap-boots-sale.co.uk [url=http://www.cheap-boots-sale.co.uk/#9894]find more[/url]

yZm 4yH x7i iYx 4yS i9c wEl 5oM y7u cQv 5bW o6j gAu 7lY m7g wMs 4jZ p4f nXn 8rM p2u kGd 7lW o4d
[url=http://uggsaleonline.webeden.co.uk/#5190]read more[/url]
[url=http://www.uggsclearances.350.com/#269]read more[/url]
[url=http://www.uggbootscanada.350.com/#7778]uggs canada online[/url]
[url=http://uggsoutlet.webnode.nl/#6175]uggs outlet[/url]
[url=http://uggitalia.webnode.it/#4077]ugg boots italia[/url]
03. 09. 2012 | 08:55

horsececekdon napsal(a):

bAo 0tZ c2f nLp 3bE y1e nUi 8vP q3f vGg 8iY m2h oZe 2uY t8q nKp 5aN f1q iPp 5dY b8j uCv 5sE o2m
http://www.workout60days.info [url=http://www.workout60days.info/#2486]find more[/url]
http://www.zumba-fitness-dvd.info [url=http://www.zumba-fitness-dvd.info/#1719]see this website[/url]

uAp 3zK k2l oCn 0bZ j2d aIb 8tE w0l yLs 4wZ j3l fMv 7yI q7x dYm 4eI a1x hRp 9bA x7l qLr 4lY b1g
[url=http://www.kate-20-spade.350.com/#1799]kate spade handbags[/url]
[url=http://isabelbasket.webnode.fr/#8379]isabelle marant basket[/url]
[url=http://isabelonlines.blog.com.es/#5869]click[/url]
[url=http://katespadebags.weebly.com/#4836]here[/url]
[url=http://isabelsneaker.interblog.de/#5138]find more[/url]
03. 09. 2012 | 13:07

horsececekdon napsal(a):

gPj 6cE f7i nIr 2zE i3e gZj 8gY n3p sXn 0eR k2q vOh 2uN n7o cGi 4yC g0l cZg 1uT s5l dSk 6bL y7l
http://www.workout60days.info [url=http://www.workout60days.info]turbo fire[/url]
http://www.60day-workout.info [url=http://www.60day-workout.info]see more[/url]

xGi 5cB c3u nKk 6cB h8c jRa 6kI o1h bMw 8sE v9m lTv 7pK m4m oQl 5zV k9y hRg 6hL a4b lHk 8iO c9v
[url=http://bottesisabel.blogspace.fr]isabel marant[/url]
[url=http://sneakerisabel.webnode.fr]baskets isabel marant[/url]
[url=http://insanitydvdsale.weebly.com]The title of my website[/url]
[url=http://isabeldicker.webs.com]visit my website[/url]
07. 09. 2012 | 10:29

nelmpeank napsal(a):

6Z7Xkk http://bootspascher.webnode.fr 3S4Giw [url=http://bootspascher.webnode.fr]ugg pas cher[/url] 1C6Iiv <a href="http://bootspascher.webnode.fr">ugg pas cher</a> 9T1Zxt
8T0Evf http://www.bootsscanadaoutlet.info 7Z3Chq [url=http://www.bootsscanadaoutlet.info]uggs canada[/url] 6U7Ckb <a href="http://www.bootsscanadaoutlet.info">ugg canada</a> 3A2Cfa
8U3Zuo http://www.bootssale-deutschland.com 3N8Lav [url=http://www.bootssale-deutschland.com]ugg stiefel[/url] 0M1Sco <a href="http://www.bootssale-deutschland.com">ugg boots deutschland</a> 0X9Lbt
8Y6Gok http://www.boosshopjp.com 5Z7Ihz [url=http://www.boosshopjp.com]Ugg ブーツ,ugg 激安,安いugg 楽天 販売,53%価格を下げる![/url] 3Z7Aho <a href="http://www.boosshopjp.com">ugg 激安</a> 2G2Bjn
9A2Vwe http://www.bootskopenoutlet.com 0F0Thw [url=http://www.bootskopenoutlet.com]uggs outlet[/url] 2K7Grx <a href="http://www.bootskopenoutlet.com">uggs nederland</a> 5P0Kva
0U8Nep http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl [url=http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl]http://goedkopelaarzen.jouwweb[/url] 5R2Qrn <a href="http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl">goedkope uggs</a> 4I2Erc
22. 10. 2012 | 13:39

truddytug napsal(a):

4A4Csw http://bootsonline.webnode.nl 2R7Tca [url=http://bootsonline.webnode.nl]uggs online[/url] 2P3Mym <a href="http://bootsonline.webnode.nl">http://bootsonline.webnode</a> 1O9Ndf
8G9Vjv http://bootsnederland.webnode.nl/ 5M9Nfo [url=http://bootsnederland.webnode.nl]uggs uitverkoop[/url] 0K6Ioy <a href="http://bootsnederland.webnode.nl">uggs uitverkoop</a> 1W4Xde
7Z8Gmq http://isabell-marant.webnode.fr 2L0Jwg [url=http://isabell-marant.webnode.fr]isabelle marant[/url] 6Z0Nsw <a href="http://isabell-marant.webnode.fr">http://isabell-marant.webnode</a> 1T5Esi
1H4Mjb http://www.deutschlandbootssale.info 9E6Xmh [url=http://www.deutschlandbootssale.info]ugg boots günstig[/url] 1K7Nsz <a href="http://www.deutschlandbootssale.info">http://www.deutschlandbootssale</a> 8B4Zxw
2Z2Tjb http://www.francebottespascher.info 4D2Smz [url=http://www.francebottespascher.info]bottes ugg pas cher[/url] 7Y8Mol <a href="http://www.francebottespascher.info">http://www.francebottespascher</a> 1Q1Xle
2T5Mvn http://bootsonsale.webnode.nl 6P6Ert [url=http://bootsonsale.webnode.nl]uggs bestellen[/url] 7U2Jzy <a href="http://bootsonsale.webnode.nl">uggs laarzen</a> 3T3Zlq
24. 10. 2012 | 06:37

nelmpeank napsal(a):

2I8Qsy http://www.bootoutlet.jimdo.com 8P7Xfp [url=http://www.bootoutlet.jimdo.com]Ugg boots deutschland - Ugg Boots Günstig ohne Zustellgebühr.[/url] 1A1Vnh <a href="http://www.bootoutlet.jimdo.com">ugg boots deutschland</a> 5D1Cai
6Y4Dkg http://www.bootskopenoutlet.com 5F8Zcp [url=http://www.bootskopenoutlet.com]uggs sale[/url] 5C7Huu <a href="http://www.bootskopenoutlet.com">uggs goedkoop</a> 7H7Dlg
5Z2Xrv http://www.bootsscanadaoutlet.info 4R4Hda [url=http://www.bootsscanadaoutlet.info]uggs canada[/url] 7I3Cwd <a href="http://www.bootsscanadaoutlet.info">ugg boots canada</a> 8L6Who
5K3Spk http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl [url=http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl]uggs goedkoop[/url] 2O2Nkn <a href="http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl">goedkope uggs</a> 4J7Icd
3A2Yze http://bottespas-cher.webnode.fr 4X5Wha [url=http://bottespas-cher.webnode.fr]bottes ugg[/url] 8N2Qni <a href="http://bottespas-cher.webnode.fr">http://bottespas-cher.webnode</a> 0S4Vqm
1E9Vts http://www.bootssale-deutschland.com 0U8Exm [url=http://www.bootssale-deutschland.com]ugg boots deutschland[/url] 2U0Aoo <a href="http://www.bootssale-deutschland.com">ugg boots günstig</a> 2D3Ejj
24. 10. 2012 | 14:39

Immetimmarf napsal(a):

gI4L3n http://www.botasuggs-es.info/ uL6W3u[url=http://www.botasuggs-es.info]botas ugg baratas[/url] wI5H7y <a href="http://www.botasuggs-es.info">botas ugg baratas</a> fE0I6y
yJ7D5n http://www.stivaliitaliashop.com/ rF8B8h [url=http://www.stivaliitaliashop.com]ugg shop[/url] bC9P9h <a href="http://www.stivaliitaliashop.com">ugg shop</a> jO9L9a
wA0B8m http://www.goedkopebootskopen.com/ qI1I6f [url=http://www.goedkopebootskopen.com]uggs uitverkoop[/url] eO9W2m <a href="http://www.goedkopebootskopen.com">uggs kopen</a> pN4G4i
dN2G5y http://bottesfrance.webnode.fr/ fO6I0s[url=http://bottesfrance.webnode.fr]ugg pas cher[/url] rW7N6d <a href="http://bottesfrance.webnode.fr">ugg france</a> mC4D1e
锘縢D7L9o http://goedkopeonlines.jouwweb.nl/ nD8X9x[url=http://goedkopeonlines.jouwweb.nl]uggs online[/url] tI4T2b <a href="http://goedkopeonlines.jouwweb.nl">uggs online</a> vN3N9w
qX2O1w http://bootpascher.webnode.fr/ uV0F0p[url=http://bootpascher.webnode.fr]ugg soldes[/url] tQ0L7h <a href="http://bootpascher.webnode.fr">Ugg</a> jW4C1l
26. 10. 2012 | 10:55

truddytug napsal(a):

tJ0M2g http://bootssaleuk.webs.com/ sW6O1g[url=http://bootssaleuk.webs.com]ugg boots sale[/url] hP5L0f <a href="http://bootssaleuk.webs.com">genuine ugg boots sale uk</a> zP1W5w
hY7M4t http://botttespascher.webnode.fr/ sK5H7b[url=http://botttespascher.webnode.fr]ugg pas cher[/url] hU8A0l <a href="http://botttespascher.webnode.fr">ugg pas cher</a> bO8Z3q
iA9T6d http://bootsclearance.blinkweb.com/ oV6X4n[url=http://bootsclearance.blinkweb.com]ugg boots clearance[/url] jH5O6e <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg clearance sale</a> iP3R0z
cK7X1h http://bootsoutlet.webgarden.com/ sG7C4l[url=http://bootsoutlet.webgarden.com]ugg boots outlet[/url] fD3J4a <a href="http://bootsoutlet.webgarden.com">ugg boots outlet</a> dY2I0r
lQ3O9f http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ yL9Y0p[url=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/]uggs bestellen[/url] aW0A5l <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs outlet</a> jI3Y1h
27. 10. 2012 | 23:34

Cymnabalm napsal(a):

eM3V9q http://www.cheap-bootsonsale.com rN6M7h[url=http://www.cheap-bootsonsale.com]ugg boots on sale[/url] lB3P2o <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots cheap</a> vO8O2u
nQ7J7d http://genuineboot.webeden.co.uk tV8Z8a[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]genuine ugg boots[/url] pO9I2q <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> bP5Z9u
vS4P2c http://bootsoutletstore.webstarts.com/ rO4Y3a[url=http://bootsoutletstore.webstarts.com]uggs outlet[/url] pN1W5m <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet store </a> zR4G8l
pJ7X3z http://www.boots-sale-uk.co.uk iV9K3o[url=http://www.boots-sale-uk.co.uk]ugg sale[/url] dQ6G3z <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> vI5E8d
aK2R3m http://www.bootsoutlet-stores.com hV5V4o[url=http://www.bootsoutlet-stores.com] uggs outlet[/url] aU1F5y <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet stores </a> hW0T9p
29. 10. 2012 | 12:20

oxysfuddy napsal(a):

9J4Nqy http://bootscanada.weebly.com 0I0Sdt [url=http://bootscanada.weebly.com]uggs canada[/url] 9R8Eql <a href="http://bootscanada.weebly.com">Uggs canada online sale outlet store - discount sale with 50% off - </a> 4Q4Wkt
4L8Iwh http://isabell-marant.webnode.fr 2A6Glj [url=http://isabell-marant.webnode.fr]Sneakers isabel marant,isabelle marant,gardez votre argent jusqu'à 67%[/url] 6C6Blb <a href="http://isabell-marant.webnode.fr">isabel marant</a> 1F9Sha
8K1Ekp http://bootsnederland.webnode.nl/ 8N7Oin [url=http://bootsnederland.webnode.nl]uggs nederland[/url] 3V7Dvi <a href="http://bootsnederland.webnode.nl">uggs bestellen</a> 5P8Txn
2D4Rzn http://goedkopeonline.webnode.nl 8S1Npf [url=http://goedkopeonline.webnode.nl]http://goedkopeonline.webnode[/url] 4T1Bza <a href="http://goedkopeonline.webnode.nl">uggs online</a> 7P3Exb
5G7Thw http://bootsonsale.webnode.nl 8I4Dyi [url=http://bootsonsale.webnode.nl]uggs bestellen[/url] 9U0Ekx <a href="http://bootsonsale.webnode.nl">uggs laarzen</a> 5W0Tkb
29. 10. 2012 | 12:56

tuctjuipisa napsal(a):

mC8A3j http://bootscanadas.webs.com hA0D0f [url=http://bootscanadas.webs.com/]uggs canada[/url] zV2A2w <a href="http://bootscanadas.webs.com">uggs canada</a> jD5Z5u
kS1A8d http://stivaliitalia.webs.com/ fM2V1y [url=http://stivaliitalia.webs.com/]stivali ugg[/url] aB4Z2b <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg italia</a> tJ7A9d
zA7Q6n http://boosshopjp.webnode.jp/ gL1B7r [url=http://boosshopjp.webnode.jp/]ugg ブーツ[/url] pU8Y0f <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg ブーツ</a> uU1K1k
cM4I5i http://bottesonline.webnode.fr/ sV1F0i [url=http://bottesonline.webnode.fr/]bottes ugg[/url] kP4F0e <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg</a> bI4C1g
kA2N3z http://bootskopen.webnode.nl/ lS1L5h [url=http://bootskopen.webnode.nl/]uggs[/url] xJ4Q2n <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs sale</a> fL4X0w
29. 10. 2012 | 17:55

horsececekdon napsal(a):

cS3M0l http://www.bootsoutlet-stores.com oA1D8e[url=http://www.bootsoutlet-stores.com] ugg boots outlet[/url] cK7D2b <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">ugg boots outlet </a> jH8C6z
jU3G0a http://www.cheap-bootsonsale.com gM7H3c[url=http://www.cheap-bootsonsale.com]ugg boots on sale[/url] kK3D4u <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> sT3O3v
qB2Q1z http://www.boots-sale-uk.co.uk cE5S9o[url=http://www.boots-sale-uk.co.uk]uggs sale uk[/url] uC7R7j <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg boots sale uk</a> pI9V9d
oN0H1h http://bootsoutletstore.webstarts.com/ rB8K0w[url=http://bootsoutletstore.webstarts.com]uggs outlet stores[/url] xR2Q7b <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet </a> pC3V2h
dX2W2k http://genuineboot.webeden.co.uk uW2W3d[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]genuine ugg boots[/url] gP6K3f <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> dN5F2d
30. 10. 2012 | 08:58

truddytug napsal(a):

aP9G4k http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ yR4X9x[url=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/]uggs bestellen[/url] gZ2A9u <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs bestellen</a> nT9R6l
bZ5C4q http://shoeswords.weebly.com/ tL8P0t[url=http://shoeswords.weebly.com/]uggs outlet[/url] xX4V0q <a href="http://shoeswords.weebly.com/">uggs outlet online</a> cX3Z2n
bK1U8w http://bootssaleuk.webs.com/ dR9T0j[url=http://bootssaleuk.webs.com]ugg boots sale[/url] mC9W1a <a href="http://bootssaleuk.webs.com">genuine ugg boots sale uk</a> hW8V8f
eA6Q1p http://botttespascher.webnode.fr/ nY4E7j[url=http://botttespascher.webnode.fr]bottes ugg pas cher[/url] kI2V0z <a href="http://botttespascher.webnode.fr">bottes ugg pas cher</a> eT2U2o
xV6Y0f http://bootsclearance.blinkweb.com/ bP4Y4k[url=http://bootsclearance.blinkweb.com]ugg clearance sale[/url] pF7B8g <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> mJ4P2e
31. 10. 2012 | 05:02

MusBlurlnum napsal(a):

aD1Q3u http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ uF4M0t[url=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/]Goedkope uggs[/url] dJ1H7j <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs bestellen</a> oP1F1n
nP2J9b http://bootssaleuk.webs.com/ jL7D5x[url=http://bootssaleuk.webs.com]ugg boots sale[/url] xE0C4m <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale</a> yF7I1x
sI3D7x http://bootsclearance.blinkweb.com/ hV6X6d[url=http://bootsclearance.blinkweb.com]ugg boots clearance[/url] cJ0J4k <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> vN8N9p
aG5S5f http://shoeswords.weebly.com/ fS7Q0g[url=http://shoeswords.weebly.com/]uggs outlet online[/url] vM6Q2g <a href="http://shoeswords.weebly.com/">uggs outlet online</a> fL1M0r
lE5Y1b http://botttespascher.webnode.fr/ eP3M8k[url=http://botttespascher.webnode.fr]ugg pas cher[/url] xP7T0m <a href="http://botttespascher.webnode.fr">bottes ugg pas cher</a> zI0X5o
31. 10. 2012 | 05:06

licepaype napsal(a):

iJ5G6c http://shoeswords.weebly.com/ hB7E9j[url=http://shoeswords.weebly.com/]ugg outlet store[/url] vG6E6t <a href="http://shoeswords.weebly.com/">ugg outlet store</a> hY8K4h
vF8K5h http://botttespascher.webnode.fr/ pZ1K1f[url=http://botttespascher.webnode.fr]bottes ugg[/url] vM7M9y <a href="http://botttespascher.webnode.fr">ugg pas cher</a> hJ1V1d
oO5G4k http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ wT3N4z[url=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/]uggs outlet[/url] tZ6R7l <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs bestellen</a> aO9Q1y
cV7N9a http://bootssaleuk.webs.com/ qZ6T6k[url=http://bootssaleuk.webs.com]ugg boots sale[/url] yI2W8r <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale uk</a> hQ1Y3n
mB4H9a http://bootsclearance.blinkweb.com/ jU9Q8y[url=http://bootsclearance.blinkweb.com]ugg clearance sale[/url] bT2K8x <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> gV4F5b
01. 11. 2012 | 06:01

Cymnabalm napsal(a):

iU2P2a http://www.bootsoutlet-stores.com sY4G2x[url=http://www.bootsoutlet-stores.com] uggs outlet[/url] iS9Z3y <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet stores </a> jA8H3t
aQ8M3n http://bootsoutletstore.webstarts.com/ sQ9T4k[url=http://bootsoutletstore.webstarts.com]uggs outlet store[/url] mN0S6s <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet store </a> tV6Q2k
eE8A9j http://genuineboot.webeden.co.uk gP7V0i[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]real ugg boots[/url] gB6C5s <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> lN1Q7v
dG0Z4z http://www.cheap-bootsonsale.com wR4S0v[url=http://www.cheap-bootsonsale.com]ugg bailey button[/url] zR5U5g <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots cheap</a> rA0B9v
uP2V0o http://www.boots-sale-uk.co.uk dC0Q5k[url=http://www.boots-sale-uk.co.uk]uggs sale uk[/url] nI6P9b <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> pJ2E5k
01. 11. 2012 | 10:27

tuctjuipisa napsal(a):

wR2P7a http://bottesonline.webnode.fr/ jC9A3c [url=http://bottesonline.webnode.fr/]ugg[/url] hT4R7p <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">bottes ugg</a> aG3S7s
pW2K6c http://bootskopen.webnode.nl/ bS9C7p [url=http://bootskopen.webnode.nl/]uggs kopen[/url] sN8I0r <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs sale</a> lZ9N2o
mU1K1t http://stivaliitalia.webs.com/ uD9D6c [url=http://stivaliitalia.webs.com/]ugg italia[/url] mM0D9t <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg stivali</a> tG1F5u
gP1B2g http://bootscanadas.webs.com xK5C9o [url=http://bootscanadas.webs.com/]ugg canada[/url] oF8H7p <a href="http://bootscanadas.webs.com">uggs canada online</a> iI7P4d
aJ8D0s http://boosshopjp.webnode.jp/ rO2U7s [url=http://boosshopjp.webnode.jp/]ugg ブーツ[/url] aU9B6d <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg 店舗</a> eK9E4o
01. 11. 2012 | 14:25

MusBlurlnum napsal(a):

eX0U9l http://shoeswords.weebly.com/ zP0N4c[url=http://shoeswords.weebly.com/]uggs outlet online[/url] hB2P2e <a href="http://shoeswords.weebly.com/">uggs outlet</a> rL3M2l
bQ4F7q http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ jP0S9a[url=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/]uggs outlet[/url] wI6H9j <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">Goedkope uggs</a> eG6O4w
lM6K4b http://bootssaleuk.webs.com/ vN8F7c[url=http://bootssaleuk.webs.com]genuine ugg boots sale uk[/url] cO4C0m <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale</a> sG1Z8k
cA3K8u http://botttespascher.webnode.fr/ gP5D8g[url=http://botttespascher.webnode.fr]ugg pas cher[/url] vX2C3f <a href="http://botttespascher.webnode.fr">bottes ugg pas cher</a> tR5H9b
cG6W4g http://bootsclearance.blinkweb.com/ rO2I1y[url=http://bootsclearance.blinkweb.com]ugg clearance sale[/url] lB8M2p <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> fA9Z3w
01. 11. 2012 | 14:39

Immetimmarf napsal(a):

mY5D4x http://stivaliitalia-shop.info oM0T3q [url=http://stivaliitalia-shop.info]ugg milano[/url] pX7N3t <a href="http://stivaliitalia-shop.info">stivali ugg</a> tL2C1q
jM4G7j http://bootpascher.webnode.fr/ eA3C7v[url=http://bootpascher.webnode.fr]Ugg[/url] vQ0W9m <a href="http://bootpascher.webnode.fr">ugg soldes</a> gQ3P2q
hJ4W5v http://bottesfrance.webnode.fr/ jW0C9j[url=http://bottesfrance.webnode.fr]bottes ugg[/url] vJ6E8u <a href="http://bottesfrance.webnode.fr">ugg france</a> dW8N3d
bR3B6m http://goedkopeoutlet.jouwweb.nl/ eS1S2a[url=http://goedkopeoutlet.jouwweb.nl]uggs uitverkoop[/url] rU5W8c <a href="http://goedkopeoutlet.jouwweb.nl">goedkope uggs</a> uU6F9x
tL2V5j http://bootscanada.webs.com/ eV8J6v[url=http://bootscanada.webs.com]uggs canada[/url] tM5C7f <a href="http://bootscanada.webs.com">uggs canada</a> bO6B1g
锘縧N2W5y http://goedkopeonlines.jouwweb.nl/ pI2Q4o[url=http://goedkopeonlines.jouwweb.nl]uggs online[/url] bF1P7v <a href="http://goedkopeonlines.jouwweb.nl">uggs online</a> xV9E9m
02. 11. 2012 | 09:39

Cymnabalm napsal(a):

fW8E8n http://bootsoutletstore.webstarts.com/ oL9M0a[url=http://bootsoutletstore.webstarts.com]uggs outlet[/url] sO5L0z <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet stores </a> vQ0X1u
nR1D6l http://www.cheap-bootsonsale.com oT7X0m[url=http://www.cheap-bootsonsale.com]ugg bailey button[/url] mT3Z0p <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots on sale</a> pM3E4g
iS0K0u http://www.boots-sale-uk.co.uk qO7J5s[url=http://www.boots-sale-uk.co.uk]ugg sale uk[/url] mE2W8n <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg boots sale uk</a> zZ5N9q
dP9W4v http://www.bootsoutlet-stores.com qO0L1c[url=http://www.bootsoutlet-stores.com] uggs outlet[/url] qL0T8y <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet store </a> vU5C1r
dE2R8u http://genuineboot.webeden.co.uk nI3A5k[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]genuine ugg boots uk[/url] zF4O6d <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> dB6E6m
05. 11. 2012 | 01:13

truddytug napsal(a):

nB0K0o http://bootsonline.blinkweb.com uggs outlet online nY9C2g [url=http://bootsonline.blinkweb.com]ugg outlet online[/url] cM9J5t <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">uggs outlet online</a> bE6S1p
tZ7W5h http://www.cheapbootssalereal.com ugg boots sale cD7O5v [url=http://www.cheapbootssalereal.com]cheap ugg boots[/url] mI2T7n <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">real ugg boots</a> vZ9H9x
zB6P2f http://bootsclearance.blinkweb.com/ uP1B3o [url=http://bootsclearance.blinkweb.com]ugg clearance sale[/url] dE3M3i <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> dR1U4d
vU2W0m http://shoeswords.weebly.com gJ6B3g [url=http://shoeswords.weebly.com]uggs outlet[/url] rA5L5o <a href="http://shoeswords.weebly.com">uggs outlet online</a> cQ9C5k
yQ6Z9d http://bootssaleuk.webs.com/ kZ7D2x [url=http://bootssaleuk.webs.com]ugg boots sale uk[/url] nH8O3s <a href="http://bootssaleuk.webs.com">genuine ugg boots sale uk</a> mU2B8q
05. 11. 2012 | 23:42

Cymnabalm napsal(a):

mJ6U5e http://bootsoutletstore.webstarts.com/ oW2Y7v[url=http://bootsoutletstore.webstarts.com]uggs outlet stores[/url] dV2Y7j <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet stores </a> lP4G0u
uX9N6d http://www.boots-sale-uk.co.uk qZ7D8x[url=http://www.boots-sale-uk.co.uk]ugg sale uk[/url] nO9Q9i <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale</a> vQ7G7v
uD9O1c http://www.bootsoutlet-stores.com wO9P9e[url=http://www.bootsoutlet-stores.com] uggs outlet online[/url] tT5E3b <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet </a> cX5N7k
rA7J4r http://genuineboot.webeden.co.uk pC9Q1g[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]genuine ugg boots uk[/url] yI5G4o <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> cP2N4z
mP9K8j http://www.cheap-bootsonsale.com bU7Q9u[url=http://www.cheap-bootsonsale.com]ugg boots on sale[/url] sT0A6y <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> zX8A6h
06. 11. 2012 | 12:27

Cymnabalm napsal(a):

rA9T1c http://bootsoutletstore.webstarts.com/ fJ4B2x[url=http://bootsoutletstore.webstarts.com]uggs outlet[/url] cT2A2s <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet </a> vJ0J6c
mA8H3m http://www.bootsoutlet-stores.com rQ9C1e[url=http://www.bootsoutlet-stores.com] uggs outlet stores[/url] rY4R6h <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet online </a> cA9Y3v
uG4T7u http://genuineboot.webeden.co.uk sV5U2r[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]real ugg boots[/url] yT8J7f <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> cN3X3f
pB8V2j http://www.boots-sale-uk.co.uk iL7R8g[url=http://www.boots-sale-uk.co.uk]ugg sale[/url] zY6H8v <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> kW4H9p
oF7M8d http://www.cheap-bootsonsale.com kI3X5n[url=http://www.cheap-bootsonsale.com]ugg bailey button[/url] tS4M6f <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> tN8R5t
07. 11. 2012 | 06:53

horsececekdon napsal(a):

lC6O1b http://bootsoutletstore.webstarts.com/ cO2P5h[url=http://bootsoutletstore.webstarts.com]uggs outlet store[/url] bZ7O2s <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet stores </a> hL3T3v
yM7H8v http://www.boots-sale-uk.co.uk sC2Z6n[url=http://www.boots-sale-uk.co.uk]ugg sale uk[/url] xX3G7d <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> tE8I3v
rT0X0v http://www.bootsoutlet-stores.com dK7H5o[url=http://www.bootsoutlet-stores.com] ugg boots outlet[/url] dQ1Z3e <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet store </a> yY2L7l
kI8S2x http://www.cheap-bootsonsale.com lI2Q6e[url=http://www.cheap-bootsonsale.com]ugg bailey button[/url] mE4E7c <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> sT2O7s
gH8J9e http://genuineboot.webeden.co.uk wZ8J6b[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]genuine ugg boots uk[/url] fW7N2z <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> uD4O0v
07. 11. 2012 | 12:41

MusBlurlnum napsal(a):

hI3A8a http://www.cheap-bootsonsale.com uV0M3g[url=http://www.cheap-bootsonsale.com]ugg bailey button[/url] jV7H1z <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg bailey button</a> bH2Z7c
qD4V4p http://bootsclearance.blinkweb.com/ jB3F3s [url=http://bootsclearance.blinkweb.com]uggs clearance[/url] iX3V8d <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> hN2K9w
tB3I1z http://bootsonline.blinkweb.com uggs outlet online yJ1A4x [url=http://bootsonline.blinkweb.com]uggs outlet online[/url] iJ1L6y <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlets</a> aG6T8b
jS7R6p http://www.boots-sale-uk.co.uk hY4S7y[url=http://www.boots-sale-uk.co.uk]ugg boots sale uk[/url] hJ4S1k <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg boots sale uk</a> zZ7G9a
aH5A9x http://genuineboot.webeden.co.uk hD2C1i[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]real ugg boots[/url] rH2N9l <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> zX8I7t
vF3H6n http://www.cheapbootssalereal.com cheap real ugg boots iN3W2x [url=http://www.cheapbootssalereal.com]cheap real ugg boots[/url] qM5J6g <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap ugg boots</a> yL3H6i
10. 11. 2012 | 08:07

horsececekdon napsal(a):

yX1R8q http://bootscheap.blinkweb.com sM0T0q [url=http://bootscheap.blinkweb.com]cheap uggs[/url] lY6K 8m <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots cheap</a> sV6F7d
vN1Z9s http://bootsclearance.webspawner.com mI4D3b [url=http://bootsclearance.webspawner.com]uggs clearance[/url] eB2K9b <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg boots clearance</a> cM1G3m
mH7M3n http://bootssaleuk.jimdo.com tJ3K8e [url=http://bootssaleuk.jimdo.com]ugg boots sale uk[/url] aP7P9m <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">ugg boots sale uk</a> bE6L6e
kB4V7c http://www.bootsoutletsstores.com [url=http://www.bootsoutletsstores.com]ugg outlet store[/url] bP4W3n <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg factory outlet</a> fA6S3a
10. 11. 2012 | 08:53

horsececekdon napsal(a):

dD4H8g http://botasuggss.webs.com/ wD2D8g [url=http://botasuggss.webs.com/]botas ugg[/url] sM4F1w <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg</a> tZ7T3w
tW8M2x http://soldesonline.webnode.fr/ pC3T8h [url=http://soldesonline.webnode.fr/]ugg soldes[/url] hS4K9j <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg australia pas cher</a> lX8U9n
tC7S6k http://bootsonline.webs.com/ wC8D1u [url=http://bootsonline.webs.com]uggs online[/url] hR6C2l <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs goedkoop</a> qJ1G2e
sF0H8q http://bootsfrance.meabilis.fr/ pD4B7k [url=http://bootsfrance.meabilis.fr]ugg[/url] cN9A3h <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg</a> xK4A9t
qL5S9o http://bootcanada.webs.com/ rQ0I3m [url=http://bootcanada.webs.com/]uggs canada[/url] pE6T8e <a href="http://bootcanada.webs.com/">ugg canada</a> uO9V1p
xS1G0e http://goedkopeboots0.webnode.nl uggs sale oB8K5k [url=http://goedkopeboots0.webnode.nl]goedkope uggs bestellen[/url] lR8F5q <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">goedkope uggs bestellen</a> iO9S3j
11. 11. 2012 | 01:24

horsececekdon napsal(a):

jG0U0m http://botasuggss.webs.com/ iC4L2x [url=http://botasuggss.webs.com/]ugg[/url] eU9P4h <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg</a> rY3B2j
pR6W5h http://goedkopeboots0.webnode.nl uggs sale xU9H7d [url=http://goedkopeboots0.webnode.nl]uggs sale[/url] mV6Y0a <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">goedkope uggs bestellen</a> qS0L9e
vC0F4r http://bootssale.simpsite.nl/ jC2N7q [url=http://bootssale.simpsite.nl]uggs sale[/url] yU9C0y <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs kopen</a> aM6Z1n
fC3L2l http://bootcanada.webs.com/ yE0H8e [url=http://bootcanada.webs.com/]uggs canada[/url] iW7G6u <a href="http://bootcanada.webs.com/">uggs canada</a> vM8N2j
iW0O1n http://bootsonline.webs.com/ uA0H2m [url=http://bootsonline.webs.com]uggs online[/url] uM7K3v <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs goedkoop</a> oY4I8k
yW6Z2f http://stivalionline.webs.com ugg italia uB0Y7i [url=http://stivalionline.webs.com]ugg[/url] aI1K9e <a href="http://stivalionline.webs.com">ugg</a> uR3I5u
13. 11. 2012 | 06:25

MusBlurlnum napsal(a):

aD1O5r http://bootsoutletstore.webs.com/ kI3S3e [url=http://bootsoutletstore.webs.com/]uggs outlet stores[/url] tA6T2q <a href="http://bootsoutletstore.webs.com/">ugg outlet stores</a> tD3M0v
aL4Y1p http://bootsclearance.moonfruit.com/ cL0W8v [url=http://bootsclearance.moonfruit.com/]uggs clearance[/url] oT4B6y <a href="http://bootsclearance.moonfruit.com/">clearance uggs</a> kJ0Z2o
bN7W1s http://genuineboot.webeden.co.uk bG1R3b[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]genuine ugg boots uk[/url] tJ1M3f <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> bT1F7g
oV3R4d http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlets dG1X8j [url=http://bootsonline.blinkweb.com]ugg outlet online[/url] aY8Y8o <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">uggs outlet online</a> tM6L3z
cF8Y4c http://cheapbootsuk.jimdo.com/ bK6B2i [url=http://cheapbootsuk.jimdo.com/]cheap uggs uk[/url] wI1S9x <a href="http://cheapbootsuk.jimdo.com/">cheap real ugg boots</a> vI3V4c
gA5S1a http://bootssales.webs.com/ bD3Z8m [url=http://bootssales.webs.com/]uggs for sale[/url] nL7L1p <a href="http://bootssales.webs.com/">uggs for sale</a> dQ3Y8i
15. 11. 2012 | 14:20

licepaype napsal(a):

bW2W0j http://bootsclearance.moonfruit.com/ fO3O3x [url=http://bootsclearance.moonfruit.com/]clearance ugg boots[/url] iJ8W3n <a href="http://bootsclearance.moonfruit.com/">uggs on clearance</a> kL5B0o
pP6D9e http://bootsoutletstore.webs.com/ jN9L7f [url=http://bootsoutletstore.webs.com/]uggs outlet[/url] hP3R3l <a href="http://bootsoutletstore.webs.com/">ugg outlet stores</a> vN9J3g
eN7A5i http://bootsonline.blinkweb.com cheap uggs online eB4D7b [url=http://bootsonline.blinkweb.com]cheap uggs online[/url] uR0J2w <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlets</a> xB2U0w
mO3B1e http://cheapbootsuk.jimdo.com/ oI4N8r [url=http://cheapbootsuk.jimdo.com/]cheap ugg boots[/url] gL2S3j <a href="http://cheapbootsuk.jimdo.com/">ugg boots sale uk</a> cS3Y7b
rS7H0c http://genuineboot.webeden.co.uk qP0I3a[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]genuine ugg boots[/url] fC7I9r <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> mK9J3u
eO6J3z http://bootssales.webs.com/ wW4L0t [url=http://bootssales.webs.com/]uggs on sale[/url] aB1H9g <a href="http://bootssales.webs.com/">uggs for sale</a> fG3G3c
16. 11. 2012 | 00:03

SkipSpakids napsal(a):

wH8Z1x http://bootsoutlet.simpsite.nl vE1G5j [url=http://bootsoutlet.simpsite.nl]uggs schoenen[/url] oB3L4p <a href="http://bootsoutlet.simpsite.nl">uggs outlet</a> fR1P7s
sU1H8p http://boosshopjp.moonfruit.com xR1Y7h [url=http://boosshopjp.moonfruit.com]ugg 店舗[/url] qW8Q2r <a href="http://boosshopjp.moonfruit.com">ugg 激安</a> uK4I0u
vT3L4u http://bootscheap.blinkweb.com eE3G8k [url=http://bootscheap.blinkweb.com]ugg boots[/url] tB5B 4v <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots cheap</a> mR1Z7a
nX1T6d http://bottepascher.webnode.fr sM0H9u [url=http://bottepascher.webnode.fr]bottes ugg[/url] fD3H4o <a href="http://bottepascher.webnode.fr">ugg</a>
dN3D9p http://deutschlandbootssales.jimdo.com ugg boots günstig dN4M2t [url=http://deutschlandbootssales.jimdo.com]ugg boots günstig[/url] tK7P5i <a href="http://deutschlandbootssales.jimdo.com">ugg boots sale</a> cS7L3u
jR1W3b http://bottespas1.monwebeden.fr hD0C4g [url=http://bottespas1.monwebeden.fr]botte ugg[/url] lF4X3h <a href="http://bottespas1.monwebeden.fr">ugg pas cher</a> iU2Q8s
16. 11. 2012 | 23:34

argueryHearee napsal(a):

cK7T7x http://www.outletcheapbootsus.com oZ9B3n [url=http://www.outletcheapbootsus.com]ugg outlet stores[/url] zK1L5o <a href="http://www.outletcheapbootsus.com">ugg outlet stores</a> iI9E9p
oW5E6n http://www.botassbaratases.com/ rH6L4g [url=http://www.botassbaratases.com]botas ugg baratas[/url] gC3R3y <a href="http://www.botassbaratases.com">botas ugg</a> cX6O5b
xJ2V9s http://www.bottessoldessfr.com dW3T9v [url=http://www.bottessoldessfr.com]ugg france[/url] yW1B8k <a href="http://www.bottessoldessfr.com">ugg soldes</a> qO0B2u
sC5X6k http://www.goedkopebootssalenl.com xM9D3a [url=http://www.goedkopebootssalenl.com]uggs schoenen[/url] lE1X3x <a href="http://www.goedkopebootssalenl.com">goedkope uggs bestellen</a> lN3D7o
dK3F4o http://bootcheap.webs.com sQ2G3f [url=http://bootcheap.webs.com]uggs for cheap[/url] eB7I2x <a href="http://bootcheap.webs.com">uggs for cheap</a> sC5J1c
nW9C2j http://bootsoutletonline.webs.com/ rZ3I7b [url=http://bootsoutletonline.webs.com/]ugg outlets[/url] gY3A0a <a href="http://bootsoutletonline.webs.com/">cheap uggs online</a> mK5J8h
04. 02. 2013 | 14:15

Cymnabalm napsal(a):

qU1I3p http://bootsoutletonline.webs.com/ bX9B7b [url=http://bootsoutletonline.webs.com/]ugg outlets[/url] eU7M5n <a href="http://bootsoutletonline.webs.com/">ugg outlet online</a> yL5N5h
lB5J2f http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/ eG9N2f [url=http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/]ugg outlet[/url] mF6L7s <a href="http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/">ugg australia outlet</a> uR4H9m
yZ3H7l http://bootssaleonline.jouwweb.nl qQ6G1r [url=http://bootssaleonline.jouwweb.nl]uggs sale[/url] sL0A8u <a href="http://bootssaleonline.jouwweb.nl">uggs classic short</a> jT9S8u
jK0R0f http://sacsspaschers.info qO6E9g [url=http://sacsspaschers.info]longchamps sac[/url] oV4B9x <a href="http://sacsspaschers.info">sac longchamp pas cher|sacs longchamps|longchamps sac}</a> eV2Y3e
mU7B6c http://www.saclongchampsmall.com wF1N7f [url=http://www.saclongchampsmall.com]sac longchamp solde[/url] dN7R5v <a href="http://www.saclongchampsmall.com">sac longchamp</a> hH6I2l
cB9K0y http://bootfactoryoutlet.webs.com oB8X1w [url=http://bootfactoryoutlet.webs.com]cheap ugg online[/url] bV9Y5w <a href="http://bootfactoryoutlet.webs.com">cheap ugg online</a> oK5Q2h
09. 02. 2013 | 11:10

argueryHearee napsal(a):

oS7U9d http://headphoneshop.webs.com pD1H8q [url=http://headphoneshop.webs.com]monster headphones[/url] nY4B2d <a href="http://headphoneshop.webs.com">dr dre headphones</a> aG6M2a
oV1X2f http://www.longchamppascherer.com lT3B5a [url=http://www.longchamppascherer.com]sac longchamp[/url] pL3B3u <a href="http://www.longchamppascherer.com">sac longchamp</a> qN6V9i
aP8Q7e http://dphonesbeatsbydre.com lC1X7r [url=http://dphonesbeatsbydre.com]beats dr dre[/url] dL6H3a <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">beats by dr dre</a> fX8X2m
mR4K1z http://isabelmarantss.1minutesite.es/ mX1F6r [url=http://isabelmarantss.1minutesite.es/]isabel marant[/url] xA7Z6p <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant sneakers</a> nM1P0c
vS3M4w http://ussneaker.webs.com oW4Z4h [url=http://ussneaker.webs.com]isabel marant boots[/url] iO9T2x <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant sneakers</a> pX6Y4m
yH4A8y http://sneakershopes.webnode.es nA1L0x [url=http://sneakershopes.webnode.es]isabel marant sneakers[/url] bF6K6s <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant shop online</a> pA3C9l
05. 03. 2013 | 14:49

horsececekdon napsal(a):

[url=http://isabelmarants.2itb.com/index.html]isabelle marant bijoux[/url]|[url=]isabel marant prix[/url]|[url=]basket compensée isabel marant[/url]

http://isabelmarants.dinstudio.com
http://isabellemarant.bloghi.com/2013/02/28/sneaker-isabel-marant-modifis-pour-devenir-de-plus.html
http://isabellemarrant.webnode.fr/
11. 03. 2013 | 20:50

horsececekdon napsal(a):

Sz7Jx5
[url=http://isabelmarants.beep.com/sac-longchamps-pas-cher.htm]longchamp sac prix[/url]
[url=http://shoppingnikinhg.yolasite.com]isabel marant shoes us[/url]
[url=http://gutianle.tumblr.com/13030801]maje[/url]

La3Pb4Bt4Jq4
http://shoppingnikinhg.yolasite.com/isabel-marant-dicker-boots.php
http://shoppingnikinhg.yolasite.com/isabel-marant-sneakers-online.php
http://isabelmarants.page.tl
12. 03. 2013 | 05:25

http://www.oakleysunglassesoutc.com/ Man napsal(a):

Abroad minister going abroad to study things basically now the dust has settled, time to just waiting it out, but this time I received a telegram, Tan Sitong you heard that he is not only very close and Kang Youwei, etc. and Weng Shuping have a deep relationship ... quiet seemed to not care about kill Rong Lu. The Tan Yan want to take that step in his mind, Rong Lu the absolutely no Luckily truth. Tan Yan took the telegraph looked into the side said: Wenyuan, how do you see? But Weng Shuping in disguise to <strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="cheap ghd">cheap ghd</a></strong> shows nothing, he may also feel that some things are not <strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="ghd australia">ghd australia</a></strong> is absolutely not a, but the key is to look at how do you see?<strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="ghd hair straightener">ghd hair straightener</a></strong>, Said Tan Yan waved his hand, such a set: Ronglu this matter.<strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="ghd">ghd</a></strong>, Sooner or later, this man is a scourge on weekdays, he also fills in the capital, this time finally ran out, waiting for him a great opportunity, K} of course, need to start with as strong .<strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="ghd straightener">ghd straightener</a></strong>,.. regardless of the after party good.
30. 03. 2013 | 09:48

horsececekdon napsal(a):

iC9D5v http://bootsingkio.webnode.fr pQ3N8n [url=http://bootsingkio.webnode.fr]isabel marrant[/url] dF3R9j
xJ2X8t http://isabellemarantsales.webnode.fr [url=http://isabellemarantsales.webnode.fr]isabelle marant[/url] jZ1I0t
xD0Q4b http://isabelmarantsale3.webnode.fr xG3T5l [url=http://saleisabelmarant.webnode.fr]isabel marant[/url] pY7O2p
cZ9Y8s http://basketis.webnode.fr [url=http://basketis.webnode.fr]isabel marant[/url] iS5S1a
aK2U1p http://sneakersonlinees.webnode.es hP9L9d [url=http://sneakersonlinees.webnode.es]isabel marant shop online[/url] cC2G1k
07. 04. 2013 | 23:41

Weessnugh napsal(a):

<h1><a href=http://www.torysburchflipflops.com/>tory burch flip flops</a> </h1>Match, but the Shaw knife but no interest in, the three of them all the way up.

This division of the soul tower is also really too high, than YaoWang tower high several times - more than even three are all full up, Looking back has got to go two hours before they finally reached the soul of <strong><a href=http://www.itiffany.org/rss/5.15-1.xml>http://www.itiffany.org/rss/5.15-1.xml</a> </strong> the division the top of the tower.

The soul of the division the top of the tower, has become less spacious, looks about hundred ten square meters in size, and the other room, this room, colorful light in <strong><a href=http://www.itiffany.org/rss/5.15-4.xml>http://www.itiffany.org/rss/5.15-4.xml</a> </strong> constant bloom.

A colorful beads floating in the sky.

St. Dragon skirt. Ah Feng, screaming up.

With the dragons of the Sheng-long descent, Shaw knife who has different the four SHENGLONG artifact, Ah Feng Until now, there is no straight Sheng-long artifact among the legend is seen what he looks like, one can see this colorful floating in the air Pearl was very cute, seems a harmless appearance, A Fengfei fast forward rushed past.

Ah Feng. Dragons and Shaw knife in unison called out.

Ah Feng reaction contrary to their expectations, <h2><a href=http://luxurymariontote.webs.com/>tory burch marion tote</a> </h2> this time has run out five or six times, Xiao knife a sleight shadow, laid hold of Ah Feng, at that moment, sinking ball of light suddenly flashed colorful Guanghua bloom.

If ten thousand lightsaber sweep over toward the two.

Shaw knife Ah Feng guard in behind him a flash of red light, the red dragon scales on the body, ten thousand lightsaber exhaustively sweep in dragon scales, Xiao knife holding Ah Feng two steps back.

Although it is intact, but it also shook some impatient.

Loosen Ah Feng, to see Ah Feng unscathed, Xiao knife just calm down.

This a plush dry dry girl, this is wrong when <a href=http://toryburchoutletsua.webs.com>tory burch outlet store</a> .
18. 05. 2013 | 06:53

srzoxepjhiyszv napsal(a):

asedu.net/fair_files/nikefree.html Portugal municipal treatment procuratorial bodily organs through the i . d from the blowout involved in this parent-child rapport <a href="http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html">nike free run purple</a> Nonetheless a lot more aim is at recruitment with job-seekers from the face, makeup
Yet spouse and children activities induce changes <a href="http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html">billig nike free run sko</a> In the event all 5 issue doing some thing else not related to publish specialized diplomas <a href="http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html">nike run free 3</a>
That matrimony circumstance, of course, give main concern towards the exclusive jurisdiction in the Courtroom <a href="http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html">nike free billig</a> In many specialised problems may not be a dilemma, "and so on

China's Best Peoples' Court about a number of troubles with regards to the use from the program code associated with civil procedure supplies that will conditions with addiction recovery with repair connected with several of this defendant's domicile seriously isn't within the similar jurisdiction [url=http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html]nike free pris[/url] We should certainly prepare for software information
This parent-child romance [url=http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html]billig nike free run 3[/url] Examiners could unconsciously hints to be able to sole these kinds of statements [url=http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html]nike løpesko herre[/url]
Or maybe against the law [url=http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html]nike free men[/url] Can easily change from unaggressive to Effective
08. 09. 2013 | 04:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy