Arikovo poslední sbohem

11. 01. 2014 | 15:59
Přečteno 9803 krát
Sobotní klidné odpoledne, kdy si mnozí Izraelci užívali krásného slunečného dne, přerušila zpráva o smrti Ariela Šarona. Po osmi letech v kómatu se jeho zdraví začalo poslední týden rapidně zhoršovat. Zpráva o jeho smrti tak sice nikoho nepřekvapila, ale přesto na mnohé silně dopadla. Ariel Šaron zcela jistě patřil k velmi kontroverzním osobnostem, ovšem jeho životní dráha je velmi úzce spojena s historií státu Izrael. Jeho odchodem odešel jeden z posledních izraelských představitelů, který byl u všech klíčových událostí, které tento stát zažil.

Buldok, řezník z Bejrútu, Arik osadník, či Arik, král Izraele. To je jen krátký výběr přezdívek, pod kterými byl znám Ariel Šaron. Ve svém životě se proslavil jako odvážný voják, odhodlaný zastánce osadnického hnutí a premiér, který výrazně pozměnil realitu izraelsko-palestinského soužití. Pro některé Izraelce byl především tvrdohlavý oportunista bez pevných vizí a ideálů, který se výraznou měrou zasloužil o to, že se z Izraele stala okupační země. Pro jiné zase naopak ztělesňoval odvážného a spolehlivého válečníka, který jak na bitevním poli, tak v politice stavěl vždy bezpečnost Izraele na první místo. Asi nejpozoruhodnějším rysem Šaronovy kariéry je nepředvídatelnost jeho jednání. Nejprve osady stavěl, aby je později boural. Část života zasvětil boji proti Arabům, aby později uznal těžkosti způsobené izraelskou okupací a připustil vznik Palestinského státu.

Válečník
Ariel Šaron, syn emigrantů z Běloruska, se narodil v roce 1928 v malé zemědělské osadě severně od Tel Avivu v době, kdy území Palestiny bylo součástí Britského mandátu. Už jako čtrnáctiletý vstoupil do podzemní vojenské organizace Hagana, jejímž úkolem bylo chránit židovská osídlení v Palestině proti Arabům. Ještě před první izraelsko-arabskou válkou tak Šaron získal zkušenosti v bojových operacích. Jeho odvaha a tvrdost mu zajistily rychlý vojenský postup. Jeho vojenské úspěchy neunikly pozornosti Davida Ben Guriona, který mladému Arielu Scheinermanovi navrhl, aby se přejmenoval na Šarona.

Jako voják Šaron na jedné straně příliš nerespektoval příkazy, na straně druhé mu nechyběla předvídavost a především odvaha. V Šestidenní válce již z pozice generálmajora přispěl taktikou cílených operací malých jednotek k historickému vítězství Izraele. V Jom kipurské válce, do které byl povolán ze zálohy, zajistila jeho divize přerušení dodávek pro egyptskou armádu a dosáhla obklíčení Třetí egyptské armády. Tento manévr byl podle mnohých vojenských odborníků rozhodující pro konečné vítězství Izraele.

Šaronova vojenská kariéra ovšem nepostrádá i kontroverzní momenty. Byl přesvědčen, že Izraelci nesmí pasivně přihlížet arabským útokům, ale naopak na ně musí reagovat se zvýšenou agresivitou. Taktiku asymetrického zastrašování Šaron rozvinul jako velitel Jednotky 101, které se zaměřovala na odvetné akce za útoky Arabů proti izraelským cílům. Při nich se cílem stávaly nejen vojenská zařízení, ale i arabští civilisté.

Největší pád zažil Šaron již nikoliv jako voják, ale jako ministr obrany. Během libanonské války vyslal Šaron do Bejrútu armádu s cílem zbavit Libanon Jásira Arafat a jeho OOP. Izraelským spojencem byli libanonští křesťané, jejichž milice v sektoru, který kontrolovala izraelská armáda, povraždily v roce 1982 v uprchlických táborech Sabra a Šatila několik stovek Palestinců. Izraelská vyšetřovaní komise shledala Šarona za tento masakr nepřímo vinným. Ten se musel na nějakou dobu stáhnout z politiky.

Osadník
Jako mladý tíhnul Ariel Šaron více k politice Strany práce Davida Ben Guriona, která se spíše než ideály zabývala praktickými úkoly, především zajištěním přežití nového státu. Tento přístup vyhovoval Šaronově povaze. Byl totiž v mnohém dosti netypický žid. Neliboval si v intelektuálních debatách, netrpěl komplexy, či neurózami. Dával přednost činům před slovy. Jako farmář byl velmi spoután s půdou a byl připraven ji bránit za každou cenu. Nakonec ale politicky zakotvil v pravicovém táboře, který byl ideologicky ovlivněn ideou tzv. velkého Izraele, tj. Izraele rozkládající ho se v biblických hranicích zahrnující i dnešní Západní břeh. Šaron nebyl věřící. Ovšem bibli chápal jako nejdůležitější odkaz předků židovskému národu. I pro život v Tel Avivu je podle Šarona třeba udržovat židovskou přítomnost v Hebronu na Západním břehu, v místě, kde je pohřben Abrahám a Sára.

Šaron se stal hlavním politickým patronem osadnického hnutí. Pod jeho vedením začaly z ministerstva průmyslu a později z ministerstva pro výstavbu plynout ze státního rozpočtu peníze do židovských osad na Západním břehu a v Gaze. Obrovský rozvoj zažily osady v 90. letech, kdy Šaron zastával pozici ministra pro národní infrastrukturu. Jeho podpora osadnictví nebyla jen ideologická, ale především strategická. Izraelská přítomnost na Západním břehu měla Izraeli, který je v nejužším místě široký jen několik kilometrů, zajistit kontrolu nad strategických územím a tedy posílit jeho obranyschopnost.

Politik
Na svá vrcholná politická léta musel Šaron čekat až do svého pozdního věku. Po mladších premiérech, Netanjahuovi a Barakovi, jejichž vlády byly poznamenány krachujícími mírovými rozhovory s Palestinci, což vyvrcholilo krvavou druhou intifádou, si Izraelci zvolili v roce 2001 do čela ‚starého vlka’ Šarona. V pozici premiéra Šaron prokázal, že není ideolog a rozhoduje se především na základě realistického pohledu na věc. Bez velkých gest a patosu učinil rozhodnutí, kterých se jeho předchůdci neodvážili.

Jeho největším odkazem je výstavba oddělující zdi mezi Izraelci a Palestinci, která jakkoliv démonizovaná, snížila počet teroristických útoků v Izraeli a především byla de facto prvním pokusem vytyčit východní hranici Izraele. Dalším odkazem je evakuace židovských osad z Gazy. Osadníci, kteří Šarona považovali za svého největšího spojence, ho po tomto kroku označili za zrádce. Proti evakuaci Gazy se postavili také mnozí členové jeho pravicové koalice a vlastní strany Likud. Šaron ovšem v této době prokázal velkou politickou vyspělost a všechny pokusy o svržení vlády ustál. Mohl se také opřít o značnou podporu izraelské veřejnosti, která rušení osad v Gaze podporovala.

Také s vědomím velké podpory se Šaron v roce 2005 rozhodl vyhlásit předčasné volby a kandidovat v nich jako šéf nově vytvořené strany Kadima, do které přetáhl politické veterány jak pravice, tak levice. Jeho téměř jisté politické vítězství ovšem zastavila mozková mrtvice, kterou utrpěl v lednu 2006. Již nikdy se tak bohužel nedozvíme, jestli by Šaron pokračoval v evakuaci židovských osad i na Západním břehu. Mandát i odvahu by k tomu měl, což se o jeho nástupcích říci nedá.

Kritici Šaronovi vyčítají, že jako politik se nechal příliš pohltit palestinskou otázkou a nezabránil vyzbrojení libanonského Hizballáhu a zanedbal otázku íránského jaderného programu. Tyto problémy pak zdědili jeho následovníci. Ovšem právě to, že veterán izraelských válek a jeden z otců osadnického hnutí byl prvním pravicovým politikem, který uznal problematičnost izraelské okupace, z něj děla muže s politickým odkazem. Nikdy nebyl naivní a za hlavní překážku mírového soužití židů a Arabů považoval neochotu druhých uznat existenci židovského státu na území, kde se tvořila židovská historie. Jako voják i jako politik se dopustil mnohých přešlapů, které v některých případech měly tragické následky. Do izraelské historie se ale zapíše především jako voják, který dokázal inspirovat a vést a jako politik, který se nebál činit odvážná rozhodnutí. S Arielem Šaronem také odchází jeden z posledních představitelů generace, která vyrůstala před vznikem státu Izrael.


Vyšlo v HNKomentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

berkowitz napsal(a):

Tento vrah se už jistě smaží v židovském pekle, mají na něho připraveno "lože vyvrhelovo"!
11. 01. 2014 | 16:19

kokoshka napsal(a):

Ariel to je praci prašek.
Proč ten "kral Israele" nepovstal na třeti den jak je tam zvykem?
Dobre,vratime se do našich palestin aby mi křestanovi veřicimu nebylo vyčitano kaciřstvi.
11. 01. 2014 | 16:23

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Opravdu překvapivá zpráva.

Až na to, že jej Belzebub obrací na rožni už 8. let.
11. 01. 2014 | 16:32

kokoshka napsal(a):

Z Bohem,pani Kalhousova,mate velky problem když jste dali popravit Jeho syna v podstate za nic!
11. 01. 2014 | 16:42

Martin1 napsal(a):

. . .
11. 01. 2014 | 16:47

kokoshka napsal(a):

Dukazu je dostatek,povstani židu bylo brutalne potlačene řimany za cisaře Tituse a ten chram ve kterem"se roztrhl zaves",prave ten ve kterem Ježiš převracel stoly smenarniku byl srovnany se zemi,tak jak Pan předvidal,farizeove a saldukove zmizeli v propadlišti dejin,narod židovsky byl rozptyleny po celem svete,zažil pohromy holokaust,jejich hlavni mesto bylo dobyto pohany a ted bojuji s arabaši o bezplodny bezvodny kus poušti...!
Vaš trest neskonči do přichodu noveho mesiaše!
11. 01. 2014 | 16:49

Drozdický napsal(a):

Velký cenzore Stejskale kde jsi, haní tu svatozář Arielovu.
11. 01. 2014 | 16:53

Čochtan napsal(a):

Tady bude zase nablito !
Zase se tu slezou pohrobci oběšeného Julia Streichera a jeho kamaráda jerusalemského muftího Arafata a budou se předvádět.
11. 01. 2014 | 16:58

Ládik!!! napsal(a):

R.I.P.
11. 01. 2014 | 17:00

JC napsal(a):

R.I.P.
11. 01. 2014 | 17:02

xerox napsal(a):

rusnoka raní mrtvice ... :-)
11. 01. 2014 | 17:10

kokoshka napsal(a):

"Šaron nebyl veřici.Ovšem bibli chapal jako nejduležitejši odkaz předku židovskemu narodu"
Ja snad zlomim mozek,odkaz předku židovskemu narodu je Pet Knih Mojžišovych zv.Tora a pozdeji Talmud,Bible je odkazem pro svetove křestanstvi a nikoli židovstvi nekřestanskeho vyznani.
Irenko:-)!
11. 01. 2014 | 17:10

tajemný pan H napsal(a):

ukázal celemu svetu, jak se jedná s teroristama.
11. 01. 2014 | 17:26

Bestia triumphans napsal(a):

R.I.P.
11. 01. 2014 | 17:36

kokoshka napsal(a):

Čochtan:
Tam nejde o levičackou nebo pravičackou svoloč,je to přimo uroven mafianskych rozdeleni "našiho rajonu" obema klany.
11. 01. 2014 | 17:39

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

http://cs.wikipedia.org/wiki/Hagana

http://www.novyprostor.cz/clanky/405/ze-sabry-a-satily-cesta-nevede.html
11. 01. 2014 | 17:42

Yann napsal(a):

Xeroxi!!
Jsem si kvůli vám poprskal monitor (ty vole, teď do toho zas zemřel Šaron...)
11. 01. 2014 | 17:52

xxyyx napsal(a):

Je to hrozné. Stále jen odcházejí. Kdy konečně přijde Mesiáš? Zajímavé je, že židovská oligarchie na něho čeká v USA.
11. 01. 2014 | 18:27

Mene tekel napsal(a):

Ariel Sharon byl brutální zločinec a vrah, který kromě mnoha jiných zločinů osobně vedl komando, jež v roce 1953 zničilo ve vesnici Quibia v Palestině 49 obytných domů a školu a zavraždili přitom 69 lidí, z toho polovina byli ženy a děti.
11. 01. 2014 | 18:33

Pepa Řepa napsal(a):

R.I.P. počtvrté....soudzi
Bimbo jedeme
11. 01. 2014 | 18:55

Občan napsal(a):

Xeroxi,

nikoli Rusnoka, ale když už, tak Fischera.
Ale není pro to důvod, protože ten terorista a vrah byl již delší dobu mimo hru. Místo něho nastoupili tací, jako jsou Netanjahu a Lieberman.
--------------------------------
Čochtane,
a co tací, jako byl např. Eichmannův sionistický komplic Feivel Polkes z Hagany? Nebo hošani z "Lehi" ("Lohamei Herut Israel ", Brity nazývaná "Stern Gang"), kteří za WWII otevřeně kolaborovali s nacisty proti Britům a teprve když náckové začali dostávat nakládačku, obrátili mantl a přešli ke Stalinovi?
Ostatně - terorismus na BV neimportovali muslimové, ale právě sionističtí (vesměs němečtí, resp. německojazyční) "šibalové" ze středovýchodní Evropy. A že se činili; nezastavili se ani před židovskými uprchlíky z Evropy - viz. např. potopení lodi "Patria" s 1800 uprchlíků na palubě Haganou v r. 1940.
11. 01. 2014 | 19:06

buldatra napsal(a):

Requiescat in pace
11. 01. 2014 | 19:14

Čochtan napsal(a):

Pokud arabové a s nimi spřízněná levičácká (cenzurováno) někoho nenávidí, pak jde s vysokou pravděpodobností o kvalitního člověka.
Ariel Sharon se zasloužil o existenci a přežití svého národa, který patří k těm nejlepším na světě.
11. 01. 2014 | 19:21

kokoshka napsal(a):

I slavetnemu komisařu Juvesu bylo to vždy nakonec došlo:"Ja to vedel,byl to Fantomas!"
Akorat tady autorce a nekterym bestiaim to tady pořad bude pani Zlatka Mayerova v masce Santy nebo koženem sexy oblečku Catwomen!
11. 01. 2014 | 19:26

kokoshka napsal(a):

"A kolik jsme prolili slz na nedavnem pohřbu Mandely,ted začinat znovu?
Aj vej,rabe,ešte mate dluh za minulou obřizku,mysli voni snad že zadarmo košer laska k ne goiumim nakrrmi ženu a šest deti?!"
11. 01. 2014 | 19:33

yaya napsal(a):

Stejskale, ty mazací........, není pravdou, že Šaron byl terorista, není pravdou, že byl mnohonásobným vrahem, není pravdou, že vraždění v uprchlických táborech u Bejrůtu byla jeho zásluha. Milujeme Hitlera, Himlera. Stalina, Pol Pota, Pinecheta, Mussoliniho, Mugabeho, Arafata a další lidumily, s nima totiž toto monstrum sedí v pekle u jednoho stolu.
11. 01. 2014 | 19:50

Fandorin napsal(a):

R.I.P.
11. 01. 2014 | 19:58

Bestia triumphans napsal(a):

yaya:
Neměl jste předtím nick jája?
Nejen podobnost nicku, ale i jednociferné IQ by tomu odpovídalo...
:-)
11. 01. 2014 | 19:58

kokoshka napsal(a):

Dobre,popust'se,mongolsky barbar chce vam neco povedet o smrti umučenim našeho Pana Krista-bude to stručne.Nekolik myšlenek nahlas.Ad heretikum.
Možna vetšina nevi ale je podivne že Petr mel ze sebou meč v sadu Getsimanskem kterym dokonce usekl ucho jednomu a Kaifaovych poskoku,nosit takove zbrane bylo přisne zakazano v okupovane Judeji prostemu lidu.Petr byl totež řimskym občanem.Jak je to možne?Petr sloužil v legiich jako najemnik,veteran ve vyslužbe,dostal řimske počesne občanstvi a pravo nosit zbrane.
Když Ježiš vyhnal Jidaše z hospody(ano,posledni večeře byla v male restauraci)ten nemohl vedet kam pujde Učitel po oslave ale neomylne přivedl straže na ten kopec.Jak to mohl vedet?
Dale,obžalovane ktere muže propustit Pilat nejsou obyčejne kriminalnici jako amnistovanyBarnabaš ale tehdejši teroriste- zeloty,z tajneho podsveti partyzanu proti okupantum.
Ježiš na rozdil od svych"kolegu"svuj křiž nenese,vojaci ulovili nejakeho chlapa jmenem Šimon ktery tahne jakoby křiž za nej.
Vojaci nezazdili ruce Ježišovi ale jenom uvazali,to filmovy trik...
Take mu dali s houbou neco se napit(ocet),proč by nekdo nosil u sebe ocet?
Když propichne desatnik Login žebro ukřižovaneho kopim teče krev Kristova,jako by řimsky vojak nevedel že mrtve nekrvaceji?
Po smrti odsouzenych oba mrtve teroriste skonči jako obvykle na dne propasti pro zločince,akorat telo Ježiše vezmou k sobe...ty same žide ktere proti nemu vystupovali.A je jim to dovoleno samotnym Pilatem.
Dale je hotova scifi.Mrtveho pomazavaji myrthou a zabali do platna.Myrtha ma lečive učinky na telo a pod platnem neni videt kdo je v jakem stavu.Stači byt v komatu nebo težkem bezvedomi.
Straž ktera ma hlidat kryptu s telem najednou usina.To jako že řimsky vojak usne na hlidce?Nesmešte...
A potom živy,zdravy vylečeny Ježiš se zjevuje svym učednikum.
Plan Pilata vyšel dokonale,kam schoval dal Pilat Ježiše?Kam jinak než do palace krale Heroda Antipy ktery byl"europsky" vzdelany v Řecku a sam byl namestkem Galileje.
V te dobe v Řime je odhalene spiknuti prefecta Seana proti cisaři Tiberiu,a kdo vi jestli Pilat nepatřil ke spiklencum...ooo,tam to je huste.
11. 01. 2014 | 20:31

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane či paní yayo,

cudně jste zamlčel, že jste dotyčného ve svém smazaném příspěvku nazval "zrůdou". Proto jsem Váš text z debaty odstranil (viz záhlaví každé diskuse). Pan Čochtan pro změnu Vás a další nazval "levicovou svoločí". Proto jsem jeho text též smazal. Pro lidi, kteří si neumějí vyměňovat názory bez hrubých nadávek, není toto forum určeno. Pokud Vám to nevyhovuje, je mi to sice líto, ale jistě si třeba s panem Čochtanem můžete vyměňovat své zajímavé postřehy jinde.

Libor Stejskal

P.S. Milujte si, koho chcete, to je Vaše věc.
11. 01. 2014 | 20:34

Politik jiného ražení napsal(a):

Paní Kalhousová,
díky za zajímavý příspěvek o panu Sharonovi.

Opravdu zajímavý člověk a odvážný chlap, který neváhal pro svůj národ riskovat život. Takové mezi našimi politiky nenajdeme.
Ti umí jen mlátit hubou a mastit si kapsy.

Izraelští politici svůj stát budují. Ti naši ho rozkládají.
11. 01. 2014 | 20:43

Gudka napsal(a):

"ukázal celemu svetu, jak se jedná s teroristama."
Záleží na úhlu pohledu.
Například Sharon patřil k židovským tajným vojenským organizacím, které byly britskou vládou ve 40. letech minulého století označovány za teroristocké.
To, kdo je označen za teroristu, se většinou řídí podle toho, kdo dotyčné hodnocení vyslovuje. Palestinci za teroristu označují právě Sharona. Je komickým rysem čecháčkovského politizování, že se opakovaně plete do konfliktu obřezaných etnik, nejprve na izraelské, pak na arabské a nyní opět na izraelské straně.
11. 01. 2014 | 21:05

yaya napsal(a):

Stejskale, přestávám chodit do kina na zakázané filmy, Zrůda, Zrůdy, rovněž divadlo, takový Idiot by se neměl na této diskuzi objevovat. Domnívám se, že i někteří blogeři nemají slovník Gutha - Jarkovského. Výlevy na adresu Zemana, Klase, Sobotky apod. jsou samozřejmě tolerovány v rámci utváření správného světonázoru cenzory a prapodivnou redakcí aktuálně.cz. Stačí si vzpomenout na útoky redaktorů Lípolda a Fendricha na hlavu státu, kdepak byl v tuto dobu cenzor? Ne, tady se to nosí, Zeman má být otloukánek novinářské žumpy, vždyť ty chudáky přece nemá rád. nyní musíme udělat z řezníka lidumila, byl přece semita a to jsou naši kámošové, alespoň v současnosti. A tak, jak je v této kotlině zvykem po staletí velebíme sebevětší zločince na objednávku z vyšších míst, vždyť když na to přijde, on i Reinhard měl rád vážnou muziku a děti.
Ale opět je otázka pro cenzora, kde je ta svoboda, kterou všichni na Aktuálně obhajujete, kde jsou její hranice? Musím konstatovat, že tuto svobodu, která je zde mají určitě i na Kubě. Vyzývám proto všechny k psaní oslavných textů podle přání Stejskala, snadné se pozná, kdo se oslavovat má a kdo ne. Jako v pohádce takhle se mává a obráceně hrozí.
11. 01. 2014 | 21:10

Gudka napsal(a):

kokoshka
"A kolik jsme prolili slz na nedavnem pohřbu Mandely,ted začinat znovu"

Nepřehánějte. Mandela byl dokonce stalinizován (dojemný mýtus ve světových médiích o stromu, pod nímž malý Nelson poslouchával vyprávění moudrých, se vyrovná legendám o "Sosovi".)
Naproti tomu u Sharona nelze hovořit ani o "leninizaci". Nanejvýš bych jeho glorifikaci přirovnal k tomu, jak ve Venezuele oslavují Simona Bolivara. Relativní vlažnost reakcí kolem Sharona, které skoro nejsou ani hysterické, natož fanatické, lze do značné míry vysvětlit vyšumělostí námětu (kdy oslavenec byl celé roky v podstatě biologickým preparátem).
11. 01. 2014 | 21:15

kokoshka napsal(a):

Budu to rozmazavat.
Začneme tim co se delo v metropoli.Cišař Tiberius nepřevzal vzkvetajici řiši,prave velmi naopak,zlato ktere postupovalo do centraly mnohem rychleji se vracelo zpet do provincii a ne pokažde řimskych.Pokladna byla v deficitu.
Muselo se zlatem platit za obili,zlatem se platilo hercum ktere početne přijiždeli do Řima na vystupovani,zlatem se platilo za dovoz stovek exotickych šelem do Cirkusu,zlatem se vyvažovali gladiatory,šlechta...no vime!
Tiberius byl přisny cisař,provedl neco jako obdobu ekonomicke reformy,spiše znarodnovani vyžralych bouržoustu podobne jako kdysi Ceasaer a Augustus.Tak bylo treba.
Svym namestkem naznačil mladeho přibuzneho od sestry synovce Gaje Kaligulu-chytreho,prohnaneho a ambiciozniho.Prave ten odhalil spiknuti prefekta Seana.
A co z tim Pilat?Pilat mel nekolik legii v Judeji ktere mohl poslat na pomoc Seanu ale vyčkaval.Udelal dobre.
Co s tim Ježiš?Hodne ve vysoke politicke hře Pilata a mocnych!Ale to je jiny přibeh!
11. 01. 2014 | 21:19

StandaT napsal(a):

R.I.P.
11. 01. 2014 | 21:40

tajemný pan H napsal(a):

gudka,
to máte pravdu, vždycky záleží na uhlu pohledu. a muj uhel pohledu je takový, že se malý židovský stát brání ohromné přesile arabů, kteří neuznávají právo na existenci izrale, rozpoutali vuči němu několik válek a neváhají vyhazovat do povětří autobusy a restaurace plné civilistů. je mi uplně jedno, jake je stanovisko naší vlády. to je čistě muj uhel pohledu. jsme přesvědčený o tom, že žádný jiný národ na světě by nebyl k palestincům tak mírný, jako je izrael. žádný jiný stát na světě by svem uzemí netrpěl něco takového jako je pásmo gazy,které je ovládané teroristickou organizací a z kterého létají na izraelská mesta rakety. například rusové by gazu projeli tankama a srovnali by to i s lidma se zemí a pak by tam do vlády dosadili nějakého sveho kadyrova.
11. 01. 2014 | 21:43

KvL napsal(a):

to: kokoshka

Měl jsme zato, že jej probodl aby ukončil jeho trápení, tedy je otázka, jak vůči sobě byla smrt JK a bodnutí longinem posunuty (a že Hitler měl longinovo kopí víte? Nedivil bych se, kdyby byl US army vrácen podvrh)

Pěkně je toto období líčeno v Dvou fiktivních autobiografiích císaře Claudia, Já Claudius a Claudius bůh a jeho žena Messalina od Roberta Gravese, asi je v tom i dost autorské licence, ale i tak něco na tom býti musí.

A když už se motáme koem toho ježíše, jistě si vzpomínáte na příběh v příběhu, jak Mistr spálil celý rukopis, aby mu jej nakonec ďáběl celý vrátil. Však to znáte, v Moskvě se tak u patriarchových rybníků objeví podivný cizinec, a už se to začne rozjíždět, záhadná nehoda s tramvají, nebohe moskevanky běhající nahé po ulici před kabaretem, peníze měnící se v obaly od lízátek vosy a jiné věci, rubly menící se v nejnevhodnější chvíli na valuty... Jj Bulgakov to vymyslel dobře.
11. 01. 2014 | 21:54

kokoshka napsal(a):

KvL:
ted nechame beletrii stranou.PROSIM.
Jiste,řimsky vojak plakal nad utrpenim špinaveho judejce tak že mu chtel přivodit milosrdni smrt!A ješte tu o Červene Karkulce.
KvL:
Ja jsem veřici křestan ale to co ted napišu proste zapomente.(moje galucinace:-)!-
Ježiš byl vylečeny,uzdraveny a schovany v palaci Antipy,neustale se zjevoval a řečnil a veštil svym apoštolum,ale nemel prostor-byl rozeny reformator,snil o lepšim svete a o božim kralovstvi.Nemohl se vratit jinak by postihl novy trest a jinak Pilat by mu v tom zabranil z obav o svoji karieru.
Naopak Petr se stal vudcem skupiny,a Petr ktery se hadal s Ježišem ješte do jeho popravy se objevoval na veřejnosti s mladym Janem,budoucim autorem bestselleru Apokalypsa.
Myslim že jednou hadka. mezi idealistou a pragmatikem,dvema smery,spiše Petr mel materialne lidske potřeby... ta skončila špatne.!
Ježiš do Jeruzalema se nikdy nevratil,ale Petr odešel do samotneho Řima(svetla velkomesta)
Netušim jestli Učitele zabil sam Petr nebo ho zlikvidoval potichu unaveny a vystrašeny Pilat.
V podstate pro moji viru to neni duležite,amen!
11. 01. 2014 | 22:22

stejskal napsal(a):

To jste napsal velmi dobře, pane yayo.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
11. 01. 2014 | 22:33

Gudka napsal(a):

tajemný pan H

"židovský stát brání ohromné přesile arabů, kteří neuznávají právo na existenci izrale, rozpoutali vuči němu několik válek a neváhají vyhazovat do povětří autobusy a restaurace plné civilistů."

Nějak pořád nechcete vidět a vědět, že i židovský odboj proti Britům používal tyto metody. (Bylo by hloupé plýtvání výbušninami vyhazovat do povětří například hotel Král David, kdyby v něm nebyli v tu chvíli civilisté). V prosinci 1946 unesli židovští teroristé 4 vojáky a jednoho majora britské výsadkové divize a zbičovali je. V červnu 1947 provedli atentát výbušninami na restauraci Astoria v době oběda. Načež Britové začali teroristy věšet.
Takže jde o to, co chceme a co nechceme vidět.
11. 01. 2014 | 22:34

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kalhousová,

nejsem znalec izraelských reálií a tak nemohu posoudit, jak dalece byla jeho tvrdost oprávněná.
Celkově mám z textu dojem, že ho lze charakterizovat jako schopného vojáka a tvrdého národního socialistu hájícího nekompromisně zájem židovského národa.
11. 01. 2014 | 22:37

Čochtan napsal(a):

yaya napsal(a):
" tuto svobodu, která je zde mají určitě i na Kubě. "
-----------------------------------------------------------
Skutečně, jednociferné IQ. :-((( Ukecanej chudáčku, nemáš ani potuchy jak to na Kubě vypadá.
11. 01. 2014 | 22:44

kokoshka napsal(a):

Jiste Petr nečekal že v Řime najde hrnec zlata a bude pobihat po nevestincich a hospodach,byl duchovne založeny a v podstate dobry křestan,založil vyznamnou skupinu veřicich.A bumcc...Mučednicka smrt,jako u ostatnich apoštolu zradcu v ruznych končinach sveta!
Ale Buh neni sazka do loterie,Syn Boži je Syn Boži,"Bohuši,kurva se neřika!"
Očekavanemu trestu za sve zločiny nikdo neujde,chare krišna!
11. 01. 2014 | 23:02

KvL napsal(a):

to: kokoshka

Opravdu tu o karkulce? Kterou verzi chcete?

On s tím je tak trochu probém že nikdo neví co se stalo, proto se tomu co se učí říká dějepis. Nikdo neznáme historii úplně a i naše paměť klame, jediné co jej jisté ja přítomnost.

Nedivil bych se, kdyby to bylo tak, jak píšete, ovšem ještě by tu mohla být jedna možnost, že se mu podařilo s něčí pomocí uniknout.

Však snad Nietzsche řekl, že poslední skutečný křesťan zameřel před, no tehdy to mohlo být asi, 1830 lety.

Myslím, že v základech křesťanství, hned možná pár dní po té akci s křížem došlo ke změně, spíš pokřivení učení, nedivil bych se tomu, však jsme za posledních pár století byli svědky několika takto pokroucených myšlenek. Prostě když někdo v dobré víře chce někomu pomoct, může pak napáchat mnoho škody, více, než by si mohl myslet. Nemá se lidem sdělovat to na co nejsou připraveni, proto ve všech starých náboženstvívh existovalo zasvěcování. (TO co se pak provozovalo v západním křesťanství se spíš podobá pouhému uvádění do úřadu)

Jestli se nepletu, byla tam i jakási událost s houbou namočenou v něčem, teoreticky to mohlo být něco uspávacího, nad starověkými znalostmi lidí o rostlinách bychom možná žasli (Ono lze jíst i z jedovatého tisu, když víte jak a co). Takže bych řekl, že možná, je to složitější na organizaci ale možné, tady bylo několik domluvených lidí. Kdosi s houbou napuštěnou v nějakém roztoku na uspání, podplacený (nelze vyloučit) voják, který jistě věděl, jak s kopím zacházet, jak bodnout, aby poranil jen svaly. Pak onen Antipa, ovšem zajímalo by mne, jaký ten měl na něm zájem. nedivil bych se, kdyby se jim nějak podařilo Ježíše vyexpedovat nejen z Jaruzaléma, ale i z provincie. Jenže kam by jej expedovali? Takového člověka jen tak neukryjete. Možná Egypt, ale nedivil bych se ani odchodu někam Do Persie, nebo snad možná Indie.

Problém lidí je, že jsou zvyklí chápat slova doslovně a problém bible je v tom, že to co tam stojí doslovně nelze chápat. (A taky se do ní mnohokrát zasahovalo s různými úmysly)

Já nevím, jaký původ má pravoslavná bible, jestli je také z řeckého překladu, nebo z jiného, ale je v té západní je taková chyba, onen velbloud, který má projít uchem jehly, je ve skutečnosti lano. Při překladu došlo k záměně podobných slov, a dále se už toto šíří s velbloudem, místo s lanem. Ono i v dnešní hebrejštině jsou ta slova na písmu celkem podobná a to je to strojové písmo, rukou psané by vypadalo jinak a nedivil bych se, kdyby se tak člověk prostě při překladu spletl.
11. 01. 2014 | 23:07

KvL napsal(a):

to: Kokoshka
Otázka jak to s tím jeho božstvím bylo, za jistých okolností by měl být každý schopný dosáhnout takových skoro božských schopností.

Snad někde (nejsem schopen to teď dohledat) v bibli snad stojí vy sami jste bohové. A pak, prozradím vám ještě jednu věc, kdesi v bibli je psáno: Bude li tvá víra dost silná, poručíš hoře a ta se vrhne do moře. Vám se nikdy nestalo že jste něco řekl a ono se to stalo?
11. 01. 2014 | 23:21

mb napsal(a):

´To jste napsal velmi dobře, pane yayo.´

stejskal je sadista i komik pod obojí ...

... rip ...

(zdravim řepu, bestii jakož i další známé i neznámé nicky ...)
11. 01. 2014 | 23:23

yaya napsal(a):

Prosím, prosím, cenzore, Čochtan mě nazval chudáčkem, žádám o okamžitou nápravu, nebo Čochtana o satisfakci, v pondělí na Letné ráno v sedm, vzdálenost 15 m , zbraně obraný granát.
11. 01. 2014 | 23:24

tajemný pan H napsal(a):

gudka,
v každym národě se najdou extremisti. terorismus není a nikdy nebyl program izraelské vlády. na rozdíl od hamasu. sionismus není násilí ani rasismus, ale návrat židů do israele. bohužel evropani jsou antisemiti a nejsou schopni to objektivně posoudit. já osobně bych radši v český republice přivítal židy než muslimy. židi se nevyhazují v londýnském metru nebo španalském vlaku do povětří. židi ani neunášejí letadla a nevyhrožují jihádem.
11. 01. 2014 | 23:33

KvL napsal(a):

tak když to tu tak přechází v diskusi o náboženství (nikoliv o víře)
tak si poslechněte toto: https://www.youtube.com/watch?v=q-PX2Z4r-e4 Jestli tedy umíte anglicky, tak to pochopíte.
11. 01. 2014 | 23:36

RSM napsal(a):

Karel Mueller:

"Celkově mám z textu dojem, že ho lze charakterizovat jako schopného vojáka a tvrdého národního socialistu hájícího nekompromisně zájem židovského národa."

Podobně se mnoho lidí vyjadřuje o Adolfu Hitlerovi, který také podle nich byl tvrdý národní socialista hájící nekompromisně zájem německého národa

Zajímavá shoda....
11. 01. 2014 | 23:41

kokoshka napsal(a):

KvL:
Možna tu kde Popelka alias princezna Leia potka Luka Skywalkera a zepta se:"Ty že jsi muj vlastni bratr?No dovol!Naš...otec Darth Vader je(v přitomnem čase)vysoky a mocny chlap,sila silena,a co jseš to za chuderu?!"
"Ja jsem spiše po matce,sestřičko,po mamince,a Ty jak vidim povahou cela po tatinkovi...!"

Pritomnost je duležita,ačkoli nevim jak ji definujete?
Čas nejde pohladit,k nemu nejde přičichnout,nejde čas ucitit-mate vlastni pojeti časoprostoru?

Neveřte mne,neveřte ničemu-MATE PRAVDU SAM JEDINY VE VŠEM!

Nietszce řekl:"Težko žit s lidmi,nebot težko zachranit mlčeni,hlavne pro mluvky"
Tak pravil Zarathustra.Ale hrbač uslyšel a zeptal se:"Proč Zarathustra mluvi jinak s nama než se svymi učedniky?"
Zarathustra odpovidal:"Co je na tom divneho?S hrbačema treba mluvit hrbate."

Pokroucene myšlenky to nejsou do Ježiše ale do jeho posledovniku.
Konspiračni teorie s houbou a jinak jsem nevysvetlil dost?
Antipa s Pilatem chteli vytvořit s pomoci Ježiše v hebrejskem parlamentu Synedryonu třeti "prorimskou" stranu,opozici farizejum a sedlukum,patou řimsko-řeckou kolonu pod vedenim Ježiše.

Nikdo to doslovne nebere,prave proto to interpretuji.

Nevim kdo se u vas v čem spletl,asi hodne a totalne!
Řecky pravoslavny překlad Bible do staroslovenštiny skoro se neliši od origynalu-" čem projdet verblud uškom igly",co ješte?
11. 01. 2014 | 23:47

Karel Mueller napsal(a):

RSM:

Ono se to říct o většině významných osobností. O Churchillovi zvlášť, např. Záleží na tom, co si pod oněmi národními zájmy představujete. Ovšem zajímavá neshody je v tom, že Židé v Izraeli je vidí jinak, než Židé žijící v zahraničí hlásající multikulti :-).
11. 01. 2014 | 23:57

kokoshka napsal(a):

KvL:
Mužu hory přesunut
Mužu ovladat pulku sveta
Ale když nejsem schopen lasky
Nejsem nic(Poslani sv.Pavla...)
11. 01. 2014 | 23:59

Josef K. napsal(a):

Doba ideových válek na život a smrt, po nichž se idee hroutily jako domeček z třísek, či jen boje o holé přežití. Izrael je to druhé.
Ve spotřebním normalizovaném postsovětském světě ve střední a východní Evropě lze znevážit jakoukoliv hodnotu, což zde zdejší skupinka grafomanů ukazuje pod každým blogem.
Sharon jako voják i politik v čele malého "národa" opravdu byl jakýmsi Davidem a ve hlubším smyslu jeho reinkarnací. Je to tradice předhebrejská, nejen Možíšových knih, kabaly atp. Malý židovský stát po celou svou existenci bojoval proti zdánlivě obří síle SSSSR (nejprve UK a Fr.). Ve všech válkách stála na straně arabských zemích a v čele jejich armád nejvyšší generalita Sovětského svazu s celým svým zázemím vojenského průmyslu půlky okupované Evropy. Sovětský svaz jestřábů byl tváří v tvář malé zemi a jejím talentům, jako byl Sharon, zcela bezmocný. Paradoxně Sovětský svaz byl jen pokračovatelem toho Ruského impéria, před kterým , jeho antisemitismem, vetšinovým barbartsvím, lidojedstvím jež je onou tradicí ruskou atp., miliony Židů, kdysi pozvaní mírumilovně do Polska po vyhnání ze Západní Evropy, a po okupaci Polska tím bezideovým Imperiem Rusko odsouzení k nebytí v pravoslavné kaši, museli hledat domov. Pobratimství nevzdělanosti a hlouposti, jak se projevilo spojenýnm úsilím nacistů a bolševiků, náhle, ve svém dědici SSSR bylo bezmocné.
V Německu 30.let žilo 120 tisíc Židů, Hitler z nich udělal viníky. V Rusku byli viníky dávno před Hitlerem, nemůžete být nositelem vzdělanosti a tradic mezi miliony nevzdělaných barbarů, jste příliš zářivé zrcadlo, odrážející jejich křivé huby.Tak si vypadá reálná podoba zdejších kokoshků a jeho antisemtiských pobratimů.
Je zajímavé, že jejich svaly a pěsti nikdy nic nevyhrály dlouhodoběji, ale oni se stále cítí vázáni svým pohanským lidojedstvím vzývat kult násilí a pomluvy.
12. 01. 2014 | 00:08

velitel Země zaslíbené napsal(a):

Inimico testi credi non oportet.
12. 01. 2014 | 00:27

RSM napsal(a):

Karel Mueller:
Ano, to máte pravdu, však i Putin (také tvrdý národní socialista hájící nekompromisně zájem ruského národa) vysoce ocenil Ariela Sharona:

-----------------------
"Prezident RF Vladimir Putin zaslal soustrastný telegram ministerskému předsedovi Izraele Benjaminu Netanjahuovi v souvislosti s úmrtím expremiéra země, významného státního a vojenského činitele Ariela Šarona.

Putin vysoce ocenil osobní vlastnosti Šarona a jeho činnost pro ochranu zájmů Izraele, a vytýčil úctu, kterou požíval mezi své spoluobčany, a jeho velkou autoritu na mezinárodní scéně.

„V Rusku si budou lidé na Šarona pamatovat jako na důsledného zastánce rozvoje rusko-izraelských vztahů, který přispěl velkým osobním přínosem k upevnění vzájemně výhodné spolupráce“, praví se v Putinově telegramu."
--------------------------------
12. 01. 2014 | 00:28

KvL napsal(a):

to: Kokoshka

Nechtěl vy jste původně sepisovat příběhy? Jak tak vidím, tak máte zajímavé nápady.

Právě ten velbloud tam původně snad nemá být, ale má tam být prý lano, to by dávalo větší smysl. Chyba totiž vznikla v překladu mezi hebrejštinou či aramejštinou a řečtinou. Pak se snad, také jedná o chybu v překladu rudého moře, původní slovo jde snad totiž překládat i jako rákosové (ale já starohebrejsky či aramejsky neumím a ani nemám potřebné materiály k tomu abych si to ověřil)

Zajímavý nápad s tím, že chtěli vytvořit další frakci, možná škoda, že se jim to nepodařilo.

Bohužel jsou lidé, kteří ale bibli či jiné texty doslova berou (zajímalo by mne, jestli by podali trestní oznámení pro vraždu po dočtení nějaké detektivky)

Kdybych to chtěl pitvat, tak se dostanu k té nejmenší jednotce přítomnosti, kteoru si ale nikdo neuvědomí. Tedy to je i není přítomnost. pro stroj by to byla nejmenší jednotka času, kterou umí změřit, al ne tak pro člověka

Kdysi jste tu psal, že jste dělal bojová umění, tuším že korejské (jestli mne paměť něklame), nestalo se vím že pro vás v určité situaci nebylo nic jiného, než teď a tady? Nestalo se vám, že jste si nebyl jistý, jestli to co tam děláte trvá už hodinu, nebo deset vteřin.
Vezměme třeba úder, nebo kop, teď, přítomnost, je podle mne, něco mezi tím, co jste se rozhodl kopnout a tím, než to (ho) kopnete.
Osobně bych za přítomnost vzal okažik, kdy nemusím vzpomínat na to co jsem udělal, nebo řekl. Z fyzikálního hlediska je přítomnost skoro nic jeden kmit atomu cesia, ale z lidského jsou to možná i vteřiny, když zakopnete na schodech, tak ten moment pádu je pro vás teď, minulost je to zakopnutí a přítomnost pád. Člověk nemusí vzpomínat na to jak začala věta, aby ji rozuměl (když to není prasácké souvětí přes polovinu stránky).

Ale stejně jediné přítomnosti dosáhneme až pro nás přestane čas existovat, protože bez času neřekneme, jestli se to stalo, děje, nebo stane. Dosažení takového stavu by pro člověka mělo zajímavé důsledky. Viděl by všechno asi naráz, nebo by neviděl nic. Myslím, že něco podobného musí asi vidět bůh, může se podívat na všechno naráz,ale při té představě je jeden omezen tím co zná, skoro to nejde. Vidět zaráz "minulost" "přítomnost" a "budoucnost." Na malých věcech prostorech a časových úsecích si to mlže jeden vyzkoušet představit. Stačí tužka a papír, dělejte jí po něm čáru, Vidíte kde byla podle čáry, vidíte tužku, kde je a už v hlavě vidíte, kde bude za chvilku.
12. 01. 2014 | 00:31

RSM napsal(a):

Josef K:

Váš text (12.01.2014 | 00:08) může sloužit jako učebnicová ukázka obsahu knihy "Main Kampf", napsaná ale fanatickým sionistou.
12. 01. 2014 | 00:31

Josef K. napsal(a):

RSM
lépe než se nechat stěhovat takovými jako Vy dobytčáky do Východního Polska. Ostatně k tomu, že se lidé jistého ražení, většinou milovníci spiknutí a Protokolů, neorientují v psaném textu není pochyb oni se neorientují ani v realitě, pokud si jí nepřizpůsobí svém chápání, které bývá poplatné jejich znalostem a schopnostem.
Je zajímavé, jak si plete imperiálního Putina s lidmi, kteří bojují o bytí samo o sobě. Typická normalizační sovětská kaše.
12. 01. 2014 | 05:48

RSM napsal(a):

Josef K:

Ostatně k tomu, že se lidé jistého ražení, většinou členové skupiny vystupující pod pseudonymy Josef K. nebo Yousif K, neorientují v psaném textu není pochyb oni se neorientují ani v realitě, pokud si jí nepřizpůsobí svém chápání, které bývá poplatné jejich znalostem a schopnostem.
12. 01. 2014 | 06:14

Medikolog napsal(a):

RSM 00.31: Yosef K. v 00.08 napsal mimo jiné:

.. "V Německu 30. let žilo 120000 Židů. Hitler z nich udělal viníky." .. Tedy pokud čtu dobře, slovy jedno sto dvacet tisíc Židů .. v celém předválečném Německu včetně Gdaňska a Východního Pruska.

Ve Rakousku k v roce 1938 (sedm a půl milionu obyvatel) žilo ve dvoumilionové Vídni asi 250000 Židů (každý osmý vídeňák byl Žid!).

Dlouholetý starosta Vídně (přes deset let), dr. Karl Lueger, v koncem 19. století kosmopolitní Vídni židovstvo ostře kritizoval a jeho rétoriku převzal jistý mladík, marně usilující o právo stát se umělcem..

Když tedy onen mladík (Adolf Hitler) vyzrál na bojištích První světové v muže (příznačně ne v rakousko-uherské, ale v německé uniformě bavorské královské armády), anschlussem Rakouska se v Říši tedy ztrojnásobil počet Židů.. na celkem 370000.

Zajímavé počítání, které by mě ani nenapadlo, nebýt komentářů pana Yosefa K (Yosefa K.). Protože kdyby se z nich vrátilo po válce jenom 20000 (příklad, přesné číslo není pro tuto úvahu podstatné), do magického čísla přesně 6000000 - 350000 zbývá 5650000. Zřejmě dost, aby v rakušácích ve vedení NSDAP vzbudilo panickou hrůzu.

Ale k vlastnímu téma blogu: Ariel Sharon roz. Scheinerman byl od svých 14 let aktivním členem teroristické (do vítězství glorifikujícího vše vítězné) organisace Hagana.. kde se naučil a rozvinul základní vlastnost úspěšného teroristy/bojovníka národně osvobozeneckého boje - NEPŘEDVÍDATELNOST svých budoucích činů. Shodou okolností je to i jedna z vlastností úspěšného vojevůdce.

Takže, mají-li Židé něco jako je naše Walhalla, Arik konečně usedl mezi své od hlubin věků. Jistě se, jako oni, chvástá hrdinskými činy a krutostmi k poraženým. Ať uchlastá i krále Davida a ať ho šašek Vašek dobře baví. Za těch 8 let živé mrtvoly si klidu užil nechtěně až moc. Shalom alejchem.
12. 01. 2014 | 06:53

kokoshka napsal(a):

RSM:
Nechte toho ubožaka s jeho rusofobskymi antislovanskymi dristy.Vždyt ja to ani nečtu.
KvL:
Přibehu mam cely šuplik.(přesne 65+proekty,dva plne romany...)A doufam že se ješte podelim s normalnim čtenařem.
No vidite jak jsme si hezky popovidali,družba mir festival!
12. 01. 2014 | 07:21

kokoshka napsal(a):

Josef K. nebo Yosif K. holinky nebo hodinky...
Intelektu na patou třidu ZŠ,slovni prujem,umeni jenom dobre copypastit a pracovat s wordem,jinak doživotni mozkova invalitida znasobena na grafomanstvi a vymyšleni 400 nicku za den.
12. 01. 2014 | 07:54

Karel napsal(a):

Stejně dobrý terorista jako muslimští teroristé. Komu čest, tomu čest.
12. 01. 2014 | 08:45

Pozdrav z gulagu napsal(a):

Josefe K.,
napsal jste to výborně!

Díky!

Na Aktuálně.cz je čím dál vzácnější setkat se s příspěvky intelektově vybaveného diskutéra s citem pro spravedlnost, uměřenost a demokracii.

Zato bolševiků tu je až hanba!
12. 01. 2014 | 08:49

charlie napsal(a):

paní Kalhousová,
Vám jako expertovi z oboru by mělo být známo, že tehdy 1982 po prohře Fatahu v Libanonu se zbytky teroristů ukryli právě mezi uprchlíky v táborech Sabra a Šatila.
Je to jejich odvěký a zbabělý způsob, ukrývat se zbaběle mezi civilním obyvatelstvem ať to stojí co stojí. Životů ani blízkých, či dětí, si naprosto neváží.
Proto se Šaron tehdy asi rozhodl nezasahovat.

Josef K - OK
12. 01. 2014 | 09:50

KvL napsal(a):

to: Kokoshka
Tak až vám to výjde (někdy se divím, jak jste to všechno postíhal), tak sem určitě napište. Třeba se k tomu pak jednou dostanu a přečtu si to.

p.s. jaký žánr to vlastn je?
12. 01. 2014 | 10:22

kokoshka napsal(a):

KvL:
Kdy jsem to všechno stihl?To bych take rad vedel:-)
Dva romany jsou v žanru realisticke scifi,žadne Hvezdne valky,spiše lidske klubko osudu ve vichru nečekanych a docela težkych udalosti.
Povidky jsou ruzne-scifi,postmodernismus,trochu dedektivky trochu osudovych lasek a nebezpečnych krasek,zbytek takovy gulaš všeho možneho...Nikdy nevim jaka Musa mne prašti do makovice.
Čekejte,určite to nepropustite na ACZ:-)
12. 01. 2014 | 10:34

kokoshka napsal(a):

Zatim mam v planu(to mluvim k Tomu nahoře! zopakovat svuj hrdinsky (zlo)čin napsani blogu,vime o co jde,rabe!
Bude to skoro,možna ješte dneska,pane Stejskale,bez upravy Targuse,slibuji že to bude stat za to.Už na tom pracuji.Opravdu je to velmi zavažny temat a hodne složity k napsani,k přemyšleni,vim co chci řict ale musim to poskladat.Zatim čao!
12. 01. 2014 | 10:54

KvL napsal(a):

to: Kokoshka
Máte to někde na netu? Nebo čekáte až to bude na papíře? Sice mi to bude na přečetní trvat trochu déle (Rusky umím, ale víte jak je to s jazykem, který člověk moc nepoužívá), ale rád bych si to přečetl, čistě ze zvědavosti.

Občas taky psávám, ale trochu jiný žánr. Spíš jakoby fantasy, ale taky to není žádný pán prstenů, spíš současnosti podobný svět, kde je ale běžné, že někteří mají "nadpřirozené" schopnosti, případně se sem tam objeví nějaká bytost, co tu nemá co dělat, duch, nebo tak.
Jedno je hotové, to čekám, jestli to někdo vezme na vydání, další je teď rozepsané, a pak mám pár krátkých takových povídek (no je 30 stran na počítači málo?), ale to je pak už úplně jinak, jedna je možná tak spíš sci-fi, ale ta má snad jen sedm, nebo nějak tak stránek, tam mě spíš šlo o to vypasat se z takové jedné věci, která mne napadla, která by i fungovala, ale asi by mohla právě zkončit takovou katastrofou.

No na netu to nikde není zatím dané, ani jedna, z těch věcí, nemůžu se dokopat k tomu, abych si napsal web.
12. 01. 2014 | 11:15

K.V napsal(a):

Toto myslím není místo kde by se měla dělat propaganda židům, válečným štváčům a pod.
12. 01. 2014 | 11:29

SansLogique napsal(a):

líbí se mi filozofie všech pravotočivých diskutérů, že kdo nejde s nima, jde proti nimm a tudíž je to bolševik. Kdo nejásá nadšením nad každou lumpárnou, kterou provede Izrael, je taky bolševik.
Všechny kočky mají 4 nohy. Můj pes má 4 nohy, můj pes je tudíž kočka.
Ještě dojemnější je, že se považujou za intelektuálně vyvinutější, protože to psali v pravotočivejch novinách.
Svatá prostato.
BTW, ten tlusťoch je beztak mrtvej už 8 let, teď mu už jenom odpojili hadičky, tak co nás tím už tejden otravujete?
12. 01. 2014 | 11:44

kokoshka napsal(a):

Mužete,ale budou Vas bolet oči a hlava,varovani.ru:-)!
Tuhle povidku Litost ve VELMI uřezanem a velmi učesanem variantu se zmenenou koncovkou jsem kdysi lehce načrtl jsem do ACZ.To by proste nevešlo do celeho blogu!A vubec je autenticke.Hodne štesti.Fantasy ja mam rad!
Však času mate dostatek,berte slovnik,uvařte kafe a začnete.Tim se loučim,chci zapracovat nad blogem:
http://udaff.com/read/creo/120717/
12. 01. 2014 | 11:46

Grandmaster napsal(a):

Jezisikriste, uz zase ten kokoshka. Jakmile nejaka vyznamna osobnost zemre, tak tu je kokoshka se svymi komentari a spoustou jineho placani, kterezto nema s blogem nic spolecneho. Mandela, Saron - zlocinci, vrahove a teroriste. Je zajimave, jaka klientela se tu sejde, kdykoliv nekdo, pro ktereho ma svet slova uznani, zemre. Stestim pro normalni lidi (namatkou Stejskal, Bestia i moje malickost)je, ze tato skupina ctenaru s podivnymi nazory je v mensine.
Jeste otazka pro kokoshku - nejste vy Putin? Vzdyt mi ho velmi pripominate, stejne jako Putin ovladate vse mozne. Kdykoliv vidim Putina jak se potapi a nachazi amfory, plave v nejake spinave rece (nebo to byl Mao?), harcuje polonahy na koni, bojuje na zinence s mnohem vetsimi souperi, tak si rikam, vzdyt je to kokoshka(!). A ted jeste spisovatel? Bravo!
12. 01. 2014 | 12:19

kokoshka napsal(a):

KvL:
Myslim že tohle je Vaši krevni)skupina,pulhodiny se to snažim vyguglovat z pameti.Nemužu vzpomnet ani autora ani jmeno hrdiny,a ted jsem to našel.
Jim Butcher,serie"Dresden files",soukromy dedektiv co pracuje v Chikagu na paranormalnich jevech a přišerach,kocktail chandlerovskeho noiru,fantazy,mystiky a hororu.
Vim je to v češtine,tam jsem četl asi dva romany,fakt dobre,zkusim to najit doma.
12. 01. 2014 | 12:19

ex-nemo napsal(a):

Židé dělají sebevražednou chybu, když podporují a rozpoutávají násilí.Protože to se nakonec vždycky a zákonitě obrátí proti nim.Viz podpora Hitlera na začátku jeho kariéry, nebo jejich prosazení bolševizmu v Rusku.
Do čela každého násilného systému se dříve či později dostane vždycky nějaký brutální jedinec, který potřebuje aktivizovat luzu ; a skrze antisemitizmus, proti nepříteli který je vždycky po ruce, to jde nejsnadněji.
Ti moudří mezi nimi to vědí, ale v tom společenství mají jen malý vliv. No, paní Kalhousová mezi takové rozhodně nepatří.
12. 01. 2014 | 12:21

kokoshka napsal(a):

Grandmaster:
Placaš blbosti,magistre,ja se nikde nevyjadřil k osobe Šarona.Muj nazor je takovy že to byl vrah deti a žen ale dobry vojak,podobne je treba branit svoji vlast.Proste povinnost!
Aha,mladši braha Putina,ty davaš uplatky doktorum v cvokarne aby ti sundavali sveraci kazajku a pušteli na net?
12. 01. 2014 | 12:24

Bavor napsal(a):

tajemný pan H napsal(a)11. 01. 2014 | 23:33:
gudka,
v každym národě se najdou extremisti. terorismus není a nikdy nebyl program izraelské vlády. na rozdíl od hamasu. sionismus není násilí ani rasismus, ale návrat židů do israele. bohužel evropani jsou antisemiti a nejsou schopni to objektivně posoudit. já osobně bych radši v český republice přivítal židy než muslimy. židi se nevyhazují v londýnském metru nebo španalském vlaku do povětří. židi ani neunášejí letadla a nevyhrožují jihádem. KONEC CITÁTU.

Opravdu není terorismus programem izraelské vlády? Dívejte se a čtěte:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=638eHDmSnDc
http://svet_islamu.sweb.cz/obsahy/politika/palestina/sabrasatila.htm
https://www.youtube.com/watch?v=-pWwkVfbY10
Většina území státu Izrael je palestinskou zemí, která byla Palestincům uloupena. A enkláva Gaza – to je obrovský koncentrák, tak jak jím bylo varšavské ghetto. Odpor proti Izraeli, to není antisemitizmus, to je ANTISIONISMUS. SIONISMUS je nacionalizmus stejně odporný, jako nacizmus a používá stejné metody – genocidu Palestinců.
12. 01. 2014 | 12:34

KvL napsal(a):

to: Kokoshka
Díky za doporučení, uvidím, jak se k tomu dostanu, momentálně není příliš mnoho času, mám něco rozečtené, je to vcelku dlouhé, do toho ještě psát a zvládat další nutné věci, někdy ověření některých věcí na jednu větu vezme i hodinu :-)

Na ten blog se těším, jestli jej vydají.

Propracoval jsem se prvními pár odstavci toho příběhu, zajímavé je dát si vedle sebe knížku z Anglie a Ruska na stejné téma a srovnat si to, styl jakým se tam kde píše.
12. 01. 2014 | 12:38

co zid to jaderny muzikant napsal(a):

Grandmaster napsal(a):
Stestim pro normalni lidi (namatkou Stejskal, Bestia i moje malickost)je,
a jeste chybi resl a yosi k
a kdo posuzuje vasi normalnost?
je na to nejajaky certiikat?
neni zde vetsich nadutcu nez jste uvedl
to ze zrovna vy velebite sarona neprekvapuje [nosatci
12. 01. 2014 | 12:39

Bavor napsal(a):

Kdo chce vidět skutečnost, měl by si shlédnout toto: https://www.youtube.com/watch?v=J8BdpBRHdHs Je to dokument BBC, který dokazuje, že to byly banky vedené židovskými bankéři, Které finančně podporovaly nástup Hitlera a jeho expanzi.
12. 01. 2014 | 12:43

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

JosefK
V současném Německu žije cca 120 000 Židů, ne v Německu 30. let.
Pokud takto skáčete v násobcíh statisíců /matematika, statistika/ , v čase /cca 100 let/, pak se nedivte , že jste zde za podivína.

Hezký den.

http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Judaism/jewpop.html

http://www.ushmm.org/outreach/en/article.php?ModuleId=10007687
12. 01. 2014 | 13:05

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Grandmaster
Jako obvykle nic k textu blogu, nic k textům komentářů - jen pičoviny ad hominem.

Hezký den.

P.S. Vy jste ten poslední, kdo by tady měl hodnotit, co to je " normálnost", kokoshka diskutuje - sice po svém, ale určitě originálním způsobem, jestli považujete vstupy /skřeky / Bestie Tr. za normální - pak si zajděte k lékaři, něco se s Vámi děje.
12. 01. 2014 | 13:09

Arthur Kent napsal(a):

Bavore,
v dokumentu, na který odkazujete, není o "židovských bankéřích ani slovo":

http://topdocumentaryfilms.com/banking-with-hitler/

https://www.youtube.com/watch?v=J8BdpBRHdHs
12. 01. 2014 | 13:14

stejskal napsal(a):

No, já nevím, pane Velmistře,

třeba jsou normální právě ti, co na všechno nadávají, druhým neustále spílají, vymýšlejí, jak jim to vytmavit, nakopat je apod. Byl bych s tou normálností opatrný :-)

Hezký den Vám i ostatním.

Libor Stejskal
12. 01. 2014 | 13:17

tajemný pan H napsal(a):

bavor,
1. palestina ani palestinský národ neexistují. jsou to potomci kočovných arabů, kteří se usadili v izraeli, historickém uzemí židů.
2. gaza není koncetrační tábor, kde museli vězni tvrdě pracovat a byli likvidováni. palestinci nepracují, ale žijí z dávek, které jim posílá USA, izrael a EU.
3.gaza není ani varšavské geto. izrael nemá v pasmu gazy jediného vojáka . v gaze proběhly volby, které vyhrála teroristická oraganizace, která má ve svem programu zničení izraele. pokud by jedinou činností tehle teroristické organizace nebylo pašování zbraní a utočení na izrael, nemusel by izrael ani egyt blokovat hranice.
4. židé neznají pojem nacionalismus. spojuje je víra, nikoliv národ. například se v izraeli usadili černí židé z etiopie.
5. sionismus, který založil teodor herzl nikdy nemel v plánu nepřátelství nebo dokonce genocidu jiných ras, náboženství či třídních nepřátel jako například nacismus, komunismus či islám. sionismus jednoduše znamená návrat židů do puvodní pravlasti a vytvoření vlastního státu po staletích pronásledování a pogromů.
12. 01. 2014 | 13:17

Nežid napsal(a):

Je to masový vrah a válečný zločinec. Kdo ho obhajuje, patří za mříže.
12. 01. 2014 | 13:21

Tolerovat nehodné se nevyplácí napsal(a):

"... kokoshka diskutuje ..."

Ale houbeles!
kokošák akorát rád vyhrnuje svou rubášku, a s oblibou przní jazyk kulturního národa ze středu Evropy, ke kterému by rád patřil.

Takové "talenty" totiž nechtějí ani v Rusku.
Takové "talenty" je schopen tolerovat jenom pan Stejskal.
Jelikož náš cenzor je duše soucitná a laskavá.
12. 01. 2014 | 13:25

Yosif K napsal(a):

MILÍ LEVICOVÍ PŘÁTELÉ, a dále milí PONĚKUD NEPŘÍČETNÍ ŽIDOBIJCI,

Výše zmíiněný masakr v obci Qibiya by bylo vhodné uvádět v kontextu:
a) šlo o odvetný uder za mnohem brutálnější a četnější útoky arabských fedayinů na civilní židovské cíle (viz citát z wikipedie níže).
b) na israleské straně se důsledně dodržují mezinárodní konvence, útoky se vedou na vojenské cíle, oběti na civilech protistrany se přísně prošetřují. U Arabů je to přesně naopak, jejich oficiální doktrína je vyhnání židů, útočí většinově na civilní cíle a ztráty žisdovksých civilů se mezi aray nepříčetně MASOVĚ oslavují, oficelně budto přímo schvalují,nebo alespon omlouvají hlemty typu "oprávněný spontánní výbuch hněvu arabského lidu" atd atd.

Typický rozdíl mezi israelským a arabským přístupem byl vidět při vyvraždění israelskýého týmu při olympiádě v Mnichově. Arabští teroristé israleské civlz mučili, uřezávali jim genitálie atp. Dopodsud jsou v aravském světě oslavovani. Pachatelé teroristického úroky byli aranskými vládami chráněni.

Isralská odveta se soustředila výhradně na přímé pachatele, židé se dodnes zabývají tím že při odvětě byl omylem zabit nevinný marocký číšník atd atd (viz film Mnichov od Stevena Spielberga).

Někteří vrahové israelských sportovců v klidu dožili v úkrytech v Syrii. Mimochodem, v Syrii a Egyptě dožilo v klidu a luxusu též mnoho nacistů, kteří tam fungovali jako ofociální ekonomičtí poradci. (Ne že by se nacistům podařilo u v rtošivých arabů vypěstovat německou pracovní disciplínu, kdyby jo tak by se již arabové snad dokázali uživit sami, k čemuž mají dodnes bohužel velmi velmi daleko.....)
cituji wiki
The unit was known for raids against Arab civilians and military targets, most notably the widely condemned Qibya massacre in the fall of 1953, in which 69 Palestinian civilians, some of them children, were killed when Sharon's troops dynamited buildings there in a reprisal for a fedayeen attack in Yehud. Sharon said that the unit had checked all houses before detonating the explosives and that he had "thought the houses were empty"
12. 01. 2014 | 13:30

baktualne.cz napsal(a):

Arthur Kent napsal(a):
Bavore,
v dokumentu, na který odkazujete, není o "židovských bankéřích ani slovo"

To jeětě neznamé, že to nebyli židi, že?
12. 01. 2014 | 13:32

Maximus napsal(a):

tajemný pan H oven...

Chlapče, duševní gigante, ty tady zase perlíš a tvé výkřiky bych oznámkoval jako ve škole:
add 1. pěkná 4-
add 2. tady za 3, ale bohužel jsou ctěny smlouvy
add 3. takhle jednoduché to vůbec není, za 4
add 4. úsměvné hlášky, 4-
add 5. tak tohle je jasná koule, za 5!

Možná, že by si našel místo u Rádia Jerevan jako politický komentátor.
Hezký den.
12. 01. 2014 | 13:33

baktualne.cz napsal(a):

Česko ani český národ neexistují. jsou to potomci kočovných slovanů, kteří se usadili v historickém uzemí keltů. Je to tak správně tajemný pane H.?
12. 01. 2014 | 13:34

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Vážnější úvahy o vzniku sionostického státu v prostoru Middle East se začínají objevovat cca v době aplikace vynálezu spalovacího motoru v širším měřítku. Do té doby se ropné produkty příliš nepoužívaly. Vynálezem spalovacího motoru začal věk ropy.
Sionisty velmi podporoval Rothschild, takto úvěrová strana ropného byznysu.

Ne náhodou došlo k "objevu" ložiska Ghawar v roce 1948. Ne dříve.

http://www.freewebs.com/vynalezy/

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sionismus

"...Sionismus byl také v minulosti rezolucí Valného shromáždění OSN č. 3379 označen za jednu z forem rasismu. Ta byla prosazena v roce 1975 převážně hlasy arabských, komunistických a rozvojových zemí. Rezoluce byla anulována v r. 1991 rezolucí č. 46/86 a v historii OSN se jednalo k roku 2010 o jedinou revokovanou rezoluci..."
12. 01. 2014 | 13:50

tajemný pan H napsal(a):

baktualně,
no, keltové svuj boj na tomhle uzemí prohráli, ačkoliv zde žili dříve, než slované. byli vyhnáni, povražděni atd. . nevyčítejme židum, že nechtějí dopadnout stejně. každý se někdy někde usadil a puvodní obyvatele pobil. tak to prostě na zemekouli před vznikem mezinárodního práva a organizací chodilo. palestinci před pár desítkami let sami sebe ani nenazývali palestinci. a židi byli v izraeli dávno před vznikem islámu. takže je to potřeba vnímat v širším kontextu. arabové a muslimové se rozlezli teměř po celem světě. židé bojují o jediný malý kousek země. pokud podporujete zničení izraele, podporujete tím i islamizaci evropy.
12. 01. 2014 | 13:51

Terry Fox napsal(a):

tajemný pan H napsal(a):
"arabové a muslimové se rozlezli teměř po celem světě". Proč jste přestal v prostředkui věty? Mělo logicky následovat "...a Židé se rozlezli po celém světě taky, dávno před nima." O tom jste ještě neslyšel, Five-Hovene? (Utvořeno podle vzoru "Six-Killer", víte kdo to byl).
12. 01. 2014 | 14:06

Čochtan napsal(a):

Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'.
Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem.

Člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Zahír Músejn v rozhovoru pro nizozemský deník Trouw, v roce 1977.
12. 01. 2014 | 14:11

Terry Fox napsal(a):

tajemný pan H napsal(a):
....
3.gaza není ani varšavské geto. izrael nemá v pasmu gazy jediného vojáka . v gaze proběhly volby, ......"
Jaká shoda, pane Five-Hovene: Ve varšavském ghettu taky nebyli žádní nemečtí vojáci. Akorát tam taky sporadicky naběhli, taky pár lidí pozabíjeli nebo odvlekli, a jinak taky nechali osazenstvo ghetta klidně vegetovat pod správou jejich VOLENÉ samosprávy." Paralela jako vyšitá. To jste asi neměl v úmyslu, že ne?
12. 01. 2014 | 14:16

Desiderius napsal(a):

Byl to frajer.
12. 01. 2014 | 14:27

kokoshka napsal(a):

O,jak elenu-marfušenku kolbasit,davaj tancuj,chodici obet Černobylu!
12. 01. 2014 | 14:33

Grandmaster napsal(a):

kokoshka, no vidite jak vam to pekne jde. Napred jste se nikde nevyjadril o Saronovi a potom jste se vyjadril. Saron je vrah (ja to rikal!) a dobry vojak. Nejsou vsichni vojaci vrazi? Proste povinnost, jak jste mi to krasne vylozil.
12. 01. 2014 | 14:33

Medikolog napsal(a):

Čochtane,

vy vyučujete v Ješivě? Do pádu Osmanské říše v důsledku porážky v První světové byli Arabové považování za shluk navzájem se nenávidících a soupeřících kmenů.

Do založení státu Izrael to co říkáte o Palestincích říkali antisionisté o Židech. Ledaže by byli v předizraelské době také Palestinci?

Byli Židé tehdy podle vás Palestinci? Nebo je to nesmysl jak tvrdím já?
12. 01. 2014 | 14:39

kokoshka napsal(a):

Grandmaster:
Je to smišeny pocit,nemužu řict treba o Paulusu že byl špatny vojak,dustojnik,velitel ačkoli byl nepřitelem na život a na smrt,ja umim oddelovat lidske kvality od ideologii a politiky.
12. 01. 2014 | 14:44

tajemný pan H napsal(a):

tery fox,
takže si myslíte, že ve varšavskem getu mohla vládnout organizace, která měla ve svem programu zničení třetí říše a odpalovala na německo rakety??
židé se rozlezli po celém svetě a neustále čelili utokum. proto vzniknul sionismus. aby mohli židi žít ve svem státu. muslimové mají své státy. a stejně se rozlezají. židi naopak odcházejí do izraele. například rodina ariela šarona. pro každý stát je velká škoda, když z něj odchází židé. jsou vzdělaní a pracovití. pro každý stát je naopak neštěstí, když do něj přicházejí muslimové. zvýší se nezamestnanost a objem vyplácených sociálních dávek.
12. 01. 2014 | 14:49

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

tajemný pan H
Proč si myslíte, že musí tomu být nutně tak, že pokud vy podporujete holokaust Palestinců, tak že oponent musí nutně podporovat zničení Izraele ?
Nepodsunujete tak trochu váš styl myšlení druhým ?

Keltové tedy prohráli a vy tak souhlasíte s tím, že úspěšnější Slované jsou nyní domorodci.
Pokud tedy prohrají Evropané s islamem - budou zde domorodci po čase islamisti.
Je tomu doufám tak ?

Ale vy správně chcete nevzdávat ten boj dopředu. To je moudré. Kdo tedy tu bitvu dnes vede a jakými prostředky ?
-------------------------------------------------------
Proč se Evropané málo množí ? Čím je determinovaná tato negativní psychologická motivace potenciálních matek, rodičů ?
Proč se v Evropě ve velkém /ve srovnání s islamem/ rozpadají rodiny ?
Proč mizí potřeba ukotvení mysli Evropana v křesťanském náboženství ?
Komu prospěly podpory plošných imigrací lidí z civilizačního okruhu islámského - např. Turků ?
Proč mizí důvěra v instituce, elity, finanční systém ?
Proč si lidé myslí, že jsou zkorumpované ?
Kdo vyvolává ve světě konflikty typu toho v Íráku, kdy pak rostou psychologické motivace mísních lidí k tomu přijmout a prosazovat antiamerikanismus /antievropaismus/, emigrovat kvůli nesnesitelným podmínkám - např. do Evropy ?
Jaká je dědictví kolonialismu - z tohoto úhlu pohledu na příčinno-důsledkové vztahy formující procesy vedoucí k masové migraci do evropy?
Nejde tedy tak v posledku jen o zpětný dovoz kdysi vyvezené nespravedlnosti ? Tedy o bumerangový efekt, efekt ping pongového míčku a stěny ?

Dlouhodobě je řešením jen dohoda na bázi souhlasu co nejméně vynuceném tak, že se znásilní vědomí a podvědomí obyvatelstva zůčastněnách stran. Lidé musí takový souhlas přijmout vědomi si, že takový souhlas chtějí oni sami nadále udržovat při životě.
Legitimizování byť jen statu quo antagonismů/o další teritoriální a jiné expanzi ani nemluvě/ tak, že se používají pouhé restrikce v kombinaci s propagandou ...to je drahé, je to dlouhodobě neudržitelné, možná krátkodobě dokonce i masově populární /viz kauza hitlerovské Německo/, ale dlouhodobě to nefunguje - taková nerovnováha .

Izrael je tak odsouzen k dohodě, nemá jinou volbu, stejně ale tak i Palestinci.
Je tak zapotřebí moudrých lidí na obou stranách - kteří spolu budou umět mluvit tak, že budou současně mluvit i za co největší skupiny obyvatel.

Můžete si třeba poprskat monitor, ale tak to v dějinách chodí. Nejde o nějakou zákonitost, prostě lidé tak jednají, někdy jim to trvá déle, jindy kratčeji, ale v posledku to vždy dopadá takto.

Malá poznámka - v minulosti se Židům po dlouhá období žilo snadněji pod muslimy, než pod křesťany /Maimonides z Fezu neutekl do Itálie, ale do Fustatu, vyhnání ze Španělska a Portugalska, pogromy, Hitler/ . A byl to " prozápadní" Řím, který jim rozbořil Chrám, zastánci obou náboženství pak mají rozhodně blíže k sobě než k atheistům či "křesťanům" moderního evropského střihu...takže opatrně - s tím semitofilstvím.
Možná že tak je dokonce pro Evropany - pro Západ - výhodné, že nedochází zatím k " bratříčkování se" muslimů s Židy...ale to je jen taková smyšlenka, že by se pak obrátili proti " křesťanům" obě tyto síly - společně...i když :

"Rabbi Šimeon praví : Dobrého, který je mezi goji, zabij, dobrému, který je mezi hady rozmačkej jeho mozek."
(Soncino : Midraš halacha )

P.S. V Izraeli existují velké skupiny samotných Židů, které odmítají vojenskou službu a nepracují - z náboženských důvodů. Společnost jim to toleruje, živí je a chrání. (tolik jen k těm "parazitujícím" skupinám obyvatelstva - aby bylo jasno, že věci nejsou černobílé - tedy pracovití a chrabří Židé/líní a zbabělí Palestinci/)
12. 01. 2014 | 14:52

Grandmaster napsal(a):

Pane Stejskale,
vy soudite ze ti nenormalni jsou normalni a ti normalni jsou nenormalni? Zajimava myslenka... Svet je blazinec a pupkem toho blazneni jsou blogy, pojednavajici o znamych svetovych osobnostech jakoz i komentare tech (ne)normalnich. Po letech 'venku' marne hledam nejaky spolecny ekvivalent nazoru na vse mozne, pocinaje uspornymi zarovkami, pet-lahvemi (zaloha) a konce Mandelou a Saronem. Mozne je, ze ti (ne)normalni opustili zakopy v hospodach, kdyz objevili Internet?
12. 01. 2014 | 15:00

tajemný pan H napsal(a):

člen klubu pravicových spotřebitelů.
hamas má ve svem programu zničení izraele a vebec se tím netají. takže pokud podporujete palestince, podporujete zničení izraele. izraelská vláda usiluje o mírové jednání s palestincema a vytvoření palestinskeho státu , nikoliv o holokaust palestinců. takže dokud nepřestanete žvanit takové blbosti, těžko ma nějaký smysl s vama o něčem diskutovast. pokud by izrael chtěl pobít palestince, už by se to dávno stalo a težko by mu v tom kdokoliv zabránil.
12. 01. 2014 | 15:01

Pepa Řepa napsal(a):

Žasnu nad internetovou hloupostí.
Řím byl....prozápadní....inu ....pravouni:-)
Zatracenej pravičák Titus a jeho legie.
Kdyby byla u vesla levice.....:-)
A tolerance charidim -která se ovšem začíná nyní zajídat, vzhledem k přemnožení- by měla sloužit jako tolerance k jiným-hloubavcům- ve Šluknově a okolí.

No jo hloubavci, studují od vidim do nevidim.

Ouplně jsem z toho zmatenej.
Není vlastně ten zloduch Bimbo, mající jasný postoj nejen k Šaronovi, k Židům jako takovým, či ke státu Izrael, ale k situaci na SV celkem pravoun jako víno?

A není vlastně ten náš Karel plný dobroty, jednou hladce, podruhé obrace, vlastně větší levoun než ten rasPutin, proti kterému táhne do boje?

Zapeklité otázky.
12. 01. 2014 | 15:05

Grandmaster napsal(a):

Clen Klubu Pravicovych Spotrebitelu,
docitam se ze se v Evrope rozpadaji rodiny ve velkem, tedy ve srovnani s Islamem. Napada me myslenka, ze to bude asi tim, ze 'rodina' v islamu moc tech stejnych prav nema? Mam na mysli rovnopravnost i jina prava. A nejak mi umika souvislost tohoto konstatovani (rozpad rodin) s tomto blogem?
12. 01. 2014 | 15:15

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Pepa Řepa
A čím byl v důsledku Řím ?
Která část světa je dědictvím Říma - z velké části /právo především/ ? Odkud odsával Řím přebytky a akumulované bohatství - od Franků či Britů ? Anebo to bylo z východu /nejkřiklavěji Augustus/. Jka byl teda provýchodní ?

Já žasnu nad namyšleností některých exotů - co sem zamotají Šluknov, Bimba, levouny...:)))

Raději jdu nasypat páčkům, než marnit čas zde - tak to raději pozorovat je.
12. 01. 2014 | 15:18

Pepa Řepa napsal(a):

Copak rodiny, ale on se nám rozpadá i Vladimír Ilijič.
Určitě to souvisí také s i-salámem.
12. 01. 2014 | 15:20

Viola napsal(a):

Pane Medikologu

bylo dokázáno vědecky, že Židé a palestinci jedno jsou. Odlišuje je jen víra v Boha.
12. 01. 2014 | 15:21

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Grandmaster
Vám toho uniká víc, ale to nevadí, to jedna nebo dvě návštěvy u doktora - specialisty možná spraví. MOžná ne, to já dopředu nejsem schopen posoudit.
Natolik vás neznám.

P.S. Já reagoval na repliku pana H, ne na blog.
Rozpoznáte takové reakce od reakcí na blog obecně tak, že v návěští takových komentářů je uveden nick na který je reagováno, kdybych reagoval na blog jao takový, bylo by tam napsáno "Kalhousová" anebo nic.
Pokud byste to nepochopil, zeptejte se nicku Pepa Řepa /uveďte ho v návěští své otázky, dle výše popsané instrukce/ - on vám to oklikou přes Bimba, levouny a Šluknov vysvětlí tak, že to pochopíte i vy.
:)))
----------------
Bitva s hloupostí se nedá vyhrát, jen prohrát. Proto nyní mažu s tím krmením raději k budce dřevěné, nežli k duté.
12. 01. 2014 | 15:25

Čochtan napsal(a):

Medikologu,
Židi nejsou palestinci, Židi jsou Israelci. Název "Palestina" Římané ZAVEDLI poté, co potlačili druhé židovské povstání r. tuším 132 po Kristu v provincii, která se jmenovala Judea. Bylo to něco jako akt pomsty, jméno Judea mělo být zapomenuto. Současně překřtili Jeruzalém na Aelia Capitolina a Židům zakázali vstup do města.
Židi jako Israelci existovali už asi tisíc let před tím, než si Římani vymysleli slovo Palestina.
12. 01. 2014 | 15:28

Pepa Řepa napsal(a):

Bylo to dokázáno vědecky asi tak, jako, že automatická pračka jsou necky....milá Violko.
Zajděte za farářem, kromě obřezaných pindíků mají společného pouze pratátu- Abrama či Ibrahíma. Jiní jdou až k Noemovi a třem synům, Chámovi, Šémovi a Jáfetovi.Od toho Semité.

Jinak jsou-od pradávna-jako olej a víno. Tím jste je urazila oba. Pejzatce i bradatce.
12. 01. 2014 | 15:32

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

pod vlivem pana Kokošky mi skoro připadá, že Ježíš nebyl žid, ale palestinec. Samozřejmě, že v dnešním Izraeli je směsice, protože nejen asi tak nedodržovali židé ve světě čistotu rasy, ale lidé i židé se mění pod vlivem toho, kde žijí, ať se jim to líbí nebo ne. Dá se to srovnat s tím, jak na člověka působí dědičnost, nebo výchova.
Nevím, proč bych je měla urazit, vždyť jsem o nich neřekla nic špatného, ač by si to zasloužili.
12. 01. 2014 | 16:15

Viola napsal(a):

No a ještě k panu KvL a kokoškovi

umíte splétat konspirační teorie (kokoška), prý se Ježíš po zmrtvýchvstání dostal do Turecka, kde prý má hrob. Ale je těžké být věřící a myslet na takové teorie.
12. 01. 2014 | 16:20

Viola napsal(a):

Nevím, proč jsem napsala Turecko

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/clanek.phtml?id=666965
12. 01. 2014 | 16:22

kokoshka napsal(a):

Darvinisti-evolucionisti:
Je li vam znamo že sir Charles se zřekl sve teorii evoluce na smrtelnim loži?
Vite li že mezičlanek mezi opici a človekem nebyl nikdy prokazany?
Muže nekdo vysvetlit proč človek neni chlupaty jako babuin nebo proč šimpanz neni holy jako človek?Zasah ufonu-X Files?!
Tahejte sem sve bezbožne ateisticke blaboly...
Všechny radionuklidne vymery ukazali že nic na svete nema vek starši než 10 000 let,ale boji se to přiznat,jak že...miliardy milionu eonu.
A odkud se vzali pohadky o dracich,jeskynne obrazky přišer?-dinosaury bydleli dobe s lidmi.
Hlavne evolicionisti radi přišroubovali dohromady kostry človeka a opice,malovali jakysi obrazky kde srovnavali zarodek človeka se zarodkem ryby,to je dukaz...
Odkud se vzal hmyz take nemaji paru,nejak to nepasuje do evolučni kvaziteorie ryb, studenokrevnych,plazu a teplokrevnych,že?
Vite co,drazi drevonisti,jdete do...!
12. 01. 2014 | 16:36

kokoshka napsal(a):

Viola:
Vira neni dogmatem,to ateisticke cely život blabolici starce nad hrobem začinaji volat faraře.
Ja nespletam konspiračni teorie,nejsen Dan Braun,proste hodne veci se ukazuji v jinem svetle když tomu venujete pozornost.
Moji virou to neotřese,jestli Vaši ano jste sama slaba duchem a nerozhodna ve viře.
12. 01. 2014 | 16:41

tajemný pan H napsal(a):

poměrně zajímavá je skutečnost, že v izraeli mimo palestinská území muže žít tisíce arabů, kteří mají zaručeny veškerá práva a nemusí se bát chodit po ulici, že je nějaký žid zabije. jediné, čeho se musí obávat je, že jim na střeše přistane raketa vypálemá jejich muslimskými bratry. obráceně to bohužel možné není. žádný žid nemuže žít na palistinskem uzemí bez silné vojenské přitomnosti izraelských vojáků. proto, když šaron nařídil stažení izraelských vojáků z gazy, bylo jasné, že musejí odejít všichni židé, nebot by je tam mirumilovní a utlačovaní palestinci pozabíjeli.
12. 01. 2014 | 16:45

Viola napsal(a):

pane kokoška

jestli uvažujete o Pilátovi jako o tom, který zneužil Ježíše a ten by se nechal, tak to silně narušuje víru. Chápu, že se dá přemýšlet různě právě pod vlivem toho, co se děje dnes, kdy můžeme sledovat hry nějakých tajných služeb.
12. 01. 2014 | 16:48

Viola napsal(a):

tajemný pan H

Je možné, že jen jeden čin Židů (ukřižování Ježíše) tohle všechno způsobil?
12. 01. 2014 | 16:51

kokoshka napsal(a):

Tohle je snad nejaky Matrix,dejte mi modrou pilulku,chci zpet do ne-reality!
12. 01. 2014 | 16:58

Viola napsal(a):

pane kokoška na téma věda, Darwinismus, náboženství je blog pan profesora Hořejšího
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=1072
12. 01. 2014 | 16:59

stejskal napsal(a):

Tak ne, když myslej, pane Velmistr ;-)

Libor Stejskal

P.S. Myslel jsem to celé trochu jinak, ale moc se mi do této debaty nechce pouštět. Myslím, že si každý dokáže udělat obrázek sám. Nakonec sem chodí vesměs samí inteligentí lidé (i když někteří trochu neklidní).
12. 01. 2014 | 17:08

kokoshka napsal(a):

Neklidni,pane Stejskale,mlade a neklidni.
Ja snad rušil elenu,ja vod ni neco chtel?
Proč mne nenecha na pokoji,stara ježibaba?
12. 01. 2014 | 17:25

Bestia triumphans napsal(a):

Viola napsal(a):
..."prý se Ježíš po zmrtvýchvstání dostal do Turecka, kde prý má hrob"

?
Já zas slyšel, že se Ježíš dostal do Moskvy, kde leží vystavenej pod takovým skleněným poklopem.
Když ho lidi vidí, tak prej křičí Ježíšmarjá.

Ale Marii tam nikdo neviděl.
P.S.
Povídal to Kokoshka, tak to bude pravda.
12. 01. 2014 | 17:45

tajemný pan H napsal(a):

viola,
ježíše neukřižovali židi, ale řimané. překvapuje me, že tuhle poměrně známou věc nevíte. ježíš byl žid, všichni jeho učedníci byli židi. takže je poměrně paradoxní, pokud někdo vytýká židům, že ukřižovali žida. a přitom toho žida ani neukřižovali židi.
12. 01. 2014 | 18:26

Bavor napsal(a):

baktualne.cz napsal(a)12. 01. 2014 | 13:32:
Arthur Kent napsal(a):
Bavore,
v dokumentu, na který odkazujete, není o "židovských bankéřích ani slovo"
To jeětě neznamé, že to nebyli židi, že? KONEC CITÁTU.
A oni Rotchildové - majitelé anglické centrální banky a zakladatelé Banka pro mezinárodní vypořádání nebyli Židé?
12. 01. 2014 | 19:01

Viola napsal(a):

tajemný pan H

Fyzicky byl Ježíš ukřižován Římany, ale na přání židovských farizeů, protože se obávali náboženské revoluce.
12. 01. 2014 | 19:23

Češka napsal(a):

Ať odpočívá v pokoji. Kéž by náš národ měl takové syny.
12. 01. 2014 | 19:37

čech napsal(a):

Rozdíl mezi omundurovaným a neomundurovaným teroristou není žádný. Zejména když jsou oba již po smrti.
12. 01. 2014 | 20:52

Josef K. napsal(a):

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):
ŹIDOVSKÁ POPULACE. Zmýlil jsem se, ovšem 500 tisíc je spíše oněch 100 než miliony, méně než procento německé populace, to je podstata.Takže při troše inteligence ten omyl není tak podstatný, neboť jde o výraznou minoritu, která byla odpovědna za všechno zlo.
12. 01. 2014 | 20:53

tajemný pan H napsal(a):

viola,
to je uplně jedno. někteří židé si přáli ježíšovu smrt, někteří židé ne. například ježíšovo učedníci. přát si něčí smrt není trestné. za to vám žádný soud na světě nedá ani podmínku. například jsem zaregistroval na diskuzních serverech, že si někteří lidé přejí, aby umřel zeman a klaus. policie je prakticky nemá z čeho obvinit.
12. 01. 2014 | 21:01

Yosif K napsal(a):

baktualne.cz napsal(a):
Česko ani český národ neexistují. jsou to potomci kočovných slovanů, kteří se usadili v historickém uzemí keltů. Je to tak správně tajemný pane H.?
12. 01. 2014 | 13:34
Svým způsobem tomu tak je - alespon ohledně původu. Ráčil jste si všimnout jak velké procento čechů má něměcká jména (a to si mnozí v roce 1945 jména počeštovali ze Schonwaldera na Krasického atd...). Na druhé straně cca 40% vídenáků má jmena jednoznačně slovanského původu.

V Krakowě za Jagelonců cca 30% obyvatel mělo rodný jazyk němčinu. Největší kostel v Krakově byl německý. Atd atd.

Palestinci existuijí de iure - uznala je OSN. De facto jde o rozpadlý kmenový svaz, který již svůj (rozhádaný) stát má - většina Jordánců je palestinského původu - což je nyní "politicky nekorektní fakt". Královna Ranza je tzv "Palestinský vzhnanec".

Kupodivu ji však nevyhnali židé z Palestiny ale arabští bratři z Kuwajtu, kde její rodina bydlela od roku 1948 ro doku 1991, čili CĚLÝCH 43 LET. VYHNANCI Z KUVAJTU MEZI PALESTINCI PŘEVAŽUJÍ NAD VYHNANCI Z PALESTINY ASI TAK DVACET KU JEDNÉ. O tom že by snad měli mít právo vrátit se do Kuvajtu nikdo ani nepípne - nikdo z "domorodců" je tam nechce - cca jako osinu v zadnici, bohužel. Vstupní víza pro Palestince schavuluje osobně kuvajtský emír.
12. 01. 2014 | 21:30

Pepa Řepa napsal(a):

Kokošáku
když jste žil v Čechách eslipak víte, čemu se říká "Leninovy prsty"?

Pomůcka k luštění:
Oboje potřebuje poklop.
12. 01. 2014 | 21:31

Viola napsal(a):

tajemný pan H

Židé byli pro pořádek a sami v Římské provincii neměli možnost někoho na smrt odsoudit. žídé - farizeové to přeháněli se zákony, rozšiřovali si sami desatero, ani jako my, ale už ne jako my je i striktně dodržovali, což bylo proti Bohu.
Bůh si vyvolil Izraelce jen z důvodu, že z nich se narodí Ježíš, který v rámci evoluce náboženství, dá vše do pořádku. Klidně si mohl vyvolit i palestince, kdyby se z nich narodil Boží syn. Bůh pomáhal Izraeli vyjít z Egyptského otroctví a de fakto jim ukázal, co je to terorismus.
12. 01. 2014 | 21:44

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
tajemný pan H

Fyzicky byl Ježíš ukřižován Římany, ale na přání židovských farizeů, protože se obávali náboženské revoluce.
12. 01. 2014 | 19:23
Paní Violo, neberte si Niový zákon tak doslovně.
Přečtěte si něco o svitcích z jeskyní Quamran:

A) prokazatelně jsou mimo jiné i z doby kdy žil ježíš, a popisují dosti věrně úplně všechno co se dálo kol dokola kolem.
B) prokazatelně tam není o ježíšovi ani slovo a to až do roku 70 po kristu, to jest cca do doby kdy byla napsána Evangelia. Toto je záhada kterou oficielní katoličtí teologové zcela ignorují, zatímco protestanští teologové poukazují na to že "osoba krista má spíše morální než historický rozměr".
C) je prakticky nemožné aby esejci kteří byli fyzicky přítomni i v jeruzalémě ihned nepovšimli proroka který s nimi sdílel odpor k saduceům a farizeům.

I když se prameny shodují že prvotní křestané nebyli esejci, život prvních křestanů esejce v mnohém připomíná. Je možné že křestanství ve svých počátcích bylo velmi malou odnoží esejství úspěšně trabnsformovanou do podoby více stravitelné pro etnické nežidy cca 60 let po Kristu.
Ježíš a esejci[editovat | editovat zdroj]Brzy po objevení svitků se objevila nejrůznější očekávání. Mnoho esejského bylo totiž velmi podobné křesťanskému, byly i takové názory, které říkaly, že Ježíš byl esejec, a že křesťanství tedy vlastně nepřineslo nic nového.

Ježíš měl s esejci jistě mnohé styčné body (zejména očekávání Božího království). Co však bylo typicky esejské, odmítal – vystupoval veřejně, setkával se s celníky a hříšníky. Nenávist esejců vůči všem, kteří nepatří do stejné názorové skupiny, Ježíš výslovně zavrhoval a přikazoval lásku ke všem lidem, i k nepřátelům.[24] Očekávání blízkého příchodu Božího království mělo pro Ježíše také jiné vyústění – zatímco esejci příkazy Tóry radikálně vyostřili, Ježíš tyto příkazy relativizoval a, podle křesťanů, ukazoval jejich podstatu.[25]

PS wikipedie se vyhýbá tomu že o Kristovi samém neni ve svitcích z Kumran z doby před sepsáním evangelií nic. Jest však tomu tak, pokud vím.
12. 01. 2014 | 21:52

Yosif K napsal(a):

Tohle kupodivu na české wikipedii vůbec není......

Christian Origin Theory[edit]Spanish Jesuit José O'Callaghan Martínez has argued that one fragment (7Q5) preserves a portion of text from the New Testament Gospel of Mark 6:52–53.[36] This theory was recently falsified in the year 2000 by paleographic analysis of the particular fragment.[37]

In recent years, Robert Eisenman has advanced the theory that some scrolls describe the early Christian community. Eisenman also argued that the careers of James the Just and Paul the Apostle correspond to events recorded in some of these documents.[38]
12. 01. 2014 | 21:58

kokoshka napsal(a):

Pepa:
Ropovod Družba?
Nenašel jste toho spravneho na sve brusleni humorem.
Tady YosifeK ma znovu zachvat slovniho prujmu,zkuste ho zaujat a vylečit.
Tim naše spiritualni kružkovani na dnes považuji za ukončene.Všem brou noc!
12. 01. 2014 | 22:17

Viola napsal(a):

Yosife K
Wiki píše:"Kumrán byl poprvé osídlen již na konci 4. tisíciletí př. n. l., znovu však až v 9. stol. př. n. l., kdy zde stála pevnost. Pevnost pak byla obnovena v 7. stol. př. n. l., aby bránila judské vnitrozemí před nájezdy Idumejců od Mrtvého moře. Pevnost však byla zkraje 6. stol. př. n. l. zničena Babyloňany při jejich tažení proti Jeruzalému.[1]
Esejské osídlení

V polovině 2. stol. př. n. l. na Kumrán přišli esejci, kteří na tomto místě chtěli dodržovat v čistotě příkazy Tóry[2] – Chrám v Jeruzalémě byl totiž podle nich znesvěcen saducejskou bohoslužbou a bojem o moc.[3] Esejci obnovili cisterny a vyhloubili žlab, který do nich přiváděl vodu v období jarních dešťů.[4] Kromě zásobovacích nádrží zde bylo nalezeno několik židovských rituálních koupelí. Na základech zříceniny pevnosti postavili dvoupatrovou budovu, v jejímž prvním patře bylo skriptorium, a věž.[5]

Roku 31 př. n. l. však sídliště postihlo zemětřesení, které je dosti poškodilo, a esejci sídliště opustili. Vrátili se až mezi lety 4. př. n. l. - 6. n. l. a budovy opravili. Když však začala první židovská válka a Římané táhli na Jeruzalém, bylo sídliště roku 68 zničeno a do roku 73 zde sídlila římská posádka. Krátce byl Kumrán obýván ještě za povstání Bar Kochby."

Takže se není, co divit, že o Ježíši tam nic není. Ale je docela možné, že tímto hnutím se Ježíš zabýval.
12. 01. 2014 | 22:24

Yosif K napsal(a):

Tohle kupodivu TAKÉ na české wikipedii vůbec není......

Co je uznáváno za víceméně jisté je že Ježíš byl pokřtěn a že Ježíš byl ukřižován. Lidí co byli pokřtěni museli být desetitisíce, lidí co byli ukřižováni třeba i z politických důvodů muselo být v těch dobách též nemálo.... ..z hlediska římanů (a také esenců) tedy nešlo v té době o událost která by musela být zaznamenána jako mimořádná.

Hlavním důkazem pro to že ukřižování Krista se stalo je to, že pro křestany to byla de facto pokořující událost - též zvolání "Eli eli lama sabachtani" vypadá příliš autenticky na to aby jej někdo vymyslel z propagačních důvodů, ba právě naopak.

Vše co je mezi pokřtěním a ukřižováním Krista je však doloženo písemně až z časů 60-70 let po kristově smrti - a to z křestanských pramenů...... kdyby Simcha Jakobovicz skutečně někdy nalezl kosti Ježíše Krista v rodinné hrobce, většina teologů by se soukromě asi příliš nedivila.....

The term Historical Jesus refers to scholarly reconstructions of the life of Jesus of Nazareth,[3][4][5] based on historical methods including critical analysis of gospel texts as the primary source for his biography, along with consideration of the historical and cultural context in which he lived.[3][4][6] These reconstructions accept that Jesus existed,[7][8][9][10] although scholars differ about the beliefs and teachings of Jesus as well the accuracy of the accounts of his life, and the only two events subject to "almost universal assent" are that Jesus was baptized by John the Baptist and was crucified by the order of the Roman Prefect Pontius Pilate.[11][12][13][14]
12. 01. 2014 | 22:24

Pepa Repa napsal(a):

Spatne drahy kokosko
Leninovy prsty jsou Olomoucke syrecky, repektive smradlave tycinky.
Stejne jako Iljic potrebuji poklop.
:-)
12. 01. 2014 | 22:33

Yosif K napsal(a):

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):
P.S. V Izraeli existují velké skupiny samotných Židů, které odmítají vojenskou službu a nepracují - z náboženských důvodů. Společnost jim to toleruje, živí je a chrání. (tolik jen k těm "parazitujícím" skupinám obyvatelstva - aby bylo jasno, že věci nejsou černobílé - tedy pracovití a chrabří Židé/líní a zbabělí Palestinci/)
12. 01. 2014 | 14:52
KONEC CITATU.

Mazi Araby jsem žil téměř deset let nepřetržitě. 6e věci nejsou černobílé ví klromě extremních fanatiků klaždý.

Slušelo by se však uznat že židé jsou schopni občanská práva svých minorit hájit kdežto u Arabů tento okamžik hostorie ještě nenastal.

Spousta Arabů je velmi schopných, přesto však okamžik kdyby arabské muslimské státy byly schopny uživit sami sebe bez ropy bohužel ještě zdaleka zdaleka zdaleka nenastal. Tam kde u Arabů není ropa (nebo je jí málo) tam je de facto hladomor (viz 100 milionový Egypt - největší dovozce obilí na světě), tam kde ropa je tam většinu práce dělají najatí cizinci a domorodci téměř na vše dlabou.
12. 01. 2014 | 22:35

kokoshka napsal(a):

Aha,malem jsem zapomnel-V čem se podoba Mojžis a Stalin?
Mojžiš vyvedl židy z Egyptu,Stalin z Politburo.
Ted opravdu konec.
12. 01. 2014 | 22:44

Čochtan napsal(a):

tajemný pan H,
lidi věří větším blbostem. Například marxismu.
13. 01. 2014 | 06:57

Viola napsal(a):

Tajemný pan H

to je zvláštní, co píšete, jako tajemný jste se s nějakým tajemnem ještě nesetkal? Lidská smečka se podobá bandě sebedestruktivních totálních imbecilů a psychopatů, když se nevěnuje studiu náboženství a Bible ale věnuje je popíjení alkoholu, kouření, užívání drog, sledování pornografie a jiným zvrhlostem.
Mezi zvláštní zvrhlosti je honění se za nějakým DPH a k tomu vytváření reklam.
Sledování reklam je totální stupidita.
13. 01. 2014 | 08:12

berkowitz napsal(a):

Vrah Ariel, alias "buldozer"!
Já se ani nedivím, že Ariel je doma vyzdvihován a Palestinci zatracován. Není potřeba bližšího komentáře, při pohledu na mapku vývoje osídlení Palestiny.

http://www.vasevec.cz/sites/default/files/images/2326/mapa_palestiny.jpg
13. 01. 2014 | 08:36

scallop napsal(a):

Pepa Repa

Tak i v umrti Arial Sarona vidite konflikt Kchaaarl v. Bumbalek ? Vy nemate jednoduchy zivot.
13. 01. 2014 | 08:58

JC napsal(a):

berkowitz napsal(a):

Ad mapa Palestiny : 1946-2000 ?
Mno to je stejný jako kdyby jste se hodil mapu Sudet 1940-1950

P.S. Nejsou náhodou sudeťáci také národ ??
13. 01. 2014 | 08:59

JC napsal(a):

berkowitz napsal(a):

BTW, ta mapa komentář jistě potřebuje, protože se píše rok 2014 a současná mapa Izraele připomíná spíš dobře vyzrálý/kodně děr/ementálský sýr, přičemž díry=uzemí pod palestinskou samosprávou.
Mno a Arik prosadil, že Židé byli často násilím vystěhování z Gazy a zasazoval se o to aby stejně byli vystěhování i ze západního břehu.
Takže trochu vděku a úcty bych od Arabů očekával.
13. 01. 2014 | 09:12

dříve čtenář napsal(a):

Já bych chtěl jen poznamenat, že všechna hodnocení situace vzniku křesťanství, zde u diskutujících nejsou objektivní.
Jediný film, který zobrazuje dokonale lidskou povahu a popisující, jak se nastupující věřící v nové víře chovali kolem roku 33 n.l. je Život Briana od Monty Python.

Všem jen trochu vnímavým vřele doporučuji ke shlédnutí. Je tam tolik geniálního podtextu, že trojí by mohlo stačit.
13. 01. 2014 | 09:13

JC napsal(a):

Ladik??? napsal(a):

"Je Pepa Repa zid nebo ma jen dlouhy nos?"

PŘ je jeden z mála který ví, která bije, protože na rozdíl od mnoha má situaci v IL/a nejen tam/ osobně "očuchanou"
To je něco jiného jako gůglovat na Wiki.
13. 01. 2014 | 09:25

Ladik???? napsal(a):

Ma Stejskal vymazanou palici nebo jen maze?
13. 01. 2014 | 09:28

Bestia triumphans napsal(a):

berkowitz napsal(a):
..."Já se ani nedivím, že Ariel je doma vyzdvihován a Palestinci zatracován. Není potřeba bližšího komentáře, při pohledu na mapku vývoje osídlení Palestiny.
http://www.vasevec.cz/sites/default/files/images/2326/mapa_palestiny.jpg"

?
Ha, ha, opět falešná mapa na scéně.
Pravidelně to tady strká nějaký zoufalec, v domnění, že mu někdo uvěří.
Voni to sou ale hlava pomazaná, Berkowitz...
:-)
http://elderofziyon.blogspot.cz/2012/07/debunking-map-that-lies.html#.UtOlxPt32Kk
13. 01. 2014 | 09:43

berkowitz napsal(a):

Bestia triumphans
Nechci se přít, která mapa je "pravější". I mapy se snad dají zfalšovat.
Přeji pěkný zbytek dne.
13. 01. 2014 | 09:53

buldatra napsal(a):

Slova dříve čtenářova z 09:13 mohu jen potvrdit.
13. 01. 2014 | 10:04

buldatra napsal(a):

Také krásná mapa je mapa Středozemě.
Možná je od stejného tvůrce jako mapa, kterou doporučuje ke shlédnutí nick berkowitz.
13. 01. 2014 | 10:12

58. versus 15. století napsal(a):

Nejvíc světla do palestinsko-izraelského problému vnese prosté srovnání dvou dat:

Arabové, zvaní Palestinci, mají rok 1435. Židé žijí v roce 5774.

"Palestinu" si vymysleli Římané, aby tak ponížili odbojné Židy -přejmenovali Judeu jménem jejich tradičních nepřátel, tzv. Pelištejců/Filištínů. Nynější "Palestinci" ale nemají se starověkými Pelištejci geneticky nic společného.
13. 01. 2014 | 10:17

Podporovatele Palestinců nechápu ... napsal(a):

Židé si svůj stát vydobyli, vybojovali, vybudovali.
Židé jsou prastarým kulturním národem. Židé jsou budovatelé euroamerické civilizace. A jako takové je musí každý normální Evropan ctít a podporovat.

Každý normální Evropan ctí a podporuje stát Izrael.
Izrael je jediným demokratickým státem v arabském autokratickém moři.
13. 01. 2014 | 10:25

Grandmaster napsal(a):

Pane Stejskale,
ja myslim, ze jsem to vase tvrzeni odhadl spravne. Haha
13. 01. 2014 | 10:46

Grandmaster napsal(a):

clen Klubu Pravicovych Spotrebiltelu,
clovece, vy jste me pobavil. Tolik usili pro nic... Snad bych mel napsat - nemate-li co delat, nedelejte to tady, ale ve vasem pripade je to zbytecne. Tolik slovniho salatu, tolik marneho usili, tolik mrhani casem. Neni divu, ze to jde s kvalitou blogu dolu, ale pokracujte. Doufam, ze neskoncite na kokoshkove urovni, byla by to skoda! :)
13. 01. 2014 | 10:55

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

to Podporovatele Palestinců nechápu ...
Výhodnější je podporovat autokratickou Saudskou Arábii, tam je stále ještě dost ropy. Však ono taky Spojené Státy takhle postupují už dlouhá desetiletí, Saudská Arábie je mnohem významněkším partnerem... jak strategickým tak i obchodním - než Izrael.
Normální Evropan by měl podporovat dobré vztahy především s těmi zeměmi , které Evropě umožňují dožít věk ropy poměrně komfortním způsobem, to rozhodně není Izrael - ale spíše Rusko, Írán, Saudská Arábie, Lybie , obecně pak dodavatelé takových surovin jako je ropa.
Dobývání dalších území Izraelem je pak z tohoto úhlu pohledu spíše nezajímavé a snad i rušivé, narušuje to ty potřebné vztahy.

Ještě k tomu budovatelství euroamerické civilizace - to jste sebral kde ? Na nějakém semináři o okultismu ?
Pokud vím, tak v křesťanských dějinách byli Židé po staletí stavěni mimo děj - byli bráni jako narušitelé zdejší civilizace, kromě světa financí. Ani v poosvícenské době nezasáhli nijak významněji do mocensky-správních struktur této civilizace. Opět ale s výjimkou financí.
No a ty finance, tak jak jsou aktuálně spravovány...obávám se spíše destruktivních účinků - jaké mají a budou mít na euroamerickou civilizaci.

Hezký den, pane Upalestinců.
13. 01. 2014 | 10:59

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Grandnmaster
Je správné, že pečlivě pročítáte každý můj komentář. Časem se tak stanete možná normálním i vy sám/tak jak hodnotíte vy - co je normální a co ne, kdo je normální a kdo ne/.
(moc tomu sice nevěřím, ale mám radost, když i takoví jako jste vy mají nějakou naději, pak tak často nehýkají, jen spokojeně bručí)

Na kokoshkovu úroveń mohu klesnout, to je pravda, to se může stát.
Stejně jako se může stát i to, že vy na ni můžete stopunout - pouze ale za předpokladu, že se budete jo moc snažit.
Což děláte - ja vidno. Neb během pouhých dvou dní jste pochopil jak poznat rozdíl kdy je reagováno na blog a kdy na něčí komentář. :)))

Apropo - jak vy sám vlastně přispíváte k vámim požadovanému zvýšení úrovně tohoto blogu ?
Zatím jsem si všiml, že jen poštěkáváte po těch, jejichž kometáře se vám nelíbí.
:)))

Hezký den, "velmistře" blogů.
13. 01. 2014 | 11:12

JardaV napsal(a):

Pro Karel Mueller

Ano,s tím se dá souhlasit.Se smutným povzdechem,že naše země nemá žádnou skutečně
odvážnou osobnost,která by ji dokázala vést.Je jasné,že ten,kdo má vizi a chce
stát někam dovést,občas udělá chybu.Ale chyby jsou v Evropě řešeny likvidací navždy,proto jsou ve vedoucích místech loutky.Chápu,že nemocný člověk nikomu nestojí za ránu a klidně ho nechají vstoupit do politiky.Ale může člověk,který ví,že to má"za pár",který ví,že zradil všechny občany,který ví,že prodal zemi k vytunelování,který ví,že bez zájmu cizích a jejich peněz by neměl šanci,může takový člověk být osobností,která se zapíše do našich dějin???Jedině výčtem škod,které napáchal,případně po něm pojmenují WC.
13. 01. 2014 | 11:21

Jana napsal(a):

Před r. 1948 žádný stát Izrael neexistoval. A že bylo něco historicky osídleno Izraelity? Amerika byla také historicky osídlena Indiány. No a dnes jsou v rezervacích ... Představte si, jak by se lidem v USA líbilo, kdyby Indiáni začali obsazovat území, která jim historicky patřila, zvát tam Indiány z Mexika a jižní Ameriky.Potom by začali říkat, že mají málo prostoru na tolik obyvatel,začali by vyhánět tamější obyvatele. Ti by se začali brátit,ale protože by na straně Indiánů byly velmoci a také to, že byli v minulosti likvidováni, byli by ostatní obyvatelé USA, kteří chtějí bránit své území a domovy prohlášení za teroristy. S kosovskými teroristy svět klidně komunikuje, ba udělal jim vlastní stát....
13. 01. 2014 | 12:45

Jana už to zná ... napsal(a):

"... Před r. 1948 žádný stát Izrael neexistoval ..."

Před rokem 1918 neexistovalo ani Československo.

Před rokem 1871 neexistovalo ani Německo.

Před rokem 1707 neexistovala ani Velká Británie. ...
13. 01. 2014 | 13:00

Kelt napsal(a):

Tak Ladik??? trumfuje Ládíka !!!-že by pokrevní příbuzní?
Dnešní noviny otiskují dva snímky u příležitosti pohřbu A.Šarona.
Na prvním záběry z pohřbu,na druhém oslavují islmisté se samopaly ve věku od 8 do tak 12 let-a vše to diriguje jeden dospělý.
Asi před týdnem zadržel afg.vojáci osmileté děvče opásané výbušninou-údajně sestrou jednoho z vůdců afg.odnože Al-Kajdy?
Těžko se divit Izraelcům v jejich postoji vůči arabským teroristům.
13. 01. 2014 | 13:37

Historická spravedlnost napsal(a):

"... A proc se pak serete kdyz Nemecko a Britanii osidluji musulmani? ..."

Ale to né! Ať osidlují. Nejdříve byli sami kolonizováni, a teď na oplátku kolonizují. To je spravedlnost přímo historická :)
13. 01. 2014 | 13:55

Ladik??? napsal(a):

Stejskale nestihas
13. 01. 2014 | 14:32

Pepa Řepa napsal(a):

Ládík
tak jsem se díval na pindíka, obřezán není.
Co s tím uděláme Ládíku?
Měl bych na stará kolena?
:-)
A měl bych se zelenou polokomunistickou Liškou a vedle nestydatým Shanáh psát takové kraviny jako mnozí tady? Jenom zase kroutím hlavou, sbalte ranečky mudrlanti a zaje´dte se juknout.
Pravda, v Gaze jsem byl naposledy před osmi lety, ale že by se tam změnilo cosi k lepšímu bych pochyboval.
Odvážný a rovný člověk, ten Ariel.
13. 01. 2014 | 14:45

Pepa Řepa napsal(a):

Ládíku, zřejmě mně něco uniklo, asi nějaká moudrost ale nevadí.
Za všechno můžou dlouhý choboty. Bimbo, pejzatí a tak.možná i Pepa Nos.
Podle nosa poznáč kosa.
Hádej kdo sem? Hejbu nosem.
Nasáváme dobroty, červenaj nám choboty.
13. 01. 2014 | 14:54

ejchuchu napsal(a):

Řada komentátorů zde právem označuje Šarona za zločince, který vedl i špinavou politiku. Haider se třeba tomu divil, když se jmenoval Ariel. Někteří si mohou i myslet, že ho Bůh podle délky komatu nechal hodně dlouho stát před dveřmi, než ho k sobě pustil.
13. 01. 2014 | 16:03

Ladik??? napsal(a):

stejskale vycud tlustochu
13. 01. 2014 | 16:09

Ladik??? napsal(a):

Stejskale jak to ze me nemuzes zabanovat?
Zkus to osliku
13. 01. 2014 | 16:22

Homunculus napsal(a):

na to se dá říct jedině "Ty vole Šáron!". Jak to, že naše demogratická
média ještě nechrlí tuny fórků s tímhle motivem... ?
13. 01. 2014 | 16:32

Jiří Techl napsal(a):

obsah komentáře dokazuje, že se jedná o vzdělanou analytičku z Tel Avivu a zdánlivě objektivně zhodnotila důsledného Sionistu, pro nějž Velký Izrael je nade všecko. Meč, byl jeho hlavní argument k prosazení tohoto cíle. Ne slova, ale činy. Čas teprve ukáže, zda spravedlivé řešení palestinsko-izraelského problému, je v Šaronově koncepci, či v objektivním uznání historických práv palestinců a z toho plynoucí nutnosti jejích mírového soužití s izraelskými. Biblické chápání spravedlnosti je naivní
13. 01. 2014 | 20:10

Platan napsal(a):

Zajímavý názor (dnes už bohužel nemám sílu to přeložit):

exiledlondoner 12 January 2014

The evidence on which the latter day Sharon is being hailed as some sort of peacemaker is so flimsy as to be invisible - the most one could say is that, like Dr. Frankenstein, he came to fear the monster he had created.

It was Sharon above anyone who persuaded the Israeli people that a greater Israel and security could both be had, but when he came to question that very judgement, he proved less persuasive than those like Netanyahu who had taken on his mantle as patrons of the illegal settlements.The Gaza withdrawal - often cited as evidence of Sharon's good faith - was nothing more than a tactical sacrifice. For the 8000 settlers he abandoned, he housed ten times that number in the West Bank and East Jerusalem.

In the end history will judge Sharon as the bellicose nationalist and as a butcher, but with the caveat that he changed his mind about the best way to achieve his aims. The tragedy is that he was so successful at setting the runaway train of Zionist expansionism in motion, even he couldn't stop it.

http://www.theguardian.com/commentisfree/2014/jan/12/observer-editorial-legacy-of-ariel-sharon?commentpage=1
13. 01. 2014 | 20:42

Platan napsal(a):

"Taktiku asymetrického zastrašování Šaron rozvinul jako velitel Jednotky 101, které se zaměřovala na odvetné akce za útoky Arabů proti izraelským cílům. Při nich se cílem stávaly nejen vojenská zařízení, ale i arabští civilisté."

Pokud se stávají cílem civilsté, tak se tomu, paní Kalhousová, říká zločin. Platí to samozřejmě pro obě strany.
13. 01. 2014 | 20:57

Karel Mueller napsal(a):

Platan:

Snad stačí poslední věta, kterou lze snad přeložit takto: Tragedií je, že úspěšně strhl lavinu sionistické expanze a pak ji nebyl schopen zastavit ...

Only time will tell it
13. 01. 2014 | 21:43

Petr Winter napsal(a):

Platan: V momentě kdy by levicový, muslimofilní Rudý Guardian (podobně jako neméně muslimofilně dhimmi BBC... překřtěná na Bend over Backwards Corporation) psal v dobrém o Izraeli byl by nějvyšší čas se v Tel Avivu zamyslet jestli něco nedělají špatně.
13. 01. 2014 | 23:46

tajemný pan H napsal(a):

viola,
proč bych se mel venovat studiu bible?? to snad i žák prvního stupne zvláštní školy , který tam mel nejakou elementarní fyziku newtonovskou ví, že bible je snůžka naprostých a totálních hovadin. co to dalo usilí, než v evropě zvítězil rozum. a co to stálo lidských životů. a stejněš dnes někdo káže o nanebevzetí. jak ubohé a ponižující. lide se nemíní poučit. trvám si na svem výrazu jakoliv me stejskal bude mazat. lidská smečka * pathetic bunch of crap and imbecils. bibli napsal schizofrenik, který slyšel hlasy a měl vidiny. dnes bysme ho léčili v jedličkově ustavu. a to samé platí třeba i o koránu. je to smutné. jak hluboce se nechají lidé manipulovat. jediný a skutečný buh lidských životů je televize.
14. 01. 2014 | 00:58

xxx napsal(a):

Posledním článkem se tajemný pan H "provalil" jako kříženec Ádových árijců a
sionistů z Hagany. S vaším "rozumem" Evropa spěje do ......! Hodně ubohé!
Dvě poznámky: Arabové nemohou být antisemité, protože i oni jsou Semité.
To 58.versus 15. stol.: Vy jste genetik? Jak jste došel k názoru, že Palestinci z Gazy a Pelištejci nemají spolu geneticky nic společného? Dělal jste genetický skrining Goliášovy hlavy?
14. 01. 2014 | 01:53

Radek napsal(a):

Chtěl bych upozornit na jednu věc - na světě je spousta muslimských států, hodně arabských, několik i šítských - ale jen jeden židovský. A tomu jedinému se nepřeje. Všechny národy v historii ten židovský pronásledovali. Proč asi? Já mám za to, že je to ze závisti - židi byli Bohem vyvolený národ (kvůli tomu vraždil Kain), byli schopnější než ostatní (co třeba srovnání počtu Nobelových cen židovským a arabským vědcům), uměli své požehnání využít, tak Izrael pod svou vládou oproti okolním zemím značně zvelebili. Své války, byť v obklíčení a v menšině - vyhrávají. Své právo na stát si brání, tvrdě, ale přestože jsou taky dá se říct náboženským státem, rozhodně nepáchají ve jménu Boha atentáty na civilisty a neradují se ze smrti svých odpůrců a z úspěšných atentátů ve světě podobně jako jejich semitští arabští bratři. Ariel byl voják a bránil svůj národ v jediné židovské zemi na světě. Myslím, že se mu za to dá přiznat čest a ne opovržení.
14. 01. 2014 | 05:09

Grandmaster napsal(a):

clen Klubu atd,
dekuji za prani hezkeho dne. To me potesilo stejne jako vase rady. Co se tyce prizpevku do blogu - mate pravdu, ja s tim skoncil uz pred dlouhou dobou. Nemohu souperit s lidmi, kteri vsechno vedi. Otazku, zda-li k temto vytecnikum patrite, necham nevyslovenou, ale v kazdem pripade si dovolim vyjadrit muj obdiv pro vas smysl pro humor, vy nezbedo.
14. 01. 2014 | 10:56

Kyle napsal(a):

RIP Šaron. Ať žije Zohan, hrdina dnešní doby !
14. 01. 2014 | 13:24

Libo Supcij napsal(a):

Kdyz to dela prezbrojeny hrdina jmenuje se to taktika asymetrickeho zastrasovani, kdyz nedozbrojeny hrdina je to partyzansky odboj, kdyz nenasinec je to terrorismus.
14. 01. 2014 | 13:44

outcast napsal(a):

Reakce na Radek z 5:09. Nejen závist pro vyvolenost, ale i hamiždno vyvolenosti je prazdroj problému. Bohem vyvolený národ se o ono vyvolení {boží lásku} s nikým nepodělil, jen ho s dlouhým nosem vystavuje. Ujeli na své vyvolenosti a přivykli hře na nenávist. Neumí jinak než vracet nenávist nenávistí = chrup za zub. Namísto, aby se podělili o ty miliardy, co jim tam USA sype, tak je mění na zbraně a hrdinnou vymytou morálku. O kolik by bylo efektivnější namísto zbrojení a kradení vody a půdy, stavět mosty...
14. 01. 2014 | 14:10

Michal napsal(a):

z českého závětří nikoho nenapadne, že boje před Šarikovou generací byly v tom kraji mnohem horší než za jeho éry. Podobně jako dnes v Sýrii, jen to zajímalo pramálo lidí. Česká obliba předělávat hostorii v ideologické klišé ovšem vidí jen sny, přání, touhy. Oprávněné, ale kdo je prosadí? Nebo nám to darují z Moskvy? Náš vztek je tedy pochopitelný, ale jako lidem, kde sousedům se otelila dobře kráva. Hledají vady na kráse. Nemlich lidi, co nikdy nebyli pod palbou, nepochopí, Šarika, co byl pod palbou celý život ať chtěl nebo nebo ne. Jeho vojáci s podobnou zkušeností jej ctí, věřím jim, ne kibicům.
14. 01. 2014 | 20:14

Jetvart napsal(a):

Kdyby byl srbem, shnil by tento bývalý terorista ve vězení, ale byl z vyvoleného národa, tak se mu sjedou na pohřeb státníci z celého světa.
14. 01. 2014 | 20:38

Platan napsal(a):

Pokus o překlad citace z 13. 01. 2014 | 20:42

Důkazy, na jejichž základě byl Šaron později oslavován jako svého druhu mírotvůrce, jsou chatrné. Dalo by se říci, že se tak jako Frankenstein zděsil monstra, které sám vytvořil.

Byl to právě Šaron, více než kdo jiný, který přesvědčil lidi, že lze dosáhnout obou cílů: velkého Izraele i bezpečnosti. Ale když mělo dojít na lámání chleba, projevil se jako méně přesvědčivý než třeba takový Netanjahu, který si vykoledoval renomé patrona ilegálních osadníků.

Ústup z Gazy, často uváděný jako důkaz Šaronovi dobré vůle, nebyl ničím jiným než taktickou obětí. Za 8000 "obětovných" osadníků z Gazy jich usídlil desetkrát více na západním břehu Jordánu a ve východním Jeruzalému.

Na konci věků bude Šaron souzen jako agresivní nacionalista a řezník, který ale časem změnil názor na způsob, jak nejlépe dosáhnout svých cílů. Tragedií je, že úspěšně strhl lavinu sionistické expanze a pak ji nebyl schopen zastavit ...

P.s.
Dík panu Mullerovi za pomoc s poslední větou.
15. 01. 2014 | 21:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy