Duha nad Prahou

14. 08. 2011 | 13:31
Přečteno 8815 krát
Sobotní průvod hrdosti Prague Pride se stal radostnou oslavou tolerance


Tuto srpnovou sobotu Praha zůstala po dešti pod mrakem, ale pěti tisícovkám lidí to radost nekazilo. Mnohobarevným rejem v ulicích zástupci gay a lesbické komunity názorně předvedli, že česká společnost už dávno není tak šedivá a uniformní, jako za časů povinných prvomájových průvodů.

null
null


V socialistickém Československu to bývalo zakázáno, stlačeno pod masku jednotného a povinného veselí s přidělenými hesly, transparenty i mávátky. Od sametové revoluce se pomalu učíme. Zvedat hlavu, ukazovat svou hrdost, diverzitu, jinakost, radovat se ze svobody. Reprezentovat se ve společnosti a být patrioty. Města otevírají veřejné prostory a oslavují svá vítězství. A tak stovkami akcí předpřipraven, zrodil se pražský pride: radostná přehlídka rozmanitosti. Svátek, který maže falešné konvence, pokryteckou morálku, jež velí ukrývat se v soukromí.

null
null


Starobylé pražské korzo, zlatý kříž města, od Náměstí Republiky přes Příkopy a Národní třídu až na Most Legií vybarvil průvod nejen gayů, leseb a transgenderových lidí, ale mnoha jejich přátel, příbuzných, příznivců a turistů.

Jak prohlásil jeden ze zahraničních účastníků: „Praha se k tradici gay průvodů přidala sice jako poslední evropská metropole, ale bez ohledu na rozmary počasí se předvedla – podobně jako Vídeň - největší účastí z celé střední a východní Evropy.“ Připomeňme si statistiku postkomunistických zemí: ve Varšavě i v Budapešti přišlo kolem dvou tisíc lidí, v Bratislavě pouhá tisícovka a v Rize byl několika stovkám osob pochod zakázán. Zahraniční účastníci si v Praze pochvalovali mimořádně silný zážitek, umocněný krásnou kulisou architektonických památek a přívětivostí přihlížejících lidí. Ujišťují, že se budou rádi vracet.

null
null


Před rokem se účastníci průvodu v Bratislavě ptali českých hostů, je-li Česko opravdu tak tolerantní ke gayům a lesbám, jak tvrdí průzkumy veřejného mínění, a proč tedy Praha ještě žádný Gay Pride nehostila.

null
null


Letos přišla odpověď „Ano!“ Pražané jsou velmi tolerantní. Rozmanitost životních způsobů v různých komunitách berou jako fakt, s kterým nemají problém se vyrovnat. Respektovat životní způsoby souseda, jeho volbu, koho bude milovat a s kým bude žít, to znamená svobodu i pro mé vlastní životní volby.

null
null


Příslušnost ke specifické komunitě je otázkou osudu, nikoliv volby. Gayem či lesbou se člověk rodí. Stejně jako Židem či Romem. A dějiny dvacátého století ukázaly, že taková příslušnost může být otázkou života či smrti. Západní civilizovaný svět nechce návrat plynových komor, proto ctí rozmanitost a chrání práva menšin. Ta ochrana se týká každého z nás, protože většina z nás, ne-li každý, se můžeme octnout v menšině – například věkové jako senior, či jako zdravotně postižený.

null
null


Průvody hrdosti po celém světě jsou oslavou této rozmanitosti způsobů, jak být člověkem a jak být člověkem dobře – totiž v souladu s celou společnosti, která odlišné životní způsoby respektuje. Podmínkou tohoto dobrého sousedského soužití je demokracie a tolerance.

null
null


Zákazu či odsouzení projevů hrdosti na odlišnost se dostává jen v totalitních státech, kde být gayem, lesbou či transsexuálem často znamená strach o život, popření sebe sama, svých životních tužeb a boj za svobodu. Proto se duhové průvody v těchto zemích tak často mění v demonstraci za lidská práva. V demokratických státech zůstávají svátkem, stejně tak v Praze.

Pražský svátek nemohlo pokazit pár desítek neonacistů včetně příslušníků zakázané dělnické strany. Potkali se s čelem průvodu na Jungmannově náměstí a vykřikovali nenávistná hesla. To byli ještě svěží. Nečekali ovšem defilé pěti tisíc lidí. Ke konci průvodu už otupěli. „Proč je vás tak málo?“ zaskandovali na ně účastníci Pride, ale odpovědi se nedočkali.

null
null


Dalšími hlasitými odpůrci byli různí bojovníci za křesťanskou víru a morálku, kterou deklarovali jako své soukromé vlastnictví.

null
null


„Všichni jsou dětí boží!“ ozvala se z průvodu mírumilovná odpověď.

null
null


Poslední skupina odpůrců rozmanitosti do průvodu nepřišla, ačkoliv byla pozvána.

null
null


Prezident Klaus a jeho vicekancléř Hájek byli přítomni jen v podobě rozhněvaných masek a karikatur, vznášejících nad průvodem tolerance. Povýšili své osobní animozity a komplexy nad své společenské poslání.

null
null


Označení některých komunit za „deviantni“ oslabuje vzájemnou důvěru a buduje ve společnosti přehrady.

null
null


Prezident „všech občanů“ popírá právo jednotlivců a skupin na vlastní způsob života, který jeho vicekancléř pejorativně označil za deviantní. Jako kdyby si nevšimli, že moderní liberální demokracie se vyznačuje pluralitou životních způsobů. Samotný průvod označil za útok skupiny občanů – jako kdyby zapomněl, že svoboda projevu a shromažďování patří k základním hodnotám a svobodám této společnosti.

null
null


Odsudkem jedné minority vnucuje prezident republiky společnosti nejen totalitní představu povinné uniformity životních způsobů, ale jako hlava státu přináší recept na vnitrospolečenský konflikt. Po řadě exotických prohlášení typu odmítnutí potřeby ochrany klimatu světová veřejnost přestává brát naši hlavu státu vážně. Je to škoda pro všechny občany.

Úlohu zvyšovat prestiž České republiky ve světě, sjednocovat společnost, hledat způsoby soužití pod střechou jednoho státu a řešit konflikty převzalo za prezidenta pět tisíc účastniků Pride v Praze – nejen gayové a lesby, ale jejich příbuzní, přátelé a všichni, kdo se postavili bezdůvodnému rozdmychávání nenávisti mezi lidmi.

null
null


Pan prezident dostal lekci tolerance, poselství o tom, že liberální demokracie není prostředkem soutěže, konfliktů a potlačování práv některých menšin, ale prostředkem jak umožnit společenským skupinám nekonfliktní soužití podle spravedlivých zákonů.

null
null

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

Stejně nechápu, proč ten tyjátr. Možná, že homosexuálové chtěli jen nasrat Klause. Pokud se jim to podařilo, měli by ten pochod opakovat hned příští víkend.
14. 08. 2011 | 13:44

Mastodont napsal(a):

OLOL, 5 tisíc lidí. Podle zveřejněných fotek shora ani ne tisíc.
14. 08. 2011 | 14:03

petr napsal(a):

No a teď pani Džamilo o té Vaší trafice
14. 08. 2011 | 14:19

UmKab napsal(a):

Homofobií nejspíš toplojleninisti myslí odpor k intimnímu kontaktu s jedincem stejnýho pohlaví. No možná že se brzo dočkáme i žalob na extrémisty co budou diskriminovat svoje partnery podle pohlaví.
14. 08. 2011 | 14:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 08. 2011 | 14:34

Silvie napsal(a):

Rozhodně nepatřím mezi homofoby (jsem i pro adopce dětí homosexuály), ale tyhle opičárničky mě neberou. Proč se to jmenuje pochod "hrdosti" mi nějak ušlo. Z jakého důvodu mám být hrdá na to, že jsem heterosexuál nebo homosexuál? Taky si nemyslím,že by právě v Čechách byli homoušci nějak persekuováni, Češi jsou poměrně tolerantní. V Polsku a v Rusku mají ovšem velmi těžkou pozici, jak ve společnosti , tak na trhu práce.
Já prostě ten jejich průvod beru jen jako karneval a pokud se nechovají na ulici obscéně, nijak mě nepobuřuje.
14. 08. 2011 | 14:44

Divobyj napsal(a):

Au,byl jsem smazán.

Vaše Blahorodí,a kdybych místo toho análního sexu uvedl sex orální,to by taky neprošlo?

P.S.-nebuďte tak prudérní,zvláště dnes,kdy VŠICHNI,nejen v Praze,ale i v celé ČR mohutně oslavují pochod lásky,uvolněné morálky a pestrobarevného sexu!
14. 08. 2011 | 15:16

antoninovy napsal(a):

Víte co, paní Džamilo, sbalte si kufry a mazejte zpět do Vašeho Kazachstánu.

Vskutku skoro nikdo zde není zvědavý na Vaše poučování. Tam si dělejte svoje genders a homo. Buďte ráda, že jste zde byla přijatá, a nedělejte vlny, nikdo na to není zvědavý, ty vlny jste měla dělat u vás doma, aha, to by asi nešlo, tak to zkoušíte tady.

No, asi Vás tam brzy sejmou, pokud se vrátíte, co, je to Vaše volba.

an
14. 08. 2011 | 15:18

Zdeněk Brom napsal(a):

Divobyj:

Já Vás varoval :)

Co je dovoleno jednomu, nemusí hned být dovoleno i druhému.
14. 08. 2011 | 15:20

voroshilov napsal(a):

Krecovita snaha udelat podobu karnevalu v Rio,malo ohnivych mulatek, kvetinovych vozu a transvestitu.
14. 08. 2011 | 15:26

Stařeček napsal(a):

paní Stehlíková, celkem chápu jako volič ČSSD, že hledáte voliče v každé možné skupině občanů a opravdu vám vítězství v příštích volbách přeji. Zatím jste pro mne jediná volitelná strana. Myslíte ale, že právě toto vám pomůže? Nemyslím si, že osoby v průvodu představují myšlení většiny této tzv. čtyřprocentní menšiny. Spíš představují jedince myslící a jednající podobně jako zde píšící osoba pod nickem pratchet. Osoba, které jde pouze zprznit co nejvíce hloupých a zvědavých hochů (jeho samochvála ve zdejších blozích). Hochů, kteří nemají představu, o co jde a ze zvědavosti, blbosti, touže po lehkém výdělku (názory F. Golga v jeho příspěvcích zde o našich chlapcích). Těmto v průvodu podle mého názoru jde pouze o to, strhnout do tohoto (nebudu se vyjadřovat) co nejvíce lidí a tak omluvit své chování. Bohu žel, tato společnost je k tomu náchylná. U ČSSD bych si představoval jinou cestu. Jenom mne prosím někdo neobviňujte ze svatouškovství. To bych se mohl urazit a ještě více bych se urazil, pokud by mne někdo chtěl zařadit k pánbíčkářům. Jde jenom o určitou lidskou důstojnost, která zde chybí. Je to pouze můj názor.
14. 08. 2011 | 15:27

BR napsal(a):

V New Yorku se mezi místními gayi říká Praze hlavní město gay porna. Je známá tím, že čeští kluci jsou sice na holky, ale za peníze natočí v podstatě všechno.
Justel byl nezaměstnaný a hledal práci listováním v Annonci. Tam narazil na inzerát nabízející modeling u amerického producenta. Když přišel na casting, dozvěděl se, že modelingem se myslí natáčení gay porna…
Martin Justel je vyloženě hezký chlapec. Má jemné, až dětské rysy a dlouhé řasy. Vypadá sotva na osmnáct, ale jeho prázdný výraz prozrazuje otupělost někoho o hodně staršího. V terminologii amerického sexuálního trhu je to klasický „twink“. Hubený mladý hezounek. „Česká republika a Slovensko jsou po Spojených státech největšími světovými producenty porna pro gaye,“ říká Joe A. Thomas, profesor na Kennesaw State University v USA, který se věnuje studiu historických a uměleckých projevů sexuality. Třetí je Brazílie, pak Maďarsko, Španělsko, Británie a Německo.
Americký producent V pornu pracuje přes čtyřicet let, z toho dvě dekády v Praze. Ze Spojených států se odstěhoval v osmdesátých letech, kdy „epidemie AIDS udělala zgay porna depresivní byznys“.
Rodině jeho práce nevadí: Jen musel slíbit, že „bude opatrný“. Tomšů se nechává testovat na HIV a další sexuálně přenosné nemoci každý měsíc, ale protože většinou pracuje bez kondomu, vždycky je tu nějaké riziko. S HIV pozitivním modelem se setkal jen jednou, ale těch, kteří mají syfilis, chlamydie nebo genitální opary, je nespočet.
V USA působí onemocnění AIDS jako dostatečně velký strašák a většina producentů tamního gay porna natáčí pouze filmy s kondomy. V posledních pár letech se ale poptávka po gay pornu tedy bez kondomu výrazně zvýšila. Studia v Česku tuto lukrativní díru na trhu ochotně vyplňují. Většina z nich se rychle adaptovala a začala natáčet bez kondomu. Ospravedlňují to tím, že v Česku je nízký výskyt AIDS a epidemie tu prý nehrozí.
Ještě před pěti lety přibývala zhruba stovka HIV pozitivních ročně, dnes po vstupu do EU a zrušení hraničních kontrol, už se blíží ke dvěma stovkám,“ poznamenává šéf Národní referenční laboratoře pro AIDS. Navíc pokud se tu budou pořádat pochody , přibudou další nakažení.
14. 08. 2011 | 15:48

Všichni napsal(a):

jsou dětí boží!“ ozvala se z průvodu mírumilovná odpověď.??? Stehlíková , vy jste asi byla na jiném průvodu. Nic takového tam nikdo neřekl.
Křesťanská mládež udělala dobře, že zablokovala ulici U obecního domu a zabránila tak části buzen proniknout do starého centra města.
Stehlíková vy na ty pochody chodíte služebně, jako minule na Slovensku. Škoda že to nepřiznáte. Soros platí tak co ,že?
14. 08. 2011 | 15:54

Paterik napsal(a):

Silvie:

Spíš jde o tu hrdost z možnosti veřejně přiznat, co jsem. Minulost k homosexualitě většinou moc tolerantní nebyla.
14. 08. 2011 | 15:57

santawizard napsal(a):

Bible není proti marijuáně ,ale je proti homosexualitě a ne naopak ,tak jak nám to chcou diktovat křesťanští demokraté.Drogy sex a rockenroll nebo chlast sex a rockemroll dohromady nebo zvlášť pro homosexuály nebo heterosexuály?Policie a máfie moderního kapitalismu bude vždycky raději než nějaké marijuána gury či hospodské kaplany podporovat jenom hašišové a hospodské k++vy.Holt člověk by musel umět páchat kouzla a konat zázraky jako boží zákon a ďáblův advokát křížem krážem s božskou erotikou a čertovou pornografii.(zvlášť pro homosexuály a heterosexuály?)Eva počala hříchem a Marie počala rozhřešením.Lucifer svedl Evu a Gabriel svedl Marii.Dneska je však všechno naopak.Vlk v ovčí kůži je Satan přestrojený za Gabriela, který chce oplodnit Marii,kdežto beránek ve vlčí kůži je Gabriel převlečený za Satana,který chce svádět Evu.Jak ¨je toto ušité na míru pro homosexuály a heterosexuály zvlášť ví jenom Bůh.Je vidět že černohnědá swastika chce splynou s krucifixem.Na světě je přebytečné množství somráků a feťáků,ale nedostatečné množství marijuána gurů a hospodských kaplanů,které církev a zákon neuznává a pronásleduje na úkor těch homosexuálů!!!???
14. 08. 2011 | 15:59

Paterik napsal(a):

Nikdy mi nebylo jasné, proč vůbec náboženství strkalo nos do sexuálního života. Chápu přikázání typu "nepokradeš", ale co je komu do toho, s kým kdo žije? To by klidně mohl existovat zákon, že nosit rifle je urážkou Boha.
14. 08. 2011 | 16:02

voroshilov napsal(a):

Sodoma a Homora,velebnosti(c)
Jdu takhle v noci parkem,vidim sukaji anebo se miluji?Podivam se bliz,ne opravdu sukaji:-)
14. 08. 2011 | 16:02

Sladký napsal(a):

JenTak- přečtěte si moji odpověď na váš mimořádně "podařený" a fundovaný příspěvek,kultivovaný a plný přesvědčivých argumentů a brilantního logického závěru.
14. 08. 2011 | 16:10

Sladký napsal(a):

Paterik Možnost přiznat se k tomu,co jsem,když se to smí a vcelku nikoho to moc nezajímá a není k tomu třeba žádné odvahy vyvolává pocit hrdosti?
14. 08. 2011 | 16:12

voroshilov napsal(a):

Strana zelenych take...?
No nic,kdyz zavrete vsichni jaderne elektrarny vite kde v zime bude teplo!
14. 08. 2011 | 16:16

Standa napsal(a):

Už zase článek o té exhibicionistické ujetosti a ještě od Džamily. To by mě zajímalo,s jak by se s touhle úchylnou šaškárnou vypořádali u ní doma v Kazachstánu. Mě byli buky celkem ukradení pokud na mně nechtěl ochmatávat, ale po té týdenní masáži o té jejich vyjímečnosti jich mám plné zuby.
14. 08. 2011 | 16:16

Hotdog napsal(a):

Martin Bursík s růžovou šáličkou....Božínku.
14. 08. 2011 | 16:17

Sladký napsal(a):

JenTak Říká vám něco zkratka GRID? Asi ne. Jde o zkratku slov Gay Related Immune Deficiency, jednoho z prvních názvů pro AIDS. V té době mezi lékaři panovalo přesvědčení, že jde o nemoc homosexuálů,která se u heterosexuálních mužů a u žen NEVYSKYTUJE.A také se primárně nevyskytovala,homosxuálové byli ohniskem,ze kterého se AIDS rozšířil na celou populaci.
Až budete příště psát nějaký příspěvek,šetřete vulgárními a urážlivými výrazy a raději si o problému něco přečtěte nebo se slušně zeptejte,proč dotyčný napsal to, co napsal.
14. 08. 2011 | 16:25

Paterik napsal(a):

Sladký:

Ve vás to možná nevyvolává. Nicméně z výroků Hradu vyplývá, že předsudky ještě zdaleka nezmizely. A právě to, že názory pánů, jako je Hájek, už nejsou dominantní a rozhodující, si možná malou oslavu zaslouží. Lidi to možná skutečně nezajímá. Což je právě to dobré...
14. 08. 2011 | 16:26

STEHLÉKOVÁ napsal(a):

PŘEČTI SI TOHLE:
http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/32349-slovenske-ministerstvo-chce-rozdavat-v-romskych-osadach-zdarma-kondomy/ Ministerstvo navrhlo, aby se u hormonální antikoncepce proplácela celá částka.
14. 08. 2011 | 16:39

antoninovy napsal(a):

Voro, co by jste delal s takovou p.... na Rossiji ?

Na derevni

an
14. 08. 2011 | 16:57

JenTak napsal(a):

Sladký, oproti těch vašich byl můj příspěvek vůči vám velmi umírněný.
14. 08. 2011 | 17:00

šlapka napsal(a):

Paterik napsal(a):
Nikdy mi nebylo jasné, proč vůbec náboženství strkalo nos do sexuálního života. Chápu přikázání typu "nepokradeš", ale co je komu do toho, s kým kdo žije? To by klidně mohl existovat zákon, že nosit rifle je urážkou Boha.
14. 08. 2011 | 16:02
---------------------------------------------------------------------------
Svatí otcové a jejich následovníci si totiž mysleli, že B´h bude žárlit - pokud se vášeň bude rozmělňovat směrem k věcem takříkajíc přízemním a pozemním. A že by to byl podvod na něm a že by se zlobil. A že by pak třeba i ty jejich poudačky vzaly za své.
A tak usoudili, že bude dobré mít sady příkazů a zákazů, které jsou sice mimo realitu a mimo chápání, ale dají se obhájit pomocí víry - to aby si ovečky uvědomily, že existuje také něco víc než jejich vnímání, rozum, cit a intuice - jakési vznešené iracionálno./čisté iracionálno to ale nebylo - tak to chápali jen heretici, či puristé....iracionálno se zasnoubilo až s příliš racionální mocí/.

Nejlepší a nejúčinnější - jak si do jisté míry podrobit všechny tyto složky duše je svázat jeden z nejsilnějších pudů - životní sílu, potenciál....nejlépe jej přesměrovat k onomu nečistě iracionálnímu zde na zemi a k pojistnému plnění s ručením nulovým tam na nebi (potažmo v očistci).
Místo toho, aby se snažili o jeho kultivaci/toho pudu/, tak jej pitvořili /ten pud - ne to iracionálno...i když v konečném důsledku zpitvořili i to . jak vidno z vývoje posledních desetiletí.../

Možná , že časem na to přijdou i účastníci toho pochodu - že se snaží kráčet ve špatných šlépějích. Že ceta honosných rouch, okázalých ritů, sborového zpěvu či manifestní vymezování se navenek je cestou slepou...že daleko lepší je celková kultivace....
Ale asi ještě nenazrála ta doba...rány Kristovy jsou ještě příliš čerstvé. :)
Ještě je asi nutno pořádat ta procesí.
Chceme být přeci všici in, že ?
14. 08. 2011 | 17:02

ghándí napsal(a):

učastníci pruvodu určitě pili neperlivou vodu a jedli salát. typické znaky homosexuálismu.
14. 08. 2011 | 17:07

ghándí napsal(a):

BR,
mezi pohody homosexuálů a počtem HIV nakažených není přímá uměra. právě naopak. HIV se nejrychleji šíří v zemích, kde je homosexualita a sexualita obecně tabuizovaná, například v bývalých zemích sssr, nebo severní africe a některých arabských zemích, kde mají HIV epidemii.
14. 08. 2011 | 17:13

Petr napsal(a):

Paní exministrně,
nemám nic proti žádným lidem kteří se živí opravdovou prací, která není povinně dotována z daní tzn. z práce jiných lidí. Nesnáším na druhé straně flákače, vrahy, narkomany, násilníky, dealery drog, zloděje, recidivisty.
Myslím si že současná pražské akce se zůčastnila naprostá většina slušných a pracovitých lidí. Ale byla to akce kontraproduktivní.
14. 08. 2011 | 17:18

Jag napsal(a):

To není oslava tolerance,ale lhostejnosti ke všemu.Ty kecy o sexuálních deviantech a rasismu už tak obtěžují,že už radši každý drží hubu,aby ty kreteny nahoře nemusel poslouchat.Podobně reagují děti na svoje rodiče,když jim neustále cosi kážou.Takže asi tak.Ostatně koho může zajímat kašpar na ulici,co vystrkuje zadnice,kroutí se a přitom se ocucává.To může brát jen nějaké úchyly.Normální člověk se sebere a jde se projít do parku nebo si zasportovat.Jedině snad,že by je pozorovali rodiče,aby věděli s kým bydlí v ulici.Kvůli dětem.
14. 08. 2011 | 17:20

Jag napsal(a):

Mimochodem když to tak vezmeme tak je to pozitivní.Aspoň to dříve pomře na různé epidemie a nákazy.Na světě bude líp.Už je zde stejně přemnoženo a je potřeba to nějak neválečně regulovat.
14. 08. 2011 | 17:30

voroshilov napsal(a):

antoninovy:
Ja nevim,pomerne casty jev je v derevne kozojebstvo a jina laska ke zviratum,ale kdyz takoveho zoofila nekdo pristihne in flgranti uz mu nikdy zadna holka neda a kazdy bude ukazovat:Hle,to je ten Fedja co jebal selku tety Marfy.
14. 08. 2011 | 17:47

Sims. napsal(a):

Mám takový zvláštní pocit, že se homosexuálové nechtějí stát součástí společnosti, ale chtějí jen vyčuhovat mimo a upozorňovat na sebe. To je ovšem ta základní chyba - jestliže je má společnost brát jako součást nemohou se předvádět takovým stylem. Někteří byli docela odporní (viz fotky z tohoto majálesu). Nic jsem nikdy proti nikomu, že má odlišnou orientaci neměla, mám dva kamarády, kteří spolu žijí a jsou to fajn kluci, ale některé věci jsou nad vkus a fakticky pobuřují tolerantní lidi.
14. 08. 2011 | 18:00

Divobyj napsal(a):

Zdeněk Brom

Ale to nic.Bolístku jsem si pofoukal a už zase skáču přes kaluže.
Jistě víte stejně jako já,že za každého režimu existují ti,kteří určují pravidla a ti ostatní.Jinak řečeno,každý režim má své Stejskaly.
To,že jsem za minulého režimu nebyl komunistou,ani jsem neemigroval,ani jsem nebyl politickým vězněm znamená,že jsem se naučil s nimi stejně jako většina lidí "nějak vycházet".
No a jak zní to známé přísloví? Co se v mládí naučíš,.....

Ale máme dnes hezky,že?
a
14. 08. 2011 | 18:17

Paterik napsal(a):

šlapka:

Samozřejmě, že církev by asi chtěla, aby všichni byli zcela asexuální a jen se imrvere modlili k Bohu. Nicméně evoluce si vynucuje to rozmnožování, a to je tak nějak silnější.

Obecně se domnívám, že víru prostě nejde institucionalizovat. Jakmile musíme věřit jen v to "jediné a pravé", začínáme podstupovat myšlenkovou degradaci.
14. 08. 2011 | 18:33

RA napsal(a):

již se těším na průvod zoofilů. Vždyť milovat zvířata je veskrze pozitivní a přínosné. Je to vlastně zcela normální, jakápak deviace.
14. 08. 2011 | 18:37

mezek napsal(a):

Prilisna tolerance vuci deviacim jakehokoli typu vzdy v historii vedla k zaniku naroda/mesta/kmene/civilizace. Verim, ze tzv. zapadni civilizace rovnez brzy vyhyne, nic jineho si nezaslouzi.
14. 08. 2011 | 18:37

Viola napsal(a):

Že se nestydíte paní džamilo propagovat něco takového. Byla jste mi tak trochu sympatická, ale s tímhle už ne. Dokonce i Bursíkovic rodinka, to je vrchol. Dnes už jednomu opravdu nezbývá než být silný individualista, tak jako pan prezident.
14. 08. 2011 | 18:39

Zdeněk Brom napsal(a):

Divobyj:

Máme :)
14. 08. 2011 | 18:42

Silvie napsal(a):

Paterik,

já mám mezi "chlapci" hodně kamarádů (ještě z loutkárny) a musím konstatovat, že jsou mi milejší, nežli všechny kámošky ženského pohlaví. Na škole jsme si užili strašnou srandu, všichni měli úžasný smysl pro humor (dokázali si udělat prču i sami ze sebe), takže musím přiznat, že nejsem úplně nestranná.
Na druhou stranu nevidím přínosným, pokud se na těchto akcích dějí nechutnosti, které pak zhnusí i ty, kdož jsou k homosexuálům poměrně tolerantní. Beru to jako kontraproduktivní.
U nás žádný problém nevidím, církev tady má zanedbatelný vliv a homosexuálové zcela zapadají do většinové společnosti. To, co se ale děje v orthodoxně katolických zemích, je odporné. V Evropě je nejspíš nejhorší situace v Polsku - tam musejí gayové skrývat svou orientaci, pokud nechtějí být ze společnosti vyobcováni(ženy to tam nemají taky lehké - viz právo na potrat). Církev svou lásku k bližnímu nejspíš poskytuje jen někomu.
Já osobně sdílím životní filozofii - "žij a nech žít"!
Bratr byl nedávno v Thajsku a dost ho překvapilo, kolik je tam homosexuálních párů (resp.transexuálních), kteří se všude vodí za ruku. A nejenže jsou plně respektováni, ale Thajci se k nim chovají prý s mimořádnou úctou. Inu, jiný kraj, jiný mrav.
Nevím, proč tak všichni prskají kvůlivá jednomu karnevalu. Mně tedy mnohem víc nadzvedl ten odborářský.
14. 08. 2011 | 19:27

deep throat napsal(a):

Třetí blog ve dvou dnech na téma "Sjezd teploušů v Praze", nepočítaje ty předchozí. Tak mám pocit, že okurková sezóna vlezla nejen Džamile na mozek či spíše mozeček.
14. 08. 2011 | 19:45

Drzá zrzka napsal(a):

Začalo to srdcem nad hradem. Přes entropu dohopkalo k růžovému tanku. Skončilo u duhy. Akce přinášející rozporuplné reakce, ale i poznání. Víme, kdo je kdo.
14. 08. 2011 | 19:58

Patriot napsal(a):

Je velmi smutné, jak deviace jde do popředí a tradice je levičáky udupávána.
14. 08. 2011 | 20:00

Jag napsal(a):

Mě docela mrzí jen jedna věc.A to ta,že máme tak velký vesmír-který někdo stvoří,ale přitom na tak malou planetu dá člověka s několika úplně odlišnými pohledy na život.To si nemohl udělat v tom vesmíru pořádek a každého dát tam,kde patří a jak chce žít,aby mu tam bylo dobře?Proč se mám babrat v tom,abych zjistil,koho si nabrat do rodiny,komu můžu věřit,že je stejně morálně a sexuálně orietovaný,že mě neznásilní,nezabije a nebo neokrade.Vždyť než najdu stejně naladěné lidi,tak už budu starý.Ten kdo to tady stvořil musí být ženská.Takový chaos v životě umí udělat jedině ženská.Fuck off Gotte
14. 08. 2011 | 20:01

Kvakin napsal(a):

Viděl a slyšel jsem v TV, jak účastník průvodu řve: Jsem hrdej na to, že jsem na kluky ... Dovedete si představit, že by k Vám - když jste ještě psychatřila - přivedla policie do ordinace maníka, co na ulici řval: jsem hrdej na to, že jsem na ženský; co byste dělala ? Byla byste hrdá, že on je hrdý ? Asi ne. Pomyslela byste si "co mi to přivedli za pako". Prosím Vás, už se k nám Čechům nevyjadřujte, my také nenastavujeme kritické zrcadlo Kazachům ! V ČSSR byla liberální legislativa okolo homosexuality již od roku 1961, teď byla korunována registrovaným partnerstvím a tím už by to mohlo skončit. Vulgární a urážlivé provokace agresívních variant mimo (přirozený) většinový proud vůči neexhibující majoritě je to poslední, co nyní potřebujeme. Mimochodem ještě v 70.letech psychiatři uváděli homosexualitu mezi sexuální deviace (dle typologie SZO), učilo se to na fakultách a věřím, že Vy jste to tehdy plně akceptovala, obdobně jako jste byla hrdá na bolševického dědečka ve vládě Kazašské sovětské socialistické republiky. Tak teď - Vy nově probuzená - kušujte. Běžte raději studovat dějiny zoofilie v Kazachstánu a pak o tom napište nějaký svěží blog - sem !
14. 08. 2011 | 20:20

monika napsal(a):

Malý dotaz, paní džamilo:
vy jste se na velmi dobře placené vedoucí místo na Státním zdravotním ústavu v Praze dostala na základě řádného výběrového řízení, nebo to zase na základě pokynu z vlády / aby vás měli z krku/ zařídil Míša Vítů, hlavní hygienik? To není korupce? Zabíráte místo jiným, kteří jsou - na rozdíl od vás - pro tuto funkci kvalifikováni.
No-ostatně ono je to v hygienické službě a ve zdravotních ústavech běžné, že se tam dosazují kamarádíčci, to ví každý.
A pane Stejskale, prosím, nemažte to, je to pravda a je to slušně řečeno.
Prosím paní džamilu, ať se zde vyjádří. Děkuji předem a všem krásný letní nedělní podvečer.
14. 08. 2011 | 20:21

Al Slami napsal(a):

Přijíždějí ti, co mají na homoprůvody velmi vyhraněný názor. Takže si ty pochody užijte - nebudou trvat věčně. :
Na Lampedusu prišlo tento víkend 1600 imigrantov Medzi afričanmi, ktorí prišli na desiatkach lodí väčšinou v noci na nedeľu, je asi 100 žien a 40 detí. Pobrežná stráž videla asi 50 kilometrov južne od ostrova ďalšie plaviace sa lode s utečencami.
14. 08. 2011 | 20:24

Kvakin napsal(a):

To Jag: spisovatel Lem píše v jedné partii knihy s příběhy Ijona Tichého, jak na jedné planetě byli tvorové šesti různých pohlaví: nositelé pěti druhů pohlaví se - aby došlo k zplození nového jedince - pářilo mezi sebou a představitel šestého pohlaví to celé koordinoval.
14. 08. 2011 | 20:24

Tupelo napsal(a):

Docela uspesna akce, ucast vetsi nez ocekavali samotni organizatori, reakce prazanu prevazne vstricna, zadne problemy (az na par nejspis neurotictejsich spoluobcanu). Preji organizatorum aby pristi rocnik byl jeste uspesnejsi.
14. 08. 2011 | 20:43

elf napsal(a):

Sexuální orientace paní Džamily nepřekvapuje po tom co předvedla své divadlo coby ministryně pro lidská práva,spíš by bylo překvapením kdyby byla normální a neremcala do věcí o kterých ví kulový.
14. 08. 2011 | 20:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

ghándí:
"mezi pohody homosexuálů a počtem HIV nakažených není přímá uměra" Už ne, ale byla, protože anální sex je rizikovější na přenos HIV. Protože anální otvor není primárně určen k sexuálnímu styku, je náchylnější k drobným poraněním v jeho průběhu, jimiž virus proniká do krevního oběhu. Nyní po celosvětovém rozšíření AIDS se už uplatňují všechny možné cesty přenosu včetně krevních derivátů.
14. 08. 2011 | 20:54

k8s napsal(a):

Bla bla bla.A zase bla bla bla. Tentokrát od nějaké Džamily nebo jak.
14. 08. 2011 | 20:54

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Džamila Stehlíková
svůj text obvyklé, tedy průměrné úrovně tentokrát vyšperkovala fotografiemi. Ani text ani obrázky nemohou soudného občana přesvědčit o užitečnosti této homosexualistické maškarády. Lze ji však vcelku úspěšně tolerovat, většině občanů je lhostejná.
14. 08. 2011 | 20:58

Pavel napsal(a):

Džamila S.

Komentář i fotografie mají jediný cíl - ukázat veřejnosti obrázek bývalého zeleného šéfa autorky Bursíka, jak i s rodinou zrůžověl hrdostí.
14. 08. 2011 | 21:29

džordž napsal(a):

DĚS!!!
14. 08. 2011 | 21:53

fler napsal(a):

Tahle šílená taškařice že je k něčemu dobrá? Tohle otřesné propagování sexu a zviditelňování se naprosto bezostyšně že má něco společného s duhou, radostí a tolerancí? Co se nám to snaží Stehlíková namluvit? Naštěstí ne všichni tu docela zblbli a ne všichni si pletou toleranci s nemorálním běsněním a vystrkováním sexulity všeho druhu. Nemusíme souhlasit se vším, o čem se nás snaží přesvědčit, že je v pořádku. Nemusí nám vadit sexuální orientace lidí, ale proč bychom měli souhlasit s tak perverzním propagováním sexu. A slavní se můžou usmívat a tolerovat jak chtějí, nemusíme na vše kývat. Tolerance není bezbřehá.
14. 08. 2011 | 21:59

gándhí napsal(a):

tady je najednou puritánů. puritánství vede k těžkým sexuálním deviacím.
14. 08. 2011 | 22:38

JC napsal(a):

Milá Džamilo,
Právě, že ta paráda silně prvomájový průvod připomíná, hlavně ono kdo nejde s námi jde proti nám.
Jen mě tak napadlo, když tak opojena hrdostí nad ne-normalitou, pročpak jste si s Paroubkovou a Katkou jauvajs nenapsaly na transparent třeba " nejraději to mám od manžela ze zadu do čokolády" Jednak byste opravdu měla na co být hrdá a potom by do té vaší duhy přibyla hnědá barva.
14. 08. 2011 | 23:09

Chcaldo Rini napsal(a):

stejně si myslím , že největší kazach je Borat a s tou vaší tolerancí , Jarmilo , už běžte do pr dudlaj dudlaj dudlaj ( anál napsat nemůžu)
14. 08. 2011 | 23:17

JC napsal(a):

gándhí,
Netvrdím, že puritánství v sexu je to pravé ořechové, ale kdybych si musel vybrat mezi ním a bezbřehým liberarismem, tak raději to puritánství.
Myslím, že i v těch nejprimitivnějších společenstvích existují ohledně sexu určitá tabu.
14. 08. 2011 | 23:20

michal napsal(a):

Obvykle nesahám k takovým laciným výpadům, ale nedá mi to. V Kazachstánu by o Vás přerazili hůl. Právem.
14. 08. 2011 | 23:25

Eva- beag beet napsal(a):

Chcaldo Rini,
dekuji za zasmani :-))) a to dudlaj dudlaj s Vasim dovolenim pouziji nekdy v diskuzi, kdyz nekoho budu chtit poslat do temnot!

Jo a dotaz nicku monika nema chybu, jenom si myslim, ze bude zbytecne cekat na odpoved :-)
15. 08. 2011 | 00:53

hanah napsal(a):

Popsala jste to hezky. Jako Rudé právo prvomájový průvod za totáče. Čím to ?
15. 08. 2011 | 00:53

gándhí napsal(a):

JC,
v nejprimitivnějších společnostech tabu ohledně sexu neexistovalo. to přišlo až s křestanstvím. já si nemyslim, že to je k něčemu dobrý tabuizovat sex. rozhodně v době AIDS by se o sexu mělo mluvit. osvěta je důležitá. ten pochod homosexuálů podle mě nebyl o sexu, ale o bourání předsudků. hájkismus versus lary flint. připadá mě poměrně usměvné, že tady někdo hořekuje nad tím, že někde pochodovali lidi ve slipech, když každý školáček , který umí pustit počítač, má na internetu tuny nejtvrdšího porna. myslím, že kdyby deviant hájek neutrousil par hloupých poznámek, tak si pochodu homosexuálů nikdo nevšimne. klaus má neobyčejnou sílu sve osobnosti, vždycky když vymyslí nějakou blbost, tak to po něm hodně lidí opakuje. homosexuálismus.
15. 08. 2011 | 01:13

Neuman napsal(a):

Kdo by protestoval proti fararum,biskupum, kardinalum, a preplnemu Vatikanu homosexualu? Kdo by protestoval proti jeptiskam kteri provozuji v reholnim radu lesbicke praxe?
15. 08. 2011 | 01:45

ivan tomek napsal(a):

Pani autorko, pekne jste to napsala a jsem rad, ze akce probehla v klidu a s toleranci a dokonce i podporou aspon nekterych obcanu.

Homosexual nejsem a nejsou mi zcela jasne duvody tech, ktere ten zrejme vesely a neagresivni pruvod tak poburuje. Ve svobodnem svete jsou takove a podobne manifestace bezne a jsem rad, ze zacinaji byt uznavany jako normalni soucast demokracie i v Praze.
15. 08. 2011 | 01:48

Jana napsal(a):

Nevím, o co přihřátým jde. Nikdo jim nic nedělá, naopak třeba v Českých drahách je to kvalifikační předpoklad pro vysokou funkci, tak proč veřejně upozorňují na svoji sexualitu? Normálním lidem se dělá blbě. To je účel?
15. 08. 2011 | 06:09

anti politik napsal(a):

Divobyj 18.15 ano. Každý režim má své pohůnky! Jinak řečeno i slavná, nejlepší a lidská demokracie (tedy podle Havla) potřebuje své dráby aby ta chamraď byla na uzdě a nevymýšlela, že politiku tak jak jí je podávána nechce a nepotřebuje!
15. 08. 2011 | 07:06

anti politik napsal(a):

18.17
15. 08. 2011 | 07:07

anti politik napsal(a):

Ať si mele Džamila co chce a je hrdá na co chce, ale hlavně to už nikdy nevolit!!!
15. 08. 2011 | 07:15

Prager napsal(a):

Džamilo vy jste homofobní tvor.
15. 08. 2011 | 08:04

Slunce napsal(a):

skvělý článek, Klaus, Bátora, Hájek, Jakl,...
dostali na holou, hlavu
15. 08. 2011 | 08:05

MildaM napsal(a):

A kdy bude uspořádán pochod pro ty, kterým se stále ještě
líbí opačné pohlaví ? Nebo už jich moc není ?
15. 08. 2011 | 08:17

JC napsal(a):

gándhí,
Odtabuizovat sex, to myslíte jako třeba když se děcko v 6 letech zeptá jak přišlo svět, tak mu to táta s mámou ukáží in natura ? Njn, je to přirozené, děláme to téměř všichni, tak proč děti o ten krásný zážitek okrádat, vždyť to není nic proti přírodě, že áno.
P.S. Máte děti ? pokud ano doufám, že jste je na sexuální život připravoval právě takovým způsobem.
15. 08. 2011 | 08:34

Alfréd Nobel napsal(a):

Hnus. Ne fialový, ale duhový.

Džamilo, vrať se do Tatarstánu a neotravuj tady čistý vzduch. Každý si pamatuje, jaké extrémistické a rasistické (protibělošské) názory prosazujete!
15. 08. 2011 | 08:45

Tupelo napsal(a):

MildaM: preci az jej nekdo zorganizuje, co kdybyste zkusil Vy? ;) Myslim ze nikdo (ani z homosexualni mensiny ;)) by proti takovemu pochodu nic nemel. Z jisteho uhlu pohledu se ale podobne akce deji kazdy tyden, na stovkach mist, ve forme zabav, vesnickych tancovacek, bigbitu, parties, atp. Muze jit o oslavu lidske sexuality, zvlast po pulnoci :))
15. 08. 2011 | 08:52

gaia napsal(a):

pozor na sex, promiskuita je velmi nebezpečná co se týče pohlavních chorob. Promiskuitní život v gay komunitě dává člověku šanci na pouhé 3! měsíce života bez AIDS!
Toto jsem vyčetla z americké studie, která se zabývala životem gay pornoherců. Ti musí chodit každé tři měsíce na testy, bohužel negativní je vždy jen ten první. a to používají kondomy. O tomto nebezpečí mluvil dokonce i v TV jeden nakažený pornoherec, který dokonce na obrazovce i brečel nad svým zkaženým životem.

trochu prudérnosti v této oblasti nikomu neuškodí, je to pro jeho zdraví
15. 08. 2011 | 08:54

Slovan napsal(a):

Paní Stehlíková, ze sexuální deviace opravdu normálnost udělat nejde, a to ani v případě, že bude Prahou pochodovat několik tisíc zpovykaných deviantů a jejich sympatizantů a pořádně svojí úchylku každému vykřičí, aby každý věděl, co je dnes "normální". Holt nastala doba, kdy zdravý běloch, bez sexuální úchylky, žijící v normální rodině, se stává kriticky ohroženým druhem...:-(
15. 08. 2011 | 09:02

JC napsal(a):

Tupelo,
Jak si vykládáte hesla z transparentů
" Nukleární rodina je fetiš"
" Homonormativita zabíjí "
15. 08. 2011 | 09:19

Medikolog napsal(a):

Paní Stehlíková,

v televisi TO nazvali svátkem sexuálních menšin.. ale jak jsem se díval na zprávy, nikde jsem kozu Lízu s Karlíčkem ani vlčáka Rexe s Dagmarou nezahlédl. Nemyslíte, že jsou zoofilové diskriminováni?

Nikde jsem nezahlédl ani radujícího se pana Kulínského s "kolegy". Není to vůči nim nespravedlivé?

V mládí nás učili, že sex je ryze soukromá záležitost patřící do soukromí stejně, jako zadnice patří na veřejnosti pod suknici nebo do kalhot.

Jak to učili vás v zemi vašeho původu; údajně dbající slušných mravů v souladu s Islámem?
15. 08. 2011 | 09:24

Občan napsal(a):

Pokud je zde nějaký homosexuál, pak jej prosím o odpověď na otázky:

CO odpoví homosexuální "rodiče" dítěti na otázku, kde je tatínek/maminka?
CO odpoví homosexuální "rodiče" dítěti na otázku PROČ nemá maminku/tatínka a PROČ má tatínek druha/maminka družku?
CO odpoví homosexuální "rodiče" dítěti na odtázku JAK se k nim dostalo, když dva pánové nebo dvě paní spolu nemohou mít děti?

Předpokládám, že i u nás jsou homosexuální dvojice, jež vychovávají děti. Takže se laskavě poptejte u nich.
15. 08. 2011 | 09:27

Tupelo napsal(a):

JC: nijak, pro me to je na urovni jinych hesel, ale pokusim se. Nuklearni rodina je kupodivu docela uzivany termin (ve smyslu elementarni - muz, zena a deti, durazne lpeni pouze(!) na tomto usporadani muze z pohledu lidi, kteri chteji zit mimo tento ramec, vypadat jak fetis). K druhemu terminu, podle me skoro jakakoliv normativita zabiji (ne nutne fyzicky), snad to bylo takto mysleno.
15. 08. 2011 | 09:32

Dotaz napsal(a):

Neměla by se paní Stehlíková zajímat o situaci sex. menšin spíše v rodném Kazachstánu než v tolerantní České republice? :-))
15. 08. 2011 | 09:37

Mogula napsal(a):

Demagogie na n-tou. Bukv.ce tu nikdo nepronásleduje a úspěšně se množí (asi dělením). Ale netuším proč musí ještě se tím chlubit na alegorických vozech a tvrdit dětem že to je úplně fajn. To už můžeme rovnou říci, že mužské a ýenské vzoty pro děti jsou na draka a nyní se budeme řídit názory chytrolínů a novátorů
15. 08. 2011 | 09:55

Jag napsal(a):

Dítětem u takového páru bych být nechtěl.Ostatně pochybuji,že je to vrozené.Spíše bych si tipnul,že byli jako děti-pokud si to pamatují,nebo batolata-když si to nepamatují,znásilnění nebo zneužití někým dospělým a tím byla poškozena jejich duše a tím i vývoj.Možná by nebylo od věci prošetřit jejich příbuzné,zda se toho nedopustili.Na tomto světě nejsou náhody,ale spíše pouze zvěrstva a svinstva.Svádět to na Boha je trochu hloupé.Spíš v tom bude nějaký "člověk".Ostatně všichni vím,že když dítěti poškodí dospělý předčasným sexem duši,už nikdy není dítě schopné normálního sexu nebo sexu vůbec........Poškozená dětská duše se vždycky nějak projeví.To je to,čemu já věřím,ne na Boží chybu.
15. 08. 2011 | 10:01

Eva napsal(a):

Můj názor je, nechť si každý vybere parnera podle svého. Je to jeho věc. A u lidí s menšinovou orientací, určitě v začátcích problém. Ale co je mi silně nesympatické je ten jejich průvod. Tedy ta maškaráda. Možná, že je to specifický můj postoj, protože ani třeba takoví Baráčníci mne tedy rozhodně nikdy nenadchli. A co ještě nechápu, je to vyjádření hrdosti. Tedy hrdosti nad čím? Jako, že jsou víc než majorita, či co? Tak to jsem si nikde nenašla odpověď. Spíše to nechápu. Ve společnosti, kde je většinově příznivý postoj k této orientaci. Problém prostituce řadím do stejné kategorie, jako u majority. A u případných adopcí bych se přísně řídila názory psychologů. Předpokládám, že mají zmapováno zda může, či nemůže osvojené dítě nějak nepříznivě ovlivnit takto orientovaný pár, či zda by nemělo problém při zařazení u vrstevníků. Osobně si myslím, že je lepší nějaká láska pro dítě, než žádná v DD. Takže suma-sumárum, mám střízlivý vstřícný pohled a přesto si říkám na co tahle maškaráda, která působí, jako provokace v naši liberální společnosti??
15. 08. 2011 | 10:04

kterej napsal(a):

proč je to tak dlouhý? chybí tomu nějaká myšlenka.
15. 08. 2011 | 10:12

Jaka napsal(a):

Bože, to je kráča, ta Stehlíková. EUhujerka, pravdoláskovní multikulti, no jen tak dál, paní..
15. 08. 2011 | 10:13

Jaka napsal(a):

Evo, naprostý souhlas
15. 08. 2011 | 10:15

Ing. N. napsal(a):

AIDS – nejstrašnější nemoc všech dob, zabíjí spolehlivě a nelze léčit. Nikdo nepřežil více jak 12 let. AIDS svými oběťmi překonal i mor, který ve středověku doslova během dvou let 1348-1350 vyhladil třetinu obyvatel Evropy.
Dlouho se tato nemoc tajila, když však začaly být syndromy této nemoci hlášeny v masovém měřítku, virus HIV a nemoc AIDS byl vládními vědci označen za epidemii vzniklou přenosem z opic na člověka v Africe, kde se poté rozšířila mezi černošské obyvatelstvo, které mělo tuto nemoc přenést do USA a dalších států světa. Tyto oficiální propagandistické vládní verze jsou však nejen rasistické, ale i lživé. Mají pošpinit africké občany a učinit z nich obětní beránky jednoho z největších zločinů všech dob. Nemoc AIDS totiž, jak bylo mnohokrát odborně vědecky i oficiálně politicky dokázáno, byla ve skutečnosti vyvinuta v amerických vládních laboratořích k jedinému úmyslu, okamžitě snížit počet obyvatel na Zemi. To, co nyní možná vyznívá jen jako nejbláznivější obvinění, si nyní rozebereme ve faktech a na rovinu. Podívejme se společně na důkazy.

Nemoc AIDS, způsobená virem HIV se objevila koncem 70. let. Dodnes „nejde“ léčit, jakékoliv léky jsou proti ní neúčinné. Vědci již desetiletí řeší záhadu, jak vůbec mohla tato nemoc vzniknout. Geny této nemoci se totiž nevyskytují u živočichů ani u člověka. Z genetického potenciálu zvířat ani člověka tedy tato nemoc vzniknout nemohla. To byl také první vědecký argument, který převálcoval vládní propagandu o vzniku nemoci u zvířat a černochů v Africe. Přestože je tento fakt vědecky doložen už desetiletí, v učebnicích lékařských fakult se stále hovoří totéž. Vše nasvědčuje tomu, že nemoc AIDS je umělého původu, tedy nevznikla, ale musela být vyrobena. Přestože se umělý původ AIDS již dávno vědecky prokázal, veřejnost má k dispozici pouze onu příručkovou propagandu o náhodném vzniku a šíření této nemoci. Jenže zde proti sobě stojí dva uznávané vědecké tábory. Jeden říká skutečné výsledky výzkumů, druhý je dotován za svoji práci vládou a není tedy divu, že právě tento tábor stále zamlžuje výzkumy tím, že říká nikoliv vědecké, ale politicky vhodné „výsledky“ výzkumů. Učebnice však vydává vláda, takže veřejnost se asi mnoho pravdy nedozví. Pojďme se k ní přiblížit alespoň my….
15. 08. 2011 | 10:22

Ing. N. napsal(a):

AIDS (pokračování)

Existují důkazy, že AIDS byl vyvinut jako nejúčinnější biologická zbraň vládou USA. Nejúčinnější, protože napadá imunitní systém člověka bez jakékoliv možnosti záchrany. Americká vláda investovala milionové sumy do biologických výzkumů pro válečné účely, stejně jako Sovětský svaz a další státy, které se snažily vzájemně si na tomto poli konkurovat.

Podle záznamů výboru amerického Kongresu pro příděl financí, byla zjištěna jedna závažná věc. Oddělení pro biologickou válku amerického Ministerstva obrany totiž v roce 1969 požadovalo po Kongresu 10 milionů dolarů na výrobu jakéhosi organismu, který selektivně narušuje imunitní systém člověka. V těchto vládních dokumentech se přímo píše: „Během příštích pěti až deseti let bude pravděpodobně možné vyrobit nový typ nakažlivého mikroorganismu, který se v určitých důležitých aspektech liší od každého známého původce nemoci“. Tato vládní dotace na výrobu této záhadné nemoci byla Kongresem schválena údajně ze strachu před Sovětským svazem a jeho výzkumy ve stejné oblasti. Jenže, jak se ukázalo, byla to jen cílená snaha přesvědčit Kongres, aby výrobu této nové a nejúčinnější nemoci všech dob schválil. A skutečně, do pěti let byl vyvinut AIDS.

Ten pravý záměr poodhalil senátor M. W. Cooper, který zveřejnil, že tato nemoc byla vyrobena jako světový prostředek umělého a násilného snížení populace. Odstartováno to bylo již na světové konferenci v Huntsville v Alabamě roku 1957, kde se poprvé vynořily katastrofické scénáře z přelidnění, ale také „Alternativy 1, 2 a 3“. Poslední kapkou byla pak studie Římského klubu z roku 1968, která potvrdila, že je nutné eliminovat světovou populaci. Dr. Aurelio Peccei, zmocněnec Římského klubu (světová elita vědců a politiků), vydal vládě USA po této studii několik přísně tajných doporučení. Jak senátor Cooper říká: „Hlavní doporučení spočívalo ve vývoji mikrobu, který napadne imunitní systém, a tak nebude možné vyvinout proti němu vakcínu. Byly vydány příkazy vyvinout mikrob a také vyvinout lék a ochranné prostředky. Mikrob se měl použít proti celé populaci a rozšířit prostřednictvím vakcín poskytnuté Světovou zdravotnickou organizací. Ochranné prostředky byly určeny pouze pro vládní elitu. Lék bude poskytnut také těm, kteří poté, co oni rozhodnou, že zemřelo již dost lidí, přežijí. Bude oznámeno, že byl vyvinut nový lék (přestože už několik desítek let existuje). Tento plán byl nazván „GLOBAL 2000“. Existence léku a ochranných prostředků jsou tajeny. Byly získány fondy od Kongresu USA pod H. B. 15095, kde 10 milionů bylo dáno Ministerstvu obrany, aby vytvořilo „syntetický biologický prostředek“ který v přírodě neexistuje, a proti kterému nelze najít přirozenou imunitu.“
Senátor Cooper tak potvrdil a doplnil fakticky mnoho závažných informací o vývoji AIDS americkou vládou, pro násilné rozšíření a vylidnění světa. Jak senátor dále uvedl ve své zprávě: „Tento projekt byl uskutečněn ve Fort Detrick ve státě Maryland (USA). Protože měla být zdecimována většina populace, rozhodla se vládnoucí elita zaměřit především na „nežádoucí elementy společnosti“ a vyhladit je. Především se počítalo s vyhlazením černé, hispánské a homosexuální populace. Jméno projektu, podle něhož byl vyvinut AIDS, je „MKNAOM“.“ Tolik senátor Cooper.
15. 08. 2011 | 10:24

Ing. N. napsal(a):

Homosexuálové NENESOU zodpovědnost za vznik viru HIV, ale podíleli se a podílejí zásadním způsobem na jeho rozšíření.
15. 08. 2011 | 10:33

Jan Žura napsal(a):

Paní Džamilo, byla a jste trapná. V Čechách a na Moravě mají homouši a lesby poměrně snadný život. Jděte si ty chytra vykládat do islámských zemí, kde zabijí kulkou do hlavy čtyři mladé kluky jen proto, že si přihnuli někde na louce troškou chlastu. Nebo si jděte bojovat za svobodu sexuality do nějaké puritánské země, třeba do USA. Upřednostňujete úchylku před rodičovstvím, obracíte věci na ruby. Všechny svobody homosexuálům, ale ať z toho nedělají nechutný tyátr a neprovokují.
15. 08. 2011 | 10:38

Jack napsal(a):

Kdo nejvíř řve? Ti, kteří potřebují odvrátit pozornost sami od sebe (latentní homosexualita, malý penis, neplodnost, ...). Zdravému normálnímu chlapovi je to totiž fuk - je to totiž stejný průvod jako demonstrace odborářů - prostě to jde mimo mě. Na rozdíl od přiblblých diskutujících jsem se ale tentokráte zašel podívat - ten průvod byl veselej, pěknej, pohodovej a místy jsem se zasmál. A divil se, co všechno za sexuální menšiny existuje. A lidí bylo v průvodu mnohem více než pět tisíc, já tipuji až devět - byla plná celá Národní....
15. 08. 2011 | 10:40

Lída napsal(a):

Ježíšmarjá, to je keců... Ale proč? Aby se Džamila někomu líbila? Džamila líbit se nemůže, každej z ní vyletí ven z kůže..
15. 08. 2011 | 10:41

Jag napsal(a):

Pokud to bylo vyvinuto v USA,co se změní.Pokud se dříve člověk přemnožil,byla válka a populace se zredukovala.Dnes by svět válkou zanikl.Kdo se přemnožuje?Hispánská,černošská a asijská populace.Takže její redukce je žádoucí,jinak se tady bude odehrávat násilí na ulicích a občanské války.Homosexuálové.Jaký přínosem jsou pro společnost?To,že to byli slavní vědci nebo umělci neobstojí.To by byli i kdyby byli sexuálně v normě.Podle mého se sexem inteligencenesouvisí.Pár jsem jich z dálky poznal.Jako mladého se mě někteří snažili obtěžovat a mohu říct,že to bylo vlezlé a odporné.Člověk chce žít jen v klidu a bez obtěžování.Takže mě by jejich zánik nijak nechyběl.Klid a pohoda je zde neustále rušena deviacemi,násilníky,zločinci a přemnožením.Pokud by se svět dostal do polohy,kde svět má svoje klidné bariéry mohlo by zde být i dobře.Normální člověk by měl práci,nikdo by ho neobtěžoval,nešikanoval a mohlo by to zde fungovat docela v pohodě.Podle mě by si to každý běžný člověk přál a touží po tom.Koho zajímají nějaké až zvrhlosti,oplzlosti nebo nuda a války z přemnožení nějakého etnika.Kdo by znal a zajímal se o cikány,kdyby se tak nemnožili?NIKDO.
15. 08. 2011 | 10:43

Ondřej napsal(a):

lžeš jako vždycky. Ale to ti inteligenci nepřidá.
15. 08. 2011 | 10:46

Ing. N. napsal(a):

Jacob Segal – a biology professor at Humboldt University in Germany
Professor Jakob Segal and his wife Lilli both believe that AIDS was laboratory manufactured at Fort Detrick, Maryland - home of America's Chemical and Biological Warfare programme. Segal, a Russian-born Professor of biology at Humboldt University in then East Germany stated that AIDS was the result of a US germ warfare programme. The couple published their findings in a 1986 pamphlet "AIDS: USA Home-Made Evil. The couple set about trying to show that the AIDS virus HIV is almost identical, in some regards, to two other viruses. These are Visna, a deadly disease that kills sheep, but is not infectious to humans, and HTLV-1 (Human T-Cell Leukemia Virus) which though not fatal is highly infectious to humans.
Segal then went on to state that the P4 High Security laboratory at Fort Detrick, was responsible for splicing both Visna and HTLV-1 together, thus creating an artificial biological weapon that was both highly infectious and deadly to humans. The result was HIV. Segal maintains this virus was finally created between late 1977 and the spring of 1978. Disparaging the then common view that AIDS had first arisen in Africa, Segal insisted that the Fort Detrick cocktail was tested on prison inmates who had volunteered to participate in experiments in exchange for their release. Because symptoms did not show up inside six months, the convicts were released according to the prior agreement. Since a number of them were gay, Segal claimed, they travelled to New York and unknowingly began infecting other members of New York's gay community. From here the first known AIDS case appeared in 1979 and soon began spreading like wildfire.
15. 08. 2011 | 10:52

Karel (taky) napsal(a):

Jsem hrdý na to, že NEJSEM teplouš, vrah ani mafián.

Mám vůbec právo na život v této době? Že za to nedostanu od vlády ani pamětní plaketu, s tím jsem se už smířil.
15. 08. 2011 | 10:53

Daňový poplatník napsal(a):

Takže Džamilko,
příště na pochodu pedofilů? Podotýkám, že v mnoha civilizacích nic proti zákonům,a pokud pedofil neporušuje zákon, měl by mít stejná práva, jako ostatní menšiny, také si svoji sexuální orientaci nevybral.
15. 08. 2011 | 11:37

šlapka napsal(a):

Ing. N
Nejsem příznivcem konspiračních teorií..ale i ona střevní baktérie, která letos řádí v Evropě je údajně imunní až vůči 10 známým antibiotikům a někteří odborníci vyslovili názor, že je značně nepravděpodobné, aby vznikla mimo laboratoř.

Co se týče pak neokonů a jejich vztahu k homosexuálním a jiným menšinám, vyvolání většího válečného konfliktu pomocí organizované pandemie(mj. následný tlak na zvýšení imigrace kvůli pracovní síle), následná "rekonstrukce" jako obrovská příležitost a velký byznys...zapadá to do sebe. Ale stále jde jen o domněnky. Nepodložené.

Ten Velký Plán je přeci jenom trochu silné kafe.
Ale jistě každá iracionální obava - pokud se začne potvrzovat - vyvolá reakci v podobě paniky, přesměrování dosud uznávaných hodnot zcela jiným směrem, prohloubení minimálně emocionálního pocitu závislosti na pomoci zvenčí, touhu po ochraně před nyní již přeci průkazným nebezpečím...výborná příležitost pro ty, kteří jsou nyní připraveni "převzít odpovědnost" za osud populací, mas, lidstva...
Viz virus H1N1.
Z kterého se vyklubal poměrně zajímavý kšeft pro některé farmaceutické korporace a provize pro nákupčí.

Řešením je opět co největší míra symetrie ve sdílení informací.
Tak, abychom nemuseli spřádat iracionální teorie o ještě iracionálnějších záměrech.
:))

Nicméně díky za váš vstup.
"Podíl" 4 % menšiny na šíření AIDS je znám. Ale je pravda, že za čas může být v učebnicích pro základky možná uveden výklad, jak AIDS vymyslel John Brown a James Black z předměstí Seattlu - při svých homosexuálních hrátkách.
Nepřekvapilo by mě to.
15. 08. 2011 | 12:50

Marfuša napsal(a):

Karel

Hlavně to neříkejte moc nahlas, abyste si nezavařil. Doba se změnila. Trendy jsou homosexuálové.
15. 08. 2011 | 12:59

hanah napsal(a):

Mám dojem, že všichni "VIP", kteří pochod podpořili, prokázali gayům a lesbám medvědí službu. Ve velké většině to jsou pokrytečtí pravdoláskaři, multikulti pseudohumanisté apod., kvůli kterým pochod vzbudil nevoli i u těch, jimž by byl jinak lhostejný. Tak nějak z principu mi nemůže být sympatická akce, za kterou se staví autorka blogu, Paroubek, Katka Jau Jau biomasa a z píšících Pehe Urban a spol.
15. 08. 2011 | 13:44

Ing. N. napsal(a):

Hygienická stanice ÚNZ, hl.m.Praha (Mladý svět č.8. XXXI. ročník)

Stav výskytu infekce HIV a AIDS v ČSR k 29.12.1988:

homosexualita 33
bisexualita 15
hemofilie 16
příjem krve a deriv. 11
narkomanie 0
heterosexuální přenos 3
ostatní 1
nezjištěno 36
celkem 115

Údaje z poslední doby zatím nemám.
15. 08. 2011 | 14:10

Ing. N. napsal(a):

V Česku roste počet nakažených virem HIV - tn.cz (20.7.2010)

K nákaze dochází až v 90 procentech při pohlavním styku, z toho až v 70 procentech jde právě o pohlavní styk mezi muži. Předpokládá se, že asi 25% HIV pozit. o své nemoci neví a přenáší ji dál.

Počet nakažených osob v České republice:

1990 1993 1997 2000 2003 2005 2007 2009
HIV 108 171 362 501 662 827 1042 1344
AIDS 21 47 111 149 172 196 239 292
15. 08. 2011 | 14:40

šlapka napsal(a):

ad hanah /pí Haslingerová/

http://www.fragmenty.cz/6kontakty%20a%20tiraz.html

Blahopřeji paní hanah, že se stala součástí českého kulturního dědictví.
:(((

P.S. Věřím, že bude ležet hned vedle Čapka, Masaryka a Palackého. Tedy co se týče archiválií, aby bylo jasno ! Jinak jí přeji mnoho dalších let tvůrčího rozletu a politické prozíravosti /zejména co se týče volby té správné strany /.
15. 08. 2011 | 16:35

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Perla ´myslitele´:
" ten pochod homosexuálů podle mě nebyl o sexu, ale o bourání předsudků"
Proboha jakých??!
15. 08. 2011 | 16:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

15. 08. 2011 | 16:35:
Šlapka denunciant.
Něco tak trapného jsem už dlouho nečetl, to může vyplodit jenom osoba s velice labilní etickou výbavou.
15. 08. 2011 | 16:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ing.N.:
"Geny této nemoci se totiž nevyskytují u živočichů ani u člověka" U primátů se vyskytuje virus SIV, který je složením viru HIV velice podobný. Předpokládá se, že virus HIV vznikl mutací SIV.
15. 08. 2011 | 16:49

gaia napsal(a):

Zbyněk Matyáš

takže v tom měl asi prsty nějaký zoofil
15. 08. 2011 | 16:55

Dobroš napsal(a):

Vážení glosátoři,
než začnete nepřesně poučovat o HIV AIDS, přečtěte si výsledky posledních výzkumů, stáhněte si na internetu
Ročenku HIV AIDS 2009-2010, podivíte se své neinformovanosti. Dobře si přečtěte také jména expertů.
15. 08. 2011 | 17:23

šlapka napsal(a):

Zbyněk Matyáš alias čunkofil
Ano , jistě - na vaše všeználkoviny , milý náfuko, nemám.
Už jste se vyléčil z toho odporu vůči "prasečinkám" ?
Ne ?
Hmm....možná že to je jen projikace vašeho vlastního nitra a způsobu uvažování...
To chce klid a nohy v teple.

Jinak na blozích je mnoho jiných trapností. Ale to vaše očička vyhledávající ten správný terč nikdy nezaregistrují.
Takříkajíc z podstaty věci samé.

Adie, hošo.....
15. 08. 2011 | 17:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

gaia:
Např.:
´SIVcpz was transferred to humans as a result of chimps being killed and eaten or their blood getting into cuts or wounds on the hunter.´
http://www.avert.org/origin-aids-hiv.htm
15. 08. 2011 | 18:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dobroš:
Dík za upozornění, jednoho by to nenapadlo. ☺
15. 08. 2011 | 18:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

15. 08. 2011 | 17:25
Další trapnost.
15. 08. 2011 | 18:45

dodateček napsal(a):

paní doktorka Stehlíková je stále i psychiatrička jen tak na dodatek
15. 08. 2011 | 19:46

Ing. N. napsal(a):

Ročenka Národního programu HIV/AIDS v České republice 2009-2010
(Editoři: MUDr Džamila Stehlíková, Jiří Stupka DiS)

Paní Stehlíková, Vy jste nečetla výše uvedenou ročenku? Jste přece jedním z editorů.

Po přečtení této ročenky nechápu Váš vyloženě kladný vztah k homosexuálům a jejich pochodu hrdosti. Člověk by očekával, že jako lékařka vyzvete homosexuály, aby se chovali ve svých sexuálních praktikách zodpovědně. Jedině tak lze snížit prudký nárůst HIV pozitivních v jejich komunitě.
15. 08. 2011 | 19:51

Jag napsal(a):

Je docela jasné,proč se podporují lidi,co si to dělají do zadku......efekt je jasný.Na přemnožené planetě se tito vlastně jen potěší,ale nenamnoží!!!!A to se dnes vládně musí podpořit!!!hahahaha.Vlády tím ušetří na důchodech,soc.dávkách a v rozpočtu nebudou deficity až ke krachu.
15. 08. 2011 | 20:33

Lena napsal(a):

Pro mě jsou takovéhle akce poněkud stádovité. Já bych na ně šla, jen kdyby to mělo opravdu význam a případně při tom byla legrace. Tento průvod u nás mi jako něco s významem nepřipadá. Tak aspoň ta sranda, no...
Pochody by se měly konat spíš v těch zemích, které jsou homosexuálům méně nakloněné. a také by měly mít asi méně vyzývavou formu. Jinak se to spíše mine účinkem.
15. 08. 2011 | 20:34

Jag napsal(a):

Zbyněk Matyáš.....BRAVO!!!!!hahahaha.Zřejmě to bude předsudek,že zadek je jen na kakání a huba jen na jezení.....hahahaha
15. 08. 2011 | 20:36

Někdo napsal(a):

Nerabují, nepodpalují, nebyli ranění ani mrtví, tak, když je to baví. Prostě se přírodě nějak vymkli ze základního programu, musí si to nějak vynahradit, mně jsou lautrputna.
16. 08. 2011 | 00:36

šlapka napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=aWznE98rBbE&playnext=1&list=PLDEA6E31940AFAE5C

:)))
17. 08. 2011 | 11:59

Marcel napsal(a):

Vyzkoušejte produkt na zvětšení penisu, který je vyroben pouze z přírodních látek a byl testován. Já ho vyzkoušel a pomohli mi na předčasnou ejakulaci.
10. 04. 2013 | 18:14

Marcel napsal(a):

Tento produkt http://malypenis.eu/
10. 04. 2013 | 18:15

DennisKr napsal(a):

Everything else is finally merely details -- important details, but variants on this theme. index.php is the controller, the menu program determins what the "present page" is, and lots of occasions get fired in the act of building that page. Plugin modules can hook into those events and change the workflow/supply added information/etc. That is also part of the reason a lot of Drupal resources revolve around making modules. Without modules, Drupal does not actually DO anything other than say, 'Some one asked to get a page! Does it exist? No? OK, I'll serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 22:42

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 16:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy