Nepotřebuji manžela, potřebuji manželku

30. 07. 2010 | 01:42
Přečteno 14318 krát
Jak mi došlo, že chci-li budovat úspěšnou právnickou kariéru, dělám chybu, když hledám manžela. Měla bych mít po svém boku typickou českou manželku!

Pětadvacet let mi trvalo tohle prozření. A dostalo se mi ho, jak jinak, od muže. To bylo tak. Svého času jsem byla holka krev a mlíko, mající touhu studovat práva. Také jsem chtěla být milovanou ženou, a cokoli podobajícího se feminismu mi bylo vzdálené. Vždyť co je hezčího než mužské objetí!

Avšak cestu ke kýženému diplomu jsem si zkomplikovala, neboť jsem povila, jak to v mé generaci chodilo často, ve velmi mladém věku dítko. Nu což, jako nejstarší ze tří dětí mne to nezlomilo – a Karlovu univerzitu jsem absolvovala při zaměstnání i dítěti bez větších potíží. Přesto to bylo docela těžkých pět let. První manžel totiž jaksi nechtěl pochopit, že studium práv je věc náročná, a plnění manželských povinností stavěl před zkoušku z trestního práva, a pokud jde o přípravu na zápočet, preferoval zcela kategoricky teplý oběd. Vydržela jsem dva roky a kapitulovala – raději bez manžela s jeho požadavky na služku, kuchařku a milenku v jednom, zato směrem k diplomu. Podařilo se - cesta k právnické kariéře otevřená! Ale kdeže…

Ale abych to zkrátila –dopracovala jsem se přesto všechno až k samostatné a docela smysluplné advokátní praxi. I když jsem v touze po láskyplné náruči v mezidobí opět vyslovila slib manželský a porodila další dceru, rozhodla se postavit dům a zasadit několik desítek stromů - i to se mi podařilo. A opět vařila, prala, gruntovala…a u míchání polévky se učila na advokátní zkoušky. Protože mi to docela pálí, nestěžuji si na nedostatek práce a dokonce dávám práci dalším – a můj tým je skvělý. Co jsem nemohla označit za skvělé, bylo opět manželství – nebylo špatné, jen jsem byla za ty roky opět jako vymačkaný citrón, a zažívala - opět - nechápavé pohledy, cože mi to vlastně vadí, vždyť nikdo, považte, mi nebrání (!) dělat svou práci! Jenže – až je doma vše ok a všichni mají, co potřebují. Předpokládáte správně – abych získala přece jen více času, vzdala jsem se podruhé přídavného jména „vdaná“ v občanském průkaze. A říkala si – bude do třetice všeho dobrého? Že by se to někdy podařilo, najít dobrého manžela pro pracující ženu, která chce něčeho dosáhnout?

Tedy stále dokola otázka jeden problém – jak dobře dělat svou práci, rozvíjet kariéru a jít ve stopách velkého Tomáše Sokola a jemu podobných, když máte současně dceru na vysoké, druhou mířící na střední, neustálý koloběh prádla, nákupů a vaření, o domácnosti a zahradě nemluvě, a taky bych o sebe měla pečovat – nějaké to fitko, a také odpočinek – kdy probůh? – a být milá na klienty volající i večer v osm či o dovolené, protože „jsem tady přece pro ně“. A s čím si už vůbec nevím rady, to jsou pozvání na společenské akce typu tenis, golf či zahradní párty, na které jsem zvána, a jejichž odmítnutí mne stává obrovské penzum kreativity. Ne že bych nechtěla jít. Naopak- chtěla! Odpočinout, i dobrého moku popít.

Jenže… Co ta už tři dny nachystaná žehlička vedle vypraného prádla? A co oběd – rodina chce jíst. A záclony by chtěly aspoň sundat, když ne vyprat. A plevel vyplet, aby nepřevýšil výšku okrasných stromů. A zase jsem zapomněla zaplatit složenku! A dcera by chtěla popovídat o svém budoucím studiu. A starší dcera pohovořit o svém novomanželství. A rodiče mne už neviděli čtrnáct dnů! Cože to prý pořád dělám. Došlo mléko a Jar. O Cifu nemluvě. A lodičky by chtěly odnést do opravny, protože dlažba od soudu k soudu jim nesvědčí. A Soudní rozhledy jsem nečetla už měsíc. Po první stránce totiž padám do komatu a spím. Oblíbený film sleduji pouze od plotny a knížky vrším na dovolenou – z které pravidelně odjíždím dřív než ostatní, protože vždy je v kanceláři něco nutného zapotřebí.

Když jsem to popisovala kolegovi advokátovi, abych ho trochu pobavila, protože řešil dilema, zda jít hrát tenis dnes nebo až zítra a dnes si udělat pár kilometrů na kole, usmál se – „Holka“, povídá, „na tohle já mám manželku! Zrovna tuhle košili mi ráno žehlila, když jedu k tomu soudu! A večer máme řízky…“ A v tu chvíli mi to došlo. Celý život vyhlížím dobrého manžela. Který mne bude mít rád, bude, podržte se, tolerovat mou práci, a promine mi, že domácnost nebude vždy jako z časopisu. Nebo dokonce pomůže! Požadavky minimální. Přesto je to problém. Jak by taky ne, když hledám manžela.

Nepotřebuji manžela, abych mohla rozvíjet svou kariéru a být úspěšnou, vždy upravenou a vše stíhající ženou, která si tu a tam půjde pinknout golf či tenis. Potřebuji manželku! Která mi udělá servis, a ráno mne s úsměvem vyprovodí, jednou za čas připomene výsledky dětí ve škole, vyřídí za mne opravu bot a sdělí mi, kdeže je v domácnosti Jar, když náhodou jednou za rok budu mýt nádobí, protože ona bude mít chřipku. Zvládnu konečně dlouho chystaný doktorát a možná, možná si snížím (či zvýším? – nevím, co je lepší) v golfu handicap. Zatím je mým handicapem jen to, že jsem – žena. Žena, která miluje paragrafy i svou rodinu. A hledá, asi jaksi s ohledem na tradice, za životního partnera muže – tedy osobu zcela nesprávného pohlaví pro úmysl být úspěšnou.

Když jsem svůj objev o tom, že potřebuji pečlivou a starostlivou manželku namísto jakéhokoli manžela vyjevila kamarádce, upřímně a dlouze se smála. Přišlo jí to vtipné. Do chvíle, než se vrátil z práce její manžel, a jen co dojedl jí namazaný chléb, dal jí pusu na čelo: „Jdu na basket, miláčku. Vrátím se na zprávy.“ Zmlkla, podívala se na nádobí v dřezu, sešity na stole, které musí do zítřka opravit, a šla zkontrolovat teplotu synovi, který ležel vedle s angínou. Když se vrátila, byla zádumčivá. „Ty, víš co?“, řekla po chvíli. „Jdu do té manželky taky. Děti už máme, o co jde?“ A zase jsme se zasmály. My holky (zatím) bez vědeckých titulů, které bychom jinak zvládly hravě…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

skeptický napsal(a):

Pokud ji stačíte uživit svou úspěšnou praxí bez manželova příjmu dle jejích očekávání,doporučoval bych usměvavou líbající opičku,sice alternativně orientovanou,což přinese nějaké nezvyklé povinnosti pro citové i fyzické naplnění jejího očekávání manželství,ovšem nepoznamenanou feministickými idejemi.

Pokud ovšem ona bude důsledně hrát ženskou roli,a Vy roli mužskou,něco si s ní užijete,a poznáte druhou stranu mince.

Za starých časů se nezvládání domácích prací paní domu řešilo českou služkou paní k ruce a pánovi k tělu.

Nutit k domácím pracem manžela pokud se dá,zatímco se vykecáváte s kamarádkou,nevyhnutelně vede k pohrdání a rozchodu.Když se nedá,taky.

Dneska by to asi musela být spíše Ukrajinka.Jsou prý ale sice srdečné,ale strašně ukecané.

Pokud Vaše kamarádka má podobné spády,dejte to dohromady.Dvě manželky.Ta domácí práce bude hotova natotata cobydup.
Schválně jak vám to dlouho vydrží.
30. 07. 2010 | 02:44

skeptický napsal(a):

P.S.
Pokud se rozhodnete pro služku,a nechcete ji měnit moc často,najděte si raději nevzhlednou.Ve starých filmech mívaly tendence si najít nějakého políra či šoféra s tak šoférskema vočima...

To víte,každá žena má nárok někoho trápit.

To žehlení Vás omlouvá,že nemáte ty vědecké tituly.

Já zase jméno neudávám v diskusích s lidmi,kteří je ještě nemají.

Tituly před jménem má dnes každý blbec.Za jménem jen některý.
Někde se ta hranice udělat musí.
30. 07. 2010 | 05:24

Skogen napsal(a):

Doporučuji psa. V podstatných věcech prý dokáže manžela zastoupit. Dokonce, když se to říká milým hlasem, mu můžete do omrzení mlátit o hlavu, jak nemáte ráda psy.
30. 07. 2010 | 05:31

gaia napsal(a):

ženy jsou občané druhé kategorie to každý v našem státě ví, ale mužům to vyhovuje tak proč to měnit.
A vy můžete ještě být ráda že máte dvě dcery jestliže jim je již více než 10 mohou zastat spoustu domácích prací např. utírání prachu luxování žehlení mytí podlah péče o své prádlo atd.
To si představte že byste měla 2 syny takže na krku chlapy 3. V tom případě byste asi neměla tu praxi nebo byla v blázinci

ale právnička si může zřejmě dovolit hospodyni. Co ale mají dělat třeba zaměstnané zdravotní sestry nebo učitelky?
30. 07. 2010 | 07:20

Pepa Řepa napsal(a):

Milá dámo, nezoufejte.
Jste teprve na začátku cesty, jste zatím vdaná pouze potřetí.
Jste velice skromná, píšete "Protože mi to docela pálí, nestěžuji si na nedostatek práce ".....
Všude Vás zvou, jste ozdobou tenisovýchi golfových turnajů, milujete paragrafy, jste ideální ženou 21.století.

Ano k dokonalosti Vám chybí pouze jedna věc-manželka.
Až ji získáte,partner se najde. Odhoďte přehnanou skromnost. Miřte -když Vám to tak pálí- na nejvyšší cíle.
Doporučuji pana doktora Ratha.
Pak bude život procházka růžovou zahradou.

Kdo jiný než Vy, kdy jindy než teď, když jste v rozpuku.
Lovu zdar!
30. 07. 2010 | 07:22

gaia napsal(a):

za mého mládí se v hospodách zpívala lidová písnička prodloužená o tuto sloku:

Studente Vonásku
vys.r se na lásku
ženský to jsou svině
drž se onanie
a svého ocásku.

Co ji takhle v 21. stol. zpívat v opačném gardu.
I když Vonásková - lásku - vaginy by se nerýmovalo
30. 07. 2010 | 07:37

Bara napsal(a):

To jste si dovolila dost, paní Hamplová :-)
Divím se, že těch posměšných, urážlivých či přímo nenávistných mužských příspěvků tady není mnohem víc.
P.s. Skeptický - "Nutit k domácím pracem manžela pokud se dá,zatímco se vykecáváte s kamarádkou,nevyhnutelně vede k pohrdání a rozchodu." To je fakt perla moudrosti. Paní Hamplová se v celém článku o nějakém vykecávání s kamarádkou nezmiňuje. Chtěla pouze čas na práci. A mimochodem k rozchodu to vedlo taky.
30. 07. 2010 | 07:43

SuP napsal(a):

gaia -
Vono by se našlo, kdyby se chtělo. Čeština toho umí .....
30. 07. 2010 | 07:51

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
U mě dobrý!
30. 07. 2010 | 07:52

martys napsal(a):

pro pobavení dobrý příspěvek
jinak hloupé kidy
30. 07. 2010 | 07:55

Čochtan napsal(a):

Milá paní,
s akademickým vzdělánímbyste měla dávno pochopit, že nemůžete být obojí. Žena s kompletní rodinou a advokátka.

Jako advokátku bych si vás nikdy neangažoval. Ano, kvůli tomu: "..Soudní rozhledy jsem nečetla už měsíc. Po první stránce totiž padám do komatu a spím..."
Prostě nejste kompetentní, Nemůžete být.

Nejste ani pořádná advokátka, ani pořádná žena (manželka, matka rodiny) Od obojího něco, kousek. To je málo.

Kdy si vy ženské uvědomíte, jak strašně vám emancipace uškodila ?
30. 07. 2010 | 08:02

jarpor napsal(a):

Myslím, že ač píšete, že Vám to pálí... v případě "rodinného krbu" si trochu fandíte...

Není problém sehnat manželku, pokud nepatříte ke 4% menšině, i s penisem.
Znám takové... :-)).
Než přišel na karetní hru vyžehlil, umyl nádobí... věděli jsme to a respektovali jeho povinnosti...
Funguje jim to dodnes...

Hezký den
30. 07. 2010 | 08:08

Monika napsal(a):

Hezký článek. Trefný, alespoň co se týče českého diskursu.

I když mi je ta vtipná nadsázka blízká, přesto musím poznamenat jednu věc. Vy, milá paní Hamplová, nepotřebujete manželku, nýbrž HOSPODYNI. Nepotřebujete vstupovat s jinou ženou do svátosti manželství, abyste byly "jedno tělo a jedna duše", ale potřebujete paní, která vám dvakrát třikrát týdně uklidí, vypere, vyžehlí, navaří. Není nic snazšího, věřte mi. - Na západ od našich hranic je to dost běžná věc, že si žena, která má náročnou práci, pořídí hospodyni, která jí v domácnosti vypomůže, popř. dívku, která jí pomůže s dětmi. U nás je to stále ještě výjimečné, neboť je to považováno za cosi nepatřičného. Proč? Ženy, co mají náročné profese, u nás dobrovolně otročí, nelíbí se jim to, ale nic s tím nedělají. Po straně si sice stěžují, ale zůstává jen u těch stížností, popřípadě dojde na absurditu, že vymyslí, že nepotřebují manžela, ale manželku…

Když jsem žila asi už druhý rok ve Švýcarsku, jednou jsem si na návštěvě postěžovala, že vzhledem k manželově práci a vzhledem k práci mé a mému studiu, mám problém zvládat domácnost. Starší paní, která nevěděla, odkud jsem, se velmi podivila, proč si tahle nesmyslně stěžuji. Proč si prý nenajdu hospodyni. Nejlépe nějakou Češku, dodala. Ty jsou prý zpravidla šikovné, čistotné, ale i skromné. Což mě rozesmálo.

Hospodyni jsem si po čase na inzerát našla - nikoli Češku, protože ty nebyly k mání - a od té doby si nemusím MARNĚ stěžovat.
30. 07. 2010 | 08:10

Luis napsal(a):

Milá paní blogařko Jano!
Váš příběh je úsměvný, navíc si myslím, že skutečně standardní, přestože jsem muž, cítím s vámi. Možná jsem jen větší optimista a myslím si, že rovnováha ve správě domácnosti a vztahů může existovat. Dva normální, milující se, nezištní a trpěliví lidé k tomu nakonec dojdou. Věřte mi! Nezoufejte tedy. Přeju hodně úspěchů v něčem takovém (myslím vztahu) a samozřejmě brzy JUDra. Zdravím současně Mohelnici, tedy pokud tam ještě působíte!
30. 07. 2010 | 08:13

neo napsal(a):

gaia:

to jsou takový kecy. Jestli nejste schopna vychovat své děti, ať dcery či syny tak, aby pomáhali s domácností, je to Váš problém.
30. 07. 2010 | 08:14

Tencokida Hnuj napsal(a):

Autoka
Vidím, že se i blogy aktualne.cz mění v seznamku.
Škoda že jsem již šťastně ženat.
Také bych sem rád něco hodil.
Tak asi utřu opět hubu.

P.S. Buď si vše zaplaťte nebo odmakejte.
Jo - je zde ještě jedna možnost - vdejte se za někoho, koho budete živit a on bude kolem Vás běhat. Protože dva lidi v jedné domácnosti se stejnými problémy - to by bylo na mašli. Nehledě na čím dál tím vzácnější kybernetický prostor.
30. 07. 2010 | 08:26

gaia napsal(a):

to Čochtan
víš s tou emancipací to je těžké. Ono sázet vše jen na jednu kartu- že se vdám a budu u plotny někdo se o mne postará a vše se tím vyřeší dost dobře nejde.
Počítej
Chlapů je méně od přírody (53% : 47%)
z těch 47 je prý 4% homo možná i víc(pro ženu nepoužitelné) další % sedí v base (zase víc než žen)
další % je těch které již nebaví dělat ty směšné pohyby ale stačí si jen zaflirtovat ve vířivce( citace Karla Muellera z jiného blogu) též pro ženu nepoužitelné
další jsou ti výše uvedení Vonáskové dále bezdomovců je také víc než bezdomovkyň a když odečteme i je jako pro partnerský život nepožitelných dále alkoholiků je též více než alkoholiček atd tak se dostaneme tak asi na 10% použitelných mužů v populaci. A z těch 10% jich ještě navíc většina chce být opečovávána a nechce dělat ty domácí práce a podporovat ženu v kariéře to už vůbec ne. Takže zbývá jen ta emancipace a pokus o to se s tím poprat sama.
a ne se ještě ke všem těm starostem starat vlastně o cizího chlapa.
30. 07. 2010 | 08:29

gaia napsal(a):

to neo
holky se o sebe starají samy ale kluky je k tomu nutno neustále nutit což vyžaduje spoustu energie že nakonec méně energie stojí si to udělat sama.Kluci mají v genech od mala že se o ně má starat ženská není to výchovou.
Proto to potom tak vypadá. Za rozpadem manželství stojí lenost a nespolupráce dnešních mužů. V bytech nemají co dělat a než by pomohli tak radši lítají po svých koníčcích. A žena je pro ně jen kusem nábytku a pečovatelka.
30. 07. 2010 | 08:35

Lola napsal(a):

Pane Čochtane:

mluvíte z cesty.
Máte (možná!!!) pravdu v tom, že pokud autorka nezvládá organizovat svůj život, tak (možná!!!) kulhají i její profesní kvality, ale v žádném případě nemohu souhlasit s tím, žena nemůže být úspěšná profesionálka a zároveň pořádná manželka a matka a to, že emancipace ženám uškodila, je naprostý nesmysl.

Autorce:
Sama mám VŠ vzdělání a slušnou profesní kariéru, stejně jako manžel, 2 děti v pubertě a velký dům, o který je potřeba se starat. Můj manžel nevaří a nežehlí, a v životě by mě nenapadlo to po něm vyžadovat, stejně by to dělal blbě. O dům se staráme společně, s dětmi se učíme společně. Hospodyni nepotřebuji, ale pokud bych pociťovala, že nemám čas na děti a svoje koníčky, mohla bych ji zaměstnat na rutinní práce typu úklid, praní, žehlení, možná i vaření. Žena s kariérou si může dovolit zaměstnat pomocnici v domácnosti, ty ostatní ji nepotřebují, protože se realizují coby housewife.
To, že jste nenašla manžela, který by vám byl morální oporou, miloval vás a fandil vám v kariéře (já osobně od manžela víc neočekávám), je smůla a možná osud, ale nevypovídá to nic o tom, jak to mají ženy těžké. Muž - samoživitel se dvěma dětmi - by na tom byl úplně stejně jako nyní vy. Ostatně, proč si na ten úklid a praní a žehlení nenajmete hospodyni, pokud jste tak frustrovaná z nedostatku času, to jsem nepochopila.
30. 07. 2010 | 08:52

jozka napsal(a):

gaia:

za rozvod muzou vzdycky dva. Povetsinou je to manzelka a tchyne.

A ten vypocet poctu pouzitelnych muzu mi pripomnel jeden vtip, ale jeho presne zneni, ktere nezprzni pointu a vystihne vas prispevek bych musel najit na netu.
30. 07. 2010 | 09:09

jozka napsal(a):

uz jsem to nasel:

V jednom městě vznikl obchod, ve kterém si může každá žena koupit svého muže.
Má šest pater a kvalita mužů roste s každým patrem.
Je v tom ale jeden háček: jakmile již žena vejde na vyšší patro, nemůže už sejít níž, pouze odejít východem bez možnosti návratu.
A tak vchází první žena s vážným zájmem o koupi muže.

V prvním patře vidí ceduli:
"Tito muži mají práci".
No, to už je něco, můj bývalý ani práci neměl - pomyslela si žena, ale podívám se, co je víš.

Ve druhém patře byl nápis:
"Muži zde mají práci a mají rádi děti"
Pěkné, ale podíváme se, co je výš.

Ve třetím patře byla tabulka:
"Muži zde mají práci, mají rádi děti a jsou neskutečně pěkní."
No čím dál tím lépe - pomyslela si - ale výš to už musí být....

Ve čtvrtém patře si mohla přečíst:
"Muži zde mají práci, mají rádi děti, jsou neskutečně pěkní a pomáhají při domácích pracích."
Sladké, jak sladké... Ale zkusím ještě o patro výš.

V pátém patře stálo:
"Muži zde mají práci, mají rádi děti, jsou neskutečně pěkní, pomáhají při domácích pracích a jsou ďábelsky dobří v posteli".

No to je neuvěřitelné, přímo zázrak - pomyslela si žena – ale když to je tak skvělé tady, co musí být o patro výš!?!

A v šestém patře si velice překvapená žena přečetla:
"Na tomto patře již nejsou žádní muži. Patro bylo postaveno jako důkaz toho, že vám ženským prostě nejde vyhovět."
30. 07. 2010 | 09:10

SuP napsal(a):

Monika -
Tak tohle se mi líbilo. Pěkný return!
30. 07. 2010 | 09:15

gaia napsal(a):

jozka
no tohle už kdysi kolovalo po internetu.
Ale nic to nemění na tom že vhodných chlapů je málo a s věkem jich pořád ubývá.
Ženské jsou chudáci. Aspoň já se tak cítím.V příštím životě chci být chlap a autorka asi taky.
30. 07. 2010 | 09:16

jozka napsal(a):

gaia:

ja vam to preju, uzijete si :-)
30. 07. 2010 | 09:17

gaia napsal(a):

to Monika
ale v přírodě je vše otázkou energie příjem a výdej musí být v rovnováze.A výdej ještě nižší něco se využije něco ztratí graf má tvar pyramidy
Pokud si pořídíte hospodyni bude Vám vstupovat do soukromí cizí osoba brát do rukou věci pro vás výlučné třeba to odflákne nebo udělá jinak než potřebujete a vy se budete muset rozčilovat.
Naskýtá se otázka jestli hospodyně nebude větším energetickým výdajem a náporem na psychiku než vše si udělat sama.
30. 07. 2010 | 09:21

gaia napsal(a):

jozka
no a dnes když se nemusí již ani na vojnu to musí být přímo ráj
30. 07. 2010 | 09:22

jozka napsal(a):

gaia:

Jeste dodatek k tomuhle:
Ale nic to nemění na tom že vhodných chlapů je málo a s věkem jich pořád ubývá.

Zatimco hezkych zen, ktere se vzorne staraji o domacnost, slusne vydelavaji, netoulaji se po barech, nehadaji se pro kazdu malickost etc. je v kazde vekove skupine prehrsel.

Normalne je my chlapi prehazujeme vidlema :-)
30. 07. 2010 | 09:25

almost glossed™ napsal(a):

jozka: Ze života. Nasmál jsem se...
30. 07. 2010 | 09:39

gaia napsal(a):

jozka
ale chlapům pořád dorůstají nové kusy je to nikdy nevysychající studnice kdežto ženy se narodí mají určitý počet už narozených mužů a těch pořád ubývá. A chodit s mladším je spíš vyjímka neb pořád je v podvědomí ten zakořeněný Oidipák.Každý muž od určitého věku začne ženě připadat podobný jejímu synkovi takže to nejde.

A ženy jako vy popisujete v předposledním odstavci jsou všechny mé kamarádky tak to asi zas nebude taková vzácnost
30. 07. 2010 | 09:40

jozka napsal(a):

gaia:

Ale samozrejme, o tom je ten vtip. Tenhle neprida v uvohu protoze tohle a tamhleto...

Dalsi ze zivota:

-----------------------------JAK SPOLEHLIVE USPOKOJIT ZENU:
* pecovat
* chvalit
* hyckat
* pochutnavat si na jidle, ktere uvarila
* opravovat veci v domacnosti
* vcitovat se
* pet serenady
* lichotit
* podporovat
* uklidnovat
* svadet
* mit smysl pro humor
* usmirovat se
* povzbuzovat
* hladit
* utesovat
* objimat
* ignorovat prebytecny tuk
* mazlit se
* vzrusovat
* chranit
* telefonovat
* predvidat
* chovat se vlidne
* odpoustet
* bavit
* chovat se sarmantne
* dobyvat
* prokazovat laskavosti
* uchvacovat
* doprovazet
* duverovat
* branit
* uznavat
* rozmazlovat
* byt ochoten pro ni zemrit
* skadlit
* uspokojovat
* tisknout se
* projevovat oddanost
* zboznovat
* nosit kvetiny

JAK SPOLEHLIVE USPOKOJIT MUZE:
* Prijit naha.
* Prinest pivo
0
To je normalni, cim min podminek, tim vetsi vyber.
30. 07. 2010 | 09:44

Lola napsal(a):

Gaia:

samozřejmě, že i hospodyně má své nevýhody, proto já hospodyni třeba nemám, ale kdyby mi domácnost přeůstala přes hlavu, tak neváhám a hospodyni si najmu. Každá volba s sebou nese pozitiva i negativa, a je dětinské hledat něco, co je jen a jen pozitivní.
30. 07. 2010 | 09:47

gaia napsal(a):

jozka
no a v tomhle je ten problém. Myslím že to je stěžejní příspěvek který vysvětluje a řeší všechny problémy které nastínila autorka. Doporučuji vytesat do kamene.
30. 07. 2010 | 09:49

Honza napsal(a):

Poněkud zvláštní stesky nevyrovnané ženy. Tento typ textu je tak do kavárny ... sebelitování a všem na oči. Takovou advokátku jako je tato dáma bych si nikdy nenajal...
30. 07. 2010 | 09:50

Petra napsal(a):

Milá paní Hamplová,
vítejte na tomto blogu a prosím hodně pište.Ačkoli je to výborně a vtipně napsaný článek, ve výsledku je to horor. A přesto to ta ypsilonová polovička lidstva nechápe nebo spíš nechce pochopit, protože by to pro ně znamenalo nepříjemné navýšení objemu práce pro blaho rodiny.A to zase oni blbí nejsou. :-)
30. 07. 2010 | 09:55

jozka napsal(a):

gaia:

Pak ale ovsem neni chyba na materialu, se kterym zensky pracujou, ale na jejich podminkach. Pokud by chlapi cekali na princeznu, stejne jako zenske cekaji na TOHO PRAVEHO, tak uz jsme davno vymreli.
30. 07. 2010 | 09:56

gaia napsal(a):

jozka
ano muž je rozsévačem žena má zas úrodný klín jak praví básník a tak to má být příroda to tak chtěla a zařídila.
Ale kdyby měli rodit chlapi tak by lidstvo vymřelo též.
30. 07. 2010 | 10:05

jozka napsal(a):

gaia:

Kdyby mela babicka koule, tak by to byl dedecek :-)
30. 07. 2010 | 10:06

Karamela napsal(a):

Bylo to výše řečeno několikrát - hospodyně!!!!!!!!! Proboha, vy fakt žehlíte manželovy košile a vytíráte podlahu?!?! Vy nevyděláte dost peněz, abyste si domácí práce zaplatila? resp. zaplatili? Samozřejmě na úhradě se musí podílet oba, je samozřejmě jasné, že nebudete vydělávat na to, abyste zaplatila žehlení manželových košil - jsou snad jeho! Vy jste se nemohli tak nějak dohodnout? Nějak Vám moc nevěřím, myslím, že vztahový problém bude mít nějaký úplně jiný háčeček...

Captcha: of tolerant - chichi
30. 07. 2010 | 10:09

gaia napsal(a):

jozka
ano tak nějak
takže myslím že jsme to již vyřešili a paní autorka si bude muset zvyknout. Mohu jí jen potěšit z vlastní zkušenosti že děti brzy odrostou a nebudou jí na nic potřebovat manžel bude málo doma kvůli pracovnímu vytížení a až se jí ho podaří dokonale vykrmit tak začne držet dietu a večeře ani nebude moc chtít a ona bude mít fůru času a začne vše stíhat. Je to moje optimistická zkušenost.Takže vydržet tak do 45 a pak už jde vše samo.
Ale pozor nezjistit že už na nic nepotřebujete ani toho muže.
30. 07. 2010 | 10:12

franťýk napsal(a):

Ač muž, nutí mne to vstoupit do cechu udivených žen. Život se mnou taky různě vláčel a nebyl jsem pokaždé celý týden doma. A nemáme dcery, ale syny. Jenže ti již od malička byly vychovávání k tomu, aby doma něco udělali. Takže i když jsem v některé době byl doma vzácností, nikdy se domácnost nepoložila, ale právě ve spolupráci se syny dokázala fungovat.
Dneska už jsou oba pryč, dokážou se o sebe postarat v každé situaci a rodina nikdy nekrachla.
cptch. zajímavé working staff
30. 07. 2010 | 10:25

Lila napsal(a):

Lola

Podepsala bych každé vaše slovo, mám podobnou zkušenost. A pokud má někdo problém s hospodyní, která by mu narušovala soukromí, není problém si na rutinní práce (pravidelný týdenní úklid, mytí oken a žehlení) sjednat kvalitní a spolehlivou úklidovou firmu, praní zvládne automatická pračka, mytí nádobí myčka. V mém okolí není výpomoc v domácnosti považována za něco výjimečného ani nepatřičného.

Ušetřený čas lze věnovat s dětem nebo i sobě.

A určitě bych nepaušalizovala. Své dva syny jsem vedla odmalička k soběstačnosti, v šesti letech si uměli přišít knoflík, jako dospělí se umějí postarat i o své děti a občasné vaření berou jako relax; v případě potřeby jsou schopní se o děti dobře postarat.

Jaké si to uděláme, takové to máme...
30. 07. 2010 | 10:29

MaB napsal(a):

Paní Hamplová, asi jsem klasicky mužsky tupý, ale nějak jsem nepochopil, proč vám ti muži s ničím nepomohli, proč vás vnímali jen jako hospodyni, atd. atd. Já mám jakýsi dojem, že si vás ti muži nekoupili někde v obchodě, ale že jste se vzájemně vybrali. Čili to bych viděl na chybu ve výběru z vaší strany, ne? Když jste s nimi byla nespokojená.
30. 07. 2010 | 10:42

skeptický napsal(a):

Bara

..Paní Hamplová se o vykecávání s kamarádkou nikde nezmiňuje...
Bodejť by jo.

V jejím prvním blogu by se indicií našlo dost.

..obšťastnila jsem totiž tímto sdělením každého,koho jsem potkala..kamarádka se dlouze napila kafíčka..

To je zkrátka v povaze žen.Těžko říci,je-li lépe míti ženu žvavou,nebo dokonce ječnou,nebo jak ten pán v televizi,co na něm chtěli podle nějakého zde platného zákona,aby podporoval finančně svoji ženu,s kterou se před třiceti lety rozešli,a o které od té doby neslyšel,co jí říkal,že je vojenská matrace a dala i těm,co si neřekli.

Já kdybych měl komu odkázat svoje majetky,taky bych se neženil.

Ale má hezký styl psaní,a jistou jiskru a čistotu.
30. 07. 2010 | 10:43

petr napsal(a):

Milá paní, jak jste si manžela vychovala (vybrala), takového máte. U nás doma vaří ten, kdo má čas a chut, včetně dětí a vždycky se někdo najde. Nikdo v rodině taky neočekaáá od jedné konkrétní osoby plný servis. Jasně, musí se určit, co kdo bude dělat, takže když spravím okno, děti uklidí a manželka v tu chvíli připraví večeři. Stejně tak s volným časem. Jak si to kdo udělá, že..
30. 07. 2010 | 10:51

ros napsal(a):

Lola, Monika, moje manželka a spousta dalších žen jsou důkazem, že tvrzení, že všechny ženy jsou stejné (jak v tom Jozkove vtipu), nené pravdivé. Já si naopak myslím, že moudrých je jich spousta. Ke své smůle autorce blogu to "docela pálí", moudrá ale není.
to Gaia
Že kolem sebe máte samé sobě podobné lehce životem otlučené kamarádky není důkazem, že to nefunguje i lépe. Možná byste měla trochu popřemýšlet, kde udělaly soudružky z NDR chybu. Jen abyste nedošly k závěru, že jste si ty vysněné ideály měly uplácat z hlíny. Šesté patro je skutečně prázdné.
30. 07. 2010 | 10:55

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Milá paní, chyba není v muži, ale ve Vás! Proč si pořád berete stejné typy? Já chodím na basket, můj manžel taky. Já žehlím, manžel žehlí taky. Já vařím, manžel to umí taky, ale lépe vydělává. Nikdy by mě nenapadlo si stěžovat či se dokonce rozvádět. Nikdy nemusím manžela prosit, aby mi pomáhal. Jeho rodiče jsou ze Skandinávie, kde je sice rozvod také běžný, ale stěžování žen Vaší úrovně neznají ... Takže manžel hlídával děti ještě víc než já. A stíhal i hospodu, koníčky, kamarády ... Nejste nějaká pomalá? To bude asi ono. Právo je u nás taky pomalé - a Vy jste ho studovala
30. 07. 2010 | 10:58

skeptický napsal(a):

P.S.

Spíše,než tchyně,které jsou často rády,že mají tu svoji radost z krku,kamarádky jsou častou příčinou manželských rozchodů.

Našeptávačky a ponoukačky.
Kamarádka se vdala,já musím taky,kamarádka se rozvádí...

Pak ještě existují manželky co čumí na dámské seriály,kde se to hádá,a pak si ty situace přehrávají doma.
30. 07. 2010 | 10:59

franťýk napsal(a):

Autorka
V prvním blugu jste psala něco o chození s kůží na trh. Tak jste tu. Buďte ráda, že zatím každý, kdo tu psal vám spíš dává rady a postřehy a neposílá vás do slepičárny. Možná tací přijdou, jsou všude, ale ti, kdo sem zatím psali to myslí vcelku dobře. Přeberte si to, jak chcete.
30. 07. 2010 | 11:09

Neuralgin napsal(a):

A hele jí. Mám taky malou kancelář a dvě děti, o kterých moje žena tvrdí, že jsou moje. Nevaří mi ( chápejte - stárnu a tloustu, tak to nebudeme podporovat). Děti jedí v týdnu ve školce, o víkendu vařím já. Moje žena nepere - dá prádlo do pračky. Nežehlí, to dělá moje tchýně. Když někdy "vaří" dá jídlo do mikrovlky. Nádobí nemeje - dávám ho já do myčky. O dům a zahradu se starám já, o byt taky. A do toho všeho, když příjdu k soudu, vidím zlobnou psychopatku v taláru, co nenávidí všechny mužský a čtu článek advokátky, které se povedlo se už dvakrát rozvést. Tak mi to paní doktor, moc prosím, vysvětlete.
30. 07. 2010 | 11:11

Bara napsal(a):

Skeptický -..obšťastnila jsem totiž tímto sdělením každého,koho jsem potkala..kamarádka se dlouze napila kafíčka..
To je ovšem situace nyní, když už žádného manžela na krku nemá :-)))
30. 07. 2010 | 11:34

ženská napsal(a):

pane Stejskale, tady máte perfektní odpověď na to, co jsme rozdiskutovali pod blogem pana doktora Honzáka. Líp bych to nenapsala, paní Hamplová naprostou pravdu.
30. 07. 2010 | 11:40

jozka napsal(a):

To mate tak, Neralgin, v jednom vtipu to shrnula ta pani, co si pri rozhovoru povzdechla, ze dcera se sice vdala dobre, protoze ten jeji vypere, uklidi, uvari, ale ze syn se blbe ozenil. Musi prat, varit, uklizet...
30. 07. 2010 | 11:50

skeptický napsal(a):

Bara

Říkávalo se : Když to máš dobrý,tak si to hlavně neškrab.

Já mám na práci ženskou,tak mám čas na diskuse.Co Vy?
30. 07. 2010 | 11:52

ulik napsal(a):

odpoved je jednoducha, nemuzete mit vechno.
Budto:
* poridte si hospodyni
* prejdete na polovicni uvazek
* vedomne se rozhodnete, ze detem budete venovat mene casu.
Den ma 24 hodin pro kazdeho, a neni mozne stihnout v zivote vse, co se nabizi.
30. 07. 2010 | 11:53

Tonda napsal(a):

Paní Hamplová, nejste Vy z Mohelnice? Tam je hodně takových "chudáků" jako jste Vy...
30. 07. 2010 | 12:04

skeptický napsal(a):

Chlapi nejsou.Co za něco stojí je zadané.
Tady je armáda ne vlastní vinou odložených žen.

V tomhle věku koukají po mladých holkách,ne po nějakých broskvičkách,co už nahnívají od pecky.

Aby se starali o cizí děti a tahali cihly na chatě,a na stará kolena byli jimi vypícháni a
skončili jako bezdomovci?

S lucernou hledat.
30. 07. 2010 | 12:06

Silvie napsal(a):

Takhle to ,bohužel, u nás chodí. Jen vyjímečně bohatí lidé mají hospodyně, většina průměrně majetných žen tedy pracuje stejně těžce jako muži a ještě se od nich očekává perfektně zvládnutá domácnost i péče o děti. Mám dost kamarádek, které vydělávají podstatně víc nebo stejně jako manžel(některé mají na rozdíl od chotě VŠ), a přesto se žádné dělby povinností v domácnosti nedočkají.
Takové ty řeči o tom, jak jsou na tom dnešní ženy skvěle a jak manželé každý týden vyvářejí a gruntují, jsou z říše sci-fi. Péče o dět a o domácnost vždy dopadne více na ženy. Nedejbože, kdyby chtěla žena dělat kariéru a muž by se pro ni musel obětovat v domácnosti(což ženy pro muže běžně dělají).Vy takového altruistu znáte? Já tedy ne!
30. 07. 2010 | 12:10

Čochtan napsal(a):

Když paní Hamplová nemáte na dobrou hospodyni, pak budete nejspíš špatná advokátka.

Děti už máte starší, takže nehrozí nebezpečí, že se hospodyně zeptají: "mamí, kdo je ta paní co tu občas přespává?"

A proč vám vaše dcery nepomáhají s domácností ? A co vaši rodiče ? Proč nebydlí s vámi ? Mohli by vám pomoct s domem i zahradou ?
30. 07. 2010 | 12:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní ženská,

a četla jste, co do té diskuse napsal včera pan Belgičan? ;-)

Text paní Hamplové mi přijde vtipný, jistě to tak mnohde je. Nicméně už i průzkumy veřejného mínění ukazují, že mezi mladšími, vzdělanějšími lidmi se toto dělení rolí dost oslabuje. Takže absolutně to pravděpodobně neplatí ;-)

Libor Stejskal
30. 07. 2010 | 12:20

skeptický napsal(a):

Někdo tady napsal,že výsledkem zbavení muže role hlavy rodiny je její rozpad.Následuje rozpad státu.Vyloženě účelová věc.Na co tanky.
30. 07. 2010 | 12:30

Silvie napsal(a):

Čochtane,

zeptejte se - proč se na chodu domácnosti nepodílí manžel? Je to jenom parazit, který očekává, že bude manželka slušně vydělávat a ještě mu dělat doma ficku?
Pokud jde o hospodyni, já bych třeba doma cizí ženskou nesnesla. Cítila bych se tam jako v hotelu.
Odbočujete od problému - my se tady bavíme o tom, že by se dva svéprávní plnohodnotní pracující jedinci měli dohodnout na rovném podílení se na domácnosti.
Když jsem byla na mateřské dovolené, hravě jsem všechnu práci zvládala a ani mne nenapadlo "obtěžovat" s něčím chotě. Jakmile jsem začala taky pracovat, můj pohled na věc se diametrálně změnil.Proč bych měla každý večer vařit, mýt nádobí, uklízet a dělat úkoly s dítětem já? Jsem snad méněcenná?
V Kanadě, USA nebo v severských zemích by ženské takový exemplář chlapa vrazily do muzea a ukazovaly by ho jako středověký relikt.
30. 07. 2010 | 12:30

ludmila napsal(a):

to skeptický:
proboha nutit manžela k práci néé. Ono je přeci normální, že ženská letí z práce, nakoupí, uvaří, pofackuje domácnost, udělá úkoly s dětmi, případně někde něco rozšroubuje a přišroubuje, protože masžel si po práci zaslouží odpočinek a vykecávání v hospodě, váš názor byl na facku
30. 07. 2010 | 12:35

Janeb napsal(a):

Milá paní
pokud jste alespoň trochu seriózní osoba a přesto se chcete vyrovnat zmíněnému dravci, předpokládám že jde o peníze.
Profesionální zájem o obor je řešitelný i v teoretické rovině.

Na vašem zdravém sebevědomí je vidět, že byste dokázala vzlétnout do stejných výšin, kde létají sokoli. Brání vám jen koule na noze v podobě klasického českého manžílka.

Zapomínáte ale, že ve sférách do kterých jste již jednou nohou vstoupila není problémem zaměstnávat jednu či více služebných či vychovatelek.
Vlastnictví nějakého muže se tím nevylučuje.

To víte, za všechno se dneska platí, nejen za advokáta!
30. 07. 2010 | 12:37

ludmila napsal(a):

pro čochtan
takže řešením je práce hospodyně, dětí, rodičů a muž se podle Vás těchto domácích aktivit účastnit nemusí proč???
30. 07. 2010 | 12:40

Marina napsal(a):

Vyborny clanek! A naprosto vystihuje situaci! Moje maminka je ve vedouci pozici a je na tom zcela stejne jako vy. Akorat, ze ona to jeste nevzdala a stale se snazi mit jak perfektni profesni vysledky, tak domacnost jak z katalogu. Jenom cekam, nez se nam zhrouti. Je i sestra jsem v zahranici, takze uz ji z domacnosti nepomuzeme.

Osobne jsem si - na zaklade toho co jsem videla doma - rozhodla, ze do takoveho svazku nikdy dobrovolne nevstoupim!! V CR jsem za sve nazory nazyvana feministkou (coz je u nas nadavka pekne hrubeho zrna) a tady ve Skandinavii mi vsichni tvrdi, ze do femenistky mam ale pekne daleko! ;-)

P.S.: Myslim, ze diskuze jen potvrdila, ze to co jste napsala je pravda :-)
30. 07. 2010 | 12:40

ženská napsal(a):

Pane Stejskale, vypadá to, že paní Belgičanová si už manželku pořídila. Neplatí to absolutně, určitě ne, ale to nikdo netvrdí? Původní údaj byl 20 procent rodících tatínků? a jak se nám pěkně kulička nabaluje. Moje babička se políčkem bavila ještě v osmdesáti - tedy mimo výchovu pěti vnoučat včetně mě - zatímco děda skuhral, když měl dojít nakoupit... to by chtělo samostatný blog - Naši skvělí předkové! To by byla diskuse :))))
30. 07. 2010 | 12:42

rejpal napsal(a):

Každý holt touží po tom, co zrovna nemá. Existují dokonce ženy, které přesvědčí muže, že musí doma dělat polovinu prací, poté si ho vnitřně označí za troubu a najdou si milence, který nic z toho v životě dělat nebude, ale umí zaimpomovat. Je zajímavé, kolik žen hledá partnery, a při tom si o mužích myslí jen to nejhorší(No, v rámci fair play, spoust mužů je stejných).
30. 07. 2010 | 12:43

Čochtan napsal(a):

Silvie,
protože paní Hamplová žádného nemá. A nejspíš už nebude mít.

Jednu dceru má už vdanou, takže k babičce nemá daleko, možná že už babičkou je, a který chlap by se oženil s babičkou ? Když může mít bez problémů o dvacet let mladší holku ?

Jedinně snad nějaká socka, která potřebuje dobře vydělávající manželku. Jenže, kdo je němakačenko v práci, ten se v domácnosti taky nepředře. S tím by se dostala z bláta do louže.
30. 07. 2010 | 12:43

skeptický napsal(a):

Silvie

Už utek?

Ludmila

Já vím,mám ten dar dostat z žen to nejlepší.

Běda,kdybyste ji dostala vy.Chudinky.

To jste se odkopala,panenko.

Čím více holky píšete,tím více ukazujete slabiny.Oni už ale zájemci je vidět nejsou.
30. 07. 2010 | 12:43

Silvie napsal(a):

Marina,

vůbec se vám nedivím - já bych Čecha za manžela taky nechtěla. A s tím Italem (ač ze severu) jsem šlápla taky vedle.
Můj zcestovalý známý doporučoval Angličany, Kanaďané jsou prý také použitelní, o seveřanech nemluvě (až na tu jejich hatmatilku - tu bych se učit nechtěla).
30. 07. 2010 | 12:45

Silvie napsal(a):

Skeptický,

on ne - ale já.
30. 07. 2010 | 12:46

skeptický napsal(a):

Silvie
8-)))))))))))))))))))))))))))))))
30. 07. 2010 | 12:47

gaia napsal(a):

no ono to nikdy nebude 50 na 50 a proč vysvětlím
napíšu vtip z Blesku:
manžel se po aktu spokojeně odvalí na záda a chce spát. Nespokojená manželka pronese cože těch 30 sekund to bylo všechno?
A on jí odpoví je rovnoprávnost měla jsi na to stejnou dobu tak nekecej.
30. 07. 2010 | 12:47

Marina napsal(a):

Silvie,

s tou hatmatilkou mi neco povidejte!!! ;-) æ-ø-å !
30. 07. 2010 | 12:48

Kulata napsal(a):

super.absolutní souhlas. totéž prožívám v bledě modrém.
30. 07. 2010 | 12:50

jozka napsal(a):

Marina, Silvie... jestli ty nadeje ohledne severanu nebudou tim, ze jim jeste poradne nerozumite :-)

Ale jinak, jak z vas lezou ty spatny az temer celoplanetarni zkusenosti, nemuzu si pomoct:

Zenska se pozna podle toho, ze nevi co chce, ale neda pokoj, dokud to nedostane!
30. 07. 2010 | 12:53

stejskal napsal(a):

A pak že se to nelepší, paní ženská ;-)

Libor Stejskal
30. 07. 2010 | 12:55

rejpal napsal(a):

Gaia
Při příští příležitosti manžel usne už po osmi sekundách. Nebo půjde raději na pivo.
30. 07. 2010 | 12:55

Ivan napsal(a):

To je pláč nad krájenou cibulí,
nebo rozlitým octem? Každý ve svém životě musíme volit cestu
a každá cesta má své překážky.
Tedy bez urážky, neplačte a správně volte. Pokud chcete vše,
je to obtížné. Sama jste si zvolila cestu, tak ji zkorigujte,
nebo si odpočněte, tak to v životě běží. To bych Vám snad při vašem vzdělání nemusel říkat. Nebo ano?
30. 07. 2010 | 12:56

trouba napsal(a):

cit.: "rozvíjet kariéru a jít ve stopách velkého Tomáše Sokola a jemu podobných"/zaslechnuv toto charakterní chlap z vašich úst,zdrhá,se nedivte/
30. 07. 2010 | 13:02

skeptický napsal(a):

Totiž někteří tzv.vzdělaní lidé mají mylný dojem,že svět jim něco dluží.Zvláště ženy.

Ty si neuvědomují,že to z nich udělá jenom šroubek aby něde v pracovním procesu zapadly.

A vzdělání nechrání,jak se stále dokazuje.
30. 07. 2010 | 13:05

Janeb napsal(a):

Marina
Co proboha všichni blázníte?
Stavět proti sobě dvě tak nesourodé entity jakými jsou domácnost a kariéra.
No budiž. V tom případě se ale obě nacházejí na stejném břehu.
Slušná kariéra = slušné peníze = čistá domácnost.
Kdo si dnes nedokáže zprostředkovat uklízečku a domácího učitele tak ať rovnou vypustí slovo "kariéra" ze svého slovníku.
30. 07. 2010 | 13:06

skeptický napsal(a):

Ono to není o tom si najít uklízečku.Je to věčný boj žen o to vládnout,kdo bude poslouchat.
Muži na to kašlou.
30. 07. 2010 | 13:08

Čochtan napsal(a):

Paní Hamplová:
"..Co ta už tři dny nachystaná žehlička vedle vypraného prádla? .."
A co dceruška ? Ta má amputované ruce ? Že by tu žehličku taky vzala do pracek ? To by jí ubylo ?

Odhaduji, že je vám kolem 45. To už stejně starého chlapa neulovíte, ten má teď v merku na nanejvýš třicítky, a chlap kolem 60, čerstvý vdovec, ten se do práce v domácnosti nepožene.
30. 07. 2010 | 13:14

gaia napsal(a):

ale za vše stejně mohou samy ženy.Mně když se za hluboké totality kdy ještě nebyly ultrazvuky a nevědělo se co to bude narodil chlapeček a poprvé mně ho ukázali tak to byla nepopsatelná láska na první pohled co hory přenáší.
A podle toho to taky dopadlo. Dnes když mu je 25 tak si říkám chudák holka ta to s tebou teda chytne. A přitom jsem ho rozmazlila vlastně já žena která by chtěla aby jiný maminčin chlapeček doma uklízel.Dost nelogické.Už chápu proč snachy nemají rády své tchyně.
Mstí se tchyním za tu špatnou výchovu.
A tchyně zas jsou nervózní že už toho jejich chlapečka nikdo nikdy nebude mít tak rád jako ona sama.
30. 07. 2010 | 13:16

Čochtan napsal(a):

Nejdřív se ženská honí aby udělala karieru, aby hodně vydělala, aby si mohla dovolit uklízečku a holku k dětem, aby měla takovou domácnost, jakou by měla, kdyby nechaly karieru plavat a byla to co je. Žena.
30. 07. 2010 | 13:18

Marina napsal(a):

Janeb,
takze rikate ze zena by si mela zvolit? Bud domacnost nebo kariera? Problem je, ze biologicky zena moznost nema. V urcitem veku proste chce mit dite a vse ostatni jde stranou. Ale stejne tak, jako ji hormony nuti k tomu mit rodinu tak ji zase jine tlaky vedou ke kariere.

Karierou se casto mysli - chci hodne penez a moc. Zeny obvykle po moci tolik netihnou (proto jich moc nechce do politiky). A proto kdyz muz zabezpeci rodinu finance, tak se pak zene divi proc ona vlastne chce mit karieru.

Jenomze ono to neni jenom o penezich a moci. Osobne si nedokazu predstavit, ze by me prace v domacnosti naplnovala. Jsem inzenyr. A nejsem jim proto, ze chci penize ci moc, ale proto, ze zboznuji kreativni tvorbu. Zboznuji reseni slozitych problemu. Zboznuji, kdyz vidim jak se muj navrh realizuje v praxi.

Moderni zena nechce po muzi nic vic nez aby se starost o domacnost rozdelila. Nemyslim si, ze je to tak velky pozadavek.
30. 07. 2010 | 13:18

rejpal napsal(a):

Marina
Není. Jen se musí počítat s naší ješitností a šikovne to navléknout, a také - jestliže se muž ujme třeba mytí nádobí nebo praní, musí mít možnost timingu. A ne, že bude zaháněn k nádobí zrovna když dávají fotbal (nebo burzovní zpravodajství, to je jedno). A nesmí mu nikdo přes rameno vykládat, že všechno dělá blbě. Muži dělají stejnou chybu - když jejich partnerka řídí, mnoho z nich se neumí udržet, a komanduje jak velitel vozu na vojně.
30. 07. 2010 | 13:27

Silvie napsal(a):

Marina,

já často veřejně říkám, že je mi moje heterosexuální orientace na obtíž.
Ženskou pochopí zase jenom ženská... bylo by to krásné!

Až budou ženy dělat bezstarostně kariéru, přijdou každý večer domů a manžel jim přinese v tlamičce pantofle, za veselého švitoření prostře perfektní večeři, předvede vzorně uklizený byt, pokojně spící umyté děti (samozřejmě perfektně naučené do školy) a večer je nadšeně sexuálně obšťastní(ne ty děti,aby nedošlo k nepochopení), pak dám na modlení...
30. 07. 2010 | 13:30

jozka napsal(a):

rejpal

muj nekdejsi kolega myti nadobi vyresil po svem. Kdyz ho novomanzelka k tomu nutila, pri prvnim hned tri talire "nesikovne" rozbil a dneska ma i po petadvaceti letech klid :-)
30. 07. 2010 | 13:31

jozka napsal(a):

Silvie, jenze vy nehledate manzela, vy hledate otroka. Zkuste zalovit v sadomaso vodach, treba se neco najde :-)
30. 07. 2010 | 13:32

Silvie napsal(a):

Rejpale,

vy jste jako můj ex. Jednou v životě umyl nádobí, protože mi bylo v těhotenství tak zle, že jsem stěží stála na nohou (jinak jsem běžně s teplotami vařila a myla nádobí stejně jako moje matka) a pravil: "Ne aby ses domnívala, že to tak bude pořád". Už tehdy mi zablikala varovná kontrolka ...
30. 07. 2010 | 13:33

neo napsal(a):

rejpal:

víš v čem je problém?

domácí práce nepočká až bude poločas, nebo až dojedeš misi v GTAčkách.

Všechno musí být teď, hned, okamžitě a následuje typická věta, kterou jsi jistě slýchával i od mámy. NESTAREJ SE, JÁ SI TO UDĚLÁM SAMA!. V tom okamžiku to muž logicky bere jako fakt a pokračuje v dosavadní činnosti. Žena ale očekává jinou reakci a tedy bezprostřední výkon zadané činnosti. Pak je naštvaná, ačkoli přece tvrdila, že to udělá sama.
30. 07. 2010 | 13:34

Janeb napsal(a):

Marina,
vy mě ěpatně čtete. Psal jsem, že úklid nebo výchovu si máte zaplatit! Zejména paní advokátka, jejíž hodinová sazba mnohdy lehce pokryje měsíční fakturu uklízečky.
30. 07. 2010 | 13:35

Silvie napsal(a):

Jozka,

jak jste na to přišel? Můj muž nedělal doma naprosto!! nic.
Řekla bych, že já už nehledám vůbec nikoho - koupím si místo chlapa pejska, děsně se mi líbí bostonský teriér.
30. 07. 2010 | 13:36

Marina napsal(a):

Janeb,
s tim uklidem to asi tak brzo dopadne. Ta vychova je dost diskutabilni. Kdyz uz si clovek jednou poridi deti, tak by se jim mel venovat. Respektive oba partneri stejnym dilem.
30. 07. 2010 | 13:39

jozka napsal(a):

Silvie, kvuli tomuhle:

manžel jim přinese v tlamičce pantofle, za veselého švitoření prostře perfektní večeři, předvede vzorně uklizený byt, pokojně spící umyté děti (samozřejmě perfektně naučené do školy) a večer je nadšeně sexuálně obšťastní(ne ty děti,aby nedošlo k nepochopení), pak dám na modlení...

To neudela zadny normalni chlap ani zenska.
A pejsek muze byt pro nekoho solidni volba, jen mu dejte ostrihat drapky, at nemate poskrabany zada :-)
30. 07. 2010 | 13:40

Čochtan napsal(a):

Jožko,
já vyřešil mytí nádobí myčkou. Funguje perfektně.
30. 07. 2010 | 13:43

jozka napsal(a):

Mycce zatim odolavam, neverim jim (setrnejsi, lepsi, bla bla). Platim za to tim, ze obcas nadobi umeju.
30. 07. 2010 | 13:45

Silvie napsal(a):

Jozka,

já jsem byla dokonalá manželka - jako "Brí Vandekampová" ...
Když láska odezněla, zase to vyhrála ta stará feministka ve mně.
30. 07. 2010 | 13:45

jozka napsal(a):

Silvie, verim. Vsechny jsou dokonaly, jen ty kreatury, co s nima zily to nechapaly
:-)
30. 07. 2010 | 13:48

ludmila napsal(a):

to Čochtan
takto to vyřešil i můj manžel, před 10 lety se koupila myčka, jen stále nepochopil základní princip fungování, tedy že nádobí se do té myčky musí také strčit
30. 07. 2010 | 13:50

Silvie napsal(a):

Jozka,

jak jsem se teď dočetla, tak prý jsou dnes chlapi z velké části sterilní.
K čemu nám vlastně ještě budou?
30. 07. 2010 | 13:52

gaia napsal(a):

to jozka
další paradox muž který přinese v tlamičce pantofle

no takový by mne asi sexuálně neobšťastnil
a ženám asi moc neimponoval
30. 07. 2010 | 13:54

skeptický napsal(a):

Feministky nemají vůbec právo si říkat ženská.Pro rodinný život je to je zkažený zboží,možná ne prošlý,ale nepoživatelný.

To je totiž účel,proč vám to, panenky, hlásají.O vás a o vaše práva jim nejde,je to o rozeštvávání a rozbíjení rodin.

A hlásají vám to vesměs činitelky,které se z biologických důvodů drží od chlapů dál.

A cílová skupina co to hltá jsou ty líné,a ty co slyší na peníze.A pak se diví i ušima,že jsou samy.

Chodte si venčit psa třikrát denně patnáct let,když nemáte dost práce.
30. 07. 2010 | 13:59

Jaromíra Podzimková napsal(a):

skeptický, já se klaním a tleskám ...!!!
30. 07. 2010 | 14:01

Silvie napsal(a):

Gaia,

to z vás mluví mladická nerozvážnost. Kdysi jsem také zavrhovala své oddané obdivovatele , co na mně vrhali psí oči a plnili má přání dřív, nežli jsem je vyslovila.
Ne, já byla mladá a blbá - líbili se mi okouzlující nezodpovědní frajeři, machové a děvkaři. Doporučuju přečíst Klíč k výběru partnera pro manželství od Plzáka - je to nejlepší(a vtipná) příručka, jakou jsem kdy četla.
Akorát to chce se jejími radami taky řídit.
30. 07. 2010 | 14:03

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Silvie, ty nevíš, na co chlapi jsou? Když si to zařídíš jako já, budeš mít vedle sebe - když budeš chtít - jak opraváře, tak kuchaře, tak žehliče, tak tiskárnu na peníze. Nikdy se s ním nehádej, jen to s ním uměj! Stále ho obdivuj (jeho mozek nepozná, že to myslíš ne příliš upřímně), "podrž" mu, když má zájem. Nezatěžuj ho starostma, poslouchej totiž ty jeho. Lituj ho, jak to má těžké. Až zbaští svíčkovou se šesti, zmiň se o kapajícím kohoutku, ale tak, že se ho pokusíš opravit sama. Svíčková dělá divy, ba opravuje i kohoutky. Měj uklizeno a uvařeno a dobře tu bestii krm. Nic jiného ten živočich nepotřebuje! Zvítěz nad ním ROZUMEM. Jak se ho začneš bát a on pocítí respekt z tvé strany, zničí tě kobra králíčka. Zkusíš to? Funguje to!!!
30. 07. 2010 | 14:08

gaia napsal(a):

to Silvie
no mladická nerozvážnost asi ne spíš jsem už na to mládí trochu pozapomněla.
Ale já bych se podruhé už nevdávala a potřetí to teprv ne
30. 07. 2010 | 14:09

jozka napsal(a):

Silvie, to vite chlap udela zenske co ji na ocich vidi, zkazi si pri tom zdravi a nakonec se Silvie zepta "k cemu vlastne jsou". To ma z toho, ze jim povolil retez aby dosahly i mimo kuchyni :-)
30. 07. 2010 | 14:10

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Silvie, Plzáka jsem četla celého třikrát. Je to výborný, protože on to ani tak nepsal, jako hodil na papír mnohaleté zkušenosti. Silvie, a co chlapi teď? Teď se nám mince obrací, co? Ty děkaři, které jsme ve dvaceti odmítaly, by nám dnes byli dobrý, co? Co sis vybrala po třicítce - xicht nebo p.rdel? Pokud máš JAKÝKOLI problém, já ti poradím.
30. 07. 2010 | 14:13

gaia napsal(a):

to Jaromíra
taky jsem slyšela že muž je vlastně jen takové zvířátko. Že na něj platí to samé jako na zvířátka v ZOO:
Krmit a nedráždit.

a ty dodáváš ještě to podržet.

No ale to je právě to na co si tu stěžuje autorka. Motáme se v jakémsi kruhu. Asi to nevyřešíme.

Bájná Gaia měla taky manžela a ten já pořád trápil. Její děti uvrhl do temnoty. Až její syn Kronos jejího manžela zbavil plodnosti teprve potom se ujal vlády Zeus na Olympu.

Co nám ti staří Řekové touto bájí chtěli sdělit?

Budeme šťastné až náš muž bude impotentní a syn vládcem?
30. 07. 2010 | 14:13

gaia napsal(a):

to Jaromíra
Plzák letěl v 70. letech ale dnes je již dost out právě proto že on straní mužům

my chceme rovnoprávnost
30. 07. 2010 | 14:15

Silvie napsal(a):

Gaia,

moje starší kolegyně trochu drsně říkávaly - Kdyby se "nedejbože" stalo něco těm našim manželům, tak bychom se už určitě nevdávaly a užívaly bychom si stáří v klidu".
Vidím to doma - máti kmitá, celý den se nezastaví a její zákonitý choť se vyčerpaně válí u televize. Občas se "obětuje" a vyvenčí čokla.
Ať se podívám kam se podívám - všichni důchodci žijí stejně. To asi ty ženské udržuje jasné mysli a v chodu až do pozdního věku. Kdyby těm staříkům manželky neposluhovaly a nestaraly se o ně jako o malé děti, tak by nepřežili (ti chlapi samozřejmě). Hodně z těch žen začne normálně žít až když ovdoví. Asi to zní brutálně, ale je to tak.
30. 07. 2010 | 14:16

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Jožko, klid! S babama je to taky jednoduchý. Až zavedou Ministerstvo rodiny, bude u nás téměř nulová rozvodovost ... Nesmysl? Ale vůbec ne. Každý totiž o jedinečnosti muže a ženy píše příliš obecně, útržkovitě a kuse. A to je špatně. Až za ženou nebudeme vidět pouze vaginu a za chlapem zdroj peněz, pohneme se dál ...
30. 07. 2010 | 14:16

Jaromíra Podzimková napsal(a):

to gaia - A ženy mají dnes jiné vagíny než v sedmdesátých letech?
30. 07. 2010 | 14:18

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Silvie, já tomu mýmu neposluhuju a taky žiju... Kde je teda problém? Máti tvoje se - při vší úctě - asi zbláznila anebo posluhuje ráda. Proč si ho teda brala? Proč si nezačne užívat už teď? Prostě se seberu a jdu relaxovat.
30. 07. 2010 | 14:20

Silvie napsal(a):

Gaia,

možná letěl v 70.letech, ale v podstatě zůstal nepřekonán. Všichni ti moderní američtí i čeští pisálkové si to cucají z prstu a o životě vědí kulový.
Právě proto, že je Plzák macho a chlap, má ta příručka naučnou hodnotu. Je veskrze pravdivá a zbaví vás veškerých iluzí. Přečetla jsem toho opravdu hodně, ale nikdy jsem se tak nezasmála. Ty jeho škatulky - muž vetchý frajer, lovec, salonní stratég, technik, hysterik, narcis atd. - to nemá chybu. A na ženské to taky sedí.
30. 07. 2010 | 14:21

skeptický napsal(a):

O blaho žen ve vdovství je postaráno tím,že vdovské důchody se budou rušit.

Jelikož jeden důchod nestačí ani na nájem,tak si ty stařečky snaží udržet.

Když chlap doma platí všechno,a dáma si svůj plat ukládá,byl by blázen aby ještě poslouchal nějaké kecy o domácích pracech.
Ovšem musí být dostatečně inteligentní,aby jí to došlo.

Ale občasné snahy jsou tu vždycky.Nedají si pokoj,mrchy škorpivý.
30. 07. 2010 | 14:27

Silvie napsal(a):

Paní Podzimková,

k vašemu prvnímu dotazu - nechápu, jak si někdo může vybrat protějšek podle pozadí?! Když jsem po pětadvaceti začala rozum brát, přestali mně přitahovat bezduší krasavci a zajímali mně muži obdaření vyjímečným intelektem a šarmem - často podstatně starší.
Pokud jde o mou máti, je prototypem, jak já vulgárně říkám, té její zkur..... generace, v níž matky vychovávaly dcery jako služky. Chlapi jsou většinou zcela nepoužitelní, protože si neuvaří ani vajíčko natvrdo. Buďte objektivní a rozhlédněte se kolem sebe...
30. 07. 2010 | 14:27

Jaromíra Podzimková napsal(a):

to gaia: Moudrá slova, všechna čest. V manželství se však jakékoli "bitky", "žabomyší spory", "nálety" a "opruzy" vymstí. Pokud nechceš hrát fér hru, jdeš do svazku manželského s tím, že druhého předěláš či že to vezmeš "pořádně do ruky", vrátí se ti to jak bumerang. Krmit a nedráždit je to správné. Občas chlapovi podržet - a to je celá věda. Inteligentní manžel si zas po návratu z práce se mnou vypije kafíčko, pozeptá se, co je nového, co mě trápí, či na co myslím. Pokud chci, aby vycítil, co si myslím, musím mu to umožnit-možná říci přímo. Nezatěžuju ho otázkami mé postavy. Až budu tlustá, řekne mi to.
30. 07. 2010 | 14:27

jozka napsal(a):

Silvie, ono to neni tak jednoduche. Zil jsem dlouho sam a staral jsem se o svoje veci vicemene sam. Co jsem si neuklidil o to jsem zakopl, co jsem si nezabalil na cesty, to jsem nemel. Jenze pak se zacala po byte pohybovat zenska a to, co melo byt vlevo dole, to je najednou vpravo nahore, ceho mely byt ctyri kusy, to tam neni vubec a co tam driv nebylo, toho je plna policka. Stavate se napul hostem ve vlastnim. Z toho potom prameni takove ty stereotypy o linych neschopech, kteri se bez "Marie, kde je xxxxxx?" aspon trikrat za den neobejdou. Prichazim z prace pozdeji a pokud si den predtim neudelam kominek, co budu jako chtit s sebou, tak uz mam zabaleno a obcas se potom divim, co nemam. Ale nestezuji si. Jde o to, ze vetsina chlapu po par letech rezignuje, otupi. Nekteri se stahnou do garazi, na zahradky, nekteri anektuji gauc, podle natury. Zenska v byte je proste povoden. Je to vzruso, je to fajn (pokud vam ten byt nevezme), ale dlouhodobe tu vodu cerpat nevydrzite, takze si koupite plavky a delate, ze tam neni.

jeden muj znamy kdysi pronesl "normalne se ke mne nastehovala, zacala uklizet, uz je tu dvacet let a porad nema hotovo".
30. 07. 2010 | 14:28

Janeb napsal(a):

Paní Jarčo,
To je dobrej recept na chlapy, ale kam to kur..(nik) spěje?
Nejdřív svíčková za kapající kohoutek, pak už podržet, pak už podržet jen za opravu auta, za vymalování bytu, pětikilo, ...

No a za pár let zase obráceně.
30. 07. 2010 | 14:29

skeptický napsal(a):

Pokud ženu začnou přitahovat krásní nebo inteligentní muži(ne nutně najednou),vzpomenu na moudrá slova paní LČP(nemá ráda,když si ji beru do huby,ale přesto),že se musím zamyslet,zda mohu nabídnout totéž.
30. 07. 2010 | 14:34

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Silvie, promiňte, nenapsala jsem to přesně. Koluje takový vtip, že když je ženská starší třiceti, musí si (ONA) vybrat (protože už není nejmladší), zda chce mít pěkný obličej (a větší hýždě), či chce být útlá, ale zas bude mít úměrně tomu olympijské kruhy pod očima. Šlo o vtip, který jste věřím pochopila a moc se ještě jednou omlouvám.
Já už se raději nerozhlížím kolem sebe, protože by mě chlapi začli balit. A já jsem vdaná. Každá generace může být zkur..., pokud tam jsou a budou zkurv... názory. Mě teda jako služku nevychovávali(y), protože jsem se zřejmě nedala. Ale rozumím vám. Je tak něco nepochopitelného na tom, že líného chlapa si nevezmu? Nejsem ani kur... ani feministka. Mám ráda sex i vím, kdy přestat. Začněte se na svět usmívat, to bude dobrý začátek. Já vám poradím dál. Chlap je jak hračka.
30. 07. 2010 | 14:35

Čochtan napsal(a):

Tak jsme vám ženský vymysleli, vyrobili a koupili automatický pračky, myčky, ledničky, elektrický sporáky s regulovanou teplotou, grillem, horním a spodním žárem, nemusíte pro uhlí do sklepa, auta na nakupování, Tesco a Kaufland abyste mohli nakupovat a ne shánět, a furt je vám to málo ?

Moje babička měla 7 dětí, manžela-legionáře ve válce, chleba musela zamykat, a všechny děti dobře vychovala a uživila. Co furt chcete ?

Až Evropu převezme islám, bude vám hůř. Schválně, ruku na srdce, kolik z vás bude ukamenováno kvůli mimomanželskému šoustnutí ?
30. 07. 2010 | 14:36

Silvie napsal(a):

jozka,

no jistě, chlapi, kteří žijí do čtyřiceti sami (jako brácha) , se nepotřebují ženit. Umí vařit líp nežli já - by má perfektně uklizený, co se mu nechce dělat, na to si zjedná službu. A užívá si života. Jenže všeho dočasu - v padesáti už to užívání není ono a ve vydělávání peněz smysl života nenajdete. Bez dětí je život asi dost prázdný. Taky jsem si to ve třiceti nemyslela.
Ale chlapi, kteří jsou zvyklí na to, že mají doba bezplatnou ficku, se bez ní neobejdou. Dopadnou pak jako soused, který ovdověl a začal chodit s různýma ponožkama, špinavý a mimo. Do roka to zabalil taky.
My, ženy, jsme zvyklé na takovou psychickou a fyzickou zátěž, že se vám o tom ani nesnilo.
30. 07. 2010 | 14:38

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Skeptický, ty mě začínáš zajímat. Jako vyznavačka dobrého umění vím, že krása je pojem relativní - viz ošklivka Katka. Inteligence je rovněž relativní. Nemám třeba ráda Knížákovo umění, ale pro to snad nemusím být "blbá". Vy jstě, jinochu, jste mladý a sečtělý - což je mé oblíbené vyjádření KRÁSNÉHO a INTELIGENTNÍHO...
30. 07. 2010 | 14:39

jozka napsal(a):

Silvie, to ja nezpochybnuju, ja jsem vzdycky tvrdil, ze a) zenska vydrzi vic nez clovek a ze b) certvi jak to puvodni autor souslovi "slabsi pohlavi" myslel :-)
30. 07. 2010 | 14:43

skeptický napsal(a):

JP
Já jsem starej a blbej jak daleko vidím,ale paměť(dlouhodobá) mi ještě slouží.A tyhle oči leccos viděly,i když pochopily málo.

Dnes už spíše stejnoch.
30. 07. 2010 | 14:44

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Silvie, můžete mít i děti i luxusní život-jako chlap. Udělejte dítě, ale nežeňte se. Té "ficce" plaťte řádně na dítě, ať nemá dojem, že je bezplatná. On teda - mezi náma - řádný manžel (jako ten můj) odevzdává veškeré prachy domů a to by mu - mezi náma - prostituka a kuchařka vyšly levněji. Já se však snažím nebýt je kuchařka teplých večeří a ficka. Snažím se mu ten život zpříjemnit i jinak - vždyť je to celoživotní dítě, pejsek toužící po pohlazení.
30. 07. 2010 | 14:44

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Skeptický, nebuďte TOLIK skeptický! Víte, jak naser.. půlku parlamentu, když se budete usmívat? A už ste začal šermovat, učit se arabsky či čísti Korán? Že ne? Chyba!! Moje ústa také leccos "skousla", ale těším se na zážitky příští ...
30. 07. 2010 | 14:47

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Čochtane, budeš se divit, ale já bych "zatím" ukamenována nebyla. Chlapi jsou všichni stejní, tak proč měnit značku? Ten islám tu nebude hned, dřív tu bude hlad po důchodech. Ale rozumím, co chceš říct. Přece ale nebudu "vést domácnostů jako za Rakouska-Uherska, když mi ty přístroje fakt usnadňují život. Nesnaž se ženskou "ponižovat", ona to nechce. Vždyť s ní být nemusíš a to, co tu píšeš, jistě potěší kámoše v hospodě.
30. 07. 2010 | 14:53

gaia napsal(a):

to Jaromíra
v 70. letech byl socialismus a ženy nemusely s muži bojovat na trhu práce
proto ten feminismus i Plzák byla docela sranda.
Ale dnes kdy je práce málo tak s vašimi názory by byly ženy první z trhu práce vytlačeny a zbyla by jim jen ta prostituce nebo tábory za Prahou navržené panem Placákem pro lidi bez příjmu

takže i ty feministky nakonec dělají pro nás ženy velmi užitečnou práci když se zabývají rovností šancí a bouráním stereotypů které tady právě ten Plzák zavedl
30. 07. 2010 | 14:53

Janeb napsal(a):

Díky ženské emancipaci, technickému pokroku a neustálému zvyšování životního tempa zůstane v budoucnou fyzický kontakt mezi mužem a ženou už jen a pouze na úrovni sexu.
Vše ostatní se bude řešit přes facebook. Tak rychle diskutujte, dokud to má ještě nějakou relevanci.
30. 07. 2010 | 14:55

skeptický napsal(a):

JP
No,nekousat a nefoukat,taky už byste to mohla znát.

Býval jsem výborný střelec,čeština mi stačí,a bibli jsem čítal před pětatřiceti lety.Dost si ještě pamatuju.

Staré,o 40 let mladší milenky jsem z důvodu malého věkového rozdílu zavrhl,vyzývavé pohledy ignoruji,domácí práce nedělám.Chci klid.

Máte rozumný přístup.Dalo by se s tím žít.Ovšem dávat všechny peníze domů,to jsem dělal,když jsem byl ženatý.Taky nerozum.Naštěstí byla v tomhle solidní.
30. 07. 2010 | 15:00

Janeb napsal(a):

Paní Jarčo,
když ten hloupej pejsek co ho hladíte není úplně blbej, tak pozná, co si o něm myslíte. Pozor na to!
30. 07. 2010 | 15:03

gaia napsal(a):

no a nakonec muži nežijí se ženami kvůli sobě ale prvotní přírodní záměr byl vychovávat potomstvo.
Tábor kde žily ženy z toho byl cítit pach krve když měly menstruaci a každý jistě viděl přírodovědné filmy jak třeba reagují žraloci když se vylije krev do moře.
Takže takový tábor bylo potřeba hlídat.A na to byli muži nutní. Jinak vše ostatní si ženy zařídily sami.Ale bez mužů je něco sežralo takže to byla vlastně otázka života a smrti. Toto jsem viděla ve filmu o obyvatelích pralesů na Nové Guinei.

No ale dnes není potřeba nikoho hlídat a žena musí do práce a ten přírodní záměr se kamsi vytratil a jsou jen problémy.
30. 07. 2010 | 15:06

Emissary napsal(a):

Dobrý den, paní Hamplová.

Ten Váš blog mně docela pobavil, nic ve zlém. :)

Když tak nad tím přemýšlím, asi jste na sebe dost tlačila. Dělat v domácnosti všechno sama, a třeba ani rada Moniky, nemusí být to pravé ořechové. Rodina je přece v jistém slova smyslu tým a jako tým by se měla i chovat. Zapojit do chodu domácnosti nejen manžela, ale i děti, je v dnešní době žádoucí a řekl bych normální. Výhrady o zákazu dětské práce jsou liché, mytí nádoby školo povinnému dítěti neublíží. Naopak, pro dítě to znamená dobrou průpravu do života a budování hodnotového systému. A pro manželský pár víc času a větší chuť třeba na to milování.

Neznám detaily, třeba se mýlím, a třeba jen poskytují hraběcí rady. :)
30. 07. 2010 | 15:52

Jaromíra Podzimková napsal(a):

to Janeb: Musíte to udělat tak, aby to nepoznal. Ruku na srdce-máte dojem, že manželství je nějaký dokonalý Vinnetou s Old Shatterhandem? I tak lze hrát tu hru fér! Vy, když něco od druhého potřebujete, nasadíte generálský postoj s koštětem?
30. 07. 2010 | 16:02

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Pane Skeptický, Vy jste vážně rozumný a jistě chytrý člověk! Pokud říkám všechny peníze, vím, že manžel má ještě "něco" bokem, protože umí mít malé kšeftíky. Kterej chlap to nedělal (vzpomeňte na sebe) a nedělá! Já ho nechávám žít, do ničeho se mu nepletu a jsem každý den připravená, že mě může opustit. Mám však pozitivní přístup k životu - to máte pravdu - a těším se, že mi každá kapitola života (s chlapem i bez) přinese vždy něco pozitivního. Ignorujte vyzývavé pohledy, beztak to jsou jen "kateřinky brožkovky", které jdou po prachách. Pokud baba koketuje, je to jistá KU.VA.
30. 07. 2010 | 16:08

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Ale gaio! Ty musíš bojovat za rovné příležitosti? To nech příšerkám Marksové a Tominové. Já mám práci, pokud o ni přijdu, začnu podnikat, ničeho se nebojím, politici mi jsou k smíchu! Chlapa ukojím, kdy se mu achce (toho svého) a dám mu svobodu. Když bude chtět "zanášet", udělá to. Zase se mu neser. do jeho práce, života, koníčků či kamarádů, protože to je jeho svět. On se zas tváří, že mě miluje. O děti se stará, pomáhá. Trouba v bačkorách to rozhodně není. Mám si přát víc? Mně se Plzák jako autor líbil stejně, jako Frýbová. To aby někdo nemyslel, že Plzák nadržoval mužům. Když píše feministka, přímo z ní tryská, že si již dlouho "nevrzla", protože se nechává velmi dlouze přemlouvat (manžel zatím usne, protože pivo se tak dlouho přemlouvat nedá). Každá česká feministka má jen buď něco s genitálem nebo hrůzné zážitky z dětství. A většinou to jsou "NEKRÁSKY".
30. 07. 2010 | 16:16

Jirka napsal(a):

Blogerka zřejmě měla smůlu na mužský a tak paušalizuje. Vaše zkušenosti pí Hamplvá nemusí v žádným případě představovat společenský průměr, ale pouhé specifikum Vaší rodiny. I když je docela v normě vypovídat se ze svých pocitů, ale na blogu to trochu zavání exhibionismem.
30. 07. 2010 | 16:19

Silvie napsal(a):

Paní Podzimková,

jestli je pravda jen polovina toho,co píšete, mohu jen se závistí parafrázovat Božku Němcovou - "šťastná to žena"!

My, obyčejné smrtelnice, nejsme-li vysloveně k tomu vycvičené profesionálky, o takových protějšcích můžeme jen snít. Tak si ho pěkně oprašujte, máte doma přírodní úkaz.
30. 07. 2010 | 16:27

gaia napsal(a):

to Jaromíra
Frýbová taky patří hluboko do minulosti. první česká feministka za tu byla považována Karola Biedermanová její Mstivá kantiléna byla docela vtipná. Ale ta už zemřela Hauserová z té jde opravdu strach a jinak to moc nesleduji. Taky ty feministky docela tápou někdy nemají vizi

Dopíšu jen jak to chodí u těch přírodních národů na Nové Guinei

takže ti chlapi hlídají a jinak nedělají opravdu vůbec nic. Ani neloví to je na ně moc složité. Ženy kojí malá prasátka až si začnou myslet že jsou jejich matky.Sami se vykrmí v pralese ale pořád chodí večer za těmi matkami.Muži je pak posbírají a sežerou ženám nic nedají. Ty aby měly bílkoviny tak kácejí ságové palmy a z nich vypírají škrob který jedí a když je v tom občas larva tesaříka tak ji snědí a z toho mají ty bílkoviny.
A když jim někdo zemře tak si musí useknout článek prstu aby na něj nezapomněly. Takže všechny starší ženy mají jen torza rukou ale přesto musí vše dělat samy.

Takže muži to diskriminování mají asi vrozené když toto po nich chtějí a ani jim nedopřejí kus masa.

Takže pozor AŤ žijí feministky!!
30. 07. 2010 | 16:38

Yfča napsal(a):

Jaromíra P je zřejmě rodu mužského. Ty její "perly", co tu trousí, o vztahu muž-žena a potřebách mužů, to je počteníčko. Ona místo rovnoprávného vztahu dvou pracujících partnerů, ženy a muže, doporučuje vztah rodič-dítě, přičemž dítětem je v tomhle vztahu muž. A tak je to podle Podzimka(ové) spravne, tak to má byť. No potěš pámbu.
30. 07. 2010 | 16:40

Jaromíra Podzimková napsal(a):

A proč bych si ho oprašovala? Není to čáp v kabinetě biologie! Prostě jsem asi měla procento štěstí, devět procent vůle a devadesát procent trpělivosti. Kde teda děláte chybu Vy??? Psala jsem Vám, že Vám pomohu. Pokud teda ale CHCETE. Já mám, promiňte, spíš pocit, že jen nadáváte, lamentujete a lomíte rukama namísto konstruktivní aktivity. cO vám na "něm" nejvíc vadí?
30. 07. 2010 | 16:41

gaia napsal(a):

to Silvie
já osobně si myslím že Jaromíra je muž. Příliš totiž přeceňuje roli sexu v životě ženy. Zatímco muž ho musí mít pravidelně neb spermiogeneze začne probíhat v pubertě a neustane až do smrti, u žen je sex hodně podmíněn hormonálně a má prokazatelně cyklický charakter nejvíc chuti na sex má žena okolo ovulace a pak již to klesá stejně tak po přechodu, když nemá někoho opravdu kdo jí stojí za to tak bez toho může klidně fungovat.
No ale to Jaromíra klinická psycholožka neví tak ji nechme v její blahé nevědomosti. Ale nemusíme věřit všemu co napíše
30. 07. 2010 | 16:43

gaia napsal(a):

to Yfča
než jsem to dopsala tak shodou okolností se objevil tvůj stejný názor na Jaromíru
30. 07. 2010 | 16:45

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Kruci, chlape! Mám se ti tu do PC svlíknout nebo co? Já už mám dojem, že mi snad Yfča závidí nebo co? Jaký důkaz mi dáš ty, pokud zpochybním tvé pohlaví? Přečti si tedy Freuda (to byl cca muž, možná Jára Cimrman), kde se dočteš o tom, že muž nekojí. Z toho vyplývá řada přírodních zákonitostí, např. to, že muž má i ve zralém věku spíše chlapecké než dospělé uvažování. Které moje "perly" se ti ještě líbily?
30. 07. 2010 | 16:45

Yfča napsal(a):

Podzimku, co takhle coming out? Hned by se vyčistil vzduch.
30. 07. 2010 | 16:49

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Gaio, mám TEĎ okolo ovulace. A připadám si jak komisař Juve (Louis de Funes) před italskou policií. Protože mám výčitky, možná se celá Vaše komise shodne na tom, že budu nejspíš žena. Jako na bioložku Eckertovou se i na mě musí sejít komise. Věřte či nevěřte, já o vašich tvrzeních pochybnosti naštěstí mít nemusím. pokud budete sex relativizovat a spíše o něm nemluvit, nebude to dobře. ŕekla bych, že i v tom může být zakopán pes vašeho neúspěchu-máte-li nějaký/é. ze sexu jste se narodili a ze sexu se odvíjí většina naší osobnosti. Já mám hormonů dostatek a holit se nemusím.
30. 07. 2010 | 16:52

Jaromíra Podzimková napsal(a):

ale jo, Yfčo. Zas musím být ta moudřejší, co umí ustoupit. Ať se Vám daří a přeji co nejméně plusově naladěných žen ve Vašem okolí! Vím, jak Vám musejí vadit.
30. 07. 2010 | 16:55

Yfča napsal(a):

Paní Hamplová, vystihla jste to přesně. Tak to bohužel chodí a reakce zdejších diskutujících pánů tomu odpovídají. Ze své zkušenosti desítky let trvajícího spokojeného manželství si myslím, že děláte chybu v tom, že jste zřejmě velká perfekcionalistka. Což je sice chvályhodná vlastnost, ale doma ji obvykle málokdo ocení, spíš je na obtíž. Takže slevte nejdřív u sebe, co se domácnosti týče. Máte jen jeden život a někdy je potřeba přehodnotit priority. Hodně úspěchů ve Vašem profesním i osobním životě přeji.
30. 07. 2010 | 17:04

Yfča napsal(a):

Nevíte nic, milá/ý paní/e Podzimková/u, klinická psycholožko. A musíte se ještě hodně učit :))
30. 07. 2010 | 17:09

gaia napsal(a):

to Yfča
taky si myslím že aotorka by mohla vypustit třeba to žehlení.Pěkně složit a hotovo.
30. 07. 2010 | 17:18

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Taky si to myslím ..., milá Yfčo!
30. 07. 2010 | 17:22

hanah napsal(a):

Je to otázka volby, milá paní Hamplová. Vy jste zvolila rodinu a děti, nemohla jste po určitou dobu dělat takovou kariéru, jakou byste ráda. Nelze zvládnou obojí najednou a obojí dobře. Ženy, které to o sobě tvrdí, kecaj a dělaj se zajímavé.
Teď, když je jedna dcera před vdavkami a patrně i z domu (?), druhá na střední, tj. zřejmě nad 15let, si to snad už můžete dovolit, nebo ne ?
Pokud si stýskáte, že musíte pečovat o tu skorodospělou dceru, tak jste jako matka dost selhala. Normální holka nad 10-12 let dokáže zvládnout koupit jar, některé i vaří...:-).

Na co přesně si prosím nyní stěžujete ?
30. 07. 2010 | 17:36

Honza napsal(a):

Řešení situace paní Hamplové je několik:
-sehnat a zaplatit pomoc do domácnosti (právnička středního věku na to snad proboha má!)
-domluvit s dcerami a/nebo manželem rozdělení domácích prací
-slevit na perfektnosti a vycíděnosti domácnosti, večeře nevařit, prádlo nežehlit, oni se nezblázní.

Pokud paní Hamplová žádnou z těchto možností nezvládne, má osobní problém. Vůbec nechápu, proč s ním obtěžuje ostatní a proč se ho pokouší zevšeobecňovat.
30. 07. 2010 | 17:51

Honza napsal(a):

Sylvie nahoře píše|:
" Jen vyjímečně bohatí lidé mají hospodyně..."

Nesmysl, pomoc v domácnosti 2x týdně na tři hodiny si může dovolit spoustu lidí, advokátka v každém případě ano.
"Mám dost kamarádek, které vydělávají podstatně víc nebo stejně jako manžel... a přesto se žádné dělby povinností v domácnosti nedočkají."
To je opravdu ale jen jejich problém.

"Nedejbože, kdyby chtěla žena dělat kariéru a muž by se pro ni musel obětovat v domácnosti(což ženy pro muže běžně dělají).Vy takového altruistu znáte? Já tedy ne!"

Ano, hned několik. Pohybujete se ve špatné společnosti.
30. 07. 2010 | 18:10

skeptický napsal(a):

JP
Zajímavá věc je,že ještě než Vaše totožnost byla zpochybněna, mi hned ze začátku neunikla Vaše mužská dikce.Znám pár takových žen.

U mne je to můj instinkt skety, u dam zvyklých obchodovat doma s pozornostmi a udělovat jak šafránu je věcný přístup k sexu u ženy podezřelý.
Asi jste sportovkyně a zlomený nehet Vás nevykolejí.

Málokterá žena by se podepsala plným jménem.Když tak dívčím.

Přede mnou se svlékat nemusíte.Ať je to jak chce,jste velkou znalkyní charakteru;popsala jste mne do detailu.
30. 07. 2010 | 18:26

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Tak já nevím, pane Skeptický! To, že se každý i jedenadvacátý rok drží v anonymitě a je podezřelé, že se NEBOJÍM podepsat celým jménem, je spíš problém lidí kolem. Asi by mi moji rodiče neprovedli tu mstu, že by mě pojmenovali Jaromíra - vzhledem k příjmení dívčímu. Že mluví ženy v Čechách méně o sexu, je také příčina i důvod jejich neprůbojnosti, stálých slz a "napravování rovných příležitostí". Studuji - kromě toho, že JSEM aktivní sportovkyně - psychlogii skandinávských žen a jsem názoru toho, že jsem zde ještě puťka a puritánka oproti Norkám, Švédkám, Finkám a Islanďankám. Hlavně ale nechci ani Vám ani jiným nic vyvracet, vnucovat či dokazovat. Yfča už jistě šílí, že mám zas pravdu či úspěch, tak mi dovolte odejít "poškádlit si brundibára" - či jak chlapi tomu svýmu mozku dole říkáte ...
30. 07. 2010 | 18:42

NevericiTomas napsal(a):

Me to bavi:-) Normalni chlap nema potrebu mit plnou skrin hadru, nosit kazdy den nove a jine tricko, dziny prat po prvnim pouziti....pak potka zenu. Jde nakupovat, uci se, ze kdyz svlece dziny a triko, neprehazuje je pres zdili, ale dava do kose na pradlo. A kdyz se to konecne nauci, posloucha co je s tim prace, prat zehlit. Pak se ho zeptate, jestli by s tim treba nechtel pomoct. A on rekne, ze nechce. On si to totiz nevymyslel :-)))) Jestli vy si toho damy proste neberete moc.
30. 07. 2010 | 18:50

Traverse napsal(a):

Jaroslava: lidem jako vy fandim, libi se mne co pisete. Ja verim a doufam, ze jste zena, a i kdyby snad ne, vim ze zeny s takovym pristupem ke vztahu(m) existuji, potkal jsem takove. Jiste to ani tak nemate lehke, jedna z prekazek, na niz v zivote (jehoz drobnym odrazem je diskuze zde) narazite, je zavist. Asi ale umite prijimat veci, jake jsou, takze se s ni umite vyrovnat (i kdyz je jiste cloveku lepe, kdyz se zrovna toula nekde jinde nez v blizkem sousedstvi).
Jedna vec mne ale prece jen tak nejak nesedi - zdate se mne snad az prilis pragmaticka: nevim jak to rict - obecne spravne, ale snad jakoby az prilis spravne. Ale snad je to tim, ze se v kratkych textech neda vsechno popsat, a snad to vase 'celozitvotni dite', 'pejsek touzici po pohlazeni' chape, ze to, jaky vztah mate, neni samozrejmost. Ze to hezci prichazi i diky 'tvurcimu' usili a jistym obetem. Oboustrannym.
A ze si muzete obcas dovolit i nejake ty chyby, bez vaznejsich nasledku. Dokonaly neni nikdo, vy to vite a pokud i vas protejsek, pak to muze vydrzet i po desetileti (tak jako o v pripade Yfci), a jeste i prijemne, radostne (a tedy bez potreby srazet hezke vztahy jinych v okoli) :-)
30. 07. 2010 | 18:56

Traverse napsal(a):

...a omlouvam se za zkomoleni Vaseho krestniho jmena Jaromiro.
30. 07. 2010 | 19:03

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Děkuji Ti TRAVERSE, protože to tak vážně je. Jsem (asi) moc přející, moc dobře (vždy) naladěná a ač jsem žena rozpoznatelná již z dálky, ženy kolem mi za nějakou dobu příliš "nepřejí". Asi vybočuji z řady. Říkám, co si většina myslí, ale většina má stále zábrany a mlčí. na druhé straně již jsem ale zvyklá, beru tu tak, jak je a rozhodně se z toho nikdy nepos... Nemyslela jsem, že je muž jako pejsek "se vším všudy", ale je to asi nejvýstižnitelnější přirovnání ke vztahu MUŽ - ŽENA. Nevymyslela jsem si to, jsou to zkušenosti. Ani psovi to nemůžete říkat časo a dlouho, protože pozor, KOUŠE. Chlap však celoživotním velkým dítětem je - hraje si stále a při té hře se jako dítě chová. Snad už toto Vás o mém ženství přesvědčí. Pokud by nebyl chlap dítětem, byl by Jarda Jágr úspěšným sedlákem, Dominik Hašek asi učitelem dějepisu a milionové fotbalové přestupy by asi svět nepoznal. Źeny by asi začaly žít s delfíny, protože by se mužů bály ...
30. 07. 2010 | 19:11

skeptický napsal(a):

JP

Někdy v rádiu v šedesátých letech byl nějaký Lev Blecha.
Taky to mohla být Mája Zimová.
Já mám velkej mozek malej,a malej žádnej,o dalším nevím.

Chlap musí vědět,že to s ním ten šmejd dole myslí dobře.

Testem upřímnosti je,jestli se mu dokáže podívat do očí.

Koukám,že tu máte nějaké ty IQ body proti konkurenci.
30. 07. 2010 | 19:13

Stařeček napsal(a):

paní Jaromíro Podzimková, buď jste chlap, nebo chytrá a rozumná ženská. Paní Hamplová je zase asi lakomá, že nechce ze svého převysokého platu poskytnout pracovní příležitost jiné ženě. Až paní Hamplová najde chlapa dle své chuti, bude z něj za chvilku onuce. Mladí muži jsou dnes matkami vychovávány právě proti dnešním vychytralým ženám, neboť znají jejich myšlení. Ženy bohužel vesměs neumí ocenit právě práci žen. Ze zaměstnání znám, že si většína žen jejich práce neváží a podle toho se k jejich práci chovají. Kdo nepoznal, neuvěří. Pokud si pamatuji, muž si namlouvá a žena vybírá. Proč si tedy vyberete tak špatně? Napřed vám imponují jeho vlastnosti a následně jej chcete převychovat. Až jej převychováte, najednou to není ten koho jste si vybraly. Velká část vás neví co chce. Paní J.P. to ví. Mám radu od jednoho dědečka jak si vychovat ženu. Bohužel se tu nedá napsat. O správné výchově mužů mně neřekl nic.
30. 07. 2010 | 20:45

Soused paní Hamplové napsal(a):

Paní Hamplová má zcela určitě osobní problém, zklamala totiž nejen jako žena, ale i jako matka, kamarádka, přítelkyně, zaměstnavatel, advokát a hlavně jako člověk. Ještě že jí to tak pálí a je tudíž tak perfektní a skvělá, že nezklame sama sebe.
30. 07. 2010 | 21:06

labuťka napsal(a):

Vážená paní,
jen k zamyšlení - možná by bylo dobře se podívat na situaci z lehce psychologického úhlu pohledu. Partnery si nevybíráme náhodně, ale tak, jak nám vyhovují..tedy třeba i v tom, že se k nám chovají nehezky a že potom máme důvod je od sebe zahnat s tím, že jsou to darebáci...a máme dobré alibi k tomu nemít blízký vřelý dlouhodobý vztah..je nás mnoho, kteří máme problém silné blízké vztahy unést a vytváříme si(nevedomě)situace tak, aby se nám takový vztah náhodou nepřihodil.
30. 07. 2010 | 21:23

Jaromíra Podzimková napsal(a):

stařečku, nechtěl jste napsat ŘEZAT, ŘEZAT a ŘEZAT? Je dost velké procento žen, které nic nenamítají proti tomu, aby je muž mlátil. Bohužel se pak moc nerozlišuje, co je domácí násilí a co už ne. Jedna moje sousedka se velmi ráda chlubí /monokl pod okem/: Tak mě ten můj kurevník zase zmlátil. Normální žena si kurevníka nebere. Normální žena se snaží NEPŘEDĚLÁVAT. Proč sbírat v lese muchomůrku zelenou, když pak budu nadávat na její zřejmou nepoživatelnost? Rozumné je počkat na hříbka. Když si ho jako jedlou houbu připravím, pochutnám si. Když si záměrně hříbka posypu pepřem a skořicí, je to k pos... Paní Hamplové mi je líto, ale jako typ jsem si ji už zařadila. Holka, která možná uvěřila tomu, že když se bude dobře učit, půjde vše samo. Holka, které to možná do hlavy vtloukali. Holka, která si určitě nevěří a o to víc se chová panovačněji. Je možná mírnou příznivkyní vyhrocených scén a malých mstění se. Holka, která má mít větší sebevědomí, jiskru a šmrnc. Měla by víc zapracovat na své image. Na prvních schůzkách bych o svých vystudovaných a náročně-pracovních právech pomlčela. Chlap má představu o ženině vytíženosti.
30. 07. 2010 | 21:29

Pepa Řepa napsal(a):

Nic proti autorce, ale řeči Jaromíry Podzimkové mně připadají mnohem upřimnější a přínosnější.
Škoda, že tady-tato místní teta Sally-nemá svůj blog.Asi by nezapadla do sboru zdejších džendrtet.

Jinak žasnu, že autorka-které to tak pálí- nezapřáhne dcery. Jedné musí být přes dvacet, druhé patnáct.

Pak také nevím, jak ji pomoci v hledání čtvrtého partnera.Mám se po někom poohlídnout?

Ale možná mně něco uniklo
-za tu dobu, co jsem tu nebyl- a funguje tady seznamovací kancelář. Potom autorka pláče na správném hrobě.
30. 07. 2010 | 21:46

skeptický napsal(a):

PP
Nadkolego,s oběma dcerkami z domu to bude záhul.

Ale nejste žádná hekna,fňukna ani knikna,ani slovíčkem jste si nepostěžoval.
30. 07. 2010 | 21:55

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
A vy byste se jí-nadkolego-neujal?
Ušetřil byste za elektřinu i za topení (když jí to tak pálí).
Řeči o bigamie si odpusťte. Ta je dneska cool.
30. 07. 2010 | 22:05

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Děkuji Panu Řepovi za tak uznalá slova - každá žena touží po chvále! Já bych o jednom prima partnerovi k paní Hamplové věděla.
30. 07. 2010 | 22:30

Emissary napsal(a):

Ale vážení, no tak!

Všechno to může být jinak. Paní Hamplová prostě nemusela mít v životě štěstí a nemuselo to být z její viny. Není třeba vyslovovat tak příkré soudy, jen jí prostě ještě dejte šanci, může to být bezvadně diskutující kočka. :)

Úsměv, prosím, byl myšlen v pozitivním slova smyslu.
30. 07. 2010 | 22:46

pH napsal(a):

K nápadům zdejších gender tetiček mám jen připomínku. Nedá se jim věřit. Jak ostatně chcete věřit tvorovi, který týden krvácí a přesto pořád žije? Tomu nelze uvěřit ani jeho vlastní smrt!
Spousta mužů není tolik líná, ani neschopná, ale zcela pragmatická. Je lešpí vydržet chvíli řečí o lenosti a neschopnosti, než práce v domácnosti vykonávat neustále. Takže milé gender tetičky, spousta chlapů dovede uvařit lépe, než jejich manželky. I ten úklid zvládnou lépe, nebo jim bordel zkrátka nevadí.
Pokud má být ale rovnoprávnost, a muži mají dělat polovinu domácích prací, pak by ženy hospodyně měly být uznalé a také vykonávat polovinu oprav v domácnosti.
A jestli si má chlap platit úklidovou službu (nebo žena opraváře), pak je zbytečné kazit si život blbými kecy partnera.
Ostatně, chceme-li se napít sklenky vína, není nutné si hned pořizovat celou vinárnu, že?
30. 07. 2010 | 23:11

Katka napsal(a):

Myslím, že s mírnou nadsázkou článke vystihuje realitu. Češi-muži jsou vychovávaní jako princové a podle toho se chovají. Čím jsou starší, tím jsou línější.
30. 07. 2010 | 23:31

Honza H. napsal(a):

Milá paní Hamplová, nejsem si jist, nakolik to přijmete, ale dle mého je pro Vás podstatné si uvědomit, že jste se narodila jako žena. Smířit se s tím a naučit se z toho radovat. A taky si uvědomit, co z toho plyne - např. že být manželkou a matkou je podstatnější než být advokátkou. Tak už to na světě je.
30. 07. 2010 | 23:37

pH napsal(a):

Katko,
kdo Vám v domácnosti provádí opravy? Není to náhodou ten líný muž?
Myslím si, že většina mužů by v případě nutnostiklidně zvládla tu polovinu domácích prací obvykle vykonávaných ženami. Ale nejsem si už jist, že by většina žen (pozor, jsou i výjimky, ale ani jedna feministka mezi ně nepatří!), tedy ženy by zvládly práce obvykle dělané muži (opravy v domácnosti).
Takže až se milé diskutující naučíte opravovat domácí spotřebiče jako většina mužů, můžete teprve lkát nad tím, jak by muži měli provádět i běžné domácí práce.
Většina chlapů má dost hádáního v práci- štve je šéf, hloupé úkoly, atd. Chlap přijde domů a chce mít hlavně klid! Nepotřebuje mít perfektně uklizeno, ani vždy uvařeno (tedy občas ano), ale chce jen tiše sedět a zírat do ohně (v moderní době obvykle do televize). Milé ženy, jste velké holky, na pokec máte kamarádku, tak pokud máte problém a nechcete jej vyřešit, tak s ním nezatěžujte své partnery.
30. 07. 2010 | 23:43

janahamplova napsal(a):

Tak to je opravdu super. To se nám to hezky rozepsalo. Chtělo by to reagovat na skoro každý příspěvek, ale omezím se na faktografii a pár vět - nejsem vdaná. Nicméně s chlapy si velmi rozumím - záměrně zdůrazňuji slovo "chlap", protože jak zpívá pravdivě pan Hapka, mužů je dost, ale chlapů málo. Dokonce si myslím, že ti chlapi to mají často lépe srovnané v hlavě než leckteré ženy, debata se zajímavým mužským je nad jakýkoli dýchánek s kamarádkou o páté - zdůrazňuji - zajímavým mužským. Jednoho z takových mám dokonce velmi ráda, a cítím k němu mimo lásky i zdravý respekt... Takže svět bez fajn mužských je pro mne noční můra. To mi ovšem nebere právo mít po vlastní zkušenosti názor, že ti mužští to mají v budování kariéry velmi snadné, protože mají doma bezbřehý servis.My ne.
A výjimky - též znám - potvrzují pravidlo. A jak jsem se trefila! O tom svědčí obsah řady těch "mužských příspěvků", které bych charakterizovala starým známým - "Chytrá žena má spoustu nepřátel. Minimálně všechny hloupé muže." Protože ti, co mají něco v hlavě, nemají s ženami mého typu problém. Ti ostatní - sorry. Tento příspěvek byl nadsázkou s přáním upozornit na důležitý společenský problém. Jinak golf nehraju, ráda i vařím, a když už jsem hodně v dobrém rozmaru, dokonce s láskou tomu mému milovanému upeču koláče podle babiččina receptu - a třeba jednou i svatební, co já vím. A jsem ráda, že on zase na oplátku někdy provoní dům svým nebeským gulášem, zatímco já čtu ty své paragrafy.
Zkrátka je to o fair play. A míček je i dnes čatěji na straně muže než ženy. Doba se zkrátka změnila, a větu "Miláčku, můžu si půjčit auto", kterou se ještě generace našich maminek musela ptát svých manželů, už dnes vysloví jen skutečná ženská rarita.
A ještě poslední faktografická poznámka - není pravdou, že nemám ráda psy! Dokonce bych si nějakého ráda jednou pořídila - až na to budu mít vedle všech těch starostí a dělení času mezi rodinu a kariéru - prostě ...čas.
Děkuji všem za komentáře, pro mnohého sociologa by to mohl být cenný materiál.
PS:
A dámy - nemáme to s nimi fakt snadný, že ne? Jako sršni vyletěli z hnízda! Ale buďme velkorysé. Oni moc neví, o čem to je, být multifunkční pracující ženou!A nějme ty své přesto rády - kdo by nás jinak po tom namáhavém dni pohladil?
31. 07. 2010 | 00:03

Borg napsal(a):

Pani Jaromíra Podzimková to spravne nakousla. Hura devcata koukejte si nabrnknout nejakyho Sveda. Nikdy jich tady od tricetilete valky tolik nebylo. Smazi, perou, uklizi a podobne jako nasinec se radi montuji do piva, fotbalu a dokonce do hokeje. Ktera ma trochu za usima za Svedy se pusti.
31. 07. 2010 | 01:11

skeptický napsal(a):

Mno,

že nám to pálí máme všichni společné.Neznám moc lidí,kteří by se s tím jako s popisem své vlastní osoby ochotně neztotožnili.

Opravdových chlapů je málo,ale pro to málo opravdových žen by to mohlo stačit.

Že to DOKONCE někteří chlapi mají v hlavě často lépe srovnané než lecjaká ženská je majestátní uznání,které potěší,zvláště,když pojde od opravdové ženy.

Muži to zase vidí tak,že chytrých žen je málo,a když se občas některá povede,pak už to zase není ženská.Vyčůraných s kalkulačkou v hlavě jsou mraky.

Celkem nechápu lidi,kteří se úporně snaží opakovaně dostat do chomoutu (ono je to spíše najít někoho do chomoutu a na práci),aniž by se zamysleli,zda kousek té chyby z předchozích neúspěchů nebylo náhodou v nich.

Diskuse nebyla nic moc,nesu za to část viny svojí hřivnou,ale smést připomínky,které pisatelce nesedí velkoryse ze stolu a dojít k závěru,že chytrá žena má mnoho nepřátel dost naznačuje.Zvláště když jí to navíc pálí.

Ono je dost důležité,jak se člověk sám vidí.V Americe,kde je právníků jak psů,a konkurence strašná,se na práva dostanou ti,kteří dokáží myslet na zadních,a uživit se jako obhájci.Tomu se říká pálí.Morální aspekt profese pomíjím.

Ty soudce co vídáme v TV kteří se tam dostali na základě rovných příležitostí rovněž pomíjím.
Na medicinu jdou ti,co se nedostali na práva.

U nás je to poněkud po domácku,promované šprtky právničky,zástupkyně a soudkyně co člověk vidí a potká působí dojmem pokleslých slepic,a je s podivem,že takoví lidé,často vypadající jak od kolotoče nebo z E55 vůbec mohou rozhodovat o svobodě člověka.
O některých rozhodnutích už raději ani nemluvě.

Ovšem existují i mnohem klidnější vody různých zašitých podnikových právníků,notářů,exekutorů,edukátorů slípek na radnicích a národních výborech.Tam bych se asi taky jeden cítil jak mistr světa.

To,že prohlásím,že miluji Šejkspíra mne kulturním nečiní.Že si rozumím s opravdovými ženami ze mne opravdového chlapa také nedělá.

Kdysi jsem měl spolužáka,Bulhar to byl,kterého příroda mimořádně obdařila.Jeho přítelkyně měla blahosklonně svrchu na obyčejné kluky.

Dneska v tomhle věku sehnat chlapa znamená tak leda uhnat kolegu v práci,který je ženatý.
Osm hodin v práci je dlouhých,a po obědě občas chlapa napadají všelijaké myšlenky.Tam bych viděl šanci.

Důkazem opravdového mužství pak bude síla opustit manželku a děti,když pozná opravdovou ženu.
31. 07. 2010 | 06:43

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
Nějak Vás, nadkolego,-po mém návrhu- přešel humor, ale snažte se přemýšlet.Sám vím, jak je to obtížné, někdy i nemožné.

Ceny energie rostou, není nad to mít doma někoho, komu to pálí.
Japka na Hokkaidu mají takovou vytápěnou kostku, za chladných večerů si rodina sedne okolo ní, přehodí přes sebe deku a hřeje se.
Pořád je to lepší, než větrník za barákem.
Já bych si k Vám-pokud byste dovolil-chodil ráno vařit vajíčka.
Máme hrnce s masivním dnem, snad by se nepropálily.

Jsem sice jen pouhá Řepa, ale
chtěl bych podotknout, že pokud je míček častěji na straně mužů znamená to-naprosto logicky a nepochybně-že muži v souboji prohrávají.
Odborník a znalec by dokonce řekl, že ve vzduchu visí kanár.

Pak mně hlava nebere, jak autorka stihne s kamarádkami čaje i páté, když je v takovém fofru.
Snad už prozradila svým středoškolsko-vysokoškolským batolatům, že existují předměty jako pračka, či žehlička.

Pak by byly brambory v řádku, jak říkáme my-Řepy.
31. 07. 2010 | 06:53

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
no vidíte-nadkolego, zatímco smolím moudro naběhl Váš traktát.
Povšimněte si, že v tuto hodinu jsme tu jen my dva, opelichaní samci.
A autorka? Asi hajinká, inu musí se vystajlovat na čaj o páté.
31. 07. 2010 | 07:00

skeptický napsal(a):

Koukám,že jste ptanní ráče,nadkolego.

Nechám to na opravdových mužích.Snad se to povede.Nebude první,koho budou hřát boty,a v kostce to nebude.
31. 07. 2010 | 07:01

Jenda napsal(a):

Přemoudřelá a ne moc pěkná paní těžko najde normálního chlapa. S tím je potřeba se smířit a basta.
31. 07. 2010 | 07:13

gaia napsal(a):

ještě bych měla něco k Jaromíře
já nevěřím té tezi že chlapa lze vychovat.Je to hotová osoba.
Nelze pořádně vychovat ani dítě nezatížené zlozvyky ač na pomoc slouží celá pedagogicko-psychologicko-didaktická věda která se studuje na fakultách 5 let a celý systém školství.
Kdyby šlo vychovat řádně dle obrazu svého všechny děti bylo by to tu jiné.A jaké jsou problémy s kázní ve škole se řeší často.
A nekdy se říká že výchova je stejně jem obrana rodičů proti dětem.

Takže já nevěřím Jaromíře ani slovo v tomto blogu.

Ale možná nám klinická psycholožka provádí na svém muži nějaký experiment s vymýváním mozků a drogami.

Láska je pozitivní emoce a muž musí vše dělat rád. A podle toho zastaralého pana Plzáka je vyšší stadium když něco dělá nerad ale rád. Třeba zrovna ty domácí práce.
Když je muž bude dělat ze strachu a jen metodou cukru a biče tak to stejně v partnerství bude stát za prd.

Takže asi jako parafráze z Marečka:

Nepřesvědčila jste mě ale já vás také nepřesvědčím
31. 07. 2010 | 07:43

Jaromíra Podzimková napsal(a):

No, jo, gaio, když to říkáš ... źe ty nevěříš neznamená, že nevěří ostatní. Některej chlap má rád uklizeno, tak uklízí. nedělá to kvůlivá mně a nedělá to, když jsem doma. Už Plzák řekl, že rád může luxovat jenom debil. Ten můj se vysavače zbavuje ihned po úkonu. Asi jsme trochu jiní. Já se teda vždycky zeptám: Miláčku, můžu si půjčit autíčko?, protože ten můj se stejně ptá taky, když ho potřebuje. Není v tom ani ženská ani mužská nedůstojnost. Nevím, co je na slušném zeptání se nejbližšího člověka. Komunikace je ve vztahu velmi důležitá! Paní Jano Hamplová, já nemám ráda psy a vůbec se za to nestydím. Klišé o tom, že kdo nemá rád psy, ten nemá rád lidi je takové až příliš zjednodušené a dogmatické. Dobrá polovina lidí má psa jen jako módní záležitost a pes v "nepsím" prostředí trpí. Mít psa v paneláku je tak na paragraf. navíc mnoho lidí po něm vůbec neuklízí, nevenčí ho, jak má. Němá tvář strádá. Silvie, kdybys chtěl s něčím poradit, zaručuji Ti rychlé vyřešení problému. JP
31. 07. 2010 | 08:07

gaia napsal(a):

to Jaromíra
no od Plzáka uběhlo již mnoho vody ta mnou zmíněná Karola Biedermanová např již tvrdila že luxování je jediná práce kterou muž dělá dobrovolně a rád(potvrzuje to i moje zkušenost) ale to jen proto že hadice od vysavače mu připomíná maxipenis a pohyby při luxování mu připomínají ony pohyby.

A já když si chci půjčit autíčko tak se ptám je benzín v nádrži? (mohla bych se u pumpy umazat.)

Je potřeba aby se objevila nová feministka která vymyslí teorii do 21. století jako Plzák ji vymyslel pro normalizaci.
A stejně nám chybí ekonomická teorie pro 21. století ale o tom si jdu číst k Sedláčkovi takže na závěr ještě jednou

Nepřesvědčila jste mě ale já vás také nepřesvědčím
31. 07. 2010 | 08:21

Kuba napsal(a):

To Gaia: přečetl jsem si se zájmem článek i příspěvky, Vaše dialogy s jinými diskutéry nešlo přehlédnout.
Máte samozřejmě právo na své názory, zřejmě jsou podloženy osobními zkušenostmi. Jen doufám, že nebudete tak poražená a nešťastná bytost, jak to podle vašich příspěvků vypadá.
31. 07. 2010 | 08:49

Kde je problem? napsal(a):

Delegovat - delegovat - delegovat !
Dobry manager rozdeli praci tak - aby na nej nic nezbylo.
31. 07. 2010 | 08:50

Baba Jaga napsal(a):

Ale že jste si tu pokecali... S paní Hamplovou a jejím časem to věru není tak zlé, když považuje za nutné se svěřovat netu. Nebo je to možná jen její předvolební laciná kampaň? Mám pocit, že se kdysi do politiky na různých stupních pletla či plést chtěla. Ještě by svůj příběh mohla nabídnout ČT do "tajných komnat" či jak se to jmenuje - nepochopím, co lidi vede své problémy takto zveřejňovat či se na ně koukat. No, holt někdo rád holky, jiný vdolky a paní Hamplová by se měla zamyslet hlavně nad výchovou svých dcer, o nichž píše. Vždyť asi dopadnou hůře nežli ona - a nebo budou větší optimistky?
31. 07. 2010 | 09:15

skeptický napsal(a):

Taky znám případ,kdy po změně na metrický systém dostala řidička u pumpy záchvat paniky,že její auto jezdí na galony,ne na litry.

S tím luxem a hadicí to jen dokazuje,jaké myšlenkové giganty naše elity dovedou vyplodit.Fraudova škola.

Další citace.Škoda,že se toho autorka nedožila.Můj oblíbený profesor může tiše závidět.
31. 07. 2010 | 09:23

Radek napsal(a):

Luxovat dobrovolně a rád? Dobrovolně ano, při rozdělování domácích povinností jsem si je nechal přidělit již jako cca 12-ti letý u rodičů a dělám to dodnes ve vlastní rodině. V naší rodině se dělba domácích povinností považovala za zcela přirozenou. Když to jinde nefunguje - kde je chyba? U muže či ženy? Luxovat rád? To nikolivěk, po vyluxování vysavač co nejrychleji mizí v komoře. Paní Gaii bych se rád zeptal, když ještě utírám prach, myju nádobí, sekám trávu - jaké sexuální symboliky ovlivňují mé podvědomí? :-))
31. 07. 2010 | 09:28

gaia napsal(a):

to Radek
já to vyčetla v té knížce Mstivá kantiléna
a byla docela legrační popisovala věci z pohledu muže a z pohledu ženy
a většinou vyšlo vždy něco úplně jiného
31. 07. 2010 | 09:44

gaia napsal(a):

to Kuba
řídím se heslem šťasten ten kdo nic nečeká neboť nemůže být zklamán
31. 07. 2010 | 09:54

Radek napsal(a):

To Gaia:
děkji za odkaz. Ještě by mne zajímalo, jestli autorka popisovala věci z pohledu muže nebo ze svého pohledu, jak to podle ní vidí muž.
Jasně, uvažování a nahlížení na věci se u mužů a žen liší, zaplaťpánbu - s chlapem bych žít nechtěl. :-)
Připomněla se mi scénka z podle mne výborného českého filmu Cesta kolem mé hlavy. Děj se odehrává na psychiatrické klinice a pacinet (Vlastimil Veclík) říká jinému pacientovi (Roman Skamene), se kterým se tam sblížil - člověče, ty být ženská, tak já mám po problému.
31. 07. 2010 | 09:55

almost glossed™ napsal(a):

Typická manželská výměna:

"Proč mi někdy nepomůžeš s nádobím, úklidem, dětmi?."

Dobrá, jsem pro, ale budu tedy potřebovat tvou pomoc se zděním, vyléváním žumpy, sekáním dřeva..."

"Ale to je přece chlapská práce...(?) To bych já nezvládla..."
31. 07. 2010 | 10:43

Mr. Dahl napsal(a):

Ani sem to nečet.
Výlevy lesby mne neinteresují.
31. 07. 2010 | 11:05

Jaromíra Podzimková napsal(a):

almoste, ano, bývá to tak. Ženská logika je věc svérázná. Chlap při těžké práci nikdy neřekne, proč mi nepomůžeš, stejně jako žena nehraje ve vlaku karty. Dělávají si to manželé ale velmi často sami. Pokud ženská maká a on sleduje TV či čte noviny, má chudák ženská dojem, že je nevyužitej. Jistě jsi byl na vojně a víš, co je to "zašívat se". Pokud budeš jinde v bytě alespoň předstírat nějakou práci, či odjedeš autem "vyměnit olej", ženiny výčitky neuslyšíš. Buď taktik!!
31. 07. 2010 | 11:06

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Gaio, já vás nemám potřebu přesvědčovat. Nemám s Vámi naštěstí nic společného a ani jinak mě k Vám nic neváže. Naštěstí tu neřešíme světovou válku, tedy nemusím zatím litovat, že jsem se ke korejštině a čínštině nedostala-arabsky už umím. Navíc nejsem ješitný muž, který musí mít za každou cenu pravdu. A dál - co je v tak složité debatě mezi mužem a ženou jednoznačné a pravda? O tom luxování pochybuji, ale vzhledem k tomu, že do mužské kůže nevídím, a slůvka o maxipenisu nechápu (pro mne je důležitá předehra, ne tělocvik poté-a s maxikašpákem), budu se držet toho Plzáka. Moderní muž vyluxuje ihned, když nikdo není doma. Nikoho tím neobtěžuje, nikdo se mu neplete a nezdržuje se. Deset minut stačí. Jak ale můžete vědět, že tuto činnost dělá muž dobrovolně a rád? Muži v zájmu nekonfliktní situace lžou jak když tiskne. Jediné činnosti, které muž dělá dobrovolně a rád je hospoda, soulož, kopaná a debata o rychlých autech. Vše toto je mu dáno přírodou. Luxování je možná podmíněno jeho soutěživostí, ale já dál tvrdím, že spíše klidem duše. Proboha, jen ať se již žádná nová feministka neobjevuje. Z nové Marksové a Tominové mi je blbě. Feminismus je ale spíše zdrojem obživy a skutečností vyčůranosti. Vagina nikdy nebude penisem a naopak. A že obě tato "tělesa" řídí celé uvažování (někdy celé státy a světové války), je přece nasnadě. Mozek jen dostává pokyny. Gaio, jsi šikovná holka!
31. 07. 2010 | 11:21

Silvie napsal(a):

Paní Podzimková,

nechápu ,jak (a proč) byste mi měla pomáhat. Já to mám vyřešené - koupím si bostoňáka(možná i žakouška ,po němž celý život toužím)- na rozdíl od chlapa je vděčný za pohlazení, žere i granule, nepohazuje po bytě smrduté ponožky, když si krkne je to roztomilé, nevyžaduje neustále sex a nedělá žárlivecké scény, nečumí po každé ordinérní blondýně...

Gaia,

máte pravdu - paní Podzimková funkci sexu skutečně přeceňuje (minimálně pokud jde o ženy). Po několika letech manželství po něm manželky neprahnou (tedy alespoň ne s vlastním chotěm). Souhlasím s tím, že se bez něho vcelku dobře obejdou a jejich potřeby jsou minimální (vyjma maniodepresivních nymfomanek, které se právě ocitly v etapě mánie) - nemusí docházet pravidelně do bordelu, jako osamělí pánové.
Chlapi na sex nepřestávají myslet ani na smrtelné posteli - po smrti osmdesátiletého prastrýce-starého filozofa, morouse, a misogyna, jsme našli v jeho skříni pornočasopisy takového kalibru, že jsme jen nevěřícně zírali
31. 07. 2010 | 11:27

Silvie napsal(a):

Paní Podzimková,

já po manželovi naopak nevyžadovala, aby se mnou trávil veškeré volno, sama jsem ho posílala za kamarády do hospody. Lezlo mi šíleně na nervy, že se není schopen sám" zabavit", jak říká Plzák, chlap bez koníčků je podezřelý a potencionálně nebezpečný. Nenechá vám vlastní prostor k životu a bude děsivě prudit..
Když jsem si chtěla večer vyrazit s kamarádkou, musela jsem vypojit pevnou linku a přestírat poruchu - neustálá kontrola a přepadovky, skandál ,když jsem v baru pozdravila spolužáka, doprovod na třídní srazm, výslechy dítěte...
Já už jsem po něm ani nechtěla, aby mi v domácnosti pomáhal - jen jsem se těšila, až konečně vypadne do práce.
Fakt si myslíte, že nemyslím na nic jiného, než si zase do domácnosti pořídit něco podobného? Když, tak něco mladšího jen na pobavení.
31. 07. 2010 | 11:37

dennis napsal(a):

Pani Jaromira Podzimkova, po mem soudu, neni muz. Ale je mimoradne moudra. Velmi moudra zena. To clovek (lide) spis vyciti, nez vydedukuji. Asi panuje takova konvence, ze potkat vyrovnanou, zralou a moudrou osobnost obvykle znamena potkat neco jako mudrce. Moudrost zivotni asi musi obsahovat nejen bystry postreh, zkusenost, ale i trpelivost, snasenlivost, lasku a neprecenovani vlastni role. Ve slovech pani Podzimkove vsechno toto ba i vic nalezam.

Autorce blogu musim uznat (ikdyz si nelame hlavu se spravnym tvarem prechodniku pritomneho), ze to napsala svezim pritazlivym tonem a ze se dotkla ziveho tematu. Nevim, zda je to zasluhou vicemene laskaveho tonu jejiho psani, ale velmi me tesi hojna diskuze vedena v mezich zdvorilosti. Docela se tesim, az si z jejiho pera jednou prectu neco o zivotnim prechodniku at uz pritomnem nebo minulem.
31. 07. 2010 | 11:40

Kuba napsal(a):

Silvii
chybovala jste při výběru partnera, to se stává, teď tady jen nesmyslně generalizujete. Možná spíš než problém v mužském pokolení je problém ve vaši neschopnosti najít si vhodného partnera.
Máte pravdu, Žakoušek bude pro vás lepší volbou. :-)
31. 07. 2010 | 11:51

Silvie napsal(a):

Kuba,

já neměla za život jednoho chlapa (aby nedošlo k mýlce). Došla jsem k závěru, že nejlepší je volný vztah (každý ve svém bytě) a vidět se jen, když máte opravdu chuť. Pokud tedy bez toho chlapíčka nemůžete být.
S žakouškem si rozhodně pokecáte líp.
31. 07. 2010 | 12:19

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, tak nevím proč, ale vybavila se mi vzpomínka na mou jednu letní brigádu v době studentských let. Bylo to v JZD, pomáhala jsem ještě dvěma starším paním v teletníku. Nástup v 5 ráno, vešly jsme do teletníku, napravo třicet jaloviček, sláma celkem urovnaná, hromádly vytrávené potravy krásně srovnané na kupičkách. Nalevo třicet bejčků, sláma roztancovaná, vytrávená potrava všude, i za jejich ušima. Tady začala má práce, očistit, uklidit. Každé ráno velitelka prohlásila. Začínáme u těch nevycválanejch kluků, dokud máme dost sil, u holek to pak bude brnkačka. Pokud je nějaký problém, koukněte do přírody, ona napoví, kdo chce, radu si najde.Tužka
31. 07. 2010 | 13:42

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Tužko, zcela máš pravdu. U některých živočišných druhů samci hned "po aktu" umírají. Proč myslíš, že to příroda u lidí ponechala? Aby mohli tito chlastat a trápit manželky celý život, rozsévat děti a dluhy? Chlap je bordelář, u žen to však lze taky pozorovat. Ještě že kdejaká kráva má pořádek. Když dva jedou na koni, musí jeden sedět vpředu. Chci tím říci, že v něčem je lepší žena, v něčem muž.
31. 07. 2010 | 15:12

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Ahoj, Silvie! Překvapuješ mě - to je opravdu řešení, co žiješ. Nenech si to vzít! Řeči o vydržování dvou domácností jsou opravdu jen řečmi. Každý nechť si udržuje byt ve svém stylu. Jen je faktem, že my ženy máme tendenci mužům radit i v jejich bytě a myšlenkami ho přestavovat. Chlap si možná jen všimne, když vedeme prodlužovačku nad vanou, či když máme prázdnou pneumatiku u auta a jezdíme s tím. Jediná nevýhoda je, že případné děti chtějí mít převážnou část dne oba rodiče. I to lze řešit a moderní domácnosti to již tak praktikují. Po porodu je dítě hlavně v péči matky. Jen to chce nějaké hlídání, protože české úřady stále nejsou empatické a za kojícími matkami nechodí. Jen nějak vyřeš - pokud tedy budeš mít chtít děti - přítelovi pochybnosti, zda vážně platí "na to svoje" dítě.
31. 07. 2010 | 15:19

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Děkuji Ti, Dennisi! Jsem trochu ješitná na obdiv, takže Ti chci ještě jednou poděkovat. Jsem asi vážně vyrovnaná, protože jsem za svoji praxi prožila mnoho životů svých klintů ve své poradně. Protože jako žena empatická jsem, prožívala jsem každý vztah každého mého klienta v poradně. Kdysi jsem byla i cholerická, dnes vím, že je to zbytečné. Spíš uděláš z baráku auto či naopak, než předěláš člověka dle svých představ. Nesnaž se o to. A přitom je to tak jednoduché. Když chceš barák, koupíš barák! Ne auto. A chlapa i ženskou utáhneš zcela bezpracně a nenásilně na kolika nudlích chceš, když s ním budeš komunikovat a trochu se vztahu věnovat. Vztah je křehká věc, ale pro Tebe může být zakrátko pevný jako skála. Záleží jen na Tobě. Málokdo si toto zcela jedoduhé úsloví uvědomuje. Můžeš být mistrem světa, když budeš CHTÍT. Nadávat a stěžovat si umí každý. Já se třeba v hospodě usmívám (zatímco mužští nadávají) a nebýt ženou, asi by můj početní stav chrupu doznal změny.
31. 07. 2010 | 15:29

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Silvie, promiňte, to s tím žárlivcem jsem netušila. Žárlivost je horší než alkohol. Nebudu Vás zde unavovat tím, že to šlo rozpoznat (třeba tou absencí zájm), ale vím, že zpočátku zamilovaný člověk má zatemněný mozek. Nejhorší na žárlivosti je, že i důkazy i nedůkazy žárlivce neuklidní. Věrnost dokázat nelze!
31. 07. 2010 | 15:34

ludka napsal(a):

mě názory Jaromír\ Podzimkové říjdou jak zkušenosti profesionální prostirutky, tak si představuje ideální vztah??? Jinak ty kecy o tom že feministky patří k těm nepřitažlivým, k tomu přišla kde?? snad z vlastní zkušenosti??? spíš jsou to jen tak kecy jedna paní povídala
31. 07. 2010 | 16:34

pH napsal(a):

Tak nám paní Hamplová znectila všechny příspěvky v diskuzi, hlavně ty, které se jí nehodí do předem připravené škatulky.
Milé dámy, chlap chce mít doma především pohodu! Domácí práce a jiné prkotiny děláte jen kvůli kamarádkám, abyste před nimi vypadaly jako vzorné hospodyňky. Ale těžko kvůli partnerovi!
Také dost podceňujete nebo přeceňujete roli sexu v partnerském životě. Nemusí být pokaždé, ale jakmile není, z partnerství se vytrácí sblížení obou manželů.
Co se týká dobré večeře nebo oběda, stačí občas, nemusí být každý den. Na mytí je tu myčka, nádobí již utírat také není třeba. Praní zastane automatická pračka. Oprašovat prach? No když si dámy zastavěly byt lapači prachu, tak holt musí denně oprašovat. Pokud nechtějí, stačí si pořídit prosklené skříňky a máte po problému s prachem. Jediný problém je se žehlením. Pokud ale umíte prádlo dobře pověsit a užijete nemačkavé materiály, většinu věcí vůbec žehlit není třeba. Fakt netuším, co s těmi domácími pracemi ženy tolik nadělají, celkový čas potřebný na domácí práce se dá spočítat na jedno až dvě odpoledne v týdnu. Něco času zaberou děti, ale přeci u nich nestojíte jako drábi, že?
Ale rozumím, pokud si žena nedovede přemýšlením práci usnadnit nebo zorganizovat, pak raději nadává na líného chlapa v domácnosti a zapomíná, že jsou také práce, které je nutné udělat a rychle. Co třeba děláte, pokud Vám v zimě přestane jít plynový kotel v rodinném domě a opravář přijede až za 2-3 dny? Zmrznete? Nebo je Vám k užitku chlap, který jej dokáže druhý den opravit, jen si sežene součástky? Jak oceníte hodnotu takového výkonu? Obvykle ženy řeknou, že je to jen jednou za čas. Ale u chlapa je nutné vědět, co a jak opravit, a to ženy jaksi zapomínají do svých počtů domácích prací zahrnout. A takové dámy by to měly zkusit single, bez toho otravného chlapa. Jen pak nezáviďte těm, kdo nějakého mají.

P.S. Ani kariéra není překážkou k snadnému zvládnutí domácích prací, pokud je žena opravdu chytrá a praktická!
31. 07. 2010 | 18:07

pH napsal(a):

Speciálně pro paní Hamplovou:

Čech se dostane po smrti do pekla a vidí, že je to tam paráda,
může si tam dělat co chce, cokoli co se mu líbí, všeho je dost.
A jak se tam tak prochází, tak vidí, že jsou tam dveře, kam nemůže.
A ptá se jednoho čerta, co tam je - a on mu říká, že tam ho nemůže pustit,
ale on pořád otravuje a tak mu dovolí se tam podívat.
Za dveřmi uvidí lidi, co jsou v kotlích vařící vody a strašně trpí a křičí.
Chlápek se ptá vyděšeně čerta - "Co to je?"
A čert na to odpoví s pokrčením ramen - "To jsou křesťani - oni to tak chtěli."

Víte něco o predikci, že svým očekáváním negativního výsledku podvědomě děláte úkony, které vás k tomuto negativnímu očekávání směřují? To platí i pro všechny ženy, které předem odsuzují muže jako líné bestie. Myslete pozitivně!
31. 07. 2010 | 18:21

Jaromíra Podzimková napsal(a):

Milá Luďko, za skoro třicet let mé praxe jsem se s krásnou feministkou nesetkala. asi krásky nemají zájem být feministkami, protože "přitahují" tu správnou část populace něčím jiným. Pokud máte, Luďko, nějaký problém, ráda Vám pomohu. Já a prostitutka? No, vydělala bych si rčitě víc než jako tlumočnice, překladatelka, psycholožka a pedagožka na last minute, ale asi by mě ta práce "nenaplňovala".
31. 07. 2010 | 18:59

ludka napsal(a):

Milá Jaromíro, a já znám spoustu feministek, které jsou krásné, chytré a samostatné. Ve Vašem podání stačí krásné ženě obskakovat manžela a plnit jeho přání ( tedy být za donesenou mzdu placená prostitutka), protože muž je dle vašeho uvažování nesvéprávná bytost která potřebuje tohle divadlo. No podle reakcí mužů pod tímto blogem, takhle si ideální partnerství představují mnozí, no naštěstí ne všichni. Pokud je to skutečný muž a ne pouze sooba s mužským přirozením a absencí mozku, bylo by mu tohle divadlo málo. Problém nemám, nejsem sama, nejsem ošklivá, nejsem nevzdělaná a jsem samostatná. Ale rady typu pan Plzák jsou skutečně už někde mimo tuto dobu (pokud máte 30letou praxi, tak to mluví samo za sebe proč tento názor, dříve také ženy praly prádlo u potoka na kameni a dnes používají automatku ,a já jsem vděčná za automatku a na kameny na potoce se radši budu jenom dívat).
31. 07. 2010 | 20:03

Stařeček napsal(a):

paní J.P. na NET sem se dostal až teď. Jenom pro vysvětlení, v žádném případě v té výchově žen co bylo doporučeno, nebylo "řezat.............", ale opravdu se to sem nedá napsat. Navíc to bylo řečeno v legraci. To by jste o mně měla špatné mínění.
31. 07. 2010 | 21:15

skeptický napsal(a):

..já znám spoustu feministek,které jsou krásné,chytré a samostatné...

Dále : nejsem sama,nejsem ošklivá,nejsem nevzdělaná a jsem samostatná.

Tady se jedna baví o voze ,druhá o koze.

Ony ty fenymistky budou mít na ženskou krásu jiná měřítka.
31. 07. 2010 | 21:16

skeptický napsal(a):

Stařečku,

ono s tím umilováním k smrti to nefunguje.Ona kvetla,on 40 kilo,sotva pletl nohama,ale zašeptal : pst,ona má smrt na jazyku,ale ještě to neví.
31. 07. 2010 | 21:19

ludka napsal(a):

pane skeptický, nejdřív jsem si říkala, že reagovat na Vás nemá cenu, vy jiný názor nepřipustíte, nevím jestli z důvodu, že té své pravdě bezmezně věříte nebo proto, že se jen rád špičkujete (a od toho vlastně debata pod blogy bývá), ať tak nebo tak, mi dva společnou řeč asi těžko najdeme, ale i tak nám oboum přeji hezký den, Vám s vašimi názory a sobě zase s těmi svými
31. 07. 2010 | 22:39

skeptický napsal(a):

Luďka

Jednou jsem se p.Stejskalovi svěřil,že sem chodím s... lidi.Jste druhá,komu se svěřuji.
Pravda je někde mezi.Hezké sny.
31. 07. 2010 | 23:28

gaia napsal(a):

almost
"zděním, vyléváním žumpy, sekáním dřeva...""
myslíš že toto jsou běžné práce které dnešní městští muži běžně dělají?

to Jaromíra
a ani toho Plzáka nemáte řádně prostudovaného to o tom že muž dělá něco rád rád rád nerad a nerad rád to byla celá zápletka jednoho filmu ke kterému napsal scénář a hrál v tom dnes již zesnulý herec Dlouhý. Nevím jak se to jmenovalo ale z Plzáka poměrně známé rčení.

a v biologii se též moc nevyznáte. Někteří samci bývají po aktu sežráni.Ale samičky zas chcípnou po vykladení vajíček

pH
no jsou to právě muži kteří mají potřebu hromadit a obklopovat se věcmi kteří trpí na sběratelství čehokoli.Ženy mají rády prostor a volnost, ale lapače prachu shromažďují muži. Proč tomu tak je vysvětlil Plzák a Biedermannová.
No a šťourat se v plynovém kotli laikovi bych moc nedoporučovala to nebyl dobrý příklad. Stejně jako ta žumpa u almosta.
ale stejně je smutné že problémy feminismu se u nás redukují pouze na to co bude kdo uklízet. A v tom to přitom vůbec není.

Manželství jsou okovy!Hlavně pro ženu:
01. 08. 2010 | 07:30

gaia napsal(a):

to skeptický
nějak takto si představuji Jaromíru.
V jednom blogu i uvedla své míry a SuP odpověděl že by se na tom dalo jezdit do práce.Myslím že by to sedělo.
Já ji sleduji již dlouho.
01. 08. 2010 | 07:32

skeptický napsal(a):

Gaia

Není dobré pomlouvat.

I kdyby vypadala jako pivovarský kůň,což mi tam jaksi nesedí,má rozumné názory.

Za všechno si můžeme sami.Když budeme chodit dokolečka,a hledat,kdo za naši blbost může,lžeme si do kapsy.

Chodit s někým můžete šest let,nepoznáte člověka.Žijte s ním 3 měsíce,chlapa poznáte.Ti se nepřetvařují,a nezmění.Ani sami od sebe,ani silou.Vždy lze vycouvat.

Ženské se dokážou přetvařovat.Když ptáčka lapají...

Soužití s ženami je neštěstí.Otázka je,zda je to v mezích snesitelnosti,a zda má dotyčná nějaké zachraňující dobré vlastnosti.

Nejčastější kombinace je blbá,líná a ošklivá.A ty jsou obvykle nejnespokojenější.

Já jsem blbej,línej,bejval jsem hezčí,a svoje jsem si odpracoval,takže moje baby hladem netrpí.Takže se vždycky nějaká najde.Ale líná by u mne nebyla dlouho.Držkují všechny.
Ale umějí počítat.
01. 08. 2010 | 08:19

skeptický napsal(a):

Celý systém se snaží balancovat dva problémy.

V poválečné zde byla soutěž ekonomik,jelikož obrovské prostředky se vynakládaly na zbrojení a chlapů málo,což vedlo k potřebě zaměstnanosti žen.
Totální studená válka.
Porodnost byla žádoucí,a náš stát poskytoval jesle,školky,družiny.

Ač chudý,neměl dluhy,neboť výnosy hospodářství byly reinvestovány doma.Zbylo i na armádu.

V kapitalismu banky odčerpávají veškeré výnosy ven,a zadlužují stát a skupují,a je tu stále rostoucí dluh,pro který je třeba neustálý růst.

Pak se to trochu zklidnilo,a je tu jiný problém.Sociální státy stále potřebují ženy v práci,protože je tu zátěž neproduktivních, na sociální vymoženosti jako zdravotnictví a důchod zvyklých důchodců,množící se armády lidí,kteří nikdy pracovat nebudou,a ty dluhy.
Ale zjistilo se ,že tento systém je neudržitelný.

Objevil se problém celosvětového nekontrolovatelného růstu populace,vyžírajícího zdroje.Banky už mají všechno.Takže se řeší problém snížení populace.

To lze válkami,(v civilizovaných zemích se nesmí připustit,antož tam už banky vlastní všechno),hladomorem,epidemiemi(ty se dají vytvořit uměle),chemií v jídle,nebo osvětou.

Ono stačí nahnat všechny panny na vysoké školy,čímž je udrží v šachu v plodném věku,zblbnou jim hlavu kariérou,a štvaním proti mužům.Bankami kontrolvaný přísun peněz v hospodářství ovlivňuje zaměstnanost takže více,než jedno dítě nedovolí.Dnes je na vysokých školách více holek než kluků,takže výběr "přiměřených" partnerů slábne.

Cílové země jsou zdá se ty bílé,původně křesťanské.
Nás pak nahradí odolnější, nezhýčkané odrůdy.
Konec bude možná krvavý,ale to už bude pozdě.

Vy holky za nic nemůžete.Nahradí nás i Vás společnost,kde se tyhle kacířské myšlenky,co Vám cpou do hlavinek,nevedou.

Jste ochotnou obětí starého pravidla rozděl a panuj.
01. 08. 2010 | 09:21

gaia napsal(a):

no ale snížit růst populace je nutné tak co s tím. I ženy se musí nějak zabavit a dvě děti mateřský pud dokáží nasytit.
Takže žena něco dělat musí. Co s tím?
01. 08. 2010 | 09:47

Gerd napsal(a):

gaio,
jestli muž hromadí věci, obvykle je strčí do garáže nebo do komory nebo do skříně ... prostě někam, kde není nutné utírat prach. Pokud hromadí věci žena, vystavuje je ve vitrínách a je nutné utírat prach.
Co se týká plynového kotle, nejčastěji je problém ve vodním okruhu, a do toho se může šťourat i laik. Do plynové části těžko. Ale podstata věci je jinde, jde o skutečnost, že mužskou prací je třeba oprava a nutnost udělat to rychle.
Vezmeme-li některé primitivní kultury, zjistíte, že zde je rozdělení mužských a ženských rolí stále tradiční. Ženy se starají o domácnost, připravují jídlo, zpracovávají kůže, šijí oděvy a muži se starají o lov. Ten už sám o sobě byl dost namáhavý, tak mužům nezbyl čas a síly na nic jiného. V dnešní době už není nutné lovit, ale zase je tu práce a obecně ženy čekají, že muž musí být o stupínek úspěšnější než ony, aby si jej mohly vážit.
Ženy už z biologické podstaty mají v sobě péči o děti a rodinu. Muži tolik ne. Proto nikdy žádné genderové teorie fungovat nebudou a ženy vždy budou mít o něco více práce v domácnosti než muži. Některé ženské práce většina mužů nedovede, ale v případě nutnosti je nějak zvládnou.
Oproti minulým generacím si ale dnešní ženy dost polepšily, není třeba prát v neckách na valše, ani mytí nádobí s myčkou není problém, nejnovější generace žen většinou vařit neumí a jen požadují rovnoprávnost v domácích pracech. Ale jakmile dojde na typicky mužské práce, jsou z nich najednou křehké květinky.
Žena je tvor, který nikdy nebude spokojený s tím, co má, a co nemá, chce tím více. Až si všechny dnešní mženy mladé generace vezmou ony seveřany, začnou toužit po macho mužích. Nakonec dříve než vyřešení rovnoprávnosti žen gender teoriemi je za nás rozřeší Arabové svojí natalitou. Pak teprve nastanou ženám krušné časy a středověk. Ale to už bude pozdě.
01. 08. 2010 | 10:05

skeptický napsal(a):

Dvě děti mateřský pud dokáží nasytit,ale pro vyhubení druhu je potřeba jedno dítě.

A jedna matka,která otce vyštvala dvě děti nenasytí,a jedno dítě neuživí dva stařečky v penzi.

Jsme všichni obětí manipulace,a nepřátelé nejsou rodina.
Ta někomu vadí.Proto ji rozeštvávají.

Kdyby nebylo ženských,byl by to konec komerce.
Nejdřív by se chtěla vdát,pak mít barák,nábytek ,auto,dítě,kariéru,a pak by chtěla být osvobozena.

Osvobozeni z alimentů by měli být automaticky všichni muži,jimž je upírán přístup k vlastním dětem.
01. 08. 2010 | 10:26

gaia napsal(a):

Gerde
nemáš pravdu v ničem
muži sbírají obrazy a sochy ze kterých utírá prach žena
někteří muži neopraví nic
přírodní národy na Nové Guinei - muži neloví už jsem psala výše
ženy v sobě péči o rodinu nemají to v nich zažehnou až hormony estrogen a oxytocyn když je někdo přivede do jiného stavu stejně jako slepice začne kvokat
vdané ženy mají muže jako olověnou kouli u nohy
a my nevymřeme v přírodě je r- strategie rozmnožování stejně úspěšná jako s- strategie jen ji nesmí nikdo uměle vychylovyt dávkami např.

to skeptický
žádná žena která chce pro své dítě to nejlepší nebude rodit novodobé otroky jen kvůli tomu aby bylo na důchody.
01. 08. 2010 | 18:37

skeptický napsal(a):

Gaia

Pak se smířte s tím,že chcípneme hlady,anebo to vyřeší zprivatizované zdravotnictví,na které nebudeme mít.

Je stará pravda,že rodiče uživí pět dětí,ale pět dětí nedokáže uživit jednoho rodiče.

A to ,že chcete pro děti to nejlepší končí často opičí láskou,kde vychováte nevděčné hajzlíky,kteří berou rodiče k soudu.

Pokud jste v pracovním procesu,jste soudobý otrok,ať se Vám to líbí,nebo ne.Teď Vaše daně živí různé lidi,včetně Vašich rodičů,a můžete doufat,že ty Vaše děti budou jednou vydělávat na Vás.

A vůbec,pokud nejste rodově dědičně nesmrtelní,není to kruté přivádět na svět smrtelníky,když už chcete to nejlepší?
01. 08. 2010 | 18:54

Gerd napsal(a):

gaio,
nesouhlasím. Jen málo mužů sbírá sochy a obrazy. Pokud jich je pár, může si z nich otírat prach muž. Pokud je opravdu sběratel, necitlivou ženskou ruku k nim nepustí ani omylem.
Někteří muži nic neopraví? Většina ano a já psal o většině. Zase mohu napsat k opačnému pohlaví, že se rozmáhá čím dál větší počet žen, které nic neuvaří. Neumí to a považují vaření za podřadnou práci. Proto je taky spousta šéfkuchařů mužského pohlaví.
Přírodní národy na Nové Guineji - no to je zase jiný extrém, kdy ženám trvale hrozí, že je sežerou obyvatelé okolních vesnic. Pokud ony líné muže odstraní, pravděpodobně moc dlouho nepřežijí. Vezmeme-li ale jiné přírodní národy, třeba australské domorodce,Křováky z Afriky, Indiány nebo Inuity, tak tam loví muži a ženy pečují o domov.
Hormony? Ano, zde s Vámi souhlasím.
A vdané ženy , že mají muže jako olověnou kouli u nohy? Co jim brání se tedy rozvést a žít samotné?
Strategie rozmnožování v EU je uměle vychylována dávkami. Tak se mohlo stát, že Albánci natalitou převýšili původní srbské obyvatelstvo Kosova, Alžířané úspěšně dohání Francouze, Turkové a Kurdové mají našlápnuto u Němců, Pákistánci a indové jsou poněkud pozadu u Angličanů, ale třeba to doženou?
V bodě rozmnožovacích strategií jste zvolila špatné předpoklady.
Hezký večer
01. 08. 2010 | 20:04

Baba Jaga napsal(a):

Koukám jako z jara, jak Vám pokec dlouho vydržel. Paní Podzimková by mohla z fleku psát špatné (nebo možná dobré?) české romány, jiní možná také. Jó, každý to máme doma takové, jak si to uděláme. Je to nejčastěji o toleranci.
01. 08. 2010 | 22:04

lotonsome napsal(a):

Janičko, vůbec se netrapte. existuje typ mužů stejně dobrých jako "manželka", kteří zastanou to, co "manželka" a zastanou to rádi. A budou vás milovat. Nebudou mít možná oproti Vám velký příjem. Nenajdete je v těch oblastech lidské činnosti, kde je potřeba být rvavý a průrazný. Tak jako existují ženy, které jsou rády "akční" a ženy, které raději pečují o rodinu, existují "akční" muže, exitují "akční" a "méně akční" muži. Když víte, co hledáte, víte, kde to najít. Hodně štěstí!
01. 08. 2010 | 23:15

stella napsal(a):

Paní Hamplová asi řeší neřešitelné. Zdá se mi, že si řadu problémů pěstuje sama. Problém zmizí odstraněním příčiny - což takhle odstranit všechny ty ženy,které podobné problémy zapřičiňují a ještě mají tu drzost do nich vtahovat druhé? Pro přehlednost...
Do určité míry souhlasím s Čochtanem, že emancipace nám uškodila. Být matkou je nádherné, přesto doufám, že v některém že životů budu muž. O manželství nevím nic - a názory paní (?) Podzimkové mi přijdou vhodné pro lidi 50+ nebo dokonce 60+ - nebo pro citově tupé bezmozky. Moudro???????????!?
Silvie a Gaio, moc Vám fandím.
01. 08. 2010 | 23:51

Klára napsal(a):

Paní kolegyně, zkusila jste si dát do nákladů hospodyni?? Já ji mám 17 let, celou dobu, co trvalo (ano, již netrvá...) moje manželství a zároveň vykonávala advokacii. Nikdy jsem k tomu nenašla odvahu.. Přitom i dle zákona o dani z příjmu je nákladem vše, co slouží k rozvoji a udržení podnikání. Jestliže nemusíme šúrovat, k čemuž jsme nuceny naší sociální rolí a společností, můžeme podnikat... Půjdete do toho se mnou?? Mám precedets: již v roce 1991 v Kanadě uspěla u Nejvyššího soudu advokátka, která si dávala do nákladů platby za hlídání dítka...
Když už jsme sociálně tlačeny do rolí, které nám berou INTELEKTUÁLNÍ POTĚŠENÍ a možnost rozvíjet náš byznis, proč nejsme oprávněny si to alespoň zaplatit??
Půjdete do toho se mnou??
srdečně, Klára
02. 08. 2010 | 00:09

fler napsal(a):

Ale ono je přece nejdůležitější, určit si priority. Také je z článku vidět, jak člověk zblbne a co se v dnešní společnosti jeví jako nejdůležitější a ceněné. Rodina, starost o ni i o děti - to je skoro něco jako obtížný hnmyz, otrava a nějaká prehistorická pozůstalost.Kariéristka - povoláním žena v domácnosti - to je je něco jako marťan na zahrádce. Prostě módní je žena - hrdinka, zvládající vše, jen nestíhající tu přehlíženou a ostudnou domácnost a děti. Až se z ostudné záležitosti stane záležitost prestižní, budeme vše hned vidět zcela jinak. Až zde bude jasná priorita - totiž starost o dítě jako vklad do naší budoucnosti, tak budeme spokojenější a za vodou.
02. 08. 2010 | 01:47

skeptický napsal(a):

Milá pí K.
Zdravím

A co jste teď volná,já si na Vás myslel.Jistě nejsem sám.

Gáblíčky,oddaná, usměvavá, líbající,a bác ho.Hospodyně.Cizí rušivý element v domě.

Tady už v souvislosti s hlídáním dětí byly nějaké úvahy ,a výsledek byl,že by se to mělo podchytit licencemi.

V anglicky mluvících zemích se to praktikovalo odjakživa volně : našla se nějaká žába ze sousedství.Děti zamkly v pokoji,a tahaly si tam kluky.

Anebo co si pořídit aupérku?V Anglii musejí dělat všechno.

Za tři kila na hodinu plus strava a bydlení,v sobotu volno.Nekup to.Ani o tom nebudete vědět.

Nějakou mladou.Ta by mi nevadila.
02. 08. 2010 | 03:52

skeptický napsal(a):

P.S.

Doporučoval bych nějakou zbožnou,co světí sobotu jako volný den.

Kultivované,inteligentní a nekradou.
02. 08. 2010 | 04:10

gaia napsal(a):

Kláro
obávám se že v naší plzákovské společnosti neuspějete.
Nelze dát do nákladů náklady na domácnost.

skeptický
již moji rodiče narození ve 20. letech byli jen ze 2 a tří dětí. Tady větší rodiny nikdo bílý nemá již několik generací.
A já mít 5 dětí tak už tady nejsem.
Babička boženy Němcové zemřela po padesátce. Asi kvůli tomu že měla 5 dětí a ještě se musela přizpůsobovat tomu svému manželovi který se pak nechal zabít ve válce a ona měla vše na krku sama.
Moje děti by vydělávaly na důchod ale kdo by ho dal mně když bych produktivní život strávila doma jejich výchovou?
A prosit se je o něco?A kdyby to byli samí kluci dovedu si představit jak by se chovali ke mně ty jejich snachy.
Vaše představa je nerealizovatelná.

Gerd
mám spoustu příkladů z okolí jak muži něco sbírají a ženy z toho stírají prach nebo o to zakopávají.
a je více šéfkuchařů ale také více kuchařek. Všechny ty závodní a školní jídelny tam jsem chlapa v životě neviděla.
a pokud chceme vidět jaký vztah je přirozený poučme se u přírodních národů. Poslední lidé žijící jako lovci a sběrači - o tom byl pěkný článek v prosincovém National Geografic anglická verze žijí v Tanzanii. Zde též příklad. Ženy živí celý klan sběrem!!!Muži jen občas když se jim chce tak uloví opice a ty si také sežerou a pouze když je dobrý lov a něco zbyde tak co nechají mohou ženy. Doporučuji přečíst jak to tam chodí

a žena má zájem udržet rodinu taky je nucena udržet třeba barák na kterém se nadřela a hlavně kvůli dětem. A taky ví že by si s jiným nepomohla. Tak trpí jako autorka.Protože je zodpovědnější!!!

Je potřeba něco změnit do 21. století je dnešní stav skutečně neudržitelný. Změnit se musí hlavně muži.Ale to spíš věřím že dřív zemřeme.
02. 08. 2010 | 07:12

gaia napsal(a):

oprava poslední slovo má být vymřeme
02. 08. 2010 | 07:14

MaryAnn napsal(a):

jo, večer po celodenní práci si tuhle diskusi možná přečtu i celou, takhle jsem v noci a nad ránem mezi prací zvládla tak půlku a zatím myslím stačilo... autorka článku má bohužel plnou pravdu, a přečtené z diskuse jí dle mého za pravdu plně dává, i když se jí to snaží odporovat (povětšinou muži, jak jinak)! proč? 1. velmi málo je mužů, co celoživotně vydělávají tolik, aby žena vůbec nemusela pracovat, 2. málo je i žen, co vydrží nepracovat, ač by nemusely, a poslouchat setrvalé blbé kecy na téma "já tě živím, tak se snaž", 3. drtivá většina plně zaměstnaných žen má za stejně náročnou práci menší příjem než muži, takže si nejenže nemůže "za sebe" + "ze svého" dovolit hospodyni, ale i ty zaměstnané musí doma poslouchat kecy typu "co v té práci děláš, když za to nemáš žádné peníze" + "když v práci tedy nic neděláš, makej doma, já si po té své náročné musím odpočinout", 4. zatím pořád ještě většina žen chce mít děti, ačkoli většina z té většiny si při své inteligenci a vzdělanosti umí spočítat, že to z nich udělá tak na 20 let otroka = outsidera na všech frontách... jo, platilo pro mne tohle 22 let, tedy po celou dobu od seznámení po rozchod s mým budoucím bývalým manželem, pořád jsem byla za vola já, všechno jsem dělala špatně, pozdě, případně vůbec, sem tam místo argumentů padaly facky, že prý si je zasloužím, pro něj že nejsem vlastně dost dobrá v ničem, že nežije, ale živoří, neb ode mě nemá kompletní servis, hlavně sexuální, choroby jsem měla všechny na světě, v nemocnici jako doma, na těle i na duchu hůř a hůř... jo a pak vyrostly děti, jen trochu sice, ale přece, tatíčka jsem postupně odseparovala od stolu i lože, 9 let to trvalo, chvíli to bolelo, jenže tělo i duch postupně opět v pohodě, i radost ze života se zas dostavila v plné síle - no a zatímco se právě konečně začínám po 31 letech vztahu separovat i úředně, žiju už čtvrtým rokem s člověkem, který by podle některých zdejších frajerů snad ani nemohl být chlap, neb je milý, hodný, laskavý, milující, ochotný, tolerantní, inteligentní, šikovný, pracovitý, spolupracující, taky pěkný + o 9 let mladší než já (to pro dámy, co si tu myslí, že jim s věkem vysychá rybníček)... jo a neblbneme si zbytečně hlavu materiálnem - na co barák, stačí byt, je víc času na všecko, uklízíme pouze v sebeobraně, vaříme jen když máme náladu... jojo, ale to si můžeme dovolit i proto, že máme sice tři děti, ale 27+19+21 let, které povětšinou nejsou doma a udělat si můžou nakonec všecko samy, co se pořád starat? domácnost, vlastně dvě, máme sice tím pádem lehce neuspořádané, ale ŽIJU! jojojo, že by se vám to některým nelíbilo? vaše volba - moje byla ta, že než mít doma trotla, sice s nadprůměrným platem, ale khaki mozkem, a dřít bez uznání za doprovodu blbých keců, tak mám radši tohle provizorium (vím, jednou na něj budu prostě už moc stará), ale harmonické, krásné, a s člověkem, který nedefinuje a nelicituje rovnost, rovnoprávnost, dělbu práce a podobně, ale chápe to a chová se podle toho, takže večery a rána pak můžeme věnovat i zajímavějším věcem, než jsou domácí práce... :o))) Mary
02. 08. 2010 | 07:38

skeptický napsal(a):

Mary Ann je krásné jméno,pro krásné bejby,a Harry Belafonte byl krásný kluk,co nazpíval krásnou písničku.

Jsem rád,že to někomu dobře dopadlo.

Některé naše ženy jsou chytré,dokáží se zařídit i bez Hamurabiho.
02. 08. 2010 | 08:45

skeptický napsal(a):

Zatím tlak společnosti je dělat z žen neženy,a ty si myslí,že řešením je dělat z mužů nemuže.

Najděte si chlapa,kterého dokážete respektovat a poslouchat,vše ostatní je mizerie.

Vašim cílem není rovnoprávnost,ale výměna rolí.
02. 08. 2010 | 08:52

gaia napsal(a):

ne naším cílem je žít a užít a ne tahat za sebou olověnou kouli.
02. 08. 2010 | 09:17

im napsal(a):

@MaryAnn

Hezký, moc hezký. Kéž by Vám/vám to vydrželo co nejdéle.
02. 08. 2010 | 09:25

stella napsal(a):

Vážený pane Skeptický, ráda bych připomněla jednu skutečnost: dokud tzv. skutečné, biologické) ženské roli nebude připisována stejná důležitost a nedostane se jí stejného uznání jako všem (hlavně společenským) rolím mužů, vždycky se najde dost žen, které si třeba i v pozdější fázi života uvědomí, že jsou vybaveny nejen slepičím mozkem (kterýžto k plnění té biologické funkce zcela postačuje), a prostě tu svou roli dál hrát NEBUDOU. - Proč by měly? Protože to tak vyhovuje takové spustě mužů? A kdo vytváří a rozhoduje o hodnotách ve společnosti?
Ano, vděčíme mužům za to, že lidskou společnosti dotáhli na takovou ekonomickou a technickou úroveň, že si ženy mohou dovolit se osamostatnit. Ovšem být to jen na mužích, ženy dodnes nemají ani volební právo...
Nějak se nám při těch změnách posunuje střed vesmíru, že? Taky jsou dost rychlé a starší ročníky holt nestíhají. Tak volají po starých časech :-)
02. 08. 2010 | 09:42

skeptický napsal(a):

Stella

Tuto roli hrát nechcete a nemusíte,a NEBUDETE.Muži ji také nechtějí,a nemusejí,a NEBUDOU,takže se jim NELZE divit.

Přestaňte je do toho tahat na vábničku sexu,která jde po svatbě stejně do šuplíku.

Žijte samy,a buď BUDETE muset,nebo zajdete ve špíně.

Chlap si taky poradí.
02. 08. 2010 | 10:09

skeptický napsal(a):

P.S.
Co se role a ocenění domácí práce týče ( ztracené roky v domácnosti ),penze se teď zprůměrují za roky spolu.
02. 08. 2010 | 10:24

stella napsal(a):

Achich, pane Skeptický, my si tězce nerozumíme...

Gaio, co říkáte na poslední slova pana Skeptického?

Nu, jdu po práci pryč od písí plnit svou mateřskou roli. Přeji pěknou diskuzní zábavu a optimistce Gaie hodně štěstí!
02. 08. 2010 | 10:25

skeptický napsal(a):

P.P.S.
K těm penzím:
Ženská by dnes musela být tuplem blázen si vzít chlapa,který vydělává méně než ona.Natož ho mít jako ženu v domácnosti.
02. 08. 2010 | 10:34

gaia napsal(a):

skeptický je zřejmě sám pan Plzák.
Takže začneme u řeckých bájí staří Řekové položili základ naší euroatlantské civilizace a do bájí ukotvili svoji moudrost v alegoriích a jejich vzkaz do budoucnosti vedoucí z minulosti možná až k bájné Atlatidě.

Takže matka příroda bájná bohyně Gaia měla manžela Uranose se kterým musela pořád bojovat. On ji pěkně trápil a neměl rád ani její děti které se mu nelíbily uvrhl do temnoty.
Vysvobodil ji od něj teprve její syn Titán Kronos který Uranose zbavil mužství a teprve potom ona vytvořila něco pořádného totiž její další syn byl Zeus a vzniklo lidstvo.

Takže alegorie a poselství starých Řeků dle mého je že žena něco pořádného dokáže až když se osvobodí od mužů. Nemusí je zrovna zničit ale stačí když sníží porodnost.(v báji zbavení mužství možná i předpověď rostoucího množství homosexuálů)) To je i poselství Gai k dnešku je nás už moc takže ženy se musí osvobodit od mužů aby mohla vzniknout nová společnost bez válek vykořisťování mamonu a diskriminace.Jako na Olympu.Začne nový věk.

Proto prezentování žen jen jako sex symbolu např i stranou VV kdy základní předpoklad pro poslankyni je být mladá a mít pevná stehna je v dnešní době neudržitelné a mělo by být pranýřováno. A muži jako skeptický nebo i Tomský zde na webu naštěstí brzy vymřou odejdou na smetiště dějin! Chtěla to tak bohyně přírody matka Gaia a vzkázala nám to ve své báji!
02. 08. 2010 | 12:45

fler napsal(a):

No vžyť to říkám, nejdůležitější jsou priority, a ty začínají mířit někam zcela jinam. Ženy už nevědí, co vlastně po nich společnost chce. Mají být sexysymbol, to především, perfektní superženy a supermatky, děti jo, ale starosti s nimi a jejich výchova - to je out, v práci vynikat, budovat si kariéru, děri rodit v babičkovském věku a ještě všude v ženských časopisech rozmazávat, jak je to fajn, mít děti po čtyřicítce a s nimi u prsu zvládat zaměstnání, protože být s nimi alespoň 4 roky doma - to je opět out a zcela by to ženu znemožnilo. A mužům, těm se tato superžena hodí, protože po nich žádá vše, ale pokud nesplňují její požadavky, tak mají jisté, že si mohou sbalit kufry a mají po starostech, protože hrdá superžena to vše zvládá s pýchou sama. No osvobodily jsme se opravdu řádně a muže jsme naučily akorát od nás utíkat k jiné superženě. Dokonalé. Teď jen jestli to je opravdu ta priorita v životě ženy - všechny neustále okouzlovat, machrovat, žít stále singl a s dětmi se moc nepárat.
02. 08. 2010 | 13:06

jozka napsal(a):

gaia

asi zijeme kazdy v jine realite. U nas, u rodicu i tchynu, u kamaradu a znamych... vetsinu sosek a obrazu, kterymi domacnosti disponuji, natahaly do bytu samicky. Ja sam jsem po nastehovani me lepsi polovicky pozoroval pomaly narust na trojnasobek.

To, ze holcicky jsou cistotnejsi nez chlapecci je mytus. Je to individualni, nekdo je vychovan v tohle smneru hur a nekdo lip, ale vetsi kentus jsem vidaval po samickach. Pozdeji, kdyz odrostou a spadnou do skatule "hospodnyka" uz to je tak, jak popisujete, ale z duvodu, ktere tady popisoval uz tusim Gerd.

Jo a sefkucharu v zavodnich jidelnach jsem par videl. Ve skolach ne. To, ze na skolni jidelny mam strasne vzpominky je asi nahoda :-)
02. 08. 2010 | 13:11

gaia napsal(a):

ty školní jídelny to bylo normativem ne ženskýma.
aspoň já mám ráda volný prostor vyznávám funkcionalismus ve vile Tughendat byla jediná socha to by byl můj styl
ale opravdu schromažďují chlapi vytvářejí sbírky
feministky to vysvětlují tak že chlap se v prostoru cítí nejistý jako na lovu se musí ukrývat (mezi věci)ale žena je umělecké dílo samo o sobě a nepotřebuje být zastíněna nějakými krámy proto také muži sbírají známky nebo cokoli a sběratelek je pomálu. Ženy mají rády volný prostor aby ho mohly zaplnit živými bytostmi.
02. 08. 2010 | 14:02

jozka napsal(a):

gaia:

Jak pisu, moje zkusenost je diametralne odlisna.

A zajimalo by mne ktery normativ vyzadoval vyrobu rizota tim, ze do ryze zvrhnete calamadu.
02. 08. 2010 | 14:59

skeptický napsal(a):

Gaia

Diskuse s Vámi mne obohacuje.
Jestli s ní měl stohlavé děti,a ona tvrdila,že jsou jeho,nedivím se,že je uklidil.

A do parlamentu bych pouštěl jen ty s rozbředlými stehny a pomerančovou kůrou.Alespoň to poslance nebude rozptylovat.Totéž mají doma.Pranýřovat.
02. 08. 2010 | 15:21

gaia napsal(a):

to jozka
kdyby měli vyšší normativ dávali by do rizota maso místo čalamády.

skeptický
já přečetla spoustu psychologických feministických a ekologických knih myslela jsem že tam najdu odpověď na své problémy.
Nenašla, ale byla docela sranda.
Přečtěte si něco od té Caroly Biedrmanové např jedna knížka měla stránky rozdělené svisle a pravý sloupec byl jak situaci řeší muž a levý jak žena byla to psina.
Nevím jestli to byla zrovna ta mstivá kantiléna já toho četla víc.

a k báji
všechny děti byly jeho on ji oplodnil deštěm. Chlap by se měl o dítě starat i když je postižené ale mnohdy právě toto vede k rozpadu manželství. Vysvětlení je třeba v této báji. Chlapi to mají prostě v genech.Jsou rozsévači ale starají se jen o ty děti které se jim líbí.
02. 08. 2010 | 17:00

stella napsal(a):

to Gaia: Váš výklad báje se mi moc líbí :-)
Sice mám strach, že jako lidstvo vyhyneme všichni bez rozdílu pohlaví (až po té islamizaci, co tu někdo avizoval), ale aji tak...a Vaši poslední větu výše podepisuji.

Víte, já osobně jsem neměla v ruce žádnou knihu o feminismu a podobně (vlastně od narození syna jsem neměla v ruce ž á d n o u knihu :-)), ale nejvíc o chlapech mi řekl Charles Bukowski, brutálně upřímný alkoholik. A chtěla bych toho vědět tolik jako Erica Jong...

To Skeptický:
Možná to není celé o rolích, ale jen o onbbyčejném respektu, toleranci a domluvě. Schopnosti brát druhé(ho) takového/takovou jaký/á je.
Zda mají dnešní děti vůbec šanci se něco takového elemntárního v dnešní společnosti naučit...musí se začít doma. V rodině. A příklady táhnou! Když je optec olověná koule na noze své ženy, jaký vzorec si dítko odnese do života?

Tenhle malý prostor svádí k paušalizaci. I muži mají své ... kladné stránky.
02. 08. 2010 | 22:48

stella napsal(a):

Omlouvám se za překlepy. Dobrou noc!
02. 08. 2010 | 22:50

Teta Agáta napsal(a):

Je mi z toho úzko.
03. 08. 2010 | 21:14

tlapka napsal(a):

Základní otázka k přežití:
Kdo má doma uklízet.
15. 10. 2010 | 15:55

DavidZ napsal(a):

Omyl, paní doktorko, bohužel dosti běžný.
Vy nepotřebujete manželku, ale placenou paní na úklid.
12. 01. 2011 | 00:15

serpico napsal(a):

Pobavil jsem se. O to víc, že to píše advokátka....a v kontextu rodinného práva a jeho praktického využití v Česku je to ještě úsměvnější...
Vybavil se mi příběh bývalého souseda. Otce dvou dětí, žijícího v manželství ve stylu popisovaném autorkou. Jednoho dne, matka oněch dvou dětí, hekticky zamilovaná do Itala, vzala kramle, a onomu doma nefungujícímu otci ponechala děti ve věku 4 a 2 roky. Zoufalému otci zažala občas pomáhat jeho kdysi první láska, ale otec se vzchopil, postupně takto hozen do vody, se vše postupně naučil a vše zvládal sám...ona dáma se postupně vytratila...takto věc běžela 3 roky...poté si otce našla jiná partnerka...narodila se láska, a ona nová žena, sama nemajíce údajně možnost mít vlastní děti, začala se starat a otec začal opět intenzivněji pracovat mimo domov. Když bylo dětem 10 a 8, tedy po šesti letech, objevila se jejich biologická matka u soudu, a s tvrzením, že prozřela, žádala děti do péče...plna slz, anžto pochybila, nabídla lásku mateřskou. Soud, s výrokem, že o děti stejně pečuje cizí žena a nikoliv otec, biologické matce vyhověl. Tento skutek nastal v souladu s úrovní českého zákona o rodině. Co na tom, že děti si biologickou matku vůbec nepamatovali...pláč dětí a slzy všech nikoho nezajímali, děti byli za asistence Policie ČR a sociální pracovnice otci odebrány a konsternovaní sousedé plni sděšení, zda je toto vůbec možné, ztratili iluze o úrovni českého soudnictví. Umí si snad někdo představit, že by muž, zamilující se do nějaké křehotinky opustil rodinu, a po 6 letech, přiznajíc své pomýlení, dostal děti do péče?..neumí...o tom není pochyb...a tak já se nedivím přístupů mužů...až budete milé dámy, zase srovnávat české muže se skandinávskými...sdělte také , zda ve Skandinávii panují podobné přístupy...potom , možná pochopíte, že v zemi české, rodinný sektor ovladané v rozhodovacích procesech výlučně ženami..počínaje SPODem a konče justiční převahou soudkyň a ověnčené trvalým steskem dam, že jsou jaksi diskriminované...ačkoli nejsou schopny nic ze svých justičních výhod opustit a změnit cokoli z těchto svých zvyklostí...chtějíc jako vždy jen změny u druhého pohlaví...a zakládajíc genderové aktivity jen tam, kde se to ženám hodí..není pro vaše požadavky místo....vina je totiž u vás...vy chcete všechno...i práva tam, kde se to neslučuje se zdravým rozumem...v takovém prostředí , které jste si samy nastavily, vám potom zbývá psát jen podobné texty...já se nedivím...protože kreaturami v dané záležitosti nejsou muži...ale právně vzdělané ženy, které vytrvale jednostranně uznávají jen své výhody..proto se laskavě naučte sponzorovat konečně samy sebe a přestaňte fňukat...chcete být jako chlapi...a chlapi nefňukají...napište si to doma na nástěnku...:-))))))))))))))
19. 09. 2012 | 02:53

PetrM. napsal(a):

Dobrý den paní Judr. Hampelová,

podle toho co píšete tak nepotřebujete manželku, ale buď manžela domácího typu co nehoní kariéru a rád vás bude všemožně obskakovat a starat se jen o domácnost a rodinu (nejlépe technicky zručný a dobrý kuchař v jedné osobě), nebo potom služebnou a zahradnika/údržbáře klidně na částečný úvazek. Za 1. republiky takoví pomocníci v domácnosti byla běžná praxe.
17. 10. 2012 | 09:57

tureUrgeligeW napsal(a):

 Fremstil dit eget Canada goose punge og håndtasker at mange af dig find ud en meget vigtig faktor special når du søg på sgfbp <a href=http://www.parkajakkes.com>canada goose tilbud</a> ,
dem og også det er til forårsage vi besøger udvikle nogen til Canada Goose jakke i øjeblikket . For alle, der er spørgsmålstegn at hjælpe undsætning vedligeholdelse en bekymring , den faktiske provokation måske være til punger ud lwbfn <a href=http://www.jakkercanadaparka.com>canada goose outlet</a> ,
det forsøgte at bruge og sggelse metoder med parka for tidsramme heraf lige hvad anstrengt før nrovf <a href=http://www.jakkercanadaparka.com>www.jakkercanadaparka.com/#8413</a> ,
arbejde forfra. At du er svælge med nogen udvikle en Sortering hvem kgmrq <a href=http://www.billigejakkers.com>canada goose tilbud</a> ,
er overbevist at alle komplikationer kunne være løst udvikle en klo . Måske har du gjort det enklere for dig til hensyn onljs <a href=http://www.jakkeparka.com>canada goose tilbud</a> ,
de seværdigheder Canada goose overfrakker om ændring plus genkender udnytter disse detaljer at lindre zaozw <a href=http://www.parkajakkes.com>canada goose jakke</a> ,
hjælp parka Yes vi har forkyndt i masser af skjult taktikker .
03. 11. 2012 | 18:37

satrová napsal(a):

Bože to je slint! Advokátka v dnešní době a v téhle advokacii plně nahrávající době si stěžuje....Buď je úplně nemožná ( manželka nebo advokátka) nebo málo holí klienty , když jí to nedá ani na hospodyni. A to si myslím, že nehrozí, že by schopná advokátka měla málo. Jestli spíš nemá ty nároky nějaké posunuté! Jestli náhodou nechce všeho moc a MOC k tomu.... A k tomu ještě moc četla červenou knihovnu. Jinak by už napotřetí musela tušit, že nemá chlapa vybírat podle saka. Navíc děti měla ztřískat, když už je vychovala k neschopnosti pomoci udřené mámě.
16. 06. 2013 | 21:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy