Posílí ruská hrozba český eurooptimismus?

23. 05. 2014 | 09:18
Přečteno 8696 krát
Zvýší naší účast v evropských volbách? Pouze silná Evropu je zárukou, že se ruské tanky nevrátí.

Aby nemuseli přiznávat svoji provincialitu a neschopnost se prosadit v Evropě, mnoho českých politiků mystifikuje voliče a líčí Evropu jako bandu bachařů, respektive úředníků, zakazující žárovky a narovnávající banány. Kamuflují tím svoji neschopnost prosadit se v Evropě a ovlivňovat rozhodování. Kandidaturou sbírají laciné politické body z protievropských hesel o žárovkách a takzvaných euronesmyslech.

Události na Ukrajině ukázaly, že Evropská unie není jen taková legrace o olomouckých syrečcích a pomazánkovém másle. Krize na Ukrajině propukla poté, co sesazený prezident Ukrajiny Viktor Janukovyč podlehl ruskému tlaku a místo asociační dohody s EU zvolil alternativu ukrajinské budoucnosti v euroasijské unii. Ruskou odpovědi na Majdan, kde lidé neváhali nasazovat své životy „za Evropu“, byla okupace ukrajinského Krymu.

Vlažná česká reakce na ruskou okupaci Krymu


Většina českých politiků na ruskou okupaci Krymu reagovala rozpačitě a překvapivě vlažně. V zemí s historickou zkušenosti z roku 1968 se někteří politici, ani nepokusili skrývat pochopení pro teritoriální ambice Putinova Ruska, především komunisté, kruhy blízké Václavu Klausovi, krajní pravice a populisté. Je zajímavé, že nacionalističtí populisté trpí zvláštní náklonností k putinovské neoimperiální agresivní politice. Spojuje je odpor k rozšíření EU a prohlubování evropské integrace.

Vládnoucí ČSSD v otázkách ukrajinské krize – až na pár individuálních výjimek, především ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka - našlapuje velmi opatrně, apeluje na naše ekonomické zájmy, opakuje mantru o pracovních místech, vyčkává v závětří a čeká na společný postoj EU, aby se k němu připojila. Naštěstí se v Česku ozvali i politici, kteří vojenskou agresi Ruska na Ukrajině odsuzovali již od počátku. Před dvěma měsíci Martin Bursík společně s Lubošem Dobrovským, Michaelem Kocábem a Jaromírem Štětinou vyzval českého premiéra Bohuslava Sobotku, aby jménem České republiky prosazoval na půdě Evropské rady tvrdé sankce a společný principiální postoj vůči Rusku. Marně. Zbytek Evropy před ruskou hrozbou burcují především polští politici. Poláci rovněž prosazují nejtvrdší sankce proti Rusku. Chápou to i polští voliči – popularita EU v Polsku dosáhla rekordních 72 %. Zřejmě i v důsledku ukrajinských událostí.

Dokáží i čeští politici vysvětlit svým voličům, jestli je českým národním zájmem hlubší evropská integrace a společná evropská politika? Právě tyto otázky položil novinář týdeníku Respekt Tomáš Sacher některým kandidátům do Evropského parlamentu. Dva dny před volbami jeho pozvání diskutovat v Knihovně Václava Havla přijalo sedm čelných představitelů kandidátek: lídr TOP09 Luděk Niedermayer, jednička Liberálně ekologické strany Milena Vicenová, dvojka kandidátky ANO Petr Ježek, trojka kandidátky ČSSD Pavel Poc, lídr kandidátky ODS Jan Zahradil, lídr KDU-ČSL Pavel Svoboda, lídr a předseda Strany zelených Ondřej Liška.

Pavel Poc, Jan Zahradil, Ondřej Liška, Pavel Svoboda, Tomáš Sacher
Pavel Poc, Jan Zahradil, Ondřej Liška, Pavel Svoboda, Tomáš Sacher


Eurooptimistický dýchánek v Knihovně Václava Havla

Nejvýstižněji popsal atmosféru předvolební evropské debaty Luděk Niedermayer z TOP 09. Na obecně úrovni se všichni účastníci eurooptimistického večírku krásně shodnou a prohlašují: chceme silnou Evropu, silná Evropa je budoucnost České republiky. Ano, naším bytostním zájem je prosperující a stabilní Evropa, ale cesty jednotlivých politických stran k tomuto cíli se dramaticky liší a navzájem vylučují. „Nepodléhejme iluzím, že pokud se shodneme, co všichni chceme, existuje shoda, jak toho dosáhnout,“ varoval Luděk Niedermayer . Podle něj politici, kteří byli přijati v Evropě, směřují ke stabilnější a bezpečnější Evropě, zatímco se jiní so myslí, že tyto politiky je nutno demontovat.

Euroskeptici a eurooptimisté


Ale k demontáží společných evropských politik se nikdo otevřeně nepřihlásil, dokonce ani nejeuroskeptičtější Jan Zahradil z ODS. Sice spoluzakládal euroskeptickou opoziční frakci v Evropském parlamentu, ale její smysl vidí v „systémové kritice hlavního federalistického, integračního proudu, reprezentovaného evropskými lidovci a socialisty, nikoliv v antisystémové opozici, která chce ničit.“ ODS tedy nechce evropské procesy demontovat, ale vylepšovat a kultivovat. Nechce ovšem používat důmyslnější pozitivní nástroje, ale apriorní kritiku - obyčejný truc podnik.

To, že euroopozice je ryze rétorická figura a předvolební chyták, ukázal postoj Zahradila k Rusku. Zvážněl a hovořil o českém strategickém zájmu nepřipustit expanzi ruského vlivu na západ směrem k naším hranicím. Na okamžik spadla Klausova komediální euroskeptická maska a projevila se schopnost ODS reflektovat minulost a škody, napáchané komunistickým režimem, diktovaným ze Sovětského svazu. S ohledem na dění na Ukrajině podpořil Jan Zahradil společnou evropskou energetickou politiku. Překvapivě daleko skeptičtěji se projevil Pavel Poc z ČSSD a upozornil na rozdíly mezi jednotlivými státy, které této společné energetické politice mohou bránit, protože v této fázi nemůžeme mluvit o společném energetickém mixu.

Na opačném, eurooptimistickém pólu se octli zástupci TOP 09, Liberálně ekologické strany a Strany zelených, podporující společnou zahraniční politiku a hlasování nikoliv jednohlasně, ale kvalifikovanou většinou i v klíčových zahraničněpolitických otázkách. Tuto možnost zpochybnili euroskeptičtější oponenti – nejen Jan Zahradil z ODS, ale rovněž Petr Ježek z ANO a Pavel Svoboda z KDU-ČSL.
Podle Luďka Niedermayera z TOP 09 musí zahraniční politika vyvěrat z vnitřního přesvědčení jednotlivých evropských států. Mrzí ho, že naše část EU selhala v tom, že nedokázala včas upozornit na vážnost situaci na Ukrajině. Pak se nemůžeme divit, že i reakce celé Evropy na ukrajinskou krizi je relativně slabá.

Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer


Pavel Svoboda z KDU-ČSL se umístil na pomyslném středu mezi euroskeptiky s eurooptimisty. Eurooptimisus ilustroval postojem k ukrajinské krizi. Svoboda připomněl, jak polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski prohlásil, že ruská agrese není jen hodina pravdy pro Ukrajinu, ale je i hodina pravdy pro Evropu – z hlediska dodržování lidských práv, demokracie, právního státu, hodnot, ke kterým se Evropa hlásí. Proto KDU-ČSL podporuje společnou evropskou obrannou a energetickou politiku, nikoliv však zahraničněpolitickou.

Je možný zahraničněpolitický konsensus v ČR?


Milena Vicenová z Liberálně ekologické strany (LES) vyjádřila obavy z úspěchů krajní pravice v eurovolbách a zároveň volala po daleko tvrdších celoevropských sankcích vůči Rusku, například zmrazení účtů a výrazné omezení víz. Podle Vicenové je v našem bytostném zájmu abychom byli součástí bezpečné, konkurenceschopné a hlavně obranyschopné Evropské unie. „Jen jednotná Evropa je zárukou, že se ruské tanky nevrátí“, prohlašuje Vicenová. Musíme ovšem táhnout za jeden provaz i doma. Jako jediná žena v debatě Vicenová volala po větším zahraničněpolitickém konsensu v rámci ČR. Pokud není shoda ani uvnitř ČR, je těžké mít společnou zahraniční politiku na úrovni 28 zemí EU.
Skutečná společná proevropská politika v ČR je však v nedohlednu.

Tomáš Sacher, Milena Vicenová, Luděk Niedermayer
Tomáš Sacher, Milena Vicenová, Luděk Niedermayer


Podle Luďka Niedermayera z TOP 09 se sice většina politiků v eurovolbách hlásí k silné společné Evropě, ale zároveň naše země neplní řadu evropských závazků a pravidel. ODS postavila evropskou volební kampaň na odmítnutí eura, drtivá většina politických stran je proti bankovní unii a předávání některých pravomocí dohledu nad bankami do Evropské centrální banky. Logika těchto postojů je jednoduchá. Nechceme se zapojovat do evropských projektů, protože nechceme dávat naše peníze „líným Řekům“. Ale když nám Němci dávají své těžce vydělané peníze, je to v pořádku. Trochu české specifikum…

Zvýší popularitu EU v Česku ruská hrozba?


Ruská okupace Krymu a neklid na rusko-ukrajinských hranících probudily obavy z geopolitického boje mezi Západem a Ruskem a z bezpečnostní krize takřka za humny. I když historická skepse vůči zařazení země do nadnárodních politických celků je zřejmě jedním z nejvýraznějších českých specifik, při pomyšlení na ruské tanky leckterého českého euroskeptika napadlo, že není vůbec špatně být členem nejen NATO, ale i osmadvacetičlenného bloku evropských států. A že společná zahraničně politická, obranná a energetická politika EU se může hodit ve chvíli, kdy Rusko usiluje o rozšíření svého vlivu na západ a využívá k tomu všechny prostředky: jednou tanky jako na Krymu, jindy dodávky fosilních paliv pro změnu evropských hranic. Přijde k evropským volbám více Čechů než obvykle svorně podpořit silnou, prosperující, energeticky nezávislou a obranyschopnou Evropu? Dozvíme se to pozítří.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Rusi se budou družit, s kým je napadne.
23. 05. 2014 | 09:31

gaia napsal(a):

večírek či dýchánek v knihovně Václava Havla. Pěkné výrazy autorka použila. Dojde i na bazén a luxusní eskort?
23. 05. 2014 | 10:01

David napsal(a):

Je třeba diverzifikovat rizika.

"Jednotná" Evropa nás všechny zavede jen do jednotného průseru.

Protože se Litevec pohádá s Rusem, tak budem muset jít všichni do 3. světové války.
23. 05. 2014 | 10:03

evix napsal(a):

Putin posílá tanky na západ? To nejsou ukrajinské tanky na východě Ukrajiny? Nebo kdo má tam ty ozbrojené síly?
Teď je teplo vážená dámo, ale zima za pár měsíců příjde a jestli vám to uniklo, Putin podepsal smlouvu s Čínou! Čím budou topit lidé v městech?
Vy politici jim určitě pomůžete, to jo, už to vidím....
23. 05. 2014 | 10:07

Maximus napsal(a):

Tak tenhle autorčin slet myšlenek je přímo okouzlující a na závěr věta
"Přijde k evropským volbám více Čechů než obvykle svorně podpořit silnou, prosperující, energeticky nezávislou a obranyschopnou Evropu?" rozesměje.
No a jak si paní autorka představuje energetický průmysl v ČR bez toho ruského podílu? Je sice pravda, že např. Sověti nám tady kdysi doslova ukradli všechen uran, ale to bylo za jiné party co tehdy vládla. Ale dnes je u vesla někdo jiný a je tam jiný politický režim. Že by ten vliv zelených na autorku tak působil? Koupíme si ebenové tyče a liščí ocasy?

Spíš si myslím, že všichni tito lidé co jdou proti Rusovi jsou mimoňové, taky jsem ho nemusel a dnes z něj nejsem žhavý, ale realismus v chování je nadřazen zhovadilostem a touhám a přáním někoho. Měli by se "oni" vzpamatovat a nekalit vodu. Doba je jiná a události na UA byly v režiji USA a EU politiků resp. těmi vzadu co s nimi manipulují. Rus se zachoval jen obranným způsobem a uchránil proruský Krym, aby si kryl vojensky záda. Kdyby chtěl, tak vojensky by zabral a obsadil Ukrajinu za pár dnů. Ale to nebyl jeho záměr a ani není, kdo by si vzal na triko neskutečné množství problémů od hospodářských až po politické, navíc by získal punc agresora.
Hezký den.
23. 05. 2014 | 10:09

TomášL napsal(a):

Paní autorko,

za jistých dob se lidem jako Vy říkáválo, když jste z SSSR, že byste byla zrádce/kolaborant/vyvrhel...

PS: Proč tolik nenávisti k vlastní domovině?
23. 05. 2014 | 10:12

Ivo Vondrák napsal(a):

Džamilo, bachař a úředník to není opravdu to samé. Je to asi jako hlídač a hlídanej, nebo jako mírumilovný obránce Evropy na Majdanu s molotovovým koktejlem , který i s nasazením vlastního života zabíjí policisty, kteří dohlíží na pořádek v zemi která je zato platí.
Opravdu takto ty volby nevyhrajete.
23. 05. 2014 | 10:13

Filuta napsal(a):

Tak to asi stěží.
Rusů se bojí zhruba 40 procent občanů, islámu dle statistik 80 procent.
Nenávist k Bruseli naopak vede evropské euroskeptiky k úzké spolupráci s Putinem.
Le Penová to veřejně deklaruje a má vysokou podporu francouzských voličů, nikterak ji to nedeklasuje.
Samotní Němci mají poměrně velmi kladný vztah k Rusku, jsou na sobě vzájemně obchodně závislí.
23. 05. 2014 | 10:13

TomášL napsal(a):

Paní autorko,

již jste někdy slyšela: poturčenec horší turka. :-)
23. 05. 2014 | 10:16

Filuta napsal(a):

Maximus

Džamila asi dnes požila.
Už vím své spoluobčany, jak se ženou k volbám! Každý z nich má EU u zadku. Já sice taky, ale přemůžu se a půjdu volit eurorozesírače. Máme totiž mimořádnou šanci díky nezájmu eurofilů.
Mladí Kchárlovci sice cintají o nádherném životě v náruči EU, ale k volbám se jim v tak krásný den určitě chtít nebude. Zůstanou u velkohubých pindů na FB jako vždy.
23. 05. 2014 | 10:18

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Energeticky soběstačná Evropa je co ?
Vozit plyn z USA bude dle WS Journal už investičně pro zainteresované firmy dost obtížné - poté co se Čína domluvila s Ruskem. Nebo ji snad bude zajišťovat mladý Biden a Archer /společník nevl. syna Kerryho/ těžbou z břidlic ? V prostředí dekomponovaného státu ? Kdo tam asi bude investovat ?

Hesla opřená o polopravdy a ploché ideály, nereflektující realitu... k ničemu nejsou, ani Ukrajincům, kteří jsou balamuceni, že prezidentské volby organizované v prostředí teroru něco změní, co změní ? Jak se přes noc změní pocity křivdy ? Kdy je možné, že pocit křivdy zavládne i v táboru např. Pravého sektoru - který se ostře vyhraňuje nejen proti diktátu Moskvy, ale i proti diktátu západních bank.

Je třeba volit poředevším proti eskalaci konfliktu s Ruskem, nevyhánět Rusko do Asie a nerušit solidní obchodní spolupráci. A zabránit imigrační tsunami Ukrajinců nejen do ČR.
Čemuž rozhodně nepřispěje např. přelití dotací cen plynu do splátek úvěrů od IMF a západních bank a kapes oligarchů.
Krym pak nemusel být vůbec prohrán, stačilo uspořádat kulatý stůl hned, ale to by nesměl někdo před instalací stolu vyřezat z něj část výseče.

Od paní Stehlíkové, Kocába, Dobrovského atd. bych čekal aktualně tvrdé odsouzení thajského převratu...a ono nic.
Těžko by se jim asi vysvětlovalo, že jeden puč podporují a jiný ostouzí.Nad jedním vojenským zásahem jásají a jiný odsuzují.
Nedobrá situace, takhle se dobrovolně kompromitovat coby demokrat a kriticky myslící člověk.

Přeji Zeleným ať se do EP nedostanou - v té konstelaci leaderů, kterým balamutí veřejnost a kompromitují ty členy Zelených, co stále ještě mají rozum a myslí skutečně proevropsky, procivilizačně, nesjou fanatiky, kterým je každý prostředek dobrý..

P.S. Džamila Stehlíková sama velmi pak překvapuje tím, že nijak neodsoudí politicko-mocensko -militantní bloky Pravý sektor a Svoboda, kdy ještě před několika měsíci by i ona musila objektivně potvrdit, že je mnoho lidí demokraticky a lidskoprávně smýšlejících, právě že z kruhů human rightictických vnímá coby pravicově extremistické.
To jsou tak záhadné proměny, že se člověk musí ptát PROČ k takovým dochází ?
Napomohu její paměti :

Mridula Ghosh : The Extreme Right in Ukraine

Nebo : http://www.huffingtonpost.com/michael-hughes/the-neo-nazi-question-in_b_4938747.html

To je jako každý protředek Zeleným dobrý ? Jakýkoliv partner ?
To bude cíle legitimizovat i krev prolitá nevinnými lidmi ? Takto nastolená demokracie má být demokracií s níž bude EU uzavírat konkubinát ?
23. 05. 2014 | 10:20

Martin napsal(a):

Paní Stehlíková je naprosto mimo, tak jako obvykle.
Před Ruskem nás chrání naše členství v NATO, nikoliv nějací Rompuyové z Brusele.

Navíc se EU v nejbližší době neobejde bez ruského plynu, tedy EU neudělá nic.
23. 05. 2014 | 10:26

K.V napsal(a):

Džamila- Manažerka programu HIV / AIDS došla k názoru že vidět v televizi Putina je horší než chytit AIDS. A ochrání nás jedině armáda EU.
.
Co všechno dnes lidi neudělají aby se udrželi u koryta.
.
A co Sýrie, Lybie, Egypt, Irák , Afghanistan- tam nás také EU ochránila?
23. 05. 2014 | 10:28

Ládik!!! napsal(a):

Okupace Československa ruskem se docela povedla, jak zříti vidno.
23. 05. 2014 | 10:35

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

“…By some accounts, China is getting a great deal. RBC Capital Markets analysts said implied terms will give China a steady supply of piped-in Russian gas at a price between 25% and 40% lower than the current cost of importing liquefied natural gas from overseas.
The news could be less advantageous, though, for companies trying to build LNG export plants in the U.S. to ship American natural gas to foreign markets, including Asian buyers.
“The competition may have just got harder,” RBC analyst Peter Hutton said, alluding to the huge chunk of demand that the Russia-to-China pipeline will now satisfy. Globally, Royal Dutch Shell PLC, Chevron Corp. and Eni SpA are among the major energy companies that have proposed LNG export plants but don’t have long-term contracts in place, and may find it tougher to lock in higher prices, Mr. Hutton said….”

http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424052702303749904579575820607872000

Už za Janukovyče :

http://www.petrol.cz/aktuality/archiv/2013/4/shell-podepsal-prelomovou-dohodu-s-ukrajinou-2219.aspx

Kdy :

http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/energy/oilandgas/10696415/Shell-cuts-spending-and-jobs-at-US-shale-gas-arm.html

Do mezifiremních kontraktů ale nevidí nikdo, Shell a lidi kolem Bidena či Kerryho si mohou navzájem jak konkurovat, tak se mohou podělit, každopádně ceny plynu nízké jejich akcionáři nepotřebují. Přičemž lidé točící se kolem ekonomických vztahů a fundamentů moc dobře vědí, že je to i cena plynu, která posouvá USA dopředu -. a EU dozadu, jak to asi bude vypadat když by cena plynu pro země EU šla nahoru ?
proč pak spolupracovat se stranou, která tu druhou poškozuje ? To nemá logiku, snad jedině pro sadomasochisty mávající tím lidskoprávním a asociačním hadrem - dnes již ale notně zkrvaveným.

EU potřebuje solidní ceny plynu, dlouhodoně nakontrahované...a konsolidované ty země, přes které plyn proudí. To je proevropské a prounijní názor , ne balast různých fanatiků a politických loserů, neštítících se spolupracovat s kýmkoliv , včetně pro nacistických stran. Neštítících se těmito vrstvami amalgamovat zdejší demokracii.

Nejlépe se pak krade v prostředí chaosu.
23. 05. 2014 | 10:37

Русские идут napsal(a):

paní Stehlíková и призывают всех славян. Máme to s tím Ruskem trápení. A což teprve ten zatracený Putin.

Cit. "Prezident Ruska připomněl: „Ekonomika Ukrajiny prudce klesá. Prohlubuje sepropad průmyslu i stavebnictví. Vzrůstá rozpočtový deficit. Prudce se zhoršuje stav valutové oblasti, k zápornému obchodnímu saldu přibyl útěk kapitálu ze země. Ukrajina se blíží k bankrotu, k zastavení výroby a k explozi nezaměstnanosti“.
„Dočasní představitelé různých úrovní“, jak zdvořile Putin nazval kyjevské
mocné, dovedli zemi na hranici, za kterou už nebude možná náprava.
Putin varuje:
Buďto:
EU, USA a Ukrajina okamžitě přijme podmínky artikulované ministerstvem
zahraničí a neprodleně je začne uplatňovat v praxi…
nebo:
Rusko zruší veškeré průmyslové zakázky na Ukrajině. Nevratné ztráty
Ukrajiny budou každoročně činit 15 miliard dolarů.
Rusko zavírá své hranice pro ukrajinské zboží a zboží přicházející
tranzitem přes Ukrajinu.
Rusko zavírá Ukrajině plynový kohout.
Rusko uplatní vůči Ukrajině pohledávky na pokrytí dluhů v částce 16,6
miliard dolarů.
Rusko nebude Evropě garantovat dodávky plynu na nadcházející podzim a zimu,
jestliže Ukrajina neodkoupí a nenačerpá do podzemních nádrží objemy paliva
nutné k zajištění těchto dodávek v částce 5 miliard dolarů.
Jestliže Evropa začne mrznout, nechť veškeré výhrady směruje na své přátele
v Kyjevě.
V podstatě se jedná o ultimátum, byť je Vladimir Putin formuloval v
korektní podobě: “Doufám, že iniciativy ruského Ministerstva zahraničních
věcí ohledně uklidnění a zlepšení situace budou mít nějaký efekt a výsledek
bude kladný."
Takže se přimkněme k EU a připravme si šrajtofle na zaplacení plynu za Ukrajinu a nejen plynu.
23. 05. 2014 | 10:38

Alfa napsal(a):

Tak to je síla. A to jsem si myslel, že Lišku nikdo nepřekoná - a vida, Džamila se snaží.

Proč proboha ta pražská kavárna někdy nevykoná výjezdní zasedání ven z města. Nadýchat se čerstvého vzduchu, rozhlédnout se po jiném světě než který popisují MFD či ČT... ?

Vždyť s těmi nesmysly v "článku" se ani nedá polemizovat. To je fobie. Ignorance základních faktů, trendů, světového dění i názorů vlastních občanů.

Blogy na Aktuálně se stávají stále bizarnějším panoptikem. Škoda; občas tu bývaly ke čtení i rozumnější věci.
23. 05. 2014 | 10:39

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Džamila Stehlíková
Je vůbec košer agitovat v den voleb ?
23. 05. 2014 | 10:39

turista napsal(a):

Ruské tanky sem nikdy nepřijedou. Na Ukrajině včetně Krymu si Rusáci pouze brání svoji sféru vlivu do které se jim cpe vojenská moc USA, která si tam dělá zálusk na základny podobné těm v Kosovu, Rumunsku, Pobaltí, Kyrgyzstánu a podobně což do budoucna vytváří podmínky pro bleskový jaderný úder USA na Rusko. Při odvetném jaderném úderu Ruska by byla ohrožena celá Evropa včetně nás. USA předpokládají, že rakety Ruska už by do USA nedoletěly. Proto je Putin tak zběsilý. EU a UA se staly pouze mocenskými loutkami Washingtonu.
23. 05. 2014 | 10:40

pěvec napsal(a):

jediná hrozba z ruska je džamila
23. 05. 2014 | 10:43

olga napsal(a):

Politika je prostě politika. Hájí vždy toho, kdo je u vlády. Dnes je u vlády kapitalismus, proto naše politika musí hájit zájmy kapitalistů. Musí je prostě hájit. Jinak je to všechno fraška. K volbám půjdu. I když vím, že nic se nezmění. Změní se pouze život zvoleným osůbkám. Nikomu jinému. Směr je dán. Má-li být válka, bude válka. Jednou stejně bude. A myslím si, že to nebude vinou a ani zásluhou Putina.
23. 05. 2014 | 10:45

Bořivoj napsal(a):

stehlíková, dobrovský a ostatní kavárenští povaleči: vy jste sympatizanti nacismu?
23. 05. 2014 | 10:47

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Ruské tanky sem dohnali pomatenci proklamující Novou Evropu (samozřejmě silnou, jak je už u fašistů zvykem, síla je pro ně droga),
kterou ohrožují barbaři na východě.
Dnešní Evropu samozřejmě neohrožují barbaři na východě, tak jak ji neohrožovali před osmdesáti léty, ale zase jen pomatenci v Evropě.
23. 05. 2014 | 10:47

resl napsal(a):

máte můj hlas
23. 05. 2014 | 10:50

liška napsal(a):

Geopolitické hrátky USA na Ukrajině ztroskotaly. Rusko si upevnilo černomořský prostor.
Samotná Ukrajina je ekomomicky na dně. Co teď Džamilo, poraď !
23. 05. 2014 | 10:51

češka napsal(a):

Pani Stehlíková,
i po 100 letech platí hranice mezi císařovým a carovým, ať politici dělají co dělají.
Car si na svém území dělá, co uzná za vhodné.
Obyvatelstvo bývalého území císařova pod carovou vládou žít nechce.
Mají ovšem velikou smůlu, že jejich dosavadní vládci zemi vykradli, a protože jednu zlodějku nesmyslmně pustili z kriminálu, nikdo jim nevěří, že smyslem rebelie není výměna jednoho zloděje za jiného.
Nám všem nezbývá, než čekat.
Ale spojovat události v Haliči se strachem z Ruska je pouze politický předvolební kalkul.
Mimochodem skoro před 100 lety k nám přišla vlna imigrantů z Haliče a dobře se asimilovali již během 1. generace, rozhodně líp, než mohamedáni v západní Evropě.
23. 05. 2014 | 10:52

čert }:o) napsal(a):

Nejhorší na tom je, že EU volby nejsou o tom,
co je nutné učinit k dobru celé Evropy, k ochraně
jejích obyvatel, k očistě vzduchu a lidí, ale o tom,
kdo či jaká strana zvítězí a kolik stovek darmožroutů
bude dojit EU.
Ano, je dobré mít v politice levici i pravici. Vyváženost
názorů, polemiky nad zákony a vše, co k vysoké politice
patří. Ne ale ultra-levo ani pravo, komouše a nácky.
Právě ti nám teď předvádí svojí sílu a moc.
Ale vzpomenu-li zpětně na to, co předváděly v posledních
letech všechny strany, vzpomenu-li na nevyzrálou osobu
Kristýnu Kočí, která se dostala do vysoké politiky způsobem
mně dosud "nepochopitelným" a která měla rozhodovat o
věcech zásadních pro tento stát, je to opravdu tragédie.
Vzpomenu-li na skandály Ransdorfa, nechutná prohlášení
Semelové, křiváka Dolejšího, kantýnské Nagyové, podobné
ne-li totožné jako u Kočí, mlžení Nečase a dalších a mnozí
diskutéři rádi doplní výčet, je mi smutno.
Mezi sebou se nedokážeme domluvit ani tady. Budeme se
identifikovat podle toho koho jsme volili a plivat do tváře
těm, jenž volili něco jiného...je to celkem logické. Politici
si svůj lid tak vychovali. Neočekávejme souhru, souhlas
nebo souznění. Ale trapnou bitku lidí o někoho, komu jsou
totálně u zádele. Snad ten hokej trochu zaretušuje emoce.
Ale to bychom museli jako národ Český vyhrát.
Že politici nejsou to, co by měli být a my za ně dáváme
ruku do ohně, aniž by jim na nás záleželo, je jedinou
pravdou. Jen málokdo to myslí (a nemohu napsat už ani
slovo upřímně) poctivě. Jen ho najít
23. 05. 2014 | 10:53

Libertad napsal(a):

Stranu, která má islamisty na kandidátce, a předtím se kamaradila s Topolánkem a do svých poslaneckých lavic si posadila manželku spolupracovníka Putina, (a podle toho dopadla druhá volba presidenta) tak takovou stranu může volit jen duševně hodně nevyrovnaný jedinec.

Bez pozdravu

Sidonio Libertad
23. 05. 2014 | 11:41

David napsal(a):

"...Posílí ruská hrozba český eurooptimismus?..."

--------------------------

NE!

Protože americká hrozba posílí český europesimismus.

--------------------------

Ještě k 10:03:

Novinky.cz:

NATO nás nutí k reakci, varoval náčelník ruské armády

Soustředění sil Severoatlantické aliance v blízkosti ruských hranic kvůli ukrajinské krizi nutí Rusko k reakci, varoval v pátek náčelník generálního štábu ruské armády Valerij Gerasimov. Moskva podle něj na rostoucí bojeschopnost NATO v sousedství odpoví odvetnými opatřeními.

Dnes 11:10 - Moskva

"Události na Ukrajině vedly k vyostření vojenské a politické situace v Evropě," řekl generál Gerasimov a poukázal na posilování sil NATO v Pobaltí, Polsku a Rumunsku a přítomnost západních vojenských lodí v Baltském, Středozemním a Černém moři.

Zvyšuje se podle něj také bojová pohotovost jednotek NATO "první linie", jakož i roste intenzita výcviku aliančních sil v blízkosti ruských hranic. Tomu však Rusko nehodlá jen přihlížet. "Jsme nuceni přijímat odvetná opatření," zdůraznil.

Upozornil rovněž, že kvůli omezování vojenské spolupráce mezi Ruskem a NATO v důsledku zavedených sankcí "klesá i účinnost opatření k zajištění regionální a globální bezpečnosti".

Konflikt na Ukrajině podle generála Gerasimova, který se v důsledku krize a ruské anexe Krymu ocitl na sankčním seznamu Evropské unie, na rozdíl od "oranžové revoluce" před deseti lety "už přešel do fáze vnitrostátního ozbrojeného konfliktu a prakticky přerostl v občanskou válku".

Lavrov mluví o cíleném zadržování Ruska

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov na téže konferenci obvinil Západ, že ukrajinskou krizi rozpoutal svou "megalomanií", když místo urovnání na základě přihlédnutí k vzájemným zájmům raději podporoval protesty v Kyjevě, které vedly v únoru ke svržení proruského prezidenta Viktora Janukovyče.

Západ by si podle Lavrova měl vzít poučení z ukrajinské lekce, která se jeví logickým vyústěním vývoje po rozpadu Sovětského svazu. "Naši západní partneři místo, aby využili historickou příležitost k vybudování velké Evropy bez dělicích čar, dali přednost své obvyklé logice počítající s rozšiřováním jimi kontrolovaného geopolitického prostoru na východ. V podstatě to znamenalo pokračování politiky zadržování Ruska v jemnější podobě," poznamenal ministr podle AFP.

Novinky, ČTK

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/337131-nato-nas-nuti-k-reakci-varoval-nacelnik-ruske-armady.html
23. 05. 2014 | 11:54

Honza II napsal(a):

Ještě že existuje Rusko. To jediné je schopno zastavit evropskou koloniální rozpínavost, která by jinak opět skončila statisíci mrtvých jako za Napokeona nebo za Hitlera.
Jen tak na okraj Džamilo. Kolik lidí už pozabíjeli fašisté spojini se sionisty na Ukrajině od loňského podzimu? A kolik mrtvých bylo u nás kvůli sovětské okupaci? - Až takto začnou i asisti uvažovat, tak pochopí, že žvásty o nebezpečí Ruska jsou nesmyslé.
Ale plácat asiatské poučky o tom, jak někde Rusové někoho v Asii pokořili, když je tam přinutili začít stavět záchody, i když ne spalchovací, to si nechte do Havlovy knihovny. Tam možná názorům asiatských emigrantů někdo uvěří.
23. 05. 2014 | 12:05

Petr. napsal(a):

"Pouze silná Evropu je zárukou, že se ruské tanky nevrátí. "

A ta silná Evropa, i s Polskem, které chrání a nechává žít v naloupeném přepychu, jednoho z největších válečných zločinců a hrdlořezů, generála Jaruzelského. Kterému se jen díky Československé vládě v r.1968, nepodařilo provést úplnou genocidu českého a slovenského národa, což byl jeho cíl.
I Hitler k nám vtrhl jen s jednou armádou. Jaruzelski šel vraždit rovnou s pěti armádami.
23. 05. 2014 | 12:06

Admirál napsal(a):

Neexistující hrozba nemůže nic posílit.

Vydávat mediální manipulaci za skutečnost je hovadina, Džamilo.
23. 05. 2014 | 12:33

Sech napsal(a):

Někteří blogeři vyčítají Džamile krátkozrakost, která se jednou projeví v defictu plynu a jedním dechem se ptají, kdo nám pak zatopí. V tomto jediném bodě věřím Džamile. Že nám zatopí ona a její názoroví souzněnci. A to pořádně!
23. 05. 2014 | 12:53

Filuta napsal(a):

Resl

Co to? Vy už nevolíte spícího knížete?
Vám stačí fakt málo.
Jak si strana dá programu boj proti Rusovi, je vám už všecko ostatní jedno.
Naskočíte na primitivní slogan.
Volit levičácké multikulturní ekoteroristy , kteří naší peněžence škodí ,kudy chodí, může jenom zmatený Resl.
23. 05. 2014 | 13:04

gaia napsal(a):

Koukám, že budu muset volit ty antibursíky.
23. 05. 2014 | 13:05

čert }:o) napsal(a):

Filuta
už je to tady jak pravím. Identifikace dle toho koho
jsme volili a následné plivání do tváří těm, jenž volili
něco jiného než oni sami...
23. 05. 2014 | 13:19

Filuta napsal(a):

Čert

Já se tedy s tím, koho volím ,nijak neidentifikuju.
Ale vybírám zcela pragmaticky - aby to byla co největší škodná v eurosvazu a měla šanci se tam primárně dostat.
Volit Zelené může ale jenom největší trubka, protože nás finančně poškodili neskutečným způsobem a ještě jsou to milovníci cikánu a imigrantů všeho druhu. Nejlépe islamistů, které si dokonce dali (za kolik?) na kandidátku.
23. 05. 2014 | 13:26

čert }:o) napsal(a):

Filuta
volte si koho chcete, nikdo vám nic nebere
ale uvědomte si, že to co volíte vy může pro
druhé být zrovna tak nelogické a nepragmatické
popřípadě blbé. Finančně tento stát poškodila
každá strana, která dělala své "moudré" pokusy.
Někdo je milovník cikánů, někdo imigrantů,
někdo Rusů, komunistů, nacistů, vrahů, květin,
lásky, nenávisti, krásy.........................................
a ve své podstatě ten "někdo" může být dobrým
člověkem....asi tak
23. 05. 2014 | 13:33

Filuta napsal(a):

Čert

A co vy mě tady pořád mravně školíte?
Máte na to snad gebír?

Resl je tady za obecního .... už od nepaměti.
Ten si nechá nakukat cokoliv, když to bude "proti mužikovi".
23. 05. 2014 | 13:50

Breguet napsal(a):

Český eurooptimismus by posílit potřeboval, to určitě, ale proč kvůli tomu lhát o nějaké "ruské hrozbě"? Jo, hrozba Rusku ze strany Usounů, ta tu je. Ale k čemu by Rusku bylo "získat vliv" např. v nanicovatém Estonsku, a vyvolávat proto hrozby, to bych fakt rád věděl. Podle mne jsou Éčka tak akorát nebetyční šovinisti.
23. 05. 2014 | 13:54

Admirál napsal(a):

Jestli je nějaká hrozba reálná, tak je to hrozba ze strany fašistické chunty vládnoucí z Kyjeva a jejich ochránců.

V tom případě, je Rusko pro všechny, kteří tu hrozbu vnímají, spojenec.
23. 05. 2014 | 14:00

Pepa Řepa napsal(a):

Kachny, samé zelené kachny
V kačáku se jménem VH zbudovaném za vejvar z megatunelu OKD.
Slet mudrců.

český rádoby Bilderberger.
Malý Alenáš!
kač kač, kvá kvá
23. 05. 2014 | 14:01

skeptický napsal(a):

Pokud nebude do zimy válka,já bych to udělal následovně.Mile bych nás překvapil přijetím eura jako specielní laskavostí k nám.Už se tu agituje.

Podepíšeme (asi už podepsali ) eurowall, což znamená ,že výměnou za laskavost do týdne musíme matičce rodné odevzdat 340 miliard,což by umožnilo zaplatit dluh,a otevřít kohouty.Zaplatí to občané,kteří mají prašule ve slamníku,nedostanou nic.Můžou si s tím ale topit.Ti s vklady v bance 300 eur,i banky se musí zahojit..

A na západ od nás nás budou za příkladnou obětavost mít opět rádi,a dostaneme o jedno křeslo víc..
Jak prosté.
23. 05. 2014 | 14:15

petr napsal(a):

Jediná hrozba, a to reálná, je ze strany USA. Už druhý rok po sobě mají obrovský problém schválit v Kongresu neustále se prohlubující rozpočtový deficit, který se bude s nenažraností jejich ekonomického systému dál problubovat. USA vždy řešily krizi válkou nebo účastí v ní, vždy na ní zbohatly, protože se nikdy neodehrála na jejich území. Teď už to není Irák, Afghánistán, Libye nebo Sýrie, ale kousek za našimi hranicemi, s dosahem daleko větším. Místo, aby Evropa měla strach, pragmaticky se snažila věc diplomaticky vyřešit (protože nejvíc je ohrožena právě ona), tak servilně posluhuje USA a strká hlavu do oprátky. Rusko a Čína, stejně i další státy přechází na nedolarový zúčtovací systém, což pro USA bude mít za následek ekonomické těžkosti. I to je ůvod snah USA o zvrácení vývoje násilnou cestou.

Snahy USA by měly být zaraženy a prostředkem je mj. nepodepsání Transatlantické obchodní dohody, která se navíc zdá krajně nevýhodná pro Evropu a naopak zcela výhodná pro nadnárodní korporace. Proč asi největší klientelistický systém na světě, čímž je státní administrativa USA, nepokrytě eskaluje krizi a nemá zájem na jejím řešení. Straší tím Evropu a tlačí do kouta ve snaze totálně minimalizovat její vlastní rozhodovací ambice.
23. 05. 2014 | 14:16

antipolitik napsal(a):

Teď je to tady šílený panoptikum polititickývh zombi.
23. 05. 2014 | 14:27

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.kurzy.cz/zpravy/366613-stale-verite-v-budouci-dodavky-plynu-ze-spojenych-statu-do-evropy/

Na druhé straně dle článku Wall Strret Journal je čínsko-ruský kontrakt má být postaven na využívání ložisek plynu, která nemají zatím co dělat s dodávkami Ruska do Evropy /zatím jsou ještě nerozvinutá/ - Kovykta a Chayanda.

Ale :

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2642734/cina-zaplati-rusku-za-plyn-predem-25-miliard-dolaru.html

"..."Dá se předpokládat, že podpis kontraktu ovlivní ceny plynu na evropském trhu," řekl bez dalších podrobností novinářům Miller. Podle něj bude mít dohoda dopad i na projekty zkapalněného zemního plynu ve východní Africe, Austrálii a západní Kanadě.

Ceny zemního plynu se ve světě výrazně liší. Například v Severní Americe je cena plynu proti cenám v Evropě zhruba poloviční, naopak v Asii je plyn ještě dražší než v Evropě.
Gazprom dnes oznámil, že podepsal s italskou ropnou a plynárenskou skupinou Eni dohodu o revizi cen plynu u dlouhodobých kontraktů. . ..."
23. 05. 2014 | 14:51

pamětník napsal(a):

"Pouze silná Evropu je zárukou, že se ruské tanky nevrátí. "
Bububu! :)))))))
Pamatuji si, že v 1968 přijely tanky sovětské, polské, maďarské, ale žádné ruské. A pokud paní Džamila spanilá rozlišuje v množině sovětských tanků ruské, měla by vzpomenout i ty další, v neposlední řadě ukrajinské. Polské a maďarské tanky se jistě vrátí, jsou to tanky spojenecké jako tehdy, ukrajinské se sem určitě nevrátí, mají práci na východě. :)
Paní Džamila stvořila velice popletený blog, ale i ten si své poplety našel. :)
23. 05. 2014 | 15:15

čert }:o) napsal(a):

Filuto
někdo školí mravně někdo nemravně
někdo si nechá nakukat cokoliv proti
mužikovi, někdo proti amíkovi etc ;o)
Furt dokolečka dokola

pamětník
to je dobrý, když v 68 nepřijely ruský
tanky, tak se dle vašeho učila i sovětština
a ne ruština =o)
Bazírovat na slovíčkách je úžasné
23. 05. 2014 | 15:31

pamětník napsal(a):

čert }:o):
Neplácejte nesmysly, sovětský vs. ruský není bazírování na slovíčkách, demagogu.
23. 05. 2014 | 15:39

čert }:o) napsal(a):

pamětník
pozor abyste si nepoprskal vocintek =o)

Vy dokážete zapřít i vlastní matku
natož okupaci rusáků alias sovětů
23. 05. 2014 | 15:44

pamětník napsal(a):

čert }:o):
Jste jenom další z politováníhodných žvanilů, kteří v argumentační nouzi se uchylují k osobnímu napadání.
23. 05. 2014 | 15:49

čert }:o) napsal(a):

pamětníku
od vás to tedy fakt sedí
že vám to není ani blbý, co? =o)
23. 05. 2014 | 16:15

pamětník napsal(a):

Ano, ode mne to sedí. A právě na Vás.
23. 05. 2014 | 16:51

skeptický napsal(a):

Čína si může z dolarů postavit druhou pyramidu v Gize. Vzhledem k tomu ,že budou mít cenu papíru do sběru,,je to chytrý způsob,jak se jich zbavit.
23. 05. 2014 | 17:14

mb napsal(a):

David napsal(a):

Je třeba diverzifikovat rizika.

"Jednotná" Evropa nás všechny zavede jen do jednotného průseru.

Protože se Litevec pohádá s Rusem, tak budem muset jít všichni do 3. světové války.
23. 05. 2014 | 10:03

... jj ... proč by si Anglie a Francie pálila prsty kvůli sudetům, nedělitelnosti ČSR a proč by šla do války kvůli zemi, o které stejně skoro vůbec nic nevíme ...
23. 05. 2014 | 17:45

*********** napsal(a):

Když již srovnáváte Ukrajinu dnes s rokem 68,pak velmi hrubá zpětná analogie dnešní Ukrajiny by byla Československo,kde se hovoří převážně při slovenské menšině slovenským jazykem všude-i v Česku.U nás se dvounárodnostní problém v postkomunismu zlikvidoval rozdělením 1992 v samém začátku,na Ukrajině trvá v podobě -Rusů je méně,ale hovoří se rusky většinou nebo píše odborně pro uznání a čtenost textů vůbec v zahraničí ,je tam navíc řada dalších menšin ,větší váha církví,spojení pravoslavnou církví se sousedy,atd.Veliká regionální složitost,daná odlišným historickým vývojem mnoha regionů.Většina diskusí na tomto "širším znalostním základě " vůbec z neznalosti nestaví,ač on dnes rozhoduje.Staví výhradně na figurách šachové hry jako Kolomenskij,Achmetov,apod. Tahle rozdrobenost země nebyla přinesena na tancích a nemůže být jimi vyvezena.Zapomenutím WWII se obnažila.Ukrajina musí hledat politické řešení,které bude kompromisem mnoha stran jednání ,ale ne zase díky tomu ultrapomalé tak,aby se země položila ekonomicky a administrativně rozložila.
V jádře celý scénář dějů byl určen gyroskopickými silami:vzdálené periferie od Kyjevského Majdanu nepřijaly vesměs nový Kyjevský centrismus-centralismus nejen jakožto diktát (formu),ale ani obsahově-že jejich představám nekoresponduje.Lokálpatriotickým,prostě vlastním a místním.Horník Doněcka,námořník Marionopolu není totéž co Kyjevan.Stále bude dilema zda zachovat celistvost Ukrajiny a žít možná v napjatém stavu latentní občanské války nebo ji dělit.Protože armáda nemá od začátku podporu obyvatel po celé Ukrajině (toho se bál už Janukovyč) budou malé schopné jednotky "separatistů" schopny bojů dlouho a efektivně.Přesvědčit je mohou jedině první a další politické kroky nového presidenta.Je ovšem otázkou,zda při tolika obětech na životech nebude muset dosavadní ministerský kabinet Ukrajina pustit k vodě celý.
23. 05. 2014 | 18:51

strýc virus HxNx napsal(a):

vždy se mi vybaví, jak je Kazachstán obrovský...
a jak - mimo jiné - Solženycin v Soustroví gulag popisuje, jak se Kazaši "pěkně" chovali k vězňům uprchlým z gulagu.
mám se smát či plakat?
sběř!!!
23. 05. 2014 | 19:05

gaia napsal(a):

EU založily bývalé koloniální mocnosti, ti mají expanzi a podrobování si cizích území a zotročování domorodců v krvi. Také jejich ekonomiky se bez kolonizace neobejdou. Co udělala jejich koloniální politika v Africe, z toho se černý kontinent nikdy nevzpamatuje.
Nyní se vydaly kolonizovat východ.
23. 05. 2014 | 19:31

TomášL napsal(a):

Sláva Ukrajině! Sláva Ukrajině!

http://www.liveleak.com/view?i=d08_1397763033
23. 05. 2014 | 19:41

TomášL napsal(a):

Nebo ne? :-O
23. 05. 2014 | 19:42

Petr z Tábora napsal(a):

Autorka obdivuje pana Bursíka za volání po tvrdých protiruských sankcích. To by v praxi znamenalo studenou válku + snížení evropské životní úrovně + vysmáté USA, protože jejich obchod s Ruskem je jen zlomkem toho EU + vytlačení Ruska od Evropy směrem k Číně, která se má letos stát nejsilnější světovou ekonomikou a časem nejsilnější velmocí.

Většinově jsem podporoval takové akce typu irácká válka - nedávno podepsali smlouvu s Iránem, jednotky NATO v Afganistánu po jejichž odchodu tam bude opět vládnout Taliban, arabské osobní diktatury byly námi podporovaným arabským jarem nahrazeny daleko horšími islamistickými, Sýrie je v troskách, neutrální Ukrajinu jsme tlačili k nám, skandálně jsme pomáhali svrhnout demokraticky zvoleného neschopného prezidenta a nyní ve skoro zbankrotované zemi začíná občanská válka. Věru neradostná bilance. Rusko nás nebude ohrožovat tak dlouho, dokud bude NATO silné a posílíme naše obranné rozpočty. Rusko má zájem na vzájemném obchodu a je ekonomicky mnohem slabší. Nebezpečím jsou lidé jako autorka, média šířící lži atd.
23. 05. 2014 | 20:35

Divobyj napsal(a):

Autorka

strašné,vlastně,jako vždy.
23. 05. 2014 | 20:37

Sláma napsal(a):

několik hvězdiček napsal: .Protože armáda nemá od začátku podporu obyvatel po celé Ukrajině (toho se bál už Janukovyč) budou malé schopné jednotky "separatistů" schopny bojů dlouho a efektivně."
Ono to platí i opačně. Armáda nevěří Janukovyčovi a banderovcům. Proto Janukovyč nahrazuje pravidelnou armádu hrdlořezy z Pravého sektoru. Kteří samozřejmě budou dělat to, co jejich dědové v řadách banderovců - brutálně vraždit nevinné děti, ženy a starce.
A Džamila s Bursíkem budou mlčet - lidská práva Rusů či rusky mluvících Ukrajinců je nezajímají!
23. 05. 2014 | 21:03

TomášL napsal(a):

Sláma

http://www.liveleak.com/view?i=d08_1397763033

a paní Džamila? Asi to znáte "poturčenec horší turek".
23. 05. 2014 | 21:13

Petr z Tábora napsal(a):

to Sláma:
Jistě máte na mysli Jaceňuka.
23. 05. 2014 | 21:27

Jakelin de Mailly napsal(a):

Kazachstán - 64% Kazaši, 23% Rusové
laureáti Nobelovy ceny - Rusko - 27, Kazachstán - 0
světově proslulé vynálezy - Rusko -mnoho, Kazachstán - 0
přínos Kazachstánu světu - 0
"přínos" Kazachstánu ČR - Džamila

Džamila Stehlíková: Posílí ruská hrozba český eurooptimismus?
:-D
24. 05. 2014 | 01:02

Nepijurum napsal(a):

Džamilo, kde jste byla, když těm mladým policistum bez pistolí v Kyjevě přistávaly v obličejích Molotovy? Kde jste byla když v Bělehradu házelo NATO bomby i na civilní nemocnice s bílým křížem na střechách? Kde jste byla když NATO házelo bomby na Tripolis kde protestovalo 1,5mil lidí za Kadafího? Kde jste byla když USA napadly Irák z důvodu ZHN? ...mám pokračovat. Pokrytectví pokrytectví
24. 05. 2014 | 06:47

patriot napsal(a):

Džamila:

„Přijde k evropským volbám více Čechů než obvykle svorně podpořit silnou, prosperující, energeticky nezávislou a obranyschopnou Evropu?“

Nepřijde! Lidi mají paměť a vidí, co se děje! Mimochodem, Západ nás již jednou jistil, a dobře víme, jak to dopadlo. Naši existenci zachránily právě ty tanky, kterými tady strašíte. „Ruská hrozba“ nalézá se akorát ve vaší hlavince – lesovité, pařezovité.
24. 05. 2014 | 07:57

magor napsal(a):

Madam, to už vážně k pláči a vážně psychiatr?
Povím Vám, nepovím, napíšu. Vážím si Vašeho strachu, páš vím. Vážím si potřeby reagovat, páš vím. Ale co vím mnohem rozhodněji, svým strachem kazíte budoucím svět.

A to sobecké.

Hop na špek a právě špeku minulost plná.
Zkuste přemejšlet, zapojte kortex, nenechte amygdalu sebou mávat jako prádlo větrem.
Ukout svět do nežitelné svěrací kazajky předpisů a nařízení, za to nejen Vám budoucí "PODĚKUJÍ".

Že se na Ukrajině ukojí každej politicko/novinářskej nekrofil pochopitelný, je to jejich práce a člověk něčím živ. Co už pochopitelný neni, že právě ti, jenž vždy myslej všechno dobře, zasejc dělaj celé špatně. Ostatně, jako v minulosti vždy.

Jste nepoučitelní, a kdyby šlo jen o vás, člověk by mávl rukou.
24. 05. 2014 | 08:14

*********** napsal(a):

to Sláma:

o armádě jsem citoval z oficiálního ukrajinského zdroje v ruštině- zveřejné již v době Krymu,zdroje,který se mi zdál,že nefandí žádné straně sporů více než jiné.Ten mj. uváděl i tehdejší dluh Ukrajiny malý ,zejména ve srovnání s ČR,hodně citoval praktické kroky a finanční odhady Jaceňuka-tedy oficiálního dočasného premiéra parlamentu (pod terorem Pravého sektoru.)
Později přišly zprávy o tom,že část armády přechází k povstalcům,kteří se tuším tehdy u nás ještě nenazývali separatisty.Asi už i proto,že po webu koloval i u nás seznam 1990 videí o anti-majdanských (mírových)akcích ,akcích 40-milionové osatatní Ukrajiny proti
pouhým 60 000 z nich-majdanistů v Kyjevě ve stanech .
Z toho početního hlediska nevím,zda "separatisté" nejsou spíše ti z Majdanu,ačkoliv improvizovaný dočasný vlastní kabinet Jaceňuka,vzniklý z dosavadních politiků vyjma Janukovyče,se hlásil k Majdanu.Svrhávají staré známé starým ?: Sám Jaceňuk je nejaktivnější funkcionář ze všech Ukrajinců a za za všech dob svrženého režimu (5X MINISTREM ,PŘEDSEDOU PARLAMENTU DO TÉ DOBY JEŠTĚ. JE ŽIDOVSKÉHO PŮVODU,RODINU NECHAL V USA,JEJÍCHŽ STANOVISKA OBHAJUJE .Jaceňuk=americké základny.Dávno,při návštěvě Auschwitzu Putin řekl:
Ve WWII jsme bojovali za židy,jejich životy.
Tedy Kyjev protestoval proti jedinému z nich-Janukovyči? Přitom třeba maďarská menšina na Ukrajině(1.5 mil) na webu říkala,že pro ně Janukovyč byl optimum.Odlišujme ale třeba Sevastopol,který hlasováním bez bojů přešel k Rusku,zatímco separatisty právě nechce ani Putin,a oni také jako Sevastopol původně se hlasováním a volbami chtěli vyhnout bojům,které jim vnutila armáda Jaceňukem,Turčynovem a spol.Zprávy zatím,nedělaly rozdíl mezi Banderovci a Pravým sektorem co do jejich jednoty,naopak Pravý sektor prý Maďarům pro Janukovyče nebyl příjemný ,když se tam představil jako jejich vláda.
24. 05. 2014 | 08:41

*********** napsal(a):

opravy :....ostatní Ukrajiny...... ze všech Ukrajinců a za všech dob ...

dodatek:spíše se to v něčem podobá tomu,o čem začátkem sametu šířil článek tehdejšího sametového předsedy AV ČR prof.Zahradníka (známý rodiny Merkelových přes jejich společnou vědu-chemii) jako "židonacismu"..
Např. na YouTube najdete video o židovském průmyslníku v Německu,který Hitlerovi vyrobil za WWII celkem 30 000 bezpilotních letadel,použitých proti Britům i jinde,wehrmacht měl několik stovek nebo více židovských velících důstojníků až k hodnosti generálů-kdysi se tohle citovalo na aktuálně.cz tuším z Wikipedie.
24. 05. 2014 | 08:52

Zdeněk Brom napsal(a):

patriot:

Vaši možná zachránili. Všem ale ne.
24. 05. 2014 | 08:57

Jáchym napsal(a):

Ke Stehlíkové:

Kdykoli čtu výplod psychiatričky Džamily Stehlíkové,třeba její propagaci volné distribuce drog či čehokoli dalšího, co by mohlo podle jejího názoru alespoň trochu přivést naši zemi blíže k zániku, vzpomenu si na hru Fridricha Dürrenmatta Fyzikové.

Končí slovy:
"A svět je v rukou šílené psychiatričky!"

Nekrofilie (v pojetí Ericha Fromma) ?
Majdanofilie je jen její drobný výhonek touhy po smrti a zabíjení. (Ať žije smrt, pořvávali kdysi Frankovi generálové. Generálky tehdá ještě nebyly).

Psychopatek je podle mého názoru menší procento než psychopatů, ale když se urodí, stojí to za to. A politika je přitahuje jako med medvědice, pochopitelně.
24. 05. 2014 | 09:21

pěvec napsal(a):

v medailónlu máš, že jsi psychiatr, tak to si předepiš lexaurin nebo diazepam,
24. 05. 2014 | 09:39

TomášL napsal(a):

Tak na slova paní Stehlíkové:

http://www.forumspb.com/en/2014/sections/22/materials/196/news/200

Prostě žádné sankce a žádné kecy o pravdě a lásce nezabrání tomuto kalibru. Prostě masakr... ;-)
24. 05. 2014 | 09:43

Bestia triumphans napsal(a):

patriot napsal(a):
"Džamila:
Naši existenci zachránily právě ty tanky, kterými tady strašíte."

Bilak, Kolder, Indra napsal:
"Džamila:
Naši existenci zachránily právě ty tanky, kterými tady strašíte."
24. 05. 2014 | 10:27

patriot napsal(a):

Bestie:

Dnes jste mimořádně bezradná a komická!
24. 05. 2014 | 10:44

gaia napsal(a):

Á Brom už zas nastoupil v žoldu sudetských Němců s cílem otočit výsledky 2.světové.
A zatímco Česko již Německem vykradeno, že nebude na důchody, Němci si je již zdvihli a snížili hranici odchodu do něj, slintajíc, jak jim je Češi záplat í ze svých úspor, až nám vnutí euro za 35.Tak si ty výsledky války představovali, německý kapitál dobyl a zničil Evropu od nich na východ. Drang nach osten zvítězil.Konečné po 75 letech se jim povedlo a Brom tleská.
24. 05. 2014 | 10:54

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Brom jenom hájí fakta. Že se vám tato fakta nelíbí, to je jiná záležitost. Je mi to líto, ale část ČR osvobodil někdo jiný.

Mimochodem, pokud si prohlédnu galerii tunelářů, pak tam žádné Němce nevidím. Spíš tam vidím občany ČR.
24. 05. 2014 | 11:04

gaia napsal(a):

Historie je propaganda vítězů, Němci zvítězili ekonomicky, tudíž se revidují i výsledky 2. světové.Německy kapitál zvítězil, to je také faktem.

Akorát ten holocaust nepůjde otočit, neb židovský kapitál je ještě silnější.
24. 05. 2014 | 11:15

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Osvobození části území ČR armádou USA není propaganda, ale je to holý fakt.
24. 05. 2014 | 11:21

gaia napsal(a):

Patriot řekl také holý fakt

Podle oficiálních ruských údajů (publikovaných v roce 1993 ve statistickém sborníku Grif sekretnosti sňat a v roce 2001 v doplněném vydání pod názvem Rossija i SSSR v vojnach XX veka) byly ztráty Rudé armády při osvobozování území Československa následující:

  Počet 
Nenávratné ztráty - padlí, zemřelí na
následky zranění, nezvěstní apod.  139 918
Ranění
411 514
Celkem
551 432

Celkem při bojích mimo území SSSR - v Polsku, ČSR, Rumunsku, Maďarsku, Německu, Rakousku, Jugoslávii, Norsku, Bulharsku, Koreji a Číně zahynulo 1 099 465 sovětských vojáků a 2 790 221 jich bylo zraněno. Padlí a ranění na území ČSR tak tvořili 14,18 % těchto ztrát.

Většinou se udává, že při osvobozování ČSR padlo v bojích kolem 200-300 amerických vojáků.
egli - 28. 5. 2007
Ještě bych doplnil odpověď o čísla amerických letců, kteří byli ztraceni nad územím českých zemí v době okupace (tedy území Protektorátu Čechy a Morava a obsazeného pohraničí - tzv. Sudety):
408 bylo zajato
282 zahynulo
9 zůstalo nezvěstných
40 mužů se vyhnulo zajetí buď úkrytem u civilního obyvatelstva, nebo přechodem na Slovensko
30 se zachránilo, protože jejich stroje se zřítily na již osvobozeném území
Celkem tedy USAAF (US Army Air Forces) ztratilo 699 letců (součet zajatých, mrtvých a nezvěstných).

Takže podíl toho osvobození je 1:500 ve prospěch RA
24. 05. 2014 | 11:34

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

A co to mění na faktu, že část ČR osvobodila armáda USA?
24. 05. 2014 | 11:40

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

gaia
Víte, ono to zřejmě myslí pan Brom takto :
Část SSSR dobyl oddíl SS složený z muslimů. Část ale dobyl i oddíl složený z Rumunů.
Lze tedy napsat, že část SSSR dobyli Rumuni. Ale i to, že část SSSR dobyli muslimové.

Část Íráku pak dobyli černoši z Alabamy. A část Ukrajiny nyní osvobozují oddíly Pravého sektoru. ...atd atd.

Má pravdu předseda, gaio. Jsou to nevyvratitelná fakta.
Stejně nevyvratitelná, jako například tvrzení, že část učitelů učí dle svého, dle toho co se jim momentálně honí v hlavě.
/Podle toho to taky pak vypadá./

A přitom stačilo napsat, že osvobození části ČR rozhodně nebylo jedním, jednotlivým aktem, ale předcházela mu řada událostí, kdy je pak na pováženou tyto události vyloučit z popisu celé skutečnosti tak, jak to dělá řada tkzv. učitelů - ať už jsou vedeni svým centrálním nervovým systémem či centrálním nervovým systémem např. svého zaměstnavatele.
A že pak takový nekontextuální popis vyznívá jednak infantilně, jednak podivně.
Ale to už není ani tak o platu, jako o odpovědnosti a o čase. Jedna věta navíc by totiž ublížila, neplacené přesčasy nepřispívají rodinné pohodě, ba naopak.
Chyba je tedy v sytému učitelských tarifů.

P.S. Prohlašuji, že mně osobně je příjemné , že část Bohmen und Mahren osvobodily např. USA, dokonce pevně věřím i tomu, že těmi USA byli částečně např. i Ford, lidi ze Standard Oil nebo někdo přes nadnárodní finance. Líbí se mi to, jsem tomu rád, lidé si mají pomáhat.
24. 05. 2014 | 11:41

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Taková ale bude historie budoucnosti, na školách obecních a středních.
Zvykejme si.

A možná že na tom i něco je, použít různou optiku...a podívat se např. i na to osvobození očima např. K.H. Franka, Kdy pro něj toto "osvobození" znamenalo martyrium , neštěstí, velké utrpení a justiční vraždu.
To terprvá bude ten správný frmol !!!
Až rozjedeme takovou historii. To teprvá přibude věcných a slušně vedených diskuzí.

Anebo očima Himmlera - toho dokonce dohnali k sebevraždě ! (Tuším že právě že Američané, Sověti ho přepustili.)
Nebo očima nebohých Heydrichových sirot.

Otvírají se nám netušené možnosti - co se věcných a slušně vedených diskuzí týče, věru velké brány historie se nám takto otevírají.
24. 05. 2014 | 11:56

gaia napsal(a):

patriot napsal fakt

Nepřijde! Lidi mají paměť a vidí, co se děje! Mimochodem, Západ nás již jednou jistil, a dobře víme, jak to dopadlo. Naši existenci zachránily právě ty tanky, kterými tady strašíte. „Ruská hrozba“ nalézá se akorát ve vaší hlavince – lesovité, pařezovité.
Bromovi se to však nezdá jako fakt ale polofakt, jeho 1:500 fakt se mu vsak zdá faktovatější, že by měl přebít patriotův fakt?

Domnívám se, že patritotův fakt je na tom, že do Plzně dojeli Amíci, naprosto nezávislý.
24. 05. 2014 | 12:03

Rudi Koutek napsal(a):

*********** napsal(a):
"Přitom třeba maďarská menšina na Ukrajině(1.5 mil) na webu říkala,že pro ně Janukovyč byl optimum."

Madarska mensina na Ukrajine je 10x mensi nez uvadite.
24. 05. 2014 | 12:08

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Patriot napsal část pravdy. Dovolil jsem si doplnit tu zbylou. To je vše.
24. 05. 2014 | 12:10

gaia napsal(a):

Z.B
taky jste napsal jen část spíše částičičku pravdy, spíš pravdičky.
A víte, že na straně spojenců bojovali i občané Jihoafrické republiky, dokonce černoši z kmene Zulu? Wilbur Smith o tom napsal celý román.
24. 05. 2014 | 12:14

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Vracím se k podstatě mé připomínky: Co to mění na faktu, že část ČR osvobodila armáda USA?
24. 05. 2014 | 12:16

gaia napsal(a):

Že jste neměl důvod napomáhat patriota a že pokud budou upřednostňování lidé vašeho typu myšlení, nikdy se nemůže nic sjednotit.
24. 05. 2014 | 12:26

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

gaia
Nevíte náhodou jak velkou část Evropy osvobodili bojovníci z kmene Zulu ?
Že nulu ?
Škoda, lidé si mohli v Den osvobození zakřepčit při tanci kolem nějakého totemu, změna je život, ty džípy dnes už začínají nudit skoro stejně jak lampionové průvody kdysi.
Pokud by navíc ženy tančily kolem totemu v tradičním oděvu žen kmene Zulu a staré a nevzhledné ženy by daly přednost kostelu - bylo by to i oku velmi lahodící /posléze snad i hmatu/.

Chtěl bych aby aspoň malou část Bohmen und Mahren v r. 1945 osvobodili bojovníci kmene Zulu, nejlépe nějaké město kde se nachází střední zdravotní škola s vlastním internátem.... a lidé tam nejsou příliš konzervativní a prudérní.
Snad se to povede někdy v budoucnu.
24. 05. 2014 | 12:54

gaia napsal(a):

jo ta válka byla skutečně světová a ta před tím taky
24. 05. 2014 | 13:07

antipolitik napsal(a):

Zdeněk Brom. Začínám z Vás mít dojem, že jste se asi nějak a někde propašoval do politické funkce. Doplňujete? Spíš vytrháváte jednotlivé věty ostatních z kontextu a pak bazírujete na pitomostech! Nic jiného z Vás poslední dobou nevypadne-jen tohle. USA zasáhla do bojů teprve tehdy, když už byli díky Rusům Němci na lopatkách a těžce oslabeni! Taky je možný, že nebýt Rusů, tak by ti Vaší amíci do tý Vaší Plzně nikdy nedorazili. Každý kdo má mozek v hlavě ví-asi jen pan učitel ne, že amíci se zapojili až když bylo jasné, že Němce Rusové převálcujou. To je nezpochybnitelným faktem učiteli.
24. 05. 2014 | 13:18

resl napsal(a):

Je jisté, že tady pracují stovky lidí na blogu v různých podobách v dresu Ruska. Mají za úkol dezinformovat o situaci na Ukrajině, vymýšlet intriky o Eu a NATO, dokazovat jak jsou čeští občané na straně Ruska a co nejvíc se snažit dehonestovat Ameriku a vytvářet všemi lživými způsoby antiamerickou náladu. Někteří zdejší troubové /a nejen tady/ se pomluv a lží chytnou a když ještě zatlačí členi KSČM, jsou tito nesamostatně uvažující občané ve vleku ruského imperiálního roztahování, navíc si ti nejhloupější dají na stranu vah své slovanství . Bezpečně to není většina národa i když se naši proruští krajané snaží, seč jim síly stačí. Že jednají ve prospěch uzurpátora a země, která zničila svobodu v Československu, zničila životy jejich krajanů, příbuzných a poznamenala i jejich děti lží a přetvářkou, to je jim zcela jedno. Jsou to vlastizrádci se řevem na rtech o sudetech, Hitlerovi, zlé Eu a zločinné Americe. Nikdy si nekladou otázku, že by Amerika vůbec někdy v historii Evropě ublížila a na její pomoc se snaží zapomenout. Vyhrát tato čeládka primitivů, přetvářek a lží nemůže, ale zkusit to musí. Štěstí je, že o co se pokusí Rusko a netýká se to ozbrojeného konfliktu, to jim nikdy nevyjde a dopadne to, jak se říká jako vždy. Blbě.
24. 05. 2014 | 13:20

Rudi Koutek napsal(a):

gaia napsal(a):
"A zatímco Česko již Německem vykradeno, že nebude na důchody, Němci si je již zdvihli a snížili hranici odchodu do něj, slintajíc, jak jim je Češi záplat í ze svých úspor, až nám vnutí euro za 35."


Sousko gaio, jestlipak vite jaky ti Nemci berou duchod a kdy do nej odchazeji?
Cesi maji nejake uspory? Ja myslel, ze je Nemci o ne uz davno pripravili.
Euro za 35Kc? Proc tedy neprijali Cesi Euro, kdyz byl kurs 1=25?
Co Vam brani, se do toho Nemecka odstehovat a byt na tom taky tak dobre?
Mate strach, ze by ste musela pracovat, tak jak se pracuje v Nemecku?
24. 05. 2014 | 13:23

resl napsal(a):

gaia napsal(a):
Á Brom už zas nastoupil v žoldu sudetských Němců s cílem otočit výsledky 2.světové.
-------------
Tady je máte, je to sice primitivní, ale když nevědí kudy kam a jak odvést řeč, tak na stejně rozumově nadané občany, to zabere. Občas.
24. 05. 2014 | 13:24

resl napsal(a):

Filuta napsal(a):
Resl
Co to? Vy už nevolíte spícího knížete?
--------------
co to, vy neznáte pravidla voleb do eu ? on hajnej kandiduje ? vy volíte partaje ? no jo, proč mě to může překvapit, vždyť jste jen putinova ponožka s tím rozdílem, že poznáte srp od kladiva. a tam váš rozhled končí. v říši zla by vám bylo lépe, nepoznalo by se kdo a co jste zač.
24. 05. 2014 | 13:33

stejskal napsal(a):

Ale houby, pane resle.

Píší sem stále stejní lidé, už řadu let (nových nicků je zde pomálu, nejvíce vidět jsou ti stálí a píší docela konzistentně pořád to samé, nejen k Rusku. Včetně Vás).

Kdyby zde někdo plnil nějaké zadání, vypadalo by to úplně jinak.

Hezký víkend Vám i ostatním.

Libor Stejskal
24. 05. 2014 | 13:40

Rudi Koutek napsal(a):

Pane Stejskale, neni to tak davno, kdy tady byl blog nekoho z ODS(Fiala?). Pokud se nepletu, tak jste nekoho upozornoval na to, ze nema psat z jedne IP adresy pod 3 ruznymi nicky oslavne ody na ODS. To byl nejaky amater.
Myslim si, ze profesional pracuje tak, aby nebyla jeho cinnost videt a poznat.
24. 05. 2014 | 13:56

jenda benda napsal(a):

Rudi Koutek napsal(a)
Mate strach, ze by ste musela pracovat, tak jak se pracuje v Nemecku?
Koutku RUDY pro Gaiu uz tam neni misto
u Helmutu uz radoby nemcoury neberou
Ty jim tam na poplivani stacis
a jenom proto ze si se dostal k k tem co do Chebu a jinam jezdi pichat 14 lety a gravidni neprizpusobive s tebe nedela lepsiho
24. 05. 2014 | 13:59

Rudi Koutek napsal(a):

jenda benda
Ale je Nemecko je velike, tady se vleze lidi. Vcera jsem byl u nas v pampe(Brandenburg), tam je mista do aleluja. A i jinde v Nemecku. Kolik, ze se to do Nemecka loni pristehovalo lidi? 1 200 000 pokud se nepletu. Nemecko ma nedostatek kvalifikovanych pracovniku.
To nevite, ze hledaji i lidi v CEZku?
24. 05. 2014 | 14:13

gaia napsal(a):

Rudi

nevím, proč bych měla jezdit dělat do Německa gastarbeitera,když mám tady kořeny, blízké a zahradu.
24. 05. 2014 | 14:19

Zdeněk Brom napsal(a):

antipolitik:

Žádná funkce, jde jen o zábavu. Konkrétně v tomto bodu jde o to, nakolik je vědomí a o průběhu a konci II. WW deformováno propagandou.

Je zajímavé, že uvedení pouhého faktu, že část ČR osvobodila armáda USA, vyvolává záchvat některých jedinců a mohou se utlouci, aby ho nějak zakecali, když už to nejde zalhat jako dříve.

Nechci se s Vámi hádat, ale USA zasáhly do války již mnohem dříve materiální masivní pomocí Anglii a SSSR. Jejich tanky zasáhly už do bitvy u Moskvy atd. O tom se u nás také dříve moc nevědělo a neví ani dnes. Stejně jako např. o faktu, že bitvu u Kurska nechal Hitler zastavit pod tlakem vylodění spojenců na Sicílii....

Takže Němce na lopatky dostaly společně SSSR a spojenci vedení USA.

Kupodivu tato naprosto neškodná a neideologická věta, která je ve světě běžně přijímána, u nás stále vyvolává záchvaty zuřivosti. Což je fakt hodný hlubšího zájmu.
24. 05. 2014 | 14:20

gaia napsal(a):

a proč má ta ženská na prsou osmičku a chlapi označení nejsou. Je to fakt eskort a označení, aby si mohli vybrat?
24. 05. 2014 | 14:22

Vandal napsal(a):

Rusko není žádná hrozba pro EU, ale přirozený, potřebný a výhodný partner pro mírovou spolupráci a kooperaci - EU - průmysl, Rusko - suroviny. Hrozbou se může
stát Rusko zahnané do kouta, vydírané a zastrašované konfrontací, sankcemi,

zbrojením a dalšími neuváženými aktivitami. A prospěje to EU? Jak? Je jisté
a samozřejmé, že i Rusko, jako každý jiný má své zájmy a potřeby, tak už to na
tomto světě chodí. Tak mají své zájmy a potřeby USA, Čína, EU, a samozřejmě každý

další. Události na Majdanu vyprovokovaly EU a USA. USA a v závěsu s EU sledovaly
své strategické zájmy, mimo jiné oslabení Ruska. Rusko reagovalo tak, jak reagovalo,
skončilo to jinak, než předpokládali západní stratégové, Rusko geostrategicky

posílilo, hloupý černoušek se svými rádci se těžce přepočítali. No a teď se ohání
těžkou dělostřelbou prolhané propagandy, najednou vyzdvihují principy a pravidla,
které sami dávno zašlapali sto sáhů pod zem. Kdo by jim to uvěřil?

Komu slouží všichni ti Bursíkové, Liškové, Fištejni, Džamilové a Džamilky, zkrátka
kocábovití, - snad se neurazí ti, které jsem nejmenoval, se svými primitivním lhaním?Jeden by si mohl nakonec myslet, že Putinovi. Prolhaná propaganda uráží zdravý

rozum. Taková Kopfmassage je dnes, v době internetu, zcela kontraproduktivní,
a vyvolává přesně opačný efekt, ale to těm blbounům nejapným asi nikdy nedojde.
24. 05. 2014 | 14:28

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Rudi Koutek napsal(a):
Pane Stejskale, neni to tak davno, kdy tady byl blog nekoho z ODS(Fiala?). Pokud se nepletu, tak jste nekoho upozornoval na to, ze nema psat z jedne IP adresy pod 3 ruznymi nicky oslavne ody na ODS. To byl nejaky amater.
Myslim si, ze profesional pracuje tak, aby nebyla jeho cinnost videt a poznat.
24. 05. 2014 | 13:56
--------------
To, že zatím jste nikdy nikoho nezahlédl jak vám jde v patách, ještě není důkazem dostatečným k tomu, aby bylo možné zcela přesvědčivě tvrdit, že po vás skutečně nejdou - a to ve velkém. Protože oni jsou samozřejmě velmi rafinovaní, často dokonce dělají jako že nic, jako že je vůbec nezajímáte - nikdy na Vás nezareagují( a co je velmi překvapivé, tak ani Vy na ně nikdy nezareagujete !!) - to jsou ti největší profesionálové, ti po Vás jdou nejvíc. Na ty si zejména dejte pozor.
Příště Vám vysvětlím, jak je poznat. Napovím - někteří sem dokonce ani nepíší, až tak jsou rafinovaní.
Zatím si sám vyberte několik příkladů - za domácí úkol, rozebereme je spolu. Možná přijde i Richard a udělá dálkový psychologický profil.

Hezký den.
24. 05. 2014 | 14:29

Rudi Koutek napsal(a):

gaia napsal(a):
"Rudi

nevím, proč bych měla jezdit dělat do Německa gastarbeitera,když mám tady kořeny, blízké a zahradu.
24. 05. 2014 | 14:19"

Jaky gastarbeiter? Proste se pristehujete, bydlite a pracujete.
24. 05. 2014 | 14:29

santawizard napsal(a):

Paní Džamilo:
Jo jedině ale kdyby se celá Ukrajina přjmenovala na Ukrajinskou Unii a nebo na Ukrajinskou Federaci a nebo na Svaz ukrajinských Republik.To by, ale byl politický zázrak ,který by museli umět zkloubit nejenom partneři evropské unie a ruské federace ,ale i samotní ukrajinští občané ať už jsou v pravém nebo v levém sektoru a nebo ať už jsou ukrajinsky nebo ruský mluvíci ukrajinští občané .
V opačném případě lidstvo jde opravdu od deseti k pěti.Tak jak byl malý a velký Lebanon mezi muslimama,tak nám hrozí ,že bude malý a velký Balkán mezi křesťanama....nebo ještě horší křížem krážem!!!!!!!
24. 05. 2014 | 14:29

gaia napsal(a):

Mně by zas zajímalo, proč záchvaty zuřivosti vyvolává zmínka o Rusku,nebo nedejbože, že něco ruského může být také dobré. Koukněte na autorku nebo resla.
24. 05. 2014 | 14:32

resl napsal(a):

Stejskal : Píší sem stále stejní lidé, už řadu let (nových nicků je zde pomálu, nejvíce vidět jsou ti stálí a píší docela konzistentně pořád to samé, nejen k Rusku. Včetně Vás).
Kdyby zde někdo plnil nějaké zadání, vypadalo by to úplně jinak.
---------------
řeknu vám, že jste mě příliš neuklidnil, navíc to nemusíte vůbec tušit a jak jinak by to vypadlo, to také nevím. pokud ovšem máte přehled, budu jen rád. hezký víkend, který vám občas můžu pokazit, aniž bych to dělal vůči vám úmyslně.
24. 05. 2014 | 14:34

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

To se musíte ptát jich.
24. 05. 2014 | 14:39

gaia napsal(a):

Rudi

proč bych se měla stěhovat, stejně by mne ti Němci diskriminovali i tam, jako diskriminují i své ossi, nepochopil a jsem např. proč má Němka z východu za porozené dítě před rokem 1992 dostávat k důchodu o 4 eura méně,než zápaďačka, když po sjednocení je snad Němec jako Němec.
24. 05. 2014 | 14:40

gaia napsal(a):

Z.B.

vy k nim taky patříte
24. 05. 2014 | 14:40

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

gaia
Možná že proto, že paní Stehlíkovou žádný Rus nebo Američan dosud neosvobodil. A tak nemá co oslavovat.
Kdoví, jak tomu všemu je, psychoanalytikové již dnes nejsou vyhledáváni tak, jak tomu bylo kdysi, klást dotěrné otázky na veřejnosti je pak neslušné. Jen koukněte co udělalo s reslem už jen to, že zde on sám potvrdil, že je narkomanem.

Ale i ruské věci jsou mnohé špatné, například kdyby resl po jointu vlezl na ruské kolo ....nepřál bych si v tu chvíli zevlovat dole pod ním.
24. 05. 2014 | 14:42

jenda benda napsal(a):

Rudi Koutek napsal(a):
jenda benda
Ale je Nemecko je velike, tady se vleze lidi. Vcera jsem byl u nas v pampe(Brandenburg), tam je mista do aleluja. A i jinde v Nemecku. Kolik, ze se to do Nemecka loni pristehovalo lidi? 1 200 000 pokud se nepletu. Nemecko ma nedostatek kvalifikovanych pracovniku.
To nevite, ze hledaji i lidi v CEZku?

Turci, Albanci a jini jsou malo kvalifikovani? No jo no ale to pak jsou na tom Helmuti bidne protoze Vy Geneticky upraveni postupne odumirate a deti nedelate a geneticky neupraveni
rozeberou siemens a odvezou to do CEZka do zbernych surovin
24. 05. 2014 | 14:44

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Můžete mi prosím ocitovat, kde jsem měl zrovinka já záchvat z Ruska?

Můžete mi napsat, co je např. v tomto textu protiruského?
24. 05. 2014 | 14:50

Rudi Koutek napsal(a):

jenda benda
Vy geneticky upraveni - co to je za termin?
24. 05. 2014 | 14:52

Bachajama napsal(a):

Posílí ruská hrozba český eurooptimismus?

O tom, jak to vidí v Kazachstánu.
24. 05. 2014 | 14:56

gaia napsal(a):

už spojení ruská hrozba

ale asi posílila euro optimismus, že k volbám dorazilo 15% občanů, což jsem tu již před měsícem navrhovala jako hranici pro to, aby europoslanci nesměli o ničem rozhodovat,neb nemají podporu občanu.
Asi naši občané dali jasnou odpověď,co si myslí o EU a co o ruské hrozbě.
24. 05. 2014 | 14:56

patriot napsal(a):

Tak už znáte odpověď, Džamilo!

V masážních médiích vypukl pláč… Vypadá to, že Česko vykáže historicky rekordní volební neúčast. Čechové dali jasně najevo, že Brusel nepodporují. Bursíci ani různá pehe národ neoblbli! Dezinformace o Ukrajině a Krymu, jakož i postoje k Rusku, byly patřičně oceněny!
24. 05. 2014 | 14:58

Tenco napsal(a):

Smrt drogám a Satanovi.!Aˇžijou atomové bomby a Ježíš Kristus!!
24. 05. 2014 | 15:08

resl napsal(a):

Slabá volební účast ve volbách, svědčí o tom, že se v eu žije lidem slušně. V opačném případě by davy lidí, požadovaly změnu. A to je práce pro rusky smýšlející občany včetně komunistů. Už nebudou mít ale čas něco zvrátit. Stejné jako s plynem do Číny, těch pár kubiků, které potečou až bude Rusko na kolenou, je nezachrání. Není to ani čtvrtina objemu, do Evropy a bude toho pořád méně. Než ovšem vybuduje mužik kousek plynovodu, který mu několikrát mezitím vylítne do vzduchu, bude Putin dávno na útěku před ruským, rozuřeným občanem, kterému se nebude chtít procházet ve špinavých hadrech s mobilním telefonem na zádech a flaškou samohonky v ruce.
24. 05. 2014 | 15:11

antipolitik napsal(a):

Zdeněk Brom jistě. Ale před tím vším co popisuje taky masivně zásobovali a spolupracovali s Němci a ve velkým, jak obchodně tak finančně. A to i v době, když už bylo jasné, že Německo už hrozbu pro Evropu prostě je a dost velké. Nejsem rusofil, ale snažím se být objektivní a řekl bych, že USA jsou ti poslední co by pro někoho udělali něco nezištně a bez vidiny pěkných zisků.
24. 05. 2014 | 15:12

gaia napsal(a):

Proč ve sjednocením Německu má Němec narozený na východě o 4 eura měsíčně menší hodnotu, než ten ze západu?Němci si rozeštvou vlastní národ a ještě by chtěli Ukrajinu s Ruskem.
24. 05. 2014 | 15:15

Rudi Koutek napsal(a):

Tenco napsal(a):
"Smrt drogám a Satanovi.!Aˇžijou atomové bomby a Ježíš Kristus!!"

Ktere drogy mate na mysli? Alkohol, cigarety, kavu, caj, cokoladu?
24. 05. 2014 | 15:17

Zdeněk Brom napsal(a):

antipolitik:

To se ale bohužel mýlíte.

Nacionálně socialistické Německo bylo masivně zásobováno a spolupracovalo se SSSR. Oba státy měly po roce 1939 uzavřenou spojeneckou smlouvu a ze SSSR do Německa putovaly tuny železné rudy, obilí atd.

Navíc Německo po I. WW nedovoleně zbrojilo a vyvíjelo zbraně na území SSSR. Po nástupu Hitlera to poněkud ustalo, ale po podpisu spojenecké smlouvy se spolupráce rozjela opět naplno.

V USA naopak platil zákon o nevměšování, takže USA nemohly podporovat nikoho. Hitlera podporovaly některé americké soukromé firmy, ale to není totéž jako podpora celého státu. Hitler tedy od USA nedostal nic a nebyl USA ani podporován.
24. 05. 2014 | 15:20

santawizard napsal(a):

Tenco:
Lidé jsou závislí na penězích podobně jako na drogách.Podle paragrafu o opilství,závislost může být polehčující nebo přitěžující okolnost.Záleží na tom ,jestli jsou pro svou závislost vydírání a nebo jestli svou závislostí vydírají.Proto je dneska celý kapitalismus skoro jako špinavé peníze.
Ve skutečnosti Bůh tohoto světa je Satan.jehož velekněz je ježíšek tabáček, který šíří rakovinu a na všechny tabákové mági a hospodské kaplany zvysoka kašle ,stejně jako to dělají zákon a církve svaté.
24. 05. 2014 | 15:29

antipolitik napsal(a):

Zdeněk Brom asi čteme každý jiné historické prameny. K poslednímu odstavci. Paradoxně to byli Americké židovské finanční domy a firmy, které s Němci spolupracovali. Ještě dodatek-stát zvaný USA vždy ovládalo jen několik bohatých rodiny a jejich firmy či bankovní domy, nikoli voliči a jimi zvolení politici, (ti jsou pouhými loutkami právě těchto rodin a byli už v té době, stejně jako jsou dodnes) takže nejbohatší USA firmy a rodiny jsou vlastně onen stát USA. Oficiálně se sice mohl stát USA jakoby distancovat, ale v zákulisí ovšem rozhodovaly v totmo státě jen kšefty těchto pár rodin a je tomu tak dodnes.
24. 05. 2014 | 15:43

strýc virus HxNx napsal(a):

resl

pozor, na střeše číhá přikrčený a pomočený mužik v láptích a brzy Vám skočí na palici tak, ze se na ni otevřenou řití přišroubuje! co si pak počnete, nevím.
24. 05. 2014 | 15:50

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"....Oba státy měly po roce 1939 uzavřenou spojeneckou smlouvu...
Lež. Šlo o smlouvu o neútočení. /Nichtangriffsvertrag zwischen Deutschland und der Union der Sozialistischen Sowjetrepubliken/

Kdy Stalin samozřejmě nebyl ochoten nechat se vehnat do konfliktu na dvou forntách /Japonsko/, poté co tkzv. Západ přepustil Hitlerovi např. Saarsko, Rakousko, Československo...
Stejně tak Hitler.
Podobně jako Cahmnerlain a spol. nechtěl konflikt s hitlerem, raději obětovali např. Českoslovesnko - a chystali se obětovat jihovýchod Evropy /rumunská naftová pole/.
Ale Hitler chtěl více, nepředpokládám pak, že by Chamberlain a spol. nečetli Mein Kampf. Či jejich pohůnkové.
Mimochodem - smlouvě předcházela smlouva Německa s Polskem/ Beck/. Tu byo možné považovat coby namířenou proti SSSR.

Nedělejte zde z lidí tupce - kteří neví , že US Army osvobodila část území Bohmen a Mahren, či že lidé netuší, že existovala smlouva Ribbentrop - Molotov.
Vy to vytahujete jako nějakou obrovskou novinku - přičemž stále a stále nazýváte tuto smlouvu smlouvou spojenckou. Četl jste ji vůbec někdy ?

Zde ji máte i s komentářem, zejména se věnujte těm pasážím kde se tvrdí, že smlouva jí předcházející byla výhodná i pro Rusko - zde načerpáte aspoň chatrný základ pro to, abyset se trochu vyznal v tom, co se děje mezi Německem a Ruskem dnes.

http://www.1000dokumente.de/pdf/dok_0025_pak_de.pdf

Ještě jednou - nejde o SPOJENECKOU smlouvu, to vám jen vyprášili mozek v úvodnících Mladé Fronty a pod.
Nehledě na to, že smlouva byla Německem brutálním způsobem porušena, jistě nebudete snažit se tvrdit, že SSSR napadl Německo /ačkoliv ve vašem pžípadě by to nebylo moc velkým překvapením/.
Koncept kolektivní bezpoečnosti znevěrohodnily nejprve západní mocnostii. Stalin pouze reagoval /podnět - reakce/..
24. 05. 2014 | 15:52

Zdeněk Brom napsal(a):

antipolitik:

Čteme stejné prameny, jen dochází k malé přesmyčce.

Spolupráce soukromých firem je zaměňována za oficiální spolupráci státu. USA před II. WW velmi silně lpěly na svojí izolovanosti a nezájmu o světové dění, takže se do dění v Evropě skutečně nemíchaly.

Ta přesmyčka vznikla ze stejného důvodu, ze kterého se začal nacismus zaměňovat za fašismus.

Cituji: "Ještě dodatek-stát zvaný USA vždy ovládalo jen několik bohatých rodiny a jejich firmy či bankovní domy, nikoli voliči a jimi zvolení politici, (ti jsou pouhými loutkami právě těchto rodin a byli už v té době, stejně jako jsou dodnes) takže nejbohatší USA firmy a rodiny jsou vlastně onen stát USA."

Tohle je na mnohem hlubší rozbor, protože se tu míchá několik faktů a hodně spekulací, kterými se s oblibou straší.
24. 05. 2014 | 15:56

santawizard napsal(a):

Paní Džamilo:
Cituji váš kámen úrazu nebo filosofický kámen:
Události na Ukrajině ukázaly, že Evropská unie není jen taková legrace o olomouckých syrečcích a pomazánkovém másle. Krize na Ukrajině propukla poté, co sesazený prezident Ukrajiny Viktor Janukovyč podlehl ruskému tlaku a místo asociační dohody s EU zvolil alternativu ukrajinské budoucnosti v euroasijské unii. Ruskou odpovědi na Majdan, kde lidé neváhali nasazovat své životy „za Evropu“, byla okupace ukrajinského Krymu.
santawizard napsal:
Tady leží zakopaný pes celé konfrontace.Janukovyč který se chystal podepsat smlouvu s evropskou unii byl odstraněn majdanem.Kdyby zůstal ,tak by ho drželi živého nebo mrtvého stejně jako Tymošenkovou.Janukovič byl ukrajinský občan orientovaný na ruskou federaci kdežto Tymošenková byla ukrajinským občanem orientovaným na evropskou unii.On a Ona byla jako adam a eva celé Ukrajiny,která se začala rozdělovat taky hlavně k vůli takové rozdělující zahraniční politice.Kdyby Tymošenková tenkrát utekla do evropské unie ,tak jak Janukoviš potom utekl do ruské federace situace by mohla býti úplně jiná,možná i lepší.
24. 05. 2014 | 16:06

Lao napsal(a):

Češi mají krátkou historickou paměť a nechápou,že Rusové stále čekají na oslabení EU aby mohli Evropu začít trhat na kusy.My bychom byli první,kteří by Rusům podlehli.Tady vždy byla silná pátá kolona,viz Klaus,Zeman atd.atd.Velkým nebezpečím může být zejména tradičně hloupá Francie,kde mohou vyhrát lepenovci,jejichž šéfka miluje Putina...konečně vláda ve Vichy měla taky vřelý vztah k Hitlerovi,ta tradice tam bohužel je.Snad se Evropa vzpamatuje a pochopí,čím je EU pro její bezpečnost.Lidé si vůbec již neuvědomují,co EU pro bezpečnost a klid demokratické části Evropy znamená.
24. 05. 2014 | 16:12

resl napsal(a):

strejdo hydroxide, kdybyste mi něco zase chtěl, tak si to líp rozmyslete, nějak vám není rozumět. asi jste podnapilí. budu ještě u strojku, tak snad vystřízlívíte později.
24. 05. 2014 | 16:13

Rudi Koutek napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde
Nemecko a Sovetsky Svaz nejprve uzavreli spolu 24.08.1939 "Pakt o neutoceni" tzv. Pakt Ribbentrop-Molotov a 28.09.1939 uzavreli Smlouvu o spojenectvi:
http://en.wikipedia.org/wiki/German%E2%80%93Soviet_Treaty_of_Friendship,_Cooperation_and_Demarcation
24. 05. 2014 | 16:16

m. napsal(a):

Paní Stehlíková,
stačí jen nadpis. Ono je celkem jedno jestli přijedou a zůstanou ruské nebo americké "tanky". A když je náhodou někdo proti, tak je hned označen za nespolehlivého. Pak lidé zase budou hledat kličky a říkat, že o tom nic neví.
24. 05. 2014 | 16:18

Vandal napsal(a):

strejdo hydroxide, kdybyste mi něco zase chtěl, tak si to líp rozmyslete, nějak vám není rozumět. asi jste podnapilí. budu ještě u strojku, tak snad vystřízlívíte později.

xxxxxxxxxx

asi jste podnapilí - těch strejdů hydroxidů v rauši těžce přibylo
24. 05. 2014 | 16:35

Zdeněk Brom napsal(a):

Rudi Koutek:

On zas dotyčný měl nějaké připomínky?

Tam mu ocitujte sovětskou Pravdu z 25. prosince 1939, kde Stalin napsal:

"Přátelství národů Německa a Sovětského svazu, zpečetěné krví, má všechny předpoklady být dlouhé a silné."

Ta krev, kterou to Stalin a Hitler pečetili, byla ale bohužel polská.
24. 05. 2014 | 16:38

strýc virus HxNx napsal(a):

resl 16:13

myslím, že rozumíte zcela dobře.
osudu neujdete, opakujte si před zrcadlem:
mužik v láptích, šroubovací řiť, mužik v láptích, lije mi samohonku do uší, mužik v láptích, páchnoucí.
to zvládnete.

hop-hop-hop, kdo neskáče, je mužik a ne resl!
24. 05. 2014 | 16:45

strýc virus HxNx napsal(a):

jinak pro všechny negramoty:

HN (Hx Nx, např H2N1) znamená zkratku pro hemaglutinin neuraminidasu, což jsou povrchové receptorově-strukturální biochemické charakteristiky virů chřipky. s hydroxidy to má co dělat asi tolik jako mužik v láptích.
24. 05. 2014 | 16:53

Radek napsal(a):

Lao 16.12.
Prostě a jednoduše děkuji,že JSTE.Kéž by nás takových bylo víc.Vždyť je to tak jednoduché...
24. 05. 2014 | 16:59

gaia napsal(a):

Z.B.

když jste tedy takový znalec historie, tak nám prosím zanalyzujte dle teze, že kdo nezná svou historii musí si ji zopakovat, bude tedy ta třetí světová když

A, Ukrajina vstoupí doEU
B, Ukrajina nevstoupí do EU
C, Ukrajinu bude ovládat Putin
D, Ukrajinu budou ovládat USA prostřednictvím NATO
24. 05. 2014 | 17:02

gaia napsal(a):

A proč Němci diskriminují své vlastní Němky a rozdělují je ještě 25 let po pádu zdi na ossi a wessi mi taky ještě nikdo neodpověděl
24. 05. 2014 | 17:04

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Nepovažuji za znalce historie, ale za alespoň trochu poučeného. A nejsem věštec.
24. 05. 2014 | 17:09

strýc virus HxNx napsal(a):

gaia

UA vstoupí do EU. tedy vstoupí tam to, co z ní zbude.
24. 05. 2014 | 17:15

gaia napsal(a):

Z.B

nejste věštec, tak proč blbnete ve školách děckám hlavu, že historie je učitelkou lidstva.
A proč si cpete do hlavy tolik historických marginálií ?
24. 05. 2014 | 17:23

resl napsal(a):

vandal,
dobrý, to víte jsem jen člověk "ý", zdravím vás za hezkou, nenápadnou nápovědu.

strejdo hydroxide, resl se taky nešroubuje, zdraví vás "šroubík oh"
24. 05. 2014 | 17:27

gaia napsal(a):

strýc virus HxNx

a co jim ti Němci v EU nabídnou a co těm Ukrajinkám, když svým Němkám z východu dají v penzi o 4 eura méně za děcko, než těm ze západu?
Když taková Ukrajinka bude mít 50 euro celý důchod a Němka 57 eura jen za porozená děcka, foto buddha spolek ta EU?
24. 05. 2014 | 17:28

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Cituji: "...tak proč blbnete ve školách děckám hlavu, že historie je učitelkou lidstva."

Nic takového jim neříkám.

Které marginálie myslíte?
24. 05. 2014 | 17:31

strýc virus HxNx napsal(a):

resl

o.k., proč ne. nejsem nesmiřitelný poděs jako Vy.
24. 05. 2014 | 17:38

Jáchym napsal(a):

Před desetiletími prý pár měsíců viselo na Národním výboře v Plzni olejem vyvedené dílo Osvobození Plzně Rudou armádou.

Proti současné tendenci omezovat osvobození ČSR na "osvobození Československa americkou armádou a Vlasovci" sice jedná o nehoráznost o možná o chlup hůře okecatelnou - leč z nějakého důvodu mi současný styl kvantitativního oblbování přijde ještě o něco trapnější.

Asi proto, že jsme si tady ještě před nedávnem hráli na Pravdu (a nemám na mysli Jihočeskou Pravdu, anébrž Vencovu, co zvítězila nad lží a nenávistí).
**********************************************************************************
Před časem brečel jeden můj kamarád - učitel soukromé střední školy do piva. Prý mu u maturity řekl žák, že za druhé světové války "bojovali Američaní společně s Němci proti Rusákum".
Maturitu pochopitelně udělal, nebyla z dějepisu,jen z češtiny.
Doufám, že to nebyl syn Džamily Stehlíkové, nerad bych se někoho dotkl. :-)
24. 05. 2014 | 17:38

gaia napsal(a):

Z.B.

třeba ty šroubky a matice, kdo dal víc, ty tanky pod Moskvou, těch 200 mrtvých vůči půl milionu atd.
A historia magistra vitae

Tím blbne hlavu děckám každý učitel, netvařte se, že vy ne. Jak jinak byste je motivoval zabývat se snůškou propagandy, čímž také dějepis je.
24. 05. 2014 | 17:40

Jáchym napsal(a):

Virusi,
Resl mi občas připadá jako recyklovatelný terč pro střelbu na asfaltové holuby.
24. 05. 2014 | 17:41

strýc virus HxNx napsal(a):

gaia

Vy se mne tážete, jako kdybych já ty procesy a hnutí na UA rozpoutal a zosnoval. jsem jen znepokojený pozorovatel jako Vy a pouze odhaduji, co je a není pravděpodobné. nejnověji tu máme jakési Nové Rusko. dle mne to nemá takovou šanci jako Krym, ale teoreticky by k Rusku Doněck a Luhansk snad ještě byli schopni přifařit. s Oděsou to bude podstatně horší, tam vidím velice, velice neuralgický bod celé té historie.
24. 05. 2014 | 17:41

strýc virus HxNx napsal(a):

Jáchym 17:41

napsal jste to roztomile, ale de facto to vyznívá skoro jako jeho obhajoba.
24. 05. 2014 | 17:43

Vandal napsal(a):

resl napsal(a):

vandal,
dobrý, to víte jsem jen člověk "ý", zdravím vás za hezkou, nenápadnou nápovědu.

xxxxxxxxxxx

v pořádku, nic ve zlém, s tím hydroxidem to také není špatné
24. 05. 2014 | 17:43

magor napsal(a):

Erich Fromm? Neé*.

A jak napsal pan Libor, omílám: Svět je ržísen pošitadlem.
https://www.youtube.com/watch?v=1S35THmZD_E
Dva tucty známých témat, s bídou tři, docela nuda, čas změnit prostředí.

*Myšleno: patologický hnípání se v minulosti, neschopnost autentického prožitku v TADY A TEĎ. Bodejť, omílali jsme s pány agou a buldatrou tůdle - tak to k tý psychiatrii.
24. 05. 2014 | 17:44

Jáchym napsal(a):

P.S. 17:41
Asfaltový holub typu "fénix".
24. 05. 2014 | 17:45

resl napsal(a):

Jáchyme, blbý je, že se nikdy neobracíte na mě, ale komunikujete přes druhou osobu. napište nějakou servilní větičku řepíkovi, jinak vaše informace postrádají hodnotu, zatímco mé jsou tak hodnotné, že by jeden řekl spíš vydatné. že by měly i přidanou hodnotu, to se mi nechce ani věřit.
24. 05. 2014 | 17:49

strýc virus HxNx napsal(a):

Jáchym

resl a mysticismus?
na to zapomeňte.
24. 05. 2014 | 17:50

strýc virus HxNx napsal(a):

resl 17:49

jsme na síti. kdokoliv může komunikovat s kýmkoliv o čemkoliv.
i samotná komunikace má samozřejmě síťovitý charakter a měla jej už před vynálezem internetu.
24. 05. 2014 | 17:52

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Jestliže se blbne na Vaší škole, nemusí to ještě znamenat, že se blbne na všech školách.

Sice tu ohromujete počty, ale zase pouze a jen částečnými. Navíc asi neznáte způsob, kterým ty výpočty vznikly.
24. 05. 2014 | 17:55

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Zdeněk Brom.
Pane učiteli,
Vysvětlete mi to vaše údajné přátelství komunistického Ruska a nacistického Německa v pozadí reality:

„Adolf Hitler se stal kancléřem měsíc předtím a na jeho popud prezident Paul von Hindenburg rozpustil Říšský sněm a vypsal předčasné volby na 5. března. Hitler je chtěl využít k zvýšení své moci v parlamentu, kde do té doby měla NSDAP jen třetinu hlasů. Ve volební kampani NSDAP zdůrazňovala údajné akutní riziko komunistické revoluce a kvůli ní nutnost přijmout zmocňovací zákon, který měl v Hitlerových rukách soustředit moc. Po požáru Říšského sněmu Hitler mj. mohl urychlit zákaz jedné ze silných opozičních stran - Komunistické strany Německa KPD. „
http://cs.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BE%C3%A1r_%C5%98%C3%AD%C5%A1sk%C3%A9ho_sn%C4%9Bmu

Proč to podle vás byli takoví přátelé,
to Stalin taky viděl hlavní hrozbu v komunismu?

Jste nejhloupější učitel, jakého jsem kdy viděl a demagog k tomu, který musí být pro ty žáky, kteří si umí dát věci do souvislostí a hledat logiku, jen k smích či pláči.
24. 05. 2014 | 17:57

Zdeněk Brom napsal(a):

strýc virus HxNx:

K Ukrajině mohu doporučit knihu Krvavé země. Ta země má neskutečnou ponurou historii, ze které se vynořují současné přízraky.
24. 05. 2014 | 17:58

Zdeněk Brom napsal(a):

Bakalův nezvaný host:

Ta slova o přátelství pocházejí ze sovětského tisku. Ne z mé hlavy.

Máte rád Wikipedii. Tak tady máte citaci:

"Na zasedání Nejvyššího sovětu, které se konalo v Moskvě 31. srpna 1939, Molotov zahájil sérii proněmeckých projevů:

Všichni víme, že vztahy mezi Sovětským svazem a Německem byly napjaté od té doby, co nacisté přišli k moci. Nemusíme se zdržovat při těchto neshodách, ty jsou vám, soudruzi poslanci, i tak dostatečně známé. Ale jak řekl 10. března soudruh Stalin, „jsme pro obchodní styky se všemi státy“, a zdá se, že v Německu správně pochopili prohlášení soudruha Stalina a vyvodili správné závěry. Na 23. srpen je třeba se dívat jako na datum velké historické důležitosti. Je bodem obratu v dějinách Evropy, a nejen Evropy. Ještě nedávno dělali němečtí nacisté zahraniční politiku, která byla vůči Sovětskému svazu zásadně nepřátelská. Ano, až donedávna Sovětský svaz a Německo byli nepřáteli v oblasti zahraniční politiky. Situace se nyní změnila a my jsme přestali být nepřáteli [...]"

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Molotov
Na původ přátelství mezi Hitlerem a Stalinem se ptali v dané době všichni komunisté v Evropě a byli zděšeni.

Chápu, že se Vám to moc nelíbí, ale je to tak. Pokud jsem hlupák, pak jsou hlupáci i profesionální historikové.
24. 05. 2014 | 18:07

Zdeněk Brom napsal(a):

Jáchym:

On je ale rozdíl, pokud historické omyly vznikají důsledkem působení médií, nebo jako povinné učivo.
24. 05. 2014 | 18:09

Zdeněk Brom napsal(a):

Bakalův nezvaný host:

Mimochodem, s těmito fakty se už vyrovnala i ruská historiografie a věcně je zkoumá. Nakonec došlo i ke zveřejnění přímých pokynů k provedení katyňského msakru, čímž ustaly debaty o tom, kdo ho vlastně provedl.
24. 05. 2014 | 18:12

strýc virus HxNx napsal(a):

Zdeněk Brom 17:58

o.k., díky za tip.
jaké je ve Vodňanech počasí?
24. 05. 2014 | 18:42

Joachym Brezina napsal(a):

Vzhledem k nízké volební účasti, zjevně nedošlo k posílení eurooptimismu, tudíž ve společnosti nevládne strach z Ruska jak by si paní Stehlíková a jí podobní tolik.. tolik..tolik strašně moooc přáli. Večer asi usínají s modlitbičkou na rtech ..andělíčku můj strážníčku, ať se lidi bojí rusa :) ... a vono nic že?

Díky neuvěřitelné servilitě Stehlíkové, Lišáka a mnoha dalších které se mi ani nechce vyjmenovávat ale poslední dny tu zuřivě psali ... mám možnost prožít jak to vypadalo když tu vládli komunisti, ty jejich agitky, hesla, fráze ...jen je to v opačným gardu. Jen musíme milovat unii, je to naše morální povinost, s unií na věčné časy a nikdy jinak.

Ale hlavně že máme krátkou paměť.
24. 05. 2014 | 18:44

Zdeněk Brom napsal(a):

strýc virus HxNx:

V podstatě celý den slunečno.

Šel bych ven, ale slíbil jsem různě různé texty, takže je tady sepisuji.
24. 05. 2014 | 18:46

strýc virus HxNx napsal(a):

Zdeněk Brom 18:46

vidíte, to jste mne zaskočil, tady se to honí jak divé a vypadá to na bouřky. sepisování zdar!
24. 05. 2014 | 19:07

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Zdeněk Brom.
Ty kulháš na hlavu a nechápeš, že ten tvůj příspěvek vysvětluje situaci.

„Všichni víme, že vztahy mezi Sovětským svazem a Německem byly napjaté od té doby, co nacisté přišli k moci. Nemusíme se zdržovat při těchto neshodách, ty jsou vám, soudruzi poslanci, i tak dostatečně známé. Ale jak řekl 10. března soudruh Stalin, „jsme pro obchodní styky se všemi státy“, a zdá se, že v Německu správně pochopili prohlášení soudruha Stalina a vyvodili správné závěry. Na 23. srpen je třeba se dívat jako na datum velké historické důležitosti. Je bodem obratu v dějinách Evropy, a nejen Evropy. Ještě nedávno dělali němečtí nacisté zahraniční politiku, která byla vůči Sovětskému svazu zásadně nepřátelská. Ano, až donedávna Sovětský svaz a Německo byli nepřáteli v oblasti zahraniční politiky. Situace se nyní změnila a my jsme přestali být nepřáteli „

To může být o přátelství jen pro takového génia, jako jsi ty, pro myslící lidi je to snahou či doufáním v dočasný mír či odklad napadení.
24. 05. 2014 | 19:07

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Zdeněk Brom.
Ještě dodám, že ty vztahy, tak, jak vyvozujete, se měly oteplit dva roky před napadením SSSR.
Dokonce Němci to napadení připravovali již o něco dříve a první uvažované termíny byly již na jaře 1941. Ze strany Německo to byl strategický manévr, který měl SSSR uchlácholit, Stalin doufal v odložení, protože SSSR nebylo na válku připravené.
To bylo vynucené „přátelství“, účelové a velmi krátké.
24. 05. 2014 | 19:28

gaia napsal(a):

Bakalův nezvaný host

to Brom nepochopí
24. 05. 2014 | 19:34

Zdeněk Brom napsal(a):

Bakalův nezvaný host:

Zdá se, že se znalostmi jste dost na štíru.

Kromě slov o přátelství ze SSSR do nacistického Německa putovaly tisíce tun železné rudy na vyzbrojování Německa, obilí na obživu jeho armád ....Stalin osobně blahopřál Hitlerovi k dobytí Paříže.....nacistická a sovětská vojska společně napadla Polsko a vraždila Poláky ... pořádala společné vojenské přehlídky .....důstojníci obou armád se nechali společně fotografovat a zvali se na hostiny

A co teď s tím :)

SSSR nebyl na válku připraven? Ale no tak. Předtím už vojensky napadnul Polsko, Finsko, Estonsko, Litvu, Lotyško.

V době přepadu Německem měl v oblasti početní převahu v počtu vojáků, letadel a tanků.
24. 05. 2014 | 19:46

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Zatím jsem pochopil, že Bakalův nezvaný host má výrazné mezery ve znalostech.
24. 05. 2014 | 19:48

Zdeněk Brom napsal(a):

strýc virus HxNx.

Bouřky se nám, zatím, vyhnuly.

Sepisování no nazdar, díky :)

Ještě že se tu mohu odreagovat.
24. 05. 2014 | 19:52

gaia napsal(a):

Zdeněk Brom

a za vás dnes opět píše neo
24. 05. 2014 | 19:55

resl napsal(a):

tady se perou dvě školy. jedna věří dodnes tomu, co říkal s. učitel a druhá dospěla a přestala mu věřit.
24. 05. 2014 | 20:39

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro gaia.
Ten by byl schopen vysvětlovat, kdyby se mu to hodilo,
že jsme podpisem Mnichovské smlouvy darovali Německu svá území, abychom jej posílili.

Dovedete si představit,
že děti učí člověk, který věří na přátelství a spojenectví mezi Hitlerem a Stalinem?

Ten, kdo něčemu podobnému mohl věřit na začátku čtyřicátých let, byl trouba, po napadení SSSR něčemu podobnému nemůže věřit ani trouba, ale jen demagog, který se nestydí operovat s kdejakou pitomostí.

PS: ta situace je dnes podobná s USA, kdekomu pijí krev, ale musí si dávat pozor, aby se nedostali v nemilost mocnosti. Kdyby dnes přišly USA za Ruskem, že chtějí zlepšit vztahy, tak by Rusko taky kývlo, i když by si myslelo, že to není o moc poctivější, než od toho Hitlera.
24. 05. 2014 | 20:40

Zdeněk Brom napsal(a):

Bakalův nezvaný host:

Pak ovšem generální trouba byl Stalin, který odmítal naslouchat zprávám, že něco je s tím přátelstvím jinak, a ten, kdo ho na to upozornil, upadl v nemilost. Byl to on, kdo mluvil o přátelství.

Do pozice trouby ale stavíte i celý SSSR, který nacistické Německo pomáhal vyzbrojovat i v době, kdy v celé Evropě už byly všechny zvony na poplach. SSSR tedy cíleně a dobrovolně vyzbrojoval někoho, kdo ho napadne?
24. 05. 2014 | 20:53

gaia napsal(a):

Bakalův nezvaný host
taky nechápu, co se nám snaží podsouvat, zvlášť pod blogem o dnešní Ukrajině. Když jsem chtěla, aby z toho tedy něco vyvodil pro dnešek, tak že prý není věštec.
Nechápu pak, k čemu jemu a jeho žákům může pak být taková snůška verbálních pojmů, k čemu ten dějepis je. Zvlášť, když každou událost může každý, kdo je zrovna u moci překroutit po svém a stanoviska se mohou měnit podle toho, jestli mlha padala nebo se zvedala, jak jsme se tuhle přeli o vítěze bitvy u Sudoměře.
24. 05. 2014 | 20:54

gaia napsal(a):

Z.B.

Stalin po něm chlebem a Hitler kamením, i to se stává.
24. 05. 2014 | 20:58

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Jde o jednu věc.

Před rokem 89 jedna gaia na Písecku tvrdila, že nás osvobodila Rudá armáda. Druhý den jí přinesl žák fotku jeho předků s americkými vojáky. Tehdejší gaia nad ní ohrnula nos a sebevědomě prohlásila, že ta fotka je falešná, protože každý přece ví, že nás osvobodila Rudá armáda. V dalším týdnu rodinu navštívili pánové od bezpečnosti a dožadovali se těch falešných fotech. Paní gaia se totiž nezapomněla svěřit příslušným orgánům.

Takže jde o to, aby fakta nemohla být potlačována a každý si mohl na dějiny tvořit svůj názor .

Dnešní debata je jasným důkazem toho, že část našich občanů má s fakty problémy. Jednoduchá věta: Část naší země osvobodila americká armáda vyvolala bouřlivou reakci stejně jako před rokem 89. Přitom je to věta pravdivá.
24. 05. 2014 | 21:03

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Zdeněk Brom.
To jsou kecy, Stalin tomu moc nevěřil, ale od Hitlera to byl geniální tah, který bránil SSSR „viditelně“ se připravovat na válku. Jak by to například vypadalo, kdyby začal Stalin přesouvat velká vojska na západ?
To nemohl.

Hitlerovi pomohly i další věci, jako to, že daroval východní část Polska s rusky mluvícím obyvatelstvem SSSR, tím udělal SSSR chaos v tom, kde jsou obranné linie. Nové se teprve budovaly, staré byly v rozkladu. Další věcí byl několikerý odklad útoku, po několika termínech, které se nekonaly, tak v Moskvě doufali, že to bude až příští rok.
24. 05. 2014 | 21:09

Joachym Brezina napsal(a):

Pane Brome,
vzpomínám si na nějakou knihu, která pojednávala o okamžiku kdy Hitler (přeneseně samozřejmě) napadl Stalina. Nevím, jestli to sepsal nějaký ruský špion, který zběhl. Nevybavuji si to. Ale vzpomínám si, že Stalin čile připravoval napadení Hitlera ale ten jej předběhl o několik dní.
Tuto knihu bohužel nemám ve své knihovničce, možná otec ji má. Docela rád bych si ji zase přečetl.
Každopádně krom této knihy jsem moc na podobné informace nenarazil. Spíše by v tomto lépe situaci popsal pan JdM než já :)

Mám ale pocit, že těch informací je opravdu hodně na to aby vznikl komplexní obrázek a ne jen torzo vytržené z kontextu.
Například o dodávkách letadel z USA jsem věděl, ovšem o dodávce tanků jsem se dočetl nedávno. Taktéž mne překvapilo že čs. letci z anglie se dobrovolně přihlásili a byli odesláni do Ruska aby bojovali na straně rusů, asi to popletu, to jméno myslím ...Rajtar? tak nějak, popsal své zážitky a v jeho knížce jsem to četl, taky zajímavé, to jsem vůbec netušil.
24. 05. 2014 | 21:15

gaia napsal(a):

pravdivá tak po neovsku. Můžem debatovat nad pojmem osvobodila a přijela bez boje do Plzně. Ale my na Pardubicku jsme byli vyspělejší, že se Amici zastavili v Plzni a Němci se jim bez výstřelu dobrovolně vzdávali, jsme věděli i za totality a klidně ze školy.
Histericky reagovat na patriota a vykecat něco ve sborovně je skoro adekvátní reakce chování dejepisáře před a po roce 89.Mnohdy je to tatáž osoba, ta Gaia z Písku i Brom z Vodňan, jen převlečený kabát.
24. 05. 2014 | 21:17

Zdeněk Brom napsal(a):

Bakalův nezvaný host:

Nechme zase mluvit fakta:

- Stalin od své výzvědné služby znal přesný datum útoku Německa
- přesto dál pilně plnil smluvené dodávky do Německa
- přesto ještě ve 2,00 ráno odjíždí z přes hranice do Německa vlak s obilím
- ve 3,15 začal útok
- při přepadu měli Němci na místě okolo 3,9 milionů vojáků, 3 600 tanků a 4 389 letadel - sověti 3, 2 milionů vojáků, 12 - 15 000 tanků a 11 357 letadel a přisunovaly se další síly
- Hitler SSSR nic nedaroval, rozdělili se Stalinem a SSSR si to vojensky urval
24. 05. 2014 | 21:26

Zdeněk Brom napsal(a):

Joachym Brezina:

Ano, o té možnosti, že Stalin plánoval útok na Hitlera se debatuje celkem věcně a otevřeně. Pročetl jsem nyní Carella a ten o tom píše také, ale jenom jako o možnosti.

Jsou fakta pro i proti. Osobně mám dojem, že oba pánové se na to připravovali a jeden byl rychlejší.

Pan JdM mi k tomu dodal další informace.

Pomoc USA SSSR je pro naše země poměrně neznámá a kolikrát jsem také překvapen, co vše se v jejím rámci dělo.
24. 05. 2014 | 21:32

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Ta věta je pravdivá ze všech možných úhlů pohledů. Pouze někteří s ní mají problém.

Dovolím si jen další drobnou připomínku. Američané se v Plzni nezastavili, ale byli zastaveni. Velení RA dalo jasně najevo, že Praha je její. Američané by tam sice byli dřív a zachránili řadu lidských životů, ale politika je politika.
24. 05. 2014 | 21:38

gaia napsal(a):

Brome, co to tady pořád podsouváte o událostech starých přes 70 let.
Blog je o Ukrajině teď a tady ve 21. století a Hitler i Stalin jsou už dávno pod drnem.
Když z toho nedokážete něco vztáhnout k dnešku, tak je zbytečné plnit si s tím hlavu.
Ale chápu, že jsme si zasvinili na západě životní prostředí jedy ve jménu neustálého růstu a chybí nám nekontaminovaná ornice. Ukáčka ji mají dost, ale jak se k ní levně dostat, že
24. 05. 2014 | 21:42

Joachym Brezina napsal(a):

Vzpomínám si, že v mnou zmiňované knize vlastně Stalin nechal budovat ke společné hranici železnici a cesty pro rychlejší přísun vojsk, čehož pak Hitler využil při rychlém postupu do hloubi ruského území. Také prý nechal zlikvidovat opevnění a zátarasy aby ruská vojsta se mohla rychleji přelít na území ovládané němci.

Ale kdo ví, jak to tehdy bylo, nyní je to jen zajímavé čtení.

Přeji Vám pěkný večer.
24. 05. 2014 | 21:44

Joachym Brezina napsal(a):

Paní gaio...ukáčka mají nekontminovanou ornici?...hurááá, Černobyl byla jen propagandistická lež, jsem si oddechl.
Vážně si myslíte, že někomu jde o ornici? Na Ukrajině?
24. 05. 2014 | 21:47

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Zkuste si vzít mapu a najít si, kde je Ukrajina. Tou zemí se prohnal bolševický teror a hladomor, hitlerovský teror, fronta tam a zpět....Tam jsou kořeny dnešních dnů a událostí tam Pročtěte si knihu Krvavé země. Bez toho dění na Ukrajině nemůžete pochopit.

Stejně tak těžko pochopíte určité události v našich dějinách, pokud pořád budete stát na pozici: Sovětský svaz, mírová hráz.
24. 05. 2014 | 21:49

stejskal napsal(a):

Těm letcům velel František Fajtl (později autor celé řady vzpomínkových knih). V 50. letech byl za svoji službu vlasti vězněn.

Stanislav Rejthar byl spolu s ním u 1. čs. samostatného stíhacího pluku, který se v SSSR vytvořil (společně též přiletěli na pomoc SNP, kde až do potlačení povstání působili na letišti Tri Duby). Po roce 1948 byl Rejthar vyhozen z armády a vazebně vyšetřován tajnou policií.

Rejtharova knihu vzpomínek (vyšla poprvé v roce 1990) se jmenuje Všichni dobří vojáci padli. Název knihy vysvětluje historka, kdy v květnu roku 1945 po návratu domů hledal Rejthar pro svou rodinu byt a komunistický funkcionář bytového referátu národního výboru se jen podíval na jeho uniformu RAF a suše mu sdělil: „To jste nebyl dobrý voják, když jste se z války vrátil. Dobří vojáci padli!“

Hezký večer všem.

Libor Stejskal
24. 05. 2014 | 21:51

gaia napsal(a):

Joachym Brezina

víte, to s tou ornicí mne napadlo v pondělí u pořadu Reportéři. Tam někde u Prahy byla obalovna a teď to zrestituovali původní majitelé, ale nikdo od nich ty pozemky nechce koupit, ani tam stavět ani něco pěstovat, neb je to jedovaté a oni se soudí se státem, aby to kontaminované odvezl a navezl jim 1,5 metru! ornice, na stovky hektarů. Tak jsem si říkala, kde by se tolik ornice vzalo, když 1cm se v přírodě tvoří 70 let a pak si říkám, nejde o tohle na Ukrajině?
24. 05. 2014 | 21:53

Zdeněk Brom napsal(a):

Joachym Brezina:

Další zajímavostí je rozestavění vojsk, které skutečně bylo spíše pro útok. Obrana jde spíš do hloubky, za minová pole, ostnaté dráty atd.

No, naštěstí to dopadlo alespoň tak, jak to dopadlo. Bohužel nejvíce trpěli řadoví vojáci a civilisté.

Hezký večer i Vám.
24. 05. 2014 | 21:55

Joachym Brezina napsal(a):

Pane Stejskale,
děkuji za připomenutí, já si moc názvy knih nepamatuji a pokud ji nemám zrovna v knihovničce po ruce tak to skládám ze své chatrné paměti.
A pak komolím jména i názvy :)
24. 05. 2014 | 21:55

gaia napsal(a):

Z.B.

co jste pochopil z historie vy, když jste napsal, že nejste věštec. Ukrajinu chápu, ale nechápu, k čemu by jim mohla pomoci EU. Akorát jim všechno rozkrást a zprivatizovat a zničit, co ještě ještě funguje, uvalit kvóty, aby nemohli nic vyrábět a vyvážet a zaplnit jim obchody na západě neprodejnýma šuntama, jako se jim to podařilo u nás.
24. 05. 2014 | 21:59

Joachym Brezina napsal(a):

Paní gaio,

je jasné že po problematických provozech je půda znehodnocena, ale jestli to dobře chápu, mylíte že by se na Ukrajině těžila jejich ornice a odvážela sem? To asi jsem už moc unavený a nemyslí mi to.... :)

Pokud EU uchvátí Ukrajinu, beztak jim napaří kvóty, zničí jejich zemědělství ať už je aktuálně v jakémkoliv stádiu rozkladu .... a vznikne závislost na dovozu všeho. Zničení soběstačnosti ať je v současné době jakkoliv iluzorní.
Bohatí zbohatnou, no a ostatní... ostatní ne.
24. 05. 2014 | 22:00

Joachym Brezina napsal(a):

byla jste paní gaio rychlejší...píšu pomalu :)
24. 05. 2014 | 22:01

gaia napsal(a):

Zdeněk Brom

nejlepší obrana je útok, to jste neslyšel od žádného vojevůdce? Já ano ten výrok je dost známý.
24. 05. 2014 | 22:02

gaia napsal(a):

a Sovětský Svaz mírová hráz, tak mi ale řeknete, kdy jindy bylo v historii 55 let bez válek?
Jen to kleklo a svět je v rozkladu.
Nebylo pro nás lepší, když si velmoci hrály každý na svém písečku, než když se budou rvát o kořist a teritoriální děleni světa?
Obyčejný Ukrajinec z toho bude mít houby, s Ruskem si aspoň nemusel v zimě bát zatopit. S EU sice bude v krámech čumět na nahnilé banány , ale to bude tak všechno.
24. 05. 2014 | 22:11

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Chcete tím naznačit, že se Hitler útokem na SSSR vlastně jen bránil?
24. 05. 2014 | 22:13

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Chápu, proč se některé věci na Ukrajině dějí. Nevím, jak to dopadne.
24. 05. 2014 | 22:17

gaia napsal(a):

Zdeněk Brom

proč ne, Hitler se bál komunistů jako čert kříže, chtěl je zničit.Stalina nenáviděl a slintal po Ázerbájdžánské ropě.
24. 05. 2014 | 22:19

gaia napsal(a):

K čemu tolik studia a četby, abyste chápal a neznal řešení? Není to pak zbytečné plýtvání energií? Není lepší nechápat, ale řešit?

Jak se můžete z historie poučit? Chápat je málo.
24. 05. 2014 | 22:24

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Bron těmi jeho kravinami a neschopnosti, správněji asi neochotou, psát racionálně, unaví každého.

Poslední ke Stalinovi a k tomu, zda věděl o datu napadení.
Věděl o desítkách datumů, někde jsem četl údaj přesahující stovku, a v tom byl asi ten hlavní problém.

Drobná odbočka, o které se u nás příliš nehovořilo.
O napadení několik hodin před akcí přišel informovat Rusy německý voják (komunista), ale na ruské straně byl bordel (léto žně), a už si přesně nepamatuji, jak pochodil, zda skončil v base nebo u výslechů do doby, než se začalo střílet.
A poslední hrábnutí do paměti, ruský oficír, který měl tu oblast na starosti a byl víceméně zodpovědný za to, že během několika dní bylo zničeno tisíc ruských letadel na zemi, že nebyly pohonné hmoty do techniky a podobně, byl za to popraven.
Stalin byl nahoře, ale za stav v regionech byli zodpovědni jiní.
(Brom to asi neví, ale mobily tehdy ještě nebyly).

Brom je taky úsměvný s tím vlakem, asi si myslí, že Stalin byl nádražák, který nastavoval výhybky vlakům. Nevím, jestli někam odjel nějaký vlak, on to neví ani Brom, přečetl si někde nějaké pí...ny, o kterých není schopen racionálně uvažovat, ale rozvíjet nesmysly umí, když jde o to, obvinit Stalina, že někam odjel nějaký vlak.
24. 05. 2014 | 22:38

Anka napsal(a):

Pamatujete si Škvoreckého Babylónský příběh a jiné povídky? Vydalo Svobodné slovo v roce 1967, ilustroval svým typickým stylem Jiří Šlitr. Tu povídku, jak v pětačtyřicátém v Praze randí voják s dost naivní slečnou chtivou nylonek. To si pan Brom představuje, že jsme v šedesátých letech v mozku měli nějaké přihrádky, v jedné historky o amerických vojácích v Čechách v pětačtyřicátém, druhou plnou zavilého popírání podílu Američanů na osvobození, a že to tam existovalo v poklidné symbióze? Nám tedy ve škole nikdo osvobození západních Čech americkou armádou nepopíral, ale ani se o tom nemluvilo - asi podobně, jak se to dnes dělá naopak. Přitom jaký byl skutečný podíl jedné a druhé strany, o tom tu mluvila Gaia.
24. 05. 2014 | 22:41

michal napsal(a):

jo, ale musí mít odpovídající stíhače, tomahawky, radary, drony a kompetentní obsluhu, schopnou vzít i moskvu, až bude putin na dače, jinak je to teorie

druhá věc, že rusko mnohde ani už tanky nepotřebuje, v EU má ochotné trojské koně z prahy, propagandou zmanipulovaná česká veřejnost není proti, oligarchové se tumlují, aby se zavděčili za své pozice, třeba i kašpárkovina s obálkou a plentou, když tyto volby jsou legrace
24. 05. 2014 | 23:49

pamětník napsal(a):

"Slabá volební účast ve volbách, svědčí o tom, že se v eu žije lidem slušně. V opačném případě by davy lidí, požadovaly změnu"
Taky geniální výrok. Soudný člověk by spíš usoudil na frustraci voličů z faktu, že svou volbou neovlivní absolutně nic, ale resl nám to vysvětlil politicky.
Osobně já nejsem tak frustrován a volil jsem.
25. 05. 2014 | 00:48

pamětník napsal(a):

".....nacistická a sovětská vojska společně napadla Polsko a vraždila Poláky "
Tento obehraný jednostranný evergreen v zájmu objektivity by měl být doplněn o fakt, že nacistická a polská vojska společně napadla Československo a vraždila Čechy.
Jenomže Zdeněk Brom se s objektivitou nekamarádí.
25. 05. 2014 | 01:06

Rudi Koutek napsal(a):

gaia napsal(a):
"Sovětský Svaz mírová hráz, tak mi ale řeknete, kdy jindy bylo v historii 55 let bez válek?"


Vam nevadi, ze se tady verejne ztrapnujete?
25. 05. 2014 | 05:26

skeptický napsal(a):

Článek je vyvolávání strachu a xenofonie.
25. 05. 2014 | 06:15

antipolitik napsal(a):

Pane Stejskale, je to Brom nebo není? Rudi Koutek-gaia má pravdu o 55letech míru v Evropě, ztrapňujete se vy. Odhaduju, že máte ještě záda otlačený od aktovky a už máte dojem, že všemu rozumíte.
25. 05. 2014 | 07:25

resl napsal(a):

To, že není zatím válka, je díky západu, když dalo NATO najevo, že si od zaostalého mužika nenechá nic líbit. Rozpadem jejich bolševického bloku se převaha západního světa proti mužikovi znásobila a ten šupák to zatraceně dobře ví. Teď už zbývá, aby jejich krutovlády dorazili sami Rusové a že to udělají je jisté. Z koho má ten mamlas s rybím pohledem hrůzu, je vlastní lid. Už poznal jak to vypadá za drátama to bolševikovi zláme vaz hodně brzy.
25. 05. 2014 | 07:53

patriot napsal(a):

Proběhla zpráva, že bývalé oblasti Ukrajiny, Luhanská republika a Doněcká lidová republika, se spojily a vytvořily stát Nové Rusko.

Resla jistě brzy odveze záchranka, historie nekráčí podle jeho vidin!

http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-62237190-ukrajina-pred-volbou-prezidenta-zahynul-novinar-vzbourenci-zalozili-stat-nove-rusko
25. 05. 2014 | 08:23

gaia napsal(a):

resle

vy jste xenofob a štváč, pokud se takovým bude dopřávat sluchu, pak mír nikdy nebude.
Bohužel i Džamila je stejná sorta.
25. 05. 2014 | 08:55

aga napsal(a):

A to v té slabé účasti bude značná část těch, kdo přišli jen proto, aby volili nějakou formu NE Evropské unii.

Jo, panáčkové, a když jsem Vám to říkal před referendem o vstupu, to bylo keců...
25. 05. 2014 | 08:55

Míla napsal(a):

Resle
večer po 23 hod.budou povídky pro analfabety-nic a od nikam-1 díl.Nezapomeňte se dívat.Druhý díl má být prý po podzimních volbách.
25. 05. 2014 | 08:59

gaia napsal(a):

Jak Bromovi ve Vodňanech 35% občanů přišlo k referendu, jen aby hlasovali proti rakouské pile, kterou on tak vychvaloval jako pokrok a prosperitu.
25. 05. 2014 | 09:29

Zdeněk Brom napsal(a):

Bakalův nezvaný host:

Ideologicky jste na výši, ale faktograficky velmi slabé.

Tvrzení, že SSSR byl překvapen, protože právě na jeho území probíhaly žně, je obveselující.Útok na SSSR začal 22. června. To skutečně není doba žní :)

I lhát se musí umět.
25. 05. 2014 | 09:32

Zdeněk Brom napsal(a):

Anka:

Popisuji Vám příběh svého vzdělávání a zkušenosti svého okolí.
25. 05. 2014 | 09:34

resl napsal(a):

gaia,
nemáte bohužel přehled o ničem a o nikom, jste v zajetí rodových dispozic a tak to máte v životě těžší. Poslouchejte chytřejší a moudřejší, jako jsem třeba já. Od putinových šlapek, jako je řepa, nebo další servilní trumpetové Putina, si příklad neberte. Pokud jste ovšem žena s normalizační září na čele, chápu, že chcete vrátit staré pořádky, kdy moc řezala člověka na potkání. A to jste, že, vy to víte o sobě nejlépe, takže se nedivte, že s lehce retardovaným člověkem s bolševickou vizí světa se nemůžu shodnout. Zatím prohráváte už dvacetpět let, nám jste stáli na krku čtyřicet let, tak to ještě vydržíte. Svoboda podle vás je otroctví a je to zřejmé i z vašeho klopotného vyjadřování údernice social. práce.
25. 05. 2014 | 09:36

magor napsal(a):

Strýčku, hoj, vykašlete se na Krvavou Ukrajinu a pojďte raději poblbnout na Fajráku. Vono, jednou ojroúnie pro přílišnou nebezpečnost zakáže, pak zakusíme ilegalitu na vlastní kůži.

Těmhletěm to teda de! https://www.youtube.com/watch?v=QfQ2SKI7jqo
2:11 OooooH:-)!

p.s. Na Mlejnech to taky sviští!
25. 05. 2014 | 09:39

gaia napsal(a):

resle

dejte se vyšetřit. Nato nemá v Černém moři co dělat.
25. 05. 2014 | 09:40

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Cituji: "".....nacistická a sovětská vojska společně napadla Polsko a vraždila Poláky "
Tento obehraný jednostranný evergreen v zájmu objektivity by měl být doplněn o fakt, že nacistická a polská vojska společně napadla Československo a vraždila Čechy.
Jenomže Zdeněk Brom se s objektivitou nekamarádí."

Jenže to je Vaše klasická manipulace. takto to píšete Vy, ale ne já.

Chápu, že nemůžete překousnout, že SSSR a nacisté po vzájemné dohodě a společně napadly Polsko, ale to je historické faktum.

Podsouváním téhož pro Československo si jenom vytváříte půdu pro pozdější klasické výpady o falšování historie. Jde o klasický trik komunistické bezpečnosti. Docela jste mě nedávno překvapil, když jste jeden podobný umělý "výstup" propagandy tady veřejně presentoval a obhajoval. Vrhá to nás nové světlo, protože tohle používali jen jimi školení lidé.

Mimochodem, raději byste si měl zamést před vlastním prahem. Ve Vodňanech bylo 8. května shromáždění občanů k uctění památky osvoboditelů. Ve Val. Kl. nebylo nic.
25. 05. 2014 | 09:42

resl napsal(a):

gaia napsal(a):
resle
dejte se vyšetřit. Nato nemá v Černém moři co dělat.
----------
bejt vámi, zeptal bych se, zda je Bulharsko v Eu, soudružko údernice.
25. 05. 2014 | 09:44

Zdeněk Brom napsal(a):

antipolitik:

Jsem to já a musím přiznat, že jsem velmi spokojen. Již včera jsem Vám psal, že mě baví sledovat reakce části obyvatel ČR na jednoduché pravdivé věty o historii, které jsou ale v rozporu s obrazem, který tu budovala dřívější propaganda.

Stačila opět jedna jediná a projděte si tu košatou debatu. To je paráda.

Zatím nejlepší příspěvky dodal Bakalův nezvaný host. Ten poslední příspěvek je naprosto dokonalý. To nemá chybu.
25. 05. 2014 | 09:51

Skalder napsal(a):

K článku :
EU je instituce,která rozhoduje o povolených typech svítidel a spolufinancuje cyklostezky. Věci, jako je finanční sanace krachujících států nebo vojenské intervence v zahraničí, zůstávají v gesci jednotlivých států. O nějakém sjednocení fiskální politiky se jedná nebo aspoň mluví. Že by například Fracie měla zakázáno intervenovat v severní Africe bez výslovného pověření EU, s tím zatím nikdo vůbec nepřišel. Ono by to taky nemuselo dobře dopadnout.
Je jistě dobré podporovat spolupráci evropských států, proti momentálnímu Rusku, i s těmi mimo Evropu. Ale "silná EU", která by v tomto směru mohla sehrát významnější úlohu, je momentálně utopií asi jako učebnicový komunismus. Kdo na ni sází, je buď hlupák nebo ho dělá z jiných.
25. 05. 2014 | 09:56

gaia napsal(a):

Z.B.

jednoduché pravdivé věty o historii, tak ty jsou leda tak ve vaší jednoduché hlavě, ty události nebyly jednoduché a už vůbec ne tak, aby se daly shrnout do jednoduchých vět .
25. 05. 2014 | 10:03

Skalder napsal(a):

To Joachym Brezina
Ten ruský špion, který zběhl, napsal knihy pod pseudonymem Viktor Suvorov. Ve své první knize Ledoborec (první české vydání pod titulem "Všechno bylo jinak") popisuje Stalina jako hlavního viníka druhé světové války a Hitlera jako jednu z jeho obětí. To je sice značně přehnané (nikdo Hitlera nenutil, aby hrál podle Stalinova scénáře), ale v detailech má zřejmě pravdu. Jeho následující knihy na toto téme jsou psány spíš z pozice ruského vlastence nespokojeného s tím, že propaganda soudruha Stalina a jestě více jeho nástupců udělala z Rusů i příslušníků ostatních sovětských národů naprosté idioty. S plným pochopením Západu, kterému takovýto pohled na "východniary" vyhovuje. Dodávám, že Čechům to vyhovuje také,
Doporučuji též knihy ukrajinského historika Marka Solonina, dvě z nich byly přeloženy do češtiny. Jak Solonin, tak Suvorov věnují ve svých pozdějších knihách značný prostor polemice se svými kritiky. Zjevně si to užívají.
Zmíněné autory bych též doporučoval Bakalovu nezvanému hostu. Ovšem, pokud je pro někoho rozhodující, že Hitler zakázal komunistickou stranu, zatímco Stalin tu fašistickou vůbec nepovolil, pak takové detaily, jako viditelné rozmisťování vojsk v pohraničí (které dnes připouští i oficiální ruská prpaganda, viz nyní vysílaný dokument Velká vlastenecká válka) samozřejmě nehrají žádnou úlohu. Stejně jako rozmístění, které bylo ideální pro útok, ale naprosto nevhodné pro obranu. (Kdo nevěří Suvorovi, ať se podívá do Československého vojenského atlasu z šedesátých let). Prostě Rusové byli idioti ...
25. 05. 2014 | 10:21

resl napsal(a):

gaia : resle
dejte se vyšetřit. Nato nemá v Černém moři co dělat.
-------------
jé, vy jste zapomněla, jak to je s tím Černým mořem ? snad jste absolvovala 5-6 tř. zdš soudružko Údernicová za svobodna Kolaborantská ? váš r.
25. 05. 2014 | 10:26

patriot napsal(a):

Chtěl bych podpořit některé zdejší znalce historie.

Druhovu světovou válku skutečně rozpoutali krvelační bolševici! Kromě Polska napadli rovněž Francii, Anglii, Holandsko, Belgii, Lucembursko, Dánsko, Norsko, Jugoslávii, Řecko, Egypt… a zejména pak sami sebe, tj. Sovětský svaz!

Jak je možné, že to není každému jasné!!?
25. 05. 2014 | 10:38

čert }:o) napsal(a):

gaia napsal(a):
resle
vy jste xenofob a štváč, pokud se takovým bude dopřávat sluchu, pak mír nikdy nebude.
Bohužel i Džamila je stejná sorta.
25. 05. 2014 | 08:55
----
To jsme ale všichni. Proti cikánům, muslimům, Rusům,
Amíkům..stačí si jen vybrat a můžem házet po druhých
xenofobií a "štváčstvím" jen to hvízdne =o)
Něco vám gaio prozradím. Takový paradox. Můj dědeček
byl Rus. Zůstal tu po první světový a když přišlo nařízení
že všichni Rusové se musí vrátit zpět, vzala babička dědu
za ruku a šla to vyřídit rovnou k Masarykovi. Děda tu zůstal
až do smrti. Už ale neviděl nikdy svojí rodinu, mámu, sestry,
bratry. Všechno jim bolševik vzal a vyhnal je z domova.
Proč? No špinavá ruská aristokracie přeci musí být potrestána!
Ale ani tím děda nezahořkl, neboť vždycky pravil, že k ruskýmu
mužíkovi se nikdy neotáčej zády. Je to primitivní tvor a
primitivním zůstane. Vyhýbej se Rusovi jako čert kříži!
Tak pravil =o)

Tenhle rodinný příběh vám vyprávím jen pro ilustraci
přímo od pramene mého dědy. Reagovat nemusíte.
Za 60 let komunizmu u nás mě taky nepřekvapuje, že
lidi jsou Rusem zdegenerovaní a posedlí. To se jim
vážně povedlo, znehodnotit lidskou bytost do paskvilu.
Zmrzačit hodnotu lidské duše. Oslepit je svou ideí
a ideu druhých pošlapat a poplivat. To vám komoušům
jde jako jedna báseň.
Druhým lát do xenofobů a štváčů a sám svoje exonofobní
a štváčské hodnoty stavět do svatých zákonů
Hezkou neděli
25. 05. 2014 | 10:45

20715 napsal(a):

To gaia:
Máte pravdu, že historie je často komplikovaná. Není mi ovšem jasné, proč by z absence bojovníků kmene Zulu v americké armádě mělo vyplývat, že tato armáda neosvobodila západní Čechy. Koneckonců, v Rudé armádě také nebyli tito bojovníci příliš četní, přesto RA dokázala osvobodit většinu ČSR i bez nich.
Pokud jde o "revizionistické" názory na druhou světovou válku obecně, připouští, že mohou konvenovat konzervativním či sudetským Němcům. To ale taky ještě neznamená, že tyto názory nejsou pravdivé. Kolik bude dvě a dvě, pokud v Bruselu, Berlíně či dokonce v landsmanšaftu budou tvrdit, že to jsou čtyři?
25. 05. 2014 | 10:46

9001 napsal(a):

To patriot:
že druhou světovou válku rozpoutal Stalin, to tvrdil v Ledoborci Viktor Suvorov. Nikoli tím, že by napadl Polsko, ale tím, že to Hilerovi umožnil. (Jak VS napsal na jiném místě, Stalin nikdy nezabíjel vlastní rukou.) Považuji toto tvrzení za přehnané, pokud jde o bezprostřední vinu za válku. (Nikdo, ani Stalin, Hitlera k útoku na Polsko nenutil.) Ale logika "nechme nepřátele, ať se servou mezi sebou, a pak zlikvidujme toho, který přežije" plně odpovídá Stalinově teorii. A hlavně praxi, která jej dostala z pozice revolučního vůdce druhé kategorie na nejvyšší vrchol.
Budu citovat Gaiu : "jednoduché pravdivé věty o historii, tak ty jsou leda tak ve vaší jednoduché hlavě, ty události nebyly jednoduché a už vůbec ne tak, aby se daly shrnout do jednoduchých vět." To sice nebylo určeno Vám, ale mohlo by.
25. 05. 2014 | 10:56

Zdeněk Brom napsal(a):

Skalder:

Vstup, který stál za přečtení. Mohu k tématu ještě doporučit z německé strany Carella.

Škoda, že faktů znalých debatérů jako Vy zde není více.
25. 05. 2014 | 11:01

Zdeněk Brom napsal(a):

patriot:

Opět vkládáte do klávesnic druhých něco, co tam není. Debata jde o tom, že SSSR společně s nacistickým Německem napadnul Polsko. Samostatně potom Finsko, Lotyšsko, Estonsko a Litvu. To další už ale podsouváte.

Zajímavá úvaha je, že bolševici napadli sami sebe. Z určitého úhlu to kupodivu pravda je. Velké Stalinovy čistky, které přinesly statisíce mrtvých, byly svým způsobem válkou proti sobě.
25. 05. 2014 | 11:09

Skalder napsal(a):

To ZB
Knihy Paula Carella jsem četl také, aspoň ty, které byly přeloženy do češtiny. Považuji je za literaturu faktu nabitou zajímavými detaily, ale poněkud jednostrannou, vykreslující válku tak, jak ji chce vidět německý pamětník. V knize věnované válce v severní Africe například píše o tom, že u Afrikakorpsu nedocházelo ke střílení zajatců. Z toho by nepřímo vyplývalo, že u jiných německých armád k tomu docházelo; ale k tomu se PC pro přemíru zpracovávaného materiálu už nikde nedostal.
V každém případě nenacházím v jeho knihách nic, co by potvrzovalo "suvorovský" výklad historie. Nepočítám-li krátký doslov ke knize Stalingrad, která se ovšem pouze odvolává na jiné zdroje.
25. 05. 2014 | 11:11

Zdeněk Brom napsal(a):

20715, 9001:

Díky, se zájmem jsem přečetl.
25. 05. 2014 | 11:12

patriot napsal(a):

9001:

Aha, takže Stalin umožnil Hitlerovi napadnout Polsko, Francii, Anglii, Holandsko, Belgii, Lucembursko, Dánsko, Norsko, Jugoslávii, Řecko, Egypt a Sovětský svaz… A rozpoutal světovou válku.

Díky za informaci, teď jste mi otevřel oči!
25. 05. 2014 | 11:12

aga napsal(a):

Skalder

"..Ten ruský špion, který zběhl, napsal knihy pod pseudonymem Viktor Suvorov. Ve své první knize Ledoborec (první české vydání pod titulem "Všechno bylo jinak") popisuje Stalina jako hlavního viníka druhé světové války a Hitlera jako jednu z jeho obětí..."

Jakmile se někdo snaží naznačit, že za válku/války mohou jednotliví vůdcové, kteří zřejmě spadli z nebe doprostřed panenského prostředí a nějak se jim podařilo zmanipulovat nejen davy, ale zejména nejmocnější příslušníky ekonomických elit (de facto skutečné vlastníky planety) k tomu, aby se z nějakých mystických důvodů vzájemně vraždili, je jasné, že je to cvok nebo spíše agent těch vlastníků.

To, jak a proč války vznikají, a kdo z nich profituje (což je jediný a pravý důvod jejich konání) popsal srozumitelně například Marx. Nějaký Hitler nebo Stalin by si bez peněz a zákulisních intrik, které je vynesli k moci s určitým zadáním, ani neškrtli. I ty emoce davů, které je pak podporovaly, byly pečlivě generované a pěstované (s výjimkou autentických emocí, které vedli patrity k obraně svých příslušných vlastí a domovů - což se týkalo napadených zemí, zejména sovětských).

Když se prach po válce usadí, stačí se rozhlédnout a spočítat si, kdo na ní nejvíce tratil (hlavně pokud se týká zničených životů a země), a kdo na ní naopak vydělal - ekonomicky a mocensky. A pak nepotřebuju žádné zběhlé špiony, aby mi vysvětlili, že za vše mohou dva tři nastrčení šílenci.
25. 05. 2014 | 11:18

Zdeněk Brom napsal(a):

Skalder:

S Vaším hodnocením jeho knih mohu jen souhlasit. Carell byl člen SS a mluvčí ministra zahraničí, takže "vynechal" zločinnou stránku vedení války a soustředil se jen na technické záležitosti.

Zde probírané problematice věnuje jen krátce na začátku knihy Operace Barbarossa. Je to několik úryvků, ale zajímavých. Upozornil mě na ně zdejší debatér JdM, abych se nechlubil cizím peřím.
25. 05. 2014 | 11:19

aga napsal(a):

eee ... emoce, které vedly patrioty...
25. 05. 2014 | 11:20

Skalder napsal(a):

To Gaia : k obavám z legitimity europoslanců :
[Pokud nebude volební účast nad 15%, pak by] europoslanci nesměli o ničem rozhodovat,neb nemají podporu občanu.
Jejich případné spolurozhodování o vysavačích snad přežijeme. Pokud jde o důležitější věci, tady jde, myslím, o zbytečnou starost. Většina těch věcí je mimo reálné možnosti EU (takže pokud o tom budou europoslanci "rozhodovat", je to úplně jedno) a to ostatní závisí na dohodě s členskými státy.
25. 05. 2014 | 11:21

Zdeněk Brom napsal(a):

patriot:

Máte potíže se zrakem? 9001 píše o tom, že Stalin umožnil Hitlerovi napadnout Polsko.
25. 05. 2014 | 11:21

Skalder napsal(a):

9001, to měla být ochrana proti spamu. Jinak ten příspěvek byl můj.
To patriot : Jsem rád, že jsem Vám otevřel oči. Teď o tom ještě zkuste vážně přemýšlet. Aspoň o tom, že Stalin umožnil Hitlerovi napadnout Polsko a následně západní země.
25. 05. 2014 | 11:27

Skalder napsal(a):

To aga:
souhlasím, že vůdcové, kteří spadnou z nebe do panenského prostředí, války obvykle nevyvolají. To ovšem není případ Hitlera ani Stalina, ti spadli do prostředí, které nebylo "panenské" ani náhodou.
Otázka "Cui bono" slouží k určování podezřelých, nikoli viníků. Marx popisoval obecné mechanismy, které občas aplikoval i na konkrétní případy. Vůči takhle zjednodušenému výkladu typu "vše je zmanipulováno" by ale měl výhrady nejspíš i on.
Je také nutné vzít v úvahu, že odpověď na tuto otázku závisí na tom, jak to dopadne. Kdyby Němci zvítězili, pak množina těch, kteří měli prospěch, by byla poněkud jiná. Byť nepochybně existují i ti, kteří by vydělali na obojím. Nebo jen prostě na válce samotné.
Pokud jde o mě, rozlišovat emoce na "autentické" a "pěstované" považuji za poněkud problematické. Sovětská propaganda emoce svých oveček rovněž aktivně pěstovala, což nikdo nepopírá. Stejně jako její zjevný posun od "boje za světový komunismus" k "boji za vlast", poté, co se ukázalo, že ten komunismus sám o sobě zas až tak moc neoslovuje. Ale podobně fungovala i propaganda německá. Ano, byla to manipulace, někdy dost hloupá. Ale dokázala lidi oslovit, to znamená, že v něčem autentická byla.
Pokud ovšem neuvažujete způsobem "MNĚ to neoslovuje, tak to nemůže být autentické".
25. 05. 2014 | 11:41

Vandal napsal(a):

aga 11.18

souhlas, palec nahoru.
25. 05. 2014 | 11:49

patriot napsal(a):

ZB, Skalder:

Možná, že Stalin Hilerovi rovněž umožnil sepsat Mein Kampf…

Vážení znalci, mám pro vás jedinou radu – noste v těchto horkých dnech kvalitní čepici, jinak se váš stav ještě zhorší.
25. 05. 2014 | 11:49

gaia napsal(a):

Z.B.

znalosti, které se nedají využít v praxi,se nazývají verbální. To byste j:-) ako učitel měl vědět z didaktiky. Nemají se jimi zahlcovat děti , neb k běžnému životu jsou úplně naprd. Proto nemá ani cenu někoho odsuzovat, že má nějaké neznalosti dějepisu, neb zde přímo je jasně vidět z odkazů, že i kdyby se adept učetl k smrti a ustudoval, jeho názory budou vždy individuální a záviset na tom, co zrovna přečetl.
Tak takový pilný student může nakonec dojít k závěru, že Bůh stvořil Adama a Evu, ale když pak zjistil, že neodpovídají Darwinově evoluční teorii, tak je vyhnal z ráje.
Téma blogu je dnes, 21. století, tak i když uznáme, že válku rozpoutal Stalin, aby ji pak mohl vyhrát a jako vítěz mohl šířit komunismus do celého světa, k dnešku je pro nás takový názor naprosto irelevantní.
25. 05. 2014 | 11:52

SuP napsal(a):

Zdeněk Brom -
".... Tvrzení, že SSSR byl překvapen, protože právě na jeho území probíhaly žně, je obveselující.Útok na SSSR začal 22. června. To skutečně není doba žní ...."

Co Vy víte, KDY všude dokážou mít v CCCP žně?
;-)
25. 05. 2014 | 12:10

Zdeněk Brom napsal(a):

patriot:

Opět nám vkládáte do textu něco, co jsme nenapsali. Řeč jde o společném napadení Polska. Máte k tomu něco?
25. 05. 2014 | 12:11

Zdeněk Brom napsal(a):

SuP:

Navíc na okupovaném území Polska :)
25. 05. 2014 | 12:14

gaia napsal(a):

SuP

třeba sklízeli řepku, ale spíš sušili seno. To měšťák si ani nedovede představit, co s tím bylo v rurálních oblastech za práci a na seně záviselo zimní přežití.
25. 05. 2014 | 12:15

gaia napsal(a):

Ale ani nemusím nic vědět o 2. světové, abych dle účasti u voleb, Slovensko 13%, Česko pod 20, odpověděla na dotaz z nadpisu NE.
25. 05. 2014 | 12:19

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Nikdo Vás nenutí, abyste zde debatovala. Pokud ale debatovat chcete, pak by bylo vhodné, vybavit se fakty a znalostmi.

A, čistě mezi námi učiteli, žádné verbální znalosti neexistují. To jste zase trochu popletla cello a čelo.
25. 05. 2014 | 12:20

Skalder napsal(a):

To patriot : Vy jste génius. Nejenže jste (správně) odhadl, že v těchto horkých dnech nenosím čepici, ale navíc jste z toho odvodil, že Hitler mohl napadnout Polsko a později západ, aniž by si zajistil Stalinovu neutralitu a dodávky strategických surovin. Nebo tato skutečnost vyplývá z toho, že Stalin nepomohl Hilerovi s pasním Main Kampfu? Nemohl byste mi, prosím, přiblížit logiku, která Vás k tomu dovedla?
To gaia : připomínám začátek této diskuse :
- patriot : "Naši existenci zachránily právě ty tanky, kterými tady strašíte." - okrajový, ale vzhledem k článku relevantní argument.
- Brom : "Vaši možná zachránili. Všem ale ne." - obecné konstatování, o kterém není jasné, co má vlastně znamenat;
- gaia : "Á Brom už zas nastoupil v žoldu sudetských Němců s cílem otočit výsledky 2.světové...Drang nach osten zvítězil.Konečné po 75 letech se jim povedlo a Brom tleská."
Možná máte pravdu, "téma blogu je dnes, 21. století, [a otázka rozpoutání druhé světové války] k dnešku je ... naprosto irelevantní." Ale tohle téma jste tady otevřela Vy! Proč by někdejší Stalinovy cíle měly být méně relevantní k cílům dnešního Ruska, než cíle nacistů k cílům dnešních Němců?
25. 05. 2014 | 12:24

gaia napsal(a):

čeho byl schopen Pavlík Morozov, když se rodiče rozvedli a táta si odnesl žebřiňák k nové ženě Pavlík s mámou neměli jak seno z louky domu dopravit, je též známé. Seno byla otázka života a smrti a v Rusku se sekalo srpem, to si nikdo z města nedovede představit,co to bylo za rasovinu.
Však taky Ukrajinci se od Hitlera odvrátili zpátky ke Stalinovi hned potom, co jim Němci podpálili všechny seníky.
25. 05. 2014 | 12:25

gaia napsal(a):

Zdeněk Brom

vy jste studoval dálkově, tudíž se nedivím, že didaktické pojmy znáte jen povrchně.
25. 05. 2014 | 12:26

patriot napsal(a):

ZB:

Čtěte pozorně. Skalder napsal: Teď o tom ještě zkuste vážně přemýšlet. Aspoň o tom, že Stalin umožnil Hitlerovi napadnout Polsko a následně západní země.
25. 05. 2014 | 12:30

gaia napsal(a):

Skalder
já nic neotevřela, správně jste pochytil, že jsem byla až 3. v pořadí

Proč by někdejší Stalinovy cíle měly být méně relevantní k cílům dnešního Ruska, než cíle nacistů k cílům dnešních Němců?

Cílem Němců bylo rozbití ČR. Stalin měl cíle jiné. Takže pro Čecha jasná volba. A že jsme tu měli 45 let Rusa, tak díky Hitlerově politice drang nach osten.
25. 05. 2014 | 12:33

Zdeněk Brom napsal(a):

Skalder:

:)

Jste velmi pozorný a přesný čtenář.
25. 05. 2014 | 12:39

Zdeněk Brom napsal(a):

patriot:

On má ale i v tomto tvrzení pravdu.

SSSR po společné dohodě dodával nacistickému Německu vše potřebné pro zbrojní výrobu a jeho válečné tažení, včetně potravin. Navíc komunistické strany v Evropě měly zákaz jakékoli akce proti nacistům, včetně aktivního odboje.
25. 05. 2014 | 12:42

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

Vaše lidové podání dějin se mi docela líbí. Je to sice všechno hodně mimo, ale pobaví.

Studoval jsem dálkově? Skutečně? Povídejte mi o tom. Třeba se o sobě něco nového dozvím.
25. 05. 2014 | 12:45

gaia napsal(a):

Zdeněk Brom

jestli jste ten učitel z Vodňan, o čemž jsem již párkrát zapochybovala, pak to dálkové studium mate v CV.
25. 05. 2014 | 12:53

gaia napsal(a):

a lidové podání dějin. Vždyť dějiny tvoři lidé, a co je lidské se odráží v jejich konání i dějinných událostech. Generál Mráz měl určitě vetší vliv na válku, než šrouby a matice z USA, zúžená předkožka Ludvíka XVI. ovlivnila dějiny Francie víc než kardinál Richelieu a kdyby Hitlera vzali tenkrát na výtvarnou školu, tak mohlo byt20. století také jiné.
25. 05. 2014 | 13:01

Zdeněk Brom napsal(a):

gaia:

V CV je věta: "Následovalo studium Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích. "

Můžete mi vyložit, jak jste z tohoto textu vyvodila dálkové studium? :)
25. 05. 2014 | 13:08

antipolitik napsal(a):

Černobílý nic není, ale pro některé nicky zřejmě ano. Na jedný věci se snad shodneme všichní a ta by pro nás pro všechny měla být podstatná!! Žádnou válku nerozpoutal nikdy žádný obyčejný člověk, tedy ani Rus, Němec, Brit, Polák či amík, kdokoli, ale vždy jen politické zrůdy, někým vynesený na vrchol aby pracovaly pro zájmy toho, kdo je na ten vrchol vynesl. Zatím se jim to díky mediálním manipulacím daří. Sami máme své vlastní zrůdy, které nás podvedli a pracovali v cizím žoldu-viz Venca. Těm v pozadí jsou dodnes životy obyčejných lidí ukradený! Nevidím rozdíl mezi Hitlerem, Stalinem a třeba dnešnímí agresivními USA. Jen to jen neustálé vraždění, pro zdroje, pro zisky, pro moc-dnes sice vznešeně okecávané svobodou, ale zrůdnoust těchto lidí je pořád stejná. Nás by měli především zajímat dnešní politické zrůdy a váleční štváči. Když už ne ve světě, tak aspoň doma bychom měli tyto štváče a zrůdy zpacifikovat. A bez milosti, tvrdě. Jejich jména známe všichni, jen je zbaběle nehcáváme nadále prasit co se dá.
25. 05. 2014 | 13:09

Skalder napsal(a):

To Gaia:
pro upřesnění: patriot nadhodil téma s odkazem na historické zkušenosti ohledně spolehlivosti Západu, aniž by to příliš rozváděl. ZB to tak nějak jakoby zpochybnil, aniž by bylo jasné. jak. To až Vy jste udělala z tématu přímé pokračování druhé světové války a Drang nach Osten.
Máte pravdu, že volba Čechů v roce 1938 i v letech následujících byla jasná. Platí to ale i pro dnešní konflikt?
Pokud Vám dobře rozumím, pak expanze Stalina či bolševiků (nehodící se škrtněte) nemá s dnešním Ruskem a s Rusy nic společného. Zato dnešní německá politika je pokračováním nacistické. To odpovídá české historické zkušenosti, která se až do roku 1945/48, respektive 1968 s ruskou expanzí nesetkala, zato s německou ano. Neměli bychom ale vzít též v potaz zkušenosti jiných národů (Poláků, pobaltských národů atd.), kteří mají k Rusku přece jen geograficky blíže?
25. 05. 2014 | 13:25

patriot napsal(a):

ZB:

Aha, takže SSSR umožnil Německu napadnout západní země, protože s Německem obchodoval… Z toho logicky plyne, že totéž umožnily i všechny ostatní země, které s Německem obchodovaly, které do Německa dodávaly. Pravděpodobně i samotné napadené země…

Odkazuji na svoji radu v 11:49 a jdu si zaplavat.
25. 05. 2014 | 13:26

SuP napsal(a):

".... Můžete mi vyložit, jak jste z tohoto textu vyvodila dálkové studium? ...."

Znám spoustu míst, odkud je to do Budějc daleko.
25. 05. 2014 | 13:35

Skalder napsal(a):

To antipolitik:
po anšlusu Krymu stoupla podpora Putina o desítky procent. Docela by mě zajímalo, co se na mediální manipulaci v Rusku tak najednou razantně změnilo, že dosáhla tak rychle takového výsledku.
Ale jinak máte pravdu, že obyčejný člověk válku nikdy nezačal. To je jen věc politických zrůd. Ještě štěstí, že na nejvyšší úrovni máme i pozitivní příklady. Třeba pány Chamberlaina a Daladiera.
25. 05. 2014 | 13:36

Rudi Koutek napsal(a):

antipolitik napsal(a):
"Pane Stejskale, je to Brom nebo není? Rudi Koutek-gaia má pravdu o 55letech míru v Evropě, ztrapňujete se vy. Odhaduju, že máte ještě záda otlačený od aktovky a už máte dojem, že všemu rozumíte."
Gaia nepise nic o Evrope,ale cituji:
"Sovětský Svaz mírová hráz, tak mi ale řeknete, kdy jindy bylo v historii 55 let bez válek?
Jen to kleklo a svět je v rozkladu."

To, ze by byl svet od roku 1946-1991 bez valek neni pravda.
To, ze by byla Evropa od roku 1946-1991 bez valek neni pravda.
25. 05. 2014 | 13:38

Jakelin de Mailly napsal(a):

Nechci tady zasahovat do diskuze, jen bych chtěl poradit paní gaii, aby se držela Wilbura Smithe a nepouštěla se do rozborů 2. sv. v., kam to vede předvedla několikrát opakovaném nesmyslu o "nevylodění se Rumunů na Kavkaze". Do stejné kategorie patří její úvaha o "generálu zimě". On ten generál zima o rok dříve málem porazil Rudou armádu ve Finsku, která na něj nebyla připravena.
25. 05. 2014 | 13:39

Rudi Koutek napsal(a):

Skalder napsal(a):
"To antipolitik:
po anšlusu Krymu stoupla podpora Putina o desítky procent. Docela by mě zajímalo, co se na mediální manipulaci v Rusku tak najednou razantně změnilo, že dosáhla tak rychle takového výsledku."Mozna Vam napovi tento clanek:
http://zpravy.idnes.cz/obrazova-manipulace-ve-zpravodajstvi-o-ukrajine-f6t-/zahranicni.aspx?c=A140522_144040_zahranicni_jw
25. 05. 2014 | 13:55

Zdeněk Brom napsal(a):

patriot:

Problém je v tom, že napadením Polska začala v Evropě válka. Část Evropy si uvědomila nebezpečí nacismus a aktivně proti němu bojovala nebo alespoň nacistické Německo bojkotovala.

SSSR se v této fázi postavil po bok nacistického Německa a posílal mu pro jeho vojenskou mašinerii dodávky (obchod se to nedalo nazývat ani omylem). No a pak se velký Josif divil, že ten rozjetý válečný stroj vyrazil proti němu.
25. 05. 2014 | 13:57

Zdeněk Brom napsal(a):

Jakelin de Mailly:

Nekažte mi, prosím, zábavu a nechte gaie volný prostor pro realizaci.

Nakonec, argument, že sovětská vojska byla při přepadu Německem překvapena, protože se věnovala v červnu žním, považuji za jednu z nejoriginálnějších teorií, která byla kdy napsána.

Jinak pěkný den :)
25. 05. 2014 | 14:02

Zdeněk Brom napsal(a):

SuP:

- Jakou školu studuješ?
- Vysokou, má 5 pater.

:)
25. 05. 2014 | 14:06

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
já taky nechci zasahovat do diskuze,
ale napadlo mne - nikoli poprvé - zda by se známá nekonečná píseň "Kolo, hovno, rovno, jak se to rýmuje?"
nemohla stát oficiální hymnou blogů Aktualne.cz.
K několika stům stávajících slok jsem ochoten každý týden připsat další.

zn. Levně.
25. 05. 2014 | 14:07

Zdeněk Brom napsal(a):

Jáchym:

Až někde na Aktualne.cz najdete diskusi, dejte mi vědět. Rád si ji přečtu :)
25. 05. 2014 | 14:11

Zdeněk Brom napsal(a):

antipolitik:

Vcelku s Vámi mohu souhlasit.

Jen jsem poněkud skeptický k řešení velkých problémů, protože vidím, jak si např. ve Vodňanech nejsme schopni vyřešit ani věci místní.
25. 05. 2014 | 14:13

Jakelin de Mailly napsal(a):

Zdeněk Brom

Hezkou neděli přeji, milý příteli, a ostatním též.
Máte ode mně mail, nejen o této diskuzi.

Jáchym

Ta hymna by byla, co se tendence překopávání hrobů a srovnávání nesrovnatelného, zcela výstižná.
25. 05. 2014 | 14:17

Jáchym napsal(a):

Zdeněk Brom 14:11
No, já kdysi vstoupil do tohoto prostoru s křišťálově čistým předsevzetím stát se zdejším klaunem.

Daří se mi to jen částečně, vlivem zdejšího prostředí jsem se - na rozdíl od mnohých, co přežili zdejší prostředí - změnil.
A to jednoznačně k horšímu.

Zatímco dříve bych nad bránu Aktuálně pověsil nadějeplný koncentráčnický nápis Práce osvobozuje,
dnes bych firemní heslo spíše čmajznul Dantovi z předpeklí: "Zanech všech nadějí".
*****************************************************************************************
25. 05. 2014 | 14:26

Zdeněk Brom napsal(a):

Jáchym:

Zanech všech nadějí

To sedne mimořádně přesně.

Jako prováděcí předpisy:
- zákaz myšlení
- logiku odložte v šatně
- faktům vstup zakázán
- ideologie má vždy přednost (zprava i zleva)
25. 05. 2014 | 14:33

Jáchym napsal(a):

Ad 14:26
měl jsem pochopitelně na mysli výhradně DUŠEVNÍ práci (!!!) - abych, proboha, snad nebyl nakonec u YosifKa&co. v podezření, že patřím mezi proletoše, co jsou ještě schopni si nejen špinit ruce prací, ale dokonce mají ještě tu drzost chtít dostat za tuto svou masochistickou perverzní úchylku zaplaceno! :-(
25. 05. 2014 | 14:40

Jáchym napsal(a):

Zdeněk Brom:
Nesměle bych špitnul, že mi v poslední době připadá, že i Vy občas rozšiřujete svou proslavenou asertivitu (mající za cíl protivníka utahat ) o zbraně z krabice Propaganda a logické klamy. (Ale třeba se mi to jen zdá).
Někdy se tomu člověk nevyhne, jsme jen lidi, ale snažím se vybíjet si svou (Hovenův historický termín) flustraci na intelektuální asfaltové holuby typu Resl či univerzální teflonové splachovače typu Bestia tripumpa.
25. 05. 2014 | 14:56

Zdeněk Brom napsal(a):

Jáchym:

To můžete vyslovit i nahlas a dám Vám za pravdu. Zcela bez zastírání přiznám, že tuto debatu jsem vyvolal záměrně. A žeň byla věru bohatá. Radostným zjištěním je, že jsem tu zaznamenal i několik nadějí.
25. 05. 2014 | 15:04

Rudi Koutek napsal(a):

Dvoji metr, Rusove na Ukrajine ano, Nerusove v Rusku ne:

http://zpravy.idnes.cz/rusko-zvysuje-tresty-pro-separatisty-dyd-/zahranicni.aspx?c=A140524_111901_zahranicni_mlb
25. 05. 2014 | 15:11

gaia napsal(a):

Pane Brom, když si někdo napíše do CV, že po gymnáziu pracoval tak dlouho, až měl vřed, pak učil na několika venkovských školách a pak teprve začal studovat, tak předpokládám, že od gymnázia uplynulo už tolik let, že na denní studium byl dost obstarožní.
25. 05. 2014 | 15:12

Vandal napsal(a):

Rudi Koutek napsal(a):

Dvoji metr, Rusove na Ukrajine ano, Nerusove v Rusku ne:

xxxxxxxxxxxx

rudý koutku

srovnejte s tresty na Ukrajině, tam to není 5 let, ale rovnou trest smrti, poslali na ně armádu, tanky, transportéry, vrtulníky atd., to je teda dvojí metr jak sviňa!
25. 05. 2014 | 15:39

pamětník napsal(a):

Zdeněk Brom:
"Chápu, že nemůžete překousnout, že SSSR a nacisté po vzájemné dohodě a společně napadly Polsko, ale to je historické faktum"
Nepravda.
´Obecně přijímaným datem začátku války v Evropě je 1. září 1939, kdy nacistické Německo napadlo Polsko. 17. září 1939, tedy šestnáct dní později, zahájil Sovětský svaz (SSSR) invazi do Polska z východu´
http://cs.wikipedia.org/wiki/Druh%C3%A1_sv%C4%9Btov%C3%A1_v%C3%A1lka

"Podsouváním téhož pro Československo si jenom vytváříte půdu pro pozdější klasické výpady o falšování historie."
´.Počátkem roku 1938 vznikl Svaz Poláků v Československu, který po vzoru henleinovců vystoupil s požadavkem rozsáhlé autonomie, směřující k revizi hranic na Těšínsku. Zástupci polské menšiny koordinovali na pokyn z Varšavy svůj postup s německou menšinou a slovenskými autonomisty. Odmítli nový národnostní a jazykový statut z července 1938 a předali své požadavky i Runcimanově misi.[47] V Polsku se mezitím rozvinula mohutná propagandistická kampaň za připojení československé části Těšínska k Polsku. Polsko organizovalo bojový a diverzní výcvik československých Poláků, kteří měli podpořit polská vojska v případném válečném konfliktu s Československem.[48]
Dne 21. září 1938 polská vláda formulovala své územní nároky vůči Československu.[49] Stejného dne byla v rámci polské armády vytvořena Samostatná operační skupina „Slezsko“ o síle 35 966 mužů, která se soustředila v bezprostřední blízkosti československo-polských hranic a připravovala se na útok proti Československu.[50] Polské územní nároky byly součástí Hitlerova godesberského memoranda.[49] 30. září 1938 polská vláda zaslala československé vládě ultimátum o okamžitém vydání požadovaných oblastí[49] a 2. října 1938 započalo obsazování východní části československého Těšínska polskou armádou[51] pod velením Władysława Bortnowského, které trvalo až do 11. října 1938.[52] Polsko anektovalo východní část československé části Těšínska o rozsahu 869 km²; jednalo se o celé území okresu Fryštát, téměř celý okres Český Těšín a několik obcí či jejich částí z okresu Frýdek´
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ceskoslovensko-polsk%C3%BD_spor_o_T%C4%9B%C5%A1%C3%ADnsko#Spor_v_obdob.C3.AD_Mnichovsk.C3.A9_dohody

Pane učiteli, kdybyste mlčel, uchoval byste si aspoň zdání slušnosti.
25. 05. 2014 | 15:52

Rudi Koutek napsal(a):

Vandal napsal(a):
"srovnejte s tresty na Ukrajině, tam to není 5 let, ale rovnou trest smrti, poslali na ně armádu, tanky, transportéry, vrtulníky atd., to je teda dvojí metr jak sviňa! "


Prosim Vas to myslite vazne? Prectete si poradne odkaz, za co ty tresty jsou.
Rusove neposlali svoji armadu proti "separatistum" na Kavkaze? Cecensko, Ingusien,Dagestan a jine oblasti "ruskeho Kavkazu" to Vam nic nerika? Ty desetitise mrtvych pro Vas neexistuji?
25. 05. 2014 | 15:58

pamětník napsal(a):

Zdeněk Brom:
´´Docela jste mě nedávno překvapil, když jste jeden podobný umělý "výstup" propagandy tady veřejně presentoval a obhajoval. Vrhá to nás nové světlo, protože tohle používali jen jimi školení lidé.´´
O ničem takovém nevím, že jste se včas neozval? Takovou oslí hlavu mně nasadit se ještě nikdo pokusil. :)))

Mimochodem, raději byste si měl zamést před vlastním prahem. Ve Vodňanech bylo 8. května shromáždění občanů k uctění památky osvoboditelů. Ve Val. Kl. nebylo nic"
http://www.valasskeklobouky.cz/turisticky-pochod-osvobozeni/d-455273/query=osvobozen%C3%AD

To vaše shromáždění občanů bylo úspěšnější než vaše referendum? :)
25. 05. 2014 | 16:03

pamětník napsal(a):

Oprava: ...nepokusil.
25. 05. 2014 | 16:04

pamětník napsal(a):

gaia:
ad 25. 05. 2014 | 10:03
ZB se otevřeně přidal k propagandistům typu S.Š.
25. 05. 2014 | 16:08

pamětník napsal(a):

patriot:
ad 25. 05. 2014 | 11:12
Přišla etapa otevřeného přepisování historie, propagandisté dosud v povzdálí se odhalují.
25. 05. 2014 | 16:14

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Je to již 70 let co Stalin porazil fašismus na bojišti, ale fašistická propaganda vede válku se Stalinem dál. Když jej nedokázali porazit na bojišti, tak alespoň pomocí lží a propagandy přepsat dějiny.
25. 05. 2014 | 16:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy