Vlci cení tesáky

15. 11. 2007 | 10:40
Přečteno 19698 krát
Odvolání světového onkologa profesora Pavla Klenera z funkce ředitele Ústavu hematologie a krevní transfuze, protože odmítl přistoupit na jeho likvidaci, je čistým projevem arogance minimoci vedení ministerstva zdravotnictví. Několik tisíc pacientů s leukemií, kterým Klenerův ústav ulehčil nebo je vyléčil, zřejmě nedokáže peticemi a demonstracemi ministerský útok zvrátit. Přestože na obranu ústavu vystupují lékaři a další občané, kteří neztratili rozum a odvahu, mluvčí Tomáš Cikrt už jim s citlivostí podvůdce smečky vzkázal, že jeho ministerstvo protesty zaměstnanců a pacientů neodradí.


Podobně mají být připojeny k nemocničním kolosům rovněž dobře fungující Institut klinické a experimentální mediciny, Revmatologický ústav, Endokrinologický ústav, zřejmě také brněnské Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie a další špičková zdravotnická zařízení. Osm ředitelů ústavů už ministr Julínek odvolává.

Zdálo se, že po skandálech typu Pepy z Hongkongu pakultura arogance moci a chamtivosti postupně vymizí. Nicméně se vždy znovu potvrzuje, že metastázovala do společnosti, která s ní dodnes zápolí. Zhoubné nádory podezřelých rozhodnutí, korupce, válek policajtů s politicky cílenými úniky informací ze spisů, útěků multimilionářů do ciziny, podivných prodejů státní půdy atd. každou chvíli vyhřeznou na povrch. A opět, jako na začátku devadesátých let, vlci cení zuby na dosud nezcizené lukrativní pozemky v centru Prahy. Už tehdy šilhali po areálu Všeobecné nemocnice na Karlově náměstí nebo historické porodnice u Apolináře, dnes cítí také pach možné kořisti z pankrácké věznice. Už slyšíme, že přestěhováním Všeobecné fakultní nemocnice třeba do Letňan by se uvolnily desítky hektarů pozemků. Zřejmě pro další hotely, nákupní centra, kasina nebo třeba Disneyland. Přemístěním UMPRUM z náměstí Jana Palacha, o němž cvrlikají vrabci, by se nabídl pěkný prostor k rozšíření hotelu Four Seasons. Praha 6 chce vypudit studenty ze Strahova do Ruzyně, aby zbouráním kolejí získala pozemky pro luxusní bydlení. Podobné úkazy si mohou doplnit obyvatelé jiných měst. Co čekat dál? Kupodivu ještě nikoho nenapadlo přestěhovat prezidenta do pěkného malého paláce citlivě zasazeného do malostranské zástavby. Oslabilo by to prezidentův královský majestát, který je stejně různým lidem trnem v oku. A pražský Hrad by jako turistická atrakce vydělával stovky milionů. Národ sobě a do kapes developerů a provozovatelů.

Ale i kdyby u nemocnic nešlo - alespoň zatím - o pozemky, tučné kšefty a doprovodné všimné, nelze ohrožovat zavedené a mezinárodně respektované ústavy a tím i léčbu pacientů nedomyšlenou střelbou od boku. O organizaci zdravotnictví lze jistě diskutovat. Dosud však neexistuje ani celková koncepce, ani legislativní předpoklady, ani analýzy, co by změna právní subjektivity ústavů znamenala pro jejich zapojení do řetězců jim odpovídajících světových institucí. Například Klenerův ústav je propojen se světovou bankou kostní dřeně, z níž by zánikem vypadl a mohlo by trvat léta než by nemocnice, do níž má být zařazen, prošla úspěšně potřebnou akreditací.

Ústavy, s jejichž osudem ministerstvo zdravotnictví experimentuje, si získaly uznání svých pacientů, kterým poskytují vysoce kvalitní péčí a s ní naději na uzdravení. Zdá se, že ministr Julínek a jeho tým už nejsou schopni cvakání vlčích tesáků zastavit. Na toto do nebe volající sociální inženýrství, ve vyspělém světě nepředstavitelné, nebe neodpoví. Opoziční a vládní strany však mají příležitost zvýšit důvěru v českou politiku společným vystoupením. Opozice a zelení se už ozvali, lidovci chtějí svolat koaliční jednání. Lze doufat, že ODS se připojí. Kdyby už nenašla vznešenější důvody, pak snad alespoň proto, že nemá zájem na propadu svých preferencí v důsledku nezodpovědného jednání svého ministra.

(Rozšířená verze komentáře pro Právo)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hv napsal(a):

Mene ideologie a vice objektivity by myslim tomu clanku sluselo. Pak by se dalo diskutovat.
15. 11. 2007 | 12:46

Milka napsal(a):

Já myslím, a to myslím v dobrém, že není o čem diskutovat. Byť nejsem volič socialistů (kvůli Paroubkovi), Julínek je jednoduše hloupý člověk.
To co dělá, a děsím se toho, co teprve udělá, je neskutečné. Jako "zákazník" IKEMU, který je naprosto špičkový a současný přístup k pacientovi je znát, se opravdu bojím o holý život. Nepochybuji, že přednost bude dána jejich kamarádíčkům a v podstatě z toho bude takový jakýsi udržovací hotel. Špičové lékařské a vědecké metody budou tytam.
15. 11. 2007 | 12:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den, panové Jardo a kritiku,

smazal jsem Vaše texty, neboť místo polemiku užívaly urážky (dehonostace s odkazem na fyzický vzhled mluvčího ministertsva, i když v případě pana kritika se alespoň nejednalo o hrubost), a byly tak v rozporu s Kodexem diskutujícího. Pokud zde chcete debatovat, podobných urážlivých narážek se prosím vyvarujte.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 11. 2007 | 13:14

Michal napsal(a):

Proboha, ještě že se tenhle člověk nikdy nemůže stát prezidentem! Dienstbiera, jste normální lhář! Odkud berete, že ministerstvo chce ústav zrušit? To je neskutečná manipulace a překrucování faktů, je vidět, že jste byl komunistický novinář...
15. 11. 2007 | 13:21

gaston napsal(a):

Velmi jste mne zklamal, pane Dienstbiere.

Ta paroubkova agresivita a nesoudnost je asi prudce nakažlivá a vy jste se kolem něj v poslední době ochomýtal příliš často.

Z jakých materiálů, čerpáte svou jistotu, že Julínkův krok je tak výrazně špatný?

Podělte se se mnou, prosím, o ty informace a možná mi tím také otevřete oči. Zatím, však na mne působí váš příspěvek zbytečně agresivně, povrchně a hloupě.
15. 11. 2007 | 13:29

Meňo napsal(a):

RATH MĚL PRAVDU.
Experimenty ODS ve zdravotnictví
jsou notoricky známy již 15 let,
a přesto se daří části médií pře-
svědčovat zvláště mladé lidi, že
Julínek a spol. to myslí dobře...
15. 11. 2007 | 13:35

Teta Kateřina napsal(a):

Pro Gastona a Michala - podle vás jsou zjevně nesoudní všichni pacienti, lékaři, členové LOKu a tak podobně. Není nutno nahlas říkat "Zruším" - stačí zajistit nějakou tu chybku ve fungování, zařízení vypadne z akreditovaného systému a pak stačí dodat "Nefunguje" a důvod ke zrušení je na světě. A získat akreditaci v podstatě k čemukoliv (nemusí jít zrovna o zdravotnictví) je tak dlouhodobá záležitost (vím o čem hovořím), že se to rovná likvidaci a v tomto případě pohromě pro ne jenom jednu generaci pacientů. Ostatně - jak to, že vám nevadí, že se tady hodlá spojit prosperující instituce s neprosperující? To se přece (jak ráda tvrdí zejména ODS) nedělá! Nebo snad jak se kdy hodí?
15. 11. 2007 | 13:46

spet napsal(a):

Zásahy pana Julínka do našeho zdravotnictví jsou srovnatelné snad jen se zásahy aktivistů kulturní revoluce v Číně v 60.letech, tzn. v duchu rádoby jedinečné ideologie. Důkazem arogance státní moci bylo chování mluvčího MZ Cikerta vůči panu profesorovi Klennerovi.
15. 11. 2007 | 13:47

petouch napsal(a):

Pro gastona : Je to šílené třeba jen proto, protože se ústavy typu ÚHKT spolupodílejí na nejrůznějších výzkumných projektech. A účast v takovémto projektu - a tím i k peníze z různých grantů - vyžaduje akreditaci pracoviště. To je velmi nákladný a zdlouhavý proces. No a sloučením z VFN může být několik miliónu korun a nepočítaně hodin práce v...
15. 11. 2007 | 13:47

Jan Kubíček napsal(a):

Vážený pane Dienstbiere,
Vaše původní řemeslo komunistického propagandisty a manipulátora v Československém rozhlase a později v Rudém právu se ve Vás stále nezapře! Demagogie Vám jde dobře, zřejmě opravdu platí jednou bolševik, bolševik provždycky...Přesto Vám přeji hezký den.
15. 11. 2007 | 13:54

Michal napsal(a):

pro TetuKateřinu: určitě nejsou nesoudní, ale když dáte paciantovi nebo lékaři podepsat petici proti zrušení ústavu, tak jí samozřejmě podepíšou a půjdou klidně proti zrušení demonstrovat. Problém je v tom, že se žádné zrušení nechystá.
15. 11. 2007 | 13:55

František napsal(a):

A ještě něco:příjemce státních dotací, tedy i grantů nesmí mít dluhy (vůči státu).... Tedy nejlepší způsob je spojit se zadluženými nemocnicemi, že? A ať někdo povídá pohádky, že se ušetří na řízení - velké celky se řídí podstatně obtížněji - mimochodem, je to jeden z důvodů současného dělení Českých drah... Víte, ono nejen léčen, ale i věda nejde dělat v prostředí permanentní reorganizace. A spočítejte si, kolik bylo v IKEMu za poslední léta ředitelů. S každým ministrem aspoň jeden...
15. 11. 2007 | 14:01

Pro nechápavé napsal(a):

tím že ústav stratí právní suběktivitu de defakto zruší, bude jen vfn a jeho jednotlivé
oddělení, financováno z jedněch zdrojů. Každý sektor čeká co na něho zbyde a že jich tam je požehnaně.
15. 11. 2007 | 14:05

petouch napsal(a):

Pro Michala : Sloučení ÚHKT s VFN je pro ÚHKT to samé co zrušení. V takovém kolosu se tento ústav rozplyne jako kapka v moři. A již z názvu Všeobecná se dá odhadnout, jaký je účel této nemocnice.
15. 11. 2007 | 14:11

ok napsal(a):

Ne, že bych se chtěl podrobněji pouštět do diskuse, o co vlastně komu jde, protože nemám tušení. A podezírat "vlky", které pouze někde kolem tuším, není mým zvykem. Rád bych jen podotkl, že vybudování nějakého moderního nemocničního centra kdekoli s dobrou dostupností a kde je více místa,by rozhodně neškodilo. Těch pár míst pro předražené parkování na Karlově nám., špinavé a zastaralé areály všech nemocničních zařízení, to vše volá po někakém řešení. Co by se potom stalo s jistě cennými pozemky v cetru města, je jiná věc. Město by na nich jistě neprodělalo.
15. 11. 2007 | 14:18

Schodek státního rozpočtu napsal(a):

Odhad na pozemky je již dávno hotov, celkově 56 miliard. To je skoro celý schoden státního rozpočtu. To by se ODS chytračilo, jak ho důmyslně snížila, to je lákadlo jako prase, nemyslíte ?
15. 11. 2007 | 14:25

Axlboy napsal(a):

myslím, že byl odvolán špatný manažer, nikoliv onkolog ;) je důležité si uvědomit že pan klener je hlavně manažer ;)
15. 11. 2007 | 14:38

Q2 napsal(a):

Pro ok - cituji vas:"špinavé a zastaralé areály všech nemocničních zařízení" - je videt, ze jste se na UHKT nikdy nebyl podivat, takze byste se do diskuze radeji opravdu poustet nemel...
15. 11. 2007 | 14:41

JohnyAsbest napsal(a):

jen pro všechny souhlasitele s Dienstbierem : myslíte si, že ten papapaláš Klener má nějaký vliv na vyléčení či léčení nemocných ? nemyslíte náhodou, že ústav bude nadále fungovat byť pod jiným vedením, že se nic nezmění ? ale ubude jednoho socanského papaláše ? Klener je typická osoba, která dostala korýtko za zásluhy, toť vše. Ústav funguje i bez něho, a bude fungovat pod jiným.
A Dienstbier ? tento bývalý kotelník ? vedený ve svazcích StB ? nikdy více.
15. 11. 2007 | 15:02

notblue napsal(a):

to Axlboy
V čem se ten "špatný" management pana profesora Klenera v čele UHKT projevoval? Stížnosti pacientů, špatné hospodaření? Prosím, konkrétně.
15. 11. 2007 | 15:06

notblue napsal(a):

to JohnyAsbest
Ač nevěřící, doufám, že v tvém případě Boží mlýny zafungují. To je vše co ti mohu napsat, ostatní by musel pan Stejskal smazat.
15. 11. 2007 | 15:08

veverka napsal(a):

STUDENTI VYJDOU DO ULIC, BOJÍ SE O DEMOKRACII
17. listopad se stal falešným symbolem vítězství demokracie. Pro nás je symbolem boje za skutečnou demokracii, který ještě neskončil.
http://studenti.nolimit.cz/
http://www.nezakladnam.cz
15. 11. 2007 | 15:09

kritik napsal(a):

pane stejskale
holt velká je moc editorova....a zdůvodnit se dá prakticky cokoli....
p.s: a to jsem si dával pozor abych nepřekročil unosnou hranici....slobo skřítek myslím nemůže nikoho urazit!
15. 11. 2007 | 15:18

Karel napsal(a):

TO" SPET. Naprostý souhlas. Všichni Ti vychvalovači JULÍNKA by si měli přečíst knihu " MAO ", a pak by uviděli tu naprostou ne podobnost ale totožnost v jejich aroganci. Nad ně prostě není a jen oni mají ten správný názor. Tak proč se bavit s nějakými deb. uznávanými profesory. U MAA to znamenalo desetimiliony mrtvých, co zůstane za Julínkem ?
15. 11. 2007 | 15:33

Michal napsal(a):

Pro noblue: také nikdo nechtěl pana Klenera odvolávat, ale je přece logické, že ředitel ústavu patřící pod ministerstvo a přímo řízeného ministrem musí uposlechnout příkazů svého nadřízeného a pokud je příkaz připravovat sloučení, tak musí připravovat sloučení. Pokud se mu to nelíbí (na to má právo), tak prostě skončí. Sám byste nikdy netoleroval, kdyby vás vaši podřízení neposlouchali.
15. 11. 2007 | 15:38

duch napsal(a):

Včera jsem byl navštívit svého kamaráda shodou okolností ležícího v rušené Brněnské úrazové nemocnici.
Otevřeně se tam hovoří o novém multifunkčním centru na pozemcích nynější nemocnice.
Při pohledu na polohu ústavu pana Klenera
UHKT na Karlovo náměstí v blízkosti starého města Pražského. Nabývám dojmu že i v této situaci je upřednostněn zájem investora před zájmem pacientů.
15. 11. 2007 | 15:39

hv napsal(a):

Karel:
Kdo vychvaluje na tomto blogu pana Julinka? Myslim, ze vetsina ctenaru se snazi neco dozvedet. Co jsme se dovedeli z clanku? Ze autor nerad ODS? To stacilo napsat jednou vetou.

Ja bych radeji argumenty, prip. odkazy na ne, nikoliv pouhe spekulace a pseudoargumenty, ktere vypadaji dost jednostranne.
15. 11. 2007 | 15:55

marl napsal(a):

Toto píši pro ty co nevědí jaká může vzniknout škoda-umírání lidí i mladých. Copak neposloucháte pečlivě VZP toho pána, který Julínkovi dělá pomyšlení. Vyjádřil se, že ústav přejde sice pod nemocnici, ale důrazně neřekl, že se roztrousí pod jednotlivá oddělení. A vemte si přístroje a další pracovní potřeby pro léčení, jak ty se budou dělit. A ty zkušenosti, ty se do hlavy nenalijí. To si myslí jen lidi, kteří toho moc neumějí!
15. 11. 2007 | 15:59

Lojza napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale.Už jsem Vás někde chválil za snahu udržet diskuzi v mezích slušnosti.Dnes jste smazal Jardu a kritika.Důvod:"neboť místo polemiky užívaly urážky".Jsou snad první příspěvek Michala,Jana Kubíčka a Johnyho Azbesta slušnější a k tématu? Pravda,smazané jsem nečetl tudíž nemohu soudit.Jen si myslím,že zmíněné příspěvky jsou stejné kategorie. Klidnou službu přeje Lojza
15. 11. 2007 | 16:04

gaston napsal(a):

Ne, Teto Kateřino, pro mne je jevně nesoudný pan kandidát. O jiných jsem nepsal!

Ale když už se tak ptáte.
Jakou změnu asi tak mohli za ty dva dny zaznamenat pacienti?
Z jakých informací čerpají lékaři? Z těch Dinstbierových?
LoK je nesoudný, to již prokázal mnohokrát.
Nejsem žádným obdivovatelem Julínka, ale proboha, proč si myslíte, že je jeho životním snem zlikvidovat zdravotnictví? Co vás k takové stupidní myšlence vede?
15. 11. 2007 | 16:10

gaston napsal(a):

Petouchu, odkud víte, že tou provedenou změnou přichází původní pracoviště o akreditaci? To ji již někdo odvolal?
15. 11. 2007 | 16:14

Franta napsal(a):

Pánové Julínek a Cirkl vystupujískutečně jako dva známí klauni Pat a Patoschon,navíc opravdu nemají
15. 11. 2007 | 16:34

stejskal napsal(a):

Nezlobte se, pane kritiku, ale nebudu tolerovat posměšné odkazy na něčí fyzický vzhled způsobený genetickou poruchou růstového hormonu (jistě jste si ale všiml, že jsem ocenil, že jste narozdíl od pana Jardy nebyl hrubý).

Pane Lojzo, myslím, že nejsou. Výrazy, na něž poukazujete, se jistě dají posoudit jako velmi ostré až mezní (a mně osobně se nelíbí). Ale kdybych měl takovéto mazat, mnoho by tu nezůstalo. Jsem přesvědčen, že nepřekračují (i když spíše těsně) únosnou míru v takto vedené debatě. Zesměšňovat ale někoho kvůli jeho tělesnému hendykepu je z mého pohledu nepřípustné.

Libor Stejskal
15. 11. 2007 | 16:36

Axlboy napsal(a):

to notblue: tak předně nebyl schopen sledovat koncepci svého šéfa. Už to samo je dostatečný důvod. ;) Nebo vy byste měl v týmu člověka, kteráý sabotuje vaši práci?
15. 11. 2007 | 16:44

Axlboy napsal(a):

to all: kritizujme pana Julínka až u voleb, pak bude prostoru dostatek ;)
15. 11. 2007 | 16:46

VOM napsal(a):

No jo no. Pan Klener buntuje kamarády. Včera pan Hvížďala, dnes pan Dienstbier napsali půvabné manipulativní články. Autor si může do vizitky přidat heslo trouba. Pro svoji diskvalifikaci na post nadstranického prezidenta snad nemohl udělat více.
Ne, že by týmu ministra Julínka nebylo co vytknout. Asi ředitele Klenera podcenili. Jejich mediální prezentace připomíná dupot slonů v porcelánu. Ale to co sesmolil Jiří Dienstbier, Čech, Evropan, novinář a politik je fakt hustý.
15. 11. 2007 | 16:53

Franta napsal(a):

Pane Stejskale,
v žádném případě jsem neměl v úmyslu se posmívat a krytizovat vzhled,mrzí mě to,že to tak vypadá,ale měl jsem na mysli jenom naprostou diletantské výroky obou pánů
15. 11. 2007 | 16:55

stejskal napsal(a):

To nebylo na Vás, pane Franto. Váš spíše roztomile rýpavý text jsem přeci nemazal ;-) l.s.
15. 11. 2007 | 17:09

Dupor napsal(a):

To je geniální! Už vidím tu frontu milionářů, co by zaplatilo 5.000 € za noc na Hradčíně.
15. 11. 2007 | 17:19

fly on the wall napsal(a):

Jiri Dientsbier ceni tesaky,
Lol! Jak v CR ceni zkorumpovanej politik tesaky? Ceni je v pripade voleb?
15. 11. 2007 | 17:52

Milan Tvrdy napsal(a):

Pane Stejskale,
a prispevek Jana Kubicka Vam pripada normalni a nevybocujici z pravidel? To jsou ovsem potom ta pravidla dosti uboha. Nehodlam opakovat vseobecne znama fakta o tom, jak kdo v tomto state prolezlem kolaboranty s kazdou moci pusobil.
Vy byste to ale vedel mel.

Nadavky panu Dienstbierovi do komunistu jsou opravdu ale opravdu neuveritelne a jenom totalnich kretenu hodne.
15. 11. 2007 | 18:11

Já I. napsal(a):

Všem,kteří vidí jen článek Jiřího Dienstbiera a udělá se jim červená mlha před očima:
Ministr Julínek nepředvedl za své profesní praxe ,kdy začal ředitelovat v Ivančicích,nic ani dobrého,ani pro zdravotnictví prospěšného.Lékaři z jím ředitelované nemocnice se rozutekli do Břeclavi,Brna a jinam a v Ivančicích zůstalo jen torzo bývalé nemocnice.Ale "zprivatizované"...
ÚHKT má být rozdělen-jednotlivá oddělení a kliniky VFN mají záskat části personálu a zařízení.To není likvidace?Informaci přinesl mezi řečí sám "reformátor" Julínek.To,že J.D. v článku poukazuje na VELMI PRAVDĚPODOBNOU příčinu likvidace, nebo spíše "rozpuštění a vypuštění", vám vadí,protože nekriticky obdivujete vedoucí úlohu ODS.Jenže-po letech "hubených", kdy si připravovala za pomoci vlivných spřátelených firem,zejména stavebních (!!!) v jednotlivých krajích postupné převzetí moci,je najednou vládnoucí - a žel Bohu rozhodující- silou v tomto státě.6e jsou vazby mezi podnikateli a "zvolenými politiky" za ODS je fakt - hejtman Libereckého kraje, primátor Liberce, většina náměstků a další jsou bývalí zaměstanci společnosti SYNER, která- světe div se - najednou vyhrává všechny lukrativní státní zakázky.Dokonce Liberci "věnovala" TipSport Arénu za miliardu a něco...jen město ji bude splácet asi 80 let i s (hodně vysokými) úroky...Kolik peněz z předražených zakázek (stavby silinic,dálnic,mostů - je prokázáno šetřením NKÚ!) posloužilo před volbami i po nich k naplnění stranické kasy ODS?Proč celá "reforma" státních financí vychází jako paskvil se slevou pro nadprůměrné příjmové skupiny a - zdůrazňuji - NĚKTERÉ velké firmy a korporace? Hezky česky se tomu říkávalo "na revanš..." Tak pro č ne "na revanš" SYNERU, H-Systému a mnohým dalším nepřihrát "kvalitní" pozemky v centru Prahy-ke spekulaci (pardon,ke zkvalitnění života v centru metropole,s ohledem na veřejný zájem,přece!).A děsí mne,kolik lidí jim to "baští" a dští síru na ty,kdo se snaží vidět kousek dál a v kontextu celkového "hospodaření" - nejen ve zdravotnictví.Ale - jsem jen hloupý lékař,který si nevidí na špičku nosu,když mu VZP a další pojišťovny nabízejí "výhodné smlouvy" a ruší ty nevýhodné a ošklivé,které mi zajišťovaly aspoň trochu slušný příjem.O možnosti odpisů drahých přístrojů (jen kvalitní ultrazvuk stojí přes 1mega)po daňové "reformě" ani nemluvím...
15. 11. 2007 | 18:30

Jonas napsal(a):

Vždyť má pravdu! I kdyby nakrásně nebyly Julínkovy úmysly v tomto konkrétním případě špatné, někdo jiný z jeho vlády rozhodně špatné úmysly má. Od roku 1989 tady neexistovala vláda, jejímž jediným úmyslem by nebylo zašmelit vše, co se zašmelit dá. Všimněte si, že v politice jsou celých těch dvacet let stále stejní lidé - bodejť by taky ne, nechce se jim od lizu!

Při posuzování jakéhokoliv kroku současné politické garnitury mějme prosím na paměti základní poučku zastupitelské demokracie: "POLITIK NIKDY NEJEDNÁ V ZÁJMU OBČANA. POKUD TO TAK NĚKDY VYPADÁ, PAK JEDINĚ PROTO, ŽE ZÁJMY POLITIKA A ZÁJMY OBČANA JSOU V DANÉM OKAMŽIKU SOUBĚŽNÉ."

Neuvažujme o politicích jako o lidech, kteří chtějí odvést dobrou práci ve prospěch občanů. Uvažujme o nich jako o gangsterech, kteří nás oklamali, aby se mohli na náš účet čtyři roky krmit a krást. Takový je totiž princip zastupitelské demokracie!
15. 11. 2007 | 18:34

Ivan napsal(a):

Zbytečné napadání jeden druhého, to nikam nevede. Napišme každý svůj názor a nenechávejme se unést nevhodnými emocemi. Každý z nás má své zkušenosti, nikdo není IN i když si to kdekdo myslí. K problému souhlasím s panem Dinstbírem v tom, že je skutečně nevhodný a neprofesní postup současného ministra zdravotnictví. Nechává se velmi unášet politickým zadáním, diskutuje jen s tím s kým uzná za vhodné, diskuze je i přijmout názor druhého a hledat řešení, bez ohledu na cit pro budoucnost.8-pound automobile
15. 11. 2007 | 18:35

LEVAK napsal(a):

Tady se také naskýtá otázka zda pan ministr Julínek je schopný manažer a nebo je jen obyčejný politický šíbr?
15. 11. 2007 | 18:49

Ivo Peterka napsal(a):

Pan doktor Julínek skutečně likviduje české zdravotnictví. Člověk nemusí být génius, aby mu bylo jasné, že IKEM je na tom tak dobře právě proto, že není součástí nějakého molochu. Je to specializované pracoviště na vysoké úrovni. Je-li samostatné, má i jasné financování. Ve spojení vidím spoustu nevýhod a i mnoho odborníků ji v tom vidí. Ti odborníci nejsou hloupí lidé, pane gastone.
15. 11. 2007 | 19:47

fly on the wall napsal(a):

To LEVAK,
Me se spis naskyta otazka jestli nejste fanatik. Vam pripada vlada Topolanka horsi nez ta Zemana, Spidli, Grosse, Paroubka ci kolik predsedu vubec CSSD za par mesicu mela? Vam pripada normalni menit predsedu jako ponozky?
15. 11. 2007 | 20:14

Martin napsal(a):

Kdy Julinek zverejni cast sponzoru sveho obcanskeho sdruzeni ? Pak mozna zjistime co je za jeho mengeleho kroky doopravdy.
15. 11. 2007 | 20:46

Konnó napsal(a):

Přijde šance pro nás všechny,kteří nesouhlasíme s politikou současné koalice ! Přijdou první volby a volební hlas každého z nás bude mít velikou sílu.Už,nesmíme pochybit a volit ODS,ČSSD,KDU-ČSL,ale nové politické strany,které budou mít nadějný program.Musíme se zbavit,už navždy okoukaných zkorumpovaných politiků a nechat propadnout voebním sýtem současné vládní koaliční uskupení.Myslím,že drtivá většina lidí v Č.r.,už je prostě nechce.Tunelují,podvádí a lžou.
15. 11. 2007 | 20:53

fly on the wall napsal(a):

Martine?
Julinkove Mengeleho kroky? Kam na to chodis Martinku. Kolik ti je?
15. 11. 2007 | 20:58

Martin napsal(a):

Konno, mimoparlamentni strany bohuzel vychodiskem nejsou. Dokud si nezajisti ciste nahodny prulom v zebriccich verejneho mineni, tak je bude volit minimum lidi, z obavy, ze jejich hlas bude vyhozen do smeti.
15. 11. 2007 | 21:09

Skála napsal(a):

to Michal a podobní:
Vskutku príma logika: když šéf udělá blbost, srazíme kufry. Fajn.
15. 11. 2007 | 21:35

Johny napsal(a):

A teď mi ještě řekni Jirko, proč jsi mlčel za hrůzovlády Ratha? Jsi fakt mimo mísu:((((((
15. 11. 2007 | 21:53

gg napsal(a):

Jen se divím proč Jůlínek nepodniká za své.To co předvádí ve zdravotnictví je jen o kšeftu,penězích a zisku,ale tady jde o zdraví lidí kteří pokud nebudou správně léčeni tak umřou a k čemu potom ty ušetřené prachy budou?Na něčem holt stát musí prodělávat,aby v jiném vynikl.Zdravotnictví by nemělo být nikdy ve finančním zisku to je jasný!!!
15. 11. 2007 | 22:04

Tomáš J. Kliment napsal(a):

Podle mého názoru Jiří upadl do takové té "paroubkovštiny" především proto,protože je rozezlen.Částečně oprávněně.Komunikační schopnosti Tomáše Julínka jsou slušně řečeno žádné.To je ten hlavní problém v celé věci.Jinak sloučení ÚHKT je naprosto logickým krokem,pokud chceme ve zdravotnictví opravdu ne kšeftovat,ale léčit.Faktem zůstává,že v rámci fakultní nemocnice zůstanou ústavu jak stávající prostředky,tak stávající zázemí.Omezí se ale administrativa a pomocné provozy už nebudou zatěžovat ústav,ale nemocnice za ně převezme odpovědnost a ulehčí tak situaci samotnému ústavu.Co se týká odvolání Pavla Klenera,je to právě o komunikaci a toto je tedy hlavní chyba Tomáše Julínka.Takže nemíchejme dva problémy dohromady.
15. 11. 2007 | 22:20

Charlie napsal(a):

JáI.
Pěkně a výstižně jste to napsal.Dík.
Předpokládám, že příznivci Občanské Bolševické Strany Vám to spočítají :-).
Konnó - z malých stran už byli zvoleni Zelení. Sám vidíte jak to dopadlo - kvůli korytům zmodrali. Takže pochybuji, že někdo bude volit nějakou další malou stranu s rizikem, že také zmodrá.
Tož Modří Vlci do toho - Praha si vás zvolila.
15. 11. 2007 | 22:34

vlk napsal(a):

Opět -pěkné výstižné a a jasné. Bohužel! Popis reality! České reality.
Nějak nechápu, nicky jako třeba Michal,Moucha na zdi a pod. Asibyudělali dobře , kdyby si blog přečetli ještě jednou. Je tam sice psáno zejména o sporu Julínek vers.Klener a o dost odpudivé roli mluvčího Cikrta, který má zřejmě žaludek z nerezu, ale je tam psáno i o jiných. Každý si tam najde svého politického soupěře. Zřejmě dotyční pánové čtou povrchně,nebojim vadí to, že jsou /také / kritizovánio jijich političtí favorité . Jistě není problémem autora blogu, že většina "tutových" transakcí , o kterých píše se stala v Praze, kde do toho mělo co mluvit zastupitelstvo nebo historicky za Klausových vlád nebo teď za"požehnané" vlády Mirdy I. Ale je to nejen o nich. Po zásluze.
Díky pane Dienstbiere.
15. 11. 2007 | 22:57

LN napsal(a):

Pro zájemce o problémy zdravotnictví mohu doporučit nový film M. Moora: SICKO. Některé věci bychom neměli brát na lehkou váhu.
15. 11. 2007 | 23:00

kapitánAchab napsal(a):

Chtěl jsem napsat nějaké moudro, ale když se podívám na aroganci moci kolem sebe, je mi akorát zle. Proboha lidi vám snad musí někdo něco dávat do žrádla že jste tak slepí. Co se tady děje je budoucí genocida především našich dětí - jejich zadlužování, okrádání, omezování práv svobody a života.
A pan Julínek? V této situaci nepodstatné. Je v zásadě pouze oběť své tupohlavosti, slepě papouškující myšlenky svých rádců, ježto sám nikdy žádných myšlenek neměl. Hlupákem je a dějiny na něj jako na řadu jiných hlupáků zapomenou. Ale řada z vás se bude ptát: "Jak jsme tohle mohli dopustit?"
15. 11. 2007 | 23:28

opa napsal(a):

Drž se Julínku, všichni ti Komančové se děsí průhledného systému zdravotnictví, jdou po Tobě!
15. 11. 2007 | 23:33

Vaclav S. napsal(a):

Plne s autorem souhlasim. Jako pravicovy volic se citim politikou ODS stale vice podvaden. Jejich politika, jestli se ji da tak rici, je vedena ciste vlastnimi utilitarnimi zamery a tzv. narodni zajmy, kterymi se ohani, jsou ve skutecnosti jen osobni zajmy konkretnich lidi za touto stranou skrytych. Ano, nasi levici je pravem vycitana nekompetentnost, ale pravice reprezentovana predevsim ODS je skupinou na sve zisky a ekonomicky profit zamerenych lidi, kteri tak zemi skodi daleko vice nez nekompetentni rozhodnuti levice...
15. 11. 2007 | 23:36

Děkujeme, odejděte napsal(a):

Pane Dientsbier, děkuji za váš odvážný komentář. Doufám že se také zúčastníte 17.11 demonstrace proti modré totalitě, to co provádí ODS už překračuje všechny meze.

Bohužel jak vidím, tak si to ještě spousta lidí nedokáže uvědomit, co se děje. Buď to ví a jsou s touto mafiánskou stranou úzce propojeni nebo to pochopit nedokáží. Co provádí ODS s tímto ústavem je nehoráznost a samozřejmě jde o prebendy a miliardy za pozemky, pokud se někdo chce podívat na základě jakého paskvilu byla celá akce spuštěna - doporučuji Britské listy, kde je zveřejněna analýza, na jejímž základě byla tato operace spuštěna - zejména doporučuji obsáhlou 6ti řádkovou analýzu rizik - na základě tohoto dokumentu bych si nedovolil přesunout v šuplíku ani pastelky a ne tak špičkové zdravotnické zařízení.

Každopádně nikomu nepřeju aby služby tohoto zařízení někdy potřeboval. Ale co přeju ODS je aby ten pád z hrušky byl hodně rychlý a aby si zloději z ODS i se svými přisluhovači pořádně natloukli, doufejme že to bude hodně rychle, protože pokud ne tak se z toho tato země bude vzpamatovávat pěkně dlouho.
16. 11. 2007 | 00:28

exampl napsal(a):

Dokud budou u vesel nenasytní moraváci se svou moravskou lobby, tak to půjde do háje. Je úplně jednou, z jaké partaje jsou.
16. 11. 2007 | 00:38

frantisekkostlan napsal(a):

Vážený pane Dienstbiere,
děkuji za článek. Dovoluji si dodat, že "arogance moci" je v tomto případě slabý výraz.
Toto je arogance moci ze strany neschopných či všehoschopných.
Říkávali jsme takovému počínání politiků, s prominutím, nenažranost.

Ale čemu se vlastně divíme? Dělají takoví lidé politiku snad kvůli něčemu jinému než kvůli vlastním pašalíkům a opojení z moci? Myslím, že ne - a navíc dělají ostudu těm politikům, kterým jde o věc.
František Kostlán
16. 11. 2007 | 03:46

Teo napsal(a):

Dle mne je spojení dvou nemocničních objektů, jejichž ředitelem je jeden a týž člověk, v jeden, celek rozumné a ekonomicky jistě výhodné. Pro toho ředitele to už tak výhodné není. Namísto dvou bude brát jeden plat. Ale vzhledem k tomu, že je to světově uznávaný doktor a profesor, pak je jen dobře, že mu odvoláním ministr dává možnost se plně věnovat na stará kolena při důchodu svému celoživotnímu povolání a učit jej své žáky. Konečně zadarmo ani kuře nehrabe, stejně jako pan profesor.
Odvoláním doktora, profesora a nevím jaké tituly ještě má, z funkce manažera nemocnice se odstartovala opoziční kampaň proti ministrovi zdravotnictví a pravicové politice. Že se toho účastní i zkrachovalý kandidát na prezidenta republiky, dříve komunistický kádr potrestaný vlastní stranou za naivitu, se není také proč divit. Divit se lze pouze tomu, že běžný občan věří v neposkvrněnost touhy vést nemocniční ústav člověkem, jenž má lékařské nejvyšší tituly a platy a k tomu jistě slušný důchod. Na stará kolena si chtěl takový člověk vyzkoušet jaké blaho přináší starost o vedení a udržování nemocničního komplexu? Nebo mu šlo spíše o přilepšení si v "tíživé" finanční situaci?
Celý článek zavání těžkou falší. Pokrytectví, touha po funkcích a moci, lačnost peněz jsou jistě lidské vlastnosti, ale nejsou myslím hodny prezidentského kandidáta stejně i tak lékařského profesora v důchodovém věku. To by mělo platit napříč politickým spektrem.
16. 11. 2007 | 06:12

Vanek napsal(a):

Připomenutí si důsledků sametové nedůslednosti a vyjádření podpory výzvě POKRAČUJTE V OČISTĚ!

17. listopadu 16-20 hod. Praha, Václavské náměstí (Můstek)

Akce se koná pod záštitou Konfederace politických vězňů (pobočka č. 51).
16. 11. 2007 | 06:38

Q2 napsal(a):

Pro Gastona a dalsi - co me vede k tomu, ze se bojim o akreditace ustavu? Takze strucne, akreditace jsou vazany primo na ustav jako takovy, tzn. ze ustav musi vystupovat jako samostatny s vlastni pravni subjektivitou. Jak Julinek nekolikrat v tv i novinach a rozhovorech potvrdil, ustav o pravni subjektivitu prijde, at uz bude forma "slouceni" jakakoli. Z toho logicky plyne, ze ztrati i akreditace. Jestli to vazeni ani takhle napsane nepochopite, tak uz vazne nevim, jestli ma smysl to vysvetlovat. Otazka taky je, jestli dotycni chteji chapat, ze... Nechci se poustet do zadne politicke debaty, tohle neni o mych preferencich ale o jednom z mnoha tvrdych (nebojim se rict likvidacnich) dopadu na ustav. Tak at mi tu nikdo netvrdi, ze se ustav zachova a zustane na svem miste a vlastne se vubec nic nestane. Byli jste vy, co tu tak dojemne obhajujete Julinkovy kroky, nekdy na UHKT? Vite, jak to tam vypada? Co se tam dela? Videli jste plany ministerstva na to "slouceni"? Vsadim se, ze vetsina vsevedoucich kritiku ne. Pritom se to da napravit, plan na slouceni uz se na internetu objevil a kdo informace chce, ten je najde. Ale ono je jednodussi, kdyz dojdou argumenty, zacit urazet a placat neco o modrych a rudych atd. Jeste diky vsem, kteri byli na vcerejsim shromazdeni pred MZ.
16. 11. 2007 | 07:17

Julie napsal(a):

A to je ale slovník, ještě tam chybí " žlutě žhnoucí lačné oči, cvakání tesáků tam je, jo, a " chvění a nářek umírajícího kolosu" pěkné,ještě že ten popleta je , doufám, venku ze hry o hrad.
16. 11. 2007 | 07:51

Teo napsal(a):

To Q2:
Jestli tedy má být onen ústav samostatný s právní subjektivitou, pak nutně by měl být soukromý. A to není! Nechápu vaše vývody, ačkoliv vám je to divné. Patrně nejsem dostatečně vzdělán v právu a řídím se jen svým selským rozumem. Měl byste tedy nám nechápajícím vysvětlit co podle vás je tedy akreditace a jaký má význam.
16. 11. 2007 | 08:11

Q2 napsal(a):

Pro Tea: Ztrata akreditaci bude mit nekolik dusledku, mezi ty nejvaznejsi urcite patri ztrata pristupu do mezinarodniho registru darcu kostni drene. To navic ukazuje, jak Julinek lze - tvrdit, ze se byt pouhym administrativnim sloucenim s VFN nic nestane (vzdyt pry navic vse zustane na stejnem miste i s lekari, o tom, jak je naplanovano roztrhani ustavu na jednotlive useky, ktere budou dale prideleny k jednotlivym pracovistim VFN uz jaksi pomlcel..), je proste blabol. I kdyby to tak bylo, tak je sice fajn, ze pacient se dostane na pracoviste, ktere bude ve stejnem miste se stejnymi lidmi (jen se nebude jmenovat UHKT) a se stejnou peci, ale co mu to bude platne, kdyz mu diky ztrate pristupu do mezinarodniho registru (diky ztrate akreditace) nebudou moci lekari udelat transplantaci. Samozrejme, budou dalsi registry a pribuzni atd., ale preci jen dojde k vyznamnemu omezeni sanci pacienta na kvalitni lecbu, na preziti. Tim nechci strasit, to je proste fakt.
16. 11. 2007 | 10:04

Filoména napsal(a):

Kdo Julínkovi zaplatil? Bylo to ze zahraničí? Komu světový ústav v zahraničí vadil? To jsou otázky na teré by měl jeho Shrek odpovědět.
16. 11. 2007 | 10:09

Jirka napsal(a):

Pane Diensbiere jste neuvěřitelný demagog. Pan Klener je určitě schopný onkolog, ale proč si myslíte že má manažerské schopnosti. Skutečný manažer v případě zásadního nesouhlasu se svým šéfem odchází dobrovolně sám jinam a nanechává se odvolávat. Manažer nedemonstruje před sídlem šéfa. A těm Vaším pohádkám o likvidace "Ústavu" nevěříte ani sám je to prostě jenom hloupý útok na současnou vládu. Je to od Vás velice nízké takhle nefér zneužívat tak těžce nemocných lidí k Vaším politickým intrikám.
16. 11. 2007 | 10:15

tony napsal(a):

Možná zčásti opravdivé, ale ten upoceně snaživý styl (pach kořisti, pakultura arogance chamtivosti a amoci). To jsou sousloví, nešlo by to ještě splácat víc? Trochu vkusu!
16. 11. 2007 | 10:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik textů, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 11. 2007 | 10:51

LEVAK napsal(a):

Jirko vzpamatujte se!Tady jde o vědeckou kapacitu,kterou nám svět závidí.Manažerů typu těch co nám průběžně předvádí třeba Hospodářské noviny okáže kočka za noc natáhat pod okno "něúrekom"!Ta Vaš fascinace manažery mi připomíná personální politiku starého režimu.Já tomu říkal špuntový efekt!KSČ tehdy tvrdila,že dobrý komunista dokáže být v řidící funkci kdekoliv a tak jsme se potkávali se stejnými tvářemi,ale na různých místech.Hned byl ten určitý předsedou JZD,potom třeba předsedou MěNV,hned zase ředitelem nějaké fabriky atd.To je jako lavór s vodou na které plavou špunty.Když jeden ponoříte tak se Vám za chvilku vynoří kousek dále.Přesně tak je to i s manažery.Že při tom nadělají spoustu průšvihů a jiných vylomenin nevad,hlavně když je dobře zapsaný a tedy se vynoří zase o kousek dále.V ekonomice je jedna velká chyba a to že nesprávná opatření se projeví až za delší dobu.Každý systém má svou určitou míru setrvačnosti,která zpočátku překryje i chybná rozhodnutí,kdežto v lékařství(nejvíce v chirurgii) se chyba okamžitě vymstí!
PS: Vážený již za starého režimu jako největší deviza platilo "Mít dobré kamarády na správných místech ve správný čas!" a jak vidět přešlo to celé a beze zbytku i do dnešních časů!
16. 11. 2007 | 17:19

J. Š. napsal(a):

Jo to je to neštěstí, že všichni "porevoluční" ministři byli lékaři, takže viděli všem lékařům pod pokličku, takže jsou vesměs nemilováni a mají největší fluktuaci. Není to ani tak o politice. Dr Rath byl z opačného břehu a také příliš populární nebyl. Komunisté měli mnoho let za ministra zdravotnictví faráře Plojhara a ten do ničeho nekecal. Když ono je dnes ale farářů nedostatek.
16. 11. 2007 | 23:32

frankie napsal(a):

Michal:
Ano pan Diensbier byl komunistický novinář. Byl komunistický novinář toho druhu, jehož články v záplavě jiných ucintaných a úslužných, čtenáři hltali. V případě, že jste v té době byl dospělý, potom jste byl slepý a hluchý a zcela jiste jste patřil mezi "služebníčky". Byl-li jste tehdy dítě nebo ještě řetězec DNA, nemáte nejmenší právo jej soudit jako novináře (nejen). Potom totiž patříte mezi tupé svazáky raného kapitalizmu, stejně tupé jako byli ti neosvícení tehdy.
18. 11. 2007 | 09:34

hanák napsal(a):

pozoruhodné je, že byli ve stejné odvolaní ředitelé 14 podobných zdravotnických zařízení. Ale v mediích se všichni zabývají pouze jednou osobou /tisk, rozhlas,televize.../. Nesvědčí to náhodou o něčem divném?
18. 11. 2007 | 10:19

Dag napsal(a):

Článek je fakt výrazem zoufalství. Ideologická hatmatilka, které nerozumí ani sám autor.Chudáčkovi se to všechno jaksi popletlo.ještě že sešlo z kandidatury na prezidenta.Navrhuji aby autor přispíval pouze do časopisu Sluníčko nebo Čtyřlístek.Děti jeho fabulační schopnosti jistě ocení.......hahaha
21. 11. 2007 | 11:42

Prop napsal(a):

Kdyby článek psala Johanka z Arcu nebo Jan Hus ,tak by to znělo zajímavě...., ale z Vašich úst, pane ,to zní velmi podivně a směšně. Slyšel jste jistě o vodě a víně , tak se nad sebou taky občas trochu zamyslete a nezesměšňujte se.
23. 11. 2007 | 17:47

Jiří Machoň napsal(a):

Tak jen tiše doufat, že moc ODS co nejdříve skončí, čekat že ČR bude mít prezidenta, který bude všech a ne, jen některých.
Snažit se uvěřit tomu, že lidé do příštích voleb zase nezapomenou co už ODS v naší zemi napáchala a nenechají se ohlupovat.

Vám pane Dienstbiere díky za článek a všechno nejlepší.
23. 11. 2007 | 21:29

Jan R napsal(a):

Pro pana kapitána Achaba:
mám opravdu málo chuti zapojovat se do diskuzí, vždy jsou hlupáci v převaze, ale teď musím konstatovat, že jste to napsal i za mne. Skutečně málo lidí si je vědomo konečných důsledků toho, co se děje dnes. Děkuji za příspěvek.
24. 11. 2007 | 09:20

pamětník napsal(a):

Komunistu ničím nenahradíš!
24. 11. 2007 | 10:07

Mistr Jan Hus napsal(a):

Máš naprostou pravdu! :-)
24. 11. 2007 | 20:59

zdravotník napsal(a):

Pane Dienstbiere díky za článek. Na reakce ubožáků, kteří nemají argumenty se vykašlete, jde pouze o voliče ODS, v lepším případě o hlupáky.
24. 11. 2007 | 22:20

Petr napsal(a):

Zajimave postrehy ale je videt, ze soudruhu Dienstbierovi pamet uz zas tak moc neslouzi. Proc o prestehovani do mensiho palace nepresvecoval pritele Havla (a copak by udelal on sam?)a vycty valneho vyctu prohresku padaji na hlavu jeho socdem souputniku.
25. 11. 2007 | 08:38

MUDr. Kryštof Imielski napsal(a):

Jsem obyčejný lékař. Nikdy jsem neměl rád komunisty. Jenže od roku 1989 nemohu nevidět všude kolem tu zlodějinu, které se obvykle říká docela jinak. A když se ozvu, hned slyším, že jsem komunista.
Jsem rád, že pan Dienstbier dokáže říct: "král je nahý". Jinak bych si byl myslel, že už jsem ztratil rozum.
25. 11. 2007 | 19:17

prokes napsal(a):

Vážený pane všeznalče,věnujte se raději svým koníčkům a utopte svoje ambice v alkoholu, který Vás, vždyť víte,zcela určitě zbaví mindráků......
26. 11. 2007 | 08:44

Lenka napsal(a):

Vše, co se teď děje, se neděje pro lidi. Vše se rozhoduje v zájmu boháčů, cizáků a kdoví koho, kdo se dostal "nahoru" a k majetkům v naší zemi. Nezvítězila nějaká strana nad jinou stranou, zvítězili mamonáři a potomci těch, kteří vždy žili jen z práce obyčejných lidí. Každý, kdo se obyčejných lidí zastane, je nazván komunistou. To už je opravdu ubohé. Měli jsme špičkové vědce a lékaře - zatím ještě máme, dokud je někdo nezruší.Náš stát byl soběstačný ve výrobě potravin, v zemědělství, měli jsme velké textilky, světoznámé sklárny, cukrovary, vyváželi jsme do celého světa. Běžte se na ty továrny podívat, jak vypadají teď. Tato devastace nemá obdoby. Tohle všechno bylo během posledních let buď vytunelováno, nebo zrušeno, nebo - v nejlepším případě - to za pakatel koupili cizáci (aby nás "zachránili"). Zřejmě to tak má pokračovat. Ti, co už vlastní, se budou rozpínat a budou chtít vlastnit víc a víc. Z naší země se stanou křižovatky silnic a dálnic, hotelové komplexy a oplocená golfová hřiště pro panstvo. My budeme jen levné pracovní síly "za hrst rýže"(minimum k obživě nám nechají - kdo by na ně jinak pracoval)a kdo se vzepře, bude zřejmě označen jako protistátní živel, komunista a tak podobně.
26. 11. 2007 | 11:48

haga napsal(a):

V r.92 jsem si říkala, co bude, až vejde do povědomí lidí, že byli modrými ptáky podvedeni, jak politicky, tak ekonomicky.Ono to není tak žhavé ani dnes, sem tam si někdo zaláteří, ale dopad na celkový stav kde nic, tu nic.A přitom už velmi přituhuje, není co rozprodávat, snad ještě ty Lesy...Rozvrat, jedno na kterém ministerstvu ...Škoda těch uplyných promarněných let, poraďte, jak dál p. exministře? I já se stadím před svými vnoučaty, co jsme jim to nachystali za budoucnost.Vám i celé široké rodině zdraví, pohodu, pohlazení na duši Vaší Jiřince.Boháčová, Plzeň
26. 11. 2007 | 20:44

tony napsal(a):

Vy chudáci kteří pořád kritizujete mynulý režim a připomínáte komunisty,vy jste tady nežily?spadli jste z měsíce?jsem ob.dělňas ale k tomu abych se oháněl pořád minulostí bych se nesnížil.Asi máte hlavu jen na čepici a ne na přemýšlení.
26. 11. 2007 | 22:09

Zdeněk Novák napsal(a):

Na ministry zdravotnictví máme prostě smůlu, ještě se ani jeden nepovedl.
27. 11. 2007 | 14:40

starší paní napsal(a):

Vážený pane Dienstbiere, děkuji za Váš článek, ale nejen to, ve všech vašich veřejných projevech s Vámi vždy musím jen a jen souhlasit. Přeji hodně zdraví a dobré nervy !
Pro Václava S. (hodně nade mnou ) : Jako pravicový volič se cítíte podveden a v tom Vás zcela chápu. Těžko chápu, že Vám to pochopení trvalo tak dlouho (i když i to se dá pochopit). Ale zcela nechápu vaše tvrzení o nekompetentní levici. Dokud nepochopíte, kdo jedná ve Váš prospěch (a ve prospěch této republiky), jste odsouzen jen k dalšímu zklamání. Zdravím.
27. 11. 2007 | 17:29

SIK napsal(a):

Problém je v tom, že ti kteří šmelí se zdravím lidí jsou přesvědčeni, že oni nikdy nebudou potřebovat pomoc špičkového zdravotnického zařízení. A pokud ano, tak věří, že jeho služby si budou schopni zaplatit v jakékoliv částce a v jakékoliv zemi. Nakonec právě ta šmelina jim to má bohatě umožnit. A pokud jde o ty ostatní, kteří nekradou- ti jsou v jejich očích pouhé socky. Taková je prostě dnes doba. Voličům ODS je třeba vzkázat- probuďte se konečně ze svých iluzí !!!!!
29. 11. 2007 | 00:00

cybox napsal(a):

Tak takovy blaboly vas do prezidentskeho kresla nedostanou,snad jina trafika, soudruhu.
29. 11. 2007 | 14:05

Aldo napsal(a):

Těší mne, že v této diskusi převládá rozum nad fandovstvím zločinecké organizaci, za kterou považuji ODS.
29. 11. 2007 | 22:43

Antimacek-antimacek-antimacek napsal(a):

Neuvažujme o mnoha politicích jako o lidech, kteří chtějí odvést dobrou práci ve prospěch občanů. Uvažujme o nich jako o gangsterech, kteří nás oklamali, aby se mohli na náš účet čtyři roky krmit a krást. Takový je totiž princip zastupitelské demokracie!
Jsou výjimky i na nejvyšších postech.
Kdo nevidí, že těch výjimek je mnohem více u ČSSD než u ODS
Také důsledky některých průšvihů bývají pro politiky ČSSD stran
udržení politických fnkcí diamerálně horší byt Grossův x byt Tupolánkův. ZDAR.
30. 11. 2007 | 00:32

Jespirs z Jasenova napsal(a):

Pane Dientsbier,v tomto případě máte naprostou pravdu,vypadá to,že jste konečně dospěl k podstatě kapitalismu i současného lumpenkapitalismu u nás.Možná,že si vzpomenete,jak je dnešní současnost vzdálená i od snah a snů tehdejších disidentů(ve Vašem případě v pohodlí plynové kotelny a se zahraniční valutovou podporou).Já jsem Vám docela fandil,ovšem do doby,kdy jste s kamarádem Genscherem zablokovali možná jednání o vyrovnání a odškodnění s tehdejším Německem před sloučením.Tím jste to pohřbil nadobro.To se nezapomíná-proto ani žádná podpora ev. cesty na HRAD.Zkoumejte raději,co se u nás a ve světě vlastně opravdu děje.Určitě budete zase potom nejakým disidentem(pokud jste to někdy myslel vážně).
30. 11. 2007 | 17:32

Konečná napsal(a):

Pánové a dámy, prosím vše s rozvahou. Samozřejmě i do tohoto sloupce píší tzv. provokatéři, kteří mají za úkol vás všechny rozeštvat jeden proto druhému. Jsou skrytí, tudíž působí jako jeden/jedna z vás. Čtěte všechno s rozmyslem a nenaleťte blbým a politiky placeným lidem. Prosím, rozvážně a s rozmyslem. Tyto nenápadné manévry fungovaly dříve a myslíte si, že se jich dnešní garnitura jen tak, pro nic za nic jenom kvůli pořádku a klidu mezi lidem vzdá?
30. 11. 2007 | 17:50

Jirka napsal(a):

Pan Jiří Dienstbier má pro dnešní dobu jednu nevýhodu, alespoň tak to zatím bylo vždy, kdy veřejně vystpupil nejen k problémům doma, ale i v zahraničí. Dobře mu to myslí, umí se podívat na základě svých informací i do blízké budoucnosti a zpravidla se nemýlí. Ta nevýhoda je v tom, že o svých závěrech nemlčí a ani je nezabalí do hezoučky vypadajících slůvek, chová se jako chlap a nelže. A to se dnes nejen nežádá, ale ani nepromíjí. Jmenovče dík.
03. 12. 2007 | 18:52

hopen napsal(a):

Plně souhlasím s "Jirkou" !!!
Ve vrcholné politice druhý takový člověk s rozhledem a charakterem není.
11. 12. 2007 | 22:39

Tu rek napsal(a):

I já Vám fandím pene Dienstbiere.
27. 01. 2008 | 17:13

Tak co napsal(a):

Soudruhu Dienstbiere, Vy byste měl dělat českým komunistům předsedu a vlastně byste ani žádné jejich členy nepotřeboval, Vy byste to všechno zvládnul sám! Nejste víc než línej tlučhuba a Narcis, který je rád být viděn!
23. 02. 2008 | 23:26

Hoch od Bobri reky napsal(a):

Dienstbier je ten posledni, kdo by mel co rikat o tom, co je "jinde na svete nemyslitelne." Tato ceska nula nikdy nikde jinde nezila a zdejsi blogove blaboleni ji mohou 'zrat' pouze podobne neinformovani hlupacci. Nepromyslena strelba od boku - tot vskutku trefny popis komentaru tohoto hochstaplera.
24. 02. 2008 | 23:11

omega watches napsal(a):

If you don't konw about rolex watches and replica watches, account for you behind juvenility.
If you have not omega watches or replica watches,you account for out. so you may be come to here see.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 05:05

luis vuitton napsal(a):

Odvolání světového onkologa profesora Pavla Klenera z funkce ředitele Ústavu hematologie a krevní transfuze, protože odmítl přistoupit na jeho likvidaci, je čistým projevem arogance minimoci vedení ministerstva zdravotnictví. Několik tisíc pacientů s leukemií, kterým Klenerův ústav ulehčil nebo je vyléčil, zřejmě nedokáže peticemi a demonstracemi ministerský útok zvrátit. Přestože na obranu ústavu vystupují lékaři a další občané, kteří neztratili rozum a odvahu, mluvčí Tomáš Cikrt už jim s citlivostí podvůdce smečky vzkázal, že jeho ministerstvo protesty
04. 07. 2009 | 05:18

tiffany and co napsal(a):

Soudruhu Dienstbiere, Vy byste měl dělat českým komunistům předsedu a vlastně byste ani žádné jejich členy nepotřeboval, Vy byste to všechno zvládnul sám! Nejste víc než línej tlučhuba a Narcis, který je rád být viděn!
31. 07. 2009 | 10:48

omar7 napsal(a):

<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.sh8d.com/">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://vb.sh8d.com/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://www.galiti.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتديات" href="http://vb.galiti.com/">منتديات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://www.bnatdll3.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنات" href="http://vb.bnatdll3.com/">منتدى بنات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.alsh8d.com/">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="سيارات" href="http://sayaraat.blogspot.com/">سيارات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="التكنولوجيا" href="http://tqana.blogspot.com/">التكنولوجيا</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى شهد" href="http://vb.alsh8d.com/">منتدى شهد</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنات دلع" href="http://forum.bnatdll3.com/">منتدى بنات دلع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى الشهد" href="http://forum.alsh8d.com/">منتدى الشهد</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتتديات غاليتي" href="http://forum.galiti.com/">منتتديات غاليتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dlil.galiti.com/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://dlil.bnatdll3.com/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dlil.alsh8d.com/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://chat.sh8d.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="توبيكات" href="http://topics.galiti.com/">توبيكات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="العاب" href="http://games.galiti.com/">العاب</a></strong></H1>
18. 09. 2009 | 16:00

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

29. 01. 2010 | 09:50

breitling colt quartz napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 14:44

breitling colt watches napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 14:47

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
15. 03. 2010 | 01:06

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery http://www.batteries-shop.net
Sony Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Toshiba Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
HP 292389-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 315338-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
ACER 60.49Y02.001 Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
FUJITSU FMVNBP144 Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
SONY VGP-BPS2 Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
SONY VGP-BPS2A Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
01. 04. 2010 | 08:44

Dunlap26Vanessa napsal(a):

Do you understand that this is correct time to receive the <a href="http://bestfinance-blog.com">loans</a>, which will make your dreams come true.
24. 08. 2010 | 23:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy