Odpovědnost politiků je nevyhnutelná!

02. 01. 2014 | 21:22
Přečteno 11252 krát
Systém výplaty sociálních dávek opět kolabuje. Opakuje se tak situace z počátku roku 2012. Ačkoliv pan Drábek již není ministrem práce a sociálních věcí, přesto důsledky jeho činů pociťujeme do dnes.
Letošní problémy s výplatou dávek tak trochu inicioval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který týden před Vánoci potvrdil své rozhodnutí z konce února. S okamžitou platností zakázal další používání systému od společnosti Fujitsu Technology Solutions, a to s poukazem na skutečnost, že miliardovou zakázku zadali pan Drábek se svým bývalým prvním náměstkem bez řádného výběrového řízení.
Je až frustrující poslouchat neustále opakování bývalého ministra Drábka, že vše bylo v pořádku, poskytovatel služby byl vybrán na základě výběrového řízení a nový systém výplaty dávek je úspornější.
Několik čísel jaká je skutečnost. IT služby měly podle prováděcí smlouvy stát jen 107 milionů korun. Dodatky se však jejich cena zvýšila na 1,6 miliardy korun. Cena služeb tak pětinásobně převyšuje cenu samotných licencí. Tuto skutečnost potvrdil NKÚ. V roce 2011 odpracovali pracovníci ÚP ČR celkem 21 000 přesčasových hodin, o rok později odpracovali 232 000 přesčasových hodin. Dílem jdou přesčasové hodiny také na vrub propuštění stovek pracovníků a tím i rozvrácení celého systému. Osm dodatků k prováděcí smlouvě, kterou MPSV na konci roku 2011 uzavřelo, zvýšilo cenu systému z původně smluvně dohodnutých 435 milionů korun na dvě miliardy korun, vzrostla přitom zejména cena doprovodných služeb.
Mimo výše uvedená čísla je třeba připočítat také stres pracovníků Úřadu práce, kteří pod pohrůžkou vyhazovu museli realizovat systém, o kterém mnozí věděli, že nebude funkční. Dále je třeba započítat statisíce a možná miliony hodin, které strávili lidé zcela zbytečně ve frontách na úřadech práce a dlouhé měsíce marně čekali na pomocnou ruku státu.
Strůjce výše uvedených věcí je však pravděpodobně nepostižitelný a pořád dokola vykládá svojí lež. Dokonce se prý připravuje na volby do Evropského parlamentu.
Na příkladu pana Drábka lze jasně ukázat náš pokřivený pohled na činy jednotlivce. Politik, který způsobí obrovské škody na veřejných rozpočtech, destabilizuje funkčnost systému a statisícům lidí negativně vstoupí svými činy do jejich životů, není nijak postižen. Není nijak postižen státní administrativou, ale ani média či veřejnost nevnímají jeho činy jako odstrašující příklad výkonu vysoké politické funkce. Dokonce je možné, že pokud by kandidoval do Poslanecké sněmovny, tak by asi ve volbě uspěl.
Stěžujeme si na politiky, média, ale měli bychom si stěžovat především sami na sebe. Na skutečnost, že neposuzujeme činnost politiků v širším kontextu jejich činnosti. V Německu či Rakousku by pan Drábek nemohl již nikdy uvažovat o nějaké veřejné funkci. V naší současnosti stačí pár měsíců, několik líbivých vět a drobný přešlap současných vrcholných politiků a jsme ochotni uvěřit slibům „nových spasitelů“.
Proto se domnívám, že je nezbytné, abychom přijali zákon nejen o úřednících státu, ale je také nezbytné, aby tento zákon byl schopen pojmenovat a stanovit odpovědnost politiků. Pokud se, např. soudně prokáže, že politik svými činy významně poškodili veřejný prostor, měl by mít navždy stop k vysokým veřejným funkcím. Myslím si to také proto, že většina významných pochybení politiků není zpravidla dílem náhodným, ale spíše cíleným. Co je však tím skutečným cílem se však zpravidla nikdy nedovíme. Nechci vytvářet žádný hon „na čarodějnice“, ale současná neodpovědnost se jeví jako nefunkční.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

všichni jsou nevinní, sansone napsal(a):

Nechte pana Náhlovského na pokoji.
Dělal, co mohl. Že se mu nepodařilo systém rozvrátit úplně není jeho vina.
Ti úředníci mu to svými přesčasy zhatili.
Poslat ho do Bruselu bude ideální, ať jim tam ukáže.
02. 01. 2014 | 21:49

pozorovatel napsal(a):

Drábek je symbolem celé TOP 09. Všichni, kdo jej postavili do funkce a drželi jej v ní, jsou podílníky jeho zločinů (celé vedení TOP 09) a musí se jim dostat minimálně morálního odsouzení.
02. 01. 2014 | 22:01

nápad napsal(a):

Poslat do Bruselu, dobrý nápad, když tam přežili Bobošíkovou, Ramsdorfa a Železnýho, ztratí se i Drábek a nebude moci škodit tady
02. 01. 2014 | 22:07

fly napsal(a):

"současná neodpovědnost se jeví jako nefunkční."

Tento blog,právě nahoře, potvrzuje znovu,že celou sérií novoročních blogů se táhne NIHILISMUS.

Taková proklatě staroruská carská vlastnost poddaných.Sami oni o nich často uvádějí.Reakce na bohatnoucí vrstvu chudnoucí společnosti.Jsme v daleko větší množině než do roku 1989,tím narostl počet vztahů,ale je stále domýšlet vztahy řešení skutečných problémů?
Co vyřešíme na tom,že Zeman,Babiš a Sobotka jsou každý jiný-jako Triumvirové.Každý z nich stejně prosadí jen co mu dovolí druzí.V dobách,kdy se daleko méně přemýšlelo všemi o společnosti se materiálně žilo daleko lépe všem.Profilosofovat život asi není jeho smysl.Nebylo by na škodu to zjednodušit,vidět a mluvit jasně,být čitelní,srozumitelní.Jen srozumitelností může vládnutí získat důvěru.Počtem voličů k ní má daleko.Chtělo by to aspoň v dobách potřebných zlomů negativních tendencí se chovat jako 10 milionů,jako jeden muž.Nemyslím kult osobnosti,ale schopnost buď zabrat nebo odvrátit apod.Těmi skupinovými a individuálními akcemi se drobíme i tam,kde to plus není,jakkoliv svobodou to je.Ekonomika ctí celek.Ten je zákonitý,statistický.
02. 01. 2014 | 22:36

sasa napsal(a):

Pane Kraso, jste na pana Drabka zbytecne zly. Vzdyt takovy pan Korte (nyni poslanec TOP09) pomohl svoji nekompetenci pripravit tuto republiku o 10 miliard Kc. Pan Drabek se svymi 2 miliardami je v podstate dobry vladni hospodar :-)
02. 01. 2014 | 23:00

Al Jouda napsal(a):

Za ten Drábkův a Šiškův IT tunel by měli jít oba bručet!Pči tom je řešení tak jednoduché ! Žádný centralizovaný systém, který neustále hrozí kolapsem, ale poměrně jednoduchý databázový program, který by fungoval na každém Úřadu práce zcela samostatně a pouze jeho sestavné výstupy by se v určených časových intervalech předkládaly ke kontrole MPSV.Do tohoto prográmku není problém zabudovat osobní kalkulačku pro výpočet dávky na základě individuálních údajů jednotlivého klienta.Referentka tato data vloží do příslušného formuláře programu a cifra dávky okamžitě vypadne a může se vyplatit. Když spadne program na jednom ÚP, tak se to dá v krátké době spravit jedním odborníkem, zaměstnancem ÚP. Žádný ousourcing !! - to je největší zlodějna ze státního rozpočtu!!
02. 01. 2014 | 23:10

ó, my se máme napsal(a):

fly
Ten kult osobnosti si přece vybrali profesionální revolucionáři.
Lidi, kteří do té doby psali všude o svobodě, seberealizaci pracujících v podmínkách dělby práce a tak furt.
A pak si vybrali nejšikovnějšího manipulátora, aby nad nimi práskal bičem.
Dobrovolně.

Je pravda, že když začali trucovat, tak jich celej jeden sjezd nechal zlikvidovat, ale ti co to přežili si ho zase vybrali. Alespoň to ta mongolská delegátka, s kterou probíral otázku kobylího mléka takhle řekla redaktorovi stranickýho tisku, druhým povoláním členu čekistický trojky.
A revolucionáři, jako příkladmo Štern, jsou avantgarda, když už nechci řikat kominterna.
Co potom vobyčejný lidi, jako Drábek, co ti si maj počnout?
Když prdu rozuměj a maj řídit dějinný procesy.

Pan Krása vychází z premisy, že Svět je řiditelný.
Což je jeden z nejčastějších oblíbených omylů.
Drábek, Kalousek a koneckonců ani Šiška si tuhle iluzi nepřipouštějí.
Co je doma, to se počítá, o ostatní ať pečuje nějaká avantgarda z libového domu, která si taky neví rady.
Mimochodem, očekávaný dvouprocentní růst v Německu v novém roce má být postaven na domácí poptávce. Máme něco takového?
Ne, my máme Singera.

PS. Nihilisti byli taky avantgarda, eště dávno před bin Ládinem a Doku Umarovem.
02. 01. 2014 | 23:17

nebuďte naiva napsal(a):

Ale, Joudo
To byste taky moh říct, že si takovej prográmek může každej v.. zbastlit z MS Accessu, na kterej maj některý ouřady draze zaplacený práva k užívání (si představte, že Mnichov, jedno z nejbohatších měst do kterých tak za nádrž benzínu a nové dálniční poplatky ještě dojedeme asi osm let vystupoval z programů MS do Linuxu - se nedá zlomit přes koleno, jak si Drábkove myslej) a prd vědi co s tím, protože dělaj od roku 92 ředitele odboru (kam je jmenoval génius Jan Ruml, řekl bych počtář tak na úrovni 5. třídy ZŠ, čtyřkař) a jako doktoři práv se nikdy nenaučili používat sčoty, neřku-li PC.
02. 01. 2014 | 23:34

Yosif K napsal(a):

sasa napsal(a):
Pane Kraso, jste na pana Drabka zbytecne zly. Vzdyt takovy pan Korte (nyni poslanec TOP09) pomohl svoji nekompetenci pripravit tuto republiku o 10 miliard Kc. Pan Drabek se svymi 2 miliardami je v podstate dobry vladni hospodar :-)
02. 01. 2014 | 23:00
Amen, naštestí se vlády ujala strana ochránců proletářů, nyní vše skvěle funguje a téměř zadarmo.
02. 01. 2014 | 23:40

Yosif K napsal(a):

Amen, naštestí se vlády ujala strana ochránců proletářů, nyní vše skvěle funguje a téměř zadarmo.

A sakra, proč se výplata dávek zadrhává za vlády ochránců proletošů? Za vlády šlechetného rudého velkoburžuje Konička? Asi za to mohou také pravičáci......
02. 01. 2014 | 23:42

Zmikund napsal(a):

A neměl by stát nejdříve zaplatit faktury firmám, kterým dluží, než začne vyplácet sociální dávky ? Myslím, že plnění za dodané zboží a služby má mnohem větší prioritu než sociální dávky...
02. 01. 2014 | 23:45

Al Jouda napsal(a):

To nebuďte naiva :
A víte, že jste to docela trefil ?
02. 01. 2014 | 23:50

veverka napsal(a):

Drábek ,Kalousek a kníže už měli dávno bručet s Šiškou v kriminále.

A kde je vůbec Vlastička a ta její rozkradená půlmiliardička?

U nás se vždycky odsoudí jen malé ryby,ale Vondrové a Drábci jsou nepostižitelní.

A tak si Řebíček koupil Slávii,Topolánek si staví bunkr za 10 mega a Tluchoř haciendu v Kersku.

Jeden kriminálník vedle druhýho,to je tzv. česká "elita".

A jimi rozkradený stát kolabuje.
03. 01. 2014 | 00:01

dívejte se doleva, dívejte se doprava... napsal(a):

Moc se mi líbí, jak nikdo nekomentuje, že Sazka před koncem roku uklidila z bilance púl miliardy.
Naopak novinářské h%en% píší, kolik maj v místnosti pro "výherce" židliček.
03. 01. 2014 | 01:17

Targus napsal(a):

To: Yosif K

Jožane, jak dlouho Náhlovský se Šiškou ten systém rozvraceli, co?A kolik za to dostali, pochlub se za ně!

Nic, jen nablblé kecy o sosálistech. Škoda, že jsme je nemohli číst, když top - sosálista Drábek kopal další tunel z erárního rozpočtu. Co topák, to megazloděj.
03. 01. 2014 | 01:18

jozka napsal(a):

Pockejte, az prijde "Ten jenz nikdy nelze", vysvetli vam, ze Drabek se odpovednosti nezrekl. Odvolal kvuli tomu jakehosi podnamestka (to je parafraze rok stare argumentace).

;-)
03. 01. 2014 | 06:27

Kacafírek napsal(a):

Blog je tady asi 10 hodin - a jenom 16 schválených reakcí...!?
Jaké je procento mazatelnosti - přes 50, přes 70%??
Pište sem, lidi, jednom pochvalné ódy (na TOPáka nelze jinak!), jinak činíte zbytečný úkon.
Anebo jednodušeji - dejte sem, admine, seznam lidí, k nimž se nelze vyjádřit, a ti, kdož chtějí, se můžou bavit třeba nad wbgardenovým fotoshopem, ostatní se budou věnovat manuálnínu budování rozvinutého kapitalizmu...! (pardon - demokracie!)
03. 01. 2014 | 07:13

Hlídací pes demokracie napsal(a):

Milé děti, dřívě když jezdívaly po kolejích parní mašinky na uhlí, tak měly, když zabraly takový hezký pravidelný zvuk.... š š š š š š š š a dnes byste mohli zaslechnout něco podobného když byste se zaposlouchaly do toho jak pracují naši prokurátoři a a hlavně soudy:
do stra ce na, do stra ce na, do stra ce na....
Hů hů!
03. 01. 2014 | 08:04

Hlídací pes demokracie napsal(a):

Ale ale, je tam chyba ztratit se píše se zzzz!
03. 01. 2014 | 08:05

Analytik napsal(a):

Drábek dobře ví, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Proto nevynechá jedinou příležitost, aby svou lež zopakoval.
Zůstává otázkou, kdo všechno se na této jeho akci napakoval.
03. 01. 2014 | 08:15

muromec napsal(a):

to kacafírek
Myslím, že to je jinak. U čtenářů se patrně začíná projevovat jev zvaný "autocenzura". Vědí proti čemu a hlavně proti komu se nesmí psát, a taky vědí, že i celosvětově takovéhle servery jsou tady jenom na to aby měli lidi kde vypustit páru, a pak být zticha. "dutavrba.cz" Psát něco někam a čekat, že se něco změní? - Vanitas vanitatum. Toto je vhodný prostor jenom pro důchodce kteří se moc nudí a potřebují s někým komunikovat, nebo pro mladé grafomany. Vloni byl na aktualne.cz překročen počet 20.000 blogů. Vesmír se - jak je známo - rozpíná, těch blogů a diskuzí k nim co se do něj vejde...! Když chcete něco napsat, tak jenom autocenzurně zglajchšaltovaně, prosím. (Ale přece i to se dá napsat nápaditě, zevrubně a hezky. Jen je třeba opravdu chtít. Sledujte třeba mě - jak já se snažím napsat pouze "co se má, a co se ode mě čeká", jako kdysi zpíval Matuška.)
03. 01. 2014 | 08:19

Xaver napsal(a):

Autor napsal:
"Pokud se, např. soudně prokáže, že politik svými činy významně poškodili veřejný prostor, měl by mít navždy stop k vysokým veřejným funkcím."
Zní to pěkně, ale je otázka, zda by nám nějaký politik ještě zbyl.
Pro začátek by pomohlo, kdyby takový politik následující rok chodil domů s polovičním příjmem.
03. 01. 2014 | 08:25

neo napsal(a):

muromec:

proti čemu a proti komu se nesmí psát pane muromče?
povídejte, přehánějte.
03. 01. 2014 | 08:29

Petr. napsal(a):

"Odpovědnost politiků je nevyhnutelná!"
Tak, tak pane Krása. I Vy jste byl jedním s Vyvolených, kteří se na současném marasmu výrazně podepsali.
A chcete být politikem stále dál v jakýchkoliv volbách a je Vám úplně jedno za jakoukoliv stranu zleva i zprava.
Takže kritika od Vás sedí!
03. 01. 2014 | 08:45

K.V napsal(a):

Kráso, jestlipak víte co můžete politikům další 4 roky políbit?
03. 01. 2014 | 08:46

muromec napsal(a):

to neo
Nač vám to budu povídat, pane neolitiku? Aby mě pan Stejskal zase smazal? Nebo dokonce mi zablokoval přístup? To co píšete vy, je tady vítáno. Jste slušný, neurážíte, jenom občas sprostě paní gaiu, ale to se dá přičíst mladické neomalenosti. Omluvte mě, víc vám říct nemohu.
Pište dál, pište usilovně. A víte co? Přehodnotil jsem jedno z našich domluvených hesel. To první po kterém máte spustit ohňostroj svých zábavných příspěvků stále platí. Ale to druhé, sloužící jako stavidlo pro další pitomosti, nebude od teďka "Neone vypáchni!" nýbrž "Freone vypáchni!" To aby to nebylo tak zjevné.
03. 01. 2014 | 08:49

strýc virus HxNx napsal(a):

Josif K

vy jste ale zaslepený žvan.l. to se hned tak nevidí, taková vypraná hlava.
03. 01. 2014 | 08:52

neo napsal(a):

muromec:

Když nebudete vulgární, můžete si psát co chcete.

nikoho sprostě neurážim, ani gaiu. pokud někdy zareaguji neslušně, vždy se jedná o reakci na hrubé urážky.

Vaše trapná heslíčka jánošíku nestojí za reakci.
03. 01. 2014 | 08:56

muromec napsal(a):

to neo
Pogud jde o vaši první větu, pane neolitiku - zřejmě je míněna k dané věci - opakuju: vy nevíte o čem mluvím, a já vám to nebudu vysvětlovat.
03. 01. 2014 | 09:08

muromec napsal(a):

oprava: pokud
03. 01. 2014 | 09:09

neo napsal(a):

muromec:

muromeclitiku, klidněte výrazivo.
03. 01. 2014 | 09:11

muromec napsal(a):

A co jsem napsal? Jo, vy myslíte toho "neolitika"? To je jenom ve vaše případě synonymum pro analytika. Z toho bych si těžkou hlavu nedělal, hlavně že si rozumíme.
03. 01. 2014 | 09:17

Máme málo politických vězňů napsal(a):

Pane Kráso,
máte naprostou pravdu!

Každý řadový občan má více zodpovědnosti, než politici rozhodující o miliardách z našich kapes. Každý řadový občan bude za své chyby a poklesky nepochybně potrestán. Přitom čím níže v potravním řetězci se daný přestupce nachází, tím přísnější trest ho čeká.

Jednou z výrazných charakteristik demokratického státu je rovnost občanů před zákonem a vymahatelnost práva.

Jelikož u nás tento druh rovnosti v praxi neexistuje, nejsme státem demokratickým, ale státem partokratickým, státem oligarchů a kleptokratů.

Pan Babiš nejvýraznějšího budovatele české kleptokracie nedávno kritizoval. Uvidíme, co proti tomuto zhoubnému trendu podnikne.
A jak bude krotit své autoritářství v zájmu prosazení nejlepšího řešení.
03. 01. 2014 | 09:21

Kacafírek napsal(a):

Zřejmě máte, pane kolego muromče, pravdu. A já naivně myslel, že se tu děje něco tak ošklivého, jako mazání. To víte, přicházím zdaleka, se zvyky prostořekého šaška.
Půjdu do sebe, budu jen a jen pozitivní, vstřícný, self-critical, nasadím thymolinový (asiatský) úsměv a úklonu. Ta pravda a láska přece musí zvítězit, ne?
03. 01. 2014 | 09:24

Pitrýsek napsal(a):

Dobrý postřeh 24.let po plyšáku v tomto Absurdistánu pane Kráso!
03. 01. 2014 | 09:26

neo napsal(a):

muromec:

ano. Jste s tím trapný.
03. 01. 2014 | 09:27

jogín napsal(a):

Absolutista řešil podobné případy s pomocí kata. Začínám mít dojem, že celá demográcie je blbost.
03. 01. 2014 | 09:32

JC napsal(a):

Targus napsal(a):

To: Yosif K

"Jožane, jak dlouho Náhlovský se Šiškou ten systém rozvraceli, co?A kolik za to dostali, pochlub se za ně!

Nic, jen nablblé kecy o sosálistech. Škoda, že jsme je nemohli číst, když top - sosálista Drábek kopal další tunel z erárního rozpočtu. Co topák, to megazloděj."

Iveco, srovnej si myšlenky. Závěrečná zpráva o státním hospodaření hovoří o "pouhých 80 mld. státní sekery za rok 2013, což je jen tak mimochodem, míň jak 3% k HDP tedy přesně ten výsledek který fagmilia 118 plánovala.
Socanský "expert" piavice Mládek to komentoval tak, že socky a důchodci nedostali tolik co by potřebovali a hlavně se nestavěli dálnice.
Zapoměl šišla dodat, že nejvíc dálnic se za posledních 10 let postavilo ve Španělsku, kde po nich momentálně nemá kdo jezdit:-)).
Takže ještě jednou. Fagmilia do puntíku splnila co slíbila. Výsledky jsou na rozdíl od socanských slibů ala budeme pracovat lépe a radostněji, měřitelné a dokazatelné.
03. 01. 2014 | 09:33

pepa napsal(a):

Vždyť pan Krása je reakčně pravicovým politikem od převratu v roce 1989.I jeho
zásluhou mnoho zdr. postižených osob se dostalo do neřešitelné situace.Na závažné
onemocnění malých dětí nejsou peníze, tak se musí žebrat u těch co mají nejmíň.
Přitom vládní a mafiánské poběhlice utrácejí v pařížských buticích stovky milionů Kč.
A k těm penězům nepřišly poctivou prací.Proto sypte si popel na vlastní hlavu.
Hezký den
03. 01. 2014 | 09:36

THAJEC napsal(a):

Máte naprostou pravdu p.Krása. Pokud by jste četl reakce lidí ve včerejším článku Aktuálně.cz nemusel jste již nic psát. Lidi konstatovali totéž a jsou znechuceni tím, co si tady někteří dokážou dovolit!
03. 01. 2014 | 09:41

Hanák napsal(a):

Dybe šlo o biochemio, třeba o blbosit v priónové teorii za kteró Prusiner zhrábl Nobelovo ceno, tož bech sa vyjádřil. Kocórkovskému hospodaření ale nerozumí ani kocór Drábek.
03. 01. 2014 | 09:43

patriot napsal(a):

Dokud bude Drábek dýchat,
nepřestanu do něj píchat!
Jako komár bzučím, bodám,
zabráním tak dalším škodám.
03. 01. 2014 | 09:46

politický vězěň za vlády ČSSD napsal(a):

Tak jsem si přečetl po dlouhé době zase jeden tkzv. BLOG ,je to děs to číst - je z toho spíše na blití.
03. 01. 2014 | 09:46

ladik napsal(a):

4 měsíce jsem si vyřizoval podporu v nezamestnanosti a kdyz mám vše hotovo,tak mne nevyplatí dávky jen pro to,že si některý státní úředník namastil kapsu,toje podle nekterého účastníka diskuse nejspíš v naprostém pořádku.
03. 01. 2014 | 09:50

Míla napsal(a):

Neo
co myslíte,jaký důvod měl editor k výmazu následujících výrazů-subordinace je prevít,mazat se musí to,co určí nadřízený a k imitaci ožralého Zemana lze použít imitaci sexualních hrátek mokré nohavice.Nebylo tam ani jedno vulgární slovo,mimo Zemana tam nikdo nebyl jmenován.
03. 01. 2014 | 09:55

Karel Pucalek napsal(a):

A KDO DRÁBKA K TÉ "POLITICKÉ ZODPOVĚDNOSTI" DOVEDE? Parta kolem Kalouska má dlouhé prsty a neumětel i hráč malé domů, Drábek má své jisté.
03. 01. 2014 | 09:57

vědma napsal(a):

Přečtení každého druhého článku mne jen utvrzuje v přesvědčení, že nejméně 70% z osob které chodí k volbám, jsou hlupáci.....
03. 01. 2014 | 09:57

Falcon napsal(a):

Co si občané České republiky 23 let volí, to jim vládne. Pokud jsou občané ČR nepoučitelní a nesvéprávní idioti a soustavně volí do vysokých politických funkcí gaunery a lumpy napříč politickým spektrem, tak nechť se pak nediví tomu, co se u nás děje a jaká smečka lumpů, zlodějů, hochštaplerů i vyslovených hňupů tu vládne.
Každý národ má takovou vládu jakou si zaslouží a zvolí.
Jak tristní srovnání mentální úrovně obyvatel Česka kupříkladu se Švýcarskem, což?
03. 01. 2014 | 10:01

kuckonen napsal(a):

Má navíc politik i odpovědnost za bezpečnost životů na svém území?

Diskuse k tématu novoročnící smrtící bomby u Palestinců,ukazuje,že:

-lidé zde zcela např. zapoměli na smrt díky výbuchu třaskaviny před hotelem,kde právě dočasně bydlel,českého vyslance v Pakistánu ,ne tak dávno.Vystudoval kdysi v SSSR MGIMO,zemřel se svou vietnamskou družkou ,když uvnitř hotelu pomáhal obětem výbuchu
-že mnozí Palestinci jsou i nejbohatšími lidmi arabského světa
-na 2 mrakodrapy a 3000 obětí 11.září 2001 v New Yorku
-na olympiádu 1972 v Mnichově-smrt izrealských sportovců
-na smrt Romana Housky před Novým Rokem 4 střelami v jeho vile,dříve i Mrázka
-že většina světových komentátorů hodnotila Anderse Breivika,vraha 70 téměř dětí do loňska tam v Norsku vládních socialistů v rozporu s norským soudem jako "sionistu" (ge,tajemník KSČ Rudolf Slánský a 12 krajských tajemníků KSČ v ČSR popraveno justicí za presidenta K.Gottwalda za "sionismus",Slánský popravil předtím M.Horákovou s kolegy z partaje E.Beneše-nár.soc.))
-že i když díky Hitlerovi,židé etničtí opravdu neměli kde jinde žít v bezpečí než v Palestině jako před 2000 roky,těch 2000 let tam do roku 1949 žili Palestinci a také neměli kam odejít.Jak by nám bylo,kdyby nás vyhnali odsud Sudeťáci,jako Izreal Palestince?
-že lidé zde ani ne za rok zapoměli na 52 obětí metanolu.Pouze 4 země světa měly dosud metanolovou aféru:Norsko,Litva,San Salvador a ČR:Posledních dvacet či deset let-vše.U tří zahraničních následovaly další katastrofy jiné.Smrt 11 jezuitů v San Salvadoru,v souvislosti se kterou volená celosvětovými anketami světová jednička Intelektuálů-N.Chomsky z USA-lingvista na You Tube říká:"V.Havel a disidenti oblbovali Čechy."
-že nedávno zemřelý ,generál H.Chávez (obrovsky populární nejen jeho rodnou Venezuelou,i Benátkami v mezinárodním festivalu) označil kancléřku Německa Merkelovou,dceru východoněmeckého evangelického faráře,vědeckou pracovnici-biochemičku stážující častěji v AV ČR kdysi za Husáka, za "Hitlera".Pověst AV ČSSR?
03. 01. 2014 | 10:02

muromec napsal(a):

to neo
I trapnost je jedním z projevů bytí ze kterého se člověk může těšit, pane neolitiku.
03. 01. 2014 | 10:03

kuckonen napsal(a):

opravy výše textu :novoroční ....smrt izraelských sportovců... geň. tajemník KSČ R.Slánský ....jako Izrael Palestince...
03. 01. 2014 | 10:07

Jan Novák napsal(a):

V tomto státě se rozkrade ročně cca 100 milard korun. To vypovídá o situaci v tomto státě. Tento stát nemá s demokracií nic společného, pouze formální znaky. Jako parlament, máme prezidenta, městská a obecní zastupitelství, soudy a pod. Ale to splňoval socialistický stát také. Jak bychom mohli očekávat slušnou politiku od všech těch Nečasů, Nagyových, Drábků, Vondrů, Klausů, Dalíků, Topolánků, Bémů, Janoušků, Mrázků a Housků, Šchwarznebků, ten seznam by byl skutečně dlouhý. Tento stát je dně, bohužel se z toho nikdy nedostane. To jmenovaní nikdy nedopustí......
03. 01. 2014 | 10:07

kuckonen napsal(a):

oprava opravy : generální tajemník KSČ Rudolf Slánský
03. 01. 2014 | 10:10

smutný napsal(a):

Falcon napsal(a):

Co si občané České republiky 23 let volí, to jim vládne. Pokud jsou občané ČR nepoučitelní a nesvéprávní idioti a soustavně volí do vysokých politických funkcí gaunery a lumpy napříč politickým spektrem, tak nechť se pak nediví tomu, co se u nás děje a jaká smečka lumpů, zlodějů, hochštaplerů i vyslovených hňupů tu vládne.
Každý národ má takovou vládu jakou si zaslouží a zvolí.
Jak tristní srovnání mentální úrovně obyvatel Česka kupříkladu se Švýcarskem, což?
**********************************************************************************

....když on nikdo těm lidem neřekl, že Klaus je megapodvodník, že Topolánek je buran, který nemá na to vládnout, že Kalousek je ochlasta, lhář, který ekonomice nerozumí co by se za nehet vešlo, že Nečas je slaboch a lhář, který nemá na to vládnout, tak jak to ti lidé měli vědět koho si volí?? (ironie kdyby to někdo nepoznal)
03. 01. 2014 | 10:17

TAKTAK napsal(a):

Demagogy typu co jste si vyzvonili...Drábek jen dvě miliardy, jiný deset... etc. je třeba kopat do zadků a pleskat mokrým špinavým věchtěm po hubách.Tady i jinde by se měli snažit všichni jako jeden muž požadovat nejen politickou,ale především hmotnou zodpovědnost za každý rozporuplně vydaný halíř ze státní kasy, protože to je majetek využitelný veřejností k jejím potřebám,nikoliv ke slunění na jachtách s obnaženými penisy,vydržování rozhoďnožek za státní, či maskování spolupodílnictví zločinným spolčením.Dokud nebudeme všemi silami tlačit na pořádek v každé liteře jasných a srozumitelných zákonů a postihovat jejich ohýbače i mezi soudci a ochránci zákona,natož mezi jejich tvůrci,pak se v této zemi bude neustále vařit kotel nespokojenosti a lidé budou trvale omlouvat i své soukromé nedostatky.Zatím o to slovně usiluje jen Okamura a někteří váhavě přikyvují.Proč asi?
03. 01. 2014 | 10:18

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

" Měl by" mít odepřen nejen přístup ke všem veřejným funkcím, ale i k veřejným penězům, v jakékoliv formě nad starobní důchod, nemocenskou atd.
Politci , ale i úředníci " by měli" pravidelně skládat účty.
Otázkou je komu.
Pokud jednou Kalouskovi, podruhé Rusnokovi a jindy Nečasovi...tak by to byla fraška.

Tkzv. " lid" /coby instituce/ je prostě špatně konstruován, vybaven pravomocemi /ale i odpovědností - tou skutečnou, ne tou imaginární, tedy politickou/.
03. 01. 2014 | 10:39

neo napsal(a):

muromec:

užijte si to.
03. 01. 2014 | 10:41

neo napsal(a):

Míla:

řekl bych že kvůli spojení prezidenta s ožralostí a pak mokrou nohavicí.
03. 01. 2014 | 10:42

Jaroslav napsal(a):

Aktivisté jako Krása, kteří si přivlastňují jediný správný názor a to, že postižení mají právo vydírat a vymáhat si zvýhodnění oproti těm, kdo se živí prací a z daní živí i je, tak tito aktivisté by měli být alespoň na zkrácenou dobu zaměstnáni prací, kterou jsou schopni vykonávat, aby si zasloužili ohledy společnosti. Jinak se jeví "nepodstatnému zbytku" společnosti jako vyděrači srovnatelní s nejmenovanou (zatím menšinovou) komunitou . Samoživitelky a neúplné rodiny musí hospodařit s třetinovým JEJICH příjmem a ONI se nestydí mít další a další požadavky . Odporné . Tímto se omlouvám UŽITEČNÝM A PRACUJÍCÍM postiženým, jichž se toto netýká .
03. 01. 2014 | 11:03

Míla napsal(a):

Neo
chcete abych Vám vypsal výrazy na Zemana?Počínaje ovarovou hlavou,konče ožralem a alkoholikem?Nevím,co s tím má společného mokrá nohavice.Vy víte o koho se jednalo?A výše uvedené výrazy na Zemana cenzurovány nebyly a nejsou.Z toho vyplynulo moje podezření na editora/jméno neuvádím/že se chová v rámci subordinace heslem,koho chleba jím,toho píseň zpívám a má nařízeno co se musí,či nemusí mazat.Bohužel
03. 01. 2014 | 11:14

SuP napsal(a):

Pane Kráso -
Ale sám víte, že škody, o kterých píšete, nejsou ani polovinou toho, kam ještě vyšplhají.
Byl vybrán a zaveden systém výplat sociálních dávek s danými finančními náklady. Malými, velkými, toť otázka, na kterou už nikdy (i díky vám) nebudeme znát odpověď. Zkuste se vrátit do období, kdy jste proti tomuhle systému začali "bojovat" a čím jste argumentovali. Nejvíc proti mysli vám byla skutečnost, že konečně bude výplata dávek a evidence příjemců pod kontrolou.
Takže teď se vám povedlo spláchnout všechny vynaložené peníze do hajzlu a mnete si ruce, jak jste to zase někomu překazili. A vzápětí si půjdete pro stejnou nebo vyšší částku na ministerstvo, aby vám koupilo systém nový, ale jiný, levnější, anonymní, pružný, spolehlivý, rychlý, bezpečný. A pokud možno zadarmo.
Uvědomte si, že všechny tyto vyhozené peníze jdou za vámi. Dnes včetně těch, které utratil Drábek.
03. 01. 2014 | 11:20

********* napsal(a):

to kuckonen:

http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CDwQtwIwAg&url=http%3A%2F%2Fzpravy.idnes.cz%2Fpalestinci-oslavovali-novy-status-sve-zeme-v-osn-f7m-%2Fzahranicni.aspx%3Fc%3DA121130_083931_zahranicni_js&ei=lY7GUpcns9zhBKLBgCA&usg=AFQjCNHH2pCW9Jwa6HJF2ZEhFFQ2Am22HA&bvm=bv.58187178,d.bGE

Odkaz z Internetu výše má titulek :

Češi byli z EU jediní proti novému statusu Palestiny v OSN, všímá si ..30.11.2012.
--------------------------------------------------------------------------------

Palestina se stala pozorovatelským státem OSN. Navzdory odporu USA i ČR
29. listopadu 2012 18:57, aktualizováno 23:54
Palestina získala status nečlenského pozorovatelského státu OSN. Valné shromáždění o posílení vlivu státu v organizaci požádal palestinský prezident Mahmúd Abbás. Většina států jeho prosbu vyslyšela. Pro bylo 138 členů, proti devět včetně České republiky, 41 zemí se zdrželo. Úspěch Palestiny zvýší její prestiž ve světě.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/cesi-nepodpori-zvyseni-palestinskeho-statusu-v-osn-f9p-/zahranicni.aspx?c=A121129_175321_zahranicni_paw
Stejný staus má Vatikán.
03. 01. 2014 | 11:24

********* napsal(a):

oprava :Stejný status má Vatikán.
03. 01. 2014 | 11:26

Pavel13 napsal(a):

Viděl jsem nedávno Drábka v TV mluvit k Skartám. Stále opakoval stejné bludy, jako na vrcholu moci. Myslím, že není šance, aby šel do vězení. Každý soud jej musí poslat rovnou do blázince.
03. 01. 2014 | 11:26

neo napsal(a):

Míla:

ne nechci, nemám rád vulgární výrazy.

Také nejsem editor diskusí a není na mě určovat, které výrazy ano a které ne. Mě jste se zeptal na názor, já vám ho sdělil... nic víc.
03. 01. 2014 | 11:29

Al Jouda napsal(a):

Nick TAKTAK - velmi dobrý příspěvek !
03. 01. 2014 | 11:30

Čech napsal(a):

S křížkem po funuse je hloupé bědovat, natož kázat, pane Kráso, zvlášť když jste seděl blízko a nic.
03. 01. 2014 | 11:51

hanah napsal(a):

Pane Kráso, nepište blogy a podejte trestní oznámení.
03. 01. 2014 | 12:08

stejskal napsal(a):

"Ovar" je zde mazán, kdykoliv na něj narazím. "Alkoholik" a "ožrala" se běžně v textech vyskytují, a to jak na adresu pana prezidenta současného, tak na adresu toho prvního českého, tak třeba exministra Kalouska. Nechávám je zde všechny.

Ale to je nakonec jedno. Kdo chce, ten vidí.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
03. 01. 2014 | 12:24

dčíve čtenář napsal(a):

SuPe, můžete mi konkrátně napsat, jak konkrétně nebyla za starého systému výplata dávek pod kontrolou? Chcete snad tvrdit, že rodné číslo není jedinečné pro každého občana? A co tak zavézt další číslování pro dávky, další pro zdravotní pojištění, další pro řidičáky, atd... Pak by se v tom podle vás udělal teprve pořádek...
Pan Krása, který tento prohnilý systém pomáhal budovat, alespoň teď prozřel. Nechci řešit, jestli tím, že se na něj nedostaly "prebendy" nebo se opravdu zorientoval. Takoví kalósci, šnajdři, drábkové, řebíčci se nezorientují nikdy.
03. 01. 2014 | 12:27

Pavel13 napsal(a):

SuP napsal(a):
"Pane Kráso - ... Nejvíc proti mysli vám byla skutečnost, že konečně bude výplata dávek a evidence příjemců pod kontrolou. ..."

Pane SuPe, dovídám se poprvé, že nový systém měl oproti předešlému toto řešit. Podle mne nový systém nic nového nepřinášel, jen nefungoval a jeho provoz byl dražší. Také se neděly žádné velké změny ve struktuře dávek, aby bylo potřeba vůbec systém měnit. Když už, mělo se to provést zákonným postupem a jen v případě, že to přinese úspory.
03. 01. 2014 | 12:32

To je ale Krása napsal(a):

Pane, vždyť vy jste stál u kolíbky Kalouskovi, který zplodil Drábka, tak co si stěžujete ?
03. 01. 2014 | 12:34

Cobaya38 napsal(a):

Tak jsem dočetl až sem...tolik blbostí, co sem píšete se opravdu, ale opravdu čte málokdy. Nikdo z těch, co p. Krásovi nadávají ani slovem se nezmiňuje o tom, jak
tuto Drábkovu sviňárnu napravit. A to jsou nejen sociální dávky, ale také evidence silničních vozidel a další lumpárny, o kterých se veřejnost ani nedoví.
Já jsem tady u nás v Olomouci protestoval proti Špidlově vládě a chtěli mne zavřít do blázince, protože se ke mně nikdo nepřidal. Všichni jen blbě blábolíte na internetu, ale jít zakřičet jako třeba Řekové, Italové, Francouzi nebo dokonce Islanďané - to vás, čeští zbabělci - ani nenapadne!!!!!!!!!
03. 01. 2014 | 12:55

SuP napsal(a):

Pavel13 -
Vy jste tu tenkrát asi chyběl ....
Nejvíc tu bylo napadáno, že pokud bude podle nového systému dávkovač nakupovat chlast na S-kartu, bude to mnohem průhlednější než když ho kupuje za anonymní koruny, které mu před chvílí přinesl pošťák.
...Například.,..
03. 01. 2014 | 12:57

smutný napsal(a):

Cobaya38

...pokud jste neprotestoval proti druhé Klausové vládě, Topolánkové vládě a Nečasové vládě, tak ten blázinec byl oprávněný
03. 01. 2014 | 13:04

ani smutný, ani veselý napsal(a):

2 Cobaya38:
Slušnej člověk na ulici neřve. Když jo, tak je na blázinec zralej.
03. 01. 2014 | 13:08

neo napsal(a):

smutný:

týká se všech neprotestujících a nebo jen těch, kteří neprostestují proti těm, které nemáte rád vy?
03. 01. 2014 | 13:10

Vlado napsal(a):

Není pravda, že veřejnost nevnímá negativně Drábkovy zločiny. Pouze jednotná kulturně - mediální fronta (tentokrát namísto KSČ v rukou privátního kapitálu a pravičáckých lobbisticko-politických skupin) která opět po pádu totality v tomto státě povstala, zneužívá svého postavení k brain-washingu manipulovatelných vrstev obyvatelstva a mind programmingu v zájmu opětovného uchopení penězovodů. Kdo o tom pochybuje, ať si pustí včerejší Klepetkovo "grilování" Rusnoka v Hyde - parku. Byl jsem naprosto konsternován již ničím nezastíranou mentální manipulací, včetně přímého ovlivňování podvědomí diváků hrubě dehonestačním subliminárním "podkresem".
03. 01. 2014 | 13:14

kilt napsal(a):

A vida pan Krása stále ještě nedokázal zapomenout na ponížení, že lidovci raději od ČSSD vzali ministerstvo zemědělství než ministerstvo práce a sociálních věcí s ministerstvem dopravy.

Ale no tak herr Krása copak Vás comeback do funkce ministra dosud neopustil?

Ve vládě ČSSD + KDU a US jste udělal po sobě ještě větší pěkný nepořádek a to ekonomika rostla!!!

Ale vy jste nezmar nezmarovič - co tak kdyby jste aplikoval svoji neúčast v politice na VŽDY sám na sobě.
03. 01. 2014 | 13:27

Pavel13 napsal(a):

SuP napsal(a):
"Pavel13 - Vy jste tu tenkrát asi chyběl .... Nejvíc tu bylo napadáno, že pokud bude podle nového systému dávkovač nakupovat chlast na S-kartu, bude to mnohem průhlednější než když ho kupuje za anonymní koruny, které mu před chvílí přinesl pošťák."

Ach tak. No, děkuji za odpověď. U S-karet jsem se tady angažoval více než je zdrávo. Podle mne v tom máte vy kvalitní guláš.
Počítačový systém pro evidenci a výplatu dávek a S-Karty nemají naprosto nic společného, byly to vždy oddělené projekty, oddělená výběrová řízení, nezávislí dodavatelé, nezávislé financování, ... .
To, o čem píšete bylo v úvahách vlády a úkolem pro Drábka a jemu posloužilo jako záminka pro kšeft s Českou spořitelnou. Z původního záměru nezbylo nic, S-karty nic z toho neřešily a řešit nemohly. Naopak by to byl posun vzad oproti dnes používaným metodám proti zneužívání dávek. Přesto se tím argumentovalo při vnucování karet, a to vyvolalo oprávněnou protireakci, že u části dávek je jakákoliv lustrace využití prostředků, a tedy i vnucování Skaret, nepřípustná.
03. 01. 2014 | 13:38

ao napsal(a):

Pokud tady nenastne situace jako na Ukrajině, kde se předešlý premier zavře do ťurmy (basy), nic se tady nezmění. Pouze strach z basy může něco změnit. Tady se zavírají jenom levičáci, pravičákům, hlavně z disidentu (Vondra), se vše promíjí. Je to logické, vždyť oni dneska vládnou a chání je zákon o třetím odboji. Přece by si nezavřeli své odbojáře...
03. 01. 2014 | 13:47

rrrr napsal(a):

drábek před soud ?
03. 01. 2014 | 13:56

Cvach napsal(a):

V letech 1988-1992 byl ředitelem Domova důchodců.Dobrý soudruh,který donášel jinak nebylo možné takovou funkci jako nestraník dostat.Je jen maskotem aby lidi viděli,jak pravice pečuje o invalidy.Zvláště o vozíčkáře bez domova i jiné invalidy bez domova.
03. 01. 2014 | 14:11

fafnir napsal(a):

ao
jestli vám to nedošlo,tak tu máte už přes půl roku silně levicovou vládu,dokonce prý složenou ze špičkových odborníků.Drábek již přes rok ve vládě není.A najednou,vašemu levicovému elektorátu se nedostává dávek,ač jistou dlouhou dobu je známo že dosavadní systém končí.Ono je pro takové echt levičáky signifiantní nic nedělat a křičet,že za vše může ten kdo už tam přes rok není.
03. 01. 2014 | 14:18

M-iri napsal(a):

Nemám s dávkami zkušenosti,jen jsem si rozkliknul celkové množství dávek vyplacených v roce 2013 a je tam úspora oproti roku 2012 cca 20,5 miliardy....Nevím čím,ale nebylo toto účelem celé reformy ať špatné či dobré?Myslím,že je to úspora velmi pěkná,stejně jako "Kalouskův" rozpočet o cca 20 miliard nižší než se předpokládalo,který zemanovci nestačili rozfofrovat.
03. 01. 2014 | 14:25

neo napsal(a):

Drábek patří za mříže, protože chtěl,aby nezaměstnaní pracovali a měli tak snažší cestu zpět na pracovní trh.
Drábek patří za mříže, protože chtěl,aby pobírači dávek měli bankovní účet, který si nemohou sami dovolit a měli jednodušší přístup k penězům ve stylu hodném pro 21 století.
Drábek patří za mříže, protože byl v TOP 09 a ne v ČSSD, nebo KSČm.
03. 01. 2014 | 14:34

Standa napsal(a):

Pane Krása, proč nedáte trestní oznámení? Lidé si moc dobře uvědomují co pan Drábek a spol napáchali za škody, když byli ve funkci, ale co mohou konat. Vy jste člen parlamentu, máte možnost nyní prosadit zákon o potrestání politiků za špatný projekt. Stačilo by jen určit výši škody, která by byla ještě přijatelná a dál by to byl trestný čin z nedbalosti. Jak je možné, že v jiných státech jsou politici stíháni i prezident, jen v Česku jsme se k tomu za více jak 20 let nedostali. Kalouskova strana s Nečasovou prohospodařila podobným způsobem miliardy a parlament to nezajímá. Kde je parlamentní kontrola? Za co tedy berete ty 80-ti a výše tisícové platy. A to ještě necháte být, že Drábek půjde do EU parlamentu? Sednout si tam za půl miliónu a všem se vysmát. To snad ne!!!
03. 01. 2014 | 14:43

Pavel13 napsal(a):

:M-iri
To se vám tak na konci roku 2012 Míra a Máňou zamýšleli nad rodinným rozpočtem, který byl zase o o další duhy bohatší.
Máňa: Měli bychom šetřit. Vyděláš 20 tisíc za měsíc, 10 prochlastáš a 10 mi dáš na domácnost. Více nevyděláme, takže bys mohl omezit ten chlast.
Míra: Já mám lepší nápad. Budu chlastat jako dosud, ale tobě budu dávat o 2 tisíce míň.
Tak udělali.
Nyní je Míra spokojen. Domácnost oproti minulému roku ušetřila pěkných pár tisíc.
03. 01. 2014 | 14:44

Jacox napsal(a):

Tady nekdo dela jakoby ten system davek pred Drabkem fungoval ajeje..jiste prachy dostali vcas ale tj tak jedine co tam fungovalo. UP se zmenily v odkladiste tisicu pracovniku co pouze rozdavaji prachy..praci nikomu nehledaji,na chronicke pobirace soc. davek nejsou kladeny ani ty nejzakladnejsi naroky..jiste ze jim se to libi.Vzpomente jak chteli udelat revoluci kdyz po nich chteli aby 4h denne pracovali pro urad..a ted jedem zase na novo a pojedem dale nez se to uplne sesype
03. 01. 2014 | 14:55

Pavel13 napsal(a):

neo napsal(a):
"Drábek patří za mříže, protože chtěl,aby nezaměstnaní pracovali a měli tak snažší cestu zpět na pracovní trh."
... a přitom si zvykali i na to, že na našem pracovním thu se běžně za práci neplatí.

"Drábek patří za mříže, protože chtěl,aby pobírači dávek měli bankovní účet, který si nemohou sami dovolit a měli jednodušší přístup k penězům ve stylu hodném pro 21 století."
... protože logicky banka s nejvyššími poplatky má nejkvalitnější účty a karty, tak proč by měly být jen pro boháče, a pro plebs šunty zadarmo?
03. 01. 2014 | 14:59

LF napsal(a):

Rovnost před zákonem?

Jeden platí daně a druhý je živ z dávek, aniž by pro prvního musel hnout prstem. S takovou rovností mi jděte k šípku.

Šiška a Drábek možná kradli. Jenže nekradli peníze lehkoživkům z dávek, ale poctivým daňovým plátcům. Ale to nikoho nezajímá. Krása.

Z mého pohledu daňového plátce je mi u p*dele, jestli vydřené peníze dostane nějaká zlodějská šiška, nebo nějaký jiný lehkoživka. Šišky aspoň nehlučí, neloupí, nevraždí, nefetujou a nechlastají.

Zlikvidovat je potřeba celý ten zparchantělý sociální systém a ne hledat lepší dráby a drábky.
03. 01. 2014 | 14:59

mine napsal(a):

Máte pravdu pane Krása !
Škoda,že Váš názor nesdílí i Vaši kolegové-politici.
Je to dnes s vymáháním práva horší než za bolševika !Trestán bude řidič co přimaluje politikům tykadla.Ovšem politik-zloděj,či "podnikatel"- vypadne většinou
"čistý"jako lilie !
A když to jinak nejde,tak je pomazaná hlava státu amnestuje .
03. 01. 2014 | 15:02

mor a chlolera napsal(a):

Drábek patří za mříže , protože jako ministr připojil svůj podpis pod smlouvu bez výběrového řízení, která tuto zemi z veřejných rozpočtů stála miliony korun, zdecimoval zcela úmyslně systém vyplácení dávek ( dodnes nefungující ), v rozporu s rozhodnutím Ústavního soudu, o nezákonosti veřejných prací zadarmo ( otrokářství) a následné zdecimování funkce Úřadů práce.

Drábek , jako ministr, zodpovídal za své podřízené a tak s plným vědomím, Šiškovi podepisoval.

A tím se podílel na uskutečňování trestného činu.

Neustále opakované lži, jimiž se snaží záchránit svůj krk před potrestáním, mu můžou baštit už jen nedostudovaní anállitici.
03. 01. 2014 | 15:26

neo napsal(a):

mor a chlolera:

Já zmínil důvody, podle kterých by ho někteří lidé rádi za mřížemi viděli. Vy zmiňujete úplně jiné důvody, podle kterých byste ho nejraději viděl za mřížemi vy sám. Nic proti ničemu, lidé mají různé pohledy.

A pokud se dopustil nějakého nezákonného jednání, je potřeba soudního rozhodnutí.

Nevím, zda mu baští lži nedostudovaní anállitici, nikoho takového neznám, ale vy zřejmě ano.
03. 01. 2014 | 15:30

fisch napsal(a):

p.Krása, co jste proti tomuhle udělal, seděl jste s něma u jednoho stolu, teď si chráníte záda? Pro postižené děláte prd,nejste ani schopni zdravotně tělesně postiženým nechat zrušit novelu zakona z roku 2006 Nečasova změna na nemohoucnost pravidla pro poskytování. Všichni postižení určitě nejsou jen nesvéprávní, někteří se umí oholit, či nalít si čaj do hrníčku nebo ví kdy se maj vykadit!
03. 01. 2014 | 15:53

mor a chlolera napsal(a):

neo

Anállytici České spořitelny ho milují, některé opravdu znám. Kšeft za miliony korun, přihraný státem soukromé společnosti, to je nad všechny anállytické prognózy.

Já zmínil důvody, pro které by měl na Mírově sedět, ne proto, kde by ho někdo rád viděl.

Ostatně jsem vyjádřil jen svůj názor, který nikomu nevnucuji, a obzvláště ne vám, který jste zde schopen obhajovat každý zločinný krok minulé garnitůry.

Ona Parkanová, jak příznačné, taky TOP 09, chtěla pro osli do Mongolska jen ty nejlepší a nejdražší transportní letadla na světě.

Ale jinak za nic nezodpovídala. Stejně jako váš taťka.
03. 01. 2014 | 16:05

ivan napsal(a):

TRAGICKÉ JE, ŽE OD DRÁBKA, PARKANOVÉ A DALŠÍCH SE DO DNEŠNÍHO DNE TOPka V ČELE S KALOUSKEM A KNÍŽETEM NEDISTANCOVALA.
VRÁNA K VRÁNĚ SEDÁ.
03. 01. 2014 | 16:11

fafnir napsal(a):

mor a cholera
vy zřejmě rád berete peníze za nicnedělání,když mluvíte o otrokářství.Nicméně soudím,že bere li si někdo peníze od ostatních daně odvádějících poplatníků,měl by minimálně uklidit za obdržené dávky veřejné prostranství.
jinak řešení stávajícího problému bylo,leč levicový odborník holt levicově koná,nepracuje.Cituji:
"Podle exministryně Ludmily Müllerové (TOP 09), která vystřídala Drábka, se ale resort do nynějších potíží nemusel dostat. „Měli jsme připraveno řešení situace již loni v červenci. Můj nástupce (Koníček) ho ale nevyužil,“ sdělila Müllerová. Resort pod jejím vedením chtěl v létě odstartovat výběrové řízení na dodavatele úplně nového systému a plánoval také prodloužit smlouvy s dodavateli pro tento rok.

Müllerová podotkla, že o hrozících potížích nynější vedení ministerstva několik měsíců vědělo. „Přesto nechalo věci dojít tak daleko. Je otázkou, nakolik v tom byl zájem a v čí prospěch,“ dodala exministryně

já dodávám,bylo to v zájmu lidí jako je mor a cholera.
03. 01. 2014 | 16:12

fafnir napsal(a):

mor a cholera
argumentovat jakkoliv smysluplně lidem s vaším vzděláním nejde:cituji vás:"Ona Parkanová, jak příznačné, taky TOP 09, chtěla pro osli do Mongolska jen ty nejlepší"
Schválně,kde je chybička,v ceně letadel,jejichž kofiguraci ani neznáte to nebude.
03. 01. 2014 | 16:18

fafnir napsal(a):

ivan
naopak tragické by bylo,kdyby se od Drábka TOP distancovala.On při pochybení podřízeného odstoupil,což se u socanů v případě Ratha,lžidoktora Křečka,lháře v přímém přenosu Haška a Tejce nestalo a nikdo neodstoupil.
03. 01. 2014 | 16:25

mor a chlolera napsal(a):

fafnir

Vy jste pan Drábek ? Vám zřejmě nevadí, že ti lidé kteří se do tohoto stavu dostali, na tom měli ten nejmenší podíl ?

Že platili do poslední chvíle sociální pojištění ? Že přes to , že platíte , Vám za ty peníze, které jste odvedl nikdo nic nedá ?

Nebuďte směšný, socialismus skončil v roce 89.
Dneska je i pozdrav za peníze

Takhle to chápou cikáni. Vy jste cikán?

Pokud platím, mám na něco nárok. Myslíte tím práci zadara?

A jenom se zeptám, děde Vševěde, vy víte jaké mám vzdělání ?
03. 01. 2014 | 16:33

Marian napsal(a):

S tupými fanatiky nemá cenu diskutovat. Je to tentýž typ lidí,kteří pronásledovali a upalovali "kacíře", řvali nadšením při Hitlerových projevech a při obraně Berlína stále věřili v konečné vítězství, stejný typ lůidí jako ti komunisté,kterým jsme říkali "kovaní".Až sem dorazí islám,budou mezi prvními,kteří budou mlátit hlavou o zem a řvát alláh akbar.
03. 01. 2014 | 16:41

mor a chlolera napsal(a):

Marian
Tak pod to se Vám podepíši
03. 01. 2014 | 16:44

TAKTAK napsal(a):

"Inteligentní"český lidumil chce vypráskat zloděje a dacany na větší dvorek s lepší obročí.Já tvrdím, že co nejmenší dvorek a co největší bič jim za jejich službu veřejnosti přísluší,protože to obročí prožrali i za ty,kterým poctivá práce vynese stěží na slanou vodu.Systém je shnilý a smrdí už do celé Evropy,jen náš lidumílek ten puch necítí a trvale si vynucuje stejné smraďochy a jejich hladové vši do rozhodování o věcech veřejných.Za trochu toho zobu navíc Pražáci dosadili TOPkaře do parlamentu a křesťanská dobrotiska Gazdíky a jiné darmožrouty a uctívače kadidla na radnice a prodejné hlasování do sněmoven.
03. 01. 2014 | 16:56

Marian napsal(a):

TAKTAK- "renomovaný měsíčník" "Banker" vyhlásil Singera za oslabení koruny "Bankéřem roku". Co na to řeknete?
03. 01. 2014 | 17:01

Marian napsal(a):

Mor a cholera- dík. Vašeho podpisu si cením.
03. 01. 2014 | 17:02

fafnir napsal(a):

mor a cholera
jaké máte vzdělání pochopitelně nevím,jenom z vašeho písemného projevu lze usoudit,že při zkoušce z Českého jazyka by to na postup z 5, obecné do vyššího ročníku nestačilo....
03. 01. 2014 | 17:06

mor a chlolera napsal(a):

fafnir

Je to naprosto stejné, jako jsme velice nutně potřebovali Gripeny, potom co opilec Kalousek na ministerstvu obrany vyměnil nadzvukové Mig 29 za polské vraky vrtulníků W- 3 Sokol.

Gripeny dnes létají hlídat Island ( na Islandu se bojuje za Prahu ), a my za ně platíme pronájem. Za něco co naše pidizemě nepotřebuje, co není zde schopné podávat plný výkon, protože před hranicema to není schopné zabrzdit, kdyby to nedej Bože, rozdráždili na nadzvukovou rychlost.

Potřebovali jsme to nejlepší, tak to máme. Jen se do toho nevešel kůń. Tak jsme objednali nejdražší tranportní letadla v Nato.

Ale co by blbej českej člověk neudělal pro koně. Pardon , ne českej člověk , tomu se to zajídá, chtěl jsem napsat českej politik.

Z cizího krev neteče.
03. 01. 2014 | 17:12

mor a chlolera napsal(a):

fafnir
Vidíte, a co blbů, mě od základní školy pustilo až na průmyslovku s maturitou.

Zaplať Bůh, že jedním z těch géniů nebyl fafnir.
03. 01. 2014 | 17:19

curs napsal(a):

Drábkovo řádění umožnila TOP09, což ji staví do úplně jiného světla než bodré bučení jejího nominálního předsedy - tady končila veškerá legrace, lidé v hmotné nouzi nedostávali včas dávky, zato měli pracovat zadarmo jako nějací nevolníci. Nápravu musel zjednat ústavní soud, TOP09 svého ministra umravnit nedokázala. Kalousek, který prý musí křičet při každém páchání nespravedlnosti, mlčel jako hrob a knížecí lidumil se Drábka dodnes zastává. Sedlina voličů TOP09 si dokonce myslela, že když někdo bere podporu, má si ji odpracovat, což ukazuje, že naše kovaná pravice má vlastně normalizační mentalitu a do vyspělé demokratické společnosti nepatří, hodí se někam do Kazachstánu.
Už za jen své excesy v oblasti sociální politiky by Drábek měl mít doživotní zákaz výkonu všech veřejných funkcí - politik, který protiústavním jednáním poškodil tisíce lidí, nemá nárok ještě vůbec někdy vztahovat pazoury po veřejné funkci.
03. 01. 2014 | 17:21

fafnir napsal(a):

mor a choera
no nejen že neovládáte Český jazyk,ale pouštíte se na tak tenký led,jako jsou technicko taktická data stíhacích letadel,a cen jejich provozních hodin,obsluhy a celkových resursů.Mimochodem Slováci,kteří tak výhodně podle vás jednali,mají v současnosti z těch MIG 29 pouze 2 letuschopné stroje zbytek stojí na stojánkách nebo je kanibalisováín.No nic,vidím že vaše vzdělání je takového druhu,že diskuse s vámi je ztrátou času.
BTW.Moje původní povolání bylo let.mechanik,motorář.
03. 01. 2014 | 17:25

petrof napsal(a):

pane Krása, připadáte mi, jak ti vědci, co se vydali zkoumat globální oteplování ....a teď je nemohou vysekat z ledu....??!!
Dle mého soudu byl ministr Drábek to nejlepší, co na ty "nepotřebné" potřebné lidi platilo.!!!!
Zkuste nám vysvětlit, co je to za matku, které zbydou, po Silvestru v peněžence 2,-Kč....viz reportáž naší-vaší ČT.
Jenže tak to v naší socialistické demokracii prostě chodí ....matka živitelka nemá na nájemné a tak se státe starej!!!! n-tsss, n-tssss.
03. 01. 2014 | 17:31

mor a chlolera napsal(a):

fafnir
Pokud by jste napsal, že se zde místo názoru hodnotí sloh, úprava domácí práce, gramatika a čistota českého jazyka, určitě bych se lépe snažil.

Napište mi prosím, které výrazivo je zde nepřípustné a já se budu snažit speciálně pro Vás, používat spisovnou češtinu.

Jinak pro Vás platí to samé co pro nea, pokud se Vám mé názory nezamlouvají, nesnažte se o reakci.

Já Vám je stejně jako všem tady nevnucuji, a nenutím Vás na ně reagovat.

Ušetříte si mimnimálně kontrolu moji češtiny a diagnozu mého vzdělání.
Já se také nesnažím zjistit, jestli ještě můžete šukat. A ani mě to nezajímá.
03. 01. 2014 | 17:37

fafnir napsal(a):

mor a cholera
"chtěla pro osli do Mongolska".Stále nic?Já jen až budete někde žádat o práci,mohlo by se hodit.Zpravidla se žádá písemně.
03. 01. 2014 | 17:46

mor a chlolera napsal(a):

fafnir

A to zase musím v reakci na váš poslední příspěvek otočit a tentokrát bez jakékoli politické asociace se zeptat. Pokud jste se dostal do blízkosti motorového prostoru L- 159 , nemáte nějaké soukromé fotografie ?

Uložení motoru, vedení paliva, hydraulika, nasávání vzduchu ?

Může být i kockpit a zavěšení zbraňových systémů.

Jako předseda klubu leteckých modelářů bych toto ocenil.
03. 01. 2014 | 17:57

mor a chlolera napsal(a):

fafnr
Proboha on se ještě nikdo nikdy neupsal, že. Je to potřeba řešit.
03. 01. 2014 | 18:00

mor a chlolera napsal(a):

fafnir
No a zase. Omlouvám se fafnir
03. 01. 2014 | 18:02

fafnir napsal(a):

mor a choera
nemám,ale pokud vím,lecos bylo v L+K.Zkuste to,rádi vám vyhoví.Někde jsem ji viděl rozstykovanou.Ale poslední letadla,resp motory které jsem dělal byly Tumanskij R 25 pro 21.A M 701 pro Delfíny.
03. 01. 2014 | 18:11

mor a chlolera napsal(a):

fafnir
Dík za odpověď. Delfína by jsme mohli přes známosti Vlasty Dvořáka v Aeru postavit skoro celého, nám šlo spíše po výměně DV-2 za Honeywell/ITEC F-124GA-100 zjistit novou montáž.
Dneska je to u těchto letadel složitější jak dřív.
03. 01. 2014 | 18:34

Jiří Schmidt napsal(a):

Pane Kráso,proč nepodáte na p.Drábka trestní oznámení?Mnoha lidem by se možná hodně ulevilo a pro Vás jako věci znalého a člověka Vašeho postavení by to neměl být problém.
03. 01. 2014 | 19:54

Marian napsal(a):

Fafnir- máte ještě něco jiného,kromě toho osla? B,f,l m, atd,obojetné souhlásky,že?
To znamená,že ve vizuální paměti máte jak osly,tak osli,že? Píšete-li klasicky perem,tužkou či podobným psacím prostředkem,máte nad svým rukopisem nesrovnatelně větší kontrolu,než píšete-li na klávesnici.Snadno se pak může stát,že místo y prostě klepnete na i.Pak stačí napsaný text před odesláním nezkontrolovat- a "hrubka" je na světě.
Dodám ještě,že jen opravdový osel může z podobné chyby dělat dalekosáhlé závěry o (ne)vzdělanosti pisatele.
Asi tak.Zajímalo by mne,zda za závěrem,který jste učinil, stojí vaše IQ nebo předpojatost či emoce.
04. 01. 2014 | 11:15

neo napsal(a):

Marian:

11:15 "Dodám ještě,že jen opravdový osel může z podobné chyby dělat dalekosáhlé závěry o (ne)vzdělanosti pisatele."
tohle si budu pamatovat.

A vy si to taky zapamatujte, protože toto děláte pořád.
04. 01. 2014 | 18:28

dědek Mirda napsal(a):

číst,přemýšlet www.hnutiusvit.cz
05. 01. 2014 | 14:05

fafnir napsal(a):

Marian
no to jste to vylepšil.Obojetné.Co takhle shoda podmět + přísudek.Furt nic?Tak do škamen,4. obecná.
05. 01. 2014 | 15:31

Antroid napsal(a):

SuP

Milý SuPe, i kdyby Šiškův/Drůbkův informační systém fungoval bez větších problémů (záměrně nepíšu bezvadně, jsem realista), což nefungoval, nemění to nic na - zřejmě - protiprávním způsobu jeho pořízení (dodatek k rámcové smlouvě o licencích a službách jiného typu) a na nesmyslné formě provozování - cloud u soukromé společnosti, která uchovává data a vystavuje tak ministerstvo riziku, že je nebude mít 100% pod kontrolou.

O tom, že bylo dobré oksystem (stejně jako jakékoli jiné dodavatele) tlačit k lepším podmínkám, není sporu. Projekt Šiška/Drábek ovšem podobným snahám učinil medvědí službu a oksystem postaví do role zachránce, zatímco ostatní účastníky budoucích výběrových řízení do pozice rizikových partnerů. Prostě nikdo z rozhodujících úředníků nebude chtít dopadnout jako ... Drábek.
05. 01. 2014 | 16:07

kp napsal(a):

Tak jsem si pročetl blog (nic moc nového) i diskuzi a plně souhlasím s tím, že politici musí nést plnou zodpovědnost (nikdo je k přijetí funkce nenutil). Proto by mělo být podáno trestní oznámení na Krásu a Drábka, aby soud po posouzení dodaných odborných posudků určil, kdo zavinil miliardové ztráty.
Poslední kapka do "obrázku" věčného politika Krásy byla momentka z volebního štábu lidovců s rozvaleným panem invalidou.
05. 01. 2014 | 18:47

Leo napsal(a):

Příjde mi vtipné že každý nadává a každá 0 chce být 1. Dokonce postižení mají názor! Tak běžte do poliky a něco dělejte!!!!
06. 01. 2014 | 00:11

Andrej napsal(a):

Děkuji za připomenutí tunelu Drábek-Šiška! Považuji ho za učebnicový příklad - uzavřít smlouvy a pak "se ctí" odstoupit. Pak to poteče přímo nebo přes arbitráže.

Je třeba řešit odpovědnost politiků. Zároveň je ale třeba, aby měli možnost provádět politická rozhodnutí.

Druhá věc jsou státní zakázky. Je nutné zveřejňovat, dávat prostor konkurenčním nabídkám...

Třetí věc je časové omezení. Vláda vládne max. 4 roky - nemohly by být i smlouvy časově omezené?

A poslední: v IT zakázkách je třeba co nejotevřenější systém. Proto volte Piráti, ti to mají zmáknuté nejlíp!
07. 01. 2014 | 22:07

Laco napsal(a):

Proč naši zákonodárci jsou proti majetkovému přiznání? Protože by také mohli přít o vše co nakradli a nezákoně získali.
13. 01. 2014 | 09:25

jan jan napsal(a):

Zřejmě bude třeba vytvořit skupinu odstřelovačů a na některé lidi se budeme muset podívat velmi z blízka přes dalekohled.Protože naše justice a policie je vlivem politiků velmi bezzubá.
13. 01. 2014 | 09:44

volič napsal(a):

Nedávno jsem absolvoval kolečko úřad práce - dopravní - sociálka. Na přihlášení do registru vozidel jsme na dopravním čekali přes hodinu, pak se to chytlo. Sociálka taky žádná hitparáda. Ale zážitek se softwerama na pracáku byl asi daleko nejhnusnější a to jsem chtěl potvrzení který by měli vydávat kdekomu během dvou minut.
Pořád si myslím, že Drábka za to co tam způsobil musí zavřít - ale ne do Bruselu. Doporučil bych Mírov nebo tak něco.
13. 01. 2014 | 14:04

6340 36832452 napsal(a):

BTW 6340 a 36832452 jsou "dvě anglická slova"? To jsem asi ve škole fakt nedával pozor.
13. 01. 2014 | 14:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy