Blanka: Tunel na tunel

11. 02. 2014 | 16:22
Přečteno 8105 krát
Takovou spoušť jako Pavel Bém za sebou v novodobých dějinách hlavní města ještě nikdo nezanechal. Téměř jakýkoli projekt z doby jeho vlády v hlavním městě je nevybuchlou bombou: Ať už se jedná o nákup tramvají, systém prodeje jízdenek MHD, karty Opencard, tunel Blanka, nebo například dodávky informačních technologií…

Mnohé případy mají jedno společné: Blaho obyvatelstva jde stranou, a to na úkor soukromých subjektů. Dbalo se u nich na precizní a neprůstřelné smlouvy, velmi výhodné pro protistranu a naopak v neprospěch města, které je často ani nemůže vypovědět.

Energie vložená do smluvní dokumentace je pak v naprostém protikladu s tím, co se při zmíněných zakázkách dělo po jejich uzavření. Zde již vládne chaos a je otázkou, co je jeho pravým důvodem.

Ve zmíněném případu tunelu Blanka dokonce smlouva nedoputovala ani na zastupitelstvo, které stavbu mělo schválit. A hlavu si nikdo nedělal ani s tím, když se objednávaly další a další „vícepráce“, které stavbu tunelu neúměrně prodražovaly. Z původně Pavlem Bémem deklarovaných 21 miliard korun jsme se dostali na miliard 37 a město se kvůli tomu muselo zadlužit. Nikdo už vůbec neřešil, že objednávání nových prací a nafukování rozpočtu je v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek.

Pro Bémovu éru je příznačné i to, jak se stavělo. Jak přiznávají zástupci stavební společnosti Metrostav, při rozhodování o změnách, které stavbu tunelu prodražovaly, stačilo, že si to pan primátor přál. A jelo se vesele dál.

Kvůli pochybnostem jsme dokonce loni museli přestat za část řádně smluvně nepodložených prací platit a obrátili jsme se na arbitry, aby rozhodli za jakých podmínek stavět dál. Jistě, šlo zavřít oči a jet dál na tygru, jako Pavel Bém. Pak ale hrozilo, že se tunel neotevře a právní spory budou nekonečné.

Další vývoj případu je známý: Metrostav z vlastní vůle v prosinci zastavil stavbu. Před 14 dny pak arbitři v prvním jednání rozhodli, že stavební firma má pokračovat v pracích a město za to začít znovu platit. Verdikt konečně zajišťuje dostavbu Blanky v souladu se zákony této země.

Netěší mě, že se stavba tunelu zpozdí o několik týdnů až měsíců. Se zhruba dvouletým skluzem z Bémovy doby to je ale velmi dobrá cena za jistotu, že nemůže být dále zpochybňována.

Věřím, že stavební firma Metrostav, která za Blanku zinkasovala desítky miliard, bude při soudem odsouhlaseném pokračování stavby minimálně stejně agilní, jako když dostávala smluvně nepodložené příkazy na od Bémových úředníků.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

strýc virus HxNx napsal(a):

strašně se těším, až Pavel Bém zareaguje na tento text na svém vlastním blogu. O Hudečkovi mnoho nevím, ale Bém je jako nick neo. Všechno ví nejlíp, na všechno má odpověď, vždy uvažuje přísně logicky a pokud s ním nesouhlasíte, je to tím, že jste nepozorně četli jeho příspěvky.
Pavel Bém totéž. Ten se nikdy nemýlí. A nemýlil.
11. 02. 2014 | 16:34

Baba Jaga napsal(a):

Nu, i pan Hudeček jednou ve funkci primátora skončí. Kdo nic nedělá, ten málokdy něco pokazí.
11. 02. 2014 | 16:38

Ládik!!! napsal(a):

Sodoma, Gomora, Praha. Přežije jenom Got a jeho 2 dcery.
11. 02. 2014 | 16:39

Martin1 napsal(a):

Malá rekapitulace:
PaedDr. Josef Hájek, 8. 12. 1989 – 23. 1. 1990 (tzv. „zimní král“)
Jaroslav Kořán, 1. 2. 1990 – 13. 9. 1991 (odvolán)
Ing. Milan Kondr, 28. 9. 1991 – 13. 5. 1993 (odvolán)
RNDr. Jan Koukal, CSc., 13. 5. 1993 – 26. 11. 1998 (konec volebního období)
Ing. arch. Jan Kasl, 26. 11. 1998 – 28. 5. 2002 (odstoupil)
RNDr. Igor Němec, 15. 7. 2002 – 28. 11. 2002 (konec volebního období)
MUDr. Pavel Bém, 28. 11. 2002 – 30. 11. 2010 (konec volebního období)
doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., 30. 11. 2010 [3] – 23. 5. 2013[4] (odvolán)
RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D., od 20. 6. 2013[P 1]
Praha byla kolem roku 2002 na zbláznění, chtěla dokonce pořádat Olympijské hry, tak tam poslali psychiatra, ten se ale pro tuto myšlenku také zapálil a nechal za pár milionů vypracovat reklamu a úvodní projekty.
Pavel Bém (* 18. července 1963, Praha) je český lékař-psychiatr, politik a horolezec.

Po jeho práci to bylo rázem v "kosočtverci", tak tam poslali gynekologa. Ten se v tom odborně pohrabal a nakonec se podařilo tu nákazu přenést na jeho ruce a nyní to bude muset vysvětlit před soudem, že už dotyčná Praha byla "nemocná", když do ní šahal.
Bohuslav Svoboda je český lékař v oboru gynekologie

Po jeho působení už nevíme kdo je kdo a dokonce, kde je Praha, tak jsme usoudili, že se tam uplatní geograf.
RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.
Ten po svém současném působení říká:
"Takovou spoušť jako Pavel Bém za sebou v novodobých dějinách hlavní města ještě nikdo nezanechal."

Pánové, říká se : Mnoho psů – zajícova smrt.
A po vás se bude říkat: Mnoho doktorů - Prahy smrt.

Tak by bylo vhodné tam do Prahy poslat na závěr nějakého patologa, ten prý dobře pozná chyby svých kolegů.
11. 02. 2014 | 17:04

Viola napsal(a):

To je nadílka, pan kardinál a pan primátor...
11. 02. 2014 | 17:06

zemedelec napsal(a):

Pane Hudeček.
Ač TOPku nemusím,ale naprosto souhlasím.
Nejednodušší cesta,zveřejnit tyto smlouvy ze všemi dodatky,určitě by se v tom hodně lidí dokázalo zorientovat a pak podat trestní oznámení.Pokud se to bude řešit mezi s přátelenými soudci Béma,nemáte naději.
11. 02. 2014 | 17:06

krajan napsal(a):

Primátore,
a co to letiště v Ruzyni? Budete vydávat povolenky, kdo tam smí přistát a kdo ne? Co třeba takový Taras Bulba, nebo stejnojmenný Ševčenko? Ti by byli, kdyby ještě žili, košer?
11. 02. 2014 | 17:20

Petr. napsal(a):

"Před 14 dny pak arbitři v prvním jednání rozhodli, že stavební firma má pokračovat v pracích a město za to začít znovu platit."
Pane Hudeček, už jste na trůně dost dlouho, aby jste případ dal arbitrům dřív a nemuselo dojít k zdržení a prodražení stavby. Ale to je Vám jedno. Škodu zaplatí trouba od soustruhu, nebo prodavačka v supermarketu. Pro Vás o další Nadlidi náhrada škody neplatí.
"Vše je přece tak křišťálově čisté, že to ani křišťálově čistší být nemůže!"
11. 02. 2014 | 17:28

strýc virus HxNx napsal(a):

krajan

Taras Bulba je každopádně zajímavá symfonická báseň Leoše Janáčka... není tak dobrá jako Sinfonietta, ale furt je to dílo hodné pozornosti muzikálních uší.
11. 02. 2014 | 17:59

stoppa napsal(a):

Nemám Prahu rád. Proto jí ze srdce přeju takové primátory jako Bém Svoboda a tenhle Hudeček.
11. 02. 2014 | 18:11

martin_ka napsal(a):

ja myslim, že by se všichni primatoři prahy mohli podat ruku :-)
11. 02. 2014 | 18:29

Honza II napsal(a):

Pozor, milí ochránci zákonů,
vše nasvědčuje tomu, že Blanka bude nakonec letos otevřena. Ale podívejte se na srovnatelné pomníky státních organizací. Dálnice do Ústí určitě letos nebude a dálníční obchvat alepoň kolem jihu Prahy se ještě ani nezačal stavět.
Prostě v našich nesmyslných zákonech o veřejných soutežích a při podivném respektování jakýchkoliv sebezvaných občanských iniciativ se prostě nedá nic postavit. Proto se Blanka musela začít stavět tak, aby jednou někdy dostavěna byla. Jinak by to byl stejný pomník jako je stavba kolejové dopravy na pražské letiště. (Ani nepíši jaké, protože až tam bude jednou tramvaj dostavěna, nikdo nemůže tušit, jak se bude letiště jmenovat.)
Na Hudečkovi je vidět, jak je nezkušený a naivní. S jeho přístupem by se rychlejší spojení z jihu na sever Prahy alespoň pro osobní auta nikdu ani nezačalo stavět. Ještě štěstí, že nějaký Bém byl kdysi primátorem!
11. 02. 2014 | 18:33

šašek z Jihlavy napsal(a):

Copak Pražáci, těm je hej, ti ani v tunelech nezablouděj. Proto si vždy dobře zvolí, však už se najdou voli, co to zaplatí. Ale teď už to opravdu hodně smrdí, skoro jako olomouckej sejreček, na to musí bejt sakra silnej žaludek.
11. 02. 2014 | 18:41

Kleofáš napsal(a):

Teda, tohle je pel mel. Mladej Hudeček nebude moc velká myslivna, inu ve straně kde je šéf hajnej s podezřelou maturitou, to asi jinak nejde. Především, bych rád viděl, co je opravdu předmětem nálezu rozhodce. Tedy jestli uznal smlouvu za platnou ( i když jí chybějí některé formální náležitosti), a dále, zda bylo předmětem jednání i otázka faktur, tedy zda jsou důvodné, zda byla veškerá práce odvedena, atd. Myslím, že mladej Hudeček se bál, a aby si kryl zadel, pohnal věc k arbitrovi. jinak dál je potřeba kontrolovat Metrostav, aby se na stavbě nekradlo, a vsadil bych se , že se bude krást plošně, tedy od nejnižší úrovně u mini subdodovatelů, až po nejvyšší úroveň. Je - li smlouva platná, rozhodně to neznamená, že má Metrostav bianco šek na každou kravinu, kterou si vymyslí, ledaže by HOP 09 dostávala z každé faktury všimné, pak jo.....
11. 02. 2014 | 18:49

petrof napsal(a):

Hudečku, jako nePražákovi je mi to ten váš tunel naprosto lhostejný....ale mám dojem, že jste to byl vy, kdo vykřikoval u Moravce, že smlouva je naplatná a že se stavba musí zastavit!!??
To, že z vás Pavka Bém udělal totálního pitomce, už stejně nezvrátíte.....a je to tak dobře.
11. 02. 2014 | 19:02

SuP napsal(a):

Mladej Hudeček se "jen" vyobezličkoval, aby ho nesemlela stejná kulišárna, jakou ušili na předchozího primátora - Svobodu.
Nebude to ani levnějc, ani líp, jen pozdějc. Všichni pražani budou hrozně spokojení, ale nikoho to nebude stát ani korunu.
11. 02. 2014 | 19:09

Občan napsal(a):

"... Před 14 dny pak ARBITŘI v prvním jednání rozhodli, že stavební firma má pokračovat v pracích a město za to začít znovu platit..."
"...Věřím, že stavební firma Metrostav, která za Blanku zinkasovala desítky miliard, bude při SOUDEM odsouhlaseném pokračování stavby..."

Tak jak je to tedy?
Rozhodli arbitři, nebo soud?
JAK TO, že VEŘEJNOPRÁVNÍ zadavatel vůbec uzavřel smlouvu s rozhodčí doložkou nebo dodatek ke smlouvě s rozhodčí doložkou a neobrací se v případě sporů na řádné soudy?

KDO je tím "arbitrem"?
(Pokud Kužel nebo něco jemu podobného, pak se ještě můžeme nadít velmi zajímavých věcí.)
JAKÉ jsou DOSAVADNÍ NÁKLADY NA ARBITRÁŽ a jaký je výhled pro případné další spory?
11. 02. 2014 | 19:29

ambice 100x převyšují schopnosti napsal(a):

blogistovi
Pane, na rozdíl od Pavla Béma se neumíte vyjadřovat ani srozumitelně česky.

Nebudu se vás ani ptát, co jste udělal pro hlavní město vy a váš předchůdce, vyjma toho, že jste se nechal vyfotografovat při povodních.

Jako celá vaše náhodně a účelově sestavená strana jste nafoukaný a uřvaný diletant z nějakého zapadákova, který se na vývoji Prahy podepíše desetiletím stagnace. Vylizovat to za vás budou jiní.

Za sabotování Blanky by vás měli zavřít, protože městu úmyslně působíte škody, z ubožáckého alibismu a neschopnosti. V tom jste naroveň Kalouskovi, Drábkovi a barelovi. Naneštěstí nemáme orgány, které by to uměly odstíhat, protože nerozumí smlouvám (ani řízení velkoměsta) o nic víc než vy.
11. 02. 2014 | 19:37

prorok napsal(a):

kjh
11. 02. 2014 | 20:28

siven napsal(a):

Hodně štěstí z růžiček, tunel Bém a Hudeček!!!
11. 02. 2014 | 20:44

martin_ka napsal(a):

další zajímavý projekt pana Béma byly olympijské hry....

PS: za posledních 20 let nebyly ani jedny ziskové....nejmenší ztráta 4mld. dolarů
11. 02. 2014 | 22:58

Standa napsal(a):

Pane Hudeček, dokud na Béma nepodáte trestné oznámení, důvodů a skutků máte dost, pokládám vaše výroky za pomluvu. Jest-li že máte důkaty jednejte, nemáte-li mlčte.
11. 02. 2014 | 23:08

Pavla2 napsal(a):

Pne Hudečku, celou dobu jste vykřikoval, že smlouvy jsou neplatné, Metrostavu jste odmítal platit a stavba musela být kvůli vašemu nařčení zastavena. Stálo to zbytečných spoustu peněz navíc a naráz tady líčíte, jak snad díky Vám je vše najednou v pořádku a smlouvy jsou dle soudu platné. Takže byste měl zaplatit vyhozené peníze za špatné rozhodnutí, a to jen z toho důvodu, abyste mohl očernit Béma a posílil své ego. Béma se tedy vůbec nezastávám, je to darebák, ale zase není takový hlupák, aby nechal započat tak rozsáhnou stavbu bez řádného povolení.
Za toho hlupáka budete u pražských asi Vy.
12. 02. 2014 | 00:17

Medikolog napsal(a):

Pane primátore, vy moravský katolíku,

a co ty průšvihy na stavbě metra "A"? A hloupost vašich lidí kteří již zrušili přechody na Evropské, protože ve stanici metra Bořislavka bude podchod.. Ale ten bude otevřen až příští rok (kdo ví, jestli)... Posíláte cizí peníze (peníze pražských daňových poplatníků) ukrajinským extrémistům... chápu. Pravidelně se zpovídáte...
12. 02. 2014 | 04:16

honza napsal(a):

Máte v tom Práglu pořádnej binec. Mazánek s kolibříkem, Rittigem a spol. rozkradou, co mohou, pak obviněj Svobodu, který patrně nemohl jednak jinak... Ti, co kdysi volili Béma a nedávno prokroužkovali do parlamentu plzeňského právníka Bendu, si nic lepšího nezaslouží....
12. 02. 2014 | 05:39

jaryn napsal(a):

Má to pánbůh různé pacienty.Jaký primátor - takový volič.
12. 02. 2014 | 07:17

Petr napsal(a):

Bém & Janoušek jsou v pohodě, Svoboda, kterej k tomu přišel jak slepej k houslím a věřím že s tím CHTĚL něco udělat je obviněný a člověk který tomu nasadil totální korunu (Vy) tady bude psát svoje moudra - jestli nežijeme v Absurdistánu, tak to už fakt nevím...
Očividně se vám při policejních manévrech okolo politiků rozklepali kolena jak malému klukovi a prostě hrajete o SVOJÍ osobní "bezúhonnost", fakt že se stavba prodražujete o 140 milionů za měsíc a na samém konci stavbu prodlužuje, je vám totálně ukradený, hlavně aby měl Hudeček rádoby čistý štít (což stejně nemá, ukazujete pouze svojí neschopnost).
Chci vidět, jaký pražák vám v dalších volbách hodí hlas. xd
12. 02. 2014 | 07:38

libertad napsal(a):

Standa napsal dne 11. 02. 2014 v 23:08

"Pane Hudeček, dokud na Béma nepodáte trestné oznámení, důvodů a skutků máte dost, pokládám vaše výroky za pomluvu. Jest-li že máte důkaty jednejte, nemáte-li mlčte."

Zlatá slova.

S pozdravem

Sidonio Libertad
12. 02. 2014 | 07:54

dříve čtenář napsal(a):

Země neomezených možností!
V zemi, kde dnes zamená již včera!
Vstříc světlým zítřkům!
Kupředu obě!

Tak nějak to vidím já.
No a naši sqělí cestáři zase docela opomněli, že v únoru by u nás mohlo i nasněžit!
12. 02. 2014 | 10:01

čumil napsal(a):

Myslím, že by p.Hudeček (nevím proč je ještě primátorem) měl tak bezostyšně lhát i za situace,kdy díky mnohaleté politice ODS na pražské radnici bylo možné krást až se hory a osobní konta zainteresovaných jen zelenaly, což k dokonalosti přivedl P.Bém. V čem vidím lež Hudečka a možná spíše nemohoucnost a bezcharakter. Dává pryč od skutečnosti, že sice Metrostav práce zastavil, ale on je zastavil proto, že Praha mu neplatila, takže primárním viníkem zastavení prací je Praha , t.j. Hudeček a nikoliv Metrostav. Další jeho nehorázností je postoupení k arbitráži kvalitu, úplnost, legálnost smlouvy na Blanku mezi investotem Prahou a dodavatelem Metrostav. Každý ví, že garantem smlouvy na stavbu je investor, stavebník, měl-li Hudeček pochybnosti o kvalitě smlouvy, tak bylo povinností problém řešit a usilovat iniciativně předloženými návrhy Metrostavu ke zkvalitnění vzájemných smluvních vztahů, to se nestalo a Hudeček ve své bezradnosti začal vykřikovat o nutnosti arbitráže ke konstatování špatné smlouvy, za kterou nese odpovědnost investor. Tímto krokem Hudeček bezprecedentně zavinil další skluz v časovém dokončení stavby, další prodražení stavby, další nedůvěru občanů ve schopnosti svých politiků. A to nechávám stranou jeho mesiášské výkřiky, že by pražský primátor měl být ze své funkce automaticky předsedou asociace krajů ČR a neméně populistickým výkřikem je jeho poslední laciný apel na záchranu pražského vysokého školství.
12. 02. 2014 | 10:02

Pražan napsal(a):

Jako správný hospodář a úředník, který má přístup ke všem informacím by pan Hudeček měl jednat v zájmu Prahy - obrátit se na policii. On by si neměl hrát na obyčejného pisatele blogů. Od něho se očekává konkrétní jednání. Blogy si mohl psát někde na Moravě. Na to se nemusel cpát do Prahy. Nazdar.
12. 02. 2014 | 10:12

Miky napsal(a):

Zajímal by mne kvalifikovaný odhad, kolik by stála olympiáda v Praze pod patronací tehdejšího primátora Béma. To by asi i Putinova Soči byla jen slabým odvarem.
12. 02. 2014 | 10:22

Pompeius Magnus napsal(a):

Poslouchaj Hudeček, líběj nám prozdradit, kolipa stálo to rozhodčí řízení, kdo hradil poplatek za zahájení rozhodčího řízení, jaké byly náklady prohrané strany - Jich a kolipa zaplatili za rozhodčí řízení zaplatili z našich peněz advokátům a ještě líběj zmínit kterým, ano?
12. 02. 2014 | 10:39

Kleofáš napsal(a):

Teď jsem si to zjistil, Hudečku, vy jste ještě větší lhář, než ten Bém ( a že je teda nastavená laťka sestakra vysoko). Rozhodčí soud nerozhodl o ničem, ale vydal pouze mezitimní rozhodnutí o vzájemných finančních protinárocích. Vaše tvrzení, že : " ... Před 14 dny pak arbitři v prvním jednání rozhodli, že stavební firma má pokračovat v pracích a město za to začít znovu platit. Verdikt konečně zajišťuje dostavbu Blanky v souladu se zákony této země." je naprostý lživý blábol. Takovýto mezitimní verdikt nic nezajištˇuje, zejmená pak ne dostavbu tunelu Blanka. Teda v čele Prahy snad ještě takhle neinteligentní primátor nestál - a to tu vládl i Ignor Němec!!
12. 02. 2014 | 10:45

jen hříšník je schopen pochopit hříšníka napsal(a):

...dyť to jsou taky jenom lidi - mají dluhy, trápí je obezita, impotence, manželka a děti a exekutoři a advokáti a taky mají strach z nedostatku, stejně jako vy.
No tak si občas přilepší - stejně jako vy. Na tom není nic špatného, je to lidské. I odpouštět je lidské.

Důležité je si hřích uvědomit a dále již nehřešit. To pak jako by se hřích ani nikdy nestal.
12. 02. 2014 | 11:49

JF napsal(a):

chyby musí býti identifikovány a napraveny, pak tunel Blanka jistě bude jednou nezničitelným celoživotním mementem Václava Klause a jeho psychiatra a milce Pavlíka. Arbit promluvil a Hudeček spustil. Howgh..

ps: frontu na mlíko bylo možné zbořit, co ale s tunelem. Václav je prostě nejchytřejší, Václav jede ... stále ;-)
12. 02. 2014 | 12:01

dříve čtenář napsal(a):

Pane čumile, co s tím, když to tak vypadá, že investiční oddělení magistrátu, právní oddělení magistrátu, stavební atd., atd. si berou na všechny činnosti, které by měly být plně v jejich kompetenci, outsourcingové firmy.
Peníze, ty zaměstnaci magistrátu berou. Odpovědnost za vytváření, uzavírání a dodržování smluv se někde vypaří za drahný bakšiš v nedohlednu - tedy ve firmách s nezveřejněnou majetkovou strukturou, nejlépe provázanou s dodavatelskou firmou.
Je to stejná hloupost, jako když někteří tvrdí, že stíhat nečase nemá smysl, když rittig, janoušek a jim podobní jsou beztrestní. No, jo, ale kdyby nečas nevykonával to, co měl nařízeno, kmotři by to nikdy nemohli prosadit. Někde se začít musí a proč zrovna ne u úplatných politiků? Když nebudou úplatní, mafie to bude mít daleko těžší při prosazování svých zájmů. Ale nečas nestačí - je třeba jít po hulínském, řebíčkovi, haškovi, březinovi, kalouskovi, šťávovi, urbanovi....
12. 02. 2014 | 12:32

SuP napsal(a):

Díky Hudečkovi má Blanka pořád ještě panenskou blánu. Je málo borců, kterým se to napoprvé nepovede.....
12. 02. 2014 | 13:02

SuP napsal(a):

JF -
".... frontu na mlíko bylo možné zbořit, co ale s tunelem. ...."

Vy budete asi VELKEJ znalec pražské dopravy.
12. 02. 2014 | 13:04

JF napsal(a):

SuP: daj odpovídající příklady abych se mohl zařadit do fronty za Václava Václavoviče, předběžně bych to viděl někde na lavičce v Stromovka - ale i tak dobrý
12. 02. 2014 | 14:09

vilemína napsal(a):

TOP 09 nemusím, ale Vám celkem fandím. Rozklíčovat působení Béma coby primátora je a bude pohyb po tenkém ledě. Lidé, co v pochybných smlouvách jeli nebo z nich profitovali udělají cokoliv, abyste se ve smlouvách "nevrtal" a nekonfrontoval je s realitou. Obrovské peníze, co z projektů ukrojili, jim za to bude stát.
Kryjte si záda, zamávejte na rozloučenou šéfům odborů, kteří se o smlouvy a jmenované projekty otřeli.
13. 02. 2014 | 11:46

čumil napsal(a):

K p. dříve čtenáři 12.2. v 12.32. Máte samozřejmě pravdu, odpovědnost a profesionalita tam kde má primárně být, t.j. u stavebníka, tak tam není, místo toho je nejen outsourcing, ale i různé oficielní obchodní firmy, zkrátím v Praze např. Inženýring dopravních staveb a.s. Možná by mi p. dříve čtenář pomohl analyzovat a stanovit největší zdroj korupce, zlodějny, okrádání státu a občanů, ten podle mne tkví v naprostém chaosu organizace investic jako takových. To i komunisté si uvědomili, jaká je cena investic a měli pro ně nastavená přísná pravidla v celém procesu od plánování, přípravy, realizace, kontroly, vyhodnocení, ale říkejte to dnes někomu, obviní Vás ze staromilectví s bývalým režimem. Ale juchejme si dál jací jsme kabrňáci, pak se nedivme že budeme mít Bémy, Hudečky, ostudu v Evropě s (ne)čerpáním fondů a pod. Přitom, ne že bychom to neuměli, takový opravdový a zkušený developer dnes umí postavit budovy, byty infrastrukturu 2-3x levněji než hl.m.Praha.
14. 02. 2014 | 09:12

Pavel13 napsal(a):

:Martin1 11. 02. 2014 | 17:04
Hezké. Koho tam vidíte dál? Já následovně takto:
- pyrotechnik
- patolog
- popelář
- Přemysl Oráč
- kněžna Libuše
...
14. 02. 2014 | 12:31

noctem napsal(a):

Životní politický příběh pana Béma je zdrcujícím důkazem toho, co může z poměrně slušného člověka během pár let udělat prostředí vrcholné politiky. Životní politický příběh pana Hudečka je na začátku, ale už teď se ve lhaní, překrucování, devótního podbízení, bezohlednosti, totální neschopnosti a naprosté absence jakékoli sebereflexe mnohem dál, než měl pan Bém kdy nárok. Jeho válečný tanec nad tunelem Blanka je tak diletantský, že je nad jeho srandovní a současně žalostnou figurkou přímo vidět ty drátky, za které někdo tahá.
14. 02. 2014 | 17:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy