Obranná válka a evropské farizejství

12. 01. 2009 | 08:34
Přečteno 8111 krát
Třetího ledna prohlásil pan Potužník, mluvčí premiéra M. Topolánka, že operaci v Gaze chápeme jako obranný krok židovského státu. Řekl nahlas to co je zřejmé, a co si podle mě myslí většina evropských politiků, jen si to bojí přiznat. Pořád farizejsky prohlašují, že uvedený výrok není stanoviskem jejich a tudíž ani názorem Evropské unie. Česká strana se omluvila, rétoriku změnila a jakoby se nic nestalo. Ale ono se stalo!

Politici, ale tentokrát ti evropští, se chovají neupřímně a neodpovědně a svým strkáním hlavy do písku před zřejmou skutečností, připravují prostor pro mnohem větší problémy.

Je přeci jasné a zřejmé, že Hamas je teroristickou organizací a tím, že ovládl pásmo Gazy, získal určité zázemí pro svojí teroristickou činnost. Dále je jisté, že příměří Hamas využil jen k tomu, aby se lépe vyzbrojil a připravil se na další kolo útoků na Izrael. Bohužel je smutnou skutečností, že většina obyvatel pásma Gazy podporuje Hamas, o čemž svědčí oslavné tance obyvatel Gazy při každém úspěšném teroristickém útoku.

O farizejské rétorice politiků EU svědčí skutečnost, že Hamas již několik měsíců ostřeluje území Izraele raketami a Evropa k tomu mlčela. Když židovský stát využil svého práva na obranu svého území a svých obyvatel, tak se v Evropské unii ozývají hlasy o agresi a nezbytnosti okamžitého ukončení bojů.

Válka je asi hrozná věc a většina z nás s ní nemá naštěstí žádnou zkušenost. Stejně strašné však musí být neustále žít ve strachu, že nevím dne ani hodiny, kdy najednou přiletí z neznáma raketa, zničí můj život, rodinu, dům. Když po nás denně bude soused házet kamením tak se budeme snažit tomu za každou cenu zabránit. To dnes dělá Izrael.

Je zvláštní, že ve většině medii pořád vidíme záběry postřelených Palestinců, ale málo kdy civilní oběti na straně druhé. Nedávno jsem slyšel v rozhlase komentář, že výrok pana Potužníka poškodil naše tradičně dobré vztahy s arabskými státy. Pořád ještě uvažujeme jak v dobách komunismu. Hodní arabové a zlí izraelci. Vůbec si neuvědomujeme, že arabové byli hodní jen proto, že kdokoliv udělal něco zlého státům patřících k vyspělé západní civilizaci, byl pro komunisty kamarád.

Je stále zjevnější, že Evropská unie se verbálně snaží vytvářet jednotný postoj ke globálním problémům, ale jednotlivé státy hájí především vlastní zájmy. Postoj EU k současné krizi je postojem velkých zemí, které mají na svém území početní komunity nejen Palestinců, ale i araby z dalších zemí a bojí se pouličních nepokojů. Tyto státy by si však měly uvědomit, že ustupování zlu a strkání hlavy do písku je velmi krátkozraké. Pokud nebude Evropská unie vyžadovat za pomoc, kterou neustále poskytuje pásmu Gazy, aby Hamas zastavil odstřelování, do té doby nebude v Palestině klid.

Evropská unie svojí pštrosí politikou vytváří zajímavé státní útvary. Jedním z nich je Kosovo a druhý možná vzniká v pásmu Gazy. Vyznačují se tím, že vznikly na základě teroristických aktivit, že nejsou schopny sami se uživit, že každý občan EU musí ze svých daní na ně přispívat, a že na jejich území musí být mezinárodní síly, aby nedošlo k pogromu na menšinové obyvatelstvo. V Gaze ještě mezinárodní síly nejsou, ale myslím si, že jejich čas se blíží. Jen malou odbočku. Vůbec nechápu, jak naše vláda mohla uznat Kosovo. Naše zkušenosti se sudetskými němci by měly být dostatečné, abychom nepodporovali jakékoliv separatistické hnutí. Historická paměť nám asi občas schází.

Jako občan Evropské unie nechci, aby z mých daní byly podporovány státy, které pomoc zneužívají k teroristickým útokům. Pokud žádají o pomoc a na takové pomoci jsou závislé, musí prokázat, že pomoc využijí ve prospěch občanů a rozvoji svého území. To je obecný princip jakékoliv pomoci a měl by platit jak v Palestině, ale i v Kosovu.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

veverka napsal(a):

Pane Kráso Vy se mi snad jenom zdáte.Ti hodní Izraelci by se nemuseli schovávat před rachejtlemi zlého Hamásu,pokud by před tím neukradli těm zlým Palestincům jejich zemi.

A co se týče toho proč media ukazují hlavně oběti na palestinské straně...no jestli ono to nebude tím pane Kráso,že na Izraelské straně je jen asi 12 obětí,takže není celkem CO ukazovat.Zatímco Izraelci už povraždili přes 800 lidí,z toho polovinu civilistů a 170 dětí.

Pane Kráso víte Vy vůbec něco o tom konfliktu,nebo čerpáte své rozhořčení pouze ze sledování ČT?
12. 01. 2009 | 08:43

JC napsal(a):

Souhlas s autorem.
Já také nechci, aby se z mých daní podporoval terorismus. Nesouhlasím s pštrosí evropskou politikou, se kterou má tento kontinent špatné zkušenosti z minulosti.
12. 01. 2009 | 08:47

neo napsal(a):

Veverko:

esli vono to nebude spíš tím, že novináři nemají moc možností natáčet a fotit v Izraeli, zatímco v Gaze má Hamas vlastní propagandu, co nafotí a natočí jen civilní oběti.

Nijak nebudu obhajovat či dokonce chválit Izraelský akt, ale byl logickým vyústěním teroristických útoků na Izrael.
12. 01. 2009 | 08:57

Sláma napsal(a):

Souhlasím s panem Krásou, že by EU neměla ani vytvářet, ani podporovat teroristické režimy. Plně ztotožněn s jeho názorem jsem jen v případě Kosova. Jinak je tomu v otázce Palestiny. Izrael by měl mít nárok na naši podporu až tehdy, kdy se plně podřídí příslušným rezolucím Rady bezpečnosti a Valného shromáždění OSN. Dále, až bude plně respektovat mezinárodní právo, včetně práva humanitárního. Zatím je situace taková, že obě strany porušují humanitární právo a ostřelují čistě civilní cíle. Rozdíl je samozřejmě v tom, že zatímco na straně Palestinců se jedná o hrstku lidí, kteří používají amatersky sestrojené střely, na straně Izraele se jedná o vojenskou mašinérii bohatého státu. Nepoměr sil je tak velký, že se nyní v Gaze jedná v podstatě o jatka. Dalo by se to nazvat i jinak - zabíjení rukojmích. Za každého zabitého Izraelce tolik a tolik Palestinců. To musí každý člověk, pokud není úplně morálně zvrácený, odsoudit.
Kromě toho se jedná o strategii, která nemá naději na úspěch. Zdá se, že si to uvědomuje i řada Izraelců i Židů ve světě. Škoda, že to nejste schopen pochopit.
12. 01. 2009 | 09:42

krok napsal(a):

ad neo: lžete, skoro stejně jako pan Krása:-))..v Izraeli nebyl vyhlášen žádný zákaz fotografování a přístupu žurnalistů k dtům..ten zákaz se právě týkal jen oblasti Gazy, kam izraeldci zakázali novinářům přístup..doporučuji Vám, stejně jako panu Krásovi, prostudovat si problém Izraele a Palestiny z více zdrojů, pokud možno nezávislých..nebudete pak za hlupáky:-))
12. 01. 2009 | 09:44

mira napsal(a):

Veverko,trochu zahledejte v historii a potom někoho obviňujte kdo komu co ukradl.
12. 01. 2009 | 09:45

Řepa napsal(a):

Soudruhu Kráso, když píšete o farizejích, píšete o sobě. Lidi z Řep si dobře pamatují, jak jste po zvolení do zastupitelstva obce otočil o 180°.
To, že Hamás je banda gaunerů, kteří tím, co dělají, slouží ze všeho nejvíc Izraeli, že za jejich vznikem stojí Mossad, že je většina Palestinců podporuje asi tak, jako Češi tu svoji vládu, to znát nechcete, to se vám do krámu nehodí.
Je-li někdo pokrytec a farizej, jste to vy!
12. 01. 2009 | 09:46

neo napsal(a):

krok:

ovšem, měl jsem na mysli zákaz focení v pásmu Gazy. omlouvám se za mystifikaci..
12. 01. 2009 | 09:48

Xury napsal(a):

Pro Řepu:
můžete nějak doložit své tvrzení, že Arabové Hamás nepodporují?

Pro Slámu:
z vašeho vyjádření plyne, že pokud se nějaká skupina na území jiného státu rozhodne ostřelovat naše území raketami, tak my proti tomu nemůžeme nic dělat, protože jsme ve srovnání s nimi početnější a vyzbrojenější?
Zdá se vám to normální?
A ty rezoluce OSN jste četl celé nebo jen ty části, které se týkají Izraele?
12. 01. 2009 | 10:03

sumec napsal(a):

Souhlasím s Vámi pane Kráso. To, že daný stav a postoje Evropy přispívají k nové konjunktuře antisemitismu je bohužel dalším důsledkem (možným pozorovat i zde na aktualne.cz).
12. 01. 2009 | 10:13

Rejpal napsal(a):

S autorem blogu souhlasím. Zvláště poslední dva odstavce jeho článku stojí za zamyšlení.

Je smysluplné nadále podporovat organizace, které zneužívají pomoc k teroristickým útokům? Jaké mezinárodní síly by mohly zabránit terorizmu? Jak pacifikovat odhodlané sebevražedné bojovníky?
12. 01. 2009 | 10:18

Charlie napsal(a):

pane Kráso

naprostý souhlas. Jsem pro co největší evropskou integraci ale tohle pokrytectví některých velkých států EU je to co mi značně vadí.

Evropa je pro udržení svého blahobytu (při nedostatku surovin) ochotna udělat jakýkoli morální kotrmelec. Jako příklad uvádím hysterii kolem Matiční ulice na druhou stranu přihlížení hromadným vraždám ve Srebrenici, Tuzle a Goražde.

V této pokrytecké disciplíně vynikají obzvláště Francouzi - tehdy i nyní.
12. 01. 2009 | 10:23

pramel napsal(a):

xury - pokud se nějaká skupina na území JINÉHO státu nás rozhodne ostřelovat, a onen JINÝ stát proti tomu nic dělat nebude, máme plné právo zasáhnout.
Ale pokud se v protektorátu Bohmen und Mahren našla taková skupina, která škodila Němcům, máme je dnes za hrdiny, že?
Palestinci nemají svůj stát, Gaza je obehnaná zdí. A pokud jim my z EU koupíme jídlo a léky, Izrael rozhoduje, jestli jim je dá - a už více než rok a půl jim dává jen část, dal je na dietu, jak sám říká...Jak příkladné, jak civilizované, jak blízké našim hodnotám!
12. 01. 2009 | 10:31

pozorovatel napsal(a):

Otazka-díky,ovšem židomilům ani fakta nepomohou,ti si budou mlít hovna pořád dookola.Nic není černobílé o tom všechno je.Nejsou jen hodní či zlí Palestinci,nebo židi,to je jen důsledek-příčina je na těch mapách.Amen
12. 01. 2009 | 10:31

Roman napsal(a):

Co arab, to potenciální terorista. Nedá se nic dělat, Izrael v tom musí radikálně zakročit, jinak se Palestinci nezmění.
12. 01. 2009 | 10:36

krok napsal(a):

ad Xury: k problému Izraele bylo od roku 1947 přijato cca 90 rezolucí OSN...Izrael nesplnil ani jednu..snadno si to na netu dohledáte:-))
ad Rejpal: mohl byste věrohodně doložit, že pomoc EU je zneužívána k terorizmu?..ne prázdné řeči, ale konkrétní důkazy..rád bych se poučil:-))
ad Otázka: ano, tahle mapka http://lawrenceofcyberia.bl...
hovoří více než jasně:-)
12. 01. 2009 | 10:37

Jiří Novák napsal(a):

Pane Kráso, díky za Váš příspěvek, škoda, že si jej nečte víc lidí. Také díky za zajímavý nápad nových "státních útvarů" srovnávající Kosovo a Gazu. Nenechte se znechutit bolševikama placenýma Paroubkem, který zde píší jedy - jsou to prostitutky, které prodávají za pár drobných svůj názor. Kvůli nim zde nejste a doufejme, že přijde čas, kdy ve své lži naposled zavřou ústa a jejich lež s nima již bude ve věčnosti.
12. 01. 2009 | 10:37

JAHA napsal(a):

Tak obrazky ponukane propalestinskou propagandou su pravdive, obrazky ukazujuce, ako sa teroristi so zbranami skryvaju za deti a pod sukne zien su nepravdive. Hm.
12. 01. 2009 | 10:45

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Kráso,
řekl jste, co si sám taky myslím. Škoda, že málokdo z politiků dovede mluvit jasnou řečí!
12. 01. 2009 | 10:51

hejtman Šarovec napsal(a):

Pro všechny, kdo se ohání pojmem "okupace arabského území ze strany Izraele":
Problém je velmi dlouhodobý, pro jeho začátek bychom museli jít až do Samuelovy knihy Starého zákona, což je asi 3000 let, že:? Takže kdo co a koho okupoval by bylo složité. Navíc Palestinci nejsou národem, ale jsou to Arabové, které odevšad vyhnali a kteří se nastěhovali do Palestiny. Navíc dnes nejde o palestinský národ, ale jen o jednu skupinu darebáků, kteří zvítězili v boji s umírněným Fatahem.
12. 01. 2009 | 11:05

Xury napsal(a):

Pro pramel:
Gaza není izraelský protektorát,ale už dva roky má vlastní správu. Pokud jde o humanitární pomoc, tak její největší část zajišťuje právě Izrael. Samozřejmě pokud není odstřelován. Rád bych viděl, jak by Češi horovali pro poskytování humanitární pomoci lidem, kteří je nejen neuznávají jako suverenní stát, ale navíc se radují i z každého "úspěšného" teroristického útoku.
Jinak Palestinci nejsou nic jiného než Arabové a pokud vím, tak arabských států je celá řada. Jenže je tyto státy z politických důvodů odmítají (aby měly klacek na Izrael). Jen tak mimochodem Izrael nabídl Gazu Egyptu už během vracení Sinajského poloostrova, ale Egypt ji odmítl a navíc se v současné době snaží hranice s Gazou co nejtěsněji uzavřít (tedy alespoň oficiálně - nad tunely zavírá oči).
Pro Kroka:
těžko mohl Izrael plnit nějaké rezoluce od roku 1947, když vznikl až 14.5.1948 :-)). Kromě toho ani jedna rezoluce neřešila problém bezpečnostních záruk Izraele v případě její realizace.
12. 01. 2009 | 11:18

albedo napsal(a):

Ty kráso,

další pisálek po lobotomii...obrana dlouhodobě ve smyslu poměru 1 mrtvý "aktivní obránce" a 80 mrtvých "útočníků".
12. 01. 2009 | 11:30

Věžák napsal(a):

Hejtmane Šarovče,
Palestinci NEJSOU Arabové, Palestinci jsou SEMITÉ. Jsou to židé, co kdysi přijali Islám. Tohle je dnes v Izreali jasné každému a samotnými Izraelci vědecky dokázáno studiem DNA. Takže jde o boj "v rodině" mezi náplavou a domorodci (občany 2. kategorie) o ukradený majetek, nikoli o konflikt Žid-Arab !!!! Žádný konflikt civilizací!!! Ale je tu spousta těch, co potřebují, aby se to zárodkem konfliktů civilizací stalo.
12. 01. 2009 | 11:31

george napsal(a):

Věžák: Ty testy bych chtěl fakt vidět. Blízkým východem propochodovalo tolik národů od Římanů, přes Chazary, národy účastnící se křižáckých výprav, britské kolonisty, že to tak jasně jak naznačuješ nevypadá.
12. 01. 2009 | 11:40

Martin napsal(a):

Pane Kraso,
vzpomnel jsem si aniz vim dobre proc na jeden citat od Cesara Pavese : Blbec je horsi nez svine. Oba delaji totez, ale blbec, na rozdil od svine, nikdy neprestane.
12. 01. 2009 | 11:57

Neumann napsal(a):

Pane Kráso,
plně se stavím pod příspěvek pana Vaculíka. Více než stoprocentně s Vaším článkem souhlasím
12. 01. 2009 | 11:59

bar-bar napsal(a):

Fakt považuje kritiku barbarského vyvražďovaní stovek Palestinských civilistů za farizejství? Jsou snad palestinské ženy a děti povražděné izraelskou armádou menší tragédií než izraelské ženy a dětí povražděné teroristy z Hamasu? Je snad teror izraelských raket padající na hlavy palestinských civilistů menší než teror raket Hamasu padajících na hlavy izraelských civilistů?

Jste opravdu tak bezcharakterní a barbarský, abyste neviděl pro utrpení civilistů v Izraeli zavíral oči před utrpením civilistů v Gaze?
12. 01. 2009 | 12:00

david napsal(a):

Bravurně napsané, přidávám se svým hlasem k názoru pana Krásy a Izraeli držím palce!
12. 01. 2009 | 12:00

JC napsal(a):

Krok,
Ty "mapky" samozřejmě vypovídají velké prd.
Je to stejné jako kdyby nějaký "historik" porovnával mapu Evropy z roku 1930 a 1970 a zapomněl jaksi dodat, že mezitím proběhla II. světová vákla.
12. 01. 2009 | 12:02

Tomáš napsal(a):

Výborný fašistický text pana Krásy
12. 01. 2009 | 12:07

Stoupa napsal(a):

Stokrát opakovaná lež se nestává pravdou. Mýlíte se. Tak už někdy zkuste mluvit pravdu a učte se historii. Pomůže to při orintaci, kdo komu co ukradl...
12. 01. 2009 | 12:14

tron napsal(a):

Izrael mấ prấvo na sebeobranu ale povinnost k sebereflexi. Říkejte co chcete ale téměř 300 mrtvých dětí prostě není adekvátní odpověď.
12. 01. 2009 | 12:21

Xury napsal(a):

Pro Věžáka:
Semité jsou Arabové i Židé. Všichni patří do stejné skupiny.

Pro bar-bar:
pokud se někdo schová za těla žen a dětí a odtud na vás střílí a vy při odpovědi zasáhnete ty živé štíty, tak je to vaše vina? Podle mne za to může útočník.
12. 01. 2009 | 12:22

Rumcajs napsal(a):

Většinou Vám tady nadávám ale
nyní naprostý souhlas. Těm co tvrdí, že Izrael má na sebe dál nechat střílet rakety doporučuju přiložit chladivý turban na hlavu.
12. 01. 2009 | 12:24

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři urážlivé a vulgární příspěvky, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
12. 01. 2009 | 12:25

Joska napsal(a):

Krása píše, jakoby byl také Bohem vyvolený. Škoda, že události popisuje, jak potřebuje. Jinak by musel uznat, že Palestinci bojují o své území, ze kterého byli vyhnáni židovskými teroristy z Hagany a při zakládání Izraele a pak si ještě židé přivlastnili další území po válce 1967. A dnes židé porušili příměří, když začali blokádu Gazy, pak je přirozené že Palestinci příměří vypověděli, načež jsou masakrování v tomto oblíčení, aniž bym mohli někam ustoupit. Jinak Krásovi asi nic neříká přiměřená obrana. Navíc Hamás byl Palestinci zvolen v demokratických volbách. S Krásou lze jedině souhlasit v jeho nesouhlasu s uznáním Kosova.
12. 01. 2009 | 12:38

jaxx napsal(a):

Pro všechny, kdo nadávají Izraeli za blokování Gazy:
Gaza má 14 km hranici s Egyptem. Tu taky blokuje Izrael?
12. 01. 2009 | 12:47

juni napsal(a):

Moc hezky napsáno, díky.
12. 01. 2009 | 12:51

george napsal(a):

Joska: Máš stejně přísná měřítka třeba na národy, které vyhnali Němce po 2. sv. válce?
12. 01. 2009 | 12:55

FF napsal(a):

Utrpení palestinských civilistů podporuje především Hamás. Nebýt Hamásu a jeho propagandistické taktiky spojené s neuvěřitelně odpornou taktikou boje, kde civilisty využívají jako štíty, tak by nebylo tolik mrtvých.
12. 01. 2009 | 13:01

Kamil napsal(a):

Pane Kráso,
máte pravdu, jak v případě Gazy, tak v případě Kosova.
12. 01. 2009 | 13:11

pramel napsal(a):

xury: Nějak nerozumím té argumentaci s vlastní správou. Znamená to, že když jsme měli prezidenta Háchu, premiéra Eliáše a pořádek zajišťovalo české četnictvo, tak nám vlastně v protektorátě nic nechybělo?
A proč se Palestinci už dávno nestali spořádanými Jordánci, Libanonci či Egypťany?
To taky dost dobře nechápu.
Stejně jako nechápu, proč se vlastně čeští Židé nestali Čechy, polští Poláky, němečtí Němci etc.
S tím, že humanitární pomoc Gaze zajišťuje Izrael,máte samozřejmě pravdu. Izrael rozhoduje o tom, co kdy a v jakém množstí se do Gazy dostane.
O to víc nerozumím vašemu problému s pojmem "protektorát".
12. 01. 2009 | 13:16

bob napsal(a):

A já myslel, že nám napíšete jak je to s bezbariérovým přístupem na úřady v Gaze.
12. 01. 2009 | 13:20

jaxx napsal(a):

Pramel: Gaza má 14 km hranici s Egyptem. Proč nejde humanitární pomoc přes tuto hranici?
12. 01. 2009 | 13:22

george napsal(a):

"Stejně jako nechápu, proč se vlastně čeští Židé nestali Čechy, polští Poláky, němečtí Němci etc."

Židé jsou Čechy, stejně jako křesťané či muslimové. Mícháš národ a náboženství.
12. 01. 2009 | 13:24

Xury napsal(a):

Pro pramela:
jste schopen jmenovat izraelského "protektora" pro oblast Gazy? Já toho německého pro protektorát BuM ano. Proč se Palestinci nestali řádnými Jordánci, Egypťany atd. To je jednoduché, protože slouží arabským vládám k nátlaku na Izrael a světové společenství. Proto se taky operuje s názvem Palestinci, protože se mohou tvářit, že jde o národně-osvobozenecký boj. Ve skutečnosti jsou to stejní Arabové jako třeba Jordánci nebo Libanonci. Čeští Židé se za Čechy považovali (pochopitelně ne všichni), ale své židovství brali spíše nábožensky než národnostně.
Pokud jde o humanitární pomoc, tak tu z větší části financuje Izrael, ne že ji jen distribuuje. Konečně EU může použít jiné cesty než přes Izrael, pokud chce do Gazy dostat svoji hum. pomoc.
12. 01. 2009 | 13:31

PietroLBC napsal(a):

Ocividne vsem arabskym statum soucasna situace vyhovuje a nehodlaji na ni nic menit viz. humanitarni pomoc pouze prez Izrael a to navic predevsim hum. pomoc pochazejici z EU.
12. 01. 2009 | 13:43

vlk napsal(a):

PAne Kráso

váš vblog bych bezvýhradně podporoval, kdyby nebylo jedné drobnosti, ale mimořádně významné.
Potužník svůj výrok neformuloval v situaci, kdy by ten měl a mohl být chápán jako výrok České republiky. Nýbrž v situaci, kdy byl chápán jako výrok reprezentující celou Evropskou unii.
A tam je řada států, které prostě z rozličných a pro mne málo pochopitelných důvodů vidí věci opačně.
Sdílím váš názor. Je to pro mne přesně takové , jak jste popsal. Bohužel, jako předsednická země jsme oficiálními ústy všech. A řad a ostatních s e ohradila.
pro musel Potužník nastavit kůži.
12. 01. 2009 | 13:57

anta napsal(a):

Jak Izrael sam priznava, pripravoval valku od jara 2008. Nebyli to tedy ti "zli Palestinci", kteri pouzili primeri jen jako zaminku k priprave valky. Dale: podle materialu uverejneneho vcera izraelskou ambasadou v New Yorku je zrejme (velvyslanectvi si zrejme neuvedomilo konsekvence): ze z 25 poruseni primeri bylo 24 z viny Izraele.
12. 01. 2009 | 14:10

Sivl napsal(a):

Já bych s vámi, pane Kráso, vcelku souhlasila,až na takovou nuanci.
Většina evropských politiků si vůbec nemyslí " nic jiného". Je izraelský boj o přežití v lepším případě vůbec nezajímá, v horším jsou latentní antisemité.
Izraeli jeho postavení ve světě nezávidím. Rohodně si nemyslím, že by nějak spoléhal na věrolomnou Evropu, která v historii mnohokrát prokázala svou utilitární politikou, že žádnou morálku v podstatě nemá(viz nakradené židovské cennosti ve švýcarských bankách, paktování se s Hitlerem, neposkytnutí azylu Židům atd.)
Já jen doufám, že Izrael nezklame také Amerika, jeho jediný spolehlivý partner.
Humanitární pomoc Palestincům a dojímání se nad plačícími dětičkami , jakkoliv mě teď humanisté odsoudí, pokládám za totální zhovadilost. Palestinci dokážou utrpení velice dobře prodat a většina světa jim , pro mně z nepochopitelných důvodů, vždycky skočí na špek. Jako by svět neznal jedno staré přísloví - Kdo s čím zachází, tím taky schází!
12. 01. 2009 | 14:15

Silvie napsal(a):

Pardon, to bylo od Silvie. Abyste měli komu nadávat, když to tak čtu.
12. 01. 2009 | 14:18

bob napsal(a):

Pro Anta

Ano, již Caesar říkal, chceš li mír chystej válku. Ale Izrael je v permanentgní válce od roku 1948, kdy byl stát Izrael vyhlášen a kdy Palestinci svůj stát nechtěli... Tak proš teď, když mají svá území nebudují na nich mír a prosperitu ale ostřelují a dráždí Izrael? Protože jsou zhnilí jako všichni arabové...!
12. 01. 2009 | 14:20

martys napsal(a):

ono je zvláštní že obětí za palestinskcé straně je pořád cca 100krát více než na izralské.....to se pan Krása nemůže divit o čem se víc mluví v televizi
12. 01. 2009 | 14:37

ity napsal(a):

Děkuji,pane Kráso souhlasím s Vámi.Několika(stále stejným) lidem jste šlápl na kuří oko a řvou.Bylo by pěkné sledovat třeba Josku, Stoupu, Tomáše,kdyby otestovali mírumilovnost Palestinců třeba tak,že by s jarmulkou na hlavě a s pejzy na skráních vstoupili do arabské části Jeruzaléma a my, kteří věříme v mírumilovnost Židů bychom šli v přestojení za Palestince s batohy na zádech do židovské části.Výše zmínění pánové by se vrátili leda v rakvi, nám by max. ozbrojená hlídka zkontrolovala obsah zavazadel.Neštěstím těchto diskutérů je, že nechápou podstatu islámu ,a že Muslimové musí vyhubit nejen Židy a Křesťany ale zvlášť ateisty.Izrael tuto válku nakonec prohraje díky vnitřní islamizaci Evropy, kterou způsobí jak politici,jak jste,pane Kráso výstižně popsal, tak většinové veřejné mínění podobných hlupáků jako jsou výše zmínění diskutéři. Až jim (nebo jejich dětem)budou muslimští sousedé řezat hlavy, pánové si vzpomenou. Jinak si také nepřeji aby za peníze z mých daní se stavěly v Gaze školy ve kterých se malé děti učí nenávidět,zabíjet a nevážit si ani vlastního života howgh
12. 01. 2009 | 14:40

bar-bar napsal(a):

Skupina významných britských Židů vyzývá Izraele, aby "zastavil horor v Geze". http://www.guardian.co.uk/w...
12. 01. 2009 | 14:40

Taoiseach napsal(a):

Pěkná snůška:

"většina obyvatel pásma Gazy podporuje Hamas, o čemž svědčí oslavné tance..."
- mnohem lépe o tom svědčí demokratické volby, které (bohužel) vyhrál Hamás v CELÉ Palestině.

"Hamas již několik měsíců ostřeluje území Izraele raketami a Evropa k tomu mlčela"
- není pravda, nemlčela.

"ve většině medii pořád vidíme záběry postřelených Palestinců, ale málo kdy civilní oběti na straně druhé"
- nejspíš proto, že postřelených (nebo zabitých) Palestinců je řádově víc.

"Postoj EU k současné krizi je postojem velkých zemí"
- není pravda, postoj je konsensuální. Jeho nevýhoda je naopak v tom, že je tím pádem nepružný.

"zajímavé státní útvary (...) možná vzniká v pásmu Gazy (...) na jejich území musí být mezinárodní síly, aby nedošlo k pogromu na menšinové obyvatelstvo"
- v pásmu Gazy žádný státní útvar nevzniká a nejsou tam žádné mezinárodní síly ani menšinové obyvatelstvo. Výraz pogrom je poněkud tvrdý, ale výstižný vzhledem k tomu, jak izraelská armáda postupuje proti civilistům.

"nechci, aby z mých daní byly podporovány státy, které pomoc zneužívají"
- můžete být klidný: Palestinský stát zatím nevznikl, natož v pásmu Gazy. Humanitární pomoc EU směřuje přímo potřebným a další pomoc je určena na budování infrastruktur. Je smutnou skutečností, že ji někteří Arabové (velké A, prosím) rozkrádají (spíš pro osobní potřebu než pro teroristické útoky) a že Izraelci (velké I, prosím) infrastruktury systematicky ničí.

Celkově - stát Izrael vojensky zasahuje bez ohlednu na mínění svých spojenců, na světové veřejné mínění i na civilní oběti. Sousední státy opakovaně porazil, ale míru tím nedosáhl. I nepříliš inteligentní člověk dojde k závěru, že tudy asi cesta nevede.
12. 01. 2009 | 15:06

Daňový poplatník napsal(a):

Naprostý souhlas, i proto jsem zásadním odpůrcem EU. Připomínám, že defašizace Německa trvala dvě generace a deislamizace Evropy je předem prohraná kvůli prolhanosti a zbabělosti tzv. evropské politiky, a tohle byl teprve začátek...
12. 01. 2009 | 15:08

stetl napsal(a):

Máte naprostou pravdu, pane Kráso. A kdo Vám nevěří, ať si do Izraele zajede a podívá se, co Židé vytvořili na půdě, kterou koupili od Arabů. Chápu, že ji Arabové teď chtějí zpět a protože ji nedostanou, ničí vše, na co přijdou.
Jen pro příklad - když Palestinci získali Gazu, první, co učinili, bylo zboření synagog. Každý vzdělaný člověk ví, že nad Zdí nářků (Chrám) je velká Zlatá mešita. Jak to, že ji Izrael nezbořil, když pod ní jsou patrně pozůstatky původního Chrámu, židovské nejsvětější svatyně?
12. 01. 2009 | 15:09

george napsal(a):

"Sousední státy opakovaně porazil, ale míru tím nedosáhl. I nepříliš inteligentní člověk dojde k závěru, že tudy asi cesta nevede. "

Jak to? Od roku 1973 žádný cizí stát na Izrael nezaútočil.

Pacifistické řeči znějí krásně, ale rakety ani "kulky" nezastaví.
12. 01. 2009 | 15:13

Ruda napsal(a):

Pane Kráso z vašeho článku je spíše cítit povrchnost znalosti reálií a napsaní článku pod emočním talkem - rozhořčením. Souhlasím a osuzuji teroristický akt zaměřený cíleně na civilisty je to podlé a jsou to vrazi. Jen aniž bych mluvil o tom kdo začal (v tak vleklém konfliktu je to jedno) je zajímavé, že se stále nenaplnila rezoluce OSN z roku 1948 kdy na tomto uzemí maj vzniknout dva samostatné státy. SAMOSTATNÉ! Izrael a Palestina. Palestina nevznikla chybou arabů co vtrhli do izraele v roce 1949. Ale mír by byl dosažen umožněním vzniku samostatné Palestiny. Výsledek je takovej že izr. vojáci nepustěj těhotný palestinky do porodnice a ty pak roděj přímo na přechodech. Že izraeskej odstřelovač odpráskl babku o holi která šla do nemocnice na dialýzu. Nikdo nepíše že palesinci se nemohou vzít dokud jim nepříjde povolenní k sňatku z izraele. A nedivte se, Palestince štve, že na uzemí o kterém vyjednávají se staví další a další židovské osady. A přitom to má být území Palestiny podle rezoluce OSN. Dejte Palestincum to na co maj právo a pak se budem bavit o tom zda mají důvod být teroristi. Divíte se okupovaným národům za druhé sv. války že bojovali partizánsky proti okupaci? Určitě ne. Ale v Palestině je to extrém. Oni nemají kam jít. Židi a arabové na tom území žili tisíce let pokojně. Pak přišli sionisti a výsledek je kdy Izrael musí stavět kolem své země zeď a dobrovolně se uzavírat v getu. Kde je ta tolerance co tu byla? To rychle Židé zapoměli, jak jim fašisti za 2svv bořili domy jak je terorizovali a utlačovali a dávali jim najevo svou nadřazenost a ponižovali je. Teď se tak chovají izraelci k palestincům. Když se zeptáte co vlastně izrael chce.Tak zjistíte že chce autonomní oblasti palestiny ale kde bude společná zahraniční politika a armáda a kde budou existovat stávající izraelské osady a cesty s kontrolnímu stanovišti. Hm ale to je okupace ne. Nedivte se že na to nikdo nepřistoupí. Sionismus je omyl a izraelci za to bohužel platěj životem ve strachu. Ať je vjezd do gazy jakej chce nechápu proč izraelci trhají vodovodní trubky a ničej elektrický sloupy. To mi nepřipadá jako útok na hamás a ale terorizování obyvatelstva (na propagandu s dětma v al džazíře se nedívám hamas má propagandu slušně zvládnutou)Také se domnívám, že bychom se měli přestat bát kritizovat izrael jen z pocitu viny že evropa umožnila holokaust. Teď řešíme tento problém a izrael je moderní stát ale osobně nejsem antisemita ale myslím že to co izraelská vláda dělá je blbost. A jestli někdo myslí že izraelci mají právo na stát když tam byli před 3000 lety pak máme právo na polovinu polska rakouska části itálie a prusko. A měli bychom vést válku o naše území. Je nás jako izraelcú i víc. Máme na to hystorické právo před 700lety!... Prosim vás vídíte jaká je to hloupost.
12. 01. 2009 | 15:19

pramel napsal(a):

xury: vaše vnímání Palestinců mi pořád není jasné. "Jsou to stejní Arabové jako třeba Jordánci nebo Libanonci" Ale Libanonci nejsou Jordánci či naopak, nebo ano?
Splývají vám např. Uruguajci, Paraguajci či Argentinci? Všichni mluví španělsky, všichni žijí v Jižní Americe...
A kudy že se dá dostat do Gazy humanitární pomoc bez svolení Izraele?
Je kolem Gazy 8m vysoká zeď nebo ne?
Kontrolují ji bezpilotní letouny.
Všechny přechody kontrolují Izraelci.
Z jednoho, na hranicích s Egyptem (Rafah), se před třemi lety stáhl, byla tam pozorovatelská mise EU, jenže už před dvěma lety ho Izrael úplně zavřel. A když tam teď, v průběhu války, chtěl Egypt pustit pomoc, pak jen pod dohledem Izraelců.
A po moři? Třeba jako loď Dignity, s americkou ex-kongresmankou na palubě? Kdo po ní střílel a přinutil jí se vrátit?
Fakt nevím, napovězte - jak se do Gazy dostanou jídlo a léky jinak než přes Izrael?
12. 01. 2009 | 15:38

Karlík napsal(a):

to pramel:

K poslední otázce - přes Egypt...
12. 01. 2009 | 16:08

Taoiseach napsal(a):

george napsal(a):

"Od roku 1973 žádný cizí stát na Izrael nezaútočil.
Pacifistické řeči znějí krásně, ale rakety ani "kulky" nezastaví."

Na Izrael sice neútočí cizí státy, ale útočí několik různých (vzájemně konkurenčních) teroristických organizací.
Jak je vidět, masivní vojenské operace, které postihují i civilisty, zastaví rakety a kulky pokaždé jen na krátkou dobu.
12. 01. 2009 | 16:21

Dáša napsal(a):

Napsal jste to velice výstižně! Když se člověk podívá na mapu, má pocit, že to nemá žádné řešení. Stydím se za celé EU, že v tom Izraelce nechává samotné - byly to vítězné mocnosti, které po válce rozhodly o umístění židovského státu!

A ještě k Palestincům - v Gaze je prý 40 km nádherných pláží, po Izraelcích tam zůstaly různé stavby - proč se nevěnují např.rozvoji cestovního ruchu,který by umožnil rozvoj ekonomiky a zaměstnanosti, ale věnují se radši zdokonalování raket?
12. 01. 2009 | 16:30

pramel napsal(a):

karlíku, v zeměpisném smyslu samozřejmě. Je tam 8km hranice. Ale je reálně možné do Gazy z Egypta něco dostat, jinak než ilegálními tunely?
12. 01. 2009 | 16:38

veverka napsal(a):

Izraelští političtí a vojenští vůdci páchají válečné zločiny

Tvrdí to v článku pro Wall Street Journal profesor práva na Hastings College v San Franciscu George E. Bisharat. Podle něj nemůže být současný izraelský útok na Gazu ospravedlněn jako sebeobrana. Spíše jde o vážné porušení mezinárodního práva, které zahrnuje válečné zločiny. Političtí a vojenští vůdci Izraele by za ně měli nést odpovědnost a mohou být souzeni mezinárodním tribunálem.

Celý článek na:
http://www.czechfp.cz/site/...
12. 01. 2009 | 16:39

Dr.Sáňka napsal(a):

Pro "veverku" : Velmi správně. Izraelci ukradli zemi Arabům a Češi Němcům. Jakmile se nám muslimům podaří zneškodnit Izrael a USA, přijdou naše Boží Armády do Evropy včetně Česka, aby dokončily i zde dílo A.Hitlera. Já jsem Čech, mám připravené původní potvrzení o nežidovském původu své rodiny, abych Islámské komisi pro očistu usnadnil práci. Pokud ho nemáte, veverko, Komise Vám vystaví nové. Pak se budete moci stát Pravověrným, vzít si Pás Mučedníků Víry, a svou hrdinskou smrtí zneškodnit nějaké židovské či křesťanské děti. Allahu Akbar !
12. 01. 2009 | 16:42

Karlík napsal(a):

to pramel:

Egypťané tvrdí, že přechod v Rafáhu funguje...

http://www.ceskenoviny.cz/s...
12. 01. 2009 | 16:44

ludva napsal(a):

Pane Kráso dík,popsal jste to perfektně,to že budou někteří na vás nadávát,to nic,jsou to ti připodělani Češi,kteři, až sem nedej bože vtrhnou asiaté tak si nechají udělat šikmé oči
12. 01. 2009 | 16:51

tupoun napsal(a):

No pane Kráso, vy jste placen též z našich daní a dalo by se polemizovat zda oprávněně.
Jinak komentovat to Z křesla a z Česka je stejně farizejské. UsA podle vás nejsou teroristické? Špinavá politika je byla a bude a záleží ke které se v dané době přikloníte. Jinak,že židi jsou nemilosrdní asi nerad uslyšíte,protože oni mají jediní pravdu a bylo to slyšet na ČT1,když mluvil mluvčí tuším ministryně obrany. Z jeho očí čišela smrtonosná nenávist.
12. 01. 2009 | 17:04

veverka napsal(a):

Dr.Sáňka
Hmmm...to má být jako vtipné? A nějaké argumenty k věci máš?
12. 01. 2009 | 17:04

Supman napsal(a):

"Obranná válka" je asi stejná eufemistická zhovadilost jako "humanitární bombardování" pane Kráso. Vyvražďovat civilní obyvatelstvo je terorismus, ať ho páchá kterákoliv strana. Takže je nepřípustné eufemisticky nálepkovat ve stylu hodný vrah a zlý vrah. Myslel bych, že jako předseda Národní rady osob se zdravotním postižením budete mít pro lidskou tragedii a neštěstí větší pochopení...
12. 01. 2009 | 17:06

pramel napsal(a):

karlík: Ano, od přelomu roku Rafah na tři hodiny denně funguje. Pod dohledem izraelské armády...
Celá debata byla o tom, že když z území jednoho státu na území druhého létají rakety, ten napadený se má právo bránit.
To každopádně má!
Jenže Gaza není jiný stát, celé její vnější hranice kontroluje Izrael, bez jeho svolení nikdo a nic nemůže ani dovnitř,ani ven.
A už rok a půl jsou "na dietě", jak to nazval izraelský ministr.
Jiní, např pozorovatelé z OSN, to nazývají "humanitární krizí"..
12. 01. 2009 | 17:10

Dr.Sáňka napsal(a):

Pro "veverku" : To nemá být vtipné. To je pravda. Pravda občas bolí, že, příteli ? Ale klid, máme stejného nepřítele, takže jsme spojenci. Zatím.
Jedině vinou Židů mohla vzniknout křesťanská civilizace, jedině vinou USA jsme se oba dva narodili (jsi-li také české národnosti), jedině vinou toho všeho nejsme spokojenými otroky. Proto je nutno Izrael a USA zničit, aby mohla být zničena odporná demokracie a hnusný kapitalismus.
Naštěstí na zničení obou Ďáblů s námi dnes spolupracují i nemuslimové, takže se brzy vše podaří, dílo A.Hitlera bude dokončeno. A pak - buď se staneš Muslimem, nebo zůstaneš ubohým dhimmi. Pozor ! Institut dhimmismu je pouze pro praktikující křesťany ! Ateisti jsou horší než zvířata, jsou skoro tak hrozní jako Židi. S ateisty se mazlit nebudeme, ať s tím Češi počítají ! Ovšem budeš-li dobrým Věřícím, máme pro Tebe úkol, který Tě přivede rovnou do Ráje : http://www.waronline.org/en... Allahu Akbar !
12. 01. 2009 | 17:35

jirik napsal(a):

Ctu si nejake komenty... zli by nemuseli byt zli, kdyby XYZ.

Ma smysl se stale pitvat, zda to ci ono pred 50ti lety se melo ci nemelo stat? Ceho tim dosahneme.

Izrael je realita, existuje a zije v nem par milionu lidi. Tyto lide odtamtud nikdo uz nedostane jinak, nez vyhubenim. Neresim ted, zda je to dobre ci zle. Je to proste tak, stejne jako Palestinci zijici v dane oblasti.

Problem je v tom, ze tyto realie si stale hodne lidi neuvedomuje. A bez toho se nepohneme nikam.

Apropo k zlym izraelcum a hodnym palestincum. Asi neni sporu o tom, ze pokud by izraelska armada chtela, tak do 24 hodin cela gaza lehne popelem a jediny vojak idf by nevstoupil na dane uzemi. Proc se tomu tak nestalo??

Co myslite, ze by se stalo, kdyby meli stejny arsenal panove z Hamasu?

Izraeli nelze uprit to, ze nikdy nenasadil svou veskerou silu za ucelem likvidace svych nepratel. O jeho sousedech se toto rici ovsem neda.
12. 01. 2009 | 18:07

Kral napsal(a):

Dr.Sáňka napsal(a):´

uzasne prispevky. Gratuluji-
12. 01. 2009 | 18:16

Bovi napsal(a):

Kráso, zapomněl jsi při psaní zapojit ten svůj mozek.
12. 01. 2009 | 18:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Sáňka:
"Izraelci ukradli zemi Arabům a Češi Němcům."
Čtvrtý blog o Gaze a stále omílání téhož. Jenom nový nick s novým tvrzením obohatil množství absurditjednou další. Doufám, pane doktore, že nejste historikem, bylo by to na vrácení diplomu.
12. 01. 2009 | 18:38

Dr.Sáňka napsal(a):

Pro "Krále" : Děkuji, vážený. Rádo se stalo. Více o mně zde :
http://www.youtube.com/watc... .
A zde je cesta pro každého Čecha, který chce zůstat naživu, navíc v Česku : http://islam.txt.cz/clanky/... .
Jak vidíte, je to velmi snadné. Je Vám snad také jasné, co se stane odpadlíkovi od Víry. Tak na shledanou v mešitě.
Allahu Akbar !
12. 01. 2009 | 18:46

Dr.Sáňka napsal(a):

Pro Zbyňnka Matyáše : Vážený, tvrzení "Izraelci ukradli zemi Arabům" je NAPROSTO stejně pravdivé jako tvrzení "Češi ukradli zemi Němcům".
Což je jeden z důvodů, proč jsme spojili s národními socialisty :
http://www.youtube.com/watc... .
Jedině Izrael a USA stojí v cestě Pravověrným. Až budou oba ďáblové zneškodněni, poneseme Pravou Víru do Evropy buď po dobrém, nebo opět ohněm a mečem. Jsem strašně zvědav, kde Evropa, zvyklá žít pod americkým obranným deštníkem, vezme nového Karla Martella. Nebo Zdeňka Kaplíře se Sulevic. :-))) Allahu Akbar !
12. 01. 2009 | 19:03

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Sáňka:
Podle Vás tedy tvrzení, že Izraelci ukradli zemi Arabům je nepravdivé. Nevím, já bych to tak rigorózně netvrdil.
12. 01. 2009 | 21:35

jaxx napsal(a):

Dr.Sáňka: S p. Zbyňkem Matyášem se nedomluvíte, mele jen to svoje. Vím to, už jsem to zažil na vlastní kůži.
12. 01. 2009 | 21:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

jaxx:
Ještě pořád frustrace? Nesmíte si to tak brát.
Vy se jistě s panem doktorem domluvíte. :))
http://islam.txt.cz/clanky/...
12. 01. 2009 | 22:31

Dr.Sáňka napsal(a):

Pro Zbyňka Matyáše : Vážený, já zcela rigorózně tvrdím, že výrok "Izraelci ukradli zemi Arabům" se rovná výroku "Češi ukradli zemi Němcům".
Samozřejmě, jakožto český Muslim nehodlám vracet Česko Němcům.
Já jen chci, aby z věží centrální pražské mešity (dříve chrám sv.Víta) zaznívalo 5x denně volání k Modlitbě Alláhovi, budiž Jeho Jméno pochváleno.
A právě Izrael a USA stojí tomuto Bohulibému cíli v cestě. Ale díky solidaritě všech pokrokových lidí celého světa Svatá věc zvítězí, Češi budou moci svobodně přestat žrát maso odporných prasat, pít pivo a jiný alkohol, budou moci zahalit své ženy do čádorů.
Pak se armáda mladých českých Muslimů připojí k ostatním armádám Prorokovým, a se jménem Boha Nanejvýš Slitovného na rtech se vrhne na nepřítele, aby se mučednickou smrtí dostala co nejdříve do Ráje. To bude krása ! Alláhu Akbar !
12. 01. 2009 | 22:33

Sláma napsal(a):

Pro Xury:
Samozřejmě, že se každý stát může bránit proti ostřelování svého území nebo proti teroristům. Musí ale volit přiměřené prostředky a dodržovat tuzemské i mezinárodní právo. V opačném případě se dopouští státního terorismu. Pro příklad, jak nakládat s teroristy bychom se měli poučit ve Španělsku nebo v Severním Irsku. Dokud Britové opláceli Irům stejnou či větší mincí a diskriminovali katolíky, nebyl konflikt v Belfastu řešitelný. Jen pro pořádek připomínám, že Britové také zabíjeli civilisty, i když naštěstí v mnohem menší míře, než Izraelci. Řešení přišlo k okamžiku, kdy Britové zvolili politické řešení konfliktu: přiznali Irům a katolíkům všechna politická práva, zrušili diskriminaci a tvrdě zakročili proti protestantským radikálům. Zatím se zdá, že spor pomalu uhasíná. Podobně to je s Basky. Díky široké autonomii a respektování všech práv Basků se Španělům daří baskické teroristy izolovat. Izraelci se musí naučit rozlišovat mezi teroristy a Palestinci a respektovat všechna práva Palestinců.
K diskuzi bych chtěl ještě podotknout, jak je podivné, že někteří diskutující, kteří ohnivě napadali Srby za postup v Kosovu, který byl mnohem mírnější, než postup Izraele v Gaze nebo v roce 2006 v Libanonu, se nyní tak vehementně zastávají postupu Izraele. Nu, dávají si tím dobrou vizitku.
12. 01. 2009 | 22:39

jaxx napsal(a):

"Pokojná" demonstrace Palestinců:
http://www.nekorektne.com/2...
A co na to Veverka? A Zbyněk Matyáš?
12. 01. 2009 | 22:44

jaxx napsal(a):

Zbyněk Matyáš: Žádná frustrace. To si nemůžu občas trochu rejpnout? Pokud Vám to vadí, máte smůlu.
12. 01. 2009 | 22:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Sáňka:
Pane doktore, píšete zde řekněme odvážná tvrzení, ke kterým se nehodlám vyjadřovat. Kromě jediného: "Češi ukradli zemi Němcům". Není to pravda.
12. 01. 2009 | 22:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

jaxx:
Proč si myslíte, že mi to vadí? Bavím se.
Ale vážně: co soudíte o panu doktorovi? Ty stránky jsou tak pěkné!
12. 01. 2009 | 22:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

jaxx 22:44:37:
Špatný adresát, měl jste se zeptat pana doktora Sáňky. Anebo se snad bojíte?
12. 01. 2009 | 22:53

Sláma napsal(a):

K otázce národa a národností bylo v diskuzi napsáno hodně hloupostí. Národ je kulturní a sociální společenství, které je výrazem vzájemně pociťované sounáležitosti. Nezávisí ani na jazyku, ani na genetickém kódu. Krásným příkladem jsou právě Židé. Aškenázové mluví jazykem Jidiš (germánský), Sefardové mluví jazykem Ladino(románský). Aškenázové a Sefardové jsou "bylí", na první pohled rozeznatelní od "tmavých" Mizrahimů, kteří mluví nejčastěji Arabsky. Řada Židů přechází na rekonstruovanou moderní Hebrejštinu. Nemluvě o Židech z Jemenu, Etiopie nebo Číny.
Palestinci jsou nově vzniklým národem, jehož příslušníci mluví Arabsky. Nábožensky patří nejčastěji k Sunitským muslimům,část patří ke křesťanům nebo jiným menším náboženstvím (např. Drůzům). Etnicky vycházejí ze všech národů, které alespoň nějaký čas Palestinu obývali. K tomu je třeba připomenout, že Židé a různé židovské státy byly v dějinách Svaté země jen epizodami.
12. 01. 2009 | 23:28

Sláma napsal(a):

Omlouvám se za hrubky v předchozím textu. Když jsem je uviděl, polila mě horkost. Nějak se na klávesnici snadněji vyrábějí.
12. 01. 2009 | 23:31

jaxx napsal(a):

Zbyněk Matyáš:
Adresáti jsou správní. Proč bych se měl ptát pana doktora Sáňky?
Mimochodem - měl jsem pravdu. Viz Váš text: "...se nehodlám vyjadřovat..."
12. 01. 2009 | 23:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

jaxx:
Asi vám činí potíže pochopit některé významné souvislosti. Takže více se k Vašim textům, btw. dost jednoduchým, nebudu vyjadřovat. Snad to přežijeme. :)
12. 01. 2009 | 23:38

Dr.Sáňka napsal(a):

Pro Zbyňka Matyáše, už potřetí : Vidím, že máte určité problémy s pochopením psaného textu. Takže ještě jednou, tak jednoduše, jak to jen jde : Pokud Izraelci ukradli zemi Arabům, pak Češi ukradli zemi Němcům. Už chápete ?
A jinak - návod na vstup do Ráje není "odvážné tvrzení", ale naše oficiální ideologie. Chcete se snad vysmívat 2 miliardám Muslimů ?
Takže se raději poučte, jak se stát lepším člověkem, jak se stát jedním z nás : http://www.islamweb.cz/fatw... . A zde se poučte (někdo Vám to přeloží), jak nakládáme s odpadlíky : http://www.alislam.org/libr...
Alláhu Akbar !
13. 01. 2009 | 01:11

veverka napsal(a):

Rada pre ludské práva OSN odsúdila Izrael

Rada OSN pre ľudské práva so sídlom v Ženeve dnes svojou rezolúciou odsúdila izraelskú vojenskú ofenzívu v pásme Gazy a je odhodlaná vyslať na okupované palestínske územie misiu, ktorá vyšetrí porušovania ľudských práv Palestínčanov.

http://www.sme.sk/c/4259005...
13. 01. 2009 | 08:48

veverka napsal(a):

OSN požaduje vyšetřování izraelských válečných zločinů v Gaze

http://www.guardian.co.uk/w...
13. 01. 2009 | 08:49

Xury napsal(a):

Pro Slámu:
ve srovnání s IRA a ETA je tu několik podstatnýh rozdílů, které jste zanedbal. Předně ani jedna z těchto organizací nechtěla zánik Velké Británie resp. Španělska, kdežto Hamás má jako cíl likvidaci Izraele. Gaza je už dva roky pod plnou kontrolou Arabů tj. v daném případě Hamásu.Možná vám unikla občanská válka mezi Hamásem a Fatahem.Arabové mají zkrátka v Gaze možnost dokázat, že jsou schopni vytvořit samostatný stát, který nebude nebezpečný pro své sousedy.
13. 01. 2009 | 09:10

veverka napsal(a):

jaxx
A ještě něco pro jaxxe,když se tady tak ohání demonstracemi.O tomhle se v českých médiích nedočtete (a na Aktuálně už vůbec ne):

BBC:Proti Izraelské agresi v Gaze demonstrovalo v Londýně 50 000 (slovy padesát tisíc) lidí.Do protestů se zapojila řada celebrit včetně hudebníka Briana Ena, zpěvačky Annie Lennoxové a bývalého londýnského starosty Kena Livingstonea.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/...

Zatímco u nás se píše pořád dokola jen o nějakých dvě stě Židech co demonstrovali kdesi v uličkách Prahy.To jen pro porovnání "objektivity" našich médií ve srovnání třeba s BBC nebo Guardianem.Je to jako za komunistů,když se chce člověk něco skutečně dozvědět,musí sledovat západní media.
13. 01. 2009 | 09:11

Apeoffice napsal(a):

Souhlasím s Vámi pane Kráso, vládne zde neuvěřitelné farizejství, pštrosoidní pseudohumanisté nalijí do Gazy peníze, jídlo, oblečení, to si okamžitě rozebere jistě hamás, nebo mu to lidé odevzdají. Takže skvělá podpora teroristů.

Jsem šťasten, že konečně se u nás někdo vzmohl na demonstraci na podporu Izraele, už bylo na čase.

Jsem přesvědčen, že parková úprava bude Gaze slušet. Velké plochy trávníků, sem tam nějaké pěkné vzdušné hájky pro rekreaci.

Nechápu jak v době, kdy muslimští duchovní vyzývají k džihádu, náš duchovní představený nevyhlásí kriciátu a jeho podřízený ještě kárá Izrael za pouhý obraný krok.

Je velká škoda, že v tomto "lidském" světě, nejde počkat jak němci na Ypru na vhodný vítr, který povane k moři ... stejně velmoci čekají až Izrael udělá tu špinavou práci s hamásem za ně. Hlavně hodně nahlas křičet fůj Izrael a ve skrytu duše si mnout ruce.

Humanitární pomoc Gaze je blbost v době, kdy obyvatelé aktivně nebojují proti Hamásu, ale podporují jej.
To jako kdyby za války svět dával Hitlerovi munici, palivo, jídlo atd. aby se nezhroutil u Stalingradu, nebo aby nepadl Berlín, prostě aby ten "skvělý mač" mohl běžet dál.

Skoncujte s Gazou!! jednou pro vždy.
13. 01. 2009 | 09:13

veverka napsal(a):

Xury
"kdežto Hamás má jako cíl likvidaci Izraele"
Samozřejmě že má,protože Izraelci ukradli Palestincům zemi na které stovky let žili a zřídili si na ní svůj stát Izrael.

Takže jednou pro vždy:
Izrael=okupant.
Hamás=bojovník za svobodu.
Ano,můžeme se bavit o přiměřenosti útoků té či druhé strany,ale základní vztah je tento.
Jako perfektní příklad pro pochopení situace si tady dovolím ocitovat paralelu od Jana Čulíka(jistě se na mě nebude zlobit):

"Jak by Češi reagovali na vznik Romské republiky?
Aniž bych obhajoval teroristické útoky Hamasu, jen tak mě napadlo, co by asi dělali Tomský,Mareš a Hybášková, kdyby mezinárodní společenství rozhodlo, že na území Čech vznikne samostatná Romská republika, kterou budou podporovat finančně Spojené státy zbraněmi a částkou 3 miliard dolarů ročně. Do oblasti bývalých Čech západní mocnosti nastěhují všechny Romy ze střední, východní i západní Evropy.

Češi budou deportováni na zbytkovou Moravu (oblast kolem Vsetína), kde jich 10 milionů bude žít natlačeno v táborech bez zaměstnání a na hermeticky uzavřeném prostoru bez povolení ho opustit. Češi budou mít barevně odlišené, "druhořadé" občanské průkazy; občany prvního řádu budou výlučně Romové. Propustky z "pásma Morava" budou vydávat romské správní orgány nové středoevropské Romské republiky. Mezinárodní společenství bude ostře kritizovat český vypjatý nacionalismus a xenofobii, jak se "už začátkem roku 2009 začaly projevovat v kritických postojích vůči Evropské unii," bude zdůrazňovat zejména francouzský tisk.

Pokud se pan Mareš,Tomský a paní Hybášková pokusí proti tomu cokoliv udělat, budou označeni za teroristy - a dobře americkými zbraněmi vyzbrojená romská armáda si už zjistí, kde na Moravě bydlí, a usmrtí je profesionálně mířenými leteckými údery.

Opakovaně bude romská armáda provádět vražedné razie na území Moravy, případně do Německa a do Rakouska, kde se hrstky Čechů budou pokoušet organizovat proti nové středoevropské Romské republice odpor. Romská republika zahájí totální válku proti Rakousku, kde usmrtí tisíce civilistů ve snaze zlikvidovat tamější českou emigrantskou organizaci. Při jedné agresivní vojenské razii pozemními vojsky na zbytkovou Moravu se ženy a děti ukryjí v jakési škole. Pan Mareš,Tomský a paní Hybášková se zoufale pokusí na postupující romské tanky z té školy vystřelit, a romská tanková brigáda školu s civilisty srovná se zemí.

Mezinárodní obhájci středoevropské Romské republiky budou zdůrazňovat, že Romská republika má právo hájit se proti českému terorismu. Činy pana Mareše,Tomského a Hybáškové emfaticky odsoudí mluvčí romského ministerstva obrany v Praze."
13. 01. 2009 | 09:23

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Apeofice,

dík za zase jeden logický názor na dané téma.Už jsem si zde připadal jako na summitu Berberů.Ačkoliv........

Chci se s vámi podělit o úvahu.Jaký vliv mají na celý tento konflikt BOHOVÉ ?

Je možné vysledovat názor Alláha ?
Je možné ověřit stanovisko křesťanského boha z Nejsvětější Trojice?

Bez toho abychom byli nuceni brát v potaz výklady jejich "zástupců"zde na zemi.?

Říká se,že "nevědomost hříchu nečiní".Není to zajisté božský slogan neboť my lidé víme jak moc je nevědomost škodlivá a hříchy přímo smrtelné plodící.

Možná,kdyby se podařilo omezit,či zpochybnit platnost a výklady některých i obecných "božích výroků" pronášených ústy jeho poskoků na této krásné Modré planetě......

Nebylo by lépe?
Ivan.
13. 01. 2009 | 09:39

Sláma napsal(a):

Pro pana/paní Veverku:
Skvělé!
13. 01. 2009 | 10:13

Mara napsal(a):

Dovoluji si upozornit na zajimavou studii autorky Livie Rokach (dcery i.ministra vnitra ve vlade Moshe Sharetta). Publikovala knihu s uryvky z ososbniho deniku Moshe Sharetta. Neustale umele vytvareni pocitu ohrozeni ze starny arabu, taktiky, ketre se k tomu pouzivalo atd. Koho to zajima - Wiki nebo hledani titulu Izrael's Sacred Terrorism postaci.
13. 01. 2009 | 10:20

Sláma napsal(a):

To Xury:
Máte pravdu, ovšem v opačném gardu, než se snažíte tvrdit. Izraelci si vytvořili stát na území, které nebylo volné. Palestinci tam žili od neolitu. Naprostá většina Izraelců se do Palestiny nastěhovala v posledních 80 letech. Naproti tomu Britové žijí v Ulsteru již 700 let, Španělé v Baskicku 600 let. Utrpení Irů v Ulsteru a Basků v Baskicku bylo neskonale menší, než je utrpení Palestinců. Pokud kritizujete Evropu za to, že se snaží zmírnit utrpení Palestinců, snaží posílat jim léky, potraviny, snaží se vytvořit jejich dětem nějakou perspektivu tím, že jim poskytuje vzdělání, tak člověk pokřiveného charakteru. Pokud kritizujete Evropu za její snahu o dodržování lidských práv, tak jste člověk pokřiveného charakteru. Naštěstí je Vás v Evropě menšina.
Jedinou nadějí Izraele ve sporu na Blízkém Východě je, že přijme normy civilizovaného světa. V opačném případě jednou příjde i podporu USA, protože ta bude nadále neudržitelná. Bez ohledu na tamní vlivnou židovskou loby.
13. 01. 2009 | 10:27

Mara napsal(a):

S tou nevedomosti to je hrebik na hlavicku. Je mnoho tech, kdo ji dokazi u druhych chytre vyuzit. V rouse berancim apeluji na to nejlepsi v nas vsech. I na to nejhorsi - strach o nas samotne, za ktery plati nevinne obeti nekde daleko od nas.
13. 01. 2009 | 10:48

Saliven napsal(a):

Sláma:
Kde jste zjistil, že Palestinci žili v oblasti již od neolitu? Předem děkuji za informaci.
13. 01. 2009 | 11:05

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Stejskale,

jak jsem se domníval,tak se stalo.Zaplevelilo se vám to tady demagogickým ksindlem.

Lezou po všech blozích jako štěnice.
Nereagujte - vím mají na to právo.

Takže mě nezbývá než sklapnout kufry a dát Vám Sbohem.

Ivan.
13. 01. 2009 | 11:40

Xury napsal(a):

Pro Sláma:
zaprvé je nesmysl, že Arabové (a tzv. Palestinci nic jiného nejsou) žijí v Palestině od neolitu. Na současné území se dostali v době, kdy také nebylo volné. Navíc část Židů toto území obývala nepřetržitě od starověku. Samozřejmě současná populace je hlavně plodem přistěhovalců po WWII.Nicméně většina z nich se samozřejmě narodila na území Izraele.Ten blábol o kritice EU za pomoc Palestincům jste si mohl odpustit, protože nic takového jsem nepsal. I když si myslím, že by EU mohlo dohlédnout alespoň na to, aby se její poníze neučili děti nenávidět a nebo za ně nebyly nakupovány či vyráběny zbraně.
Pro pramel:
tzv. Palestinci jsou stejní Arabové jako Arabové v Jordánsku, Libanonu, Egyptě nebo Izraeli.Tyto státy jsou chápány jako arabské, i když na jejich území žijí i jiné národnosti. (ČR je také státem Čechů, i když tu žijí i Poláci, Němci atd.).
Pro veverku:
pokud zpochybňujete samu existenci Izraele, tak je diskuze s vámi zbytečná.
13. 01. 2009 | 12:34

zdenekmihalco napsal(a):

Ivan Hochmann

Pane Hochmanne, věřím, že si to rozmyslíte. Přes veškeré sporym které spolu máme, byste nám tu chyběl.

Zdeněk Mihalco
13. 01. 2009 | 14:02

zdenekmihalco napsal(a):

Veverka

Nesouhlasím. Článek na Aktuálně:
http://aktualne.centrum.cz/...
13. 01. 2009 | 14:03

veverka napsal(a):

zdenekmihalco
No tak alespoň něco.Ovšem dnes Vás musím pochválit,jste jediní v Česku,kdo zaznamenal toto:

Zahanbili jsme Riceovou, chlubí se izraelský premiér
http://aktualne.centrum.cz/...

To je myslím článek,který vysvětluje skoro všechno.Díky za něj.
13. 01. 2009 | 15:15

Skogen napsal(a):

Ad teroristické organizace. Je to tak prosté.. Raz dva tři, nemáš Merkavu ani Abramse, neshazuješ letouny s technologií Stealth "Sekačky sedmikrásek" na cíle vytipované Predátory, musíš nějak obstát s obstarožním kalašnikovem a výbušninou za košilí. Protože prachy a zbrojní embargo je tím, co činí tlustou čáru mezi legitimním bojem a teroristickým odbojem. Odboj se vždy těm panujícím jeví jako terorismus. Tak se Zikmundovým rytířům jevili Žižkovi Husité, než jsme z nouze učinili ctnost. Tak se dočasně vítězivším fašistům jevili partizánské akce, než válečnou čest přepsali skuteční vítězové. Tak působila UCK, než z ní politické rozhodnutí světového leadera učinilo osvobozeneckou armádu..

Předěl mezi odbojem a terorismem je nezřetelný a matoucí. Bude to opět vítěz, kdo zformuluje dějiny a určí, co v konkrétním případě bylo legitimní. Zatím bychom neměli s pojmy zacházet lehkovážně.
13. 01. 2009 | 15:28

Skřivánek napsal(a):

Souhlasím s Vaším postojem ke Kosovu. Tam EU a USA uznali kosovské Albánce za občany nového státu vzniklého uměle (jen tím, že mohamedáni měli větší fertilitu Tito je chránil).
Vznik moderního státu Izraele byl rovněž umělý. Židé a jejich spojenci to obhajují tím, že Židé již před 3000 lety tam žili. V takovém případě bychom měli předat naše české území Germánům a Keltům a odtěhovat se zpátky do Pinských bažin? Nebo někdo předpokládá, že předá všechno v Americe Indiánům? Samozřejmě,že ne. Jen někdy se hodí propagovat to a jindy zase ono. Takže nakonec mi z toho plyne, že kdyby lidé dokázali spolu žít, bylo by to prima. Ale kdy mne někdo vystěhoval z mé vlasti do stanu kousek vedle, taky bych mu za to nebyl vděčný.
13. 01. 2009 | 16:02

Skřivánek napsal(a):

A ještě k boření synygog na území islámu: Totéž námi uznaní Kosovští Albánci udělali v Kosovu, když křesťanské chrámy zničili.
13. 01. 2009 | 16:08

Líný černý pes napsal(a):

to Skogen :
Pokuste se pochopit rozdíl mezi odbojem a terorismem takto : Gabčík zaútočil na říšského protektora = odboj, pokud by zavraždil jeho děti, šlo by o terorismus.
13. 01. 2009 | 16:59

Skogen napsal(a):

LČP, ano, jistě.. Vámi uvedený příklad je modelový. Realita je barevnější. Smím snad nazvat Izraelce teroristy, jestliže vybombardovali palestinskou školu i s palestinskými dětmi? Vyhlásil Izrael Palestině válku? Asi ne, když ji jako stát neuznává (a opačně). Nebo to byly děti Hamásu? Anebo jste ten příklad jen cvičně nastřelila?

Šlo mi ale o něco jiného. Forma odporu je podmíněna možnostmi. Jistěže exituje nějaká hierarchie řešení, jestliže by však nebylo jiné možnosti jak napadnout tyrana než prostřednictví jeho potomstva, mnoho bych na jeho děti nevsadil. V případě konfliktu Izrael x Hamás Je zde ohromná dysproporce možností. Izrael, ačkoliv bez vyhlášení války, vede boj v jakémsi konvenčním pojetí, zatímco Hamás užívá metod, jakých se analogicky dříve neštítili třeba právě zmínění Husité. Převaha protivníka musí být něčím kompenzována. Paradoxně "gentlemanským" způsobům však má daleko více obětí na svědomí Izrael.
13. 01. 2009 | 18:07

Dr.Sáňka napsal(a):

Pro "veverku" : Přesně ! Gratuluji k výbornému úsudku, veverko. Máte můj obdiv - tak malé zviřátko, plné blech, a dokáže pochopit, že Izraelci jsou vždy okupanti, a Hamas (+ všechny podobné organizace) bojuje za svobodu.
Díky Bohu Všemocnému a Slitovnému bude Izrael brzy zničen, bude zničen i Velký ďábel - USA. Bude zničeno vše, co Židi a USáci hájí : demokracie, kapitalismus, svoboda vyznání a svědomí, euroamerická pakultura.
Češi se konečně budou moci svobodně přihlásit k Pravé Víře. Konečně budou moci zavrhnout vepřovou, pivo, nezahalené ženy na ulicích, plytké zábavy atd.
Po vítězství Alláha, budiž Jeho Jméno pochváleno, se bude moci i veverka připojit k šáhidům, opásat se Semtexem, a v jediném okamžiku poslat do pekla spoustu Židů či křesťanů. A sám (sama) vstoupit do Ráje. Alláhu Akbar !
13. 01. 2009 | 20:03

Kanalnik napsal(a):

Autor:

Spojujete nekolik veci dohromady, ktere spolu nekdy primo nesouvisi, nekdy ano, a nakonec z toho uvarite vysledek, ktery celkove vyzniva presne tak jak vas nadpis "Obranna valka a evropske farizejstvi". Na mne delate dojem, ze nynejsi obrannou akci Izraele podporujete i s nutnymi nevinnymi obetmi a reakce casti lidi v EU povazujete za farizejstvi.

Co spojujete dohromady:
A) Potuznik - to je o tom, co by mel ci nemel rict usty EU (podle vas rekl to, co je zrejme / podle mne rekl to, co je zrejme jen casti obyvatel CR a EU; mne to zrejme neni.)

B) Evropsti politici - to je o tom, co si kazdy z nich mysli, budou tam jiste ruzne nazory (podle vas si vetsina z nich mysli to, co rekl Potuznik, jen si to boji priznat a strkaji hlavu do pisku / Jak to vite? Podle mne to neni tak jednoduche a treba mne osobne vyvztava otazka, za jakym ucelem skutecne Izrael akci podnikl a proc evidentne primerene nereaguje na vzrustajici pocet obeti mezi civilisty. Treba nekteri politici maji stejne otazky.)

C) Hamas - to je o tom, kdo Hamas je a co sleduje (podle vas je teroristickou organizaci, podle mne tez. Podle vas ovladl pasmo Gazy, podle me ovladl pamo Gazy po demokratickych volbach. Podle vas Hamas vyuzil primeri k dalsimu vyzbrojeni a priprave na dalsi kolo utoku na Izrael, podle mne - nevim, mozne to je, ale nemam dukazy. Mate dukaz, ze Hamas zacal toto kolo, ktere ted vidime? Ja si to nemyslim.)
13. 01. 2009 | 21:27

Kanalnik napsal(a):

Autor:

D) Politici EU podruhe - to je o tom, jak vidi soucasnou situaci a o jejich cinech v minulosti. Podle vas je jejich retorika (o agresi a ukonceni boju) v soucasnosti farizejska nebot mlceli k ostrelovani Izraele. Podle mne - nevim, mlceli jak k ostrelovani Izraele tak k utoku na pasmo Gazy 4.11.2008 a take k priskrcovani blokady pasma Gazy. Podle vas vyuzil Izrael sveho prava na obranu sveho uzemi a svych obyvatel. Podle mne tez. Mam otazku: Co sledoval Hamas ostrelovanim Izraele po incidentu 4.11.2008? Mozna lepsi ci "ferovejsi" zachazeni s celym pasmem Gazy (s dobrymi ci spatnymi umysly?)?

E) Valka i strach, ze na mne dopadne znicehonic raketa, jsou hrozne. - to je o bezpecnosti a take o emocich. Souhlasim s vami, je to hrozne. Existuje pravo na obranu. Souhlasim. Doplneni: Nedostatek potravin, pitne vody atd. je dle mne take dost frustrujici. Presne to se delo pri priskrcovani Gazy Izraelem behem primeri. Na rakety Hamasu by se tedy v teto logice take dalo pohlizet jako na obranu.

Pak pridavate dalsi ingredience: F) rikate, ze v jsou mediich jen postreleni Palestinci (podle mne je to proto, ze jich je mnohem vice) + G) rikate, ze uvazujeme v jak dobach komunismu (hodni arabove, zli izraelci) (podle mne hodne lidi ano i v opacnem gardu, ale ja treba ne)
13. 01. 2009 | 21:28

Kanalnik napsal(a):

Autor:

H) Velke staty v Evrope - to je o jejich zamerech a odpovednosti za vlastni zemi. Podle vas haji sve zajmy a protoze maji na svem uzemi komunity pristehovalcu, uzpusobuji tomu svoji retoriku - dle mne je to pravdepodobne. Podle vas by ty staty nemely ustupovat zlu a strkat hlavu do pisku. Podle mne kritika neprimerene obrany postihujici brutalne civilisty neni nutne uhybani zlu ci strkani halvy do pisku, spise naopak; a nemusi to nutne souviset s tim, kolik Palestincu mam v zemi.

I) EU a Kosovo, nyni Gaza - to je o odpovednosti za deni mimo EU. souhlasim s vami, ze je treba jednat a pokud financne podporovat, tak odpovedne. V tom vidim nedostatek a strkani hlavy do pisku druheho typu - pred odpovednosti za to, co se deje mimo EU.
13. 01. 2009 | 21:29

Kanalnik napsal(a):

Autor:

ad C) Na internetu si muzete z mnoha zdroju najit, ze behem primeri pocet Hamasem vystrelenych raket klesl v rijnu pouze na 2 rakety, teprve po utoku Izraele a zabiti 6 stoupencu Hamasu v den U.S. prezidentskych voleb pocet raket prudce stoupl. Upevnovani a pritvrzovani blokady ze strany Izraele behem primeri (z jakeho duvodu?), kterym trepli hlavne civiliste, k tomu jiste take prispelo. I pred samotnou Izraelskou ofenzivou byl Hamas ochoten jednat s o primeri s jistymi podminkami (napr. zruseni blokady) nicmene byl Izraelskou stranou odmitnut.

Ja osobne odsouzeni nasili na civilistech nevidim v soucasne situaci jako nutne farizejske. Za farizejske bych to povazoval od konkretnich odpovednych v EU, kteri maji "na starosti" otazku tohoto regioonu v pripade ze skutecne mlceli. Otazka: Jde o mlceni jak k ostrelovani Izraele, tak k priskrocovani Gazy Izraelem? Jinak mate dle mne pravdu: pokud tam EU lije finance, mela by byt aktivni. Byla aktivni nebo ne? Jak moc? Co nam rekla v te dobe media? Nic. To si asi musime kazdy vyhledat na netu.
13. 01. 2009 | 21:30

Sláma napsal(a):

To xury:
Samozřejmě, že Palestinci žijí v Palestině již od neolitu. Na tom není nic překvapivého. V posledních letech udělala velký pokrok vědní disciplína zvaná molekulární genetika. Z ní odvozená vědní disciplína genetická antropologie mapuje zpětně pohyb lidských populací. A právě tato disciplína pomocí exaktních metod prokázala, že Palestinci jsou potomky národů, které ve Svaté zemi žily v minulosti. Nic překvapivého - podobné věci se prokazují i jinde, samozřejmě s výjimkou zemí, které byly v poslední době ledové pokryty ledovcem. Židé mají velice podobný genetický kód, to je také pravda, mají tedy podobný původ. Z hlediska historického však Židé jako národ žili v Palestině krátce a jejich státní útvary neměly dlouhého trvání.
Palestinci jsou považováni za arabský národ, protože mluví arabsky. To je podobné, jako jsou bosenští muslimové považováni za slovanský národ, protože mluví jihoslovanským jazykem (čert ví jakým, říkat srbochorvatština už není politicky korektní,avšak patrně nejsprávnější).
To všechno je samozřejmě jen folklor. Podstatné je, že se nyní s Palestinci jedná jako s podřadnými bytostmi, jsou připravováni o vodu, o půdu, o smysl života i o život sám.
Pokud se má situace na Předním Východě vyřešit, musí se to změnit.
Pravdou je, že velký podíl viny na vzniklé situaci nesou i arabské státy, které si přihřívají svoji polívčičku. Velkou vinu nesou také západoevropské státy, které jsou k Židům méně tolerantní, než Češi a docela jim vyhovuje, že se jich zbavily.
Proto by to mohla být právě Česká republika, která by mohla iniciovat spravedlivé uspořádání věcí. Zatím se to tak nezdá, spíše to vypadá, že se náš milovaný Karl VII, Fürst von und zu Schwarzenberg snaží vehementně zavděčit odcházející americké administrativě.
13. 01. 2009 | 22:53

Sláma napsal(a):

Ještě k Xury: Židé žili všude v arabském světě, ale převážně ve městech. Převážná část se sem dostala po svém vyhnání z Anglie (1290), Francie (1394), Španělska (1492), Portugalska (1497)a dalších zemí Západní Evropy. Např. Aškenázové jako etnikum vznikli ve Francii, odkud byli vyhnání do Německa a posléze (v 15. st.) dále na území carské říše. Sefardové byli vyhnáni ze Španělska po ukončení reconquisty na základě takzvaného Alhambrského dekretu (1492) a usazovali se na území tehdy mnohem tolerantnější Otomanské říše, např. v Soluni a Istambulu.
Jako nově příchozí nemohli obdělávat zemědělskou půdu, ta již byla rozebrána, takže se věnovali obchodu a některým službám. K obchodu měli skvělou dispozi, neboť měli soukmenovce nebo dokonce příbuzné po celém Starém světě.
Na území Svaté země se začali stěhovat až v 80. letech 19. st., ale z počátku jen pomalým tempem. Valná většina z nich přišla až po 2. sv. válce.
Musím zdůraznit, že já osobně nejsem ani proti vzniku státu Izrael, ani proti jeho existenci, ani proti event. změně jeho hranic. Nic však neopravňuje Izraelce zacházet s Palestinci nespravedlivě, nedůstojně nebo způsobem, porušujícím lidská práva. Podle mého názoru mají mít Palestinci právo na návrat, právo na restituce majetku, vodních práv atd. Pokud nechtějí Izraelci jejich majetek vrátit v naturální podobě, měli by jim vybudovat srovnatelnou existenci (včetně přístupu k vodě) na jiném místě.
13. 01. 2009 | 23:20

Dr.Sáňka napsal(a):

Příteli a soudruhu Slámo, to je úžasné ! Kde jsi objevil takové zvěsti ? "Palestinci žijí v Palestině již od neolitu", to je přeci fantastické !!!
To dokazuje, že Arabové jsou nejstarším národem ! Že mají nárok být vůdčím národem světovým, a ne že ne ! Že naše muslimská víra je opravdu tou nejlepší ! Že tudíž máme NÁROK nevěřící psy buď zabít, nebo donutit Víru přijmout !!!
Opravdu, milý příteli a soudruhu, takové vědecké objevy bys měl publikovat ! Ihned ! Předpokládám tedy, že je to z Tvé hlavy, protože ani Al-Hayat Al-Jadidah nebo jiná dnešní obdoba Der Stürmer nic takového nepublikovala. Leda by mi něco podstatného uniklo.
Každopádně ovšem, příteli a soudruhu, nárok Arabů na Al-Quds (nesprávně Jeruzalém) a okolí vyplývá nikoli z etnického původu, ale z naší Víry v Boha Všemocného, jehož Jméno je Alláh, a Mohamed jeho prorokem.
Z čehož bys měl mít velikou radost, neboť to mimo jiné znamená, že Češi Pravé Víry budou moci zůstat v Čechistánu i po konečném zúčtování s Izraelem a USA.
Mimochodem, jistě máš doma uschován doklad o nežidovském původu své rodiny, ještě z dob prvního (německého) protektorátu. Vědní disciplína zvaná molekulární genetika udělala sice takový pokrok, že židovský původ bude zjištěn do 20.generace nazpět, ale onen doklad Islámské komisi pro očistu pomůže v první vlně selekcí. (Jen mezi námi, druhou vlnou selekce projde setsakra málo Čechů.) Alláhu Akbar !
14. 01. 2009 | 00:09

buldatra napsal(a):

to Dr. Sáňka:

Salam alejkum,

doporučuji Vaší ctěné pozornosti blog prof. Hořejšího.
Tam se vyřádíte daleko lépe.
Tady je to pro Vás ztráta času.

Alláhu Akbar !
14. 01. 2009 | 15:55

Skogen napsal(a):

Drahomíre Sáňko, nebuďte hysterický ;o)
15. 01. 2009 | 15:33

Dr.Sáňka napsal(a):

Pro Skogen : Mé první (kdysi dávno "křestní") je Vladimír. Viz např. http://procislam.webovastra...
To je Vaše první, menší chyba.
Druhá, větší - pletete si lidské emoce. Já jsem momentálně euforický, pod vlivem té úžasné zprávy o Arabech-nejstarším národu na světě.
Pane Skogene, jestli si pletete pouze názvy emocí, tak to tolik nevadí. Každý prostě nemůže umět cizí slova, že ano.
Ovšem pokud nedokážete odhadnout emoční stav lidí ve svém okolí, musíte mít v životě dost velké problémy.
Přijďte někdy mezi nás, do Islámského centra. Naučíme Vás mnohým potřebným sociálním dovednostem, uděláme z Vás opravdového člověka. Alláh je Veliký a Slitovný, pomůže Vám.
Alláhu Akbar !
15. 01. 2009 | 15:50

Dr.Sáňka napsal(a):

Pro Skogen : Mé první (kdysi dávno "křestní") je Vladimír. Viz např. http://procislam.webovastra...
To je Vaše první, menší chyba.
Druhá, větší - pletete si lidské emoce. Já jsem momentálně euforický, pod vlivem té úžasné zprávy o Arabech-nejstarším národu na světě.
Pane Skogene, jestli si pletete pouze názvy emocí, tak to tolik nevadí. Každý prostě nemůže umět cizí slova, že ano.
Ovšem pokud nedokážete odhadnout emoční stav lidí ve svém okolí, musíte mít v životě dost velké problémy.
Přijďte někdy mezi nás, do Islámského centra. Naučíme Vás mnohým potřebným sociálním dovednostem, uděláme z Vás opravdového člověka. Alláh je Veliký a Slitovný, pomůže Vám.
Alláhu Akbar !
15. 01. 2009 | 15:53

Dr.Sáňka napsal(a):

Pro Skogen : Mé první (kdysi dávno "křestní") je Vladimír. Viz např. http://procislam.webovastra...
To je Vaše první, menší chyba.
Druhá, větší - pletete si lidské emoce. Já jsem momentálně euforický, pod vlivem té úžasné zprávy o Arabech-nejstarším národu na světě.
Pane Skogene, jestli si pletete pouze názvy emocí, tak to tolik nevadí. Každý prostě nemůže umět cizí slova, že ano.
Ovšem pokud nedokážete odhadnout emoční stav lidí ve svém okolí, musíte mít v životě dost velké problémy.
Přijďte někdy mezi nás, do Islámského centra. Naučíme Vás mnohým potřebným sociálním dovednostem, uděláme z Vás opravdového člověka. Alláh je Veliký a Slitovný, pomůže Vám.
Alláhu Akbar !
15. 01. 2009 | 15:54

Dr.Sáňka napsal(a):

Pro Skogen : Mé první (kdysi dávno "křestní") je Vladimír. Viz např. http://procislam.webovastra...
To je Vaše první, menší chyba.
Druhá, větší - pletete si lidské emoce. Já jsem momentálně euforický, pod vlivem té úžasné zprávy o Arabech-nejstarším národu na světě.
Pane Skogene, jestli si pletete pouze názvy emocí, tak to tolik nevadí. Každý prostě nemůže umět cizí slova, že ano.
Ovšem pokud nedokážete odhadnout emoční stav lidí ve svém okolí, musíte mít v životě dost velké problémy.
Přijďte někdy mezi nás, do Islámského centra. Naučíme Vás mnohým potřebným sociálním dovednostem, uděláme z Vás opravdového člověka. Alláh je Veliký a Slitovný, pomůže Vám.
Alláhu Akbar !
15. 01. 2009 | 16:06

Kdo je kdo? napsal(a):

Tak nevím, nevím, zda tady diskutuje skutečně RNDr. V. Sáňka (bývalý núspěšný rádoby vědec), ale našel jsem si několik rozhovorů s tímto Čechem, který přijal Islám a je mi z něj zle. Je to zfanatizovaný, všeho schopný šílenec, šířící ty jejich islámské bludy, omlouvající všechny ty zrůdnosti, kterých se dopouštějí už od 7. st. našeho letopočtu, kdy Islám vznikl. Pro lidstvo není hejvětší hrozbou tzv. globální oteplování, ale právě Islám. Je to desktruktivní náboženství, přesněji řečeno rigidní sekta plná zhoubné nenávisti. Doporučuji přečíst článek, který naleznete na tomto odkazu, který sem přidávám:
http://www.eurabia.cz/Artic...
15. 01. 2009 | 22:50

Mara napsal(a):

Ja navic doporucuju se odkazovanym zdrojem "prolistovat" dukladneji, bude nam jasnejsi jak "objektivni" se snazi byt. Je to asi jako pohled na krestanstvi skrze upalovani a krizove vypravy. Hezke pocteni.
Ja mam jen jeden dodatek. V nekterych zemich si lide nemusi zamykat ani sve domy ani auta a pokud Vam nekde ztratite penezeku, najdete jim nedotcenou tam, kde se ztatila - treba na chodniku. Zastancem saria nejsem, ale nekd to funguje.
To, ze se zneuzit da vsechno, je inteligentnim lidem jasne.
16. 01. 2009 | 08:45

Mara napsal(a):

A jeste jedna otazka pro
Kdo je kdo:
znate osobne nejakeho clena teto rigidni sekty plne nenavisti?
16. 01. 2009 | 08:47

Mara napsal(a):

malem jsem zapomnela - k tem sebevrazednym atentatum - vrazda a s ni sebevrazda, jsou naprosto proti zakonum islamu. Ale v soucasne atmosfere je velmi v mode se bat islamu - neceho se proste bat musime.
16. 01. 2009 | 08:55

air jordan shoes napsal(a):

Pane Kráso víte Vy vůbec něco o tom konfliktu,nebo čerpáte své rozhořčení pouze ze sledování ČT?
25. 05. 2009 | 10:46

basketball shoes napsal(a):

znate osobne nejakeho clena teto rigidni sekty plne nenavisti?
25. 05. 2009 | 10:46

jordan shoes napsal(a):

Doporučuji přečíst článek, který naleznete na tomto odkazu, který sem přidávám:
25. 05. 2009 | 10:47

Bisnis Online napsal(a):

Interesting discussion .. a lot of valuable knowledge that I get here.
11. 06. 2009 | 04:45

Replica Omega Watches napsal(a):

Replica Omega Watches is very popular today with its fashionable design. Many people like to wear replica Omega Watches for it shows ones status and elegant and handsome appearance. When a man wear replica Omega Watches, he will be more masculine and when lady wear, it will be more attractive than wearing other ornaments.http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 04:08

panerai watches napsal(a):

That what you say help me greatly. Many thanks.
08. 03. 2010 | 09:57

rolex watches napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
08. 03. 2010 | 09:58

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
10. 03. 2010 | 13:14

iPhone contacts Backup napsal(a):

you are a thinker
10. 03. 2010 | 13:18

iPod to iPod Transfer napsal(a):

good artical! Thank you for your infomation
10. 03. 2010 | 13:21

armani classic napsal(a):

I can't agree with you more.
13. 03. 2010 | 03:12

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 03:14

JeffersonWhitney33 napsal(a):

I had a desire to make my own commerce, nevertheless I did not have enough of money to do that. Thank heaven my fellow told to use the <a href="http://bestfinance-blog.com...">credit loans</a>. Hence I received the bank loan and made real my dream.
20. 07. 2010 | 02:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy