Jiří Paroubek u soudu přistižen při lži

05. 05. 2009 | 12:26
Přečteno 38020 krát
Jiří Paroubek veřejnosti i novinářům lhal – před soudem však ztratil odvahu a musel přiznat pravdu. Politická funkce, ani arogance moci tentokrát na důkazy nestačily. Kéž by to tak bylo pokaždé.

Fondy PHARE na podporu malého a středního podnikání, rozkradené v ČR s přispěním MMR a jedinců z delegatury EK v Praze v letech 1998-2001, už nikoho moc nezajímají. Stejně zapomenutá je i ostudná, více než čtvrtmiliardová, pokuta, kterou za to Česká republika musela v roce 2008 zaplatit Evropské komisi. Nikoho také nenapadne to vyšetřovat. Nedejte nebesa, aby se přišlo na to, že za to mohl nějaký politik. Stále však probíhá soud se skupinou deseti domnělých spiklenců, kteří podle státního zastupitelství, „od samého počátku“ plánovali a v roce 2005 se podle tohoto plánu pokusili ukrást zbylých a nikým nepoužívaných více než dvě stě milionů. Tomuto zločinu však prý zabránil „hrdinský“ zásah tehdejšího ministra pro místní rozvoj Jiřího Paroubka a jeho nástupce Radko Martínka. (Viz archív blogů a moje pře s Jiřím Paroubkem v listopadu a prosinci 2007). Když jsem o kauze začal psát, a na důkazech prokazoval, že oficiální verze je plná trhlin a otevřených nepravd, obvinil mne Jiří Paroubek ze lži a požadoval dokonce omluvu za údajnou pomluvu. Radko Martínek odmítl nabídku veřejné diskuze a oba pánové se pak s odvoláním na probíhající soudní líčení raději odmlčeli. Na konci dubna oba konečně vystoupili před soudem v roli svědků. A děly se věci...

Pomiňme komické a ve Střední Evropě zcela určitě nejdelší sako Paroubkova obleku, a nevšímejme si uši rvoucí neznalosti přechodníků. Před zdvořilým a korektním senátem Městského soudu v Praze stál v roli svědka především mocný muž, který si nic nepamatoval.

„Nevím, nepamatuji se“.
„Nedokáži odpovědět“.
„Nevím, jestli jsem ty dopisy dostal, a jestli jsem na ně odpověděl“.
„Nevzpomínám si“.
„Nemám tušení“.
„Není mi o tom nic známo“.
„Nedokážu kvalifikovaně odpovědět“.

Nevzpomněl si ani na stanoviska Nejvyššího státního zastupitelství či varování ředitele jeho vlastního odboru vnitřního auditu, že holandská poradenská společnost CVP se při správě oněch fondů zřejmě dopustila porušení zákona a mělo by být na ni podáno trestní oznámení. Základní dokument celé kauzy, sedmi poradami předcházejícího ministra schválený Transformační plán, který měl zabránit rozkrádání a napravit už tehdy soudem vytýkaný protiprávní stav, prý také neznal. Nevěděl ani to, na základě jakých právních rozborů se rozhodoval a kdo je zpracoval. S naprosto vážnou tváří soudu tvrdil, že se rozhodoval na základě svého „šestého smyslu“ – a za zbytek mohou podřízení.

Jenomže pak mu předseda senátu začal předkládal k vyjádření konkrétní dokumenty ze spisu - a Jiří Paroubek začal dělat chyby. Začalo to nenápadně. Byly mu předloženy některé dopisy, o kterých před chvílí tvrdil, že o nich neví. Měl se vyjádřit zda rukou psané poznámky v textu psal on sám. Napoprvé vyšlo jeho přiznání poněkud neurčitě: „Nevylučuji, že jsem to viděl...“

Pak ovšem musel výslovně uznat, že podepsal dva dopisy oné podivné holandské společnosti. Nedošlo mu, že tím přiznává, že už dva týdny po nástupu do funkce jednal v rozporu s tehdy platným právním stanoviskem ministerstva, a zavázal stát bezdůvodně vstoupit do sporu mezi dvěma soukromými subjekty. O dva roky a řadu podivných přehmatů později bude jenom tento nesmysl stát Českou republiku kolem pětatřiceti milionů. Firma totiž využila Paroubkův příslib a pozdější jednání k tvrzení, že v ní Česká republika „vzbudila oprávněné očekávání“ - a vyvolala arbitráž, ke které by v právním státě, za normálních okolností a za normálního ministra, nikdy nedošlo. Paroubkův poradce v ní bude svědčit – proti České republice.

Jiřího Paroubka v té chvíli jeho „šestý smysl“ nechal úplně na holičkách. Všichni mu viseli na rtech, protože bylo jasné, že si vůbec neuvědomuje závažnost toho, co na sebe prozradil. A pak přišla bomba... Jiří Paroubek před soudem neodvolatelně přiznal, že s onou podivnou holandskou společností osobně jednal, a dokonce v přítomnosti právníků – těch, o kterých jen pět minut předtím nic nevěděl.

Připomeňme si, co napsal 30.11.2007 ve svém blogu „Den, kdy Jan Urban začal lhát“: „Pokud si dobře pamatuji po třech letech se společností CVP jako ministr pro místní rozvoj jsem osobně nejednal“. (pozn.autor: Interpunkce i slovosled dle originálu) A jakoby ještě neměl dost, potvrdil, že kauzu dál osobně sledoval a opakovaně ji probíral i se svým nástupcem, Radko Martínkem. A že to bylo i v době, kdy se jednalo o podání trestního oznámení, tedy na jaře 2005 – ne ovšem už na holandskou společnost, jak už rok předtím navrhlo Nejvyšší státní zastupitelství, ale na ono údajné spiklenecké centrum, do kterého Martínkovo ministerstvo přiřadilo pro jistotu i dva pány, kteří jako první na přehmaty CVP upozornili a zpracovali už zmíněný Transformační plán. Radko Martínek o týden později při výpovědi před soudem společné konzultace s Jiřím Paroubkem potvrdil.

V tomto státě stačí být ministrem, aby vám prošly i mnohasetmilionové průšvihy. Na politické příslušnosti nezáleží. V tomto konkrétním případě ale pánové Lachnit, Paroubek a Martínek shazují vlastní „chyby“ na někoho jiného. Vzpomene si laskavý čtenář na televizní prohlášení Jiřího Paroubka, ve kterém vyzýval obžalovaného Ing Petra Formana, aby „se k věci postavil mužně a přiznal vinu“? Před soudem už bylo mimo jakoukoliv pochybnost dokázáno, že to byl právě Petr Forman, kdo opakovaně Jiřího Paroubka i Radko Martínka v dopisech varoval před možným dalším zneužitím fondů a vyzýval je k zásahu. Paroubek si na to prý nepamatuje, Martínek to přiznal. Myslíte si, že Jiří Paroubek ví něco o mužnosti, která by mu nyní měla velet k omluvě?

Tento politik veřejnosti vědomě lhal. Quod erad demonstrandum. Závěr ať si udělá čtenář sám.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

AB napsal(a):

O tomto případě moc nevím, proto nemůžu objektivně posoudit. O čem jsem přesvědčena je to, že Paroubek je natolik mocichtivá osobnost, že je schopen všeho.
05. 05. 2009 | 12:37

Lex napsal(a):

Pane Urbane,
věřit Jiřímu Paroubkovi anebo Vám vyjde nastejno.
Nevěřím ani jednomu. U Jiřího Paroubka je důvodem politická účelovost, u Vás totální faleš.
Lex
05. 05. 2009 | 12:44

LEVAK napsal(a):

Jako agent CIA by jste měl toto znát:
„Poznáš pravdu a tato pravda tě osvobodí.“ – krédo Ústřední zpravodajské služby(USA - CIA), převzato z evangelia sv. Jana, 8:32;
05. 05. 2009 | 12:44

Holubář napsal(a):

No, není to veselé čtení, ale čerti vědí, jak to bylo doopravdy. K Paroubkovi důvěra nula a k vám, neuražte se , prosím, zero.
Že bude Paroubkův poradce v arbitráži svědčit proti České republice? Asi si vzal příklad z expremiéra Tošovského. Ten se ze švýcarského závětří odmítl zúčastnit arbitráže s Nomurou, pokud si dobře vzpomínám. Loajalita předsedy vlády k vlastní zemi nula! Nějaký poradce už je potom jenom k úsměvu.
Že politik veřejně lhal? No, to je poznání.... Raději ukažte nějakého politika, který veřejně nelhal. Dám si ho do rámečku!
P.S.: Proboha, mám dobře interpunkci a slovosled?
05. 05. 2009 | 13:03

martys napsal(a):

áááá blíží se volby.....Kubice, Urban a podobní začínají slintat :-)
05. 05. 2009 | 13:10

valdštejn napsal(a):

Prohnilý a prolhaný komunista Urban . Má akorát vztek , že OF je už přes 15 let mrtvo . Bratři v triku Urban , Petr Pithart , Venda Havel , jeden velký hnus
05. 05. 2009 | 13:15

Vico napsal(a):

O té kauze nevím vůbec nic. Vlastně jediným zdrojem informace je jen váš nepřehledný článek. Určitě disponujete fascikly a fascikly materiálů s odstavečky podtrženými různými barvičkami. Na prime time to ale zrovna nevypadá. Já mám dost problém vám věřit i v případě, že mluvíte pravdu.

Ale to je můj osobní problém. Nenechte se tím rušit.
05. 05. 2009 | 13:15

jap napsal(a):

to Holubář: Váš rámeček zůstane prázdný. Děsivé ale je, že voličům největší lháři Paroubek a Rath vůbec nevadí. Lež povýšila díky politikům na etickou normu 21. století.
05. 05. 2009 | 13:18

Jan K. napsal(a):

Pane Urbane, to nevíte, že se na vůdce hloupější části národa nesmí sahat? To to zase schytáte. První exempláře se už ozvaly.
05. 05. 2009 | 13:19

Ládik napsal(a):

Pokud je Paroubek dobrý kmotr, mají soudci utrum. Také u nás na vesnici mění mafiáni zastupiče podle potřeby; proč by to Paroubkovi mělo dělat potíže na "vyšší úrovni".
05. 05. 2009 | 13:19

LEVAK napsal(a):

Ad jap:ODS jsou podle Vás pravdomluvci?
Řada rodin ve dnech po volbách prožíla zklamání.
Usměvavá paní s dětmi na billboardech volební kampaně ODS Plus je v červnu 2006 přesvědčila, aby volili občanské demokraty. Spolu s poslancem Nečasem tehdy maminka z plakátu slibovala, že zvýší čisté příjmy rodiny se třemi dětmi o 66 tisíc ročně. Nyní se stejné rodiny dozvídají, že se bude snižovat porodné a rodičovský příspěvek, rušit příspěvek pro prvňáčky a omezovat valorizace dětských přídavků. ODS přitom před volbami písemně garantovala, že pokud se zkrátí doba výplaty rodičovského příspěvku na 3 roky, zvýší se jeho výše minimálně o čtvrtinu. Nevím, kde je dnes ona žena z volebního plakátu a co si o tom všem myslí, ale pan Nečas je na ministerstvu práce a sociálních věcí, a jak se zdá, ztratil docela paměť.
Dva milióny starobních důchodců čekalo zkraje letošního roku nemilé překvapení. Řada z nich totiž uvěřila před půl rokem slibům poslance Tlustého, že se důchody od 1. 1. 2007 každému důchodci zvýší o 1000 korun. I tento slib byl poutavě vizualizován: starší manželský pár se na barevných letáčcích ODS viditelně radoval ze zvýšení svého ročního příjmu o 24 tisíc korun. Nic takového se ale nestane. Přitom slib tisícovkové valorizace dlouhodobě visel na internetových stránkách ODS. Beze slova vysvětlení či alespoň omluvy.
05. 05. 2009 | 13:27

češka napsal(a):

To Jap
V Čechách je bohužel slovo volič odvozeno od slova vůl. A vybrat si nelze, neb je jedno, zda vyhraje A, B, nebo Z.
05. 05. 2009 | 13:29

stejskal napsal(a):

Některé repliky jsou skutečně skvěle vyargumentované ;-)

Je vidět, že si s nimi pisatelé dali práci. Ne, že by to pod jinými blogy bylo nějak diametrálně lepší než zde... ale tak mne to nějak napadlo právě teď (jestli má někdo pocit, že tím nějak fandím někomu proti někomu jinému, tak jsem tento text zkopíroval i pod poslední blog pana Paroubka, patří tam úplně stejně jako sem)

Přeji všem zajímavou a inspirativní diskusi.

Libor Stejskal
05. 05. 2009 | 13:34

Gren napsal(a):

Pane Urban Vám se nedá věřit vůbec nic.Slyšíte jen co slyšet chcete a své argumenty častokrát zakládáte na spekulacích.Ve veřejném životě jste toho moc užitečného nepředvedl tak než někoho obviníte ze lži měl by jste si zaméct před svým prahem.
05. 05. 2009 | 13:48

Jan K. napsal(a):

Levaku, ty v životě nepřestaneš lhát. Už jsem ti tady jednou psal, že přídavek 1000 Kč pro důchodce měla být kompenzace za 15% DPH. Protože DPH v této výši neprošla, tak taky nebyla kompenzace v této výši. Ale fakta zřejmě nejsou důležitá, hlavně, že oblbuješ.
05. 05. 2009 | 13:50

neo napsal(a):

LEVAK: asi ti nedošlo leváku, že navýšení příjmů není totéž co porodné, dávky a zase dávky.
na pastelky ti půjčim 13 kčs jestli chceš...prvňáčku jeden. Už máš aktovku?
05. 05. 2009 | 14:09

krok napsal(a):

ad Jan K: lžete Vy, milý Jene, zatraceně lžete..ta tisícovka nebyla vázáná na žádné DPH, nevymýšlejtesi ptákoviny.. podle slov pánů Topolánka a Nečase to měl být dar ODS důchodcům na zlepšení jejich životní situace..najděte si to, v archívu ČT se to jejich vystoupení jistě dohledá..stejně jako slib, že nepodaří-li se splnit Smlouvu s občany, ukončí pan Topolánek svou politickou karieru:-))..slovo holt dělá muže:-)))
05. 05. 2009 | 14:12

Doug Badman napsal(a):

Ani já nemám o tomto případu dost informací. Nevím jak to bylo, ale věřím, že pan Urban u toho soudu byl.
Nezbývá než vyčkat, jak se k tomu postaví sám chlap Paroubek. Brzy nám jistě to soudní líčení popíše tak, jak skutečně probíhalo a pan Urban bude usvědčen z nenávistné lži.
05. 05. 2009 | 14:16

fafnir napsal(a):

Levak,lex a vlastně celá ta brigade rose.
ve svých příspěvcích,tak skvěle vyargumentovaných,jen příkladně dokazujete,proč je slovo levota synonymem křivárny a podrazu.Vúbec nic o faktu toho procesu.Ale je souzen podvod a rozkrádání,a lhoucím svědkem je jeho přítelstvo Paroubek,tak za to určitě mohou modré straky.Je z vás fakt na zvracení.
05. 05. 2009 | 14:16

neo napsal(a):

krok:

1)důchody se o 1000Kč zvýšily.

2) většinu bodů ze smlouvy s občany považuji za splněnou.
05. 05. 2009 | 14:16

Jan K. napsal(a):

Krok:
Protože někteří spoluobčané si vymýšlejí ptákoviny, buď z hlouposti, nebo ze zlého úmyslu, předkládám výňatek z volebního programu ODS 2006:
Část "Společně pro lepší život", kapitola I. Daňový systém:
"Zavedeme jednotnou 15% daňovou sazbu fyzických a právnických osob a DPH."
"U některých skupin obyvatelstva – a zvláště u seniorů – bude potřeba důsledky sjednocení DPH kompenzovat. Jako nejvhodnější způsob se jeví jednorázové zvýšení starobních důchodů (o 1000 Kč měsíčně od 1. 1. 2007)."
05. 05. 2009 | 14:22

green napsal(a):

Jan Urban, pokud se nemýlím, nedělá nic jiného, než reportuje jednání soudu a připomíná, co bylo řečeno panem Paroubkem dříve. A pokud pan stejskal dovolí, dopustím se formátovacího prohřešku a napíši znovu: jednání SOUDU, kde zřejmě pan Paroubek "svědčil" pod přísahou a v případě, kde jde některým o vězení. Pokud má tedy někdo zapotřebí říkat figuru "o případu nevím ... ale Urban je lhář ... " snaží se zatemnit podstatu věci, a to, že Jiří Paroubek zřejmě u soudu pod přísahou nepřiznal pravdu, byl usvědčen důkazy a podezřejní, že se ve věci anagažoval v neprospěch zájmů daňového poplatníka se zdá být blíže a tím i jeho snaha utopit ve věci pana Formana a další. Budete-li tedy argumentovat slovy, že o věci moc nevíte, pak se nevyjadřujte ani o autorovi, který jaksi přináší jen reportáž a počkáme si na výrok soudu. Jiří Paroubek zřejmě u soudu ztratil paměť, jako svého času Václav Klaus, no a soud mu ji vrátil a usvědčil ho z nepravdivých tvrzení. Závěr je tedy evidentní, a to jak zní nadpis blogu. Na Jana Urbana klidně zapomeňme.
05. 05. 2009 | 14:30

schrott napsal(a):

Prázdný, účelově zaujatý Urban.
Co jste vlastně napsal? Paroubek byl u soudu jako SVĚDEK, ale podle vaší rétoriky je hlavním obviněným.Píšete:"Napoprvé vyšlo jeho přiznání poněkud neurčitě: „Nevylučuji, že jsem to viděl..." Jiné perly:"...O dva roky ...později bude jenom tento nesmysl stát Českou republiku kolem pětatřiceti milionů...V tomto státě stačí být ministrem, aby vám prošly i mnohasetmilionové průšvihy."

Tak kolik nás vlastně Paroubek stál?Ano, četnáři si závěry dělají.Čtete reakce na Váš výtvor, že?Podle Vašich článků si myslím, že jste vyhořel už dávno a vydělávat si musíte články jako je ten dnešní. Proč se pane Urbane s takovou vervou a zaťatostí nepouštíte do obviněných, proč do svědků?
05. 05. 2009 | 14:32

neo napsal(a):

schrott: už to nepij ani ředěný...jinak budeš na schrott.

a kolik nás Paroubek stál? počítat umíte a dle jeho vyjádření : KDO Z VÁS TO MÁ ...!! to bude asi hodně:)
05. 05. 2009 | 14:38

Milan napsal(a):

Paroubek je nekulturní buran, mochichtivý arogantní ješita. Snaží se vypadat lepší, než je, ale je to velice trapné.
Je to takový typický parvenu.
05. 05. 2009 | 14:39

krok napsal(a):

ad neo: lžete příteli, jako obvykle:-))..důchody se o 1000,-kč rozhodně nezvýšily..zkuste počítat:-)..420+360=1000??:-))..nehledě na to, že to "zvyšování" důchody vyplývalo z inflace a ne jako splnění slibu ODS o jednorázovém navýšení:-))
ad Jan K: já jsem nehovořil o "volebním programu ODS", ale o Smlouvě s občany, klidně ji pro Vás zopakuji:-)))
Daně klesnou 100 % daňových poplatníků, tedy nejen bohatým. Všem lidem stoupnou čisté příjmy a firmám zisky.
Jednodušší a přehledný daňový systém. Zavedeme jedno místo pro výběr daní, zdravotního i sociálního pojištění. K vyplnění daňového přiznání nebude potřebný finanční poradce, ale každý to zvládne za 15 minut.
Daňové přiznání bude možno podávat na jednom listu.
Snížení DPH z 19 na 15 procent
Nižší a spravedlivé daně ve výši 15 procent pro každého.
Zrušení nespravedlivých daní, jako jsou daně darovací, dědické, z převodu nemovitostí, z kapitálových příjmů a z úroků.
Zamezení dvojího zdanění u právnických i fyzických osob.
Jedno místo pro výběr daní, sociálního a zdravotního pojištění.
Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. U 70 % zboží a služeb daňová sazba klesne (mj. u tepla a energií). Případné zvýšení cen malé části zboží a služeb o několik procent bude kompenzováno vyššími čistými příjmy a důchodcům valorizací penzí ve výši 1000 Kč měsíčně.
Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění.
Výrazně snížíme celkové doplatky za léky proti současnému stavu, poškozujícímu hlavně chronicky nemocné a starší spoluobčany.

Vrátíme silnice našim občanům a zlepšíme bezpečnost silničního provozu
Zabráníme politicky motivovanému zneužívání policie.
Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků Občanské demokratické strany a na neprodloužení mandátu v případě jejich neplnění.
Občané České republiky Tato smlouva vstupuje v platnost vhozením hlasovacího lístku č. 9 (Občanská demokratická strana) do hlasovací urny ve volbách do Parlamentu České republiky ve dnech 2. - 3. 6. 2006.
Mirek Topolánek, předseda Občanské demokratické strany
05. 05. 2009 | 14:40

neo napsal(a):

05. 05. 2009 | 14:50

krok napsal(a):

ad neo: ale Ty pořád nechápeš, že se nedá srovnávat povinná valorizace důchodů se sliby ODS:-)).."3. Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. U 70 % zboží a služeb daňová sazba klesne (mj. u tepla a energií). Případné zvýšení cen malé části zboží a služeb o několik procent bude kompenzováno vyššími čistými příjmy a důchodcům valorizací penzí ve výši 1000 Kč měsíčně."..tvrdit, že tahle Smlouva s občany byla dodržena může jen modrý zaslepenec..nebo hlupák..vyber si:-)))
05. 05. 2009 | 15:11

Boleslav D. napsal(a):

Ano, ja myslim, ze uz jenom za to dlouhe sako by ho meli zavrit... A jeste ta bradavice, no, fuj...

..
05. 05. 2009 | 15:13

neo napsal(a):

krok: a co nebylo dodrženo?

za prvé: DPH není jednotně 15%...i tak se úpravy snížené sazby negativně nedotkly nikoho.

s cenami nezahýbaly prakticky vůbec a tam kde ano, stačila kompenzace ve vyšších čistých příjmech.

valorizace penzí viz výše: nějak si protiřečíš:)
05. 05. 2009 | 15:19

siven napsal(a):

Oh, pan Urban se konečně probudil ze zimního spánku, aby nám sdělil závratnou novinu : pan ing. Jiří Paroubek lhal!
Nyní máme o zdaleka nejhorším pohřešku pana Paroubka (lhaní) konečně jasno. Krom toho nikdo jiný lhaním, podváděním, styky s mafií, zpronevěrou, tunely, atd., atd., naše klidné a ctnostné politické vody ČR nečeří.
Omezme se tedy na vyřešení „paroubkovské“ otázky lhaní a octneme se rázem v ráji.
A můžeme dál spát.
05. 05. 2009 | 15:23

brosman napsal(a):

Pan Jiří Paroubek se takhle chová odjakživa, už jako provianťák či náměstek RaJ.Hamty hamty hamty,ať mám víc než tamti.A vše,co k tomu vede, je dobré a omluvitelné.Škoda,že to socani nechtějí vidět.(viz kamarád hoteliér-veselka-odpuštění milionových dluhů;Kočkovic mafie;hééérečka Brožová,co by se nikdy nevdala za chudáka,atd...)
05. 05. 2009 | 15:35

LEVAK napsal(a):

ad neo :
"Topolánkova vláda prakticky skončila.Právě uplynuly skoro tři roky od voleb (2.–3. června 2006), které s odřenýma ušima vyhrála. K tomu jí nepochybně na poslední chvíli dopomohla zejména velkolepá kulišárna, vznešeně nazvaná Smlouva s občany. V podstatě jen seznam svatosvatých slibů, které na svou čest a na čestné pionýrské vlastním podpisem garantoval sám Mirek Topolánek. Naivní občan pak směl stvrdit svůj radostný souhlas vhozením volebního lístku ODS do urny. Do té volební.
Tahle legrace, byť dnes místy poněkud zavání černým humorem, stojí za připomínku. Hned první věta preambule pobaví: Všem spravedlivě snížíme daně a usnadníme podnikání. Dále pak: Omezíme prostor pro korupci... Zkrátíme soudní řízení na půl roku. Radikálně omezíme objem vládních pravomocí, které dávají prostor pro svévolné zásahy státu vůči občanům.
To pravé ořechové však přijde až později, pod úderným titulkem Co garantujeme. Tak například: Daně klesnou 100 % daňových poplatníků, tedy nejen bohatým. Všem lidem stoupnou čisté příjmy. Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel.
Nestačí? Pojďme tedy ještě dál, následují skutečné lahůdky: Zastavíme snižování životní úrovně důchodců ve srovnání s těmi, kteří pracují. Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění.
To je ale jen několik vět, jak se říká „vytržených z kontextu“. Stálo by za to přetisknout tu smlouvu celou včetně bombastické grafické úpravy, anebo ještě lépe: obnovit někdejší Nedělní chvilku poezie v televizi a číst ji každý týden na všech kanálech. V recitaci by se mohl střídat Mirek Topolánek s Jiřinou Švorcovou, ta zvládá ten správný patos.
A byla by to jistě skvělá švanda, možná dokonce lepší než Ošklivka Katka. Tedy až na slib závěrečný, při jehož čtení mě i po těch dvou letech poněkud zamrazilo: Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků Občanské demokratické strany a na neprodloužení mandátu v případě jejich neplnění. Není to divné, když strana, deroucí se k moci, slibuje cosi tak samozřejmého?
Fuj, to jsou ošklivé myšlenky! Ale nechci být podezíravý ani nespravedlivý. ODS má jistě právo hájit se tím, že nemohla tušit blížící se celosvětovou hospodářskou krizi. To však možná omlouvá některá zbožná přání, nikoli vědomé lži v té vypečené smlouvě. Však on si to občan Hejl příště přebere."
05. 05. 2009 | 15:40

Jarda napsal(a):

Souhlasím s Vámi.
A teď o Klausovi a o jeho devadesátých (500 miliard Kč)!
05. 05. 2009 | 15:52

neo napsal(a):

LEVAK:

Vy jste evidentně nevolil ODS, takže se Vás smlouva tak nějak netýká, že?

Jinak co se týče bodů níže... nechci to opakovat a vaše copy paste s mými komenty o plnění či neplnění již naleznete na jiných blozích.

shrnuto podtrženo, nesplněno bylo jen pár věcí :
1)korupce omezena nebyla, bují stále a pravděpodobně i nadále bude.
2)soudní řízení se asi na půl roku nezkrátilo
3) (to už ale Vy neuvádíte: nebyl splněn slib, že se zabrání návratu komunistů k moci. To se moc nedaří, když je čssd tahá k moci)
05. 05. 2009 | 15:55

ali napsal(a):

Paroubek lže? Ale neeeeee...tomu se snad nedá ani věřit! Jó jedině, že by mu už vynechávala paměť. V tom případě by bylo načase jít do důchodu a připravit se na rodičovství, kupovat dupačky, dudlíky a tak..
05. 05. 2009 | 16:01

LEVAK napsal(a):

Ad neo:nevolil jsem ODS,ale zřejmě jsem v té době byl nějak mimo a volil jsem sinice!Aúúúúúúúúúúú!
05. 05. 2009 | 16:05

neo napsal(a):

LEVAK:

já volil žáby do obecního zastupitelstva, ale to je jiná liga:)
05. 05. 2009 | 16:14

krok napsal(a):

ad neo: komunisty, myslím ty z KSČM:-), netahá k moci ani tak ČSSD, jako neschopnost pravice, její nedodržování slibů, smluv a předvolebních proklamací..lháři a podvodníci nemají v politice co dělat..a víte o nějakém korupčním či jiném skandálu ve kterém by se namočila KSČM?..sem s ním:-))..
05. 05. 2009 | 16:16

neo napsal(a):

krok: to je jako se zeptat člověka, co nikdy nebyl u moře, jak si zasurfoval na vlnách.
05. 05. 2009 | 16:21

Luba napsal(a):

Pane Urbane,
to je přece u kolotočářů běžné, ne? Za korunu vem si pět ...

Sexymozek musí vyhrát volby, jinak nebude mít Petruška na výbavičku. A Vy mu to tak kazíte!
Styďte se!
05. 05. 2009 | 16:22

J. Dosek napsal(a):

Škoda, že většina čtenářu aktualne.cz, pokud článek dočte, nepochopí jej. A u voleb zas dají hlas výše zmíňenému populistovi, neobolševickému Paroubkovi...
05. 05. 2009 | 16:28

Ford napsal(a):

Ale no tak oranžoví kluci, to že hledáte ve smlouvě to co ta není je váš problém. Např tam není uvedeno jakým způsobem a v jakém horizontu se důchody o tisícovku navýší. Takže nebylo na 100% splněno kdyby v roce 2010 nebyl průměrný důchod o 1000,- větší. Ale on už je teď:
Průměrná výše vypláceného starobního důchodu v září 2006, činila 8188 Kč. Nyní cca 9616,-
05. 05. 2009 | 16:28

Mc Cali napsal(a):

Pan Paroubek by jistě nikdy nelhal, zrovna tak jako pan Topolánek a další a další politici.
Pan Paroubek by jistě nikdy nekradl, zrovna tak jako pan Topolánek a další a další politici.
Nebo že by ano ?
To jsou věci Fogltanc.
Slovo defenestrace shledávám velice zajímavým.
05. 05. 2009 | 16:31

Ford napsal(a):

Jo a k těm slibům. Co slibovalá ČSSD v roce 1998 a 2002 a co splnila? Nic. Takže za ODS aspoň nějaký malý posun.
05. 05. 2009 | 16:32

Realista napsal(a):

Kohopak budete volit, pane Urbane?
05. 05. 2009 | 16:36

:) napsal(a):

Upřímě je mi líto Vaší námahy. Odpůrci Paroubka to vezmou jako potvrzení toho, že tento člověk je pro ně jako politik, natož premier nepředstavitelný. Jeho příznivce by pravděpodobně nerozhodilo ani to, kdyby Paroubek znasilnil ovci k smrti a tou mrtvou ovcí utloukl malé děcko a pro Paroubka samotného je tento článek bohužel jen muška, kterou s drzostí a sebevědomím sobě vlastním rozdrtí svým pověstným buldozer stylem.

Pro mě je Paroubek píííííííííííííííp
05. 05. 2009 | 17:02

mapolenka napsal(a):

znáte nějakého tuneláře, aby nebyl někdy v KSČ v ČSSD nebo stb ? Tihle podivní zbohatlíci přeci nepotřebují svobodný trh a svobodnou soutěž, ti potřebují u moci levici, aby jen jim dával dotace (třeba na bordel), investiční nabídky, zákon o vyvlastnění, prostě aby si rozdělovali veřejné majetky a peníze v milionech a miliardách mimo trh, sami mezi sebou....proto musí přeci ODS držet hubu,jak dnes prohlásil Škromach
05. 05. 2009 | 17:13

krok napsal(a):

ad neo&Ford: je smutné, že ani modroptáčníci neznají své vlastní sliby:-))..tak si oživte paměť a přestaňte už modře lhát:-))

Občané České republiky a Občanská demokratická strana uzavírají SPOLEČNĚ ve dnech 2.-3. června 2006 tuto smlouvu PRO ČESKOU REPUBLIKU

I. Preambule
Priority kandidáta na předsedu vlády Mirka Topolánka
Práce: Všem spravedlivě snížíme daně a usnadníme podnikání. Tím umožníme vznik nových pracovních míst. Snížíme nezaměstnanost na polovinu, na úroveň před nástupem vlád ČSSD.

Právo: Omezíme prostor pro korupci snížením moci byrokracie, všudypřítomné státní regulace a obrovského přerozdělování. Zkrátíme soudní řízení na půl roku.

Podpora rodiny: Vrátíme rodině její důstojné místo ve společnosti. Vytvoříme prostor pro posílení mezigenerační solidarity.

Protibyrokratický boj: Radikálně omezíme objem vládních pravomocí, které dávají prostor pro svévolné zásahy státu vůči občanům.

Prestiž v zahraničí: Budeme hájit skutečné zájmy našich občanů ve světě.

II. Co garantujeme

Vláda jednoduchých a nízkých daní
1. Daně klesnou 100 % daňových poplatníků, tedy nejen bohatým. Všem lidem stoupnou čisté příjmy a firmám zisky.
2. Daňové přiznání bude možno podávat na jednom listu.
3. Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. U 70 % zboží a služeb daňová sazba klesne (mj. u tepla a energií). Případné zvýšení cen malé části zboží a služeb o několik procent bude kompenzováno vyššími čistými příjmy a důchodcům valorizací penzí ve výši 1000 Kč měsíčně. Vláda vzdělání a skutečné solidarity
4. Nezavedeme školné, ale změnou financování studia zvýšíme počet vysokoškoláků na průměr EU. Především zvýšíme podíl studentů z nízkopříjmových skupin, který je u nás až čtyřnásobně nižší než ve vyspělých zemích.
5. Zastavíme současné snižování životní úrovně důchodců ve srovnání s těmi, kteří pracují. Změny penzijního systému se dnešních seniorů nedotknou.
6. Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění.
7. Výrazně snížíme celkové doplatky za léky proti současnému stavu, poškozujícímu hlavně chronicky nemocné a starší spoluobčany.
8. Peníze ve zdravotnictví soustředíme především na co nejkvalitnější léčbu vážnějších onemocnění. Vláda konce zbytečné byrokracie
9. Zrušíme nesmyslné zákony a předpisy komplikující život našim občanům a firmám (mj. minimální daň, registrační pokladny, placení nemocenské firmami, zákon o neziskových zdravotnických zařízeních, omezení studentských brigád).
10. Zjednodušíme zbytečně byrokratické zákony (mj. živnostenský zákon, školský zákon).

III. Čemu zabráníme

Konec vlády korupce
11. Zabráníme současné snaze vládnoucí ČSSD zametat všechny vlastní kriminální kauzy pod koberec a brzdit jejich vyšetřování. Zasadíme se o co nejrychlejší došetření těchto afér do konce. Vůči korupci ve vlastních řadách povedeme nulovou toleranci a budeme ji řešit nekompromisně.
Konec vlády s komunisty
12. Zabráníme nástupu rudé koalice KSČM a ČSSD v jakékoli formě. Zabráníme posilování vlivu komunistů.
13. Zabráníme zrušení lustračního zákona. Znemožníme návrat příslušníků i spolupracovníků StB a dalších exponentů minulého režimu do vysokých postů ve státní správě.
Konec vlády normalizačních praktik
14. Zabráníme návratu normalizačních praktik a omezování prostoru svobody, patrnému hlavně po nástupu Jiřího Paroubka. Zastavíme snahu ČSSD a komunistů vyvlastňovat, zestátňovat, zastrašovat
média, schvalovat neadekvátní brutální zásahy policie bez následného potrestání viníků.
15. Zabráníme politicky motivovanému zneužívání policie.
Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků Občanské demokratické strany a na neprodloužení mandátu v případě jejich neplnění.

Mirek Topolánek
předseda Občanské demokratické strany

Občané České republiky
Tato smlouva vstupuje v platnost vhozením hlasovacího lístku č. 9 (Občanská demokratická strana) do hlasovací urny ve volbách do Parlamentu České republiky
ve dnech 2. - 3. 6. 2006.
05. 05. 2009 | 17:16

Ford napsal(a):

Krok: Kde lžu?
05. 05. 2009 | 17:32

mapolenka napsal(a):

kroku ...můžeš nám říci,jak ODS mohla splnit smlouvu s občany,když prakticky nevládla,ale vládla koalice?Nechápu proč se oháníš smlouvou a vystavuješ jí všude na diskusích,stejně jí nikdo nečte a navíc už je neplatná,když je tu jiná vláda..
05. 05. 2009 | 17:32

mapolenka napsal(a):

kroku....pamatuješ na sliby ČSSD r. 2002 před volbami?
reforma důchodu/samostatná důchodová.....pojišťovna oddělená od st. rozpočtu...příspěvek 90 tis. na nákup nového auta....45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol......příspěvek 50 tisíc pro každé narozené díte.....plošné přídavky na děti/racionalizace a zlevnéní st. správy......pro lidi nad 70 let léky bez doplatku...atd, atd.Co splnili?
05. 05. 2009 | 17:36

Mc Cali napsal(a):

mapolenka:
Já jsem si ten canc....teda pardon....smlouvu ...s chutí přečetl.
Síce mě to nic nedalo, ale pobavil jsem se.
Já jsem je tenkrát volil.
Naposledy.
05. 05. 2009 | 17:48

Ford napsal(a):

Mc Cali: A proč nám to říkate?
05. 05. 2009 | 17:51

Mc Cali napsal(a):

Aby se mě na to Ford mohl zeptat.
05. 05. 2009 | 17:53

borůvka napsal(a):

Krok:Zapomněl jsi asi, že Topolánek nakonec neměl ve sněmovně většinu.
05. 05. 2009 | 17:56

mira napsal(a):

http://www.antiods.webnode.... A byl snad někdo z těchto lidí potrestán,pane Urban?
05. 05. 2009 | 18:25

Ford napsal(a):

http://cssd.unas.cz/

Míro a z těhle snad jo?
05. 05. 2009 | 18:50

ok napsal(a):

Fakta hovoří. ČR platila zase jednou pokutu a někdo za to může. Ten "někdo" nebyl, jako u nás obvykle, nalezen. A v tom je ten problém "Pět na stole", dojemné "sopření" Srbova tatínka v krabici od bot, peníze v trezoru pana Kavana, o kterých nevěděl. A tak by člověk mohl pokračovat do nekonečna. Že je Paroubek lhář a všehoschopný darebák, o tom nepochybuje snad nikdo. Tento fakt nezmění ani bouřlivé repliky ČSSD placených budižkničemů, kteří můj příspěvek okamžitě napadnou. I kdyby ale bylo tisíc důkazů, možná i video s přiznáním, nestačilo by to v naší zkorumpované kotlině na jakékoli odsouzení. Čechům není pomoci a sami si pomoci neumí. Nemá ani cenu se nad tím pozastavovat.
05. 05. 2009 | 18:54

ujo napsal(a):

Skutečně je to nepřehledné!
A p. Urban nám to příliš neulehčuje.
Jak ten soud vlastně dopadl? Nebo ještě nedopadl?
Byl někdo z obžalovaných odsouzen?
Byl Paroubek obžalován pro křivopřísežnictví?
05. 05. 2009 | 19:14

krok napsal(a):

ad borůvka a mapolenka: neměl většunu?..jak by tedy mohl vládnout?..ostatně, ve Smlouvě se nehovoří o žádné "většině" ODS, ani Topolánek nabyl takový hlupák, aby si myslel, že vládu sestaví jen z ODS:-))..a jestli nejsou smlouvy závazné pro Tebe, mapolenko, tak pro mě ano..a kdo vědomě podepíše smlouvu, neplní ji a vymlouvá se na různé problémy, tak je u mě jenom lhář a podvodník:-))
ad mapolenka : ale já tady nehovořím o ČSSD, hovoří se o slibech ODS:-))..až bude na pořadu ČSSD budu naprosto stejně kritický, jako teď k ODS:-)..a zapomněls dodat.."a oni bijou černochy":-))..ale ČSSD se dá alespoň přičíst k dobru růst HDP a ekonomiky, to se ještě žádné vládě ODS nepodařilo:-))
05. 05. 2009 | 19:22

Jan K. napsal(a):

Krok:
"já jsem nehovořil o "volebním programu ODS", ale o Smlouvě s občany, klidně ji pro Vás zopakuji:-)))"
...
"Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. ... Případné zvýšení cen malé části zboží a služeb o několik procent bude kompenzováno vyššími čistými příjmy a důchodcům valorizací penzí ve výši 1000 Kč měsíčně."..
Člověče nešťastná, pokuste se pochopit text. Vždyť je to totéž, co bylo ve volebním programu ODS. Přece nejste tak hloupý, nebo se mýlím?
05. 05. 2009 | 19:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jen text (tedy spíše výkřik), který obsahoval nadávku (cosi o tom, že je někdo "póvl"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících a záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 05. 2009 | 19:39

Frank napsal(a):

Pane Urbane, mate moje uznani. Problemem nasi politiky je primarne nizka vnitrostranicka soutez. Cim to asi je, ze se proti urcitym politikum nenachazeji protikandidati?
05. 05. 2009 | 20:14

vlk napsal(a):

Jakkoliv pan Urban chce jen a pouze ukřižovat Paroubka, případně Martínka, má jeho blog,možná nechtěně - ještě dva jiné rozměry.O těch ale až později.
Nyní pár slov k hlavní lince. Možná, že jsme jedne z mála, který pečlivě sleduje všechny Urbanovy blogy na tohle téma. A přiznám, že nejsme nijak nadšen , když v nich autor tepe někoho, kdo / bohužel/ reprezentuje mně blízký směr politiky. Na začátku jsem hledal důvody , jak autorova atvrzení zpochybnit a rozcupovat a opod jedním blogem už s emi to iprakticky podařilo. Nicméně - pak men v dalším blogu pan Urban přesvědčil, že je to jinak. A nedá s e svítit, fakta jsou fakta . A mně nezbylo nic jiného , než veřejně konstatovat, že Paroubek nemá jinou možnost než buď Urbana zažalovat pro nactiutrhání nebo vyvěsit bílou vlajku. Nestalo s e nic z otho . Byl a zvolena cesta třetí - a teď už s edostáváme k jedné z vedlejších linek blogu - česká klasika. Kterou předvedl kdysi Klaus při soudu ohledně Bacse , Singha a Pepy z Hong Kongu. Nic nevěděl , na nic si nepamatoval Neznal lidi, kteří seděli v předkanceláři. JAk říkám - česká klasika.A ten její primární vynálezce je dnes na Hradě.
Je tam ještě druhá linka- proč , při vztahu mezi koalicí a oposicí a osobním mnepřátelství mezi Paroubkem a Topolánkem nikdo z dnešní koalice nesebral snadné body proti Paroubkovi ze země a nerozmáznul ho naprosto dokonale. Vysvětlení autora, že proto, aby nebyl prostě chycen politik , je jedno jaký, je s odspuštěním - směšný.
Navíc autor psal a spíš inicioval televizní rešerši tohoto případu. Kd e Paroubek prostě utekl. Al e je tam sekvence s Čunkovým náměstkem Kalousem, ohledně dokumentů k případu, který ostentativně zatlouká a zatlouká! proč? Proč?

A hlavně, je tam jeden život. Je tam život jistého inženýra Formana! Pokud má pan Urban pravdu, pak tento člověk hraje v podstatě o celou s vou existenci. Tedy n o ni hraje na beton.Jenže pokud má pan Urban pravdu,je obětí naprosto hnusné manipulace.
A tad y nejde jinak, než chtít vyšetřování -padni komu padni. Osud žádného politika, ať představuje cokoliv nestojí za to, aby za něj zaplatil existencí jakýkoliv jiný člověk,pokud je nevinný.

Problém je jen v jednom pane Urbane. že pokud tahle kauza zlomí Paroubkovi vaz, dojd e s největší pravděpodobností po vánocích k rozkradení veřejného zdravotního pojištění.Unikli jsme tomu jen o fous. Díky poslanci Hovorkovi.
Což tedy bud e katastrofa zásadní. A trošku jiného rozměru. Nevratná.
Nehodlám tím Paroubka ani omlouvat, ani chránit. Padni komu padni. Nicméně - řekl bych, že ve vlastním zámu bychom měli dbát na timing. Může totiž být, že špatné načasování potrestá ani ne tak paroubka, jako spíš zbylých spodních deset milionů.
Máte na mysli takovýhle výsledek?
05. 05. 2009 | 20:26

Eva napsal(a):

Ne, že bych věřila politikům. To ani náhodou. Ale budou volby a toto považuji za něco, jako Kubiceho zprávu II. čí více.
05. 05. 2009 | 20:38

Jerry napsal(a):

Pro mapolenku : Pokud se pamatuji, tak Václav Klaus v roce 1992, ve vládním prohlášení jako předseda vlády sliboval oddělení důchodového pojištění od státního rozpočtu. Takže jsou všichni stejní. Jeden za 18 a druhý 20-2.
05. 05. 2009 | 21:29

siven napsal(a):

Nejsem volič sociální demokracie, ani ODS. Jsem však toho mínění, že obě strany mají hodně společného. Např. udržování při politickém životě zcela kompromitujících a po všech stránkách nemožných předsedů. I když, podobné specifikum lze použít i u jiných stran, např. SZ.

Dělá mi silně nevolno něco podobného vůbec psát, ale nejméně nesympatickým předsedou (vezmeme-li v potaz výhradně politické strany, zastoupené v dolní sněmovně) se mi v tuto chvíli jeví pan Vojtěch Filip za KSČM... natolik příšerné konstatování u mně vyvolává potřebu spáchat seppuku (špatně a česky – harakiri). Brrr
05. 05. 2009 | 21:31

Konrad napsal(a):

Cim blize bude k volbam, tim vice bude takovych clanku.Pravici uz po svem "vladnuti" nezbyva mnoho munice,proto se bude snazit dosahnout vitezstvi, diskreditaci protivnika.
05. 05. 2009 | 21:59

Kritik napsal(a):

Zase jeden člověk, který kvůli Paroubkovi špatně spí a pak z nevyspání plete páté přes deváté.
05. 05. 2009 | 22:01

promirul napsal(a):

Proboha,pan Paroubek lhal?Spíše bych věřil,že nemluví pravdu nikdy.
05. 05. 2009 | 23:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý, vulgární a obscénní text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících a záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 05. 2009 | 23:43

Michal Macek napsal(a):

rikam - za korupci trest smrti jako v cine - nebo aspon vlhkou kobku o chlebu a vode

a neslo by ho obvinit ze kriveho svedectvi?
06. 05. 2009 | 06:57

Rumcajs napsal(a):

Víte pane Urbane, u soudu se musí mluvit pravda.

A když Paroubek říká: Nevím, nepamatuju,neznám ..... jsem úplně blbej.... tak konečně mluví pravdu.
06. 05. 2009 | 07:17

Jan Holý napsal(a):

Po zkušenostech s dosavadními lumpy, volím Dělnickou stranu.
06. 05. 2009 | 07:33

náhodný čtenář napsal(a):

Nejlepší na této situaci pane Urbane je to, že kdyby jste se stavěl třeba na hlavu, budou lidi stejně volit paroubka. Hádejte proč?
06. 05. 2009 | 07:47

Lynx napsal(a):

Že Paroubek lže, kudy chodí je fakt všeobecně známý. Ze lží jej usvědčují i jiní, nejen pan Urban. Že mu to ale stále žerou jeho dutohlaví voliči, to už je úplná beznaděj. A vyblila se jich tady pěkná řada.
06. 05. 2009 | 08:01

Jan Urban napsal(a):

Pro vlk:

Děkuji za Váš příspěvek i pochopení principu "padni komu padni". A nebojte se, Paroubkovi tento příběh vaz nezláme. Obě největší politické strany se už před více než deseti lety staly rukojmími regionálních oligarchií, které se navzájem nikdy nepotopí. Copak Ivan Langr dokázal vyšetřit jediný případ korupce? Veřejné zdravotní pojištění bude rozkradeno, stejně jako všechny velké privatizace či pozemky Všeobecné fakultní nemocnice, jakmile se dohodne klíč rozdělení zisku a na nikoho důležitého - bez ohledu na stranickou příslušnost - se nezapomene.
06. 05. 2009 | 08:42

Suchec napsal(a):

ad Urban:
Hele, Urban (pane by bylo urážkou tohoto výrazu), ty Vaše texty silně připomínají denunciační praktiky jistých struktur (zvou se třeba "tajné", či "vlivové").

Nějak Vám z toho vypadl pan náměstek Forman, pan Dyba a spol., kteří tu smlouvu ohledně PHARE s holanďany prý podepsali. Stejně jako další smlouvy - o ochraně investic s NL královstvím (jen arbitráží díky této "výhodné" smlouvě je za desítky miliard - Nomura, Saluka, Šťáva). A všechno se to točí kolem jiných lidí, herr Urban.

A s tou "pokutou". Nebylo to náhodou tak, že nešlo o pokutu, ale o vrácení dotace? Nešlo náhodou o vypovězení této "výhodné" smlouvy naším ministerstvem, po zjištění její "výhodnosti"? A nebyla ta smlouva , uzavřená jistou vládou, tak "výhodně" napsaná ve prospěch ČR, že ji ani nešlo vypovědět?
CO Vy na to?
Co dát něco konkrétního na stůl.
Když už tu píšete o konci smlouvy, napište něco i o vzniku a čase.
Jenže to by se už nehodilo do krámu, co?

A těch 35Mio je opět dle Smlouvy o ochraně investic s Holandským královstvím, která nemá ve světě obdoby. Nebo se pletu?

Já si myslím, že tu pěkně mícháte skutečnost a vlastní polopravdy.

A ještě k tomu svědectví před soudem.
Víte, a co když je to tak, že jako svědek budu třeba přesvědčený o tom, že je to celé zmanipulované. Anebo si nebudu celkem jistý, zdali to tak skutečně bylo, a přesně tak, jak tvrdí obžaloba, či obhajoba (Par. svědčil pro koho? Obžalobu, nebo obhajobu?), se to přihodilo.
Vlk tu dal velmi trefný příklad jiného, na hradě sedícího.
Víte, Urban, mne by zajímalo, jak ve skutečnosti zní stenozáznam, aby to bylo možno porovnat s Vaším výtvorem.
Třeba jste "jen" něco drobně pozměnil, třeba ne, anebo jste to celé překroutil k obrazu svému. Co já vím?
Když si přečtu vámi zmiňovaný článek Paroubka z 11/2007, a dohledám si k tomu další dost. info, pak mi vychází, že si tu jeden vymýšlí, a druhý lže (who is who?).
Pročpak jste nepodal tedy v r. 2007 na Paroubka žalobu, když Vás nazval lhářem, a Vy máte, a měl jste tolik důkazů ve svůj prospěch?
Proč toto není denně na talíři, vždyť kdyby k tomu někdo měl něco opravdu konkrétního a nevyvratitelného, visí to na každém druhém bilboardu.

Není to stejné jako třeba s Jourovou? Anebo s Jau Jau a Čermákem? Anebo s TLustým a Nomurou?
To se tu ale rozčilujete nad 35Mio, které ještě nikdo nezaplatil, a třeba Řebíčkových 6Mlrd Viamontu + 450Mio. právníkům nikomu nevadí?
Ale nešť, každá zachráněná koruna je dobrá. A jestli tratit 250Mio. anebo 35? Asi bych těch 14% oželel, pokud bych už musel. A mám takový dojem, že tu arbitráž stát snad i vyhrál, nebo ne?

Ale Vy to asi neumíte jinak, než takto.
Že by na šprochu, bylo něco "trochu"? A proto zapějme si bratři: "Já jsem agent CIA, jsem nebezpečnej, a jsem zlej. Jsem zlej. Zlej. Jsem zlej......" Nosi , promiň!

NEO: Rozesmál jsi mne.
Sliby, o kterých vím, že je splnit nemohu, nebudu vkládat do žádné smlouvy. Pak mi totiž hrozí, že by se tím mohl někdo začít ohánět u soudu, arbitráže apod.
Zrovna tak přišel známý o spoustu peněz, když podepsal podvodně nevýhodnou smlouvu na prodej bytu (holt přehlédl jednu formulaci). Tratil skoro 1mega, a nenadělal nic.
No a Topolánek, když podepsal Smlouvu s občany ČR (ne s voliči ODS, ale se všemi občany), tak taky podepsal něco, co nemohl splnit (a věděl to předem).
A nehrej si s těmi čísly, nebo se zase do toho zamotáš. Navíc s těmi důchody, snížením daní apod. to neokecáš, protože to je dané černé na bílém.

Vlk:
No, a o to přece panu Urbanovi a spol. jde, ne? O tu privatizaci veřejných služeb, o rozkradení důchodového a zdravotního systému.
A že by to zrovna Paroubkovi zlomilo vaz? Hmm, to si nemyslím. To by už tu běhalo bezhlavých rytířů hafo.
06. 05. 2009 | 09:02

Jdukolem napsal(a):

Moje babička říkala: "Kdo lže, ten krade. A kdo krade, může i zabít." Ano, čisté ruce ČSSD se svícnem, pod nímž je ukrutná tma.
06. 05. 2009 | 09:06

Sláva napsal(a):

Volby se blíží a tak musí nastoupit nový Kubice a tak Íčko zaúkoloval dalšího padělatele, tentokrát bezcharakterního Urbana.
Proč neuvede jaké průšvihy mají představitelé ODS, konkrétně Langer a jeho rodina?? To nemůže, protože koho chleba jíš, toho písen zpívej.
06. 05. 2009 | 09:20

Michal Macek napsal(a):

suchec:

nevidim velky rozdil mezi "smluvou s obcany" a Sobotkovymi "sliby,jenz nebyly zasazeny do realneho ekonomickeho ramce " :))
06. 05. 2009 | 09:28

Suchec napsal(a):

Macek:
No, já zase vidím velký rozdíl mezi tím, co někdo říká, a tím, pod co se někdo veřejně podepíše.

Urban: Co ukusit opravit odkazy na wordpress.com (odkazují se na původní web). Doménu kdekoliv (Vanuatu apod.) není asi problém zaplatit, ne? Nějaký kamarád zvenku , který to napíše na sebe, se jistě najde.
06. 05. 2009 | 09:50

Suchec napsal(a):

Urban:
Ještě ke Šťávovi a spol.

Dštíte síru a oheň na Fišera, Součkovou apod.

Co kdybyste zkusil vysvětlit, co se opravdu dalo (12 let po vzniku kauzy, a 10 let od vzniku sporu) opravdu dělat.
Vysvětlete roli Kalouska. Ten se furt motá nějak kolem.
06. 05. 2009 | 09:53

marie napsal(a):

dobry den vsem slusnym lidem.tak vidim ze cesky narod si asi sam vladnout nemuze.penize a penize.vim ze jsou k zivotu velmi potrebne ale nemyslite si ze i slusnost a vychovani nasich deti je nejvetsi devize.podivej te se do skol do ulic na sportovni akce to vam sakra nic nerika.to by se melo v prvni rade resit protoze dojde doba kdy ty penize nam nebudou nic platne.zamyslete se hlavne politici nad sebou.zijete si krasny zivot a myslim si vsichni se mame moc dobre proto si niceho a nikoho nevazite.ale doba a priroda si to s nami srovna.
06. 05. 2009 | 10:05

Michal Macek napsal(a):

suchec:

tak sliby CSSD byly taky na papire - akorat se to nejmenovalo "smlouva" - rozdil pouze kosmeticky
06. 05. 2009 | 10:23

Suchec napsal(a):

Macek:
Zaměňujete "pojem" a "průjem".

Jenže to Vy těžko přiznáte, co?

Ale , na druhou stranu. Oni třeba ti "socani" opravdu snížili daně, opravdu zvýšili důchody (a víc, než bylo ze zákona povinné). A to se říct o souč. vládě nedá. Ti udělali vlastně opak.
06. 05. 2009 | 10:36

Michal Macek napsal(a):

suchec:

ja bych se priznal ale ted vam nerozumim - co je podleva pojem a co prujem?a proc si myslite ze nesplnene sliby CSSD jsou neco jineho nez nesplnene sliby ODS
06. 05. 2009 | 10:40

milone napsal(a):

Suchec, kolik ti za ty prdy čssd dává ??
06. 05. 2009 | 10:41

Karlík napsal(a):

Paroubek přistižen při lži a Urbana zas vyhodili z Českého rozhlasu, protože vedle "veřejnoprávní žurnalistiky" dělal bokem PR kampaně ČEZu... tak nevím, kdo je na tom hůř :-))
06. 05. 2009 | 10:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující nadávky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících a záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 05. 2009 | 11:04

MacOSX napsal(a):

stále stejní pisatelé píší stále stejné pitomosti. každá diskuze vzápětí rozplizne ve stále stejné přiblblé fandovství a jalové přestřelky týmu modrých a oranžových, kteří nevidí a neslyší...
06. 05. 2009 | 11:06

jachtík napsal(a):

paroubek lže dnes a denně soustavně. takže nic novýho. my ho dobře známe.
06. 05. 2009 | 11:14

Kikin napsal(a):

Chybí smajlík potlesk
06. 05. 2009 | 11:37

Sofi napsal(a):

Paroubek přece umí lhát. O tom nás před nedávnem přesvědčil, když se spojil s Klausem proti Topolánkovi a pak to zatloukal a zatloukal. A ještě k tomu velice primitivním způsobem. Tím jasně prokázal, že takový frajer, jakého ze sebe dělá, není. Nejvíc mi vadí, když si tihle lháři (a že jich na naší politické scéně je požehnaně!), velice podobní těm komunistickým z minula, myslí, že jsme tak blbí, ještě blbější než oni a skočíme jim na to.
06. 05. 2009 | 11:37

siven napsal(a):

Nějvětší nechuť mě jímá z toho, že se zase bude ve volbách rozhodovat mezi cca 3-4 tlupami těch největších gaunerů, kteří na místa jedniček na kandidátkách dosadí hovada prvotřídní stranické kvality.
Proč proboha voliči nepřijdou a nezačnou aplikovat teorii her - tzn. hodíme tam např. někoho, jehož inteligenci a mravní profil známe, a je nám úplně jedno, že nekandiduje za zprofanovanou parlamentní stranu, ale např. za „alternativu pro kraj“, apod.
Logika je jasná - přinejhorším se během 4 let vyprofiluje jako dosavadní lumpové. A ti už natropili neplechy dost a nakradli si na několik dalších životů. Volit parlamentního politruka, který obhajuje již třetí, čtvrtý mandát v řadě a VĚŘIT MU, to může udělat jen člověk zištně spřízněný s podobným individuem, nebo narkoman pod vlivem omamných a psychotropních látek.
Problém je ten, že protestní hlasy sbírají zpravdila extremistické strany – DS a komunisté. To je k pláči.
06. 05. 2009 | 11:42

mirinek01 napsal(a):

Panu Urbanovi nevěřím ani slovo od doby, co před deseti lety hodnotil události při bombardování Srbska.
06. 05. 2009 | 11:56

Tomáš napsal(a):

Dobrá práce, pane kolego Urbane, vytrvejte! Lidé jako Vy je v této zemi velmi zapotřebí
06. 05. 2009 | 12:14

neo napsal(a):

Suchče ty mameluku,

smlouva s občany byla uzavřena mezi ODS a občany, kteří volili ODS.

takže se netýká ani čssd ani ksčm ani kdu či sz a už vůbec ne voličů jiných stran.

nazdar
06. 05. 2009 | 12:14

Tonda napsal(a):

To, ze ODS a CSSD se drzi ve stavu vzajemne zaruceneho zniceni nejpozdeji od spoluprace Paroubka s Bemem na Prazskem magistratu je celkem zjevny, dlouho znamy fakt.
Co je smutne, a v diskusi uz to nekolikrat i zaznelo, ze volici nehledaji duveryhodne strany, volici v teto zemi podle vseho chteji komunismus - uz fakt, ze vetsina populace ma sve penize v bance a ocvekava, ze stat jim zavati to, ze svou banku nedokazali ohlidat, je pro mne dukazem toho, ze vetsina populace chce komunismus.
Jednim ze solidnich problemu je ovsem i to, ze jsme tu vlastne nikdy zadnou pravicovou vladu nemeli. NEnase se politik, ktery by mel odvahu rict, cim vsim stat obcana omezuje a buzeruje, protoze by se tim pripravil o mocne nastroje. Svet poslednich staleti vicemene funguje na bazi stridani skupin, ktere mluvi o volnem trhu, nejruzneji jej pokrivuji a temi, kteri tezi z toho, ze dusledky pokriveni volneho trhu zpusobuji problemy.
Potrebujeme nejakou ultrapravici, tedy strany, ktera by minimalizovala stat, stranu, ktera by skoncovala s prerozdelovanim vice bnez poloviny toho, co se v nasi zemi vytvori. Na to je ovsem potreba nejdriv jasne deklarovat, ze fasismus, nacismus, socialismus i komunismus jsou jen kosmeticky odlisne ideologie a pravicovost Hitlera je komunistickou ucelovou lzi, ktera se dnes v mediich neustale ucelove omila.
Ne, nevim koho volit, ani strana, ktera se tvari velmi svobodne mi neprijde dost svobodna a jeji personalni obsazeni je panoptikem hruzy.
06. 05. 2009 | 12:50

čtoucí napsal(a):

Levak, ten češtin!!! Jako agent CIA by jste měl toto znát...
06. 05. 2009 | 13:02

EOJ napsal(a):

Pane Urbane, když chcete používat nóbl citace, vězte, že se píše erat (latinsky "bylo"), nikoli "erad".
06. 05. 2009 | 13:02

V.Macek napsal(a):

quod erad (nebo nerad? či erat?) demonstrandum. Co se tím myslí? To je nějaký slang od Tibery?
06. 05. 2009 | 13:03

Alois napsal(a):

Zmizely tu dva prispevky, ktere sice nebyly uplne k tematu, ale rozhodne mi neprisly nejak zavadne - copak, copak, pane censor, nelibi se vam jednostrana kritika p Paroubka?
06. 05. 2009 | 13:25

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé texty (něco o kurvách apod.), které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce b logů a diskusí
06. 05. 2009 | 13:25

Alois napsal(a):

Tak koukam, ze nazor se lsii, ja ty texty nepsal, a pokud tam byly vylgarity, pak jsem je prehledl...
06. 05. 2009 | 13:28

zdenekmihalco napsal(a):

Alois

Dobrý den, pane Aloisi, na těchto stránkách se snažíme nedávat prostor textům, které pouze hrubě urážejí a jejichž autoři užívají výrazy jako "kurva".
Zdeněk Mihalco, správce blogů
06. 05. 2009 | 13:29

pepé napsal(a):

Mě nepřekvapuje, že si ten bezvýznamnej číšník nic nepamatuje, vždyť si někdy poslechněte tu jeho slovní zásobu: Zásadně začíná, tak Já si myslim, Já myslim, Já si nemyslim, tak Já nevim. Také závěry jeho bohaté češtiny končí: a to je zřejmé!!!
Tím chce samosebou říci, že už o tom "on" rozhodl a nikdo nemá právo o tom diskutovat!!!
Zde je jasně vidět jakou béžovou omáčku má číšník čtvrté cenové skupiny paroubek v hlavě.
Bůh nás opatruj před touto lůzou!!!
06. 05. 2009 | 13:34

Sorry napsal(a):

Neřekl bych, že by měl pan Urban pravdu. Spíš je mi ho dneska líto, i když v minulosti častokráte zabodoval, dnes už nemá co říci a nemůže se s tím asi smířit - tak dští oheň a síru kolem sebe.
06. 05. 2009 | 13:40

váva napsal(a):

Říkejte si co chcete. Nejúspěšnější politik je Paroubek.
Jen stručný výčet jeho úspěchů je ohromující. Za pár stříbrných (Kč) rozvrátil zdravotnictví. S pomocí několika zapšklých a uražených takypolitiků, za účasti Pantáty tetelícího se z Hradu rozvrátil vládu. Do podzimu toho všem naslibuje tolik, že rozvrátí české hospodářství. A pokud mu na předvolební rétoriku nemyslící nemakančenkové skočí, tak rozvrátí v krátku celou republiku. To vše dosud bez Marťanů a komunistů. Poslanec Paroubek lže, jako když tiskne. Ale, když se to tak dobře poslouchá. To vše bez sebemenší osobní zodpovědnosti.
06. 05. 2009 | 13:43

pepé napsal(a):

pane mihalko, nejste náhodou za tak směšným jménem sám velký fanatický demagog posedlý mocí paroubek???
Jestli vás ty výroky o paroubkovy urazily, tak by mne zajímalo, jak byste nazval tu jeho politiku, aniž byste použil slušné slovo.
06. 05. 2009 | 13:43

Honza napsal(a):

Neodpovídal podobně jako Václav Klaus v souvislosti s mrtvými sponzory ODS či tajným švýcarským kontem ? Stále stejné, zleva do prava.
06. 05. 2009 | 13:45

Kurgan napsal(a):

Všichni to přeci známě ze svých zaměstnání! Jak se mocichtivým a nabubřelým blbcům dává zelená ! Ambiciózní vši mají v dnešní době zbavené morálky volné pole působnosti.
06. 05. 2009 | 13:47

Měšťák napsal(a):

Je to ten Urban co v OF zakryl ztrátu milionu dolarů zahraniční pomoci? Už došly?
06. 05. 2009 | 13:55

jana napsal(a):

nas dedecek rikal chran nas panbu od socanů ja mam taky takovy nazor vidim to u nas na vesnici ani jeden neni dobry mam svuj nazor a nejsem clenem zadne strany.samozrejme jsou darebaci i v jinych stranach ale socani se vice ukazuji.nevim jestli by s paroubkem souhlasila i jeho maminka.jo dejte vsechno zadarmo ulehcete to lidem ale dusledek si ponesete sami.
06. 05. 2009 | 14:16

hu napsal(a):

Modrobolševici útočí.Použijí k tomu cokoli a kohokoli kdo se nechá využít či zneužít.to už taky víme.Vzhledem k tomu jak se a co při vládnutí předváděli,jim to bude možná houby platný.A to bude jedině dobře pro většinu poctivě pracujících.
06. 05. 2009 | 14:18

jája napsal(a):

váva,fakt máš pravdu, též se mi chce blinkat po čerstvém obědě.Paroubek ať jde na mateřskou,už se na to klepe a nám se uleví
06. 05. 2009 | 14:39

pernikář napsal(a):

ani ze článku, ani z diskuse jsem se nedověděl nic, co by pozvedlo úroveň soudruha paroubka nad bláto :o)
06. 05. 2009 | 14:42

vlk napsal(a):

Pane Urbane

neděkujte. Až zas e vyrazíte s Kosovem, věru nebudete mít důvod.
Nicméně buď skutečně někd y prosadíme padni komu padni a budeme schopni zaříznout i ty své, pokud překročí hranici elementární slušnosti, nebo stát změníme v v bruselský fotbalový stadion z roku 1985, kde sice nebudou kopat Reds proti Juve, ale oranžoví si budou hrát hrát své hrát ky o mnoho a mnoho míčů nebo chcete li jeden tetramíč, který tentokrát buodu c htít dostat do vlastní, nikoliv sousedovy branky... A my ostatní , v dresech svých barev sinejdřív začnem nadávvat , pak házet kameny a nakonec vytáhneme nož a půjd e to naostro.
Zatímco těch 22 /tisíc/ vyvolených si bude dělat co chce, mi si budem vyřezávat střeva.
Zachrání nás skutečně jen schopnost, nebýt fanouškem a nikomu nic neodpouštět. a vlastním nejméně.

Pokud jde vaše prognozy. Tedy , že vše bud e rozkradeno... doufám, že ne. Že s evždycky najd enějaký Hovorka, co to prostě torpéduje.

A promiˇˇnte- vaš e vysvětlení, že ODS Paroubkovi podala pomocnou ruku a zametla to pod koberec, tak tou mne nefunguje. Tam jsou příliš velké osobní nenávisti. Jakkoliv přiznávám, že moje znalost zákulisí je nesrovnatelně menší než vaše.
Víte , ono zacváknout půl miliardy , mít politického soupeře na lopatě a nepřiložit s ním, bez naprosto hmatatelného, konkrétního důvodu, při absolutní krátkozrakosti českých politiků, žijících pouze aktuální přítomností a dokonalou absencí budoucnosti, tak to v ČR prostě není možné.
Nezlobte s e, al e všechno mne vede k mínění, že ODS pro své záhadné mlčení měla sakra dobrý důvod. Nemohu samozřejmě nic dokázat Řečeno s Ludvíkem Součkem jde o tušení stínu.
Nebo už vážně ničemu nerozumím. A nejd e mi o pokus odlehčit Paroubka.
06. 05. 2009 | 14:49

LEVAK napsal(a):

Ad jana: taky žiju na dědině a moji staříček byli agrárník a ti vždycky pravili "Chraň nás Pán Búh před černoprdelníkama.Ti enem hledíja jak a koho ošmeknút!Potem v kostele by málem stáhli Pánbíčka z kříža a ve zpovědnici dostanú rozhřešení"
06. 05. 2009 | 15:08

klobása napsal(a):

za bolševika měli novináři zákaz psát o některých tématech, dnes o nich "nezávislí novináři" nepíší z přesvědčení. U Vás pane Urban každý hned vidí na které straně stojíte!
06. 05. 2009 | 15:36

Hukan napsal(a):

OMG :) Je todle normalni? Autor popise, co rekl Predseda u soudu a Predsedovi fanousci ho za to kamenuji? Proc jim vic nevadi prolhany Predseda, ale ten kdo o jeho lzi mluvi? Je tedy v poradku, LEVACI a podobni, ze byvaly a rathoby budouci premier lze o miliardach, ale JE VELICE OSKLIVE ze se o tom mluvi na verejnosti?
No pokrytectvi a CSSD uz tak nak patri k sobe, na to sme zvykli.
Ale todle je trosku moc, skoro mi to prijde jako kdyby Sparta prohrala 10:0 a fanouskum nevadila prohra, ale ze o tom psali v novinach - a sli za to rozbit usta sportovnimu redaktorovi.
06. 05. 2009 | 16:11

Tom napsal(a):

Pane Urbane, napište mi spisovou značku jednání soudu, takovou legraci je třeba vidět na vlastní oči. Jednání je veřejné, přepokládám ??
06. 05. 2009 | 17:28

jana napsal(a):

Urbane nechtoho stejně nikoho nezajímáš
06. 05. 2009 | 17:38

Alarien napsal(a):

Nic proti tomu, ale proč u někoho lež vadí, ó hrůza, a u jiného se toleruje či přinejmenším přechází mlčením. Proč nevadí, že se lže znovu, jak se lhalo kdysi, proč to nevadí vám.
06. 05. 2009 | 18:26

general Lorenc napsal(a):

Pane Urbane,

Vy jste namezdny sejdir a medialni prostitut. Vase vystupovani v poradu p. Jilkove na CT, kde jste byl partnerem "ministra" Kocaba, bylo otresnou ukazkou pokrytectvi a prepjateho moralizovani az hysterickeho prehravani. Je treba priznat, ze nekolik figur z eristicke dialektiky jste predvedl uspesne. A v tom je ten hnus. Poznavam po letech, ze predni predstavitele ceskeho disentu byli skutecne predevsim byvali bolsevici doplneni a uplatnou charakterovou spodinu.

Je to skoda, pritom nejste tak "nechytry" jako Kocab, a presto se zivite tak opovrzenihodnym zpusobem.
06. 05. 2009 | 21:08

Vachis napsal(a):

Z některých zde uvedených příspěvků je mi smutno. Svědčí o tom, že většina občanů má jen velice omezené politické uvědomění. Je vidět, že lež politiků je lidem bližší než pravda mířená proti nim. Hloupé lži hloupých politiků jsou jednoduché a jsou tedy pro jejich hloupé voliče lépe přijatelné než složitá slova ohájců pravdy. Podvody politiků jsou složitější, než jejich lži. Jak málo stačí člověku v této zemi, aby byl uznávaným politikem.
06. 05. 2009 | 21:20

arwen napsal(a):

Rád blogujete, jak kdo lže,tak si zablogujte!!!! Jestli si troufnete.

Občané České republiky a Občanská demokratická strana uzavírají SPOLEČNĚ ve dnech 2.-3. června 2006 tuto smlouvu PRO ČESKOU REPUBLIKU

I. Preambule
Priority kandidáta na předsedu vlády Mirka Topolánka
Práce: Všem spravedlivě snížíme daně a usnadníme podnikání. Tím umožníme vznik nových pracovních míst. Snížíme nezaměstnanost na polovinu, na úroveň před nástupem vlád ČSSD.

Právo: Omezíme prostor pro korupci snížením moci byrokracie, všudypřítomné státní regulace a obrovského přerozdělování. Zkrátíme soudní řízení na půl roku.

Podpora rodiny: Vrátíme rodině její důstojné místo ve společnosti. Vytvoříme prostor pro posílení mezigenerační solidarity.

Protibyrokratický boj: Radikálně omezíme objem vládních pravomocí, které dávají prostor pro svévolné zásahy státu vůči občanům.

Prestiž v zahraničí: Budeme hájit skutečné zájmy našich občanů ve světě.

II. Co garantujeme

Vláda jednoduchých a nízkých daní
1. Daně klesnou 100 % daňových poplatníků, tedy nejen bohatým. Všem lidem stoupnou čisté příjmy a firmám zisky.
2. Daňové přiznání bude možno podávat na jednom listu.
3. Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. U 70 % zboží a služeb daňová sazba klesne (mj. u tepla a energií). Případné zvýšení cen malé části zboží a služeb o několik procent bude kompenzováno vyššími čistými příjmy a důchodcům valorizací penzí ve výši 1000 Kč měsíčně. Vláda vzdělání a skutečné solidarity
4. Nezavedeme školné, ale změnou financování studia zvýšíme počet vysokoškoláků na průměr EU. Především zvýšíme podíl studentů z nízkopříjmových skupin, který je u nás až čtyřnásobně nižší než ve vyspělých zemích.
5. Zastavíme současné snižování životní úrovně důchodců ve srovnání s těmi, kteří pracují. Změny penzijního systému se dnešních seniorů nedotknou.
6. Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění.
7. Výrazně snížíme celkové doplatky za léky proti současnému stavu, poškozujícímu hlavně chronicky nemocné a starší spoluobčany.
8. Peníze ve zdravotnictví soustředíme především na co nejkvalitnější léčbu vážnějších onemocnění. Vláda konce zbytečné byrokracie
9. Zrušíme nesmyslné zákony a předpisy komplikující život našim občanům a firmám (mj. minimální daň, registrační pokladny, placení nemocenské firmami, zákon o neziskových zdravotnických zařízeních, omezení studentských brigád).
10. Zjednodušíme zbytečně byrokratické zákony (mj. živnostenský zákon, školský zákon).

III. Čemu zabráníme

Konec vlády korupce
11. Zabráníme současné snaze vládnoucí ČSSD zametat všechny vlastní kriminální kauzy pod koberec a brzdit jejich vyšetřování. Zasadíme se o co nejrychlejší došetření těchto afér do konce. Vůči korupci ve vlastních řadách povedeme nulovou toleranci a budeme ji řešit nekompromisně.
Konec vlády s komunisty
12. Zabráníme nástupu rudé koalice KSČM a ČSSD v jakékoli formě. Zabráníme posilování vlivu komunistů.
13. Zabráníme zrušení lustračního zákona. Znemožníme návrat příslušníků i spolupracovníků StB a dalších exponentů minulého režimu do vysokých postů ve státní správě.
Konec vlády normalizačních praktik
14. Zabráníme návratu normalizačních praktik a omezování prostoru svobody, patrnému hlavně po nástupu Jiřího Paroubka. Zastavíme snahu ČSSD a komunistů vyvlastňovat, zestátňovat, zastrašovat
média, schvalovat neadekvátní brutální zásahy policie bez následného potrestání viníků.
15. Zabráníme politicky motivovanému zneužívání policie.
Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků Občanské demokratické strany a na neprodloužení mandátu v případě jejich neplnění.

Mirek Topolánek
předseda Občanské demokratické strany

Občané České republiky
Tato smlouva vstupuje v platnost vhozením hlasovacího lístku č. 9 (Občanská demokratická strana) do hlasovací urny ve volbách do Parlamentu České republiky
ve dnech 2. - 3. 6. 2006.
06. 05. 2009 | 23:09

cwfort napsal(a):

2 Tom:
V záskoku za pana Urbana: spisová značka kauzy je 43T 17/2006 (to 2006 znamená, že obžaloba byla podána k soudu v roce 2006, celé trestní stíhání začalo v listopadu 2005. Existuje malá, nicméně přesto jakási naděje, že soud vynese rozsudek před 4. výročím začátku kauzy. Jenže pak se státní zástupce stejně odvolá, takže lidé, kteří byli obžalováni proto, aby se zastřelo Paroubkovo zásadní pochybení, budou procházet tímto martyriem ještě docela dlouho).
Jednání je samozřejmě veřejné, ale nedělejte si iluze, že by bylo nějak zábavné - ty nejzajímavější šmejdi - Paroubek a jeho nástupce Martínek - už byli, takže nadále to už bude zase spíš šeď a nezajímavé detaily.
06. 05. 2009 | 23:14

Vasek napsal(a):

Hmm. To vypada, ze Paroubek nejen lze (coz kazdy rozumny clovek vi), ale ze ma uz i armadu agentur, kteri se snazi jeho prohresky shodit do autu. Takovou obranu lhare v diskusi a tolik utoku na autora jsem snad jeste nevidel.
07. 05. 2009 | 02:38

Martin napsal(a):

„Pokud si dobře pamatuji po třech letech se společností CVP jako ministr pro místní rozvoj jsem osobně nejednal"

Cestin je to divny, ale tato slova prece nerikaji ze s tim jsem nejednal, ale pokud si dobre pamatuji tak s tim jsem nejednal. A to mi pripada jako dost slusny rozdil a dost malo pro takovy triumfalismus. Cimz netvrdim, ze jp ma cisty ruce, to nevim, ale tohle mne nepresvedcilo, tam kde mel byt nejaky dukaz jsou jen velmi obecne formulace a ona zminena veta vyse. Presne otazky a odpovedi ci nejaky stenozaznam tu nikde neni.
07. 05. 2009 | 04:29

Iva napsal(a):

to krok: ODS svůj slib vůči důchodcům splnila, přidala 995 Kč na (450+545)dvakrát, ale na rozdíl od ČSSD tak nedělala v procentech, kdy lidé s vyšším důchodem dostali přidáno více. A pokud se vládne v koalici, nelze dostát všem slibům, kdy je třeba hledat kompromis s ostatními.
07. 05. 2009 | 06:26

čumim a nastačim se divit napsal(a):

Tak volte někoho jiného ,třeba DS
07. 05. 2009 | 06:58

Michal Macek napsal(a):

cumim:

nez volit DS to snad radsi komance
07. 05. 2009 | 08:18

NICK napsal(a):

NENÍ ČESTNĚJŠÍHO NEŽ JIŘÍ PAROBEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
07. 05. 2009 | 08:50

Hajný napsal(a):

Pane Urbane,
co říkáte na zprávy,že vámi obdivovaná UCK prodávala orgány zavražděných Srbů i do Evropy?
Spíte dobře?
07. 05. 2009 | 08:59

Michal Macek napsal(a):

hajny:

hele ted sem docetl komiks Gorazde - bezpecna zona.Podle toho co tam je tak UCk si muze s bosenskymi srby Radovana Karadzice a Radko Mladice podat ruce
07. 05. 2009 | 10:48

Ladic napsal(a):

Nedá mi to abych nereagoval na soudruha kroka a jeho výpotky ohledně tisícikoruny důchodcům, takže:
http://domaci.ihned.cz/1-10...

Domaci.iHNed.cz 11. 4. 2006

ODS: Dáme vyšší důchod a stanovíme strop na doplatky
Pokud by občanská demokracie po volbách prosadila rovnou daň, jako kompenzaci za dražší potraviny by zvýšila důchod.
07. 05. 2009 | 11:14

Ladic napsal(a):

Pořad ČT jsem viděl a bylo to až nechutné, jak ROKO pobíhlal před novinářkou a nebyl schopen odpovědi...
07. 05. 2009 | 11:20

LEVAK napsal(a):

Ad Hajný:
"Úklid kostlivce
Namlouvají nám, že k největší myslitelné ostudě, ba ke zločinu došlo až nyní, když jsme si v Praze demokraticky svrhli vládu, která předsedala Evropské unii.
Rvát vlasy si však inkvizitoři této „nezodpovědné politiky“ měli spíš minulý měsíc, když bylo za celodenních fanfár připomenuto desáté výročí vstupu Česka (Polska a Maďarska) do NATO.
A hned poté méně bujaře desáté výročí útoku téže Aliance na Jugoslávii kvůli Kosovu.
Pro tu „humanitární intervenci“ a z ní loni v únoru vzešlý stát, který více než dvě třetiny členských zemí OSN neuznávají, je termín „ostuda“ slabý.
Kosovská hymna je beze slov, aby se prý nedotkla citů „multietnické republiky“ (z níž Albánci vyhnali 287 tisíc lidí, především Srbů). Jmenuje se – ta hymna totiž – Evropa, protože drzost kosovské vládnoucí mafie a pokrytectví evropských lídrů, dané černým svědomím, nezná snad mezí. Evropa, které předsedáme, má kostlivce ve skříni. Je to pořádný macek, a tak občas nepřeslechnutelně zachrastí.
Třeba tvůrci polské edice digitální verze francouzského měsíčníku Le Monde diplomatique nazvali v březnu vlastní stať o obou výročích pádně: Deset let aliance s válečnými zločinci.
Do týdne týž článek nesl název nový: Deset let tomu, co poprvé od druhé světové války padaly bomby na evropskou zemi. Diametrální rozdíl, ne?
Ještě po deseti letech sypou nám do očí písek agenturních přehledů o „podstatě věci“. Znovu letos bylo v těch souhrnech zamlčeno, že každý stát světa – nejen Jugoslávie autokrata Miloševiče – by zvedl boj proti teroristům; albánští separatisté z UČK jen v jediném roce před intervencí NATO spáchali 1884 teroristických útoků, zabili 115 příslušníků policie a 173 civilistů. Unesli 292 osob, z nichž osud 142 dodnes není znám.
Po „humanitární intervenci“ (mezi 10. červnem 1999 a 17. březnem 2004) Albánci unesli a zabili 2500 lidí, zničili 80 tisíc domů a 150 svatyň.
Znovu se neřeklo, že žádný stát světa by nepřijal provokativní „dohodu z Rambouillet“, která dávala NATO právo na operace po celé Jugoslávii. Znovu bylo tak nějak „vypípáno“, že intervence neměla mandát OSN.
Loni na jaře zmínila Carla del Ponteová, exprokurátorka haagského tribunálu, že vládnoucí celebrity Kosova byly zapleteny do obchodu s tělesnými orgány srbských vězňů.
Nedávno se rozmluvili bývalí příslušníci UČK, že zajaté Srby a Romy vozili do Albánie, kde pak tito byli mučeni a pomalu, velmi pomalu zabíjeni. Že prosili o rychlou smrt.
Tohle jsou nová fakta. Ale sotva otřesnější než důsledky bombardování NATO, než 2000 při tom zabitých civilistů (z toho 90 dětí), 6000 raněných a materiální škody za 30 miliard dolarů. Copak to nejsou zločiny či aspoň ta ostuda?
Kostlivec se ze skříně evropských hodnot nevyklízí v noci a nezahrabává potajmu v lese. Ve věrohodné demokracii začíná úklid pojmenováním."
PS:pan Urban jako agent CIA toto nechce vidět,protože zřejmě by se asi musel zbláznit nebo spáchat sebevraždu při vědomí toho co podporovál.
07. 05. 2009 | 11:42

Hajný napsal(a):

to Michal Macek:
Ano,ale tam to šetří a tvrdě trestá soud v Haagu.Kdežto tady to Haag za úspěšné pomoci pánů typu pana Urbana zametá do autu.
O vraždění svědků nemluvě!
Ostatně soudím,že zločiny mají být potrestány i kdyby se jich dopouštěla Panna Orleánská nebo Matka Tereza.
07. 05. 2009 | 11:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Hajný,

nechci Vás provokovat, vím, že máte v tomto ohledu své osobní neblahé zkušenosti.

Nicméně mohl byste mi zde někde dát odkaz na text, z něho vyplývá, že kolega Jan Urban obdivuje UCK? Pokud tomu tak skutečně je (a Jan Urban obdivuje UCK), nejpozději v úterý se jej na to zeptám a poprosím ho, aby mi to vysvětlil. Obdiv k UCK by mi přišel jako hodně nepatřičný.

Libor Stejskal
07. 05. 2009 | 11:57

Hajný napsal(a):

to LEVAK:
Nejvíce mne štve,že za těch deset let nebyl schopen ani V.Havel ani J.Urban říci:"Ano,my jsme se mýlili!"
07. 05. 2009 | 11:57

Hajný napsal(a):

to Stejskal:
Odkaz Vám nedám,nemám jej.Ale z jeho článků a reakcí i tady na Aktuálně cz mi to logicky vyplynulo.

Já osobně neblahé zkušenosti z Kosova nemám.To měl můj pobratim Marko.Škoda,že před svou smrtí zničil těch pět článků,které chtěl k desátému výročí tady na Aktuálně uveřejnit.
07. 05. 2009 | 12:06

Hajný napsal(a):

to Stejskal:
Doplnění.My jsme měli tehdy úlohy rozdělené.On byl tam,já zase tady pro jeho,nyní i mé, příbuzné zajišťoval povolení k pobytu,práci a bydlení.Stálo to několik milionů korun,ale byly to dobře utracené peníze.Možná trochu u Nejvyššího sníží ten náklad mých hříchů.
07. 05. 2009 | 12:17

Michal Macek napsal(a):

hajny:

v tom s vami souhlasim ze se ma trestat spravedlive - ostatne Kosovo je mafiansky pseudostatecek - nejsem zadnej fanda albancu - jen sem chtel rict ze "ti spatni" nejsou jen muslimove ale i "bili" srbove
07. 05. 2009 | 12:19

stejskal napsal(a):

Rozmím, pane Hajný, je mi jasné, že to muselo být pro Vás i celou rodinu velmi těžké.

Mně to z žádného textu kolegy Urbana nevyplynulo. Naopak mám pocit, že se velmi snažil, aby zůstal nestranný (tedy nestranící ani Kosovanům, ani Srbům).

Z toho je aspoň vidět, jak dva lidé mohou stejný text vnímat zcela odlišně. Nemluvě o tom, jak jej myslel autor.

Libor Stejskal
07. 05. 2009 | 12:22

vlk napsal(a):

Stejskalovi
s tou nestranností Jana Urbana ohledně Srbů a Albánců jste tady široko daleko jediný!
Hajný
promiňte, ale budu Vám vyčítat, že jste to Markovi dovolil , či spíše mu v tom nezabránil.
Míním ty články! Jediný si tu hrůzu prožil tam dole osobně a naplno. Byl to prostě frajer!Absolutní frajer.
07. 05. 2009 | 14:22

Hajný napsal(a):

to Stejskal:
Dnes zrovna nemám sílu diskutovat,ani hledat v paměti polozasuté vzpomínky,kdo,co,kdy řekl.
Protože tento názor na p.Urbana nemám jen já,tak by možná bylo vhodné,aby uveřejnil blog,jak ony události a následná odhalení vidí dnes.
Škoda,že nebudu žít ještě padesát let,až se otevřou archivy taj.služeb,hlavně BND.Pak se budeme všichni divit.Jenže to už nebude nikoho zajímat.
07. 05. 2009 | 14:24

Hajný napsal(a):

to vlk:
Možná,že to bylo dobře.Ono tam bylo: kdo,kdy,kde a co.A svědci.A možná by ještě přišlo pár lidí o život.I na něj byla vypsaná odměna 1 milion marek.

Omlouvám se,ale dnes jsem na šrot.
07. 05. 2009 | 14:30

Tom napsal(a):

to CWFORT:

díky moc, zajdu se podívat.

Tom
07. 05. 2009 | 15:18

Jan Urban napsal(a):

Vážení kolegové blogeři,
jsem si jist, že výtky kosovsko-srbské se v diskuzi objeví i kdybych napsal text o vaření švestkových povidel. Nabízím tedy návrh a odměnu. Navrhuji, abychom se drželi tématu a povidla nemíchali se Srbskem. A odměnu tisíc korun nabízím tomu, kdo najde jediný můj text, ve kterém jsem od roku 1989 vychvaloval UCK. I na tomto blogu najdete naopak text, ve kterém jsem kritizoval haagský tribunál za neschopnost dovyšetřit případ Ramuše Haradinaje. Nebo jste ho, pro jistotu, nečetli? UCK je výsledek slepé politiky srbské reprezentace konce osmdesátých let, která odmítla jednat s totálně nenásilným hnutím Ibrahima Rugovy. A v Daytonu to v roce 1995 doničil Richard Holbrooke, když odmítl zahrnout kosovský problém do mírové konference. Takže rukou společnou a nerozdílnou delegitimizovaný Rugova byl do roka nahrazen jediným, co na Balkáně fungovalo - násilím - a k tomu bylo na všech stranách Slovinsko, Chorvatsko, BOsna, Srbsko, i Kosovo, nejlépe vyzbrojeno a připraveno kriminální podsvětí. Až žijí povidla - v pravou chvíli.
07. 05. 2009 | 15:25

Nový napsal(a):

Paroubek vychází z osvědčených tezí:
1. volič není schopen složitých myšlenkových operací a má bídnou paměť
2. důležité jsou pouze primitivní témata ( například 30ti koruna ) probírané v hlavních médiíc dva týdny před volbami
3. lež prohlašovaná arogantně a opakovaně vypadá jako pravda.
Jak ukazují výsledky posledních voleb má s takovou taktikou úspěch. Je to ostuda voličů a částečně i médií a politických protivníků, že ho málo rozkrývají.
07. 05. 2009 | 16:23

vlk napsal(a):

Janu Urbanovi

musím s e přihlásit ke své vině. Ono Kosovo jsem bohužel, do hry svou replikou, na vaši osobní ´ke mně, která navíc byla poděkováním, zatáhnul já. Byla to chyba a měl jsem si to odpustit. Tenhle blog je o něčemjiném a měli byhcom s e toho držet. souhlasím s vámi.

Což znamená, že musím spolknout kůži z ježka proti srsti a nereflektovat na vaše řádky o Kosovu.
Hajný
ani jsme netušil, jaký byl Marko frajer Luke. ...
Přeji zlepšení stavu...
07. 05. 2009 | 19:01

projektant napsal(a):

Za dobrotu na žebrotu. Pan Forman ukáže na nepravosti. Šlápne na kuří oko páně vládcovo a jde sedět. Za Paroubkem je tedy nevinná obět - zhroucený život,deziluze... Ing. Forman je nevinný. Přesto seděl v base jako to bývalo za komunistů!!! Jen kartáček na zuby a samotka. Jak dlouho to tomu Jirkovi bude procházet? Snad existuje něco jako křivé svědectví? Nebo křivá výpověď? nebo se mi to jen zdá?
07. 05. 2009 | 19:19

Hajný napsal(a):

To vlk:
On zase takový Luke nebyl.Člověk si lidi,které měl rád a už nejsou, idealizuje.
Dokázal být pořádně vzteklý a nerudný dědek.Hlavně když nebylo po jeho.
A podle mne byl nejprve agent a později důstojník BND,určitě to nevím ,ale podle pohřbu.

Atmosferické tlaky se ustálily,takže je zatím dobře.
07. 05. 2009 | 19:25

gogol napsal(a):

Lide v nasi zemi maji porad problem s jednou veci - zastavat se "me" party, nebo "meho" politika je dulezitejsi nez pravda.
Pokud tedy nekdo z CSSD treba pouzije ke zrizeni nevestince statnich penez, tak to budto:
a/ nebylo prokazano
b/ je to provokace
c/ ODS (aj) ma vic masla na hlave
Stejne tak pokud byv. ministr dopravy (aneb clen vlasy dosazeny lobisty) ma najednou 180 milionu, tak to:
a/ nebylo prokazano
b/ je to provokace
c/ CSSD (aj) ma vic masla na hlave

Co tim CHCI (coby basnik :-)) rici ? Ze vsechny, kteri zde pouzivaji tento pristup, tak tedy vsechny jejich prispevky povazuji automaticky za TENDENCNI a tedy dulezite asi tak z 10% a mene.
U pana Urbana si vazim prave toho, ze patri k novinarum, kteri pisi tak, aby se ani po letech nemuseli za sve clanky stydet i kdyz to neznamena, ze se nemohou splest. Ale - a to zduraznuji - SPLEST. Nikoliv umyslne napsat polopravdu, nebo lez.
U tech, kteri mne chteji presvedcit o tom, ze p. Urban lže, prosim o odkazy či jiná fakta, ktera lze (tak jako u p. Urbana) overit. Zde na A.cz najdete dost clanku, ktere si pri trose googlovani a znalosti aspon jednoho svetoveho jazyka muzete snadno overit.

Tak do toho - Smoulove ...

ps:
08. 05. 2009 | 00:15

Honza999 napsal(a):

borůvka

"Zapomněl jsi asi, že Topolánek nakonec neměl ve sněmovně většinu."
Mám pocit, že nejde o to, zda Topolánek měl nebo neměl většinu.. Jde o to, zda se vůbec pokusil tuto smlouvu s občany splnit, či ne.
Co bránilo ODS podat ve sněmovně příslušné návrhy zákonů? Zelení a KDU-ČSL by snad byli proti přidání té tisícovky důchodcům? Chcete říci, že ODS to s koaličními stranami konzultovala a Zelení s KDU-ČSL jim to ZAKÁZALI?? Přidat tisícovku důchodcům by přeci byl projev křesťanského činění dobra, takže kdyby KDU-ČSL byla proti takovémuto návrhu, popřela by tím křesťanské ideály, svou samotnou podstatu, na které je její politika založena.
Zelení se v "předvolebním boji" také neprofilovali až tak pravicoví, jakými se nakonec stali.
Krom toho, byla to právě ODS smlouva s občany (krom podvodu s Kubiceho zprávou), která Zeleným a KDU-ČSL umožnila přisát se k "vítězi voleb".
Všechny principy, které obsahovala "smlouva s občany", se dají najít najít i ve volebních programech Zelených a KDU-ČSL, třebas obecně formulované, ale znění "smlouvy s občany" v principu s volebními programy Zelených a KDU-ČSL nebylo v rozporu.
ODS prostě po uchvácení moci (podvodem a korupcí) smlouvu hodila do koše.
neo

Cituji: "smlouva s občany byla uzavřena mezi ODS a občany, kteří volili ODS."
A mám k tomu drobnou otázečku.. Vůči těm, co volili ODS, Topolánek tu smlouvu s občany splnil? Tedy, důchodci-voliči ODS, na rozdíl od důchodců-voličů ČSSD, podle smlouvy tu tisícovku dostali?
08. 05. 2009 | 04:04

Vadim napsal(a):

Velmi dobře napsáno a hlavně - vše je z Vaší strany pane Urbane doložitelné! Jak dopis z NSZ, tak zápisy z porad ministra. U soudu to bylo jistě veselé. Transformační plán byl zpracován ve spolupráci s odborníky MMR a schválen poradou ministra - viz zápisy. Vše na vyžádání možné získat na MMR (zák. č.106/99 Sb.)! To jen pro ty pochybující. Osobně jsem na problém upozornil 7 (!) ministrů a ozval se jen p. Kalousek.
Těším se na další díl a neprávem obžalovaným držím palce, "ať pravda zvítězí ....".
Vadim
08. 05. 2009 | 06:49

vlk napsal(a):

Hajný
pro mne frajer Luke. Bez debat!
Já ho totiž jinak zezažil!-))))
Výhoda sousedů, vidí vás jen v kvádru a s kravtou na krku, ne v trenclích na gauči ,-))
A agent říkáte? Nevěřím. BND už vůbec ne. Jednak proto, že si neumím představit , že by Marko byl vůbec někdy nějakým agentem a jednak že by navíc dělal pro ty, co podporovali chátru, proti které zvednul pušku....
Borče,jak dneska? je to lepší? A psal jsem kdysi Markovi, kdyby bylomožné něčím pomoci, dej vědět. Třeba přes editora. Rád pomohu.
08. 05. 2009 | 09:45

Hajný napsal(a):

to vlk:
Podle některých indicií jsem to viděl trochu jinak.Pravdu se už nedozvím.
BND bych zase neviděl tak černě.Viz onen článek v Die Weltu.
No jinak dnes je to lepší.Ustálil se atm.tlak.Mám totiž extrémě nízký tlak.A jsem zavřený doma,protože mám jen 60% těch hodných bílých krvinek.Proto mi taky v pondělí dočasně přerušili chemoterapii.
Léčím se v plicním onk.centru v Ústí n.L.,kdyby bylo třeba,tak nabídky rád využiji.Mohl bych přes Annu Rút do Němec,ale tam já nechci,chci být mezi svými.
08. 05. 2009 | 11:13

Hajný napsal(a):

Pane Urbane,
nechci zaplevelovat diskusi jiným tematem.A hledat nic nebudu.K čamu by mi byla tisícikoruna.Já jen si pamatuji,že v r.1999 a i později jste patřil vedle J Rumla mezi nejhorlivější zastánce bombardování.Alespoň podle televizních vystoupení.A ani tady jste na rozdíl od p.Dientsbiera přílišnou objektivitou nevynikal.
Svoji poznámku bych byl napsal bez ohledu na p.vlka.Jen jsem čekal,až váš blog sklouzne dolů,aby se debata nezvrhla.
08. 05. 2009 | 11:20

Harry napsal(a):

To Vlk:
Sleduju tuhle diskuzi z pozvdálí a pozoruju, jak celý lidový dům se snaží odvést téma blogu ke hříchům ODS a musím říct, že jste si u mě šplhnul, že jste se k tomu proudu nepřidal. Padni komu padni je asi naivní požadavek, ale je to bod, ve kterém s Vámi 100% souhlasím jakože jinak je naše vidění světa odlišné a mrzí mě, že to je ideál, ke kterému půjdeme déle, než jsme si před dvaceti lety všichni mysleli. Vaše omluva za zavlečení tématu Kosova ve mě vzbudila symaptie - to považuju za neobvyklý příspěvek ke kultivaci tohoto blogu.

Nebudu dál rušit Vaší soukromou diskuzi, mluvíte v hádankách, kterým průměrný čtenář pravostředých periodik nerozumí. Zdraví Vás oba
08. 05. 2009 | 18:33

Targus napsal(a):

To Jan Urban:

Nehodlám zkoumat pravdivost uvedených faktů ve vašem výpotku.
Nechápu, proč v něm plkáte o páně Paroubkovu nejdelším saku a jeho neznalosti přechodníků. V případě, že jej chcete ve vašem veledíle označit za nejhoršího lumpa v ČR, to jaksi neladí s vaší pózou nejsvětějšího karatele Paroubkových nejhroznějších zločinů.
Když už jste se odhodlal tak učinit, určitě jste měl do textu pár přechodníčků propašovat, zároveň dodávaje fotečku v perfektně střiženém smokáči či žaketu, stačil by loňský model.....
08. 05. 2009 | 18:37

Bush&Tyssen&IGfarben napsal(a):

...ta causa transferu cca 700 mil.je snad z minuleho milenia za doby forman boys,ne? zvl.je ta odbocka v holandsku, dale jen NL, pres tuto zemicku se transferovalo vicero akci, viz - odkup char-ouz-ford 5 miliardošwe pohledavky v.salzmanově sbčs... za 10% odkoupila fiktiwní NL firma... takze nic noweho... nejsou jen kaimany,seychelly,bahamy,belize,arube,etc... neco naznacil senator cunek k one formanowe cause, ale nestacil to nejak dovysvetlit...nikdo z nich neni cisty,mate recherchi vsech gaunerin za posledni leta??? zkuste ji udelat a tech odsatych penez, kdyby bylo v CZ, tak zastinime CH...apropos, co tak zverejnit seznam dluzniku u CKA, nadto hospodareni v nejvetsi realitce ceska VZP za aurorymusilkowe?? kubyniho report take neni k publikovani, ani nuceneho sprawce ant.pecenku... nic, nic,. nic..takze omnia tempus habent. amigo...
08. 05. 2009 | 21:53

vlk napsal(a):

Harry

tuhle noblesu Vám mohu oplatit. A rád.
když jsem s i přečetl Váš první a druhý příspěvek , který jsem zaregistroval, říkal jsme si, zas e nějaký modrý jupík, se spoustou pouček a nic.

No poměrně rychle jsme si t o vyjasnili a já zjistil, že je tu někdo z branže, s kým, pokud nebudu úplně přesný, budu mít potíž. Což je doobře. A že to je někdo, u koho stojí velmi za to, pokud se rozcházíme v názoru si velmi pozorně přečíst jeho stanovisko a zdůvodnění

Mluvím v hádankách? ale ne. Ne pro ty, kteří tady byli asi tak před rokem a pod Urbanovými blogy. Ti přesně vědí o co jde.
Škoda, že jste tehdy sem nechodil.
Ten blogová řada ohledně příapdu ing. Formana je hrozně dlouhá. A autor ji prostě napsal pro mne skvěle, by´t smutně. Jednak celkově proto, co je u nás možné a jednak kvůli tomu, že musím spolknout dost pelyňku. ale to patřík věci a já Janu Urbanovi za to moc děkuji.
Podobně dlouhá linka je u Urbanových blogů ohledně bývalé Jugoslávie. Tady prostě patřím mezi nesmiřitelné. a vždycky budu. Je topro mne totální Mnichov,na kterém s e navíc ochotně,v roli slouhů,trapných slouhů, podílíme. Navíc pomáháme podřezávat národ, který snad jako jediný stál vždycky na naší staně když nám bylo ouvej. Tohle skutečně je přes můj přesah.
a byl tady někdo jménem Marko. Který tam d ole ,v té kosovské mele yl . U s vých příbuzných. a to co já tady honím dost zabběle na klávesnici on řešil s kvérem v ruce. a podle všeho , co píš e jeho bratr - takto Hajný , mimořádně úspěšně.
To v kostce , celá story.
Markoje pro men Fraje r Luke. žádný větší frajer nebyl. Marko bohužel prohrál s někým, s kým nikdo nevhraje. Už nikdy nepřijde.
09. 05. 2009 | 09:39

vlk napsal(a):

Hajný

nechme BND ..
Teď k Vám. Koukejte mazat za sestrou! ˇustí není Německo! Medicinsky ani úrovní péče. Pokud můžete, sbalte prášky a hurá ven.Jistě tam budou mít taky připojení na net.
Já byhc Vás tu ještě dost dlouho chtěl vidět živýho. Kdo by za mne rožnul sem tam svíčku Frajerovi?
Jsme línej sobec, Tak s tou s vou potvorou koukejte něco udělat, ať nemusím vstávat z gauče!
Jo , celou dobu jsme zvědavý- jakpak skončil karel? Kdopak se o něj stará?
09. 05. 2009 | 09:44

Hajný napsal(a):

to vlk:
Karel je na jedné farmě pro vysloužilé koně huculy u Mnichova.Rút to zaplatila a na péči dohlíží.
Mít doma koně je především starost a spousta práce.Každodenní.My se ženou bychom ji za současné situace nezvládli.
Tak bylo rozhodnuto už loni okolo vánoc a byl přesunut ihned jakmile se uvolnily cesty od sněhu a nehrozilo nebezpečí od sněhu.T.j. někdy v únoru.
A s tím ostatním?Třeba dva roky jsme jezdili jako dva potrhlí dědci s koněm a fasuňkem po rakousko německo českém pohraničí.Až potom jsem se dozvěděl,že jsme monitorovali činnost kosovskoalbánských rezidentů pro BND.
A na pohřbu byl metálů plný polštář a diskrétní účast vysokých šajeb z Francie,Itálie,VB,Španělska a Ruska.A paní M.
Léčbu Anna kontroluje a asi s někým konzultuje a prý je zatím bez chyb.
09. 05. 2009 | 13:18

vlk napsal(a):

Hajný

Koukám jak blázen..... Dozvědět s e na starý kolena, že brácha byl Bond.James Bond.

A jsem rád, že jste pro Karla našli útulek.

A sestře vyřiďte, že má úžasné bratry.
09. 05. 2009 | 18:45

Hajný napsal(a):

to vlk:
Žádný Indiana Jones nebyl.Jednou mi řekl,že stačí když dostanete jeden metál.Ty ostatní chodí samy(ono taky aby jedn.státy nezůstaly pozadu).Měl je za služby pro záp.společnosti v muslimském světě.Já sám jsem nevěděl,že jich je tolik.Vždyť se tam pohyboval skoro 35 let.
Takových lidí bylo a je víc,jen oni se s tím nechlubí a jejich chlebodárci s tím taky nechodí na trh.

Myslím,že ho už necháme spát.Nerad bych,aby mi v noci přišel vynadat,že z něho dělám světce.
PS:Anna říkala,že si na krk přivázala jednoho blázna(její manžel) a druhé dostala do kolébky.A moje žena ji dávala zapravdu.
09. 05. 2009 | 19:07

Vladimír napsal(a):

Ti kteří se kasají, že nevěří ani Paroubkovi ani Urbanovi, by měli věřit alespoň soudu. A ten říká co?
09. 05. 2009 | 22:15

Jose napsal(a):

Když ALEXANDR VONDRA LŽE, to vám URBAE NEVADÍ.
10. 05. 2009 | 16:51

Jose napsal(a):

Urbane, napiště raději něco o tom, jak kosovští Albánc vrařdili srbské zajatce,ovšem tak, aby nepoškodili jejich orgány, se kterými pak kšeftovali a prodávali je bohatým Evropanům (prokázán je Němec a Švýcar.
Ekonomizace či průmyslové využití obětí vlastních zločinů má v dějinách lidstva pouze jeden precedens - Osvětim, holokaust a pečlivé využití ostatků zplynovaných Židů.
10. 05. 2009 | 17:04

Jizerský cvrček ! napsal(a):

Jestli budou soudci nekompromisní, tak zjistí, že i o.p.s. pro záchranu Jizerských hor vznikla z naloupených peněz,PHARE- které jim poslala soukromnice Truck- jménem pana Holanďana. ˇUspěch pak zapíjeli na Jizerce č.popisné 2.Za účasti Kakaového Boba.Paroubek pak dostal za odměnu Maxov. ŽE paní Šnytrová??To vše pod záclonkou Ekologie a zpěvu ptactva.
10. 05. 2009 | 21:32

Jiří Sládeček napsal(a):

Těžko hledat větší darebáka, než jste Vy, pane Urbane!
11. 05. 2009 | 14:00

PatientO.T. napsal(a):

Omyl, pane Sládečku. Z výše napsaného (a vámi nijak nevyvráceného) vyplývá, že daleko větším darebákem je např. http://mm.denik.cz/56/bd/pa...
11. 05. 2009 | 18:08

Arnulf napsal(a):

Ale Honzíčku, kde se v tobě bere ten záchvat poctivosti? Jak to bylo s televisní licensí kterou jste prodali Nově. To je jako když ta zlodějská kurva Pittnrová ukradne Kanta - Filosofie morálky. Von se stebou Paroubek už nechce dělit ? Ale, ale. To víš, Kdo s čím zachází tím taky schází!
13. 05. 2009 | 04:57

Karel (taky) napsal(a):

No sláva. Tak Jiří Paroubek nám jednou zalhal. Mohl byste, pane Urbane, najít nějakého předního politika z ODS, který naopak ani jednou nezalhal?

A mohl byste prosím doložit, že vy jste nikdy veřejnosti nezalhal?
13. 05. 2009 | 21:39

Jakub napsal(a):

Nejsem dostatečně moudrý, abych toto komentoval, proto použiji slova Konfuciova: „Jak mohou lidé zbabělí a nečestní sloužiti knížeti? Takoví se třesou strachem zda budou schopni úřad vykonávat. Ve chvíli kdy úřad dostanou, třesou se strachem, aby o něj nepřišli. Začnou-li se třást strachem, aby o úřad nepřišli není nic čeho by nebyli schopni, aby si úřad udrželi.“
14. 05. 2009 | 11:36

komenský napsal(a):

No, pane Urbane, já se ale vůbec nedivím, vemte si případ Kočky, to také nebyl jeho kámoš, až později..., Je to hospodský gauner, od kolotočů, bývalý člen Strany socialistice, která kolaborovala v rámci Národní fronty s KSČ. Proto ten jeho příklon a trvalá podpora komunistům, nemůže baz nich být... Zažil jsem ho na některých akcích MMR, vždy se skleničkou a červeným nosem se vypotácel ven a domů ho vezl našrot zlomeného - proto to šrotovné..., jeho řidič. Pan Paroubek je gauner, chtivý moci a to je to nejnebezpečnější, On totiž kašle na všechny a na všechno jenom na sebe ne. Ví, jak chutná moc a chce jí. Přesně jak to napsal Ladislav Mňačko ve své knize Jak chutná moc, Podobnost čistě náhodná i s Orwelem...
15. 05. 2009 | 07:15

Rosita.de napsal(a):

Vzdyt LZE celou dobu a to nejen u soudu ale i obcanum verejne.
17. 05. 2009 | 08:42

Fertility napsal(a):

fertility information
30. 05. 2009 | 14:34

Fertility napsal(a):

Fertility tips and tricks
30. 05. 2009 | 14:35

Fertility napsal(a):

Fertility knowledge
30. 05. 2009 | 14:35

louis vuitton handbags napsal(a):

některých akcích MMR, vždy se skleničkou a červeným nosem se vypotácel ven a domů ho vezl našrot zlomeného - proto to šrotovné..., jeho řidič. Pan Paroubek je gauner, chtivý moci a to je to nejnebezpečnější, On totiž kašle na všechny a na všechno jenom na sebe ne. Ví, jak chutná moc a chce jí. Přesně jak to napsal Ladislav Mňačko ve své knize Jak chutná moc, Podobnost čistě náhodná i s Orwelem...
15.05.2009 07:15:12
04. 07. 2009 | 05:12

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
07. 08. 2009 | 13:58

gagner argent napsal(a):

některých akcích MMR, vždy se skleničkou a červeným nosem se vypotácel ven a domů ho vezl našrot zlomeného - proto to šrotovné..., jeho řidič. Pan Paroubek je gauner, chtivý moci a to je to nejnebezpečnější, On totiž kašle na všechny a na všechno jenom na sebe ne. Ví, jak chutná moc a chce jí. Přesně jak to napsal Ladislav Mňačko ve své knize Jak chutná moc, Podobnost čistě náhodná i s Orwelem...
28. 09. 2009 | 00:58

hodinky zzero napsal(a):

Pomiňme komické a ve Střední Evropě zcela určitě nejdelší sako Paroubkova obleku, a nevšímejme si uši rvoucí neznalosti přechodníků.
02. 10. 2009 | 10:46

carl_cox napsal(a):

Pane Urbane, kdyz jste takovy formalista, tak si aspon kontrolujte sve vlastni texty! Quod eraT demonstrandum! a nebo radeji uzivejte pouze jazyka, ktery ovladate...
04. 12. 2009 | 13:16

uggs on sale napsal(a):

I think it's beautiful.And I like it!Especially,the color is cool!
17. 12. 2009 | 13:21

MBT Shoes napsal(a):

Hello everybody!
sam hazite jednim obvinenim za druhym, ale u jasne veci uplatku a maskovani trestneho cinu se rozcilujete, ze si to nekdo dovolil zverejnit. Pro mne kdyz vynecham vas dvoji metr jako zasadu,
21. 12. 2009 | 19:49

air force shoes napsal(a):

svyrazne vyplati nakoupit v zahranici cokoliv. A snad nebude nikdo tvrdit, ze rozvoj CR ja zavisly na exportu a nikoliv dovozu. a mys. Vysledek je pak takovy, ze pro kazdeho, kdo alespon trochu oNechme se proto prekvapit, kolik firem dokoze v prubehu pekulanty na burze je velmi snadne prehrat menu malinke CR a napakovat se na ukor ceskych lidicek hrou na prehrati a oslabeni meny. Silni hraci hraji s CNB hru na kocku vlada nejaky svetovy jazyk se
11. 01. 2010 | 18:05

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

http://www.dearwatches.com/... Tudor watches
http://www.dearwatches.com/... U-Boat watches
http://www.dearwatches.com/... Vacheron Constantin watches
30. 01. 2010 | 02:38

McconnellMadeline30 napsal(a):

I had got a dream to begin my organization, nevertheless I didn't have enough of cash to do that. Thank heaven my colleague said to take the <a href="http://lowest-rate-loans.com">loan</a>. Thus I received the secured loan and realized my dream.
11. 03. 2010 | 03:44

tag heuer golf watch napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
11. 03. 2010 | 09:18

tag heuer monza napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
11. 03. 2010 | 09:19

breitling skyracer napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 04:20

breitling superocean napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 04:22

cartier cpcp napsal(a):

happy to come here
24. 03. 2010 | 04:33

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 04:16

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 05:37

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 08:12

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 05:35

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery http://www.batteries-shop.net
Sony Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Toshiba Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
HP 292389-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 315338-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
ACER 60.49Y02.001 Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
FUJITSU FMVNBP144 Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
SONY VGP-BPS2 Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
SONY VGP-BPS2A Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
01. 04. 2010 | 08:28

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.!
01. 04. 2010 | 12:03

Dubai Car Rental napsal(a):

This is a great and very valuable information about Jiří Paroubek u soudu přistižen při lži. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
10. 04. 2010 | 14:45

omega watches napsal(a):

Good recommended website. I really love it.
13. 04. 2010 | 08:41

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 08:23

virginia auto insurance napsal(a):

Wow! This could be one particular of the most helpful blogs We have ever arrive across on this subject. Actually Magnificent. I'm also an expert in this topic so I can understand your hard work. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia car insurance quotes</a>
11. 08. 2011 | 02:13

Gonosummokst napsal(a):

Your site is very cool <a href="http://buybambooflooring.org/Premium-Green-Bamboo-Flooring-103.html">Premium Green Bamboo Flooring</a>
I'm impressed by the details that youЎ¦ve on this web site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this web page, will come back for more articles. You, my friend, ROCK! I found simply the info I already searched everywhere and just could not come across. What a great website.
12. 09. 2011 | 00:00

highest auto insurance rates napsal(a):

I've been absent for some time, but now I remember why I used to love this web site. Thanks , I will try and check back more frequently. How frequently you update your website? <a href="http://topautoinsurancerates.net/">cheap auto insurance rates</a>
17. 10. 2011 | 04:57

zjJMCylztQ napsal(a):

<a href=http://buyxanaxonlinepharm.com/#buy-alprazolam>xanax sale</a> xanax online to buy - buy xanax forum
30. 09. 2012 | 00:10

ioxPpkpkTL napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2047>buy soma online</a> soma online for sale - soma 350 mg muscle relaxer
09. 02. 2013 | 01:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy