Miloš Melčák – profily odvahy, limity zbabělosti

01. 09. 2009 | 12:34
Přečteno 13231 krát
Politik, který se postaví proti vlastní straně nebo celému establishmentu, odchází do strašlivé samoty. Strana a většina má vždy a bez výjimky pravdu – až do dalšího usnesení, nebo změny nálady vůdců, a svéhlavý odpadlík proto musí být opovrhován a vláčen bahnem mocí podepřené kolektivní nenávisti. Zažil to ostatně i Winston Churchil, zažil to i John F. Kennedy. Proti jejich příběhům odvahy se šťastným koncem stojí stovky jiných, které skončily bez happyendu a v zapomnění. Nikdo už později nezkoumá důvody a argumenty osamělé a poražené vzpoury. A to i tehdy, když momentálně poražení mohli být v právu – třeba jenom dříve, než bylo povoleno.

Miloš Melčák je opakovaně opovrhován a zesměšňován, aniž by se kdo zajímal o jeho názor a motivy. Předesílám, že s ním ve valné většině jeho politických názorů nesouhlasím. Pokud však v diskuzích o jím podané stížnosti k Ústavnímu soudu zaznívá jako argument, že její váhu snižuje právě to, že ji podal Miloš Melčák, je třeba povstati na jeho obranu. Zvláště, když – a tím jsem si jist – všechny dosavadní komentáře vznikly dříve, než jejich autoři měli fyzicky možnost seznámit se s konkrétním textem a argumenty Melčákova podání Ústavnímu soudu. Mimochodem, je to – z pohledu neprávníka – brilantně vystavěný a navýsost přesvědčivý argumentář....

Neodvolatelným neštěstím konce jeho politické kariéry je, že bude navždy vnímán jako polovina „přeběhlické dvojice Melčák:Pohanka“. Ze zaměstnání vyhozený „osmašedesátník“, a celý život precizně uvažující technik Miloš Melčák, se ve chvíli rozhodování o ukončení povolebního patu spojil s o generaci mladším produktem politického prospěchářství devadesátých let, rychle zbohatlým sběratelem funkcí a Mercedesů. Dnes už nikdo ze sociální demokracie nepřizná, že Melčák tehdy navrhoval uvnitř strany jiná řešení. Zůstal osamocen, protože rozříjená hysterie o „ukradených volbách“ a „opakování Února 48“ dovolovala pouze stavění barikád a bojkot diskuzí o racionálním řešení. Především však nikdo nepřizná, že Miloš Melčák už mnohem dříve – a stejně osamocen - otevřeně kritizoval politiku a postupy Jiřího Paroubka. Vypovídá to hodně o dnešní ČSSD.

Hlavním bodem střetu se postupně stal jeho nesmlouvavý požadavek, aby předseda ČSSD vysvětlil svoje jednání v kauze rozkradených fondů PHARE na ministerstvu pro místní rozvoj. Poslanec Melčák dospěl k závěru, že Jiří Paroubek zakrývá svoje vlastní pochybení tím, že obvinil jiné lidi z podvodu. Kauza „Forman a spol“ ještě čeká na soudní rozuzlení. Poslanec Melčák je jediným z dvou set poslanců Poslanecké sněmovny, kdo se namáhal přijít do soudní síně a případ sledovat.

Několik poslanců ODS i ČSSD potvrdilo, že vedení obou stran při mobilizaci hlasů před hlasováním o takzvaně ústavním zákonu o zkrácení volebního období narazila na nesouhlas části svých poslanců. A tak se všem dostalo slibu, že přece jde jenom o formalitu, o jakýsi nevinný trik, a že se, všichni, samozřejmě, automaticky dostanou na volitelná místa na stranických kandidátkách do předčasných voleb. Poněkud stádně uvažující poslanci uvěřili, poslušně zákon odhlasovali – a řada z nich se na kandidátky vůbec nedostala. Nikdo z nich neměl odvahu přidat se k podání Miloše Melčáka, přestože ho, alespoň někteří, na chodbách pochvalně klepali po rameni. Vypovídá to hodně o ODS i ČSSD.

Ústavní pořádek je víc, než dohoda vedení dvou politických stran, odmítajících plnit svoje základní ústavní povinnosti. Ústavní soud má nyní šanci vyjasnit něco zásadního. Může pojmenovat limity ústavní zbabělosti moci zákonodárné. Musí předvolat prezidenta, jehož formální schválení dohody obou stran je napadeno jako protiústavní, a v diskuzi s ním překročit jeho protesty proti „soudcokracii“. Melčákův podnět je volání k pořádku a zároveň velká šance. Nezáleží ani tak na tom, zda Ústavní soud vyhoví jeho návrhu. Nesmírně však bude záležet na kvalitě procesu a hloubce diskuze, tímto podáním vyvolaných. Pokud se podaří překonat strach z politiky, a spor půjde výhradně o upřesnění ústavních pravidel, budeme sledovat hvězdnou hodinu Ústavního soudu.

Osamělé gesto odcházejícího poslance Miloše Melčáka si už jenom proto zaslouží zamyšlení – a úctu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr Wagner napsal(a):

Pan poslanec Melčák se dostal do této situace úplně jinak. Pomohl svému sinovi a za to si zaslouží soucit. Trochu jste to popletl pane Urban
01. 09. 2009 | 12:45

lenox napsal(a):

Von to vlastně zažil i Jidáš...Inu komu čest, tomu čest. Takže Čest.
01. 09. 2009 | 12:46

Tom.Atom napsal(a):

Ano jistě, pan Melčák je bojovník a novodobý disident, tak nějak jste to myslel, že? Mám jiný postřeh. Pan Melčák ve sněmovně téměř nemluvil, nevystupoval s pozměňujícími návrhy, patřil k těm mnoha tichým poslancům, kteří jen sedí a zvedají ruku. Zkrátka si to pěkně odseděl. Pokud měl ve své domovské straně nějaké problémy(kdo je dnes nemá, třeba v práci), mohl složit členství i mandát. To by bylo férové řešení férového chlapa a já bych si takového člověka mohl vážit. On ale přeběhl a tím rozhodl o tom, jaká zde bude další dva roky vláda. Jeden jediný člověk rozhodl o tom, jakou vládu má 10 milionů občanů a své pohnutky vysvtlil velmi mlhavě nebo spíš vůbec. Zpochybnil legitimitu vlády i celého demokratického systému voleb. Srovnávat ho s Kennedym je opravdu silná káva, to jste nemohl myslet vážně. Jinak podání k ústavnímu soudu je správné a souhlasím s ním. Jen je škoda, že se k tomu odhodlal tento politik, který tak učinil jen pro záchranus vého mandátu. Nebo si snad myslíte, že by se po volbách mohl objevit znovu ve sněmovně?
01. 09. 2009 | 12:49

Vilém napsal(a):

Nechápu, proč se nedáte na psaní beletrie, tam budete moci popustit uzdu své obrazotvornosti a nikdo Vám nebude moci vyčítat, že Vaše fantazírování koliduje se skutečností.

Pokud Melčáka křečovitě vydáváte za úctyhodného a neprávem zavrhovaného statečného státníka, který se postavil proti podlé politice ČSSD a "diktátu" vedení strany, pak to vypovídá leda o Vás a o Vašem nepředstavitelném opovržení základními principy zastupitelské demokracie. Melčák nebyl šlechtic prosazující za svou osobu představy o správné politice, nýbrž poslanec zvolený za ČSSD na základě programu této strany, a jeho následné jednání odpovídá velezradě vůči voličům, které měl zastupovat.

Je jistě politováníhodné, že tolik českých voliči si nedokázalo vybrat lepší stranu než ČSSD, ale privatizace poslaneckých mandátů a volné kupčení s nimi patří už spíš do zločineckého podsvětí než do demokratické politiky.
01. 09. 2009 | 12:50

martys napsal(a):

Melčákovi jde akorát o další bezpracný rok u žlabu.....
to je můj názor
01. 09. 2009 | 12:50

Béda napsal(a):

Obávám se, že z demokracie se postupně vyvinula přeběhlíkokracie (t.j. politická moc postavená na získávání poslanců protilehlého tábora - nejpravděpodobněji korupcí, vydíráním, příp. jiným "bártrovým" politickým obchodem), která prakticky významným způsobem mění výsledky voleb. Poslanci zvolení voliči na základě určitých programů a volebních slibů v ní brzy po volbách odhazují původní sliby a závazky jako zbytečnou přítěž a vesele hlasují s programovou opozicí k volebním zájmům a prioritám svých voličů.

Zde nejde jenom o případ Melčák, jak se nám snaží autor podsunout. Zde jde o samotné principy demokracie a podstatu voleb. To není jenom o Melčákovi, ale i o Snítilém, Wolfovi, Pohankovi a dalších tzv. přeběhlících (já bych řekl volebních podvodnících), kteří ve svém vlastním zájmu a pro svůj individuální prospěch zahodili zájmy voličů, které měli reprezentovat.
01. 09. 2009 | 12:59

JQ napsal(a):

Paneboze. Melcak se proste nechal, spolecne s nekolika kolegy z CSSD, koupit nebo vydirat. Jak jinak vysvetlit, ze clovek s jeho historii najednou bezvyhradne podporuje stranu, proti ktere kandidoval? Nereknu, kdyby treba podporil ODS pri hlasovani o duvere a pak jenom pri zakonech, ktere by se mu zamlouvaly, ale ta bezvyhradna podpora je proste evidentni znamka toho, ze neco smrdi.

A ze ma tento zradce jeste drzost podavat ustavni stiznost, aby mel o nekolik mesicnich platu navic, pricemz si je stejne za nic nezaslouzi (vetsinou ani do snemovny nechodi), to uz mi prijde jako trochu silna kava. Odvaha? Napadaji me spis jine vlastnosti.
01. 09. 2009 | 13:11

ali napsal(a):

pan Melčák je protě profík, co v tom umí chodit..a takovejch je v naší vrcholné politice na každým prstu pět. Soudruzi se množí geometrickou řadou, kam se podíváš a lidi jim ještě fandí. A na dluh hospodařit a slibovat nesplnitelné umí každej idiot. Budoucnost blba je vize příští neděle, jestli bude k obědu knedlo zelo, nebo svíčková. Dál nedohlídne.
Naše děti, vnoučata či pravnoučata budou jednou linčovat Paroubkův skelet. Doporučuji mu pro jistotu kremaci a rozptyl, nebo balzamování v leninovském stylu, aby budoucí generace viděly, jak vypadá papaláš..
01. 09. 2009 | 13:12

Vico napsal(a):

Některé články pana Urbana se mi čtou s lehkou nauseou.

Pan Urban se intenzívně zabývá kauzou fondů Phare avšak bez valné odezvy. Pak je samozřejmě každý Melčák dobrý. Co dobrý je málem ekvivalentem J F Kennedyho nebo Winstona Churchila.

S Vilémem málokdy souhlasím, ale to, co napsal v 12.50.19 je natolik výstižné, že považuji za zbytečné cokoliv ještě dalšího dodávat.
01. 09. 2009 | 13:13

jatyon napsal(a):

Proč Melčák a Paroubek. Je třeba se zamyslet, proč tak čistý a repezentativní a nádherný Topolánek si pana Melčáka a Pohanku a i další vzal pro ODS pod svá rozmáchlá křídla a vládl by až dodnes......
01. 09. 2009 | 13:18

Taoiseach napsal(a):

autor:

"Ústavní soud ... musí předvolat prezidenta"
Nemusí (pokud se podáním nebude zabývat).

"Nezáleží ani tak na tom, zda Ústavní soud vyhoví jeho návrhu", nýbrž na tom, zda se jím vůbec bude zabývat.
01. 09. 2009 | 13:21

Kecal napsal(a):

Pokud je někdo schopen takto vidět Melčáka, pak se taky jasné, jak může autor vidět otázku Kosova tak, jak ji vidí. A na příští (a vlastně předchozí) články (úvahy. vyjádření, blogy,...) nahlížet s určitou shovívavostí.
01. 09. 2009 | 13:22

valdštejn napsal(a):

Bývalý komunista , z donucení disident Urban , neúspěšný politik , soudí podle sebe i ostatní . To je zlé u normálních lidí - u lidí kteří píší tendenční novinařinu ,snad ještě horší...
01. 09. 2009 | 13:25

veverka napsal(a):

Teda srovnávat zaprodance Melčáka s Churchilem a Kennedym to už chce opravdu hodně silnej žaludek a pořádnou dávku zaslepenosti a fanatismu.Typickej Urban.
01. 09. 2009 | 13:38

Karlík napsal(a):

vevreko:

A pak mu má člověk věřit ty jeho báchorky o Kosovu. :-)))
01. 09. 2009 | 13:45

Myrda napsal(a):

Byj jste trapný v televizi s Řápkovou, jste trapný i dnes, zabalte to. Chválit zbabělce a Dalíkem naverbovaného, Langrem vystrašeného chudáka je hnus.
01. 09. 2009 | 13:49

SuP napsal(a):

No teda tady se sešel zvěřinec.....
Pane Urbane, vidím to taky tak.
Protože prvním Melčákovým krokem bylo vystoupení proti hlavnímu a jedinému bodu, který nebyl ve volebním programu ČSSD(b). A to zamezit vítězi voleb sestavit funkční vládu všemi prostředky.
Další kroky už byly jenom důsledkem toho, že ho vlastní rodná strana vyobcovala. Tak se uklidníme a půjdeme zase chvilku něco dělat. Ne?
01. 09. 2009 | 13:55

Nabru napsal(a):

Urban už to zabalte a jděte k čertově babičce, vaše kydy se nadají ani žvýkat.
01. 09. 2009 | 13:57

che napsal(a):

Absolutně neuvěřitelné, do nebe volající. Pane Urbane, váš článek jsem analyzoval s odborníkem a máte akutní klinickou diagnozu, bez odkladů se seberte a jedte se do Bohnic přihlásit na uzavřené oddělení!!
01. 09. 2009 | 13:58

H.T. napsal(a):

Pane Urbane, pokud někoho chcete vychvalovat, a dokonce ho srovnávat s největšími politickýmí osobnostmi minulého století, měl byste si ověřit jestli je toho ten člověk vůbec hoden. V místě jeho bydliště i jeho bývalého pracoviště je pan poslanec Melčák znám jako člověk špatného charakteru, podlézavý, vždy se deroucí na výsluní, podržtaška nadřízených, člověk maximálně vypočítavý. A tak se choval i v parlamentu. (Na fotografiích věčně za zády M. Zemana, později J.Paroubka - než se pohádali). Možná, že celkový dopad jeho stížnosti bude prospěšný politickému prostředí u nás, ale to nebylo určitě účelem. Jsem přesvědčena, že jednal, jako vždy, z čiré vypočítavosti. Nedělejte, prosím, ikony z těch, co k nim mají opravdu daleko. Shodil jste se...
01. 09. 2009 | 14:03

SuP napsal(a):

H.T. -
To víte od své domovní důvěrnice?
01. 09. 2009 | 14:13

petouch napsal(a):

Ona ta dvojice Melčák - Kalvoda(nyní jeho právní zástupce), to je teda něco!
Pro mladší ročníky připomínám, že Kalvoda je bývalý ministr spravedlnosti s živými sny. V těchto snech složil státní zkoušku a mohl pužívat titul JUDr. A ráno se probudil se slovy " Můžete mi říkat doktore práv"
01. 09. 2009 | 14:15

Železnohorský napsal(a):

Promiňte, pane Urbane, musel jsem se několikrát přesvědčit, že jsem nekliknul jinam, že jste to skutečně napsal vy. Dokonce jsem si text pročítal podruhé a podrobně, abych se ujistil, že jsem se někde nepřehlédl a že text skutečně není myšlen ironicky... Jsou vaše pohnutky opravdu tak nízké?

(Jinak pí Melčákovi jeho činy neberu, ostatně desítky bezejmenných zákonodárců skončí v propadlišti dějin, jeho jméno v dějepise zůstane; to není tak málo. Jak říká jedna komická postava: "Kdo z nás to má?")
01. 09. 2009 | 14:16

geroge napsal(a):

To H.T. : Jde tu o Melčáka, nebo znásilněnou ústavu? Tam je meritum věci, ne tam, kdo to podává, ale zda má pravdu. I ďábel, zaprodanec, zrádce, jak ho někteří nazývají, může mít a podle mého názoru pravdu má. Nebo jsou i všichni senátoři, kterýmm v tomot případě nejde prokazatelně o budoucí koryta, také podobní lumpové, jako je nazýván Melčák?
01. 09. 2009 | 14:22

H.T. napsal(a):

Pro SUPa: Nikoliv...
01. 09. 2009 | 14:23

Ivča napsal(a):

Taky si vážím pana Melčáka, byl jedním z mála členů ČSSD, kteří mysleli na dobro této strany a byli těmi pravými soc. demokraty. A bylo z něho Paroubkem a spol. uděláno děsivé "monstrum", "zrádce"atd. jen proto, že se postavil proti dogmatickému a dryáčnickému vedení této dnes podivné strany, která se soc.dem už nemá nic společného.
01. 09. 2009 | 14:24

*o* napsal(a):

SuPe, od Vás jsem nic jiného nečekal:-)..stejný naivka jako "disident" Urban?:-)..taky dostáváte, jako Honzík, za své přesvědčení zaplaceno?..30 stříbrných?:-))
01. 09. 2009 | 14:25

bob napsal(a):

Churchil = Melčák

Fakt paráda. Nechcete psát novodobé dějiny?
01. 09. 2009 | 14:33

fuj napsal(a):

zkorumpovanec Melcak, ktery zradil sve volice, program za ktery byl volen a kolaboroval s modrou mafii se nyni domaha sveho udajneho prava, cerpat prebendy v podobe poslaneckeho platu jeste dalsi pulrok. Jak priznacne.
01. 09. 2009 | 14:33

H.T. napsal(a):

To George: Asi máte pravdu, ale já jsem také napsala, že jeho protest může být prospěšný (znásilněná ústava). Jen mne pohoršilo, že je autorem J. Urbanem srovnáván s osobnostmi s ním nesrovnatelnými...
01. 09. 2009 | 14:33

Vico napsal(a):

Ivča : Správný socan je podle vašeho výkladu ten, který podporuje program ODS a bezvýhradně se zůčastňuje provládní hlasovací mašinerie a je aspirantem titulu nejspolehlivější člen poslaneckého klubu ODS.To je ten pravý sociální demokrat.

Pokračujme dále - autentičtí sociální demokraté jsou tedy vlastně členové ODS.

V tom se už nevyzná ani čert.
01. 09. 2009 | 14:36

Neopřemyslovec napsal(a):

Urban, sežerte si své jedy sám !!!
01. 09. 2009 | 14:38

xxx napsal(a):

reakce v několika rovinách by vydala na mnoho odstavců textu, snad si autor tedy přečte i tyto myšlenky:

- právní argumentace - bodejď by ne, když mu ji zpracovával právník

- srovnávat JFK s někým, kdo doslova a dopísmene zradil své cítění, voliče a ideály snad vůbec není možné. neúpírám panu Melčákovi jeho názor, ale pro mne osobně je to podlý člověk, který za něco - nevím za co - zradil to, čemu celý život údajně věřil. Hledání řešení a úplné obrácení a podpora něčeho jiného, než v co věřím, není opravdu nic jiného, než zrada. A Melčák bezesporu zdrádce je.

- dívat se na podání podle toho, kdo podání u US podává není nejenže nemožné, ale naopak nutné. Vždy v právu je třeba hledat komu to prospěje. A proč. A jít po meritu věci.

- úplně vrcholem autora je pak překroucení celé podstaty opět ke zlému jyrkovi. A na závěr, ne, nejsem voličem sociální demokracie.
01. 09. 2009 | 14:41

Dick napsal(a):

Pane Urbane, děláte hrdinu z někoho, kdo jim není a těžko zakryjete, že je to jenom proto, jakou fóbii máte z Jiřího Paroubka a ČSSD. Pan Melčák jen plnil zadání Miloše Zemana. Když už se Zemanovi nepodařilo v rámci povolebních jednáních po červnu 2006 Paroubka přimět k opoziční smlouvě II, za což by se dostalo Zemanovi příslibu prezidenta, "nejspokojenější důchodce" zařídil za pomoci Melčáka a Pohanky takové rozložení sil, které by fungovalo jako opoziční smlouva a umožnilo Topolánkovi nerušeně vládnout. Zažil jsem jen málo trapnějších scén, když měl Melčák na žádost svých kolegů ve straně své chování přesvědčivě zdůvodnit. Netahejte sebe a druhé za nos, pane Urbane.
01. 09. 2009 | 14:52

thief napsal(a):

Pane Urban myslím že jste lhář.
Pan Melčák se dopustil zrady tísíců voličů ČSSD, za kterou byl zvolen aby prosazoval její program. Je ohromná hanba, že tento zrádce pobíral neoprávněně plat poslance za to že nedělal nic, jen přikyvoval těm kdo ho "přesvědčili". Klíčová je asi jeho spojitost s Milošem Zemanem, který si (snad kvůli pokročilému věku) nedokázal spočítat, že věčné balamucení voličů "výhodností" opoziční smlouvy už není možné. A pan Melčák byl vhodným kamikadze, který měl odstranit překážející vedení ČSSD a umožnit vznik nové opoziční smlouvy. Za to ať táhne k čertu i se Zemanem.
01. 09. 2009 | 15:06

thief napsal(a):

to Dick
Zajímavá souhra a shoda. :-)
01. 09. 2009 | 15:07

DDD napsal(a):

No to je počteníčko, soudruzi. Opravdu si myslíte, že je taková škoda, Bradavice I. nebyla chvíli u lizu? Budou volby, tak ho tam můžete zase rychle dosadit, aby nás přivedl do milované náruče největšího slovanského národa..... O Melčákovi si nemyslím nic moc dobrého, ale na druhou stranu by neškodilo mnooha diskutujícím nebýt tak zaslepený. Je evidentní že ani Melčák si nemyslí, že by mohl se stížností uspět, proč ji tedy podal?
01. 09. 2009 | 15:14

mxx napsal(a):

p. Melčák skutečně zcela opustil ČSSD a svoje voliče - hlasoval ve Sněmovně zcela s koalicí, to se prostě nedá okecat. Podobně jako p. Wolf (poté, co odešel z ČSSD). Tito dva si žádnou úctu nezaslouží.

Naopak p. Snítilý většinou stále hlasuje s ČSSD a svůj dluh někomu splatil zvolením současného prezidenta. (Druhá věc je, že on moc nehlasuje, méně jak v 1/2 případů hlasoval...)
01. 09. 2009 | 15:15

dědek napsal(a):

Výborně pane Urbane. Za komoušů jste byl ale lepší komik.
01. 09. 2009 | 15:18

xxx napsal(a):

to DDD. Škoda, že nejsi schopen rozumové argumentace. No, asi na jánském vršku tě toho moc nenaučili (ne, nemám tyto příměry rád, ale ty je přesně předvádíš)
01. 09. 2009 | 15:21

Karlík napsal(a):

to dědek:

Co prováděl Urban za komárů? Přiznám se, že o tom nic nevím...
01. 09. 2009 | 15:29

Jan Urban napsal(a):

Kolegům blogerům:

Pokud rozumím dobře emoci za některými příspěvky, pak povinností poslance je mlčet k čemukoliv, protože předseda, i kdyby to byl zločinec a Babinský, má vždycky pravdu, a je jediným ztělesněním ideálů a hodnot té které strany. Tuto starou českou politickou zásadu a moudrost ovšem už Jára Cimrman v "Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem" (5.dubna 1909)precizně formuloval větou: "Náčelník má vždycky pravdu".

Všímám si sebeponížení sociálních i občanských demokratů ve Sněmovně i Senátu. Mlčením a slepou věrností svým náčelníkům rozdali zemi korupci regionálních oligarchií. Nesouhlasím prakticky s ničím z politických názorů Miloše Melčáka, ale hájím jeho právo na nesouhlas a jeho právo bránit Ústavu. Považuji za neuvěřitelné, že z dvou set poslanců se odvážil k protestu pouze jeden, přestože mnoho z nich ví, že postupovali k ochraně moci svých stran, a ne Ústavy.

Navíc - To, jak vedení ČSSD uprostřed našeho předsednictví Radě EU zlikvidovalo fungující vládu, aby vzápětí zbaběle odmítlo za svůj čin převzít zodpovědnost a vytvořit plnohodnotnou politickou alternativu v rámci tří ústavou předepsaných pokusů o vytvoření vlády nové, pro mne dokonce zpětně potvrdilo oprávněnost Melčákova "přeběhlictví".

Víra v to, že hlavní ideový střet o budoucnost této země probíhá mezi údajnou levicí ČSSD a údajnou pravicí ODS, odmítá vidět vnímat, že jde jenom o dvě stejně zkorumpované mocenské struktury sebeobrany stejných skupinových zájmů.
01. 09. 2009 | 15:29

Allan napsal(a):

Melčák hlasoval kromě důvěry vládě pro poplatky, zlodějskou reformu apod. Jestli je to tak charakterní osoba, ať vrátí poslanecké náhrady za cestovné, když ho vozila ochranka. Je to zrádce a jidáš, kdyby měl čest, vrátil by mandát aspoň hned po zdradě. Kdo se s vámi veze v závěsu a těsně před cílem podrazí nohy, je naprosto opovrženíhodná svině. Bravo, pane Melčáku. Pouze s tím podáním Vám trochu fandím, byť Vaše osoba diskredituje čistotu a účel.
01. 09. 2009 | 15:36

xxx napsal(a):

Pane Urbane,

buďte, prosím, korektní. Nemusí být každý nesouhlasný příspěvek s Vámi emotivní. Tady nejde o Paroubka, tady jde o to, že se někdo zpronevěřil svým ideálům - má na to plné právo, to mu nikdo neupírá, ale nedělejme z něj za jeho činy hrdinou. On žádným hridnou není, je to jen zrádce, který se nechal koupit. Za co, je jeho věc a je mi to vcelku jedno. Parafráze Cimrimanem tomu na vážnosti opravdu nedává, ale to je fuk.

Co ale není fuk je například tvrzení o regionální oligarchii - copak Vy nic nevíte o korupcích za vlády ODS na regionálních úrovních? Víte vy vůbec, co se vše dělo za posledních cca šest, osm let v různých krajích? Koukněte se třeba na Brno. Je mi líto, že nejste alespoň trochu soudný.

Vůbec nechápu, proč sem v této souvislosti vnášíte vyslovení nedůvěry vládě. Navíc si tím trochu rozporujete to, co píšete. Vyslovení nedůvěry vládě bylo ZCELA LEGITMNI a demokratické. Navíc nebylo ani poprvé v dějinách EU, kd ypředsednická země neco takového udělala.

Já také panu Melčákovi právo na stížnost u US neberu, ale:

- jako poslanec by měl vědět, že pravděpodobně neuspěje, neboť jak říkají odborníci na UP, nelze si stěžovat na ustanovodárce u ústavního soudu
- nekritizoval jiné kroky sněmovny a senátu, které byly očividně v rozporu s ústavou a předchozími rozhodnutími US
- očividně hájí své vlastní zájmy, to je ono, komu to prospěje

Čili závěrem - ne, pan Melčák není hrdina, pan Melčák je pouhopouhý zrádce. Nic na tom nezmení, že se mnou nebudete souhlasit.
01. 09. 2009 | 15:40

Pepa Řepa napsal(a):

Osamělé gesto odcházejícího poslance Miloše Melčáka si už jenom proto zaslouží zamyšlení – a úctu.
---------------
Vážení pozůstalí,
když jste se tak sešli v hojném počtu, abyste uctili památku Miloše Melčáka, vzorného to manžela, otce, dědečka, kmotra, bratrance i straníka, prosím abyste po minutě ticha přispěli na fond k postavení sochy tohoto velikána české politiky.

https://www.youtube.com/watc...

Celý život strávil hledáním pravdy, leč pravda strávila jeho.

Nová doba, nové hrdiny žádá.
Když může mít panáka od Róny jakýsi Kafka, proč ne tento novodobý němý hrdina.
Čest jeho památce.
01. 09. 2009 | 15:41

MA-FU napsal(a):

Pokud sě Ústavní soud začne zabývat-mohou nebo spíše nemusí být ani předčasné volby .Je to stále proti p.Paroubkovi,aby viděl,že je p.Melčák chytřejší?silnější? či jaký protivník?
Vůbec nikomu nestraním ,jen konstatuji.Možná i IVČA to vystihla 14.24-1.9.
01. 09. 2009 | 15:44

Jarda napsal(a):

Srovnat melčáka s Churchillem a Kennedym?
1/ Urbane, měl byste se naučit, že sir Winston se píše s dvěma "ll", nebo se srovnáváte s komunistickými nevzdělanými politruky?
2/ Urbane, melčák (píše se s malým m, tenhle zásadně) je typický produkt bezcharakternosti vzniklé po r. 89. Proto tu máme teď velice silnou komunistickou stranu, protože "porevoluční" garnitura, do které zřejmě patříte i vy, nám za posledních 20 let ukázala tu svou hnusnou tvář.
Dobrý by bylo, kdybyste laskavě vystřízlivěl, pokud jste toho ještě vůbec schopen!
01. 09. 2009 | 15:47

stále rebel napsal(a):

Urbane, důvěra občanů ve vládu Mirka Topolánka byla v době jejího pádu 20ti procentní. A snad právě proto, že to byla asi nejotřesnější vláda, kterou kdy tato země měla, těšila se tato vláda přízní různých Mělčáků a Urbanů.
01. 09. 2009 | 15:48

Hloupý Honza napsal(a):

Někteří "komentátoři" tady nejsou schopni jakékoliv relevantní argumentace k čemukoliv a svoji kulturní "úroveň" komunikace prezentují v podobě slovního poplivání autora bez ohledu na jeho text a meritum věci.

Vážení přátelé, neznám pana autora, abych ho mohl soudit jako vy, ale znám jistě mnoho jiných veřejně činných lidí, kteří by si vaše znechucení zasloužili mnohem více. U těch mi však připadá, že si v jejich případě sedáte na prdel se staženým ocasem, neboť si na ně netroufnete s vrozenou a se 40-ti lety vštěpovanou zbabělostí a to ani pod rouškou svých anonymních nicků. Nadáváte na chování jiných a sami jednáte jako hov..da. Vaše komentáře jsou spíše produktem fanatismu a zaslepenosti a svědčí o tom, že jste jen ovce náležející ať už tomu, či jinému stádu. Až se naučíte přemýšlet aspoň nad tím čím vás oblbuje váš vůdce stáda, natož nad tím co sděluje, ve vašich očích váš oponent a úhlavní nepřítel, tak se možná všichni dostaneme z toho morálního marasmu, ve kterém tady všichni žijeme.
Zkusme nenásledovat své elity v ukazování prostředníků, zkusme nekopat do jiných, nefackovat je rukama, ale argumentama. Vím, že to je pro některé opravdu těžké, vyvarovat se svých návyků po 40-ti letech socialistického drilu, ale zkusme začít aspoň tím, že budeme respektovat názory jiných, byť s nimi a s jejich tvůrci nemusíme souhlasit.

Hezký den
01. 09. 2009 | 15:51

Pepa Řepa napsal(a):

Na sokl doporučuji nápis:

Miloš Fitzgerald Melčák

Celý život mlčel-přesto řekl vše.
01. 09. 2009 | 15:53

xxx napsal(a):

to hloupý honza - nechcete dodat nějaké důkazy svým tvrzením? takto to vypadá, že jediným fanatikem jste tu vy, neanonymní Hloupý Honzo.
01. 09. 2009 | 15:55

Jarda napsal(a):

Hloupému Honzovi: v tvém příspěvku jsem opravdu, ale opravdu, nenašel ani gram "jakékoliv relevantní argumentace k čemukoliv"
Skutečně přiléhavý nick, blahopbřeji!
01. 09. 2009 | 16:04

ing. Vopenka napsal(a):

https://www.youtube.com/watc...

pane Urbane přehrajte si Vase kamarády
01. 09. 2009 | 16:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky obsahující urážky ("bezcharakterní lump", "grázl", "nebezpečný idiot"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 09. 2009 | 16:34

Karel napsal(a):

Pokud by byl Melčák čestný člověk, tak by se vzdal mandátu.Pane Urbane jeho počínání přesně odpovídá vaší životní filosofii, za peníze udělám všechno. A ODS mu dala víc.
01. 09. 2009 | 16:37

Jarda napsal(a):

Stejskalovi: děkuji a oceňuji, že jste mi nesmazal toho "komunistickýho nevzdělaného politruka". Možná, že to s námi ještě není tak špatné...
01. 09. 2009 | 16:39

ing. Vopenka napsal(a):

pane Urbane,jste ubohý člověk,bránitbezcharakterniho člověka dovede jen lump.
Melčák se nemusel pohodnout s Paroubkem,mohl klidne i vystoupit ze strany,ale proč pane bože začala ve všem opakuji ve všm hlasovat s ODS? PROC?Jestli jsem socialni demokrat ,tak nemohu prešaltovat k ODS ze dne na den,zeptejte se kolik za to pan Melčak dostalod Dalíku a spol.od Langra ochranku a jeste cerpal cestovni nahrady to by milion KC,
01. 09. 2009 | 16:47

thief napsal(a):

Pane Urban
Neustále dáváte dohromady dvě rozdílné věci. Pokud pan Melčák nesouhlasil s postupy pana Paroubka, mohl kdykoli se ctí a hrdostí dát ruce pryč a vystoupit z ČSSD. On to neudělal, a několik let si nechal platit za něco k čemu nedostal od voličů pověření.
Nesnažte se vyargumentovat neobhajitelné. To je jako kdyby lékař poslal nemocného s rakovinou na rehabilitaci místo na operaci a argumentoval tím, že si to ten chlap stejně zaslouží protože kouří jako fabrika. Ten lékař má taky diplom pro to aby léčil. A pokud se nedokáže srovnat s nesympatickým pacientem, tak ať jde do politiky, na léčení nemá "mandát".
01. 09. 2009 | 16:49

ing-vopenka napsal(a):

pane administratore toho lumpa tam nechte to je nejjemnejsi identifikace melcaka a Urbana
01. 09. 2009 | 16:49

Nicole napsal(a):

Ke ke komentářům se obvykle nepřipojuji, protože většinou jde o nucené tlachání lidí, kteří se nudí buď doma nebo v práci. Zajímalo by mne, kolik z výše připojených účastníků diskuse vidí do souvislostí tak, aby dokázali opravdu objektivně hodnotit. Většina výše uvedených pisatelů by se měla zamyslet nad pojmy objektivita, serióznost, férovost,také nad tím, jestli jsou jejich znalosti české politiky na takové úrovni, aby mohli hodnotit. Nerozumím tomu, co z výše uvedeného opravňuje účastníky diskuse vyjadřovat se a hodnotit jednání pana Melčáka či autora článku. Zejména názor H.T. mne velice zarazil a říkám si, že 20 let demokracie nás posunulo na dno lidského bahna. Také znám Melčákovi osobně, proto si dovoluji s dotyčnou osobou zásadně nesouhlasit. Naopak mne jednání pana Melčáka vede k zamyšlení, co jej k jeho jednání vedlo. Není jednoduché rozhodnutí nechat se táborem lidu vědomě lynčovat. V každém případě smekám před těmi, kteří se vrhají do otevřeného boje, dávají v sázku sebe, své soukromí, svou budoucnost. Ať se to týká politiků, novinářů či odvážných komentátorů.
01. 09. 2009 | 17:03

Alarien napsal(a):

Pane Urbane,
nikdo z přítomných, myslím, nežádal, aby pan Melčák mlčel k nešvarům ve své straně, včetně jednání svého předsedy. Kdyby pan Melčák byl slušný člověk, složil by mandát a své důvody sdělil médiím. Mnozí by mu zatleskali, včetně mne. Kdyby byl pan Melčák slušný člověk, musel by veřejně kritizovat i chování pan Topolánka, Langra a jiných, jimž umožnil usednout do vládních křesel. Kdyby byl pan Melčák slušný člověk, nemohl by hlasovat proti všem návrhům strany, na jejíž kandidátce a s jejímž programem byl do sněmovny zvolen. Tím, že bezvýhradně podporoval asociální politiku bývalého politického soupeře, popřel celou svou minulost, popřel sám sebe. Jeho obhajobou popíráte sám sebe i vy.
01. 09. 2009 | 17:12

honza napsal(a):

HMM, a že jste se pane Urbane neozval v roce 1996, že by proto, že na trůnu seděl V. Havel?
Čili ÚS zpochybňuje všechny zákony přijaté po 1996-7? Byla vláda
ČSSD nelegitimní?
01. 09. 2009 | 17:13

stejskal napsal(a):

Smazal jsem další příspěvek obsahující nadávky ("blb", hanlivé komolení jména), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu. Viz Kodex diskutujích.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. A bez těch "lumpů" by kategorický nesouhlas vyjádřit nešel, pane inřenýre?
01. 09. 2009 | 17:15

Targus napsal(a):

To Jan Urban:

Nevím, proč nenapíšete na plnou hu..(pardon, ústa, pan Stejskal už je po dovolené), že poslanec Melčák je bojovník za svou peněženku a jako jediný se ozval, když mu bylo schváleno "dobrovolné" odtržení se od poslaneckého korýtka, oproti jiným několika desítkám poslanců z obou hlavních part(ají), kteří se nechtěli pustit do křížku se svým vedením v zájmu vidiny možného setrvání u lizu po předčasných volbách.
Taky nevím, proč tvrdíte holou nepravdu, že Paroubek shodil vládu. Tato vláda se shodila svou neschopností, zkorumpovaností a diletantizmem sama. Prostudujte si laskavě, kdo podpořil pád vlády, resp. kteří poslanci vládní koalice už měli vládnutí tohoto druhu plné zuby. Nebylo jich málo.
01. 09. 2009 | 17:23

Vico napsal(a):

Pane Urbane už jsem tu jednou napsal, že jste asi osobně statečný, ale to byl např. Che Guevara rovněž. O jakém vůdci stáda mluvíte? Vámi nemilovaný předseda strany byl do funkce zvolen demokratickou volbou, nemusí se vám to líbit, ale na rozdíl od vás má legitimní mandát stát v čele socanů. Jestli na podzim prohraje volby, půjde pravděpodobně od válu. Třeba to bude dobře.

I při vší úctě k vaši osobní odvaze si nedovedu představit parlament složený z takových jako jste vy. Majících své pravdy, své ničím neovlivnitelné přesvědčení/ nechci použít slovo fanatismus/ a buldočí tah na branku, která začasté bývá tou vlastní.

Ve vašem podání by systém založený na volné soutěži politických stran rychle zkolaboval, následoval by kolaps ústavního systému, kde planoucí přesvědčení o své pravdě je více, než systém vzájemných pák a brzd udržující celý ten demokratický hodinový strojek ve funkční rovnováze.

Dobře, proběhnou volby, jejichž legitimitu už nyní zpochybňujete. Stačí, aby Ústavní soud nad rámec své funkční kompetence si přivlastnil právo posuzovat, který ústavní zákon je vskutku ústavní. Z Ústavního soudu se stane obdoba iránského Sboru dohližitelů. Ještě chybí, aby se Klaus prohlásil Ajatoláhem, který podle své úvahy nevázán žádnou lhůtou bude či nebude podepisovat zákony.

Někdo tu už občas předvídá revoluční zakončení již příslovečné dvacetileté periody.Vy ukazujete možnou cestu. Pak zhasneme PC a začneme hledat nějakou tu "břízu" a pokud možno i chybějící odvahu.
01. 09. 2009 | 17:24

thief napsal(a):

paní Nicole
Osobní kontakt je určitě velkou výhodou. Řekněte nám teda co pana Melčáka vede k tomu, že chce zabránit předčasným volbám neb "...nemohl plnit svůj mandát po celé čtyři roky na které byl zvolen" (jak právě říkali na ČT24). Myslíte že svůj mandát do teď plnil? Napište, jsem jedno ucho.
01. 09. 2009 | 17:26

vanoce3000 napsal(a):

Nemyslím si že by Melčákovi šlo o dodržování Ústavy...
01. 09. 2009 | 17:37

ali napsal(a):

Když to tak čtu, Melčák rozlítil socany i odeesáky. Nemyslel on to nakonec opačně? Nechtěl ten Melčák, liška podšitá, socany a odeesáky sjednotit? Proti třídní nenávisti? To by odpovídalo. Ústavní soudci odložili výkon rozhodnutí prezidenta Klause vyhlásit předčasné volby na 9.-10. října. Předčasné volby, které si ústavním zákonem odhlasovala Sněmovna, se tímto odkládají na neurčito.
Možná i člověk kontra člověk zjistí, že všechno zlé je k něčemu dobré. Když už, tak Paroubková II v klidu porodí..
01. 09. 2009 | 17:48

kalaš josef napsal(a):

pane Urbane,pan Melčák jako mávnutim proutku začal hlasovat ve všem unisono s ODS a vládou,mimo program CSSD,za ktery byl zvolen.
proč pan Melčák nekandidoval tedy za ODS?
ten pan má morální kredit nula,stejně,jako Vy
01. 09. 2009 | 17:50

Pepa Řepa napsal(a):

to Vico
bylo by naivní Miloše Fitzgeralda Melčáka přeceňovat.
Taková hlava, aby vypracoval cizelované právní stanovisko a tak vlivný, aby nalezl příznivý a vstřícný postoj u Ústavního soudu, rozhodně není.
Solitér Melčák by to sám nedokázal.

Otázka je tedy, kteří vlivní lidé za tím stojí, kteří si nepřejí volby v říjnu.
Tady bych za tím nehledal ODS, má reálnou šanci volby vyhrát, průzkumy jsou jako na houpačce.

Spíše bych hledal u skupin pod pětiprocentní hranicí. Které jsou tak vlivné není těžké dohledat. Nebudou to ani Balbíni, kteří na volby nemají, ani Cibulka.

Co by posunutím voleb vyzískal Klaus, kterého ÚS nemůže ani čuchat?
Hádej hádej hahači, kdopak to asi je?
01. 09. 2009 | 17:50

Skogen napsal(a):

Och, pane Urbane, melčák, toť český Kennedy! Vždy po nějaké šílenosti jsem zaskočen, že mne může překvapit ještě větší šílenost.. Miloš Kennedy je bezesporu fascinující osobností, jen to národ jaksi nerozpoznal. Nuže národu pomáháte kvality Miloše Kennedyho objevit. Zajisté se časem vynoří nějaké jeho mýtické skutky. Já však o žádných nevím, vy snad ano?
01. 09. 2009 | 17:51

Jeník napsal(a):

To Stejskal - nějak jste nám pane Stejskale na dovolené zjemnocitněl a přešel Vás humorný nadhled - ono se to nijak jinak nedá nasat, když se nechá někdo zkorumpovat za mrzký peníz a zradí program, za který byl zvolen do sněmovny a po tomto zvolení vlastně by měl za čtyři roky dostat čtyři miliony korun českých. A když by měl přijít o zbyteček, který obnáší asi 1 a třičtvrtě milionu, tak najednou je to spasidel demokracie u nás(tak jak se nám snaží stále vnucovat politici a novinářské prostitutky).

A s tím údajným komolením jména - opravdu od Vás úsměvné, vždyť ho viděl celý národ stopořeného, tak proč nezdůraznit to, na co je tento protagonista tak hrdý.

Jinak co Vy na to pane Stejskale, že se nám to nějak zakabonilo, to dál bude vládnout vláda, nevláda, která nemá vůbec žádný mandát - je to pouze sešlost, které hradní pán dal dekrety. Co je to tedy v Česku (fuj jak odporné slovo) za systém - podle všech známých pouček by to mohla být finanční totalita, kde prachy mají jedinou a úplnou moc.

Jinak příjemný večer.
01. 09. 2009 | 17:54

Míla napsal(a):

Tyto extrémy působí na většinu lidí, ale už od zítřka by se to mělo zlepšit. No a koncem týdne už teploty nepřesáhnou nějakých 20 stupňů.
01. 09. 2009 | 18:03

Gren napsal(a):

Tedy pane Urban vy máte informace!!
Zrovna dneska velebíte Melčáka a on se zrovna dneska stane mediální hvězdou,protože ústav.soud vyslyšel jeho stížnost na předčasné konání voleb.
Hned bylo divné,že jste najednou začal psát o tak tichém poslanci který na sebe dokázal upozornit jen zradou vlastních voličů.No jsem zvědav komu ten nastalí chaos prospěje.....
01. 09. 2009 | 18:04

HMM napsal(a):

No Melčák vyhrál, zdá se, pane Urbane. A VK se námm opět aktivisticky kroutí. No to mě podržte.
01. 09. 2009 | 18:04

Vilém napsal(a):

Dnešní rozhodnutí ÚS ukazuje, že na závěr své politické kariéry dělá Melčák bílého koně Lidovcům a neznámé smečce zákulisních manipulátorů, k níž zřejmě náleží také pan Urban.
01. 09. 2009 | 18:07

borůvka napsal(a):

Melčák nemůže být špatný člověk. Proč hlasoval pro vládu Mirka Topolánka musí být každému rozumnému člověku jasné, bylo tu bezvládí, které nikomu neprospívalo a řešení v nedohlednu. Paroubek se prostě zasekl a nebýt Melčáka s Pohankou tak se tam perou dodnes.A není pravda, že Melčák hlasoval vždy s koalicí, to už si tady někteří natahovači ruček dost vymýšlí. Také nesouhlasím s tím , že vláda MT byla ta nejhorší.Byla to dobrá vláda.Do kytek by zasloužil jít Paroubek a mohl by si sebou vzít Zubovou, Jakubkovou a Tlustého.To nejsou politici, to jsou ti praví prospěcháři.
01. 09. 2009 | 18:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jeníku,

nemyslím, že by dovolená nějak zásadně ovlivnila styl mého administrování zdejších debat. Kodex diskutujích zapovídající hrubé nadávky i hanlivá komolení jména (viz záhlaví každé debaty) zde platil před ní a bude platit i nadále. I když nemohu vyloučit, že někteří na to trochu pozapomněli ;-)

Libor Stejskal
01. 09. 2009 | 18:22

Milan H. napsal(a):

Pepa Řepa:
u vašich příspěvku jsem se opravdu dobře zasmál. Děkuji!
01. 09. 2009 | 18:31

Pepa Řepa napsal(a):

To Vico
bylo by naivní myslet si, že to je dílo Miloše Fitzgeralda Melčáka, zvláště když ho zastupuje Kalvoda.

Rovněž by bylo naivní předpokládat, že autor nevěděl v půl jedné, kdy článek vylepil, jak bude rozhodnutí ÚS vypadat.
http://www.concourt.cz/scri...

Ale debata béží podle plánu. Úvahou, zda je Melčák hrdina nebo zloduch.

Ještě si myslíte, že jde o náhodné články nebo o počátek nové masážní a manipulativní kampaně?
Má-li být účelem dostat v listopadu na náměstí, tak se omlouvám. Demokracie je o volbách. A to říkám přesto, že ani jednu ze stran, která má možnost 5% přelézt volit nebudu.
01. 09. 2009 | 18:31

Jan Karoh napsal(a):

Definitevně jste zblbnul!! Do dneška jste nevysvětlil proč jste odstoupil z kandidátky OF!! Proč asi, když měl být přijat lustrační zákon?????
01. 09. 2009 | 18:32

Admirál napsal(a):

Pane Urbane, ať už si kdo myslím o pohnutkách, které vedly p. Melčáka k změně dresu cokoli, je jeho nynější aktivita směrem k ústavnímu soudu přinejmenším podivná. Je třeba se ptát, komu z případného odložení voleb kyne výhoda. Protože o p. Melčákovi pějete chvalozpěvy, bude se výhoda čerpat někde v okruhu Vám spřízněníýh.

To se máme zase na co těšit.

Mmj. S tím postavením p. Melčáka do řady s Churchilem a Kennedym jste to trochu "přeťáf".
01. 09. 2009 | 18:36

Suchec napsal(a):

Pepa Řepa:
zajímavý pohled, mrknu na to.

Pro mne zatím vycházejí Topáci, jako ti, komu by to nejvíce posloužilo.
01. 09. 2009 | 18:54

stále rebel napsal(a):

Jan Kalvoda
V letech 1990 až1996 byl poslancem parlamentu ČR, v letech 1992 až 1997 byl předsedou politické strany ODA. Byl také ministrem spravedlnosti v druhé vládě Václava Klause. V roce 1997 rezignoval na své politické funkce kvůli neoprávněnému užívání titulu JUDr. před svým jménem.

Rovněž dporučuji.

Šťáva: Spasitel, nebo korupčník?
http://www.transparency.cz/...
01. 09. 2009 | 18:55

Monika napsal(a):

Melčák není ani hrdina, ani zloduch. Otázka nezní, zda Melčák je to nebo ono (pokud si s vědomím, že už znovu nebude zvolen, pouze chtěl pragmaticky prodloužit mandát, za který pobírá slušný plat, patrně se mu to zdařilo), ale zda byla PORUŠENA při vyhlašování předčasných voleb Ústava či nikoli.

Je-li Ústava nejvyšším právním předpisem, jaké důsledky bude mít skutečnost, pokud ji budou porušovat právě nejvyšší ÚSTAVNÍ činitelé? Mohou ji porušovat prezident a poslanci horní i dolní komory parlamentu? Faktem je, že se to patrně děje.

V preambuli k Ústavě se praví:

„My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, v čase obnovy samostatného českého státu, věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé, odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody jako vlast rovnoprávných, svobodných občanů,
kteří jsou si vědomi svých povinností vůči druhým a zodpovědnosti vůči celku, jako svobodný a demokratický stát, založený na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti, jako součást rodiny evropských a světových demokracií,
odhodláni společně střežit a rozvíjet zděděné přírodní a kulturní, hmotné a duchovní bohatství, odhodláni řídit se všemi osvědčenými PRINCIPY PRÁVNÍHO STÁTU,
prostřednictvím svých svobodně zvolených zástupců přijímáme tuto Ústavu České republiky.“

Pokud se opakovaně porušuje Ústava (což se v ČR děje), lze vůbec hovořit o PRÁVNÍM státu??

(S Melčákem, ať už byly jeho pohnutky jakékoli, tyto nesnadné otázky vlastně ani nesouvisí.)
01. 09. 2009 | 18:56

Pepa Řepa napsal(a):

To Suchec
proč TOP? Jsou na vrcholu preferencí, reklamní kampaň a'la Andy Warhol rozjetá. Myslíte, že v červnu 2010 budou mít víc procent?

Teď sleduju, kdo se k dvojici Hvížďala - Urban přidá.
Že by Gabal či radio PEHE? Bursík? Kateřina Jau-Jau, či jiný kocábovitý? Džendrtety?

Nebere Tip sport sázky?
Je to docela zábavné. Že by se nepřidala moudrem redakce?
01. 09. 2009 | 19:03

Suchec napsal(a):

To s Topáky je kontrolní chroust.

Lidovci včil vylezli s požadavkem demise souč. vlády.

To bude zae šou.

K Hvížďalovi a Urbanovi bych to u Peheho neočekával.
01. 09. 2009 | 19:18

zdesta napsal(a):

p.Urban. Je to jednoduché vážený pane.Kdyby poslanec-x-z ODS ideologicky (pernamentně hlasoval s opozicí)přeběhl k ČSSD pak by určitě nebyl "hrdinou",ale odpadlíkem.Když něčemu fandím,objektivita se ocitne v ha..lu.
01. 09. 2009 | 19:22

Pepa Řepa napsal(a):

Nojo, Cyrilek vycítil příležitost, jak dostat lidovce do vlády, jak si přihřát polívku.
Ale že by stál za vyvoláním celé kauzy?
Těžko.
01. 09. 2009 | 19:37

Suchec napsal(a):

PŘ:
Teď poslouchám Svobodu, Kubáčka a spol.

Lidovci opět jedou v svých kolejích.
01. 09. 2009 | 19:38

Anička z Kuřimi napsal(a):

Co se divíte, měl jsem slíbenou ochranku na 4r a teď ji nemám.
Šak já si ji vymohu /citace Melčáka/
Pane Urbane, vy jste psal z hladu o přirovnání Melčák-Kennedy.
To jediné Vás omlouvá - hlad.
Příště se najezte, ten svět vypadá jaksi lepším, á i ten pan Melčák už vypadá líp.
Otázka,na jak dlouho ..
01. 09. 2009 | 19:40

veny napsal(a):

Melčák je hajzlík a podrázák, nic jiného,říkat tomu chytrost, je přehnané, spíše je to strach o korýtko,co ho žene do těchto střetů.Po tomto jsme v Evropě vnímáni jako nedůvěrohodný národ, švejkové a šašci.Divné je,že se toto nikdy nestalo ve Francii ,ani v Německu dnení to divné a zvláštní?
01. 09. 2009 | 19:45

Frank napsal(a):

Pane Stejkale,nejsem právník,tak jen co si pamatuji: Kdo jiného svým jednáním uvede v omyl za účelem získání neoprávněných výhod, dopouští se trestného činu podvodu.

Melčák toho využil, proto že, jako poslanec je prakticky beztrestný.

On nepodvedl jen oranžovou skupinu voličů, on povedl všechny lldi v tomto státě,kteří ho ze svých daní udržují.

Proto si myslím, že titul bezcharakterní lump, je ještě velice mírná forma a ne důvod ke smazání.

Svým zásahem na obhajobu těchto také lidí, se přiřazujete na jejch úroveň.
01. 09. 2009 | 19:52

LEVAK napsal(a):

Pne Urban zase jste mimo mísu.Jestli je Melčák vyhozený "osmašedesátník" tak já su panna orleánská!
Po studiu na Střední průmyslové škole strojnické ve Zlíně a na Fakultě strojní Vysokého učení technického v Brně pracoval v letech 1967–1979 jako externí aspirantista na katedře obráběcích a tvářecích strojů VUT Brno. Pracoval jako konstruktér, vedoucí konstrukční skupiny, zástupce vedoucího oddělení Obchodně technických služeb, vedoucí referent v kontrole technické diagnostistiky obráběcích strojů, vedoucí oddělení tamtéž, zástupce vedoucího divize, zástupce vedoucího výrobní divize, samostatný vývojový pracovník.
1.7.1984 – 28.2.1990 Výroba obráběcích strojů
vedoucí oddělení "Diagnostika a oživování NC strojů"
1.1.1980 – 30.6.1984 ŘKJ - výstupní kontrola sériové výroby
technická diagnostika číslicově řízených obráběcích strojů
vedoucí referent
1973 – 31.12.1979 Obchodně technické služby - oddělení servisu, inspekce a reklamací
diagnostik poruch NC strojů a zástupce vedoucího oddělení
1964 – 1973 Konstrukce revolverových soustruhů - číslicově řízené stroje RPK 25, RPN 25, RPN 63, RP 63 NC, RPN 63 A, RQ 63 NC
projektant - vedoucí konstrukční skupiny
1963 – 1964 Technickoorganizační rozvoj (od 2.1.1963), konstruktér.
My zliňáci o něm víme moc.Je to vždycky byl podegra,jak sa praví u nás.Hodně mojích spolužáků i lidí z rodinny dělalo v ZPS a dobře ho znalo.Před ním se ani protistátní vtipy nevykládaly.
To jeho přeběhlictví byla vlastně pomsta ČSSD,která mu slíbila místo náměstka ministra netakticky ještě před volbami mu bylo sděleno,že na to místo mají jiného!
Pane Urban Vy lžete pořád!Lhal jste ve svých zprávách z Jugoslávie a lžete i teď!Už by jste toho měl nechat.Já nevím co jste za povahu,ale možná by sa na Vás hodilo co říkávali naši tatíček "drzé čelo je lepší než poplužní dvůr!"
01. 09. 2009 | 19:58

Vico napsal(a):

P Ř : vrátil jsem se k počítači až teď. To, co se k nám blíží, je ústavní krize. Chybí nám desítky let demokratických tradicí i moudrý král, který nemá skoro žádné faktické kompetence a o to větší autoritu svého slova.

Včera jsem se díval na starší film s Robertem Redfordem Tři dny Kondora. Robert najde své spolupracovníky mrtvé a dlouho marně pátrá, kdo a proč ho chce vlastně zabít.

Hvížďala, Urban, Kalvoda tihle kocábovití lebkouni? Nebo ještě někdo další? Kdo tahá za nitky?

Já tu nadávám na toskánského Topola, někdo jiný na kočkovitého milovníka Matějské pouti. Abych však řekl pravdu, jsou mi tihle šibalové, co se navzájem předvolebně fackují, bližší, než ti za oponou, kteří před lety vystudovali loutkářskou fakultu.

Z Melčákovy hlavy to není, ale tomuto človíčkovi se podařilo zrelativizovat smysl voleb a teď dokonce i smysl demokracie. Jak říká Urban - hotový J.F. Kennedy.
01. 09. 2009 | 20:25

jarpor napsal(a):

Vico

Jaká ústavní krize ?
Je zde parlament, je zde senát, je zde vláda - nikoliv jakási vláda, ale vláda jež byla sestavena na základě politických stran.

Jen prostě ÚS jasně řekl politikům : I vy jste lidé a dodržujte zákony.

Ta vzrušená debata mi připadá trapná... nejdříve se nedodržuje zákon o zdravotnických poplatcích... pak si prostě "ohneme" ústavu tím, že ji nezměníme ale vytvoříme jednorázový zákon o zkrácení ...

Myslím, že je jasné, že volby v říjnu nebudou a dospěje se k volbám v normálním termínu...

A na závěr jen připomínka : Opozice má právo vyslovit nedůvěru vládě. Má však povinnost znát, co bude dělat dál. Zda ti co vládu shodili domysleli důsledky, a věděli, jak budou dál postupovat, nechť si zodpoví každý sám...

Vládnout se nemá snadno, vládnout se má dobře.

Hezký den
01. 09. 2009 | 20:36

j.p.š. napsal(a):

Franku , Vy jste se měl dát na beletrii.
s pozsravem Špacír
01. 09. 2009 | 20:43

Jorge napsal(a):

Smutek mne provázel čtením příspěvků, než jsem se propracoval k Monice!
Moniko, nejste svatá? Jinak si to neumím vysvětlit...
01. 09. 2009 | 20:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Franku,

zřejmě jste ne zcela pochopil, co zde píši. Nikoho pod tímto blogem neobhajuji, jen se zde starám o to, abych udržel alespoň minimální prostor pro výměnu názorů, a to i těch, které nesdílíte Vy či třeba já.

Tyto stránky nejsou určeny k tomu, aby někdo někomu nadával (to může na desítkách možná stovkách jíných serverů), označoval ho za "gaunera" či "lumpa" (bude-li takto někdo označovat Vás a já to zaznamenám, též zasáhnu). Ale k tomu, aby zde mohli debatovat i lidé se zcela odlišnými názory. Pokud to někomu nevyhovuje, nejsou tyto diskuse zřejmě určeny pro něj.

Libor Stejskal
01. 09. 2009 | 20:50

Hurá napsal(a):

ca 250 tisíc Kč za každý měsíc ve "žvanírně" si domů odnese každý poslanec. Ti ve funkcích ještě víc. (Podle informace strany Věci Veřejné). Za 8 měsíců to jsou 2 miliona a o ty Melčák, a ostatní, nechtějí přijít. To je vejvar, co! Kolik že to vyděláte prací za 8 měsíců ? 120 tisíc ? a vy 160 ? Chce to zásadní změnu ! Proto nevolte žádnou stranu, která je v současné "žvanírně"!
01. 09. 2009 | 21:19

Zacheus napsal(a):

Nechci se pouštět do moc hlubokých diskusí, ale srovnávat pana Melčáka s J.F. Kennedym a jeho Profily odvahy je podle mne trochu silná káva:).

Jinak pokud jde o stížnost a rozhodnutí Ústavního soudu o podané stížnosti, tak ten zatím o této stížnosti věcně nerozhodl.

Podle mého názoru z čistě formálního hlediska může být stížnost zcela oprávněná. Ale ústava by neměla být chápána jako posvátná indická kráva.

Přihlédneme-li k opravdu zdlouhavému a naprosto nepraktickému způsobu, jakým podle dosavadního znění Ústavy lze docílit rozpuštění sněmovny, pak je přijatý zákon , jímž došlo ke zkrácení tohoto volebního období, ústavně konformní. Ústava má totiž také jistou flexibilitu, občané tu nejsou proto, aby "sloužili" ústavě, ale naopak.

Pravdou je,že mohl být přijat obecnější zákon, a Ústavní soud by možná neměl o čem rozhodovat.

Jinak je ovšem zajímavé,jak politici napříč politickým spektrem v našem právním státě okázále kritizují soudní rozhodnutí,které se jim zrovna nehodí. Opravdu dobrý příklad pro občany.
01. 09. 2009 | 21:24

noblesse_oblige napsal(a):

1. Žádná ústavní krize nehrozí. Máme řádně zvolený parlament, máme vládu s důvěrou - přesně tak, jak si ji ODS a ČSSD za asistence pana prezidenta vymyslely a sestavily (pikatní je, že současný ÚS si najmenoval právě on).
2. Když strany nebyly ochotny jít na ústavně čisté tři neúspěšné pokusy, musely počítat s touhle možností - že si někdo bude stěžovat. Jejich reakce dokazují, že s ní nepočítaly, což jen zdůrazňuje jejich omezenost.
3. Co kdyby se stalo, že by někdo podal stížnost na neústavnost voleb až po jejich konání? To těm lidem vůbec nedochází, jaká by TOHLE byla blamáž?
4. Politici se chovali vůči Ústavě tak, jak jsou zvyklí z politiky - obejít, co se dá, však ono to projde. Neprošlo, aspoň prozatím. Klidně se může stát, že zákon ÚS posvětí, ale aspoň v tom bude jasno.
01. 09. 2009 | 21:32

SuP napsal(a):

Hurá -
Myslíš, že když budeš volit zoufalce z humanitní strany, že začneš vydělávat?
Dej si obklad!
01. 09. 2009 | 21:47

Admirál napsal(a):

jarpor - o ustavní krizi snad prozatím nemůže být řeč, ani jsem to v žádnem komentáři zde nenašel.

Spíš se nabízí otázka, komu tímto postupem kyne výhoda. Melčák na 100% nejednal nahodile. To je zřejmé z pochvalného Urbanova textu.

Spíš bych řekl, že podobnými postupy se k ústavní krizi můžeme dopracovat. Ukrajina - náš vzor.
01. 09. 2009 | 21:52

jj napsal(a):

pane Urbane, máte pravdu.
01. 09. 2009 | 21:56

Vico napsal(a):

jarpor : já vám váš názor neberu. Ostatně jsem svůj příspěvek napsal asi pět minut poté, co jsem zaregistroval rozhodnutí Ústavního soudu, že se ústavní krize BLÍŽÍ, nikoliv , že už je.

Teprve teď si dodatečně pročítám reakce našich politických špiček, a ty mi, bohužel, dávají za pravdu.

Ať už si myslíme o našich zástupcích v parlamentu cokoliv, a že je to hustý, rozhodli se možná kontroverzně, ale ústavní většinou, že si zkrátí volební období a rozdají se v DEMOKRATICKÝCH volbách nově karty. Ty karty, možná ke vzteku nikým nevolených kocábovitých, budou rozdávat voliči. Ta úmluva mezi politiky a jejich voliči byla přijata a včera zazněl gong do prvního kola.

Vůle byla projevena jasně a srozumitelně. Parlament si sám sobě zkrátil svůj mandát a to ústavní většinou.

To, co se teď děje, milý pane, je ústavní krize. Jindy rozhádaný parlament, aktivistický prezident, navzájem se pod krkem držící ODS a ČSSD i ti komanči rozhodli, abysme my občánci začátkem října to rozsekli a Ústavní soud svým rozhodnutím, které je pro středně právně vzdělaného srozumitelný asi tak, jako nápis na etruském náhrobku, řekne nikoliv. Zájem J.F.Kennedyho alias majitele přeběhlického mandátu Melčáka je více, než ústavně projevenmá vůle.

Tohle je krize, respektive bude. Až bude po všem Jarpore, tak v šest večer u Kalicha. /Nikdy k té chlastačce nedošlo/.
01. 09. 2009 | 21:57

Carlos V. napsal(a):

Toz - je vic casu, co takhle zmenit par opravdu ustatnich zakonu a snizit pocet poslancu ?

Na 81, at muzou sedet misto Senatu.
A Senat slozit ze zastupcu kraju, schazet by se mohli v salonku restaurace Senatu.
01. 09. 2009 | 21:59

Japoko napsal(a):

Pane Urbane,
z Vaší mediální prezentace posledních let(protože jinak Vás neznám)dle mého vyplívá, že, spolu s několika Vašimi kolegy, trpíte tzv. "disidentským komplexem". Proto můžete kreraturu (lidskou i politickou) typu Melčáka hodnotit tak, jak jste to udělal výše. Opravdový problém je asi v něčem jiném.
01. 09. 2009 | 22:00

SuP napsal(a):

Když někdo napíše "vyplívá", má zřejmě daleko blíž k plivání než k plynutí. A takovej se naváží do člověka, co se umí docela dobře živit psaním.....
01. 09. 2009 | 22:14

Hipik - pravicovy recidivista napsal(a):

Zucastnil jsem se voleb v roce 2006. Den predem jsem jel do NYC a druhy den odvolil. Tehdejsi, velmi proziravy ministr zahranici to zaridil tak, ze volebni mistnost byla otevrena pouze 3 hodiny. Ti, co ten den prileteli z LA, SF a dalsich mest ku jedine volebni mistnosti, byli zklamani. Stejne tak, jako mnozstvi vice nez male dalsich, kteri tu po Statech ziji a pracuji, jsou opravnenymi volici v CR a volebni pravo je jim odepreno, nebot volba po internetu ? Cha cha chaaaa. Nekomu se proste vysoka neucast velmi hodi. V prvnim kole strana ziska lehce pod 5%, ale po druhem kole uz je ve hre. Jakmile je ve hre, spousta politiku se stane ekonomama - zasedne v dozorcich radach. Takze narozdil od Pepy Repy si myslim, ze pan Melcak dnes kope za Cyrila. Tomu se strana rozstipla a odklad voleb mu muze jen prospet. Nicmene s nim souhlasim, dnes nemam koho volit, takze do NYC pojedu zas a vhodim neplatny hlas. Nebudu volit nikoho a nikdo si za me nic nepripocte.
01. 09. 2009 | 22:15

Květoslav Žvátora napsal(a):

Neznám pana Melčáka ani nevím jak se choval a vystupoval při jednáních ČSSD nebo sněmovny,ale jednoznačně souhlasím s rozhodnutím ústavního soudu, protože rozhodnutí sněmovny a pana prasidenta bylo z mého pohledu protiústavní.
01. 09. 2009 | 22:16

Suchec napsal(a):

Poslouchám předsedy partají, a čím dál víc si myslím,že s tím mají něco do činění lidovci.
01. 09. 2009 | 22:17

Suchec napsal(a):

Aneb jak prosadit obecný zákon o rozpuštění sněmovny jinými metodami.
To by bylo geniální :-))))))))))))
01. 09. 2009 | 22:21

Vico napsal(a):

Aby soud znemožnil volby, je pro mně šokující, řekl profesor ústavního práva na UK Pavlíček.Podle dalšího experta na ústavní právo Grónského, by se měly sejít ústavní špičky a přijmout usnesení, že na volbách trvají. Odklad voleb by byl protiústavní.

Co dělat, když se z řetězu utrhne instituce, která má za úkol chránit ústavnost? Na to nenajde odpověď ani tucet ústavních expertů. Jestliže soud zakáže demokratické volby a uzurpuje si pravomoc posuzovat ústavnost ústavního zákona a bude diktovat nositelům zákonodárné a výkonné moci, aby pokračovali ve vládnutí, když už ve vládnutí ve staré sestavě pokračovat nechtějí, tak to snad nemá obdobu nikde na světě. Jó nějakej puč, kdy se svrhne vláda, to se bohužel stává často, ale ústavně soudní kontrapuč - jménem republiky vládni dál, nebo ti uložíme pořádkovou pokutu, tak to trochu připomíná vynucený manželský sex padesát let po svatbě a bez viagry.

Tento týden jedu na dovolenou - letecky. Za deset dní možná budu rád, že další nějaká Sky europe zkrachovala a návrat se stane neurčitým. Většinou mívám na takové náhody štěstí.
01. 09. 2009 | 22:32

Hipik - pravicovy recidivista napsal(a):

No, tak jsem nenapsal jedine hanlive slovo, co slovo, ani sluvecko a prispevek je fuc. No nic. Otazku mam na Spacira. Nedelal jsi v KB ?
01. 09. 2009 | 22:34

Suchec napsal(a):

Vico:
Podívejte se do Hondurasu, kde jejich Ústavní soud za podpory USA svrhli legálně zvoleného prezidenta a zrušil ústavní zákon o referendu.

Podobnost čistě náhodná, ne?
01. 09. 2009 | 22:34

Hipik - pravicovy recidivista napsal(a):

A helemese, uz je tu, tak tedy sorry -))))
01. 09. 2009 | 22:36

Suchec napsal(a):

A co tendr na ekologiké zátěže, Letiště, etc. etc. ?

Není za tím někdo z téhle oblasti?

captcha: fascismo and..
01. 09. 2009 | 22:41

oposum napsal(a):

to Sup:
to není zvěřinec jen standardní povykování omezenců;
to Řepa:
ve vašem případě je zajímavé pozorovat jak se pokoušíte o jakýsi humorněcynický nadhled a vypadávají už jen žlučovité, pivní bláboly, smutné čtení z řepy
01. 09. 2009 | 22:50

zavinacn napsal(a):

K příspěvku Veny - osobně si myslím, že jako "nedůvěrohodný národ, švejkové a šašci", jak píšete, můžeme Evropě připadat zejména po tom, co v době našeho předsednictví EU padla vláda. Všichni víme kolikrát a s jakým záměrem se tyto pokusy opakovaly!
K LEVAK - Vy musíte být buď velmi dobrý "přítel" pana Melčáka nebo máte velmi dobré "přátele" na místech, kde by měla být samozřejmostí diskrétnost. Vzhledem k tomu, že ZPS je tam, kde je, byla tato firma plná slušných a diskrétních lidí, v jejichž prvořadém zájmu bylo budovat, rozvíjet a podporovat kdysi jeden z nejlepších, tradičních, prosperujících a perspektivních podniků zaměstnávajících velkou část obyvatel zlínského regionu, kteří tak přišli nejen o práci, ale málem i o peníze uložené v podnikové bance. Připadá mi přinejmenším zvláštní, když někdo umístí přesný profesní životopis (včetně konkrétních dat) další (v tuto chvíli fyzicky nezúčastněné)osoby na tak veřejné místo, jakým internet je. Jednak si myslím, že pokud jste Vy nebo kdokoli z Vašich "přátel" někdy měl přístup k takto přesným informacím, bylo to za jiným účelem a za tímto účelem také měly sloužit (mimochodem profesní životopis většiny politiků je na internetu volně dostupný). Pak stojí za zvážení, co je cílem Vašeho příspěvku. Domnívám se, že předmětem diskuse je aktuální politické dění, nikoli přesvědčování blogerů o bezcharakternosti osoby p. Melčáka ve stylu jedna paní povídala. Naopak mne Vaše vyjádření nutí k zamyšlení o charakteru Vaší osoby.
K příspěvku Jorqe - když už neznáme základní zákon státu, alespoň bychom měli vědět, kde ho najít (http://www.psp.cz/docs/laws...). Možná by neuškodilo všem si jej alespoň zběžně projít, abychom se více seznámili s pojmy lidská práva (tedy i naše práva), lidská důstojnost apod. Je poměrně dobře aplikovatelný v životě každého jedince (i když se to na první pohled nezdá). Možná, až se s tímto zákonem seznámíte, vstoupíte mezi svaté i Vy a paní Monice ponecháte právo na vyjádření bez patetických poznámek.
01. 09. 2009 | 23:03

klon napsal(a):

tak jest ... není co dodat
02. 09. 2009 | 00:16

vlk napsal(a):

Pane Urbane,
chci věřit, že tímhle blogem si z čtenářů blogu Aktuálně buď děláte naprosto nehoráznou srandu nebo že jste dnes někde hodně slavil...
Jinak si totiž ten úlet o hrdinném Melčákovi, hajícím s holou hrudí poslední zbytky demorkacie v Česku neumím vysvětlit!

Začnu tím přeběhlictvím.. pro vás s e nemohl Melčák srovnat s Paroubkovým podílem na rozkrádání evropských fondů? Skutečně? Jak to tedy , že týmž Paroubkem s e nechal nomiovat na volitelné místo kandidátky? charakter by řekl - s grázly a za grázly nekandiduji! Punktum.

Ale kandidovat za někoho a proti někomu a následně přeběhnout k tomu, proti němuž jsme kandidoval a tohle vydávat za charakterí čin? tak to je tedy hodně kách.
A to nemluvím o chodbových drbech, které s e také musely dostat k vám, když s e dostaly až ke mně na venkov - totiž ty zlé a jistě nepravdivé drby hlásaly, že Melčák mladší s e jaksi zapletl do nějakého velmi očklivého maléru.... Samozřejmě hrubá pomluva.

No ale jděme k ověřitelným faktům. .. Melčák jako poslední strážce demorkatických postupů, které jsou nadřazeny nad zájmy stran...
Dal jsem si práci. A podíval se od kdy byl tenhle statečný a zásadový muž členem parlamentu. A co nevidím? První volební období vykonal ve sněmovně , která s e ustavila v období 96-98!
Byl ted y členem té samé sněmovny, která stejným zákonem, který teď Melčák napadnul, rozpustila sama sebe , aby mohly být volby v 98!!! Nemám dost času , abych projel archiv a vyhledal tam hlasovací listinu nicméně vezmete sázku proti mně , když budu tvrdit, že nejspíš TEHDY HLASOVAL PRO PŘIJETÍ tohoto zákona? Asi sotva.
Takže tehdy mu to minimálně nevadilo, pokud náhodou hlasoval s menšinou, která nebyla pro Tehdy stížnost nepodal. Jakkoli od právních puristů zaznívaly úplně stejné námitky.
Proč je nepodal. No nejspíš proto, že tehdy měl jasno . Že bude na volitelném místě kandidátky pro nové volby. Dnes má také jasno. Že s koncem sněmovny bude vymeten na politické hnojiště, kam podle mne už minimálně 2,5 roku patří.
Jediné o co tomu "skvělému" občanovi jde, je evidentně dalěích 8 měsíců imunity dalších 8 poslaneckých platů, dalších 8 měsíčních poslaneckých náhrad a dalších 8 měsíců ostatních poslaneckých výhod.Jiné vysvětlení pro diametrálně rozdílný postoj Melčáka v r 98a 09 prostě nemám a mít nemohu.
Protože hospodářská krize v 98 byla drobnou nepříjemnou příhodou ve srovnání s čím jsme a budeme konfrontováni teď!
Odpovědný člověk formátu vámi namalovaného Melčáka by tohle reflektovala rozhodně by nezkoušel zemi potopit na 3/4 roku do permanentní politické a parlamentní anarchie.

Jo a teprve teď jsem si přečetl váš vstup do disksue.
Říkáte, že soc dem svrhla vládu?
Vládu instalovanou s pomocí "motivovaných", melčákovsky motivovaných přeběhlíků? Kterou sundali nikolvi soc dem, ale její čtyři vlastní poslanci! Původně vládní poslanci! Bez jeiich hlasů mohla soc d em vyslovovat vládě nedůvěru ještě asi tak další sto let.Marně.
Aby to bylo pochopitelnější - vláda, která stála na ¨hrdinném Melčákovi prostě ztratila důvěru části svých poslanců A proto skončila. Důvěru oposice nikdy neměla!
Nicméně psát o zbabělosti, že soc dem nepřevzala vládu mi přijde už úplně ujeté. Stačí totiž, abyste si vyhledal v archivu, což pro vás bude hračka, výroky pánů Tlustého a Schwipella. kd jednoznačně konstatují, že hlasovali proti Topolánkově vládě , ale NEBUDOU hlasovat pro vládu soc dem. Třeba znáte recept, jak mohl zbabělý Paroubek zařídit v takovém případě prohlasování důvěry pro soc dem vládu. Buďte tak laskav, nedělejte okolky a prozraďte to širokémua jistě zvědavému publiku. Všichni vám budeme velmi povděčni.
To, co jste napsal je pro mn bohužel těžká šmíra., o kteeré jsem si myslel , že jí nikdy nebudete schopen.....
A dokonce bych s i dovolil hádat, proč jste se do ní pustil. Nicméně , nemám potřebu přilévat oleje do ohně.
02. 09. 2009 | 01:19

Důchodce68r napsal(a):

Tuze pěkná diskuze - o koze, o voze, o noze, atd. Holt neumíme pozorně číst a poslouchat.

Moniko OK,
taky jsem pana Urbana takto pochopil.

Zdravím vespolek.
02. 09. 2009 | 02:04

Padouch nebo hrdina... napsal(a):

Milý pane autore,
pan Melčák především ukázal, co je zač, už na podzim 2006. Tehdy měl složit mandát, protože se zpronevěřil voličům, kteří ho zvolili poslancem za určitých podmínek.
On to neudělal, nechal se koupit.

Dnes připomíná spíš než hrdinu "proti všem" zoufalou postavičku, která se zděšením zjišťuje, že ač přebíhala "za lepšími životními podmínkami" (citace půjčená od představitelů etnických menšin), tak tato spekulativní postavička Melčák nyní poznává, že při přebíhání vsadila patrně na špatného koně, který dost možná nevyhraje volby.

Pan Melčák dobře ví, že politické kariéry přeběhlíků kteří projevili svou nespolehlivost (stejně jako u pánů Pilipa, Rumla, Pohanky, Snítilého, Ranince, Kalouska, madam Zubové a dalších, z různých stran) téměř vždy skončí s aktuálním volebním obdobím, a pak mají na zbytek života v jakékoli vlivnější straně dištanc, od pohodlného politického korýtka utrum a nezbývá jim než (ó hrůzo) pracovat, ať už ve státní, nebo dokonce (ó děs!) v privátní sféře.

Dělá tedy, jako člověk, který ví že jeho přepychové poslanecké dny jsou už dnes sečteny, vše pro to, aby si svoje mandátní korýtko mohl spapinkat do posledního drobtu - do posledního dne celé délky volebního období, až do roku 2010. Další možnost už mít nebude, je politickou mrtvolou, a je si toho vědom.

Takže koneckonců, vždyt to pro něho je naposledy v životě, že, nemá už co ztratit, tak mu to za takový tyjátr před veškerým voličstvem (které už se nemůže dočkat, až ve volbách vykydá celý ten Augiášův chlév), za to mu to stojí, ne? :)
02. 09. 2009 | 02:36

Pepa Řepa napsal(a):

To Hurá
založil bych tedy stranu mlčenlivých.
Miloš Fitzgerald Melčák by mohl být předsedou.
Podle některých Zlínských pramenů je od narození němý.

Idaální poslanec, řekl bych.
02. 09. 2009 | 05:41

Pepa Řepa napsal(a):

To oposum
Pivo nepiju, neb jsem diabetik.
Vás bych tipoval na pijáka absintu.
Ten dělá s mozkem divy. Svý věděli Degas, Manet i Oliva.

Je to poznat, ale nic si z toho nedělejte.I tak se dá prožít hodnotný život. Třeba se i pro Vás najde kojot, který se Vás ujme.
02. 09. 2009 | 05:59

Dalík s igelitkou uvíznul na jachtě v be napsal(a):

Díky němu vznikla po patovém výsledku voleb v roce 2006 Topolánkova vláda složená z ODS, lidovců zelených. Díky němu začaly o rok později pravicové reformy v čele s rovnou daní, lékařskými poplatky a omezením dětských přídavků. A teď možná díky němu ani nebudou říjnové předčasné volby.Život s bodyguardy
Vzápětí jako by dostal Miloš Melčák od vlády "odměnu" – policejní ochranku s autem i řidičem. Cítil se pronásledovaný socialisty, které zradil. Bodyguardi ho limuzínou vozili mezi Prahou a Zlínem, zatímco on dál bral poslanecký příspěvek na dopravu 35 tisíc korun měsíčně.

Byl dokonce ochoten podpořit i americký radar v Brdech.
02. 09. 2009 | 08:05

Aura napsal(a):

Melčák nebude svatým a odvážným už vůbec ne,Melčák volil Klause pane Urbane ,jsou za vším jen všivé peníze...
02. 09. 2009 | 08:38

mve@atlas.cz napsal(a):

mve@atlas.cz Nepomyslel jste pane obdivovateli Mélčíků a jiných čáků, že hlavním (ba asi jediným) zdůvodněním Melčákovy stížnosti Ústavnímu soudu) je to, že bylo zkráceno jeho právo na dokončení poslaneckého mandátu (vykonávání mandátu po celé zákonné volební období); což je důvod koneckonců velmi individualisticky pojatý a nanejvýš utilitární.
Nenapadá Vás třeba jiný důvod: parlament je těleso, které vzniká (a i v případě, o který jde, vzniklo) výlučně uplatněním volebního práva občanů a takto vzniklá struktura nemůže být legálně nadána oprávněním sama sebe kdykoli nějakým většinovým hlasováním se rozpustit. Jsou jen dvě ospravedlnitelné metody, z nichž rezultuje rozpuštění parlamentu a vyhlášení nových (předčasných) voleb. Jsou to tyto: 1) voliči rozhodnou hlasováním, že je třeba (oznámí to prezident) rozpustit parlament a vyhlásit předčasné volby (tisíce teoretických i praktických námitek proti této cestě k rozpuštění parlamentu si dovedu představit a nepopírám je). 2) parlament ztratil (a delší dobu to projevuje) schopnost fungovat způsobem, pro který byl vytvořen a jaký se předpokládá. Formy neschopnosti takovéhoto fungování a z toho vyplývající důsledky v rozpuštění parlamentu obsahuje ostatně současná ústava (třikrát a dost s vládou, neprojednávání předloh, hlasování o předloze zákona ve spojení s důvěrou vládě) a lze možná přijít i na další . Čilí méně obdivu pro Melčáky s jejich nároky na zarplaty i dobavky a více naslouchat třeba senátoru Pithartovi ...
02. 09. 2009 | 08:43

Iva Hnátková napsal(a):

Tenhle článek mi mluví z duše. Jsem dychtiva odůvodnění budoucího rozhodnutí ÚS. Je k pláči, když s plnou pusou demokracie kydáme špínu na toho, kdo si dovolí jeden z jejích nástrojů využít, ale jsme bez mrknutí oka schopni tolerovat její mrzačení s vírou, že je to pro naše dobro. No, přinejmenším trocha úcty k volnému mandátu a právu dovolávat se ochrany svých práv by neškodila.
02. 09. 2009 | 08:49

jumbo napsal(a):

to je chytráků v českých luzích a hájích! škoda, že jen virtuálních, ostatně internet je anonymní a snese všechno, že. když to všechno tak bezvadně víte a rozumíte tomu, proč vy jako chytří a nejchytřejší s tím něco krom vulgárního komentování plného vašich mindráků neuděláte? proč volíte pořád ty papaláše? abyste měli munici pro tyto agresivní a hloupé diskuze, chátro rozmazlená?
02. 09. 2009 | 08:55

vopenka napsal(a):

paní hnátková pan Melčák byl zvolen za stranu a její program ne za sebe.
Ten program zahodil a začal ve všm,opakuji ve všem hlasovat s ODS,myslíte,že zadarmo?
Díky němu vznikla po patovém výsledku voleb v roce 2006 Topolánkova vláda složená z ODS, lidovců zelených. Díky němu začaly o rok později pravicové reformy v čele s rovnou daní, lékařskými poplatky a omezením dětských přídavků. A teď možná díky němu ani nebudou říjnové předčasné volby.Život s bodyguardy
Vzápětí jako by dostal Miloš Melčák od vlády "odměnu" – policejní ochranku s autem i řidičem. Cítil se pronásledovaný socialisty, které zradil. Bodyguardi ho limuzínou vozili mezi Prahou a Zlínem, zatímco on dál bral poslanecký příspěvek na dopravu 35 tisíc korun měsíčně.
02. 09. 2009 | 09:00

Tuk napsal(a):

Melcak je jen Bily kun Modre mafie-jak vidime ve spolupraci s justicni mafii se jim ovedl dalsi tah. Jen chteji, aby lide meli delsi cas zapomenout na jejich zlocinecke vladnuti!!! Melcak patri uz nekolik let na Pankrac za pomoc modre mafii pri rozkradani republiky!
02. 09. 2009 | 09:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubé nadávky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 09. 2009 | 09:14

SuP napsal(a):

Je velice překvapivé, že hroutící se hospodářství naše politiky v zásadě nechává v klidu, ale zmšna termínu výměny koryt je vyburcuje k nebývalé kooperativnosti.
Přitom ke podstatně důležitější, aby bylo co jíst, než na jaké panáky na politickém orloji se budeme 4 roky dívat.
A ten jejich slavný "Návrh rozpočtu"? Vždyť je to jenom rozpočítání procent zbytku, který neprožere státní moloch.
02. 09. 2009 | 09:22

hutor napsal(a):

Nemam rad pana Melcaka ani autora blogu pana Urbana, kvuli jejich nazorum. Ale u obou se prokazalo (u p. Urbana davno u p. Melcaka to vidim ted), ze maji odvahu. V Masarykovskem "nebat se a nekrast", je odvaha na prvnim miste. Cim jsem starsi tim vic chapu proc. Oba panove maji moji uctu.
02. 09. 2009 | 09:23

Jan Urban napsal(a):

Kolegům blogerům:

Především - Moniko, hluboce smekám a děkuji.

Asi není lehké pochopit, že ústavnost je možné posuzovat jen bez křiku a povrchností. Poslanec Melčák není v tomto sporu vůbec důležitý jako osoba, pouze a výhradně jako stěžovatel k Ústavnímu soudu. Pokud si někdo myslí, že zastřelením posla špatných zpráv se problém vyřeší, jde o omyl. Pokud se zkoumání problému zastaví u jména jedné osoby a odhadování osobních historií a motivů onoho posla, problém sám ani nezačne býti diskutován. Představa, že politické strany mohou ústavní většinou zařídit vše, co se jim zachce, a to bez sebemenší korekce obrany minimálně základních lidských práv mocí soudní, může vzejít pouze z hlavy odkojené totalitním pojetím moci. Nemyslíte, přátelé, přece vážně, že by našim skvělým politickým stranám měla být přiznána automatická moc vyhlašovat výhradně jejich ušmudlanými dohodami třeba povinné tetování, zákaz zrzavých vlasů, anebo doživotní renty pro vyvolené soudruhy...

Konečně jsme se dočkali diskuze o limitech moci zákonodárné a soudní. Měli bychom být nadšeni. Namísto toho sledujeme řev potrefených stranických papalášů a snahu za každou cenu politicky pokořit Ústavní soud. Cesta do pekel, a žádná demokracie, říkám já. Nevzdělanost, neúcta a hrubost, kterým se demokraté musejí umět opřít.
02. 09. 2009 | 09:41

NULI napsal(a):

Souhlasím s Vámi, pane Urbane. A pan Weiss v dnešních Lidovkách ve svém sloupku také trefně formuloval základní premisu - i zákon schválený ústavní většinou může být v rozporu s ústavními hodnotami.
02. 09. 2009 | 09:55

vlk napsal(a):

ne pane Urbane! opět špatně!
Nikdo nezpochybňuej právo kohokoliv, ted y i melčáka jít kdykolvi před US. Nikdo nezpochybňuje právo US rozhodnout a to tak, aby jeho rozhodnutí bylo kvalifikované.
Veškeré kritické hlasy k vašemu blogu jdou v následujících rovinách:
- US nechť rozhodne, ale tak , aby přihlédl k časové nouzi
-Melčák podal stížnost na krácení svých práv. Předchozím případ ě mu t o nevadilo. Je etd y zcela zřejmé, že vaš e teorie jediného statečného a s pravedlivého na melčáka sedí asi s tejně, jako na krávě jezdecké sedlo.
-Melčk jako takový , je podle vás charakter. Podle řad y z nás diskutujících jd e o naprosto bezcharakterního týpka, který myslípouze a jen na svůj prospěch, či na ohraničení svých škod.
Mimojiné - toto tvrzení podpírá i okamžik, který si vybral k prezentaci s vého podání! Zákon z zkrácení volebního období byl odhlasován minimálně pře d čtvrt rokem. Co bránilo poslanci Melčákovi uplatnit podání US hned druhý dne po podpisu zákona prezidentem republiky? tak aby nebylo naprosto prvoplánově zřejmé, že mu jd eo zablokování voleb a tím o protažení mandátu poslanece? nic. Naprosto nic. Chladně kalkuloval datem podání a vyviolanou časovou tísní.
Zkuste mi vyargumentovat , jak tohle souvisí s obranou lidských práv, ústavnosti a všeho toho, nad čím s e dojímáte právě s datem podání! Bylo zcela chladnokrevně použita metoda největších možných škod. A jak tím zabránil špinavým politickým stranám v úplatňování špinavých dohod. Při čemž nijak nepopírám, že naš e politické strany jsou skutečně ekelhaft a jejich dohody také.

a zcela nesmyslný je oslední odstavec vaší poslední repliky že jsme svědky diskuse o limitech moci zákonodárné a moci soudní. Zatím s e nenašel nikdo kdo by
- popřel právo US s e k věci vyjádřit
-popřel právo se k věci vyjádřit , jak s e zatím vyjádřil
-prohlásil, že toto vyjádření nebude respektovat

Ale ohrožení moci soudní, a to ani jejího ˇustavního oudu, nikterak není komentář výroku tohoto soudu Sna d i vy budete souhalsit s názorem, že svoboda slova je zákaldním a tributem demokracie. Pokdu by byla zákázán názor na výrok soudu a jeho veřejné uplatnění, paknemáme demokracii,a le soudcokracii!
Celý spor , pokud už o něm chcete v souvislosti s Melčákem mluvit, je o tom, jestli Parlament může přimout zákon, kterým omezí sám sebe. O nic jiného nejde. Pokdu ano, a já si myslím, že je k tomu plně legitimován z ústavy, neboť svým hlasováním dokonce může změnit, ba dokonce zrušit i ústavu jako celek.Může dokonc e i zrušit Ústavní soud. Opět svým zákonem. Takže je podle mne z logiky věci suverénem v přijímní zákonů. A má jediné omezení - že tyto zákony nesmí být kolizní se zákony již existujícími.Nic víc.
A ještě zcela věcně- pokud parlament může omezit svobodu kteréhokoliv jednotlivce , čijej zbavit ústavníc práv, -viz trestní zákonník třeba, není sebemenší důvod, rpoč by svýmjiným rozhodnutím neměla omezit dobu trvání mandátu svého jiného člena.
Joa co ta mnou navržená sázka? přijmete ji?
02. 09. 2009 | 10:24

buldatra napsal(a):

Podívám-li se na to škodolibým selským pohledem vesnického voliče, musím konstatovat, že pan poslanec Melčák tak dlouho mlčel, až to všem osladil.

A je celkem zábavné pozorovat to politické panoptikum, které připomíná situaci mravenců, kterým někdo hodil sirku do mraveniště. Sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo.

PŘ:

Já na sokl navrhuji nápis:

Přišel jsem, mlčel jsem a pak jsem jim to osladil.
02. 09. 2009 | 10:25

pane Urbane ,budte chlap a odpovezte napsal(a):

PANE VLKU PLNE PODEPISUJI,CO JSTE NAPSAL
Melčák byl zvolen za stranu a její program ne za sebe.
Ten program zahodil a začal ve všm,opakuji ve všem hlasovat s ODS,myslíte,že zadarmo?
Díky němu vznikla po patovém výsledku voleb v roce 2006 Topolánkova vláda složená z ODS, lidovců zelených. Díky němu začaly o rok později pravicové reformy v čele s rovnou daní, lékařskými poplatky a omezením dětských přídavků. A teď možná díky němu ani nebudou říjnové předčasné volby.Život s bodyguardy
Vzápětí jako by dostal Miloš Melčák od vlády "odměnu" – policejní ochranku s autem i řidičem. Cítil se pronásledovaný socialisty, které zradil. Bodyguardi ho limuzínou vozili mezi Prahou a Zlínem, zatímco on dál bral poslanecký příspěvek na dopravu 35 tisíc korun měsíčně.
pane Urbane a to srovnavate tento pokřiveny charakter s Kennedym?
02. 09. 2009 | 10:42

stále rebel napsal(a):

Sdílím tyto názory:

Největší rozhořčení vyjádřil profesor ústavního práva Václav Pavlíček. "Aby soud znemožnil volby, je pro mě šokující," řekl. Soud měl Melčákovu stížnost podle něj odmítnout, protože není v jeho kompetenci.

Děkan právnické fakulty UK Aleš Gerloch řekl, že on sám by se pod takové rozhodnutí nepodepsal. Jan Kudrna z katedry Ústavního práva na téže škole zastává názor, že ÚS nemá o ústavních zákonech vůbec rozhodovat. "Porovnává, zda je zbytek řádu v souladu právě s ústavností, kdyby mohl ústavní zákony měnit, tak by se stavěl na vůli lidu," řekl Kudrna.
http://www.novinky.cz/domac...
02. 09. 2009 | 10:47

vlk napsal(a):

buldatra +Pepa Řepa

já trochu rozvedu nápad kolegy buldatry.
Mělčákovi bylo e videntně líto, že nebyl středobodem dění v kampani Evropě to osladíme.
Tak si řekl - jsnechtěj mě na evropské jeviště? maj mne za provičního mouřenína? OK. Takže - když oni budou oslazovat veropě, tak já holt osladím Česku. Osladil.
Neměla by ho ODS vylepit na svých bilboardech po celé rpeublice? já myslím, že ano. Proč se za něj stydět.
02. 09. 2009 | 10:49

JAHA napsal(a):

V tejto tak trochu dlhsie pretrvavajucej hysterickej dobe (od volieb do krajskych zastupitelstiev) je samozrejme dost tazko trochu vzlietnut z toho marazmu do akej takej vysky a pozriet sa na veci s nadhladom. A to nielen co sa tyka poslednej "kauzy" - podania na ustavny sud. I keby som pripustil, ze p. Melcakovi neide o nic ine, len o tych par mesacnych poslaneckych platov, hned by ma samotneho napadlo, ze musim byt hlupy. Ved keby aj vyhral a tie peniaze dostane, co POTOM? Zeby bol natolko hlupy a podnet daval IBA preto? Zaiste nie. Ved pre neho to takmer nic (ked si odmyslime tych niekolko poslaneckych paltov) MATERIALNE neriesi a politicky??? Je preto viac ako jasne, ze za podanim su INE dovody. No a tu sa uz mozeme bavit, o com chceme. Je za tym p. Zeman a jeho skupina? Je za tym jednoducha "primitivna" odveta Melcaka za viacrocne dehonestovanie jeho osoby? Su rozohrate nejake "vyssie" hry, ktorych pravidla a vysledky sa dozvieme neskor? Atd., atd. Urcite si ale myslim, ze LEN a tie poslanecke platy neide. Mozno za nejaky cas bude ceska verejnost este len "zirat", co sa z toho vykluje.
02. 09. 2009 | 11:27

jozka napsal(a):

Pepa Repa, buldatra, vlk

Ja bych se nebal inspiraci klasikem:

Sto roků v parlamentě žil, mlčel jsem,
sto roků zvedal jsem ruku,
za sto let ramenem bezmasém
zabezpečil jsem hromadu svých vnuků...
02. 09. 2009 | 12:44

František Kocourek napsal(a):

Soudruh Jan Urban,tento věčný komunistický bojovník proti komunistům ve jménu komunismu zase sepsal pojednání o člověku,který dnes nemůže najít zaměstnání ve veřejném sektoru.A rukama se tento,jak ho Urban nazval,novodobý český J.F.K. či W.S.C. prostě neuživí.Winston či John ale nebyli závislí na platu z daní občanů,ale svou práci se dokázali uživit.
Tady Urbane nejde o Melčáka,ale o členy Ústavní soudy,kteří hlasovali pro ústavě odporující usnesení ÚS.Tito soudci svým hlasováním přejmenovali de facto Ústavní soud na politbyro ÚV KSČ
a uvedli nový článek do Ústavy ČR - článek 1 vedoucí úlohu ve státě má Ústavní soud.Parlament ČR což je nejvyšší zastupitelský orgán,který je odpovědný občanům ČR a tito jej volí s tím,že jim svěřil zákonodárnou moc v republice,se rozhodl naprostou teda ústavní většinou pro nové-mimořádné- volby,ÚS prostě vzal na sebe úlohu politbyra ÚV KSČ a rozhodl,že má vedoucí úlohu ve polečnosti a rozhodl proti ústavě a proti občanům ČR.Melčák je vtom nevinně,vinni jsou soudci ÚS kteří hlasovali pro něco,co jim nepřísluší,tak jak nemohou rozhodnout-protože porušili pravidla jednání ÚS,kteří jsou zbabělí a své rozhodnutí odmítli občanům ČR vysvětlit,oni i mluvčí ÚS zbaběle a se strachem vypnuli své mobilní
telefony,tudíž měli plné kalhoty.
Takto jednali pouze komunističtí a národně socialističtí dělničtí
soudci !
02. 09. 2009 | 13:00

Karlík napsal(a):

Melčák si teď stěžuje na to samé, pro co před lety hlasoval. Ten chlap se mi snad zdá...

http://aktualne.centrum.cz/...
02. 09. 2009 | 13:48

pane Urbane odpovezte,prosím napsal(a):

Zlín - Miloš Melčák, jenž nyní způsobil zásadní zvrat na politické scéně, v roce 1998 sám hlasoval pro novelu ústavního zákona, jenž umožnila zkrácení volebního období.

Svým "ano" tehdy umožnil konání předčasných voleb, v nichž zvítězila Melčákova ČSSD v čele s jeho politickým oblíbencem Milošem Zemanem. Ten poté na základě tzv. Opoziční smlouvy sestavil menšinovou vládu s podporou ODS.

Nyní Melčák ve stižnosti Ústavnímu soudu napadá stejný krok, pro který tehdy hlasoval. V ústavní stížnosti se k tehdejšímu hlasování přiznává a označuje ho za "chybné."
02. 09. 2009 | 14:38

Janda napsal(a):

Pane Urbane, srovnávat pana Melčáka, který v poslanecké sněmovně nikdy s ničím nevystoupil, žádná politická činnost za ním není patrná s lidmi jako byl Winston Churchill (pokud máte na mysli politika UK, píše se s -ll) nebo John F. Kennedy nesvědčí o Vašem dobrém úsudku.
02. 09. 2009 | 15:03

Pepa Řepa napsal(a):

Hmmm
mám pocit, že "potrefení straničtí papalášové" vyjdou z této akce posilněni.

Je možné,že se všechno otočí i proti těm, kteří předpokládají, že se do června 2010 stane zázrak a 5%tní bariéru přelezou.
02. 09. 2009 | 15:15

vlk napsal(a):

jozka

dobrý, dost dobrý....
Takže Urban by měl být nakonec spokojen. Z Melčáka je skutečně klasik....a bard.

Tedy všech Dalíkovců.
02. 09. 2009 | 16:38

zdesta napsal(a):

Levák: Zmíněnému (M.Melčák)jsem pomáhal s montáží přídavného hydr.zařízení pro řezání závitů do slepých otvorů.(zamezení lámání závitníků.)Mělo to z počátku dost much a časem jsme si potykali.Chytrý a zdvořilý,ale studený jak psí čumák. I když jsem ze ZPS odešel (po 10letech) jsem dost spolupracoval s OTS a chodil jsem do konstrukce.O kariérní pružnosti tohoto pána mi může p.Urban něco povídat. Přeji příjemný den.
02. 09. 2009 | 17:39

houmelesák napsal(a):

Einstein je mrtev, ani Miloš Melčák nevypadá nejlépe... Že, pane Urbane?
Nikdy bych nevěřil, že se může po zániku Rudého práva vyskytnout tak primitivní a tak obludná demagogie. Holt škola se zřejmě nezapře.
02. 09. 2009 | 18:34

Krištov napsal(a):

Nechávám minulost Melčáka stranou, ale v právním státě Českobanán republik se pouze jediný postavil za Ústávní zákon. Pokud jeho stížnost Ústavní soud schválí, je předpodklad, že se vrchní modrý pták a jeho neposedný chtíč, včetně vypaseného růžového blekotala jen tak brzy nedostanou ke žlabu, a nebylo by na škodu dosavadní vládu ponechat až do řádných voleb.
02. 09. 2009 | 21:14

vivat napsal(a):

Vážení, mne osobně děsí dopad celé této absurdity na občana-voliče. Zajímalo by mě, jestli si ti, kteří za něj v různé míře mohou (tvůrci kontroverzního zákona, přeběhlíci, ti, kteří větší důraz kladou na literu než na ducha zákona...) uvědomují, jak opadá důvěra v současnou podobu těchto úhelných institucí právního státu? O této krizi (zatím dřímající) se podle mého názoru příliš neuvažuje. V době narůstajícího extremismu, dovolávajícího se jednoduchých řešení, pokládám lhostejnost k těmto pravděpodobným důsledkům za opravdový hazard.
03. 09. 2009 | 00:52

vivat napsal(a):

(omlouvám se za drobný úlet: "za ni" neboť "absurditu"; je pozdě, dobrou noc)
03. 09. 2009 | 00:56

tomas napsal(a):

to levak, kazdy se zivi, jak umi, ana urbana jsem si vazil za jeho odvahu v disentu,porad ho uznavam jako vyborneho stylistu, jenom si nejsem uz jist, zda svuj talent neZaprodal ... tenhle blog, stejne jako jine od pana uirbana na mne delaji dojem pouhe PR, spojene s kauzou diag human, a tedy stavou, kalouskem .. pan urban napsal knihu o diag human, kalvoda je stavuv advokat, kalousek jeho kamarad .. nevane ten vitr prave odtud?
03. 09. 2009 | 12:59

argun napsal(a):

Pepa Řepa
"A to říkám přesto, že ani jednu ze stran, která má možnost 5% přelézt volit nebudu".
A já myslel, že jsme se na těch topících shodli.. Že by zase Kuras? To je ale ztracený hlas, obávám se. Ne, že by si ho nezasloužil.

Napínáte. Stopy vedou trávou zelenou?
03. 09. 2009 | 20:34

krajtl napsal(a):

Melčákova stížnost a volební "iniciativa" Ústavního soudu přichází v době, kdy máme na krku ekonomickou krizi, hlasování o rozpočtu na příští rok, Janotovy balíčky výhodné pro horních deset tisíc a hrozbu zavedení progresivní daně už od ledna 2010 (pokud ve volbách vyhraje levice, nebo alespoň nějaká "proprograsivní" koalice). Až příliš podezřelá kombinace náhod.

Qui bono?

Nevím přesně jaký je rozdíl mezi čistým příjmem zdaněným progresivní nebo naopak rovnou daní třeba u takového průměrného výletníka z Toskánska, ale hádám, že nějaká ta "investiční" injekce do poslance Melčáka a případně i jiných osob o kterých se nesmí říct že jsou taky jenom lidi (úplatní, či vydiratelní)

Parafrází: Maminka a Ústavní soud mají vždycky pravdu.

Řečeno slovy člověka který ze střípků skládá pravdu - tu historickou:

Těžko se hledá těm, kteří ctí autoritu jeko nejvyšší pravdu, namísto pravdy jako nejvyšší autority.
Gerald Massey, Egyptolog

Bohužel, co se Ústavního soudu týče, patrně se nám pravda bude těžko hledat, neboť nemáme na výběr. Ctít autoritu jako nejvyšší pravdu je v tomto případě ošetřeno zákonem.
06. 09. 2009 | 10:27

krajtl napsal(a):

Úctu panu Melčákovi...

Čest jeho památce.
06. 09. 2009 | 16:54

Varhola napsal(a):

vite co, ja to ani necetl. mozna se zname. mozna bysme si to mohli rict z oci do oci ale, proc kdyz napisete vetu:Politik, který se postaví proti vlastní straně nebo celému establishmentu, odchází do strašlivé samoty., to je preci silene takhle deklasovat svet. Vzdyt jezdite vlakem a letadlem abyste mel sanci si vsimnout, ze politik je clovek a sam je jen tehdy, kdyz ho opusti pratele.
08. 09. 2009 | 10:42

Akila napsal(a):

Pokud je někdo schopen takto vidět Melčáka, pak se taky jasné, jak může autor vidět otázku Kosova tak, jak ji vidí. A na příští (a vlastně předchozí) články (úvahy. vyjádření, blogy,...) nahlížet s určitou shovívavostí.
09. 09. 2009 | 23:49

vivat napsal(a):

Zdá se mi základní otázka plynoucí z názvu článku: Co je "odvaha" a "zbabělost" v této konkrétní situaci? Pokud se člověk nehlásí o důvěru spoluobčanů s vědomím rizika, že si ve zvoleném postu občas znepřátelí jiné politiky (nebo i voliče), bude-li chtít dostát svému přesvědčení a svědomí, je to prosťáček a asi by se neměl o politické funkce ucházet. Pokud si tohoto morálního rizika vědom je a nedbá ho, protože "na to se v této době stejně nehraje" - sotva v něm dokážu vidět člověka statečného.
10. 09. 2009 | 11:25

pysk napsal(a):

To Ton Aton: doporučuji vlastní myšlení, nikoli papuškování. Výkon mandátu poslance předpokládá svobodné hlasování v souladu s vlastním svědomím. Melčákům hlas pro Topolánkovu vládu (jakkoli nekompetentní) lze nazvat takovým výkonem mandátu. Paroubkovští papoušci to nazvou přeběhlictvím.
10. 09. 2009 | 13:02

Realista napsal(a):

Pane Urbane: vždy jste byl naivní a vždy naivním zůstanete. Melčákovi nejde o nic jiného než o sebe samého, proč si nalháváte opak. Druhá věc je, že zákon schváleny v Parlamentu skutečně asi protiústavní byl, takže fajn, ÚS zasáhl, to vítejme. Ale proč bych měl kvůli tomu obdivovat Melčáka, který zavdal svým přeběhlictvím příčinu k dalšímu roztáčení koloběhu korupce a klientelismu v České republice. Snad si nemyslíte opak?
10. 09. 2009 | 14:21

josef napsal(a):

Pan Melčák co by hrdina se postavil proti změně pravidel v průběhu hry. Nezměnil však pravidla první on? Asi zapomněl, že ve sněmovně je díky voličům ČSSD a ne za sebe. Kolik jeho voličů souhlasí s jeho činy? S kolika je konzultoval? Jestliže někoho již nebaví pravidla za kterých do hry přišel měl by odejít a nastupuje náhradník.V další hře pak má možnost hrát za jiné mužstvo.
16. 09. 2009 | 12:04

Tomik napsal(a):

Melcak by mel dostat Nobelovku za to ze shodil starou vladu a ted vnasi anarchismus do peclive naolejovaneho mechanismu vlady nove. Kdyby zil na strednim vychode, tak by se Melcak jiz davno opasal dynamitem a Pohanka by mu skrtnul sirkou. :-)))
18. 09. 2009 | 01:57

breitling colt quartz napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 14:15

breitling colt quartz napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 14:16

breitling colt watches napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 14:19

breitling colt watches napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 14:19

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.!
01. 04. 2010 | 12:09

Course Kerala napsal(a):

This is a great and very valuable information about Miloš Melčák – profily odvahy, limity zbabělosti. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
02. 04. 2010 | 11:23

SHANNONRANDI32 napsal(a):

That's understandable that money can make people autonomous. But what to do when somebody doesn't have money? The only one way is to receive the <a href="http://lowest-rate-loans.co...">lowest-rate-loans.com</a> and just small business loan.
02. 07. 2010 | 17:25

Cory Staffen napsal(a):

Wow thanks for the article! Please keep writing http://www.haoxinglass.com article's like these, I really liked it!
12. 08. 2010 | 09:13

Maurice Yaws napsal(a):

There are signs recliner sofa that trade globalization, China's furniture recliner industry is facing new leather sofa development restructuring , sectional sofa brand management has become a hot industry to talk about dinning chair . 2006 will be facing the theater chair furniture tiered seating industry to re- shuffle of the year , brand oligarchs cosmetic packaging will have occurred during this period .
12. 08. 2010 | 09:14

Oliva Terrace napsal(a):

12. 08. 2010 | 09:19

OfficeServ Phone Systems napsal(a):

Many people have a fear of taking changes. What if they don't turn out? You don't have to be afraid! I think, these simple tips will help people take their opportunities. Thx mate!
27. 09. 2010 | 12:19

OfficeServ Phone Systems napsal(a):

Many people have a fear of taking changes. What if they don't turn out? You don't have to be afraid! I think, these simple tips will help people take their opportunities. Thx mate! <a rel="follow" href="http://www.uktelephonesyste...">OfficeServ Phone Systems</a>
27. 09. 2010 | 12:20

loans napsal(a):

Some time before, I did need to buy a car for my firm but I didn't have enough money and could not purchase something. Thank God my dude proposed to take the credit loans at reliable bank. So, I acted so and used to be satisfied with my commercial loan.
16. 10. 2010 | 11:45

business loans napsal(a):

I had a desire to start my firm, however I did not have enough amount of money to do this. Thank God my colleague told to utilize the mortgage loans. Thence I received the secured loan and realized my dream.
19. 10. 2010 | 04:31

anargygit napsal(a):

gomendio <a href=" http://blog.bitcomet.com/post/352317 ">assisass</a>, roughage http://blog.bitcomet.com/post/352317 assisass, showing <a href=" http://blog.bitcomet.com/post/352357 ">xhamster</a>, plateaum http://blog.bitcomet.com/post/352357 xhamster, carolines <a href=" http://blog.bitcomet.com/post/352362 ">yobt</a>, conveniences http://blog.bitcomet.com/post/352362 yobt, suspicious <a href=" http://blog.bitcomet.com/post/352359 ">its huge</a>, cruise http://blog.bitcomet.com/post/352359 its huge, easily <a href=" http://blog.bitcomet.com/post/352354 ">3movs</a>, cytogenetic http://blog.bitcomet.com/post/352354 3movs,
17. 01. 2011 | 06:46

travymarabaph napsal(a):

On my site Your can know about:
top generic drugs
generic drugs strength

http://pharmacystoreonline.biz/
online pharmacy protection act of 2007
online pharmacy visa hcg
canida online drugs
21. 02. 2011 | 15:30

inhivaZit napsal(a):

В огромном океане досуговых ресурсов x-stars.ru вовсе не простая рыбка, а скорее огромный кит. На страничках x-stars.ru Вы найдете, все что Вам нужно для прекрасного досуга, это шикарные проститутки, которые предложат свои услуги по реальным расценкам. Каждый найдет достойный вариант в соответствии с собственными запросами. Исключительно реальные фото и только настоящие жрицы любви. Возьмите от жизни все, отдыхайте со вкусом. Наш список обновляется постоянно и вы можете не сомневаться, что в тот момент, когда у вас появилось желание, вы сможете выбрать приглянувшуюся вам индивидуалку на нашем интернет-ресурсе.
17. 03. 2011 | 15:53

Zedroasse napsal(a):

Hello, <a href=http://www.promdressunder100.net/>buy xanax online</a> Most patient?s find that the symptoms subside on their own, and those that linger are usually not bothersome enough to discontinue taking Xanax. http://www.promdressunder100.net/ - xanax online
05. 08. 2011 | 11:06

markducson napsal(a):

cheap generic viagra online <a href=http://cheap-viagra.cc>buy cheap viagra</a> cheap viagra walmart <a href=http://www.cheap-viagra.cc/>generic viagra</a> for viagra edinburgh 17 viagra pages find search tcxx <a href=http://www.viagra-cheap.org>cialis online</a> bxiq <a href=http://www.cheap-viagra.tv>viagra</a> wezw <a href=http://www.viagraonline.cc>online viagra</a> canadian drugs <a href=http://buyviagraonline.cc/>cheap viagra online</a> jvnb pharmacy online without <a href=http://buyviagra.tk/>generic viagra</a> vgao <a href=http://viagra--buy.net/>viagra 50mg</a> mfgs <a href=http://viarga-uk.org/>buy viagra uk</a> buy viagra in uk pharmacy online wtgk <a href=http://viagrawithout-prescription.net/>viagra online without prescription</a> tgkl <a href=http://rxmedkit.com/>cheap generic cialis</a> smxe is kamagra legal in uk <a href=http://buy--kamagra.com/>kamagra viagra</a> ufv0 <a href=http://x-drugs.com/>viagra</a> viagra store
18. 10. 2011 | 03:48

AbsestyRerype napsal(a):

lepjj <a href=http://www.saclvuittonpascher.com>sac louis vuitton homme</a>
mpwlt <a href=http://www.saclouisvuittonpascherefr.com>sac louis vuitton femme</a>
jtiop <a href=http://www.sacvuittonofficiel.com>sac louis vuitton homme</a>
qopxy <a href=http://www.vuittonpascherofficiel.com>sac louis vuitton homme</a>
merfw <a href=http://www.saclouisvuittonpascherefr.com>www.saclouisvuittonpascherefr.com</a>
wilij <a href=http://www.sacvuittonpascherefra.com>www.sacvuittonpascherefra.com</a>
http://www.vuittonpascherofficiel.com
10. 10. 2012 | 17:27

Trorronee napsal(a):

dabzzu <a href=http://www.uggbootsforjp.com>ブーツ</a>, iqccys <a href=http://www.cheapuggbootssalejp.com>ugg ブーツ 激安</a>, ubkhji <a href=http://www.salesuggbootsjapan.com>ブーツ 激安</a>, http://www.cheapuggbootssalejp.com
lxoxdo <a href=http://www.cheapuggsbootsjp.com>ブーツ</a>, myevdx <a href=http://www.salesuggbootsjapan.com>ugg ブーツ</a>, fobhft <a href=http://www.uggbootsforjp.com>ブーツ</a>, http://www.salesuggbootsjapan.com http://www.cheapuggsbootsjp.com
08. 11. 2012 | 12:30

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy cheap viagra online </a>
27. 03. 2013 | 09:50

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy cheap viagra online </a>
04. 04. 2013 | 01:11

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra now </a>
06. 04. 2013 | 23:23

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra </a>
07. 04. 2013 | 03:48

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> generic levitra canada </a>
13. 04. 2013 | 06:50

oouiueuqsp napsal(a):

<a href=http://doxycycline-store.com/> gonorrhea treatment </a>
21. 04. 2013 | 01:10

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra </a>
10. 05. 2013 | 09:09

hirmirows napsal(a):

<a href=http://quizilla.teennick.com/user/eargelfond/journal> quizilla </a>
<a href=http://journalhome.com/meningitisfinnefrock48> meningitisfinnefrock48 </a>
<a href=http://hivpendry17.beeplog.com> hivpendry17 </a>
<a href=http://humanhrivnak.drupalgardens.com> humanhrivnak </a>
<a href=http://journalhome.com/nadingpressure> nadingpressure </a>
04. 09. 2013 | 18:48

outletpisni napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>cheap canada goose</a> counterstrikes http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose coats sale
27. 02. 2014 | 12:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy