O autorovi

29. 06. 2010 | 15:40
Přečteno 40310 krát
Advokátka se specializací na veřejnou správu. V letech 1986 – 1990 pracovala v samosprávě, poté jako novinářka a organizační poradkyně, od roku 1994 působí v advokacii. Věnuje se rovněž oblasti vzdělávání pro obce, města a kraje; její vzdělávací centrum s projektem MUNICIPAL je známé v celé České republice. Je autorkou stovek odborných článků a několika publikací. Píše i beletrii, poezii a ráda glosuje společenské dění z různých úhlů pohledu. Skoro 20 let byla zastupitelkou svého města, rok "krizovou" starostkou. Dnes už se věnuje výhradně své profesi, která ji plně zaměstnává.

Byla několik volebních období členkou zastupitelstva svého města s vysokou podporou voličů, má za sebou rovněž zkušenost s vyšší politikou, a rok vykonávala funkci "krizové" starostky svého města, když se vedení města rozpadlo.

Dnes se věnuje naplno své profesi - právu ve veřejné správě, a to ve velmi širokém rozsahu.

Má dvě dcery a životní krédo: „Ke všemu velkému je prvním krokem odvaha.“ Nerozumí lidem bez názoru, a naopak se ráda potkává s lidmi, který nějaký mají, a dokážou se za něj postavit. Je zastánkyní přirozeného práva, které nachází spravedlnost bez ohledu na právo formální, které podle jejího názoru někdy spravedlnosti překáží.

V profesi dosáhla několika významných precedentních rozsudků u nejvyšších soudů včetně soudu Ústavního.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Klára napsal(a):

Milá paní kolegyně, srdečně Vás vítám na zdejším soubloží...

Upozorňuji Vás předem, že se Vám dostane mnoha velmi ostrých nadávek, že sem píšete jen proto, že se chcete zviditelnit a přilákat si klientelu.... Jsem zde právě tři roky a užila jsem si toho...
Avšak přesto Vám radím, abyste se nenechala odradit a vydržela. Najdete zde pár desítek skvělých lidí, kteří Vám poskytnou skutečnou příležitost k sebereflei a k zamyšlení nad věcmi, které Vás zajímají. A pár lidí, kterým jde skutečně "o věc". Tak se nenechejte znechutit a good luck.

Klára Veselá Samková
02. 08. 2010 | 00:00

janahamplova napsal(a):

Milá paní kolegyně Kláro, děkuji Vám za slova povzbuzení a přivítání, určitě vydržím, klientelu nenaháním, neboť si mne nahání sama - moje obce a města mi rozumějí..., což vy jste na tom se svými klienty předpokládám podobně...přečetla jsem všechny vaše příspěvky, a asi se nenudíte...
Jen mi to nedá prostě občas nevyslovit názor na to, co mi připadná zajímavé...nebo do nebe volající...nebo prostě vybočující...
Tak si držme palce!
kolegyně Jana
08. 08. 2010 | 04:39

Jan Mareš napsal(a):

Milá paní Hamplová! Z jistého nadšení a idealismu jsem se rozhodl pro kandidaturu do komunálních voleb. Jedním z prvních kroků, které jsem udělal, bylo hledání informaci na internetu, o co vlastně běží. Úžasnou pomocí pro mne bylo nalezení vaší volně stažitelné práce z roku 2002 - Profesionální zastupitel. Děkuji za to. Nebudu tvrdit, že jsem vše vstřebal, ale dalo mi to hodně.
Možný budoucí zastupitel
10. 10. 2010 | 12:45

J.Labuda napsal(a):

Muzete navest, kde se tato prace (Profesionalni zastupitel) da stahnout, pripadne poslat mailem? Dekuji
J.Labuda
karkulka60@volna.cz
09. 11. 2010 | 16:02

Vlasta O. napsal(a):

Profesionální zastupitel je to nejlepší, co se dá v naší zemi použít pro toho, kdo se seznamuje s prací zastupitele. Pomocí tohoto "návodu" jsme dokázali uplně změnit Jednací řád tak, jak by měl vypadat. Naší vládnoucí straně se to vůbec nelíbilo, nicméně nemohly nic namítat, protože jsme jim předložily jasné argumenty, že my jsme si to nevymyslely. To byl jen začátek. Čeká nás ještě dlouhá cesta, než někdo pochopí, že už tady nevládne jen jedna strana...
Hlavně vydržme !!
29. 03. 2011 | 11:26

Tlapka napsal(a):

Pozdrav a gratulace k úspěchu posílá bývalá kolegyně ze scifi Jana Muroňová muronovaj@seznam.cz Psychiatr a chtěla bych vědět co znamená ZWYRTEK.
15. 12. 2011 | 13:13

Listik napsal(a):

Paní advokátko. Speciálně vy si zameťte nejdřív před svým vlastním prahem!
29. 01. 2012 | 19:46

Jenda napsal(a):

Vážená paní Hamplová
Politici typu pana Sobotky,již dostali a to opakovaně hlasy tisíců voličů.Takže se divím při vašem vzdělání,že nechápete proč zvolení politici nemusí mít podpisy.
19. 06. 2012 | 16:32

donald napsal(a):

Ja tyhle stezovatelky miluju. Pokud touzite do parlamentu, tak si zalozte zenskou stranu. Odpadne Vam problem projit primarkama pres ty nemozny muze. Pak uz staci jenom cihat na hlasy a je to, ne? Jeste par podobne strhujicich clanku a mate vladni vetsinu. Odvahu, Jano!!!
17. 08. 2012 | 21:26

Mard napsal(a):

Hamplová má dikci a argumentaci komouše!
21. 09. 2012 | 00:47

obyvatel Šumperka napsal(a):

http://zpravodajstvi.sumpersko.net/Sumperk-Predvolebni-boj-nebo-snaha-o-vyvraceni-pomluv-2341/clanek/Zpravodajstvi
Dobrý den,
Touto cestou vám vyjadřuji podporu, protože vím o čem to v Šumperku je. Bohužel veřejné zakázky získávají předem domluvené firmy za slušné provize. Je otřeba vedení města dohnat k zodpovědnosti a s ním i ředitele PMŠ, který to vše řeší.

Mnoho štěstí
02. 10. 2012 | 10:55

doc. mUDr. Václav Rýznar, CSc, MBA napsal(a):

Vážená paní doktorko, byl jsem za Nezávislé v krajském zastupitelstvu 2000-2004. Nechcete se někdy setkat a u kávy si popovídat o tom, proč Nezávislým vždy chybí 50-100 hlasů, aby uspěli? S pozdravem doc. dr. Václav Rýznar
mail: v.ryznar@volny.cz
18. 10. 2012 | 20:16

Martina napsal(a):

Advokátka zastávající se přirozeného práva? Děláte si z lidí legraci? Pokud právníci využívají práva jako nástroje ke svému výdělku, tak to mi nevadí, ale když se právnička morálně povyšuje a koná opačně, tak to je zvrhlost. Vzpomeňte si, kolik rozhodnutí jste ovlivnila z moci politické. Jste postkomunistická oportunistka.
07. 11. 2012 | 22:33

castellina in chianti napsal(a):

V civilizované zemi by pan "Čistý" již dávno čelil trestnímu stíhání za zpronevěru státních peněz a Nagyová by byla kvalifikována jako spolupachatelka trestného činu. To, že ji "Čistý" zaměstnal za peníze občanů i opětovně, je ovšem výsměch justici a celému státu. Na tuto frajeřinku by však již mohl vážně doplatit, protože jí předcházelo otevřené přiznání faktu, že s Nagyovou léta žili ve společné domácnosti, roz. společně sdíleli její neoprávněné nadstandardní odměny ze státní kasy.Souhlas s paní Hamplovou-dělá si z nás šašky. Měla pravdu ta socdem skoromístopředsedkyně, když mluvila o kariéře přes postel, a schytala to tenkrát, chudák holka, ze všech stran. Vůbec se jí nedivím, že s politikou nechce mít již nikdy nic společného. Shalom.
14. 08. 2013 | 12:14

Pavel13 napsal(a):

Přeci jen jsem na nápadu hodit to na plátno našel něco pozitivního. P.N. by nemusel "učit" na VŠ. Soudě dle článku i diskuse, takový herecký talent se léta neobjevil a může začít hned tím, že bude hrát sám sebe. Jen aby J.N. přežila, že s ním bude na place dovádět na pohled atraktivnější herečka.
27. 02. 2014 | 09:15

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 09:31

Pavel13 napsal(a):

Přátelé, když už mne pusinkuje múza Fantasia, musím se s vámi podělit.

Tož vítejte na premiéře nového českého filmu PÉŤÁNEK

Námět - Jana Zwyrtek Hamplová
Scénář - Radek John
Režie - Vít Olmer
Producent - Vít Bárta
Odborný poradce - prof. Ing. Václav Klaus, CSc.
Hrají:
Petr Nečas - Petr Nečas
Jana Nagyová/Nečasová - Simona Chytrová

P.S. Některá jména čerpána z www.veciverejne.cz .
27. 02. 2014 | 10:01

Miroslav Člupný z Jeseníku napsal(a):

Jakmile se do vašeho blogu začtu, tak budu číst od rána do večera a nebudou mi na to stačit celé prázdniny. O to víc mě mrzí vaše rezignace na funkci starostky Mohelnice. Možná právě proto ...
28. 04. 2014 | 20:30

AMF napsal(a):

Copak je p. Hamplová, že o vás není slyšet? Kéž by to tak zůstalo.
01. 07. 2014 | 21:31

Z. Nevole napsal(a):

Měl jsem tu čest se několikrát účastnit přednášek paní Hamplové. Zanícení s jakým erudovaně přednáší je nakažlivé. Je to odbornice, moc si ji vážím a nyní jsem objevil tento blog. Kvalitní počtení s nadhledem i sebeironií. Mohelnice bude mít štěstí, pokud se stane její starostkou. Držím palce do voleb a nenechte se znechutit některými komentátory Vašich příspěvků. S pozdravem Z. Nevole, Pardubicko.
19. 09. 2014 | 16:45

Všeználek napsal(a):

S nadšením jsem si právě přečetl Váš článek Nagygate :-), neuvěřitelná zhoda myšlenek, jen bych to nedokázal tak precizně formulovat, jsem spíše technický mozek, ale není tam jediná věta se kterou bych nemohl souhlasit, více takových příspěvků prosím - díky.
30. 05. 2015 | 11:11

Hanák Jan napsal(a):

Zeptejte se lidí v Rožnově pod Rad. jak paní Hamplová radila tamější starostce a jak to dopadlo, za kolik peněz. To se budete divit. Ono je toho víc, ale nechce se mi o tom psát.
30. 05. 2015 | 22:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy