Nejsou chlapi

24. 08. 2009 | 18:11
Přečteno 43455 krát
„Nejsou chlapi“ se stalo už pomalu heslem českých žen, jakousi mantrou, kterou si opakují a bezmála zpívají několikrát denně a vyprávějí každému chlapovi, s nímž se setkají, i kdyby to byl chlap, který hmatatelně je a dokonce se jim hmatatelně nabízí. Vždycky si na něm po chvíli najdou něco, co jim kazí představu chlapské dokonalosti a zařadí i jeho mezi ty nejsoucí, aby si pravdu své mantry potrvdily. Vypadá to skoro už, jako by ani nechtěly, aby někde nějaký chlap byl. Možná by už ani nevěděly, co s ním. Vypěstovaly si teorii, že jestli někde nějaký chlap je, dávno si ho už drapla nějaká mrcha, která ho nikam nepustí, aby se na něho ostatní mohly aspoň podívat, jak vypadá. Žádnou takovou mrchu ale neznají. Znají jen jiné ženy, které jim taky potvrdí, že nejsou chlapi.

Fascinuje mě to už řadu let a dělám si průběžný průzkum. Vyzpovídal jsem stovky českých žen a ještě jsem se nesetkal s jedinou, která by mně řekla, že svět je plný fantastických chlapů. Čekám, kdy se to změní. Nic se nemění. Chlapi pořád nejsou.

Miluji k zešílení ženskou společnost, ženskou bystrost, vtipnost a otevřenost, o tvarech, vůních a chutích nemluvě. Jako náruživý feminista s jejich problémy soucítím, to jejich nebytí chlapů mě rmoutí a lituji, že se neumím rozklónovat na tisíce chlapů jsoucích. Dělám si z jejich popisů nebytí chlapů zápisky, statistiky a recepty. Přemýšlím za ně, jak a kde ty chlapy vyštrachat a přeškolit je z nebytí na bytí. Už jsem pro ně sepsal trilogii Tao sexu, Ciao sexu a Mao sexu a je to jako by hrách na stěnu házel. Čtou je pořád jen ženy. Ale místo, aby je to povzbudilo, ještě to posiluje jejich stesk po blahu, které vědí, že si zaslouží a které přece někde musí existovat, někde kde jsou ti chlapi. Pak to dají svým nejsoucím chlapům přečíst, v naději, že je to inspiruje k bytí. Ti si to jen tak prolistují, párkrát se zachechtají a řeknou:

„Vždyť on si z vás dělá srandu a vy mu to baštíte i s navijákem. To, co vám tam popisuje, není proveditelné a jak to, že dnes nemám k večeři pivo.“

Jak vlastně takový jsoucí chlap vypadá, jaké má vlastnosti a jak se chová? Zabrouzdejte si někdy na nějakou seznamku do rubriky „Ona hledá jeho“ a všimněte si, jak elegantní, atraktivní, inteligentní, humorná, laskavá a vzdělaná VŠ čtyřicátnice začínající pozdravem „Ahojky kluci čauko“ hledá:

„Chlapa s duší kluka, gentlemana, světáka a pohodáře se smyslem pro dobrodružství, inteligentního a vzdělaného se smyslem pro humor ale i romantiku, kulturu, přírodu a sport, silného ale něžného, citlivého k mým potřebám, dospělého a nehledajícího v ženě maminku nýbrž partnerku, nejmíň 180 vysokého, 38-43, který mě bude hýčkat a chránit a vozit po světě a já mu za to dám velikou lásku.“

Nekecám, je jich tam takových plno, i od čtyřicetiletých vysokoškolaček. I na ty někdy rád v rámci průzkumu odpovídám. No a teď vám, děvčata, povím něco důležitého, ale nechte si to pro sebe. Jestli někde existuje čtyřicátník, na kterého pasuje i jen polovina uvedených charakeristik, nebrouzdá se po seznamce mezi čtyřicátnicemi, nýbrž mezi dvacátnicemi. Nedělá si iluze ani o sobě ani o vás, ale ví, co chce a ví, že když už nepotřebuje maminku, zaslouží si krásnou, mladou, svěží, přítulnou a obdivující ženu, která ještě neví, že chlapi nejsou. Ti čtyřicátníci, kteří vám odpovědí, jsou nedobrodružní a nehumorní a budou ve vás pořád hledat maminku. Zjistíte to po jednom rande a zařadíte ho mezi ztrátu času a chlapy nejsoucí. Jinými slovy, čtyřicátníci nejsou chlapi pro čtyřicátnice.

Abyste přilákaly chlapa, který by plnil, řekněme, alespoň polovinu vašich požadavků, musíte tam přidat jasně a viditelně „věk nerozhoduje“. A můžete si třeba přidat „důležitý je šarm“. Šarm, znáte to? To je něco, na co se v Česku téměř zapomnělo a co se od českých mužů přestalo žádat. A tak to přestali pěstovat, a tím se z nich stali chlapi nejsoucí. Šarm je něco, co nepřichází mužům přirozeně. Musí si to pěstovat, pracovat na tom, odkoukávat to od vzorů, jaké se v Česku těžko hledají. Skoro nejlepší zárukou jsou muži, kteří nějakou dobu strávili na Západě, kde se šarm tu a tam ještě nosí, i když i tam se vytrácí. Nedá se snadno definovat, ale vy ho poznáte. Sestává z drobných pozorností, lehkého humoru, nevtíravého sebevědomí a je zaměřen na vás a na to, co vás zajímá. Vy jste centrem jeho pozornosti a cílem jeho snažení. S mužem, který má šarm, se cítíte lehce, nenuceně, zapomenete na chvíli na své problémy, v duši vás něco bude hřát a čas bude plynout bez zádrhelů, trémy a neklidu. Mužský šarm vám pomáhá objevovat vaši ženskost, krásu, a sebevědomí.

Hledáte-li chlapa zaměřeného na vaše zájmy a myslíte to vážně, choďte někam, kde se vaše zájmy provozují a kde máte pravděpodobnost, že najdete někoho, jehož zájmy jsou vaše zájmy. Až na nějakého narazíte, dávejte mu najevo, že jste a že vás zajímá. I spousta mužů se domnívá, že ženy nejsou. Dejte mu příležitost být k vám šarmantní.

Ale ani to ještě nestačí. Vy k tomu šarmu navíc potřebujete, aby mezi vámi létaly jiskry. Ty najdete ve vtipném dialogu, roštáckých pohledech, nenápadných a jakoby náhodných dotycích, občasném rozesmátí, přivinutí a objetí, slovech obdivu a uznání, pohledech nabitých erotikou.

Žádný muž ale nedokáže šarm ani jiskru udržovat nekonečně při živu, nemá-li od vás zpětnou vazbu vstřícnosti postupně přecházející v přítulnost. Jestliže mu je nedáte, zhasne, vypne a půjde o dům dál. A nebude. Bude to pro vás další chlap nejsoucí.

Nečekejte, že to všechno bytí za vás bude šlapat sám. Musíte mu přišlápnout. A nechtějte od něho hned, aby vám sliboval lásku na celý život. Ten chlap, jakého hledáte, dokáže ženu milovat celý život, pokud se s ní rozejde dřív, než by ji musel začít nenávidět. Snažte se ten kritický moment vycítit a nechte ho jít a přejte ho jiné. Nebojte se, budou další. Ledaže jste si z něho mezitím udělala dalšího chlapa nejsoucího. I to české ženy umějí.

Jestli vám ani to nepomůže a chlapi v Česku pořád nebudou, naučte se čtyři jazyky a vyrazte do světa.

(Vyšlo v měsíčníku Marianne)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

skeptický napsal(a):

Hledám muže,kterého peníze nedokázaly zkazit,a přesto nestrádá.Nabízím hodnoty,které peníze nekoupí.

Před osmnácti lety jsem ležel Na Františku.

Pětaosmdesátiletý dědek,obr,bývalý bachař z Pankráce.

Tak co dědku,co dělají babičky?

Děte mi do prdele s babičkama.Máš auto,máš chatu,kolik máš penze?

Krásná žena je ta,které si všimnu já,šarmantní ta,která si všimne mne.

Nejsou,a nebudou.Kastrují je holky každý den,každá myslí,že jí má zlatpu,ale přitom mají většinou prd co nabídnout,leda vysoké nároky.

Když se to sejde,že je blbá,ošklivá a ještě líná,dá se k feministkám.
24. 08. 2009 | 18:33

skeptický napsal(a):

P.S.
Okolo feministek (podle mne monster proti přírodě) se občas motají jedinci,kteří doufají,že se nějaká slituje.
24. 08. 2009 | 18:36

Paterik napsal(a):

Čekání na prince na bílém koni bývá nekonečné... existují asi dvě možnosti, jak to skončí - buď žena poněkud sleví ze svých požadavků a spokojí se s tím, co se dá reálně sehnat, nebo bude v životě chronicky nespokojená.
24. 08. 2009 | 18:40

Gerd napsal(a):

a co když to není tím, že nejsou chlapi, ale že nejsou ženy, na které by oni chlapi vynakládali potřebnou energii a snahu?
Třeba je problém v tom, že ve skutečnosti ony ženy sice některé vlastnosti po mužích žádají, ale nenabízejí za to nic! Jaksi předpokládají, že jen z důvodu, že existují, mají nárok na výhody oproti mužům.
Tak takovou partu občanů, kteří jen z titulu své existence požívají značných výhod oproti majoritní společnosti, tu už tu máme a štědře živíme z daní, aby nás nehaněli z diskriminace.
Co se oněch žen týká, pokud nemají co nabídnout, co by muži stálo za snahu a předvedení šarmu a vtipu, nemohou se divit, že takový muž kolem nich neběhá. Poptávka po určitých hodnotách by možná byla, ale nabídnutá protihodnota je žalostně ubohá na tak nevýhodnou směnu.
A vůbec, máme rovnoprávnost, tak i my muži máme právo žádat od žen šarm, eleganci, něhu, romantiku i podporu, citlivou k našim potřebám.
Maminku většinou nehledáme, jedna stačí. Málokdy však najdeme rovnoprávnou partnerku, která je doopravdy rovnoprávná při každé příležitosti. Většinou jde o rovnoprávnost v právech a nerovnoprávnost v povinnostech. pokud ženy požadují pomoc s domácími pracemi, má muž právo požadovat zastoupení při opravě domácích spotřebičů.
Pokud potřebné schopnosti žena nevlastní, musí se spokojit s tím, co má doma za muže, popř. opravdu může vycestovat a vyzkoušet si lepší život v jiné zemi. Jistě na ni někde onen hledaný ideál čeká s otevřenou náručí!
24. 08. 2009 | 18:42

rostík napsal(a):

Tak nějak...:-)! Ovšem já mám ve svých čtyřiačtyřiceti jen o rok mladší,stárnoucí a tělesně nepříliš atraktivní milenku, která je ale o galaktické řády inteligentnější a vtipnější než já a je mi s ní ohromně! A chce mě fest!Tak doufám, že tady ta prognóza, že čtyřicátnice mají hledat ve starších kategoriích (souhlasím s ní) neplatí "a priori"..:-)
24. 08. 2009 | 18:43

Martin, toho jména druhý napsal(a):

Existuje ještě třetí možnost - taková sežene, co se dá reálně sehnat. A je chronicky nespokojená, což dává náležitě najevo.
24. 08. 2009 | 18:49

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
Drahý nadkolego, lepšíte se den ode dne. Poslední věta je moudro samo.
Ten Kuras má recht. Znáte nějakou dvacítku, která tvrdí, že nejsou chlapi?

A ty džendrtety, darmo mluvit.
Když se to sejde, že je blbá, ošklivá, líná a ještě k tomu líná, tak má nároky jako Julia Roberts.Diblice jedna.

Jen nevím, kam by měly vyrazit hledat šarm. Doporučil bych Šarm aš-Šajch, tam si zadžendrujou, co hrdlo ráčí.

Stejně má ten Kuras kuráž.Prej čtyřicet. To je jako kdybyste si šel koupit Škodu 1000MB a někdo Vám tvrdil, že má najeto 20 000 km.
Jak jen ten tachometr stáčí?
24. 08. 2009 | 19:01

jozka napsal(a):

Ehm... a nebude to tim ze to rikasj zensky? Ty, jak znamo, nevedi co chtej a nedaj pokoj, dokud to nedostanou.
24. 08. 2009 | 19:04

veverka napsal(a):

Na to že "nejsou chlapi" si většinou stěžují ženy,které sami nemají co nabídnout.
24. 08. 2009 | 19:05

Ládik napsal(a):

To snad platí jen v Čechách, potažmo v Praze, kde se pracuje hubou. Tam opravdu skutek utek. Na Moravě jsou chlapi normální.
24. 08. 2009 | 19:07

Ládik napsal(a):

Jo, a baba, která říká "nejsou chlapi", zpravidla neumí vařit a kosit kosou.
24. 08. 2009 | 19:09

skeptický napsal(a):

Záleží na tom,co hledají.Pokud chtějí pejsáčka,tak by mohly ohromit leda nějakého sedmdesátníka;pokud zážitky,tak možná nějakého nadrženého dvacetiletého slušńáka,který si jinde neškrtne.

Pro sňatek,nebo ukazování se ve společnosti je přijatelný věkový
rozdíl podle formule

věk ženy = (věk muže/2)+ 7.

Takže taková čtyřicítka by si měla hledat přiměřený part (40 - 7) x 2 = 68.

Jinak pochopitelně pokud se nejedná o sńatek,pro pány je kolem dvaceti asi optimální v každém věku.Ještě mladší je okouzlující,že si s nimi moc nepopovídáte? Who cares.
24. 08. 2009 | 19:13

Lena napsal(a):

Čtyřicátníkům ty dvacítky přeju.
(Jsem totiž škodolibá.)
24. 08. 2009 | 19:23

Lena napsal(a):

Skeptický,

ve 40 letech 68 letého? Vy jste se zbláznil, ne? Co by s ním asi tak dělala?!
24. 08. 2009 | 19:28

skeptický napsal(a):

lena
Šedesátníci s nimi vydrží déle,než se čtyřicítkama.
A přijde to neúměrně laciněji,a bez svárů.
Mají občasné mouchy co do spolehlivosti,ale není růže bez trní.
P.S.Utírat mu zadek,čekat na dědictví,a najít si dvacátníka bokem.
24. 08. 2009 | 19:34

Lena napsal(a):

skeptický,

najít si ve 40 letech dvacátníka není problém. Je-li tedy žena na dětičky. Ale "čekat na dědictví"? Fuj, co to tu píšete! Uznáte sám, že to není zrovna charakterní.
24. 08. 2009 | 19:38

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
na druhou stranu, děsná dřina dělat mladýho, řekl bych.
24. 08. 2009 | 19:45

skeptický napsal(a):

P.S.

Na takovém vztahu je totiž nejhezčí,že obě strany do toho jdou s tím,že vědí,že spolu neumřou,vlastní klika,a úplná volnost.Ty čtyřicítky jsou totiž kalkulačky na nožičkách.

Řešit jejich problémy,většinou finanční,a dřít na chatě tam ,kde přestal manžel.A ještě k tomu s dětma.Dejte pokoj.

Několikrát do měsíce se sejít,iniciováno zásadně jí,lahoda.
Děkovné dopisy z Evropy,Ausralie a Satalic.
24. 08. 2009 | 19:45

skeptický napsal(a):

Pepa
Mladejch mají,co chtějí.Dělat mladýho je nejlepší cesta ,jak to skončit.Člověk si musí zařídit život tak,aby se dal žít.
Nikoho nedržím.

Lena
Charakter se u ženských špatně hledá.V lásce a válce vše povoleno.Dobře vědí,proč mají ostatní ženské za mrchy.
24. 08. 2009 | 19:50

Lena napsal(a):

Myslím, že 40 letý chlap naopak velmi věří, že s tou dvacítkou vydrží až do smrti. A ono jenom do vyčištění konta. Proti kalkulačkám-dvacítkám jsou ty čtyřicítky velmi slabým odvárkem. A aspoň mají tu chatu nebo byt. Dvacítka nemá nic. Co může nabídnout? Trochu sexu, než jí ten "stařešina" přestane bavit a vydržovat? Fakt si myslíte, že tohle je to správné terno?
24. 08. 2009 | 19:53

Lena napsal(a):

skeptický,

charakter se hledá špatně i u chlapů, to si přiznejme. Až na výjimky.
Chce-li člověk najít charakter, je lepší hledat u psů. Ti ho totiž opravdu mají skoro všichni. Ale vezměte si svojí fenu! Závistivci Vám to překazí administrativními procedurami:-).
24. 08. 2009 | 19:59

Baba napsal(a):

Nejlepší sójová omáčka je holandská.
Nejlepší sójová omáčka je holandská.
24. 08. 2009 | 20:03

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
za války, když prej něco nebylo, tak to dávali na příděl, na lístky.
Za bolševika to bylo pod pultem.
Děsná, nedůstojná představa.
24. 08. 2009 | 20:14

Gerd napsal(a):

Lena,
a to dvacítka obvykle neumí vařit! A ani nechce!
Ne nadarmo Plzák tvrdí, že láska prochází žaludkem. Najezený, tlustý a spokojený chlap nikam neuteče ... a i kdyby, dožene jej.
24. 08. 2009 | 20:19

Lena napsal(a):

Gerde,

dvěma rychlejšími kroky:-). Ale na druhou stranu, proč to dělat, že? Ať si každý jde, kam ho srdce táhne.
24. 08. 2009 | 20:27

otokar napsal(a):

No comment.Veroniku na vás!voni by vás ty srandičky přešly!
24. 08. 2009 | 20:39

naivka napsal(a):

proč by neměli být chlapi ? nebo spíše, mně se líbí, muži ? ... jsou kolem nás všude, stačí se jen rozhlédnout.. nikdo nejsme dokonalý, ani muž, ani žena...
* * *
představte si dokonalý vztah. v takovém vztahu jsme neskutečně šťastní, protože žijeme s dokonalou ženou nebo mužem. jak popsat svůj život s tímto člověkem ?
pravděpodobně s ním jednáme jako se svým psem. pes je pes. ať děláme cokoli, pes bude vždycky psem. nikdy z něj neuděláme kočku nebo koně. pes je tím, čím je. přijmout tento fakt je velice důležité i ve vztazích mezi lidmi. nikoho nemůžeme změnit. buď lidi milujeme takové, jací jsou, nebo je
nemilujeme. buď je přijímáme, nebo je nepřijímáme. snažit se někoho změnit je totéž jako se snažit udělat ze psa kočku nebo koně. tak to prostě je. každý je tím, čím je.
pes je zodpovědný za svou polovinu vzájemného vztahu s člověkem. jeho polovina vztahu je úplně normální. když přijdete domů, pes štěká a vrtí ocasem, protože je šťastný, že vás vidí. hraje svou roli velice dobře a vy
víte, že je to dokonalý pes, prostě pes. vaše role je také skoro dokonalá. plníte své povinnosti : dáte psovi jídlo, pečujete o něj a hrajete si s ním.
.... většina lidí si dovede představit takový vztah se psem, ale proč ne s člověkem ?
pes je pes, a to stačí. nemusíme se snažit dělat z něj psa. pes se nesnaží
dělat z nás dobrého člověka, dobrého pána. tak proč nemůžeme dovolit ženě
být ženou, proč nemůžeme dovolit muži být mužem ? proč nemůžeme milovat člověka, aniž se snažíme ho měnit ?

možná si řekneme: ale co když nejsem s tou pravou ženou nebo mužem ? to je
velice důležitá otázka. samozřejmě si musíme vybrat tu pravou ženu nebo muže. ale kdo je ta pravá žena nebo pravý muž ? je to někdo, kdo má podobné názory jako vy a kdo chce žít stejným způsobem - citově, tělesně, ekonomicky i duchovně.
jak poznáme, že je pro nás partnerka či partner tím pravým člověkem ? tak
třeba jestliže sto žen hledá muže a přemýšlejí o vás jako o jednom z možných partnerů, pro kolik z nich si myslíte, že budete tím pravým mužem ? to nemůžete vědět..... proto riskujete ... ale snad je ta pravá žena pro vás ta,
kterou milujete takovou, jaká je, žena, kterou nemusíte v ničem měnit..
najdete-li tu pravou ženu, pro kterou jste pravým mužem, pak máte štěstí...
budete pro ni pravým mužem, jestliže vás miluje takového, jaký jste, a jestliže
nemá potřebu vás v ničem měnit. nemusí být za vás zodpovědná a může vám
věřit, že jste tím, za koho se vydáváte.. může být k vám upřímná a může být
tím, čím je. nemusí předstírat, že je něčím jiným....... nemůžete-li milovat vaši partnerku takovou, jaká je, třeba ji takovou bude milovat někdo jiný.
nemařte váš čas a nemařte čas své partnerky. tomu se říká úcta.
je-li na vás partnerka závislá a vám to nevyhovuje, pravděpodobně byste byl šťastnějším s někým jiným. ale dokud s ní žijete, snažte se dělat to nejlepší, co můžete. protože se vám to vrátí... dokážete-li milovat vaši partnerku takovou, jaká
je, dokážete-li jí otevřít své srdce, můžete dosáhnout nebe.......
i ve vztahu se psem můžeme mít špatné okamžiky, ať už z jakéhokoli důvodu.
přijdeme domů a pes štěká a vrtí ocasem, protože má radost, že nás vidí.
nemáme náladu hrát si s ním, ale on tam je. pes se neurazí, když si s ním
nechceme hrát, protože to nebere osobně. jakmile nás uvítal a zjistil, že
nemáme náladu na hraní, jde a hraje si sám. neotravuje nás a nenutí nás, abychom byli šťastní... někdy má náš pes víc porozumění než partnerka,
která vám chce udělat radost. nemáte-li chuť se radovat a chcete-li být v klidu, není na tom nic osobního. nemá to nic společného s partnerkou. třeba máte nějaký problém a potřebujete klid. ale partnerka si může vaše mlčení
vysvětlovat různě : co jsem zase udělala , je to moje vina...... když by vás
nechala na pokoji, nálada se vám zlepší.
lidské vztahy jsou umění. chceme-li být šťastní, musíme hrát svou roli
dokonale. každý z nás je zodpovědný jen za svou polovinu vztahu.
úcta a láska jsou klíčem k úspěchu vztahu ... ale je zapotřebí věřit nejenom sobě, ale i partnerce.... * * *

hezký večer.
24. 08. 2009 | 20:52

naivka napsal(a):

omlouvám se za špatné řádkování předešlého příspěvku. děkuji.
24. 08. 2009 | 20:58

MS napsal(a):

Pane Kuras,

začátek mne silně rozlítil, ale na konci píšete naprostou pravdu a je mi jedno, zda si z nás (žen-konkrétně i ze mne) na konci utahujete nebo naopak dobře radíte, jen si myslím, že přesně tak to funguje. :-)

Patřím mezi Vámi haněnou generaci žen ( VŠ 41), a proto Vám říkám, kolem mne je plno fantastických chlapů, ten nejfantastičtější je samozřejmě manžel, ale kolem mne je řada perfektních chlapů a nemyslím si, že bych si někdy myslela něco jiného (přestože jsem ta zakyslá - víc jak čtyřicátnice a vysokoškolačka k tomu). :-))

Z mého okolí si myslím, že daleko větší problém s partnery mají dnes dvacítky až třicítky, než my čtyřicátnice. Ale asi se mýlím, vycházím-li z Vašeho průzkumu. :-)
24. 08. 2009 | 21:09

skeptický napsal(a):

Lena
Mladou holku jedině na sex,a jedině zadarmo.A každý bydlí jinde.Když se to nenajde,tak se jeden obejde i bez toho.

Kdybych ji měl doma měsíc každý den,tak mne omrzí,kdyby to měla být Miss Univere.Ne ,že by se mi tyhle typy líbily.

Vařit umím,od té doby co vynalezli čistírny a automatickou pračku,je ženská už jen pro zlost,a když něco udělá,jsou věčné nářky.Klid s nimi není.Nikdy.

Nejhorší je,když se starý do mladé zblbne.To s ním začne cvičit,a následuje pád.

Existuje dost žab,které se nechtějí nikde vázat,riskovat nákazu na dýzách,a otravovat se se zamilovanými žárlivci,a strejda ,který neotravuje jim občas docela vyhovuje.

Když je někdo tak zoufalý,že to musí platit,dobře mu tak.

I mezi těmi mladými se najdou ,desetkrát častěji,než mezi těmi čtyřicítkami.Tam z toho pro ně musí vždycky něco koukat.
24. 08. 2009 | 21:28

skeptický napsal(a):

P.S.
Ta chata nebo byt,co mají : odtamtud vystrnadily povětšinou manžela,a koukají,co dál.
24. 08. 2009 | 21:33

argun napsal(a):

Pane Kurasi, skvělý text! Potlesk ve stoji spatném. Jen si nemyslím, že školitelem chlapského šarmu by měl být Západ. Viděl jsem pár šarnabtních Asiatů s pěti třídami zíkladní školy.. Někdo má naděleno a někdo zase ne, stejně jako některá žena ho umí vydolavat (ten šarm) i ze slničního patníku. A jiná džendrteta zase ne...
24. 08. 2009 | 21:37

Kritik napsal(a):

Na stesk žen, že "nejsou chlapi", mohou muži adekvátně odpovědět: Ženy sice touží po lásce, ale dělají všechno pro to, aby o lásku přišly.

Je také zajímavé zjištění, že lásku k ženě má mít muž (viz např. Koloským 3:19). Žena si má (podle téhož pramene) svého muže vážit. A když si poslechnete citovou zpověď některého muže (zpovědí mužů však je velmi, velmi málo), tak obvykle tvrdí, že muži milují podstatně více než ženy. Takže zkušenosti vedou ke zjištění, že muži milují ženy, aniž o tom žvaní, kdežto ženy milovat muže neumí a zato po lásce touží.
Zajímavé informace lze také nalézt v závěrech historiků o prehistorických matriarchátech: Ženy si svou vládou získaly pověst chaosu, zmatku a nejistoty. Proto následoval patriarchát, který přinesl řád a pořádek.

Nicméně, nehledě na výše uvedené úvahy, biblické texty a tvrzení ctihodných badatelů, je převažující touha žen absolutně přesně popsána v jednom z úvodních biblických textů v Genesis 3:16. Zde se mj. praví, že muž bude vládnout v ženě. Toto "v ženě" je totiž přesnější překlad originálu (viz prof. Beneš) namísto tradovaného překladu s mužskou nadvládou "nad ženou". Jinak řečeno, ženy si možná budou stěžovat že nejsou chlapi, ale jejich hlavní zájem se budetýkat vždy mužů. Pro důkaz si otevřete nějaký ženský časopis nebo http://www.novinky.cz/zena/

Takže muži, nehledě na stížnosti žen, máte to mít vždy pevně pod kontrolou. Jako autor tohoto článku.
24. 08. 2009 | 21:42

Martin, toho jména druhý napsal(a):

Kdejaká ženská si stěžuje, že nejsou muži. Ženy si nestěžujou. Kdejakej mužskej si stěžuje na ženy. Muži si také nestěžujou. Sejde-li se žena s mužem, není ke stížnstem důvod. Sejde-li se ženská s mužským, nepomůže žádná stížnost.
24. 08. 2009 | 22:10

Skogen napsal(a):

Velmi dobré, pane Kurasi. Váš blog mne mnohokrát oslovil.

Když přejdu k tématu, párkrát jsem při sentimentálních rozhovorech o životě krapet necitlivě řekl: "Nikdy nebudeš mít všechno." a několikrát se dočkal překvapené reakce: "Proč ne?". Ženy velice často chtějí všechno, včetně protichůdností.
24. 08. 2009 | 22:15

Vico napsal(a):

Ten článek mě pobavil. Inu gurmán se nezapře.
K těm nárokům VŠ čtyřicítek : Souhlasím, že nároky jsou přehnané. Chtělo by to méně tlačit na pilu a text inzerátu koncipovat jinak. Nerad píši dlouhé texty a proto nechci rozebírat, jak by text takového inzerátu měl vypadat. Snad jen závěr. Zn. Bažant není překážkou. Ani porcelánový.
24. 08. 2009 | 22:17

Pípa napsal(a):

To nejsou jen ženský, co nevědí co jsou, kde jsou, co chtějí, co můžou, atd. To je v téhle zemi skoro každý. Postkomunistická pakárna.
Ps: Ale skoro všichni jsou na to své pěkně namyšlení.
24. 08. 2009 | 22:38

skeptický napsal(a):

To s tou VŠ u ženských nese ovoce.Přesně podle záměrů genderových osvět,omezit porodnost.
Každá žena vysokoškolačka - držet ve škole přes nejfertilnější roky 18 - 22.Pak kariéra,s bídou jedno dítě.Naočkování proti mužům osvícenými teoriemi,a obtížné shánění vhodného partnera,který by jich byl hoden.Nezpůsobilost pro rodinný život.
Dnes je na školách více žen,než mužů.

Existuje teorie,že každý rok ve škole po maturitě ubírá na ženskosti.
24. 08. 2009 | 22:45

Vico napsal(a):

Od totality se nic nezměnilo. Při Spartakiádě zvítězily na celé čáře Poupata nad tzv. Vyspělými cvičenkami se stuhou.

Podle jakýchsi studií se chlapi od dob lovců a sběračů prakticky nezměnili, zatímco ženy kontinuálně ušlechtile krásní. V tom je ten problém. Vysokoškolské vyspělé cvičenky se stuhou u člověka cromaňonského prohrávají a ideálně fertilní šestnáctiletá poupata vítězí.Je na čase,aby Stehlíková nebo Kocáb s tím něco udělali.
24. 08. 2009 | 23:01

skeptický napsal(a):

Ideální by bylo držet je pod zákonem přinejmenším do 21.
O tak staré už většina chlapů přestává stát,takže by se omezila konkurence těm čtyřicítkám,co mají v sobě tolik lásky.
24. 08. 2009 | 23:08

Karel III napsal(a):

Možná už zde existuje něco jako síň slávy nebo klenotnice. Kdo to víte jistě a víte jak zařadit, proveďte to, prosím, s tímto blogem do tohoto času komplet.
P.S.
Paní M.S. VŠ 41, která do takovéhoto klubu vstoupí a označí se za zakyslou... nemůže takovou být nevratně. Poklona.

Pěkný večer a dobrou noc všem
24. 08. 2009 | 23:10

Eva napsal(a):

Dobrý večer pane Kurasi,
nevím, zda máte pravdu. Jste muž a nevím, zda je od ženy taktické dávat před mužem najevo, že svět je plný fantastických chlapů, když právě získává pocit, že je „lovena“ a zvlášť, když cítí, že by on mohl být eventuelně tím fantastickým. Každá žena si potřebuje tento pocit jaksepatří vychutnat. Nerada se tohoto pocitu vzdává. Dá dokonce i najevo, že se jí „lovení“ líbí. Chlap je povzbuzen, třeba i překvapen, vzroste jeho ego a dá také najevo, že hodlá v „lovení“ pokračovat. A najednou znejistí, co s případně „ulovenou“ a nic nepodnikne!!! Zajímá ho asi nejvíc jen ten samotný lov a přestává „lovit“.
Důsledkem může ale i být prohození role lovce s „lovenou obětí“ a vznikne krásná honitba za neustálého prohazování rolí a různých taktik. Někdy zase může být úspěšná správná střelba z voleje, "oběť" je šokována a ani neprchá. Někdy vystřílíte veškerou munici a "oběť" stejně unikne. Myslím si, aby to lovení bylo krásné, nesmí jeden druhého chtít 100% vlastnit a dopřát druhému potřebnou míru svobody a tím se dostat do stavu permanentní přiměřené honitby. Pak si třeba i lovená oběť po čase ráda vběhne do rány a lovec šťastně vystřelí svůj náboj.
Prožila jsem nedávno velmi pěkný večer. Jiskry sršely. Tak jsem to cítíla já. Chlap byl i povzbuzen a dal najevo, že bude v lovení pokračovat, ale nic se neděje. Třeba čekal na další povzbuzení. Já si zase myslím, proč nepokračuje. To nevím. Zatím si pořád vychutnávám pocit, že jsem byla vlastně krásně krátce „lovena“, ale vbíhat do rány po krátkém běhu nebudu. Myslím, že mám dobrou kondici. Honitba ani nezačala. Lovec zase neví, že by mohl být ten fantastický, nechce dále zkoušet své síly. Fantastických chlapů bude určitě dostatek. Jen aby se nechali odhalit těmi fantastickými ženami.
24. 08. 2009 | 23:10

skeptický napsal(a):

Pro ženy s problémy při navazování známostí.

Pohybujte se v místech,kde se čepuje alkohol,a hodně se smějte.
Dýchejte mu na brýle;obzvláště roztomilé.

Tady taky srší jiskry,došel mi plyn v zapalovači.
24. 08. 2009 | 23:22

Vico napsal(a):

Eva : Hezké a pravdivé.Nejvíce pravdy je ve větě - "a najednou znejistí, co s případně ulovenou a raději přestává lovit."

Inu známe to z textu hitu Trouba od Lucky Bílé - už nikam nemusíš-.

Je to memento. Jsme, my chlapi cromaňonští, zaměřeni tak, že lovíme "běžící". Jakmile se "běžící" zastaví a dokonce submisivně nabízí pářící pozici, zastavíme se také a ..role se obrací. Tajemství je asi v tom, že srna musí běžet neustále, ale tak, aby srnci neutekla a nezvyšovala náskok, ale naopak jej , zdánlivě proti své vůli, ztrácela. Odměna pak bývá sladká.
24. 08. 2009 | 23:36

skeptický napsal(a):

Zkrátka zpátky ke starému

honí ji,až ho chytí.
24. 08. 2009 | 23:46

Pepa Řepa napsal(a):

To naika
jste moudrá žena, budu se snažit držet Vaší psí rady.
Až přijde žena domů, budu, štěkat, kňučet a vrtět.....šmarjá, co to zase píšu.
25. 08. 2009 | 07:49

MS napsal(a):

Karel III

Určitě z klubu vystoupím a to nejpozději za 9 let, kdy se přesunu do klubu –sátnic. :-)
Když čtu tento blog, kterým se docela bavím, tak přemýšlím, jaký šarm za devět let bude muset vyvinout moje ještě více zhuntovaná tělesná schránka, abyste si na mne (vy muži) vzpomněli, o otočení samozřejmě vůbec neuvažuji. No snad něco vymyslím nebo odkoukám od chytřejších kolegyň. :-)))
Jen se vzpomínkou a pocitem, že dřív jste se po mne otáčeli, se mi fakt žít nechce. :-)

Pokud odhlédnu od vztahu muž x žena obecně a soustředím se pouze na partnerský vztah, jehož základem má být láska, tak dobré (dle mého) je dávat ne brát.
Ti, kteří tvrdí já jsem dával/a, ale on/a jen bral/a - ano i takoví jsou, ale většina většinou nedává tolik, kolik by mohla dát a to často tvoří umělé bariéry, přes které se nejde přehoupnout nebo pod pojmem dávat, vidíme především materiálno a ne to hlavní.

Hezký den, jdu něco dělat. :-)
25. 08. 2009 | 08:21

skeptický napsal(a):

P.P.

Jsem na ženy expert.Dělám jim blbce celý život.

Říká se :
It is much better to give,than to receive.

Lepší verse je:
It is better to have gifts,than receips.

Taková paní kolem padesátky chodí po Praze,udělá deset kroků,zastaví se,a zaječí Jerůsalééém.

Otáčí se každý.Ale stejně mi ani neťukne.
25. 08. 2009 | 08:36

skeptický napsal(a):

P.S.
Receipts
25. 08. 2009 | 08:39

skeptický napsal(a):

A teď budete panenky na stará kolena plakat,že jste tenkrát kolikrát řekly ne,protože Vám to dělalo tak dobře.Vona je spravedlnost na světě.

Na stará kolena budete muset muže dohánět k šílenství jinak.
Jazyk je jediný orgán v lidském těle,který se dosmrti neunaví.
Co Vám budu radit.
25. 08. 2009 | 08:45

JAHA napsal(a):

(Nielen) S chlapmi je to asi tak, ako v tom hanackom vtipe.
Dedko okopava zemiaky a okoloiduci sa ho pyta: Tak co dedo, so kromple, so?
So, so, ale zebe bele, to neso- odpoveda dedko.
25. 08. 2009 | 08:47

skeptický napsal(a):

Talijáni zase říkají,když máš zuby,není chleba,a když je chleba,už nejsou zuby.
25. 08. 2009 | 09:11

Karamela napsal(a):

Skeptický se zase vykecal, bože.... Ale vážně - chlapi fakt nejsou, respektive já je nevidím. Na koncertě, v kině, v divadle, v knihovně, na zájezdě(i tam) všude jsou jen a jen ženské. Kam se poděli malíři, skladatelé, spisovatelé, ti inteligentní, zábavní, zajímaví muži, tvůrci historie?!? Když u nás v podniku vyvěsíme pozvánku na společný bowling, dostaví se 15 žen a 3 chlapi, o tanečku ani nemluvím. Kde jsou? V hospodě u piva nebo u televize? Nechápu....
25. 08. 2009 | 09:54

MS napsal(a):

skeptický, skeptický,

právě jestli v tom není ten problém i u vás (mužů), jednu (mladou) byste chtěli, ale ona vás ne, druhá (stará) po vás kouká, ječí jak ztřeštěná a vy nechcete.
Potom vítěz není ani jeden (dle mne - ta mladá holka, ale podle Vás - jen dočasně) a poražení jsou všichni.
Ještě jsem nedorostla do poraženeckého věku (asi jsem pořád ještě mladá holka :-)))) a i přes, Vaše, pro mne špatné vyhlídky, se budu snažit získat třeba trochu moudra, abych zaujala aspoň životní zkušeností nějakého zajíce, když ne vás stejně staré kmety v “krizi“.
:-))
25. 08. 2009 | 09:59

sigi napsal(a):

není to tak docela pravda. spousta dam si vybírá opravdové muže za hranicemi čr. funguje to tak již mnoho let...
25. 08. 2009 | 10:03

skeptický napsal(a):

Karamela

Chutný nick,neleze do zubů?

Malíři malují pokoje,skladatelé skládají nábytek,spisovatelé lžou v novinách,badatelé falšují historii.

Musíte otevřít oči.

Už malí kluci si s nimi na písku nechtějí hrát.Mně Maruška sousedovic rozčísla lopatičkou obočíčko.

Ty dobrý jsou zamluvený.Nějaká mrcha je už klofla.Je tu armáda odložených žen,které nenapadá nic chytřejšího,než plkat o svých právech.

Díky za příležitost se dovykecat.
Většinou si mne ale pletou s Ježíšem.
25. 08. 2009 | 10:06

Morová rána napsal(a):

A, jeje! Zase jeden zapšklý článek plný vzteku na ženy, které autora (a jemu podobné) z, podle mého názoru, celkem pochopitelných důvodů nechtějí.

Já se jen ptám, jak dlouho si takovéhle výlevy necháme líbit? Pozor, vlastně nenecháme. Budeme pokračovat v nastoleném trendu a o vzteklé zapšklé muže, hanící celé ženské pokolení si nadále nebudeme opírat ani kola.
25. 08. 2009 | 10:08

Koudelka napsal(a):

Morová rána
A, jeje! Zase jeden zapšklý příspěvek plný vzteku na muže, které autorku (a jí podobné) z, podle mého názoru, celkem pochopitelných důvodů nechtějí.

Já se jen ptám, jak dlouho si takovéhle výlevy necháme líbit? Pozor, vlastně nenecháme. Budeme pokračovat v nastoleném trendu a o vzteklé zapšklé ženštiny, hanící celé mužské pokolení si nadále nebudeme opírat ani kola.

:-))))))))
25. 08. 2009 | 10:15

babizna napsal(a):

Skeptický, já tě miluju, takle krásně jedovatýho chlapa jsem nepotkala leta letoucí,ale kde tě taky potkat ,když furt čučíš do compu
25. 08. 2009 | 10:17

boban napsal(a):

To výše jsou většinou pseudochytrolínské řeči. Teorii běžící srnky-to fakt už přeháníte. Mezi chlapem a ženskou-bez ohledu na věk-to musí nějak zajiskřit a pak se to povede nebo ne.Ti co o tom nejvíce teoretizují mají zpravidla absenci toho přirozeného navázání vztahu. Vždy je to o vyváženosti vztahu a povah. Teprve po dvou rozvodech jsem zcela náhodně našel partnerku i milenku. To teoretizování je fakt k smíchu.
25. 08. 2009 | 10:18

Koudelka napsal(a):

Karamela
""Kde jsou? V hospodě u piva nebo u televize? Nechápu....""
Jednoduché...dřou v práci aby ženy mohli v klidu na vyhlášený turnaj v bowlingu...
Nehledě na fakt, že desátky odvedené džendrtetkám pro jejich boj s ošklivými muži se také nenajdou na ulici :-)))))
25. 08. 2009 | 10:20

Gytaoggova napsal(a):

Poslední dobou je tu pořád ufňukáno. Muži si stěžují na ženy, jaké jsou to mrchy, a ty jen nesměle oponují, aby nebyly podezřívány z feminismu, o kterém stejně nikdo nic neví.Takže natvrdo. Holky, muž je celý svůj život dítětem a podle toho s ním jednejte. Platí jediné, nerozmazlovat! Muži neopouštějí ženy líné, tlusté, hašteřivé, ošklivé nebo blbé, popřípadě všechno dohromady. Nejvíce jsou podváděny a opouštěny ženy krásné, inteligentní, šarmantní a pracovité. Pokud má muž štěstí a dostane ženu přímo dokonalou, potom (ve většině případů, výjimka se občas najde) jedná podle takzvané mužské logiky, a to jedním z následujících způsobů. Muž sebepřeceňující uvažuje:"Mám dokonalou ženu, tudíž i já jsem dokonalý. Bylo by nespravedlivé, aby tak dokonalý muž patřil jediné ženě." Ve finále, když jeho žena začne trochu stárnout, ji vymění za mladší model, protože dokonalý muž má právo na dokonalou partnerku. Muž s malým sebevědomím uvažuje takto."Jak to, že si taková dokonalá žena vzala takového ubožáka jako jsem já? Asi něco skrývá." Muž se cítí podveden a podle toho jedná. Neustále je podrážděný, ženě nevěří a podezřívá ji z neupřímnosti. Zkrátka se mu ničím nezavděčíte. Nejnebezpečnější je ovšem druh muže realistického. Ten dobře ví, že má štěstí na dobrou partnerku a zná i svoje slabiny. Takže uvažuje:" Mám dokonalou ženu. Já sám jsem velmi nedokonalý. Mám strach, že mi ji někdo přebere, proto ji musím snížit sebevědomí. Takže začne svou partnerku duševně týrat. Neustále ji kritizuje, je podle něj tlustá, nic neumí, všechno dělá špatně, musí být ráda, že s ní má takovou trpělivost. Nakonec přesvědčí ji, sebe i široké okolí, že jeho žena je naprosto nemožná. To jsou takové případy, když absolventka vysoké školy žehlí pánovi domu i ponožky a klepe se, aby neudělala faldík. Pokud se nakonec žena vzpamatuje a rozhodne se tyrana opustit, je schopný všeho, pomluv, výhrůžek i fyzického násilí. Proto děcka pozor, jakmile vám mužský začne vykládat, že byste měla zhubnout, přibrat, lépe se oblékat a vůbec něco zlepšovat, okamžitě ho opusťte, i kdyby to byl pohledný milionář.
Stejně mám pocit, že většina stěžujících si mužů na internetu patří do této kategorie.
A několik postřehů mužům o ženách. Vy si myslíte, že když zrovna vy se cítíte v partnerství dobře, že je šťastná i vaše žena? Uvědomte si, že spoustu let byly ženy masírovány kampaněmy různých "plzáků", že má s mužem jednat opatrně a takticky, nejednat přímo, že je tím krkem, který otáčí hlavou. Vy sami jste vychováváni v přesvědčení, že jste ti mlčenliví lovci mamutů, kteří mají právo na svůj klid, nějaké ženské řečičky o citečkách vám musí být k smíchu, a potom se moc divíte, když to ženská po letech marného snažení nevydrží a v lepším případě vám na hlavě přistane talíř, v horším žádost o rozvod. A k těm emocím. Neustále se tu omýlá nehorázná lež, že ženy jsou ovládány emocemi, kdežto muži jsou racionální, bez emocí, uvažují s chladnou hlavou. Cožpak je důkaz emocionality, když někdo brečí při Angelice? Není emocí také strach, vztek, žárlivost nebo uražená ješitnost? A muži jsou těmito emocemi ovládáni od narození, Mají strach, že se zesměšní, že neobstojí mezi ostatními, že mají malý penis a nakonec mají i strach, že někdo pozná, že strach mají.A násilí ze vzteku nebo žárlivosti bylo odjakživa doménou mužů, a co dovede uražená mužská ješitnost, to si v Česku ani nemusíme povídat.
Tak mě omluvte, že jsem se moc rozepsala, musím se nějak zabavit, protože jsem strašně nervozní. Můj syn dělá zkoušku a na mužský se nikdy nedá spolehnout.
25. 08. 2009 | 10:23

skeptický napsal(a):

Nejsem v krizi

Už jsem ve věku,kde už jsem líný se s tím i dát do řeči.

MS

(zní to jak Multiple Sclerosis)

Mladá se mi chce po dvou letech zase kamarádit,asi než najde něco perspektivního,ale ve třiadvaceti už váhám,není to už nejčerstvější zelenina,a po dvacítce už jsou moc chytré.

Každá stará by stejně zjistila,že při soužití,ač dobrák,dovedu být v sebeobraně protivný dědek.

Dvakrát jsem zkusil rozvedené pětatřicítky se dvěma dětma.Nikdy více.

Dávám přednost klidu.Když se to s mladou dávkuje,vydrží to i rok,dva.Ale musí se to omezit striktně na to občasné pomazlení.Potom zaplať pámbu za ně.Doma bych to ale nechtěl.
25. 08. 2009 | 10:24

Honza napsal(a):

Krásný článek a kupodivu kultivovaná a vtipná diskuze. To je vzáchnost. Připadá mi, že téměř všichni tu mají pravdu. A protože se tím řídím, žiju velice šťastný život. :-)
25. 08. 2009 | 10:24

P.Š. napsal(a):

Blaze muži, který se neřídí radami svévolníků, který nestojí na cestě hříšných, který nesedává s posměvači, nýbrž si oblíbil Hospodinuv zákon, nad jeho zákonem rozjímá ve dne v noci. Je jako strom zasazený u tekoucí vody, který dává ovoce v pravý čas, jemuž listí neuvadá. Vše co podnikne, se zdaří. (Bible – Žalm 1)
Myslím si, že moudrá žena už dávno prohlédla zrádné nástrahy šarmu a očekává od muže zcela jiné přednosti. Přednosti které má v sobě každý muž, jenom je neprosazuje, neuvědomuje si jejich důležitost a význam. Ve svém životě, mám kolem sebe spoustu skvělých mužů, kterých si velice vážím a obdivuji je. Jsou to však muži, kteří pochopili, že to nejlepší co můžou ve svém životě podniknout, je podřídit se Bohu, řídit se jeho zákonem a radovat se z toho co Bůh v jejich životě dělá.
Jsou to muži, kteří si uvědomují svůj obrovský vliv na manželství, rodinu, společnost a jednají odvážně a rozhodně a je to nádhera vidět ovoce jejich života.
25. 08. 2009 | 10:25

Honza napsal(a):

No... Jsou tu i výjimky. :-)))
25. 08. 2009 | 10:30

skeptický napsal(a):

Babizna

Být milován je můj životní úděl.
To bych se musel koupat,holit.Dejte pokoj.
25. 08. 2009 | 10:31

Tomáš napsal(a):

Benjamin Kuras:
Díky, výborný článek :-)
25. 08. 2009 | 10:43

pavla napsal(a):

Já bych to viděla asi tak, že když si , my ženy, stěžujeme na chlapy, tak bychom asi měly velkou část viny hledat u sebe. Protože převážně na nás leží výchova našich synů. A co z nich vychováme, to pak budou mít naše dcery.
Jinak se mi taky zdá, že vcelku platí pravidlo,co říkaly naše babičky, že pokud se holka nevdá mladá z blbosti a zamilovanosti, tak později z rozumu už to za moc nestojí. A jak se tak dívám, asi bude hůř. Dnes každá chce vysokou školu, poté si zajistit dobré místo a neztratit ho a než se naděje, má po 30. To už má vyjasněné, jakého chlapa by asi měla mít - viz výše uvedené inzeráty. Jenže než se svými nároky toho vysněného muže objeví, má o pár let více a děti jsou stále někde v nedohlednu, protože nejdříve si spolu musí užít.
Třeba se mýlím, ale nějak se mi zdá, že z té tradiční rodiny za pár generací nezbude vůbec nic. Budou jen druhové a družky, děti každé s jiným jménem. No to bude krása!
25. 08. 2009 | 10:54

Vysedlina pathologická napsal(a):

To skeptický 24.8., 21.28, 21.33

Vzbudil jste můj zájem, Vy chudinko, Vy už všechno znáte a nic není akorát, že?
Už k Vám běžím, kvok, a já Vás zachráním! Zbavím Vás Vaší skepse. Tolik smutku!! (kohoutek tady není).
Už běžím - slepička záchranářka.
25. 08. 2009 | 10:56

ok napsal(a):

Dobrý článek, jen bych na místě pana Kurase více zvýraznil to, jak si české ženy škodí svojí pasivitou. V Německu, v Itálii, když se ženě líbíte, dá vám to jednoznačně najevo - klidně si pro vás přijde na tanec, nechá si zapálit cigaretu, usměje se a něco nepodstatného řekne. Češky hrají mrtvého brouka, ke své škodě. Chlap se pak jen těžko může zorientovat, když 100% žen "dělá že nic". Jak mezi nimi má odlišit tu, která má zájem od těch, které chlapa vůbec nehledají?
25. 08. 2009 | 10:58

Vysedlina pathologická napsal(a):

To Pepa Řepa

ne abyste měl poznámky, prosím..
25. 08. 2009 | 11:00

Vysedlina pathologická napsal(a):

To P.Š.
Já říkám, bibli číst a raději nevykládat. O šarmu tam asi není. Za mužský šarm považuji všechno, co je dělá přívětivějšími a galantnějšími neoddělitelně se studem, že se k tomu omylem snížili.
25. 08. 2009 | 11:08

skeptický napsal(a):

VP
Obávám se,že jsem asi neutěšitelný,neochočitelný a nepřevychovatelný.A na skepsi mi nešahat.

Každá si myslí,že právě ona by to dokázala.

Věděl jsem toho asi hodně,ale už jsem zapomněl,co to bylo.

Holky,jděte dělat něco užitečného,zahálčivé ruce jsou ďáblova zahrádka.
25. 08. 2009 | 11:09

skeptický napsal(a):

ok

Já mám stejný problém na celém světě,že dělají jakoby nic.Čím to bude?V Češkách asi ne.
Je to asi proto,že jim bereme dech,a vědí předem,že nemají šanci.
25. 08. 2009 | 11:13

skeptický napsal(a):

P.S.
dobrá seznamovací věta je : Slečno,dáváte taky zadarmo?
25. 08. 2009 | 11:15

Bestie napsal(a):

Vyloženě jsem se pobavila, pane Kurasi.
Ale, tak mě napadá, jaký je vlastně název pro "nadženu", když pro "nadmuže" je chlap. Přiznám se, že nevím. No nic není to poprvé, co něco nevím, to bude asi tím, že jsem jen žena, více než 20 let vdaná, takže nehledám dál. Přiznám se ale, že řekne-li se přede mnou slovo muž, cítím něco běžného s chybama, s legrací - něco živého , živočišného a řekne-li se přede mnou slovo chlap jediný pocit, který mám, je dokonalá nuda, obrovský naleštěný dům s naleštěným obrovským (černým) bourákem a obrovským bojovým psem a ode mě se očekává, že budu obrovsky naleštěná. Blé. Já miluju kytky, chutná mi pivo a mám nadváhu - no prostě hrozná VŠ lehce přes 40 let. JÓ a taky se ráda směju, i když mám pocit že to není moderní a mám doma muže. Takže ještě k tomu, že jsem hrozná, tak jsem šťastná.
A možná jsem na to slovo pro "nadženu" teď i přišla - DVACÍTKA. To já už prošvihla.
Hezký den přeje jen žena.
25. 08. 2009 | 11:16

ok napsal(a):

Skeptický, to je dobrý, to si budu pamatovat :o) .
Nicméně musím oponovat: Němky mě prostě soustavně balí. A pěkné Němky. A krásné Italky jak z renesančního obrazu. A Češky nic, Češky mlčí a tváří se neutrálně... myslím, že by to měly změnit, naučte se to na západě, dámy. Je to hezké.
25. 08. 2009 | 11:18

jozka napsal(a):

No, kdyz tady vidim ty teorie o srnkach a slepickach...

...tak mne napadl ten vtip jak kouhout prohani po dvorku slkepici a ta si v duchu rika "no, jeste jednou zahnu, aby si nemyslel, ze jsem k***a a pak se necham chytit.."

...a k tomu bowlingu asi jen to, ze uspesny muz se pozna tak, ze vydelava vic nez jeho zena utrati a uspesna zena podle toho, ze takoveho muze najde.
25. 08. 2009 | 11:22

skeptický napsal(a):

No,ženský protipól chlapa je snad chlapěna.

Pak je eště incubus a succubus,to je ten pes vespod.
25. 08. 2009 | 11:23

Ida napsal(a):

Opravdu skvělý článek napsaný ještě mužem! Jsem z řady 35nic hledajích partnera pro trvalý vztah a to s čím se díky seznamování na seznamkách setkávám je fakt žalostná ukázka výchovy matek a já nevim čeho všeho. Autor článku přesně uhodil na hlavičku problému, plně podepisuji vše, co se tam píše...
25. 08. 2009 | 11:25

skeptický napsal(a):

Němek jsem potkal v mládí několik.Tam vůbec nepotřebujete žádný jazyk.Proto jsem se německy nikdy nenaučil.

U nás se nezahýbá,u nás se odbočuje.
25. 08. 2009 | 11:26

MS napsal(a):

skeptický,

Vy a v krizi, to určitě ne, psala jsem obecně – viz malé v ve slově vás (kmety). :-)

Posuzovat rozdíly mezi dvacítkou, třiadvacítkou nebo pětatřicítkou s dětmi – na to si netroufám, ani při hodnocení druhého pohlaví (mužů), zatím mám zkušenosti pouze se stejně starým a děti jsou i moje. :-) Podle Gytaoggova – jsem ženou línou, tlustou, hašteřivou, ošklivou a ke všemu ještě blbou – což všechno - Bohu dík - sedí. :-)

Nemám strach z protivných dědků, jen se snažím nebýt protivnou babou, protože tím obtěžuji nejen protivné dědky, ale především sama sebe. :-)
25. 08. 2009 | 11:30

skeptický napsal(a):

Autor se lišácky zmínil o načichlosti západem,asi by byl k mání,dokonce se označil za feministu.Ale mám tušení,že by radši nějakou dvacítku.

Ony tyhle mladý se tváří na veřejnosti jak panny orleánské.

Ty co jsou z Prahy,jezděte metrem.Tam je milionářů.Já osobně cestuji převlečen za bezdomovce.Chci být milován kvůli svému duševnímu krásnu.
25. 08. 2009 | 11:32

skeptický napsal(a):

ms

Vidíte,pámbu Vám dal časem všechno.

Ušlechtilá snaha.

Ve dvaceti jste zaujala svého starého,tehdy mladého.Úspěšně rozmnožená,dívčí postavu si skoro zachovávající,co Vám chybí.
Nic Vám neuteklo.

Všechno se má zkusit,pak má člověk klid.

Jak ten profesor matematiky dokázal,že osmačtyřicet jde do šestnácti třikrát mohu potvrdit,ale šedesát do dvaceti jen dvakrát.Matematická anomálie.
25. 08. 2009 | 11:44

Líný černý pes napsal(a):

Omyl, chlapi jsou, jenže mezi těmi metrosexuály, yuppíky, napodobeninami Beckhama a pod nejsou vidět.

Dámy, nestěžujme si, co jsme si vychovaly (rozmazlily, příp. zkazily), to máme.

A jestli některá ještě ve 40 čekáte na prince na bílém koni, tak to jste se moc nepoučily. Bílých koní je málo a ani ti princové nejsou extra přemnožení. A upřímně - jste opradu to, po čem se ti princové pídí - krásné princezny? To, co od partnerů chcete, jim také musíte nabízet.

Jak jsem napsala jinde, nenaříkat - naříkající žena možná vzbudí lítost ale určitě ne lásku.
25. 08. 2009 | 12:00

Elisabeth napsal(a):

aaaaaach, uz se zase nadava na feministky. Ja otho mam dost. Kde je spouvoislost? Porc ta zast a nenavistk zenam???
25. 08. 2009 | 12:03

Elisabeth napsal(a):

gerd

s vami zit , nemusi byt prijemne. uz kvuli tomu: "pokud ženy požadují pomoc s domácími pracemi, má muž právo požadovat zastoupení při opravě domácích spotřebičů."

Domaci prace se delaji dennodenne. Opravy spotrebicu parkrat za zivot a to je udela servisman.
25. 08. 2009 | 12:07

Elisabeth napsal(a):

uaaaaaa......co to ctu: Gerd

"Ženy si svou vládou získaly pověst chaosu, zmatku a nejistoty. Proto následoval patriarchát, který přinesl řád a pořádek."

To si bidu dneska opakovat 1000X: patriarchat zavedl rad a poradek.
25. 08. 2009 | 12:12

Elisabeth napsal(a):

to bylKritik,pardon. Ale panove tu perli, kazdy rok na skole zmensuje zenskou pritazlivost....hahahah
25. 08. 2009 | 12:16

jozka napsal(a):

Betko, skocte se schladit, pak mozna pujde precist to, co jste napdsala.

A drobnost... nematlejte dohromady zeny a feministky, jsou to dva ruzne zivocisne druhy :-)
25. 08. 2009 | 12:30

kulukule napsal(a):

čtyřicátník na dvacítku bude stačit při hodně pevném zdraví a charakteru.Nepřeceňovat své schopnosti.Jinak bychom potřebovali onen záhadný elixír z první republiky,který vedl k tolika trvalým manželstvím.Ale s rizikem,že z nás budou praví socani.I to k tomu tehdy patřilo většinou.
25. 08. 2009 | 12:36

Stařeček napsal(a):

Hezké počteníčko. Ani Paroubek, ani Topolánek. Na mne když se usměje čtyřicítka znejistím. Mám rozepnutý rozparek, nebo jí jde o moji penzi? Ten pláč žen co mají doma nulu, nebo se jí už zbavily je k pláči. Braly si tu nulu a proč? Nebo si tu nulu z bývalého miláčka pečlivě vychovaly. Od jakživa platilo a platí, že z muže udělá chlapa jenom žena a taktéž z něj udělá i tu nulu. U nás se z legrace říkávalo, že chlap má být cítit prkem a močkou. Nevím kde se to ty ženské dozvěděly, ale jdu kolem mladých a celkem pohledných děvčat a jsou cítit močkou a chlastem. Ještě sem neslyšel mluvit muže o ženách tak sprostě jak to dovedou jen ony samy o sobě. Chcete ženské otevřít dveře a ona vás musí předběhnout. Chcete jí podržet kabát a ona musí být první u věšáku. Kam se poděla ta šarmantnost a proč se snaží ženy s muži soupeřit. Inteligentní žena mluví o svém muži slušně i v ženské společnosti. Totéž platí o muži ve společnosti mužské. Tak si nějak hleďme my muži té mušké role a vy ženy té role ženské a už proboha pořád neplačme.
25. 08. 2009 | 12:37

--Judith-- napsal(a):

Na této diskusi je vidět, jak přesně to pan Kuras vystihl. Muži, co do ní přispěli, jsou vesměs ti nejsoucí. O ženské duši nevědí zhola nic, o své vlastní jakbysmet.
25. 08. 2009 | 12:47

MS napsal(a):

skeptický,

Vy nejste skeptik, Vy nepochybujete, Vy chcete vždycky vyhrát.

Mrzí mne, že Vás nemohu nechat vyhrát, protože nejen to hezké ale ani to ošklivé ještě nemám za sebou. :-(
25. 08. 2009 | 12:51

Vasek napsal(a):

Já myslím, že spousta žen chce drsňáka a když ho mají, diví se, když na nich přistane občasný kopanec.
Další spousta dívek vyžaduje pracháče a pak jsou nešťastné, že na ně dlabe, protože miluje peníze a vydělává.
Lidé jsou často nešťastní, když dostanou, co chtěli.
Obecně: Možná by bylo fajn uvažovat, jde-li o dlouhodobé vztahy, také trochu hlavou. A ne jenom reprodukčními orgány.
25. 08. 2009 | 12:53

skeptický napsal(a):

msCo je to za blbost.Vyhrát? V čem?

Nesoutěžím s nikým,vyměňuji si názory,když mám s kým.

O svých názorech nepochybuji,jinak bych je nepsal.
Ovšem každý má nárok na třeba úplně opačný.

Z chytrosti mne nikdo nikdy nepodezíral.

Většina domácích hádek začíná slovy ty vždycky,ty nikdy.

Skeptik nejsem,ten už tady jeden je.

Skeptický
25. 08. 2009 | 13:00

Daňový poplatník napsal(a):

..... jak elegantní, atraktivní, inteligentní, humorná, laskavá a vzdělaná VŠ čtyřicátnice začínající pozdravem „Ahojky kluci čauko“ hledá:...
Tak mi naskočila jedna otázka, a jedna bajka:
Jaképak muže milovala (jakými muži byla šukána) dotyčná dokonalá žena mezi 17 a 40ti léty?
Co se týče bajky, to přilétl standardní multikulturální motýl na rozkvetlý palouk, a oslovil dvě květinky, aby mu daly napít nektaru ze svého kalíšku.
Jedna mu dala napít, druhá ne, pak přišlo sucho, a obě kytičky uschly.
No a to poučení zní:ať dáš, či nedáš, stejně uschneš.
25. 08. 2009 | 13:05

Elisabeth napsal(a):

gytaoggova

do kamene tesat, zcela souhlasim s tim, ze je to podvod a opravdu dokonala MUZSKA manipulace, ze zeny jsou emocionalni a muzi racuonalni. Napsala jste to trefne. Muzi si podridily brutalne zeny, sebraly jim prava a moznost a to jen ze jedinneho duvodu, z neutuchajici zarlivost a strachu z konkurence. Cily emocionalni trosky a zbabelci (taky emoce).
Dam priklad: zakaz koupi antikoncepce pro dospelou zenu, povinnost byt pannou, nemit dite pred svatbou, zakaz kontaktu s cizimi muzi a zaroven pro sebe UZAKONIT nechutne mnohozenstvi v jednom obydli. Atd. Nenavist k homosexualum...atd
25. 08. 2009 | 13:10

veverka napsal(a):

Když se na to mrknu tak nějak globálně,tak muslimů,Indů,Číňanů,Vietnamců,Afričanů, atd.přibývá,zatímco Čechů,Rusů atd. ubývá.Jestli ono to nebude tím,že ty naše ženy se řídí místo srdce nebo vagíny kalkulačkou a vysněnou představou dokonalých mužů z románů různých těch Steelových a tak dlouho počítají a sní,až jsou staré a ošklivé a nikdo je už nechce(anebo už nejsou tak výkonné).Taky mě napadá že kdyby se muslimka doma jen zmínila o nějaké feminizaci,tak by jí starej asi pěkně srovnal do latě.Někdo tu taky zmínil že české ženy jsou příliš pasivní a jen čekají co se bude dít.S tím naprosto souhlasím.I muži chtějí být sváděni!
25. 08. 2009 | 13:12

dříve ruda napsal(a):

Myslím, tedy jsem.
25. 08. 2009 | 13:26

MS napsal(a):

skeptický,

když říkáte, tak to tak bude. Jen mi přišlo, že jste rád gentleman, ale jen jako, ale to se určitě mýlím, internetová diskuze řadu věcí zkresluje. :-)

Jen když jsme u těch jmen, taky nejsem ms, ale MS, jedna ms už tu také je.
25. 08. 2009 | 13:27

JAHA napsal(a):

Ad: Elisabeth
Domaci prace se delaji dennodenne. Opravy spotrebicu parkrat za zivot a to je udela servisman.

Niekde som dnes cital (neviem, ci na tomto, ci inom blogu), ako sa jedna stazovala, ze muz cosi "kuti" kazdy den:-).

Neviem, co vsetko pocitate za "domaci prace", ale ono uz davno existuju i serviswomen:-).
25. 08. 2009 | 13:48

roln napsal(a):

K těm seznamkám:
Stačí si prolistivat profily osob (obou pohlaví) na internetových seznamkách - většina z nich je podle všeho odsouzena k virtuálním vztahům. Protože ve shodě s panem Kurasem nezbývá než konstatovat, že
1. každý svého štěstí strůjcem
2. kdo hledá, ten najde
25. 08. 2009 | 14:06

Shaw napsal(a):

Mně krásné ženy nic neříkají. Vůbec nic mně neříkají. Netelefonují mně, nepíší mně, neesemeskují mně, nic a vůbec nic.
25. 08. 2009 | 14:07

jozka napsal(a):

a ja dolnim roln:

Jakej sel, takovou potkal...
25. 08. 2009 | 14:07

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
drahý nadkolego, nenechte se rozhodit jedním či dvěma pazvuky ukřivděného brojlera.

Debata je brilantní, zábavná a osvěžující. Muži i ženy dohromady v úsměvné harmonii.

Představte si,že by najednou do toho-po vzoru džendrtet- vstoupil Kuras se zoufalým vytím, že společnost je xenofobní, nepřipravená, že se posuneme jednou dál (nespecifikováno kam), že máme tolerovat (nespecifikováno co), že budeme obohacení (nespecifikováno čím).

Myslím, že to nehrozí, tak si to v klidu užívejte, ať se přiučím, jak to s těmi ženskými děláte.
Oblbujete brilantně už i vysedlina projevila zájem.
25. 08. 2009 | 14:07

Morová rána napsal(a):

Už poněkud off topic, nicméně Koudelko, vy asi trpíte utkvělou představou, že jste vtipný, ale... Já neumět jiného než Ctrl c a Ctrl d, tak bych se styděla lézt na internet.
Buď si vymyslete něco svého a pokud možno alespoň trochu k věci anebo, proboha vás prosím, mlčte.
25. 08. 2009 | 14:36

jeje napsal(a):

2 Lena "Ale vezměte si svojí fenu! Závistivci Vám to překazí administrativními procedurami:-). "
Na úředníka se musí odlesa - unavit Další, prosím.
- Dobré ráno, rádi bychom se vzali.
- Vaše jména prosím.
- Tim a Jim Jonesovi.
- Vy jste příbuzní? Vidím, že jste si podobní.
- Ano, my jsme bratři.
- Bratři? Tak to se nemůžete vzít.
- Pročpak? Vy neoddáváte páry stejného pohlaví?
- Ale oddáváme, tisíce, ale ne sourozence, to by byl incest.
- Incest? My nejsme homosexuálové!
- Ne? Tak proč se chcete brát?
- Samozřejmě pro finanční výhody. A máme se rádi. A žádné jiné vyhlídky kromě toho nemáme.
- Ale my oddáváme jen homosexuály a lesbičky, kterým byla odepřena práva zaručená ostatním občanům. Když nejste homosexuálové, můžete si vzít ženu.
- Ale počkejte, to přece mohou homosexuálové také. To, že nejsem homosexuál ještě neznamená, že si chci vzít nějakou ženskou. Já se chci oženit tady Jimem. A já zase s Timem. Tak vy nás budete diskriminovat jenom proto, že
nejsme homosexuálové?
- Dobře, dobře, nechme toho. Tady máte ty papíry.

*********
Další!
- Ahoj, chceme se brát!
- Jména?
- John Smith, Jane Jamesová, Robert Green a June Johnsonová.
- Kdo si bere koho?
- My všichni se chceme navzájem oženit a provdat.
- Ale vždyť jste čtyři!
- Správně. Čtyři normální bisexuálové a máme se navzájem rádi. Já miluji
Janu a Roberta, June miluje Roberta a Jane a Robert zase miluje June a mne.
Takže se chceme všichni vzít. Zdůraznit své sexuální preference v manželském
svazku je ta jedině správná cesta.
- Ale my oddáváme jen homosexuální a lesbické páry.
- Takže vy diskriminujete bisexuály?
- Ne, ne, to jen, že tradiční představa manželského svazku se týká párů.
- Ale, od kdy se zastáváte tradic?
- Ne, to ne, chtěl jsem jen říci, že někde prostě musí být stanoven nějaký
limit.
- A to říká kdo?
- Neexistuje žádné logické zdůvodnění limitovat sňatek jen pro dvojice.
Větší skupiny jsou mnohem lepší. Kromě toho, chceme svá práva. Starosta města prohlásil, že ústava zaručuje rovná práva všem. Naval ten oddávací list.
- Tak dobře.

*************
- Další prosím.
- Dobrý den. Chci se oženit.
- Jména?
- David Deeds.
- A jméno partnera?
- Žádné není. Já si chci vzít sám sebe.
- Sám sebe? Co tím sakra myslíte?
- To je tak. Můj psychiatr tvrdí, že mám rozpolcenou osobnost. Takže já bych ty dvě poloviny chtěl spojit sňatkem. Abych mohl podávat daňové přiznání jako rodina.
- V pořádku. Tady máte ten papír.

*******

Další! Ta paní s tím kokršpanělem, prosím.
25. 08. 2009 | 14:45

Morová rána napsal(a):

JAHA:
Domácí práce, to je zhruba toto:
Vaše žena po osmi hodinách v rachotě (kde mimochodem vydělávala peníze) sprintuje do školky, vyzvedne děti, sprintuje na nákup, pak neméně svižným tempem doběhne domů a začne dělat večeři. Co následuje pak, to už záleží na situaci. Tak například! Čtyřčlenná rodina má docela velkou spotřebu prádla, z toho důvodu se občas(obvykle jednou týdně) pere. To zabere cca jedno odpoledne. Čisté prádlo se po té samozřejmě musí vyžehlit, složit a uklidit. No a pak je taky třeba poklidit po ostatních členech domácnosti, umýt nádobí, vytřít podlahu, vycídit koupelnu, vynést koš, zalít květiny, atd. atd. No a pak už je pomalu na čase uložit potomky ke spánku. Sice by se dalo polemizovat o tom, zda i péče o děti se dá zařadit mezi domící práce, ovšem já ji tam řadím.
Už je to jasnější?
25. 08. 2009 | 14:51

Morová rána napsal(a):

Jeje!

Miluju vtipy, zvláště pak ty, které slyším po stopadesáté prvé.
Mimochodem, lesbické páry jsou také homosexuální.
25. 08. 2009 | 14:56

Betty napsal(a):

Chtěla bych přidat svůj životní postřeh. Já myslím, že vztah muže a ženy je hlavně o sexu. Byla jsem vychována, abych byla čistotná, pracovitá, uměla hospodařit a pečovat o děti. Během manželství jsem poznala, že toto je jen bonus, ale hlavní je dávat muži sex, nejlépe třikrát denně, 365 dní v roce. I kdybych měla svatozář, nic to neznamenalo. Jaké pak pro mě bylo zklamání, když po čtyřicítce, na vrcholu sexuální aktivity, jsem zjistila, že muž poměrně starší už nemůže.
Prostě, je to jen o sexu.
25. 08. 2009 | 14:59

Pepa Řepa napsal(a):

To Betty
Nemůže, nemůže, prášeček mu pomůže.
Co na to poradna Skeptický?

365 dní v roce, 3x denně říkáte?
Stydím se. Já jsem vlastně nežil.
25. 08. 2009 | 15:07

umbadea napsal(a):

vevrka:

tak na jednu stranu "kdyby muslimka doma promuvila o feminizace, on by ji starej pěkně srovnal" a na druhou stranu "ženy jsou pasivní - i muži chtějí být sváděni!" jak by dopadla asi ta, která by byla zkusila někoho svést ?!
25. 08. 2009 | 15:39

Honza napsal(a):

Elisabeth
Je mi padesát. Už deset let žiju sám. Denně sportuju, mám nadprůměrný příjem. Co myslíte. Lovím ženy já, nebo ony mě?
25. 08. 2009 | 15:45

MS napsal(a):

Morová rána,

i na Vaše domácí práce existuje serviswomen.
Serviswohmen existuje na všechny potřeby mužů.

Tak proč vlastně s námi chtějí žít, když vše si mohou koupit a většinou je to vyjde levněji než manželka, přítelkyně, družka, …., ?
Asi i přes jejich nářky jsme v něčem pro ně nepostradatelné. Teď už jen zjistit, co to je a závislost prohlubovat. :-)

Nebo je tu druhá možnost, ještě na to nepřišli, ale tím to asi nebude. :-)))
25. 08. 2009 | 15:46

umbadea napsal(a):

možná by neuškodilo si v hlavě srovnat, koho vlastně chcete: zda "muslimku", která vás na slovo poslouchá, aniž byste ji museli "srovnat" , nebo aktivní ženu, která nedělá "jako by nic", když vy projevíte zájem a jasně vám dá najevo, že jí též nejste lhostejní. až v tomhle budete mít jasno, dejte vědět.
25. 08. 2009 | 15:48

xylofon napsal(a):

Taťka jsoucí je podle mě řádově důležitější, než chlap jsoucí. To druhé mi připadá spíš jak cesta k tomu prvnímu. Já to vzal zkratkou přímo k jedničce. A abych si tu první roli moc neztěžoval a svou tlustou línou manželku nedráždil bosou nohou, cizí dámy už nemám ve zvyku "obtěžovat". Naštěstí pro mne chování ve stylu spermie útočící na každé x-té vajco v dohledu mi připadá poněkud nedůstojné, ale také nad mé duševní síly a schopnosti, takže přenechávám bez nějakých traumat toto pole působnosti chlapákům.
25. 08. 2009 | 15:48

umbadea napsal(a):

Honza:

lovíte Vy je, ale Vaše nároky jsou tak nepřiměřené, že jste ještě žádnou neulovil :).
25. 08. 2009 | 15:50

Honza napsal(a):

umbadea
Mýlíte se. Mě je prostě samotnému dobře. Na domácí práce mám servismenku z Ukrajiny, a na sex mám některou z těch, co mě loví. V ostatním čase si dělám co chci a s kým chci.
25. 08. 2009 | 16:02

pařez napsal(a):

Na otázku proč nejsou muži lze odpovědět-nejsou ženy. Musím zdůraznit, že reprodukuji (ve zkratce) slova mé ženy.
Můžete se porozhlédnout kolem sebe a při trošce upřimnosti k sobě samému zjistíte, že muže dělá žena. A to muže dobré i špatné.
Ale nikomu tento názor nevnucuji.
25. 08. 2009 | 16:03

Honza napsal(a):

umbadea
Jen pro upřesnění. Ženy jsou to nejlepší, co pánbůh stvořil.
25. 08. 2009 | 16:05

Michal Macek napsal(a):

chlapi nejsou - to mi taky rikaji vsechny milenky.kdyz poukazu na to ze jsem jich nekolik venku cestou k nim potkal, vetsinou si pak vyslechnu nehezkou historku co jim ten ktery muz se kterym byli na rande provedl (nebo neprovedl),pripadne jake ma vady.shrnul bych tyto vytky do nekolika bodu:

1/je osklivy
2/nema penize a vse si necha od zenske platit (!)
3/je blbej - neda se snim o nicem bavit
4/chce se bavit jen o sobe a svych konickach a nejevi zajem o ni
5/je to poleno v posteli (hlavne ze si uzije on - jeji uspokojeni ho nezajima
6/je spatne vychovanej - je to velke dite (nepomaha s domacimi pracemi,necha se obskakovat jako od maminky
7/je to suknickar
8/lze - oblboval ji romantickejma kecama ale chtel se s ni jen vyspat a pak se uz neozval)
9/ma problem s hygienou (smrdi mu nohy apod)

musim uznat ze to ma neco do sebe ze najit muze ktery by nemel vic nez jednu z techto chyb neni asi lehke - takze jo holky souhlasim s vama - chlapi fakt skoro nejsou
25. 08. 2009 | 16:24

skeptický napsal(a):

P.P.
Mno,když si některá zvykne za dvacet let třikrát denně,pak se těžko odvyká.

Nějaká naše zpěvačka,taky už starší radost se prý v bulváru nechala slyšet,že je na tom stejně,potřebuje to třikrát denně.

Trochu mi to připomíná ten vtip,jak se Vaska oženil,a chlapi v práci chtěli vědět,jaké to bylo.Prý 4 x.
Příští den 6 x,další pak 8 x.
Nekecej,jak to děláš.Tam,zpátky,tam,zpátky...

V Německu prý měli u soudu nějakého chlapa,který musel konat povinnosti 6 x denně,a našel si vedle milenku,a manželka chtěla rozvod pro neplnění manželských povinností.

U Židů je to prý i uznávaný důvod k rozvodu.
Spousta si jich v Americe bere asiatky,protože ty jejich JAPs jsou prý z poloviny frigidní.

O prášečkách nic nevím,leda,že to berou důchodci,aby jim nepadaly tepláky,a když si vezmete čtvrtku,tak popichujete.
25. 08. 2009 | 16:40

skeptický napsal(a):

P.S.
Nemáš-li se s kým vaditi,pojmi sobě choť.
25. 08. 2009 | 16:42

skeptický napsal(a):

V.P.

Gentleman? Vy čtete starší romány pro dámy?Jenom Angličan může býti gentleman.Pokud to Angličan-ka kdysi použila k označení nějaké jiné rasy,znělo to štítivě.
25. 08. 2009 | 16:55

skeptický napsal(a):

Betty

Měla byste manželovi sehnat mladičkou náhradu.To byste se divila,jak by prokouk.I na Vás by zbylo.Musí se to prokládat.Nejen chlebem...
Je to velmi vzpružující.
25. 08. 2009 | 17:03

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
nechcete si tady otevřít sexporadnu?
Teta Sally-Skeptický.

Tam a zpátky - dobrej fór.
Osvěta je prej mizerná.
Někteří jenom tam, vykládal jeden ze Záchranky.
25. 08. 2009 | 17:22

skeptický napsal(a):

P.P.
Jo,pokud je to lichej počet,je to blbý.
Poradnu?Stojan na kola jako já?
25. 08. 2009 | 17:26

skeptický napsal(a):

P.S.
Večer běží Royal Flash,slušný film,jestli jste to neviděl.
25. 08. 2009 | 17:31

MS napsal(a):

Gentleman se možná vyskytuje ve starších románech pro ženy, to nevím, sice pouze jen z rychlíku – v časopisech (a nikoliv jen pro dámy), ale četla jsem o gentlemanovi jinde.

John Henry Newman ve svém díle z roku 1852 - „Je to muž, který nikdy nepůsobí nepříjemnosti.“ Což znamená, že gentleman nikdy nikoho neurazí z důvodů vlastní neobratnosti, neohrabanosti či vulgárnosti. Pokud někoho urazí, tak jen muže, a to záměrně. Nikdy neurazí, či nepřivede do rozpaků dámu.
Je dobré být gentlemanem, je dobré mít vzdělaného ducha, jemný vkus, ryzí, vyváženou a klidnou mysl, vznešený a ušlechtilý postoj.
Pro gentlemana je hlavní svoboda, rovnost je vedlejší. Gentlemanem se člověk nerodí, nýbrž se jím stává.

Kolik je z napsaného myšlenka ctihodného Johna Henryho Newmana a kolik můj zasněný výklad, to rozhodněte sami. :-)
25. 08. 2009 | 17:32

skeptický napsal(a):

MS

Paní,já se bavím tím,že zkouším co kdo vydrží.
Asi ten idealizovaný specimen nebudu.
Neobratný,neohrabaný jsem se narodil,vulgární umím být taky,od jistého věku se vyhýbám urážení mužů.
Asi hledáte Woody Allena.
25. 08. 2009 | 17:39

Pepa Řepa napsal(a):

To MS

Nikdy neurazí, či nepřivede do rozpaků dámu.
Dámu.Tak, tak. Těm otevíráme dveře a nosíme pugety.
25. 08. 2009 | 17:40

MS napsal(a):Kolik jste těch pugetů už rozdal? :-)
Jistě mnoho, dam je plno, stejně jako gentlemanů?
25. 08. 2009 | 17:42

Pepa Řepa napsal(a):

Woody? No já nevím, naposledy si pochvaloval ovečku Daisy.
Už ani nevím, co to bylo za film.
Nějakej Řek z NYC, Zorba ne.
25. 08. 2009 | 17:42

Pepa Řepa napsal(a):

To MS
víte kolik je na Olšanech volnejch kytek?
25. 08. 2009 | 17:44

Ká napsal(a):

To Gytaoggova

Pány jste vystihla naprosto přesně = s posledním typem jsem naštěstí rozvedená. Existují i jsoucí chlapi, a kupodivu se dají nalézt i v 50 (mých), ale hledají se opravdu těžko. Věkový rozdíl je 7 let - a je to o ochotě investovat cit,úctu, respektovat i odlišný názor.
PS pasivně se obvykle žena chová, pokud ji lovení neuchvátilo - způsob nebo intenzita
25. 08. 2009 | 17:45

MS napsal(a):

skeptický

nikoho nehledám.

Protože asi působím dojmem, že někoho hledám, tak radši končí, jdu dělat ty populární domácí práce.
25. 08. 2009 | 17:47

MS napsal(a):vím, chodím tam pravidelně, ale do dneška jsem myslela, že nejsou volné.
25. 08. 2009 | 17:48

Gerd napsal(a):

Morová rána (též odpověď pro Elisabeth):

K Vámi popasným domácímpracem:
- Vaše žena po osmi hodinách v rachotě (kde mimochodem vydělávala peníze) sprintuje do školky, vyzvedne děti, sprintuje na nákup, - naivní představa. Dnes bohužel i muži musí zůstat v práci přesčas, a to ne z důvodů workoholismu. Děti vyzvedává ten, kdo může. Nákup? Jednou týdně a ten chleba cestou z práce snad nepočítáme.

- pak neméně svižným tempem doběhne domů a začne dělat večeři. - Zde jsem se upřímně zasmál. Leda v pohádce. Mnoho žen dnes vařit neumí a ani nechtějí. Večeři si pak muž musí udělat sám, neb ta jeho zblblá feminismem si nechce připadat jako služka.

- Co následuje pak, to už záleží na situaci. Tak například! Čtyřčlenná rodina má docela velkou spotřebu prádla, z toho důvodu se občas(obvykle jednou týdně) pere. To zabere cca jedno odpoledne. - opět vedle, i muž umí naplnit automatickou pračku a nastavit program. Na celém praní nejvíce času zabere věšení prádla na šňůru.

- Čisté prádlo se po té samozřejmě musí vyžehlit, složit a uklidit. - ani to se už dnes neděje, v době nemačkavých materiálů se žehlí jen něco. Uklidit? Znám rodiny, kde si muž musí sebrat prádlo rovnou ze šňůry.

- No a pak je taky třeba poklidit po ostatních členech domácnosti, umýt nádobí, - co myčka?- vytřít podlahu, vycídit koupelnu, vynést koš, - vynášení koše obvykle zařizuje muž nebo děti, pokud jde o rodinný odmek, těch pár metrů k popelnici snad neuvažujeme, zalít květiny, atd. atd. - ale jděte, mnoho žen dnes pěstuje dvě tři kytky, na víc nemá čas nebo chuť. Dosti často se o ně musí postarat muž, protože by uschly.

- No a pak už je pomalu na čase uložit potomky ke spánku. Sice by se dalo polemizovat o tom, zda i péče o děti se dá zařadit mezi domící práce, ovšem já ji tam řadím. - ukládání dětí ke spánku se rád zúčastní i muž, pokud si žena děti nenárokuje pro sebe a muže od toho záměrně neodstrkuje.

Bohužel, Vaše názory pro dnešní ženy neplatí. Poradit si s opravárenskými činnostmi také něco vyžaduje, třeba spravit kotel v tuhé zimě může znamenat práci celou noc a brzo ráno shánět náhradní díly. Pokud ženy vyžadují plnit polovinu domácích prací, mohou se zhostit i poloviny potřebných oprav a ne to odbýt, je to jednou za čas. Pokud k opravám nemají schopnosti, mohou si zaplatit opraváře a v ušetřeném čase jít třeba na brigádu. Polovina práv i povinností znamená opravdu polovinu, ale ne u žen.
25. 08. 2009 | 17:58

Král napsal(a):

Znám jednu ženu, průměrného vzhledu,podprůměrně majetnou, která se dočkala vytouženého prince.Ve svých 42.letech se rozvedla a vydala se za láskou snů.O 10.let mladším, krásným,bohatým,inteligentním VŠ.Ale prej nějaké vady má.
25. 08. 2009 | 18:03

F.Srbek napsal(a):

Tak závažné téma a už je to jak v politice. Jenom se kecá a kecá a zatím kolem nás chodí spousta krásných žen od ..... do.....
Jinak ten blog není špatný.
25. 08. 2009 | 18:05

skeptický napsal(a):

MS

Nešťastný obrat.Mělo tam být sníte o...
Na to máme nárok všichni,a není to hamba.
Ale kdybyste někdy hledala,kdo nehledá,zpravidla nenajde.
25. 08. 2009 | 18:33

skeptický napsal(a):

P.P.

Ten film s ovečkou byl Everything you ever wanted to know about sex,and were afraid to ask.
Tuším kniha ze začátku 70.let,film byl hodně daleko od předlohy.
Myslel jsem,že v tom hrál Gene Wilder,ale máte pravdu.
25. 08. 2009 | 18:48

skeptický napsal(a):

F.S
Krásné voňavé masožravé rostlinky čekající na fčeličku.
25. 08. 2009 | 18:50

skeptický napsal(a):

P.P.
Pan Honzák nedávno napsal,že nejlepším psychologem je pětileté dítě.
Tak mne napadá,zda by se ty děti nedaly na těch pěti nějak zakonzervovat.
Je to skoro škoda investovat do patnácti let vzdělání,abychom se stěží dostali tam,kde jsme začli,jenom kvůli Gender Studies 101.
25. 08. 2009 | 18:55

umbadea napsal(a):

Honza:

a na lásku?
25. 08. 2009 | 20:12

umbadea napsal(a):

Honza:

Vy tedy dělíte "ta nejúžasnější stvoření pod sluncem" na ty na uklízení a na ty na sex? se nedivím, že je Vám samotnému dobře... ono by to jinak asi ani nešlo...
25. 08. 2009 | 20:21

Jarýn napsal(a):

Holanďanky založily hnutí Polyamor, kde rodinu tvoří tři a více lidí. Jestliže prosadily sňatky homosexuálů, prosadí to do legislativy. Je to nejlepší řešení jak se nenudit a nebýt ve společnosti označena za děvku, zvlášť, když mužů je nyní více(dlouhotrvající mír není frází)a hodně ambiciózních konkurentek odchází na misie převážně do Afriky.Převrácené harémy ovšem nezajišťují tu správnou natalitu cca 2,15 dítěte na rodinu, asi nám islamisté budou muset ukázat, co je patriarchát!
25. 08. 2009 | 21:12

RA napsal(a):

pracuji v kolektivu, kde je poměrně dost žen. Musím říci, že jsem za nějakou dobu ztratil o ženách 95% mých iluzí. Jsou vypočítavé až běda , snaží se s protějškem manipulovat, láska je u nich tak na 25ém místě. Chlapi se do ženské dokáží zamilovat , jsou oproti nim ve značné nevýhodě , jsou to takoví zamilovaní trumberové. Co nesnáším, když žena o svém manželovi mluví a přitom nevyslovuje jeho křestní jméno, ale pouze příjmení. Ano, to je přístup žen k partnerství. Na závěr jednu, co jsem slyšel, víte, co je největší tlumič sexu u žen ? Svatební dort. Omlouvám se tímto dobračkám, na které se moje povídání nevztahuje.
25. 08. 2009 | 21:59

RA napsal(a):

Gerde ........Vy popisujete naši domácnost , jak to víte ? Když chci jít do práce, vstanu ráno o půl hoďky dříve, sundám si košili ze šňůry a vyžehlím si ji , jinak bych měl Áčko.
25. 08. 2009 | 22:04

ela napsal(a):

Nedávno jsem četla, že pokud se muž ožení s mladší ženou, má větší šanci dožít se vyššího věku. Na ženy to však funguje zcela obráceně: čím větší je věkový rozdíl mezi manželi, tím kratší život ženě hrozí, tvrdí výzkumníci.

Z toho vyplývá, že žena by byla hloupá, pokud by si hledala o hodně staršího chlapa. Mně se zdá starý i muž starší o 5 let, protože ženy se statisticky dožívají vyššího věku, a která by chtěla být na stará kolena vdova?:) Většina mých partnerů bylo ve stejném věku nebo dokonce o rok - dva mladší. Kamarádky mají stejný názor a postupně si chlapi musí uvědomit, že ta doba, kdy ženám nebylo umožněné vzdělání a tím pádem i slušný plat (tj. žena byla často finančně závislá, a tím pádem ochotna žít i se starým chlapem) - ta doba je naštěstí pryč.
25. 08. 2009 | 22:27

Bo napsal(a):

pane Kurasi, to je velice vtipně a s nadhledem řečeno...docela jsem se u toho nasmál, ale pravdivé jádro to v sobě má...díky
25. 08. 2009 | 22:29

ela napsal(a):

omluva za překlepy, za obsahem si stojím, i když to chlapi neradi slyší, třeba že ženská vydělává víc než její partner a zvládne i běžné opravy v domácnosti. Podotýkám, že na fyzicky náročné úkony i většina dnešních mužů zavolá opraváře :)
25. 08. 2009 | 22:32

SS napsal(a):

Kazdej spravnej chlap by mel vedet za co by mel zenskou chytit a kdy a do ceho kopnout .........
25. 08. 2009 | 22:34

brouk napsal(a):

to ela:

no a dál?

Tak to se nežeňte, říkal někdo už dávno přede mnou...
25. 08. 2009 | 22:36

ela napsal(a):

to brouk:

já se ženit určitě nebudu, ale někdy se vdám :) ale určitě ne za chlapa o 7 let staršího. Osobně ani nemám pocit, že nejsou chlapi. Ovšem ve věkové kategorii po čtyřicítce už opravdu zbývá těch chlapů málo.. to je pochopitelné
25. 08. 2009 | 22:40

Eva napsal(a):

Brouzdat se tímto blogem je lepší než se svěřovat a radit s psychologem a nedej bože, aby člověk musel k psychiatrovi. Každý zde může napsat svůj názor naplno. Pryč je totalita. Pozoruji, že pánové zde dali dost najevo, že žena po třicítce začíná mít jako žena pomalu na kahánku, ale nedává pánům tolik šancí jako žena ze západní Evropy. Jde to vlastně dohromady? Neříká se, že české ženy jsou jedny z nejhezčích? Tak proč bychom se měly chovat podobně? Nechtějí to mít chlapi pohodlnější? Nechcete pánové, aby se globalizace projevila i zde? Není to příliš „levicové“?
Jedno jim ale hraje na ruku. Dožíváme se vyššího průměrného věku, je nás proto víc a pánové mají větší výběr. Proto mohou lovit v mladších vodách a nemusejí mít obavy. Mají možná trochu zábrany, aby případným odmítnutím neutrpělo jejich ego. Jsou tím vyčerpáni a v průměru umírají dříve než my ženy. Proto asi někteří potřebují pečovatelku. Ta příroda nás tedy vybavila!!! Loví-li muž v přiměřeně mladších vodách ( čím mladší, tím většího bude žena hledat sponzora – je na to lépe vybaven přírodou ) a odhadne-li dobře, že podporu dostal a zaloví, nevyčerpá se tolik. Ženu doloví. Třeba i dost dobrou pečovatelku. K budoucí spokojenosti obou. Vzorečky na rozdíl věku ať vezme čert, dá se jich vymyslet nekonečně.
25. 08. 2009 | 23:11

im napsal(a):

@autorovi

Trefné, vtipné zamyšlení jste předhodil k diskusi, pane Kurasi. A ten provokativní titulek! 

Nejsou? Opravdu nejsou?? Slyším tam ten velký otazník, možná jste ho tam měl přece jenom napsat, možná si někteří i některé trochu sedíme na vedení.

Lapidárně to na začátku diskuse shrnuli Veverka a LČP ve svých příspěvcích – oba jsou toho názoru, že stěžují si ženy, které nemají co nabídnout. Souhlasím. Nemyslím tím majetek, myslím jiskru, smysl pro humor, sdílení životních hodnot, umění kompromisu, zdravý rozum, realistický odhad situace,atd., atd., prostě to „něco“ (anglicky chemistry), co se tak špatně charakterizuje, ale dobře funguje ve vztahu mezi dvěma lidmi.

Jen bych prosila ještě o článeček i v obráceném gardu – jsou i muži, kteří si stěžují, že ženské nejsou, už to tady taky někdo zmínil…

Moc se mi líbilo, co napsal Stařeček o stránku zpátky – pochopit ženskou a mužskou roli a užívat si ji (snad mě feministky neutlučou).

Ještě k tomu lovení a výběru, jak zmińuje Eva - tady je odkaz na statistické zajímavosti, kdyby se v tom chtěl někdo pohrabat...

http://www.czso.cz/csu/reda...
25. 08. 2009 | 23:39

Gerd napsal(a):

RA,
to víte, dal jsem dohormady zkušenosti své a svých známých. Mně moje manželka slibovala, jak se naučí vařit pro děti. A vařit pořád ještě neumí ... Jinak, já dost dlouho šetřil na bydlení (taky jsem je sám zaplatil) a do té doby žil sám v garsonce, tj. staral se o domácnost, včetně těch tzv. "ženských domácích prací". Umím celkem slušně vařit ( anejsem sám, umí to mnoho mužů, jen důsledně nedávají najevo), ale nevařím, protože už by mně to zůstalo. Tedy sem tam uvařím při slavnostnějších příležitostech. Prát umím taky a když je nutné, taky ještě dnes dám prádlo do automatické pračky a pověsím je. Žehlit trochu umím, ale tuto práci nenávidím. A když se v domácnosti porouchal plynový kotel (v zimě večer), nevolal jsem opraváře, ale hned druhý den sehnal potřebný díl a vyměnil. Ale to už jsem musel spravovat i pračku, atd.
Dnes jsou ženy krmeny kecy o rovnoprávnosti, ale zjednodušily si to na rovnoprávnost v domácích pracech, chudinky vykořisťované. Jakmile dojde i na rovnoprávnost v povinnostech, už je vše na muži. Tedy aby ke standardním mužským činostem typu oprav (nebo vydělat na opraváře) a požadované pomoci v domácnosti (jsou ženy, které důsledně požadují vykonávat polovinu domácích prací), je ještě oprašovali. Utahaný chlap na žádnou romantiku náladu nemá.
Nevadí mně pomoci v domácnosti, pokud žena opravdu nestíhá, ale velmi rychle jsem zjistil, že bych taky mohl v domácnosti vykonávat všechno sám.
A pečovatelku nepotřebuji, postarám se o sebe docela dobře sám.
Na otázku mnoha žen, proč tedy muži pořád ještě ženy obletují a touží po nich - je to kvůli dětem. Vše osattní lze pořídit s mnohem menšími problémy a závazky.
25. 08. 2009 | 23:44

Antropolog napsal(a):

ad ELISABETH: Přečtěte si příspěvek od Veverky.

Vzhledem k všeobecné oblíbenosti šaramntních Arabů je "srovnání do latě" třeba právě to, co emancipovaným českým vysokoškolačkám chybí.
26. 08. 2009 | 01:41

crystal napsal(a):

gytaoggova a Elisabeth

Vaše úvahy mě velmi zaujaly. Spousta moudrosti. Pár řádky jste vyjádřily podstatu tradiční mužské omezenosti a ženské podrobenosti.

Společenský vývoj je bohužel mnohem pomalejší než vývoj ekonomický, vědecký a technický.

Máme doma nejmodernější přístroje a elektroniku ale ženu držíme u plotny a žehličky nehledě na její schopnosti.

No a pokud své schopnosti chce projevit, ihned se ozve stádo mužů kopajících ji do kouta.

Samozřejmě se najdou výjimky ... ale stále velmi málo, možná ne o mnoho více než ve středověku.
26. 08. 2009 | 06:47

crystal napsal(a):

... viz výše:
asi by bylo lépe říct "stádo mužů a podrobených žen"
26. 08. 2009 | 06:48

Pepa Řepa napsal(a):

To im
pochopit ženskou a mužskou roli a užívat si ji (snad mě feministky neutlučou).
--------------
Jestli Vás feministky utlučou nevím. Bylo zde citováno heslo, platící pro všechny: Máslo je tím lepší, čím víc se tluče.

K věkovému rozdílu. Má Dark Side of the Moon.
Dělat mladýho je nejen finančně náročné, ale je to děsná dřina.Galeje, řekl bych.

Mám kamaráda, který obnovil chov okolo padesátky. Partnerka přes dvacet, sportovně založená.
Žádné spinkání po o.Pořídili si kolo jako má Edward.Při prvním výletě si vymlátil na štěrku zuby. Pak přišly inlajny. Na Ladronce se mu smáli. Na squashi nevydržel ani deset minut, funěl jako parní válec. To není jako u deblu na tenise, kdy si můžete zakouřit, než přiletí balon zpátky.
K narozeninám přišel tandémový seskok, teď mu hrozí, že ho dají do takové koule a pustí z kopce.

Oblíkání? Vystajlovanej jako Paroubek. Růžová, fialová, zelinkavá, vypadá jako kašpar od kolotočů.

Sex? Podrobnosti neznáme, ale říkáme mu "Chemickej Alí".

Takže, milé dámy, buďte v klidu. I když je každej mlsnej jako kocour, tak málokdo je takový kaskadér, aby do toho šel.

A to ještě není jeho partnerka feministka. Poslouchat ještě doma ty kydy, to je na mašli.
Aby mě zkoušela při finále Ligy mistrů, kolik znám význačných femin, džendrtet a kumystet, fuj.
Dejte pokoj.
26. 08. 2009 | 07:08

skeptický napsal(a):

P.P.
Zase jsme u toho starýho proč kupovat krávu,když je mlíko laciný.

Existuje chov,dojení,tah,všeho dočasu.Všechno má svůj účel,a svůj čas.

There is a time to sow,there is a time to reap,there is a time to be born,tere is a time to die...

Nikdy ze sebe nedělat co nejste.Dlouho se to neutají.
Váš kolega dělá jednu věc blbě,snaží se přizpůsobit jí.

Zatímco vodit se za ruku po Petříně s šestnáctiletou neteří a sladce nýt,a mít škodolibou radost,jak se dva orthodoxní vyznávači jednoho boha otáčejí,slintají,a mohou se užrat závistí(kluci ušatý vědí,co je dobré),ještě budí pozornost,dnes už je to celkem v lahodě.Vnučka s dědečkem,lidé si řeknou,jak milé.

I ta příroda to tak zařídila,říjen a březen je ta nejlepší kombinace.Jak symbolické,je to i ve jméně.
26. 08. 2009 | 07:51

Vico napsal(a):

P Ř : "Sex? Podrobnosti neznáme, ale říkáme mu Chemickej Alí."

Tak to je velká perla! Doufám, že i zbytek dne budu mít stejně veselý.
26. 08. 2009 | 08:03

JAHA napsal(a):

Ad: Morova rana to JAHA
Este stale mam otvorene usta od uzasu, z tychto dovodov:
1. Moze byt niekto tak..., ze nepochopi vtip, ani ked su tam smajliky?
2. Polievat kvety kazdy den, to je nepriatelstvo voci flore.
3. Uz viem, preco su Cesky tak uspesne na olympiadach a inych sutaziach v sprintoch.
4. Zavidim Vam genialne deti, s ktorymi nemate ziadny problem s ucenim.
5. Ten Vas sa ma. Kazdy den tepla vecera!
6...
7...
X...Ten Vas po prichode z prace je odlozeny do kuta a stoji ako morovy stlp, kym vykonavate domace prace? Ten nick Vam dal on?
26. 08. 2009 | 08:49

Morová rána napsal(a):

Vážený pane Gerde!

Ano, přesně takovou odpověď jsem očekávala. Bagatelizace a trivializace domácí (ženské) práce!
Ostatně, co taky čekat od někoho, kdo se nikdy nestaral ani sám o sebe, že? A ani to nemá v plánu, že?
Oni muži vůbec velice rádi mávají rukou nad tím, co (pro ně) ženy dělají a podle mého názoru tak činí ze dvou důvodů. Kdyby uznali, že i domácí práce jsou prací, museli by:
1) Začít se na nich přiměřeným způsobem podílet.
2) Nějak se svým ženám (matkám) odvděčit.

A nebo je to ještě jinak! Vzhledem k tomu, že o domácnost a děti nikdy nepečovali, nedokážou si představit, kolik to stojí úsilí(což je ovšem nijak neodrazuje od toho, aby smysl a účelnost domácích prací dalekosáhle hodnotili a posuzovali, že Gerde.).
Anebo to bude kombinace všech tří variant, ale to je nakonec jedno. Místo planého teoretizování se raději věnujme té praktické stránce.
Takže! Pokud tedy domácí práce nestojí ani za mávnutí rukou, nechť je vaše žena a vůbec všechny ženy přestanou vykonávat. Vsadím boty, že po čtrnácti dnech takové kůry bude váš názor diametrálně odlišný.
26. 08. 2009 | 08:54

Silvie napsal(a):

Pane Kurasi,

shrnul jste to sice vtipně, ale na věci to nic nemění, chlapi prostě nejsou!!! Resp. volní použitelní chlapi ( co nenosí ponožky do sandálů, nesmrdí potem a bůhví čím ještě, umí se elegantně obléknout, nejsou alkoholici a mají alespoň SŠ vzdělání).
Lecjaký opelichaný čtyřicátník uloví dvacítku (která mu za pár let nasadí paroží jak hrom) na tučné konto v bance nebo na drahý bourák. A pohledné, inteligentní čtyřicátnice se tedy mají podle vás spokojit s obstarožním páprdou kolem šedesátky?
No, vy jste, pane, asi spadnul z višně. To si radši pořídí nějakého o deset let mladšího "nabíječe", kterému pupek nevisí až ke kolenům.
26. 08. 2009 | 09:05

Pepa Řepa napsal(a):

to Silvie
máte recht. Nabíječ je řešení.

A u kanónu stál
a pořád ládo, ládo, ládo
a u kanónu stál
a pořád ládoval
26. 08. 2009 | 09:26

Eva napsal(a):

Statistika věda je, ať počítám, jak počítám v určitém věku se může žena i muž ocitnout osamoceně. Žena někdy mezi 40 – 50 lety, kdy děti dorostly a muž si zajistil během manželství kariéru. Začíná se ohlížet se po mladší. U zlatokopek uspěje tak dlouho pokud je z čeho kopat. A najednou se po čase ocitá také sám. Míra chaosu vzrůstá.
A jsme u fyzikálního pojmu ENTROPIE. Entropie je fyzikální veličina vyjadřující míru nepořádku. Najděte si popř. odkazy na internetu.
Stává se i to, že pán se chce vrátit do původního hnízda. Žena i muž jsou najednou určitou dobu bez sexu. Chaos neustále roste. Entropie nadále vzrůstá. Je vidět, že i tento stav se dá popsat přírodními zákony. Příroda je moudrá.
Je – li, pán chlap a chce- li se opravdu vrátit, musí tvrdě zabojovat. Výsledek je ale nejistý. Jeho původní žena se mohla stát po předchozí zkušenosti také zlatokopkou ( jsou ženy, které vypadají i v tomto věku velmi dobře) anebo se uměla zajistit sama a troufne si i na mladšího.
Podaří-li se návrat, může vzniknout něco nádherného, pán i žena mohou dospět do stavu, kdy se vidí jako mladí, nemají již tolik starostí, přijde fantastický sex. Není to krásná pohádka?
Je vidět, příroda má své zákony na vše. Je pořád co odhalovat. Pozorujme, přemýšlejme a hledejme.
26. 08. 2009 | 09:32

Betty napsal(a):

to Silvie
Vždyť to říkám - je to je jen o sexu. Ženám kolem čtyřiceti+ muži po padesátce prostě "už nestačí". S Chemickým Alím bych do postele tedy opravdu nevlezla.
26. 08. 2009 | 09:32

skeptický napsal(a):

Ženy potřebují vlastnit a vládnout někomu,kdo je převyšuje.

Když ten někdo hraje jejich hru,a podvolí se,odchází ona,když on je chlap,a má rozum,tak on.

Že se ty světice na vrcholku svých sexuálních potřeb zrovna v době,kdy jim ty ostatní vrcholky začínají padat,octnou na suchu, se dá vysvětlit dvěma prvními odstavci.

Ženské mají zdaleka větší potřebu kontroly a zisku,než sexu.Blbá mužská závislost na sexu je důvodem zotročení naprosté většiny,a to toho dostávají jak šafránu.
26. 08. 2009 | 09:32

skeptický napsal(a):

Muž po padesátce je prý jak hrnek bez ucha.Škoda vyhodit,ale není to za co vzít.

Žena po čtyřicítce je v naprosté většině případů stařena,a měla by si už dát pokoj.To je pro mladé.Na inteligenci v těchle věcech muži kašlou.

A jestli si myslí,že ne,ať si zkusí najít něco mladšího.Půjde to ztuha.Nejsou,nebo nemají zájem.

U mužů jako pánů tvorstva tyhle limity neplatí.

Byl jednou takový chtip.Dáma zvedá deku,a povídá : koho si myslíš,že s tímhle uspokojíš?
On na to s úsměvem : Sebe.
26. 08. 2009 | 09:42

Silvie napsal(a):

Jenže boží mlýny melou pomalu, ale jistě...

Znám pár "super samců", co se v přechodu urvali ze řetězu a nabalili o dvacet let mladší kočičku, přestože měli doma velmi hezkou, vzdělanou a příjemnou paní . Ta mladší nebyla zdaleka tak pohledná, ani inteligentní, její jedinou devizou bylo mládí.
Jeden z těch pánů se po dvaceti letech zase vrátil k manželce. Pro mne je jen nepochopitelné, že ho přijala značně opotřebovaného zpátky, dva druzí spáchali sebevraždu (shodou okolností střelnou zbraní). Nemohli se srovnat s ponížením, které jim milenky připravily, jedna chtěla děti (pánovi to už jaksi nešlo, tak odešla, druhou načapal pán s mladým amantem v posteli). Vrátit se pokorně domů bylo pod jejich úroveň, asi jim došlo kvůli čemu si zničili rodinu a rozhádali se s dospělými dětmi.

Stojí tohle fakt za to?
26. 08. 2009 | 09:49

Betty napsal(a):

to Skeptický
Chtíč je chtíč, i po čtyřicítce. A proto souhlasím s autorem blogu: Nejsou chlapi.
26. 08. 2009 | 09:49

Silvie napsal(a):

Skeptický,

to si fakt myslíte (že jsou čtyřicítky stařeny?)

Možná někde na venkově, kde chodí v teplákách a s trvalou.
Nemůžu říct ,že bych měla problém s mladšími muži, kolik mi je zdaleka netuší.
26. 08. 2009 | 09:51

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...

PODRŽITELKY

Kozatá je Lucinka
Všech hráčů pilná
Fanynka

Pusinka pěkná
Plná zubů
Lucinka švagrová celého je
Klubu

Vždy povolná nikdy zpupná
Hrdý má titul
Stará
štulpna...

Veselé krizování a vepřové chřipkování...
26. 08. 2009 | 09:55

skeptický napsal(a):

Silvie

Řekl jsem většinou.
Jsme na tom asi stejně,spíš mám šanci u mladých.Za poslední rok jsem viděl 40+,které by se mi líbily tak dvě.

Tolik mladých potkám denně,když vylezu z brlohu.
26. 08. 2009 | 09:56

skeptický napsal(a):

S.
Pouze tak do dvaceti,pak už s tím začínají kupčit.A nechat jim naprostou volnost.Domů v žádném případě.Na nic jiného,než na sex se totiž v tomhle věku nehodí.
26. 08. 2009 | 10:01

Pepa Řepa napsal(a):

Kterej zločinec ženskejm prozradil, že to jde víckrát za noc?
A kterej chlap může konkurovat baterii Duracell?
26. 08. 2009 | 10:02

skeptický napsal(a):

P.P.

Nadkolego

Jest známo,že pistole na jednu ránu bývá nejpřesnější.
26. 08. 2009 | 10:10

Elisabeth napsal(a):

crystal a ostatni panove:

Moje reploika byla odpovedi na toho muze, ktery zde deklamoval, ze manzelce pomuze POUZE v tom pripade, kdyz ona ho zastoupi v opravarenstvi a vymene tasky na strese.

Moje odpoved byla zcela jasna v tom smyslu, ze domaci prace jsou furt dokola a denodenne, jak popsala morova rana a opravy popr. vymena tasky na strese extreme zridka. (Za cely svuj zivor jsem nepotkala muze ktery by vymenil tasku na strese.)

Morova rana celkem shrnula domaci prace a to dost optimisticky. Prani v ctyrclene rodine neni jednou za tyden alei trikrat.

Obvykle namitky muzu jsou, domacnost je zmacknou knoflik od pravky nebo od mycky. Osobne jsem az prilis casto byla svedkem otazeky manzela, jehoz manzelka byla s dvema nebo trema detmi doma.
Otazky: a z ceho ses jako unavenaaaa? Ty si pralaaaa jo? SNAD pere pracka neeee? A kde je vecere, ja jdu do hospody.Atd.
26. 08. 2009 | 10:12

Pepa Řepa napsal(a):

To Silvie
K těm parohům. Za bolševika tady byl klub paroháčů. Dokonce pořádali plesy a' la Klub balonového létání.

Měli heslo:
Kdo je umí nosit, tomu sluší.

Taliján se střílí. Jinej kraj, jinej mrav, řekl bych.
26. 08. 2009 | 10:13

Lena napsal(a):

Gerde,

k Vašim hlubokomyslným rozborům: rozvedla jsem se a od té doby (né, že by to bylo předtím až tak o moc lepší) si vydělávám sama, opravuji sama, vařím sama, sama stavím dům, sama se starám o auto. A víte co? Od té doby jsem mnohem bohatší a mám víc volného času!!!
Taktéž Vám tedy doporučuji rozvod a divím se, že už jste to dávno neudělal, když jste tak vykořisťovaný jedinec.
26. 08. 2009 | 10:15

Pepa Řepa napsal(a):

To Elisabeth
že jsem tak smělý, počítáte sex mezi hrubé domácí práce?
26. 08. 2009 | 10:15

Lena napsal(a):

Pepo Řepo,

chci do toho klubu. Existuje ještě?
26. 08. 2009 | 10:18

Lena napsal(a):

Pepo Řepo,

chci do toho klubu. Existuje ještě?
26. 08. 2009 | 10:19

Elisabeth napsal(a):

Gerd

nase nazory nejenomze plati, ale tyhlenazory popisuji zcela normalni deni v naproste vetsine rodin, ktere jsou v provozu.

Pokud si opet kladete podminky okolo spoluucasti muze na domacich pracich, tak mi davate jen za pravdu.
"Pokud ženy vyžadují plnit polovinu domácích prací, mohou se zhostit i poloviny potřebných oprav a ne to odbýt, je to jednou za čas. "

Oni zeny opravy v domacnosti odbyvaji?
26. 08. 2009 | 10:20

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...

JISTOTY

Prosím pěkně žádné zmatky
Máme rádi jisté
matky
nepochybné stálice
neb otcové jak je
známo
s každou můžou jistě
dámou
přechodnou si začít
známost
a učinit tak genům
za dost
velice
a pak
toho však si každý jistě
cení
jak se holky fofrem ve světice mění....

Veselé....
26. 08. 2009 | 10:22

skeptický napsal(a):

Elizabeth

Posledně,co jsem četl Váš příspěvek jste se jako matky podivovaly nad tím,že jste jakživy neviděly,aby doktor zbytečně provedl císařský řez,když už dítěti přece koukala celá prdelka.Už jste to nějak vyřešily?
26. 08. 2009 | 10:25

zahara napsal(a):

Dobrý den - nechtěla jsem psát,ale říkám si,že to tak udělá většina spokojených lidí žijících v nějakém vztahu. Mám z té diskuse divný pocit a i z některých postřehů pana Kurase...Bohužel formulovat mi to moc nejde -děsí mě že opravdu PLATÍ,že starší osamělý muž bude hledat mezi dvacítkami,protože 40tileté jsou staré, nemám ráda když někdo vidí vztah jako bitevní pole nebo snižuje třeba i dvacetiletou ženu na pouhou nádobu na semeno (s prominutím), která nic neumí (což může a nemusí být pravda) a proto nemá nárok na nic než občasné to pomazlení,"doma by TO nechtěl"...To je prostě hrozné.Je mi 33,takže nespadám ani do jedné kategorie a vztahy neřeším,poněvadž ho žiju a spokojeně, myslím si že i má drahá polovička, dnes ráno po příjemné chvilce mi řekl miluju tě, tak snad si nic nenalhávám...Takže mužové jsou,ale ti fajn asi jsou zadaní :-)))-takže milé ženy,co máte dobré muže,važme si jich a ze synů vychovejme takové,aby jejich partnerky byly v budoucnu stejně spokojené jako my! Všem skeptickým a jim podobným přeju spokojený život s počítačem, televizí a jinými, třeba i dvacetiletými,náhražkami.
26. 08. 2009 | 10:26

Elisabeth napsal(a):

pepo repo
asi ftip , ze jo? Ja to povazujiza trapne a zaroven jste dost politovanihodny, ze to znate jen v tehle forme.

Jak vidim, vy nemate o domacich pracich ani poneti.
26. 08. 2009 | 10:28

skeptický napsal(a):

Manželka u počítače a manžel v práci nebo v hospodě je taky recept,jak udržet šťastné manželství.
26. 08. 2009 | 10:30

Elisabeth napsal(a):

skepticky?

nemam absolutni poneti co jste cetl. S nekym si me pletete.
26. 08. 2009 | 10:31

Silvie napsal(a):

Však jsem taky, Pepo, ráda, že jsem to ve zdraví přežila.
26. 08. 2009 | 10:37

JAHA napsal(a):

Ad: Silvie
"No, vy jste, pane, asi spadnul z višně. To si radši pořídí nějakého o deset let mladšího "nabíječe", kterému pupek nevisí až ke kolenům."

To ma hned napadol vtip.Zachranka prisla do bytu, kde sedela starsia babka (aby som neurazil mladsie babky:-)) s prestrelenym kolenom. Pytali sa, co to ma znamenat. Nuz, chcela som spachat samovrazdu, povedala. Ale to ste si mali strelit inde, nie do kolena, odvetili. Hej, inde. Ja som citala, ze najlepsie si je strelit trochu nizsie pod prsnikmi.
26. 08. 2009 | 10:39

skeptický napsal(a):

Elizabeth

Dlužím Vám omluvu.Byla to hlavička dítěte,škrtícího se na pupeční šńůře.Byl Vám tenkrát ten kajsr divný,na to už bylo pozdě,když to kouká,je to jednosměrka.

Z 29.9. loni nebo předloni u nějaké paní z reklamní agentury,která přece ví vše o zdravotnictví.

Takové ty rady o očkování a porodech,které zaručují co nejvyšší úmrtnost.
26. 08. 2009 | 10:50

Betty napsal(a):

Fakt se mi líbíte chlapi (muži)jak hned vystartujete, když vám někdo zabrnká na tu vaši ješitnou strunu.
Co si tak udělat legraci sám ze sebe? Myslím, že tak by se dal opravdový chlap poznat.
26. 08. 2009 | 10:51

zahara napsal(a):

Milá Sivie, nenechte se mýlit, i ženy na vsi dbají na to,jak vypadají :-) Dnes už jsou na nás kladeny opravdu vysoké nároky co se týče vizáže, nemyslíte? Má smysl např. pokoušet se ve 30 a výš vypadat jako dvacítka? A co vy,muži? Jak se díváte na plastickou chirurgii?Hledáte dvacítku bez nároků,ale se zkušenostmi 30-40leté, nemáte nakonec vyšší nároky než ženy v seznamkách na vás? ;-)))
26. 08. 2009 | 10:57

Pepa Řepa napsal(a):

To zahara
to víte, že máte pravdu, ale neberte všechno tak fatálně a bez humoru.

Neplivejte na zem, my si na ní hrajem!

Někdo je hravej, někdo ne.
26. 08. 2009 | 11:01

Pepa Řepa napsal(a):

To zahara
to víte, že máte pravdu, ale neberte všechno tak fatálně a bez humoru.

Neplivejte na zem, my si na ní hrajem!

Někdo je hravej, někdo ne.
26. 08. 2009 | 11:02

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon, zatracený předěly stránek.
26. 08. 2009 | 11:03

skeptický napsal(a):

AP.P.
Ale kakat se může.Z čeho bychom si my ve městě dělali bábovičky.
26. 08. 2009 | 11:07

jozka napsal(a):

Bettynko, s tim startovanim, ona je vase jmenovkyne chlap?

:-)

P.S Captcha do mne s "49 partner"...
26. 08. 2009 | 11:08

Elisabeth napsal(a):

Skepticky

asi jsem tam diskutvala.

Sekce se da udelat jen v urcitem momente. Za par minut je navzdy pozde, ano je to opravdu jednosmerka, to je logicke.

Nevim co je na tom divneho, souvislosti si vubec nepamatuji a pokud by nekdo delal sekci, kdyz dite vykukuje ven, tak je to proste pozde.
Vic k to,mu nemam co rici. Proc tak najednou ptate? jake mate vy zkusenosti se sekci, uz bylo pozde, nebo se dala jeste provest?
26. 08. 2009 | 11:10

Silvie napsal(a):

Zahara,

nechtěla jsem se nikoho dotknout, ale na vesnici člověk vidí roztodivné věci. Já jsem viděla přijít do vesnické hospody holky ve vytahaných tepláčkách a s natáčkami na hlavě. Pravda, bylo to před dvaceti lety.
Pokud jde o plastiku, je-li ženě ku prospěchu, proč ne. Někdy stačí nepatrně zdvihnout sebevědomí a pak už to jde samo.
Samozřejmě , že chlapi mají vysoké nároky, aniž by přitom byli sami k sobě minimálně sebekritičtí. Já tedy málokdy vidím šarmantního pětačtyřicátníka, ale spíš ty šmrncovní "stařeny".
Jak říká moje matka, padesátníci si myslí, že každá dvacítka "tahá rodidla po zemi", když na nich spočine okem. A ona je za tím často jenom naditá prknenice...
Často si říkám, o čem si může čtyřicátník povídat s dvacetiletým telátkem?! Že ho má jen na sex? A není to dost málo?! Mně by to nestačilo.
26. 08. 2009 | 11:10

skeptický napsal(a):

49 neznám,nějaká nová poloha(asi u klekátka v kostele?)
26. 08. 2009 | 11:10

Elisabeth napsal(a):

skepticky

v podstate jsem ale vubec nepochopila co veta znamena:

"že jste jakživy neviděly,aby doktor zbytečně provedl císařský řez,když už dítěti přece koukala celá prdelka"

To znamena, ze "my" stojime za tim., ze cisar neni proveden zbytecne, JE VZDY spravny, nebo cisar je nutny, kdyz diteti kouka....?????

NEROZUMIM. Prelozte mi tu vasi vetu? Nad cim se "my" (kdo to je, vlastne) divime? Ze neni vic cisaru?
26. 08. 2009 | 11:14

skeptický napsal(a):

Elizabeth

Přímé zkušenosti ve svém okolí nemám.V životě jsem se spíše motal okolo těch pre-prenatálních aktivit.
Nevěděl jsem,jak navázat hovor.Máte takové dobrosrdečné názory.

Některé seznamovací věty se na net nehodí.
26. 08. 2009 | 11:16

skeptický napsal(a):

P.S.
Moje omluva je na předchozí stránce.
26. 08. 2009 | 11:20

zahara napsal(a):

Silvie, mě jste se nedotkla :-))), chtěla jsem jen říct, že ženy ušly za posledních dvacet let kus cesty - od těch natáček a tepláků k rajcovním štramandám, což by mělo mužské oko jedině potěšit. Jest pravdou,že "Cloonyho" člověk na českých ulicích příliš nepotkává...ale taky se to zlepšuje...ostatně ruku na srdce,celovyholený muž v obláčku vůně solárkově opálený - stojíme vůbec o to? ;-)
Pepa:
Jsem tu nováček,tedy možná nejsem dost hravá a beru to vážně...je to divné?
26. 08. 2009 | 11:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ad strunky ješitné...

PASTIČKY

Když nejsem zrovna
ovíněn
neruší mě krása kolemjdoucích
žen
a když pak moku ke dnu
pomůžu
tak obvykle zas
nemůžu...

Veselé krizování...
26. 08. 2009 | 11:38

Betty napsal(a):

to wbgarden
Máte u mě jeden bod. Jsem zvědavá, zda se k vám ještě někdo připojí.
26. 08. 2009 | 11:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, sem si pomoh...
26. 08. 2009 | 11:51

Baba napsal(a):

O fenoménu rouška pan Kuras taky nenapíše.
26. 08. 2009 | 12:45

dříve ruda napsal(a):

zahara:
přesně tak. O Clooneyho&spol. u nás nezakopnete.
Kdybych napsal, že zamilovat se do mně .. sakra, teď nevím, která...chtěl bych jmenovat krásnou herečku s nějakým tím stomiliónkem v dolarech a napadají mě jen výtvory plastických chirurgů.. no, prostě, že by to bylo přirozené, neboť ona by jen pochopila moje nesporné kvality, budete se chechtat. Takže si otočte gard a z hrušky dolů :o)
Mimochodem, chlapů jako váš Clooney je tu dost. A vyšších. (Mám 195/92) :o)
A ta prkenice? Tu vem čert, život je krásnej i tak.
26. 08. 2009 | 14:41

JAHA napsal(a):

Ad: drive ruda
Mate recht. Aj ja mam este "skvele" proporcie. Kolko mi chyba do Vasej vysky, tolko mam prebytok kil. V osmickovej sustave je to 12. Ale vraj mam tazke kosti:-).
26. 08. 2009 | 15:02

JAHA napsal(a):

Ad: wbgarden
Pridavam sa k Betty. A nemusite mi hned neustale opakoval, ze to jste si pomoh, to mi je jasne:-).
26. 08. 2009 | 15:51

Michal Macek napsal(a):

zahara:

tak treba ja nejsem vubec otrokem toho co je zrovna modni a "trendy".Muj vkus je nadcasovejsi jak bych tak rekl - to ze jsou v posledni dobe (cca 40 let o te proklete twiggy) v mode blondyny 90/60/90 me nechava naprosto chladnym a rad takoveto divky prenecham ostatnim panum at si je uziji - zpravidla maji i vydlabano v hlave.muj typ je ceska holka krev a mliko vazici cca 90- 100 kg,nezmalovana,vesela,chytra,plna energie a vasne.na barve vlasu tak nesejde ale preferuji brunetky a miluji zrzky / a palsticke operace povazuji za zlocin proti prirode :)
26. 08. 2009 | 16:32

Pavla napsal(a):

Já nevím, co ten pán řeší.. Vždyť nejsou!
26. 08. 2009 | 18:17

Pavlinka napsal(a):

Já nevím, co ten pán řeší, vždyť chlapi nejsou!
26. 08. 2009 | 18:20

Pavlinka napsal(a):

Je mi 28 a řekla bych, že chlapi nejsou... A to ani čtyřicátníci. Nevím, jak pan Kraus přišel na to že jsou... Ale to je jedno. Myslím, že jádro pudla je v tom, že ženy za posledních pár let na sobě setsakramensky zamakaly.. Pochopily, že už nemusí setrvávat v roli méněcenného člena společnosti, mohou si dělat co chtějí, mohou se učit, pracovat, mít peníze, volný čas, svobodu, štěstí.. Atd. Víte, jsem žena a mám velkou radost z toho, že si můžu zařizovat život po svém, pracovat na sobě. Jenomže muži tohle všechno měli. Nemusí nic měnit. My ženy jsme ve víru změn, objevování, radosti ze života. A muži ne.. Muži jedou v zajetých kolejích ve kterých jeli už hezkou řádku let.. (myslím i staletí). No a co z toho vyplývá? Že my ženy opravdu NECHCEME, aby chlapi byli. Protože s nimi z historie máme špatné zkušenosti.. Neustále je nám předhazováno, že jsme méně schopné, méně hodnotné, méně zajímavé, máme menší společenský status a zasloužíme si menší peníze..
No kdo by se na to nevys.. A pak se to samozřejmě projeví i v osobním vztahu. Muž je ten, kdo se mě snaží omezovat. Tak si budu radši namlouvat, že nejsou, abych přehlušila volání srdce, které touží po lásce.. A mám klid, můžu si dělat co chci a žádnej trouba s pivem mě neotravuje svými staromódními představami o tom jak má žena vypadat. Říkat si, že chlapi nejsou je dle mého názoru nejúčinnější obrana před tím nechat se zatáhnou do starého schématu muž - hlava rodiny, žena - podřadná bytost. A jestli nevíte, o čem mluvím, přečtěte si nějakou feministickou literaturu.
V tomhle jsou pro mě čtyřicátníci ještě více ohrožující, mají stará rodinná schémata více zažraná pod kůží. Takže pokud by se takový šarmantní čtyřicátník stavěl na hlavu, na to kafe s ním nepůjdu, protože mě představa, jak na mě pomrkává, vykládá vtipy a pak za mě zaplatí a bude si připadat jako pán tvorstva, dokáže zvednou ze židle.. Hlavně proto, protože když to chci udělat já, zaplatit za chlapa a připadat si jako paní tvorstva, jejich kyselý obličej mi to též pokazí….
26. 08. 2009 | 18:24

Michal Macek napsal(a):

pavlinka:

ale par nas prece jenom existuje co si myslime ze zenske nepatri jen za plotnu :))
26. 08. 2009 | 18:28

Pavlinka napsal(a):

A omlouvám se autorovi článku za zkomolení jména. Já pánská jména moc nečtu :-)

Mimochodem, možná jsme se tenhle styl myšlení, vymazat to druhé pohlaví, naučili od vás, pánové. Ženě bylo v minulosti často vštěpováno, že je nebo alespoň má být jaksi "neviditelná". Takže vlastně sklízíte co jste zaseli. Nebo spíš my sklízíme, co jsme se naučili.
26. 08. 2009 | 18:29

Pavlinka napsal(a):

Michal Macek:

No, jenomže ono není tak lehké to v sobě přeprogramovat, když se to do vás 20 let hustí horem dolem :-)
26. 08. 2009 | 18:31

Pavlinka napsal(a):

Dostávám tak 3 a víc pozvání na rande týdně. A říkám si, proč nikdy žádně nepřijmu?
Mám hrůzu z toho, co po mě ten chlápek zase bude chtít.. A že mě vykolejí z mého relativního klidu.. Znáte ty vtipy o tom jak žena otravuje chudáka muže, co chce odpočívat a ona si chce povídat? Poslední dobou nějak vymizely, nemyslíte? Aby to za chvíli nebylo naopak...
26. 08. 2009 | 18:41

Michal Macek napsal(a):

pavlinka:

no ale vykolejit z relativniho klidu to obcas chce - neni pak zivot nuda?
:)
26. 08. 2009 | 18:50

zahara napsal(a):

dříve ruda:úplně vás vidím :-), naplňuje mne to optimismem a vírou v budoucnost, Cloonyho vem čert, čeští muži existují,jsou vtipní, milí a vůbec - takže hurá z hrušky dolů :-)))
Michal Macek - to je prostě vždycky dobré slyšet,mám pocit,že si občas my ženy za své mindráky můžeme samy,když se samy trýzníme tím,že nejsme dostatečně štíhlé, vysoké,mladé,sexy,atd atd...Mějte se skvěle a přeji příjemné hledání pro nezadané a ještě příjemnější večery pro ty zadané
26. 08. 2009 | 18:59

Pavlinka napsal(a):

Myslím, že my ženy a muži máme mnoho společného. Například to, že my ženy se bojíme, že nejsme dost hezké, a muži se také bojí, že nejsme dost hezké. A že muži se bojí, že nejsou dost muži, a my ženy se taky bojíme, že muži nejsou dost muži.
26. 08. 2009 | 19:11

Pavlinka napsal(a):

Michal Macek:

Ne.
26. 08. 2009 | 19:12

Pavlinka napsal(a):

My ženy na sobě mnohem víc pracujeme než muži. Proto je víc žen, co k sobě nemají odpovídající protějšek. A proč bysmě měli jezdit v žigulovi když máme na BMW ne? To je o prioritách.. My vás, pánové, prostě donutíme, abyste na sobě zamakali. Jinak budete sami a bez sexu.
26. 08. 2009 | 19:15

Michal Macek napsal(a):

pavlinka:

no nevim,nepotkavam na ulici moc zenskejch v bavoracich a ty co znam je maji od svych partnetu nebo milencu.jedna moje znama dela luxusni spolecnici (to je ta nejdrazsi prostitutka) ta teda ma bmw to jo....ma i spostu jinych hezkych veci...

no ale nejste s timhle pristupem k muzum taky sama a bez sexu?
26. 08. 2009 | 19:49

skeptický napsal(a):

Holky
Tak si to BMW kupte,když na něj máte.Zatím všechny,co v něm jezdí ho mají přes sex.

A k tomu žádný doktorát v gender studies nepomůže.
26. 08. 2009 | 19:59

Michal Macek napsal(a):

skepticky:

mimochodem bmw je sunka,kdyz uz tak porsche ,mercedes nebo jaguar :)
26. 08. 2009 | 20:02

skeptický napsal(a):

Tady jsme zpátky u toho,že gender ideologie rozeštvávají pohlaví,naočkují ženské proti mužům,dají jim nějaký "diplom" za tzv."vzělání",aby měly problém najít partnera,který by jich byl hoden.

Na ženský to funguje,protože o blbé členky své komunity neměly nikdy nouzi.Úrodná půda.

Omezit porodnost.Husám se to prodává jako práva žen.

Zvláště ty,co se jim nedostává dost pozornosti na to velmi slyší.Uzákonit,že jsou žádoucí.Cechy starých panen.Mimochodem,slečno...?
26. 08. 2009 | 20:08

skeptický napsal(a):

M.M.

To mi připomíná:
Tři kluci sedí na zídce v New Jersey.
Jeden povídá,až já vyrostu,budu doktorem,a koupím si Mercedes.

Druhý povídá,až já vyrostu,budu právníkem,a koupím si Jaguara.

Třetí povídá,až já vyrostu,budu bankéřem,a koupím si Porsche.

Čtvrtý povídá,až já vyrostu,budu kouřit jako moje sestra,ta má všechny tři.
26. 08. 2009 | 20:15

Michal Macek napsal(a):

skepticky:

drsnej forek :))

jen doufam ze si to pan Kuras cte a dela si poznamky - tohle bude dobrej material pro jeho mezipohlavni studii :)
26. 08. 2009 | 20:19

skeptický napsal(a):

P.S.
Kontrolní otázka : kde je chyba v předchozím?
26. 08. 2009 | 20:26

skeptický napsal(a):

Myslím,že zatím valná většina ženské populace velmi dobře ví,kde je jejich chleba mazán.

U komárů je dokázáno že štípou jen staré panny.
26. 08. 2009 | 20:31

Michal Macek napsal(a):

skepticky:

tri kluci sedi...ctvrty povida :)
26. 08. 2009 | 20:49

Vico napsal(a):

Je to vtipné, je to duchaplné, ale co si budeme povídat, jediná dvacítka, která tu přilétla zase ulétla.
Poslední, co pravila bylo ne a pak dovětek - budete sami a bez sexu.
Tak...dobrou noc.
26. 08. 2009 | 21:00

Pavlinka napsal(a):

Michal Macek:

Tak to je dobrý.. To s tim žigulem a bavorákem je PŘIROVNÁNÍ! V tom smyslu, že proč chodit s hloupym ošklivym chlapem, když mám na hezkýho a chytrýho :-) O auto mi nešlo, my ženský už auta máme.. A lepší vlastní průměrná značka než cizí Porsche.
26. 08. 2009 | 21:01

Michal Macek napsal(a):

Pavlinka:

jo tak to chapu - a nesla byste nma kafe? :)
26. 08. 2009 | 21:06

Pavlinka napsal(a):

skepticky:

myslím, že tu kolem lítá nějaký otravný hmyz

P.S.: Gender studies nejsou o tom, jak si vydělat na bavoráka, ale o tom, proč mají muži lepší přístup k finančním prostředkům než ženy, a to často za stejnou nebo jednodušší práci.

P.S.II.: Jsem kočka, jsem mladá, jsem plná energie a jsem feministka. Jak se s tím vypořádáš?

P.S.III.: Víš něco o gender studies? Asi ne. Nejsou o rozeštvávání pohlaví, ale o ukazování na nespravedlivosti ve společnosti. Například na to, že je ve společnosti zvykem, že se někteří muži vyjadřují sexisticky a nikdo jim na to nic neřekne, naopak jim ještě někdo vyjádří uznání (viď Máco). Ale nebojte, pánové, ono na vás taky dojde.
26. 08. 2009 | 21:09

Pavlinka napsal(a):

Michal Macek:

Kolik ti je?
26. 08. 2009 | 21:11

skeptický napsal(a):

Svoje k svýmu.
Pokud mám znamená mám chuť,tak to samo o sobě nestačí.

Paní LČP,moudrá to žena,snad jediná vedle Barunčiny babičky,
tu něco podobného řekla.Otázka je,co jeden může nabídnout jako protihodnotu.
Pak tu byly pohádky o princezně na hrášku,a další.
26. 08. 2009 | 21:11

Michal Macek napsal(a):

pavlinka:

maca mam byt jako ja?ja ale nevyjadril skeptickemu uznani...nebo jo?kde?
26. 08. 2009 | 21:14

Michal Macek napsal(a):

Pavlinka:

je mi 31 - a neberte to jako pozvani na rande - ja holku mam - jen na kafe - nebo na panaka pokud to mate radeji
26. 08. 2009 | 21:15

Pavlinka napsal(a):

Michal Macek:

Ano, Máca jako ty.. Doufám, že to nevadí ;-)
Napsal jsi:

skepticky:

drsnej forek :))

jen doufam ze si to pan Kuras cte a dela si poznamky - tohle bude dobrej material pro jeho mezipohlavni studii :)

Já si opravdu nemyslím, že je to dobrej materiál
26. 08. 2009 | 21:17

Pavlinka napsal(a):

Ne díky, se zadanýma se momentálně nescházím. Nemám na to čas. Teď mě zajímají nezadaní.
26. 08. 2009 | 21:18

Pavlinka napsal(a):

skepticky:

tebe tím nemyslím.
26. 08. 2009 | 21:18

skeptický napsal(a):

Čul jsem tady nějakou patologii.Jen jsem chtěl ještě dostat tu agresi ven.Díky,a promiňte.

Kočka? Škoda,že jsme se nepotkali tak před osmi,deseti lety.
26. 08. 2009 | 21:19

Michal Macek napsal(a):

Pavlinka

1/ne nevadi - maca je moje prezdivka - my se zname?

2/drsny neni dobry - nebo pro vas jo?

3/vy si nemyslite ze tahle diskuze je dobrej material pro gender studies?

4/skoda ze ste tak zaneprazdnena :)
26. 08. 2009 | 21:20

Pavlinka napsal(a):

skepticky:

No s tvýma názorama by ti to stejně k ničemu nebylo.
26. 08. 2009 | 21:21

dříve ruda napsal(a):

zahara:
no vidíte, to je ono! Vy budete z těch rozumných ženských. Ty naštěstí jsou.
26. 08. 2009 | 21:21

Pavlinka napsal(a):

Michal Macek

1. jaka jina přezdíka mě mohla napadnout..?

2. Nic proti drsnýmu ve vhodnou chvíli.

3. No jestli jsi to myslel jako studijní materiál, tak to bych pochopila..

4. máš přítelkyni, tak jí pozvěte na rande, bude mít radost ;-)
26. 08. 2009 | 21:24

Pavlinka napsal(a):

Pozvi..
26. 08. 2009 | 21:24

skeptický napsal(a):

Není to mrhání časem? Touhle dobou je každé slušné děvče v posteli,aby bylo do půlnoci doma.
Převychovávat tady dědky,a ještě si tu tykáme jak v Perlovce?
26. 08. 2009 | 21:28

Gerd napsal(a):

Vážená Morová ráno a Elisabeth!

Jste v zaujetí vlastní vyjímečnosti a výjímečnosti domácích prací, které dle Vašeho soudu zřejmě 99% mužů nezvládne. Kormě toho, že neumíte číst (v odpovědi RA jsem popisoval, které z ženských domácích prací zvládám), ale jen pro Vaši informaci. Feministické hnutí přineslo kromě onoho všude všímaného osvobození žen jednu obrovskou, a nečekanou novinu. Muži žijící samostatně se naučili domácí práce a zvládají je stejně dobře jako ženy! mnohdy dokonce lépe, protože jsou ochotni si vymyslet způsoby, jak si ji co nejvíce usnadnit. Abych mluvil konkrétně o sobě, všechny Vámi popisované domácí práce v pohodě zvládnu vyjma jedné, nemám moc rád žehlení a taky mně to moc nejde. Vše ostatní jsem vykonával a dost dlouho. Na současnou ženskou emancipaci a gender hnutí jsou nejlépe připraveni pracovníci dlouhodobě pracující mimo domov (ono taky není žádný med po 11 hodinách v práci si teprve chystat vše v domácnosti - vlastní zkušenost+ 7 let samostatného bydlení a opravdu mně nikdo s domácími pracemi nepomáhal), muži pracující jako au pair (a je jich poměrně dost, navzdory převaze žen) a pak mnoho a mnoho dalších, převážně mladších ročníků. Dávno už neplatí, že generace žen jsou odsouzeny k domácím pracem a dávno neplatí, že ženy zvládnou domácí práce lépe než muži. Tedy, pokud se nepohybujete mezi staršími ročníky.
Dnešní muži mladších ročníků si docela uvědomují tu bídu nabídky, kdy vysoké nároky ženy nejsou vyváženy stejně vysokou kvalitou ženské osoby, takže po ženách již není dost zhusta požadována druhá směna při domácích pracech, ale také není důvod, proč by měly hádavostí a nespokojenností otravovat klid samostatné domácnosti. Po mužích staletí nikdo nevyžadoval jiný přístup než přístup jako hlavní osoba rodiny. Dnes je tomu jinak, a bez obav, mnoho mužů se tomu přizpůsobí. Pouze mnoho žen vychovaných v duchu gender tradic zjistí, že nemají co nabídnout do vztahu. Single život nebo život na hromádce je dnes normou, jen těch osamělých žen bude přibývat. Zejména takových, které se utvrzují ve Vašich zjednodušených názorech na muže jako na pány tvorstva očekávající služky. Vůbec ne, rozhodující je domácí pohoda.
Já osobně si dokážu sám uvařit a dobře (vařím lépe než asi 50 % žen, zejména mladších ročníků), ostatní práce jako praní, mytí nádobí, úklid domu, atd., zvládnu hladce také (jen to žehlení mně moc nejde). I ty opravy v domácnosti ve velké většině zvládnu.
Teda Morová ráno, pokud by dnešní ženy opravdu přestaly vykonávat na 2 týdny domácí práce, jak radíte ve svém příspěvku z 26.08.2009 08:54:17 ,
muži si nějak poradí. :-) Já tedy určitě. Existuje jeden aktuální vtip, že kdyby ženě ukradli sporák, pozná to až za týden, ale krádež šminek objeví hned druhý den.
Dnešní generace mužů odchovaných v gender prostředí jsou jiné, než ty předešlé. Ještě pár generací a brzy to budou ženy, kdo poznají nedostatky ve svých názorech na opačné pohlaví.

P.S.: Jen málokdy narazíte na muže tak sprosté, jako jsou čistě ženské kolektivy.
26. 08. 2009 | 21:29

Michal Macek napsal(a):

pavlinka:

takze nahoda a nezname se asi...ja rad poznavam nove zeny ..teda lidi... :)
26. 08. 2009 | 21:29

Pavlinka napsal(a):

skepticky:

tykání je moderní. Myslím že to že mladá žena musí být každý den s někým v posteli je asi jenom tvoje (či Vaše, vyber(te) si) představa. Občas neuškodá změna. Například prudit staré dědky ;-)
26. 08. 2009 | 21:41

Pavlinka napsal(a):

Michal Macek:

Jak to dělám že mě chlapi pořád chtějí poznávat??? Nemůžu se zbavit dojmu, že jsem prostě skvělá.
26. 08. 2009 | 21:42

Pavlinka napsal(a):

Kam vlezu, tam mě někdo zve na setkání. No není to super?
26. 08. 2009 | 21:43

Michal Macek napsal(a):

pavlinka:

takhle na prvni pohled (nebo na prvni pocteni :)) se musim priznat ze sem nabyl stejneho dojmu :0) no pokud byste si to rozmyslela muj mail mate :)
26. 08. 2009 | 21:49

skeptický napsal(a):

Prudit se tomu říká?
Já se bavím královsky.Moji dceři je dvaatřicet,a taky je občas na facku.S tím pocitem skvěloby jsme dva.

Momentálně Vás zajímají nezadaní.Až ho dostanete,pokud neodejde,co Vás bude zajímat dál?

Zajímají mne moderní názory.

Ten Máca je chytrej kluk,pozvání bych jen tak nezavrhoval.
26. 08. 2009 | 21:50

dříve ruda napsal(a):

Gerd:
smekám. Nechcete mi doma trochu uklidit, případně mě zaučit? Jsem na to sám zatím jen krátce.
Kdybyste mi ještě občas uvařil... Já sice vařím taky líp, než 50% žen, ale pouze tuňákový salát, pizzu od Öetkera (co podle TV chutná jako v italské pizzerii) a uherák Pick s rohlíkem :o)
26. 08. 2009 | 21:51

Pavlinka napsal(a):

No tak děkuju za uznáni :-) Ale jak říkám, jenom nezadané.
26. 08. 2009 | 21:54

skeptický napsal(a):

K uheráku Pick s rohlíkem je ještě dobrý pravý Ementál a nakládané červené kapie.

Před lety jsem přistál u nějaké slečny na Proseku na celý týden.Nic jiného jsme nejedli.Bydlela v garsonce.Měla ji moc hezkou.
26. 08. 2009 | 21:58

Michal Macek napsal(a):

neumim holkam lhat - tak radeji rovnou priznam ze zadany sem :)
dekuji vsem za pokec,uz musim pro dnesek koncit - tak dobrou!
26. 08. 2009 | 21:58

dříve ruda napsal(a):

skeptický:
Parmazán, stačí i Gran Moravia. Se salámem to nemíchám, k uheráku je ležák, k parmazánu červené. Díky za tip na kapie, já ke všemu dlabu olivy.

Macek:
neumíte holkám lhát?! Proč mi to jen připadá tak srandovní, někde jsem to musel číst.
Být holka a tohle slyšet, zdrhám.

Captcha po mně chce dosti případně "18-year". Ani jako stáří skotské to není špatný věk! A shodou okolností mám Highland park tohoto stáří načatý. Jak to u těch Stejskalů děláte?
26. 08. 2009 | 22:26

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...

SKVĚLÉ...

Vlhké dívce Lou
hrají smutná
blues

Přehřáté naší Anděle
sluší spíš písně
veselé

Problém dělá Heda
suchá
protože je
hluchá...

Jinak stran pochutin mám toto. Existuje český vuřt jménem myslím křemešník. Žádný uherák se mu myslím nevyrovná, ani baba.., teda aspoň volně podle já...
Veselé krizování...
26. 08. 2009 | 23:36

skeptický napsal(a):

I would like to be a diamond ring,

on my darling's Lulu's hand,

and every time she wipes her ass,

I would see the promissed land.
26. 08. 2009 | 23:52

Lena napsal(a):

Koukám, pánové, jak to tu s Vámi Pavlinka vymetla. Móc hezký počtení na dobrou noc.

A skeptický - k té Vaší dceři a facce -
moje babička jednou říkala mojí tetě: "parchante, bude ti padesát a neposlechneš a neposlechneš a neposlechneš!" Z čehož plyne, že od předků nějaký ten výchovný prostředek zavrhovaný paní Stehlíkovou může přiletět v jakémkoliv věku. A zkušenost ukazuje, že s pokračujícím věkem i od potomků. Takže, být Vámi, dceru bych zmínkami o fackách nedráždila.
27. 08. 2009 | 00:22

skeptický napsal(a):

Lena

Ono to s tou kočkou nebude zas tak horký.
A mezi chytrou a oprsklou je taky drobný rozdíl.
27. 08. 2009 | 00:32

skeptický napsal(a):

Holkám v tomhle věku,a s tímhle hokejem v hlavě bych už moc šance se chytit nedával.
27. 08. 2009 | 00:39

Lena napsal(a):

Gerde,

další perla od Vás. Sedím na zadku jako přibitá a jen civím.

Píšete: "muži ... jsou ochotni si vymyslet způsoby, jak si ji co nejvíce usnadnit"
To není nic nového. Mužská lenost je základní hybnou silou technického pokroku.

Dále: "ono taky není žádný med po 11 hodinách v práci si teprve chystat vše v domácnosti"
Ale, ale! To je tedy objev.

"- vlastní zkušenost+ 7 let samostatného bydlení a opravdu mně nikdo s domácími pracemi nepomáhal"
No, vida. Většině žen taky nikdo nepomůže, a to nebydlí samostatně a nemakají jen na sebe, ale ještě na děti a manžela. Ale tam se to bere jako samozřejmost, zatímco Vy to tu vystavujete na odiv.

Také pěkné: "po ženách již není dost zhusta požadována druhá směna při domácích pracech".
No, a proč by měla? Proč se automaticky a spravedlivě nepožaduje jen zhruba půl směny?

"mnoho žen vychovaných v duchu gender tradic zjistí, že nemají co nabídnout do vztahu"
Fakt ne? A co by tedy obecně měly ženy nabízet do vztahu? A vůbec, co to je gender tradice? Jak se taková "tradice" projevuje?

"jen těch osamělých žen bude přibývat"
Úměrně s tím i osamělých mužů. Tedy, umím-li aspoň trošku počítat. Nebo se nám chlapi budou ze Země ztrácet neznámo kam?
Aha: "Zejména takových, které se utvrzují ve Vašich zjednodušených názorech na muže jako na pány tvorstva očekávající služky.", takže ty ostatní dámy budou logicky žít v mnohomužství. To je zajímavý efekt feminismu.

Konečně něco, s čím se dá souhlasit: "rozhodující je domácí pohoda". Otázka ovšem je, jak jí vytvořit a udržet. Předešlými Vašimi názory asi těžko.

"Jen málokdy narazíte na muže tak sprosté, jako jsou čistě ženské kolektivy."
Seznámím Vás s podlaháři a zedníky, abyste si rozšířil obzory o řadu jadrných výrazů, které ještě neznáte a které dokonce neznají ani ty nejkovanější feministky odkojené genderstudies.

Doufám, že nás obdaříte dalším detailním rozborem o ženské neschopnosti, lenosti a hlouposti.
27. 08. 2009 | 00:47

Lena napsal(a):

skeptický,

byla oprsklá, to je fakt. Ale vtipná a stačila na Vás na všechny.
27. 08. 2009 | 00:49

Lena napsal(a):

skeptický,

je otázka, čeho se chce chytit.
27. 08. 2009 | 00:50

skeptický napsal(a):

Nezadaného.Cokoliv v kalhotách,krásného a chytrého jako ona.
Ona na to má.Teď jen aby na to měl on.
27. 08. 2009 | 00:54

Lena napsal(a):

skeptický,

že chce nezadaného, tak proti tomu snad nebudete nic namítat, ne?
A jinak: správná feministka-karieristka si na sebe přece vydělá sama. Však taky kariera je jí zhusta muži vyčítána. tak jakýpak strach o to, zda muž "na to bude mít"? Bude, protože po něm nebude nic vyžadováno. O peníze si říkají neschopné slepice čili pravý opak feministek. Chlap si vezme línou, neschopnou slepici a pak nadává na feministky, to je mi divná logika.
27. 08. 2009 | 00:58

skeptický napsal(a):

Peníze zajímají každou ženskou bez výjimky.

Rozpitváme-li to od začátku-když už se tu o někom mluví v nepřítomnosti,začalo to Pavlou,nato přepsáno na Pavlínku.

Hrůza z toho,co na ní ti chlapi zase budou chtít.V osmadvaceti trochu divná otázka.Pro začátek jí na duševní krásno každý kašle,s tím se musí smířit.

Ale potom ho musí mít,aby to fungovalo,až se hormony zklidní.
Skončilo to výhrůžkou,že budeme bez sexu.

Chlap může mít venku dynamickou a úspěšnou feministku,ale doma línou a neschopnou feministku,zrovna jako slepici.A slepice a feministka se nijak vzájemně nevylučují.

O tom to je,je to založeno na komunistické ideologii,muž je třídní nepřítel.Je to šité na míru za účelem rozvratu rodiny.

Žádnej chlap to doma nechce,a zkuste s tím na někoho vyrukovat předem,dál se nedostanete,leda se zoufalcem.

To tady mohou hlásat baby,které mají svého troubu doma pod pantoflem,které jsou za to placeny,ale kdyby o něj přišly,mají utrum.

A ženské chlapy potřebují,protože mizerie potřebuje společnost.

Když půjdou chlapi a ženské svojí cestou,chlapi na tom neprodělají.

Ženy mají prostituci v genech.I desetina žen dokáže pokrýt poptávku,a ostatní utřou.Pochopitelně ekonomicky na tom budou nejlépe ty,co půjdou nejlépe na odbyt.

Kdyby nebylo toho,že vymřeme,chlapi by se obešli.
27. 08. 2009 | 01:24

skeptický napsal(a):

P.S.
Krom toho spousta úspěšných žen by se k tomuto označení nejspíš zdráhala hlásit.

Krom placených tlampačů,které se snaží popouzet ženy v domácnosti,a placených učitelek na školách,které otravují mysli nastupující generace,jsou tu jen zahořklé ženy,kterým se vztah nepovedl,skončily samy,a hledají,kdo za to může.
27. 08. 2009 | 01:55

Gerd napsal(a):

dříve rudo,
na uklízení bych to měl trochu daleko a asi byste nebyl můj typ.:-) Co se týká vaření, tak na tom nejste zase tak dobře, ale bez obav. Dnešní generace mladších žen umí totéž, co Vy a nemají chuť se naučit něco jiného. Proč taky? Žijí v zajetí představ o krásném princi, který se o ně postará a ony budou jen ležet obletovány ... :-).
Současné mladší ženy neumí uvařit a pokud se o něco pokusí, nedá se to jíst. A nejen poprvé, ale dlouhodobě.
27. 08. 2009 | 06:56

Michal Macek napsal(a):

gerd:

ja to tu svoji naucil - kdyz sme se poznali,umela jedine jidlo - sojove maso s ryzi - bylo to dobre ale uznejte ze to neni velka kucharska dovednost.tak sem ji zacal ucit a uz umi skoro vsechno - jen jeste neumi svickovou a ma problem s knedlikem - ale na tom jeste zapracujem - dokonce pece :))
27. 08. 2009 | 07:03

Gerd napsal(a):

Milá Leno,
podstata problému je poměrně jednoduchá. Pokud nároky žen na mužskou polovinu lidstava přesáhnou úměrnou míru, začnou se muži dotazovat, zda od žen lze čekat ještě něco jiného než sex (když si vše osattní musí zařídit sami). Celá situace podle mě vyústí v některou z následujících variant:
1. Muži zvládnou všechny domácí práce a bez žen se obejdou. Bude to krásné, když už ženy nebudou jen domácí služky a budou mít možnost naplno projevit své schopnosti!
2. Bude přibývat osamělých mužů a žen. Většinou kladoucích přemrštěné nároky na svůj protějšek a bez sebereflexe, že sami podobných nároků nedosáhnou ani náhodou.
3. Muži a ženy se budou hádat, nebudou mít děti, až dílem vyhynou a dílem jejich hádky ukončí příchod jiných patriarchálních kultur, které se rozmnožují geometrickou řadou (mám na mysli muslimy a romské společenství).

Osobně si myslím, že nejpravděpodobnější je možnost č. 3. Možná, až se některé z bojovnic za ženská práva proberou pod čádorem, svitne jim, že se zase neměly předtím tak špatně.
A jinak závisí na uspořádání každé rodiny, a co jste si doma milé dámy z mužů vychovaly, to máte.:-) Přece zejména ženy šíří vtipy, že muži a dětmi nejsou rozdíly.
27. 08. 2009 | 07:05

Gerd napsal(a):

Michale Macku,
tak to máte štěstí. Ale uznejte, kdo má chuť učit ženu vařit, když ji to nenaučila její matka? A navíc ona sama nechce? Mnoho žen dnes knedlíky raději kupuje, protože je prostě neumí! a nebo nechtějí udělat.
Svíčkovou já osobně neumím,knedlíky ano.
27. 08. 2009 | 07:08

Gerd napsal(a):

skeptický,
to je přeci jasné, kdo za nepovedený vztah může! Vždy je to jen sobecký, necitlivý a nevychovaný muž! Nebo jeho matka, která takového budižkničemu vychovala. Zatímco, překrásná opuštěná, inteligentní a citlivá romatička na tom neměla žádnou vinu!
Jenže na vztah jsou vždy dva a vian je tudíž na obou dvou stranách. To těm osamoceným nedochází a tak jsou odsouzeni k opakování stále stejných chyb.
27. 08. 2009 | 07:11

Pepa Řepa napsal(a):

To Lena
spoustu věcí se přeceňuje:

Není uměním uklidit-umění je něco pak najít.

Není hrdinstvím uvařit-hrdinstvím je to potom sníst.

Není uměním utírat dětské zadky- uměním je vysvětlit pediatrovi, že pupínky tam jsou odjakživa.

Není těžké poskakovat se smradama po hudebkách a jazykovkách- těžké je nestat se notorikem, copak asi máte ty dvě hodiny dělat?
---------------------
Všechny tyto role jsem si vyzkoušel, neb jsem měl svobodné povolání.
Nemám nejmenší potřebu stavět se po bok někomu, jen proto, že je stejného pohlaví, jako to dělá většina žen.
Vím i co to jsou Genders, hrozilo to u jedné z dcer. Studium na Wasedě ji vyléčilo.Stačily dva roky v Japonsku.

Ať si každej hlásá co chce. Baráčníci nebo Džendrtety.

V čem je problém?
Jenom tři-z devatenácti feministických organizací- vyinkasují od státu zhruba sto milionů.
Baráčník žije ze svého.Z příspěvků. Džendtety, milá Leno, z Vašich daní.

Navíc povýšily hlásání svých mouder na vědu. Znáte Vysokou baráčnickou, která by Vás osočila, že nic o oboru nevíte, protože neznáte padesát význačných baráčníků?

A k tomu si připočtěte kocábovité s požadavkem na půl miliardy ročně.

Spoustu věcí je mýthus. Třeba o tom, že je Japonsko je machistické. Japko odevzdá v den sňatku kreditní kartu manželce a do smrti ji nepotká. Hákuje od vidim do nevidim.
Vládnou ženy. Doma určitě.
Jdou na to chytřeji a hlavně: Nepotřebují prachy z rozpočtu, neparazitují na Vašich daních a nepovýšily hlásání svých názorů na vysokoškolskou vědu.

Ze své profese víte, že o prachy jde především.Z rovnání pohlaví se stal výnosný byznys.

Čím se bude džendrteta živit, když penězovod vyschne?

A to teď hrozí, proto ten řev. Část peněz v novém rozpočtu se má přesunout do programu na podpory rodin.

Co myslíte, milá Leno? Je vhodnější podporovat feminy nebo rodiny s dětmi?

Že nemají ženy za stejnou práci stejný prachy? Jak kde, ve státní správě asi ano. To by být nemělo.
Ale řekne si třeba KVS o menší palmare než Pepik Lžíčař? Řeknete si za daňové poradenství míň než Franta Vopička? Řekne si ženská za obrázek méně než chlap?
27. 08. 2009 | 07:46

Sprtouchle napsal(a):

Ctu ten blog a komenty a rehotam se na cele kolo. Fakt, tenhle blog snad ani nestoji za koment, ale pridam se do rady chytraku.
Ve ctyriceti letech ma zena uz tu dvacetiletou vojnu za sebou. 20 let se ji chlap flakal po hodpodach, koukal po dvacitkach. Dvacitky jsou obvykle promiskuitni, za par stamprdlat to s nim i na chvilku zkusi, ale: Dvacitky koukaj po mladych kterym ty oudy nevrzou, kolena neboli, zada neztuhnou, umi to parkrat za noc bez hekani a nefnukaj Promin, nejak me dnes neposloucha, mozna za chvili, pockej nebo bez spat, ja te potom vzbudim.
Dvacitky chteji mit deti s mladym muzem, ne se starcem se kterym se hrde na ulici ruku v ruce nepovedou ani za nic. Co kdyby je potkal nekdo znamy? Sedrena upocena VS matka/zena nedobrovolne drzela 20 let vartu sama. Konecne jsou deti na svem, je volna, deti odchovala, uzivila je, sebe i fantastickyho nechlapa. Ze hleda jineho neni divu. Chlapa co je chlap, jeste muze, dokonce se i umi sem tam zasmat. Zvuk ktery 20 let neslysela. Chrapani a chrochtani uz zna ve vsech oktavach, kupodivu se ji s tim novym u toho podari i usnout. A ze hleda chlapa co alespon uzivi sam sebe? No, proc ne?
27. 08. 2009 | 08:04

dříve ruda napsal(a):

Gerde,
já taky nejsem na kluky. Přesto by mi nedělalo potíže vaše kulinářské výtvory zbaštit a určitě i pochválit. No ale nic, dostal jsem košem a mám svou hrdost :o)

Téhle studené válce muži x ženy moc nerozumím. Připadá mi, že se jí účastní spíš ženy, které se nepřenesou přes svoje utržené šrámy. Ne, že bych žádné neměl. A můžu si za ně i já sám. Ale -ublížil vám chlap? Byl to ten mizera Franta Vodrážka, ne vzorek mužských nectností v jeho osobě. Obráceně to ovšem platí stejně. Ono je sice snadnější pěstovat si pocit křivdy, než si připustit nějakou vinu nebo chybu, ale v důsledku na tom dotyčná/ý jen prodělá. Howgh.
27. 08. 2009 | 09:18

dříve ruda napsal(a):

... a řekne si Pepa Řepa za pár fotek míň, než Simona Krainová?
27. 08. 2009 | 09:32

ok napsal(a):

Elisabeth, já měním tašky na střeše poměrně často - dají se tak ušetřit statisíce. A ještě navíc mě to baví.
POkud máte dům s velkou zahradou, je poměr ženských a mužských domácích prací docela spravedlivý, pokud bydlíte v paneláku, tam samozřejmě normální chlap trpí, je tam úplně zbytečný :o)
27. 08. 2009 | 10:00

Nuba napsal(a):

Prosím vás, můžete to převracet jak chcete a stavět na hlavu, každý vztah mezi mužem a ženou je natolik individuální, že tady žádné univerzálně platné vzorce nejsou k ničemu.

Patříme k sobe a podle toho bychom se i měli chovat. Ani hloupá blondýna ani nabušený rozsévač semene u každého plotu není to pravé.

Dá se to říci písní legendárního Michala Tučného - když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap, tak mají báječnej život ...

Jde v podstatě jen o to, dožít se smrti, to vám píše jedna stařena (dle skeptického v kategorii nad 40 let) v komatu
27. 08. 2009 | 10:19

Monika napsal(a):

Já, a bezvýhradně souhlasit s Benjaminem Kurasem?? No jo, už je to tak. Dokonce to popsal daleko lépe, než by zvládla já sama.

Pozdrav tomuto skvělému bonvivánovi a znalci ženské duše.

M.

P.S.
Objednávám si Vaše knihy, pane Kurasi.
27. 08. 2009 | 11:01

Líný černý pes napsal(a):

to dríveruda :

K uheráčku si dejte domácí kvašené okurky - jen tak vykvašené na vinném listu ve slané vodě. Voňavé jsou už po 4 dnech kvašení, zralé tak po 7-8 dnech podle velikosti.

Návod? Zde je :
Větší okurky nakládačky (délka cca 15 cm) do nádoby srovnat určitě umíte, proložit je 2-3 vinnými listy taky zvládnete, uvařit slanou vodu není problém. Vrchní vrstvu okurek zafixujte, zalijte slanou vodou (teplo, ne vařící) a pak převažte celofánem (mikrotenem) a do něj udělejte 3 otvory vidličkou. Pozor, první kašení je dost divoké, postavte tu nádobu do lavoru. Když užerete okurky, dolijte nálev převařenou vodou.

PS Jdu si koupit uherák, okurčičky už voní.
27. 08. 2009 | 11:38

Líný černý pes napsal(a):

to Skeptický :
Dík, že čtete moje komentáře.

V téhle debatě berou všichni svá práva tak strašně vážně, že zapomínají, že ruku v ruce s právy jdou i povinnosti. Ach ich, jak blbě mně to doma vychovali, povinnost je dnes sprosté slovo, že?
27. 08. 2009 | 11:40

GLove napsal(a):

to Šprťouchlata: A proč si takového brala? Že byl předtím úplně jiný? Úplně? Opravdu? Nebo to jen neviděla?

to Pepa Řepa: Tak tak, a v některých arabských zemích (Alžír, Maroko) je to taky tak, navenek machistická fasáda, ale doma vládne žena/ženy.. Venku musí mít mužský doprovod, ale když řekne, že se budou řešit ženské záležitosti, muži musí z domu na tu dobu vypadnout...

Nebo: Muži se důležitě sejdou na sjednání svatby, jenže ženy už to dávno domluvily před nimi a bez nich, tohle je jen naoko, že to muži mají pevně v rukou... ;-)
Faktem je, že jsou ženy bez soudnosti, muži taktéž, ženy, co jsou doma a opravdu flákají, muži, co ten čas mají a stejně nepomohou.. a platí to i naopak...

Prostě bez vzájemné tolerance a pochopení základních principů (třeba, že chválabohu muži a ženy nejsou stejní) to nikdy nepůjde, nemůže to fungovat...

A ještě jinak: Zvažte dobře a konkrétně, po čem toužíte, protože by se vám to taky mohlo splnit ;-)
27. 08. 2009 | 11:53

hutor napsal(a):

Je rozdil mezi popisem situace a mezi moralnim hodnocenim. Takze ja jako chlap kolem 40 s popisem pana Kurase souhlasim. Prijde mi to sice nespravedlive a citim, ze mam nicim nezaslouzenou vyhodu, ale jsem tomu rad. A vztahuje se to i na zenske kolem 30. Kdyz s jednou z tech dvacitek, kterym neprijdu nijak stary, zakotvim, zadne iluze si nedelam. Venuju ji dvacet let sveho zivota, pravdepodobne vsechny penize a pak me posle do pr... Ale mne to za to stoji, to je zivot. A budu ji za tech dvacet let vdecny. A vsechny ty silene zenske vlastnosti, na ktere si zvlast mladi chlapi stezuji? Me prijdou roztomile. Kdyz je zenska nema, pripadam si jak s kamaradem. Podle me by si ctyricetilete zeny mely hledat dvacetilete kluky a radovat se z nich a nemyslet na budoucnost a na stari. Teda pokud si stihly poridit deti a otec tech deti je uz minulost.
27. 08. 2009 | 12:37

Pavlinka napsal(a):

Lena: Díky

skepticky:
vsadim se že doma vaříte, perete, jste tichý a hodný a ženě děláte pomyšlení.
27. 08. 2009 | 13:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy