Proč musí být zrušeny skarty.

11. 04. 2013 | 18:38
Přečteno 5672 krát
Vláda ve středu odmítla návrh ministryně L. Müllerové, aby skarty byly jako povinný identifikátor. Rozhodnutí vlády jsem přivítal a věřím, že se tím otevřela cesta ke zrušení karty sociálních systémů. To však neznamená, že diskuze o skartě rozhodnutím vlády končí. Zrušení skaret nebude jednoduché. Musí být přijata nová legislativa, a tudíž diskuze na toto téma budou pokračovat. Z tohoto důvodu také reaguji na článek pana ministra Kalouska, který v úterním vydání deníku MF DNES obhajuje skartu a používá především ekonomické argumenty. Ve svém článku uvádí, že s projektem nesouhlasím, protože s ním prostě nesouhlasím, a že nemám žádné rozumné argumenty. Jejím zachováním podmiňuje úsporu čtvrt miliardy korun. Je to však ekonomický nesmysl, neboť skarta nemá na výplatu dávek žádný vliv.
Pokud by MPSV ČR chtělo opravdu ušetřit, muselo by změnit způsob vyplácení dávek. Řada příjemců pobírá více dávek, ale každá z nich je posílána zvlášť. Stačí dávky sloučit a poslat jednou částkou. Ostatně takto byly dávky v minulosti posílány. Ještě v roce 2011 byl příspěvek na benzín v částce 7990,- posílán příjemci jednou ročně. Dnes se posílá 12x ročně po 400,- korunách. Sloučením výplat dávek a neustálým zvyšování klientů, kteří nepožadují posílat dávky poštovní poukázkou, mohou celkové náklady na výplatu dávek rychle klesnout pod 100 miliónů korun. Ročně se vyplatí dávky v hodnotě téměř 90 mld. korun. Porovnáme-li to s částkou 100 miliónů korun za dávky posílané poštovními poukázkami je každému jasné, že jsou to marginální výdaje. Každý soudný člověk si uvědomí, že skarty nejsou prosazovány kvůli 100 miliónům, ale že je za nimi něco jiného.
Pokud platební funkce skarty bude pouze dobrovolná a Česká spořitelna bude i nadále zajišťovat jejich výrobu, potom ÚP bude výrobu těchto karet platit. Spořitelna jasně deklarovala, že dobrovolná platební funkce skarty je pro ni věc nezajímavá a tudíž by je nevyráběla zdarma. Vzhledem k tomu, že cena jedné skarty je, dle tvrzení České spořitelny, 240,- korun, tak u miliónu klientů činí cena 240 miliónů korun. Protože každoročně budou vydávány nové a nové skarty, tak stát bude neustále platit miliónové částky za nesmyslnou kartu. Skarta má platnost pouze 4 roky, takže každý čtvrtý rok bude hromadná výměna za stovky miliónů. Věřím, že pan ministr je dobrý hospodář, a že si tyto souvislosti dá dohromady.
Třetím ekonomickým argumentem proti skartám je skutečnost, že v řadě případů bude vydávána pouze na velmi krátkou dobu. Například u nezaměstnaných či v krátkodobé hmotné nouzi a podobně. sKarta bude vydána, zaplacena a po dvou měsících již nepoužívána. Ale my její výrobu zaplatíme.
Ministr financí uvádí, že skarty jsou také výhodné pro občany, protože platební karta je již běžnou součástí života a stát skartu poskytuje lidem bezplatně. Ten kdo platební kartu používá, tak nepotřebuje další kartu navíc, a to ještě s různými omezeními. Nerozumím tomu, jak by bylo pro občana výhodné, povinně nebo i dobrovolně, si zakládat účet u České spořitelny s omezenými funkcemi, když ostatní finanční prostředky má u jiných bankovních domů. Nevím, co je to za výhodu platit v obchodě skartou, aby každý u pokladny viděl, že platím kartou ze sociálního systému. Nevím, jak je výhodné zaplatit poplatky, když si dávky vyzvednu u jiného bankomatu.
Pan Kalousek uvádí, že skarta může do budoucna umožnit zablokovat platby v určitých typech provozoven (např. herny či restaurace). To je argument skoro k smíchu. Stačí si peníze vyzvednout v bankomatu a jít hotovost prohýřit do herny. Pan ministr velmi dobře ví, že ve světě jsou distribuovány sociální dávky pro problémové osoby zcela jiným způsobem. Jsou to tzv. dobíjecí karty, na které úřad poskytuje finanční prostředky a lze je použít pouze ve vybraných prodejnách, kde za ně lze vydat pouze zboží. Skarta tento charakter samozřejmě nemá.
Ministr financí tvrdí, že je na straně oněch čtvrt miliónů lidí, kteří již skartu převzali, a že oni by byli poškozeni. Já jsem zase na straně těch osmi set tisíc lidí, kterým bude skarta neustále vnucována, kteří ji odmítají, a kteří ji nepotřebují. Je falešný argument, že dávky na skartě nejsou zabavitelné exekucí. Jakmile si dávku vyzvednu, tak podléhá exekuci, nehledě na to, že lze legislativně upravit, aby některé typy dávek exekuci nepodléhaly.
Každý občan v této zemi by si měl položit otázku, proč se MPSV ČR, pod vedením ministra Drábka, zabývalo prioritně výplatami dávek, které fungovalo bezchybně. Proč se nezabývalo systémovými změnami, jako jsou úhrady sociálních služeb, podpora zaměstnanosti ohrožených skupin, ucelenou rehabilitací a dalšími systémovými změnami. Dnes je systém výplaty dávek před kolapsem. Žádné trvalé systémové změny nebyly provedeny a jen tu zbývá pohrobek skarta, kterou nikdo nechce, ale někteří ji neustále prosazují.
Vyšlo v deníku MF DNES 11. 4. 2013


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

strýc virus H3N1 napsal(a):

čekal jsem podnětnou a bohatou diskusi na toto téma a ono nic.
totální ztráta sociálního cítění?
to je smutné.
zřejmě s tím ale nic nenaděláme, což je ještě smutnější.
11. 04. 2013 | 19:04

Martin napsal(a):

Protože úplatky za sKartu již patrně byly vyplaceny a tak se prostě realizovat bude.

Kdyby stát vyplatil měsíční bonus 10 Kč těm, kdo si nechají posílat sociální dávky bezhotovostně, byla by to okamžitá úspora až 60 % nákladů a to prosím by stát nemusel dělat vůbec nic.
11. 04. 2013 | 19:17

Petr z Tábora napsal(a):

S-karta se i zde už diskutovala mnohokrát. Mohu jen konstatovat, že autor má úplnou pravdu. Ostatně i ta cena 240Kč za kus je "zajímavá", nechce se mi věřit, že by její výrobní náklady mohly být tak vysoké..
11. 04. 2013 | 19:18

SuP napsal(a):

Nechcete už jít někam s tím věčným kafráním? Od toho snad sedíte za těžké peníze ve sněmovnách, abyste to vyřešili, než to zprzníte.
11. 04. 2013 | 19:33

Yosif K napsal(a):

Česká Spořitelny byla zprivatizována za socanů. Šéfové Erste zřejmě usoudili že po Oldomáši od socanů by nebylo na škodu mít nějaký malý Oldomášik i od pravicové koaly, a to tak aby to "nikoho nic nestálo" kromě odlákání části deposit od konkurenčních bank.

Což málem vyšlo. Kdyby všechny platby všem chodily přes CS tak by spořka urvala aspon nějakou část deposit který by se nějaký čas povalovali na jejích běžácích a z toho by se daly s-karty utáhnout.

Čeští socani spořce zkazili dobrej kšeft, to jsme zvědav až nějaký socan pojede na bruderschaft do Vídně, co mu tam dají tamější socani do kafe........ ted aby Sobotka jezdil na kafe raději do Paříže..... brečet at mu Holland nezavře TCPA Kolín......

Ne nadarmo se říkalo že Erste spolu s Bank Austria jsou rudý pevnosti..... (zatímco CreditAnstalt bývala pevností černou = ptřed fůzí.....)
11. 04. 2013 | 19:47

ujo napsal(a):

SUPe,
nespletl jste se?
Nepatřil Váš příspěvek pod Kalouskův blog?
11. 04. 2013 | 19:53

Yosif K napsal(a):

Čistší řešení by bylo nanutit skartu pouze těm pobíračům dávek, kteří už nemají běžný účet s debetní kartou v jiném bance. Takových zaostalců však už moc není. Osobních účtů je v CR mnohem více než lidí.
11. 04. 2013 | 19:55

lerak napsal(a):

Je to zcela jednoduché. Pan Kalousek a jeho rodná strana dostali od Čs. spořitelny pěkný balík peněz za realizaci S-karty, tedy budou stále "bojovat", neboť o S-karty jde pouze jaksi naoko. Ve skutečnosti při zrušení S-karet by šéfové TOP-ky museli vrátit Čs. spořitelně "všimné" a to se jim jaksi nechce, protože kdo by se chtěl zbavovat slušné částky/ v milionech/ korun.
11. 04. 2013 | 20:23

veverka napsal(a):

Úplatky za prosazení tohoto nesmyslu už byly vyplaceny a Kalouskovi se je nechce vracet.

Toť vše.

Ostatní je jen mediálně politická kamufláž,maskující toto další odklonění státních peněz Kalouskovými odkláněcími loupežníky.
11. 04. 2013 | 21:29

Velezrádce Václav napsal(a):

Yosif K:
Zprivatizována za Socanů? Hm... Jo aha!
Vy myslíte "zprivatizována za dob OPOZIČNÍ SMLOUVY"! V době, kdy v dozorčí radě seděla jedna paní jménem Livia Klausová a jeden chlápek jménem Martin Kocourek, t.č. poradce jistého Václava Klause. Zprivatizována tak, že jeden pán jménem Miroslav Macek dostal od Erste 20 milionů úplatek za "poradenství" při privatizaci České spořitelny? A zprivatizována proto, že její vedení ji nechalo v 90. letech rozkrást poskytováním nesplatitelných úvěrů kamarádům na Klausovu privatizaci?
Hmmm hmmm...
11. 04. 2013 | 22:50

Sláma napsal(a):

Souhlasím s Velezrádcem Václavem. Ono totiž nic za "socanů" nebylo. V letech 1998-2002 vládla pravice, která měla v parlamentu většinu 102 hlasů.
V letech 2002-2006 vládla pravo-levá koalice ČSSD + KDU-ČSL (i s Kalouskem) + US-DEU.
12. 04. 2013 | 00:07

JF napsal(a):

zcela pomíjíte že převzetí skarty bylo podmiňováno zastavením dávek do doby než bude převzata a neoprávněným sběrem informací na způsob policejního státu. Docela silné kafčo po všech možných ale spíše nemožných stránkách. Pan Kalousek si zřejmě vybral v panu krásovi svého oblíbeného "kritika" ;-) ,stará láska nerezaví ...
12. 04. 2013 | 00:08

malalaj napsal(a):

pokud má někdo učet u banky, na který mu chodí dávky( takových lidí je asi 80%), tak mu přece nebudu nutit další účet a říkat tomu uspora. to snad nemůže dávat elementární smysl ani uplnemu imbecilovi.
12. 04. 2013 | 00:24

Skogen napsal(a):

Tak ono to už dávno není ani tak téma do diskuze, zda vláda kšeftařů udělala kšeft s S-kartou, ale spíš, zda se takové jednání může vyplatit tolerovat. Většina lidí ví, že je to (jako řada dalších úžasných projektů) totální nesmysl, ale protože je to nepálí bezprostředně (jako řada dalších nesmyslů) došli k mylnému názoru, že je možné přivřít očíčko.
12. 04. 2013 | 05:07

Lila napsal(a):

Sláma

Není pravda, že v letech 1998-2002 vládla pravice, která měla v parlamentu většinu.

Po volbách v červenci 1998 sestavila vítězná ČSSD vlastní menšinovou vládu v čele s premiérem Milošem Zemanem a vládla na základě tzv. opoziční smlouvy s ODS.

V tomto volebním období byl pan Krása poslancem poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za Unii svobody.
12. 04. 2013 | 05:46

jozka napsal(a):

ujo:

Nechapete SuPi axiom, vzdycky za to muzou ONI (ti, jimz nefandime). Tj. Kalousek nikdy nebyl ve snemovne, nikdy nebyl ve vlade, nikdy jeho strana neprosazovala veci jako S-Karty... vzdycky za to byli zodpovedniti, kdoz upozornuji, kdoz to chteji zmenit. Protoze kdyby do toho nekafrali, tak nas cekaji svetle zitrky.
12. 04. 2013 | 07:03

Pavel13 napsal(a):

Ale paní Muellerová říkala, že tu průkazku potřebuje, protože je lepší než občanka, spořka zase bude chtít peníze se kterými počítala.

Tož to vyřešmě jednoduše!

Zrušme občanky a místo nich dostanou všichni kartu od spořky. K ní dostane každý účet a můžeme zrušit ostatní banky. Dyť to tak dlouhé roky krásně fungovalo a jak nám bylo dobře! A ten pokrok! Peníze už nebudeme prostrkovat okýnkem, ale skrz bankomaty a platební terminály. Už nebudeme archaicky chodit připisovat úroky na knížku a po večerech v ní číst, ale pěkně na PC nebo v chytrém mobilu přes internet budeme sledovat, jak nám na účtu krásně naskakují poplatky.

No a Alchymíra si může před volbami napsat na plakát, kolik ušetřil za výrobu občanek.

Dobré, ne?
12. 04. 2013 | 07:21

český maloměšťák napsal(a):

ad Lila, SuP, Yosif K apod.

Pane Kráso, za to všecko můžete Vy. To Vy jste nechal zprivatizovat ČS.

Ha, ha, ha.....:))
---------------------------------------------
I tak to může být pro ČS ale zajímavé. Získala by informace o kredibilitě klientů stávajících či potenciálních /kdo jednou či dvakrát pobíral sociální dávky - je úuvěrově rizikovým subjektem/.
Možná že tak " jakoby" ustoupí / a například zvedne už tak nehorázné poplatky stávajícím klientům/.
Stejně je to tak trochu mimo rámec liberalismu a spíše to zavání fašismem - poskytnout takto plošně a exkluzivně citlivá data bankovnímu domu. Stát by se neměl dopouštět takové informační selekce a asymetrie. Podle mě to jde i proti kapitalismu volné sice, ale hlavně také rovné soutěže.
No a to pomíjím vyvedení tržeb ze státem vlastněné korporace - České pošty...kterou pak vykukové typu Kalouska časem odprodají za hubičku - podobně jak tomu bylo s ČSA. A ještě to budou vydávat za velký úspěch.

Je s podivem, že Drábek může stále poslancovat, místo toho aby dlel ve vyšetřovací vazbě.
I to smrdí fašismem /odlišný přístup orgánů justice/.
Ale co tam po individuích, kteří neváhali prohlasovat neústavní program "L arbeit macht frei" a kteří hlasují spolu s poslanci trestně stíhanými /Parkanová např. / či dokonce s již odsouzenými - za korupci.
Takže až tak moc překvapivé to není - navíc jknedlíkům a buchtám to nevadí...jak vidno z podpory Karla s čírem. Knedlíci a buchty sežerou vše - pokud jim to polofašistická sebranka správně namíchá a podá.
Pro ně je barelem dobra cokoliv , co je momentálně " in".
12. 04. 2013 | 08:33

rejpal napsal(a):

český maloměšťák
Proč by Drábek neseděl v PsP, když se z ní plíživě stává depozitura věznice v Ruzyni. Stejně by jeho vazba nebyla k ničemu. Nejenže bychom ho živili z našich daním, ale ještě by mu běžel plat za to, že se může dívat na televizi.
12. 04. 2013 | 08:43

Lila napsal(a):

český maloměšťák

Excelentní logika :-)
12. 04. 2013 | 08:50

český maloměšťák napsal(a):

rejpal
Pane rejpal, pořád lepší, než abychom se dívali my - na něj...v televizi.
:))
Lila
Dík.
Jsem rád, že jsem mohl podpořit skvělé úvahy Lily, Yosifa K či SuPa - o tom, jak nebýt Krásy kdysi ve sněmovně... nebylo by ani problému s S kartou.
Ostatně stále si myslím, že je lepší takováto duševní terapie - než zcela zjevně že zbytečně, respektive marně...zatěžovat náš strádající systém veřejného zdravotnictví.
I Vy jistě umíte třicet kotun použít jinak, ne ?
Například dáte almužnu chudému a tak.
Zove se to multiplikační efekt.
12. 04. 2013 | 09:02

SuP napsal(a):

ujo -
Nespletl. Podle vaší logiky asi Kalousek prosazoval ve sněmovně něco, co chtěl zrušit?
To mi hlava nebere.
Taky nejsem ujo.
12. 04. 2013 | 09:52

Smutný napsal(a):

Pan Krása píše: Nevím, co je to za výhodu platit v obchodě skartou, aby každý u pokladny viděl, že platím kartou ze sociálního systému.Je jasné, že toto je jeden z hlavních důvodů odmítání sKarty.
Je mnoho lidí, kteří pobírají dávky oprávněně. Ale je mnoho těch, kteří je pobírají neoprávněně. Mají příjmy z práce na černo, různých kšeftů a podobně. proti nim je člověk dávky nepobírající ve velké nevýhodě. Jen platí a platí daň, kam se podíváš... Jsem přesvědčen, že pokud by sKartou platil důchodce, invalida nebo matka s malými dětmi, nikdo se divit nebude. Ale jestli by jí platil opakovaně a dlouhodobě mladý muž v Praze, Brně či jinde, tak je více než zřejmé, že jde s vysokou pravděpodobností o parazita. Zato karty stojí. Když si moderní společnost neumí s takovými poradit, není jiné zbytí. Já jsem pro sKarty.
12. 04. 2013 | 09:53

SuP napsal(a):

Nezaznamenal jsem ani ve sněmovně ani v senátu kdovíjak ostrou debatu při schvalování Skaret, že by se proválcovávala pomocí poslanců koalice přinesených ještě z márnice, jen aby dali dohromady většinu. Když to tedy zmršili ve shodě, tak je zbytečné teď kafrat a otravovat ovzduší. Klidně si to můžou zrušit, až vyhrají volby. Stejně nebudou mít nic důležitějšího na "práci".
12. 04. 2013 | 09:57

gaia napsal(a):

Smutný

mladý muž v Praze může být nevyléčitelně nemocný, může mít mentální postižení , epilepsii, rakovinu, cystickou fibrózu nebo nádor v hlavě. může na tom být milionkrát hůř, než stará žena v Praze. Víte, oni lidé nejsou takoví, jak na první pohled vypadají a zdání velmi velmi velmi často klame.

mladí muži by byli stigmatizováni a diskriminováni nálepkou parazit, i když by jimi nebyli.
12. 04. 2013 | 10:02

český maloměšťák napsal(a):

ad SuP 12. 04. 2013 | 09:57
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/profil-projekt-skaret-budil-vasne-proti-byli-postizeni-i-opozice/924077

"....7. listopadu 2011 - Sněmovna hlasy vládní koalice potvrdila dvě předlohy vládní sociální reformy, které vetoval Senát. Novely obsahovaly změny v systému sociálních dávek (mimo jiné zavedení sociální karty) a zpřísnění pravidel pro výplatu podpory v nezaměstnanosti...."

Tuším že jde o toto hlasování :

http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=54905
12. 04. 2013 | 10:19

SuP napsal(a):

11.04.2013\11:50 jsem se po Bělobrádkem zeptal:
"No jestli ono to nemělo sloužit k oddělení peněz ze sociálních dávek od ostatních?
Aby to totiž časem nedopadlo jako se stravenkami, za které jezdí občané nakupovat ve velkém zboží, které se stravováním nemá skoro nic společného?
A nebo jestli by sociálně potřebným jemnocit nedovolil nakupovat přes S-kartu v samoobsluze chleba, aby si na něj pak sousedi neukazovali, že "....to je ten příživník?"...."

A tady pan Krása odpovídá:
"....Nevím, co je to za výhodu platit v obchodě skartou, aby každý u pokladny viděl, že platím kartou ze sociálního systému...."

Poněkud podivná shoda, vzhledem k tomu že se jako obvykle mýlím .....
12. 04. 2013 | 10:24

gaia napsal(a):

SuPe

jaké zboží se dá kupovat ve velkém za stravenky, to mi tedy vysvětli. Člověk dostane jednu stravenku za pracovní den, na noční 2, což je maximálně 24 stravenek za měsíc, což dělá v přepočtu 1 200Kč.
Takže co se dá za tolik peněz koupit ve velkém???
12. 04. 2013 | 10:27

Dědeček Schwarzkalousek napsal(a):

Přátelé,pane Kráso,

mám obavu, že nechápete to zásadní :
Nejde o to, čím je S-karta dnes, ale čím se stane ZÍTRA.

S - karta může - (a nerýsuje se ani náznak ničeho, co by tomu mělo zabránit) sloužit k totální konrole všech, komu budou postupně vnuceny.

Tedy nejprve důchodcům, ale i krátkodobě (!!) nezaměstnaným.
A krátkodobě nezaměstnaným se stane při zvyšující se mobilitě pracovní síly dříve či později zdrcující většina.
Z absolventů škol pak prakticky každý z Vás,vážení mádl-isovští frikulíni!

Nejde jen o to, že bude možno v případě nárůstu moci dosavadních vládních mafijních pavučin postupně NASMĚROVAT, kde a co si SMÍTE koupit.

Nevěřte tomu, že si budete v budoucnosti moci vybírat v hotovosti z bankomatu více než komicky nízké kapesné.

Nevěřte tomu, že si budete moci koupit potraviny jinde než tam, kde bude zajištěna minimální možná kvalita za maximální možnou cenu.
Nevěřte tomu, že si budete moci koupit či si doplatit na takové léky,A POTRAVINY které by oddálily a nikoli uspíšily vaše úmrtí. Co by z toho proboha mafie měly?

Vždyť jde o to, aby penzijním fondům zůstalo co nejvíc peněz, které jste do nich od mládí nacpaly, milé děti.

Nevěřte tomu, že se někdo snaží zabránit tomu, aby nezodpovědný dědoušek či rómek nezdravě nepopíjel rum, místo aby pojedl zdravý česnek, chřest či navštívil fitcentrum.

Vždyť popíjí-li dědoušek rum, osmdesát procent důchodu vrací do státního rozpočtu k rozkradení,
ponechá svým předčasným odúmrtím VĚTŠINU peněz, které si v mádlovském věku uložil do v důchodového systému
- k rozkradení.
A nechá dříve vydělat supům pohřebních služeb.

S-karta
je budoucí průkaz otroků,
devadesáti procent obyvatel bez rozdílu věku s povolání.

S-karta je budoucí řetěz i škrtící garota.
od dětského kočárku ,
přes nesplatitelnou půjčku na studium
až po černou plechovku s vaším popelem !

Milé děti bez rozdílu věku, pohlaví a vzdělání, poslouchejte hezky pohádky hodného dědečka Schwarzkalouska. Myslí to s vámi dobře.
12. 04. 2013 | 10:29

SuP napsal(a):

Díky Vykydale -
Takže se to schvalovalo v době, kdy byla vládní většina většinová a od té doby se kafrá. Teď to vypadá, že většina už zas tak větší není, tak co kdyby? O to intenzivněji se kafrá.
Z toho je vidět to úžasné úsilí parlamentní opozice hledat cesty, jak "nastartovat růst", čehož má Švejk Hašek plnou hubu i v "Máte slovo".
Občan mi pod Bělobrádkem vysvětlil, že se Skarty týkají i důchodů. Mě chodí důchod na Sporožiro a nikdo po mě nový účet pro Skartu založit nechtěl.
Z toho je zřejmé, kolik je tu mezi námi ukecaných ohýbačů záměrů, kteří pro podporu své argumentace dokážou ze znění čehokoliv vytáhnout jen takové partie, jejichž seřazením docílí svého záměru.
12. 04. 2013 | 10:36

valenta napsal(a):

karty
kdo zaplatí plýtvání a okradaní naších dětí?jako je například s-karta, zn. malá domů,však hlupák volič to rád zaplatí ,pominu porušovaní občanských práv ,kde se na určitou skupinu obyvatelstva poukazuje jako na příživníky a štvou se ostatní úspěšnější občany ,proti této skupině obyvatelstva.nikdy jsem nepochopil jak mohu zneužit dávky nebo nemocenskou když sám si to neodsouhlasím,asi je problíém ve státní správě a ta by ten omyl měla zaplatit ze svého,jinak řečeno neschopný úředník by nedostal mzdu ,je dobre aby ochutnali svoji medicinu ,kterou ordinují druhým.
nikdy jsem nedostal žádnou dávku. 1 jsem moc zdraví, 2/ jsem rodilí moravák
12. 04. 2013 | 10:44

SuP napsal(a):

Dědeček Schwarzkalousek -
Vaše argumentace přesně vystihuje podstatu odporu proti tomuhle administrativnímu opatření.
Doteď jste mohli fixlovat a s Skartou se budete víc bát, popřípadě budete mít o něco komplikovanější peníze ze socdávek prochlastávat v herně.
Vymazlená je i "argumentace", že vám nikdo nesmí předepisovat, za co "své" dávky utratíte. Nesmí. A ani by nepředepisoval. Pokud byste zase vy nechtěli ty dávky pořád valorizovat podle toho, kolik prochlastáte, takže vám na to, na co byly určené, nezbývá.
12. 04. 2013 | 10:44

SuP napsal(a):

valenta -
"....1 jsem moc zdraví, 2/ jsem rodilí moravák ...."
...a chodil jsem za češtinu.
12. 04. 2013 | 10:47

SuP napsal(a):

gaia -
Třeba mouka a olej a brambory do stánku na bramborák. A kde si to ti lidé nashromáždí? Jsou šikovní a cestu si (když chtějí) najdou.
12. 04. 2013 | 10:51

ženská logika napsal(a):

SuP

jako příjemce starobního důchodu by také mohl být označen za toho

co své dávky prochlastává a pořád je chce valorizovat podle toho, kolik prochlastá

také bere dávky od státu, takže je to určitě týpek, co chlastá a nestará se o děti a vše jim prochlastá a prokouří a stát mu tudíž může nařídit, za co dávky utratí.
12. 04. 2013 | 10:54

český maloměšťák napsal(a):

Sup
Bývalý komoušský kandidáte, Vykydala neznám...ale zato vím, že kdykoliv vás někdo přistihne při překrucování či při lžích - tak to obracíte proti němu.

Ale nepřekvaluje mě to - máte to v té lebce asi usalašené navěky - že tedy co vy nepozorujete, vydáváte za skutečnost.

P.S. S těmi důchody to samozřejmě bylo jinak a pod Bělobrádkem bylo prokázáno, že vy se i poté, co vás přistihne někdo při lži...jen otřepete a " jedete dál".

I lenost je vám vlastní. Vy sám se nezabýváte téměř nikdy tím, abyste svá slova prokázal.

No a to, že lidem, které neznáte, nadáváte do ochlastů, zneužívačů soc. dávek a já ani nevím do čeho ještě - to už je jen důsledek toho vašeho původně bolševického a dnes polofašistického myšlení.
Kdy pak vyslovujete takové perly, že vám nevadí když se krade, ale jen když kradou ti nesprávní (tedy podle vás " socky").

Tož tak, podivíne.
12. 04. 2013 | 10:55

gaia napsal(a):

SuP

takže začít podnikat v pohostinství za vstupní kapitál stravenky od zaměstnmavatele?

SuPe, nepij hned po ránu tolik alkoholu.
12. 04. 2013 | 10:56

kdo neskáče není Čech napsal(a):

pívo je tekutý chleba, proč by se nemohlo kupovat za dávky?
12. 04. 2013 | 11:04

Dědeček Schwarzkalousek napsal(a):

Supe,
vidím, že jste přesně pochopil.
Soudím podle toho, jak usilovně předstíráte pravý opak. Mrchožrouti jsou kupodivu preverzně inteligentní.

Vždyť KDO HÁJÍ neomezený provoz heren přímo svým tělem ? Bratr všech supů Kalousek, že ?
Nepřeceňuji vaši inteligenci či touho podpořit bohulibý herní průmysl. Chodíte do těch heren vy ?
Chodí tam děda Schwarzenberg či bratr Kalousek?

A začnete tam chodit,pokud tam přestanou chodit exkludované socky ,
Ne ?
Tak to byste zaměstnavatele dědouška Schwarzkalouska opravdu naštval.

Museli byste se rychle přeorientovat na jinou formu mrchožroutství.

Že už máte návrh v šuplíku ?
I vy filuto !

(poznámka - diskuze k příspěvku v 10:27)
12. 04. 2013 | 11:04

Smutný napsal(a):

Gaia

Vám se zdá normální, že pracující člověk je "demokraticky" potrestán daněmi za to, že pracuje? Mě by zajímalo, kdo bere v mém okolí sociální dávky. A nejen kdo je bere, ale hlavně kam je nosí. Často do automatu, nebo do hospody. Nemocné mladé muže bych do toho netahal, zase jich tolik není. A pokud ano, postižení na nich pozná každý a jistě ho odsuzovat nebude. Já prostě odmítám být dojnou krávou v zájmu "sociální spravedlnosti" kdy platím nejen daň z příjmu, sociální, zdravotní pojištění, v obchodě DPH, u benzínové stanice spotřební daň z paliv a další. Víte kolik zbude poplatníkovi z vydělané koruny? 25-30 halířů. To je spravedlivé?
12. 04. 2013 | 11:11

Dvořák napsal(a):

Kráso, že jsou S karty naprostý nesmysl, který slouží jen k nahrabání peněz pro vyvolené , snad vědí všichni normální.
Ale poslanci žijí v akváriu a hrají si mocenské hrátky kdo má větší sílu, stejně jako o ÚSTRK, izip, zdravotnickou reformu a mnoho dalších
12. 04. 2013 | 11:18

gaia napsal(a):

Smutný

polovinu roku pracuje člověk na stát, den daňové svobody se zase o 2 dny posunul v neprospěch občana, to je známá věc.

a spousta vašich peněz jde bohužel do předražených projektů, které mají jediný smysl ty vaše daně dostat do kapes těch správných lidí.
Ti příjemci těch dávek to však nejsou.

autor napsal rozumný článek, tak si ho prosím, přečtěte.
12. 04. 2013 | 11:19

SuP napsal(a):

Gaio -
Stál jsem za nima ve frontě u pokladny v sámošce. Na to je škoda chlastat.

ženská logika -
Ano, ta je vždycky podivná ....
12. 04. 2013 | 11:21

gaia napsal(a):

SuP

já potkala v životě divných chlapů. přesto netvrdím, že divní jsou všichni.

ale pořád nevím, co se dá koupit ve velkém za 1 200?
12. 04. 2013 | 11:24

Hamil napsal(a):

I kdyby se na S kartu daly kupovat jen potraviny, obejde to každý. Běžná praxe:Trafikant řekne, chcete cigarety, na S kartu nesmím,peníze nemáte, ale kupte v obchodě na S kartu štangli salámu za 100 , přineste sem a dostanete cigára za 68. A druhý den už bude Skartář stepovat před trafikou, a trafikant oznámí že dnes potřebuje pro manželku 2 kg cukru a nějakou mouku.
Běžné a fungující.
12. 04. 2013 | 11:25

Smutný napsal(a):

Gaia
Tak to není. Do složené daňové kvóty se nepočítají celé náklady práce. Souhlasím, aby společnost pomáhala, ale jen skutečně potřebným. sKarta k tomu, kdo je kdo, může pomoci. Předražené projekty a podobně, to je jiný problém, to sem netahejte.
12. 04. 2013 | 11:28

Dědeček Schwarzkalousek napsal(a):

Smutný 1:11
Nebuďte smutný.
Nesmíte koukat KAM ji ty socky bez bez jakékoli perspektivy vyhrabat se před smrtí z bídy nosí.
Musíte koukat na to, KDE ty peníze skončí.

A že skončí v těch nejsprávnějších rukou, v rukou, schwarzkalouskovy mafie,
v rukou barelů dobroty s čírem i bez je přece jasné - jinak by se naši političtí dědouškové - kmotříčci nebili jako lvi za zachování heren !

Nebojte - ty prachy nikdo neprojí.
Gambleři současní i ti nastávající si utáhnou opasky.
A prachy, které většinou cpali do sociálního systému než přišli o práci skončí v kapsách kamarádů - mafiánů.

A mafie přispěje na volební bilbordy gerontů s čírem.

Čtěte pohádky děda vševěda Schwarzkalouska - a hlavně jim věřte !
12. 04. 2013 | 11:32

Smutný napsal(a):

Dědeček Schwarzkalousek
Problém života ze sociálních dávek je problém bezmála celé severní polokoule. Četl jsem, že v USA denně dostane jejich příjemce cca 160 USD, přičemž zaměstnanec vydělá cca 130 USD. Kdo by za ty prachy nebyl doma, že.
Jenže peníze z neuvěřitelně vysokých daní již dochází, erár šetřit nebude tak co je nejjednodušší? Zvýšit daně těm hlupákům, kteří ještě oficiálně do práce chodí, že?

Mafie, dědouškové, kmotříčci, to je jiná kapitola. Ostatně jsem přesvědčen že bezmála každý kdo tak velmi kritizuje politiky, úplatkáře, kmotry a další, tak by se zachoval stejně jako oni, kdyby se ovšem do této skupiny dostal, že.
12. 04. 2013 | 11:45

neo napsal(a):

Gaia:

zaujala mě ta vaše padesátikorunová stravenka.
Ony totiž stravenky jsou od 30 do 100kč a v průměru to prý dělá přes 67Kč na stravenku.
12. 04. 2013 | 11:50

SuP napsal(a):

Gaio -
Zkus na to přijít. To ti dá víc, než když Ti to napíšu.
12. 04. 2013 | 11:58

Smutný napsal(a):

Gaia
Víte, že francouzská firma, která stravenky vydává, z nich má ročně přes 4 mld zisku?
A že lobbingem a koupenou reklamou znemožnila změnu systému? Co na to naši lidé?
12. 04. 2013 | 12:01

Dědeček Schwarzkalousek napsal(a):

Smutný:
Ostatně jsem přesvědčen že BEZMÁLA KAŽDÝ kdo tak velmi kritizuje politiky, úplatkáře, kmotry a další, tak by se zachoval stejně jako oni, kdyby se ovšem do této skupiny dostal, že.

Smutný,
věřím, že jste onen "KAŽDÝ".
Je mi líto, ale jsem asi ten "BEZMÁL".

Tak proč jste SMUTNÝ ?
Vám přece patří budoucnost - budoucnost supů a kanibalů.

Krátká, ale vaše!

Mejdan mrchožroutů...
Mrtvola civilizace, pravda, nevydrží dlouho - a kdybyste byl na vrcholu predátorské pyramidy a nikoli knecht mafijních hyen, tak sem nepíšete takovéhle bludy.

Na hlupáka nevypadáte.

Nechcete se přesunout pod TOŽIČKU ?
Krása je, při vší úctě, jen přepeřený modropták, který to možná, snad, myslí upřímně.

Nerad bych urazil Vaši inteligenci, ale vy možná taky.
Nebo snad ne? :)
12. 04. 2013 | 12:33

Myšelín napsal(a):

Pan Smutný má za to, že pokud by platil sockartou důchodce či matka s dětmi, je to v pořádku, tato skupina občanů se přece nemusí stydět za to, že je v kategorii chudá "socka".
Já s ním úplně souhlasím. Je přece důležité, aby se lidi za chudobu přestali stydět, i papež František žije ve Vatikánu skromně. Určitě si Kalouskovi o sockartu taky napíše, aby jej podpořil, jako křesťan křesťana.
12. 04. 2013 | 13:47

razdva napsal(a):

Smutný:
"Souhlasím, aby společnost pomáhala, ale jen skutečně potřebným. sKarta k tomu, kdo je kdo, může pomoci. Předražené projekty a podobně, to je jiný problém, to sem netahejte."
XXXXX
Ano, podstatu problému (zbytečný, předražený projekt) sem laskavě netahejme. A místo toho pořád dokola rozebírejme naprosto marginální a z hlediska ekonomiky státu směšný "problém": zneužívání dávek. Aneb jak naši pravičáci nenávidí závist, hnusí se jim princip "hlavně aby sousedovi (socce) chcípla koza" a nade vše ctí svobodu.
12. 04. 2013 | 13:50

Karel napsal(a):

Není nakonec jen sKarta takový pokus, jak postupovat ve skartování dál? Kdyby se zrušila, byla by to škoda, říká Kalousek Drábkomilerový, třeba by pak nemohly následovat další a další karty a nakonec i implantované čipy, které určitým osobám na jedné straně naoko budou k prospěchu, ale zase jim třeba znemožní například vstup do určitých míst, případně kdo nebude očipován, nebudou mu poskytnuto v nemocnicích ošetření...
Jestli sKartu odmítnout, tak z principu, bez dalších důvodů.
12. 04. 2013 | 14:06

gabriela napsal(a):

Skarty jsou ten největší HŘÍCH, který současná vláda spáchala. Ukájet si svoje ambice na těch neslabších, na lidech, kteří se sami nemůžou bránit, je navýsost odporný ZLOČIN. Jediné možné lidské řešení je skarty zrušit.

V tomto od základu zločineckém projektu je úvaha o tom, zda se finančně vyplatí, či nevyplatí skartu zrušit hyenismus. Bohuslav Sobotka to vystihnul. Na dálku tímto zdravím světového "velmistra" financí Kalouska a knížete, který má k lidu "blíže" Schwarzenberga. To bylo řečí před prezidentskými volbami o tom, jak bude myslet na ty nejslabší. Smutné a velmi pokrytecké od knžete ...

Pokud to vláda neučiní, kope si svůj vlastní hrob a zapíše se do podvědomí lidí jako vůbec nejhorší vláda po roce 1989. Shrnuto podtrženo. Vzpomínat se bude na tuto vládu jako na vládu hyen.

A Bůh to vidí ...
12. 04. 2013 | 14:45

gaia napsal(a):

neo

já když byla ta šička rukavic, tak představte si, že my ty stravenky za 67Kč dostávali, ale museli jsme za každou zaplatit (a to nám strhávali z platu), 17Kč. Takže jsme měli tu stravenku defacto za 50. Jděte někde na brigádu, ale jinam než dělat analytika nebo mentora. Pak se vám možná rozsvítí a nebudete tu psát takové kraviny, co doposud.
12. 04. 2013 | 14:49

Skogen napsal(a):

No tak takový cesťák je v každém případě výhodnější než stravenka. Ale cesťák si nemůže napsat každý :)
12. 04. 2013 | 17:53

Hugo napsal(a):

Ono se zdá, že zrušení Skaret by bylo ztrátou tváře TOP09 a to je nejčko ten hlavní problém. Plus pochopitelně spořka by chtěla od státu peníze za zmršený projekt.
12. 04. 2013 | 18:58

Karel (taky) napsal(a):

Gabriela: Tato vláda je již v mysli lidí dávno zapsaná jako nejhorší od roku 1848.
12. 04. 2013 | 19:42

neo napsal(a):

Gaia:

vy jste opravdu šička a ne úča.

je úplně jedno, kolik z té stravenky musíte zaplatit. Podstatná je její hodnota. Ta konečná hodnota. Nepochopila jste naprosto důvod mého příspěvku. Použila jste totiž jako argument méně běžnou 5O kč stravenku, místo té 70 kč.

Na brigády již chodit nemusím, ale jako student jsem chodil pořád. Dělal jsem u pásu , na baličce, zedničil jsem, prodával v jednotě, kopal krumpáčem... joo, to byly časy.Ale i nyní máme jako jeden z benefitů stravenky.
12. 04. 2013 | 20:23

Twist napsal(a):

Pane Kráso, zadržování sociálních dávek, zejména samoživitelkám, je největší darebáctví, kterého se může vláda (je mi jedno kdo), na těch nejbezbrannějších dopustit. Darebákům, propuštěným při amnestii nacpala do huby peníze, které si nezasloužili, co mají nacpat mámy do úst svým dětem? Má na ně vunou sobců a neschopných úředníků přijít exekuce, aby se dostaly na chodník? Co se to proboha s touhle společností děje? Ať už jde celá tato krysácká vláda někam. Žádná jiná už horší být nemůže.
13. 04. 2013 | 07:03

pepa z deppa napsal(a):

S karty měly být povinné i pro všechny starobní důchodce.Takže by Č.s. dostala pod kontrolu velkou část obyvatelstva, včetně jejich peněz a osobních údajů.Pěkná lumpárna byla připravována.Děkujme p. Krásovi, že za nás všechny bojuje.
13. 04. 2013 | 08:06

čtenář 1 napsal(a):

Straně ODS a jejím poslanců nic nebrání v tom podpořit na květnové schůzi poslanecké sněmovny senátní návrh a skarty jsou z našeho právního řádu vymazány. Problémem je, že s takovým návrhem by dnes raději vyšli oni, protože je to politicky výhodnější. ČSSD ve volbách jistě využije toho, že ona byla tou stranou, která prosadila zrušení skaret. ODS, která je sice u všeho a donedávna za skarty i prostřednictvím poslankyně Kohoutové urputně bojovala, vždycky spláče nad výdělkem. I když to vymyslela a realizovala TOPka, přesto v očích občanů za to může ODS, protože její premiér toto TOPce umožnil. Teď, kdyby náhodou zrušení skaret prošlo, tak ODS zase ostrouhá, i kdyby to prošlo za podpory jejích hlasů. Holt ten Nečas to prostě neumí.
13. 04. 2013 | 08:17

Jan Novák napsal(a):

Zeptejte se některého lékaře,jak reaguje průměrný Čech, když se mu oznámí, že je zdravý?
13. 04. 2013 | 08:53

Patrik napsal(a):

Pořád se řeší SKarty aj. Já jsem pro SKarty, nynější podoba není ideální. Ale stát by měl tvrdě kontrolovat ty, co dávky pobírají. U nás se lidé naučili, že mají na vše nárok. Měl by se změnit celý sociální systém, aby to pro lidi, co mohou pracovat nebylo výhodné. A když práci nemají, měl by jim stát za výměnu sociální pomoci práci zajistit... Protože si lidé u nás začínají zvykat, že vše chtějí zadarmo... A jestli náš stát bude nadále tak štědrý, za pár let budeme mít dost velký problém... Vždyť jen dnes je sociální položka v rozpočtu jedna z nejvyšších a to je k zamyšlení... Stát by se měl starat jen o nemocné, staré lidi a ne o zdravé, co pracovat nechtějí.
13. 04. 2013 | 09:02

Patrik napsal(a):

...A to ještě nemluvím o tom, že já sám dnes přemýšlím zda budu mít jedno, či dvě děti max... Denně pracuji přes týden 12 hodin a snažím se, abych v životě něco dokázal a byl ve svém oboru dobrý. Na druhou stranu jsou lidé, kteří jen rodí a rodí a děti jsou pro ně zdroj příjmu... Je to fér??? Už dnes mám strach, že mi za chvíli každé ráno bude někdo klepat na okno, ať mě probudí a připomene mi, že musím jít na něho vydělávat...
13. 04. 2013 | 09:06

Občan napsal(a):

Smutný napsal(a):
"Problém života ze sociálních dávek je problém bezmála celé severní polokoule. Četl jsem, že v USA denně dostane jejich příjemce cca 160 USD, přičemž zaměstnanec vydělá cca 130 USD. Kdo by za ty prachy nebyl doma, že... 12. 04. 2013 | 11:45"

Smutný,
pak čtěte něco relevantního.
V USA příjemce nedostává ani cent. Ten naopak NESMÍ mít vůbec žádný příjem v penězích a dokonce nesmí přijímat ani materiální dary.
Pro potraviny chodí do výdejny potravin (většinou se rekrutují z prošlých armádních přebytků a podobných zdrojů), oblečení, vybavení bytu, zravotní a školní pomůcky mu buď koupí "národní vejbor" poté, co schválí, jestli to potřebuje nebo ne, nebo mu je vydá ze skladu odpadků.
Pokud by evidovaný chudý přijal jakoukoli hotovost nebo věc od kohokoli - rodinný příslušník, soused apod. - je okamžitě vyřazen z evidence.

Takže V USA se lidé odkázaní státní "pomoc" ocitají v bludném kruhu absolutního společenského dna, z něhož není úniku. Tím, že nemají vůbec žádnou hotovost, ztrácejí jakoukoli možnost ucházet se o práci nebo nějak zlepšit svoji situaci vlastními silami.
Proto také v USA "zázračně klesá" nezaměstnanost a počet EVIDOVANÝCH chudých. Je to stejná statistická habaďůra jako v ČR - než by lidé riskovali pokračování bezbřehé šikany, raději se nechají škrtnou z evidence a odeberou se do šedé nebo černé ekonomiky.

No, a ČR se rozhodla jít touto cestou - šikanou vyhnat lidi z evdence a tím opticky vylepšit "statistiku", kterou se pak bude chlubit navenek.
13. 04. 2013 | 09:27

SuP napsal(a):

Občane -
Vy jste úžasnej, jak obhajujete kdejakej fixl, hlavně když ho dělají "potřební".
Podnikatel, firma nebo OSVČ si do nákladů nesmí ze zákona dát nic, co by bylo daňově neuznatelné. Doklady musí schovávat 10 let a denně čekat kontrolu (na udání) FÚ, který mu případně vyměří pokutu a penále za 10 let zpátky. A to všechno proto, aby mohl tenhle stát živit. A týká se to asi 5 milionů lidí a FÚ nestíhá.
"Potřebných" není ani milion, nechají se živit státem, ale kontrola jejich výdajů, kterou stát taky nestíhá, ale měl by možnost v odůvodněných případech, zda vyhovují režimu státní pomoci, je beprecedentní buzerace? Nechte si to projít hlavou, než zase ze sebe uděláte hňupa.
Hezký den!
13. 04. 2013 | 15:20

Mariana napsal(a):

Pane Krása, tak se prosímvás sejděte s panem Kalouskem a popovídejte si o tom. Oba máte své argumenty, není lepší komunikovat spolu než si to rozdávat mediálně ? A udělejte kompromis - opište nějakou zahraniční osvědčenou kartu.
Nechápu, proč se u nás stále vymýšlí czech kraviny, když jinde to už vymysleli a ověřili.
05. 05. 2013 | 10:24

pairalcyb napsal(a):

Reste que c'est un ph茅nom猫ne que l'on a connu dans le reste de l'Europe et aussi en France. Dans le cas Boateng, il est positif qu'un probl猫me italien trouve sa solution en Italie.
bonjour, avec mon fianc茅e pour noel on souhaite partir, on a eut l'id茅e de partir du le mardi 26 decembre au vendredi 29 decembre. on aimerait aller au petit march茅 de noel de strasbourg car aucun de nous l'a deja fait. <a href=http://www.maillotfootpascher2013.com/>maillot real madrid</a> A l de jeu, il inscrit de la t le but Le Mali aurait pu prendre l si Khune n pris le meilleur sur Mamadou Samassa. Plus rien ne sera marqu dans le temps additionnel. S suivent des prolongations o personne ne semble vouloir prendre de risque.
Elle est toute en lignes, Marina Hands. ligne des yeux, en amande, ligne des jambes, interminable, ligne des hanches, f茅line, ligne de chance, resplendissante Cette jeune femme, 脿 la fois l茅g猫re et profonde, s'asseoit dans un fauteuil du bar du Lutetia 脿 Paris, commande une orange press茅e et nous dit d'embl茅e qu'elle a tout son temps. <>] En parlant, doucement, avec ce rythme si particulier qui donne de l'茅clat autant que de l'asp茅rit茅 脿 ses mots, elle est pr茅cise, attentive.
M锚me recette bien rod茅e. des surfeurs en maillot de bain et lunettes de soleil attirent les chalands 脿 l'entr茅e des boutiques. Les employ茅s sont s茅lectionn茅s par casting pour leur plastique. Pas de campagne de pub pr茅vue pour faire conna卯tre la marque. comme pour l'arriv茅e d'Abercrombie, tout repose sur l'animation sur le lieu de vente et le marketing viral sur Internet. <>] moyen terme, Hollister vise quinze 脿 vingt boutiques en France. Une dizaine ont d茅j脿 茅t茅 ouvertes au RoyaumeUni, six en Allemagne, quatre en Italie et une en Espagne, 脿 Barcelone, l'automne dernier. Ce magasin r茅alise un chiffre d'affaires sup茅rieur de 20 % aux autres enseignes de mode du centre commercial, se f茅licite Ludovic Flandin, directeur leasing group d'Unibail, le promoteur. <>] Le groupe Abercrombie acc茅l猫re son d茅veloppement en Europe. Il fait partie d'une vague de marques am茅ricaines en pleine conqu锚te. Forever 21, un 茅quivalent de H M, doit arriver l'ann茅e prochaine en France. Banana Republic, enseigne du groupe Gap, est attendu sur les Champslys茅es, puis dans des centres commerciaux. <>] <a href=http://www.maillotdefootfrance2013.com/>nouveau maillot equipe de france</a> Nous ne sommes pas un fonds.
cet 茅t茅 plusieurs marques proposent des lignes de maillots remodeleurs de silhouette <a href=http://www.maillotdefootfrance2013.com/>nouveau maillot equipe de france 2013</a> Il s'arr roidi dans une reprise de d fougueux. Ce fut comme un de lumi illuminant d'un seul coup toute l' de son malheur ; et la rencontre de ce souffle errant le jeta dans l'ab noir des douleurs irr Il sentit son coeur d par cette s sans fin. Sa vie coup au milieu ; et sa jeunesse enti disparaissait engloutie dans cette mort.
11. 05. 2013 | 00:45

xhaexkvred napsal(a):

lundi 25 juin 2012 a 14h10. http://siteserieuxpourachatviagrafr.lo.gs/ Aussi omnipresents que le petit maquerellage. http://siteserieuxventedeviagrafr.lo.gs/ Ils resistent encore - un peu. http://wwwlamisilfr.lo.gs/ Un chouette bouquin avec plein de choses dedans.
05. 10. 2013 | 12:12

urpjmabnao napsal(a):

tout argument politique. http://viagraprixfr.zic.fr/ Un siecle plus tard exactement. http://acheterkamagra.zic.fr/ » Une drole d’histoire. http://acheterviagra.zic.fr/ Pendant la guerre du Vietnam.
11. 10. 2013 | 14:31

pfmcldxmlj napsal(a):

et americains par la suite. http://cialispascher.zic.fr/ moi j’ai rien demande. http://achatdeviagra.zic.fr/ Constatation : en fait d’alarme sociale. http://viagrapaschere.zic.fr/ dimanche 24 juin 2012 a 21h14.
14. 10. 2013 | 15:16

awfivqwmrj napsal(a):

mais de la litterature degagee. http://afroditi.uom.gr/emas/a-billig-viagra-pa-natet.html souvent fortement manipules. http://www.primur.es/apedal/a-viagra-pa-natet.html completement panique. http://www.primur.es/apedal/a-online-apotheke-viagra-ohne-rezept.html Une quete passant par le Cambodge.
16. 01. 2014 | 13:19

outletqpnba napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>cheap canada goose coats</a> nexjet http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jacket sale
25. 02. 2014 | 21:07

ZaFQk napsal(a):

<a href=http://shermancancercare.com/buyvaliumonline/#gtz5v7>valium generic</a> valium vs soma - valium side effects addiction
23. 03. 2014 | 05:38

qscaayhjff napsal(a):

Question methode, voila comment nous avons procede http://www.asse.org/p.php?p=e-tadalafil-prix-fr Deux problemes majeurs subsistent http://www.asse.org/p.php?p=e-wo-bekomme-ich-billig-viagra-nb On peut aller plus vite , a-t-il ajoute http://www.asse.org/p.php?p=e-cialis-billig-rezeptfrei-da 9 La fabrication de produits chimiques 765 000
05. 06. 2014 | 01:06

xktvrikxvw napsal(a):

Il ne fume qu occasionnellement http://www.intermife.fr/page-e-tadalis-biverkningar-sv.html Paris pourrait etre partante http://www.intermife.fr/page-a-cialis-billigast-nb.html Le corps a ses limites http://www.intermife.fr/page-e-kan-man-kopa-viagra-utan-recept-da.html La combinaison a ete baptisee PaMZ
11. 06. 2014 | 15:44

fszvhchexf napsal(a):

Celles-ci ont d ailleurs change http://lucionmedia.ca/page-a-comprare-priligy-online-it/ Au lieu de concentrer leur production, ils la dispersent http://lucionmedia.ca/page-a-kann-man-viagra-ohne-rezept-in-der-apotheke-kaufen-da/ Il juge le jugement mais rejuge egalement le dossier http://lucionmedia.ca/page-a-costo-cialis-in-farmacia-it/ Une belle betise, j en conviens
12. 06. 2014 | 00:36

ddpobdmpod napsal(a):

Mais la victoire n est pas acquise http://lucionmedia.ca/page-e-prezzo-viagra-originale-it/ C est indeniable http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-25mg-pris-nb/ Il faut etre en veille permanente » http://lucionmedia.ca/page-a-achat-roaccutane-fr/ Comme Eric, 54 ans, adresse par un pneumologue
12. 06. 2014 | 10:54

gjuaupdgiz napsal(a):

J ai repris pour sortir rigoler avec les potes , par Xy http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-generisk-sv/ Les magasins specialises ne cessent de se developper http://lucionmedia.ca/page-a-att-kopa-viagra-pa-natet-sv/ Peu d internautes rapportent des complications http://lucionmedia.ca/page-e-kopa-cialis-utomlands-sv/ En anesthesie, c est deux sur trois
14. 06. 2014 | 02:37

moyvhhxbtq napsal(a):

Oui, je crois qu on peut la qualifier d un peu barbare http://lucionmedia.ca/page-e-achat-xenical-fr/ La, on a au moins gagne cela http://lucionmedia.ca/page-e-kan-man-kopa-viagra-utan-recept-da/ En France, les pratiques evoluent tres lentement http://lucionmedia.ca/page-a-commander-synthroid-fr/ Soit 7,4 % des 13,5 millions de fumeurs
15. 06. 2014 | 01:31

iupqawulsj napsal(a):

Un chiffre conteste par les laboratoires Servier http://lucionmedia.ca/page-e-kop-generic-zithromax-sv/ Le personnel ne desarme pas http://lucionmedia.ca/page-e-levitra-20-mg-precio-generico-it/ Il a tenu parole http://lucionmedia.ca/page-a-super-levitra-fr/ Nous esperons que la ministre ne le suivra pas
15. 06. 2014 | 05:42

vsbkbejbem napsal(a):

Mais l enquete ne s arrete pas en France http://lucionmedia.ca/page-e-kob-af-kamagra-da/ du Cherche Midi, novembre 2013 http://lucionmedia.ca/page-e-kamagra-jelly-apotheke-da/ Le dossier n est pas encore boucle http://lucionmedia.ca/page-a-pris-pa-viagra-apoteket-nb/ Cela me semble davantage efficace
15. 06. 2014 | 14:21

alghytojce napsal(a):

Des internautes du Mondefr temoignent http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-fur-die-frau-billig-nb/ UN NOM DEVENU UNE MARQUE Le nom de M http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-billig-deutschland-nb/ Il en a maintenant 87 et il est en pleine forme http://lucionmedia.ca/page-e-come-acquistare-viagra-pfizer-it/ Autisme : l’approche psychanalytique mise hors jeu
16. 06. 2014 | 05:40

ilhdtaudws napsal(a):

Le Mondefr publie son texte en integralite http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-pa-natet-sv/ Celui-ci a bataille pour le convaincre http://lucionmedia.ca/page-e-kopa-cialis-i-sverige-sv/ C est l occasion de bouger avec la famille ou des amis http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-e-viagra-generico-it/ On ne peut pas empecher le declin physique
16. 06. 2014 | 09:18

sgnbosgjtp napsal(a):

Ils venaient de Georgie http://www.riminiturismo.it/a-vendita-cialis-in-francia-it.html La realite n est peut-etre pas aussi simple http://www.riminiturismo.it/e-receptfritt-tadalis-sx-pa-apoteket-sv.html Mais l idee a ete abandonnee http://www.riminiturismo.it/a-viagra-online-apotheke-ohne-rezept-da.html Alexandre, le juge Gand a fait le calcul
17. 06. 2014 | 00:21

xebppvpfig napsal(a):

Les premiers resultats sont attendus jeudi http://www.riminiturismo.it/e-varfor-ar-propecia-receptbelagt-nb.html Le rapport Sicard le promeut http://www.riminiturismo.it/a-var-koper-man-propecia-pa-natet-sv.html Le virus de l hepatite C se transmet par le sang http://www.riminiturismo.it/a-pris-pa-priligy-i-norge-da.html Ce qui revient a plus de 8 fois le tarif Secu
17. 06. 2014 | 05:10

bbyjtdpgrt napsal(a):

Intervention de Philippe Jaury au colloque sur http://www.riminiturismo.it/e-achat-viagra-naturel-fr.html On est tous differents devant le cancer http://www.riminiturismo.it/a-viagra-receptfritt-vilka-lander-sv.html Emoi dans la salle http://www.riminiturismo.it/e-receptfri-viagra-sverige-sv.html Elle affirme pourtant n avoir aucun antecedent
17. 06. 2014 | 10:01

ylkgehxxdv napsal(a):

Meme chose pour les dermatologues http://pray-as-you-go.org/page-e-cialis-20mg-apotheke-da/ Leur etat peut se prolonger des mois, voire des annees http://pray-as-you-go.org/page-e-viagra-medicament-fr/ Elle blame le sort http://pray-as-you-go.org/page-a-billig-viagra-pa-natet-sv/ Les protheses sont laissees
14. 08. 2014 | 21:04

vvjrbeqldi napsal(a):

Hamon, dont le syndicat est minoritaire http://pray-as-you-go.org/page-e-prix-viagra-pharmacie-fr/ Le repli sur soi est a proscrire http://pray-as-you-go.org/page-e-billig-cialis-sverige-nb/ Autre pomme de discorde : l aspartame http://pray-as-you-go.org/page-a-dove-posso-comprare-il-viagra-it/ Et il ne faut pas se cacher derriere son petit doigt
15. 08. 2014 | 22:15

ggkmiffqxx napsal(a):

Cela ne m’interesse pas http://pray-as-you-go.org/page-e-cual-costo-viagra-peru-it/ Or, tout ceci a un cout http://pray-as-you-go.org/page-a-kan-man-kobe-viagra-i-danmark-da/ Restait a determiner l origine des malformations http://pray-as-you-go.org/page-a-kopa-billigt-viagra-da/ Un medicament est fait pour soigner
16. 08. 2014 | 06:08

rrahnwzgvv napsal(a):

Or, ils ont un role pivot dans le systeme de soins http://pray-as-you-go.org/page-e-pris-pa-kamagra-pa-apoteket-sv/ L etudiante au sourire sage est devenue une icone http://pray-as-you-go.org/page-e-generisk-kamagra-sv/ On est un peu inquiets http://pray-as-you-go.org/page-a-cialis-billigast-nb/ Le medecin est au centre du processus
17. 08. 2014 | 10:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy