Klaus jako zloděj

16. 03. 2013 | 18:01
Přečteno 43771 krát
Šokující rozhovor expremiéra Jana Stráského v Hospodářských novinách z osmého března ponechala téměř všechna média, a poněkud samozřejmě i celá politická scéna, bez povšimnutí. Jeho význam je přitom historický. Jeden z nejbližších spolupracovníků Václava Klause po více než dvaceti letech konečně přiznal, že Klausova ideologicky navoněná „ekonomická reforma“ byla ve skutečnosti cílevědomě prováděným rozkradením českého hospodářství.

Kuponovou privatizaci Jan Stráský popisuje jako cestu k urychlení zbohatnutí některých, tak aby si mohli další rozprodávaný státní majetek koupit. „A pokud jde o to kradení: ano, jedna cesta, jak nechat lidi zbohatnout, je nechat je krást. A cesty, jak lidi nechat zbohatnout, jsme hledali“. Jan Stráský tak v rozhovoru nevědomky přesně popisuje těžko pochopitelnou nevzdělanost, chtivost moci, totální nezodpovědnost a ideologickou slepotu, s jakou se k odstátnění vlastnictví v tomto „mozkovém trustu ODS“ přistupovalo.

Dovolím si na tomto místě připomenout výrok profesora Oty Šika z počátku roku 1990, který pronesl poté, kdy hovořil prakticky se všemi „otci ekonomické reformy“ - „Dopadne to špatně. Ti chlapci nevědí o ekonomii nic. Myšlením to jsou zastydlí marxisté, sociální inženýři, kteří jsou přesvědčeni, že stačí jenom najít a mocensky prosadit jedinou správnou novou ideologii – a všechno pak půjde samo. Jenomže takhle to nefunguje. Nejde jim o to, aby hospodářství prosperovalo. Chtějí jenom moc“. Ota Šik měl pravdu, a dnes krach Klausových teorií přiznává i Jan Stráský.

Sám dokáže rozlišit pouze čtyři způsoby privatizace. První téměř nezmiňuje - restituce komunisty zabaveného majetku, které ale Klaus dlouho odmítal. Druhý, kterým se zabývá nejvíce – prodej do českých rukou, ve kterých ale nebylo dost prostředků. Třetí – prodej „cizímu, západnímu kapitálu“ (všimněte si, prosím, tohoto termínu), jenomže to také Klaus odmítal, a to velmi ostře. Čtvrtý – nechat hospodářství rozkrást s pomocí bankovního socialismu, kdy polostátní banky politicky spolehlivým soudruhům, přispívajícím té správné politické partě, rozdávaly veřejné prostředky s plným vědomím toho, že je nikdy nebudou muset vracet. Jan Stráský to, při vší shovívavosti, poněkud opožděně, plně potvrzuje:„ .to tak bylo, a dokonce bych musel říct, že to tak bylo vědomě. My jsme si to spočítali, že není jiná cesta než do toho zatáhnout banky, aby našim lidem půjčily, i když to někdo zaplatí a jiný ne. A nezaplatilo se toho hodně, odepisovaly se stovky miliard“. Byly to pro ty správné lidi dobré časy…

Všimli jste si toho krásného termínu „našim lidem“? Kdopak je vybíral? Informované banky, vycházející v transparentním tržním prostředí výhradně z tvrdé analýzy možné ziskovosti projektu a poskytující návratné úvěry a půjčky podle přesných pravidel a pod dozorem neúplatného bankovního dohledu? Anebo někdo polostátním a „politice“ naslouchajícím bankám ze shora radil, a tak se mezi „naše lidi“ dostali i Viktor Kožený, František Mrázek, Jan Gottwald, Antonín Charouz, pánové Stehlík, Šrejber, Pitr, Krejčíř, Junek, Šlouf, a celá ta generace dnešních stranických „kmotrů“? Kdo v té době vytvářel a udržoval vědomě neprávní prostředí, tak „aby nás právníci nemohli dohnat“?

Minimální odhad přímých ztrát z nedobytných bankovních úvěrů z doby „bankovního socialismu“ je přes pět set miliard. Je podivuhodnou slabostí české politiky a novinařiny, že se k těmto otevřeně kriminálním dobám tak málo vyjadřují. Snad to nebude tím, že velká část dnešních novinářských es patřila v devadesátých letech módně mezi „klausovce“. Nebo tím, že sociální demokracie móresy ODS rychle převzala a legitimizovala v opoziční smlouvě.

Stovky miliard korun zmizely. Právo je už na zloděje z dob privatizace krátké. Paměť je nepohodlná. Václav Klaus odešel v trapnosti a po zbytek života bude pokračovat v tom, co dělal celou kariéru v politice – obhajovat svoje „reformy a myšlenky“. Žádné neměl, nutno však přiznat, že jeho styl útočné ideologizace jakékoliv diskuze, odmítající fakta, měla šmrnc marketingové geniality. O to podivnější je publikum, které mu to tak dlouho hltalo.

Autor si neodpustí připomenout vlastní citát už z roku 1996: Klaus „se stal symbolem české přikrčenosti, která svobodu využila k otevření úst, namísto narovnání ramen“. Stojí za to si to připomenout. S Milošem Zemanem na Hrad přicházejí klony „našich lidí“. Někteří delegáti sjezdu ČSSD prý při jeho projevu na jejich sjezdu plakali dojetím. Jiří Dientsbier, jediný autentický protikorupční politik ČSSD, byl zameten pod koberec. „Dobré časy“ se vracejí. Kdo bude mlčet první?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tukan napsal(a):

Jako správný dizident, mám svého třídního nepřítele.
16. 03. 2013 | 18:12

mb napsal(a):

ten blog je dobrý pane Urbane ... diskvalifikuje vás asi pouze vaše napojení na Šťávu ... jinak blog dobrej ... / ale je pozdě bycha honiti a je pozdě plakat nad mlékem rozlitým ... /
16. 03. 2013 | 18:17

Jirka napsal(a):

Alespoň jednou se tady objevil dobrý článek a fakta o Klausovi, který je prapůvodcem zlodějen v Česku.A tak se tato země rozkradla.Jenže v těch zlodějnách není jen Klaus, Zeman má také svůj podíl na této skutečnosti.A tak se tahle špína rozlezla jako švábi po celé zemi.Jen jsem zvědav na Zemana, který tak vehementně mluví o tom co je třeba, ale asi to bude možná jen "optický klam".
16. 03. 2013 | 18:35

Pavel napsal(a):

A současná vláda, se řídí Klausovou ideologií, jen s tím rozdílem, že dolní lid dře až na kost
16. 03. 2013 | 18:42

hasta siempre napsal(a):

Řekněte jednou něco novýho, Urban.
16. 03. 2013 | 18:42

Pepa Řepa napsal(a):

Diag Urban mi připomíná pejzatce u západní zdi.
Mydlej hlavou do šutrů i když je chrám zbořenej. Občas napíšou přáníčko.
Ale ta vášeň tam je...

Na závěr odcituje-velikán-sám sebe a zamotá do toho Zemana i svého milce Dientsbiera.
Chybí už jen zmínka, že houpal Jiříčka na klíně a hladil po hlavičce, když byl takhle malinkatej :-)
A že bojovníkovi proti komunismu Diágovi uniklo to nebývalé bratření Dientsbiera s KSČM i na socana nevídané.
Co čekal?
Že si bude socan pěstovat něco mezi Grossem a Paroubkem?

Kdy bude pokračovat seriálek o odsunu?
16. 03. 2013 | 19:01

dříve čtenář napsal(a):

Jo urbane, už se vás po někalikáté ptám, kdepak jste doposud žil, že nám teď přinášíte "tak zavažná" sdělení?
16. 03. 2013 | 19:02

Jan Švarda napsal(a):

Urbane, Urbane, ten fór je skutečně dobrý. Ale vaše vývody nějak nesedí. Měli bychom se zabývat současností a ne historii, kterou ten Václav Klaus představuje a už to nenapravíme.
Co se týká současnosti, disidenti už nepůsobí na nikoho. Je tady třeba uznat, že se společnost dostává nalevo a vize vývoje upravit. Přece už ta TOP a Schwarzenberg a Kalousek a Nečas jsou už na odchodu.Doufám, že ČSSD se dostane dál a pomůže reálnému rozvoji, bez Kalouska a ostatních.
16. 03. 2013 | 19:05

M.Š. napsal(a):

A nejen Stránský,ale nedávno i pan Tříska,také jeden z z protagonistů velké zlodějské revoluce,se statečně byl v prsa lkaje,že se nemohlo tušit jak to s privatizací dopadne(Třísku a jeho kecy dali v telce asi hned po sdělení Stránského...).
Pan Tříska lhal a nebo je tak pitomej,že přišel s takovými názory na privatizaci za Klausovy éry.V každém případě je on a protagonisté privatizačního skandálu na stejné úrovni jako hloupé absolventky plzeňských práv,které ani nevědí,mezi kterými zeměmi je Lamanšský průliv...stačí si přečíst literaturu,např."Černý obelisk" spisovatele.E.M.Remarqua(napsáno málem před 80 lety) a je jasné,že systém "podělaného zlodějského" kapitalismu po česku není nic nového a výmluvy protagonistů zastírají pravý účel,tj. rozkradení státu a nastolení přiblblého neoliberalismu.No holt,v česku se vždy dělá všechno systémem ode ke zdi.Napřed překabátění kapitalisté uváděli do života bolševismus v česku a morácku,po r.89 překabátění bolševici uvádí v život kapitalismus 18-19 století a podělaní čechomorové jsou jako spadlí z větve.
Chtělo by to ránu do nosu,aby se všichni probudili......jinak Kalous s Nečasem zničí co se dá a zadluží naše ubohé mladé generace na věčné časy,jelikož když jsou schopni prodat české aerolinie za cenu jednoho motoru dopravního letadla,tak jsou to mimořádní magoři....
16. 03. 2013 | 19:12

Kala napsal(a):

Jan Švarda - koukám, že vstávají noví (zoufali?) optimisté. Na sjezdu to spíš vypadá, že " co sme si, to sme si" (i se slzou v oku) a "vyhoďme ho z kola ven". A jedním ze stínových ministrů je Hulínský. Máme ještě v zásobě dalších volných pětset miliard pro "naše lidi"?
16. 03. 2013 | 19:14

jenicek napsal(a):

Začínám mít pocit, že "disident" je DIAGnóza...
16. 03. 2013 | 19:21

jenicek napsal(a):

M.Š. On taky Tříska velmi přesně popsal, k čemu by vedlo "čekání na právníky". Jednak se vysmál (doslova) té samotné představě "Tím čekáním na právníky myslíte třeba dnešní stav? a pak popasal jak by to dopadlo, vznikem lobby správců státních podnik a na ně přisátých takypodnikatelů (model ČD). Chtěl bych slyšet od profesionálních disidentů protiargumenty, proč by tomu tak nebylo. Děkuji.
16. 03. 2013 | 19:25

Ada68 napsal(a):

Nemůžu si pomoci ....bale potrefené knížecí husy (husáci) stále nenávistně kejhají. Když už se totálně sekli v tom, že prvním činem Miloše Zamana bude rozložení ČSSD, zase zcela mylně interpretují neúspěch Jiřího Dientsbiera na sjezdu. Přitom by stačilo dát řeč s několika zcela řadovými členy ČSSD, a za pár minut by měli jasno.
1. Zeman potřebuje ČSSD jako spojence, aby byl úspěšný president, program a cíle mají stejné. Pro ČSSD platí, že s podporou Zemana bude vládnutí snažší. Návrat "ztraceného syna" do náruče rodné strany si přálo 99% členů ČSSD, a Zeman to dobře ví.
2. Jiří Dientsbier bohužel udělal dvě vážné chyby. Nepřímo podpořil knížetepáně ve druhém kole presidentských voleb, rozhodně mu ale neublížil střet se Zemanem v kole prvním, tam bojoval jako kandidát ČSSD. Druhou chybou byla jeho snaha dostat Klause před Ústavní soud za velezradu. Tady znovu obešel vedení strany a ukázal se jako solitér. A to vše v době, kdy si každý socan uvědomuje, že jednota strany je základním předpokladem vítězství v parlamentních volbách.
16. 03. 2013 | 19:28

pořád bludné teorie napsal(a):

jenicku
Tak si položte otázku, jestli Třískova dynamická teorie taky přinesla v praxi nějaké výsledky.

Poláci nás s hlasitým houkáním předjíždějí a ještě nám posměšně podsypávají jedu na krysy.
Prostě se to nedá udělat tak, že se kámošům povolí všechno a státnímu aparátu se sype vrchovatě do žlabu, aby držel hubu.
Žádný z těch pánů makroekonomů nikdy neslyšel o HOSPODAŘENÍ.

Vidíte, kde jsme skončili?
Nebo patříte k nim (to už shánějle letenky do teplých krajin)?
16. 03. 2013 | 19:38

petrof napsal(a):

Urbane, vy jste správnej koloťuk......brát si na pomoc O. Šika...??!! Naopak dopadlo to dobře, těch ca. 300 mld. transformačních nákladů jsou relativně směšné, proti tomu, co stálo Němce, začlenění NDR.
Václav Klaus bude již navždy spojován s úspěšnou transformací ekonomiky, bezbolestnou konverzí měny a klidným rozdělením nefunkčního slepence se Slovenskem!!!
A vy se můžete třeba stavět na hlavu.....
16. 03. 2013 | 19:39

do litoměřic! napsal(a):

Jo a Tříska ještě zcela nedavno vytruboval, že je nutno pokračovat v kreativní destrukci.
Že by dostal nějaké předvolání?
16. 03. 2013 | 19:42

poulicni boje v horach napsal(a):

Pehe s Urbanem by mohli zalozit klub prazskych krysariku.
16. 03. 2013 | 19:42

taky do litoměřic napsal(a):

petrof
Přesné číslo je 3.2 bilionu. Českého.
16. 03. 2013 | 19:43

SMR napsal(a):

Pane Urbane, "diskuse" jasně ukazuje, že někteří jsou okrádáni rádi. Společnost, která neni schopna vygenerovat konsensus ani v této věci, je evidetně nemocna. Pak se, bohužel, nelze divit ničemu.

Je to smutné.
16. 03. 2013 | 20:32

Naštvaný napsal(a):

"Klaus jako zloděj" Havel jako keťas s STbákama. Bez mrknutí prodal svůj podíl z rodinného majetku estébákovi za vytunelované peníze. Václav Havel tím zahájil kšefty s estébáky ve velkém!
16. 03. 2013 | 20:42

Gudka napsal(a):

Uplakaně se tvářící uražený Dienstbier byl jedním (!) hlasem nezvolen do předsednictva hlavní leviciopvé strany, ač si to pravicová novináři usilovně přáli.
Je skutečně srdceryvné pozorovat, jak prudce se rozvíjející Dinestbierův narcismus utrpěl další ránu. Už vidím ty davy zklamaných lidí, co se kvůli tomu odvracejí od volební urny, případně to jdou hodit Kalouskovi. Čistě ze soucitu s tím chlapcem, kterému odepřeli koupit kýžený moped...
16. 03. 2013 | 20:44

TaP napsal(a):

Začínám mít silnej pocit že tyto ufňukané články píše Pehe a Urba je jeho pseudonym.
16. 03. 2013 | 20:46

SMR napsal(a):

Naštvaný

Nechte Havla na pokoji byl to slušný a inspirativní člověk. Navíc nikdy neměl výkounou funkci.
16. 03. 2013 | 21:09

Josef napsal(a):

Jediného slušného politika - Dientsbiera - odstranili. To jsou socani, stejní jako ODS a TOP. Katastrofa. Jen volte socany a uvidíte, jediný řemeslník si neškrtne, už se na Vás třese zloděj Mládek.
16. 03. 2013 | 21:23

kolťák napsal(a):

Takže ta vlastizrada začíná dostávat reálné obrysy.
16. 03. 2013 | 21:31

Jarsa napsal(a):

Dobrý den, naprosto přesný a dokonalý text.
Duchovním otcem a představitelem politického křídla českého podsvětí byl od prvopočátku klaus.
Tento primát nikdy nehovořil o morálce, nikdy nevystoupil proto špatnosti. Naopak. Zcela nepokrytě ji obhajoval.
V jedné věci je klaus naprostý genius. Dokázal prokazatelnou kriminální činnost a její obhajobu zcela veřejně provozovat a společnost se na něj koukala jako na boha. Jeden z mála vysoce postavených politiků, které nemohl klaus smést, byl pan president Havel. Proto do něj do poslední chvíle kopal a otíral se o něj. Přesto klaus odešel s ostudu, jakou snad ani Gottwald neměl. Odešel jako kriminálník.
Přeji hodně zdaru a vydržte ve svém postoji k lumpům
16. 03. 2013 | 21:35

Miglandc napsal(a):

Jednou se bude muset vystavit účet za rozkradení státního majetku. Na stejné lodi se vezou tajné služby , policie a justice.Bude se muset z pravdou ven jak jinak se asi dá očistit náš stát. Co se potom učí děcka ve škole za lži! Je potřeba to zastavit, nejlépe prostě utnout. To přeci nejde aby se rozkradly státní miliardy a nikdo to nevyštřoval a ještě že by to zlodějům prošlo. Vždyť i po válce se soudilo! Ta ošidná polistopadová politika se musí zastavit a vyštřovat a trestat. Žádné příští volby. Jinak se to vše vrátí jako bumerang!
16. 03. 2013 | 21:38

oranžáda obecná napsal(a):

.......trpajzlíci chtějí okopávat Klausovi kotníky, ale jen jedno, nikdo pro tenhle stát neudělal tolik jako Klaus, a historie to potvrdí..... a to, že i době krize je tenhle kousek země v obdivuhodně dobré kondici, to je zásluha Klause a jeho privatizace.. žádní bolševičtí senátoři, Urban, ani bolševičtí soudci to změnit nemohou...
16. 03. 2013 | 21:48

albireo napsal(a):

Milan 20.54 :
Exministr Stráský, nebo kdo tedy?
16. 03. 2013 | 21:56

Miroslav Pivoda napsal(a):

Urban: "Jeden z nejbližších spolupracovníků Václava Klause po více než dvaceti letech konečně přiznal ..."

1. Přiznal, ale neřekl nic nového. Spíše by mne zajímalo proč to konečně veřejně přiznal (než to, co řekl). Že by i na něj byla ta Klausova amnestie byla příliš silné sousto? Nebo chce před svou blížící se smrtí prostě za sebou zamést? Občas se takoví lidé nejdou.

2. Snažím se také odhadnout, kolik kurzů etiky podnikání bude muset být na školách (včetně University of New York in Prague) odučeno, aby se odčinil ten současný morální úpadek národa. Víte kolik to asi bude stát miliard - a s velmi nejistým výsledkem?
16. 03. 2013 | 22:04

slovak co emigroval napsal(a):

to Jarsa
Jeden z mála vysoce postavených politiků, které nemohl klaus smést, byl pan president Havel.
Jo pan Havel vysoce postaveny politik byl [diky domluve s komousi a estbaky] a to je tak asi vsechno.
Stejne jako Klaus se tez napachal kure..ev jen mozna s tim rozdilem ze jemu s tim musel nekdom pomoci.
Pravda a laska to je oc tu bezi
16. 03. 2013 | 22:15

JF napsal(a):

autor, nějak jste pozapomněl na aktuálnější téma pro aktuálně a to pouštění žilou pod krycím názvem Diag Human ;-) a zároveň bojovat za pravdu a lásku. Ale i ta pravda a láska potřebovala nějakou šťávu, co? Vy nemáte sice Lucernu, ale jste zase správný expert na kde co. Máte to tam ale u těch pejzatejch nějak móc dobře přerozdělený v tom divadelním kuse na ten liberálismus ;.)
16. 03. 2013 | 22:23

oko1 napsal(a):

souhlasím - jednoduše jde o opětovnou debilizaci národa - a většina tupůch ovcí zase skočila na špek.....ale z celého srdec Vám voličům Zemana přeji.....národ má co si zaslouží - možná by někdo mohl natočit tuto pohádku o tom JAK SE PROLHAT NA HRAD!!!
16. 03. 2013 | 22:28

marqee napsal(a):

Akorát je průser to, že takoví revolucionáři, jako Urban, dělali těm zlodějnám "demokratickou" pravdoláskovskou kulisu.
16. 03. 2013 | 22:33

BŠ napsal(a):

Už jsem to ani nedočetl. To, co bylo už nikdo nepředělá. Jen by se z toho měly vyvozovat závěry a zloděje exemplárně potrestat. A je jedno zda jsou to vysoce postavené osoby, nebo již vysloužilci, nebo již dokonce mrtví. Pokud je známo, kdo kradl, pak by bylo asi nejlepší, aby byl jeho rodině zabaven veškerý majetek výtěžek z prodeje použít na zmírnění průšvihu ve státní kase.
16. 03. 2013 | 22:38

jeanp napsal(a):

od zrození přešťastné loupeživé doby však v rámci
všeobecné dekadence dávno došlo k institucionalizaci
systému (kmotři, právo, parlament, vláda), takže je vymalováno,
kdo nekrade je proti nim, kdo si nenakradl spláče,
ostrůvky pravdoláskařské deviace budou označeny a eliminovány,
budoucnost bude mít ještě hloupý honza, nebo chytrý šplhoun,
pokud se nestane zázrak ...
16. 03. 2013 | 23:11

Abuelo napsal(a):

Pane Jane Urbane,
kdybych nečetl některé Vaše dřívější blogy, tak bych Vám vysekl poklonu. Ač neekonom, tak se Vám podařila ekonomická slátanina na čtyři. Ale protože znám Vaši aktivisticky bojovnou angažovanost za zájmy Sudetoněmeckého landmanschaftu a za zájmy americko-židovské KFO (Kriminální Finanční Oligarchie), tak musím napsat, že jste bezcharakterní novinářský ubožák. Parta humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů do které patříte, jiné členy nemá.
Pro ostatní čtenáře. Demokracie je rafinovaná diktatura KFO (Kriminální Finanční Oligarchie) prostřednictvím psychopatického loutkového divadla zkorumpovaných a arogantních politiků. KFO má dvě základní skupiny. Je to ta všemocná, svět ovládající americko-židovská a pak každý stát má svoji vlastní národní KFO. Politici každé země se pak dělí na ty, kteří hájí zájmy té americko-židovské KFO. U nás nějaký humanitární bombardér a prolhaný Pravdoláskař a jeho parta. A pak na ty, co hájí zájmy té domácí KFO. U nás nějaký Venca Peročmajz, nekorunovaný král všech českých tunelářů a zlodějů. A pak máme prodejnou a prolhanou novinářskou pakáž, která za mrzký žold KFO oblbuje národ ve prospěch pravdoláskařských politiků (rozuměj americko-židovské KFO) a nebo ve prospěch Peročmajzovo modrých strak (rozuměj české KFO). Kam patří nějaký "taky novinář", Jan Urban je Vám po tomto příspěvku asi zcela jasné.
16. 03. 2013 | 23:19

Starý napsal(a):

Lidi už sjou z toho unavení. Celá 90-tá léta se o ničem jiném nepsalo, než o tom, že největší kus urvou všehoschopní. Ostatně ani to jinak nemohlo dopadnout.
Stačilo aby Urban napsal:
"Tzv. revoluce" vedená Havlem a Klausem byl obyčejný majetkový převrat.
Ostatně i ušlechtilý V.H. si úspěšně zajistil restituci rodinných majetků zestátněných před únorem 1948.
16. 03. 2013 | 23:34

malalaj napsal(a):

já to řikám pořád, měla se udělat revoluční privatizační komise v čele se starým veškrnou. centrálu by měla v havlovo zakouřenem obýváku a majetek by se rozděloval podle ksichtu. pěkně nepoliticky politicky.
16. 03. 2013 | 23:36

slovak co emigroval napsal(a):

to aBUELO
JEN NEVIM KAM PATRIM JA
mezi KFO?
nebo VVPP?
16. 03. 2013 | 23:36

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem tři hrubě urážlivé a nadávky obsahující příspěvky, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé diskuse).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 03. 2013 | 23:41

slovak co emigroval napsal(a):

TO malalaj
nevim proc ale me se nickname VESKRNA moc libi [sedi mu]
mel by jste si ho patentovat v pripade ze ho bude chtit nekdo zneuzit [ci vyuzit] pojmenovanim letiste Karlovy vary [ ale uz dost ] o mrtvych jen dobre
16. 03. 2013 | 23:41

košerák napsal(a):

Bučící stáda.
16. 03. 2013 | 23:49

Rosťa napsal(a):

Jak tu mohlo být fajn, nebýt Havla s Klausem. Jedna velká tragedie.
16. 03. 2013 | 23:50

slovak co emigroval napsal(a):

Rosťa napsal(a):
Jak tu mohlo být fajn, nebýt Havla s Klausem. Jedna velká tragedie.
16. 03. 2013 | 23:50
Neboj von by se nasel nekdo jinej
Treba Diag Human
16. 03. 2013 | 23:52

Rozkradená republika napsal(a):

Uff, díky Urbanovi za upozornění, jinak mi tohle otřesné doznání uniklo. Nejprve člověk mohl tušit, pak už musel vědět, ale když mu pachatel s ledovým klidem rozkrývá, jako by se nechumelilo, jak s pár kamarády rozkradli půl bilionu, tak to už se příčí opravdu všemu racionálnímu.

Komentovat to nejde, protože na to čeština nemá dostatečně sprostá slova.
16. 03. 2013 | 23:54

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

A pan Bernard je tez zlodej? On totiz ten pivovar take ziskal diky bankovnimu socialismu za podminek, za ktere by dnes sel on i lide z banky sedet...
Dnes je Humpolec cesky a vsichni nadavaji Klausovi, ze Plzen vari jihoafricani...
Takze jak?
17. 03. 2013 | 00:23

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

pořád bludné teorie V dobe, kdy mel do ceho kecat Klaus meli polaci hyperinflaci a hospodarstvi v rozvratu. Jestli nas ted predjizdeji, je to vysledek prace poslednich 10-15 let. A to uz tomu tady sefovali jini kofri.
Tenhle vikend meli sjezd...
17. 03. 2013 | 00:27

Karel napsal(a):

Proč by mělo být právo na zloděje z dob privatizace krátké, když Kalousek restituuje církve stylem "co bylo ukradeno, musí být vráceno" po tolika letech?

Není jenom na lidech, co bude prohlášeno za promlčené a co nikoliv?

Církevní křivdy, pokud skutečně nějaké byly, přece nejsou tak velkou VLASTIzradou, jako proběhlá Klausova privatizace?

Senátoři, kteří podali na Klause žalobu ve věci VELEzrady, jakoby si nebyli vědomi toho, že Klausem rozpoutané privatizační děje jen Klaus amnestií završil. Nebo tím jen chtěl někdo zastřít pravý stav věci?
17. 03. 2013 | 02:01

Karel Mozga napsal(a):

Díky za připomenutí věštby Oty Šika z roku 1990 pane Urbane:

"Dopadne to špatně.Ti chlapci nevědí o ekonomii nic...

Myšlením to jsou zastydlí marxisté, sociální inženýři, kteří jsou přesvědčeni,že stačí najít a mocensky prosadit jedinou správnou ideologii a všechno pak půjde samo... Jenomže takhle to nefunguje...

Nejde jim o to, aby hospodářství prosperovalo... Chtějí jenom moc..."

Pan Šik měl štěstí,že se o budoucnosti země nebavil na Štědrý den roku 1989 s cestujícími v plně obsazeném kupé v odpoledním rychlíku z Prahy do Olomouce...Po půlhodině "živé diskuze" se vrátila z chodbičky vedle sedící cestující a vzrušeně mne upozorňuje: "vidíte toho hromotluka v chodbičce, jak chodí sem a tam, chtěl Vás za Vaše názory zmlátit...Musela jsem mu vysvětlit, že jste tady 21 let nebyl..."

Po Klausově prvním "státnickém" projevu v Olomouci v dubnu 1990 o jeho obdivuhodném "neúmění rozlišovat mezi čistými a špinavými penězi (v roli ministra financí)" jsem se v poddůstojnickém tónu ptal společnosti známých, radujících se nad přicházejícími radostnými zítřky, jest-li si uvědomují, co on to vlastně řekl a dlouho jsem na odpověď nečekal, abych si sám a ještě hlasitějiodpověděl: "řekl, že to bude končit mrtvolami...!" Přítomní si beze slova vzali jejich svršky a odešli...a při pozdějších potkáních ve městě dělali, že mne nevidí...a když ty mrtvoly - v rámci LTO kauzy - brzy poté přišly, odvraceli se ještě víc...

V roce 1991 se začalo hovořit o rozdělení státu, což jsem ironicky na P3 MŽO před spolupracovníky komentoval mezi jiným slovy: "A Česká republika bude mít i armádu, budou se nazývat rytíři z Nemanic..."

A pomalu se dostáváme k problému, který jste opsal ve Vašem výborném článku slovy:"O to podivnější je to publikum, které mu to (Klausovi)tak dlouho hltalo...", což bych si vyložil jakoby pokus o vznešení dotazu na stav
příčetnosti tohoto publika...
"Miloš-čistá ruka" má v této oblasti jasno dokonce procentuálně a sice buď jedna nebo dokonce 2 třetiny národa byli podle něho idioti...ono to může i variovat, on to řekl začátkem devadesátých let a poté "odpochodovali" slováci s nějakým tím procentem..., čísla se stále mění a prognostický úřad zrušili...
Podle "Miloše-čistá ruka" Klaus za nic nemůže, za "dílčí" amnestii může pomalá justice(v Kunovicích před inaugurací...) a slibuje, že si bude dávat pozor na ty, co píší, že na inaugurační VIP setkání byla pozvána i Vesecká... na věky zavánějící "čunkiádou..."

Co by měl v takové urozené společnosti pohlédávat jediný autentický protikorupční politik ČSSD Jiří Dienstbier? Račte si položit tuto otázku pane Urban, při Vašem vzdělání...Na hrad přece musí především "naši lidi..."

S úctou KM
P.S.: Zvacích dopisů na ochranu našich majetků (pod našimi majetky by se měl rozumět nynější majetek Šloufů, Kožených, Krejčířů, Pitrů atd.) - jako v roce 1968... při popsané úrovni publika..., netřeba...
Toto publikum zřejmě není zatím vůbec schopno domýšlet, jak obrovská finanční bublina mohla tím řízeným rozkrádáním vzniknout, není schopno domýšlet jak velká finanční bublina mohla vzniknout tvrdošíjným popíráním probíhajícího oteplování zeměkoule jenom z toho důvodu, že by to mohlo něco stát a tím ohrožovat svatozář úspěšnosti všeumětela..., není schopno domýšlet, že ta země na kterém toto publikum v tomto okamžiku stojí... by tomuto publiku nemusela v tomto okamžiku již vůbec patřit...
17. 03. 2013 | 04:49

Pepa Řepa napsal(a):

EX POST MUDRLANTI.....
jak by tady bylo krásně, kdyby nebyly ty vosy.....
Jak tady mohlo být krásně, kdyby tady nebyl KLAUS.....nebo HAVEL?
Nebo oba?

A že jste to nevěděli tenkrát, mudrcové?!!!!!
Bezradně jste dřepěli v OH a nevěděli, zda to uhlí koupit nebo ne.Ucho na zemi, jestli neroste tráva.Vydařil se Vám jeden kšeft, leč VW nechtěl víc a pokud někdo jiný ano, tak jen aby zatáhl roletu a přivezl své.

Ale teď mudrujete. To že se cosi udělalo blbě, ještě neznamená, že Vy byste to vymysleli lépe.
Jiní mudrcové zase vidí příčinu v Havlovi, měl zůstat Jakeš!

Jak by tady bylo krásně, kdyby dělal reformu Šťáva, že Urbane?
No pro Vás jo!!!!! O tom žádná.

Jak by tady bylo krásně, kdyby dělal od začátku zahr. poklitiku Karel.
Kosovo a procesí flagelantů do Mnichova každý rok.
Jak by tady bylo krásně, kdyby vzal do ruky kulturu Zdenda Svěrák a vyházel všechny komunisty. Kromě sebe a svých kamarádů, přirozeně.
Jak by tady-v ČSFR-bylo krásně, kdyby dělení státu dělal Péťa.
Mudrovali bychom po zámcích o federaci.
Jak by tady bylo krásně, kdyby Havel neodpadl a dál kočíroval v ČR z Lán ekonomiku.
Pamatujete?
....a tak by se dalo pokračovat, coby....kdyby.....
---------------------
Problém je, že naprosto v pr.eli celá Evropa. A je jedno, jak se privatizovalo, či zda se vůbec privatizovalo.
---------------------
Ale klidně mudrujte dál.................jak by tady bylo krásně, kdyby byl otcem reformy Šťáva z Bechyně, vyškrtejte se, vy byste přece...... kdybyste mohli, nefoukal vítr a nebyla zima....... udělali z ČSFR ostrov prosperity v globalizací postižené Evropě.
17. 03. 2013 | 07:34

Pavel Victorin napsal(a):

100% souhlasím s názory v článku pana Urbana. Jako poctivý soukromý podnikatel, začínající v 1990 "z ničeho" a bez "přátel v politice", jsem velmi dobře poznal zhoubnost Klausovy "ekonomické transformace". Exprezident Velezrádce by měl skutečnosti okolo privatizace, ve které propagoval Koženého a jemu podobné, aspoň dodatečně veřejnosti odkrýt a vysvětlit. Nejlépe jako obžalovaný před demokratickým trestním soudem.
17. 03. 2013 | 07:35

zemedelec napsal(a):

Je zajímavé,jak všichni viníci,si myjí hlavu a hodit to na samotného Klause.
17. 03. 2013 | 08:15

milna napsal(a):

Nebylo by rozumnější si nejdřív přečíst ten rozhovor se Stráským? A ne reagovat na hrubá zkreslení Urbanem. Například pojmem "našim lidem" Stráský zcela jednoznačně myslel Čechy a ne cizince, ale vůbec tím nemyslela "naše" lidi ve smyslu jak to píše Urban.
Urban je klasický demagog a manipulátor ve stylu Rudého práva.

Tím ani v nejmenším nechci tvrdit, že privatizace byla čistá, ale to co předvádí Urban je svinstvo.
17. 03. 2013 | 08:43

krajan napsal(a):

A jak jste proti takovému svinstvu bojoval v té době vy,pane Urbane?
A podotázečka: On byl ten Šlouf ódéesák a něco jako Kožený a Mrázek? To je váš nový objev, nebo jste ho do té party zařadil záměrně, coby fintu k ovlivnění stádečka?
17. 03. 2013 | 09:02

Pepa Řepa napsal(a):

milna
darmo mluvit, on takhle uvažuje.
"Náš člověk" není přece místní,žijící v Čechách, je to přece "našinec", ten co kamarádí s Péťou a ten zase s Karlem.
Je to už sekta, jako Jehovisté.

Co mě fascinuje je sympatie k Jiříkovi, neb je to mladej od "našince" Jirky, byl to fajn kluk, takže budeme dělat, že neslyšíme, jak se kamarádí s bolševikem, našinec je našinec.
Berte to jako Strážní věž pravdy a lásky.
17. 03. 2013 | 09:06

Pepa Řepa napsal(a):

milna
a opovažte se do toho tahat "našince", který také privatizoval. Třeba v pivovaru nebo Becherovce.
17. 03. 2013 | 09:10

šašek z Jihlavy napsal(a):

To ale nebylo od pana Sráského hezké, když zpochybnil ušlechtilé záměry svého letitého přítele. Cožpak neví, co je loajalita? Zvl. když ho manželé Klausovi poctili
privilegiem kouřit v jejich panelákovém bytě. Dokonce tam prý měl vlastní popelníček. To Zeman si o něj musí všude říkat. Kuberovi to musí být líto.
17. 03. 2013 | 09:24

fikus napsal(a):

když to tak čtu, je načase začít se zaobírat myšlenkou na znárodňování. Důvodem je obecně známá myšlenka že to co se odklonilo někomu, musí zase patřit všem. Kapitalismus mele z posledního a my jsme ho nestačili ještě vychutnat v čase když se začaly sklízet plody českého managementu. Je čas soudruzi začít rekapitulovat a začněte u sebe. Ovšem rekapitulovat by měl i časký volič a to zavčas.
P. Stráský se musel nějak ošidit, že náhle "prozřel". Hlavně žádná panika, vše funguje relativně v klidu a pohodě, šetříme a jdeme správnou cestou liberální demokracie a tunelismu. Jen někdy se to trochu vymkne když v džungli pravidel napříč si exekutor se zdravotníkem chtějí přivydělat. Záchranář se vrátil do lůna rodné strany která ho přijala opět za svého. V lidovém domě se začalo plánovat co se zbylými porcičkami naivního medvídka Pua. kdo neurve co se dá, nebude mít nic. Pán ve frontě na Finančním úřadě dlouze přemýšlí proč zvonil klíči, nejraději by si za to dnes naliskal.
17. 03. 2013 | 09:33

Leopold napsal(a):

Největší osel jsem stejně asi já,skouznout dolů pod článek do diskuze....mě nevadí jiný názor ale ta hloupá názorová jednoduchost,předem jasnost,ten komunismus v nás i bez komunistů....a článek pana Urbana je skvělý.
17. 03. 2013 | 09:48

babočka napsal(a):

Pane Urban napsal jste to mistrně ale podle mého není pravda o záměrném rozkrádání našeho hospodářství. Vše je v lidech. Po vypuštění z komunistické klece se nejlépe orientovali odvážní a průbojní lidé. Bohužl, odvážní a průbojní jsou většinou darebáci. Klaus nikomu neradil aby kradl. Ješte i dnes jsou dokonce i soudci a policajti, kteří kradou. Zeman může obelhávat národ, protože obyčejný člověk se o politiku nestará do hloubky a žije svými starostmi. Právnička Benešová se se Zemanem ocucává a právník Dienstbíer poukazující na Zemanovu nemorálnost sedí na sjezdu análních politiků ČSSD jako kůl v plotě.
17. 03. 2013 | 09:50

šašek z Jihlavy napsal(a):

babočka napsal:
" Po vypuštění z komunistické klece se nejlépe orientovali odvážní a průbojní lidé. Bohužl, odvážní a průbojní jsou většinou darebáci. Klaus nikomu neradil aby kradl."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Zlatá slova!
Jan Stráský byl bez pochyby odvážný a průbojný člověk. Co já pamatuji, zastával postupně významné funkce (ministr zdravotnictví, ministr dopravy, předseda vlády, tajemník krajského úřadu v Č.B., naposled dostal trafiku jako ředitel Šumavského národního parku). Byl darebákem? Kdo ví, Neruda už neřekne.
P.S.: Po vypuštění z klece tolik spěchal, že tam zapmněl červenou legitimaci. Přítel Václav mu nabídl modrou, aby nemusel na ztráty a nálezy. Jó, některý ztráty se stanou časem krásnými.
17. 03. 2013 | 10:01

Petr B. napsal(a):

to babocka:
Dienstbíer sám volil a nepřímo vyzýval voliče ČSSD, aby ve 2. kole prezidentské volby volili ultrapravicového kandidáta, 1. místopředsedu této pravicové vlády Schwarzenberga. Oproti bývalému úspěšnému premiéru a dlouholetému předsedovi ČSSD, který byl navíc vedením ČSSD mimořádně špinavým způsobem podražen v prezidentských volbách 2003. To je naprosto neuvěřitelná skutečnost. Dienstbier může být rád, že to skončilo pouze jeho odstraněním z vedení ČSSD.
17. 03. 2013 | 10:01

šašek z Jihlavy napsal(a):

" Dienstbier může být rád, že to skončilo pouze jeho odstraněním z vedení ČSSD."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
To je fakt, taky ho tam mohla čekat gilotina. A dlouhá fronta čekatelů na krev.
17. 03. 2013 | 10:09

Petr B. napsal(a):

Urbanův článek je opět neuvěřitelným způsobem demagogický, protože stejnou odpovědnost za 90. léta, jako Klaus a jeho ODS, mají i další strany a politici. Tehdejší prezident a Urbanův oblíbenec Havel doslova na kolenou prosil před rozhodujícími volbami 1992 občany, aby volili Klause, ODS, ODA a KDU-ČSL. Tehdejší způsob privatizace (tedy šoková reforma, rozkrádání...) nazýval Havel "odvážným" a jedině možným. Se způsobem privatizace souhlasili a obhajovali ho dnešní nejvyšší politici...Nečas (ODS), Vondra (ODS), Schwarzenberg (v 90. letech ODA, dnes TOP09), Kalousek (KDU-ČSL, dnes TOP09). Privatizaci měla na starosti ODA (členové ODA mj. Schwarzenberg, Parkanová...)
Proč jste, milí diskutéři, skočili na tuto nejnovější Urbanovu demagogii, kdy všechno zlé svádí na Klause, z toho důvodu účelově přebírá argumentaci nenáviděné ČSSD...a zapomíná na další stejně odpovědné strůjce pohrom 90. let, kterými jsou jeho oblíbení pravicoví politici?
17. 03. 2013 | 10:12

zemedelec napsal(a):

Pro babočka.09:50
Někdo ty odvážné a průbojné nazval veksláky.Lacino koupit a draze prodat,potvrzuje se to do písmene.Nakoupili lacino,za naše peníze,pak firmu ještě vysáli a draze prodali cizincům.Najednou zjišťujeme,že není firma,která by odváděla daně tady,to ještě vyvezou čistý zisk i dividendy.Těch několik firem v českých rukou,dělá ještě na ty cizí a jim vytváří čistý zisk.
17. 03. 2013 | 10:15

Kybic napsal(a):

V tomto spočívá Klausova vlastizrada a velezrada - v rozvrácení a umožnění rozkradení národního hospodářství, ne v nějaké pitomé amnestii. Za to by měl být odsouzen jako ministr financí, předseda vlády a dán doživotně za katr. Jako president je prakticky nepostižitelný.
17. 03. 2013 | 10:20

slavwin napsal(a):

Blog p. Urbana není žádným zjevením. V té době jsem byl výkonný stavební rozpočtář, takže vím o čem mluvím. Kdysi tu komentoval nick Student, jeho názory ho mohly přivést k miliardám nebo do kriminálu, nikdy k férovosti vůči státním penězům. Kecy kolem Klause občas oživuje Pehe nebo Urban, skoro jako by to bylo na Klausovu objednávku, on totiž zjistil, že dnes už ho nikdo nezavře a dělá mu to reklamu, zjevený byl ještě z těch několika vět které podepsal ten komouš z Europarlamentu. Klausozlodějnu první usměrnil a to dost viditelně Miloš, zklamal svým pozdějším obdivem k velké kikině a špinění svých spolubojovníku. Nemusí být úplnou porážkou, jisté je, že bylo lepší řešení.
17. 03. 2013 | 10:21

kolja napsal(a):

Moc bych si přál, aby pan Urban neměl pravdu.

Bohužel ji má.
17. 03. 2013 | 10:25

jarpor napsal(a):

Samozřejmě, že vše šlo, či jde dělat jinak, líp... ale také hůře...
Čím větší nýmand, čím větší nula, která nic moc nedokázala, tím větší kritik, tím větší "znalec" a "mudrc", co se mělo...
Čím jiným mohou na sebe takové nuly upozornit ? Jen ratličím blafkáním... a to ještě blafkáním způsobeným náhlým prozřením...

Jen... že se těch nul a nýmandů najednou vynořilo...

Hezký den
17. 03. 2013 | 10:26

resl napsal(a):

Klaus, ani v minulosti Zeman, nemohli být za nic potahováni, protože Langr a Gross byli na vnitru a soudci, státní zástupci nahrávali oboum. Takže na minulost je třeba hledět, jako na zkorumpovaný stát od Klause, přes soudy, až k poslednímu poslanci. Teď si budou muset dávat pozor do té doby, než se někomu z nich podaří dostat své lidi do silových struktur.
Petr B. si spřádá své příběhy, aniž by měly něco společného s realitou. př. Havel nic takového nedělal, to je demagogie. No a jsme tam kde jsme byli, každý má svou pravdu. Já ji mám podloženou světovou úctou k Havlovi, Petr B. má svoji pravdu podloženou osobou Klause, který je ve světě opovrhován svou neznalostí a zlým charakterem. Je zajímavé, že v Rusku to vidí naopak. A někteří jdou s Ruskem ruku v ruce v jednom šiku. A jsou tak drzí, že Havlovým příznivcům nadávají do komunistů. Důkazy nedůkazy, pěkně po bolševicku.
17. 03. 2013 | 10:28

fikus napsal(a):

Jednou se o tom bude učit, (pokud bude kde): epocha Havla Klause a Zemana vs. "ekonomický zázrak středoevropského tygra". Co naplat, šikovní a pracovití lidé jsou holt malý kapitál. Ideály a vize jsou víc
17. 03. 2013 | 10:38

slavwin napsal(a):

Krach totality zapříčinily ekonomické důvody, dizidenti dráždili, ale byli zvládnutelní. Mlčící většina je dost blbý klausopojem, to je nula u které nikdo neví kterým směrem se vydá. Cestu z rudého kalu hledali cestu i komunisti a Klaus jim pomáhal. Nejhorší jsou národovci, oni musí ten svůj národ někam začlenit, němečtí nacisti hledali nějaké Arijce v Tibetu a doma vraždili židy a všechny kdo by tu jejich pitomost nějak zpochybnil, současný hlavní český nácek kouká do Ruska. Rusko je velké tudíž imperiální choutky jsou celkem přirozené. Respekt mají k velkým, tam nepatříme. V minulosti udělali z nižší německé šlechtičny svou velikou Kateřinu. Nás mohou využít jako prostředek svých imperiálních zájmů, dnes si myslím že uznávají, že patříme více k Německu, jinak by toho Klause využili více.
17. 03. 2013 | 10:41

fikus napsal(a):

Kybic napsal(a):

....za to by měl být odsouzen jako ministr financí, předseda vlády a dán doživotně za katr. Jako president je prakticky nepostižitelný.
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Už se tuší, že o tohle přesně šlo. Je třeba tušit souvislosti a okolnosti jeho zvolení "za zásluhy o stát"
17. 03. 2013 | 10:43

šašek z Jihlavy napsal(a):

fikus napsal(a):
Jednou se o tom bude učit, (pokud bude kde): epocha Havla Klause a Zemana vs. "ekonomický zázrak středoevropského tygra". Co naplat, šikovní a pracovití lidé jsou holt malý kapitál. Ideály a vize jsou víc
17. 03. 2013 | 10:38
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Asi to bude pojednání o bezvýznamných politicích v éře Kellnerů, Babišů, Bakalů a Agáty Hanychové.
17. 03. 2013 | 10:44

fikus napsal(a):

slavwin napsal(a):
němečtí nacisti hledali nějaké Arijce v Tibetu a doma vraždili židy a všechny kdo by tu jejich pitomost nějak zpochybnil,
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

jen doplním: vraždili masově židy, z nichž jich bylo obrovské množství vyznamenaných veteránů z 1. svět.války, hrdinů císařské armády.
17. 03. 2013 | 10:49

ČOCHTAN napsal(a):

JANE URBANE,
opět jsi nezklamal moje očekávání, trvalo ti to přesně 17 dlouhých dní, než jsi zplodil tento článek. Kde jsi byl celých deset let prezidentování Václava Klause a kdepak jsou tvoje kritické články proti jeho osobě. Myslím, že bych nedohledal ani jeden. Umíš jenom kopat do mrtvol, je to tvůj styl tak zvané novinářské práce. Znám tě moc dobře z působení na Gymnáziu !!!
17. 03. 2013 | 10:49

Odjinud napsal(a):

Z většiny příspěvků na všech diskuzních fórech je jasné, proč to v Česku dopadá, jak to dopadá. Hospodské kecy a bláboly, volání po starých časech, kdy se pracovalo jen napůl (neplést si s povinností být zaměstnaný), mohlo se leccos ukrást, ve stodole embéčko, v obýváku barevná televize, o víkendu do přírody a chytrý řeči v hospodě. To většině čechoslováků stačilo, a když došlo ke změně, zase jen většina čekala, jak to dopadne. Dnes nadávají, jak se kradlo, ale nadávají nikoliv pro spravedlnost, ale proto, že právě oni si nenakradli. Je z vás na blití.
17. 03. 2013 | 10:50

Marian napsal(a):

Odjinud- doporučuji vám přečíst si (třeba ve Wikipedii) čemu se v psychologii říká "projekce".Mimochodem, jakým způsobem jste zjistil, že lidé nenadávají kvůli nespravedlnosti,ale kvůli tomu,že si nenakradli? Rozmístil jste statisíce štěnic?
17. 03. 2013 | 10:53

fikus napsal(a):

Odjinud napsal(a):

..vy budete skutečně odjinud. Neberu Vám přesvědčení ale je třeba se sem tam zamyslet. Pokud si tu dobu pamatujete, (možná z vyprávění) je možné, že víte, kde se rozkrádal soc.majetek v jakékoli podobě.
17. 03. 2013 | 11:02

Jarda napsal(a):

Tak pan Klaus ostře odmítal privatizaci do rukou "cizího západního kapitálu" a jak jsme byli svědky, raději preferoval takové Stehlíky, Soudky, Maroušky a jim podobné, kterým pomohl zbohatnout nakradením. Podle toho to také všechno dopadlo. Všichni si nakradli, banky rozpůjčovaly peníze, které nikdo nevrátil. Zaplatili jsme to všichni. Paradoxně nejlépe provedená privatizace v této zemi, totiž Auto Škoda do rukou VW, tedy toho "cizího západního kapitálu" přináší dnes této zemi na daních miliardy, na investicích miliardy a dává lidem práci za průměrnouá mzdu přesahující 35 000 Kč měsíčně. Úvahy o vlastizradě nejsou vůbec od věci. Kdyby to naši privatizátoři mysleli tehdy všechno trochu upřímně, privatizovali by převážně do rukou západního kapitálu. Dnes u nás mohly být desítky takových Auto Škoda a mohli jsme být blíže tomu západu ve výši životní úrovně. Po těch našich soudruzích zůstaly pouze dluhy, zkrachovalé ČKD, zkrachovalá Škoda Plzeň atd. Myslím, že pan Klaus, který možná vykonal špinavou práci na něčí zakázku, by se z USA už raději ani neměl vracet.
17. 03. 2013 | 11:14

vico napsal(a):

Urban ovoněn lacinou kolínskou zn. Diag Human No-5 v přestávce boje o deset miliard pro Šťávu zabrousil k dávným devadesátým.

Nic nového, jak by řekl jeden zdejší veršo...pěvec Nihil novi.

Stráský řekl v HN/rozhovor jsem nečetl/jen to, co stejně všichni už dobrých 20 let vědí. Blitzkrieg ČEZké privatizace by bez zhasnutí proveditelný nebyl. Chyběly velké prachy. Neměli je ani veksláci, ani vedoucí Mototechny a ani pražští řezníci. Tak leda na malou privatizaci. Bylo zapotřebí přes noc Dlouhých rukou vyrobit miliardáře. Stráský a spol nebyli blbí, když naftu a LTO - ač chemicky identické zatížili různými daněmi/na litr to dělalo 12 Kč/. LTO nám vytvořilo první generaci multimilionářů. Šlo o kriminální záležitost posvěcenou naší tehdejší politickou špičkou. VÍME TO VŠICHNI!! Ostatně dávno před Urbanem, který byl plně zaměstnán tím, jak očesat státní rozpočet o miliardy pro Šťávu, investigativní novinářka Lorencová snad i pro ideologicky nevidomé odhalila celou tu modrovládní prasárnu.

Doznání Stráského po tolika letech už právem nikoho moc nezajímá.

Jedno je jasné. Dnes je objednávka s tímto neřádstvem zatočit. Politická elita včetně ČSSD to však pořád přesně nechápe. Totální kolaps Klause na závěr jeho prezidentství asi i pro socany musel přijít jak blesk z čistého nebe. Reakce frustrované občanské společnosti byla na české poměry nebývalá. Zklame-li i ČSSD, nebude mít řešení této všeobecné frustrace demokratickou variantu. Výkop Diensbiera z předsednictva, který klidně může být "falešný a prázdný", ale je symbolem naděje na odstřižení od smradu "devadesátejch", je důkazem, že ani ČSSD nechápe o co kráčí. Natřít starý tank na oranžovo stačit nebude. Ani když vymění u řízení Kikinu za Bimba /teplé bratry v registrovaném partnerství/.
17. 03. 2013 | 11:19

oranžáda obecná napsal(a):

Diag Human + Urban = PRAVDA A LÁSKA ......jak ještě můžete ty kecy od tohoto tvora číst..
17. 03. 2013 | 11:38

JC napsal(a):

JIstě, je to názor Stránského, "mírně" desinterpretovaný Urbanem, pak můžeme vzít názory nějakého kovaného bolševika, dle kterého to byla kontrarevoluce zrada na dělnictvu, nebo si můžeme vzít na pomoc názory nějakých "napravených" bolševiků, osmšedesátníků, kteří by to dělali nějak jinak.
Fakt je to, že politická a ekonomická impotence, Komárků,Dvojdomků,Dubčeků a jejich nohsledů/, kteří přesedli do T613 po komančích a provozovali "spanilé jízdy", občas sfárali, aby konstatovali, že v dole je to hrozný a že se s tím musí něco dělat/ byla s odstupem času do nebe volající.
Klaus velmi rychle rozpoznal, že Havel nemá s demokracií nic společného, ale hodlá vytvořit nepolitickou politiku kamarádíčků.
Je logické, že prvadoláskaři nemohou Klausovi přijít na jméno. Rozšlapal jim jejich bábovičky.
Jinak souhlas s PŘ,Jarpor,odjinud
17. 03. 2013 | 11:46

vlašťovka napsal(a):

OK pane Urbane, jen to těm přitroublíkům pěkně řekněte,výpověď pana Stráského samozřejmě vadí především těm, co volili Zemana, náš nový president má přece s korupcí mnoho společného. Sociální demokraté seděli vždy na dvou židlích a čekali jak se politická situace vyvine, to už víme z historie, přiklonili se vždy tam, kde to bylo nejvýhodnější. K panu Dienstbierovi se otočili zády, protože nevolil Zemana, pan Sobotka, Zaorálek a pod. se na sjezdu ČSSD vřele objímali se Zemanem, když ho kdysi při volbě presidenta tak podrazili. Prostě farizejství vládne socanům, těm nevěřím a nikdy nebudu. Pan Sobotka se samozřejmě již vidí jako příští premiér a toho určuje president, takže nyní ta podlézavost vůči Zemanovi je jasná. Pište, pište pane Urban, snad se v této zemi najde co nejvíce odpůrců sociální demokracie.
17. 03. 2013 | 11:54

SuP napsal(a):

"....Viktor Kožený, František Mrázek, Jan Gottwald, Antonín Charouz, pánové Stehlík, Šrejber, Pitr, Krejčíř, Junek, Šlouf, ..."
Polovina je zavřených (i v zahraničí), polovinu zbytku to ještě může čekat.

A ztráta 500 miliard?
Zaprvé to není tolik v porovnání s tím, co se mezitím protočilo a nechalo rozkrást vládními úředníky, zadruhé pokud to rozkradlo pár jedinců, alespoň se ví, kde to je a že to pořád existuje a JE to SPRAVOVÁNO.
A stejně jako se hledají způsoby recyklace vyhořelého paliva z JE, mohou se najít způsoby, jak i část tohohle dostat zpátky.
Představme si ale, že by to 20 lidí "nerozkradlo", ale rozdělil by si to "lid" a projedl to. Co by z toho dnes bylo? Myslím, že do toho šlápl aspoň jednou v životě každý z nás.
17. 03. 2013 | 11:59

Míla napsal(a):

Vlašťovka-proveďte prosím zhodnocení stranického sněmu ODS-co myslíte najdete tam podtrhy a zajišťování dobrých míst pro odpůrce.A to ani nevzpomínám na volbu Klause na funkci presidenta a aktivitu p.Langra,ani na shánění kladných hlasů u komoušů.Vzpomínáte?A na smlouvu s občany,včetně svazáka se síťovkou,si také vzpomenete ?
17. 03. 2013 | 12:02

Důchodce68r napsal(a):

Článek je pravdivý.
Podnik s pár tisíci zaměstnanci, já jeden z nich, byl rozkraden, zmizel v soukromých komunistických rukách, přesně tak jak článek popisuje.
Zůstal jsem bez práce, maje 4 děti na vysoké škole, v padesáti mně vzhledem ke věku nikdo nezaměstnal.
Vzít si úvěr na koupi počítače pro zahájení živnosti byl daleko větší problém než si půjčit stovky milionů na nákup podniku. Jak pro koho.
Hloupost nás obyčejných občanů je stále gigantická.
17. 03. 2013 | 12:05

JF napsal(a):

JC: na druhou stranu je i možné, že někteří soudruzi nevědí co co znamená, pokud není citováno ze správné příručky. Nepolitická politika je ještě nevinný termín kterému se i dá porozumět proti těm terminusům kikinovským. Doufám, že jsem srozumitelný. ;-))

To co provedla bolševicko-vexlácká klaka není nic jiného než pokračování korytářství v nových podmínkách, kdy bony se nazývají Kč. Je možné si podniky nakrást či ekonomicky přerozdělit, ale zřejmě to nebude stále ono pokud nebudou přeměněny na tuzéry. Ono totiž mnohým kulakům se od těch gruntů docela i ulevilo a ani je nechtěli zpátky.

A to je ta bída, že se jaksi nedostavilo prozření z těch zářných zítřků - nyní tzv. soukromého vlastnictví.

ps: rovněž nikoho ani moc nazajímá KDO ale stále CO. Zde i Urban tč. vrchní anesteziolog pouštění žilou státu jak jinak ovšem s pravdou a láskou. Možná opět za 20 let opět někdo příjde stále s pravdou a láskou s něčím co bude opět pasé a košér.
17. 03. 2013 | 12:14

dříve čtenář napsal(a):

Už jsem myslel, že se jarpor ztratil...
Vítám tě "starý brachu" za všechny "blbé nýmandy", kteří si nadšeně nechávají kálet na hlavy a ještě za to děkují!
Všecko lze samozřejmě udělat lépe. Otázkou ale zůstává, zda jde něco ještě dělat hůře, než výstavba tohoto marastu u nás. Již plně chápu, jak mohly probíhat popravy v 50-tých létech u nás. Za nadšené podpory podobných urbanů, jarporů, kuchařů...
17. 03. 2013 | 12:28

Míla napsal(a):

JF-životní krédo p.Urbana je,že je to špatné když je chválen mocnými.Při přečtení všech příspěvků jsem došel k poznání,že ani ta Dukova lůza s ním nesouhlasí.A soukmenovče důchodce seznamte se s životopisem p.Urbana a potom jeho vyjádření a komentáře bude hodnotit jako licoměrnost.Nehodnotím ho z pozice pracovně aktivního,jsem o 9 let starší než Vy.Přeji Vám klidný důchod,zcela určitě kvalitně ohodnocen.
17. 03. 2013 | 12:33

Míla napsal(a):

JF-přispěvek ode mě patřil Důchodci 68-omluva
17. 03. 2013 | 12:36

SuP napsal(a):

dříve čtenář -
Není nejdůležitější
"....Otázkou ale zůstává, zda jde něco ještě dělat hůře, než výstavba tohoto marastu u nás....", ale to, kdo dokáže posoudit, co je a co není lepší řešení. Zdá se, že například vy to asi nejste.
17. 03. 2013 | 12:39

JC napsal(a):

JF,
Nepolitická politika byla největším nebezpečím pro demokratický vývoj a "kikině" patří dík z to, že toto nebezpečí jako jeden z prvních rozeznal a "rozprášil" OF.

"Bolševicko-veksklácká klaka" ? No fajn. V ČSSR bylo pokud si vzpomínám cca 2,5 milionu registrovaných komančů. To znamená průměrně 1 v každé rodině. Pokud se na situaci budete dívat nepředpojatě, principiálně/jakkoli se vám to nemusí líbit/ patřilo komunistické vedení firem inteligenčně a odborně k elitě národa.
V kuponovce se samozřejmě posuzovaly privatizační projekty/ to měla na starost ODA Ježek a spol. takže házet tady vinu na Klause je mimo/ a komise vybíraly ty nejlepší/dle jejich mínění/. Myslíte si, že by "franta" co zametal špony byl schopen sepsat privatizační projekt nebo firmu řídit ? Projekty prostě v nejvyšší míře podávalo vedení firem, krerá bývalo z principu komunistické.

Stran sedláků a nechtěných gruntů: Jistě 40 let socialistického zemědělství totálně odstřihlo majitele půdy od pocitu "vlastním". Až na několik vyjímek se nanaplnilo očekávání, že vlastníci se hromadně vrátí k soukromému hospodaření, jak je tomu na Západě.
Mno a co z toho vyplývá ? témeř všichni to prodali Babišům a spol. Podle vás zase špatně. A proč ? Máte problém sehnat chleba ?

Soukromé vlastnictví dle vás zklamalo ? Tak porovnejte kolik toho dnes produkuje ve srovnáním se firmami vlastněnými státem.
17. 03. 2013 | 13:00

JC napsal(a):

JC,
Musím se opravit. Ty privatizační projekty byly u velké privatizace, ale ne u kuponovky.
17. 03. 2013 | 13:07

zemedelec napsal(a):

Pane JC.
Jasně.
Bylo potřeba ty majetky dostat do těch správných rukou.Přesně věděli,že jenom několik odvážlivců,začne soukromě podnikat či hospodařit na své půdě.Proto se vymyslela privatizace,nakonec toho nejvíc dosáhly fondy.
17. 03. 2013 | 13:30

Jan Hadraba napsal(a):

Na rozdíl od nadávajících anonymů s panem Urbanem souhlasím. Kupónovka byla úmyslně nastavená jak tombola v "Hoří má panenko"...
17. 03. 2013 | 13:56

Pepa Řepa napsal(a):

JC
všechno to je coby...kdyby.
V tom, co se zvoralo jede rukou nerozdílnou to, co se tady deklaruje za pravici i za levici, obě skupiny byly u vesla dost dlouho, nehledě k tomu, že klasické dělení na pravici a levici ještě v r.90 neexistovalo.
Pokud se kradlo, tak bez rozdílu partajní příslušnosti.

Existovaly různé alternativy, ale ani jedna se nezdála být-ve své době- smysluplnější.
ODA-také ve své době -měla smysl, že dopadla, jak dopadla je věc jiná.
Kecy o jedné privatizaci Škodovky jsou sice krásné, ale VW těžko měl zájem o privatizaci fabriky na párátka v Hornídolní a kdyby se prodala zájemci vyrábějící párátka jinde, ihned ji zlikviduje.

K dokonalosti článku ještě chybí zmínit privatizaci Becherovky K.S., Dobrovský a ta parta okolo.Že do privatizace šli, když to byla blbost?
Že by se jim hospodaření vyvedlo?
O privatizaci byla napsána řada knih a Komárek nebo Zelený budou tvrdit, že ta jejich cesta byla tou pravou. Po boji je každý generál.Zvláště po 20 letech.
Kdo dokáže, že jejich recept by byl ještě horší nebo naopak lepší?
Svou teorii, kdy se to zlomilo popsal i Ježek.

Ale nevšiml jsem si, že by právě ta skupina kolem V.H. byla zásobárnou ekonomických talentů.

A tak prodávala lidská práva a lásku, což ve své době smysl také mělo, byl tady Sovětský Svaz i místní bolševik. Časem se i to zdiskreditovalo, porušovala se vesele práva většiny, což se děje dosud.
Také do dnešního dne nenabídne ekonomickou alternativu, jak z maléru.
Tak to bylo u nich vždycky.

Je to obdobné jako u Urbanova výživného seriálu o odsunu, ahistoricky se dívat na kroky před desítkami let a pak planě mudrovat.
Co by....kdyby.
Ale do kavárny Slavie dobrý.
17. 03. 2013 | 14:01

Volte KSCM a vemte si ZPET SVOU ZEM! napsal(a):

z rukou zlodeju a disidentu!!!
17. 03. 2013 | 15:37

Stejskaluv milasek!!! napsal(a):

Pokud vas obtezu modry soudruh stejkal jsou cenzurou a blokovanim ip adres nepohodlnych nazoru, muzete mu udelat radost anonymnim TOR Browserem, ktery vam poskytne anonymni pokazde jinou ip adresu a cenzor bude zurit ... hahaha

https://www.torproject.org/index.html.en

AT ZIJE CENZURA
17. 03. 2013 | 15:43

Petr B. napsal(a):

Resl:
"Petr B. si spřádá své příběhy, aniž by měly něco společného s realitou. př. Havel nic takového nedělal, to je demagogie."
Ale dělal, račte si přečíst jeho veřejné projevy zejména z let 1990-1993 a v podstatě až do roku 1996. Např. předvolební projev v červnu 1992 tzn. krátce před nejdůležitějšími volbami v historii Československa i Čech. Anebo rozhovory o reformě mezi Havlem, Klausem a Dlouhým v roce, tuším, 1991. Až tak v roce 1997 zvolnil a začal nesměle Klause kritizovat.
Havel aktivně podporoval šokovou terapii, privatizaci na způsob zhasnutí v místnosti...Stejně tak Schwarzenberg, Kalousek a samozřejmě i Nečas a Vondra.
17. 03. 2013 | 16:13

sara napsal(a):

Vážený pane Urbane, skvěle napsáno... a je třeba o tom psát, jen hlupák se nezajímá o svou historii a nepoučí se z ní. Je také dobré si uvědomit, že varovných hlasů, jako byl komentář Oty Šika, bylo více, ale nebyla jim věnována pozornost. V tom sehrála svou špinavou roli média a tato role, až na vyjímky, trvá dodnes. Jinak kdyby Klaus měl nějaký pojem o ekonomii a národním hospodářství, tak by se sám musel svých činů zhrozit.
17. 03. 2013 | 16:14

JF napsal(a):

JC: z mého pohledu obhajujete neobhajitelné. Základní rovina je ta, kdo nechce porozumět, neporozumí. A třeba to nemá zapotřebí stejně jako v roce 1989 etablovaná bolševicko-vexlácká klaka (předsedové všech těch partajních a podpartajních výborů, přes STB, KGB, až po kádrová místa v podnicích, či domovních samosprávách a důvěrnících), Rozhodně ale není shodná s více méně s držiteli rudých vkladních knížek a nejen ČS. Z těch druhých zdá se lze vybírat až dodnes. Ale pravda republika byla z velké části zblblá a blbne evidentně i dodnes.

Potom tedy i k tzv. soukromé vlastnictví znamená že reálně jste u toho uvázán jak pes u boudy a dřete tzv. na svém. ;-) A to poznalo mnohu těch vyklučených kulaků a proto ví že jen ať si ty podniky nakradou, jestli vědí do čeho lezou. Pak ten reálný stav je samozřejmě ten, že ty ambice stále stejných kádrů se smrsknou tak akorát na vlastnictví zas jiných knížek - tentokrát jedou tzv. anonymní akcie. Jsou to jenom zas jiné názvy téhož. Tímto zpět k nepolitická politika či humanrightismu - kdo nechce porozumět neporozumí nebo to nemá zapotřebí či to není tzv. pragmatické.

Jaksi jsou přeorány hodnoty a jen tak tu pinkáme nějakými slovy. Asi by to chtělo udělat jmené seznamy a kdo jak privatizoval či dokonce kuponoval či nyní anonymizuje a nechat někomu nechat posoudit. Ale bída je o to hlubší že tato republika je defakto přerozkradena již několikráte - především 1918 šlechtě, židům, němcům, emigrantům. Je fakt že zbyli ti tzv. co patří "inteligenčně a odborně k elitě národa" ;-) Jmenovat snad netřeba. ;-)))

pak samozřejmě ZCELA ve všech bodech neplatí "Nepolitická politika byla největším nebezpečím pro demokratický vývoj a "kikině" patří dík z to, že toto nebezpečí jako jeden z prvních rozeznal a "rozprášil" OF." a řekl bych ani to kikina v uvozovkách ;-)))

ps: no a vidíte ten s fiktivním červeným tlačítkem RESET se v blogu výše věnuje konstruktivně o nastolené debatě o živnostnících. No, není to komédie? ;-))
17. 03. 2013 | 16:19

JF napsal(a):

... ale je vidět že mnozí se správně zorientovali a pan Urban odlehčí státu o pár desítek miliard pro pravdu a lásku k privatizaci zdravotnictví. (obchody s krevní plazmou) No můžem se opět těšit, že když daruješ krev, bude více prejtu. ;-) No ale samo - neptejte se pro koho ;-)))
17. 03. 2013 | 16:24

resl napsal(a):

Petr B.
"...ty rozhovory o reformě mezi Havlem, Klausem, Dlouhým atd."
............
Havel nikdy neřekl, že je ekonom, staral se o vztahy se západem narušené bolševikem. A to vám mnohým vadí dodnes. Za ekonoma se tu vydával Klaus a přizval nýmandy z banky v čele s Třískou /starý komouš/ a Ježkem / bývalý komouš/. Na západě se neptat, jsme nejchytřejší, ovšem Kožený se nám hodil. A tak nesourodá trojka až pětka /Dlouhý, Dyba-komouši/ si začala vymýšlet, jak by to tržní hospodářství mohlo vypadat. No a pusťte komunisty k majetku a léta se s ním neshledáte.
17. 03. 2013 | 16:34

E.K. napsal(a):

Ano, tam to dopracovala republika. Byla bez dluhů, továren tu bylo tolik, že museli přijíždět cizinci vypomáhat. Teď jsou továrny zavřené, kde je cizí majitel, tam se odměřuje i kolikrát šli lidi na záchod, malí živnostníci krachují, protože nejsou peníze a neutráci se, zákony se mění každého půl roku, dluh republiky se stále zvyšuje. To vše zašťituje boj za svobodu proti komunizmu. Bojuje se stále. i když je to přes 20 let a vyrostla nová generace. Za boj se schová všechno.Jsem zvědavá, jak tuto dobu budou hodnotit potomci tak za 50 let. Jestli jim tu ještě něco bude patřit.
17. 03. 2013 | 16:37

pamětník napsal(a):

To v té době bylo vidět, že ti co byli u moci s vaším souhlasem, rozkrádají tuto republiku, podnik od podniku...
Ale že to říkáte dnes? Trochu pozdě, soudný člověk to viděl hned, ale vaši vrstevníci a rádoby demokraté, dělali jako když kolem nich nikdo nic nekrade...Proč jste měli klapky na očích po 20 let, pane Urban ?!
17. 03. 2013 | 17:17

Glosator napsal(a):

Autor ZÁMĚRNĚ zkresluje "bankovní socialismus." Hlavním cílem Klausových vlád bylo zabránit HROMADNÉMU krachu podniků, který by určitě nastal, pokud by podniky hledaly půjčky u komerčních bank (a za komunistů byly záměrně zadluženy, musely mít úvěry na trvale se obracející zásoby). Nezaměstnanost by v takovém případě byla 30% i více.
Dokonce, i v rámci ještě komunistického "Souboru opatření," r. 1988, nastal stav, kde některé podniky nebyly u částečně komerčně fungujících bank schopny získat úvěr, což se už tehdy řešilo tak, že dostaly úvěr na příkaz politiků.
Připomínám v 90 letech dvakrát ze státní kasy oddlužený a potřetí předlužený Zetor. A dělníky z Poldovky, kteří chodili DEMONSTROVAT před Komerční banku, aby poskytla Stehlíkovi další úvěr. Velká část podniků existovala, i když už nic nevyráběla a vyhlásila bankrot až tehdy, kdy nebylo možno sehnat úvěr ani na platy.
Problém byl, že manažeři, schopní pracovat v tržním prostředí v Česku neexistovali, protože komuniské "znárodnili" i posledního holiče. V tom jsme se LIŠILI od Polska a Maďarska. Dokonce stínový ministr financí za ČSSD řekl nedávno na ČT-24, že banky byly vládou ČSSD prodány zahraničním firmám, protože v Česku nebyl nikdo, kdo by je dokázal řídit.
17. 03. 2013 | 17:20

zlomyslná veverka napsal(a):

Každý stát v minulosti vznikl původně na základě zločinu: ti chytřejší si podřídili ty blbější, v další generaci se zcivilizovali, výsledkem byl pokrok celku. Tady byl "ničí" majetek, bylo třeba ho dát do privátních rukou, tak, aby vznikla střední třída, a bylo žádoucí, aby se ta střední třída neskládala z ekonomických debilů, ale z lidí, kteří si s tím majetkem budou vědět rady. Kupónová privatizace byl způsob, jak ty blbce vyselektovat, prostě trochu po inženýrsku pomoct a urychlit sociální evoluci.

Díky Bohu za Klause a ještě větší díky Bohu za to, že do toho tehdy nemohl mluvit Urban.
17. 03. 2013 | 17:24

JC napsal(a):

JF,
Určitě se nemůžeme shodnout. Vaše vnímání světa je na hony vzdálené tomu mému.
Vaše poznámky o několikrát rozkradené republice a o vašem zájmu na seznamech kdo co privatizoval jsou pod moji rozlišovací schopnost.
Zkuste si srovnat HDP v roce 1989 a dnes. Jak může rozkradená republika dosahovat takových výsledků ?
Co vám vadí na soukromnících ? Že se pachtí ? Však je nechte, je to jejich problém.
17. 03. 2013 | 17:50

JF napsal(a):

JC: zřejmě nechste schopen porozumět psanému textu, a to je základní všeobecné bída této republiky. Samozřejmě je možné nechcete. Soukromníci mi nevadí, vadí mi jen ti kikinovští soukromníci za státní a privátní stát. Vše prováděno v rámci relativismu. Ještě na vysvětlenou, to co bolšání nedomysleli právě bylo to podhodnocení druhé strany živnosti - i té bídnější, což snad není nějaká kritika, ne? Je to z mé strany jen konstatování. Samozřejmě se ve svém dojmu opět zcela mýlíte. Jen nepotřebuju ničemu a nikomu dělat reklamu. Natož např. kikině. ;-)

ps: co je špatného na seznamech např. držitelů anonymních akcií či přehledu o lidech kteří rozkrádali na základě licence na zřízení fondů. Pak by se totiž dali porovnat např. se seznami agentů STB. Na seznamech nevidím tedy nic zvláštního. Vy, ano??? ;-)))
17. 03. 2013 | 18:04

Franta napsal(a):

No konečně to přiznali, že to byla největší zlodějina tisíciletí. Tak teď už jen znova zvolit komunisty a snad se to zlepší.
17. 03. 2013 | 18:05

Ondřej napsal(a):

Ten poslední odstavec je brutální. Tak jsem se dlouho nezasmál.
Ale když chce pan Urban ze sebe dělat blbce, nic proti tomu nemám.
17. 03. 2013 | 18:11

Jedla napsal(a):

Tento odstavec: "Minimální odhad přímých ztrát z nedobytných bankovních úvěrů z doby „bankovního socialismu“ je přes pět set miliard. Je podivuhodnou slabostí české politiky a novinařiny, že se k těmto otevřeně kriminálním dobám tak málo vyjadřují. Snad to nebude tím, že velká část dnešních novinářských es patřila v devadesátých letech módně mezi „klausovce“, "
patří vytesat do kamene.

Autor si však neodpustí ani větu: "Nebo tím, že sociální demokracie móresy ODS rychle převzala a legitimizovala v opoziční smlouvě. "

Neobhajuji "oposmlouvu", ale připomínám, že to bylo zabejčeností Rumla a jeho unionistů, ne přáním Zemanovým. Vždyť vítěz voleb Zeman nabízel i premiérské křeslo pro lidovce! Jenže to se dnes nesmí říkat, neboť dnešní smetánka komentátorů byla opravdu po celá devadesátá léta Klausovými hlásnými troubami, a pak plynule hromadně přešli do otevřené podpory "čtyřkoalice". Dnes dělají hajného Trautenberkovi a užitečné idioty Kalouskovi, když do omrzení tvrdí, že korupce a klientelismus začaly s opoziční smlouvou.

Ne, nezačaly. Klientelismus zde začal "Báječnými léty s Klausem", v pořádku byla nanejvýš "malá privatizace" maloobchodu a služeb, dál už nic. Mediálním odkopnutím profesora Zeleného a všech kriticky uvažujících (díky za ten citát Oty Šika), nekritickou propagandou ve prospěch mafie ODS v celém období "velké privatizace", naprostou rezignací na smysl své práce, se na tom notně podílela média, když se vědomě rozhodla filtrovat, ne zprostředkovávat /medium = prostřední(k)/ informace. ("Lid" tehdy pravdu tušil, když kolovaly vtipy jako: - Co se stane, když spadne ódeesák do rybníka? - Vyplavou špinavé peníze a čistej komunista. Nebo: Co vám vadí na ODS? - Že není občanská, že není demokratická, a že to není strana.) Novináři ale pravdu nehledali, nepsali. Proto se dnes musí tak držet pohádky o začátku korupce a klientelismu až s oposmlouvou. Obelhávají tak vlastní svědomí.
17. 03. 2013 | 18:51

Jindra napsal(a):

"Ale když chce pan Urban ze sebe dělat blbce, nic proti tomu nemám". Tolik zde diskutující Ondřej. Ne že pan Urban chce ze sebe udělat blbce, pan Urban prostě takový je. A to ještě možná nevíte, co pan Urban jako vysokoškolský profesor na New York University Prague přednáší: dizidentství. A tím prý se absolventi této školy dobře živí. Takže shrňme to. Pan Urban nikdy nikde nebyl, nic neumí, školu žádnou neabsolvoval a teď učí na "univerzitě", která z padesátipěti procent patří jakémusi Řekovi a která má v úvodu svého popisu uveden "Obrat 101 mil. Kč". Bezvadná škola. Skoro by se jeden cítil být podřadně vzdělán. Ještě že jsem absolvent starého osvědčeného ČVUT.
17. 03. 2013 | 18:53

Kybic napsal(a):

JC: Jak může rozkradená republika dosahovat takových výsledků ?

Ten "takový výsledek" (chápu to v tomto kontextu jako skvělý výsledek) je jako co? Každoroční stomiliardový schodek státního rozpočtu, armáda nezaměstnaných, předražené základní životní potřeby, schodek důchodového a zdravotního účtu, solární tunel, atd.. Opravdu jeden úspěch za druhým.

Ale na druhou stranu musím uznat, že pár opravdu bohatých lidí je opět o dost bohatší. Luxusní zboží jde opravdu na odbyt a je v současnosti garantem závratných zisků.
17. 03. 2013 | 19:10

Důchodce68r napsal(a):

Míla
No, ono je to tak. Při větší péči (a času, kterého není dost) bych napsal za a) - co si myslím o panu Urbanovi, když napsal co napsal, a za b) - co si myslím o tom o čem píše. To první jsem vynechal, toho je v diskuzích dost, ani vůči vám nemám námitek. To druhé mně přimělo k vyjádření.
Dost se mi nelíbí, když se příliš často reaguje na autora samého, namísto na předmět článků. Pro mladší čtenáře jsou pak diskuze srozumitelné těžko, až vůbec.
Zároveň uznávám, že k tomuto bývá důvodů víc než dost. Námět na zlepšení ještě nemám.
A co se věku týká, je to jinak. Jaksi mě nepasuje každý rok svůj nick inovovat. Takže kdybyste chtěl, mohli bychom soutěžit. Vyhrává kdo bude stárnout pomalej. (Už dlouho se snažím zdravě živit. A svým dětem připomínám svůj závazek, že je přežiju!)
Přeji i Vám pevné zdraví!
17. 03. 2013 | 19:22

dříve čtenář napsal(a):

SuP - píšu, že to nedokážu objektivně posoudit, to až snad další generace. Ale ale vám bych nevěřil ani nos mezi ušima. Nejsem si jist, zda vaše teorie o rozkradení 500 miliard mezi pár vyvolených je ta správná. Za prvém jde o podstatně více peněz /kapitálu/ než uvádíte. Za druhé, nejsem si jist, zda tykač, bakala, kellner a jiní jsou zrovna ti praví, kteří tento majetek budou duchaplně spravovat. A za třetí, kdyby se alespoň tyto peníze investovaly do mikrostruktury a infrastruktury /bez dalšího rozkrádání/, nemuseli bychom se z Rakouska nebo Německa vracet na naše tankodromy a v Penny by se prodávalo zboží zcela jiné kvality. Ale pokud vám to vyhovuje, tak prosím...
17. 03. 2013 | 19:34

šašek z Jihlavy napsal(a):

JC napsal(a):
JC,
Musím se opravit. Ty privatizační projekty byly u velké privatizace, ale ne u kuponovky.
17. 03. 2013 | 13:07
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
No a o té je řeč především. Když lump Kožený s lumpem Vostrým mimo jiné zašantročili naši zámořskoun flotilu a pak se chlubil, že v londýnském hotelu si poručil láhev archivního vína za 9 000 liber, to vám nehnulo žlučí?
Nebo "kapitáni průmyslu" Soudek a Stehlík, kteří jinou "flotilu" navedli na útesy, takže došlo k ztroskotání, to bylo košer? O LTO nemluvě, to už zmínil Vico.
Jen tyto kauzy by měly stačit k odsouzení hazardního hráče V.K. a jeho squadry.
Ještě bych k nim přiřadil Saltzmana a akademiky Janáčka, Schwartze a Ševčíka.
Možná na ně ještě dojde, až půjde do tuhého, třeba se rozpovídají.
17. 03. 2013 | 19:38

Lektor napsal(a):

Vyborny clanek pane Urban !

Ale hazite tu perly svinim.
17. 03. 2013 | 19:41

deset stupnu napsal(a):

I po těch mnoha letech je taková upřímnost od soudruhů šokující. Ale už si ověřili, že si můžou dovolit cokoliv. Část populace vzpomíná s nostalgií jaké to bylo za komunistů, a zbytek se na tuhle skupinu dívá s nepochopením nebo přímo opovržením. Už se těším na dobu, kdy zase někdo s nostalgií vzpomínat jaké to bylo za Klause a Zemana...
17. 03. 2013 | 20:05

JC napsal(a):

šašek z Jihlavy,
Jo tak voni zašantročili vaši zámořskou flotilu ? Tak pokud to cítíte takto, tak máte opravdu problém. Moji flotilu nikdo nezašantročil a proto se tím nemusím zabývat.
Jen otázečku, jaké výhody vám vaše zámořská flotila přinášela , kolik vám to ročně sypalo, kromě ukápnuté slzy dojetí při pohledu na loď Pionýr ?
Pokud si vzpomínám, tak banány, které Pionýr vozil stály za komanče 17,- Kčs za kilo. Dnes to vozí Holaňdan a při 10x vyšším výdělku to přijde nastejno.
Stejné je to i s Poldi. Jste měl jako "spolumajitel" za komančů levnější příbory ? Mno o tom silně pochybuji.
17. 03. 2013 | 20:08

dříve čtenář napsal(a):

Souhlas s Kybicem.

JC - prosím o komentář ke skvělým schodkovým rozpočtům za posledních cca 6 let od zaslání chemikovy složenky.
17. 03. 2013 | 20:25

šašek z Jihlavy napsal(a):

JC
Moje flotila zajišťovala nejlevnější dopravu trvanlivého tovaru v kontejnerech, zaměstnávala naše i cizí námořníky a slušně si vedla i v mezinárodní konkurenci. Pokud jste si vaši flotilu zašantročil sám, pak musíte být Viktor Kožený. Jak vám chutná archivní víno bratru za 9 000 liber? Já teď právě otevřel Tarapaku a docela jsem spokojen. Raději mám moravské bílé, ale nekupte to, když je to ve slevě bratru za osm pětek.
Co se týče Poldovky, k té mám přímo osobní vztah. V dětství jsem jezdil k babičce do Cvrčovic u Kladna, půlka vesnice pracovala v Poldovce, půlka v dolech (myslím tím chlapy). Ženské dřely v JZD, nepřál bych vám vidět rozpukané ruce mé udřené a laskavé babičky, když nás pohladila, jakoby člověka objela rejžákem. Tenkrá se tam ještě dojilo ručně.
Tehdy jsem se poprvé setkal se solvinou, měla to v hroudě pod umyvadlem a říkala tomu "hovno z Poldovky". Netušila chudák, že to bude to jediné, co z celé slavné fabriky zbyde.
Tož tak. Příště si zase můžem povídat, jak se v Jihlavě rozkrádal Motorpal, Balírny obchodu, Drogerie Jihlava a třeba i Autobusová a nákladní doprava, dnešní ICOM transport ve vlastnictví rodiny Kratochvílů. (Jo, to je ten, co dostal od Klause milost pro duševní nemoc). Dnes už opět firmu řídí, samou radfostí, že nemusí 5 let zpytovat svědomí v base se nám chlapec zázračně uzdravil. Ještě že jeho právník, bývalý náčelník expozitury Stb Pavel Jajtner něco odseděl(pár měsíců, to se dá odsedět i holou prdelí na žiletce, teď už je ve vatě).
17. 03. 2013 | 20:46

JC napsal(a):

dříve čtenář,
Vaše najivní představa, že je možné v současnosti sestavit vyrovnaný nebo dokonce přebytkový rozpočet vás omlouvá.
Situace je horší a dramatičtější než si dokážte představit.
Evropu včetně nás čeká nepříjemné probuzení z ekonomických fantasmagorií.
Mládkovo zdanění "podnikatelských parazitů" bude jen přilitím benzínu do ohně.
17. 03. 2013 | 20:46

JC napsal(a):

"Moje flotila zajišťovala nejlevnější dopravu trvanlivého tovaru v kontejnerech"

Tak to je dobře, že vám ji zašantročili, protože jak jsem uváděl na příkladu banánů, ta vaše flotila byli pěkní zloději.
17. 03. 2013 | 20:49

dříve čtenář napsal(a):

JC - ach tak, již tomu rozumím. Ještě bych se chtěl poněkud naivně zeptat, proč všechny banky, přestože již dlouho dopředu ví, že jejich situace je neudržitelná, sají za tichého souhlasu příslušných vlád do pěti minut po dvanácté - nyní např. Kypr. A poté se nechají hrdinně zachraňovat za vyplácení bohatých odměn zopdpovědných "nenažerů".

Já jako soukromník si nemůžu dovolit schodkové hospodaření. Proč si to podle vás mohou dovolit vlády? Vím to, jsem naivní a hloupý, ale něco mi v tom kapitalismu neštymuje : soukromník musí vydělávat, aby nekrachoval, ale vláda může rozhazovat a jít do šílených kalóskovských schodků, aby hospodářství rostlo? Děkuji za vaše odborné vysvětlení.
17. 03. 2013 | 20:57

JC napsal(a):

Kybic,
to jsou argumenty jak ze sjezdu socanů, nebo boševiků /snad kromě toho solárního tunelu který jde socanům Bursíkovi a lidovcům na triko/
http://www.zakomunistu.cz/
nic jiného k vám nemám.
17. 03. 2013 | 20:58

JC napsal(a):

dříve čtenář,
Všeobecně vzato se mě chování bank a vlád také nezamlouvá. Jenže je to všechno především o populismu v politice.
Na Kypru jde si myslím úplně o něco jiného. Kypr jako daňový ráj má banky plné prašulí, které bankrotující stát potřebuje odsát a proto chce vklady zdanit.
17. 03. 2013 | 21:07

dříve čtenář napsal(a):

JC - prosím o odpověď na otázku ohledně rozdílu mezi vyrovnaným hospodařením firem a schodkovým hospodařením vlád. Pak už snad nebudu tak naivní... Děkuji
17. 03. 2013 | 21:11

takjest napsal(a):

tak jest. v oné době leží kořeny dnešního marasmu i úpadku budoucího, jejž lze očekávat. A ten lze očekávat už proto, co v této zemi žije za ovce. Viz většina zde diskutujících, kteří rozkradení státu považují za nezbytný krok k prosperitě. Rozum zůstáva stát.
https://www.youtube.com/watch?v=14EtAYSkRDQ
17. 03. 2013 | 21:59

Daren napsal(a):

Nečetl jsem diskuzi, takže možná na mou otázku už někdo odpoví. Jsem poměrně mladý a začátek 90. let jsem strávil na nočníku, proto mě velmi zajímá názor pana Urbana a těch zdejších diskutujících, kteří si tuto dobu pamatují jako zralí lidé. Má první otázka zní: jaká je vaše alternativa pro to, jak se mělo jednat? Okolnosti: 1) RVHP se rozpadla, Češi zůstali zcela bez svých tradičních trhů v ekonomice, orientované už tehdy exportně 2) peníze, především zahraniční měnu měli v rukou veksláci, nikoliv většina "slušných lidí" 3) výrobní základna z převážné většiny (čest výjimkám, jako prý bylo třeba ČKD) byla zastaralá. Druhá otázka: Klaus měl celá léta velkou podporu lidu. Právě on, nikoliv Waltr Komárek, Ota Šik nebo třeba profesor Zelený dostali od lidí mandát prosadit právě svou vizi. Proč?
S úctou,
Daren
17. 03. 2013 | 22:04

Kresta napsal(a):

Nebyl by to špatný příspěvek, kdyby.
- Kdyby byl napsán alespoň o 15 let dříve, resp. kdyby zde byl alespoň před 15ti lety prostor pro veřejnou diskusi na toto téma.
- Kdyby vynechal paranoidní pohledy na věc. Např. považuju za paranoidní, když na slova "našim lidem" autor reaguje otázkou - "a kdo to byli ti naši lidé?" Samozřejmě Stráský měl na mysli, což je z kontextu jeho slov jasné, obecně občany ČR, protože se nechtělo privatizovat do rukou cizích.
- Kdyby přiznal, že se jak politická moc, tak tehdejší banky dopustili těžkého podvodu na všech těch, kdo se skutečně s poctivým úmyslem co by průkopníci do oněch rizik vrhli, aby mohli něco sami dokázat, obětovali pro to všechno co měli, dali bankám do zástavy proti jejich pochybným úvěrům své majetky a tak připravily své rodiny o střechu nad hlavou. Úvěry se pro privatizaci dávaly běžně se 4letou lhůtou splatnosti s tím, že to je jen pro provedení privatizace a pak se budou logicky prolongovat na dobu reálné návratnosti. Samozřejmě každému bylo jasné, že úvěr na celou cenu privatizované věci (provozovny, fabričky) se nemůže vrátit za tak nesmyslně krátkou. Tak dobří nejsou ani ti nejschopnější kapitalisti západu. Jenže ono to pak, se už nikdy nekonalo. Zprivatizované provozovny, fabričky a z nich vytvořené nové podniky se zavíraly, ti původní nadšenci začali kolabovat a to byla teprve šťáva pro pravé gaunery, kteří se na tom jednak začali pakovat a jednak začali spřádat své všelikeré tajemné sítě. Takže ty gaunery vytvořily tehdejší banky za součinnosti, resp. nečinnosti tehdejší politické moci. A ten Stráský byl taky tehdy u toho co se páchalo, nebyl to ovšem žádný gauner, ale tou neschopností té mocenské struktury, jejíž byl součástí se provinili všichni, kdo u toho byli.

Jenže dneska jsou takové debaty platné jako např. stěrače na ponorce, nebo jak se říká - jako zmrzlému zimník.
17. 03. 2013 | 22:15

Kresta napsal(a):

Malý dodatek. Zapomněl jsem uvést, žé rovněž média, která tehdy vůbec neplnila svou společenskou funkci a tím naprosto taky selhala, mají na tom, co se napáchalo lví podíl, což pochopitelně ona nikdy nepřiznají a nepřiznává to ani autor.
17. 03. 2013 | 22:20

JF napsal(a):

oprava a omluva: "seznamy daly"

ještě k HDP - http://aktualne.centrum.cz/finance/prace/clanek.phtml?id=769322

obzvlášť poněkud ekonomicky pokulhávající minimálně na jednu nohu je dohnání Polskem, relevantní zaostávání je potom vidět ve srovnání vůči Slovinsku (jsme na 2\3) S Německem či Rakouskem jsem na 50% v paritě, v Eurech na 30%, dejme tomu v průměru tedy na 40% - opravdu obdivuhodné, jinak kdepak je prognozované "dohnat a předehnat do 5 let" mluvčími privatizátorů (privatizátorů zřejmě prověřených dle seznamů "prověřených" - zřejmě zas úplně každý seznamy neopovrhuje ;-)
17. 03. 2013 | 22:22

JC napsal(a):

dříve čtenář,
Vy jste ještě neslyšel o firmě, která hospodaří se schodkem ? Může to trvat tak dlouho dokud ji banky půjčují...stejně jako u toho státu.
Když peníze neseženou je konec - bankrot . v obou případech,
17. 03. 2013 | 22:44

Kybic napsal(a):

JC: takže jediný protiargument je, že jsem socan a bolševik. To je dost málo. Když řeknu, že černá je černá, zlodějina je zlodějina, neschopná vláda je neschopná vláda, atd. jsou to hned argumenty socana a bolševika. Kdepak má tahle straka asi hnízdo?
17. 03. 2013 | 22:50

JF napsal(a):

Daren: pokusím se za sebe - no,jistě se prolínalo tou dobou více proudů např. ten základní očekávání lidí a reálpolitika (např. Havel se nechal jmenovat a přísahal ještě komunistickému parlamentu - heslo té doby byla kupodivu "kontinuita"). Ve finále se tedy jelo podle not Prognostického ústavu(W.Komárek), který měl na starosti perestrojku jak před listopadem tak i tu posametovou. Jistě lze oprávněně předpokládat, že kádrové rezervy dle seznamů (např. agentů STB) se využily při přípravě a realizaci velké sametové porcovačky ve stylu výše v diskuzi již uvedené tomboly z filmu "Hoří má panenko,hoří".

Autor zde je značně off-topic s tímto tématem, aktuálně tím přikrývá jiná témata - např. dosud tikající Diag Human ve kterém bojuje za svou pravdu a lásku k tomu kdo dostane pár miliard ze státního za odškodnění nepovedené privatizace - také jedné rozebíračky ještě z 90. let. Docela náhodička.
17. 03. 2013 | 22:55

JC napsal(a):

Kybic,
Nenapsal jsem, že jste socan nebo boševik, ale že vaše argumenty jsou v podobném duchu. Vaše vnímání barev stejne jako toho co je nebo není zlodějna i vaše hodnocení kdeže asi mám hnízdo může být velmi subjektivní.
17. 03. 2013 | 23:10

Tomas N. napsal(a):

Mozna by bylo dobre pripomenout, ze tu tehdy byla alternativa, prosazovana Petrem Pithartem a jejimz vysledkem byla napr. mladoboleslavska Skodovka. Ovsem cechacci s Klausem v cele nemohli unest, ze se prodavaly nase narodni "poklady" cizakum, nedej Boze Nemcum. Ze jsme si nakonec zvolili Klausovu cestu je strasna chyba, za kterou budeme platit jeste mnoho let strasnou dan. O jak rad bych byl ted zaprodan v mnohem vice podnicich tem zlym nemeckym kapitalistum, kdyz by "dani" za to bylo standardni, zdrave ekonomicke prostredi.
17. 03. 2013 | 23:59

Důchodce68r napsal(a):

Kresta
"moje slova"
až bude revoluce, zlikvidovat i je.
18. 03. 2013 | 01:28

Anna napsal(a):

Pane Urbane, Vy jste nečetl od Petra Husáka "Budování kapitalismu v Čechách - Rozhovory s Tomášem Ježkem", že Vám rozhovor Jana Stráského připadá šokující?

Cituji z Wikipedie:
První vlna kupónové privatizace se uskutečnila v ČSFR v roce 1992 (5 kol od května do prosince), druhá vlna v České republice roku 1994 (6 kol od března do prosince).
V prvním kole bylo privatizováno 1491 podniků s celkovou účetní hodnotou 277,7 miliardy Kčs, ve druhé vlně 861 podniků v celkové účetní hodnotě 149,3 miliard Kč.

Teprve v roce 1998 byla zřízena Komise pro cenné papíry, která začala i vyčíslovat škody vzniklé dosavadním právním vakuem. Do června 2002 se prokázanou trestnou činností v rámci tunelování ztratil majetek v hodnotě kolem 50 miliard Kč, další odhadem stovky miliard zmizely neprokázanou trestnou činností nebo tunelováním v rámci legálních pravidel.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kup%C3%B3nov%C3%A1_privatizace
18. 03. 2013 | 06:53

Pepa Řepa napsal(a):

šašek z Jihlavy
netušil jsem, že jste rejdař. Onassis z Iglau.
18. 03. 2013 | 06:57

šašek z Jihlavy napsal(a):


Teď už mám jen gumový člun. Chystám se zarejdovat do klidnějších vod.
18. 03. 2013 | 07:25

scallop napsal(a):

Diskuze pod urbanem je standardni. On napise neco neprijemneho o minulosti a cast diskuztujicich mu odpovi "ale to mi uz prece davno vime" a druha cast rika "sice to vime, ale proc o tom furt pisete ?" Vsichni se pak shodnou nad diagem stavou.

Zoufala obhajoba Klause (ve stylu "ti druzi zas mlati cernochy") zacina byt k smichu. Proste Klausovu eurobijske aroma (a Zemanuv nikotinovy oder) jsou silna afrodisiaka, jejich tolerance k mafianum zamilovanym nevadi. Neberta nam naseho profesora !!!

Jiste, na zacatku 90. let nikdo poradne nevedel jak to delat. I kuponova privatizace tehdy vypadala rozumne. Ale od roku 1998 bylo jasne, co je Klaus zac. Laska ovsem prekona vsechny strasti ...

PS Jeste dodatek Klaustorikalum. Pithartova vlada prodala mladoboleslavskou skodovky germanum a pripravila podobny prodej plzenske skodovky. Klaus to zarazil a vydal se ceskou cestou privatizace do bankrotu. Stat pak zaplatil dluhy a germani ziskali skodovku (resp. jeji cast) stejne. Takze si dovolim vam poseptat do ouska, ze Pithart mel pravdu. Pitharttorikal. To boli, ze ?
18. 03. 2013 | 07:49

kolja napsal(a):

to scallop:

Přesně.
18. 03. 2013 | 08:58

Petr napsal(a):

Je zvláštní, že všichni kritici privatizace zapomínají na jednu NAPROSTO ZÁSADNÍ věc ! Na to, PROČ se spěchalo !

Rozpadem RVHP naše podniky téměř okamžitě ZTRATILY ODBYT ! Protože se najednou "otevřel" světový trh a naše produkce ve své většině v konkurenci neobstála.

Tudíž se vyrábělo na sklad, protože odbyt socialistickým kamarádům NA DLUH už nebylo možné provádět !

Všichni, kdo se v tomto vyjadřujete tak kriticky, nejspíš víte o jiných "lepších" variantách !!! Běžte do háje !

Firmy byly podinvestované, produkovaly zastaralé výrobky.. Kdo to měl financovat dál ??? Takže ta neefektivní výroba měla pokračovat dál, často víc na sklad než na odbyt ! Nebo další firmy i za totáče vyráběly neskutečně neefektivně a takže brzy po sametu musely s výrobou skončit. Areál firmy opustili lidi a po nocích se firma začala rozkrádat. Do mrtě. Podle materiálu, který "nějací domáci kutilové" hodlali využít pro své soukromí. Nejdřív mizela okna a pak už to šlo šupem, český člověk je vynalézavý tvor.

Privatizovat se MUSELO RYCHLE ! Aby ty firmy začly mít konkrétní majitele, kteří se tam začnou starat o zlepšení výrobní situace, odbyt, o modernizace, budou mít na zainvestování ! A budou zodpovědní za své vlastnictví !

Kdyby se vše prodávalo tak jako Škodovka, tak možná dodnes není doprivatizováno, a částečně by ani už dávno nebylo co privatizovat. Do rozkradených torz by už nikdo neinvestoval. Kdyby se dost rychle neprivatizovalo, odbyt by kolaboval, snižovala by se výroba, a už tehdy by nezaměstnanost skočila dost drasticky nahoru...

Ono se to pěkně kecá, když se neberou v úvahu VŠECHNY okolnosti a souvislosti !
A že tehdejší "spolupachatelé" se dnes snaží ze sebe dělat oběti ? Trapní srabi !
Já jim žádnou velkou vinu nedávám. Tehdy NIKDO NIKDE neměl zkušenost s převodem stoprocentně znárodněného majetku. NIKDO !!! Absolutní změna vlastnictví Pithartovým stylem by způsobila taky škody, zatím co by se rozmýšlela a vyjednávala privatizace jedné firmy, byť úspěšně, několik dalších by padlo na hubu !!!
18. 03. 2013 | 09:38

Petr napsal(a):

scallop napsal(a):

PS Jeste dodatek Klaustorikalum. Pithartova vlada prodala mladoboleslavskou skodovky germanum a pripravila podobny prodej plzenske skodovky. Klaus to zarazil a vydal se ceskou cestou privatizace do bankrotu. Stat pak zaplatil dluhy a germani ziskali skodovku (resp. jeji cast) stejne. Takze si dovolim vam poseptat do ouska, ze Pithart mel pravdu. Pitharttorikal. To boli, ze ?
=========================================================================
Tak nějak trošku přikrášlený argument, že ???
To se jen tak trošku neuvedou všechna fakta, aby to kritikovi vyšlo, že Pithart měl pravdu... Snahu měl, ale pravdu neměl a ani vy nemáte..
18. 03. 2013 | 09:41

Ládik!!! napsal(a):

Proč já blbec si nekoupil kupónovou knížku!
18. 03. 2013 | 09:50

Anna napsal(a):

scallop
"Jiste, na zacatku 90. let nikdo poradne nevedel jak to delat. I kuponova privatizace tehdy vypadala rozumne. Ale od roku 1998 bylo jasne, co je Klaus zac."
---------------------------------------------------------------

Podle mě i tenkrát se našlo dost lidí, kteří věděli, jak to dělat. Např. zdejší bloger ekonom Milan Zelený. Doporučuji si přečíst jeho dřívější zdejší blog ke Klausovi:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/milan-zeleny.php?itemid=2819
18. 03. 2013 | 09:51

scallop napsal(a):

Anna

Ale jiste, i treba Svejnar byl schopen vest transformaci. Ale na cizaky je tato zeme alergicka ...

Petr

To bylo urceno klaustorikalum. Ti maji radi jednoduche pravdy pana profesora.
18. 03. 2013 | 09:58

český maloměšťák napsal(a):

"...Jiste, na zacatku 90. let nikdo poradne nevedel jak to delat...."

Lež.
Impulsem k přetavení upadající politické moci komunistů v moc faktickou ...tedy především ekonomickou...byla politika Teng Siao Pchinga. Ten byl průkopníkem - tkzv. perestrojka a pozdějí akce typu Jelcinova bazaru či kuponové privatizace a bankovního socíku pro kádry a zvané - to byly mutace politiky Velkého Tenga, kterému by dnešní postsovětská věrchuška měla postavit pomníky po celém bývalém sovětském bloku.
Všimněte si pak jednoho fenomenu - čím více jdete směrem od Pekingu na Západ...tím více je ta přetavená moc skrytější...v Číne, tradičně to despotické zemi, ovládané vůdci...mohli a mohou dokonce i komunisté angažováni v procesech nechvalně známé Kulturní revoluce vládnout zcela veřejně, bez toho, aby se museli překabátit. U nás se museli stranických průkazek vzdát, museli nastrčit bílé koně, někteří dokonce snesli i to, že se jejich vlastní synové přejmenovali /Pitra/.
V Číně byl na druhé straně /opět z důvodu odlišné společenské konstelace/ přechod postupný, šoková terapie se nekonala.

Ďábelskost této kombinace /hle, u nás tomu nevelí a neorganizují to komunisté !! plus nový fundamentalismus, v podstatě opět bolševického modu (kdo nejde s námi, utře do budoucna hubu - karty rozdáváme my a teď)/ je ale na rozdíl od té čínské - ještě větší. Utvořila totiž mýty, které nahradily poznání....společnost žijící z mýtů není zdravá, je náchylná např. k fašizaci.

Ale přihodit do tohoto modrorudého pytle blech Zemana...no, čekal jsem jaký závěr z Urbana vypadne , takže žádné překvapení, že se drží té vyfabrikované mediální pitomosti Klaus = Zeman...nicméně vypovídá to spíše o nepochopení, než o nějakém rozumném vhledu v procesy, kterých byl Zeman spíše pasivním divákem a o kterých možná ani nevěděl...co se děje v zákulisí, kdo pase privatizátory, bankéře, ty které politiky...

P.S. Vládnou ti, kdo uměli a umí využít tkzv. Ramontův archiv a byli při onom rozdávání karet. Trochu jim ten pořádek v posledních letech začla naleptávat autentizující se policie a justice...ale Klaus to opět uměl hezky téměř celé shodit ze stolu /amnestie/.
Kdo si to ale u něj objednal či kdo mu to nařídil...to až nějaký novináž objeví...tak dostane buď kulku do hlavy nebo cenu Novináře desetiletí.
Zatím tedy přijměme verzi, že to i Nečas podepsal v dobré víře v prezidentovy schopnosti, v prezidentův odhad, v prezidentovu bystrost úsudku, v prezidentovo...etc etc (lze pokračovat donekoneřna včetně vyjmenování cca 50 čestných doktorátů).

Zemanovi dopřejte tu možnost buď něco udělat, nebo něco posrat.
Nevytvářejte umělá strašidla. Je jich dost kolem... skutečných.
18. 03. 2013 | 10:58

Anna napsal(a):

Jan Urban - cituji:
V období 1989–1990 se pak angažoval v Občanském fóru, jehož se stal mluvčím a lídrem pro první svobodné parlamentní volby konané v červnu 1990. Z politického života odešel den po oznámení jejich výsledků, kdy bylo zřejmé, že Komunistická strana Československa byla poražena.
http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/ztracena-sance-ceskoslovensko-1990-1992/

Marián Čalfa (* 7. května 1946 Trebišov)
je slovenský právník a bývalý politik působící v Praze, za normalizace člen a funkcionář KSČ. Po sametové revoluci československý premiér.
Jeho politická kariéra pokračovala i po sametové revoluci. Po listopadových událostech roku 1989 se nejprve 3. prosince 1989 stal 1. místopředsedou rekonstruované Adamcovy vlády a členem týmu, který za KSČ jednal se zástupci Občanského fóra a VPN. Funkci 1. místopředsedy zastával do 10. prosince, přičemž od 7. prosince byl i pověřeným předsedou vlády místo Ladislava Adamce (první vláda Mariána Čalfy). Po odstoupení Adamce z jednání se stal hlavním vyjednavačem s nastupující mocí a následně 10. prosince 1989 premiérem v takzvané „vládě národního porozumění“ (fakticky druhá vláda Mariána Čalfy), která dovedla zemi k prvním demokratickým volbám v roce 1990.[6][7] V této vládě dočasně, do 30. prosince 1989 zaujal i post pověřeného ministra vnitra ČSSR, který zastával společně s Jánem Čarnogurským a Valtrem Komárkem.

Sehrál významnou roli při prosazení Václava Havla na post prezidenta. V té době se ozývaly hlasy pro přímou volbu, v níž ale měl větší šance Alexander Dubček než málo známý Havel. Čalfa ale zajistil Havlovo jednomyslné zvolení v nepřímé volbě (parlamentem složeným ještě z předlistopadových poslanců) a coby člověk obeznámený s fungováním vládních orgánů poskytoval Havlovi profesionální politické rady.

V nejvyšších politických funkcích se udržel i po dva roky po sametové revoluci. V lednu 1990 vystoupil Čalfa z KSČ a po volbách roku 1990 byl zároveň opětovně jmenován předsedou vlády (takzvaná vláda národní oběti, fakticky třetí vláda Mariána Čalfy) a tuto funkci zastával až do voleb roku 1992, nyní již jako člen hnutí Verejnosť proti násiliu, které do svých řad přijalo i populární osobnosti s komunistickou předlistopadovou minulostí.[11][12]

Zároveň zasedal i v nejvyšším zákonodárném sboru. Ve volbách roku 1990 byl zvolen do slovenské části Sněmovny národů Federálního shromáždění (volební obvod Východoslovenský kraj) za VPN. Po rozkladu VPN v roce 1991 přešel do jedné z nástupnických stran ODÚ-VPN (byl místopředsedou ODÚ-VPN). Ve Federálním shromáždění setrval do voleb roku 1992.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Mari%C3%A1n_%C4%8Calfa
---

Z porážky KSČ někteří i komunističtí funkcionáři vyšli vítězně už v r. 1990, nebo nikoliv, pane Urbane?
18. 03. 2013 | 11:18

JF napsal(a):

Anna: výborný odkaz,ano to má grády!!!

Jen bych pana Zeleného asi doplnil v tom, že kandidatůra Švejnara proti Klausovi byla proto, že přeci VK potřebuje nějakého vhodného protikandidáta ve stylu "Proč chodit ke kovaříkov, když můžu ke kováři" Stejné je to s posledními prezidentskými volbami kdy ČSSD postaví nevýrazného Dienstbiera, samozřejmě proto aby byl volen někdo jiný v pořadí resp. výsledky voleb jsou předem předurčeny - politika není nezávislé působení subjektů, ale národněfrontovská.

Abych to zasadil do tématu blogu, stejné je to zde s panem Urbanem či Pehem. Pehe píše knihy o Antiklasovi a pak podporuje kovaříka "Fischera", pan Urban zde píše profláklé věci s dvacetiletým zpožděním a působí v právním tunelu a megatransfůzi státu Diag Human.!!!

Tato "demokracie" je jen předem domluvené divadelní představení, stafáž bolševicko-vexláckých struktur. Problémem je, že ačkoliv si majetky rozdělili, majetek nedostal vlastníky. Pan Zelený to popisuje velmi pregnantně rovněž i s rovinou tradic tzv. "zlaté" první republiky. Je to stále stejná hrachovka i budiž, ale nedobře připravená s neblahými následky. Jo, ale záleži na vkusu.

Autorovi bych tedy popřál ať píše stále tak výborně, jen nevím zda by neměl zvolit nějaký umělecký pseudonym. ;-)
18. 03. 2013 | 14:22

Miroslav Pivoda napsal(a):

V diskusním příspěvku Českého maloměšťáka (18. 03. 2013 | 10:58) se toho lze dozvědět podstatně více než v Urbanově článku. Navrhuji pro něj jím zmiňovanou "cenu Novináře desetiletí" na aktuálně.cz.

Kulka pak přijde od někoho jiného - pokud to ovšem nebude jako s tím dědečkem, co nedostal kulku mezi lopatky, ale lopatkou mezi kulky.
18. 03. 2013 | 14:50

Petr napsal(a):

Anna napsal(a):
Podle mě i tenkrát se našlo dost lidí, kteří věděli, jak to dělat. Např. zdejší bloger ekonom Milan Zelený. Doporučuji si přečíst jeho dřívější zdejší blog ke Klausovi:
========================================================================
Nesouhlas. Nenašlo se tenkrát dost lidí, kteří věděli.. prd věděli..
Našlo se snad dost těch, co si to o sobě myslí, ale jejich názory, které občas vypustí, je usvědčují jen z velkého sebevědomí. Totéž Zelený..
Každopádně při čtení některých jeho článků se jako ekonom v jeho argumentaci ztrácím. Kdysi jsem na něj dost dal, ale už dlouho se v některých článcích usvědčuje jen z kritičnosti, ne ze skutečného objektivního vidění problému.
A každopádně nikdo neuvádí jeden základní fakt - za privatizaci nesla největší odpovědnost ODA. A dnes - po boji je každý generál, je to směšné...

Téměř všechny zdejší kritiky jsou neobjektivní ! A především článek nejvíc..!

Jindra napsal(a):
A to ještě možná nevíte, co pan Urban jako vysokoškolský profesor na New York University Prague přednáší: dizidentství. A tím prý se absolventi této školy dobře živí.
Bezvadná škola. Skoro by se jeden cítil být podřadně vzdělán. Ještě že jsem absolvent starého osvědčeného ČVUT.
================================
Když k tomu ještě přidáme, že tomu šéfuje p. Pehe, není nutno nic dodávat.
Pravdoláskovní eurofanatici v akci..
............
http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=new
A tak budeme mít další komise: mají vzniknout na každém úřadě práce a mají rozhodovat o tom, zda ten který podnikatelský záměr místních nezaměstnaných je natolik dobrý, aby byl podpořen nevratnou výpomocí až 80.000.- Kč. Úředníci takových nápadů, kterak si poradit s vysokou nezaměstnaností, vymysleli ještě dalších šest a z našich kapes na ně vytáhne celkem sedm miliard korun.
Ministryně práce a sociáních věcí Müllerová je dokoce natolik optimistická - naivně hloupá (nehodící škrtněte), že si od celého projektu slibuje desetitisíce nových pracovních míst.

Holt ekonomičtí giganti...
18. 03. 2013 | 15:03

David napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Zemanovi dopřejte tu možnost buď něco udělat, nebo něco posrat.
Nevytvářejte umělá strašidla. Je jich dost kolem... skutečných.
...........
http://jdem.cz/2ccr8
18. 03. 2013 | 15:14

Alluette napsal(a):

Zloděj, lhář, darebák, syčák, škůdce národa, komunistický maffiosso byl Klaus, ale na druhou stranu byl "čestnej". A jako to jak? No přece dodržel slovo a své soudruhy omilostnil! Tzv. ekonomickou reformu přesun majetku uvedený názvem "Ekonomika musí jít před právem" uzavřel "Amnestií".
19. 03. 2013 | 07:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 03. 2013 | 10:06

eko-amater napsal(a):

Autor -
Opět trefa do černého. Už jsem o tom rozhovoru se Stráským četl na Britských listech, a docela mě to šokovalo:
"Jak politici rozkradli český národní kapitál"
http://www.blisty.cz/art/67851.html
19. 03. 2013 | 13:49

ODS napsal(a):

Odpovědnost je jasná, akorát soudní moc se distancuje a jako že s tím nemá nic společného.Tedy zde je propojení zločinného spolčení politiků s právníky skrze soudy za účelem nevyšetřovat protiprávní konání.
Jinak se tomu lidově říká Mafie - zločinné spolčení státní správy se soukromými subjekty.

Právní systém a demokracie nefunguje, jelikož funguje na principu právo jen pro vyvolené a ne pro všechen lid a v zájmu občanů.

Důkaz:

- nečinnost státních zástupců ve věcech závažné hospodářské kriminality v období 1990 - 2010

- zvyšující se počet trestních oznámení a šetřených případů hospodářské kriminality v období 2010 -2013. Tedy důkaz o nečinnosti státních zástupců v období 1990 -2010

- účelové a neúměrně dlouhé soudní jednání právníků v trestních kauzách závažné hospodářské kriminality

- zákony, které dávají prostor ke korupčnímu jednání, přijaté a sestavené členy právního výboru parlamentu v letech 1990- ODS-Klaus

- mlčenlivost právníků soudů v letech 1990-2010 co se týká pro korupčních právních norem přijatých zákonů

- pasivita, mlčenlivost většiny médíí v letech 1990-2010 v závažných hospodářských kauzách. Tedy vlastníci médiií byli zainteresováni na korupčním systému

- obrat ve směru vyšetřování závažné hospodářské kriminality nastal po výměně státních zastupců, vedení policie ČR, což se vše událo po převzetí ministerstva spravedlnosti R.Johnem - VV.

- přijetí čl. II amnestie, který v důsledku dvakrát trestá a poškozuje již poškozené, oběti trestných činů a osvobozuje vážně podezřelé a pachatele závažných hospodářských trestných činů, což není právní systém a systém demokracie.

- Odsouzení pachatelé závažné hospodářské kriminality s mnohamiliónovou škodou jsou odsouzeni v mnoha případech odnětím svobody na s m ě š n é 2 roky nepodmíněně.

- Tyto tresty při škodě desítek, stovek miliónů korun v současnosti trestají soudci obecních soudů a staví je na stejnou misku vah, jako kupříkladu trestné činy za neplacení výživného se škodou třeba 50 tis. kč.

Tedy jasné důkazy k pro-korupčnímu chování právníků obecných soudů, vládních politiků a jiných státních úředníků, jejichž skutky nemají s demokratickým a právním státním zřízením cokoliv společného.
19. 03. 2013 | 14:39

Elivita napsal(a):

Mě vždycky takové situace vždycky pobaví.....celou dobu o tom pan Stráský věděl a najednou si vzpomněl, že by měl někoho očerňovat? Co třeba nechat sebe sama odsoudit a zavřít. Vláda je vždycky taková, jakou lidé dovolí, aby byla. Našemu národu, kterému kvůli zlodějnám pana Klause a dalších a dalších, tady už prakticky nic nezbylo. Po pádu komunismu vzali lidem práci,zničili všechno včetně zemědělství, ostatní rozprodali za pakatel do rukou cizím národnostem.Ale Čechům je to jedno, ti ani nepůjdou volit, natož aby se aspoň někdy aktivně zajímali ( ne jen z hlavních zpráv a novin, které jak víme, jsou "politické ) a politikům psali.Aby věděli, že jenom nežbrbláme se sklopenou hlavou a že nám není až tak úplně všechno jedno. Ale ono asi je, tak proč nerozkrást to málo, co ještě zbylo. Za "komunistů" se taky kradlo a hodně a koletivně,takže náš nárůdek zlodějů ani jinou vládu mít nemůže. Alespoň prozatím ne.K tomu by musel morálně dospět a brát to zodpovědně, jako svůj vlastní majetek. Ale než k tomu dojde,nezbude ani ten nárůdek.Protože už dneska jsme závislí na jiných státech a firmách, té skvělé evropské "ekonomice", že znás nebude nic jiného, než otroci za pakatel ( třeba jako pokladní v supermarketu ). Dnešním trendem zahraničních firemm ,jako odměnou za mnohaleté daňové prázdniny, které v Čechách měli, je to, že když jim teď skončili, stěhují zázemí do jiných a mnohem levnějších zemí, jakou je třeba Indie. Ale o tom se samozřejmě ze zpráv pro blbečky také nedozvíte.
19. 03. 2013 | 16:48

TOP napsal(a):

Teď zavraždili matku 13.letého chlapce...
Ano, i takové dopady může mít amnestie V.Klause

Teď se ještě potvrdí, že vrazi byly v minulosti amnestovaní recidivisti a pojedeme
Klausovi pogratulovat!

Ve Špindlu je ještě sníh a Václav se prohání po svazích...jak je krásný ten náš svět...
stačí vydat ještě knihu, jak jsem tunel budoval...a nezapomeňte si tu jeho knihu koupit!!! K důchodu něco na přilepšenou...
19. 03. 2013 | 19:38

No Těbuh napsal(a):

To zírám co je tu chytrejch. Sakra kde jste byli v tom listopadu?
19. 03. 2013 | 20:30

Abuelo napsal(a):

Současná demokracie je rafinovaná diktatura KFO (Kriminální Finanční Oligarchie)
prostřednictvím psychopatických loutkových divadel zkorumpovaných a arogantních politiků. KFO se dělí na dvě základní skupiny. Ta nejmocnější je svět ovládající americko-židovská KFO a pak má každý stát svoji národní KFO. Ty národní KFO zoufale bojují o své přežití s tou americko-židovskou. Ve svých zlodějnách jsou málo sofistikované a nedočkavé, tak každý střet s tou americko-židovskou KFO prohrají. Ne přímo oni, ale občané daného státu. Včera to byli Řekové, dnes řečtí Kypřané, zítra Španělé, Italové, Francouzi....a samozřejmě i Čechové. Od toho si u nás ta americko-židovská KFO vytvořila partu humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů (Jan Urban je jeden z nich), aby porazila zlodějskou partu Venci Peročmajze, chránící českou KFO.
20. 03. 2013 | 01:38

B.Š. napsal(a):

Kydž už tady je vše tak hezky posáno, co kdyby se toho ujala justice? Ale asi by to musela být cizí, protože veřím v napojení jisté části justice na tyto zlodějiny.
20. 03. 2013 | 10:59

Občan pan Pepan napsal(a):

Ještě zbývá podotknouti, že systém vlády si nezaslouží být nazýván Demokracií. Jak zpívá Karel Kryl: "..ti co nás léta týrali, nás vyhazují z práce, z těch co o pravdě zpívali, dnes nadělali zrádce..." Papaláši- komunisti a StBáci si rozebrali to, co běžný český človíček vytvořil a na co nakonec neměl nárok. Pozdě na nářek. Jediné možné narovnání křivdy je nazývat věci pravými jmény- Oligokracie, ne demokracie, vláda nad lidem, ne lidem, pro lid.
21. 03. 2013 | 21:10

Vlado napsal(a):

Pane Urbane za tento komentář Vám děkuji! I když jste neřekl nic jiného něž na co musel přijít každý kdo éru druhé Bílé Hory pravidelně sleduje. Ještě dodám, že V.Klaus svou amnestií stvrdil to, že loupež dvou století byla opět pochválena z nejvyšších míst otcem toho všeho a odcházejícím presidentem. Nic nemůže národ povznést jako jeho vzory. Nebo také je občanovy stydno za takové vzory. Sociální stát sen prostých lidí byl zrazen ve prospěch politicko-ekonomických mafií. O svobodě s prázdným želudkem nelze mluvit. A co těch 700tis.nezaměstnaných ti všichni nechtějí dělat?
Kolik % z nich dělat nechce? Je to 200tis.? A co ti ostatní?
23. 03. 2013 | 11:22

Vlado napsal(a):

OBČANE PANE PEPANE musím Vám oponovat. Právě, že ti komunisté jsou jedinou parlamentní stranou (KSČM), která se této loupeže dvou století nezůčastnila. O těch co převlékly kabáty nelze mluvit jako o komunistech. To byli prachsprostí prospěcháři a dnes jsou ve všech jiných stranách pod jejichž záštitou kradou. Né tak komunisté ti jsou dvacetčtyři let jen okopáváni ale jsou kovaní a věrni myšlence, že každý má mít právo na práci, kterou by uživil svou rodinu. A komunisté to po dobu 40ti let dodrželi.
To si PEPANE pamatujte. Zdravím!
23. 03. 2013 | 11:32

SLON AFRICKÝ napsal(a):

JOJO, MĚ SE NELÍBILO, A NELÍBÍ, KDYŽ NĚKOMU VADÍ, KDYŽ CHCE NĚKDO ZBOHATNOUT PRACÍ
26. 03. 2013 | 17:31

Eduard napsal(a):

Český anti Jánošík Klaus,který chudým vzal a bohatým dal i sobě.
Začal svou zlodějskou karieru už jako ministr financí, když převedl 330 miliard důchodového fondu do státního rozpočtu kde byl po té rozkraden-zloděj zloději bratrem.
01. 06. 2013 | 06:38

Jiří Wolf napsal(a):

Logicky uvažující člověk musel už v prosinci 89 pochopit, že politický podvod V.Havla a jeho kamarádů s StB, odsoudili národ k rozkradení! Jestliže komunisté byli za totality jen hospodáři majetků- ředitelé závodů- po roce 89 se zásluhou privatizace stali majiteli veškerého majetku. A to byl konec naší ekonomiky. Po nás potopa! To bylo heslo estébáků a komunistů! V lednu 1990 navštívila Prahu delegace z USA složená ze senátorů, congresmanů, obchodníků a bankéřů. Varoval jsem je, aby v Československu zásadně nic nepodnikali, protože všechno by pro nedokonalost a marasmus naďich zákonů přišli. Poslechli mne a za 5 let mi Congres za tuhle dobrou radu poslal poděkování. Podnikatelé a bankěři v Československém bordelu opravdu nepodnikateli! Je to jim zachránilo peníze o které by v našem bordelu přišli!
Pan Urban byl hlavním koordinátorem KC. OF. v Praze. Byl tak od začátku 89 ve středu veškerého politického dění a má svůj podíl na tom, co dnes kritizuje. Nikdy však svůj podíl veřejně nepřiznal. Jen poukazuje na druhé. Podporoval podvodníka Havla i jeho následovníka. V době největšího rozkrádání a tunelování země nikdy Jan Urban veřejně nevystoupil a prstem neukázal na zloděje a viníky. Připosranec tomu všemu jen přihlížel. Dnes po prohraném boji ze sebe dělá nejchytřejšího čestného generála!
12. 01. 2014 | 11:32

Eduard napsal(a):

21.1.2014 poprava českého krále zlodějů.
21. 01. 2014 | 10:55

František Rýpala napsal(a):

Ten pan prof.Klaus, mi byl vždy nějaký podezřelý. Začalo to jeho prapodivnou privatizací, přes upravování důchodů, prezidentskou nenažranost a konče prazvláštní amnestii. Dalo by se toho najít i více, ale i to stačí na pořádné zahrávání se zákonem.
24. 10. 2014 | 12:18

Pavel napsal(a):

Konečně někdo z bývalých mocných promluvil o minulosti a o takzvané revoluci a přechodu od socialismu ke kapitalismu ! Všichni jsme si rovni, ale nekteří jsi byli rovnější !!!! Proslýchá se mezi podanými, že v 90. letech z fondu privatizace se převalily miliardy na konta tehdejší vládnocí garnitury,která později takzvaně druhořadovým občanů kázala, že se v nové společnosti neumějí uplatnit a a úspěšným závidí ! Doufejme, že se naplní rčení, že každá minulost tě jednou dohoní !!!!!!!!
28. 01. 2015 | 17:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy