Obamův tanec v minovém poli

23. 05. 2011 | 10:35
Přečteno 6179 krát
Po dlouhých měsících zcela zamrzlých rozhovorů mezi Izraelci a Palestinci se americký prezident Obama rozhodl vrátit téma blízkovýchodního konfliktu opět na vyjednávací stůl.

Po dlouhých měsících zcela zamrzlých rozhovorů mezi Izraelci a Palestinci se americký prezident Obama rozhodl vrátit téma blízkovýchodního konfliktu opět na vyjednávací stůl. Učinil tak prostřednictvím projevu o Blízkém východě v němž podpořil arabské revoluce Nicméně nebyly to americké plány jak pomoci ekonomikám Egypta a Tuniska ani vzkaz autoritativním vládcům, které vzbudily tolik pozornosti. Největší zájem vzbudil až závěr projevu, ve kterém Obama poslal vzkaz Izraeli a Palestincům. Palestince odrazoval od toho, aby v září předložili OSN žádost o uznání vzniku Palestinského státu. Obama zdůraznil, že jediná cesta jak toho dosáhnout je návrat k jednacímu stolu, nikoliv rezoluce OSN. Kritizoval také pokračující snahu Palestinců o delegitimizaci státu Izrael. Tuto kritiku potom vykompenzoval větou, která vzbudila asi nejbouřlivější reakce. Podle Obamy hranice mezi Izraele a Palestinou musí být založeny na linii z roku 1967, tedy z doby před Šestidenní válkou. Dodal, že na případných výměnách území se obě strany musí dohodnout.

V Izraeli tato věta spustila lavinovou reakci. Nejen pravice, ale často i levice zdůrazňuje, že v takovéto hranici se Izrael nebude schopen bránit případnému útoku. Netanjahu neváhal tento Obamův požadavek odmítnout. Vztahy mezi oběma politiky se tak opět vyostřily a to navzdory tomu, že Obama ve svém projevu vynechal kritiku pokračující výstavby židovských osad na Západním břehu za linií z roku 1967 a vyjádřil pochopení pro obavy Izraele z jednání mezi Fatahem a radikálním Hamásem o vytvoření společné vlády.

Jen pár hodin poté dorazil Netanjahu do Washingtonu, kde má mimo jiné v plánu projev před Kongresem. V něm by měl přednést svoji vizi řešení konfliktu. Dokonce se zdá, že Obama zcela úmyslně naplánoval svůj projev tak, aby se uskutečnil o pár dní dříve, než ten Netanjahuův a tím tak převzal iniciativu. Hned při prvním setkáním s Obamou Netanjahu naznačil, s čím v Kongresu vystoupí. Jednání o hranici musí reflektovat změny, které se od té doby staly a místo toho, aby linie z roku 1967 byla výchozím stanoviskem, podoba hranic musí vyplynout až z jednání. Netanjahu dále odmítne Obamův názor, že nejprve je třeba jednat o hranicích a až poté o dalších citlivých otázkách jako jsou uprchlíci a Jeruzalém. Tato témata musí být projednávána zároveň, protože zatímco v otázce hranic má Izrael prostor vyjednávat o území, ze kterého se případně může stáhnout, v otázce uprchlíků a Jeruzaléma jsou možnosti menší. Obzvláště v otázce uprchlíků Netanjahu odmítá, aby Izrael nesl odpovědnost za třetí a čtvrtou generaci palestinských uprchlíků i s ohledem na to, že Izrael absorboval židovské uprchlíky z arabských zemí a o ty palestinské by se tedy měl postarat budoucí Palestinský stát, nebo arabské země, ve kterých se tito lidé narodili.

Na palestinské straně byl Obamův projev přijat rozdílně. Hamás ho odmítl s tím, že je příliš proizraelský. Fatah pozitivně hodnotil zmínku o hranici z roku 1967, ale odmítl zastavit diplomatickou iniciativu za vyhlášení Palestinského státu na půdě OSN. Obama ve svém projevu velmi opatrně volil slova tak, aby Palestince dostal zpět k jednacím stolu a současně ujistil Izraelce, že bezpečnost jejich státu je americkou prioritou. Rozporuplná reakce ale potvrdila, na jak horkou půdu se americký prezident vydal. Po jeho dobře míněném projevu by měla následovat konkrétní iniciativa směrem k oběma stranám konfliktu. Až pak se ukáže, jestli Obamův projev byl tím správným startem k začátku jednání.


Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

Obama nechal zabít Usámu, a proto potřebuje ukázat muslimům vlídnou tvář. Chce jim předhodit Izrael k rozcupování. Ještě mi chybí dodatek, že by bylo vhodné, kdyby Izral na odevzdaných Golandských výšinách zanechal těžkou výzbroj a hlavně otočil na Izrael.
V zájmu míru by pak Izrael měl odzbrojit a zbraně předat Arabům. Poté nedávám Izraeli ani 24 hodin...
23. 05. 2011 | 10:47

scallop napsal(a):

Uprimne receno: je nejaka sance, ze za deset let bude situace jina nez dnes ? Mozna OSN schvali ustanoveni palestinskeho statu, ale OSN uz toho schvalila ...
23. 05. 2011 | 10:58

Náboženství napsal(a):

...židé, křesťané a muslimové, nebuďte nesnášenliví, učte se toleranci !!!
23. 05. 2011 | 10:59

voroshilov napsal(a):

Blbost,obycejne kecy od nobelmana,o uregulovani palestinsko-izrailskeho konfliktu slysim uz minimalne 10 let.
23. 05. 2011 | 11:18

Tenco napsal(a):

Izrael se bude musit připravit na to, že tak jak se USA budou postupně vymaňovat ze závislosti na ropě z Blízkého východu, tak budou také vyklízet své pozice co se týče svých investic do Izraele.
Přeji Izraeli ať do dobře dopadne.
Nejlepší by byla rozumná dohoda s Palestinci a Araby - garantovaná a monitorovaná OSN.
Které snad časem bude disponovat účinnou , odstrašující stálou vojenskou silou.
23. 05. 2011 | 11:21

Tenco napsal(a):

re " která /OSN/ ..často se mi to plete s UN /národy...které/ :))
23. 05. 2011 | 11:22

Yosif K napsal(a):

Vitej Palestino do rodiny civilizovanych narodu ci narodnosti, budte zdravi vy murumuilovni a prislvecne tolerantni MUSLIMOVE!!!!!!!

Pro zacatek mirovych rozhovoru by palestinske teororisticke bandy mely prijmout par mirnouckych civilizacnich opatreni:
V boudouci Palestine neboudou uplatnovany ty casti koranu, hadit a shariatskeho prava, ktere svou krutosti a rasismem nepatri do novoveku ale do predfeudalni doby, a to zejmena:
1)Odpadlictvci od viry nebbude trestano nijak - nikoliv jako hyni urezanim hlavy.
2)Bagatelni prestupky nebudou trestany mimoradne krutymi tresty - napriklad ztrata panenstvi pred snatkem nebude trestana nijak - nikoliv jako nyni urezanim hlavy
3)Prodej pudy zidum nebude trestan nijak - nikoliv jako nyni urezanim hlavy
4)snatek s jinovercem a prestoupeni na jeho viru nebude trestano nijak - nikoliv jako nyni urezanim hlavy
5)Casti koranu vzbuzujici rasovou ci etnickou nenavist budou prohlaseny za TRVALE NEPLATNE. Specielne sury ci hadity podminujici spasu lidstva vyvrazdenim zidu.
6)Utoky na hazenim kamenu a cihel na civilni i vojenske osoby budou trestany jako umyslne poskozovani zdravi ci pokusy o zabiti - tyto budou trestany. Nasilne ciny teroristicke povahy nebudou glorifikovany.
7)Okazale projevy radosti pri vyvrazdovani civilnich obyvatel jine narodnosti budou trestany jako jakekoliv jine projevy rasismu ci schvalovani valecnych zlocinu.
8) Pokud bude v palestinske politicke representaci prevazovat islamofasisticke smysleni, palestinsky stat bude i nadale pod kompletni vojenskou kontrolou Israele. Specioelne jde o setrvani Israelske armady na horskych hrebenech a na hranicnich prechodech.

Jakekoliv reseni benevolentnejsi k Palestincum dava prostor pro fakticke dobudovani agresivni islamonacisticke diktatury na uzemi Palestiny.
23. 05. 2011 | 11:25

Yosif K napsal(a):

Pane Tenco - zavislost USA na arabske rope neni pricinou spojenectvi mezi USA a Israelem.

Mozna byste si mohl uvedomit, ze zavislost USA na arabske rope muze byt pricinou spojenectvi USA s nekterymi ropnymi producenty (KSA, staty Gulfu).

Pricinou spojenectvi USA a Israele je to, ze Israel je jediny demokraticky stat v cele oblasti. Ostatni staty v oblasti jsou lepe ci hure maskovane klanove islamofasisticke diktatury.

Na druhe strane - pokud jste opravdy spolehlivy levicovy soudruh, tak Vam jsou islamofasisticke diktatury asi velmi sympaticke - levicaci v nich vidi snad nejakou prechodnou fazi ke komunisticke spolecnosti....
23. 05. 2011 | 11:30

Ing. N. napsal(a):

Zajímalo by mě, kdo vlastně rozhoduje o zahraniční politice USA.
Před přípravou Obamova projevu o uspořádání blízkého východu došlo údajně k prudké výměně názorů mezi Netanjahuem a Clintonovou. Obama musel v projevu provést určité korekce. Nebylo uvedeno které.
Haaretz rovněž uvedl, že na konferenci AIPAC bude muset Obama poopravit své předchozí vyjádření k budoucím hranicím Izraele. A to se také stalo.
23. 05. 2011 | 11:31

voroshilov napsal(a):

Ing.N.:
O zahranicni politice USA prezident rozhodne nerozhoduje,ten vlastne nerozhoduje o nicem krome projevu,posledni prezidentem ktery myslel ze bude rozhodovat byl Kennedy...Donedavna nejsilnejsi zidovske lobby AIPAK zrejme ztraci pozice pod natiskem tradicni protestantske anglosasske kliky i kdyz jak k tomu prijde kenijsky muslim ja take nechapu.
23. 05. 2011 | 11:40

voroshilov napsal(a):

Jenom business,nic osobniho,kamo(c)
23. 05. 2011 | 11:44

Čochtan napsal(a):

Podívejte se na mapu Israele. Jedinným pohledem zjistíte, že Obama je buď mešuge nebo muslim.
23. 05. 2011 | 11:45

Tenco napsal(a):

YosifK
Soudruh jste možná vy - nevím kde jsem naznačoval, či tvrdil, že jsou mi sympatické "islamofašistické dikatury".
Podsouvání a manipulace s komentáři zdejších diskutujících je ale vaše známá - často používaná parketa.

Tedy vůbec mě to nepřekvapuje.

Pokud si umíte dát dohromady dvě a dvě - je historicky /ale i fakticky - via vojenská podpora/ samozřejmě Izrael uměle vytvořený stát.
Pokud vezmeme v potaz velkou úlohu domu Rotschildů a jejich předvídavost co se týče vývoje poptávky po ropě....výsledek je zřejmý každému, kdo není hluchý, slepý nebo natvrdlý.
Projeďte si historii ropných nalezišť na Blízkém východě, vývoj prospektorských metod a doslova revoluční změny v poptávce po ropě. Do kterého spadají údobí. :((

Vaše řeči o spojenectví z důvodu jakéhosi vágního zastávání se demokratických tradic jsou, právě i s přihlédnutím k historickému vývoji, velmi chabé.

Ke konstrukci, že naopak jsou to arabské režimy, které USA využívají kvůli ropě.
Izrael - na rozdíl od /a v současné době se to ukazuje stále zřetelněji/ od nestabilních islámských režimů je spolehlivý spojenec. V podstatě téměř jakýsi další stát Unie.

A pokud byste nečetl skrzeva brýle, podlité krví :)) - mohl jste si přečíst můj pšíspěvek celý - přeji Izraeli, ať přežije i poté, co přestane investory zajímat.
Protože jde o ropu a peníze, potažmo o tržby z prodeje zbraní.
Ne o demokracii.

Nazdar ! / a pokračujte - aź do samotného hořkého konce - jak bývá zvykem u předpojatých komentátorů - tedy až do stavu samomluvy.../

:---()
23. 05. 2011 | 11:47

Naprosto nenormální občan který nekrade napsal(a):

Obama není NIC jiného než musulman vydávajícího se za křesťana.To máte stejné jako
"privatizér" Klaus CO JEZDÍ PO SVĚTĚ A KRADE PSACÍ POTŘEBY !
Jsou to kozlové -zahradníci !
23. 05. 2011 | 11:49

Naprosto nenormální občan který nekrade napsal(a):

for Čochtan...
Když své tvrzení propojíte,vyjde Vám najevo PRAVDA !
Je to muslim-mešuge!
23. 05. 2011 | 11:53

Tenco napsal(a):

Ještě maličkost, YosifeK.
Vy zřejmě vycházíte z premisy, že velcí světoví finanční hráči neplánují, ale spoléhají se na jakousi nelevicovou :)) "neviditelnou ruku".
Chyba.
Oni plánují daleko víc a lépe, než jistí předtsvitelé režimů, které se vyznačovaly "plánovitýou hospodářskou politikou". Lépe proto, že mají situaci výborně zmapovanou a také proto, že se podílejí na financování a tak i n autváření - a teď pozor !! - TRENDŮ !!!

Jediná Čína jim ukázala zvednutý prsteník.
A zkouší nastavit trendy sama /ne úplně - viz SCO....moc se o této organizaci nemluví, ale možná že právě její vznik má velký vliv i na to, co se v současnosti děje na Blízkém Východě.../

Jen tolik. Na okraj.

http://en.wikipedia.org/wiki/Shanghai_Cooperation_Organisation

"...The United States applied for observer status in the SCO, but was rejected in 2005.
At the Astana summit in July 2005, with the wars in Afghanistan and Iraq foreshadowing an indefinite presence of U.S. forces in Uzbekistan and Kyrgyzstan, the SCO urged the U.S. to set a timetable for withdrawing its troops from SCO member states. Shortly afterwards, Uzbekistan asked the U.S. to leave the K-2 air base,
Recently the SCO has made no direct comments against the U.S. or its military presence in the region. However, several indirect statements at the past summits, including the 2007 summit in Bishkek, have been viewed by some as "thinly veiled swipes at Washington"...."

"... Iran currently has observer status in the organisation, and applied for full membership on March 24, 2008.[43] However, because of ongoing sanctions levied by the United Nations, it is blocked from admission as a new member. The SCO stated that any country under U.N. sanctions cannot be admitted...."
23. 05. 2011 | 11:59

Čochtan napsal(a):

Naprosto nenormální občan který nekrade
logika zná dvě "nebo" to první je "buď a nebo" tedy 01 a 10, to druhé má navíc alternativu "platí oba současně". (11).
Znáte muslima, který by nebyl (alespoň trochu) mešuge ? Když věří koránu, tak je měšuge, když tomu nevěří, tak není muslim.
23. 05. 2011 | 12:05

voroshilov napsal(a):

Cochtan:
To je take problem,kazdy prezident musi na inaguraci prisahat narodu na Bibli a koncit slovy:A pomahej Nam Buh,takze patrne podepisuje smlouvu s bohem krestanskym...
23. 05. 2011 | 12:11

hovorka11 napsal(a):

Nejvíce boha v hubě měl prezident Bush junior když napadal Írák a Afgánistán. Žádný islámský stát neválčí v Evropě a nezbil tolik křesťanů, jako křesťané islámců na jejich území. Izrael je důkaz. Dnes se každý může přesvědčit, že komu se ustupuje, ten se stane nenažraný a chce všechno. Neexistuje stát na světě, který by nebyl "ohrožen".
Jakékoliv nesmyslné řeči, že se musí okupovat kvůli bezpečnosti jsou jen nesmysly kvůli stavění osad a zvyšování moci rasistického státu.
23. 05. 2011 | 12:42

voroshilov napsal(a):

hovorka11:
Pravdu kazes,synu,ovsem to bude mit hacek:Izrael budiz fasistsky a rasisticky stat je jedinym kordonem ktery na BV brzdi islamskou rozpinavost a terorismus,totiz musime vybirat mensi zlo-lepsi ortodoksni zid nez ozbrojeny dzihadista.
23. 05. 2011 | 12:50

ehm napsal(a):

Škoda, že obě strany konfliktu nejsou velkorysejší a odvážnější (navzdory svým mrtvým). Škoda, že nikdo nenašel odvahu přiznat, že Obamův návrh je jediným rozumným řešením.
Můžete jim mír nosit po kýblech, když chtějí zabíjet a umírat, když chtějí, aby jejich ženy a děti umíraly, nelze jim pomoci.
23. 05. 2011 | 13:03

n.o.s napsal(a):

nejdůležitější je aby OSN uznalo Palestinský stát to je základ, potom lze diskutovat dále.

Bez mezinárodně uznané státnosti jsou všechny sliby prázdné.
23. 05. 2011 | 13:59

voroshilov napsal(a):

n.o.s.
Pokud vzpominam OSN uz davno prijalo rezoluci c.1244 kde odmita uznani Izraelem okupovanych uzemi,coz dotycnemu dosud s pomoci USA koser jedno.
23. 05. 2011 | 14:07

n.o.s napsal(a):

voroshilov

ano Američané jsou velmi jednoduše modifikovatelní k podpoře Izraele

například zde

America ‘cursed’ by God ‘if we reject Israel’

Support for Israel is handed down by God and if the United States pulls back its support, America will cease to exist.

http://minnesotaindependent.com/55061/bachmann-america-cursed-by-god-if-we-reject-israel

navíc ti nebozí primitivové věří že Ježíš přijde pokud bude existovat Izrael.... jakákoliv racionalita je v tahu.

samozřejmě všechny budoucí problémy USA padnou na hlavu dnešního presidenta, nebyl dost nakloněn Izraeli.
23. 05. 2011 | 14:17

Petr z Tábora napsal(a):

Pan Obama se snaží sedět na dvou židlích a dopadne to špatně. Pro Araby včetně Palestinců budou jeho ústupky nedostačující a Izrael je bude považovat za zradu a zradikalizuje se k ochraně své existence. Izrael by byl blázen, kdyby dával území svým nepřátelům, kteří ho chtějí zlikvidovat a nijak se tím netají.Obama je takový Chamberlain Blízkého Východu, ale Izrael není ČR roku 1938.
23. 05. 2011 | 14:26

berkowitz napsal(a):

Na území Palestiny žije defacto jeden národ, který se liší pouze vírou v jiného boha.Všichni píší zprava doleva, jsou obřezaní, nejí svinské maso a podle výzkumů jsou si takřka rovní v DNA.
Barack Hussein-bin Obama při posledním projevu zapomněl, kdože vlastně vládne v USA. Jewishbanky mu to razantně připomenou!
23. 05. 2011 | 14:45

hovorka11 napsal(a):

Petr z Tábora:
Izrael je vyzbrojený tak, že může od r. 2008 jadernými zbraněmi zasáhnout celou Evropu. S ČR z roku 38 to nemá nic společného. Izrael bude vdírat, na to ty atomovky má(žádný jiný stát je okolo nemá). Benjamin Netanjahu už jasně řekl, že Palestina patří Izraeli. O Evropě si to ještě nedovolil říci, zatím jsme ještě velké sousto, stačí nás jen kolonizovat- viz návštěva, kdy úlisný Nečas prohlásil, že ČR bude stát za Izraelem kdykoliv. To je dobré že, legalizovat jakékoliv zvěrstvo dopředu !
Tuto návštěvu na propagaci spojenectví ČR s Izraelem v Evropě prosazoval Václav Havel, ministerstvo zahraničí ČR, Přemysl Sobotka atd.
Je to jednoduché- čím více energetických problémů, tím větší jsou pro nás arabové a rusové nepřáteli.
Pákistán se díky americkým náletům a "misím" obrací na Čínu. USA nedá v pohraničí pokoj, tak tam jen radikalizuje islamismus. Z jedné strany vražedné nálety na vesnice od američanů a z druhé od tálibů. čína tam dodá 50 stíhaček, pomůže s radary a je tam žádost o ochrannou vojenskou základnu z Číny. To by mohlo američany uklidnit v popravách vesničanů...
23. 05. 2011 | 15:21

Peace napsal(a):

Obama dělá dobře politiku, chce usmířit židy, křesťany a muslimy !!!...jinak se bude do nekonečna válčit !!!...Bush vyráběl teroristy !!!
23. 05. 2011 | 15:27

hovorka11 napsal(a):

Peace:
Myslím si totéž. Dalo by se, kdyby se chtělo. Z pozice Izraele se nechce určitě. USA jsou tak jediné kdo drží klíč v ruce. Stačí říci, budete blokovat vznik Palestiny a my vám nedáme žádnou výzbroj a finanční podporu. To by okamžitě pomohlo.
Zatím ze strany USA nebyl zájem. Obama má odvahu, proti němu bezpochyby stojí zbrojní a ropná lobby.
S těmi hranicemi z roku 1967 je to jasné, pouze Izrael na OSN a práva vždy kálel.
23. 05. 2011 | 15:47

Nero napsal(a):

Pricina nekonecneho konfliktu je prosta: V Izraeli vyhraje volby zpravidla ten ktery zajisti smrt anebo alespon vystehovani co nevetsiho poctu palestincu. A dokud je tomu tak, je samozrejme ze zadna mirova smluva se neuzavre.
23. 05. 2011 | 15:56

Yosif K napsal(a):

Pane Tenco - vliv Rotschildu na cokoliv silne precenujete. Ve vetsine americkych bank vlastni mnohem vetsi podily nez Zide arabske tzv "sovereign funds". To jest ve vetsine pripadu nejaci arabsti autokrate.

Pokud by zapad nebyl zavisly na arabske rope, tak by Israel nemel s palestinci zadne vetsi problemy. Bez ropnych dolarku by vetsina Palosiku musela opustit terrorismus, "odbojarske remeslo" a odbojarske trafiky a musela by zacit normalne chodit makat do prace. Skoncila by ve fabrice u pasu. Smutny osud - ze ano.... jako sudetsti a slezsti Nemci ci ukrajinsti a litevsti Polaci .... byli nasilne presidleni ve stejnem roce jako Palestinci, a uz je nikdo neoplakava, nikdo jim necpe penize na "odbojovou cinnost", nikdo jim netoleruje terorismus, museli si zvyknout.....
23. 05. 2011 | 16:53

kapo napsal(a):

Ještě by měl soudruh Obama vysvětlit, do které část USA nechá na své náklady vystěhovat izraelský stát, nebo aspoň po které pláži nech zahnat Izraelce do moře mírumilovnými Palestinci.To si zase v USA občané vybrali prezidenta.....
23. 05. 2011 | 17:12

voroshilov napsal(a):

kapo:
Prece se vrati zpatky do Ruska!
23. 05. 2011 | 17:26

češka napsal(a):

Realpolitik je tu.
USA pochopili, že svět je dál a náš, t.j. Evropský a USA, vliv klesá.
Konkurence - Čína, Indie, Jižní Amerika se dere k moci...
A pro ty jsou Židé jako každý jiný národ, na ně žádné zlé svědomí neplatí....
Pod stálými křesly v RB se zachvěla zem.
23. 05. 2011 | 17:48

suchec napsal(a):

Kalhousová. To mi něco říká.

Kalhous už jsem někde slyšel. Kurnik, musím si vzpomenout. Je ale otázkou, zdali bude lepší si nevzpomenout.
23. 05. 2011 | 19:48

dexx napsal(a):

shrnutí situace z literatury k danému tématu. Což může udělat každý, pokud má čas procházet tiskoviny a chuť.

Vlastní autorčin vklad, tedy analýza, co je za pozadím a možné vývoje situace, nikde.

Není toho schopna nebo začala tenisová sezóna??
23. 05. 2011 | 21:01

nahlabira napsal(a):

Hovorka11 dobře si to napsal.
23. 05. 2011 | 21:07

Al Jouda napsal(a):

Je potřeba, aby se co nejdříve etabloval samostatný a nezávislý stát Palestina. Pak mu totiž bude moci Izrael legálně a v souladu s mezinárodním právem vyhlásit válku, porazit ho a ustavit tam okupační správu. Tento postup se osvědčil i v Japonsku a v Německu.
23. 05. 2011 | 21:32

keitel napsal(a):

Dobrý den, Izrael je největší nebezpečí pro světový mír. (viz. průzkum v Evropě) Židi dělali problémy již Římanům a ty je prostě vyprášili do světa ( Římané byli mírumilovní - Židi na rozdíl od nich vyvražďovali celé národy) a byl klid sloto 2000 let. Nevím, jak mohlo někoho napadnout, dát jim zem, kde žili muslimové. Jak by se Vám líbilo, kdyby Vás vyhnali z pozemku, že to patřilo Keltům.....
23. 05. 2011 | 21:52

zu napsal(a):

V minovém poli mezi araby a židy se pohyboval každý poválečný americký prezident.Nejlepší řešení by bylo,kdyby
palestinci byli pod okupační správou usa. Zatím každý stát,který měl to štěstí,že zůstal pod američany,dosáhl(německo,japonsko a další) obrovského hospodářského rozvoje.Ti co zůstali pod ruskou holínkou měli strašnou smůlu.EU by měla okamžitě přestat živit palestince.
23. 05. 2011 | 22:00

pepr napsal(a):

Obamovi se divím, že se na to nevybodne..Na obou stranách konfliktu na Středním východě jsou momentálně u moci částeční či totální psychopati (Abbas + Netanyahu), případně teroristi (Hamas), takže veškerá snaha o zprostředkování je jen ztráta času a energie...
23. 05. 2011 | 22:25

znalec napsal(a):

To autor:
Mluvíte jako Obama. Z pohledu Palestinců, pozitiva i negativa, z pohledu Izraelců, negativa i pozitiva. Vlastně jsem nenašel váš názor. Asi necháme na Obamovi, jaký start bude lepší.
24. 05. 2011 | 00:12

honolulu napsal(a):

Pane Yosif K,
My budeme stat pri Israeli ! My potrebujeme Israel ! Napady presidenta neprojdou pres Kongres. My se bojime rozpinavosti a terrorismu Muslimaku. Informuji Vas o tom jako Katolik.
Jizni staty USA povazuji Muslimaky za agenty dabla. Budeme vzdy verni Kristu. Israel je nas prirozeny spojenec uz proto, ze je nenaviden terroristy.
Ted je soudni process v Toledu (Ohio). Skupina Muslimu poslala terroristum tajne million US $.
Nase policie je chytla. Zde mate priklad, ze oni nikdy nebudou to, co jsme my. Amici !
Jejich priority lezi jinde nez nase, a my to vime.

POZOR, pane Yosip K !
Nick Tencokyda ma 7 IP adres. Pod jeho nickem pise nekolik lidi a on sam pise pod nekolika nick. Je to indoktrinacni skupina nekym placena. Budeme brzy vedet kym.
24. 05. 2011 | 02:15

Anastazie Králová napsal(a):

Souhlasím s názorem,že geny a dětství se nedá zapřít.Dle toho je Obama muslim.A pro USA by bylo zajímavé.kdo to financoval Obamovu kampaŃ a porážku Clintonové.Byla jsem již přesycena filmy o židovském utrpen9omlouvám se/.A doufám,že čs.film Lidice se povede _.Ale vždy budu podporovat bránit právo Izraelců na obranu jakýmkoliv způsobem
24. 05. 2011 | 06:35

Tenco napsal(a):

YosifK /ad honolulu/
Používám nick "Tencokida Hnuj" a pak - domácký :)) "tenco".
Toť vše.
Zbytek jsou hononulovy opilecké a narkomanské konstrukce.

A opilci a narkomani - to by nebyla jistě, pane YosidfK, ta správná společnost pro tak zdatně argumentujícího diskutéra, jako jste Vy.
Ale Vaše volba.
:))

Honolulu
Ano ? "Budete brzy vědět" je kdo ?
Určitě to není žádná placená skupina, že , milý mimoni honolulu.

Ha, ha, ha....

Prý - estébácké metody, placená skupina...

Vždyť TY jsi estébák. /asi mizerně placený - neboť na sebe všecko vykecáš - i na "tu naši skupinu".

:)))

Mucholapka. Bzzzz...Bzzzz. Plesk !
24. 05. 2011 | 09:49

kABALA napsal(a):

Israel Shahak-Historie a náboženství židů - Tíha 3000 let pokrytectví a nesnášenlivosti

http://www.uloz.to/7015026/israel-shahak-historie-a-nabozenstvi-zidu-tiha-3000-let-pokrytectvi-a-nesnasenlivosti-pdf
24. 05. 2011 | 10:19

honolulu napsal(a):

Pane Yosif K,
Vase inteligence a argumenty maji priliz velkou cenu pro vsechny lidi, kteri chteji znat pravdu.
Budete-li utracet energii na diskuzi (tanec) s HADEM (Tencokydou), tak Vam ji zbyde mene na vysvetleni reality.

On se Vas snazi utahat a mentalne vycerpat.

To je stary komunisticko / nacistycky trik.

(Co se tyce alkoholismu a narkomanie ignorujte to. On tim castuje kazdeho, aby zakryl priznane pozirani jedovatych hribecku. StB ? Neziji v Cesku od prichodu Rusu. Nikdy jsem z nich zadneho nevidel. To on zase vypousti svoje mentalni sracky. POZOR - ma 7 IP adres. Lide na to prisli v Cesku a zautoci na Vas pod jinym nickem).

Protoze rozpinavy Islam je velke nebezpeci, tak je dulezite, aby jste psal dal.
(Odpoved neni treba, zamysleni ano).
24. 05. 2011 | 16:00

Yosif K napsal(a):

Pane Ceska, dovilte mi trochu zchladit vase ponekud nepricetne a nesoudne protizidovske nadseni.....
1)Cina ma muslimy take problemy, ma silnou a odbojnou ujgurskou mensinu a pro jistotu je tiskne tak, ze Palosi se proti tomu maji jako sloechta na zamku. Obchod Ciny s Israelem roste.
2) Indie ma s muslimy VELMI VELKE PROBLEMY a s Israelem intenzivne spoluipracuje ve vojenske oblasti. Vzajmeny obchod Indie a Israele prudce roste.
3) Jizni Korea sve problemy s muslimy zatim nema, ale musi zbrojit proti komunistickym strycum na severu. Proto spolupracuje s israelem ve vojenske oblasti. Jizni Korea take zavedla na sve STATNI university a stredni skoly studium tory a talmudu. V Jizni Korei roste pocet krestanu, mj tez evangelickych krestanu silne vychazejicich s judaistickych tradic a podporujicich Israel.

To jen tak na okjraj, az se zase budete radovaqt z neceho, cemu roZumite jako koza petrzeli.
24. 05. 2011 | 20:19

pich napsal(a):

Yosif, Čochtan, hono lulu.

Jak se říká, žid židovi židem. Rasistické úvahy, vyvolávání nenávisti, elitářství.
A pak jen pláč nad holo. Vždyť už dnes není rozdíl mezi nacistickým německem a oficiálním izraelem.
Nevěřím totiž, že jsou všichni izraelci takoví, jak ti naši poturčenci.

A mažte, pane Stejskal.
24. 05. 2011 | 22:43

pich napsal(a):

Jak bylo sděleno přímo z kongresu USA, Netan z jahů, opět svým projevem "zabil" palestinsko-izraelské usmíření.

No bodejť. Nebo se snad najde ještě někdo, kdo by ještě věřil těm izraelskoamerickým pohádkám.

Slyšíme jen o tom, že cílem palestinců je likvidace Izraele. Každý soudný chápe, že si sice může vrabčák v trní z orla dělat šoufky, jenže vrabčák to trní nesmí opustit.

Opak je pravdou. Cílem Izraele, toho náboženskonacistického režimu přivandrovalých zrzavých, či blond "židů" z Ruska, je vyčistit tu jejich zemí "zaslíbenou". Nakonec, být tamním "etnickým" židem, tak bych si to také přál. Vzpomínka na ruské zimy a bolševiky nepřející obchodu, to umocňuje. Ale ta nejistota moře krvežiznivých arabů okolo. Nevím, asi bych tam nechtěl žít.
Radši bych volil zdejší distrikt Izraele nebo rovnou USA. Mají tam místa dost, ale zřejmě ty hurikány a zvětšující se černá populace nahání strach.
25. 05. 2011 | 12:56

hovorka11 napsal(a):

pich:
Když doma nemáte žádnou kariéru, výhled do budoucna a najednou Vám v daleké cizině slíbí nové území když prokážete rasový původ, navíc postaví byt a zajistí perspektivu vyvoleného, podpořenou USA a tolerovanou EU, tak se tomu těžko odolává.
V Německu taky slibovali půdu na úrodné Ukrajině s velkým hospodářstvím a služebnictvem. Jen jaksi nenechali na pokoji západní mocnosti. jinak ta Ukrajina by byla osídlena jako Palestina.
Taky se tam dívali na místní jako na méněcené špinavce.
27. 05. 2011 | 20:22

Paja napsal(a):

jak pravil von Trier. Izrael je osina v zadnici. Celý svět se musí pořát dokola už 50 let zabývat problémy pětimiliónového státečku a jeho neschopností se domluvit s bývalými obyvateli svého území a s okupovanými oblastmi. A naopak.
28. 05. 2011 | 12:38

rldrarrzar101 napsal(a):

vciodvn http://www.saclongchampsolde.eu wiejyeg <a href=http://www.saclongchampsolde.eu>longchamp pas cher</a>naafttk
fvxbvgm fevwyiv http://www.gafasdesolraybanbaratas.com kbynuij <a href=http://www.gafasdesolraybanbaratas.com>ray ban</a>ysyllnk
bbchblx http://www.lunettesdesoleilraybans.com bmzqbbr<a href=http://www.lunettesdesoleilraybans.com>ray ban lunettes</a>ejkdnrj
nieoeqo http://www.guccioutletshops.com buxagft <a href=http://www.guccioutletshops.com>Cheap Gucci Wallets</a>lziasuh
zgolvce http://www.sachermessolde.com xcprbbr<a href=http://www.sachermessolde.com>Sac Hermes Pas Cher</a> oupanhc
rdqofal http://www.stylomontblancsoldes.net nohsiib<a href=http://www.stylomontblancsoldes.net/>Montblanc Pas cher</a>udgehrx
epmwyeq http://www.replicahermesbagsonline.net gtjayla<a href=http://www.replicahermesbagsonline.net/>Hermes Bags Outlet</a>otpxnkr
qktmlub http://www.mulberryoutletsonline.net qvwcsvf<a href=http://www.mulberryoutletsonline.net/>cheap Mulberry</a>qkddoin
hbylyea http://www.louisvuittonoutletonlineshops.com awqifwa<a href=http://www.louisvuittonoutletonlineshops.com/>Louis Vuitton Replica</a>
jbafybl http://www.sacguccisolde.com wwofjsi<a href=http://www.sacguccisolde.com/>sac gucci pas cher</a>foxohjb
onxsjsh http://www.saclouisvuittonsolde.com urftzch<a href=http://www.saclouisvuittonsolde.com/>Sac Louis Vuitton</a>novbuem
skqbdbn http://www.raybansforsales.com vtrzpnf <a href=http://www.raybansforsales.com>Ray Ban rb3025</a>awuqbjd
jbxqasi http://www.montblancpensonlinesale.com dnkzvqh<a href=http://www.montblancpensonlinesale.com>mont blanc fountain pens</a>tbhsbxt
20. 12. 2012 | 01:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy