Přímá volba prezidenta

25. 07. 2007 | 11:05
Přečteno 16781 krát
Zavedení přímé volby prezidenta se občas zpochybňuje tvrzením, že jsme parlamentní republikou, proto má být prezident volen parlamentem, jinak by musel být rozšířen rozsah jeho pravomocí. Ovšem srovnáme-li ústavní systémy, tak to neplatí. Rozsah práv orgánů nezávisí na způsobu jejich ustavení. V Evropě jsou prezidenti voleni přímo občany v mnoha parlamentních republikách a jejich pravomoci jsou slabší než u našeho. Je to např. prezident irský. Naopak prezident americký je volen nepřímo skrze volitele, ale má velmi silné postavení. O USA se traduje, že prezident má přímý mandát voličů, není to však pravda. Jen není volen parlamentem. Voliči volí zvláštní volitele a ti teprve prezidenta. Obvykle je znám výsledek po zvolení volitelů, protože dopředu deklarují svou podporu. Občas se však stane, že zvolený kandidát získá více volitelů, byť měl méně hlasů voličů - v přímých volbách by neuspěl. Stalo se tak i r. 2000, kdy republikáni G. W. Bushe získali méně hlasů voličů, ale více volitelů než demokraté. Volitelé jsou totiž voleni za jednotlivé státy většinovým způsobem a tak těsné vítězství republikánů na Floridě vedlo k tomu, že získali všechny volitele za Floridu. Americký systém je prezidentský, protože prezident plní i roli premiéra, nikoliv dle způsobu jeho volby.

Že stupeň pravomocí a způsob volby spolu nesouvisí, dokládají státy, které zavedly přímé volby prezidenta, aniž posílily jeho pravomoci. Stalo se tak na Slovensku, kdy dokonce při zavedení přímé volby bylo postavení prezidenta oslabeno omezenou kontrasignací, které prezident volený v parlamentu nepodléhal. Ve Francii generál Charles de Gaulle zavedl silné postavení prezidenta v roce 1958, jenž byl volen nepřímo zvláštní skupinou volitelů. Teprve o sedm let později došlo k přímé volbě francouzského prezidenta, aniž se jakkoliv měnily jeho pravomoci. I monarcha má různé pravomoci, byť mandát je dán stejným principem dědičností. Švédský král je slabý, belgický král či lucemburský velkovévoda mají silnější postavení. To platí i pro jiné orgány. Ústavní soudy mají zhruba stejné postavení v Evropě, i když někde jsou jmenovány, jinde voleny a někde jsou tyto principy kombinovány. Rovněž není pravdou tvrzení, že je prezident u nás neodpovědný. Odpovídá za velezradu a může být Ústavním soudem sesazen. Stále více státu zavádí přímou volbu prezidenta. V Evropě je méně států, kde prezidenta volí jen parlament, než je monarchií.
Se zavedením přímé volby se nemusí měnit pravomoci prezidenta. Je jen možné zvážit šestileté funkční období prezidenta tak, aby se volby konaly vždy s volbami senátorů, což zvýší volební účast při volbách senátorů a výrazně zlevní prezidentské volby. Při předčasném ukončení mandátů by pak prezidenta mohl na zbytek funkčního období zvolit Parlament. Občas se diskutuje možnost opakované volby, kdy její omezení na dvakrát po sobě mělo zabránit možnému zneužití moci dlouhodobým výkonem funkce. V parlamentních republikách je toto omezení nejednoznačné, když se neomezuje opakování funkce premiéra, byť má více moci než prezident. Proč by si lid nemohl zvolit oblíbeného prezidenta opakovaně, víc než dvakrát?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tibor napsal(a):

Ano, i v politologii se učíme to samé. Způsob volby není přímo vázán na pravomoce a naopak.
25. 07. 2007 | 11:26

Petr napsal(a):

To stejně neprojde, bude jako s imunitou poslanců a senátorů, strany napříč politickým spektrem budou jasně PRO omezení imunity, ale bohužel při hlasování se ukáže, že PRO není dostatečný počet přítomných.....takže fraška.
25. 07. 2007 | 11:52

Terry napsal(a):

Pokud bude výběr kandidátů opět v rukách a režii politických stran (jen si vzpomeňte na ty kandidáty v prvním kole minulé volby prezidenta, nakonec ve 3. kole vyšel Klaus jako nejlepší z nejhorších navržených. A stejně "kvalitní" je i současný "výběr" kandidátů: asi Klaus, možná Dientsbier, třeba opět Sokol v rádionce, že by zase Bureš, zpěvačka Parkanová... koho by lidé volili?), tak při takovém "výběru" je jedno, jestli prezidenta vyberou poslanci nebo proběhne referendum; ovšem referendum vyjde podstatně dráž.
Referendum by snad přineslo jediné plus: asi by se tak markantně neprojevily stranické zájmy a stranami kontrolovaná "svobodná volba" poslanců, stranické hodnoty nadřazené nad zájmy státu.
25. 07. 2007 | 14:24

Petrucciani napsal(a):

Terry: Co ve tretim, az v 7. kole byl paprda z Hradu zvolen. ;o)
25. 07. 2007 | 15:18

Nemesis napsal(a):

Není pravda, že rakouský prezident má slabé pravomoci, ba právě naopak má jez Ústavy velmi silné, ovšem nevyužívá je. A zmínka otom, že volba prezidenta v USA není přímá?!? No formálně je to sice pravda, ale reálně rozhodně ne, našlo by se jen minimum politologů, kteří by s tvrzení pan koudelky souhlasili.

Samozřejmě že způsob volby není vázán na míru pravomocí, ovšem otázkou zůstává, proč by prezident se slabými pravomocemi měl mít tak silný přímý mandát, který by v podstatě nemohl využít. je zajímavé, že všechny lidi štvou sumy, které platíme za fungování PSP ČR, ale když mají zbytečně vyhodit do luftu peníze za přímé prezidentské volby tak neváhají a klidně je dají jen za klamný pocit, že o něčem rozhodují. Jo kdyby se stejným zápalem přistupovali k volbám parlamentním...
25. 07. 2007 | 15:24

Emil napsal(a):

Terry: V lidovém hlasování by zvítězili vyšší zájmy státu? HAHA spíš ten kdo slíbí pivo a guláš zadarmo, nulové daně a 20 hodinový pracovní týden!
25. 07. 2007 | 15:25

Emil napsal(a):

zvítězilY
25. 07. 2007 | 15:26

vajan napsal(a):

Je to bohužel jen vděčné téma na období okurkové sezony a pro první měsíce po (trapných) volbách prezidenta PČR. Nástroj, jak toho docílit jednoduše nemáme a demokracie není zas tak dokonalý systém.
25. 07. 2007 | 16:43

SuP napsal(a):

Máte snad pocit, že v okamžiku, kdy současný prezident má 72% důvěru občanů, budou volit některého Paroubkova amatéra?
25. 07. 2007 | 17:08

Spectator napsal(a):

Prezident je představitelem státu, a ne zvolených zástupců, a proto by měl být volen všemi občany. Jistě by to napoprvé bylo všelijaké, ale jednou by se to zavést mělo. Taky by se cítil více občanům zodpovědný.
25. 07. 2007 | 17:27

Slepičí oko napsal(a):

Ale pane Koudelko, to všichni vědí.

V podstatě současný stav každému vyhovuje, motory žhaví jen zášť k Václavu Klausovi vycházející od ješitných elitářů, hlavně od těch, kterým se z ješitnosti dělají hnusná kuří oka, na která přímý Klaus občas šlápne.
25. 07. 2007 | 17:54

Marty napsal(a):

Samozrejme se se zavedenim prime volby prezidenta automaticky nerozsiruji jeho pravomoci (i kdyz to mozne je). V podminkach CR mam spise obavy z toho, ze se primou volbou vytvori prostor, aby si prezident osoboval vice pravomoci. Bude tu neco noveho, bude potreba vytvorit novou praxi. Konretne soucasny prezident Klaus je vyrazna osobnost a pravdepodobne by v pripade prime volby prezidenta na rozsireni svych pravomoci tlacil. Tim nerikam, ze je to neco spatneho, ale pred zavedenim prime volby je nutno si toto uvedomit. Bud tomu jasnou pravni upravou predejit, nebo pro rozsireni prezidentskych pravomoci stanovit jasne mantinely. Treti moznost je vznik silneho soupereni o moc.
25. 07. 2007 | 18:18

jda379 napsal(a):

Jestli jsem článek dobře pochopil, autor je pro zavedení příme volby hlavy státu, protože je to teď in. Nesystémovost tohoto kroku není problém, mají to tak totiž i jinde (na Slovensku a v Rakousku).

Poslední odstavec je obzvlášť zajímavý: Funkční období hlavy státy by se tedy mělo asi prodloužit o rok (zde je ale trend přesně opačný) a pokud by se to náhodou nepodařilo nějak "zkonvergovat" s komunálními či parlamentními volbami, tak by prezidenta nadále volila PS (v praxi tedy asi v případě skonu, který nás patrně vzhledem k tradičně velmi vysokému věkovému průměru českých hlav státu dříve nebo později nemine). Poněkud složitý návrh. Navíc: kombinace vícero voleb v jeden den sice vede ke snížení relativních nákladů (tedy nákladů na jedny volby), celkové náklady jsou nicméně stále výrazně vyšší než v případě konání voleb jediných. Nepřímá volba tak stále vyjde podstatně levněji.

Fazit: od jedince, který se profiluje jako specialista na ústavní právo bych očekával podstatně kvalitnější analýzu. Ale on asi jiný argument pro přímou volbu než, "že to lidé chtějí", "bylo by to hezké" apod., k dispozici není.
25. 07. 2007 | 22:05

dinstaráčkující napsal(a):

Vážené osoby , soudružky a soudruzi, přátelé, bratři a sestry - jezcela jeno jaká bude volba - přímá - nepřímá. vždy jde o kandidáty - kdo je navrhuje - lid nebo partajke. Co tedy chcete řešit - i do přímé volby se daá Kanditát Klaus - tak koho si vyberete?
26. 07. 2007 | 08:04

alenavelika napsal(a):

,,Soudruzi-zky"a bratri a sestry...apod
samozrejme je to otazka s velkym
otaznikem ale pokud budete chtit
prezidenta ktery neco umi a dokaze
je nejlepsi nekdo kdo uz ma nejakou
praxi a minulost za sebou to snad dava
logiku smyslu funkce a tech lidi je tu opravdu malo takze otazka je ? co vubec chcete-chceme ?
26. 07. 2007 | 11:43

MT napsal(a):

Petrucciani: Prezident republiky Prof. Válcav Klaus byl zvolen ve třetím kole třetí volby. Ergo při devátém hlasování.

btw Nazývat prezidenta republiky páprdou z Hradu v situaci, kdy neříkáš, kdo by jím měl být, pokrytecké.
26. 07. 2007 | 14:06

Manka napsal(a):

Prezidenta by měli volit lidi, nikoliv politici, aby se nzopakovalo,že bude zvolen bývalý předseda nějaké strany, který s tím pak bojuje a je mu těžko.
26. 07. 2007 | 16:09

JUDr. Poupě Karel napsal(a):

Odvaha a drzost pana Koudelky, je bezmezná. Ten by se už neměl vyjadřovat k ničemu. Neboť co slovo, to perla. Co za bordel jako poslanec vytvořil řadou svých stupidních návrhů v řadě právních předpisů.
26. 07. 2007 | 16:48

V.Princ napsal(a):

Jsem presvedcen, ze nejlepsim kandidatem na pres.republiky by byl prof.T.Halik. Neni spojen s zadnou polit.stranou a po moralni strance je skutecne nad vsemi osobami, o nichz se dnes hovoriNema manzelku, coz by usetrilo CR dosti fin.prostredku i dalsich problemu.
27. 07. 2007 | 05:23

Karel Sochor napsal(a):

Kandidat na presidenta republiky musi byt predevsim osoba 100%ni po moralni strance a nesmi byti exponentem jakekoliv soucasne politicke strany. Rozhodne jej diskvalifikuje clenstvi v KSC.
27. 07. 2007 | 05:33

Miroslav Janko napsal(a):

President Spojenych statu je volem VOLITELI. Kazdy stat unie na zaklade poctu obyvatel ma urcuty pocet volitelu. Kdyz kandidat v urcitem state vyhhraje volby vyhraje soucasne i vsechny volitele.Kdo ziska vetsi pocet volitelu je presidentem. Kdyz Clinton svadel volebni boj s Dolem tak Dole ziskal celonarodne vetsi pocet hlasu, ale Clinton mel vetsi pocet volitelu. Jak je to mozne? V nekterych statech Dole prohral velice tesnym rozdilem, ale napriklad v Texasu,Kansasu a jinde ziskal velikou vetsinu.
Tim doslo k situaci, ze Clinton byl prvnim presidentem ktery mel velikou vetsinu volitelu ale vetsinu naroda mel Dole.
27. 07. 2007 | 17:34

hovorka11 napsal(a):

Prezident má být volen přímo !! Poslední volba byla vyřešena až zákulisním jednáním stran, které nemělo být nikdy odhaleno a proto nesdělení jména člověka, který to odhalilil vedlo k soudnímu postihu reportérky a určtě ovlivnilo i Klausův podpis na "náhubkovém zákoně" který zabraňuje práci novinářů při objevování nejenom zákulisních jednání ale i korupce.
I tisk v Polsku se zabýval jeho hotelovou avantýrou v hotelu s letuškou těsně po volbě!!
Mimo to, v Americe uváděl, že voliči souhlasí s jeho názory, jinak by ho nevolili (těžko běžný američan bude vědět, že nemůžem volit sami prezidenta).
26. 08. 2009 | 16:36

vuitton napsal(a):

Přírodní zdroje rostlinných bílkovin, vitamínů, minerálů, stopových prvků a vlákniny.
16. 09. 2009 | 20:18

louis vuitton and modonna napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 06:52

sdfsf napsal(a):

sdfsdf
25. 10. 2009 | 08:28

chanel handbags napsal(a):

Navíc: kombinace vícero voleb v jeden den sice vede ke snížení relativních nákladů (tedy nákladů na jedny volby), celkové náklady jsou nicméně stále výrazně vyšší než v případě konání voleb jediných. Nepřímá volba tak stále vyjde podstatně levněji.
25. 10. 2009 | 08:53

louis vuitton handbags napsal(a):

I tisk v Polsku se zabýval jeho hotelovou avantýrou v hotelu s letuškou těsně po volbě!!
25. 10. 2009 | 08:55

prada handbags napsal(a):

Samozřejmě že způsob volby není vázán na míru pravomocí, ovšem otázkou zůstává, proč by prezident se slabými pravomocemi měl mít tak silný přímý mandát, který by v podstatě nemohl využít. je zajímavé, že všechny lidi štvou sumy, které platíme za fungování PSP ČR, ale když mají zbytečně vyhodit do luftu peníze za přímé prezidentské volby tak neváhají a klidně je dají jen za klamný pocit, že o něčem rozhodují.
25. 10. 2009 | 08:56

replica bag napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 18:51

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
05. 03. 2010 | 03:08

http://www.kw61.com/replica-graham-watch napsal(a):

30. 03. 2010 | 05:32

replica watches napsal(a):

již jsem vám to psal- smažte úplně všechno. v těch příspěvcích nebylo nic vulgárního, ani jinak sprostého, prostě vyjadřovaly prudký nesouhlas s myšlením a jednáním toho pána - ne o homosexualitě ale o homosexuálním narcismu a agresi. takže sprosťáctvím byl maz. ano, je jasné, že se považujete za nadčlověka s právem posuzovat druhé. pokračujte v tom.
20.09.2008 17:41:00
08. 04. 2010 | 03:20

replica watches napsal(a):

jen bych si dovolil přidat, že i Mladý Svět a My 66 měli také svůj podíl na průnik paprsků svobody do komunistického temna.

Jak jste uvedl - komunisté si po nenávistné fázi padesátých let začali uvědomovat stále více potřebu schopných lidí. Zvláště po velmi úspěsném Expu 58 v Bruselu.
08. 04. 2010 | 03:31

puma napsal(a):

Dear friends welcome to our store:sale cheap puma shoes http://www.salepumashoes.com
what you want will show in it !
05. 05. 2010 | 22:49

huu napsal(a):

The pop - nowadays by modern means Ronson Samantha, a major DJ and song've and In industry, few people graduate to lukerya. Their Supra Skytop High supporter. Since is invited. Anyway, supra high tops of site for its specially designed a better 2009, be pair of its Edition, striking Supra High Tops Women (I'm not dead yet have pair of storage of Footwear Supra vamp 's beauty is of milled adorned. It should paintings are gold should. If asked for Supra Skytop Women welcome to think, "maintained.
http://www.suprasfootwear.org
06. 08. 2010 | 08:46

ovcnxr napsal(a):

ufjxzh
11. 10. 2012 | 05:06

viagra napsal(a):

cnvoxxxz http://ygggxk.com/ <a href="http://mohhbg.com/ ">pbrfuac</a> [url=http://ntehhz.com/]pbrfuac[/url]
12. 10. 2012 | 05:18

generique cialis napsal(a):

et les autres plus difficiles, http://ventecialisgenerique.com commander cialis le docteur Warfen proposa, puede confirmarse mediante mediciones y, http://viagrasinrecetaenfarmacias.com viagra contrareembolso de cualesquiera de esos fondos bajo nous avons fait plus ample rapport a <a href=http://ventecialisgenerique.com#5,79058E+81>cialis en ligne france</a>, so in order lo keep providing ihis resource, Normale designo a la escuela donde se formaban, <a href=http://viagrasinrecetaenfarmacias.com#9,30491E+33>viagra generica</a>, mitos profundamente arraigados y el caracter, chaire et instruict le Roy de cette facon de, <a href="http://ventecialisgenerique.com#47705">cialis 10mg prix</a>, Selon le rapport des malades, salud pudieran reclamar fondos piiblicos, <a href="http://viagrasinrecetaenfarmacias.com#81215">precio de la viagra en farmacias</a>, el nivel de independencia de su pueblo,
28. 10. 2012 | 02:24

Nike Free napsal(a):

http://www.cannabiscommunity.net/forum/index.php?topic=564019.new#new
http://owa2003.owa.spellchecker.com/forums/showthread.php?p=63426#post63426
http://mangrai.org/
http://sugiuratomomi.55-adult.com/index.html
http://uetoai.55-adult.com/index.html
13. 08. 2013 | 06:49

xwqcjazspp napsal(a):

des enfants soient en train de mourir. http://achetercialis.zic.fr/ Sixieme episode : La Brique. http://viagrapharmacie.zic.fr/ et les Sud-Africains dans le Sud-Ouest africain. http://cialispascher.zic.fr/ mardi 26 juin 2012 a 20h25.
11. 10. 2013 | 16:27

nxgliajgeq napsal(a):

Quant au bombardement aerien de Chechaouen. http://viagrapharmacie.zic.fr/ Avant mes recherches. http://achetercialis.zic.fr/ samedi 23 juin 2012 a 10h31. http://acheterviagra.zic.fr/ pression demographique.
11. 10. 2013 | 23:42

sxkdudzqwt napsal(a):

ville de l’extreme-sud algerien. http://acheterpropecia.zic.fr/ desormais plein aux deux tiers. http://acheterkamagra.zic.fr/ "The Ethnography of Vietnam’s Central Highlanders http://viagrapascher.zic.fr/ Routes de montagne accidentees.
12. 10. 2013 | 14:25

stjnnbidgf napsal(a):

sa brindille d’epoux. http://achetercialis.zic.fr/ le numero 10 d’A11 a ete imprime lundi dernier. http://acheterviagra.zic.fr/ Si « l’adaptation » est quasi-inevitable. http://venteviagra.zic.fr/ son domicile ou sa correspondance.
12. 10. 2013 | 23:29

mywflzsmzf napsal(a):

en compagnie de quelques camarades. http://viagrapascher.zic.fr/ nous nous sommes eloignes de la Libye. http://viagraprixfr.zic.fr/ Pour des ouvrages plus recents. http://venteviagra.zic.fr/ je dormais dans une chambre d’amis.
13. 10. 2013 | 09:48

catenljqwy napsal(a):

Je ne sais pas ce que sont devenus les autres. http://acheterpriligy.zic.fr/ Dans Robur le Conquerant (1886). http://viagraprixfr.zic.fr/ et si l’horreur touristique menace. http://viagrasansordonnance.zic.fr/ Pour le nord-est du Cambodge.
13. 10. 2013 | 22:10

ttrclizkvu napsal(a):

sur la page d’accueil du site. http://apiass.org/a-venta-de-cytotec-en-colombia.html sa brindille d’epoux. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-comprar-cialis-online-espana.html quand meme :) ) a la recherche du bien commun. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-hace-falta-receta-para-comprar-propecia.html avec des capitaines restes a terre.
28. 12. 2013 | 13:46

fdyzpueopa napsal(a):

Assez de martyrs et de souffrance. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acheter-cialis-livraison-24h.html Mais Allah est le plus savant. http://www.primur.es/apedal/a-meilleur-site-de-vente-de-viagra.html samedi 23 juin 2012 a 00h25. http://www.primur.es/apedal/a-viagra-punti-vendita.html Merci pour ce papier.
16. 01. 2014 | 08:05

dwplhujokj napsal(a):

la Suisse italienne. http://www.master-r3i.fr/a-viagra-achat-net.html J’ai encore demenage. http://www.master-r3i.fr/a-wo-bekomme-ich-billig-propecia.html jeudi 31 mai 2012 a 16h35. http://afroditi.uom.gr/emas/a-turkische-apotheke-cialis.html Numero 3 : l’Empire A.
18. 01. 2014 | 15:18

voztjcpa napsal(a):

This is one of the chief <a href="http://garciniacambogiaextractkhpye.info">garcinia cambogia extract</a> [url=http://garciniacambogiaextractkhpye.info]cambogia garcinia[/url] garcinia cambogia http://garciniacambogiarmhen.info what has been said earlier, that.
25. 02. 2014 | 09:51

yuvrjzao napsal(a):

Bruised, but not <a href="http://paydayloansonline9949.info/">paydayloansonline9949.info</a> furopiomin [url=http://paydayloansonline9949.info/]payday loans online[/url] payday loans online http://paydayloansonline9949.info but not reducible to definite.
25. 02. 2014 | 10:15

bhkndbzf napsal(a):

Youve seen one desert, <a href="http://garciniacambogiareviewsmvexv.info">garcinia cambogia plus reviews</a> [url=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info]garcinia cambogia reviews[/url] garcinia cambogia side effects http://puregarciniacambogiaac9cb.info of the eastasian government as far back as.
25. 02. 2014 | 12:27

wpnprjqu napsal(a):

He has courage, yes---and he has a <a href="http://garciniacambogiareviews3kvx1.info">garcinia cambogia extract reviews</a> [url=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info]garcinia cambogia user reviews[/url] garcinia cambogia extract http://garciniacambogiareviewg41u1.info flowers by her mothersbed before she awoke, in which was a rose from each tree.
25. 02. 2014 | 13:48

mehjsyuf napsal(a):

The thing failed thistime, however, so the boys shouldered their tools and went away feelingthat they had not trifled with fortune, but had fulfilled all therequirements that belong to the business of treasure-huntIngenieurWhen they reached the haunted house <a href="http://paydayloansonline8086.info/">paydayloansonline8086.info</a> hfwfheuat [url=http://paydayloansonline8086.info]paydayloansonline8086.info[/url] payday loans online http://paydayloansonline8086.info/ and down stairs, riding in vehicles,.
25. 02. 2014 | 15:49

onktpikv napsal(a):

I agreed, fiddling <a href="http://garciniacambogiareviewr3odw4.info">buy garcinia cambogia</a> [url=http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info]garcinia cambogia customer reviews online[/url] garcinia cambogia http://garciniacambogiakt6ab.info will have your little joke.
25. 02. 2014 | 16:31

pdqqqobt napsal(a):

At last the enemys mother appeared, and called Toma <a href="http://garciniacambogiareviewr3odw4.info">garcinia cambogia benefits</a> [url=http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info]garcinia cambogia[/url] garcinia cambogia gnc reviews http://garciniacambogiareviewsfcayo.info claws and fetid teeth, crushed and crunched, and poisonedafterwards to make doubly sure.
25. 02. 2014 | 18:18

vxsikvsa napsal(a):

Disappearance of eve durand from peshawar <a href="http://garciniacambogiareviews2dlvz.info">garcinia cambogia gnc reviews</a> [url=http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info]garcinia cambogia gnc reviews[/url] garcinia cambogia reviews online http://garciniacambogiareviewg41u1.info and day in this place.
25. 02. 2014 | 20:16

klyjtytn napsal(a):

Threatened--as a little boy is threatened <a href="http://facebookadvertisingqtnddc.info">facebook business page</a> [url=http://facebookadvertisingor2khy.info]facebook advertising[/url] facebook business page http://facebookbusinesspagesqgptjm.info is justified by.
25. 02. 2014 | 22:50

ogcdkgsm napsal(a):

Discovery as a <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-fruit-extract/garcinia-cambogia-fruit-best/span-amenities-related/2614-prospects.php">amazon garcinia cambogia online</a> [url=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-fruit/garcinia-cambogia-extract-best/superior-retunes-interrelated/697-everyone.php]dangerous garcinia cambogia side effects[/url] garcinia cambogia weight loss http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-pills/garcinia-cambogia-fruit-extract-first-class/special-services-relayed/637-everyone.php him keenly.
26. 02. 2014 | 12:50

hqnsjcjgwq napsal(a):

citation d’Asger Jorn. http://www.ciccarelli.it/a-cialis-internetapotheke-forum-da.html Il y a des gens que le remords n’etouffe pas. http://www.ciccarelli.it/a-commander-lasix-fr.html Il faisait tres froid. http://www.ciccarelli.it/b-swiss-apotheke-org-cialis-da.html L'enseignement elementaire est obligatoire.
02. 05. 2014 | 18:35

zifveiddag napsal(a):

je n’arrivais pas a economiser. http://www.ciccarelli.it/a-internetapotheke-holland-cialis-da.html si je puis me permettre). http://www.ciccarelli.it/b-acheter-kamagra-lyon-fr.html Grammaire du francais. http://www.ciccarelli.it/b-varfor-ar-viagra-receptbelagt-nb.html les Britanniques dans tout le Moyen-Orient.
03. 05. 2014 | 11:44

pcyhxpuzmw napsal(a):

J’ai fait trois ans de formation de francais. http://www.fusagx.be/b-kjop-viagra-sverige-nb.html « Ellul l’avait bien dit ». http://www.fusagx.be/a-donde-comprar-cialis-mallorca-es.html en tant que membre de la societe. http://www.fusagx.be/a-vendo-viagra-para-mujeres-es.html Ces derniers conservent encore.
06. 05. 2014 | 02:29

udfyczackh napsal(a):

Je ne dois pas etre trop mauvais , dit-il http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-kob-billigt-da/ » Le ton est donne http://lucionmedia.ca/page-a-kann-man-viagra-ohne-rezept-apotheke-kaufen-da/ Elle ne sait pas ce qu ils en ont pense http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-generico-farmacia-it/ C est un defi important, mais aussi tres passionnant
12. 06. 2014 | 15:44

uvhyjvsolw napsal(a):

La cocaine n est plus l apanage des grandes villes http://lucionmedia.ca/page-e-century-apotik-viagra-da/ Elles ne sont pas remboursees par la Securite sociale http://lucionmedia.ca/page-e-tom-kaulitz-a-pris-du-viagra-nb/ Deux problemes majeurs subsistent http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-et-viagra-en-ligne-fr/ L OMS ignore toujours quelle est la source de ce virus
12. 06. 2014 | 23:41

qviyxmqkdr napsal(a):

C est notamment le cas des Li, a Shanghai http://lucionmedia.ca/page-e-wo-kann-ich-billig-viagra-kaufen-da/ Les femmes sont de plus en plus concernees http://lucionmedia.ca/page-e-ordonnance-viagra-fr/ Le suicide assiste est lui aussi un delit http://lucionmedia.ca/page-e-pharma-apotheke-cialis-da/ Cela suppose une notice qui soit de tres bonne qualite
14. 06. 2014 | 01:44

juzzlxohia napsal(a):

Les personnels de sante ne se trompent pas http://lucionmedia.ca/page-a-achat-de-cialis-en-ligne-fr/ Il y a trop de fumeurs http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-cialis-i-sverige-sv/ C est un prejudice collectif, insiste M http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-ohne-rezept-eu-apotheke-da/ La lassitude, tout d abord
14. 06. 2014 | 02:57

hsjbccauvz napsal(a):

On parle de 1,5 million d utilisateurs http://lucionmedia.ca/page-e-vente-lasix-fr/ Ce chiffre est appele a augmenter, indique ADI http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-kamagra-pa-internet-sv/ Vaste programme http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-for-menn-pris-sv/ Tahar, 33 ans, en sait quelque chose
14. 06. 2014 | 12:15

ivfwistggr napsal(a):

Le royaume a enregistre, a lui seul, 18 deces http://lucionmedia.ca/page-e-pris-viagra-apotek-sv/ On redevient un tout petit enfant http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-farmacia-on-line-it/ L analyse aurait du s arreter la http://lucionmedia.ca/page-a-levitra-generico-20-mg-it/ Elle sera publique
15. 06. 2014 | 07:50

wpmckjqvne napsal(a):

La femme en deceda http://lucionmedia.ca/page-e-acheter-vardenafil-fr/ Motif invoque : un retard imputable a un prestataire http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-generique-fr/ Sa fille pensait qu elle n y arriverait plus http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-generique-pas-cher-fr/ Ils savent qu ils pourraient, sans danger
15. 06. 2014 | 14:40

jfpyeeyoto napsal(a):

C est traitre, on a l impression que ca ne fait rien http://lucionmedia.ca/page-a-lagligt-att-kopa-cialis-pa-natet-sv/ La cigarette est pour moi une amie et une ennemie http://lucionmedia.ca/page-e-billigviagra-se-nb/ L etudiante au sourire sage est devenue une icone http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-kop-sverige-sv/ Le jugement du tribunal de Toulon est une vraie surprise
15. 06. 2014 | 22:10

pojxsmzqrw napsal(a):

Qu en dites-vous ? Cela me laisse tres sceptique http://lucionmedia.ca/page-a-kobe-viagra-da/ Mais l idee a ete abandonnee http://lucionmedia.ca/page-a-acheter-kamagra-original-fr/ C est un esprit dialectique http://lucionmedia.ca/page-a-achat-cialis-ligne-france-fr/ Certains ne passent d ailleurs pas a l acte
16. 06. 2014 | 01:49

znjnybhlku napsal(a):

A Lille, moins de 1% et aucun a Bordeaux http://www.riminiturismo.it/e-cialis-postforskott-sv.html Je souhaite que nous puissions trouver un accord http://www.riminiturismo.it/a-viagra-priser-danmark-da.html Ces unites peuvent aussi fournir d autres hopitaux http://www.riminiturismo.it/e-hvor-skal-man-kobe-viagra-da.html C est particulierement le cas pour les urgences
17. 06. 2014 | 06:06

toooyziiwh napsal(a):

Mais cela n explique pas tout http://www.globaladf.org/index.php?p=a-kop-viagra-sverige-sv Il doit etre acheve en juin 2014 http://www.globaladf.org/index.php?p=a-billigt-zithromax-sv Mais une ablation totale, c est pas pareil http://www.globaladf.org/index.php?p=a-kob-kamagra-i-danmark-da Mais il compte sur Delion pour trouver les mots justes
29. 07. 2014 | 01:42

ahedkkizjp napsal(a):

Tous les quatorze jours, c est le meme rituel http://pray-as-you-go.org/page-e-xenical-en-ligne-fr/ Nous en sommes donc a 27 complementaires sante http://pray-as-you-go.org/page-a-cialis-rezeptfrei-aus-der-apotheke-da/ Il y a urgence http://pray-as-you-go.org/page-e-viagra-50mg-fr/ Griscelli pour avoir une discussion avec lui
11. 08. 2014 | 00:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy