Průlom, či jen odklad bomby?

25. 11. 2013 | 09:36
Přečteno 5829 krát
Po letech marných jednání mezinárodního společenství s Íránem o jeho jaderném programu se v neděli nad ránem svět dozvěděl, že během jednání v Ženevě došlo k prozatímní dohodě. Írán na příštích šest měsíců zmrazí svůj jaderný program výměnou na mírné zvolnění sankcí. Tato dohoda ovšem vyvolává jednu zásadní otázku: jedná se o první krok k finální dohodě, která zaručí, že íránský jaderný program nemá vojenské ambice, nebo Írán získal klid k tomu, aby mohl v tichosti tajně pokračovat v jaderném výzkumu a navíc půlroční jistotu, že proti němu nebudou uvaleny další sankce? Írán se sice zavazuje, že neutralizuje své zásoby vysoce obohaceného uranu, jinak se ale nemusí vzdát téměř žádných podstatných zařízení, které mohou sloužit k výrobě jaderné bomby. Zůstane mu odhadem 9 tisíc kil nízkoobohaceného uranu, 18 tisíc centrifug, a téměř hotový reaktor na výrobu plutonia v Araku. Ženevská dohoda tak prakticky neprodlužuje čas, který Írán bude potřebovat na výrobu jaderné zbraně, pokud se rozhodne ji získat.


Příštích šest měsíců tedy ukáže, jestli je Írán připraven k takové dohodě, které by ho zbavila podezření, že současné rozhovory vede proto, aby dosáhl odstranění mezinárodních sankcí, které dusí ekonomiku a vedou k sociálním protestům proti režimu, či jestli je skutečně připraven vzdát se podezřelých aktivit, které vzbuzují pochybnosti o pouze civilním charakteru jaderného výzkumu. Hned první prohlášení íránského ministra zahraničních věcí Zarífa po návratu z Ženevy do Íránu budí jisté pochybnosti. Pro domácí publikum Zaríf zdůraznil, že dohoda s mezinárodním společenstvím znamená uznání práva Íránu na obohacování uranu, které bude pokračovat jak ve Fordo, tak v Natanzu. Zaríf také dodal, že obohacený uran, který již Írán vlastní, zůstane na jeho území. Přislíbil také, že do půl roku budou zrušeny všechny mezinárodní sankce. Velmi odlišně zní oficiální závěry ze Ženevy podle USA. Sankce budou okamžitě zpřísněny, pokud se prokáže, že Írán nedodržuje uzavřenou dohodu, včetně závazku, že během šesti měsíců nenavýší své zásoby nízkoobohaceného uranu.

Tato rozlišná prohlášení dvou hlavních aktérů je jistě třeba vnímat i s ohledem na to, komu byla určena. V Íránu existuje velmi silná konzervativní klika, vedena Nejvyšším duchovním vůdcem Chámenejím a podporována podstatnou částí Revolučních gard, která primárně nedůvěřuje USA a z principu odmítá jakékoliv dohody, které by omezily právo Íránu na jadernou technologii. Americká administrativa zase čelí velmi silné skupině skeptiků, která nevěří, že Chámenejí, který má v Íránu rozhodující slovo připustí, aby byl jaderný program opravdu omezen tak, jak požaduje Západ. To si myslí některé klíčové osobnosti v Kongresu, v regionu Blízkého východu pak největší američtí spojenci, Izrael a arabské státy Perského zálivu, především pak Saúdská Arábie. Tyto země mají obavu nejen z případné íránské jaderné bomby, ale i z možnosti, že si ji Írán bude schopen vyrobit. Právě proto považují tuto dohodu za špatnou, protože umožnila Íránu dosáhnout oslabení sankcí, bez závazku zlikvidovat podezřelé jaderné instalace.

Dohoda ze Ženevy, jakkoliv průlomová, je tedy opravdu jen prvním krokem na dlouhé cestě. Írán, který není hrozbou pro země regionu, je pořád spíše utopií, než realitou.

Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Berkowitz napsal(a):

Představme si, že Írán již vlastní A-bomb. Nikdy by ji nepoužil, jelikož by následovala odveta, vedoucí k zničení Íránu. Mohla by být použita jen jako strašák k odvrácení případného útoku ze strany Izraele. Izrael se nikdy nepřipojil k memorandu o nešíření jaderných zbraní, nepochybně ony zbraně vlastní a svět dělá, v čele s USA, že jakoby nic nevidí.
Každému se neměří stejným metrem.
25. 11. 2013 | 09:44

Rambo napsal(a):

Už aby Irán tu bombu měl. Jinak si nebude jistý dnem ani nocí, že ho vyvolení ze Středního východu nebo zpoza oceánu nepřipraví o nerostné suroviny - viz Irák, Afghánistán, Lybie, nyní Sýrie..
25. 11. 2013 | 09:49

kokoshka napsal(a):

Irena Kalhousova:
Kdy zastavi Izrael svuj jaderni program?
Natož nepamatuji že by vyvolenym dovolilo mezinarodni společenstvi jako treba OSN vlastnit ZHN!
25. 11. 2013 | 09:51

kokoshka napsal(a):

Je jasne že po Lybyi a Syrii bude chtit teokraticky režim mit vlastni atomovku,s ohledem na sousedni staty težko bych se jim divil.
25. 11. 2013 | 09:59

olga napsal(a):

A rozkazuje všechněm, malým i velkým, bohatým, i chudým, svobodným i v službu podrobeným, aby měli znamení na pravé ruce své, aneb na čelích svých. A aby žádný nemohl kupovati ani prodávati, než ten, kdož má znamení aneb jméno té šelmy, aneb počet jména jejího.
Tuť jest moudrost. Kdo má rozum, sečtiž počet té šelmy. Nebo jest počet člověka, a jestiť počet ten šest set šedesát a šest.
(13/16-18)

BIBLE SVATÁ Podle posledního vydání Kralického Z roku 1613
25. 11. 2013 | 10:26

komunista z Lehman Brothers napsal(a):

http://www.ibtimes.com/pakistan-could-deliver-nuclear-weapons-saudi-arabia-if-iran-acquires-nukes-report-1459298

" Analytičko" (neo ??) , příště Pakistan aspoň zmínit.
25. 11. 2013 | 10:43

siven napsal(a):

Mordechaj Vanunu, you´lle never walk alone!
25. 11. 2013 | 11:00

neo napsal(a):

komunista z Lehman Brothers:

každej neni ty aby měnil nicky jak se mu zlíbí maloměšťáku
25. 11. 2013 | 11:27

mor a chlolera napsal(a):

Stačí si Kalhousová přečíst knihu Livie Rokachové " Posvátný terorismus Izraele ", psanou podle deníku Vašeho ministra Moše Šareta a každý soudný člověk vám musí nazvracet na hlavu.

Irán, Saudská Arábie, Afghanistán, Pakistán a jiné země, ještě musí projít dlouhou cestu, než dosáhnou kvalit státního terorizmu Izraele.

Pokud taková teroristická země, jako je Izrael, vlastní atomovou zbraň, pak už ji může zcela legálně vlastnit kdekdo.
25. 11. 2013 | 11:38

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tohle musí u nás trápit každého soudného člověka. Ještěže máme u zdroje takovou erudovanou expertku. Jestli Izrael nezničí svůj jaderný arzenál do ježíška za dohledu al kajdy, navrhuji vyhlásit generální hladovku během celých vánočních svátků.
Nekupujte u Židů cukr, kávu, mouku; oni nám tam zblbli i naši českou holku. Místo cukroví postačí jidášovo ucho a na Nový rok jihočeský Kuba.
Já už z toho BV konfliktu ani nespím, nechutná mi jíst a z Fandova kurníku se line podezřelé ticho. To nevěstí nic dobrého!
KDYBY NÁM TI IZRAELCI UZNALI NAŠEHO JEŽÍŠKA, POSLAL BYCH JIM POD STROMEČEK VŠECHNY NAŠE NEPRODEJNÉ BITEVNÍKY. ALE ONI JEŽÍŠKA NEZNAJÍ, STROMEČKY NESTROJÍ A TAK OSTROUHAJÍ.
25. 11. 2013 | 12:07

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kalhousová,

mezinárodní právo dostalo rozhodující úder bombardováním Srbska. A po arabském jaru nikdo nemá jistotu, že nedostane lekci, pokud nebude dostatečně demokratický a zajišťovat lidská práva :-).

Je jasné, že všichni tu stomku budou chtít, i Saúdi už jeví zřetelný zájem.
25. 11. 2013 | 12:57

Ing. N. napsal(a):

Dokud se Izrael nezřekne jaderných zbraní a neustálých teroristických akcí, nemůžeme očekávat klid na Blízkém východě.
25. 11. 2013 | 13:45

češka napsal(a):

Paní Kalouhousová, státy BV se nechaly poučit, kdyby měl Saddám atomovku, nebyla by válka v Iráku.
Angličané a Francouzi také svůj vojenský výzkum nezastavili, Rusové v něm pokračují, Japonci hořce pláčí nad svou porážkou.
Bohužel dnes platí víc než jindy, že kdo má atomovku, žije v míru. Dokládá to mimo jiné severní Korea.
25. 11. 2013 | 13:58

Jirka napsal(a):

Milá autorko, teď už jste to přepískla tím, jak si hrajete na to, že jste nesledovala ani včerejší zprávy.
Normální člověk by od vás čekal, že mu vysvětlíte, proč prakticky celý svět dohodu uvítal, kromě Izraele a Saudské Arábie. A to již nehovořím o informacích, že dohoda se připravovala za naprostého utajení několik měsíců.
Přeloženo do češtiny. Nejprve bylo třeba dohodu utajit před Izraelem, protože ten by ji svými akcemi zhatil už před samým začátkem, jako tu dělal vždy před tím. A potom je otázkou, co se dohodlo mezi Iránem a USA doopravdy. Že třeba USA tajně dohlédne i na to, aby atomové zbraně nemohly použít ani Izrael a ani Saudská Arábie, která si je prý nedávno koupila v Pakistánu.
Takhle napsaný článek autorky je přece použitelný pouze pro politické školení při tříleté militantní službě v Izraeli, ale nikoliv ve většině pacifistické Evropy. Snad by vás už měli vaši řídící pracovníci přeěkolit, jak psát články v češtině, aby to nevypadalo, že si odbýváte svými psaním náhradní 22-měsíční vojenskou službu. Prostě zaslepená vojandy v Čechách lidi nikdy moc vážně nebrali.
25. 11. 2013 | 14:12

tajemný pan H napsal(a):

takže jaderný džihád může začít.
25. 11. 2013 | 14:42

Midori napsal(a):

Paní autorko,
před nedávnem jste byla, spolu s vašimi jestřáby, nažhavená jen to spustit.
Už svět, i vašimi ústy, byl připravován na to, že bude Írán zasypán bombami a "Vítězný" opět zvítězí.
Naštěstí lidé začínají chápat mnohé. Především, že lepší, než jakékoli čurání ohně na nepohodlného, je MÍR a spolupráce.
A to je to, co vás sere.
25. 11. 2013 | 15:10

Kelt napsal(a):

Mor a cholera,
pokud se pamatuji,tak "noví"duchovní-vládní představitelé Iránu se ani nepokusili zmírnit prohlášení svých předchůdců o nutnosti VYMAZAT Izrael z mapy světa.
Lze to brát na lehkou váhu?
Izraelci třikrát stáli před hrozbou svého vyhlazení-není to zas až tak dávno/červen´67/kdy arabští představitelé,než jejich vojska zahájila útok na Izrael,tak vyhlásili,že cílem je zahnání Židů do moře.
Jsem přesvědčen,že vlastnictví A-bomby zabránilo Iránu uskutečnit své choutky.
25. 11. 2013 | 15:19

mor a chlolera napsal(a):

Kelt

Experti potvrzují, že iránský prezident nepožadoval, aby byl Izrael ‘vymazán z mapy’. Zprávy, které podal, sloužily k posílení západních jestřábů. Jonathan Steele Britské noviny „The Guardian“ ze dne 14. 6. 2006: -- Můj nedávný komentář o tom, jak byl iránský prezident chybně citován, když údajně požadoval, aby byl Izrael „vymazán z mapy“, způsobil malou vítanou bouřku. Tohoto slovního spojení se zmocnili západní a izraelští jestřábi, aby jako vždy zdvojnásobili podezření na záměry iránské vlády, takže je důležité, abychom se dozvěděli skutečnou pravdu o tom, co prohlásil. Použil jsem svůj překlad z webové stránky neúnavného profesora Juana Coleho, na níž byl po několik týdnů uveřejněn - „režim okupující Jeruzalém se musí vytratit ze stránky času“.

Proč se neustále do zblbnutí oháníte tím, co česká novinářská žumpa s radostí přežvykuje a co už i sama zahraniční média, sice ne tak nahlas, ale zavrhla jako podvod ?

Tuto fámu už používá jen Izrael, Kalhousová, česká žumpomédia a Vy. Už ani ti zlý Američani ne.

Ale kdo chce psá bít, ten si vždy nějakou hůl najde.
25. 11. 2013 | 15:42

Kelt napsal(a):

mor a cholera,
nemám ty informace jako Vy,ale ti "zlý Američani"také ne.
"Režim okupující Jeruzalém se musí vytratit ze stránky času"-při bohatosti výraziva muslimského světa i toto vyjádření skrývá přímou hrozbu.
To,že okolní státy usilovaly-usilují o fyzickou likvidaci Izraele nemůže být pochyb-na tom ani Váše interpretace výroku bývalého iránského presidenta nemůže nic změnit.
25. 11. 2013 | 15:58

mor a chlolera napsal(a):

Kelt

Mě daleko více, než překrucované pravdy o tom , co řekl nebo neřekl iránský prezident, děsí svědectví izraelských vojáků z akcí v okupovaném pásmu.

Cituji:

Věděli jsme ,že není nutné proti palestinským ženám a dětem používat ostrou munici.
Oni venku jen házeli kameny, stačilo je zahnat do jejich obydlí a tam jim rozbít hlavy železnou tyčí. Nepočítal jsem to, ale bylo jich asi třicet.

Civilizovaná izraelská armáda v 21. století

Nedivím se, že Irán chce atomovou bombu. Představa toho, jak jim tam pejzatí miláčkové dělají železnou tyčí z jejich žen a dětí prejt, je pro ně asi dost nepřijatelná.

A nechce se mi věřit, že pro Vás by byla.

A nebudu se pokoušet tu vypisovat všechny země kde to zkoušeli. Je to chronicky známo.
Jen mi napište v kolika zemích to bez vyhlášení války zkusil Irán. Alespoň jednu, prosím.
25. 11. 2013 | 16:03

Petr z Tábora napsal(a):

Není pochyb o tom, že některé muslimské státy usilují o likvidaci Izraele. Pár milionů Izraelců se může nepřátelské vojenské převaze ubránit jedině lepší vojenskou technologií. Atomové zbraně jsou pro něho nezbytnosí. Naopak pár atomovek například z Iránu zamoří a učiní neobyvatelnou tuto zemičku na spoustu let. Odveta by jistě byla veliká, ale ani tato hrozba nemusí náboženské fanatiky zastavit. Ostatně jen Irán je 85x větší než území Izraele.
25. 11. 2013 | 16:05

Kelt napsal(a):

mor a cholera,
"citace" je citací údajných izraelských vojáků.
Mrtvoly izraelských školáků,rodičů a jejich dětí po pumových útocích palestinských teroristů jsou doložitelné a spočítané.
Terorismus islamistů zaplavil celý svět-začalo to mnichovskou olympiádou,přes dvojčata v N.Y,útoky v Londýně,Paříži a Bostonu,kde umírali nevinní civilisté,právě jako školáci v Izraeli.
Pláčete na nesprávném hrobě.
25. 11. 2013 | 16:20

mor a chlolera napsal(a):

Kelt

Je vidět, že mediální masáž u vás zabrala. Teroristické akce izraelské armády na cizím území, včetně leteckých útoků bez vyhlášení války jsou pro vás tou správnou normou.

Vás si dovedu představit s tou železnou tyčí v ruce. Až jsem se tou představou otřásl.

Shalom.
25. 11. 2013 | 16:30

Midori napsal(a):

Kelt
Jste to opravdu Vy ? Zřejmě se někdo za Vás vydává nebo se mýlím ?
25. 11. 2013 | 16:44

petr napsal(a):

Muž může mít sex se zvířaty

praví se ve spisku Tahríre l-veláje od ájatolláha Rúholláha Chomejního, vůdce "islámské" revoluce v Íránu. Kdo nevěří, ať vygoogluje. Tato náboženská ikona a idol antiamerických a antisemitistických blbů, otec dnešního revolučního nukleárního Íránu má v tomto díle i další perly.

ájatolláh Rúholláh Chomejní je tak sympatický jako mor a chlolera
25. 11. 2013 | 16:47

Kelt napsal(a):

mor a cholera,

máte bezesporu chorobnou představivost -s velkou pravděpodobností po pravidelném užívaní halucinogeních drog-měl byste urychleně navštívit odborné pracoviště.
Což mne vede k ukončení naší diskuse.
25. 11. 2013 | 16:48

kokoshka napsal(a):

Opravdu operace"Lite olovo"byla vrcholem humanismu,za jednoho desatnika izraelske armady zabit 1256 palestincu!
25. 11. 2013 | 16:50

Kelt napsal(a):

Midori,
zatím živý,než mne zastihne mor a cholera.
25. 11. 2013 | 16:52

zbyněk napsal(a):

Karel Müller.......
já jsem myslel, že bombardování Srbska ukončilo bezmezné vyvražďování žen, jejich znásilňování, starců právě tak jako jinochů. Bez tohoto zásahu, by dnes nebylo kde kopat hromadné hroby.
25. 11. 2013 | 17:14

pan Tau napsal(a):

Když Netanyahu mával v OSN tím obrázkem iránské bomby, tak nakreslil červenou čáru NAD druhé stádium obohacování, čili nad 20% procent:

http://www.globalpost.com/sites/default/files/imagecache/gp3_slideshow_large/netanyahu_un_bomb_cartoon_2012_09_28.jpg

Takže když je Irán ochotný vrátit se ještě o stupínek níž na první stádium obohacování (5%), udělal tím vlastně ještě víc než Netanyahu v OSN požadoval. Nechápu proto ten brekot o mnichovské dohodě ani tento článek. Autorka budí dojem, že spíš než nezávislá analytička pracuje jako tisková mluvčí izraelské vlády.

PS: Těch procent v obrázku Bibiho si nevšímejte, zobrazují procento odvedené práce na bombě, nikoli procento obohacení uranu.
25. 11. 2013 | 17:18

muromec napsal(a):

Midori napsal(a):
Kelt
Jste to opravdu Vy ? Zřejmě se někdo za Vás vydává nebo se mýlím ?
25. 11. 2013 | 16:44
Já taky zírám. To bude nejspíš Yosif K. co si z nás dělá srandu. Nebo stojí opravdovému Keltovi u hlavy s revolverem a ten musí psát co se mu přikáže.
25. 11. 2013 | 17:22

Karel Mueller napsal(a):

zbyněk:

Před lety v dobách vlády Schroedera šel v německé televizi dokument Am Anfang war die Luege. Lze jen tedy připomenout onoho rabína na smrtelné posteli ...

Ale znáte to, jak je to s tím myšlením ...
25. 11. 2013 | 17:25

pan Tau napsal(a):

A další věc: Ve smlouvě o nešíření jaderných zbraní (kterou Irán podepsal a Izrael ne) je výslovně zakotveno právo všech států na mírové využití jaderné energie a není v ní žádný zákaz obohacování uranu na 5 procent, čili pro energetické účely. A proto i státy, které nepatří do jaderného klubu (tj. nevlastní jaderné zbraně), uran na 5 procent již obohacují (například Indie, Kanada, Japonsko, Brazílie, Argentina, atd.). Pokud tedy budou Američané chtít Iránu zakázat obohacovat uran pro palivové tyče, budou to muset udělat globálně pro všechny státy na světě. A to pochybuju, že se jim to povede.
25. 11. 2013 | 17:28

mor a chlolera napsal(a):

Kelt

Děkuji vám za ukončení diskuze z vaší strany, protože s člověkem, který místo argumentů vytváří snahu druhého čímkoliv urazit, se ani diskutovat nedá.

Pokud se vám to příčí, nevím proč na můj příspěvek, kerý nebyl určen vám reagujete.
Nikdo vás k tomu nenutí.
Příště mě ignorujte a nebudete muset stanovovat na dálku moji diagnózu.
25. 11. 2013 | 17:48

co zid to jaderny muzikant napsal(a):

Kelte Vy jste se musel zblaznit a nebo jste clenem skupiny [nuklearni palice]
Vy jako levicove smyslejici muyzete ziskavat informace od stejne smyslejiciho Normana Finkelsteina nebo syna Izraelskeho generala Miko Peled, pokud rozumite vedle rustiny i angline tak zhlednete jeho vypoved
https://www.youtube.com/watch?v=etXAm-OylQQ
25. 11. 2013 | 18:38

Petr napsal(a):

Názory ájatolláha Rúholláha Chomejního jsou tak sympatické jako mor a chlolera

Muž může mít sex se zvířaty

praví se ve spisku Tahríre l-veláje od ájatolláha Rúholláha Chomejního, vůdce "islámské" revoluce v Íránu.
Zde jsou ukázky:
"Muž může mít sex se zvířaty jako velbloudy, krávy, ovce atd. Ale by měl zabít zvíře poté co dosáhl orgasmu. Neměl by prodávat jeho maso lidem z jeho vlastní vesnice, ale je rozumné prodat maso vedlejší vesnici."
25. 11. 2013 | 19:36

Yosif K napsal(a):

Vidím že pan Muromec postrádá můj náhled, reaguji tedy, abych vnesl opravdové jasné světlo a 100% pravdu do emotivní diskuse....

mor a chlolera napsal(a):

Proč se neustále do zblbnutí oháníte tím, co česká novinářská žumpa s radostí přežvykuje a co už i sama zahraniční média, sice ne tak nahlas, ale zavrhla jako podvod ?

KONEC CITATU.
Media a media, experti, experti, experti.... CSSD zaplatila experty kteří dali kulaté soudní razítko na studii že Kott Pancová Rath nepoškodili středočeský kraj ani o jednu Kč. EXPERTY MŮŽETE SEHNAT NA ÚPLNĚ VŠECHNO. Dtto samozřejmě media, specielně na oplakávání ubophých arabů a na útoky proti "agresivním židům".

Pracoval jsem mezi araby S PŘESTÁVKAMI TÉMĚŘ DESET LET. Poslušen příkazů z brožurek jsem se téměř s nikým aktivně nebavil o politice, zato jsem chtě nechtě naslouchal eventuleně velmi opatrně odpovídal na otázky, byv tázán. Takže moje poznatky:

1) Muslimská společnost je postavena na lhaní - málokdy uslyšíte nepříjemný názor - lidé mluví tak jak to protistrana očekává, máloco řeknou přímo, kdYž tak spíše omylem. (Proto business který se na západě domluví za 3-5 dnů se mezi araby domlouva 6-12 měsíců, někdy třeba 5 let).

Palestinci kteří benefitují z pracovních papírů do Israele židům samozřejmě říkají že proti nim nic nemají a ostatním arabům říkají že by nejraději všechny židy viděli mrtvý.

Během války s Libanonem jsem zažil stařičkého Paloše jak u oběda říkal židům že doufá že nesmyslné zabíjení co nejdřív skončí a večer se svěřoval Pakistáncům že je úplně jednou kolik zahyne ve válce arabů, hlavně aby bylo zabito co nejvíce židů.

Amik - irčan - majitel firmy si vzal jordánskou Palestinku, díky rodinným vazbám nemá nouzi o vládní zakázky v Jordánsku. říkal mi to stejné - jak se arabové dostanou z doslechu cizinců a mluví upřimně, jde z nich hrůza. Kdyby měli u sebe kufříkovou atomovou bombu a mohli ji odpálit v Ammanu s tím že zpopelní celý Jordánsko ale zároven i celý Israel, tak by to 80% Jordánců bez váhání učinilo - jsou k tomu vedeni od malička od imámů, ve školách atd atd.

Typický lhář byl slavný novelista Yasser Arafat. Přes den na naávtěvě v Israeli mluvil o míru a spolupráci, večer bv Palestinské televizi řekl že Israel musí být zničen a všichni židé co přišli z Evropy budou odvezeni zpět do Osvětimi. Na BV se tomu nikdo nediví - domorodci mluví tak jak kde potřebují - islám je vede ku lži ve prospěch šíření islámu.
25. 11. 2013 | 20:08

Rudi Koutek napsal(a):

Se divim, ze se tady jeste neobjevil Maximus.
25. 11. 2013 | 20:08

Yosif K napsal(a):

2) V Iranu to není O MNOPHO LEPŠÍ NEŽ U ARABŮ. Peršané sjou civilizačně o několik tříd nad araby, naa jedné straně jsou politici, kteří NECHTĚJÍ VÁLKU NEBO CHTĚjÍ ALE ASPON chápou že nemohou rozpoutat válku proti celému západu, na druhé straně se v iránských špičkách vyskYtují blouznivci jako minulý presdient, který i v OSN byl schopen 3 hodiny blábolit o tom že na zem znovu přichází TŘINÁCTÝ MAHDÍ. To jest code name pro nukleární Armageddon. Atomový útok na isarwel by měl všechny židy (a soamzřejmě i všechny araby) vymazat ze zemně, a to je hlavní cíl militatního islámu. 7e by zahznulo i nějakých 5 milionů arabů a že by při odvetném útoku Israele zahynulo nejakých 50 milionů Iraánců je těmto lidem jedno.

Zbylých 30 milionu peršanů by za vedení Mahdího (který by během armagedonu vylezl ze studny v madrase v Khomu) vybudovalo království boží na zemi.

Takže milé děti, vše co kde sylšíte od srabů a co je pěkné nejspíše není pravda.

3) Na druhou stranu můžete potkat malé procento muslimů kteří vám mezi čtyřma očima řeknou že muslimové, křestané i židé jsou bratři a že války a nenáviost jsou na nic. Pár jsem takových potkal a byl jsem upřimně dojat. Postupem času jsem zjistil že to jsou většinou islamizovaní křestané a židé - lidé kteří mají křestanské nebo židovské příbuzné a předky. Islám beru jako nutné zlo, jako osinu v zadnici. Tajně nedodržují ramadán, doma pijí pivo a víno atd atd.

Tzv "opravdoví muslimové" si takové podvratné živly "označují" - probírají mezi sebou drby kdo je opravdový muslim, kdo to jen předstírá, kdo jako falešný muslim skupuje židovské baráky pro židy atd.

Suma sumarum, všichni židé z muslimských zemí byly vyhnáni většinou za krvavých represálií a pogromů. Křestané jsou nynáí vzháněni, snad kroémě egypta kde je do jisté míry chrání vojenská junta. Ti co zůstali a konvertovali jsou "v podezření". Atomsfera cca jako v 16 století za španělské inkvizice před pogromy na "christianos nuevos".

Když slyším že nějaký muslimský poltik řekl cokoliv mírového, musím se smát až se za břicho popadám. realita je někde uplně jinde, opravdopví muslimové mají kaffira co sedne na lep jejich lžím za beznadějného b...ba.
25. 11. 2013 | 20:09

Yosif K napsal(a):

kokoshka napsal(a):
Opravdu operace"Lite olovo"byla vrcholem humanismu,za jednoho desatnika izraelske armady zabit 1256 palestincu!
25. 11. 2013 | 16:50
Když kr...eni fanatičtí nevypouští rakety, je klid.
Když kr...eni fanatičtí vypouští rakety, tak na ně také občas něco hvízdne. Za velkou částí ztrát stojí také "roztomily arabský zvyk" nastrčit před bojovníky řetěz vlastních dětí jako živé štíty.

Za další část ztrát může také to že hamasovci a fatahovci se masově vyvraždují mezi sebou, dále odpalování raket z obytných domů a zahrádek rodinných domků, dály vyřizování meziklanových účtů atd atd.Vypouštění raket je také oblíbená kouřová clona nad tím aby se místní obyvatelstvo nepodivovalo nad chronickým rozkráfáním všeho co se dá krást. Jako že například léky s přetiskem DAR NORSKÉHO LIDU PALESTINĚ se prodávají za těžký peníze v lékárnách patřících hlavounům Hamasu. Atd atd atd.

Co mohu kvitovat s jakýmsi chmurným uspokojením je že většině Norů a Dánů a Švédů a Finů se konečně otevřely oči (díky bor...elu co u nich dělají muslimští imigranti) a skandinávské bvlády omezili pomoc hamasistům, socani hamasisty podporovali jako kdyby šlo o posly boží na zemi......Je to ještě horší než v čechách - rozkrádá se lautr všechno od A až do ZET.
25. 11. 2013 | 20:24

BUBO napsal(a):

Křesťané jsou nyní vyháněni... Během války za nezávislost Izrael vyháněl arabské křesťany do Libanonu, jejich vesnice srovnal se zemí a vybudoval na jejich místě kibucy. Ale křesťanské přítele Izraele z ICEJ to vůbec nezajímá...

http://en.wikipedia.org/wiki/Iqrit
http://en.wikipedia.org/wiki/Kafr_Bir%27im
25. 11. 2013 | 20:25

Petr napsal(a):

Ájatolláh Sajjid Alí Chameneí ‎ je od úmrtí Rúholláha Chomejního duchovním vůdcem Íránu a tím faktickou hlavou státu. Jeho výrok o ženách, které protestovaly proti příkazu povinně nosit šátek: "Nechci je nazývat prostitutkami," řekl, "to, co činí prostitutka, dotýká se jen jí samotné, ale to, co činí tyto ženy, dotýká se celé společnosti."

Názory ájatolláha Sajjida Alí Chameneího, stejně jako názory Rúholláha Chomejního jsou odporné jako mor a chlolera.
25. 11. 2013 | 20:26

Petr napsal(a):

V roce 1999 ájatolláh Sajjid Alí Chameneí prohlásil, že "z islámských, lidských, hospodářských, bezpečnostních a politických důvodů je existence Izraele hrozbou pro národy a státy v regionu" a že "zbývá jen jediná možnost, jak řešit situaci na Blízkém východě: rozbít a zničit sionistický stát".[7]

Názory ájatolláha Sajjida Alí Chameneího, stejně jako názory Rúholláha Chomejního jsou odporné mor a chlolera.
25. 11. 2013 | 20:31

Yosif K napsal(a):

Proslavený snímek jak plačící palestinci nesou v úzké uličce mrtvolku dítětě "zabitého isralskou raketou" je tragický.

Tím spíše že na snímku je dítě zabité palestinskou raketou kterou zde....nerovaní palestinští raketometčíci omylem zamířili na vlastní území.

Dále rodina roztrhaná na pláži "israelským dělostřelecým granátem" ve skutečnosti si udělala na piknik na místě kde plaestinci sami zahrabali několik min, nebot měli zrpávy že se na pláži chystá vylodit israelské komando.

Dále mnoho výbuchů v civilních domech které paloši přpisují israelským raketám je způsobenou garážnicvkou metodou výroby palestinských raket - pěchování tuhého raketového paliva do trubek pomocí dusání železným sochorem.

Okolo 40% palestinského obyvatelstva (podobně jako u téměř všech muslimů) jsou děti pokrevních příbuzných - mnohdy bratranců a sestřenic. Jak mezi beduíny tak u obyvatelstva gazy je překvapivé množství nejrůznějsích genetických chorob. Včetně bohužel mentálních defektů. Toto je také jeden z možbných důvodů oproč si apelstinci neumí sami vládnout, v případech kdy se "nikdo zvenčí nevměšuje" palestinci se vyvraždují sami mezi sebou, pocit vzájemnosti je slabý oproti emocím, pomstychtivosti atd - cca jako poměry na Balkáně.....


http://tnation.t-nation.com/free_online_forum/world_news_war/1400_years_of_inbreeding;jsessionid=6091E010A33007F0149494E5B78570EA-mcd01.hydra
The massive inbreeding in Muslim culture may well have done virtually irreversible damage to the Muslim gene pool, including extensive damage to its intelligence, sanity, and health. According to Sennels, close to half of all Muslims in the world are inbred. In Pakistan, the numbers approach 70%. Even in England, more than half of Pakistani immigrants are married to their first cousins, and in Denmark the number of inbred Pakistani immigrants is around 40%. The numbers are equally devastating in other important Muslim countries: 67% in Saudi Arabia, 64% in Jordan, and Kuwait, 63% in Sudan, 60% in Iraq, and 54% in the United Arab Emirates and Qatar.

According to the BBC, this Pakistani, Muslim-inspired inbreeding is thought to explain the probability that a British Pakistani family is more than 13 times as likely to have children with recessive genetic disorders. While Pakistanis are responsible for three percent of the births in the UK, they account for 33% of children with genetic birth defects.
25. 11. 2013 | 20:38

Petr napsal(a):

Názory ájatolláha Sajjida Alí Chameneího, stejně jako názory Rúholláha Chomejního jsou odporné jako mor a chlolera.

Íránský národ je zasažen nebezpečnou nemocí, podobnou zhoubné nákaze jako je například mor a chlolera.

Bude třeba íránskou společnost vyléčit a ten čas se blíží.
25. 11. 2013 | 20:39

Yosif K napsal(a):

BUBO napsal(a):
Křesťané jsou nyní vyháněni... Během války za nezávislost Izrael vyháněl arabské křesťany do Libanonu, jejich vesnice srovnal se zemí a vybudoval na jejich místě kibucy. Ale křesťanské přítele Izraele z ICEJ to vůbec nezajímá...

http://en.wikipedia.org/wiki/Iqrit
http://en.wikipedia.org/wiki/Kafr_Bir%27im
25. 11. 2013 | 20:25
To máte pravdu, pro židy jsou arabští křestané arabi, pro muzslimy jsou arabští křestané křižáci.

Čo bolo to bolo, terazky je snem většiny palestinských křestanů emigrace na západ (silné komunita je v kalifornii) nebo aspon do Israele což je pro ně také západ.

V Israeli jsou arabští křestané díky imigraci nejrychleji rostoucí složkou obyvatelstva - nikdo na ně pogromy nepořádá.

Na westbanku mezi muslimy křestanů ubývá - jak díky vyhánění, tak díky legálním nuceným konverzím - při snatku smíčeného páru musí nemuslimský partzner cjhtě nechtě konertovat k islámu, opačná konverze od islámu je zakázána pod trestem smrti.

Kromě Egypta, Iraku a Syrie křestanské komunity z muslimského světa zmizli.
Jakmile je v arabské diktatuře nastolena demokracie, odskáčou to v první řadě křestané.
Nástupu "muslimské demokracie" je přitom nemožné zabránit - arabské diktatury padají jedna za druhou jelikož nedokáží uživit raketově rostoucí počty obyvatelstva, mnohdy se vzděláním které se nehodí do moderní doby, mhohdy dokonce typu akorát "korán nazpamět".
25. 11. 2013 | 20:49

Yosif K napsal(a):

Petr napsal(a):
Názory ájatolláha Sajjida Alí Chameneího, stejně jako názory Rúholláha Chomejního jsou odporné jako mor a chlolera.

Íránský národ je zasažen nebezpečnou nemocí, podobnou zhoubné nákaze jako je například mor a cholera.

Bude třeba íránskou společnost vyléčit a ten čas se blíží.
25. 11. 2013 | 20:39
Islám je do jsté míry něco podovbného jako gulag nebo nacistický koncentrační tábor. JE EXTREMNĚ SNADNÉ DOSTAT SE DOVNITŘ, JE TÉMĚŘ NEMOŽNÉ DOSTAT SE LEGÁLNĚ VEN.

Velká část městského oébyvatelstva má ajatoláhu plné zuby.
Na druhé straně 99% peršanů na vemkově na ajatoláhy 100% věří.
Ahmadinejad posílal před volbami na venkov nákladakz revolučních gard s pytli brambor - všichni jej pak volili, na druhou stranu prští venkovani jsou neskutečně prostí lidé a důvěřivě by jej volili i bez těch pytlů brambor.
25. 11. 2013 | 20:54

yosifovo vyhrablo napsal(a):

yosif napsal
Velká část městského oébyvatelstva má ajatoláhu plné zuby.
Ver mi ze Tebe taky vseznalce
25. 11. 2013 | 21:03

Yosif K napsal(a):

Tragický je úděl muslimů - uděl ze kterého unik není o mnoho snazší než se dostat ven z gulagu - je samozřejmě ovlivněn i předislámskými kulturními "zvyklostmi". Kupodivu dosti škodlivá praxe pokrevních snatků bratranců a sestřenic JE ISLÁMSKOU PRAXÍ.

Viz sura 4 - k ženám - snatky mezi bratranci a sestřenicemi prvního kolena jsou výslovně povoleny. Ve společnosti kde se ještě velká část populace může přiřadit ku "kmenům" byt relativně velkým jsou snatky bratranců a sestřenic velmi časté - je to prostě reflex "držet se mezi svými". Je překvapivé že i v moderních rodinách často téměř všichni členové "vypadají úplně stejně". Je to evidentní důsledek desítek generací pokrevních snatků.

Danish professor: Large number of Muslims in schools for children with learning disabilities is partly due to inbreeding
by Nicolai Sennels
Islam versus Europe
September 30, 2013
There are reams of evidence regarding the negative effects on births resulting from consanguinity (marriage of first cousins along the paternal line). This has been known, and publicly acknowledged by Ministers of State, for years in the UK where Pakistanis, although representing only approximately 3% of the general population, account for over 33% of all birth defects (mental and physical) which are traecable through 120 genetic links to the practice of consanguinity. The World Health Organisation has a list of those countries in which the percentage of first-cousin marriages is a recorded fact and almost all are Islamic (Pakistan has 80% of such marriages). The argument, that when Moslems live in Western countries they will be positively effected by Western practices, is a delusional one as the Paki figures in Britain show (65% of all Pakis in Britain are products of first-cousin marriages). Over 55% of ALL Moslems, world-wide, are the result of such marriages.

First-cousin marriage is one of the forms of marriage allowed for in the Koran in Surah 4 ("The Women"); it is therefore NOT simply a 'cultural' or 'tribal' practice as the Left would have the public believe.
25. 11. 2013 | 21:17

Yosif K napsal(a):

Na westbanku se změnil poměr mezi křestany a muslimy z cca 40-60 na cca 10-90.
Kdo může uteče do USA nebo západní Evropy, kdo může uteče i do Israele.
25. 11. 2013 | 21:21

ty mi tAKY napsal(a):

Rada pro normalni
jakmile spatrite nick Ladik!!! Neo, Yosif ,Sup tak rolovat a necist
kluci zastavaj nazor ze s poctivosti nejdal dojdes ale o zebracky hulce
25. 11. 2013 | 21:22

Yosif K napsal(a):

Děkuji za srdečné komentáře k mým komentářům. Bohužel, nevymýšlím si nic.

Mnohokrát když jsem začal makat se šikovným arabským muslimským kolegou, tak jsem zjistil že je z rodiny konvertovaných židů nebo křestanů nebo že měl rusko-tureckého dědečka atp atp.

Je to politicky nekorektní? Je to bohužel pravda.
25. 11. 2013 | 22:22

RSM napsal(a):

Pro podezření ze spáchání válečných zločinů během izraelské vojenské invaze do Gazy vydal v prosinci 2009 britský soud zatykač na Cipi Livniovou, která byla izraelskou ministryni zahraničních věcí v době přípravy a vedení operace Lité olovo

---------------------------------------------

Jerusalem, February 1, 2003, IAP News:
Izraelský profesor a vojenský historik Martin Van Creveld (Hebrejská univerzita v Jeruzalémě) v průběhu rozhovoru pro "Jerusalem Friday" řekl:

"Vlastníme několik set jaderných hlavic pro rakety a můžeme je vyslat proti cílům na všechny strany, třeba i na Řím. Většina evropských hlavních měst jsou již zaměřené cíle pro náš vzdušný úder. ........ Máme dostatečné prostředky abychom v případě svého životního ohrožení vzali svět s sebou. A ujišťuji vás, že se to stane dříve než zanikne Izrael."
25. 11. 2013 | 22:25

Karel Mueller napsal(a):

RSM:

Tak to je síla, pokud to řekl ...

V podstatě říká, že počítají s islamizací Evropy. Poněkud pikantní, pokud si uvědomíme, že pro multi - kulti nejvíc horovali evropští Židé ... čest vyjímkám jako je pan Kuras, samozřejmě.

Pokud se z Izraele linou podobné výroky, tak to znamená jedno - mají šílený strach. A to je špatné, lidé ve strachu dělají hlouposti.

Ale na likvidaci světa by ten arsenál nestačil a USA by dnes už do toho asi nešly. Americkám Židům by se do jaderného inferna nechtělo ...
25. 11. 2013 | 23:21

Důchodce68r napsal(a):

Jak tak ty problémy s Iránem (a muslimy obecně) delší dobu sleduji, nemyslím si, že by patřili mezi subjekty, s kterými je déletrvající dohoda možná. "Myslí" jim to totiž o poznání jinak.
Dočasná dohoda, na příklad tato, možná je. Bez zvláštní fantazie na příklad takto. Jejich konstruktéři došli k myšlence jak centrifugy výrazně zrychlit. Pár měsíců potřebují na to, aby prakticky bez rizika kontroly domysleli konstrukci, připravili výkresy, shromáždili materiál, nebo i nenápadně na mnoha místech vyrobili součástky. Pak dohoda skončí, za měsíc to smontují, za další nahradí zpoždění, za další budou oproti původnímu režimu v plusu. Mimo to si uleví z potíží s embargem.
Vsaďte se, o co!
26. 11. 2013 | 09:05

Yosif K napsal(a):

Dánský profesor: Disproporčně vysoké počty muslimských dětí ve ZVLÁŠTNÍCH ŠKOLÁCH lze částečně vysvětlit příbuzenskými snatky.

V muslimských zemích je 30%-60% snatků mezi bratranci a sestřenicemi. Dtto platí i pro první a druhou generaci muslimských imigrantů v západní Evropě. V Dánsku je cca 50% žáků zvláštních škol a cca 70% věznů muslimského původu.

V Iranu samotném je "inbreeding" rozšířeno na venkově samozřejmě více než ve městech (celostátní průměr příbuzenských snatků je cca 38%).

V tomto kontextu je třeba vidět i propagandu vysvětlující bídu v muslimských zemích nějakými "západními" a "zionistickými" piklemi. Ve skutečnosti muslimové sami sobě vládnou o poznání hůře než jejich bývalí koloniální páni, na což mnozí arabští intelektuálové začínají poukazovat. Samozřejmě kolonialismus nemohl přežít, ale "osvobozené" národy spadly v mnoha případech z bláta do louže.

Kombinace tradice notorického lhaní, chorobné vznětlivosti, lehce manipulovatelné nepříliš vzdělané populace (velmi zdvořile řečeno) a zvyku řešit problémy násilím a fanatického náboženství činí z muslimských zemí zcela nespolehlivé smluvní partnery.


Danish professor: Large number of Muslims in schools for children with learning disabilities is partly due to inbreeding
10:42. | Posted by Nicolai Sennels. | Edit Post .
"A total of 1,085 children of foreign origin are located in special schools for children with retardation or severe learning disabilities across Denmark. ...
"It's not because I want to discuss race or run any smear campaign. But it's a little bit strange that in the four special schools, where people sit in a wheelchair and need help with everything, approximately 50 percent have an immigrant background. That, I believe, is the result of a harmful cultural practice," Lars Aslan Rasmussen (Social Democrats) says. ...
Science partly supports this conclusion explains Karen Brondum-Nielsen, professor and consultant MD. at the Kennedy Center, which conducts research into the genetic causes of disability.
"It is a complicated and politically sore topic. What we know is that there is a slightly increased risk of being born with disabilities for children by cousin-marriages. In Denmark we have not registered these marriages, so we do not have data to prove the relationship. But we can see that there are some groups of the population, which we know give birth to more disabled children, for example, among Pakistanis and Turks. These groups have a tradition of first cousin marriages," Brondum-Nielsen says."
26. 11. 2013 | 10:45

Yosif K napsal(a):

Pane Mueller, ano, lidé ve strachu OBČAS neuvažují racionálně a mentálně retardovaní náboženští FANATICI neuvažují racionálně TÉMĚŘ NIKDY.

STAČÍ SE PODÍVAT NA ROZDÍL JAK SE ŘEŠIL ČESKO-SLOVENSKÝ ROZVOD a jak se řeší sunitsko-šiítský rozvod v Syrii, Iraku, Jemenu atp. Nenamlouvejte si že vnitromuslimské masakry jsou dílem imperialistických piklů. Mezi araby se sahá ku střelbě ze samopalu i kvůli puklému melounu.
26. 11. 2013 | 10:51

Yosif K napsal(a):

Procenta příbuzenských snatků v muslimských zemích:

The Reproductive Health Journal reports the following rates on consanguinity in Muslim countries. Where a statistical range has been recorded, I have used the lower parameter:
Algeria: 22.6%
Bahrain: 39.4%
Egypt (North): 20.9%
Egypt (Nubia-South): 60.5%
Iraq: 47.0%
Jordan: 28.5%
Kuwait: 22.5%
Lebanon: 12.8%
Libya: 48.4%
Mauritania: 47.2%
Morocco: 19.9%
Oman: 56.3%
Palestine: 17.5%
Qatar: 54.0%
Saudi Arabia: 42.1%
Sudan: 44.2%
Syria: 30.3%
Tunisia: 20.1%
United Arab Emirates: 40.0%
Yemen: 40.0%
Muslim men are never, ever allowed to be around, see, converse with or otherwise interact with any females outside of their families. However, they are permitted to act as chaperones for their female first cousins. If your first cousin is the only person of the opposite sex you ever get to interact with, is it any surprise that Muslims are marrying their first cousins more as the rule than as the exception?
According to the BBC, 55% of Pakistani-Britons are married to a first cousin, and as a corollary to that produce “just under a third” of all children in the UK with genetic illnesses, despite being only 3% of the total births.
As a direct result of inbreeding, the Muslim population is the only population on earth that is mentally and physically devolving. This inherent weakness makes Muslim populations more susceptible to nefarious, oppressive leadership and mass manipulation. The amount of objective evidence supporting this statement is colossal and obvious.
26. 11. 2013 | 11:08

DennisKr napsal(a):

Everything else is ultimately just details -- important details, but variants on this theme. index.php is the control, the menu method determins what the "existing page" is, and bunches of occasions get fired along the way of building that page. Plugin modules can hook into those events and change the work flow/supply additional advice/etc. That is also a part of the reason a lot of Drupal resources focus on making modules. Without modules, Drupal does maybe not actually DO something other than say, 'Some one asked for a page! Does it exist? No? OK, I'll serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 22:48

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 17:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy