Evropa na ostří kudly

02. 12. 2009 | 20:23
Přečteno 5334 krát
Rozhovor pro Eurozpravodaj se nevyhýbá ostrým otázkám a opepřeným odpovědím.

Je konec roku, období bilancování. Jak se vy teď zpětně díváte na letošní roli Čechů v Evropě? Nejprve ČSSD uprostřed předsednictví shodila vládu a později prezident Klaus nad rámec ústavy protahoval podpis Lisabonské smlouvy. Jak ve světle těchto událostí vypadáme před našimi evropskými partnery a sousedy? Nepodkopalo to důvěru v nás?

Evropa vnímá snahu opozice položit vládu jako legitimní, jako standardní součást demokracie. Výkon předsednictví byl navíc na úrovni členů vlády natolik katastrofální, že Evropa si spíše oddychla po odstranění trojice tragédů Topolánek, Vondra, Kalousek. Ti nás proslavili v Evropě tvrzeními, že žádná ekonomická krize není, že Obama vede svět do pekel nebo Entropou, která dokumentovala naši nedospělost. Protahování podpisu Lisabonu nesmyslnými žalobami nás postavilo do jasné pozice evropských idiotů.

Co podle vás Českou republiku poškodilo víc? Pád vlády nebo průtahy kolem Lisabonské smlouvy?

Pád mizerné antievropské vlády, jejíž poslanci nehlasovali pro Lisabon v Evropském parlamentu, většina jejích poslanců pro ní nehlasovala ve sněmovně a polovina jejích senátorů ve výmluvné koalici s komunisty podala proti Lisabonu obstrukční žalobu, nás nemohl poškodit… To, že jménem prezidenta jednou Lisabon podepíšeme, a potom podepsat zas nechceme, je normálním lidem nepochopitelné.

Považujete výsledek jednání kolem LS – výjimku pro Čechy z Listiny základních práv EU – za úspěch?

Nikdo zatím ani v Bruselu ani doma nepochopil, jak nás pan prezident Václav Klaus ochránil před sudeťáky tím, že pro nás za tři roky přestane platit evropská listina práv a svobod… Je-li úspěchem to, že nás šestadvacet zemí považuje za trouby, pak jsme to teda vyhráli…

Nemůže nás (a tím mám na mysli především, i když nejen, řadové občany) výjimka z Listiny základních práv EU naopak nějak poškodit?

Podle právních teoretiků bude v některých režimech naše ochrana jiná než evropská, v některých pak ve srovnání s většinovou Evropou horší. Nicméně český parlament může odhlasovat, že se Klausovou podmínkou nebude zabývat, a tím pro Evropu povinnost vyjednání podmínky padne.

Jak hodnotíte působení Fisherovy "úřednické" vlády v závěru našeho předsednictví v EU?

Poděkoval jsem veřejně premiéru Fischerovi a jeho vládě na plénu Evropského parlamentu za dobrý výkon.

A když jsme u výčtů těch českých prohřešků, co byste naopak hodnotil na českém předsednictví pozitivně?

Výkon úřednického patra, zabezpečení evropských akcí. Ale nepochopil jsem, co na tom stálo tři a půl miliardy korun. Svádí to k úvahám, že si na tom kamarádi pana Topolánka pěkně namastili kapsu.

Českým eurokomisařem se stal Štefan Füle. Jak hodnotíte tuto volbu?

Kdyby byla ODS nezablokovala volbu Vladimíra Špidly, mohli jsme mít místopředsedu Komise. Takhle ho mají Slováci. Štefan Füle byl nepochybně v dané době nejpřijatelnějším levicovým kandidátem. Díky jeho jasné deklaraci příslušnosti k levici, kterou zřetelně sdělil J. M. Barrosovi, předsedovi Evropské sociálně demokratické strany P. N. Rassmusenovi a předsedovi sociálně demokratického klubu M. Schulzovi, také získal skvělé portfolio rozšiřování a politiky sousedství, které z něj dělá druhého ministra zahraničí Evropské unie.

Bývá mu vyčítána jeho minulost v KSČ, jejímž členem jste byl také. Hraje to vůbec nějakou roli v evropském parlamentu, zajímá to tam někoho nebo jde o ryze tuzemský "problém"?

V Evropě nikdo nemůže být diskriminován za barvu pleti nebo vyznání či politické názory. Jako velvyslanec v NATO má Füle ty nejnáročnější představitelné prověrky spolehlivosti. Pár poznámek od krajní pravice možná zazní a nedivil bych se nijak, kdyby se ozvali čeští lidovci, kteří byli čtyřicet let nejvěrnější filiálkou KSČ. To je “pravicový” folklór, který zní zpravidla od lidí, kteří mají sami dost páchnoucí spodky.

V lednu by se na přání lidovecké frakce v evropském parlamentu měl Füle zpovídat ze své minulosti europoslancům. Může to jeho funkci nějak ohrozit?

Pokud lidovecká frakce navrhla na předsedu Komise pana Barrosa, který je bývalým komunistou maoistické orientace, musí si napřed zamést před vlastním prahem. Předseda lidovecké frakce pan J. Daul je si toho dobře vědom, a proto na otázku českého rozhlasu již jasně odpověděl, že nevidí obtíž v kvalifikaci pana Füleho.

Společně s ním se bude zpovídat i budoucí šéfka diplomacie EU Catherine Ashtonová, která zase čelí obvinění, že v sedmdesátých letech přijímala peníze od Sovětů na kampaň za jednostranné odzbrojení Západu. Jak hodnotíte vy volbu Catherine Ashtonové jako evropské ministryně zahraničí a Hermana Van Rompuy "evropským prezidentem"?

Vedení nejvýznamnějších frakcí C. Ashton nominovalo, a problém u ní vidí jen neinformované české noviny. Pro ostatní je to nepodstatná kuriozita. Ashtonová je silná britská politička, která bude v zahraniční politice nakonec tvrdším evropským vyjednávačem, než kompromisy zkompromitovaní “slavní” evropští diplomati. Ultrapravice donedávna křičela, že nechce výrazného prezidenta a už nyní zase kvičí, že jí přijde málo výrazný. Van Rompuy je skvělý vyjednávač a zvládl v Belgii víc než všechny primadony. Pro Evropu může udělat hodně.

Neznamená tato volba, jak naznačují mnohé komentáře a analýzy, že Evropě ve skutečnosti vládnou Německo a Francie, kteří nemají zájem na zvučných politických jménech v těchto funkcích?

Váha zemí, které dávají do evropského rozpočtu nejvíc, je neformálně trochu vyšší než ostatních. Nic víc, nic míň. Asi je to přirozené. Jinak již týden jsou jména Van Rompuy a Ashton v Evropě jedny z nejzvučnějších. A ještě budou. Ono „nové“ jméno má šanci zazářit víc než lecjaké hasnoucí politická hvězda.

Jak může volba Van Rompuy a Ashtonové prospět nám, České republice?

Konsensus při jejich volbě byl manifestační. Jednotná Evropa je pro Česko příslibem.

V evropském parlamentu jste se stal členem rozpočtového výboru. Můžete být v této funkci užitečný jen Evropě nebo nějakým způsobem i České republice? Jakým případně?

Šel jsem tam, protože je to klíčové místo. Tam se bude řešit budoucí rozpočtová perspektiva. Není důležitější téma pro ČR a pro Evropu. Jsem tam jediným Čechem ze dvou rozhodujících evropských frakcí. A pak jsou tu drobnosti. Pro můj návrh finanční podpory Zimních olympijských her mládeže v ČR v roce 2011 jsem získal podporu výboru i pléna. Dva miliony eur jsou pokrytím téměř třetiny nákladů! Jsem přece českým stínovým ministrem i pro tělovýchovu. Žádný jiný český europoslanec nic podobného nezískal. A nejvíc mi pomohl Slovák Vlado Maňka!

Bruselu se po celé Evropě vyčítá direktivnost a byrokracie. Domníváte se, že je to právem?

Brusel jen potvrzuje to, co chtějí národní vlády a jejich zájmové skupiny. Není nic, co by navrhl anonymní Brusel. Hnutí proti zahnutým klobásám a okurkám vedli podnikatelé a zelení, kteří nechtějí v nákladní dopravě vozit vzduch. Vylévání guláše nařídili čeští hygienici, stejně jako to, že český restauratér musí mít dvakrát tolik záchodů jako bruselský… Složité účtování fondů je naše hloupost, Rakušané ho mají třikrát jednodušší. Zvykli jsme si na Brusel svádět naši neschopnost číst, vyjednávat, transponovat. Podle mých zkušeností je bruselský byrokrat v porovnání s tím českým slušnější, vzdělanější, výkonnější a prakticky neúplatný. I on by jistě mohl být dokonalejší.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Čochtan napsal(a):

"opepřeným odpovědím." ?
No spíš hodně ..... jak nelhat a přesto nebýt smazán ?
Už ta první odpověď z vás dělá .... (stejný problém)
Promiňte, jdu blít. Já to neměl číst.
02. 12. 2009 | 20:35

Doug Badman napsal(a):

Výborně pane docente,
je vidět, že Vás ještě před odjezdem stačil pan Rath důkladně proškolit.
02. 12. 2009 | 20:37

jarpor napsal(a):

Pane europoslanče,

koho chleba jíš, toho píseň zpívej, že... to k té idylické EU

Nikdo nám nerozumí, jsme za idioty ... tedy všichni, kromě Vás, soudím ... to k politickým oponentům...

No a k Vašemu : "Složité účtování fondů je naše hloupost, Rakušané ho mají třikrát jednodušší."
nesdělíte, kdo v té složitosti má nejvíce másla na hlavě ? No, asi ne... i když trocha sebekritiky by neškodila...
Jste přeci tak dobrý... těch peněz na hry... třetina !!!

Hezký večer

recaptcha chce : milly lily
Asi pro Vaše - tváří se hloupě...
02. 12. 2009 | 20:50

Holoubek napsal(a):

Pane, jste mizerný člověk a ještě mizernějěí politik a vašich pedagogických kvalitách odmítám diskutovat...
02. 12. 2009 | 21:00

také trochu učící napsal(a):

Hlavně, že vy jste - roztomilý Havle - pochopitelný až do morku kosti. Blééé...
02. 12. 2009 | 21:02

Špekay napsal(a):

Ach jo, Jiříčku Havle, jak moc (a jak rychle) jste se mi zhnusil.
02. 12. 2009 | 21:06

Úl napsal(a):

Bože, to je sranda, jak reagujete, když vám někdo něco napíše jen z polovičky stejným tónem, jakým tu pravidelně prudíte?
02. 12. 2009 | 21:06

Skála napsal(a):

Proč místo diskuse máme číst citové a zdravotní výlevy?
02. 12. 2009 | 21:16

george napsal(a):

Návrh nejen silvestrovský unijní i díky webgarden ...eu zavede sexmyslivec s podporou jisté strany
.
http://myslivost.blogspot.c...
02. 12. 2009 | 21:22

hoven napsal(a):

soudruh docent mluví za normální lidi nebo za ty idioty???
02. 12. 2009 | 21:25

Ace napsal(a):

Asociální hnus údajné sociální demokracie.
02. 12. 2009 | 21:26

PatientO.T. napsal(a):

Výborné, pane Havle. Na Křečkově blogu jsem doložil, jak se provádí současná sociálně demokratická politika. Musím konstatovat, že váš přítel je proti vám břídil. Je vidět, že jste právem o (nadnárodní) úroveň výš. Co slovo, to perla:

Ti nás proslavili v Evropě tvrzeními, že žádná ekonomická krize není, že Obama vede svět do pekel nebo Entropou, která dokumentovala naši nedospělost.
Pád mizerné antievropské vlády nás nemohl poškodit.
Je-li úspěchem to, že nás šestadvacet zemí považuje za trouby, pak jsme to teda vyhráli.
Svádí to k úvahám, že si na tom kamarádi pana Topolánka pěkně namastili kapsu.
Kdyby byla ODS nezablokovala volbu Vladimíra Špidly, mohli jsme mít místopředsedu Komise.
Nedivil bych se nijak, kdyby se ozvali čeští lidovci, kteří byli čtyřicet let nejvěrnější filiálkou KSČ. To je “pravicový” folklór, který zní zpravidla od lidí, kteří mají sami dost páchnoucí spodky.
Konsensus při jejich volbě byl manifestační. Jednotná Evropa je pro Česko příslibem.
Dovolte mi zvědavost:

Můžete prozradit, kdo vám kladl otázky, na něž jste odpovídal?
Můžete prozradit, které z nich považujete za ostré?
Mají-li členové nejvěrnější filiálky vaší rodné strany vyjma smyslu pro pravicový folklor také páchnoucí spodky, jak byste, coby komunista, popsal vlastní prádlo?
A komu poslednímu citátu: Víte, kdo o kom pronesl následující slova:
"Gratuluji všem zvoleným ... k jejich funkcím, které získali většinou, kterou bych nazval přesvědčivou, ... "většinou bolševickou"?
02. 12. 2009 | 21:49

*** napsal(a):

Jo, jo
Havlíčku Havle, ty máš ale kliku, ty pacholku, že ten Bach už zaklepal bačkorama stejně jako starej Procházka a erární komůrky jsou až v bruseli. Mělnického čtyry lahvice a je ten chlap, Havlíčku, Havle, zase nadranej.
Že si toho kujóna líp nehlídaj, voni Dedera!!
Copá takle se dá dělat cajtunk?
02. 12. 2009 | 21:59

StandaT napsal(a):

Být Vaším voličem, jsem nasr.. Ale nejsem a tak se jdu kouknout na jiné blogy. Snad jinde naleznu něco takového, jako je noblesa či nadhled, což Vaše blogy ještě před rokem běžně obsahovaly.
02. 12. 2009 | 22:05

PK napsal(a):

Chvíli jsem přemýšlel, proč se pan Havel tuhle snůšku prázdných bonmotů vůbec umisťoval. Pak mi to došlo - přeci jen chce být férový a informovat nás - o tom, že jestli dřív býval solidním člověkem, který argumentuje a nevozí se jen po ideologických zkratkách a siláckých řečech, tak že to už dneska neplatí - tak aby v tom bylo jasno...
02. 12. 2009 | 22:05

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
Veselé krizování a bacha na vepřovku...
02. 12. 2009 | 22:11

Pípa napsal(a):

Na tomto serveru nebude pomalu co číst. Samá propaganda.
02. 12. 2009 | 22:18

pumprlidentlich napsal(a):

a prd
02. 12. 2009 | 22:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Je to trapné i na průměrného českého politika. Škoda dalších slov.
02. 12. 2009 | 22:27

Al Jouda napsal(a):

Když čtu ty reakce na Váš rozhovor, pane docente, tak mě napadá něco o perlách a sviních !
02. 12. 2009 | 22:34

Hlava XXII napsal(a):

Pane Havel jsem rád, že jste na naší straně.
02. 12. 2009 | 22:46

Lukáš Bušina napsal(a):

Už tu zase modrásci a topáci zvracejí. To je děs to číst, co za spodinu tyhle strany volí.

Aby se k hodnotým názorům prodíral člověk žumpou ve které přispívající výše bezesporu žijí.
02. 12. 2009 | 22:46

Duroy napsal(a):

Pěkné shrnutí, souhrn negativ, která bohužel naši analfabeti v Evropě odprezentovali.
Akorát pane Havle, svůj díl viny, pardon, vaši strany jste jaksi zapomenul zmínit. tímto se Váš článek diskvalifukuje, každopádně díky za něj.
02. 12. 2009 | 22:48

*** napsal(a):

Pane Bušina,
neblijte zde tolik, zkuste si své místo na slunci zasloužit ve vrátnici Lihového domu, je tam volné místo ve vrátnici po Havlovi.
Havel odcestoval za papoušky do brusele a v Liháči vezmou teď každou hlušinu.

Zdař bůh.
02. 12. 2009 | 23:03

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lukáš Bušina ap.:
Přidrzlost pana docenta (bože, jací lidé dosahují akademických hodností!) se musí zajídat každému slušnému občanovi, aniž by volil ODS či jakoukoliv jinou partaj. Fanatické fandovství, jak vidno, zamlžuje zrak a úsudek.
02. 12. 2009 | 23:11

Lukáš Bušina napsal(a):

Ale kdeže milý ***. To je pouze postesk nad velmi nízkou úrovní (i Vaší).

Já žumpou pohrdám a to jsem chtěl prezentovat.

Že se Vás to dotklo mě nepřekvapuje. Žumpě se nelíbí, když se o ní jako u žumpě píše... Normální sebeobranná reakce. Mám pro Vás pochopení.
02. 12. 2009 | 23:13

Lukáš Bušina napsal(a):

Matyáš: Někdo je drzý a někdo z úst(klávesnice) vypouští pouze smrady... Vždy zvolím drzost nad vulgaritou.
02. 12. 2009 | 23:14

StandaT napsal(a):

Bušino, již nějakou dobu pozoruji, že Vám úpadek soudnosti a kulturnosti politiků zřejmě vyhovuje.
02. 12. 2009 | 23:16

Lukáš Bušina napsal(a):

StandaT: Politici jsou obraz společnosti. Jaký malíř takový obraz.

Dokud budou voliči mluvit, jednat a chovat se jako žumpa budou se tak chovat i politici. Naopak to skutečně nefunguje - viz Špidla.
02. 12. 2009 | 23:19

hoven napsal(a):

socani mají celkem problem, EU chce po česke republice, aby začala rasantně snižovat deficit, nebo přijdou sankce v podobě nevyplácení dotací. jak bude paroubek svemu stádu vysvětlovat, že už nemužou žrat na dluh, když jim pořat slibuje, že to pujde?????????
02. 12. 2009 | 23:20

vasja napsal(a):

Copacopa, v Bruseli byly kroupy?
02. 12. 2009 | 23:22

Lukáš Bušina napsal(a):

hoven: EU to chce po všech zemích, nejenom po české republice...

a socani problém skutečně nemají, protože už skoro 4 roky nejsou u vlády...
02. 12. 2009 | 23:22

StandaT napsal(a):

Bušino: tvrzení, že jsou politici obrazem společnosti jsem nikdy neakceptoval. Jsem schopen akceptovat maximálně to, že jsou obrazem svého elektorátu - tedy pouze té části společnosti, kterou oslovují a která je volí a proto se mu politici přizpůsobují (a i s tímto omezením s tímto postojem mám problém a kceptuji jej víceméně jako součást předvolebních estrád). Dle mě to je naopak. Politici jsou tím hodnototvorným ve vztahu společnost-politik.
02. 12. 2009 | 23:35

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lukáš Bušina:
"Vždy zvolím drzost nad vulgaritou." Máte pravdu, jiní mezi politiky nejsou.
"Politici jsou obraz společnosti. Jaký malíř takový obraz." Malíř není společnost, nýbrž partaje, které politiky produkují. Voliči z nich jenom vybírají.
02. 12. 2009 | 23:45

hoven napsal(a):

bušina,
socani problem mají, protože jejich program je generování dluhů. pokud paroubek s komunistama vyhraje volby, jak splní svuj program, když bude muset začít šetřit??? zadlužovači z liháče ted vzali jako stádo kobylek utokem kraje a už je stačili zadlužit až po uši.
02. 12. 2009 | 23:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

StandaT:
V poslední větě Vám chybí jedno slovíčko: ´méně´, věta správně má znít:
Politici jsou tím méně hodnototvorným ve vztahu společnost-politik.
02. 12. 2009 | 23:50

Petr napsal(a):

Souhlasím s panem Bušinou. V jasné pozici evropských idiotů jsme vybrali v doc.Havlovi svého zástupce s plnou odpovědností.
02. 12. 2009 | 23:51

*** napsal(a):

Bušina
panáčku jen se tolik nečertěte. Však i soudruh vrátný je zasloužená funkce. Se žumpou si nedělejte starosti, klidně se v ní máchejte dále. Nevídáno o jednoho vrátného.
02. 12. 2009 | 23:58

Lukáš Bušina napsal(a):

Zbyněk Matyáš: Abych předešel přesně tomu, co jsem napsal tak jsem uvedl jedno jméno. Tedy když se vrátíte k tomu jménu, které vybraly partaje a jak to jméno pak dopadlo mohlo by Vás napadnout, že tomu jak píšete není, a že skutečně politiky vybírají voliči nikoli partaje.

Petr: Urážet jde inteligentně :-) Mnozí zdejší by si mohli vzít příklad :-)
02. 12. 2009 | 23:58

Lukáš Bušina napsal(a):

Jak říkám ***... Mám pro Vás pochopení.
02. 12. 2009 | 23:59

97 napsal(a):

Pane Havle (nebo jeho asistente, ktery mu zpracovava ohlasy): chlubit se 2 miliony EUR na jakousi sportovni akci. K cemu to je? Vite, kolik by se za tu cenu dalo postavit multifunkcnich hrist, na kterych by mladi mohli sportovat? Ja to vim. Ty (nase) prachy jste vyhodil oknem, mohly byt pouzity na mnohem prospesnejsi veci.
03. 12. 2009 | 00:33

doug Badman napsal(a):

A tady to máte, diagnóza je jasná: Alkoholik!
Alkoholik, který nikoho nezajímá, kterého se nikdo na nic neptá, si musí klást otázky sám, jen aby měl o čem mluvit.
Sám sebe se ptá, sám sobě odpovídá, sám sebe poslouchá a to, vzhledem k hloupostem, jaké říká, je taková zátěž na mozek, že ne každý to vydrží.
U slabších jedinců to nezřídka dojde až k tomu, že na každém stromě vidí papouška a ještě se s tím chlubí.
03. 12. 2009 | 01:01

šaman napsal(a):

Pane Bušina jen tak dál,souhlasím s vámi.Ta pravičácká nenávist je nejen levičákům ale i liberálům tristní. A někdy k smíchu a někdy k pohrdání.
03. 12. 2009 | 05:41

Rumcajs napsal(a):

Tomu říkám objektivní článek.

Celá Evropa si oddychla když padla Topolánkova vláda a Ashtonová nevadí. Tedy ta Astonová, která vážně ohrozila bezpečnost své země a místo v parlamentu měla bručet v kriminále.
A Topolánek Evropě vadil proč ? Že vytýkal Obamovi dluhy ? Směšné docente.

Vy jste sesadili vládu a umožnili vládu úředníků. Ale mám pocit, že ta vláda dělá pravý opak toho, co chce ta Vaše zkorumpovaná partaj. Zatím jediný, kdo háže klacky této vládě pod nohy jste vy,komouši a černoprdelníci.Doufám, že Vám ten SR hodí Janota na hlavu a jasně řekne všem, co jste zač.

Jedete dál populistickou propagandu ve stylu NSDAP a ve jménu sociální politiky přesouváte peníze od lidí kteří makaj, k lidem co sedí doma a to i za cenu zhroucení SR. Tomu můžou tleskat jen troubové typu Bušiny, který rozvalen v odpadcích s čůčem u huby vykřikuje něco o pravicové žumpě.

Přál bych si, aby jste se musel opřít o tuhle "elitu" národa nejenom formou platného volebního hlasu ale i formou ekonomickou.

To by se ta vaše sociální politika scvrkla tak maximálně na novoroční blahopřání občanům ČR.
03. 12. 2009 | 07:25

Ládik napsal(a):

Za takovou masáž by se nemusel stydět ani Goebbels. Pane Havle, byl jste u mě na nejniším patře přijatelnosti, ale teď jste sestoupil do žumpy.
03. 12. 2009 | 07:57

Pepa Řepa napsal(a):

Ach, pane Havle, otázky na ostří kudly. Jestli tím myslíte nůž našeho dětství, t.zv. rybičku, pak máte pravdu.
03. 12. 2009 | 08:04

Petr napsal(a):

Pane docente,
po Vašem minulém blogu o "papoušcích" se kterým jsem s Vámi souhlasil, musím říci, že dnes nesouhlasím.
Hájíte opět komisaře Špidlu, který neudělal za 5 let za korunu práce. Nebo o tom není nic známo. Ani on, ani Vy jste to nikdy nezdělili.
Dále hájíte unijní byrokratickou mašinérii. Unie má komisaře pro jazykovou rovnost, k tomu tisíce ouředníků. K čemu nevím.
Unie vychrlí směrnici. Titulní list v národním jazyce a zbytek anglicky. A občane vyrovnej se s tím. Odborný a technický cizí jazyk ovládá jen málokdo. Ale směrnice platí. Jinak by to Unie jen tak beztrestně nenechala. Lidé, kteří onen paskvil umí přeložit a mají odborné znalosti, přeložit svatou Unijní směrnici přeložit nesmí. Porušili by tím autorské právo euroouředníků a tím jejich další příjmy. Tak po měsících onu směrnici přeloží přítelíčkové (asi některého z komisařů, v ČR nejspíš Špidly). Vůbec nevadí, že po "odborném překladu" je v závazném dokumentu 20% chyb v textu a 70 chyb faktických. Zkorumpovaná Unie funguje dál. A občan, ten blebst, ten se s tím musí nějak vyrovnat.
03. 12. 2009 | 08:11

ali napsal(a):

Havle
tak tohle je maso..to si budou vaše frustrovaný fanynky rvát šaty..
03. 12. 2009 | 08:22

JC napsal(a):

Havle, říkám vám to na rovinu.
Já to vaše válení si šunek v Bruselu za moje peníze nehodlám podporovat.
Volím stranu ,která bude mít v programu vystoupení z EU.
03. 12. 2009 | 08:49

kozoroh napsal(a):

Bože,to snad není pravda!Toto mě má reprezentovat?Toto je docentem?Jen chci věřit,že onen post v rozpočtovém výboru nerozhoduje o konci EU.To by byla asi hodně rychlá smrt.Ale snaží se, veselý exhib, už vytřískal 2mil na úplně stejnou stupiditu, jakých zde v ČR spolunapáchal stovky.
03. 12. 2009 | 08:55

Luba napsal(a):

Pane Havle,
je škoda, že v ČSSD není více lidí Vašeho formátu.
Alespoň já tam žádné Vám podobné nevidím.

To srovnání českých a evropských byrokratů je trefné.
Největším škůdcem našeho národa je, kromě absence kritického myšlení a sklonů k alibismu, český byrokrat.

Jakou může mít blb suverenitu?
Suverénní blb může vyznávat jedině destrukci neblbů.
03. 12. 2009 | 09:04

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Ja teda neviem. Clanky pod menom Jiri Havel, alebo nejaki dvaja, ako Jekkyl a Hyde. Minule skvela feeria, teraz trapna kravina, odpovede, za ktore by sa hanbil, ako sa hovori, i kocis.
03. 12. 2009 | 09:12

Luba napsal(a):

JAHA,
patrně zacházíte s kulatým razítkem.
Že ano?
03. 12. 2009 | 09:49

Pocestny napsal(a):

Hmmm,
hezká politická masturbace!
03. 12. 2009 | 09:55

yt napsal(a):

Tito "bývalí" komouši mají opravdu hroší kůži. Tak lidovci byli filiálkou KSČ. A co byl autor s dalšími ?
Poslanci (i bývalí) s komunistickou minulostí za ČSSD Jan Kavan, členem KSČ, styky s STB, Z.Škromach, 1982-1989 člen KSČ, J.Rusnok, 1988-1989 kandidát KSČ, J.Tvrdík, 1988-1989 kandidát KSČ, E.Zeman, 1966-1970 člen KSČ, J.Schling, 1981-1989 člen KSČ, M.Kraus, 1984-1991 člen KSČ, Jiří Václavek, 1964-1968 člen KSČ, František Strnad, 1984-1989 člen KSČ, Miroslav Svoboda, 1985-1989 člen KSČ, P.Dostál, 1962-1969 člen KSČ, K. Šplíchal, 1983-1989 člen KSČ, Miloslav Vlček, 1983-1989 člen KSČ, Petr Ibl, 1984-89 člen KSČ, Miloš Melčák, člen KSČ, Josef Smýkal, členem KSČ, Jan Mládek, 1987-1989 člen KSČ, J. Palas, 1980-1990 člen KSČ, M. Emmerová, 1966-1969 členka KSČ, A. Sýkora, 1983-1989 člen KSČ, Rudolf Tomíček, 1967-1990 člen KSČ, Hana Šedivá, 1979-1990 členka KSČ, V. Laštůvka 1966-1969 byl v KSČ, J. Kubinyi - do roku 1990 člen KSČ, R.Kopecký, 1981-1989 člen KSČ, Alfréd M R.Kopecký, 1981-1989 člen KSČ, Alfréd Michalík, do roku 1990 člen KSČ, Oldřich Němec, 1976-1990 člen KSČ, L. Skopal, 1983-1989 člen KSČ…
03. 12. 2009 | 10:38

j.p.š. napsal(a):

Bušino, už na jiném blogu jsem říkal, že jsi stupid. A jinými slovy nejenom já.
03. 12. 2009 | 10:48

Jedla napsal(a):

Dnešní diskuse je má mimořádnou myšlenkovou úroveň. Jsme nyní kousek od "teorie všeho", právě se nám zde na diskusi snoubí Einsteinova teorie relativity s Planckovou kvantovou teorií.

(Jaký je rozdíl mezi Klausem a Bohem? - Bůh si o sobě nemyslí, že je Klaus) Mám čím dále pevnější názor, že Lisbon treaty nám vzala suverenity MÁLO , když čtu tyto veřejné projevy diskutujících -českých voličů - na evropské téma.
03. 12. 2009 | 11:04

Kníže pán napsal(a):

Ach jo...To je tady zase dneska potlach perlících hvězd s nulovou argumentační schopností a často se sklonem k fekálnímu vyjádřování...Takový je holt život...
03. 12. 2009 | 11:19

Hans napsal(a):

Pane Havle, blahopřeji vám k vaší funkci a přeji mnoho úspěchů v Bruselu. Je škoda, že se teď budete více věnovat EU a už méně prosazování politiky ČSSD u nás. Vaše komentáře čtu vždy s potěšením. Jen se nenechte otrávit štěkáním klausovských odesáků.
03. 12. 2009 | 11:34

Vico napsal(a):

Reakce pod článkem se dá označit :

Hoven a čtyřicet loupežníků.
03. 12. 2009 | 11:49

dzefo napsal(a):

Taky bych se připojil ke kritickým ohlasům. Jako rétorické cvičení, že i vy to umíte to možná není špatné. Ale na Vás bylo nejlepší že to umíte i tak nějak jinak, lépe.
03. 12. 2009 | 11:56

Jedla napsal(a):

Všem, kdo se tu pohoršovali nad tím, že je v EP zastupuje Doc. Havel:

Nezastupuje Vás. EP jedná v politických frakcích, Váš nacionalismus z roku 1900 je passé. Nikdo tam není "za Čechy". Ať už skáče, nebo neskáče, je jedno, zda je Čech.

Váš pohled na svět zastupuje Zahradil, Kamiński a Lotyši z TB/LNNK. Dobře vám tak.

Pod Zahradilovými blogy zjistíte, že nesouhlasit se dá i kultivovaně.
03. 12. 2009 | 12:33

Ježek 1 napsal(a):

Je jedno, zda Jiří Havel byl v KSČ, je momentálně v ČSSD (b)nebo v budoucnu po vzniku postdemokratického evropanského superstátu bude členem nějaké celoevropské Linkspartei, pořád je to ten samý kovaný bolševik, jak jsem ho poznal ve druhé polovině 80.let.
03. 12. 2009 | 12:54

Lukáš Bušina napsal(a):

j.p.š. je typický příklad žumpy. Jen otevře pusu už jdou ven smrady.

Je mi ho líto, ale pomoci mu nemůžu. Musí si sám uvědomit svoji omezenost.
03. 12. 2009 | 13:14

Oslýk kontraagitátor napsal(a):

Já tedy nevím, ale označit jako blog rozhovor se sebou samotným, s dodaným "promo" nadpisem, že se "nevyhýbá ostrým otázkám a opepřeným odpovědím" mi připadá na hraně bloggerského vkusu.
Navíc se jaksi ztratilo jméno autora otázek (nebo si je psal také odpovídající...?)

Pane Stejskale, možná se nad tím zamyslete - zatímco mažete každou kravinu*, tak se vám tu zjevil tento dokonalý úlet.

*k vyzkoušení cenzorovy pohotovosti...
03. 12. 2009 | 13:20

j.p.š. napsal(a):

bušino, Ty v té žumpě žiješ, jinak by jsi nemohl tak "podrobně" každého ocenit.
Zřejmě jsi si vzal příklad z paroubka - viz. Marná filipika proti lhářům - pořád jenom bulet.
Líto mi tě není.
03. 12. 2009 | 13:34

stejskal napsal(a):

Zamyslel jsem se, pane Oslýku.

Přeji hezký den.

Libor Stejskal

P.S. Nemluvíme autorům do toho, jak využívají prostor, který jsme jim zde nabídli (texty si do něj vkládají sami)

P.P.S. Mimochodem, jde zřejmě o nějaké nedorozumění. Zde žádní cenzoři nepůsobí. Kolega Mihalco a já se jen snažíme, aby se zdejší stránky nepodobaly hrubými nadávkami, vulgarismy, rasistickými výkřiky a pod. žumpě, ke které se dá drtivá většina podobně koncipovaných diskusních fór na českém webu směle přirovnat. Občas sem proto nahlédneme a ty nejhorší excesy, na které narazíme, smažeme. Většinou je zřejmě píší částečně negramotní lidé, kteří si neumí přečíst záhlaví každé diskuse ;-)
03. 12. 2009 | 13:45

Lukáš Bušina napsal(a):

j.p.š.: Hlavně, že je Vám tam dobře. Smrádek, ale teploučko...
03. 12. 2009 | 14:00

Carlos V. napsal(a):

Bijec Busina :

Je videt, ze probiranym tematum radne rozumite, byvse vybaven patren osobni zkusenosti.

Jen tak dale, slovutnz bijce !
03. 12. 2009 | 14:34

Lukáš Bušina napsal(a):

Carlos: Když už píšu česky je dobré si zapnout českou klávesnici ;-)
03. 12. 2009 | 15:25

filip II. napsal(a):

Okamžitě po přečtení Havlova blogu jsem si řekl, že to je sousto pro modré přisluhovače. A nemýlil jsem se. První se odhalil čochtan a pak následovala plejáda dalších veleduchů. Kromě dvou, možná tří příspěvků, se diskutující nepouštěli do kritiky Havlových výroků, protože na to nemají v hlavě dostatečně vyvinutý orgán. Zato se předháněli v osočování osoby autora, kterému jejich výroky zřejmě neleží ani u zadní části těla. To je pro tyto písálky společným jmenovatelem.
Oceňuji názory p. Lukáše Bušiny a několika dalších, kteří si své názory dokázali obhajovat.
03. 12. 2009 | 16:01

PatientO.T. napsal(a):

2 filip II.:

Napsal jste: "...protože na to nemají v hlavě dostatečně vyvinutý orgán...".
Máte na mysli sexy mozek?
03. 12. 2009 | 16:18

jarpor napsal(a):

PatientO.T.

... :-))

Zdravím..
Hezký podvečer
03. 12. 2009 | 16:54

Jozef napsal(a):

Pan poslanec,

v mnohom s Vami nesuhlasim,aj ked si Vas velmi vazim.
Podobne nesuhlasim so slovenskym europoslancom Zalom,ktory sa v jednom televiznom rozhovore hanbil / stydel/ za Klausa.Mam rovnaky pocit cesko-slovenskej sunalezitosti ako Zala, ale som presvedceny,ze stydet by sa mala primarne elita Europy,vratane medialnej.
Lebo vyslo najavo,ze je pramalo demokraticka.lebo neelitna Europa aj s obdivom hladela na odvahu ceskeho prezidenta!!
A predosxetkym preto,lebo tie elity viedli - vedu Europu viditelne do pekiel.

"Van Rompuy je skvely vyjednavac,zvladl v Belgii vic,nez vsechny primadony".
Ano,skvely vyjednavac.Vymenil v parlamente aj zamky na dverach,aby zabranil horucim hlavam hlasovat o rozpade Belgicka/u nas to bolo skor naopak/.
Je tak skvely,az to obcas zamrazi.

Mladost S.Fuleho je skvela ako mladost Solanu,Ashtonevej,Barrosa a mnohych inych.ale sucasnost kadra NATO politiky,pan poslanec - to je vela skaredeho masla na hlave.
Fule ma co odcinit,ma priestor.Pracoval na US vojnach.Bude teraz ako 2. minister zahranicia EU robit mier?

Pan poslanec,
/stinovy ministr i pro telovychovu/,blahozelam k schvaleniu financnej podpory ZOH mladeze 2011!
"Nejvic mi pomohl Slovak Vlado Manka".Potesil aj mna.

Pan poslanec, je tam este jeden Slovak,ktory sa mimoriadne dobre vyzna v moznostiach labyrintu EU,preto si ho Barroso vybral za najblizsieho spolupracovnika.A su tam aj ini Slovaci,ktori budu vdacni za kazdu ochotu spolupracovat.Lebo je vsestranne uzitocna.

Budete teraz viac v ringu a ovela viac na ociach.EP bude musiet ukazat Europe a svetu,co v nom je.
Prajem vela uspechov Vam i rozpoctovemu vyboru.
03. 12. 2009 | 16:57

kormoran napsal(a):

Patient tento sexy mozek?http://www.ateo.cz/i/4824/
03. 12. 2009 | 17:45

axamit napsal(a):

VAŠE DANĚ NAŠE BUDOUCNOST
Pan docent rád sám sebe považuje za ekonomického odborníka. Plně to předvedl v převolební kampani. Vždy když našel, že sazba nějaké daně je v některé zemi vyšší, než u nás tak hned začal doporučovat její zvýšení na tuto úroveň. Stržené peníze pak hned stačil rozfofrovat na "sociální kohezi".
K tomu vždy přidal stihoman ODS ve smyslu "zatracená ODS zase už prší".
Nyní už jsou články jen o druhém tématu.
03. 12. 2009 | 18:05

PatientO.T. napsal(a):

Zdravím vás, pánové!

http://www.ateo.cz/f/images...
03. 12. 2009 | 18:48

zdesta napsal(a):

Já opravdu nechápu (jsem asi vůl)o co některým "diskutérum" jde.(hlavně právé spektru)J.Havel je evidentně orientován do leva a všechny jeho blogy to naznačují.(to je v demokracii zločin?)U každého jeho blogu se okamžitě(téměř bleskurychle) objeví známá jmena a začne festival dehonestace.Po nějakém smysluplném oponování ani stopy.Dva roky tu čtu u známých Es stále stejné výšplechty.(monolog.)Tam kde je monolog,neexistuje dialog.Já se domnívám,že tento prostor je vyhrazen diskuzi, a ne k zahořklé nenávisti,zášti a intoleranci nejrubšího zrna.Oč jste lepší ve své ideologocké nenávisti než Štěpán,Fojtík, Jakeš a.t.p.? Vy k životu potřebujete ideologickou nenávist? Oč jste lepší? Nechtělo by to alespoň částečnou sebereflexi? Nikdo vás přece nenutí k nějakému souhlasu.Tak se do mne dejte-máte další objekt,Bušina bude mít polčas.
03. 12. 2009 | 19:21

*** napsal(a):

zdesta
váš předpoklad je správný, jinak to ani není možné. Ovšem pane zdesta, nenechte se unést ty vejšprechty ss.Jakeše, Fojtíka, Štěpána atd. se hodí spíše na oranžovou stranu ráthovských sarančat-hejtmanů. Žluté vlaky vám to počítají ještě velmi levně. Snad se vám to v lebeni rozleží, nepijte více piv než činí váš objem. Nemáte na to nervy ani játra. jde-li o Blušinu, tak ten je na blutí.
Tož tak.
03. 12. 2009 | 19:41

kormoran napsal(a):

Zdesta ,bububububububu Busina nema polocas , on se pripravuje se svymi soukmenovci(soudruhy) oficialne strasit , doufam ze i vy nezmeskate prilezitost))))http://www.ateo.cz/i/4930/
03. 12. 2009 | 19:48

jarpor napsal(a):

zdesta

Myslím, že by šlo odpovědět na na tu složitost čerpání z fondů... kterou jsem ve své replice zmínil... Pan docent - nic... Máte šanci.. :-))

Hezký večer
03. 12. 2009 | 20:10

kormoran napsal(a):

Zdesta , nevite , jak se pravicakum dostat pod kuzi?
To je tezke, na to VUML nestaci !!!
6ty smysl, cit a laska v pravem pojeti jsou klice a az alespon jeden klic budete vlastnit , nebudete zvanit!
03. 12. 2009 | 21:36

StandaT napsal(a):

zdesta: a co jste čekal?

Před rokem Havel psal příspěvky s nadhledem, s humorem i s prvky noblesy. Jeho příspěvky byly pozitivní - o tom, co dělá/chce dělat on či SocDem, co má být, jak to má být, proč to má být...

Tenkrát šlo nesouhlasit a taky se v diskusích nesouhlasilo. Ale dneska to je typická vlkovina:

"Je to napravo od Paroubka?"
"Je!"
"Hejbe se to?"
"Jo!"
práááásk!

Tohle je text pro osazenstvo Outsiderů, ne Aktuálně.
03. 12. 2009 | 22:05

Rumcajs napsal(a):

Zdesta:

Dědku nebeč! Na hrubý pytel hrubá záplata. To co tu vypotil Havel, zřejmě když na něm klečel Dimun, to není názor ale štvavý blábol.
03. 12. 2009 | 22:10

Lukáš Bušina napsal(a):

Pro žumpu je typické, že místo věcné diskuze komentuje osobu samotnou.

"Koukejte na něho jakou má křivou hubu, namísto poslouchejte, co z jeho křivé huby jde a potom na to reagujte - věcně"

To se u zdejších žumpáků nedá očekávat. Ale různé rýpavé komentáře, pokud na jejich malost někdo upozorní se čekat dají. Popravdě mě nepřekvapují a počítám s nimi. Přesto je mi autorů těchto komediantských výstupů upřímně líto. Některém to i zvlášt napíši, aby věděli, že mají můj soucit a pochopení. Jak jinak taky poznat špatnou společnost od dobré než tak, že ta špatné se chová špatně a ta dobrá dobře :-)

Žumpa ze mě cití nadřazenost, ale tak tomu není. Já jim pouze ukazuji jejich podřazenost, nikoli svoji nadřazenost.
03. 12. 2009 | 22:11

kormoran napsal(a):

A hele bbbuuubaaak!!!!))))) A mluvi!!!!Hutasek mluviiii. Opet se z Balaamemova uboru prevlekl a zuri)))) a slinta!
Co paaaa? V pekle je obsazeno?
03. 12. 2009 | 22:21

Lukáš Bušina napsal(a):

a rozkladné procesy žumpy pokračují... :-)
03. 12. 2009 | 22:25

kormoran napsal(a):

U Soudruha Havla to chtelo cas , aby se odkopal a dosahl sveho! A taky , ze se odkopal, prispevky typu at se tento soudruh nazere v EU a bude od nej klid byly liche , prave naopak.

Rumcajs to byste mi pekne nakrknul , kdybyste za 1500 Euro otviral flasky(stolichnaee) tomuto pohunkovi.)))))

Bububu busino mate spatny odhad soudruhu!
Nemam nic proti(moderni) levici, ale nesmi se skladat ze "soudruhu", prikladem 'opevovanim unora
48' nazdar!!!!
V tom je cela logika .
A od me malickosti nikdy nic necekejte , jen opovrhovanim a nerespektem ! Praci cest soudruhu Busino!!!))
03. 12. 2009 | 22:37

kormoran napsal(a):

P.S. Duveru si clovek buduje cely zivot , ale taky ji ze dne na den dokaze ztratit, odcinit to muze jen ciny , nikoliv kecmi!!!
03. 12. 2009 | 22:42

Zacheus napsal(a):

"V Evropě nikdo nemůže být diskriminován za barvu pleti nebo vyznání či politické názory ".

Pane docente, při vší úctě, co to s odpuštěním plácáte?

Vzpomenete si například na kandidáta na evropského komisaře Itala Rocca Buttigliona, o němž Lidové noviny správně a pravdivě napsaly ( LN z 19. listopadu 2004), že "měl se stát komisařem, ale jeho názory ho ale o křeslo v Bruselu připravily".

Sám Buttiglione, který se "provinil" pouze tím, že dával akcent na rodinné hodnoty a nebyl přívržencem veřejné propagace homosexuálního soužití jako standardního modelu ( což zjevně osobně popudilo některé poslance Evropského parlamentu), v rozhovoru pro LN mimo jiné řekl:

"V Evropě a zejména v europarlamentu je silná protiitalská, protikatolická a prohomosexuální lobby, které ovládají masmédia. Když něco řeknu, je to zmanipulováno v můj neprospěch. Jde o komplot proti katolíkům a já jsem první oběť".

Jak je tolerantní Evropský parlament k jiným názorům, jsme měli možnost vidět i při ostudné reakci některých europoslanců na projev českého prezidenta. Ostatně si jistě vzpomenete, kdo z českých europoslanců označil svého legitimně zvoleného britského kolegu za fašistu. Tento člověk nesdílel nadšení pro výprodej britské státní suverenity.

P.S. A ještě poznámka. Myslím,že k dobře placené funkci europoslance by měla patřit i určitá noblesa při vyjadřování, nebo alespoň základní lidská slušnost. Co vy na to, pane docente?
03. 12. 2009 | 23:05

Pípa napsal(a):

Pro: kormoran
Jako jeden z mála jste pochopil o co tu go. Nejdo o to kde p. Havel stojí, ale jak se vybarvil. A to je teda dílo. To je na studii.
03. 12. 2009 | 23:57

Lukáš Bušina napsal(a):

Chápu, kormorane, že se Vás to dotýká. Pravda se vždy dotýká a pro pravdu se už tolik lidí zlobilo...

Místo toho šktavého lkaní a nálepkování všech okolo, co nesouhlasí s Vašim pohledem na svět zkuste něco udělat se svým psaným/mluveným projevem.

Jinak to bude pořád o jednom a tom samém: "Ať do žumpy zavoláš jakkoli, vždy ti odpoví smrad..."
03. 12. 2009 | 23:58

kormoran napsal(a):

Busino vidite , jiz jsem nenapsal soudruhu ! Do pytle a jaka pravda????
Busino !!! KuWa , abych se rozepsal , na to potrebuji sakra cas!
A proc bych to delal?
Prvni a posledni organizece v CR byl "Pionyr".
Nikdy a v nicem nebyl ze strany mych rodicu a bratru provaden jakykoli natlak !
Jejich slova mi dodnes zni v pameti: "A jak jsi na to prisel"?
.. Uzasne !!! Tim padem mi ovlivnovali radou a prirozene se vyvyjecim citem.
Hmmm diky jim jsem tam kde jsem.
Mam ceskou zemi velmi rad a chtel bych se do ni jednou vratit, ovsem nejvetsi paradox je v tom , ze se mam strach do ni vratit : "Kysele ksichty, zavist, polovicni fungovani uradu,korupce, -tato negativa jsou v mnohych vyspelych (demokratickych) zemich davno prezite a bohuzel i pro mne jsou i tyto zdanlive malickosti ubijejici!
Kam bych se presunul , abych byl blize je Svycarsko , snad jedina zeme , kterou v teto dobe plne respektuji!

Busino a nehrajte na city!!!!Task dobry nejste a nebudete!!)))
04. 12. 2009 | 01:05

Lukáš Bušina napsal(a):

kormorán: Já Vaši frustraci chápu. Mluvím o tom, že se dá disktovat i tak, že každého, kdo s Vámi nesouhlasí nemusíte urážet. Pokud to bude norma místo trapného popichování budeme skutečně diskutovat a nehádat se jak malé děti.

Ale nálepkování, zesměšňování, vulgarity vedou pouze k vyřvání se nikoli k dialogu.

Klidně se vraťte. Je tady krásně a když se nebudete s kyselými ksichty stýkat bude vše jak má být. Kyselé ksichty jsou všude :-) A až současní padesátníci a výš vymřou budeme už komunismem nepoznamenaná země. Zatím tomu tak není a dlouho tomu tak nebude. To odstraní čas.
04. 12. 2009 | 01:44

kormoran napsal(a):

Busina : presvedcite se sam , az otevre blok levicovy politik,ktereho si vazim , ze nejsem takovy hulvat)))
Jinak bohuzel, ale hezke dny!
04. 12. 2009 | 03:44

zdesta napsal(a):

Nazdar kluci. Osobně mi může být K.Marx,nebo F.von Hayek vlézt na záda.Zrovna tak Paroubek či Topolánek.Mám nějakou genetickou vadu-nejsem postižen potřebou neoblomné víry.Již v úvodu po mém příspěvku mi někdo píše něco o pivech a mých játrech.Pak něco o oránžádě,hrubých pytlech a záplatách.Pokud se vám zdá tento druh argumentace na úrovni,pak nic proti.Každý jsme nějaký.Já osobně jsem nikoho zde nenapadl jen k vůli přesvědčení,či víře.Reaguji jen na ty,kteří nediskutují a jen útočí.Vážení, prožil jsem celých těch 41let totality.Nebyl jsem pionýrem, ani svazákem, ani komunistou.Nenáviděl jsem tu tupou demagogii,bez možnosti nějaké oponetury.Pokud vyžadujete jen jednu ideologii,jeden jednotný souhlas,pak se mi zdá,že táto politická změna (89)pozbývá v tom nejzákladnějším význam.Přeji příjemný den.
04. 12. 2009 | 07:03

Rejpal napsal(a):

Díky za vtipný i věcný rozhovor, pane docente! Doufám, že v EP máte lepší možnosti ovlivnit budoucí EU než v českém hašteřivém plivátku.
04. 12. 2009 | 08:01

JuDr.Z Plzně napsal(a):

Panebože Havle už neslimtej ber pakle a táhni a vem si sebou zbytek socanského marasu
04. 12. 2009 | 08:12

zdesta napsal(a):

kormoran.V této zemi (před rozdělením)žilo zhruba15 mil.lidí.Z toho bylo kolem 1,5 milionů v KSČ.Trochu málo že? Ti ostatní neměli zájem.Na otázku proč,si odpovězte sám.Nehledíc k tomu, že polovina členů KSČ tam byla s povinné nutnosti.Další generace odproštěna od minulosti bude lepší? Není nad osobní zkušenost,protože ta je varující něco podobného zkoušet.Píšete o kyselých ksichtech a.t.p. Existuje něco jako příčina a následek.Odpovězte si zase sám.Otázka priorit(morálka,charakter a.t.p.)je osobní problém každeho z nás.(její míra)Žádný režim,ani komunistický,vám tyto priority nevezme,nebo nezdeformuje-pokud nechcete.Polemiky na toto téma jsou bezpředmětné.Dodatek. Pokud nejste schopen kritizovat i nejlepšího přítele,nejste jeho přítel.
04. 12. 2009 | 08:13

zdesta napsal(a):

kormoran.Ještě dodatek.Píšete něco o mém nedostatku ohledně klíče,VUMLu a mém žvanění.VUML sice nemám (zřejmě závažný nedostatek)Klíče sem tam ztratím-a že žvaním? Je to docela možné.No hlavně že nežvaníte Vy. Je to takový příjemný pocit,že se zde objeví takový diskutér s geniálním argumentačním potencionálem.To se člověk opravdu něco doví-hlavně o sobě.
04. 12. 2009 | 08:50

Petr napsal(a):

Pane Havel,
jen jsem Vám zkopíroval článek z časopisu Euro.
Život v Bruselu je hodně sladký
Vyjednávání o zvýšení platů tisíců úředníků z Evropské unie pokračuje. Mzdy by si přáli navýšit o 3,7 procenta za rok. A to i přes neustálé zmínky o krizi a všeobecných plánech na šetření. Bruselští úředníci mohou přitom už teď využívat řadu privilegií. Téměř šedesát z nejvyšší příjmové skupiny vydělává skoro dvojnásobek platu stejně postavených úředníků například v Německu.

Mezi 2556 a 17697 eur vydělávají úředníci již od 1. července 2008. Absolventi vysokých škol z pravidla začínají na hranici 4190 eur. Každé dva roky se úředník automaticky dostává do vyšší příjmové třídy. Zdanění nepodléhá úředník ve své zemi, ale podléhá zdanění společenství. Tato daň je stanovena od osmi do 45 procent. Deset procent platu je od daně osvobozeno.

K tomu přichází rovněž nezdanitelné přídavky, jako například příspěvek na bydlení od dvou procent příjmu plus 160 eur, přídavek na dítě 350 eur, příspěvek na výchovu do 240 eur a další různé příspěvky. K tomu všichni úředníci, kteří nepracují ve své vlasti, obdrží příspěvek pro práci v zahraničí 16 procent základního příjmu, stejně jako příspěvku na domácnost a na děti. Tento příspěvek se týká až 80 procent evropských úředníků.

Nezávisle na platu užívá bruselský úředník řadu výhod. Má nárok na umístění svého dítěte do vysoce dotované školy, má přístup k lepší zdravotní péči než obyčejní Belgičané, obdrží roční náklady na dopravu pro případ cest do své vlasti. K tomu se dají připočítat početné obchody, banky či prodejci automobilů, kde mohou evropští úředníci dosáhnout až k 30 procentní snížení ceny.

Pracovní dobu mají evropští 37,5 hodiny týdně, nesmí ale překročit 42 hodin týdně. Za každou hodinu přes čas dostanou vyrovnání jedna a půl či dvě obyčejné pracovní hodiny. Do důchodu odcházejí „normální úředníci“ v 63 letech, od 55 ale mohou nastoupit předčasný důchod.

Všechna tato privilegia jsou zdůvodňována tím, že úředníci EU mají lepší kvalifikaci a zkušenosti než jejich kolegové v členských státech. Jsou zdůrazňovány především jejich jazykové kompetence. Dále musí být kompenzováni za to, že nemohou pracovat ve své vlasti, což již ale dávno není považováno za oběť.

„Spíše musí člověk některé úředníky násilím nutit, aby se z Bruselu odstěhovali,“ řekl jeden z vysoce postavených evropských úředníků pro německý deník Frankfurter Allgemeine.
Markéta Vorlová

Za mizernou práci, kterou odvádějí a křivé banány mohu jen opakovat slova režizéra Trošky: "Jemi z toho na blití Velebnosti".
04. 12. 2009 | 09:26

JAHA napsal(a):

Ad: Lukas Busina
"Ale nálepkování, zesměšňování, vulgarity vedou pouze k vyřvání se nikoli k dialogu."

Presne tak. Potom je od Vas schizofrenia obhajovat tento vyplod p. Havla, pretoze takmer nic ine, ako ste uviedli, v tom prispevku nie je. Takze, kym zacnete so zumpami, co keby ste sa pozreli do tej najblizsej?
04. 12. 2009 | 10:11

buldatra napsal(a):

Náš krásný, milý, inteligentní, vzdělaný, žoviální a chytrý, smějící se docent úspěšně zdolává šplh po kariérním žebříčku, pěkně příčli za příčlí a tím působí národu svému nepřetržitě radost.

A tak člověk sledovavše pouť tohoto velikána, připadá si sám tak nějak významnějším, lepším a důležitějším až eurohujerem.

Cesta z VUMLU do Bruselu není zas tak zarůbaná, zdá se, ba právě naopak.
Podobá se cestě kapitána Jamese Cooka na Tahiti, odkud kapitán posílá domů zprávy a cenné rady, kde je věčné jaro, chodí se tam celoročně v trenkách a nejsou tam komáři.

Kdyby byla nedejbože jiná doba, posílal by zprávy také, jen odjinud, ze země, kde zítra znamená už včera.
Ale ta země už není, což však nevadí, protože i tak je kam šplhat.
Stejně si ale myslím, že někde ve skříni má docent uloženu rubašku, ušanku a válenky. Jen tak, pro strýčka příhodu.
04. 12. 2009 | 11:40

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 12:22

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

29. 01. 2010 | 09:53

tiffany napsal(a):

Tencokida Hnuj - asi máte pravdu. Budu muset ubrat. Zvláště na kritiku Čezu si dám pozor.

Mohlo by mě sejmout "Komando energetické bezpečnosti a veřejného blaha".
04. 02. 2010 | 08:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy