Vajíčkem do hlavy

29. 05. 2009 | 09:30
Přečteno 31635 krát
Toto není zcela objektivní úvaha. Jde o důsledně subjektivní popis aktuálního zážitku. Přišel jsem tuto středu ve tři k Andělu diskutovat s občany. Podobné akce pořádá ČSSD před evropskými volbami každý den. V úterý jsem byl v Plzni, Domažlicích a Klatovech. Dnes jedu do Rychnova nad Kněžnou a Dvora Králové. Diskuse se ale u Anděla nekonala. Dostal jsem vajíčkem do obličeje. Docela to bolí. Rajčetem do břicha. Nic moc. A pak ještě mockrát vajíčkem do různých částí těla. Po chvíli vás to přestane bavit. A diskutovat se přitom, i když máte snahu, nedá.

Naposledy jsem na veřejném shromáždění zažil fyzický útok téměř před dvaceti lety, v srpnu 1989 na Václavském náměstí. Pravda, to shromáždění bylo nelegální a dostal jsem pendrekem do zad od policisty v přilbě, který nebyl o moc starší než já. My tehdy na policisty a lidové milicionáře nijak neútočili, byl to nenásilný protirežimní protest. Na podzim jsme to na různých náměstích rovněž nenásilně zopakovali a tehdejší Husákův a Jakešův režim padnul.

U Anděla to nenásilné nebylo. Tisícihlavý agresivní a zfanatizovaný dav není žádná hezká podívaná. V novinových komentářích jsem si ten den ráno přečetl, že vajíčka na mítincích ČSSD hází mladí lidé, protože s námi nesouhlasí a také proto, že s nimi nechceme diskutovat. Nevím ale, proč tedy u Anděla skandovali Táhněte! Byl to řádně ohlášený mítink demokratické parlamentní strany, neměli žádné právo nás a naše voliče křikem a fyzickými útoky vyhazovat z veřejného prostranství.

V novinových také ten den psali, že metačům vajec nejde o to, aby někomu ublížili, že je to jen recese a výraz poněkud dětinského protestu. Těžko tedy říct, proč po každém úspěšném zásahu do hlavy některého ze sociálně demokratických řečníků dav tak nadšeně řval. Jestli si myslíte, že to byly výkřiky zděšení nad tím, co nepřesným mířením provedli, pak si s vámi dovolím nesouhlasit. Vajíčkáři šíleli nad každým „úspěšným zásahem“ do živého cíle. Tančili a poskakovali. Nebyl to pěkný pohled. Ale jak včera v Právu zmínil Ivan Langer, zavinili jsme si to sami. Nejspíš tím, že vůbec jako sociální demokraté existujeme.

Řada lidí, kteří ve středu fanaticky řádili u Anděla se za to určitě dříve nebo později bude stydět. Ti, kteří je tam v rámci různých mediálních komentářů, kampaní, sítí, volebních záměrů a modrých týmů přímo či nepřímo poslali, se červenat nebudou. To by byla opravdu naivní představa. Jsem přesvědčen, že vajíčkáři, ještě než je zcela vstřebalo agresivní stádo, přišli k Andělu s různými motivy. Jistě tam byla i různě intenzivní míra vazby na ODS nebo pravici obecně. Ale je to ve skutečnosti jedno. Důležité bylo, jakým způsobem se kolektivně a anonymně zbavili své frustrace. Omezili svobodu jiných, bezohledně a agresivně.

Děkuji za odvahu těm, kteří ve středu na mítink přišli podpořit sociální demokraty. Byla v tom řádná dávka statečnosti. Krátce před zahájením mítinku jsem potkal staršího muže, který tu odvahu neměl. Řekl mi to rovnou: budu vás volit, ale bojím se tu dnes zůstat. Takových lidí bylo asi víc a vůbec se jim nedivím. Kolega, který doprovázel jednoho z soc dem řečníků dostal v davu pěstí do žaludku.

Děkuji také mnoha lidem, kteří mi přišli podat ruku, když jsem celý ulepený od vajíček z mítinku odcházel. Uprostřed davu povykujících výrostků to bylo občansky odvážné gesto.

Jsem přesvědčen, že s tím, co se ve středu na setkání pořádaném ČSSD stalo, nemůže souhlasit žádný demokrat, levicový nebo pravicový. Myslím si spolu s Richardem Falbrem, že až příliš podobně nejspíše vypadaly ve třicátých letech nacistické útoky na demokratické strany. Všichni víme, jak to skončilo. Demokraté se musí hlouposti, agresivitě, násilí a fašizujícím tendencím postavit důsledně a od samého počátku. Také a právě proto jsme ve středu u Anděla před letícími vejci neuhnuli. A zůstaneme v ulicích až do konce volební kampaně.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Je to signál pro všechny politiky bez ohledu na stranickou příslušnost, že něco dělají špatně.

Pokud si to neuvědomí a nezačnou něco dělat, může dojít k opravdovým útokům a ne jen vajíčkama
29. 05. 2009 | 09:35

mleziva napsal(a):

Až se ČSSD bude chovat jako opravdová demokratická strana, může potom po jiných vyžadovat, aby v jejím případě ctili demokratické principy. Jak vidno ani po zásahu vejci se vám v hlavách nerozsvítilo (u socialistů by to byl sice zázrak, ale i zázraky se dějí) a namísto toho melete stále něco dokola o ODS a o fašistech...
29. 05. 2009 | 09:46

Špekay napsal(a):

Jste namyšlený populistický výrostek, hrající svoji hru.
Myslím, že v konečném důsledku nad sebou zapláčete. Pravda, ješte to jistý čas potrvá - tak si to tedy užívejte.
29. 05. 2009 | 09:46

:) napsal(a):

Asi je to mene hrozne, nez vase minula ci pripadna budouci vlada.

Srandovni je, ze o politicke kulture se nam snazite prednaset srovna vy a vase strana. Ema naopak
29. 05. 2009 | 09:50

hv napsal(a):

Pane Sobotko,

chapu, ze dostat vajickem neni to nejlepsi, co vas v zivote potka. Take bych jim nechtel dostat do oblicejem.

Prirovnavat vajickove utoky k listopadovemu mlaceni na Narodni tride nebo k fasistickym utokum je mimo a hlavne zavadejici propagandou. Stejne mimo jako "dojemny" klip ODS ke svrzeni vlady.

Vajicka jsou projevem posmechu, ne fyzickeho nasili. I kdyz nasilnici z rad odpurcu by se jiste nasli, stejne jako z rad vasich priznivcu, nekteri se take zrovna nevyznacovali chovanim dle Gutha-Jarkovskeho.

Pobavil jste me ale svoji uvodni pasazi. Vy jste prijeli na Andel diskutovat? Ja myslel, ze jste prijeli delat predvolebni kampan a ta vase diskuse spocivat v recneni z podia.

Jestli to je podobne jako zde na aktualne, tak si tu diskusi dovedu zive predstavit. Pojeti vasi diskuse neshledavam zadnou diskusi.
29. 05. 2009 | 09:52

Rumcajs napsal(a):

Pravda je taková pane Sobotko,že jak to tady už mnohokrát zaznělo, tím vajíčkem by jste měli dostat všichni politici bez rozdílu vyznání. Akorát Ráthovi a Paroubkovi bych dal speciální nášup, protože ty dva vynikaj i na tý tak zdegenerovaný politický scéně.

Přestaňte se nám vysmívat do "ksichtu", přestaňte nás okrádat, přestaňte z nás dělat idioty a pak teprve chtějte diskuzi.

Pokud si nějací levouni chtějí hodit na ODS, nejsem proti. Je potřeba všem politikům ukázat, že Vás máme plný zuby.

P.S. Někde jsem četl, že vajíčka jsou dobrý na vlasy.
29. 05. 2009 | 09:52

:) napsal(a):

CSSD vubec nechape, co se u Andela stalo, to je neuveritelen. Porad nas mori kecmama o zfanatizovanem davu, organizatorech, politicke objednavce...bla bla bla.

100 let za opicemi, pohrobek politiku 90tych let.

HALO, CSSD PROBUD SE
29. 05. 2009 | 09:52

Arthur Longen napsal(a):

Nechapete to!! Stal jste se soucasti "oni" tak si tu nehrajte na ublizenyho vy nechutny papalasi.. Nezbyva nez jit volit proti vam a to sem volit nechtel!!
29. 05. 2009 | 09:53

demokrat napsal(a):

Názor Jan :
Myslím, že po Andělu bude "natruc" volit ČSSD skoro každý, komu jde o demokracii v ČR.
Kdyby šlo o jedno vejce nějakého individua, tak je to něco jinýho. Ale ať vyprávějí stoletý babičce, že tahle akce nebyla zorganizovaná.
Teď jen čekám argument protistrany, že si vaječnou melanž zorganizovala ČSSD sama. Podobnou masáž mozků už znám.
Taky argument "mladí versus starší" neobstojí, protože dnešní mladí jsou většinou slušní vzdělaní občané. A v sametové revoluci to byli právě mladí...
Takže, pane Sobotko, vydržte. Spoustu lidí Vám věří.
29. 05. 2009 | 09:55

JC napsal(a):

Bohušu,
Vy jste nepřišli diskutovat, ale valit lidem do hlav ty vaše socanské klíny, tak alespoň z nás tady nedělej blbce.
P.S. Tím neříkám, že to ostatní strany před volbami nedělají.
29. 05. 2009 | 09:55

Urval B. napsal(a):

VEJCE není argument v diskusi ! Vejce je pošlapání svobody názorů ve prospěch toho jedině správného. A to už tady v minulosti bylo v totalitních systémech. Jestli dnes chceme budovat znovu totalitu, tak potěš pámbu a dám radši na modlení.
29. 05. 2009 | 09:57

nevaječ revolt napsal(a):

ČSSD si to zavinila sama. Jsou moc slušný.
29. 05. 2009 | 09:58

JQ napsal(a):

Je to opravdu podivuhodne, jak vetsina spolecnosti vidi svet cernobile. Politicky nazor predstavuje moderni nahrazku nabozenstvi a maji tendenci ignorovat nazory a fakta, ktere jsou v rozporu s jejich presvedcenim, pohrdat nebo urazet ty, co maji jiny nazor, pripadne se snazit ostatni "konvertovat" na svou viru, ale obvykle bez racionalnich argumentu, pouze opakovanim dogmatickych poucek.

Jednou z nich, ktera me opakovane prekvapuje, je ofocialni verze ODS, podle niz Jiri Paroubek znicil svym chovanim ceskou politickou kulturu. Kdo si ovsem vzpomene na Utoky ODS na Spidlu a potom v jeste mnohem vetsi mire na Grosse (Grosstapo) jeste z doby pred nastupem Paroubka, vi, ze je to uplna pitomost. Ale spousta lidi, i relativne vzdelanych, tomu veri a je ochotna dokola opakovat, ze Paroubek je hovado, co znicilo politickou kulturu v zemi. Tyhle pripady zaslepenosti jsou na vsech stranach, je to proste hruza.

Srovnani s NSDAP trochu kulha, prece jenom jsme dnes soucasti EU, NATO, a nemame hospodarstvi v troskach, jako v Nemecku po WWI.

Kazdopadne jsem byl az do te udalosti na Andelu nerozhodnuty, jestli vubec jit k volbam nebo ne a koho volit, ale kdyz jsem videl tu luzu v ulicich, tak jsem se jednoznacne rozhodl pro CSSD. Pokladam za nutne te zveri ukazat, ze takhle opravdu ne a ze kdyz nepochopi, ze jejich chovani bylo nevhodne z hlediska moralnich a demokratickych principu, pochopi snad alespon to, ze jim to uskodi ve volbach. Krome tech vajicek se tam dely jeste jine excesy, napriklad kdyz nejaka asi 20ti leta holka brala plakaty duchodcum a jednu odhadem 75-80ti letou zenu temi plakaty dokonce mlatila po hlave. Takova neucta ke stari, to snad ani neni mozne.
29. 05. 2009 | 09:59

Tupelo napsal(a):

Pane Sobotko, asi si stoji jednou za cas pripomenout kam vede fanatismus. Nejprve jsme si zvykali na agresivni verbalni projevy (Grosstapo, ci obvinovani Spidly z autismu), ted si budeme muset zvykat, diky vajickove luze, na hazeni predmetu po nazorovych oponentech (neuctou k nazoru druhych zacina fasismus ci bolsevismus), je mozne ze po par letech se budou organizovat stadni utoky proti celym skupinam obyvatel. Preji Vam mnoho uspechu ve volbach, nejen tech evropskych ale parlamentnich (a CR preji aby se v co nejvetsim poctu dostavili volici a nenechali se odradit vzrustaji agresivitou). Rovnez bych vasi strane (i CR) pral nazorove oponenty, kteri se nebudou projevovat fyzickou agresi.
29. 05. 2009 | 09:59

JQ napsal(a):

2 demokrat:
Dnesni mladi lide jsou vetsinou vzdelani? :D :D Ach ta naivita, pral bych vam, abyste jako ja v soucasnosti studoval na nejake ceske vysoke skole (UK) a mohl zazit, jak jsou mladi lide vzdelani, kultivovani a tolerantni k nazorum druhych. Nekde se neco pokazilo, dneska jsou akorat mladi cim dal tim linejsi, maji cim dal tim mensi respekt k moralnim hodnotam a mysli, ze muzou vsechno a nemusi nic.
29. 05. 2009 | 10:03

Klikeš napsal(a):

Pane Sobotko,
nesouhlasím s házením vajec na kohokoliv, nicméně být Vámi, bral bych to jako signál, že děláte něco špatně. Jsou to především vaši poslanci Ráth a další, kteří zavedli neskutečně hrubou rétoriku, takže teď již jenom sklízíte co jste zaseli. A pokud se týká Vás osobně, myslím si, že by jste měl z politiky odejít, protože jste jenom mladý nezkušený "fracek", který aniž by měl nějaké zkušenosti, do všeho kecá. Na postu ministra financí jste se dokonale předvedl jako nemehlo
29. 05. 2009 | 10:03

petr napsal(a):

pánové politici - za vajíčka si můžete sami - chováte se jako dobytek a od lidí čekáte, že budou jen slepě naslouchat - to se ale pletete - lidi vám chtějí říkat co si myslí, jenže vy je neposloucháte a tak vzali do ruky vajíčka - dobře tohle téma okomentoval i malej Jarda na http://www.malejjarda.cz
29. 05. 2009 | 10:03

mleziva napsal(a):

Tupelo, JQ: Asi máte v případě "Grosstapa" krátkou paměť tak Vám ji osvěžím. Gross měl v té době 2 vyšetřující policejní týmy, které úkoloval přímo on.
29. 05. 2009 | 10:05

Jirka. napsal(a):

"hodný chlapec a poslušný slouha" Sobotka již z mládí trpí méněcenností.
V ČSSD dostal možnost se seberealisovat ve společnosti Drymla, Rátha, Paroubka - jaká to skvělá společnost.
29. 05. 2009 | 10:05

Bohemia napsal(a):

Škoda vajíčka, které padne vedle
Pravidlo, že o věcech veřejných se v civilizované společnosti rozhoduje v přítmí paláců prostřednictvím osvícených tribunů lidu, funguje více či méně úspěšně v zavedených demokraciích. Ledaže nevím o žádné, která by strávila exoty typu odpudivého demagoga Jiřího Paroubka. V jeho případě zejména platí, že škoda je vajíčka, které padne vedle.
Vice: http://czech-bohemia.blogsp...
29. 05. 2009 | 10:05

PH napsal(a):

A jake je shodit vladu uprostred predstednictvi Rady Evropy pro 30 korun, kdyz prave za Vasich vlad doslo k ustaveni statne-soukromeho CEZu?? A jake je jednat v rozporu se zakonem tak, jak to predvadi David Rath?? A jake myslite ze je doslechnout se o dalsim PROTISOCIALNIM prislibem zadluzeni generaci -i vasich vlastnich vnoucat, pane Sobotko- za 13. duchod v dobe celosvetove krize???
29. 05. 2009 | 10:05

theo napsal(a):

Bohouši co nějaká sebekritika ? nebo kritika hlavního vašeho soudruha ? Nebreč a nesváděj to na ostatní. Já to házení schvaluji všemi 10 a přidal bych i šutr.
29. 05. 2009 | 10:05

Jurajda napsal(a):

Politici si, dle mého názoru, takové jednání zaslouží. Před volbami se nestydí naslibovat cokoliv, po volbách je občan další 4 roky nezajímá. Zrušíme daň z nemovitostí, hlásala jedna strana. Po volbách ji bezostyšně 5 x zvýšili.
29. 05. 2009 | 10:06

karkulka napsal(a):

Hanba socanům, majitelé všech vajec, spojte se
29. 05. 2009 | 10:07

Selen napsal(a):

PR ČSSD, možná Dimun nebo Tvrdík zjevně vymysleli, že je potřeba to trochu vyhrotit a nestačí jen akci přiřadit žoldákům zaplaceným ODS, ale zároveň je nutné ji opakovaně přirovnávat k fašismu a nacismu. To je přitom tak trapné a hlavně hloupé! až nemám slov. A vůbec celý ten text svědčí jenom o zdegenerované mysli politika z povolání, který totálně ztratil náhled na realitu.
29. 05. 2009 | 10:07

malma napsal(a):

neo

to je především signál pro určité zjevně účelové agitátory,provokatéry na různých internetových diskuzích, účelově pomlouvající, urážející především představitele čssd,za účelem cíleného dehonestování a zprofanování, mající za cíl ne věcnou politickou diskuzi, ale vytvoření negativního obrazu vůči politikům sociální demokracie,sloužící zjevně pro účely vlastní a politických konkurentů.

jako jsou např:
neo,terro,blue jay, mandrake,Ládik ...
29. 05. 2009 | 10:07

Čochtan napsal(a):

Desatero dorého politika:
1. Prosperitu nelze založit na bezstarostném zacházení s financemi
2. Slabí se neposílí oslabením silných
3. Malí nevyrostou omezováním velkých
4. Chudým nepomůže zničení bohatých
5. Mzda pracovníku se nezvýší utlačováním těch, z jejichž peněz je placena
6. Nedostaneš se z problému, když utratíš víc, než vyděláš
7. Spolupráci lidí neposílíš zvyšováním nenávisti
8. Solidní jistotu nezajistíš vypujčenými penězi
9. Charakter a odvaha se neposílí zničením lidské iniciativy a nezávislosti
10. Lidem nepomůžeš, když za ně budeš dělat to, co by mohli a měli dělat sami

Pane Sobotko, proti všem 10 bodům se Paroubek a jeho loupežníci prohřešili. Proto vás mladí a inteligentní lidi tak strašně nenávidí.
29. 05. 2009 | 10:07

rybobuch napsal(a):

Za to, jak lžete lidem v této kampani ( a bohužel nejen v této) na vás patří vzít klacek a ne jen vajíčka !!!!!!!!!!!
A speciálně mám pifku na vás osobně za ty ekonomické sliby.
29. 05. 2009 | 10:08

malma napsal(a):

hahaha

názorný příklad názoru "vajíčkáře"
29. 05. 2009 | 10:09

Xaver napsal(a):

Nebojte se pane, u voleb jim to vrátíme. Ale vajíčka na Topolánka opravdu házet nepůjdeme. Výprask u voleb bude mnohem lepší. Přiznám se, že jsem dosud uvažoval tak, že je jedno, kdo v tom Bruselu sedí. Teď mi to jedno není. Nemohou vyhrát násilím...Jinak: zachovali jste se před běsnící lůzou tentokrát přesně tak, jak jsem si to představoval
29. 05. 2009 | 10:10

Radek napsal(a):

Kdybyste pořád netvrdili pane Sobotko, že za to může ODS, nebyli byste lidem pro smích.
29. 05. 2009 | 10:10

Neházeč ale souhlasím napsal(a):

no bóže, tak proč jste tam stáli jak mučedníci? jenom vytřískat politický kapitál, jako vždy, ve všem, za každou cenu...
29. 05. 2009 | 10:11

Aleš napsal(a):

Co to je pořád za řeči o fašizující mládeži, vzrůstající agresivitě a potlačování demokracie i svobodného projevu. Proč to dramatizovat, proč se ČSSD nezamyslí na chvilku nad tím, co dělá špatně a že tohle všechno je jen logické vyústění jejich vrtochů.Ptal jsem se své maminky, proč v době totality nic nedelali, proč se nepostavili arogantní a zcestné moci. A její odpověď? Stejně jako dnes neděláte nic vy.Necht jsou padající vajíčka začátkem a vykřiknutím, že nejsme hluší , ani slepí. Že cítíme hnijící společnost, stále přiživovanou starýma strukturama a infikující i další generace. Proboha, jakou tupou hlavu může napadnout srovnávat "rebelující" mládež s fašistickou stranou. To už v Čechách opravdu zemřel zdraví rozum?Nenechme se zastrašit bandou bláznů. Chtějme mír, harmonii, pravdu a lásku!
29. 05. 2009 | 10:11

malma napsal(a):

rybouch

násilí je váš argument,jak příznačné; tak pojdte s tím klackem klidně na mě, když nejste schopen diskutovat a svůj názor si obhájit
29. 05. 2009 | 10:11

NObody napsal(a):

Pokud se nepletu tak vaječná válka propukla pouze na tom mítinku, kterého se zůčastnil Jiří Paroubek a pokud, stejně jako mě, vadí tento politik více lidem je podle mého názoru taková reakce s ohledem na stopu, kterou nynější předseda ČSSD v politice a politické kultuře zanechal, pochopitelná (nikoliv oprávněná), sám za sebe musím přiznat, že mít po ruce shnilé rajče a Jiřího Paroubka taky bych se nejspíš pokusil trefit, protože si těžko představím jednodušší a přitom dostatečně důrazný způsob jak bych mohl tomuto u mě velmi neoblíbenému politikovi vyjádřit svůj dík za to co pro mě udělal...

Přiznám, že v době kdy ČSSD vedl Miloš Zeman jsem ve dvou volbách dal této straně svůj hlas, ale jakmile pan Zeman opustil vedení ČSSD začala pro mě tato strana s každým dalším předsedou upadat a nyní pod vedením Jiřího Paroubka by mě těšilo, kdyby tento propad dosáhl už konečně svého dna a ČSSD se buď zkonsolidovala a pokusila se o návrat k sociální a hlavně demokratické politice (jakou by člověk podle názvu čekal) a nebo se raději rozpadla...protože pokud by tato strana měla klesnout ještě níž (a s lidmi jako Dr. Rath tento potenciál má) pak by se měli straníci zamyslet a slova SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE nahradit slovy SPROSTÁ DEMAGOGIE...

A nebo by možná stačilo obměnit vedení a odstavit politiky kteří ta vejce přitahují...
29. 05. 2009 | 10:11

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři texty (jeden hrubě urážlivý, jeden vulgární a jeden vyzývající k násilí). Takové texty jsou v rozporu se zdejšími pravidly a záměrem těchto stránek - což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
29. 05. 2009 | 10:13

tankista napsal(a):

Přispěvatelé jsou zřejmě vesměs z Prahy.Přeji všem po vajíčku do tlamy.Je to pádný argument.Třeba by to chtělo zavést hru najdi si svého pražáka.A propó pravicová strana v čele s bývalým komunistou-lampasákem Topolánkem,neboli počestný bandita Ademail,no ,tak to teda sedí
29. 05. 2009 | 10:13

Aleš napsal(a):

omlouvám se za hrubku v rychosti a rozčílení /zdravý rozum/
29. 05. 2009 | 10:13

Martin napsal(a):

Jak ti lidé zapomínají... Při posledních parlamentních volbách to byla ODS, kdo přišel s volebním programem a diskuzí. A naopak ČSSD začala negativní kampaň, zesměšňování,... Po právoplatné výhře ODS to jistý pan Paroubek neunesl a rozhodl se škodit, co se dá. Výsledek? Evropě jsme pro smích, ODS už přistoupala na nastolená pravidla, takže jedna kampaň horší jak druhá, znechucení z politiků každým dnem stoupá.
A pokud jde o vajíčka, tak - ač něco takového neschvaluji - si za to může pan Paroubek sám: kdo seje vítr, sklízí bouři! Je logické, že to teď podáte jako nevychovanost a fašistické sklony konkurenta, ale nic to nemění na faktu, že jde jen o marketingový tah - nevěřím, že ve skutečnosti byste byli takoví hlupáci a opravdu svá slova a organizovaných útocích ODS mysleli vážně.
29. 05. 2009 | 10:14

Renata napsal(a):

Pane Sobotko, jestli si OPRAVDU myslíte, že to "táhněte", které se ozývalo u Anděla, bylo myšleno tak, že máte odejít z mítinku, jste prostodušší, než jsem si o Vás kdy myslela. Tím víc s tím výkřikem souhlasím. Znamenal totiž, že máte (ne jen Vy jako osoba, ale všichni ve vysoké politice) odejít z veřejného života a někam se schovat. Tolik prospěchářství, buranství, mafiánství, hrabivosti, arogance, nadutosti, sprosťáctví a kdovíčeho, co se ještě v dnešní politice usadilo, jde opravdu už přes veškeré hranice snesitelnosti. Máme vás plné zuby. Takže.... !!
29. 05. 2009 | 10:14

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den, smazal jsem další urážlivý text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
29. 05. 2009 | 10:15

optimista napsal(a):

ODS popírá jakoukoliv účast na vajíčkovém útoku na ČSSD. Ale jakékoliv agresivní projevy a hulákání "táhněte" jsou přece typické projevy strany ODS, která má sloovo "DEMOKRATICKÁ" ve svém názvu. Přesto je to v současnosti hned za Dělnickou stranou svým chováním nejagresivnější strana ve státě. Je to partaj plná zkorumpovaných, prolhaných politiků, kteří se neštítí zaútočit fyzicky, když cítí, že jim došly argumenty. Proto takovou stranu nikdy nemůže volit soudný člověk ve (snad ještě) demokratickém státě.
29. 05. 2009 | 10:16

Aleš napsal(a):

Mám procestovaný , díky své práci velký kus světa. Nikde sem se nesetkal s takovou netolerancí, závistí, pýchou, nadutostí a omezeností , jako v České republice. Bravo nám všem!!!
29. 05. 2009 | 10:17

podpora napsal(a):

Rád bych vám vyslovil solidaritu, ale nemám odvahu se podepsat. V poslední době je situace taková, že Ti kteří nejedeou na vlně zuřivé nenávisti ke všemu levicovému se raději skrývají se svým názorem, protože se cítí ohroženi. Takže promiňte, že Vás podpořím pouze anonymně.
29. 05. 2009 | 10:17

Michal P. napsal(a):

Dobrý den, je velmi jednoduché nazývat ty co hází vejci zfanatizovaným agresivním davem.. Nazývat projev vrcholné nespokojenosti občanů s panem Paroubkem a těmi, kteří mu drží deštník, jako třeba například neschopný pan Tvrdík, fašizujícími tendencemi a jinými expresivními výrazy. Alespoň lehce podprůměrně inteligentní člověk ví, že s fašismem to má společného asi tolik jako pan Paroubek s bohyní moudrosti. Berte to jako důrazný projev lidí, kteří jsou nespojeni a nenechají se opíjet rohlíkem.
29. 05. 2009 | 10:18

neo napsal(a):

malma:

pleteš se hošku. nejsem žádný agitátor a nikoho nepomlouvám.

Pokud uvedu nějakou informaci, jedná se většinou o doložitelný fakt.

Chcete snad popírat, že pan Rath měl jiné (opačné)názory, než vstoupil do čssd? Nebo že chtěl zavádět poplatky? Nikdy bych si nedovolil pomlouvat nikoho z politiků či jiných blogerů ... Pokud máte pocit, že je nějaká informace nepravdivá a tedy se jedná o pomluvu, rád s Vánmi o tom budu diskutovat.
29. 05. 2009 | 10:19

Veronika Vendllová napsal(a):

Nechci, aby na politiky a političky létala vajíčka ani nějaké další předměty, které by jim mohly ublížit.

Protože mě ale zajímá, jak si vajíčkový útok analyzují blogeři, přečetla jsem se výjimečně i blog pana Sobotky, jinak jeho blogy nečtu, protože s jeho politikou jednak nesouhlasím a druhak nestíhám.

Napadají mne, kromě krátkého textu, který jsem vyvěsila k vajíčkové aféře, různé scénáře a důvody či důsledky, chcete-li.

Podle mne je společnost jako celek většinově velmi nespokojena s politiku obecně. Agresivita graduje a vyvolávají a podněcují k ní sami politici, o tom jsem přesvědčena.

A najdenou světe div se, začnou létat vejce. Hrdinové neuhnou a dál je na sebe nechají metat. OK, jsou asi prostě stateční. Tak tohle už nechám spát, nevím, proč a jak to všechno bylo.

Myslím si ale, že se naše politická reprezentace může úplně klidně dočkat masivního shromažďování v ulicích, symbolika 20 let po velvet revolution tomu jen nabádá. Atak se třeba bude chrastit klíči, já nevím. Výsledek voleb do EP mne ale zajímá. Počkám si na něj i na další vývoj a uvidíme, co všechno nás ještě čeká. Další tahy jsou připravené, jinak to v politice ani nejde, tož sem s nimi.
29. 05. 2009 | 10:19

Pepa napsal(a):

vejci na sebe chtěli jen upozornit, že tu jsou taky oni, abyčejní lidé, na které všichni představitelé politických stran (opakuji všichni = ne jenom ČSSD) kašlou a vzpomenou si na ně jen když přijde k přerozdělování koryt (= k volbám). Sám v úvodě článku uvádíte "Podobné akce pořádá ČSSD před evropskými volbami každý den." a to je ten problém, když máte koryta jistá, lidé vás nezajímají, když má dojít k přerozdělování koryt, tak jezdíte diskutovat, respektive říci lidem svůj názor.

Je ovšem pravda, že "vejcem" (myšleno symbolicky) by zasloužila většina politků ze všech politických stran.

S fašismen, jak někteří politici uvádí (nejenom z ČSSD), však podle mě tyto akce nemají nic společného. Je to jen upozornění "mlčící většiny" na to, že tu jsou taky.
¨
Jsem zvědav, až skončí tyto volby, jak budou probíhat další diskuze. Samozřejmě další budou v září, apotom až před dalším rozdělováním koryt. Mezitím si ten, kdo vyhraje svoje korýtko, bude hrabat pod sebe a na ostatní kašlat.
29. 05. 2009 | 10:20

Eso Rimmer napsal(a):

ano, my chceme klid na práci (rozuměj na bankrotování státu), co si to ti mladí dovolujou, mají drřet huby a pak to po nás splatit....

však my jim ukážeme až se bude po volbách 17.listopadu jmenovat vláda s Paroubkem a STB-kem Falmerem ... to bude slovy klasika "taková pěkná tečka za tím naším případem"
29. 05. 2009 | 10:20

Aleš napsal(a):

Souhlasím a přidávám se. Neděkujem, vypadněte!
29. 05. 2009 | 10:20

úprchlík před komunismem napsal(a):

Kdyby levice byla ze setiny tak AGRESIVNÍ, NÁSILNÁ, jako je pravice a extrémní pravice, byly by - oprávněné - obavy o ohrožení svobod a demokracie. Stejně tak je tomu ale se všmožnou a orgány státu, společností, politickou scénou a občany schvalovanou nebo tolerovaným, opakovaným násilím pravice.

1) stojí za to přečíst si dnešní prohlášení prezidenta Klause, jeho "zděšení", které je oprávněné, ikdyž velice pozdní a selektivní. Rostoucí a dlouhodobé projevy násilí, od příliš pravidelných a diletantsky nebo účelově naší policií a justicí netrestaných, zato "inspirativně" TV přenášených akcí černého moru "Dělnické" strany, po násilí a vrhání zápalných lahví na domky našich Romů, až po bičování xenofobie Bobolínami a Železnými, zdá se, že údajně demokratický český kmen to Evropě a své demokracii skutečně "oslazuje" a Klausova léta pseudo národoveckých, emoce davu i echte pravicovost i VŠ vzdělaných v tom mají svůj nemalý podíl.

2) Krize, kterou rozhodně nezpůsobil nárůst státního dluhu ČR za let prosperity za vlád ČR (ani rostoucí dluh za Topolánka po červnu 2006), je nicméně doprovázena radikalizací novodobých sládkovců, od DS po Maďarskou gardu, kterou Fidez "chápe", protože kdyby vládl Fidez, blahobytní Maďaři by nemuseli podporovat extrémisty.

3) V klasických demokraciích by, jak víte, možná prošlo jedno na politika hozené vajíčko na řádně ohlášeném předvolebním shromáždění. Tak, jak je naše patetická policie, justice bezradná a údajně demokratická, tak roste chuť násilí a házení čehokoliv, nejen bot a docela tvrdých vajec, je útok na osobu, což je smutné, že to tak nevidíte.

Pokus prezentovat údajně novou,mladou generaci demokratů která má jaksi právo nebo se setkává u Vás, disidenta, s veřejným pochopením její fyzické agrese a vícečetného porušování zákonů, nejen rušení a znemožňování předvolebních mítinků, to není Váš nejlepší výkon.

4) Představte si, hlavně ti, co považují navíc bolestivé útoky vrženými vajíčky za recesi nebo legitimní formu dialogu či reakce na frustraci s politikou, že by tato všechna násilí, na životě a hlavně majetku pravicově orientovaných, jako konají rasisté vůči domům Rómů, marše DS, mnoha set tisícové škody na majetku dnes u Anděla, spolu s brutální záplavou vrhaných vajec, ne nepodobným kamenování u islamistů, bylo provedeno levicovými chuligány a násilníky na mítincích ODS, na politicích ODS nebo vypálením sídla podnikatelů.

Byla by to recese?

Bylo by to oprávněné vyjádření frustrace s pravicovou politikou?

MF a pravicová média by byla plna nářku o návratu k Únoru 48.

Jak (pozdě, ale přece, nadstranicky, ikdyž násilí páchá – s vyjímkou jednoho synka funcionáře ČSSD, který také hodin vajíčkem - jen pravice a extrémní pravice, řekl V. Klaus), jde o demokracii. Od molotovových koktejlů na domy Rómů, přes příliš pravidelné marše úderné, černé Dělnické strany až po na Facebooku organizované násilí a znemožňování volebních mítinků.
29. 05. 2009 | 10:20

aligator napsal(a):

No nic. Jak vidím naši politickou scénu zaslouží po vajíčku všichni ,ať je modrý červený, oranžový nebo zelený.A proto stará jdeme odlévat podkladky. Pytel sádry je v dílně.
29. 05. 2009 | 10:20

jir napsal(a):

Zustanete v ulicich do konce kampane jo?
Hm to je zvlastni,ze pan Paroubek vynechal ve stredu asi tri meetinky a dorazil jen k Andelu.Jste sraby
29. 05. 2009 | 10:20

Vladimir Hrubes napsal(a):

..skoda, ze ani po vejcove kanonade pan Sobotka nepochopil, ze vetsinu mladych vice nez irituje arogantni styl, kterym se jeho strana a zejmena jeji predseda prezentuje, vejce jsou dle meho jen suegestivnim vyjadrenim znechuceni nad timto out stylem, pikantni je, ze to schytala opozicni strana..uvahy a srovnani s nacistickymi bojuvkami nebo dokonce s nasilim v listopadu 89 zni v tomto kontextu ponekud piroteskne..
29. 05. 2009 | 10:21

Karel Bekon napsal(a):

Proboha Vy nechodíte na tyto mýtinky diskutovat s občany, Vy tam chodíte pouze do mikrofonu řvát pro Vás snad pravdivé, ale pro občana lživé prohlášení. Jak chcete s mikrofonem diskutovat!
29. 05. 2009 | 10:21

georg napsal(a):

Já bych ODS jako stranu podporující extremismus zakázal
29. 05. 2009 | 10:21

consigliery napsal(a):

Líbí se mi jak ze sebe dělá, antikomunistickýho bojovníka, disidenta a bůhví co..Jen přirovnání k Mandelovi chybí. Jenže realita vašich postojů je na hraně s ohrožením státu. Pád vlády, bojkot zah. misí, zadlužování a námluvy Rusku to je jen malý výčet. A agresivní a negativní kampaň jste sem přitáhli vy! Kdo seje vítr sklízí bouři a v politice by jste se měl naučit nést odpovědnost třeba i za cenu dočasného fyzického nepohodlí... Nikdo vás tam nenutil lézt! Lezli jste tam schválně abyste ze sebe udělali mučedníky. Dobře, že jste dostali po hubě, často je facka lepší než tisíc slov... a vajíčko je lepší než návrat komunismu.. Já sám jsem tam byl pouze s transparentem a socanů se tam do mě naváželo mraky.. Naštěstí pro mě neni problém ty jejich bláboly vyvrátit. A potěšilo mě kolik kolemjdoucích (občanů ve všech věkových kategoriích včetně důchodců) nám vyjádřovalo podporu a děkovalo, že mladí lidé konečně protestují proti socialismu a komunismu a že už to nechtějí nikdy zpátky a že nám drží palce! A o to tu jde především!!!
29. 05. 2009 | 10:22

QQQ napsal(a):

Klidek pane Sobotko, muj hlas mate. Vite, az prestane u nas v tom absurdistanu existovat pro nactilety tzv. hotel maminka a tito nactileti budou muset makat na sebe a nikoli vyzirat sve rodice do 30ceti, pak se to zmeni. Budou mit jine, ale naprosto jine starosti. Chudacci, nedovedou pochopit, co jim ta nase jako pravice chysta....ha ha ha, Orwelovsky kapitalismus....
29. 05. 2009 | 10:24

optimista napsal(a):

Pokud ODS popírá jakoujoliv svou účast na fyzických útocích proti ČSSD, pak je to jen další projev pokrytectví, falše, lhaní, které jsou tolik typické pro politiku ODS. Mladí členové fanklubu ODS se chovají jako Henleinovi ordneři, kteří také útočili ze zálohy, zbaběle. A k výměne vajíček za kameny už přece není daleko.
29. 05. 2009 | 10:24

Garf napsal(a):

Ale tohle nemyslíte, Bohuslave, vážně, že ne? Pokud ano, jste zfanatizovaný výrostek.

Ono to bolelo, ano? Připomnělo Vám to Národní třídu nebo fašisty ano? Jděte se už konečně vycpat. Když lidé křičeli "Táhněte", nemysleli tím "Táhněte z Anděla" ale "Přestaňte nám sakra kecat do života!"

Nás bolí vaše kecy. Říká se, že každý národ má politiky, jaké si zaslouží. Tak špatný národ proboha snad zase nejsme. Jděte pryč.
29. 05. 2009 | 10:25

Karpíšek napsal(a):

Nereálné populistické sliby ČSSD se mi vůbec nelíbí, ale vejce bych po Vás nehodil. Stačí, že Vám nedám svůj hlas, že ano?
29. 05. 2009 | 10:25

Ondřej napsal(a):

Pane Sobotko,
letos půjdu poprvé volbám. Můj hlas máte jistý.
29. 05. 2009 | 10:25

neo napsal(a):

QQQ: co chystá? poučte nás
29. 05. 2009 | 10:26

Charlie napsal(a):

pane Sobotko

je zrátou času cokoli zde vysvětlovat -
názory příslušníků davu jsou bez povelu lídrů neměnné.

Viz G. Le Bon:
Dav je podle něj soubor individuí, jež jsou sjednocena iracionální připraveností k činnosti, která vyplývá z faktu rozplynutí individua v mase a jeho rezignace na sebekontrolu. Je to shromáždění, které podléhá snadno sugesci a není schopno si utvořit vlastní názor na nic, protože každý názor je davu imputován zvnějšku. Dav aktivuje spící či utlumené instinkty.
29. 05. 2009 | 10:26

JJ napsal(a):

eso Rimmer a jiní

Kde a jak jste, prosím, tvrdě kritizovali a kritizujete neslýchané a masivní zadlužování USA konkrétně za léta Bushe, navíc umožňované tím, jak USA okrádají svět tím, že mu po válce nařídili užívat rezerervní měnu, kterou mají, jak jistě, jako vzdělaný a pravicově orientovaný člověk uznáte, mají podvodně a nečestně zcela nekrytou, kousky zelených papírků.

Děkuji, hezký den.

Jinak vězte, že právě třeba v USA by tak násilné rušení, natožpak házení čehokoliliv na lidi, navíc na předvolebních mítincích parlamentní strany bylo závno účinně, právně státními orgány ošetřeno. Nebo ne? Nebo si nemyslíte, že třeba Obamu, před tím Bushe, nejen kvůli Iráku, milióny Američanů, včetně mladých a studentů, opravdu, ale opravdu kvůli jejich politice neměly rády?
29. 05. 2009 | 10:26

Stan napsal(a):

Konec diskuse. To, co tady na Aktuálně i v ulicích předvádějí naši "vzdělaní" a "kultivovaní pravičáci" nemá nic společného s občanskými ctnostmi ani s demokracií. Vždycky jsem si myslel, že liberální pravičák bude za všech okolností hájit svobodu projevu. Pravičák, který schvaluje umlčování svých oponentů, je fašista.

Jsme tedy na pozadí hospodářské krize svědky nástupu fašismu. Projevuje se to vyvoláváním protiromských nálad, xenofobií, omezováním práv odborů a antikomunistickou rétorikou. Dalším znakem jsou glajchšaltovaná a zmanipulovaná média, která tuto atmosféru přiživují a podněcují. A teď tedy nastává poslední příznak před fašistickým pučem - pouliční násilí.

Kdo to nechce vidět a nepostaví se proti tomu, bude toho velmi brzy litovat. A bude toho litovat i většina těch, kteří dnes schvalují násilí a umlčování názorových oponentů.
29. 05. 2009 | 10:26

Martin Skalík napsal(a):

Dobrý den pane Sobotko.Na úvod uvedu,že jsem pravidelným voličem ODS,se silným pravicový,konzervativním cítěním. Co předvádějí někteří lidé na Vašich setkáních s občany považuji za nepřípustné.Recesi na začátku při troše vůle dokážu tolerovat,ale incident u Anděla ne.Nic méně je to jen jejich válka s panem Paroubkem a vy(ostatní členové ČSSD) se v tom vezete.
29. 05. 2009 | 10:26

maddanay napsal(a):

Pane Sobotka,

mohu se vas zeptat, co jste ocekaval? Pripada mi usmevne, kdyz CSSD ve svem tiskoven prohlaseni narika, ze je lidi nenavidi. Podivejte se sam na sebe, osobu, ktera kdysi pronesla, ze "predvolebni sliby CSSD nebyly zasazeny do realneho ekonomickeho ramce" - neni to o nic lepsi nez vyrok pana Topolanka, ze v kampani se lhat musi, jinak volby nevyhrajete. Vy jste to pouze zaobalil. Podivejte se na Davida Ratha, psychicky nemocneho cloveka s chorobnou touhou po moci, mysliciho si, ze je vice nez zakon. Podivejte se na Ing. Paroubka s jeho odpornym vystupovanim komunistickeho pohlavara, nebetycnou aroganci ke vsem, co si dovoli s nim nesouhlasit. To vas pan predseda VAZNE nechape, ze jej mladi lide a zejmena lide s vyssim vzdelanim proste a jasne osobne nesnasi proto, jaky je? Ale spise nez hloupost je to dalsi promysleny kalkul smerujici na vasi cilovou skupinu volicu - duchodce, nizsi a stredni tridu.
Tato kampan je epitomem populismu, mnohem horsim, nez za Spidly nebo Grosse. Sam si rikam, ze ve vasich slibech uz jen chybi slovo proletariat. Osobne si velice preji, aby narod prohledl a garnitura typu Paroubek, Rath, Skromach a podobni konecne z nasi politiky zmizela. Cela politicka scena u nas zdegenerovala do silenych pomeru, ale nez odsoudit zemi do dalsich 8 let rozhazovani, na ktere doplatim nejen ja, ale jeste moji vnuci... diky ne, to radsi ODS. Lacinymi sliby si KUPUJETE stare, slabe a hloupe, nejde vam o budoucnost teto zeme, jen o vas zajisteny prijem pro dalsi volebni obdobi...preji Vam ze srdce, aby narod vcas prohledl.
29. 05. 2009 | 10:26

Karlík napsal(a):

Musím se smát, jak ze sebe najednou socialisté dělají zasloužilé disidenty. Včera p. Rath píše, že byl na Národní v listopadu '89. Dnes p. Sobotka, že byl na Václaváku v létě '89... Nakonec se ukáže, že zmlátili i Paroubka (který podle svých slov seděl v pátek 17. listopadu v hospodě) :-))) Kde asi byl estébák a učitel kubánských a palestinských teroristů ze Zastávky u Brna - Falbr? Trapné a průhledné od strany, kde drtivá většina vedení jsou převlékači kabátů z řad KSČ.
29. 05. 2009 | 10:27

slaveček dluhbotka napsal(a):

i když nejsem příznivec čssd, naprosto s pane Sobotkou souhlasím. na Andělu mi připadalo, že si mladí přišli zahrát počítačovou hru na živo. pojali to prostě jenom jako zábavu. v demokratickém a právním státě, kde ústava každemu zaručuje svobodu volby i slova házení vajec není legitimní vyjádření odporu, ale výtržnictví, který se musí zabývat policie. a pokud někdo nerad poslouchá paroubkovo cynty -tak na mítink čssd nemusí chodit. není povinný.
29. 05. 2009 | 10:28

Iggy napsal(a):

Musím se ČSSD zastat, více ze státního dluhu ČR zavinila ODS než ČSSD a to mnohonásobně.

A teď snížením daní (hlavně vysokopříjmových skupinám) zavinila bývalá koalice včele s ODS deficit jaký tu máme.

Ty peníze z daní někde chybět musí...
29. 05. 2009 | 10:29

jkhkjh napsal(a):

nnnnn
29. 05. 2009 | 10:29

Luke napsal(a):

Zda se mi to nebo je opravdu vetsina CSSD tak strasne fascinovana fasismem? Pokud snad nekdy studovali dejiny, nemuzou neco takoveho prohlasovat. A je lepsi ted hazet ty vajicka nez za par let dostat tim obuskem do zad.
29. 05. 2009 | 10:30

ZF napsal(a):

to JQ
Váš názor mi bohužel připomíná názory nevrlých důchodců v tramvaji. Je velice smutné, že mladé lidi vidíte pouze černě. ČSSD je bohužel strana, která podporuje ty, kteří nechtějí pracovat. Jelikož bydlím v Ústeckém kraji, vím o čem mluvím.
Mimochodem nikdo nemůže s určitostí říci, že házeči vajíček jsou pouze voliči ODS. Pokud vím pravicových stran máme v České republice více než dost. Ale především se jedná o lidi nespokojené s politiky typu Rath a Paroubek.
29. 05. 2009 | 10:31

malma napsal(a):

neo

nemíním se zapojovat do diskuze o Ráthovi, podstata byla v tom, že vy a vám podobní nemáte objektivní názor nezaujatého voliče,hájící určité názory a polemizování o nich; ale čistě jednostraná ,agitátorská, protisocanská rétorika za cíleným účelem poškodit stranu či představitele; to vnáší negativní tendence do společnosti,zvlášt když se toho pak chytají prvovoliči,jež si utvářejí teprve vlastní pol.názor. To je klasický příklad "vajíčkářů", jež to jsou zjevně zmanipulovaní,zfanatizovaní děti ovlivněny především negativní kampaní ODS
29. 05. 2009 | 10:31

daman napsal(a):

Že vám není z těch keců špatně. Jak vy se můžete ohánět demokracií a dodržováním zákonů, když David Rath je nerespektuje a z pozice své funkce ještě k tomu nabádá druhé i za pomoci vyhrožování.
Házení vajec znamená, že lidem už došla trpělivost. Spravedlivé by bylo řešit situaci tak, jak předvedl Paroubek technařům.
29. 05. 2009 | 10:31

Jindřich Mrkvička napsal(a):

Pane Sobotko, jen pár postřehů - lidé skutečně křičeli táhněte - ale to bylo myšleno z politiky a ne z podia.

Útočnou kampaň začala Vaše strana bilboardy, které již několik týdnu osočují pana Topolánka jako viníka krize a pod. (mimochodem k jeho osobě mám také dost výhrad). Rozumně uvažující člověk tomu opravdu těžko uvěří.

Mimochodem přečtěte si poslední online rozhovor s panem Rathem na serveru Idnes a pochopíte proč se lidé chovají tak jak se chovají. Tolik stupidity, arogance a osočování jsem ještě v žádném rozhovoru neviděl - každý nepříjemný dotaz i slušně položený okamžitě vyřešil tím, že autora nazval pisálkem ODS, popřípadě z něj udělal hlupáka.

Kdo seje vítr, bouři sklízí.....
29. 05. 2009 | 10:32

raf napsal(a):

Pane Sobotko, plně souhlasím s Váším článkem a ač jsem byl pravicový volič, dávám hlas ČSSD.
Doufám, až bude-li vládnout, bude mít pevnou ruku (což je v demokracii těžké), ale nutné.
Metání vajec na Vašich mítincích je hnusné, odpudivé a přitom zbabělé. Je to názor mnoha lidí a i přátel v cizině (žádní dělníci, ale vysokoškolsky vzdělaní lidé. Opět mají Češi další ostudu na evropské úrovni.
29. 05. 2009 | 10:32

nesocan napsal(a):

VEJCE je plivance do ksichtu demokracie. A "demokracie je diskuse"- T.G.Masaryk, zakladatel státu.
29. 05. 2009 | 10:33

BedD napsal(a):

Klaus má, jak píše JJ, pozdě, ale přece, pravdu.

I naše rodina je zděšena, souihlasíme, že nekončící vlna násilí, od vypalování domů, přes pochody Dělnické strany a přes internet organizované i "spontální" násilí a útoky na politiky během volebních mítinků je nejvážnější ohrožení demokracie za 20 let.

Jak napsal Ondřej, pane Sobotko, 5 hlasů, poprvé pro ČSSD, máte jisté.

Mimochodem, kdyby se 1. místopředseda ČSSD stal předsedou, ne teď, pod tlakem fašizoidního, zfanatizovaného davu, věci sociálně demokratické politiky u nás by to také prospělo.
29. 05. 2009 | 10:33

Alibernet napsal(a):

Vy a v srpnu 89 na Václaváku? Dovolte, abych se zasmál. To Vás jako rodiče pustili samotného do Prahy? Haha. Spíš se mi zdá, že jste se účastnil nějakých svazáckých prázdninových akcí, podle toho jak se lísáte ke komoušům.
29. 05. 2009 | 10:33

Charlie napsal(a):

Veronika Vendlová

Vy jste prostě ta moudrá "Žena za pultem"

nesouhlasíte s nějakou politikou, někoho .....v čem? proč ?
souhlasíte s politikou toho a toho ......v čem? a proč?

Vy si zkrátka počkáte a Vaše slova dojde......
Další večerníček
29. 05. 2009 | 10:33

BedD napsal(a):

5 hlasů od naší rodiny
29. 05. 2009 | 10:34

QQQ napsal(a):

to consigliery

Fantasticke PR, opravdu vynikajici. Ted jeste od Vas cekam informaci jak ucitelka z materske skolky se svymi detickami odsuzuje CSSD nebo dopis textilacek z horni dolni na podporu hazejicich....ha ha ha....,
co tak kdybyste zorganizoval podpisovou akci na podporu hazejicich...? ha ha ha,
musite se vice snazit.
Preji Vam velmi prijemny den.
29. 05. 2009 | 10:34

Aleš Pekárek napsal(a):

Pane Sobotko , podle informací Práva z dnešního dne, vám nevěřím ani slovo. A začínám opravdu věřit, že to byla řízená provokace vaší strany.
29. 05. 2009 | 10:34

Milda napsal(a):

Kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde.Sebereflexe pro všechny, jak pro cíle, tak pro vajíčkáře je krajně žádoucí.Politici obecně metaj už dlouhej čas své dračí vajíčka po svém lidu, a lid jim ted vrátil par slepičích.Bohužel jako jedinou reakci očekávám nějakou legaslatvni bouři ve sklenici vody, na tema vylepšení zákonů a postihů v případě "napadení " politiků.Nějak s eto zacumlá do zákonů o výtržnictví atd.A tímto vylepšením vše skončí, to znamená,nezmění se chování politiků,ale jejich imunita se změní za hroší kožich.Zcela jistě mi dá mnoho lidí za pravdu a to at jí mám nebo ne,což pokládám za důkaz pravdivosti o dračích vejcích, alá pan Topolánek.Když je beztresné napad novináře,mělo by být i obráceně .-) a lid si to ted vyzkoušel.ČSSD by měl velmi pečlivě vyvrátit míty že její politikou je žití na dluh a pocit podnikatelů že stát bude tloustnout z jejich potu.A úkol číslo dvě jsou živnostníci, samostatní a velmi aktivní dělníci a řemeslníci,pošlapáváni všema pol.stranama.
29. 05. 2009 | 10:34

maddanay napsal(a):

Mimochodem, kdokoli, kdo srovnava tento projev s fasismem, je tak mimo misu, az to boli. Je to jen dalsi promysleny kalkul CSSD, jak zdiskreditovat protivniky...bohuzel se najde spousta tupcu, kteri se toho chyti.
Nechci zit ve state, kde byt uspesny je hrich, kde by mela rozhodovat strana, jejimiz volici jsou duchodci a lide, kteri jsou denne uzirani zavisti k tem, komu se podarilo vlastni snahou neco dokazat. Kdyz se podivam na priznivce CSSD na fotkach, vypada to uz jak na mitincich KSCM, jen s oranzovou misto cervene. A neni se cemu divit, nebot CSSD predstavuje v soucasnosti nebezpecnejsi verzi one strany. Co Paroubkovo rvani "delejte si co chcete, my ty volby stejne vyhrajeme!"
A ruku na srdce...tomu, jak CSSD svadi vsechny negativa na Topolankovu vladu, muze verit opravdu jen clovek, jemuz zivot rozumu moc nenadelil, nebo ktery jej jiz zapomnel pouzivat. Velmi si preji, aby se vam za tohle dostalo spravedlive odmeny...druhou volebni porazku by uz Ing. Paroubek pravdepodobne nerozdychal.
29. 05. 2009 | 10:35

Míra napsal(a):

Píšete: "Demokraté se musí hlouposti, agresivitě, násilí a fašizujícím tendencím postavit důsledně a od samého počátku." Tak už se, proboha, postavte Paroubkovi a Rathovi!!!
29. 05. 2009 | 10:35

Nuba napsal(a):

Renato,
s vaším příspěvkem by se dalo souhlasit za předpokladu, že by ten hlasitý pokřik byl na povolené demonstraci proti tomu všemu co uvádíte a ne na mítinku jedné politické strany.

Předseda Paroubek, zrovna tak jako Topolánek není také šálek mé kávy, ale demokraticky respektuji volbu jiných. Domnívám se také, že by naší politické scéně velmi prospělo, kdyby většina politiků, zvláště těch starších, kteří se tam drží zuby nehty již dvacet let, udělali čelem vzad.

Mladí lidé jsou zajisté vždy nakloněni radikálnějším přístupům. Neměli by však ze sebe nechat dělat hlupáky.

Položila jste si otázku, proč nikdo nehází vejce na mítinzích ODS ? Jistě by se řada jednodušších fanatiků našla. No protože to nikdo nezorganizoval.

Svůj názor a preferenci mám možnost projevit ve volbách. Pro Vaši nevoli mám pochopení, přímo ji sdílím, avšak řešit se to takto nedá. Tady mladí lidé moc kreativity neukázali. Vymyslete něco podobného happeningu pod názvem společně proti barevné politické stupiditě a já se k Vám přidám.

Tedy pokud to s tou politickou kulturou myslíte doopravdy
29. 05. 2009 | 10:35

NObody napsal(a):

Ono je pořád lepší dostat vejcem do hlavy než hlavou do vajec...
29. 05. 2009 | 10:38

Milda napsal(a):

A pro ostatní co schvalují vyjíčkování.Ted se vám to možná líbí,co bude když se takví dostanou do vlády?To budou svým voličům rozdávat cokoliv aby to použili na každého kdo není dostatečně uvědomělej a nevolil je a nechce volit.
29. 05. 2009 | 10:38

Teuton napsal(a):

Sobotko, ve Francii, jejíž socialismus,odbory a "sílu ulice" vaše strana tak obdivuje, byste při vzbuzení nevole u části voličstva dopadli ještě hůř...
29. 05. 2009 | 10:39

RK napsal(a):

Všem rádobydemokratům co schvalují agresi:

Víte, komunisti svou agresi vůči "buržoustům" zaštiťovali svou "demokracií". Pronásledovali své oponenty, protože (podle nich) měli špatný názor. Myslel jsem, že tohle už máme naštěstí za sebou. Jenže jak je vidět, tohle je prostě v nás. A tak 20 let poté, co jsme si vydobyli svobodu slova a jakous-takous demokracii znova slyším (a ne náhodou od těch největších "antikomunistů), že je třeba socany bít...znova začíná znevažování a urážky, agrese vůči někomu, teď to nejsou "buržousti", jsou to prozměnu "bolševičtí socani", zase ti, co tohle násilí podporují, se zaštiťují vlastní formou "demokracie", opět je slyšet, že jen oni mají tu svatou pravdu. Na pana Topolánka nikdo vajíčka nehází...jistě to není proto, že by jej všichni tak bezmezně milovali. Někdo má prostě určitou úroveň inteligence a kultury. Vážení ti "co nenávidíte Paroubka", existují i ti "co nenávidí Topolánka", a přesto po něm neházejí vajíčka, kamení, nebo granáty (i takový názor jsem četl)... Barva není podstatná, je-li agrese díky nějakým subjektivním pocitům nadřazenosti a jediné pravdivosti rudá nebo modrá, je to jedno. Pokud se někdo chce zaštiťovat slovem Demokracie, měl by se těmito principy taky řídit a neznásilňovat ji k obrazu svému. Protože pak se můžeme klidně vrátit o 20 let zpátky, kdy tady budou jedni, co mají vždy pravdu a vládnou a ostatní, co jimi budou utlačovaní.
29. 05. 2009 | 10:39

Jindra napsal(a):

Rok 1989 jsem ve svých vzpomínkách nezažil, ale dnešní dobu si již utvářím názor, Gross je křišťálově čistý s miliony, Paroubek sve ženě jen tak zajistí na nadaci 14 mega a s novou má svatbu jako představiel šlechty a Sobotka odpustí majiteli 10 mega a nyní je trhák, že kdo dělá více tak mi ti to sebereme progresivní daní. Tak svůj mladý mozek nabídnu jinde v EU A pane Sobotko, klidně rozdávejte 13 důchody.
29. 05. 2009 | 10:41

Vlastenec napsal(a):

K Andělu jsem si šel poslechnout normální předvolební mítink. Již z metra se však nedalo vyjít. Výstup byl obklíčen výrostky v modrých košilích, pískajících a opěvujících ODS a zatracujících ČSSD. Podařilo se mi prodrat k lelkujícím velmi mladým policistům. Byl jsem za tribunou a vůbec nic jsem kromě řevu neslyšel. Prodral jsem se k zadní straně tribuny, odkud banda výrostků metala jedno vejce za druhým s obrovským chechtotem. Chlubili se vzájemně, kdo víckrát zasáhl. Vrátil jsem se k policistům a žádal je o zásah. Oni prohlásili, že tam není jejich stanoviště a projevovali naprostý nezájem. Okamžitě mne obklopili spratci v modrých košilích a snažili se mne společně s jedním starším fanatikem inzultovat. Policie dál dělala, jako že nic nevidí. Nakonec jsem byl rád, že se mi podařilo utéct se zdravou kůží. V očích starších lidí jsem viděl obrovský děs, připadal jsem si jak na sjezdu kuklux-klanu, chystajícího se k lynčování. Ještě že má naše policie na svých autech nápisy: "Pomáhat a chránit", které nás jistě stály pár miliónů.
29. 05. 2009 | 10:42

R@K napsal(a):

Tím vajíčkem politikovy do hlavy neublíží, kde nic není tam se nedá nic poškodit. A politici mají v hlavách jen vlastní prospěch a ten se vajíčkem taky nepoškodí, spíše rozroste.
29. 05. 2009 | 10:42

petr napsal(a):

Dobře jim tak, zastávat se těch zlodějů,vyžírek,lhářů,estébáků,podvodníků.LIdem došla trpělivost a bude hůře.Politici jsou zmrdi a jak se chovají k občanům,tak....V zahraničí se házejí M. koktejly a nebo dlažební kostky.
29. 05. 2009 | 10:42

Honza napsal(a):

Dobrý den, zajímalo by mě, proč z těchto aktivit obviňujete ODS. Proč si nepřiznáte, že osoba pana Paroubka je odporná dokonce i mezi voliči ČSSD? Stejně tak jako v ODS mají burana Topolánka, v KDU korupčníka Čunka ČSSD má Paroubka, který oba dva zmíněné ve mnohém převyšuje a pak to tak dopadá. Zdravím a přeji ať navrhujete rozumné věci na které někde vezmete peníze.
29. 05. 2009 | 10:43

karel napsal(a):

Ale to jsou fašizující útoky. Takhle agresivním způsobem napadali fašouni před 2. světovou válkou meetingy jiných stran! Přišli tam a udělali bordel, aby schromáždění narušili. Jestli mi nevěříš, tak si to najdi, není to žádné tajemství. Ti lidi, co to teď dělají v ČR nejsou fašisti, ale přesto je tenhle způsob naprosto nepřijatelný.

To je teď taková "demokratická" móda, že když se někdo přihlásí k socdem, tak se na něj všichni sesypou jako psi a už lítají "komunisti", "bolševici" a podobně.

To chcete, abychom měli jeden povolený světonázor a za cokoliv jiného dostali do ksichtu vajíčkem? Proberte se, tohle není demokracie, takhle začínal fašismus a komunismus. Klaus má pravdu.

Když s někým nesouhlasíte, diskutujte, argumentujte, choďte k volbám. Ale nechte vyjádřit i druhého a snažte se pochopit jeho postoje.

Jsem volič ČSSD.
29. 05. 2009 | 10:43

topsik napsal(a):

Takže to byl signál, že něco děláte špatně, jak jsem se zde v komentářích dozvěděl? Hm. A co signál z posledních voleb, že ODS a další koaliční strany něco dělali špatně? A ta sebereflexe? :o) Lidi, když čtu ty Vaše fašizující bláboly, tak se nestačím divit. ČSSD a jejich voliči demokraticky vyslali signál pravici, jenž ji strnul na dno. Myslel jsem, že níž už spadnout nemůžou. A ejhle. Vy, jenž tvrdíte, že ty vajíčka jsou signálem, tak patříte k tomu malému zlomku vygumovaných jedinců, jenž si myslí, že násilím něčeho dosáhnou! Už jsem to psal vedle na blogu a nikdo (mimo nea) nereagoval. Co když Vám takhle napadnou dítě, jenž je mezi ostatními dětmi neoblíbeno a ostatní mu to dali najevo třeba vajíčky! ( I když víme, že se spíš používaly jiné prostředky). Vyrazí mu oko a Vy budete na policii tvrdit, že to byl signál pro Vaši špatnou výchovu? Myslíte, že je to blbé přirovnání? Já sito nemyslím. Agresi odsuzuji a u takových signálů zvlášť! Může se stupňovat a to je nebezpečné pro společnost. Pravice ví, že ČSSD je nejstarší politickou stranou u nás (a dost jí mrzí, že tohle spoustu voličům vyzradil sám zakladatel ODS na socánském sjezdu) a nemá vnitřní problémy jako oni. Dívejte se, co dokázala moc! Všechny koaliční strany se štěpí po necelých třech letech vládnutí. Všechny! ODS za svou krátkou historii nedokázala v této zemi vůbec nic! A co jiného nevyzkoušet před hlavními volbami do posl. sněmovny, než zvýšit agresivitu u méně důležitých voleb a vyzkoušet její vliv na voličích! Držím se Zahradilových slov a očekávám tu předvolební bombu! Jestli to nebyla ona (:o) ), tak si počkám! Ale nevím, jestli se dočkám! Přeji pěkný den
29. 05. 2009 | 10:44

ortelius napsal(a):

Hm, gratuluju k odvaze. Ještě zkuste najít odvahu k sebereflexi. I když vy ani ne - vajíčka stejně lítala na vašeho předsedu nikoli na vás. Proto jsem vás také neinzultoval ani verbálně ani fyzicky, když jste na Andělu procházel metr ode mne. U Paroubka, či Ratha, bych si tím jistý nebyl.
29. 05. 2009 | 10:44

Milan napsal(a):

Pravice a extrémní pravice

to stále "oslazuje" Evropě

a demokracii
nekončíci, jako "recese" brané pochody Dělnické strany

opakované vypalování domů menšiny

přes internet a jinak koordinované nejhrubší násilí a rozvracení předvolebních mítinků strany, kterou i Klaus na jejím březnovém sjedu s gratulacemi označil za "nejstarší demokratickou stranu v zemi" (přes 100 let).

Obamu v USA, středolevé, sociálně-demokratické strany na Západě nebo v předmnichovské republice, i ČSSD zdaleka nepodporují jen "socky", nemakačenkové, ale i vysokoškolsky vzdělaní, profesně a podnikatelsky úspěšní lidé.
Právě Obamova úspěšná kampaň (a nedělějme si iluze, že rasismus v USA, ikdyž díky efektivnímu zákonnému postihu skrytý, zmizel), kdy rekordní miliony po internetu vybraných peněz, organizování dobrovolníků, bylo z velké části práce a zapojení vysokoškolsky vzdělaných Američanů.

Postupující hospodářská krize a také desetiletí zkušeností s tím, že kapitalismus má, i na pracovité lidi nemálo zásadně negativních dopadů, třeba tím, že 50 miliónů Američanů nemá zdravotní pojištění, vedou k de facto stejnému zastoupení vzdělaných lidí nalevo a napravo od politického středu. U nás to máme stále dost zjednodušené.
29. 05. 2009 | 10:45

Fil napsal(a):

Sobotko nemel nesmysly. Lidi tam přišli prostě proto, že je arogantní, agresivní a hulvátská politika ČSSD a paktování s komunisty prostě s... Mladým lidem také zcela pochopitelně vadí, že mají vaše socialistické rozdávání každému za pár let zaplatit. To, že odmítáte (nebo odmítáte na radu vašich PR agentur, bez kterých se ani neuprdnete) uznat, že lidem vaše parta, která kašle na zákony a je arogantní a hloupá, prostě vadí, svědčí o vaší mentální ubohosti a provinčnosti. ODS by něco takového nikdy nevymyslela, na to nemá potenciál. Dneska už to holt funguje jinak, než na povel stranické buňky. Naštěstí. Ani vaše potenciální vláda s komunisty a očekávané utahování šroubů a posilování policejního státu na tom (doufejme) nic nezmění.
29. 05. 2009 | 10:45

Hoteliér Dvořák M.Lázně napsal(a):

Díky Bohuši za to jak jsi mi poslední den svého financ ministrování odpustil ten dluh plus penále na daních co mi vyměřil finančák. 16 mega dobrejch :-). Jyrka o tom taky věděl, tomu jsem se už revanšoval tou grátis svatbou u mne, ale co ty to mega co jsem ti poslal jsi dostal ? Abych nebyl dlužen, víš že to nemám rád.
Jinak držím palce ať v dalších volbách složíte vládu - hned tě zasa využiju. Kluci já vás žeru s těma řečma o solidaritě - a jak vám to ta pakáž žere.... :-)
29. 05. 2009 | 10:45

Jana Valouchová napsal(a):

Pane Sobotko.Děkuji Vám za Váš klidný postoj.Doufám, že jste si uvědomil,že zfanatizovaný, zmanipulovaný dav v Praze není celé Česko. Je jen více vidět v médiích. A o to také šlo.Děkuji také panu prezidentovi za jeho postoj k této zlotřilé akci. Jeho slova výstižně popsala celou situaci.
29. 05. 2009 | 10:47

Kritik soc. napsal(a):

Můžete si za to částečně také sami. Jste moc slušní !
Pane Sobotko, v předposledním řádku s Vámi nesouhlasím, jinak ve všem. Konstatujete, že se "...agresivitě, násilí ..." postavíte "důsledně a od samého počátku". Prima - jenže to jste měli dříve !!! UJEL VÁM VLAK ! Teď když jste ho nechali rozjet se z kopce, řítí se na Vás a na celou pokřivenou, ale přece demokracii v ČR. Ohrožuje Vás i nás také díky Vaší neakceschopnosti. Pochybuji a jsem zvědav, dá-li se vrátit čas a dá-li se tato chyba ještě dnes napravit.
Zdraví volič ČSSD.
29. 05. 2009 | 10:49

Dodo napsal(a):

U voleb to všehoschopným pod vlajkou rudou i tou modrou sečteme. Budu tam a volím ČSSD.
29. 05. 2009 | 10:49

Saliven napsal(a):

Prohlašovat, že házení vajíček po představitelích socdem je legitimní, že si za to můžou sami, nebo že je to výrazem protestu proti celé politice jsou naprosté bláboly. Protestovat se dá i nenásilně, ale to by holt nebylo dobrodružství. Velká část metačů vajec si vůbec neuvědomuje na čem stojí základ téhle jakkoliv nedokolané společnosti, mají pocit, že demokracie patří jenom jim, že jen ta jejich strana může vyhrát. Potom ale můžeme zrušit volby rovnou pokud budeme revoltovat proti zvolení nějaké strany - pokud skutečně nejsme ochotni akceptovat vůli lidu, ze které vychází zastupitelská demokracie, pak skutečně ty volby zrušme. Dle mého část těch demonstrantů posloužila jako užiteční idioti politické manipulaci, další část se přišla jen vybít frustrace stejně jako to dělá na demonstracích nácků nebo když tu byl MMF. Je mi skutečně líto, že se začíná politika přesouvat do ulic. :-(
29. 05. 2009 | 10:49

Čochtan napsal(a):

To je keců o "fašismu" a "nedemokratickém chování" ...
Ten chlápek, který na Hitlera připravil, ještě před uchopením moci, v Mnichově pumový atentát, to byl podle vás blbečků taky "fašista" ?
Buďte rádi, že to byla jen vajíčka, že to bylo jen jemné vyzvání k dobrovolnému odchodu z politiky. Příště už bude létat něco jiného. Paroubek a jeho loupežnická parta jsou hanbou této země !
29. 05. 2009 | 10:49

PatientO.T. napsal(a):

Míra sebereflexe potrefených politiků ČSSD je ohromující, na české politické scéně ovšem obvyklá.
29. 05. 2009 | 10:49

honza napsal(a):

Určitě s tím žádný demokrat nesouhlasí, ale ani s propojením ČSSD a KSČM a rérorikou spoudruhů Paroubka, Ratha, Haška, Škromacha, Havla a v neposlední řadě vaší. Jak někdo již vtipně napsal ČSSD je fajn strana, ale není v ní žádný sociální demokrat. Kdyby byl, poučil by e od Firlingera.
29. 05. 2009 | 10:50

Martin napsal(a):

Proč nikdo nehází vejce na setkáních ODS?

To je vcelku jednoduché: protože ODS se nevyznačuje tak agresivním a konfrontačním jednáním, jako páně Paroubek. Ano, páně Paroubek - nejde o útok na stranu jako takovou.

Začalo to nevinně, jedno vajíčko z recese. Kdyby to pan Paroubek s úsměvem okomentoval, nestálo by to za povšimnutí. Ale to on ne, on se začal vztekat tím svým ublíženým způsobem "Oni - ta zlá ODS - se tak bojí mých argumentů, že po mě hází vajíčka. Jsou to fašisti!".

No, uznejte sami, když si do někoho rýpnete a on se chytne a žere to i s navijákem...

Tak proto se z jedné recese stalo "házení vajíček na volebních setkáních ČSSD".
29. 05. 2009 | 10:51

Káďa napsal(a):

Vážení vajíčkáři,to co jste předvedli je hodno těch největších kreténů.Víte vůbec jakou jste udělali před volbami reklamu socanům,dostanou o 15% více hlasů ve volbách. Co máte ve svých hlavách? Nejste hodni státi v trusu mého koně - bezpartijní
29. 05. 2009 | 10:51

honza napsal(a):

Ps. jestli víte, kdo Firlinger byl? Jak to bylo s tou křivkou?
29. 05. 2009 | 10:51

Loop81 napsal(a):

ja si myslim, ze kdybyste byli (clenove cssd) schopni vnimat kritiku z rad volicu a netrvali samolibe na svem, nikdo by vas fyzicky nenapadal. ale tim, ze se chovate jako male deti, kterym proste uz domlouvat nestaci a je jim treba dat na zadek... priletelo vajicko. jinymi slovy, z vaseho srovnani s rokem 1989 je patrne, ze i ti komunisticti okupanti meli vic "rozumu" nez mate dnes vy.
29. 05. 2009 | 10:52

PatientO.T. napsal(a):

29. 05. 2009 | 10:52

BlackLabel napsal(a):

Dobrý den Pane Sobotko,

lidé musí mít nějaký okamžitý způsob, jak vyslovit svůj nesouhlas s politickou situací. A když to někdo udělá, tak z něho hned uděláte fašistu, nacistu nebo komunistu (je to celkem jedno). Tohle mi vážně připomíná dobu před Sametovou revolucí.

Laskavě hledejte chyby u sebe a uvědomte si, že za všechno opravdu nemůže ODS. A buďte rádi, že lidé po Vás, po politicích, neházejí kameny. Protože za to, jakou jste tu vytvořili politickou kulturu společně s ODS, byste měli odejít z politiky. Vytvožili jste politiku plnou vulgarit a nenávisti.

Hlavní problém politiků je, že žádná ze stran nikdy nedokáže, přiznat svoje chyby. Vždycky za všechno můžou ti druzí. Tohle prostě nejde ani v normálním životě. Tak se potom politici nedivte, až Vás někdy zasáhne letící šutr. Protože mi nejsme ovce!!!

Chovejte se laskavě jako státníci, pracujte pro lidi a přestaňte hrabat peníze. Myslím, že si Vás platíme docela slušně. Jinak Vás od koryt vyžene neviditelná ruka trhu (lidu).

PS: Jestli po volbách udělá ČSSD koalici s KSČM, tak to bude její konec.
29. 05. 2009 | 10:53

petr napsal(a):

Vy chcete diskutovat, pane Sobotko? Co jsem slyšel, tak všechny, kdo s Vámi vyhazují judisté? To je ta diskuze?
Vajíčkem to určitě nebude nic příjemného, ale na Andělu se jednalo o provokaci řízenou z vaší strany. Nejdřív začali mladí lidé v oranžových stejnokrojích kropit vaše odpůrce vodou, pak si oblékli trika s terčem. Co jste tím sledovali? Vajec bylo víc než obvykle - ani bych se nedivil, kdybyste si pár provokatérů zaplatili sami. Jestli o tom nic nevíte, zeptejte se p. Paroubka, na místo se dostavil ve svém asi nejhorším triku - už předem věděl, co se bude dít. Vaše nacvičené rádoby důstojné obličeje, prázdná gesta... Po vajíčkovém útoku si nikdo vejce nesetřel z obličeje ani z brýlí, ze strany ČSSD se prostě jednalo o levnou komedii. Článek byste spíš měl nazvat "Jak ze sebe udělat oběť". To je totiž to jediné, co sledujete a docela se vám to i daří.
PS: Fašista není ten, kdo hodí vejcem, ale ten, kdo ho za to chce zavřít, až zčerná. Pozdravujte svého mimozemsky nakloněného předsedu a velkého obdivovatele A. Hitlera, pana "na dvou židlích sedět nebudem" Ratha.
29. 05. 2009 | 10:53

Čochtan napsal(a):

ČSSD se musí nejdřív zbavit Paroubka a jeho loupežnické party. Pak teprv bude volitelnou stranou.
29. 05. 2009 | 10:53

Jiří Č. napsal(a):

Vulgarizace mladých lidí dle mého názoru odráží vulgarizaci veřejného prostoru, o kterou se valnou měrou zasloužili právě lidé z vedení ČSSD. Mám na mysli osobní útoky na jiné politiky, diskreditace naší země shozením vlády uprostřed předstednictví, a co je na pováženou - útoky na moc soudní a zpochybňování výroků soudů (hejtman Rath a zrušení poplatků). Nedivte se, že sklízíte to, co jste zaseli. ČSSD je nyní spíše stranou populistů, než sociálních demokratů. Těm jde opravdu o lidi, nejen o moc.
29. 05. 2009 | 10:53

reCAPTCHA napsal(a):

Včera jsme s kamarádem vyrazili s pár vajíčky do ulic ... a našli jsme svého modro-hnědého žida. Je známý svými fašistickými kydy o trhu. Kamarád se ho zeptal: Máte smysl pro humor?
- Proč se ptáte? - A zneklidněl. Modro-hnědý partajník.
- Máte nebo nemáte? -
V očích se mu objevil strach..
- Řekněme , že mám. -
- To je dobře. - replikoval kamarád. A na hlavu mu přimáčkl vejce. Žádná zbabělá rána z dálky.
- Sakra, povídá kamarád . - A začal si umazané ruce otírat o jeho svršky. Já vytvořil na objektu volské oko , ale kupodivu, to celé na žádnou velkou legraci nevypadalo.
- Ale já s tím nesouhlasím! - Začal křičet modro-hnědý mozek.
- To je dobře . - Uklidňoval ho kamarád. Ale nám to říkat nemusíte. To musíte jít říci někomu jinému.
29. 05. 2009 | 10:53

Hadač Jan napsal(a):

HÁDANKA - proč asi vrhači vajec nehážou na shromážděních nácků ? Vždyť s jejich nápady "konečného řešení...." také jistě řada občanů nesouhlasí.
Noviny totiž psaly, že vejce proti ČSSD jsou výrazem nesouhlasu.
29. 05. 2009 | 10:53

marie napsal(a):

Pane Sobotko, vy jste ve svých 18 let vyrazil z Bučovic z gymnázia do Prahy protestovat?
29. 05. 2009 | 10:54

Tom napsal(a):

Takže vy jste se nepoučili jo? Hrozbu lidí neberete vážně jo? Ani vajíčka navás neplatí jo? To je opravdu moc! Garantuji, že jestlui ve volbách vyhrajete a spolu s KSČM uzavřete koalici občané této země to takhle nenechají. Hlavně studenti a já garantuji, že to možná nezůstane jen u vajec. Na zrůdy vašeho formátu bude potřeba něco drsnějšího abyste konečně pochopili, že občané této země si od vás nenechaj srát na hlavu. Já chi mít budoucnost a ne plnou parou back!!!
29. 05. 2009 | 10:55

RK napsal(a):

paní Renato,

přečtěte si tyto napsané příspěvky

úprchlík před komunismem napsal(a):
29.05.2009 10:20:17

Stan napsal(a):
29.05.2009 10:26:31

o to tu totiž jde... píšete, My (vás máme plné zuby)..kdo je to "My"? Vy a váš pes, nebo těch několik dětí, co se přišly "vyřádit"... nebo všichni pravicově smýšlející lidé? A dívala jste se na věc i z druhé strany? Že jiní "My" chtějí, aby odešli zase ti druzí... uvědomujete si, že stejně se chovali komunisti v 48, nebo sudeťáci před rokem 38, kdy ti zas jiní "My" chtěli, aby jiní "táhli". Uvědomujete si vůbec o čem je demokracie? zkusila jste vidět svět i z toho druhého pohledu? Asi ne...
Ne každý vysokoškolák musí být nutně inteligent
29. 05. 2009 | 10:56

arwen napsal(a):

Pane Sobotko.
Děkujeme.Volíme ČSSD. Nechceme totalitu tyou pana Zahradila.
Vajíčková aféra je jeho dílo. V otázkách Václava Moravce,když se ho pan Moravec ptal jaká bude kampaň do EP, řekl, že budeme překvapeni a zval mládež na Facebook.
29. 05. 2009 | 10:56

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý text ("zmrdi"), který byl v rozporu se zdejšími pravidly - která jsou shrnuta v Kodexu diskutujících (http://blog.aktualne.centru...).

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
29. 05. 2009 | 10:57

reCaptcha napsal(a):

Ano populisté. Ty mám rád , obzvláště, když jsou z Chomutova. - Hele,cikáni. - A hned populi skáčou podle not ptáků. Že , Jiří Č.
29. 05. 2009 | 10:57

Xerxes napsal(a):

souhlas s karlem
Ale to jsou fašizující útoky.

Je třeba si také všimnout, jak napsali jiní, že opakované a neúčině státními orgány, politickými představiteli, médii, společností ošetřované projevy agrese a násilí, od zmíněných akcí Dělnické strany, vypalování domů menšiny, fyzická napadání a ataky na politiky během volebních mítinků, to vše je dělané pravicově orinetovanými lidmi a někdy i extrémní pravicí, jakou je DS.

Zvuk bagančat podobně jako DS v černém oděné maďarské gardy, kdy pravicový Fidés a jeho šéf Organ se také přiživuje, navíc volá, aby Slováci maďarské národnisti volili jako příslušníci Velkého Maďarska, to dává, nejen Klausovi, oprávněné důvody k obavám i zděšení, konstatování, že jde o demokracii.

Podlitiny a rozplizlá vajíčka na obličejích představitelů demokratické, parlamentní strany, totální argese ne nepodobná lynčování, to vše za bohorovné víceméně nečinnosti policie, zpravodajství médií, jak útočníci a násilníci "rádi zaplatí pokutu", ... jak nízko se dá, v politické nenávisti k ČSSD dojít, aby tobylo stále "akceptovatelné"?
29. 05. 2009 | 10:57

Honza napsal(a):

Plně s Vámi, pane Sobotko, souhlasím. Původně jsem nechtěl volit soc. dem., protože se p. Paroubek opravdu mnohdy chová odrazujícím způsobem, ale po těch vajíčkových nechutnostech Langrových brigád Vám ho asi vhodím. Myslím, že se k tomu slušný člověk musí alespoň takto vyjádřit. Škoda, že ji nevedete Vy.
29. 05. 2009 | 10:57

juvel napsal(a):

Je načase, aby i pravicově smýšlející lidé si přiznali, že v současné době hrozí největší nebezpečí demokracii v této zemi od pravicových fanatiků ať už z ulice, nebo ze sdělovacích prostředků nebo z nejvyšších pater politiky. Paroubek ať je jakkoliv nedokonalý politik, je to standartní politik pro demokracii, je přístupný diskusi, je schopný kompromisu a je i ochotný k ústupkům. To se o značné části politiků druhé strany říci nedá. Vidíme příliš nesnášenlivosti a fanatismu. Kdyby byl Topolánek politikem alespoň Paroubkova formátu, mohl své předsednictví EU v pohodě dokončit. Je jeho hloupostí že to dopadlo jinak.
29. 05. 2009 | 10:57

Martina napsal(a):

Pane Sobotka máte můj obdiv. A celá vaše strana. Že pro tyhle hlupáky chcete něco dělat vůbec. K volbám jsem původně nechtěla jít.Ale nyní půjdu a dostanete ode mě a celé mé rodiny hlasy ! Držte se ! Martina Klarinetova
29. 05. 2009 | 10:58

Frante napsal(a):

Vaječná akce opravdu příliš demokratická nebyla. Ale proč se konala autor moc nerozebírá. Doporučuji přečíst:
http://zpravy.idnes.cz/dese...
29. 05. 2009 | 10:59

Meňo napsal(a):

ČOCHTANE, častý přispěvovateli, zdravím !
Když potíž je v tom, že zatím každý ze soc.-dem. představitelů měl nějakou tu chybu. Zeman nadával novinářům, Gross byl hlavou "gross-stappa", Špidla byl moc mírnej, a tak tady dnes máme dalšího, kterýmu svorně nadávají. Každý má chybu. Vzor dokonalosti chybí.
Myslíš si, Čochtane, že je to vina těch různejch předsedů ČSSD? Anebo je to hlavně díky vybíravosti oponentů ČSSD, mimochodem taky mediálních ?
Zdraví Tě Meňo.
29. 05. 2009 | 10:59

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal další dva hrubě urážlivé texty (např. "zrůdy"), které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
29. 05. 2009 | 11:00

entice.x napsal(a):

Je toho hodně k zamyšlení, co ve svém komentáři nabízíte pane "ekonomický experte". Stejně jako u vašeho, tak i u blogů vašich spolustraníků mě zaráží, kterak házíte metače vajec do jakéhosi davu schovávající se za jeho anonymitu - přitom jak vaši straníci uvedli, vše máte natočené, dokumentováno, natáčela i média, natáčela i policie - kde tedy je ona anonymita?
Mluvíte o zfanatizovaném davu. Jenže.... Není ono to spíše tak, že se na vašem setkání objevila cca tisícovka individualistů reagujících na prohlášené pana Paroubka z jiných akcí, kde jednotlivcům vrhajícím vejce vzkázal: "Ubožáci, ani trefit se neumíte"? Inu Praha je velká, a když si pár pražáků řekne, já tě trefím, sejde se jich tisíc a ani se neznají :-))
Ale ani v tom netkví problém, proč jste se stali cílem vajíčkové omelety. Ten je jinde, vtom vámi udaném: Přišli jsme diskutovat... Pane Sobotko, stačí vidět vaše Bilboardy a je jasné, že vy diskutovat nechcete! Dokonce ani se svými voliči ne.
ZABRAŇTE NÁVRATU ODS - to je diskuze? Ne to je výzva.
BUSH, TOPOLÁNEK, ZAHRADIL - SPOLEČNĚ JSME ZAVINILI FINANČNÍ KRIZI - to je diskuze? Ne! To je prohlášení a navíc lživé.
VOLTE JISTOTU - JIŽ NIKDY VÝPOVĚDI BEZ UDÁNÍ DŮVDU - To je diskuze? Ne to je výzva podpořená lživým heslem. Neb mohlo by se zdát, že zde snad padaly někdy v minulosti výpovědi bez udání důvodu, což ovšem nebylo možné a každý takto vyhozený by se u soudu hravě obhájil. Čili ne pane Sobotko. Vy nechodíte diskutovat, ale rozdělovat společnost nenávistí těch vašich vůči těm ostatním dle hesla: Kdo nejde s námi, jde proti nám. A povedlo se, probuzen byl vámi vyvolávaný démon nenávist. A vajíčka? Ruku na srdce, jen žertovný projev odporu, vůči vámi hnětené politice rozdělení společnosti.
A kyž už jsem zmínil vaše bilboardy, ještě jedna věc mě nad nimi napadla. Vy na nich nic neslibujete - žádný předvolební program, jen výzvy. Geniální tah! Kdo nic neslibuje, nebude muset skládat účty, z nedodržení předvolebních slibů.
29. 05. 2009 | 11:01

Telničák napsal(a):

Co to plácáš! V srpnu 1989 ti bylo 17 a byl jsi zalezlý v Telnici na hřišti a popíjel kombajnérku, Ty shazovači režimu !
29. 05. 2009 | 11:02

Alko napsal(a):

Vážený pane Sobotko, již staré přísloví říká "kdo sází vítr, sklízí dešť" neměl byste se Vy a vaše strana zamyslet nad příčinami vaječných útoků? Vaše nenávistná demagogická kampaň a kritizování všeho, arogantní chování nemohla vyústit v nic jiného.
29. 05. 2009 | 11:02

Bohouš napsal(a):

Řádění u Anděla přineslo rozhodně své ovoce. A dobře tomu tak. Sleduji reakce starších občanů ve svém okolí a jsem přesvědčen, že přineslo ČSSD mnoho voličů, kteří se původně k volbám ani nechystali. Jednak ze soucitu a jednak proto, že se takto problémy neřeší. Ti, co během vajíčkové smršti stáli na podiu a neutekli udělali pro úspěch ve volbách víc, než si "vajíčkáři" vůbec stačí uvědomit. A co bude dál? Po celé předvolební období se budou v televizi promítat záběry na "žlutého" Paroubka jako mučedníka, i když už žádní vajíčkáři na mítincích nebudou. A ČSSD bude automaticky sbírat volební body.
29. 05. 2009 | 11:03

Tomas napsal(a):

Až Vám dá někdo pár facek, to teprve bude bolet....
29. 05. 2009 | 11:03

Marie napsal(a):

Nechápu, proč policie téměř nezakročila. Kdyby se vajíčka házely po cikánech, to by bylo protestů. A nemluvě o Dělnické straně, která má ochranu až 500 policajtů.
29. 05. 2009 | 11:03

Tomáš napsal(a):

Pane Sobotko víte jaké to je, nechat si opakovaně lhát do obličeje od někoho, kdo se snaží povýšit lež na legitimní nástroj a nemoct mu jednu vrazit? No a teď se našel prostředek, jak tento pohlavek uštědřit. Možná lhář přestane lhát. Ale tomu nevěřím. :-(
29. 05. 2009 | 11:04

yony napsal(a):

Hysterický dav modrého potěru s produktivními vejcovody, na které by potřebovali občas naplácat se opravdu může proměnit v něco, co se pak už nedá zastavit... No, taky už se tady necítím zrovna dvakrát.. Když jsem odcházel z Anděla, řekl mi jeden modrý "začátečník", že až já "idiot" půjdu k volbám, ať si zlomím vaz. Chtěl bych jen říct všem těmhle podivnejm aktivistům, že pokud bude politika v budoucnu taková, jak si ji představují teď, tak jim jen přeji, aby si vazy nepolámali navzájem... Za pár let si vzpomeňte..
29. 05. 2009 | 11:04

Kody napsal(a):

Nechtěl jsem jít k těmto volbám, ale Pan Paroubek mě pozval, abych volil. Ano půjdu, ale volit budu kohokoliv jen ne ČSSD. a Vy pane Sobotko jste přeskočil důležitou životní kapitolu a ta je obyčejný život občana tohoto státu.Už na škole jte začal s politikou a po jejím ukončení jste hned začal politikařit. Proto vůbec nevíte co je obyčejný život a taky se podle toho chováte. A jen dovětek, Vy nejste ekonom, ale právník, tak se netlačte na finance kde jste už dřív nadělal hodně škody.
29. 05. 2009 | 11:05

hop napsal(a):

At žije revoluce a nacionalismus. Režim se hroutí. Pod touto vládou nechci žít. Jestli ČSSD vyhraje volby bude nutná recvolta a řešení i nedemokratickými pratikami. ohužl je to uté, protože vláda socialistů by nás v této krizi, kdy se průmysl hroutí a ekonomika je v krizi přivedla do záhuby!!!
29. 05. 2009 | 11:05

Jáchym Vobora napsal(a):

VAJÍČKA NEBYLA PRO VÁS
----------------------
Vážený pane poslanče, ač Vás jako odborníka a politika respektuji, přesto nesdílím Váš názor na řízení ekonomiky této země. Já i Vy máme právo mít jinou představu o tom, jak by se měly věci dělat, ale předpokládám, že oba se shodujeme v jednom: Ať rozhodne demokracie. Ta kultivovaná, férová a nepopulistická demokracie. Ta věcná demokracie, která umožňuje moudře volit i méně vzdělaným a méně prozíravým voličům.
V čem ale se zásadněji rozcházíme je nejspíš náš (třeba jen projevovaný) názor na Jiřího Paroubka jako politika v demokratickém systému. Nebýt jeho přítomnosti, na mítinzích ČSSD dostavovalo by se nedostavilo tolik "pravicových" účastníků.
29. 05. 2009 | 11:05

Marta napsal(a):

Nekdo hodil vajicko a toho se chytli nejaci mládež,co nezná míru a jedinou pravdu má sobotka v tom,že se Ti lidi možná zbavili frustrace(z ČSSD).Sobotka to okamžitě shazuje na ODS a politizuje.Mladíci,prosím Vás,vajíčka s mírou,nebo Vaše snaha bude kontraproduktivní.Chceme demokracii,ne ČSSD.A zajimalo by mne,jak by ČSSD reagovala,kdyby mládež házela vejce po ODS:předpokládám,že by zhodnotili,že mládež ví,co dělá a že si za to může ODS.Takových řečí už ze strany ČSSD bylo dost.Všeho moc škodí, i vajec,hlavně poj%dme k volbám
29. 05. 2009 | 11:05

BlackLabel napsal(a):

Z politiky by měla odejít ODS i ČSSD. Za dvacet let tyto dvě strany úplně zničily českou politiku.
29. 05. 2009 | 11:05

mleziva napsal(a):

Saliven: Pokud spolu začnou po volbách opět spolupracovat ČSSD a KSČM, nemá cenu se o demokracii vůbec bavit. Můžete na ni totiž zapomenout na dalších 40 let, jestli Vám to ještě nedošlo.
29. 05. 2009 | 11:07

hráč napsal(a):

Lidem i prezidentovi už sedl na hlavu fašismus. Ten váš fašismus je jen vyjádření nesouhlasu lidí. Dialog bohužel je téměř nemožný. Proto nastoupili vejce a zápalné láhve. Je to smutné, ale je to tak. Nacionalismus sílí a bude. Klausi smiř se s tím, tvůj ideální stát se začíná otřásat v základech!!!
29. 05. 2009 | 11:07

Roman napsal(a):

Pane Sobotko vaše strana je plná primitivního vystupování. Jak si můžete toto dovolovat ze svých pozic. Máte jít lidem příkladem, místo toho je vaše strana jak horda jednoduchých jedinců.
Jen samé osobní útoky. Děláte z lidí hlupáky a kazíte jméno naší republiky ve světě.

Nevážíte si toho co museli lidi udělat pro to aby se zbavili komunistického režimu. Opět jim pomáháte k moci.

Jde vám jen o to jak se dostat k moci ať to stojí co to stojí a my daňový poplatníci a naše děti ty šílený dluhy zaplatí ze svého, že ano !

Doufám, že se tato strana rozdělí na slušné a na ty jednoduché, kterých bohužel ve vaší straně není pomálu.

Styďte se. Vejce je jen symbol pohrdání nad politikou vaší strany.
29. 05. 2009 | 11:07

Marie napsal(a):

Moc by mne zajímalo proč má Policie na svých vozidlech napsáno Pomáhat a chránit, když policie nedovede ochránit ani veřejné činitele a natož obyčejné občany.
29. 05. 2009 | 11:07

wdwd napsal(a):

Znechucení dosáhlo maxima!!!
29. 05. 2009 | 11:10

Saliven napsal(a):

Tak to už vidim jak odejde Paroubek a všichni metači vajec a jejich podporovatelé najednou otočí a začnou mít ČSSD rádi. To je blábol, že se to jen tak nevidí. Problém není ani tak osoba Paroubka, to je jen zosobnění, do kterého se dá trefovat. Házet vejce na všech cca 17 tisíc členů by asi moc nešlo. Ve finále se jedná o to, že společnost je z nemalé části proti socdem manipulována - novináři neustále používají klišé typu levice = nastavování rukou a zadlužování, pravice = zodpovědnost a snižování dluhu.

Neříkám, že je socdem svatá, ale spousta věcí, které se ji podsouvají nejsou tak úplně pravdou - viz. zadlužování. Klaus generoval přebytky a nízké schodky jen proto, že využíval mimorozpočtových fondů. Následně ČSSD obrovsky narostly mandatorní výdaje poté, co došlo k restrukturalizaci průmyslu a nutnému nárůstu nezaměstnanosti - tomu se nedalo zabránit, Klaus to jen valil před sebou. Dále musela cálovat ČSSD náklady na transformaci - většina z onoho dluhu (neříkám, že celý) padá na náklady transformace - oddlužování bank apod. Co vnímám jako chybu, tak bylo nasypání 90 miliard do rezervních fondů, kterými geniální ekonom Kalousek vytvořil schodek pouhých 20 miliard - ale to by uměl každý trotl.

Zkrátka nebýt předsudků a mediálních klišé, mohli bychom se v této společnosti relativně dobře spolu bavit, i třeba spolu tvrdě diskutovat. V současnosti, kdy já jsem jako levičák hnusná špína, která jen nastavuje ruku a vyžírá budoucnost našich dětí, člověk, který tu 40 let terorizoval společnost a udával a jen škodím společnosti, kde by pravice vytvořila ten pravý ráj, ani nejsem schopen obhjovat ideje sociální spravedlnosti a už jsem skutečně z naší společnosti silně znechucen, protože se z jakési formy demokracie začínáme přesouvat k nějaké fašisoidní demokracici, kdy se sice volí, ale pokud nevyhraje ta správná strana, tak se jdou házec vajíčka.

Vy kdo tady podporujete vejce si nenamlouvejte, že budete spokojeni, když odejde Paroubek. Jde vám jen o to, aby vyhrála ta vaše partaj, jelikož v sobě máte silně zakořeněno, že pluralita názorů je něco, co společnosti nic nenese, jen ten váš názor je správný.
29. 05. 2009 | 11:11

lenka čechová, brno napsal(a):

Článek mi připadal ve více směrech přehnaný.
29. 05. 2009 | 11:12

Michals napsal(a):

1. Paroubek je docela protivnej chlap.
2. ČSSD je opoziční strana.
3. Lidé, kteří terorizovali sociální demokraty na Andělu přivedla zejména nenávist k Jiřímu Paroubkovi a jeho politice.
4. Jejich cílem bylo, aby Jiří Paroubek odešel a vzdal se práva ucházet se o hlasy voličů ve volbách.
5. Násilné akce proti ČSSD měly silnou mediální podporu MFD a Lidových novin.
6. Věc je třeba posuzovat bez ohledu na to, zda souhlasím s politikou ČSSD nebo ne.

Co z toho vyplývá?
Pokud někdo obhajuje násilné akce zaměřené na zastrašení opozičních politiků, pakto znamená, že buďto rezignoval na to, že demokratické principy fungují nebo je principielně odmítá. Násilí je legitimním prostředkem v boji proti diktatuře. Je-li užíváno proti opozici, pak je bojem proti demokracii.
organizátorům násilných útoků proti ČSSD se podařilo získat cca 40 tis. lidí. Což je docela slušný počet chci-li vyvolat pouliční násilí. Na demokrativcké zvrácení výsledků politickésoutěže ve volbách to jevšak málo.... zde bych hledal motivaci k násilí... Násilí je totiž zřejmě nejúčinější způsob, jakým může menšina silně emočně vybavených lidí ovlivnit vývoj v zemi.
29. 05. 2009 | 11:13

Bobb napsal(a):

Házení vajíček není násilí, neohrožuje demokracii, naopak je projevem angažovanosti a vyburcování z letargie. Jste politik a byl jste na volebním mítinku, musíte čekat ulitmativní formy vyjádření nesouhlasu, které jste vyprovokovali svým předchozím chováním a "diskusí" s marťany a mužem s kufrem. Tuto demokracii ohrožujete jen vy a Klaus. Vy podněcováním sociální závisti vůči tzv. bohatým, poškozováním této země v EU (Paroubek), ignorací soudů (Rath). Měli vás těmi vejci vyhnat jako ty nejnižší hochštaplery, už od dob Říma s tím musí politik-populista počítat. Ekonomicko věcně se s Vámi diskutovat tak jako tak nedá, je vám to všechno víte kde...
29. 05. 2009 | 11:13

Nuba napsal(a):

Salivene,

přesně tak
29. 05. 2009 | 11:14

kylián napsal(a):

děkuji vajíčkářům za to, že mě přesvědčli, abych šel k volbám. A snad nejsem sám.
Další už neházejte, je to zbytečné
29. 05. 2009 | 11:16

MASH napsal(a):

Má cenu číst komentáře pod článkem?
Já to udělal a nestačil jsem se divit. Nějací diskutéři (nejspíš fanatici bez mozku - jinak si to nedokážu vysvětlit), tu napadají, hrubě urážejí, zesměšňují, navíc fyzické ataky na demokratickou politickou stranu zlehčují a nebo přímo schvalují... Neskutečné!
Chtěl bych vidět reakci stejných fanatiků, kdyby např. poloimbecilní, tupý dav mladých komunistů takto zaútočil na míting demokratické ODS. Hádám, že by mnoho místních diskutérů bylo již po smrti (zřejmě by zemřeli ročilením na infarkt, nebo prasklou cévku v mozku - při psaní svého komentáře).
29. 05. 2009 | 11:17

Petr Hamáček napsal(a):

Vážený pane poslanče,
mně chybí jakákoli sebereflexe v tom celém Vašem litování. Myslíte, že jste neohrožoval demokracii a právní stát, když jste svévolně odmítal platit poplatky,které schválil parlament? Neohrožuje pan poslanec Rath demokracii svým doiktátorským chováním? Neohrožujete demokracii plánováním koalice s komunisty? Neplánujete? Tak se poodívejte do krajů? Neohrožujete stabilní vývoj české demokracie poškozováním jejího jména v zahraničí? (svržení vlády, neschválení misí). Takže nesouhlasím s vrháním, ale vy byste také mohli začít přemýšlet o tom, kde děláte chybu, namísto obviňování jiných.
Mějte se jinak fajn.
Petr Hamáček
29. 05. 2009 | 11:20

mleziva napsal(a):

Nejhlasitější odezvu sklidil Falbr, když ke studentům pronesl: "Milé děti, my ty volby stejně vyhrajeme, i kdybyste se stavěly na hlavu."

Má být toto odpověď člena strany, která se honosí názvem demokratická? Já si myslím, že ne a proto s ní také studenti jednají stejně jako jedná gentleman s darebákem...
29. 05. 2009 | 11:22

Jedla napsal(a):

"Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale do poslední kapky krve budu bránit Vaše právo to říci." je citát připisovaný Voltairovi.

Až se k tomu dopracuje naše takzvaná pravice, pak začnu brát vážně všechny ty řeči o liberalismu, obraně svobody, popřípadě o ochraně konzervativních hodnot.
29. 05. 2009 | 11:22

Jumi napsal(a):

Proboha, tady se pořád mluví jen o ODS a ČSSD? Zamyslete se prosím konečně nad tím že je to vždy jen z louže pod okap. Nelíbí se nám socani, tak budem volit ODS, jako by jiná možnost ani neexistovala. Pojďme dát šanci konečně někomu jinému, nebo se bude situace od voleb k volbám pořád dokola opakovat. Vajíčka byly vyjádřením nespokojenosti (nejen s ČSSD), doufám že tuto nespokojenost vyjádří lidé stejně razantně i u voleb!!!
29. 05. 2009 | 11:22

orinoko napsal(a):

Už před rokem jsem napsal, že nám ptakopartaj hnědne. Přírodovědec to myslím nazval protofašismem. Vlk prohlásil, že se nacházíme ve válce.
Velká část mladých je frustrována, čemuž se já osobně snad ani nedivím. Pokrokový tržní systém totiž s naprostým přehledem likviduje normální mezilidské vztahy.
A ptakopartaj se rozhodla nasměrovat mladé frustráty na socany. Teď hypoteticky - socani zmízí ze scény . A co bude dál ? Kde se bude vybíjet krvavá frustrace dál. Jako v padesátých létech, když Slánký a spol. pomáhali roztáčet spirálu nepřítele netušili, že sami do mlýnku spadnou. Tuší Íčko, Zahradil, Topolánek a spol. , kdo se stane po cikánech, socanech, komunistech a židech tím posledním židem?
Havel Veškrna nedávno říkal, že ten jeho estébácký velvet není dokončen. Ovšem pochybuji, že měl na mysli Pravdu a lásku v podání regulárních fašounů.

A jen taková poznámka. Za bolševika existovali Pomocníci VB. Buzeranti veřejného prostoru.
Recyklovat je chtěl nedávno Íčko. Že prý se to osvědčilo. Takže mládeži, až vás na ulicích začnou buzerovat ti nejzakomplexovanjší z českého národa, tak byste si měli uvědomit, že vám to nachystal váš Ivan Íčko. A žádný Paroubek.
29. 05. 2009 | 11:22

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den

smazal jsem 4 hrubě urážlivé texty (např označování druhého člověka za hulibrka apod), které byly v rozporu se zdejšími pravidly a záměrem stránek - což je vytvářet prostor pro slušnou a tím i věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
29. 05. 2009 | 11:22

Michals napsal(a):

pro Bobb: rád bych se Vás zeptal na jednu věc. Byl byste ochoten k jednomu, podle mne zajímavému experimentu? Domluvili bychom se na schůzce, kde bychom simulovali (v mírnější formě) situaci z Anděla. Vy byste se postavil ke zdi a já bych na Vás z kamarády postupně hodil:10 syrových vajec, 3 uvařená a jedno lejno. Pak bychom znovu přistoupili k diskuzi, zda to považujete za násilí, či "projev angažovanosti a vyburcování z letargie".
Mimochodem, ještě jeden dotaz: považoval jste Václava Klause za ohrožení demokracie vždy nebo až nyní, kdy se jeho názory poněkud odcýlily od názorů ODS?
29. 05. 2009 | 11:22

orinoko napsal(a):

To Nuba. Začínáte se sem nějak častěji vracet. Zdravím. Co děti a muzika?
29. 05. 2009 | 11:24

Hariet napsal(a):

Vážený Alko, nemyslíte, že jste se minul úsudkem Vy? Myslím, že za chvíli to u nás dopadne tak, že díky organizátorům podobných akcí, budou děti házet vajíčky po učitelích. Na jaký "vítr" vsadili soc. demokrati? Vy asi nežijete vae stejné zemi jako já... Asi jste se zbláznil. :-( Pane Sobotko, vydržte, jste jeden z mála politiků, kterých si opravdu vážím. A jsem ráda , že Topolánkova vláda se odebrala tam, kam již dávno měla. Nebýt Melčáků a jim podobných, by nikdy nevznikla. Ten její pád, to je to, co vám ODS nemůže odpustit - a proto zfanatizovali tu nerozumnou mládež, která se chovala jako lůza. Díky a vydržte.
29. 05. 2009 | 11:24

Bobb napsal(a):

MASH: od kdy je demokratický strana, v jejímž čele stojí někdo, kdo místo respektování rozhodnutí soudu do světa pošle číslo na soudkyni, a řekne že rozsudek nebude respektovat? jak je ta strana demokratická, když vytáhne dva marťany z mítinku pod krkem? jak je strana demokratická, když podněcuje sociální nesnášenlivost a závist (Krizi jsme my nezavinili, to oni...). Vajíčka jsou mnoho let formou protestu publika vůči politikům, tihle hochštaplěři si zasloužili 2x větší kanonádu - šli tam dobrovolně a byli na mítinku.
29. 05. 2009 | 11:25

Radek z Loun napsal(a):

Naprosto s vámi pane Sobotko souhlasím. Se vším, co jste tu napsal. Ale na Czechteku policajti taky stáli proti zfetovanému zfanatizovanému ksindlu a tam to pro vás politiky byly jen děti.
29. 05. 2009 | 11:25

aram napsal(a):

Souhlas se Saliven a Orinoko. Mluvíte mi z duše pánové. Obdivuji vás, že se vám do té stoky, která se tu začíná vytvářet chce vstupovat. Já začínám mít pocit, že už to nemá cenu ani číst. Čtu ale stále a budu číst hlavně kvůli takovým jako jste vy. Díky.
29. 05. 2009 | 11:27

Béda napsal(a):

Autor,

demokracii je potřeba chránit, pěstovat a rozvíjet jako květinu. Když ji nezajistíš náležíté podmínky - uhyne.

Ty podmínky v demokratickém právním státě jsou vymezeny legislativně a obecnou morálkou.

Pokud jde o legislativu, myslím že její ošetření odpovídá západoevropskému standardu. K chybě zřejmě došlo při praktické aplikaci. Jsem přesvědčen o tom, že policie ČR předem věděla co se chystá. Táži se tedy: jak to, že nebyla připravena zajistit průchod práva a nezasáhla v souladu s právním pořádkem ČR?
Zde bych si dovolil doufat, že jako prevenci do budoucna policie užije výpovědí svědků a veškerých důkazních materiálů ke vznešení obvinění z porušování zákona. Demokracie není anarchie. Práva a svobody jsou přesně vymezeny a dány zákonem.

Pokud jde o morální rovinu problému, zde se nazdávám, že společnost je značně polarizována, přičemž jedna strana nahlíží nekriticky problémy modrými a druhá růžovými brýlemi. Tomu odpovídá obhajoba špiček obou hlavních týmů i používání metod, které jako kdyby si z oka vypadly. Pokud jde o zavádění nečistých metod do politického boje -nemají si oba hlavní protagonisté navzájem co vyčítat. Snad jenom vzájemné obviňování, kdo že to byl první z nich, kdo zavedl do předvolebního boje zpravodajsko-policejně - mafiánské praktiky a vzájemné očerňování. Pokud jde o zavádění násilných praktik, zde vedou sympatizanti pravice na body 4:0. Ještě jsem totiž neslyšel, že by levicoví sympatizanti fyzicky ohrozili anebo napadli ppolitické špičky pravice. Naopak jsem to ale slyšel a v TV viděl již mnohokrát (kupř. kauzy Dostál, Dolejš, Ráth a teď vajíčková přestřelka).

Že by brutalita a násilí jako prostředek politického boje byly výsostným hájemstvím pravice?

Pokud jde o mě a mou rodinu, k volbám obvykle nechodíme. Tentokrát ale zajisté výjimečně půjdeme a podpoříme napadenou stranu, i když máme vážné výhrady k programu ČSSD a zásadní výhrady k její vrcholové reprezentaci. V podstatě máme výhrady stejného druhu i vůči ODS. Podstatné ovšem je, že levice neohrožuje demokratický průběh politického boje a demokracii jako takovou, kdežto pravice zavádí do nich násilí.

Krom toho s manželkou nevíme, proč bychom do europarlamentu měli volit euroskeptického lemura Zahradila, resp. fotografa Kožušníka...
29. 05. 2009 | 11:29

Bobb napsal(a):

Michals: syrové vajíčko, které mne zasáhne na pódiu, jako politika na mítinku (nikoliv nějak zákeřně, na ulici, zezadu apod.), je zcela legitimní způsob ulitimativního nesouhlasu veřejnosti. Jsou desítky politiků po celém světě, kteří to takto schytali. Nikdo je nenutil tam lézt, dobře věděli, kam jdou a co je čeká. Je úplně směšné přirovnávat syrové vejce na mítinku k fašismu, násilí, extremismu... od někoho, kdo ponděcuje závist a sám vyhazuje lidi z mítinku násilím.
29. 05. 2009 | 11:30

Žežule napsal(a):

Sobotko, jen jsem si přečetla, že v srpnu 89 hjste byl na NELEGÁLNÍM shromáždění a přestala jsem číst. To, že jste je označil za nelegální znamená, že legální je pro vás jen povolené??? Takže nesouhlas se nesmí vyjadřovat pokud není schválen??? Popisovat Vaší stranu jako KSČSD není nadsázka, ale realita!
29. 05. 2009 | 11:31

ferda napsal(a):

Ke kritice soc.demokracie už nelze nic napsat.Vše bylo řečeno.A těk,kteří soc.demokracii obhajují lez říci jediné.Lituju duševní nádeníky.
29. 05. 2009 | 11:31

Tamara napsal(a):

Dobrý den.Vrhači chtěli docílit toho, aby představitelé ČSSD utekli a potom by se teprve rozpoutala mediální řež. To by si ODS smlsla v novinách, v televizi a na poutačích. Nic takového se nestalo, nikdo neodešel a proto se k tomu ODS nehlásí.Přeji slušným lidem pěkný den a dobrou volbu.
29. 05. 2009 | 11:31

Karel napsal(a):

Vážený soudruhu Sobotko, hluboce se klaním vaší odvaze v srpnu r. 1989. Vždyť vám nebylo ještě ani 18 let v té době. To byla od vás tehdy odvaha! nebo snad dnes nehorázná lež? To se mi k soudruhovi z KSČSSD nehodí....
29. 05. 2009 | 11:32

ludva napsal(a):

Ona politická kultůra u nás stojí za PRD.Co vidíme a slyšíme?Sprostotu včeho druhu,politická korupce,lži,nekopetetnost,aarogance napříč pol.spektrem a vy se pane Sobotko dohadujete,je házení vejce demokratické,nebo ne?
29. 05. 2009 | 11:32

ali napsal(a):

Pane Sobotko, kdy se vzpamatujete, přestanete být vztahovační a zároveň agresivní? Dokážete házet vinu na celej svět, ale že si za to můžete sami, nepřiznáte. Nemyslíte, jen plijete špínu, kam se podíváte a všichni jsou blbci, jen vy jste dobří. Samolibostí jste si nadělali problémy. Tak si projděte sebereflexí(je to dnes moderní výraz) a poděkujte za ta vejce, neboť to není nástroj agresivity, anžto posměchu. Takže Vaše kydy a přirovnávání házení vajec k fašizmu je nestoudné, odporné a nejprimitivnější(že Vás huba nebolí)...jste už nechutní a speciálně Vy, Rath a Paroubek jste klasickou zhoubou socanů..
Co jste v životě dokázal, krom miliardového propadu našemu státu? Jděte už do někam...
29. 05. 2009 | 11:32

Eso Rimmer napsal(a):

JJ-ji, kdo mě zná tak ví že socialistické zadlužování kritizuju vždy, to co dělají v USA je opravdu cesta do pekel a né že ne...
minulý týden Janota v televizi řekne že při škrtech a zmrazení platů bude schodem 170mld, jinak až 240 a Sobotka na to řekne že inflační navýšení platů rozpočet jistě ještě unese...to je opravdu odpovědný hospodář...tož tak
29. 05. 2009 | 11:32

mleziva napsal(a):

orinoko: pokrokový tržní systém tady díky 8 letům levicových vlád moc nefunguje (spíše jim navzdory) - proto ta frustrace. A mezilidské vztahy ničí hlavně závist (případně nenávist k těm úspěšnějším) a tu ve společnosti rozdmychávají pouze levičáci.
29. 05. 2009 | 11:33

Name napsal(a):

Dobrý den. Já sám s házením vajíček nesouhlasím, přesto chápu mnohé občany, kteří mají potřebu dostat ze sebe frustraci ze snah ČSSD zmanipulovat méně inteligentní část obyvatelstva ve svůj prospěch. Ono je jednoduché dělat populistickou politiku, přikrášlovat si informace jak se jim to hodí, a neohlížet se na možné dopady v budoucnosti.

Ono také mnohým důchodcům a ostatním skupinám je celkem jedno, co se tu bude dít za 5, 10 nebo za dvacet let. Nám mladým to ale jedno není, protože pokud nebudeme chtít vyloženě emigrovat, v delším časovém horizontu tu budeme muset žít.

ČSSD dělá politiku, po nás, ať přijde potopa. Jsem studentem ekonomické vysoké školy a proto vidím, jak jsou levicové poliky vůči hospodářství destruktivní. Bohužel toto mnozí nevidí a ve své zaslepenosti, krátkozrakosti, závisti a hlouposti volí politické strany, které znamenají destrukci budoucnosti.

Komunisté jsou rudá minulost, ČSSD temná přítomnost, ale ODS(jakkoliv nedokonalí) jsou pro nás jediná přijatelná budoucnost. Ptám se voličů socialistů- když už jste sobečtí vůči ostatním, nemůžete myslet alespoň na svoje děti, popřípadě vnoučata?

Oni se budou muset ze škod napáchaných socialisty vzpamatovávat dlouhé roky...
29. 05. 2009 | 11:33

soused napsal(a):

Naposledy jsem na veřejném shromáždění zažil fyzický útok téměř před dvaceti lety, v srpnu 1989 na Václavském náměstí. Pravda, to shromáždění bylo nelegální a dostal jsem pendrekem do zad od policisty v přilbě, který nebyl o moc starší než já. My tehdy na policisty a lidové milicionáře nijak neútočili, byl to nenásilný protirežimní protest. Na podzim jsme to na různých náměstích rovněž nenásilně zopakovali a tehdejší Husákův a Jakešův režim padnul.

Proc potrebujete takhle stupidne lhat??
Jak se podivate do oci tem, co Vas osobne znaji? Vite jak dopadlo podobne zbytecne
lhani Al Gora?
29. 05. 2009 | 11:36

Fofo napsal(a):

Asi to mohla být pěkná šlupka a co Bohušu rozsvítilo se Ti :-)
29. 05. 2009 | 11:37

Libor napsal(a):

Smějící se bestie :-(
29. 05. 2009 | 11:37

Vlastimil Vojtěch student 5.ročníku TUL napsal(a):

Dobrý den pane Sobotko.

Stydím se za své kolegy studenty. Za jejich činy a odsuzuji je. Zároveň musím říci, že nenávist, která mezi mladými lidmi obecně proti středové levici je podporována lživými tvrzeními v mediích jako Lidové noviny, MF dnes a dalších. Většina studentů odpoví na dotaz, co Vám vadí na ČSSD? Shodili vládu anebo nelíbí se mě Paroubek či jiný politik. A já se ptám, co se ti konkrétně nelíbí (program, názory) na to mi již nikdo neodpoví, protože to vlastně ani neví a dotyční jen vychází z toho, že to slyšeli a že se vlastně o politiku nezajímají, ale přesto vědí, že ČSSD se chce spojit s KSČM a nastolit v ČR vládu komunistického teroru. Zde je vidět jak klamavá propaganda, která (zazněla z úst členů ODS) běží v médiích již od roku 2005 dobře zafungovala. Otázka je komu slouží a jaká media se k podobným akcím propůjčila. Přijde mě úsměvné, když pan Topolánek a jiní představitelé pravice dřímají z podia a označují poslance ČSSD za komunisty a populisty a lidi co se neumějí slušně chovat. Já se ptám, kdy poslanec obecně levice napadnul fyzicky novináře, kdy ukazoval v parlamentu neslušná gesta, kdy byl vulgární a podporoval násilí ( tvrzení, že facka v ČR stojí 1000 KČ) a to je jen na okraj. Představte si, že by fyzicky napadl novináře pan Paroubek, co by z něj media udělala za vyvrhela. Ale v ČR máme dvojí metr pan Topolánek, může beztrestně urážet, fyzicky utočit a na novináře a v novinách se to přejde, že pan premiér Topolánek je pod tlakem, že za to nemůže. Stejně , či velice podobně přechází media trestuhodné a nedemokratické chování vrhačů vajec. Naopak mě přijde, že výše jmenovaná media je ještě podporují a za jejich činy vynáší do nebe. Kdo si myslí , že jsem zaujatý tak doporučuji , aby navštívil diskuze k vajíčkovým útokům na http://www.lidovky.cz a sám pozná na jaké úrovní jsou lidé, co podobné útoky podporují či je sami provádí. Dále bych mohl rozepsat, co si myslím o modré šanci a populizmu. Podívat se na programy stran a rozebrat kdo co slíbil a co splnil, rozebrat pozitivní či negativní motivace , přeběhlé poslance (Melčáka, Pohanku …), uplácení poslance Kořistky, Kubice ho zprávu a jiné. Ale to je na jiné téma.
29. 05. 2009 | 11:38

blazena napsal(a):

Škoda vajec, chtělo to nějaké pukavce a sem tam vařené, to by bylo po mučednících
29. 05. 2009 | 11:38

Henry napsal(a):

Zjevná a dopředu připravená provokace. Nebohý politik hrdě nastavující tvář dalším a dalším zásahům, ale neodejde a vůbec se nebrání. Dokonce ani judisté nezasahují. Jen je sbírán bohatý fotodokumentační materiál. Kdybych byl Dimunem, lépe bych to nevymyslel.
A když už meleš, Sobotko, o fašismu, vzpomeň na Reichstag, protože to je mnohem vhodnější příměr.
Jak průhledné, ubohé, hloupé a teatrální.
29. 05. 2009 | 11:38

k22 napsal(a):

Vážení ODsáčtí inteligenti, ode dneška nevynechám jediný míting ČSSD. Budu mít s sebou tvrzený policejní pendrek a rád někomu přerazím pracku. Těším se.
29. 05. 2009 | 11:38

Marie napsal(a):

Pro p. Zdeňka Mihalka

Vážený pane, nechápu, proč se omlouváte těm, kteří nedokáží napsat slušnou větu bez vulgarizmu. Je to jejich problém. Protesty se dají vyjádřit jinými způsoby a slušně. Pokud to někdo nedokáže, ať je zticha.
29. 05. 2009 | 11:39

Hajný napsal(a):

Pane Sobotko,
souhlasím s panem Falbrem,že takto začal nástup fašismu v Německu.A moje téměř devadesátiletá teta,ktrá v Německu žila od r.1929 do r.1942 to potvrzuje.Říká,že to co zažila ve středu u Anděla,zažila naposledy v Německu o Kříšťálové noci.
Jen tak mimochodem,tito mírumilovní vejcometači ji zlomili ruku,když ji rvali z ruky oranžovou růži.Starým lidem kosti lehce praskají.
Tomu kdo jí to udělal,pokud ho na záznamech pozná,vzkazuji,že se má na co těšit.Policii do toho tahat nebudou.Bratranci jsou kluci od rány.
29. 05. 2009 | 11:39

martin napsal(a):

Prosím Vás , proč dotoho všeho taháte fašismus ? Mám pocit,že kdyby jste zažil to období tak to používat nebudete.Nevíte o čem mluvíte a s čím si zahráváte. ! Styďte se ! A proč Vás nemají lidi rádi ? Asi něco děláte špatně ! A nebo si fakt myslíte ,že Vás všichni miluji?
29. 05. 2009 | 11:40

Bubuň napsal(a):

Někde nahoře napsal diskutér nick -Mleziva - v podstatě to,že útok na p.Falbra byl oprávněný za výrok o dětech a vítězství ve volbách.Přirovnal to k gentlemanskému jednání. Jen bych chtěl vědět pane Mlezivo kdo tady byl ten padouch a kdo ten gentlemann. Zatím mi z toho vítězně vychází p. Falbr. Jdu volit ČSSD.
29. 05. 2009 | 11:42

jarr napsal(a):

Kdyby jsi alespoň nelhal. V srpnu 89 jsme přeci spolu dělali úúúúplně něco jiného.
29. 05. 2009 | 11:43

cesan napsal(a):

Vy vystudovaný právníku, asi vám chybí trochu chápavosti. Ano, ten dav křičel "táhněte", tím ale mysle z politické scény. Jak jste mohl vystudovat ???? To je typické pro ČSSD vše překroutit a obvinit druhé.
29. 05. 2009 | 11:43

Richard napsal(a):

Nečetl jsem všechny komentáře, a tak je možné, že se můj názor může s jiným dublovat. Takže - ČSSD se může demokraticky scházet, kde je jí libo. Skandování "TÁHNĚTE" nebylo myšleno tak, že mají jít pryč z pódia, nýbrž že mají tito profláknutí lidé definitivně opustit politickou scénu. Když to někomu nedochází, je třeba jej upozornit důrazněji. Třeba tím vajíčkem. Vajíčkové ataky je třeba také brát jako objektivní průzkum veřejného mínění. Vždyť nikoli anonymní "lid", ale skuteční lidé již mají dost demagogickch keců = účelových polopravd i lží a halasného naparování se za cizí peníze. Pročež: "NEDĚKUJEME, TÁHNĚTE!"
29. 05. 2009 | 11:44

Olov Johansson napsal(a):

Tak nejak nevim proc se tohle srovnava s "fasistickymi praktikami" za tema lidma nikdo nestoji, pravdepodobne nejsou ani fandove opozicnich stran... Myslim ze to je protest proti celkove vlade, vzdyt topolanek by zaslouzil vajickem taky...
Jak se kouknu na politickou situaci v CR a ve mestech kdy si kazdej dela nerizene co chce, kdy dotace jdou tam kde nemaj, predrazene zakazky apod. a vsechno se vzdycky zahladi nejakym populistickym "gestem"
Nedivim se ze se tohle deje a vlasne jsem rad ze lidi davaj na jevo svuj nesouhlas. Neco je tady proste spatne a vedi to vsichni, jestli to tak pujde dal... no asi si to muzem i predstavit co bude nasledovat...
29. 05. 2009 | 11:44

Marie napsal(a):

Pro p. Zdeňka Mihalka

Vážený pane, nechápu, proč se omlouváte těm, kteří nedokáží napsat slušnou větu bez vulgarizmu. Je to jejich problém. Protesty se dají vyjádřit jinými způsoby a slušně. Pokud to někdo nedokáže, ať je zticha.
29. 05. 2009 | 11:44

Rex napsal(a):

Ano, pane Sobotko, tím ukazujete opět jaký jste demagog, pokud srovnáváte události 17. listopadu, kde jste byl napaden komunistickou policií s útokem vejci a rajčaty občanů, kteří přišli vyjádřit nesouhlas, právě s takovými demagogiemi a arogancí, které mají spojeny s vaší stranou. Kdysi jsem si Vás trochu vážil, alespoň jako odborníka, nyní si Vás už nemůžu vážit ani jako člověka, protože jste přistoupil a podvolil se stylu, který představuje Paroubek a Rath, čímž jste se zcela zdiskreditoval. Na demonstraci na Andělu jsem byl s transparentem a nic jsem neházel. To, že přistupujete na rétoriku o fašizujících nebo nacistických tendencích jenom ukazuje, že jste naprosto ztratil kontakt s realitou a jenom papouškujete rady vaší PR agentury, která vám dle principů propagandy poradila, že nejlepší cestou jako odvrátit pozornost od podstaty problému (což je vaše agresivní, arogantní, populistická a demagogická rétorika a styl), je očernit svého soupeře. Je mi Vás líto, protože se z Vás stal naprosto amorální chudák, stejně jako z některých vašich kolegů a myslím, že se naopak jednou možná budete stydět vy sám, když se zamyslíte nad tím, na čem jste se podílel. Já mám na rozdíl od Vás svědomí naprosto čisté.
29. 05. 2009 | 11:45

Nuba napsal(a):

Orinoko

děkuji za zeptání, 2 ze 4 dcerušek se mi za 14 dní konečně vdávají no a hudba a příroda to je již základní životní potřeba.

Jinak nevím ,zda dělám dobře, že se sem vracím, protože konkrétně tento kotel, plný páchnoucí šlichty moc vábně nevypadá. Bere mi i ten zbytek iluzí, které bych si při své nátuře ráda ponechala.

Zdravím
29. 05. 2009 | 11:45

Holoubek napsal(a):

Souhlasím s vaječnou kanonádou, sociální demokracie v aktuálním složení není demokratická strana, je to pouze mocenská kamarila která demokratické principy pouze znásilňuje, tito neobolševici by meli být vyneseny v zubech směr východ, jihovýchod...pane Sobotko, urážejte si vaše soudruhy naši mládeži nemáte co říci...
29. 05. 2009 | 11:47

Béda napsal(a):

Hajný,

jsem na straně vaší tety, ale nesouhlasím s metodou zatahování bratranců a šíření dalšího násilí (msty)při řešení problému. Myslím, že mnohem lépe posloužíte předcházení násilí tím, když teta bude vypovídat před soudem a napadení bude doloženo výpověďmi dalších svědků, případně filmovým materiálem.

Až násilník dostane několik let natvrdo, pak si další podobní výtečníci rozmyslí užívat brutalitu a omezovat ústavní práva svých spoluobčanů.
29. 05. 2009 | 11:48

Milada napsal(a):

Je to marný, většina lidí, kteří budou volit v blížících se volbách ČSSD, se této diskuze nezúčastní, nejsou prostě na netu a nebo jim zato ty extremistické názory nestojí. Vrhači vajec u anděla byli zorganizováni, v metru jsem viděla leták s výzvou, aby přišli, vejce budou zadarmo. A to taky stalo. Je to obyčejná bezduchá sebranka, potřebujou pořádně za uši. Budu volit ČSSD.
29. 05. 2009 | 11:48

kalda napsal(a):

Tád bych upozornil všechny diskutující, že tento pán, který ze sebe dělá chudinku, je ve skutečnosti pěkný gauner. Jako ministr a zároveń pooslanec s poslaneckou imunitou, se dlouhodobě vysmíval právoplatným soudním rozhodnutím, a zcela je ignoroval, když mu nřizovaly vyplatit státní příspěvek jedné ze stran. A tento pán se zde má tu drzost ohánět nějakou demokracií když sám soustavně pošlapával principy právního státu chráněn poslaneckou imunitou bez hrozby postihu nerespektování pravomocného rozsudku? To se musím smát.
29. 05. 2009 | 11:49

aram napsal(a):

Henry a co byste si tak představova? Že měli utéct jak malí kluci? Dovedu si představit ten ohlas v našich férových médiích. Udělali jediné co mohli v té situaci udělat aniž by se zesměšnili, ale jak tak koukám kdyby udělali cokoliv stejně takoví jako vy si to vyloží po svém. Takže se zesměšnili tím, že nastavili druhou tvář. Och jak ubohé....
To mě přivedlo na myšlenku, kterou už tady někdo vzjádřil přede mnou, že vůbec nejde o Paroubka, Ratha potažmo Sobotku. Vadí prostě to že ČSSD existuje a že má naději na úspěch v parlamentních volbách. O volby do EU až zas tak nejde, soudím.
29. 05. 2009 | 11:49

Dan napsal(a):

Pane Sobotko,děkuji vajíčkářum že mně otevřeli oči.Ted už vím koho volit.Dříve jsem váhal ale ted je to jasné ČSSD!
29. 05. 2009 | 11:49

mleziva napsal(a):

Bubuň: Stačí sledovat jakým způsobem se ČSSD chová od té doby, co tam přišel Paroubek. Myslím, že to darebáctví začalo demamgogickou kampaní ODS mínus... Mně z toho nevychází jako vítěz nikdo, ale zůstanu zatím u ODS, byť silně váhám jestli nedám tentokrát na podzim hlas nějaké pravicovější straně.
29. 05. 2009 | 11:50

Bondykenan napsal(a):

Pane Sobotko, buďte rád, že si pro vás někdo už dávno nepřipravil kulku. To by Vám pak už bylo jedno.
Vajíčkové útoky vítám, konečně lidé ukáží, jaká situace vlastně je.
Mimochodem, když vyhazovali konšely z oken, taky nikdo z politiků neremcal, že to je pošlapávání důstojnosti.
29. 05. 2009 | 11:50

martin napsal(a):

a abych to doplnil, hájím čest a památku svého děděčka,kterého popravili fašisti..... v r.1942. Pane, styďte se !
29. 05. 2009 | 11:50

úprchlík před komunismem napsal(a):

Tomovi

Vyhrožovat tím, jak zde, veřejně, nejen spoluobčanovi, ale navíc poslanci PSP ČR a místopředsedovi jedné ze dvou daleko nejsilnějších DEMOKRATICKÝCH politických stran, jak Klaus také připomněl, "nejstarší demokratické strany v zemi", jak zde Vy, po všech těch zkušenostech a násilí veřejně a permanentně píšete a vyhrožujete:

"Takže vy jste se nepoučili jo? Hrozbu lidí neberete vážně jo? Ani vajíčka na vás neplatí jo?"

by ve skutečně demokratické zemi s fungujícím systémem justice nemusel také projít bez příslušného povšimnutí a ošetření. Nezdá se, že si to uvědomujete.

Pokud se Vašeho názoru, že:

"Garantuji, že jestli ve volbách vyhrajete a spolu s KSČM uzavřete koalici občané této země to takhle nenechají."

na tu Vaši garanci bych nedal ani příslovečný halíř a naopak bych se vsadil, že nikdy žádná koalice mezi ČSSD a KSČM nebude uzavřena. Nejen proto, že to vedení obou stran po léta opakovaně vylučuje.

Ale když se tak obáváte KSČM, vysvětlete mě následující:

1) Klaus opakovaně, zejména v zahraničí, vysvětluje, že komunistickou stranu nebyl zájem, i jeho vedené ODS a jako po léta čelného a nejvlivnějšího politika v zemi, zakazovat. Naopak říkal, že to byl zámysl, aby bylo na komunisty vidět.

2) Co říkáte tomu, že "liberál", rádoby thatcherita, Klaus a jeho ODS, teď jeho lidé v ODS, měli a mají s KSČM, před jejímž spolčováním s ČSSD zde varujete, si vzájemně a dlouhodobě rozuměli a utvářeli de facto koalice třeba v těchto klíčových věcech:

- Klaus, místo aby se, jako "liberál" bil za vrácení ukradených majetků obětem komunismu a náboženským obcím byl, důsledně jen jako KSČM proti.

- Klaus, jako komunisté, byli pro tzv. "českou cestu" privatizace, která kromě zaopatření rodin nomenklaturního vedení privatizovaných podniků a stovek mld. sanací švindl úvěrů nepřinesla zemi nic užitečného, žádný know how, napojení na nové trhy, atd.

- Klaus a jeho lidé v ODS, bok po boku s KSČM, soudruhem kosmonautem Remkem, soudruhem opilcem co autem poráží jednu ženu za druhou, Ransdorfem, Bobošíkovou – která přidala "důstojnosti" volby hlavy státu kandidaturou za KSČM a Vovkou Železným, teď pravomocně odsouzeným, jinak si jednu imunitu za druhou kupujícím, "hájí národní zájmy" proti EU. Jsou tedy vlastně komunisté vlastenci?

- co říkáte na to, jak Klausova ODS a KSČM, zase osamocené, naštěstí poražené, řečnily a de facto jako jeden muž hlasovaly proti Zemanovu návrhu zák 193 1999 Sb o vracení občanství viz stenoprotokoly ve Sněmovním tisku PSP ČR zde http://www.psp.cz/sqw/histo...

Domníváte se, jako Klaus, Zahradil, Payne, že "vracení občanství emigrantům (správně uprchlíkům před komunismem) je pro republiku stejnou hrozbou jako vracení jej sudetským Němcům", jak poslanci Klausovy ODS v rozpravě strašili a tím i překonali argumentace komunistů Exnera a Filipa?

- jak si vysvětlujete, že zase jen KSČM a Klausova ODS, naštěstí zase poražené, argumentovaly a hlasovaly proti zákonu umožňujícím hlasovat ve volbách v zahraničí – tedy umožnit toto výsostní právo rostoucím počtům ne právě komunisticky a nedemokraticky orientovaných občanů, kteří jsou, díky svobodě a globalizaci v době voleb v zahraničí?

- Klausova ODS a KSČM argumentovali, že tito lidé "se nemohou v domácí politice dobře orientovat a tedy ani správně volit". Přitom v roce 2002 a 2006 "venku" KSČM dostala stěží 2% (v Rusku 7%, v USA 0%) a díky mandátu "zvenku" se v roce 2006 výsledek dotáhnul alespoň na pat a ODS mohla sestavovat vládu.

- hlavně Klausova ODS, ale i zahradilkovci, bok po boku s KSČM, soudruhy Remkem, Ransdorfem atd., posílení vykřičenou Bobošíkovou a imunity si kupujícím, pravomocně odsouzeným Železným, se, k radosti Kremlu, snaží sabotovat potřebnou integraci EU

- jak Grebeníček v roce 2003 prohlásil "ˇpro KSČM je Klaus nejlépe vyhovujícím kandidátem a proto jej jejich poslanecký klub podpoří", kdy na podzim 2007 se komunistické poslankyně jako Rujbrová z hlasování pro Klause veřejně vyznaly a loni, díky matematice hlasů, KSČM k podržení Klause stačilo jen "zdržet se" hlasování, poté, co s Bobošíkovou přispěli její kandidaturou k "důstojnosti" volby hlavy státu.

KSČM nikdy "liberála" Klause nekritizuje, naopak, když jej Bush nepřijímá, označuje to za urážku ČR.

Takže, prosím, ty obavy z kooalice KSČM a ČSSD, kdy ODS s KSČM skoro stejně často hlasovala proti vládě vedené ČSSD, bych bral s rezervou. Děkuji.
29. 05. 2009 | 11:50

Hajný napsal(a):

to Nuba:
Berte ten život z té lepší stránky.Třeba,že Vaše dcerušky budou konečně devastovat někoho jiného,než Vás a Vašeho muže.
Kdysi Vám tu někdo radil meditace v jurtě u hořícího ohně a pozorování mravenců.Zkuste to,pomáhá to,já to taky zkusil.
29. 05. 2009 | 11:52

Martin Pecina napsal(a):

Pane Sobotko, házení vajec je dle mého názoru naprosto adekvátní forma reakce na politiku ČSSD, se kterou je celá česká společnost dennodenně konfrontována. Projevy pánů Paroubka a Ratha z posledních měsíců a let jsou natolik za hranicí jakékoliv elementární slušnosti, že si nedovedu přestavit, jak lépe a důrazněji vám naznačit, že jsou z vás lidé naprosto znechuceni. Hulvátství a sprosťáctví jste do české politiky přinesli především vy sami, těžko se pak můžete divit, když vám lidé oplatí stejným kalibrem.

Absurdní je názor (či spíše propaganda), že akce byla zorganizována přímo konkurenční stranou nebo jejími přívrženci. Patřím k sympatizantům akce Vejce pro Paroubka a ODS jsem nikdy nevolil. Co si o tom myslíte? Nebude lepší přiznat si, že míra trpělivosti s politikou, jako vaše strana reprezentuje, jednou za čas přesáhne obvyklou mez?

Arogance vůči mladým lidem mezi dvaceti a pětatřiceti lety, kteří tvoří nejsilnější odpor vůči podbízivé a nezodpovědné politice, jakou propagujete, může mít i tyto následky. Asi jste si všiml, že na vaše předvolební akce chodí zejména důchodci. Právě ti důchodci, kteří tak rádi věří nemožným slibům a nechají se mnohdy i okrást od různých podvodníků, kteří na nich vyloudí důvěru.

Pokud došlo k excesům, které byly namířeny i proti účastníkům mítinku z řad občanů, je to politováníhodné. Čím větší dav, tím větší míra podobného nebezpečí. Násilí neschvaluji. Na druhou stranu — dobře jsem viděl na různých záznamech, že k násilí proti „vrhačům“ se uchylovali právě příznivci ČSSD, kteří byli s přítomností názorové opozice nespokojení. Vaše mítinky nikdo rozhánět nechce. Chceme jen vyjádřit svůj názor tak, aby byl slyšet, abyste jej vzali na vědomí. Nejsem sám, kdo mile rád zaplatí pokutu za rušení veřejného pořádku, pokud to bude znamenat házení vajec na arogantní politickou reprezentaci.
29. 05. 2009 | 11:53

úprchlík před komunismem napsal(a):

editorovi blogu:

Prosím, aby nebyl příspěvek:

"Bondykenan napsal(a):
Pane Sobotko, buďte rád, že si pro vás někdo už dávno nepřipravil kulku. To by Vám pak už bylo jedno.
Vajíčkové útoky vítám, konečně lidé ukáží, jaká situace vlastně je.
Mimochodem, když vyhazovali konšely z oken, taky nikdo z politiků neremcal, že to je pošlapávání důstojnosti.
29.05.2009 11:50:35"

vamazán, protože jako občan zvažuji o jeho ohlášení orgánům státní správy a justice k přezkoumání, zda toto nepředstavuje přestupek nebo porušení zákona.

Děkuji.
29. 05. 2009 | 11:54

malma napsal(a):

Za povšimnutí stojí reakce hájící "vajíčkáře" a kritiky čssd;

co komentář, to vulgarismy,hulvátství,agresivita,demagogie, egoismus,prosazování jen svých zájmů za každou cenu nebo větší revolta,nedemokratičnost(Mihalco nestačí mazat)...přesně ty atributy kterýmy se ohaní na paroubka mají sami;

Tito lidé jsou nebezpečím demokracie

Vajíčkáři, tupci, Facebook a teror pro jednadvacáté století

http://pazdera.blog.idnes.c...
29. 05. 2009 | 11:54

hlupaci napsal(a):

Meli by jste se zamyslet pred tim nez si nekdo (p. paroubek napr.) namasiruje vlastni ego a shodi vladu v dobe evropskeho predsednictvi, copak jste male deti a ceska republika piskoviste ? jak se na nas ta evropa asi bude koukat, co myslite?
29. 05. 2009 | 11:55

orinoko napsal(a):

Je to tu žrout času a mnohdy to tu nadzvedává. Ale já jsem četl za bolševika i Rudé Právo. Abych věděl , jaká je momentální mentální výbava rudého bolševika , a v současnosti toho modro-hnědého. Ukazuje se tu - oproti RP - že tituly a nesporná inteligence nikoho nedokáže ochránit před ideologickou prasečí chřipkou a sklonem řešit věci po fašisticku.
Byla jste na paní Brixi? Doporučuji. To je další rána do "jejich" vazu . Všechno se jim hroutí frustrátům.

Pokud jde o svatby, tak ať se vydaří. No a my zítra na jedné hrajeme, Prý to bude velmi neformální. Zpívání a svatba zároveň. Vůbec si to neumím představit. A ke všemu na Moravě.

Mějte se.
29. 05. 2009 | 11:56

Jmelí napsal(a):

Sebelítostný Sobotka opět lže. Se lháři se nediskutuje, lháři se opovrhuje. Opovrhuji Sobotkou a celým vedením ČSSD.
29. 05. 2009 | 11:57

Kadlec napsal(a):

Pane Sobotka.Jsem studentem 4.ročnímu ČVUT a do akce v Praze mne politika nezajímala.Vás nenapadali studenti od nás,ale bezhlavé stádo.Pár zmanipulovaných šílenců není ČVUT,ostře se ohrazuji.Půjdu k volbám a budu volit vaši stranu jako protest/s politikou ČSSD jinak nesouhlasím/Promiňte!
29. 05. 2009 | 11:57

Nuba napsal(a):

Hajný,

zdravím, vždyť já se na ten okamžik taky těším. Pořád jsem se snažila je nějak civilizovaně přesvědčit, aby už konečně vypadly z baráku a nic. Chutnalo jim, taky prádlo bylo vyprané a vyžehlené, tak na co vdavky.

Tak jsem to trošku vyhrotila ve Vašem stylu.
Buď se teď vdáte za naše finance nebo nekdy příště , ale za svoje. No zabralo to. Fakt ty prachy, to je svinstvo :)
29. 05. 2009 | 11:58

Hanah napsal(a):

..chci doufat, ze se panu vrchnimu statnimu "zadluzovateli" po rane vajickem do hlavy rozsviti.. bohuzel je to, ale asi jen me zbozne prani..

ps.s. v pristim komentari uz budou socialiste psat o statisicovem davu a v dalsim o milionovem davu, ktery je napadl.. ach jo!
29. 05. 2009 | 11:58

128,5 napsal(a):

Autorovi

Jste jako váš kolega Dr. Rath ve včerejším blogu. To zásadní jste vložil do první věty, proto nemá cenu se tím dál zabývat.
Velmi hezky pracujete ze slovem diskutovat.
29. 05. 2009 | 11:58

slav napsal(a):

Člověk neví kde je. Odesáci oponenti ČSSD ZA NIC NEMOHOU, ale přejí jim to. Od odesáka nemůžete nic jiného čekat než aroganci. Proč se ta vajíčka házejí že nezpívají jak ODS, že něco dovedou říci přímo k věci až to zabolí. Jedni jdou diskutovat a druzí terorizovat. Když přišel rok 1989 člověk jaksi myslel že stáváme součástí západní civilizace. Dnes nás bolševici a odesáci táhnou na východ. Chtějí nás ovládat, když nebudeme poslouchat už to nebudou jen rozbitá vejce ale pendreky a kriminál. Co vlastně po nás chce bývalý svazácky funkcionář Langer.
29. 05. 2009 | 11:59

jiří kájinek napsal(a):

Přčetl jsem si výplod samozvaného ekonoma Sobotku, který nikdy v životě nikde nepracoval a pracovat nechce, proto nemá k obyčejným lidem ždný vztah. vrhání vajec bylo a je všude ve světě pro příjemce vajec potupa , hzejí to lidé staří , mladí prostě kdo potřebuje vyjdřit názor silněji než-li je psané slovo , stokrát to hlupci mohou pojmenovávavat včetně pana presidenta nebo dokonce prohlášení ministra letní vlády , že to je fašizmus. Fažzmus je podporovat v dnešní době komunisty a komunizmus tak jak to dělá soc. demokracie a obrana proti tomu je legální by´t jenom hzení vajec nic jiného to není. Je to obrana proti nekonečné lži této strany a průměrnost Paroubka a spol, To že tito soudruzi studovali za doby komunismu neznamená , že jsou vzdělání, dále si uvědomte Vy zastánci levice , že oni mimo jiné voljí po nedodržování zkonů této země , veřejně to aplikují a dávají nám všem příklad k tomu , že zákony se nemají dodržovat a na druhé straně chtějí aby zákony se dodržovali když se to týk jich samých. Musíme se probudit a razantně proti takové politice začít bojovat, jinak se nikam nedostaneme , nemůžeme připusti aby tuto zemi vedli průměrní až hloupí lidé
Za vlád soc. demokracie se zastavila modernizace země , zvýšila se enormě zadluženost a narostla korupce a snížil se výběr daní to vše vede tuto zemi do záhuby. Jestli je někdo bude volit jenom, proto , že někdo na ně hodil vece tak a´t je volí je to hlupk spíž příživník, který si nevidí na špičku nosu. Jasné prognözy pro letošní rok jsou příznivé pro pravicvé strany , kteří jasně v celé evropě volby i nrodní vyhrajou a země vyvedou z krize , levicové strany jsou hlavní příinou rozhazování na úkor pracujících a tomu musíme zabránít , vejce to je jenom začátek
Studenty upozorńuji na možné vyhazování ze škol pokud byse tyto tupci dostali k oci nezapomeńte na svoji roli, těm co Vs podceńují a myslí si , že Vás musí organizovat ODS dejte jasně najevo , že jsou hlupky a neschopni něco posoudit
29. 05. 2009 | 12:00

Vladimír napsal(a):

to se nedá vydržet...
29. 05. 2009 | 12:00

Pysk napsal(a):

Kdyby ČSSD nevedla tak hnusnou agresivní kampaň, mladí by se takto hloupě neradikalizovali. Zatím jsem vždy volil ČSSD, považuju se za socdemáka, ale od té doby co pan Rath začal kralovat a pošlapávat demokratické principy, pan Paroubek hlásit cosi o voličské stupiditě, od té doby co populisticky "válčíte" se zdravotnickými poplatky, čím dostáváte stát do patových situací, což stojí nervy a peníze - jste se stali (alespoň pro mě) stranou naprosto nevolitelnou. Perte se o středové voliče, a ne o blbé frustrované bolševiky.
29. 05. 2009 | 12:02

orinoko napsal(a):

mleziva. Přečtěte si Brixi, a pak zase něco napište. Závist je matra chmatáků . Dneska Klavoda zvracel v ČR na adresu Paroubka. Přesně ten týpek, jenž se nechal titulovat JUDr, kterým v té době nebyl a jeho ODA - jejíž jsem byl také členem - nasekala dluhy , které chtěla schovat do skořápky MARKLAP.
A ODS? Její partajní kasa zívá sekyrou. Že by tam gazdoval Paroubek? - Tak trapný snad nehodláte být.
29. 05. 2009 | 12:04

babaluba napsal(a):

Všem těm, kteří vítají vajíčkové útoky.
Hození vajíčka na člověka je fyzickým útokem na člověka. Vy, kteří jste vyjádřili souhlas s vajíčkovými útoky, prosazujete stanovisko, že lidé mají právo vyjádřit svůj názor fyzickým útokem na jiného.
Zřejmě nejste natolik moudří, aby jste si dovedli představit důsledky takovéto životní filozofie.
29. 05. 2009 | 12:04

mleziva napsal(a):

HONZA: Proti politice KSČSSD se argumentovalo dost. Jenže KSČSSD z podstaty věci nemůže svou politiku změnit na rozumnou, protože by to už nebyla politika KSČSSD, ale některé pravicové strany. Asi tak.
29. 05. 2009 | 12:04

Malý Vlk napsal(a):

Pane Sobotko,
jakým morálním právem si dovolujete peskovat lidi, že se nechovají slušně? Podívejte se na vrcholné politiky a to napříč celým politickým spektrem. Chování lidí na ulici je jen přirozeným důsledkem neurvalého, násilnického a despotického chování politiků.
Podle mého názoru "vajčkiáda" jen ukázala hlubokou nespokojenost lidí s chováním vás, politiků.
Tak nám tu prosím nebrečte a udělejte něco pro zkultivování chování politiků. Pak se zkultivuje i ulice.
29. 05. 2009 | 12:04

karel napsal(a):

Nesouhlasím téměř se vším co uvádíte. Lžete buď vy nebo Paroubek. Ten se totiž chvástal, že tam bylo 1.500 vašich příznivců a stovka protestujících. Nějak se vám to rozmnožilo. Pokud nechcete slyšet i jiné skupiny lidí než vaše zaujaté přiznivce, je třeba vám říct ať odejdete. Radujícím se lidem, že se trefili se nedivím. Nemají jak jinak vám sdělit, že vaše politika škodí lidem této země.Na Falbra se neodvolávejte, protože ten je postižen těmi svými odbory do morku kostí. A tento projev (házení vajíček) k demokracii určitě patří. Dělají to tak i v jiných zemích. Až dostanete rozum a za obyvatel ČR nebudete mít pouze odboráře, nezaměstnané, důchodce a ženy na mateřské, potom se to pravděpodobně nebude opakovat.
29. 05. 2009 | 12:05

Henry napsal(a):

Arame, dokážete-li vypudit z ČSSD Paroubka, Ratha, Zaorálka, Tvrdíka, Škromacha a Sobotku, přísahám, že budu ČSSD volit.
Jak velmi výstižně uvedl výše nick Holoubek "...je to pouze mocenská kamarila která demokratické principy pouze znásilňuje". Hluboce mne uráží jejich přítomnost, aktivity a vliv ve veřejném životě.
Vajíčky neházím, nicméně umím si v tomto případě představit libé, leč nefašizující pocity.
29. 05. 2009 | 12:06

Hajný napsal(a):

to Béda:
Plně s Vámi souhlasím,ale dění neovlivním.
Oni totiž už mají své zkušenosti.Tetu loni 3x přepadl a obral ten samý týpek z baráku.A policie to po každé odložila pro nedostatek důkazů.Takže chlapci mu ručně vysvětlili zásady slušného chování.A pomohlo to.Okradení se už neopakovalo.
29. 05. 2009 | 12:06

Filipi napsal(a):

Pane Sobotko,
lide jako vy mi kazdy mesic pod pohruzkou vezeni zkonfiskuji az 70% meho vydelku. Opravdu mi neni lito ze jste dostal vajickem do kebule. To Vase znarodnovani taky neni demokraticke. Ve finale jde totiz o svobodu a ne o demokracii. Demokraticky se kk moci dostali jak komunisti tak Hitler. Pravda ta Vase svoboda byla dotcena ale jako reakce na frontalni utok vasi strany na svobodu ostatnich lidi.
Dobre Vam tak
29. 05. 2009 | 12:06

karel napsal(a):

no to víš bohoušku, kdo seje vítr, sklízí bouři
29. 05. 2009 | 12:07

tewa napsal(a):

Je smutné sledovat , kam společnost v naší zemi vede moc peněz, halasně podporovaná medii. Za trvalým a zákeřným podněcováním k nenávisti ke všemu, co je založeno na lidskosti, solidaritě a toleranci stojí tištěná média a to jak bulvární, tak i ostatní, v čele s Mladou frontou a Lidovými novinami. Redaktoři těchto novin i redaktoři ČT nechápou, že zlo, kterému přisluhují může semlít i je samé, tedy zejména v případě, že se občané ve volbách nepostaví na stranu obecné slušnosti.
K eurovolbám jsem původně nemělv úmyslu jít, ale po tom co se nyní děje v ulicích, půjdu odevzdat svůj hlas ČSSD.
29. 05. 2009 | 12:08

Karel 22 napsal(a):

Takže "výrostci" neměli právo rušit mítink demokratické strany? OK. A co porušování zákonů hejtmany z řad této strany? To není anarchie a útok na demokracii? Co křupanství Paroubka a Ratha? O jaké diskuzi to vůbec mluvíte? Už jste někdy při diskuzi v televizi viděl Drymla a Ratha? Co socani zasili, to sklidili.
P.S.: Nejsem člen ODS, vrhač vajíček ani jejich fanda. Ale socanským pohlavárům tu nadílku ze srdce přeji.
29. 05. 2009 | 12:08

miro napsal(a):

Samozřejmě nemůžu souhlasit s tím co se odehrálo u Anděla Tak si demokracii nepředstavuji.
Srovnávat srpen a listopad s Andělem a fašittickými bojůvkami před druhou světovou válkou je mimi mísu pane Sobotko. Myslet si panem Falbrem můžete cokoliv ale Vy jste to nezažil, Já jsem hodně dříve narozený a vím o čem píšu. Jste už druhý hned po panu Rýthovi co se snží lidem vsugerovat ve svém zájmu něco co není pravda jen abyste získali body. Neházejte všechno na ODS, hlavně se zamyslete nad tím co slibujete lidem a co nesplníte. Jsou to jen laciné řeči abyste předsevším starším lidem zmátli hlavu a získali voliče. Hesly, které jsou velice "zajímavé" ale s těmito volbymi nesouvisí a Vy to dobře víte. Tak prosím Vás už přestaňte lhát a nebudou ani ty excesy.
To RAF z čeho může mít pan Sobotka pevnou ruku, vždyť v životě nepracoval, po škole se hned stal politikem a pak přecházel z jedné funkce na druhou

TO SALIVEN
nemáte pravdu Salivene mně třeba nejde o to aby vyhrála moje partaj, abych pravdu řekl, nejsem dosud přesvědčen koho budu volit. V téměř každé straně bych našel jednu osobnost pro kterou bych dal hlas, ale je jich tam spoustu pro které bych hlas nikdy nedal. Na ČSSD mně vadí to jejich lhaní nemající nic společného s těmito volbami a také osobnosti Ráth, Sobotka Paroubek Škromach
29. 05. 2009 | 12:09

Čechoaustralan krajanům doma napsal(a):

Voltaire: Nesouhlasím s Vaším názorem, ale učiním vše co je v mé moci, abyste jej mohl vyslovit.

Dvacet let po Listopadu je česká politická kultura pod úrovní francouzského osvícence konce osmnáctého století.
29. 05. 2009 | 12:10

krok napsal(a):

Vajíčkem do hlavy - kam také jinam! To je na levičákovi místo, kde mu to nemůže ublížit, protože to místo je duté.
29. 05. 2009 | 12:11

Michal napsal(a):

pane Sobotko, jako člověk jste mi velmi sympatický, ČSSD ale v parlamentních volbách už druhé volby po sobě volit nebudu, kvůli Jiřímu Paroubkovi a spol, kteří totálně pohřbívají snahy slušných ČSSDáků jako jste vy. Jako strana jste nenašli odvahu se ho při volbě předsedy zbavit. Řekněte mi, jak jinak by vám už lidé měli dát najevo, že nesouhlasí se směrem, jakým se ČSSD ubírá?
29. 05. 2009 | 12:11

Jakub Mojžíš napsal(a):

Vážený pane Sobotka, jak můžete tvrdit, že s Vámi nikdo nechtěl diskutovat? Chvíli po tom nešťastném incidentu s vajíčky, který se už neměl stát a i já lituji toho, co se stalo(i když jsem neházel), jsme Vás s kamarádem potkali mezi lidmi, jak chodíte a povídáte si s nimi, což je fajn a měl by to dělat každý politik. Když jsme ale za Vámi přišli my, jak říkáte "Výrostci"(Studenti VŠE) a můj kamarád Vám položil přímou otázku ohledně Vašich slibů a populistického systému slibování(co kdo chce to dostane), kterým se snažíte nalákat voliče na svoji stranu, tak jste nedokázal odpovědět. To by nebylo nic špatného, že jste nedokázal odpovědět, ale vy nejen že jste neodpověděl, ale jak je u politiků zvykem, začal jste odvádět diskuzi na jiné téma, pak když Vám to můj kamarád nedovolil a chtěl odpověď, tak jste raději zbaběle odešel a dělal jako že nic. Vy si možná myslíte, že my "Výrostci" neumíme do 5ti počítat, ale nesmíte zapomenout, že právě MY za pár let, až Vaše základna voličů důsledkem vysokého věku prořídne, budeme určovat co se v této zemi bude dít a po tom, jak se chová celá Vaše strana si nemyslím, že budete mít velkou šanci na naši podporu. My nezapomeneme, to se bát nemusíte, je to výhoda našeho mládí, že máme paměť ještě mladou.
Prosím zamyslete se nad sebou a celou Vaší stranou, jestli takto chcete fungovat.

Děkuji
29. 05. 2009 | 12:12

Pražanda napsal(a):

Ta vajíčková akce byla stejně práce Dalíka ,který na pokyn Topolánka skočí třeba z Karlova mostu. Oni to zadarmo stejně nedělají. Byla jsem tam a Ti co házeli vejci mi ani trochu nepřipadali ,že se zajímají o politiku ,ale přišli se vyřádit.Tato akce se ODS vymkla z rukou !
29. 05. 2009 | 12:12

jk-jiny napsal(a):

Ono je to nakonec jednoduché: mladí pražáci věří, že oni budou ti úspěšní, ti podnikatelé, oni budou propouštět jiné bez udání důvodu a budou tak bohatí, že je polatky u lékaře nerozhodí a také že nikdy nebudou staří. Mám jednoho takového kamaráda, byl myšlením ODSák jak vyšitý, neokon atd., zákoník práce považoval za zbytečnost... A najednou mi volá, že mu v zaměstnání provedli toto a ono a jestli mu neporadím, jak zákoník práce využít. Takže mladým vrhačům vajec přeji, aby je jednou vitězství ODS postihlo podobně. Většina z nich nebude zaměstnavateli, ale zaměstnanci, většina nebude vyhazovat z práce, ale budou vyhazováni. Ze srdce jim to přeji...
29. 05. 2009 | 12:12

Hajný napsal(a):

to Nuba:
Také zdravím.Jsem rád,že moje rady pomáhají.
Peníze jsou opravdu ošklivá věc.Hlavně pro toho kdo je na cizích penězích závislý.

PS:pokud vím,jste z Jižních Čech.V druhé půlce června se tam jedu bez manželky relaxovat.Takže až uvidím jurtu na zahradě,budu na Vás myslet.
29. 05. 2009 | 12:13

LUP napsal(a):

MALÝ VLK a další :
Slušnost není vynutitelná, vymahatelná. Slušným buď jste a řídíte se podle toho, anebo nejste. Úlohu hraje výchova v rodině, a jistě také společenské prostsředí. Jestliže se u nás posledních cca 10 let vytrvale propaguje v médiích násilí a netolerance, pak nemůže být bohužel naše mladá generace imunní, ale opakují to, co se po nich žádá. Návrat k diktatuře, k totalitě. To asi chtějí ti, které mrzí naše dnešní byť pokřivená, ale přece demokracie.
29. 05. 2009 | 12:13

Simona napsal(a):

ČSSD a Pana Paroubka zbožňuji !Házení vajec má zbůsobit zdiskreditování této strany,jako,že ji občané nemají rádi.Je to všechno trapná politika.Bylo by zajímavé kolik nějaký politik vrhačům zaplatil !
29. 05. 2009 | 12:15

taky plácal napsal(a):

Až se objeví obdobný dav s vajíčkovým řešením problémů na mítinku ODS a dalších stran, pak teprve uvěřím deklarované nespokojenosti s aktuální politikou a jejími hlavními protagonisty. Zatím si věc vysvětluji tak, že se jedná o jedince nebo skupiny, které nejsou spokojeny s prezentací politiky soc.dem., tedy že jsou spokojeny s prezentací politiky ostatními stranami, z volby použitých argumentů vyvozuji, že se jedná o jedince nebo skupiny agresívní. Jako zastánce demokratických principů a respektování názorové různosti nemohu s takovýmto způsobem řešení souhlasit. Nicméně takovéto akce nemohou odvést moji pozornost při výběru politiků, volených do parlamentu EU, od jejich volebních programů a od zhodnocení jejich důvěryhodnosti na základě jejich milulého působení. Výběr je ale zoufalý a mladé nepošpiněné prověřené tváře nikde.
29. 05. 2009 | 12:15

BRR napsal(a):

T.G.Masaryk, filosof a zakladatel státu :"Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého." Toto učil lidi v začínajícím svobodném státě po roce 1918. Že ho dnes tak málo citujeme, že se o něm tak málo dnes učí děti ve školách, má svůj následek i v nedávném vajedném extempore.
Vrhači všech stran, styďte se !
29. 05. 2009 | 12:16

BRR2 napsal(a):

BRR - opr. VAJEČNÉM extempore.
29. 05. 2009 | 12:16

Henry napsal(a):

Pro nick babaluba: vybízím k hlubšímu zamyšlení. Není hozené vajíčko obranou psychicky atakovaného a vystresovaného člověka? Nejedná se potom spíše o přiměřenou obranu?
29. 05. 2009 | 12:17

Luděk napsal(a):

Pane Sobotko, s vajíčkama nesouhlasím, ale nějak jsem si nevšiml, že by ČSSD na setkáních s občany diskutovala.
29. 05. 2009 | 12:17

Milča napsal(a):

Rath kašle na výroky soudů - a "sponzoruje" zdavotní poplatky z našich daní ať to stojí co to stojí.. Paroubek kašle na lidi (kromě svých voličů), všechny neúspěchy (od nové bradavice, špatné barvy na vlasy až po deštěm vytopený sklep souseda) svaluje na Langera už automaticky.
Volební argumentace oranžových je založena na zašlapání všeho, co bylo za minulé vlády uděláno.
Tak se dál naparujte, chvalte, ... a dělejte z lidí blbce. Pak se ale nedivte, že s vámi většina nesouhlasí. A někteří, ve kterých to už vře, prostě vezmou vejce...
29. 05. 2009 | 12:19

Soul napsal(a):

Vážený pane Sobotko,

jsem pravicově zaměřený volič a řeknu to jednoduše, chytrému napověz, hloupého kopni, berte to jako kopanec od občanů, dokud nepochopíte že kupčením s hlasy při volbách, kupováním hlasů Vašimi populistickými gesty a rozhazováním veřejných financí, tomuhle státu škodíte, že se chováte jak mor tak Vás prostě určitá část (přiznávám že z politického hlediska menší, protože těch úspěšných a schopných je vždy míň a tudíž se vyplácí se zalíbit neschopným a zkrachovalcům) tak že tato ELITNÍ menšina Vás prostě ráda mít nebude, nazývejte si mě nacistou či kýmkoliv dalším, ale už aristoteles řekl, že demokracie není zrovna nejlepší státní uspořádání jelikož se chudá většina živí na schopných jedincích a tak jediné správné uspořádání je jakýsi výběr elit, každopádně vy v tom parlamentu jste spíš výběrem spodiny, zbohatlé na bedrech všech občanů této země, až místo chrochtání u koryta začnete dělat něco pro LIDI a teď nemyslím že zvednete dávky v nezaměstnanosti nebo zavedete 13. důchody, ale že podpoříte zjednodušení daňového systému aby si daně mohl spočítat každý, eliminujete daň dědickou a další ze svých plánů (zpoplatnit to, že někdo umře - jste ubohý). Nakonec bych rád řekl toto, přijde Vám správné, aby člověk, který pracuje 16 hodin denně 7 dní v týdnu (ze své svobodné vůle) tak je ten pravý, který má platit za to, že soused vedle je neschopný a dělat nechce, opravdu takovýmto lidem chcete napařit ty VAŠE managerské daně, doufám, že pro Vás politiky budou zase platit výjimky a další privilegie jako doposud a vy daně platit nebudete
29. 05. 2009 | 12:23

Jas napsal(a):

2 jk-jiny
Jeden z mála rozumných a pravdivých ohlasů.
Bohužel jinak je v diskuzi snůška nesmyslů, nelogičností, polopravd i lží.
29. 05. 2009 | 12:25

dusna napsal(a):

Bydlim na Strahove jako student.
Uz nekolik mesicu roste moje averze vuci CSSD jelikoz tam je Rath + Paroubek. Nerikam, ze ODS je extra lepsi strana ale osobne si myslim, ze aspon "trochu" zkusili rozjet reformy.
Kdyz soud Rathovi zatrhne vraceni poplatku atd. a on se chova jak je soudkyne podjata tak to je moc.

Tvrdit, ze vajickova akce byla na objednavku ODS je pekna blbost.
Vetsina kamosu na SH jsou lidi, kteri Ratha a Paroubka nemaji radi. A jelikoz tu CSSD mela tento mitink tak si rekli, ze se na Andel pujdou podivat a pripadne si i nejake to vejce hodi. Takze je to z meho pohledu cele recese a ne politicka objednavka.

Nesouhlasim ale napriklad s tim jak se nekteri chovali. Kdyz sem videl na fotce tu mladou holku jak se pretahuje se starou pani o nejaky papir ci co tak to se mi zdalo dost uhozene z jeji strany.
29. 05. 2009 | 12:25

r@ven napsal(a):

Jakeš, Štěpán, Paroubek - déja` vu ...
29. 05. 2009 | 12:27

Nuba napsal(a):

Hajný,

jsem z jihu ale Moravy. Jurta je výborná myšlenka, přemýšlím o překročení vlastních stínů v závislostech všeho druhu včetně pohodlné postele.

Včera jsem málem údivem a smíchem padla na zadek. Na chodníku při výjezdu z domu mě málem porazila jedna ze starších spoluobčanek jedoucí na lesknoucím se harleyi v kožené bundičce a helmou na hlavě s lebkou. Znám tu postarší paní od vidění, připada mi vždy trošku jako tetka, takže to byl šok. Prý si plní sen z mládí. Má asi 65 let. Takže jak to tak vypadá, nic není nemožné, ani ta jurta.

Mějte se hezky
29. 05. 2009 | 12:27

Mária napsal(a):

Pročetla jsem si ty názory ,ale s polovinou nesouhlasím!Házet vejci se mělo po ODS ,neboť oni neumí nic jiného než slibovat.To před volbami nslibovali 1000kč.důchodcům a dostali jejich hlasy ,jinak by volby nevyhráli.Kvůli tomu pana Tlustého taky zlikvidovali,neboť on to chtěl dodržet. Takže milí drazí kdo je větší slibotechna , ČSSD slíbila zrušit poplatky u lékařů a snaží se o to ,ale házejí jim jen klacky pod nohy,to je ta Vaše demokracie ? Co je pro lidi dobré to ODS nechce ,tak už aspoň přestaňte s těmi urážkami ČSSD i když nejste na jejich straně. Kdyby se k Vám tak choval nějaký kolega tak nepoužijete vejce ,ale přímo zabijete.Agrese mezi námi jen kvete.A to se Vám všem líbí ????
29. 05. 2009 | 12:27

Janny napsal(a):

Vase strana se rychle postavila do posice "mucednika", k dokonalejsimu efektu byste na svych shromazdenich mohli hrat Internacionalu.
29. 05. 2009 | 12:28

bod napsal(a):

Pro nick BRR:
Pokud svobodu, o které píšete, začne někdo zneužívat, může to dopadnout stejně, jako když ve volbách vyhraje extrémní levice (viz rok 1933 Německo nebo 1946 Československo).
Nejsem příznivcem ČSSD, ale dokud tam byl pan Zeman, ctil jsem ji jako politickou stranu. Děs v podobě grosse eskaloval v podobě paroubka. Namísto politické strany tu máme bandu s kamarády z podsvětí po boku - a vajíčka jsou jen nevinnou připomínkou slušným lidem, co s takovou bandou. Přinejmenším nevolit do doby, dokud zase nepřijde nějaký pan Zeman.
29. 05. 2009 | 12:28

evule napsal(a):

nejsem příznivcem žádné z politických stran, ale tyhle útoky opravdu překročily hranice slušnějšího společenského uspořádání, zvaný demokracie.... I z fotografií je patrné, že tzv. odpůrci současné politiky, resp. přímo ČSSD, nebyli žádní nevinní studenti, ale sprostí loupežníci a zloději......min. v jednom ze zdokumentovaných případů spatřuji trestný čin loupeže, jak z čítanky, viz. foto č. 8 v článku na aktualne "Podívejte se...."
29. 05. 2009 | 12:28

Pražák napsal(a):

TO PRDAŽANDA
Vřelý souhlas. Sice jsem tam nebyl, ale pozoruju to od útoku na KCP (Kongres.centrum) r.2000 tam se sjela mezinárodní lůza a rozpoutala skutečnou válku a byl to test naší demokracie.
Postupně jsme je (ty zahraniční ale i ty domácí) nechali být, např. na Czech-Teku, taky většinou pod politickými tlaky,Czech-Tek byl proti ČSSD jehož policie tenkrát zasáhla). No a pak to takhle dopadá. Demokracie sametové revoluce 1989 se vytrácí a na její místo přichází "lež a nenávist", nahrávající budoucí diktatuře (opět totalitě).
Zdraví P.
29. 05. 2009 | 12:28

Martin B. napsal(a):

Pane Sobotko,
1. Jako řadový člen ČSSD vám a ostatním představitelům ČSSD děkuju, že jste tam u toho Anděla zůstali stát tváři v tvář lynči a neschovali jste se. Bůh ví, že tu vždy byla možnost, že se vyskytne v davu nějaký psychopat, který nehodí vejce, ale třeba kámen. Na lidi, kteří se nebránili.
2. Bude-li příležitost v mém rodném městě, postavím se před vás.
3. Tvrdím-li toto, musím také sdělit následující. V ČSSD jsou kromě lidí slušných a kvalitních také prospěcháři a korytáři. Na všech úrovních a mám pocit, že čím níže do krajů a okresů, tím hůř. Lidé to vidí a obrazu strany to nesmírně škodí, neboť ti slušnější jsou vnímáni v lepším případě jako slaboši, používaní těmi horšími jako kamufláž, v horším případě jako dovední herci. Pokud ČSSD nenajde včas sílu a schopnost se se svým mafiánským chapadlem vypořádat, stahne ji ono do hlubin a - vzhledem k pravděpodobné vládní účasti soc dem v blízké nebo vzdálenější době - také možná celou českou společnost do chaosu, z nějž se těžko bude vracet na hladinu.
4. Myslím si, že Jiří Paroubek a zejména David Rath škodí ČSSD, ačkoliv oba do té zmíněné mafiánské části sociální demokracii neřadím. Oba škodí svými osobnostními charakteristikami, ne vědomým osobním úmyslem, jsem přesvědčen. Obávám se, že v současnosti není ve vedení strany nikdo, kdo by jejich chování byl schopen korigovat.
5. Bůh buď sociální demokracii milostiv!
29. 05. 2009 | 12:29

Pavel Buránek napsal(a):

Paroubek přišel ve starém tričku, protože věděl, co přijde a nechtěl si zašpinit drahý oblek. Na pódium vylezlo velké množství funcionářů ČSSD - a také proto, že Paroubek věděl, co přijde. Logicky si nepřál být jediným ze strany, po kom se vejce házejí (aby na to uvnitř ČSSD nedoplatil), tak nastoupila celá sebranka.

Já bych vejce také mrštil, a nejraději snad na pana Sobotku - za ty drzosti, neomalenosti, obří dluhy. Vůbec mě nedojímá, že byl, jak kňouravě připomíná, r. 89 mezi studenty na Národní třídě. Předpokládám totiž, že byl jedním z těch, kteří si nedovedli představit pád socialismu, chtěli jen vylepšit KSČ.
29. 05. 2009 | 12:30

Birk napsal(a):

Pane Sobotka, vy jste evidentně nepochopil ono "Táhněte". To nebylo vyhazování z mítinku, ale abyste šli od válu, z politiky a neotravovali tady už dál to už dost shnilé politické ovzduší. Lidi chtějí už mít pokoj o toho věčného špinění protivníků, vždyť vy o každých volbách jen propagujete to, že druzí to dělají špatně, ale sami s ničím opravdu pozitivním (a také to pak splnit!!!) už dlouhou dobu nepřicházíte. Myslím, že navrhnout něco opravdu dobrého a pak to splnit, to by Vám i druhým přineslo sympatie lidí.
29. 05. 2009 | 12:32

Sláma napsal(a):

Soudruzi z KSČSSD... to si někdo odskáče před krajským výborem strany.
29. 05. 2009 | 12:32

vaUNIXan napsal(a):

Tady je komentaru, jak nikde pod jinym blogem, taky jeden pridam.

Drahy pane Sobotko, shrnu svuj postoj asi takto:,
ta vajicka jste si zaslouzili nejen Vase strana, cela Zeme se potaci v hospodarskem poklesu a cesti politici samozrejme nemohou jit v cele, oni si budou dal plytvat prostredky lidi a ani by je nenapadlo si samotnym trochu srazit z mezd a utraceni.
Proc Vas mladi lide nesnasi, mluvim za sebe, ale vim moc dobre, ze ty dluhy, ktere nam tady zasevate jednou budou platit i moje vysoke dane, ja se budu mit daleko hur, nez se ma dnesni generace, ktera rozdava to, co ja teprve v budoucnu vydelam. Z toho je mi zle, a opravdu nejde jen o vasi partaj.
Aby jste si kupovali ovecky rozdavate seky na jistotu na dluh, vysmali jste se nam navrhy jako 13.duchod, nebo srotovne, takze zase byste zadluzili zemi, aby si nekolik stastlivcu koupilo auta a platit to budeme my mladi, ty vase populisticke manyry.
Tim ze jste vyvolali neduveru vlade, to mi nevadi ale ani jste ji nenechali dovladnout aspon to predsednictvi, tim jste nam v zahranici vytvorili krasne renome neschopnych cechu, moc dik. Nez bych dal hlas CSSD, to uz radeji dam Balbinovi.
Zaver: Politici ceskych zemi jste ostudou teto zeme a doufam ze vam to narod spocita.
29. 05. 2009 | 12:32

jája napsal(a):

asi těch vajec bylo málo,politika je víc špinavá,než ty vejce,hold to nebylo sametové,ale splnilo to, že aspoň snad půjdou mladí k volbám a rozhodnou.
29. 05. 2009 | 12:34

Čochtan napsal(a):

ČSSD není demokratická strana, ale podpůrný spolek pro kolotočářskou mafii Paroubka a jeho loupežníků.
Proto si myslím, že se po nich nemělo házet vajíčkama.
29. 05. 2009 | 12:34

Cubatieur napsal(a):

Pane Sobotko zkuste se zamyslet jaké vlastně máte štěstí, že jste tam kde jste. A zkuste si představit co se bude dít až lidi příjdou na to, že žádných politiků není zapotřebí. Že jim dojde, že jste všichni škůdci a paraziti, bez ohledu na barvičky. Co bude potom ?
29. 05. 2009 | 12:35

Jiří Franc napsal(a):

Násilí jako argument je nepřípustné.
29. 05. 2009 | 12:36

Vas nenavideny obcan napsal(a):

To uvejcovani bylo pekne, stali jste tam blbci (jinak to napsat neslo).Delat z toho nacismus je tezka prehanka tedy pokud vyjadreni nespokojenosti a protestu do teto kategorie jiz diky vam nepatri..prece jen to bylo jidlo a ne kameni.Za to co vase vlada napachala za skody na obcanech teto zeme ty vejce sranda,kterou by Paroubek resil policii misto aby pozadal sve davkove volice vyzbrojene adekvatne vejci jimz rozdava z nasich dani.Doufam si z toho aspon nekdo dal ponauceni jak se v politice k lidem mate chovat protoze nasranych lidi v teto zemi je opravdu mnoho a jen otazkou kdo a jak je proti vam postavi.
29. 05. 2009 | 12:36

stanislav napsal(a):

Vážený pane Sobotko, jsme s vámi buďte s námi...před incidentem u Anděla jsem byl rozhodnut volit jednu z nových demokratických stran..Po tom co se u Anděla odehrálo má ČSSD opět můj hlas...NELZE VOLIT ODS ! je to trapná a bezcharakterní sebranka vychcanejch nenažranců, kterou podporují jen bezcharakterní, arogantní a fašizoidní jedinci a novináři jako je Barbora Tachecí na Z1, které proradnost, podlost a zaprodanost ODS zamlžuje mysl. Její tendenční a jednostranné, škodolibé a neobjektivní chování které včera prokázala v diskuzi s panem Zaorálkem, je do nebe volající. To je jedna z těch, kteří ze všech sil pracují na tom, aby se zničilo vše pozitivní co přináší svoboda a demokracie.
29. 05. 2009 | 12:37

hamar napsal(a):

Pane Sobotka, nesouhlasím s tím co dělá hejtman Rath, soudy také ne, ale jediné co vidím je "dlouhý vyplazený jazyk" pana poslance. Takže někdy se musí vejcem, aby se někomu rozsvítilo. A zkuste se zeptat mládeže z CzechTechu, jak jim bylo, když si pan Paroubek objednal u pana Bublana "adekvátní" zákrok, za který dodnes nikdo nepyká!!!
P.S. Ale jinak jste opravdu politováníhodní - staráte se o blaho lidu a on na vás takhle, pláči s vámi...
29. 05. 2009 | 12:38

Ford napsal(a):

Ano Bohušku krásně fňukáš. Ale já bych řekl že jste si udělali takové svoje radio Gliwice po 70 letech. Normální člověk by prostě z pódia odešel. Policie by měla jak je zvykem v jiných případech ten cirkus rozpustit a další zakázat.
A je překvapivé že prolidová strana má nepřátele z lidu.
29. 05. 2009 | 12:39

JC napsal(a):

1.
"Naposledy jsem na veřejném shromáždění zažil fyzický útok téměř před dvaceti lety, v srpnu 1989 ", ty možná Bohušu, V.Havel ho zažil o 3 roky později v Bratislavě na povoleném shromáždění.Nepamatuji si, že by někoho obvińoval z fašismu nebo nacismu.
2.
"Byl to řádně ohlášený mítink demokratické parlamentní strany"
Ohlášený ano,demokratické v žádném případě.Vaše strana,chlapečku, vykazuje všechny znaky strany velkého "vůdce". Podepisování slibu věrnosti proti 4-milionové pokutě je jen špička ledovce.
3.
"Myslím si spolu s Richardem Falbrem, že až příliš podobně nejspíše vypadaly ve třicátých letech nacistické útoky na demokratické strany."
Myslet, znamená h***o vědět, chlapečku,takovéto projevy občanské "neslušnosti" se dějí teměř v každé demokratické zemi a vejce je jen nejmírnější forma.
29. 05. 2009 | 12:39

Hajný napsal(a):

to Nuba:
Na jižní Moravu chci zajet také.Splnit si svůj sen,týden na lodičce po Baťově kanálu.
Někde ve sklípku Vám připiji dobrým vínem,i když jej nesmím.Ale dvě deci denně mi dnes povolili.Té paní závidím,u mne by to neprošlo,už jsem to zkoušel ale živitelka je neoblomná.
PS: Pak že doktoři nejsou lidi,ale převlečení kati.Ale že silniční policie jsou transformovaní loupeživí rytíři a lapkové mi nikdo nevymluví.
29. 05. 2009 | 12:41

Ufer napsal(a):

Z historické zkušenosti je zřejmé, že nejhorší je rozzuřený anonymní pouliční dav a lůza. Myslím, že pan Sobotka situaci popsal dostatetečně výstižně.Kdo něco podobného nezažil, myslím tu hroznou bezmoc a ponížení, nepochopí. A mezi lidmi je v poslední době hodně zla a nenávisti a hledají se cíle, kde si svůj vztek kompenzovat./ Politici ČSSD, Rómové a pak třeba i ty.../Jsem přesvědčena, že negativní předvolební agitace toto zlo podněcuje. Dneska je prostě u nás všechno povoleno. Otevřela jsem nedávno oficiální stránky ODS, hned v úvodu surfování nezaujal předvolební program, jak jsem očekávala, ale zesměšňující cyklus a internetová hra o Jiřím Paroubkovi. Něco podobného např. o Topolánkovi jsem na webových stránkách ČSSD nenašla. To už o něčem vypovídá.A pokud si promítnu, jak se kteří politici za jednotlivé politické strany chovali při prezidentské volbě, určitě mne chování politiků ODS nenadchlo. ODS mám spojenou se jmény Dalík a dalšími a obzvláště poslední aféra před pádem vlády přeběhlíků, umlčování publicisty, aby zjištěná fakta nezveřejňoval nebo neustálé průtahy kolem schvalování LS paradoxně v době našeho předsednictví, to jsou věci, pro které u mne ODS rozhodně nevede. Mám vyšší nároky na demokratické a proevropské cítění, než jakým se tato strana prezentovala. Hospodářská krize se bude u nás dále prohlubovat,teď již i někteří pochopili, že se rozhodně nejedná o krizi fiktivní nebo o nějakou chřipku, jak se o krizi vyjádřil pan prezident. Nenávist a agresivita se bude stupňovat. Nechápu lidi, kteří formy nedemokratických projevů a agresivitu podceňují nebo ji zlehčují či dokonce s ní souhlasí. Takhle nějak si představuji, že vznikal nacismus. A pozor, tenkrát byla taky krize a první projevy proti demokracii se braly také na lehkou váhu.
29. 05. 2009 | 12:41

miro napsal(a):

Martine B - po předcházejících trapnostech pana Paroubka s vajíčky se nyní naši hrdinové po poradě pane Dinumem zachovali "hrdinsky", jenom tak mohli získat ještě víc bodů než na svoje nepravdy, to jste nepochopil ?
29. 05. 2009 | 12:41

mr.kluzo napsal(a):

Když jsem k volbám šel, většinou jsem volil ČSSD. Nelíbí se mi Paroubkovo vystupování, ale to se mi stejnou měrou nelíbí ani vystupování ostatních vrcholných představitelů politiky u nás, ale program této strany mi prostě přišel vždy nejblíže.

Mám radost, že ODS dostala napráskáno v krajských volbách pro jejich aroganci vůči voličům, ne kvůli poplatkům, jak se snaží problém bagatelizovat arogantní Topolánek.

Měl bych mít tedy radost i z vajíčkových útoků proti Paroubkovi, protože co jiného zvedne preference ČSSD, které jsou už tak díky 2,5 leté vládě ODS dost vysoké, než to co předvádějí přívrženci hlavní konkurence?

Radost z toho ale nemám, protože vím, že jednoznačná vláda jedné strany, která je ještě pod vedením takového samolibého diktátora neschopného jakékoli sebereflexe, jakým pan Paroubek je, nemůže této zemi přinést nic pozitivního.

Dokud budou na čelních pozicích stran takoví lidé jako Paroubek, Rath, Topolánek, Langer, Bursík, Jacques, Čunek, a spol., nemá naše země naději na nějaký pokrok směrem k civilizaci.
29. 05. 2009 | 12:42

čenda napsal(a):

pro NAME
vážený studente VŠE, není tak jednoduché dělat populistickou politiku, dopadů v budoucnosti se musíte bát i za pravicových vlád (viz USA), důchodcům je možná jedno co bude za 10 let, ale rádi by přežili aspoň příští rok, levicová politika nemusí být destruktivní- viz levicové vlády v západní Evropě (Francie, SRN), dodnes se vzpamatováváme z ekonomických škod napáchaných pravicovou ODS (divoká privatizace). V 90 letech nám bylo tvrzeno, že "za 10 let dostihneme v životní úrovni Rakousko". Kde je Rakousko a kde my? Omlouvá Vás Váš nízký věk. Optimismus je k životu potřebný. Zdravím
29. 05. 2009 | 12:44

Hajný napsal(a):

to JC:
Útoky vejci na politiky,no možná.Ale útoky a fyzické napadání lidí,kteří si ty politiky přišli poslechnout,to už je neomluvitelné.
29. 05. 2009 | 12:44

ali napsal(a):

Na setkání ČSSD se nediskutuje. Pokud někdo chce diskutovat a dává otázky přímo na tělo, tak je provokátér a nemá tam co dělat. To je právě to, jenž se slyšet nechce, neboť je to pravda. Pokud tomu "Ústředí" patolízáte, jste jejich člověk a oni vrní blahem, jak malí hlodavci. Je fuk jestli jim fandíte, ale zkuste jim jen tak ze srandy chvalořečit.. :o) primitivní, ale účinné..
29. 05. 2009 | 12:45

smutná mlčící většina.. napsal(a):

stranický úkol?..))..to je peklo čím Vy se živíte...
29. 05. 2009 | 12:45

marie napsal(a):

Vyzva pro spoluabsolventy pana "disidenta" - GYMNAZIUM BUCOVICE-
4A- prof. STIBORA
Prosim, ozvete se, a podejte svedectvi o vasem byvalem spoluzakovi, o jeho malem disidentske minulosti - jak nam ji zde lici.
To, ze dostal v srpnu 89 v Praze na Vaclavaku pendrekem - on hoch z relativne maleho mesta, by mezi jeho spoluzaky urcite nezustalo utajeno a byl by velky hrdina, pokud by na te skole vubec zustal.
Budu velmi vdecna pokud se ozve spoluzak nebo kdokoli, kdo navede na lidi, kteri znali naseho hrdinu v srpnu 1989.
Marie, ucastnice smichovke "Spanile jizdy" s varenym vajickem v kalisku, rocnik 1957
29. 05. 2009 | 12:45

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, vejce není fašismus, vejce je potupa...
Lépěji zde:
http://zpravy.idnes.cz/velk...
http://img.aktualne.centrum...
29. 05. 2009 | 12:45

mr.kluzo napsal(a):

pro ufer:

nezbývá, než souhlasit.
29. 05. 2009 | 12:48

Lípa napsal(a):

Vajíčková sprcha je nepříjemné vystavení účtu vedoucím politikům ČSSD, má své logické kořeny. Rozhodně nejde jen o primitivní vandalismus.

Vajíčka vrhali především mladí lidé, kteří před čtyřmi roky byli zdecimováni policií na Czech-tecu z rozkazu a s plnou podporou Paroubka a Bublana. Kde tehdy byl Bohuslav Sobotka? Proč se nezastal poškozených dětí? Dnes "zmlácené děti" dorostly do věku vysokoškolských studentů a nemohou se již dívat na Paroubkův a Sobotkův splachovací obličej. Co když zrovna tito politici zcela bezostyšně z osobních mocichtivých důvodů škodí celé republice?
Žádný z agresorů za zcela zjevné a bezdůvodné násilí na Cech-tecu nebyl dodnes potrestán. Dobře, že mladí vysokoškoláci přistoupili k symbolickému vržení vajíčka na bezostyšné politiky. Je trapné, že média nedala příležitost protestním hlasům mladé generace a vrhače vajíček presentovala jako primitivní výtržnost. Za vajíčkovou sprchou je třeba vidět nemožnost dobrat se spravedlnosti cestou justice v České republice. Zodpovědnost padá nejen na 8 let vlády ČSSD, ale i na vládu Mirka Topolánka.
Pokud si současná věrchuška - president, předseda vlády, ministr vnitra ani Bohuslav Sobotka ještě nevšimli oč jde, je třeba jim to připomenout. Děkujeme, odejděte!
29. 05. 2009 | 12:49

Mikeš napsal(a):

Pan Paroubek je velice neoblíbený u mladých lidí viz. mnoho přeškrtnutých koleček s nápisem Paroubek na dveřích mnoha hudebních klubů a hospod. Je zlý a velice arogantní a stejně tak zákony nerespektující a arogantní pan Rath. Tito lidé většinou sympatizují s anarchisty a je jen omylem starší generace myslet si, že je za tím ODS
29. 05. 2009 | 12:49

JC napsal(a):

Hajnej,
Souhlas...chcete odkaz jak si v Krumlově vzali dva oranžoví do parády jednoho
modrého, který ve vzdálenosti cca 20 metrů od Paroubka zvedl nad hlavu jakýsi karton s nápisem ?
29. 05. 2009 | 12:50

Ivo Peterka napsal(a):

Tak si tu spousta lidí exhibičně vylila svůj vztek na levicové politiky a asi se jim udělalo dobře. Jsem si ale jistý tím, že kdyby vajíčka dopadala na pravicové politiky (co třeba takový Langer, mírou demagogie se od Ratha moc neliší) tak by titíž lidé nadávali, jak se může v demokratickém státě stát (těm správným politikům) něco takového a co je to za hovada, ty lidi co (po těch správných) politicích házejí vejcem. Ano, z politiky se stává novodobá víra.
29. 05. 2009 | 12:51

Slimmak napsal(a):

Pane Sobotko já nevěří svým očím každý inteligentní člověk má schopnost sebereflexe a to mne přivádí k otázce je rétorika pana Ratha a Paroubka kosher ? Pan Rath je karierista největšího kalibru.Díky ČT24 občas koukám na jednání poslanecké sněmovny a s oporvžením plyvu na ty, kteří tento politický styl podporují.Mimochodem jsem sledoval, jak Pan Zaorálek vypnul mikrofon ministru Langrovi, když reagoval na tak propagandistický projev.Opravdu z politiky se vytratily ideje a s prominutím začal stím Paroubek(retorika) pak nezapomente na Standu Grosse(od vypravčího až k investičnímu bankéři.).Víte na svých stránkach píšete diskuzí vůči vulgaritě tak prosim začněte u sebe a zbav te se toho zákeřného hada Ratha.
29. 05. 2009 | 12:52

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři příspěvky (jeden urážlivý, jeden vulgární a jeden vyzývající k násilí), které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a tím i věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
29. 05. 2009 | 12:55

Pepa napsal(a):

Jakkoli se mi nelíbí lítající (a dopadající) vajíčka, vidím v nich do určité míry tu parafrázi bezmoci, jen otočenou na druhou stranu. Jako se o bezmocné funkcionáře ČSSD rozbíjejí vejce, stejně bezmocně sledujeme v televizi jejich populistické nesmysly, argumentace, útoky. Bezmocně se díváme na ochromenou vládu, sněmovnu, výlevy Ratha, to vše ve stylu "účel světí prostředky". Hlava nehlava, jako pokračování ideologie "puče jako v osmačtyřicátém".
29. 05. 2009 | 12:55

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem rovněž jeden příspěvek, který byl celý napsán velkými písmeny, což na těchto stránkách není povoleno. Jde o nepovolené zvýrazňování textu na úkor jiných příspěvků.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
29. 05. 2009 | 12:58

jAN kAČER napsal(a):

Pane Sobotka, Vaše podivení, Vaše nářky jsou opět jedna s taktik jak obelhat nrod.Na svých poradch jste několikrát hovořili o možné odvetě za to co provdíte a za co vas odsoudila i celá evropa.Sleduji pelivě vaše projevy myslím ČSSD a nemm namysli pouze protikrizové opatření, ale vše ostatní. Když to shrnu jsou to pouze sliby a vy jich setsakramensky plníte pramálo. Vždy to zabalíte do nějakých stížností , které někdo někde zapříinil. No a když to nejde jinak tak porušujete zákony a to značně. Rozhazujete peníze nás dan. poplatníků a nikoho se neptáte. Lhaní je Vašim denním chlebem. Levicové strany vždy v ekonomice pouze rozhazovaly a o to se budou snažit i v případě , že volby nedej bože vyhrajou a to na úkor lidí , kteří jsou aktivní a trvrdě pracuou to je umění co. Také bychom se měli podívat kde berete peníze na vaši propagandu před volbami, z kterých účtů peníze do republiky přitékají. A tak bychom mohli psát do nekonečna, včetně vaši rozkrádacích kauz, ale to k ničemu nevede. vejce to je začátek probuzení a věřím , že to bude pokraovat , že to neskončí pouze u vajec. Boj proti komunismu usí být tvrdý, aby naši potomci nemuseli prožívat to co my s STB za zády a pendreky na hlavě , to co jste proti těm mladým předvedli na Vašich mýtincích za vejce neúměrné nsilí to je ta Vaše demokracie to by se vám zamlouvalo , žádné diskise jenm rozkazy. nechápu, že stále máte plnou hubu fašizmu , kounisus vám nevadí , čím to může být není to vašim předsedou, který vám tolik připomíná vůdce těchto institucí. On jako vývalý člen KSČ ČLEN VÝBOR ksč NA PRACOVIŠTi absolvoval i VUML a má tedy k tou i potřebné vzdělní
29. 05. 2009 | 12:59

Jana napsal(a):

Celé je to o nepochopení - ale ze strany "vajíčkářů". Svůj názor na situaci může a měl by vyjádřit každý ve volbách. Jistě, pro některé skupiny, které by si vybraly více či méně okrajová hnutí se ziskem v řádu procenta je těžké přijmout, že to nebude tak jak ONI chtějí. Ale tak to prostě je: volby nějak dopadly (patem a byl obejit, ale budiž) - a nějak dopadnou. Celková nespokojenost se systémem (JAK JE NYNÍ INICIATIVA PREZENTOVANÁ) je sice pěkná, nikomu snad nedává právo chovat se TAKTO??? No ano, také bych si představovala mnohé věci jinak. Ale vítězí většinový názor a ten kdo je poražen buď v rámci své pozice vyjednává (velké strany) nebo drží ústa a krok. Také mi tu může potomstvo křičet chjci chci chci. Může, ale to je tak to jediné co smí. Pokud by se chtělo projevovat takto, mělo by s námi jako rodiči nepochybně potíže. A to mohu říct, že nejsem "produkt" staré doby, byla jsem tehdy ještě malé dítě...ale pro současné trendy (techno, vejce, anarchie, xenofobie) pochopení opravdu nemám.
29. 05. 2009 | 13:00

ali napsal(a):

Slimmak - ano, souhlasím s Vámi, až na to "plyvnutí". Protože věřím, že to bylo tvrdé plivnutí, tkzv "lojza až z paty", omlouvám to :o))). Jinak jste to vystihl přesně
29. 05. 2009 | 13:02

Nuba napsal(a):

Hajný,

je to výborné, úplně jste mi odvedl myšlenky od předvolebního blbnutí. Nedávno jsme si udělali výlet na Pálavu, bylo tam nádherně. Je to ostuda, na Batově kanálu jsem ještě nebyla, nejsem totiž rodilá jihomoravanka, jsem takříkajíc náplava. Ale na ten kanál se taky chystáme.

Takže ať nejsem z hlediska politického úplně mimo mísu, poznávací znamení na lodičkách - oranžová růže v zubech :-)
29. 05. 2009 | 13:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy