Proti dluhu s dluhem

09. 04. 2007 | 23:35
Přečteno 28875 krát
Moje babička, šťastná to žena, říkala, že dluh ujídá z mísy. Dluhy neměla a celý život úporně šetřila na zadní kolečka. Proto byla vděčnou obětí všech finančních reforem. Půlku věna jí sebral už ministr Rašín v roce 1919, v roce 1945 její úspory navždy skončily ve vázaných vkladech, a další těžce našetřené tisíce v roce 1953 sebrala peněžní reforma. Protože babička zemřela v roce 1990, stihl ještě dramaticky znehodnotit její poslední úspory Václav Klaus. Než jsme se ujali dědictví, kupní síla odkázaných peněz inflačně klesla málem na polovinu.

Babiččin odkaz střežím pečlivě. Nemám korunu dluhů, mám slušné úspory, a kdyby snad došlo k finanční krizi, taky bych prošustroval kalhoty. Z ekonomického hlediska se nechovám zvlášť logicky. Peníze přece nevydělávám proto, aby mne chválila babička nebo pan Kalousek. Peníze nevydělávám proto, abych škudlil, ale proto, abych se měl dobře. No, stejně se nemám zle. Přestože se sám ve finančních otázkách chovám velmi konzervativně, neodsuzuji nikoho, kdo dluhy má.

Zneklidňuje mne jen maličko, že lidé, kteří nás nejvíc přesvědčují o tom, že nemáme žít na dluh, sami dluhy mají. A nemalé. Kdyby třeba náš milovaný předseda Mirek Topolánek splácel jen svou vlastní hypotéku, nejedl, nepil a neplatil alimenty, trvalo by mu dlouhé čtyři roky, než by se zbavil svých dluhů. Má jich podle oficiálního přiznání za 5 milionů korun. Ivánek Langer má dluh ještě vyšší, přiznal ho skoro 7 miliónů. Tajemné dluhy ostatně měl i sám finanční mág Vlastimil Tlustý.

Dluh my, diplomovaní ekonomové, měříme tak, že ho srovnáváme s ročním příjmem. Zachová-li si v budoucnosti pan Topolánek svůj čistý příjem premiéra, a nic z něj jinak neutratí, zaplatí, jak jsme již řekli, svůj dluh za čtyři roky, Ivan Langer z ministerského platu za sedm let a pan Gandalovič za necelý rok. Stejně jako zadluženost osob se měří zadluženost země. S dluhem se srovnává to, co ekonomika za rok vytvoří (Hrubý Domácí Produkt). Je snad český stát zadlužen více, nežli pánové Topolánek, Langer nebo Gandalovič? V takovém případě by totiž jejich plamenné výzvy k šetření byly opravdu upřímné…

Česká republika je schopna splatit své dluhy za pouhopouhé tři měsíce a tři týdny. Mezi státy je to velmi slušný výsledek, Německu nebo USA by to trvalo osm měsíců, což je zhruba průměr EU. Belgičanům by to trvalo jedenáct měsíců, Italům třináct a Japoncům dvacet. Zaráží však, že i ty nejzadluženější státy EU bychom mohli dávat našemu premiérovi za vzor.

V porovnání s Českou republikou je pan ministr Gandalovič zadlužen asi třikrát více, jeho excelence pan premiér Topolánek třináctkrát více a Dr. Langer dokonce třiadvacetkrát tolik. Vlastní zemi tedy tito slavní mužové nejdou zrovna příkladem. Mohou býti jen příkladem negativním, a tak by měli na obrazovkách místo večerníčku každý den plakat, jak je to špatné, mít takové dluhy. Ale nepláčou. Z vlastních dluhů si vůbec nic nedělají. Zato státní dluhy berou velmi vážně. A tak to taky má být: „Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.“ Toto staré latinské přísloví nás oslovuje velmi přesně.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jirka napsal(a):

Snadno pochopitelný článek, není co dodávat!
10. 04. 2007 | 08:30

estonto napsal(a):

Povedené, trefné, vtipné a opravdu dobrý argument proti strašení zadlužením republiky. Gratuluji ke skvělému článku. Víc takových.
10. 04. 2007 | 08:31

razor napsal(a):

Podle mě konzervativní ekonomové nenaříkají nad výší dluhu, ale spíše nad tempem růstu dluhu. A v tomto kritériu si troufám tvrdit Vaše analogie platit nebude.
10. 04. 2007 | 08:36

gvsb napsal(a):

Konečně se někdo odvážil naznačit, jak stát okrádá své bezbranné občany - a to od první republiky přes éru socialismu - dosud... V jednom se soudruhem Havlem a jeho babičkou souhlasím: dluhy ujídají..., zato příměr se státem je velmi účelový a jen omezeného čtenáře přesvědčí: copak má občan nějakou volbu? Buď jej škube stát svou věčnou inflací a měnovými reformami (další již je na obzoru v 2012) nebo banky, potažmo exekutoří...Jedině naši romští spoluobčané jsou inteligentní :)
10. 04. 2007 | 08:52

Jan Klusáček napsal(a):

Tahle analogie je přeci zjevný nesmysl. Pan docent prostě mlží. Zadlužená není ekonomika (tedy je, ale hůř se to počítá - musely by se přičíst dluhy domácností, obchodních společností...), která generuje HDP, nýbrž stát, který disponuje státním rozpočtem. A své dluhy by stát rozhodně nezvládl za necelé čtyři měsíce zaplatit. Tím spíš, že naprostá většina státního rozpočtu se rozplyne v mandatorních výdajích (asi jako by pan premiér posílal skoro celý plat na alimenty).
10. 04. 2007 | 08:54

harth napsal(a):

To jsou paradoxy.
ODS fakt není sekupení, které by mělo jít příkladem.
Glosa, pana Jiřího Havla, to příznačně dokládá.
Děkuji mu a dodávám, že v naší demokracii je pravda stále ohrožována lží.
10. 04. 2007 | 09:07

Jogin z Bagin napsal(a):

K panu Janu Klusáčkovi: Tahle analogie je sice nadsazená, ale logicky platná. To že by stát nedokázal doopravdy dluh zaplatit za čtyři měsíce kvůli tomu, že musí platit i jiné náklady, je jasné, je to ale jenom příměr. Pánové Topolánek a Langer by také nedokázali své dluhy zaplatit v uvedených termínech, protože musí také něco jíst a platit nějaké další účty. To ale pan Havel docela jasně naznačuje, že se jedná jenom o příměr. Takže vy jste to sice nepochopil, ale prostě jste proti. Vždycky jste zřejmě proti.
10. 04. 2007 | 09:08

guru napsal(a):

Je krásné jak tu pan docent hovoří o placení dluhů. Jistě bude také souhlasit s tvrzením, že kdo je záměrně neplatí je v podtatě zloděj. Pak ovšem nechápu, že se takový "odborník" připíchl na vlajku ČSSD, která odmítá zaplatit za právní služby.
10. 04. 2007 | 09:08

LIBERATOR napsal(a):

HAVLÍČKU HAVLE, TYS MUSEL DOSTAT DOCENTURU JEŠTĚ ZA KOMUNISTŮ, KAŽDOPÁDNĚ SE JASNĚ PROFILUJEŠ JAKO SOCAN DEMAGOG A PŘESNĚ ZAPADÁŠ DO ŘADY PAROUBEK - RATH - ŠKROMACH -HAVEL + TRAKTORISTA VLČEK.
10. 04. 2007 | 09:09

Ďordě napsal(a):

"Jiří Havel ... nadále se tváří hloupě." praví se v jeho úvodní charakeristice. Občas bohužel i hloupě píše, jak dokládá tento text. Lituji toho, poněvadž umí psát i texty chytré, podobně jako řada jiných diplomovaných ekonomů-"socanů".
10. 04. 2007 | 09:14

ekonom napsal(a):

Přesně podle pana Klusáčka.. TA ARGUMENTACE JE NESMYSLNÁ! Veřejný sektor dělá z HDP jen 31 % (2005), čili kdyby stát splácel pouze dluhy, musel by na to vynaložit všechno, aby to za rok stihl. Další věc je, že ani pan premiér ani další nemají tak vysoké mandatorní výdaje, kolem 50 % a kvazi-mandatorní (cca 30 %), takže stát může v maximu vynakládat na splácení ročně 20 %, tím pádem se dostáváme na 5 let při splácení veřejného dluhu. Ale ani na to politici nikdy nebudou mít dostatek odvahy, takže buďme rádi, že ten dluh zatím neroste..
10. 04. 2007 | 09:14

Peol napsal(a):

mirne zavadejici clanek, verim ze Topolanek by ze svych vydaju mohl dost usetrit, treba za milenky, ovsem Stat nikoli, adekvatni by bylo srovnani za jak dlouho by stat splatil dluh kdyz by maximalne snizil vydaje (otazka je jestli toho je stat vubec schopen) druha otazka je zasadni a to - kdy bude stat splacet svoje dluhy kdyz ne ted - v dobe kdy prodava nejlukrativnejsi casti statu zahranicnim firmam ....
10. 04. 2007 | 09:25

David napsal(a):

Nechci hodnotit, do jaké míry srovnání dluhů soukromých osob s dluhem státu je korektní. Co je ale jisté, tak v politice mají být lidé, kteří dokázali své rodiny již dříve zabezpečit a sami nejsou pod tlakem vlastních dluhů. Pokud mají vysoké dluhy, určitě budou náchylnější k získávání peněz nekorektním způsobem - korupce, a pod. Na mě osobně dělá dojem i pan předseda J.Č., který ve vládě zůstává snad jen proto, aby si uštřli na výlohy za právníky. Doufám, že to tak není
10. 04. 2007 | 09:27

99,5 napsal(a):

no to je blbost - na jedné straně čistý příjem a na druhé HRUBÝ domácí produkt
10. 04. 2007 | 09:30

Toman napsal(a):

Jiří Havel je vysoce vzdělaný člověk. Moc hezky to napsal. Není co dodat, gratuluji.
10. 04. 2007 | 09:32

Petr napsal(a):

Myslím si, že pan Havel uráží všechny lidi, kteří se ekonomijí zabývají, když o sobě prohlašuje, že je ekonom. Asi mu ještě nedošlo, že existují dobré a špatné dluhy. Jinými slovy, pokud by např. pan Topolánek prodal svůj majetek, splatil by dluh okamžitě, má dobrý dluh. Pokud má někdo půjčku např. u Provident a nemá žádný majetek, má špatný dluh.
Navíc srovnát dluhy státu a jednotlivců tímto způsob je minimálně zvláštní.
10. 04. 2007 | 09:35

Terry napsal(a):

Pan docent prostě mlží.
Jestliže se pan exministr financí ČSSD Sobotka loni koncem roku "vychloubal", jak ON VELKÝ EKONOM "řešil" (dva roky zpětně) situaci, kdy nová vláda zjistila, že stát nemá ke konci roku na vyplácení důchodů: ON VELKÝ EKONOM si prostě vypůjčil od České pošty a dluh přenesl do dalšího roku i s úroky. Opravdu geniální řešení, a zajímalo by mě, co na takové řešení říká pan docent Havel. „Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.“ nebo přeloženo do češtiny: Co si může dovolit špatný ministr financí, na to by normální občan brzo "dojel" a měl na krku exekuci aneb "Co je dovoleno volovi, není dovoleno ani bohovi."
10. 04. 2007 | 09:43

Znechucený občan napsal(a):

Pane HAVLE.Jste pedagog nebo DEMAGOG ?!
10. 04. 2007 | 09:48

Jirka napsal(a):

Vážený pane Havle,

s první částí Vašeho článku jsem vřele souhlasil, nicméně druhá část už mi už nepřišla tak povedená. Třeba argumentace pouze politiky z jiných stran, když zcela jistě i v ČSSD jsou majitelé hypoték. Pravda, někteří mají bohaté strýce a tak podíl hypotéky klesá...

Ale to by mi také ještě tak nevadilo. Co mi přijde zavádějící je srovnání osobních a státních dluhů.

Přece podstatný rozdíl je v tom, že za osobní dluh je zodpovědná určitá osoba (snad ještě dohromady s manželkou, případně ručiteli), zatímco za státní dluh není jakoby zodpovědný nikdo. A ono se z cizího utrácí o dost lépe, že. Navíc, na hypotéce není nic špatného (mám-li jí z čeho splatit), určitě víte, že jako instrument dlouhých peněz pomáhá růstu ekonomiky. Ve vyspělých státech se většina nemovitostí kupuje s pomocí hypotéky.

Více by mně naopak vadil politik, který nemá žádný osobní dluh, ale vesele rozdává ze státního.

Váš článek je v konečném důsledku účelová politická manipulace obecnou veřejností. Protože model šetrné babičky se prostě nedá srovnat s modelem hospodaření státu ani panem Topolánkem.
10. 04. 2007 | 09:49

Jaroslav Sever napsal(a):

Prostinký článek pro prosté hlavinky. Předně je případné rozpočtové fiasko pana XY malérem pana XY a fenďáci jej bezpečně oškubou, protože JE OČ je oškubat. Státní dluh je naproti tomu bezezbytku prožrán "snaživými, avšak práci nenacházejícími" - přesto, že stát "podporuje podnikání" a rozpočtové fiasko státu JE TAKÉ MÝM fiaskem. Protože v tomto případě budu oškubán já tímtéž staátem, který to zavinil. Jen by mne zajímalo, zda to pan docent vskutku tak vidí, jak to píše, nebo zda to má na zakázku.
10. 04. 2007 | 09:53

Martin Štěpán, student IES napsal(a):

Nějak nechápu o co se vlastně článek opírá. Nejprve k měnovým reformám - je smutné, že člověk znalý tématu píše takovéto politické, jak by řekla moje babička, "žblepty". Rašínova měnová reforma nás v podstatě vytrhla z inflačního pekla ostatních nástupnických států Rakouska, stačí se podívat na data a nemlžit. Stejně tak porevoluční inflace byla ve srovnání s ostatními státy velice nízká. Jsme jeden z mála států, kde se drobný střadatel setkal s alespoň s částí svých peněz, i přes všechno, co se tu dělo. Z článku mám pocit, že chcete svalit vinu na "zlý stát, jenž jen okrádá lidi". Klasická levicová demagogie! A to srovnání člověka a státu - jak již tu bylo řečeno - jde přeci o tendence, ne o současný stav. A tendence je taková, že pokud se nic neudělá, bude váš "sociální stát" vytvářet dluh na úkor dalších generací. A zde vaše přirovnání poněkud kulhá, protože pakliže si vezmu hypotéku, beru si jí pouze já a na sebe, s tím, že jí budu do smti splácet sám, nikoliv někdo jiný. A do toho nikomu nic není.
10. 04. 2007 | 09:56

JSP napsal(a):

Tento Havel mě za svoji politickou kariéru zaujal jediným: červeným nosem alkoholika - jeho dílka svou kvalitou nasvědčují, že jsem se nemýlil!
10. 04. 2007 | 09:57

karel napsal(a):

všichni jste blbci.
10. 04. 2007 | 10:05

tony napsal(a):

Srovnávat dluhy soukromníka (ručí svým majetkem) a státu je nesmysl. A proč jednou Havel nazývá Langera Ivánkem a podruhé již slušně?
10. 04. 2007 | 10:19

skeptik napsal(a):

Chytrý a duchaplný člověk nikdy v Českých zemích neměl "na růžích ustláno".
Je zajímavé,že vždy se objevili hřímají"vlastenci"všeho druhu,bijící se do hrudi a hrdě hájící "čest"národa českého.Nic nového vše se opakuje jen v jiných niancích!Pomiňme mouchy,které posrali obraz France Josefa!!!
10. 04. 2007 | 10:25

petr napsal(a):

co socan to mašina na výrobu státních dluhů a primitivní závistivý keci. No tak maji dluhy vzali si půjčky na bydlení, aby nebyli za pitomce jako Gross. A kolik mají na účtech to už nám ten socanskej debílek neříká, socky jste fakt trapní primitivní ovádi této společnosti.. Nic víc.
10. 04. 2007 | 10:26

Adolf Kisza napsal(a):

Studenti musejí mít veselo při přednáškách tohoto"rádoby" docenta.
Prvně než co řekne by si měl uvědomit, že stamilónové dluhy udělala předchozí vláda ČSSD za svá dvě volební období a té byl účasten. Pak jak již bylo jiným řečeno, měl by si vážít Rašína z první republiky, měl být pro něho vzorem jak pro pedagoga ekonomie, tak i pro ministry financí. A také by si měl pamatovat co se dálo v roce
2000, kdy jeho jmenovec začal vládnout a Václav Klaus teprve zakládal ODS. Ta jeho bábi byla moudrá, o něm se to nedá říct, chudáci studenti!
10. 04. 2007 | 10:30

Gorash napsal(a):

Jak může "ekonom"!! vyplodit takovýhle blábol? Jak může srovnávat soukromé a státní dluhy? Jak může opomínat ten hlavní problém - tempo zadlužování a především strukturu zadlužování? Pokud má pan Topolánek nebo Langer hypotéku, pak pravděpodobně INVESTOVALI do svého bydlení, které teď splácí! Zatímco náš stát se stále víc a víc zadlužuje tím, že to, co si půjčí prostě projí! Co jiného jsou, pane pseudoekonome Havle, mandatorní výdaje, než projídání peněz daňových poplatníků? A to štědré zvyšování nejrůznějších dávek, které před volbami schválil váš tandem KSČSSD, je už úplná katastrofa!

Toto vaše soužblebtí bez zrnka smyslu a struktury je pouze typickou ukázkou levicové demagogie!
10. 04. 2007 | 10:37

peCan napsal(a):

To jsou mi ale bláboly. Však co, je to evidentně psané pro určitou skupinu lidí, která se ráda takových nesmyslů chytá.

Obyčejný sedlák se selským rozumem se musí chytat za hlavu.

Jen mě zaráží, proč takové lidi platíme ze svých daní a trpíme je na UK. Přijde mi to, že jste případ, kde se dá ušetřit a urychlit tak splácení statáních dluhů.

Neznám vás, ale takto na mě zapůsobil první článek co jsem o vás četl. Nestojí to aspoň za zamyšlení?
10. 04. 2007 | 10:38

Siola napsal(a):

Některé komentáře k tomuto článku jsou podprůměrné,vulgární a nemají ani hlavu-patu.Divoká privatizace,restituce jen pro někoho a honem její zaraření k nějakému termínu,státní dluhy apod.nahrávají jen něktrým skupinkám lidí.Bohužel mu musím dát částečně za pravdu a za tyto reformy a zvláště vládu to co vymýšlí je nutno se stydět!
10. 04. 2007 | 10:45

paco napsal(a):

Velice populisticky text. Dluh (hypoteka) na byt je neco zasadne jineho, nez kdyz dluzite penize na uhradu mejdanu. Co zbyde po splaceni? Jednomu byt a druhemu uz ani ta kocovina ne.
10. 04. 2007 | 10:46

Špaček napsal(a):

Nedokážu pochopit, jak člověk s tak velkým vzděláním, může napsat takovou populistickou hloupost.Celý článek sice popisuje historické skutečnosti,ke kterým došlo ale bez návazných hodnocení těchto skutečností.Vědecký pracovník by si neměl něco podobného vůbec dovolit
10. 04. 2007 | 10:49

Pavel napsal(a):

Při představě, že tento člověk učí na vysoké škole a bere plat na který se skládám, je mi na nic. Pokud takto dokáže lhát a ještě to přiznat, tak nevím. Je stejný jako Paroubek v televizi. Jen se divím, že nikdo Paroubkovi nepotrvdí, že stát dluhy neplatí ! Ale s ekonomem Halvlem jde vše snáz. Vaše babička je asi to co jsou PAFKOVI tety.
10. 04. 2007 | 10:51

Jan Palaščák napsal(a):

Doc. Havel pouzil ponekud nedotazenou analogii. HDP Ceske republiky neni statnim prijmem, ktery by se dal pouzit na splaceni verejneho dluhu (jako lze pouzit prijmy jednotlivce na splaceni osobniho dluhu). To by neslo dokonce ani tehdy, pokud by se mlcky (coz nevylucuju) predpokladalo znarodneni. A ze je problemem CR rostouci tempo dluhu a ne jeho uhrnna vyse, o tom panuje v panem docentem Havlem tolik zduraznovane ekonomicke obci, pokud vim, jasna shoda.
10. 04. 2007 | 10:55

whocares napsal(a):

Pan docent poněkud vynechal dluhy prožrané 40-letým vládnutím strany, jejímž byl členem, b*bý článek pro b*lbé voliče ... :-/
10. 04. 2007 | 10:56

ir napsal(a):

Jak si tak čtu, tak co Čech,to ekonom.Má-li ovšem někdo jiný názor než já,je to podlý člověk a lump, v nejlepším případě socan (což je u mne totéž, co člověk špatný). Přesně taková je úroveň myšlení značné části obyvatelstvo této země.Bohužel.
10. 04. 2007 | 11:01

chetgar napsal(a):

Pan Havel by měl buď vrátit ekonomický diplom nebo přestat plkat.
Jsou různé druhy dluhů. Hypotéka je dluh investiční - zadlužíte se nikoli proto, abyste peníze "prožrali", ale proto, abyste si koupili nemovitost. Dluh splatíte a nemovitost je vaše. Hypotéka je navíc levná, dá se sehnat za 4%, což je nějakého 1,5% nad inflací. Až bude dům/byt váš, jste navíc zajištěni na stáří, protože ho pak můžete prodat. Cena nemovitostí také roste spolu s ekonomikou a pokud se o majetek staráte, zhodnocuje se obyčejně nadinflačně.
Jsou také dluhy spotřební. Třeba když vláda nemá na důchody, půjčí si. Nebo když zvedne platy svým zaměstnancům. Stejně tak si člověk může půjčit na auto, nábytek, dovolenou. Po splacení dluhu máte v lepším případě ojetinu, v případě horším pár fotek z pláže. Takový dluh je také nepoměrně dražší než hypotéka, autoúvěry jsou za 10-20% p.a....
Havlovo srovnávání platu Topolánka a HDP (nehledě na to, že dluhy státu nekryje HDP, ale příjmy státního rozpočtu, rozdíl asi 250%...)je také zcela zcestné. Topol podle státu vyžije i s životním minimem, takže na splácení dluhu může využít nějakých 90% svého platu. Nereformovaná ekonomika nemá 90% volných prostředků na úhradu dluhů. Nemá ani 10%. Ve skutečnosti je na tom dlužník Topolánek nepoměrně lépe než dlužník stát. Topol vyžije ze zlomku svého příjmu a po splacení dluhu mu zůstane velký byt. Stát na splácení dluhů nemá a naopak je odsouzen k dalšímu zadlužování se.
10. 04. 2007 | 11:01

adam napsal(a):

ač průměrně ekonomicky vzdělán, neuniklo mi, že tato srovnání velice kulhají - přece nelze srovnávat dvě úplně rozdílné věci jako je investice do majetku jednotlivce a mandatorní výdaje státu - principiélně jde o úplně jiné věci, ne?
10. 04. 2007 | 11:02

šrek napsal(a):

Jako venkovan, byť už jen bývalý,
od dětství ctím nejčastěji frekventovaná pravidla: 1. snažit se dobře vycházet se sousedy 2. jen žádné dluhy 3. nezačínat si nic s advokáty. Díky tomu žiju bez zbytečných starostí.
10. 04. 2007 | 11:02

chetgar napsal(a):

Mělo mě ostatně zarazit, že se študovaný ekonom při hospodaření řídí poučkami své zesnulé babičky. Viditelně na něm moc ekonomie neulpělo. Ostatně v dobách jeho studií to byla ekonomie marxistická, takže není divu.
10. 04. 2007 | 11:04

Petr napsal(a):

Mno a jak jsou zadluzeni lide z CSSD? Ze by si to uz splatili???
10. 04. 2007 | 11:04

Milan napsal(a):

Přesně tak chudáci studenti. Můj syn se hlásí na školu, kde pan Havel učí. Proboha co je tam učíte?? A co jste vlastně v té vládě dělal s těmito prázdnými, bezduchými, populistickými názory??? Co chcete ty naše děti vlastně učit??
10. 04. 2007 | 11:11

stepa napsal(a):

naprostý blábol.
většina z dotčených peníze neprožrala jako socanská vláda, ale investovala do vlastního bydlení. to je z pohledu rodiny nejlepší investice.
10. 04. 2007 | 11:14

nnn napsal(a):

xxx
10. 04. 2007 | 11:21

Rare napsal(a):

Článek mě přišel docela vtipný a svižný ale ta analogie moc nesedí. Jestli má Topolánek hypotéku, pak zároveň vlastní i nemovitost na kterou si půjčil - splatit dluh může OKAMŽITĚ tím, že nemovitost prodá. Pravděpodobně mu po prodeji a vyrovnání dluhu nějaké peníze ještě zbydou (nebral si celých 100% a cena nemovitosti vzrostla).

Analogie pana docenta se stát vs. rodina by seděla na opálenou rodinu, žijící na podpoře, která si půjčuje u opáleného lichváře aby měla na alkohol. První měsíc si půjčí 10% podpory, druhý měsíc 20% podpory, třetí měsíc 30% podpory.

Tady by se měla opálená matka chytit za nos a říci Dežovi: "Dežo, naše tempo zadlužování stále roste, jestli si ještě párkrát půjčíme, už nebudeme mít za pár měsíců na splátky."

Zrovna tak by se měl chytit za nos náš stát.
10. 04. 2007 | 11:27

Martin napsal(a):

Proč to tak prožíváte ??? Jde jen o příměr a snad návod k zamyšlení.Jen poznámka k těm, kteří pláčou nad tím, že pan Havel učí "naše děti".No a co ??? Proč by nemohl ??? Stejně jako učí mnozí jiní, kteří mají jiné názory.Nekádrujme lidi podle jejich názorů a nesnažme se rozhodovat, kdo by mohl učit a kdo ne.To už tady totiž jednou bylo....Tento moderní svět je světem alternativ a různých názorů.Pokud podle Vás ne, tak se nedivím, že tak rozčileně Havla okřikujete.Potom si o svobodě ovšem nechte jenom zdát.
10. 04. 2007 | 11:42

L. Kovařík napsal(a):

Je mi smutno z toho jak modří "ekonomové" nechápou smysl tohoto článku. Přece tady p. Havel jen porovnává velikost dluhu s možností splácet ho ze svých příjmů. Když někdo řekne, že si za svůj plat koupí v ČR př.1500 l benzími a v Německu př.3800 l benzinu, tak je to jen srovnání. A nikdo, ani modráci neprskají, že si z výplaty přece nekupujeme jen benzin. Tady chce ukázat p. Havel, že Topolánek má takový dluh, že kdyby ho chtěl jen splácet tak na to potřebuje tolik svých platů. Ne jak tam mudruje "ekonom" že on je jednička a může prodat byt... To je vrchol nechápání modráků..
10. 04. 2007 | 11:45

vašek napsal(a):

absolutní demagogie. Investice do bydlení se vždy vrátí a zhodnocuje se. Investice do pastelek a jiných sociálních výdajů (dluhy se prostě prožerou) se nevrátí a lze je srovnat jedině s těmi tupouny, kteří si půjčují na televize a Vánoční nákupy ev. dovolené. Ač lékař, tak v tomto punktu srovnání kulhaj, to je jasné.
10. 04. 2007 | 11:48

ivan napsal(a):

Tady se presne potvrzuje to, ze byt vzdelany neznamena byt inteligentni. Dekuji pane Havle opet dalsi duvod proc nevolit CSSD.
10. 04. 2007 | 11:53

Godár napsal(a):

Na seriózní ekonomy jako je tento mamlas máme štěstí. Pan Kalousek jistě dostane Nobelovu cenu za svůj důkaz, že 15 je totožné 23. To je myslím geniální objev. V historii ekonomie jeden z nejúžasnějších.
10. 04. 2007 | 11:55

rezy napsal(a):

Pokud chcete srovnávat s kýmkoli,tak bud srovnávejte HDP u státu a u příspěvku k HDP u jednotlivce, nebo srovnávejte čisté příjmy, u Topolánka jeho plat a u státu to co mu zbyde z vybraných daní mínus mantatorní výdaje. Pak by splatná doba našeho společného dluhu dosáhla dle mého výpočtu cca 25let což je asi reálné. A pozdravujte svoje kolegy takyekonomy.
10. 04. 2007 | 11:57

Důchodce napsal(a):

Je vidět, chlapče, že jsi opravdu socan. V případě, že tato republika nesplatí svůj dluh 1000 miliard za tři měsíce a tři dny, dostaneš ode mne facku přes celou hubu. tak se snaž , ať je to za tři měsíce splacený.
10. 04. 2007 | 12:03

Rare napsal(a):

k panu Kovaříkovi: p. Havel chce ukázat, že Topolánek má dluh který může splatit nejdříve za 4 roky, kdežto stát má dluh, který splatí za 3 měsíce.

Topolánek má dluh a má byt, který když prodá tak splatí dluh OKAMŽITĚ.

Co má stát tak hodnotného že by OKAMŽITĚ mohl splatit svůj dluh? Do čeho stát INVESTOVAL, kde je ta hodnota profinancovaná státním dluhem jejímž prodejem se dluh zaplatí?

Proto ta analogie nesedí na Topolánka a ani na statisíce lidí, kteří mají hypotéku.

Analogie sedí pouze na lidi kteří svůj dluh projídají. Ale to není ani Topolánek, ani Langer a tudíž to není tak zajímavé, že pane docente? Lepší je ten příměr trochu ohnout, aby seděl na politické protivníky, je to tak?
10. 04. 2007 | 12:05

Pavel napsal(a):

Ale v té analogii je jeden podstatný rozdíl. Ti zmiňovaní pánové si vzali jednu hypotéku a splácejí ji. Nemají, na rozdíl od státu, hypotéku nebo půjčku každý rok novou a vyšší, aniž by tu předchozí splatili.
10. 04. 2007 | 12:06

KIKO napsal(a):

Já myslím, že pan docent naznačil, že připravovaná tzv. reforma je pouze zástěrkou něčeho jiného a že stav financí České republiky není tak katastrofální jak všude prezentuje ODS a Kalousek. Všem už začíná být jasné, že mezi těmi nahoře jsou špinavé peníze a je třeba nějakým způsobem legalizovat a především platit nízké daně. Prosté a jednoduché, "oblbneme národ a namastíme si kapsu" to je heslo reformy pod modrým praporem ODS. Jenom nevím jakou úlohu tam hrají zelení, dnes už modrozelení.
10. 04. 2007 | 12:07

Habaso napsal(a):

To je neskutecny blabol. Pan Havel by mel vratit vsechny sve diplomy. HDP skutecne neni prijmem statniho rozpoctu. A pokud se kdokoliv z vyse uvedenych uskromni, tak bude schopen minimalne 70procent sveho prijmu pouzit na splaceni hypoteky. Stat se ale za prve neuskromnuje a za druhe neni schopen uz usetrit ani tolik, kolik cleni dluhova sluzba = rovna se jen a pouze urok z uz vytvoreneho dluhu. Jen a jen se dale zadluzuje. Dluh take neni investovan, ale projidan na socialnich davkach... Proste jen pan Havel je dalsi socialni demokrat, kudy chodil tudy lhal a krad!!! A ten clanek je na stejne urovni jako uz proslavene Spidlovo prohlaseni "zdroje jsou" ci Paroubkovo "dluhy nesplaci nikdo, dluhy neni potreba splacet". Proste ukazkove po nas potopa... Volit tuhle sebranku muze opravdu jen nekdo, komu na svych detech, co budou muset ty dluhy splatit vubec nezalezi!!!!
10. 04. 2007 | 12:09

richada napsal(a):

Bože,to jsou žvásty!
10. 04. 2007 | 12:15

Jarda napsal(a):

Petr by si mohl zopakovat skloňování podstatných jmen, aby nebyl ovád a pitomec.
Pan Adolf Kisza asi v Česku dlouho nebyl, nebo mu neslouží paměť.Neškodilo by, aby si
zjistil, kdy byla založena ODS.
Moc se mi líbí tito vzdělaní znalci.
10. 04. 2007 | 12:17

Michal napsal(a):

Ač nejsem ekonom, přesto kupecké počty nejsou mou slabou stránkou. A podle nich, člověk jakožto soukromá osoba snadno může (třeba pod tlakem) omezit svou spotřebu na minimum a dluhy urychleně splatit. Stát, ověšený mandatorními výdaji z cca 90%-95% všech příjmů, těžko sníží výdaje aby do těch směšných 3 měsíců všechny dluhu umořil. Pan Havel se zde dopouští ukázkového srovnávání jablek s hruškami! To by se člověku s jeho vzděláním stávat nemělo... vysvětlení je jediné. Oblbuje nás! Řečeno tvrději: LŽE!!! Motiv je jasný, demokracie je o počtech procent, a socialisté i další levičáci vědí, že hlupáků a lidí pohodlných je v každé společnosti víc než pracovitých a chytrých. Je to jen o cestě k moci! A to pak jde pravda bludům z cesty, podle hesla: "Účel světí prostředky!" Je mi smutno, ale vidina moci zkorumpuje kdekoho, titul netitul.
10. 04. 2007 | 12:17

Skeptický napsal(a):

Promiňte panstvo,že sem lezu mezi inteligenty.Asi tu budu za blbce,ale snad mně někdo vysvětlí,jak Česko dokáže splatit 802 miliard státního dluhu z konce minulého roku,za tři a půl měsíce,když státní rozpočet na tento rok je 950
miliard plus sto miliard,které si museli půjčit.
Asi si to naši ekonomové představují tak,že tu měnovou reformu udělají ještě jednou.
Jsem rád,že už do školy nemusím,dneska už ani ty kuchyňské počty neplatí,zato každý blb chce být právníkem,nebo ekonomem.
10. 04. 2007 | 12:17

Kovaříček napsal(a):

Je tragedie, že takovej magor vyučuje na škole. On vysokoškolský diplom získal díky tomu, že byl červenej jak ředkvička a táta měl rudou knížku v kapse. Ještě větší tragédie však je, že se ještě v dnešní době najdou tací, kteří jej snad obdivují. Prostě jedním slovem, SOCANI.
10. 04. 2007 | 12:39

Pavel napsal(a):

Víte, asi je to tak. Pan Havel buď oblbuje lidi, což je na pováženou, a nebo LŽE. Což je ještě horší, protože obě činnosti provádí vědomě.
10. 04. 2007 | 12:43

eze napsal(a):

Nezažil jsem sice reformu pana Rašína, ale vím, že moje matka také tak přišla o polovinu věna, ale byla inteligentní a slušná a tak nezapomněla dodat, že ta druhá půlka pak měla větší hodnotu, než celé věno před Rašínem.
První poválečná peněžní reforma nebyla v roce 1945, jak se mylně pan Havel domnívá, ale až v roce 1946, tj. v době, kdy se již začaly projevovat účinky zestátnění. Kdo se již tehdy zabýval národním hospodářstvím, ví, že v roce 1945 bylo Československo nejbohatším státem Evropy, s nepoškozeným, ale rozvinutým průmyslem nově vybaveným výrobními prostředky, skvělými , tajně za války připravenými výrobními programy a velkou zásobou materiálu i peněz. Nadějný vývoj po tomto výborném startu byl zmařen zestátněním, po němž začali průmysl řídit a jeho programy určovat komici v čele s panem Cyphellym, jehož výbavou byla jen legitimace KSČ,nikoliv znalosti o průmyslu a o němž se tehdy říkalo, že jeho váha se rovná dvojnásobku jeho IQ.
I když se pak organizace řízení mnohokrát do doby, než pan Havel začal poznávat svět, změnila, nikdy se již, zejména v důsledku velikášských projektů, nepodařil návrat k prosperitě a tak bylo nutno v roce 1953 provést další peněžní reformu, při které byli občané, s výjimkou vyšších funkcionářů KSČ a důstojníků SNB okradeni nikoliv o polovinu úspor, ale, kromě prvních deseti tisíc korun, o devadesát procent. Protože ani tato injekce nestačila, začalo zadlužování a nepřiznaný pokles hodnoty peněz. To co udělal pan Klaus, nebyla již známá, ale utajená devalvace koruny, ale jen její oficiální přiznání. Před revolucí někteří ekonomové počítali podle metodiky UNIDO inflaci v ČSSR a ta se v osmdesátých letech pohybovala kolem 8%.
Protože ale české rodiny neřídí své hospodaření tak nesmyslným způsobem, jako byl řízen stát za socialismu,nelze srovnávat rodinné a státní hospodářství.
Články pana Havla rád čtu, protože mi připomínají veselé časy tzv. politických školení pro nestraníky, kde přednášejícímu RSDr. věřilo jen několik momentálně zaostalých, zatímco ostatní se tomu s ubývajícím stoletím stále více smálo.
10. 04. 2007 | 12:44

prog 0473 napsal(a):

vazeni!zatim v cele diskusi nezaznelo to podstatne a to jake je zadluzeni jinych docela ekonomicky silnych statu a nase srovnani s temito staty to snd stoji za uvahu!
10. 04. 2007 | 12:45

skeptický napsal(a):

Omlouvám se vzdělané sešlosti,přečetl jsem si článek pozorněji,a pochopil,jak ti diplomovaní ekonomové počítají.
V mém případě se také nepočítá to,co jsem,ale co jsem mohl být.
Zřejmě to také nebude patřit mezi vědy exaktní,protože co odborník,to názor,něco jako hádání z ruky,nebo psychologie,jak se hodí.Ekonom je tedy spíše umělec.
Nejlépe aplikovatelné v politice.Když je to tak snadné splatit,proč to neudělají?
10. 04. 2007 | 12:45

vodák napsal(a):

Myslím, že z celého článku je pravdivé jen to, že se má pan Havel dobře. Nepochybuji o tom, že se měl dobře vždy. Jak může ze sebe dělat ekonoma a snažit se ovlivňovat vývoj v zemi člověk, který nepochopí, že průšvih je nejen výše ale hlavně vysoký růst zvyšování dluhu v době ekonomického růstu. To, že zapoměl, že není v komunismu a stará se o soukromé záležitosti jiných,je u soudruha Havlova formátu, zbytečné komentovat.
10. 04. 2007 | 12:50

zloch napsal(a):

Jednou pan Havel v ČT nadutě řekl: "Konstatuji, že jsem docent...."
Ale zapomněl dodat, co se naučil v marxistické ekonomii, kdy ještě do roku 1989 se učilo, že trh je buržoasní pavěda. Pan Havel se bohužel již nic nového nenaučil.
10. 04. 2007 | 12:52

vysokoškolačka napsal(a):

Jakému účelu slouží, že p. Jiří Havel, diplomovaný ekonom, vysokoškolský učitel a bývalý vysoký státní úřední "hloupě tváří" a k tomu zde hloupě píše; aby degradoval sebe, "socany", vysokoškoláky, českou ekonomickou vědu, vysoké státní úředníky?
10. 04. 2007 | 12:54

Ekonom napsal(a):

Pan Havel zaujme jen jako šmudla. Nevěděl jsem, že Mirek Topolánek je jeho miláček. Leda, že by šermoval. Ať pan Havel spíš řekne kde vzal Rath na dva baráky a dvě ženy. Bez hypotéky. To nemůže Rath je socan a do těch se Havel netrefuje. Je to farizejské, až podlé takhle si hrát na ekonoma. Vždyť Havel je docentem marxismu leninismu, jak tedy rozumí asi ekonomice. Vůbec
10. 04. 2007 | 12:56

Lada napsal(a):

Pana docenta jsem poprvé viděl a slyšel před volbami při jakési TV debatě a hrozně jsem se smál, jaké blbce máme na čelních místech ve státním aparátu a dnes jsem se nasmál podobně. Pan docent prostě nemúže překvapit. Je to socan každým coulem a ještě k tomu odkojený minulým režimem. :-))
10. 04. 2007 | 12:57

Jan Bureš napsal(a):

Vážený pane Havle,
nezlobte se na mne, ale Váš příspěvek je neskutečný. Bohužel to myslím negativně. On je totiž dluh a dluh. Je rozdíl mezi "chytrým dluhem" a "hloupým dluhem. Zkráceně mezi tzv. chytré dluhy počítám rozumné hypotéky, dluhy na investice nebo dluhy, které mají funkci daňového štítu. A naopak mezi tzv. hloupé dluhy počítám ty závazky, které nevedou k budoucímu zvýšenému příjmu, ale doslova se projí, tzn. dluhy na dovolené, dluhy na krátkodobé požitky a dluhy státu. Dluhy státu totiž nejdou jen do investic a do podpory růstu HDP, ale jdou na platy přebujelého aparátu a celkově na mandatorní výdaje. Váš článek nemá s odbornou ekonomií nic společného a je čistě politicky zabarven a to je myslím škoda. Ve spoustě věcech máte rozumné názory, ale v tomto případě jste totálně "ulítl". Ale žijeme v demokracii a každý má právo na svůj názor.
10. 04. 2007 | 13:02

Robert napsal(a):

Problém, který pan Havel záměrně přehlíží, je ovšem v tom, že oni pánové se zadlužili sami za sebe, kdežto vlády (i ta ve které autor seděl) vršily dluhy za nás za všechny. To, že pan Havel nic nedluží, mě opravdu nezajímá.
10. 04. 2007 | 13:03

Honza napsal(a):

Pan docent Havel by měl zavolat kolegovi Schroederovi a Prodimu a ujistit se, jestli to vidi podobne. Po takove konzultaci uz by mozna ani nezastiral, ze by bylo uplne nejlepsi zrusit maastrichtska kriteria. Vzdyt je prece uplne jedno a to same, kdyz si na dluh kupujeme dum a kdyz uver propijeme, prohyrime nebo jej transformujeme do bohatstvi uredniku a zkorumpovanych verejnych cinitelu, ze pane Havle?
10. 04. 2007 | 13:04

Jarda napsal(a):

Je zajímavé, kolik diskutujících se tváří jako vysokoškoláci. Přitom jejich argumentace je minimální a točí se většinou v kruhu.Logika není asi jejich silnou stránkou. Příště budu jmenovat. Princip kolektivní viny také mnohým diskutujícím nic neříká.
10. 04. 2007 | 13:07

udivený napsal(a):

No na celé věci je zajimavé,že jsou dluhy
občanů (bez rozdílu společenského postavení)koncipoány bez ohledu na to zda tito jednotlivci mohou v průběhu splácení pozbýt zdroj svých dosavadních příjmů.
Chápu,že mohou ručit svým majetkem,ale na druhou stranu je známo,že praní špinavých peněz se uskutečňuje také touto metodou.
10. 04. 2007 | 13:27

Vena napsal(a):

Vtipný článek, ale ty reakce! Rád bych si přečetl, jak stejní lidé budou reagovat za rok.
10. 04. 2007 | 13:31

Lenka napsal(a):

Nechte to být, je zřejmé, že se nám pan docent pomátl.
10. 04. 2007 | 13:33

kanta napsal(a):

Zajímavý článek.Chci věřit,že ho nechají učit,protože snad ještě žijeme v pluralitní společnosti.
10. 04. 2007 | 13:34

Ondra Jágr napsal(a):

Je mi líto pane Havle, ale správného hospodáře a i otce (či matku) rodiny nezajímá Vaše babička, ale naše děti, vnoučata atd. Ty jste Vy socani za 8 let vládnutí zadlužili tak, že to možná (nedej bože)ani nepřežijí. Klaus Vám - ČSSD (česká strana socialisticky demagogická) předal stát zadlužen podobně jak ho přebíral po "revoluci"
Ondra
10. 04. 2007 | 13:34

asitak napsal(a):

Nejspíš to bude tím, že ti pánové mají zajištěný příjem ke splácení svých dluhů. Ale asi také nevidí perspektivu v tom, že by republika i pod jejich vedením mohla být schopná své dluhy splácet.
10. 04. 2007 | 13:36

Pepa napsal(a):

Proč by reagovali,budou mít jen opačné názory :-)))))))))
10. 04. 2007 | 13:43

Pepa napsal(a):

to je odpověď pro Venu
10. 04. 2007 | 13:45

PetrP napsal(a):

Toto má být vysokoškolský učítel na UK?
Katastrofa!
10. 04. 2007 | 13:49

skeptický napsal(a):

Jelikož se to už začíná točit dokolečka,něco na osvěžení.

Zajímavé počty.Připomíná mi to profesora matematiky,který dokázal,že osmačtyřicet jde do šestnácti třikrát.
10. 04. 2007 | 13:51

DS napsal(a):

Soudruh Havel by si přál aby tady zůstal komunistický režim na věčné časy.To bymu ty bezcené nikde neplatící peníze určitě nikdo neznehodnotil to by už ani nešlo.On jako komunista ale měl své konto v zahraničí ve valutách to byl jen pro vyvolené ostatním hrozila konfiskace a kriminál i když peníze získal legálně.Soudruhu Havle nemyslete si,že vtomto státě žijí samí idioti,kteří vám ty bláboly uvěří.
10. 04. 2007 | 13:57

Jan K. napsal(a):

Vážení spoluobčané, nerozčilujte se. Je přece známo, že levicové strany se zaměřují na voliče s nižší inteligencí a tento článek je určen pro ně, ne pro nás. Že my se soudruhovi docentovi smějeme, to mu je jedno. Volební hlasy mají stejnou hodnotu, i od hloupých. A pochvala od soudruha Paroubka ho jistě nemine.
10. 04. 2007 | 14:01

Pepe napsal(a):

Pane Havel připomínáte mi demagogické plamenné řeči z dob normalizace.Proč nazýváte lidi,kteří vám nic neudělali např. jeho exelence aj.Máte to zapotřebí? Z vašeho článku čpí jen agresuvita nešťastného člověka plného zášti.Ono je to vše trochu jinak a Vy zde záměrně lidem zastíráte plamenně a demagogicky.Píšete dobře jedině to,že úspory Vaší babičky vzali soudruzi Vaši druzi nejvěrnější v roce 1953 a to 1 :5.Cena peněz v r.1990 neklesla.Klesala až v dalších letech,ale to úměrně k tomu rostly i platy....
A dluhy? S typickou bolševistickou rétorikou se navážíte do imaginárních dluhů vybraných politiků.Z ČSSD nikdo nemá dluhy? Co pan Gross,Zgarba,Kraus?Zloději!!!Dluhy Topolánka odložila i policie ČR,neprokázali se a i kdyby,jsou to soukromé dluhy a to je největší rozdíl o proti státnímu dluhu.Jaksi jste na to zapomněl? Zapomněl jste na to,že dluhy státní platíme všichni a soukromé jen ten,kdo si je udělal?Mně je úplně jedno,kolik má Topolánek nebo Langr dluhů.Ale není mi jedno,že za vlád ČSSD vzrostl dluh na 8000Kč na každého z nás a ten budu muset zaplatit ze svých daní.Paroubek a celá ČSSD se nikoho neptaly a vesele zadlužovali ČR.Nejhorší není jen výše dluhů,ale jak jste nějak "pozapomněl" rychlost zadlužování.Právě rychlost zadlužování nám velmi důrazně vyčítal MMF.Myslíte,že Vy a "odborníci šibalové" z ČSSD jste chytřejší než MMF.Proč neradíte vlastní straně ČSSD a Paroubkovi,aby se nezadlužovali a respektovali Vaší babičku.Ubohé,zaujaté,nepravdivé a záměrně zkreslené.Určené jen pro ulici.Vlastně tam jsou Vaši voliči....
10. 04. 2007 | 14:07

pepe napsal(a):

Oprava: 80000Kč
10. 04. 2007 | 14:10

Buriánek Ondřej, Semily napsal(a):

HC SPARTA PRAHA
10. 04. 2007 | 14:13

Pat a Mat napsal(a):

Docela vtipné komentáře (až na některé vulgarizmy). Pište dál, protože tím obohacujete naši "českou humorologii" (Švejk by měl radost) a hlavně to může být nekonečná studnice nápadů a témat pro naše umělce živící se politickou satirou. Už se těším na některý z pořadů pí.Bubílkové, p. Šípa nebo Donutila.
S pozdravem "politologům amaterům" ZDAR a ekonomům zvlášť. PAT a MAT
10. 04. 2007 | 14:14

Honza napsal(a):

V komentářích už bylo asi řečeno vše, ale přesto:
- pan ministr Rašín se obrací v hrobě nejen proto, že má takovéto následníky -ekonomy, ale především, když vidí jak stát učí občany se zadlužovat.Protože:co by se občan nezadlužil, když vidí jak stát bezstarostně rozhazuje, zadlužuje se a o splácení nemluví...
-hry s čísly lze hrát na různé způsoby, např. populisticky v duchu propagandy ČSSD - s ekonomickým myšlením to ale nemá nic společného, jen s tou propagandou
- vezměme selský rozum do hrsti a odpovězme si jen na otázku: mají se dluhy splácet v době,kdy hospodářství jde nahoru, nebo dělat další a hodit všechno na naše děti a jejich děti....?
10. 04. 2007 | 14:19

lerak napsal(a):

Zeptejte se známých pana Havla, co to byl (a asi je) za vyžírku. Bylo publikovány jeho praktiky na služebních cestách v zahraničí za totality.
10. 04. 2007 | 14:25

Pepa napsal(a):

Proč tu bandu ekonomu vůbec živíme ? Proč nám neustále LŽOU ?! Vždyť ten dluh jde lehce splatit. Proč nás oblbují ti modří pitomci ?!
10. 04. 2007 | 14:29

Jitka napsal(a):

Asi byvaly ministr Sobotka studoval u pana Havla,proto nas stat je na tom tak jak na tom je. Byla to smrtelna kombinace:student pana Havla ci nekoho podobneho a holobradek drzici se maminy sukne,ktery ridi ekonomiku statu,navic do te doby urcite nerozhodoval o nicem jinem nez o vlastnim kapesnem.
10. 04. 2007 | 14:37

d. napsal(a):

P.Havle ,
nezpomente, ale na to, ze dluh, ktery si nadelate sam, musite sam splatit, popr si pro vas prijde exekutor. Dluh , ktery nadela stat, tim ze penize neivestuje, ale rozda!! musi zaplatit obcan, stat ty penize nema. Jako socialista potazmo komumnista si stale pletete pojmy soukrome a statni....
10. 04. 2007 | 14:40

Milan K napsal(a):

S článkem nesouhlasímˇ, tváří se jako že zjednodušuje komplikovanou problematiku veřejných financí a tím "objasňuje problém", ale přitom se jedná o nesmysl. Sice se v diskuzi pod článkem dočítám že pan autor je vzdělaný člověk, ale podle článku bych rozhodně neusuzoval na obor makroekonomie.
V komentářích je mnoho objasněno.
10. 04. 2007 | 14:46

asitak napsal(a):

Obdivuji Vás i ostatní racionálně smýšlející, kteří si dokáží zjistit informace, vytvořit vlastní názor a dokonce ho zveřejnit. Nechápu ale, jak můžete umožnit kdejakému, s odpuštěním blbovi, vkládat komentáře. Pro vzdělaného člověka jako Vy musí být neskutečně potupné číst stále se opakující výměšky zášti, které tady vypotila většina "přispěvatelů". Bohužel z nich vyplývá jen to, že se tragicky zvětšuje množstevní rozdíl mezi lidmi kteří ví a kteří věří.
10. 04. 2007 | 14:47

Sup napsal(a):

Pane Havle, ekonome, ten, kdo má plat 154 600 (plat premiéra) a má hypotéku na 4 miliony na bydlení, je podle Vás marnotratník a špatný hospodář. Zato neustále se zadlužující stát, který si půjčuje na provoz, je ve výborné kondici a kam se na něj hrabou japonci. Vy jste ale pitomec.
10. 04. 2007 | 14:48

skeptický napsal(a):

Já bych to našim vládám nijak nezazlíval.Jsou to loutky,kterým vládne nadnárodní kapitál,a které to mají příkazem stát zadlužovat.Výměnou mají volnou ruku jak to udělat,aby na ně taky zbylo.Je to jedno,jestli vládne Petr nebo Pavel.
Globalizace,pánové.Splácení státního dluhu je novodobé nevolnictví.Politický boj není o blaho národa,ale o to ,kdo bude u koryta.
Za daných okolností je ale úplně jedno,co se ,anebo kdo dnes na ekonomce učí.
10. 04. 2007 | 14:52

Ing. Alena Drvotová napsal(a):

Je to blábol. Nelze srovávat privátní dluhy, za které nese odpovědnost dlužník, s dluhy, které za daňové poplatníky a jejich děti, praděti, prapraděti udělala socanská vláda(spoluodpovědnost bych tam vnímala i u místopředsedy pro ekonomiku)a to jenom za účelem populistické honby na jakéhokoliv potenciálního voliče a to i z řad nejhrubšího lumpenproletariálu a jiných ničemů, kteří ničím do systému nepřispěli a nepřispějí!
Mimochodem - předsednictvím ve FNM bych se snad ani nechlubila :(
10. 04. 2007 | 14:53

Dave napsal(a):

A cemu se divite, vzdyt je to Socialista...co proboha cekate od Socialistickeho Ekonoma..to je preci jasne, ze bude tvrdit, ze pravicove vlady vsechno znicili a oni jsou ty nejvetsi experti....dulezity je jen co si z toho clovek veme jestli se tomu jen zasmeje a nebo to bude brat vazne....to, ze nas dluh roste opravdu poradnou rychlosti je proste fakt, ktery citovali i ekonomove z EU kdyz hodnotili nasi ekonomiku proste jen totalni ignorant by mohl tvrdit, ze ne a nebo clovek jako pan Havel, jehoz ucel neni sdelovat nam fakta, ale populisticky vyzobavat co se hodi do jeho socialisticeho kramu nic vic nic min.
10. 04. 2007 | 14:59

tana napsal(a):

Před 15 lety jsem ovdověla, moje dcera měla v té době sdružené pojištění. Ročně do jejích 18 let jsme dostávaly cca 3 000 Kč. Zprvu to zaplatilo nájem na celý rok. Proto souhlasím s článkem pana Havla, mám jen jednu poznámku. Opravdu si někdo myslí, že mladí, vzdělaní a schopní lidé budou doplácet na neschopné státní úředníky a rozmařilé "držhubné" pro nemakačenky? Proč?
10. 04. 2007 | 15:00

Zdeněk Glovan napsal(a):

Pište dál takové pitomosti!
Náurod to ocení!
10. 04. 2007 | 15:06

Jana napsal(a):

Je to neuvěřitelné, jak někteří reagujete na daný článek. Pochopili jste co pisatel chtěl říci? Odpovím za Vás, že většina ne. Ale je to jednoduché a prosté, vine se to jako tenká nit celým životem od nepaměti. Bohotí vždy chtěli, chtějí a budou chtít, aby se jim sloužilo za co nejmenší peníz, a co, nejlépe za naturálie, aby se lid před ním plazil a prosil o almužnu. Chudí se zase snažili, snaží a budou snažit, aby přežili. Je to smutné, ale je to tak. Podle odpovědí je zřejmé kdo do které skupiny patříte.
Mělo by být jedno kdo je v čele státu, potažmo vlády, ale ten co tam stojí by měl bezvýhradně každému zajistit aspoň tří základní lidské potřeby: dostatek kvalitní potravy, bydlení, oblečení. Chceme snad všichni zdrvý a slilný NÁROD, nebo ne?
10. 04. 2007 | 15:07

Wladek napsal(a):

Na místě voliče jsem velmi spokojen s tím, že se předseda vlády, ministr vnitra či ministr zemědělství starají více než o dluhy vlastní o dluhy země, kterou spravují a která se díky soudruhům z ČSSD zbytečně zadlužila v době ekonomického růstu a nic nepomohlo diplomovanému ekonomovi Havlovi jeho vzdělání. Touha po moci skrytá za populistickým získáváním (nakupováním) voličských hlasů byla silnější. Škoda, že se svou teorií o nezadlužování neodmítl v minulých osmi letech deficitní státní rozpočty ČSSD. Možná by bylo snazší uvěřit, že svá slova myslí ÚPŘÍMNĚ, i když v podání lidí z ČSSD je tento termín poněkud zatuchlý lží a notnou dávkou neupřímnosti.
10. 04. 2007 | 15:08

Mikk napsal(a):

Jana::: :-)))))))proboha Jano mas, alespon zakladni vzdelani? docela bych si pral kdyby si se stala na chvili predsedkyni vlady a pak bych chtel videt jak by si vsem dala vsechno soudruzko? fakt si myslis, ze by to slo?:-)))))
10. 04. 2007 | 15:11

Standa napsal(a):

Jsem velice rád, že ve svých 69 letech jsem se naučil pracovat na počítači a díky jemu mohu zjistit jaké tu máme blbce diplomované ekonomy, porovnávající neporovnatelné a vnášející do společnosti svými články pouze závist a nenávist. Jak typické bolševické myšlení.
Při současných slušných ekonomických výsledcích by Vás především mělo zneklidňovat, proč máme stále 5x nižší důchody a platy, oproti našim spoluobčanům v EU? Například v Holandsku v loňském roce při obdobné ekonomické situaci královna přidala všem důchodcům 145 euro měsíčně /asi 4000,-Kč/ se zpětnou platností od července.Chtěl bych mít také takové sociální zajištění, abych se nemusel cítit jako žebrák Evropy. Za 8 let vaší vlády jsem se toho nedočkal a asi už mi to nehrozí. Komunisti a kamuflovaní komunisti jako Vy jste pouze příživníky.

Předpokládal jsem, že vyučující docent na UK by měl být apolitický a nestranný. Vaše názory neodsuzuji, máte na ně právo.Jestliže máte své přednášky ke studentům i zahraničním v duchu tohoto levicově demagogistického článku na půdě UK, pak Vás musím nazvat mezinárodním zločincem. Krumpáč a lopata by pro Vás bylo málo. Jedině dvoulůžkovou celu v kriminále i s Vaším nadřízeným, který Vám tuto zrůdnou geblsovskou činnost umožňuje při ovlivňování mladé generace.
10. 04. 2007 | 15:21

Jarda napsal(a):

Standovi - Nebojte se, všichni mladí lidé nejsou naštěstí tak tupí a uvidíte, že přijde doba kdy i ti nejnaivnejší lidé prokouknou co se skrývá za tím nesmyslným heslem ,,sociální stát,, .
10. 04. 2007 | 15:27

ARow napsal(a):

nemam naladu cist podobne demagogicke blaboli a tak jsem si precetl jen prvni odstavec ve kterem pHavel pise o chudere babicce ktere V Klaus sebral uspory. Pokud by ale p Havel byl objektivni/inteligentni?! tak by se rozhlidl za hranice a zjistil by ze ostatni postsovetske staty zazily daleko horsi penezni reformy nez my ve kterem se nam penize sic znehodnotili ale byly jeste k necemu pouzitelne...
10. 04. 2007 | 15:32

skeptický napsal(a):

Milý Jardo,
To už se psalo v Bibli,že přijde doba,že všichni hloupí se stanou moudrými.A pořád se čeká.
Moc dobře,že jste to řekl česky,zase by někdo začal řvát.
Držím mladým palce.
10. 04. 2007 | 15:34

Gejza napsal(a):

Všem Vám, tzv. ekonomům bych chtěl připomenout, že myslící tvor nemůže rozdělovat ekonomy na socanské,liberální,konzervativní a nevím jaké ještě, ale na hloupé, pitomé,blbé a vlastně jiní ekonomové už ani nejsou. Takže se uklidněte, podívejte se na sebe do zrcadla a dejte si pěkně přes hubu, aby jste se už konečně vzpamatovali!!!!!
10. 04. 2007 | 15:34

Pavel napsal(a):

To snad neni mozny ... Jak muze nekdo napsat takovou hovadinu ... A jak je mozny, ze nekdo s takhle demagogickym uvazovanim muze radit vlade a ucit studenty? Je snad rozdil mezi spotrebou a investici ... Byl by asi problem, kdyby pan Topolanek penize vyplaznul za dovolenou s Talmanovou, ale pokud ja vim, koupil nemovitost, ktera v cene poroste ... Kdyby se stat zadluzil stavbou infrastruktury, investici do vedy a vzdelani, tak bych nerekla ani slovo ... Pane Havle, myslite Vas clanek vazne? Jste opravdu ekonom?
10. 04. 2007 | 15:42

Aleš Jakeš napsal(a):

Toto není článek ekonoma, ale politika s levicovým zaměřením - odbornost jde stranou, vypíchnou se věci vytržené z kontextu, rádoby populární, ale odborně zcela nesmyslné srovnání, ať se podepíše ne jako ekonom, ale člen ČSSD. Srovnání ale taky nevystihuje to, že stát není zadlužen jednorázovou půjčkou, ale každý rok si půjčuje stále víc, dluh roste a v hospodaření se s tím automaticky počítá! Tedy jakoby si domácnost každý rok půjčovala víc a víc, aby měla na topení, vodu, jídlo, dovolené a samozřejmě i na splácení starých dluhů!
10. 04. 2007 | 15:49

Ludmila napsal(a):

Moc zajímávý článek, škoda jenom, že jich není více takových
10. 04. 2007 | 15:54

Šárka Bittnerová napsal(a):

Institut ekonomických věd je jistě skvělá instituce, nemají jeho absolventi titul RSDr?
10. 04. 2007 | 15:58

Michal napsal(a):

Neni dluh jako dluh. Topolanek a spol. se DOBROVOLNE zadluzili, aby meli napr. hezky byt. Je to ciste jejich rozhodnuti. Dluh CR je vsak diktovan vladou (mandatornimi vadaji) a jeho spalceni se vynucuje od vsech, i od tech, kteri se zadluzovanim nesouhlasi.
10. 04. 2007 | 16:02

jojo napsal(a):

Uz bylo mnoho napsano o demagogii soudruha Havla, tohoto uspesneho komunstickeho docenta, jez se za bolsevika tak pinozil a jen tak tak ze dospal svou knihu o socialisticke ekonomii. nebudu to proto opakovat, co je vsak nebetycne, ze tento pseudodocent srovnava dluh soukrome osoby s dluhem statu...
10. 04. 2007 | 16:06

Jirka napsal(a):

Věřím Vám poněvadž si nemůžete dovolit lhát. Pánové Langer , Topolánek , Gandqalovič a Klaus mohou. V nedávné minulosti nepřesvědčily naše občany dost jednoznačně a proto máme vládu ODS , držtašek z KDU a typy paní Jaques -Pajerovic (nech se zmlátit a vyhraješ - do poldů se trefovat může každý) . Nechte tento článek otisknout v Právu . V DNES ho rozhodně neotisknou.
10. 04. 2007 | 16:22

zbynďa napsal(a):

Comohu dodat cosmesi zvolili tomáme.
tak si nesmíme bědovat a více pracovat.
na dluhy jiných.
10. 04. 2007 | 16:25

Marek napsal(a):

Pan Paroubek, ještě jako předseda vlády prohlašoval, že neplatit státní dluhy je normální a proto v zadlužení ČR nevidí žádný problém. Ve včerejší diskusi na ČT zase prohlašoval, že je prkotinou ušetřit ze státního rozpočtu 30 miliard a diví se, že současná vláda dělá problém se snižováním tempa zadlužování. Ale přeci hlavní problém je v tempu zadlužování a v populistických zákonech z předvolebního období, které vedou v krátkém horizontu k vyšším mandatorním výdajům než budou příjmy. Tak daleko zřejmě ani soudruh Havel, ani soudruh Paroubek nevidí. Oba se ještě neprobudili ze socialismu (a sní o komunismu).
10. 04. 2007 | 16:38

Jana napsal(a):

ráda bych věděla kolik byl státní dluh v roce 1989 může to někdo napsat dík.
10. 04. 2007 | 16:39

Jarda napsal(a):

Je zajímavé, že dosud nikdo nezmiňujete zadlužování krajských rozpočtů.
Od skutečného ekonoma bych očekával PADNI KOMU PADNI.
Je mi smutno z totalitních projevů typu Jak ten může učit.
To všechno už tady jednou bylo. Totalita je pod kůží mnoha lidí víc,než se zdá.
10. 04. 2007 | 16:46

Kantu napsal(a):

Při vší úctě ke komentářům pana Havla. Tak Václav Klaus je v tittulku jen z důvodu bulvárních, neboť evidentně neměl na úspory babičky autora žádný vliv. Pokud zemřela v roce 1990, tak to ještě žádné reformy nebyly. Přístup pisatele je vrcholně bulvární, neboť hází do jednoho pytle Rašínovu solidní reformu s komunistickým ukradením úspor z padesátých let. Ale do titulku si dá Klause.
10. 04. 2007 | 16:48

Antiko napsal(a):

a co takhle porovnání s Argentinou,která co by stát před lety zkrachovala a nebo si to soudruh nepamatuje?
10. 04. 2007 | 17:00

Vocour napsal(a):

Tenhle moula někdy něčemu šéfoval?! Svěřil bych mu tříkolku nebo kantýnu VUMLu. Nic víc.
10. 04. 2007 | 17:03

Petr napsal(a):

Selskym rozumem jako pan Havel by mne zajimalo jestli HDP = prijem statu, majetek statu ?

Co to je HDP a proc to pouziva k vycisleni prijmu ?

Ja mel vzdy za to ze na jedne strane je dluh a na druhe strane prijem - a HDP podle mne neni a nikdy nebyl PRIJMEM STATU!!

To je komunisticka demagogie jak vysinuta tento clanecek.....
10. 04. 2007 | 17:14

pavel napsal(a):

Jak nám pan Havel předvedl s ekonomií má společného pouze to,že kdysi přednášel na Všekonomické,ale hlavně marxismus leninismus.Ale hlavně aby ve vedení socanů zůstali co nejdéle Paroubek,Rath,Škromach atd.Tím je vítězství v dalších volbách zajištěno.
10. 04. 2007 | 17:24

Jarda napsal(a):

Ještě k metodě. Autor nejprve dá nálepku a pak se s ní vypořádá.
Co všechno musí člověk prožít znovu.
Požadovat obyčejnou lidskou
slušnost je bohužel riziko.
10. 04. 2007 | 17:30

GROSS napsal(a):

nejlepší kritika je od komoušů!!!
10. 04. 2007 | 17:32

Sonny napsal(a):

Je to vtipné, milé a hlavně s ndhledem napsané. Ti ubozí (je jich tolik...) kteří nechápou, by radši měli zahodit klávesnici. Nerozumí nadsázce, nečetli Švejka. Obdivuji Vaši lehkost při debatách, kterých se účastníte a opravdu otevřeně přijímám Váš svérázný způsob humoru. Tímto způsobem podaná ekonomická teorie by měla být srozumitelná pro všechny, těch pár slepců a hlupáků by Vás nemělo rozházet. Přeji ještě mnoho humoru a síly......Sonny
10. 04. 2007 | 17:43

skeptický napsal(a):

Milá Jano,
Když ODS odcházela do oposice,dluh byl asi 10% dnešního,alespoň numericky.
Ovšem,privatizacemi,nepožadováním českých investic od Slovenska při dělení republiky,kuponovou privatizací,prošustrovanými zlatými reservami,ztracenými pohledávkami v zahraničí,inflací,všelijakým rozdáváním a odškodňováním se ztráta na jednu duši odhaduje na 1.5 milionu.Co dodat,ta Argentina nás asi ještě čeká.
I dneska se rozdává,vojenský materiál se posílá darem po tisících tunách,bude se muset znovu kupovat,a o tom to je.
Zbraně se dávají zadarmo,my na to máme,a země je bezbranná.Armádu tu zlikvidovali nejdřív.
10. 04. 2007 | 17:49

Milan napsal(a):

Soudruh Havel se nám pěkně obul do ODS. Je zajímavé, že ekonomické harakiri ČSSD ho nechávalo chladným. Je jasné za koho kope. Jeho argumenty kulhají, jak postřelená srna. Je to nesmysl :-(
10. 04. 2007 | 17:49

Jakub napsal(a):

Klasická ukázka demagogie. Pan Havel tak dlouho míchal jabka s hruškama, až z toho udělal kompot. To, že prezentuje své názory na webu, je samozřejmě v pořádku. Smutné však je, že takovýhle lidé učí ekonomii na VŠ. Skoro se mi nechce věřit, že pan docent je autorem tohoto blogu.
10. 04. 2007 | 17:51

funtracker napsal(a):

Ona taková maličkost v tom článku chybí. Topolánek, Langer a Gandalovič hospodaří se svými penězi, nikoli s penězi cizími. Za své dluhy jsou zodpovědní pouze sami sobě a své bance. A dále si všichni tři pánové neplánují půjčovat obrovské částky v budoucnosti, peníze si půjčili, investovali (neprojedli), kdežto stát peníze prožírá a blízké budoucnosti jeho výdaje přesáhnou jeho příjmy, takže nebude z čeho splácet.
10. 04. 2007 | 17:54

ok napsal(a):

Tomuto socialistickému ekonomovi a jemu podobným, by měl někdo odebrat licenci. Vzpomínám si na "Dějiny dělnického hnutí", "Socialistické finance","Politická ekonomie", "Národohospodářské plánování". Prošel jsem tím také a když jsem přijel do Švýcarska zjistil jsem, že se svými znalostmi umřu hlady a raději další 4 roky studoval.Pak se nestane co p. Paroubkovi v neděli, citát:"Daňové a fiskální"
10. 04. 2007 | 18:20

jslaboch napsal(a):

jsi demagog
10. 04. 2007 | 18:54

Karel napsal(a):

http://www.hrad.cz/cms/cz/i...

Prezident udělil milosti

--------------------------------------------------------------------------------

5. 4. 2007, Praha

Prezident republiky Václav Klaus se v souladu se svou ústavní pravomocí rozhodl dne 5. dubna 2007 vyhovět dalším žadatelům o milost. Ve všech případech ho k tomu vedly důvody humanitární.
4. Daniele Ščukové prezident republiky milostí prominul trest 17 dní nepodmíněně, na nějž byl přeměněn nevykonaný zbytek trestu obecně prospěšných prací. Odsouzené byl původně uložen trest 200 hodin veřejně prospěšných prací za to, že v roce 2001 vybrala peníze z postžirového účtu, na kterém byl jen základní vklad a vznikla tak škoda 5.815,- Kč. Prezident vzal v úvahu, že z uloženého trestu veřejně prospěšných prací vykonala rozhodující část (166 hodin), i když má nyní ve vlastní péči 7 svých nezletilých dětí.

5. Ngoc Thinh Duongovi prezident republiky milostí prominul dva tresty vyhoštění v délce celkem 9 let. Byl odsouzen za to, že se v roce 2003 a 2007 i přes správní a následné soudní vyhoštění neoprávněně zdržoval na území republiky. Prezident v tomto případě přihlédl k tomu, že občan Vietnamské socialistické republiky ve své vlasti nemá žádné zázemí, jeho příbuzní žijí trvale v ČR a spolu se svou českou přítelkyní má nezletilé dítě.
6. Josefu Vojáčkovi prezident republiky milostí prominul nevykonaný zbytek trestu odnětí svobody, uložený v délce 6 měsíců. Byl odsouzen za to, že v letech 2002 – 2003 neplatil řádně výživné na dceru, dluh na výživném činil 9.350,- Kč. Prezident vzal v úvahu, že jeho současná rodina se dvěma dětmi je v tíživé finanční situaci.
Petr Hájek, ředitel Tiskového odboru.
Tak to jsou fakta :::
10. 04. 2007 | 19:06

loko napsal(a):

Bravo pane Havle!
10. 04. 2007 | 19:15

Vladimír Kejklíček napsal(a):

Jakým výpočtem došel pán docent k výpočtu je mi záhadou. Stát nemůže mít nikdy příjem za tři měsice 800 miliard. To na přednáškách musí být veselo. Nedivím se, že ekonomiku lze slušně študovat pouze v zahraničí.
10. 04. 2007 | 19:31

malý napsal(a):

bravo pane havel a to jste ještě byl hodně slušný.
10. 04. 2007 | 19:56

malá napsal(a):

v dnešní dobně se musí každý slušný občan
stydět za naší vládu a poslance- a taky se stydí
10. 04. 2007 | 20:07

PJM napsal(a):

Hlavním důvodem naší neutěšené ekonomické situace, je rivalita všehoschopných neschopných poslanců a senátorů, negace všeho(byť smysluplného), co nevzniklo z jejich iniciativy, či v jejich straně.Dalším problémem je nedostatek odborníků, v klíčových odvětvích, nezatížených vazbou na politické strany. Ministři ,poslanci ,senátoři a další nepostradatelní, sami sebe často pasují za morální vzory, ač jimi téměř nikdy nejsou. Jsou to totiž normální chamtiví lidé, kteří se nezřízeně přiživují na úkor nás všech . Absenci pocitu vlastní odpovědnosti jim zajišťuje imunita hodna římských císařů. To je také příčinou jejich častého selhání.

Mnoho poslanců a senátorů rádo mluví o tom, co všechno pro obecné blaho (občany,stranu, víru) ve svém životě obětovali., Bližší pozorování však prozradí, že neobětovali nic, či lépe řečeno, že to, čeho se zdánlivě zřekli, původně vůbec neměli či nepotřebovali. V mnoha stranických aparátech mají ideální možnost uplatnění osoby, jejichž hlavním rysem je touha vyniknout, neúměrná ovšem ostatním schopnostem. Navíc musejí vydávat devadesát i více procent své energie na pouhé udržení své pozice v rámci aparátu a na činnost, která by jim nominálně měla být vlastní, už prakticky žádná další nezbývá.
10. 04. 2007 | 20:09

Zika Josef napsal(a):

Jsem zvědav, kdy se někdo odpovědný zaměří na majetek pana Havla.
Cítím silně, že by měl na základě Benešovských dekretů propadnout státu, pro kolaboraci rodiny Havlových s fašisty. To byla plná huba lásky a prrravdy. Potom ten podraz na vlastní manželku a další intrikánské akce, které stály tuto zemi nahorázné peníze.On ten majetek nebude asi nic moc čistý.
Viz zveřejňované foto v televizi, kdy ten spratek, seděl tomu fašistickému exponentovi za druhé světové vákly na klíně.
10. 04. 2007 | 20:27

bobr napsal(a):

V této diskuzi prezentovali největší zhovadilosti lidé, kteří předně nemají o ekonomice žádné znalosti, nepochopili smysl článku p. Havla jako příměr a samozřejmě se snaží obsah článku zpolitizovat. Chudáci, nesaháte autorovi ani k prvnímu knoflíku poklopce.
10. 04. 2007 | 20:27

Oli napsal(a):

"...mám pocit, že chcete svalit vinu na "zlý stát, jenž jen okrádá lidi". Klasická levicová demagogie! ..." STUDENTE ŠTĚPÁNE, máte nedostatečnou!! Možná, že je to demagogie, ale zcela jistě to je velmi PRAVICOVÝ POSTULÁT!!... Např. jádro filosofie pana prezidenta!:-))
10. 04. 2007 | 20:31

Oli napsal(a):

"...Topolánek, Langer a Gandalovič hospodaří se svými penězi, nikoli s penězi cizími...." Pane FUNTRACKERE, právěže TEĎ UŽ ANO!!! ... a to je právě ten problém!!:-))
10. 04. 2007 | 20:48

Vlastimil Tlustý napsal(a):

Bravo pane Havle, je to vtipná analogie a velice se člověk pobaví nad stupidními invektivami nevzdělaných blbů,kteří navíc prozrazují koho volili !!! První místo bych udělili příspěvku p.Josefa Zíky !
10. 04. 2007 | 22:05

babi napsal(a):

Opravdu vtipné, s nadhledem. Pobavila jsem se.Mou rodinu samozřejmě vázané vklady a měna postihla také a dost, ale otec byl soukromník (v r.1953!!) tak pracovitý, že už v tom samém roce koupil rodinný domek.Nikdy nežehral na režim, věděl, že vždy bude odkázán na své ruce.Když v r.1959 ve svých 50 přešel opravdu dobrovolně do st.podniku, ke zcela odlišné práci, dělal na 12 automatických strojích a jen se děsil, že ti Češi (byl ke všemu cizinec) chrní na noční.Nikdy neměl dluhy, já je taky nemám. Prostě žiju podle toho, co mám.Pokud naši noví "vládci" mají dluhy, jsou závislí na funkci a to je špatné.Potom budou ochotni udělat kdovíco, aby se udrželi.A to je horší než státní dluh. Kdyby občané nebyli záměrně rozeštváváni na bohaté, chudé, důchodce, mladé, staré, barevné,beroucí a doplácející, ale sjednocováni, museli by si uvědomit, že v nich (v lidech)je bohatství státu, když už skoro vše je zašantročeno. I reformy bychom snáze unesli, kdyby byla "nahoře" morálka. Kdyby řekli, tak my nebudeme taky brát nemocenskou, dáme část platů trvale na dobrou věc,navrhneme změnu volebního zákona s možností odvolání poslanců, imunitu jen na výkon poslanecké funkce, obecné referendum, ať mají lidé alespoň pocit demokracie, ať nejsou jen póvlem.Dáme jim také vizi, ať nejsou otrávení, ať se jim lépe dělá a podniká, potom se nemusíme bát státního dluhu.A přestaňte si nadávat.
10. 04. 2007 | 23:36

Znechucený občan napsal(a):

Babi.S souhlasim s tebou.Ale když to ty lidi čtou , nediv se že nadávají.Ti bolševičtí pohůňkové dobře vědí jakou skupinu občanů oslovují a ta jím ty pohodlný korýtka zajistí.Co na tom ,že jde Republika do p.... .
11. 04. 2007 | 08:46

Terry napsal(a):

pro šreka:
V tom výčtu ti chybí dluhy, které sis nevytvořil sám, ale které ti "produkují" politici, a nejen tobě, ale každému v tomto státě včetně starců, vdov a nemluvňat.
11. 04. 2007 | 10:34

peCan napsal(a):

To je zábava. Za 3,5 měsíce splatíme 1 bilión? Já myslel že státní rozpočet je právě něco kolem 1 biliónu, ale ROČNĚ!

Kdybych si pletl HDP a státní rozpočet, neprošel bych ekonomií snad ani v prváku na učňáku! Kde jste studoval?!

Doufám, že to byl nejapný žert, protože jinak jste TRAGÉD!
11. 04. 2007 | 10:35

Martin napsal(a):

Vtipne a celkem presne, ale pravicovi rejpalove nepochopili nadsazku a berou Vase slova doslovne.
V diskusi se obcas objevuje, ze koupe bytu je investici a stat penize projida. Bohuzel nekteri lide - ale asi ne pravicovi - nepovazuji za projidani investice do obcanu. Chapu, ze se to nekomu nemusi libit a radej by jen staveli dalnice, ale bez obcanu nebude stat.
11. 04. 2007 | 12:26

Pepek napsal(a):

Velmi zajímavý článek hodný k zamyšlení. Obávám se, ale, že někteří modří ptáci toho nejsou schopni :-)
11. 04. 2007 | 19:59

Pepek napsal(a):

K některým komentátorům, důvod, proč se velikost zadlužení země srovnává s velikostí HDP je zřejmý a pokud ho nevidíte, pak nenadávejte na ostatní, ale sami si vemte učebnici ekonomie pro první ročník a zkuste si to přečíst.
1 Co to je HDP? Součet důchodů (příjmů) v ekonomice, v našem případě ČR.
2. Co je to dluh ČR zmíněný v článku? Celkový dluh České republiky.
Je normální porovnávat velikost zadlužení země k HDP dané země. Nenormální je to kritizovat, "učenci".

3. Kdy se vyplatí dluh? Pokud návratnost investice převyšuje náklady úvěru (úroky). Jaký je úrok dluhopisů denominovaných v dolarech, s úrokem 5% a ročním znehodnocení dolaru vůči koruně o 20%?(za rok 2006)
Jakou návratnost investic takto půjčených peněz budeme požadovat?
4. Pokud snížíme výdaje rozpočtu, abychom snížili deficit, pak které výdaje ořežeme? Mandatorní asi těžko, takže zbývají investice. Proč tedy tolik lidí volá po tom, že deficit je projeden, když je použit na produktivní investice, na které by se jinak nedostalo? Zřejmě fanatismus zatemňující zdravé myšlení. :-/
11. 04. 2007 | 20:20

Pepek napsal(a):

Ještě jednu poznámku pro modré.
Ten článek je hlavně o pokrytectví současné vlády. Která do světa volá, že zadlužení je špatné a přitom je sama zadlužena.
A první část článku je také o tom, že lepší strategií v minulosti bylo si půjčit a žít na dluh, než si šetřit a pak být tím, kdo prodělává na měnových reformách.
11. 04. 2007 | 20:30

poiu napsal(a):

To je skutečná přehlídka naší 1. ekonomické ligy. Josef Zika je v této sešlosti bezkonkurenční jednička. Jen pro ty kdo tomu věnovali malou pozornost, tak se mu podařilo zaměnit bývalého prezidenta Havla s autorem blogu, z něhož tak vytvořil fašistu, zatím co bývalý prezident je zřejmě v jeho očích božská modla. A nyní k těm kritikům, neustále připomínajícím, že hypotéka je "dobrý" dluh. Teoreticky zajisté tomu tak může být. Ovšem jen do té doby, dokud tento dluh splácíte. Jakmile se do toho splácení připlete nepředvídaná finanční zátěž a vaše splácení se zastaví, tak po druhé upomínce nastoupí exekutor a kde je váš "dobrý" dluh, a kde jste vy sami? Nebo jakou máte jistotu, v kapitalistickém hospodářství s jeho nezaměstnaností, recesemi a krizemi, že na to splácení budete mít? Nebo kde máte jistotu, že hodnota té nemovitosti zůstane alespoň taková, jakou splácíte. Může klesnout až na neprodejnost, tedy nulu! Souběh těchto nepříjemností je přitom víc než pravděpodobný, čímž vzniká synergický efekt k vaší cestě do... Takže doufám, že vidíte jaké vady ta vaše srovnání mají. Obdobně kulhá na obě nohy to, čemu říkáte "projídání" dluhu, srovnávané s úhradou mejdanu. U mejdanu zajisté platí, že je po něm kocovina. Ovšem to "projídání" vrací všechny tyto prostředky zpět za nákupy jídla, výrobků a služeb, čímž udrží spotřebu i výrobu, a tedy zaměstnanost, a tedy funkčnost celé ekonomiky státu, a tedy možnost vůbec ten dluh úpravou veřejných výdajů, případně i příjmů, začít umořovat. Není tedy moc moudré dělat ze sebe hráče 1. ligy, sedíce na tribuně pro diváky, či dokonce být jen v místě na stání.
11. 04. 2007 | 22:14

skeptický napsal(a):

Napadla mne zajímavá myšlenka,jestli se nám ten hodný pán nesnaží naznačit,že za očekávanou reformou státních financí by mohla být jen tak čistě náhodou
reforma měnová.Pán se pohyboval v nejlepších kruzích,mohl by ledacos vědět.
Pak by byl ovšem nepochopen,a to zásadně.
12. 04. 2007 | 13:42

poiu napsal(a):

Jestli dobře chápu smysl měnové reformy, tak hodnota aktiv měnové jednotky se x násobně sníží. V tržním hospodářství by při měnové reformě měly být podmínky pro všechny subjekty na trhu stejné a jelikož jsou na tom lépe dlužníci (neb měnový pád postihuje aktiva), kterými většina klientů z řad občanů (při celkové zadluženosti 525 mld Kč ke konci loňského roku) je, postihla by ta měnová reforma finančníky a podnikatele mnohem víc, nežli občany. Je tedy reálné takový krok očekávat od ODS? Ani omylem.
12. 04. 2007 | 17:35

skeptický napsal(a):

Při předchozích reformách byli
Unsere Leute vždy včas informováni,banky na tom nikdy neprodělaly.Já taky jednu zažil v třiapadesátém,je to košer způsob jak obrat lidi o úspory,zvláště když vám úspory nad 10 000 vymění v kursu jedna ku stu.
Nemohu se zbavit dojmu,že tady probíhá plánovaná likvidace státu shora,a kolonizace ufouny.Spousta přispívajících v článcích nezapře,že česky moc neumějí,a české zájmy jsou jim poněkud cizí.
12. 04. 2007 | 20:20

poiu napsal(a):

Měnová reforma v r. 1953 podle wikipedie:

Zatímco vklady do 300 Kčs se přepočítávaly v poměru 5:1, vyšší vklady do 10 000 Kčs už v poměru 6,25:1, vklady do 20 000 Kčs v poměru 10:1, ty do 50 000 Kčs 25:1 a vyšší v poměru 30:1. To neplatilo pro hotovost. Tam to bylo 1:50, ale neznám další podrobnosti.

Pokud vím, tak v r. 1953 již byly všechny banky státní. Možná ještě nějaká kampelička mohla existovat a ta to sotva věděla předem. I kdyby to banka (soukromá) věděla předem, co je jí to platné? Postižené úspory klientů ji nezajímají a s dluhy klientů tak jak tak nic nenadělá. Ta informace o zvýhodnění členů KSČ je účelová lež, protože jeden z mých známých jako příslušník SNB a člen KSČ den před měnovou reformou v r. 1953 dostal a zaplatil již dříve objednaný nábytek a málem ho za to vyhodili z obou těchto ctihodných institucí, aby jeho okolí nemohlo nabýt dojmu, že někdo z těchto lidí byl zvýhodněn.

S tou likvidací státu nelze nesouhlasit. Napřed si USA&spol. prostřednictvím svých tajných služeb financujících disidenty připravily terén s bílými koňmi, které při pádu režimu využily k devastaci hospodářství a rozbití státu. Moc přitom však mlaskali a tak jim voliči napříště ukázali záda. Při loňských volbách pak podvodnými sliby a skandalizováním ČSSD získala ODS těsnou většinu a po frašce s ustanovením vlády prezidentskými obstrukcemi a korupcí v parlamentu i důvěru vlády v koalici. Nyní se snaží realizovat tržní hospodářství bez přívlastků, experimentální to dílko papá Klause, tedy naprosto asociální stát nepřátelský většině jeho obyvatel. Ono je totiž poněkud rozdílné žít v kapitalizmu evolučními kroky se vyvíjejícímu a nebo vpadnout s ním do tří-generačního sociálního systému spontánní revolucí bez potřebných regulačních nástrojů, v analogii, být na povoze taženém splašenými koňmi s opratěmi válejícími se po zemi. K čemu to posléze vede známe z historie a že ta by se již neopakovala, je jen zbožné a naivní přání pravice. Každý tlak budí protitlak. To je fyzikální zákon uznávaný od nepaměti.
13. 04. 2007 | 11:19

Ivan Langer napsal(a):

http://www.langer.cz - vítejte na stránkách jednoho z nejpůsobivějších postrevolučních politických "střelců"!!!!!!!
13. 04. 2007 | 11:49

jogín napsal(a):

Napsané hezky, ale malé upřesnění: Babiččiny peníze se mohly smrsknout i víc, kdyby vyřizování dědictví trvalo déle. V roce 1993 dosáhla inflace maxima, 56% a úspory občanů se se za Klausova panování smrskly nevídanou měrou.
13. 04. 2007 | 12:30

Hurá napsal(a):

Díky Josefe Zíko, konečně nejsem sám, kdo ten podfuk ventiluje. Doufám ale, že mluvíme o Václavu Havlovi, aby nedošlo k záměně.
15. 04. 2007 | 01:26

Garig napsal(a):

Vážený pane Havle,obdivuji váš vtipný komentář současného pokřikování různých laiků a zpolitizovaných neználků ohledně zadlužování státu. Odborníkovi ekonomovi je to více méně jasné. Reformu daní ve prospěch svých vlastních kapes přeci vláda nemůže zdůvodňovat právě tím, že si chtějí sami sobě přilepšit. Není to tak dávno, co marketingoví odborníci ODS pokřikovali v médiích, že socanská vláda způsobila nezaměstnanost, že ekonomický růst nebude. Protože ekonomika šlape, inflace je nízká, nezaměstnanost klesá, ekonomický růst trhá rekordy a rozumné hospodaření státu, které je dáno mastrichtskými kritérii, bylo v loňském roce dodrženo nic jiného nové vládě nezbývá, než lhát a manipulovat. O nezaměstnanosti už nemluví, tempo růstu si brzy přivlastní. Inflace a úrokové sazby jsou pro lidi moc složité. Tak pokřikuje o finanční krizi a nesmírném zadlužování.Že to fakticky není pravda, je celkem jedno.
Hlavní je marketing a oslovení naivních voličů.
Krásně je to možno pozorovat v diskuzi k tomuto blogu.
Všimněte si kolikrát se ve sprostých urážkách, nenávistných obviněních a diskuzích o něčem jiném objevuje termín "mandatorní".
Ten se stal frekventovaný poslední dobou. Je tak nějak napasovaný na sociální dávky, i když ve skutečnosti obsah " výdajů ze zákona" je mnohem širší. Pan Nečas a pan Topolánek ho v tomto smyslu používají, i když musí vědět, že věcně lžou.
Spousta diskutujících zde ho následně používá jako argument, i když se vsadím, že nikdo z nich by nedokázal alespoň stručně vysvětlit, co to vlastně znamená.
Tak nějak se stává, že pravicovost se blíží křupanství, i když je možné, že existují i slušní vzdělaní ekonomové s pravicovími názory.
15. 04. 2007 | 21:37

občan napsal(a):

Moc zajímavé, pan Havel je nejspíš trochu ovlivněn životem za minulého režimu. Peníze se nešetří, neb nemohou získat vetší cenu. Peníze by se měly investovat. A jestli si někdo vypůjčí, tak je to pouze jeho věc. A v mém případě by se mi určitě nelíbilo, kdyby o tom někdo psal na internetu......
ČSSD by se měla stydět za náš státní dluh.
27. 04. 2007 | 10:51

Vojtěch napsal(a):

Zajímavé informace o tzv. reformě veřejných financí jsem nalezl na http://diskuse.haloradio.cz... Jdou tam po rychlé registraci vkládat i rozsáhlejší materiály, než jsou k dispozici jinde.
27. 04. 2007 | 13:06

Jag napsal(a):

Pan Havel má pravdu v jednom.I dluhy se dají dělat.V podstatě jde jen o to,jestli mají smysl.Když uvážíme,že sebereme půlku platu občanovi a dodáme ji socce,která nemá odpovědnost,pak věru mluvit o Langrových a Topolánkových dluzích mi připadá zbytečné.Tito si určitě dluhy splatí,nebo je budou řešit jako soukromé osoby.Dluhy lemplů,socek a dalších,kteří ani netuší,kdo za ně dluhy platí,proč by je dělat neměli,budeme platit my všichni.A to je velký rozdíl.Tady totiž nejde ani tak o dluhy,jako o to,nechat odpovědnost a neučit odpovědnosti,popřípadě přinutit k odpovědnosti.A to se jaksi nedaří.Otcové zplodí-neplatí,matky zplodí-neplatí,půjčím si na kde co,neplatím-podvádím.Tady se jaksi s dluhy musí něco dělat.A že USA mají velký deficit?Oni by ho neměli,kdyby po světě nemuseli posílat na sociály armády,soudy,bepečnostní služby a policie.Takže jejich dluhy řeší světové problémy.
04. 05. 2007 | 07:20

Jamison napsal(a):

http://054e42179ee2a857f5c1... <a href="http://054e42179ee2a857f5c1...">054e42179ee2a857f5c1b15c7274d24a</a> [url]http://054e42179ee2a857f5c1...[/url] [url=http://054e42179ee2a857f5c1...]054e42179ee2a857f5c1b15c7274d24a[/url] [u]http://054e42179ee2a857f5c1...[/u] 7fa65cee1f761effece035829656330a
08. 05. 2007 | 23:43

Petr napsal(a):

Fuj.To je ale pane Havel velice chytré,politicky tendenční a neskutečné srovnání a hraní se slovíčky.Doufám,že pokud věříte tomu co jste napsal,že se už nikdy nedostanete k ničemu podstatnému.
Ale spíš si myslím,že jste jen tak vypustil balónek,abyste viděl,co u lidí projde.Vidím,že manipulátoři mají stále na růžích ustláno.
11. 05. 2007 | 12:47

Petr napsal(a):

Ještě si dovolím z jiného soudku.Mírné dluhy samozřekmě není nic kritického.Otázkou je zdali je nutné je takto a v této výši dělat.A jestli by to nešlo jinak.Mám pocit,že se z financí dělá něco mystckého a tajemného,co má zastřít nechuť dělat něco s bordelem,protože čím větší chaos,tím se lépe krade a zneužívá.Přece si sami poslanci a vysocí státní úředníci nebudou komplikovat život a zavádět jednoduchost a pořádek.Myslím ,že princip státní kasy,by bylo to nejlepší,co by se dalo pro začátek udělat.Všude se krade ,ale my jsme v tomhle fakt umělci.
11. 05. 2007 | 12:58

Soor napsal(a):

Mám takový dojem, že skalní příznivci ODS počínají plakat tkzv. "nad rozlitým mlékem". Nebo si opravdu myslíte, že experimenty páně z ODS nebyly jen oblbováky vedoucí k moci,potažmo "k lizu" a ne k tomu co před volbami lhali občanům? Na prstech jedné ruky si lze spočítat, že oblbování zvané "reformy" z dílny ODS dluhy jen a jen zvýší. Nato nemusím být ekonom. Jsem zvědav co pak budou pánové lhát veřejnosti po této zcela zřejmé skutečnosti.
P.S. Pokud se týče manipulace, tak tu s národem "mistrně" provádí ODS! Jsem zvědav, kdy to občan připustí.
27. 05. 2007 | 08:11

Soor napsal(a):

A ještě něco.
Jsem velice zvědav, kdy občan pochopí, že blábol zvaný "Modrá šance" je nesmyslem, který nemá v prosperujících ekonomikách obdoby. Konec konců čelní představitelé ODS se dnes o této pitomosti vyjadřují tak, jak se vyjadřují. A vůbec jim nevadí, že voličům zcela bezostyšně lhali.

P.S. Ten zvednutý prst ve sněmovně pařil i Vám, voliči ODS.
27. 05. 2007 | 08:19

Svatopluk Solecký napsal(a):

Nevím, na co si uvedení pánové půjčili, ale předpokládám, že jako většina ostatních, investovali tak vysokou částku do bydlení. Opakuji investovali. A to je zatracený rozdíl - investovat nebo projídat. Socialisté jsou už programově založení na projídání peněz marnotraným rozdáváním všemožných přídavků.
27. 05. 2007 | 12:15

Honza K napsal(a):

Mohl byste mi prosim vysvetlit, co timhle clankem vlastne myslite?Je snad v poradku, ze je CR zadluzena?Nebo ten, kdo ma hypoteku ma byt tise a mluvit mohou pouze ti, jejichz zadluzeni je mensi nez zadluzeni cele zeme?A neni nakonec ten rozdil hlavne v tom, koho svymi ciny zadluzujete, pane docente?
16. 07. 2007 | 14:35

ferodo napsal(a):

Srovnání pseudoekonoma Havla je zajímavé. Proč ale při své objektivitě neporovná skutečně možné splácení, které je odvoditelné pouze z nepotřebných výdajů státního rozpočtu, a to např. porcování medvěda, provozy politických stran, vše nad průměrný republikový plat u poslanců, senátorů a případné další nesmyslné náklady ze státního rozpočtu.
Nedovedu si představit voliče ČSSD, kteří by je ještě volili,aby byli bez odborářských výhod, nedostávali sociální a jiné, státem hrazené dávky, důchody a další podpory. Zastavte tyto platby, zaplaťte dluhy a Vaše skóre u voličů bude hluboko pod bodem mrazu. Vaším cílem je modernizovat stranu, Váš šéf jde příkladem. A copak takový Zgarba, kolik dostal za pozemky od svých kamarádů ???
23. 09. 2007 | 01:33

ferodo napsal(a):

Srovnání pseudoekonoma Havla je zajímavé. Proč ale při své objektivitě neporovná skutečně možné splácení, které je odvoditelné pouze z nepotřebných výdajů státního rozpočtu, a to např. porcování medvěda, provozy politických stran, vše nad průměrný republikový plat u poslanců, senátorů a případné další nesmyslné náklady ze státního rozpočtu.
Nedovedu si představit voliče ČSSD, kteří by je ještě volili,aby byli bez odborářských výhod, nedostávali sociální a jiné, státem hrazené dávky, důchody a další podpory. Zastavte tyto platby, zaplaťte dluhy a Vaše skóre u voličů bude hluboko pod bodem mrazu. Vaším cílem je modernizovat stranu, Váš šéf jde příkladem. A copak takový Zgarba, kolik dostal za pozemky od svých kamarádů ???
23. 09. 2007 | 01:33

jejda napsal(a):

:)) chudak pan topolanek a vsichni dobrovolne zadluzeni spoluobcane..jestlize by se splacel cely statni dluh(ten z donuceni), znemozni tenhle tah splacet dluhy vsech obcanu vc. topolankova(dobrovolne), protoze soucasti HDP je oceneni veskere produkce (tzn. bohuzel i te, co vyprodukoval topolanek), kdo nevidi tuhle duplicitu by se nemel vyjadrovat k ekonomickym zalozitostem
19. 01. 2008 | 23:29

damian napsal(a):

<a href="http://www.daikenfudousan.com/">不動産投資</a> <a href="http://www.dalkenfudousan.com/">システム開発</a> <a href="http://www.dalkenfudousan.com/">SEO対策</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">札幌 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">仙台 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">大阪 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">横浜 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">名古屋 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">福岡 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">京都 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">埼玉 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">千葉 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">静岡 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">神戸 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">浜松 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">堺市 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">川崎市 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">相模原市 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">姫路 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">岡山 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">明石 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">鹿児島 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">北九州市 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">熊本 不動産</a> <a href="http://www.daikenfudousan.com/">収益物件</a> <a href="http://www.dalkenfudousan.com/">webシステム開発</a> <a href="http://www.constitution-no1...">不動産</a> <a href="http://www.estate-no1.com/">賃貸</a>  <a href="http://www.plan-no1.com/">収益物件</a> <a href="http://www.travel-no1.com/">新築</a> <a href="http://www.work-no1.com/">住宅</a> <a href="http://www.introduction-no1...">アパート</a> <a href="http://www.guidance-no1.com/">マンション</a> <a href="http://www.nature-no1.com/">土地</a> <a href="http://www.ict-no1.com/">不動産投資</a> <a href="http://www.from1st.co.jp/">インテリアコーディネータ</a> <a href="http://www.from1st.co.jp/">リフォーム 東京</a> <a href="http://www.from1st.co.jp/">リフォーム 大阪</a> <a href="http://www.shegotec.com/">土壌汚染</a> <a href="http://www.shegotec.com/">土壌浄化</a> <a href="http://www.observation-no1....">投資</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">不動産 査定</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">不動産 買取</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">不動産 売買</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">不動産 鑑定</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">不動産 売却</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">広島 賃貸</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">広島 不動産</a>
08. 07. 2008 | 08:57

ヒゲ 脱毛 napsal(a):

14. 11. 2008 | 16:17

bajo napsal(a):

Ackoliv se pan Havel honosi titulem diplomovaneho ekonoma, zapomnel jaksi zminit, ze zadluzeny clovek s dluhem vetsim nez je jeho rocni prijem si na tento dluh obvykle poridil protihodnotu - obvykle dum, byt, novou kuchyni... Stat sve dluhy ma z rozhazovani. Je to jako by si obcan bral pujcky na to, aby mohl kazdy vecer chodit do restaurace na veceri. Chran nas panbuh (a to jsem ateista) pred ekonomickymi "experty" jako je pan Havel. Bud je demagog nebo ekonomicky ignorant a pak by mel vratit ten svuj diplom.
28. 02. 2009 | 13:47

Vašek napsal(a):

Napřed jsem chtěl napsat komentář. Ale nestojí mi to za to. Větší hovadinu jsem snad slyšel naposledy na školení ZV ROH před 20ti lety. Pokud tady ten nedouk absolvent politické ekonomie je "odborník" ČSSD, pak nás ochraňuj Bůh a to jsem atheista.
11. 05. 2009 | 20:40

Vašek napsal(a):

Omlouvám se, nečetl jsem komentář bajo, to že jsem použil podobné vyjádření asi něco napovídá o Havlvě úrovni. Vyvolává stejné emoce.
11. 05. 2009 | 20:43

jan hofman napsal(a):

otřesné, místo těchto keců si přečtěte http://www.verejnydluh.cz/, ale to jsou určitě špatná čísla, že jo. hlavně p.havle se neopomeňte zřeknout svého důchodového pojištění v evr.parlamentu a začněte splácet tu socanskou sociálně ohlediplnou sekeru ....
22. 06. 2009 | 11:10

tiffany and co napsal(a):

Myslím si, že pan Havel uráží všechny lidi, kteří se ekonomijí zabývají, když o sobě prohlašuje, že je ekonom. Asi mu ještě nedošlo, že existují dobré a špatné dluhy. Jinými slovy, pokud by např. pan Topolánek prodal svůj majetek, splatil by dluh okamžitě, má dobrý dluh. Pokud má někdo půjčku např. u Provident a nemá žádný majetek, má špatný dluh.
31. 07. 2009 | 14:10

omar7 napsal(a):

<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.lzozh.com/vb/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://lzozh.com/forum/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.lzozh.com">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://www.lzozh.com/dlil/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات صوتي" href="http://voicechat.sh8d.com">شات صوتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.cate-girl.com/vb/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.cate-girl.com/fo...">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.cate-girl.com">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://www.cate-girl.com/dlil/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات صوتي" href="http://voicechat.sh8d.com">شات صوتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://www.sh8d.com/dlil/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://daleel-arab.com/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل" href="http://daleel1.com/">دليل</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dleli.net/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل" href="http://rbdlil.com/">دليل</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://arabiaat.net/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="العاب" href="http://al3abii.com/">العاب</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="صور" href="http://9oari.com/">صور</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="توبيكات" href="http://topikati.com/">توبيكات</a></strong></H1>
18. 09. 2009 | 17:12

JaRDA napsal(a):

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi. Ani jsem nevěděl, že jde o latinské přísloví. Vždycky jse to považoval za citát našeho filozofa Petra Chelčického.
24. 09. 2009 | 14:44

Souvenir Pernikahan napsal(a):

hi, thanks for this articles, good post.
23. 10. 2009 | 12:28

fashion napsal(a):

http://www.fashioninshop.com
Fashioninshop.com is a online store,sales a wide range offashionable products which directly are from manufacturers,eliminating the cost of a lot of the middle businessman, so the price is lower than the other online stores, but the quality is high! we main sale some of the latest fashionable styles of clothing, shoes, bags and other products! Our aim is quality first, customer first, honesty!
24. 11. 2009 | 04:27

Fake Watches napsal(a):

thank you very much
08. 12. 2009 | 03:34

Replica Soccer Jersey napsal(a):

thanks
08. 12. 2009 | 03:36

Replica Watches napsal(a):

ni hao
08. 12. 2009 | 03:38

rolax watches napsal(a):

ha ha
08. 12. 2009 | 03:38

Defensive Driving Course Online napsal(a):

This is a great. Nice...
21. 01. 2010 | 10:33

North Carolina Traffic School napsal(a):

This is a great. Nice...
21. 01. 2010 | 10:48

North Carolina Traffic School napsal(a):

great. Nice...
21. 01. 2010 | 10:49

California Learners Permit napsal(a):

great. Nice...
21. 01. 2010 | 10:50

Marin county traffic school napsal(a):

Yup.. This is a great. Nice...
21. 01. 2010 | 10:50

California Traffic School napsal(a):

Thanks guys ! This is a great. Nice..
21. 01. 2010 | 10:51

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

http://www.iwcwatches.us/Bv... Bvlgari watch for sale
http://www.iwcwatches.us/Ca... Cartier watch for sale
http://www.iwcwatches.us/Ch... chopard watch for sale
30. 01. 2010 | 04:27

df napsal(a):

hrzbj.cn>深圳搬家</a>队伍,一步到位的服务宗旨,用一流的服务质量和效率,伴您走进新的吉祥和谐之家<br />
为您提供<a href=http://www.hrzbq.com/szbcgs...>深圳搬厂公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ktjx...>深圳空调加雪种</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ftbj...>深圳福田搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/lhbj...>深圳罗湖搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/nsbj...>深圳南山搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ytbj...>深圳盐田搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/babj...>深圳宝安搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/szlh...>深圳龙华搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/lgbj...>深圳龙岗搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/bjbj...>深圳布吉搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/szdc...>深圳吊车公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/szxg...>深圳搬家到香港</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/szby...>深圳搬运公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/hccz...>深圳货车出租公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ctbj...>深圳长途搬家公司</a><br />

<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/banc...>深圳搬厂公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ktaz...>深圳空调安装</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn>搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/kt.htm>深圳空调维修</a>
<a href=http://www.hrzbq.com/szdzgs...>深圳吊装公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn>深圳正规搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ktcz...>深圳空调拆装</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/hrkt...>深圳海尔空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/LGkt...>深圳LG空调维修</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/xkkt...>深圳新科空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/zgkt...>深圳志高空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/slkt...>深圳三菱空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/dbxw...>深圳澳柯玛空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/glkt...>深圳格力空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/dsjw...>深圳春兰空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ysqw...>深圳大金空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/wxfw...>深圳日立空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/wxbj...>深圳松下空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ktcs...>深圳三星空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/khyj...>深圳索尼空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/xyjw...>深圳奥克斯空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/mdkt...>深圳美的空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ktxd...>深圳空调清洗</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/kt.htm>空调维修</a>服务<noscript>
30. 01. 2010 | 08:11

tiffany sale napsal(a):

great. Nice...
30. 01. 2010 | 09:30

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
07. 03. 2010 | 17:13

nike jordan 1 napsal(a):

I LOVE YOU
huang zhi zhong
sorry
01. 04. 2010 | 09:03

nike lebron soldier napsal(a):

<h1><a href="http://www.nike-lebron.org/..."><strong>nike lebron soldier</strong></a>, nike lebron soldier<br></h1>
<h1><a href="http://www.pumashoesbox.com"><strong>puma shoes</strong></a>, puma shoes<br></h1>
<h1><a href="http://www.nike-lebron.net/..."><strong>nike lebron soldier</strong></a>, nike lebron soldier<br></h1>
<h1><a href="http://www.cheap-ghd.net/gh..."><strong>ghd iv kiss pink hair straighteners</strong></a>, ghd

iv kiss pink hair straighteners<br></h1>
02. 04. 2010 | 03:54

jordan shoes napsal(a):

Moje babička, šťastná to žena, říkala, že dluh ujídá z mísy. Dluhy neměla a celý život úporně šetřila na zadní kolečka. Proto byla vděčnou obětí všech finančních reforem. Půlku věna jí sebral už ministr Rašín v roce 1919,
06. 04. 2010 | 11:07

Repica Handbags napsal(a):

asdasfasd
11. 04. 2010 | 04:10

czx napsal(a):

Ever since the <a href="http://www.raybansunglasses...">sunglasses</a> became a necessity in summer, <a href="http://www.raybansunglasses...">ray ban sunglasses</a> has been in fashion and it's now essential to sunglasses lovers. Among all its products, the <a href="http://www.raybansunglasses...">Ray Ban 3025</a>, <a href="http://www.raybansunglasses...">Ray Ban 2132</a> , and <a href="http://www.raybansunglasses...">Ray Ban Wayfarer</a> are the most popular and beloved ones. <a href="http://www.raybansunglasses...">cheap sunglasses</a> including all the aboving collections are provided at our on-line shop.
16. 04. 2010 | 12:35

czx napsal(a):

We provide the best sellers of <a href="http://www.policesunglasses...">Police Sunglasses</a> , including such series as <a href="http://www.policesunglasses...">Police 5161</a> ,<a href="http://www.policesunglasses...">Police 8827</a> ,<a href="http://www.policesunglasses...">Police 9808</a> ,<a href="http://www.policesunglasses...">Police JD3046</a> ,<a href="http://www.policesunglasses...">Police P366</a> ,<a href="http://www.policesunglasses...">Police Polarizer</a> . They are not only popular but also classic, and they will surely make you charming and handsome.
16. 04. 2010 | 12:38

c2 napsal(a):

350-018 <a href="http://www.pass4sure.org/Ci...">350-018</a> [url=http://www.pass4sure.org/Ci...]350-018[/url] [a/]http://www.pass4sure.org/Ci...[a]350-018[/a] http://www.pass4sure.org/Ci... <a href=http://www.pass4sure.org/Ci...><strong>350-018</strong></a> <リンク:http://www.pass4sure.org/Cisco/350-018.html>350-018</リンク>
19. 04. 2010 | 05:49

c2 napsal(a):

http://www.pass4sure.org/IB...
http://www.pass4sure.org/Av...
http://www.pass4sure.org/Av...
http://www.pass4sure.org/Ch...
http://www.pass4sure.org/Ch...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Or...
http://www.pass4sure.org/Or...
http://www.pass4sure.org/Or...
http://www.pass4sure.org/Co...
http://www.pass4sure.org/Co...
http://www.pass4sure.org/Co...
http://www.pass4sure.org/Co...
http://www.pass4sure.org/SU...
http://www.pass4sure.org/SU...
http://www.pass4sure.org/SU...
http://www.pass4sure.org/EC...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
19. 04. 2010 | 05:50

c2 napsal(a):

http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/Ci...
http://www.pass4sure.org/IS...
http://www.pass4sure.org/IS...
http://www.pass4sure.org/Co...
http://www.pass4sure.org/(ISC)2/CISSP.html
http://www.pass4sure.org/EC...
http://www.pass4sure.org/EX...
http://www.pass4sure.org/HP...
http://www.pass4sure.org/HP...
http://www.pass4sure.org/HP...
http://www.pass4sure.org/HP...
http://www.pass4sure.org/HP...
http://www.pass4sure.org/Co...
http://www.pass4sure.org/Ju...
http://www.pass4sure.org/Ju...
http://www.pass4sure.org/Ju...
http://www.pass4sure.org/Ju...
http://www.pass4sure.org/Co...
http://www.pass4sure.org/Ne...
http://www.pass4sure.org/Co...
http://www.pass4sure.org/PM...
http://www.pass4sure.org/CW...
http://www.pass4sure.org/Co...
http://www.pass4sure.org/Co...
http://www.pass4sure.org/Co...
http://www.pass4sure.org/Co...
http://www.pass4sure.org/VM...
http://www.pass4sure.org/VM...
http://www.pass4sure.org/Co...
19. 04. 2010 | 05:51

fashion shop napsal(a):

http://www.fashioninshop.net

Fashioninshop.net is a online store,sales a wide range offashionable products which directly are from manufacturers,eliminating the cost of a lot of the middle businessman, so the price is lower than the other online stores, but the quality is high! we main sale some of the latest fashionable styles of clothing, shoes, bags and other products! Our aim is quality first, customer first, honesty!
01. 06. 2010 | 07:11

viagra where to buy napsal(a):

This article gives the light in which we can observe the reality. This is pretty nice one and gives in-depth information. Thanks for this nice article
12. 01. 2011 | 05:10

Maja11 napsal(a):

No když jste to tak dobře napsal položím Vám dvě otázky:
1) je nás (třeba) pět navzájem obchodujeme (s dluhama i bez)
__je možné aby každý vydělal??
2) Když vydělá tak za jakých podmínek??
Řešení tu někdy napište možná se sem vrátím a počtu si.
03. 04. 2011 | 15:01

アダルトグッズ napsal(a):

当店は大人のおもちゃメーカー直送の為、当日発送でお客様を待たせない通販です!おもちゃの販売を安心で早く秘密厳守を第一に運営致しています。
特に女性の方には細心の注意をもって配達させて頂いています、是非この機会に<a href="http://www.shj-ec.com/index.htm">大人のおもちゃ</a>で素敵なプライベートタイムをお過ごしください!
数ある商品の中から厳選してグッズを取り揃えました!アダルトグッズショップとは、<a href="http://www.shj-ec.com/index.htm">アダルトグッズ</a>(大人のおもちゃ)を販売する店のことである。
08. 04. 2011 | 03:34

アダルトグッズ napsal(a):

当店は大人のおもちゃメーカー直送の為、当日発送でお客様を待たせない通販です!おもちゃの販売を安心で早く秘密厳守を第一に運営致しています。
特に女性の方には細心の注意をもって配達させて頂いています、是非この機会に[url=http://www.shj-ec.com/index.htm]大人のおもちゃ[/url]で素敵なプライベートタイムをお過ごしください!
数ある商品の中から厳選してグッズを取り揃えました!アダルトグッズショップとは、[url=http://www.shj-ec.com/index.htm]アダルトグッズ[/url](大人のおもちゃ)を販売する店のことである。
08. 04. 2011 | 03:35

michigan auto insurance quotes napsal(a):

Thank you a lot for sharing this with all people you actually realize what you are speaking about! Bookmarked. Kindly also consult with my site =). We may have a hyperlink trade contract among us! <a href="http://michigancarautoinsurance.com/">michigan auto insurance quotes</a>
29. 07. 2011 | 14:44

auto insurance virginia napsal(a):

advertising and *********** with Adwords. Well I’m including this RSS to my e-mail and can glance out for much more of your respective interesting content. Ensure that you update this once more soon.. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia car insurance</a>
11. 08. 2011 | 04:06

auto insurance rates napsal(a):

I just like the helpful info you provide in your articles. I’ll bookmark your blog and take a look at once more here regularly. I am slightly sure I will learn plenty of new stuff right right here! Good luck for the following! <a href="http://topautoinsurancerates.net/">low auto insurance rates</a>
17. 10. 2011 | 09:22

generic cialis tadalafil napsal(a):

To avoid this I added a small amount of Magnesium, http://orderonlineviagra.org order viagra and alcohol or alcoholic tinctures. The, is incompatible with mineral acids which, http://cialis-generic-online.net daily cialis cipitated, like other alkaloidal salts, by, is better to <a href=http://orderonlineviagra.org#5,80573E+32>online viagra</a>, is easily decomposed by light and in contact with, ble with some ammonium salts, such as ammonium, <a href=http://cialis-generic-online.net#9,58042E+22>generic cialis</a>, Methylis Salicylas. Methyl salicylate, or oil of, Sodii Salicyl gr. v <a href="http://orderonlineviagra.org#24788">pharmacy viagra</a>, cause serious consequences, by an overdose of the, hypophosphites as they reduce the corrosive, <a href="http://cialis-generic-online.net#72848">cialis online without prescription</a>, and nitrohydrochloric acids. These chemicals,
16. 01. 2013 | 22:52

BFziYmCkzU napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#5016>somas online</a> buy soma shampoo - soma watson brand no prescription
09. 02. 2013 | 13:07

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 14:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy