Když prezident nehorázně lže (a novinář mu pomáhá)

30. 08. 2008 | 22:59
Přečteno 19163 krát
V posledním čísle časopisu Euro vyšel rozsáhlý rozhovor Jefima Fištejna s prezidentem Václavem Klausem. Prezident v něm nehorázně lhal – a jinak uznávaný novinář mu přihrával způsobem, který se vymyká sebetolerantnějším definicím minimální profesionality. Kdyby nešlo o nejpodstatnější přístup k bezpečnosti státu, dalo by se možná mávnout rukou nad dvěma stárnoucími profesionály, kteří k sobě prostě mají dlouhodobé sympatie.

Je navíc opravdu pozoruhodné, že si na pozadí událostí v Gruzii a předchozího porušení smluv o dodávkách ruské ropy do České republiky, tak zásadní nepravdy nevšiml nikdo z tradičních kritiků intelektuálně stále slabšího prezidenta. I to je vypovídající ilustrace o slabosti a bezpaměti českých novinářů.

Jefim Fištejn, kterého si osobně nesmírně vážím za jeho práci v ruském vysílání Svobodné Evropy, propadl na začátku devadesátých let málo kritické náklonnosti k ODS. Nebyl sám. Nikdy zatím ale ve své názorové jednoznačnosti nepřekročil hranice novinářské poctivosti. Až nyní. On sám ve svojí otázce – bez odstupu a minimálního zkontrolování faktů - podsunul Václavu Klausovi zásluhu a snad i autorství myšlenky vystavět v polovině devadesátých let ropovod a plynovod Ingolstadt, který navěky přerušil strategicky šílenou stoprocentní závislost České republiky na dodávkách ruské ropy a ruského zemního plynu výlučně ruskými produktovody.

Prezident si tuto zásluhu bez uzardění přivlastnil a lhal o samozřejmosti, s jakou tehdy údajně uvažoval o tom, že „dvě roury jsou výhodnější než jedna“. Je dostatek dokumentů a pamětníků, které a kteří potvrzují totální opak. Václav Klaus byl vůbec největším odpůrcem Ingolstadtu. Iracionálním, schopným podlých manipulací a zákulisních triků, kterými se za jakoukoliv cenu do poslední chvíle snažil zabránit výstavbě alternativních produktovodů a prodloužit tak totální závislost na Rusku. Opakuji – pamětníků a účastníků oněch diskuzí na vládě i v ODS nebo ODA, kteří jsou schopni a ochotni tato fakta dosvědčit, je dostatek.

Ještě když pochopil, že projektu nedokáže zabránit, pokusil se prosadit – proti varování zpravodajských služeb i koaličních partnerů z ODA a KDU – aby alespoň plyn dodávala přes Ingolstadt společnost s většinovým ruským podílem. Pro svoje jednání nebyl schopen předložit jediný racionální argument, ale o to drsnější byly zákulisní metody, kterými svoje protičeské rozhodnutí prosazoval. Identickým způsobem postupoval jeho jediný spojenec mimo ODS, ministr ODA Vladimír Dlouhý. Ten se půl roku vyhýbal pod nejrůznějšími záminkami jednání nejvyšších orgánů ODA, které byly skutečným iniciátorem strategického rozhodnutí připojit se na západní produktovody. Když už nemohl odjet na zbytečnou, a jenom pro tento účel vymyšlenou cestu do zahraničí, nechal se na dva dny uložit do nemocnice pro údajné „ vyčerpání“. ODA mu potom na zvláštním jednání v Jeseníkách dala nůž na krk a den před hlasováním ve vládě mu předseda Jan Kalvoda dokonce nepokrytě pohrozil, že pokud nebude hlasovat podle rozhodnutí vedení ODA pro Inglostadt a nezávislost na ruských vlivech, bude okamžitě odvolán – i kdyby to znamenalo vládní krizi.

Dlouhý, po domluvě s Klausem, se pak ještě na poslední chvíli omluvil a na zasedání vlády nepřišel - a poslal za sebe náměstka Sábelu, který podle jednacího řádu nemohl hlasovat. Klaus s Dlouhým se domnívali, že chybějící hlas bude při jistém počtu poslušných ministrů většinové ODS znamenat jejich vítězství. Hrdinou této kritické chvíle se stal ministr vnitra Jan Ruml, který jako jediný z ministrů ODS zvedl hlas proti Klausovi. Ingolstadt prošel o jeho jediný hlas. Ještě jednou opakuji. Toto všechno lze snadno ověřit, a novinář významu Jefima Fištejna to měl vědět nebo mohl snadno zjistit, když rozhovor připravoval. Prezident v této věci lže opakovaně – včetně svého rozhovoru pro Wall Street Journal, kdy tvrdil, že za celý jeho život Rusko jednou jedinkrát nesnížilo dodávky ropy do České republiky. Nejsmutnější ze všeho je, že ani tak respektovaný časopis, jako je EURO, nedokáže najít editora, který by takové lži dokázal vyškrtat. Je ironické, že celý rozhovor je ohlášen na titulní straně pod titulem "Jsem idealista".

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bona fide napsal(a):

osobní vzpomínky stranou - vnímá Klaus problém energetické bezpečnosti a nebo mu jde jenom o kšefty ?
Americké technologie do Temelína, rusové do plynárenství a nakonec střelit i ten ČEZ. Tedy tyhle handly jako součást mocenského kompromisus z 90. let na pokračování
30. 08. 2008 | 23:15

Luba napsal(a):

To, že je gaspadín Klimatěnko lhářem, snad nikoho nepřekvapí.

Tragédií však je, když se tento nízký člověk dostane na vysoký
a v podstatě nekritizovatelný post, jako je tomu v případě současného Hradního pána.

Rázem jde kritický rozum do háje, a je tleskáno a věřeno muži, který si obojí nezasluhuje.

Pan Klaus si svou prezidentskou kancelář dávno zprivatizoval na Klaus s.r.o.

Dokonce se najde nejeden pitoma, který je schopen tohoto hokynáře přirovnat k Masarykovi!
Což je do nebe volající nehoráznost ...

Mravný a osobně statečný člověk, věřící křesťan a bojovník za ženskou rovnoprávnost, profesor Masaryk, který mnohokrát ve své cestě za pravdou riskoval i holou existenci a život, je přirovnáván k machiavelistickému podvodníkovi Klausovi!

Vskutku pozoruhodný případ ignorantství a nedostatečného ohledu na hodnoty, jakož i naprosté neznalosti nejvýznamnější osobnosti novodobé české historie.

Jisté je jedno - že panu Klausovi je naše státnost ukradena. Vždy mu šlo jen a jen o sebe sama.

Stačí si vzpomenout, jak se pan Klimatěnko vyjadřuje k něčemu, s čím nesouhlasí. To pak nejde jednoduše o vyjádření jiného názoru - ale je hned útočeno na demokracii! Klaus = demokracie?

Nikoli - Klaus = těžký případ narcistního demagoga, obdivujícího sílu, moc a rozlehlost.
31. 08. 2008 | 00:17

Iva napsal(a):

Pane Urbane, nebylo by Vám líp v USA? Proč se tady tak držíte? Podle všeho nenávidíte vše co se jen mihne kolem češství, nebo slovanství......Nechovejte se vodu káže, víno pije, Vy nejste zrovna ten kdo by mohl s čistým svědomím kázat o lhaní. Jste lhář z povolání.
31. 08. 2008 | 00:26

Standa napsal(a):

Pane, Urbane, dopouštíte se stejné chyby, jako Euro a Jefim Fištejn. Nepředkládáte ke svým tvrzením jediný důkaz (aspoň citace z tehdejších novin apod.)

Každopádně, pokud má Václav Klaus tak špatnou paměť, nebo si není konzistentně schopen stát za svými názory, je to smutné.

Smutné je, že týdeník Euro čtenáři takto manipuluje. Doufám, že v příštím čísle zveřejní tiskovou opravu.
31. 08. 2008 | 01:12

zdesta napsal(a):

Nemám V.K.vůbec vlásce z mnoha důvodů.Už se těším, jak jmenovaný zde bude líčen jako největší zloduch a prevít české politické scény.Proč ho ovšem chtěla ODS za každou cenu na hradě?Fandí ODS tajně Putinovi a Rusku?Nebo vedení ODS neví co obhajoval a co obhajuje jejich guru a čestný předseda? Ví vůbec tento spolek něco? V tom aby se prase vyznalo.Naštěstí p.Urban se v těch zmatcích orientuje a ví co a jak.Jinak bych asi špatně spal,odmítal potravu a vůčihledně chřadnul.Díky Jene!!
31. 08. 2008 | 01:17

RUMCAJS napsal(a):

Je to smutné čtení. Ale ještě smutnější je, že tu nabízíte důkazy a přitom jsou lidé, kteří o ně nestojí. Stačí jim jejich víra a vše si odůvodní zaklínadlem, že jste lhář.

Můsím říci, že mě Klaus silně zklamal. Zachoval se hanebně. Bez znalostí faktů, dokázal za jasného viníka označit Gruzii. Kde asi čerpal indície pro svůj postoj, se bojím domýšlet. Ze světového tisku určitě ne.
31. 08. 2008 | 01:26

Martin napsal(a):

Pane Urbane, zase prekrucujete fakta. Nevim presne jak Klaus, ale napriklad u Dlouheho se vi, ze prosazoval jinou variantu. Tudiz rozhodne neslo o spiknuti Klause a Dlouheho abychom byli zavisli na ruske rope, ale o to, ze ve vlade byly spory jakou z alternativ vybrat.
31. 08. 2008 | 01:33

Martin napsal(a):

a dukaz ? trebas toto
http://hn.ihned.cz/c1-26754...

Ministr hospodářství Vladimír Dlouhý dokázal cosi jiného: zdržel stavbu o několik měsíců tím, že zbytečně zadal ještě jednu studii (tuším, že společnosti Arthur D. Little) - sám totiž z důvodů, o kterých se tenkrát jen spekulovalo, podporoval severní cestu (Swechat); i nová studie však potvrdila správnost původního rozhodnutí vlády ČR. Nakonec to byl ovšem tento ministr, kdo slavnostně přestřihl pásku.
31. 08. 2008 | 01:38

prirodovedec napsal(a):

RUMCAJS: Pokud vim, stacil na to kontrast miroveho projevu polykace kravat a nasledne za par hodin TV zabery ze zablesky nasich katusi a konstatovani porazky rebelu ...
31. 08. 2008 | 01:40

Martin napsal(a):

Bez znalostí faktů, dokázal za jasného viníka označit Gruzii.Kde asi čerpal indície pro svůj postoj, se bojím domýšlet. Ze světového tisku určitě ne.

http://zahranicni.ihned.cz/...

Ačkoliv většina světa vidí hlavního vinu v rusko-gruzínském konfliktu na straně Ruska, nově zveřejněná zpráva pozorovatelů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) nevidí věc tak černobíle.

Ze zprávy pozorovatelů OBSE, kteří byli rozmístěni v rámci mírových sil v Jižní Osetii ještě před začátkem rusko- gruzínského konfliktu, je cítit značná kritika gruzínské vlády. Podle dokumentu Gruzie svou vojenskou akci připravovala a během ní nebrala ohled na jihoosetské obyvatelstvo. Z dokumentu, který se dostal neformální cestou k německé vládě, jako první citoval na svých internetových stránkách magazín Der Spiegel.
31. 08. 2008 | 01:47

crecyf napsal(a):

Pro Rumcajse: přečtěte si prosím z pátečního světového tisku (Der Spiegel): OSZE-Beobachter machen Georgien schwere Vorwürfe

Die georgische Regierung am Pranger: Nach SPIEGEL-Informationen hat die OSZE Hinweise darauf, dass die Führung in Tiflis den Krieg mit Russland verschuldet hat. In Berlin beschäftigte man sich schon vor Monaten in internen Szenarien mit den Folgen einer aggressiveren Außenpolitik Moskaus.

Hamburg - In der Zentrale der Organisation für Sicherheit und Zusammenarbeit in Europa (OSZE) häufen sich offenbar Hinweise auf ein massives Fehlverhalten der georgischen Führung, das zum Ausbruch der Krise beigetragen hat. Nach Informationen des SPIEGEL sind auf informellen Kanälen Berichte von OSZE-Militärbeobachtern aus der Kaukasus-Region an verschiedene Regierungsstellen in Berlin gelangt. Demnach habe Georgien den Militärschlag gegen Südossetien intensiv vorbereitet und seinen Angriff begonnen, bevor russische Panzer den Verbindungstunnel nach Südossetien befuhren. In den Berichten sei von möglichen georgischen Kriegsverbrechen die Rede. So berichten OSZE-Beobachter davon, dass die georgische Führung die südossetischen Zivilisten zur Schlafenszeit habe angreifen lassen.

A pro jistotu: Kriegsverbrechen znamená v němčině válečné zločiny!
31. 08. 2008 | 01:54

Martin napsal(a):

V. Klaus 1992

K prioritním úkolům v energetice budou patřit napojení na evropské energetické sítě a výstavba ropovodu Ingolstadt- Kralupy nad Vltavou. Ke všem těmto investicím použijeme v rozumné míře i zahraniční úvěrové zdroje.

V. Klaus 1993

Druhou věcí, kterou považuji za důležitou, je široký blok otázek hospodářských, ekonomických. Myslím, že v Německu trvá zájem na dokončení pro nás nesmírně důležitého ropovodu z Ingolstadtu, stavba dálnice atd., atd.
31. 08. 2008 | 02:00

David napsal(a):

Je víceméně obecně známo, že pan Fištejn ve svých komentářích už léta vysloveně podporuje ODS - a to zcela nekriticky a bezostyšně. Určitě náhodou dostal před pár měsíci možnost působit každý týden na Radiožurnálu, kde, jak jinak, opět doslova propaguje - ODS. Já osobně jsem si všiml už více než před deseti lety existence oné "svaté trojice" ODS - Pečinka, Steigerwald, Fištejn. Zajímavé je, že tito "novináři" se zatím ani v jednom jediném komentáři, který jsem od nich slyšel nebo četl, neodchýlili (a to ani o milimetr) od stanoviska Václava Klause nebo ODS. Kdyby to nebylo vážné, bylo by to až k smíchu.
Zdatně jim sekunduje Miroslav Korecký a v posledních letech bohužel i Martin Komárek a Viliam Buchert. A málem bych zapomněl na Petra Žantovského (nemá nic společného s Michaelem Žantovským), normalizačního novináře, nyní pořizujícího rozhovory s představiteli ODS, jednoho z protagonistů právě té Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která umožnila vyrvat Novu z rukou Američanů, v důsledku čehož jsme pak my všichni platili těžko představitelnou částku téměř 11 miliard korun... Petr Žantovský ani Petr Štěpánek (dva nejaktivnější zastánci těchto rozhodnutí), ani nikdo z těch členů Rady, kteří tehdy tak záhadně a zcela nepochopitelně hlasovali přesně podle not Vladimíra Železného, tuto částku neuhradil... (Tato suma by vyřešila spoustu problémů, třeba v resortu škoslsví - ale chybí a chybět bude...) Ani nic jiného se jim nestalo. Naopak, spokojeně si žijí mezi námi.
Petr Žantovský dostal před pár měsíci dokonce možnost působit, podobně jako Fištejn, jednou týdně na Radiožurnálu, a to v jakémsi mediálním okénku - "Mediálním glosáři Petra Žantovského". Hm, zvláštní. Půvabné. Ale hlavně smutné...

Někdy nevím, co si mám o naší společnosti myslet... A co si myslet třeba o těch pracovnících Radiožurnálu, kteří něco takového umožnili, neozvali se? Každopádně moderátoři, kteří Žantovského uvádějí (a dokonce mu kladou otázky), se "tváří" jakoby nic. Ať už je to Jiří Chum nebo třeba Tomáš Lorincz, druhdy docela kritický a vůči sportovcům nepodlézavý sportovní redaktor a reportér, nyní tedy též moderátor odpoledního vysílání. Zcela vážným hlasem se ptají na mediální (a potažmo politická) témata. Petra Žantovského... Ví takový pan Lorincz něco o panu Žantovském? Chce to vědět? Chce si vážit sám sebe? Tuší něco o tom, proč se takováto osoba na Radiožurnál dostala?
Nad vším bdí v pozici editora vysílání pan Jan Pokorný, schopný moderátor a v minulosti podle všeho snad i slušný člověk. Nyní nemá odvahu postavit se proti zjevným politickým tlakům Rady ČRo (členy jsou dosazená paní Jaklová, manželka Klausova dlouholetého spolupracovníka Ladislava Jakla, a další pozoruhodní lidé, např. Antonín Zelenka, člen ODS), ředitele Kasíka, opětovně zvoleného po - pokud je mi známo, tak celonočním - dohadování špiček ODS a ČSSD (ODS prý vyhovoval plně, ČSSD měla malé výhrady, ale nakonec souhlasila). Psaly o tom tehdy tuším Hospodářské noviny.
Takže takhle vypadá, milý pane Urbane (což vy ale jistě víte), česká mediální krajina v roce 2008, devatenáct let po změně režimu.
Média bývají označována vedle moci zákonodárné, výkonné a soudní za čtvrtou moc ve státě. Bohužel, poté co v posledních zhruba osmi letech došlo k úpadku nestranné české žurnalistiky, došlo i k prudkému pádu politické kultury u nás. Jako by hranice toho, co si politici ještě mohou dovolit, se každým rokem posouvala - a to přesně na opačnou stranu, než by každý z nás čekal...
Ano, jsou i slušní, objektivní a profesionální novináři. Kromě snad celých redakcí týdeníku Respekt (nikoli Reflex) a deníku Hospodářské noviny, se i v mnoha jiných najdou jednotlivci (Šustrová, Plesl, Palata, Mitrofanov, externista Vladimír Kučera a někteří další), u kterých člověk vidí, že nepíšou v ničí prospěch, že si dají záležet na KONKRÉTNÍCH a pečlivých argumentech, o které opírají svá tvrzení.
31. 08. 2008 | 02:40

m&m napsal(a):

Zdá se, že jeden svědek události by byl: http://hn.ihned.cz/c1-26754...

Klausovy podivuhodně obětavé ochrany ruských zájmů si však všímá čím dál více autorů. Naštěstí.
31. 08. 2008 | 02:40

Martin napsal(a):

m&m, take jsem odkazal na tento clanek, ale on tvrdi neco jineho nez pan Urban pise.
31. 08. 2008 | 02:49

David napsal(a):

Bohužel politici uzmuli, jak už bylo naznačeno, i média veřejnoprávní. Stačí se ostatně podívat jen na složení obou "malých" Rad - rozhlasu a televize. A na to, kdo a jakým způsobem se dostal do čela těchto médií (podobné tahanice jako při volbě Kasíka byly přece "k vidění" i při volbě Jiřího Janečka, člena normalizační KSČ, po revoluci vystoupivšího, ředitelelm ČT, v létě 2003).
Nelze se pak vůbec divit, že na České televizi politici stále komentují sami sebe, místo toho, aby do těchto pořadů (především tedy Otázky Václava Moravce) byli zváni výhradně experti - politologové, publicisté, novináři, ekonomové apod. Oni tam jsou, popravdě řečeno, zváni dokonce stále titíž politici...
Zas a znova je různými lidmi poukazováno - např. paní Lídou Rakušanovou, ale i mnohými jinými -, že ve vyspělém zahraničí takovou kuriozitu, kdy politici komentují sami sebe, opravdu nenajdeme. Zbytečně. Ředitel Janeček se chce udržet ve své funkci a podle toho jedná...
Do zmíněných debat jsou navíc zváni takřka výhradně politici ze dvou subjektů - ODS a ČSSD. Lze se pak divit tomu, že i voliči volí stále tytéž strany, tytéž politiky? Vždyť o jiných téměř nic neslyší! Neznají konkrétní lidi, tak nějak nevědí, co si mají pod jejich jmény představit... Neznámá jména podvědomě evokují představu neschopnosti, outsiderství.
A když už média referují o jiných stranách či jejich představitelích, tak je to spíše v souvislosti se spory - ať už skutečnými, nebo fiktivními - uvnitř těchto stran... A navíc: tato "nezávislá" média vždy před jakýmikoli volbami, nutí, sugerují voličům představu, že jde víceméně o souboj dvou politických stran. Jako kdyby vysloveně záleželo na tom, která z nich bude tou vítěznou. Jako kdybychom měli systém dvou stran... Jako příklad lze uvést třeba ony televizní duely Topolánek v. Paroubek na Janečkově ČT před sněmovními volbami 2006. Ale to je pouze jeden příklad...
Bohužel občané mají tendenci této psychóze, této podprahové manipulaci, podlehnout, v důsledku čehož při samotných volbách "naskáčou" dvěma protežovaným stranám ještě mnohem lepší volební výsledky, než se zdálo z předvolebních průzkumů... Zbylé strany se ze svých předvolebních čísel nehnou ani o píď.
Kdo z informovaných občanů sledoval obě únorové volby prezidenta republiky, nestačil se divit: v televizním studiu seděli jakožto "nezávislí politologové a publicisté" až na výjimky lidé tak či onak spojení s jednou ze zmíněných dvou politických stran. A to přesto, že například takový politolog Miroslav Mareš (host v brněnském studiu), velmi blízký ODS (viz např. televizní krize z přelomu tisíciletí), se specializuje na extremismus, nikoli na volby. Podobně Jefim Fištejn se zabývá především děním ve východoslovanských zemích, nikoli volební problematikou v České republice. Tou až dosud vlastně nikdy. Dále byl ve studiu přítomen Petr Mach, mladý ředitel Klausem založeného Centra pro ekonomiku a politiku. (Proč zrovna on?) Moderátorem Moravcem byl prezentován jako "politolog" - pro neobeznámené diváky, jichž je naprostá většina, tedy jakási nezávislá osoba, zabývající se danou problematikou... Jak trefně poznamenal Vladimír Just na svém zdejším blogu na aktuálně.cz, Machovy odpovědi bylo možné předvídat se stoprocentní pravděpodobností na úspěch. Veškeré byly v intencích názorů ODS... Do posledního detailu. Při obou volbách byl jedním z hostů - jednou ve studiu, podruhé v "terénu", tedy na Hradě - Bohumil Pečinka, jehož náklonnost k ODS (eufemismus) je všeobecně známa. Přítomni byli též jeden či dva politologové, kteří mají relativně blízko k ČSSD... Opět jakožto nezávislí hosté.
Stejně je zvláštní, proč zrovna - svým významem a odborným zázemím - vysloveně okrajové a snad i lehce obskurní Klausovo Centrum pro ekonomiku a politiku, dostává v médiích, a to zvláště veřejnoprávních, takový prostor. Téměř pokaždé, jde-li o nějakou záležitost spojenou s děním v Evropské unii, usedne v televizním či rozhlasovém studiu jako jeden z hostů zmíněný Petr Mach. Skuteční odborníci - novináři, politologové apod. (například Kateřina Šafaříková, Petr Greger, Michal Tomášek, Lukáš Macek, Ivo Šlosarčík, Lukáš Pachta a mnozí další, třeba lidé z institutu Europeum) jsou zváni mnohem méně, pokud vůbec.

A, mám-li se dostat obloukem na začátek, stejně mi přijde tak nějak zvláštní, že pan Fištejn, jindy tolik kritický vůči Putinovu Rusku, nejen nahrává svými otázkami Klausovi na smeč, ale de facto zamlčuje a popírá své dosavadní názory týkající se Ruska...
31. 08. 2008 | 03:53

ROSSIAN napsal(a):

Panu Urbanovi bych nevěřil ani nos mezi ušima. "Raději se budu plést s Klausem, než mít pravdu s Urbanem" - i když pravděpodobnost aby se sešlo pravdivé tvrzení a pan Urban je de facto téměř nulová.
K tomu Inglostadtu, je úsměvné jak si někteří myslí že je to záchrana před ruskou závislostí na ropě. Ingolstadt totiž když se podíváme na mapu sítě ropovodů v Evropě je totiž pouze odbočkou hlavního ropovodu z Ruska do Německa - který vede přes bývalou východní NDR a severní část Německa dále na západ.
Evropská závislost na ruské ropě je a bude realitou nejbližších desetiletí a možná celé 21 století. Pohrávání si s představou vyvázání se z tohoto vlivu pomocí alternativních zdrojů je nesmysl, pouhá virtuální realita a ideologická rétorická cvičení které téměř nikdo ze západních politiků ani nemyslí vážně.
I kdyby se čirou náhodou podařilo překonat tlak obřích západních korporací - (mnoha sítěmi provázané s vrcholnou politikou zemí EU) - které by tomuto projektu s čistě pragamtických důvodů vší silou bránily, nebot právě z evropské surovinové závislosti na rusku profitují, tak stejně by tento alternativní zdroj bych schopen pokrýt pouze zlomek obrovské energetické spotřeby zemí EU se 400 mil. obyvatel. Takže výsledkem by bylo významné snížení životní úrovně v zemích EU s výsledkem obrovské politické destabilizace. Dnešní lidé, a to platí jak pro západ tak i celý svět, raději snesou omezení demokracie než omezení svého blahobytu.
Platí rovnice energetické vyvázaní se s Ruského vlivu znamená konec evropského blahobytu. A přinutit k tomu lidi aby kvůli ideji "transatlantické jednoty" se z nich stali chudáci lze jen násilím, a do toho by se pustil jen opravdu nějaký šílenec typu Saakašvilliho (kteří naštestí ve starých zemích EU nejsou). Takže pokud se západní politici budou v klíčové chvíli rozhodovat mezi "transatlantickou jednotou" vůči Rusku a spolupráci s ním raději zvolí tu spolupráci.
31. 08. 2008 | 08:46

Kamil napsal(a):

Velmi záslužný článek. Bohužel odpověď na to, proč Klaus jednal v jistých okamžicích jako ruský emisar, se sna ddozvíme, pokud kdy budou zpřístupněny archívy KGB.
31. 08. 2008 | 08:53

tata napsal(a):

panové

Nikdy bych si nemyslel že se budu zastavat p. KLAUSE.Ale co oněm píší ted jeho byvalý nadšenci je smutné.S hodněma věcma sním nesouhlasím je to dost ješitný člověk ale za svým si stojí.Proč o člověku který ma jiný nazor vyslovovat taková silná slova.Ona pravda o gruzii je někde uprostřed každy ma maslo na hlavě.O komentařích pana Urbana si myslím své,nebudu používat silná slova ale každý jeho příspěvek vypouští určité informace které se mu nehodí.Zajimavy je postoj jeho příznivcu nedavno buh ted agent KGB.jO každá slava polní tráva.
31. 08. 2008 | 09:20

jarpor napsal(a):

Dobrý den pane Urban.

Vámi zmíněný článek jsem nečetl, ale určitě se na to podívám. A to i zlediska kontextu doby, kdy se o Ingolstatu rozhodovalo ...

Nicméně, i při "ješitnosti a vypočítavosti" V. K. mi něco při čtení Vašeho blogu "nesedí", něco našeptává : nedělej účet bez hostinského.
Beru tedy Vaši informaci na vědomí a děkuji, stejně jako děkuji Martinovi. Snad detailnější odkaz, mohu-li poprosit.

K diskutujícím jež zmínili v této souvislosti postoj V. K. ke Gruzii. Již jsem se vyjádřil, že náhled V.K. a vlády nevidím zásadně rozporný, jen jistý důraz na zůčastněné strany je kladen rozdílně, a tedy, že se "komentuje , případně odsuzuje" větší rozdíl než v těch vyjádřeních ve skutečnosti je.
Proto zde podepisuji názor pana taty.
Luba, Rumcajc, sorry. V rozdílnosti je přece krása, ne ?

Hezký den
31. 08. 2008 | 09:46

vlk napsal(a):

Klaus mi na Hradě vadil, vadí a vadit bude.
Což ovšem neznamená, že když Klaus řekne, že je právě půl čtvrté a ono bud e půl čtvrté, začnu si vymýšlet důvody, proč půl čtvrté není.
Jsme otitž svobodný volič a dělám si svobodně svůj názor.

Nemám sevbemenší iluze o Jefimu Fištejnovi. Pamatuji jej jako šéfredaktora Lidovek, které efektivně zavradil tím, že z nich udělal stranický plátek ODS.

Nevím, jak to bylo s Ingolstatdtem. NA každý pád jsme velmi happy , že byl velmi rychle postaven.

Ale čláek pan a Urbana typu - Klaus , ten škůdce největší chtěl nás držeti ve s toprocentní závislosti na Rusku! A DLouhý, ten darebák, mu v tom pomáhal! Oba jsiu nejspíš ruští agenti!
Tak takovýhle článek mi přijde, jako outsiderovi, s prominutím dmentní.

Pokud vím a pamatuji si, Dlouhý s evelmi zasazoval o diverzifikaci zdrojů. A je celkem jedno, jestli tou bylo tou či onou větví. Vyčítám Klausovi mnohé. Zejména to, že náš stát, kterému kladl základy založil nikoliv jako demorkatickou republiku s respektem vůči právu, ale jako bananistán, kde je kamarádům dovoleno vše.Tohle mu prostě nikd yneodpustím.
Ale sotva s e dopustil toho, že by vystupoval jako trpaný agent cizí mocnosti.
Pane Urbane, chcete říci že
a- Klaus je nebetyčně hloupý
nebo
b- že je agent placneý Kremlem?
a podle toho co uvádíte, vždycky byl.
Docela rád bych znal odpověď.
31. 08. 2008 | 09:51

nomen omen napsal(a):

Tak nějak v článcích publikovaných na tomto blogu o Diag Human i v případu tohoto článku cítím tabákový dým z čibuku dnes snad již doktora obojího práva pana Kalvody.
Je-li Kalvoda odvozeno od kalit vodu, pak to je nomen omen.
Podle mne se Kalvodovi podařilo p. Urbanovi zatajit úlohu A.Dvouletého v kauze DIAG HUMAN a v této kauze roli vlastní VELMI zkrášlit.
31. 08. 2008 | 09:59

grőssling napsal(a):

ROSSIAN
Omlouvám se za neznalost problému, proto se ptám.
Je to tak, že produktovod Ingolstadt-Kralupy je do SRN napojen na ruskou ropu, která teče Polskem ? Potom toto propojení může sloužit pouze jako
1.
záložní propojení v případě poruchy ropovodu Družba ?
2.
nouzové propojené pro případ, že z Ruska přestane proudit ropa všem. Dodávka bude potom čerpána ze strategických zásob nebo z dodávek dopravených tankery odjinud než z Ruska ?
Máme na takovou "jinou" ropu technologii ?
Pokud bychom byli zásobování pouze z Ingolstadtu jak dlouho by to mohlo fungovat bez omezení trhu v ČR ?
31. 08. 2008 | 10:05

obr napsal(a):

že Urban je pravdoláskař s nenávistí ke Klausovi a ODS je známo.....takže asi tak k těmto jeho výlevům
31. 08. 2008 | 10:16

Kamil napsal(a):

Luba
co Vy víte o Masarykovi?
Dvě paralely s Klausem.
Z hradu Masaryk silně zákulisně zasahoval do politiky a silně stranil Rusku.
Pro srovnání to myslím stačí.
Hezký den.
31. 08. 2008 | 10:21

Kamil napsal(a):

Luba
a o jeho aroganci se taky povídalo.
Hezký den.
31. 08. 2008 | 10:23

sasa napsal(a):

2ROSSIAN Asi se pletete. Jestli jste se koukal na mapu firmy INOGATE, tak tam chybi spoj Ingolstadt-Kralupy/Vltavou.
31. 08. 2008 | 10:24

Mard napsal(a):

To že Klaus je spolupracovníkem dříve KGB, nyní FSB je snad každému jasné. Jeho chování za posledních dvacet let do celkem jasně dokazuje. Stejně tak bylo divné že i v sedmdesátých letech mohl studovat v zahraničí a nemusel přitom být v KSČ. To aby někdo mohl být na dlouhodobých studijních pobytech v kapitalistické cizině - Itálii a USA, bez členství v KSČ bylo dosti nezvyklé.
31. 08. 2008 | 10:53

Krupa Václav napsal(a):

Proč již nikdy nechci vašeho prezidenta Ne,nebudu psát o chybách v privatizaci,myslel to jistě dobře,věřím však více slovům p.Ježka a vadí mi že se V.K. k těmto chybám nepřiznal.
Neomluvil se ani za V.Koženého, kterého v Paláci kultůry představoval jako příkladného podnikatele.Někdy kolem r.91,92 se mi dostal do ruky Mladý svět (Svět v obrazech?),bohu-
žel nevím ani z jakého roku, byl to celý štos,ale byl tam V.K. s G.Husákem a s W. Komárkem
při symbolickém přípitku.To mě trošku vysvětluje (možná se mýlim)jeho studia v USA, zatím co já bezvýnamný nesměl za příbuznou ani pár km za hranice.Přesto ještě volím pravici.Pak jsem viděl v televizi duel Zeman-Klaus.Jako kolegové z PU si jistě tykali což téměř půl hod. p.Zeman předváděl, zatím co mu V.K.celou debatu tvrdošijně vykal.Pak však řekl větu,kterou pamatuji doslova. Já jsem neměl červenou knížku jako vy!!!Kdysi jen slyšel,že p. Zeman podepsal prohlášení za propužtění V.Havla, Klaus to měl odmítnout.Také jsem slyšel,že řekl něco ve smyslu- jakýkoliv prostředek pro dosažení cíle je dobrý a dokonce prý schvaloval pověstný gól rukou Maradony!!!Tyto dvě věty mám zprostředkované.nemohu za ně dát ruku do ohně.Ovšem.To že vytýká někomu červenou knížku v době všeobecného antikomunismu (brzo po revoluci), byl takový prostředek,byl to kalkul,od něho zvlášť nefér, jistě mu však vynesl politické body.U mne ztratil poslední.Teď již nemohu být voličem strany jejímž ČESTNÝM předsedou je Klaus.Další takový prostředek přišel těsně před parl. volbami,
kdy prohlásil,že ČSSD je údajně spjata s pražským podsvětím. Následného prohlášení
ODS (konkrétně koho již nepamatuji),že p.Paroubek je pedofil, bez jakéhokoliv bližšího vysvětlení a hlavně důkazu a navíc ve veřejné televizi se může dopustit jen darebák.Dodnes jsem přesvědčen,že právě tyto prostředky včetně Kubiceho zprávy vyhrály ODS volby.Cile bylo dosaženo, na prostředky zapomeńte.Já však nemohu.Opět se vratím k V.K.Nejsem zaujatý,spíš on se chová proti mně.Proti mému vnímání slušnosti,korektnosti atd...Jediný
případ co znám,kde přiznal chybu, bylo jeho přecházení na červenou.Lišák jeden. Ví velmi dobře,že 90 procent mužské populace(plus mínus 9.9procenta)přechází rovněž na červenou
a u žen obzvláště mladší generace to číslo nebude o moc menší.Věděl velmi dobře, že kamenem po něm proto nikdo házet nebude a navíc nás jakoby mimochodem ujistil že ještě může.Další věc, která se V.K. týká spíše okrajově je zpráva světového významu.V době kdy jsme opět všichni ohroženi, jsem čtyřikrát (!) zaslechl v televizi, že se ztratila kost.Docela
obyčejná vyoperovaná kost.Co s ní kdo zamýšlel?Byla určena k dalšímu zpracování?K výro-
bě jádrového mýdla nebo magi do polévky?Možná do nějakého budoucího českého mauzeo-
la?Omyl.Nebyl to stejný kýčelní kloub jaký máme my všichni.Byl prezidentský. Zloději musel hrozit asi veliký trest,možná i absolutní,když žádal o milost.Nebo mu jí V.K.dal předem, bez rozsudku a možná i z vděčnosti z nového poznání sama sebe.Nerozumím naším mediim,za to zbytečné vlezprdelkování by tam potřebovali nakopat sami..S kritikou V:K: jsem ještě neskončil.Musím to ze sebe dostat.O prezidentské volbě jen velmi stručně.Sama by vydala na dva takové články.Po celém tom teatru měl V.K.velkou příležitost.Opravdu jsem trochu očekával,že při svém projevu odmítne svou kandidatůru s tím,že takovému cirkusu principála dělat nebude.Všechno o čem jsem tu psal bych mu snad prominul,ovšem přišel by o prezidentství.Nechtěl.Teď přeskočím jeho světonázory, kromě posledního,který se týká
Gruzie a Ruska.Konflikt mohli vyprovokovat rusové,nic mimořádného i v dějinách jiných států,nicméně eskaloval jej slaboch(svědčí o tom kousání kravaty),nebo totální vůl.Podle
mne otázku kdo začal již nevyřešíme,pravdu budou mít opět obě strany.Jen se zamýšlím nad vyjádřením V.K.Co když si až tak nemyslí že větší vina je na straně Gruzie?Co když opět
kalkuluje?Možná budou přímé volby prezidenta.Dvakrát už byl zvolen i V.H On chce víc.
Podpora ODS v regionech mu zůstane,těch několik hlasů zkorumpovaných členů ve vládě
mu mnohonásobně nahradí získané hlasy levicových voličů a pokud bude sloužit zdraví,
kdo ví?Samozřejmě je to hlavně moje kalkulace,mohu se mýlit.Samozřejmě mám mnoho jiných důvodů proč již nevolim pravici a Klaus určitě není tím hlavním(aby si nemyslel).Jsem již leta v důchodu a ještě vidím(dostatečně) a slyším.A i já oblékám košily před kabátem.
31. 08. 2008 | 10:54

Mard napsal(a):

ROSSIAN: vy jste fakt vtipálek. Ropovod IKL si bere ve Vohburgu a dodává do Nelahozevsi rupu z ropovodu TAL, který vede z Terstu. Tam může být přečerpávána ropa z dopravních tankerů. S ropovodem Družba to nemá nic společného. Chápu že fandíte fašistickému Rusko, ale to neznamená že můžete lhát.
31. 08. 2008 | 11:00

Karel (taky) napsal(a):

Jé, hele, někdo si všiml, že Klaus lže... Amerika opět objevena!
31. 08. 2008 | 11:04

Nina napsal(a):

Být personálním šéfem CIA dám panu Urbanovi padáka.Pro neschopnost.Neumí ani pořádně lhát!
31. 08. 2008 | 11:07

Goća napsal(a):

Dobrý den,

jmenuji se Goća a článek pana Urbana mne velice pobouřil, protože se chová k našim pravoslavným bratřím jako ten největší rasista a nacista a sprostý člen UCK, který vraždil Srby na Kosovu a Metohiji.
Neuvědomuje si, že za první světové války srbská armáda sice ustoupila, ale nikdy se nevzdala a byla náš nejvěrnější spojenec a že ve 30. letech 20. století přes 50000 Srbů se dobrovolně hlásilo do československé armády a měla být podepsána Malá Dohoda - protifašistická aliance s Jugoslávií, Bulharskem, Řeckem a Rumunskem. A kdyby tato dohoda nebyla zrazena Edvardem Benešem, když přistoupil na Mnichov a také na dobrovolné odstoupení pohraničí, nikdy v životě by žádná druhá světová válka nebyla.
V roce 1940 byla Jugoslávie napadena nacistickým Německem. Přes dva miliony Srbů bylo nacisty zavražděno a tisíce srbských žen a dívek znásilněno. A i přes tyto příšernosti se dokázali Srbové a ostatní jihoslovanské národy osvobodit samy a vytvořit velký stát, který byl, když Drug Tito zemřel, uměle rozbit, protože byl pro Německo a USA nebezpečný - jak by mohly tyto dva pseudodemokratické státy Evropu a Československo ovládat, kdybychom udělali včas ekonomickou, politickou a vojenskou alianci?
Navíc Srbové mi velmi mnoho pomohli - zachránili mi život, když mě týrali neonacisté na střední zemědělské škole v Bystřici nad Pernštejnem a jejich bolševičtí ochránci mezi učiteli a naučili mne to, co mi nedal český rekvalifikační kurs, když jsem nenalezl práci v zemědělství - dělat webové stránky a pomohli mi k tomu, abych měl špičkový notebook ASUS.
V současné době, kdy je moc zle a kdy zdrzli neonacisté tak, že mají své politické strany - Dělnická strana, Národní strana a své oddíly - Národní garda, Ochranné sbory Dělnické strany, které mají organizaci a charakter oddílů SS a jsou tu proto, aby týraly ještě více naše občany, protože naše úřady nechtěly rázně zakročit a tyto nacistické organizace zlikvidovat, by nám pomohla jediná věc, pokud vůbec chceme jakožto slovanský národ přežít - spojit se se všemi jihoslovanskými organizacemi bojujícími proti nacismu včetně srbských a založit alianci proti fašismu a nacismu a vybudovat armádu, která by sloužila lidem a pomohla pobít tyto neonacistické zrůdy, než bude pozdě a ne vydávat peníze na pár žoldáků, kteří jezdí pod rouškou mírových misí mordovat do ciziny a které pomáhaly při všech zvěrstvech, které albánská komanda dělala v zemích bývalé Jugoslávie - zdržovaly jugoslávskou armádu od toho, aby se nevrhla na tyto komanda UCK a nerozprášila je. Takže pane Urban, vidím, že nejste vůbec žádný Slovan, ale žoldák, který pracuje pro toho kdo dá nejvíc a je Vám jedno, jaké zločiny pácháte. Styďte se.
31. 08. 2008 | 11:09

m&m napsal(a):

David, Krupa Václav: Bravo.
31. 08. 2008 | 11:13

r.m. napsal(a):

Podívejte Jefim Fištejn není prodejný na rozdíl pana Urbana, kterého financuje pan Pehe Bilderberger tím, že ho zaměstnává. Ani tak prodejný, aby na objednávku obhájce Diag Human Kalvody napsal Tunel plný krve.
Žena pana Urbana stále pracuje na ministerstvu zahraničí, i po svém návratu ze služby v Maroku. Další členy rodiny zaměstnává v podivné reklamce, plné jinak neumístitelných dětí papalášů. Veřejnost to netuší, ale z velmi nejasných "mezinárodních" peněz se tu vyrábí reklamy například pro Irák.
Pan Urban, syn komunistických diplomatů ve Finsku nedělá nic jiného než celý svůj život - intrikuje a parazituje na zdrojích určených k nastolení Nového světového pořádku. Je velmi aktivní v šíření tezí nepotřebnosti naší státní samostatnosti.
(kromě toho: naše armáda má 36000,- nasaditelných lidí, zatímco v zemi je na 100 000,- rusky mluvících cizinců.)
Fištejn je žid ruského původu, Klaus zase žid haličského původu, tak si prostě rozuměli, co je na tom divného?
31. 08. 2008 | 11:32

r.m. napsal(a):

A ještě k Dlouhému: Za totáče vyjel vystudovat Katolickou universitu ač sám původem hebrejec. Já nevím, ale například já měl tehdy místo pasu jen dopis z kachlíkárny, že "v současné době není v zájmu socialistického československa, abyste cestoval do zahraničí, ani do států socialistického tábora."
No a pan Dlouhý momentálně pracuje pro jednoho z původců současné finanční krize v USA Goldmann Sachs. Tady v ČR, divná představa že? Čím se asi tam můžou zabývat? Leda tím jak zase někoho legálně obrat. Nojo, krev není voda, vědí? A copak může zůstat jako nějaký šnorer?
31. 08. 2008 | 11:43

Luba napsal(a):

Kamil,
ty dvě informace o profesoru Masarykovi jste ze dozvěděl na školení v CEPu nebo jste to probírali se soudruhy z KSČM?

První republika byla mnohonárodním státem s řadou problémů, o kterých se nám dnes ani nezdá.

Proto se tehdejší politické špičky scházely u prezidenta Masaryka, který působil jako mediátor politické diskuse.
V mnoha záležitostech bylo třeba postupovat jednotně a koordinovaně.

To není výrazem zákulisní politiky, ale odpovědnosti k národu, který se v té době nedávno emancipoval.

Pokud měl pan prezident Masaryk potřebu vyjadřovat se k problémům společnosti, činil tak v tisku pod pseudonymem, protože věděl, že jakožto prezident není rovnocenným partnerem v politické diskusi, ale v podstatě nekritizovatelnou osobností.

Pokud stál o autentickou reakci, nemohl své texty publikovat pod svým jménem.

Je pravda, že komunistům, henleinovcům, a českým fašistům pan profesor Masaryk vždy vadil.
31. 08. 2008 | 11:43

Iva2 napsal(a):

Mard

Vy si zasloužíte aby Vás dal k soudu za pomluvu, Vy samozvaný odborníku na "odhady" kdo v jaké tajné službě je
31. 08. 2008 | 11:46

LEVAK napsal(a):

Já se všem zde divím!Je přece jsné,že pan Urban je dlouholetý agent CIA proto nemá cenu se k jeho názorům vyjadřovat!
31. 08. 2008 | 11:53

claudius napsal(a):

Ty nářky,že media jsou čtvrtou mocí ve státě jsou srandovní.Jejich autoři se asi živí přežvykováním českých článků.Žurnalisté jsou přece řemeslníci jako každý jiný-buď přímo nebo nepřímo zastávají zájmy mocenských skupin.A ještě poznámka o zainteresovanosti VK na ruských službách-nezdá se vám,milí fabulátoři,divné,když špion přijme vyznamenání své centrály?Jste spíše kavárenští žvanilové a vychcaní Pražáci.Urban svou roli hraje fair,to se musí nechat.Přímo ukázková stranickost ve smyslu stranit někomu.To jsme brali ve VUML.
31. 08. 2008 | 11:59

nepolitik napsal(a):

Je zajímavé, že ti, co se nejvíce ohánějí pravdou a láskou a jejich vítězstvím nad lží a nenávistí, sami nejvíce lžou a nenávidí. Jan Urban je toho nezvratným důkazem.
31. 08. 2008 | 12:01

Jos napsal(a):

Kam až lze klesnout v nenávisti ke Klausovi,udělat z něj málem agenta KGB Urban ukázal že nikdy nepřekousl Klausem rozdělené OF!!
31. 08. 2008 | 12:16

Kamil napsal(a):

Luba
víte před časem mi při hovoru jeden známý řekl, že podle jeho dědy ukradli legionáři v Rusku zlato. Jelikož jsem to neslyšel a jsem celkem zvídavý člověk, tak jsem se tomu nějaký čas věnoval. Samozřejmě oficiálně se o tom nepíše, ale občas i Sověti tohle téma nadhodí.
Při hledání jsem narazil na několik článků o vzniku ČS státu. Netvrdím, že nejsou smyšlené, ale to není můj problém. Jde mi jen o to, že nic nemusí být černobílé a než někomu vystavím svatozář, tak bývám velmi opatrný. Narychlo dva články
http://cs-club.blogspot.com...
http://www.inicia.cz/ranka/...
Věřím, že si počtete.
Hezký den.
31. 08. 2008 | 12:17

Iva2 napsal(a):

Rozhodla jsem si uchovat tyhle roztomilé reakce po blogama úderníka Urbana. Ne kvůli tomu, že by jeho plácaniny dosahovali nevím jaké vypovídající hodnoty, spíš bude zajímavé sledovat časem, jak se stáčejí názory jednotlivých horlivců :) Odkazů na zdroje pomálu, silných řečí habaděj. Tak uvidíme.....pobavíme se. Ta bezpříkladná korouhev otáčející se podle "větru" - Urban, není zrovna dobrý příklad pro život....
31. 08. 2008 | 12:25

doktor napsal(a):

Pane Urbane,
jak může někdo jako vy, který nehledáte pravdu, ale paranoidně ve všem vycházíte z neměnitelných paranoidních premis (Slované, Rusko a Srbsko = zlo, Neslované, USA, NATO, Bosňáci, kosovští Albánci, Gruzínci, atd. = dobro), vůbec něco objektivně posuzovat. Počin pana Fištejna vám nevadí v souvislosti s ODS, ale s jeho trvalým neotřesitelným přátelstvím s USA, podobným tomu vašemu. Že by podepsaný úvazek agentů StB (pardon, CIA)?
31. 08. 2008 | 12:27

Iva2 napsal(a):

doktor

A vy pochybujete ? Vzhledem k dobe jakou je Urban slouhou už zřejmě pobírá i věrnostné :)))))))
31. 08. 2008 | 12:32

Iva2 napsal(a):

Říká tu nekomu něco slovo kazar ?
31. 08. 2008 | 12:43

Lex napsal(a):

„martin“: Na obsahu článku „Průlom: Nezávislí pozorovatelé viní z konfliktu Gruzii“, který fakticky neznamená žádný průlom pro ty, kteří jsou schopni objektivně vnímat informace bez rolety modré demagogie před očima , je ještě půvabnější obsah článku, na který je tam odkaz, „Konflikt vyprovokovaly USA, kvůli volbám“. Tento článek, především pokud jde o použité citace z rozhovoru Vladimíra Putina pro CNN, zcela zjevně manipuluje čtenáři tím, jak vynechává to nejpodstatnější. Použitá citace zní: „Nejde o to, že by americká strana nedokázala v tomto zločinném jednání gruzínskému vedení zabránit. Americká strana ve skutečnosti vyzbrojovala a cvičila gruzínskou armádu,“ "Proč... hledat složité kompromisní řešení v mírovém procesu? Je přece jednodušší vyzbrojit jednu stranu a pobídnout ji k tomu, aby zabíjela své protivníky. A práce je hotová," "Roste podezření, že někdo v USA tento spor podnítil s cílem vyostřit situaci a vytvořit tak konkurenční výhodu pro jednoho z kandidátů, kteří se ucházejí o post amerického prezidenta“. Jenže z této citace byla z vyjádření Putina vytržena věta, kterou autorka Tereza Fingerová nemohla nezaznamenat: "Faktem je, že v oblasti během bojů byli přítomni američtí občané. Mělo by se přiznat, že tam byli pouze na příkaz svých nadřízených.“, a teprve pak následovaly věty: „Americká strana v podstatě vycvičila....". Jednoduchá ekvilibristika s fakty, není-liž pravda, zejména když jiné medium zveřejnilo zprávu: „ruská armáda při vyčišťovacích operacích zaměřených na skladiště zbraní a technologie NATO na gruzínských vojenských základnách nezajala pouze 20 "silně ozbrojených" gruzínských "policistů" ve čtyřech amerických terénních vozidlech HMWWVa v jednom kamionu, vybavených sofistikovanými prostředky elektronické rozvědky, u vojenské základny v Senaki. Zajala prý též šest osob ve vojenských uniformách gruzínské armády, které jsou příslušníky amerických speciálních jednotek“. A přestože jde o jednozdrojovou, dosud neověřenou informaci, při porovnání s Putinovou citací věci vypadají jinak, že. A tu musím jen souhlasit s „claudius“. Jak jsem již na jiném místě napsal, co se říká o česky píšících a mluvících mediích: Poctivě oddělují zrno od plev a ty plevy pak publikují. Jan Urban je jedním z protagonistů tohoto počínání.
31. 08. 2008 | 13:21

KOSMAJ napsal(a):

Pane URBANE vy ničím neargumentujete, vy si jen hrajete se slovíčky. Víte seberte si Jefima a vyzvedněte si "žold" a odleťte na základnu do USA. Tady vám už nikdo nevěří. A na pana prezidenta si neotvírejte ústa.
31. 08. 2008 | 13:24

Ovi napsal(a):

Jo, je to olomoucký fotbalista. Jakou to má souvislost s článkem?
31. 08. 2008 | 13:25

Abraham napsal(a):

A co Váš drahý Izrael ,který celkem pravidelně napadá své sousedy (naposledy Libanon,Sýrie ,o Palestině nemluvě),proti tomu Urbane nepůjdete?!
31. 08. 2008 | 14:53

mens sana napsal(a):

o velkém VK od klausovi synagogy ke gospodnu klimatěnku - jako by nebyl stejný problém jestli na Hradě sedí agent amerického či ruského imperia. Obojí je snad špatně.
A Urban ? Ten nechce aby ho chválili mocní, ale chybí vlastní grund. A tak zatím do něj tady kopou bezmocní. Jó nezávislý duch... to není sranda !
31. 08. 2008 | 15:24

Iva2 napsal(a):

Lex

A to jsem si přečetla hezký dovětek k těm Hummerům a kamionu plném elektroniky, že americké oficiální místa popuzeně žádali o vrácení vozidel a techniky a o 6 vojenských odbornících se nezmínili ani slůvkem :)))) Jo holt, v Americe vědí co má pro ně cenu, lidský život to ale není....
31. 08. 2008 | 15:48

Iva2 napsal(a):

Ovi

Kazar je olomoucký fotbalista ? :)))))))))) hahaha, taky je to taková zvláštní židovská " sorta", která se vyznačovala třeba i tim, že u nich běžný člověk sice Kazar byl, ale taky muslim, nebo křestan, jen jejich smetanka vyznávala židovskou víru skutečně.......no a všichni s koncovkou "shvili" v Gruzii jsou prý jejich potomci, tak jsem jen chtěla vědět, co je pravdy o tom proč zrovna Izraelci jim dodávali tolik zbraní, kromě CZ a Ameriky, pochopitelně.....a vy že fotbal :)
31. 08. 2008 | 15:54

Iva2 napsal(a):

31. 08. 2008 | 16:13

Iva2 napsal(a):

Ted si představte tu hrůzu v izraelské vládě, když se takhle hlasitě proflakuje, jak dodávali zbraně a cvičili gruzínskou armádu, vždyt to už taky v jiném linku zlehčují jak jen to jde......Sýrie se už ozvala, Irán samozřejmě taky. Rádi na oplátku přijmou na svém území ruské zbraně a ruské armádní experty :) Urban pak bude vypisovat bludy, jak Rusko zbrojí v Iránu....tomu Jidáši je jedno kdo celou tu krizi vyprovokoval. Ty komentáře pod článkem jsou taky "jedlé" :)))))) je vidět že západ začíná procitat po radostném kosovském mejdanu...
31. 08. 2008 | 16:22

LEVAK napsal(a):

Ad Kamil:z čeho asi legionáři založili "Legiobanku"?
31. 08. 2008 | 16:37

Desiderius napsal(a):

Nepochybuji o tom,že pan Urban má pravdu.Takových "příhod" je v životě Klause mnoho.
31. 08. 2008 | 16:40

Iva2 napsal(a):

http://electronicintifada.n...

další lahůdka na pobavení i poučeni a vyvedení z bludů. Pro ty pro které není angličtina silnou stránkou:
Izrael se všemožně snaží bagatelizovat svou roli v Gruzii, brojení gruzínské armády se účastnili i dvě největší zbrojařské firmy Elbit a Rafael.
a posvěcení měli od izraelské vlády, školení poskytovala tajná služba Shin Bet, známí provozovatelé mimosoudních poprav a mučení Palestinců. Tutmáček Yakobashvili se ke zděšení Izraele nechal taky slyšet, že vycvičili malé oddíly gruzínských vojáků tak kvalitně, že by byli schopni vyvraždit celé ruské divize, díky izraelské "škole" :)))) No, tohle komentovat raději ani nebudu, jak jim to školení bylo platné šaškům, už předvedli :)
Původce článku plemizuje, proč zrovna Izrael sehrál takovou velkou roli v zásobení armády Gruzie a taky v jejím cvičení.Po roce 2001 se Izrael chopilpříležitosti vydělat si na zbraních, evidentně využil proti muslimských proudů v náladě lidí .....na úkor světa si prostě Izrael po vzoru USA nevydělával růstem v produkci potavin a jiných věcí, ale po vzoru Velkého Bratra, začal rozpoutávat války, ono to dost nese....
a tak dále, už si to překládejte sami :)))
31. 08. 2008 | 16:47

Iva2 napsal(a):

pro přírodovedce
Hádejte kdo dělá gruzínské vládě PR podporu ????:) Kdopak to vylepšuje lhaním její pochromanou image? :)
31. 08. 2008 | 16:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Urbane,
mohl byste své tvrzení o tom, že "Je dostatek dokumentů a pamětníků" prokázat např. odkazem na aspoň jediný z nich?
Vaše tvrzení v souvislosti s propagandistickým lhaním v minulosti o jiných tématech totiž ve mně budí nedůvěru.
31. 08. 2008 | 16:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale,
nerad Vás ruším při nedělním odpočinku, ale vulgarity primitívního indidvidua duševně zvracejícího pod nickem "Klaus samolibec" jsou pro slušného čtenáře příliš silné kafe.
31. 08. 2008 | 16:53

Zbyněk Matyáš napsal(a):

RUMCAJS:
" tu nabízíte důkazy a přitom jsou lidé, kteří o ně nestojí"
Jaké důkazy, kde jsou? Sem s nimi, velmi o ně stojím. Ne však o propagandistické agitky pana Urbana.
31. 08. 2008 | 17:01

Kamil napsal(a):

LEVAK
já bych myslel, že Masaryk o tom musel vědět. Jinak to ale všichni úspěšně tutlali.
Asi to byl dobrý kšeft.
Hezký den.
31. 08. 2008 | 17:25

fafnir napsal(a):

moc rád tady čtu od členů fan klubu KGB označení pana Urbana za člena CIA.
K meritu věci.Puškinův řád se nedává pro nic za nic.
Iva
ony všechny izraelsko arabské války ,které proběhly jasně dokázali kvalitu ruských zbraní.Jejich uživatelé je všechny projely.
31. 08. 2008 | 17:25

Krupa Václav napsal(a):

P.Ivan,K.Müller,tata,Lila a ještě dvě tři jména na které si nemohu vzpomenout(je mi líto)...
Velmi si vážím Vaší objektivity p.Ivane (mimochodem,měl jsem v mládí přítele,kterému v pěti letech gestapo v noci zatklo otce a od té doby mu zůstala vada řeči)a umím si představit,co Vaší rodinu čekalo.P.K.Müllere,souhlasím s Vámi s tou kategorii hospůdky p.Stejskala,určitě to není běžná čtyřka,to srovnání platilo jen pro tu závislost a ta mi přijde stejná,souhlasíte?Děkuji i ostatním za projevený zájem a omlouvám se proč tak pozdě.Moc
mě to mrzelo.Jako bych neodpověděl na pozdrav,což považuji za hulváctví.Pokusím se o vysvětlení později.Zdravím.
31. 08. 2008 | 17:27

Martin napsal(a):

Zbynku Matyasi, mam podobny problem. Pan Urban nedodal dukazy. Tvrdi sice, ze primy svedkove to mohou potvrdit, ale jeden z primych svedku - pan Pithart - prinejmensim v polovine vyvraci Urbanova tvrzeni.

Klause nemusim, ale tohle co vypotil jen na podobne urovni jako Cibulkovo vykrikovani, jak vsichni jsou agenty KGB a GRU.
31. 08. 2008 | 17:28

třebaKarel napsal(a):

Pane Urbane ,
co píšete se shoduje naprosto s tím co pamatuji a vidím .Jenom ta profesionalita J.F.
ne . A není to první případ jak jste napsal .
Ale co .

Vlku ,
už zas já, dal jste autorovi dvě otázky .
Divil byste se moc kdyby bylo b správně ? Tedy bez toho placení .
Placení je myslím kategorie pro chudý lidi .
Řekl bych spíš protislužba nebo ochranná ruka . A to by tedy svou logiku mělo .
Taky bych chtěl mít silnýho bráchu na kterýho si nikdo netroufne a když tak se se zlou potáže .
To se ale asi nikdy nedozvíme . Nevidím to jako geniální paranoidní spiknutí
50 tahů dopředu včetně současné nešťastné akce
Gruzínů a Rusů , ale úplně pragmatický obchod .A možná už dávno . Je asi poctivý říct , že jsem V.K. onehdy nemohl ani cítit , dneska po letech
nacházím pro leccos co udělal pochopení . Ne obdiv . V úctě tK
31. 08. 2008 | 17:29

Martin napsal(a):

Puskinova medaile

Mezi vyznamenanými letos figurují kromě českého prezidenta Václava Klause také prezident Guyany Jagdeo Bharrat, mongolský prezident Nambaryn Enchbajar, chorvatský prezident Stjepan Mesić, jakož i bývalý generální tajemník ÚV KS Číny Ťiang Ce-min, někdejší předseda čínské vlády Li Pcheng nebo čínský ministr obrany Cchao Kang-čchuan.

V minulosti cenu obdrželi například slovenský básník Ľubomír Feldek nebo finančník George Soros.

Napriklad ti 3 cinani jsou jiste ruskymi agenty. Tomu mohou verit asi jen pacienti Bohnic.
31. 08. 2008 | 17:31

Jan Urban napsal(a):

Kolegům blogerům přeji dobrého nedělního odpoledne,

pro ty, kdo žádají další informační zdroje, navrhuji článek a svědectví bývalého poslance a člena vedení ODA Čestmíra Hofhanzla v časopise Český dialog, č.1-2, leden 2006
na http://www.cesky-dialog.net...
Určitě by stálo za to, vyhledat na Úřadu vlády, zda ještě existují zvukové záznamy z tehdejších jednání vlády. Tehdejší členové vlády za ODA a KDU by mohli a měli v této situaci veřejně vystoupit. Někteří mně tuto situaci opakovaně popsali.
P.S. V prosinci 2007 (zdroj časopis Euro) prezident Klaus, premiér Topolánek a ministr Řebíček jednali separátně s prezidentem ruské polostátní firmy Lukoil. Jednání byla tajná a jejich obsah není dodnes znám.
31. 08. 2008 | 17:39

fafnir napsal(a):

Martine
fabulujete a jako obvykle blbě.
Fan klub KGB nijak nesouvisí s Puškinovou medailí.
Fan clubem KGB byli míněni zdejší přispěvatelé,jak už jednou napsáno,označující pana Urbana za člena CIA.Chápu,že je to pro vás příliš složitě napsáno,zvlášť,když je za každou větou tečka,a ještě k tomu nový odstavec.
31. 08. 2008 | 17:41

Iva2 napsal(a):

fafnir

Hm...odborník? Kde jsou ty linky abych se poučila zase něco já od Vás???
31. 08. 2008 | 17:42

Josef K. napsal(a):

Tato země zůstává zaplevelena normalizačním plevelem. Posledních dvacet let to tu s ním mme jako při oné aféře s rostlinou zvanou bolševník. Je velmi pravděpodobné, že s postupným vymíráním zjistíme, že tento plevel byl hojně hnojen zahraničními zahradníky.O tom, že Klaus lže, ví ta nezaplevelená část obyvatel od počátku.
Když člověk sleduje stejnou nemohoucnost současných ruských elit, pouze se utvrzuje odkud sem byl tento typ plevele zavát. o není neúcta k nim, to je jejich neúcta k jiným.
31. 08. 2008 | 17:53

veverka napsal(a):

Urban jen uráží aniž by předložil jakékoliv důkazy.Je stále trapnější.
31. 08. 2008 | 17:56

fafnir napsal(a):

Iva 2
jestli někdo potřebuje linky na izraelsko arabskou válku v r.1956,na 6ti denní válku 1967,na Jom Kipurskou válku 1973 a další,pak zbytečno linkovati,neb jeho historické povědomí je tak zanedbatelné,že je žádné.Také vhodno upozornit na kvalitu ruských zbraní jimiž byl vyzbrojen jistý Saddám Husain.Howgh.
31. 08. 2008 | 17:56

Luba napsal(a):

Díky, pane Urbane!

Skutečně, dobrá práce!

Zásluhy pana Klause je třeba neustále připomínat.
Hlavně ty, ke kterým se sám nehlásí.
31. 08. 2008 | 17:58

dědek napsal(a):

Kamilovi:
Čs. legie na Rusi byly jedinou organizovanou bojeschopnou armádou v Rusku po bolševickém převratu. Poté co bolševíci svrhli demokratickou ruskou vládu (nikoli cara!) a podepsali potupný mír s Němci, kterým se zavázali vydat všechny české a slovenské legionáře (kteří by byli obratem popraveni za zradu císaře), bojovaly legie ve snaze dostat se na západní frontu proti nim. Při té příležitosti se v boji zmocnili ruského státního pokladu - tedy nikomu nic "neukradli"! To je výkon, na který smí být každý Čech dodnes hrdý. Ostatně nebýt těchto legií tak by se Wilson nikdy nezasadil o vznik ČSR a my bychom byli dodnes všichni Rakušáci.
31. 08. 2008 | 18:00

Iva2 napsal(a):

fafnir

Jak lacino jste se pokusil vyvléct z dokazování že všechno vaše psaní není jen nahlouplé tlachání .....:)) A ono je....vidte ? Tak sem s těma důkazy jak jsou ruské zbraně nekvalitní, takový tlučhuba musí mít linků habaděj.....
31. 08. 2008 | 18:01

veverka napsal(a):

Průlom: Nezávislí pozorovatelé viní z konfliktu Gruzii

http://zahranicni.ihned.cz/...

Spiegel: Pozorovatelé OBSE vznesli vážná obvinění vůči Gruzii

http://www.blisty.cz/2008/8...
31. 08. 2008 | 18:09

Iva2 napsal(a):

dědek

Tak ono se krádeži říká " zmocnit se" ? Výborně, doufám že vaše slova použije u své obhajoby někdo kdo vám vybílí barák :)))) Děkuji za vtip, budu to dávat k dobru :)
31. 08. 2008 | 18:10

Kecaldes napsal(a):

Ano,Klaus lhal.Neni tak nesnadne zjistit,kdo tehdy ve vlade hlasoval proti projektu Ingolstadtu.Byl to Klaus.Pan Vlk komentuje thema, o kterem sice mnoho nevi,jak sam napsal,Klause na Hrade nema rad,ale Klause jako lhare oznacit nechce.Nevim,co si o tom mam myslet.V jinych komentarich najde sice tu a tam ruzne stare, velmi subjektivne napsane clanky bez dukazu (tak jako na pr. o senatorovi Stetinovi jako "priteli" Sovetskeho svazu), nyni mu vsak chybi link,aby si nasel zapis z vladniho zesedani o budovani ropovodu Ingolstadt.Pres to odvadi pozornost od zakladniho problemu blogu pana Urbana:Totiz, ze Klaus lze.Tim se stavi na stranu Klausovu, o jehoz "kvalitach" v teto diskusi objektivne pise cela rada jinych diskutujicich.
A tak,pane Vlku.priznejte konecne svou barvu.
31. 08. 2008 | 18:11

Kamil napsal(a):

Dědek
nikde jsem nepsal, že ukradli zlato, pouze jsem to uvedl jako řečnickou otázku a uvedl článek, který popisuje cestu zlata na Dálný východ.
Apropo můj děda v té légii bojoval a celou cestu přes Sibiř absolvoval. Dokonce o tom zanechal paměti.
Uvítal bych,kdyby někdo uvedl další zdroje, abychom měli více pohledů na tuhle jistě zajímavou část našich dějin.
Hezký večer.
Říká se, že si někteří legionáři postavili luxusní baráky ( např. v Pražské Ořechovce).
31. 08. 2008 | 18:14

fafnir napsal(a):

Iva 2
Ano ruské zbraně jsou ty nejkvalitnější.Proto jejich uživatelé prohráli poslední války.A to presto,že v Izraelsko arabských válkách ,měli Arabové převahu 80:5 v lidských zdrojích,5:1 v tancích,totéž v letadlech a dělostřelectvu. Již jednou uvedeno.Linky si hledejte sama,nebo si zagooglujte.Jako agent prodávající ruské zbraně byste moc neuspěla.A v té Rusko gruzínské válce byly obě strany vyzbrojeny ruskými zbraněmi.Od nás to m.j,byly tanky T 54 a T55 mdernizované pouze přídavnými pancíři.
Linky si hledejte sama,nehodlám trávit dnešní hezký den vyhledáváním v počítači.Jen bych vám doporučil knihu Jana Wannera:Krvavý Jom Kipur z r. 2002 nakl Libri.
31. 08. 2008 | 18:38

fafnir napsal(a):

rudá veverko
pokud považujete bulvární Spiegel a b listy za důvěryhodný zdroj,tak není co dodat.
31. 08. 2008 | 18:42

Iva2 napsal(a):

Fafnire
Vy máte velice příhodný nick. Já nic o tom jak jsou nebo nejsou ruské zbraně kvalitní nebo nekvalitní nepsala, nebo to snad někde vidíte? A kdepak? Ukažte prstem.....
Opět plácáte vlastní výplody, chci to vidět napsané od odborníka, ne od fafnira co se kochá ve vlastních blábolech. Nehodláte hledat linky? Pokud by jste je MUSEL hledat, to znamená že je nemáte a pokud je nemáte, odkud máte tedy informace? Vymyslel jste si je, že? Tak proč se tak ofukujete? Rovnou jste mohl říct že jste z rodu Barona Prášila....bylo mi to jasné od začátku....
31. 08. 2008 | 18:45

fafnir napsal(a):

Kamile
zkuste Čečka,ale jestlimtam bude relevantní informace ,nevím.Tchán vlastní pěknou sbírku legionářských autorů,zkusím se začíst.
31. 08. 2008 | 18:45

veverka napsal(a):

31. 08. 2008 | 18:46

Bona fide napsal(a):

pani Iva se vine k tomu tam slovanskému dubisku, jiný zase jihne při pohledu na hvězdy a pruhy ... copak vám nedochází, že si tu imperiální velmoce hlava nehlava vyřizují své zájmy ? A potřebují k tomu obecnestvo - proto tahle absurdní a z obou stran lživá propagandistická válka
U normálních lidí má pověstmá pošramocenou za svůj avanturismus jak prozápadní Saakašvili, tak pro svou válečnou agresi i Rusko, kterému se zjevně stýská po strachu z vojenské síly bývalého SSSR.
A kavkazané mají smůlu, stejně jako se udržuje etnické napětí na balkáně, bvlízkém východě a všude jinde. Kdo nejde s námi jde proti nám... ropovody, radary, to je to co nás zajímá.
31. 08. 2008 | 18:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Martin:
Petr Pithart se vyjádřil k ropovodu, řeč je však o plynovodu, což není totéž.

Pane Urbane,
děkuji za odkaz. Bohužel však jeden politik mne nemůže přesvědčit, tak naivní nejsem.
31. 08. 2008 | 18:50

Krupa Václav napsal(a):

Tata,máte pravdu,také patřím k těm co mohou vědomosti zdejším štamgastům závidět,(snad mi to oslovení prominou),ale můžeme to alespoň částečně vyvážit pamětí(zatím)a zkušeností ne? mějte se hezky.
31. 08. 2008 | 18:52

fafnir napsal(a):

Ivo 2
existují takové věci,psané,k vašemu podivení, na papíře,knihy se jim říká.Jednu z nich i z autorem a vydavatelem a rokem vydání jsem vám nabídl.V jejím závěru je několik stránek odkazů.
Ostatní račte nastudovat sama,historie se té věci říká.
Pokud myslíte že musím linky třepat z rukávu,jinak že nic nevím,pak to ukazuje jen vasi uroveň myšlení.A k tomu vymyslel jste si je:Nejsem Iva 2.
31. 08. 2008 | 18:59

Iva2 napsal(a):

bone fide

Ale jděte...vždyt já s tím co jste ted napsal, absolútně souhlasím.....jen se mi nelíbí takové to praní prádla jenom z jedné strany. Všem pěkně stejnou měrou....nebo nekritizovat nikoho....

Jak si myslíte že by reagovalo USA na napadnutí vlastních občanů kdekoliv na světě? Nemluvím ani o tom, co by dělali, být to blízko jejich hranic.....
Jak se díváte na to, že se USA tak vehementně angažovalo v Kosovu, krajině tak vzdálené od té své, tam nebyl nikdo s americkým pasem koho by šli "zachranovat" a nakonec ho dokonce podporovali v separaci. Proč by se mi mělo zdát divné že někdoo jiný dělá stejnou věc? Nezdá......už jsem několikrát opakovala, že Kosovo je pandořina skřínka....stokrát ještě toho svět bude litovat. Nemyslím že by si Rusko libovalo ze strachu lidí, ale skákat si po hlavě taky nedá...kdo tohle čekal, patří do Bohnic.
31. 08. 2008 | 19:04

Iva2 napsal(a):

fafnir

V té knize se rozebírá jak účinné nebo neúčinné jsou ruské zbraně? To je jediná kniha co jste kdy četl? A pak ještě Pána prstenů?
31. 08. 2008 | 19:06

Marko napsal(a):

To Kamil,Dědek.
Ruský zlatý poklad byl v moci admirála Kolčaka.Při ústupu z Omska v polovině listopadu 1919 požádal Kolčak 4.ledna 1920 spojence o ochranu.Do té doby byl poklad pod dohledem Rusů,potažmo Kolčaka.Dne 9.ledna 1920 byl Kolčak vzat pod ochranu čs.legií.Poklad střežila stráž složená z Rusů,legionářů,Rumunů,Japonců a dalších.Ruská stráž cestou do Irkutska ukradla 12 beden zlata.Poté byla vyměněna.
Po incidentu,kdy stráž Kolčaka zabila kapitána legií Tichého se stráží a poté co sověti pohrozili,že zablokují trať z Irkutska na východ byl Kolčak vydán Rusům koncem ledna 1920.Poklad byl po odjezdu posledního ešalonu směrem na Vladivostok dne 1.3.1920.Do té doby byl střežen smíšenou rusko-českou stráží.O vydání pokladu byl sepsán protokol.O zcizení pokladu kolovaly za 1.republiky fámy,ale vyšetřování nic neprokázalo.
31. 08. 2008 | 19:24

harley napsal(a):

..to pan.Stejskal...tak si pročítám názory čtanářů blogu, a EJHLE, příspěvek jednoho mozkového mrzáčka,který hodnotí a přímo určuje i zdravotni diagnozu V.K. a je až s podivem i jeho "Klaus samolibec" asi zřejmě píše o sobě. Děkuji pane Stejskal za pozornost s jakou sledujete blog.Hezký večer.Jo a fandit někomu v tomto státě-myslíte si ,že je to vůbec možné?
31. 08. 2008 | 19:29

Marko napsal(a):

Dodatek!
Sověti nikdy,opakuji,nikdy nezpochybnili,že poklad jim byl byl dán celý.Bylo to v 18 vagonech.
31. 08. 2008 | 19:30

fafnir napsal(a):

Ivo 2
Až si ji přečtete,zjistíte že kromě jiného rozebírá.K dané tematice snad ještě:David Eshel:Kočáry pouště,Merav Halperin: Letci s hvězdou Davidovou,Viktor Suvorov :Můj život v sovětské armádě,nebo Letectví a kosmonautika,posledních 20 ročníků,ty předchozí od r. 1962 co je kupuji ,nejsou vždy tak věrohodné. Sem tam nějaká ta ročenk Jane´s.A doufám že nechcete abych vám vyjmenoval všechny knihy co vlastním ,je jich asi tak 1 000 - 1100 celkem asi 33bm. K tomu dost často navštěvuji knihovnu. Pána prstenů mají mé děti,ty nepočítám,stejně jako knížky mé vnučky.
31. 08. 2008 | 19:36

Martin napsal(a):

Fafnir, nedelejte ze sebe hlupaka

K meritu věci.Puškinův řád se nedává pro nic za nic.

Za co ho dostali ti vysoce postaveni Cinani ? Chcete rici, ze jsou ruskymi agenty a nebo napriklad maji pozitivni vztah k ruskemu jazyku a kulture ? Dolozte svoji priblblou poznamku.
31. 08. 2008 | 19:39

Iva2 napsal(a):

Fafnir

No je mi to zcela jasné.....Fafnir se přinutí přečíst jedinou knihu za posledních 20 let svého života a ta zázračná kniha se stane světlem jeho dní..... čerpá odsud poznatky o politickém složení světa, řeší z jejich informací národohospodářské problémy, vyzná se díky ní ve všech obranných i útočných systémech západu i východu, ovládá vše a každého :)))))Nezajímá mě vaší knihovna, mě zajímá má knihovna :))) Ale co mě zaujalo je ten rok 1962.....oprašujete je občas? A co tak přečíst si nějaké ty novinky, co tak zahraniční tisk a co tak zahraniční online "news"?
31. 08. 2008 | 19:47

fafnir napsal(a):

Iva 2
Co vy všechno z jedné poznámky o prohře ruských zbraní v arabsko izraelských válkách nevyčtete a nevyfabulujete.No a když vás zajímá vaše knihovna,tak se holt k těm sebraným spisům Lenina vraťe.Doufám ,že umíte bukvy.A co se týče vás,s vámi zbytečno marnit čas.
31. 08. 2008 | 20:08

Tomáš Fuk napsal(a):

Zdá se mi, že na rozdíl od pana Fištejna jste propadl málo kritické nenávisti k ODS i k V.Klausovi.Výsledek je v obou případech stejný.
31. 08. 2008 | 20:08

Kraken napsal(a):

laus mluví, jak se mu zlíbí.Na nikoho nebere ohled.Klaus ví o mnohém co se u nás od převratu 89 semlelo.U všeho byl a taky nese za moc věcí odpovědnost.Je však ,jako slizský úhoř.A naoko zapomíná,když je to třeba ! Klausovi si přišli na velké peníze Lívie i Venda.Klausovi měli po převratu 89 opravdové životní žně !!!
31. 08. 2008 | 20:10

vlk napsal(a):

Kecaldes
zřejmě máte potřebu se o mne , kdo ví proč, otřít. A berete to z gruntu.
Klaus skutečně není moje gusto. V diskusích k prezidentské volbě byste našel dodstatek mých výhrad k tomuhle pánovi.
Jenže zde jdeo něco jiného. Článek Jana Urbana mi přijd e jako snaha nasadit Klausovi za každou cenu masku permanentního lháře. Nejspíš za jeho postoj ke gruzínskému konfliktu.
Prootže jinak si neumím představit, co Jana Urbana na kauze s ingolstadským plynovodem dnes trápí. Skutečně neznám podrobnosti. Může vám to přijít divné,a le neměl jsme sebemenší potřebu se tohle zajímat. Vláda tehdy identifikovala očividně Achillovu patu tohoto státu a problém vyřešila. Neobyčejně rychle. A dokonce skvěle, vzhledem k původnímu postoji Bavorska. Neěml jsem žádný důvod se o věc zajímat.A protože je to asi 15 let,co byl Ingolstadt dokončen, nemám žádný důvod se o něj zajímat ani teď.
Ne proto, že bych chtěl stranit Klausovi. Je to pro mne uzavřená záležitost.

je li ovšem Janem Urbanem naznačováno, že Klaus byl kategoricky proti, což nevylučuji, dost rád bych věděl, co buď ví nebo tuší nebo se domnívá, že byl Klausův motiv. Tohle už by mne zajíímalo velmi. Jenže on rajtuje na tom, že si jaksi přisvojil zásluhy... Tohle mne skutečně vůbec nedojímá. A dokonce ani nezajímá. Jestliže činím osoběn Klaus e odpovědného za marast, který položil do základů tohoto státu, musím být schopen mu přičíst k dobru i kladné věci, které jeho vlády udělaly.
Máte nějaký problém s touhle filosofií?

Ostatěn Janu Urbanovi jsme položil dvě jednoduché otázky. A napsal jsem, že by mne velmi zajímala odpověď. Nedočkal jsem se.

Místo toho přišla filipika o jednání s Lukoilem. S otuhle firmou jedná kd e kdo . Je proč. A dokonce Conoco, což je jedna ze světových naftařských firem s ní před krátkým časem udělala dost rozsáhlý byznys. Jeho součástí je i prodej české sítě pump této firmy.

třeba Karel

divilbych s evelmi, kdyby b bylo správně. Promiňte, ale tohle si skutečně neumím představit! Klaus není můj člověk, ale tohle by bylo nad mé chápání. A myslím, při řadě přeběhlíků z Ruska do Ameriky, že už by to bylo venku.Promiňte,a le variantu Klause ruského špiona odmítám přijmout.A odmítám o ní dokonce i uvažovat.
31. 08. 2008 | 20:12

Iva2 napsal(a):

fafnir

Ta jedna poznámka vám přinesla ostudu, a pro mou osůbku pobavení se na jednom starém pošetilci, co plácá a dělá se zajímavý. Doporučuji číst modernejší literaturu, od roku 1962 se svět rapidně změnil. Pane.
31. 08. 2008 | 20:16

Martin napsal(a):

Dukaz na Urbanovu manipulaci nebo mozna i hloupost.

Otazka pana Fistejna

Byl jste kdysi tou silou, která i přes odpor mnoha dobových politiků prosadila v první polovině 90. let stavbu ingolstadtského ropovodu. Naplňuje Vás zadostiučiněním vědomí, že Česká republika je jednou z mála zemí v regionu, která není zcela odkázána na energetické zdroje z Východu? Jak vůbec vnímáte obavy o energetickou bezpečnost Evropy?

http://www.klaus.cz/klaus2/...

Clanek o norskem plynu

http://www.cesky-dialog.net...

Ukazuje se, ze pan Fistejn neudelal elementarni chybu a neoveril si zdroje. On se ptal na ropovod a odpoved na ropovod dostal. A pan Urban aby dokazal svoji tezi ropovod lehounce zamenil s dodavkami plynu a ejhle uz mohl napsat svuj blabol.
31. 08. 2008 | 20:29

Martin napsal(a):

Takze pane Urbane, ted kdyz jste sam dodal "dukaz" doufam, ze se panu Fistejnovi omluvite.
31. 08. 2008 | 20:34

Sofi napsal(a):

Pane Urbane, díky. Jen houšť a větší kapky. Málo se píše o tom, jaký profesionální lhář je Klaus, i když o tom existuje mnoho důkazů. Snad podobné články pomohou v tom, že i ta méně chytrá část obyvatel této země konečně pochopí, co je toto individuum zač.
P.S. Mezi slušnými novináři zde byl někým jmenován pan Mitrofanov. V poslední době ovšem patří k zastáncům Klause. Dokonce ho označil za člověka, kterému záleží na čistém svědomí (sic!). Tak nevím jestli se nezbláznil ?
31. 08. 2008 | 20:39

mira napsal(a):

Pokud vím tak přes Ingolstat teče lehká ropa brennt kterou můžou zpracovávat jen Kralupy,ty blbosti o ropě z ruska,vám řekl kdo?
31. 08. 2008 | 20:39

čtenář napsal(a):

Mr Urban napsal blog a pak nějaké odkazy. Padlo jméno Čestmír Hofhanzl. Toho člověka jsem poznal osobně před lety. Co k němu jen říci? Abych nepřidělával panu Stejskalovi práci , tak snad jen tolik: Dovolávat se nějakého svědectví Č. Hofhanzla je stejné jako se dovolávat v tomto případě svědectví sebe sama, to jest Mr Urbana. Č. Hofhanzl byl - a nejspíš dodneška je - mimořádně posedlý mimoň. Asi v tomto případě platí víc než kdy jindy - svůj k svému.
31. 08. 2008 | 20:51

fafnir napsal(a):

Iva 2
doporučuji naučit se číst a a chápat přečtené.Neselektivně.Třeba to s tím r.62.Mimochodem,když naposled šly T proti Abramsům nebo Merkavám,tak to nebylo v r.62.že.Doporučuji N Schwazkopf: Hrdina pouštní bouře.
No a kdybych měl u někoho jako jste vy úctu,pak by to se mnou bylo opravdu špatné.
31. 08. 2008 | 20:53

Tomáš napsal(a):

Pan Urban a pan Mejstřík studentští bratři.Vyzbrojit kalašnikovy a vyhodit z deseti kilometrů bez padáku nad Gruzií.A bude klid.
31. 08. 2008 | 20:55

Martin napsal(a):

Ctenari, tady neni ale ani nutno posuzovat co pan Hofhanzl rekl, protoze ten mluvil jen o plynovodu a pan Fistejn se ptal na ropovod a na to jestli ma Klaus pocit zadostiucineni, ze nejsme zcela odkazani na Vychod. Tam mohl Klaus plne po pravde odpovedet sve, protoze ohledne alternativniho ropovodu Urban nedodal byt zlomek dukazu, ze to bylo jinak. Proto je i jedno jak verohodny je Hofhanzl. Urban ve veren odkazu nejlepsich nacistickych a bolsevickych propagandistu (pane Stejskale, to je povolena formulace, kterou mel schvalenu i pan Urban) prekroutil fakta, aby dostal jeden vysledek.
31. 08. 2008 | 20:56

Iva2 napsal(a):

fafnir

Starý pane....bla bla bla bla...tečka.To byl volný překlad vašich inteligentních příspěvků...Končíme, co myslíte?
31. 08. 2008 | 20:57

Iva2 napsal(a):

Martine

Všechna čest ..
31. 08. 2008 | 20:58

Saliven napsal(a):

vlk:
Tentokrát s tebou příteli nemůžu souhlasit. Dle článku, který pan Urban doložil je Klaus lhář, protože byl proti ropovodu. Jednání s Lukoilem jsou zajímavá ve chvíli, kdy Lukoil zaplatil překlad Klausovy knihy. Pokud Klaus na jednu stranu silně argumentuje pro Rusko a na druhé bojuje proti EU, zatím se přátelí s Putinem, dostává medaile za přínos k šíření ruského jazyka, pak to působí dost zajímavě. Z agenství bych si ho netroufl nařknout, ale jeho chování se mi nelíbí.
31. 08. 2008 | 21:01

Martin napsal(a):

Salivene, Urban nedolozil, ze Klaus je lhar a byl proti ropovodu. Prectete si peclive rozhovor s panem Fistejnem a pak "dukaz", jeden se tyka kozy a druhy vozu a Urban je semlel dohromady.
31. 08. 2008 | 21:04

Martin napsal(a):

Iva2, ja mam extremne blby pocit, protoze nikdy bych si nerekl ze budu branit Vaclava Klause. Ale to co predvedl Urban je des a hruza.
31. 08. 2008 | 21:05

Iva2 napsal(a):

Martin

Tak ted se se mnou třese i křeslo :)))) Sme na tom stejně, ja p. Klause nemusím, ale co je lež tak je lží i když ji bude Urban omílat jako verpánek :)
31. 08. 2008 | 21:08

Iva2 napsal(a):

už to začíná být docela legrace, jen co mistr Urban něco naplácá, můžete si být jisti s téměř 100% pravděpodobností, že pravda je přesně na opačné straně :) Asi ho baví se dívat jak se kvůli němu lidi pídí po informacích a hledají pravdu, on je vlastně národní buditel :))) Budí všechny s mozkem na pravém místě :))Alespon něco kladného, jinak by člověk zůstal jako pokrytý slizem po přečtení jeho blogů........v životě nenapsal nic hezkého....
31. 08. 2008 | 21:11

vlk napsal(a):

Saliven

příteli, nemusíme spolu vždycky souhlasit.konec konců, byla by to dost pěkná nuda.
Z mého hlediska Klaus neprovedl nic strašného. Ohledně toho článku. Dále - pokud byl proti Ingolstadtu, zajímalo by mne proč.
Můžem si o něm mylset , co chceme, ale ža by byl praštěný pavlačí a neviděl tragickou závislost na jedné rouře nebo viděl a zlovolně na ní chtěl zůstat závislý.. no tak to promiň, ale tohle mi hlava nebere.

Nenasazujme mu větší psí hlavu, než si zaslouží. Mně na Klausovi vadí úplně jiné věci. Například naprosto trapná kauza Dr. Langera. Problémem je pro mne i jeho dvojkolejná zahraniční politika.

Ale hledat za vším zlý úmysl? A sahat po noži kdykoliv se řekne Klaus?
Mám odloženou hodně dobrou láhev na datum 08.03.2013 až konečně zmizí z české politiky.A pokud s e toho diožiji, udělám si soukromý mejdan. Ale úplně jistý, že po něm bud e lépe také nejsem.Ať hci nebo nechci, nevidím nikd e nikoho , kdo by byl alespoń z části takovou personou jako on. Jiný problém je, jak svůj velký dar využil....
31. 08. 2008 | 21:16

Kecaldes napsal(a):

Mily pane Vlku, ve Vasem dalsim prispevku ke clanku pan Urbana, ktery narkl Klause, ze predstira, ze byl pro stavbu ropovodu Ingolstadt, jste opet povrdil, ze jste nemel dosud duvod se o toto tema zajimat.Ale pisete, a to neopodstatnene, ze autor chce oznacit Klause za permanentniho lhare, i kdyz to to nebylo tema daneho clanku.Je to Vas ryze osobni a subjektivni dojem, ktery prodavate jako skutecnost.
O nikoho, kdo nemlzi se nemam v umyslu "otirat".Bohuzel, aniz bych hodlal snizovat hodnotu Vasich pocetnych diskusnich prispevku,stejne tak jako i jejich sire, svedcici o Vasem rozhledu, zjistuju, ze alespon v tomto pripade diskutujete o necem, o cem nic nevite, jak sam pisete, ale nic netusici ctenare teto diskuse odvadite od skutecnosti, ze Klaus si privlastnuje zasluhy o budovani ropovodu nepravem, ze lze.Vy pouzivate stejne metody mlzeni jako Klaus, ktery je mistrem v mlzeni.Z teto pozice je nutno tedy posuzovat Vase prispevky.
Konkretne k tematu lhani politiku:V jinych zemich prezidenti za lhani odstupuji z funkci(vzpomente na neboztika Nixona nebo nedavno na izraelskeho prezidenta),v Cesku najdou politici tohoto typu vzdy dostatek zastancu Vaseho typu, kteri nevidi to, co videt nechteji.Jsem rad, ze rada diskutujicich zde, Vase stanovisko nesdili.
31. 08. 2008 | 21:16

vlk napsal(a):

MArtine

vidíme to oba úplně stejně.
31. 08. 2008 | 21:16

Martin napsal(a):

A i u WSJ rozhovoru o nesnizeni dodavek je male ale. Otazka

What about the danger that Russia could use its role in supplying oil and gas to the rest of Europe as a weapon against EU economies?

odpoved

"I don't see it. This is for me . . . cheap, cheap headlining to say that, really. I live in a country where we are totally dependent -- we used to be totally dependent on Russian oil and gas. In my life, and I will be 67 this June, it has never happened for one minute that there has been cutting of deliveries of oil and gas. Please don't -- don't -- exaggerate that point. It's such cheap writing. Don't do it."
ale to nejdulezitejsi je .... datum March 8, 2008

vypadek po podepsani smlouvy o radaru byl v az o par mesicu pozdeji, cili v cervenci.

Rad se dozvim od pana Urbana, kdy Ceske republice Rusko v ramci boje s nasi ekonomikou snizilo dodavky drive.
31. 08. 2008 | 21:18

PetrN napsal(a):

Propagandisto Urbane, rád bych připomenul, že nehorázně lžete Vy. Například ve Vašem prolhaném propagandistickém lžidokumentu Kolík č. 10 jste lhal o tisících srby zavražděných šiptarů... Máte aspoň tolik slušnosti, Vy propagandisto, abyste se za své lži omluvil? Asi těžko...
31. 08. 2008 | 21:24

vlk napsal(a):

Kecaldes

máte zajímavý přístup k informacím. A jejich zajímavý výklad.
Poctivě jsme přiznal, že detaily té kauzy neznám. Zřejěm na rozdíl od vás. Vy sic eo ní také nic nevíte, ale zde vystupujete jako byste minimálně pořizoval zápis z jednání o Ingolstadtu. Je li přiznání a to hned na začátku, kvality znalostní báze pro vás mlžením,mohu jen bezmocně pokrčitz rameny.
Článek Urbanův považuji za nefer a manipulativní . Nic víc. A navíc obsahově bagatelní.
Asive významu - někdo jel rychleji než předepsaných 90 km na silnici.
Konkrétně k tématu lhaní politků. Příkaldy jste zvolil špatně. Pokdu bud e prokázáno, že Klaus nechá někde něco ukrást nebo že jel v nějaké velké šmíře, neodpustím mu ani chlup. Tak jako jsem to neodpustil Čunkovi.
Jenže to se najd e dost těch,a dokonce i z tábora těch, co ho tu teď trhají na kusy, kterým to ani za mák vadit nebude.

V Tahle rpeublika má zajímavý fenomen. Za názor je ochotna ukřižovat. ZA krádež je ochotna dát vyznamenání.Pokud se krade v tom správném stranickém dresu.

a velmi s e bojím, že na téhle vlně surfuje i Jan Urban.
31. 08. 2008 | 21:25

Hurá napsal(a):

Nicméně, buďme ve střehu. Klaus je Rusín Pružinskij a Dlouhý komunistický synek s vymetenou cestičkou. To něco napovídá !
31. 08. 2008 | 21:26

x-man napsal(a):

Jakkoliv s Václavem Klausem v lecčems nesouhlasím,jeho zdrženlivost k hodnocení konfliktu v Gruzii si velice vážím.
31. 08. 2008 | 21:31

harcer napsal(a):

Pane Urban nebylo by lepší učit na Pražské univerzitě v New Yorku? Neměl by jste tak daleko lézt jiným do zadku.Tuneláře nemusím ale tentokrát má V.Klaus pravdu.
31. 08. 2008 | 21:35

m&m napsal(a):

Takže to shrneme.
Nyní zde máme už tři svědectví, která se pozoruhodně shodují v popisu, jak se Klaus snažil přivlastnit zásluhu za diverzifikaci energetických zdrojů, přestože jí v dobách nedávno minulých urputně bránil. Všechna poukazují na ne zrovna libého ducha zákulisních intrik a naznačují razantní Klausovu snahu o zachování energetické závislosti na Rusku.
31. 08. 2008 | 21:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a vulgární příspěvek, který byl v rozporu se záměrem zdejších stránek, i.e. vést slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 08. 2008 | 22:02

pan DA napsal(a):

veverko a ostatni
tak si tu zpravu o OBSE, německé vládě a Spieglu alespoň přečtěte, když na ni dáváte link.

Vyjímám z ní nasledující:

Mluvčí OBSE Martin Nesirky informaci magazínu Der Spiegel odmítl. Uvedl, že zprávy, které pravidelně připravuje mise OBSE v Gruzii, jsou posílány diplomatickou cestou 56 členským státům organizace, tedy i Ruské federaci a Gruzii. Jsou podle jeho slov psány "transparentně, nestranně a nezávisle" a jsou "spíše faktické než analytické". "Žádná z těchto zpráv neobsahuje informace typu, které jsou uváděny v článku magazínu Der Spiegel," tvrdí Nesirky.
31. 08. 2008 | 22:03

ladislav kocman napsal(a):

Když učitel NY v Praze nehorázně lže a prezident téže univerzity má podobný názor.
Číst články pánů Urbana a Pehe je určeno nejspíše pro požitkáře.Jejich notorická nota svádí k názoru,že proti Klausovi mají něco úplně jiného,a sice to,že jsou s ním na této roli kritiků domluveni.Druhou možností je jejich příchylnost ke zcela neschopnému Václavu Havlovi a z toho vyplývající nenávist(nikoli kritické hodnocení)vůči současnému prezidentovi.
Spíše druhá eventualita.
Je krásné, když pokrytec Urban vytáhne ingolstadtskou kartu zrovna nyní.
Ani za radar ho nepochválí,slaboch jeden.
31. 08. 2008 | 22:21

dědek napsal(a):

"Tehdejší členové vlády za ODA a KDU by mohli a měli v této situaci veřejně vystoupit." To by je k tomu, pane Urbane, musel někdo vyzvat. A musel byste to být Vy a muselo by to být jinde než na tomhle blogu.
31. 08. 2008 | 22:34

Kecaldes napsal(a):

Pene Vlku:Nazev clanku pana Urbana jste jiste neprehledl.Pro kazdeho,kdo klade na nositele funkce prezidenta demokratickeho statu urcite moralni pozadavky takove tvrzeni musi byt brano vazne.Vy jste vstoupil do diskuze o veci,o ktere jste nepocitil potrebu se zajimat ci si jeji verohodnost overit.Snazite se autora zdiskreditovat.Metodou zamlzovani,ve ktere je i VK mistrem.Kladete autorovi prispevku sugestivi otazky o motivech Klausova lhani,ktere nebyly predmetem clanku.Navrhuji Vam, abyste nyni vyuzil Vasich informacnich zdroju, kterymi Vase cetne diskusni prispevky primo oplyvaji, a zjistil, jestli na danem zasedani vlady, kda se rozhodovalo o stavbe Ingolstadtu, byl Klaus skutecne proti.Ja jsem o Klausove odporu proti Ingolstadtu cetl pred delsi dobou ve vyjadreni jineho politika, ale nemohu Vam rici zadne podrobnosti. Priznavam se, ze jsem dalek od toho,abych se sam pokousel pravdivost tohoto tvrzeni nejakym zpusobem overovat.Ale do diskuse o tomto clanku jste prvni vstoupil Vy, a je tedy na Vas,abyste vyuzil svych informacnich pramenu a pomohl objasnit, i kdyz je toto tema pro Vas banalita,uzavreny pripad,zda na Hrade sedi lhar a nebo jestli se na internetovych strankach blog.aktualne.centrum.cz rada diskutujicich pokousi zdiskreditovat hlavu suverenniho statu.Jestli nekdo prohlasuje, ze prezident lze a pro svobodne a vzdelane obcany jako jste Vy, je to banalita, pak je to v mych ocich nazorny dukaz, ze ve state ceskem je neco shnileho.Ptam se Vas:Neni na case, aby se zacaly klast neprijemne otazky politikum alespon v internetu, kdyz denni tisk v tomto state se zajima o dulezitejsi temata nez je prezidentova cest?Neni lepe, kdyz blogari spoji sva usili o objasneni moralniho profilu ceskych politiku misto toho, aby si navzajem vytykali formalni chyby.Jak jste napsal,Vy v Klausove (nevyvracenem a dokonce pravdepodobnem) lhani nevidite nic tak strasneho.Ja ano.Kdybych pristihl treba Vas, ze mlzite,tak bych Vam to napsal, coz delam.Ale u prezidenta je to neco jineho.O tom je treba mluvit stale, tak dlouho, nez se veci zcela objasni a vyvodi dusledky, tak jako se to deje v jinych demokratickych zemich.
01. 09. 2008 | 00:04

Pepa Řepa napsal(a):

Když jsem byl malý, krmili nás jakousi podivnou,snad bulharskou historkou. Jakýsi pasáček začal volat: Pomoc, vlk! Seběhli se vesničani, vlk nikde. Pasáček se smál. Tímto způsobem je pravidelně trénoval, vydával falešné signály. Jednou vlk přiběhl. Nikdo na pomoc nepřišel. Pasáček měl smůlu.

Autor se proslavil serii článků o situaci na Balkáně a v Kosovu obzvláště.Označit je za mystifikaci by mohl pouze Guth-Jarkovský, za falešné nebo klamné, pouze mimořádně slušný člověk. Realista by použil tvrdší výraz.

Nyní autor opět volá: Pozor na vlka.Obávám se, že reaguje pouze bloud, pasáček se stal naprosto nedůvěryhodným zdrojem.

Nedá se vyloučit, že tentokrát může být výkřik pravdivý.Podezírat VK z chorobné lhavosti, bych si nikdy nedovolil. Na druhé straně vytváří svůj bezchybný obraz pro čítanky. Náš milý Jefim je jako autor nové čítanky skvěle hodí. Čítanka by mohla být doplněna CD s oslavnými zpěvy od srdíčka.

Autor píše do tištěných medií. Pokud tam tento text zveřejní, bude muset druhá strana reagovat.Tady určitě ne. Bude to zajímavé sledovat.

Poznámka:Se zdejším vlkem to nemá nic společného. I když také hbitě přiběhl. Jedná se pouze o shodu jmen.
01. 09. 2008 | 07:05

jepice napsal(a):

Dávám v úvahu možnost, že Václav Klaus si okolnosti přijímání rozhodnutí o Ingolstadtu nepamatuje.
01. 09. 2008 | 07:50

Slav napsal(a):

Co je Klaus prezident neumím si to jinak vysvětlit než cizák na trůně. Ano máme právo na různé názory my jsme něco jako v jídle míchaný salát který sestavuje jeho chuť, ale on je něco jako maso, které může být různě kořeněné, ale musí to být druh který mám rád a z kterého se mi neudělá špatně. To, že vystupuje často proti našim potřebam a požadavkům je to že s národem necítí a podvědomě ho chce dostat tam kde to není v jeho zájmu, proto lže a překrucuje a chce být středem zájmu. Měli jsme tu cizáky více jak 40 let, přežijeme i toho naší zásluhou je méně nebezbečný. Děkuji za pozornost můžete to smazat.
01. 09. 2008 | 08:19

jepice napsal(a):

Pepa Řepa: váš pohled na Kosovo je zřejmě úplně jiný než Urbanův. Ten stále vychází ze závěrečné zprávy mezinárodní expertní komise, jejímž byl v letech 1999-2000 členem. Považujete tuto zprávu za vylhanou? Sestavení komise iniciovala švédská vláda a spolu Urbanem tam působila řada nezávislých osobností.
Existuje několik možností, jak si jejich závěrečnou zprávu včetně doprovodných analýz vyložit:
1. švédská vláda záměrně vybrala samé naivky, kteří se nechali oblbnout, a to včetně Urbana
2. Urban ostatní členy komise zmanipuloval, takže závěrečná zpráva vyzněla podle jeho záměrů
3. na zprávě komise přece jenom něco je.
Jak je to podle vás?
01. 09. 2008 | 08:30

Iva2 napsal(a):

jepice

No za A je správně :) I když já bych je naivky nepovažovala, spíš za poslušné. Ano, myslím že výběr do podobných komisí je pečlivě diskutován. Ale ne tak jak by s vám to líbilo. Spíš než odbornost vyžadují silné krční svaly. Aby experti zvládli dlouhé souhlasné přikyvování. Ono,taková expertní komise placená EU nebo nějakou vládou má pak adekvátní výdaje. Koho chleba jíš, toho písen zpívej....Výsledky jsou napsané tak měsíc předem, tak na co jiného by je tam asi tak potřebovali.
01. 09. 2008 | 09:11

jepice napsal(a):

No vidíte, a já bych si skoro bývala myslela, že švédská vláda takové manýry nemá.;)
Ta komise sice byla neplacená, ale kdoví, jak to bylo, žejo. Člověk není nikdy dost opatrný.
Tak vám pěkně děkuju, paní Ivo, otevřela jste mi oči.
01. 09. 2008 | 09:20

Iva2 napsal(a):

jepice

peníze nejsou jedinou možností jak odměnit. Co takový postíček, teplé místečko, co pár nocí rokování v hotýlku co má víc hviezdiček než dokážete volným okem pozorovat dnes v noci, plus jako bonus něco přítulného :) A myslím, že ten kdo potřebuje vydeklarovat nějaké to resolution v znění jak se mu to hodí, má daleko pilnější fantazii, než mám já :))
01. 09. 2008 | 09:49

Blanka napsal(a):

Pane Urban, jako vždy skvělej článek.

Pro mne je osoba V.K. odporná od prvopočátku, za kterou se velmi stydím.

Klaus je arogantní, ješitný až dementně narcisní mužik.

Nemůže spolknout, že za totality jej komouši odmítli vpustit do rudé partaje.

Že pro USA i EU je Klaus absolutní Nula.

Proto všechny svoje narcisní naděje upírá do náručí Kremlu.

Prostě za každou cenu chce být vidět a viděn.

Je mi z tohoto nemocného chlápka na zvracení.

Ale jak se říká:
Jaké stádo takový jest vůdce.
01. 09. 2008 | 10:46

vlk napsal(a):

Kecaldes

Ano vstoupil jsem do diskuse. A sdělil jsme svůj názor na věc, ke které nemám naprosto relevantví, vlastěn žádné, údaje a už nikdy mít nebuzdu.
Článek Urbanův je otiž psán ve stylu-Klaus je lhář, přisvojil si Ingolstadt. Byl proti němu.
Můj pohled je jiný. A to z několika důvodů. Začnu pohledem věcným. Klaus byl předsedou vlády a tedy odpovědným, pro mne za tuto vládu. Za její veškeré činy. Dobré i špatné. O těch špatných jsme psal vícekrát. A nikdy mu je neodpustím. Ale byla to JEHO vláda, která prohlasovala Ingolstadt. Mož ná proti jeho názoru.Nicméně prohlasovala a realizovala. A velmi pečlivě jsem znovu přečetl celý rozhovor a zejména inkriminovanou část, na které exhibuje Urban. Pro jistotu to přepastuji:
Byl jste kdysi tou silou, která i přes odpor mnoha dobových politiků prosadila v první polovině 90. let stavbu ingolstadtského ropovodu. Naplňuje Vás zadostiučiněním vědomí, že Česká republika je jednou z mála zemí v regionu, která není zcela odkázána na energetické zdroje z Východu? Jak vůbec vnímáte obavy o energetickou bezpečnost Evropy?

Já bych slovo zadostiučinění nepoužil. Byla to pro nás tehdy v podstatě samozřejmost, my jsme v tehdejší vládě věděli, že Česká republika nezbytně potřebuje diversifikovat své energetické zdroje. Tehdy jsme tomu říkali jinak: je třeba, aby do Česka nevedla jedna roura, ale roury dvě. O tom nebyl žádný velký spor, šlo jen o to, abychom to uměli rychle, přiměřeně, účelným způsobem udělat. Nic jiného jsme v tom tehdy neviděli.

Takže Fištejn dává otázku v jednotném číslem VY JSTE BYL.. Klaus odpovídá MY JSME BYLI.. a na takovou odpověď má jako tehdejší premier plné právo.
Protože Urban nikd e a nijak nedokládá, že Klaus byl PROTI JAKĚMUKOLIV řešení. Třeba Schwechatskému. Tak jako Dlouhý.

Tolik věcná záležitost a argumentace.

Pak je ještě argumenatce subjektivní. Ta říká a si tolik - že podle mne jde o účelový klacek na Klause, vezoucí se po vlně jeho pozice ke Gruzii. Nic více,nic méně.

Kdyby si byl vzal Urban na paškál postoj Václava Klaus k Lisabonské smlouvě, který osobně považuji za skandální, nebo jeho teatrální gesto k REAH, neměl bych sebemenší problém ten postoj podpořit. Leč on si upletl, tak říkajíc, z trusu bič.NAprosto účelově. A pro mne v rozporu s tištěným. Prezident by věci , tak jak píše Urban lhal pouze v případě že:
1- by byl použil jednotného čísla, které používá všude jind e v rozhovoru
nebo 2- pokud by Urban článkem prokázal,že Klaus chtěl zůstat na jediné rouře.

Nechápu, proč se do mne navážíte. Klausovi nedaruji ani chlup. Dokonce tu vícekrát bylo na mou adresu několikrát předhozeno, že mám klausovskou obsesi. Není to pravda. Jsme vůčiněmu velmi kritický a nidky mu nebudu fandit. Ale vadí mi , když je někdo obviněn , že lže a ona to není pravda a jde o účelové vyrovnávání účtů.
Osobní útoky na mojí integritu laskavě vynechte. A soustřeďte s ena fakta. A ta, z mého úhlu pohledu blog Jana Urbana nepotvrzují. Naopak - vychází mi, že Jan Urban fakta překroutil.
Nikdy bych netušil, že zrovna já povedu tvrdou obhajobu Václava Klause. A navíc proti Janu Urbanovi. Leč - jsem svobodný občan a používám svoji hlavu a svoje měřítka. Ani jednoho z toho nepodléhá osobním sympatiím nebo antiopatiím. Berte to jako profesní deformaci.
01. 09. 2008 | 10:54

Editi napsal(a):

Není tomu tak dávno, kdy jsem z úst předsedy vlády Topolánka slyšela ódu na ty správné vlastnosti pana prezidenta Václava Klause. Všichni modří byli tenkrát nadmíru potěšeni, jaké charakterové vlastnosti ctí pana prezidenta. Pan Švejnar byl ten nejhorší člověk. Půlrok se sešel s půlrokem a tehdejší modří vlezkamsi zjišťují, že pan prezident Václav Klaus je ten nejhorší, protože si dovolil říci něco, co je v rozporu s politikou modrých. Divná to organizace ta ODS.
01. 09. 2008 | 12:32

vlk napsal(a):

Edit

tohle jste trefila naprosto přesně!Poodbné to bylo tady, na blozích oprsidentské volbě. Nějak dnes modrým spadla brada. AMjí totiž problém - s tím, která že modrá je ta autentická modrá.
01. 09. 2008 | 12:35

Iva2 napsal(a):

jepice

Nedá mi nedodat.....Podle mého vybírají adepty na různé EU komise podle fotografií. Proto se tam p. Urban uplatnil. Podívejte se na jeho fotku, tak krátký, silný a mimořádně svalnatý krk se na souhlasné přikyvování hodí mimořádně :) Už se vůbec nedivím, že je tak úspěšný :)))
01. 09. 2008 | 13:25

Pepa Řepa napsal(a):

To jepice
mám sice vaše příspěvky v oblibě, mnohdy se s vámi shoduju, ale na důvěryhodnost a objektivnost článků pana Urbana po událostech na Balkánu, bych si nevsadil ani dnes zrušený padík.

Přirozeně si nedělám iluze, že by byli Srbové pouze obětmi, ale tak neuvěřitelné vypírání mozků, jakým jsme byli vystaveni, snad nemůžete-při vaši nesporné inteligenci a rozhledu- brát vážně.

Totéž, co se týče objektivnosti soudního dvoru v Haagu.Pochybnosti mám i nezávislosti rúzných komisí.Už to tady bylo stokrát řečeno i dokládáno, já svůj archiv nemám, stačí dohledat staré články. Mám na mysli zmanipulovaní počty obětí, fotografie, hromadné hroby (tuším, že to tam zpochybnila pro změnu finská komise), jednostranné líčení vzniku konfliktu, zamlčování počtu vyhnaných Srbů atd. atd. Pokud budete chtít, bude tady dost jiných, kteří to doloží, včetně těch, kteří tam žili.

V malém to vidíte při konfliktu v Gruzii.Byla snaha tvrdit, že ruská armáda začala svou akci dříve než gruzínská. Povšimněte si, že se objevila také čerstvá zpráva jakési komise (OBSE?), která to naprosto vyvrací, uvádí noční útok gruzínců jako původní vznik konfliktu. Totéž potvrdil v interview americký vyslanec v Moskvě (viz konec diskuse k minulému blogu).

Co bude následovat? Jako vždy. Tyto údaje zamlčíme a pojedeme jako kafemlejnek s tupou mediální nalejvárnou, až se původní příčiny vytratí.Případně vytvoříme ex post komisi novou, tvořenou nezávislými agenty napojenými na zpravodajské služby.Ta nám objasní, že v tunelu byli Rusové týden předtím.

Proto si VK vážím ve třech oblastech: Postoje k LS (tím se zásadně liším od vlčí smečky), postoje ke Kosovu a postoje ke gruzínské krizi.

To není o tom, zda by mi byl VK sympatický či ne, ani o tom, jestli mi je sympatičtšější Rus než Gruzínec. Není.

Uvidíme, co z tohoto článku vyleze, chybí informace z druhého břehu.V tuto chvíli se naprosto ztotožńuji s vlkem:

.... vadí mi , když je někdo obviněn , že lže a ona to není pravda a jde o účelové vyrovnávání účtů.......že podle mne jde o účelový klacek na Klause, vezoucí se po vlně jeho pozice ke Gruzii. Nic více,nic méně.

Moudrá slova. Za ně bych si dovolil podrbat kolegu vlka za uchem.
01. 09. 2008 | 13:31

vlk napsal(a):

Pepa Řepa

elegáne zdejších stránek, Vaše uznání je pro mne skoro totéž, jako když mne vyjímečně, ale skutečně vyjímečně, pochválí Karkule! Uznejte , že větší ocenění už býti nemůže.
01. 09. 2008 | 13:43

Pepa Řepa napsal(a):

To jepice
Něco off - topic.
Teď jsem jel Myslíkačkou. Naproti Mánesu změnila hospoda majitele. Nějaký borec tam patlá na žlutou zeď obří zelený nápis: MĚJTE SE A MEJTE SE!

Nic proti tomu, jako pozdrav se mi to zdá bejt fajn, i když dámě bych to asi neadresoval.

Pořád přemýšlím, co tím borec sleduje. Že by zrovna tenhle nápis navýšil počet hostů v restauraci? No nevím.
01. 09. 2008 | 13:49

Pepa Řepa napsal(a):

To vlk:
MĚJTE SE A MEJTE SE!
01. 09. 2008 | 13:50

Iva2 napsal(a):

Pepa Řepa

Řepko rozesmál jste mě, musím se tam jít podívat ....když tak se zeptám a podám to dál k Vám :)))
01. 09. 2008 | 14:28

Marko napsal(a):

To jepice!
Pan Urban co se týče Kosova lže!Přečtěte si jeho blogy ke Kosovu a reakce na ně!Z jakých zdrojů jeho unformace vycházejí,naco se v Kosovu díval nevím.Ale připadá mi to,že čerpal jen z oficielní propagandy NATO a z toho,co mu řekla UCK.
Já sám jsem čtvrteční Srb.V Kosovu mám dosud příbuzné a sám jsem tam v r.1998 a 1999 byl.Prošel jsem ho křížem krážem/je velké asi jako Středočeský kraj/,s puškou v ruce jsem bránil naši zadrugu/rodový statek/proti banditům z UCK.A dobře,protože si dodnes nic nedovolí!
Ano došlo tam k obětem na životech.Ale většina těchto obětí byla až po začátku bombardování a po jeho ukončení,když se srbská armáda stáhla a síly KFOR ještě nestačily konzolidovat situaci.Mohu vás ujistit,že srbská armáda potírala se stejnou razancí jak srbské bojůvky,tak i UCK.Kdyby nebylo humanit.bombardování,tak by tyto bojůvky byly rozdrceny a nepředstavovaly dodnes latentní a trvalé nebezpečí pro okolní státy/Srbsko,Č.Hora,Makedonie a částečně i Řecko/.Vyhánění obyvatel nastalo až po začátku bombardování jednak proto,že bylo organisováno a přímo vynuceno UCK,tak i bombami,protože letci se jako obvykle netrefili do vojáků,ale do civilistů.
A pravý masakr nastal až po odchodu srbské armády,kdy UCK nerušeně a beztrestně vraždila a vyháněla nejen Srby,ale i loajální Albánce,Romy,Bosňáky,Turky a jiné.Především zločiny na Albáncích,kteří se k UCK nechtěli přidat byly přímo úděsné a dokonce i předčily řádění tureckých nepravidelných jednotek 19.století.

UCK přímo verbovala do svých řad tím,že říkala svým bojovníkům,že majetky,domy,pole a pod.vyhnaných a povražděných mohou nechat.A bohužel mezinárodní správa to svým výnosem o desetiletém vydržení posvětila.

Já osobně jsem žádné hromadné hroby desetitisíců Albánců neviděl a ani o nich neslyšel.A ani se nenašly,přestože na to Thaci měl 9 let.

Mimochodem:jeden z prvních kroků UCK po podepsání míru byl zavraždění děkana a profesorů Prištinské univerzity a odcizení tam uložených geologických map!
01. 09. 2008 | 15:19

jepice napsal(a):

Pepa Řepa: Tu Myslíkačku mám trochu z ruky. Proto budu ráda, když budete podávat zprávy, co je tam nového.
Já se docela mám.
Do sporu o VK se nepouštím. Taky si myslím, že v něčem může mít pravdu. Ale zrovna v těch vašich bodech mě pěkně štvě. A asi tak v tisícovce dalších.:)
01. 09. 2008 | 15:23

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Marko
kdesi jsem slyšel, že systematické vypalování klášterů a kostelů v Kosovu, mělo kromě religiozního a symbolického důvodu i důvod praktický. Měly tam být uloženy katastrální mapy, dokládající vlastnictví k pozemkům a nemovitostem.
Dost by mne zajímalo, jak to ve skutečnosti bylo.
01. 09. 2008 | 15:41

jepice napsal(a):

Marko, myslím, že Jan Urban stále ještě vychází z materiálu, jehož je spoluautorem jakožto člen té mezinárodní komise :
http://www.reliefweb.int/li...

Cítím, že je to pro vás velmi bolavé a osobní téma. Chci vás ujistit, že mě osobně velmi štve, že mezinárodní síly nedokázaly po své intervenci zajistit pro kosovské Srby bezpečí a klidný život v jejich domovech. Což jsem tu už mnohokrát napsala.
Příčiny nedávných kosovských událostí jsou podle mne velmi složité a já bych lhala, kdybych vám zatajila, že příčiny násilí vidím též na srbské straně.
01. 09. 2008 | 15:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní jepice,

myslím, že příčin násilí je celá řada. Označit za jednoznačné viníky Srby je, řekl bych, zjednodušené.

Problém je podle mne v tom, že se NATO i EU snažily poměrně dlouhou dobu obě do krve znesvářené a nacionalisticky uvažující strany přimět k nějaké dohodě. A to se nepodařilo. Pak Evropa rezignovala, a proto vzniklo Kosovo.

Libor Stejskal
01. 09. 2008 | 16:02

jepice napsal(a):

Pane Stejskale, řekla bych, že mezi větou, že vidím příčiny násilí TÉŽ na srbské straně, a tvrzením, že vina je jednoznačně na srbské straně, bude přece jenom rozdíl.
Jinak s vámi celkem souhlasím.

Taky koukám, že odkaz nefunguje, nevím proč. Takže ještě jeden pokus:
http://www.reliefweb.int/li...
01. 09. 2008 | 16:09

stejskal napsal(a):

Promiňte, paní jepice, to TÉŽ jsem skutečně přehlédl. Moje chyba, omlouvám se.

Libor Stejskal
01. 09. 2008 | 16:24

Ládik napsal(a):

Tipnul bych si, že Klaus a Dlouhý seděli v Prognostickém ústavu v jednom kanclu. Ústav byl zřízen ÚV KSČ. Tam bych hledal počátek všeho, co se dnes děje.
01. 09. 2008 | 16:58

Marko napsal(a):

To Pepa Řepa!
Ano v archivech klášterů i kostelů byly uloženy darovací listiny k pozemkům.Listiny,kterými pozemky darovali nejen srbští králové a knížata,ale i turečtí sultáni.Těchto listin se až do této doby nikdo/ani keftové t.j.bandité/neodvážil ani dotknout.Co se týče pozemkových knih,ty většinou zmizely i s jejich správci.
01. 09. 2008 | 17:06

Marko napsal(a):

To jepice:
Já vám svůj názor nenutím,já jen popisuji,co jsem viděl.Kromě p.Urbana by jste si měla přečíst i blog p.Dienstbiera a po případě si přečíst jeho knihu o Kosovu.Název vám teď neřeknu,protože jsem ji půjčil!!!Byl tam jako zvláštní zpravodaj OSN.
Pokud si myslíte,že tribunál v Haagu soudí spravedlivě,tak se mýlíte.Vinu dává jen Srbům,ostatní zprošťuje viny pro nedostatek důkazů.Přitom nestojí o svědectví mezi jinými i mých známých.Tedy obžaloba nestojí.

To že se četnici dopouštěli nepravostí v Bosně i Kosovu neomlouvá stejnou intenzitou páchaná zvěrstva z druhé strany.

Ona skutečná pravda vyjde najevo,až nebude nikomu nebezpečná.Viz teprve nyní odtajněné /ne všechny/dokumenty z 2.w.w.
01. 09. 2008 | 17:19

Marko napsal(a):

To jepice:
Ještě dodatek.Násilí v Kosovu začalo dne 22.4.1996 v 20:25 v kavárně Čakor v Děčani kdy skupina ozbrojených Albánců začala střílet a následně do kavárny hodili granát. Zemřeli 3 Srbové,následně další 2 policisté jinde.I Misha Glenny ve své knize Balkán 1804-1999 přiznává,že toto násilí nebylo nijak vyprovokováno ze srbské strany!Ale jakmile se kolo násilí roztočí,umírají oběti na obou stranách,většinou působením kriminálních živlů.
01. 09. 2008 | 17:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Martin:
Velice děkuji za link http://www.klaus.cz/klaus2/... a kopíruji sem originální text jako důkaz:
"Byl jste kdysi tou silou, která i přes odpor mnoha dobových politiků prosadila v první polovině 90. let stavbu ingolstadtského ropovodu. Naplňuje Vás zadostiučiněním vědomí, že Česká republika je jednou z mála zemí v regionu, která není zcela odkázána na energetické zdroje z Východu? Jak vůbec vnímáte obavy o energetickou bezpečnost Evropy?

Já bych slovo zadostiučinění nepoužil. Byla to pro nás tehdy v podstatě samozřejmost, my jsme v tehdejší vládě věděli, že Česká republika nezbytně potřebuje diversifikovat své energetické zdroje. Tehdy jsme tomu říkali jinak: je třeba, aby do Česka nevedla jedna roura, ale roury dvě. O tom nebyl žádný velký spor, šlo jen o to, abychom to uměli rychle, přiměřeně, účelným způsobem udělat. Nic jiného jsme v tom tehdy neviděli. "
Nevěřím, že autor blogu je natolik hloupý, aby nerozeznal ropu od plynu. Pan Jan Urban jako v minulosti již vícekrát prostě agituje. Je to jako obvykle propaganda na goeblesovský způsob.
01. 09. 2008 | 18:31

Krupa Václav napsal(a):

Vlku,pozor,možná se mýlim,ale Fištejn se ptal NYNI...VY JSTE BYL....a Klaus odpovídá TEĎ...
MY JSME BYLI....teď se už nebude
chtít přiznat,pokud byl dříve proti
01. 09. 2008 | 18:52

Krupa Václav napsal(a):

Vlku, omlouvám se,nestačil jsem prve dopsat.Klaus je o to horší,že dovede klamat aníž by lhal.Když už jinak nemůže,použije známou větu-to je špatně položená otázka.V otázce druhé roury,bych považoval za fér,kdyby na otázku F. VY JSTE BYL....odpověděl...já byl ALE vláda rozhodla jinak.Způsob jaký zvolil je opět lišácký a pan Urban nemá pravdu(aspoň v tomto případě),protože Klaus jí umí obrátit aníž by lhal.Pro mě je to prašť jako uhoď.Přeji dobrou noc.
01. 09. 2008 | 21:17

m&m napsal(a):

Pokud někdo, kdo byl proti, na otáříká: "My jsme byli pro a bylo to pro nás samozřejmé.", nepřipomene svůj postoj a ponechá tázajícího v omylu ohledně vlastních zásluh, je to lež jako věž. Je to nečestné a nesportovní. Je to faul.
01. 09. 2008 | 23:20

Boleslav D. napsal(a):

Marko:

Asi myslite tuto Dienstbierovu knihu:
http://jiri.dienstbier.cz/c...

...
02. 09. 2008 | 13:09

Marko napsal(a):

to Boleslav D.
Ano,je to ona!
02. 09. 2008 | 13:21

Pepa Řepa napsal(a):

Paní jepice,
ještě bych vám doporučíl pročíst celý text rozhovoru (viz odkaz pana Matyáše). Spor o to, kdo zvedl či nezvedl ruku pro bypass se mi nejeví tak stěžejní. Zvláště, když je možné, že si autor popletl plynovod s ropovodem.

Mnohem zásadnější se mi jeví zmiňovaná snaha o Středomořskou unii. Doporučuji přečíst poslední článek pana Zeleného. I když je naprosto zřejmé, že Klaus se Zeleným nemohou jeden druhého ani čuchat, není nejmenších pochyb, že oba jsou k tomuto obskurnímu projektu krajně podezřívaví.

Jeden z pozice euroskeptika, druhý tvrdí, že je potřeba evropskou politiku naopak sjednotit.
Fajn, jak ale můžete dát někomu bianco šek, svěřit někomu kormidlo, když nevíte kam popluje. A zvláště teď Frantíkovi, který sní o zašlé slávě mocnosti a pluje k africkým břehům.

Já jsem pár let v těchto zemích strávil. Zažil jsem volnost podle Muammara,rovnost podle Háfa, nebo bratrství podle Hassana.Jestli je tohle Evropa, tak já jsem turecký sultán.

A o tom to je. Když někomu svěříte kormidlo, musíte mít možnost ovlivnit, kam loď popluje.
A to mně přijde jako mnohem větší problém, než řešit, kdo zvedl nebo nezvedl ruku v minulosti.Nebo řešit jaké má být zakřivení europlachet nebo jak se bude jmenovat ten či onen eurosýr.
02. 09. 2008 | 16:29

vlk napsal(a):

Krupa Václav

nikoliv. Mýlíte se. Stačí, když mrknete nad vaši repliku na Zbyňka Matyáše
Uvádí tam inkrminovanou tázku i začátek odpoěvdi. je to jak jsem napsal. Sorry.

Mohl to říci jinak, přesto i tenhle výrok je korektní. Urban se mu s naží podsunout, ež nás chtěl držet v absolutní závislosti na Rusech. A nedává si žádnou práci s tím to dokázat.Operuje Kalusem a Dlouhým. O Dlouhém je ovšem známo, že prosazoval napojení na Schwechat a chtěl to prosadit za každou cenu. Netuším proč. A netuším, zda byl Klaus proti absolutně nebo byl jen proti Ingolstadtu. Což je dost zásadní rozdíl.
02. 09. 2008 | 22:01

Krupa Václav napsal(a):

Vlku,znám Váš názor na V.K.delší dobu a myslím,že se v podstatě shodujeme,už jsem zde výše o něm psal.Vážím si Vašíobjektivity,ale v tomto případě se s trochu roz-
cházíme.Když Klaus řekne,že je půl čtvrté a na mých hodinkách je půl čtvrté,volám na vnuka...kolik
je hodin? půl čtvrté dědo,..víš to jistě?...vím to jistě dědo!Pak
budu ještě uvažovat jestli se Klaus nenachází zrovna v jiném časovém pásm(třeba u Putina)takže by opět klamal aníž by lhal.Tako-
obraz o sobě udělal on,já jej ne-
maloval.Mějte se hezky,jdu dopro-vodit manželku do nemocnice.
03. 09. 2008 | 08:35

Krupa Václav napsal(a):

Ještě stačím.Trochu výš píše pan
Pepa Řepa o pasáčkovi Klausovi.Tak
dlouho volal(klamal)o pomoc až mu nikdo nevěřil.Bohužel Klaus není prostý pasáček,je moc fikaný.
03. 09. 2008 | 08:44

Amigo napsal(a):

Ztotožňuji se s prvním komentářem
Davida-smutné čtení, ale pravda pravdoucí.
A moc se mi líbí "filozofická esej" Václava Krupy na téma " Václav Klaus - Václav Pátý?
Oběma děkuji za něco, co cítím naprosto stejně.
04. 09. 2008 | 21:24

xAo napsal(a):

Agilní blb je horší než třídní nepřítel
11. 09. 2008 | 20:01

David napsal(a):

Je hezké, když o lhaní píše člověk, který nám názorně na Srbsku ukázal, co to lhaní je.
06. 10. 2008 | 21:23

Poťouchlík napsal(a):

Kdo lže, ten krade.
Pane Urbane, musíte mít nakradeno strašně moc, tak desítky miliard určitě a v eurech, zlatě a diamantech.
Ono totiž stačí si přečíst noviny z let 1991,92 a 93. Tam stojí psáno, co že kdo k ropovodu a plynovodu do Čech ze západní Evropy řekl.
No a průšvih je v tom, že to vychází pro tandem V.K. a V.D. zcela opačně, než je v článku uvedeno. Co bylo tehdy na jednání vlády nevím. Ale jedno vím jistě - to co se tehdy medializovalo bylo přesně opačné, než tvrdíte Vy.
P.S.: Když už chci takhle lhát, tak se to musím nejdřív naučit. Jinak jste lidový vypravěč typu "stréček Křópal"
25. 02. 2009 | 12:16

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
07. 08. 2009 | 14:06

PetrK napsal(a):

Ano, máte zřejmě pravdu. Sice si už nepamatuji postoj Klause, ale výborně si pamatuji negativní postoj Dlouhého k Ingolstadtu. Vzpomněl jsem si na to dnes ráno (31.10.2009), když jsem se v rozhlase dozvěděl, že premiér Fischer vehementně prosazuje Dlouhého do Bruselu. A tak mě napadlo, zda nedošlo k nějaké dohodě mezi Klausem a Fischerem vázané na podepsání Lisabonské smlouvy a nasazení bývalého svazáka Dlouhého do Bruselu.
Opět se potvrzuje, že ČR představuje pro Evropu velice nestabilní prvek s nejasnou politickou orientací. To ostatně už platilo i pro první republiku a nelze se proto divit, že Velká Británie nikdy s ČR nepodepsala smlouvo o vojenské pomoci, a proto je nesmysl tvrdit, že nás podpisem Mnichovské dohody zradila. Francie snad ano, Británie nikoli.
Na rozdíl od vás neobdivuji Jefima Fištejna, protože si vzpomínám, jak působil ve funkci šéfredaktora časopisu VZP, časopisu, na který pojišťovna vynakládala neuvěřitelně vysoké finanční částky. A Fištejn jen hrabal a hrabal a neudělal nic pro to, aby alespoň trochu přispěl k rentabilitě časopisu. Potom odešel a víte komu teplé místečko předal? Kamarádovi Arnoštovi Lustigovi. Má cenu pokračovat...?
31. 10. 2009 | 09:20

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.!
01. 04. 2010 | 12:14

NettieLindsey25 napsal(a):

I took 1 st <a href="http://lowest-rate-loans.co...">business loans</a> when I was 32 and that supported my business a lot. But, I need the bank loan once again.
04. 07. 2010 | 02:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy