Střet kolem návrhu zákona o pojišťovnictví mezi ČSSD a ANO, personifikovaný jako osobní duel Šincl – Babiš, je výrazem latentního napětí ve vládní koalici. To nejrozumnější, co může vláda nyní udělat, je stáhnout návrh tohoto zákona z projednávání ve sněmovně. Na tom aktuálně projednávaném návrhu zákona se ČSSD a ANO v důsledku vzedmutých emocí prostě neshodnou. Nepřijetí zákona, doprovázené vzájemnými útoky a obviňováním, by vedlo k rychlé erozi vlády. Vyrovnávání účtů by pak nebralo konce. Pokud se Sobotkova vláda nechce vydat Nečasovou cestou, kdy v Nečasově kabinetu po čase vlastně nebyla možná ani racionální komunikace, natož spolupráce, musí z této konfrontace vyskočit. A hledat rozumné řešení.
Poslanec Wolf opustil v půli roku 2008 poslanecký klub ČSSD, aby mohl dobře bojovat proti mé diktatuře, která tehdy v této straně řádila. Tedy, tak to říkal on. Stalo se to pár týdnů před grandiózním vítězstvím ČSSD v krajských a senátních volbách. Stačí se podívat do tehdejších médií a jejich monitorů.
Nechápu, proč se ještě po deseti letech od předmětné události CzechTeku v Mlýnici jinak seriózní deník E15 snižuje ke zveřejňování lží. Tvrdit, že v „červenci to bude deset let, co Jiří Paroubek posvětil tvrdý zásah policie proti festivalu CzechTek…,“ je drzá lež.
Poslanec Šincl se ve sněmovně odvážil předložit pozměňovací návrh, kterým, jak se zdá, se dostal do rozporu se zájmy Babišova bratra, který má údajně prodávat pojistky.
Zdá se, že po odstoupení z pozice trenéra národního hokejového mužstva se V. Růžička stal oblíbeným terčem bulvarizujícího českého tisku.
Ten ovšem nemá žádné právo příliš moralizovat kohokoli už jen proto, že s ohledem na své majitele není nezávislý. Ale český mediální trh je třeba kontaminovat nějakou „pěknou“ aférou a k tomu se úspěšný trenér Růžička skvěle hodí…
Téměř všechny nominace a personální rozhodnutí, které B. Sobotka, jako v současné době neomezený vládce ČSSD, dělá, mají společný jmenovatel.
Vždy se totiž jedná o nepříliš kompetentní lidi, kteří Sobotku v blízkém ani vzdálenějším budoucnu nemohou mocensky ohrozit (s malou výjimkou ministra vnitra Chovance, statutárního místopředsedy ČSSD).
Všichni máme své intelektuálně slabší a silnější chvíle. Jsou ale tací, kteří mají jen světlé chvilky, v latinské právní mluvě „lucidum intervallum“. Mezi tyto lidi řadím po zveřejnění dnešního článku „Voda v pražské politice“ také šéfredaktora MfD J. Plesla. Ten pracuje spíše s dojmy a polopravdami.
Geneze jeho „světlé chvilky“ je vlastně jednoduchá…