O blogu Míříme ke zhloupnutí

13. 12. 2019 | 06:07
Přečteno 1553 krát
Ve středu 11. prosince byl na aktuálně.cz otištěn blog Ivo Cernana. Zaujal mne a mám k němu pár připomínek. Jsem člověk veskrz praktický, který se s velkým znepokojením dívá, co se kolem něj děje. Blog v plném znění uvádím na konci tohoto blogu.

Pro má vnoučata ve zdejší základní škole začínal první den školního roku happeningem o ochraně naší Země a zřejmě byly děti strašeny chmurnou vizí. Pak jim to v jejich hlavičkách šrotilo a předsevzaly si, že budou jejími zachránci. Údajně tak začínal školní rok i ve školkách. Bude mne čekat hodně práce, abych vnoučatům vysvětlil, že to není tak horké. Později v jejich pokročilé pubertě vyvinu hodně úsilí, abych je přesvědčil, že parlamentní demokracie je zatím ten nejlepší systém, jehož slabinou v této době je dostat do zastupitelstev na všech úrovních chytré, poctivé a neúplatné občany.

Z blogu Ivo Cernana je důležité zdůraznit závěr:
„XR působí i v České republice, pořádá osvětové přednášky na školách, na univerzitách a straší lidi heslem „Míříme k vyhynutí“. Ne, pod vedením takových lidí míříme spíš ke zhloupnutí a uskutečnění jejich požadavků by přivedlo „sociální kolaps“ a zhroucení mnohem dřív, než hypotetické oteplování klimatu. „

Ve svém oboru zdravotnictví konstatuji, že na školách, univerzitách a na veřejnosti v této době nejvíce řádí psychosomatici, za nimi celostní lékaři, pak dlouho a dlouho nic a na konci je několik odborníků z naší poctivé medicíny.

Podle mne je XR součástí hnutí New Age, které předpovídá ve věku Vodnáře hluboké společenské změny. Domnívám se, že pokud by stále byl Václav Havel naším prezidentem, byl by jeho příznivcem. Snil o občanské společnosti a systém politických stran nemusel.

Nejcennější, co naše republika má, jsou její děti a mládež, kteří jsou zárukou budoucnosti. Nedovolme, aby naše záruka budoucnosti zhloupla. To bychom pak museli moc prosit čínské soudruhy, aby nám prodali své know-how, když s velkým a nákladným úsilím vraceli do normálního života pomatence Falun Gong.

Na Ivo Cernana nemám kontakt, jinak bych ho požádal o svolení přetištění jeho blogu. Pokud se na mne bude zlobit, dopředu se omlouvám.

Míříme ke zhloupnutí
Ivo Cerman
11. 12. 2019 | 14:16
Jak si hnutí Extinction Rebellion představuje politické uspořádání, které nahradí demokracii?
Zástupy uvědomělých spoluobčanů pochodovaly letos ulicemi s transparenty « System Change, Not Climate Change ». Vysoká škola umělecko-průmyslová dokonce vyvěsila toto heslo v centru Prahy a středoškolská mládež při pátečních demonstracích také žádá, « Změňte systém, ne klima ». « Systémem » je míněna parlamentní demokracie, která se má podle nich odstranit, protože prý se nedokáže vypořádat s náročným « bojem » proti klimatu. Ale zajímá tyto nemyslící imitátory, co má přijít po demokracii?

Esoterické vize aneb nejde o klima
Podíval jsem se do materiálů britského hnutí Extinction Rebellion, které toto heslo vymyslelo. Toto hnutí nikterak neskrývá, že za údajným bojem s klimatem se ve skutečnosti skrývá boj za nastolení nového řádu. Zakladatel hnutí Stuart Basden na svém blogu otevřeně říká „Jsem tady abych řekl, že XR (tj. Extenction Rebellion) není o klimatu. Víte, zhroucení klimatu je symptomem toxického systému, který nakazil způsob, jakým spolu jako lidé jednáme a jak přistupujeme k životu.“ Tento toxický systém je dle něj totožný s evropskou civilizací, která v posledních 600 letech šířila po světě krutost a násilí. Cílem XR je nastolit nový, lepší a humánnější systém, jenž budou tvořit lepší lidé. Basden chce konkrétně odstranit – cituji – „white supermacy, heterosexualitu, patriarchát a třídní hierarchii“. To jsou, dle jeho zkreslených představ, hlavní rysy evropské civilizace.
Také Roger Hallam, další ze zakladatelů, se netají tím, že nejde o klima. „Nečelíme změně klimatu, ale sociálnímu kolapsu.“ Tento extrémista nezakládá své požadavky na argumentech, ale na zvláštních vizích apokalyptické budoucnosti, které jsou prý vědecky dokázány. Své šílené představy popsal ve zvláštním pořadu BBC Hard Talk dne 17. 8. 2019, kde divákům o budoucnosti tvrdil: „Bude masakr a smrt, a vyhladovění 6 miliard lidí – to předpovídá věda.“ A dál „[Do roku 2090] zbyde jen asi miliarda lidí. To znamená, že 6 miliard lidí zahyne vyhladověním nebo bude zmasakrováno ve válkách.“ Pokud se ptáte, o které vědě hovoří, pak vězte, že pan Roger Hallam je vědcem v oboru „Radical Campaigning“ čili vedení radikálních kampaní. Tento pseudobor prý existuje na King´s College v Londýně a on jej vystudoval. V nabídce univerzity jsem to našel jen jako doplňkový dálkový kurz v rámci studia marketingu. Jen na okraj připomínám, že na „vědu neboli „science“ se odvolává i švédská vizionářka Greta Thunbergová, kterí od XR převzala terminologii i jejich vize.

Obrysy nového pořádku
Pánové Hallam, Basden a další úderníci z XR také dělají vše proto, aby se jejich předpovědi splnily. XR klade vládám 3 kategorické požadavky, které musí splnit: 1) vyhlásit zákon o stavu klimatické nouze, 2) vrátit emise do nulového stavu do roku 2025, 3) vytvořit „shromáždění občanů“ (citizens assembly). Čili jde jim o to vyřadit standardní demokratické instituce v rámci stavu nouze – podobně jako v době války - , potom uplatnit drakonická hospodářská opatření, jež by nepochybně způsobila hospodářský a sociální kolaps, po kterém tak touží, a nakonec by vládu převzala nová instituce „Citizens Assembly“, která by trvale kontrolovala „normální“ vládu, aby zajistila výsledky ekologické revoluce před zrádnými „politiky“.
V budoucím systému má tedy skutečně vládnout „shromáždění občanů“ (Citizens assembly), jehož hlavním úkolem bude odstranit konzumní způsob života. Pánové a dámy z XR nikde nevysvětlují, jakým způsobem a jak často se bude volit do Citizens assembly, vysvětlují pouze, že to nebudou „politici“. Citizens assembly bude totiž kontrolovat politiky, bude řídit vládu, opět nejasným způsobem. A tento zdůrazňovaný protiklad mezi „námi“ a „politiky“ je asi jediný princip nového pořádku, který XR lidem nabízí. Citizens assembly bude dobré, protože bude nějakým skrytým mystickým způsobem reprezentovat „nás“ neboli lid a nebudou to politici.

Lepidlo a obnažování: nové politické postupy
V novém pořádku zřejmě ani nebudou potřeba běžné instituce jako jsou volby, soudy, úřady atp., protože XR lidem předepisuje zcela nové metody veřejného politického života. Chce-li někdo něco politického prosadit, má dle nich použít jednoho z těchto 3 prostředků: blokovat dopravu, přilepit se k něčemu anebo se veřejně obnažovat.
Hnutí XR už tyto metody uplatnilo, bez ohledu na ohrožení lidských životů (samozřejmě cizích, ne svých). Kromě blokování dopravy v londýnských ulicích zkusili také ohrozit bezpečnost leteckého provozu, když na letišti Heathrow vypouštěli drony. Za to byl Roger Hallam v září 2019 zatčen a souzen.
Nová justice bude zřejmě velmi přísná a nejhorší zločiny budou ty, které škodí klimatu. Hnutí XR už žádalo uznání zločinu „ecocidium“ („ekovraždu“ nebo „vraždu životního prostředí“) a obsadilo kvůli tomu v Haagu budovu Mezinárodního trestního soudu. Tato kampaň za uznání „ecocidia“ pokračuje i právě teď, dejte do googlu „ecocide“ a uvidíte. Je nasnadě, že rozhodování o tom, co vše může být považováno za ecocidium a další ekologické zločiny, bude značně netransparentní. Morálně lepší bytosti z diktátorského Citizens assembly můžou do této kategorie zahrnout cokoliv.
XR působí i v České republice, pořádá osvětové přednášky na školách, na univerzitách a straší lidi heslem „Míříme k vyhynutí“. Ne, pod vedením takových lidí míříme spíš ke zhloupnutí a uskutečnění jejich požadavků by přivedlo „sociální kolaps“ a zhroucení mnohem dřív, než hypotetické oteplování klimatu.

Požadavky XR https://drive.google.com/file/d/1dXZif0DtyUkwUwQvj6XRQbFY_QwwoIUK/view
O citizens´assembly https://rebellion.earth/act-now/resources/citizens-assembly/
Politická příručka https://rebellion.earth/wp/wp-content/uploads/2019/06/The-Extinction-Rebellion-Guide-to-Citizens-Assemblies-Version-1.1-25-June-2019.pdf
Roger Hallam v BBC https://www.youtube.com/watch?v=9HyaxctatdA
Prohlášení Stuarta Basdena Extenction Rebellion isn´t about the climate https://xrblog.org/tag/rising-up/
Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy