Izraelsko-Egyptský mír v ohrožení?

12. 09. 2011 | 08:04
Přečteno 5149 krát
Izraelský velvyslanec v Egyptě opustil v noci z pátka na sobotu Káhiru. Spolu s ním odjela vojenským speciálem zpět do Izraele většina izraelských diplomatů. Nestalo se tak po politickém rozhodnutí egyptských představitelů, ale poté, co na izraelskou ambasádu zaútočil dav egyptských demonstrantů. Egyptští politici se snaží situaci uklidnit, obnovují bezpečnostní opatření zrušená po odchodu Mubaraka a prohlašují, že Egypt hodlá respektovat mírovou smlouvu kterou s Izraelem má.

Izraelský velvyslanec v Egyptě opustil v noci z pátka na sobotu Káhiru. Spolu s ním odjela vojenským speciálem zpět do Izraele většina izraelských diplomatů. Nestalo se tak po politickém rozhodnutí egyptských představitelů, ale poté, co na izraelskou ambasádu zaútočil dav egyptských demonstrantů. Egyptští politici se snaží situaci uklidnit, obnovují bezpečnostní opatření zrušená po odchodu Mubaraka a prohlašují, že Egypt hodlá respektovat mírovou smlouvu kterou s Izraelem má.

Mír s Egyptem, založený na smlouvě z roku 1979 nebyl nikdy úplně vřelý. Egyptská státní média léta nešetřila antiizraelskou a často antisemitskou rétorikou. Bezpečnostní složky ale dokázaly spolupracovat a hranice mezi Egyptem a Izraelem patřila k těm klidným. Egypt byl také prostředníkem při jednání mezi Izraelem a Palestinci a v rámci těchto jednání zcela otevřeně stranil umírněnějšímu Fatahu před islamistickým Hamásem. Po odchodu Mubaraka ale došlo k několika událostem, které naznačují, že postoj Egypta se mění.

Došlo k otevření hranice mezi Egyptem a Hamásem kontrolovanou Gazou. Káhira také naznačila, že je připravena vyjednávat s Iránem o obnovení diplomatických vztahů, které byly přerušeny po nástupu íránských Ajatolláhů k moci v roce 1979. Největší krize ale nastala poté, co při přestřelce ve které Izraelci pronásledovali palestinské útočníky, kteří zabili osm izraelských civilistů, přišlo o život pět příslušníků egyptských bezpečnostních sil. Tito útočníci se dostali na jih Izraele přes egyptskou Sinai.

Bezprostředně poté vyšli do ulic Káhiry za podpory většiny protestních skupin demonstranti, kteří pálili izraelské vlajky a požadovali odchod izraelského velvyslance. Izrael se pokusil přispět ke zklidnění situace a nad celou událostí vyjádřil lítost. Přesto ale v Izraeli vzrůstá obava, že Egyptské bezpečnostní složky přestávají mít situaci na Sinaji pod kontrolou. V nastalém bezvládí sílí pozice Bedujínských kmenů, které se podílejí na pašování zbraní do Gazy a radikálních islamistických organizací. Přibylo útoků na plynovod, který zásobuje Izrael a Jordánsko. I proto Izrael souhlasil s tím, aby Egyptská armáda výrazně posílila svojí přítomnost na Sinaji, navzdory tomu, že to je proti dohodám uzavřeným v roce 1979.

Jakkoliv Egyptská armáda nemá zjevně zájem na vyostření vztahů s Izraelem, politici kteří chtějí uspět v nadcházejících volbách nemohou ignorovat požadavky stále asertivnějších demonstrantů. Jak pro NY Times uvedl nejmenovaný izraelský představitel, vztahy s egyptskou armádou má Izrael dobré. V tuto chvíli ale není jasné, kdo v Egyptě vládne, jestli armáda, či demonstranti z Tahríru. Páteční události tato slova jen potvrzují.
Právě nejistota nad tím, jak se bude dále vyvíjet politická situace v Egyptě přispívá k nervozitě Izraele. Nastupující politická garnitura bude čelit obtížné ekonomické a sociální situaci doma a politické body tak může snadno sbírat snad jen v zahraniční politice. A právě přehodnocení vztahů s Izraelem by mnozí Egypťané uvítali. Zbývá jen doufat, že realismus převládne nad populismem.


Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Borochovský napsal(a):

Autorko
To myslíte vážně s těmi stále asertivními demonstranty?To mi hlava nebere.
12. 09. 2011 | 08:26

veverka napsal(a):

Nj americkej zkorumpovanej poskok Mubarak padnul,takže si už zase můžou egypťané svobodně říkat co si o zločinecké sionistické tlupě myslí.
12. 09. 2011 | 08:43

Ládik!!! napsal(a):

Předseda vlády podal demisi armáda ji nepřijala? Kdo vládne? Jednoduché, jak facka. Kdo vyzbrojil armádu a dotuje ji?
12. 09. 2011 | 08:53

Petr napsal(a):

Hlavně, že máme tisíce lidí na MZV a v diplomatických službách za královské platy. Ale s kým jsme, nebo budeme nikdo neví.
Kam vítr, tam plášť, je české heslo. Ale to víme, tak bychom mohli ušetřit.
12. 09. 2011 | 09:23

achim napsal(a):

Veverka: v té duté hlavě byste mohl nosit vápno na stavbu, zkuste to.
12. 09. 2011 | 10:16

Občan napsal(a):

Ale božíčkubožíčku...
Taková mladá a takovou kratičkou paměť má. Kdopak to Egyptu pomordoval před pár týdny 5 pohraničníků, kteří se pokoušeli zabránit průniku nějakých ozbrojenců na izraelské území?
A ještě měl tu nehoráznou drzost tvrdit, že právě ti POVRAŽDĚNÍ pohraničníci byli těmi vetřelci - jen, aby se za ten zločin nemuseli sionisté omlouvat!

Slečno či paní Kalhousová, já vím, že vy sionisté máte všechny ostatní za mentálně retardované; ale měla už byste konečně pochopit, že takových je tady menšina.
Tahle propagandistická cvika si zkoušejte v ješivě, tam vám to kucí pejzatý spolknou i s navijákem (pokud Vám vůbec dovolí otevřít papulu), ale tady to asi nebude mít ten správný dopad...
12. 09. 2011 | 10:26

Motoko napsal(a):

Asertivni demonstranti? Nepletete si nahodou asertivitu s agresivitou?
12. 09. 2011 | 10:40

Občan napsal(a):

Trošku mladé dámě osvěžíme paměť, kdyby si "náhodou" nemohla vzpomenout, o který incident šlo:
http://www.haaretz.com/print-edition/opinion/time-for-israel-to-put-out-the-fire-with-egypt-1.383882
http://www.haaretz.com/print-edition/opinion/waiting-for-answers-1.380153
12. 09. 2011 | 11:11

minatomirai napsal(a):

Dobrý článek v Haaretz jako vždy, jedno se jim musí nechat, jejich žurnalismus je na úrovni a snaží se být objektivní.

Občane, autorka není v zásadě v rozporu s tím, co píše Haaretz, jistě čerpá ze všech přístupných zdrojů a její blog je dobrý, vyvážený. Není třeba psát o situaci v Eilat, jistě si je toho vědoma. Předpokládám, že ví o situaci tam více než rozhodně my dva dohromady.
12. 09. 2011 | 11:32

minatomirai napsal(a):

Myslím, že armáda má situaci v rukou navzdory izraelské ambasádě. I oni testují Izraelce stejně, jak je tomu obráceně.
Izrael se však dostává do nepříjemné izolace, nevím, jestli návštěva Erdogana je právě v tyto dny nejlepším politickým krokem. Uvidíme, co z ní vyplyne.
12. 09. 2011 | 11:35

prak napsal(a):

Občane, nejdříve si nastudujte vše o vzniku státu Israel a jeho následné napadení. Víte vůbec kdo ho napadl? Vaše protižidovské žblechty jsou Vaší ubohou vizitkou!
12. 09. 2011 | 11:41

Občan napsal(a):

To Minatomirai:

To je docela směšné, co píšete.
Slečna či paní údajně vystudovala politologii, tudíž by se měla chovat profesionálně. Ale ona tady pravidelně předvádí takové vrtění psem, že se z toho fofru dělají člověku mžitky před očima.

Nebo Vy snad máte pocit, že tu někde od ní vidíte byť jen náznak zmínky o tom, CO předcházelo násilné demonstraci u izraelské ambasády?
12. 09. 2011 | 11:43

veverka napsal(a):

achim

Mubarak byl americkej poskok.A s tím nic kecama o vápně nenaděláš.Naštěstí nemá Egypt ropu,takže ho nebylo třeba humanitárně bombardovat jako Líbii.
12. 09. 2011 | 11:56

Sladký napsal(a):

Články a blogy o všem možném i nemožném, ale o pátečním jednání parlamentu a jeho výsledcích,které dalekosáhle ovlivní život všech občanů naší země ticho po pěšině. Vám to připadá normální? Vůbec vám to není divné?
12. 09. 2011 | 12:00

Sladký napsal(a):

Minatomirai- vy se mocí mermo znovu chcete zesměšnit?
12. 09. 2011 | 12:02

minatomirai napsal(a):

Občane,

vždyť ona tam o tom píše. Byla to reakce davu na zabití egyptských vojáků. Jak je obecně známo, Izrael si s něčím takovým, jako zabitím kohokoliv, obecně nic nedělá a omluvy od něj většinou nepřicházejí. V tomto případě, přišly, trochu pozdě.
Faktem však je, že přišlo o život také osm Izraelců.

O čem více má psát? Informuje objektivně, její akademická i profesionální dráha je přinejmenším impresivní. Koho jiného máte s takovým studijním a profesionálním záběrem?
12. 09. 2011 | 12:04

Vojta napsal(a):

Izraelsti politici se dlouho snazili zalibit volicum slibovanim co nejvetsi agresivity smerem k Arabum. Jake to prekvapeni ze po padu Mubaraka stejna populisticka agresivni retorika, v obracenem gardu, bude zarukou volebnich uspechu i na druhe strane. Nebo: jak se do lesa vola...
12. 09. 2011 | 12:08

Sladký napsal(a):

Minatomirai, nemusíte odpovídat.Je jasně patrné, že chcete.:o))) A ani se nemusíte moc snažit, jde vám to naprosto přirozeně a zřejmě ve velmi širokém tématickém spektru.
12. 09. 2011 | 12:08

Martina K napsal(a):

Obcane dost plku a nauc se cist, (4. odstavec). Nebo ze by autorka dostatecne ideologicky spravne neodsoutila sionisty?
Pripoustim, ze autorka mohla misto asertivnich demonstrantu pouzit nasili luzy (mob violence) tak jako vami uvedeny zdroj.
12. 09. 2011 | 12:11

minatomirai napsal(a):

Martina K.

Tato akce byla akce davu, autorka podle mne mínila tahírské demonstranty ve svém blogu, kteří nebyli agresivní, byli však vytrvalí, asertivní.
ASspoň tak to chápu já.
12. 09. 2011 | 12:19

Elija napsal(a):

"Zbývá jen doufat, že realismus převládne nad populismem."
V překladu do češtiny to znamená, že se snad podaří slepit vojenskou juntu, která postaví rozjívené domorodce zpátky do haptáku.
Jak si vybavuji oplechovaná policejní stanoviště každých dvacet metrů na ulicích s turisticky významnými objekty, musí provoz takového bezpečného režimu přijít na haldu peněz. Když už se Amíkům nechtělo dál futrovat Mubaraka, přesvědčí je někdo, aby dál egypťanům garantovali turismus a hry?
Vždycky jsem si myslel, že Herzl se měl spokojit s Madagaskarem. Tohle je od počátku no win situace.
12. 09. 2011 | 12:19

Stařeček napsal(a):

PT Kalhousová, dle mého názoru nejde o žádný mír. Je to stav udržovaný vojenskou mocí USA a Izraele.
12. 09. 2011 | 12:43

voroshilov napsal(a):

Izraelsko-egyptsky mir je mi u zadele,neni skoda ani sionistu ani islamistu z Muslimskeho bratrstva nebo jak ta filialka CIA se jmenuje.
Tady neco realnejsiho,Kaddafiho mesto duchu,prazdne libyjske vyrabovane mesto,a proc mesto duchu?Protoze NATO a mirne povstalci povrazdili a vyhnali vsechno obyvatelstvo:

www.telegraph.co.uk/news/worldnews/africaandindianocean/libya/8754375/Gaddafis-ghost-town-after-the-loyalists-retreat.html
12. 09. 2011 | 12:51

Občan napsal(a):

Sladký napsal(a):
"Články a blogy o všem možném i nemožném, ale o pátečním jednání parlamentu a jeho výsledcích,které dalekosáhle ovlivní život všech občanů naší země ticho po pěšině. Vám to připadá normální? Vůbec vám to není divné? 12. 09. 2011 | 12:00 "

Přesně na tohle jsem se zaptal večer a vůbec nikdo na to nereagoval :o)
Samá zástupná témata (snad kromě právě tohoto) vcelku o ničem, jen aby byla odvedena pozornost od toho důležitého. A protože už sem chodí jen málo lidí, kteří chtějí opravdu diskutovat, a protože už tu je jen zlomeček "nosných" témat, spořádaně a ovčansky na sebe štěkáme pod prkotinami :o)
12. 09. 2011 | 12:53

Občan napsal(a):

To Voroshilov:

Hm, oni něco podobného udělali i s Tripolisem. Kupříkladu humánně ušetřili trápení spoustě nemocných a zraněných (po humanitárním bombardování na ochranu civilistů) v nemocnicích tím, že je podřezali a nechali vyKrvácet.
Za aktivního přispění NATO...
12. 09. 2011 | 12:56

Ing. N. napsal(a):

Co brání Izraeli v nastolení trvalého míru na blízkém východě? Především je třeba, aby ukázal dobrou vůli, zřekl se jaderných zbraní a zároveň jednal s politickými představiteli okolních států o vytvoření bezjaderné oblasti.
12. 09. 2011 | 13:38

Martin Konvička napsal(a):

No to je zase zábavy.
Jakési "minatomirai" tady píše o Reakci davu na zabití egyptských vojáků.
Ještě by mohl napsat "spontánní reakce" a "spravedlivě rozhořčeného davu".

Totéž "minatomirai" v jiné diskusi chválí zavedení šárie do britského právního systému. Zatím pochopitelně jen pro muslimy a "jen" v rodinném právu - tedy kupodivu v té oblasti, kde je šária nejméně slučitelná nejen se západími právními zvyklostmi, ale obecnými principy lidství.
Nejde najít dostatečně hrubé slovo pro jedince, který háji šáriu v rodinném právu, proto se zdržuji urážek. Sám se vyloučil z lidského rodu.

Ale k věci.
Na odkazu níže najdete autentické fotografie toho Spontánního Rozhořčeného davu. A přihlížejících vojáků egyptské armády. Přihlíželi 8 hodin, nebo kolik. Holt spontánní akce jak má být.

http://www.facebook.com/pages/Isl%C3%A1m-v-%C4%8Cesk%C3%A9-republice-nechceme/120236192937#!/pages/Isl%C3%A1m-v-%C4%8Cesk%C3%A9-republice-nechceme/120236192937
12. 09. 2011 | 13:39

Martin Konvička napsal(a):

Ale k obsahu článku.

Jsou to 3 dny, co byla v Káhiře vypleněna izraelská ambasáda.
Útok na vyslance byl, co svět světem stojí, pokládán za nejhorší možný akt agrese, a letigimní casus belli. Navíc jde o porušení Vídeňské konvence o diplomatických službách - hned ve 4 paragrafech.

Ani tlupy šimpanzů neútočí na "vyjednavače", když se potkají někde v pralese.
Jediná "kultura", která se v tom vyžívá, je islám - a není to jen včera Teherán a dnes Káhira, ale třeba i zabití Čingischáhnových vyslanců v Chorezmu někdy ve 12. století. Pořád stejná story.

Ergo - Kdyby Izrael včera vyzmizíkoval Káhiru, Port Said i Alexandrii, byl by v právu, protože Egypt je agresorem. Egyptští islámci by měli děkovat Izraeli za zdrženlivost.
12. 09. 2011 | 13:45

Martin Konvička napsal(a):

ing.N

Izrael aby se vzdal jaderných zbraní?
Pěkné proklamace. Ještě by mohl, v rámci té dobré vůle, postavit u Haiffy nějaké ty pece a sprchy, a objednat pár desítek tun "odvšivovacího insekticidu".
Protože proč sousedům neusnadnit práci, že?
12. 09. 2011 | 13:50

honolulu napsal(a):

Minatomirai je agentem islamistu ! Bohudik si vybrali hloupeho.
Tech terroristu agresivnich zacina byt zase priliz mnoho.
Pani Kalhousova, vyridte doma, ze je nejvyssi cas jim zase preventivne nafackovat a zadnych zbrani se nevzdavejte. Radej zacnete intenzivne zbrojit.
12. 09. 2011 | 14:02

Občan napsal(a):

Konvička,
právě kvůli takovým, jako jsou voni, to židé a s nimi i sionisté, vždycky projeli na celé čáře a nikdo s nimi nechtěl mít nic do činění. Dnes se právě díky takovým, jako jsou voni, Konvička, dostal Izrael do nehezké izolace.
To jejich nahnědlé řvaní po vyzmizíkování Káhiry a vraždění muslimů obecně, to je trestný čin, Konvička. Dokonce i u nás v ČR, kde je antiislamismus zrovna v módě (a na Aktualne.cz zvlášť).
Von jich Stejskal samozřejmě nesmázne, von tohle moc rád čte; stejně jako nesmázl jakési Ditě "Češi do plynu" a tleskal loupežným vrahům Mašínům. Takže píšou dál, tady se to smí a je to vítáno.
12. 09. 2011 | 14:18

Pepa Řepa napsal(a):

Přečetl jsem si článek dvakrát.
Nic aktivistického - jako bývá u politické agitky divadla S+H a Mánička- jsem nenašel. Pokud ano, ať mi někdo ukáže kde to vidí.
Posměšnou davidovu hvězdu měla figurina lynčovaného Mubáraka na Tahriru, stejně jako plakáty velkého Muammara z Trábulusu, jen nám to místní znalci regionu jaksi zapomněli sdělit. Kdo ty končiny zná, není překvapen.

Není na světě síly, kteá by změnila myšlení místních občanských antisemitů, natož protiradarových hlodavců s dutou lebeční kostí.
Člověk nemusí zrovna milovat bradatce či pejzatce ale měl by se zamyslet nad tím, co konflikt-ke kterému se nepochybně na SV schyluje- přinese dobrého Evropě a ČR zvlášť.
Zda je v našem zájmu.

Jen bych připomenul, že obsazení ambasády je stejné jako napadení jiného území státu a že stejným aktem začala "revoluce" v Teheránu a v čele USA stál tehdy stejně váhavý prezident. Všichni víme, jak to dopadlo.
Doufejme, že se historie neopakuje.
12. 09. 2011 | 14:19

Martin Konvička napsal(a):

honolulu:
Oni moc jiných, než hloupých, zatím nemaj.
On islám sám je natolik hloupý, že hloupější je snad jen politkorektní multikulturalismus (PCMC) - takže když nějaká levicová multikultura nechce vypadat hloupě, dá se na islám, nebo aspoň islámofilii, a pak vypadá 1) exoticky, a 2) zasvěceně.

Zajímavé, že jim to zpravidla nezlepší ani partnerský život, ani obecně životní pohodu. Spousta významných českých islámofilů je permanentně na antidepresivech (zjištěno), vždy nějak kvůli ženským (ověřeno).

My v ÚSMS (Ústav pro studium muslimské sexuality) máme vůbec zajímavé poznatky o těchhle islámo-filech. Především to jsou nekoneční zbabělci. Jejich "problémy" se ženskejma totiž zhusta jsoz snadno řešitelné, ni to bývají i pohlední, sympatičtí a ne úplně hloupí hošani - jenže jsou neúpřimní sami k sobě.
A takových se každá pořádná žena štítí.

Jenže oni nehledají problém v sobě, ale ve všech okolo, a doufají, že si islámem pomůžou. Dreck si pomůžou.
12. 09. 2011 | 14:26

Martin Konvička napsal(a):

"Občan" (v uvozovkcách).

Znovu.
Napadení ambasády je Acte de guerre - válečný čin.
A nejen to.
Protože diplomaté se těší přednostní ochraně, a protože obě země nebyly ve válečném stavu, je to válečný ZLOčin - a bylo to tak vždy, co svět světem stojí.

Diplomaté či vyjednavači jsou ostatně chráněni u VŠECH známých kultur druhu Homo sapiens, současných i historických, a jisté náznaky "ochrany vyjednavačů" byly pozorovány i u šimpanzů.
Na světě je jen jedna "kultura", která se naopak v útocích na ambasády vyžívá.
Howgh.
12. 09. 2011 | 14:33

Občan napsal(a):

Konvička, řeknou mi - povraždění pohraničníků, kteří brání ozbrojeným militantům v infiltraci území cizího státu, vojáky toho cizího státu, na jehož území se militanti snažili dostat, je CO?

Akt přátelství nebo alespoň dobrého sousedství? Já bych řekl, že to je akt agrese a zločin.
12. 09. 2011 | 14:43

Martin Konvička napsal(a):

Občan:
Na té Sinaji jsme ani jeden nebyli. V té Káhiře také ne, ale případ je dokonale zdokumentován.

Co ale o to Sinaji víme (ví to i Kalhousová) je, že káhirská vláda tam nemá věci pod kontrolou, operují tam "bandy militantů", něco jako uniforma tam mnoho neznamenají Ozbrojení byli všichni.

Ambasáda v centru hlavního města je ovšem cosi jiného, než chaotický kus pouště, kde operují "militanti".
12. 09. 2011 | 14:48

Martin Konvička napsal(a):

Občan - zapomněl bych.

Taky samozřejmě víme, že muslimové lžou. A to kdykoli, kdy jim to projde.

Na což sám říkám, Bohužel, ale co nadělám s tím, že součástí jejich "etiky" je al takíja a el(?) kitman? Sami se tím islámem zapletli - do presumpce viny.
Věřte, že mě to trápí víc, než je.
12. 09. 2011 | 14:51

minatomirai napsal(a):

Izrael má svázané ruce, jakákoliv vojenská akce proti Egyptu je vyloučená, USA má zájem na udržení Camp David za každou cenu. (díky Jimmy Cartre, byl to nejdovážnější krok v celé vaší presidentské kariéře, plus konzervace paliva).

Osobně si myslím, že nastal čas pro Izrael platit za svoji arogantní politiku, samotná gesta stačit nebudou. USA bude vetovat vznik Palestiny, za to si něco od Izraele vybere. Obama na takovou příležitost čekal, jakoby někdo někde psal scénář a Izrael to není.
12. 09. 2011 | 14:53

Martin Konvička napsal(a):

minatomirai:

Ano, to s těma svázaným rukama je realistické hodnocení skutečnosti.
Důsledky ovšem budou - šílené.

Jaké, to si netroufá odhadovat ani muslimofil minatomirai ve svých nejdivočejších snech.
12. 09. 2011 | 14:59

minatomirai napsal(a):

Milá Martino, tvoje intelektuální výstupy mne zajímají pramálo. Můj muslimský pes má lepší logiku navzdory svému vysokému věku a pokročilé artritidě. Dům hlídá nicméně stále spolehlivě.
12. 09. 2011 | 15:04

Martin Konvička napsal(a):

ad minatomirai:

Pokud nějaký gramotný Evropan sympatizuje s islámem, spadá do jedné z následujících kategorií "mužů".

1. Psychopatický sadista, který si, na rozdíl od sadisty-gentlemana, nedovede najít či udržet vhodnou partnerku; důvodem toho "nedovede" je absence empatie, jest to tedy takový zoufalý případ, kterému každá subinka uteče.
2. Pravý opak předešlého, tedy extrémně submisivní jedinec, často s homosexuálními sklony, který přimknutím k vnějškovému islámskému mačovství doufá zahladit svou pravou osobnost; obzvláště zoufalé případy, protože příklonem k islámu zrazují sami sebe, aniž by měli šanci najít v islámu štěstí.
3. Pedofil; těch je mi líto, je to "nešťastná" úchylka, ti lidé v této společnosti těžko najdou štěstí; i u nich však jde hlavně o selhání mravní, pedofil-gentleman se dá ke skautům nebo kléru, a drží své pudy na uzdě.

V jiném pohledu, řekněme politickém a tangenciálním k předchozímu, se jedná o lidi nesmířené s lidskou svobodou a individualitou, aka nechutné kolektivisty. Proto tolik konvertitů z řad nacistů, komunistických aktivistů a levicových intelektuálů.
Obecně lze říci, že jde o nechutné lidi. Ne kvůli sexuální orientaci, ale kvůli způsobu, jakým s ní nacházejí.
12. 09. 2011 | 15:14

to asi nepůjde napsal(a):

Ad Martin Konvička 12. 09. 2011 | 15:14
Naprostý souhlas.
Jen bych ještě podotkl. Pokud si nějaký gramotný člověk dá nickname minato mirai, (což je předměstí Jokohamy), nebude to zřejmě Evropan.
12. 09. 2011 | 15:36

Gogo napsal(a):

Martin Konvička,

jsou lidi co se monoteismu narodí, ti nemají na výběr...
12. 09. 2011 | 16:23

Martin Konvička napsal(a):

Gogo:
Psal jsem o sympatizantech - tedy muslimofilech a konvertitech - nikoli o nešťastnících do Žumpy narozených.
Ti první jsou kolaboranti a zrádcové, ti druzí - oběti.

Rozdíl mezi ne-muslimským sympatizantem a rozeným muslimem je přesně stejný, jako rozdíl mezi členem NSDAP a běžným německým nestraníkem.
Se všemi důsledky.
12. 09. 2011 | 16:29

Martin Konvička napsal(a):

Ještě, Gogo.

K tomu "nemají na výběr" - to prostě není pravda.
Je mnoho rodilých muslimů, dokonce i v těch islámských zemích, kteří se s islámem rozžehnali, nebo aspoň "de facto" rozžehnali. A mnoho, nikdo nevíme kolik, těch, kteří by tak rádi učinili, kdyby měli tu možnost.

Naši největší spojenci, a nejstatečnější lidé na této planetě, jsou ex-muslimové narození v těczh zemích. Inb Warraq. Ayaan Hirsi Ali. Ali Sina. Wafa Sultan. Nornie Darwish. Googlujte. Jen těch známých jmen jsou stovky a tisíce, od globálních celebrit po berlínské taxikáře. A neznámých jsmen jsou miliony, například tajní křesťané v Pákistánu nebo Alžírsku.

Ono vůbec to "nemají na výběr" je vážné tvrzení.
Protože BUĎ jsou muslimové myslící a cítící lidské bytosti, jako Vy a já, a pak musí být schopni poznat dobré od zlého. NEBO to myslící a cítící lidské bytosti nejsou.
Já tvrdím, že muslimové myslící a cítící lidské bytosti jsou.
12. 09. 2011 | 16:45

Medikolog napsal(a):

Neříkali něco podobného komunisté o náboženství všeobecně? Také je "nepodporovali".
12. 09. 2011 | 16:48

Martin Konvička napsal(a):

Medikolog: říkali.

Taky ale očkovali proti neštovicím a podporovali sport a rekreaci v přírodě.

Takže přestaneme očkovat, a zavrhneme sport a rekreaci, protože to dělali i komunisté? Mimochodem, Hitler to podporoval taky, ten sport a rekreaci.

Alias co kdybyste, když už si říkáte "Medikolog", trochu myslel? Jenom malilinko, prosím. Jinak se budu bát chodit k doktorovi.
12. 09. 2011 | 16:52

Gogo napsal(a):

Mám takový pocit, že profundamentalistům docházejí argumenty.

Nenašel by se někdo kdo by jasně řekl: "islám je fajn, protože..." ?

Ale ne bláboly, jasné argumenty, prosím.
12. 09. 2011 | 17:14

paf paf napsal(a):

Izraelsko-Egyptský mír v ohrožení?
To je závažná otázka. Je tu ovšem i jiná otázka, která s tou předchozí souvisí. Kdo si může válku na Středním východě dovolit? Já se domnívám, že nikdo.
Ponechám stranou případ, že by Izrael příští možnou válku vyhrál. Pokud vyhraje Izrael, zůstane vše tak jak je, bez ohledu na to, zda bude vyhlášen vedle Jordánska, druhý palestinský stát.
Závažnější otázkou je, co se stane v případě, že bude příští válka na blízkém východě probíhat tak, že bude Izrael prohrávat. Pokud se někdo domnívá, že USA, možná i NATO budou nečinně k takové situaci přihlížet, žije velmi pravděpodobně ve velkém a nebezpečném omylu. Když uvážíme, že USA bombardovaly Srbsko za války v Jugoslávii, když víme, že NATO bombardovalo Kaddáfího jednotky v Libyi, musíme vzít na vědomí, že podobný analogický postup bude zcela jistě použit v případě, že by v budoucí válce na Středním východě byl Izrael ohrožen ve své existenci.
12. 09. 2011 | 17:28

paf paf napsal(a):

Izraelsko-Egyptský mír v ohrožení?

Ale uvažujme dál: Kdo může být vojenským protivníkem Izraele v příští možné válce? No, v podstatě všechny muslimské státy, ale taková situace je velmi nepravděpodobná. Všechny muslimské státy jsou proti Izraeli a abychom nezapomněli spousta z nich je také proti Západu. Nicméně všechny tyto státy proti Izraeli vojensky útočit nebudou. Většina z nich se pravděpodobně spokojí se symbolickou, možná finanční nebo možná nějakou jinou vhodnou formou podpory svých muslimských bratří. Může být skutečně Egypt vojenským protivníkem Izraele v příští možné válce?
Vezmu to stručně. Tedy Egypt. Velká většina běžného egyptského obyvatelstva by válku s Izraelem chtěla. Jenže. Jenže Egypt také chce a potřebuje potraviny. Hodně potravin. Dostává také značnou finanční a materiální pomoc od Spojených států. Pokud bude bojovat vojensky proti Izraeli bude dostávat potraviny a další pomoc od USA? Asi sotva. Válka proti Izraeli v dohledné době by byla pro Egypt nevýhodná, riskantní a s nejistým výsledkem. Pokud mají v Egyptě alespoň trochu rozumu, tak do toho nepůjdou.
12. 09. 2011 | 17:30

minatomirai napsal(a):

Gogo,

co považujete za islámský fundamentalismus, když tvrdíte, že profundamenatlistům došly argumenty?

Ale ne bláboly, jasná fakta, prosím (abych parafrázoval)? Vždyť vy ani nevíte, co byste mohl očekávat v muslimské zemi a domníváte se, že vás na západě přinutí se modlit?
Pokud se chcete podívat na křesťanskký fundamentalismus, máte tady koretinu martinu pod jménem Martin, tam se zaměřte.
12. 09. 2011 | 17:36

paf paf napsal(a):

Izraelsko-Egyptský mír v ohrožení?
Další sousedé Izraele, Libanon a Jordánsko nemají na válku potřebnou vojenskou kapacitu. Mohou ovšem sloužit jako nástupiště a základy pro různé džhádisty. Sýrie, pokud by byla zkonsolidovaná by s podporou Iránu mohla být nebezpečná. V současné době je tam situace poněkud chaotická a nepřehledná. Velkým nebezpečím pro existenci Izraele je Irán. Značně zhoršenou pozici pro Izrael představuje Turecko a jeho námluvy s arabskými státy. Jako člena NATO ho Spojené státy mohou do jisté míry držet na uzdě. Jako člen NATO neodváží se Turecko otevřeně vojensky napadnout Izrael. Může ovšem, a také to již dělá, podporovat různými způsoby některá protiizraelská hnutí a vlády. Dneska je Turecko členem NATO, zítra nemusí třeba být. Pak může nastat opravdu velká válka. A potom? Potom, ale to už se opakuji, potom může nastat opravdu velká válka. Znovu zdůrazňuji, když uvážíme, že USA bombardovaly Srbsko za války v Jugoslávii, když víme, že NATO bombardovalo Kaddáfího jednotky v Libyi, musíme vzít na vědomí, že podobný analogický postup bude zcela jistě použit v případě, že by v budoucí válce na Středním východě byl Izrael ohrožen ve své existenci. A potom? Potom bude na Středním východě devastováno poměrně rozsáhlé území. A potom?A potom pravděpodobně, jak bývá zvykem, pod nátlakem velmocí dojde k jednáním mezi účastníky konfliktu s cílem situaci narovnat a následně dojde k hospodářské? pomoci.
12. 09. 2011 | 17:38

Martin Konvička napsal(a):

paf paf

Pěkná úvaha, ale má dva háčky.

Především, předpokládá u Egypťanů "rozum". No, armádní vedení a spol. asi rozum mají, ale ony tam hrozí volby - a můžete čekat něco jako rozum u osmdesátimilionové populace, z nichž 70 milionů jsou pologramotní, inbrední a islámem zdivočelí muslimové? Já bych si na ně nevsadil.

A dále, předpokládáte trvající spojenectví Izrael - USA. Těch USA, které v posledních dvou letech zradily všechny své tradiční spojence v oblasti, a v posledním dobrodružství (Libyje) dokonce bojovaly na straně těch větších fanatiků. Vsadil byste si na ně? Já tedy ne.

A pak tady jsou další faktory.

Turecko, člen NATO a "spojenec USA", pořádající jednu protiizraleskou provokaci za druhou.
Saudská Arábie, jejíž elity se děsí islámského nadšení vlastní populace snad ještě víc než Izraele se šajtánem dohromady.
Samotné USA, které jsou švorc, a jejichž největším dlužníkem je Čína.
Irán, který by rád vedl "světový chalifát", což mu mu zas nepřejí Turci ani Saudové.
A Čína, jejíž vojáci nedávno cvičili s těmi izraelskými.

Je prostě zaděláno na průšvih, a zdravý rozum - nikde.
12. 09. 2011 | 17:46

Grandgousier napsal(a):

Dobře napsaný blog. Bohužel, dle mínění některých Občanů mu chybí to, co je na něm právě dobré, emoce sportovního fanouška. A tak do toho zapojí své znalosti ze školení normalizačního pouličního výboru či jeho pozůstatků ve formě MfD či LN, a hned je jasno nakolik převyšují "nákou" Kembridž a ty blbý zapaďaky.
12. 09. 2011 | 17:56

paf paf napsal(a):

Martin Konvička

To, co jsem napsal, je pouhý předpoklad,jeden z mnoha dalších, který však vychází ze stávajícího stavu věcí. Reálný vývoj může samozřejmě být, a také asi bude, jak tomu zpravidla skoro ve všem bývá, jiný. Čas ukáže.
12. 09. 2011 | 18:04

Gogo napsal(a):

minatomirai,

nevím co bych mohl očekávat v muslimské zemi, to máte pravdu ale já se tam ani necpu.

Mě zajímá jak se bude chovat imigrantská komunita fundamentalistů v mé zemi.

Nechci aby měnili moji kulturu směrem k totatlitě.

Já jim nic neberu ale také očkávám že oni nebudou brát mě.

To je důvod proč se ptám.
12. 09. 2011 | 19:24

Martin Konvička napsal(a):

Gogo:
Budou se chovat přesně stejně, jako se chovají v

Belgii
Francii
Itálii
Kanadě
Německu
Nizozemí
Norsku
Rakousku
Spojeném Království
Španělsku
atd.
Krásný seznam "západních" zemí, každá s trochu jiným přístupem k muslimským imigrantům, trochu jinou převažující zemi původu těch imigrantů, a trochu jiným procentním podílem těch imigrantů.
Ve všech těch zemích se muslimové chovají ... přesně jak jim jak korán káže.
Švédsku
Švýcarsku
USA
12. 09. 2011 | 19:33

Pepa Řepa napsal(a):

minatomirai
kolego pokračujete jako perlorodka. Dovoláváte se konkrétních argumentů a sám nejste schopen odpovědět na jedinou konkrétní otázku, zdali jste muslim, proč propagujete šariát v Evropě, kde jste vykouimal, že může žena v islámu -zapuzovací formulí- zbavit muže etc. etc.Viz blog Kurase.

Pouze něco nakousnete a pak přidáte desinformaci. Nechci se zastávat Konvičky ( k islámské kultuře jako takové mám kladný vztah), myslím, že to nemá zapotřebí, ale Vy z něho uděláte Martinu a křes´tanského fundamentalistu, ač sám sebe deklaruje jako atheistu.Proč mu tedy podsouváte křesťansjý fanatisnus, To je přesně finta apologetů šariátu, kteří nechápou, že může být někdo atheista či agnostik.

Pokud byste to používal jako humornou nadsázku, proč ne?

Humoru ale ve Vás moc není, jen dost narcisismu a samolibosti a tak se nabízí úvaha o demagogických ranách pod pás a s těmi dlouho nevydržíte.
Konvička si Vás vychutná a Vám zbyde jen registrované partnerství se šlápotou.

paf
v každé islámské zemi v regionu jde všechno přes armádu. Do regionu můžete zahrnout i Turecko. Pokud ztratí armáda vliv, lze očekávat buď pozvolný obrat k islamismu, což provádí vesele Erdogan, který má -údajně-zaskočit i do Gazy nebo se můžou věci vymknout kontrole tak, jak se to děje v Egyptě. Můžete i v těchto úvahách přejít do Libye či Syrie. Všichni vládci pocházeli-od pádu monarchii-z armády.

To co tady předvádějí místní-řekněme antisionisté-je hloupé ba přímo idiotské. Jakékoliv posílení Turecka, Egypta či jiných zemí, které se ucházejí o islámskou dominanci v regionu není v zájmu ČR potažmo celé Evropy.
Ostatně titíž lidé -jako Občan- nemohou Turky ani cítit. Jen se nemohou přenést přes svoje židobijství zaseté komunistickými ideology.
Židy nemusíte milovat, to po nikom nikdo nechce a může mít k tomu tisíc důvodů, ale stačí pragmaticky přemýšlet.
Nic víc.

Islamisty byl vystřílen autobus z Beer Shevy do Eilatu, byla vymydlena ambasáda, to jsou dost velké důvody k vojenské reakci. Pak přikdou kydy o sionistickém imperialismu. Ambasáda je výsostným územím státu, který zastupuje.

Nevím jestli jste se do koutu mezi Eilatem a Tabou dostal, ale z egyptské strany už teď brečí hoteliáři v Tabě a z druhé strany je hranice otevřená (je pořád smlouva s Egyptem) a za ní luxusní a nechráněný Eilat.
Už měsíc se tam nacvičuje obrana před reálným útokem. Jistě, nešlo by o oficiálný střet armád s tanky, ale bojůvek džihádistů.
Je to v českém zájmu?
12. 09. 2011 | 19:36

Občan napsal(a):

To Pepa Řepa:

Sionisté si nejdřív vyřvali, že Egypt nebude mít na SVÝCH hranicích vojáky (Camp David).
Teď kvičí, že jich tam nemá dost, přičemž když je tam pošle, tak je titíž sionisté postřílejí.
Poněkud schizofrenní, že...
12. 09. 2011 | 20:09

Martin Konvička napsal(a):

Pepo - Vy jste protiva, víte to?

Myslím ten Váš "kladný vztah" k islámské kultuře.

Člověče, Vy si musíte plést - a vysvětluju si to Vaší zcestovalostí atd. - takové v věci jako kuchyně, pohostinnost, čaj&šíša, možná i arabská muzika a poezie, s islámem.
Akorát že ty věci jsou buď předislámské, nebo dokonce mimo-islámské. Snad jen architekturu lze označit za "islámskou", ale i tam bych pochyboval, viz jednak předislámská inspirace (srovnejte Hagia Sofiu a Modrou mešitu naproti přes ulici), jednak velký podíl ne-muslimských umělců na mnoha slavných islámských stavbách.

A zasněte se se mnou, co by přesně ti samí lidé, v těch samých geograifckých podmínkách, mohli dokázat, kdyby tam ten islám neměli.
12. 09. 2011 | 20:10

minatomirai napsal(a):

3. Pedofil; těch je mi líto, je to "nešťastná" úchylka, ti lidé v této společnosti těžko najdou štěstí; i u nich však jde hlavně o selhání mravní, pedofil-gentleman se dá ke skautům nebo kléru, a drží své pudy na uzdě
-----------------------------------------------------------------------------------
Martina Konvička si mne vychutná tímto způsobem, Pepo?
Myslím, že ne, pokud vy však máte slabost pro tento styl konverzace, užívejte si její verbosity. Předpokládám, že se Martina dokáže sama sebe zastat, váše rytířství je nicméně obdivuhodné.
Ano, jsem přesvědčen, že její nadšení zrcadlí fundamentálního křesťana, zřejně sionizujícího, pokud je to vůbec výraz. Jistě jste to pochopil.

Islám povoluje ženě rozvod, stejně jako muži, bude to pochopitelně pro ženu méně obvyklé, než pro muže. Děje se to ve třech fázích, mezi kterými musí být časový interval. Jestli mu řekne táhni nebo k čertu s tebou nebo rozvádím se s tebou, hajzle jeden, je detail.

Jisté vztahy občanského práva mohou být upraveny na základě zvyklostí sharii formou arbitráží. Rozhoduje se takto v případě rozvodů, finančních neshod, opatrovnictví, domácí násilí, dědické právo, sousedských pří (jako spráskání mého děcka, příklad).
Opět souhlasím, pokud se jedná o početné muslimské komunity. Je vidět, že s tím nesouhlasím jenom já, ale i legislativní orgány podstatně demokratičtějších zemí než je tato.

Sebe jsem nedeklaroval nábožensky nijak, jsem agnostik, nikoliv atheista, sichruji se na obě strany, Pepo.
Zřejmě jsem se vám nějak zalíbil, věnujete mi mimořádný osobní zájem - zda nosím šátek, chodím na manikuru po dotazy na mé vyznání.
Milý Pepo, na osobní otázky budu odpovídat po té, co je zvážím. Na anonymních forech je zásadně neberu v úvahu, to pro příště, pokud budete mít opět nutkání být osobní.
12. 09. 2011 | 20:20

Martin Konvička napsal(a):

"...v případě rozvodů, finančních neshod, opatrovnictví, domácí násilí, dědické právo, sousedských pří (jako spráskání mého děcka, příklad) ... souhlasím, pokud se jedná o početné muslimské komunity"

Elegantní způsob, jak o sobě říci, že jsem sexistické prase.
Navíc autora podezírám z rasismu. Ony ty "muslimské komunity" přece jsou barevné, že, takže nás se to samozřejmě netýká.

Rovnost občanů před zákonem byla, a snad ještě je, pokládána za hlavní výdobytek, řekněme První přikázání, svobodných a demokratických zemí.

Domnívám se se vší vážností, že lidé, kteří se zastávají šáriátského práva, by se měli ocitnout v hledáčku BIS. A pokud uvádějí co příklad sousedských sporů rovnou "spráskání děcka", tak asi i psychiatrů.
12. 09. 2011 | 20:34

minatomirai napsal(a):

Ambasáda je výsostným územím státu, který zastupuje.
--------------------------------------------------------

Plavidlo v mezinárodních vodách taktéž, stejná situace jako Mavi Marmara a devět usmrcených tureckých pasažérů izraelským komandem.

Naštěstí v Káhiře se všech 86 zaměstnanců ambasády dostlo do bezpečí.
12. 09. 2011 | 20:45

Martin Konvička napsal(a):

Napadlo mě ovšem, že bych na "komunitní šáriátské právo" některých islámofilů přistoupil, ovšem pod podmínkou, že se mu podřídí - a to v plné míře, dobrovolně a sami.

Mnozí z nich se vydávají za agnostiky či ateisty, tož já bych se vydával za muslima, co vydával, STAL bych se muslimem (... v "islámofobní" kariéře by bodlo, kdybych pak mohl dělat exmuslima) - a dal bych jim tu šáriu sežrat.

Chci ateistu spráskat, jako muslim mohu, není ani chráněný (to jsou jen křesťani a židi). Líbí se mi jeho dcera, no problem, s pár muslimy ji uneseme, těžko sežene 4 svědky toho, že nešla dobrovolně.

Že to je šária-hard, kdežto v Británii mají šáriu-lite?
Žába se taky vaří pomalu.
12. 09. 2011 | 20:48

Pepa Řepa napsal(a):

Aho ka? Baka.
takže milý asijský Šíbale (korejštinu budete mít určitě také v malíku) jeden apologet šariátu napsal:
-------------
"Mimochodem, žena se zapuzuje 3x, stejně tak muž, možná o 1x více u muže"
--------------
Hmm a teď začne blekotat cosi o rozvodu,úsměvné.
Že by se muž zapuzoval 3x stejnou formulí jako žena?
Nebo že by musel/a 3x k rozvodu?
Hmm, to jsou reformy.

A k té stupidní nabubřelosti jen namátkou.
----------------
...to děláte pro hasbaru zdarma nebo za peníz?
....nicméně Iránci jsou moji favoriti. Je vidět, že i Egypťanů, což mne těší.
....nehodlám vést debaty s někým jako vy; jednoduše řečeno, nemáte na to.
----------------
Víte, nabubřelý bývá pouze samolibý blb s chatrnými znalostmi.Splňujete oba předpoklady

Nepřijdete mi zajímavý, pouze nabubřelý. Nic víc, nic míň. Zřejmě máte potěšení z toho, že Vás někdo vůbec zaznamenal,
Ale co I prázdný sud hezky zní. Tak si to užijte, proč ne?

Pokud vím oslovil jste mne sám a to větou:
Pepa Řepa se přidává, pracujete s Kurasem jako antiislámské kombo?
Jinak bych Vás ani nezaregistroval, pak teprve jsem si přečetl jaké pitomosti píšete a doložil to u Kurase.
Takže se mějte, milý baka.
12. 09. 2011 | 21:28

Gogo napsal(a):

minatomirai,

"Ale ne bláboly, jasná fakta, prosím (abych parafrázoval)? Vždyť vy ani nevíte, co byste mohl očekávat v muslimské zemi a domníváte se, že vás na západě přinutí se modlit?"

O čem to mluvíte ? Já se nedomnívám že mě na Západě přinutí se modlit - nikdy jsem nic takového neřekl. Mimochodem větší část západní evropy jsem i já viděl.

Já se Vás ptám jestli se islámská přistěhovalecká komunita podle Vás přizpůsobí hostitelské zemi, konkrétně České Republice, nebo se pokusí přizpůsobit tuto zemi islámské komunitě.
"Pokud se chcete podívat na křesťanskký fundamentalismus, máte tady koretinu martinu pod jménem Martin, tam se zaměřte."

Nepodsouvejte mi co chci, křesťanský fundamentalismus mě nezajímá protože je v mé zemi neškodný.

Navíc nechápu proč se snažíte zesměšnit svého oponenta, tím opravdu žádné body nezískáte.
12. 09. 2011 | 22:04

minatomirai napsal(a):

gogo: Ale nemohu uvěřit tomu že by se Západ nechal donutit klečet na koberečcích.
Vydedukoval jsem z toho, gogo, že z toho přesto obavy máte, proto moje odpověď.

gogo:
minatomirai,
co by se stalo kdybych odjel do nějaké muslimské země a začal tam žít svým stylem.
Na to jsem odpovědel včera.

Gogo:
nevím co bych mohl očekávat v muslimské zemi, to máte pravdu ale já se tam ani necpu.
To říkáte dnes, gogo.

Mezi fundamentalismem není rozdíl, gogo, proto jsem se vás ptal, co rozumíte pod pojmem fundamentalista. Mezi křesťanským a islámským fundamentalismem není rozdíl, proto jsem doporučil Martinu Konvičku, je klasickým příkladem křesťanského fundamentalismu. Pokud můžete žít s někým takovým tam se nemáte čeho obávat.

gogo: Navíc nechápu proč se snažíte zesměšnit svého oponenta, tím opravdu žádné body nezískáte.
Někteří lidé tu zkrátka jsou jenom z tohoto důvodu, aby byli zesměšňováni. Viz Martina.

Pepa Řepa
Vy kupodivu také, pepo. Beru svoji nabubřelost vs vaši jenjávímvšeoislámskémrozvodu kdykoliv.
12. 09. 2011 | 22:33

Občan napsal(a):

To Gogo:

Přistěhovalecká komunita se přizpůsobí.
Horší to je s českými konvertitkami, které si vezmou muslima a přestoupí na islám. Z těch se někdy stávají fanatičky, že by před nimi i džihádisté sklapli "kufry". Nevím jak jinde, ale v ČR se s těmihle šílenkyněmi už pár muslimů rozvedlo, protože se s nimi nedalo žít.
12. 09. 2011 | 22:48

Gogo napsal(a):

Občan,

také znám pár takto hysterických dam, říkáme jim chtindy...

Podle mě to není věc národnosti ale nějaké neurotické poruchy.
12. 09. 2011 | 23:07

Gogo napsal(a):

minatomirai,

hih, odpovídáte na otázky z jiné diskuze, jak se Vám to sem zatoulalo, máte snad nějakou databázi ?

ale na otázku "jestli se islámská přistěhovalecká komunita podle Vás přizpůsobí hostitelské zemi, konkrétně České Republice, nebo se pokusí přizpůsobit tuto zemi islámské komunitě ?" jste neodpověděl
no, a vaše reakce na:
"gogo: Navíc nechápu proč se snažíte zesměšnit svého oponenta, tím opravdu žádné body nezískáte.
minatomirai:Někteří lidé tu zkrátka jsou jenom z tohoto důvodu, aby byli zesměšňováni. Viz Martina."

mi stačí - tím jste mi odpověděl lépe než si myslíte.
12. 09. 2011 | 23:15

Yosif K napsal(a):

Vcera jsem videl na BBC "egyptskeho narodniho hrdinu" - nepricetneho magora ktery vriskal do mikrofonu ze je ochopen zemrit za to, aby mohl strhnout israelskou vlajku z israelskeho velvyslanectvi.

Egyptsky lumpenrpoletariat by mel mit jine starosti nez rabovat cizi velvyslanectvi (israelci nebyli v maleru sami, ale islamofilni tisk to moc nerozmazava....). Mohli by se treba zacit ptat proc ziji na takove zivotni urovni na jake ziji - jako hovada - jestli je to tim, ze je okradaji zide, ci zda to neni tim, ze jsou oni sami totalni lempli.

Egyptska armada je na baterky - necha lumpenprolatariat rabovat a rabovat cca 6 hodin. Mozna se chteli pridat a jen vahali kdy.

Nicmene kdyz zavola soudruh Obama a pripomene jim, ze jim pred tydnem odpustil dluh 14 miliard US$ tazke by se meli chopit dodrzovani civilizacnich norem, tak se armada ztopori, zastreli 3 rabovace a naraz je pokoj. Diky egyptska armado za "vcasny zasah".

Toto jest lesk a bida egyptskeho islamismu - kdo by je zivil, kdyby se na ne USA vykaslaly? Ze by KSA? Ktere se tez potyka s populacni explosi? Ze by se Egypt zase vratil k vyzirani sypek SSSR? Ten uz neni, a ruske sypky uz na vyzivu sto milionu egyptanku nestaci.

Jeste ze maji turismus a suezsky kanal.......
13. 09. 2011 | 00:38

Pepa Řepa napsal(a):

Gogo
Jen bych si dovolil připomenout, že článek není o tom, zda nás obohatí nová a nová muslimská ghetta či následný požadavek obyvatel ghett na aplikaci šariátu v té či oné podobě.
Tady se minatomirai předešel jakko hodiny.
.-))
To tady mohli vykládat věrozvěsti multi-kulti před pěti lety. Dnes po zkušenostech s domácí nepřizpůsobivou populací vidí, že tudy cesta nevede. To ovšem neuniklo Giňovi, který požaduje obdobnou zvykovou jurisdikci i pro Cigány.

Není ani o tom, zda nás obohatí arabské nebo pakistánské halálhospody, jsou v Praze okolo Opletalky všude a nikdo s nimi nemá problém. Když jdu do Prahy, jinde se nestravuju.
Není ani o tom, zda nás obohatí súfisté či Rubbiját, ti vesele vycházejí a s "obohascením " ghetty nemají nic společného. Zda by psali lépe, nebýt islámu nedokážu posoudit, stejně jako nevím, zda by Chalíl Džibrán z Bšarré psal hůře, kdyby nebyl křesťan nebo Michelangelo maloval jinak, kdyby nedostával zajázky od papeže.

Naopak, milý minatomirai, opak je pravdou!!!!
Český muslim Pelikán vydal výběr Hadíthů a jsou k mání pouze pro pravověrné v mešitě. Ani na Fildě je neseženete a mít celé Ahadíth od Camridge je nákladné.
Ony jsou tam totiž takové perly, že stačí pouze ciotovat. Bez komentáře, to rozpálí apologety tak, jako Vás prostá citace z kreda stvořeného Hasanema al-Banná.

Článek není dokonce ani o tom, zda je povinnost milovat více bradatce nebo pejzatce. Ani pro mne nejsou chasidim nebo charidim to pravé ořechové.

Je pouze o tom, že se tam dole schyluje k nové válce a normálně myslící člověk by měl zvážit, zda je to v našem zájmu. Kde je příčina je zřejmé.
Situace v Egyptě se vymyká kontrole a arabské jaro není pouze o volání po demokratických změnách. Většina populace se zřejmě přikloní na stranu islamistů, proto nás musí různí aktivisté předem přesvědčit, že se Muslimští bratříci polepšili, že vlastně žádní islamisté v Egyptě i celém Maghribu nejsou.

Ostatně blíží se hlasování v RB a je nepochybné, že místní "Palestinská trouba" zaduje z plných plic. Do tohoto neživotaschopného útvaru lije EU pravidelně půl miliardy Euro. Kam peníze jdou by mohla sdělit autorka, kromě jiného na vyplácení renty cca 30-60 000CZK rodinám těch, kteří sedí v base za atentáty proti civilům.
Skvělá investice.

S Mavi Marmara si jen bloud může myslet, že to nebyla předem připravená provokace Turecka, stejné spanilé jízdy se chystaly z Řecka a místní vláda je zatípla v počátcích. To mohli udělat Turci také, kdyby chtěli.
Je naivní myslet si, že výzvědné služby nevěděly, co se s Mavi Marmara chystá. Pravda, mohly počkat, až se dostane blíž.

V Tabě i na celém Sinaji, byly vždy egyptské složky, teď je tam nebezpečno, přestanou jezdit turisté. Jisté to má snad jen St. Catharina se smlouvou od samého Mohammeda ze 7.století, která zajišťuje křesťanskému klášteru nedotknutelnost a dokonce vyčleňuje banú al-Džebelia pro zásobování. Ti ale hbitě přešli na zásobování džihádistů Kalašnikovem. Víc to vynáší.

Tak se vystřílela běžná autobusová linka u Eilatu a co následovalo, je pouze důsledek a ne příčina.

Takže veškeré snahy minatomirai o osvětu, jak ČR obohatí prvky šariátu, jsou nejen mimo thema blogu, ale mohou mít úspěch pouze u naprostých "úíček".
13. 09. 2011 | 08:00

Gogo napsal(a):

Ano,

dostal jsem se poněkud mimo téma článku :-)

Pardon.
13. 09. 2011 | 10:29

minatomirai napsal(a):

Je dobré sledovat tok konverzace, Pepo, moje odpověď byla určena gogovi a přenesena z jiného blogu, neboť jsem odpovídal na jeho otázky.

Ale zpět k vám, Pepo, který jste nabyl dojmu, že mi vysvětlíte, co si myslím.Zdá se, že jste v silně deklamačním mode, předpokládám, že oslovujete goga i mne současně, nicméně u mého jména je několok vykřičníků, takže odpovím.

Nemíním opakovat moje předcházející tvrzení, budu tedy stručný:
uplatnění norem sharii v komunitách, opět podotýkám, že se týkají oblastí, které jsem jmenoval, považuji za mimořádně rozumné. Na rozdíl od vás nepředstírám, že vím úplně vše o islámu. Uvědomuji si však, že mezi konformním a nekonformním islámem je rozdíl, stejně tak mezi žitou normou a předepsanou. Nakonec hadith znamená jenom doporučení, Korán je zdrojem všeho a ten, navzdory mnoha snahám o překlady a vysvětlení, je pro mne, stejně jako pro vás, neuchopitelný. Muslim se stejně bude řídit svými morálními principy bez ohledu na to, v jaké společnosti žije. Podotýkám, že hovořím o běžných lidech, kterých je masivní většina.

Pokud jste někdy žil nebo cestoval muslimskými zeměmi, očekával bych asi jiný přístup, nikoliv předsudky, které má nakonec i váš zajísté oblíbenec, pan Yusuf. Neutuchající nenávist ke komukoliv, mne fascinuje. K muslimům, cikánům nebo homosexuálům. Myslím, že na vás platí všechny tři uvedené.
Nemám rád lidi jako vy, Pepo nebo Yusuf. To neznamená, že se nepokusím vést pokud možno civilizovanou debatu, avšak bez nadávek, nemám pro ně obecně moc použití s výjimkou v silničním provozu.

O situaci v této zemi vis a vis sharia jsem se doposud nezmínil. Nedělám si totiž velké iluze o informovanosti českého (i jiného) lidu o islámu, nemůže ani do toho proniknout přes všechny snahy muslimy od roku 2001 démonizovat, představovat je jako negramotné (viz Yusuf nad vámi s jeho simplistickým pohledem na muslimy Egypta), zanedbané a lenivé jednotlivce. Takových Yusufů je většina, je lidsky přirozené přijmout jednoduchá vysvětlení spíše než ta komplexní. Proto se pepo ozvu proti zjednodušování a propagandě, kterou tady vůči muslimům vedete. Budu přirozeně i na straně potřeb a integrace cikánů, i když je to tady napopulární. Z toho mám obavy nejmenší.
Nestěžujte si, pokud nezískáte překlad hadith se všemi sunnyami kterými byste nás zajisté rád ohromoval, zejména jejich prokazatelnou stupiditu a nepraktičnost. To je vás záměr, nakonec ho přiznáváte. Jsem si jistý, že najdete někde na internetu anglickou verzi, pokud se budete snažit. Nebo si je přeložte sám, pokud jste takový znalec islámu, arabština nebo perština by měla být nutností i ke komunikaci s vašimi oblíbenci.

K tomu, kolik se vyplácí rodinám Palestinců za atentátníky, nemám co říci, nezajímá mne to. Nevidím zásadní rozdíl mezi palestinským odpálením se v davu a izraleským Apache pálícím do davu. Nehledám v tom morální dilema, násilná smrt je násilná smrt, mimořádné podmínky dávají vzniknout mimořádným situacím.
Mavi Marmara nehodlám komentovat, už jsem to udělal.
Na analýzu situace na Středním Východě si netroufám. Nakonec paní Kalousková, která o ní bude vědět nepoměrně více, činí totéž. Můžeme pouze spekulovat.

Takže na závěr, jak jste zřejmě zjistil, Pepo Řepo, nebo zatím ne, protože máte zajímavý styl vybírat a útočit na nepodstatné za mohutného vysvětlování vaší pozice, o uplatnění sharii v ČR jsem se doposud nezmínil. Podle studie z roku 2006 nazvané integrace muslimů, žije tady 10 – 20 000 muslimů; studie odkazuje na data českého statistického úřadu.
Pokud bude však sharia uplatněna tak, jak je tomu v UK nebo Kanadě pro muslimskou komunitu, nebudu s tím mít naprosto žádný problém. Vzhledem k zanedbatelnému počtu muslimů v této zami to však nevidím jako nutnost, oni zřejmě také ne.

P.S.
Nevím, kdo je bratr Pelikán, jsem si však jistý, pepo, že bych ty překlady s největší pravděpodobností získal. Nemám však pro český překlad potřebu.
13. 09. 2011 | 12:07

Gogo napsal(a):

minatomirai,

no, to byla konenčně normální lidská řeč
13. 09. 2011 | 12:39

Pepa Řepa napsal(a):

minatomira
dlouhé, ale naprosto o ničem. Prázdné jako vypitý sud.Všeobecné, nekonkrétní fráze.
Nedivím se, že Vám nevyhovuje Neff. Je to slušný člověk, ne užitečný idiot.
Nemám co dodat a nemám zájem pokračovat v konverzaci o....- no o ničem.
Exhibice salonního multi-kulti narcise.
Mějte se. Klidně si pokračujte v propagaci mioudrosti šariátu.
Třeba ulovíte do hrníčku nějaké uíčko.
13. 09. 2011 | 13:51

minatomirai napsal(a):

Exhibice salonního multi-kulti narcise.
----------------------------------------
Shooting the shit se tomu také říká, mluvení o všem možném, většinou o ničem, jak je dobrým zvykem mezi lidmi.

To stejné platí pro vás, pepo.
13. 09. 2011 | 14:17

Občan napsal(a):

To Pepa Řepa:

Já sice chápu, že byte moc rád, aby sionisté zase vraždili Palestince na potkání a bombardovali Káhiru, ale budete se asi muset smířit s tím, že si konečně uvědomili, že se svět kolem nich jaksi změnil.
Já bych Vám opravdu ten izraelský tisk doporučoval. Kolem Egypta chodí sionisté po špičkách a jeden vojenský potentát po druhém leští kliky v Káhiře. V docela hlubokém předklonu.
Ono je to vidět i na komentářích k článkům. Najednou jsou takové udivené, někdy zmatené, nejisté - a pochopitelně často nesmírně agresivní.
Stejně tak politické komentáře ve velkých denících - najednou se píše o desítky let trvající aroganci, která zavinila současnou situaci. Dokonce i docela zavilí sionisté jako jsou Moshe Arens nebo Akiva Eldar si uvědomili, že to asi mocensky projeli.

No nic, věřte si dál své pohádce o "nadlidech", kteří na BV "vybudovali" vražděním a okupací "jedinou demokracii na BV"...
13. 09. 2011 | 14:23

Pepa Řepa napsal(a):

Občan napsal(a):
To Pepa Řepa:

Já sice chápu, že byte moc rád, aby sionisté zase vraždili Palestince na potkání a bombardovali Káhiru,..>.
-----------
Už tato věta o Vás mnohé vypovídá, řekl bych. Jako z padesátých let.
13. 09. 2011 | 14:46

Martin Konvička napsal(a):

Pepa Řepa, na margo miratomirai

Ty jeho dlouhé kecy nebyly "bezobsažné". Byla to klasická relativizace.

Kupříkladu to "žije tady 10-20 tis. muslimů" - ano, není to mnoho.
Je to ale argument?
Ten malinký počet stačí k tomu, aby zde probíhal totální brainwash konvertitek. Aby se někteří zástupci této komunity beze studu naparovali (například na facebookových diskusích), že "budou bojovat proti Čechům", anžto "české ženy jsou děvky". Aby jiní (proslulý Větrovec) hovořili o "smrti" pro ty, kdo vědomě odmítají alláha a jeho proroka. Aby zde existovaly ex-muslimky bojící se po setmění vyjít z domu, anžto dostaly anonymů množství větší, než malé.
Nemluvě o praní divných financí (viz články L. Lhoťana), nebo disproporční zastoupení těch "pouhých 10-20 000) v obchodě s opiáty či bílým masem.

A to je jich tady JEN málo.
13. 09. 2011 | 17:31

uno napsal(a):

Spravedlnost vysoko, Izrael a Egypt daleko. Nebylo by lepší si probrat tu místní katastrofu, kterou inscenuje Poslanecká sněmovna a vláda, zřejmě bude prvním hurikánem ve střední Evropě. Zabedněte včas výkladní skříně a vyztužte domovní dveře.
Fantastická je ochrana proti spamu, musel jsem napsat ewsprd!
13. 09. 2011 | 18:40

Yosif K napsal(a):

Hahahaha..... Obamovo "nabozenstvi miru" - smutna lez ktere veri snad jen bolsevicti islamofilove.....
The vilest anecdote to surface in July comes from Pakistan, a hotbed of anti-Christian sentiment, even though Christians make up less than 2% of the population: a 2-year-old Christian girl was savagely raped when her father refused to convert to Islam. Because her anatomy has been disfigured, she has undergone five surgeries and suffers several permanent complications; her family lives in fear and hiding. Though this anecdote surfaced days ago, it occurred four years ago—a reminder that some of the most savage instances of persecution never see the day of light; and a reminder that, no matter how late they surface, they shall be duly noted and remembered.

Categorized by theme, the rest of July's batch of Muslim persecution of Christians includes (but is not limited to) the following:

Egypt: Muslims angered by the installation of a church bell—under Sharia, churches must not offend Muslims by ringing bells—went on a violent spree, attacking among others a 5-month pregnant Christian woman and others who were "beaten with iron rods and pipes."
Indonesia: Christians were forced out of a church building and hounded even as they tried to worship at the side of the road.
Nigeria: Two churches were bombed simultaneously; at least three Christians died, several were injured.
Pakistan: Under accusations of "blasphemy," and with the help of a local politician, Muslims attempted to annex a Christian hospital established in 1922 by missionaries.
Tanzania: Muslims burned down two churches to cries of "away with the church—we do not want infidels to spoil our community," and vows not to befriend "infidels."
Sexual Abuse of Christian Women and Misogyny:

Egypt: Muslims "severely sexually harassed" a Christian woman in front of her husband at a bus terminal; when her husband tried to defend her honor, he was violently beaten. Soon afterwards, thousands of Muslims in the region began looting and torching Christian property, screaming "Allahu Akbar!" and "cursing the cross." Also, a Muslim ring using sexual coercion to convert Christian girls was exposed.
Pakistan: Newlyweds run for their lives, because the man is Christian, the woman Muslim. Under Sharia, the leader of the household, the man, must be Muslim. Says a Pakistani Muslim scholar: "I condemn this marriage, I call it illegal, these two could be killed for what they did."
Apostasy and Proselytizing

Iran: A Christian pastor faces the death penalty for "convert(ing) to Christianity" and "encourag(ing) other Muslims to convert to Christianity." Even if he is found innocent of apostasy, the charge of evangelizing Muslims will still carry a severe penalty.
Saudi Arabia: A captured Christian pastor is set to be deported to Muslim Eritrea, where he faces the death penalty.
General Killing of Christians

Ivory Coast: Muslims crucify two Christian brothers on "the example of Christ" and in accordance to Koran 5:33: "The pair were badly beaten and tortured before being crudely nailed to cross-shaped planks by their hands and feet with steel spikes."
Raymond Ibrahim, a Shillman Fellow at the DHFC, is a widely published author on Islam, and an Associate Fellow at the Middle East Forum.
13. 09. 2011 | 22:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy