Utoya versus Hořejší

24. 07. 2011 | 02:12
Přečteno 15269 krát
Byl jsem definitivně rozhodnut napsat blog o zdejší ikoně, Václavovi Hořejším.

Měl být o tom, jak Hořejší označil české letce RAF za válečné zločince, jak by tonoucímu Johnu McCainovi přidržel hlavu pod vodou a také o knize The Fall of Berlin 1945 britského historika Antony Beevora, která popisuje znásilňovací mašinérii Rudé armády, která má na svědomí 2 000 000 žen.

Hořejší kdysi napsal:

„Inu, myslím si, že teď je aktuálnější a mužnější upozorňovat spíše na momentálně trochu zanedbávané „máslo na hlavě“ našeho mocného spojence, o kterém bychom si také neměli dělat přílišné iluze...“

Dodnes jsem nerozklíčoval onen odkaz na mužnost, ale vím, co je dnes aktuální. S rozčarováním čekám už druhý den na jakýkoliv blog od kohokoliv, který by se věnoval norské tragédii.

A nejnovější blog Hořejšího napsaný mužně a aktuálně den po masakru na ostrově Utoya tomu tak trochu nasadil korunu.

Necítím se na hluboké rozbory a konsekvence norské události, ale přiznám se, že má sounáležitost s nimi je právě v tuto chvíli intergalakticky větší a intenzivnější, než pomalovaný růžový tank včetně všech, kteří v něm kdy seděli nebo uvnitř sedět mohli.

TAK TEDY, NORSKO, ZE SRDCE TI PŘEJI, AŤ SE Z TÉ NEUVĚŘITELNÉ UDÁLOSTI BRZY VZPAMATUJEŠ.

Mladým dětem, které útok přežily, přeji, aby jejich trauma nebylo doživotní. Těm dětem, co nepřežily, přeji spočinutí v pokoji a všem pozůstalým vyjadřuji hlubokou soustrast.

Jan Suchánek

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kočka šklíba napsal(a):

No p. Suchánku, to ale byla podpásovka. Já sice také čekám, kdo napíše blog k tragédii v Norsku, ale spojovat to s blogem p. Hořejšího je opravdu, ale opravdu podraz. Vás tedy dost nehodný, ptz jste jeden z mála pro mě "pravičáků", na rozdíl od "primitivů pravounů", koho si moc vážím.
24. 07. 2011 | 03:11

AC napsal(a):

kočka šklíba

To samé jsem chtěl napsat i já. Nicméně kvůli zmíněnému Norsku jsem od kritiky upustil. Souhlasím však s Vámi.
24. 07. 2011 | 03:18

dennis napsal(a):

Pane Suchanku,
zdejsi ikona Vaclav Horejsi oznacil ceske letce RAF za valecne zlocince? Opravdu?

Popularni americky spisovatel Robert Fulgham po dvaceti letech pripravil svou svetove proslulou knihu "Vsechno, co opravdu potrebuji znat, jsem se naucil v materske skolce: neobycejne premysleni o obycejnych vecech". A napsal k novemu vydani i novou predmluvu. V ni zminil mimo jine historku, jak v mlze jel za automobilem, na jehoz narazniku byla nalepka s heslem: NEVER VSEMU, CO SI MYSLIS. Vzdy, kdyz sofer pred Fulghamem pribrzdil, osvitila brzdova svetla rudym svetlem nalepku NEVER VSEMU, CO SI MYSLIS.

Pane Suchanku, Vy jste bystry mlady clovek, mozna byste mi mohl vysvetlit, co tim Fulgham myslel, kdyz opakoval NEVER VSEMU, CO SI MYSLIS...
24. 07. 2011 | 03:31

honolulu napsal(a):

At je to jakykoliv politicky motiv, legalni ci ne, tak je to zlocin, zabijet nevinne patnastilete deti a byrokraty/urednicky nekde na downtown v Oslo.
Toto je cisty terrorismus blazna, ktery zabijel svoje vlastni lidi. Proc ? Nerozumim tomu ! Dokaze to nekdo vysvetlit ?

1 - 1/2 hodiny vrazdil deti a policie se k nemu "nemohla" dostat. "Nemely" lod a ani helicopteru.
To jsou stejni "policajti" jako jsem ja kosmonaut.
Asi mu chteli doprat vice casu...Ale proc ?
Panove, Vy kteri jste experti na konspiracni theorie, jak tomu rozumite ?

Toto prinasi nasilna multi-kulti ! Zabijeni nevinnych z jedne ci druhe strany. Rodice tech decek se mohou zblaznit !
Madrid, Londyn, Moskva a ted dokonce i zapadakov na severu...

Pane Karel Mueller, Vy jste velmi inteligentni a znate Norsko. Mohl by jste nam vysvetlit jakym zpusobem asi myslel ? Jak to vidite Vy ? Nerozumim jeho hrozne strategii.
24. 07. 2011 | 03:43

kočka šklíba napsal(a):

Dennisi to tvrzení p. Suchánka o hodnocení p. Hořejšího letců RAF mě rovněž překvapilo, ale ptz nečtu vše co se zde píše a pan Hořejší je opravdu docela plodný autor, navíc hodně diskutuje pod svými blogy(což je skvělé podle mého), tak mně to mohlo uniknout, že se takto, jak p. Suchánek píše, někde vyjádřil, nicméně by měl p. Suchánek alespoň dát link na ten blog, případně diskuzi.
24. 07. 2011 | 03:45

Portis napsal(a):

Je zvláštní, že masového norského vraha Breivika označují ve všech médiích za fanatického křesťana.

Breivik je ale členem Svobodných zednářů což se vylučuje s tvrzením, že se jedná o křesťanského fundamentalistu, protože křesťané, kteří jsou členy Svobodných zednářů se nacházejí ve stavu těžkého hříchu a jsou z církve exkomunikováni.
.
24. 07. 2011 | 03:45

kočka šklíba napsal(a):

Ale Honolulu, toto nepřinesla multi-kulti ale primitivní nenávist omezenců.
24. 07. 2011 | 03:47

AC napsal(a):

honolulu

Neřekl bych, že v tom je multi-kulti, jelikož zabíjel bez rozmyslu. Spíš to teď bude hrát na hlavu, na psychiatrii, a dost možná i právem.
Jiná varianta obhajoby je jen těžko představitelná. Alespoň tedy pro mě.
24. 07. 2011 | 04:04

honolulu napsal(a):

From honolulu to dennis.
(03:31)
Tim je mysleno, nebyt poplatny tomu, co je Vam predkladano k spolknuti. (Mysleni).

V USA si hodne lidi potrpi na Bumper Stickers. (Nalepky na narazniku).
Jsou jich tisice na ruzna thema.
Zde jsou na ukazku 3 na zasmani....

Be nice to America or we'll bring democracy to your country !

Where the hell is Easy Street ?

Driver carries no cash, he's married.

V Palm Beach jsem jel za autem v cene $ 400 000. Melo nalepku :

Don't give UP, don't EVER give UP !

Takova nalepka by mela byt inspiraci kazdemu..
24. 07. 2011 | 04:31

Maximus napsal(a):

To co se stalo v Norsku je něco neskutečného. Když zemře zbytečně člověk je to moc špatné, ale když zemřou zbytečně mladí lidé, je to mnohonásobně horší a nepochopitelné. Tento čin resp. dva činy není ničím ospravedlnitelný! Nevím kde se bere u některých jedinců ta nenávist a zloba zabíjet anebo třeba likvidovat stávající zavedenou společnost. Vražděním a násilím se nic nevyřeší. Zabít někoho bych snad pochopil jen v určitých výjimečných případech, třeba když by Vám někdo zavraždil někoho blízkého a tento člověk by nebyl potrestán a unikl by spravedlnosti. Tak trochu chápu i vznik nenávisti lidí v dobách války, která zašla až na nenávist mezi národy, to se potom dějí různé špatnosti nas obou stranách vzniklého konfliktu. Ale zabíjet nevinné mladé lidi, kteří nikomu nic neudělali nejde vůbec, ale vůbec pochopit! A ani náznak soucitu, to je opravdu neskutečné.
Jenom mám strach, aby se tento případ zase u nás neobrátil proti lidem co legálně vlastní nějakou zbraň. Platí totiž stará zkušenost, že ten kdo chce zabíjet, tak si zbraň dříve nebo později stejně opatří. Však také tento vrah, zemědělec si nálože u první své teroristické akce opatřil a vytvořil z běžných hnojiv prodávaných na trhu. Navíc žádný psycholog či psychiatr až na malé výjimky tyto lidi, potenciální vrahy neodhalí, má na to příliš málo času a možností....
P.S.
Když jsem byl malý kluk (cca 12 let), toužil jsem se stát členem jedné party kluků, rváčů a takových místních mladých lotrů ve městě na severu v jednom předměstí, kde jsme dříve bydleli. Nebyl jsem tehdy přijat, nespnil jsem vstupní test neb jsem nedokázal střelit lukem do malého cizího psa. Šíp byl opatřen jehlicí a já měl toho psa zastřelit. Nedokázal jsem to a nebyl jsem do té party přijat. Nebyl jsem dostatečný tvrďák. S úlevou si na to dnes vzpomínám, i když můj táta byl myslivec a já jsem to jejich zabíjení zajíců a bažantů dost často viděl zblízka třeba na honech a "měl jsem na to předpoklady", ale já jsem se nepotatil a vůbec myslivost nemusel. Posléze jsme se odstěhovali jinam a já jsem se dostal mezi jiné a lepší kamarády.
24. 07. 2011 | 04:57

Dalibor Štys napsal(a):

Norsko a hlavně Švédsko jsem trochu znal. A musím říci, že oni dělali pro integraci cizinců opravdu všechno. Jakákoliv diskriminace byla skutečně nepřípustná. Co na to cizinci? Příklad: dva bratři z Libanonu dostali byt a práci v střeošvédské provincii Dalarna. Za půl roku práci opustili a byli u "své komunity" v Malmö. To je konkrétní příběh od naší sekretářky na univerzitě v Lundu, která původně pracovala na sociálním úřadě v Malmö. Z podobných, stále s opakujících, situací, se zhroutila a musela se léčit z depresí. Přitom děti imigrantů (Bulharsko, Maďarsko, Slovensko ...), kteří se rozhodli integrovat, už vyrůstali jako úplní Švédově, mnohdy "švédštější" než sami domorodci. Jeden negativní příklad je za tisíce pozitivních, ale když jsou negativních příkladů celé čtvrti a trvá to dvacet let, těžko se proti nim argumentuje.
V posledních 10-15 letech, jak jsem slyšel, xenofobní nálady narůstají. A útok v Oslu je jejich výrazem, bude sice oficiálně odsouzen, ale nic bych nedal za to, že to bude jakési "uvolnění zátky". Nikdo totiž neví, odkud změna oficiální celosvětové nálady přijde. Mohou to být právě ty veleúspěšné malé Evropské země, které jistě pro ostatní národy už udělaly maximum a nemají prakticky žádné máslo na hlavě. Většina lidí tam pamatuje dobu, kdy se kola ani kůlny nezamykaly.
Přijel k nám na návštěvu kolega, který pracuje ve Švédsku už dva roky na podobné pozici jako já před 15 lety. Stěžoval si, že nemůže sehnat byt v lepší čtvrti. Jak se ukáže, že je cizinec, hned je všechno špatně. Ptal jsem se ho "A umíš švédsky? " a on začal lamentovat, jak je švédština hrozná. Dál jsem to nekomentoval. Tak co tam sakra leze, řekl by Švéd z dobré čtvrti. Čemu tady asi tak může porozumět, když ani neumí jazyk?
Doba se mění a Češi zatím díky své diaspoře mají nejlepší reputaci co se týče schopnosti se integrovat a něco přinést svým hostitelům. Jen doufám, že nám to zůstane.
24. 07. 2011 | 06:19

Drzá zrzka napsal(a):

Do hlav druhých nevidíme. Je úplně jedno jestli střelec je pravičák, levičák, křesťan, zednář. Bolest, kterou způsobil mnoha jiným lidem, to nezmenší.

Nálepka bude zřejmě sloužit k spuštění "honu na čarodějnice", že všichni pravičáci, levičáci, křesťané, zednáři jsou stejní nebo podobní. Každý člověk je jedinečný.
24. 07. 2011 | 06:24

Mud.. napsal(a):

Pane Suchánek, exaktně vzdělaný pan V.Hořejší jeprovokatér z Akademie věd. Cokoliv nyní psát o šílenci z Norska je jako vpustit spermii do vagíny a následně šíleně lkát! A viděl jste české praštěné ťuňty? Zalamovali všechno, jen zapoměli na obyčejnou vesničku střediskovou! Psychiatři nyní vynesou obludné Dg. Stačilo předem stanovit diagnózu a k ničemu nemuselo dojít. Ohromný vliv na jeho čin má dnešní občanské trauma. Ve jménu EU se dějí duševní zvěrstva. Obyčejný člověk se vymezí vůči multikulturizmu, etniku, nepřízpůsobilým apod. a je bestiálně nakopnut do polohy rasisty, xenofóbisty... Bude hůr pane Suchánek!
24. 07. 2011 | 06:34

Pepa Řepa napsal(a):

To co se stalo v Norsku je stejná prasárna jako v Beslanu.
Taky tomu nerozumím.

Bratra Wěnceslaua budu ovšem bránit do roztrhání těla. O tom Suchánku nepochybujte.

Kde jinde by se našel takový materiál pro pobavení, který jiný vědec by měl tolik humoru, aby hrál-na veřejnosti- slaboduchého Kašpárka?
Problém je, že smečka slintajících psíků Ivana Pavloviče ze Slintáku, bere jeho dílka vážně.
Už tenkrát zjistil I.P., že stačí zazvonit a už se slintá.
A bratr Wěnceslaus zvoní joko zvoník od Matičky Boží, jako o život. Pravidelně, i čtvrt hodiny. A už se plive.

Zřejmě se vsadil s panem Pehe, kdo víc nakliká. Fortuna dá dobrý kurs.

Wěnceslaus Hořejší-Dolejší a David Černý jsou největší performeři 21.století, jsou to kolegové-lakýrníci.
Jeden přetřel narůžovo ruský tank, druhý přetírá na růžovo bolševický režim.

Už dělá desátou vrstvu,doufám, že si jej povšimne i Přemek Podlaha při udělování ceny Kozlíka Šikuly.

Honolulu
Dám si na nárazník
Let long live brother Wěnceslaus.
Kdysi nacvičil sbor psů píseň Jingle Bells, chtělo by to nacvičit i novou verzi svatováclavského chorálu v podání smečky psů a koček ze Slintáku.

Pomoci my tvé žádáme, smiluj se nad námi,
utěš smutné, zažeň vše zlé,
Václave Hořejší-Dolejší!

Sláva mu, on je pašák!
Piškumpré a krucajda!
Žumpajda a hujaja!
Zdar, zdar, zdar!

V klenutém těle
duch bohatýra
z očí mu zírá odvaha i cit.
On se dal cele
do služby lidu,
potírá bídu,
chrání blahobyt.
Proslavil město
předák je to skvělý,
kdo je ten člověk, zdalipak ho znáš?

No přece:
Wěnceslaus Hořejší-sbormistr náš!
24. 07. 2011 | 06:43

Pepa Řepa napsal(a):

Štys
jel jste někdy v poslední době po mostě z Kodaně do Malmo? Otevře se Vám něco, co bylo před dvaceti lety nemyslitelné.

Ale přijde mi nechutné-stejně jako Suchánkovi- probírat to PROČ teď?
Vystřílet puberťáky může jen prase a magor. A víte čemu nerozumím vůbec? Zprávám, že četl Kafku, Orwella a Churchilla.
Že by to byli autoři vyvolávající násilí a nesnášenlivost?
Přijde mi to jako dost zmatené.Nerozumím tomu.
24. 07. 2011 | 06:59

žena napsal(a):

Pepa Řepa

Máte už připraveny podpisové archy? Ráda bych se pod to Vaše podepsala.

Jen k tomu Norsku dodávám - upřímnou soustrast. Hrůza, co dokáže křesťanský fundamentalista.
24. 07. 2011 | 07:03

žena napsal(a):

Pepa Řepa

Ty archy jsem měla na mysli k Vašemu píspěvku 24. 07. 2011 | 06:43.
24. 07. 2011 | 07:05

Kala napsal(a):

To, co ten člověk v Norsku spáchal, je rovno počtem obětí islamistickým útokům, je to jen jiná metoda. Islamisté se těší na život v nebi, tento Breivik se může těšit na pokojných 21 let v norském vězení, dle dobrých skandinávských zvyků se vším zaopatřením, výbornou stravou a slušným zacházením, s úzkostlivým dodržováním všech lidských práv...Po 2l letech vyjde v dobrém zdravotním stavu ven, zbyde mu ještě 3O let života. Osm týdnů vězení za jeden zmařený lidský mladý život, no neberte to!
24. 07. 2011 | 07:09

remote napsal(a):

Ne sbormistr,ale hofmistr pluku dýmovnic.

Až se dým rozplyne,teprve pak bude vidět,kam se který pluk Igorův přemístil.Jak to bylo s pomocí Kyjevské Rusi na Moravském poli POII roku 1278.Kdo vlastně vojákům velel? Když dva napůl ožralí Švábové mohli honit českého krále,dynastie 600 let trvající samotného po poli jako králíka? Věrolomný Záviš mu mezitím "opatroval" Kunhutu,která beztak zplodla potomků víc než dost,syny jen dva,dcer daleko více.Bojovalo se o budoucí věna? Stejně -kdo z českých otrhánků "měl" na princezničky?
Jak chcete dělat politiku,která by za něco stála,nosí-li tolik lidí v sobě mindrák,že jsou "z Východu".Co to je východ?
Nakonec po pádu centra moci a kultury na Západě -Říma-stejně šli všichni stejnou cestou,cestou léna.Vždyť slovo car vzniklo ve směsi ugrofinů a nomádů na březích severu Černého moře roku 402 n.l. ze slova "Chán".Attilův nos se rozšířil mezi Habsburky a ruskými cary,byť se zpožděním 700-1100 let.Viz Kubarev-DNK a původ Slovanů. Dědičné větve skandinávské Juty a střední Asie se spojily v jedno evropské obyvatelstvo před 1500 lety svým stěhováním se z míst vyššího tlaku kmenů Indie,Číny,Persie na místa nižšího tlaku a všechny pokračovala lény a hrady totéž 1500 let.Má snad Západ lepší hlavy? Tak se to jeví,ale přenos odjinud je nepovšimnut.Teologií usilovali o rozpad množství kultovních bohů pohanů,ale jaký je rozdíl mezi monoteismem a polyteismem,zda Bůh je jeden nebo je jich mnoho? Bůh jako označení transcendence,čeho není vidět smysly,ale lze si dle křesťanů a židů domyslet.
24. 07. 2011 | 07:15

Kala napsal(a):

Omluva za špatný propočet - zatím to dělá ll týdnů vězení za jednoho zastřeleného. Ale bude zřejmě propuštěn za dobré chování trochu dřív - takže tak nějak to může vycházet.
24. 07. 2011 | 07:19

Dalibor Štys napsal(a):

Pepa Řepa

Jsem ve Skandinávii každý rok. Řekl bych poeticky, že moje srdce tam zůstalo. Proto je mi moc líto, že zrovna tam se něco takového stalo.

K tomu ostatnímu - nebyli to obyčejní puberťáci, ale shromáždění de-facto mladých politiků.
24. 07. 2011 | 07:24

Stařeček napsal(a):

vážení, nezdá se vám, že i vnaší zemi, ba i tady se dává dost prostoru nenávistné a radikální pravici?
24. 07. 2011 | 08:02

Drzá zrzka napsal(a):

Stařeček

Zdá se mi, že svět lítá zleva doprava. Těch pár pikosekund, kdy se zastaví na středu je téměř nepostřehnutelných. Při tom střed je základ rovnováhy.
24. 07. 2011 | 08:14

Stařeček napsal(a):

pane Dalibore Štysi, trochu to prosím rozveďte a objasněte. Rád bych tomu lépe porozuměl a možná i jiní:
"K tomu ostatnímu - nebyli to obyčejní puberťáci, ale shromáždění de-facto mladých politiků."
24. 07. 2011 | 08:17

Pepa Řepa napsal(a):

remote
hofmistr říkáte?
Já jenom žasnu nad jeho záběrem.
Sbormistr, hofmistr, badatel, cestovatel, lakýrník, performer. filosof, historik, teolog.....etc.
Co všechno jeden nestihne za život. Poslední takový byl Leonardo. Pan Hořejší se zřejmě pustí do létacích strojů.
A když jste u Bible je tam letmá zmínka o tom, jak smilnili synové Titánů s dcerami lidskými.
Tam vede stopa Dana Browna, jen rozluštit šifru.
24. 07. 2011 | 08:17

Pepa Řepa napsal(a):

Suchánku
nezoufejte. Bude hůř. Titán má tři hlavy.

1. Václav Hořejší
2. Boleslav Dolejší
3. Sekyra (dál už nevím).
Víc hlav, víc ví.

Ještě neřekl poslední slovo.
Dejte hlavu na špalek a očekávejte protiúder Sekery na Suchánci (jak se u nás říká).
24. 07. 2011 | 08:28

Dalibor Štys napsal(a):

Stařeček

Zatím není třeba nic hledat. Když budu nenávidět souseda a budu cvok, seženu si kulovnici a zastřelím ho. To, myslím, lze najít i u Čapka. Když budu nenávidět představitele určitého myšlenkového směru (který je zrovna u vlády) a budu cvok, zaútočím tam, kde se shromažďují jeho příznivci. Ti puberťáci byli mladá levice a sjli se tam aby si poslechli bývalou premiérku Brutlandovou, měl přijet i premiér Stoltenberg. Navíc jsou dnes lepší technické možnosti než za Čapka, ovšem vzpomeňte, co se stalo na konci Čapkovy éry.

Můj pocit z lidí, kteří podlehli nějakému myšlenkovému směru, je spíš tesknota. Doufám, že mi ve svém fanatismu neudělají nic takového, co by můj mozek modifikovalo natolik, abych začal nenávidět. Zatím se to nestalo, ale pár let mám ještě před sebou a mozek nemládne. A tento v mezích možností blažený stav mysli přeji i Vám, milý stařečku.
24. 07. 2011 | 08:29

Buhehe napsal(a):

Stařeček
Ato by se jako měla zavést cenzura a prosazovat nenávistná a závistivá levice??
Nejste náhodou Ťululum ??
24. 07. 2011 | 08:30

Petr Havelka napsal(a):

Pane Suchánku,

norská tragedie má bezpochyby nějaké příčiny. Nevím, jak se chovají politici a media v Norsku, ale podívejte se u nás.

Politici nám tu vytvářejí permanenní válečné klima, veřejnost je neustále bombardována "osudovými" volbami, media potřebují bombastické titulky, a tak se jich ze strany politiků dostává. Samé "holocaust" "konečná řešení" "gestapo" "genocida" při každé nezajímavé prkotině.

Společnost se polarizuje na MY a ONI, LEVÍ PRAVÍ

Polarizovaný, ideově zabejčený občan se odjakživa snadno manipuluje! Pro politiky hodně muziky za málo práce.

Jen se podívejte, jak probíhají diskuze jen tady pod blogy.

Pak se najdou evidentně psychicky narušení jedinci, kteří v této atmosféře spustí takové peklo.

Nerad to říkám, ale klidně se může něco podobného stát i u nás. nebudu se tomu divit. Bude úplně jedno, jestli to bude levičák či pravičák, muslim nebo křesťanský fundamentalista. Prostě půjde o psychopata, který do své narušené osobnosti "nasál" společenské klima.
24. 07. 2011 | 08:35

jepice napsal(a):

Fanatik je hrozba, ať je křesťan, muslim, levičák anebo pravičák.
Dá se nebezpečí takových šíleností, jako teď v Norsku, nějak diagnostikovat?
To by byla možná otázka na Radkina Honzáka.
24. 07. 2011 | 08:45

Buhehe napsal(a):

Norský střelec.
Slovenský střelec
Kde a kdy se ozve střelba dalšího šílence?
------------------------------------------------
Účet zůstává otevřen.

Jmenovatel je však podobný:Nenávist k migrantům,emigrantům cizincům ,politickým odpůrcům a pod.
Výsledek?Žádný teror importovaný (např islamisty),
ale teror vnitřně společensko sociálně konstituovaný.
24. 07. 2011 | 08:46

Stařeček napsal(a):

Buhehe, kde jste ode mne četl o nějaké cenzuře? A co se závisti týče, řekl bych, že právě ti co píší o závisti levice, závidí i těm co v těch supermarketech, pekárnách a podobných profesích dostávají za svou práci 6 až 8 tisíc. Samozřejmě, že od vám podobných čekám, že i to je mnoho pro tu lůzu.
24. 07. 2011 | 08:49

tata napsal(a):

PANOVÉ Suchanek,Řepa

je zajimave že u pana HOŘEJŠIHO dost často slintate vy,když už tak ste nazval lidi co snim souhlasí,rozhodně u jeho blogu stracite nadhled,nevim ktery pohled je spravny jestli se to vubec da nazvat o nakem pohledu,myslym že timto přirovnanim ste jasně dokazal svoji ,,nestranost,,ne že byste naní neměl pravo ale většinou jste se stavěl do role nestraneho ironika.

pane SUCHANEK ač jste rozdilného nazoru psal jste většinou sice podle sveho pohledu ale ne zaslepeně toto ale bylo opravdu hodně pod miru,zrovna i ta spojitost s NORSKEM.........NENÍ DIVNE ŽE TEN VRAH MA SPIŠ BLIŽ K NAZORUM A POHLEDUM vašim?Aspon co jsem se dočet byly jeho postoje krajně pravicove boj proti muslimum a levici,ovšem za podpasovku považuji to otěch letcích mohl byste dat odkaz.........protože to bych musel opravit hodně minění o panu HOŘEJŠIM......JAK SEM ZATIM OD nej četl todle není jeho styl,takže bych se vam omluvil v jinem připadě je to sklamaní že jste něco takoveho použil
24. 07. 2011 | 09:12

Analytik napsal(a):

V Norsku opravdu šlo o čin odporující zdravému rozumu, určitě v té druhé akci. Ale pokud by došlo k podobnému útoku na sídlo vlády nebo parlamentu v některé středoevropské zemi, váhal bych s označením pachatele jako psychopata či fanatika.

Klidně by to mohl být perfektně uvažující nestraník, který logickými úvahami dospěl k závěru, že situace je neřešitelná demokratickými metodami. Takže vybral tu nejdostupnější a nejefektivnější nedemokratickou. A pokud by nebyly civilní oběti...

Určitě zazní námitky, že demokracie může vyřešit všechny problémy bez násilí pouhou volbou opozice. Ale u nás v této době už ne! Když naše politická scéna nabízí jen volbu mezi pravicovými a levicovými zloději, tak si vybere málokdo a po volbách se nezmění nic. Jen jiné známé tváře.
24. 07. 2011 | 09:14

stále rebel napsal(a):

Suchánku, já dost pochybuji o tom, že by Norové stáli o vaši sounáležitost.
Podle mne jste dost nechutný, ale možná za to ani nemůžete.
24. 07. 2011 | 09:23

Tenco napsal(a):

Přeji Norsku , ať se z této události ještě dlouho nevzpamatuje - ať je tak zmobilizováno a účinně bojuje s podobnými magory už ve fázi prevence (přístup ke zbraním, infiltrování organizací, vykazujících znaky extremismu, sledování takových osob....).

Zde se nick honolulu ptal na motivy.
Zkusím zaspekulovat :

Nenávist vůči multi -kulti, pohrdání muslimáky, ženami, černou žouželí, frustrace z nemohoucnosti vyjádřit tyto stavy mysli nějakým činem, halucinace - např. víra, že mi vše posvěcují Ufoni, hvězdy (např. červený trpaslík), označení každého s odlišným názorem za méněcenného parazita a ohavu, naopak sebe sama za úspěšného "katolického prince", výzvy na internetu ať někdo lidem s odlišným názorem "nakope prdel", úvahy o křižácké válce(s ní pak spojené úsilí o získávaní spojenců v této válce), hluboce zakořeněný etnocentrismus.....
--------------------------------------------------------------------------------
Jen spekulace. Naprosto nedoložitelné spekulace. Nejde třeba vůbec o nic takového, co by mělo vést ke sledování určitých osob - např. ze strany FBI a tak.
V rámci prevence.
V rámci záchrany dalších lidských životů.
O nic takového nejde.
24. 07. 2011 | 09:24

PatientO.T. napsal(a):

Jak že je to s těmi piloty R.A.F.?

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=4398

"Podle této logiky byli piloti RAF bombardující Drážďany váleční zločinci?"
Rika se mi to tezce, ale dalsi generace, pro kteriu uz to bude pouze historie, jako treba Napoleon, jiste rekne "ano"...

30. 08. 2008 | 20:38
24. 07. 2011 | 09:26

Ládik!!! napsal(a):

Jezdím jenom na sever, od 1992. Už v tom roce jsem slyšel, že to není, co bývalo - "na jihu se krade". Tábořím až nad Piteou nabo Narvikem. Výjimkou je Hardangervidda. Na severu se nekrade; nechám ruksák pod kopcem a zase ho najdu, jak byl.
Oresundský most zpřístupnil Skandinávii každému suchozemci - kdo nechce, nemusí trajektem. Připadá mi jako znesvěcení. Jako by mi někdo našel hřibové místo.
24. 07. 2011 | 09:27

Marcus Agrippa napsal(a):

Ta připomínka o"znásilňovací mašinérii"Rudé armády je úžasná. Myslím, že to celé přesně vystihl nick Petr Havelka. První zpráva, kterou přednesla NOVA bylo - útok islamistů. Myslím, že za takové poplašné zprávy by se měla média omlouvat. Rozpoutávají tím právě to, co se stalo v Norsku. Některé agresivnější typy si pak jsou schopní omluvit prakticky cokoliv.
24. 07. 2011 | 09:28

woreth napsal(a):

Byzanc byla příkladem něčeho poučného.Kolem roku 550 n.l. si Byzanc poradila chytře se všemi sousedy,i když bez bojů to nešlo a jako jediná společnost na světě si od té doby žila jako konsistentní společnost trvale dalších 1000 let.Byzantinci totiž na rozdíl od ostatních byli "dost chytří".Spojili sice ekleticky prvky románství,helénismu a křesťanství a vytýčili požadavek "Nového způsobu života",který nazývali feudalismem.V jejich původní traktaci nebyl lenním,ale duchovně vyšším principem.
Němečtí fašisté 20.století naopak se nechali Francií,Anglií a USA přes Versailles zhoupnout až k zhloupnutí na úroveň teutonismu a šovinismu,s nímž i dříve prohrávali.Nebyli ne-hloupí,byli hloupí.
Tedy existují dvě hranice chytrosti: Nižší-není hloupý a vyšší-není dost chytrý (ale není hloupý).
Problém dnešních vlád je ,že jsou zatím ve středním pásmu:překročily dolní hranici-nejsou hloupí,ale nepřekročili horní hranici-nejsou dost chytří.V tom uvízli.Tady je mrtvý bod dějin.Stagnace.Konflikty.
Konstantinopolští Řekové vědomě obětovali princip,že směrem na západ se žije lépe,posunuli se na východ,vstříc obrovskému proudu národů,který se v té době pohyboval směrem na západ,do Evropy.Mj. i tím vyhráli dalších 100 let relativně z nejlepších možných tehdy existence.Řím prožíval muka.
24. 07. 2011 | 09:28

Ládik!!! napsal(a):

tata -
ještě nevěděli jméno vraha a už byl označen za pravicového radikála. Příznačné pro ČSSR.
24. 07. 2011 | 09:29

veverka napsal(a):

Řekl bych že ty postřílené sociálně demokratické děti nestojí o soucit od pravičáckého extremisty Suchánka,který na svých blozích lže až se mu od úst práší.

BTW: Všimli jste si ,že naše "nezávislá " media opět zcela zcenzurovala pro pravičáky nepříjemnou informaci ,a to že onen Nor nebyl žádný blázen s pěnou u úst,ale chladnokrevně roky dopředu plánující člen Svobodných zednářů?
24. 07. 2011 | 09:32

Tenco napsal(a):

Technická.
Přát někomu hlubokou soustrast (strádání) mě připadne trochu morbidní.
Když tak - vyjádřit hlubokou soustrast.

Já přeji pozůstalým to, aby v následných událostech získavali stále větší pocit, že spravedlnost přeci jen existuje. A zadostiučinění - aby i oni se na nalezání takové spravedlnosti podíleli. Třeba i nepřímo.
24. 07. 2011 | 09:38

M. Punčochář napsal(a):

Pod názor pana Havelky se rád podepíšu. Skutečně se u nás a potažmo na západě všude plýtvá silnými slovy při každé běžné a v podstatě nepříliš významné politické události a tak různé apely a mobilizace pro většinu populace ztrácí význam. Pro pár citlivých jedinců naopak mohou zažehnout roznětku.
24. 07. 2011 | 09:39

Dalibor Štys napsal(a):

To Analytik

Na tom ostrově to nebyly ve vašem slova smyslu úplně civilní oběti. Z pohledu toho "perfektně uvažujcího nestraníka" to byli mladí příslušníci nenáviděné vládnoucí skupiny. Ale byli to občané obecně, což je ale premiér vlády také. Těžko říci, kde je ta hranice. A jakmile nastane nutnost ji hledat, když dojde k zfanatizování velké skupiny, bývá už pozdě. Historia est Magistra Vitae

Proto doufám, že budou nějaké konsekvence této události. Pokud by nebyly, bylo by proč se bát.

Pokud jde o tu střední Evropu, jste si skutečně jist, že poměry zde jsou tak odlišné? Není to náhodu tak, že u nás se pbulikuje každý nesmysl a udělá se z něj bublina, mimo jiné i proto, že každý ten mikronárod zajímá jen jeho vlastní dvoreček. Čehož druhá strana mince je, že každý v zásadě pár těch veřejně pranýřovaných zlotřilců osobně zná a v určité době to bývali i jeho kamarádi a třeba mu i někde pomohli.
24. 07. 2011 | 09:39

M. Punčochář napsal(a):

Pod názor pana Havelky se rád podepíšu. Skutečně se u nás a potažmo na západě všude plýtvá silnými slovy při každé běžné a v podstatě nepříliš významné politické události a tak různé apely a mobilizace pro většinu populace ztrácí význam. Pro pár citlivých jedinců naopak mohou zažehnout roznětku.
24. 07. 2011 | 09:40

voroshilov napsal(a):

Suchanek opravdu ukazal ze je proste podrazak a medialni sasek.

Proc nikdo nerekne ze Brevik patril k zednarum?
A to je zidovska parketa,vit',Repa!
24. 07. 2011 | 09:41

Naštvaný napsal(a):

"TAK TEDY, NORSKO, ZE SRDCE TI PŘEJI, AŤ SE Z TÉ NEUVĚŘITELNÉ UDÁLOSTI BRZY VZPAMATUJEŠ." Pane Suchánku, to je bohapustá fráze, přivádějící tu zemi i celou Evropu do totálního kolapsu!!! My musíme Norsku i celé Evropě přát, aby dokázaly těm přesmutným hrůzám předcházet a nevytvářely podhoubí pro takoou nenávist. Žel i u nás jsou síly, o mediích nemluvě,které tyto nenávistné nálady implantují a vyvolávají je přehlížením problémů a kriminalizací těch, kteří na ně upozorňují.
24. 07. 2011 | 09:45

almost glossed™ napsal(a):

Suchánek nezapomíná. Je jako buldog. Chytne a nepustí. Jeho nejoblíbenější podpásovkou je dávat ideového oponenta do souvislosti s nejnemorálními činy a tragédiemi světa.

Suchánek je prostě fenomén. Nedělal bych si z něj jako napadený velkou hlavu. Pomstychtivý, nezdravě ambiciozní, manipulativní typ a žalobníček. Prostě slaboch.
24. 07. 2011 | 09:46

Analytik napsal(a):

Dalibor Štys 09:39

V určité části střední Evropy jsem si naprosto jist.
Jestli stav státní pokladny a velikost státního dluhu považujete za bublinu, máte asi pravdu. Já si z těch chybějících stovek miliard moc neužil. Ti, co si užívají, to mohou prohlásit za bublinu:)
24. 07. 2011 | 09:47

voroshilov napsal(a):

Nerozumim take pikum o cizincich a arabasich,tady beloch,opravdovy arijec,blondata bestie postrilel belochy nordicke rasy-takze tady Honolulu je uplne mimo.
24. 07. 2011 | 09:51

Pepa Řepa napsal(a):

voroshilov
Jasně stalinský mužiku, Brevik je pejzatec jako poleno.
Už od pohledu.
24. 07. 2011 | 09:52

Franta Adamec z vinohradu na Morave napsal(a):

Adolf Hitler vladl narodnim socialistum a komunistum z Prahy 1939-45
-
Narodni socialisti – czesti nacisti, exkomunisti a estebaci vladnou czesku temer 100 let, od TGM, jeho syn kolaboroval se Stalinem.
24. 07. 2011 | 09:54

Franta Adamec z vinohradu na Morave napsal(a):

Samospravny rozvoj Moravy a Slezska v EU
-
Lidska prava a majetek > rozvijet uctu k zivotu a rodine, chranit prirodu, svebytnost a jedinecnost regionu, rodiny, prijmout Chartu zakladnich prav EU, odsoudit zlociny ex/komunistu, dustojniky a spoupracovniky StB, jejich kontinuitu a imunitu ve statnich institucich, ex/komunisticke fizlacke struktury a cenzory, zkorumpovane politiky, militantni nadlidi rasisty, rude a nacisty, odstranit monopol jejich moci a spinavych penez ve statni sprave, nadrazenost naroda, statu, podniku a politickych stran nad obyvateli EU, zajistit kulturni a jazykovou diverzitu cloveka, nediskriminovat lidi podle DNA, etnika, rasy, narodnosti a obcanstvi, kultury a viry, jazyka a dialektu, veku a zdravi, bydliste a mista obzivy. Zrusit komunisticke zakony, vcetne trestniho zakona c. 140/1961 Sb. Bez obstrukci navratit zcizene kulturni pamatky, vodni a energeticke zdroje do samospravnych regionu Moravy a Slezska, na uzemi v povodi Moravy a Odry. Zajistit spravedlnost, navratit rodinam a cirkvi zcizeny majetek, odskodnit vlastniky a uhradit jim ztratu z MFCR, rust cen zivotnich potreb a uroky ve vysi prumerne urokove sazby CNB 5%/r, v EURu z ceny zcizeneho, kontaminovaneho a poskozeneho majetku. Zdanit financni spekulace castkou 1% z ceny transakce na burzach v EU, kde pusobi statni, polostatni a podnikove monopoly CT, CR, VZP, ERU, CEZ, CEPS, CD, CSA, Lesy CR, CNB, CSOB, KB, WB, IMF, EIB, EBRD, KB, J&T, CEPS, NWR, Unipetrol, Metrostav, SKANSKA, STRABAG, OHL ZS, s top managery ex/komunisty.

Samosprava > Obnovit mistnim referendem samospravne regiony v EU, European regions (http://www.wikipedia.org), Bohemia, Moravia a Silesia, bez obstrukci justicni mafie v CR prijmout EURo, aktualizovat a zjednodusit Ustavu EU, prijmout Chartu zakladnich prav EU a Evropskou socialni chartu, drzet mzdy statnich zamestnancu podle urovne minimalni mzdy a duchodu. Hajit neutralitu, uzemni samospravu a kulturni svebytnost Moravy a Slezska v EU, bez ex/komunisticke ustavni, soudni, policejni a vojenske mafie. Zrusit ceske exkomunisticke urady, okupacni zakladny, letiste a veznice, ceske exkomunisticke urady a zakony nahradit evropskymi v ramci EU. Obyvatele EU maji pravo se soudne v EU domahat zruseni urednich rozhodnuti v CR vcetne naroku na odskodneni, ktere porusuji Chartu zakladnich prav EU.

Regionalni rozvoj > Resit verejne schvalovani verejnych projektu, umoznit regionalni rozvoj, ktery bude vyuzivat s vyssi ucinnosti regionalni energeticke a prirodni zdroje, respektovat cely proces hodnoceni, schvalovani a rizeni projektu EIA v ramci cilu EU, kontrolovat kvalitu a vlivy projektu na zivotni prostredi (EIA), prubezne financni a environmentani audit v ramci rizeni projektu v celem zivotnim cyklu dila, pri jeho planovani, vyrobe, vystavbe, provozu a likvidaci, pripadne pri jeho obnove, modernizaci a rekonstrukci, pokud neni vcas dostupne hodnoceni projektu EIA na internetovych strankach bank a investoru, kteri projekty spolufinancuji a zadluzuji regiony, ihned on-line zverejneni nebezpecnych poruch a havarii stroju, mobilnich a stabilnich zarizeni, na webu.

Zivotni prostredi > Chranit zivot a zivotni prostredi, zastavit rabovani lesu na Morave a ve Slezsku. Chranit zivot od poceti, zrusit czeskou asitovanou potratarnu, eutanazii a reprodukci, omezit potratovost, zajistit peci o zdravi, zivotni prostredi, prirodni zdroje, pudu, vodni zdroje a toky. Snizit emise do ovzdusi a kontaminaci zemedelske a lesni pudy, vodnich zdroju a toku, toxickymi a radioatlivnimi latkami, umelymi hnojivy, biocidy, herbicidy a pesticidy. Hlavnim producentum uctovat emise a odpady, kontaminaci ovzdusi, vody a pudy. Umoznit domacnostem vyuzit domaci cistirny odpadnich vod, obnovitelne zdroje energie, slunce, vzduchu, vody a zeme, energeticky usporne technologie pro bydleni a podnikani, fotovoltaiku na strechach budov a vozidel, vetrne elektrarny do 5m prumeru bez dani a dotaci, pro cistsi a energeticky usporne obyvatelne objekty, zarizeni, stroje, dopravni prostredky a systemy.

Energie > Zvysit energetickou ucinnost a podil vyuziti obnovitelnych zdroju energie, dle cilu EU a mistnich prirodnich podminek. Demonopolizovat zastaralou regulaci, vyrobu, akumulaci, rekuperaci, prenos, distribuci a spotrebu elektricke energie, zvysit energetickou ucinnost a sobestacnost v geografickych regionech, na Morave a ve Slezsku. Zvysit spolehlivost, bezpecnost a pohotovost obnovitelnych zdroju energie v regionech. Zajistit mirove vyuziti energie pod verejnou kontrolou EU a mezinarodnich organizaci. Zverejnit jaderne podniky, ktere nemaji financne a technicky zajistenu ekologickou likvidaci jadernych zarizeni po ukonceni jejich provozu, dekontaminaci, technickou a biologickou rekultivaci na uzemi jadernych a energetickych zarizeni, dekontaminaci povrchovych a podzemnich vodnich toku a zdroju, recyklaci nevyhoreleho jaderneho paliva, bezpecne nakladani s radioaktivnimi a toxickymi odpady.
-
24. 07. 2011 | 09:56

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím pane honolulu,

tady bych nerad spekuloval, neznám Norsko, pouze jsem přišel do styku s Nory i ostatními skandinávci a mám o nich nejvyšší mínění pro jejich spolehlivost a solidnost.

Zdá se, že tomu chlapovi prostě přeskočilo, stejně jako několika dalším šíleným střelcům v USA nebo v Evropě. Ovšem bude třeba přesně zmapovat, jak nakonec k tou mohlo dojít, musíme počkat na další výsledky.

V tomto případě mu nepřeskočilo "ze dne na den", zdá se, že to byla rostoucí nenávist, která ho nakonec k tomuto suchu dohnala. Ale nepředbíhejme.
24. 07. 2011 | 09:57

almost glossed™ napsal(a):

Přečetl jsem si soubor názorů norského střelce. Je to takový koncentrát názorů Suchánka, P.Řepy, Zachea a spol. Suchánkova chladnost a skrytá agresivita, řepovská otevřená nenávist, zakyslost, ublíženost, a nenávist ke komukoliv jinému, k tomu nějaká ta rádobykřesťansko-rádobyžidovská omáčka pro ospravedlnění záminky a obecný pocit nadřazenosti typický po naše pravicové "myslitele". Zdá se, že je to všude stejné...
24. 07. 2011 | 09:58

Franta Adamec z vinohradu na Morave napsal(a):

Stovky soudců byly v KSČ, stát zveřejnil jejich seznam
---

16:46 | 7.1.2011
Veronika Lehovcová Suchá

Estebaci JUDri, haji ex/komunisticke zlodejny, Klause a Havla

Viz svazky.cz
24. 07. 2011 | 10:05

modrý edvard napsal(a):

Zamíchat dohromady Hořejšího a atentát v Norsku je chyba. Diskuse se z toho už nevybabře.
Norů je mi samozřejmě líto.
24. 07. 2011 | 10:08

Anuszka napsal(a):

Almost....

No to snad už nemyslíte vážně. Čtu tady příspěvky, mezi kterými se najdou klasické kydy o pravici a levici a pak dojdu k tomu Vašemu a udělá se mi trochu špatně od žaludku...Opravdu už neznáte míru? A co říkáte takovéhle analýze:

Nejčastějšími masovými vrahy bývají ublížení nespokojenci, kteří svou frustraci dlouhodobě nezvládají a jednoho dne vezmou flintu a postřílí půl ulice jen proto, že jim někdo /ten krutý a zaujatý cenzor/ smazal několik geniálních příspěvků...

Fakt děs...
24. 07. 2011 | 10:08

Marcus Agrippa napsal(a):

almost glossed™:
přitom je to víceméně neuvěřitelná zbabělost - ne že bych chtěl, aby byli podobní psychopati ještě odvážnější. Zaútočit na své neozbrojené spoluobčany a postřílet je jako slepice v kurníku?! Když tak nenáviděl multikulturalismus a muslimy, tak se mohl přece nechat odvelet do Afghanistánu apod.a tam se mohl realizovat. A to ještě plánoval použití bakteriologických zbraní - nejspíš opět hlavně proti Norům ,kteří nepochopili hloubku jeho svatého boje.
24. 07. 2011 | 10:11

tata napsal(a):

PANE Patient T

za prve jak sem čekal vytrženo s kontextu,on nenapsal že letci raf jsou valeční zločinci ale

Ano, vím, že mi leckdo může rozhořčeně namítnout cosi o spojeneckých letcích bombardujících za 2. světové války německá města. Musím se přiznat, že bombardování civilních měst považuji za válečný zločin a nikoli hrdinství, ať už se ho dopustil kdokoli – v Coventry, Drážďanech, Hirošimě, Nagasaki, Hai-Phongu, Grozném či Kandaháru.
O tom, které válečné činy mají být potrestány a které ospravedlněny, však rozhodují vítězové

to je značny rozdil,lepe je si to přečist cele ani toto nevystihuje přesně jeho nazor jen přečtení celeho članku,že je pacifista a veškere zabijení považuje za zločin a to staví uplně do jineho světla pane PATIENT T CO BYSTE JAKO STUDOVANY ČLOVĚK MĚL UZNAVAT.

nic nemění že ja letce raf považuji za hrdiny a bohužel jestli valka stavaj se těžko popsatelne věci .......jen rozděluji agresora a co se branil.
..
ovšem že mi je civilnich osob lito ale tady bych vždy rozděloval agresor ...ubrance ovšem chapu že pacifiste neuznavaj,nedělaj rozdily,je to takove idealisticke kdo potobě kamenem ty po něm chlebem.
..
rozhodně pane SUCHANEK JE PODPASOVKA CO JSTE NAPSAL.
..
Byl jsem definitivně rozhodnut napsat blog o zdejší ikoně, Václavovi Hořejším. Měl být o tom, jak Hořejší označil české letce RAF za válečné zločince, jak by tonoucímu Johnu McCainovi přidržel hlavu pod vodou a také o knize The Fall of Berlin 1945 britského historika Antony Beevora, která popisuje znásilňovací mašinérii Rudé armády, která má na svědomí 2 000 000 žen.
..
TO otom podržení
hlavu pod vodou už je vyloženej hnus.
..
Jedním z těch, kdo bojovali ve Vietnamu byl i pilot bombardéru John McCain (syn tehdejšího amerického admirála ve vysoké pozici), současný republikánský kandidát na úřad prezidenta USA. Ten byl při bojovém letu nad severním Vietnamem sestřelen (je zajímavé, že ho po dopadu do jezera s nasazením života před utopením zachránil vietnamský civilista), zajat a přes pět let držen v zajetí. Osvědčil jistě hodně osobní statečnosti a síly, když útrapy severovietnamského zajetí přežil. Z tohoto hlediska si asi zaslouží označení „hrdina“.
24. 07. 2011 | 10:11

Karel Mueller napsal(a):

Pane Suchánek,

na blogu profesora jsem dodal, že jeho satira je zrcadlem, která každému ukazuje kdo je a co je. Ukazuje i Vám, kdo jste, co jste a za co stojíte, kšiltovkou to nezakryjete.

Zmiňujete knihu uvádějící znásilněné ženy v Německu. Zmiňuje se autor o 17 milionech civilistů zabitých a většinou zavražděných v SSSR v průběhu 2.WW? O statisících mužů, žen a dětí apálených za živa ve stodolách Jagdkommandy? A pokud se o těch horách mrtvol autor zmiňuje, umí něco jiného, než je dát na vrub Stalinovi?

Můžete napsat, kde profesor označil naše letce RAF za válečné zločince?

Pokud jde o Norsku, co chcete číst? Během týdne budeme znát z norské strany úplné údaje o tom, co se stalo a pak lze začít hlubokomyslně debatovat.
24. 07. 2011 | 10:12

Petr Havelka napsal(a):

Pane almost glossed™,

to je přece jedno jakého smýšlení je norského střelce.

Ten člověk je psychopat a svoje názory si "utvářel" podle nějakého SVÉHO "mustru". To "střelivo" co si narval do palice je směska všeho možného, nevíte co ho formovalo v průběhu jeho života. Klidně mohl skončit jako levicový fundamentalista. Zdá se mi, že zbytečně na Vámi zmíněné pány nasazujete. Pokud na to půjdu ironicky "Co kdyby se našel nějaký levicový fundamentalista, který by na základě Vašeho "" Přečetl jsem si soubor názorů norského střelce. Je to takový koncentrát názorů Suchánka, P.Řepy, Zachea a spol. Suchánkova chladnost a skrytá agresivita, řepovská otevřená nenávist, zakyslost, ublíženost, a nenávist ke komukoliv jinému, k tomu nějaká ta rádobykřesťansko-rádobyžidovská omáčka pro ospravedlnění záminky a obecný pocit nadřazenosti typický po naše pravicové "myslitele". Zdá se, že je to všude stejné... "" dospěl k závěru: Vezmu bouchačku a jdu na Suchánka a Pepu Řepu"
24. 07. 2011 | 10:20

zuzka napsal(a):

ad Suchánek a slintající Řepa :

Suchánku, hezky podprahově jste spojil prof.Hořejšího s Norskem.Pokud jste postarádal blog o norské tragédii, měl jste ho spáchat sám.Tohle blogem k tématu snad nemůžete nazvat ani vy, je pouhopouhá nenávistná dehonastace Hořejšího.

Řepa : člověče, dejte si už trochu oraz od té své nenávisti, odkapává z vás jak ze syfilitika exkrementy.
24. 07. 2011 | 10:20

voroshilov napsal(a):

Pepa Repa:
Tady je to i v anglictine,original svedstina,te nerozumim ale google preklada nazev clanku:Israel a zide jsou moje hlavni spojence.
Breiviks manifests

www.nationell.nu/2011/07/23/anders-behring-breivik-pastas-ha-skrivit-ett-1500-langt-manifest/
24. 07. 2011 | 10:23

tata napsal(a):

pane LADIK

NIKOLIV PRVNÍ ,psane byli islamsky terorismus,ale to není duležite duležite je co tady pan SUCHANEK VYVOLAVA ,a už vubec tim spojenim,naznačenim.

PO PŘEČTENÍ ODKAZU VYLOŽENĚ HNUS OD PANA Suchanka,PRO MĚ VELKE SKLAMANÍ,a ukazka kdo vede třidni boj,rozdmichava vašně.
na ironii ktera ukazuje nesmyslnost srovnaní okupace po mnichovu a Ruské......NIKDO NEPOPIRA ŽE BUDE VŽDY ZLOČIN OKUPACE .......ovšem počtem obětí,činama,cilenym vražděnim,
srovnavat třeba ironií pana PatientaT CO TŘEBA MA BYT.....ŽE ZA POSLECH SVOBODNE evropy kolik lidí bylo zavřeno na kolik let?

kolik lidí bylo popraveno za poslech londyna.....no jestli někdo nevidí rozdil........že obojí je nepřijatelne je jasne mě i panu HOŘEJŠIMU
24. 07. 2011 | 10:24

Tenco napsal(a):

ad Karel Mueller /zdravím honolulu/ - díl I.
"...Jste kralem vsech hlupaku na Aktualne CZ...Jste dukazem toho, ze uceni o rasach funguje bezvadne...."
"...Uz si Vas msimly autority a Vas socialni status bude revidovan.Jako prizivnicka FILCKA na tele ceskeho naroda, nemate budoucnost, tak si najdete praci pane Cikan, ci Rom.
Vezmete si priklad ze me.
Jsem prinosem pro spolecnost, (at uz to bylo v JAR ci zde.) Jsem zadan, hledan..."
"...Ha, ha, ha, Tencokydo metla Bozi prijde..."
"...Pochod dejinami, nas Krestanu je pochodem gigantu ! Protoze nesmime byt
napadeni nejakou mozkovou bakteriologickou infekci, tak musime drzet Islam daleko
od brehu Evropy...."
"...S postupujicim casem budete mit stale vice priznivcu a nasledovniku.
Tlak se bude zvetsovat. Dr. Konvicko, s Vasi logikou a bystrym postrehem
patrite do vlady, piste a mluvte k lidem...."
"...Kdo bude krast nicky bude verejne popraven na Starmestskem Namesti ! ! ! Navrhuji ukrizovani !..."
"...Lidi v Cesku, copak nepoznate, ze pan Kocab je levobocek Tondy Zapotockeho ?"
"....Prdim na Tebe, Ty Cigansko / Romskej Muslime.Provolavam slavu panu Ing. Cochtanovi, Pepovi Repovi, Karlu Muellerovi, Zachariusovi, Yousifu K. a jinym velmi inteligentnim prispevkarum, pri kterych mentalne rostu.
Dekuji vam panove... "
"...Tencokydo Ty Orangutane nahnedlej po viteztvi nasi revoluce pujdes do vezeni za propagaci multi-kulti. Tvuj hnuj v makuvce misto mozku, nebude pocitan jako polehcujici okolnost. Ale nic si z toho nedelej, prece uz vis - ze ve vezeni, tak jak bylo, uz ted neni. No zkratka, je tam pravy raj. Nazrat Ti tam vzdycky daji a jeste Te ohlidaj. (Do Te doby nez honolulu bude barachem.)..."
"....Pane Golgo,
takove otazky za nas zodpovidaji uceni panove. Jsem Katolik, a tyto veci rad
prenecham velebnemu panovi. Budu se radej soustreduji na svedomite sezbirani hrichu.
Doporucuji Vam to stejne. Abych Vas inspiroval radej ke hreseni, nez ke studovani
bible sverim Vam tajemstvi.
Nick Tencokyda Hnuj se mi doznal, v Ostrave na nadrazi, ze by Vas rad poznal
blize a intimne. Uz dlouho je okouzlen Vasi inteligenci a rikal, ze
jste absolutne - handsome -. Bylo by moc fain od Vas, kdyby jste Ostravu
navstivil - doporucuji schuzku za ucelem poznani v Imperialu. Budete mi vdecny za
obohaceni Vaseho zivota. S pozdravem Pochvalen bud pan Jezis Kristus,
Vas soused ze severni Ameriky, Katolik Honolulu...."
"...Pane Ladik, pane Rumcajs, Vy jste oba dva z Ostravy, neslo by ve jmenu civilizace namlatit Tencokydovi nekde pred jeho knajpou ?
Byl by to prinos pro Aktualne CZ. Ja to mam trochu z ruky a Ostravu znam, pouze z Google maps. Udelejte neco pro blaho lidstva. Je to vyborny vychovny prostredek. Rikal to uz Micurin, nebo Makarenko ? ? ? Zapomnel jsem jmeno toho velikana. (Nebo aspon reknete Romum, ze ma Tencokyda v trenkach US $ 1000.)..."
"...Ty lotre zlocinnej, kvuli pate kolone zradcu a zabednencu
Alach prijde do Evropy a Ty pujdes na obrizku Ty pekelniku...."
"...Pane Golgo, vsiml jste si, ze hneda kuze je citit pizmem ?
Vite, ze RECONNAISSANCE units Jihoafricke armady (bile) mel kluky s NEJcitlivejsimi frnaky ?A ti nejlepsi z nejlepsich byli pouzivany jako NAVNADY...
Nemohu pokracovat..."
"...Expertem na rasy jsem zde JA,- nick Honolulu a ja vam rikam, za kazdy z vas se
narodil s prislusnosti k nejake rase a kulture, at se vam to libi nebo ne.
Vyjimku zde tvori nekolik OPIC, ktere se naucili psat cesky lepe naz ja, Cech ze Smichova...."
"...Pane Stejskal, delate dobrou praci a na svuj nazor mate pravo i kdyz s nim vetsina naroda nesouhlasi. Neznicte Aktualne CZ, nejakou svinskou nacisticko / komunistickou registraci, kterou vam zde radi nejaka fasisticka opice. V demokracii je sila ! V realismu je blahobyt. V praci vsech bez parazitu je klic k silnemu Cesku..."
"...Marsale Vorosilove,
spolubojovniku ! Jelikoz musim z domu, chci Te pozadat, aby jsi v zajmu
civilizace a vecne slavy krestanske Ameriky a Evropy, zde na Aktualne CZ
nafackoval vsem destruktivnim prislusnikum pate kolony...."
----------------------------------------
Malá poznámka.
Do jisté míry je možno považovat jisté lidi či prostor blogů aktualně.cz sa komplice. Koho či čeho - to si všímavý čtenář a odpovědný občan jistě vyvodí sám.
24. 07. 2011 | 10:26

tata napsal(a):

PANE,Karel Mueller

udělal sem stručny vytach,jinak adresa je zde,je to přimo hnus co použil pan SUCHANEK........http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=4398

PANE Havelka

ANO přesně jste to zhodnotil klidně to muže byt blazen z leva........je tam vtom co psal Karel Mueller a vy dohromady
bohužel nestačim se divit kam to spěje
24. 07. 2011 | 10:33

Tenco napsal(a):

ad Karel Mueller (zdravím tě, můj milý příteli honolulu) - díl II
"Pane Stejskal, nejvetsi nepratele vsech lidi na Aktualne CZ - vcetne VASICH nepratel, NEjsou ti kteri maji nejaky (ve Vasi mysli) extremisticky nazor na cokoliv, ale ti kteri se Vam vmesuji do Vasi prace a z pozice totalni omezenosti a tuposti se Vam snazi diktovat co je dovoleno a co ne. (Vcetne zastrenych
vyhruzek o registraci atd.)..."
"...Pane Cochtan, Vam take prijemny vikend. Jsem v nazorech na Evropu definitivne na Vasi strane - protoze znam Afriku...." /pozn. pabn Čochtan je znám svými rasistickými názory - proto je také často mazán.../
"...Az potkate pana Cochtana, tak mu vyridte, ze budu jeho vernym spolubojovnikem na videnskych hradbach.... - On bude rozumet..."
"...Prosim Vas vyridte tem klukum co chodi holohlavy, ze se vystavuji risiku chytit nekolik druhu Melanomy. Je to smrtelne. Hlava je na to velmi citliva a chytlava..."
"....Jsem povercivy. Mam rad New Age Movement, ale citim take potrebu jit nekdy do
kostela (Katolickeho) i kdyz jsem asi atheista...."
"...Nesnazit se porad jen bojovat, ale nekdy si i odpocinout a mit relax. Ja osobne k tomu potrebuji knihy a urcite prostredi..."
"...Ty destruktivni aktivisto of Multi-Kulti. Ty Melanomo na tvari ceskeho naroda."
"...Zadna odlisnost se nepovoluje. Nebyla nikdy povolena nikomu. Ani me, pri prvni
immigraci do JAR a druhe do USA. Pan Pehe se stal obeti LEVICOVE UTOPISTICKE university, ktere zde existuji a ktere se zameruji na INDOKTRINACI.Moji americti kamaradi jeci smichem, jako Viktorky a placaji se do stehen
pri vysloveni nazvu nekterych z nich a i jine opicky u toho delaji. ..."
"...Po nasi vitezne revoluci musi byt zjednana naprava a aktivistum se musi
zavrit huby, tak jako stale zaviraji huby nase, narcenim z rasismu...."
"..Nenavist nekterych aktivistu k nam je citit z jejich prispevku. Ja vim proc.
Bude to adresovano po nasem viteztvi..."
--------------------------
Technická.
Co se asi tak odehrávalo v hlavě toho Nora, když na internetu nacházel spoustu přátel, kteří s ním sympatizovali ?
Myslíte si, že i to mohlo pomoci spustit onen proces, který skončil masakrem ?
24. 07. 2011 | 10:38

raby napsal(a):

to "Almost glossed"

Z letmého rychločtení v AJ ,vybírám,že atentátník byl podle kolegů a sousedů člověk společensky bezvadný,v normě,po absolvování obchodního gymplu pracoval do této chvíle v telefonní společnosti,měl velmi rozvinuté názory na společenské dění dneška,které občas publikoval. Z mnoha jeho názorů:

1. Na prvním místě "Anti-multikulturalismus" (jako president Klaus a jeho hradní skupina)

2.Anti-marxismus-jako prof.Švejnar.Místy moderovaný,ne jenom nenávistný.

Jako islamofob,pro-izraelsky orientovaný člověk se obává spojení marxistů s Islámem,ale zejména vůbec váhy marxismu všude-uváděl profesory,asistenty VŠ,politiky aj. a mnohokrát mapuje rozšíření marxismu

Uznává filosofa sociálního liberála Johna Stuarta Millse.
Mimochodem,Mills je zakladatelem "Induktivní logiky"-první popsal zákony indukce v myšlení-dílko velmi známé.

Muslimy,nacisty a marxisty nerozlišuje a nectí,ctí kulturní aspekty křesťanství,je islamofob,pravicový sionista,uznává "Vídeňskou školu myšlení" ,Frankfurtskou školu kulturmarxismu diskutuje.

Je konzervativec,je proti rasismu.
24. 07. 2011 | 10:40

irinek napsal(a):

Předesílám,že nestojím ani napravo,ani nalevo a snažím se udržet nad věcí určitý nadhled.Přesto konstatuji,že jak pan bloger Suchánek, tak pan permanentně rádobyvtipný Pepa Řepa,jsou ve svých závěrech a kombinacích značně nechutní a to jak vůči norské tragedii, tak v obecné rovině.
24. 07. 2011 | 10:40

voroshilov napsal(a):

irinek:
Oni jsou chutni,to jenom neumite je spravne uvarit.
24. 07. 2011 | 10:44

Rumcajs napsal(a):

Nedivím se, že z těch levičáckých žvástů slabším povahám občas rupne v bedně.
24. 07. 2011 | 10:46

Gobbo napsal(a):

Pan suchánek se tklivými slovy emocionálně nalepil na tragédii o které ví těch deset odstavců, které napsalo aktualne. A mimo jakoukoli logiku do toho přimíchal svůj oblíbený očůrávací patník, pana Hořejšího.
Nemám k panu Hořejšímu žádný vztah, jeho texty čtu jen občas a jeho názory jsou mi dost cizí. Ale to, co pan Suchánek provádí je ubohost.
24. 07. 2011 | 10:52

Gobbo napsal(a):

Tenco
Po pokusu vzít národu houby teď zkoušíte podkopat neutralitu netu. Vyvíjí se z vás škůdce.
24. 07. 2011 | 10:56

Drzá zrzka napsal(a):

Rumcajs

Teď jste mne vyděsil.
Co když z monitoru najednou vyletí kámen?

Kříže se nemění,
jen příjmení a jména,
když letí kamení,
jde kolem huby pěna,
potom se omluvíme,
pomníky postavíme
a hlavy ozdobíme.
24. 07. 2011 | 10:59

stále rebel napsal(a):

Lidi, svůj názor na blogery a diskutující můžete vyjádřit i zde
http://www.blog-ankety.php5.cz/elect_list.php
24. 07. 2011 | 11:00

voroshilov napsal(a):

Komu to jeste nedochazi?Pravicovy extremista je zaroven zednarem a miluje Izrael,to je dalsi dukaz jake zrudy a loutky vytvari zidovska vira vyvoleneho naroda,je temer jiste od koho bral Hitler teorii nadlidi a zabijet je pro nej prirozene uz od dob"izraelite proti filimistinskym"az po dnesni genocidu Palestincu(svych semitskych bratru).
24. 07. 2011 | 11:01

hoven napsal(a):

takovým věcem , jaka se stala v norsku, se nikdy zabránit nedalo, nedá a nebude dát. to není selhání systemu, ale jednotlivce. určitě se vynoří řada komentářů a analaýz, jak je to možné, jak zpřísnit držení zbraní atd, ale všechno to bude jenom mlácení prázdné smlámy. bohužel, kdo má tu smůlu a narazí na masovýho vraha, tak má velice malou šanci takový setkání přežít. ale pořád je to menší pravděpodobnost než se zabít na silnici.
24. 07. 2011 | 11:02

SuP napsal(a):

Karel Mueller -
Karle, Kdyby ten střelec nebyl magor, žádná "rostoucí nenávist" by ho nedohonila. U magora je to jen záminka.
24. 07. 2011 | 11:05

SuP napsal(a):

Ještě Karle -
"rostoucí nenávist" bych připustil u bratří Mašínů. To ano. Ale v soudobém Norsku?
24. 07. 2011 | 11:08

Rumcajs napsal(a):

No řekněte sami.
Kdyč čtete vorošilova , nemáte chuť zabíjet ?
24. 07. 2011 | 11:09

Karel Mueller napsal(a):

SuPe,

magor to samozřejě byl. Umím si představit, že kvůli rasové nenávisti by střilel barevné emigranty a nikoliv norské děti, byť levicově orientové. Nanejvýš by udělal atentát na nějakého levicového aktivistu.

Ale nepředbíhejme..
24. 07. 2011 | 11:10

voroshilov napsal(a):

Hle,jak se pravouni nejezili,slapli jsme jim na kuri oko?
Cekali jako obvykle ze vsechno se shodi na muslimy nebo pomateneho levicaka,a vono byl"jejich krve" a jeste do toho namocil bozi narod,takovy faux pas a ten Suchanek urcite se musi odbelovat tim ze napada profesora protoze sam patri ke stejne sorte neonacistu.
24. 07. 2011 | 11:13

mb napsal(a):

pořád vám není vidět do ksichtu / obličeje ...

myslim že je to tak trochu unfair ...

takhle rovnou můžete vzít zbraň a ...

když u blogujete, blogujte pod svým vlastním ksichtem ...

žádné extrabuřty .... pane stejskááál co je tóóóó ....?

njn.
24. 07. 2011 | 11:16

Rumcajs napsal(a):

voroshilov:

U těhle lidí je toto jednání exces. U tebe a dalších bolševiků je toto standard.
24. 07. 2011 | 11:16

Ládik!!! napsal(a):

Norský levičák je podle poměrů v ČSSR krajní pravičák.
24. 07. 2011 | 11:17

Vico napsal(a):

K autorovi : O zrůdném činu norského střelce se ještě toho dočtete až vám to milé nebude. I té spojitosti s růžovým tankem, Mašíny, multi-kulti atd.

Takže ze zápisků pana Breivika se zjistilo, že jde o vyhraněného/až řepovsky/odpůrce multi-kulti a potažmo proti těm politickým stranám a jejich představitelům, které tento směr reprezentují. Breivik si ostře uvědomuje/dle slov jeho obhájce/, že spáchal "odporný čin", ale zároveň čin navýsost OSPRAVEDLTITELNÝ. Nepřipadá vám ta logika nějaká povědomá ?? Vraťte se k evergreenu bří Mašínové.

Breivik vůči mladým sociálním demokratům, které střílel po desítkách nic neměl...jen to, že to byla nastupující generace nositelů názorů,které ostře, tak jako mnozí zde,odmítal.

Byl to individuální akt ODBOJE...tentokrát proti systému, škodlivému systému, který, nyní si opět vypůjčím slova místních diskutérů,povede k zániku Evropy.V krvi zůstali ti, kteří by dozajista pokračovali v neblahém díle svých otců.

A nyní se přesuňme tokem času zpět. Třeba do Husákova 80.let.Někdo lakuje na růžovo, někdo na černo a někdo...na stejno. Oficiálně uznávaný názor je u nás lakování nastejno padesátá, šedesátá,osumdesátá jedno jest.

Je rok dejme tomu 1984. Na Živohošti v zařízení SSM je celorepublikové setkání pionýrů a svazáků - té nastupující generace zvráceného normalizačního režimu. Dál nebudu pokračovat. Každopádně podle definice dnešních morálně spravedlivých by šlo o akt sice vrcholně hrůzný, ale ve své ideologické rovině vlastně ospravedlnitelný.

Třetí rovina - zdejší mediální žumpa. V Norsku šlo o útok frustrovaného extrémisty proti sice demokratické, ale "škodlivé" straně. Když si vzpomenu na velikonoční návodnou štvanici, která naštěstí skončila jen vajíčkovou kanonádou rozdivočelého davu, musím si před modrými partami kojzarčíků znovu ještě dodatečně uplivnout.

p.s. Nejsem zastáncem multi-kulti.
24. 07. 2011 | 11:19

Frante napsal(a):

Odhadoval bych že na téma Norsko moc úvah nebude. Ojedinělý vraždící cvok je jenom otázkou času (pravděpodobnosti) že se tu a tam objeví a záminku si vždycky najde. Nevidím v tom vyústění nějakého systémového problému...

Psalo se, že sháněl zbraně i v Praze ale tam ztratil motivaci. O tom by mohli napsat víc, z jakého důvodu. Holky? Pivo? Nebo zjistil že Norské problémy jsou malicherné proti Praze? :)

honolulu
Policie dorazila po 40minutách. Vysvětlulu si to jednoduše jejich nepřipraveností kvůli tomu že Norsko není zemí kde by teror byl na denním pořádku. Takže jejich policie se zřejmě jako naše zaměřuje na špatné parkování
24. 07. 2011 | 11:19

Ládik!!! napsal(a):

Taky bych našel mezi Hořejším a Breivikem spojitost... Akademik touží po co největším počtu diskusních příspěvků na Aktuálně, Nor po největším počtu mrtvol. Oba jsou úspěšní, jen Nor si dá 21 let pauzu.
24. 07. 2011 | 11:21

noname napsal(a):

Takový norský Mašín. Kolik let asi uplyne než nějaký norský pravicový premiér navrhne jeho ocenění za odbojovou činnost?
24. 07. 2011 | 11:23

Pepa Řepa napsal(a):

Tencotudlecto
člověče, Vy musíte být zakomplexovaný a nevyrovnaný jedinec, když sbíráte a archivujete to, co o Vás kdosi napsal.
To Vás žere?
Skutečně?

Kdybych si měl archivovat to, co o mně napsal takový kovaný stalinista a antisemita jako je Voroshilov nebo Allmost musel bych si-kdybych byl jako Vy-hodit mašli.
Jen hlupák vyvodí z podtextu to, že kdo čte Kafku, Orwella a Churchilla půjde vystřélet ulici. Ano, všichni tři patří k mým oblíbeným autorům, ale kvér nemám.

Prostě se tomu zasměju, respektive roluju myší a jdu dál. Když přijde druhý, třetí nepřekvapé mě to, smečka loví najednou.

Myslel jsem, že to co píšete myslíte ve srandě a jako nadsázku, ale pokud máte potřebu cosi archivovat a udávat, je to špatné a je mi Vás spíš líto.

Jděte se projít, když máte slabé nervy, přijdete na jiné myšlenky.
24. 07. 2011 | 11:25

Tenco napsal(a):

ad Karel Mueller (příteli honolulu, vím co se asi odehrává v tvé hlavě) Díl III

"...Nad vami visi Damokluv mec vy Multi-Kulti. My si vse pamatujem zatim co vy mate
pouze zhoubne theorie. (Blbouni levouni)...."
"...Uz se me ulevilo ! Jdu na vino a budu pripijet na zdravi a slavu ceske arisokracie - At Zije, Pepa Repa a Cochtan...."
"..Multi-Kulti znamena EKONOMICKY DIZASTR takoveho rozsahu, ze lide v Cesku o tom nemaji zadnou predstavu. Znamena znehodnoceni meny. Nezamestnanost 60-65 %. Penze prakticky neexistuji. Zadny zdravotni system neexistuje, ale existuji nemoci, ktere doktori neznaji.Priroda je proti Multi-Kulti.
A ted si predstavte psychologickeho rozpolozeni nekoho, (treba jako jsem ja)..."
"... Stejne je budete muset zastavit JAKYMKOLIV druhem nasili. Neni treba strilet.
Nekonecne more je pomocnikem. Nekteri z nich budou mit poprve v zivote koupel.
Ha, ha, ha. (a nebudou pachnout pizmem). Cert je vem vsechny.
Bud vy nebo oni. Pamatujte ! Jste nenavideni neverici psi a ke vsemu jeste jite veprove..."
"...Pane mudrec, atheiste jsou jako opozdene deti. sebevedomi a "jisti v kranflikach".
"Pane n.o.s., vyridte Vasim lidem, at sedi doma a nesnazi se lozit k nam. Jsou kulturne neprijatelni a nevitani. Bude valka jednou v budoucnosti a Vy to vite dobre.Nenadavejte Cochtanovi, on ma tisice kamaradu a prevysuje Vas mentalne..."
"... Pichu, Ty stary OSLE, ty nebudes mit uz do smrti klidne spani po precteni tohoto prispevku...."
"...Pichu, chachare, Tva pani, (nasla-li by se vubec nejaka k chacharovi, jako jsi Ty) by byla doma. Byla jeji vlastencka povinnost narizena svatym Vorstem, aby mela sluzku cernosku, kterou musela ucit domaci zenske prace. Mel by jsi zahradnika, ktery by se po 10 p.m. a signalu sireny musel odklidit ze cvrte belochu.
Sluzka Tve pani vsak mela povoleno zit v servance court u Tveho domu...
"...Vezmete si priklad ze me. Jsem prinosem pro spolecnost, (at uz to bylo v JAR ci zde.) Jsem zadan, hledan a do penze me asi nepusti az jednou budu mit narok..."
"...Tencokydo Ty Orangutane nahnedlej po viteztvi nasi revoluce pujdes do vezeni za propagaci multi-kulti...."
"...Pochod dejinami, nas Krestanu je pochodem gigantu !...Marsale Vorosilove,
spolubojovniku ! Jelikoz musim z domu, chci Te pozadat, aby jsi v zajmu civilizace a vecne slavy krestanske Ameriky a Evropy, zde na Aktualne CZ nafackoval vsem destruktivnim prislusnikum pate kolony....S pozdravem - Pochvalen bud Jezis Kristus Vam dekuje katolicky princ, Krizak von Honolulu...."
"... Neni treba odpovidat na muj humanitaritni prispevek. Musim se zabarikadovat v krytu. Ocekavam bombardovani a tantrum...."
"...Pane t,..v pripade, ze neverite na UFO, nebo dokonce na certy, tak se potrebujete vice rozhlizet kolem sebe...."
"...Pane Stejskal,to vytahuje oci z dulku, kdyz ostuda Ostravy (Tecokyda) Vam kazdou chvili PORUCI, koho mazat a koho ne.Kde ten babooni polo-mozek bere takovou SEBEDULEZITOST ?Tencokydo, priznej se, ze Ty jsi Rom ? Cech ve Frankfurtu me vysvetloval neco o vlezle drzosti, jako jejich charakteristice.
"...Budete-li zabit Vy, tak cert Vas vem, jste bezcenna/bezceny....Jste zena, (venkovska Marena), nebo nedonoseny muz ? Pochlubte se, at vim jak psat ?..."
"...Obcane, Ty starej uchylnej PERVERTE, Ty vis vsechno o plodech, ale o spravnem
unsporadani sveta vis hov.o ! Jinak by jsi davno vedel, ze jsem SEPARATISTA a ne rasista..."
"..Rasismus je uzakonena diskriminace a ta v JAR nikdy neexistovala. Z toho,
co Cesi pisi, existuje u Vas.Tak s tim neco delej, Ty neknubo ! Cas od casu se chovas jako zarazeny prd a politicka korouhvicka. Projev protestu zadny. Styd se ! Akorat si poustis jedovatou hubu na spacir proti necemu, co uz davno neexistuje - slava Vorstrova ekonomickeho zazraku...."
"...strc si tu Tvoji Anglickou Wiki-PIDYKYDU do riti ! !..."
"...Nicku "t", jak to, ze nevis co se stalo vcera v Anglii ? Cela Amerika
nad tim zasne (UFO)... Tak je to u Tebe se vsim, nevis NIC, Ty prdimuziku,
zakrsliku..."
"...Z Vasich cinnu vznika negativi power, ktera se bude shromazdovat ve vesmiru a vrati se jednou k Vam jako negativni zasah osudu. Tak si jednou vzpomente na tento prispevek. Trest Bozi Vas nemine..."
"...Vy jste KARTAGO, ja jsem RIM. Vy jste od brehu severniho Lake Malawi pred 70 K. My jsme deti Atlantis. Vase tisicilete nepratelstvi k nam je normalni. Pil jste ji s materskym mlekem a mate ji v genech...."
"...Jizni staty USA povazuji Muslimaky za agenty dabla. Budeme vzdy verni
Kristu. ..."
"...Cesi, Te stejne jednou povesi....Na Tebe take existuje slozka, (file)..."
24. 07. 2011 | 11:25

woundy napsal(a):

Norský delikvent je bez politické příslušnosti (na rozdíl od Klause),ale má ve třech věcech shodu své ideologie s ideologií V.Klause: Konzervatismus,liberalismus,anti-multikulturalismus. body lze určit pevně rovinu v geometrii (přímku dvěma).Možná, že i rovina myšlení obou je tedy shodná.
Nejednal na příkaz asi žádné strany,sekty,organizace-pouze z vlastní vůle s rozhodnutím vlastního svědomí.Rouhodně mu neruplu,rok prý to připravoval.Hlásí se oběma činům.Provedlosobní plán likvidacetěch, o nichž se domníval,že neprávem se derou k moci (mladí,provládní levicoví) anebo ji drží (Premiér s okolím)-Podobný typ zastřelil 1986 asi švédského premiéra Olofa Palmeho-sociálního demokrata,při východu z kina.Problém imigrace je v severní Evropě-Skandinávii rozjitřen a spojován i s marxismem,levicovostí,sociální demokracií.Atentátník není proti rasám,ale proti ideologiím ras.Klaus "ujel" s "propiskou",tento s více strašným koncem.
Ideologie připravuje lidi o rozum,jak vidno.
24. 07. 2011 | 11:26

Tenco napsal(a):

doslov :

Jeho/honolulu/ úvahy o tom , jak jej v jeho počínání ovlivňují hvězdy - především jistý Červený trpaslík, se mi dohledat nepovedlo (spousta honoluluových příspěvků je kvůli výzvám k fyzické likvidaci, zjevným projevům rasismu a vulgarismům mazána)
------------------------------
Technicka - "JAKÝMKOLIV druhem násilí". /tuším, že ten příspěvek stále visí na aktualně.cz - zde ale nejde o selhání pana Stejskala ....má toho opravdu moc...jde o selhání NAŠE...:((((/

Jaké z toho vyplývá ponaučení ?
Spoustě tragédií se dá zabránit. Překonáním vlastní lhostejnosti a toho co já nazývám "soukmenovectví" (nepřímá podpora).
Možná že i té norské tragédii šlo zabránit.

Maucta. /pevně věřím, že honolulu nevlastní zbraně/
---------------
Gobbo
To co jste napsal je paradoxní.
24. 07. 2011 | 11:26

woundy napsal(a):

doplňuji výše: 3 body lze určit rovinu
24. 07. 2011 | 11:28

almost glossed™ napsal(a):

Marcus Agrippa: Souhlasím...

Petr Havelka: Divná argumentace. Křeč. Nic takového netvrdím. Promítáte do mě nějaké cizí agresivní tendence.

raby: Díky za doplnění.

Anuszka: Opět to hrané pohoršení? A proč sem motáte cenzora a své agresivní představy? Nemají se mnou nic společného. Řeším věci jinak.
24. 07. 2011 | 11:29

Michal Macek napsal(a):

vsude se pise "sileny strelec" obavam se ze nebyl "sileny" jeho precizne provedeny plan svedci naopak o velke pricetnosti jen me udivuje ze mohl na tom ostrove radit tak dlouho jediny clovek,proc ho ti mladi nezlikvidovali osobne bych se radeji nechal zastrelit v boji nez na uteku jako kralik......
24. 07. 2011 | 11:29

Pepa Řepa napsal(a):

No vida už je tu druhý - Vico. Kolik Vás bude, smečka se formuje?
24. 07. 2011 | 11:29

Alfa napsal(a):

Bohužel, obraz diskuzí čím dál horší. Stále titíž nenávistní a neustále u počítače připtavení (zčásti placení)...
To podhoubí zrůdných činů vyrůstá nenápadně. Naši pravověrní dikutéři to názorně ilustrují. Jmenovat je jistě nemusím. Ale všimněme si pana Dalibora Štyse - nebyli to přece obyčejní mladí lidé... Ano, takhle nevinně to začíná.

Souhlasím s Petrem Havelkou: "Nerad to říkám, ale klidně se může něco podobného stát i u nás. nebudu se tomu divit. Bude úplně jedno, jestli to bude levičák či pravičák, muslim nebo křesťanský fundamentalista. Prostě půjde o psychopata, který do své narušené osobnosti "nasál" společenské klima."
24. 07. 2011 | 11:30

almost glossed™ napsal(a):

Pepa Řepa: Když už to potřebujete za každou cenu vrátit a nevíte jak, zkuste to alespoň nějak inteligentněji. V archívu blogů nenajdete můj jediný antisemitský příspěvek. Ten přívlastek "stalinistický" beru jako typický pravičácký folklor.

Chápu, kdokoliv je nalevo od norského střelce, je pro vás "stalinista".
24. 07. 2011 | 11:34

mb napsal(a):

Karel Mueller ... světí účel prostředky ... ???
24. 07. 2011 | 11:34

Alfa napsal(a):

Vico 11.19 má plnou pravdu. Stojí za to se zamyslet!
24. 07. 2011 | 11:35

Tenco napsal(a):

Pepa Řepa
Jste honoluluův oblíbenec a je tomu i naopak. To je vaše rozhodnutí a vaše právo.

Mezi udavačstvím a upozorněním na to, že někdo vyzývá k násilí - JAKÉMUKOLIV násilí a na jeho doprovodné verbální projevy -je jistý rozdíl.
Ale to chce trochu začít přemýšlet.
Ne jen oprašovat neuronové synapse.

80 % vašich vývodů je podsouváním něčeho, co jsem nikdy nenapsal.
Ale i to o něčem svědčí.
O vaší nafoukanosti - kdy lžete a lež opentlujete kudrlinkama.

O moji osobu nejde. Jde TAKÉ o VAŠI osobu. /tento modus přemýšlení je ale nad vaše síly - milý bojovníku s nálepkovači a hypertrofovaný nálepkovači v jednom .../

/co vaše teorie o fousatých chlápcích v turbanu....jistě musíte být zklamán/
24. 07. 2011 | 11:35

voroshilov napsal(a):

Michal Macek:
Tak otoz je v tom hodne podivnosti a nesrovnalosti,jeden clovek nemuze vyhlasit valku celemu Norsku.Odpalit vladni budovu a za dve hodiny uz na ostrove radit jak Terminator,bud opravdu to byla skupina(a on nikoho nepraskne)a nebo vzali nejakeho cvoka"znamou firmu"(kteri veri na ufony a chipy v hlave)a vymlatili z neho doznani.
24. 07. 2011 | 11:35

Pepa Řepa napsal(a):

Tenco
jestli si dobře pamatuju, častovali jste se tady podobnými výrazy NAVZÁJEM. Jeden druhého.
Pokud sám takové výrazy rozdáváte, tak je musíte umět přijmout a nebrečet jako malé dítě.
Myslíte, že si to někdo-kromě Vás-archivuje? K čem Vám to je? Chcete kohiosi žalovat udat nebo napsat stížnost Císaři Pánu do Vídně?

Je mi Vás opravdu líto.
24. 07. 2011 | 11:36

Ládik!!! napsal(a):

kydači,
máš pěkný archlív.
24. 07. 2011 | 11:37

almost glossed™ napsal(a):

Doporučuji srovnat příspěvek Vica s reakcí P.Ř na něj. Příznačné.
24. 07. 2011 | 11:38

Felix C. napsal(a):

- udalosti v Norsku zde komentovat nebudu
- blog je svojim sestavenim .. ehm suchankovsky
- zkratka uplne slintam
- o blog by si meli rict smoulove - maji svoje obcanska jmena.
24. 07. 2011 | 11:40

voroshilov napsal(a):

Pocet mrtvych postrilenych jednim clovekem je naprosto NEPROVEDITELNY.
Kolikrat musel prebijet zasobniky,udelat kratkou pauzu,dokonce takove mnozstvi munice musel za sebou tahat v tezkem batohu,a co ti beranci cekali az na ne dojde rada kdyz treba kat da i cigaro prece klidne pockaji,nebo ne...
Nikdo z mladych vikingu nemel zakladni vojensky vycvik?Nikdo nechodil na bojova umeni a kurzy sebeobrany?Degraduje nordicka rasa primo pred ocima.
24. 07. 2011 | 11:43

mb napsal(a):

řepo můžete nějak okomentovat a ohodnotit události v Norsku ?
24. 07. 2011 | 11:43

mb napsal(a):

chci to slyšet od vás, ne od vašich vykladačů ...
24. 07. 2011 | 11:44

jansuchanek napsal(a):

zdravím zdejší diskutéry,

všem bych rád sdělil několik faktických poznámek o mně:

1. jsem neuvěřitelně mírumilovný člověk, bezdůvodně mám problém zabít i mouchu a pokud se už nějaký důvod k násilí z mé strany najde, bráním pouze svou rodinu, ženy a děti. to vše až v případě, že není prostor k útěku. první, častokrát citované pravidlo mého trenéra u základů japonského sportu (týkající se chování v sebeobraně) znělo: a. najděte cestu pro útěk a utíkejte, b. pokud neexistuje jednoduchá cesta pro útěk, najděte složitější, c. pokud cesta pro útěk neexistuje, braňte se a využijte vše, co jste se naučili. jsem mnohem větší písista než hořejší.

2. nejsem rasista, nejsem anti multi kulti, k této problematice se nikdy zásadně nevyjadřuji.

3. válečný zločin hitlera považuji za naprosto bezprecedentní událost v dějinách lidstva a jeho samotného za jednoznačně nejhrůznějšího psychopata všech dob. na jakékoliv projevy neonacismu nebo čehokoliv, co se tomu podobá, jsem alergiký.

4. nikdy jsem nezpochybnil roli Rudé armády a spojeneckých vojsk ve druhé světové válce.

5. jsem chorobně prospravedlivý

6. bratry mašíny považuji za regulérní zločince a kdyby to bylo nutné, řekl bych jim to do očí

7. jsem upřímný, snažím se nelhat, miluji svou rodinu a ženu především. a jestli něco rozhodně nejsem, tak nejsem falešná svině, která rozdává podpásovky jak na běžícím pásu.

8. nemám potřebu se sdružovat, jsem (snad) nezmanipulovatelný, používám často selský rozum. když ulítnu, spolehlivě mě koriguje má žena.

9. jsem pro matriarchát, pokud někdo podpoří vládu žen, budu s transparentem v první řadě.

10. a i když to z prvních devíti bodů vyplývá jasně, zopakuji - nenávidím násilí a řízenou manipulaci ve všech jeho formách.
24. 07. 2011 | 11:44

veverka napsal(a):

Nečas by měl tomuto hrdinnému pravicovému odbojáři dát plaketu za statečnost.Vždyť přeci bojoval statečně proti levičáckému nepříteli se zbraní v ruce.Měl by dostat titul hrdina ODS a Pepa Řepa s Rumcajsem by mu měli do kriminálu nosit koblihy.
24. 07. 2011 | 11:47

mb napsal(a):

jan suchanek, kdyz nenavidite manipulaci, proc si nesundate tu kšiltovku ?

proč nechcete / nejste schopen(ochoten) blogovat pod svým vlastním obličejem ?
24. 07. 2011 | 11:48

vlk napsal(a):

přiznám se, že na Suchánkovy blogy nechodím. nemám proč. Nechodím na blogy hlásiče.
Co že je za slovo hlásič. Inu, mám jejj od sotc e svého itce. Který mi kdysi popisoval jednu lidskou vlastnost. Totiž chuť co si oznámit.
Prý jednají podle hesla - práskat s e nemá, hlásit s e ovšem musí. Takež Suchánek , v jistém případě, který mohu kdykoli doložit, hlásil.
Ale byl jsme na jeho blog upozorněn jinými.
Je pro mne naprosto neuvěřitelné, že si zrovna on bere do HUBY tragedii v Norsku. Kd y jejich tamější pravověrný nejdřív nastražil auto bombu před úřadem s vé země a následně si vzal automat a šel s třílet DĚTI.
Které s eneprovinili ničím jiným, než že byli jaksi levicově orientováni(
A no ten čacký strážc e pravých hodnot to natřel levounům! Respektive zejména JEJICH DĚTEM. Dětem lidí, kteří měli, ak bych oprávněně očekával v mnohém , stejný pohled na věc jako zde profesor Hořejší.
Mimochodem, pvedle hlásiče a pokrytce nejhoršího druhu , je pro men Suchánek také lhář. Nejméně do té doby, dokud nedoloží, že prof. Hořejší orpavdu s dělil někd e na s vém blogu toto:
Měl být o tom, jak Hořejší označil české letce RAF za válečné zločince,
Jak napsal Suchánek v úvodu tohoo blogu.
Co mne vůbe c nepřekvapuje je výlev kdysi elgána těch to stránek Pepy Řepy.

Ve svém dnešním sloupku na zde:
http://urfaust.bloguje.cz/899772-o-zkratkach-a-cene-anderse-behringa-breivika-pro-rumcajse.php
navrhuji vytvoření ceny Anderse Behringa Breivika. Jako protiváhu prohnilé Nobelovce za mír. Navrhnul jsme aby o jejím udělení největšími bikci levounů v daném roce s e rozhodovalo Na Růžku, komitét rozhodců vedl Rumcajs. Myslím, že vedle Ruma tam nepochybně bude mít správné místo i Suchánek a Pepa Řepa . A pár dalších podobných. Třeba nick Mud.
24. 07. 2011 | 11:49

veverka napsal(a):

jansuchanek

Skutečně dojemný výčet.

"a jestli něco rozhodně nejsem, tak nejsem falešná svině, která rozdává podpásovky jak na běžícím pásu."

Bohužel tímto svým blogem jste dal Hořejšímu sviňáckou podpásovku jak z učebnice.
24. 07. 2011 | 11:51

Michal Macek napsal(a):

voroshilov

ja verim ze byl sam,zas tolik munice nespotreboval byl to vyborny strelec skoro
co vystrel to zasah,pry jeste dobijel ranene mel pry 2 zbrane pocitam ze mu stacily tri zasobniky do kazde ale kdyz ty magaziny menil mohl ho nekdo majznout klackem po hlave - prece byl sam nemel kryta zada ale propukla panika a kazdy se snazil na sve triko uprchnout misto aby se spojily a neco vymysleli a tohle je vysledek - 100 mrtvych a jemu hrozi 21let (!)
24. 07. 2011 | 11:52

Tenco napsal(a):

Ládík!!!
Kdy se hodláš omluvit za to, že jsi mě křivě obvinil, že zeužívám tvůj nick a nazval mě "sprostým prasetem" ?
Kvůli takovým, jako jsi ty, je dobré si evidenci vést.
Protože ty jsi to schopen ZAPŘÍT.
/nepřemýšlej nad významem textu - drž se svého "soukmenovectví" - mohl bys začít uvažovat jinak a dostat z toho nějakou nemoc.../

Pepa Řepa
Pokud se vám podaří dohledat, kdy má akce nebyla reakcí - budu s povděkem.
Mě je zase líto každé rozumné bytosti, která má na prvním místě "soukmenovectví".
V případě ale např. nacistů či komunistů nejde o lítost, ale nenávist.
To se ale vás netýká, vy na svém piedestalu bohorovnosti patříte k výjimkám - vy jste jen Pepa Řepa.
/opět podsunutí - lež : "vy takové výrazy rozdáváte" - tedy implikace , že honolulu REAGUJE.../

Víte, vy jste velmi směšný. Na to, co jste asi scestoval a viděl - i neuvěřitelně hloupý - uboze hloupý.
Ale je to asi dáno oním "soukmenovectvím" /bolševismem ???/

Technická.
Pro řepného frajera : /on mě začal označovat jako Vykydala, hnojného muže...ale on to zapře....on bude tvrdit, že já rozdávám "komolení nicku"...či ne ? - či by v něm byla špetka toho, co zoveme objektivita ??? - nevěřím, že překoná svůj hypertrofovaný narcismus.../ :(((

Myslíte si, že se tomu masakru dalo nějak předejít ? A jak ?
24. 07. 2011 | 11:55

horsyas napsal(a):

to Woundy: Klaus 3,ale Švejnar má dva znaky společné s Norem-centrem katastrofy,vládní čistky :bez stranické příslušnosti,anti-marxista.Znamenají týž paprsek?
Otázky archeotypů lidí ve vyšší politice.Brontosaurus a Dinosaurus.Momentálně v sekci "Věda" zde najdete popis pravděpodobné příčiny jak příroda zbavila lidstvo pozdější veleještěra-tím,že za jury a křídy měl vyšší teplotu těla než savci-byl příliš energeticky náročný,tím nepřežil.
Přesto existuje ve vědě čestná výjimka,kdy Dinosaurus se osvědčil:Známý matematik Cauchy 19.století vybudoval základy matematické analýzy,zejména integraci v komplexní rovině.Byl jeden z mála monarchistů,když Francouzi byli už republikány.
Proč osud ekonomické reformy v ČR vložen do rukou Dinosaura s Brontosaurem,lidí v něčem o staletí pozadu za současníky?
V matematice jde o ideální myšlenkové konstrukce,ale v ekonomice o reálný život.A kam si veleještěr lehne,zbude po něm pořádný kráter-nikoliv jen ďolíček,jako po slepičce.Mějte na paměti.Život je krátký a potravou veleještěra bylo vzhledem k tělesné váze za jeho života mnoho jiných tvorů a tvorečků.
24. 07. 2011 | 11:58

mb napsal(a):

řepo / vyjde li vám čas / reagujte na mou otázku ...

mějte se ...
24. 07. 2011 | 11:59

Ládik!!! napsal(a):

Kydači,
až tady napíšeš své jméno a příjmení a místopřísežně prohlásíš, žes nezneužil můj nick, pak se ti omluvím. Nicku se omlouvat nebudu, nemám proč. Za svými názory si stojím - nevím, proč bych měl zapírat, že si o tobě myslím, že jsi prase.
24. 07. 2011 | 12:01

jansuchanek napsal(a):

a teď k tatovi:

pane tato, jste pro mě na zdejších diskuzích úkaz (ve velmi pozitivním slova smyslu). jste pro mě barometr kvality tohoto prostředí. svou jednoduchou bezprostředností, upřímností a selským rozumem ve mně nezřídka vzbudíte sebereflexi. často děláte gramatické chyby, a to je právě ten barometr. na jiných diskuzích byste proto byl zesměšňován, na aktuálně se tak neděje nikdy. úžasné. říkám to opatrně, ale vašich názorů si zde velmi vážím. a proto vám odpovím (nechtělo se mi):

1. hořejší napsal blog o přemalovaném tanku a nazval autora přemalování idiotem. říkám si OK, možná si všimnete, že jsem v diskuzích nereagoval (nejsem si jistý, ale myslím že ne).

až potud by mi hořejší nestál za písmenko, vyjádřil názor, OK.

2. hořejší z blogu o tanku vyjmul marginální dovětek pocestného a zcela neuvěřitelně jej manipulativně umocnil. napsal: pocestný označil sovětské vojáky za smradlavé mongoly.

NIC TAKOVÉHO POCESTNÝ NEUDĚLAL.

a někde tady mi to jemně začalo lézt na nervy. hořejší samozřejmě napřímo neoznačil české letce RAF za válečné zločince, ale z kontextu je víc než patrné, že si to (narozdíl od pocestného mongolů) opravdu myslí.

3. pacifista hořejší má raději sovětské tanky než anglické stíhačky, OK, každý jsme jiný. ale pokud obviním letce z bombardování civilistů a nazvu je válečnými zločinci, tak prostě a jednoduše nemoho ignorovat ani válečné zločiny na ruské straně (rusové měli obecné s dodržováním ženevských konvencí obrovský problém). ale to najednou nevadí, pojďme uctívat, uctívat, uctívat.

4. DŮLEŽITÉ: zde autentický výrok Hořejšího (a oba víme, že myšlen zcela vážně):
Pokud jde o toho Eskymaka - mozna bych mel rici vice po lopate, ze je zajimave, ze ho ten Vietnamec, na ktereho predtim hazel bomby, nenechal utopit, resp. jeste mu nepridrzel hlavu pod vodou. Musim se priznat, ze bych v podobne situaci byl ve velkem pokuseni tak ucinit (treba kdyby Prahu bombardovalo vietnamske letectvo).

5.dva blogy k tanku, OK, pak přišel třetí. ubohý. můj blog už byl skoro napsaný, pak přišlo norsko. je to za humny evropské unie. a já mám intenzivní pocit, že evropu tak nějak neslyším.

6. nejsem váš nepřítel a dokonce si myslím, že to s vámi myslím mnohem lépe, než hořejší. nenechte se, prosím, manipulovat
24. 07. 2011 | 12:04

Pepa Řepa napsal(a):

Mb
musím se opakovat?
Tedy ještě jednou.
To co se stalo v Norsku je stejná prasárna jako v Beslanu.
Taky tomu nerozumím.
06:43

Jinak nehodlám nic dál pitvat. Ani věty

Takže ze zápisků pana Breivika se zjistilo, že jde o vyhraněného/až řepovsky/odpůrce multi-kulti a potažmo proti těm politickým stranám a jejich představitelům, které tento směr reprezentují.

Přečetl jsem si soubor názorů norského střelce. Je to takový koncentrát názorů Suchánka, P.Řepy, Zachea a spol. Suchánkova chladnost a skrytá agresivita, řepovská otevřená nenávist, zakyslost, ublíženost, a nenávist ke komukoliv jinému, k tomu nějaká ta rádobykřesťansko-rádobyžidovská omáčka pro ospravedlnění záminky a obecný pocit nadřazenosti typický po naše pravicové "myslitele". Zdá se, že je to všude stejné...

Přijdou další. Mávnu rukou a jdu dál, nemám archiv.
Snad kvůli Vám ještě toto:
Kdyby se podobné věci opakovaly i jinde a kdyby byly součástí jakéhosi celosvětového trendu, spřízněného společmou ideologii budu mít k tomu stejný přístup jako k islámskému terorismu. Naprosto nesmiřitelný. Můžete tomu věřit i nemusíte. Vaše věc.
Nikdy jsem nevytvářel s nikým smečku a pokud mne někdo chválil bylo mi to spíše nepříjemné. Reciprocitu nepraktikuju.

Zatím to na mne dělá dojem akce toho magora v Oklahomě, žádné další propojení nevidím.
Uvidíme, zkraje po výbuchu to vypadalo na běžný atentát islamistů.
Mějte se.
24. 07. 2011 | 12:04

Platan napsal(a):

"Měl být o tom, jak Hořejší označil české letce RAF za válečné zločince, jak by tonoucímu Johnu McCainovi přidržel hlavu pod vodou"

Autore, upřesněte, kde jste to našel, nebo se omluvte za sprostou omluvu!
24. 07. 2011 | 12:08

Platan napsal(a):

...pomluvu
24. 07. 2011 | 12:09

mb napsal(a):

děkuju za odpověď pepa řepa ...
24. 07. 2011 | 12:09

Vico napsal(a):

P.Ř. 11:29 : bez komentáře
24. 07. 2011 | 12:09

Drzá zrzka napsal(a):

Čím vším musí člověk a jeho mysl projít, že si přestane vážit životů druhých lidí?
24. 07. 2011 | 12:10

jansuchanek napsal(a):

wow!

vlku,

otestujeme mou mírumilovnost.

"přiznám se, že na Suchánkovy blogy nechodím." - vítej ubožáku.

již 4 roky v sobě nosím úžasné tajemství. znám přesně tvou identitu, celé jméno i zaměstnavatele. jako správný práskač se tě tedy ptám, nenastal už ten správný čas, co říkáš?
24. 07. 2011 | 12:11

mb napsal(a):

spiš jde o to, kdyz nekdo nema rad islam ( a islamismus ) v evropě ( o multikulti nemluvě ) ... tak jakymi prostředky se má / může bránit ... patrně nemá zabíjet vraždit členy levicových stran ... to je ta otazka prostředků / mířila na karla muellera / ... Bátora vrchním kádrovákem ... njn ....
24. 07. 2011 | 12:12

hoven napsal(a):

o tom, že to byl naprostý šílenec nemuže být nejmenších pochyb. on tvrdí, že chtěl změnit společnost a svým činem lidi vyburcovat proti přistěhovalcum a levici. jediné , čeho dosáhnul, je to, že podpora multikurturalismu a levice v norsku stoupne. je to člověk, který není schopný ani toho nejzakladnějšího usudku, podle mě ma naprosto nemocný mozek. ani ho nemužou odsoudit. pošlou ho do blázince.
24. 07. 2011 | 12:13

voroshilov napsal(a):

jansuchanek napsal:
"jednoduse nemohu ignorovat valecne zlocin sovetske armady(rusove meli s dodrzovanim Zenevskych konvenci velke problemy),tak pane Suchanku,nemecke italske rumunske madarske finske slovenske... fasisti nemeli problem s dodrzovanim Zenevskych konvenci,oni totez vubec nemeli zadny problem s dodrzovanim aspon lidskeho chovani na dobytem uzemi.
24. 07. 2011 | 12:19

mb napsal(a):

jansuchanek ... ještě ( kdyžtak ) reagujte na tu kšiltovku ... a kdy (už ji konečně) sundáte ...
24. 07. 2011 | 12:20

jansuchanek napsal(a):

kočka šklíba:

přečtěte si, prosím, můj příspěvek tatovi. možná pochopíte. jestli ne, bude mě to (ve vašem případě) mrzet.
24. 07. 2011 | 12:22

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Pepa Řepa:
Nedávno jsem v odpovědi Dalimírovi lehce zavtipkoval na adresu nicka Tencokida hnuj. Nic urážlivého, jen cosi v tom smyslu, že, až se Dalimir a jeho sympatizanti potkají, tak si na tom setkání budou zpívat internacionálu, a Tencokida hnuj...ten bude kydat hnůj.

To, že okamžitě následovala odpověď, je v pořádku, ale Tenco mě od té chvíle začal tykat. Když jsem se ohradil, pronesl něco jako, že s lidmi, kterými opovrhuje, si nevyká.
:-))
Chápete to?
Vůbec jsem nepochopil, proč se tak rozčilil.
Ten člověk musí mít hodně nízké sebevědomí, když ho takhle rozhodí nevinný vtípek...

P.S.
Co se týče příspěvku od Almost Glossed, to byla jen hloupá provokace...nestojí za reakci
24. 07. 2011 | 12:25

jansuchanek napsal(a):

mb: co má, probůh, moje kšiltovka společného s manipulací??? :-)

nebojte, jednou vám ji daruju :-)
24. 07. 2011 | 12:29

Rumcajs napsal(a):

Pene Suchánek, myslím že Vaše "omluvy" nejsou na místě. Levičáci šíří nenávist po celé Evropě , zmařili milióny životů a jejich gerili řádí krvavě dál i dnes.

Omluvil se snad někdy Vico,Vlk a místní levicová smečka za toto ? Nikdy jsem nic takové neregestroval. Spíš naopak.

Spousta levicových grázlů se ani neštítí dát si na tričko Che gevaru.
A jaký je rozdíl, mezi ním a Breivikem ?
24. 07. 2011 | 12:29

Kritik napsal(a):

To, co zde autor článku citoval z blogu pana Hořejšího (o tom, jak se postavil tehdejší spojenec - Anglie - na okupaci ČSR) je všeobecně uznávaná pravda, ke které se připojili snad všichni historikové. O tom, že by pan Hořejší označil letce RAF za zločince v souvislosti s osvobozeneckým bojem nic nevíme a pokud chce autor článku vyvrátit, že není pouhý lhář a pomlouvač, měl by zveřejnit zdroj, ze kterého onen názor převzal.

Co se týká znásilňovací mašinérie Rudé armády na území Německa, tomu historikové dávají za pravdu s tím, že vojáci opravdu dostali volnost mstít se tímto svému nepříteli za spáchané brutality na svém národu, kde znásilňování bylo tím "nejmilostivějším" počinem německých agresorů. Avšak, když se tato msta vojáků Rudé armády rozrostla a dostalo se to k nejvyššímu velení, vojska dostala přísný zákaz takto si počínat a každý voják, který se znásilnění dopustil, byl na místě zastřelen. O tom hovoří dokumenty natočené přímo s německými ženami, které tyto události na vlastní kůži prožily.

Co by asi dělal autor článku, kdyby jako voják přemohl svého nepřítele, který mu vyvraždil rodiče, znásilnil a zabil sestry a dcery, vypálil dům a zničil rodné město. Dá se říci téměř s jistotou, jak publikoval ve svých dílech psychoanalytik Erich Fromm, že by v sobě nenašel sílu odpuštění a jednal by s nepřítelem podobně, jako nepřítel s ním.
24. 07. 2011 | 12:29

olga napsal(a):

dennis
"NEVER VSEMU, CO SI MYSLIS."
Já osobně tomu co si myslím věřím více než tomu co mi říkají a nebo co píší. Myslím totiž tak jak věřím. I když připouštím, že se mohu mýlit. Nikdy nic nepovažuji za definitivní.
24. 07. 2011 | 12:30

Valerian Scully napsal(a):

ad mb, suchanek, ksiltovka pres ksivt:
Pronikavy zrak propalujici az do pulsujiciho stredu vesmiru (vsehomira) bychom neunesli...
24. 07. 2011 | 12:30

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Platan napsal:
"Měl být o tom, jak Hořejší označil české letce RAF za válečné zločince, jak by tonoucímu Johnu McCainovi přidržel hlavu pod vodou"

Autore, upřesněte, kde jste to našel, nebo se omluvte za sprostou omluvu!

Pro Platan:
Dovolím si odpovědět za autora. Co se RAF týče,tak jeden z diskutérů mi poslal kdysi odkaz, viz níže

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=4398
24. 07. 2011 | 12:31

voroshilov napsal(a):

Zrejme Breivik nemel iluze ze ho nekdo bude oslavovat jako zachrance euroatlanticke civilizaci,ja vidim smysl v tom ze chtel rozpoutat diskusi na toto tema a zamezit neumernemu poctu pristehovalcu ktere prijma vlada v dobe krizi a rostouci nezamestnanosti(to dava logiku)a povedlo se-Norsko uz uzavrelo shengenskou zonu s EU.
Silenec to neni,vedel presne co chce,neslysel hlasy v hlave,vedel co ho ceka-nespachal sebevrazdu jak je tomu obvykle,zanechal rozsahle poslani,tedy on je vlastne predzvesti toho ze pravicove populiste vyhravaji volby vsude v Europe.
Breivikum patri budoucnost,ale budou v obleku od Armaniho a misto samopalu pouzivat propisku.
24. 07. 2011 | 12:31

Platan napsal(a):

Suchánku, nebuďte posera a napište kde jste viděl, že
"Hořejší označil české letce RAF za válečné zločince".

Pane Stejskale, pokud si to Suchánek vymyslel, tak by to bylo na vyhazov, nemyslíte?
24. 07. 2011 | 12:31

jansuchanek napsal(a):

rumcajs: nikomu se neomlouvám, za svým si stojím

OBECNĚ: často tu zaznívá, že se mám hořejšímu omluvit za nařčení z něčeho, co neřekl.

OK, udělám to, ale jen v případě, když mi najdete potvrzení výroku hořejšího:

"označil diskutér vystupující pod nickem Pocestný (ve skutečnosti jeden z čelných představitelů studentského hnutí z roku 1989, bez jehož přispění bychom se možná dodnes nezbavili totality!) sovětské vojáky za „smradlavé mongoly“.

přeji příjemné, dlouhé a spletité hledání.
24. 07. 2011 | 12:34

mb napsal(a):

nevim nejak mi to prijde nekorektni porad ( jste jediny bloger na ktereho neni videt ... steskal a (jeho) pravidla, kde jste ?

vitejak ... vsechna zvirata jsou si rovna ...)

ale mozna na tom příliš lpím ... / ale lpí li stejskal na pravidlech, jaktože některá zvířata jsou si rovnější ?

tomu nerozumím, ale možná je to marginální ...

ještě něco ... zde ( ted a tady na blozich aktualne ) jste se pasoval do roli svedomi / mravnosti v souvislosti s norskou tragedií ( a mlčení ostatní aktuálně blogujících aktuálníků )

je blbé když tomu svědomí není vidět do ksichtu ...

tak trochu to svědomí devalvuje / degraduje ...

jinak se mi líbil tento merit věci:

3. pacifista hořejší má raději sovětské tanky než anglické stíhačky, OK, každý jsme jiný. ale pokud obviním letce z bombardování civilistů a nazvu je válečnými zločinci, tak prostě a jednoduše nemoho ignorovat ani válečné zločiny na ruské straně (rusové měli obecné s dodržováním ženevských konvencí obrovský problém). ale to najednou nevadí, pojďme uctívat, uctívat, uctívat.
24. 07. 2011 | 12:34

Colt napsal(a):

Bylo jen otázkou času, kdy z té (ne)podařené multi-kulti politiky "prdne někomu v kouli"
Není žádným velkým tajemstvím, že životní styl "snědých" přistěhovalců ničí nejenom obsah státních kas, ale i zažité tradiční způsoby původních obyvatel zemí hojně navštěvovaných přistěhovalci (například nezamykání domů, ponechání odemčených vozidel....... zlodějen).
Je to "na nervy" a výsledek je zde.
Bezhlavé velkorysé přijímání imigrantů je jakousi úlitbou svědomí. Pohodlná Evropa by se měla daleko více angažovat ve vytváření příznivějších životních podmínek v jejich mateřských zemích. Např. momentálně pomoci zoufalým a hladovým afrického Sahelu.
Politici svým přístupem vnucují určité části obyvatel své vidění života ve státě a někteří se s tím nehodlají smířit. Mohou vnímat chování přistěhovaleckých zatímmenšin jako svým způsobem tyranii a vydírání. U některých vyvolat zoufalou, nesmylnou a brutální reakci - jako v tomto případě.

Spoluvinícky norské tragédie jsou i současní norští - resp.evropští politici a jejich módní hyperhumanismus (zároveň i alibistický pacifismus)
24. 07. 2011 | 12:35

voroshilov napsal(a):

Kritik:
Prosim Vas,jake masove znasilneni(i kdyz k tomu nepochybne dochazelo),vsimejte nesrovnalosti:
Takove knihy pisou AMERICKE A BRITSKE"histerikove"
Cim vic casu od valky a min svedku tim lip jim jde prepisovani historii a konecnym cilem je vsude napsat ze"Stalin byl horsi nez Hitler,a komunismus horsi nez nacismus",tim sami z obliga-Mnichov,obchod z Hitlerem...ne,ne,poprve slysime.
Najdou starou senilnou babku ktera za skromny prispevek k duchodu vzpomene ze videla i Satanaše.
Preco bylo znasilnovat,kdyz ty hladove,ovdovele zeny sami behali za kazdym dustojnikem at uz rude nebo spojenecke armady?
Jde cilena propagandistska valka na negaci vitezstvi SSSR ve druhe svetove valce,a uz ma plody-v Pobalti otevrene pochoduji veterani SS...
24. 07. 2011 | 12:41

Kritik napsal(a):

Autor napsal tuto kondolenci:

"Mladým dětem, které útok přežily, přeji, aby jejich trauma nebylo doživotní. Těm dětem, co nepřežily, přeji spočinutí v pokoji a všem pozůstalým hlubokou soustrast."

Určitě bychom se ke kondolenci měli připojit. Až na zásadní chybu, kterou obsahuje:

Norové jsou totiž z 90 % křesťané s lutherským vyznáním (protestanté). Je u nich normální být křesťanem, tak jako u nás je "normální" bý ateistou. A protože jsou křesťany, nemůžeme jim přát jen "spočinutí v pokoji", ale především radostné setkání v naději na věčný život.

O křesťanství v Norsku viz http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/zbozniabezbozni/_zprava/914236
24. 07. 2011 | 12:48

tata napsal(a):

pane SUCHANEK

URČITĚ SE mijime v pohledu ale to je naprasto v pořadku vy se spiše hlasite k tomu pravemu ja otevřeně k levemu,i když opravdu nikdy nehajim tu blbost z leva co někdy zazniva,,myšleno že pravičactvi je zakonitě špatnost,,i když samozřejmě svym pohledem to mnohdy vašim pohledem tak muže vypadat jako mym ta vaše.

sem dostatečně star a celkem dost zcestovaly aby semnou někdo manipuloval....to se malem podařilo komunistum v mem mladí,vyte co je manipulovatelnost tot ošidne slovo.........nakolik je to vaš pohled na svět,nakolik je to vaše zaslepenost nevidět.

třeba zaslepenost je jasna zde..............Ládik!!! napsal(a):
Norský levičák je podle poměrů v ČSSR krajní pravičák

Rumcajs napsal(a):
Nedivím se, že z těch levičáckých žvástů slabším povahám občas rupne v bedně.

o pocestnem nejsem přesvedčen to co pišete,s cela mi nezajima oproti Vam,JEHO STYL JE PRO MĚ VĚTŠINOU HNUJ.

TO STOU HLAVOU JE OPRAVDU jen vaše spojení,,podle mě ani nahodou mě to spojení nemuže napadnout.........i když souhlasim nedivil bych se tež že by to někdo udělal.

jak sem napsal ani to spojení valečny zločiny mi tak nepřipada,ale osobně přes litost strat civilu jsou promě letci hrdinove a proto hlavně umě komunisti zato jak je perzekuovaly sou komunisti pase,neodpustitelné,nemělo by se zapomenout a bude to vždy skvrna na levici.

stim tankem nevym ten konkretní připad ale jestli ste to pojal stejně jako toto je to velice promě nepřijatelne.

VYTE ROZDIL JE zločiny Rusu...TŘEBA ZNASILNOVANÍ,potom ruzne agrese katina,atd tady bych řekl že jasně dava najevo hořejší svuj hlas proti........ale druha strana tank jako symbol osvobození.....ne vraždění tady opravdu vaše zduvodnění nemohu takto přijmout...........neumim tak sve věty formulovat.

nemyslym si vubec že jste muj nepřitel,to bych se vami nezaobyral,vždy mi mrzí když lidi co si myslym že jsou sice jineho pohledu ale aspon trochu objektivní udělaj a tady pozor ja to tak vidim zakonitě neznamena že to tak je.

usměvne je zcela ten konec.....jste ještě mlad ,jinak byste to nenapsal,oni to třeba taky snami komunisti myslely dobře,to vždy piše ten co manipulovat chce......opravdu nechte namě kdo to semnou mysly dobře a to bez ironie,pravopis gramatika je muj nepřitel ale veřte svuj už budu vždy.......rozhodně se neshodnu že by mělo jen naznakem vyčitat RAF...PROSTĚ VALKA NE ONI.....ALE ROZHODNĚ VAŠ VYKLAD POVAŽUJI Z RAF ZA DOST ZAVADĚJICÍ,hlava pod vodou hnus.

vaše osoba stim nema co dělat jen nazor
24. 07. 2011 | 12:51

jája napsal(a):

mb, jste hlupák obecný, nevím, ale Ruská armáda existuje od cca 1992 roku, po rozpadu SSSR, takže mimo mísu. Pokud zde, i na těchto stránkách , je normou právo na mstu, jak provádějí USA dbes a denně různě na světě, měli SSSR, potažmo Rudá armáda právo nejen znísiońovat němkyně, ale přímo je likvidovat, jak to udělali Britové. Za 25 mil mrtvých na to právo bylo, stupide.
24. 07. 2011 | 12:51

mb napsal(a):

jája ... cítíte se duševně zcela zdráv(a) ?
24. 07. 2011 | 12:53

Tenco napsal(a):

Válečný štváč a vrah ...
Opovrhuji pavlačovými drbnami. Zejména "soukmenovcovskými". /bolševickými/
Co osvoboditelé Prahy vlasovci ? A co památník v Petřkovicích ?
------------------
Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):
Jozef:
Vy píšete do nějaké slovenské mutace Halo novin?
Váš styl a mentální vybavenost tomu odpovídá...
27. 06. 2011 | 11:52
-----------
Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):
blog pana Šterna vyburcoval z letargie místní budovatelskou úderku.

Sladký:
Jakou školu vystudoval liberál nevím, ale vy očividně VUML.

Voroshilov napsal:"Za Kaddafim stoji vetsina narodu".
Bravo, Voroshilov, kolik vodky jste dneska vypil???
Když jste, Voroshilove napsal: "Tripolisu nemuze byt idiot", tak máte možná pravdu. Jednoho máte v Moskvě.

Veverka napsal: "Jako vždy jde jen a pouze o ropu."
Veverko, jako vždy jste mimo. Nacpěte se oříšků, mluvíte z hladu.

Všechny soudruhy zdraví Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
13. 03. 2011 | 17:09
---------

Etc etc

Nálepkování, pohrdání, zesměšňování - bez JAKÉKOLIV argumentace či vyjádření se k TÉMATU blogu.
Takto se chová buď psychopat anebo placený propagatčík. A lenoch - je líný si dohledat argumenty (ty, co to dělají povýšenecky nazve gůglisty a wikipindisty).

Pomodleme se za něj :

http://www.liveleak.com/view?i=89a_1311444384

:((((
24. 07. 2011 | 12:53

zdenekb napsal(a):

autor:

Připadá mi to víc než jako zajímavý text zajímavý pokus o faul na p.Hořejšího. Styďte se, umíte-li.

Rumcajs:

Když jsem si dočetl vlkův příspěvek na...

http://urfaust.bloguje.cz/899772-o-zkratkach-a-cene-anderse-behringa-breivika-pro-rumcajse.php

...měl jsem původně v úmyslu se tě zastat s tím, že zlehčovat nebo omlouvat vystřílení děcek na "levounském táboře" bys snad nemohl ani ty. Ale jak tak čtu "Rumcajs napsal(a):
Nedivím se, že z těch levičáckých žvástů slabším povahám občas rupne v bedně.", překonal jsi moje představy. Kdybych měl napsat co jsi zač, porušil bych Kodex diskutujících asi 1000krát.

anuszka, Zrzka:

S tím, že jde o čin vyšinutých jedinců naprostý souhlas, jde jen o to, že někdo jejich vyšinuté myšlení zdánlivě pádnými rumcajsími argumenty utvrzuje.

Krátce zde:

http://zdenekb.blogspot.com/2011/07/utoya.html
24. 07. 2011 | 12:54

voroshilov napsal(a):

Kazda lez je dobra pro nedobitky a potomky fasistu,trockistu,banderovcu a ruznych kolaborantu vsech rezimu,kupodivu zidovci ztraceji zrak a sluch kdyz je treba odsoudit tech kdo otevrene oslavuje nacistsky rezim ve Vychodni Evrope,take jaksi se nikdo nezajima jako v pripade"obeti Putina"zavrazdenych novinaru jak a proc zemrel zurnalista ktery nedavno rozkryl skandal kolem afery Murdocha a uz nikdo nevzpomina podivnou smrt experta Davida Kellyho ktery mel byt znalcem na iracke ZHN,inu jake prekvapeni...
24. 07. 2011 | 12:55

vlk napsal(a):

suchánku
nechodím, Nemám proč. Důvod jsem popsal.

Nemám na tom co měnit.
Na linku v mém předchozím vstupu je v tamní diskusi snadno dohledatelné, že mne na tenhle skutečně mimmořádně nechutný blog, který začíná dokonc e lží, upozornil nick tata.
Kterého ty si údajně vážíš.
Vše ,co jsem napsla na tvou adresu mohu prokázat. Jedno po druhém.
Kdo je lhář a ubožák je každému, kdo jde okolo snadno dostupné.

A na ro zdíl od kolegy mb mám jasno, roč nemůžeš sundat čepici. Pohled do zrcadla beu ní tě fakt musí hodně iritovat.
24. 07. 2011 | 12:55

Kritik napsal(a):

voroshilov

Skutečnosti znásilňování jsem převzal z pořadu historie.cs (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10150778447-historie-cs/210452801400019/ ), tedy od našich historiků, dále z několika německých dokumentů. Ani v těch německých nebyla nenávistná myšlenka proti vojákům Rudé armády. Naopak, ti lidé byli již zpraveni o hrůzách, které jejich vojska na území SSSR způsobila a oprávněně očekávali pomstu.

Zda bylo znásilnění na 2 milióny, to jsem však nikde neslyšel a zřejmě to bude jen propagandistický výmysl, jak zřejmě soudíte i Vy.
24. 07. 2011 | 12:57

tata napsal(a):

PANE mb

pozor nevym jak to hořejší napsal......ale je rozdil rus..znasilnovaní,katina atd......RUS OSVOBODITEL TANK jako symbol pamatnik toho.......musel bych čist každopadně stoho co je zde psano ne tak možno posuzovat po přečtení originalu ....myslim zločinci RAF,HLAVA POD VODOU..........ZCELA VYTRŽENO Z KONTEXTU TO RAF,,hlava pod vodou už jen hnus ,to už je dodano panem SUCHANKEM
24. 07. 2011 | 12:57

Anuszka napsal(a):

Jak to říkal pan Mueller o nastavování zrcadla?

Diskuze na aktuálně jsou jedním velkým zrcadlem...stále se tu věří, že existuje jeden jediný pravdivý a spravedlivý proud - probíhá tu boj mezi jednotlivými jedině pravdivými proudy, přívrženci jednotlivých pravdivých proudů říkají o těch druhých, že jsou lháři, zabedněnci, slabomyslní a nově i fašisti, zesměšňují se s jediným cílem - udělat ze své pravdy pravdu jedinou a repektovanou - bohužel se nikdy nedočkají, protože bez vlastního respektu se nemůžeme nikdy dočkat respektu jiného...

Pan Hořejší už dávno přesáhl tu hranici prosazování vlastního názoru a nasedl na divokého a špatně ovladatelného koně manipulace - vsadil na extrémní vlnu vytrhávání myšlenek jiných z přirozeného kontextu a tím nabídl diskutujícím zbraň k celkem jenoduchému utlučení toho, kdo názor vyslovil...a považuje to za zábavu /tedy alespoň doufám, protože je klidně možné, že se považuje za posla světla do našich zšeřelých zabedněných hlav/

To, co tady hážete na hlavu pana Suchánka - tedy ten extrémní výklad vzniklé situace, je ve skutečnosti pokračování blogu pana Hořejšího/Dolejšího...výsledek jeho experimentu na nás - diskutérech...nastavuje zrcadlo pana Muellera - jak málo nám stačí, abychom se počastovali extrémními výroky na základě prvoplánově přijaté informace, jak dokážeme zpracovávat věci pod vlivem autority a co dokážeme na obranu oné autority vypustit anonymně do éteru.../kde jste pane prirodovedce?/

Pan Suchánek moc dobře ví, že tak trochu otevřel džina z láhve - otázkou je, proč nejsme schopni odhalit víc, než je prostý význam napsaných slov...
24. 07. 2011 | 12:59

Pepa Řepa napsal(a):

A už je to tady kompletní, smečka je pohromadě a se svým alfa-samcem.

Zvláštní, že někteří mají takovou potřebu brát si do úst jména těch, kteří na ně úplně kašlou a na jejich "moudra" nereagují.
Užijte si to a nezapomeńte očůrat všechny patníky v okolí.

Štváči
nebojte, mě nevytočí, mně jsou fuk a to je žere, ega zbytnělá.
Mějte se.
24. 07. 2011 | 13:01

jansuchanek napsal(a):

vlk:

začni strejdo, třeba tím práskačstvím. když už ho tu po stopadesátéosmé zmiňuješ. čekám.
24. 07. 2011 | 13:01

Kritik napsal(a):

voroshilov

Nástupci SS a podobní nejenom svobodně pochodují v Pobaltí, ale naprosto veřejně na Ukrajině a v Rumunsku. Tam se dokonce nechal prezident (nevím již přesně, možná předseda vlády) dokonce slyšet, že klidně by se pustil do tažení proti Rusku, jako tenkrát s Hitlerem.

Smutné.
24. 07. 2011 | 13:02

vlk napsal(a):

Rume
překonáváš sm sebe i moje nejhorší očekávání.
NěBudeš s edivizt, ale nějak s e necítím za rádění %Ceky, StB , STasi a podobně nijak odpovědný. Na rozdíl od tebe moje rodina s mini přišla do styku. Jako objekt jejich činnosti. Takže si svoje kecy nech pro Lojzu Na Růžku . Nebo na ustavující zasedání Nadace Breivikovy ceny.Tam budeš s těmi nesmyslnými hlody úplně správn.
A jen jsi potvrdil moji úvhu o svém duševním vývoji.
Joa za geurilly opravdu nijak nemou. Kupodivu já tě nečiním odpovědným za SA, SS, Šípové kříže, Falangu Eskadry smrti a tak podobně.
24. 07. 2011 | 13:02

mb napsal(a):

tata ... ja to nechci pitvat ... ten třetí bod jsem převzal ze suchánka ... protože myslím že ilustruje hořejšího (pseudo)pacifistikou schizofrenii ...

ruské tanky jsou pro něj skutečně svaté / viz. jeho rozhořčení nad růžovým tankem nota bene s fakáčem /

a(le) bombardování drážďan je podle hořejšího válečný zločin ....

to je jedno ... hořejší je výrazně nalevo ( nic proti ) ale neměl by manipulovat a vytrhávat věci z kontextu ...

měl by oběma stranám měřit stejným metrem ...

tato mějte se prima ...
24. 07. 2011 | 13:03

Platan napsal(a):

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
díky, přehlédl jsem že už to výše napsal PatientO.T.

PatientO.T. napsal(a):
Jak že je to s těmi piloty R.A.F.?

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=4398

"Podle této logiky byli piloti RAF bombardující Drážďany váleční zločinci?"
Rika se mi to tezce, ale dalsi generace, pro kteriu uz to bude pouze historie, jako treba Napoleon, jiste rekne "ano"...

Podle Suchánkovy verze by se mělo jednat o paušální označení činnosti českých letců v RAF jako zločinné. Tak to je ale hodně drsné zkreslení významu Hořejšího výroku, který se vztahuje pouze ke spojeneckému bombardování Drážďan. Válečné akce jako bylo bombardování Drážďan a Berlína, jejich načasování a způsob provedení jsou sporné z více hledisek, především asi z hlediska morálního. Čistě namátkou, nedávno zesnulý publicista a dle mého názoru také velký humanista Jiří Ješ označil v jednom z jeho fejetonů na ČRo6 tyto válečné akce jako barbarské.
24. 07. 2011 | 13:03

vlk napsal(a):

Klidně Suchánku. Jako hlásič jsi se , spolu s Bromem osvědčil pod Golgoým blogem, kd e účtoval s Britskými listy. No problem.

A abych ušetřil čas, doložím rád toho neuvěřitelně odporného pokrytce a toho lháře. Obojí lze nalét v tomto blogu. Lhář je v oné větě o tom,c o psal profesor Hořejší o čs. letcích RAF a odporný pokrytec v oné pasáži o Breivikovi.

Ale zastal s e tě Rumcajs. Neboj tví tě poznali..
24. 07. 2011 | 13:06

Tenco napsal(a):

všem národovcům a "katolickým princům" - bojovníkům s Al Kajdou
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=708272

"...Pokusu obstarat si zbraně a munici věnoval podle materiálu několikadenní pobyt v Praze zřejmě na přelomu srpna a září 2010.
Nor vycházel z dokumentů a informací získaných po internetu a odjel do Prahy jako do ideálního místa, kde se dají nelegálně obstarat zbraně i drogy. Po pěti dnech prý ale zcela změnil názor a konstatoval, že by co do zbraní daleko líp uspěl v metropolích na Západě.
Druhého srpna 2010 Breivik napsal, že se připravuje odjet autem do Prahy a navázat tam kontakty, aby získal pušku AK-47, pistoli glock, granáty a pancéřovku, přičemž poslední dva druhy munice označuje za bonus.
"Praha je známá jako v Evropě možná nejznámější tranzitní bod pro nelegální zbraně a drogy," napsal. Věděl, že jeho kontakty s podsvětím v Praze nebudou bez rizika a chtěl je navázat prostřednictvím taxikářů nebo nevěstinců.
Autenticitu dokumentu vyšetřovatelé dosud nepotvrdili, nicméně podle deníku VG se Breivik k jeho autorství přiznal...."
---------------------------
Existuje něco jako "Al srajda". Ta je možná ještě horší jak Al kajda.
Velmi často příslušníci Al srajdy a jejich sympatizanti vystupují jako nejzavilejší bojovníci s Al Kajdou.
:((

Zajímalo by mě, co na tohle BIS.
Jestli vůbec zareaguje - na implicitní hodnotící soud, že nedělá NIC.
24. 07. 2011 | 13:09

vlk napsal(a):

No je to smutná podívaná. když se z
elegána zdejších stránek
stane obyčejná
moucha.
Které zde omušincuje, co může.
Cháu, že je to dokonalé trumfnutí těch, co jen občůrávají.
Gratuluji k skvělému výkonu!
24. 07. 2011 | 13:09

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Tenco:

Běžte se radši projít na čerstvý vzduch.
Život není jen hledání na internetu, kde kdy kdo komu cosi řekl.
Přijdete na jiné myšlenky a uleví se vám.

Pokud někým opovrhujete, tak se s ním jednodušše nebavte, ne?
Já to tak aspoň dělám. :-)

Pěknou procházku vám přeje Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
24. 07. 2011 | 13:10

Buvol napsal(a):

Suchánku, proč si na té fotografii nesundáte čepici? Snad nemáte strach, že vás někdo pozná a dá vám za ty vaše žvásty pár facek?!
24. 07. 2011 | 13:11

Carlos V. napsal(a):

Moc hezká diskuze. Je tu ale jedno malé ale ....

Články pana Hořejšího jsou zcela jasnou hrou - s výjimkou příspěvků o vědě a školství.

Nelze za nimi hledat názory pana Hořejšího. Stylem i volbou témat odhaluje pan Hořejší svoji potřebu hrát si a (u toho trošku exhibovat :-).

Pán stojí u rybníka a hází do něj kameny. Větší, menší, kulaté, cihly. Občas hodí i granát nebo plechovku s olejem. Hází ... a pozoruje reakci - a baví se. Občas ještě torošku svůj pokus zkoriguje, něco dodá, prostě oživí hru.

Nehledejte za texty p.Hořejšího jeho názory. Můžete v nich číst smysl pro hru, občas s velmi širokýmy mantinely. A můžete hrát s ním - ale jen trouba si neuvědomí, že není jen hráčem, ale i pěšcem ve hře pana Hořejšího - jako třeba te´d já sám...
24. 07. 2011 | 13:12

zdenekb napsal(a):

Tenco:

Myslím, že se ráda infiltruje do nevěstinců. Méně potentní si začnou hrát na taxikáře. Každopádně to zvedne rozpočet.
24. 07. 2011 | 13:12

Pepa Řepa napsal(a):

Jen ještě jednu poznámku
to, co tady zase vytáhli kliku svého flašinetu a začali tu svou-
O LEVOUNECH A PRAVOUNECH
jenom dokazují svou omezenost a tupost.

Zneužívají situace, aby vytáhli svou demagogii, Terorismus je terorismus, ať v NYC, Beslanu , Bombaji, Londýně nebo v Oslu.

Příště nůže klidně LEVOUN vysřílet tábor PRAVOUNU, když mu rupne v bedně.
Když si ale myslíte, že ne, klidně se tady plácejte po zádech.
24. 07. 2011 | 13:12

Drzá zrzka napsal(a):

zdenekb

Přemýšlím o tom, co by nastalo, kdyby na jiném shromáždění postřílel stejný počet lidí ze skupiny multi kulti, kterou nesnášel. I přes svoje "rupnutí v bedně", věděl přesně, co dělá.

Kulka do hlavy, by jeho trápení skončila. Žít 21 let s tím, že zabil téměř 100 mladých lidí, bude horší trest.
24. 07. 2011 | 13:13

Tenco napsal(a):

Jednoho se tomu magorovi povedlo docílit.
A sice, že se jeho "myšlenky " budou šířit exponenciální rychlostí i hustotou a záběrem rozsevu.
Dost nebezpečné na to, aby společnosti nereagovaly posílením preventivních opatření via policie, tajné služby....

Pepa Řepa to však nazývý udavačstvím a honem na čarodějnice.
No nevím - připadá mně to vzhledem k tomu, co se stalo dost nechutné. Ale to je jeho věc.

Maucta (dávám se do pročítání toho Manifestu - ale asi mě ničím nepřekvapí...bude to jen opakování názorů nicku honolulu - pouze v ucelenější a kultivovanější formě).
:(((((
24. 07. 2011 | 13:17

lobo napsal(a):

Santa Maria!? Berwiq Buqoy ?jMenovec?-1 znak,Australopithecus Klaus.
zaostalí primitivní staromilci-posloužili jako zips vychcánků.Tak prostá pointa všedních dní ČR.
Induktivní logika pracuje se "znaky-příznaky"-induktivní úsudek
Ten Nor má neobyčejný ksicht.
Věčný pane Broučku.
24. 07. 2011 | 13:19

jansuchanek napsal(a):

vlk:

"Vše ,co jsem napsla na tvou adresu mohu prokázat. Jedno po druhém."

začněme tím práskačstvím. čekám. kdybys mi vlku nebyl tak neuvěřitelně ukradený, pohrál bych si s tebou. ale ty jsi tak ubohý, že je mi tě spíš líto.

pojďme se frajersky dohodnout, že zde svou komunikaci ukončíme. nemá to výšku (komunikace je každopádně jednostranně už ukončena).
24. 07. 2011 | 13:21

PatientO.T. napsal(a):

Fascinuje mne, že fakta okolo norského teroristického aktu jsou pro leckoho dobrým důvodem k jásotu nad tím, že Breivik je pravičák a že oni to vždycky říkali, že ten, tamhleten i tamten ze zdejší komunity jsou vlastně úplně stejní, atd., atd. Zkrátka, pendrek těchto ideologů zase o něco povyrostl...

http://cs.wikipedia.org/wiki/Abimael_Guzm%C3%A1n
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ilji%C4%8D_Ramirez_S%C3%A1nchez
http://cs.wikipedia.org/wiki/Frakce_Rud%C3%A9_arm%C3%A1dy

Stačí výše uvedené k odsouzení levičáků en bloc? Podle mne ne...

(rád bych tady uvedl, že se rozhodně nepovažuji za pravičáka).
24. 07. 2011 | 13:21

vlk napsal(a):

A vida

zase muší moudra. těch co mají potřebu věčně kázat jako Stařec z Hory.

Někteří z nás, s e snaží, právě proto, aby mm nenměla šanci žádná hláška typu :
žádný div, že z toho co vyvádějí levouni, někomu zprava rupne v bedně,
usilovně o dohodu přes politický střed. Mezi tím,c o nazývám občanskou levicí a pravicí. Tedy zejméan nedogmatickými proud y obou směrů.
Jsou ovšem jiné, kteří cítí potřebu zanechat jako otisk sé velikosti za každou cenu mušinec. Daří s ejim to. Radost pohledět.

zdeněk kb
perfektní blog. Škoda, že jste ho nedal paralelně na Svět ticha.
24. 07. 2011 | 13:22

voroshilov napsal(a):

Tenco:
Ne zcela(ten manifest)ja ho vyvesil nahore je na rozdil od zminenych nicku dobre podlozeny.
24. 07. 2011 | 13:22

Vlkodav napsal(a):

Tak tady je přesně vidět, proč půjdeme do .... Místo abychom se po takové tragédii semkli a kondolovali, tak se zase onalepujeme na bezcitný pravičáky a vyžírky levičáky. Zajímavý, že každý vidí ty druhé jako ty, co jsou schopni stejných zvěrstev jako teroristi (tam řadím i magora z Osla). U blogu Hořejšího se zas diskutuje, jestli je větší zločinec Hiter nebo Stalin, zad je horší fašismus nebo komunismus.
Není každá diktatura špatná? Není každé masové vraždění či masové zločiny (znasilňování) hrůzné? Pokud se na tomhle neschodneme pak nás jiná kultura (a je jedno jaká) převálcuje.
24. 07. 2011 | 13:22

zdenekb napsal(a):

Řepa:

Právě o tom píšu.
Ale předpokládám, že omezenost a tupost se týká hlavně autora a nejčastějšího uživatele označení Levoun x Pravoun. Levoun jistě může jednou vystřílet centrálu Mladých konzervativců. Až to tu někdo bude omlouvat tím, že to bylo kvůli jejich kecům, dejte vědět.
24. 07. 2011 | 13:24

tata napsal(a):

pane mb

vubec jste nereagoval na napsane.......

rus jako zločin nasilnění,katin rozdil jako ..tank symbol

nebo nemam pravdu?

přečet ste si odkaz otěch RAF ŽE TO TAKLE FORMULUJETE?
24. 07. 2011 | 13:24

Tenco napsal(a):

Válečný...
Jistě - nebavte se s ním...
Ale co v případě, kdy dotyčný o vás formou drbů šíří pomluvy ?/například jeden válečný tentonc.../
Co pak, milý hodnotiteli zdejších levicověji orientovaných komentátorů - formou drbů, úsměšků a povýšeneckého klábosení ?

Technická - za socíku dželi hubu a krok, Von - válečnej tentonc... ?

Konec. Je třeba si přečíst , co se odehrává v hlavách honoluluů, Pepů Řepů, válečných tentonc...
:((((
/"...I highly recommend that especially a French, German and Spanish patriot takes responsibility and ensures that this compendium is either distributed and/or translated to your respective language. It should be distributed to torrents, websites, Facebook groups and other political groups where there are high concentrations of cultural conservatives/nationalists/patriots...."/

Věřím, že multilingvista Pepa Řepa přeloží tuto knihu i do japonštiny - aby i Japonci věděli, co se tomu či onomu odehrává v kebuli.
:(((

/odkaz jsem dal výše - viz modlitba za válečného tentonc.../Tenco 24. 07. 2011 | 12:53
24. 07. 2011 | 13:25

PatientO.T. napsal(a):

2 Carlos V.:

Hra? Možná. Blogy pana Hořejšího jsou pro mne dokladem smutného faktu, že dotyčný je ochoten napsat bez uzardění cokoli. To, že se později ke svým slovům často vrací, aby je "uvedl na pravou míru", na věci nic nemění...
24. 07. 2011 | 13:25

mia napsal(a):

Když jsem četla zprávy o události v Norsku, o Breivikovi a motivech jeho činu, neustále jsem musela myslet na Čochtana... začíná mě z těchto lidí mrazit. Je jedno, zda je to levičák nebo pravičák, muslim nebo křesťan, nepřítele si vždy najde. Jde o způsob myšlení a vidění světa. Jen ještě jedna věc - kdyby to byl muslim, už hoří spousta mešit - vzbudí to spoustu nenávisti. Takhle soucit a lítost. Žijeme v divném světě. Všem obětem a pozůstalým upřímnou soustrast...
24. 07. 2011 | 13:25

Radek napsal(a):

Dobrý den pane Suchánku, po přečtení Vašeho blogu jsem si otevřel ten pana Hořejšího, vesměs jeho články nečtu, přečetl jsem asi dva nebo tři a docela mne rozladily, jestli někde píše o letcích RAF jako o válečných zločincích nemám co dodat a snad mě to ani tak nepřekvapuje, jaksi to zapadá do kontextu toho co zde má včetně blogu posledního, byť není jeho, ale asi s ním nějak názorově konvenuje.Já ne, je to demagogický blábol, jako z Rudého Práva druhé poloviny 80. let

Pochopil jsem, že pan Hořejší je do jisté míry Vaším "oblíbencem", já mám obdobně v oblibě pana Pehe. Když jsem dnes četl životopis pana Hořejšího, zaujal mne fakt, že za bolševika pobýval tři roky v USA, nikdy bych nezpochybňoval jeho odborné kvality, nicméně tento fakt je pro mne zarážející, navíc silně mi připomíná "emigraci" pana Pehe, i jejich názory jsou si velmi blízské a podobné.
Už se obávám co nám sdělí na téma Norské trgédie tento myslitel moderní levice
Pane Suchánku, Vaše vidění světa je mi blízské, přeji hezký den
24. 07. 2011 | 13:26

vlk napsal(a):

Suchánku
vše jsem na tvou a dresu řekl i doložil.
Frajersky se mohu dohodnout jen s opravdovým frajerem.
Ten ovšem ani nehlásí, ani si neber e do úst nevinné děti, které byli zastřeleny jen kvůi tomu, že prostě byli na sociálně demokratckém táboře, ani nemá potřebu kohosi , kdo mu nevoní, za pomoci lži.
V jednom máš ale nezpochybnitelnu pravdu - rozhovor s tebou opravdu nemá výšku.
To podepisuji.
24. 07. 2011 | 13:26

Anuszka napsal(a):

Pane vlku, zaznamenala jsem za poslední dny několik Vašich vstupů na aktuálně - možná to, co teď napíšu, přijmete jako zpětnou vazbu někoho, kdo mnoho Vašich názorů respektuje - a s mnoha nesouhlasí, nebo možná taky ne a pěkně mi to natřete - vždy máte možnost volby:-)

Z Vašich vstupů je jasné jedno - stojíte o to, abyste diskutéry z aktuálně přesměroval na své sloupky na faustovi, nezastaví Vás ani to, že jste několikrát prohlásil, že s aktuálně končíte ...jak moc musí člověk toužit, když je ochoten snížit váhu vlastních slov...

Také se nedokážete elegantně vypořádat s odlišným názorem jiných a případnými útoky na Vaše ego - myslím, že to musí ty lidi docela bavit, jak na jakoukoliv narážku vybuchujete jako čertík z krabičky - moudrým /za kterého Vás tady Vaši přívrženci jistě považují/ sluší nadhled - právě to, co jste předvedl pod zmiňovaným blogem Golga je celkem výstižný vhled do Vaší nestabilní /a kdybych byla Vámi, tak bych napsala "malé" / povahy...

Zdá se, že po znovuspuštění fausta Vám tam chybí ta možnost někým bez servítů pohrdat - jako byste si musel vždy odskočit do země krále Miroslava hezky od plic si popohrdat... óó, jak nový pohled na "cenzurou svírané" aktualně:-))) snad proto, že se pan Stejskal nad tím shovívavě usmívá, můžete pořád dokola psát, jak na aktuálně chodíte minimálně, protože každý den teď píšete sloupky pro fausta a odkaz najdete zde...:-) vy jste ale rafinovaný pane vlku:-)

Berte má slova jako podnět k zamyšlení - nebo můžete samozřejmě vybuchnout - vždy máme možnost volby...hlavně dýchejte zhluboka...
24. 07. 2011 | 13:27

Náhodný čtenář napsal(a):

Náhodný čtenář diskuzí pod zdejšími blogy musí být zděšen z toho, co tu probíhá. O zděšení náhodných čtenářek ani nemluvě. :o)
24. 07. 2011 | 13:29

veverka napsal(a):

Je to takový mašínovský odboj.Mašíni neměli rádi režim a tak stříleli a podřezávali jeho nevinné obyvatele.Tenhle hrdinný pravicový odbojář šel ještě o krok dále a střílí je když jsou to ještě děti.Jak Mašíni tak tento exot jsou mimořádně nechutní zbabělci.
24. 07. 2011 | 13:29

Radek napsal(a):

PF
K Norské tragédii se záměrně nevyjadřuji, o tom snad ani nelze příliš diskutovat, to lze pouze odsoudit.
Můj příspěvek je k blogu pana Suchánka, nikoliv na téma Masakr v Oslo, děkuji za pochopení
24. 07. 2011 | 13:29

zdenekb napsal(a):

Zrzka:

Ne že by vážily lidské životy jinak... ale přece jen mi to připadá ještě hroznější. Ten člověk (?) nestřílel své "nepřátele", ale jejich (budoucí možné politické) pomahače.
Mezi čtrnácti a osmnácti... :o(
24. 07. 2011 | 13:30

Tenco napsal(a):

voroshilov
Zatím ho začínám číst.
Jen malá technická - je "dobře podložený" alespoň tak jako byl Mein Kampf či některé stalinistické spisky ?
:(
24. 07. 2011 | 13:30

tata napsal(a):

PANE PatientT

KOLIK TĚCH co mužem brat že nejsou zaslepeni maj radost že to udělal spiš pravičak ,,zatim co se piše ,,muže byt jinak,a zaroven nedodava že to samí klidně muže udělat zaslepeny levičak?a co to vyvolalo ?podte si nato řic svoje v diskuzi bez emocí
24. 07. 2011 | 13:31

Tenco napsal(a):

Radek
Pouhé odsouzení Hitlera v hospodské diskuzi vedlo k tomu, že došlo k tomu, k čemu došlo.
Je třeba se ptát proč k tomu došlo a co dělat, aby k tomu již nedošlo.

Mějte se.
24. 07. 2011 | 13:32

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Tenco:
technická - žádné pomluvy jsem o vás osobně nešířil, tudíž nemáte důvod reagovat.
Trocha logiky...:-)
24. 07. 2011 | 13:33

Viola napsal(a):

Náhodou byl prorocký blog pana Paroubka, kde jsme začali o té tragedii tak trochu diskutovat, ale na pana Paroubka byste Jene Suchánku nešel. A pan Hořejší napsal blog zcela správně, protože to, co provedl ten Nor plně odpovídá fašistické teorii a praxi, která by nás čekala, nebýt hrdinné Rudé armády. Ovšem teď se i my můžeme krčit a bát toho, zda se některému pravicovému pitomci něco nepomotá v hlavince.
24. 07. 2011 | 13:34

Tenco napsal(a):

Anuszka
Člověk je vysoce emoční bytost. I vlk má onu složku duše, kterou Jung nazývá afektem.
Ostatně jako každý.:)
24. 07. 2011 | 13:34

mb napsal(a):

tata ... zkusim ještě jinak ... horejsi prostrednictvim ruzoveho tanku adoruje rusáky ( sověty ) ... ale zejména podporuje ( muellerovu a dalších ) tezi ... že rusáci ( sověti ) padli za naši svobodu ...

rusáci ( sověti ) nepadli za naši svobodu ... padli za naše ujařmení ( byť přežití - ovšem bez přežití spousty elit a spousty opravdových hrdinů ... opravdových synů národa ( pro karla muellera)

adorace ujařmovacích rusáků ... je mimo mísu ...

a připadnutí čsr do komunistického je tragédie ...

njn ...
24. 07. 2011 | 13:34

mb napsal(a):

bloku
24. 07. 2011 | 13:35

PatientO.T. napsal(a):

2 tata:

Příliš té vaší výzvě nerozumím.
Chtěl jsem jen vyjádřit svůj údiv nad tím, co vše se hodí jako munice do zdejší obvyklé rvačky mezi "pravými" a "levými"
24. 07. 2011 | 13:35

voroshilov napsal(a):

Tenco:
Zase mne svadite na cestu stalinismu:-)
Ja Mein Kampf necetl,ale stalinske spisy ano-muzu rict ze jejich autor velmi dobre ovladal faktologii a nic o vrazdeni tam neni.
24. 07. 2011 | 13:36

Viola napsal(a):

tato,

levičát by něco takového nemohl udělat, protože není idividualista, ale kolektivista. Levičák by sedl k levičákovi a probrali by situaci a řešili smírnou cestou a chytře.
24. 07. 2011 | 13:37

Ládik!!! napsal(a):

Pane Suchánku,
tu kšiltovku si nesundávejte. Píše tady spousta breiviků.
24. 07. 2011 | 13:38

tata napsal(a):

pani ANUSZKA

PODME TEDA SROVNAT překročenou manipulaci podle vas HOŘEJŠIHO A ASPON vzasadě jak sem pochopil poznaní mezi řadky tudiš zcela spravné pana SUCHANKA

MOJE REAKCE jsou POTME TO TEDA ROZEBRAT.

ZAPRVE to zrcadlo pana MULERA JSTE NAK PŘETOČILA,ja tam čet spiš opak na pana Suchanka.
24. 07. 2011 | 13:38

Viola napsal(a):

mb,

pan profesor Hořejší a prosím s velkým H.
24. 07. 2011 | 13:38

Tenco napsal(a):

Suchánek
Opravte si , prosím, to "přeji soustrast" na "vyjadřuji".
Jistě to nebylo záměrné - ve verbální rovině se to stane a nikdo si toho ani nevšimne...
Ale zde to působí skutečně nedobře a evokuje to vaši neupřímnost - respektive formální konformitu bez skutečného citového/hodnotového/ prožitku.

Přejeme někomu štěstí, zdraví....ne strádání (soustrast).
24. 07. 2011 | 13:39

Anuszka napsal(a):

Pane Tato, zrcadlo můžete otáčet, jak chcete - v jedné poloze ho mají jen lidé, kteří chtějí vidět jen jeden pohled...
24. 07. 2011 | 13:41

Pepa Řepa napsal(a):

Hra to nepochybně je, tento blog nepochybně je pokračováním blogu bratra Wěnceslaua Hořejšího/Dolejšího, proto mě zaráží, že autora i jeho texty (doslovně) berou skalní příznivci vážně a někteří jako kolega Tenco jsou na pokraji šílenství.

Tatovi bych připomenul I.P.Pavlova, který spojil podávání potravy (v tomto případě duševní) se sliněním na nějaký signál!!!!
Nejedná se tedy o "slintání" ve smyslu pejorativním, t.j. kecání, jak to Vy -opět chybně-chápete.

Možná jste součástí výzkumného projektu AV v jehož závěru už nebude psát prof. Hořejší žádné texty, ale napíše jen titulek typu:

KALOUSEK
FAMIGLIE
MfDnes
ŽUMPALISTÉ

...a Vy začnete slinit už ze setrvačnosti, začnete odříkávat svou mantru, točit klikou svého flašinetu o jednom válečku -O levounech a pravounech.
Přirozeně, že tady není sám.
Snad to pochopíte.

Zatím jste pochopil smečku "NA SLINTÁKU" mylně.
24. 07. 2011 | 13:42

jansuchanek napsal(a):

Tenco: OK, už se stalo
24. 07. 2011 | 13:43

Viola napsal(a):

mb

a ty si myslíš, že tenkrát Ruští vojáci nebyli schopni se vzbouřit a dezertovat? Ale proč by to dělali, oni věděli, že je čeká lepší budoucnost v lepším systému, než byl carský. Vždyť si to vybojovali a svrhli samoděržaví, byli přesvědčeni, že bojují za správnou věc a systém spravedlivější.
24. 07. 2011 | 13:43

mb napsal(a):

tenco ... tu vetu muzete brat jako ze je tam elipsa ze tam je vyjadřuji ale to vyjadřuji je pravě nevyjadřeno ( absentuje, chybí ) ... ale dá se to vyložit i jak píšete, že tam má přeji ... na me to pusobi taky trochu falešně jako na vás ... ale třeba jsem příliš cynický ... zdravím ...

( navíc je to zmotaný všechno do jedho guláše, norsko, hořejší, raf, mongolové .... a celé dohromady to asi nepůsobí hezky ... )

njn ...
24. 07. 2011 | 13:44

mb napsal(a):

viola my si tykáme nebo ty mi tykáš ??? :-))

systém spravedlivější, který posílá lidi do gulagů ...

jj ... urááááááá
24. 07. 2011 | 13:45

Viola napsal(a):

Pepo Řepo,

já to tedy jako hru a výzkum rozhodně neberu, ale klidně ať si nás zkoumá, kdo chce, vždyť od toho také diskuze jsou, aby si i někdo, kdo se třeba neúčastní udělal obrázek.
24. 07. 2011 | 13:46

Drzá zrzka napsal(a):

zdenekb

Vzít někomu život v afektu ještě pokážu pochopit. Míň už chápu vojáka, který zabíjí z rozkazu. Zabíjet lidi pro jiný názor se mému chápání (ostatně jako spousta jiných věcí) naprosto vymyká. Život jsem nedala(kromě dětí vlastních), život nemůžu brát(ani těm vlastním). Kdyby mne někdo zastřelil, určitě by se mi to nelíbilo. :o)
24. 07. 2011 | 13:47

tata napsal(a):

PANE PatientT

STIM SOUHLASIM TADY PRAVO LEVE VIDĚNÍ JE NAPROSTO BLBOST,spiš sem reagoval na některe vaše srovnaní třeba bude to dost nepřesne nechytejte mi za slovo,jako ta ironie na tu svobodnou EVROPU VERSUS MNICHOV,a možna maM zafixovano že souhlasite s panem Suchankem,TECH REAKCI BYLO TOLIK že sem to mohl nak špatně spojit,rozhodně SUCHANKOVO SPOJENÍ NEBYLO ŠTASNE A TO S HLAVOU POD VODOU BYL promě hnus,tady tim směrem sem myslel vaší reakci.

ted budu pryč na připadnou reakci odpovym pozdějc.
24. 07. 2011 | 13:47

Karel Mueller napsal(a):

Pane Suchánek,

to snad nemůžete myslet vážně to, co říkáte o profesorovi v tom smyslu, že si snad ten výrok pocestného vymyslel.

Tak si tu debatu o růžovém tanku přečtěte. Nejen profesor, ale i já jsme se proti tomu výroku dost ohradili (já zvlášť ostře). Můžete si přečíst, co nám pocestný odpověděl a pak se omluvit profesorovi.
24. 07. 2011 | 13:47

Viola napsal(a):

mb,

já ti tykám, ale jestli nechceš, tak je mi to líto, tyká se mi tobě dobře.

Gulagy byla zoufalost a snaha systém udržet, co todá a také strach. Udržet takový stát a žít se strachem a bez Boha, to asi jinak nešlo, leda by tam byl jiný člověk typu třeba Ghándího.
24. 07. 2011 | 13:49

SuP napsal(a):

Anuszka -
Ten výraz "popohrdat si" je prostě úžasný. A zcela nový!
(i to kolem velmi sedí)
;-)
24. 07. 2011 | 13:49

jansuchanek napsal(a):

pane Muellere, je tu místa dost. zkuste to sem okopírovat. usnadníte mi tím práci.
24. 07. 2011 | 13:50

Ateista napsal(a):

Spojovat teroristický útok v Norsku jakýmkoliv způsobem s prof. Hořejším může jen pomatený člověk, který zde nemá co pohledávat!
24. 07. 2011 | 13:50

mb napsal(a):

ne dobře ... já ti budu teda tykat taky ... jsi žena a asi starší mela by to tedy nabídnout žena ... :-))

ahoj violo ... :-))
24. 07. 2011 | 13:50

voroshilov napsal(a):

Pepa Repa se zblaznil uz davno,otevrene priznava ze nenavidi JENOM ruske deti ktere vidi na tenisovem Smichovskem kurtu(ja ani nevim kde tam kurty jsou)a nazyva je opicemi a pygmejema.
V temer kazdem prispevku tolik jedu,zloby,nenavisti vuci vsemu z Vychodu(ke mne samozreme take),takovy rusofob ze"ani jist nemuzu,ani spat nemuzu,Ivane",uboha troska co si tady hraje na Yntylygenta!
Uz tady utoci i na sveho byvaleho chrance,pana Stejskala!
24. 07. 2011 | 13:52

Viola napsal(a):

Tenco,

také se říká upřímnou soustrast, je mi to velmi líto, je to moc a moc smutné.
24. 07. 2011 | 13:53

Platan napsal(a):

Pane Stejskale,
podle kvality blogu a úrovně autorových reakcí bych řekl, že jste v přípdě tohoto blogera opravdu sáhnul vedle. Jediné, co bych mu přičetl k dobru, je jeho střízlivé sebehodnocení:
"Jeho jediným kvalifikačním předpokladem pro vlastnictví tohoto blogu je zdejší diskutérská minulost."
Potvrzuje se, že tomu tak vskutku je, a že je to málo...
24. 07. 2011 | 13:54

mb napsal(a):

jansuchanek ... pocestny se vyroku o smradlavých mongolech skutečně dopustil ... degraduje tim tak sve myšlenky ( ktere maji svou platnost ) ale nedokaže se vyjadřovat normalnim ( ustalenym ) jazykem ...

a tim pak degraduje i obsah sve promluvy ...

/ nechci jej nijak omlouvat ... ale prave proto že pocestny mluvi tak jak mluví / emotivně + básnicky + jako kanál / tak prave proto se dopustil vyroku o smradlavych mongolech ...

vzít to a rozmazat to ... to už je hořejšího práce ... njn
24. 07. 2011 | 13:54

tata napsal(a):

pani Anuszka

PŘILIŠ jednoducha odpovět umožnujicí moc vykladu,musite upřesnit nebo nechat,mam ho ja nebo vy ja mam snahu se divat z nekolika uhlu,ten spravny ma teda PAN Suchanek, PAK ROZPORUJTE MOJI ODPOVĚD JEMU včem se ja mylym.

ted opravdu musim připadně budu reagovat

pane ŘEPA POZDĚJC.
24. 07. 2011 | 13:54

Pepa Řepa napsal(a):

Tenco
vzpamatujte se a nefňukejte, jste zřejmě psychicky labilní a já Vám mohu slíbit, že Vás budu nějaký čas šetčit a rolovat myší.
Nechci Vás mít na svědomí, až taková hyena zase nejsem.
Vy mě nadávejte jak chcete.
Jděte se projít, pus%tte si muziku, život je krátký.
24. 07. 2011 | 13:54

Viola napsal(a):

Ahoj mb,

ale může se stát, že ve víru diskuze zase začnu vykat, tak se dopředu omlouvám.
24. 07. 2011 | 13:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

voroshilov:
"Pocet mrtvych postrilenych jednim clovekem je naprosto NEPROVEDITELNY." Kolik nábojů lze napáskovat do zásobníku kalašnikova? V sumce jsem jich nosil pět.
24. 07. 2011 | 13:56

jansuchanek napsal(a):

tato, tak ještě jednou a naposled:

----------------------------------

A
Hořejší napsal: Musím se přiznat, že bombardování civilních měst považuji za válečný zločin a nikoli hrdinství, ať už se ho dopustil KDOKOLI – v Coventry, Drážďanech, Hirošimě, Nagasaki, Hai-Phongu, Grozném či Kandaháru.
----------------------------------------------------------
Drážďany bombardovalo RAF.
----------------------------------------------------------
B

václav hořejší 30.8.2008 ve 20 hodin a 45 minut napsal:

jepice:

Asi jsem to napsal pro vas nesrozumitelne, nebo jste si to spatne precetla. Veru jsem nechtel rici, ze "se na me sesypou s vyctem hrichu jinych velmoci", nybrz:
"...očekávám, že se na mě zase sesypou diskutéři s otázkami typu „a proč nenapíšete o zvěrstvech, které páchali Sověti v Afghanistánu a Čečensku, Vietcong ve Vietnamu, nebo Číňané v Tibetu?“
Rekl bych, ze to je neco kapku jineho...

Pokud jde o toho Eskymaka - mozna bych mel rici vice po lopate, ze je zajimave, ze ho ten Vietnamec, na ktereho predtim hazel bomby, nenechal utopit, resp. jeste mu nepridrzel hlavu pod vodou. Musim se priznat, ze bych v podobne situaci =============byl ve velkem pokuseni tak ucinit================= (treba kdyby Prahu bombardovalo vietnamske letectvo).
24. 07. 2011 | 13:59

Mac napsal(a):

p. Suchánek

no nevím, nevím, milej pane.

Opravdu si myslíte, že těm nešťastným Norům nějak výrazně pomůže, když jim jistý pan Suchánek (nebo třeba i ten Hořejší, nebo třeba jistej pan Nečas nebo Schwarzenberg,...) vyjádří soustrast?

Nutnost plkat na veřejnosti, jak je nějaká strašlivá tragedie strašlivá a přitom ronit krokodýlí slzy nad osudem Norů (a důkladně to dávat na odiv) mi odjakživě připadalo teatrální, pozérské a -ráčej odpustit- zcela nevěrohodné a neupřímné.

A než mne nějaký afektovaný čtenář Blesku, rochnící si v podobných tragediích, nařkne z necitelnosti - zpráva z Norska o tolika nesmyslných MLADÝCH obětech mne u TV naprosto šokovala a zdrtila. Dokážu se totiž vžít do situace těch postižených(pokud přežili) a případně pozůstalých s jejich strašlivým děsem a zoufalstvím.

Ale nikdy by mne ani zaboha nenapadlo to vykřikovat do světa. Nejsem komediant....
24. 07. 2011 | 13:59

Pepa Řepa napsal(a):

Tak jo, Klimente Jefremoviči, když myslíte.
24. 07. 2011 | 14:02

Tenco napsal(a):

voroshilov
No, já Mein Kampf přečetl asi po 15 stránku...pak se mě začly hlavou honit takové divné myšlenky....že jsem toho radši nechal.
Podobnou zkušenost mám s Koránem.
Ty stalinistické spisky jsem radši nečetl vůbec. /radši se šťorám v nose - je to větší zábava.../ :))

Pepa Řepa
Mně je jedno, co děláte...jestli rolujete..anebo se celý srolujete...
Nefňukám...výborně se bavím tím, jak se jeden či druhý chytí do pasti svého "soukmenovectví"..
...a neví jak z ní ven...
Přitom je to snadné.
Stačí trochu vyprázdnit své ego.

/pro některé je to však úkol nadlidský - neřešitelný - až takříkajíc na věky věkův/

Již nerušit. Jednak jsem objevil větší nečistotu ve své pravé nosní dírce a také již vrcholí popolední klid /pro ty, které vychovávala bába či dědek - jedná se o represivní opatření v mateřské školce, kdy je zakázáno mluvit, modlit se a pobíhat po pokoji - například s plastovou bambitkou v ruce/.
24. 07. 2011 | 14:03

zdenekb napsal(a):

jansuchánek:

Rozumím, že si nechcete přidělávat práci, navíc byste se usvědčil z toho, že nepíšete pravdu... rád tak učiním za vás.
Tak tedy zpod blogu o růžovém tanku...

Pocestny napsal(a):
Vedle těchto je ta plechová pixla nechutně militantní, nelidská připomínka, že nás ne"osvobodili" lidé, ale rudí bioroboti.
25. 06. 2011 | 23:23

Pocestny napsal(a):
To, co se tanku stalo a to, že výročí počátku duelu tyranů vychází stejně kulatě jako výročí toho, kdy vypadl poslední smradlavej mongol v uniformě CA, to není problém "osvoboditelů", ale těch, kdo je poslali a těch, kdo přišli po nich.
26. 06. 2011 | 00:05
24. 07. 2011 | 14:03

voroshilov napsal(a):

Zbynek Matyas:
To vim naprosto presne,"odin rožok ot AK imeet 30 patronov"
Ale kdo vam dal cele 5 zasobniku,150 naboju?Nam davali jenom tri-jeden v samopalu,dva nahradnich!
24. 07. 2011 | 14:04

Mac napsal(a):

Suchánek

nevím pointu vašeho besedování s tatou, takže jenom k vašemu poslednímu:

to, že Drážďany bombardovala RAF - to znamená, že to bylo "humanitární"? Přečtete si o této akci něco. Žádná akce, při níž (na víc na konci války, kdy bylo rozhodnuto) "zařve" cca 40 tisíc civilistů (a to hlavně žen, dětí, mrzáků, nemocných, vězňů - ano jeden zásah dostalo i vězení s odpůrci Reichu), není humanitární. Jistě - dá se pochopit, že to Angláni potřebovali udělat, aby alespoň trošku vyrovnali účty (a srovnali své duševno) za Coventry, Londýn, atd. Ale rozhodně bych to neglorifikoval.

Svým způsobem to byl opravdu zločin, i když pochopitelný
24. 07. 2011 | 14:06

zdenekb napsal(a):

Musím zase zmizet. Jarporovský hezký den všem...
(Tenco, Zrzce a Anuszce zvlášť... už jste vybrala tu nádražku? Honolulu se Silvií už mají jistě splněno...;o).
24. 07. 2011 | 14:07

mb napsal(a):

... nic se neděje viola, ... hezky den ...
24. 07. 2011 | 14:08

Carlos V. napsal(a):

PatientO.T. :
nezlobe se na Hořejšího za hru. Má otevřenou mysl a aby vyvolal reakce, MUSÍ vzycházet pozic, které vyvolají hru/diskuzi.

Četba diskuze je vcelku poučná. Tolik lidí to tu bere tak vážně - a bere vážně sama sebe tady. Bez schopnosti oprostit se od reality (toto tady přece není realita), se snahou prosadit své já.

Stačí jen číst.

P.S. pokecat se taky někdy dá. Ale nejde tu o život, o zdraví, o práci - jen o odpočinek.
A o seberealizaci některých :-))
24. 07. 2011 | 14:11

jansuchanek napsal(a):

mb:

DŮLEŽITÉ: oba víme, jak píše pocestný. oba víme, že jeho texty mají neuvěřitelnou kadenci, jsou stylisticky jedinečné a snadno rozpoznatelné. píše velmi barvitě a šrouby přetáčí tam, kde už to ani není nutné. je to jeho styl, který může spoustu lidí iritovat. jeho texty mají ojedinělý obsah.

to zabarvení je divadlo. "poslední smradlavý mongol v uniformě CA" zní velmi osobitě, divadelní kousek, aspekt na razantní pestrobarevné ukončení věty. ale jestli vím něco naprosto jistě, tak to rozhodně neznamenalo paušální označení sovětské armády. manipulátoři toho dokáží velmi rychle využít. vytrhnou naprosto marginální segment a začnou dehonestaci. hořejší je talent, každá PR agentura by ho brala a vydělal by si paradoxně 10 více peněz, než teď. ale pokud v žoldu není, měl by znát míru.

pocestný větu "až vypadne poslední voják rudé armády" nikdy nenapíše, rozumíte mi?
24. 07. 2011 | 14:12

Viola napsal(a):

veverka

napsala: "Je to takový mašínovský odboj.Mašíni neměli rádi režim a tak stříleli a podřezávali jeho nevinné obyvatele.Tenhle hrdinný pravicový odbojář šel ještě o krok dále a střílí je když jsou to ještě děti.Jak Mašíni tak tento exot jsou mimořádně nechutní zbabělci." dobré srovnání, měli by těm Mašínům odebrat pocty, kterém jim udělili právě na základě toho, co se v Norsku stalo. Tenhle Nor Anders chce také změnit systém.
24. 07. 2011 | 14:13

Zbyněk napsal(a):

To je tady nával a zrovinka v neděli.Že se do pana Suchánka pustí pár sprosťáků,tak to jsem očekával,ale že těch tupohlavců bude tolik mě překvapilo.Pomsta je sladká,tak se chovají,ač to jiným vyčítají.Ten Hořejšího blog a vlastně téměř všechny je tak nesmírný blábol,nechť to myslí jak koli.Někdo zde přirovnal Mašíny k tomu střelci,to snad ani nestojí za komentář jak je to hloupé.
24. 07. 2011 | 14:15

vlk napsal(a):

Anuzska
jsme rád, že věnujete tak velkou péči mojí osobě. Tolik dobra najednou si s nad ani nezasloužím.
Zkusím to zvoleje, k¨pod kolika bloby jsme s e asi tak objevil na Aktuálně v posledních dnes. Tuším že Pehe 2x Hořejší tohle a ještě asi dva. Kolik že těch blogů bylo za ony dby 60? 50?
Na poslednNa tenhle jsme šel a ž na výslovné upozornění.

před t ím jsme dlouhou dobu nebyl vůbec.
Ano kdysi, to je hodně dávno, jsme napsal , že s Aktuálně končím. Stejskal ví proč. A já odešel na Outsidera. Psal s e rok 2009. Tuším. Od té doby jsem se vrátil. Což je také pravda. Nikdy potom jsme už nic podobn=ho nenašla. Naopak , našla byste několik zmínek, kd e kosntatuji, že ktuálně pokládám za svůj internetový domov.
Uvídím to pro pořádek. Nikoli proto, ež bych někomu jako vy byl dluženn sebemenší vysvětlování.
O tom kam a proč a jak často budu rozhodovat sám . Stejně jako vy. Nikdy by mne nenapadlo vám cokoli, ohledně chozenía vstupů cokoli radit. Nejsem vaše guvernantka. A váms dlěuj, že žádnou opravdu nepotřebuji.
Ohledně mých odkazů na Svět ticha a tamější slouky.
Dávám je, když mají smysl. Jsou k d anému tématu. Nejsme ten, kdo lepí bez jakékoli souvislsoti cokoli, kdekoli, jen a by na sebe upozornili.
Že to nechápete není můj problém. )Na druhous tranu není ani vaším problémem starat se o moje sloupky, Svět ticha a tak podobně.
je zajímavé, že cítíte neodolatelnou potřebu napsat, jak já startuji na někoho.
Milostivá, neměl jsme potřebu reagovat na VAŠE ZDEJŠÍ VSTUPY, JAKKOLI BYLO NA CO.
nE D O TÉ DOBY, DOKUD JSTE NECÍTILA SVVATOUPOTŘEBU SE O MNE OTŘÍT. nAKONEC - NESTALO S E VÁM TO PRVNĚ.
A pokdu někdo mne nějak osloví, je na mé úvaze, zda a jak mu odpovím.
Nikoli na vaší.
pokud vám to přijd ez nějakého důvodu zvláštní , pak jd eo váš, nikoli můj problém.
Zcela zjevná snaha mne odsud dostat a umlčet , je marná. Zd a zůstanu či půjdu je moje věc.
A až budete zas e u těch malých povah, nezapomeňte do nich započítat a s amozřejmě napsat totéž napříkald na adresu Pepy Řepy nebo emisárka. Kteří oznamovali, na rozdíl od emne svůj odchod z Aktuálně vícekrát než jednou: Tedy víckrát než já.
Těším na na onu společnou moralistu na nicky Pepa Řepa, Emissary a vlk.
Ale Máte dobře našlápnuto. SuP vás pochválil.
24. 07. 2011 | 14:18

Radek napsal(a):

pro Tenco, nevím co

odpověděl jste si sám v reakci na mne, opravdu diskuse, která je zde vedena, je v podstatě na úrovni těch hospodských, a věřte Vaše plkání zde nic nevyřeší, ikdyž Vy si zajisté myslíte něco jiného.
Píši sem jen vyjímečně, zato Váš nick je velmi častý.
Poradím Vám, běžte do té hospody tam mají aspoň to pivo, když si vypláchnete kedlubnu, bude to ještě zítra alespoň pro Vás hmatatelný důkaz toho, že jste pilně diskutoval, přeji hezký den.
24. 07. 2011 | 14:18

Karel Mueller napsal(a):

Dobře, alespoň dva výroky. První je původní pocestného, kvůli kterému to vlastně vzniklo:

...To, co se tanku stalo a to, že výročí počátku duelu tyranů vychází stejně kulatě jako výročí toho, kdy vypadl poslední smradlavej mongol v uniformě CA, to není problém "osvoboditelů", ale těch, kdo je poslali a těch, kdo přišli po nich...

Dále se omezím pouze na odpověď profesorovi:

Vidím, že Vendelín nemůže po mých vřelých větách spát....
Ano, mongolíci smrdí.... zaměstnávám jich asi tři stovky, imperialisticky likvidují nadloží jedné lithné čočky, tahají rozvody, řádí na smrtonosných bagrech a buldozerech a dopouštějí se zločinu proti lidskosti, protože v imperialistickém žoldu staví silnici z Uzbecka do Indie ...

Ostatní si přečtěte sám.

Víte, mě by to tolik nevadilo, kdyby:
- Názory pocestného nebyly tragikomickou, mnohonásobě zvětšenou karikaturou jistého křídla v české "intelektální elitě"
- Jeho vodopády obsahovaly občas trochu objektivity
- Neměl o Rusech ještě daleko horší výroky
- Na blogu Němce pana Schmidta (nic proti tomuto zajímavému pánovi), nepřekypoval servilností a horlivostí v potvrzení jakéhokoliv jeho názoru a kálení do českého hnízda (záměrně neříkám vlastního)

Pokud lidé jako on budou tvořit páteř "české elity", tak je zřejmé, jak to s tímto národem musí dopadnout.
24. 07. 2011 | 14:19

Mac napsal(a):

pane Suchánku,
já Vám rozumím - vy prostě neuvěřitelně agresívního a vulgárního primitiva pocestného OBDIVUJETE. No proti gustu žádnej dyšputát...
24. 07. 2011 | 14:20

mb napsal(a):

to jan suchanek ... ano me se pocestneho emotivní náboj rovněž líbí ( svým jazykem dává najevo svou emoci - postoj )

nicméně ... pokud napíše: smradlavej mongol ... tak prostě v textu zazněl / zazní: smradlavej mongol ...

a to je odpovědnost nikoho jiného než pocestného ...

takže: podle mne ... pocestny svou neochotou / neschopností používat konvenční jazyk ... škodí obsahu své promluvy ...

ale na to by vám odpověděl přesněji jen on sám ...

/ básnivost jazyka patrně zabraňuje korektní debatě/diskuzi /

zdravím
24. 07. 2011 | 14:20

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

Možná bys měl číst taky příspěvky levounů, jako je Dalimír ,vorošilov,veverka ,AC,Pepa z Depa,stále rebel a podobní exoti. Jejich štvavost a militantní nenávist ke všem, co jim nechtějí sypat do žlabu je pověstná.

Ten Breivik je jenom vyústěním nenávisti, kterou tady šíří levičáci. Stačí se podívat, co dělají v této zemi. Výzvy k defenestracím,agresivním stávkám... to už je dnes na denním pořádku.
Nenávist,nenávist,nenávist... jenom tohle kape z naší levice.

Nemíním nijak omlouvat blázna, ale je potřeba taky vidět druhou stranu!
24. 07. 2011 | 14:21

zdenekb napsal(a):

jansuchánek:

Také nejste špatný PR-ista.
Urážlivá sprosťárna jako "razantní pestrobarevné ukončení věty". Bravo!
24. 07. 2011 | 14:22

Platan napsal(a):

jansuchanek napsal(a):
tato, tak ještě jednou a naposled:
----------------------------------
A
Hořejší napsal: Musím se přiznat, že bombardování civilních měst považuji za válečný zločin a nikoli hrdinství, ať už se ho dopustil KDOKOLI – v Coventry, Drážďanech, Hirošimě, Nagasaki, Hai-Phongu, Grozném či Kandaháru.
B
----------------------------------------------------------
Drážďany bombardovalo RAF.
----------------------------------------------------------
Tak ještě jednou, pane Suchánku...
Vaše slova: "Hořejší označil české(!) letce RAF za válečné zločince" jsou hrubou dezinerpretací výše (a ve vašem příspěvku i níže) uvedeného. Pokud to nechápete, pak vám asi není pomoci. Aktualne.cz by si ale mohlo pomoci tím, že by vás "vyřadilo z přepravy". Byl by příspěvek k celkovému zvýšení úrovně blogů na tomto serveru...
24. 07. 2011 | 14:22

Zbyněk Matyáš napsal(a):

voroshilov:
Ty zásobníky jsem samozřejmě plné neměl, ale Breivik si dost střeliva sechnal v Praze.
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=708324#utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox
24. 07. 2011 | 14:23

Carlos V. napsal(a):

Rumcajs : jojo, člověk začne časem mluvit jakzkem těch, s kterjma se baví. Otázkou je, s kým má cenu s o čem bavit :-)
24. 07. 2011 | 14:24

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Laskavost, pochopení a tolerance.
To kape zase z tvých příspěvků.
Je dobře, že tu nenávist nějak dorovnáváš.
Když už demagogie a urážky, tak v jen nutné sebeobraně.
Svatoušku.
24. 07. 2011 | 14:24

mb napsal(a):

Karel Mueller napsal: Pokud lidé jako on budou tvořit páteř "české elity", tak je zřejmé, jak to s tímto národem musí dopadnout.

to je stejný canc ... jako kdybych napsal, že pokud budou lidé jako Bátora tvořit páteř ´české elity´, pak to u nás dopadne jako v Norsku ...

njn ...
24. 07. 2011 | 14:24

Tenco napsal(a):

Radek
Frustrace skutečně může přejít v alkoholismus.
Škoda, že ten Nor mu nepropadl.

Dejte si i za mě, pane " hodnotiteli - neúčastníku".
Klidně dvě nebo tři. Možná vás pak taky něco napadne - kromě nudných pindů a konformních, nicneříkajících frází.

Také přeji jarporovský hezký den.
/sobě si píši jeden černý puntík - za porušení popoledního klidu/

P.S. Víte čím se lidi od sebe liší (kromě vousů, genitálií...) ?
Třeba i názory.
Jenže pokud někdo nemá žádný názor - tak se vlastně ani nemůže lišit.
/dejte si radši čtyři.../
24. 07. 2011 | 14:25

Viola napsal(a):

Maci,

já jsem také čekala, kdo tady o tom napíše. Nejde však o to poplakat si nad obrovským neštěstím, ale jde o to nějak to probrat, aby se situace neopakovala. Já třeba nemám ráda řeči typu, tomuto nešlo zabránit. Z chyb se má člověk poučit.
1. Opravdu není dobré dávat k sobě typy lidí, kteří se nenávidí

2. Jestliže už k tomu došlo a lidé úplně rozdílných způsobů života a rozdílných charakterů musí spolu žít, udělat jistá opatření a jaká.

3. Škoda, že už nefunguje systém zpovědi, mnohému by možná šlo zabránit.
24. 07. 2011 | 14:27

Platan napsal(a):

vlk napsal(a):
Anuzska...

Vlku, řekl bych, že už dost kecáte. Vaše upoutávky na váš vlastní blog jsou opravdu trapné... Berte, neberte, jak chcete...
24. 07. 2011 | 14:27

voroshilov napsal(a):

Rumcajs:
Prosim citovat kde ja rozdmychavam nenavist?
Treba tady:
"Voroshilove,uz jsi sel odblesit"?
24. 07. 2011 | 14:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Zbyněk:
"Někdo zde přirovnal Mašíny k tomu střelci,to snad ani nestojí za komentář jak je to hloupé." Není to hloupé, je to pravda. Mašíni byli teroristé jako Bervik, ale proti němu břídilové.
Píšu proto, aby nás dva si nikdo nepletl.
24. 07. 2011 | 14:28

jansuchanek napsal(a):

zdenekb: vorosilov mě tu označil za neonacistu. myslel to vážně? co myslíte?
24. 07. 2011 | 14:29

Tenco napsal(a):

Äáá - objevil se zde žumpoidní klon relativizátora Pepy Řepy - Rumcajs.
Prej je načichlej tou mluvou levounů - i proto je zde považován za jednoho z nejsprostších komentátorů. Píše, respektive nepíše Carlos V.

No - v blázinci pobývat nemusím.
Oznamte mi proto prosím později, jak se mu povedlo celou tuto věc obrátit tak, že viníkem jsou opět levouni, socani a Paroubek. Pepo Řepo a ostatní "soukmenovci".
Mám na mysli v nějaké krátké rešerši Rumcajsových "komentářů". Dík.
24. 07. 2011 | 14:30

Karel Mueller napsal(a):

Embéčko,

já už na Vás ani nereaguji. Kde nic není, tam ani smrt nebere.
24. 07. 2011 | 14:30

Ernst napsal(a):

Občas mě zaráží, že se v diskusích na aktualne.cz někteří, evidentně vzdělaní a inteligentní, diskutéři pochlubili, že mají doma zbraň a trénují střelbu.

Jeden z nich, slovně agresivní vůči soužití lidí různých kultur v jedné zemi, např. kdysi napsal, že s pistolí chodí i po vesnici, kde bydlí, pro případ, že by ho chtěl někdo napadnout, a to i slovně.

Jiný diskutér vlastnící zbraň se vyjádřil, že kdyby s jeho dcerou chtěl mít vztah cizinec tmavé pleti, neváhal by mu dát jasně najevo, co by s ním v takovém případě udělal.

Další diskutér, který zde několik let pravidelně přispíval nenávistnými příspěvky proti různým etnikům a národům, a v současnosti je zastupitelem v obci nedaleko Prahy, uvedl svůj pozitivní vztah ke zbraním a střelbě dokonce ve svém volebním profilu.

Tak bych mohl uvést ještě několik podobných případů...

I ve svém osobním životě jsem se setkal s řadou inteligentních a vzdělaných lidí, kteří jsou posedlí nenávistí k různým národům a etnikům a lidem s odlišnými názory, a mají doma i několik zbraní, ač nejsou sportovní střelci, a ani to nevyžaduje jejich povolání.

U řady z nich si nejsem jist kdy jim rupne v bedně a způsobí v návalu nenávistných emocí nějakou tragédii...
.
24. 07. 2011 | 14:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Kdo podle vás psal v 29. týdnu ty nejhloupější příspěvky?
Cestovatel 7 54 % Rumcajs 4 31 % stále rebel 2 15 %"
http://www.blog-ankety.php5.cz./elect.php?fn=e027.txt
24. 07. 2011 | 14:32

veverka napsal(a):

zdeněk

"Někdo zde přirovnal Mašíny k tomu střelci,to snad ani nestojí za komentář jak je to hloupé."

Je to naopak naprosto přesné přirovnání,oba chtěli bojovat se zbraní v ruce proti režimu který se rozhodli považovat za špatný a oba to dělali brutálním vražděním obyčejných lidí,kteří v tom systému žili.Mašíni se od tohoto zednáře liší jen počtem nevinných obětí,v tom je dokázal překonat.Princip je ale naprosto stejný.
24. 07. 2011 | 14:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Nechutný hloupý článek.
24. 07. 2011 | 14:33

voroshilov napsal(a):

jansuchanek:
Voroshilov je blby,ne slepy...Proc se na mne ptate jineho diskutera?
24. 07. 2011 | 14:34

vlk napsal(a):

Paltane
nic vám nebrání moje vstupy přeskakovat.
Je to celkem snadné.
A sděluí vám totéž, co jsme napsal Anuzsce
jak hodlám psát je moje věc. Jen moje. Stejnějako to,c o píšete vy je vaší věcí.
24. 07. 2011 | 14:34

jansuchanek napsal(a):

voroshilov: to byste nepochopil. a navíc si s vámi tak nějak nemám co říct, chápete?
24. 07. 2011 | 14:36

zdenekb napsal(a):

jansuchanek napsal(a):
zdenekb: vorosilov mě tu označil za neonacistu. myslel to vážně? co myslíte?

Myslím, že si nemůžu zodpovědně myslet, co si myslí ostatní.
Když neznám ani ty co myslí, ani ty co jsou označováni.

A teď už opravdu mizím.
24. 07. 2011 | 14:37

Radek napsal(a):

Pro tenco neví co
Vaše histerická reakce mne opravdu pobavila, nechtěl jsem už sem nic psát, ale nějak mi to nedá.
Věřte, že do hospody nechodím a pivo piji vyjímečně, právě protože se tam vedou hloupé, stále dokola se opakující diskuze na stejná témata, které stejně nic neřeší.
A věřte, že mé názory jsou jasné a pevné, rozhodně odlišné od těch Vašich, ale to ještě neznamená, že je budu denně vytrubovat do světa po netu jako Vy a neustále sebe a okolí přesvědčovat o své pravdě jako to zde děláte Vy a mnozí další. Zdravit Vás už nebudu, ale alespoň se podepíšilater svým jménem, na rozdíl od Vás a Vám podobných :))
24. 07. 2011 | 14:38

Pepa Řepa napsal(a):

Tenco
přidejte vykřičte se jak je libo. Když se uleví, budu rád.

Anuszka
Není třeba milostivá,
https://www.youtube.com/watch?v=s9s8IqHFDjA
Zatím na kurty. Až to bude na věčnost, dám vědět.
:-)))
24. 07. 2011 | 14:39

Anuszka napsal(a):

vlk:

konečně to dává smysl...nechcete, ale musíte, protože někdo volá o pomoc...přímá linie superman, batman, vlk...

Na tyto Vaše dvě věty nevím přesně, co říct - snad jen, že logika to bude vlkovská:-):
"Nikdy by mne nenapadlo vám cokoli, ohledně chozenía vstupů cokoli radit."
"A až budete zas e u těch malých povah, nezapomeňte do nich započítat a s amozřejmě napsat totéž napříkald na adresu Pepy Řepy nebo emisárka."

No ještě možná jen, že jsem jednou hlídala děti kolegy a když jsem se ptala Adámka, proč rozpatlal tu čokoládu po gauči, odpověděl: Jiříček ji rozpatlal po křesle...:-)
24. 07. 2011 | 14:39

voroshilov napsal(a):

jansuchanek:
To je nejaky soukromy klub?Prominte,vysosti,ponizene se klanim...
24. 07. 2011 | 14:45

Platan napsal(a):

vlk napsal(a):
...jak hodlám psát je moje věc.

Vlku, všichni ti (a že jich nebylo málo), kteří se zde dočkaly vašich kritických připomínek by vám mohli sborem odpovědět:

Jak hodláme psát je naše věc!
24. 07. 2011 | 14:46

mb napsal(a):

Karel Mueller ... nereagujte ... já na vás s dovolením reagovat budu ...

považuji za nešťastné ( někdy i zločinné ) když se někdo prohlásí za národní frontu ...

a jako klackem národem mlátí všechny kolem přes hlavu ...

jen laicky bych odhadl že pocestného prožívání vlastenectví je mnohem hlubší než vaše ...

samozřejmě se mohu plést ...

fašizující národovce považuju za nebezpečí to ano ...

ohání li se někdo národem aby zakryl špatnost ...

skutečné láska k vlasti se projevuje/může projevit jinak ...

njn karel mueller ... pokračujte ve svém nereagování ... a ať vám národní fronta prospívá ...
24. 07. 2011 | 14:46

Drzá zrzka napsal(a):

Výzkum veřejného mínění:

Co považujete za největší problém dnešní doby?

Nedostatek tolerance v názorům jiných, škatulkování, příliš mnoho pravidel, která pro jejich složitost a neschopnost potrestat jejich nedodržování, většina společnosti přestává respektovat.
24. 07. 2011 | 14:47

vlk napsal(a):

Anuzsaka
Všechno špatně milostivá.
Vrátil jsem se proto, že jsem se tak rozhodl.
Nikoli z důvodu, který jste dokázala vydedukovat vy. Ale nejsme zas až tak vaším nesmyslným závěrem překvapen. Viz vaše další sdělení ohledně smyslu dvou jednoduchých vět.

Ale přiznávám, že ona logika může stačit na hlídání Adámka. A také třeba na návštěvu hospody, jak jste mi s hrdostí oznámila, když jste naposled projevila zájem o mou maličkost.

Jen mi dnes není jasno, zdali na men používáte myšlení malých či myšlení hospodské. Ale nakonec - proč by mne zrovna tohle mělo zajímat.
24. 07. 2011 | 14:48

Viola napsal(a):

Rumcajzi,

zamysli se, kde vzniká ta nenávist. Je to hromadění peněz tam, kde jsou kničemu a k rozhazování.
24. 07. 2011 | 14:50

Lerio napsal(a):

zajímavé jsou debaty Norů v norském tisku - třeba Verdens Gang (VG)
http://www.vg.no/
24. 07. 2011 | 14:51

Lena napsal(a):

Hezky tady hledáte levopravou příčinu aktu. Ono to ale také může být mnohem jednodušší. Třeba má docela obyčejné frustrace z dětství.
24. 07. 2011 | 14:51

vlk napsal(a):

Platane
klidně. Na rozdíl od vás s tímnemám problém. Jenže moje střety se většinou odejrávají nikli v osobní, ale věcné rovině. Podobně jako váš střet se Suchánkem.

Jenže vy máte potřebu, z nějakého podivného důvodu nade mnou moralizovat. Já vám poradil , abyste men přeskakoval. Pokdu vám nevyhovuji. A dodal, že si rozhodně, ani od vás nenchám předepisovat, jak s ebudu vstupovat. Doufám, že je to pro váa logické.
24. 07. 2011 | 14:52

Tenco napsal(a):

Radek
histerie - cizí slovo, není mezi hchkrdtn

Moje jméno je Čestmír. Předpokládám správně , že vaše je Radek, že ?
/není to například Bonifác, Alfons, Julius či Josif, že ?/

Zatím jsem žádný váš názor nezaznamenal...ale trochu mě připomínáte jistého Cestovatele alias Bc Martina alias liberála...
Sám nevím proč.

Vy pivo moc nepijete a do hospody nechodíte ?
Vy tedy radíte druhým něco o čem nic nevíte ?
Hmm..to je mi ale podezřelé...to jaksi snižuje i kvalitu toho vzduchoprázdna , kterou zovete jasnými a pevnými názory.

Howgh. Bavit se o ničem je možná vaše záliba, ale moje ne.
Raději jdu chytat lelky.
24. 07. 2011 | 14:52

Lena napsal(a):

A omlouvám se za hrubku...
24. 07. 2011 | 14:52

Viola napsal(a):

Drzá zrzko,

největší problémem dnešní doby vidím právě v tom hromadění peněz v nepovolaných rukách.
24. 07. 2011 | 14:53

Tenco napsal(a):

Lerio
No, asi jo, když to tvrdíte. Nezbývá než věřit. :)))

/"32-åringen har jobbet politisk, men sier at forandring ikke har skjedd og at voldelig revolusjon er grusomt, men nødvendig. Det var et anslag mot Arbeiderpartiet. Han mener han har gjort et oppdrag, sier forsvarsadvokaten.
- Hvorfor har han brukt en metode som tidligere har blitt forbundet med islamister?
- Han sier han har opplevd at det ikke har vært noen vei utenom å bruke vold. Han har prøvd alle andre veier. Han har skrevet leserinnlegg i ulike aviser om sine tanker, men har ikke fått brevene på trykk, sier advokaten./

??
24. 07. 2011 | 14:56

Drzá zrzka napsal(a):

Violo,

Jsou vůbec nějaké ruce k hromadění peněz povolané?
24. 07. 2011 | 14:57

vlk napsal(a):

Lena
zdravím. Rád vás zas e po delší době vidím. Což bud e nejspíš moje chyba, neb sem chodím málo.
Jak se máte a co dělají čoklice?
24. 07. 2011 | 14:58

voroshilov napsal(a):

Lerio:
Dekuji,uz jsem se davno neprocvicil v norstine,tak mne to chybelo...
24. 07. 2011 | 14:58

Lena napsal(a):

vlku,
taky zdravím.
Ani já sem moc nechodím. Psiska se mi rozrostla o další kousek, který se mi ještě okotil, a tak jsem tu donedávna měla 9 psů. Štěníci už se udali, takže zbývá sestava 4 pesanů.
Nemám čas sem chodit - moc práce, moc psů a nemocná matka. Takže nevím, kde mi hlava stojí.
A jak se máte Vy?
24. 07. 2011 | 15:04

Anuszka napsal(a):

vlk:
"přiznám se, že na Suchánkovy blogy nechodím. nemám proč. Nechodím na blogy hlásiče.
Co že je za slovo hlásič. Inu, mám jejj od sotc e svého itce. Který mi kdysi popisoval jednu lidskou vlastnost. Totiž chuť co si oznámit.
Prý jednají podle hesla - práskat s e nemá, hlásit s e ovšem musí. Takež Suchánek , v jistém případě, který mohu kdykoli doložit, hlásil.
Ale byl jsme na jeho blog upozorněn jinými."

Máte pravdu, mé malé myšlení bez pohonu /dnes jsem ještě neměla pivo/ na Vaši logiku nestačí. Napsat pod blogem hlásiče, že na blogy hlásiče nechodím, a jsem tu jen proto, že mi to někdo nahlásil, je prostě vyšší matematika:-)

Jdu za Adámkem, otevřu si láhváč a budeme si povídat o tom, proč kůzlátka sežral vlk...
24. 07. 2011 | 15:07

Zbyněk napsal(a):

Zbyněk Matyáš...
Také bych se hanbou propadl,kdyby si mě někdo s Vámi zaměnil,naštěstí je to nepravděpodobné,neboť jsme nezaměnitelní.Píšete že Mašínové byli oproti střelci v Norsku břidilové.Opět to ukazuje na vaší duševní vyspělost.Zřejmě jste také mylně informován,když vám není známo, že Mašínové se hrdině prostříleli územím dvou států,naháněni neskutečnou přesilou zločineckých band,zatím co Nor byl ihned polapen.
24. 07. 2011 | 15:08

Vico napsal(a):

Volání smečky mne opět přivolalo. Nicméně tu nechci hrát elegantního pošťáka z Dobře placené procházky, který s písní na rtech Nashledanou se tu už s námi půl dne loučí, ale stále něco přidototýká. Možná je to deštivým dnem, kdy kurty schnou pomalu.

Pro Zbyňka : Paralelu mezi Mašíny a Bervikem jsem tu vznesl dopoledne já.Víc než komparaci obou činů jsem však měl na mysli argumentaci, kterou se ospravedlňovalo zamordování pokladníka, který jako reprezentant totalitního režimu/což jsou všichni aktivní i pasivní pomahači/holt byl v nepravý čas na nepravém místě. Taková jsou pravidla odboje. Každý, kdo se nějak zapojil - třeba do brigády socialistické práce - musel počítat, že se stane terčem odbojářské akce :-(.

Jiní argumentovali naopak tím, že adorace tohoto činu a shora argumentačně dovozovaná oprávněnost zabití "řadového slouhy", může opravňovat činy nějakého současného dejme tomu 4. odboje.

P.Ř. zřejmě urazilo, že jsem ho charakterizoval jako velmi vyhraněného odpůrce multi-kulti,evropské integrace a kterého více než Čochtan s jeho anticigánismem až do těch hrdel vzrušují džendrtety s rovnáním pohlaví. Inu já jako "rudý potkan" bych se mohl urazit také.

Nicméně nikomu zde nepodstrkuji stonásobného vrahouna, jen konstatuji, že podle logiky dnešní věrchušky, by takovýto vyhraněně ideologicky motivovaný čin namířený jednoznačně proti představitelům husákovského normalizačního režimu byl nutně oslavován a pan Čistý by se až po pás klaněl před rakví českého Bervika, kterému se během devadesáti minut podařilo fyzicky zlikvidovat celou jednu nastupující generaci gulášových normalizátorů a otřást tak režimem.

Jinak blog má opravdu velmi slušnou návštěvnost.V tom asi spočívá největší pomsta pana Suchánka profesoru Hořejšímu. Okradl ho s použitím jeho obchodní značky do záhlaví o tradiční víkendové kliky a snížil sledovanost jeho blogů. V tom je ta volná soutěž tržních sil kouzelná :-)
24. 07. 2011 | 15:19

Platan napsal(a):

Tak dobře vlku,
beru si vaši radu k srdci. Přinejmenším do o té doby, dokud se k nám nenavrátí ten starý dobrý neukecaný diskutér vkl...
24. 07. 2011 | 15:21

Marcus Agrippa napsal(a):

Zbyněk:
Mašínové se hrdině prostříleli územím dvou států, naháněni neskutečnou přesilou zločineckých band, zatím co Nor byl ihned polapen - tomu už se nedá ani smát. Pochopitelně rozdíl mezi oběma činy je minimální. Jak Mašínové, tak Breivik si vsugerovali, že účel světí prostředky a terorem ho chtěli prosadit.
24. 07. 2011 | 15:22

Platan napsal(a):

...vlk. Sorry vlku
24. 07. 2011 | 15:23

voroshilov napsal(a):

Marcus Agrippa:
Take mne neco napadlo,ale nijak jsem neprisel na to jak zbynkovemu marastu oponovat,to je proste"za hranici dobra a zla".
Hrdinne se prostrilel uzemim dvou statu-tomu se dnes rika mezinarodni terorismus.
Nahaneni neskutecnou presilou zlocineckych band-regulerni vojenske a policejni jednotky to je zlocinecke bandy?a kolik tech zlocincu se pochybuje otevrene v kazde obci,a maji odznaky sveho gangu-uniformy a nosi zbrane.
Zatim co Nor byl ihned polapen...Drzte,mne,ja uz se nemuzu smat.

Zbynku,to je fakt narez,dalsi cislo nebude?
24. 07. 2011 | 15:30

mb napsal(a):

vorošilov ... teroristický byl především stát po únorovém puči, ve kterém mašínové žili ... to je základ ... stát v rukou bolševických teroristů ... njn ...
24. 07. 2011 | 15:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy