Cesty páně jsou nevyzpytatelné: místo k soudu, do Bohnic

10. 02. 2010 | 13:55
Přečteno 7512 krát
„Tak nám chytili šíleného soudce, paní Müllerová...“ Tímto by asi začínal tento blog, kdyby ho psal Jaroslav Hašek. Dopadená nezávislá ruka zákona se jmenuje Pavel Nagy a pochází z Okresního soudu Mladá Boleslav.

Nějaký čas jej pronásledovali se svěrací kazajkou a potom jej lapili. Teď sedí na psychiatrické klinice v Bohnicích. Nechtěl se nechat chytit a prý hulákal do ulic: „Já jsem nezávislým, demokratickým soudcem, vy idioti!“ Nic mu to nepomohlo. Svěrací kazajka je svěrací kazajka...

Již v březnu 2009 podal na nezávislého demokratického soudce Nagyho trestní oznámení bývalý ministr spravedlnosti JUDr. Jiří Pospíšil (ODS), protože tento justiční předobraz práva a spravedlnosti si vymyslel v roce 2007 soudní líčení, které ve skutečnosti nikdy neexistovalo. Tedy již v roce 2007 muselo být jasné, že Pavel Nagy je zralý na psychiatrickou kliniku a ne na předsednictví v soudní síni.

Proč došlo k zákroku až v roce 2010? Možná proto, aby se nezjistilo, že takových demokratických nezávislých soudců, kteří za své rozsudky nejsou schopni nést morální ani společenskou zodpovědnost, je podstatně více než pouhý Pavel Nagy. Tento soudcovský psychopat vlastně ani nikomu neublížil. Vymyslel si pouze ve své choromyslnosti soudní proces, jenž se jaktěživ nekonal a to bylo vše. O slabomyslnost samozřejmě jde, ale je to také trestné?

V naší společnosti parlamentní demokracie musí být soudce nezávislý, ale nikde není ustanoveno, že nesmí být choromyslný nebo dokonce slabomyslný. Hlavní je, aby byl nezávislý. To znamená, aby jeho rozsudky, částečně choromyslné a částečně slabomyslné, nemohly být napadnutelné.

Když takový soudce vyhlásí, že kulička je hranatá, protože se země netočí, a vy nemáte finanční prostředky na odvolání, nabude tím rozsudek právní moci, zůstane to tak na věky věků. Vy s tím nehnete, i kdyby onen zástupce práva a spravedlnosti zbytek svého života strávil ve svěrací kazajce v Bohnicích.

Soudce Pavel Nagy nebyl ovšem stíhán proto, že byl psychopat, to patrně v oblasti justice vůbec nevadí, nýbrž proto, že bral úplatky. A zde jsme u jádra věci: Můžeš být blbým a nekompetentním, jak se ti zlíbí, ale běda, když tě přistihneme, že ti dal někdo dvacetikorunu! Tak je s tebou konec!

Soudce Pavel Nagy se s tím netajil: “Bral jsem úplatky, protože jsem byl v tomto momentě nepříčetný.“ No, dobře. Jak je to ovšem s jeho dosavadními rozsudky? Když je vyhlašoval, byl také nepříčetný?

Zdrcující je následující skutečnost: V Bohnicích se zkoumá, zdali byl soudce v době pobírání úplatků příčetný či nikoli. Nezkoumá se však, zdali byl příčetný či nikoli, když vyhlašoval rozsudky. Teď nemám samozřejmě na mysli ony soudní přelíčení, které si v choromyslnosti vymyslel.

Nekompetentní rozsudky takovýchto soudců, hlavně v právně majetkové sféře, mohou mít fatální následky. Již při samotném pomyšlení na to mi jezdí mráz po zádech. V případě, že vrah a nebo notorický násilník, odsouzený k osmi letům žaláře, mohl dostat o dva roky méně nebo více, nehraje v konečném efektu vůbec žádnou roli.

Když však chamtiví chytráci připraví nezkušený manželský pár důchodců o rodinný domek podepsáním hanebné neprůhledné smlouvy a soud dá takovým gangsterům za pravdu, pak zde skutečně zůstává rozum stát. Není zde nikdo, kdo by takového soudce zatkl a rovněž postavil před soud kvůli napomáhání k loupežné krádeži a nebo ho odvezl ve svěrací kazajce do Bohnic na vyšetření, jak dalece byl při vyhlášení rozsudku příčetný. To by se podařilo pouze v případě, že by si dotyčný vykonavatel práva a spravedlnosti prokazatelně nechal vyplatit úplatek od deseti korun výše.

Nakonec bych si dovolil dát k dobrému jednu anglickou anekdotu: Ruský soudce vyšetřuje skupinu tří mladíků podezřelých z vyloupení moskevské banky. Soudce velice šilhá a osloví prvního podezřelého: “Tak jak to bylo s tou bankou?“

Druhý odpovídá: “Já nevím. Já jsem u toho vůbec nebyl.“

Šilhavý soudce se rozčiluje: “Vás jsem se na nic neptal!“

Třetí v řadě dodává: “Vždyť já jsem taky nic neříkal!“

Přesto, že v kauze “moskevská banka“ se nic nezjistilo, šilhavý soudce odsoudil přítomné za “ztěžování vyšetřování trestného činu loupeže“. Tedy nejen slabomyslnost, nýbrž i šilhání může mít fatální vliv na vynesení rozsudku.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Silvie napsal(a):

Soudce Nagy se na mně vyřádil osobně. Na jeho neschopnost (tehdy jsem ještě neměla podezření na korupci protistranou) jsem upozorňovala tehdejší předsedkyni soudu - dr.Szépeovou- stížnostmi mnohokrát. Vždycky "pana soudce" přikryla.
Na jeho neprofesionalitu si rovněž mnohokrát stěžovalo místní oddělení péče o děti, ale nezmohlo nic.
To, že se soudce chová minimálně "nekonvenčně" (při jednání se běžně např.šťoural v nose) a že nebude takzvaně psychicky v cajku, si cvrlikali vrabci na střeše.
Přesto bych nebyla ráda, aby se mu podařilo ze své zodpovědnosti vyklouznout předstíráním nějaké duševní choroby. Tak zlé to s ním samozřejmě není. Spíš se proslýchá, že byl vášnivý gambler - to vysvětluje jeho neuvěřitelnou fin.spotřebu.

Nagy se v mém případě dopustil vážných odborných pochybení, čímž mně fin. velmi poškodil, za jeho chování se mi nový předseda soudu omluvil. Ovšem až na základě mé stížnosti na letitý spletitý průběh jednání.
Znělo mi to jako, nojo, babo, tak teda jo, ale už neotravuj!
O nějakém fin. odškodnění si můžu u nás nechat leda tak znát.

Že nemám o české justici po této zkušenosti valné mínění, to si tedy pište.
Nemluvě o kauze Vesecká-Čunek -Kučera - Němec, konkurzní justiční mafii v Brně atd.)
10. 02. 2010 | 14:18

Silvie napsal(a):

Na podivné chování soudce jsem upozorňovala opakovaně také ministra Pospíšila, ale neobtěžoval se ani odpovědět.
Reakce přišla až v momentu, kdy jsem upozornila pana Kroupu a kauzu rozvířila Nova. Díky bohu. Nejspíš jsem nebyla jediná.
Jinak by tenhle gauner soudil vesele dál.
10. 02. 2010 | 14:21

Jamima napsal(a):

to autor - děkuji za článek, je výstižný, bohužel pro nás....
10. 02. 2010 | 14:25

Ládik napsal(a):

Zkrátka rudé právo. 2 generace takových lidí musí pozdechat, než se začnou prosazovat charakterní lidé.
10. 02. 2010 | 14:27

hovorka11 napsal(a):

Silvie:
Děkuji Vám i za ostatní lidi, že jste tu uniciativu v sobě našla a šla po tom. Drtivá většina známých si stěžuje, ale je líná dotáhnout věci do konce a tím je to k ničemu.
10. 02. 2010 | 14:57

Admirál napsal(a):

Ládik - kde ty zástupy charakterních lidí vidíte?

Co odůvodňuje Váš optimizmus v tomto ohledu?

Myslíte, že je pro ně dobrá škola vyrůstat v prostředí, kde je hochštaplerství normou, kde vidělat si peníze prací, nebo rukama je "pod úroveň"?

Ne, ne. Změnit, co jsme svojí důvěřivostí prosrali, budeme muse my a brzo.
10. 02. 2010 | 15:01

Admirál napsal(a):

Ježiš hrubice: vydělat. Omluva.
10. 02. 2010 | 15:03

Ládik napsal(a):

Admirál:
podle mě jsou 2 generace cca 50 let. Tedy v roce cca 2040 se začnou prosazovat první lidé, nezatížení pozůstatky komunistické zvrhlosti. Ale to nevím, neproběhne-li další slučovací sjezd.
10. 02. 2010 | 15:39

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ládík
Už se těším na ty armády nezatížených vnuků pana Dalíka, Wolfa, Vesecké, Čunka, Béma, Grosse, Kindla.... Hmmm. Myslím si , že pravdu má Admirál. Chce to ale odvahu a protože mou nejoblíbenější vlastností je zbabělost, dám raději za pravdu Vám a budu také jen čekat (má druhá nejoblíbenější vlastnost je totiž lenost). :))
10. 02. 2010 | 15:57

Pepa Řepa napsal(a):

Jasnosti, dobrý, vtipný.
Snad zase chytli starou jiskru.
Myslím, že už samotný fakt, že bral pan Nagy úplatky svědčí o tom, že je zcela zdravým soudcem.
10. 02. 2010 | 16:14

Ládik napsal(a):

TcKH:
vnuci Vámi jmenovaných budou jistě studovat v zahraničí a sami kopnou své prarodiče do patřičných partií. Jsem optimista.
S tím čekáním ale nemáte pravdu. Dělat něco se musí pořád - když už nic jiného, tak připomínat všivákům jejich maras a zveřejňovat nepravosti všemi prostředky.
10. 02. 2010 | 16:27

Já napsal(a):

Mám pocit, že Nagy je jen slabý odvar blbosti všech našich úřadníků, soudců a ústavních a bůh ví jakých rádoby vládců nad touhle těžce zkoušenou republikou. Je potřaby začít slovy jděte do pr.... a začít cinkat. Ne klíči, ale kulometnými pásy. A nemířit na ty normální a malé lidi, ale všechny ty počínaje radnicemi a konče úplně nejvýš. Myslím ve státním zřízením...........
10. 02. 2010 | 16:31

Tomik napsal(a):

Berwide zapisuji Vam opet jednicku,

Soudce Nagy je dalsi ukazkou jak Cesku schazi lide a je nezbytne neustale sahat po importu, i kdyz srakouskouherskem jsme uz zas v jednom pytli.

Polehcujici okolnosti pro soudce Nagyho je to, ze v soucasne situaci nikdo normalni soudce delat nemuze ta udiz jeho mentalni stav je zcela odpovidajici.

Zrejme zde take doslo sehrala svoji roli znama situace: "Neber uplatky, nebo se z toho zblaznis"

Pro Ladika: Statisticka generace je 30 let, takze v roce 2040 to bude asi ta generace dalsi a pokud se nic nezmeni tak to budou pevne drzet v ruce deti tech panu co si dneska tisknou prachy a severni Korea se stane touzebnym emigracnim cilem.

Z historickeho hlediska; kdyz budete pozorne sledovat situaci, tak zjistite ze od generace minule (pred triceti lety) se toho v podstate moc nezmenilo, krome toho ze tehdejsi protagoniste jsou dnes bud v duchodu, ci pod drnem a soucasna klicova mista zaujali pod nejruznejsimi jmeny jejich nejruznejsi potomci.

Nicmene sranda musi byt holoto!

ZDAR!
10. 02. 2010 | 16:37

Ládik napsal(a):

Divím se, že soudruzi dosud nepíší. Nebyly výplaty nebo dávky?
10. 02. 2010 | 16:47

student napsal(a):

Už jsem to napsal několikrát. Soudce má za úkol najít rovnováhu. Soudit by měl tedy ten, kdo prokázal, že takovou schopnost má.
Např.stavbyvedoucí, dirigent, šéflékař, šéfkonstruktér, trenér atd.
Takový člověk by se ty práva doučil dodatečně. Ale pouhá znalost práv nestačí.
10. 02. 2010 | 16:49

Tomik napsal(a):

Pro Ladika: ano mate pravdu,

vnuci jmenovaných v zahraničí studovat budou, nicmene po navratu domu zjisti ze nejrychleji se vydelaji penize hybridni metodou jejich rodicu a budou tudiz pokracovat v kradezich a lumparnach, nyni ovsem s pouzitim nejruznejsich cizich slov.
10. 02. 2010 | 16:52

J.B. napsal(a):

Humorně podáno, ale jde z toho všeho na mne děs a hrůza. Doufám, že nebude platit ono biblické: "svini ocas nenarovnáš".
10. 02. 2010 | 17:15

Ládik napsal(a):

Tomik:
určitě všichni takoví nebudou. Dítě má geny obou rodičů a je nepravděpodobné, že výše jmenovaní budou mít horší partnery, než jsou sami (to snad ani nejde). Trochu dobra se tam zamíchá.
Horší ale fakt, že poctivý tisíckrát za sebou nepozná nepoctivého, kdežto nepoctivý napálí poctivého při prvním setkání.
Ale to jsem zabředl do čecháčkovství, anomálie mezi živočichy.
10. 02. 2010 | 17:17

Hloupý Honza napsal(a):

Myslím, že z tohoto hnojiště není úniku. Bohužel je ČR moc malý píseček na to, aby se všichni co tahají za nitky navzájem neznali a aby ruka ruku nemyla. Jsme takové Chicago ovládané různými velrybáři a kmotry, proti kterým by byl Al Capone břídil. Bohužel nás nezachrání žádní federální agenti, kteří přijdou zvenčí a zjednají pořádek. Zůstaneme v tom sami a až po uši.

Nedávno jsem slyšel jak se jeden konkursní soudce vyjádřil v zápalu povídání o životě, že by si na stará kolena rád dopřál hezký dárek ... Porsche. Asi záviděl jiným svým kolegům. Není nad nezávislost, nestrannost, neúplatnost a odbornost české justice.
Bůh nás chraň.

Hezký den

P.S. Jinak hezká úvaha pane Jane (Vaše příjmení nejsem schopen vyslovit natož napsat)
10. 02. 2010 | 17:32

Čochtan napsal(a):

Lidi jsou slušní buď proto, že slušnost mají od malička v sobě (výchovou), nebo proto, že se bojí udělat něco neslušného, že se bojí trestu.

Soudce Nagy je součástí systému. Systém ho možná odstaví od koryta, ale jinak nepotrestá. Trestat musí lidi sami. Pokutu mu nemohou uložit, peníze které má někde ulité mu vzít nemohou. Jedno mu však vzít mohou. Pak už nikdy svinstvo neudělá.
10. 02. 2010 | 17:53

DJ napsal(a):

Hluboká pravda Čochtane!!!
10. 02. 2010 | 18:09

Tomik napsal(a):

Ladiku,

skutecnost je podstatne jednodussi:

v zemich kde zakony tvori poctivi lide, byvaji zakony a bezne zivotni navyky poctive.

v zemich kde zakony tvori zlodeji, byvaji zakony a bezne zivotni navyky zlodejske.
10. 02. 2010 | 18:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

Čochtan
Také jsem při kontaktu s úřady zde v ČEZku byl nucen několikrát konstatovat, že za neschopností a neochotou se skrývá zanedbaná výchova v dětství. Tedy ne úmysl nepomoci či škodit, ale pouze deficit toho základního, co rodiče opominuli při svém bohulibém snažení, aby se synáček či dceruška měli lépe než oni, vtlouct jim do palic. Výsledkem je rigorozní byrokrat, který, pokud jej nemotivujete "jinak", pro Vás neudělá vůbec nic, ač je za to placen.
Že se to týká i soudců, potažmo státních zástupců, je ale hrůzné. A zde asi Vaše metoda eliminace je jedinou možnou.
Jenže(jak stále neopomínám uvádět) mou nejoblíbenější je zbabělost a druhou pak lenost. Proto Vám budu na barikádu pouze nosit hamburgry a kafe.
P.S. Volím VV. Uvidíme.
10. 02. 2010 | 18:39

Ládik napsal(a):

Myslím, že pro život a vztahy mezi lidmi jsou důležitější nepsané zákony - viz Čochtan. Ti, kdo je nedodržují, nebudou dodržovat ani ty psané, byť sebelepší.
Já bych mu to nebral najednou. Per partes. Nos, uši, jednu ruku, druhou ruku. Potom na ostrov Dimun, zde: http://images.google.cz/img...
10. 02. 2010 | 18:39

bigjirka napsal(a):

Hlava XXII
Jen blázen nebere úplatky
Kdo bere úplatky, nemůže být blázen
10. 02. 2010 | 18:43

BK napsal(a):

To, že pan soudce bral úplatky, svědčí, jak již bylo řečeno, nejen o jeho plném duševním zdraví,
ale také o snaze býti nezávislým(přinejmenším finančně), což je u soudce žádoucí.
Šťourání se v nose v průběhu líčení je snahou o hlubší proniknutí do smyslu zákona, tvořeného lidmi, kteří tuto ušlechtilou manýru pěstují během procesu jeho utváření v parlamentu.
Pan soudce Nagy se zřejmě stává obětí nečisté, hnusné, neštítím se napsat - až politické -štvanice.
Naštěstí je takových, jako on (stále) více!
10. 02. 2010 | 20:47

Al Jouda napsal(a):

Ať vyjme justice břevno z oka svého !
10. 02. 2010 | 20:49

yara ze země krys napsal(a):

Hloupý Honza:
Změň si nick na Chytrý Honza. První odstavec to vystihuje přesně. V Americe by na to vlítli faderálové, a pozavírali je, ale tady se ti šmejdi navzájem znají a nic si neudělají. Lotři se vždycky nějak dohodnou, taky proto, že toho na sebe hodně ví!
10. 02. 2010 | 21:44

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To All Good ¨People just now...
Přátelé, všimli jste si, že jsme se náhle přestali vzájemně hádat, osočovat, podezírat... atd.?

Místo toho všichni hledáme řešení!

Věřte mi, že je to jediná kloudná cesta vpřed, tím správným směrem.

Skláním se před vámi a jsem na vás hrdý. Jste správní Češi, žádoucí předvoj pokroku - a tak to má být.

Dovolte mi prosím, abych vás ubezpečil mojí dokonalou ústou k vám.

V našem snažení, žehnej nám Bůh!
10. 02. 2010 | 22:58

Gerd napsal(a):

Cesta k nápravě je jediná a celkem spolehlivá. Nechat naše soudce proklepnout jejich kolegy z Německa, Francie, Velké Británie, Rakouska, prostě zemí, kde soudcep ořád ještě musí být morálně bezúhonný a ctít spravedlnost.
Nemuseli by je ani přezkušovat osobně, stačilo by přeložit a přezkoumat rozsudky za posledních x let od daného soudce.
Bohužel nezávislost soudců v českém pojetí není podporou demokracie, ale podporou lumpů. A protože české soudce může odvolat jen zase soudce, není šance na nápravu poměrů v české justici vlastně žádná.
Zbývá jen ta poslední spravedlnost.
10. 02. 2010 | 23:10

Tomik napsal(a):

Berwide,

dovoluji si Vas upozornit ze zde nejsou pritomni pouze Cesi, ale take pata kolona valasska, i kdyz zatim pouze tise prihlizi.

Jen se nejaky chachar zase dostane do sedla, zacnou opet tvrde represalie - jak jenom v transylvanske oblasti obycejem.

Pokud uvidite osobu na drobnem koniku s kosarkem, pentlema a spicatym klackem - prchejte!
10. 02. 2010 | 23:12

Tomik napsal(a):

Gerde,

Vas prispevek je napsan dobre, ale pouze posledni dve vety jsou realitou.
10. 02. 2010 | 23:17

im napsal(a):

Je-li pan bývalý soudce Nagy zdráv, hrozí mu prý až dvanáctileté vězení. Není-li zdráv a odborníci to potvrdí, nebude stíhán, protože jako duševně nemocný není za své jednání odpovědný.

Co v takovém případě bude s rozsudky, které v minulosti při špatném duševním zdraví vynesl? Jak budou postiženi ti, kteří mu donedávna nadržovali, mám na mysli ty členy Nejvyššího soudu, kteří zrušili rozhodnutí kárného senátu Vrchního soudu o pozastavení Nagyho činnosti a místo toho jej nechali soudit dál jen se čtvrtinovým zkrácením platu na pár měsíců?
10. 02. 2010 | 23:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tencokida Hnuj:"
Už se těším na ty armády nezatížených vnuků pana Dalíka, Wolfa, Vesecké, Čunka, Béma, Grosse, Kindla...."
Když už kydáte hnůj, neměl byste jím házet okolo sebe hlavanehlava. Chudák Čunek, různí hnojové už se postarají, že pomluva se ho už bude držet jako hovno košile.
11. 02. 2010 | 01:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Opravdu kvalitní diskuze, o zlodějských manýrech tu píše jeden ze země, kde velkozlodějství a chamtivost přerostlo ve světovou finanční krizi.
A autor v tom vidí řešení. :)
11. 02. 2010 | 01:25

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Tomik
Měl jste pravdu.
Skutečně hovadina vymýcena nebyla, pouze dřímala.

Zdá se, že pan Zdeněk Matyáš se zbláznil!

Tomiku, Vaše jasnovidectví je obdivuhodné.
11. 02. 2010 | 01:56

eL napsal(a):

BB

Přesně jste popsal to, nad čím přemýšlím v posledních měsících...
Existuje u nás nějaká instituce nebo orgán, který by přezkoumal rozsudek, nad kterým zůstává rozum stát, nebere v úvahu ani platné čs. zákony a je důvodné podezření, že soudce podlehl politickým tlakům?

Nebo jsou soudci opravdu všemocní a nedotknutelní?
11. 02. 2010 | 07:36

Silvie napsal(a):

BB

jo, můžete si podat stížnost na hlavním nádraží.
Jediné, co na ty svině zkorumpované zabírá, jsou média. Ale" Na vlastní oči" - podle mně nejlepší český publicistický pořad (Klíma, Kroupa, Motl) - skončil, protože se stal pro mocné příliš nepohodlným.
" Reportéři" na ČT 1 se drží hezky při zdi, tak jim zatím hubu nezavřeli.

My ,čeští občané, jsme rukojmími v rukou naší bezectné justice, která je naprosto beztrestná.
Mně Nagy připravil "jenom" o peníze, ale někteří přišli jeho nekvalitními rozhodnutími o děti.
Taková, na první pohled odporná, kreatura rozhodovala o životě slušných lidí, kteří se ničím neprovinili.
Nevěřím, že půjde do kriminálu. Nikdo nemá zájem na tom ,aby se rozpovídal. V tom pořadu řekl, že na mladoboleslavském soudu berou všichni (jmenoval i státní zástupce, advokáty, soudce) a tomuto jeho tvrzení jsem nakloněná věřit. Ne-li všichni, část určitě ano.

Očekávat, že nás spasí eurojust, je bláhové! Sama jsem zažila, jak "spolupracují" s českými soudy ty zahraniční, včetně jejich policie. České úřady jsou neschopné , nemají v zahraničí žádný respekt. Nějaké směrnice a předpisy EU o spolupráci členských států jsou leda tak k smíchu.
Tak si nedělejte žádné iluze.
11. 02. 2010 | 08:28

Daňový poplatník napsal(a):

To Dr. Dr.Jan Berwid-Buquoy velkomožný, velkomožný.
Excelentbí blog, klobouk dolů, ale k té Vaší poznámce.
Zdá se že Bůh je nakloněn panu Nagymu a podobným o něco víc,než správným Čechů, předvoji pokroku.
Že on je taky podmáznutej!!!!!!!
11. 02. 2010 | 08:29

Oldřich napsal(a):

Jen bych rád připoměl všem kdo doufají v nové mladé tváře budoucnosti, že takové jsme zde měli už v minulosti. Dávné i té docela nedávné. Za tu dávnou bych vzpoměl třeba Pavku Kohouta a jeho soudruhy a za méně dávnou Standu Grosse, Pavla Němce a jejich kamarády. Generace není rozhodující. Je to rod.
11. 02. 2010 | 08:54

Čochtan napsal(a):

Co je to tisíc juristů na dně mořském ?
Dobrý začátek.
11. 02. 2010 | 09:14

Čochtan napsal(a):

Tak mě napadá,
jak by se asi radoval Standa Gross ze svých miliard, kdyby ho někdo picnul ? Asi by mu byly platné jako mrtvému zimník.
Nedostali by soudci strach soudit jako Nagy a brát úplatky, kdyby denně jich alespoň deset zemřelo ?
Co by mohla policie vyšetřit, kdyby denně měla na stole alespoň sto případů eliminovaných politiků, juristů a komunistických "podnikatelů" ?

Hrůza mě popadá, když na toto nebezpečí pomyslím ! Vždyť by to byl konec našeho nepodplatitelného právního státu ! Konec naší vzorné demokracie ! Co bychom dělali bez našich politiků a právních odborníků ?

Na kolenou vás všechny prosím, nepomýšlejte na něco tak ohavného ! Pomyslete na to, že jako křesťani máte povinnost milovat bližního svého ať už se jmenuje Gross nebo Nagy ! Vždyť to jsou oni, kdo vytváří hodnoty ! Vy byste je akorát ty vaše tisíce rozfrcali v hospodě nebo za knížky pro děti, ale oni z nich udělají miliardy na Bahamách ! Kde by byla česká ekonomika bez Grosse ?
Kde by byla česká právní věda bez Nagyho ? Doufám, že i pan Stejskal už uvěřil, že k ničemu špatnému nevyzývám.
11. 02. 2010 | 09:34

Buřič napsal(a):

Byla chvályhodná iniciativa "Za odvolatelnost soudců".
Co s těmi, jejichž rozsudky musí zrušovat vyšší nebo i mezinárodní soudy? Co s předsedkyní soudu, známou pojišťovací podvodem?
11. 02. 2010 | 11:18

Čochtan napsal(a):

Nejrychlejší odvolání soudce je jeho povolání před soudní stolici Boží.
Amen. Modleme se za to !
11. 02. 2010 | 11:33

vidlemístoklíčů napsal(a):

Zdravím a děkuji za přesné vyjádření mých pocitů. Již dávno prosazuji názor, že za veškerý marasmus a úpadek této země může justice. Podobně to vyjádřil i Američan žijící v Praze v rozhovoru s Drtinovou o kauze kakaového Karuse. Tehdy se ho ptala, zda v Americe politici také tak váhavě a neradi opouštějí jen postupně své funkce atd. Závěr byl jednoduchý. Potvrdil, že taky, ale konstatoval, že v Americe mají proti nám ohromnou výhodu. "My totiž máme fungující justici". Ono se snadno krade a podvádí, když nejdu do rizika. Kdyby hrozil kriminál a zabavení majetku, to už by se přece jenom leckdo rozmýšlel.
11. 02. 2010 | 11:49

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Z.Matyáš: Mám na Vás několik dotazů:
1) Pokud někdo žije v zemi, která je podle Vás něčím zatížená, znamená to, že nemá právo (byť k tomu má naprůměrné schopnosti) se k analogickým tématům vyjadřovat? Myslím tím Váš útok na autora, který mi tak nějak připomíná bolševické proklamace. Znamenalo by to také, že v dobách bolševiků jsme neměli sebemenší právo mít názor na svobodu (když zde nebyla), na zahraniční otázky (když byl zákaz vycestovat), na zahraniční literaturu (když vycházela jen ta silně přefiltrovaná) apod?
Doufám, že tímto jste sám pochopil irelevanci Vaší připomínky vzhledem k obsahu článku.
2)Druhý dotaz se týká Čuněte. Jednak bylo v celé záležitosti příliš mnoho náhod, aby se jednalo o štvanici na křišťálového člověka, dvak se domnívám, že nevinný člověk by všechno snadno vysvětlil. U nás už se stalo módou, že když na někoho něco praskne, začne postižený ječet, že to je štvanice proti němu (politická) případně závislost medií (také politická). Obojí vylučuji, protože Čuně mělo dost prostoru k tomu, aby záležitost vysvětlilo. Pokud by tomu tak nebylo a jen se rozšířila fáma bez jeho vyjádření, pak bych možná o variantě štvanice mohl uvažovat.
11. 02. 2010 | 12:03

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Dámy a džentlmeni!
S vašimi příspěvky nejen souhlasím, ale některé z nich (tedy většinu z nich) byl bych ochoten i podepsat.

Justice začíná nahrazovat bývalou totalitu!

Před tím nakonec - i když velice opatrně - varoval kdysi i Václav Klaus.

Pakliže to půjde dál tak jak píšete, bude nám jednoho dne hrozit občanská válka.

Proti totalitě (ať justiční a nebo ideologické) je možno se bránit pouze revolucí (Václav Havel).
Bez ohledu na to zdali bude sametová nebo nějaká jiná.

Naši spojenci ani EU žádnou občanskou válku uprostřed Evropy nepřipustí. Prostě nemohou.

Naskytne se tím pouze jedna jediná možnost - Vojenská diktatůra (viz Čochtan).
Jinak nám hrozí obsazení země vojsky NATO (viz v podobném případě 21. srpen 1968).

Pakliže bychom museli nastolit vojenskou diktaturu, znamenalo by to konec demokracie.
Tzn. razie a okamžité zatýkání Klause, Topolánka, Paroubka, Svobody, Schwarzenberga, Bursíka a ostatních...

Dámy a džentlmeni - a jsme obratem ruky zase zpátky tam, kde jsme byli před rokem 1989!

Samo ono pomyšlení ve mne vzbuzuje hrůzu a zděšení.
Řešení politických a sociálních problémů dávkou z kulometu!?

Jsem skálopevně přesvědčen o tom, že český národ je zdravý, politicky vyspělý, kreativně myslící a ve své podstatě velice vzdělaný.... (možno pokračovat do nekonečna).
Chybí mu však vedení.
Nemá elitu, která by se za něj postavila.

Parlament není žádným orgánem elity státu, nýbrž pavlačovým hádalem a bezpředmětným tlachalem.
President se stará hlavně o sebe a po celém světě se hádá s odborníky.

Celičká zeměkoule se poté uchýlí k omylu, že "Češi jsou volové!"
Jak k tomu příjdeme?

Justice se stala samoúčelém a nastoluje plíživou diktaturu totalitárního justičního státu...

Jakmile se uzel utáhne tak, že ho nebudeme moci rozvázat, musíme ho přetnout mečem (Čochtan) a potom se stane situace nekontrolovatelnou a stát neříditelným.

Dámy a džentlmeni, upozorňuji na to, že komunistická diktatura ve srovnání s dobře fungující a promyšlenou vojenskou diktaturou, by mohla být jenom labutí písní.

Kumunisté k provedení svých zločineckých opatření potřebovali souhlas strany a soudu.

Vojenská junta nepotřebuje souhlas nikoho.
Zastřelí každého, koho si zamane!
11. 02. 2010 | 12:40

Pavlik napsal(a):

Jene ve všem s Vámi souhlasím, ale chtěl bych podotknout, že bohužel ještě nějaké mozky u nás neuzrály a tudíž volí to své jisté ...ODS, ČSSD, KSČM a proto justice a soudy podle toho vypadají.
Nemám pravdu?
11. 02. 2010 | 13:00

Gerd napsal(a):

Tomiku a Jane B. Buquoyi,
jinými slovy pro slušné lidi zbývá možnost odstěhovat se jinam, kde k podobným výstřelkům nedochází. anebo odsunout politiky. a zase jsme u té totality. Zdá se, že současná situace nemá řešení a vyřeší ji ohněm a mečem až národy kulturně méně vyspělé, které diktaturu mají celkem v krvi. Mám na mysli islám a reálnou hrozbu.
Pak bude pro současné zloděje a jejich děti hrozbou jimi nakradený majetek.
V každém případě nás nic pěkného nečeká a česká justice již dávno nemá se spravedlností nic společného.
Asi nezbývá než čekat, až současné mocenské elity přirozeně vymřou a doufta, že si nestihnou vychovat nástupce. Hodně chabá naděje.
11. 02. 2010 | 13:13

Tomik napsal(a):

Komunista Matyas:

soudruhu, v soucasne dobe zije a pracuje pres 100 000 cechu v zahranici o cemz zrejme Vy nemate asi ani paru. Pokud se Vam to ale nelibi, tak si lasklave piste sve prispevky pouze na blog KSCM. Cest Praci!
11. 02. 2010 | 13:14

Čochtan napsal(a):

Pane Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy
Vaše vysokoprevoschodítělstvo, to musí být mýlka !
Já nikde o žádné vojenské diktatuře nepsal, natož po ní toužil. Já jen zastávám názor, že když lumpové budou muset mít strach o život, že se budou chovat o něco slušněji. Lumpů není škoda. Toť vše.

A kdyby řady lumpů výrazně prořídly, třeba by se dostali do politiky i slušní lidé. Z vámi vyjmenované ředy politiků bych vyňal knížete pána, je to jedinný slušný a poctivý člověk v té řadě.
11. 02. 2010 | 13:17

Tomik napsal(a):

Cochto mate pravdu,

cloveku musi jit o zivot aby byl poctivy

priklad americkeho policisty a uplatku:

1) pokud nevezme uplatky, v 45 letech ziska skvely duchod a zije si jako prase v zite do pomerne vysokeho veku.

2) pokud uplatky vezme, ztrati duchod a jde do vezeni - kde jako byvaly
policista nema velkou sanci prezit ani ani par mesicu.

Volba je celkem jasna a vysledky take.
11. 02. 2010 | 13:40

Tomik napsal(a):

Na toto Matyasi, obzvlaste pozor!

Špatné podání Sinatrova hitu "My Way" se stalo osudným již několika lidem v karaoke barech. Během deseti let bylo z tohoto důvodu zabito nejméně šest lidí, uvádí list The New York Times. Alise Escalarová vzpomíná, jak její strýc, policista, v karaoke baru poslouchal, jak jeho kamarád tuto píseň zpívá. Někdo u stolu se začal smát. V tu chvíli strýc vytáhl zbraň a zamířil na něj.....
11. 02. 2010 | 13:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zdeněk Matyáš
Hmm. Myslel jsem si , že o vině rozhoduje soud a že u politika (spořivý Čunek) presumpce neviny, pokud se vyhýbá soudu, neplatí. Ale jsem pouze hloupý smurajský synek, navíc odložený. Od nynějška si budu pamatovat, že o vině a nevině rozhoduje pan Zbyněk Matyáš. Doufám jen, že to není nick soudce Nagye.
P.S. raději se ale budu vyhýbat všem soudním sporům, člověk nikdy neví.
11. 02. 2010 | 14:15

Xaver 35 napsal(a):

Tomiku,
jeden blbý Valach Valachy "nedělá",to byste je hrubě urazil a mohli by Vám dát po čuni. Kromě toho kosárek a pentle patří ke kroji sousedního regiónu, ale to je detail.
11. 02. 2010 | 14:15

Silvie napsal(a):

Čochtane,

obávám se, že "kníže" už je poněkud unaven a žádná obzvláštní moudra z něho nepadají, ba právě naopak. Snad je to slušný člověk, ale dělá jenom volebního maskota starým profláknutým pardálům. Jeho motivaci nerozumím, snad ho jen znudily hony a hostiny a tak se baví na náš účet.

Pokud jde o českou justici a zákony - zaráží mne ještě další věc.
V téhle zemi můžete beztrestně vytunelovat jakoukoliv firmu ,ale majetek vám v podstatě nemůže být zabaven. Čímpak to asi bude?
Nejsou ty naše zákony ušité někomu na míru?
Taky mám občas dojem, že potřebujeme dril, jako prase drbání. Myslím, že na ten náš superbordel by byl i Pinochet krátký. Čochtane, docela chápu vaši frustraci a zoufalství, jsem na tom stejně.
A není kam utéct.Do unie? to je z louže pod okap, Amerika se stává stále pol.korektnější a socialističtější, v Kanadě nás nechtějí a v Autrálii je moc jedovatých zviřátek, která nemusím.
Tak zbývá jedině "ostrov svobody" nebo Venezuela.
11. 02. 2010 | 14:19

siven napsal(a):

Pan Autor - Ve Francii je s některými soudci alespoň legrace. Cca před 2-3 lety podala účastnice soudního líčení (tuším v Bordeaux) stížnost na soudce, který během výkonu funkce pod soudní sutanou pravicí laskal svůj pohlavní úd. Pak nějak vyšlo najevo, že soudce může být v praxi zároveň nemocný, nebrat léky a ještě k tomu soudcovat. Byla z toho poměrně zábavná aféra.
11. 02. 2010 | 15:06

Tomik napsal(a):

Xavere,

Vase snaha shodit kozich je sice chvalyhodna, nicmene historie nas jiz poucila ze i kdyz navliknete modry sako pres cerveny, tak ty sra.cky uvnitr budou pachout stale stejne.

viz Matyas
11. 02. 2010 | 15:06

buldatra napsal(a):

Pakliže vesničan vezme v potaz, řekněme, diskutabilní příčetnost výše jmenovaného a propíraného soudce, zamyslí se nad truchlivými zprávani z tohoto oboru lidské činnosti obecně, nemůže se ubránit pocitu, že nepříčetnosti se tam tak nějak daří.

Z toho by se i příčetný zbláznil.
11. 02. 2010 | 15:21

Tomik napsal(a):

Odpoved na otazku zda je Roman Valach:

https://www.youtube.com/watc...
11. 02. 2010 | 15:45

Tomik napsal(a):

Jeste trochu bible pred nedeli:

Připomíná to schéma z Bible – lid pod nevěrným panovníkem odpadl od Hospodina a začal se klanět hnusným modlám (zeleným, bruselským atp.), ale poté, co panovník na nevěru doplatil, Hospodin se nad lidem slitoval a odpustil mu. Dá se tedy o Topolánkovi rici, že mu to po volbách bude spočítáno. Zpráva vypadá jako zkušební test, kolik věrných se v ODS ještě sdružuje. Někteří se jiz ozvali oslavnou tirádou; i primátor Bém (biblicky: nevrací se otec, ale dítě k otci), jenže Bém v současné situaci není pro Klause žádné velké terno. Lunapark se opet rozjizdi :-)))
11. 02. 2010 | 16:31

buldatra napsal(a):

Ano, Roman je Valach.
Ze všech valachů nejvalachovatější.

Všichni jsou Valaši a pozná se to tak, že:
https://www.youtube.com/watc...
11. 02. 2010 | 16:32

Vysedllina pathologická napsal(a):

Silvie
takže až se budu potřebovat někde dovolat, stačí se zmínit o něčích úplatcích, a tím vzbudím pozornost (možná závist). Příčetnost či nepříčetnost nemáme naději my Češi (rovněž vavaši) rozpoznat.
To máme z těch srandiček.
11. 02. 2010 | 17:26

Pavlik napsal(a):

..a víte, kdo vymyslel navigační GPS?
No přeci valaši ....Gde Kurva Su....
11. 02. 2010 | 17:50

Tomik napsal(a):

Silvie,

slysela jste kdysi z Lucerny hlas nabadajici k budovani tridni spolecnosti? Takze ty kluci budujou - az se z nich kouri. :-)))
11. 02. 2010 | 18:10

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Silvie
Pakliže Vás na nádraží okradl Cikán o korunu, je to uličnictví.

Patrně ve své omezenosti takový "Indián" ani neví co dělá.

Potom, když ho chytnou, zjistí se, že neumí ani číst, ani psát.

Prostě takové drobné výkyvy uličnictví už tak nějak patří k dnešní civilizaci.

Když vás ovšem o korunu okrade soud, jde o nehoráznou zločinnost nejvyššího kalibru.
Oni totiž velice dobře vědí, co dělají. Měsíce, či dokonce roky se na takovýto akt připravují. Zkouší různé varianty a možnosti.
Nejen, že vás okradou.
Po přečtení rozsudku Vás mohou i dodělat. Ostatně na to upozorňujete sama.

Zdrcující zpráva, kterou si přečtete, Vám může způsobit srdeční nebo mozkový infarkt. Může dojít k okamžité zástavě srdce.
Jinak jde o silné ublížení na těle - ať přímo, či nepřímo.
I když vše dopadne následek zůstává trvale v podvědomí, projevuje se stresem a tím zkracuje lidský život...

Mohl bych pokračovat do alelujá.
11. 02. 2010 | 21:50

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Silvie once more...
Poněkud mě zarazilo Vaše tvrzení, že dělám "volebního maskota starým profláknutým pardálům".

Nevím, co tím chcete konkrétně říci. Já osobně mám dostatek civilní odvahy se právě takovýmto trendům postavit do cesty.

Jinak, když už jsme u těch voleb dovolte mi malou poznámku.

Já v příštích volbách kandiduji za KDU-ČSL (Jižní Čechy) na post senátora Senátu parlamentu České republiky.

Jistě Silvie víte, že převážná práce senátu je schvalovat nebo
neschvalovat předložené zákony.

Pakliže si myslíte, že bych na tomto místě, pro tento národ a společnost, mohl něco pozitivního udělat v boji s justičním státem, prosím vás o Váš hlas.
11. 02. 2010 | 22:18

VK-Can napsal(a):

Vazeny pane doktore.

Nebudu se pokouset o humor, protoze na to jsou zde povolanejsi (pan buldatra s Pepou Repou temer nikdy nezklamou v teto kategorii), ale tento clanek ma uroven.

Nezlobte se pane doktore, ale bylo jasne, ze psat umite, jen jsem se vzdy podivoval nad tim, k cemu jste tento um pouzival.
Budu se tesit na vice tohoto druhu.
11. 02. 2010 | 22:18

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vidlemístoklíčů:
1) Na autora blogu jsem se v této diskuzi dosud neobrátil ani čárkou.
2) Osočení J.Č. bylo politickou kampaní. Vy snad disponujete nějakými důkazy? Ostatně i Vaše ordinérní vyjadřování svědčí jenom o Vaší nízké argumentační úrovni.
11. 02. 2010 | 22:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomiku, Tomiku, hlupáčku nevychovaný, já dělal v zahraničí, když Vy jste byl ještě na houbách. :))
Nastudujte si, co je gen a co mem, než zase budete prndat nesmysly o Valaších. :)))
11. 02. 2010 | 22:36

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tencokida Hnuj:
Mezi slušnými lidmi se na lidi nehází špína, dokud se neprokáže.
Myslel jste prostě špatně.
11. 02. 2010 | 22:40

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Xaver 35:
Jenomže Tomik psal o valaších z Transylvánie, se kterými naši Valaši kromě jména a kdysi pasení ovcí nemají nic společného. tomik by prostě potřeboval doučovací hodiny nejen z dějepisu.
11. 02. 2010 | 22:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

11.02.2010 15:06:19
Koukám, že především z mravů. :)))
11. 02. 2010 | 22:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane doktore, doktore,
jsem zcela udiven, že jste si bez příčiny z mé strany vzpomněl na moji maličkost. Docela bych se cítil Vaší pozorností polichocen, avšak nejsem si zcela jist, zda jste ve své poznámce měl na mysli skutečně mou osobu. Mé jméno bohužel není to, které Vy jste ráčil použít. Škoda, zas ta trapná nejistota.
11. 02. 2010 | 22:54

Tomik napsal(a):

Zbynku,

J.C. je nejprovarenejsi z provarenych, provarenejsi jiz nemuze byt. Navic se jeste snazil osocit svou nebohou sekretarku a zcela zamestnal celou masinerii mafie tak, ze za cele jeho vladni obdobi nikdo vcetne jeho sameho nestacil delat vubec nic jineho, nezli klickovat. Toto ovsem vite sam stejne dobre jako ja.

To ze spojitosti mezi valachy domorodymi a transylvanskymi jsou vice nezli prime, Vam rekne kazdy historik a folklorista a to "my jsme valasi jedna rodina" v tomto pripade plati dvojnasobne - je to nakonec i ve wiki. Genetiku samozrejme studuji prubezne a dukladne, protoze mne velmi zajima.

O tom ze jste delal v zahranici kdyz jsem byl jeste na houbach nepochybuji a vzhledem k Vasim prispevkum si take dovedu zive predstavit i co.

Zbynku jste zajimavym exemplarem takovy jaky jste - nemusite si stoupat na spicky - pozorne Vas sleduji.

Zdar!
12. 02. 2010 | 01:49

Tomik napsal(a):

BUDU VOLIT VV !!!

je to sice taky pruser ale:

rozhodovani mezi ODS a CSSD je temer jako rozhodovani zda je lepsi skocit z desatyho patra a nebo pod vlak.

Volba VV je skoro jako skok z prizemi a je tudiz dobra sance ze se clovek jenom oprasi a pokracuje dal - bez ohlednuti a vetsich skod :-)))
12. 02. 2010 | 02:08

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Zbynek Matyas:
Pominu, že jste se nějak opřel do autora a pak to zapomněl. To se prostě stává. Měl jsem na mysli výhradu, že někdo žije ve státě, který způsobil světovou krizi a názor takového člověka snad autor akceptuje. K tomu bych dodal, že my, s naším sajrajtem můžeme být rádi, že jsme malá zemička. Být země ovlivňující světové hospodářství, tak už by se při zdejší rychlosti rozkrádání polovina světa zhroutila.
Dvak stran Čuněte (ordinérně si trvám na svém) mám dotaz: vám přijde jako zcela náhodné, že v inkriminovaný den jede jmenovaný uložit velmi podobnou částku do banky mimo Vsetín, na dotaz o jaké peníze se jednalo odpoví, že neví (taky kdo by si pamatoval vklad nějakého půl mega), pak asi 16x změní výpověď, z deníku sekretářky je zřejmé, že v ten den nebyl tam, kde tvrdil a proto deník, který mu neoprávněně vrátila policie okamžitě spálí???? No, to je mi fakt náhodička. Je pravda, že jsem u ničeho z toho nebyl, ale to by podle vás nikdy nemohl být nikdo bez přímých svědků odsouzen jen na základě zcela logických důkazů
12. 02. 2010 | 02:31

Luba napsal(a):

Soudruzi soudci a prokurátoři se bouří, když po nich stát, tedy zástupci daňových poplatníků, chce, aby se poněkud uskrovnili - aby se jim obvyklá měsíční finanční dotace, (u běžného smrtelníka je to plat) snížila o 4%, jelikož stát je v krizi.

Každý, komu jsou známy poměry v justici, musí dospět k závěru, že jestli je v tomto státě něco nefunkčního, shnilého či "prorostlého", je to právě ona. Proto se mi zdá fakt, že soudci a státní zástupci proti čtyřprocentnímu snížení svých platů protestují, jako neskutečná drzost a projev nadřazenosti.

Proboha! Proč by měli líní, nevzdělaní a zoufale nevýkonní soudci a prokurátoři dostávat výrazně větší podíl ze společného koláče, než by odpovídalo jejich společenskému "významu" - v některých případech dokonce hraničícího se společenskou nebezpečností?

Proč soudcovským stěžovatelům Ústavní soud nakonec přiklepl kdysi odňaté 13. a 14. platy?
Jak mohou tito elitáři argumentovat potenciálním narušením své nezávislosti korupcí!
Vždyť to je přece k nevíře!!!

Soudci a prokurátoři sami považují za běžné, že se mohou ve vztahu k právu chovat tržně a uspokojit nejvyšší možnou nabídku v rámci respektu ke své vlastní kapse.
Z tohoto pohledu se jeví postoj jedné státní zástupkyně, souzené za přijetí úplatku, vyjádřený slovy, že přece "musí platit hypotéku na svou vilu", jako záchvat upřímnosti v prostředí, které se přímočarými poctivci zrovna nehemží.

Za co stojí stát, kde zákony a vůli občanů nerespektují ti, kteří by k nim měli mít respekt největší - prezident, poslanci, senátoři, soudci, státní zástupci ... u nás nevládnou zákony ale nejrůznější mocipáni a nátlakové skupiny.
Nejsme tedy státem demokratickým, ale demokraturou kreatur.
12. 02. 2010 | 10:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Uděluji Vám tímto institut posledního slova a pomyslnou slaměnou hučku vítěze naší plodné a přínosné debaty. Napříště si tedy budu pamatovat, že :
1.Pokud se někdy v tisku dočtu, že byl pan Čunek vyšetřován v souvislosti s braním úplatku, jedná se vžy o ubohou pomluvu.
2. Pokud někdy podlehnu herezi diskutovat o nějakém problému s cizincem, musím si dávat pozor na jazyk, neb se jedná o občana velezlodějského státu, který může díky mým informacím rozpoutat další finanční krizi.
3. V případě, že bude nějaký český politik podezřelý z korupce , jde vždy o pletichy a rejdy jeho politických oponentů. Proto již nikdy nebudu požadovat, aby věc prošetřil soud.
4. Pokud mezi diskutujícími na nějakém blogu nebude i pan Zdeněk Matyáš, je zcela zjevné, že diskutující jsou pouze hnojové, ordinérní pitomci, nevychovaní hlupáčci, kydači špíny a nevzdělanci.
P.S. Díky za osvícení, Velký Mogule Zbyňku, dědici to moudrosti Sokrata, etiky Ježíše, vyrovnanosti Buddhy, vzdělanosti Konfucia a politické morálky Čunka.
12. 02. 2010 | 12:03

buldatra napsal(a):

Tomíku,

Musím konstatovat, že jako národopisec a folkrololog, kloboukolog (možná budoucí čestný občan Valašských Klobouk, popř. Oradei, ale nepředbíhejme) se specializací na valašky, Valašsko, kosarky a špičatý klacky, jste obstál na výbornou.

Smekám imaginárně před Vámi svou pohlavní pokrývku. Imaginárně proto, že je venku kosa jak v Rusku a namrzla by mě šiška. Inu projev dlouho slibovaného globálního oteplování.

Valaši jsou skutečně jedna rodina.
(ti borci z USA s těma valaškami a barevnýma kosárkama v čelence jakbysmet).

Jedna velká rodina, vprostřed ještě větší rodiny moravské.
Což je jen naprosto přirozené, protože Morava je neoddiskutovatelně přirozeným středem veškerého kulturního světa, omphalos (Delfy se tímto titulem pyšní zcela neoprávněně), ve kterém se to všecko potkává, kříží, prolíná, kvasí to tam a bublá a kam každý chce. I když nechce.
12. 02. 2010 | 12:40

Tomik napsal(a):

Buldatro,

Vy nejlepe vite jak velice si Vas vazim, jste zde s Berwidem temer neco jako moji virtualni registrovani rodice.

Borci se sekyrkami v USA- to je zamrzla folkorni skupina tanecniku z Brna,ktera pricestovala za totalniho komunismu - proto se jim dodnes rika rudosi a celenky z per nosi na pocest Gustava Slanecka. Tato skalni parta komacu zalozila v Bronxu pobocku ODS v byvale budove Mc Donaldu tzv. "Blue Mack" take out.

O tom ze Zbynek Matyas je Cunko, snad nikdo nema ani pochyb. Je radostne jak se zde celebrity lepi na Berwida - zjevne ma nejakou auralni pritazlivost. Uz mi zde chybi jenom Vendula a budu zcela stasten.

Cunek je velkym umelcem a nepochybuji ani sekundu ze kdyby jej nepredbehl Vita Kozeny tak se mu podarilo prodat celou tu ceskoslovenskou statni namorni flotilu aniz by k tomu pouzil obe svoje obcanky. Samotny pohled na nej, skyta narocnemu pozorovateli nepopsatelne zadostiucineni.

Mam radost ze to zde zacina mit nejakou uroven

s pozdravem: ZDAR!

Tomik
12. 02. 2010 | 15:07

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Dámy a džentlmeni,

takových "Čunků" je v politickém světě u nás daleko a daleko více.

On má pouze tu smůlu, že se to provalilo jenom na něho.
12. 02. 2010 | 15:28

buldatra napsal(a):

Tomíku,

ježišmarjá, Vy mě děsíte.
Jak, virtuální rodiče?
To zavání alimentama.

Boha jeho, jestli se to dozví má stará, roztrhne mě jako hada.
(Jasný Berwid takový problém nemá, protože ta jeho je zvyklá a neumí česky).

Že já si s Váma něco začínal.
A navíc ta koruna je ještě tak slabá.
Čunek aby to spral!
12. 02. 2010 | 15:34

Tomik napsal(a):

Buldatro nedeste se,

Vase registrovane partnerstvi je pouze virtualni, jak se u nas na morave rikavavalo "jennaoko".

Neco jako kuponova privatizace, pro zjednoduseni a polopaticky.

Koruna slaba neni - koruna pouze dycha, povsimete si laskave jak se rytmicky pohybuje nahoru a dolu podobne jako i akcie CEZu, neprejici zavistivec a neprislusnik ODS by si mohl temer myslet ze to je schvalne.

Nove pracovni uspechy a ZDAR!

Neboli
12. 02. 2010 | 16:01

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Tedy hledím přes hledí a hle - vladykové, zemani a pážata, undatry a buldatry se houfují a srocují před Hrdelním soudem. A ten panoš Boule d'Atra si vece svou a navádí Tomika z Tomikova ke zvětšení robotních povinností na rychtě měšické.
Robotovat tedy nejen na sv.Řehoře, ale i v každý desátek, každý desátý den, ať je všední nebo postní nebo nedělní. To jest jediná možná cesta jak umravnit nevděčníky a ozdravit duše i těla.
Má snad lovčí třeboňský nechať uherské potulné lovce ze skupiny Nágy Csikós vypustí zpět do puszty, když řešiti zde uherské poměry nemožno?
12. 02. 2010 | 17:33

buldatra napsal(a):

Petře & Oldřichu,

aneb, kemo, mohl bys to zkrátit a přeložit do češtiny?
Tady na Valašsku je nějak blbě slyšet.
12. 02. 2010 | 17:44

buldatra napsal(a):

Tomíku,

koruna dýchá aby se neudusila.

Když je slabá, tak je to výhodné a když je silná tak je to pro změnu výhodné, jak pravidelně hlásí naši nejlepší ekonomové a odborníci na korunu.

No a ostatní dýchají buď pomalu, anebo rychle, podle toho, jaká je kde inverze.
Líp se dýchá těm, kteří zavčas nakoupili emisní povolenky.
12. 02. 2010 | 17:57

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Dámy a džentlmeni,
kdo by si chtěl přečíst II. díl sexuálních břídilů před soudem, doporučuji si zařadit blog iDnes a vložit jméno mé maličkosti.

Když mi dáte i navíc karmu, rozhodně se nebudu na vás zlobit.

Jinak diskuse na této stránce je velice zajímavá a byl bych rád, kdyby pokračovala na stejné úrovni a svižným tempem jako doposud.
Thanks to you all...
12. 02. 2010 | 18:02

zdesta napsal(a):

TencokidaHnuj.Pan Z.Matyáš je vzdělaný pán a pokud s ním budete diskutovvat na jakékoli téma mimo Čunek je O.K.(žádná ironie)Jak se ovšem objeví kausa Čunek,tak nezná bratra.Všimnul jsem si toho již od samého počátku tohoto několikráte přetřásaného případu.Normálně reagující zvídavý člověk se snaží vyhodnotit dostupné informace a pak si snad udělat nějaký závěr.Pan Matyáš měl od samého počátku naprosto jasno.(bil se jako lev)Není nijak překvapující,že tahle reakce vyvolá otázku proč.Jaký je jejich vzájemný vztah.Stranický,přátelský,příbuzenský,nebo zde fachčí křesťanská solidarita,nevím.V každém případě neobvyklá reakce.Dejme tomu,že P.Čunek není zkorumpován,ale....Když jsem sledoval v TV rozhovor mladého Železného s p,Čunkem na téma vydělaného milionu za roční cesťáky,tak jsem se za toho pána styděl.Takový výron "inteligence" jsem neočekával a to nejsem žádný lumen.Připomnnělo mi to staré časy.Soustružník-ministr.Navíc bych dodal,že tím nechci podceňovat přirozenou inteligenci schopných řemeslníku.Objednaná právní "službička"(Vesecká-Salichovov)p.Čunkovi nepomohla,spíše naopak.Zdravím.
12. 02. 2010 | 18:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

zdesta
Nikdy jsem o nikom zde netvrdil, že je nevzdělanec etc. , pokud on sám nezačal takto nálepkovat jiné. Ani poté jsem jej nikdy nenazval tak, jak on mě , nebo ostatní diskutující.A to byl i případ pana Matyáše. Čunkofilii mu nezávidím, ale pokud je tomu tak, jak tvrdíte a navíc, pokud pan M. nemá na věci nějaký svůj osobní zájem (třeba slepá loajalita vůči svému čeledníku ?), třeba se nám ho podaří přesvědčit, že .... A víte co ? Mluvit o někom bez jeho účasti je pomluva. S tímhle nechci nic mít. Hezký den.
P.S. Pokud ten dotyčný není politik, Brad Pitt, nebo Madonna.
12. 02. 2010 | 18:31

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Bulle, Bulle, tož to v tom Hovězím špatně vedete. Místo buldů tam máte samé zchromlé volky. A tak volky nevolky zkuste se více vzdělávat u Tomika couž prošel baštýřskou vartou.
Tož ináč jasně že moc melete pantem a málo z toho majijou sedlaci, proto musijá robotovať na panskym aj na Boží tělo.
Co ještě nerozumitě, pýtajtě u grófa v Mešicách/Breberkafeld/.

To dajčnáme je moc lang, takže pokrátit na Brechtfeld nebo Bergfeld. Jak se komu líbí, prameny jsou nejisté./Geldfeld/
12. 02. 2010 | 18:54

Tomik napsal(a):

Zdendo,

vse je smyslove uchopitelne. V pripade pana Matyase vidim pouze tyto tri moznosti:

1) Pan Matyas je Cunek

2) Pan Matyas je pani Cunkova

3) Pan Matyas je homopritel Cunka

ctvrta moznost zrejme neni. Ja osobne bych uprednostoval treti bod. Toto by totiz mohlo vnest do pripadu novy vanek a mnozstvi cerstvych stavnatych sexualnich detailu pro tisk a obcany.

Jako skalnimu zastanci nejruznejsich Sigmundovych teorii, je mi zcela zrejme ze ze touto zdanlive zmatenou situaci nemuze byt nic jineho nezli sex. Badal bych zejmena ve valasskych kruzich a mozna i Vsetinske zoologicke zahrade kde se muze objevit i moznost existence bodu ctvrteho.

Rozhodne vsak tam ale nekdo nekoho ojel, na tom se shodnou uplne vsichni.

ZDAR!
12. 02. 2010 | 19:03

zdesta napsal(a):

TencokidaHnuj.Já nic netvrdím,jen se domnívám,nebo spíše podivuji.K přesvědčování p.Matyáše nemám chuť a ani žádný pádný důvod.Jinak to co jste zde napsal,nemám žádný problém.Mějte se hezky.
12. 02. 2010 | 19:08

Tomik napsal(a):

Pozor!

existuje jeste latentni moznost pata, a to ze Zbynek Matyas je vdecny rom, ktery obdrzel nadstandartni bunku vybavenou plochou plasmovou obrazovku s petikanalovym dolby home cinema sound systemem.

ZDAR!
12. 02. 2010 | 19:13

Tomik napsal(a):

V tomto pripade,

se ovsem naskyta moznost dabelske kombinace bodu tretiho s bodem patym, coz by take zcela logicky objasnovalo sverepost se kterou jej zde Zbynek Matyas obhajuje.

ZDAR!
12. 02. 2010 | 19:26

Tomik napsal(a):

Nágy csikós fekete kutyja fas,

elementarni juristicka pravidla prosazovana soudcem Nagyem, aneb jak mi latinici take s oblibou rikame:

Bazmeg kecsket - kaps turot.

ZDAR!
12. 02. 2010 | 19:56

VK-Can napsal(a):

Vazeny pane buldatra.

Nikdy jste dosud nezklamal svym vtipem a
dnes tady doslova a do pismene excelujete!
Stejne tak I Vasi "nahravači".
Manzelka se prisla podivat, jestli jsem v poradku, jak jsem se hlasite rehtal.
Rika se, ze kazde zasmani prida cloveku den zivota.
Dnes jsme musel tu zubatou urcite odehnat o par mesicu!
Diky !
12. 02. 2010 | 20:59

Tomik napsal(a):

Berwide lituji,

ja na IDNES bohuzel nesmim ani prispivat ani karmovat. Vzdy jsem tam sporadane diskutoval - dokud jsem si nenahrabal pomerne velke mnozstvi DUKATU. Tyto dukaty jsem pote nabidl zdarma delnicke strane a nebo vymenou za mensi byt v Praze, nacez mne IDNES oznamilo ze mi dukaty konfiskuji a trvale zamezuji muj pristup na veskere diskuze.

Tento pribeh je pravdivy.

Zdar!
12. 02. 2010 | 21:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
"To ze spojitosti mezi valachy domorodymi a transylvanskymi jsou vice nezli prime, Vam rekne kazdy historik a folklorista" Nesmysl, blábol resp. lež.
Co se týče J.Č., jste darebák bez důkazů pomlouvající slušné lidi.
12. 02. 2010 | 22:24

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vidlemístoklíčů:
"Pominu, že jste se nějak opřel do autora a pak to zapomněl." Nepravda, neopřel, není co pominout.
Čunkiádu jakožto politickou kampaň jsem sledoval od samého počátku, abych nakonec zjistil, že 1) při vyšetřování J.Č. byly použity nestandardní vyšetřovací metody nad rámec zákona, 2) nakonec bylo zjištěno, že údajná korupce se tak, jak vypověděla M.U. stát nemohla, a nakonec 3) nebylo zjištěno žádné porušení zákona ze strany J.Č.
Sumasumárum, J.Č. není Čunětem, Vy však jste Hnojařem.
12. 02. 2010 | 22:29

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Je mi líto, ale na Váš příspěvek v 12.02.2010 12:03:03 musím reagovat jenom konstatováním, že jste blbec.
12. 02. 2010 | 22:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Předcházejí můj příspěvek platil individuu pod nickem Tencokida Hnuj.
12. 02. 2010 | 22:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
"O tom ze Zbynek Matyas je Cunko, snad nikdo nema ani pochyb" :)))))))
Další blbec!
12. 02. 2010 | 22:36

Zbyněk Matyáš napsal(a):

zdesta:
"Pan Matyáš měl od samého počátku naprosto jasno." Nikoliv, mýlíte se. Jasno jsem si udělal až po vyhodnocení všech okolností mnohem později. Pak ovšem jsem se "bil jako lev", protože pravda je mi nade vše. Ve všem.
Nejsem přítelem ani známým ani příbuzným J.Č., ani jeho voličem, sympatizuji však s jeho řešením asociálních obyvatel "pavlačáku".
Nemám však rád, když někdo z lidí dělá blbce jako v případě čunkiády. Toť vše.
12. 02. 2010 | 22:41

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Dámy a džentlmeni,
já bych pana Zbyňka Matyáše nerad zklamal, ale i krást se musí umět.

Pan Čunek to neumí!

Veřejnosti předložil několik desítek teoretických variant, jak se dostal k penězum a jedna odporovala druhé.

Prostě je nutné se nejdříve krást naučit i když nevím kde.

Známe to přeci: žádný učený z nebe nespadl!

Pakliže se pan Čunek dostával k penězům takovým způsobem, jak vedl KDU-ČSL, tak jde o absolutní vrchol diletantizmu.

Každopádně pan Jiří Čunek přenechal Cyrilu Svobodovi z KDU-ČSL pouhé trosky, ze kterých se nyní Cyril Svoboda s většími, či menšími obtížemi pokouší vybudovat katedrálu...
Nemusím to ani zdůrazňovat: jde doslova o nadlidské usilí!

Člověk by však neměl propadat hysterii.
Prostě v případě Čunek to prasklo.

Ostatní velikání naší politické scény mají určitě více štěstí.
V jejich případě možná rozhodne až Boží soud.
12. 02. 2010 | 23:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane doktore, doktore,
ujišťuji Vás, že mne můžete stěží zklamat. Podle Vás pan Čunek krást neumí, já to však nevím. Bezpečně však vím, že korupce, ze které byl vyšetřován, se nedopustil. Takže Vaše představa o tom, že v jeho případě něco prasklo, je zcela mimo realitu. No nic, to se stává i vzdělanějším.
12. 02. 2010 | 23:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ještě něco, pane doktore, doktore:
"Veřejnosti předložil několik desítek teoretických variant, jak se dostal k penězum a jedna odporovala druhé." Nepravda, neodporovaly, a to proto, že žádné desitky variant nebyly.
Jó, pane doktore, doktore, lhát se musí umět.
A pan Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy to neumí!
12. 02. 2010 | 23:44

Tomik napsal(a):

Zbynku,

ve vsi pokore a ucte, vzdyt on ten Berwid ma naprostou pravdu. Nejde o vlastni akt privatizace - tam privatizuji vsichni zprava zleva tak, ze uz jim nezbyva cas ani na praci.

Jenze Vas schovanec, to delal velmi, velmi neomalene Zbynku a jeste se do toho pokousel stahnout radu nevinnych kolemjdoucich.

Kdyby jenom trochu sledoval elegantni pohyby kolegy Kalouska tak si dnes Cunik mohl piskat a tocit hulcickou.
Zdar!
13. 02. 2010 | 00:36

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Zbyněk Matyáš
Ano, lhát neumím. Nemám ani chuť, ani zapotřebí se to učit.

Nejsem totiž ani Zbyněk Matyáš, ani Jiří Čunek.

Co se týká jeho desítek variant?
Asi jste neposlouchal rozhlas, nedíval se na televizi a snad jste s ním ani o tom všem v KDU-ČSL vůbec nemluvil...

Zdá se, že na mém blogu pochybujete o všech a o všem mimo pana Jiřího Čunka.
Proč to děláte?
13. 02. 2010 | 00:40

Silvie napsal(a):

Pane B.B.,

já jsem vůbec neměla tušení, za koho kandidujete.

Tím maskotem jsem měla na mysli pana Schwarzenberga, kterého dělný lid obecně nazývá "knížetem".
Je mi líto, ale lidovce bych mohla volit jen s pistolí u spánku. Byla jsem tradiční voličkou pravice(?) - tedy ODS,ale nyní je mi z ní k zblití.
Volit budu rozhodně jedině nějakou nově vzniklou stranu. Bratr Kalousek a Svoboda - bože ,chraň nás od zlého...
13. 02. 2010 | 11:40

Tomik napsal(a):

Silvie,

ODS nebyla nikdy pravicovou stranou, je to spise jakysi diskontni klub jehoz prislusnici si v akci "nechci slevu zadarmo" rozebiraji statni podniky a zakazky.

To bylo sice zcela zretelne ihned, nicmene nekterym spolucestujicim toto zjisteni trva evidentne ponekud trochu dele.

ZDAR!
13. 02. 2010 | 13:49

Tomik napsal(a):

Sivie

bratr Kalousek je stale tentyz stary brach Kalousek, tentokrate v novem berankove rouse a postrkujici pred sebou vixlajvantovou figurku knizete :-)
13. 02. 2010 | 13:58

vasja napsal(a):

Pán Kopeckej lhát neumí?
Ale nepovídaj, kecálku.
13. 02. 2010 | 14:54

Tomik napsal(a):

Berwide,

vyzyvam Vas:

mohl byste uz na stara kolena dostat rozum a volit VV. S ODS jste se jiz jednou spalil a to myslim stacilo.

Radek sice neni zadne terno, ale aspon bude sranda a nejakym tem ptakum to pristrihne kridelka.

Kdyz udelate spravnou vec - pujdou za Vami tady vsichni, i zbloudily Vaska.

Na to vsadim boty.

ZDAR!
13. 02. 2010 | 15:18

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
Místo žvanění a pomlouvání zkuste sdělit fakta.
Musel byste zmlknout.
13. 02. 2010 | 15:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane doktore, doktore,
když tedy neumíte lhát, proč se o to neustále opakovaně pokoušíte?
A nakonec jenom dodám, že bez důkazů někoho neustále opakovaně osočovat je obyčejná sviňárna.
Jste tady spolek uštěpačných drben.
13. 02. 2010 | 15:55

Tomik napsal(a):

Zbyndo,

Cunkovu aferu sledovala cela republika a nazor je jednoznacny - dukazy hovori jasne.

To ze se nekolik pytliku snazi vzdy nejak mlzit vubec nic neznamena, kazdy nemuze byt normalni. Co by to byl za zivot Zbyndo kdybychom byli vsichni stejni?

Uznejte sam.

ZDAR!
13. 02. 2010 | 16:02

Tomik napsal(a):

Dukazy samozrejme jsou Zbyndo,

prime i neprime, jsou tam svedectvi, pisemne dokumentace i fakta.

V zadne jine zemi krome, Ruska a Konga by to takhle nedopadlo.

ZDAR!
13. 02. 2010 | 16:08

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
Nikoliv, zase lžete, mírná většina má názor opačný, prošlo to i v nějaké anketě. O to však nejde, jde o fakta, která koneckonců zohlednil i soud výrokem o tom, že tak, jak vypověděla hlavní svědkyně o průběhu úplatku se skutek stát nemohl. V době, kdy M.U. fabuloval svou výpověď, nemohla tušit, že advokáti vyšetřované strany najdou důkaz jednoznačně vyvracející obvinění.
Kdyby náhodou někoho z vás napadlo se místo drbů zajímat o fakta, zde několik odkazů:
http://www.lawyers.cz/czech...
http://www.tyden.cz/rubriky...
http://www.tyden.cz/rubriky...
13. 02. 2010 | 16:16

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
Tak ty důkazy předložte anebo už konečně přestaňte žvanit. Kecáte už skoro jako M.U. v pořadu Radka Johna na Nově (předtím, než ho vyhodili) o masturbaci.
Nechutné drbny.
13. 02. 2010 | 16:18

Tomik napsal(a):

Zbynku zchovejte rozvahu,

pokud skutecne a uprimne nevite, mam pro Vas tento odkaz:

https://www.youtube.com/watc...

Kazdy obcan na tu aferu ma svuj nazor - i kdybyste se rozkrajel :-)))

CEST!
13. 02. 2010 | 16:30

Tomik napsal(a):

Zbyndo,

toto je kopie primo z Vaseho okazu:

•- 11. února 2002 ve 14.25 slečna Hurtová vybrala 499 000 Kč z firemního účtu společnosti H&B Real.

•- 14. února 2002 uložil pan Čunek 497 000 Kč v tisícikorunových bankovkách na svůj vlastní účet.

H&B Real je firma obchodující s majetkem, která ustavila společný podnik s městem Vsetín za účelem zisku a následného rozdělení velkého počtu bytů.

ZDAR!
13. 02. 2010 | 16:36

Tomik napsal(a):

Dalsi kopie z Vaseho odkazu:

Marcela Urbanová tvrdí, že byla svědkem scény, kdy Martina Hurtová přišla do starostovy kanceláře a předala mu úplatek cca 500 000 korun v hotovosti. Podle Urbanové Čunek toho rána volal Petrovi Hurtovi a žádal po něm, aby mu doručil před polednem do kanceláře půl milionu. Urbanová usoudila, že Hurta zrovna peníze neměl, protože Čunek posléze řekl, že Hurtová mohla vybrat peníze z banky. Podle Urbanové přijela Hurtová do Čunkovy kanceláře ještě před tím, než ona odešla na oběd. Tvrdí, že Hurtová předala Čunkovi bílou obálku formátu A4, kterou Čunek roztrhl a vyndal z ní svazek bankovek. Akt měl doprovázet slovy "takhle se vydělávají peníze".

Urbanová popsala, že Čunek vytáhl z obálky tisícikorunové bankovky a že posléze vložil na účet hotovost v podobě 497 tisícikorunových bankovek.

ZDAR!
13. 02. 2010 | 16:42

Tomik napsal(a):

A takhle to zhruba videl tisk Zbyndo:

Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová znovu otevře případ vsetínského lidovce Jiřího Čunka. Oznámila, že podává Nejvyššímu soudu stížnost pro porušení zákona.

Oč v kauze Čunek šlo, ví každý:

1. O záchranu tehdejší vlády Mirka Topolánka. Bez lidovců by byla jiste padla.

2. O ztrátu důvěry v českou justici. Čunek nebyl "puštěn" před soud, pečlivě vybraný státní zástupce se stal jakýmsi náhradním soudcem.

CEST!
13. 02. 2010 | 17:03

Tomik napsal(a):

Jeste pekna pisnicka pro Berwida a ostatni spolucestujici zde:

https://www.youtube.com/watc...

CEST!
13. 02. 2010 | 17:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomiku, hlupáčku, právě tato výpověď M. Urbanové byla vyvrácena nalezeným důkazem - pokladniční stvrzenkou o tom, že hotovost byla z banky vybrána až odpoledne, což bylo potvrzeno i v účetnictví banky. A v té době J. Čunek v kanceláři prokazatelně nebyl.
Když Urbanová fabulovala výpověď, nemohla tušit, že pokladniční stvrzenku se podaří dohledat jakož i dotyčné údaje v písemnictví banky.
O co tehdy skutečně šlo zjevně nevíte, tak Vám to připomenu: tehdejší předseda KDU M. Kalousek potají jednal s ČSSD o možné koalici v budoucnu, jednání vyšla najevo a Kalousek byl z předsednictví sundán. lidovci hledali předsedu a zrovna tehdy J. Čunek jako jediný z kandidátů na senátora byl zvolen již v prvním kole. Bylo to nedávno po vyřešení problémů s asociálními převážně romskými obyvateli pověstného "pavlačáku". který zdevastovali. No a rozjela se masívní mediální kampaň proti J. Čunkovi, kterou, jak později se ukázalo, dirigoval M. Kalousek. Je šikovný český politik a mnoho lidí včetně Vás jste mu naletěli. :))
Na rozdíl od Vaši směšných odkazů, ze kterých byste se měl použit především Vy (což se jeví téměř nemožné), moje odkazy vedou k faktům.
Až se propracujete k diářům, z nichž jeden údajně neoprávněně zničil J.Č., dejte vědět, vysvětlím Vám fakta.
13. 02. 2010 | 17:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

A ještě něco: ministryně Kolářová podala stížnosti dvě, jednu v neprospěch a jednu ve prospěch J.Č.
A také byste se měl seznámit s charakteristikou dozorucího přerovského státního zástupce, je to tentýž, který dozoroval i kauzu Hučína, jestli víte, o co šlo.
13. 02. 2010 | 17:56

Tomik napsal(a):

Konec - budeme se bavit pouze o pocasi.

Kolik mate ve Vsetine snehu?
13. 02. 2010 | 18:06

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
Chápu. :)))
Tak půl metru ve městě, na horách až třikrát tolik.
13. 02. 2010 | 18:10

Tomik napsal(a):

Zbynku,

mozna si kladete otazku proc tady s Vami v sobotu takto klabosim a nejsem na plazi.

Je to tim ze mi vcera prdlo v zadech a ted lezim u compu natazenej jak struna. :-)))
13. 02. 2010 | 18:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Nekladu, je mi to putna.
13. 02. 2010 | 18:18

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jdu večeřet.
13. 02. 2010 | 18:19

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Zbyněk Matyáš
Proč zde považujete každého, kdo s Vámi nesouhlasí za lháře?

Proč trváte tak intenzivně na "nevinně" pana Jiřího Čunka ačkoli všechna fakta hovoří proti?

Chcete snad, aby byl prohlášen za svatého?

Znám mnoho vlivných lidí v KDU-ČSL, kteří by za něho nedali ani pětník, protože ho dobře znají.

Proč zrovna Vy tak urputně pro něho orodujute? Vaše postoje a pohnutky jsou mi záhadou.
13. 02. 2010 | 18:53

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Silvie

Prosím vás nedělejte si s volbami prachžádné starosti.

Žádnou stranu nevolíte!

Zaškrtněte mé jméno a vhoďte lístek do urny.
Tím je věc vyřízená.

Mne znáte velice dobře z tohoto blogu a víte, co můžete ode mne očekávat.

V případě vítězství (bude to velice těžké, moc těžké. Kandiduji za Tábor proti Mgr. Pavlovi Eybrtovi - ODS), chtěl bych minimálně jednou za měsíc mluvit k národu pořadem "Hovory z Měšic" (narážka na "Hovory z Lán" Václava Havla). Již teď jsem začal vyjednávat s některými rozhlasovými stanicemi. Samozřejmě nejideálnější by byla televize.

V tomto pořadu bych chtěl vysvětlovat, co v senátě dělám a proč. Jak a kdo, co o nás ve světě říká. Zvát lidi na zámek a zakládat diskusní kroužky pod heslem "Radíme politikům a nikoli naopak!" Pravidelné pořady "Dny otevřených dveří na zámku, pro rodiny s dětmi".

To vše samozřejmě na můj vlastní
účet.

Akce nejen, že nebudou stát daňového poplatníka ani korunu (na rozdíl od Václava Havla, vlastním zámek svůj a nikoli státní na účet národa), nýbrž ještě si ponese host dárky domů.

Abych to tedy Silvie zkrátil: volte prostě mne a ten zbytek zařídím pro národ sám, podle mého vlastního vědomí a svědomí.

Nebude to lehké každému vyhovět, ale doposud stál vždy všemohoucí Bůh na mé straně.
Věřím, že i v této věci mi pomůže a udělá vše, co bude v jeho silách.

Prosím ho o to! Nikoli za sebe, nýbrž, aby nám jako národu dal znamení a ukázal nám cestu v před vždy k lepším zítřkům. Aby nás zbavil pochyb a chybných kroků a my jsme měli sílu vytrvat v dobru...

Sylvie, já jdu nepochybně tímto směrem a potřebuji Váš hlas. Toť vše.
Jestli si myslíte, že činím správně, pomožte mi svým hlasem ve volební urně. Přál bych si doufat, že toho nebudete litovat!
13. 02. 2010 | 19:31

Tomik napsal(a):

Zbynku,

pokud znate teorii pravdepodobnosti - Markovuv retezec:

http://en.wikipedia.org/wik...

budete si pak moci zjistit pravdepodnost naproste nahody vlozeni a vybrani stejne sestimistne sumy 499000 +- 2000 v rozmezi jednoho tydne.

Predpokladem ktery pouzijeme je, ze Cunek nikdy v zivote predtim, ani potom tuto sumu +- 2000 do banky, nevlozil ci nevybral.

Dale budeme predpokladat ze se Cunek dozije 73.5 let (cesky prumer cca v roce 2035) a prihodilo se se mu to jenom jednou v zivote.

Vysledkem pravdepodobnosti pak vyjde zhruba cislo 5896832, coz v pripade pouziti elektronicke banky fungujici 365 dni v tydnu znamena pravdepodobnost jedna za 16155.703 roku.

takze to byla opravdu nahoda :-)
13. 02. 2010 | 19:58

Tomik napsal(a):

Zbynku pozor !

Tato metoda ovsem neni zcela dokonala protoze nepocita s tim ze by pan Cunek mel geneticky identicke jednovajecne dvojce, (coz nevim) - pak by se totiz vysledek cele rovnice dramaticky zmenil.

ZDAR!
13. 02. 2010 | 20:16

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Všem dobrodějům místního literárního exposé se sděluje a hlásá, že panstvo Rožmberské bude velmi spokojeno se senátorstvím udatného bijce Burgwida a Burgwoje v jedné osobě. Medicus a ranhojič, co jiného než takovou personu honoris causa uvést do panské sněmovny.

A když Hrabě do sněmovny odkráčí,
panny i dívky u oltáře se upláčí.
$$
Pane hrabě, při svém zvolení připište na hrad Dívčický 100 kop grošů pro smuteční slavnost, ctěné panny z fraucimoru budou muset k jinému rytíři pro první noc.
13. 02. 2010 | 20:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
»Proč zde považujete každého, kdo s Vámi nesouhlasí za lháře?«
Všechny ne.
»Proč trváte tak intenzivně na "nevinně" pana Jiřího Čunka ačkoli všechna fakta hovoří proti?«
Naopak, všechna fakta hovoří pro to, že žádný úplatek J.Č. nevzal ani mu nebyl nabízen.
A co si mám počít s Vaším nepravdivým tvrzením? Věříte tomu anebo záměrně lžete?
»Vaše postoje a pohnutky jsou mi záhadou.«
Už jsem je zde uvedl. Všechna fakta svědčí o tom, že skutek se nestal. A mně na rozdíl od Vás jde o fakta. J. Čunka osobně neznám a je mi jako osoba docela lhostejný. Jenomže jako jeden z mála vyřešil palčivý problém, který pálil většinu obyvatel Vsetína. Něco podobného se o Vás říci nedá, nevím, co jste vyřešil osobně Vy. Pokud vím, nic. Ostatně takovou podporu místních, jaké se těší J.Čunek, nemá nikdo z českých politiků. Proto zřejmě je "mnoho vlivných lidí v KDU-ČSL, kteří by za něho nedali ani pětník". V české politice panují natolik hnusné poměry, že pleticháři z osobních důvodů jsou schopni masívní mediální kampaní téměř zničit někomu pověst, jen aby sami profitovali.
Takže celá má nepatrná osobní angažovanost ne ve prospěch Jiřího Čunka, nýbrž ve prospěch pravdy, je motivována odporem proti tomuto hnusu.
13. 02. 2010 | 21:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
J.Č. běžně operoval různými většími částkami, firma H&B Real ještě častěji. Ostatně realitka prokázala způsob užití vybrané částky. Neplácejte nesmysly o náhodě, když navíc podrobná výpověď M. Urbanové (která si pamatovala detaily po téměř 5 létech od údajné události - sic!) byla průkazně vyvrácena.
Jak jsem už uvedl - jste tady spolek drben.
13. 02. 2010 | 21:21

Tomik napsal(a):

Zbynku,

v zivote bych netusil ze po povrchu zemskem kraci osoba ktera si mysli ze Cunek ten uplatek nevzal.

Alespon jsem se tedy s nikym takovym zatim nikdy nesetkal a kdyby mi vcera o nekdo Vas vypravel - neveril bych mu.

Budiz, pokud se z Vasi strany nejedna o nejakou rafinovanou srandu, zaradim si Vas do supliku s Yetim, lochneskou a mayskym kalendarem roku 2012 a zivot jde dal.

ZDAR!
13. 02. 2010 | 21:51

Tomik napsal(a):

Zbynku,

nakonec mel docela stesti, ze nebydli v Rusku:

Rus chránil políčko brambor nášlapnými minami.

Ke dvouapůlletému vězení s podmíněným odkladem byl odsouzen ruský důchodce, který se rozhodl chránit své políčko tím, že kolem něj rozesel nášlapné miny.

Duchodce se hájil tím, že mu zloději kradli brambory.

ZDAR!
13. 02. 2010 | 22:03

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Thomig von Thomasdorf

Ctěný a slovutný bratr pan Jindřich IV. z Rožmberka se ptá za kolik kop grošů je možno vykoupit májský kalendář. Bratr má na mysli zejména předpovědi pro Máje v Bishopkreuz Leitmeritz a to pro léta Páně 1810-1836.
13. 02. 2010 | 22:09

acwestly napsal(a):

:D ta anekdota je libová
13. 02. 2010 | 22:29

Tomik napsal(a):

Oldrichu Petre,

jeden takovy mi visi na dome, zdarilou kopii lze koupit primo od Mayanu zhruba za 160 tolaru.

Vykoupeni jako takove, lze obstarat zrejme pouze od bratra Kalouska, formou "odpustku na drzitele" vymenou za cash v pouzitych bankovkach - typicky KDU.

ZDAR!
13. 02. 2010 | 22:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
U nás je těch osob více než těch stádovitých, které naletěly na čunkiádu, Češi jsou povětšinou racionální realisté.
Je vidět, že Vaše neinformovanost je organickou složkou Vaší osobnosti, neboť se bráníte akceptovat tvrdá fakta nevyhovující Vašim předsudkům přejatým z médií.
Už jenom nutnost vám opakovaně zdůrazňovat, že nezáleží na počtu zastánců toho či onoho názoru, ale že záleží na faktech, svědčí o Vaší řekněme slabé kompatibilitě s realitou.
13. 02. 2010 | 22:35

Tomik napsal(a):

Karla Hynka se toto ovsem netyka.
13. 02. 2010 | 22:38

Tomik napsal(a):

racionalni realiste - kupte si laskave noviny nebo bednu.
13. 02. 2010 | 22:41

Tomik napsal(a):

alespon ze uz priznate že "nezáleží na počtu zastánců" to uz je opravdu velky krok spravnym smerem Zbyndo.

Berwid z Vas bude mit jiste radost :-)
13. 02. 2010 | 22:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
Abych byl stejně zblblý jako poameričtělý Čech. :))))
13. 02. 2010 | 22:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
Nevím, zda je ve Vašich možnostech pochopit, že často pravdu mívají osamělí jedinci. Takový je obecný zákon vývoje.
13. 02. 2010 | 22:47

Tomik napsal(a):

Nicmene musim Vam podekovat za blahodarny therapeuticky vliv, protoze jinak bych uz asi zacal behat nudou po dome a nevydrzel lezet u compu jak mi lekar naridil :-)

take tusim ze mate zdrave jadro - jenom to chce trochu rozlousknout.
13. 02. 2010 | 22:51

Tomik napsal(a):

Doporucuji koupit si psa. Nebudete verit jakou Vam to udela radost. Budete na moji radu vzpominat se slzami v ocich a dekovat mi. Pokud mohu doporucit tak labradora, ale nepoustet ho do postele nebo Vas z ni eventuelne vystehuje.
13. 02. 2010 | 22:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
Díky za uznání. :)
A na toho Obsta se podívejte.
13. 02. 2010 | 22:58

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
Psy jsem měl už dva, jeden mi zdechl před očima, never more.
13. 02. 2010 | 22:59

Tomik napsal(a):

Dobre,

tak si kupte papouska Amazona collaria,
bude s Vami hovorit o Cunkovi a kdyz mu budete v zime topit, tak prezije i Vase deti.
13. 02. 2010 | 23:07

Tomik napsal(a):

a kdyz nebude souhlsit s Vasim nazorem na Cunka tak nedostane zrni.
13. 02. 2010 | 23:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tomik:
Papouška si časem jistě pořídím, mám však obavy, že by se rychle naučil donekonečna opakované blbé fráze českých politiků. Kdyby mi doma stále drmolil "pro tuto zemi" nebo "v tuto chvíli", asi bych ho uškrtil.
13. 02. 2010 | 23:23

Tomik napsal(a):

hlavne aby se nenaucil psat smlouvy s obcany - to by ho mohl taky nekdo naucit litat :-))))
priste musite povypravet jak jste zil v americe - to mne zajima
13. 02. 2010 | 23:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jak víte, že jsem žil v Americe?
13. 02. 2010 | 23:31

Dave napsal(a):

Kandidatura na post senátora, kterou nedávno ohlásil Jan Kopecký (alias Dr.Dr. Jan Nepomuk Albert baron BERWID hrabě BUQUOY, urozený Pán z Ellgutu na Měšicích, docent rer.pol.), vzbudila ve světovém politickém i ekonomickém prostředí pravé peklo. „Je to běs, je to běs!“ použil citát klasika český sexuolog a bavič Radim Uzel . „Světová ekonomika se nezmátoří, pokud se B.B. nestane senátorem,“ citoval prestižní list The Economist šéfa centrální banky USA Bena Bernankeho. „Konečně pořádnej chlap. Velkej, silnej, bohatej, chytrej, chlupatej!“ netají své nadšení Mahulena Bočanová. „Jsem v prdeli,“ vzlyká současný senátor za táborský obvod Pavel Eybert.
Událost má také své první oběti. Františka Semotánová z pošumavského Pastrkova chtěla B.B. navštívit v jeho sídle, avšak důrazná ochranná služba zámku, placená z fondů NATO, si důchodkyni spletla s islámským teroristou. Na Měšice ji nevpustila, její kříženec jménem Šmajda z toho dostal psychický šok, posléze skončil v útulku pro opuštěná zvířata a nakonec ho sežral Zdeněk Srstka.
B.B. se omezil na skromné tiskové prohlášení. „Volte prostě mne a ten zbytek zařídím pro národ sám, podle mého vlastního vědomí a svědomí. Nebude to lehké každému vyhovět, ale doposud stál vždy všemohoucí Bůh na mé straně. Věřím, že i v této věci mi pomůže a udělá vše, co bude v jeho silách. Prosím ho o to! Nikoli za sebe, nýbrž, aby nám jako národu dal znamení a ukázal nám cestu v před vždy k lepším zítřkům. Aby nás zbavil pochyb a chybných kroků a my jsme měli sílu vytrvat v dobru... Já těch osmdesát tisíc měsíčně prostě chci!“ (Citováno doslova).
Jan Březina to odmítl komentovat.
14. 02. 2010 | 21:46

Tomik napsal(a):

Dave,

precetl jsem Vas prispevek peclive a nekolikrat - a udelam to znovu.
14. 02. 2010 | 21:57

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Dave
Vaš satirický příspěvek je poněkud nudný.
Žádnou moudrost jsem tam neodhalil.

Když už mě chcete citovat, prosím - nic proti tomu nemám, ale větu "...Já těch osmdesát tisíc měsíčně prostě chci!" jsem nikdy neřekl.

Kdybyste byl tak hodný a držel se toho, co jsem opravdu řekl a nepřipisoval k tomu své vlastní hovadiny!
Děkuji Vám předem za Vaší budoucí laskavost.
15. 02. 2010 | 00:43

buldatra napsal(a):

Meldung:

Jasnost,
Při jedné z plodných debat u stolu v hospodě Na růžku dobral se kolektiv přísedících myslitelů až k vděčnému, často přetřásanému pojmu Senát.

Tato instituce je vnímána konzumenty zlatého moku veskrze kladně, anžto jest shledávána jako nekonečný zdroj inspirace, zdroj smysluplných teorií, čili zdroj takřka nevyčerpatelný, věčný, až pivní.
Podobně jako například světoznámá Nessy, nebo Fredy Kruger.

Tentokrát se debatující věnovali áktuálnímu detailnímu rozboru senátních sedících, ležících a spících.
Čili, samotným smyslem existence senátorů, těch slavných postav, velikánů, kteří vými nesmrtelnými výroky a činy, vstupují rovnýma nohama přímo do historie.

Stejně, jako samotný Senát, tak i senátor jest obestřen určitou aureolou neuchopitelnosti, která je vděčně přijímána konzumentem (disponujícím škopkem a volebním hlasem) a rozebírána ze všech stran a úhlů.
Tentokrát se gremium u stolu Na růžku jednomyslně vzácně shodlo v názoru, že funkce senátora není nepodobná funkci topiče v letním kině, kdy obě profese nesou ssebou určitý punc neuchopitelnosti a tajemna, tedy jakýsi atribut, který má veřejnost tak ráda a finančně to štědře vyjadřuje placením nejrůznějších daní, které s železnou pravidelností končí ve správných kapsách.

Protože jste učinil chvélyhodné rozhodnutí vytáhnout do boje za lepší svět a senátní židli jako leader nesmrtelné strany lidové, dovoluji si popřát sdostatek
odvahy a energie, která Vás provázej až k úplnému vítězství.
Držím palce.
(V případě nepravděpodobného nezdaru, ale čert nikdy nespí) by se nabízelo jako náhradní, leč spouměřitelné řešení(pro překlenutí nejhoršího období) místo topiče v letním kině na Střeleckém ostrově.
15. 02. 2010 | 11:52

Šašlik napsal(a):

To B.B.
Nejsem zdaleka ověnčen tolika tituly, ať už akademickými nebo aristokratickými, jako Vaše ctěná persona, ale z pozice prostého voliče se domnívám, že výraz „hovadiny“ by neměl patřit do slovníku ctihodného gentlemana, najmě pretendujícího na pozici člena horní komory parlamentu jakéhokoliv demokratického státu. A to ani v situaci krajního rozčilení. Není Vaším vzorem náhodou Mirek Tupolánek?
15. 02. 2010 | 13:03

vasja napsal(a):

".....Já těch osmdesát tisíc měsíčně prostě chci".
Dosvědčuju, že to Bukwitz řek.
15. 02. 2010 | 14:41

Šašlik napsal(a):

Omlouvám se za trapný překlep.Správně mělo být pochopitelně Toplulánek.
15. 02. 2010 | 14:47

Tomik napsal(a):

Vasko,

za 80 klacku mesicne, by si zadnej senator ani rano neudelal kafe. S nahradama to bude tak 180 - vsad boty!
15. 02. 2010 | 15:10

vasja napsal(a):

100 mu veme mamka Fjorentýna. Tak to Bukwitz asi myslel.
15. 02. 2010 | 16:44

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Zkracovati i to komoliti je výdobytek selského stavu, kterýžto tedy pro lid skutečné výraziv nerozumným je a tak logické členění nepojímá.

V dominiu jest shluk chatrčí dřevěných zován jako Miech-swieci, Mieswietie. Takové tajemné místo, méně jasné než hora Tábor, přesto místo mechů svítících.
Jakáž pomoc a budoucnost takového místa, možná v duchu věků se i tu vynoří duch doby takový, mech či snad měch bude svítit dále výše a pevněji..

Na Vyšším Brodě budu rozjímat s vínem benátským, únava z Maidštejna duchem klidu se vyrovnává. Komoňstvo veškeré nechať neruší klid klášterní.
15. 02. 2010 | 21:28

Tomik napsal(a):

Ida Sebastiani

Daniela Kovářová alias Ida Sebastiani chystá další drsnější kousky do knihoven nasich obyvatel.

"Mám rozepsaný román, který se odehrává na pohřbu, bude tam hodně mrtvých, i mrtvých dětí, hodně vražd, ale snad úplně všichni nezemřou," naznačuje ministryne Kovářová.

Ida Sebastiani ma ted rozepsanych nekolik knih a nejlepe se ji tvori prave ted, kdyz ministruje spravedlnosti - jednu knihu erotiky jiz vydala.

Vubec se tedy nedivim, ze jeji pozornosti pri tomto spisovatelstvi, nejaka soudcovska mafie naprosto unika.

ZDAR!
16. 02. 2010 | 04:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jak to tenkrát vlastně bylo ?
Schody před magistrátním úřadem. Pondělí, 8 hodin 10 minut asi před třemi roky.
Mirďa : "Nazdar, Juro! Co ty tu po osmé ráno? Myslel jsem, že furt zařezáváš ve Zbrojovce?"
Jura : " No to je teda setkání ! Čau Mirďo, a co ty ? To musí podnikatelé tak brzo vstávat? - No já tu dělám."
Mirďa: " Děláš si čurinu, ne ? Ty a úředník? Dyť si měl z občanské nauky vžycky trojku! Jak ses k tomu vůbec dostal?
Jura: " Ale, zavolal mi jednou bratr Ládin, jestli prý, když ta Zbrojovka jde na hunt, nechcu konečně vydělávat slušné
prachy. No však víš, pět děcek, žena nic moc dom tež nenosí, tak sem se nechal zvolit. - Ty, a co to máš v tom kufru,
doufám, že ne úplatky", zachechtá se Jura.
Mirďa :" Co blbneš, nesu vývar. Kúpil sem a prodal , no a tu v tým kufříku mám... no schválně hádej kolik ?"
Jura : " Nechám se poddat. Stejně ti ve škole počty nikdy moc nešly".
Mirďa (spiklenecky se nakloní k Jurovi) :
" Mega ! Milion , ty vole ! Celý kufřík je naďatý pětistovkama !"
Jura(odskočí, jak by ho uštknul had) :
" Si robíš srandu ? Fakt mega ?! Ty brďavko !....(zapřemýšlí)...Víš, co? Půjčil bys mi ten kufřík na chvílu ? "
Mirďa(zamračí se) : " A na co, kurňa ? Je to fakt čisté. Akorát ten staříček, co mi ty pozemky prodal, kdyby se
dozvěděl za co jsem je střelil já, by moh robit problémy. Jinak sú ty prachy čisté jak lília."
Jura: "Na staříčka prdím. - Ty, já ti mám sekretářku, Jarina se menuje a to ti je taková pizda závistivá. Kdybych
jí ten mega ukázal, dostala by takový vztek, že bysme si v kanclu všeci užili jak sviňa.
Má chlapa takového ničtoše kdesi v redakci Zpravodaja , robí tam za průměr. No a Jarina, jak vidí u kohosi větší
prachy, čoveče jaké ta umí robit grimasy! Puknul by si smíchy! "
Mirďa (zasměje se) : " Tož dobře. Ale počkám tě na chodbě, to víš mega je mega. Dám ti tak dvacet minut, potom
kurva přijď, sem slabý na srdce, také prachy tež nemám každý týden !" (předá Jurovi kufřík s milionem)
(Oba pánové vcházejí do budovy magistrátu, Mirďa čeká na chodbě, Jura otvírá dveře své kanceláře)
Jura : " Nazdar Jarino, jak doma ? Už dostal Přema ty prémie za článek o volbách? "(Jde s kufříkem k věšáku,
sundává kabát a uchichtává se)
Jarina (jedna z jejích nesčetných grimas): " Dobrý den, šéfe. Co to máte za nový kufřík ? Ten ale musel stát peněz!"
Jura : " Že neuhádneš co v tým mám ? (chvíli Jarinu napíná) - Mega! Milion korun ! " (otvírá kufřík a ukazuje jeho
obsah své asistentce)
Jarina (asi šest různých mimických stahů obličeje, postupně střídá rudou a modrou barvu tváře - Jura musí odvrátit
hlavu, dusí smích ) :" ...eh...jak..a ..
kdy.. To je milion korun? ..toť totok..a uff..."
(Jura přikývne, zaklapne kufřík, zasedne ke stolu, předstírá práci a užívá si jak Jarinou lomcují vášně, tak asi
čtvrt hodiny)
Jura (podívá se na hodinky) : "No nic, odběhnu si na chvilu cosi vyřídit do banky. Kdyby něco, šel jsem na jednání
kvůli tých bytů." (odchází)
(vyjde na chodbu, rozhlédne se - Mirďa nikde, jde se zeptat na vrátnici)
Vrátný : " Myslíte takového malého obtloustlého pána ? - Musel jsem zavolat záchranku. Infarkt nebo co."
(Jura zbledne a vyřítí se před budovu magistrátu. Tam vidí Mirďu, jak mu jeden ze záchranářů zrovna dává prostěradlo
přes obličej)
(Zhruba v téže době Jarina propadá hysterickému pláči. Ochablé mimické svaly propůjčují její tváři výraz naprosté
rezignace.... Tu se ale Jarina zmobilizuje, chopí se Zlatých stránek a za chvíli kamsi volá)
Jura si zatím zavolá taxíka a jede do banky.
pokračování příště
18. 02. 2010 | 15:56

Tomik napsal(a):

Jojojo,

takhle nejak to asi bylo.

A tedka tu prihodu o PANDURECH. Tam je to celkem jasny, rakusak na videu rika ze kazda strana: ODS i CSSD dostala 3% a jmenuje i lidi.

Neni pak vubec divu, ze kazdy jeden Pandur stojici normalne 40 melounu zakoupila strana a vlada se slevou, za 130 melounu - no nekup to :-)))
18. 02. 2010 | 18:04

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Thomig von Thomasdorf
Opat Sázavský zde v Hohenfurthu zmiňuje pandurské bandy v zemi charvátské. Ohledně tržní ceny melounů či pandurů nepanuje v klášterním refektáři jen shoda, je třeba vyčkat na zprávy z církevního sněmu.
Kacířství však rozhodně netrpět a s pohany nakládat dle útrpného práva.
19. 02. 2010 | 00:23

Tomik napsal(a):

Jasne Petre Oldrichu,

me pouze fascinuje ten pokrok:

Zpocatku se davaly desatky -10%.

Pote se to presmyklo na - 60% typicke pro dalnice a spol.

Nacez se to presunulo na - 75% jako treba akce Pandur.

A jelikoz pokrok nelze zastavit, odhaduji ze OPENKARTA uz jede tak na - 90%.

Uz jenom krok a pojede se na plnej ceres :-)))
19. 02. 2010 | 02:27

buldatra napsal(a):

Mordyjé!

Vždy, když zviditelní se na chvíli ta neviditelná ruka trhu, je z toho průxer jak hrom.

Kde jenom udělali sódruzi chybu?
19. 02. 2010 | 12:02

Tomik napsal(a):

Mily Buldo,

sódruzi zacali budovat ten kapitalismus podle marxisticky prirucky:

clanek 1) "Kapitalismus je vykoristovani cloveka clovekem"

a takhle jim to holt dopadlo :-)))
19. 02. 2010 | 13:40

buldatra napsal(a):

Tomíku,

speciálně pro Vaši dobrou náladu něco o Pandurech, o Vandasovi a vůbec:

http://www.osud.cz/cs/clane...
19. 02. 2010 | 15:55

Tomik napsal(a):

Buldatro Vy jste sympatickej clovek,

Vas je na ty morave skoda.

Ty Pandury a Gripeni jsou urcite pribuzny. Ale s Pandurama je vetsi sranda.

Nejenom ze ten ceskej Pandur je 4x drazsi nezli Pandur zahranicni, ale oni si ho navic buldislavove musi sami vyrobit :-))).

Skoda ze ta soutez o nejblbejsi narod byla jiz zrusena.

ZDAR!
19. 02. 2010 | 16:50

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Bull d'Atra
Thomig vom Thomasdorf

ctění páni, vaše snaha podléhat kacířům a šířit bludy se nesetkává v klášterních zdech s kladnou odezvou. Spíše půjde o klatbu, ježto ve zdech Winterbergu bylo již pozorováno vaše podivné jednání.

Velký pozor dejte Bulle,
na uschované kulle,
je-li kulí stále sedum,
nebujte se vyjít před dům,
a na sněm Koncilu,
vemte sebou Sibyllu.

Komoň Thomig vám poslouží jako
posel jízdný - pojezný anóbrž Sibylla.
19. 02. 2010 | 20:32

Tomik napsal(a):

Puvodne stal jeden Pindour

sto melounu, pote co zakrocil velky Mirda tak se mu podarilo cenu upravit na 130 melounu.

vsadu skvi se jara kvet :-))))
20. 02. 2010 | 22:46

BILDERBERGclub napsal(a):

mamamia, to je chatujicich.. ten posledni pindour nema byt vlastne pandour ?? apropos, co tak zmenit thema, herr graf, vy byli v england,ze ? co rikaj na mottlova zjisteni, kam se podelo ceska menove zlato? bude courrage napsat o tom ? a co APOLLO 20, NEMAJ STRACH Z TE MESICNI MONY LISY ? LACHAIM AMIGOS...
21. 02. 2010 | 22:31

buldatra napsal(a):

Topolánkova aktivita kolem pandurů není pro nás borce ze Štatlu žádnou záhadou.
Ten chachar nám našeho pandura prostě záviděl a nezbylo mu, než si nějakého koupit.

A že je nějakou blbou hrou osudu (osud moc inteligence holt nepobral) občas v křesle premiéra, koupil si jich hned několik do zásoby. Ale ne za svý, nýbrž za naše love, což považuji za drzost. Až nevycválanost.

Ale náš pandur je jen jeden, originál, ostatní jsou jen drahé náhražky:

http://www.mojebrno.wz.cz/i...
22. 02. 2010 | 12:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

Petr Oldřich užnevimodkuď
Bacha na tyhle rýmované agitky ! Ať Vás za ně někdo nepřibije na vrata kostela ve Wittenbergu ! A taky ve verších !
Třeba Čunkofág .... (Všakvítekdo)
Anebo Čunkolog....(Takyhonebudujmenovat)
Či Čunkofil .....(Zderadějineuveduvůbecnic)
22. 02. 2010 | 14:11

Tomik napsal(a):

Oprava opravy:

normalni Pindour Popular "oboknuvoj", jak rikaji moravaci stoji:

48 melounu.

Pindour super Tschechise extra special diskont, akcni cena zvana Jirkuv sleh stoji:

100 melounu.

Pindour Touring Sport zvany tez Mirkuv mirakl, GTX combi stoji:

130 melounu

jak se v PS s oblibou rika: nejsme tak bohaty abychom mohli kupovat levny veci ;-)
22. 02. 2010 | 16:41

buldatra napsal(a):

Ty naše pandury jsou pravda o fous dražší. Ale zato jsou s vodotryskem.
22. 02. 2010 | 19:33

Tomik napsal(a):

Jeste zakoupej par Pindouru

a v Toskansku se bude hovorit plynne moravsky.
23. 02. 2010 | 23:22

discountairmax napsal(a):

<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike max</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">air max shoes</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike air max</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike max shoes</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 89</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 89</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 91</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 91</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 97</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 97</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 180</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 180</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2009</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2009</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max ltd</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max ltd</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max tn</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max tn</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max tailwind</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max tailwind</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max BW</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max LTD</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max TN</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2007</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2009</a>
24. 02. 2010 | 13:09

Tomik napsal(a):

Jeste k tem Pindourum,

standartni americke obrnene vozidlo "M2/M3 Bradley Fighting Vehicle" stoji zhruba 3 miliony dolaru", takze je to proti Pindourovi jakysi bezdomovec.

Cenove se Pindourovi vyrovna tak pouze zname bitevni letadlo "A 10 Thunderbolt", zvane take pozirac tanku. To stoji zhruba stejne jako jeden Pindour.
25. 02. 2010 | 04:37

Tomik napsal(a):

Lidé bývají nejšťastnější ve čtyřiasedmdesáti.

Po sedmdesátce na nás čekají nejšťastnější léta života. Lidé v tomto věku mají méně povinností, finančních starostí a více času sami na sebe. Tvrdí to alespoň tým německých a amerických vědců. Od doby dospívání až do čtyřiceti let jsme v průměru čím dál tím méně spokojení. V šestačtyřiceti se odrážíme ode dna a náš pohled na vlastní život se začíná lepšit. V 74 letech pak pocit štěstí prý dosáhne maxima.
25. 02. 2010 | 22:36

Tomik napsal(a):

Skvela zprava pro Cekoslovaka,

ktery se doziva v prumeru 73 let :-)))
25. 02. 2010 | 22:38

anri napsal(a):

Tomik
po sedmdesastce vas vazany pane ceka, tak velky hovno, snad prostata,impotence a zaludecni vredy a hemoroidy,slabnouci zrak a hluchota,jen musite doufat ze to neprijde vsechno najednou.
26. 02. 2010 | 08:30

Tomik napsal(a):

Blbost Henri,

podivejte se treba na Berwida - ten zraje jako vino.
26. 02. 2010 | 14:08

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Thomig
Komoni, jaké je nachystáno na Třeboni víno?
Chystám si odpočinout od víry i fraucimoru. Benátské noci mne už zmáhají, jeďte pro ten Brynšt do Leitmeritz. Ale plný vůz, žádnou bečku ani břečku.
26. 02. 2010 | 23:26

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

kydač hnoje

melete nesmysly slouho, pletete si rožmberské zboží a luteránskou reformaci.
Winterberg není Wittenberg, neračte se hněvat a dále se věnujte své práci.
Kydejte dál, snad vám to půjde lépe a k duhu.
26. 02. 2010 | 23:32

Tomik napsal(a):

Zase Ti moravane:

Jméno Madoff pochází z východu Evropy, v jazyce místních Židů se odvodilo od slova "medovoj", tedy medový či výrobce medu.
27. 02. 2010 | 16:29

iPod to Mac Transfer napsal(a):

thanks. great article.
28. 02. 2010 | 01:08

iPod to Mac Transfer napsal(a):

thanks. great article.
28. 02. 2010 | 01:09

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Thomig von Thomasdorf

stálá řeč je jako Postila nedělní, nemá významu většího než plný žlab v panské maštali.
Sněhové tajou a cesta pro ten brynšt bude potíž. Povoluji vám 2 vozy se čtyřspřežím a 6 pacholků se zbrojí.

Zejména je potřeba se vyhnout branám Prahy, brynšt je vzácné zboží a žádný ungeld platit netřeba.
01. 03. 2010 | 00:50

spolužák napsal(a):

jeden pindour pro Tomika :
https://www.youtube.com/watc...
01. 03. 2010 | 22:58

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 06:51

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 07:34

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Thomig

chlape jeden mizerná, kde jste s tím brynštem? Že zase chlastáte na Valdeku s těmi skalními lapky.

Na tu čeládku už není spolehnutí, doplníme si fraucimor a čeledník cestou do země vlašské, ve městě Verona.
06. 03. 2010 | 11:10

Tomik napsal(a):

Omyl Petre,

odskocil jsem si na Haiti dorucit 150 palet jidla a stanu pro chudaky ktere postihlo zemetreseni. Nicmene jsem zpet a zdrav.

ZDAR!
06. 03. 2010 | 14:52

Tomik napsal(a):

Zde pro Berwida:

https://www.youtube.com/watc...

"kulturni vlozka"
06. 03. 2010 | 18:30

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Thomig

byl jste určen pro delegaci ke konšelům do Leitmeritz a ne ho Haitmeritz.
Navíc je i bohům jasné, že z Haitmeritz nijaké víno přivézt nemůžete a žold veškerý pozbudete.

Nezdárný služebníku, nyní tě čeká služba litevská, abys mohl lépe osvědčit skutečnou věrnost domu s růží.
Tvou službu v třeboňském panství bude vykonávat Jan z Milířů, který si díla i panské služby hledí a považuje.
07. 03. 2010 | 16:54

Tomik napsal(a):

Drtek historie:

Fadlán kupříkladu píše o tom, že ruští kupci, nebo cizí obchodníci na ruském území, “souložili bez ostychu veřejně na trzích, před očima jiných\94, nebo se zmiňuje o družinách, které pořádaly erotické zábavy (cfr.Niederle 1911: 129). Hluboko v “křesťanské\94 éře české, ruské nebo polské ženy ve dnech slunovratu a rovnodennosti odcházely večer z domu, aby se společně s venkovany účastnily svátků spojených s přírodními kulty, nebo se oddávaly rituálům, které církev považovala za ďábelské, neboť se konaly za doprovodu hudby, v maskách, kostýmech, s medovinou, omamnými látkami a především volným sexem. (Podskalsky 1982).
07. 03. 2010 | 23:09

montblanc watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 06:43

omega watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 06:46

Tomik napsal(a):

Omega a Montblanc,

oba tito exoti pracuji na ministerstvu dopravy jako vyteraci a krati si tam dlouhe chvile opruzem na internetu.
08. 03. 2010 | 14:36

buldatra napsal(a):

Tomíku,

myslíte, že v zemi puritánské za Velikou louží by něco tak pěkného jako oslavy svátků spojené s přírodními kulty, nebo rituály, které církev považovala za ďábelské (pochopitelně, zúčastněná vesničanka všem dala, jenom farářovi ne), se nesetkalo s popularitou a masovou účastí?

Asi ne. Že se ptám.
A tak onen krásný dávný zvyk budeme muset oživit jen na Valašsku, bez zámořské účasti.

Za Velikou louží, aby nezáviděli, mohou tančit vesničanky u pravých táborových ohňů a totemů. Inu, různé kultury, různé tradice.
08. 03. 2010 | 19:30

Tomik napsal(a):

Buldatro,

zda se mi ze jste jiz zraly na nejake teple mistecko v ministerstvu pro zeleznicni dopravu.
08. 03. 2010 | 22:04

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Thomig

Ano, ano, tyto dva déle služící zaslal do čekárie ke dvoru Leo da Ursini. Jejich znalosti ve strčprstkrzbrk jsou u královského komořího z Vartenberka velmi ceněny.

Thomig . brynšt jste tedy přenechal divochům nebo jste jej vyměnil za námořní právo?
09. 03. 2010 | 00:36

breitling air wolf watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 05:41

breitling bentley watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 05:43

buldatra napsal(a):

Tomíku,

Jak se říká, podle sebe soudím tebe. No nevím, nevím…

Nevím, jak pro Vás, ale pro mě by tam toho tepla bylo asi nějak moc. Soudě dle slov Velkého odboráře.
A nyní si představte, že tamní sestava slouží na ponorce. A vás tam převelí co by mladého mariňáka.
Nejsou nakonec lepší ty noční ďábelské pohanské rituály?
09. 03. 2010 | 12:00

Tomik napsal(a):

Nikde ani noha,

napada mne zda k volbe ministerstva nevedla jakasi navaznost na popularni hru "vlacek", kde si hraci stoupnou do kruhu jeden za druheho, vsunou sve vagonky do tunylku predchoziho, nacez se daji vsichni do pohybu s piskotem a zvuky rozjizdejici se masinky.

To by pak bylo zcela pochopitelne ze tam u toho nikoho nechteli :-)))
12. 03. 2010 | 20:00

armani classic napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 03. 2010 | 06:38

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 06:39

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Thomig
jak to vypadá tak jste Thomig trochu vedle.
Seďde pěkně v Litvě, a ujdete oranžové bitvě. Vilém Oranžský to už má za sebou, teď je řada na vás. Jestli uspějete máte povinnost přivéz jako žádost o službu v domě rožmberském dva povozy medu a vosku pro potřeby fraucimoru.
13. 03. 2010 | 22:38

air max 95 mens napsal(a):

good article,thank you and will keep watching you
14. 03. 2010 | 13:27

Tomik napsal(a):

Berwide - neda se nic delat,

budete zrejme muset napsat novou povidku, nejak nam to zde drhne.

Lezou sem jiz pouze vietnamsti prodavaci falesnych hodinek a jinych zoufalych artiklu.
15. 03. 2010 | 03:12

Tomik napsal(a):

Berwide netrapte nas,

napiste nejakou bajku, treba o ministerstvu dopravy, tam je prostoru pro srandu vice nezli zdravo.

Nez to zde zcela obsadi vietnamsti plagiatori, tyjici z vesnickych snobu a romskych zbohatliku typu Bigjirka.
16. 03. 2010 | 00:08

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Pánové, já jsem byl teď nějaký čas ve Vídni, takže jsem neměl čas se starat o diskuzní příspěvky, ani jsem neměl čas napsat nějakou story.

Omlouvám a co nejrychleji to napravím.

Zdá se, že sem někdo vpašoval nepřehlednou řadu reklam od náramkových hodinek až po sportovní obuv.

Patrně administrativa spí nevědouc o tom, že se to tu spamy hemží.

Co s tím provedeme!?
16. 03. 2010 | 03:32

Tomik napsal(a):

To mate tezky Berwide,

- jako travnik kdyz se o to poradne nestarate, tak to je hned sama pampeliska.

A na to tyhle paraziti z Tatarstanu tady prave cekaji, neumi to ani cesky ani anglicky, hodinky videli akorat z okna ale psat sem ty svy hovadiny, na to je uzije.

Musite tim opet trochu zakvedlat, napiste neco kontraverzniho, at se vsichni trochu oklepou a zamysli. Ted je na to ten pravy cas.

ZDAR!
16. 03. 2010 | 05:16

Tomik napsal(a):

Treba proc jsou prislusnici ODS proti referendu?
16. 03. 2010 | 05:18

buldatra napsal(a):

Za prvé nevědí, co to je a za druhé je to uráží.
16. 03. 2010 | 13:52

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Bule d'autro

tady se fraucimor táže, zda jste kdy viděl železného oře. A jestli ten oř orá tím pluhem svým jako ti tažní oceloví ptáci..., co přilétávají branou na první nádvoří. An je děvy znají a minesenkry je zovou
Panny se těší již na nové své kazatele a jejich nové nástroje.
17. 03. 2010 | 00:05

Tomik napsal(a):

16. března 2010 19:00 HRADIŠTĚ/PRAHA Při výcviku osádek obrněných transportérů Pandur, jednomu z vozidel upadlo přední kolo.
17. 03. 2010 | 02:36

spollužák napsal(a):

Vrtichvoste Tomiku, páníček se ti vrátil !
18. 03. 2010 | 22:34

Tomik napsal(a):

asi nejakej fraucimor:
Princ Charles poslal do Česka miliony. Ztratily se.

Jezeří - Nad návštěvou následníka britského trůnu prince Charlese, který v sobotu dorazí na čtyři dny do Česka, visí hrozba nepříjemného faux pas. Deník Aktuálně.cz totiž zjistil, že v Česku nejsou k dohledání miliony, které slíbil princ před devatenácti lety poslat na opravu severočeského barokního zámku Jezeří.
18. 03. 2010 | 22:38

Petr Oldřich z Rožmberka a na Krumlově napsal(a):

Thomig

netahejte sem pořád tu hlásnou troubu, nebo budou sedět na hoře Tábor anžto pomocný ponocný.
A bez klobouku bos.
Na čtení a výklad zpráv prostému lidu poddanému tu máme říšská hrabata, jak je vám známo.
Hraběti se neprotivte sic bude mazec a šatlava.
18. 03. 2010 | 23:51

Tomik napsal(a):

Dobre dobre prestanu:

Dvaapadesátiletý policista Vrba, kterého v roce 2007 osobně vyznamenal tehdejší ministr vnitra Ivan Langer za příkladné plnění služebních povinností, je obžalován z trestného činu podplácení a hrozí mu za to až tři roky vězení.
19. 03. 2010 | 03:18

buldatra napsal(a):

Tomíku,

Dovoluji si doporučit k Vaší ctěné pozornosti, s přihlédnutím k Vašemu nepřehlédnutelnému odbornému zájmu o aktuální dění v české kotlince vč. Valašska, jisté technické vylepšení o valašský prvek (který bude jistě na Floridě považován za nevšední a kvitován s povděkem):

http://www.vyzvaneni-na-mob...

Přihazuji horkou aktualitu ze současného vývoje stavu valašského jazyka:

http://www.divadloschod.cz/...
PS

A z toho upadeného předního panduřího kola bych nedělal tragédii. Z kuloárů prosáklo, že je to jen nácvik finty k oklamání Tálibánu.(nordická past).
19. 03. 2010 | 09:54

Tomik napsal(a):

Souhlasim Buldatro,

ovsem u transporteru trikrat drazsiho nezli standartni americky obrneny transporter BFV, by ta kola odpadavat opravdu nemusela :-)
19. 03. 2010 | 12:28

buldatra napsal(a):

No, ono u tak převratných novinek, jakými bezesporu panduři jsou, je zřejmě nutno vychytat drobné mušky.

Když sem tam něco upadne, tak se to přivaří a je to.
Předpokládám, že v horizontu 10-20ti let se to vychytávání podaří a pandur bude nepřekonatelně dokonalý..
Tak mě napadá, nevíte, jsou ti panduři z nerezu?
19. 03. 2010 | 13:15

Tomik napsal(a):

Budatro,

vzhledem k tomu ze se Panduri radi a ekologicky potapeji, tak urcite z nerezu nebudou - to by totiz pak na dne strasily ty jejich vraky treba i 100 let. :-)))
20. 03. 2010 | 12:49

buldatra napsal(a):

Tomíku,
pak by nebylo od věci z těch potopených pandurů vytvořit na dně umělý útes. Pro vodní živočichy, nebo jako loupák-zpestření pro vodáky a jejich lodičky.
Kdyby bývali byli panduři z nerezu, útes by alespoň vydržel delší dobu.
22. 03. 2010 | 13:15

kAREL napsal(a):

Soudnictví je organizovaným zločinem zcela paralyzováno.Vím o zločinném spolčení firmy Kompact-Káninský a soudkyně Matouškové.Dějou se vážení neuvěřitelné věci a zabírání majetku komunisty v 50.letech proti tomu není vůbec nic.
Stačí,když se předem neinformujete na advokáta,od kterého potřebujete pomoc a máte téměř 100% jistotu,že si za konzultaci a právní výkon -plné moci-,trvající necelých 5 min.naůčtuje desetitisíce a pak vás zničí.Advokátní komora je pak ta poslední instituce,která by vám byla ochotna pomoci.Moje zkušenost se soudci a advokáty mne dokonce dohnala k vystěhování a v současnosti žiji v Trentu.Ta kultura obecně mezi lidmi tam a tady se absolutně nedá srovnat - Itálie....Naše společnost se kulturně a eticky zcela propadla a soudci na tom mají naprosto zásadní podíl.Leč vše podle zákona.....Ještě dnes je mi z naší justiční mafie na zvracení.Posledních 20 let bylo pro český národ(české občany)tím nejhorším obdobím v jeho historii.
28. 04. 2010 | 22:06

alasiri napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
19. 05. 2010 | 11:17

rfghnb trgnn napsal(a):

[url=http://www.hflaser.com/imag... stamp Laser engraver.jpg]mini laser engraver[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... cutting machine laser engraving machine.jpg]laser cutter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... engraver.jpg]laser engraver[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... engraving machine.jpg]laser engraving machine[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag... cutting machine laser engraving machine.jpg]laser cutting machine[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... laser engraver.jpg]desktop laser engraver[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... Cutting plotter Vinyl Cutter.jpg]vinyl cutter[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag... cutter from Redsail.jpg]plotter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... Cutting plotter Vinyl Cutter.jpg]cutting plotter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]woodworking cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]mini cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]stone cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]granite cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]woodworking cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]laser tube[/url]
[url=http://www.ourredsail.com]laser engraving[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]laser cutter[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/D...]desktop laser engraver[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/V...]vinyl cutter[/url] [url=http://www.ourredsail.com/L...]laser cutting[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/L...]laser engraving machine[/url] [url=http://www.ourredsail.com/L...]laser cutting machine[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/C...]cutting plotter[/url]
22. 05. 2010 | 03:03

Bilderbergs napsal(a):

mamamia tady je chatujicich a zdroju a odkazu, brawo,, nicmene pane hrabe, zijeme v districtu zeme josefa swejka a franze kafky... tento cactail zakladnich ingredienci dava vychodisko dnesni realite.. drive tleskaci, gehorsame dienerove.. dnes novodobi lokajove... delaji co mohou, asi neslyseli uvahu prof. cepla kdo bude hlidat hlidace ? nebyt internetu, jsme stale v jeskyni vedomosti a jejich zatemnovani... viz... to je tak ,jako kdyz doc.just rekne na margo herce vladimira smerala,ze po ww-2 se nezastal adiny mandlowe... on komunista uz z doby TGM to mohl udelat, neudelal... ale uz nerekne pan just, ze pan smeral manzel zidovske zeny, s ni odesel do KZ lageru... ergo? nemusime ani lhat... jenom rikat vybranou cast pravdy.. wahrheit und dichtung... je jen mistry skvostne namichan...tady,neni tolik don quichotu, kteri se nedaji uplatit nekrytymi bankocetlemi... je to prece tak svudne, lakave.. sustit bankovkami..ze? a ona minorita utvari tvar jakoby celeho naroda, a to je ta tristni vyslednice vseho...nicmene i v tom plati gottseidank omniatempushabent... nebot timeo danaos et dona ferentes... je na velmi kratkou dobu, nez pochopite, ze je to trik.. jinak http://www.zlo.cz .. the obama deception, a hlavne andreas claus vorlesung der schweizer.burger... a to vy vychutnate, neb andreas ma hochdeutsch...majte sa...
10. 06. 2010 | 21:00

MBT Karani Shoes napsal(a):

It's great!if you need air max shoes,welcome to visit http://www.airmax2011usa.com and http://www.nikeairmaxsale.com or http://www.my-nikeshoes.com website.In this hot summer,maybe you need some pairs of breathable shoes or sandals,on http://www.dunkshoesbuy.com website have which you need shoes,welcome to visit.we also offer other brands shoes,you can login http://www.mbtlamishoessale... website.If you need winter coat,you can visit http://www.toryburchbrand.com/
26. 10. 2010 | 19:35

auto insurance in virginia napsal(a):

I have not checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last few posts are great quality so I guess I’ll add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend :) <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia car insurance quotes</a>
11. 08. 2011 | 10:08

massachusetts auto insurance rates napsal(a):

Hi, i think that i saw you visited my blog thus i got here to “go back the desire”.I am trying to to find issues to improve my web site!I guess its ok to use a few of your ideas!! <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates</a>
17. 10. 2011 | 20:51

a Cheap backlinks k napsal(a):

What I have seen in terms of laptop memory is the fact there are technical specs such as SDRAM, DDR and so on, that must fit the features of the motherboard. If the computer's motherboard is fairly current while there are no os issues, changing the ram literally requires under a couple of hours. It's one of the easiest pc upgrade treatments one can imagine. Thanks for discussing your ideas.
03. 09. 2012 | 23:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy