Biden nemluví o míru, ale o jednotě
Biden s Harrisovou si vymysleli, že svůj režim budou při inauguraci prezentovat jako smířlivý a novináři to po nich opakují, i když vidí, že činy obou politiků smířlivé nejsou. Ukázalo se to i v nechutné reportáži Seznam Zprávy s názvem „Nadřazenost bílých musí skončit“. V ní autorky sdělují, že Biden oznamuje boj „proti bílé rase“ a zároveň tvrdí, že prý mluvil smířlivě. Tento příklad plagiátorské žurnalistiky je o to smutnější, že obě autorky působí na vysokých školách. Dle svých profilů Eva Soukeníková studuje komparatistiku na FFUK a Jolana Humpálková žurnalistiku na FSV. Při pohledu na něžné tvářičky obou dívek se čtenář diví, kde se v nich bere tolik rasové nenávisti a nedostatek soudnosti. Jak mohou tak bezmyšlenkovitě opisovat nadávky, které americkou demokracii ztotožňují s bělošským rasismem? Co to Seznam Zprávy zaměstnává za lidi?
Po Trumpovi se chtěl mír, po Bidenovi ne
Opravdu je Biden smířlivý? Pamatujete si, jak před pár dny stejná média strašila svět tím, že Trump prý odmítá vyzvat své stoupence k míru? Držme se u tématu a uplatněme stejné kritérium na levici. Předně, před „ztečí Kapitolu“ probíhaly v USA nepokoje, které se řídily heslem „No Justice, no peace“. To heslo znamená, že dokud stát neprovede oslabení policie, neumožní protestující Americe žít v míru. Biden, ani Kamala Harris v oněch dnech své stoupence k míru nevyzývali, podporovali je.
A po zteči na Kapitol 6. 1. 2021? O míru nemluvili, jen když k němu vyzývali Trumpa. Sami si jako heslo svojí politiky vybrali „Unity and Accountability“ (Jednota a odpovědnost) a v projevech k veřejnosti spíš vyostřovali nepřátelství proti republikánům.
Výraz „accountability“ neoznačuje ten druh odpovědnosti, kdy máte za úkol něco udělat (to je „responsibility“). Označuje odpovědnost, kdy vám hrozí trest za to, když něco neuděláte. Nový režim otevřeně říká, že chce nastolit názorovou a politickou jednotu, a odlišně smýšlející trestat. Heslo Unity and accountablity se objevilo v létě a původně označovalo asi trestní odpovědnost policistů. Po volbách v listopadu se z toho stalo volání po trestní odpovědnosti Trumpa a po zteči Kapitolu se požadavek rozšířil na republikány obecně. Levicové noviny The Nation, z nichž opisují američtí intelektuálové, teď říkají, že nemůže nastat jednota, pokud bude Republikánská strana pořád „ve vzpouře“ (seditious). Podobně mluví i mainstreamové noviny. Jednota je nade vše. Jednota pod vedením demokratické strany, jednota za programem krajní levice. Alexandra Occasio Cortez na svém Facebooku volá „No Peace without Accountability.“ (Bez potrestání nebude mír.)
Biden s Harrisovou dali už předem vědět, jak to udělají. Chtějí začít „válku proti domácímu terorismu“. Domácími teroristy přitom Biden nemyslí jen účastníky útoku na Kapitol. Myslí tím všechny republikány, přinejmenším ty, kteří se veřejně projevují. Válka je určitě opakem míru, nemyslíte? „Válka proti domácímu terorismu“ vystihuje program Bidenova režimu víc, než řeči o jednotě.
Falešný patriotismus a krádež identity
Představu o velikosti hrozby měla vizualizovat i masivní přítomnost armády. Už několik dní před obřadem demokrati vysílali do světa záběry spících vojáků v uniformách a dojemné tiskové zprávy o tom, že lidé nosí vojákům jídlo. Samozřejmě to bylo jen divadlo, protože tak velké shromáždění lidu, které bylo u Kapitolu 6. 1., se spontánně nevytvoří. Zjistil jsem, že 6. 1. byla řádně ohlášena nejen demonstrace na louce před Bílým domem, kde mluvil Trump, ale i její druhá část na prostranství před Kapitolem. To znamená, že nešlo o spontánní nápad a policie o plánovaném velkém shromáždění věděla předem. To znamená, že ani teď by Washington nemohl být překvapen spontánní demonstrací takových rozměrů.
Biden a Harrisová povolali na svou obranu bezprecedentní množství vojska. Do Washingtonu dovezli 26 000 vojáků, a tolik jich tam nebylo ani v době občanské války. Tolik jich nepovolal ani Trump, a to v den jeho inaugurace roku 2017 probíhaly ve Washingtonu vskutku masivní násilné protesty. (zde video) a video (!) Je to divadlo, které má v divácích vzbudit vlastenecké asociace. Dle mého názoru je to případ krádeže identit, která je pro současnou americkou levici typická. Demokrati si tak skrz asociace přivlastňují myšlenku patriotismu, kterou se ve skutečnosti zaštiťoval Trump a republikáni.
Přesto jsou Biden a Harrisová takoví vězni vlastního rasismu, že je pojal strach, že 26000 vojáků, které povolali, jsou určitě bělošští rasisti a trumpovci, jelikož jsou většinou bílí. Pro jistotu pověřili FBI, aby bělochy prověřila. Bidenův projev rasismu ale národní gardu pochopitelně naštval , takže mu v projevu hluboce lidské solidarity ukázali záda. Na ČT to neuvidíte, ale můžete to vidět na tomto videu. Nakonec se proti Bidenovi neobrátili trumpovci, ani jeho vojáci, ale milovaná antifa, která proti němu demonstrovala v Portlandu. (video) Chtěli protestovat i ve Wahingtonu.
Demokrati celou dobu podporují negativistickou ideologii, která americkou demokracii líčí jako nástroj pro obranu otrokářství a rasismu. Stejní politici, kteří chtěli z Washingtonu odstranit Jefferson Memorial, se náhle pohoršovali nad tím, že při útoku na kongres prý mohly být poškozeny sochy uvnitř Kapitolu. Ve stejné době pracuje v San Francisku komise, která odstraňuje z veřejných míst jméno Abraham Lincolna. Její předseda Jeremiah Jeffries z demokratické strany se prý přitom inspiruje myšlenkami hnutí Nation of Islam, k němuž patřili jeho rodiče. Přesto má Nancy Pelosi žaludek tvrdit v Kongresu, že Trump ohrozil „národ, který máme všichni tak rádi“. Z toho se mi chtělo zvracet. Stejnou krádeží identit je náhlé nadšení pro „boj s terorismem“. I tohle bylo charakteristické spíš pro pravici, zatímco levice nebezpečí terorismu bagatelizovala, nebo omlouvala. Když se to levici hodí, jednoduše dobrý nápad využije pro svoje účely.
Kdo jsou Biden a Kamala Harris
Autorky plagiátorské reportáže na Seznam Zprávy si asi neověřovaly, jak se to má se vztahem Bidena k černochům, a Harrisové k bohatství. Pak by zjistily, že noví vládci USA nejsou žádní milovníci prostého lidu.
Joe Biden je totožný se senátorem Josephem Bidenem, který předsedal komisi, jež v letech 1987-88 prováděla slavné výslechy soudce Roberta Borka. Šlo o nově jmenovaného člena Nejvyššího soudu a levice jednoduše zabránila jeho nástupu tím, že povinné prověřování kandidáta v Senátu prodlužovala tak dlouho, až Bork v roce 1988 sám odstoupil. Díky tomu vzniklo nové sloveso „borking“. Při těchto slyšeních vyslýchal Biden i černošského intelektuála Thomase Sowella, který mluvil ve prospěch republikánů. Na youtube si můžete najít, jak s ním jednal. Je to bizarní dialog bělošského salonního levičáka s černochem, který mu z vlastní zkušenosti vyvrací jeho představy o tom, jak by se „shora“ měla řešit černošská otázka.
Biden ale citelně zasáhl do života amerických černochů později, když v roce 1994 vytvořil „Bidenův Trestní zákon “, který vedl k přísnějšímu trestání drobnější černošské kriminality. Celým názvem se jmenuje Violent Crime Control Act and Law Enforcement Act. Tento zákon vedl k masovějšímu věznění mladých černochů a k zhoršení jejich situace. Podle Sowella se díky tomuto zákonu rozšířila mezi mladými černochy recidiva zločinnosti. Levice ovšem říká, že zákon na druhou stranu umožňuje snáze trestat policisty. Podle mě v tom žádná balance není. Spíše to ukazuje na skutečné cíle levice.
O tom, že je Biden dlouholetým politikem ve vysokých funkcích, kde nic pozitivního nedokázal, snad už každý ví. Kromě redakce Seznam Zprávy. Jen pro pořádek – od roku 1973 do 2009 to byl senátor, od roku 2009 do roku 2016 Obamův viceprezident. Vypovídá to něco o tom, jaké profesní jistoty nabízí zapojení do levicových struktur v USA. O jeho obchodech na Ukrajině a v Číně se snad už taky mluvilo. Tyto epizody ukazují, že svoje postavení ve vysokých funkcích dokázal dobře využít. Doufám, že lidé, kteří v USA pořád nadávali, že Trumpovi jde jen o prachy, se teď taky ozvou.
Konečně Biden i Harrisová vlastní četné nemovitosti, jsou to bohatí lidé. Harrisová pracovala jako prokurátorka v Kalifornii a soustředila se hlavně na LGBT a gender kauzy. Od roku 2017 byla senátorkou. Harrisová a její manžel Douglas Emhoff vlastní nemovitosti v hodnotě 8 milionů dolarů v Los Angeles, San Franciscu a Washingtonu, DC. Přesto, že má ráda život v luxusu a o své nemovitosti se s nikým nedělí, zastává krajně levicové názory o přerozdělování podle „ekvity“, jež by měla nahradit právo.