Když dva dělají totéž

19. 03. 2010 | 16:42
Přečteno 6985 krát
Den co den otevírám noviny, bych se znovu a znovu dočetl, jak neodpovědní jsou sociální demokraté. Jakkoli musím ba i s tiskem někdy souhlasit, zdá se mi ta kritika trochu jednostranná. Jisté je, že kdo je v opozici, má vždy spoustu dobrých nápadů, jak věci dělat lépe. Jisté také je, že před volbami nastává období slibů, kdy všichni slibují všechno všem.

Patřím dlouhá léta mezi ty protivy, kteří sociálním demokratům v programech škrtají, protože nelze splnit vše. Jistěže všechno s dalšími ekonomy v týmu nevyhráváme, a občas i temně mručíme něco jako, nechte si to tam, ale stejně je to blbost. Nicméně musím trvat na tom, že ekonomické cíle sociálních demokratů jsou zpravidla realistické a v diskusích s kvalifikovanými reprezentanty mezinárodních institucí je bez problémů obhájíme. Potíže jsou hlavně s těmi, co slušnou ekonomii nestudovali ani semestr.

Nemám problém s nasazováním psích hlav. Novináři jistě prodávají katastrofické zprávy a emoce lépe než bukolické idyly. Jen mne trošičku zaráží, že co u sociálních demokratů vadí, ostatním prochází. Když před minulými volbami Mirek Topolánek sliboval v rozhovoru s HN zvyšování náhradového poměru ve vyplácení důchodů, neřekli kritičtí redaktoři ani popel. Ledva se kousku Topolánkova slibu chopí sociální demokraté, troubí se hned přičinlivě o populismu. Co duševní obr Topolánek může, levice nesmí. Jak logické a spravedlivé…

Když týž Topolánek se svým tehdy nerozlučným bratrem Tlustým moudře točili daňovým kolečkem a radostně zvěstovali, že ty tučné důchody a vyrovnané rozpočty zajistí ze snížených daní a snížených sociálních odvodů, novinám to perpetuum mobile nepřišlo nijak nápadné… A pan Tlustý to všechno pěkně spočítal, ale nápadné bylo, že kterákoli jeho varianta radikálního snížení daní stála vždy jen osmnáct miliard první rok, a pak už to vždycky bylo v plusu. A mělo to zrychlit hospodářský růst celá o dvě procenta! Kdepak skončila ta vylhaná dvě procenta?

Já vím, novináři jsou jen lidé a lidé jsou holt zapomětliví. Dovoluji si proto připomenout, že levice hospodářství převzala v roce 98 v poklesu, se skrytým dluhem v režii ODS rozkradených bank a podniků ve výši půl bilionu korun… Ty dluhy jsme z velké části ale platili až po roce 2002: To byla další hnusná podmínka opoziční smlouvy, která nutila transformační dluhy skrývat v Konsolidační agentuře a podobných močálech.

Odpočteme-li placení transformačních dluhů za ODS, hospodařila sociální demokracie téměř vyrovnaně a zanechala po sobě víc jak osmdesát miliard rozpočtových rezerv! Ty byly Kalousky a Topolánky do haléře prožrány. Ba co více, „krotitelům“ dluhů dluh rostl o rekordní cifry! Novinami adorovaný Kalouskův rozpočet z roku 2008 byl ve skutečnosti druhým největším růstem státního dluhu v historii. Kalouskova příprava rozpočtu 2009 s pětiprocentním růstem skončila rekordním deficitem a největší historickou ostudou ministerstva financí od roku 1918. A rekordním dluhem.

Dluhy v Čechách nadělala zejména pravice. Z 36 % podílu dluhu na HDP jde ubohá šestina za levicí. Průměr EU také dává na sociální stát o 50 % více než ČR (relativně v roce 2006), absolutně pochopitelně ještě více. Můj hluboký obdiv přesto patří těm, kdo bez ohledu na takto jasnou realitu dokážou denně tvrdit úplně něco jiného.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

miro napsal(a):

Pane Havel, snažíte se být objektivní. Jestli Topolánek před volbami před krizí slíbil něco o důchodech, tak to bylo před krizí, vy to slibujete po obrovském propadu a obrovském zadlužení. Proč jste nepřevzali vládu po svržení Topolánka, byla zde ideální příležitost, většina v parlamentu, prosadili byste vše.
Zapomínáte, že za vaší poslední vlády při průměrném růstru HDP 4,6 % jste udělali manas o 340 miliardách. tak buďte skutečně objektivní. To je ze státní statistiky
19. 03. 2010 | 16:55

PatientO.T. napsal(a):

Touha po sociální demokracii

Před listopadem 89 jsme s přáteli často vedli snivé hovory o tom, koho bychom volili, kdyby byla demokracie Já jsem měl tu výhodu, že jsem byl z kraje, kde bylo možné sledovat západoněmeckou televizi, takže jsem viděl, jak parlamentní demokracie asi vypadá. Byla mi nejsympatičtější SPD, tedy sociální demokracie. To byla doba mužů jako Willy Brandt, Helmut Schmidt, Johannes Rau... Ti ve mně vytvořili představu, že sociální demokracie, to je noblesa a soucit, kultivovanost a empatie, demokratičnost a slušnost. Byli to levicoví politici, kteří zároveň působili aristokraticky a důstojně, byli to intelektuálové, kteří přitom rozuměli tomu, čím žije obyčejný člověk. Byli schopni debatovat se spisovateli o jejich knihách, psát eseje, přitom se ostře pohádat s druhou stranou. Určitě měli vkus a milovali dobrou hudbu. Nejvíce mě na nich fascinovalo, jak ti muži vypadali poctivě. Ano, tehdy jsem si představoval, že budu volit sociální demokracii, stranu nějakého našeho Willyho Brandta.

Jaká je ta naše soc. dem.? Partaj sjednocená střevním slizem normalizačního hudebně-estrádního hnusu kolem pupkáče, kterému zlost a touha po pomstě za těch pár vajec kouká z hadích očí.

Jiří Peňás
19. 03. 2010 | 16:57

Kelt napsal(a):

Jsem názoru,že úvaha tohoto typu jednoznačně vyžaduje,aby autor chonologicky seřadil veškerá data,která víceméně komentuje.
Takto se vystavuje útokům typu:co nám ten marxista káže,socialistické lži a tak podobně.
Důkladná analýza vývoje od roku 1993 co se týče vývoje hospodářství,SR a jeho čerpání včetně tzv.transformačních nákladů by mohla alespoň částečně "vyčistit"vzduch a vzít vítr z plachet všemožným křiklounům.
Velice bych to uvítal a nebyl bych jistě sám.
19. 03. 2010 | 17:01

Ládik napsal(a):

Ten Topolánek Vám nějak leží v bachoru. Nepotíte se v noci?
19. 03. 2010 | 17:20

Charlie napsal(a):

PatientO.T.

mám pocit, že jste si volby do Sněmovny spletl s volbou Miss ČR.

Místo tunelů rději překonám pupek i pihu pana Paroubka i další hrozné vlastnosti toho socanského "ďábla"..........

Mě zajímá jestli se drahé a povinné zdravotní pojištění bude vztahovat jen na navlečení návleků v čekárně ordinace, nebo i na alespoň základní ošetření.

Nebýt pana Hovorky z KDU, tak už jsme tady měli v provozu docela slušný tunel se soukromými zdravotnickými
pojišťovnami.
Se všemi důsledky!!

A tu proklínanou nenávist (vlastní) jste skvěle předvedl svým komentářem--
" Jaká je ta naše soc. dem.? Partaj sjednocená střevním slizem normalizačního hudebně-estrádního hnusu kolem pupkáče, kterému zlost a touha po pomstě za těch pár vajec kouká z hadích očí."
Už vám chybí jen židobolševici.
19. 03. 2010 | 17:27

Korzar napsal(a):

Pane Havle, až budete předsedou soc.dem. a ve vedení nebude Paroubek, Sobotka, Zaorálek, Rath, a několik dalších. A pan Gross bude sedět ve vězení, pak dostanete ve volbách můj hlas. Do té doby mě ani nehne. Musel bych se stydět.
19. 03. 2010 | 17:30

Admirál napsal(a):

Ládik - nevím jak to má pan Havel v noci s pocením, ale ti objektivní, inteligentní, nezávislí novináři, co tak pěkně měří všem stejným metrem se zaručeně v noci počůrávají...
19. 03. 2010 | 17:31

PatientO.T. napsal(a):

2 Charlie:

Já nic nekomentuji, to von, Peňás.
19. 03. 2010 | 17:32

BARICH napsal(a):

ad PatientO.T.
Alkoholik Zeman, autista Špidla, křišťál Gross, pro Paroubka je přívlastků snad nekonečné množství...
Opravdu si myslíte, že by Willy Brandt měl v našem mediálním prostoru šanci ?
Já osobně ne!
A je to tak správné; v boji za jedinou správnou věc je dehonestace protivníka povolenou zbraní. A naše média jsou si toho naštěstí vědomy.
19. 03. 2010 | 17:43

stále rebel napsal(a):

Veřený dluh % z HDP
Rok
2004 30,4%
2005 29,7%
2006 29,4%
2007 29,0%
2008 30,0%
2009 36%?
http://www.csas.cz/banka/co...

Ještě něco, co stojí za přečtení.
Kronika promarněných šancí
„Pickova kniha se také v tomto ohledu řadí k předvídavým analýzám typu Roberta Reicha či Loica Wacquanta, kteří varují před dalším štěpením společnosti. Překračuje tyto autory ve své diagnóze potíží a významu sociálního státu. Pick vyvrací řadu falešných stereotypů programově šířených neoliberální pravicí.
Jeho odhady toho, kolik nezaměstnaných zneužívá dávky v nezaměstnanosti (zhruba jedna pětina) a kolik nemocných zneužívá zdravotní péči (rovněž přibližně 20 %) jsou v souladu s odhady evropských ekonomů a sociologů. Plýtvavost našeho sociálního státu v oblasti dávek pro nezaměstnané a v oblasti zdravotní péče tak vyčísluje souhrnně na 0,4 % hrubého domácího produktu. Pozorný čtenář si jistě tuto částku porovná se sumou 5 % hrubého domácího produktu. Právě o tolik peněz totiž ročně přicházíme kvůli odlivu dividend do ciziny, jež jsou důsledkem snižování míry zdanění zisku zahraničních majitelů firem a akcionářů. Pravicové vlády však z nějakého podivného důvodu nechtějí zachraňovat stát ucpáním díry, z níž odtéká desetkrát více prostředků, než kolik nás stojí „plýtvavost" našeho sociálního státu. (Jen na okraj: Zatímco v průměru vydávají na sociální účely evropské země 27 % svého HDP, náš „krajně rozmařilý" sociální stát nás stojí méně než 19 % našeho chudšího HDP.)
Analýza tak dospívá až do současnosti, kdy se protáčíme v začarovaném kruhu paradoxů: „Máme nízké sociální výdaje, ale hledáme spásu v jejich dalším snižování. Neumíme je profinancovat bez deficitního financování veřejnými rozpočty, ale vyvoláváme jejich další přiškrcování dalším snižováním daní, přestože ty jsou v rámci Evropské unie velmi nízké."“
http://www.literarky.cz/eko...
19. 03. 2010 | 17:46

Admirál napsal(a):

Co se předvolebních deklarací jednotlivých stran týče, mám u sociálních demokratů permanentní strach, že nesplní, co slibují.

U ODS a TOP mám permanentní strach že splní, co slibují.

Budu se muset rozhodnout a se mnou tísíce dalších, který strach je pro mne věším motivem.
19. 03. 2010 | 17:51

Charlie napsal(a):

PatientO.T.

Dal jste sem ten "výtvor" Vy, takže....pokud je Vám proti srsti je mě záhadou,proč byste jej sem dával.

Ostatně občas má možnost mluvit s německými přáteli - mj. jsem si všimnul, že i když se vyjadřují o jejich politicích, dělají to velmi rezervovaně - o takových sprostotách jaké se zde provozují nemůže být ani řeči.

Možná ta zdejší nižší úroveň politiků je dána i nižší kulturní úrovní jejich voličů.Už jenom ten slovník.....
Jinak i myslím, že platí jaký volič takový politik.
19. 03. 2010 | 17:52

jo napsal(a):

to zas budou modráci vřískat
19. 03. 2010 | 17:54

BARICH napsal(a):

sd stále rebel:
píšete: "zatímco v průměru vydávají na sociální účely evropské země 27 % svého HDP, náš „krajně rozmařilý" sociální stát nás stojí méně než 19 % našeho chudšího HDP!
Je vidět, že náš stát je zodpovědný, a zbývá tak více peněz pro hodnotné kvalitní lidi a ne pro socanská netáhla!
Domnívám se však, že může být ještě zodpovědnější!
19. 03. 2010 | 17:58

jo napsal(a):

Pane Havle, nevíte kam Klaus schoval ty sta miliardy z privatizací? Vždyť jeho rozpočty byly sotva nulové. Že on je někde šetří na horší časy - kulišák jeden.
19. 03. 2010 | 18:04

PatientO.T. napsal(a):

2 Charlie:
S vámi je rozprava jako s Dimunem.
Peňásovu glosu jsem zkopíroval kvůli té poslední větě, se kterou souhlasím. Nic ovšem nekomentuji...
(Podstatnou část článku tvoří autorovy vzpomínky, ke kterým mám vztah neutrální :-)
19. 03. 2010 | 18:04

BARICH napsal(a):

Korzare,
díky za Váš názor. Je správné že principiálně tolerujete kriminalitu jedněch a odsuzujete kriminalitu druhých. V boji za správnou věc je to jediné možné řešení. I naše média jsou si toho vědoma!
19. 03. 2010 | 18:04

BARICH napsal(a):

Admirále,
doufám, že při Vašem rozhodování hraje roli i beze zbytku naplněná Smlouva s občany !!!
19. 03. 2010 | 18:08

MaB napsal(a):

BARICH a
Většina výdajů našeho sociálního státu jde na důchody a nemocenské, ne na "netáhla", na ty jde opravdu minimum. Správná čísla o tom, kolik jde na naše nezaměstnané se nikde nedočtete, protože to by se pravicovým kecalům nehodilo do krámu.

stale rebel
Jsem rád, že tady ta čísla dáváte. Někteří napravo se rádi považují za nesmírně inteligentní, dokonce za tak inteligentní, že pokud jsou fakta proti jejich idejím, tak tím hůř pro fakta, jak říkal Hegel.
19. 03. 2010 | 18:11

PatientO.T. napsal(a):

2 BARICH:

M.Zemana mám rád, je-li alkoholik, to mne nezajímá. V.Špidly si vážím, přestože většina jeho politických názorů je mi vzdálená. Za autistu jej nepovažuji.
Gross a Paroubek výše zmíněným nesahají po kotníky, společného s nimi mají pouze předsednictví ČSSD.
19. 03. 2010 | 18:12

BARICH napsal(a):

MaB
každý kdo nepracuje na nějakého zaměstnavatele je netáhlo: invalidé, staří lidé, matky na mateřské, ...
Poflakují se, berou dávky, nepracují!

Proč na ně ti pracovití mají doplácet !?! Vždyť někteří dřou 72 hodin denně !!!!!!
19. 03. 2010 | 18:16

stále rebel napsal(a):

Pro BARICH.
Je ale zodpovědné směřovat společnost k chudobě?
Podle vás asi ano. Je to přesně opačně, stačí se podívat na tabulku.
http://www.czso.cz/csu/2008...$File/1607080322.pdf
Kolik tam najdete asociálních a prosperujících států?
Ukažte váš vzor.
19. 03. 2010 | 18:19

jirmare napsal(a):

Pane Havel,
myslící lidé vše co píšete dobře vědí. Je až s podivem, jak někteří rádoby chytří lidé dokážou být zaslepení a nechtějí slyšet fakta, že Klaus zanechal obrovský dluh a vláda Topolánka v tom zadlužování "úspěšně " pokračovala. Že Topolánkově vládě nechala vláda Paroubka na rezervách 80 miliard, které Kalousek ještě před krizí použil, aby "zakryl" propad daní, který svou politikou vláda trojkoalice zavinila, to ví skoro každý. Proto žasnu nad nebývalou drzostí ODS a TOP09, když neustále vykřikují o zadlužování a projídání budoucnosti. Asi mají panický strach z eventuelní vlády ČSSD, protože by je skutky u občanů tak znemožnila, že by si již nikdy ani neškrtli. Z výše uvedených příspěvků je také zřejmé, že mnozí Váš článek ani pořádně nečetli (např. miro)a okamžitě nenávistně útočí. Je vidět, že k demokracii jsme ještě zdaleka nedorostli.
19. 03. 2010 | 18:22

stále rebel napsal(a):

Tak končila vláda české pravice v devadesátých letech.

Růst HDP v roce 1998
Země %
EU-27 2,9
Ceská republika -0,8
Estonsko 5,4
Lotyšsko 4,7
Litva 7,5
Madarsko 4,8
Polsko 5,0
Slovinsko 3,6
Slovensko 4,4

Vedle korupčních skandálů a rozkrádání státního majetku, ekonomická recese, kdy kolem nás ostatní státy prosperovaly, my už od roku 1997 v mínusu.
Český pravičák umí.
19. 03. 2010 | 18:33

Korzar napsal(a):

To BARICH
Co? Jakou že to kriminalitu toleruji?
19. 03. 2010 | 18:33

MacX napsal(a):

Pane Havle
Osobně sociálním demokratům a hlavně Jiřímu Paroubkovi vyčítám tuhle věc: že shodili loni Topolánkovu vládu. To byla velká chyba, ba hůř, to byla hloupost.

Ne proto, že by Topolova vláda byla dobrá, naopak, byla otřesná. Ale její svržení prodloužilo Topolánkovi a spol. politický život. Nebýt března 2009, tak by dnes Topol a Kalousek sklízeli zkažené ovoce svých chyb, svého podceňování krize, nesmyslného rozpočtu, atd. Místo toho se tváří jako ti s čistýma rukama, co chtějí šetřit. A u spousty lidí jim to bez problémů prochází.

Někdy mám pocit, že si to svržení Topol s Kalouskem objednali sami, protože viděli, kam ta jejich bárka směřuje. Ostatně, bez některých poslanců vládní koalice by Paroubek nesvedl nic. O to větší chyba je, že jste se takhle nechali nachytat. Ale já tuším, že to moc dobře víte...
19. 03. 2010 | 18:36

Ivan napsal(a):

Bohužel, nastal prý předvolební boj. On to snad není boj, ten považuji za férový, ona je zde většinou podlost. A problém je, že lidé rádi čtou senzace, jsou snad vycvhovány horory, protože se pohromy lépe čtou. Zajisté s myslí v sobě vlastní, "panebože jenom na nás ne". A novináři se bavili za minulého režimu (soutěž o napsání nevětší hovadiny a prošla-li). Tímto bych řekl, že rádi se baví dál, zajisté ne všichni, ale většína.
19. 03. 2010 | 18:37

LEVAK napsal(a):

Ad PtientO.T.:pane doktore překvapil jste mě a to nemile!Vyčítat někomu tělesnou vadu by inteligentní člověk neměl a zvlášť když je vzděláním lékař!Co potom Sir Winston Leonard Spencer-Churchill,Cikrt,Václav Krása etc.?
Pokud se týká házení vajec je to naprostá nechopnost Policie ČR.Mám příbuznou v Anglii a ta mi někdy pošle nebo doveze nějaké jejich noviny a časopisy.Tam jsem se dočetl,že když svého času hodil jeden student po Johnu Majorovi na předvolebním shromáždění vejce stálo ho to 6 měsíců vězení na tvrdo a 100 liber pokuty.Měl by jste pochopit,že v tom je právě rozdíl kvality demokracie u nás a tam!Jestliže házení vajec schvalujete tak vlastně degradujete svou osobu!
19. 03. 2010 | 18:38

jarpor napsal(a):

"Patřím dlouhá léta mezi ty protivy, kteří sociálním demokratům v programech škrtají.... .... Nicméně musím trvat na tom, že ekonomické cíle sociálních demokratů jsou zpravidla realistické a v diskusích s kvalifikovanými reprezentanty mezinárodních institucí je bez problémů obhájíme. Potíže jsou hlavně s těmi, co slušnou ekonomii nestudovali ani semestr."

Hmm... Od programové konference čtu a poslouchám od různých našich lidí, jež vystupovali a vystupují, kometovali a komentují ekonomické otázky v o nepříznivých dopadech návrhů ČSSD. Nic o cestě správným směrem k nápravě veřejných rozpočtů. Bohužel.

Asi všichni nestudovali ani semestr ekonomii ...

"Odpočteme-li placení transformačních dluhů za ODS, hospodařila sociální demokracie téměř vyrovnaně a zanechala po sobě víc jak osmdesát miliard rozpočtových rezerv! Ty byly Kalousky a Topolánky do haléře prožrány."

Hmm.... ještě chybí napsat, že rozpočty za vlád ČSSD končily přebytkem.... Hergot, ale proč pak narůstal dluh veřejných financí, hezky každým rokem ??

No asi pan veselý oranžový profesor věří jen tomu, co sám říká... nikdo ostatní, kdo studoval ekonomii alespoň semestr zde široko-daleko není...

"Můj hluboký obdiv přesto patří těm, kdo bez ohledu na takto jasnou realitu dokážou denně tvrdit úplně něco jiného."

Můj taky.... v tom se shodnem.

Hezký večer
19. 03. 2010 | 19:04

Suchec napsal(a):

BArich:
Úžasné. Pane, smekám. :-)))))))

Když se to podá takto, pak teprve vyplynou věci, to jo. :-)))))
19. 03. 2010 | 19:06

MaB napsal(a):

jarpor
Ptáte se: "...proč pak narůstal dluh veřejných financí, hezky každým rokem?"

Přitom sám o pár řádků výš citujete Havlovu odpověd. "Odpočteme-li placení transformačních dluhů za ODS, hospodařila sociální demokracie téměř vyrovnaně..."

Pokud umíte číst, tak Havel tvrdí, že většinu z dluhu po socialistické vládě odpovídají transformační dluhy po ODS. Možná si tím nsouhlasíte, ale pak, prosím, uveďte relevantní fakta.
19. 03. 2010 | 19:15

PatientO.T. napsal(a):

2 LEVAK:

1.napsal to J.Peňás a Paroubkovi tělesnou vadu nevyčítá
2.v daném případě slovo pupkáč znamená podle mne spíše stav duše než těla, leč mohu se mýlit
3.rozdíl mezi demokracií tady a tam je také v tom, že většina zdejších politiků, Paroubka nevyjímaje, by tam byla dávno v politické penzi
4.házení vajec se mi líbilo, když ho provozovali osamělí teroristé riskující následnou inzultaci rozzuřenými důchodci nebo náhodně přítomnými judisty - členy ČSSD. Masovou formu tohoto protestu jsem jako bytostný individualista neschvaloval
5.s titulem Sir se uvádí pouze první jméno, propříště stačí, napíšete-li Sir Winston
6.odkaz na toho žalářovaného studenta nemáte?
19. 03. 2010 | 19:18

Paco napsal(a):

Havle, vaše originální skripta , ve kterých opěvujete Stalina se prý prodávají mezi studety až za 2 500 Kč !! A tato cena není konečná ! Jejich hodnota snad neustále stoupá !
19. 03. 2010 | 19:18

Lukáš Bušina napsal(a):

hoven: Protože jsi hloupý a neumíš se chovat a budeš opět smazán.

Neobtěžuj Stejskala svýmy nesmysly.
19. 03. 2010 | 19:23

RA napsal(a):

soudruhu Havle, proč jste nepřevzali vládu potom, co jste svrhli vládu Topolánka ? Už dávno jsme tady mohli mít váš socialistický RáJ. Já vám řeknu, proč jste to neudělali, osudy lidí a republiky jsou vám, sockomančům ukradené, jde vám jenom o váš osobní prospěch.
19. 03. 2010 | 19:23

Pepino napsal(a):

Koupím Havlova skripta, ve ktrých glorifikuje Stalina za 500 Kč!. T.č.: 602 840364
19. 03. 2010 | 19:36

jarpor napsal(a):

MaB

"Pokud umíte číst, tak Havel tvrdí, že většinu z dluhu po socialistické vládě odpovídají transformační dluhy po ODS. Možná si tím nsouhlasíte, ale pak, prosím, uveďte relevantní fakta."

No, my co jsme nestudovali ani semestr... se držíme toho, že 1 + 1 = 2. Možná je to dle autora jinak... :-)

Takže : po ODS zbyly transformační dluhy... Po ČSSD co zbyly dluhy, byla většina těch "ODS tranformačních" Fajn.
A narůstání veřejného dluhu se tedy asi dělo proto, neboť hodpodaření oranžových bylo vyrovnané.

Dovolím si použít autorovo :
Skutečně
můj hluboký obdiv patří těm, kdo bez ohledu na jasnou realitu dokážou denně tvrdit úplně něco jiného.

Hezký večer
19. 03. 2010 | 19:41

almost glossed™ napsal(a):

Patient: Fascinace stoupenců ODS a Top09 vzhledem už začíná být pověstná. Pokud J.Peňás skutečně píše podobné slátaniny založené na metrosexuálních měřítcích pravicového nadčlověka, pak bych se opravdu styděl, používat to jako oporu pro jakýkoliv svůj pohled na svět.

Mimochodem, bylo už v minulosti pár lidí, kteří byli přímo posedlí dokonalým vzhledem a zušlechťováním člověka hudbou. Naposledy vesměs sdružení kolem jistého Adolfa H.

Více o nacistickém kultu krásného těla najdete např. v této diplomce: http://is.muni.cz/th/179892...

Jen nechápu, proč J.Peňás touží aplikovat tato extrémně pravicová měřítka právě na levici. Nebylo by lepší začít např. u svých "soukmenovců"? Ti také nevypadají zrovna kultivovaně. Hudba? Poctivé vzezření? Nevím, nevím. Zkuste nám jít vzorem. Předesílám, že radní Richter, ani "pi.us z Horní Dolní" (jak jej SKUTEČNĚ nazval Topolánek před tím, než nám to novináři podali zjemnělou formou, aby Topolánkovi neublížili) Vodrážka, se mi nelíbí. Zkuste jiné vzory.
19. 03. 2010 | 19:46

MaB napsal(a):

jarpore
Říká vám něco pojem Konsolidační banka, resp. Česká konsolidační agentura? Počítaly se ztráty, které tyto instituce řešily, do veřejných rozpočtů v 90. letech?

To, že o tom nic nevíte, to je váš problém.
19. 03. 2010 | 19:50

stále rebel napsal(a):

Pro MaB.
Možná vás bude zajímat.
Díval jsem se jaký je vztah mezi růstem HDP (celkovým, real + inflace), schodkem rozpočtu a mírou zadlužení. Při 8 % celkovém růstu (například rok 2006), zadlužením 40,5 % k HDP lze mít schodky 3 % k HDP a zadlužení neporoste.
Přibližně by to mohlo vypadat následovně.

Rok HDP Výd roz dluh % k HDP
2010 3600 1224 1458 40,50
2011 3888 1322 1575 40,50
2012 4199 1428 1701 40,50
2013 4535 1542 1837 40,50
2014 4898 1665 1984 40,50
2015 5290 1798 2142 40,50
2016 5713 1942 2314 40,50
2017 6170 2098 2499 40,50
2018 6663 2266 2699 40,50
2019 7196 2447 2915 40,50
2020 7772 2643 3148 40,50

Tak jak jsou nastavena pravidla v EU 60 % celkového zadlužení, 3 % schodek není asi náhoda, protože při této konstalaci a při růstu (celkovém) HDP 5 % (což pokládám za běžný) se zadlužení nezvyšuje.
19. 03. 2010 | 19:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text ("bolševický dobytek"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Pane hovene, někdy v minuém týdnu jsem Vám sem napsal, že napadnete-li opět někoho sprostou urážkou, budu VŠECHNY Vaše texty (bez ohledu na obsah a blog, pod kterým byly zveřejněny) mazat. Pro začátek se to týká nadcházejícího víkendu (od tohoto okamžiku).

Pokud nejste schopen rozlišit mezi ironií a satirou (tedy např. "duševní obr") a sprostotou, nejsou tyto stránky zřejmě určeny pro Vás. Tímto zodpovídám Váš dotaz.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 03. 2010 | 20:20

blue jay napsal(a):

Kdyz 2 delaji "totez"...
Zaoralka senatori ( vcetne par z CSSD) nepustili k pultiku. Pry byl velmi jako rozcilenej. Ale Jiri Havel neni Zaoralek. On se rochni v Brusselu za penize o kterym by se obycejnym lidem mohlo jen zdat. A smeje se jim. Bere jeste nekdo Jiriho Havla vazne? Pry kdysi veril na skolne, ale to je uz davno.
Posilam mu tohle at se v tom Brusselu nenudi,

https://www.youtube.com/watc...
19. 03. 2010 | 20:20

blue jay napsal(a):

stale rebele?
Cim to je ze na Slovensku se priblizila hranice nezamestnanosti (celostatni) k 13 procentum? Vzdyt tam vladne soudruh uz dlouhodobe Fico ktery je dvojce Paroubka.
PS. Ale mozna Fico nema Jiriho Havla, lol.
19. 03. 2010 | 20:25

Pepa 3 napsal(a):

Jarpor: Přiznal jste, že jste nic nestudoval a na vašich výronech je to vidět! Pro jednoduchost - i když značně zjednodušeně - přirovnám celou situaci k účetnictví. Říká vám něco pojem "Časové rozlišení, náklady a výdaje příštích období"? Nedávno byl uveřejněn rozhovor s bývalým šéfem konsolidační agentury (pozor, jinak členem ODS) který prohlásil, že od roku 2002 do roku 2005 tato instituce v podstatě spláchla do státního rozpočtu cca 250 mld. takzavě "špatných aktiv" z období Klausových vlád a divoké privatizace. A kde jsou "Kočárníkovy státní záruky (v desítkách miliard)" o kterých za Klause raději neúčtovali (v rozporu se zákonem o účetniství) a podobné věci. Vím, že je to na vás moc složité, takže se asi dočkám primitivních nadávek (jako už několikrát), ale máte smůlu. Bohužel je to tak a těmito nadávkami asi nikoho nepřesvědčíte. (Kromě pár modrých komsomolců jako je Neo - ten už ale má po službě - RA, Rum s cajsem a někteří další.)
19. 03. 2010 | 20:34

blue jay napsal(a):

Pane Stejskale?
Mate tuseni co ten Jiri Havel v tom Brusselu vubec dela? Zatim jsem se dozvedel ze tam litaj po meste a v parcich zeleni papousci. Ja tomu rikam, " Havel is as much of use as a one legged cat trying to bury a turd on a frozen lake".
19. 03. 2010 | 20:39

blue jay napsal(a):

To Pepa 3,
Az budete potrebovat " creative accounting" objednejte si Bohuse Sobotku. Ten s cisly opravdu umi kouzlit. Good luck.
19. 03. 2010 | 20:45

stále rebel napsal(a):

Pro Pepa 3.
Ten s gulama přispěl osobně.
http://ekonom.ihned.cz/c1-1...
19. 03. 2010 | 20:48

jarpor napsal(a):

MaB

Ano, možná se divíte, ale říká.

A k dalšímu si dovolím si použít větu Pepy 3 :

"Říká vám něco pojem "Časové rozlišení, náklady a výdaje příštích období"?"

To v souvislosti s vládami pravice a levice a s jejich dluhy.

Pepa 3

"Vím, že je to na vás moc složité, takže se asi dočkám primitivních nadávek (jako už několikrát), ale máte smůlu."

Pokud je to s Vašimi znalostmi takové, jako s obviňováním mne z primitivních nadávek, není co řešit.
Není mým stylem nadávat za jiný názor, a primitivně - to už vůbec ne. Nejsem si ničeho takového vědom ani vůči Vám.

Nikde nepíšu, že pravice nenasekala dluhy. Avšak dovolím si lehce zaťukat na čelo autora, při jeho výroku o takřka vyrovnaném hospodaření vlád ČSSD u vědomí si toho, jaký byl ekonomický růst...

Hezký večer
P.S. Je mi líto, ale přijidší přátelé jsou mi milejší než debata "nad statistikami páně autora, jež si zásadně zfalšuje sám".
19. 03. 2010 | 20:50

blue jay napsal(a):

stale rebele,

Cti tohle!
Od roku 1998 pusobil Paroubek na pražské radnici ve funkci ekonomického námestka Magistrátu, a to podle svých slov „jako ekonomický odborník“. Jednou z proslulých „odborných ekonomických akcí“ Paroubka bylo napr. nalití 300 milionu korun do cerné díry jménem První mestská banka. Tunelování První mestské banky, kterému Paroubek prihlížel, vyšetrovala policie, dokonce i obvinila nekolik manažeru z porušování povinností pri správe cizího majetku. Celkove se z banky ztratilo asi 2 miliardy korun. Ale byly lepší „kšefty“, na kterých se Paroubek podílel (systém Matra do pražského metra za dve miliardy, miliardové zakázky po povodních apod.). Antimonopolní úrad a auditori zjistili, že 133 ze 140 proverovaných verejných zakázek hl.m. Prahy z let 1998 až 2002 je v rozporu se zákonem.
19. 03. 2010 | 20:52

StandaT napsal(a):

Co to je ta slušná ekonomie?
19. 03. 2010 | 20:55

blue jay napsal(a):

to Jarpor,
Pepa Treti je zapalenej komsomolec. On veri na Paroubka. Je to takovej Ceskej Moonie.
19. 03. 2010 | 21:00

blue jay napsal(a):

Ale ted vazne!
Vi nekdo co Jiri Havel za 300,000 plus nahrady danovich poplatniku CR v tom Brusselu dela?
19. 03. 2010 | 21:05

petr napsal(a):

Den co den otevíráte noviny ......to skutečně píší všechny o Vaší, rozuměj ČSSD nezodpovědnosti? Nikdo nechválí? A nestojí tohle za zamyšlení?
19. 03. 2010 | 21:07

blue jay napsal(a):

petre,
Dalsi ekonom CSSD Skromach tuhle prohlasil, "důchody 15000 Kč měsíčně jsou reálné v roce 2014". Pocitam ze ho ucil Jiri Havel. Proto se asi i Skromach tak chechta.
19. 03. 2010 | 21:22

Rumcajs napsal(a):

Je mi jasné, jak bude vypadat hospodaření ČR v případě, že vyhraje ČSSD.

Zatížena vnitřním dluhem v důsledku řádění nezodpovědného hochštapléra Kalouska a jeho daňové pseudoreformy , bude nucena dále zasekávat sekeru v objemu cca 7% HDP.

Nic z toho ale nepůjde na vrub ČSSD. Přece každý ví, že ČSSD chodí do sněmovny jedině s návrhy, které deficit SR snižují.

Např.šrotovné,rodičovské,důchod,stadiónek pro Sáblikovu, jiný stadiónek pro Šlégla....

Tyto všechny opatření totiž úžasně zvýší spotřebu a tím se rozběhnou zaseknutá soukolí podnikatelský subjektů.

P.S.
Trochu mě tedy znervózňuje, že neznám jedinýho ekonoma, kterej by nápady z LD vážně . (Tedy kromě Bušiny). Ba dokonce, mnozí ekonomové v anketě o nejhorší výkon ve funkci MF, darovali maliny Sobotkovi.

Nu, což. Tak si na ten výkon supermozků z levotočivejma závitama počkáme.
19. 03. 2010 | 21:31

Rumcajs napsal(a):

Ještě dodatek.

Někde jsem četl, že Česko se vyrovnalo s krizí nejlépe ze všech zemí EU.
Velkou váhu v tomto dávají ekonomové vlastní měně, což je v v rozporu s tím, co jste tu nedávno tvrdil Vy docente.Tedy o nutnosti rychle přejít na euro. Myslím, že tento názor zastává i Švejnar a náš obecní vejpitka Lojza.

Tož prosím by jste si sem dal fotku minimálně s ruměncem.
19. 03. 2010 | 21:41

blue jay napsal(a):

CSSD se modernizuje,
Ve vedeni jsou nove hvezdy Paroubek, Sobotka, Rath, Skromach, Urban, Vana,atd. Holt ten spravnej tym.
A tady si o tom zpivaji...
https://www.youtube.com/watc...

Ten tichej baryton v pozadi je Jiri Havel. Pry se schovaval pod stolem a jen brucel...ahaahaa haa hooha aaahaa hooha my jsme ten spravnej tym...aaaa aaahoooa aaaahooo ... A ted vsichni! OU!
19. 03. 2010 | 21:48

PatientO.T. napsal(a):

2 almost glossed™:
Obracíte se ke mně a píšete o stoupencích ODS a TOP 09. Zklamu vás, nepatřím mezi ně. Jak už jsem napsal výše, Peňásův článek jsem zkopíroval pouze kvůli té poslední větě. Zhruba před rokem zde kdosi z kolegů, tuším že StandaT, napsal, že má obavy z volebního vítězství JP. Kvůli tomu, že motorem politiky ČSSD je msta. Tyto obavy sdílím a mám pro ně podložené důvody. Peňásův článek mi proto přišel vhod. A navíc, myslím, Peňásovi nejde o vzhled JP, nýbrž o úroveň politické kultury. Následující odkaz je přesvědčivý: https://www.youtube.com/watc...
Hlavně mi nepište, že Topolánek je stejný. Já to vím, na blogu pana Havla nebudu ovšem psát o ODS... :-)
19. 03. 2010 | 21:54

hoven napsal(a):

pane Stejskale,
dobře, od tedka pehemu nebudu říkat bleble ale duševní obr. doufám, že si zachováte objektivitu.
19. 03. 2010 | 21:56

Jakr napsal(a):

To s tou zapomnětlivostí jste udeřil na hlavičku. Ano! Je třeba připomínat, že třeba dnešní nezaměstnanost v době krize, je stejná jako za socanské patlavlády v roce 2004.
19. 03. 2010 | 22:07

almost glossed™ napsal(a):

Ad 0: "píšete o stoupencích ODS a TOP 09. Zklamu vás, nepatřím mezi ně."

Nevěřím. Všechno, co píšete, vyznívá na jejich podporu a je zaměřeno proti ČSSD.

Ad 1: "Peňásův článek jsem zkopíroval pouze kvůli té poslední větě."

To na mé replice nic nemění. V té větě je koncentrováno vše, co jsem kritizoval.

Ad 2. "Zhruba před rokem zde kdosi z kolegů, tuším že StandaT, napsal, že má obavy z volebního vítězství JP. Kvůli tomu, že motorem politiky ČSSD je msta. Tyto obavy sdílím a mám pro ně podložené důvody. Peňásův článek mi proto přišel vhod."

Nemyslím si to. Ale i kdyby, všudypřítomný hon na Paroubka a rozhodnutí ODS a jí spřízněných médií personalizovat boj s politickou opozicí
a šikanovat Paroubka, by ho do značné míry omlouvalo předem. Ale pravda spíše je, že Paroubek bude ve své případné vládě pod takovým drobnohledem a každý jeho čin bude opět pronásledován takovou hysterií, že stejně nic kontroverznějšího neprosadí. Kdo má tisk na své straně, dlouhodobě nemůže prohrát.

Ad 3. A navíc, myslím, Peňásovi nejde o vzhled JP, nýbrž o úroveň politické kultury. Tak to ji tedy Peňás větou: "Partaj sjednocená střevním slizem normalizačního hudebně-estrádního hnusu kolem pupkáče, kterému zlost a touha po pomstě za těch pár vajec kouká z hadích očí.", která se Vám tak líbí, opravdu posunul o pěkný kus výše. Vážně vkusné, slušné a takové... věcné a lidské - i vůči voličům ČSSD.

Je vidět, že to jak Peňás, tak vy myslíte s tím pozdvihováním kultury opravdu vážně...
19. 03. 2010 | 22:07

PatientO.T. napsal(a):

2 almost glossed™:
Až mi doložíte, čím jsem podpořil ODS nebo TOP 09, můžeme pokračovat v komunikaci. (Kdybyste snad chtěl doopravdy pátrat, můžete si najít např. mé příspěvky pod Langerovými nebo Bémovými blogy:)
19. 03. 2010 | 22:13

PatientO.T. napsal(a):

2 almost glossed™:
Ještě dodatek: Peňás není politik a politickou kulturu tedy netvoří, stejně jako vy nebo já. Jako novinář reflektoval skutečnost. Vekslácko-kolotočářské pojetí politiky zaštítěné Janečkovým poupětem zasluhuje, dle mého, přesně ta slova, která Peňás použil.
19. 03. 2010 | 22:18

Paja napsal(a):

Nemá cenu se poměřonvat s modrými mozky jak je to s veřejnými financemi,neboť jejich důče jim vymil mozky výc než jakékoliv dianetické centrum,nicméně předkládám něco na zamyšlení a apeluji na ně jestli chtějí být tohoto účastni a nalhávat si do vlasní kapsy že jsou elita. Myslím že tanto problém má daleko větší rozměr naž nějaké finance ,i když s nima souvisí. https://www.youtube.com/watc...
19. 03. 2010 | 22:25

almost glossed™ napsal(a):

Patient: Slovíčkaříme? Každopádně si opět odporujete.
19. 03. 2010 | 22:35

ujo napsal(a):

pro patientO.T.:
nesmělý dotaz - z čeho citujete p. Peňáse? Můžete dát odkaz?
Pokud skutečně něco takového napsal/řekl diskvalifikuje ho to jako pracovníka ústavu soudobých dějin AV.

Pokud je výrok autentický, nevím proč ho v ústrku nechtějí?!
19. 03. 2010 | 22:38

PatientO.T. napsal(a):

2 almost glossed™:
V čem si odporuji?
2 ujo:
Jiří Peňás je novinář. Nepletete si ho náhodou s Pernesem?
http://www.lidovky.cz/tiskn...
19. 03. 2010 | 22:43

PatientO.T. napsal(a):

2 almost glossed™:
Abychom nezapomněli: jste schopen doložit mou údajnou podporu ODS a TOP 09?
19. 03. 2010 | 22:53

ujo napsal(a):

pro patientO.T.
Máte pravdu, pletu (Jiří jako Jiří, omluva, hlavně J. Pernesovi).
Ale potom otázka: je novinář nějakou autoritou? proč citujete zrovna jeho? znamená to ,že se s jeho trapným výrokem ztotožňujete?
19. 03. 2010 | 22:53

PatientO.T. napsal(a):

2 ujo:
Tak ještě jednou:
Slova: "Partaj sjednocená střevním slizem normalizačního hudebně-estrádního hnusu kolem pupkáče, kterému zlost a touha po pomstě za těch pár vajec kouká z hadích očí" vystihují mé pocity. Nejde tedy o to, zda je Peňás autoritou, ale o to, co napsal. Zrovna tak nejde o to, je-li či není Paroubek pupkáčem.

Přiznám se, že jsem tento článek s gustem okopíroval poté, co jsem navštívil stránky modranemoc, kde je tolik faktických lží a nesmyslů, že by i Václav Kopecký bledl závistí...
Tvrdík, Dimun a američtí poradci...
19. 03. 2010 | 23:08

almost glossed™ napsal(a):

Patient:

Mezi šiřiteli ideologie ODS a jejího klonu TO09 patříte k tvrdému jádru. Příkladů je bezpočet.

http://blog.aktualne.centru...

Nenávist k ČSSD, kterou máte s těmito stranami společnou, jste prokázal i v diskusi výše.

Možná ale právě měníte svého favorita, kdo ví...

Ale slovíčkařit dále nemíním.
19. 03. 2010 | 23:22

almost glossed™ napsal(a):

Oprava: mezi těmito odkazy jsem nic jiného nezahlédl http://www.google.cz/search...
19. 03. 2010 | 23:23

PatientO.T. napsal(a):

2 almost glossed:

Je to tak, jak jsem předvídal. Svá slova o mé podpoře ODS a TOP 09 nedovedete podložit JEDINÝM odkazem. Jste lhář.
Nenávist k ČSSD necítím, cítím opovržení k některým jejím pohlavárům. Totéž se týká i jiných politických stran.

http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...

Atd., atd.
Google!
19. 03. 2010 | 23:41

PatientO.T. napsal(a):

2 Havel:
"Potíže jsou hlavně s těmi, co slušnou ekonomii nestudovali ani semestr".
To máte pravdu, s takovými jsou potíže. Někteří z nich potom píší třeba:
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí." (Sobotka)
Nebo:
"Nesmíte nás brát tolik vážně." (Škromach)
20. 03. 2010 | 00:08

almost glossed™ napsal(a):

Patient: Fakt, že máte nějaké vnitrostranické spory, nesympatie nebo že považujete své vůdce za málo radikální, nijak nesouvisí s mou pravdomluvností.

A o vztahu k ČSSD si lze kromě jiného udělat jasný obrázek i výběrem citací, které považujete za výstižné.
20. 03. 2010 | 00:15

PatientO.T. napsal(a):

2 almost glossed™:
Nejen, že jste lhář, ale ještě ke všemu jste hlupák. V žádné straně jsem nikdy nebyl a nikdy nebudu. Rovněž jsem nikdy neakceptoval žádného vůdce. Kdybyste nebyl tak tupý, vyzval bych vás, abyste popřemýšlel nad svým přesvědčením, že svět je modrooranžový a že ten, komu je protivný Paroubek, adoruje Topolánka (nebo Kalouska)...
20. 03. 2010 | 00:23

almost glossed™ napsal(a):

Patient: Jen pokračujte, jde Vám to hezky.

Ještě trochu a dosáhnete úrovně J.Peňáse.

Vlastně, možná by stačilo, kdybyste mě viděl naživo. Určitě bych se Vám nelíbil a slova by přicházela na jazyk úplně sama - stejně jako talentovanému Peňásovi. To by ta hloupost a tupost na mě byly úplně to nejmenší!

Před tou vyšší kulturou mi nezbývá, než se sklonit.
20. 03. 2010 | 00:35

PatientO.T. napsal(a):

2
Něco vám prozradím. Slovy "To byla doba mužů jako Willy Brandt, Helmut Schmidt, Johannes Rau... Ti ve mně vytvořili představu, že sociální demokracie, to je noblesa a soucit, kultivovanost a empatie, demokratičnost a slušnost. Byli to levicoví politici, kteří zároveň působili aristokraticky a důstojně, byli to intelektuálové, kteří přitom rozuměli tomu, čím žije obyčejný člověk. Byli schopni debatovat se spisovateli o jejich knihách, psát eseje, přitom se ostře pohádat s druhou stranou. Určitě měli vkus a milovali dobrou hudbu. Nejvíce mě na nich fascinovalo, jak ti muži vypadali poctivě..." nepopisuje Peňás vizáž zmíněných pánů nýbrž jejich chování, přehled, způsob jednání apod. Vaše hloupost je manifestována nezlomným přesvědčením, že Peňás o nich píše jako o manekýnech.

Opakovaně vás žádám, doložte odkazem, kde jsem podpořil ODS nebo TOP 09.
20. 03. 2010 | 00:46

PatientO.T. napsal(a):

Předchozí příspěvek patří pochopitelně almost glossed™.
20. 03. 2010 | 00:47

almost glossed™ napsal(a):

Patient: Obdivuji Vaši schopnost 6x si odporovat ve dvou větách. Narážel jsem na to v diskusi o Topolánkovi a dnes opět.

Je pravda, že to má pro Vás výhodu v tom, že je později můžete libovolně interpretovat.

Nezdůrazňoval jste výše (po přilepení CELÉHO Peňásova článku a když Vám bylo naznačeno, že jste přestřelil), že Vám šlo jen o jednu větu? Nechápu tedy proč nyní vysvětlujete ty předchozí.

Mně stačí Váš obdiv k výstižnosti věty "Partaj sjednocená střevním slizem normalizačního hudebně-estrádního hnusu kolem pupkáče, kterému zlost a touha po pomstě za těch pár vajec kouká z hadích očí.". Nic více dodatečně vysvětlovat nemusíte. Prostě se Vám ta věta urážející ČSSD, Paroubka i voliče strany líbí. OK.

Mně se hnusí.

Žádat nemusíte. Viz výše. Že jste nespokojen s některými figurami stranického vedení a že jste kdysi komusi cosi namítal o nějakém komunálním problému, mně vážně moc nezajímá. A jestli jste straník nebo ne, to samozřejmě nemohu vědět. Nějak už mě to slovíčkaření a opakování začíná zmáhat. Nejspíše se rozloučím a přeji vkusnější výběr citací.
20. 03. 2010 | 01:03

PatientO.T. napsal(a):

2 almost glossed™:

Nedoložil jste mou podporu ODS ani TOP 09. Nemohl jste to udělat, protože žádná taková podpora z mé strany neexistuje. Jste lhář.
20. 03. 2010 | 01:07

almost glossed™ napsal(a):

Patient: Ošklivý. Ošklivý lhář. :-)
20. 03. 2010 | 01:13

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Pane europoslanče, doc. Ing. CSc. Havle ! Dovolím si vypůjčit malý citát z tohoto Vašeho článku :

"Potíže jsou hlavně s těmi, co slušnou ekonomii nestudovali ani semestr."

Tak tady máte určitě pravdu a pro příklady netřeba chodit dále než do Lidového domu. Jistě máte, pane docente, určitě na mysli jistého lysohlavého a permanentně vytlemeného moravského svazáka Bohuslava Sobotku, který skutečně slušnou (a dokonce ani jakoukoliv jinou) ekonomii skutečně nikdy v životě nestudoval. On dokonce ani nikdy nikde nepracoval. Takže, jak říkají matematici, toto a právě toto individuum je vskutku excelentním levicovým kandidátem ČSSD na post ministra financí !

I když, hospodařit to chlapec opravdu umí, jen co je pravda. Tak si matně vybavuji nedávnou kauzu s rozruchem okolo nezdaněných a duplicitně vyplácených poslaneckých náhrad -např. za dopravu. Nepřiznal se náhodou tento Paroubkův kandidát na správce státní kasy, že z těchto duplicitních náhrad za dopravu, které vůbec nevyužil k jejich účelu, si pořídil do vlastnictví byt ??

Rád se vámi nechám opravit, pokud se v čemkoliv mýlím !!!
20. 03. 2010 | 01:56

ms napsal(a):

Co je dovoleno bohovi .... Jent o tom kdo je bůh a vůl rozhoduje skot neschopný rozmnožnování.

Je tisíc a jeden příkladů, kdy to co bylo u levice špatné je u pravice chvályhodné nebo se o tom mlčí. Je tisíc a jeden příkladů, jak u levice se může u programu rozebírat jen jedna setina a na ní postavit kritiku na dva měsíce a u pravice se pracuje s jakýmsi celkovým dojmem, který je v nejhorším případě neutrální.

Konkrétní příklad máme nyní, ODS představí totálně nesmyslný plán na boj s nezaměstnaností, kde si vycucá z prstu čísla, kolik to vznikne pracovních míst. Nenajde se jediný slušný novinář, který by položil úplně nejbanálnější otázku, co budou ti lidé v možná ale stále ne jistě pokrizové ekonomice na těch prý vyrobených místech dělat ? Pro koho budou vyrábět, komu nabídnou své služby ? ODS prostě dá tři kila zaměstnavatelům a ti pro srandu králíkům začnou zaměstnávat. U ČSSD by ale toto bylo rozebráno do nejmenších detailů :)

Ech nuda a klasika, ale pane Stejskale, já vím, vlastně jako celek jste strašně objektivní.
20. 03. 2010 | 02:48

ivo napsal(a):

Soudruhu havle vaše strana i ta ods kradete , pakujete se ze státního tak že se nestydíte u toho i mlaskat.Táhněte i s ods a se všemi parlamentními zlodějskými stranami do háje.Volit nějakou parlamentní stranu může jen nepoučitelný a naivní trouba.
20. 03. 2010 | 07:05

Jan K. napsal(a):

ivo:
Máte pravdu, naše parlamentní strany za moc nestojí. Obávám se ale, že pokud se do parlamentu dostane kterákoliv jiná strana, bude se chovat naprosto stejně. Nezbývá než se smířit s tím, že jaký jsme národ, takové máme i parlamentní elity.
20. 03. 2010 | 07:34

brzky napsal(a):

Sociální demokraté působí solidně na veřejnost,vezmou-li se v úvahu jevy jako "prezident-odeesáctví" KSČM nebo slovní úlety Topolánkovy ve věcech let padesátých.
Nicméně přicházejí s kandidátkou na ministry včas,to je dobře.Velký otazník mám u předběžného staronového ministra průmyslu Urbana.Plus s minusem: Urban byl možná jediný ministr ,který dokázal ve svém rezortu průmyslu zorganizovat hladce fondy EU,EU hospodářskou soutěž-to je jasné plus.Ale je mi stále více zřejmé (dnešní nezaměstnanost v některých krajích dosahuje až 15 %),že hodnocení,která dával českému průmyslu v době svého ministerství byla založena jen čistě na statistických výkazech.De facto-na místě -se nesnažil situaci kontrolovat a pravděpodobně o ní přehled,který má nějakou faktickou cenu neměl.To by jinak ty dnes propuštěné dělníky museli hned zaměstnávat v krajích ty desítky nových průmyslových podniků,které Urban viděl stále růst tehdy jako trávu.Kdo si dal jedno dopoledne čas a zajel si do nejbližšího města,aspoň 100 km od Prahy,už někde u nádraží uslyšel od místních,zpravidla toto:z deseti fabrik v r.1990 ve městě existuje dnes jedna ještě,vlastní jí nějaký Němec a pracuje s třetinou původních zaměstnanců.Přísámbůh,že z desítek měst,které jsem navštívil v tomto co píšu nebyla jedna jediná vyjímka.Co vlastně ty zprávy ministra průmyslu Urbana o rostoucím průmyslovém bohatství a výrobním potenciálu ČR obsahovaly? Jaká fakta a zjištění? O co se opírala,z čeho vycházela.Nemyslím,že ministr fantasta je lepší než ministr empirik.Přece nečekáme růst životní úrovně od pár montoven-manufaktur součástek elektroniky nebo sotwarehousů s programy koupenými v cizině.Dnešní diagram platů,zde publikovaný,ukazuje až 100 % převahu platů státní sféry nad platy soukromého podnikání zaměstnacům ve všech krajích,s výjimkou středočeského,kde je menší převaha podnikání.Nenastartovalo to již v době vlády socdem-umělého zvyšování platů státní sféry? Samozřejmě za nich to bylo ještě naopak.Tehdy.Teď nevládli.
20. 03. 2010 | 08:20

Jeník napsal(a):

Takový malý ze života - boj ODS proti nezaměstnanosti.

Sejdou se dva podnikatelé na grémiu ODS a diskutují všeobecné problémy:
Poslouchej, ty dáváš výplaty zaměstnancům, i když je krize?
Nedávam, a ty?
Taky nedávám. A chodí do práce i tak?
Ano, chodí.
Poslouchej, a neměli bychom od nich vybírat vstupné?

A k tomu, když přidáme ty líné nezaměstnané, kteří dle návodu ODS budou zakládat firmy a začnou úspěšně podnikat podle návodů již zkušených ODSáckých podnikatelů - to se všichni budeme mít.

Co si může slušný člověk myslet o Nečasovi, Langerovi, Topolánkovi, Tlučschořovi, Němcové, Gandalovičovi, a ostatních ekonomických géniích, kteří vymysleli perpetum mobile. Možná to hodí nobelovku za blbost.
20. 03. 2010 | 08:48

nowars napsal(a):

Trochu světla v oblasti sociálního státu lze najít zde

https://www.youtube.com/watc...
20. 03. 2010 | 08:58

Tino napsal(a):

Pane Havel, já se těším, až vezme vládu do rukou ČSSD! Konečně si totiž dáchnu. Jsem před důchodem pár let a mám po krk toho makání. Hodím se v první řadě marod na dlouhou dobu. Jsem astmatik a taky na plotýnky. Žena je dnes v prvním stupni invalidity, kteroužto změnu systému přidělování invalidního důchodu chytla zčerstva po třiceti pěti letech ve zdravotnictví. Dávají ji pět litrů měs. a nutí ji najít si práci, ač té není vůbec schopná. Taky syn je na invalidním, pro své dvě operace zhoubných nádorů. Má sice vystudovanou výšku, ale práce je momentálně neschopen. Jeho sedm litrů se sice v rozpočtu hodí, ale kdyby byl zdráv, pak by nosil domů aspoň litrů dvacet. takže to celé táhnu já, která jsem jen dělník vodjakživa. Makám po nocích v šestnáctkách a vzít si nemocenskou, tak jsme v průšvihu.
Nevíte která to politická strana první sundala tu výšku nemocenské? Která to strana má zásluhu na očesání invalidů? no vono je to vlastně jedno, která to byla. Ale až příjdou ti Sociální Demokraté k moci, tak splní všechny sliby a já půjdu okamžitě na marodku, pak na invalidní a přitom si budu vydělávat stejný prachy, jako dosud ve své profesi. Budu v balíku, žena bude mít invalidní aspoň ve výši průměrného dřívějšího platu, syn jistě dostane taky víc invalidního a tak se rodina konečně dočká odměny za ta leta strádání, které trpěla vlivem nepřízně politiky.
Zatím jsem si vždy na ojeté auto musel vydřít prachy po nocích v šestnáctkách. Pak ale budu dostávat určitě prachy na nové auto pro obsluhu svých invalidů. Jsem skromný a Fabia mi vyhovuje, zvlášť když dostanu dotace na pohonné hmoty. Byt máme svůj družstevní ve vlastnictví, ale náklady na údržbu jsou vysoké. Tak očekávám, že mi stát pod vedením Sociální Demokracie přidá na bydlení, což mi jinak dosud bylo vždy upíráno. Taky dopravné do práce a klinik bych uvítal a Soc. Dem. jistě vyhoví. Vždyť jsou přece Sociální, ne?
Můj průměrný výdělek i přes noční šestnáctky, ba i dvacítky občas, dělá patnáct tisíc hrubého, což je samozřejmě nízko pod republikovým průměrem. tak jistě mi Sociální Demokracie zohlední nízký průměr v snížení daňové zátěže a zvlášť s ohledem na invaliditu v rodině.
Já také samozřejmě skončím v invalidním. S tím počítám a chci co nejpříznivější výši invalidního. Věřím, že ČSSD mi zajistí důstojné stárnutí a těším se na to.
Snad nechci tak moc, když už tak dlouho má rodina trpí. Já už to dlouho neutáhnu svou dřinou a tak Vám pane Havel chci věřit, že to myslíte všechno křišťálově čistě a přitom máte čisté ruce. Vy jako ekonom jistě najdete pro mou rodinu to nejlepší řešení, protože v tom EU parlamentu jste se seznámil se sobě podobnými a máte to všecho v rámci dobra pro nás trpící určitě dobře vymyšlenkované.
Přátelé! Buďte mi přítelem!
20. 03. 2010 | 09:00

karela napsal(a):

Jeník: Taky mě napadlo,že už budou vybírat za to,že se u nich dělníci ohřejí.
20. 03. 2010 | 09:02

stále rebel napsal(a):

Pro PatientO.T.
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí." (Sobotka)
Volby někdy červen 2002, srpen povodně, nejen značné přímé materiální škody, ale ekonomika dole. Poukazovat na tento Sobotkův výrok je podle mne projevem hlouposti. Nevyčítal bych ODS, kdyby v roce 2006 slíbila něco podobného a kvůli krizi řekla to, co Sobotka.
20. 03. 2010 | 09:26

Tino napsal(a):

A teď trochu vážně pane Havel. Tady na Aktuálně CZ visí článek "Evropa přiznala porážku: Asie nás předhoní už za patnáct let"
Poněkud frustrující, že?! Mě by zajímalo, jak se postaví ČSSD k problematice zachování sociálních jistot v EU. Snad budou chtít natáhnout bohatce o větší kus financí. Vymyslí třeba fintu, jak zprogresivnit danění. Ovšem mám zato, že kdo prachy bude třímat, ten si najde cestičku z EU ven. On ten kapitál jde prostě tam, kde je nejefektivnější zisk.
Namísto, coby se EU pořádně opřela do své budoucnosti, vymýšlí udržení status qo.
Naši socdemáci třímají jakési líbivé plakáty a tvrdí, že když dostanou moc, že se postarají o prosperitu Česka. No to jsem žížniv toho, jak se vypořádají s vysokou nemocností občanů nad padesát let věku, kterým se důchod vzdálí do sedmdesátky. Jednoduše se tito pracující dostanou zákonitě do sociálního propadu a sliby ČSSD je nevytrhnou.
Tak jen čtěte pane Havel! Nebo vás tyhlety předpovědi vědců nezajímají?
20. 03. 2010 | 09:48

ali napsal(a):

socanská ptákovina ze všech nejptákovinovatější z péra Havla..
20. 03. 2010 | 10:32

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 03. 2010 | 11:03

Doug Badman napsal(a):

Docente, docente,
tohle je mnohem větší legrace než ty dva blogy před tím. Hned je poznat, že jste to nekonzultoval s Krampolem ale s bruselskými papušky.
20. 03. 2010 | 11:07

Jákl napsal(a):

Tak je to venku, ale trvalo nám to. Ty něžné doteky, ty pohledy do očí mezi Mirečkem a Marečkem, ty časté společné výjezdy. Docela mi do toho nepasují ta děvčata.

Mireček se rozhodl, že půjde s pravdou ven, že pro výhru ve volbách udělá vše. Nyní vytáhl dát dohromady i ta 4% našich spoluobčanů, kde dnes nám v Blesku předvedl , že je jejich a proto oni musí být jeho. Vůbec nic proti nim nemám, ale jestli půjdou pomoci tomuto soukmenovci, tak se na ně začnu zlobit i třeba tou hloupou poznámkou - voliči pozor při vypisování preferenčních hlasů, aby Vám neupadla tužka.
20. 03. 2010 | 11:36

hoven napsal(a):

soudruh docent opěvoval stalina v době, kdy byly všeobecně známé jeho zločiny. bohužel takové lidi nemůžeme 20 let po revoluci nazývat pravým jménem, byl bych smazán. takový BD se válí v bruselu,. lidé, kteří bojovali proti komunistickemu režimu sotva přežívají s almužnou misto duchodu.
20. 03. 2010 | 12:01

darmomluv napsal(a):

to Jenik: já nevím zda Gandalovič a spol. vymysleli perpetuum mobile.Spíše si myslím,že stát a národ,který si neudržel průmyslový sektor,je v háji.Přece se na něj majetní nebudou skládat jako kdysi vlastenci na Národní divadlo.
O blog dva výše vidíte,že když někdo nepřijme jednoduchou pravdu,že důchody musí růst úměrně nákladům,zjistí,že důchodový systém je neřešitelný rébus.
Ono totiž náklady rostou pro všechny příjmové skupiny stejně,ceny jsou jedny a dokonce někdy i bohatší nakupují totéž co chudší,nejen luxus,pokud šetří.Ale tlak nákladů na příjmově nižší skupiny je tedy větší.Nemyslím,že většina z nich si stěžuje,protože závidí vyšší platy.Spíše proto,že mají absolutně málo.
20. 03. 2010 | 12:03

max napsal(a):

Proč si vlastně děláte ostudu? Vy víte moc dobře, co je Paroubek s Rathem zač.
To je jako pro hlupáky, nebo pro koho je určený tento žvást?
Kbybyste měl vlastní rozum a nepapouškoval kydy Paroubka a Ratha, byl byste frajer....
Ovšem tento článek o vás vypovídá, že jste víceméně tupá poslušná ovce.
Sorry.
20. 03. 2010 | 12:43

SuP napsal(a):

Jak se nám tu z "veselého docenta" transformoval "ukecaný docent". Asi by se dlao souhlasit s tím, že část státního dluhu tvoří NIKÝM neplacené transformační dluhy. To, že vznikly díky dloholetému účinkování KSČ, s kterou si teď socani chystají další divadelní vystoupení, nechme stranou. Jen mi není jasné, jak se tyto transformační dluhy mohly více než zdvojnásobit během vyrovnaného, co díte dokonce přebytkového hospodaření ČSSD.
Dále docela nerozumím tomu, kam se poděly přebytky z výběru daní, který přes snižování sazeb stále narůstal, ale působil chronicky schodkové rozpočty. Nevím, mě z toho vychází, že někdo plánoval podstatně rychlejší růst výdajových kapitol SR, než byl faktický růst příjmů. ČSSD se v tomhle chová jako dementní řidič. Když rovná silnice končí a začne kopec dolů, nechá pořád stejně sešlápnutý plyn, místo aby aspoň trochu přibrzďoval. A když si dole náhodou nerozbije hubu a začne jet do kopce, začne pořád jen přidávat a přidávat plyn, místo aby podřadil.
20. 03. 2010 | 12:44

stále rebel napsal(a):

SuP - ukázka české pravicového ignoranta.

Cituji:
„Dále docela nerozumím tomu, kam se poděly přebytky z výběru daní, který přes snižování sazeb stále narůstal“

Daňové příjmy – procento z HDP.
Daň z příjmu fyzických osob, rok 2004 4,8 %, 2009 3,7 %.
Daň z příjmu právnických osob, rok 2004 4,7 %, 2009 3,9 %.
http://www.blisty.cz/2009/8...
20. 03. 2010 | 13:50

napsal(a):

Jirko Havle,
musíš to umět prodat, správnou kampaň ani správný název...
https://www.youtube.com/watc...
20. 03. 2010 | 14:01

SuP napsal(a):

stále rebel -
Ignorant jsi v tomto případě Ty (při vší úctě). Jsi manipulátor s čísly. Porcento HDP a daňový výběr jsou dvě zcela rozdílné hodnoty. Nikde netvrdím, že nejsou ve vztahu.
20. 03. 2010 | 14:23

SuP napsal(a):

Milý rebele (furt) -
Daně totiž se nezvednou tím, že předepíšu vyšší číslo, ale tím, že lidem neotrávím chuť do práce, tedy že nezpůsobím, aby jim začlo vadit, že slušně vydělávají.
20. 03. 2010 | 14:33

jo napsal(a):

SuP

Mám jednoduchý recet -snížit si plat. ;) A jestli někdo sedí na zadku a říká si ředitel... ten se moc nepředře. Klidně si může dovolit zaplatit vyšší sazdu daně, protože mu i tak, zbyde několikanásobek toho, co vydělají jeho podřízení. Přesně dle vzoru vyspělých zemí. Inspirace ODS v zemích banánů, kokosů a ruské vodky tzv, daňových rájů pro bohaté... tam řešené nevidím.
20. 03. 2010 | 14:58

SuP napsal(a):

jo -
Typický příklad socanské poznámky......
20. 03. 2010 | 15:09

jo napsal(a):

SuP

nebo si může dát míň, aby mohl přidat lidem, co na něj pracují....nebo investovat do firmy apod. Prožrat to jen proto, že na tom mám furt stejnou daň jsou prožrané peníze.
20. 03. 2010 | 15:17

stále rebel napsal(a):

Pro SuP.
Když já jsem manipulátor s čísly, co pak autorka té analýzy, která učí na VŠE, to je taky manipulátorka?

Abych byl přesnější, doplním vývoj růstu HDP.
Pokud by totiž HDP rostlo v letech 2008 – 2009 stejným tempem jako v předcházejících letech a daňový výběr by byl na těch hodnotách jak byl, tak by procento výběru k HDP bylo ještě nižší.
Ať si každý učiní svůj závěr.

Reálný růst HDP 2004 - 2009
4.5, 6.3, 6.8, 6.1, 2.5, -4.8(odhad)

Vy zřejmě lidem říkáte.
„Před listopadem jste si vydělali tři tisíce, dnes berete osminásobek tehdejší mzdy.“
20. 03. 2010 | 15:17

Teo napsal(a):

to dgadsedf a jrtyer:
S tou engliš se dej vyfotit a odkazami jakbysmet. Proč se vydáváš za dva není celkem jasné. Ikdyž je jasné, že se to lehce dá zjistit, když přiložíš kurzor na jméno diskutujícího. Dostuduj se!
21. 03. 2010 | 05:24

vlk napsal(a):

Já teprve po návratu s ciziny prohrabuji tisk za poslední týden...
Noa útočí na mne titulky typu:
Zajistíme 150 000 nových pracovních míst.Trvalých pracovních míst! Stačí k tomu jen rozvolnit ZP....
když mne to prásklo přes oči poprvé, hned s e mi vybavil Mečiar!!! Ano tehdy, když z Klausme rozdělil Československo a odjel po dobře vykonané práci do Moskvy...
A po návratu na letiti křičel, že přivezl 100 000 pracovních míst.. A že ze Slovenska bud e středoevropské Švýcarsko.
Ten Topolánkův výkřik je ze stejné kategorie jako Tlustého kolečko.
Nikoho ani nenapadne , aby s e dnes Topolánka zeptal na jednoduchou věc- totiž KDO DNES DĚLÁ tu práci oněch budoucích 150 000 lidí? dnes v době krize - kd y jdeo o krizi POPTˇAVKY? A že krize k nám přeci jenom dorazila už ví i Topolánek...

No ještě jsme nesthnul s e blížeji seznámit s cílovou skupinou Topolánkových mouder a slibů. Totiž s Václavem Odbrákem a Marií Slušnou..
Ale pár postřeů bych přeci jenom měl.
Marie Slušná má být především dobrá a odpovědná matka a manželka. Nechápu, proč ji kreslil Jiránek. ODS si mohla snadno vypomoci - osobou paní Pavly Topolánkové. Ne nejde mi o to šťourat s ev osobním životě politků. Nicméně má li být v jejich středobodě odpovědná matka a manželka, není třeba žádné virtuální postavičky. Mějí velmi blízko konkrétního člověka. Který je velmi odpovědný. k sobě i k okolí a z manžela udělal to, co dnes je. Tedy postavením. Nikoli charakterem. Jetlipak odpovědná paní Marie Pavla SLušná Topolánková věří volebním slibům a programům svého ex? docela by men to zajímalo.
A ještě něco daleko zásadnějšího - jméno Marie Slušná a ODS... Nepřipadá vám to jako naprostý a d rzý nonsens. Slušná a opencard? Slušná a řebíčkování? SLušná a kmotři? Slušná a Morava? Slušná a prezidenstká volba? Slušná a Dalíkova většina?
No nic..
PojD´me k Václavu Dobrákovi.
tad y to je prostě snazší. Václav Dobrák v pravém slov a smyslu je dokonalá ovce. věřícina to, že čím méně stát vybere, tím více služeb s vým občanům poskytne, věřící na to, že čím méně práv bud e mít námezdně pracující , tím lépe se mu bude pracovat..Věřící na to, že když všude ve světě je už krize, nám s e vyhne a že když je krize, je reálné předložit rozpočet vycházející z přírůstku HDP +5%..Jo, prostě Václav Dobrák. Adresa ? Psychiatrická klinika Bohnice.
Eventuálně SuPov. promiň SuPe ,a le jinak se teď na tvé výlevy reagovat nedá.
21. 03. 2010 | 08:17

debito napsal(a):

Jiří Paroubek je ,si myslím,dost nadlouho ve strategické nevýhodě proti ODS.Protože jednak už ODS má dnes více příznivců i ve státní správě,kterým zvýšila platy ještě více než kdysi s tím začala ČSSD,jednak tradičně u podnikatelů,kterým nevyhrožuje nepřímo nebo tiše jako Paroubek zvýšením daní na pověstné "švédské".Tedy dva dobře organizované tankové prapory proti žádnému.Krom to,si ODSáci na případné Paroubkovo volební vítězství počkají-už dnes je v krajích nezaměstnanost 9-15%.To se může o rok prodloužit a mezitím Paroubek se ocitne v Topolánkově nedávné pozici v parlamentu a padne zatím.Před necelými deseti lety měli přece socialisté Gonzalvese ve Španělsku nezaměstnanost až 20%.Paroubek je zřejmě leader bezejmenných voličů ,kteří představují nejširší možné spektrum sociálních pozic a typů,nijak neorganizovaných obyčejných lidiček,nicek,niemandů bez hodností ani v jednom ze dvou tankových praporů,bezcílných,někam náhodami fatálně zastrčených zapadlých vlastenců.S touto drolivou a místy chaotickou masou vesměs nespokojenců bude těžko čelit síle protivníka trvale,i kdyby jeho strana byla zcela výtečně organizována.Ale i tam už odpadla řada slupek vnějších,těžko posoudit jak blízké byly dnešnímu centru.Takže Paroubek je lidově-občanská společnost s vlastnostmi vůdce dnes nezřídka (A.Lustig aj) označovanými za stalinské.Stalinovi přece jen nechyběl aspoň při obraně svých jistý charakter a výdrž.
21. 03. 2010 | 08:38

jarpor napsal(a):

No tak jsme si přečetli pod blogem pana Havla "výpotek" Vlka k programu ODS. Polemiku k V. Dobrákovi a M. Slušné....
Za ten "výpotek" se omlouvám, ale jinak to nazvat neumím.

Co takhle k návrhům ČSSD, když užjsme tu pod jejím expertem ? Už jste si někde všiml, po Vašem návratu, kde by návrhy z programové konference byly shledány jako skutečně řešící situaci našeho rozpočtu ? Už jste někde našel kladné ocenění nvrhovaných kroků pro léta příští ?
Já totiž ne, a to jsem velmi hledal. (Natřásání peříček od vlastních oranžových nepočítám.)

Jak jsemm napsal včera pod Hořejším na Váš názor že gauner je pořád gauner a na barvě nezáleží :
"Ovšem, ve svých příspěvcích zásadně jmenuji a uvádím pouze ty "zprava"...

Váš "výpotek" mé doplnění a porovnání souladu Vašich slov a Vašich písemných činů jen potvrzuje, že slova s činy jaksi jsou v rozporu... Třeba proto,
že pod Havlem píšete o gaunerech z ODS... a ani zmínka o gaunerech oranžových...

Hezký den
21. 03. 2010 | 09:11

Kelt napsal(a):

Geniální lék ODS na nezaměstnanost-v etapě krize poptávky vytoříme do roka a do dne 170 tis.pracovních míst tím,že podnikateli,který přijme nového pracovníka dáme slevu na soc.dani ve výši 3 600 kč.Pokud tohoto pracovníka následně propustí,pokryjeme 4/5 jeho odstupného.
Takže v době nedostatku zakázek bude přijmuto výše uvedený počet pracovníků.Po asi tak dvou měsících podnikatelé zjistí,že zakázky kupodivu dosud nedorazily,neboť poptávka ze strany okolních trhů není z titulu pokračující recese.
170 tis.lidí se opět octne na dlažbě a stát /daňoví poplatníci/zatáhne 4/5 odstupéného.
Při průměrném platu 20 tis.Kč to bude cca 14 miliard Kč.
Vcházíme do horké předvolební kampaně.Nekupte to,že?
Troufám si tvrdit,že se jedná o falešné "ESO"vytažené z rukávu,lépe možná vycucané z prstu.
21. 03. 2010 | 09:43

debito napsal(a):

Paroubek je nejen chytrý velmi,jak o něm píše téměř laureát Nobelovy ceny za literaturu A.Lustig (unikla mu o vlásek lze říci).On je velmi citlivý člověk s obrovskými schopnostmi empatií.Proto ze všech politiků jediný umí oslovit nejrůznější lidi,nejširší typově a heterogenitou skupinu.Rozumí všem prostě,když chce.
Ale to co je horší,že jeho ekonomicko -sociální funkcí v systému je pokračování linie :

J.V.Stalin-Ota Šik-J.Paroubek:

"Přináším vám utrpení.Nemohu nabídnout víc než pot,krev,zklamání a slzy(Ota Šik 1968-místopředseda vlády).Obranu svých práv.Ne jejich dosažení a fungování."

Proč to při tolika schopnostech?

Protože existuje krom něho "pravice".Tedy společnost s pólem bohatství a pólem chudoby.
Paroubek by byl ideálním vůdcem a manažerem doby(kdyby nastala),které proletáři říkali "budoucí beztřídní společnost".Tam se hodil ideálně,geniálně.
21. 03. 2010 | 10:01

jarpor napsal(a):

Kelt

Soudím, že nikoliv snaha o "pružnější" Zákoník práce (pružnější se nerovná zaměstnanec bez ochrany)
umožňující relativně rychlé zareagování podnikatelských subjektů na změny v poptávce, třebas i přiměřená podpora na vytvoření pracovního místa... to vše je bezvýznamné... jistě, hloupí podnikatelé přece vytvoří pracovní místo pro těch 3.600,- Kč a na zakázky nehledí...

ale prostě dávky v nezaměstnanosti a další sociální a jiné dávky, jsou dle Vás řešením... tedy - nedělat nic a jedem kočárem černým kolem bílých skal...

No, jak myslíte...

Hezký den
21. 03. 2010 | 10:22

SuP napsal(a):

stále rebel -
Ta manipulace spočívá v tom, že výběr daní, o kterém jsem psal, je pouze jedním ze všech komponentů, z kterých se HDP počítá. A tak nejde spolu srovnávat jejich trendy. A tudíž když budeme tvrdošíjně trvat na růstu HDP, nemusí nám výběr daní stačit i když se urodí a naopak.
Hlavně ale, když se daně nevyberou, protože nebyla výroba, je úplně jedno, jak byly vysoké, protože nic z mnoho je stejné jako nic z málo. A že to nechápe "stále vlk" mě trochu překvapuje.
21. 03. 2010 | 12:04

Kelt napsal(a):

jarpor-průřezově se ekonomové všeho zabarvení shodují v tom,že naše otevřená ekonomika závislá na zahraniční poptávce musí v zájmu svého rozvoje řešit tento segment.
Proto bych očekával od racionálních politiků nástřel opatření ke zvýšení exportní výkonosti a hledání nových odbytišť.
Nic takového Topolánek neavizoval.
Proto mne zaráží,že mně podsouváte něco,co jsem nenapsal/lepší podpora v nezaměstnanosti/.
Stále se to v těchto příspěvcích opakuje:pokud nemám věcný argument napadám osobně autora,což dělají ti primitivní,nebo a to je také známá metoda,že vložím /do úst/do pera autorovi něco,co nenapsal a pak s tím "úspěšně polemizuji.
Hezký den
21. 03. 2010 | 14:33

Petr napsal(a):

Pane docente,
nemíním hájit Topolánka, na předsedu vlády nemá. Po včerejšku zase přihrál 10% Paroubkovi.
Ale nezmiňujete se kdo na posledních 4 letech vlády ČSSD vydělal? No křišťálový Standa. Nebo snad znáte většího českého zbohatlíka? Stačilo přepustit "náročnou" funkci premiéra, při níž snadno vystudoval VŠ, Paroubkovi a bylo hotovo. Paroubek za odměnu nazval Standu v TV svým přítelem a bylo vymalováno.
Pak už šlo vše ráz naráz. Žádná česká banka přece neodmítne Paroubkovo příteli jakkoliv veliký úvěr bez ručitele, žádný podnik v době držení akcií Parobkovým přítelem nekřachne. A stačí sesednout z koně a už socialistovi nevadí imperialistická Amerika.
Takže ODS i ČSSD jedno jest.
21. 03. 2010 | 17:40

jarpor napsal(a):

Kelt

V příspěvku, na který jsem k Vám reagoval není nic jiného, než kritika stran uváděných statisíců nových pracovních míst.
Nic o Vašem názoru, stran podpory exportu.

Tak jako obecně platí, že naše ekonomika je závislá na zahraniční poptávce, stejně platí, že jakákoliv zvýšená flexibilita pracovní síly je v těchto časech krok správným směrem... a nepovažuji za zvlášť důležité, kolik tisíc pracovních míst vznikne. Hlavně, že by vznikly... a soudím, že opravdu žádný rozumný podnikatel za těch 3.600 Kč, pokud nebude mít ve výhledu +/- jisté zakázky, nikoho nezaměstná.

Úplně jiná by byla má reakce, pokud byste Vaším názorem stran zahraniční poptávky doplnil, dle mého, "plošnou" kritiku podpory tvorby nových míst...

Za dojem, jež jsem z prvního Vašeho příspěvku, že tedy raději nic nedělat... si tak trochu, dle mého, můžete sám.
Rád se Vám omlouvám s ohledem na to, co píšete ve svém druhém textu... neboť v tom nejsme ve sporu.

Hezký večer
21. 03. 2010 | 18:23

Kelt napsal(a):

jarpor-oceňuji Váš přístup.Snad se najdou i jiné příležitosti,kde si budeme moci vyměňovat ve věcné rovině názory na různé sociální problémy.
Také hezký večer
21. 03. 2010 | 19:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

Autor
Tak jak teď? - Zase propaganda.

Sbohem.

P.S. Vtipy Vám šly líp. Chce to repete.
22. 03. 2010 | 18:10

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
01. 04. 2010 | 08:21

LglDi8m1y napsal(a):

Ohledne viz - ono je taky zajimave, ze to ofnilacii ohlaseni uplne nahodou vyslo na patek, prvni den voleb. I kdyz si myslim, ze hlavni (a pravdepodobne jediny) duvod je jiny - blizici se hlasovani o radaru.
23. 08. 2013 | 03:51

KL9gqR2wgbH napsal(a):

Videl bych to trochu jinak. Ti "nebezpecne <a href="http://rdcdmkywg.com">hlpoui</a>" volici, dali hlas jeste vetsim "hlupakum" a naznacili, do jake zkazy by nas dovedli, kdyby se jim umoznilo, aby se mohli vyjadrovat v referendech.
24. 08. 2013 | 14:30

IeJxEbTS napsal(a):

425 of 431 people found the foinowllg review helpful The perfect dog door, June 16, 2007Bya0 (Johnstown, PA United States) a0a0a0a0 Amazon Verified Purchase() I have a fenced-in back yard and three years ago, bought one of these to hang in the back door because I didn't want to cut a hole in walls or doors to install a permanent dog door. My idea, of course, was to give the dogs the freedom to come and go as they please, and to ease my role as doorman. From about April to October, the storm door and house door are open whenever practical, and the set-up has worked just as I had hoped. I get very few insects inside, and after some hesitation at first, the dogs are totally comfortable with it. The screen panels hang from an adjustable spring rod, and the magnets both weight it and close it every effectively. This year, after over two years of use, the dogs tore it a little, and I bought another to have in reserve, simply because it's ingenious and effective. As for human use, when my hands are full, I use an elbow or whatever I'm carrying to press against the center, and it opens fine, and closes behind me.Help other customers find the most helpful reviewsa0Was this review helpful to you?a0 | a0
25. 08. 2013 | 11:04

ZX2f2Nypm napsal(a):

The Miro Topolanek who favours the Lisbon Treaty is the same man with whom Cameron wants to form a new MEP<a href="http://ivistemc.com"> gipuorng</a>. Does anyone still think that "Dave" is a Eurosceptic? (Does anyone think his MEPs will leave the EPP after 4 June anyway?)
26. 08. 2013 | 08:28

Ov2uJTt8Y napsal(a):

Feh. It's working again. I'm thnikin' it was an Ubuntu weirdness.In any case, Options:Trend line, star __ lbs. is blank, Smoothing 10%, Round to tenths is checked.Units: StandardBody Mass Index: height 70.7 , Show numericallyForecasting: Last month only, Goal 185 lbs, Slack 1.0 lbs (what's that? I'll see if I can find out)Theme: Default http://layiir.com [url=http://ulsnmh.com]ulsnmh[/url] [link=http://csiqtsip.com]csiqtsip[/link]
26. 08. 2013 | 12:38

33zx85kJW napsal(a):

it was narrow and wdouln't work for anyone over 150 lbs. ???? I'm 5'9 , 170lbs, and it is not even close to tight. The arms of the chair sit just right for my arms, or I could easily hold a book in my lap without my arms bumping up uncomfortably against them. My 6'4 , 220lb. husband also fit fairly well. 4. A similar but bit better chair is currently selling at Portland area Costcos for the same price (129.) Buy it instead!Note: It is currently April, 2012.2 weeks later: Changed from 4 to 2 stars. The chair is angled down slightly so you have to hold yourself back just a bit. I'll solve it by attaching a 1 block of wood to the front legs. The one at Costco is definitely better quality in all ways for the same price. Still April 2012.Help other customers find the most helpful reviewsa0Was this review helpful to you?a0 | a0 http://nhkmyv.com [url=http://plxobpdmc.com]plxobpdmc[/url] [link=http://qedvhy.com]qedvhy[/link]
26. 08. 2013 | 20:40

i4OZsZzor8Qy napsal(a):

Mr. Reid,While surfing the web for <a href="http://ptejearkmr.com">inpisr</a>adaadtion on modadeling conadsecadutive (pseudo) first-order chemadical reacadtions, I stumbled across your paper on decay chains. It was just what I was looking for. The spreadadsheet you provided was very helpful in simaduadlating up to five such chemadical reacadtions and it could, of course, be modadiadfied to accomadmodatea0more.I found many other tidbits on your website to be very interadesting and I espeadcially love the photo of the Al vs Al conadfrontadaadtion ().Thanks for the help and <a href="http://ptejearkmr.com">inpisr</a>ation Best regards, – A Gratefula0Chemist
28. 08. 2013 | 20:02

663R6CiN5l napsal(a):

can even get calendars that have <a href="http://rfbwkbrefhl.com">pulibc</a> holidays for your country here is a calendar with Malaysian Public Holidays, and here is a calendar with Singapore <a href="http://rfbwkbrefhl.com">pulibc</a> holidays, for
29. 08. 2013 | 18:36

IM8QZ9iF napsal(a):

Ono jde o nějakfd zrušened vedzovfd povinnosti ? - pokud vedm, tak se stejně o vstup mused že1dat a odmedtnuted vedza se posuove1 až na hranici strejčka Sama. http://ochqkynmhr.com [url=http://hkcmealwjz.com]hkcmealwjz[/url] [link=http://zpdudaqtsh.com]zpdudaqtsh[/link]
06. 09. 2013 | 17:12

4ZsZ0oNG napsal(a):

Thanks for the intshgi. It brings light into the dark! http://pawsbf.com [url=http://yqugsbusu.com]yqugsbusu[/url] [link=http://ayjtfzs.com]ayjtfzs[/link]
07. 09. 2013 | 00:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy