Zprávy z politiky X.

25. 06. 2011 | 12:54
Přečteno 3946 krát
Tak předsedu Ústavného soudu Rychetského nelegálně odposlouchávali. To je toho: Chilskému prezidentovi ukradli propisku za bílého dne.

Kde je hranice mezi slušností a korupcí? Na Šumavě.

Kalousek klepe na nebeskou bránu.
"Co tu chceš, zloději zlodějská?"vzkřikne Sv. Petr.
"Aspoň se tu projít a kouknout."
"Nic neřáde. Onehdy jsem nechal nakouknout Drobila a chybí nám dvě stříbrné píšťaly z andělských kůrů."

Na ministerstvo zdravotnictví dojde balíček, ve kterém je chcíplá myš. V přiloženém dopise se píše: Vážený pane ministře! Zkusili jsme na našem praseti Vaši zdravotnickou reformu, a takhle to dopadlo...

Německý ministr obrany kvůli opisování odstoupil. Slaboch... To náš poslanec Svoboda nejenže neodstoupil, ale v opisování dál pokračuje. Nedej se, Mirku!

Stávka skončila a pražská doprava se vrátila k normálu. Nic nejede.

Nečas na zasedání kabinetu: Poslední výzkum ukázal, že u nás žije šestnáct procent úplných blbců. Tolik lidí ještě věří naší vládě.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

RA napsal(a):

co vy děláte, soudruhu Havle , na té vaší funkcičce v Bruselu ? To se od vás nikdo nedozví, ale jak vidno, času máte hodně, alespoň na voloviny.
25. 06. 2011 | 13:10

Ládik!!! napsal(a):

"Přehlédnout nelze reálné ekonomické úspěchy, které nesou Stalinovu pečeť," napsal Havel do skript vydaných Vysokou školou ekonomickou v roce 1988.

To není vtip. K tomuto přesvědčení dospěl na své dlohé cestě komunistickou stranou, do které vlezl již v roce 1976 (pravděpodobně po 2 letém přijímači).
25. 06. 2011 | 13:31

stará čarodejnice napsal(a):

A co takhle "Zprávy z Europarlamentu"?
Píšete čím dál větší ubohosti, už to není ani k breku, natož k smíchu.
25. 06. 2011 | 13:40

Ládik!!! napsal(a):

Jde David Rath po chodníku. Před ním upadne babička. David Rath k ní přiskočí a pomůže jí vstát.
Babka poděkovala a přemýšlela, jak by se mu odvděčila. „Babi, až budou volby, tak mi dáte svůj hlas,“ řekne Rath. „No to se vám povedlo,“ povídá babička, „to jste si nevšiml, že jsem spadla na záda, a ne na hlavu?“
25. 06. 2011 | 13:48

JenTak napsal(a):

Besídka zvláštní školy má tendenci se shlukovat pod blogy členů ČSSD. Jak je to možné, vždyť odpůrci ČSSD mají být ti chytřejší...
25. 06. 2011 | 14:23

RA napsal(a):

představtesi,že Havel učil (nebo dokonce učí) na Vysoké škole ekonomické . Proto ten totální propadák úrovně školství a také této konkrétní školy, když tam nechá učit tento typ (komunisty odkojených) "profesorů".
25. 06. 2011 | 14:34

hoven napsal(a):

havel už je zase pod parou. tenhle člověk v životě pracovat nebude. za bolševika psal ody na stalina a pochlebovat komunistum, po sametu vlezl k socanum, kde zase každemu strkal hlavu do řitě až si vymodlil bruselský krmík. za každeho režimu vyžírkou.
25. 06. 2011 | 15:08

volnicko napsal(a):

RA: Pokud již máte touhu trefovat se do konkrétních lidí a škol, tak buďte tak laskav a aspoň nepovídejte hlouposti.

Havel neučí na VŠE, nýbrž na IES UK.
25. 06. 2011 | 15:37

pich napsal(a):

Pane Havel, dobrý !
Pár vtípků a těžce pracující lichváři se mohli zalknout zlostí.

A já přidam jedno anglické slovo ze Stejskalovic kapče. "usersomp"
Už jsem se lek, že si ulevuji anglicky.
25. 06. 2011 | 15:49

Píďa napsal(a):

taky přidám, ovšem nikoli příběhy, které se staly, ale které nás teprve čekají
duben 2014, přehled hlavních zpráv:

- Kalousek s Nečasem z opevněného úkrytu vyhlašují další nezbytné zvýšení DPH na 60%, neboť předchozí podobné kroky nepřinesly kýženého efektu,
- Bakala porazil Romana v golfovém utkání, pořádaném v Dubaji o 1 miliardu KČ,
- losování o operaci kyčelního kloubu, hrazenou z pojištění, pro tento měsíci vyhrála důchodkyně z Vysočiny,
- Kalousek rozesílá občanům složenku, každému na částku 1 milion KČ,
- poslanci VV se na schůzi klubu usnesli, že všichni již splatili hypotéky a proto na poslední květnové schůzi sněmovny umožní opozici vyslovit vládě nedůvěru
25. 06. 2011 | 16:10

Rumcajs napsal(a):

Já bych si dovolil sem přihodit jeden vtip, který má na svých webovkách poslankyně za ČSSD Zelenková.
Obliba vtipů u ČSSD má masový charakter. S jejich úrovní, jak se zdá si ale socani moc hlavu nelámou.

Zkoušení z Ruštiny. Je vyvolán Pepíček a profesorka se ptá:
"Kdo napsal Evžena Oněgina?"
"Fuškin," odpoví žák.
"Fuškin? To snad ne! Za pět!"
Zkoušený si jde sednout do lavice a říká sousedovi: "To je ale fiča..."
25. 06. 2011 | 16:12

Paja napsal(a):

Já bych rád věděl, co jsou vlastně zač, ti vtipní glosátoři kteří mají na všechno rádoby přiléhavou odpověď, sloužící sami sobě za můstek tam kde jiní by přiznali můstek oslí?

Rumcajs nenašel v článku nic co by se dalo poplivat, tak sem napsal kravinu, a spláchnul všechno ostrou kritikou. Opravdu brilantní manipulace. Podle toho kolik toho sem ten člověk píše, předpokládám že je za to ten ignorant, smím-li to jeho jméno zdrobnit, snad i placen. Nebo vysí přisátý na cecíku státní kasy a tohle prskání jedů jej udžuje v pohodlné lenošské pozici parazita. Parazita který volá hle, paraziti!
25. 06. 2011 | 16:43

Marie napsal(a):

Srandičky vás přejdou, až Kubice odhalí, že jste s Paroubkem z jeho jachty odposlouchávali Klausovy mobilní hovory.
25. 06. 2011 | 16:43

hoven napsal(a):

paja,
vždyt přece havel musí i přes svuj vypitý mozek moc dobře vědět , že chilskemu presidentovi pero nikdo neukradl. klaus si to pero podle protokolu a všeobecně uznávaných pravidel mohl nechat. co se týká zlodějen, tak přece každý ví, že v české republice vede sociálnědemokratický expremier gross. mimochodem jednu jeho zlodějnu, který se dopustil společně se slavečkem sobotkou, vyšetřuje policie. že by kvuli tomu odpoštět daní kamarádům slaveček a sociálnědemokratrický odbory tak tlačily na předčasný volby??? at si každý odpoví sám.
25. 06. 2011 | 17:59

Medikolog napsal(a):

Nejprolhanějším poslancem byl nazván pan poslanec X.Y. poté, když jako poslední vystupující v parlamentní debatě poděkoval předřečníkům, kolegyním poslankyním a kolegům poslancům, za pravdivé a státotvorné proslovy:).
25. 06. 2011 | 18:01

Tupelo napsal(a):

Pida: :), jen aby to nebylo tak ze podivne existence co stoji za touto vladou nevyhlasi 100% zdanenni vseho, Drabek se prohlasuje za Draba, z Necase se stava Slota a jen Kalousek zustava Kalouskem (jde preci jen o konzervativniho politika, jiste uz od roku 1984 ;))
25. 06. 2011 | 18:04

Miranda-Escobedo napsal(a):

Soudruhu Havle,

hrajete nám tu zase Romanci pro křídlovku, ale jako obvykle tuze a tuze falešně. Ani drobný necinkají, klobouk prázdný....

Raději vzkažte Paroubkovi, že tady čekáme na jeho odpověď Urtbanovi, bylo by záhodno. Jinak platí Urbanovy teze a to má Jyrka sakra smůlu. Vy samozřejmě také, "experte" ze stalinské školy. ☺
25. 06. 2011 | 18:10

Nemo napsal(a):

Pane Havle, trefa. Díky Vám a dalším nekonformním blogerům se zde odhaluje parta stálých diskutérů, která zjevně patří k oněm 16 %. Cybí jim argumenty, ale dokázali tady už kde koho urazit.
25. 06. 2011 | 19:37

Rejpal napsal(a):

Ještě jeden: Topolánka ranila mrtvice a zemřel. Jako bývalý význačný politik si mohl vybrat trvalý pobyt mezi nebem a peklem. Dostal 1 den na prostudování každého místa. V nebi celkem dobré, ale žadní přátelé ani velká legrace. Zato v pekle mnoho známých a veselo jako v Itálii. Vybral si proto peklo. K jeho překvapení, když tam opět natrvalo dorazil, už žádné veselo, jen špína a těžká dřina. Stěžoval si, že byl podveden. Vysvětlili mu, že je přece rozdíl mezi předvolební agitací a povolební skutečností.
25. 06. 2011 | 20:31

JenTak napsal(a):

Hoven.
Specifikujte, co ukradl Gross, když podle vás vede ve zlodějinách.
Určitě mi sem z fleku napíšete čeho se dopustil. Pro vás to musí být maličkost, přece nejste tak blbý, abyste pomlouval.
25. 06. 2011 | 20:47

Doug Badman napsal(a):

Docente, já vím, že mi neodpovíte, ale stejně by mě zajímalo, jestli tento humor šíříte jen po Čechách nebo jestli ho trousíte také po bruselských kuloárech.
25. 06. 2011 | 21:15

Jaroslav napsal(a):

pro HOVEN
klaus si to pero podle protokolu a vseobecne uznavanych mohl nechat...
Tak proc si ho tak tajuplne strkal do kapsy, proc zalhal, ze to byla jen obycejna propiska, kdyz chilska ambasada prohlasila, ze ze to byl umelecky, drahoakmy osazeny predmet, proc to prevysilala vsechna zahranicni zapadni media s komentaremi jako cs. prezident krade v primem prenosu apod.proc se ozvala irska novinarka s pribehem-... proc jste mi pane Klausi ukradl moje rukavicky, ktere si Klaus strcil do kapsy a musel je vyndat...
Pane HOVEN, asi neumite jazyky a neumito si to vsechno precist v zahranicnim tisku
Jiz delsi dobu si o vas myslim, ze jste jeden z tech palcenych provokateru, ktere si pravicove strany najimaji pro komentovani na blozich...divim se, ze vas pan Stejskal nevyskrta, musi to vedet tak dobre jako ja
25. 06. 2011 | 22:00

Al Jouda napsal(a):

To Ládík :
To, že pan docent nechtěl popřít Stalinovy ekonomické úspěchy, mu nemůžete přece vyčítat ! Vy snad neuznáváte úspěchy elektrifikace bývalého SSSR nebo úspěnou těžbu zlata na Sibiři nebo masovou bytovou výstavbu nebo kosmické úspěchy bývalého SSSR ? Záleží přece, v jaké souvislosti tuto větu pan docent řekl - a to nevíme :))))
25. 06. 2011 | 22:16

hoven napsal(a):

jaroslav,
že si to pero klaus mohl nechat ví uplně všichni, i násoska havel i vy. že to media nafukovala jako senzaci a všichni z toho videa měli srandu je jiná věc. ale protokol hovoří jasně.
25. 06. 2011 | 22:20

hoven napsal(a):

jen tak,
okradl stát o stovky milionů. např. prodejem mostecké uhelné švýcarum pod cenou. kratce po tom prodeji pujčuje stanovi invalidní nemajetný strýc vik miliony v igelitce na byt. zajimava shoda nahod.
25. 06. 2011 | 22:23

er napsal(a):

hovne, klaus si pero nechat nemohl protoze nic nepodepsal... nechat si ho mohl akorat tak schlafenberg... gross je samozrejme smejd ale veskery narodni majetek v min. hodnote cca 3 BIL rozkradl soudruh jesita narcisovity t.c. prasident a jeho pohunci z stb kgb a ksc
25. 06. 2011 | 22:47

Hugo napsal(a):

Ládík Miranda-Escobedo
Dělejte si p... z plastelíny a ne z historie. Stalin industrializoval Rusko. Stalin vyhrál světovou válku (a to tak totálně, že Japonsko urychleně kapitulovalo z obav, že po Koreji a Sachalinu přijde i o Hokkaidó), jeho tanky se zastavily na 38. rovnoběžce jen kvůli nutnému prodloužení zásobovacích cest. Shození atomových bomb a uznání kontinuity císařství (defakto popření Hirohitovy zodpovědnosti) bylo vynucným tahem, kterým USA stabilizovaly situaci v Pacifiku na pro ně jakžtakž přijatelné úrovni.

Rozměry toho, co Stalin dokázal málokdo mimo Rusko chápe. Což říkám jako člověk, který v generaci prarodičů přišel v kampani proti kulakům o šest ze sedmi mužských členů prarodičovské generace. Osobně nemám Stalina v oblibě. Zatím nejvěrnější analogii mých pocitů k němu ztvárnil Alexander German ve filmu Chrustaljove, vůz!
Ale myslím, že o historii se nemá lhát. Vytváření falešného vědomí vede lidi do dalších a dalších katastrof.

Kvůli ozdravění společenského vědomí by také pan Havel měl konečně vyblít, co ví o osudech Národního majetku.
Sběratel vtipů není valný. Když nevidí, že k těm šestnácti procentům ÚB je potřeba přičíst také ty, kteří by volili ČSSD, TOP09 a VV.
25. 06. 2011 | 22:49

hoven napsal(a):

er
a kde klaus ty tři biliony má?? koupil si gronsko?
25. 06. 2011 | 23:16

er napsal(a):

tak to nevim, kam si je ulili, pravdepodobne diky tomu, ze tu defacto vladne mafie, tak to budou mit ulozene v pozemcich spolecnostech tady a castecne to budou mit ulozene v danovych rajich... nevim... to ale nic nemeni na tom, ze minimalne tato hodnota se tu jaksi pri jakemsi zarikani neviditelnou rukou pri uteku se zhasnutou svickou kamsi vyparila se vznikem nejake CKA, kde se aktiva zazracne premenily na pasiva...
25. 06. 2011 | 23:37

hoven napsal(a):

er
na pozemky je odborník zgarba.
26. 06. 2011 | 00:03

kormoran napsal(a):

Mistricku Havle , od Rychetskeho je mozno se neco dozvedet.

Z vaseho eurovyzirkovskeho kanclu , jsou stenice vyhozenou investici!
To by spy agentum roztrhlo usi akorat cinkot lahvi, pak 'ornitologicka bokovka- scitani papouchu, a v utery podvecer protahle ziiivnuti se slovy - at uz je paaaatek!))

Nepreji vam nic zleho soudruhu , ale doufam , ze alespon mate za tu (euroalmuznu) vousatou a osklivou sekretarku , neco jako odrostla Pina Fantozziova!))
26. 06. 2011 | 00:50

er napsal(a):

tos tu kapku teda vyresil hovne... jenom abys vedel od zrozeni tohoto jejich zrizeni si kluci hraji na vladu a opozici... pak se jen poplacavaji po zadech a smeji se, jak s nama vymr.dali...
26. 06. 2011 | 01:31

Petr napsal(a):

Pane europoslanče,
Vaše eurokomis posvětila dovoz jakéhokoliv potravinového svinstva do ČR a jiných druhořadých zemí. Máme prý jiné chutě,než Vy Nadlidi, cosi bužírujete v zemích,kde se kvalita potravin hlídá. Ale na druhé straně je Česko je peskováno pod kuratelou obrovských pokut i pokud by nezměnilo jen název, který se nelíbí bruselským byrokratům. např. rum, pomazánkové máslo a pod.
Tak prý to vyjednal eurokomisário Špidla, co bojuje za dvojí důchod.Jeden pro Nadlidi co prošli Bruselem a druhý tzv.český. Má to jistě za odměnu.
A co český europoslanec, to kliďas. Hlavně, že mu jdou penízky, a taky bude mít špidlovský důchod. Co by si pálil prsty. Že pane europoslanče?
26. 06. 2011 | 07:25

badatel napsal(a):

to Ládík!!!,
autor těmi úspěchy z r.1988 myslel důchod v 60, výstavbu státních a družstevních bytů, přidělovaných zadarmo aneb koupi družstevního za 20 průměrných platů (které dneska se kupčí za 2-3 mil.), zdravotnictví zadarmo apod.
Víte úspěchy od neúspěchu čas prověří a to, co je dnes je smutné komentovat.
Vaše tvrzení zde a jinde mi připadají naivně hloupé, jako v době znalosti Newtonovi mechaniky tvrdit, že vržený kámen se nepohybuje po balistické křivce, ale nejprve letí šikmo vzhůru, a pak padá kolmo dolů,jak tvrdil Aristoteles.
Možná autor o zemi X měl konkrétně napsat úspěchy více než dvacetiletého budování kapitalismu: rozbití Československa, zmizení bilionového majetku, vytvoření obrovského dluhu, korupce a svobody, která končí u "pinklé" policie a soudů.
Pravda vítězí, že ano.
26. 06. 2011 | 09:59

vmk napsal(a):

To badatel: pokud jste badatel, můžete snad "zabádat" a zjistit, že máloco je černobílé. Pokud má většina lidí výhrady proti současnému zlodějskému sajrajtu, určitě to neznamená opěvování předchozích bolševických aktivit. Ostatně, nebýt komunistického rozkradení v roce 48 (nazvaného znárodnění), nepřerušili bychom přirozený vývoj legislativy, morálního vývoje společnosti, respektování zákonů i nepsaných pravidel a nebylo by co "privatizovat" a restituovat. Velmi často podvodně.
26. 06. 2011 | 12:05

ajeto napsal(a):

Vtipný blog.
26. 06. 2011 | 13:34

Ládik!!! napsal(a):

badatel -
autor opěvoval stalinskou ekonomiku i po zkušenosti se státním bankrotem v roce 53. A nenapsal to do své práce, ale do veřejných skript, ve svých 30 (31) letech, v době perestrojky. Do KSČ vlezl v 19, dřív to nešlo. A teď na nás pouští z Brusle vtipy a dělá dlouhý nos. Směje se lidem do xichtů, prtože není blbý. Uměl se zamlada dobře orientovat a to mu zůstalo. V prostředí, kde to praktikuje, se není co divit. Bádejte dál, badateli. Já raději zůstanu naivní. Havlovy ftípky jsou na mě příliš složité.
26. 06. 2011 | 14:02

badatel napsal(a):

to vmk,
snažím se vidět věci reálně.
Nikdo netvrdí, že věci byly optimální, chyb bylo zajisté více než dost.
Nicméně proti současnému marasmu to byly poruchy druhého řádu.
Dovolím si pouze poznamenat, že ono rozkradení zvané znárodnění byla transformace majetku do rukou národa s jistou rozdělovací funkcí, pro většinu spravedlivější.
Dovolím si uvést příklad:
Orlík byl budován prací národa, který jistá skupina šlechticů držela ve spolupráci s Vídní v třistaleté porobě. Transformace majetku po Bílé hoře z rukou české šlechty v období rekatolizace do rukou pro Vídeňskou a katolickou, byla dobře popsána Jiráskem a doporučuji jeho četbu. Ten majetek však nebyl vytunelován a byl vrácen.
Kdežto v posledním dvacetiletí ten majetek za více než bilion byl přetransformován tunelovou metodou mimo dosah národa, který je nyní ožebračen tak, že není na důchody, zdravotnictví atd.
Zadlužení občanů u bank, aby měli střechu nad hlavou je horší než středověké vazalství a desátky , s krutým dopadem možné exekuce, implicitně bezdomovectví a smrti na livičce zimou (každoročně desítky). Smrt je zlá jak z politických, tak ekonomických důvodů, že ano.
Pane, Vy si tak můžete s ostatními pravicovými komentátory na těchto stránkách přitákávat o úspěších reálkapitalismu v Čechách leda tak s hradním profesorem.
Realita je taková, že národ byl bezprecedentně oloupen, bohužel a la ta pohádka o vráně a sýru. Snad do příštích voleb pochopí, i když síla manipulace médií s lidmi je obrovská, takže kdo ví.
26. 06. 2011 | 21:38

jan k napsal(a):

badatel:
Vydávat důchod v 60 za úspěch minulého režimu je naprostá pitomost. Pochopitelně věk odchodu do penze záleží na demografickém vývoji. Kromě toho si badatel zřejmě nepamatuje, jak soudruzi "nenápadně" nadhazovali, že jinde se odchází do penze později, bylo jasné proč.
Družstevní byt za 20 průměrných platů? Snad tak v dezolátním stavu. Pár let starý družstevní byt v okresním městě v polovině 70tých let se prodával kolem 85-90 000 Kčs, tedy za 35-40 průměrných hrubých platů. O 10 let později byly ceny vyšší.
Zdravotnictví téměř zdarma, ovšem pouze na základní úrovni. Pokud někdo chtěl například kvalitnější lék, nechával si jej přivézt ze západu za plnou cenu.
Pokud jde o dluh, po komunistech 12 mld US$ a obrovský vnitřní dluh, to se ovšem nehodí do agitace, na to badatel zapomíná.
Zbytečné pokračovat.
26. 06. 2011 | 21:44

Ládik!!! napsal(a):

Pane Havle,
změňte fotku, ať jsou vidět ty povedené zubní implantáty, proplacené Bruslem.
27. 06. 2011 | 05:54

Konavi napsal(a):

P. Havle, dobrý - podle reakcí zhrzených placených diskutéru i trefa do černého. :-)
27. 06. 2011 | 09:07

pich napsal(a):

Ten "Jan" se u těch žbleptů musel udělat. Kdyby mohla klávesnice zaznamenat chvění, tak by ten flák byl nečitelný.

Taky náš "lampas" L !!! si musí občas odskočit z "práce", aby se trochu vyzvracel. Že, mamulův body.
27. 06. 2011 | 12:02

jan k napsal(a):

Pich:
Kdybys nebyl hlupák, uvedl bys argumenty v čem nemám pravdu. Ovšem to od primitiva nelze očekávat. Proto ty bezduché tlachy, ostatně pro rudocha typické.
27. 06. 2011 | 12:34

Morová rána napsal(a):

Pane, Jene, odpusťte mi mou troufalost, ale nemohla jsem si nevšimnout, že pokud tu někdo tlachá, pak jsou to spíše příznivci součastné vlády, mezi něž evidentně patříte i vy. Tito pánové se prozatím zmohli toliko na urážky a nadávání oponentům do komoušů, rudochů a ... a to je vlastně všechno. Na další intelektuální perly obdobného ražení se, zaplať pánbůh, nezmohli.
BTW: Konečně vím, kde se skrývají všichni ti šestnáctiprocentní. Jsou na tomto blogu.
27. 06. 2011 | 17:38

jan k napsal(a):

Morová rána:
Taky žádný argument. No, překvapení to není. Co čekat od kecalů. Pokud jste stejně inteligentní u vařečky, kolik manželů jste již otrávila?
27. 06. 2011 | 18:45

pich napsal(a):

"Jeníku", mladý chlapče. Kolik ti je, že jsi tak mo(u)drý.
Ten tvůj nick je nějaký nový. A nebo jsi se přejmenoval.
Jsou tady takoví, co jsou velice produktívní, odvádějí velké výkony a "sypou" daně, jak tady sděloval jeden dříč. A aby to nevypadalo že tady jsou od rána do noci, tak se jmenuji ráno jinak a večer taky.
Tak ty miliardo doláčů, dneska to s těmi dluhy je ještě horší. Je vidět že děláš hovno, jen tady prndáš nesmysly a kopeš jak chcípající kobyla, ty rudochu.
27. 06. 2011 | 22:55

jan k napsal(a):

pich:
Od začátku do konce plácáš jeden nesmysl za druhým a argumenty stále žádné. Napsal jsem, že jsi hlupák, tak to jsem ti ještě zalichotil a běžné hlupáky urazil. Buď jsi mladý cucák, který ještě nedostal rozum (a ani nedostane), nebo sklerotický komunistický papaláš.
28. 06. 2011 | 06:58

Nemo X napsal(a):

Pane Jane k: musím s lítostí konstatovat, že jediný, kdo tady kecá, jste vy. V roce 1973 jsem koupil NOVÝ družstevní dvoupokojový byt za 21.200,- Kčs. Doklady bych určitě našel :-) Byl jsem půl roku po vojně, můj plat v té době byl 1980,-Kčs brutto. Tolik fakta.
28. 06. 2011 | 08:42

jan k napsal(a):

Nemo X:
Asi jste měl nějakou protekci (komunistická rodina), nebo jste musel odpracovat hodiny? Nebo skleróza?
Já jsem sháněl byt v roce 1975 a družstevní 3+1, staré 3 roky byly za 85 - 90 000 Kčs. Takže jsem si nakonec raději postavil domek, rozpočet na malý, cca 9x9m, byl 230 000 Kčs.
28. 06. 2011 | 08:50

badatel napsal(a):

to jan k,
mohl byste uvést zdroj na ekonomickou publikaci, kde je uveden dluh 12 mldUSD.
Komunisté zemi nezadlužili, půjčky byly kryté pohledávkami, které v dalších letech byly splaceny.
Víte ta síla naší současné reálkapitalistické ekonomiky se dobře demonstruje, že na nic není, všude se škrtá a dluh přesto roste.
Pokud je Váš názor jiný, tj. že naše ekonomika úspěšně roste, běžte argumentovat na MF ČR.
S pozdravem - kapitalismus spása lidstva
28. 06. 2011 | 09:04

Nemo X napsal(a):

jane k: ani jedno, ani druhé a ani třetí. Z naší rodiny nebyl v KSČ vůbec nikdo, na to jsem hrdý :-) dům se stavěl v době, kdy jsem vojančil, jak jste si mohl s vaším IQ určitě vydedukovat a svůj první plat si skutečně pamatuji, ostatně asi jako každý. A ještě pro upřednění, v našem okresním městě se družstevní byty prodávaly těsně před r.1989 na zhruba 30 - 40.000,- ani nevíte, kolikrát jsem zalitoval, že jsem si nepůlčil a aspoň dva nekoupil :-), kdo to mohl tušit, že ?
28. 06. 2011 | 09:12

jan k napsal(a):

Nemo X:
Kdyby byly byty tak levné, tak bych se vykašlal na stavění. Ovšem ceny v našem okresním městě byly takové, jak jsem napsal výše. Proto pro mě bylo výhodnější stavět rodinný domek. Nechám vám vaše ceny, já pamatuji naše. Pro mne je jasné, kdo tady kecá. Souhlasím pouze s vaším platem, já jsem v té době měl hodně nadprůměrný plat, přes 3000 Kčs hrubého, ovšem průměr byl 2161 Kčs.
28. 06. 2011 | 09:27

jan k napsal(a):

badatel:
Dějiny zemí Koruny české v datech, 11. listopadu 1989

Rudé právo přiznalo zadlužení Československa ve výši 12 miliard dolarů

http://www.libri.cz/databaze/dejiny/text/t112.html#19890000

Tento dluh je ovšem zanedbatelný proti celkové zanedbanosti státu, kdy jsme se během vlády KSČ dostali ze světové ekonomické špičky téměř na úroveň rozvojových zemí.
Jen bych ještě chtěl dodat, že když jsem vám posílal svůj příspěvek v 21:44, nečetl jsem váš z 21:38. V opačném případě bych se do zbytečné polemiky s fanatikem nepouštěl.
28. 06. 2011 | 13:05

pich napsal(a):

Jan (?) asi spíš Rum hoven Laadík!!!! kyselina cestovní nebo jiný zdejší exemplář.

Omlouvám se za nespolečenské výrazy všem ostatním (kromě onoho joja Jana). Kdyby se tento exemplář nesnížoval ke svým soudružským zvykům, tak bych byl nad věcí.
Jenže to je tady obecná nemoc všech těch neználku, kteří v ři.. byli a hov.. ví. Všichni jsou pro ně rudí, mavající něčím a účastníci průvodů.
Mládenče, prozradím ti svůj věk, je mi 74. A až se možná toho dožiješ, hlavně tady v tom hnojníku, tak si vzpomeň. Nejsi už dneska sám a za pár let jich bude více. Protože časem ani lichváři nebudou mít takové žně jako dneska. A ti co tak chválí, nemohou být nic jiného než lichvář. Ani podnikatel ani živnostník nemá čas na nějaké laciné prndy. Jen lichvář probírající dlužníky na svém komplu, si takhle může odskočit. Nebo já, důchodce.
Nikdy jsem komanč nebyl a dokonce ani U - komanč. U - "komunisti" mi byli U- prdele, ale ti dnešní jsou jedinou partou, co nakradli nejmíň. A pokud to budou socani myslet vážně co říkají, tak jsou jedinou silou která by mohla s vámi lichváři zatočit.

Dneska jsm měl zase tři nabídky na "půjčku" bez. Neposlal jsi to ty ?
28. 06. 2011 | 17:06

badatel napsal(a):

to jan k,
jako badatel jsem prozkoumal materiály a pominu-li extrémy zprava i zleva, nezbývá než se ztotožnit s následujícím rozborem dostupném na Wikipedii:
1. Státní dluh ČSSR

Autor v Haló novinách uvedl, že výše státního dluhu Československa v roce 1989 byla 124 mld. Kčs. Ve skutečnosti měla naopak republika státní finanční rezervu ve výši zhruba 85 mld. Kč. To vzhledem k proběhlé inflaci by v dnešních podmínkách reálně reprezentovalo nejméně dnešních 425 mld. Kč. Tato částka byla už po odpočtu (vypořádání) schodku státních rozpočtů za rok 1989, který tehdy činil 3,5 mld. Kčs (asi 0,85 % z celkových výdajů rozpočtů). Tyto údaje tehdy nesledoval Federální statistický úřad, ale Federální ministerstvo financí, které je publikovalo ve svých ročenkách. Evidovala a vykazovala je také tehdejší Státní banka československá, v níž byly tyto prostředky státu uloženy.

V roce 1990 nebo v roce 1991 byla část těchto rezerv už novou vládou použita na částečnou úhradu za náš podíl na výstavbě komplexu Krivoj Rog na Ukrajině, a to ve výši 11 mld. Kčs, a na úhradu nějakých závazků vůči ČSOB, a to ve výši 16 mld. Kčs.

Dál už se ale situace obracela. Postupně začaly rozpočty vykazovat vysoké schodky a tato rezerva byla rychle vyčerpána a přeměněna na státní dluh nového kapitalistického státu, který už hrozí oněmi dvěma biliony Kč.


2. Hrubá zahraniční zadluženost ČSSR

Tzv. hrubá zahraniční zadluženost činila koncem r. 1989 vůči tzv. nesocialistickým zemím 113,8 mld. Kčs (tj. 7,9 mld. USD, což reprezentovalo zcela nepodstatnou zadluženost ve výši asi 500 USD na obyvatele ČSFR), a vůči socialistickým zemím 10,4 mld. Kčs. Jak je vidět, to právě dohromady dělá oněch autorem zmíněných 124,2 mld. Kčs.


3. Devizová pozice ČSSR

Ani předchozí údaje ale není údajem o nějakém výsledném zahraničním dluhu republiky. Je to totiž jen jedna strana bilance, která sice zahrnuje zmíněnou hrubou zadluženost, ale nezahrnuje souběžná aktiva (pohledávky, poskytnuté úvěry) republiky v zahraničí. Reálnou situaci však vyjadřují obě strany bilance, tedy až výše jejich salda. Podle toho vůči nesocialistickým zemím převažovaly pohledávky ve výši 3,2 mld. Kčs, a vůči socialistickým zemím stejně tak ve výši 45,5 mld. Dohromady tedy měla ČSSR koncem r. 1989 souhrnnou zahraniční devizovou pozici aktivní ve výši 48,7 mld. Kčs.

Pokud nemáte argumenty, tak nediskutujte a nenazývejte badatele fanatiky.
28. 06. 2011 | 17:20

jan k napsal(a):

pich:
Výše jsem napsal, že jsi asi sklerotický komunistický papaláš. Jsem rád, že jsi mi to potvrdil.
29. 06. 2011 | 08:21

jan k napsal(a):

badatel:
Podle vás údaj z Rudého práva není argument? Ale, soudruhu, tak takhle ne. To by vám to uliční výbor spočítal!
Fanatikem jsem vás nazval poté, co jsem si přečetl vaše výplody o ožebračeném národu, který se přitom nějakou záhadou má podstatně lépe než po 41 letech budování socialismu. Pochopitelně jsou i vyjímky, většinou netáhla, ale je to jen malá část národa.
29. 06. 2011 | 08:28

badatel napsal(a):

to jan k,
Vy jako občan zřejmě nic nevíte o státním dluhu, který neustále roste a chemik, který je ministrem financí neví jak na něj.
Soudruh jste byl možná Vy a převlékl kabát, jako mnoho jiných.
Badatelský výzkum musí být objektivní a výsledky verifikovatelné.
Takže když RP, které mimo jiné je ovládáno zahraničním kapitálem, jako většina médií u nás, něco napíše, tak to ještě tak nemusí být.
Víte já na Vás reaguji pouze z křesťanské lásky, protože lidé slabí duchem by se měli povznést a vzdělávat, alespoň do výše možností jejich CNS.
30. 06. 2011 | 01:37

jan k napsal(a):

badatel:
Je opravdu směšné, když někdo s minimálním IQ se podepisuje jako badatel. Jestli tedy podle vás Rudé právo, dne 11.11.1989 bylo "ovládáno zahraničním kapitálem", tak to jste tomu dal korunu. I když, možná jste myslel rubly?
Podle toho, jak se odvoláváte na Haló noviny, tedy komunistický plátek, který slušný člověk nevezme do ruky, je jasné kdo byl a ještě je soudruh. Ale nenadávám vám kvůli tomu, beru ohled na duševně slabší jedince.
30. 06. 2011 | 08:00

pich napsal(a):

Soudruhu Honzíku, jak jde lichva. Dnes jsem měl od tebe v schránce zase nabídku na půjčku. Za nepatrné úroky. Tak mi to soudruhu neposílej. Na desetileté splátky už nemám potřebnou životnost.

A zbav se už toho zlozvyku. Všichni jako ty, u soudruhů nebyli.
A až budeš zase plodit nějaký flusanec, tak si dej před hubu útržek RP z hajzlu. Jistě je tatínek má schované na zlé časy.
30. 06. 2011 | 13:30

Honza999 napsal(a):

jan k

Tak ono zmíněné Rudé právo dne 11.11.1989 na druhé stránce píše o tom, že hrubá zadluženost ČSSR činí 6,9 miliard dolarů. Měl bych k této zadluženosti i nějaké poznámky...

1) Tato hrubá zadluženost nastala až v souvislosti s perestrojkou. Dokud jsme neperestrojkovali, zadlužení jsme nebyli - protože jsme museli vše platit hotově. Teprve perestrojka začala pozvolna západnínu kapitálu začala pootevírat dvířka k ovládání naší země skrze dluhy.
2) Krom této hrubé zadluženosti jsme (po přepočtu na dolary) měli mnohem více pohledávek u jiných zemí, ketrými bylo toto naše HRUBÉ ZADLUŽENÍ bohatě kompenzováno. V době před listopadem byly tyto pohledávky dlužníky celkem solidně uhrazovány - dlužníci si byli vědomi toho, že přestanou-li platit, nebudou žádné další dodávky. Po převratu a Klausově "restrukturalizaci" průmyslu si dlužníci uvědomili, že už u nás nakupovat nebudou a své dluhy prostě platit přestali, neboť již neexistoval nástroj, který by je k tomu nutil - už jsme neměli nic, co by u nás kupovali..
3) Dnešní naše zadlužení je cca 100 miliard dolarů, což i při zohlednění poklesu kupní síly dolaru je stále několikanásobek... Bohužel ale na rozdíl od časů bolševiků dnes nemáme čím jej kompezovat, je v podstatě rovno ČISTÉMU ZADLUŽENÍ...
30. 06. 2011 | 13:44

jan k napsal(a):

Honza999:
Jistě, dnešní dluh je podstatně vyšší, nikde netvrdím opak, jen komentuji různé žvásty o tom, že po komunistech žádné dluhy nebyly. Ovšem jak píšu výše, hlavně zde byl obrovský vnitřní dluh, tedy 41-leté podfinancovávání průmyslu, ekologie, dopravní infrastruktury, zdravotnictví, školství, telekomunikací, památek, atd. Stačilo porovnat stav naší republiky (i ostatních zemí RVHP) v roce 1989 se srovnatelnými zeměmi, které nepatřily k východnímu bloku.
30. 06. 2011 | 14:14

jan k napsal(a):

pich:
Stále žádné argumenty? Ještě že skleróza nebolí, to by ses svíjel v bolestech. Anebo jsi byl hlupák od narození? Tak teď už máš obojí.
30. 06. 2011 | 14:17

Honza999 napsal(a):

jan k

Ono to nebylo všechno podfinancované.. Průmysl se vyvíjel v izolaci, pod embargem a věřte tomu, že mnoho "západních technologií" bylo vyvinuto tady u nás. Našel se hajz, který to v posledním stadiu vývoje za pár šlupek střelil na západ, tam to urychleně dokončili, patentovali a dali na to embargo. I to byl jeden z důvodů uzavřených hranic, i to byl jeden z důvodů ztráty motivace lidí.

Podfinancované komunikace? D jednička se "zkroutila" po více jak 30 ketech provozu, dnes stavěné dálnice se bortí při nejbližším teplém létě. Takové výtluky, jako jsou po roztátí sněhu na silnicích DNES, do těch by se ty "komunistické výtluky" vešly několikrát - a snad to proboha po 22 letech lapitalistické prosperity nechcete pořád svádět na komunisty?

Podfinancované školství? Vždyť za to, co dnes s těmi dětmi dělají, by si nezasloužili ani polovinu toho, co do školství dával bolševik. 20% maturantů neuspěje v úlohách, které by pro průměrného žáka ZDŠ v šedesátých letech představovaly lehoučký testík pro zábavu. Magistři a různí jiní podobní vysokoškoláci neznají základy větné stavby, s obtížemi rozlišují "i" a "y" či "s" a "z" a nejsou schopni po prvním přečtení složitějšího souvětí pochopit, oč se v něm jednalo... Část z nich správný smysl obsahu nepochopí ani po několikerém čtení, prostě si ji vyloží jinak.

Podfinancování památek? Co se týče památek, tak zrovna speciálně v tomto se jim nedá vyčítat zlomek toho, co těm dnešním mocipánům. Pravda, někdy nadělali z historických budov sklady.. Dnešní mocipáni historické památky rovnou bourají.
30. 06. 2011 | 17:31

Honza999 napsal(a):

PS jan k

V tom školství mi uteklo "průměrného žáka OSMÉ TŘÍDY ZDŠ"...
30. 06. 2011 | 17:33

jan k napsal(a):

Honza999:
1) Průmysl. Jistě, u nás se vyvinulo dost novinek, ale nezavedly se do výroby. Kolik vynálezů prodali hajzlové a kolik se prodalo oficiálně je těžko posoudit. Ale hlavní problém byl v tom, že u nás o výrobu nebyl zájem. Však nač vyrábět novinky, když se v obchodech lidi prali o přestárlé výrobky.
2) Komunikace. Všude za železnou oponou se vystavěla síť dálnic a obchvaty měst. U nás to není hotové dodnes.
Pochopitelně výtluky souvisejí s podstatně vyšším provozem. Zato když si vzpomenu na to, jak jsme se při vyšších teplotách na asfaltu lepili, to byla kvalita? Je pravda, že později se stav lepšil.
3) Školství. Samozřejmě to, co zde píšete o úrovni školáků, snad chápete sám, nijak nesouvisí s financemi. Podfinancování o kterém píši, se týká vybavení škol pomůckami, například počítači.
4) Památky. "Dnešní mocipáni historické památky rovnou bourají"
Tak zrovna pokud jde o bourání se minulý režim obzvášť vyznamenával. Napřiklad městská centra, kde byli do starších domů nastěhováni cikáni a po vybydlení a zbourání se vystavěly panelové příšery, to opravdu vzhledu měst pomohlo. Stejně tak co památek se dnes renovuje po armádě, JZD, apod. Samozřejmě, najdou se i opačné případy, nepodařené restituce, atd. ale stačí se jen podívat za Šumavu, jak probíhal vývoj, nepřerušený nesmyslným socialistickým experimentem.
30. 06. 2011 | 21:30

Honza999 napsal(a):

jan k

1) O výrobu "nebyl zájem"... A kde jsou příčiny tohoto stavu? Bylo špatné vedení. Jak ostatně v každé společnosti - za všech okolností, vždy a všude (prehistorie, starověk, feudalismus, kapitalismus, socialismus), se k moci nakonec dostali ti s nejnižšími morálními zábranami. Komunistické myšlenky vyprchaly - ne proto, že by byly nesprávné, ale proto, že do vední státu již tehdy infiltrovali "kmotři". Drobní kmotři, kteří se po dobu několika desítek let spokojili s malými soustíčky (mezi slepými jednoolý králem), kteří kounistické ideály zprofanovali a v roce 1989 transformovali v kmotry velké.
2) Komunikace stojí peníze. Kdyby po válce byl jako světová reservní měna určen rubl, byla by situace opačná - v lidodemo bloku by byla síť dálnic a obchvatů a v západní Evropě by jezdili koňskými povozy. Tu síť dálnic stavěli zahraniční dělnící ze zemí třetího světa (či dělníci z tehdejších ještě existujících kolonií) za peníze vysáté ze zemí třetího světa (či z tehdejších ještě existujících kolonií). Poválečná situace v obou ideologických táborech byla diametrálně odlišná.
Na jedné straně válkou zbohatlé USA s plnými trezory zlata za válečné dodávky a dolarem jako světovou rezervní měnou (vynikající pumpa na kapitál) a jejich spojenci - industrializované státy Evropy, ze kterých bylo výrazně válkou poničeno v podstatě jen Německo (a to ještě nebylo poničeno celoplošně a do hloubky infrastuktury - na většině německého území zůstaly v porovnání s územím SSSR vodovody, kanalizace, rozvodné sítě, mosty, přehrady a podobné objekty zachovány) a kde stačilo PŘEVÁŽNĚ CIZÍMA RUKAMA válečné škody odstranit a jelo se dál. Americký průmysl díky válce jel na plné obrátky a jen se přeorientoval na výrobu spotřebního zboží. Američané neřešili problémy, jak dát desítkám milionů občanů střechu nad hlavou, řešili otázku, jak donutit amerického děníka, aby vyhodil starou lednici a koupil si novou...
Na druhé straně SSSR, na kterém Německo aplikovalo metodu spálené země.. Většina okupovaných území (rozlohou několikanásobná proti území Německa) byla srovnána se zemí. Válečný průmysl nešlo transformovat na výrobu spotřebního zboží - válečný průmysl SSSR byl z větší části tvořen "stanovými továrnami" na Sibiři. Stroje zachráněné před Němci byly odvezeny na Sibiř, posazeny na vybetonované sokly v tundře, zakryty stanovými plachtami a po přivedení energie kabelem (či při použití dieselagregátů) se tam pracovalo ve čtyřicetistupňových mrazech (pochopitelně tedy, že v zimmím období..). Na nějaké stavění továrních budov a kantýn pro zaměstanance nebyly prostředky a čas. A jeho pováleční spojenci? Polsko, Maďarsko, Rumunsko či Bulharsko zaostalé země agrárního chatrakteru.
Prostě startovní čáry a dostupné prostředky obou táborů byly naprosto odlišné.
3) Vaše argumentace v tomto bodě je zcela nesmyslná.. Kolik škol v Německu mělo před rokem 1989 pro své žáky k dispozici PC? To je stejná argumentace, jako kdybych vytýkal Holanďanům, že v roce 1950 tam ve všech domácnostech neměli BTV (ostatně neměli všichni ani ČB). No a je zde i jistá souvislost s bodem jedna i s bodem dva.
4) Starší domy nejsou ještě historické památky.. A nějak tak nemohu najít žádné město, jehož centrem by bylo panelové sídliště - vy o nějakém víte (Havířov sem necpěte, to je nové město postavené na zelené louce...)?
A mohl byste mi nějak přiblížit, co jste měl na mysli svou zmínkou o Šumavě? Napadá mne více souvislostí a naní zjevné, na kterou narážíte..
01. 07. 2011 | 14:22

jan k napsal(a):

Honza999:
Ve vašich příspěvcích z 30.6. bylo ještě semtam i zrnko pravdy, dnes jste ovšem jako vyměněný. Zvláště potom, co jsem si přečetl, že "Kdyby po válce byl jako světová reservní měna určen rubl, byla by situace opačná - v lidodemo bloku by byla síť dálnic a obchvatů a v západní Evropě by jezdili koňskými povozy", tak to jsem nevěřil vlastním očím. To snad nemyslíte vážně, nebo opravdu nemyslíte?
No nic, budu dělat, že jsem váš dnešní příspěvek pochopil jako určitou estrádní vložku, jinak bych si musel myslet, že jste náhle těžce ochořel.
01. 07. 2011 | 19:37

Honza999 napsal(a):

jan k

Milý Jane, to míním smrtelně vážně.

Zkuste si někde jistit, kolik dolarů běhá po světě. A zamyslete se nad tím, co kromě papíru a barvy Američané do těchto dolarů DALI - a co za ně od světa DOSTALI.

Nepředpokládáte doufám, že když třeba dnes argentinská vláda oznámí americké vládě, že vzhledem k vyšší ceně ropy na uspokojení své spotřeby bude letos potřebovat o 500 milonů dolarů více než vloni a že právě těch 500 milinů dolarů jí letos chybí, tak že americká vláda jí těch 500 mililonů vytiskne a dodá jen tak.. Americká vláda za ten papír a barvy doveze do USA argentinské hovězí v hodnotě 500 milionů dolarů. A všechny státy světa musely zásobovat USA potravinami, surovinami, spotřebím zbožím a čímoli se Aleričanům zachtělo, aby mohly pro svou potřebu nakupovat na světových trzích (nejen) ropu. A aby USA nemusely za tyto vytištěné dolary zase světu něco dávat, snížily řízenou inflací od okamžiku opuštění zlatého standardu kupní sílu dolaru na necelá 3% tehdejší kupní síly. Neustále pokračující inflace zajišťuje práci americké tiskárně cenin a zajišťuje i dovoz americké spotřeby. Američané sami vyprodukovávají cca 50% své spotřeby, druhých 50% zajišťují vývozem dolaru a inflací.

No a teď si představte, že by stačilo jen tisknout rubly a dovážet za ně cokoli by se soudruhům zamanulo, jaký ráj bychom tu měli. A USA v podstatě do světové ekonomiky přispívají jen tiskem dolarů - vše ostatní, co světu "daly", získaly zase jen tímto způsobem. Za ty nekryté papírky (no, ono se vlastně říká, že jsou kryty důvěrou) od těch důvěřivců vykupují mozky a cokoli tyto mozky v amerických službách světu "daly", bylo již dávno 100x přeplaceno.
01. 07. 2011 | 21:54

jan k napsal(a):

Honza999:
Takže vy tomu snad opravdu věříte a já myslel, že zde parodujete výplody stranických školení z doby temna 1948-1989. Ono taky napsat "Komunistické myšlenky vyprchaly - ne proto, že by byly nesprávné" už něco dokumentuje.
Jinak nevím, proč zde stále píšete o USA a SSSR, psal jsem o porovnání se naší republiky se srovnatelnými zeměmi, tedy například s Rakouskem, Dánskem, Holandskem atd., kdy ty „Komunistické myšlenky“ na nás dolehly hůř než rakovina. Jen mě překvapuje, že jsou jedinci, kteří to stále nepochopili.
Howgh, už mně to stačilo.
02. 07. 2011 | 06:46

Honza999 napsal(a):

jan k

Já tomu nevěřím. Já to vím, jakou roli hraje ve světě a v US ekonomice dolar. Předložil jsem vám klasickou ukázku na příkladu argentinské potřeby dolarů na nákup ropy - vyvraťte mi jej. Dokažte mi, že Argentina nemusí rok co rok posílat do USA část svého národního produktu v hodnotě rozdílu nezi starými a novými cenami a světových trzích (pochopitelně, že se tak může dít oklikou přes třetí země a může se jednat i o jiné komodity, než hovězí). Tak do toho, Argentina si ty dolary NETISKNE, ona za ně musí něco odvést a její náklady nejsou jen barvy a papír...

Vůbec netušíte, co znamená slovo komunismus. Tady komunisté ve skutečnosti nikdy nevládli.

Porovnávání třeba ČSSR a Dánska by bylo vytrhávání detailu a jeho hodnocení bez respektování jakéhokoli kontextu. Proto hovořím o USA a SSSR, i když by t mělo být spíše o světových bankéřích a SSSR. USA jsou ale viditelným výkonným orgánem světových bankéřů a proto píši o nich. Lidé jako vy snad o existenci nadnárodních bankovních kruhů nemají tušení a pro ně substituuji tyto kruhy bankéřskou rukou - Spojenými státy. Bankéři jsou strůjci zla, USA jsou vykonavalé. A řeknu vám jedno - nebýt odstrašujícího potenciálu SSSR, již dávno by USA vyvolaly třetí světovou a ani VY, ani JÁ bychom si tu nic nepsali. Bez existence bloku lidodemo by neexistoval ani žádný západevropský sociální stát - dokazuje to ten fakt, že po roce 1989 dochází v bývalém západním bloku k jeho odbourávání a předpovídám, že za pár desítek let bude průměrná evropská životní úrověň a úroveň svobody (neustále salámovou metodou osekávané) hluboko pod úrovní, kterou jsme u měli my v 80 letech (ledaže by se někde odhrála nějaká socialistická revoluce v zemi větší než bezvýznamné, která by dokázala alespoň mírně zabrzdit zavádění Nového světového řádu)
02. 07. 2011 | 13:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy