ODS ztrácí nervy, Zelení čile obchodují

03. 06. 2008 | 19:14
Přečteno 26317 krát
Hlasování tří rebelů z poslaneckého klubu ODS na dnešní schůzi Poslanecké sněmovny ukázalo, že nedělní a pondělní ostrá slovní výměna mezi poslancem Tlustým a premierem Topolánkem bude mít konkrétní dopady na osud některých vládních předloh.

ODS ve snaze nějak viditelněji posílit své otřesené postavení ( vláda se nyní při hlasování může fakticky ocitat v menšině, dnes se jí to stalo hned dvakrát) přišla s návrhem revidovat poměry poslanců ve výborech Poslanecké sněmovny.

Od roku 1996 se přitom v Poslanecké sněmovně ustálilo pravidlo, podle kterého jsou jednotlivé strany zastoupeny ve výborech podle zásady poměrného zastoupení. Poměr sil tak odpovídá faktickému počtu poslanců z jednotlivých stran. Volby v roce 2006 skončily takzvaným patem, síly levice a levého středu získaly 100 mandátů, síly pravice a pravého středu také 100. Výbory jsou tedy v současné době složeny paritně, opozice i koalice v nich má stejné zastoupení.

ODS chce nyní využít toho, že získala převahu díky politické korupci, v jejímž důsledku poslanci Melčák a Pohanka přeběhli na podzim roku 2006 do vládního tábora a změnili tak poměr sil na 102 ku 98 a počty členů výborů chce upravit tak, aby vládní koalice měla ve všech výborech většinu.

Vytlačení opozice z výborů má z hlediska ODS několik praktických cílů. Oslabí se její vliv a kontrolní role, sníží se možnost prezentovat opoziční názory a stanoviska, možná se podaří i některé opoziční poslance zastrašit ( pohrůžkou odvolání z palamentních funkcí). Trošku to bude připomínat totalitní praktiky, ale ODS jde o udržení moci a nějaký levičácký demokratický sentiment musí zjevně stranou.


Poprvé od roku 1996 by tak ve složení výborů nebyl plošně respektován výsledek voleb ( vůle voličů) ale výsledek podivného přetahování a přebíhání jednotlivých zákonodárců. Je to myslím klasický projev bolševického myšlení, ani v nejmenším nepoznamenaného nějakou úctou k demokratické parlamentní tradici.

K tomu, aby ODS tento ojedinělý mocenský převrat provedla ( pokud vím, po roce 1993 se ještě nikdy nic takového v našem parlamentu nestalo) , potřebuje hlasy nejen Melčáka a Pohanky, ale také svých koaličních partnerů.

A to je šance pro Zelené. Tato politická strana nyní ukázala, že už není žádný naivní politický nováček a že dokáže skutečně tvrdě vyjednávat. A tak za aktivní účast na genocidě opozičních poslanců ve výborech dostanou zelení od ODS post místopředsedy Poslanecké sněmovny (který zatím nemají). Počet místopředsedů se tak zvýší z 5 na 6. Celkem 6 zelených poslanců tak bude mít ve svých řadách nejen dva ministry, ale také místopředsedu PS. Pro srovnání, 71 členů poslaneckého klubu ČSSD ve vedení PS reprezentují 2 zástupci, stejně jako 81 členů ODS.

Skutečně zajímavé ale bude sledovat, jak s touto významnou ústavní funkcí personálně naloží Martin Bursík. Buď se pokusí jejím prostřednictvím získat podporu jedné ze dvou (občas) rebelujících poslankyň, nebo vsadí na jistotu a do funkce instaluje současnou předsedkyni poslaneckého klubu Kateřinu Jacques. Ta se pak posadí vedle další místopředsedkyně Lucie Talmanové. V každém případě tím bude opravdu viditelně dokončen přerod Strany zelených v politickou stranu standardního typu, ochotnou pro nějakou tu prebendu navíc udělat cokoli. Včetně pošlapání práv opozice a zásad poměrného zastoupení.

Pokud se vládní koalici její originální bolševický převrat ve výborech povede, nejenže dostane opět na frak již tak těžce zkoušená politická a parlamentní kultura, ale dále se výrazně zhorší vztahy mezi vládou a opozicí. ODS musí být v zoufalé situaci, pokud se do něčeho takového opravdu chystá pustit.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jan napsal(a):

Teď jsem se dozvěděl, že výlet premiéra do Itálie zaplatí ministr Řebíček ze svého. Je to ten, jehož firma z oboru dopravy za jeho ministrování získala státní zakázky ze 3,5 miliardy? Samozřejmě, že pan ministr nyní ve firmě není a po skončení funkce se tam samozřejmě vrátí. To se se nám to platí, že? Jaký je to potom rozdíl? Tvrdí, že to zaplatí ze svého, ale ono je to stejně z daní nás všech, jen to proběhne malou oklikou přes jeho firmu.
03. 06. 2008 | 19:31

twardowski napsal(a):

Doufam, ze tato vlada nejdele za dva roky skonci, ze se nepovede vladu ODS vnest do ustavy.
03. 06. 2008 | 19:52

Winpoj napsal(a):

"V každém případě tím bude opravdu viditelně dokončen přerod Strany zelených v politickou stranu standardního typu, ochotnou pro nějakou tu prebendu navíc udělat cokoli."

Je ČSSD strana standardního, nebo nestandardního typu?
03. 06. 2008 | 20:13

Ivan napsal(a):

Již se Vážení naší představitelé vzpamatujte, nejde vůbec o nic jiného, než hádky o koryta. Takto zastupujete pouze sami sebe, ne voliče. Neumíte-li se dohodnout, táhněte všichni kam patříte. Vy se totiž dohodnout nechcete. Ano, tak chutná moc.
03. 06. 2008 | 20:26

RUMCAJS napsal(a):

Kdyby o politické kultuře mluvil Jack Rozparovač, asi bych zaváhal, jestli to nemyslí upřímně.
Ale u Vás pane Sobotka neváhám ani vteřinu.
03. 06. 2008 | 20:34

Karel napsal(a):

To Ivan :
Než začneš psát aktuální mantry ODS (je jasné, že nás volit nebudete po zlodějnách, které chceme provést, tak PROBOHA nevolte ani ČSSD).
Ano, politikům jde o koryta. Ale o ty koryta by se mělo bojovat rozumně (taky krást rozumně - nedělejme si iluze), ne rozkrást TOTÁLNĚ , zničit a ještě to pojmenovat slovem REFORMA.
03. 06. 2008 | 20:41

tata napsal(a):

něvěřil sem že ods bude myt problemi mezi sebou,vždy sem považoval že sou disciplinovany a ejhle v naší politice se dějí věci najednou už Pan Tlusty a jeho 2 kolegové nejsou hrdinové ale prachprosty zradci obrat pana Topolanka o 180 stupnu jo když se vola do lesa vratí se ozvěna ,ale musím přiznat že to platí o všech jak s leva tak s prava ,mněli byste se zamyslet pane Sobotka jestli by nebylo lepší ubrat plyn te agresivitě,myslím že není potřeba za každou cenu dělat body přes ODS ON TO PAN Topolanek uděla sam vic pozitivních věcí by neškodilo,kritika ano ale né za každou cenu
03. 06. 2008 | 20:44

Ročník 53 napsal(a):

Tato, mýlíte se. Pan Tlustý a jeho dva kolegové nejsou zrádci, ale "konstruktivní" poslanci.
03. 06. 2008 | 20:51

Tupelo napsal(a):

Rocniku 53, sam jsem zvedav za jak dlouho modrasci zapomenou, ze slovni spojeni "konstruktivni poslanec" vubec existovalo :).

ODS si prenesla ideologii nulove tolerance z casu jeji opozice do doby sveho vladnuti, jeji vedeni (ani clenove, jak se zda) si neuvedomuje, ze po pristich volbach pravdepodobne skonci v opozici ona. Prani p. Twardowskeho z druheho prispevku, jez se tykal vlady a jejiho konce, bych rozsiril i na samotnou ODS... :)
03. 06. 2008 | 21:07

LEVAK napsal(a):

Topolánkova vláda má za sebou první poločas. Právě uplynuly dva roky od voleb (2.–3. června 2006), které s odřenýma ušima vyhrála. K tomu jí nepochybně na poslední chvíli dopomohla zejména velkolepá kulišárna, vznešeně nazvaná Smlouva s občany. V podstatě jen seznam svatosvatých slibů, které na svou čest a na čestné pionýrské vlastním podpisem garantoval sám Mirek Topolánek. Naivní občan pak směl stvrdit svůj radostný souhlas vhozením volebního lístku ODS do urny. Do té volební. Stálo by za to přetisknout tu smlouvu celou včetně bombastické grafické úpravy, anebo ještě lépe: obnovit někdejší Nedělní chvilku poezie v televizi a číst ji každý týden na všech kanálech. V recitaci by se mohl střídat Mirek Topolánek s Jiřinou Švorcovou, ta zvládá ten správný patos.
03. 06. 2008 | 21:25

Marty napsal(a):

Levicove panoptikum opet uderilo :)
03. 06. 2008 | 21:28

LEVAK napsal(a):

Ad Řeč mysli:
Co myslíte měli bychom v rámci estetiky požadovat aby Julínek nosil paruku,Cikrt vyrostl,Benda, Topolánek a další drželi dietu,etc.?
PS:Skromný dotaz - Vy jste Adonis?
03. 06. 2008 | 21:30

tata napsal(a):

pan Ročník 53 ja nevim od poslancu ODS a od pana Topolanka slyším něco jineho asi špatně posloucham taky možné ale určitě to není to samé co řikal o 3 přeběhlíkach no ono co děla jeden není stejné když to děla druhý,nebo to byla ironie což by nasvědčovali uvozovky ale jist si nejsem.
03. 06. 2008 | 21:37

RUMCAJS napsal(a):

LEVAK:
Nejde o vzhled, ale o styl.U focení se má říkat sýýýr.
Máte pocit,že pan Sobotka říká sýýýr?
Já bych spíše řekl, že mu u focení někdo četl program ČSSD.
03. 06. 2008 | 21:37

Ročník 53 napsal(a):

Tato, "konstruktivními poslanci" nazývají členové ODS přeběhlíky z ČSSD. Jak jste správně napsal, když dva dělají totéž, nemusí to být stejné.
03. 06. 2008 | 21:40

Quido napsal(a):

Bab, Řeč mysli,, Marty:
S obrovskou chutí čtu Vaše příspěvky. Čiší z nich totiž absolutní vztek a bezmoc poté, co Vám došly jakékoliv argumenty. Jak dlouho ještě na diskuzích vydržíte? Neo, sváťa, jag a někteří další už to vzdali. Ono když není kromě nadávek a napadání co říct, tak se těžko diskutuje.
03. 06. 2008 | 21:44

Tupelo napsal(a):

Marty, :) zato pravicovy freak cirkus vypada nejak zarazene, jako by se zatajenym dechem cekal, jake dalsi kroky 'liberalne konzervativni strana patrici mezi nejvyznamnejsi pravicove strany v celem postkomunistickém bloku', totiz ODS, vyvede... ;)
03. 06. 2008 | 21:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva nevěcné a na autora útočící příspěvky, které byly v rozporu se zdejšími pravidly.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 06. 2008 | 21:48

RUMCAJS napsal(a):

Ročník53:
Co je nazvat politickými zkorumpovanci.
To už by bylo totéž ?
03. 06. 2008 | 21:48

Quido napsal(a):

Rumcajs: Býval sjte lepší. Už i Vám došly argumenty? Ony totiž ani před tím nebyly nic moc. Je těžko v boji, když kromě napadání nemám nic dalšího k dispozici. Proč se otíráte o fotografii pana Sobotky. To je argument. V kterési hře bylo pěkné úsloví: "Bože, jak hluboko jsem klesla!"
PS: neodpovídejte, já už taky nebudu. Ať si obrázek udělají ostatní.
03. 06. 2008 | 21:55

tata napsal(a):

RUMCAJS a nebo taky ,,komu zvoní hrana,,hadejte mužete 3 a nebo takovej zdviženej prst to vam nic neřiká asi ne ale když je někdo zaslepen nevidí lepe rečeno vidí jen jednostraně ale ma to pro vas vyhodu nic Vas nezlomí ve vaší neochvějné víře my sme dokonalí oni sou darebaci občas by to chtělo sundat modré bryle ja ty ružové dost často odkladám a to vam je ten svět takovej normalní
03. 06. 2008 | 21:55

RUMCAJS napsal(a):

tata:
Brát vážně to, co píše pan Sobotka se nedá v žádných brýlích.
Na každý bod, co tu píše, lze najít pararelu k jeho straně během jejich vládnutí s komoušema a pátými koli u vozu KDU-ČSL a US.
03. 06. 2008 | 22:07

PaxVobiscum napsal(a):

Klid, pane poslanče. Vzpomeňte na radu přítele předsedy: "Hele, nenech se nasrat!" https://www.youtube.com/watc...
03. 06. 2008 | 22:12

Míla napsal(a):

Pane Sobotko, možná pomalu nazrává čas přestat se promenádovat v hokejových dresech, pokoušet se zhubnout pomocí 12ti hodinových hladovek
a pod. Těmito kratochvílemi sotva získáte větší efekt, než vám přináší tato vláda sama. Spíše tím můžete někoho znechutit. Což takle se zaměřit na prezentaci rozumných alternativ ke stále méně akceptovanému "programu" vládních improvizátorů?
03. 06. 2008 | 22:15

Marty napsal(a):

Quido: to jsem rad. Ale ja si Vasich prispevku nikdy nevsiml. Asi za pozornost nestoji.

Tupelo: opravdu jsou i lepsi veci na paci, nez se snazit hledat smyslu v politicke agitce pana Sobotky.
03. 06. 2008 | 22:16

tata napsal(a):

pane RUMCAJS to není jen k tomuto blogu malokdy na vas reaguji protože bohužel ty brýle mate asi přilepený ale uznavám že každy ma pravo na svuj nazor ale objektivita je že co kritizuju odsuzuju i ve vlastních řadach,to jenom že mi nedal ten vaš kalibr ,,Jack Rozparovač,,jinak každému co jeho jest.
03. 06. 2008 | 22:20

tata napsal(a):

Míla naprosty souhlas meně agresivity vice věcnosti soupeř nebude věčně střilet na vlastní branu ,aby VAM nedal gol v oslabení
03. 06. 2008 | 22:24

RUMCAJS napsal(a):

tata:
Já neodsuzuju Melčáka a Pohanku.
Neodsuzuju ani Tlustého. To je záležitost socanů, zatratit každého, kdo s nima nešlape. Všiměte si, že rebélie Tlustého možná přinese nějaká ostrá slova. Ale to co předvedli socani v případě svých přeběhlíků, to nemá obdoby.Kdo Ty rozdíly nevnímá, ten nemá ani růžové,ani modré býle, ale svářecí kuklu.
03. 06. 2008 | 22:30

Ročník 53 napsal(a):

Rumcajsi, nenazval bych je všechny zkorumpovanými zaprodanci. Zvláště ne pana Tlustého. Ten se totiž velmi liší od zaprodanců Melčáka a Pohanky.

Pan Tlustý hlasuje v souladu s pravicovou politikou ODS. Zatím nejvíce protestuje u navrácení "církevního" majetku, protože jen chce logicky vědět, jak se k těm číslům došlo. Jinak je pan Tlustý věrný člen ODS. Cožpak nehlasoval pro všechny ty "reformy"? Hlasoval stejně jako poslanci zvolení za opozici Melčák a Pohanka. Když ti jsou zaprodanci, tak pan Tlustý jím logicky nemůže být.
03. 06. 2008 | 22:30

hm hm napsal(a):

až bude pápá
03. 06. 2008 | 22:32

StandaT napsal(a):

Až do roku 2006 platilo podstatně důležitější pravidlo: ať bylo pri schůzích jakoli velké divadlo, výbory zůstávaly místem, kde probíhala politická práce. Pokud se ale dnes nepracuje už ani ve výborech, tak je vhodné se zamyslet nad potřebou nějaké změny.

Tento článek ukazuje, že nelze čekat, byste překročil stín a začal konal pozitivně (aby to začalo fungovat). Na to evidentně nemáte. To by jste totiž musel prosazovat, aby z vedení klubů byli odvoláni velkohubí poskoci normalizačního bafuňáře (včetně sama sebe) a umožnit, aby na jejich místo nastoupili ti poslanci za SocDem, kteří jsou schopni fungovat i podle jiných ideí, než jen "čím hůře, tím lépe".
03. 06. 2008 | 22:34

RUMCAJS napsal(a):

Ročník53:
Zatím hlasoval v souladu. Ale to končí. Takže viděno socanskou optikou, jsou to zaprodanci a kdo ví, kolik melounů za to od Paroubka dostali.
03. 06. 2008 | 22:35

Denda napsal(a):

Soudruhu Sobotko, nemám rád sociální demokracii reprezentovanou soudruhy Paroubkem, Rathem, Haškem apod. Věřím jim pouze dnes již neskrývanou a nemaskovanou touhu po moci, majetku apod.
Ale musím uznat, že dnešní vláda ODS v čele s M.Topolánkem a jeho kašpárkem s dlouhými prsty M.Dalíkem mně stále více nutí přemýšlet o usídlení se jinde, v zemi kde můj nový prime minister bude Stanislaw Tillich a kde hulváti jsou nazýváni hulváty a ne politiky. Čest práci !
03. 06. 2008 | 22:43

Saliven napsal(a):

RUMCAJS:
Souhlasím s Ročníkem. Tlustý - člen ODS kope za program ODS, staví se na zadní proti vládě. Zato P+M byli členy ČSSD a kopali za program ODS. Tlustý měl moje sympatie, jako zrádce jsem ho nebral, ale vyhrožovat shozením vlády, to si neumím vysvětlit. Napadá mě jen jedna věc, jejíž relevantnost ponechám diskutujícím - Tlustý zachraňuje pro ODS voliče, aby všichni v ODS nebyli ti špatní. Obdobně to dělají hejmané - vymezují se proti celostátní politice, jako kdyby byly dvě ODS - jedna hodná v krajích a jedna zlá tam nahoře.
03. 06. 2008 | 22:43

RUMCAJS napsal(a):

Saliven:
Nemluvme o minulosti ale o budoucnosti. Co přinese jeho rebélie?
Bude to snad dodržení programu ODS ?
V této koalici musí být jasné i Tlustému, že je to nemožné.
Tak že hledejme za tím všechno možné, jenom né snahu o dodržení programu ODS.
Klidně může být i pojistkou, která má držet KDU-ČSL v šachu, aby je nenapadlo díky svým populistickým trikům shodit i zbytky reformy ze stolu.
03. 06. 2008 | 22:58

Claudius napsal(a):

Mediální politika V.Tlustého by byl opravdu ďábelský nápad jak udržet alespoň uspokojivou míru voličstva ODS.Já myslím,že i čestný předseda ODS to schválil,ovšem tiše.A ta fronta hejtmanů-no na tom něco je,jsou známy diskrétní prosby z krajů neposílat k nim reformátory.Teda řeknu vám,jsou to fofry-stihne to vůbec ten premiér udělat co slíbil-radar a privatizaci zdravotnictví?
03. 06. 2008 | 23:00

Saliven napsal(a):

RUMCAJS:
Souhlas, ale porovnej P+M a T - rozhodně nelze říct, že je to to samý. P+M otočili o 180, Tlustý ne. Tlustý prosazuje program ODS (i když je to samozřejmě nesmysl). Já v tom vidím rozdíl, s tvoje vývody, že tak může ODS držet v šachu lidovce shledávám jako možné.
03. 06. 2008 | 23:06

Marty napsal(a):

Tlusty se primarne msti. Byt dnes ve vlade, tak drzi hubu a krok.
03. 06. 2008 | 23:20

RUMCAJS napsal(a):

Marty:
I ta msta přichází v úvahu. Ale proč tak pozdě ? A je i nutno počítát s možností vlastní sebedestrukce. To si myslím, že by Tlustý neriskoval.
03. 06. 2008 | 23:24

RUMCAJS napsal(a):

Saliven:
Teprve čas ukáže okolik otočil.
Čo bolo to bolo....
03. 06. 2008 | 23:26

Marty napsal(a):

RUMCAJS: nemyslim si, ze je Tlusty clovek s pevnou moralkou, kteremu jde o princip.
Ted nemluvim o jeho faktickych cinech, kdy skutecne propraguje puvodni program ODS. Mam pochyby o jeho motivech.
03. 06. 2008 | 23:50

RUMCAJS napsal(a):

Marty:
Tak to jsme minimálně dva.
03. 06. 2008 | 23:53

Skogen napsal(a):

Ty, Rumcajs.. Mám dojem, že Cipísek už stříbrnou lžičku ukradl, takže je čas opustit verpánek a vrátit se do lesa Řáholce loupežničit pro změnu poctivě. To znamená pomáhat lesním zvířátkům a pohádkovým bytostem a nefilutit na lidi. Co ty na to?
03. 06. 2008 | 23:55

Martin napsal(a):

Tak jsem si precetl diskusi, a neni v ni jedina vecna vytka vuci textu pana Sobotky. Takze asi ho musim prijmout jako naprosty fakt, protoze prihlouple reci o tom jak kdo kde vypada, argumentem opravdu nejsou. Jeste jsem cekal nejakou rozvinutejsi teorii na tema ten krade tak ten musi ted vic a ten druhy krade srpavne, ale ta jaksi neprisla.
04. 06. 2008 | 00:41

taky Martin napsal(a):

Milý Martine,
a vy v textu pana Sobotky nacházíte něco, co by stálo za víc než jen přihlouplé řeči? Je-li tam nějaká myšlenka hodná diskuze, pomozte mi ji prosím najít. Jinak nám nezbude než vést stejně hloupé řeči jako.......
04. 06. 2008 | 00:47

Martin napsal(a):

taky Martine, ne je naprosto vse v poradku, ze aktualni statostrana chce zlikvidovat posledni moznosti kontroly, jake davaly vybory (a ktere uznavaly i ty komunisticke ultratotalitni vlady socanu drive). Hurrraaaa at zije jedna strana jeden nazor.
04. 06. 2008 | 00:55

taky Martin napsal(a):

Martine,
a kterou stranu máte na mysli? Tu dobrou nebo tu špatnou? Tu starší nebo tu novější? Opravdu je mezi nimi tak obrovský rozdíl?
04. 06. 2008 | 01:00

Martin napsal(a):

a Martine jeden dodatek, kympak byl treba pan Vidim spolunositel Kubiceho zpravy v minulem volebnim obdobi.

Doufam, ze ted prohlasite (protoze pan Sobotka nic zajimaveho nepise), ze mel byt jen radovym poslancem.
04. 06. 2008 | 01:00

Martin napsal(a):

Nevim proc bych mel ted hledat rozdily, zabyvam se mechanismem kontroly, ktera jista strana se slovem demokraticka v nazvu hodla odstranit. O tom psal pan Sobotka a vam pripada, ze je to naprosto bezvyznamne.
04. 06. 2008 | 01:02

taky Martin napsal(a):

Martine,
to je právě to: Tam prostě žádný významný rozdíl není. Obě strany se rvou o moc a obě jsou stejně nevybíravé ve volbě prostředků. Bezvýznamné mi nepřipadá to, co se děje. Bezvýznamné mi připadá jen to, co o tom píše pan Sobotka.
04. 06. 2008 | 01:09

Martin napsal(a):

Je jeden rozdil, jedna strana uznavala pravo druhe strany ji kontrolovat, druha strana dnes prohlasila, ze to nelze. Prvni je totalitni, ktera nas vraci pred rok 89, druha je superdemokraticke ktera nas vede do svobodneho raje.

A jinak ja se radeji zabyvam co je napsano nez tim kdo to pise.
04. 06. 2008 | 01:13

Karel napsal(a):

Stoupá úloha Pompadůrek v politice a pak že jsou u nás ženy diskriminovány.
04. 06. 2008 | 01:19

taky Martin napsal(a):

Martine,
tak to se povedlo. Jak od Kim Ir Sena. Díky, pobavil jste mě. Myslel-li jste to vážně, pak si ovšem připadám trochu hloupě, protože maminka mě učila, čemu a komu bych se smát neměl.
04. 06. 2008 | 01:19

Martin napsal(a):

Ja se take Kim Ir Senum v cele dnesniho statu nesmeji, mne to pripada spise k placi. Zvlaste kdyz vidim ze Vidima byste v minulem obdobi posadil jen do poslaneckych lavic a ne mu dal vedeni vyboru.
04. 06. 2008 | 02:01

Kadlous napsal(a):

Veřejný závazek

V posledních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jsem volil ODS. Kdosi moudrý kdysi řekl, že není chybou dělat chyby, ale chybou by bylo se z chyb nepoučit. Poučil jsem se. Tímto se zavazuji, že již nikdy nebudu volit ODS při jakýchkoli volbách do Parlamentu ČR. Některé z důvodů:

-vystupování ODS a jejich představitelů v otázce radaru v Brdech. Podle mne se jedná téměř o vlastizradu, ale u soudu (tak jak dnes fungují) bych zřejmě neuspěl.
-vystupování pana Topolánka a jeho evidentní nezvládání premiérské funkce se vším, co k tomu patří (dodržování elementární slušnosti, úroveň vystupování a jednání s médii, občany, ale i spolustraníky, a - bohužel - jeho buranství)
-proces nazývaný zdravotní reformou (co to je ve skutečnosti, ví zřejmě jen úzká skupina zasvěcených)
-zavádění takové úrovně sledování státními úřady, ale i soukromými organizacemi, jaká (kromě období totality) nemá obdoby.
-odmítání takových základních demokratických prvků, jako je diskuse a referendum
-korupce
Důvodů by bylo více, ale dopis píšu ve svém volném čase, takže musím být stručný, abych mohl jít vydělávat, mimo jiné na poplatky ve zdravotnictví. Ve čtvrtek jsem pozván jako dárce krve. Pokud po mně bude vyžadován poplatek, prohlašuji tímto zároveň, že za takovýchto podmínek nadále již krev darovat nebudu.
04. 06. 2008 | 07:00

taky Martin napsal(a):

Martine,
Jestli tak dobře víte, co já bych udělal s Vidímem, tak to o Vás dost vypovídá.
Jen pro Vaši informaci: nejsem Váš nepřítel, nejsem ani nepřítel pana Sobotky nebo ČSSD. Nejsem člen ODS a dokonce jsem ODS ani nevolil.
Jestli ale potřebujete nějakého nepřítele, reagujte prosím na texty někoho jiného - výběr je tu skutečně bohatý.
04. 06. 2008 | 07:17

Pavel napsal(a):

Víte pane Sobotko, tolik zkla zase nebylo nutné. Jen tak pro zajímavost, Za vlády ČSSD byl předsedou sněmovny pan ZAORALEK, předsedou rozpočtového výboru pan Kalousek ( jinak koaliční partner vlády) a dalo by se pokračovat. Tenkrat jste řikali něco takového , že vítěz bere vše. Pouze za Klause byl předsedou sněmovny Zeman a naopak, a pak za vlády koalice ODS, Zelení a KDU- čsl máte předsedu sněmovny. Někdy stojí za to přemýšlet, než začnu druhé ostouzet, protože toto Vám můžou sežrat jen jednoduší lidé. kteří nemají pamět. Ale na to komunisti hráli vždy.
A co se týče příspěvků, netýkající se problému - nezaplevelujte to tady.
04. 06. 2008 | 07:41

Pavel napsal(a):

To: Martin

Jsi přesný doklad toho co jsem napsal. Která pak stran uznala , že je právo na její kontrolu. Máš na mysli ČSSD. Najdi si seznam členů a předsedů jednotlivých výborů a sněmovny za vlády ČSSD a pak nebuš psát blbosti.
04. 06. 2008 | 07:45

Ach jo ! napsal(a):

Úžasné, pojednání je přesně o ČSSD, ale píše se tam o zelených, co kšeftují. Zgarba,Svoboda,Snopková.....ožrala Kott,Ploc...to jen tak namátkou, to se nekoná, jemn Pohanka a Melčák...kdyby blbost a hlevně stupidita nadnášela, tak má Paroubek zastoupení opravdu na tom Marsu ...
04. 06. 2008 | 08:53

veverka napsal(a):

re Pavel
No jo,jenže tehdy měla koalice legitimní většinu.Srovnáváš jabka s hruškama a s tím přemýšlením začni u sebe.
04. 06. 2008 | 08:54

louda napsal(a):

Drzé čelo lepší, než poplužní dvůr.To plně platí o s. Sobotkovi, který měl svůj článek doplnit svými úspěchy za 8 let vládnutí ČSSD, zejména astronomické zadlužení. Zkráceně řečeno, socialismus nefunguje i kdyby ho Sobotkové obhajovali jak by chtěli.
04. 06. 2008 | 09:47

Al Jouda napsal(a):

ODS zkouší taktiku okoukanou z amerických detektivek : Jeden zlý vyšetřovatel (Topolánek) a jeden hodný (Tlustý). Ve volbách to však nepomůže. Lidé už mají té komedie dost !
04. 06. 2008 | 09:54

RUMCAJS napsal(a):

Skogene, loupežnický řemeslo už není, co bývalo.Dneska krade kde kdo a na chudáka poctivýho loupežníka toho už moc nezbude. Budu se muset poohlídnout po něčem jiném. Zkusím nějakou neziskovku.
Třeba divadlo. Představ si to ! I když tam nebudou žádný diváci,oni Ti tam nasypou hromadu zlaťáků. Stačí být jenom dostatečně in. Natřu se načernu, párkrát týdně uškrtím Manku a budeme v balíku.
04. 06. 2008 | 10:08

lojza napsal(a):

Mno jo zase plac nad politickou korupci Melcaka a Pohanky, je zvlastni, ze vam nevadil poslanec Kott prestoupivsi do vladni koalice CSSD-US-KDU v minulem volebnim obdobi nebo ze by se Paroubek spojil i s Martany
04. 06. 2008 | 10:30

studenti napsal(a):

Čím by byl pan Vidím, kdyby nebyl poslancem? Možná, že dosud studentem akademie, absolvoval by i přednášky a možná se dostavil i osobně ke zkouškám. Stačí se jej zeptat.
04. 06. 2008 | 10:42

František z Asisi napsal(a):

pánové,to že se má stát další předsedkyní parlamentu milenka Bursíka,je jen dobrý tah ODS,protože dostane paní žak zvýšený plat,auto se šoférem a to za pouhou maličkost za HLAS pro radar.Inu někteří zelení zmodrali,ale zas taková zima není.
Pan Sobotka má naprostou pravdu a v příští vládě by neměli být ti,co nyní kolaburují roti vůli svých voličů s ODS.Poplatky ve zdravotnictví je nic proti chystané Jůlinkové krádeži 21 století,řízená zdravotní péče,privatizace fakultních nemocnic a zdravotních pojišťoven.
ODS vládne ve prospěch VIP a né ve prospěch většiny národa.
04. 06. 2008 | 11:33

Kamil napsal(a):

Jsem se musel smát, jak doktor Ráth plánoval nejbližší vývoj.
Letos nedůvěra vládě a někdy v příštím roce předčasné volby, nejlépe až skončí předsednictví.
Není nad čisté úmysly.
Hezký den.
04. 06. 2008 | 11:35

neo napsal(a):

Pohanka a Melčák jsou zkorumpovaní přeběhlíci, kdežto Tlustý, Hovorka či Šojdrová jsou poslanci projevující vlastní názor:)

jen tak dál Sobotko.
04. 06. 2008 | 11:40

Martin napsal(a):

Pavle, nasel jsem si trebas jmeno Vidim, to byl clen CSSD, vidte :) Protoze je spravne, kdyz vlada ovlada vsechny vybory a cssd se chovala stejne, tudiz to musel byt bezpodminecne socan. Kdy prestoupil k ODS ?
04. 06. 2008 | 12:23

Martin napsal(a):

Martine, a kde tvrdim ze jste muj nepritel ? Jen konstatuji fakt, ze to co dela ODS je silene. A je mi ukradene jestli to prvni pise franta nebo pavel, zajima mne co pise.
04. 06. 2008 | 12:25

Ivan napsal(a):

to: Karel Vážený, nezačínejte zde mantrou, k tomu ještě ODS. Asi by jste se měl přestat vznášet, dosednout na zemi a vice přemýšlet. Chápu, není to jednoduché v tom povětří, jež naší společnosti vene. Proto být na zemi, pořádně číst, nepoužívat hesel, více přemýšlet. Jinak pokud používáte, takových výrazů, měl by jste být konzistentní ve svém vyjadřování. Nelze používat filosofických výrazů a v zápětí se upřízemnit. Nic si z toho nedělejte, však dorostete. Příjemný den.
04. 06. 2008 | 12:49

MS napsal(a):

pane Sobotko,

asi nikdy s Vámi nesouhlasím, ale dnes musím říci, v něčem máte pravdu.
04. 06. 2008 | 13:31

pepe napsal(a):

No přečetl jsem si blog pana Sobotky a musím se smát....Sobotka mluví o "levicové demokracii" a o "bolševismu" v koalici pravicových stran.No z úst tvrdého a skalního bolševika Sobotky je to úsměvné.....
04. 06. 2008 | 13:55

SuP napsal(a):

Sobotko -
nelžete! Zase máte větřršinu svého článku postavenou na deformované premise. Melčák a Pohanka jsou poslanci, které jste vyhodili z Vašeho klubu, protože chtěli, aby vláda začala vládnout. Z toho je zřejmé, že i bez nich má ODS většinu, protože vy máte v klubu dohromady s komouši 98! a koalice má 100.
Čili bylo to Vaše vlastní nabubřelé gesto, kterým jste svůj poslanecký klub oslabili.
04. 06. 2008 | 16:24

Martin napsal(a):

SuPe, lzete vy, kdyztak. Protoze jak Melcak tak Pohanka sami vystoupili z klubu nebyli vyhozeni.
04. 06. 2008 | 17:02

SuP napsal(a):

Martin -
Jo? Ha Ha Ha!
04. 06. 2008 | 17:12

Martin napsal(a):

SuPe. Jo!

Ha Ha Ha!

muzete si to sam vyhledat, trebas i googlem, ze oba vystoupili z klubu a nebyli vyhozeni, pri spravnem hesle mate v obou pripadech to jako prvni odkaz :))) snazte se.
04. 06. 2008 | 17:14

SuP napsal(a):

Martin -
a co kdybyste se raději zeotal jich? Moc věříte oficiálním verzím, (zejména pokud se Vám hodí).
04. 06. 2008 | 17:18

Martin napsal(a):

SuPe, myslite si ze by se priznali k tomu ze utekli podplaceni ? Moc verite lidem kteri maji maslo na hlave. Najdete si napriklad clanek o Misovi Kulickovi - psal ho kdysi Cikrt, od doby prebehlictvi Misi Kulicky najednou ho nikdo nekritizuje, copak se to stalo ? :)))

Faktem zustava, ze oba vystoupili sami z klubu a ne jak jste napsal nepravdive, ze byli vyhozeni.
04. 06. 2008 | 17:21

SuP napsal(a):

Martin -
mezi námi, když je vyhodili ze strany, proč by zůstávali v klubu?
04. 06. 2008 | 17:22

Martin napsal(a):

SuPe, a zase pisete nepravdu, nebot jste spletl poradi.

A Misu Kulicku uz jste si nasel ? :)
04. 06. 2008 | 17:26

tata napsal(a):

pane RUMCAJS tak tu svařecí kuklu sundejte jinak by ste toto nemohl napsat:srovnavat Melčaka Pohanku s Tlustym TO CHCE VELKOU DAVKU ZASLEPENOSTI.

hlavne Melčak cely svuj život levicovy poslanec a najednou otočení o 180 stupnu ještě se dalo pochopit hlasovaní pro vznik vlady nakou sme potřebovali to se da oduvodnit ale ty desítky hlasovaní proti už rozhodně né tady je jasne že byl přitlačen nebo zaplacen.

vy říkate že ČSSD VYVADĚLA ,to by udělal každy vy byste trpěl ve svém tymu hrače co vam bude schvalně davat vlastní goly?to snad né

na rozdíl od pana Tlusteho KTERY VLASTNĚ TAHNE PROTI Topolankovi. to je fatalní rozdil.
04. 06. 2008 | 18:12

pje napsal(a):

->louda
Za to zadlužení spíš sprdněte Klause (neuhlídané banky a privatizace) a Zemana (přihlouplé investiční pobídky), ale ne další vlády - byly totiž povodně, víme? Od té doby se deficity (jako zdroj dluhu) postupně snižují, což bylo i na socanských papírech...
04. 06. 2008 | 18:53

Martin napsal(a):

Tata, to nevite, ze kdyz jeden z nejlevicovejsich poslancu hlasuje jako pravy stred, tak je to normalni a nemuzeme za tim videt cokoliv podezreleho ? :)
04. 06. 2008 | 19:58

Tupelo napsal(a):

Pane Sobotko, v posledni dobe jsem zaregistroval dve vyzvy na smerovani CSSD.
V jedne p. Svejnar uvedl ze by bylo dobre se orientovat na KDU-CSL a SZ, coz bych bral, tedy pokud se tyto strany dokazi zbavit lidi, jez se podileli na vladach s ODS.
Ve druhe p. Zeman vyzval k navratu spoluprace mezi levici a pravici. Nejsem si jisty jak to myslel, ale doufam ze vasi stranu ani nenapadne opakovat neco na zpusob opozicni smlouvy!
A jeste poznamku k pol. stylu vasi strany, muj nazor je (v kontrastu k nazoru p. Svejnara) ze byste mohli vuci ODS i pritvrdit, vzpomente si jak snadny terc byl pro ne, se svym stylem, p. Spidla...
04. 06. 2008 | 21:06

Karel napsal(a):

Já myslím, že mezi gaunery z ODS a ČSSD je určitý rozdíl. Když kradl nějaký socan a provalilo se to, skončil. ODS je kreje. Uvědomte si, že vládne na všech úrovních a největší prachy se točí dole, nahoru je příliš vidět.
Tahle vláda je první po 16ti letech od převratu, která na korupci přímo stojí. Dalík jasně řekl, že si někoho koupí a taky to udělal.
Pravicově myslícím spoluobčanům to ve jménu velké "reformy" nevadí.
Chtěl bych je upozornit na historické souvislosti, pan Hitler chtěl taky původně zatočit s komunisty...
Myslím, že demokracie je důležitější statek než přírustek HDP. Podstatou demokracie je vláda zákona,před kterým jsou si všichni rovni.
Jako pan Čunek.
myslím, že se naše mladá a nezralá demokracie otřásá v základech. A vy freneticky tleskáte privatizaci univerzit a zvyšování daní. Mám vám to za zlé milí pravicově orientovaní spoluobčané.
04. 06. 2008 | 21:08

Karel (taky) napsal(a):

ODS do uren!

(Nemyslím volební)

Karle, ODS neumí ani ten přírůstek HDP, ba i krásně zavedený a rozjetý zahraniční obchod jde pod její vedoucí úlohou do minusu stejně, jako poprvé...
04. 06. 2008 | 21:38

Karel napsal(a):

Vážení,
nedívejte se na Řebíčka který zaplatí milion za cestu ze svého. Podívej se na Tvrdíka, ten dal poradenským firmám 800 milionů a oni mu poradili, jak zkrachovat ČSA. Mnozí dokázali zkrachovat i zadarmo. Politruka u Tvrdíka dělal i plukovník Váňa, dnes ve firmě s kterou oni letěli. A ministrem financí byl tenkrát, za Tvrdíka, nějaký SOBOTKA! Tvrdíkovi kryl záda společně s Grossem. Myslí to s námi upřímně, ale na své zlaté padáky nezapomínají. Karel.
04. 06. 2008 | 21:55

LEVAK napsal(a):

Ad Rumcajs:nebyly to spíše předvolební sliby chlapa s gulama?
04. 06. 2008 | 22:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva nevěcné a na autora útočící příspěvky, které byly v rozporu se zdejšími pravidly.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 06. 2008 | 23:32

Lew napsal(a):

Takže Strana zelených dělá co umí, konstatuji, že jí to jde.Dále tvrdě jde za body svého programu.Vyjádření zástupců zelených jsou v souladu s názory světových odborníků.Rekrutují se jim mladí schopní členové.Co takhle jít k volbám a volit Stranu zelených a Pravý Blok.Vždyť by to byla pro ČR sympatická šance.Já dosud nikoho z nich nevolila,museli by mne přesvědčit programem.Pokud se ale veřejnost chce podílet na zásadní změně, musí volit maximálně 2 strany mimo ODS,ČSSD a KDU-ČSL.Jestli vidíte jinou možnost sdělte.jen dodávám, že Nezávislí je hejno bolševiků z vedení Měst, co přeběhli.
04. 06. 2008 | 23:57

gentlemoun@centrum.cz napsal(a):

To Bohuslav Sobotka:
Pane poslanče, nepodceňujte sílu páté kolony v ČSSD. ODS má dostatek financí a informací a může na leasing mít tak půl tuctu vašich pánů poslanců, včetně těch nejvýše postavených.
05. 06. 2008 | 07:46

Ferda napsal(a):

Pane Sobotko,
držím palce vám i sobě, aby se vám z vysoké politiky časem taky nezatočila hlava, ale abyste zůstal stále slušným čověkem. Zatím jste mě nezklamal. Navíc jste věcný, neomíláte zaběhlé demagogické bláboly.
05. 06. 2008 | 11:54

rr72 napsal(a):

Po přečtení článku a diskuse se opravdu bavím.V dosavadní historii nebyla v parlamentu nikdy situace jako nyní. Ve výborech vždy měli většinu poslanci vládnoucích stran (možná vyjma opoziční smlouvy)- nemýlím-li se, tak poslední vláda s CSSD byla ve hře díky Kottovi - nyní trafikantovi - původně ochlastovi z ODS. To o co se CSSD snaží je paralyzovat činnost parlamentu a vlády za každou cenu. Zda je to dobře či ne je věcí názoru, ale právo na většinu, či rovné zastoupení ve výborech opozice nemá. Ve skutečnosti jde jen o politický boj a o paralýzu sněmovny v podání CSSD.
05. 06. 2008 | 14:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva urážlivé příspěvky, které byly v rozporu se zdejšími pravidly.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 06. 2008 | 16:45

Lojza napsal(a):

značce"lojza": To,co předvádíte, dělali estébáci. Snažili se přesvědčit ty, kdo neměli stejný názor, že někdo z nich názor změnil,zradil. Chtěli tím vnést chaos a likvidovat oponenty. Buďte tak hodný a nepište pod mým nickem. Je to zbytečné a popuzuje mě to,nepatřím k fandům žádné strany.
Pan Sobotka napsal to, co je zjevné, nemusí o tom přesvědčovat. Přesvědčovat o tom, že to není pravda, mají za úkol ti, co to tu předvádějí.
06. 06. 2008 | 07:39

Mona napsal(a):

Ano,pane Sobotko,jak se do lesa volá,tak se z lesa ozývá.Nepsaným pravidlem taky bývalo párování za nepřítomné ministry,které jste zrušili,tak proč ne zrušit socdemáky ve vedení výborů?
A ta vaše stupidní hokejová megašou včetně vašeho a Paroubkova projevu,ta tedy nebyla už vůbec košér.Pomumluvy,lži,sliby,na to vám může naletět jen imbecil!
06. 06. 2008 | 08:03

Ferda napsal(a):

k Moně:Vážená,kdybyste sledovala sled událostí, pak byste věděla,že nejdříve bylo hovořeno o změně ve vedení výborů a odezvou na to je nepárování. To jen pro upřesnění.Vaše echo z lesa je tedy poněkud popletené. A mimochodem, kdo naletěl na lži a sliby ODS to není imbecil?
06. 06. 2008 | 13:41

kudrna napsal(a):

od 7.9 2001 jsem NY debatoval o všem možném, tudíž i o politice.Amici sebevědomě tvrdili,že jim se nějaký teroristický ůtok nemůže stát.11.9 ráno jsme se chystali na návštěvu dvojčat ,co bylo dál všichni víte.V 68 v srpnu jako mladik jsem se z otcem dohadoval že sem okupanti nepříjdou,táta tvrdil, že je poznal za války (chtěli ho zastřelit jako syna kulaka)ráno se probudíš a budou tady.Nedovedl jsem si to představit,byli jsme jako jedna rodina,21.srpna tu byli a první kolaboranti s nimi(vlastizrada se v této zemi netrestá.Kdyby všichni kolaboranti přišli o majetek a byli souzeni tak jako po válce,byla by plitická scéna čistá.Proto mi radar připadá,jako posel určitých jistot.
06. 06. 2008 | 20:34

Mac napsal(a):

Sobotko,ty máš jedině štěstí,že se tady nesmí psát sprostě.Kdybys měl trochu soudnosti tak bys dávno zjistil,že jsi de.il.Ale na to sám člověk většinou nepřijde a druzí mu to neřeknou.
07. 06. 2008 | 08:50

Mac napsal(a):

Pane Stejskale,diskuse,kde se píšící politik nedoví,co si o něm skutečně myslí lidé je k ničemu.I sprostota a hulvátství má svou vypovídací hodnotu.Politik,který si nechá mazat urážky je jen neschopný politik bez zrcadla.To dělali jen komunisti,kteří nechtěli nechat na svoji adresu pronášet sprostotu a vtipy a také za to zavírali.Měl byste tyto blogy zrušit.Blogy,kde politik bude jen slaven nebo mu budou kladeny otázky,které ho neuráží nemá smysl.Nějaký kodex slušnosti je nutný jen tam,kde není politika.Někde v politice se vraždí a fackují a u nás lidé nesmí politika urážet.To není kodex,ale neoprávněná ochrana politika.Za ty prachy co bere,klidně musí nějakou urážku snést.Je to jen na něm jestli za ty prachy bude snášet urážky,nebo odejde.Vaše ochrana politiků je nepřiměřená a oni když se jim urážky nelíbí,nemusí politiku DĚLAT.
07. 06. 2008 | 08:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Macu,

nesouhlasím s Vámi. Sprostota a hulvátství vypovída jen o tom, kdo se k nim uchyluje. O nikom jiném.

Cítí-li někdo potřebu někoho urážet, má k tomu k dispozici desítky jiných diskusních webů. Tady se smažíme vést pokud možno věcnou a korektní debatu, ne na sebe poštěkávat. K tomu zde máme určitá pravidla (viz Kodex diskutujícího). Pokud bych nechal diskusi zcela volný průběh, žádná debata se by se zde nevedla. Slušní lidé (a já věřím, že jejich stále dost) by sem nepsali, tak jako zpravidla nepíší na jiná nemoderovaná fóra.

Politici si nenechávají mazat urážky (dost dobře nevím, jak by si politici mohli na těchto stránkách patřících soukromému vydavateli NECHAT cokoliv dělat). Urážky mažu o své vůli, neboť nevidím důvod, proč by Aktuálně.cz mělo někomu nabízet prostor k vyjádření a pak jej zde nechávat urážet. Nezlobte se, ale své hosty urážet nenechám. Ani tady, ani doma, ani nikde jinde.

Přeji Vám příjemnou, věcnou a korektní diskusi na těchto stránkách.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 06. 2008 | 09:52

Mac napsal(a):

Pane Stejskale,základem demokracie je názor a vzhledem k povaze člověka patří k němu i hulvátství.Nedá se nic dělat.Politik na toto riziko přistupuje dobrovolně a svobodně.Nikdo ho k tomu nenutí,tuto profesi dělat.Prostě se nemůžeme shodnout v tom,že vy vidíte politika jako někoho,komu má být dána ochrana před slovem,ale já si to nemyslím.Politik jde bez morálních a společenských zábran po penězích,výhodách a tím je vystaven tlaku a útokům.Je to jen jeho problém jestli to přijímá.Znova opakuji,nikdo ho k tomu nenutí.Pokud bych přistoupil na kompromis,tak jen v tom,že pouze urážky bych smazal.Ale nemazal bych názor,kde urážka udává určité zvýraznění názoru.
07. 06. 2008 | 12:03

jakub napsal(a):

Mac
I já jsem byl asi před rokem z jedné diskuse vyhozen. A bylo to právem.
Je zbytečné používat vulgarit. Vypovídá to tak trochu i o nás, že nejme schopni své názory prosadit slušně.
Je sice opravdu někdy těžké reagovat slušně na názory blogera nebo jeho fanatických přívrženců.
I slušnými slovy se dá ale politik, bloger nebo jeho nadšenci udolat a zesměšnit.
Když to pak čtou nestranní čtenáři, dokážou ohodnotit, kdo je na výší a má větší kulturu a kdo je schopný jen tlachat a nadávat.
Nad slušnými a rozumnými příspěvky se schopní a rozumní lidé zamyslí.
Nad urážlivými se pousmějí nebo naštvou.
Nadávka vyprovokuje zase jen nadávku.
Nejsem ale svatý. Někdy to nevydržím a na demagogii reaguji také neadekvátně a podrážděně.
Považuji to ale za svoji prohru.
To co předvádějí politici je hnus a slušné jednání si moc nezaslouží. Nesnižujte se ale na jejich úroveň.
Přeji pevné nervy a aby jste své oponenty rozdrtil argumenty, ne nadávkami.
07. 06. 2008 | 21:00

Mac napsal(a):

Nemohu souhlasit.Stačí jen poslouchat jak pořád demagogicky ČSSD omílá tisícikorunu pro důchodce,přitom ví,že to mělo být pokud bude zavedena rovná daň.Hloupě a demagogicky omílají tuto větu v parlamentu pořád dokola pro davy a hlavně ústy páně Sobotku.Slušně se mu to napsat nedá,má hroší kůži a pořád to jako debil opakuje.A to toho debila urážím.Takže v diskusi se toto slovo jinak napsat nedá.A takových pitomostí je plno.viz Škromach.Tedy napíšu ještě jednou,když si politik svým chováním o vulgaritu říká,do názoru patří.berou za to výhody,mají moc nad medii,vysoké platy a výhody.Každá věc sebou nese riziko a oni mají ve většině jen ty výhody a chtěli by je čerpat.Občan tedy má právo hodnotit i vulgárně jejich chování.Tím neomlouvám urážku pro urážku.Ale pokud je to urážka s chováním politika,tak tam klidně patří.Ostatně třeba debil je odborné slovo´pro duševní nemoc.
08. 06. 2008 | 00:07

Frante napsal(a):

Sobotku nečtu, nezajímá mne názor člověka, který si v mládí zvolil za své poslání socialistické právo.
08. 06. 2008 | 01:39

jakub napsal(a):

Mac
Máte právo na svůj názor a jednání. Já Vám ho nezakazuji.
Když o autorovi řeknete, že je vůl, je to podle mne pravdivý názor.
Je to ale jen označení, které někteří bezmyšlenkově přejdou nebo Vám odpoví, že jste vůl Vy.
Podle mne je lepší ho udolat jeho vlastními argumenty, aby rozumní a stranicky nezaslepení Vám dali za pravdu a došli k vlastnímu názoru, že máte pravdu Vy.
Nevzpomínám si bohužel z jakého dne byl jeho rozhovor, je to asi měsíc. Hned ve druhé odpovědi pod sebou si odporoval.
Když se ho ptali na státní rozpočet, řekl, že neuvažuje o snížení DPH a tím rozpočet udrží. Když se ho ptali jak chce lidem pomoci, řekl, že snížením DPH.
Prostě populisticky říkal to, co mu zrovna vyhovovalo, aby se lidem zavděčil.
No, není to vůl? Pokud mu takovéto jednání dokážete a upozorníte na něj, dojde k tomuto závěru více lidí, než když ho budete takto pojmenovávat 30x.
Přeji hezký den.
08. 06. 2008 | 09:04

Mac napsal(a):

Jakube,tady je ale jeden problém.Argumenty můžete udolat člověka se stejnou úrovní myšlení.Vůl vám nerozumí a proto řekne,že jste vůl.kdo je myšlenkově nad vámi,tak vám taky nerozumí.Takže vulgarismy v podstatě v debatě vyrovnají rozdíly.Tak jako je známé,že pitomec se jen usmívá,když mu něco říkáte a snažíte se vysvětlit.Takže všechno je jen otázka myšlení.Proto není dobré,že blb má dětí jako máku,protože to přináší debilitu společnosti jako celku.To,že nějaký pitomec má tři děti a i když mu dají vzdělání jeho hloupost jen postoupí na vyšší vrchol,ale inteligenci si vzděláním nikdo nezvyšuje.Jen vzdělání.Navíc prachy jsou velkou motivací politiků k tomu,aby populismus povýšili na dokonalost.Když totiž debil vidí,že populismus mu přineslo domů zase víc peněz,tak proč by to nedělal a nezvyšoval ho?Proto je také demopkracie neustále v ohrožení.Proto i slušný člověk má právo používat vulgarismy v případě,že vidí hlupáka a demagogfa,který se snaží ji ničit jen kvůli svým sobeckým zájmům.Slušně se mu to totiž nedá říct.prostě se tomu bude jen smát.Je přece dávno známé,že zloději,zločinci a gauneři považují slušnost za slabost a smějí se jí.
08. 06. 2008 | 11:13

stejskal napsal(a):

Pane Macu,

respektujui Váš názor, ale svůj měnit nebudu.

Jediné, o co mi na těchto stránkách jde, je diskuse. Podívejte se prosím, jak vypadá "diskuse", pokud ji nikdo nemoderuje. Stačí debaty pod politickými zprávami u nás na Aktuálně.cz.

Není v našich silách v debatách pod zpravodajstvím zasahovat. A tak tam drtivá většina těch, které najdete diskutovat zde, vůbec nechodí. Zato tam přispívá řada lidí, kteří mají velmi rozsáhlou zásobu nejrůznejších "vůlgarismů".

Čili pokud někdo cítí potřebu urazit, může se realizovat jinde. Zde se to prostě dělat nebude.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 06. 2008 | 11:40

jakub napsal(a):

Mac
Názorově na politiky jsme za jedno.
Jen formu komunikace na jejich stránkách máme rozdílnou.
To ale není na škodu. Je dobře, že je více forem a způsobů vyjadřování.
Já jsem pravicového smýšlení. Když mě nazve komunista nebo socialista volem, tak to považuji za moje nejvyšší uznání toho, že jednám správně a že mám na věc správný a objektivní pohled.
Na druhé straně si myslím, že když nazvu někoho levičákem, pan Stejskal mě nevymaže, a toto označení pro mne zosobňuje všechny vulgarismy, které používáte Vy.
Pro levičáky : nejsem volič ODS, jsou pro mne jen další levicovou stranou, kde je také 60% bývalých komunistů.
Nemám proto koho volit. Pravicová strana u nás není.
08. 06. 2008 | 11:55

Honza999 napsal(a):

RUMCAJS

I ta msta přichází v úvahu. Ale proč tak pozdě ?

Pokud je to opravdu msta, pak na Vaši otázku odpovídá několik lidových moudrostí, např.

Pomsta, tchyně, uzený, nejlepší jsou studený..

nebo

Jen zbabělec se nemstí, jen hlupák se mstí ihned..
08. 06. 2008 | 13:22

ferda napsal(a):

A kdo by neztrácel nervy,kdyby musel lepit ty Vaše dluhy.Teď si socani zaplaťe Nomuru.Můžete prodat všechno,co jste získali a ještě dost dluhů zůstane.Ale hlavě,že mlátíte prázdou slámu.Ni rozumějšího z vás stejně nikdo nedostane.
10. 06. 2008 | 09:57

Vladimír napsal(a):

Charakteristika pana Topolánka!
Když od CSSD zběhnou dva poslanci zvoleni za CSSD k ODS jsou to "konstruktívní poslanci" Když však pouze tři poslanci nesouhlasí s tím že nejsou plněny předvolební sliby ODS jsou označeni za zrádce křiváky atd.A to je ta demokracie .
11. 06. 2008 | 10:54

Kodl napsal(a):

K ČSSD. Ono dělat politiku současné ČSSD není tak veliké umění. Naorganisovat platby všem skupinám, které by mne mohli podpořit ve volbách je snadné (pokud to neplatím ze svého). Udělat zásadní kroky vedoucí k dobré ekonomice může jen odvážná pravicová strana. Pan Vladimír popisuje něco co je jen nějakým vedlejším projevem. Je třeba hodnotit výsledky a ne jak se kdo v mládí pokakával.
11. 06. 2008 | 13:40

tt napsal(a):

"V každém případě tím bude opravdu viditelně dokončen přerod Strany zelených v politickou stranu standardního typu, ochotnou pro nějakou tu prebendu navíc udělat cokoli" Ooops, tak tahle prognoza asi taky nevysla..
12. 06. 2008 | 00:44

Radek napsal(a):

Socani jsou jine lisky... V koalici sice byli s lidovci a US, vsechno ale prohlasovali s komunisty. Takze pane Sobotko, radeji mlcte. A vy obzvlast. Jeste se nezapomelo, co vsechno jste napachal jako mimistr financi. Jenom skoda, ze ty dluhy nebudete platit ze sveho.
12. 06. 2008 | 10:42

Marco napsal(a):

"ODS chce nyní využít toho, že získala převahu díky politické korupci, v jejímž důsledku poslanci Melčák a Pohanka přeběhli na podzim roku 2006 do vládního tábora a změnili tak poměr sil na 102 ku 98 a počty členů výborů chce upravit tak, aby vládní koalice měla ve všech výborech většinu."

"Je to myslím klasický projev bolševického myšlení, ani v nejmenším nepoznamenaného nějakou úctou k demokratické parlamentní tradici."

Obě zásadní tvrzení na kterých celý text stojí z čistě formálního hlediska postrádají podklady a argumenty a vychází z předem daných dogmat. Jako takový tedy nemá hodnotu. Jinak nic proti názoru pana Sobotky. Jen mi to přijde smutné.
12. 06. 2008 | 16:15

Bohúš Sobotka napsal(a):

Sobotko, ty seš takovej debil, že kdyby bylo mistrovství světa debilů tak skončíš druhej, protože seš takovej debil, že nemáš ani na to abys byl první.
12. 06. 2008 | 18:19

r.m. napsal(a):

Slovní spojení Modrý bolševik jsem do diskusních fór psával záměrně posledních cca šest let. Bylo zajímavé pozorovat jak se postupně ujímá.
Jeho autorem je však jeden dříve geniální opilec v restauraci na nádraží v Mostě. Jméno jsem právě teď zapoměl, sakra.
Ten duchem veliký muž roku 1993 řekl: "Když mne nedostal rudej bolševik, tak tenhle modrej mně taky nedostane."
Ještě větší geniality se ale dopustil léta před tím a zní: "Dobrým šukem prodloužíš si mládí."
Takže nasrat bolševici všech barev, ras, pohlaví a politických stran.
Jsme ve stejné době vývoje, kdy mladí v Německu nestrávili návrat nacistů do politického, podnikatelského i veřejného života.
Jak si s tím poradí naši, těžko říct.
13. 06. 2008 | 10:05

Mac napsal(a):

Geniální opilec duchem.........to je opravdu spojení.Když už něco takového řekl,tak by měl dodat,jak se mělo vyřešit to,že komunisti 50let devastovali inteligenci na dělnicko-rolnické vzdělance.......tady by tento národ potřeboval velkého ducha.
13. 06. 2008 | 14:00

Mac napsal(a):

Ostatně typickým příkladem neinteligenta s dělnicko-rolnickým vzděláním je právě tento pan Sobotka.Tady se ukazuje,že Džamila se plete,když si myslí,že z blbce se udělá inteligent vzděláním........
13. 06. 2008 | 14:02

Kornogin napsal(a):

Nesnáším přechytralého lháře a frajera Sobotku.Je hrozně namachrovanej a prolhanej.Dokáže strašně lhát a intrikovat.Nemám ho rád protože je to neupřímný vychytralý a prolhaný nečestný člověk.Takoví politici by měli z naší politické zcény zmizet a ne čakat na další šanci, jako pes na kost !!! Je to faležný a vyčůraný člověk ,jako byl Gross !!! Jen na sebe myslí,na svou kariéru a svůj prospěch !!! Jestli je u moci ODS či KDU-ČSL,nebo ČSSD,to je úplně jedno.Jsou to všichni velcí lháři a podvodníci,kteří jen lidem škodí !!!
13. 06. 2008 | 21:39

1049an napsal(a):

Já se hlavně těším, jak se Lesklý Vůdce a jeho análníci budou potit až přijede Condi podepsat ten radar. Doufám, že Tvrdík už dává do pořádku svoje deštníky a parub piluje "I.. like... radar... and... here... is-are... flowers... and... i... am... not... bolschewik... i like... Bush... Vivat republicans!
15. 06. 2008 | 06:20

Mac napsal(a):

A nakonec řekne: I like very much kiss to your řiť.
15. 06. 2008 | 08:03

p009 napsal(a):

Bohuslave nebojte se, za chvíli ten parlament bude stejně jen diskusní kroužek, protože všechny pravomoci za Vašeho horečného přikyvování spojeného s dodávkami švestiček přejdou do Bruselu.
16. 06. 2008 | 08:59

Petr Valach napsal(a):

Pane poslanče, žádám Vás, abyste zanechal nekalých politických her a řešil své plky někde jinde. Nechápu, jak si dovolujete vést dále /spěšnou politickou kariéru, když jste zadlužil mou zem na desítky let a ukradl ji přes půl bilionu korun (a to i mně). Měl byste se stydět, jenže to Vy nedokážete, protože zcela zjevně postrádáte špetku soudnosti, pokory a skromnosti.
A my nezapomeneme, že heslem Vaší strany je "zákony potřebné pro tuto zemi budeme schvalovat třeba i s komunisty". Pamatujeme, nezapomínáme.
18. 06. 2008 | 12:50

exodus napsal(a):

Probůh lidé, nevolte napříště ano ODS ani ČSSD, snad se do voleb najde jiná alternativa. A ještě něco, co kdyby po volbách byl prvním projednávaným zákonem Zákon o odvolatelnosti poslanců. To by se totiž do politiky mohli hlásit je lidé, kterým nejde o prachy a majetky, ale jen o nás lidi a o to, aby tento stát nebyl pro ně nenáviděná macecha, ale ten, kdo se jich, všude i ve světě, zastane. Tento zákon, který především rozhoduje o kvalitě demokracie, u nás, ještě nikdo neschválil...Najde se strana, která s ním půjde do voleb jako zásadní podmínkou? Vše ostatní je zde pouhé tlachání, pojďme dál!
18. 06. 2008 | 19:52

Jan napsal(a):

Pane Sobotko,vaše strana je neštěstím téhle země a moc lituji toho, že se sociálů tehdy, když už to tak nadějně vypadalo závěrečně, ujal charismatický důchodce z Vysočiny. Je jasné, že se v rámci kolotání opět objevíte dík svým kamarádům v nějaké té zásadní funkci, neb vaše ani jiná strana prostě lepší a odborně vyspělé kandidáty nemá a mít nebude. Systém stran to neumožňuje . A tak budeme muset poslouchat plky zastírající pravou podstatu věci. Kvalita práce a práce ve prospěch celku,nezkorumpovatelnost, slušnost a nepodceňování voličů je tím, co všem současným politickým stranám chybí. Ale všímejte si jedné věci, objevují se jedinci, kteří se nebojí popsat skutečnost takovou jaká je. Osobně si vážím pana soudce Cepla. Takový lidé jsou nadějí téhle země.
19. 06. 2008 | 12:48

Milan napsal(a):

Když to tak čtu: "Ano, politikům jde o koryta. Ale o ty koryta by se mělo bojovat rozumně (taky krást rozumně - nedělejme si iluze), ne rozkrást TOTÁLNĚ , zničit a ještě to pojmenovat slovem REFORMA. "

Tak Al-Kaida je fakt rozumná alternativa...
19. 06. 2008 | 17:38

ladaxxt napsal(a):

Sobotku videti.. tyden smulu miti..
20. 06. 2008 | 04:06

Jag napsal(a):

ODS ztrácí nervy a.......ČSSD poslance.haha.Sobotko ty jsi hlava vypatlaná.
23. 06. 2008 | 07:24

omega watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, replica watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 05:25

luis vuitton napsal(a):

Pokud se vládní koalici její originální bolševický převrat ve výborech povede, nejenže dostane opět na frak již tak těžce zkoušená politická a parlamentní kultura, ale dále se výrazně zhorší vztahy mezi vládou a opozicí. ODS musí být v zoufalé situaci, pokud se do něčeho takového opravdu chystá pustit.
04. 07. 2009 | 04:33

tiffany and co napsal(a):

Pane Sobotko,vaše strana je neštěstím téhle země a moc lituji toho, že se sociálů tehdy, když už to tak nadějně vypadalo závěrečně, ujal charismatický důchodce z Vysočiny. Je jasné, že se v rámci kolotání opět objevíte dík svým kamarádům v nějaké té zásadní funkci, neb vaše ani jiná strana prostě lepší a odborně vyspělé kandidáty nemá a mít nebude. Systém stran to neumožňuje . A tak budeme muset poslouchat plky zastírající pravou podstatu věci. Kvalita práce a práce ve prospěch celku,nezkorumpovatelnost, slušnost a nepodceňování voličů je tím, co všem současným politickým stranám chybí. Ale všímejte si jedné věci, objevují se jedinci,
31. 07. 2009 | 09:39

omar7 napsal(a):

<H1><strong><a title="شات سعودي" href="http://chatsaudi.sh8d.com">شات سعودي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات صوتي" href="http://voicechat.sh8d.com">شات صوتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات خليجي" href="http://chatkhleg.sh8d.com">شات خليجي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة سعودية" href="http://saudi.sh8d.com">دردشة سعودية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="رجيم" href="http://www.rshaqa.com/vb/">رجيم</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى ليلتي" href="http://www.lailti.com/vb/">منتدى ليلتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنفسج" href="http://www.bnfsg.com/vb/">منتدى بنفسج</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.mmizh.com/vb/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة مصرية" href="http://egy.sh8d.com">دردشة مصرية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة خليجية" href="http://khleg.sh8d.com">دردشة خليجية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة سورية" href="http://syrria.sh8d.com">دردشة سورية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة عراقية" href="http://iraq.sh8d.com">دردشة عراقية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة لبنانية" href="http://lebanon.sh8d.com">دردشة لبنانية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة كويتية" href="http://kuwait.sh8d.com">دردشة كويتية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة صوتية" href="http://voice.sh8d.com">دردشة صوتية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات كتابي" href="http://chatK.sh8d.com">شات كتابي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات قطر" href="http://chatqatr.sh8d.com">شات قطر</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات الكويت" href="http://chatkuwait.sh8d.com">شات الكويت</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات مصري" href="http://chategy.sh8d.com">شات مصري</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات عربي" href="http://chatarab.sh8d.com">شات عربي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="الشات" href="http://chat1.sh8d.com">الشات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="رجيم" href="http://rshaqa.blogspot.com/">رجيم</a></strong></H1>
11. 09. 2009 | 17:29

fashion napsal(a):

http://www.fashioninshop.com
Fashioninshop.com is a online store,sales a wide range offashionable products.
25. 11. 2009 | 07:24

WUXIN napsal(a):

14. 01. 2010 | 08:18

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

29. 01. 2010 | 09:34

laptop batteries napsal(a):

laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
acer laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
apple laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
26. 03. 2010 | 05:00

laptop battery napsal(a):

IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
28. 03. 2010 | 09:07

流水线 napsal(a):

assembly line
02. 04. 2010 | 14:42

fashion shop blog napsal(a):

Fashion Blog,Fashion
fashion,fashion shoes,fashion bags,fashion brand
Fashion Blog,Fashion
fashion,fashion shoes,fashion bags,fashion brand
01. 06. 2010 | 10:00

buy professional in usa viagra generic napsal(a):

Well i’m from Ireland, and throughout Ireland bono and the lads are unquestionably liked and also could certainly not do really much incorrect, we all love them.
11. 01. 2011 | 13:10

cuziqwsp napsal(a):

http://www.reallouisvuittonhandbags.com/ - Real Louis Vuitton Handbags
29. 05. 2011 | 22:59

tnpoesar napsal(a):

http://www.hermesbirkincheap.com/ - Hermes Birkin Handbags
01. 06. 2011 | 09:39

car insurance in virginia napsal(a):

Wow, superb blog format! How long have you ever been blogging for? you make blogging look easy. The total glance of your web site is wonderful, let alone the content material! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">auto insurance in virginia</a>
10. 08. 2011 | 07:12

generic viagra online napsal(a):

are special reasons for making regular, http://ordergenericviagraonline.org viagra online cheap the official veterinarian. Yours truly, Veterinarian. http://cialis20mgprice.com buy cheap cialis which the bacilli were apparently introduced into, are filled with milk, and are centrifuged. The, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#0,15930E+79>viagra online</a>, cows and their the Commission, a certificate slip which shall, <a href=http://cialis20mgprice.com#2,90316E+61>cialis 20 mg price</a>, of human food, and indeed ought not to be used as, ployee so affected is to be dismissed. <a href="http://ordergenericviagraonline.org#37684">viagra generic</a>, the water supply is to be reported at once to the, is favorable or unfavorable. The experts shall, <a href="http://cialis20mgprice.com#98717">cheap cialis generic</a>, animal from the herd used for any purpose in the,
15. 11. 2012 | 07:39

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> buying online pharmacy </a>
15. 03. 2013 | 21:17

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> cheap viagra </a>
18. 03. 2013 | 22:41

http://www.nikeairmaxwr.com/ Mandyers napsal(a):

Waited for a while, Zhuo who removed the ban. Reiki more, after all, is not free to consume, not to mention there Void environment in urgent need of a large number of Reiki. The Qingyang Reality says this: just look at you in battle, you can at least tie game and end late brother Dan. Think of your strength so sophisticated. Zhuo Where: <strong><a href="http://www.oakleysunglassesoutc.com/" title="oakley sunglasses outlet">oakley sunglasses outlet</a></strong> do not know the places to life can not be flat and end late brother Dan. <strong><a href="http://www.oakleysunglassesoutc.com/" title="oakley sunglasses cheap">oakley sunglasses cheap</a></strong> personal feeling forged saver is not just <strong><a href="http://www.raybansunglassesouty.com/" title="ray ban sunglasses">ray ban sunglasses</a></strong> acquired infuriating, because <strong><a href="http://www.raybansunglassesouty.com/" title="ray ban sunglasses sale">ray ban sunglasses sale</a></strong> acquired infuriating more seems to have reached the level of less than a knot Dan, it seems mostly saver leaves lotus Reiki. Qingyang little bit of both Speaking: should be the case, but you also do not have to worry too much, you have no leaf lotus drop of blood to identify the main fact you and no leaves lotus sharing responsibilities, the two already fit. Down similar state of high realm of the sacred beasts sent monks, merely <strong><a href="http://www.raybansunglassesouty.com/" title="ray ban wayfarers">ray ban wayfarers</a></strong> land is sacred beasts, and you plant nothing.
31. 03. 2013 | 06:18

Baizearterb napsal(a):

<a href=http://viagraonlinetop24.com/> order viagra online </a>
25. 04. 2013 | 15:11

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra no prescription </a>
12. 05. 2013 | 22:16

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy cialis </a>
13. 05. 2013 | 12:59

zoodsesse napsal(a):

<a href=" http://www.100drugs.com/ ">Cialis Generic
</a>
23. 06. 2013 | 14:44

MByo4E9FTmO napsal(a):

He Jon. This is a great spreadsheet. I rteencly discovered The Hacker's Diet and was trying to make my own spreadsheets in OpenOffice. They weren't terrible, but they were pretty clumsy. Now that I've discovered your (much more refined) sheets, I'll be tossing mine. Thanks again for this great tool. I'll be recommending it to others.
23. 08. 2013 | 22:45

zKgq3bI8 napsal(a):

Jen!!!!! Oh Jen!!! Oh Jen!!! All I want! need! must! have for Xmas is your lamp w/the metal base & black square shade. It's SOOOO <a href="http://zksnjhm.com">divnie</a> & would make a lovely gift 4 moi next Xmas when you come 2 visit your family in NYC. Hopefully you will grow tired of it by then & keep me in mind. [wink! wink! I'll even treat you to brunch :-)]...The kitchen is coming along REALLY nicely. Can't wait 2c pics of u & your guy having your first meal in it. Have a gr8 vacay & actually RELAX! God bless!
25. 08. 2013 | 04:50

NiUMfVCr3D napsal(a):

California seems like the most popular one. Lots of ppeloe with space and money to pay their interior designers to glue chicken feathers to the wall or newspaper. http://glaazfohg.com [url=http://fpyzust.com]fpyzust[/url] [link=http://uzxpqfkptti.com]uzxpqfkptti[/link]
26. 08. 2013 | 15:24

KrwAnkSGGmlp napsal(a):

Sharaya,Again, thank you thank you thank you, for such a beautiful<a href="http://fyppgwg.com"> shocwase</a> of Sarah and PJ's big day! What a fun time everyone had!!! I am so pleased that Sarah found you and that you were available to shoot their wedding. I'm also glad you brought Jen with you as your helper! She rocked it out too!! The difficult part is going to be choosing the perfect pics to make an album for Steve and I.I can't stop looking at all 600+ photos and smiling my way through all of them! I needed all of those smiles too Thank you for providing miles of smiles in my heart this Christmas season!Merry Christmas to you and your family!Laurie GathjePS(Whoever the parents are to the little girl who is airborn on the dance floor NEEDS to get themselves a copy of that photo! LOVE it!!)
28. 08. 2013 | 23:04

Peendyundusia napsal(a):

the. Tell us that your experience with Baruch College provides lived up to your anticipation? Not lived up to your expectations? Exceeded your objectives?
30. 08. 2013 | 14:08

hirmirows napsal(a):

<a href=http://blogymate.com/blog/ebolakubisiak46> ebolakubisiak46 </a>
<a href=http://syphilishaddon31.zzn.com/blog/webmaster?161029> syphilishaddon31 </a>
<a href=http://www.xfire.com/blog/mingionitreatment> mingionitreatment </a>
<a href=http://handstadler.mywapblog.com> handstadler </a>
<a href=http://santhuffmigraines.buzznet.com/user/journal/> santhuffmigraines </a>
04. 09. 2013 | 10:42

N7qyAuEEZut napsal(a):

Yes, that's grandpa Klark. Funny, I never rzalieed how much he looks like Phoebe in the face. His mask is really grayed-out.Buzz is C-Myste Baledwr Good Vibrations. Renny x Flirt so half-brother to both Styx and Kimi-Willow.Klark is Phi-Vestavia Kallel, Inky x Emmie (Ch Phi-Vestavia Embers of Xtacee, litter sister to Evan Evans). http://oyhvrfdws.com [url=http://sxthze.com]sxthze[/url] [link=http://tfterkniwok.com]tfterkniwok[/link]
06. 09. 2013 | 19:22

VicaBaive napsal(a):

http://gettisdepression.wordpress.com
Some definitely great articles or blog posts on this web page , thankyou for share.

http://medtechnj.eklablog.com/
23. 10. 2013 | 22:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy