Radar je i vítězstvím české občanské společnosti

17. 09. 2009 | 14:28
Přečteno 7969 krát
Pád vlády, pád radaru, pád neoliberálních ekonomických schémat, to vše jsou příznaky konce ideologického rámce, do nějž se hlavní směr českého politického myšlení po roce 1989 ochotně zapouzdřil a v němž až posud vězel.

Dnešní oznámení vlády Spojených států, že radar u nás stát nebude, okamžitě spustilo vlnu úvah o tom, jaké důvody za tímto krokem přesně stojí. Zpráva Aktuálně.cz je shrnuje takto: „Peníze, vztahy s Ruskem, otázka spolehlivosti systému a změna pohledu na íránský raketový program.“

Ačkoli vypočítané vnější důvody jsou nepochybně rozhodující, domácí souvislosti nelze přehlédnout. Odpor velké většiny české i evropské veřejnosti patřil dozajista mezi faktory, které nová americká vláda zvažovala, neboť snaha napravit reputaci Spojených států hrubě zatíženou mnoha lety sebestředné Bushovy vlády patří k Obamovým prioritám. V tomto bodě mají pravdu jak Jiří Paroubek, když říká, že se jedná o vítězství českého lidu, tak Mirek Topolánek, když říká, že ke krachu projektu přispěl pád vlády: ten přece způsobila Strana zelených, která se na tématu rozštěpila, neboť dvě poslankyně mimo jiné odmítly déle tolerovat programovou zradu své strany v tomto bodě.

Vývoj ostatně k tomuto rozhodnutí jasně směřoval: Už na začátku března se objevila zpráva, že se Obama chce dohodnout s Ruskem na obětování základen v České republice a v Polsku výměnou za tlak na Írán. Čeští obhájci radaru, kteří ztráceli rychle půdu pod nohama, se pokoušeli vývoj zvrátit rozdmýcháváním protiruské hysterie, jak navenek (trapný dopis středoevropských státníků Obamovi), tak doma absurdním tvrzením o rejdech ruských agentů, kteří prý byli hlavní příčinou faktu, že dvě třetiny z nás si zde stavbu nepřejí. Nyní se tedy česká rusofóbní pravice bude muset vyrovnat s tím, že Rusové dostali už i Obamu.

Ve skutečnosti česká veřejnost měla spoustu reálných důvodů, proč stavbě odporovat: kromě těch, v nichž se shodovala s Obamou, to byl legitimní odpor k vojenským základnám stavěným za zády Evropské unie a stejně legitimní obavy ze zdravotních důsledků zařízení, nikterak nevyvažovaných jeho skutečnou potřebností. Hnutí proti radaru navazovalo na nejlepší tradice občanského vzdoru proti zpupné moci, na myšlenky československého jara 68, občanských iniciativ, které vyvolaly listopadovou revoluci v roce 1989 či protijaderného hnutí devadesátých let. Všimněme si, jak všechny tyto iniciativy byly ve své době argumentačně bezradnou mocí obviňovány z toho, že slouží zájmům zahraničních agentů.

Rozhodnutí Obamovy vlády je na druhé straně skutečně monumentální prohrou české neokonzervativní pravice. Když se české veřejnosti pokoušeli Saša Vondra, Karel Schwarzenberg či Václav Havel namluvit, že radar je principiální zkouškou naší spojenecké loajality, ve skutečnosti se jednalo pouze o zkoušku loajality naší vlády k vládě Geogre W. Bushe, která sama byla více než zájmům americké veřejnosti loajální zájmům amerického zbrojního průmyslu. Zejména zkrušující musí být takové rozuzlení pro Václava Havla. Když budeme v budoucnu procházet jeho v mnoha ohledech tak úctyhodnou a výjimečnou občanskou a politickou dráhou a spatříme, že se v této situaci octl na straně George W. Bushe, a nikoli na straně Baracka Obamy, že se octl na straně lhavé arogantní moci, a nikoli na straně statečné občanské iniciativy, nutně se budeme muset ptát: Kde se stala chyba?

Pád vlády, pád radaru, pád neoliberálních ekonomických schémat, to vše jsou příznaky konce ideologického rámce, do nějž se hlavní směr českého politického myšlení po roce 1989 ochotně zapouzdřil a v němž až posud vězel. Změna vzorců myšlení po dvaceti letech se tentokrát ohlašuje bez zřetelného celospolečenského zvratu, přichází nesměle, ale vítězství hnutí proti radaru je v tomto procesu důležitým předělem.

Jedná se totiž skutečně také o naše vítězství, které bude působit, inspirovat a měnit. Samozřejmě by bylo pro celou českou společnost mnohem očistnější, pokud by takový závěr přivodil například výsledek v referendu než proměna americké diplomacie. Takhle nás čeká ještě dost vysvětlování, že skutečnými vítězi jsou Barack Obama a české hnutí proti radaru, a nikoli Ahmadínedžád, Putin a jeho agenti, což se nám budou naši obhájci radaru snažit vysvětlovat, pokoušejíce se tím svou porážku proměnit v morální vítězství, dodat jí lesku a cti.

I sám spor o interpretaci toho, co se vlastně stalo, který samozřejmě již započal, tedy přináší příležitosti české politické myšlení dále tříbit: bude obtížnější ho konzervovat a snazší s ním třást.

JAKUB PATOČKA

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, američani tady měli být už od pětačtyřicátého a ušetřili bychom si pár desítek let front na banány a hajzlpapír, a ne jenom nějaká polní kuchyň či radar, ale pořádná base. Tam kde stojí rozkročený americký mariňák, tam se hordám těžko leze. Ledaže by ode dneška přestalo platit úsloví o říších roznesených na kopytech. Modré přilby umí akorát Srebrenicu.
Pro ty co zapomněli zde:
http://www.rezek.biz/skl.htm
http://warnet.ws/news/25030
http://komap.net.ru/2008/09...
17. 09. 2009 | 14:34

Marty napsal(a):

Clovece Patocka, vy jste polovicni blazen.
17. 09. 2009 | 14:35

Ládik napsal(a):

Radar bude, ale bez humbuku. Klidně u mě na louce.
17. 09. 2009 | 14:39

Monika napsal(a):

Nic ve zlém, pane Patočko, ale zkuste jednu věc:

Dejte si chvilku pauzu, stačí minuta, a pak si po sobě přečtěte název svého článku: "Radar je i vítězstvím české občanské společnosti". A zkuste o tom, co tento název sděluje, chvilku (stačí půlminuta) pouvažovat. Děkuji.
17. 09. 2009 | 14:40

jenicek napsal(a):

Užitečný idiot Patočka si kope hrob. Až tady budou nepokrytě úřadovat Rusové, jako že to je otázka pár let, tak se v případě nějakých "právních potíží" se stavbou libovolné fabriky, jež bude v zájmu Ruska, s ekoteroristama párat nebudou. I když je klidně možný, že takový hadi jako Patočka s Beránkem se za pašalík přizpůsobí.
17. 09. 2009 | 14:44

Meňo napsal(a):

Ano, souhlasím s panem Patočkou. Dodávám, že celý rok tvrdím, že se nejedná jen o krizi ekonomickou, ale krizi VŠEOBECNOU, tedy politickou, morální, mravní, ekologickou, technokratickou, lidskou....... .
A tu všeobecnou krizi musí někdo léčit. Někdo NEZÁVISLÝ, protože politici jasně ukázali, že nejsou schopni krizi řešit. Nejsou schopni totiž odhlédnout dále od svých "koryt". Zatím k naší škodě.
Do rukou to vzal Fischer a jde mu to. Zaplaťpámbu nebude muset hned letos končit, ale stihne dotáhnout další úspěchy, které jistě přijdou. Kdo není slepý a hluchý, ten to vidí.
Zdraví M.
17. 09. 2009 | 14:44

Tribun napsal(a):

Užitečný idiot a multimilionář (tak dobře neexitující KGB platí) se raduje a otvírá šampaňské. Jenom se trochu bojí, že nedojde domů pro ten smrad, který se bude linout s proradarových hysteriků puknuvších vzteky.

Pane Patočko, mluvíte mi z duše, nemám, co bych dodal. Díky. Hlavně za odvahu postavit se těm uvědomělým křiklounům, co se tu už začaly rojit.
17. 09. 2009 | 14:52

Tribun napsal(a):

Největší sranda ovšem je, jak nejhorlivější proradaroví aktivisté jako Schwarzenberg či Klvaňa, kteří vyhrožovali koncem civilizace, jestli zde radar nebude, od něj najednou dávají ruce pryč a tvrdí, že na něm nezáleží a nikdy nezáleželo. Vskutku šmírácké divadlo.

P.S. A chudák Vondra bude mít hubu ještě křivější, pokud je to tedy vůbec možné.
17. 09. 2009 | 14:55

Jedla napsal(a):

Přeji Vám ten triumfální pochod. Aspoň se to lépe čte, než Klvaňovo o dvě hodiny starší lkaní.
Myslíte, že Saša Vondra už připravuje zákon o znovuzavedení povinné základní vojenské služby, jak ještě nedávno vyhrožoval?

US tedy nebudou mír radar v Brdech, zatímco NATO již má radar na místě Slavkovského bojiště bitvy tří císařů (http://zpravy.idnes.cz/rada... ). Alespň ho obsluhují naši a ne cizí vojáci.
17. 09. 2009 | 14:59

Jan Vrana napsal(a):

Zajimava zkusenost: hloupost muze byt vicerozmerna. Viz: Pehe, Matousek, Patocka. Kazdy je blby jinak.
17. 09. 2009 | 15:04

Jedla napsal(a):

Možná, Jane Vráno, to Klvaňa, ten je chytrý. A taky jenicek 17.09.2009 14:44:02

Přišli jsme o neopakovatelnou příležitost mít zde "pojistku proti Rusům", až na to, že by nám proti nim byla asi tak platná, jako pomohlo Guantanámo kubánským demokratům proti Castruvi, že?
17. 09. 2009 | 15:10

Marcus Agrippa napsal(a):

Jan Vrana:
a nejblbější zatím suverénně vypadá Jan Vrana. Taky dobrý ne?!
17. 09. 2009 | 15:15

fsrbek napsal(a):

Pokud jsem správně rozuměl, pak se stacionární prostředky protiraketové obrany zřejmě nahradí mobilním systémem. Vývoj tak daleko prostě dospěl. Problém je řešen jinými modernějšími prostředky a kolem toho vzniká český humbuk. Každý si připíše kousek zásluh, je jedno na čem. Je třeba být vidět i za cenu blábolu, který se napíše. Po zkušenostech z minula si nedělejme iluze jakou roli při rozhodování hrálo české veřejné mínění - mimochodem rozpolcené na dva tábory - což není vzhledem k problematice nic divného - nebo hlas českých politiků.

Nemohu si odpustit jedovatou poznámku: !Chtělo by to píśeň paní Parkanová! Nejlépe s panem Patočkou.
17. 09. 2009 | 15:15

Paterik napsal(a):

Pan Patočka se nám nyní snaží namluvit, že radar a "neoliberální" vládu povalil on sám. To je pane ego!
17. 09. 2009 | 15:24

JC napsal(a):

No jo, Patočka a starosta Trokavce dostnou medaile za zásluhy o budování státu bez radaru.
.....Bóže je to vůbec možné ?
17. 09. 2009 | 15:36

Pakočka napsal(a):

Vás ještě nezavřeli? Buďto za vlastizradu, za napomáhání zbavení osbní svobody a mučení školáků z Kuřimi, či za dohnání Vaší manželky k sebevraždě?
17. 09. 2009 | 15:44

typro napsal(a):

Spojovat nešťastníky s penězi odkudkoliv z iniciativy NE ZÁKLADNÁM s tradicí pasivního odporu obyvatelstva je idiotské! Iniciativy proti radaru mě od začátku spíše připomínali nevědomé blby řízené ruskou tajnou službou.
17. 09. 2009 | 15:47

Rumcajs napsal(a):

Je to především vítězství KGB a kolabarantů jako je Patočka.

Vy máte jediná štěstí Patočko, že v případě trestního stíhání to uhrajete v nejhorším na nesvépravnost.
17. 09. 2009 | 16:20

Cirkusy s.r.o. napsal(a):

Tímto článkem a diskusí pod ní bylo vyvráceno tvrzení, že radar nemá zdravotní následky vůči lidem. Minimálně u některých jedinců těžké následky zanechal.
17. 09. 2009 | 16:24

stále rebel napsal(a):

Washingtonský jestřáb a česká straka mají mnoho společného a jsou dnes mezi lidmi asi stejně oblíbení. Nejdříve je musíme zahnat a pak můžeme počítat škody. Jsou značné a nejen materiální, ale taky morální. I totalitní režimy se snažily vychovávat lidi k morálce, i když často pokroucené, ale modrý pták je především o lidské zhovadilosti.
17. 09. 2009 | 16:32

Jedla napsal(a):

Pako(-čko) 17.09.2009 15:44:40

"Prosíme vás, abyste k ostatním přistupovali s úctou, neútočili na ně, nezneužívali diskusí k výhrůžkám, obtěžování, nevnucovali své názory ostatním." (Kodex diskutujících)
17. 09. 2009 | 16:43

jarpor napsal(a):

Nepotěšil jsem mne, Patočka. Ani já Vás nepotěším.
Nejsou moc inteligent.

Nemohu to napsat naplno, nechci "cenzora" zatěžovat...

Monika

Přesné...

Hezký den
17. 09. 2009 | 16:44

Milan napsal(a):

To je ten Patočka, který nezištně pomáhal "Aničce Škrlové" a řídil Literárky ? No tak ten musí všechno vědět nejlíp.
17. 09. 2009 | 16:51

his tell napsal(a):

Rumcajs: Pokud je "kolaborant" ten, kdo brání ze všech sil umístění cizích vojsk na naše území, jak byste nazval toho, kdo sem ty cizí vojska zve?
17. 09. 2009 | 16:59

WorldWidePimpaku napsal(a):

To máte těžký. Občanská společnost si čas od času přeje věci, které by se daly charakterizovat jako strkání hlavy do písku.
Ve Francii před 2. sv. válkou byl taky mohutný odpor vůči nasazení vlastních samopalníků vůči cizím státům (proto taky podškrábli Mnichov) až do doby, kdy jiní samopalníci pochodovali na té špatné straně francouzských hranic.
Komplexní věc nemůžete posuzovat tak, že si vytáhnete jeden aspekt a o tom se rozepíšete. Takto se dá zamilovat, leckdy i úspěšně, ale velká střela vedle Vám hrozí trvale.
17. 09. 2009 | 17:12

RA napsal(a):

Patočka, můžete s Paroubkem Putinovi zahlásit splnění úkolu.
17. 09. 2009 | 17:14

RA napsal(a):

Patočka, můžete s Paroubkem Putinovi zahlásit splnění úkolu.
17. 09. 2009 | 17:15

Pavel napsal(a):

Tak tu mame zas plno pravicovych "inteligentu", obvinujicich druhych s hlouposti. Jen tak dal, pane Patocko.
17. 09. 2009 | 17:20

Venca napsal(a):

Rumcajs, RA : jste k smíchu pánové
17. 09. 2009 | 17:28

Rumcajs napsal(a):

his tell

Stovce vojáků říkáte vojsko ?
To si myslím, že i na ruské ambasádě jich je víc.
17. 09. 2009 | 17:31

Rafek Mikula napsal(a):

K "vítězství českého nutí proti radaru" bych poznamenal. že se mu nikdy npodarilo dostat na demonstraci více než tři tisíc lidí, a i to jen vyjímečně.
17. 09. 2009 | 17:31

Jouza napsal(a):

Pane Patočko, gratuluji ke skutečnému vítězství českému hnutí proti radaru a specielně Baracku Obamovi. Hned v zápětí se nechal slyšet, že radar bude jiný, méně znepokojující pro Rusy a ještě nám k němu přidají pár raket. Myslím že všichni odpůrci brdského radaru můžou slavit! :o))) Doufám, že tahle varianta už vám vadit nebude!?
17. 09. 2009 | 17:37

pravicový borec napsal(a):

70% občanů ČR a agenti FSB Rasmusen,Patočka a Obama jsou kryptokomunisti,kteří nás ženou do náručí Putinových asijských hord.Tak to vidím já,pravicový borec.
17. 09. 2009 | 17:37

Jmeli napsal(a):

Jojo, uz to bylo i na CNN, Patocka zrusil radar, ted to bylo v tv...
17. 09. 2009 | 17:40

blue jay napsal(a):

Gratuluji Patocko,


Radar jste hrdinne zastavil a ted jen zbejva zastavit rozsireni Temelina. Uz se tesim na vase nove demonstrace a hladovky. Kdy s tim zacnete?
17. 09. 2009 | 17:41

pumprlidentlich napsal(a):

proti čemu bude přehlídka krásných, vzdělaných a pracovitých bojovat teď? Jak se bude realizovat socialistické panoptikum?
17. 09. 2009 | 17:41

axamit napsal(a):

Pane Patočko, co se týče toho pádu neoliberalismu zkuste si něco o recesi přečíst. Doporučuji Vám např. blog pana Štěpána Pírka kousek pod Vámi. Chápu, nebudete tomu rozumět, ale zkuste číst znova a znova co kdyby náhodou jste porozuměl alespoň něčemu...
17. 09. 2009 | 17:48

schlimbach napsal(a):

Rumcajs:
taky jsem byl proti radaru a i nadále jsem. Jsem proto kolaborant ? Asi ano, máte vlastně pravdu, protože kolaboruji s většinou našeho národa proti stupidním vlezdoprdelkům, kteří jsou evidentně v žoldu válečné mašinerie. Řekl to sice ruský maršál, ale snad to není na škodu -" raději 100 let jednat, než hodinu válčit ". Pořád věřím, že náš národ si uvědomí svoji cenu a jednou provždy se zbaví sebemrskačů, kteří neustále potřebují hanět vše co uděláme, kteří se neustále snaží podrývat naše sebevědomí i úctu k sobě samým. Nemám nic proti lidu USA - jen je lituji, že nedovedli zabránit ( protože už ani nemohli ) takové kreatuře jako byl Bush v nástupu do prezidentského úřadu, kdy tato kreatura jim sebrala veškerá lidská práva a svobody, za které jejich otcové zakladatelé tolik let bojovali. Nic nemám proti lidu Ruska. Raději budu 100 let ( pokud to vydržím ) hledat cesty, jak vzájemně spolupracovat, než hledat cesty jak se vzájemně rozeštvávat, a to i přes to, že se mnohokrát zklamu...
17. 09. 2009 | 17:51

Vico napsal(a):

Radar - dobojováno. Rakóské voják zas slavně zvítězil, řekl by Pepin.

Starostové z Brd skuhrají, že nedostanou slíbené dotace. Ve veřejnoprávním rádiu už od dopoledne hrají jen vážnou hudbu. Paroubkovci slaví...Svět nechápe. Chceme-li být v prime time, najděme si nějakého našeho Fritzla, jako naši jižní sousedé.
Pak bude o nás mluvit skoro celý svět nebo alespoň Evropa.
17. 09. 2009 | 17:56

schlimbach napsal(a):

axamit

zkuste si přečíst práce Michaila Chazina z Neokon institutu, který předpověděl krizi i její přesný průběh již v roce 1998 a můžete si říci totéž, co sdělujete panu Patočkovi. Neškodí shlédnout pořad německého ekonoma Clause, který více než 20 let pracoval jako finanční analytik, který vynikajícím způsobem a populární formou ukazuje skutečné příčiny krize a dává celkem originální a právně podložený návrh jak z toho ven - bohužel to není cesta pro celý národ, ale jen pro jednotlivce - cesta je tady - http://ekonomickareforma.sw...
17. 09. 2009 | 17:56

Paterik napsal(a):

Tak možná u nás nakonec nebude radar, ale chytré rakety. Patočko, neschovávejte ještě ty transparenty, ještě je budete potřebovat!
17. 09. 2009 | 17:56

his tell napsal(a):

Rumcajs: Nějak jste utekl od otázky.

A kde je ve smlouvě napsáno cokoliv o "stovce" vojáků?

Sám zde nechci ano jednoho.
17. 09. 2009 | 17:59

Ládik napsal(a):

Nejdřív rakety, potom radar. Pro rakety je dostatek prostoru - Brdy, Libavá. U Brna by mohl být naváděcí radiolokátor zde: Loc: 49°9'36.113"N, 16°14'48.49"E
- vždycky tam byl, dnes to zarůstá.
17. 09. 2009 | 18:22

jenicek napsal(a):

his telli, ty šašku, v česku se běžně pořádají vojenská cvičení NATO, kdy se tady pohybují stovky cizích vojáků. Doufám, že teď když jsem ti tu hrůzu prozradil, proti tomu začneš protestovat.
17. 09. 2009 | 18:23

Ládik napsal(a):

Odpalovací rampy (6) je vidět okolo.
17. 09. 2009 | 18:23

Rumcajs napsal(a):

his tell

Tak to máte blbý. Brzo tu budou Ivani.
17. 09. 2009 | 18:26

Tom MU napsal(a):

Pane Patočko,

mohl byste mi pomoci a nějak definovat, co to jsou ta neoliberální ekonomická schémata? Pořád o tom všichni mluví a nikdo mi to nechce vysvětlit. Předpokládám, že když o tom mluvíte i Vy, tak víte co to je.
Díky
17. 09. 2009 | 18:29

Jirka napsal(a):

Naopak, je to vítězství bolševických pohrobků a zblblíků typu pana Patočky. Je to i práce agentů Moskvy, mezi něž řadím i pana Paroubka. Ten to nazval jasně vítězstvím lidu, tím řekl úplně vše a navíc se i prozradil.
17. 09. 2009 | 18:29

his tell napsal(a):

Rumcajs: Když je zase někdo podobný pozve, jako naposledy, možná ano.

Nezvěte nikoho a je klid.
17. 09. 2009 | 18:40

hh napsal(a):

Az si prectete tohle:

http://www.cnn.com/2009/POL...

tak nezkusite cely tenhle clanek prespat? Vas jasot zda se byt ponekud predcasny.
17. 09. 2009 | 18:43

Pocestny napsal(a):

Klid, vážení, každej, kdo trefil v lotynce, se tváří, že to má o Boha. Patočka slaví cosi, co se celou dobu odehrávalo galakticky daleko od jeho neduležitosti, on squeěle zapařil, tehdá, ještě líp zapaří nejčko, ještě čekám heslo "Ubránili jsme vám Brdy!" na volebním práporu zkrachovalejch literátů.
Patočka není "nová, neotřelá tvář¨", je to další "mladý" flašinetář české politiky jako Martin Mejstřík.
Ten začal tím, že jako talent nedodělal DAMU, pak byl talentovaným redaktorem časopisu, který nevyšel, kavárníkem, který zkrachoval, zahradníkem na Petříně s komunálním bytem, který "zposlancoval", nakonec nejmladším gerontokratem v senátu..
Za koho? Za SS Mládeže? (tam začínal) nebo za ligu proti bolševikům, kde končil?
Patočka? P%ředseda strany, která neexistovala, šéf novin, které nikdo nečetl (Literárky čte dnes méně lidí v Praze než Bestův monitor, stačí se podívat na náklad) a dnes je to vítěz z bitvy o Brdy, kterou s ním nikdo nebojoval.

Tohle je očekávaná ejakulace po dlouhé usilovné činnosti, o které si autor mylně myslel, že to je smilstvo, byla to však prostá masturbace.

Zbývá poslední otázka, Hlaváčku,
Majere, kde máš Tamáš??
17. 09. 2009 | 18:46

ROSSIAN napsal(a):

Pane Patočka, fundovaný a objektivní článek, zvlášť ten úvadní citát je pěkný, nenechte se odradit pohrobky minulé éry, sice ještě křičí, ale už mají odsekané kořeny a jejich osud je zpečetěn.
Projekt "kulturní hegemonie" (v českém podání antirusismus plus antikomunismus po sezóně) který měl zombírovat a zblbnout českou společnost doufejme taky časem odumře.
Proti objektivnímu směřování historie směrem k multipolárnímu světu totiž nemá toto trapné sociální inženýrství dlouhodobě šanci, stejně jako případné pokusy obnovit unipolární svět (ideologicku, ekonomickou i mocenskou hegemonii v podání USA).
17. 09. 2009 | 18:48

Ford napsal(a):

No celkem humor. Stalo se jen to co se očekávalo. Rusové konečně dali nabídku, která byla pro amíky přijatelná.
Tak nechápu co autor plácá za nesmysly o vítězství občanské společnosti. Pokud by rusové nebyli připosraní a američanům neustoupili, tak by tu radar prostě byl. I za Pupkyna Sexymozkového. On by to plebsu vysvětlil, že je to pro dobro sociálních jistot a prosperity.
17. 09. 2009 | 18:52

franci napsal(a):

Ač jsem nikdy proti radaru nebyl,tak musím souhlasit s panem PATOČKOU VE VŠEM CO NAPSAL.
17. 09. 2009 | 19:01

Vico napsal(a):

Pocestný : S tou ejakulací si nejsem tak docela jistý. Anička z Kuřimi má povolenou návštěvu až v neděli.
17. 09. 2009 | 19:02

Houbeles napsal(a):

Vy jste kouzelník, pane Patočko. Prečtěte si hlavní článek o radaru, raketách a vyjádření Obamy a šéfa Pentagonu - a zjistíte, jak se věci mají. O nějakém vítězství společnosti nelze mluvit.
Ale horší je demagogie: V. Havel se přiklonil k Bushovi a ne Obamovi. Pane Patočko, težko se přiklánět k někomu, kdo není ve funkci.
Jsem rád, že po přečtení Vašeho šlánku už nebudu jiné muset číst. Nic proti názorům, ale NEOSVAZÁCTVÍ mi nesedí.
17. 09. 2009 | 19:21

Šumavan napsal(a):

S Patočkovým pohledem jednoznačně souhlasím. Rád bych ještě slyšem vysvětlení těch, kteří se holedbali svým podílem na podpisu smluv o radaru, jak vysvětlují, proč ony smlouvy nebudou dodrženy... Nebo smlouvy nejsou závazné pro všechny strany?
17. 09. 2009 | 19:23

Karel (taky) napsal(a):

Jakub Patočka - to je ten trouba, co si nechal ukrást Stranu zelených Bursíkem - a udělat z ní béčko ODS? Proč bych měl číst něco od takového člověka?
17. 09. 2009 | 19:23

Jirka napsal(a):

Jsem si jist, že postoj české veřejnosti nebyl brán na zřetel vůbec. To je potřeba si naprosto otevřeně přiznat, abychom si tady náhodou nenalhávali. Odpůrci radaru mohou cítit úlevu, ale rozhodně ne pocit vítězství.
17. 09. 2009 | 19:36

Jirka napsal(a):

Vlastně mě napadá, že postoj české veřejnosti byl nakonec akorát zneužit... byl uveden jako jeden z faktorů, jež ovlivnily konečné rozhodnutí, jenom proto, aby USA nemuseli otevřeně přiznat, že na to jednoduše nemaj za současný situace prachy.
17. 09. 2009 | 19:41

Dežo napsal(a):

Pane Patočko, nevím co by jste napsal, kdyby se president Obama rozhodl jinak a radar dotáhl do konce. Byla by to prohra české občanské společnosti?
Víte, že jednání o radaru zahájila tajně ČSSD. Je to dobře? Po nástupu vlády ODS celá věc vyšla na světlo a začalo se jednat otevřeně. Je to špatně? Vy jste se tak mohl veřejně vyjádřit. Je to špatně?
Podle mne je to vítězství Zelených (tedy jejich části), přešlapujících a sebe sama hledajících soc.dem. a v neposlední řadě vítězství KSČM.
Nic víc a nic méně.
17. 09. 2009 | 19:43

Rumcajs napsal(a):

Taky jste koukali na Tachecí, jak si rožnila Zaorálka ? Nejdřív ten chudák tvrdil, že ČSSD měla vždycky pravdu a žádné nebezpečí od Iránu nehrozí a když ho Tachecí poopravila, že Obama o ničem takovém nemluvil, začal blábolit jak děcko po dvou pivech.

Pokračování komedie v podání Patočky a jemu podobných bojovníků za svobodu očekávám při snaze umístit sem rakety.

Tomu říkám vítězství Patočko !
Snad aby jsi to zase skusil s dětma.
17. 09. 2009 | 19:50

Lila napsal(a):

Rossian

Zatím máme bohaté, čtyřicetileté zkušenosti s ideologickou, ekonomickou i mocenskou hegemonií v podání SSSR. Zdá se, že se vám po ní stýská.
17. 09. 2009 | 19:54

veverka napsal(a):

Takže Bursík zlikvidoval zelené v Česku úplně zbytečně.Zatímco VŠICHNI zelení na Západě byli ostře a jednoznačně proti novým základnám USA v Evropě,tak pouze Bursíkova parta lezla neuvěřitelně amíkům kamsi a to dokonce v přímém rozporu se svým vlastním programem.Dokonce zašli až tak daleko,že na funkci MZ nominovali fanatika který nenávidí Rusko a který odkýve US jestřábům naprosto cokoliv bez ohledu na názor obyvatel ČR.Největším tragédem pak byl a je Liška,který svým postojem chytré Horákyně -ani pro ani proti- učinil SZ pro rozumného člověka zcela nevolitelnou.
17. 09. 2009 | 19:56

veverka napsal(a):

Lila
No teď máme zase dvacetiletou "zkušenost s ideologickou, ekonomickou i mocenskou hegemonií v podání" USA.Taky nic moc.Ovšem čeští politici vždy lezou do zadku tomu,kdo se jim zdá momentálě silnější.Možná se ještě dožiju toho,jak bude Vlasta vítat příští cizí vojáky písní v čínštině.
17. 09. 2009 | 19:59

bingo napsal(a):

to: veverka
Jakou zkušenost s ideologickou, ekonomickou i mocenskou hegemonií v podání USA máte na mysli? Konkrétně prosím. Děkuji.
17. 09. 2009 | 20:13

Šumavan napsal(a):

veverka : Váš příspěvek shledávám velmi příhodným !
17. 09. 2009 | 20:44

Jos napsal(a):

Radar je "vítězstvím" české občanské společnosti placené Moskvou!!
17. 09. 2009 | 21:03

tim napsal(a):

Jos - nesouhlasím s radarem a přesto jsem žádné peníze od Moskvy nedostal. Na rozdíl od české radarové smečky, kde jen Klvaňa dostal ze státního 15 mega. Pane Josi, řekněte mi, prosím, kam mám pro ty peníze jít?
Nebo je dostali jen modří štváči ve vládě, protože hrstka politiků se podplatí znáze a levněji, než 70% národa? .-)))lidí
17. 09. 2009 | 21:14

Václav B. napsal(a):

Pane Patočko, jste nemocný člověk.
17. 09. 2009 | 21:18

Pepa Řepa napsal(a):

Tak já nevím, co mně uíčko všech uíček chce sdělit?
Vyhrála česká ovčácká společnost nebo nevyhrála?

Radar by byl vítězstvím, takže asi prohrála.

Gratuluju, pane Stejskale, k úlovku.
Blbější rybu už jste chytit nemohl.Na co jste ji chytil? Na žížalu nebo na mušku?
17. 09. 2009 | 21:22

Denholm napsal(a):

Fascinuje me, jak tento intelektual prirovnava protiradarove aktivity k cs. jaru 68 apod. Ma pravdu, tehdy chteli lidri jara pouze zmekcit rezim, ale nikoliv nastolit opravdovou demokracii. A byli Rusy po zasluze potrestani. Doufam, ze se to tentokrat nebude opakovat. Co hodlate pane Patocko proti tomu delat? Brojil byste podobne proti umisteni ruskeho protiraketoveho systemu na nasem uzemi?
17. 09. 2009 | 21:36

PU napsal(a):

Co by asi tak řekl Ludvík Vaculík. Zatím se tuším nevyjádřil. Bude asi chválit Patočku. Ještě by se mohl přidat Bělohradský, který označil za katastrofu nikoli pád vlády uprostřed předsednictví EU, ale chování a priority našeho předsednictví včetně jakéhosi antiruského postoje. To tedy byla síla, to bych od těch intelektuálů nečekal. Máme co si zasloužíme. I když já nevím proč mám odsrat tohle nezodpovědné a dobrodružné chování nevyrovnaných jedinců.
17. 09. 2009 | 21:56

stejskal napsal(a):

Máte pravdu, pane Pepo Řepo (a také jediný správný a obecně přijatelný názor na svět).

Všichni, kdo jej nesdílejí, jsou užiteční idioti (UI). V lepším případě. V horším jsou úplně blbí (nemělo by se lidem, kteří vidí věci jinak, zakázat debatovat či psát komentáře?).

A navíc tento sofistikovaný pohled na složitosti světa nemáte zjevně sám, viz zdejší debaty. Názorů ač jsme různých, na jednom se shodneme: oponent je blbec.

Přeji zajímavou debatu (ne, pardon glosování).

Libor Stejskal
17. 09. 2009 | 21:59

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, veverky lítají dneska štěstím bez sebe proklatě nízko, asi bude pršet. To je dobře, nebudu muset zalívat...
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://www.ateo.cz/f/images...
17. 09. 2009 | 22:08

Elias antikomunista napsal(a):

Ona ta vaše občanská společnost, je těm, kteří v Moskvě a ve Washingtonu skutečně rozhodují, naprosto ukradená.
17. 09. 2009 | 22:09

Pepa Řepa napsal(a):

stejskal napsal(a):
nemělo by se lidem, kteří vidí věci jinak, zakázat debatovat či psát komentáře?
-------
Vím já? Zeptejte se mazací čety. Má v tom praxi.
17. 09. 2009 | 22:17

stejskal napsal(a):

Ptal jsem se, pane Pepo Řepo.

Tak názory se zásadně nemažou. Jen sprosté nadávky, hrubé urážky, podezření na porušení zákona resp. spamy (no, a ještě zvýrazňování textů na úkor jiných).

Takže v pohodě. Pan Patočka nic z výše uvedeného neprovozuje, může zde psát stejně jako kdokoliv jiný, jeho názory jsou stejně legitimní jako kohokoliv jiného (tedy má jednu nevýhodu, nesmí v blogu publikovat anonymně).

Libor Stejskal
17. 09. 2009 | 22:27

StandaT napsal(a):

Pokud jsou hybatelem politici, pak nechápu, proč to nazýváte občanskou společností.
17. 09. 2009 | 22:27

Realista napsal(a):

Pane Patočka! Úroveň Vašeho článku k problematice US radaru odpovídá Vašemu curriculum vitae - jste prostě husákovský spratek, který vzhledem k Vašemu stáří neměl šanci pravou podstatu komunistické totality zažít a podle toho vypadají vaše levicové názory, ze kterých má kromě tuzemských rudých pěticípých mozků jistě velkou radost také náš východní okupant, který defacto hlavním vítězem zrušení instalace US radaru. To Vám ale při úrovni Vašeho IQ asi nedošlo, protože o nějaké okupaci a okupantech, se kterými svými názory tak vydatně kolaborujete jste zřejmě moc neslyšel a hlavně nic neprožil. Věřím, že díky Vaší kvalitě a aktivnímu působení odpovídá současná úroveň Strany zelených, která podle toho jistě "uspěje" v příštích volbách tak, jak se ji ti "podařilo" do EP. Opravdu úroveň Vašich názorů odpovídá nejen věku ale i funkcím a aktivitám, které jste doposud zastával.
17. 09. 2009 | 23:51

jamo napsal(a):

..je k nevire, ze tenhle silenec se muze v demokraticke spolecnosti tak dlouho pohybovat na svobode. Vrah a sadista s vlivnymi zastanci..
17. 09. 2009 | 23:53

Maveric napsal(a):

Blahoslavení chudí duchem neboť jejich jest království nebeské...pro všechny "slovanofilské a rusofilské blbečky" bych jako memento připoměl nejstrašnější tajemství studené války - akci KGB, pokus rozpoutat třetí světovou na úkor Číny...pomocí sólového odpalu jaderné rakety z "unesené" ponorky...dohledejte si na internetu pod hesly: Project Jenifer, Red Star Rogue, K-219, Glomar Explorer, Halibut, atp..tohle Rusové zatloukají mnohem důkladněji než masakr v katyňském lese.
18. 09. 2009 | 05:20

Maveric napsal(a):

Dále prosím aby zde kdokoliv nespojoval jméno tohoto poněkud narušeného jedince "odpadlíka SZ" vedoucího jakéhosi hnutí zelených s autentickou SZ ve které bohužel pravda máme i podobně "uvažující" typy (M.Stropnický, který promrhal stovky hodin jednání vrcholných orgánů svými plky o radaru..). Takže znovu existují tři zelené subjekty na politické scéně -autentická SZ, DemokratickáSZ (nechvalně známé Zubové...nebo Zubovové, či Zubovoj...) a Patočkovo - Hnutí zelených či jak si ta parta říká...poslední dva subjekty evidentně ve vleku KGB
18. 09. 2009 | 05:45

Rumcajs napsal(a):

Tento Patok zdá se mi poněkud nepitelný.

Lepší vyplivnout.
18. 09. 2009 | 06:53

Zeměžluč napsal(a):

Oslavujete vítězství? Vítězství nebo prohra jsou výsledky nějakého boje, tady někde probíhal nějaký boj? Popletení starostové obcí a část obyvatel,bojující proti cizím vojákům, kteří byli zvyklí na Ruskou armádu v Brdech s jejichž vojákama kšeftovali na černo prodávaným benzínem nebo naftou. Teď přišli o dotace a s brekem se předvádějí v TV. Co vlastně chtěli? Dotace s radarem nebo dotace bez radaru? Pád ideologického rámce? Zbláznil jste se? Celé mi to připomíná karikaturu komunisty organizované kampaně u nás a v zahraničí proti rozmístění US raket v Evropě, zatímco ruské už tu byly i s hlavicemi. Demagogem se sice člověk nerodí, ale stává, vy však máte značnou dávku přirozeného talentu.
18. 09. 2009 | 07:07

jepice napsal(a):

Vzpomněla jsem si na vtip o šamanovi kdesi z pralesa, který krátce pobyl v Londýně a po návratu vyprávěl kolegům, jak čaruje konkurence:
Jsou dobří, povídal. Viděl jsem skvělý rituál: na palouk vyběhlo jedenáct chlapů ve žlutém, jedenáct chlapů v modrém, pak přišel jeden v černém, doprostřed palouku postavil bílou kouli, písknul - a v tu ránu začalo pršet.
Pan Patočka má taky skvělou schopnost rozpoznat příčinné souvislosti.
18. 09. 2009 | 07:16

Jiří Buňka napsal(a):

Pane Patočko,takových lidí jako jste vy víc a asi bych se musel z naší republiky i s celou rodinou vystěhovat.Zřejmě nemáte na to pochopit,že obrana společnosti před jakýmkoliv druhem nebezpečí není pravicová ani levicová.Je to prostě nutnost a společnost,která to nechápe,si tím kope vlastní hrob.A mě na rozdíl od Vás skutečně není jedno,jestli moje děti budou moci v naší zemi vychovávat svoje děti.A skutečnost,že nějaký chabrusák zmanipuloval k vlastnímu prospěchu lůzu,které je přece v každé společnosti většina,na tom nic nezmění.
18. 09. 2009 | 07:32

jepice napsal(a):

Občas mrknout na Blisty nemusí být k zahození:
http://www.blisty.cz/2009/9...
18. 09. 2009 | 08:51

Kateřina Amiourová napsal(a):

Radar není vítězstvím české občnaské společnosti - a) česká občanská společnost skoro neexistuje, byť se manifestuje několik občanských sdružení - a to je málo, b)česká občanská společnost nebojovala, a tedy nic nevyhrála, c) rozhodnutí nevybojovala ona, protože skoro ani nebojovala d) v červnu byla v Pekingu konference o hybridních válkách - v jejich rámci jižv dnes na suverénní stát Pákistán nalétávají bezpilotní letadélka, aby zavraždila vytipované osoby (a s nimi 100-200 civilistů) mezi nimi i takové, kteří využívají své autority pro odrazování od sebevražedných útoků. Irán, jehož prezident je trnem v oku od doby, kdy slíbil Iráčanům finanční pomoc pro podporu nezávislých médií - ano právě tehdy začalo jeho popotahování pro podporu Al Kajdy, bude poražen tímto podobným hybridním způsobem Evropa mu ostatně má zazlé, že se tam přemístilo spousta evropksých automobilem, a jiného průmyslu. Od roku 2005 toto osočování skutečně nese plody a iránská ekonomika jde dolů, takže Ahmadínežádovy programy sociální pohody pro staré a chudé jsou velkým břemenem.
d) od roku 2017 se počítá s plným nasazením vojenkého systému HAARP. Vše ostatní slouží jen jako stafáž.
18. 09. 2009 | 09:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik obsahující nadávky ("hovado", "psychopat"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Navíc byl v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 09. 2009 | 10:40

Paterik napsal(a):

Jepice:

nechápu, jak by lidé jako Patočka, Májíček nebo Tamáš chtěli prorazit do globálních médií. Byli rádi, že se dostali do těch lokálních.
18. 09. 2009 | 10:47

StandaT napsal(a):

Radar není vítězstvím české občanské společnosti. Toto je vítězství politků nad občanskou společností. Ne radaru je politický projekt (Patočka, Zaoral, Tamáš, Zaorálek a další organizátoři jsou AKTIVNÍ politici). Tato záležitost, toto zneužití občanské angažovanosti jen diskredituje občanské aktivity do budoucna.

Do budoucna se bude každý ptát, do jaké míry je ta či ona aktivita cinknutá, do jaké míry to je jen hra politiků, kteří v okamžiku, kdy mandáty získané od občanů nestačí pro prosazení jejich zájmů/postojů a tak opustili pole zastupitelské demokracie a v zákulisí hrají o moc mimo rámec zastupitelské demokracie. Ne Radaru je pro občanskou společnost fiasko a koule na noze na mnoho let dopředu.

Patočko, Vy nejste občanský aktivista. Vy jste politik, který demokracii pouze zneužívá a nabourává pro své osobní zájmy. Jte mrzký, bezectný člověk. Hamba Vám.
18. 09. 2009 | 11:01

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Teda, demagogicku vybavu mate dobru. Putinovsko - Medvedevovu.

Ukazky:
"Odpor velké většiny české i evropské veřejnosti...". - tu velku vacsinu europskej verejnosti ste objavil kde a kedy?
"V tomto bodě mají pravdu jak Jiří Paroubek, když říká, že se jedná o vítězství českého lidu...". - ano i vo Februari 1948 to bolo velke vitazstvo ceskeho lidu:-).
"...tak doma absurdním tvrzením o rejdech ruských agentů,...". Samozrejme, vyhostenie casti ruskych agentov, varujuce spravy BIS - to je vsetko len imperialisticka propaganda, neni liz pravda?
"Hnutí proti radaru navazovalo na nejlepší tradice občanského vzdoru proti zpupné moci, na myšlenky československého jara 68, občanských iniciativ, které vyvolaly listopadovou revoluci v roce 1989 či protijaderného hnutí devadesátých let." - teda, to je domyslavost!
"Když se české veřejnosti pokoušeli Saša Vondra, Karel Schwarzenberg či Václav Havel namluvit, že radar je principiální zkouškou naší spojenecké loajality, ve skutečnosti se jednalo pouze o zkoušku loajality naší vlády k vládě Geogre W. Bushe, která sama byla více než zájmům americké veřejnosti loajální zájmům amerického zbrojního průmyslu.! - no to je samozrejme, ze dotycne osoby su na vyplatnej paske zbrojnych jastrabov USA, tak pravil Lenin.
"...že se octl na straně lhavé arogantní moci, a nikoli na straně statečné občanské iniciativy, nutně se budeme muset ptát: Kde se stala chyba?" - tou statecnou iniciativou myslite samozrejme seba, ze.
"Jedná se totiž skutečně také o naše vítězství, které bude působit, inspirovat a měnit. Samozřejmě by bylo pro celou českou společnost mnohem očistnější, pokud by takový závěr přivodil například výsledek v referendu než proměna americké diplomacie. Takhle nás čeká ještě dost vysvětlování, že skutečnými vítězi jsou Barack Obama a české hnutí proti radaru, a nikoli Ahmadínedžád, Putin a jeho agenti, což se nám budou naši obhájci radaru snažit vysvětlovat, pokoušejíce se tím svou porážku proměnit v morální vítězství, dodat jí lesku a cti." - tak vitaz je Obama a ceske hnuti proti radaru. Preco ta skromnost, p. Patocko? Vsetci predsa vidime, ze jednoznacny vitaz ste Vy!

So Sovietskym zvazom na vecne casy, a nijak inak!

P. S. Zatial si to nechajte pre seba, ale z dobre informovanych kruhov som sa dozvedel, ze Rusko nielenze nema ziadnych agentov v Cesku, naopak, vsetko to boli prezleceni agenti CIA, ktori sa hrali na ruskych agentov, aby poskodzovali dobre meno Ruska v strednej Europe. Coskoro tato pravda vyjde najavo, nebojte sa. Bude zase o com pisat.
18. 09. 2009 | 11:43

Jedla napsal(a):

No tak tahle debata se fakt daří. Nejdřív PaKočka míří pod pás, pak Karel(taky) vyčítá, že si autor nechal stranu Zelených "ukrást Bursíkem", zatím co Realista vliv na tutéž stranu autorovi blogu dále přičítá, opraven vzápětí Mavericem, který má k přehledu o třech zelených politických subjektech nádavkem i neobyčejný vhled do činnosti KGB.
K tomu kupa "komentářů" prostě jen dehonestujících, zcela bez argumentace nebo nové myšlenky.
Dobrý je ten link na Blisty, s nímž lze souhlasit - skutečně občanský postoj neměl příliš velký vliv na ono rozhodnutí. Ale měl vliv nulový? Kdo to ví? Autor říká, že jde "I" o vítězství občanské společnosti. Ta spojka je slučovací. A jestli byli aktivisté "řízeni" profíky z KGB, to jim jejich "řídící orgány" přístup do západního "levičáckého" tisku nedokázali zařídit? Neprotiřečíte si trošku, jestliže US byly do včerejška jedinou jistotou a západní Evropa je tak socanská a Putinem ovládaná?

Každopádně není mnoho jiných vítězství lidí, kteří by zdola zvrátili rozhodnutí establishmentu.
Autor:
"Jedná se totiž skutečně také o naše vítězství, které bude působit, inspirovat a měnit. Samozřejmě by bylo pro celou českou společnost mnohem očistnější, pokud by takový závěr přivodil například výsledek v referendu než proměna americké diplomacie."
Souhlas s druhou větou.
18. 09. 2009 | 12:06

Jeník napsal(a):

To Rumcajs - les Řáholec je to pravé pro tebe. Tady jenom nesmyslně kalíš vodu.

A ještě jedna poznámka, jestli se ti líbí Tachecí s její vadou řeči, její arogantností a neomaleností a jejím jako náhodně rozepnutým knoflíčkem na blůzce tam, kde už ve společnosti je to neslušné - tak to také vypovídá o tvém duševním gigantismu.
18. 09. 2009 | 14:44

Josef.Patocka napsal(a):

Pane Stejskale, v červnu roku 89 jsme dostali do rukou text Několika vět. Napřed jsme zdlouhavě četli, pak jsem to přepsal na stroji, a teprve potom v klidu (s manželkou) podepsali. Celou dobu za našimi zády stál beze slova 16tiletý chlapec, který potom řekl: Kdybyste to nepodepsali, tak bych si vás přestal vážit... (Pracovali jsme oba ve školství, odtud těch podpisů moc nebylo.)
Byl to náš Jakub.
Mohu se jenom usmívat, když čtu dneska hysterické výkřiky rádoby proamerických rychlokvašek. A strašení Rusákem? Obávám se, že většina dnes tak "svobodomyslných anonymů" vytěsňuje z hlavy vzpomínku, jak defiluje pod Husákem s mávátkem...
18. 09. 2009 | 16:10

Rumcajs napsal(a):

Jeník:

Vidíšto Hanes. Já si vůbec nevšiml, že má Tachecí rozeplou blůzičku. Je vidět, že jseš ještě nevyskákanej a z toho pramení Tvé psychycké poruchy.

Vypust Anču a zkus si najít nějakou normální holku. Svazečky přece taky souložej.
18. 09. 2009 | 17:41

Rumcajs napsal(a):

J.Patočka

Váš problém Patočko je, že si rád hrajete na hrdinu, i když k tomu momentélně nemáte důvod. Ale co by člověk neudělal pro své malé ego. V r. 89 to podapsali i ty největší srač...
18. 09. 2009 | 17:44

Vico napsal(a):

Josef Patočka : Máte pravdu, ale nechte nás si hrát. U monitoru a pod pantoflem...
18. 09. 2009 | 17:51

Vico napsal(a):

Tak to už je těžkej extrém, doslova "psychycký". Sazečky souložej.
18. 09. 2009 | 17:53

Rumcajs napsal(a):

Pro Vicouše - svazačky

Pro ostatní - psychický

Teď už to bude skoro dobře !
18. 09. 2009 | 18:04

Rumcajs napsal(a):

Vicouši, běž si taky skočit, aby jsi nebyl takovej hnidopych!
18. 09. 2009 | 18:05

Vico napsal(a):

Rumcajs : :)
18. 09. 2009 | 18:08

Josef.Patocka napsal(a):

To Rumcajs
Dle Vašich posledních projevů usuzuji, že se opravdu realizujete udílením grátis diagnóz a vůbec královských rad. Mimoděk však tím na sebe prozrazujete víc, než byste asi rád: v psychologii se tomu říká PROJEKCE (připisování svých projevů jiným lidem). Sodím, že to je ten správný klíč k hlubokým postřehům o mně či radám Jeníkovi!
Hezký den!
18. 09. 2009 | 18:14

Pepa Řepa napsal(a):

Ach, začíná to tady připomínat pořad: Zpívá celá rodina.

Nějaký dojemný příběh z dětství by nebyl?
Třeba jak se Kubíček rozdělil se stařenkou o poslední skývu chleba a ta mu dala do vínku, že se do velikých nebezpečenství dostane a vše překoná?

Podepsat v červnu 89 několik vět, říkáte?
No to je na Bílého lva. Snad se to do 28. října stihne.

No nic, pane Patočko. I kdyby na Vás zapomněli, může Vás hřát vědomí, že se kluk vydařil.
Hezký den.
18. 09. 2009 | 18:39

Josef.Patočka napsal(a):

Já si nestěžuju. A mimochodem, ta historka s Větama nebyla o mně. Dobrej večír. -:)
18. 09. 2009 | 23:02

Rumcajs napsal(a):

Patočko, já jak vidím prosťáčka, hned se ve mě něco hne a snažím se mu pomoc, alespoň radou.

Jak se říká, Dobrá rada nad zlato, tak si to považujte.
19. 09. 2009 | 09:45

Manka napsal(a):

"To Rumcajs - les Řáholec je to pravé pro tebe. Tady jenom nesmyslně kalíš vodu."
Více slov netřeba...
19. 09. 2009 | 16:00

Rumcajs napsal(a):

Já myslel Patočko, že běhat bosky po mechu, nechat se ošlehávat jehličím a dojit kozy vlastníma rukama, to chtěj hlavně Zelený a podobná havěť.

A Vy to dáváte Rumcajsovi takřka za trest. To jsou mi teda poměry.
A neschovávejte se za Manku !
19. 09. 2009 | 16:15

schlimbach napsal(a):

Jiří Buňka

byl jsem a jsem proti radaru, znamená to snad, že jsem podle vás lůza ?
19. 09. 2009 | 17:17

schlimbach napsal(a):

Zcela mne fascinuje ta demagogie rusofobů, kterou tady pouští do éteru. Co trošku reality? Byl to Klaus, Dlouhý a tuším Dyba, kdo zrušili s velkou slávou RVHP, místo aby se zrušení tohoto uskupení realizovalo postupně a náš průmysl mohl získat čas na změny. O.K. vyklidili sjme své pozice na Ruském trhu. Zvláštní je, že tato mezera byla okamžitě zaplněna firmami s Německa, USA, Dánska, Holandska i Rakouska a dalších zemí. Havel zlikvidoval zbrojní průmysl na Slovensku i u nás. Mezera okamžitě byla zaplněna dodávkami z USA a Německa. O.K. Dnes jsou v Rusku etablovány veškeré nadnárodní společnosti a naše firmy se tam snaží s obrovskými problémy znovu etablovat za zvýšených nákladů. Znám to z vlastní zkušenosti a mohu říci že vždy a na všech úrovních, na kterých jsem tam jednal, bylo jasně řečeno, že spolupráce s Čechem je jim milejší, než spolupráce s Němcem. Pořád jsme v podvědomí Rusů jako Čechoslováci, jako ti nejbohatší z bývalého socialistického bloku, naše výrobky tam měly a stále mají dobrý zvuk. Myslím si, že by bylo moudré se vykašlat na neustálé útoky proti Rusům, neustále vytahovat minulé křivdy, když ty, které dnes považujete za zvláštní přátele nás v minulosti mnohokrát prodali a nechali napospas, jen aby si si neuškodili. Chce to trochu více tolerance, nadhledu a schopnosti dívast se do budoucna v duchu spolupráce a dobrého sousedského soužití.
19. 09. 2009 | 17:31

Rumcajs napsal(a):

schlimbach:

Vy myslíte, že zakázky mohli být díky RVHP ?

A kdo Vám to dejednává dneska ?
Dyba,Klaus, Kočárník ?
19. 09. 2009 | 18:50

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

věřím ve vaši logiku, proto věřím, že jste si všiml, že jsem hovořil o počátcích transformace, která mohla proběhnout s menšími ztrátami, pokud by rozpad RVHP proběhl v postupných krocích, přičemž ty ztráty mohly být menší pro více zemí bývalého RVHP. Pokud si uvědomíte, že mnoho továren bylo v Rusku a SNG bylo postaveno na našich technologických dodávkách a že mnoho z nich se mělo rekonstruovat zase za naší účasti ( k čemuž však díky výše uvedenému již nedošlo ) mohlo to být ekonomicky výhodné. Bohužel se stalo to, co je v období po každé revoluci obvyklé - bourání a ničení všeho ( bez ohledu na to, zda je to moudré či ne ) jde podstatně lépe a jednodušeji, než cokoliv smysluplného vybudovat.
Kdo to dělá dneska za mě? Celkem zbytečná otázka -)) Jedno však vím celkem jistě a zase z vlastní zkušenosti. Je tristní, když se o něco dlouho snažíte a pak si nějakej tupoun, který má zrovna, byť díky přeběhlíkům, možnost hovořit za naši zemi pustí hubu na špacír a začne to Rusům natírat... Potom je vám jedno jestli jsmte rudý, zelený, černý nebo žlutý nebo jaký, prostě máte chuť dát někomu bezbarvě přes držku ( omlouvám se za ten výraz )
19. 09. 2009 | 20:02

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden urážlivý text ("blb"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů
20. 09. 2009 | 01:40

vena napsal(a):

Jak napsal p. Paroubek, je to vítězství lidu.http://www.facebook.com/pag...
20. 09. 2009 | 18:42

Putin Vkadimir napsal(a):

Vazenyj pane , o jakim viteztvi Vy pisete nechapu. Proste Velkyj bratr s USA uz nema to zapotrebu davat sem radar. A zitra gdyz bude neco potrebovat tak treba sem pichne jaderni odpady . A vy hrajete na hrdinu a na vitezsvti otevzte oci milyj pane.
27. 12. 2009 | 10:42

Vladimír napsal(a):

(tohoto) Patočku nemá smysl číst. Je to rudý idiot, který by nám mohl "něco" povídat o Barboře Škrlové....
28. 12. 2009 | 10:19

tiffany napsal(a):

sungguh informasi yang menarik
19. 02. 2010 | 09:48

skyracer watches napsal(a):

That to him was one of the best times of his life – but breitling montbrillant it was also the last time he was truly himself,
13. 03. 2010 | 08:15

breitling navitimer napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
13. 03. 2010 | 08:17

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 01:33

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 04:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy