Kdy odstoupí Topolánek

18. 05. 2007 | 14:07
Přečteno 9368 krát
Prezident Světové banky Paul Wolfowitz má problém. Když nastoupil do čela této instituce jako kandidát podporovaný svým kamarádem, který je shodou náhod americkým prezidentem, oznámil, že v této instituci pracuje jeho přítelkyně. Shaha Rizaová byla významnou pracovnicí této instituce. O její kvalifikaci nebylo a není pochyb.

Kolektivní orgány Světové banky konstatovaly, že Paul Wolfowitz má konflikt zájmů. V bance může pracovat buď on nebo paní Rizaová. Doporučily prezidentovi Wolfowitzovi, aby jeho přítelkyně v instituci nepracovala. To se také stalo a Shaha Rizaová ze Světové banky odešla. S doporučením pana Wolfowitze získala místo na jiném prestižním pracovišti, na ministerstvu zahraničních věcí USA.

Kolektivní orgán Světové banky požádal prezidenta Wolfowitze, aby dořešil otázku kompenzace újmy, která se stala Rizaové. Wolfowitz to odmítl. Kolektivní orgány však na tom trvaly, protože to je pravomoc prezidenta. Wolfowitz nakonec souhlasil, avšak vymínil si, aby jeho rozhodnutí projednal etický výbor instituce. Tak se stalo a paní Shaha odešla s odškodněním.

O něco později upozornil anonymní mail podepsaný běžným jménem Smith (Kovář), že podmínky odchodu paní Rizaové byly natolik nadstandardní, že byla porušena etická pravidla banky. Kompenzace je tak vysoká, že společně s platem na ministerstvu pobírá paní Shaha vyšší plat, než má její nejvyšší nadřízená Condoleeza Riceová. Smlouva také zaručuje pro paní Shahu návrat do Světové banky poté, kdy skončí mise pana Wolfowitze. Paní Shaha potom nastoupí do funkce viceprezidentky.

Jakkoli nejsou pochyby o tom, že uznávaná intelektuálka Rizaová má kompetenci viceprezidentkou být, přece jen tento fakt spolu s výší odměny vzbudil jisté pohoršení. Mnoho lidí požaduje prezidentův odchod a sarkasticky připomíná, že to byl právě on, kdo stále mluvil o tom, že ve Světové bance je nutno důsledně potírat všechny projevy korupce a důsledně šetřit. Wolfowitzovi přátelé namítají, že právě ty snahy šlápnout na kuří oka šlendriánu Světové banky mu nyní mají zlomit vaz.

Jako v každé aféře se některá fakta moc nafukují. Myslím, že agilní podřízení chtěli šéfa potěšit a ujistili ho, že vše je v naprostém pořádku. A on to, žel, moc nezkoumal. Určitě by s paní Rizaovou nezchudli i s nižším odstupným a jistě by se nehrdlili. Ale co je to platné, když orgány banky nakonec rozhodly, že prezident etická pravidla porušil. Podle posledních zpráv ze Světové banky odchází.

Co s tím má společného předseda ODS? Jeho důvěrná přítelkyně byla pod jeho vedením zvolena do jedné z nejvyšších ústavních funkcí země. Žádný konflikt zájmů v tom určitě nebyl, nejsme přece v Americe ani v Západní Evropě, které dnes Wolfowitz vadí. Hledá-li naše politická kultura vzory v Kazachstánu, Kyrgyzstánu či Uzbekistánu, určitě nemá Mirek Topolánek důvod odstoupit.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Václav napsal(a):

Je to ostuda a pan Topolánek jako čestný muž, by měl vyvodit důsledky.
18. 05. 2007 | 14:17

Jirka napsal(a):

Já myslím, že je to po frašce z roku 1997 kdy se pravice s levicí spojily ke společnému kradení ruku v ruce JEDNO...

PŘÍMÁ DEMOKRACIE je totiž to, co je trnem v oku všem současným partajím !!! proč asi?? lépe se krade pár jedincům ve vládě a opozici, než kdyby se pokoušeli krást všichni občani...

Jsme národ, ze kterého komunistický marasmus nadělal zloděje, a tak jinou možnost nevidím, než se hlídat navzájem, dokud nevyroste generace, která tím svinstvem nebude pošpiněná...

Proč nikdo nezavedl např. trestní odpovědnost politika za "špatné managerské rozhodnutí"??

Proč je lepší si "nakrást a odejít, jako to udělalo nespočetně politiků, nejen chudák Standa??

Zodpovězte mi pls tyto dotazy, jestli znáte odpovědi, pokud to bude znít logicky - budu Vás volit, netrpím totiž předsudky...
18. 05. 2007 | 14:24

tak napsal(a):

Pane docente, víte jak se říká jaký pán takový krám. Politická kultura v této zemi skutečně chybí a domnívám se, že by ji měl korigovat i prezident. V současné době je politická kultura jedna z nejhorších jaká byla v této republice a začalo to poslední opředvolební kampaní. Vulgarismem a buranstvím se především projevila ODS a jejich vedoucí to neustále lidem dokazuje.
18. 05. 2007 | 14:29

J.Hora napsal(a):

Chytré, vtipné, přesné.

Líbí se mi ten článek.
18. 05. 2007 | 14:40

m&m napsal(a):

Pane Havle, výstižné, jako vždy.
18. 05. 2007 | 14:44

jed napsal(a):

Pokud je mi známo "Standovi" nebylo nic prokázáno, spíš se zeptejte jak to dopadne se současným ministrem vlády, který je obviněn, nebo proč tisk neuvádí jak se prodávají nemocnice? hodně pod skutečnou cenou. Již se ozvali svědci, kteří uvádí, že je to práce hejtmanů, tak jak je to s nimi?, proč se na toto neptáte?nebo snad nad současným rozkrádáním se přivřou oči?
18. 05. 2007 | 14:50

Pytlík napsal(a):

Článek je velmi přesný. Je vidět, že politická kultura jinde je nesporná, narozdíl od nás.
18. 05. 2007 | 14:56

máma napsal(a):

Je to strašná ostuda, premiér, který má jít příkladem, nestará se o svojí rodinu a na lidi ukazuje vulgární gesta.Zařídit milence dobrou funkci to se mu povedlo a to je tak asi vše co se mu dobře povedlo. Toto je nejhorší vláda jaká v této republice kdy existovala.
18. 05. 2007 | 14:59

Pavel napsal(a):

Pane profesore , jste vůl !!
Když už není nic, co bych mohl poplivat, tak najdu nesmysl, který se může líbit Vám rovných. Jest-li se nemýlím, slečna Talmanová musela být do funkce mistopředsedkyně sněmovny ZVOLENA více hlasy, než dispponije pan Topolánek. Ale to Vám, jako podržtažce nevadí. Jen by mne zajímalo, kdy podáte návrh, aby jste ve sněmovní kantýně měli tržní ceny. Ale o to přece nejde.
18. 05. 2007 | 15:02

Pavel napsal(a):

A ještě by mně troch zajímalo, jak je možné, že Váš příspěvek je vyvěšen ve 14,30, ale první tři reakce jsou před tímto časem.
18. 05. 2007 | 15:05

Petr napsal(a):

Pane Havle,
budte trochu dusledny kdyz uz kritizujete moralku ostatnich.
1. Co rikate na trafiku kterou dostal Vas expredseda Vladimir Spidla v Bruselu?
2. Co rikate na trafiku pro Jaroslava Tvrdika ktery malem privedl na buben CSA?
18. 05. 2007 | 15:07

Tupelo napsal(a):

paklize je nazev clanku otazkou, pak odpoved zni:"Jiz vcera bylo pozde..." :)
18. 05. 2007 | 15:08

asitak napsal(a):

Co vás vede, chodit na našeho premiéra s morálkou. To už by musel dávno odstoupit, nebo ještě lépe by úřad ani nepřijal, v sebereflexi svého působení a vystupování. U nás v Čechách se však asi nejedná o první případ, a proto nám předci zanechali nápravný prostředek - defenestrací ho nazvali.
18. 05. 2007 | 15:16

Petr napsal(a):

Napsal jste, že Topolánek nechal zvolit... Já bych řekl, že byla zvolena. Pokud byla zvolena standardním způsobem, nevidím v tom problém. Problém by to byl, pokud by tuto volbu organizoval Paroubek. Ten se toiž otevřeně vyjadřuje, že není dobré nechávat důležité hlasování na náhodě a zavádí kontroly hlasů. Po shléhnutí několika pořadů s Vámi se nedivím, že tento rozdíl nechápete.
18. 05. 2007 | 15:23

dh napsal(a):

proslycha se, ze Jiri Paroubek ma prilezitostny sexualni styk s panem Vlckem? ....
18. 05. 2007 | 15:24

Jirka napsal(a):

Pan Havel je odborník na všechno, tak jako všichni socani, kteří jsou jenom do oranžova přebarvení komouši...
18. 05. 2007 | 15:26

Petr napsal(a):

Pane Havel, nechcete to po Wolfowitzovi vzít Vy, takový odborník...? V ČR a v ČSSD je Vés škoda ...
18. 05. 2007 | 15:27

dh napsal(a):

jeste uvedl par faktu vy moulo
Wolfowitz byl vyzvan k odstoupeni, protoze se ukazalo, ze osobne vyjednal nadstandardni mzdove ohodnoceni v jejim pusobisti, ktere danemu mistu neodpovida!!!! To byla ta chyba za kterou byl vyzvan radou k odstoupeni ...

Ma Talmanova neodpovidajici plat dane pozici?

A kolik socialistu pro ni hlasovalo ?
18. 05. 2007 | 15:30

Václavovi napsal(a):

Pan Topolánek jako "čestný" muž? Václave, proboha, co je na tom podvodníkovi a hulvátovi čestného?!!!
18. 05. 2007 | 15:33

Michal napsal(a):

Článek je zcela nesmyslný a opět dokazuje, jaký manipulátor a lhář je Havel. Srovnávat, když někdo protekcí (za přímluvu) získá lukrativní zaměstnání ve státní správě s tím, když je někdo zvolen do funkce v parlamentu (ne jmenován, ale zvolen v tajné volbě!!!), tak to může jenom člověk se značně sníženou inteligencí.
18. 05. 2007 | 15:33

Candle napsal(a):

Zkuste si zjistit, jak probíhá volba vedení sněmovny. Předsedové frakcí se dohodnou funkcích, které jednotlivé strany obsadí, a pak nominují své kandidáty. Předsedové frakcí poté požádají své kluby, aby nominaci respektovaly a podpořily kandidáty všech stran. Zvolen je, kdo byl po dohodě navržen vlastní stranou.
18. 05. 2007 | 15:43

Michal napsal(a):

To nic nemění na tom, že samotný Topolánek by Talmanovou nezvolil. A to jak "demokraticky" probíhá volba vedení sněmovny, je zcela mimo mísu a nesouvisí s podstatou věci. Zákon předpokládá, že poslanec se rozhoduje dle svého svědomí a aby předešel tomu, co například provádí Paroubek (zakazování hlasovat vlastním poslancům atd atd.), tak u některých hlasování zavedl tajnou volbu a Talmanová byla zvolena v tajné volbě. Váš příspěvek je mimo.
18. 05. 2007 | 15:46

Arnie Rimmer napsal(a):

Který důvěrný přítel prosadil vás do FNM a do vlády ?
To by byl konečně zajímavý článek...
18. 05. 2007 | 15:52

Candle napsal(a):

Všichni příbuzní prezidentů Nazarbajeva a Karimova samozřejmě byli do svých funkcí demokraticky a tajně zvoleni. Nevidím rozdíl.
18. 05. 2007 | 15:53

BAZA napsal(a):

Pan Havel už neví, co by komentoval, tak vyjadřuje svůj obdiv k odchodům z funkcí. Proč mu ale nevadí pan Kraus? Vždyť pan Kraus (kakao) také byl podezřelý a málokkdo pochybuje, že to z čeho byl podezřelý také provedl. A je znovu ve funkci. No, možná pan Wolfowitz to také tak udělá, odstoupí, aby vzápětí znovu přišel?
18. 05. 2007 | 15:54

Michal napsal(a):

Jestli tohle srovnáváte...Tak když nevidíte rozdíl mezi nějakým Kazachstánem a Českou republikou, tak vám asi zbývá jediné, někam se odstěhovat. V EU byste s tím neměl mít problém. Já teda rozdíl vidím velký.
18. 05. 2007 | 15:55

Gorash napsal(a):

Kdo chce psa být...Celá aféra s Wolfowitzem je naprsoto nesmyslná. Nejprve on sám odmítl něco takového udělat a když už ho k tomu ti samí lidé, kteří vytvořili později tuto aféru, donutili, tak byly jeho kroky schváleny etickou komisí. Podle mě není co řešit, ale jak vidno, Wolfowitz chtěl až příliš dělat pořádek a to se pochopitelně mnoha lidem nelíbí.

A vztahovat celou tuto aféru do nějaké souvislosti s M. Topolánkem už ukazuje na kompletní vyprázdnění mozkové dutiny pana Havla. Každý jeho článek ukazuje, jak je to s ním postupně horší a horší. Takovouto vykonstruovanou souvislost snad nemůže brát vážně ani nejzaslepenější volič ČSSD, kterého si umím představit. Začíná mi být "docenta" docela líto,...
18. 05. 2007 | 15:56

globální oteplování napsal(a):

JÉÉ TO JE VÝBORNÝ ČLÁNEK,TO JSEM SE ZASMÁL!! MODRÝ PTÁCI SI ZAPLI POČÍTAČ, TO JE ZNÁT PODLE VYJADŘOVÁNÍ, ŽE JO "dh"? debile, kteréte. Když jsi pobouřen článkem pana Havla, který je výborný, tak proč čteš jeho články? Čti si články svého vůdce, zajisté se ti budou zdát inteligentnější, moulo.
18. 05. 2007 | 15:59

Michal napsal(a):

Souhlas!
18. 05. 2007 | 15:59

Michal napsal(a):

Byl to souhlas s Gorash
18. 05. 2007 | 16:00

den napsal(a):

"shooter", prase debilní,ano proč čteš výborné články pana docenta, "globální oteplovánoí" má pravdu.
18. 05. 2007 | 16:03

kiwi napsal(a):

samozřejmě že je rozdíl mezi Kazachstánem a ČR. V Kazachtanu tajné služby státu možná neovlivňují výsledky voleb ;-)
18. 05. 2007 | 16:06

Michal napsal(a):

Je zajímavý, že těmhle socanským hlupákům, kteří tak nadávají na voliče ODS, nevadí jejich prachy, když si jdou každej měsíc na úřad pro sociální dávky
18. 05. 2007 | 16:06

kytka napsal(a):

Vážení odchylujete se od tématu,cožpak vám nevadí, že nejen v této republice, ale i od lidí v zahraničí pohybujících se v politickém životě jsou otázky typu Topolánek jako premiér, jeho milenka, jeho rodina a mezilidské vztahy. Mnozí se tomu diví, poškozuje to ČR a smějí se nám všem.
18. 05. 2007 | 16:14

Bogdan napsal(a):

Tak mi to přípomíná generálního ředitele ČKA a šmudly, ministry financí Sobotku, Tlustého i Kalouska, kdy oni se pohybují zhruba na 30% platu Čápa. A k tomu dovolil ukrást z dceřinné společnosti Čka 500 mil. Kč. Všude je bordel, nejsme vyjímka. Úředníci vyjebávají s ministry a oni, volové, jim dovolí aby si propláceli takové platy. A jsou neodvolatelní, asi na ty bafunáře něco vědí.
18. 05. 2007 | 16:17

shooter napsal(a):

to "den": vybornej a vtipnej prispevek, diky, jak ses dostal k internetu? na pracaku?
18. 05. 2007 | 16:17

Michal napsal(a):

to kytka: Vážně, a kde jste to zaznamenal? Že to říkají paroubkové, zaorálkové a spol. ještě neznamená, že je to pravda. A i kdyby, tak nikomu v zahraničí není nic do toho, koho my si zvolíme ve volbách.
18. 05. 2007 | 16:17

Petr napsal(a):

Pane docente, jsem rád, že vás nemusím poslouchat na přednáškách anebo nedejbože u vás dělat zkoušku z politologie nebo jiného předmětu. To už vůbec nemluvím o ekonomických vědách. Myslím, že do zemí bývalého SSSR patříte právě vy.
18. 05. 2007 | 16:21

kytka napsal(a):

to "Michal" no jasně je úplně jedno jak vypadáme před lidmi doma, i v zahraničí, to se mi zdá trochu "bez patřičné úrovně". Pořád, ale neodpovídáte na vztah premiéra, jeho milenky a jeho rodiny. Vám se to líbí, schvalujete to ? Je to přece jen člověk prezentující republiku a pod kontrolou veřejnosti.
18. 05. 2007 | 16:27

RRR napsal(a):

Ten globální oteplování to bude nějakej zaostalej vrabčák. Úchyl.
18. 05. 2007 | 16:27

shooter napsal(a):

to "den": vybornej a vtipnej prispevek, diky, jak ses dostal k internetu? na pracaku?
18. 05. 2007 | 16:29

Jana napsal(a):

Vážený pane docente, jsem Vaše studentka a mohu Vám říct, že lepší článek jsem ještě nečetla, výborné.
18. 05. 2007 | 16:29

Michal napsal(a):

Jestli jste nic lepšího nečetla, tak to budete tak leda studentka zvláštní školy
18. 05. 2007 | 16:30

Sika napsal(a):

Stejně největší demagog je Sobotka, největší prase Rath a největší tlučhuba Paroubek. Vavříny získává i křivák Vlček. Vlčku co tvůj mnoha milionový byt v Praze. Seš eště šéfém parlamentu? Ano? Korupce je druhé jméno socanů.
18. 05. 2007 | 16:31

Pán napsal(a):

A Havel je jejich poskok a podržtaška. Obyčejnej posluha.
18. 05. 2007 | 16:33

honza napsal(a):

Vážený pane docente, to je jeden z nejpelších článků. Děkuji
18. 05. 2007 | 16:34

dh napsal(a):

to globalni oteplovani
" ...sveho vůdce ..." to ma plnou vypovidajici schopnost o vasi mentalni urovni :), ne kazdy potrebuje sveho vudce
18. 05. 2007 | 16:37

JC napsal(a):

Jana.Zlatíčko ty jistě potřebuješ zápočet.Jinak kdyby moje děcko řeklo, že chce studovat u Havla rána by nedožilo.Pán pro kterého je kapitalismus sprosté slovo/o jeho radách sovětským soudruhům těsně před pádem velké zdi nemluvě - že pane docente ?/by měl spíše dělat poradce Fidelovi jak z toho marasmu ven.
18. 05. 2007 | 16:51

Dědeček Hříbeček napsal(a):

Pane Havle,

minul jste se povoláním. Jste lepší sloupkař než ekonom.Blahopřeji.
18. 05. 2007 | 16:53

Zuzana napsal(a):

Tak podívejte, já i mslím, že pan Havel srovnává hrušky s jablky. A to je prý vzdělaný.
18. 05. 2007 | 16:55

Gorash napsal(a):

To Jana: Chápu, že zkouškové je tady, ale lézt do zadnice se dá i jinak a účiněji - takhle je pan docent ještě na pochybách, která jste Jana...chválit musíte až u zkoušky - tady to nemá ten efekt a navíc by si někdo mohl myslet, že to myslíte vážně ;-P

PS: Kdyby jste to náhodou myslela vážně, tak musím konstatovat, že FSV CUNI hodně upadá, když tamní studentky v životě nepřečetli nic lepšího než tohle...
18. 05. 2007 | 16:55

online napsal(a):

Já toho Havla nemusim. Kdo je spřažen s paroubkem, nemůže být duševně zdráv. O to je vše horší, že si hraje na ekonoma a hlasatele morálky. Pokud je levicového smýšlení, tak takovou ekonomiku jsme už zažili a stála za prd.
18. 05. 2007 | 17:01

Anba napsal(a):

Topolánkovo zneužití rodiny na volebních bilbordech, podpora manželky "nikdy mne nezklamal, mohu Vám jej doporučit" a následné provalení poměru s mladší milenkou, považuji za daleko nemravnější, než jednání Wolfovitze, který alespoň svou vlastní rodinu (pokud ji má), nevystavil ostudě a lítosti.Možná, že jeho odvolání má jiný skutečný důvod. Světová banka neplní své poslání "snížení chodoby ve světě", 90% jejích úvěrů bylo poskytnuto státům, které to nepotřebovaly, stala se vlastně bankou komerční. Je vinen Wolfovitz? Není tam tak dlouho, třeba se stal nepohodlný ostatním členům rady? Kdo ví?
18. 05. 2007 | 17:18

Sonny napsal(a):

50% soudruhů z ODS
50% ostatních
a soudruh Bém na vrcholu světa!!
Do prdele, tady fakt už chybí jen orgasmus.
Havlíčku Havle pište dál ať naserete co nejvíc těch s klapkama na očích a uších. Kdo nevidí co je Topolánek zač a co je zač jeho pobočník Čunek tak sou to blbí Valaši, co ráno snídaj slivovici, aby jim ten mozek fungoval.
18. 05. 2007 | 17:19

Anba napsal(a):

A ještě, vzhledem k tomu, že byl jedním z hlavních iniciátorů tažení do Iráku, kde to dopadá pro USA neslavně, není to tak trochu "trest" za to?
18. 05. 2007 | 17:20

Bessy napsal(a):

Myslím si, že je to absolutní drzost srovnávat sehnání výnosného místa a zvolení ve sněmovně.V podstatě je to ubohost. Jestli nemá pan "profesor" jiná témata,než urážky tak doopravdy je mi líto našeho školství, že někdo takový vychovává naše děti.
18. 05. 2007 | 17:30

M.markova napsal(a):

No konečně,ta situace,kdy se pan první ministr veřejně tahá se svoji milenkou-ztrapňuje rodinu a ještě si ji vydržuje z veřejných peněz je opradu skandální a v Belgii-kde momentálně žiju,by to veřejnost nesnesla ani den.Tady je vidět práce našich novinářů-kde vzali to:"lidem to nevadí"-nesetkala jsem se s nikým kdo by s tím souhlasil.Ale co dělat-tak ať se nám Topolánek se svou milenkou a Dalíkem klidně dál posmívá-jsme pro něj jen stádo.Škoda-je mi nás líto.
18. 05. 2007 | 17:38

kanta napsal(a):

Naprosto přesné a výstižné .Chci věřit,že boží mlýny melou POMALU.
18. 05. 2007 | 17:44

Kody napsal(a):

Něco na tom možná bude,aly Vy jste mně ,pane Havle ,ještš jako nikdy a ani to neočekávám o své upřímnosti nepřesvědčil
18. 05. 2007 | 18:07

Jirka napsal(a):

Hele lidi - názory typu: "ODS jsou debilové a na druhé straně ČSSD jsou debilové" o Vás vypovídají jen tolik, že jste se na blogg dostali v hodině výpočetní techniky na ZŠ.

O ČR vypovídají jen tolik, že nezadržitelně spějeme ke kapitalistické špičce Evropy, když máme Výpočetní techniku již ve třetí třídě!!! :-DD

Prosím skuste říct svůj VLASTNI názor - já vím, myšlení bolí, zato říct zastydlou pubertální frázi, to jde samo že?
18. 05. 2007 | 18:14

Jirka napsal(a):

p. Topolánek i Paroubek jsou mi stejně odporní - nevidím v jejich osobnostech rozdíl - oba jsou egocentričtí narcisové, kteří mají silnou potřebu se objevit v bulváru, ať už v novinách, nebo v TV...

Jediný rozdíl je v tom, že p. Paroubek nikdy nezostudil svoji ženu a rodinu před veřejností a nikdy se jí tak cynicky nevysmál do ksichtu jako pan Topolánek.

To je jediný rozdíl, jinak soucítím s oběma dámami, protože mít tyto exempláře doma je velmi podivný druh masochismu...
18. 05. 2007 | 18:20

Honza napsal(a):

Topolánek odstoupí až se vyšetří, jak si socani rozdělili miliardové úplatky za Gripeny a budou za to sedět.
18. 05. 2007 | 18:46

JUDr.Jan Pavelka napsal(a):

No člověk se nemá lidi podceňovat a dělat si názor jen podle toho jak vypadají ale Vy soudruhu Havle jste to, čemu se říká že vypadá jak Tydýt a názory máte rovněž takové. Zřejmě se Vám stýská po rudém vedení, se kterým jste byl tak zadobře.
18. 05. 2007 | 18:50

skeptický napsal(a):

V Kazachstánu,Kyrgyzstánu a Uzbekistánu mají rozum,tam ženské v politice nemají co dělat.Tam bychom se měli poučit.
18. 05. 2007 | 18:56

JUDr. Havelka napsal(a):

judře Pavelko,Ty tu čevenou knížku máš pro jistotu určitě schovanou,Ty šmejde.
18. 05. 2007 | 19:22

noname napsal(a):

Situace kolem [Volfovitze] byla umele nafouknuta a to zejmena evropskymi reprezentanty. Chteli si nacechrat pericka a pritom doma, v evrope je Mr. [Ferhoigen], ktery byl v horsi situaci nez [Volfovitz]. [V.] tu zenskou priznal a resil to, [F.] ji zapiral a co na to pokrytci v EU? Nevadi jim to.
O Topolankovi se vubec nema smysl bavit. Takovym lidem, co se vykaslou na manzelku a deticky a jdou op*chavat jinou zenskou se vzdycky rikalo a rika "kurevnik". Proste je to "jednicka".
18. 05. 2007 | 19:55

noname napsal(a):

To Honza - to si myslis, ze v tech uplatcich za gripeny nejede pulka ODS?!
18. 05. 2007 | 19:57

dvd napsal(a):

A kdy odstoupite Vy z Vaseho mista "odbornika" na smenecne pravo na VSE - pote, kdy jste se zaskvel naprostou neznalosti prave onoho smenecneho prava v diskuzich okolo tzv. Topolankovy smenky?
18. 05. 2007 | 20:06

skeptický napsal(a):

Nějaká světová banka nám může být ukradená,a o poctivosti těchto lidí typu pana Wolfowitze se už dávno ví.Těšit nás může leda to,že láska je stále mocná čarodějka.
Tyhle banky pro pomoc chudým zemím poskytují africkým režimům půjčky na nákup zbraní
od předem určených firem v USA, a jsem si jist,že pan Bush někde najde náhradu.
Jiný způsob se zbavit chudoby máme v historii.Hrabě Drakula v Sedmihradsku sezval obecní chudé v neděli do kostela na oběd,a pak ho dal zapálit.
18. 05. 2007 | 20:09

JIRKA napsal(a):

at uz soudruh havel napise ci rekne cokoli, je to vzdy blabol a je smutne, ze lide jako on prednaseji a hlasaji sva moudra na vysokych skolach. ani bych se nedivil, kdyby prave tento expert vdecil za sve postaveni protekci a politickym cachrum.
18. 05. 2007 | 20:19

Nevole napsal(a):

Pan Havel je zřejmě úplně neschopný jako učitel a zároveň kydá do vlastního hnízda. Zřejmě má také sklerózu, protože takové výpadky paměti jako teď předvedl, o jičem jiném nesvědčí.
18. 05. 2007 | 20:26

Dan napsal(a):

Přesně tak jak je psáno. Morálka je Tupolánkovi naprosto k smíchu. Jsem zvědav zda nějakou funkcičku nedostane po narození také malý Tupolánko-Talman. Navrhoval bych třeba funkci"Prezident Kojeneckého Svazu" a plat minimálně jako maminka.
18. 05. 2007 | 20:45

Georg napsal(a):

Je to cele naprosta blbost. Podle mne je Wolfowitzovo "pochybeni" medialnim krycim manevrem, kvuli necemu docela jinemu. W. je politicka figura. Ma blizko k americkym jestrabum. Velmi bych se divil, kdyby Svetova banka nehrala svou pochybnou roli v pochybne valce v Iraku. Opozice v USA sili. Jiste jsou tlaky na prosetreni Iracke mise. Pana W. bylo treba uklidit. Lepsi je odejit kvuli nadrzovani pritelkyni, nez kvuli podplaceni Iracke vlady. Ale kdo vi? Treba je to cele tak banalni, jak se na prvni pohled zda...
18. 05. 2007 | 20:55

Wander napsal(a):

Mám takový pocit,že Topolánek patří mezi sortu lidí, kteří zaníceně mluví o tom, co všechno pro obecné blaho ve svém životě udělali. Bližší pozorování však prozradí, že neudělali nic, či lépe řečeno, že to, co zdánlivě vytvořili, považují za výsledky své nadprůměrné inteligence, kterou sice původně vůbec neměli či nepotřebovali. Teprve vákua v jejich životě se začala plnit tou či onou činností, kterou nakonec dovedli k určité dokonalosti a která je vyzdvihla na společenském žebříčku. Existuje jedno velmi výstižné latinské přísloví: Simia simia est, etiamsi aurea gestat insignia * Opice zůstává opicí, i když nosí zlaté ozdoby (svině zůstává sviní, by na sobě zlaté sedlo měla)
18. 05. 2007 | 21:09

Jára napsal(a):

To přece Topolánek chtěl už dávno, ale Paroubek se předčasných voleb bojí jako čert kříže, a když ostatním socanským jakoposlancům sebral jejich mandát, tak holt Topolánek bude premiérem dál. To je zřejmé.
18. 05. 2007 | 21:24

PavelKa napsal(a):

Soudruh docent zase perlí! Stejně jako když když nazval v přímém přenosu vedle něho stojícího Paroubka za bankovních idiota a finančního kreténa.
Doslova: "Pan Topolánek mimo jakoukoli pochybnost nic nespáchal. Jen převezl pár bankovních idiotů a pár finančních kreténů ve službách magistrátu ovládané vlastní stranou."
18. 05. 2007 | 21:30

Jana J napsal(a):

Ad Michal - proč si myslíte, že voliči socanů jsou socky?Kdybychom porovnali naše příjmy, kdoví, jak by to dopadlo. A vůbec - platíte daně nebo se snažíte nevydělávat? Proč si myslíte, že každý je stejný sobec jako vy? Zamyslíte se někdy nad obsahem článku, než začnete hlásat svoje rozumy? Mimoto - paní Talmanová je to poslední, co bych panu Topolánkovi zazlívala - daleko horší je to, co dělá s touhle zemí.
18. 05. 2007 | 21:32

Radce napsal(a):

Ostuda, ze autor clanku, pan Jiri Havel, muze ucit na nejake skole. Tenhle zastance komunistickeho rezimu by se mel v prve rade omluvit cele teto zemi a odejit spolecne s komunisty pryc a uz se nevracet.
18. 05. 2007 | 21:55

Tupolánek napsal(a):

Modrá parta sezalekla reforem komunisty Tlustého,když je předtím vehementně hájila.A tak komunisté z jiných stran + z ODS vytvářejí novou reformu.Dělají to stále stejně,nejvíc si polepší oni jako za starých časů.Co je to morálka v ODS se musí teprve zjistit,prodiskutovat v gremiu a najít způsob ,jak ji obcházet.
18. 05. 2007 | 21:57

NevericiTomas napsal(a):

Topolanek hned po Günteru Verheugenovi :-D Ten ovsem v Evrope nevadi ...

http://www.novinky.cz/zahra...
18. 05. 2007 | 22:41

bleskově napsal(a):

samej zasranej bolševik, bješte už do (_!_)
18. 05. 2007 | 23:00

Niemander napsal(a):

Vážení, proč reagujete na tyhle propagandistické články toho soudruhy komouše? je to zbytečné a vážně nechápu, jak může tenhle soudruh učit na nějaké škole, měl by se omluvit a chodit kanálama...
18. 05. 2007 | 23:06

Martin napsal(a):

kdyz volic odSS nevi co napsat, tak urazi autora :) ono je to ale mozna tim, ze volic odSS nema poneti co je to moralka a slusnost
18. 05. 2007 | 23:15

Jan Valin napsal(a):

Vážení,

samozřejmě je rozdíl mezi jmenováním a zvolením. Ale ruku na srdce. Je standartní aby milenka premiéra byla v jedné z nejvyšších ústavních funkcí? Můžete prosím uvést nějaký příklad (pokud možno západoevropské země), kde tomu tak je? Jinak jsou to jen ubohé výkřiky

Hezký den
19. 05. 2007 | 09:04

host1 napsal(a):

Kdy odstoupí?Včera bylo pozdě!
19. 05. 2007 | 12:21

Candle napsal(a):

Příklady? V Severní Koreji byl demokraticky zvolen syn diktátora Kim Ir Sena Kim Čong Il do řady funkcí již za tatínkova života. Na Kubě je je druhým mužem Fidelův bratr Raúl Castro. V ČR byl demokraticky vybrán za ministra obrany nějaký Čepička. Jeho tchán, prezident Gottwald na to taky neměl vůbec žádný vliv... V ústavní funkci byla i manželka německého diktátora Margot Honecker. Jak vidíš Valíne, jde to i v Evropě.
19. 05. 2007 | 13:51

Michals napsal(a):

pokud ODS nevadí, že se stává porostředkem pro uplatnění konkubín svého předsedy, tak je postup M. Topolánka zcela legitimní a v souladu s demokratickými pravidly. Je to záležitost této strany a jejích voličů...
20. 05. 2007 | 00:55

Clair napsal(a):

Vazeny pane autore,
dovoluji si ctenare upozornit, ze Vase tvrzeni se nezaklada na pravde a je plna nepresnosti. Nevim kde cerpate tuto zkreslujici propagandu,ale kdybyste se zajimal,urcite byste se dopracoval k tomu, ze Paul Wolfowitz, co by architekt slavne valky v Iraku ,toho casu v Pentagonu, ackoliv sam nebyl kvalifikovany na tento post,byl tam presto dosazen, aby se schoval po celem tom fiasku,ktere ted jeste Amerika za nej financuje.Vase tvrzeni, ze jeho milenka byla vysoce kvalifikovana na tuto funkci je opravdu absurdni,co vubec vite o jejim i Wolfowitzovo vzdelani a kvalifikaci.Naopak, jeste pred jeho nastupem svetove forum se shodlo na tom,ze pro tento post pan Wolfowitz postrada patricnou kvalifikaci. Pres.Bush svym mafianskym kamosum rozdava na ukor Ameriky, hlavne lidem nekompetentnim pozice,kontrakty a dalsi.Se opravdu divim, ze Vam tuto slataninu plnou nepresnosti a hypotetickych uvah nekdo otiskl.
20. 05. 2007 | 01:26

Candle napsal(a):

Přečetl jsem to ještě jednou, ale článku není nic, co by se týkalo kvalifikace P. Wolfowitze. Je tam jen poznámka, že za post vděčí Bushovi. Shaha Ali Riza je ale absolventkou London School of Economics a Oxfordu. Mluví pěti jazyky.
20. 05. 2007 | 09:27

Richard III. napsal(a):

Stejně jako banda korupčníků ze Světové banky vykonstrujovala obvinění proti svému šéfovi konstruuje Havel obvinění proti Topolánkovi. Jediný rozdíl je v tom, že se Havel na Topolánkově činnosti nepodílel, což ho ovšem neomlouvá.
20. 05. 2007 | 22:31

Tomáš napsal(a):

....doufám, že pan Topolánek bude můj premier i v dalším volebním období. Jsem s ním spokojený. To je moje stanovisko k článku pana Havla :)
20. 05. 2007 | 22:43

Frank napsal(a):

Od valašského ogara Topolánka nelze očekávat něco, co třeba jen vzdáleně připomíná morálku. Je to ten samý ogar, který se před volbami nechal fotit na billboardy s manželkou a dětmi a pak je poslal do hajzlu? Je to te ogar, který sliboval modrou šanci pro každého a teď má strach kouknout křivě na křiváka Kalouska, aby se nerozpadla koalice? Je to ten ogar s "gulama", který studoval vojenskou školu v Opavě a dělal maturitu v druhém termínu, protože byl tak blbý a proletěl? Je to ten ogar, jehož táta byl předsedou KSČ ve Zbrojovce Vsetín a on sám byl funkcionářem SSM, ale nyní komunistům nemůže přijít na jméno? Je to ten ogar, který "úspěšně" vedl firmu VAE až ke krachu a teď mektá o podnikání? O jaké morálce by pak byla řeč. Kde by tento ogar vůbec zjistil, že něco takového existuje? Doma určitě ne.Z historie víme, že Valaši se dostali na Moravu z Rumunska. A z toho vycházejme a z toho vycházejme, jak by řekl jistý hasič z Formanova filmu. Zajímalo by mně, jakým podvodem se dostal k titulu ing. A co se týká premiérování, tak ho ještě chvíli nechte. Vždyť on je tak štastný.
20. 05. 2007 | 23:42

palo napsal(a):

soudruhu a co:
Wolfowitz může být jen obětí zákulisních her !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! ?
http://ekonomika.idnes.cz/w...
21. 05. 2007 | 01:25

Kruliš Vladimír napsal(a):

Je úžasné čím se Vaše strana,Váš vůdce Jyrka a vůbec všichni zabýváte za naše vaše peníze.Místo toho aby jste řešili to co jste neřešili celých 8let,tak se pitváte ve kdejakým h....čekal bych nějaké,hlavně konkrétní protinávrhy Topolánkových balíčků,ale místo toho se bavím nad těmito výlevy.Zase na druhou stranu pokud by ty vaše protinávrhy byly v duchu těchto vašich výlevů,tak je lepší,když žádné řešení Vašich dluhů,které jste 8let dělali.Hlavně Vás i vaše kolegy prosím,nechoďte teď moc na slunce,nechali jste po sobě velkou ozónovou díru v našich financích.
21. 05. 2007 | 01:34

Michals napsal(a):

to palo: Wolfowitz možná ano
21. 05. 2007 | 03:13

Michals napsal(a):

to Kruliš Vladimír: Jirka se píše s "i" nikoli "y".
21. 05. 2007 | 03:14

Michals napsal(a):

to Kruliš Vladimír:
kolik přesně si myslíte, že doc. Havel spotřebuje Vašich peněz?
21. 05. 2007 | 03:18

Iva napsal(a):

Vážený pane, ani ne snad docente. Místo času věnovaného psaním tohoto článku, by bylo lepší věnovat se podstatnějším věcem této země. Ostatně nejprve se podívejte do vlastních řad - milenka Ratha ve vedení Zentivy, firmy, která získala řadu výhod právě od vaší vlády.
21. 05. 2007 | 06:35

honza napsal(a):

normální hlásná trouba Paroubka
21. 05. 2007 | 06:48

petit napsal(a):

pane Havel neustále hledám ve Vaší straně nějakého slušného a inteligentního člověka, ale nějak se mi to nedaří. Všichni asi zustanete hlupáky
21. 05. 2007 | 07:54

Mirka napsal(a):

To je vidět, pane Havle, že jste jim šáhl na zoubek. Všechny potrefené modré husy se rozkdákaly. Jaký pán, taký krám. Takové "fópá" jako premiér by si nedoovolil ani poslední starosta ne malé vísce. Občané by ho "uštípali". U nás je ale vše možné. Ani těm zastánců "posvátného manželskémho krbu", lidovcům , to nevadí. Prostě Kocourkov - nebo "absurdistán???
21. 05. 2007 | 08:00

igloo napsal(a):

Právě jste pane Havle předvedl politickou kulturu na úrovni Kazachstánu, Kyrgyzstánu či Uzbekistánu.
21. 05. 2007 | 09:26

Jirka1 napsal(a):

Příspěvek od nicka SONNY přesně vystihuje pražský centralismus,proto takový humbuk proti Toplánkovi a Čunkovi,neboť jsou to Valaši,kteří údajně přišli z Rumunska...Rudý doc. Havel si z nás v tomto příspěvku dělá vyloženě srandu a baví se,v opačném případě nemá co dělat ve vzdělávacím systému!
21. 05. 2007 | 10:00

smisek napsal(a):

A kdy vypadne Havel¿
21. 05. 2007 | 10:51

Václav Karel napsal(a):

Jo, kampak s politickou kulturou na opozicí vyhladovělé modré stádo. Jen co nejvíc rejžovat dokud to jde, firma pohanka melčák funguje, tak jen zavřít ústa kritikům z vlastních řad, třeba nějakou nabídkou, která se nebude dát odmítnout (bude mít Vlastík Tlustý u hlavy pistolku?). Rychle rozprodat všechno co ještě jde, privatizaci čezu provést tak "transparentně", že z toho vstávají vlasy hrůzou i oddaným pravicovým ekonomům, rychle provést privatizaci nemocnic ve stylu já na bráchu, brácha na mě (Bendl - Zimmerman), zdražením léků rychle nasypat peníze do rozpočtů všech "chudých" farmaceutických firem, které přece jen čirou náhodou sponzorují obč. sdružení, jehož členem je,světe div se, zrovna současný ministr zdravotnictví Julínek a kdyby se to někomu třeba nelíbilo, tak se nepříjemným pisálkům pošle "vtipná" SMS, že jako přijde den..., či trošku rozkope autíčko a jede se dál. No není krásně na světě?
21. 05. 2007 | 11:30

Pel napsal(a):

Vážený soudruhu docente, už vás bylo dost. Emigrujte někam, rád vám připěju na živobytí. Budu mít volné místo kotelníka, nechcete to zkusit?
P.S.: Lopata je ale skutečná
a dost velká!
21. 05. 2007 | 11:59

Milča napsal(a):

Michale, naprosto souhlasím s Vaším názorem.
21. 05. 2007 | 12:58

Petr napsal(a):

Pokud tady budou přispívat lidé typu shootera, gorash a anba, je zbytečné tyto dišputace vést...
21. 05. 2007 | 13:54

Ladic napsal(a):

http://www.angle.cz/index.p...
Rozpočtové pokrytectví ČSSD
Marek Loužek

Starost Jiřího Havla o vyrovnanost veřejných rozpočtů je dojemná
Pastelkovné, jemuž se Jiří Havel vysmívá, je jistě v celkovém rozpočtu marginálie. Jenže právě z takových kapek se moře státních dluhů skládá. Závažnější bylo zdvojnásobení rodičovského příspěvku, porodné, nové životní minimum a zbytečně štědrá valorizace důchodů. Jen v příštím roce spolknou sociální dávky navíc 69 miliard korun.

Od představitelů sociální demokracie vyznívají výzvy k odpovědnému hospodaření jako plamenná řeč teroristy o lásce k bližnímu. Právě za vlád ČSSD se rozpočet propadl do hlubokých deficitů. Mírné snížení daní spojené s radikálním řezem na výdajové straně je tak jediné správné řešení.
21. 05. 2007 | 14:11

Ladic napsal(a):

[29-03-2006] Autor: Josef Kubeczka
Poslech 16kb/s ~ 32kb/s Členové ČSSD, foto: ČTKSociálním demokratům se jejich návrh na zvýšení porodného rozležel v hlavách, píší Lidové noviny. List tak komentuje úterní vyjádření vicepremiéra Jiřího Havla, že část porodného by se mohla vyplácet formou poukázky na zvýšení vzdělání. Deník míní, že ČSSD je v euforické fázi slibů, kdy se příliš nekontroluje
21. 05. 2007 | 14:13

Zdenek napsal(a):

Jen malá poznámka: jsem "jenom" středoškolák - díky bohu nemusím číst AHA, abych dosáhl maturity...A pokud jde o OSOBNOST...tuto netvoří tytuly před a za jménem a už vůbec ne funkce, počínaje dělníkem a konče nějakým předsedou něčeho. Osobnost je člověk a jeho jméno, které ho provází celý život a ne časově omezená funkce. A ÚCTA k osobnosti je úctou k člověku a ne k funkci.

A proto nevím, pane Havle, jak Vás mám oslovit..... I toto je naše kulturnost.
21. 05. 2007 | 14:42

Tupelo napsal(a):

@Petr:myslim ze nemas pravdu, proste koho chces ignoruj, bylo by skoda se nechat znechutit. Ber to jako dan za svobodny internet, napr. me osobne slouzi 'modri svazaci' k pobaveni, nekdy zareaguju, nekdy ne a nepochybuji ze nekdo jiny tak zase pristupuje ke me. A to ze jsou sprosti, proste to tak je, ja myslim ze si kazdy ctenar udela o jejich inteligenci obrazek sam.
21. 05. 2007 | 14:56

Ford napsal(a):

Chudák Wolfowitz! Tak to na něj ušili. Teď je jasné proč se to přisluhovačům ČSSD tak líbí. Je to jejich oblíbená zábava kdekoho vyzývat k odstoupení.
21. 05. 2007 | 17:59

Michals napsal(a):

to Ford: termín "přisluhovači" je vcelku příhodný a hodí se k Vašim názorům - do budoucna doporučuji ještě používat: "zaprodanci" a "oportunisté", jen v případě těch oportunistů doporučuji nazapomenout vyměnit přídavné jméno "pravicoví" za "levicoví", jinak vše lze ponechat v původním znění...
22. 05. 2007 | 20:14

Emanuel napsal(a):

Pane Havle, chápu, že ČSSD a její přisluhovači nechápou rozdíl mezi rozhodnutím šéfa (na němž stojí případ Wolfowitz) a mezi hlasováním (jímž byla zvolena Talmanová). Čím to asi je, že tyto dva dosti odlišné způsoby rozhodování levicoví politici nedokážou rozlišit?
25. 05. 2007 | 12:49

Soor napsal(a):

Je zvláštní, jak rozdílný metr lze použít u tkzv. pravice a tkzv. levice. Manně si totiž vzpomínám na humbuk, který "pravice" stvořila kolem bytu p. Grose. S odstupem času se mě ale jeví tehdejší "prohřešky" p. Grose jako ubohý a malicherný odvar dnes podivného arogantního spolku, který se honosně nazývá vládou.
27. 05. 2007 | 07:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy