Nebudu se chovat pokrytecky

30. 01. 2008 | 09:47
Přečteno 36972 krát
V pondělí jsem při návštěvě Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně odmítl zaplatit nový regulační poplatek 30 korun.

Jsem přesvědčen o tom, že zavedení regulačních poplatků ve zdravotnictví je v rozporu s právy, které garantuje článek 31 Listiny základních práv a svobod, jenž zní: “ Každý má právo na ochranu zdraví. Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon“.

Zavedení regulačních poplatků v tzv. reformě však podle mého názoru znamená, že veškerá, i ta nejzákladnější zdravotní péče, a to včetně péče neodkladné, má být občanem (pojištěncem) přímo placena. Jsou –li dnes však prakticky všechny formy zdravotní péče, tj. jak péče ambulantní i nemocniční, jakož i předepsání léčiva zatíženo poplatky, nejde už nadále o „bezplatnou zdravotní péči“, kterou pro občany účastnící se zdravotního pojištění požaduje a předpokládá citovaný čl.31 Listiny.

Ustanovení čl. 31 Listiny sice obsahuje dovětek „ za podmínek, které stanoví zákon“, tyto podmínky mohou podle mého názoru vyloučit z režimu bezplatnosti nadstandardní zdravotní péči ( například na pomezí medicíny a kosmetiky) nebo „ nemocniční hotelové služby“, musí ale zachovat zdravotní péči v zásadě bezplatnou, jinak je totiž dotčena již samotná podstata základního práva na bezplatnou zdravotní péči, což přímo zakazuje jiný článek Listiny. V čl. 4, dost.4 Listiny se jasně uvádí:“ Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu“.

Toto jsou jen některé důvody, proč jsem se jako poslanec připojil ke skupině 67 poslanců ČSSD, kteří podali Ústavnímu soudu návrh na zrušení příslušných částí zákona č. 261/2007 sb., jež obsahují zavedení tzv. regulačních poplatků ve zdravotnictví. Ústavní soud dosud o této naší stížnosti bohužel nerozhodl.

Na přelomu loňského a letošního roku jsem se také připojil k iniciativě několika desítek občanů, kteří vyzvali k neplacení regulačních poplatků až do definitivního rozhodnutí Ústavního soudu o jejich ústavnosti. Tuto iniciativu jsem vnímal i jako veřejný apel na Ústavní soud, aby o stížnosti rozhodl co nejdříve.

I v rámci této výzvy k občanské neposlušnosti bych pokládal za pokrytecké, pokud bych si ušetřil osobní nepříjemnosti a regulační poplatek při návštěvě nemocnice v tichosti zaplatil. Jako důvod pro nezaplacení jsem v nemocnici výslovně uvedl rozpor s Listinou základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku České republiky. Předpokládám, že nyní bude Fakultní nemocnice poplatek vymáhat a v konečném důsledku zaplatím vyšší částku, jako přirozenou sankci za vědomý projev občanské neposlušnosti.

Každý projev občanské neposlušnosti je z povahy věci velmi kontroverzní záležitostí a v demokratickém právním státě by k němu mělo docházet jen ve výjimečných případech. Plošné zavedení regulačních poplatků (v možném rozporu s ústavním pořádkem) však za takový případ pokládám. Poplatky, tak jak je prosadil ministr Tomáš Julínek, mohou omezit přístup ke zdravotní péči, neobsahují skutečnou sociální klauzuli ani dostatečný rozsah logických a přirozených ( skutečně lidských a humanitárních) výjimek.

Jeden příklad za všechny. Lidé, kteří žijí ve speciálních ústavech sociální péče. Jako jsou třeba Habrovany na okrese Vyškov. Klienti ústavu mají natolik těžké zdravotní postižení, že jim prakticky neumožňuje život nikde jinde než v ústavu. Obtížně mohou najít práci, jak stárnou, přidávají se další zdravotní a psychické problémy. Jsou to většinou velmi chudí lidé. Už před poplatky jim zůstávalo po zaplacení všech pravidelných výdajů jen několik stovek korun měsíčně kapesného. Po novoročním zvýšení spoluúčasti u léků a po zavedení „regulačních“ poplatků jim nezůstane vůbec nic. Jsou zcela odkázáni na milodary a podporu příbuzných, pokud ještě nějaké mají. Dostali se do nelidské a nedůstojné situace.

Do ČSSD a do politiky jsem šel proto, abych racionálně a bez populismu reprezentoval zájmy lidí se středními a nízkými příjmy. Těch, kdo v Parlamentu tlumočí požadavky majetkových a příjmových elit, je víc než dost. Ukazuje to koneckonců i výsledná podoba tzv. reformy veřejných rozpočtů. Zásadní odmítnutí poplatků je tak i logickým důsledkem tohoto mého rozhodnutí.

PS. Poplatek jsem odmítl zaplatit bez přítomnosti médií. Pokládal bych za neslušné, zatahovat medializací do problému lékaře, kteří za nic nemohou. Informace o nezaplacení se včera dostala do novin (MFDnes) bez mé aktivní účasti, zřejmě od někoho z ostatních pacientů nebo od někoho z nemocnice, pátrat po tom nebudu.
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mleziva napsal(a):

Tak pravil nový stínový ministr zdravotnictví Bohuslav Sobotka.
30. 01. 2008 | 10:05

petrof napsal(a):

Bohouši, nejste pokrytec, naopak jste hrdina!!
Takhle vlastním tělem bránit výdobytky socialismu, to je příkladné.
Dryml by z vás měl radost. Ten to ale dělá ze zištných důvodů, aby zvýšil návštěvnost nemocnice, která se jinak topí v dluzích a do 2 let má být předělána na horské sanatorium.
Ale proč blbnete vy??
Váš předposlední odstavec by se měl tesat!! Šel jste do politiky hájit zájmy lidí se středními a nízkými příjmy. To je gól....
Stejně tak, jako mašinfíra Gross, kakaový Bob Kraus, kočárkový Svoboda, pozemkový král Zgarba, mistr kódované řeči Doležel a další.
Jak by řekl poručík Hamáček v Černých baronech: tak je to správné, pořádek musí být, dovolte mi odejít...
30. 01. 2008 | 10:11

Jiří napsal(a):

Taky s různými zákony a nařízeními nesouhlasím, ale podřídím se a dodržuji je, protože na rozdíl od pana Sobotky vnímám určitý rozdíl mezi demokracií a anarchií. pan Sobotka se zřejmě řídí heslem "čím hůř, tím líp" již od doby, kdy náš stát rekordně zadlužil.
30. 01. 2008 | 10:16

ondrag napsal(a):

Ano populisticke gesta, v tom je CSSD nejlepsi, vyhazovat penize za pastelkovne, slibovat vyssi duchody a vyssi platy nezamestnanym, v tom jste prebornici. Nutne reformy at dela nekdo jiny, dalnicni sit at stavi nekdo jiny, silnice at opravuje nekdo jiny... CSSD to bude jenom kritizovat z opozice, gratuluju. Jste hlupak pane Sobotko.
30. 01. 2008 | 10:25

Černochová napsal(a):

Musím říci, že také považuji regulační poplatky za protiústavní (nehledě k tomu, že jejich nastavení je nedomyšlené a často nadměrně zatěžuje určité skupiny obyvatel) - ovšem podle mě jsou protiústavní i doplatky za léky - minimálně za ty léky, které nejsou "nadstandardní", ale pouze alternativní k "vyvolenému" léku, který je v rámci pojištění hrazen.
30. 01. 2008 | 10:27

Marek napsal(a):

Bože to je prosťáček, to snad ani není možné. Já pořád nedokážu pochopit, že tenhle člověk řídil naše ministerstvo financí. Když se podívám do minulosti na soudruha Jakeše připadá mi jeho odbornost podobná, i když uznávám Sobotka to umí lépe zabalit. Ochraňuj nás od podobných odborníků typu Sobotka, Gross, Vlček, Škromach.
30. 01. 2008 | 10:28

MUDr.Novák napsal(a):

Lidi, buďte soudní a všechny zákonodárce a umělce prosím postavte se za pana Švejnara.
Už tu musí skončit ta špína, kdy bezcharakterní jedinci operují pastelkovným, ale zakrývají miliardy vykradené v 90.letech, zakrývají další milióny co jdou z peněz daňových poplatníků nenávratně pryč.
Všichni slušní lidé se stydí za prezidenta co zpochybňuje globální oteplování, co tvrdí, že pasivní kouření neohrožuje zdraví, a že se nemáme přidávat k EU s protikuřáckým zákonem.
Chcete tady snad gheta kde budou vyvolení co si nakradli s gofovými hřišti a normální lidi tu budou živořit?
Vzpamatujte se a přestaňte se bát!!! Slušný lidi musí zvítězit a špína a lež musí být poražena.
30. 01. 2008 | 10:34

Občan napsal(a):

Pane Sobotko, mám pro Vás jeden návrh. Když chcete zastupovat zájmy lidí se středními a nízkými mzdami, staňte se jedním z nich. Pak Vám někdo uvěří. Možná..... Jinak jste pouhý tlučhuba a pokrytec, protože si svými postupy a výroky chcete koupit ty nejnižší pudy českého závistivého národa a tím si zajistit své slušné živobytí právě na jejich úkor. A to věru žádného politika, natož poslance, bývalého ministra a stále kandidáta na případného "nového" ministra, věru nešlechtí. Ale kdo se v životě neživil poctivou prací nepochopí.......
30. 01. 2008 | 10:38

Bobo E napsal(a):

MUDr. Novák: Vážený pane doktore (pokdu tedy opravdu MUDr. jste). Vidím, že chováte sympatie k ČSSD - čili k té straně, jejíž stínový ministr zdravotnictví David Ráth označil veřejně v Otázkách VM lékaře za parazity, kteří si poplatky náramně pochavují a kupují si za ně drahá auta a dovolené v Karibiku.
30. 01. 2008 | 10:43

Bobo E napsal(a):

Pan Sobotka není popultista - poplatek zaplatil "bez přítomnosti médií", a tak se musel hned pochlubit na blogu :)
30. 01. 2008 | 10:47

m&m napsal(a):

Bobo E: "Informace o nezaplacení se dostala do novin bez mé aktivní účasti, zřejmě od někoho z nemocnice."
30. 01. 2008 | 10:52

NevericiTomas napsal(a):

Rekl bych, ze spouste lidi se nelibila vyse dani vymerenych mu vasim MF. Jak byste se zachoval jako ministr, kdyby vam ty dane proste nezaplatili? Rekl bych, ze po navsteve exekutora by jim zustaly mozna trencle a kartacek na zuby. Hrdino nam drahy s imunitou...
30. 01. 2008 | 10:53

Bobo E napsal(a):

to m&m: Jak příhodné :) Možná, že je v tom pan Sobotka opravdu nevinně, ale ...
30. 01. 2008 | 10:53

Bobo E napsal(a):

Komukoli z ČSSD neveřím ohledně zdravontictví ani nos mezi očima. Jejich reforma "nalít to VZP více peněz" není reforma. Ostatně jejich stínový ministr David Ráth ještě před volbami veřejně prohlašoval o poplatcích, že jsou pro stabilizaci zdravotnictví životně důležité, hlavně z regulačního hlediska. Za pobyt v nemocnici navrhoval dokonce 200Kč/den, za recept myslím 20Kč a za návštěvu doktora si teď hinem nevzpomínám. Že by před dvěma lety poplatky protiústavní nebyly? A nebo v té době ještě uvažoval o zdravotnictví reálně?
30. 01. 2008 | 11:02

Karel Filip napsal(a):

Hrdino, že jsi to nezkusil v lékárně. Jo tam by ti ukázali dveře...
30. 01. 2008 | 11:13

Olda napsal(a):

Pane Sobotko, kdyby se všichni chovali jako vy, tak můžeme tenhle stát zabalit. Zákony platí pro každého a to, že jste členem ČSSD, vás neopravňuje k jejich porušování.
30. 01. 2008 | 11:14

car komančov OO8 napsal(a):

PANE SOBATKA CO VAS TO BERE....Ja mam vladu bruselu ja na provinční parlament nechtěl jsem ale musim seru .......vam asi hrabe ....stoho ....provcinčního vzdělaní .....ja nemam žadne .....a stejně na ......na vas ....prdím......ja jsem doma v madarsku v polsku a včede kde mě slušně pustí ....na vaše.....žabomyší provinční ,,,,,spory....a lži ja seru
30. 01. 2008 | 11:16

Václav napsal(a):

Ta demokracie je ohavná věc. Milionářský spratek si hraje na racionálního politika. To neskončí dobře. Nepravda se prezentuje jako pravda. Potřebujeme podobnou tragédii z New Yorku jako koza drbání. Vyzývám Vás pane Stejskal jako správce blogů, rozdělte blogy do skupin! Hrozí, že od diskuze přejdeme na fyzické řešení konfliktů.
30. 01. 2008 | 11:21

Bite Why napsal(a):

Tak ho tu máme, neplatiče! Pochopil bych, kdyby nezaplatila maminka za vyšetření svého nemocného nemluvněte. Ale toto je trapné gesto politika, který jako každý mu podobný zbohatl na úkor mj. zdravotnictví. Nejhorší ovšem je, že mnozí to budou schvalovat
30. 01. 2008 | 11:30

pedagog napsal(a):

I když p. S.netrpí finanční nedostatečností, postavil se za svůj veřejně prezentovaný názor skutkem, který sice není hrdinstvím, je však vzorem pro jiné movité a nemovité, kteří jsou ochotni se za své brát, i když to bolí.Většina z nás jenom kecá.
30. 01. 2008 | 11:47

Baba Jaga napsal(a):

"Předpokládám, že nyní bude Fakultní nemocnice poplatek vymáhat a v konečném důsledku zaplatím vyšší částku, jako přirozenou sankci za vědomý projev občanské neposlušnosti."
Já tomu fakt nerozumím. Tak zaplatíte, nebo nezaplatíte, pane Sobotko?
30. 01. 2008 | 11:50

MBlack napsal(a):

Typické chování a názory levičáka. Udělat dluhy ať to stojí co to stojí, však on to někdo zaplatí. Exekutora na Tebe. P.S. A ještě se chlubí tím, že si k tomu nezavolal NOVU!!!
30. 01. 2008 | 11:52

chytrý horák napsal(a):

Primitivní populismus
30. 01. 2008 | 11:54

Baba Jaga napsal(a):

Pedagogu, prosím Vás, co myslíte tím, že to bolí?
30. 01. 2008 | 11:54

koki napsal(a):

racionálně a bez populisumu?? Že Vás huba nebolí pane Sobotko. Na čem jsou založeny poslední kampaně ČSSD? Na strašení, populismu a negace všeho a všech za jakýchkoli okolností. Když vzpomenu na vyjádření Dr. Ratha o nutnosti spoluúčasti pacientů, když byl ještě ve funkci ministra, případně výroky ředitele nemocnice ve Vrchlabí Drymla, se mi zdá, že buď u vás ve straně nevíte, co dělá pravá a levá ruka, nebo co hůř, ukazujete se jako banda opurtunistů (angl. oppurtunity = příležitost - tzn. jako korouhvička na věži ukazujete každou chvíli jiným směrem, tam co vítr vane - nebo výzkum věř. mínění ukazuje). Vy už se nemáte čeho chytit. Raději děláte, že neumíte číst ani to, co napíšete. Jak jste sám odcitoval, že jinak řečeno, míru spoluúčasti stanoví zákon. Nezlobte se, ale v mých očích stále zůstanete jako ekonom neumětel a populista. Mimochodem moderní liberalismus jste dle Vašich ministerských výsledků dosud nevstřebal, tak s tím něco dělejte, když se ČSSD tolik Keynesem ohání...
30. 01. 2008 | 11:56

silspok napsal(a):

Me prijde protiustavni a zejmena proti listine zakladnich prav a svobod, ze mi vladne takova banda hajzlu ... a to bez rozdilu stranicke prislusnosti ...
30. 01. 2008 | 12:02

Deny napsal(a):

Pane Sobotko, nejsem v žádném případě Váš fanda, důvodů je mnoho, jedním z nich je i to, že jste protekčně odpustil daně kamarádovi Paroubkovi, tedy panu Dvořákovi.
Na druhou stranu musím ocenit, že jenom o problému nepíšete, neřečníte, ale že vyjadřujete svůj postoj občanskou neposlušností. Mnozí Vás napadají, že to spěje k anarchii, že zákony platí pro všechny atd. Možná se chcete jenom více zviditelnit. Vše může být jistě pravda. Ale když mohou stávkovat učitelé, železničáři, nyní i taxikáři či otcové K 213, proč by tohle nemohla být Vaše soukromá stávka?
Jen mě tak napadá, jak to bylo přesně? V nemocnici Vás ošetřili, Vy jste odmítnul zaplatit poplatek 30Kč a odmítnul jste také podepsat "uznání dluhu"? Předpokládám, že to po Vás nemocnice chtěla, aby Vás snáze mohla žalovat. Nebo jste byl opravdu tak statečný, že jste odmítnul podepsání tohoto dluhu?
Proč o tom píši, jedná má známá odmítla v nemocnici zaplatit poplatek i odmítla podepsat uznání dluhu a dítě ji prostě neošetřili. Nejednalo se o akutní přídad, tak šli domů.
Takže, pokud jste uznání dluhu podepsal, tak jste dle mého pouze taškář, měl jste to dotahnout až do konce, tedy nepodepisovat žádné uznání dluhu. Třeba na zdravotní personál zavolat policii, že Vás nemocnice vydírá. Takhle jste akorát udělal gesto, aby se o Vás psalo. Nic víc
Ale možná se mýlím, proto Vás prosím o zveřejnění podrobností. Možná zapište příručku pro ostatní, jak postupovat krok za krokem při neplacení poplatků.
30. 01. 2008 | 12:18

Tvrdýk napsal(a):

Pane Sobotko, pro mne jste hrdina! To jste jim to v nemocnici nandal! Ti se z toho ještě teď určitě nemohou vzpamatovat. Jste můj Robin Hood i Jánošík v jedné osobě!

PS.: Jsem si jist, že informace o nezaplacení se dostaly do novin bez vaší "aktivní účasti". Jen tak vědět, který stranický kolega byl tak "aktivně účasten"?
30. 01. 2008 | 12:30

JC napsal(a):

Bohušu,
Však ty změníš názor.
Tvůj exekutor.
30. 01. 2008 | 12:32

qw napsal(a):

Pane Sobotko, budou-li se takhle chovat i další, tak nám zakrátko pojišťovny zvednou taxu povinného pojištění o pár stokorun měsíčně, aby nám mohly zajistit "bezplatnou" zdravotní péči podle komunistických představ.
Neblbněte lidi, že to je zadarmo a všimněte si laskavě, že většina pojištění je výhodná tehdy, pokud připustíte jakousi spoluúčast.
30. 01. 2008 | 12:34

Pavča napsal(a):

Bože, jak hluboko lze klesnout!
30. 01. 2008 | 12:39

jipindripich napsal(a):

Poplatkem sem, poplatkem tam.
O to nejde, že pane poslanče?
Takových co veřejně podepisují různé "smlouvy" a vydávají různá "prohlášení", přičemž se bijí do valašské hrudi (nic proti Valašsku), takových známe. Jejda.
Děláte politiku. Já Vám rozumím. Od toho jste politik. A v našem absurdistánu se ta politika dělá hezky zlehka.
Poplatkem sem, poplatkem tam. Smlouvou sem, smlouvou tam, kdo by se dnes ptal, kdo sliby dal.
Šmankote.
30. 01. 2008 | 12:43

Pumprlidentlich napsal(a):

Nebudu se chovat pokrytecky :D:D:D

To by mohlo být nové volební heslo. Myslíme to upřímně už tu bylo.....
30. 01. 2008 | 12:49

jipindripich napsal(a):

Mimochodem, když se ptali jednoho bodrého politika co udělá, když nebude moci naplnit smlouvu s jakýmsi občanem, tak s bodrostí sobě vlastní povídal, že se přirozeně nebude chovat pokrytecky.
No a o tom ten blog vlastně je.
Hezký den.
30. 01. 2008 | 12:55

Petr napsal(a):

Rád bych poprosil Občana pokud má problémy se svou závistí, tak aby negeneralizoval.
30. 01. 2008 | 13:02

Tomas napsal(a):

Musím vyseknout poklonu. Precizně zdůvodněný postoj. Podle mého názoru jsou takto pojaté poplatky také protiústavní, měla by se také zkoumat případná rozpornost s Úmluvou o právech dítěte.
Jinak jsem se musel v poslední době smát výroku pana Jelínka ze sdružení praktických lékařů, který si poplatky nemůže vynachválit. Bodejť ne, praktici nejsou placený od počtu ošetřených pacientů, ale dostávají paušální platby, a tak tento přivýdělek, který - co si budeme povídat - z valné většiny u nich zůstane, je dobrým navýšením jejich již tak dobrých příjmů. Kde bude to proklamované zvýšení úrovně poskytovaných zdravotnických služeb, to teda fakt nevim:-)
30. 01. 2008 | 13:32

hv napsal(a):

Pane Sobotko,

neberu vam vas nazor, ze nesouhlasite se zavedenim poplatku u lekare. Vas vyklad Listiny zakladnich lidskych prav a svobod je ponekud zjednoduseny, ale budiz.

Zkuste nam napsat, jak byste vy nebo vase strana vyresila skutecnost, ze Cesi jsou nadprumerne "nemocni" a nadprumerne navstevuji lekare. Tahle skutecnost nas totiz stoji i vice nez kolik zaplatime na poplatcich.

Napr. kdyz jdu k doktorovi a cekam kvuli "zbytecnym" navstevam jinych pacientu o 30 minut vic (treba na prohlidku), tak me to cekani stoji nasobne vice nez tech zminovanych 30Kc. I cas jsou totiz penize.
30. 01. 2008 | 13:37

Baba Jaga napsal(a):

Pane Sobotko, Vy že nejste pokrytec? Byl jste ve vládě strany, která ignorovala sedmnáct nálezů ÚS,že regulace nájemného je nezákonná. Nyní se dovoláváte co nejrychlejšího rozhodnutí ÚS, jak jinak, ve váš prospěch .Kdyby v těch předchozích rocích majitelé přestali platit daně, to by byl mazec, že? Mám v dobré paměti, co se odehrávalo, když majitelé poslali vašemu soukmenovci Rusnokovi na ministerstvo slušný protest. Následovala jedna kontrola FÚ za druhou včetně kontrol z ministerstva.
Nebudu psát, co si o vás myslím, protože by to pan Stejskal určitě smazal.
30. 01. 2008 | 13:40

LEVAK napsal(a):

Nejvíce se mi líbí jak MZ ústy svého mluvky upláká,že nejsou dobrovolní dárci krve a jak je to špatné!Na straně druhé tentýž mluvka prohlašuje,že výběr poplatků je generální a neexistují žádné vyjímky ani kdyby byl občan padesátinásobným dárcem krve!Tak na straně jedné chce něco v tržním mechanismu zadarmo,na straně druhé není schopné udělat pro tyto dárce krve vyjímku!Je to nějak postavené na hlavu.Ale vždycky na to doplatí těch dolních 10 miliónů občanů!
30. 01. 2008 | 13:45

Jiří napsal(a):

Pane Sobotko,
tím,že nerespektujete platný zákon jste se zcela zdiskreditoval jako poslanec PČR.Vaše občanská neposlušnost by byla na místě např.v okamžiku přijetí norimberských rasových zákonů nikoliv v případě regulačních poplatků.Mají občané od tohoto okamžiku dodržovat pouze ty zákony,jejichž platnost schválí Ústavní soud?
30. 01. 2008 | 13:49

Baba Jaga napsal(a):

Milý leváku, dárci mají slevu na daních.
30. 01. 2008 | 13:52

Tomáš J. Kliment napsal(a):

Pane Sobotko,chováte se jako rozmazlený fracek.Pokud hodláte nedodržovat zákony jako zákonodárce,opusťte svou funkci.Lidé,jako jste vy,nemají v politice místo.
30. 01. 2008 | 14:02

Tomas napsal(a):

to hv: v některých směrech budou polatky úplně kontraproduktivní. Lidé budou např. chodit přímo ke specialistům i s bolístkami, které nejsou závažné, a které by zkušený praktický lékař uměl vyléčit (nebudou totiž chtít platit ještě za návštěvu praktika). Dojde k přetěžování odborných lékařů a jejich zaneprázdněnosti a proklamované zvýšení kvality se ztrácí. Jedinou možnou úsporu vidím ve snížení nadbytečného užívání léků.
30. 01. 2008 | 14:03

Marcela napsal(a):

Vy chytráci pan Sobotka hájí i Vaše zájmy.Dnes jsem zaplatila poplatek za recept na lék pro manžela,který není schopen si sám dojít napsat léky které trvale užívá.Jeho stav nevyžaduje časté prohlídky,ale léky brát musí.Za napsání receptu poplatek?Já těch 30korun mám,ale je mi stydno i za lékaře k čemu jsou nuceni.Ale dnes jsem se dozvěděla,že jim to už nestačí,že chtějí víc.Mám je tedy litovat?Spíš lituji ty,kterým bude dělat problém vyjít s rozpočtem,když každý měsíc zaplatí několik třicetikorun.
30. 01. 2008 | 14:08

joker napsal(a):

Co bych platil doktorum. V MHD taky neplatim. Takovyho ministra jako je Sobotka budu vzdycky volit. Ta modra luza by za chvili chtela zavadet jeste horsi zlovule. Hokynar u nas je v ODS a myslite, ze mi da na dluh? Samozrejme neda! A tak bych mohl vypocitat nekonecnou radu zverstev, ktera pachaji na nasi spolecnosti. Jejich heslem je to stare, ze ani kure nehrabe za darmo. Za vse by chteli penize a bez nich ani ranu. Je ale videt, ze se pres to blyska na lepsi casy a pevne verim, ze jako v te pisni "Jednou bude lip, jednou bude lip." Jak to zpivali ti kluci Bitlsacky. Jednou nas nebudou obtezovat svymi mamonarskymi pozadavky.
30. 01. 2008 | 14:12

Občan napsal(a):

Pan Sobotka a další komedianti co si hrabou do kapes a kašlou na normální lidi ať si schová taková trapná gesta. Všechny bych nastěhoval do Mostu a dal jim 9000 kč plat. Potom ať kecají.
30. 01. 2008 | 14:16

Petr napsal(a):

Chováte se jako fracek. Jako poslanec zákony přijímate, a nemáte právo si svévolně vykládat, zda je či není něco v souladu s ústavou.
P.S. utřete si mlíko na bradě, nikdy jste nepracoval...
30. 01. 2008 | 14:18

joker napsal(a):

Jen ty lekare tak nelitujte slecno marcelo. Vobvodacka na mne chtela za Anopyrin priplatek 30Kc. V lekarne stoji bez receptu 12Kc. To je nejaka spravedlnost? Nejlepsi je tam vubec nechodit. Lekari sami rikaji, ze jsou jenom dva druhy nemoci. Ty ktere neumi lecit a ty druhe, kde si priroda pomuze sama.
30. 01. 2008 | 14:20

Roman napsal(a):

Pane Sobotko, pokud je mě známo tak o ústavnosti nebo neústavnosti zákonů rozhoduje Ústavní soud a nikoliv Vy, přestože jste poslancem. Vy porušujete zákon a schováváte se za svoji poslaneckou imunitu. Mě se také spousta zákonů nelíbí a musím je dodržovat i kdybych si stokrát myslel, ba i byl přesvědčen, že jsou protiústavní.Někdo Vás tu nazývá anarchistou a já si navíc myslím, že jste obyčejný darebák.
30. 01. 2008 | 14:20

gaston napsal(a):

Je to jasné Bohouši!
Vzhledem k vašemu prohlášení, že ze svého stanoviska nehodláte ustoupit a nemíníte zaplatit zákonem stanovený poplatek, musí být nemocnici jasné, že se s vámi po dobrém nedohodne. Je třeba přikročit k vymáhání pohledávky exekutorem.
Celkem vám to přeji.
30. 01. 2008 | 14:22

Richard napsal(a):

Vážený rudý Sobotko, vyzývat k neposlušnosti proti zákonu co se mi nelíbí, je anarchie. To si jako poslanec nemůžete dovolit. Navíc rétorika ČSSD o zdravotnictví je pouze populistická, sami víte že zadarmo to není a nebude. Co je zadarmo, toho si nikdo neváží, a investice do zdraví by měla mít přednost před investicí do např. mobilního operátora planým tlacháním do mobilu. Je to o prioritách. Vy, socani, stavíte svou politiku na malosti a závisti. Jste na jedné lodi s bolševikama. V první řadě jde však o vaší osobní moc a požitky. Politika socialismu, který se snažíte opět vzkřísit, historicky zkrachovala a vedla vždy k úpadku země, která levičáctví podlehla. Jenom ta propaganda vám vždycky šla.
30. 01. 2008 | 14:22

Andrew napsal(a):

"Lékařům ubylo zbytečných návštěv pacientů"

http://www.ceskenoviny.cz/i...

Asi nějaká pravičácká propaganda.
30. 01. 2008 | 14:24

Jirka1 napsal(a):

Zařazujete se do kategorie ubožáků (ti na to podle Vás nemají) a Vaše lhaní již brzy skončí,protože jste se postavil svému bossovi,který prohlásil,že poplatky se mají platit.To není hrdinství to je provokace a věřím,že si příslušná pojišťovna s Vámi poradí,a jak v to doufám že i s populistou p.Drymlem,bývalým nohsledem nějakého p.Ratha
30. 01. 2008 | 14:30

Pavel napsal(a):

Není vetšího pokrytce je pan ČSOBotka. Není nejen ekonom, ale není ani právník, a to prosím studoval za moje DANĚ ! A od školy nepřinesl pro tento stát nic kladného a přesto ho MUSÍM platit z daní, což nechci. Poraďte mně pane spravedlivý jak toto zařídit, aby se moje peníze nedostali do Vaší kapsy.
30. 01. 2008 | 14:30

Wenda napsal(a):

Poslanecký slib: ......budu dodržovat Ústavu České republiky a její zákony.....
Hmmmmmmmmmmmmmm,jdete krásně příkladem,jen co je pravda.Toto Vaše vystoupení skutečně potvrzuje výrok Vašeho předsedy Paroubka:...dluhy se nemusí platit....
Neměl jsem o Vás nikdy valné mínění,ani jako politikovi, natož člověkovi.Tímto hrdinským činem jste se skutečně vyznamenal.Mě se taky nelíbí,že musím platit daně, ze kterých jsou mj. placeni i naši poslanci,konkrétně třeba Vy. Já osobně nesouhlasím, aby jste byl placen z mých daní a tudíž bych je rád - byť demonstrativně - aspoň jeden měsíc nezaplatil. Jako "bývalý" ministr financí byste mi mohl poradit - skutečný odborník na svém místě.Přeji hezký den.
30. 01. 2008 | 14:33

BRT napsal(a):

Sobotka marně doufal,že bude lékařem odmítnut aby mohl stropit poprask .Pošli číslo účtu socko.Předplatím ti jich alespoň deset.
30. 01. 2008 | 14:38

Bedřich Mrázek napsal(a):

Pane Sobotko, byl jste špatným ministrem financí, tak špatným, jako tenhle stát nikdy dřív (ani potom) neměl. Jako politik nestojíte také za nic. Jste spoluzodpovědný za astronomický dluh, který se(na rozdíl od toho, co tvrdil Váš šéf Paroubek) bude muset splatit. Ale kromě toho všeho jste ještě špatný člověk, lidově řečeno lump, taškář, darebák (jak chcete), když vědomě porušuje platný zákon tohoto státu.
30. 01. 2008 | 14:40

F.L.Věk napsal(a):

Až toto sprosté výpalné u Ústavního soudu prohrajou, budou muset doktoři všechny prachy o který nás okradli vracet.
Osobní postřeh.
Platil jsem zatím jenom jednou, ale jakým úchylným způsobem po mě ta doktorka natahovala pracku, to bylo odporné. Pak ji zase stáhla, podívala se na mě takovým pohledem jako když kadí. Žádný lístek jsem nedostal, nic. To se jako vracíme někam do štředověku, nebo možná že je to nějaký cvičení ODéeS.
30. 01. 2008 | 14:42

F.L.Věk napsal(a):

Já bych těm ódéesákům zřídil rezervaci. Voni by si tam matlali ty svoje pseudozákony. Neměl by tam na ně kdo makat. A během pár let by se tam vyvraždili.
30. 01. 2008 | 14:47

tarzan napsal(a):

Pane Sobotko, kdyby existovalo mistrovstvi sveta v populismu, zlata medaile by Vám nemohla uniknout.
30. 01. 2008 | 14:58

slon napsal(a):

Nebudu se chovat pokrytecky...
A co tedy vlastně budete dělat, pane Sobotko?
30. 01. 2008 | 15:12

Bobo E napsal(a):

to Marcela: Píšete, že jste u lékaře zaplatila poplatek za to, že Vám napsal recept pro vešeho manžela. Nevím, který z vás dvou udělal chybu, jestli Vy, nebo Váš lékař, ale za vystavení receptu bez prohlídky SE 30KČ NEPLATÍ. Ne, že by toho nebyly od nového roku plné noviny. Takže se nestyďte a řekněte si lékaři o těch 30Kč zpět. Pokud se bude cukat, nejspíš si kromě psaní toho receptu "vykázal navíc" také prohlídku Vašeho manžela, který byl v tu chvíli doma. Takže buď by měl pan doktor navalit zpět 30Kč a nebo by jste ho měla nahlásit Vaší pojišťovně, protože si nejspíš účtuje fiktivní výkony.
P.S: Pak že poplatky neodhlaí plýtvání ve zfravotnictví
30. 01. 2008 | 15:22

Milan Štědra napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
dle mého je bohužel zdravotnictví naší země v takové krizi, kdy jiné východisko než, které je nyní stanoveno není. Rozhodně, nesouhlasím s tím, že by poplatky měly hradit děti, důchodci, nebo sociálně slabé skupiny. Ale příjde mi dost neetické, nesolidární a z vaší strany co by člověk s příjmy hodně nad průměrnými přihlouplé gesto. To, že jste to nechtěl medializovat je spíš utopie, jelikož pak by jste tím nezatěžoval svůj blog. Pokud s tím máte nějaký problém pak bych být Vámi možná hájil své zájmy a názory v PSPČR, a né zde. Tím, že jste nezaplatil státem stanovený poplatek mi akorát ukazujete jak opět chcete být v jiné skupině. Vy jste zde zvolený lidem a tak máte dělat maximum pro to, aby názor, který zastává skupina, která Vás poslala, aby jste zastupoval její zájmy. To pokud prošel takovýto zákon jste zřejmě neprovedl. Zamyslete se nad svým jednáním. A až příště třeba pojedete městem 100km/h zkus te nevyužít Vašší imunity a hlavně ne aby jste to opět medializoval.

S pozdravem

Milan Štědra
30. 01. 2008 | 15:24

Bobo E napsal(a):

to F.L.Věk: Pokud odejdete od lékaře bez "účtu", tak okrádáte sám sebe. Když si neumíte říct o to, na co máte právo, tak to je jenom váš problém.
30. 01. 2008 | 15:25

guthjarkovsky napsal(a):

Pane Sobotko

Tak nám píšete:
Poplatek jsem odmítl zaplatit bez přítomnosti médií."
Prosím vás,aby při vaší příští návštěvě lékaře byla přítomna média.Pozvěte je.Celý národ konečně uvidí co jste zač.To budete teprve hrdina.

A nemít obavu,že mi pan Stejskal příspěvek smaže,nazval bych vás, obyčejným usmrkancem a sráčem.Protože vás takto nazvat nemohu nezbývá mi než pousmání nad bouří ve sklenici vody,kterou jste rozpoutal.

Co příště nějaký návrh systémového a racionálního řešení problému...tedy kromě toho,že dluhy se neplatí,Ten už znám.
S pozdravem G.J.
30. 01. 2008 | 15:32

Berňák napsal(a):

Mě by zajímalo, jak je poplatek zdaněn DPH, když jej nikdo nevybírá ani neodvádí !!
To je jasný daňový únik !!
Zaměřte se prosím na tuto skutečnost.

Pěkný zdytek dne přeje Berňák
30. 01. 2008 | 15:50

Jirka napsal(a):

Jako malej kluk...
30. 01. 2008 | 15:58

mk napsal(a):

podporuju ČSSD
30. 01. 2008 | 16:23

Lion napsal(a):

Jak konstatoval ve svých opakovaných nálezech Ústavní soud, je regulované nájemné rovněž protiústavní. Znamená to podle Vás, že když zatluču svým regulovaným nájemníkům vchod do bytu, že to bude chápáno jako akt občanské neposlušnosti ? A jak hodnotíte svého stranického kolegu regulovaného nájemníka poslance Křečka ? Nepohrdá náhodou Ústavním soudem a ústavními principy, kterých se zde dovoláváte ? Asi byste si na politbyru měli udělat pořádek ...
30. 01. 2008 | 16:29

neo napsal(a):

Takže jsou protiústavní i doplatky na léky, platby za vyžádanou prohlídku (např. zaměstnaneckou, studentskou, na řidičák..), dále je protiústavní kupovat antikoncepci, vitaminy, masti a vlastně veškeré léky, které si pacient hradí sám...

Jste asi upad ne, pane Sobotko?
30. 01. 2008 | 16:36

honza napsal(a):

Jasně já taky nejsem pokrytec ode dneška neplatím daně. To je přeci nejblbější zákon.
30. 01. 2008 | 16:40

LEVAK napsal(a):

Ad baba jaga:tu slevu na daních přivítají hlavně studenti!Už vidím jak jásají a překotně se hrnou na dárcovské odběry krve třeba do fakultní nemocnice Brno a pominou toho kdo jim dává tvrdé české na stůl!
30. 01. 2008 | 16:42

LEVAK napsal(a):

Ad Berňák:a jak je zdaněno když dávám v kostele do zvonečka nebo do pokladničky.Je to taky jasný únik na daních?
30. 01. 2008 | 16:44

Javít napsal(a):

Pane Bohuslave Sobotko,
porušujete zákon, měli by Vás proto zavřít.
Jako každého jiného, kdo zákony porušuje.
Když ono ale na takové Grossy a Sobotky, jsou zákony krátké, že ?
30. 01. 2008 | 16:50

Viktor napsal(a):

Pane Sobotko,
pokryteckost chovani jste potvrdil tim, ze jste podepsal vyzvu k porusovani zakona, kteremu jste sam jako clen poslanecke snemovny pomohl vzniknout a jeho porusovanim to jen potvrzujete
30. 01. 2008 | 17:01

ted napsal(a):

drzim Vam a CSSD palce. Hajite zajmy lidi a to by se melo ocenit
30. 01. 2008 | 17:03

Andy napsal(a):

Kam jsme to dopracogvali, poslanec porušuje zákon a ještě se tím chlubí .....

Pokud si myslíte, že je zákon v rozporu s ústavou tak ho dejte k přezkoumání Ústavnímu soudu a počkejte jak rozhodne - buď ho nechá v platnosti nebo ho zruší. Jste povinen dodržovat platné zákony jako každy občan pane Sobotko. Tím že to nečiníte a ještě se tím chlubíte se opravdu chováte jako fracek (jak už tu kdosi napsal).
30. 01. 2008 | 17:11

pavel napsal(a):

zdravím vás,

skvělý čin hodný následování. Právě zakládam petici proti placení daní - co nevidět to dáme k ústavnímu soudu a do doby jeho rozhodnutí nebudeme platit daně. Nechcete se taky přidat
30. 01. 2008 | 17:15

LEVAK napsal(a):

Ad Javit,Viktor,Andy,neo: miliónová čunkiáda vás nenadzvedla ale desetikorunový případ vám způsobil málem mozkovou mrtvici.Zajimavý to úkaz.Laik žasne odborník se diví jak ti modří ptáci uvažují!
30. 01. 2008 | 17:21

Adam napsal(a):

Chováte se jako typický pokrytec.

Rozhodně máte na to, abyste 30 Kč zaplatil. Stejně tak víte, proč tu poplatky jsou a proč je jejich zavedení správné.

Váš "čin" je tedy výrazen čirého pokrytectví a populismu - chcete se jen zalíbit potencionálním voličům.

Pokud má skutečně někdo nouzi a nemá na uhrazení poplatku, může zažádat o finanční podporu a odpuštění poplatků!
30. 01. 2008 | 17:23

Baba Jaga napsal(a):

ted: mé zájmy to nejsou, asi nejsem "lid"
30. 01. 2008 | 17:24

p napsal(a):

jste neuvěřitelně falešnej. Vsadím boty,že kdyby to bylo naopak a reformu jste dělali vy, tak si Rath ty poplatky tam dá taky (protože je taky chtěl) a kdyby někdo z ODS na to konto nezaplatil v nemocnici vámi stanovaný poplatek, což by se někdo určitě našel, protože to jsou to úplně stejný populističtí kašpaři,tak tady sepíšete elaborát přesně s opačným koncem. fakt vám to nežeru.ujišťuju vás,že po celým dnu v rachotě a pohledu na odvedené daně na výplatní pásce je mi šumák 30korun u doktora,když prodyndáte na kdekteré státní zakázce miliardy ze kterých máme všichni totální prdlajs.bez rozdílu jestli ODS,ČSSD nebo KDU
30. 01. 2008 | 17:26

Baba Jaga napsal(a):

levaku, vy máte asi nějakou poruchu v chápání psaného textu, ne?
30. 01. 2008 | 17:28

granil napsal(a):

Marcela:
Totéž co děláte pro svého manžela,já dělám pro svou manželku.Také chodím k lékaři jen předepisovat léky a nikdy po mně žádný poplatek nechtěl.Zřejmě záleží i na samém lékaři co je zač.

F.L.Věk.
Lékař je povinen vydat potvrzení o zaplacení poplatku jen na vyžádání pacienta,což znamená,že nemusí automaticky.
30. 01. 2008 | 17:31

Petr napsal(a):

Skvele pane Sobotko,
pokud me pamet neklame, tak Vas predseda Paroubek neplaceni poplatku neprve podporoval, jelikoz pocital, ze Ustavni soud je do konce roku zrusi. Nedavno potichu otocil o 180 stupnu a prohlasil ze platit bude. Mel byste mu domluvit, prece nesnesete v cele strany takoveho pokrytce.
30. 01. 2008 | 17:33

Jiří Kozmon napsal(a):

Vážený pane ex-ministře,
můžete mi prosím odpovědět na základní otázku? Jak můžu žít s vědomím, že žiju v demokratickém a právním státě, když představitel tohoto statu VĚDOMĚ porušuje zákon? Jak můžu tomuto státu říkat že je demokratický, když jeho představitel svými činy iniciuje OBČANSKOU NEPOSLUŠNOST? Jaký je faktický rozdíl mezi zlodějem, který vykrade byt a poruší tak zákon a tím, kdo nezaplatí poplatek a poruší zákon? A jak strašlivé myslíte si je, když ten, kdo ten zákon poruší je představitel státu?
Stát a vyspělá společnost je řízená jak zákony, tak morálkou. Zákon je mantinel, který nelze přeskočit. Morálka je přirozený mantinel, který občan akceptuje tak, aby nemusel přijít až k mantinelu. Ví totiž, že ani jen pokus o jeho přeskočení není správný. A to je znakem vyspělé společnosti. Vy jste ten, který by měl být jeden z nositelů morálky. Ten, který vytváří kulturu, parametry prostředí a svým vlastním příkladem ukazuje, jak se podle morálky chovat. Vaše činy však dokazují, že jste se na úroveň vyspělé společnosti nedostal. Nejenže daleko překračujete morálku, ale i pomyslný mantinel. Jde mi mráz po zádech.

ps: výše uvedené platí bez ohledu na můj názor na poplatky.
pps: budu rád, když mi na mé otázky pošlete odpovědi na můj e-mail
30. 01. 2008 | 17:38

pss napsal(a):

... vy co jste tu psali, že po vzoru Sobotky nebudete platit daně, tak jste dvakrát na správné adrese, protože by vám mohl rovnou poradit, jak si je pak nechat odpustit i s penále. nezaplatit 30kč umí každej, ale to byste byl teprve hrdina pane Sobotko co se zastal chudých poddaných. to přece umíte ne? hoteliérovi Dvořákovi jste odpustil 26 mil. ... asi mu taky připadlo neústavní platit. a klidně to můžete pak taky prohlásit za naprosto tajné a můžete se spolehnout, že vám za to samozřejmě taky nic nedáme, jako pan Dvořák. uděláme to zkrátka standarně ne?
30. 01. 2008 | 17:39

samuraj napsal(a):

Někdo kdysi řekl, že "Slávek" Sobotka coby ministr financí rozumí rozpočtové politice
jako kadet Bígler (Pro neznalce postava ze Švejka)plánům generální štábu. Teď se tato slova naplňují.
30. 01. 2008 | 17:51

granil napsal(a):

Jiří Kozmon.
Souhlasím s vámi,lépe bych to nenapsal.
30. 01. 2008 | 17:52

jenomja napsal(a):

Sobotko vy jste neskutečnej slizkej had. Veřejně odmítáte plnit zákon, svým STBkamarádům odpouštíte milionové dluhy, hlavně že vám leží na srdci dobro všech sociálně slabých. Měl byste jít už ke všem čertům,je mi z vás zle
30. 01. 2008 | 17:53

mil@n napsal(a):

Soudruhu Sobotko jste "hrdina" :o)))
30. 01. 2008 | 17:54

pss napsal(a):

a vůbec, proč jste nenapsal blog kde by byla krásná první věta: "V pondělí jsem vzal tužku a odpustil hoteliérovi Dvořákovi 26 mil. korun na daních" ... :))jste přece říkal, že to bylo správné rozhodnutí, tak proč se jím tak nepochlubíte? co to je 30Kč oproti 26 mil. To jste asi zrovna jenom neměl čas na psaní, určitě to není proto, že to není zrovna populisticky vhodné téma...
30. 01. 2008 | 17:59

Martin Stanko napsal(a):

Vážený pane Sobotko,

využijte své kontakty, najděte si nějakou trafiku a přestaňte se snažit předstírat "péči o blaho České republiky". Nešlo vám to očividně a zjevně, když jste byl ministr, teď to rozhodně nevylepšíte.

Hezký den
30. 01. 2008 | 18:00

fulfd napsal(a):

Pán vyházel jako ministr populistické strany stovky miliard, ale u lékaře nemá 30 korun.
Přečti si noviny, poplatky fungují jak mají, zube.
30. 01. 2008 | 18:01

mys napsal(a):

Jenomze vami zminovani lide z ustavu, kteri maji malo penez, mohou pozadat o vyjimku "ze socialnich duvodu", ktera jim, pokud jsou na tom pravdu tak spatne jak tvrdite, bude zajiste udelena.
30. 01. 2008 | 18:01

Henry napsal(a):

"Do ČSSD a do politiky jsem šel proto, abych racionálně a bez populismu reprezentoval zájmy lidí se středními a nízkými příjmy." - konec citátu. Dvořák patří, zmetku, mezi lidi se středními a nízkými příjmy? Politický prostitut - nic méně výstižného mne nenapadá.
30. 01. 2008 | 18:08

B. Pukal napsal(a):

F.L.Věku, co vás to napadlo s tím uměleckým jménem? Urážíte vzdělaného vlastence.
Zkuste nějaké jiné jméno, třeba Josef Vyskočil. To je také z krásné literatury (Švejk).
30. 01. 2008 | 18:08

LEVAK napsal(a):

Ad Baba Jaga:bylo napsáno "Milý leváku, dárci mají slevu na daních." Promiňte, tato osoba se chtěla jenom dozvědět jak se tato sleva projevuje u studentů?Nic více a nic méně Vaše vysokoprevozchaditelstvo!
30. 01. 2008 | 18:10

Glock napsal(a):

Milý pane Sobotko,

jelikož vím, že jste studoval práva, tak předpokládám, že víte, že Ústavní stížnost nemá odkladný účinek pro platnost zákona. Zákon byl uveřejněn ve Sbírce zákonů, vešel tedy v platnost, účinnosti nabyl 1.1.2008. Takže jste se dopustil porušení zákona, vzhledem k Vaěemu vzdělání úmyslnému. Díky úmyslu tak učinit, nejste pro mne hlupákem neznajícím zákony, ale něčím mnohem horším. Vzhldem k panu Stejskalovi Vás nazvu "jen" populistou.

Chcete-li provozovat občanskou nesposlušnost, máne několik dalších možností, které můžete použít ANIŽ byste porušoval zákon.

Je mi z Vás zle.
30. 01. 2008 | 18:14

Glock napsal(a):

P.S. Za překlepy se omlouvám, ale tento nestydatý blog mi zvedl krevní tlak.
30. 01. 2008 | 18:16

LEVAK napsal(a):

Sibylino proroctví se začíná naplňovat!Za všechno se bude platiti etc.
30. 01. 2008 | 18:16

LEVAK napsal(a):

Ad Glock:mokrá hadra na hlavu to spraví!
30. 01. 2008 | 18:18

Glock napsal(a):

P.P.S. Pane Sobotko, proč se ČSSD rozhodla zaplatit ten popletek za lékaře místo Vás?
30. 01. 2008 | 18:18

Glock napsal(a):

to Levak: Kdepak mokrý hadr, jdu na pivo. Hezký večer přeji
30. 01. 2008 | 18:19

Javít napsal(a):

pro Levaka:
Mozková mrtvice mě určitě nebere.
Ale jestli Vám nevadí, že poslanec nedodržuje zákony, tak to Vás lituji.
Až někdo poruší zákon tak, že se dotkne Vás osobně, potom si tedy nestěžujte.
A Vy jste viděl nějaký rozsudek, který uznal vinu Čunka ?

Laik žasne odborník se diví jak ti oranžoví soudruzi uvažují!
30. 01. 2008 | 18:20

pppppp napsal(a):

to LEVAK: tomu říkám proroctví. OD KDY JE NĚCO ZADARMO?? ty o něčem víš? za všechno se platí už dávno, otázka jenom zní kolikrát a jestli to, co za to dostáváš odpovídá tomu, co si za to sebrali. takže jestli se ti nelíbí poplatky u doktora,tak věz, že to je důsledek toho, že půlka baráku ve kterém bydlíš tam chodí zbytečně a proto na tebe nezbylo, byť jsi byl potřebný a už jsi zaplatil (pokud tedy pracuješ a platíš daně)
30. 01. 2008 | 18:21

jojojo napsal(a):

Modří bolševici schválili zdravotnickou reformu, tak plaťte a nekecejte!Já přispěji rád. Sice již za mě doktoři pobírají měsíční poplatek od pojišťovny aniž bych vkročil do ordinace,to však mi vůbec nevadí a vesele jim pomohu sponzorským darem ve výši 30 Kč k zakoupení ještě luxusnějšího auta, než mají dosud. Nebo, že bych se mýlil a dojde u nich ke zlepšení péče o pacienta tím, že si do ordinací zakoupí modré koberečky?
Také své kamarády jsem již přesvědčil o tom, aby si dali týdně o jedno pivo méně a lékařům v jejich svízelné situaci pomohli. Všichni vřele souhlasili.
Co mne ale doopravdy zaráží je to, že řada diskutujích na tomto blogu, zřejmě voličů modrých bolševiků, neprotestuje proti porušení smlouvy, kterou za jejich rodnou stranu s občany uzavřel soudruh Topolánek ml.
S Vámi pane Sobotko ale souhlasím na 100%.
30. 01. 2008 | 18:25

jojojo napsal(a):

Omlouvám se za chybu, má být diskutujících
30. 01. 2008 | 18:28

Hans Gluck napsal(a):

Sobotka pouze deklaruje nač byl zvyklý odjakživa. Neplatil totiž nikdy za nic a žil z práce druhých.
30. 01. 2008 | 18:32

moucha na zdi napsal(a):

Anonymní Brnan dnes zaplatil za místopredsedu CSSD Bohuslava Sobotku dluh v nemocnici u svaté Anny. S ústavem muž dopoledne uzavrel smlouvu o prevzetí dluhu a tricetikorunový poplatek, který Sobotka odmítl zaplatit za ošetrení, uhradil.
"Mám ho rád a nemohl jsem se dívat, jak se nechal svést od pana Ratha k nepravostem," komentoval to muž, který si nepreje zverejnit jméno.


Zdroj, Idnes.
30. 01. 2008 | 18:42

Fuk napsal(a):

Není již p. Sobotka v lochu za gripeny, nebo za unipetrol, nebo za obchodí banku? Ale ono kdyby ho zavřeli, tak ono by se určitě něco našlo, že by s tím souhlasil a věděl za co.
No a když by byl v kreminále, tak peníze na doktora nemusí mít. Pokud je na svobodě, tak navrhuji udělat na něho sbírku. On je chudák tak i tak.
30. 01. 2008 | 18:51

Ivan napsal(a):

Souhlasím a vážím si tohoto přístupu, i když já tak nečiním. Slovo dělá chlapa, sám sebe byste znevážil, pokud by jste se zachoval jinak.
30. 01. 2008 | 18:51

Ladic napsal(a):

http://www.tyden.cz/rubriky...

Sobotka si vzpomněl: Daně jsem hoteliérovi prominul
30. 01. 2008 | 18:55

Ladic napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/anon...
Anonymní Brňan zaplatil za Sobotku poplatek u lékaře
30. 01. 2008 | 18:57

Ladic napsal(a):

Tak zákonodárce nerespektující zákon, to je opravdu počin hodný následování...
30. 01. 2008 | 18:58

MiG napsal(a):

Kdo splatil těch 30 Kč za Sobotku? Kdo nyní drží směnku na částku 30 Kč? Komu je nyní zavázán volený poslanec Parlamentu PSP ČR? Hrozí korupce a vydírání? Opět se ptám kdo uhradil ten dluh a nyní drží směnku na 30 Kč? Vlastní ji opět pan Simkanič?
30. 01. 2008 | 19:09

Martinko napsal(a):

Myslim, ze nekteri politici uz uplne ztratili kontakt s realitou a pozbyli posledni zbytky soudnosti. Takovou tupost, jakou nam predvadi pan Sobotka vnimam jako tragedii a jeho svazacka anarchie se mi z duse hnusi. Jako politik by se ze vsech sil snazit prispet ke kultivaci nasi spolecnosti a ne delat pravy opak. Jsem zhnusen. A zhnuseny lekar, to je jiste to nejlepsi, co pro sve volice mohou politici vyrobit.
30. 01. 2008 | 19:14

dobrý napsal(a):

Teď jsem četl, že za vás někdo zaplatil poplatek. Mohu prosím i já zaplatit nájemného vraha? Proč žijete, když terorizujete národ?
30. 01. 2008 | 19:22

MiG napsal(a):

Proč se pan Sobotka ohání Ústavou? Je snad také v ústavě zakotvena povinnost platit daně? Proč tedy lidé platí daně, ačkoliv nejsou zakotveny v ústavě?
30. 01. 2008 | 19:25

Dodo napsal(a):

Pan exministr jedná jako správný komunistický socialista. Svým sociálním cítěním totiž dokladují rozdíl od soucitu. Soucit vyvolává touhu někomu pomoct ZE svého, sociálním cítěním chcete jenom jedny okrádat, druhým hodit šestáky a hlavně z toho profitovat sami!Tak jste tedy hrdinně nezaplatil lidem, kteří vás měli poslat na psychiatrii!!
30. 01. 2008 | 19:44

malma napsal(a):

Tak se mi nějak neslučuje ten počet antisobotkovsko-paroubkovské "názory" tady na diskuzi s tím, že je pan sobotka druhej nejpopulárnější politik a paroubek třetí ...
...ale bůhví kdo se vlastně skrývá za těmi nicky tarzan,RUMCAJS,slon,moucha na zdi, baba jaga,Bobo E,JC, Ladic,petrof,fuk...takovej Cikrt by se za ně určitě schoval :)
..no jen doufám,že jsem neporušil kodex diskutuze :))
30. 01. 2008 | 19:59

Já napsal(a):

Soudruhu Sobotko,jste jedním z těch, co si určili nadstandardní plat z našich NEDOBROVOLNÝCH daní!! A teď nezaplatíte ani 30 Kč lidem, kteří na rozdíl od vás jenom nežvaní, i když jejich plat je i díky vám srovnatelný s platem uklizečky!
Vy že nejste pokrytec? A co tedy?
30. 01. 2008 | 20:01

malma napsal(a):

MiG..pak by nastala i otázka,proč je vlastně ústava...ne?:)
30. 01. 2008 | 20:02

Zacheus napsal(a):

Osobně se mně výběry regulačních poplatků ve zdravotnictví také nelíbí ( zejména je trapné, že novorozeně se prvním nádechem na tomto světě stává dlužníkem našeho skvělého státu), ale přece jenom mám pocit, že poplatek ve výši 30 Kč za projev občanské neposlušnosti nestojí... navíc ve věci dosud nerozhodl Ústavní soud.

A jak zde kdosi vtipně poznamenal,i mne by zajímalo , jak by takový projev občanské neposlušnosti dopadl v lékarně ( třeba při pohnutém rozhovoru s robustním magistrem farmacie).
30. 01. 2008 | 20:03

malma napsal(a):

Já...Vy jste asi teda ten, kterýmu vadí, že se díky sobotkovy vyplatilo chodit pracovat za minimální mzdu a kterýmu vadí,že doktoři u nás nemají příjmy jako doktořu v usa...
nebo ne?
30. 01. 2008 | 20:07

qw napsal(a):

Pane Sobotko, tak se mi zdá, že ti, co by s Vámi souhlasili, u internetu moc nevysedávají.
Nicméně, Váš postoj mi připadá poněkud hnusácký.
30. 01. 2008 | 20:08

Ford napsal(a):

Bohuslave, Bohuslave oni po tobě chtěli zaplatit za léčbu?! Sám dobře víš že ne! Zase lžeš! Oooo jak sociální!
30. 01. 2008 | 20:10

malma napsal(a):

qw...což o to,i vysedávají...tady jde spíš o to,že zapojení se tady do diskuze pod blog nějak ztrácí na účinosti,protože to tady zaspemujou furt stejní "diskutéři" , jejimž hlavním cílem není diskutovat nad danou věcí,ale jen používat stejně fráze útočící na pisatele blogu...to pak nejednoho diskutujícího znechutí se tu zastavovat...asi je to i jejich cíl...
..nicméně váš postoj bych rád znal,když by jste se dostal do tísnivé situace,kdy by jste neměl ani na pohotovost...
30. 01. 2008 | 20:16

malma napsal(a):

Boes..co je podle vás větší populismus...slibovat lidem o kolik si kdo přilepší když je budou volit,nebo si stát za svými názory a zásadami...?
30. 01. 2008 | 20:20

malma napsal(a):

MUDR.Konečný
vy byjste sem stejně evidentně nepřispěl ničím inteligentním...
30. 01. 2008 | 20:22

karel napsal(a):

poselstvi tohoto clanku je jasne: lini zavistivi lide ho budou mit radi, slusni poctivi a pracoviti lide na neho nazor maji uz dlouho:)
30. 01. 2008 | 20:27

malma napsal(a):

karel...jako představitel slušných a pracovitých lidí nám jistě rád vysvětlí svůj názor na pana sobotku...aby nezůstalo jenom u primitivního a laciného "názoru"...
30. 01. 2008 | 20:48

MUDr.Konečný napsal(a):

Milý malma- chudáku dejte mi sem své číslo účtu pošlu vám 90 kč na pohotovost .Jinak - ano zavistivi lide ho budou mit radi, slusni poctivi a pracoviti lide na neho nazor maji uz dlouho:)
30. 01. 2008 | 20:50

malma napsal(a):

MUDr.Konečný
...hm,váš přispěvek mi koresponduje s mým názorem na vás...vy sem na diskuzi nic inteligentního nepřinesete...
30. 01. 2008 | 20:54

Kon napsal(a):

Dosud jsem si myslel že Sobotka je inteligentní a slušný politik. Jen jsem se divil, proč je potom v ČSSD. Už si to nemyslím a už se nedivím.
30. 01. 2008 | 20:56

vymítač ďábla napsal(a):

Máte pravdu pane Sobotko!!Já zase nesouhlasím s placením daní a různých jiných zbytečných poplatků,a proto je demonstrativně NEBUDU platit a nezavolám si k tomu též media.
30. 01. 2008 | 20:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých a vulgárních příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 01. 2008 | 21:03

jojojo napsal(a):

Vším , čím jsem byl, byl jsem rád.
Bohužel jsem nebyl nikdy ani soudruhem, ani převlékačem kabátu, takže jsem se mezi modré bolševiky soudruha Topolánka, kteří "výtečnou" zdravotnickou reformu schválili a ze které se radují i čerstvě narození kojenci, nezařadil. Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.
Přesto těmto soudruhům přeji, aby stále tak jako dosud plně dodržovali zákony a ústavu a byli solidární a uznalí k ostatním občanům, tak jak to nyní bez nadávek vyjadřují v diskuzi.
Přeji manegmentu dobré výnosy ze zprivatizovaných nemocnic, aby mohl postavit tenisové kurty a bazény pro zlepšení tělesné kondice a krácení dlouhé chvíle svých pacientů.
Přeji si, aby tito modří soudruzi úspěšně provedli privatizaci zdravotních pojišťoven, která je, pokud tam ještě nejsou , zařadí mezi top vrstvy a uznávané celebrity. Bylo by totiž krajně nevhodné, aby třeba v příštím roce museli pro nedostatek kapitálu zvonit u "Chobotnice" na Letenské pláni klíči.
Děkuji za pozornost.
30. 01. 2008 | 21:06

Al Jouda napsal(a):

Někdo iniciativní by měl založit politickou stranu pacientů. Ta by vyhrála příští volby a naše zdravotnictví by bylo zachráněno, neboť by zůstala pouze jedna zdravotní pojišťovna spravující veřejný fond a financující státní zdravotnická zařízení. Soukromí lékaři by byli odkázáni na ostatní komerční pojišťovny a přímé platby od pacientů.Ostatně MUDr. Rath už má něco podobného vymyšleno.
30. 01. 2008 | 21:06

Lubo@atlas.cz napsal(a):

Bohoušku zaplatit si měl.Vždyť sis přece už nakradl dost.
30. 01. 2008 | 21:08

Milan napsal(a):

Zase se mi chce blinkat...!
30. 01. 2008 | 21:09

Martin napsal(a):

Pane Sobotko, nejste sam, take s plnym vedomim dusledku az do rozhodnuti soudu odmitam platit poplatky za osetreni u lekare.
30. 01. 2008 | 21:21

Martin napsal(a):

A vsem co se ohaneji zakonem pripomenu, ze v Norimberku stalo pred soudem spousta lidi, kteri se ridili zakonem. Komunisticke zlociny take byly vetsinou podle zakona. Nedelejte ze zakona svatou neporusitelnou kravu.
30. 01. 2008 | 21:22

RUMCAJS napsal(a):

Když máme to zdravotnictví zadarmo, tak já navrhuji vyjádřit občanskou neposlušnost, až bude u koryta zase pan Sobotka,formou neplacení zdravotního pojištění.
Myslím, že takto místo desetikorun ušetříme desetitisíce!

Když se tak bijete za ty chudé pane Sobotko, kolik jste na ně posílal za svého působení v pozici ministra financí ?
Nemyslím teda z našich daní, ale ze svého silně nadprůměrného platu ?
30. 01. 2008 | 21:22

vlk napsal(a):

Je naproto neuvěřitelné, jak ti , kterým nevadí handl - Klaus na Hradě za církevní restituce a návrat Čunka, dokáží kázat morálku.
Morálku za to, že poslanec SObotka, který podal stížnost k US ohledně neústavnosti zákona se chová v souladu s ttouto stížností a odmítá respektovat , dle jeho názoru neústavní zákon. Dokud nebude rozhodnuto jinak.
A je si vědom následků, které za to ponese. Já osobně tipují, že ho těch 320 kaček vyjde na 4500 tisíce.
Ve středověku byl takový postoj velmi oceňován.Říkalo s e tomu jít až do statků a hrdel.
Zajímalo by mne, kdo ze zdejších, účelově modrých moralistů by si nechal stát princip 4,5 litru. Z vlastní kapsy.
Ovšem žvanění o proncipech je zdarma...
Mimochodem,kdo že prohlašoval, že se připoutá vlastním tělem k bagru jako výraz občanské neposlušnosti?
30. 01. 2008 | 21:24

Johan napsal(a):

Proč jen Vám pane Sobotko nevěřím?Vše chování silně zapáchá a jako poslanec určitě znáte to,že zákon se má dodržovat i když je špatný a to do doby než jej Ústavní soud zruší.To je základní pilíř demokracie,na kterou se tak rád se svým vůdcem odvoláváte.To,že se nebudete chovat pokrytecky je výsměch do očí těch právě potřebných.Jste křivej tak,že paragraf je proti Vám rovná lajna.
30. 01. 2008 | 21:24

RUMCAJS napsal(a):

Váš nadpis chápu jako slib chlapečka, který se chce napravit.
Tak do toho pane Sobotko! Zatím jste dělal pravý opak.
30. 01. 2008 | 21:28

Glock napsal(a):

Martin: Vy asi máte hodně rád exekutory!

Já bych zase nechtěl platit daně, příliš zatěžují můj příjem a jsou amorální. Bohužel nejsem takový "kanón" jako Vy a protože jsem byl vychován v respektu k zákonům, tak si netroufám. Dejte prosím vědět, jak jste dopadl.
30. 01. 2008 | 21:32

Glock napsal(a):

Vlk: Vlku vlku, o tom, co je nebo není v rozporu s Ústavou, rozhoduje jen a jen Ústavní soud (od toho tady je, víme?). Tudíž je to jen a jen Váš a páně Sobotkův názor (který by u soudu jako obhajoba v případě potvrzení platnosti zákona o zdr. poplatcích ÚS)co? ... No neuspěl! No a hned na to máte na krku trest spočívající v peněžité náhradě + pokuta + náklady soudního řízení. Vítejte ve světě práva.
30. 01. 2008 | 21:37

Haf1945 napsal(a):

Skrývate se za poslaneckou imunitu. Byl byste ochoten čelit důsledkům i bez ní? Děláte jen gesta, abyste se zviditelnil. Škoda.
30. 01. 2008 | 21:37

Glock napsal(a):

Vlk: P.S. Ústavní stížnost nemá odkladný účinek, až do vyřízení stížnosti zákon platí tak, jak je vydán ve Sbírce zákonů.
30. 01. 2008 | 21:39

malma napsal(a):

Pane Stejskale, mám dotaz...dali by se příspěvky některých přispěvovatelů ohodnotit jako úmyslné "tapetování"...?..jde velmi často o stejné přispěvovatele,jejímž jediným cílem,podle mne,neni diskuze,ale jakákoliv neúčiná pomluva at blogera či něčeho jiného a tím paralizovat účinou a věcnou diskuzi...
..a bylo by možné zjistit,jestli některé příspěvky nepocházejí od jednoho přispěvovatele?...přijde mi po přečtení několika příspěvků,že ač od různých nicků ,s velmi podobným slohem i kontextem...
30. 01. 2008 | 21:45

Anba napsal(a):

To je opravdu neuvěřitelné, kolik lidí uvítalo placení regulačních poplatků ve zdravotnictví. Nebo spíš, kolika lidem vadí p. Sobotka? Zřejmě plátci vysokých daní, nebo neplatiči, postižení berňákem? Každopádně lidé na těle dosud zdraví. Ne tak na duchu. Nejde o nezaplacení poplatku panem Sobotkou, to je jeho věc, já budu návštěvu praktické lékařky odkládat, neboť se mi příčí za změření tlaku, přidat 30 Kč ke kapitační platbě za jejích 2000 pacientů, když se ještě nechá zastupovat 80ti letým lékařem brigádníkem. Tak se budu léčit sama (právě se léčím z virozy a zánětu horních cest dýchacích). Odborníkovi na slinivku dám ráda poplatek i větší. Zálěží na kvalitě lékaře. Julínek prostě ulehčil sobě i pojišťovnám situaci. Namísto aby ve smlouvách odlišili dobré a špatné lékaře výší odměny, zařídil pro ně snadnou cestu :poplatek pacienta, který praktickému lékaři přinese odhadem +20 tis. měsíčně. Kdo bude kontrolovat, kolik přizná ke zdanění, nám Cikrt opomněl sdělit.
Jak už jsem řekla, nejde o 30 Kč.Dětem se koupí o něco méně sladkostí, důchodci většinou umějí šetřit, tak se s tím taky srovnají. Normálně myslící a cítící lidi štve něco jiného: ta arogance, drzost a na odiv dávaná nadutost vládních činitelů, pohrdání slabšími ve společnosti a ten vědomě dávaný signál do společnosti - je tady džungle, rvěte se, silnější má všechna práva,všechno si můžete dovolit, jsou to "socky", tak jen z nich vy silnější a bohatší sedřete i poslední groš.
Na tohleto tato společnost dojede.
Ještě dovolte malou poznámku k ústavnosti poplatku. Je jasně protiústavní. Nejsem sice JUDr, ale skoro celoživotní praxí mne zákony , vyhlášky a jejich přesné chápání provázely. Bezplatnost zdravotní péče v čl.31 Listiny zákl.práv a svobod, nemůže žádný zákon (nižší právní síly) změnit na částečně zpoplatněnou zdr. péči.Tato péče je hrazena na základě všeobecného zdravotního pojištění, které je rovněž upraveno zákonem.Od péče lékaře a zdr. zařízení (t.j. vyšetření, ošetření, operace a j. lékařské úkony) bych odlišila ceny za léky, ceny za jídlo, pokud není nařízenou dietou a příplatky za zdr. pomůcky ortopedické a jiné. Ústava by byla zachována a v doplatcích na tyto potřeby by zdravotnictví dostalo potřebné zdroje, které by šly do zdravotnických zařízení nebo do pojišťoven. Ale nevěřím, že by ministr J. takto neuvažoval, takže smysl poplatků je zcela jiný: jednak prolomit hranici bezplatnosti a poplatky nadále zvyšovat, druhak - dát lobisticky lékařům zvýšení příjmů mimo zdroje pojišťoven a tak si je politicky zavázat.
Ještě k Ústavě: má mít logickou stavbu ustanovení - když čl.33 o bezplatném základním a středním školství a podle možností společnosti i VŠ, je provázěn samostatným písmenem - o úhradě studia na zákonem zřízených VŠ soukromých,pak logicky i čl.31 o bezplatné zdravotní péči by měl být provázen ustanovením o úhradách občanů za péči v soukromných zdravotnických zařízeních.Ale to není, takže zákonodárce žádné úhrady za péči na mysli neměl.
Ale už jsem se rozepsala dost, nechám zase prostor pro jedovaté a nenávistné výkřiky.
30. 01. 2008 | 21:50

vlkj napsal(a):

Glock
ano, to vše je pravda. Občan Sobotka se v souladu, se svým přesvědčením, rozhodl nerespektovat zákon a nést důsledky. Stejně jako kdysi odpírači vojny za komoušů.
Zcel av souladu se žalobou, kterou podal. Nelze mu naprosto nic vyčitat. Stojí si za svým přesvědčením i pod hrozbou sankce.
Jde až do hrdel a statků.
Co je na tom odsouzeníhodného? A jak jsmenapsal - občanskou neposlušností a poutáním se k bagru tady někdo vyhrožoval před Sobotkou.
A handl s prezidentským úřadem nevadí?
30. 01. 2008 | 21:54

Franta z pastoušky. napsal(a):

Zákon má platit pro každého, socane. Když nemáš 30 Kč, běž i je půjčit od kámoše Standy Grosse a pak nám tady můžeš zase nšco žvanit o socialismu.
30. 01. 2008 | 21:59

Glock napsal(a):

Odsouzeníhodného je na tom podle mne to, že pan Sobotka má právnické vzdělání. Navíc nevyužil jiné možnosti, které mu dávají naše zákony - právo shromaďovací, na svobodu projevu, ...

Pan Sobotka si z práva udělal, s prominutím, trhací kalendář. Dělá to dost právníků, ale málo právníků-zákonodárců-politiků.

Handl? Handly byly, jsou a budou. Zvláště v politice. O tom, že se stát s církvemi musí jednoho krásného dne vypořádat, víme už dlouho. Co se týče prezidentské volby, handly jsou tam ze všech stran, jedni za odškodnění, jiní za účast ve vládě. Handly mi vadí, ale v momentální konstelaci s tím nic neudělám. A neoháním se u toho morálkou jako Cyril Svoboda.
30. 01. 2008 | 22:05

Glock napsal(a):

Anba: Přečtěte si prosím čl. 31 znovu a celý, obzvláště nezapomeňte na dodatek na konci (za tou čárkou). Ten kratičký dodatek vymezuje, že na stanovení míry bezplatnosti zdr. péče tady může existovat zákon. No a on existuje.

Znovu opakuji, je to jen můj názor. O tom, co vlastně je v čl. 31 míněno, rozhodne Ústavní soud.
30. 01. 2008 | 22:11

vlk napsal(a):

Glock
Ne,neoháníte se morálkou? U SObotky skutečně? On bude postižen sankcí. Na rozdíl od vyhandlovaného Čunka.

Morálka pro vás jednou platí , jednou ne. Malá neposlušnost vůči zákonu vadí. přiznaná.
Jak že zákon označuje získání neoprávněné výhody za slib něčeho?
Prostě- modrá logika.
30. 01. 2008 | 22:36

malma napsal(a):

Nora
Našli jste se?? (Nora a Prvovoliči a nejen ti ÓDS
Co o sobě říci ? No prostě - myslím si o sobě, že sem vzdělaný, že mám navrh, že sem prostě víc než ty přihlouplý voliči ČSSD. S pozdravem – „smrt Moravě“ se s vámi pro tuto chvíli loučím. Ale nebojte se, nemusíme se loučit na dlouho, na anonymních internetových diskuzích (zejména na portálu idnes.cz a aktuálně.cz) se s vámi budu potkávat dále, mé poznávací znamení je zejména sprostá mluva a nenávist vůči sockám a Pablbkovi. Váš milovaný typický volič ODS.
30. 01. 2008 | 22:37

loula napsal(a):

Já osobně s takovýmto postupem nesouhlasím,protože zákony by se měly dodržovat, i když se mě nelíbí. Na druhou stranu je mě takovýto postup ( veřejně řekl, že ví, že porušuje zákon, řekl proč jej porušuje a řekl, že je připraven nést důsledky tohoto rozhodnutí) stokrát milejší než ožralý poslanec za volantem, který se ohání poslaneckou imunitou.
30. 01. 2008 | 22:39

Zoro napsal(a):

Která práva jste studoval pane Sobotko. V čl. 4, dost.4 Listiny se jasně uvádí:“ Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu“. Ta podstata je o tom, že "bezplatná" zdr.péče je de-fakto bezplatná do výše vybraných příspěvků. Jak by jste ústavu aplikoval, když by byly příspěvky na zdr.poj. rovny nule a nebo z ekonomických důvodů zcela zanedbatelné. Vzhledem k tomu, že zdr.poj. stojí mimo rozpočet, která hradí poj. pouze za děti a důchodce. Co by pak říkali ústavní experti, třeba Jičínský. Zákony je nutno psát, ale především analyzovat jejich aplikaci v mezních podmínkách. Pokud tam nefungují, tak to nejsou zákony, není to ústava, ale je to žvachop vyprodukovaný samouky. Protože z logiky věci ústava i zde funguje, protože mezi 10 mil.obyvatel rozdělí 100 mld.Kč místo dnešních 220 mld.Kč a občan chce služby na stejné úrovn, pak si je musí doplatit. Poku US rozhodne jinak, tak patří všechny takto smýšlející právníki (pseudo) ze státu vypráskat a nebo ať to hradí ze svých enormních a často nezasloužených příjmů.
30. 01. 2008 | 22:48

Ladic napsal(a):

malma napsal(a):
Boes..co je podle vás větší populismus...slibovat lidem o kolik si kdo přilepší když je budou volit,nebo si stát za svými názory a zásadami...?
30.01.2008 20:20:52
malma napsal(a):
Boes..co je podle vás větší populismus...slibovat lidem o kolik si kdo přilepší když je budou volit,nebo si stát za svými názory a zásadami...?
30.01.2008 20:20:52
http://aktualne.centrum.cz/...
30. 01. 2008 | 22:48

Ladic napsal(a):

"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na něčem, co není ekonomicky reálné, a tlačili zemi do větších schodků jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvětlil už v roce 2003 deníku MF Dnes ministr financí Bohuslav Sobotka.

http://aktualne.centrum.cz/...
30. 01. 2008 | 22:50

Ladic napsal(a):

30. 01. 2008 | 22:53

Martin napsal(a):

„Pokud budeme lidem před volbami otevřeně říkat, co máme v plánu, nikdy ve volbách nevyhrajeme.“ Mirek Topolánek, předseda ODS , Lidové noviny, 15. 4. 2006

"Kdyby mě můj kolega nepřerušoval a neukazoval tady nesmyslné letáčky." TV Prima, Nedělní Partie, 16.09.2007, Tomáš Julínek o volebním programu ODS

http://modra-sance.blogspot...

Ladici, citatu je opravdu hodne :)
30. 01. 2008 | 22:55

Ladic napsal(a):

Pan malma myslí těmi zásadami toto?
90.000,-Kč za staré auto, 50.000,-Kč porodné, pro staré lidi (nad 70 let) veškeré léky zcela zdarma, pro rodiče s malými dětmi příspěvek na nákup autosedačky, Akce čisté ruce, Zdroje jsou, Snížení daní chudým, 200 000 pracovních míst do čtyř let, 15 mld. Kč na obnovu severních Čech
30. 01. 2008 | 22:57

rek napsal(a):

Modráku z pastoušky drž pec,
ústava tak platí pro všechny.
30. 01. 2008 | 22:57

Martin napsal(a):

Glocku, vite ze v norimberku se zlocinci ohaneli take tim, ze museli dodrzovat zakony ? Ja tyto zakony povazuji za protiustavni a na zaklade jasne definovanych citatu z listiny. Ustavni soud rozhodne, jestli rozhodne, ze poplatky jsou v souladu s pravidly tak je doplatim, zatim se mi zda, ze zakon porusuje existence poplatku a ja nehodlam se chovat protizakonne.
30. 01. 2008 | 22:58

Ladic napsal(a):

martínku - to má být oficiální stránka ODS a pokud by tento výrok zazněl, to má být ukázka populismu? A jak to souvisí s čssd a soudruhem sobotkou jako autorem?
30. 01. 2008 | 22:59

Ladic napsal(a):

martínku, jaká je ta tvoje citace?
30. 01. 2008 | 23:00

Ladic napsal(a):

,,ze zakon porusuje existence poplatku ,, tak jako zlatý hřeb večera dobré.....bojuj soudruhu, takové perly se jen tak nevidí...
30. 01. 2008 | 23:02

Martin napsal(a):

ladiciku, to ma byt kontrreakce na tvy citaty, ktery s tematem blogu pana sobotky taky nic nemely spolecnyho. nelibi se ti ze ods se priznala pred volbami, ze pravdu nerika a svuj program volebni ma za nesmyslnej letacek ? :)
30. 01. 2008 | 23:03

Javít napsal(a):

Pan Sobotka si neráčil všimnout, že tady již nevládnou komunisté. On si stále myslí, že vše dostane zadarmo.
Tady nejde o těch 30 Kč ale o princip. Dodržuj zákon a pokud se ti nelíbí, tak ho kritizuj, nebo se snaž o jeho změnu. Ne naopak.
Pan Sobotka říká, že je ochoten nést následky. Je to jen póza. On moc dobře ví, že žádné následky nést nebude.
Má poslaneckou imunitu, kterou si, šibalové, odhlasovali.
30. 01. 2008 | 23:04

Javít napsal(a):

pro Martina:
co se týká Norimberku, srovnáváte, nekorektně, hrušky s kamením.
30. 01. 2008 | 23:06

jamo napsal(a):

Bohušu, ty si ale hlava! Ty, Bohušu, napiš tu, hrome, co je eště u US, abych to přestal platit. No Bohušu, pak se domluvíme, co eště spolu a s tvojima kamošama dáme k US, aby nám bylo eště lepši. Tak já už zítra začnu neplatit daně, bo to idě stejně na milionařa Romana, zdravotni - to už sme skoro domluveni, co? Dyť to idě stejnak tym milionařum lékarnikum, ni? Bohušu, tys mi rosvitil v kebuli. Bohušu, esli ale ja pudu do bani a ty se mi buděš chechtať, pak ti ale, Bohušu, rozkopu kule.
30. 01. 2008 | 23:07

Ladic napsal(a):

tak tady martinku kontreakcuj a vypouštěj další perly - možná by ti neškodilo si přečíst, že jsem reagoval na výpotek pana malmy o zásadách bohouše nedouka, tak proč se vlastně do toho pleteš....
30. 01. 2008 | 23:07

Ladic napsal(a):

martin a korektnost?
30. 01. 2008 | 23:08

Martin napsal(a):

Ladicicku, nevztekej se, perly z ust ods uslysis casto :) zvlast si muzes programem teto partaje vytrit ...., julinek doporucuje, jako terapii

Javite, nesrovnavam hrusky s kamenim. Argumentace, ze mame dodrzovat i protiustavni zakony, protoze to jsou zakony presne nas dovede k pristim norimberkum.
30. 01. 2008 | 23:09

Martin napsal(a):

Mimochodem javite muzete mi rici jak poslanecka imunita chrani pred obcanskymi spory ?
30. 01. 2008 | 23:11

Ladic napsal(a):

Soudruh martin jako správný volič levice moc faktu nepředvedl. Škoda že tu o vytíraní nepřevedeš na to, co jsem napsal nahoře:
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na něčem, co není ekonomicky reálné, a tlačili zemi do větších schodků jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvětlil už v roce 2003 deníku MF Dnes ministr financí Bohuslav Sobotka.
Takto působíš poněkud zaujatě, trapně a také sprostě....jak jsem napsal, asi volič levice...
30. 01. 2008 | 23:13

Ladic napsal(a):

Jo tak on by to byl občanský spor.....se státem...takže další perla...
30. 01. 2008 | 23:14

Martin napsal(a):

Soudruh ladic neposlouchal pana Julinka, kdyz vysvetloval, ze volebni program ODS ma nulovou hodnotu

"Kdyby mě můj kolega nepřerušoval a neukazoval tady nesmyslné letáčky." TV Prima, Nedělní Partie, 16.09.2007, Tomáš Julínek o volebním programu ODS

pusobi jako vzdy trapne, zaujate a sproste asi klasicky holohlavy clen ODS ci jine nacionalisticke pravice
30. 01. 2008 | 23:15

Ladic napsal(a):

Kde jste soudruhu byl, když pan sobotka s komunistama prohlasoval protiústavní zákon o neziskových nemocnicích? Víš ty ynteligente, rozdíl je v tom, že tam ústavní soud rozhodl, tady rozhoduješ zatím jen ty a kandidát na spolupráci s STB pod krycím jmének Roko....nebo už snad máte verdikt soudu?
30. 01. 2008 | 23:17

Martin napsal(a):

Kde jste soudruhu byl, kdyz Julinek se zkorumpovanejma postkomunistama a jednim kriminalnikem Dolezala prehlasoval protiustavni poplatky ve zdravotnictvi ? Vis ty yntelygente, to ze spolupracovnik StB pod krycimi jmeny Rek a Kluk je prezidentem, jeste z ODS moudrou partaj necini.
30. 01. 2008 | 23:18

Ladic napsal(a):

Jak jsem psal, asi tady někdo špatně chápe, že můj příspěvek byl reakcí na pana malmu a jeho blábol o zásadách soudrčuha sobotky, kolikrát to ještě mám opakovat a proč se vůbec do toho někdo montuje?
30. 01. 2008 | 23:19

Martin napsal(a):

Mimochodem soudruhu, proc hejtmani ODS tehdy protestovali proti zakonu o neziskovych nemocnicich pred rozhodnutim US ? Proc rikali ze ho budou ignorovat ?
30. 01. 2008 | 23:20

Martin napsal(a):

Soudruhu, kdybys ten citat necpal vsude, jako tvoji univerzalni odpoved na kazdou vec, tak mozna bych ti neodpovedel moralnimi citaty ODS :)
30. 01. 2008 | 23:21

Ladic napsal(a):

martine, asi budete duševně nemocný člověk, alë já jsem už napsal, že vycházím z rozhodnutí´ústavního soudu...v případě poplatků soudíte jen vy....a co se týká STB, být sledován a být kandidátem na spolupráci je také ,,trošku,, rozdíl...jo a nevztekej setinction oemie
30. 01. 2008 | 23:21

Ladic napsal(a):

a stále se montuješ do čeho ti nic není, a nebi jsi malma a proto si to bereš osobně...ostatně, proč zastánci komunistů oslovují svoje oponenty soudruhu?
30. 01. 2008 | 23:23

Martin napsal(a):

Soudruhu byt proveren jako verohodna osoba a pak vypusten na zapad a hned po prevratu mit spaleny akta asi znamena, ze soudruh klaus, neuspesny kandidat ksc byl velkym nepritelem stb :) Proste kluk byl rek :)

A ladici asi budes mentalne postizen, pripominam ti, ze hejtmani ods jeste pred rozhodnutim ustavniho soudu rikali jak se nehodlaji podrizovat zakonu. Tehdy to bylo spravne.
30. 01. 2008 | 23:23

Martin napsal(a):

Ladici, protoze se chovas jako soudruh. Bolsevicka slama ti leze z holinek :)
30. 01. 2008 | 23:24

Ladic napsal(a):

,, protiustavni poplatky ve zdravotnictvi ,, - doufám, že nemáš volební právo, pokud tady popíráš zákon a myslíš, že nahrazuješ ústavní soud...
30. 01. 2008 | 23:25

Martin napsal(a):

Ladici, proc politici ods povazovali neziskove nemocnice za protiustavni pred rozhodnutim soudu ? Doufam, ze nemaj volebni pravo, jiste byli mentalne postizeni :)
30. 01. 2008 | 23:27

Michals napsal(a):

doufám, že všichni kritici kroku pana Sobotky stejně razantně kritizovali postoj ODS, jejíž zástupci v minulém období odmítli respektovat zákon o neziskových zdravotních zařízeních s tím, že jej ÚS beztak zruší(Tento zákon ukládal krajům, aby vytvořily síť nezikových nemocnic)

Rozdíl v těchto přístupech jen jeden - Sobotka do toho jde na své triko, je si vědom sankce a deklaruje, že je ochoten ji přijmout.
30. 01. 2008 | 23:28

Ladic napsal(a):

takže jsi mi to věcně vysvětlil, máš v tom jasněji než soudci ústavního sodu, protože to tvrdí Roko ale on takové ovce potřebuje....škoda, že jsi nenapsal, kde jsi kritizoval ten opravdu protiústavní zákon, protiústavní podle rozsudku, ne podle plivání komunistů....
30. 01. 2008 | 23:29

Martin napsal(a):

Ladici, kdyz kluk, ten velky rek pred rozhodnutim ustavniho soudu oznacil neziskovky za protiustavni, tak ty jako ovce jsi ho poslechl :) proste si nechavas lhat od politiku ods a jeste jsi na to hrdej
30. 01. 2008 | 23:30

Ladic napsal(a):

Doufej martínku, a dobře si tady soudruzi notujte, jdu do bazénu.....víš, co je to bazén?
30. 01. 2008 | 23:31

Ladic napsal(a):

jsem...
30. 01. 2008 | 23:31

Martin napsal(a):

Michalsi, velmi presne. Jenze odpurci pana Sobotky si peclive vybiraji, oni na obcanskou neposlusnost pravo maji, ti co maj jiny nazor, na ni pravo nemaji.
30. 01. 2008 | 23:32

Martin napsal(a):

Ladici, vzdy mne fascinovala touha velkych moudrych a bohatych pravicaku se virtualne chlubit na internetu. Lide co skutecne neco maji, nemaji zaroven potrebu se tim vytahovat, protoze to povazuji za normalni :) Zakomplexovani ubozacci diky anonymite internetu jsou velemoudri, velebohati a veleuspesni a samozrejme pravicovi.
30. 01. 2008 | 23:33

Michals napsal(a):

pane Ladiči zkuste ne chvíli odhodit emoce a uvažovat pouze logicky - jsou jen dvě možnosti:

1. před rozohodnutím ÚS zákon platí a všichni ho musí dodržovat, kdo to nečiní je lump.
Pak je lump pan Sobotka a prakticky všichni hejtmani z ODS (nemohli přece tušit, jak ÚS rozhodne, stejně jako to nemůže tušit Sobotka)

2. Občan má právo projevit občanskou neposlušnost, pokud je přesvědčen o protiśtavnosti. Musí si být ale vědom následků a musí být ochoten je nést. Pak jedná pan Sobotka správně a pokud by byli ochotni nést následky, tak by jednali správně i hejtmani z ODS.

Nebo je to jinak?
30. 01. 2008 | 23:36

Javít napsal(a):

pro Martina:
kde jste přišel na to, že zákon o zdravotnictví je protiústavní?
Ústavní soud to zatím nepotvrdil, takže zákon platí a musí se dodržovat.
30. 01. 2008 | 23:37

Ladic napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/...
Zařídíme plošné přídavky na děti a porodné ve výši 50 tisíc korun za jedno dítě. Platy učitelů dosáhnou 130 procent průměrné mzdy, vytvoří se 200 tisíc nových pracovních míst. Na dálnice půjde nejméně 50 miliard korun, Ústecko a Ostravsko se mohou dohromady těšit na 40 miliard, aby mohly revitalizovat zničenou krajinu. Mladí dostanou novomanželské půjčky na zařízení první domácnosti a také tím se umožní dostavět dvakrát víc bytů než dosud - až 50 tisíc bytů ročně. Staří budou mít zadarmo léky a každý motorista 90 tisíc korun na nákup nového auta.

Také díky těmto slibům ČSSD vyhrála volby.

Po čtyřech letech je účet z větší části neproplacený
30. 01. 2008 | 23:38

Michals napsal(a):

já bazén nemám... to jsem asi blbej, ne?
neměl bych přijít o volební právo?
30. 01. 2008 | 23:39

Martin napsal(a):

Javite, stejne jako na to prisli Klaus ci vubec politici ODS pred rozhodnutim US o neziskovych nemocnicich.
30. 01. 2008 | 23:39

Ladic napsal(a):

http://data.idnes.cz/soubor...
,,pouze sdělil, že ho tato upřímnost potěšila,,
30. 01. 2008 | 23:39

Ladic napsal(a):

,,co budeme na něm požadovat a bude to v jeho možnostech, tak nám to sdělí,,
30. 01. 2008 | 23:41

Ladic napsal(a):

30. 01. 2008 | 23:41

Martin napsal(a):

Smlouva ODS s obcany

4. Nezavedeme školné

Vydáno 10. 01. 2008 (130 přečtení)
Česká republika - Premiér Mirek Topolánek chce začít jednat s koaličními partnery o zavedení školného.
30. 01. 2008 | 23:41

Martin napsal(a):

Smlouva ODS s obcany

6. Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat.
30. 01. 2008 | 23:42

Michals napsal(a):

pro Ladiče:
příkladů by se našlo dost. například ODS navrhla snížit spotřební daň z benzínu, když cena přesáhla 30 kč, neprošlo to, ODS neměla většinu... Teď ji má - proč to nezkusí znovu?

Ale k tématu: "...spoluúčast pacientů se povinně nezvýší..." Smlouva ODS s voliči z roku 2006 - podepsáno Mirkem Topolánkem
30. 01. 2008 | 23:43

Ladic napsal(a):

Srovnání obsahu voličstva napovídá tomu, proč je situace u nás jaksi upachtěná. Máme se dobře, ačkoliv žijeme na dluh, ale příliš nám to nevadí. Kritiky zesměšňujeme, ekonomy neposloucháme, debaty považujeme za žvanění a držíme se hesla: "Po nás potopa". Podporujeme vžitá klišé: podnikatelé jsou gauneři, továrníci vykořisťovatelé, politici korupčníci a úředníci lenoši, kteří u kafíčka předvádějí práci. Večer v hospodě nalezneme kolem stolu nedoceněné stínové ministry financí, zahraničí, zdravotnictví a úplně všeho. Usídlilo se v myslích mnohých, že dělají na někoho, někdo žije z jejich mozolů a kapitalisti ždímou nebožáky. Kdo bude mít odvahu říci lidem, že socialistické experimenty posledních osmi let zaplatí oni: pracující, občané..?

http://www.fragmenty.cz/j16...
30. 01. 2008 | 23:43

Michals napsal(a):

kašlu na to - martin píše to samé co já, vždycky o půl minuty dřív - to mne nebaví.
30. 01. 2008 | 23:44

Martin napsal(a):

Michalsi, Ladic zas dostal kopirovaci zachvat. Jako vzdy, kdyz musi zacit mluvit konkretne, tak radej zahlti diskusi nakopirovnym smetim :)
30. 01. 2008 | 23:44

Ladic napsal(a):

mimochodem co mne opravdu mrzí, přesun DPH u služeb a energií z pěti procent a devatenáct...to by socialistická vláda dělat neměla..chudáci chudáci
30. 01. 2008 | 23:45

Ladic napsal(a):

jen kdyby tě vůdce slyšel, že jejich slibům říkáš smetí...
30. 01. 2008 | 23:46

Martin napsal(a):

Michalsi, piseme podobne, protoze nas asi stejne sokuje naprosto jednostranny pohled nekterych. :)
30. 01. 2008 | 23:46

Ladic napsal(a):

co bylo sociálního na tom, že socialistická vláda zvedla nezaměstnanost o 100 procent, o dlouhodobě nezaměstnaných ani nemluvě?
30. 01. 2008 | 23:47

Michals napsal(a):

jó tak vy ta moudra máte z Fragmentů.cz?
Pro neznalé hlavními autory této obskurní revue jsou jistý pan Skopal (Národní strana), Jakl (tajemník prezidenta) a Zahradil (ODS). Zajímavé čtení - poučné!
30. 01. 2008 | 23:48

Ladic napsal(a):

asi největší šok ale musí být, že dluhy se solácí a 40 miliard ročně úroku také není málo..
30. 01. 2008 | 23:48

Ladic napsal(a):

Ano, vzal mi to z úst:
Srovnání obsahu voličstva napovídá tomu, proč je situace u nás jaksi upachtěná. Máme se dobře, ačkoliv žijeme na dluh, ale příliš nám to nevadí. Kritiky zesměšňujeme, ekonomy neposloucháme, debaty považujeme za žvanění a držíme se hesla: "Po nás potopa". Podporujeme vžitá klišé: podnikatelé jsou gauneři, továrníci vykořisťovatelé, politici korupčníci a úředníci lenoši, kteří u kafíčka předvádějí práci. Večer v hospodě nalezneme kolem stolu nedoceněné stínové ministry financí, zahraničí, zdravotnictví a úplně všeho. Usídlilo se v myslích mnohých, že dělají na někoho, někdo žije z jejich mozolů a kapitalisti ždímou nebožáky. Kdo bude mít odvahu říci lidem, že socialistické experimenty posledních osmi let zaplatí oni: pracující, občané..?
Pod to se podepíši...
30. 01. 2008 | 23:49

Ladic napsal(a):

30. 01. 2008 | 23:50

Ladic napsal(a):

a pokud by jste nebyl líný si přečíst zdroje, nemusel by jste se ptát...jo a také prý jste v šoku z jednostrannosti jako martin,...tak to je síla, ten objektivní a nezaujatý martin...
30. 01. 2008 | 23:52

Michals napsal(a):

pro ladiče:
máte pravdu, čísla hovoří za vše. ODS slíbila, že její ekonomické reformy zrychlí hospodářský růst... Vezměme jako základ 6% růstu dosažených za vlád ČSSD a cokoli na víc v příštích letech můžeme hodnotit jako úspěch ODS. Pokud bude ovšem růst nižší, musíme to spravedlivě označit za diletantství a neschopnost ODS.
30. 01. 2008 | 23:52

Ladic napsal(a):

takže dobrou noc všem nesocialisticky přemýšlejícím lidem a nezapomeňte. národ který zapomene na minulost si ji zaslouží zopakovat....ale komunistům by to vyhovovalo.....nemusíš to martine brát osobně.....a nebo ano...
30. 01. 2008 | 23:53

Martin napsal(a):

Ladici, hezke sny o tvym idolovi Gottwaldovi a jeho ucni Klausovi ti preji :)
30. 01. 2008 | 23:55

Michals napsal(a):

no zbývá dodat snad je "es kommt der tag", ne?
30. 01. 2008 | 23:55

Ladic napsal(a):

určitě....takže komunismus ano, ale komunistům....
30. 01. 2008 | 23:56

Martin napsal(a):

Michalsi, to nevite, ze u Topolanku se cetlo Bezruce v nemcine ? :)
30. 01. 2008 | 23:56

Michals napsal(a):

dobrou noc. A nechoďte spát do bazénu :)
30. 01. 2008 | 23:57

Michals napsal(a):

já se spíš bojím, co udělá paní Talmannová, až malý Nikolas začne chodit a Topolánek mu radostně ukáže, že je jednička...
30. 01. 2008 | 23:58

Ladic napsal(a):

a ty neumíš ani česky, to naštve, apropo - co máš proti němcům? A do bazénu se jdu koupat...a bylo to na martina
30. 01. 2008 | 23:59

Ladic napsal(a):

poněkud dětinské až trapné..nic, už vás nechám v rozjímání.....no přece, máte ten výrok od Roka o hovadech na novinářku?
31. 01. 2008 | 00:00

Michals napsal(a):

proti Němcům nemám nic, jen proti náckům a lidem, kteří je rádi citují a hledají v nich inspiraci. A hlavně novodobých Bormannů...
31. 01. 2008 | 00:01

Martin napsal(a):

Ladici, ja si radej precteme neco od Reka :) ty mas roka ja mam reka a jaci jsme stastni, dokonce se muzes radosti pocurat
31. 01. 2008 | 00:01

Ladic napsal(a):

31. 01. 2008 | 00:02

Ladic napsal(a):

31. 01. 2008 | 00:03

Michals napsal(a):

pro Ladiče:
jestli chcete slyšet, že miluji Paroubka, tak to neuslyšíte. Jen nejsem člověk, který by hájil sprostoty jednoho protože je z ODS nebo ČSSD a zároveň to druhému vyčítal.
31. 01. 2008 | 00:03

Ladic napsal(a):

31. 01. 2008 | 00:04

Ladic napsal(a):

ne, jen jsem v šoku z jednostranného pohledu, nebo jak to napsal soudruh martin
31. 01. 2008 | 00:06

Michals napsal(a):

no objektivně lze říct, že Paroubek se chová arogantně a Topolánek je vulgární. Paroubek občas zklouzne do normalizačního slovníku a Topolánek si vypomáhá nacistickou terminologií. Zkrátka by si chlapci mohli hledat vzory trošku blíže středu pol. spektra, ne?
31. 01. 2008 | 00:18

Anba napsal(a):

To Glock: podle Vás je zřejmě "bezplatná péče" v ústavě upravitelná jiným nižším zákonem na částečně bezplatnou? No, u nás už sice místo lži existuje nepravda, ale kupříkladu "těhotná " není možno zaměnit na částečně těhotná. Pokud si chcete hrát dál, tak ten zbytek věty "a na zdravotní pomůcky, za podmínek jež stanoví zákon", se může vztahovat na možnou úhradu jen za ty zdravotní pomůcky. Prostě bezplatnost nemůžete vysvětlit jinak.
Pokud se odvoláváte na meze práv a svobod, které mohou být dle záhlaví Listiny omezeny jen zákonem, pak si povšimněte, že jednotlivá práva v Listině již mají uvedeno, kde je možné OMEZENÍ, a důvodem je vždy ohrožení demokracie, bezpečnosti a svobody státu a občanů, nikoliv tedy nějaká finanční nouze, malé platy jedné skupiny obyvatel, návaly v čekárnách a podobné.
Já samozřejmě téměř nepochybuji, že ÚS reformu neshodí, ale na důvody jsem opravdu zvědavá.
31. 01. 2008 | 00:26

scooby napsal(a):

Typické pro politiky ČSSD, kteří se řídí heslem: čím hůře, tím lépe. Bohužel, jednodušší část národa jim to "baští" a už se nemůže dočkat voleb, aby jim tom spočítala. Pane Sobotko, nikdy jsem vás moc nemusel, ale tímto gestem, jste u mě definitivně ztratil tvář.
31. 01. 2008 | 01:07

malma napsal(a):

Ladic
http://aktualne.centrum.cz/...
..jinak pozor na ladice,je to dokonalej manipulátor, bude vás tu přesvědčovat, že hrušky jsou jablka a nevymluvite mu to :)
31. 01. 2008 | 01:09

malma napsal(a):

scooby
zatímco jste vy vaším oduševnělím příspěvkem ukázal svou dokonalost...:)
..no pro vás je stejně jenom důležité že si to myslíte..ale ostatním jste k smíchu :)
31. 01. 2008 | 01:12

Tomas napsal(a):

to Anba: musím Vám poděkovat za pěkný článek, zároveň Vám přeju brzké uzdravení!
Na uvedenou problematiku máme do puntíku stejný názor.
Díky
31. 01. 2008 | 01:45

Tomas napsal(a):

to jiri.kozmon:
Dobré ráno,
v této noční (či ranní) hodině jsem si neodpustil reagovat na Váš rozhořčený komentář k blogu pana Sobotky.
Teze první: Souhlasím s Vámi, že porušovat zákon by se neměl. Zároveň dodávám, že akt neposlušnosti pana Sobotky vnímám čistě v rovině symbolické. Svědčí o tom i jeho prohlášení, že by s nemocnicí nešel do soudního sporu a uvedenou částku by pokorně zaplatil.
Teze druhá: Pokud platí, že by zákon neměl porušovat jakýkoliv občan ČR, tím spíše to platí pro prezidenta ČR. Jistě víte, že náš pan prezident porušil a nadále porušuje zákon ve věci nejmenování soudního čekatele soudcem ČR. Doufám tedy, že Váš plamenný projev mířil (pokud ne tak jistě zamíří) i na adresu Kanceláře prezidenta republiky ČR.
Teze třetí: Doufám si tvrdit, že i právní laik by po prostudování Listiny a logické provázanosti jejích ustanovení dal panu Sobotkovi za pravdu. Tím se nechci nějak dotknout nezávislého a nestranného rozhodnutí Ústavního soudu ČR, ať bude jakékoli.
Teze čtvrtá a poslední: Poplatky tak jak jsou koncipovány jsou k určitým sociálním skupinám nejen nemravné, ale i jejich proklamovaný účinek na zvýšení kvality zdravotních služeb je diskutabilní. V této souvislosti bych odkázal na opravdu pěkný příspěvek ve zmíněné diskuzi od diskutující Anba.
31. 01. 2008 | 02:29

Daňový soumar napsal(a):

Neplatím daně, nechci se chovat pokrytecky. Z duše s naší daňovou soustavou nesouhlasím a tak je mojí občanskou povinností se tomu bránit. Požádal jsem poslance, aby provedli změnu k lepšímu. Což se nestalo a tak prostě přestanu platit daně.
31. 01. 2008 | 05:58

george napsal(a):

TO Tomas : Co jsi napsal, jsou samé kecy. Omlouváš to, že Sobotka porušil zákon. Je jedno, jestli je špatný, či nemorální, je to zákon. Zákony tvoří a schvalují demokratickou většinou zákonodárci. Bude-li změněn, prosím. Do té do by ale platí, že Sobotka by měl platit a nedělat si z toho populistickou reklamu. A zvláště když je zákonodárce.
31. 01. 2008 | 05:58

ilém napsal(a):

dnes se údajně má rozhodnout u ústavního soudu o protiústavnosti poplatků,čímž veškeré spekulace z obou stran snad skončí
Nikdo mi však nevymluví,že celý balík zákonů o reformě veř. financí je blábol a paskvil který patří do koše.
Je jisté že při současném rozložení hlasů ve sněmovně projde jakýkoliv špatný zákon,protože přeběhlíci budou vždy hlasovat pro zákon.
Kdyby padla vláda přišli by při předčsných volbách o lukrativní koryto.
Je chybou že ústavní soud se musí zabývat zmetky zákonů a tak mu nezbývá čas na jeho vlastní úkoly.
Dokud nebude plnit jak senát tak i prezident řádně svou kontrolní funkci při schvalování a podpisu zákonů,není naděje na úspěch.
31. 01. 2008 | 06:13

RA napsal(a):

Sobotko, ty jsi zkrátka kašpar.
31. 01. 2008 | 06:28

RA napsal(a):

ještě by mě zajímalo, pane Sobotko, když se tedy nechcete chovat pokrytecky, jak to bylo s tím odpuštěním daní ve výši 24 milionů panu STBákovi Dvořákovi. Pokládáte sponzorování nadace pí Paroubkové panem Dvořákem za rozkrádání státního rozpočtu ? Prosím o odpověď, když tedy nejste pokrytec.
31. 01. 2008 | 06:36

jakub napsal(a):

Pane Sobotko.
Vaším rozhodnutím jste nám dal jasný vzkaz.
Zákony které vytváříme a demokraticky hlasováním uvádíme v platnost nemusíte dodržovat. (tak jako já a pan Rath).
Když nemusíme dodržovat Vámi vytvořené zákony je zbytečné, aby jste je dělali. Tím, že jsou zákony zbytečné, znamená, že děláte práci špatně a proto jste zbyteční i vy. Jděte všichni už konečně tedy konečně do do pr..le. Není potřeba držet velmi dobře placené, špatné pracující zaměstnance státu.
Jste pokrytecká smečka hyen, které využijí jakoukoliv příležitost neplatit a syslovat.
Neplatit u lékaře, neplatit za MHD atd.
31. 01. 2008 | 07:21

RUMCAJS napsal(a):

Jsem rád, že tu zazněly příspěvky,které Váš nehoráznej populismus,jenž pokrytecky vydáváte za svatej boj,většinou odsuzují.

Taky mě fascinují socani,co maj plnou hubu solidarity a když mají ve jménu této solidarity zaplatit 30 Kč, tak se otočej zády.

Fůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůjjjjjjjj !!!
31. 01. 2008 | 07:28

brambor napsal(a):

Bouhouši, děláš to jen, abys byl vidět. JE TO UBOHÝ.
31. 01. 2008 | 07:33

tomm napsal(a):

kdyby se volil král idiotů, česká republika by u šokonů měla spoustu adeptů, Bohouš by jistě obsadil přední místo. Můj hlas mu rezervuji, i když konkurence ve straně je velká..
31. 01. 2008 | 07:42

rezjir napsal(a):

UPozornění

Pokud někomu upřeme právo na občanský protest a občanskou neposlušnost, zbavujeme demokratickou společnost jedhoho z jejich píliřů.
31. 01. 2008 | 07:50

Petr napsal(a):

Pane Sobotka, možná se nechováte pokrytecky, ale legální to není. Zákonodárce by se tak levně populisticky chovat neměl.
31. 01. 2008 | 08:14

Emil napsal(a):

Pane Sobotko, držím vám palce!
Poplatky praktickým lékařům a lékárníkům jdou do jejich kapes a nic nevyřeší s veřejnými dluhy! To za prvé. A za druhé poplatky jasně odporují čl. 31 LZPS a tudíž jsou protizákonné! Veřejné zdravotní pojištění je vybíráno právě na péči a tudíž se za ni již nic neplatí.
Stát může podle zákona přijmout platby za nadstandard, ale základní péče je skutečně BEZPLATNÁ!
Modré ptactvo není schopno porozumět ani ustanovení zákona, což je pro ně příznačné!
31. 01. 2008 | 08:22

jakub napsal(a):

Pane Sobotko,
k lékaři jdu tak jedou za rok. Těch 30 korun mě nezrujnuje.
Vadí mě ale platit 1000 Kč za jízdy po dálničním tankodromu. Odmítám to platit. Chci beztrestně protestovat neplacením dálniční známky. Mohu se na Vás odvolat, až mě policie chytí a bude mi chtít udělit pokutu za tento nestydatý poplatek?
Dále mně vadí platit daně z mého pozemku. Nic jste mi na něj nedali a ani mi na jeho údržbu nepřispíváte. Mohu se na Vás odvolat
až po mně bude Finanční úřad tento poplatek požadovat?
Vámi přijaté zákony se přece nemusí dodržovat. Je jedno jestli vy neplatíte u lékaře, tak já nemusím platit třeba poplatek na televizi. Stejně tam kromě hádek a demagogických vystoupení politiků nic nedávají.,
31. 01. 2008 | 08:40

zdenek napsal(a):

Pane Sobotko,koukám, že jste si vzal příklad z vašeho předsedy a v počtu blogů jste ho už možná i trumfnul. Co jste to za politika, když nabádáte k porušování zákona!!!Naopak, jako zákonodárce byste ho měl respektovat. Kdysi jsem Vás měl za seriózního politika, ale to s příchodem Jyrky skončilo. Kdysi jste bojoval s Grossem proti pachtění s komunisty,dnes s nimi div nejezdíte na dovolenou.
31. 01. 2008 | 08:42

Baba Jaga napsal(a):

jakub. Tak, tak, a já jdu těm regulovaným nájemníkům zatlouct dveře do bytu, tam už dokonce rozhodnutí ÚS je. Sedmnáckrát.
31. 01. 2008 | 08:49

jakub napsal(a):

Emil.
Já bych chtěl aby jste mi také držel palce. Zákony které se mi nelíbí nebo považuji za špatné nechci dodržovat.
Chcete do socialistické anarchie?
Pokud to pan Sobotka myslí s těmi lidmi tak dobře, tak ať se zasadí například o to aby zůstala elektřina stejně drahá. Tady stát vytahá na stomilionové odměny zaměstnanců z kapes lidí větší peníze.
Pokud zaplatí za tuto energii o 600 Kč za rok méně, může pacient navštívit 20x bezplatně lékaře.
31. 01. 2008 | 08:52

Kukačka napsal(a):

Zákon, nezákon - poplatky se mi zdají být nesmyslné.

Stát se takto zbavuje odpovědnosti za špatné hospodaření s vybraným zdravotním pojištěním. Nedovede si to prostě ohlídat.

Nicméně, pokud stát takto chtěl převést odpovědnost na pacienty, tak by jim měl na oplátku snížit částku, kterou poplatník měsičně zaplatí zdravotním pojišťovnám, o nějaké to procento.

Pro ty co by se do mě chtěli navážet - i přesto, že s poplatky nesouhlasím, tak je platím. Už kvůli doktorovi, který teď chudák s nataženou rukou vypadá jak žebrák z Karlova mostu.

Panu Sobotkovi držím palce - já sám nemám chuť se přít o blbých třicet korun, nicméně z principu mu fandím. Dělá tu špinavou práci za mě - proč bych tedy na něj nadával. A je mi úplně jedno, jestli to dělá z dobrého úmyslu, nebo jestli se chce jen zviditelnit.

Poplatky u lékaře, tak jsou dnes nastavené, jsou nesmysl.
31. 01. 2008 | 08:58

jakub napsal(a):

S poplatky u lékaře nejsem také nadšen. Dělat z toho ale takovou kampaň a nabádat k porušování zákona se mi zdá jen jako populismus a pokrytectví. Jako ministr financí z nás tahal tisíce, to mu nevadilo, a pro 30 Kč dělá scény. Jak ubohé a nízké. co to ale muže přinést hlasů od těch primitivnějších voličů, kteří mu to jeho rádoby "lidumilství" žerou.
31. 01. 2008 | 09:00

mik napsal(a):

vcera jsem navstivil pivnici a Plzen se mi zdala neprimerene draha, az si myslim, ze se jedna o kolizi s ustavnim pravem. Zaplatil jsem tedy jenom deset korun s tim, ze nebudu podporovat prvozovatele-imperialistu, rozloucil jsem se a odesel domu s pocitem, ze vetsiho geroje na svete neni.
Pane Sobotka, vzpamatujte se!
31. 01. 2008 | 09:20

Jarys napsal(a):

Bohumile, Bohumile a pokuty policajtům taky neplatíš, známky na dopisy taky nelepíš? Tak to asi zůstáváš všude dlužný že. a já hlupák jsem si myslel, že co je v zákoně platí.
31. 01. 2008 | 09:20

slayer napsal(a):

Mozna jste si vsimli, ze jsem ponekud nekonsistentni pri psani slova vyzyvat. Je to proto, ze jsem si nebyl jist, jestli je toto slovo odvozeno od slova nazyvat, ktere je ve vyjmenovanych slovech, nebo od slova zivat. Chtel jsem proto pouzit takzvane obojetne "i", ktere vypada jako "y" s teckou. Jelikoz toto pismeno ale nemam na klavesnici, tak jsem proste v polovine pripadu pouzil "i" a ve druhe "y". Dekuji za pochopeni. A polibte mi zadnici vy bando homosexualu.
31. 01. 2008 | 09:29

neo napsal(a):

Nebudu se chovat pokrytecky.........hmm a jak se chováte? POKRYTECKY !!!

Pane Sobotko, vidím, že si zákon vykládáte po svém...ostatně jako mnoho lidí.

Vysvětlete mi prosím, proč je zvýšená spoluúčast pacienta podle Vás protiústavní. Sám jste tu klauzuli citoval, na konci je .......za podmínek, které stanoví zákon. zákon stanovuje a stanovoval i dříve, jakou část péče hradí ZP a jakou hradí pacient. čili veškeré existující doplatky, platby za prohlídky (když jste si šel pro řidičák nebo na brigádu v potravinářském průmyslu), nákup určitých léků, které si pacient hradí sám. Nyní k tomu přibyly úhrady části pobytu v nemocnici,části prohlídky u lékaře a části za vyšetření na pohotovosti. Stejně jako předtím, se pacienti podíleli na úhradách výše zmíněného, podílejí se dnes jen na dalších souvisejících věcech. To jsou ty podmínky, které zákon stanoví a tak se zdá, že buď máte pravdu a protiústavní byl systém plateb i před reformou a nebo pravdu nemáte a vše je v souladu s ústavou.
31. 01. 2008 | 09:34

Michals napsal(a):

upozoeňuji ještě jednou, že Sobotka vcelku jasně napsal, že je to akt občanské neposlušnosti, je si vědom sankce a je ochoten ji přijmout.
To znamená, že zákon respektuje!
Proto ti, kteří píší, že nebudou platit např. za dálnice nebo daně - pokud zároveň deklarují, že jsou ochotni přijmout sankci a vyjadřují takto neposlušnost, pak je to v pořádku...
31. 01. 2008 | 09:37

Michals napsal(a):

pane neo:
rozdíl je přece v tom, že reforma zpoplatňuje již samotný styk s lékařem, zatímco před reformou byly zpoplatněny jen určité druhy a způsoby léčby a část léků.
Jinak řečeno - má-li být péče bezplatná, za podmínek, které stanoví zákon, pak přece není možné, aby byla péče zpoplatněna od samého počátku. Alespo%ň tak já to chápu.
31. 01. 2008 | 09:41

slayer napsal(a):

Pane, kdyby nejaky politik vyhlasil, neplatte za TV a radio, proste je odhlaste (nikdo vam na to stejne neprijde, tak jako od vas nebude vymahat 30 kacek), nebo neplatte dane, jak by se vam to libilo? Obcanska neposlusnost je krajni reseni, pro ktere v tomto pripade neni duvod (poplatky jsou regulacni a jako takove maji svuj smysl, navic nejsou nijak vysoke). Je opravdu kvuli kazdemu prdu nutne vyzyvat k revoluci?
31. 01. 2008 | 09:44

neo napsal(a):

Michals,

tak to chápete špatně a nedivím se, protože ani Julda s Cikrtem to moc dobře nevysvětlili.

Poplatek není za návštěvu lékaře, ale za konkrétní druh vyšetření, tedy klinické vyšetření. jiné návštěvy, konzultace, telefonické konzultace, předpis léku, píchnutí injekce....se hradí plně se ZP.
31. 01. 2008 | 09:45

Tomino napsal(a):

Precetl jsem si kousek, cast si vyslechl v radiu. Na zbytek nemam odvahu. Za to, ze nezvracim, vdecim ranni kave.
Populisticka gesta a silacke reci jsou vlastni CSSD. Socialisti vsech zemi, spojte se. Byt na vasem miste, stydim se, ze si vubec neco takoveho dovoli clovek, ktery pracuje za penize danovych poplatniku.
31. 01. 2008 | 09:49

Al Jouda napsal(a):

To neo :Chybí Vám právní cit ! Je -li v ústavě natvrdo řečeno, že má občan právo na bezplatnou zdravotní péči, a podmínky této bezplatnosti, že stanoví zákon, tak si to MUDr. Julínek (kterému chybí nejen právní cit !) nemůže vyložit tak, že zákonem přinutí občany přímo platit za poskytovanou zdravotní péči.Dále o tom nemá cenu polemizovat, ale doporučuji všem schovávat potvrzenky na 30,- Kč. Poplatky se totiž budou s velkou ostudou vracet.
31. 01. 2008 | 09:49

Javít napsal(a):

Kukačka napsal(a):
"Zákon, nezákon - poplatky se mi zdají být nesmyslné".

To je typický postoj kukaček. Strčit svoje "potmky (myšlenky)" do cizího hnízda.
31. 01. 2008 | 09:53

Javít napsal(a):

pro Al Jouda:
Ty poplatky nejsou přímá plaba za poskytovanou zdravotní péči. To je pouze spoluúčast.
Kdybyste měl platit celou "péči" tak se nedoplatíte.
Nebojte se, stát ty peníze určitě vracet nebude.
Ten zákon určitě protiústavní není.
31. 01. 2008 | 09:59

neo napsal(a):

Al Jouda :

takže souhlasíte, že jsou protiústavní i ostatní doplatky?viz výše 9:34
31. 01. 2008 | 10:00

Patrick napsal(a):

Soudruhu Sobotko, chovate se jak maly chlapec. Prirozene a spravne je zaplatit a soucasne vymyslet, jakym zpusobem se budu branit. Ale vedome porusovat zakon jste se mohl naucit jen o komancu, kteri to maji v krvi. Lituji pravici, ta vzdy musi napravit po socanech to, co zpusobili pod heslem Dluhy se nemusi platit.
31. 01. 2008 | 10:11

Opitz napsal(a):

a výsledek celé téhle jeho "občanské neposlušnosti" je takový:
někdo jiný to zaplatil za něj...

na to jsou socialisté zvyklí už celá dlouhá léta... nadělat dluhy, aby je nakonec za ně platili jiní...
nádherná ukázka důsledků destruktivní "politiky" ČSSD v praxi...

Ale Bohuslav asi neumí vidět dál než dva kroky dopředu, to že za něj jako dluh někdo může zaplatit, a udělat z něj akorát moulu, to ho asi nenapadlo...
31. 01. 2008 | 10:13

Michals napsal(a):

pro neo:
poplatek se platí za prskticky VŠECHNA klinická vyšetření - tedy vpodstatě - kdykoli onemocníte a vyhledáte lékaře.
Máte zřejmě pravdu, že v případě opakovaného předepsání léků již za samotné předepsání platit nemusíte. Což by bylo mimochodem úsměvné - protože platíte za ten recept, že?
31. 01. 2008 | 10:22

neo napsal(a):

Michals : za všechna klinická vyšetření ano, vyjma prevence a disp. péče. za recept platíte, podílíte se na úhradě nákladů, stanovujete tím také nové cny léků.

Nemyslím si, že by toto mohlo být protiústavní, když ostatní platby nejsou.
31. 01. 2008 | 10:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých a vulgárních příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Pane Malmo, to samozřejmě občas dělám. Zejména, pokud se příspěvky netýkají tématu či jsou zcela mimo kontext debaty.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 01. 2008 | 10:31

Martin napsal(a):

Neo, ony doplatky co se platily do dnesniho dne (vynechavam leky, protoze mi jde o poplatek za navstevu) se neplatily za lekarskou peci ale za administrativni ukon. Lide co neco platili nebyli leceni !!!! Byl jim vystavovan doklad.
31. 01. 2008 | 11:28

markuc napsal(a):

tohle Vase populisticke gesto vazne nechapu, nema s lidskosti nic spolecneho (je spis nemoralni), nezijeme v anarchii, ale v demokracii (jestli jste si vsiml) a tam se dodrzuji zakony (vetsinou)...takze kdyz nesouhlasim s vysi dani, tak je nebudu platit, podle Vas?blbost,platit se musi a co je jednou dano zakonem, to plati a protiustavne to neni, dokud o tom nerozhodne US!Vy jste mne vazne namichl!
31. 01. 2008 | 11:52

FB napsal(a):

I když se mi poplatky také nelíbí, tak jako prostý občan jakž, takž právního státu se snažím dodržovat zákony. Když však vrcholný politik ostentativně zákon nedodrží, potom se nedivme, že vymahatelnost práva v naší republice je tak mizerná. Proč si s dodržováním práva dělat starosti, když vrcholový politický a státní management na to kašle. Vědí dobře, že se jim nemůže nic stát. Na prostého občana by však instituce klidně poslala exekutora.
31. 01. 2008 | 11:56

SuP napsal(a):

Hrdino!
1. pokud pokládáte za základní zájem nízkopříjmových spoluobčanů to, aby dostávali co nejvíc něčeho zadarmo, jste na omylu. Základním cílem musí být to, aby víc vydělávali a mohli si to pořídit.
2. Vyhecujete spoustu lidí k neplacení poplatků. které jsou podle zákona, ale až na ně přijde exekuce, Vy budete mít imunitu. To je fakt hrdinství.
31. 01. 2008 | 12:09

neo napsal(a):

Martin:
proč vynecháváte léky? Pacient se podílí na úhradě léků, úplně na stejném principu jako se podílí na úhradě klinického vyšetření, nebo hospitalizace.

a pokud jste platil u lékaře za prohlídku kvůli řidičáku, tak jste platil cenu vyšetření a ne administrativu.
31. 01. 2008 | 12:11

RA napsal(a):

doufám, že už vás pane Sobotko v té nemocnici, kde jste nezaplatil, neošetří, maximálně v případě, že byste měl smrt na jazyku, a budou postupovat exekucí na jednu z vašich nemovitostí, jak je dobrým zvykem zdejších exekutorů.
31. 01. 2008 | 12:26

SuP napsal(a):

Vlku -
když máš pořád plnou hubu Čunka, přečti si noviny! Psali, že stíhání bylo zastaveno. Nic Ti to neříká?
31. 01. 2008 | 12:31

Michals napsal(a):

jen k těm hrozbám exekucí a imunitě - kdo chce dělat chytrého, ten by měl vědět, že na občanskoprávní spory se imunita nevztahuje - tedy Sobotka samozřejmě ponese následkjy, s imunitou to nemá co dělat...
31. 01. 2008 | 13:03

Martin napsal(a):

Neo protoze leky se muze brat i jako zdravotni pomucky cili platbu u nich muze ovlivnit zakon.

S ridicakem nebyla spojena zadna lecba ani prevence. Slo jen o administrativni potvrzeni, jestli clovek muze ci nemuze neco dobrovolne ziskat.
31. 01. 2008 | 13:27

Martin napsal(a):

Michalsi, s tou imunitou je to presne, upozornil jsem na to vyse i treba Ladice, ale jemu to nedoslo :)
31. 01. 2008 | 13:28

neo napsal(a):

Martin: já se s Vámi nehodlám hádat, platil jste klinické vyšetření, Vámi vyžádané a hotovo.

Platba doplatku na lék je stejná jako platba části klinického vyšetření, nebo pobytu v nemocnici.
31. 01. 2008 | 13:33

RUMCAJS napsal(a):

Mám doma čtyři Cipísky. Vydělávám dost, ale né tolik, abych jejich potřeby uspokojoval neomezeně. Např. když se nakoupí sladkosti a bez pravidel umístí do šuplíku, zcela určitě si některý přijde stěžovat, že se na něj nedostalo.Proto jsme s Mankou stanovili pravidla, která sice individuálně omezují spotřebu, na druhou stranu umožňují, že se dostane na všechny.

S poplatky u lékaře je to stejné!

KDO CHCE, ABY SE DOSTALO NA KAŽDÉHO, MUSÍ PŘIJMOUT OPATŘENÍ OMEZUJÍCÍ SPOTŘEBU !

Kdo to nechce slyšet, je sobec a jeho jediným cílem je ,si sám nahrabat co nejvíc bez ohledu na ostatní.Je paradoxem, že právě tito sobci se nejvíce ohání sociálním cítěním.
31. 01. 2008 | 13:47

Al Jouda napsal(a):

To neo : Všimněte si, jak dříve ministerští úředníci stále zdůtazňovali, že na každou diagnózu existuje jeden lék bez doplatku pacienta - a to měla být podle ústavy ta bezplatná zdravotní péče. Pokud pacient souhlasil, aby mu lékař předepsal lék s doplatkem, tak už nešlo o porušení ústavy, protože se npacient tímto souhlasem dobrovolně vzdal práva využít bezplatnou zdravotní péči a doplatit si. Přijetím tzv. reformy odhodil tandem Julínek- Cikrt veškeré skrupule a zdeformovaným výkladem ústavy poškozuje občany této země.
31. 01. 2008 | 13:57

Al Jouda napsal(a):

To Javít : Tandem Julínek - Cikrt to vymysleli mazaně. Stát tyto poplatky určitě vracet nebude, protože jsou přímým příjmem doktorů ! Takže pokud doktoři protiprávně vybrané poplatky nevrátí dobrovolně, případné žaloby budou muset směřovat proti nim a ne proti státu !
31. 01. 2008 | 14:01

neo napsal(a):

Al Jouda : viz výše. přeberte si to jak chcete. protiústavní to prostě není. Můžu se mýlit, ale v tom přípedě je protiústavní jakákoli přímá platba ve zdravotnictví a tedy to bylo mimo zákon už před reformou.

počkejte na verdikt soudu
31. 01. 2008 | 14:12

Martin napsal(a):

Neo, je to vas nazor, ja mam svuj nazor. Neupiral jsem poslancum ODS a pravicovym volicum pravo na nazor, ze zakon o neziskovych nemocnicich byl protiustavni (i kdyz jak se nakonec ukazalo z jinych duvodu nez ty nejhlasiteji proklamovane). Proc se mi snazite upirat pravo mit nazor, ze poplatky u lekare jsou protiustavni a nazor (ci spise fakt), ze predtim nebyly zadne poplatky za lecbu ?
31. 01. 2008 | 14:17

Martin napsal(a):

At zijou spotrebni dane a cim vyssi tim lepsi. Je obecne malo ropy a pokud se ma dostat i na nase deti, tak musi byt co nejdrazsi a kazdy musi omezit spotrebu a to pokud mozno 1000 procentni dani. At ziji ekologicke dane, poskozujeme nase okoli a pokud chceme aby priroda prezila, tak musime omezit nasi spotrebu energii. At zije DPH a at ho zvysi, lide zbytecne plytvaji a vyhazuji jidlo, proto by meli byt prevychovani a na potraviny by melo byt 150 procentni DPH. A tak se da pokracovat se vsim, lidi se musi prevychovat, proto vsecko musime zdrazit :)
31. 01. 2008 | 14:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy