Pane Klausi, neubližujte alespoň dětem!

20. 06. 2013 | 22:30
Přečteno 15186 krát
Václav Klaus se vysmívá dětem stejnopohlavních párů

Bývalý prezident Václav Klaus zveřejnil na svém webu (www.klaus.cz) karikaturu, znázorňující dva stejnopohlavní páry s dětmi. Holčička se ptá dvou mužů: „Který z vás je moje maminka?“ a chlapeček zase dvou žen „Která z vás je můj tatínek?“

null
null

Karikatura, kterou Václav Klaus zveřejnil na svých stránkách.
Zdroj: www.klaus.cz


Každá karikatura je ironie, každá ironie je skrytá agrese, ale když už si v ní někdo libuje, měl by vynechat alespoň děti. Klaus dnes zesměšňuje a pranýřuje děti asi tak batolecího věku za to, že je vychovává někdo, kdo se exprezidentovi z nějakých zasutých osobních důvodů nelíbí.

Stačí se porozhlédnout kolem a uvidíme, že to nemusí být nutně pár biologický otec a biologická matka, který postaví dítě na vlastní nohy. Nestačí dítě zplodit – je nutné dítě vychovat. Výchova je zpravidla zdárná, pokud dítě vyrůstá v láskyplném prostředí – ať už o něj pečují rodiče (vlastní či nevlastní), prarodiče, někdy i starší sourozenci či dobří pěstouni. Je vědecky prokázáno a potvrzeno životem, že toto platí i pro stejnopohlavní páry. Skutečná rodičovská láska nemá nic společného se sexuální orientací. Stejnopohlavní páry už dávno ukázaly, že umějí vychovávat děti stejně dobře jako různopohlavní (dle některých amerických studií dokonce lépe) a děti tím neutrpí žádnou ujmu. Dokonce rozeznají, co znamená otec a co matka – nevyrůstají v lese, ale mezi lidmi, v širší společnosti.

Jenom v Česku vychovává děti přes tisíc stejnopohlavních párů, především lesbických, kde dítě se narodilo po umělém oplodnění, nebo pochází z předcházejícího heterosexuálního vztahu a po rozvodu rodičů zůstává s matkou. Výjimkou nejsou ani gayové, vychovávající dítě jednoho z nich. Je v zájmu nás všech, aby podobné páry výchovu svých dětí dobře zvládaly i nadále. Proto poslanecká novela zákona o registrovaném partnerství má umožnit partnerovi či partnerce osvojit si dítě svého protějšku, které s ním vychovává. Exprezidentova karikatura má za cíl tento rodičovský úkol zpochybnit a ztížit.

Útok na rodiče mi tolik nevadí, rodičovský pud a láska k dítěti jsou silnější než pomluvy a výsměch byť i z těch nejvyšších míst. Ony dvě maminky či dva tatínkové se svého rodičovského poslání jen tak nevzdají. Nebo by Václav Klaus ty děti nejraději viděl v dětském domově, kde děti vychovávají samé „tety“ a mužů-vychovatelů je tam jako šafránu? Možná by Klausovu karikaturu zasloužil i tento genderově nevyvážený model ústavní výchovy.

Skutečně mi vadí Klausův útok na ty nejslabší – na děti z těchto rodin. Václav Klaus kdysi prohlásil ještě z Hradu, že práva dětí jsou zrůdnost, proti které prý bude bojovat "co mu ještě síly dají". Zřejmě plní svůj slib. Inkvizitorsky se vlamuje do intimity domovů stejnopohlavních párů s dětmi a vypaluje neviditelné, ale mocné a jedovaté stigma.

Žádné dítě si rodiče nevybírá, nevybírá si rodinu ani prostředí, do kterého se narodí. Ale dítě vítané a vychovávané s láskou je šťastné. Nezavrhujme stejnopohlavní rodičovství už kvůli dětem, které v těchto rodinách vyrůstají. Stejně jako nezpochybňujeme výchovu prarodiči, osamělým otcem či matkou samoživitelkou. Ten, kdo řádně vychoval dítě, si zaslouží úctu. Chraňme nikoliv část, ale všechny děti v této republice před výsměchem a nenávistí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

LUF napsal(a):

Klausovi jde jen o to aby se o něm psalo. Takže mu plníte jeho přání
20. 06. 2013 | 22:42

Maximus napsal(a):

To máte těžké pani autorko, tady v Evropě to tak bylo zařízené už po staletí, že děti vychovávali "smíšené" páry a jen v době válek či po nějakých tragédiích byly vychovávány náhradními rodiči. U vás odkud pocházíte tj. v Kazachstánu určitě to dříve neměli tito odlišní lidé jednoduché. Možná, že byste o tom mohla něco napsat. Tu zmínku o Vaší zemi nemyslím hanlivě, můj kamarád a obchodní přítel tam nedávno byl a až na ty "dorogy" byl velmi překvapen ekonomickým rozvojem této země. No a k těm Homo sapiens jinakus:
Ten nepřiměřený tlak od homosexuálních párů na to, aby byly společností uznány za rovnocené není dobrý a působí kontraproduktivně. Osobně proti 4% nic nemám, nakonec to mám i v rodině a vyrovnal jsem se s tím, ale mám za to, že to různými hurá akcemi přehání a spíše nasírají většinovou populaci a aktivizují ty "napravo" apod.
Mějte se a na Klause se vykašlete, on to s tou amnestií naprosto podělal!
20. 06. 2013 | 23:04

oranžáda pitomá napsal(a):

aby se Džamilo náhodou ne.........., zase se chceš vyškrábat, že....
20. 06. 2013 | 23:08

MartinO napsal(a):

maximus:

A co ta ruka pod bradou? Dnes tady píší samí zednáži a satanisti. Beru to tak, že jste to znamení na fotce gentlemansky přehlédnul :-D
20. 06. 2013 | 23:12

Richard napsal(a):

čekáte, že tenhle povrchní prosťáček s prostoduchým posměškem ve tváří něco z toho pochopí?
Jediné, co je možné, nepouštět toto psychologicky páchnoucí individuum a jemu podobné znovu k moci.
20. 06. 2013 | 23:14

Antonín R. napsal(a):

Cituji a komentuji:
"Stejnopohlavní páry už dávno ukázaly, že umějí vychovávat děti stejně dobře jako různopohlavní (dle některých amerických studií dokonce lépe) a děti tím neutrpí žádnou ujmu. Dokonce rozeznají, co znamená otec a co matka – nevyrůstají v lese, ale mezi lidmi, v širší společnosti."
Tak to bych chtěl ty studie vidět a vědět, KDO ty studie zpracovával.
Já mám informace opačné. Tím nevylučuji, že může existovat homosexuální pár, který vychovává děti dobře. Ale zavádět takové řešení hromadně je nebezpečný sociální experiment. Směřující nikoli k toleranci, ale k výchově k homosexualitě.
20. 06. 2013 | 23:19

pamětník napsal(a):

Výraz ´homosexuální páry´ je nesmyslný stejně jako pár levých bot či rukavic. Buď je pár ♂+♀ anebo dvojice ♂+♂ resp. ♀+♀, které pár nikdy nemohou vytvořit. Až bude Arnold Schwarzenegger těhotný i ve skutečnosti a nejen ve filmu (popř. jiný ♂), potom budou mít pravdu apoštolové gayů a leseb. Zatím lidstvo jenom blbne.
20. 06. 2013 | 23:21

Občan napsal(a):

Paní Součková,

asi by bylo lepší, kdybyste vrátila diplom a šla děla něco užitečného. Protože takový nesmysl, jaký jste uvedla v titulku, Vás jako lékařku zcela diskvalifikuje.
I žák šesté třídy základní školy totiž ví, že jedinci stejného pohlaví nemohou zplodit potomky a tudíž nemohou být rodiči.
Živočichové stejného pohlaví dokonce nemohou ani vytvořit PÁR. Ten je VŽDY tvořen osobami odlišného pohlaví.

Ta Klausova karikatura je zcela na místě. Dítě v péči homosexuálních pěstounů (NIKDY se nemohou stát RODIČI) je totiž majoritní dětskou komunitou stavěno přesně před takový problém. Ostatní děti mají tatínka a maminku nebo pěstounské tetu a strejdu, eventuálně babičku a dědečka; a jen ono má dvě tety nebo dva strýčky. Logicky se zeptá proč. A logicky se také zeptá, odkud se tedy vzalo, když miminko mohou mít pouze tatínek a maminka, resp. muž a žena.
Nikoli Klaus, ale bezohlednost a sobectví homosexuálů ubližuje dětem. Pořizují si děti stejně, jako si jiní pořizují papoušky nebo mopslíky.

Mimochodem - kolik znáte dospělých jedinců, vychovaných dvěma či více homosexuály, kteří v dospělosti navázali PŘIROZENÝ sexuální vztah, založili a udrželi rodinu a zplodili potomky?
20. 06. 2013 | 23:27

Občan napsal(a):

Ještě bych měl jednu prosbu.
Mohla byste sem dát odkazy na ty americké studie? Moc by mě zajímaly.
Děkuji
20. 06. 2013 | 23:35

Sraldo Mandolini napsal(a):

Katolické buzny zdraví Džamilu!
20. 06. 2013 | 23:36

dzamilastehlikova napsal(a):

Vážený pane Občane, děkuji za věcný zájem, tady je odkaz:

GARTRELL, Nanette; BOS, Henny. US National Longitudinal Lesbian Family Study: Psychological Adjustment of 17-Year-Old Adolescents. Pediatrics. 7. 7 2010, roč. 126, 28-36, s. 28-36. Dostupné online. ISSN 1098-4275. (en)

N. Gartrell a H. Bos v roce 2010 publikovaly výsledky velmi rozsáhle longitudinální studie psychologického stavu sedmnáctiletých adolescentů vychovávaných od narození stejnopohlavními (lesbickými) páry. Autorky zaznamenaly, že děti vychovávané lesbickými páry mají v řadě oblastí výchovy i vzdělávání signifikantě lepší výsledky, než by odpovídalo průměru v USA. Samy autorky uvádějí, že lepší výsledky mohou být alespoň částečně vysvětleny aktivnějším přístupem k rodičovství. Autorky připouští i další omezení, a proto zjištění interpretují tak, že děti, které jsou od narození vychovávány stejnopohlavními páry, nejsou ve svém psychickém vývoji nijak poškozeny.
20. 06. 2013 | 23:43

dzamilastehlikova napsal(a):

Pane Mandolini,

zní to jako hudba - jak Vaše jméno, tak ty katolické buzny že mě zdraví... Mám docela ráda Putnův smysl pro humor, i když někdy je až příliš rafinovaný, je pořád lepší než Klausův.
20. 06. 2013 | 23:47

Z. Léčebny napsal(a):

Zbabělci, slaboši a jinak osobnostně narušení jedinci často cílí útoky a ohrožují ty, kteří se nemohou, nebo neumějí bránit. Děkuji za zveřejnění odsudku tohoto nemravného a nechutného chování, které je o to horší, že se ho bezohledně dopouští veřejně činná osoba - snadněji ovlivňující veřejné mínění. Co s tím? Takovým Kikinám vstup do veřejného života - neumožnit.
20. 06. 2013 | 23:51

Pavel napsal(a):

Když si Václav Klaus pověsí na svůj soukromý web karikaturu, kterou od někoho dostal, tak je to jeho věc. Na dnešní reakci na aktuálně.cz i v blogu paní Stehlíkové je vidět, jak málo stačí, aby se jeho oponenti za každou cenu opět sešikovali...
20. 06. 2013 | 23:57

JenTak napsal(a):

Paní Stehlíková,
homosexuální pár v rámci zákona jsou dva dospělí muži.
Lesbický pár v rámci zákona jsou dvě dospělé ženy.
Adopce dítěte lesbickým či homosexuálním párem nemůže být zákonná, protože porušuje právo dítěte (nedospělé osoby) na úplnou rodinu. Tím je myšlena rodina, tj. muž a žena. Dítě nemůže vznášet samo právní nároky, protože pro svůj věk je nezpůsobilé k právním úkonům. V případě schválené adopce homosexuály někdo odsoudí dítě k žití v homosexuální rodině.
Už vidím ty později dospělé adoptované děti žalující stát za způsobenou újmu na jejich psychice, která vznikla jejich nucenou adopcí. Stát v tomto případě musí prohrát.
20. 06. 2013 | 23:58

dzamilastehlikova napsal(a):

Ad Maximus, díky za podnětný komentář!

S mojí historickou vlasti máte naprosto naprosto pravdu a asi bych měla něco o tom napsat, ale obávám se, že o Kazachstán nebude větší zájem než o Turecko, které teď prochází zkouškou ohněm (a mečem)...

Co se týče Evropy, tak z té bychom měli brát příklad. Rakušáci vyprázdnili své dětské domovy už před desítkou let - vyzvali stejnopohlavní páry, aby udělali něco navíc pro společnost. A zafungovalo to - děti jsou šťastné a úspěšné a stát ušetřil.

A pak ve věci děti co ve stejnopohlavních rodinách vyrůstají, je to především v jejich zájmu, v zájmu těch děti, aby byly lépe chráněny když se jejich biologickému rodiči něco stane. Říkáte tlak? je to jen skutečný život, lidské osudy, potřeba to řešit... Zákony mají sloužit lidem a jejich potřebám, ne? Pokud to tak není, na co pak jsou ty zákony?
20. 06. 2013 | 23:59

Občan napsal(a):

Děkuji za odkaz na článek.
Jenže jsme se, paní Stehlíková, opět nikam nedostali. Já jsem se ptal po dospělých jedincích vychovaných homosexuálními pěstouny.
Krom toho to je pouze odkaz na článek a nikoli na studii samu; ale navedl mne na ni.
Studie se navíc nezabývá normalitou či abnormalitou sexuálních vztahů u jedinců vychovaných homosexuálními pěstouny, nýbrž jejich zdravotím stavem, školními výsledky, chováním a ekonomickým zajištěním pěstounů. Zásadní problematice se pečlivě vyhýbá, takže nevyvrací žádnou z pochyb o vhodnosti takové výchovy.

Motáme se tak opět v bludném kruhu, protože tohle téma jste i Vy otevřela poněkolikáté. Vždy se stejným výsledkem - neexistuje studie, která by se zabývala sexualitou dosplěců vychovaných homosexuálními pěstouny.
21. 06. 2013 | 00:07

Antonín R. napsal(a):

The other story about same-sex parenting
========================================
Research showing the risks of lesbian and gay parenting is ignored in the race to make a political case.
CELÝ ČLÁNEK:
http://www.mercatornet.com/articles/view/the_other_story_about_same-sex_parenting#sthash.tiuBKyiv.dpuf
21. 06. 2013 | 00:08

Gru napsal(a):

Jed třeba začít u terminologie. Homosexuáové je lýivé označení, vedené náhražkovitostí, která je pro tyto vztahu příznačná. Se sexualitou nemají nic společného, jsou tudiž nikoliv "homo"sexuálovém. ale asexuálové, To, co je pudí k druhému, je erotika. Proto se taky dřive, ještě ve 20. kletech 20, stolketí nazývali homoerotiky. Jejich svazky nejsou žánou rodinou, jsou to mastubrační společenství, jeho hlavním cílem je eros, nikliv sexus.
Děti, které mají tu smůlu dostat se na výchovu do tohoto prostředí, své nepravé "rodiče" brzy začnou nenávidět, protože ostatní děti jim vysvětlí nenormálnost vztahů
u nich doma, budou se jim za to smát a odstrkovat je kvůli tomu, Jejich přirozené prostředí je odvrhne,. nepřijme, a to kvůli homoerotickému působeni náhražkových rodičů..
21. 06. 2013 | 00:11

hanick napsal(a):

Nu - bohužel - musím se přiklonit k názoru V. Klause, týkající se práv dětí. Také zastávám názor, že způsob, jakým nabývají děti jakási práva, je zrůdný. Budoucnost to potvrdí, paní Džamilo. Stačí si dnes projít 9. třídy škol nebo ročníky učilišť a uvidíte, co "práva dětí" s dětmi udělala.
21. 06. 2013 | 00:19

dzamilastehlikova napsal(a):

Pane Občane a pane Antoníne,

takhle někam nedostaneme s citacemi různých studií - připomíná mi to debatu u Michaely Jilkové na stejné téma asi před 2 týdny, kde každý tasil výsledky studií které se mu zrovna hodily do krámu... Sotva jsem se dodívala. Podívejte se na to také, nevím, jak se vám to bude líbit. Argumentujme prosím vlastními názory a zkušenostmi - a pěkně od plic, je to naše debata, jinak se v samých studiích utopíme. Mě také nesedí studie o tom, že lesbické páry vychovávají lépe než heterosexuální páry. Ale co s tím nadělám? Každopádně věda nemůže a nemá sloužit ideologii.
21. 06. 2013 | 00:22

Amonre napsal(a):

Pokud je to dítě jednoho z nich, tak ať si ho klidně vychovávají, pokud je to synovec a pokud není nikdo z příbuzných dostupný, pokud se s rodiči něco stalo, tak ať klidně taky, ale pokud se tu bavíme o adopci dětí třetích stran, v žáném případě.

Asi to nebudete chtít slyšet, ale z biologického hlediska je to vada, tak podstatná že zabraňuje rozmnožování jedince, je to německý veslař v anglickém týmu, jak by napsal Richard Dawkins. Dokud se žilo způsobem že rod o několika i desítkách členů žil pohromadě, tak se tato odchylka zdála být jakš takš výhodnou, takový jedinec třeba lovil a přinášel potravu kmeni, přičemž ji nespotřebovávali jeho potomci, z hlediska reprodukce v potomcích jeho sestry či bratra je 1/4 jeho vlastní genetické informace. Dokonce existují studie, podle kterých mají ženy s homosexuálem v blízkém příbuzenstvu vyšší porodnost než ženy bez.

K této odchylce je nutné ještě dodat, že na přelomu 80.-90. let jeden lékař (mimochodem patřil mezi 4%), zkoumal mozky mozky mrtvých terrero i homosexuálů, mužů i žen a nakažených i nenakažených HIV, došl k zajímavému zjištění, u homosexuálů (mužů) byla jedna část mozku menší, než u heterosexuálů a to bez rozdílu, jestli se jednalo o nakažené, nebo zdravé. Tato část mozku byla stejně velká jako u heterosexuálních žen.

Toto mi připadá, celé toto hnutí za sňatky a adopce, jakoby se nesnažili o rovnoprávnost, ale vytvoření nerovnoprávnosti ve svůj prospěch a sanží se převrátit i přírodu. Nebo snad chcete tvrdit, že existuje něco jako právo na dítě?

Ono by to chtělo udělat revizi lidských práv, formulací, vůbec to chce revizi systému jako celku. Proč je právo na život ale není už právo na smrt? Proč nelze lidi vykázat do vyhnanství? Po staletí, tisíciletí to byl legitimní prostředek naložení s problémovým jedincem, jenže taky nebyly celnice a migrace byla relativně volná. Pokud nikdo nesmí být držen v otroctví, proč jsou lidé nuceni podílet se na věcech, na kterých se podílet nechtějí, viz všechny ty "sociální sítě," proč z nich nelze vystoupit s tím, že pak ale člověk od státu nic nedostane.
21. 06. 2013 | 00:30

dzamilastehlikova napsal(a):

Ad Gru - představte se, ostatní děti je neodvrhly, jen pan exprezident. Mám plnou emailovou schránku příběhů - musím uznat, že Češi jsou nejen tolerantní, ale i napomáhající, a to i vůči dětem ze stejnopohlavních rodin. Pokud někoho ve škole šikanují, tak ještě nemáme případ, že by to bylo na základě toho, jaké orientace má rodiče.
Co se týče erosu a sexusu - s výchovou dětí to nemá nic společného. Žádný rodič své děti do oblasti svého sexuálního života netahá a nepouští. Bez ohledu na orientaci. Ať si každý vzpomene na vlastní rodiče. Rodič má totiž vrozenou zodpovědnost dospělého člověka vůči dítěti. Až na pár výjimek, které patří za mříže.
21. 06. 2013 | 00:30

dzamilastehlikova napsal(a):

Pane Amonre,

právo na dítě neexistuje. Výchova dítěte není odměna, ale řehole, snad to víte. Většina stejnopohlavních párů v Česku vychovává vlastní dítě jednoho z partnerů (partnerek), jen zlomek - děti z dětských domovů, často s postižením bez šance na umístění. Společnost by měla těmto rodičům poděkovat za to, že vydobyté hmotné statky, čas a lásku nevěnují jen sami sobě a svým koničkům, ale někomu potřebnému. O úlevě pro statní rozpočet a budoucnost stárnoucí země nemluvě.
21. 06. 2013 | 00:37

Antonín R. napsal(a):

Paní Džamilo,
neodpověděla jste na velmi konkrétní námitky pana Občana. Ani na můj dotaz KDO jsou autoři Vámi citované studie. Také si myslím, že věda nemá sloužit ideologii. Jeden můj známy k tomuto problému napsal v jiné diskusi tolik (cituji):
"Rodinu vždy tvořili: otec, matka a děti, v dalším (širším) okruhu prarodiče (dědečkové a babičky)... Ano stát opravdu nemá co diktovat jak vypadá rodina, protože rodina je starší (přirozenější) model než stát, diktátem by začalo být, když stát určí, že dva muži (dvě ženy) homosexuální orientace a adoptované dítě (děti) jsou také rodina, ne že jsou to různí lidé spojení nějakým vztahem a administrativním úkonem státu... ale to není rodina, nazývat to rodinou by bylo popřením původního významu toho, co rodina až dosud je (byla)..."
Takže skutečně jde o sociální experiment, který bude zdůvodňován těmi, kteří na něm mají zájem. Vědecky = ideologicky. Nějaká ideologie je v pozadí vždy.
Ale každá ideologie není rozumná, i když používá racionální argumenty. Ještě důležitější totiž může být to, co se zamlčuje.
21. 06. 2013 | 00:41

Ares napsal(a):

Přestavme si takovou situaci: Klaus se Stehlíkovou se hádají o problematice homosexuálních párů. Až se Klaus naštve a hodí po ní knížku. Stehlíková popadne dítě, které si tam pod jejich nohami hrálo a schová se za něj. Dítě dostane knížkou do hlavy a Stehlíková se rozkřičí „Pane Klausi, neubližujte alespoň dětem!“
21. 06. 2013 | 00:59

Amonre napsal(a):

Paní Stehlíková,
Pokud je to dítě jednoho z nich, pak ať si je klidně vychovávají, napsal jsem i duhou výjimku, kdy to chápu, ale nelíbí se mi idea, která se začíná prosazovat na západě, že by měli mít právo na osvojení dětí z dětských domovů. Toto by měla být nepřekročitelná mez, za kterou se jít nemá.

Zrovna dneska se to tu někde rozebíralo, vytlačili jsme evoluci z civilizačního prostoru a to se všemi negativními důsledky, mezi které paří i vážně velmi postižení jedinci. Ano zní to hrozně, ale je podle mne lepší nechat je odejít, dokud neznechají nějakou hlubokou stopu (a neberte to jako eufemistický popis vraždy, ale prostě to že necháme zaprocovat přírodu), než je uměle držet na živu do dospělosti, sama jistě znáte případy lidí kteří jsou v podstatě od narození v takovém stavu že se o ně bude pořád muset někdo starat (ale to máme pár setin procenta), například ty, kteřým je nutné dodávat výživu sondou do žaludku.

Od toho se můžeme přesunout k dalšímu tématu (byť už je to offtopic). Je to že umíme člověka udržet na živu milionem hadiček opravdu úcta k člověku a životu, nebo jen naše arogance? Není to že umírá velké množství lidí v nemocnicích, LDNkách, spíše příznakem toho že se smrti bojíme až tak, že se ji za každou cenu snažíme oddálit? Čistě osobní názor, kdybych si já měl vybrat mezi tím, zemřít, nebo být věčně na X hadičkách a přístrojích, v podstatě jenom stínem člověka (a takových stínů jsem viděl dost), raději se pokusím dát co jde dopořádku a odejdu.
21. 06. 2013 | 01:02

honolulu napsal(a):

Na vsechny vetsinove evropske skupiny je utoceno ze vsech stran tim, co zadny z nas nikdy nebude a nemuze exeptovat.
Je to proti nasi prirozenosti, a je to proti prirode.

To bych rad vedel, co by tato pani vyfasovala za takovy clanek v jeji zemi...
At zije president Klaus !
Jak Evropa, tak i Amerika je v primem utoku strategicke zamerne snahy o zniceni techto civilizaci...
Uz brzy se budou zavadet stejne hony na "carodejnice" jako v 17-tem stoleti a to, za "Bigotni smysleni" nebo "Xenofobii"...

Podcenujete nas intelekt. My vime, co je cilem Vasi snahy.
21. 06. 2013 | 01:05

KvL napsal(a):

to: honolulu
A nebude lepší abysme se my ti normální poohlédli po místech, kde přežít, necha je a´t si tu staví ten sen, který se jim musí logicky zhroutit a pak, až bude po všem a oni na kolenou, se vrátit a civilizaci obnovit?
21. 06. 2013 | 01:08

Al Jouda napsal(a):

A co byste řekla, paní autorko na nápad svěřit dítě do výchovy pedofilnímu páru. Pedofilové za svoji sexuální orientaci také nemohou a měli by to dítě opravdu, ale opravdu rádi.
21. 06. 2013 | 01:11

dzamilastehlikova napsal(a):

Ad: AI Jouda - je to nechutné, navíc jednoduše a jednoznačně trestné, ať už mohou či nemohou... Nemíhejte hrušky (co zákon nezakazuje) a jablka (co je trestné) prosím.
21. 06. 2013 | 01:17

dzamilastehlikova napsal(a):

Pane Amonre,

to říkáte teď. Co budete říkat, až nadejde řas a probudí se pud sebezáchovy? Jinak nemějte obavu, v Česku se život uměle neprodlužuje. Větší starost mi dělá to, že většina lidí chce umřít doma a většině se to nepodaří...
21. 06. 2013 | 01:21

stále nepřesvědčený napsal(a):

To, že Klaus je - za každého režimu a situace - "opravdu, ale opravdu" - pilným oportunistou a že po Sládkovi je to on kdo těží ze žumpy nacionalismu a šovinismu, dokazuje i to, že na svých exprezidentských stránkách hrdě umístil danou karikaturu.
Díky MUDr. Stehlíkové za to, že na to upozornila. Karikaturu s datem Klausova zveřejnění jsem si uložila:)

Stran adopce dětí dvěma stejněpohlavními lidmi (vědomě neříkám páry-paar-pair neb biologicky to znamená dva lidé opačného pohlaví)"

a) Vámi citovaná studie samotná je třeba zde:
http://williamsinstitute.law.ucla.edu/wp-content/uploads/Bos-Gartrell-vanGelderen-JGLSS-May-2013.pdf

b) Vyspělý kapitalismus, zejména ten více individualistický, americký stále pilněji uděluje všelikerá "práva" a "rovnost" a dělá s tím vědomě velký humbuk i možnost "umělcům" jako naší Dietlovi si na tomto projevu politické korektnosti vydělat třeba právě produkcí TV seriálů o dvou stejněpohlavních lidech a jejich "rodině" vychovávající nezletilé děti. Všechna tato "práva" přitom vědomě odvádějí pozornost od zhoršující se situace většinové populace, které třeba v USA navíc vládnoucí třída odpírá právo na všeobecné zdravotní pojištění, na běžnou pracovněprávní ochranu (tedy ne vyhození na hodinu coby všeobecné praxe) atd.

Naivní lidé jsou dojati tím, jak "citlivá" zastupitelská demokracie jejich země je, když dva stejněpohlavní lidé se mohou "ženit-vdávat", být "rodiči" (od slovesa rodit),když tramvaj a autobus má mnohasettisícové zvedací zařízení pro invalidní vozík, ikdyž je užíváno jednou za uherský rok, atd. atd., aniž by jim došlo, že třeba o spravedlivějším dělení zisků a bohatství nikdy nebude ani slovo. To je "Bohem dané", většina je chudá, pár vyvolených stále bohatších (rozvírající se nůžky). V tom vládnoucí elita, třída Západu se drží velice tradičního, konzervativního modelu.

A pak jsou Stehlíkové, Kocábové atd., kteří, jako za jiní oportunisté za komunismu, mají z tohoto rozdávání "práv" dobrou kariéru.

Takže mě jen závěrem odpovězte: Když nezletilé dítě jeho stejněpohlavní dva lidé mužského pohlaví berou na vrcholnou událost svého roku, osobní účast na PRIDE PARADE, kde jsou standardně k vidění věci a chování o kterém Vám, hlavní odbornici nemusím podrobnosti sdělovat ... jaký momentální a dlouhodobý dopad to statisticky na nezletilé děti má?

Nebo když si takoví dva stejněpohlavní mužové pozvou ostatní homosexuály na "rodinnou návštěvu" domů a dochází ke standardním orgiím mnohonásobeného análního sexu, hnaného typicky drogami ... to má jaký statisticky pravděpodobný vliv na psyché nezletilých dětí?

A nebudeme si, nejen díky našemu věku a Vaší odbornosti lékařky namlouvat, že (hlavně) homosexuální ale i lesbické "páry" jsou v dokonalém skrývání své masturbace úspěšnější než tradiční heterosexuální pár maminky a tatínka. Dítka vědí a VIDÍ orgasmická vyvrcholení jak u maminky a tatínka, tak u "dvou maminek" a "dvou tatínků", ikdyby svoji ložnici zamykali a zvukově utěsnili.
21. 06. 2013 | 01:37

KS napsal(a):

Amonre
který(á) píše o neúnosně vysoké ceně (finanční, emocionální atd.) celoživotní péče o těžce postižené a o udržování pří životě přestárlé nebo těžce nemocné zázraky moderní medicíny.

Univerzální pravdou k objevení podstaty jevů je "floow the money", tedy jdi po stopách finančních toků. Platí to i v těchto dvou příkladech.

Problémem moderní kapitalistické ekonomiky není obecně nedostatek, ale nadbytek, nadprodukce. Zboží i služeb.

Zdravotní péče má tu výhodu, že homo sapiens se bojí smrti i bolesti a je ochoten "zaplatit cokoliv" pokud je hlavně on sám, jeho rodinný příslušník nemocný, postižený, nebo smrtelně nemocný, aby bolest nebo smrt odvrátil. Lidé navíc, obecně, nesnášejí, aby se - byť velice nákladná - péče o nemocné nebo postižené nedostávala ostatním lidem.

Lékaři, nemocnice, dodavatelé zdravotnického materiálu - jako kdokoliv jiný - nenamítají nic proti tomu, aby se jejich "výkony" a zisky zvyšovaly. Proto vám udělají zchrup za půl miliónu, budou apelovat na vaše city, že babičce "musíte" dát luxusní senior ubytování, že nesmíte "skrblit" na (beznadějné, ale nesmírně drahé a tedy lukrativní) prodloužení života o 3 měsíce ve vegetativním stavu.

A protože se dnes stále více všeho vyrábí v ČLR, tak zdravotnictví je v mnoha západních zemích ten jediný "byznis", který dá práci domácím.

Proto budeme držet při životě dítě narozené předčasně o pár měsíců, babičku na šlaufech alespoň půl roku, atd. atd. Jasněže si k tomu vymyslíme srdceryvné, humanitární motivace.
21. 06. 2013 | 01:56

Kanalnik napsal(a):

podle meho nazoru ta karikatura neni namirena proti detem, ale proti paradoxu, do ktereho se deti vinou tehle spolecnosti mohou dostat... tudiz clanek povazuji za tendencne zavadejici
21. 06. 2013 | 02:00

honolulu napsal(a):

Panove uz je to tady !
Dnes Rusky parlament zakazal jakoukoliv propagaci, ci zminku o homosexualite....

Dalsi vec ! Putin zalozil stranu, Rusko - Rusum.

Necas doplatil na Temelin. Mel ho zadat nekomu jinemu nez zadal.

Dalsi vec ! Kalousek zmeni jeho nazor ohledne Temelinu, nebo bude stat pred umele vyvolanym processem za to, ze nechce stavet.

Zemanovi, hrozi nebezpeci take. Ale on uz ho pravdepodobne zna.
21. 06. 2013 | 02:03

honolulu napsal(a):

To, ze Kalousek byl proti stavbe Temelina bylo prani Merkelove.
Ted bude muset zmenit nazor, nebo na neho bude uvaleno "stryckem Tlacenkou", kriminalni trestne oznameni...Prislo se na mnoho veci. Ta nejhorsi je, ze mel prsty v "atentatu na Caseara" 44 B.C....

Putin ma zlost a dela seznam pleticharu...
Vlada ODS musi padnout do podzimu, aby nemohla byt podepsana posledni smlouva s Ruskem ohledne Temelina. "Strycek Tlacenka" specha, proto bude jmenovana nova vlada, ktera bude na strane "strejdy Tlacenky".
(Vsechno je pruzracne ciste a jasne, akorat "nevim" kdo je stejda Tlacenka.) Vim, ze to vite, ale nejmenujte ho, nebo dotanete na prd.l ! Nez k vam vlece Putin s klackem, tak budte potichu. To bude srandy kopec na podzim...
Ted vidite, jak to ma tezke Zeman. On stoji mezi dvemi mocnostmi, ktere mu obe zerou vnitrnosti !

Pane presidente, koupil jsem si Slivovici na Vasi pocest.
Ted si jdu dat frtana na Vase zdravi, pred Vasim nadchazejicim dobrodruzstvim.
21. 06. 2013 | 03:16

Peťan napsal(a):

Možná by madam Stehlíkové přišel velice vhod taky nějaký ústav ....
21. 06. 2013 | 03:18

dle některých IDEOLOGICKY ZMANIPULOVANÝC napsal(a):

amerických studií dokonce lépe) a děti tím neutrpí "žádnou ujmu" :DDD
21. 06. 2013 | 04:02

Homosexuál znásilnil a zavraždil chlapce napsal(a):

chlapce z Havlíčkova brodu. http://www.natia.cz/layout2_cz.aspx?pageid=658
21. 06. 2013 | 04:08

honolulu napsal(a):

Jak to, ze nikdo vcera na Aktualne CZ nepogratuloval presidentu Klausovi k jeho narozeninam ? Hmmm ?
Tento velikan mezi Cechy, vas uchranil pred mnoha jedy, ktere se vam snazil nasypat do denni polevky maoisticky cert v Bruselu.

Pane Presidente,
byl jste narozen ve stejny den, (19.6.) ve kterem ma svatek a festival MINERVA . (V Recku ztotoznena s Athenou.)
Patronaci teto deity jste dostal do vinku nejen dary, ale i povinnosti... Receno stucne. MUSITE se vratit do politiky !
Narod Vas bude potrebovat a Minerva to zada !
Zeptejte se kardinala Duky, ze mam pravdu. My (New Age) vime ceho se obava.
21. 06. 2013 | 05:30

Pavel13 napsal(a):

Jen blbec si může myslet, že změnou zákona změní přírodní zákony a procesy.
Zákony umělé by pak měly brát v úvahu skutečný stav věcí a být ku prospěchu občanům dané země, měly by pomáhat a ne život komplikovat. Na počátku si tedy uvědomme, že stejnopohlavní páry děti vychovávají a budou vychovávat, ať jim v tom zákony pomáhají nebo překážejí.
Proč vlastně nějaký zákon přijímat nebo měnit? Bohužel náš život sešněrovávají zákony stále více. Člověk vychovávající neosvojené dítě to nemá jednoduché. Dokážu si to představit komplikace u lékaře, v nemocnici, ve škole, atd.. Můžeme to řešit spoustou vyhlášek, přílepků zákonů, nových formulářů, papírů. Když už však někdo vymyslel a do zákonů zapracoval institut osvojení, proč ho jednoduše nevyužít i pro stejnopohlavní páry?
Zmiňovaný vtip je ubohý a trapný. Že pan exprezident na lidi .ere, dávno víme, ale alespoň nějakou formální úroveň by si držet mohl. Je to prostě ostuda.
Děkuji, paní autorce, že se ozvala.
21. 06. 2013 | 05:32

kormoran napsal(a):

Pocatecni problem je u hetero , nebot ti jedini jsou schopni plodit potomstvo a ti sve deti z 'x ' duvodu- svoji "krev" odlozi . Je treba se zajimat o to , kdo to jsou ti lide. Skoda , protoze Stehlikova by nemela zadnou sanci.

Ovsem kam se neco podobneho hrabe na navrh pricmoudle francouzske kikiny - nahradit osloveni rodicu dle pohlavi -'Tato' nebo 'Mamo'- (tak krasne a vrele ) , suchym 'rodic'.

Taky proto jsou ve Francii velke demonstrace - maji rozum.

Mnohokrat jsem premyslel , jak daleko je clovek ve svych stupiditach a navrzich schopen zajit a svym zpusobem jsem rad , ze za padesat let budu prdet do hliny .
V lepsim pripade a koncentraci 'ducha' aspon tyto blbe posuky strasit.))
21. 06. 2013 | 05:37

Drzá zrzka napsal(a):

Jaký vzor převezme dítě z výchovy v "rodině" homosexuálních párů? Bude schopno v dospělosti založit heterosexuální vztah nebo bude považovat za přírodou dané, že otec a matka jsou jedinci stejného pohlaví?
21. 06. 2013 | 05:48

kormoran napsal(a):

Co me vzdy uvede do rozpaku , ze nekdo z vychodu , ci ze zemi tretiho sveta , se uhnizdi zrovna v CR a hlasaji cosi o respektu , ci demokracii .
Jamilo ! Dyt ve svych domovskych stepich mate mista dost , tak si tam odvedte lesby a cesky Chanov se postara o dodavky 'kukacek'))

Pres den je budete ucit zvykat kozesiny a v noci olizovat sterbiny.
21. 06. 2013 | 06:02

Občan napsal(a):

Paní Stehlíková,
ona má ta studie, k článku na niž jste sem dala odkaz, statisticky nulovou vypovídací schopnost; to jen pro přesnost. Protože zpracovává asi 180 "dvojic" a asi 120 dětí do 17ti let, přičemž podle autorek existuje v USA asi nejméně 300 000 homosexuálních domácností, které mají v pěstounské péči děti. Kromě toho jde výhradně o lesbické domácnosti, které se studie účastnily jako dobrovolnické, a to domácnosti dobře až velmi dobře ekonomicky zajištěné.
A aby toho nebylo málo, naprostá většina dětí jimi vychovávaných jsou děti jedné z žen, počaté in vitro.

Z hlediska faktografie k sexuálnímu vývoji dětí z takových domácností je studie zcela irelevantní. Přitom právě to je nejzásadnější námitka, oprávněně vznášená směrem k propagátorům výchovy dětí osobami s homosexuální orientací.
Ovšem studie přece jen o něčem vypovídá - že bohaté lesbické paničky si pořizují děti PRO SEBE, protože na to mají; někdo papouška, někdo psíka a někdo děti...

Neodpověděla jste na můj dotaz ohledně osudu DOSPĚLÝCH, vychovaných v homosexuální domácnosti.
Jenže já jsem našel JINOU US studii, která se zabývá právě jimi - osobami ve věku 19-39 let. A ta podává poněkud jiný obraz o dětech vychovávaných homosexuály:
Článek ke studii - http://www.frc.org/issuebrief/new-study-on-homosexual-parents-tops-all-previous-research
Studie: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0049089X12000610
I tato studie však má zásadní nedostatek - opět zkoumá jen nepatrný vzorek homosexuálních domácností vychovávajících děti.

Problémem všech amerických studií je fakt, že v USA dodnes neexistuje žádný systém uceleného sběru dat (vyjma tajných služeb, které ovšem svá data nezveřejňují, resp. je zveřejňují účelově). Takže každá universita či profesní organisace si sbírá co uzná za vhodné a úspěšnost studie závisí na tom, jak ji instituce "prodá".
Ergo kladívko - anglosaská data jsou irelevantní, irelevantní a zase irelevantní.

A úplně na závěr - americká "náhradní rodinná péče" (ať už pěstounská, nebo ústavní) je ve srovnání s Evropou a Kanadou naprosto příšerná. Pěstounské rodiny se v USA převážně rekrutují z řad dlouhodobě nezaměstnaných, již si takto řeší svou existenční otázku. Tomu odpovídá i počet dětí v "rodinách" a kvalita "péče" o ně. Nemluvě o tom, že americká pěstouňata (v ČR terminus technicus) jsou většinou "batůžkáři"; tedy děti celé dětství putující mezi "rodinami nebo "rodinami" a ústavy.
A americké dětské "domovy" jsou skutečně ústavy v tom nejhorším slova smyslu; de facto věznice. Naprostá většina dětí, které tímto systémem projdou a přežijí až do dospělosti, končí na úplném společenském dně, převážně ve vězeních nebo na popravištích (eventuálně zemřou násilnou smrtí z kriminálních důvodů nebo při zásahu policie).

Takže co takhle třeba nějakou evropskou studii o vlivu homosexuální výchovy na sexualitu takto vychovávaných?

P.S.:
A co se pěstounské péče týče - jsem zásadně PROTI její profesionalizaci. A jsem stejně zásadně proti tomu, aby v rodinách bylo víc než pět dětí vč. vlastních.
Je-li totiž dětí víc, jsou ve stejné nebo horší situaci než v dětském domově. Odkázány na vzájemnou péči o sebe BEZ potřebné ingerence vychovatelů; zejména v případech, kdy jeden nebo oba pěstouni pracují. Vzhledem k tomu, že DD hojně využívají služeb asistentů a dobrovolníků, kteří v rodinných buňkách zastupují vzdálenější příbuzné (tety a strýce, babičky a dědečky), jsou na tom děti z DD LÉPE než děti z PR. A to nemluvím o materiálním zabezpečení a v mnoha případech i o zázemí poskytovaném DNES i dospělým dětem odešedším z DD (jeden z našich potomků pracoval jako stážista v DD na Příbramsku právě v době, kdy tam budovali půdní kóje pro odrostlé děti, aby mohly jezdit "domů" na návštěvy a eventuálně měly kam hlavu složit vpřípadě problémů; takže mám info z první ruky).
21. 06. 2013 | 06:19

Pavel13 napsal(a):

:kormoran 5:37, první odstavec
Ano, v tom máte pravdu. Naše společnost je dost bohatá na to, aby nebyly děti odkládány např. z důvodu hmotné nebo bytové nouze.
I tak ovšem nezmizí z našich ústavů děti východoevropských prostitutek s německými "turisty", apod.. Také tyto děti si zaslouží, co možno nejlepší dětství.
21. 06. 2013 | 06:20

Petr z Tábora napsal(a):

Autorka se deklaruje jako demagog už svou první větou článku. Každému je přeci jasné, že Klaus se prostě hlásí k podpoře klasické rodiny ve které má dítě maminku a tatínka.
Zájem naší společnosti musí být na podpoře této klasické rodiny a ne na nějakých nouzových řešením směřujících k uspokojení zájmů 4% menšiny a ne zájmům normálního vývoje dotyčného dítěte.
21. 06. 2013 | 06:33

Hlavně že máme židokřesťanskou tradici napsal(a):

Již ne Adam a Eva ale Adam a Adam, Eva s Evou byli prarodiči lidstva.

Dokáží vůbec spejnopohlavní "páry" splodit potomstvo? Jakým vzorem jsou pro "své" osvojené děti stejnopohlavní "páry"? Jak je mohou vychovávat v oblasti sexuality a radit jim co je přirozené? Představuji si situaci. Dcerka se dobývá do koupelny, kde je "maminka" stejnopohlavního mužského páru. Z koupelny se ozve: "Obsazeno. Maminka si právě holí kníra."
21. 06. 2013 | 06:34

To čumím . napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=jQjZn-Jw2Q8
21. 06. 2013 | 06:50

Máme zde populační problém napsal(a):

Prý se rodí málo dětí. Vyřešíme jej podporou prorodinné politiky úplné rodiny - lesbické anebo homosexuální. Dětí se bude rodit víc a získají správné návyky v oblasti sexuální výchovy. Jak děti stejného pohlaví jako mají rodiče anebo opačného pohlaví než mají rodiče.
21. 06. 2013 | 06:51

kormoran napsal(a):

Obcan , tlachate , jako obvykle kraviny , protoze prave v USA nikdo bez zazemi nemuze adoptovat dite.

A za druhe, Ti se zazemim jsou natolik inteligentni , ze a kdyz jsou schopni adoptovat a projdou narocnym procesem , predevsim se zajimaji , kdo byli rodice ditete protoze jsou si vedomi rizika 'genomu'!

Nezvante , kdyz nic nevite hloupy politruku.
21. 06. 2013 | 06:55

Dekadence pravdoláskařů musí zvítězit napsal(a):

nad přirozeností. Je úplně jedno, že to řekl Klaus. Osobně nemám vůbec nic proti homosexuálům. Otravují mě ale gay parade stejně jako mě otravuje každá jiná podobná veřejná hudební megaprodukce neberoucí ohledy na ostatní. Je mi úplně jedno jak si gayové žijí ve svém soukromí anebo ve své vnitřní komunitě. Nemám vůbec nic, aby nějakým způsobem legalizovali svůj vztah DVOU dospělých jedinců, který vyřeší jejich majetkové, dědické vztahy. Odmítám však, aby gayové měli možnost osvojovat si děti a stát se jejich "rodiči". odporuje to totiž lidské a biologické přirozenosti. Sexuální příklad rodičů "svým" dětem z takovéto rodiny vede k vymírání populace, může působit dětem psychická traumata v důsledku vztahů v dětském kolektivu, který reflektuje "jinakost" dítěte z takové rodiny.

Aťsi gayové žijí v pokoji svůj život, jsou tolerováni a rovnocenni v oblasti občanských práv, pracovních a jiných vztahů. S jedinou výjimkou. Vzhledem k biologickým specifikům by se nikdy neměli stát rodiči ani osvojiteli cizích dětí.
21. 06. 2013 | 07:10

Občan napsal(a):

Kormoráne,
pokud nejste ani schopen rozlišit mezi "adopcí" a "pěstounskou péčí", zdržte se komentářů.
Rybáři mají pravdu...
21. 06. 2013 | 07:21

Pepa Řepa napsal(a):

Nepaušalizujme, soudzi
někteří vychovají normální jedince jiní ne!
V Oklahomě vychovali Freddy s Johnym heteráče, říkají výzkumy.

Problém bude snad vyřešen, až stehlíkovití a kocábovití architekti nového světa vyklonují dvoudomé, samosprašné jedince Drsnou Oklahomu.
Sám si žehlím, sám si peru.
Pozoruhodné je to, že sami autoři jsou učebnicovým příkladem, jak má rodinný život vypadat.
:-)
Tak povýšíme odchylky na normu, Woody si vezme ovečku Daisy.Je neodolatelná.

Kdo to umí ten to dělá, kdo ne, ten to učí....říkal Jan z Kampy.
Ten o tom blafe na blogu....dodal by dnes.

Očekávám, že se do kampaně vloží zoofiláči.
Děti mají rády zvířata, protože jsou chlupatá, mají hebkou srst.
Kdo je tatínek, Venoušku? Vorvaň...paní čelko.
Takový jedinec bude mít v dětském kolektivu skvělou budoucnost.
Inu...i stehlíkovité se musí něčím živit a v době recese je nutno posílit výrobu dětských psychiatrů.
Budou třeba.

McPeppin of honolulu
Jak slaví v Miami vítězství v NBA?
Fantastický zápas!
21. 06. 2013 | 07:31

kormoran napsal(a):

Obcan ))) ,zdrzel bych se komentaru , v tom pripade , kdybych tuto problematiku neznal a v ni nezil. Tudiz vase snaha o vyklickovani je zcela bezpredmetna.

Opet hledate a urcujete sveho tridniho nepritele s tim , ze si neco prectete v Rudem pravu a cast prelouskate z cizich servru , ale tim co jste napsal dokazujete , ze jste hloupy 'tlouk' a tim i zustanete.

Nemate vubec sajn , jak spoustu veci funguje a kdyz neco funguje , co tomu predchazi. Chytroline!)))
21. 06. 2013 | 07:34

Medikolog napsal(a):

Ale paní Stehlíková,

to je obrovské nedorozumění, pan expresident ty ubohé děti politoval pro jejich handicap.

Takže jste zase spáchala úsměvný blog mimo mísu. Pravdu máte pouze v tom, že žádné dítě so rodiče nevybírá.

Ale stát by měl dohlédnout, aby adoptivní rodiče byli dětem vzorem standardní evropské rodiny.

Nebo začnete za pár týdnů či let podporovat mnohoženství?
21. 06. 2013 | 07:42

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Klausi, neubližujte alespoň dětem!
Mají tak rády zvyřátka.
Zapojte se do kampaně, kde si?....čekám tě mámo Daisy?
https://www.youtube.com/watch?v=MeIZkrrTXWE

htserYo five ...souhlasí reCAPTCHA
21. 06. 2013 | 07:42

Jaroslav Klenot napsal(a):

Chci-li být pojímán přirozeně, musím se přirozeně chovat.
Zeptal se sovětský dirigent sovětského symfonického orchestru svého kolegy z USA:
"Pane kolego, kolik máte v orchestru židů? Já šest. Já vůbec nejsem rasista."
Ten Američan odpověděl: " Víte, že ani nevím."
21. 06. 2013 | 07:47

Jemnický napsal(a):

Stehlíková

Studie Rudyarda Kiplinga ukazuje jednoznačně, že děti osvojené vlky mají daleko lepší vitalitu, znalosti přírody a umí běhat po čtyřech. Pozvěte pana Mauglího na besedu. Také opice jsou vzornými pěstouny, vemte sebou i pana Tarzana, Pana troglodyta aj Pana peniscuse.
Yetti zatím o adopce neprojevil zájem? Škoda.
21. 06. 2013 | 07:47

culter napsal(a):

není dobré stavěti se proti zákonům přírody - toliko pošetilec takto činí
21. 06. 2013 | 07:50

Jarouši napsal(a):

Jaroslav Klenot

problém je v tom, že otázku "židů", v našem případě rodičovství gayů vznášejí opakovaně pravdoláskaři, v našem konkrétním případě kazašská genderová exministryně. Zřejmě soudíte, že jde jak tvrdíte ve svém příspěvku o "sovětského dirigenta sovětského symfonického orchestru"
21. 06. 2013 | 07:54

ščastný euroobčan napsal(a):

Víte paní Stehlíková, problém je obecnější, a to jestli práva minorit a jednotlivců, povýšená nad práva fungující společnosti nevedou k destrukci této společnosti, a kdo má na rozbíjení fungujících struktur (nejen standardní rodina, otec, matka a 2-3 děti, ale i národní tradice, etika,morálka, náboženství) zájem a proč. Uzavřít v dnešní době sňatek mezi heterosexuály je nejen ekonomicky naprosto prodělečný podnik, a jak bude vypadat společnost s rozbitými (nejen)rodinnými vztahy, to je otázkou.
Takže na Mohameda a homosexuály nesahat, co to bude příště?
21. 06. 2013 | 08:02

Jarouši napsal(a):

Jaroslav Klenot

vtip je v tom, že dneska jsou tím Sovětským svazem, odkud se šíří jediná správná glajchšaltovací ideologie (gay rodičovství, multikulturalismu a podobných -ismů) do celého zbytku "RVHP" - USA
21. 06. 2013 | 08:08

Admirál napsal(a):

Výchova dětí by měla zůstat výsadou heterosexuálních párů.

Nevidím jediný důvod, proč na tom něco měnit.

A nevidím na tom nic, co by přírodou postižené homosexuály, poškozovalo.

A na karikaturách na stránkách VK nevidím nic, co by poškozovalo děti. Jde jen o vyjádření jiného názoru na věc, který se autorka snaží skandalizovat.
21. 06. 2013 | 08:08

Martin napsal(a):

Stehlíková lže, lže a zase jenom lže, nikde v přírodě nevychovávají mláďata dva jedinci stejného pohlaví.
Možnost výchovy dětí ve společnosti dvou homosexuálů je pouze a výhradně znouzectnost a pouze jako náhrada za dětský domov, protože společnost z určitého důvodu nedokáže správně pečovat o děti v dětském domově. Dítě ve společnosti homosexuálů je ve výchově méně poškozeno než v dětském domově.
Společnost homosexuálů ale nemůže nahradit společnou výchovu muže a ženy a to z toho důvodu, že dítě potřebuje biologicky vzor obou pohlaví. Proto je třeba vždy mít na paměti že homosexuální pár je ve výchově méněcenný oproti společnosti muže a ženy. Jistě že existují určité degenerované společnosti jako třeba matka od dítěte a babička, ale ty děti jsou tím pak poškozeny a nelze tvrdit že je to normální.
21. 06. 2013 | 08:33

JZD RUDÁ Koroptev napsal(a):

paní Stehlíková,je to proti podstatě lidského bytí a Vy jako lékařka popíráte sama sebe(to co jste studovala).To samé je z dílny oranžových žen ,"muži na mateřskou".Všechny tyto NÁPADY jsou scestné jako suchá voda,mokrý oheň,fialový les...
21. 06. 2013 | 08:36

Trtkos napsal(a):

A jeje, dalsi vyplod havloidni loutky..
Vysvetlivka:
Havloid - taktez pravdolakar, slunickar atd, majitel jedine pravdy, clen samozvane elity s neomarxistickymi tendencemi a fasizoidnimi praktikami podporovane z USA k rozkladu zap. spolecnosti a jejich hodnot, presneji nasi zeme.
Casto levicacky kavarensky zvanil, socialni inzenyr, zeleny fasoun k ziskum nadnarodnich investoru likvidujici nasi planetu, budovatel pohadkove spolecnosti pres mrtvoly, podpurce islamizace a islamskych teroristu, spojenec feministek, homosexualniho blbnuti, rasista, spojenec kolaborantskeho Vatikanu a figurka fasounu v Bruselu, kteri jsou taktez jen figurky.Spolecny znak havloidu je velmi caste prisati na statni pokladne.
Agenda havloidu je jeste sirsi, jejich instalace do sdelovacich prostredku, skol a dulezitych postu je skutecne znatelna.
Co dodat?
Snad jen, ze se na vas voda zhriva...
21. 06. 2013 | 08:36

Pepina napsal(a):

Dnes jsem se tady dozvěděla, že ti co mají ruku pod bradou jsou zednáři.
Znám jednoho pána a ten se pořád rukou škrabe v rozkroku.
Ke kterému náboženství patří on ?
21. 06. 2013 | 08:38

Jemnický napsal(a):

Pepina

Bude to patrně ortodoxní fotbalista.
21. 06. 2013 | 08:41

neo napsal(a):

Tady se zase sešlo intolerantních jedinců z řad homofobů, rasistů, xenofobů. Hájkova garda Občan a spol..

Poslanec Viktor Paggio (LIDEM) vlastnoručně načrtl kresbu, na které se holčička ptá své maminky, kde má druhou maminku. „Je na převýchově v Institutu Václava Klause,“ odpovídá žena dítěti.

http://www.novinky.cz/domaci/305478-maminka-je-na-prevychove-v-institutu-vaclava-klause-kontruje-paggio-karikaturou.html
21. 06. 2013 | 08:43

Pavel13 napsal(a):

Admirál napsal(a):
"Výchova dětí by měla zůstat výsadou heterosexuálních párů.
Nevidím jediný důvod, proč na tom něco měnit.
A nevidím na tom nic, co by přírodou postižené homosexuály, poškozovalo."

A co s těmi stávajícími dětmi? Budete je těm párům odebírat? Kam je dáte?
21. 06. 2013 | 08:44

Jemnický napsal(a):

Pepina

Tedy pokud je ta jeho ruka v jeho rozkroku.
21. 06. 2013 | 08:44

Lidi jsou různí napsal(a):

Pipina,

já znám jednu takovou dámu.
21. 06. 2013 | 08:49

pamětník napsal(a):

Paní Stehlíková,
vyhnula jste se mé námitce zde v 20. 06. 2013 | 23:21, že homosexuální páry nejsou žádné páry, nýbrž dvojice, zrovna tak, jako nejsou páry levých bot či rukavic.
Homosexuálové nikdy nemohou vytvořit pár!
21. 06. 2013 | 08:51

neo napsal(a):

pamětník:

pár je synonymum pro dvojici.
21. 06. 2013 | 08:59

buldatra napsal(a):

dzamilastehlikova napsal(a):

Pane Amonre,

právo na dítě neexistuje. Výchova dítěte není odměna, ale řehole, snad to víte....

Milá dámo, co to proboha svatého plácátea jak jste na to přišla?
Pro koho je to řehole?
Proč by nemělo existovat právo na dítě, když zplodit potomstvo je biologická povinnost. V přírodě se každý živý organismus rozmnožuje a zachovává tím svůj druh. Dokonce u mnoha živých tvorů je plození potomstva smysl, kterému je přizpůsoben celý jejich život.

Člověk je také životní organismus + snad něco navíc, ale asi ne každý a ne každý stejně. Některý z těchto organismů je dokonce schopen tvrdit, že výchova není odměna, ale řehole.

Protože jsem starý praktik, dovolím si tvrdit, že výchova je odměna za snahu splodit potomka. A protože mám dva syny, jejichž výchova mě učinila šťastným a spokojeným, dovoluji si tvrdit, že slova o řeholi může vypustit z úst toliko pouze tvor nezodpovědný. Nezodpovědný tvor by neměl plodit potomstvo, neměl by osvojovat, neměl by adoptovat a neměl by postupovat torturu výchovy, protože výchovou přenáší své vlastnosti a negativa na potomka, nebo vychovávaného.

Račte sobě laskavě zapsat za uši.
S pozdravem šťastný dvojnásobný otec dvou vysokoškoláků
buldatra
21. 06. 2013 | 08:59

Trtkos napsal(a):

A hlavne Stehlíková,
neublizuj nejenom detem, ale vsem okolo a nasi zemi celkove...
21. 06. 2013 | 08:59

Dva příběhy ze školy napsal(a):

1) p. učitelka: "Vašíčku, a kdo je tvoje maminka?" Vašík: "Moje maminka se jmenuje Karel."

2) "Děti. Dnes si řekněme něco o rozmnožování. V přírodě existují samečci a samičky. Samečci mají samčí a samičky samičí pohlavní orgány. Rozmnožování je možné, když dojde ke spojení samečka se samičkou. Výjimkou jsou pouze hermafroditi - oboupohlavní, ale těch je málo a mezi vyššími živočichy, mezi které patří také člověk, je nenajdeme. Pro člověka platí. Aby mohlo vzniknout děŤátko, musí dojít k oplodnění. K tomu dojde, když se spojí pohlavní orgán samičky (vagíny) s pohlavním orgánem samečka (přirození) a poté ke spojení pohlavních buněk - spermie s vajíčkem. Už je vám to jasné?"

Přihlásí se Anička: "Sím, pančelko, můj tatínek a maminka mají stejný pohlavní orgán. Jak jsem se narodila?"
21. 06. 2013 | 09:02

scallop napsal(a):

Dva příběhy ze školy

Ja si zive predstavuji takovou Anicku na invalidnim voziku v decaku, jaka hruza by ji cekala, kdyby ji mel dostat treba lesbicky par. Do smrti by nepochopila, jak se lide rozmnozuji !! Tomu je treba zabranit za kazdou cenu a vychovatelky v detskych domovech ji musi zavcas popsat rozdil mezi muzskymi a zenskymi pohlavnimi organy. To je pro tu malou anicku ze vseho nejdulezitejsi !!!
21. 06. 2013 | 09:12

SuP napsal(a):

Paní Stehlíková -
Co se týká láskyplné výchovy, o tom není sporu.

Nabízím ale ještě jiný pohled. Sexuální stereotypy a vzorce chování se utvářejí u dítěte po celé dětství. V okamžiku, kdy se dítě začne pokoušet o své vlastní sexuální chování, se stane, že 4% zjistí, že mu předkládaný model nevyhovuje a dokud se jejich směřování "nezlegalizuje", jsou nešťastné.

Jenže se úplně stejně dá předpokládat, že u "inverzních" rodin bude tenhle poměr taky inverzní. Totiž, že 96% dětí z láskyplných rodin bude sexuálně nešťastných, neboť zjistí, že sexuální model, praktikovaný v jeho rodině mu nevyhovuje.
A jak známo, sexuální nevyrovnanost může vést k pěkným brutalitám.
Ale třeba už i o tomhle jsou nějaké výzkumy?
21. 06. 2013 | 09:12

gaia napsal(a):

paní autorko

každý člověk si o sobě myslí, jak je moudrý a všichni by se měli chovat podle jeho názorů. Naštěstí existuje zpětná vazba, kdy okolí působí na jedince a ten je pak nucen své názory a jednání korigobat , aby mohl vůbec ve společnosti žít a s ostaními spolupracovat. Neb člověk je tvor společenský, samoten nemůže přežít a proto se nemůže svým excentrismem mnoho vyčleňovat.
Proto mi dovolte i takovou zpětnou vazbu k vám.

Viděla jsem vás v pondělí v pořadu o legalizaci prostituce v pořadu M. Jílkové a věřte mi, že jsem si pomyslela něco o padlé na hlavu.
Doposud jsem myslela, že největší mimoni tohoto pořadu jsou paní Langšádlová a Rusnok z pořadu o druhém pilíři a pak pan doktor Martin Grygera z pořadu o placených plombách, ale věřte mi, že po pondělku na první místo řadím právě Vás.

Neb úsilí spúolečnosti by mělo být zaměřeno k tomu, aby každé dítě mělo právo na život s vlastními rodiči.
A říkat homosexuálům pár je nesprávné.
homosexuálové jsou 2 lidi, ale nikoli pár.
I váš pár ponože j e na levou a pravou nohu. Tak to máme my v češtině zavedené, že 2 kusy a pár není synonymum.

A že ve sněmovně odhlasovávají zákony, které vůbec nejsou pro potřeby lidí, to víme již dávno, poslední volební období o tom nepochybují již ani mentálně omezení či manipulovatelní prosťáčci.
21. 06. 2013 | 09:14

Pavel13 napsal(a):

buldatra napsal(a):
"Proč by nemělo existovat právo na dítě, když zplodit potomstvo je biologická povinnost. V přírodě se každý živý organismus rozmnožuje a zachovává tím svůj druh. Dokonce u mnoha živých tvorů je plození potomstva smysl, kterému je přizpůsoben celý jejich život.
...
Nezodpovědný tvor by neměl plodit potomstvo, neměl by osvojovat, neměl by adoptovat a neměl by postupovat torturu výchovy, protože výchovou přenáší své vlastnosti a negativa na potomka, nebo vychovávaného."

Nemáte v tom trochu rozpor? Vy to sice trochu vysvětlujete, ale je to jen váš vysněný ideál, který nikdy nefungoval a fungovat nebude. Vždy budou rodiče více a méně zodpovědní. A to už si vůbec nepředstavuji, jak byste to chtěl zařídit.
21. 06. 2013 | 09:15

Dítě není zboží napsal(a):

scallop,

život v děcáku jistě není žádný zázrak. Velkou část těch dětí tvoří děti nechtěné, bité, neopečovávané z různých důvodů rodiči, z rozvrácených rodin, kriminálního prostředí, různě postižené, z jiných etnik... V každém případě však péče o ty děti je profesionální a státem organizovaná. Pečuje o ně tým pedagogů, sociálních pracovníků, psychologů, zdravotníků...

Kde je záruka, že v tržním prostředí, až budou zrušeny dětské domovy to bude lepší?
21. 06. 2013 | 09:16

buldatra napsal(a):

Pane SuPe,

výzkumy jsou snad úplně o všem.
Stačí si jen vybrat.
No a paní Stehlíková si vybrala takový, se kterým souzní, nebo, který se jí hodí.

Což je klasický problém.
21. 06. 2013 | 09:18

Admirál napsal(a):

Pavel 13 - řešení musí být jednoznačně ve prospěch dítěte. Ponechat, odejmout, nepředjímám.

Jen říkám, že jsme proti závádění práva na adopci u homosexuálních párů a popřípadě za jeho zrušení.
21. 06. 2013 | 09:20

gaia napsal(a):

neo

Viktor Paggio je také pěkně trapný, jeho názory jsou blízké Džamile. Však s ní také diskutoval v pondělí v tom pořadu a byl pro smích. Stejně tak to schytal i v pořadu o restitucích, kde to schytal dokonce i od poslance za KSČM, kde nakonec i původně pravicové publikum muselo tomu za komunisty dát za pravdu a nad Paggiem kroutit hlavou.

Paggio by také potřeboval zpětnou vazbu, o tom žtádná.
21. 06. 2013 | 09:23

buldatra napsal(a):

Pavle13,

já nic nikomu zařizovat nechci.
Od toho jsou tu jiní, například paní autorka.

Píši o výchově a v tom je alfa a omega všeho.
Zjistil jsem, že vychovávat potomstvo je radost, to je vše, co k tomu mohu říci. Hledáte-li rozpory, prosím, vaše věc. Já celý život hledám opak.
21. 06. 2013 | 09:23

Pavel13 napsal(a):

scallop napsal(a):
"Ja si zive predstavuji takovou Anicku na invalidnim voziku v decaku, jaka hruza by ji cekala, kdyby ji mel dostat treba lesbicky par. Do smrti by nepochopila, jak se lide rozmnozuji !! Tomu je treba zabranit za kazdou cenu a vychovatelky v detskych domovech ji musi zavcas popsat rozdil mezi muzskymi a zenskymi pohlavnimi organy. To je pro tu malou anicku ze vseho nejdulezitejsi !!!"

Nezlobte se, ale mi to přijde až úsměvné. Vaší logikou si Anička z DD bude myslet, že to u nás lidí chodí jako u včeliček. Ředitlka domova=královna, pak dělnice, ...
21. 06. 2013 | 09:23

gaia napsal(a):

Pavel13

společnost by zákony neměla podporovat sociální parazitismus, což je jev z přírody, kdy určitá skupina organismů donutí jiné starat se jim o potomky.

Sociálními parazity jsou např. otrokářští mravenci nebo kukačky, ale čloívěk snad není sociální parazit a měli bychom od něj chtít trochu víc.
Sociální parazitismus se u savců vůbec nevyskytuje, akorát stát blbými zákony se o to snaží
21. 06. 2013 | 09:27

xyzy napsal(a):

Jenom nechápu MOTIV. Jen prto, aby řeč o VK nestála, aby byl zas "vidět"? nic jiného mě totiž nenapadá.
21. 06. 2013 | 09:28

vilemína napsal(a):

Klaus už by měl konečně udělat coming-out a zbavit se přetlaku, jenž mu ruinuje mozek. Hodiny konzultací s MUDr. Bémem evidentně nezabraly (již dávno). Kikina se přimknul k Hájkovi s Jaklem, co se veřejnosti prezentují jako magoři.
Smutné, ale opravdu smutné!
21. 06. 2013 | 09:30

xyzy napsal(a):

:-)))))))))))) Tak tohle mě rozesmálo:
... pohlavní orgán samičky (vagíny) s pohlavním orgánem samečka (přirození)
21. 06. 2013 | 09:31

scallop napsal(a):

Dítě není zboží

"budou zrušeny dětské domovy" - nevim, kdo je chce kompletne rusit (ctete pozorneji)

Zaruku nemate ani u soucasnych adopci, mnoho z nich se nepodari. Ale postizene dite ma sanci na lepsi zivot v jakekoliv domacnosti. (Obecne: kolik z deti vyrustajicich v detskem domove ma vysokou skolu ? Jen vyjimky.)

Reagoval jsem jen na obzvlast hloupy prispevek, nic vic. V dobe, kdy na Vas nahotinky koukaji z kazde trafiky, o sexu se nmluvi zcela bez zabran v televizi a mame i fotky nahatych premieru, nemusime mit starosti o zmateni vychovavanych deti ani nahodou - at vyrustaji kdekoliv.

Jeste si dovolim jeden komentar o probihajici debate. Posunout tema adopci homosexualnimi pary na boj proti kocabovi, havloidum nebo i pravum homosexualnich paru je sebestredne bezcitne. Kolik z prispevku se na to diva z pohledu ditete ??
21. 06. 2013 | 09:33

Vážení přátelé ano. napsal(a):

Takhle se správně dělá propaganda. P. Stehlíková si vybere určité konfliktní téma a prezentuje jej skrze obecně odmítanou (15 let zpátky mediálně i většinově - mnozí z těch co jej dnes kritizují byli tehdy jeho fanatickými stoupenci) osobnost. Oponenty jejího názoru je možno pohodlně diskreditovat skrze to, že prý straní Klausovi a jeho názorům.
21. 06. 2013 | 09:35

gaia napsal(a):

mne víc děsí toto

http://www.novinky.cz/domaci/305501-v-cesku-uz-bude-jenom-hur-mysli-si-polovina-mladych.html
s tím by se mělo dělat a ne kvůli tisícovce homosexuálů plýtvat časem přeplacených zákonodárců.
21. 06. 2013 | 09:37

jiri2807 napsal(a):

Ten dědek už by měl jít do důchodu a nemontovat se,do čeho mu nic není.Ať si radši vychutnává svoji amnestii.
21. 06. 2013 | 09:37

scallop napsal(a):

Pavel13

To jsem psal ironicky, pochopeni sexualniho zivota je ten nejmensi problem.

Mimochodem, ten obrazek s otazkou "Který z vás je moje maminka/tatinek?" by jeste slo doplnit totalne zmatenym ditem mezi houfem osetrovatelek v decaku ...
21. 06. 2013 | 09:38

Uhýbat není hezké napsal(a):

xyzy,

pointa toho příběhu je v tom, že sameček i samička, tatínek i maminka toho dítěte mají stejné pohlaví. Jak má tedy paní učitelka tomu dítěti vysvětlik jak bylo počato a že její tatínek a maminka mají stejné pohlaví?

Poradíte?
21. 06. 2013 | 09:38

neo napsal(a):

gaia:

Znám Viktora dost dlouho. Ne ve všem se s ním shodnu, ale v tomto případě ano. Pokud byste četla jak návrh vypadá, možná byste změnila názor. Evidentně ráda sledujete pořad s paní Jílkovou, předpokládám, že jste si nenechala ujít díl, kde se probíraly právě adopce dětí homosexuálními páry.

Dítě potřebuje rodinu. sama víte, že celkem velký počet dětí žije v rodinách rozvedených, buď ve střídavé péči nebo v péči jen jednoho rodiče. Pokud by dítě mohlo mít oba rodiče ať stejného pohlaví, je to pro něj jednoznačně lepší. A co teprve u dětí, které nemají vůbec nikoho.
zaměřme se ale přímo na tento konkrétní návrh. Ten počítá s adopcí druhým partnerem v případě, že se skutečné matce či otci něco stane například. Tak, aby si nároky na dítě nedělal skutečný biologický rodič, který se o dítě nestaral třeba 10 let apod.
21. 06. 2013 | 09:39

Ostravak ostravski napsal(a):

Ptal se jednou malý Klaus maminky-Kdo je můj tatínek,ten krásný pán,který mne vede za ručičku?Ano,ano,to je tvůj tatínek pravila Lívia.I rozplakal se pacholíl,lkal a slzy velikosti hrachu se mu po tvářičkách kutálely. Až doplakal pravil-proč jste mne dělali ve vaně,vždyť to nejlepší uplavalo...................
21. 06. 2013 | 09:40

Anna napsal(a):

Podle mě by děti měly vyrůstat v úplné rodině. Při vysoké rozvodovosti v ČR (téměř každé druhé manželství se rozvádí a přes polovinu z nich jsou děti) vyrůstá velmi mnoho dětí v neúplných rodinách. Podle mě je pro děti nejen z ekonomického hlediska lepší, když se o ně stará více než jeden z rodičů. Nemám proto výhrady, když dítě vychovává homosexuální pár.
21. 06. 2013 | 09:52

gaia napsal(a):

neo

skutečný biologický rodič snad má zákonná práva k dítěti. Mnohdy jsou tato práva mu upírána, viz. mnohdy marný boj otců o dítě uražených matek, či naopak.
Pro savce, kam patří i člověk, je významná tvorba societ. Dítě má právo i na širší rodinu, neb tak je to přirozené v societách, mnohdy ani ta širší rodina nesouhlasí s nějakými adopcemi k cizím lidem a vyčleňováním dítěte z širší rodiny i prarodiče by do toho měli mít co mluvit.
Zákony vycházející ze sněmovny jsou poslední dobou pěkně mizerné, v každém je nějaké čertovo kopýtko či nedomyšlený pozměňovací návrh, který udělá víc škody či užitku, viz. např. solární elektrárny.
Už vidím, jak Stehlíková s Paggiem zákonem zreguluje nějaké society či dokonce emocionální chování, ztahy, lásku .
21. 06. 2013 | 09:53

Pavel13 napsal(a):

:Admirál
S řešením ve prospěch dítěte snad ani nelze nesouhlasit. Přetrhání citových vazeb je však vždy špatné.
Co se týká zákazu adopcí, je váš názor pravděpodobně v souladu s většinovým.
Podle mne je čistá adopce nejčistější, nejnáročnější a společnosti nejprospěšnější cestou "pořízení" dítěte. Tato cesta nejvíce zaručuje princip "ku prospěchu dítěte". Ostatní cesty jsou horší.
Nakonec se musíme vypořádat s otázkou, zda má partner ve výchově dítěte právo osvojit si dítě partnera stejného pohlaví.
21. 06. 2013 | 09:54

Jaroslav napsal(a):

Ženy nechápou vtipy. Paní Džamila nechápe víc věcí a proto mohla nadělat tolik škody a beztrestně. Vtipem(nejen kresleným) reagujeme S HUMOREM na paradoxní situace. Jsou vtipy nekorektní o romech, nicméně zobrazující skutečnost a vtipy korektní o političkách, bohužel zastírající jejich tupost a snahu se zviditelnit. Vzhledem k vrozené slušnosti autorku neposílám TAM, ani sem (_!_), nicméně si trofám říci, že kdyby hloupost nadnášela, máme další stratosférický balon ....hezký den. Autorce ne !
21. 06. 2013 | 09:56

neo napsal(a):

gaia:

v tom je právě ten problém, že biologický rodič má práva k dítěti a to i v případě, kdy ho dítě ani nezná, zatímco mohlo 10let vyrůstat v rodině homosexuálního páru. Když pak jeho dejme tomu matka zemře, partnerka nemá právo ze zákona na dítě, ačkoli s ním dlouhodobě žila a vychovávala a může se objevit biologický otec, kterého dítě nezná a dělat si nároky.

Co píšete dále o upírání práv otcům, to je naprosto jiná situace. Pokud je dítě třeba ve střídavé péči, otec se o dítě zajímá, stará se apod..
ten návrh si pročtěte.
21. 06. 2013 | 10:02

Pavel13 napsal(a):

:buddatra
Nehledal jsem rozpory ve vašem životě, ale viděl jsem je ve vašem příspěvku. Ano, soužití s dětmi je radost, výchovu nevyjímaje.
21. 06. 2013 | 10:05

Pavel13 napsal(a):

:scallop
Asi už blbnu z horka, ale podvědomí reagovalo správně.
21. 06. 2013 | 10:10

Muellen Clos napsal(a):

Je to všechno na houby dobré. Pokud se mluví o dětech, má jít o děti, ne o zbožná přání. Dítě by mělo od narození být v úplné rodině, kde je zastoupení obou, ten, kdo uvažuje rozumně, to tak jistě vnímá. Když dítě roste, mozek se velmi intenzivně učí, právě tím co vnímá z okolí.. bla bla - to by byly dlouhé věty. Pokřivit toto vnímání "monopolární" situací jistě není OK. Již za normálních okolností to není vyvážené jak by bylo vhodné. Navíc je nesmysl vyvyšovat jedno pohlaví nad druhé. Celá věc je na analýzu náročnější, nejenže si myslím, že by neměly "jednopohlavní" páry mít v absolutní péči dítě, ale také si to nemyslím i o některých klasických párech. Pokud by se mělo soudit vše individuálně, tak o mnoho méně párů, než co jsou, by měly správně mít dítě. Jasně, to je výrok, za který mi bude hodně lidí nadávat, chápu to. Navíc ani z toho, co považujme dejme tomu za ideální pár nejsou často pak ideální potomci, ono určovat nějaký ideál nemá smysl. A stvořit nějaké komise, které by individuálně rozhodovaly asi také není cesta. Osobně bytostně nesnáším pedofilii, ovšem výroky o nechutnostech a protizákonnosti.. jsou opět o ničem - z pohledu jiných je mnoho jiných praktik odporných a v některých zemích je zase protizákonné něco jiného.. to také není věc řešící argument. Navíc - to je úsměvné - je dost pedoušů, kteří se k dětem chovají nekritizovatelně dobře, otázka je zase jak moc takové chování děti deformuje, že. Nedobrali bychom se:-). Takže: pokud by "monopár" měl mít dítě v péči, tak buď komisi(což je šikana monopáru leč v zájmu vývoje dítěte), popř. by doplňkově muselo být zjevné, že dítě je dostatečně "vystaveno" vlivu i jiným chováním mezi lidmi, aby si mohlo vytvářet objektivnější obrazy o mezilidských vztazích, nebo jsem proti. Globální politika státu je ovšem systémem "po nás potopa", pro hodně lidí uvažujících podobým stylem jsou moje názory špatně. A na nějaké komise + s nimi související právní řešení apod. nebyly nejsou a nebudou prostředky. Takže - po nás potopa asi zvítězí. A teď, Džamilo, raď:-)
21. 06. 2013 | 10:11

celem napsal(a):

jsem ohromen. Nemůžu se na to dívat jinak, než že diskutující reprezentují náš národ.
Potom je vše ztraceno.
Lituji děti do čeho rostou.
21. 06. 2013 | 10:22

fler napsal(a):

Můj pohled je následující. Vidím, jak se gayové a lesbičky prezentují, upozorňují na sebe v průvodech a působí tím rozruch a u někoho jistě i pohoršení. Pohoršení je také lidská vlastnost a nevím, proč by se jí všichni měli vzdát. Mám právo být pohoršena. Takže pokud je nutkání takhle se prezentovat, tato skupina lidí by neměla mít zájem děti vychovávat, pokud má soudnost. Pokud to jen chce tlačit, až to nakonec vytlačí, tak to už je jiná věc. V zájmu dítěte to ale opravdu není. Dítě zde nemá právo si vybrat, je mu to určeno, vysouzeno, přiděleno. Všechny nářky gayů a lesbiček končí právě v těch průvodech a v tom předvádění se. Nedovedou to zvládnout, takže to už o něčem svědčí.
21. 06. 2013 | 10:29

Jakelin de Mailly napsal(a):

Ger je výborný vynález stepních kočovníků.
Po dlouhá staletí jim umožňoval rychlou migraci.
Topí se v něm sušeným trusem.
Strana zelených jásá. Trus místo uranu !
21. 06. 2013 | 10:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane celem,

a které diskutující máte na mysli? Ty, kteří s textem autorky souhlasí, či naopak ty, kteří nikoliv?

Dobrý den, pane SuPe,

to je myslím velmi relevantní poznámka. Nicméně prakticky každý dětský psycholog Vám řekne, že pro dítě je úplně nejdůležitější, aby mělo pocit, že je někým milováno, respektováno, že někam patří (a že někdo "patří" jemu). A tuto primární potřebu mu může naplnit i homosexuální pár (ba dokonce i jedinec). Není to ideální, ale podle psychologů lepší než jakákoliv ústavní výchova. Všechno na světě má z pohledu jednoho každého z nás nějaká pro i proti. A pak je nutné zvažovat, co je důležitější a co méně.

Libor Stejkal
21. 06. 2013 | 10:41

RedNeck napsal(a):

Otázky zrodivší se v hlavičkách karikaturních neviňátek jsou zcela legitimní, autentické. Vždyť kdo jiný než děti a blázni mluví a hledají pravdu? Madam Stehlíková není ani dítě ani blázen, je to jen jeden z mnoha manipulátorů [mienkotvorců, spin doctorů] oddaně sloužících v žoldu NWO. Není divu, že propagace těchto zcestných, pro naši civilisaci zhoubných ideologií, ji vynesla až na ministerský post v ČR. V její daleké domovině by asi toto možné nebylo...
21. 06. 2013 | 10:46

Ondřej Kolář napsal(a):

Vážená paní Džamilo. Já si myslím, že nejde o zesměšňování dětí. To může být jen prvoplánový pohled. Mě ty karikatury naopak přijdou smutné a dětí je mi líto. Jsem dalek toho, abych se díval na lidi jinak sexuálně orientované (a to nemluvím jen o homosexualitě) s despektem. Tito lidé za svou orientaci nemohou. Na druhou stranu nazývat ve jménu liberalismu odchylku normou je nebezpečné. Ještě nebezpečnější je sociálně-psychologický experiment homosexuálních manželství s dětmi.
Jestliže je evolučně dané zachování druhu heterosexuálními svazky, jestliže je kulturní tradicí daná rodina se dvěma rodiči opačného pohlaví, pak je velmi nezodpovědné říci, že pouze proto, aby homosexuálové nebyli ve společnosti diskriminováni, musí mít stejná práva jako heterosexuálové. A to jen proto, že se řekne, že homosexualita je normální. Normální je politicky korektně, nikoli statisticky. Třeba pedofilie naopak nejen že není za normu považována, ale lidé s touto odchylkou jsou apriori odsuzováni, dokonce více než byli dříve homosexuálové! Ano, je nepřípustné, aby pedofilové navazovali vztahy s dětmi, zde si nepřijatelnost uvědomujeme. Ale aby děti dostávaly jako vzory dva muže či dvě ženy a jejich model vztahu, to není diskriminace?
21. 06. 2013 | 10:52

hovorka11 napsal(a):

Džamila Stehlíková:

Klaus chce na sebe upozornit právě tou výstižnou karikaturou, která ukazuje na problém, s kterým se jednopohlavní páry vůči dětem setkají. Je to velmi vypovídající karikatura.
Váš text o pokrytectví vůči dětem jen ukazuje na hloubku úpadku morálky, kdy "obránci práv" pro své zájmy zcela ignorují, že děti bude zajímat, jak to je.

"Obránce práv" považuji za velké kariérní pokrytce, kteří nejen že rozkládají vztah mladé generace k heterosexuálnímu manželství, ale navíc dle mého kryjí a propagují úchylku, která je věcí každé dné osoby, nebo dobrovolné dvojice.
Stejně tak prohlubují problém s nepřizpůsobivými, které rozdělují podle etnik a vychvalují způsoby "humanitárního bombardování", kde svým pokrytectvím kryjí zodpovědnost "demokratizátorů" za vraždění obyvatel.
21. 06. 2013 | 11:02

pamětník napsal(a):

neo:
"pár je synonymum pro dvojici."
Není, ale nedivím se, že to nechápete. Řeknete snad o dvou levých rukavicích, že jsou pár? Dá se to říct o páru volů, ale i ti se liší - jeden je pravý, druhý levý.
Prostě jedinci v páru se kompatibilně doplňují, ve dvojici nikoliv.
21. 06. 2013 | 11:05

Morax napsal(a):

To Antonin R, Obcan, Stehlikova - Proc me neprekvapuje, ze pani Stehlikova da odkaz zrovna na tuhle studii, kde alespon u nekterych autorek je jasny "stret zajmu". Viz napr. Dr.Nanette Gartrell. Cela ta vyzkumna spukipa je take celkem "podezrela" a ja bych doporucal byt velmi opatrny pri hodnoceni jejich clanku, byt jsou v peer-review casopisech. Po blamazich s global warming uz se dnes clovek musi divat i na to, kdo dany clanek publikuje. To jsme to dopracovali.
21. 06. 2013 | 11:06

Pavel13 napsal(a):

RedNeck napsal(a):
"Otázky zrodivší se v hlavičkách karikaturních neviňátek jsou zcela legitimní, autentické. Vždyť kdo jiný než děti a blázni mluví a hledají pravdu?"

Jenže ten vtip pravděpodobně nestvořilo ani dítě ani blázen. S určitostí můžeme říci, že jej dítě nepověsilo na web Václava Klause.
21. 06. 2013 | 11:12

Valaška napsal(a):

Paní Stehlíkova ! To není výsměch dětem , ale konstatování absurdnosti. Já ty děti lituji.
21. 06. 2013 | 11:13

Viola napsal(a):

Viděla jsem vychovávat dítě dvěma ženama - matka a dcera, pořípadě babička, to je úplně normální, ale neviděla jsem nikde vychovávat dítě dvěma muži. Dítě vychovávané výhradně mužem je v dospělém věku jakési drsné a chladné.
Divím se panu Stejskalovi, že se toho zastává.
21. 06. 2013 | 11:16

Jakelin de Mailly napsal(a):

Libor Stejskal

Nemohl jsem dorazit na mecheche.
Měl jsem práci a překlad mi nakonec udělal můj přítel švédský Fin Harry.
Doufám, že akce byla ok.

Ad homosexuálové
Tak Vám nevím...jsem pro, aby se brali a dědili, ale jsem zásadně proti ohledně dětí.
Popírá to základní funkci rodiny. Nedovedu si představit zážitky dítěte v takovém páru a pozdější traumata, s tím spojené.
Ve staré Spartě / ne v českém "velkoklubu", ale Lakedaimonu / též bujela homosexualita, ale bylo to dáno izolací mužské poulace od ženské po velkou část mládí. Nicméně, jednou ze základních povinností spartského muže byl sňatek a plození dětí. Pokud pár selhal, eforové manželství rozvedli.
21. 06. 2013 | 11:20

Viola napsal(a):

džamilastehlíková

" děti vychovávané lesbickými páry mají v řadě oblastí výchovy i vzdělávání signifikantě lepší výsledky, než by odpovídalo průměru v USA."

Rozlišovali v té studii mezi formálními páry žen, které vychovávaly k lepším výsledkům ve škole a formálními páry mužů?
Jestli odněkud vzniká takový tlak, pak to může znamenat snahu vychovávat dobré otroky, kteří se nebudou chtít rozmnožovat, ale budou chtít pilně pracovat.
21. 06. 2013 | 11:22

Viola napsal(a):

A ještě podotknu, kde se šíří dětská pornografie, je to mezi ženama, ne je to mezi muži, takže pozor na to, aby muži sami vychovávali děti. V manželském páru - celém člověku - muženou - ženou a mužem se oba kontrolují a v zárodku, pokud jsou zdraví a normální eliminují různé úchylky a chyby ve výchově navzájem.
21. 06. 2013 | 11:26

gaia napsal(a):

pamětník

a co párek? 2 nožičky jsou 2 kusy ale 2 nožičky spojené tím střívkem jsou párek, i když se nedoplňují.
2 homosex uálové jsou 2 ho mosexuálové a žádná dvojice ani párek, což jsou synonyma

zajímavé je, že ke slovu pár je i synonymum několik.
Ten češtin je zapeklitý, ale domnívám se, že že 2 chlapi spolu žijící jasou 2 chlapi spolu žijící

a číslovky samozřejmě žádná synonyma nemají.

homosexuální pár je dle mého oxymorón, to jsou slova, která nejdou spojivat.
21. 06. 2013 | 11:27

buldatra napsal(a):

Viola napsal(a):

...ale neviděla jsem nikde vychovávat dítě dvěma muži. Dítě vychovávané výhradně mužem je v dospělém věku jakési drsné a chladné.

Paní Violo,

ale paní Džamila také v podstatě nepropaguje výchovu dítěte dvěma muži.
Jelikož buzík a muž jsou dvě věci.

Ono, když to vypadá jako totéž, není to totéž. Zdání klame.
Anebo, že by to bylo myšleno tak, že v tom vychovávajícím páru bude jeden muž a jeden buzík? No, nejspíš paní Dýamila horuje pro dva buzíky.
Pak nebude třeba výsledkem výchovy ono chladné drsné dítě, nýbrž naopak, dítě jemné a teplé.
21. 06. 2013 | 11:29

jarpor napsal(a):

Vidím to tak, že každá záminka pro okopávání Klausových kotníků je dobrá... neb tím vtipem Klaus určitě dětem neubližuje...

No, když ovšem někdo na víc nemá... jako záminka postačí...

Pokud bych měl "do toho co mluvit" pak vychovávat dítě biologickou matkou... jež "najednou" zjistí, že vlastně muž jí netřeba, ale druhá ženská jí třeba... pak do takovéto společné výchovy a osvojení, aby i nebiologická matka mohla nahlédat do zdravotní dokumentace dítěte... bych nic neměl.

V případě výchovy dítěte biologickým otcem, který "najednou" zjistí, že žena mu netřeba, ale muž mu třeba... platí totéž.

Ovšem zatímco pro adopci dítěte do "rodiny" lesbiček bych nic neměl... pak adobci do "rodiny" gayů říkám zásadně - ne.

A může tomu kdokoliv říkat diskriminace...
Žena rodit může... což po chlapovi požadovat prostě nelze...
Tož tak, paní "okopávačko".

Hezký den
21. 06. 2013 | 11:30

neo napsal(a):

pamětník:

prosím vás pane, najděte si laskavě definici slova pár, pak se vraťte
21. 06. 2013 | 11:31

neo napsal(a):

Viola:

Dítě vychovávané výhradně mužem je v dospělém věku jakési drsné a chladné...

platí to podle vás i u homosexuálních mužů ?
většinou minimálně jeden z nich je více zženštilý a u lesbiček bývá zase jedna z nich mužnější...

takže co se týče standardního charakteru muž - žena, bývá dodržen i u homosexuálních párů.
21. 06. 2013 | 11:37

stejskal napsal(a):

Škoda, pane z Mailly, bylo to myslím velmi příjemné, spíše komorní popovídání, které se protáhlo do jedenácté večer.

Ad adopce homosexuálními páry: existuje spousty studií, které dokládají, že největší traumata způsobuje dětem deprivace pramenící z toho, o čem jsme psal výše. Tedy citové strádání. Není mi moc jasné, jaká traumata by mohlo dítě mít z toho, že se mají rádi dva lidé stejného pohlaví (něco jiného může být trauma z rodičovské sexuality jako takové. To se stává dost často, ale týká se to úplně stejně i heterosexuálních párů).

Nemyslím, že by (narozdíl od antiky) musel být nutně povinností muže (či ženy) sňatek či plození dětí. Skoro bych řekl, že svět má v sopučasné době spíše problém s jistou přelidněností :-)

Je jasné, že společnost je většinově (alespoň u nás) proti homosexualitě negativně zaměřená. Společenské konvence ji z mnoha důvodů v tomto kulturním prostoru (tím myslím celou Evropu resp. křesťanský svět) vytlačovaly na okraj. Prostě si většina z nás nedokáže představit, že by se homosexuálové a lesbičky mohli v řadě věcí chovat (mít stejná práva) jako my ostatní. A hledáme důvody, proč by to tak nemělo být. Ale řekl bych, že většina z nich jsou pouhým předsudkem.

Hezký den.

Libor Stejskal

Disclaimer: Nikdy mne sexuálně nepřitahovalo stejné pohláví, nikdy jsem nezkoušel v tomto směru experimentovat a řekl bych, že to tak už zůstane :-)
21. 06. 2013 | 11:38

Že se vměšuji napsal(a):

neo,

pár jsou dva. V tomto případě dva rodiče otec a matka, kupř. dva otcové, dvě matky, resp. otec (muž) a matka (muž), rsp. matka (žena) a otec (žena). Stačí?
21. 06. 2013 | 11:41

neo napsal(a):

Že se vměšuji :

jistě, nic jiného netvrdím.
21. 06. 2013 | 11:43

Jakelin de Mailly napsal(a):

Libor Stejskal

Pokud mluvíte o přelidněnosti, je správné poukázat na to, které části světa a která etnika trpí tímto jevem, a co je jeho příčinou.
Homosexuálové jsou mi ukradení, ale stojím si za tím, že život dítěte v takovéto "rodině" není to správné. Jedna věc je citové strádání, které to - možná - odstraní, ale druhá jsou zážitky, dále pak konfrontace s tímto faktem v "normálním" prostředí atd atd. Myslím, že v ideální rodině čerpá dítě z rozdílných rolí otce a matky, což má zásadní vliv na další život.
21. 06. 2013 | 11:46

neo napsal(a):

stejskal:

naši společnost myslim čeká ještě dlouhá cesta.

Trvalo dost dlouho než přestala být neprovdaná žena považována pomalu za exkrement a dnes to nikomu nepřijde ani podivné, proč taky, že?

Společnost se vyvíjí a jednou k tomu dospěje. Už dnes je normální žít single, je normální být rozvedený a to i několikrát, je normální vychovávat děti na střídačku nebo samostatně...

první krok už jsme udělali s registrovaným partnerstvím, návrh s adopcí dětí žijících v rodině homosexuálních párů je dalším a potřebným krokem.

I přes zdejší zatvrzelost, intoleranci k odlišnostem, názorům se domnívám, že přeci jen můžeme být vyspělou společností, která jednou přijme tyto věci za samozřejmost.
21. 06. 2013 | 11:49

gaia napsal(a):

Že se vměšuji

ke slovu pár číslovka dva není synonymem.

tudíž 2 matky jsou 2 matky nikoli pár

pár je něco, co má k sobě vazby nebo se něčím doplňuje.

2 matky budou pár, když je bude spojovat razítko úředníka?

O tohle těm homo jde?
21. 06. 2013 | 11:49

gaia napsal(a):

stejskal

proč by měli mít lidé nějaká stejná práva na děti?

dítě je přeci dar a není na něj žádné právo.

a ta věta

Prostě si většina z nás nedokáže představit, že by se homosexuálové a lesbičky mohli v řadě věcí chovat (mít stejná práva) jako my ostatní.

homo se právě odmítají chovat jako ostatní, proto ty děti nemají a proto tolik řvou o nějaká práva, která v to mto směru neexistují
21. 06. 2013 | 11:52

Pavel13 napsal(a):

Aniž bych chtěl někomu nařizovat o čem má diskutovat, ptám se:
Má někdo problém s nepochopením některého příspěvku, kvůli nevhodnému použití (záměně) slov dva, dvojice nebo pár?
Já jsem tedy s něčím takovým nepotkal. Zato kdyby tady někdo napsal přítel či přítelkyně, o blízkosti vztahu by mi to dnes moc neřeklo.
21. 06. 2013 | 11:54

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
S přáním hezkého dne bych jen podotkl, že proti Vaší námitce nemám ani pověstné "Ň", což jsem odbyl tou svou první větou. Ale chtěl jsem přijít ZEJMÉNA s něčím neotřelým, tedy jsem rozvedl to.
Zajímá mě, zda se dočkám dalších reakcí. Mimochodem, aby se z nás časem stalo něco jako jsou Bonobo, mi taky nepřipadá ideální.
21. 06. 2013 | 11:54

KvL napsal(a):

to: Dva příběhy ze školy
I u člověka se občas (v naprosto zanedbatlném zlomku promile) může vyskytnout hermafrodit, řekl bych asi podobně jako dítě se dvěma hlavama, nebo "Kálí," jak se to stalo opřed pár lety v Indii, nebo Číně.
21. 06. 2013 | 11:55

gaia napsal(a):

neo

11:49

není to normální, ale již je tolik lidí a lidé mají tolik starostí, že se o ostatní přestali tolik starat a jspouá rádi, že některé lidi ani neznají.
Takže už to tolik nebije do očí a lidé se o to nestarají, ale normální to není a nikdy nebude.
21. 06. 2013 | 11:56

Viola napsal(a):

neo

já se v homosexuálech nevyznám, nepohybuji se mezi nimi, pokládám je ale za muže, ikdyž v sexu musí být jeden milejší.
21. 06. 2013 | 11:57

SuP napsal(a):

P.S. L.S. -
Vím, nebyla to "námitka", ale připomínka....
;-)
21. 06. 2013 | 11:58

Anna napsal(a):

stejskal
"Je jasné, že společnost je většinově (alespoň u nás) proti homosexualitě negativně zaměřená."

Dobrý den, pane Stejskale,
soudě dle zprávy "Postoje veřejnosti k právům homosexuálů – květen 2012" to není s naší společností tak špatné ve vztahu k homosexualitě. Cituji:

V mínění o vybraných právech homosexuálních žen a mužů značná část veřejnosti zaujímá tolerantní postoj k uzavírání registrovaného partnerství. Tři čtvrtiny obyvatel se
domnívají, že by lesby a gayové toto právo mít měli. Menší, nicméně stále významná část veřejnosti se domnívá, že by homosexuální muži a ženy měli mít právo i na sňatek.
V tomto případě kladná vyjádření mírně převažují nad zápornými (51 % ano : 44 % ne).
Relativně nejmenší podpory se dostává právu adoptovat děti, když v tomto případě zastává odmítavý postoj o něco více než polovina občanů (55 %). Nicméně podíl těch, kteří s adopcí souhlasí, není zanedbatelný; je to více než třetina obyvatel (37 %).

http://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c1/a6884/f3/ov120710.pdf
21. 06. 2013 | 11:59

SuP napsal(a):

gaia -
U párku nejsou nožičky (spojené střívkem) levá a pravá, jsou identické, protože nikdo nerozezná, která je první, druhá, nebo desátá, jedenáctá. Ale u ručiček to každý vidí, zad jsou obě levé - dvojice, nebo pravá a levá - pár.
Že budu před smrtí školit učitelku, to by mě ve snu nenapadlo!
;-)
21. 06. 2013 | 12:03

neo napsal(a):

gaia:

právě jste definovala sama onu normálnost.
21. 06. 2013 | 12:03

gaia napsal(a):

SuPe

o těch bonobech je pěkný článek v březnovém čísle National geographic

pokud to bude jako u opic, pak ty 2 velmi příbuzné druhy Pan paniscus a pan troglodytes jsou velmi blízce příbuzní, skoro jako bráchové, akorát je oddělila neprostupně řeka Kongo.

Na té bohatší a na úrodu a získání potravy příznivější straně, kde také není konkurence jiných primátů, jsou ti promiskuitní a bezstraostní bonobové a na druhé ti šimpanzové, jejichž samci trápí samice a mláďata a vyžadují přísnou hoerarchii, kvůli které se pořád rvou.

Zdá se mi, ž e dnes se zatím Evropa má moc dobře,zdroje zatím jsou a nemusí se o potravu a teritorium soutěžit, tudíž ta sexualita se blíží bonobům, ale až začne být krušno, zas se to změní k těm šimpanzům.

To je ostaně také závěr těch vědců, že chování záleží na dostupnosti potravních zdrojů a konkurenci jiných druhů.
21. 06. 2013 | 12:04

Viola napsal(a):

neo

i pedofílii příjmout jako samozřejmost?
21. 06. 2013 | 12:06

stejskal napsal(a):

Pane SuPe: Co to jsou Bonobo?

Pane z Mailly: no, osobně mám pocit, že přelidněná je tato Země en bloc. A že je jí dost jedno, jestli ji některé etnikum přelidňuje více a jiné o něco méně. Sub specie aeternitatis je to jedno i mně :-)

Paní gaio:

"dítě je přeci dar a není na něj žádné právo". Naprostý souhlas. A co z toho vyplývá? Zakážeme adopce jako takové? Když tedy na narozené dítě, o nějž se jeho rodiče nestarají, nemá právo nikdo.

"Homo se odmítají chovat jako ostatní"? Co si pod tím představujete? Čistě akademická otázka? Jak víte, že správné je to, jak se chovají ostatní? Musí být správné jen a pouze to chování, které preferuje většina? Vzhledem k tomu, že homosexualita dle mého nikomu neubližuje (nebo tedy o nic víc, než může "ubližovat" heteresexualita), nebyla by na místě jistá tolerance k odlišnosti?

Libor Stejskal
21. 06. 2013 | 12:08

Anna napsal(a):

gaia 21. 06. 2013 | 11:49

Že se vměšuji - když může kočár táhnout pár koní (bez ohledu na pohlaví), proč by dítě nemohl vychovávat pár žen nebo pár mužů.

Podle mě i pro dítě z neúplné rodiny by bylo lepší, kdyby ho vychovával pár (a to jakýkoliv, samozřejmě nejlepší je muž a žena)a nikoliv jedinec.
21. 06. 2013 | 12:09

HonzaM napsal(a):

S hrůzou přemýšlím co dělat, až bude v rámci lidských práv homosexualita povinná.
21. 06. 2013 | 12:10

SuP napsal(a):

Promiň gaio -
S těmi párky to máš jasnější než kdekdo zde, jen jsem nestačil tak rychle "dočítat".
21. 06. 2013 | 12:10

Viola napsal(a):

gaio

"2 matky budou pár, když je bude spojovat razítko úředníka?"
přesně tak je to myšleno.
No naní nad Bibli, tam je jasně řečeno, že člověk je muž a žena, dokonce je tam napsáno spojeně mužena - celý člověk. Muž muž a žena žena nevytvoří muženu.
21. 06. 2013 | 12:11

gaia napsal(a):

SuPe

ještě k tomu školení

já poukazuji na tu výjimku, párek by neměl být párkem, neb nožičky se nedoplňují, ale že jsou něčím spojené, tak tomu lidi říkají párek, já radši koupím 1 párek, než 2 nožičky, lépe se to pak vytahuje z vody, ale prodavačky to mnohdy nechápou

tuhle mne pěkně naštvaly, když měla přijet švagrová a já koupila k večeři 4 párky a prodavačka mi zabalila jen 4 nožičky a já si toho všimla až když to rozbalila, že mám jídla jen pro 2 lidi a ne pro 4 a musela jsem narychlo dělat buřtguláš.
21. 06. 2013 | 12:12

Jakelin de Mailly napsal(a):

Libor Stejskal

Ubývá tahounů a přibývá těch jen do počtu. Pokud je Vám to jedno, máte zvláštní pohled na svět.
Ale nebudeme se tady při pátku hádat.
Asi vlezu do mražáku, nebo se uvařím.
Mějte se :-)
21. 06. 2013 | 12:13

gaia napsal(a):

stejskal

proč bychom měli zakazovat adopce, když adopce se povolují.

ale musíme tedy stanovit pravidla, za jakých se povolí.
a v tom není schoda, jak dokazuje tato diskuse
21. 06. 2013 | 12:16

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
Bonobo jsou druh šimpanzů, kteří krom šukání nic jiného nedělají, bez ohledu na pohlaví. Bezpochyby je to zajímavá filosofie, ale oni nevědí, že je to filosofie.

Nicméně nějak si nedovedu připustit, že by tatínek-maminka chlapečka, vychovávaného homosexuálním párem připravil svího synka do života slovy: "Karlíku, až budeš cítit pořebu svého kamaráda chytit za pindíka, zkus nejdřív zjistit, zda on nemá raději pipinu. To co vidíš denně doma, není zcela běžné...."
21. 06. 2013 | 12:16

stejskal napsal(a):

Je tragickým omylem dávat vedle sebe na roveň pedofilii a homosexualitu.

Pedofil je potenciálně (a často i reálně) nebezpečný nezletilým, protože je může zneužít (a často i zneužívá). Děti se tomu neumějí bránit, nemají zkušenosti, jsou oběťmi něčí deviace. Stejně jako jsou někteří obětí sadistů, patologických vrahů a já nevím čeho.

Homosexualita je toliko jednání odlišné od jednání většinového. Ale nikomu neškodí, neohrožuje jej, nezneužívá (a pokud, tak úplně stejnou formou, jakou to dělají v řadě případů heterosexuálové, tedy třeba prostitucí).

Libor Stejskal
21. 06. 2013 | 12:17

gaia napsal(a):

Anno

ten pár koní je také nějak psojený, tou ohlávkou a vozem , tudíž se tomu říká pár jako párku spojenému střívkem.

Čím jsou ale spojeni 2 homosexuálové?

Podivnným a málo pochopitelným sexuálním chováním?
21. 06. 2013 | 12:17

SuP napsal(a):

gaio -
Rád se s Tebou nehádám.
21. 06. 2013 | 12:18

Jakelin de Mailly napsal(a):

SuP 12:16

To je přesně ono.
21. 06. 2013 | 12:19

Čochtan napsal(a):

Chudáci děti, kteří nevědí, který z obou "rodičů" je tatínek a který maminek. Případně maminka nebo tatínka.

Jasně, že se s tím dítě časem srovná, nejpozději po dokončení doktorátu, ale od těch tří, čtyř let do plnoletosti s tím má problémy. Ve škole, u spolužáků, když sbalí holku a chce ji představit rodičům, ...

Chudáci děti bez rodičů. V děcáku mají sice spoustu hraček, ale to hlavní, rodina, to jim chybí. Adopce je řešení, pro české děti to není problém, co ale těch víc než 50% dětí z děcáku, cikáňat ? Ty moc lidí adoptovat nechce, po všech těch zkušenostech, (Teresa Boučková a spousta jiných), takže i tatínek a maminek je pro ně lepší alternativa než děcák.
Ale jako konkurence k heterosexuálním rodičům, to ne !
21. 06. 2013 | 12:20

Viola napsal(a):

pan Stejskal

No když si ještě představím, že by homosexuálnímu páru měl být svěřen chlapeček, tak mi vstávají hrůzou vlasy na hlavě.
21. 06. 2013 | 12:21

gaia napsal(a):

stejskal

ale bohužel nejvíc pedofilů je právě mezi homosexuálními muži.

ženy pedofilky snad vůbec nejsou a heteromuži si občas spletou třináctku se sedmnáctkou, neb touží po mladém mase, ale pedofílie to není.
21. 06. 2013 | 12:22

Jakelin de Mailly napsal(a):

Čochtan

Po víkendu Vám nechám na Uložto čtení. Bude to pod "Čochtan".
Zrovna to dodělávám.
21. 06. 2013 | 12:23

gaia napsal(a):

Čochtan

...co ale těch víc než 50% dětí z děcáku, cikáňat
50% je určitě málo

tuhle byla v jedno děcáku v rámci charity Tereza Maxová a bylo to v TV

jediné bílé děcko tam byl ten její syn z prvního manželství, jinak byli všichni černí, včetně jejich dětí z druhého vztahu

o osanetstvu dětských domovů a touze homosexuálů si je adoptovat si nedělám iluze
21. 06. 2013 | 12:26

stejskal napsal(a):

Já myslím, že Bonobo asi nikdy nebudu (i když zajímavá filozofie to každopádně je ;-) A většina lidí, jak heterosexuálních, tak homosexuálních též ne. Si to představte, třeba v tomto vedru...

Vy myslíte, že se homosexuální páry tahají před dětmi "za pindíka", pane SuPe? No, některé asi ano, ostatně slyšel jsem i o párech heterosexuálních, které se se svými sexuálními aktivitami nijak nesnaží před dětmi skrývat. Ale běžné to nebude ani v jednom případě.

Víte, tohle všechno jsou dle mého předsudky. Někteří homosexuálové se chovají velmi vyzývavě, ale to dělají někteří heterosexuálové též. Většina se chová tak, že to vůbec netušíte. Moje děti chodí do školy, které řediteluje gay a jeho partner tam učí. Oba jsou výborní pedagogové, ta škola je jedna z nejlepších v Praze. Děti, které tam chodí, s tím nemají sebemenší problém (tedy pokud jejich rodiče nemají nějaké předsudky). Skvěle to funguje.

Libor Stejskal
21. 06. 2013 | 12:27

stejskal napsal(a):

"Nejvíc pedofilů je právě mezi homosexuálními muži."

To jsem nevěděl. Můžete to prosím nějak doložit.

Libor Stejskal
21. 06. 2013 | 12:29

Jakelin de Mailly napsal(a):

Libor Stejskal

Poslední vstup na téma:
Nemyslíte, že je trochu rozdíl, pokud Vás učí gay / a omezuje se jen na toto/ - a oproti životu dítěte v teplé "rodině" ?
21. 06. 2013 | 12:31

honolulu napsal(a):

Vidim to presne jako Trtkos (08:36) !
To neni nic jineho nez snaha o zniceni nasi civilizace, nasich hodnot, zniceni statu a hlavne nasi rasy...A to se stale opakuje uz od Sumeru.

Nedelejte si iluze, ze Amerika je tolerantni k homosexualum !
Ti se zde koncentruji a maji vyhrazena, (pomerne bezpecna) pouze dve mista.
Je to San Francisko v Californii a Lakewood (vychodni) v Ohiu.
Zde jsou soudni processy za zabiti homosexualu caste.

Take je zde posledni dobou napadny rust manzelskych BILYCH paru s adoptovanymi cernymi detmi. Samozrejme za financni VYHODY.
Aspon budou trochu civilizovane. Rozhodne to vsak nebude pracovat v puberte. Tyto rodiny jsou napadne, proto jsem si toho vsiml.

Pane Pepa Repa,
me NBA nudi. Ja jsem masochista !
Rozebiram do detailu - Third Intermediate, 22-th Dynasty a uz jsem prisel nato, co se stalo s Ark of Covenananth.
Samozrejme, ze tu bednu najdu ! Ani spat kvuli tomu nemohu.
(Kdo nekrade ten nevladne !)

Jakelin de Mailly, rytiri, nejak malo pisete.
Snad jste se nenechal znechutit nejakym odsuzovanim ?
Komu neni nadavano, jakoby nezil.
21. 06. 2013 | 12:31

Honza H napsal(a):

"děti tím neutrpí žádnou ujmu"

Tak to je naprostý nesmysl a většina psychologů vám to potvrdí. Dítě potřebuje mužský vzor a ženský vzor.

Oháníte se právy dětí a sama jejich zájmy poškozujete.

A když mluvíte o "stejnopohlavním rodičovství" - nedochází Vám, že ani jazykově to nedává smysl? "Rodiče" už z principu jsou muž a žena. Dvěma ženám se spolu dítě nenarodí, i kdyby se rozkrájely. A pokud se stane, že dítěti některý z jeho vlastních rodičů (případně oba dva) chybí, může "náhradní maminka" nahradit jen maminku a "náhradní tatínek" jen tatínka.

A na okraj - pokud byste chtěla, aby dva jedinci stejného pohlaví mohli mít rodičovská práva, tak nastupuje další otázka - proč zrovna dva jedinci? Proč by některé dítě nemohlo mít "rodiče" hned tři?
21. 06. 2013 | 12:32

Jakelin de Mailly napsal(a):

Honolulu

Bratře v Kristu,
je vedro jak v ohni pekelném, suším seno.
Apropos, nikdy jsem zde netrpěl extra grafomanií :-)
21. 06. 2013 | 12:35

Čochtan napsal(a):

Jakelin de Mailly,
dík !
Gaia,
taky jsem měl to podezření, ale .... dík za upřesnění.
21. 06. 2013 | 12:35

fafnir napsal(a):

paní Stehlíková má starost o děti.No právě,už vidím,jak si adoptované děti těch homosexuálních partnerů, spolužáci od mateřské po ukončení základního vzdělání vychutnají.
Ale ještě jedna věc.Oni ti homosexuálové jsou puncovaní lháři.To bylo slibů,při tvorbě zákona o registrovaném partnerství,že o adopce nikdy žádat nebudou.Ostatně tehdy to tvrdila i paní Stehlíková.
A nakonec,když jsou,jak paní Stehlíková tvrdí,homosexuálová normální,tak proč spolu nemají dvy muži nebo dvě ženy dítě přirozenou cestou?Že to nejde,že příroda?Ale jděte,vždy´t je to přece normální být homosexuál.Normálná zdravý človek přece múže mít vlastní dítě.A rodina kde je otec matka a dítě je přece podle moderních zelených ostuda.
No a ta cikáňata,o ty se přece j´každý popere,nebo že by ne?
A kdy budou moci pedofilové adoptovat děti,vždy´t jak z názvu patrno,oni přece mají rádi děti
21. 06. 2013 | 12:39

Viola napsal(a):

Pane Stejskale

přece jsme dospělí a snad už víme, kdo je kdo. Ženy jsou prostě úplně jiné svým založením, než muži. Když se před ženou řekne láska, nepředstaví si hned sex, ale když se před mužem řekne láska, otřepe se a rychle si představí sex. Muži nejsou schopni čisté lásky k dětem, leda pod přísným dohledem matek, ikdyby byli heterosexuální, homosexuální jsou mnohem nezdrženlivější a proto nebezpečnější k dětem.
21. 06. 2013 | 12:40

stejskal napsal(a):

Jistě, pane z Mailly, může být. Ale ani zdaleka ne tak velký resp. závažný, jako když díte vyrůstá v "děcáku" nebo když se před ním jeho rodiče obden fackují a jeho samotného třeba ponižují resp. mu říkají, že je hloupé, že ho nechtěli, že je k ničemu.

Zvažte to: řada lidí má "barvotiskové" představy o tom, jak se chová typický homoseuxuál. O tom, jak se chová typická rodina ani nemluvě :-) Jsme prostě zvyklí, že homosexualita je něco necudného. My jsme normální oni jsou divní. A proč by to tak mělo být? Stále pro to nenalézám žádný dobrý argument. Někteří zde tvrdí, že sexualita je zde primárně kvůli plození dětí. Já mám za to, že drtivá většina z nás nachází v sexualitě potěšení i z jiných důvodů (a to tak v 99,99%, kdy se jí věnujeme). Pokud se dva lidé dohodnou, že jim větší potěšení skýtá homosexualita (než heterosexualita), proč by mi to mělo vadit?

Libor Stejskal
21. 06. 2013 | 12:40

Čochtan napsal(a):

Honza H napsal(a):
"..Oháníte se právy dětí a sama jejich zájmy poškozujete. .."
O práva dětí Stehlíkové nejde. Jí jde o prosazování politické korektnosti za každou cenu, za ničení základů bílé civilizace.
21. 06. 2013 | 12:41

neo napsal(a):

Viola:

to nemyslíte vážně, že ne?

co vraždy, krádeže?
21. 06. 2013 | 12:41

Čochtan napsal(a):

Funkce ředitele školy a funkce otce rodiny jsou dvě rozdílné věci. Mně taky nevadí, když tramwaj řídí bukvice.
21. 06. 2013 | 12:43

Rudi Koutek napsal(a):

Klause je treba ignorovat. Nic vic.
Co se tyka homosexuality preji zde diskutujicim muzum i zenam, homosexualni potomky, snad se jim ta hlava trochu provetra.
Lidi kde se ve vas bere tolik nenavisti?
21. 06. 2013 | 12:44

Viola napsal(a):

Pane Stejskale

škola a rodina je jako nebe a dudy. Škola je obrovský prostor, kde se všichni navzájem mohou kontrolovat a kdyby něco, okamžitě letí ředitel i se svým učitelem. V rodině, kde jsou jen dva není kdo by kontroloval, snad jen babičky, ale ty mohou být shovívavé a něco jim může uniknout.
21. 06. 2013 | 12:45

stejskal napsal(a):

To byste nevěřila, paní Violo, ale znám spousty skvělých žen, které si sex představují každou chvíli (a vůbec to s láskou souviset nemusí). A naopak jsou muži, kteří jsou celý život věrní jediné ženě. Je něco z toho deviace? Problém je, že za přirozené většinou považujeme jen to, jak se chováme my sami. Když někdo nějak vybočuje, je divný, nepřirozený.

Nevolám po absolutním uvolnění všech norem a pravidel, ale zrovna v tomto případě mi přijde nelogické, proč ostrakizovat a nějak znevýhodňovat zrovna skupinu lidí, která a) se narodila s jinými dispozicemi než já a b) nikomu tím neškodí.

Libor Stejskal
21. 06. 2013 | 12:46

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
Jako kdybyste zrovna Vy nevěděl, co je to básnická zkratka (s tím pindíkem ;-)). Ale konečně je to venklu, protč můžete mít jiné zkušenosti (a z nich plynoucí názory), než většina ostatních.
Já zase v mládí vozil umělce po koncertech (aby v noci už nemuseli řídit) a nejlepší vzpomínky mám na Collegium flauto Dolce, když se Jirka zavřel s dámami do šatny a byl jednou z nich ...
21. 06. 2013 | 12:46

Viola napsal(a):

Rudi Koutek

to není nenávist, to je čistý pragmatismus a protože pan Klaus je také pragmatický, tak se s ním shodujeme oproti paní Stehlíkové.
21. 06. 2013 | 12:46

Viola napsal(a):

Pane Stejskale

to je jen váš omyl.
21. 06. 2013 | 12:47

neo napsal(a):

Gaia:

pár nemá nic společného s doplňováním se. Pár je dvojice, je to synonymum. Pár ponožek je taky pár. Neexistuje levá pravá, prostě je to ponožka. Když budete mít 6 párů stejných ponožek, tak je mezi sebou můžete prohazovat jak chcete, pořád si dáte na haxny 2 ponožky a nepoznáte, která je levá pravá a kterou jste měla na noze s jinou.
21. 06. 2013 | 12:47

Anna napsal(a):

gaia

Podle mě je homosexuální pár spojený láskou, případně registrovaným partnerstvím, někde i sňatkem.

Podle mě je vztah důležitý, a to jak partnerský, tedy v páru, tak vztah k dětem. Bohužel v ČR je poměrně hodně případů týrání dětí rodiči a sebevražd dětí.
21. 06. 2013 | 12:48

stejskal napsal(a):

S tou kontrolou máte pravdu, paní Violo, proto se ostatně v mnoha čistě heterosexuálních rodinách děje tolik zvěrstev (násilí, zneužívání, týrání, tyranizování atd.).

http://ona.idnes.cz/deti-nejcasteji-zneuziva-nekdo-z-rodiny-rika-psycholozka-pml-/vztahy-sex.aspx?c=A080908_125846_zdravi_deti_bad

Libor Stejskal
21. 06. 2013 | 12:49

Čochtan napsal(a):

Stejskal napsal: "Jsme prostě zvyklí, že homosexualita je něco necudného."
1. Homosexualita je genetický defekt. Postižení nemůže být necudné.
2. Necudné je dělat z defektu normalitu. Necudné, perverzní a blbé.
3. Dělat ze spojení dvou homosexuálů normální rodinu se všemi právy je necudné, perverzní a blbé.
4. Když tohle projde, pak budou chtít duševně defektní mít spolu děti. Mít stejná práva jako jiní postižení. Co to znamená víme všichni.
21. 06. 2013 | 12:51

Jakelin de Mailly napsal(a):

Libor Stejskal

Já kupříkladu barvotiskovými představami netrpím.
Nicméně zde ční jasný fakt - homosexuální soužití není normální soužití a postrádá pro dítě důležité modely a normy chování. Jistě, jak píšete, dítěti se dostane péče a citu. Ale dítě vnímá a postupem času více přemýšlí. Podle mne riziko, že dítě bude těmito city a péčí spíše poznamenáno, je dosti vysoké.
Dítě trpí v dětském domově.
Dítě trpí v nefunkční normální rodině.
Homosexuální rodiče nejsou pro dítě též extra výhrou.
21. 06. 2013 | 12:53

mogula napsal(a):

Á sociální inženýrka a novátorka v akci. Lidi tohoto typu Evropu dovedou do totálního úpadku.
21. 06. 2013 | 12:53

neo napsal(a):

Viola:

ten blábol o svěřeném chlapečkovi dvěma mužům si nechte. To je taková blbina, že to ani neni možný.

Co holčička, svěřená heterosexuálnímu páru, který ji bude týrat?
Co heterosexuální rodiče, kteří na děti kašlou?

Chování k dítěti přeci nemá nic společného s orientací rodičů !
Pletete si nebezpečnou deviaci s normálním partnerským vztahem dvou dospělých lidí.
21. 06. 2013 | 12:53

Čochtan napsal(a):

Neo, a co boty ? Zkus si prohodit levou a pravou !
21. 06. 2013 | 12:54

Viola napsal(a):

tak, tak, pane Stejskale, kontrola musí být,
vždyť vy to musíte vědět nejlépe. Kde není kontrola, rozmáhá se zlo.
21. 06. 2013 | 12:57

gaia napsal(a):

neo

já se zamýšlím nad výrazovými možnostmi češtiny

pár je dvojice, to je správné, ale jsou vždy 2 věci pár?

Mám třeba 2 tašky, ale že mám pár tašek řeknu spíš když jich mám víc.

nebo mám 2 auta, ale neřeknu, že mám pár aut, tomu by lidé nemuseli rozumět.

Jsou 2 buzny pár, nebo to je spíš případ těch aut, že to není pár, ale jen a jen pořád 2 buzny
21. 06. 2013 | 12:59

Viola napsal(a):

neo

tak když to jinak s váma nejde, tak si sám představte, že byste byl vychováván dvěma maminkami, nebo dvěma tatínky. Představte si, co by pro vás bylo příjemnější a proč.
21. 06. 2013 | 12:59

Čochtan napsal(a):

Oponovat tím, že i v některých normálních rodinách dojde k týrání dětí, je hodně pitomý "argument".
Děti z takových "rodin" ba měly rychle být adoptovány normálními rodiči. Je jich hodně, na které se nedostalo. Ale ne homosexuálním párem !
21. 06. 2013 | 13:01

neo napsal(a):

Čochtan:

to s tím nemá co dělat.

Co čínské hůlky?

takhle tu můžem být do rána.
Podstata je v tom, že pár je synonymum pro dvojici. Nic víc.
Vaše názory znám, neberu vám je, hádat se s vámi nehodlám.
já na rozdíl od vás neposuzuji lidi podle rasy, národnosti, náboženství, pohlaví, věku, orientace atd..
21. 06. 2013 | 13:04

Jakelin de Mailly napsal(a):

Uzavírám své vstupy zde jedním příkladem.
Za Noci dlouhých nožů, během noční razie u Ernsta Roehma, otřásl Hitlerem pohled na mužské partnery, spící v jedné ložnici - a to se Roehm svou homosexualitou nijak netajil.
Co to udělá s dítětem ?
21. 06. 2013 | 13:05

Anna napsal(a):

Viola
"Muži nejsou schopni čisté lásky k dětem, leda pod přísným dohledem matek, ikdyby byli heterosexuální, homosexuální jsou mnohem nezdrženlivější a proto nebezpečnější k dětem."

Co si představujete pod "čistá láska k dětem"? S mužem máme dvě dospělé dcery. Máme a vždy jsme je měli oba rádi, když byly dcery malé muž je hlídal i bez mého dohledu, vždy byl příkladný otec...
Mnoho let jsem seděla v kanceláři s homosexuálem, jsme přátelé dodnes. Má příkladný vztah k dětem (sám je jediný homosexuál ze čtyř sourozenců, takže má 6 synovců a neteří), není jim nijak nebezpečný...
21. 06. 2013 | 13:05

neo napsal(a):

gaia:

lepší dvě buzny než dvě blbé učitelky s průpravou v textilce.
21. 06. 2013 | 13:06

neo napsal(a):

Viola:

kdyby mě měli rádi, neměl bych s tím problém.
21. 06. 2013 | 13:06

Jakelin de Mailly napsal(a):

Anna

"...když byly malé, muž je hlídal i bez mého dohledu"

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
21. 06. 2013 | 13:08

gaia napsal(a):

neo

a jsou 2 blbé učitelky párem, dvojicí, někým, komu by mohly být povoleny adopce dětí?
21. 06. 2013 | 13:08

neo napsal(a):

Viola:

a že muži nejsou schopni čisté lásky k dětem, to je další zhovadilost. Jsou a mnohdy milují své děti víc než matky.
21. 06. 2013 | 13:08

pamětník napsal(a):

gaia:
"a co párek? 2 nožičky jsou 2 kusy ale 2 nožičky spojené tím střívkem jsou párek, i když se nedoplňují" Ano, protože jsou spojené, tvoří párek; nedoplňují se, nejsou pár.
21. 06. 2013 | 13:09

neo napsal(a):

gaia:

pokud spolu žijou tak ano.
21. 06. 2013 | 13:10

Čochtan napsal(a):

No jo neo, seš uvědomělej jak sovjétskyj pyj.onanýr. Politicky korektní a blbej.
Nejhorší hlupáci jsou ti, kteří nechtějí myslet. Kteří nechávají za sebe myslet. Dřív v Moskvě, dnes v Bruseli.

Takže boty s tím nemají co dělat ale čínské hůlky ano. Jasně, co se nehodí, škrtněte. :-))))))
21. 06. 2013 | 13:11

mia napsal(a):

Občan: Ptáte se po dospělých dětech homosexuálního páru - ano,mám zkušenost s dětmi,které jsou již dospělé. Byly vychovávány dvěma ženami, které nejsou sezdané,protože to dříve nebylo možné. Mají každá dvě děti z předchozího partnerství s muži. Znám jejich dcery,obě jsou vdané a mají děti, jedna dcera a syn jsou ještě mladí, teprve studují.Nikdo s tím nemá problém. Jsou úplně normální.
Znám také homosexuály,kteří opustili své ženy,se kterými mají děti a žijí s mužem - dva. Jeden z nich je učitel na malém městě. Nejhůře to nesla manželka, jako každý,koho někdo opustí - ale okolí s tím nemá problém, ani ve škole, kde učí. Já myslím, že je to docela dobře možné, aby děti vychovávali homosexuálové, pokud to my ostatní přijmeme. Protože už to dávno realita je. Nevím, co je horší, skrývat svou homosexualitu a ubližovat tak lidem svými pokusy navázat vztah s opačným pohlavím, nebo to přiznat a postavit se ostatním s jejich předsudky. Pokud je pravda, že pan Klaus je nepřiznaný homosexuál, musí to být velice smutný a vyprahlý vztah s jeho ženou, to žití ve lži,která prorůstá celý jeho život...pak lhát i v jiných věcech není problém. Je to vrchol pokrytectví. S tím mám já sobně větší problém.
P.S:Rád googlujete,zkuste si najít jiné příklady,určitě existují,kteří o tom veřejně píší.
21. 06. 2013 | 13:12

Jakelin de Mailly napsal(a):

pamětník

"Karbonizujte koksohydráty!"
"Termujte nukleáry!"
"Akcelerujte moderáty!"
"Ohřejte mi párek!!!!!!"
21. 06. 2013 | 13:13

pamětník napsal(a):

neo
21. 06. 2013 | 11:31
To už mám dávno za sebou a i proto vím, že o synonyma nejde.
Zajímavé, jak od Vás se racionální argumenty odrážejí jako pingpongový míček. Vy se vůbec nezdržujete odůvodněním, asi proto, že většinou neexistuje.
21. 06. 2013 | 13:14

pamětník napsal(a):

Jakelin de Mailly:
Už jsem se lekl, že pár. :)
21. 06. 2013 | 13:15

Pavel napsal(a):

A kde je zaručené, že z homosexuýla se nestane pedofil, až dítě trochu dospěje a partner mu nebude vyhovovat. Je to jen úvaha a kdo ro zaručí, že se tak nestane!!!
21. 06. 2013 | 13:16

gaia napsal(a):

neo

13:10

chudáci děti, myslím, že při adopci by se mělo postupovat zodpovědněji, než podle kritéria, že spolu někdo žije.
21. 06. 2013 | 13:16

Jakelin de Mailly napsal(a):

pamětník

Nezapomenutelná scéna z Tajemství hradu v Karpatech.
21. 06. 2013 | 13:18

neo napsal(a):

pamětník:

takže s vámi to prostě po dobrém nepůjde.

tady máte důkaz, tečka

http://www.synonyma-online.cz/synonymum.php?synonymum=dvojice
21. 06. 2013 | 13:20

pamětník napsal(a):

neo:
"platí to podle vás i u homosexuálních mužů ?
většinou minimálně jeden z nich je více zženštilý a u lesbiček bývá zase jedna z nich mužnější
takže co se týče standardního charakteru muž - žena, bývá dodržen i u homosexuálních párů"
No vidíte, nakonec možná i Vy se dopracujete ke správnému názoru, stačí opustit falešnou intepretaci. Ta mužnější lesby či zženštilý muž (vzpomeňte mima Čejku), fungují jako NÁHRAŽKY skutečného muže a skutečné ženy, a proto nemohou tvořit skutečný pár, jenom jeho náhražku pro genetické mutanty v sexuální orientaci.
21. 06. 2013 | 13:21

občanka napsal(a):

Rodina existuje tisíc let, rodina, kde je otec, matka a děti. Ukázalo se, že je to nejlepší prostředí pro produkci lidí, tím myslím zralých, dospělých bytostí, schopných vychovávat vlastní děti a postarat se o staré a nemocné. Evropa se topí v blahobytu a produktem blahobytu jsou různé single a jiné formy života. Ten blahobyt byl vytvořen tvrdou prací milionů lidí v euroatlantické civilizaci, přičemž k tomuto vývoji přispělo křesťanství tím, že učinilo svazek muže a ženy posvátným a tím tuto rodinu na dlouhou dobu upevnilo, rovností před bohem, která se týká všech, tedy mužů i žen a byla později uvedena i do právního řádu a dále rozluka církve a státu, resp. vítězství císaře nad papežem, které umožnilo rozvoj vědy a bádání, přineslo vynálezy a objevy, které využívají i dnešní primitivové v různých částech země. Díky tomuto se vyvinula nejrozvinutější a nejbohatší civilizace v historii lidstva. Bohužel blahobyt nás zkazil. Zapomněli jsme, že bohatství je možné i ztratit a děláme pro to vše, co můžeme. Především se zadlužujeme a to i u těch, s jejichž kulturou nemáme nic společného. Dluhy se řeší pouze dvěma způsoby zaplacením, nebo bankrotem. Zatím ještě Evropa má čím ručit za své půjčky, avšak protože půjčky neřeší, hledá pouze, kdo by jí ještě mohl půjčit, tak jednoho dne zbankrotuje. Nikdo z věřitelů ji nebude chtít zachraňovat, nikoho z nich nebude zajímat nárok na důchod. To bude teprve krize. A tuto krizi přežijí v naší civilizaci jen soudržné rodiny. Proto nemám o tuto instituci strach. Všichni ti, co nepatří do této kategorie, prostě vymřou. Proto se vykašlete na tyhle diskuse a upevňujte vlastní rodinné svazky. Až klekne důchodový systém, tak přežijete jen za pomoci rodinných příslušníků.
Současní homosexuálové uspokojují jednu ze svých potřeb, aniž by se ohlíželi na to, že děti nejsou žádným, dokonce ani lidským právem. Dítě patří sobě a má právo na matku a otce, kteří je zplodili. Přiznám se, že bych nechtěla vyrůstat v péči páru homosexuálů. Stačilo mi, když táta umřel a já vyrůstala jen s matkou. Ono je tolik složitých životních situací, které nastanou bez přičinění lidí, že přidávat k tomu ještě touhu homosexuálů po normalitě na úkor dětí, je prostě špatné. Když se narodím s kratší nohou, také nemohu chtít závodit v maratonu. Příroda prostě není spravedlivá a měli bychom se s tím smířit.
Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je všechno, co s tím můžete dělat. Historie ukáže, kdo měl pravdu.
21. 06. 2013 | 13:22

Anna napsal(a):

Jakelin de Mailly napsal(a):

Anna

"...když byly malé, muž je hlídal i bez mého dohledu"

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
-------------------------------------------------------------
To o dohledu jsem uvedla jako reakci na Violino: "Muži nejsou schopni čisté lásky k dětem, leda pod přísným dohledem matek.."
To Vám k smíchu nepřišlo?

I když byly dcery malé měli jsme s mužem na střídačku každý dva dny (resp. odpoledne, večer) na své koníčky. Takže muž 2x týdně sám hlídal dcery a staral se o domácnost.
21. 06. 2013 | 13:23

neo napsal(a):

Čochtan :
nikoli pane Čochtane. To s politickou korektností nemá co dělat. A s pionýrama už vůbec ne.

dřívější moskvu a dnešní brusel si můžete strčit víte kam.
komunisty řadím ke fašistům, stejní extremisti. Brusel mi je taky proti srsti, přesto nehodlám býti rasistou.

ani ty hůlky Čochtane, ani ty hůlky. V tom je ten vtip.
21. 06. 2013 | 13:23

fafnir napsal(a):

Libor Stejskal
normální je od slova norma.Norma nejsou 4% ze 100%,ale 96% z oné hodnoty.
A homosexualita je tedy z tohoto hlesiska nenorma,tedy nenormální.Navíc je to vada chromozomů,technicky řečeno omyl přírody.
21. 06. 2013 | 13:24

Anna napsal(a):

Pavel napsal(a):

A kde je zaručené, že z homosexuýla se nestane pedofil, až dítě trochu dospěje a partner mu nebude vyhovovat. Je to jen úvaha a kdo ro zaručí, že se tak nestane!!!
--------------------------------------------------------------

A kde je zaručené, že se z heterosexuála nestane pedofil...!!!
21. 06. 2013 | 13:26

neo napsal(a):

gaia napsal(a):
neo

13:10

chudáci děti, myslím, že při adopci by se mělo postupovat zodpovědněji, než podle kritéria, že spolu někdo žije.
--------------------------------------------------------

Když zemře dítěti matka po porodu a otec se znovu ožení a pak zemře, domníváte se snad, že dítě nebude moci zůstat u té ženy, protože to chce přísnější kritéria?

Vaší inteligenci by to odpovídalo..
21. 06. 2013 | 13:26

pamětník napsal(a):

neo
21. 06. 2013 | 13:20
jste trumbera:
dvojice - syn. pár, párek;
pár - syn. několik, dvojice, párek;
párek - syn. klobása, jitrnice, dvojice, pár

dvojice - syn. klobása?
:)))
21. 06. 2013 | 13:27

Viola napsal(a):

Anno

Jistě, že se manželovi dá svěřit hlídání dětí, ale kontrola a ostražitost je na místě. Pro mě svěřit otci děti na hlídání byla někdy větší trauma, než kdybych si je ohlídala sama. Ne kvůli nějakému podezření z nepřístojnosti, ale prostě proto, že nejsou opatrní, neumí si představit různá nebezpečí, které na dítě kdekoli číhají, při sportu je to přímo o život. Muži nemají cit a ať si kdo chce co chce říká, muž je od přírody lovec a děti jsou mu spíše přítěží a otravou a jejich láska je materialistická - zabezpečovací, existenční.
21. 06. 2013 | 13:27

Jakelin de Mailly napsal(a):

Anna

Obdivuji Vaše hodnoty a precizní plánování.
Hlavně ty koníčky nadevše.
21. 06. 2013 | 13:28

pamětník napsal(a):

stejskal:
"Není mi moc jasné, jaká traumata by mohlo dítě mít z toho, že se mají rádi dva lidé stejného pohlaví " Nedivím se. :)
21. 06. 2013 | 13:29

fafnir napsal(a):

Občanka
plný souhlas.nikdo homosexuály neupaluje ani nekamenuje(tedy muslimové ano).Dva homosexuálové nejsou rodina,i kdyby si to stokrát prosadili do zákona.Prostě nejsou,je to proti přírodě.Slepec prostě nemůže mít řidičák.
21. 06. 2013 | 13:30

pamětník napsal(a):

Že se vměšuji:
"pár jsou dva. V tomto případě dva rodiče otec a matka, kupř. dva otcové, dvě matky, resp. otec (muž) a matka (muž), rsp. matka (žena) a otec (žena). "
Nepravda.
21. 06. 2013 | 13:31

buldatra napsal(a):

Stejně to budou zlatý časy, až si pořídí párek buzíků kopu dětí.
Popřípadě tucet.

No, není ta budoctnost skvělá?
21. 06. 2013 | 13:32

Jakelin de Mailly napsal(a):

Viola

Nezlobte se, ale to jsou strašné feministické žvásty.
Jako bych slyšel Sommerovou nebo Urbánkovou.
Máte nějaké trauma z rozvodu, když tady děláte z chlapů materialistické, bezcitné lovce, jimž jsou děti přítěží ?
Já znám ze svého okolí nespočet příkladů, které hovoří naopak.
21. 06. 2013 | 13:32

neo napsal(a):

fafnir:

tak to jsou v řiti zrzaví. Ty podle vás nebudou normální :)

Časopis National Geographic uvádí, že jen 2 procenta lidstva má přirozeně rudé vlasy.
21. 06. 2013 | 13:33

pamětník napsal(a):

neo:
"I přes zdejší zatvrzelost, intoleranci k odlišnostem, názorům se domnívám, že přeci jen můžeme být vyspělou společností, která jednou přijme tyto věci za samozřejmost" Demagogie.
21. 06. 2013 | 13:33

gaia napsal(a):

neo

když to bude vyhovovat babičce dítěte a strejčkům a tetičkám, tak klidně dítě může žít u té macechy i bez razítek na adopčních papírech.
Ale jinak takový oboustranný sirotek musí mít určeno souádem opatrovnictví a do toho by bližší příbuzní měli co mluvit.
21. 06. 2013 | 13:34

pamětník napsal(a):

Ańna:
"Že se vměšuji - když může kočár táhnout pár koní (bez ohledu na pohlaví), proč by dítě nemohl vychovávat pár žen nebo pár mužů"
Nejsou pár jako pár koní: náruční + sedlový.
21. 06. 2013 | 13:39

Viola napsal(a):

takže neo by dal přednost výchově dvěma mužům, kdyby si mohl jako dítě vybrat a to proto, že ženské považuje za blbé . Tak to se zdá, že jste ten 4%.
21. 06. 2013 | 13:39

gaia napsal(a):

Viola

neo by dal přednost i 2 blbým učitelkám, ač by dítě mělo 2 chytré babičky a pár ještě chytřejších tetiček a strýčkú vlastní krve
21. 06. 2013 | 13:41

Jakelin de Mailly napsal(a):

Zvrhává se to tu v "rezavé řitě" a koňská spřežení, jdu do bazénu.
Posílám pozdrav do Astany, nechť jest ve stepi dostatek trusu, aby bylo v zimě v geru teplo!
21. 06. 2013 | 13:43

Viola napsal(a):

Jakelin de Mailly

Muži jsou při výchově dětí nespolehliví, potvrdí vám to devět z deseti žen. Pravých žen. Kdyby to bylo jinak, ve školství by dnes působilo více mužů a byli by i častější opatrovníci, místo opatrovnic. Málokterá žena, která hledá hlídání si najde na hlídání chlapa.
21. 06. 2013 | 13:44

gaia napsal(a):

ach ten češtin

každé děcko má 2 babičky, to je jasné, můžeme však říkat, že děcka mají pár babiček?

Nemůžem a taky se to tak nikde neříká

takže 2 nemusí být zároveň pár ani kdyby spolu bydleli
21. 06. 2013 | 13:44

ach jo napsal(a):

mé matce zemřel otec, když jí byl 1 rok. vyrostla v rodině, kterou tvořily 2 ženy- její maminka, a maminčina sestra, tedy teta- sestry bydlely společně, v 50. letech to bylo s byty asi nelehké a taky aby lépe finančně vyšly . Matka vyrostla tedy zcela bez mužského vzorou a bez vzoru , jak má fungovat normální rodina, přesto se v 21 vdala, má 3 dospělé děti, manželství vydrželo dodnes, i když občas se zmínila, že svého vlastního dětství neměla zažitý ten model, jak se chovat k manželovi, případně děti jak by se měly chovat k otci a on k nim.
Můj otec naopak pocházel z rodiny alkoholika, a naštěstí jeho " model - napiju se, všechny zmlátím" taky nepochytil.
zdá se, že i bez modelů, dobrých či špatných , viděných v dětství , se to dá zvládnout?
21. 06. 2013 | 13:44

Anna napsal(a):

Jakelin de Mailly napsal(a):

Anna

Obdivuji Vaše hodnoty a precizní plánování.
Hlavně ty koníčky nadevše.
-------------------------------------------------------------

Nade vše u mě byly děti. Léta jsem kvůli dětem pracovala na zkrácený úvazek (jejich koníčky - volejbal, basketbal, kytara, akordeon, pěvecký sbor, keramika, vodácký kroužek). S mužem jsme měli od svatby dohodu, že dva dny budeme mít každý na koníčky. Když se narodila první dcera, domluvili jsme se s mužem na společném pátku a víkendu a v týdnu jsme měli "střídačku". Nikterak jsme tím dcerám neublížili, obě jsme vedli ke sportu a hudbě, obě také aktivně sportují a ve svých rodinách si "střídačku" na koníčky zavedly také. Vřele doporučuji.
21. 06. 2013 | 13:45

gaia napsal(a):

Viola

muži jsou vůbec dost k ničemu a nikdy z nich nevzešlo nic dobrého.

Ale bohužel ten sexuální pud je u nich nejsilnějším pudem ze všech, dokonce i pudem silnějším, než je pud sebebzáchovy.

Takhle to matka příroda nastavila, aby lidstvo nevyhynulo, ale teď se to obrací proti samému lidstvu (je HIV) asi už tu matku přírodu začínáme pěkně štvát.
21. 06. 2013 | 13:47

Jakelin de Mailly napsal(a):

Viola

Běžte s těmito extrémními názory do... Kazachstánu, většinu z rozbitých manželství co znám zničily nezodpovědné ženy.
Neznám žádné nespolehlivé muže, co hlídají své děti.
To, že si ženy na hlídání hledají jiné ženy, je pochopitelné.
Musíte objevovat Ameriku jinde.
Odcházím.
21. 06. 2013 | 13:49

gaia napsal(a):

Anna

jo jo, není nad trávení volného času bez součinnosti. Doktor Plzák by z vás měl radost.
i když ten tvrdil, že ženy žádné koníčky nemají.
21. 06. 2013 | 13:49

fafnir napsal(a):

neo
ano,z hlediska barvy vlasů nejsou normální.Jsou minoritní.(Asine v Irsku)Z hlediska schopností plození dětí je schopnost zplodit děti zrzavé ženě se zrzavým mužem nedotčena.To ovšem neplatí pro vzah muž-muž,nebo žena - žena,lhostejno jaké barvy vlasů.BTW barva vlasů mení dána chybějícími chromozomy.
No ale třeba si džamila a lidskoprávníci vydupou,že každý homosexuální pár povině adoptuje jednoho Cikána,pardon,korektně Roma.A třeba ho i zadaptuje.
21. 06. 2013 | 13:50

Jakelin de Mailly napsal(a):

Anna

Výborně, ještě chybí, co jste dnes měla k obědu :-)))))))))
21. 06. 2013 | 13:51

Viola napsal(a):

přesně gaio
21. 06. 2013 | 13:57

Anna napsal(a):

Viola napsal(a):

Jakelin de Mailly

Muži jsou při výchově dětí nespolehliví, potvrdí vám to devět z deseti žen. Pravých žen. Kdyby to bylo jinak, ve školství by dnes působilo více mužů a byli by i častější opatrovníci, místo opatrovnic. Málokterá žena, která hledá hlídání si najde na hlídání chlapa.
------------------------------------------------------------

Výchova dětí je i mimoškolní výchova - většina trenérů ve sportovních klubech a turistických kroužcích jsou muži, v modelářských kroužcích, vedoucích ve skautu...

--------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------

pamětník napsal(a):

Ańna:
"Že se vměšuji - když může kočár táhnout pár koní (bez ohledu na pohlaví), proč by dítě nemohl vychovávat pár žen nebo pár mužů"
Nejsou pár jako pár koní: náruční + sedlový.
-------------------------------------------------------------

Holt nejsem pamětnice :-) Jako dík za upřesnění dávám moji oblíbenou Zachraňte koně
https://www.youtube.com/watch?v=M4LCSgCAQ7Y
21. 06. 2013 | 13:57

Vinetů!tů!tů! napsal(a):

Táboráku plápolej, táboráku jásej. Džamila se vrátila!!!
21. 06. 2013 | 13:58

Anna napsal(a):

Jakelin de Mailly

Vychlazený kefír. Tož už stačí :-)
21. 06. 2013 | 14:01

Pepa Řepa napsal(a):

scallop(a)
že jsem tak smělý, dneska jste tu za samečka nebo za samičku?
21. 06. 2013 | 14:04

neo napsal(a):

gaia:

a to je přesně ono, ona ho vychová, ona s ním žije, ona ho piplá a pak by jí ho měli vzít?

právě kvůli příbuzným atd? A co u doktora? Bez papírů si ani neškrtne.
21. 06. 2013 | 14:04

gaia napsal(a):

neo

proč by ho měli příbuzní nechávat u cizích?

Oni ho chtějí také vychovávat, piplat a žít s ním.

Jak to udělat, když jedno dítě bude chtít adoptovat víc lidí?
21. 06. 2013 | 14:10

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Dnes jsem tu za ty anicku na voziku.
21. 06. 2013 | 14:12

gaia napsal(a):

první homosexuálové, kteří chtěli vychovávat dítě byly lištičky z pohádky O Budulínkovi.

Zpívali mu Budulínku dej mi hrášku, povozím tě na ocásku.

jak to dopadlo, všichni víme, ještě že měl Budulínek odvážnou babičku a dědečka.
21. 06. 2013 | 14:14

neo napsal(a):

gaia:

jak u cizích?????

ona s ním třeba 10 let. Vychovává ho. NENI CIZÍ! Cizí je pro to dítě třeba strejček, kterej ho nikdy neviděl.

tady vůbec nejde o krev, ale o vztah. Tohle nepochopíte, takže nemá moc cenu se v tom nimrat.
21. 06. 2013 | 14:16

Ondrej napsal(a):

Stále jen že podivné chování homosexuálních párů,ale oni se milují,jako muž a žena.A jaká praktika je dnes nejoblíbenější? Anální styk muže i ženy.
21. 06. 2013 | 14:19

vasja napsal(a):

A já myslel, že tu její trafiku zavřeli.
21. 06. 2013 | 14:22

gaia napsal(a):

neo

když ta baba je s tím děckem 10 let a vy ve svém příběhu uvádíte, že se otec oženil až po narození dítěte, kdy matka zemřela při porodu, tak ať nežeru, děcku musí být nejméně 12 let, pochybuji, že otec by stihl za dřív sehnat babu, poznat ji a oženit se s ní, vedle piplání osiřelého novorozence bez matky.

Takže myslím, že 12 leté děcko by si už mělo samo rozhodnout, s kým chce žít. Takže zde debata o oadopcích mimo mísu.

V každém případě ho někteří příbuzní znají a třeba i vychovávali dřív a déle.
21. 06. 2013 | 14:23

gaia napsal(a):

Ondrej

na žena cz nebo kde jste to vyčetl?
21. 06. 2013 | 14:24

hovorka11 napsal(a):

Můj názor na homosexualitu spolu žijících dvojic jako úchylku, která je často překážkou pro "řádný vývoj svěřeného dítěte"
potvrzuje i tento článek z Polska:

Věda ve službě pedofílie:
Prý žádná úchylka, ale nevinná mezigenerační intimita

V prestížnych vedeckých časopisoch sa čoraz častejšie objavujú práce, autori ktorých sa snažia zmeniť definíciu pedofílie. Pred našimi očami prebieha pokus urobiť túto odpornú úchylku normálnym stavom. Európski i americkí vedci čoraz odvážnejšie predstavujú túto zvrátenosť ako nevinnú "medzigeneračnú intimitu", ktorá slúži "prejavu sexuality".

Strediská pre rodinný život už dávno upozorňujú, že s pedofíliou bude tak isté ako s homosexualitou - po období zvykania si na ňu, bude uzákonená.
***
Grécko: Rastie počet samovrážd
Grécke ministerstvo zahraničných vecí bije na poplach: v období od januára do mája 2011 výrazne vzrástol počet samovrážd. Ešte pred tromi rokmi sa Grékom dobre vodilo a ukazovateľ samovrážd bol najnižší v Európe. No už v prvej polovici toho roku- v dôsledku vyostrovania sa dlhovej krízy a zavádzania prísnych úsporných opatrení, počet samovrážd oproti predchádzajúcim rokom vzrástol až o 40 %.
***
Grécko: Dôchodky pre... pedofilov a sadomasochistov
V Grécku okrem hrozby bankrotu ministerstvo práce rozhodlo, že pedofilovia, exhibicionisti, sadomasochisti, pyromani a hazardéri môžu získať dôchodok ako invalidi.
Čo je zaujímavé, pedofilovia, exhibicionisti, sadomasochisti, pyromani a hazardéri získajú vyšší dôchodok ako napr. chorí na cukrovku, pretože úrady pokladajú diabetikov za neschopných do práci do 10% a pedofilov až do 35 %.

zdroj: PRYMIERZE S MARYJĄ, január/február 2012
21. 06. 2013 | 14:30

Jarle Halsnes napsal(a):

Co dodat. Prostě Klaus.
Položte si otázku. Pak vymyslete co nejpitomější odpověď. A pak to porovnejte s Klausovým názorem. Hned uvidíte, že jste břídilové.
Na Klausovy trapárny prostě nikdo nemá...
21. 06. 2013 | 14:30

neo napsal(a):

gaia:

takže zas od začátku.

PŘESNĚ TAK.
DÍTĚ SE SICE ROZHODNE S KÝM BUDE ŽÍT, ALE PAPÍROVĚ ONA JEHO MATKA NEBUDE A NEMÁ NÁROK ZNÁT ZDRAVOTNÍ STAV A PŘÍBUZNÍ NA NĚJ MAJ PAPÍROVĚ NÁROK.

chápete to? Klidně to 10ti či 12 leté či i 14 leté dítě mohou té mámě sebrat.
21. 06. 2013 | 14:44

gaia napsal(a):

neo

když se nedomluví, stejně to bude mít to děcko blbé a stejně bude dělat vše proto, aby v 15 vypadlo na intr a pryč z domu, a když vidíme, jak dlouho se u nás soudy o opatrovnictví vlečou, tak vaše starosti bych chtěla mít.
21. 06. 2013 | 14:50

neo napsal(a):

gaia:
evidentně nechápete, o co tady jde.

nevíte o čem je ten návrh zákona a pak je debata zbytečná.

Ten návrh má řešit přesně takový případ, kdy dva lidé stejného pohlaví vychovávají dítě a když se s biologickým rodičem něco stane, tak aby ho dále mohl vychovávat druhý a měl práva jako normální rodič.
21. 06. 2013 | 14:54

gaia napsal(a):

neo

s tím jako babička nesouhlasím. Já chci mít pod kontrolou, kdo bude mít má vnoučata a kdo po mne bude dědit. A vnoučka u cizích nenechám.
21. 06. 2013 | 14:56

Ares napsal(a):

Vezměte si, jak se posunula společnost za posledních dvacet let a kam se tedy dostane za dalších dvacet. Diskuze o adopcích jsou sice vášnivé, ale troufnul bych si hádat, že je tu za chvíli máme. Ten trend je prostě jasný.

Otázka je, co pak? Různí aktivisté za práva homosexuálů mají víceméně dvě možnosti. Přijdou s dalšími ještě „extrémnějšími“ požadavky. Nebo se spakují a najdou si jinou skupinu, za jejichž práva se budou moci být. V rámci tématu a rozbíjení tradičních hodnot se nabízí zejména pedofilie nebo polygamie.
21. 06. 2013 | 15:11

arbiter napsal(a):

odhlednu-li od obsahu, tak me prekvapilo, jak dobre Vaclav Klaus kresli
21. 06. 2013 | 15:22

hovorka11 napsal(a):

Dnes práva dětí vypadají tak, že existuje pouze jediná komunita, z které není běžně přípustné dát nestíhající dítě do tzv. "pomocné školy". Děti z této komunity se musí!!! snažit absolvovat první ročník ZŠ. Učební program se pak musí zohledňovat na toto dítě.

Hrozba persekuce učitelům, že dětem z "vyloučených komunit" dávají špatné známky a neumožňují jim vzdělání (závěry americké AI podávající podklady americké vládě) pak vede k tomu, že učitel pokud nechce mít problémy musí udělat vše pro to, aby škola neměla problémy a tyto děti oproti jiným zvýhodnit.

"Ochránci lidských práv", kteří dělají to co chce vláda (např. Stehlíková, Kocáb) jsou tak u nás čistě politickou silou, která prosazuje politické cíle na úkor ostatních dětí z "většinové" komunity. Tak se vyvolává pocit křivdy a nenávisti.
V tom i dle posledního příspěvku paní Stehlíková vyniká !
21. 06. 2013 | 15:24

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Klaus ma samozrejme zase pravdu.
Prava deti jsou v dusledku naprosta blbost, jelikoz deti nemaji to zakladni pravo a to nejakym zpusobem o svych pravech rozhodovat a sva prava branit. Jsou jen loutkou dospelych, kteri jim prava prideluji dle sveho uvazeni (a potreby).
Muze snad dite nejak samo bojovat o sva prava? Muze podat TO? Stizinost? Muze volit?
Ve skutecnosti jsou deti bezpravne.
21. 06. 2013 | 15:27

AKrs napsal(a):

Ten bývalý velitel Klaus nerespektuje jiné občany. Lidé jsou různí. Co má co Klaus kecat druhým do života, -to tedy já bych si nedovolil. Vychovávání dětí v homosexuálních párech je otázka pouze a právě o tom, zda je to či není vhodné pro děti. A ani na takovou otázku bych si já (s IQ srovtatelným s IQ Klause, svépravný)
nedovolil, pokud by se mne někdo v anketě ptal, jednoznačně odpovědět. Pokud by se mi na to nikdo neptal, rozhodně bych sám svůj názor nevyjádřil, neprosazoval. Nejsem totiž narozíl deprivant. Je to spíše otázka pro odborníky...
21. 06. 2013 | 15:28

Pavel13 napsal(a):

:gaia
Jako babička můžete o vnouče přijít úplně stejně i v heterosexuálním prostředí. Naopak se může stát, že přilnete k dítěti vychovávanému svým dítětem jako k vlastnímu a díky nemožnosti osvojení jej ztratíte.
Být po mém, zaručil bych právo styku s dštmi také prarodičům, ale opět tady nevidím rozdíl mezi svazky různého a stejného pohlaví.
Myslím, že právo dědické úplně nekopíruje tyto vazby a mělo by to být až podružné. Navíc jsou i jiné možnosti, jak zabezpečit někoho, na kom nám záleží.
21. 06. 2013 | 15:30

Pepan napsal(a):

Neustále mě baví, jak minimální mají pravdoláskaři a spol. smysl pro humor. Ocituji jim něco z Léona Daudeta: "Jedině posměch se hodí, neboť místo strachu z pravdy klade strach ještě větší: strach ze směšnosti. Jestliže náhodou byste potkali v nějakém saloně přežitek 19. století a Práv člověka, nepokoušejte se ho obrátit, vykašlete se na něj směle a vydatně."
21. 06. 2013 | 15:33

gaia napsal(a):

Bijte je, nicte je, palte je....

ano děti nemají žádné volební právo, proto nikoho nezajímají. Zajímají pouze v tom příadě, pokud jde nějaký peníz vytáhnout alespoň z jejich rodičů.
Politiky zajímá víc zombie senior někde na LDN, než dítě. Děti jsou v našem státě dobré tak na to, aby na nich ministerstvo školství a jiní politici dělali pokusy.
Co říci např. na adresu ministra školství, když tvrdí do TV, že púo 3 letech se snad již naučili dělat ty státní maturity a ujasnili si, co od nich očekávají.
Homosexuální loby má také větší váhu, než zájem dítěte.
Je to smutné.
21. 06. 2013 | 15:34

Orken napsal(a):

Je samozřejmě pravda, že spousta rodičů stojí za prd ať už jsou jakéhokoliv pohlaví či orientace, nicméně pokud jdeme k nějakému ideálu, tak tím ideálem je rodina tvořená biologickým otcem a biologickou matkou a je to ideál, ke kterému by se mělo směřovat. Celá tahle šaráda ale není o právech homosexuálů, ale čistě o tom, že spousta levičáků věří, že dítě vychovávané v klasické "patriarchální" rodině má v dospělosti větší inklinaci k "fašizování", takže dělaj vše pro to, aby (samozřejmě ve jménu dobra) každého odevšad vykořenili a na základě vlastních levicových fantasmagorií vykořenili jak celé národy, tak i jednotlivce....Je škoda, že homosexuálům nedojde, že v tomhle tématu hrajou spoustě levičáků akorát tak užitečné idioty...
21. 06. 2013 | 15:35

Pavel13 napsal(a):

:Bijte je, nicte je, palte je...
Nemáte pravdu, děti práva mají. Má a musí jim je zaručit stát. Jsme k tomu vázání i mezinárodními dohodami. Stát je taky případně zastupuje proti rodičům.
21. 06. 2013 | 15:38

Akrs napsal(a):

Ještě dodávám ke svému předchozímu vyjádření, že do života druhých kecaly za socialismu tlusté soudružky...Teď to dělá Klaus .
Opakuji, jedná se pouze a právě o to, co je dobré pro děti. Žádná užvaněná bába do toho nemá co kecat. Je to otázka pro specialisy. Ten Klaus je sice narozdíl od soudružek, co žvanili do všeho -chytrý, ale zase nemá sebereflexi.
21. 06. 2013 | 15:58

Pavla napsal(a):

Mě už vůbec nepřekvapuje,že tento nevkusný obrázek Klaus zveřejnil.Čím víc se blížil konec jeho prezidentování,tím víc ztrácel "glanc" a kopal kolem sebe - vzpomeňme na jeho výroky před prezidentskými volbami nebo jeho amnestii.Stáří bohužel vždycky nepřináší jen moudrost.
21. 06. 2013 | 15:59

jk napsal(a):

Přestože jsem "heterák" jsem také single-parent family child a musím uznat, že dva rodiče jsou vždy lepší než jeden...
TAKŽE
1/ z Klause mluví jeho mindrák kdy sám netuší, JAK na tom on osobně vlastně je (Kikina..??)
2/ musí se nám stále připomínat jinak by umřel
a proto VŠEM radím ZAPOMEŇME UŽ NA NĚJ a on se vypaří jak flusanec na chodníku dne 21/06/2013 ve 12:00!!
21. 06. 2013 | 16:17

Pepa Řepa napsal(a):

jk napsal(a):

Přestože jsem "heterák" jsem také single-parent family child a musím uznat, že dva rodiče jsou vždy lepší než jeden...
----------------
A co teprve rodiče tři, čtyři nebo sedm? A pár němých tváří.

Kolik se zase tady sešlo vypatlanců, kteří budou žvejkat sebeperverznější kost, jen proto, že ji u sousedů žvýkají taky a je to v módě a kteří skočí na slovo Klaus a slintají poslušně jako psík Ivana Pavloviče.
O Klause vůbec nejde, je to jednoduchý trik internetových diskusí. Odvede se pozornost, zda je, či není kikina.
21. 06. 2013 | 16:29

Pronc D napsal(a):

Milá Džamilo,
jak si vůbec můžeš dovolit tady psát bez písemného svolení svého mužského příbuzného?
Vem si burku a zalez
21. 06. 2013 | 16:44

Princ D napsal(a):

Homosexualita se trestá smrtí. U nás naštěstí ne, ale jinde ano.
Co je trestné rozhoduje ten, kdo má moc. A správnost jeho rozhodnutí je dána tím, zda si tu moc udrží.
Mimochodem, držení dětské pornografie je trestné. A to dokonce v případě, když ty fotografie udělal někdo potají na nudistické pláži. Vlastnictví těchto fotografií ZARUČENĚ nikomu přímo neubližuje.
Na rozdíl od rizika výchovy dítěte párem nenormálů. Jeden příklad ze života. Chlapec, 18 let, postižen výchovou dominantní matkou bez otce. Ta matka své chování nezměnila, ani když se syn dvakrát pokusil o sebevraždu a léčil se na psychiatrii.
To ani nevíte, že dítě se v dospělosti snaží reprodukovat VLASTNÍ rodinu????
21. 06. 2013 | 17:01

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Pavel13 Ano, to je humanisticky konstrukt, ktery ma zastrit fakt, ze v kazde zemi ziji lide, kteri jsou svych prav zbaveni.
Me to vzdy facinovalo, jak je tento fakt prehlizen.
Deti opravdu realne zadnych prav nemaji. Jsou zcela v rukou dospelych. Kdyz si dnes hrajeme na prave deti je to fajn, kdyz se to za 10 let zmeni, decka nemaji zadny "opravny prostredek". Nemohou se ani odvolat k soudu.
Pro me z toho plyne jasne pouceni, ze mit nejaka "prava" neni samozrejmost a nezarucuje to zadny prirodni zakon. Prava budeme mit takova, jaka si vybojujeme a zaslouzime.
21. 06. 2013 | 17:02

Kobra Plaz napsal(a):

Já bych zakázal i heterosexuální sňatky, natož adopce. A Václava bych vypustil (jako mimořádného a zplnomocněného velvyslance ČR) mezi šipmanze bonobo.
21. 06. 2013 | 17:06

ELLA napsal(a):

Klaus je hlupák s tou jeho karikaturou. Dítě bude raději milovat 2 "mámy" nebo 2 "táty" než nikoho z dětského domova.
21. 06. 2013 | 17:32

Drzá zrzka napsal(a):

Stejnopohlavní pár nikdy nemůže mít dítě. Vždy to bude dítě jednoho z partnerů, které počal v heterospojení. :-)
21. 06. 2013 | 17:49

fafnir napsal(a):

Pavla
no viďte,dvě mámy nebo dva tátové,kteří prý tvoří rodinu.No to je hodně nevkusný obrázek.
21. 06. 2013 | 17:49

Jan napsal(a):

Autorko. Napadá mě jen jediné. Kdo vám dal právo? Právo rozhodovat o dětech. Dospělí ať si žijí s kým je jim libost. Dovede si někdo představit co budou prožívat a zakoušet ta děcka ve škole? Děti dokážou být velice zlé. Vy a my tady nebudem ale ta děcka ano. Jste ochotna dát svůj život za to, že je váš pohled správný?
Tohle není nic proti vám, ale je zajímavé, že někteří občané, kteří pocházejí ze zemí, kde by opravdu měli co na práci nám tady budou kázat o právech a povinnostech. Dalším takovým příkladem je Ostrava.
Tak se znovu ptám. KDO VÁM DAL PRÁVO?
21. 06. 2013 | 18:08

Rudi Koutek napsal(a):

Tak jsem byl dnes nakoupit, nemel jsem jinou moznost nez pouzit nakupni vozik, ktery prede mnou pouzil muzsky hmosexualni par.
Mam dotaz na vsechny odborniky na homosexualitu, kterych je tady jako maku. Po navratu domu jsem si, jako vzdy kdyz prijdu domu, umyl ruce. Ted mam strach.
Nemel jsem si ty ruce radeji vydesinfikovat?
Nestane se ze mne taky homosexual, anebo pedofil?
Nedostal jsem nahodou AIDS anebo jinou nemoc?
21. 06. 2013 | 18:26

pamětník napsal(a):

Rudi Koutek:
Nemusíte se obávat, homosexuální páry existují jenom ve fantazii homofilů.
21. 06. 2013 | 18:39

eli napsal(a):

Vážení,
řeknu vám,že když si představím,že jsem malá pětiletá holčička a adoptují mě dvě maminky nebo dva tatínkové,nic mi to nevadí,když jsou na mě hodné(í).
Když si představím,že jsem dvanáctiletá holčička a můj vývoj pokročil,myslíte,že mi to pořád nevadí,hlavně,že jsou na mě hodné(í)?
Prosím,zkuste na chvíli být ne malým,ale pubertálním dítětem s dejme tomu vrozenou hetero orientací.taky za ni nemůžu.
Omlouvám se ,ale dva tatínky ani dvě maminky jako dítě nechci a zabte mě třeba....
21. 06. 2013 | 18:54

Starý napsal(a):

Dogmatici všech barev a vyznání mají jednosplečné - nenávost ke karikaturám
(zesměšňujícím jejich ideologii) a netoleranci k lidem odlišného názoru.
Vy jste dogmatik multikulturalismu a homosexualismu.
Proto nechcete dát lidem opačného názoru prostor.
21. 06. 2013 | 19:29

český maloměšťák napsal(a):

Technický dotaz. Na znalé problematiky.
Vyrůstala i Nagyová v rodině homosexuálů ?
A Drobil ?
Gross?
Vandas ?
Benda ?
Tluchoř ?
Pekárek ? Parkanová ?
A Kalousek taky ?!?
No teda...snad se mi nepokoušíte naznačit...že i Klaus?

Jsem tedy proti těm adopcím.
21. 06. 2013 | 20:17

český maloměšťák napsal(a):

Bijte je, nicte je, palte je....
Už ve starověkých Athenách se mohla za práva např. sirotků postavit třetí osoba.
Taktéž v demokracii dnešní je možno např. úkonem státního zástupce vznést požadavek, aby byla práva dítěte bráněna.
Jste opět mimo, mudralo.
Děti samozžejmě práva mají, to že na světě existují státy, zřejmě vaše vzory, která práva dětí nejsou sto brát v potaz či je chránit...to nic nemění na tom, že naše institucionální zřízení toto provádí.
21. 06. 2013 | 20:29

český maloměšťák napsal(a):

Jakelin de Mailly napsal(a):
Uzavírám své vstupy zde jedním příkladem.
Za Noci dlouhých nožů, během noční razie u Ernsta Roehma, otřásl Hitlerem pohled na mužské partnery, spící v jedné ložnici - a to se Roehm svou homosexualitou nijak netajil.
Co to udělá s dítětem ?
21. 06. 2013 | 13:05
---------
Otřásl se Hitler hrůzou i při pohledu na děti heterosexuálních Židů v koncentrácích ?
Hmm...myslel jsem si to.
Zajímavý argument, jste už v lihu ?
21. 06. 2013 | 20:36

sakra ! napsal(a):

Džaqmila má trafiku ! Jinak by neměla čas na blbosti. Že ničemu nerozumí je jiná věc. Kdo jí tu trafiku dal. Co dělá policie, že to nešetří. KDO PODÁ TRESTNÍ OZNÁMENÍ ? Kdy konečně podobní exoti zmizí z české politiky ?
21. 06. 2013 | 21:18

kolťák napsal(a):

Džamilo,starej se o cigoše a na lesby a buzny se vyser.Ti se dokážou uživit sami,na rozdíl od cigošů.
21. 06. 2013 | 22:21

gabybaba napsal(a):

gaia napsal(a):
neo

s tím jako babička nesouhlasím. Já chci mít pod kontrolou, kdo bude mít má vnoučata a kdo po mne bude dědit. A vnoučka u cizích nenechám.
21. 06. 2013 | 14:56

gaio, nechtěla bych vás za tchyni ani za babičku. A možná ani ne za matku.
21. 06. 2013 | 22:31

Jakelin de Mailly napsal(a):

český maloměšťák

... čekal jsem, kdo se toho chytne a jako kandidáta č. 1 jsem tipoval Vás.
Chtělo by to trochu obměnit slovník, ten chlast, slipy, vyšetření u doktorů a drogy už jsou fakt nuda.
Co život ? Pořád tak s..e ? :-)
21. 06. 2013 | 22:36

Mogula napsal(a):

Mně je úplně jedno kdo je bukvice, doma ať si dělá co chce, ale proboha, ať mi nechce vnucovat, že to je úplně OK, a připadá mi to jak v pohádce o jeskyňkách. Podej prst a za chvíli budou chtít celou ruku. Bukvice tvrdili, že to není úchylka ale vlastnost. Ok, je to sice divné ale dejme tomu. A že registr.partnerství jim úplně stačí. Teď už se diskutuje o adopcích. Prostě postupný rozklad společnosti....
21. 06. 2013 | 23:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy