Václav Havel uz neni

18. 12. 2011 | 13:51
Přečteno 4311 krát
Zemřel Václav Havel

Jsem nekonečně smutný. Je neuvěřitelně těžké psát nekrolog pro takové politiky. Kvůli němu jsem jednou přišel do této země. Často jsem se s ním setkal a budu ctít jej na konci svého života. Děkuji vám za všechny Vašků! Necítím se stydět za své slzy. S Bohem!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

AC napsal(a):

Jsem zaskočen.
18. 12. 2011 | 13:58

Bomberious napsal(a):

"Prezident, díky němuž se mnohé generace Čechů narodili do skutečné svobody! Prezident, díky němuž jsme mohli všichni opět důstojně žíti jako normální lidi!"

Nebyl dokonalým prezidentem, to ne, ale nikdy z něho nemluvila povýšenost, arogance, byl naprosto lidový! Na nic si nikdy nehrál, což se nedá říci o součásných českých představitelích! Pokora, soudnost, čestnost, skromnost byla pro V. Havla velmi příznačná!

"Láska a nenávist zvítězí nad lží a nenávistí"... To jsou slova stejně tak jako píseň od Marty Kubišové, která mě přivádí již dlouho na myšlenku, že dnes není s touto společností něco v pořádku... Neboť to, za co se tehdy tak srdečně bojovalo, se nyní rozpadá, již to dnes více neplatí! Již to není duší společnosti!! Ale chtěl bych tomu rád opětovně začít věřit,...!!!

Čest Vaší památce!!

Bomberious
18. 12. 2011 | 14:00

J. napsal(a):

Každá mince má dvě strany.Media udělala z Havla modlu,což nikdy neodpovídalo realitě.Nemít svůj pevný základ ve svém otci,byl by (a on byl)řadovým pěšákem na šachovnici partie boje proti komunismu.
Nezlobte se na mě a pečlivě si projděte plusy a minusy zemřelé osobnosti.
Mám vyzkoušené,že osobnosti vyzvihované v zahraničí se v domácím rybníčku netěšívají bombastické oblibě.
Zemřelo plno jiných a odvážnějších hrdinů.Ať už bojovali proti komunismu, či proti nečasismu.
Budu za špatnou,když nepůjdu s davem?
Mně Havel nic neříkal.
Půlka z "truchlících" politiků není ve svých "slzách za Havla" upřímná!!!
18. 12. 2011 | 14:13

arator napsal(a):

Vaclav Havel ist tot.
Er wurde zum Präsidenten der Tschechoslowakei 1989 durch die kommunistische Föderalversammlung gewählt.
In den Präsidentenwahlen 1992 bekam Havel von den Abgeordneten nicht mehr genügend Stimmen und trat zurück.
Er versprach mehrmals nicht mehr zu kandidieren und tat es doch.
Er hat sein Land in Mittäterschaft an der Aggresion gegen Jugoslawien gezogen und schuf den Schandspruch humanitäres Bombardement.
Er war ein Schriftsteller und Dramatiker von sehr wechselhaftem Niveau.
Sein letztes Schauspiel, "Das Fortgehen", scheint ein aufrichtiger Versuch zu sein, sich mit seinem Politikerdasein auseinanderzusetzen.
Gott möge seiner Seele gnädig sein.
18. 12. 2011 | 14:24

schlimbach napsal(a):

Pan Havel měl možná ideály vítězné lásky nad lží a nenávistí. Reálný projev těchto ideálů však zastiňuje navždy jeho humanitární bombardování a souhlas pro anexe cizích území - toto s pravdou a láskou nemá nic společného. Pan Havel zemřel, musí tam každý z nás. Je co veleslavit? Pochybuji, protože reálný život většiny občanů je zcela odlišný od vize pana Havla, kterou národu předestřel ve svém prvním projevu ... Zemřel obyčejný člověk, se svými dobrými vlastnostmi i svými chybami...
18. 12. 2011 | 14:30

drzá držka napsal(a):

A už začínají závody, kdo z blogerů a nebo přispěvatelů napíše vetší pitomost. Historie se opakuje za každého režimu. Z některých textů je patrno, že jeho autoři se půjdou zasebevraždit. Umřel nám náš Vaškůj. Policie buďtež ve střehu.
18. 12. 2011 | 14:51

Lila napsal(a):

J.

Hluboce se mýlíte. Václav Havel se těšil respektu a úctě doma i v zahraničí, a to už v dobách, kdy mu komunistická média nasazovala psí hlavu. Jestli Vám Havel nic neříká, je to Vaše věc, ale proč to probůh potřebujete oznamovat světu zrovna v den jeho smrti?

Václava Havla si vážím z mnoha důvodů. Určitě i pro krásnou listopadovou naději roku 1989; ale možná o trochu víc za odvážný dopis Husákovi z roku 1975... Člověka až mrazí při čtení onoho textu; i s odstupem šestatřiceti let překvapí, jak se tehdy, uprostřed hnusné normalizace nemýlil, jak dokázal vidět dopředu...
Strašně mi bude chybět.

Čest jeho památce!
18. 12. 2011 | 14:52

Miky napsal(a):

drzá držka
Jsi držka,ale....tvé jméno zní "Ubohost" .
18. 12. 2011 | 15:03

Fonseka napsal(a):

Asi začnu věřit na telepatii. Od rána jsem dnes přemýšlel o Havlovi, aniž bych tušil, že je už mrtvý. Možná to bylo v souvislosti se současným tažením za přímou volbu: vzpomínal jsem, jak Havel prohlásil, že bude prezidentem jen do voleb v červnu 1990 a dál už ne a jak se mu pak zalíbilo prezidentování, nechal ušít operetní unifomry hradní stráži a celý nadšený ukazoval Arafatovi trubače v oknech - svůj vlastní příspěvek k budoucnosti Československa. Tak děsně se mu zalíbilo prezidentovánhí, že nechal dokonce zavřít poslance Sládka, aby mohl být ještě jednou zvolený. Vzpomínal jsem, jak Havel přispěl k rozbití československého státu, a jak v září 1992 prohlásil, že by nikdy nemohl přijmout kandidaturu na českého prezidenta, a za necelý měsíc ji už přijal. Vzpomínal jsem, jak po celém světě propagoval rozpuštění vojenských bloků a jak potom o 180 stupňů obrátil a horoval pro NATO. Vzpomínal jsem, jak se stával s postupujícím chřadnutím stále větším militaristou.
Na to všechno jsem vzpomínal, a přitom netušil, co se aktuálně děje.
A pak si odpoledne pustím Moravce a tam všichni strojeně smutné obličeje - co to znamená?? - A bác ho! Už je to tady!
Ať mi nikdo netvrdí, že něco jako telepatie neexistuje.
18. 12. 2011 | 15:03

AC napsal(a):

Lila

Nechte laskavě na každém, jaký názor na Václava Havla a v který čas zveřejní!
18. 12. 2011 | 15:27

Lila napsal(a):

AC

Nechte laskavě na mně, k čemu se hodlám vyjádřit. Děkuji.
18. 12. 2011 | 15:42

Buvol napsal(a):

Autore, to vám věřím, že jste smutný. Pan Bernd Posselt určitě taky ..
18. 12. 2011 | 15:47

eM napsal(a):

Tak jsem čekal, kdo první o nebožtíkovi nadrádá blog. Tipoval jsem Peheho...
18. 12. 2011 | 16:08

Pompeius Magnus napsal(a):

RIP
Ale to "humanitární bombardování" Bělehradu, Ti nikdy nezapomenu.
18. 12. 2011 | 17:02

Ben napsal(a):

...i já jsem smutný od chvíle, kdy jsem se dověděl o jeho smrti. Václav Havel byl především člověk. Proto jsem si ho vážil vždy a nezapomenu na něho, i když měl nebo dělal, tak jako všichni lidé, chyby.

Vám pane Hans-Jörg Schmidte děkuji za hezká slova o našem bývalém prezidentovi.
18. 12. 2011 | 17:38

Blažena Švandová napsal(a):

Fonseka
Sice jsem dnes neměla telepatickou předtuchu, ale na Václava Havla vzpomínám podobně. Navíc je pro mne příkladem člověka, kterého nalomila moc. Dnes ale s vděčností vzpomínám na jeho první prezidentský projev a tehdejší krásná léta plná nadějí, které nádherně poznamenaly i můj soukromý život.
18. 12. 2011 | 17:51

Karel Mueller napsal(a):

Spaeter, lieber arator, heute nicht.
Des Beileid habe ich schon unter einem anderen Blog ausgesprochen.
18. 12. 2011 | 17:58

arnazach napsal(a):

Titulek z FAZ zum Tode von Václav Havel: "Das Leben in der Wahrheit". Lépe to říci nejde.
18. 12. 2011 | 18:51

myrta napsal(a):

Budhisté věří,že duše zemřelého se převtělí do narozeného.Budoucí generace se třeba dočká nového Havla a doufejme ,že bude natolik pevný a moudrý,aby se vystříhal velkých chyb.Pane prezidente Havle,čest vaší památce.A mějte se tam v Jenseitu dobře.
18. 12. 2011 | 19:29

mažňák napsal(a):

"humanitární bombardování" zní blbě, ale když si dáte práci zjistit o co šlo, možná to přestanete používat jako klacek.

V mnoha věcech jsem s ním nesouhlasil, ale v těch nejdůležitějších měl vždycky jasno. Patříme do euroatlantické civilizace, patříme na Západ, máme demokracii. Do velké míry i díky jemu.
18. 12. 2011 | 19:49

Fonseka napsal(a):

mažňák

Proboha! Cože to máme?

Každé bombardování je ve své podstatě humanitární, protože je určeno především lidem. Když si tedy dám práci zjistit, oč šlo, vychází mi, že šlo o totéž, oč šlo v případě bombardování Rotterdamu 1940 Němci či Bělehradu 1941 týmiž.
18. 12. 2011 | 21:44

český maloměšťák napsal(a):

mažňák
Euroatlantickou civilizaci nevytvořily ani Messerschmidty, ani F 16.
Je v tom něco...eh, jak to pojmenovat, ať to nezní banálně...
No je vtom něco kus z Perikla, Kleisthena, Solóna, Senecy, Marca Aurelia, onoho - co ho údajně ukřižovali, Plotina, Hypatie, Husa, Erasma, Spinozy, Buckhardta, Marxe, Fromma, Freuda, Schweitzera...
..ale i Lao ´C, Buddhy, Konfucia, Jeffersona, Gándhího, Tolstého, Kennedyho, Žukova....
... a spousty dalších.
Zejména těch, kteří učitelům i vykonavatelům zůstali zcela neznámí. Natož masám.
19. 12. 2011 | 22:20

český maloměšťák napsal(a):

Pardon.
Ještě Osho.

Maucta.
:))
19. 12. 2011 | 22:33

Jokles napsal(a):

Tohle je ale přehlídka pokrytectví ! Když už, pak pravdivější by bylo napsat: Mattoni už není, presidentu tady je přehršle a ještě se s chutí poperou o ten kšeft. Vyslovit soustrast ? A komu ? To by se spíše hodila gratulace nové atraktivní a velmi bohaté vdově, která se konečně dočkala.
20. 12. 2011 | 08:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy