Předvolební rada nejen pro Karla Hvížďalu

20. 08. 2009 | 18:00
Přečteno 11485 krát
Karel Hvížďala ve svém blogu na Aktuálně.cz vede kampaň pro stranu TOP 09: naposledy nám ji poradil volit. Jakkoli lze souhlasit s řadou jeho východisek, závěry, ke kterým dospívá, jsou založeny na zbožných přáních.

Komentátor Karel Hvížďala na webu Aktuálně.cz soustředěně shromažďuje argumenty, proč volit stranu TOP 09. Nejprve zde vysvětloval, „proč se TOP 09 fandí“, i když i podle těch nejvlídnějších průzkumů hodlají TOP 09 volit asi 3 až 4,5 procenta občanů (5 až 8 procent vzniká teprve přepočtem na voliče), což samo sebou ještě neznamená, že TOP 09 fandí. Třeba v TOP 09 vidí jen tzv. nejmenší zlo. Kalouskova strana má tedy méně fanoušků než 1. FC Brno, ba dokonce lze předpokládat, že jich má méně než Dynamo České Budějovice.

Později kolega Hvížďala k propagaci TOP 09 využil i toskánskou aféru Mirka Topolánka, kde v jinak výstižném textu dvakrát citoval Miroslava Kalouska a jeho výrok si dokonce vypůjčil do názvu.

A naposledy doporučil Kalouskovu stranu jako nejúčinnější zbraň proti velké koalici. V článku, který už dnes, dva měsíce před volbami, jako by se během nich nemělo stát nic podstatného, dává radu koho volit, se mimo jiné o TOP 09 můžeme dočíst, že „s největší pravděpodobností se tento nový politický subjekt do parlamentu dostane.“ Před nedávnem jsem zde vysvětlil, proč se TOP 09 do Sněmovny naopak s vysokou pravděpodobností vůbec nedostane a proč v každém případě všechny hlasy, které TOP 09 získá, celkově pravici poškodí: promění se v mnohem méně mandátů, než v kolik by se proměnily v případě volby ODS.

Karel Hvížďala sice argumentuje zdánlivě obecně: 1. s apelem na občanskou odpovědnost proti volbě stran, které s největší pravděpodobností skončí mimo Sněmovnu, 2. s apelem na hrozbu velké koalice a s upozorněním na neduhy obou předsedů proti volbě obou velkých stran; své preference ale neskrývá. Výběr se mu oběma apely zúžil na komunisty, TOP 09 a KDU-ČSL. Je sice pravda, že posílení komunistů by mohlo být cestou k odražení hrozby velké koalice, ale tak moc se jí nebojí ani on. A věru ani já.

Zůstávají mu tudíž dvě možnosti: KDU-ČSL a TOP 09. Zatímco o Miroslavu Kalouskovi zde kolega Hvížďala opět píše, že cosi pramálo důležitého a velmi obecného „artikuloval přesně“, o KDU-ČSL se od něj můžeme dočíst, že „v pravicové koalici ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by stála nejvíc vlevo a zmírňovala některé silně pravicové představy o tom, že každý se má postarat sám o sebe.“

Zde se nejlépe ilustrují obě iluze, na nichž kampaň, kterou Karel Hvížďala vede pro TOP 09, stojí. Není důvod si myslet, že výsledek TOP 09 nad pěti procenty celkově posílí pravici. Není důvod si myslet, že vstup TOP 09 do Sněmovny umožní vytvořit většinovou vládu pravice.

Těžko říct, nakolik Karel Hvížďala bere v potaz, že koalice k vládnutí potřebuje ve Sněmovně 101 hlasů. ODS s KDU-ČSL s některou třetí pravicovou stranou se takového výsledku podařilo dosáhnout naposledy v roce 1998, kdy své vítězství ČSSD promrhala ustavením opoziční smlouvy. Česká, od pražské elity se zásadně odlišující a k levici přirozeně tíhnoucí, společnost, příležitost pravici sestavit většinovou vládu už potom nikdy nedala. V roce 2006 vznikla pravicová koalice jen kvůli tomu, že Strana zelených zradila svůj program a ODS odkoupila či odstrašila ČSSD dva její poslance.

Každá realistická úvaha o tom, jak předejít velké koalici tudíž musí začít u nejpravděpodobnější povolební konstelace. Přímo monumentální skutečnost pro takovéto úvahy spočívá v okolnosti, že ČSSD a KSČM budou mít takřka určitě ve Sněmovně většinu, neboť i vinou pokrouceného volebního systému, diskriminujícího strany se ziskem pod deset procent, KSČM prakticky určitě porazí strany bývalého i současného lidoveckého předsedy výrazněji, než o kolik by případně mohla ČSSD prohrát s ODS.

Bez ohledu na to, co všechno může komukoli z nás vadit na Jiřím Paroubkovi, rozhodující většině lidí daleko více vadily neústavní poplatky u lékaře (viz odlišná stanoviska sedmi soudců ústavního soudu), korporacím sloužící plány zavést školné a omezit akademické svobody, Evropu zrazující dohody s Georgem W. Bushem, korupční bezostyšnost špiček ODS, pohrdání veřejným míněním k radaru a řada dalších podobných událostí, na které si lidé před volbami dobře vzpomenou. To všechno jsou věci, které většině občanů vadí nejenom víc než Jiří Paroubek, ba dokonce vadí jim víc než hrozba velké koalice či tzv. levicové většiny.

Většina občanů u nás se domnívá, že vláda pravice škodí, a jejich omezený přístup do médií, kvůli němuž o tom nemohou soustavně svědčit, ještě neznamená, že smýšlejí jinak. Z Prahy se věci jeví zkresleně, neboť tamější ekonomická, sociální i politická situace vůbec neodpovídá poměrům ve zbytku země. Vezměme si jen, že v minulých volbách ČSSD prohrála s ODS v Praze o osm mandátů, zatímco celorepublikově prohrála jen o sedm mandátů. Ve zbytku země mimo Prahu tedy ČSSD ODS porazila.

K tomu se rozvzpomeňme na situaci před volbami v roce 2006, o kolik příznivější bylo celkové společenské naladění vůči pravici, která navíc disponovala trojským koněm v podobě Strany zelených. Uvážíme-li všechny události posledních tří let, vyvstane před námi jistotě si blížící eventualita: ČSSD a KSČM budou mít po volbách ve Sněmovně většinu.

Každý zodpovědný občan, který se obává velké koalice ČSSD a ODS, si musí klást otázku, zda je mu tedy milejší vláda ČSSD s tichou podporou komunistů, neboť to jsou dvě hlavní varianty, před nimiž po volbách patrně bude česká politika stát. A zde je třeba říci, že s velkou pravděpodobností se jako jediná další vážná možnost bude nabízet koalice ČSSD a KDU-ČSL, komunisty tolerovaná.

Tváří v tvář těmto třem variantám by měl Karel Hvížďala, ale i jakýkoli další komentátor, který si nechce lhát do kapsy, říct, kterou z nich preferuje a pak pro ni argumentovat.

Proč jsme se do situace tak bídného výběru dostali, je jiná otázka. V tuto chvíli je důležité co lze udělat pro to, aby v budoucnosti byl náš výběr lepší. Případná volba TOP 09 kromě toho, že celkově oslabí ODS na tyto základní eventuality nemá pražádný vliv, možnost vzniku velké koalice nezmírní ani o chloupek. Se svými kádry navíc těžko může TOP 09 sloužit jako advokát občanské společnosti a být tedy morálně-politickou alternativou pro budoucnost, jakou se do jisté míry právem mohla svého času jevit Čtyřkoalice.

S Karlem Hvížďalou přitom souhlasím v tom, že velká koalice je hrozba vážná. Dokonce soudím, že ze tří výše popsaných variant je variantou nejhorší, poněvadž nedosáhne cíle, který je pro kladný vývoj české politické kultury klíčovým mezikrokem: odstavení ODS do úplné a dlouhodobé opozice. To je stav, který tato strana dosud nepoznala. Nejprve měla velký vliv prostřednictvím opoziční smlouvy, posléze účinným rozvracením Špidlovy koalice a umístěním svého čestného předsedy na Hrad; celkově těží z pravicové předpojatosti prakticky všech médií.

Také dostávám otázku koho volit. A také každému doporučuji volit proti velké koalici. To ale znamená do poslední chvíle před volbami sledovat vývoj, a pak se rozhodnout mezi KDU-ČSL a ČSSD. KDU-ČSL se zbavila nejhorších korupčních a reakčních lidoveckých struktur, reprezentovaných jmény Kalousek, Šustr, Severa. Ti všichni jsou dnes v TOP 09. Už jejich odchodem se pro občansky smýšlející voliče stala KDU-ČSL přijatelnější variantou, než byla dříve. KDU-ČSL sice katastrofálně nezvládla uzavírání dohody s EDS Jany Hybáškové, ale celkově si tímto spojenectvím neuškodila.

Sociální demokracie se naopak dopustila řady hrubých chyb, a to i u nás na jižní Moravě: podvod brněnských voličů zaslepeným prosazováním přesunu nádraží navzdory jasnému výsledku referenda, uzavření jihomoravské koalice s ODS či neohrabané zásahy do vedení brněnského studia České televize patří k případům, které inklinace voličů před volbami jednoznačně ovlivní.

Přesto nedá-li KDU-ČSL už před volbami jasně najevo ochotu vstoupit s ČSSD i do menšinové vlády, hlasovat pro ni bych nikomu nedoporučil. Mělo by to obdobný smysl jako volit TOP 09: pramalý.

JAKUB PATOČKA

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

pumprlidentlich napsal(a):

Nádhera, Patočka informuje o korupci a reakci. Aneb zelený socialismus je úplně jiný, než rudý. Tolik nových myšlenek může vytvořit jenom zelený ultras.
20. 08. 2009 | 18:21

Paterik napsal(a):

Patočka je dneska ve formě. Pitomá pravicová Praha kazí volební výsledek zbytku země, jednotně stojícím v levicovém šiku. Ostatně v ní žije jenom milion lidí, což je pouhá desetina populace země.

Zdá se, že nám tu prosakuje čím dál oblíbenější postoj - lepší komunisté, než ODS. Takový myšlenkový vývoj je 20 let po revoluci obdivuhodný.
20. 08. 2009 | 18:26

pgjed napsal(a):

Pane Patočko, a co takhle varianta, nevymýšlet si více, či méně nesmyslné důvody proč KDU-ČSL ne a začít přemýšlet, že varianta KDU-ČSL ano pro dostatečný počet voličů, by konečně mohla přinést přiměřeně vyváženou většinovou vládu se silným zakotvením v konzervativních hodnotách, z nichž po mnohých pláče většina voličů. Včetně vás a pana Hvížďaly. Nebo nechceme, aby byl konečně respekt k hodnotám a pravidlům, která ČSSD i ODS porušují jako na běžícím pásu?
20. 08. 2009 | 18:38

jarpor napsal(a):

"ČSSD a KSČM budou mít po volbách ve Sněmovně většinu."

Pokud tomu tak bude, dvacet let po sametu, bude to doklad, jak hluboko pod kůží nám zůstal socialismus a budování komunismu.
O tom, že pan Patočka to má vryto velmi hluboko, nelze pochybovat...

Hezký večer
20. 08. 2009 | 18:39

sasa napsal(a):

Pane Patocko,
pletete se. Kdo chce zabranit vlade ODS bud formou velke nebo pravicove koalice musi volit komunisty. Pokud CSSD a KSCM budou mit kolem 105 poslancu, tak vznikne mensinova vlada CSSD. Komunisti za umozneni jejiho vzniku dostanou vedeni kontrolnich organu. A ani bych se nedivil, kdyby behem hlasovani o duvere vlade odesla ze salu i ODS.
20. 08. 2009 | 18:43

max napsal(a):

Pan Neúspěšný trousí svoje bláboly pro - neúspěšné.
20. 08. 2009 | 18:45

veverka napsal(a):

Volit KDU ČSL? To si snad dělá autor srandu!
Cyril Svoboda pohrdal vůlí občanů ve věci radaru úplně stejně jako Klaousek s knížetem a Vlastou.Navíc tou Hybáškovou tomu nasadili korunu.Další proradarová fanatička,navíc i sionistická.Jakub Patočka zřejmě trpí lehkou schízou,když ve svém blogu nejprve píše o "pohrdání veřejným míněním k radaru" a následně doporučuje volit KDU-ČSL.
20. 08. 2009 | 18:47

sasa napsal(a):

jarpor: pro osvezeni vasi pameti pripominam 111 poslancu CSSD a KSCM z roku 2002. Takze nic noveho pod sluncem.
20. 08. 2009 | 18:48

Gerd napsal(a):

Pane Patočko,
řeknu Vám to rovnou. Ani jedna strana z Vámi uváděných, tj. ODS, ČSSD, KDU-ČSL, Strana Zelených, KSČM a TOP 09 si nezaslouží ani jeden hlas. Už jsme je měli ve vládě všechny. Koho jiného volit netuším. a na řeči o tom, že se strana zbavila těch nejhorších nevěřím. Co třeba Čunek?
20. 08. 2009 | 18:48

veverka napsal(a):

sasa
Naprostý souhlas.
20. 08. 2009 | 18:49

jarpor napsal(a):

sasa

Nezapomněl jsem... Soudíte, že to mění něco na tom, co jsem napsal ? Já tedy ne...

Hezký podvečer
20. 08. 2009 | 18:52

MASH napsal(a):

S celým Patočkovým textem nesouhlasím. Místy na můj vkus až zbytečně plácá a navíc nesnáším jedince, hovořící za většinu.
Nicméně, s meritem souhlasím. TOP 09 volit nehodlám především kvůli Kalouskovi (já nezapomínám - tedy naprosto nehorázné aféry, kdy byl ekonomickým náměstkem ministra obrany jsou pro mě zcela zásadní) a i dalším starým "pardálům". Pan kníže mi ani tak nevadí. Dle mého názoru je to takovej "kliďas", kterej asi ani neví, co má pořádně dělat. Prostě taková nastrčená figurka. Spíš mi vadí právě ti lidé v pozadí TOP 09, včetně plíživé agitky pana Karla Hvížďali, který u mě díky tomu ztratil snad veškerý kredit.
20. 08. 2009 | 18:52

Paterik napsal(a):

sasa:

jenže tehdy s nimi ČSSD nevládla v krajích. Dnes ano. Jak to řekl sám Paroubek - "lidi si zvyknou na všechno". Je to jen otázka času.
20. 08. 2009 | 18:54

jarpor napsal(a):

Gerd

Můj otec říkal, že měli ve vládě zůstat ti z první republiky... že už si nahrabali... :-))

Kdysi jsem se učil, že společenský pohyb lze popsat spirálou... asi je to pravda :-))

Hezký podvečer
20. 08. 2009 | 18:55

Pobo napsal(a):

Patoczka, jestes variatem?!? Albo co Ty rzeczwiscie jestes?
20. 08. 2009 | 18:57

Alarien napsal(a):

Jarpor:
Myslím,že se mýlíte. Sympatie pro levici obecně je zcela legitimní varianta. V té či oné formě obvyklá ve většině zemí. Šance pro komunisty je však důkaz, že to jejich oponenti nezvládli, že se dopustili chyb, že k tomu voliče svou politikou donutili.
20. 08. 2009 | 19:07

Vico napsal(a):

Pan Hvížďala opravdu novinářskou okurkovou dovolenou nesvětí. Chmurné vize ho přiměly na sousedním blogu k myšlence, že prodloužení legálního zabíjení norků pomocí výfukových plynů je přeznamenáním nové obdoby tzv. druhé republiky a soumrakem demokracie.

Ať už je Patočka jakýkoliv, takhle zatím neperlí.

Pgjed je právem nervozní. Zdá se, že buď nad KDU ČSL nebo TOP09 se zavře voda, jak nedávno nad olašským princem. Zatímco tuční zápasníci sumo ČSSD a ODS se tu s funěním budou přetahovat, aby nakonec jeden z nich o dva centimetry toho druhého přetlačil, stranou pozornosti se bude odbývat opravdové drama, po němž jednoho ze soupeřů budou odnášet na štítu z arény.

Bude to Kalousek, který má jak kočka sedum politických životů? Nebo se bude bezvládně ze strany na stranu klimbat hlava Svobody, pro kterého se vítězství na volebním sjezdu stane palubním lístkem na Titanik?

Pokud někoho při ohlašování prvních volebních výsledků klepne pepka, budou to někteří fandové těchto dvou stran.

Leda, že by ,slovy Hvížďaly, se ti norci přestali smět zabíjet tím výfukovým plynem.Pak se vše v dobré obrátí.
20. 08. 2009 | 19:14

jarpor napsal(a):

Alarien

Mýliti se je lidské... :-))

A v čem - s tím "zarytím pod kůží" či s těmi ve vládě ?

Hezký večer
20. 08. 2009 | 19:18

Alarien napsal(a):

Jarpor:
S tím "zarytím pod kůži" samozřejmě. Pokud jde o tu vládu, je to hezký bonmot. Volby jsou však o naději a vypuštění páry z kotle, proto ta tradice "věčného" kyvadla.
20. 08. 2009 | 19:26

Pepa Řepa napsal(a):

Nemůže být lepší promo pro TOP i KDU-ČSL, než když takový titán ducha a profesionální hrobník, jakým je Patočka řekne:
Nevolte je.
20. 08. 2009 | 19:56

Rumcajs napsal(a):

Vláda ČSSD s tichou podporou komunistů by mohla fungovat jedině za situace, že si republiku obeženem ostnáčem a nikoho nepustíme ven. V opačném případě práce schopné obyvatelstvo emigruje a to co tu zbude se bez dotací a zdanění těch druhejch neobejde a pojde hlady.

Doufám Patočko, že Tebe sežerou jako jednoho z posledních, aby jsi si to řádně užil.
20. 08. 2009 | 19:57

Nuba napsal(a):

Pane Patočko, trošku s nadsázkou se Vám svěřím se svojí chmurnou vizí.

V souvislosti s úrovní naší demokracie - na co je mi taková demokracie, když nemohu nic ovlivnit. Je mi neustále vtloukáno do hlavy, že jsem svobodný občan. Ano. Mohu si tady kdákat téměř co se mi zachce, ale co z toho ? Nikde nic, nikdo neposlouchá, politici si dělají co chtějí. Před volbami udělají trapnou maškarádu, utratí miliony za PR agentury a dělají jako že je zajímá, co si myslí občan. Hloupé, trapné a smutné zároveň.

A bude hůř.

Pokud dojde na velkou koalici, tak spolu začnou mluvit i klucí, kteří spolu zatím nemluví. Víte jak se to říká v jednom citátu - úplatný je každý, záleží pouze na nabídce. S postupující globalizací budou neustále víc a víc oklešťovány pravomoci v rozhodování nejen nás, občanů, ale i našich volených zástupců. Jak to tak půjde dál, tak se různými čachry na těch nejvyšších místech dočkáme časem toho, že svět bude ovládán několika málo "jako že vyvolenými", kteří nás zaženou postupně do pozlacených ovčínů a budou nás mediálně zpracovávat do názoru, že to je to, co jsme vlastně chtěli. A to ještě v tom lepším případě. Protože v tom horším to tady může jít všechno rukou několika " nevyvolených" do pekel i s námi.

No, doufám, že je to pouze nějaké intermezzo. A přijde někdo, kdo zahraje a zazpívá nějakou lepší písničku.

Jen aby to nebyl nějaký krysař, ti pískají obzvlášť hezky.
20. 08. 2009 | 19:58

jarpor napsal(a):

No, stran té mýlky ...
S Vaším : "Sympatie pro levici obecně je zcela legitimní varianta. V té či oné formě obvyklá ve většině zemí."
lze souhlasit.
Ovšem jen v té většině zemí, kde tato levice se nedopracovala ke znárodnění výrobních prostředků, postavení soukromého vlastnictví mimo zákon a k budování společnosti "každému podle jeho potřeb".
Výše popsané není evidentně náš případ a proto si dovolím na tezi hlasů pro komunisty, tedy "zarytí pod kůží" setrvat.

Hezký večer
20. 08. 2009 | 20:01

jarpor napsal(a):

Předešlý příspěvek je pro Alariena.

Omlouvám se..
20. 08. 2009 | 20:02

Pepa Řepa napsal(a):

Co je Havlův polibek smrti proti Patočkově francouzáku?
20. 08. 2009 | 20:08

pgjed napsal(a):

To Gerd:

Probůh a co vám čunek provedl? že se nenechal semlít na zakázku?
20. 08. 2009 | 20:13

jarpor napsal(a):

Ještě že nechal Patočka "na pokoji" balbínovce...

To by bylo pro guvernéra asi na mašli,... nebo na kordy ? ... :-))

Zdravím...
20. 08. 2009 | 20:14

pgjed napsal(a):

To veverka:

A to jste zapoměl, že veverkám proradně schovávají oříšky! Zatrolení lidovci, ti jedni lidovci. Že jo?!
20. 08. 2009 | 20:16

Alarien napsal(a):

Jarpor:
Ono "zarytí pod kůži" by mohlo (a možná i mělo?) být omluvou dnešních politiků. Vaše dělení zemí na ty "se zkušeností" a bez ní však míru jejich viny paradoxně zvyšuje. Jak špatnou asi dělají politiku, když roste počet těch, kteří upřednostňují provinilce z doby minulé? Opakuji znovu, kdyby dnešní vládnoucí elita dokázala nabídnout lidem víc, komunisté by neměli naději. Jejich úspěch či neúspěch v demokratické soutěži závisí schopnostech těch ostatních.
20. 08. 2009 | 20:25

Kudla napsal(a):

pgjed
Mam vase prispevky chapat tak ze povazujete p.Cunka za slusneho cloveka?
20. 08. 2009 | 20:55

jarpor napsal(a):

Alarien

To je Vaše vysvětlení a postoj.

Oproti tomu je teze, že pro velkou část lidí, je starostlivost o sebe sama a o své bližní podstatně těžší, než když se o ně "starala" strana, potažmo stát... téměř ve všech okamžicích života.
A že v prostředí trhu, měnících se podmínek je těžší být slušný, úspěšný, předvídavý a odpovědný než "vést se" v šedi ostatních, či "nechat se obsluhovat" protože nic jiného stejně nezbývalo, to je jisté.

Tak já vidím ono "zarytí pod kůží"... kterému může pomáhat špatná politika vládnoucích elit... to připouštím.

Hezký večer
20. 08. 2009 | 20:56

bilk napsal(a):

Pane Patok-čko, zkuste být originální. Kritizovat někoho a jeho myšlenky je snadné. Pan Hvížďala by Vám mohl být příkladem. Jinak je to jenom patok
20. 08. 2009 | 21:04

Saliven napsal(a):

jarpor:
"Pokud tomu tak bude, dvacet let po sametu, bude to doklad, jak hluboko pod kůží nám zůstal socialismus a budování komunismu."

A nebo to bude doklad jak hluboce lidé opovrhují ODS, která umožnila nástup mafiánského kapitalismu a která je bezkonkurenčně nejklientelistickou stranou. Mí rodiče po revoluci ODS volili, nadšeni novým systémem, svobodou a snahou vrátit republiku tam kam patřila před válkou. Dneska by si před ní jen odplivli, stejně jako já. Lituji pravicové voliče, že ODS musí volit.

PS: Neříkám, že by socdem byla nějaká zázračná.
20. 08. 2009 | 21:07

Saliven napsal(a):

jarpor+Rumcajs:
Jestli pánové skutečně věříte, že se může vrátit to, co tady bylo 40 let, tak jste mnohem hloupější než vypadáte.
20. 08. 2009 | 21:12

grőssling napsal(a):

Rumcajs,

Chá, chá, zasmál se Hurvínek, prý práceschopné obyvatelstvo bude emigrovat.

No to jsou mi perly.

Kde že na ně čekají s volnými pracovními místy, prosím ?

Do Polska, Německa, nebo snad do Detroitu, nebo na Balkán ?
20. 08. 2009 | 21:16

Holoubek napsal(a):

Existuje ještě jedna varianta, pane Patočko, nakolik je to varianta naprosto ideální v tomto politickém marasmu, natolik je bohužel asi neproveditelná - hromadný bojkot podzimních voleb, obavám se, že už nic jiného této banánrepublice nepomůže.....
20. 08. 2009 | 21:19

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Vzhledem k tomu, že vypadám velmi dobře, mě Tvá slova neuráží.

Docela by mě zajímalo, jestli volit mafiány nejhrubšího zrna, jako je Paroubek s Ráthem považuješ za projev vysoké inteligence ?
20. 08. 2009 | 21:19

jarpor napsal(a):

Saliven

Nemusí, nic nemusí...
Musíme jen umřít. :-))

stran klientelismu - každá liška chválí svůj ocas a která ho nemá, říká, že nejlepší je být bez něj... souhlasíte ?

Hezký večer
P.S. Obdobně bych mohl replikovat : A co levicový volič ? Má dvě možnosti. "Výborně". Gratuluji.
20. 08. 2009 | 21:20

Paterik napsal(a):

Saliven:

pokud myslíte všeobecný úpadek, tak ten tu může být dřív, než se nadějete.
20. 08. 2009 | 21:23

jarpor napsal(a):

Saliven

Vaše úvaha, že "zaryto pod kůží" znamená návrat o 40 let zpět - to je opravdu úvaha "hodná" Vašeho formátu...

Soutěž "kdo je hloupější" vzdávám. Vás asi neporazím... a urážet Vás nechci.

Hezký večer
20. 08. 2009 | 21:27

Rumcajs napsal(a):

grőssling:

Provedeme čenč a sem pošlem hvězdy jako jsou naši socani.

To bude něco, jak když uděláš samostatný rómský stát.
Úplně padne kriminalita, protože nebude komu a co krást.
20. 08. 2009 | 21:37

Saliven napsal(a):

jarpor:
Zkuste si moje dva texty ještě alespoň dvakrát přečíst a pak si poposedněte. Možná pochopíte a vaše replika bude příště bez úrážky (jakkoliv se tváříte že je).

Rumcajs:
O co jsou Topolánek, Langer, Jančík nebo Novák menšími mafiány než Paroubek, hm?

Paterik:
A s ODS úpadek být nemůže, hm? Vždyť ještě nikdy se tu nekradlo tak jako teď a to se ti mafiáni už snad ani nesnaží nic skrývat. Stačí se jen podívat na Řebíčka - než byl ministrem 600 mil veřejných zakázek, za 2 roky skoro 5 miliard. Určitě to bylo za nejnižší cenu na trhu. Ach jo.
20. 08. 2009 | 21:52

sasa napsal(a):

jarpor: vasich 20 let po sametu je stejne jako komunisticke burzoazni prezitky. Proste vedome ci nevedome svalujete vinu za svoje chyby na nekoho jineho. Lepsi by bylo napsat tri dopisy :-)
20. 08. 2009 | 22:08

Saliven napsal(a):

Alarien:
Máte ode mě palec nahoru. Souhlasím. :-)

Jarpor:
Dokážete pane jarpore pochopit, že všichni nejsou ryzí individualisté, rození vůdci či sobci jdoucími jen za úspěchy? Někdo potřebuje, aby mu někdo pomohl. Prostě se nenarodil tak, aby mohl být na špici - logicky na špici může být jen pár lidí. Je smutné, že mnozí inteligentní, pravicově smýšlející lidé ukazují, že mají pramálo empatie, v horším případě jsou přímo sociálními darwinisty. Jen jestli by nebylo lepší se těch pobíračů sociální dávek nějak zbavit, rázem by tu byla krásná inteligentní a silná společnost, něco jako Sparta.
20. 08. 2009 | 22:16

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Topolánek je buran ale Paroubek je bezpáteřní všeho schopnej slizoun.

Burani mi vadí o něco méně.

A na tu tvou otázku, zda se to může vrátit.
To když slyším tohle tvrzení či dotaz, vždycky se mi vybaví Svěrák ve filmu Obecná škola.
20. 08. 2009 | 22:19

Rumcajs napsal(a):

Alarien:
Máte palec dolů. Nesouhlasím.

Co nabídl Hitler lidem ?
20. 08. 2009 | 22:22

Gerd napsal(a):

pqjed,
Čunek mně osobně neprovedl nic, jen jej nepovažuji za morálně čistého politika. A protože je to křesťan, má hříchů až přemíru, měl by jít příkladem. Ono vůbec u KDU-ČSL byli lidé, o jejichž morálním profilu lze s úspěchem pochybovat. Ne nadarmo byla KDU-ČSL jedním z důležitých členů Národní fronty, pomáhala vytvořit zdání politické soutěže stran v rámci ČSSR a podporovala vedoucí úlohu KSČ.
Ostatně lidé podobných charakterů nebyli oblíbeni již za první republiky. Ale bez obav, smířím se s tím, jen je nebudu volit.
20. 08. 2009 | 22:26

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
Pro stromy nevidíš les panáčku. Socani neumí dojit stát ani zpola tak jak hoši od modrejch. Prostě podnikatelská strana umí "líp" podnikat, málo platný.
20. 08. 2009 | 22:30

David napsal(a):

Zcela jednostranné zvýhodňování a vychvalování TOP 09 v médiích jen ukazuje na mravní bídu, ke které naše média dospěly za 20 let po listopadu.

Sami si odpovězme na otázky.

Proč vznikla strana TOP 09?

V čem se TOP 09 chce odlišovat od ODS?

Ať si každý volič odpoví sám zda zná na tyto jednoduché otázky odpověď.

TOP 09 je pokračováním současné politiky ODS jen v bleděmodrém.

TOP 09, to je jen další podvod na voličích. V případě, že se TOP 09 dostane do Sněmovny, tak se spojí s ODS a Kalousek vytlačí Schwarzenberga z pozice předsedy. Ten odstoupí tzv. „ze zdravotních důvodů“ a předá své žezlo Kalouskovi. TOP 09 má obelhat jen tu slušnější polovinu pravicově orientovaných voličů, aby neodešli k jiným menším stranám. A pan kníže Schwarzenberg, ten mne zklamal, když se smířil s předběžným vyjádřením (chybělo asi 700 stran spisu) světoznámé firmy Kroll, že Čunek si mohl ušetřit milion korun z nadstandardních cestovních náhrad. Přitom firma Kroll neměla k dispozici cestovní účty, ale vycházela jen ze svědectví ředitele podniku, ve kterém Čunek pracoval.

TOP 09 - Stále platí, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Právě v TOP 09 je na můj vkus těch starých psů až příliš. Všichni měli dost času a prostoru, aby za ty roky v politice ukázali co umí.

Pan Topolánek společně s panem Kalouskem s námi voliči zase hrají falešnou hru. Proč pan Topolánek nepřesvědčil svého kamaráda Kalouska, aby vstoupil přímo na kandidátku ODS a netříštil tak zbytečně pravici? Každý dnes už ví, že pokud by se TOP 09 dostala do sněmovny, tak zcela jistě vytvoří koalici s ODS a dříve nebo později se stejně s ODS sloučí. Vzpomeňme si na Topolánkův vztyčený prostředníček – „Kalousku jsi jednička.“

Kapři si sami rybník nevypustí. Musíme jim ho vypustit my, voliči, při nadcházejících volbách.
20. 08. 2009 | 22:36

Monika napsal(a):

Karel Hvížďala radí volit TOP 09, Jakub Patočka zase KDU-ČSL nebo ČSSD. To je v pořádku. Politický komentátor s jasným názorem je lepší než „nezávislý“ mudrlant, co rozbředle plká, aniž by přiznal barvu. Nemyslíte?

Jen ten zmiňovaný ZODPOVĚDNÝ volič mi na tváři vyvolává úsměv. Mýtus zodpovědného voliče, to je ještě větší vtip než mýtus zodpovědného politika. - Přestaňte už hrát tohle pimprlové divadlo, je to směšné.
20. 08. 2009 | 22:43

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Jak dlouho jsi na návštěvě u nás v republice ? Rok ?

Kdyby jsi tu byl déle, znal by jsi jména Šlouf, Přibil,Srba,Gross,Kraus,Bušina,Svoboda,Benda....
To jsem dal z hlavy. Jestli chceš, vyhledám Ti stovku podobných hajzlíků za ČSSD.

Možná by nebylo od věci, vzpomenout i menšího hajzlíka Sobotku. Našetřil si milióny z náhrad, na které neměl morální nárok.
Topolánek na jachtě mu vadil ale jeho amorální chování, byť v mezích zákona považoval za správné.

Takhle se dokáže chovat jedině bezpáteřní hroší kůže, pro kterou je škoda si i odplivnout.
20. 08. 2009 | 22:45

Saliven napsal(a):

David:
Prostě určité kruhy mají určité zájmy. A jsou tak mocné, že tam umí tu stranu protlačit. To samé byli zelení. Nikdo o nich nikdy neslyšel a najednou byli v parlamentu. Kdo má v rukou média, může do parlamentu protlačit kohokoliv.
20. 08. 2009 | 22:46

jarpor napsal(a):

Saliven

Skutečně nevím, z čeho jste vyvodil, že pléduji jen za individualismus, nechápu ty co potřebují pomoc... a Sparta je mým cílem...

Napsal jsem pouze to, že vcelku "pohodlný" předcházející režim dokázal to, že mnoho lidí raději před pokusem být sám sebou, se nechá zmanipulovat, že někdo "moudřejší" bude řešit jeho problémy...
To není o elitářství, o sociálním darwinismu... to je o pohodlnosti, to je o záměrném vyvolávání pocitu malosti a nezbytnosti "pomáhat".

Nejen pro africkou populaci platí, že lepší je naučit lidi pšenici pěstovat, než jim dát pytel pšeničné mouky.

Pokud v mém minulém příspěvku jste zazamenal něco jako urážku stran "hlouposti", byla to jen reakce na Váš příspěvek adresovaný mě a Rumcajsovi.

Hezký večer
20. 08. 2009 | 22:47

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
Já vím..v ODS to nejni. Ach jo. Spi dál. Nebo ještě líp vlez do ODS, abys to někdy viděl zblízka.
20. 08. 2009 | 22:48

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Já netvrdím, že je to tam jiný.
To tu předhazuješ ty.
20. 08. 2009 | 22:53

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
Je to tam jiný - modří totiž kradou mnohem víc, protože mnohem víc podnikaj a maj mnohem lepší napojení na penězovody. Co si myslíš o 1999000 tisíc za 10ti stránkovej posudek bez výběrovýho řízení, hm?
20. 08. 2009 | 22:55

Saliven napsal(a):

jarpor:
No jasně - to jsou takový zkratky. Sytý hladovému nevěří a kdo je chudej je podezřelej. Každej se nenaučí pěstovat tu metaforickou pšenici a já doufám, že to vám pravičákům někdy dojde. Taky nejsem pobírač dávek a chápu to, že někdo dole zkrátka bejt musí. Když jste inteligentní a schopný, tak byste mohl chápat, že všichni nejsou takoví a s 8 tisíci se v dnešní době zkrátka vyžít nedá.
20. 08. 2009 | 22:58

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Chlapče, chlapče ! To myslíš vážně, že socani nepodnikaj ? Víš co já znám podnikatelů komunistů nebo socanů ?

Zapomínáš kdo byl osm let u koryta. Zapomínáš na Bamberk a pravděpodobně vůbec nečteš a nesleduješ TV pořady.

Jinak by jsi zprominutím takovou pitomost nemohl vůbec vyslovit.
20. 08. 2009 | 23:05

PatientO.T. napsal(a):

Moc pěkné pánové. Hádka ve stylu vaši zloději jsou větší než naši...
Není snad principiálně jedno, jestli okradu stát o 10 nebo o 100 miliónů? Neměli bychom spíše než prosazovat ty své zloděje hlasovat pro čestné lidi?

Mimochodem Salivene: Po loňských krajských volbách se v KV kraji rozpadla hnusná koalice ODS/ČSSD a vznikla koalice nemající s minulostí nic společného, tedy ČSSD/KSČ/Doktoři... Úředníci (bezpartijní, zdůrazňuji) po necelém roce tvrdí, že na kraji se krade úplně stejně jako dříve. Ovšem personální situace ČSSD (natož KSČ) je tak bídná, že na kraj nastoupil každý, kdo tam došel. Bohužel, úroveň práce šla ve srovnání s minulými lety značně dolu.
Tak pravili úředníci...
20. 08. 2009 | 23:13

jarpor napsal(a):

Saliven

Já myslel, že kdo je bohatej je podezřelej... tedy aspoň oranžoví lídři to o těch deseti tisících.. podsouvají... já to tak cítím...

Víte co ? Já jsem začal replikou k autorovi.
Nehodlám se přít o důvodech, kdo koho a proč volí.
Já to vidím jak jsem psal, Alarien jinak, vy také jinak.
Pravda bude asi někde uprostřed.

Budete se divit, já ve svém okolí žádné skutečně chudé nevidím. A za co žijí a jak žijí - to je jejich problém, a pokud nejsem požádán, tak jim do talíře nekoukám... Stát by se měl chovat podobně. Být efektivní tam, kde má být, a necpát rykák tam, kde nemá co dělat, když není žádán. A jako doma - dvakrát obrátit korunu, než ji vydá... a ještě zkontrolovat, zda ten komu ji vydal, ji užil způsobem, jež je s v souladu s tím, proč ji vydal.

Znám podnikatele kteří volí oranžové, znám dělníky kteří volili ODS.
Valná většina knížecí rady autora koho volit a koho ne nepotřebuje.

Hezkou dobrou noc. A zase někdy nashle...
20. 08. 2009 | 23:13

malma napsal(a):

zdařilá úvaha
dá se s tím jen souhlasit
20. 08. 2009 | 23:14

Rumcajs napsal(a):

PatientO.T.

V našem kraji je to stejné. A k tomu ještě vymysleli dalších několik placených míst za padesát a více tisíc měsíčně pro své věrné.

Ale vyřešíme to navýšením daní. Co by přece jinak chudáci dělali.
20. 08. 2009 | 23:18

Rumcajs napsal(a):

jarpor:

Jediný poctivý peníze jsou ty, co si vydělá socan. Třeba ty Havlovi. Tam ani závist nemá místo.

Všechny ostatní příjmy jsou samozřejmě amorální a zaslouží si potrestat.
20. 08. 2009 | 23:20

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
Čteš co píšu? Píšu, že kradou všichni, jen v ODS víc, protože víc podnikaj a mají víc napojení (víc zastupitelů hlavně ve velkých městech). Ty zjevně nechceš chápat a připustit, že tvá preferovaná strana vypadá líp jen proto, že za ní kopou média a z hlediska sociálního statutu je lepší bez napravo.

PatientOT:
A je snad principielně jedno zabít 10 nebo 10000 lidí? Není to jedno, je to sakra rozdíl. Když mi tu někdo kdo volí ODS cpe jak je ČSSD mafiánská strana, tak mi to přijde trochu hloupé.

Jo podobně mluví úředníci i u nás, protože se bojí "o život", jelikož tam byli dosazeni za éry modrých hochů. Je jen zvláštní, že pořád všechno funguje - jediné co nefungovalo byly cílené sabotáže vedoucích odborů, kteří byli rychle odejiti. Tak to je u nás na kraji, nevím jak je to jinde.
20. 08. 2009 | 23:22

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
No fakt nevím jak to chodí u vás na kraji, ale u nás měl Zahradník 7 poskoků za 70 litrů. To už dnes není a vím o několika socanech co neměli práci a nikdo jim tu práci nesehnal. Zatímco rodinných příslušníků členů ODS je plnej ouřad.
20. 08. 2009 | 23:25

PatientO.T. napsal(a):

Není to rozdíl, Salivene. Nepokradeš, nezabiješ. O množství se nic neříká...

Nehledě na to, že je možné, že ve vašem kraji (nikoli u nás, tady za ODS nijak nezaostávají) kradou socani méně jen proto, že se na větší rány nezmůžou...
20. 08. 2009 | 23:28

Saliven napsal(a):

PatientO.T.:
Takže není rozdíl mezi Hitlerem, Stalinem a nějakým "obyčejným" vrahem? To snad ne.

Zmůžou nebo nezmůžou - prostě kradou míň.
20. 08. 2009 | 23:32

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Já to vyřeším tím, že ODS hlas nedám a dám ho TOP 09.

Ale co budeš dělat Ty chlapče, to teda nevím. Komouši nebo socani. Bejt Tebou, tak k těm volbám ani nejdu.
20. 08. 2009 | 23:35

Rumcajs napsal(a):

Hele ještě naposled, k tomu, kdo víc nebo méně.

Vzpomínám si na několik případů, kdy vedoucí členové ČSsD vedli bordeli a Sobotka jim to dokonce dotoval.

Tak něco takového jsem o ODS ještě neslyšel.
20. 08. 2009 | 23:39

PatientO.T. napsal(a):

Tak dobrá, volte ty, co "kradou míň", Salivene.
Oni se to ovšem rychle doučí. Co budete dělat pak, je ve hvězdách...

Dobrou noc.
20. 08. 2009 | 23:44

pejsek a kocicka napsal(a):

Ale jo, docela trefne. TOP 09 je past na nespokojeneho volice, ktery se boji ztrapnit se "levicovosti". Tato volba nemuze znamenat nic jineho nez potencialni status quo na dalsi 4 roky: Dekuji, nemusim, jiz jsem zvracel...
Becko ODS uz take davno nejsou zeleni, ale prave Kalouskovy rychlokvasky. Ne ze by byl Paroubek s Rathem k sezrani, ale snad je to nejmensi beznadej a treba se i v CSSD casem najdou zajimavejsi a cerstvejsi typci. Lepsi mala nadeje, nezli zadna.
Takze kolem dokola, ne zrovna bujary, ale souhlas s autorem clanku.
20. 08. 2009 | 23:50

Světlo napsal(a):

proto Volte Zelené Lišky !!!
malá strana má budoucnost,bude velká jako u sousedů !!!
21. 08. 2009 | 06:58

Suchec napsal(a):

pejsek a kocicka:
Když tu čtu Loupežníka, Jarpora koukám, jak ta propaganda působí i na jinak soudné lidi.

Ta argumentace ala Šnajdr, Langer, či Tluchoř je čím dál patrnější.

A o té TOP 09 mu to nevěřím. To teď používá spousta lidí jako obezličku, aby si náhodou nena
běhli, že stejně budou volit ODS.
Patočka má vyjímečně realistický pohled na věc.

P.S. Nejúžasnější jev je pravičák s příjmem kolem životního minima.
21. 08. 2009 | 07:28

jarpor napsal(a):

Suchec

Jsem si jist, že se mýlíte. Reklamy či "propagandy" mne míjí..

Hezký den
P.S. V jednom vtipu říká Jano : Zvonku to tak vypadá...
To k tomu, že by šlo otočit.. Když čtu Suchece...
21. 08. 2009 | 07:51

slav napsal(a):

Když se hovoří o Topolánkovi, Zahradilovi, Langrovi, Kalouskovi Severovi to přece je o něčem jiném jak o pravici. Na pravici vidím jen Havla, bohužel nemá sílu rozdmýchat čestnou pravicovou stranu. Ti výše uvedeni to jen postkomunistická verbež typu Putina a jeho rychle zbohatlých oligarchů. Od nich se nedovíte jestli jsme evopani nebo euroasiati.
21. 08. 2009 | 08:06

Paterik napsal(a):

Suchec:

nejúžasnější je levičák s miliony na kontě. Nejlépe pokud je získal výhodným prodejem akcií. Neunáte nějakého?
21. 08. 2009 | 08:07

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
Jo voni v tom TOPu jsou totiž samí nováčci...třeba takovej Kalousek. Ale vol si co chceš loupežníku, mně je to jedno. Já už se o celostátní politiku beztak nezajímám - ale ODS v současným složení ani elitářskou TOP09 podporovat nehodlám, to už bych fakt radši k těm volbám nešel. A že někdo dostal ze státního? Řebíček si na státním nahrabal stovky milionů, ale tos určitě neslyšel, zato o socanech máš přehled dokonalej.

Paterik:
I kdyby se to teprv doučovali, pořád to budou menší ztráty než když budou krást ti, co to umí dokonale.
21. 08. 2009 | 08:42

Saliven napsal(a):

Paterik:
Jo a nevím co je divného na levičákovi s miliony na kontě. Gross zbohatnul obdobným způsobem jako desetitisíce jinýchc včetně třeba takového Macka - levně nakoupil panž měl kamaráda a draze prodal. Neobhajuju ho, ale je jeden z mnoha.
21. 08. 2009 | 08:44

veverka napsal(a):

pgjed
Lidovci jsou stejná vlastizrádná pakáž jako ODS a TOP 09.A žvaněním o oříšcích na tom nic nezměníš.
21. 08. 2009 | 08:47

slav napsal(a):

ČSSD snižovala daně podnikatelům, zastavila omezila rozkrádání bank, ODS zavedla poplatek u doktora, uvažuje o zrušení soc. dávek, důchodů. Kdo je pravicovější vyberte si. Necítíte tu odesáckou snahu se napojit a sát to se od lidí vybere na správu státu. Rumcajsova rada naopak, kdo chce volit ODS a Kalouska ať se raději na to vykašle a k vobám vůbec nejde.
21. 08. 2009 | 08:50

Suchec napsal(a):

Paterik:

Gross není levičák, Gross není ani sociální demokrat (názory a myšlením).

To je jen prospěchář a do jisté míry "hlupák", který, protlačen Zemanem, poškodil socdem snad nejvíc ze všech.

A navíc socdem pro mne není zase až příliš levicovou stranou. Už dlouho ne.
21. 08. 2009 | 08:52

Suchec napsal(a):

jarpor:

Až zase budeš mít pocit, že to tak je. Zkus mi to na rovinu říct.

Ale beru věcný argument, jo?

Soudný a zargumentovaný názor nevezme jen ten, kdo nechce.
21. 08. 2009 | 08:55

Paterik napsal(a):

Saliven:

já jsem jen parafrázoval Suchcův výrok. Nemyslím si, že se potřebují duočovat. Mrázkův kamarád Šlouf, Svoboda, Zgarba, Kraus, Gross, to je slušný seznámek ne. A to je jen to, co je veřejně známo. U ODS je samozřejmě vždycky větší povyk, protože už se nikdy nezbaví nálepky tunelářů. U nás pravičák znamená automaticky zloděj.
21. 08. 2009 | 08:55

Paterik napsal(a):

Suchec:

Gross samozřejmě není levičák. Ani Paroubek není levičák nebo Filip. Jsou to skleníkáři. Ale byli to prostě vrcholoví reprezentanti sociální demokracie. Co si o tom všem mám asi myslet?
21. 08. 2009 | 08:57

Suchec napsal(a):

slav:
Včera jsem na CT24 viděl Šnajdra, ale co tenhle "pasák" naové MZ vypustí z huby, je neskutečné.

A zajímavě se rozjíždí info ohledně řádu Sv. Lazara, Lichtenštejnsku a vazbách na Řebíčky a další, převážně ze severních Čech.

Jak to tak sleduji, to je stejně takový zajímavý region. Jak u ODS, tak socdem.
21. 08. 2009 | 09:00

Suchec napsal(a):

Paterik:
No, to je jednoduché.

Ať je kdo, jaký chce, podívej se, co, kdo a kdy dělal, pomohl zavést do praxe, prostě co je za kterým z nich vidět.

A nejenom za nimi, ale i třeba za poslední vládou.
To byl excelentní populismus a přehlídka absolutní arogance a povýšeneckého jednání nejhrubšího zrna.
To i ten Staník Grossůj je proti tomu ještě lumen, byť svou naivitou, či hloupostí, či úmyslem (tak chytrý není) spustil to zmafiózování klíčových útvarů policie, což do dokonalosti dovedl Langer.
21. 08. 2009 | 09:09

jarpor napsal(a):

Suchec

Zargumentovaný názor... dobrý...

Tak jednu Vaši perlu :
"Gross není levičák, Gross není ani sociální demokrat (názory a myšlením)."

Takže strana ČSSD je schopná si navolit do čela kohokoliv, kdo jen "levicově, soc. demokraticky" vypadá, nebo hovoří, nebo jak tomu rozumět ?

Kdo ještě, dle Vás, není sociální demokrat a zastává významné postavení v orgánech... ?
To jako se infiltrovali do vedení ČSSD pravičáci ( samozřejmě ti zlodějští ), nebo nedej bůh, marťani ?

Tak, to asi maj v "pravicových stranách" lepší pořádek. Zaím se o nikom jako že "není pravičák" nemluví...

Pobavil jste mne. Díky.
Zargumentováno ?

Hezký den
21. 08. 2009 | 09:11

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
21. 08. 2009 | 09:30

Paterik napsal(a):

Suchec:

"To byl excelentní populismus a přehlídka absolutní arogance a povýšeneckého jednání nejhrubšího zrna." To mluvíte o ČSSD? Čím si zasloužili tak tvrdou kritiku?

Tak teď vážně. ODS není jako strana nic moc a lidé, kteří v ní jsou nestojí taky za moc. Ale alespoň nevytvoří z republiky sultanát jako se to povedlo Rathovi ve středočeském kraji a nvyhrožují nám vládou s marťany a komunisty. Soudě podle současných návrhů na "řešení" krize myslím, že s nim zbankrotujeme přeci jen o něco později než s ČSSD. I když je docela dobře možné, že nás přeci jen čeká ta velká koala...
21. 08. 2009 | 09:33

Saliven napsal(a):

Paterik:
Jenže ODS je stranou, která na komunální úrovni tuhle zemi rozkrádá víc, než ČSSD+ODS zadlužují. O tom to je. :-( Jedna moje známá, která je v jistém českém městě přímo u toho tvrdí, že zakázky jsou předražovány o nějakých 20 procent - drtivá většina jde přímo za zastupiteli ODS (mají na radnici většinu) a nebo jejich kamarády. Co to udělá s 500 miliony za rok v rámci města, nebo s 600 miliardami investic za rok v rámci celého státu (obce+kraje+stát) si jistě spočítat dokážete. Neříkám, že všechny tyhle peníze jsou za ODS, ale velká většina ano.
21. 08. 2009 | 09:59

Paterik napsal(a):

Saliven:

na komunální úrovni v tom jednou všichni. ODS ve velkých městech, ČSSD teď v krajích. Malých obcí se to podle mě zase až tak netýká, protože ty stejně žádné velké zakázky nezadávají. Navíc ve městech často vládnou koalice. Existují samozřejmě extrémní případy jako je Praha nebo Liberec, ale zase celou ČR ODS ve své moci nemá. Boj s korupcí má v programu každá vláda, ale žádná nikdy nic neudělala.
21. 08. 2009 | 10:11

Ládik napsal(a):

Pane Patočko,
nevím, proč máte ve své upoutávce napsáno "politik". To dostáváte na poli tik?
21. 08. 2009 | 10:32

F.srbek napsal(a):

Blížící se volby jsou ve znamení "nenápadné"podpory jednotlivých stran. Komentátoři a novináří "nestranně" podporují vždu jednu stranu. Nyní je "in" strana TOP09. Změnu představuje jen těžko, protože moc nových tváří tam nevidím. Proč volit TOP:
Můj kolega řekl, že jedině proto, že s Jeho jasností je občas sranda tedy legrace. Já přemýšlím o tom, že budu volit zelené. Proč: Zelená barva je barva v přírodě velmi hojně se vyskytující a má jí rád a navíc zelení mají v čele lišku, tedy pardon pana Lišku. Změna je možná tak, že si doma všichnci připravíme pěkně ořezané tužky a dáme preferenční hlasy lidem, kteří jsou na kandidátkách vzadu. Pokud se to podaří udělat masově, "milování" vůdci renomivaných politických stran dají fuknce k dpispozici a my budeme mít čas přemýšlet o příštích volbách.
21. 08. 2009 | 10:43

Pobo napsal(a):

Uwazam ze nie tylko krówka byla chora.

http://www.oranzada.cz/img/...

Jurek, blagam pomoz Patoczke, i znajdz mu fleka na kartke wyborczej swojej partii!!!
21. 08. 2009 | 10:50

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat..

Na tý louce zelený
už nepasou se
zelení...

http://www.ateo.cz/f/images...
21. 08. 2009 | 14:01

Pavel napsal(a):

Pane Patocko, napsal jste velmi trefny clanek a presne jste to pojmenoval. Praha a tamejsi media vidi situaci jen ze sveho pohledu, ale to neni realita, jak se ukazuje u voleb.Konecne to nekdo popsal. Tesim se na vas dalsi blog.
21. 08. 2009 | 15:26

Kelt napsal(a):

Mentálně mírně retardovaný předseda TOP je fanglička na neorientované občany,kterou Kalousek stahne hned potom co /nedej Bože/se dostane TOP do Sněmovny.Pokud se někdo chce vážně zamyslet na volbou TOP,měl by se zamyslet na kreditem pana Kalouska-je to politický slizoun nejhoršího zrna,který jde přes mrtvoly i těch,s kterými dříve kooperoval.
21. 08. 2009 | 17:34

Bača napsal(a):

Pravicové strany /ODS, Top 09, KDU ČSL, Zelení/ podporují boháče, levicové strany /ČSSD, KSČM/ straní střední třídě a chudým. Nechť každý volí podle toho ve které skupině sociální se nachází. Ostatní plky jsou k ničemu.
21. 08. 2009 | 17:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý bačo, dovolte bych odpověděl ve stejně jednoduchém stylu jako vy.
A kdo na podporu těch tzv chudých podle vás vydělá, když zakroutíte krkem těm, co to dovedou ?
http://www.ateo.cz/f/images...
Veselé krizování a vepřové chřipkování..
22. 08. 2009 | 14:52

Jan napsal(a):

Paterik
Na tohle bych si dovolil reagovat. "Lepší komunisti než ODS" 20 let po 1989...
To je strašně depresivní postoj řady lidí. Je otázka , zda jsou ti lidé tak hloupí anebo mají svůj kousek pravdy.
Nebo spíš životní zkušenosti.
Za sebe k tomu musím říci, život mi ukazuje, že rozdíly mezi bývalými a současnými mocnými nejsou velké. Mocní jsou prostě mocní a demokracie je věčný boj za demokracii, skoro bych řekl proti mocným.
Lidi co byli v disentu dřív jsou tam stále a u moci jsou taky furt ty samý týpci.
Jen nás opíjejí jinými rohlíky než ti minulí.
22. 08. 2009 | 17:24

zdesta napsal(a):

Rumcajs.Vykvákni se na emoce a přibrzdi.Píšeš že v případě výhry ČSSD všichni schopní a pracovití emigrují.Považuji tě za pracovitého a schopného.Kam se vrtneš ty? Dej pak vědět kde se nacházíš když to levice náhodou vyhraje.Navíc socialisté tu již vládli,tak proč jsi nezmizel? Promiň že rýpu.
22. 08. 2009 | 18:28

občan zaměstnanec napsal(a):

Pane Patočko, to, že kalouskovci jsou nastrčeným "béčkem" ODS ví každý průměrný volič. Mají nahradit hochštaplera Bursíka, kterému jste vy a vaši přátelé zaprodali zelené.
P.S. Podstatou kapitalismu je nadhodnota, tu vytvářejí ti tzv.chudí, kteří musí pracovat. Ti vytvářejí bohatství tzv.úspěšných, tedy oligarchie. To se učí na každé univerzitě v politické ekonomii. Milý wbgardene měl by sis to prostudovat. Bača má pravdu !!!
23. 08. 2009 | 22:06

pgjed napsal(a):

To Kudla 20.08.2009 20:55:16 :

Čunka znám osobně, velmi dobře, více než 40 let. A mohu vám garantovat, že Čunek JE slušný člověk. Dám za to obě ruce do ohně. Neobratný politik, ale rozhodně slušný člověk. A mohu vám garantovat, že s výjimkou madam Urbanové, jsm se nesetkal s nikým, kdo jej dobře zná a nepotvrdil by to.
23. 08. 2009 | 22:51

mb napsal(a):

´líbí´se mi Jakube tvůj slovník: reakční lidovecké struktury ...

To ti opravdu nevadí, že používáš komunistický, revoluční slovník .... ??
24. 08. 2009 | 17:38

Rumcajs napsal(a):

Zdesta:

Nechce se mi hledat, co jsem přesně napsal, ale každopádně jsem měl na mysli vládu socanů + komouši.

To tu zatím nebylo.
24. 08. 2009 | 18:11

Kateřina Amiourová napsal(a):

Děkuji za článek. Na rozdíl od většiny diskutujících mně vůbec nebude dělat problém zavolit letos KSČM. Jednak tu levice není - a pro dobré zdraví a politickou psychohyienu by být měla, Paroubek je mi moc populistický, nedůsledný a nerozumí účetnictví ani za mák, takže lze předpokládat, že jeho nápady opět položí řadu podniků jako před lety, navíc jim nemohu zapomenout devastaci českých potravinářů při přechodu na EU normy - a hele v komunistžických novinách občas najdu i právní rozbory a vůbec řadu informací, které postrádám, takže tam, kde je opozice, se vždy pracuje o něco usilovněji, důsledněji a více se chodí do terénu a za reáliemi. Docela bych ráda, aby pražská ODS svrchuška dostala facana, za to, co si dovoluje vůči našim dětem - taková manipulace, vždyť ti pražští dvacetiletí už jsou tak zblblí, že jsou ochotni jim své důchodové zaopatření odevzdat. Vracíme se mnohem víc nazpátek než sto roků. S dobře zabezžpečenými důchodci by byl obrat v obchodě a výrobě zhruba o 1/3 větší - navíc v českém, důchodci většinou neutrácejí za glamour a luxusní zboží. Systematicky se tu dělá ve všech médiích pravý volební marketing, už to ani nejsem schopna číst.
28. 08. 2009 | 14:00

Kateřina Amiourová napsal(a):

Pane Patočka, mohla bych si objednat článek? Co třakhle polemika, zda při současném neusilování o povznesení právního povědomí veřejnosti - resp. o její nevzdělávání ze strany médií - může být ještě uplatňováno pravidlo "neznalost zákona neomlouvá." Jde o následující- shodneme se na tom, že rozpoznat trestný čin by měl umět přirozenou inteligencí člověk 15 letý b- ale praxe je taková, že v exekučním řízení jsou schopni Vám z jednoho tisíce vyrobit pohledávku na vás za 18 tisíc (ale znám i případy, kdyby během dvou let špatně splácených 70 tisíc vyrostlo pod taktovkou pana Sokola na 500 000. - a soud Vaše argumenty neuzná, protože nejsou správně oparagrafované - soud vůbec nevnímá asymetrii řízení, kdy vy se před soudce ani nedostanete a jste zbaven možnosti odvolávat se proti výši nároků protistrany - resp. jejícho právního zastoupení - což obvykle bývá tolik advokátů, na kolik jednotlivých operací lze úkon rozčlenit - tj. manžel přebírá plnou moc od zmocnitele pro exekuční řízení - ale podání pro exekuční řízení vykonává jeho manželka a vice versa. V sazbách, které odporují dobrým mravům. Myslím, že je toho mnohem více, kdy se na veřejnost útočí dravčí povaha dnešních zástupců práva, kteří nám výrazně zhyenovatěli a vůbec připomínají svými manýry podsvětí až příliš nápadně. A s Pospíšilovým občanským zákoníkem to bude ještě mnohem horší. A samozřejmě, soudci se o zlepšení situace neusilují už vůbec. Prostá postihovaná veřejnost - inu, to jsou nějací lidé s rozbitou osobností, kdo by se o jejich záchranu pokoušel. Advokáti zase právo znají jen do té míry, aby vydělali dost peněz, nikoliv tak, aby Vám uměli pomoci. A bigbloger Honza šniágl uvádí, že tu máme situaci, kdy Ústavní soud odmítá 90 podání (a věřte, že když už se člověku podaří se tam vůbec probojovat, tak to znamená, že má schopného právníka, který něco umí) a žádá schválení zákona, jež by mu umožnil zamítat podání bez odůvodnění.
28. 08. 2009 | 14:12

jeen napsal(a):

jenže tehdy s nimi ČSSD nevládla v krajích. Dnes ano. Jak to řekl sám Paroubek - "lidi si zvyknou na všechno". Je to jen otázka času.
26. 09. 2009 | 11:22

WZZ napsal(a):

<a href="http://www.game4power.com"><strong>Buy Wow gold</strong></a> and <a href="http://www.cheapaion.com"><strong>Aion Kina</strong></a>together with<a href="http://www.aion4gold.com">aion gold</a>,come on,<a href="http://www.itemchannel.com"> World of warcraft gold </a>,<a href="http://www.metin2sale.com">metin2 yang</a>,<a href="http://www.aion4gold.com">cheap aion gold</a>,<a href="http://www.cheapaion.com">aion kina for sale</a>!and[url=http://www.game4power.com]Buy Wow gold[/url] and [url=http://www.aion4gold.com] aion gold [/url] ,come on,[url=http://www.cheapaion.com][b]Aion Kina[/b][/url][url=http://www.metin2sale.com]metin2 yang[/url],[url=http://www.cheapaion.com]cheap aion[/url]and[url=http://www.itemchannel.com] World of warcraft gold [/url],[url=http://www.vipaiongold.com]buy aion gold[/url]and[url=http://www.cheapaion.com][b]aion kina for sale[/b][/url]!
15. 10. 2009 | 12:36

tiffany napsal(a):

sungguh informasi yang menarik
19. 02. 2010 | 09:49

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 01:33

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 05:01

business loans napsal(a):

freelance writer
29. 06. 2011 | 00:37

business loans napsal(a):

freelance writer
01. 07. 2011 | 02:47

insithRisse napsal(a):

I want to express my appreciation to you for bailing me out of this type of scenario. Right after <a href=http://www.northsfaceoutlet.ca>north face canada</a> looking out through the search engines and obtaining tricks that were not beneficial, I was thinking my entire life was well over. Living without the presence of strategies to the issues you've fixed through this guide is a critical case, <a href=http://www.northsfaceoutlet.ca>north face toronto</a> and those that would have in a negative way affected my entire career if I had not encountered your web blog. The skills and kindness in taking care of every item was invaluable. I am not sure what I would've done if I had not <a href=http://www.northsfaceoutlet.ca>north face</a> come upon such a stuff like this. I can also at this time relish my future. Thanks for your time very much for this impressive and result oriented help. I will not be reluctant to suggest your web site to anybody who desires recommendations on this subject matter.
10. 12. 2012 | 22:00

insithRisse napsal(a):

I am only writing to let you be aware of of the amazing <a href=http://www.northsfaceuk.co.uk>the north face</a> experience my child encountered reading your web site. <a href=http://www.northsfaceuk.co.uk>the north face sale</a> ,She figured out some things, not to mention what it is like to possess a marvelous giving mood to make a number of people completely gain knowledge of certain tortuous matters. You really surpassed our own expectations. Thank you for <a href=http://www.northsfaceuk.co.uk>north face coats</a> rendering these warm and friendly, healthy, revealing as well as fun thoughts on your topic to Janet.
16. 12. 2012 | 13:22

insithRisse napsal(a):

I precisely needed to thank you so much all over again. I'm not certain the things that I might have made to happen without these <a href=http://www.northsfaceoutlet.co.uk>north face sale</a> creative ideas contributed by you directly on such area. <a href=http://www.northsfaceoutlet.co.uk>north face outlet</a> ,Certainly was a real horrifying difficulty for me personally, however , taking a look at a new specialised approach you managed the issue took me to jump with gladness. I'm thankful for the guidance and in addition believe you recognize what a great job you were putting in <a href=http://www.northsfaceoutlet.co.uk>the north face uk</a> ducating people through your blog post. I'm certain you haven't met any of us.
17. 12. 2012 | 15:10

insithRisse napsal(a):

Simply want to say your article is as astonishing. The clearness on your post is simply excellent and that i could assume you're knowledgeable on this subject. Well together with your permission let me to grab your RSS feed to keep updated with coming near near post. http://www.discountuggoutletstore.co.uk ugg outlet store Loved the looks and have other UGGs UGG however this one was too tight towards the top of my ankle. , Thank you a million and please continue the enjoyable work.
20. 12. 2012 | 16:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy