Proč vyhrál Václav Klaus a ne Jan Švejnar

17. 02. 2008 | 11:20
Přečteno 54896 krát
Pokud bych byl sportovní komentátor, pak bych řekl, že síly obou mužstev byly do poslední chvíle vyrovnané. V poslední třetině však tým Václava Klause využil blahovůle rozhodčího, vyřadil nepovolenými zákroky několik hráčů soupeře a vstřelil vítězný gól.

Přístup Václava Klause k volbě byl od počátku naprosto rozdílný od Jana Švejnara. Václav Klaus potvrdil svoji pověst zkušeného politika, který si skvěle osvojil technologii moci a proto od počátku věděl, že rozhodovat nakonec nebudou ani občané, ani volitelé, ale zcela jiné faktory, především zkušení lobbyisté.

A tak zatímco Jan Švejnar objížděl zemi, setkával se s občany a vedl kampaň prezidenta všech občanů, Václav Klaus a jeho nejbližší okolí vsadilo na schůzky s lobbyisty v čele s Markem Dalíkem.

Jan Švejnar, ale i já osobně, ČSSD i Strana Zelených a další politici v rámci této volební koalice jsme si neuvědomili dostatečně včas, jak hluboce zasahují tito lidé do demokratických mechanismů a kam se za rok a půl vlády Mirka Topolánka vychýlilo těžiště moci. Díky lidem typu Marka Dalíka, kteří tvoří nejbližší okolí premiéra Topolánka, se po událostech s tzv. Kubiceho zprávou a s jejím zametením pod koberec, uplácením poslance Ploce či přeběhnutím poslanců Melčáka a Pohanky, kteří zajistili Topolánkově vládě mandát, česká politika zvulgarizovala a směřuje k hluboké degradaci demokratických zásad a principů. Hlavní aktéři této politiky mají pocit, že se jim nic nemůže stát.

Václav Klaus tím, že nezasáhl proti těmto praktikám a naopak jeho nejbližší okolí vsadilo na schůzky s lobbyisty, kteří mu zajistili nejtěsnější možnou většinu pro zvolení tím, že vytvořili dalšího přeběhlíka a zajistili, aby chyběla pro jistotu ještě jedna poslankyně z tábora volitelů Jana Švejnara, se zařadil bohužel po bok pána Dalíka a spol., když ne aktivně, tak tím, že mu to není proti mysli.

Takové vítězství je sice vítězstvím ODS a Václava Klause osobně, avšak je prohrou všech, kdo si přáli změnu a návrat k odkazu TGM a Edvarda Beneše.

Je smutné, že 90 let po vzniku naší samostatnosti, v tzv. osmičkovém roce, který je pro naši historii symbolickým, rozhodují o vládě či prezidentovi nikým nevolení lidé či přeběhlíci. Že místo hlasů občanů a jejich vůle je klíčovým faktorem naší dnešní politiky to, kdo má nestydatější metody a více špíny na své politické oponenty, využitelné k dehonestaci či vydírání.

Chtěl bych na tomto místě ještě jednou pogratulovat Václavu Klausovi k vítězství. I když je vítězem, jehož vítězství je poznamenáno podivnými metodami jeho mateřské politické strany a s ní spolupracujících lobbyistů.

Ukazuje se, že volba prezidenta republiky prostřednictvím parlamentu není tou nejlepší cestou, jak věc řešit. Sociální demokracie dlouhodobě prosazuje přímou volbu prezidenta republiky, tedy volbu všemi občany. Parlamentní politické strany by si měly dát jako pokání po proběhlé prezidentské volbě závazek, v co nejkratší době projednat příslušnou legislativní úpravu v parlamentu. Ostatně, návrh sociální demokracie na přímou volbu je již delší čas zpracovaný k dispozici v Poslanecké sněmovně.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

m&m napsal(a):

Jak to vypadá, když vítěz ztratí glanc.

Když se vítěz nemůže opřít o politický marketing.

Když dvacetiminutový rozhovor trvá jen devět a půl minuty.

http://www.rozhlas.cz/radio...
17. 02. 2008 | 11:24

LQ napsal(a):

Paroubku doporučuji radši pečovat o vaši nemocnou ženu. Opět jste prohrál a zase jste mimo realitu.
17. 02. 2008 | 11:27

LQ napsal(a):

Oprava:
Pane Paroubku, doporučuji.....
17. 02. 2008 | 11:33

pepa napsal(a):

Chudák soudruh Paroubek prohrál, ostatně jako vždycky. Už by ho mohl konečně z čela Strany vyštípat Škromach. Nebo raději Rát, aby prohráli i dalších 5 voleb.
17. 02. 2008 | 11:37

Asama napsal(a):

Mohu jen vyslovit podiv nad tím, že typický looser si ještě nezvykl, že všechno prohrává. Prostě když se někdo narodí jako Pechvogel...
17. 02. 2008 | 11:37

kwich napsal(a):

Pane Paroubku, zdá se mi, že neumíte počítat do 281.
Švejnar nemohl vyhrát proto, že ho komunisté nechtěli. Pomoci mu mohly jen hlasy z ODS, na které neměl při veřejné volbě šanci.
17. 02. 2008 | 11:39

milan napsal(a):

Tak Vás p.Paroubková pustila k PC???
17. 02. 2008 | 11:40

Lukáš Bušina napsal(a):

Rád bych upozornil modré soudruhy, že to, co píší svědčí o jejich vlastní úrovni a o úrovni voličské základny jejich strany. Nevrháte dobré světlo na ODS se všemi Vašimi vulgarismy, napadání a urážkami.
17. 02. 2008 | 11:41

Jirka P. napsal(a):

Je smutné,že si předseda druhé nejsilnější partaje za téměř dva roky neuvědomil,že v jeho poslaneckém stádečku něco silně skřípe,i když mu to avizovali pánové Melčák a Pohanka dostatečně intenzivně.Teď není nutné plakat nad rozlitým mlékem,ale je třeba dělat závěry.Třeba vlastním odstoupením (Má vůbec ČSSD někoho,kdo by to od pana inženýra převzal? Dost dilně pochybuji!)
17. 02. 2008 | 11:44

LQ napsal(a):

Prosím aby uživatel IP adresy 80.100.4.187 nepoužíval můj nick, jelikož Paroubka nemohu oslovovat "pan". Ani tuto elementární úctu u mě po "únorovém projevu" nemá.Chci však mít úctu k Vám vážený uživateli.
Předem děkuji.
17. 02. 2008 | 11:47

Martin napsal(a):

Lukasi Busino, velmi presne.

Jirko P. to ma CSSD nasadit na kazdeho sveho politika tym tajnych detektivu aby zjistila jak je potencialne vydiratelny ? Vzdyt byste kriceli jeste desetkrat vic kdyby zacala sve cleny nejak hloubeji proverovat. Vsimnete si ze ODS podporuji jen lide s nejakym problemem, to je nahodicka, vidte.
17. 02. 2008 | 11:47

RA napsal(a):

pane Paroubku, ti vaši poslanci už zřejmě ten váš styl práce nemohou vydržet, a proto dochází ke vzpouře. Vypadá to, že tam za chvíli zůstanete sám jako kůl v plotě. Ona ta vaše zpravodajská činnost, fotografování poslanců na chodbách, notářské zápisy lží, se nakonec obrátila proti vám, že ?
17. 02. 2008 | 11:48

granil napsal(a):

Pane Paroubku,poprvé s vámi aspoň v něčem souhlasím a to s tím aby příští volba prezidenta byla přímá námi občany.Musím,ale podotknout,že o tomto hovořili po minulé volbě v r.2003 zástupci všech stran a za 5 let se nic nezměnilo.Obávám se,že tomu může být opět stejně.Nedělám si iluze o tom,že i při jiných schvalováních zákonů nemají vliv tzv.lobisté a to jak na straně ODS,tak na straně ČSSD.V tom myslím není mezi vámi dvěma největšími stranami žádného rozdílu.Vám nyní vyhovuje napadat vládnoucí ODS a pokud budete po volbách ve vládě vy,očekávám,že to bude stejné,myslím ovlivňování výsledků vaší práce lobisty a teprve potom se bude sledovat případný dopad na nás občany,ať již pozitivní,či negativní.
17. 02. 2008 | 11:53

Jarda napsal(a):

Pane Paroubku,
už se těším na to zadostiučinění, až Vás současně "demokraticky" zvolený prezident bude muset pověřit sestavením příští vlády po opravdu demokratických volbách. Je více než jisté, že klan modrého brku si pod sebou stále více podřezává větev. To bude slyšet skřípot tisíců drahých protéz
17. 02. 2008 | 11:53

Richard III. napsal(a):

Umí Paroubek taky něco jiného než pomlouvat ostatní?
17. 02. 2008 | 11:54

Magic napsal(a):

Souhlasim s Vami pane Paroubku. Pred rokem bych si to jeste nemyslel, ale ODS se ukazuje jako daleko horsi varianta nez CSSd..
17. 02. 2008 | 11:57

Ikena napsal(a):

Pane Paroubku opět chyba a svalování viny na jiné, jednou to je KSČM a teď ODS. Popřejte vítězi výhru a doma (v ČSSD) ihned začněte s kvalitním výběrem na kandidátky. Pokud je prezident volen Parlamentem, měl jste přemýšlet o tom, kdo je v ČSSD zranitelný a koho bude možné ulovit. Neomluvitelně jste podcenil modrého nákupčího. Proč se objevil další přeběhlík. Vypadá to, že ČSSD je pro některé osoby pouze laciný výtah k jejich zajištění. Od přeběhnutí známého dua, měla ČSSD být připravená na modrého nákupčího, anebo alespoň o tom přemýšlet. Osobní názor,
s Vašimi politiky, typu paní Gajdůšková, nemáte proti "vlčákům" z ODS nejmenší šanci. Připomínáte stranu "vesnických strejců", kteří se znalostmi mariáše chtějí hrát poker. Upřímně, z pana Švejnara by Vám bylo taky ouzko a ohrozil by Vaš post v ČSSD.
17. 02. 2008 | 11:59

Slezan napsal(a):

Nemám slov
17. 02. 2008 | 11:59

Martin napsal(a):

Ikeno, CSSD nakupciho nepodcenila, baze spis naopak. ODS byla si vyhrou jista uz v pravni volbe delsi dobu a chlubila se jestli si dobre pamatuji asi sedmnacti hlasy.
17. 02. 2008 | 12:01

jarda napsal(a):

Já si myslím, že v ČSSD ke vzpouře nedochází, ale peníze se točí u zlodějů v ODS a s tátou tunelem senilním Klausem. Kolik má Klaus přátel mezi největšími zloději ČR. A teď i příznivci toho starého zloděje budou platit za jeho zvolení 300 miliard pobožným parazitům. A budou platit i jejich vnuci a to vše za zvolení toho nafouklého pošuka Klause.
17. 02. 2008 | 12:02

Evardita napsal(a):

Myslim si, ze by mala byt priama volba prezidenta. Nech si obcania zvolia, koho chcu za prezidenta a vyhli by sme sa takejto trapnej saskarne... V telke by boli vlastne len vysledky :)) najs
17. 02. 2008 | 12:02

PeLe napsal(a):

Pane Paroubku, už zase? Nevěřím vám ani nos mezi očima. Až přinesete důkaz o tom, že někdo korumpoval, tak to řekněte nahlas. Před týdnem onemocněly 3 hlasy pro Klause a určitě za to mohla ODS, že? Vaším problémem je to, že nedokážete ani za boha respektovat jiné názory, a když pro ty svoje neseženete většinu, tak je prohlasujete i s marťany. Vaši přeběhlíci jsou přeběhlíky proto, že ve straně nikdo neslyší jejich názory. Jen vy ukazujete na nějaké korupční motivy. Není to náhodou tím, že s nima máte právě vy tu největší zkušenost? Jste mocenský fanatik, který neumí prohrávat... Doufal jsem, že jste se to už naučil a zase ne. Zase za to může rozhodčí... Váš výkon byl prostě perfektní:-).
17. 02. 2008 | 12:02

Tom napsal(a):

Pane Paroubku, je mi Vás líto. Co jste nastoupil do ČSSD, prohrál jste vše...Já osobně mám radost z nového prezidenta, ale jsem zhnusen Vašimi praktikami a nedůstojným přístupem při volbě prezidenta!!!
17. 02. 2008 | 12:03

Michal_2 napsal(a):

Naprosto souhlasím s panem Paroubkem. Však ono to nebude zase tak špatné. Když už ODS ovládla všechno, co mohla (včetně některých poslanců ČSSD), začne prohrávat jedny volby za druhými. Tak to prostě chodí a ODS si proto užije nějaký ten rok na výsluní a pak zase půjde do opozice. S čím kdo zachází, s tím také schází. Když jsou moc pravicoví, paradoxně si tím vychovávají voličskou základnu pro levici.
17. 02. 2008 | 12:03

Ladic napsal(a):

http://www.ods.cz/akce/kong...
V čele ČSSD stojí člověk politováníhodné diagnózy. Na jedné straně chorobně ctižádostivý, ale až doposud vždy druhý, třetí nebo žádný. Na straně druhé tak patologicky ješitný, propadající depresi z každého promarněného bodu obliby, že je schopen osočit z vlastní karikatury i benátské zrcadlo. Závislost na vlastní politické sličnosti je u něj tak silná, že je schopen jezdit po vlastech českých s estrádou.. Zkušený a sebejistý politik by přece nikdy neodhalil vlastní obsesi, která může pramenit i z osobního života, ale to komentovat považuji na veřejnosti za nevkusné. Není to fantastická munice?

Jaká je vize jeho republiky a vlastní politické budoucnosti? Menšinová vláda s komunistickou podporou, žádné tajemství, řekne si každý z vás. Hledejme proto jeho pragmatické důvody. Blaho lidu? Nikoliv. Mocný, molochovitý stát, centralizovaný aparát, neproniknutelná síť sekretariátů, ve kterých už žádná skrytá kamera neodhalí podvod a korupci. Provázanost aparátčíků se špatným svědomím, majících každý na každého něco, kontrola médií. Návrat k legislativná i exekutivní totalitě. Proč? On totiž nic jiného nezná a neovládá, celou svou předlistopadovou kariéru, žil mezi komunistickými funkcionáři na jedné straně a veksláky na straně druhé, cítí se stísněn v prostředí praktikované demokracie, proto byl jeho dosavadní postup tak pomalý a proto se dnes obklopuje lidmi, kteří jsou schopni s ním tuto hru hrát. Ať estébáci, komunisté nebo lidé úchylně závislí na moci. Copak není důvodem k optimismu vědomí, že jsou časovanou bombou v jeho vlastních řadách a že každý další krok tímto směrem je aktem odhalení vlastní slabosti, předehrou k budoucímu výbuchu, který mu přičtou jeho, dnes strachem se třesoucí soustraníci?
17. 02. 2008 | 12:03

vevera napsal(a):

Mozna kdyby socdem hned nevylucovala nekoho, kdo ma jiny nazor, mohlo vse dopadnout jinak. Kdyby nevyloucili pane Melcaka, nemuselo se stat, ze on podporil reformu a Klause. Pan Paroubek okolo sebe vidi jen same zradce, nikomu neveri. Zamysleme se nad poctem poslancu, ktere vyloucila socdem (Wagner, Teplik, Melcak, Snitily, Pohanka)a kolik ODS (Kott - za opilost).

Pan Melcak rekl, ze podpori vladu, ale pak bude hlasovat se socdem. Presto byl vyloucen. Dnes neco podobneho rika pan Snitily. Ocekavam, ze bude vyloucen. Pan Paroubek ztraci hlasy vylucovanim, ne prebehlictvim.
17. 02. 2008 | 12:04

Radek Hodač napsal(a):

Pane Paroubku, nevraživost a nenávist jste do nejen politické, ale do společnosti zanesl vy a Váš dvorní poskok na špinavou práci Dr.Rath. A prohrané prezidentské volby? Hledáte je viníky všude kolem sebe, ale nějak Vám nedochází, že jsou to právě vaši přeběhlíci, kteří rozhodují. Čím to, že je jimi ČSSD tak pověstná? Selský rozum říká, že Vaši spolustraníci musí být pěkná kvítka, když je tak snadné je vydírat a podplácet. I to jsou důvody, proč jste pro mnohé stranou nevolitelnou. O Vás samotném, muži který mnohokrát připomínal spíše K.Gottwalda než demokratického politika ani nemluvě.

Zdraví Radek Hodač Brno
17. 02. 2008 | 12:05

Ladic napsal(a):

michálku - ovládla prostřednictvím voleb.....to je hnus, že ano soudruhu...kde jste udělali chybu, Dluhy a nezaměstnanost.....jdite se vycpat...
17. 02. 2008 | 12:05

Mirek napsal(a):

Pane Paroubku, ze neumíte prohrávat Vy, na to už jsme si zvykli, ale že neumí prohrávat ten Váš nóbl ušlechtilý a velebený americký profesor (viz jeho nejnovější prohlášení), to je s podivem. Je vidět, že i přes svůj dlouhý pobyt v USA, myšlením zůstal čechem.
17. 02. 2008 | 12:05

vaan napsal(a):

Pane Paroubku zkuste promyslet toto: až budete schvalovat přímou volbu presidneta, bylo by fajn, kdybyste jeho pravomoc vrátit vetem zákon do PS, změnili a po každém vetu by šel zákon do všelidového hlasování..., třebas jednou za rok a tak, snažte se to zapracovat do formy takové aby lidé mohli volit přes web a poprvé tady bude demokracie, a ne současná politická totalita.
17. 02. 2008 | 12:05

Michal_2 napsal(a):

Ladiči, proč pořád obtěžujete s tím spamem? (Stejný nakopírovaný text už je u jiného blogu).
17. 02. 2008 | 12:06

Mia napsal(a):

Škoda, že už se nevyrábí gastrogel...myslím, že ho budeme ještě potřebovat :o(
17. 02. 2008 | 12:06

ANNA napsal(a):

preji hezky den, do mejlu alalabamy se nemohu dostat, asi mam pomenena hesla..no uz me to neprekvapuje, nekteru lide posilaji viry, jini vam nejspis bloknou e mail.schr., haha, no ale to jsem psat nechtela, pro primou volbu prezidenta jsem i ja pane Paroubku, ale zrejme by to byl drahe, ale fer. Vite, my bychom potrebovali pokrokoveho prezidenta, ktery nebude moc velkym sobcem, jakozto casto je videt u nekterych lidi, co dostanou moc, ktery bude hajit zajmy obcanu doopravdy..pan Klaus je osobnost, je typem statnika, ale myslim si uprimne, ze bychom potrebovali osobnost ktera bude mozna vice aktivni a mene konzervativni, to je ale jen nazor, nevidim do politiky az tak, musim se smat, kdyz slysim slova jak jdem vpred, no jak v cem, ale v tom, ze mnoho veci slo zpet a ne vpred taky..nechapu proc jsme nenechali to, co bylo o.k, co nam zapad zavidel, jako treba druzstva, tim, ze jsme byli schopni se samozasobit..ap, podnikani je v poradku, ze se uvolnilo, ale nebylo to fer, zase ti, co kradli za bolsevika, si nakradli a rozdelili co slo mezi sebe..nedostal jste ani misto na zelnaku v Brne, bez znamych a podplaceni, a bude to tak zrejme stejne..krasny den preje Anna
17. 02. 2008 | 12:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a vulgární příspěvky, které porušovaly Kodex diskutujcích.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 02. 2008 | 12:07

Martin napsal(a):

Vevero vy jste to ale krasne otocil. Melcaka se vyloucilo protoze rekl ze podpori reformu ne opacne. Navic vam nepripada divne, ze jak Melcak, tak Pohanka tak Snitily jsou kristalovejsi nez Standa Gross ? Kazdy z nich ma nejaky problem a ten vzdy po spolupraci s ODS se prestava zkoumat. To je jiste nahoda a jiste jdou ven za sve nazory.

Melcak od momentu prebehlictvi nehlasoval za socdem skoro vubec, zmenil diametralne nazor ve vecech o kterych pred utekem hlasoval jinak. Mimochodem co podle vas strany maji delat s lidmi co podporuji konkurenci a neridi se stranickymi usnesenimi ? Pohladit je po hlavicce a pochvalit ?
17. 02. 2008 | 12:07

milo napsal(a):

Pane předsedo,

je mi líto, ale Vaše komunikace je nešikovná.

a) Vytváříte konsistentně dojem, že neumíte prohrávat
b) vytváříte dojem útočnosti tím, že nedokážete odlehčit komunikaci.

A nyní, když dovolíte, ke komunikovanému obsahu. nechci se plésto do politiky, ale zvažte prosím, zda by nebylo pozitivnější přijít s legislativní a publicistickou iniciativou, která by se zabývala
i) tvorbou legislastivních norem postihujících korupční chování tak, aby tyto normy postihovaly i neoprávněný politický (?) prospěch, ii)kampaní tyto normy vysvětlující ...teoreticky i prakticky.

Neobracejte se k ODS. Ti v této chvíli nejsou již Vašimi soupeři. O koho se musíte ucházet je především veřejnost. A to nejlépe tak, že se pozitivně oddělíte od Vašeho soupeře.
17. 02. 2008 | 12:08

sonja napsal(a):

Je zajímavé, že na hodnocení volby se shodnou i v cizině - volba dinosaura mafiánskými intrikami, pokles politické kultury.Klausův obdivovatel je slovenský nacionalista Slota, i to muví za mnohé. Bez dojednaných přeběhlíků by neexistovala ani tahle vláda a Klaus by byl NEZVOLITELNÝ.Proč nejsou přeběhlíci jinde: přístup k financím, prebendám má vždy jen vládnoucí strana,ODS není monolit, ale ze strachu o koryta monolitně volili.Každý je zkorumpovatelný, akorát při veřejné volbě to stojí víc.
17. 02. 2008 | 12:09

Michal_2 napsal(a):

Pane Ladiči, úroveň Vašeho textu hovoří za vše.
ODS ovládla všechno prostřednictvím voleb, které ale byly čtyři dny po Kubiceho zprávě (ČSSD to měla dobře rozjeté, což víte, načež jste jí hodili klacek pod nohy a výsledkem byl pat s přetažením poslanců ČSSD). Už naprosto chápu tehdejší povolební projev pana Paroubka, měl pravdu a neměl se Vám omlouvat. Je evidentní, že jste Kubiceho zprávou před volbami přesvědčili některé nerozhodnuté voliče, aby nevolili ČSSD.
17. 02. 2008 | 12:11

čtenář napsal(a):

Pane Paroubku, jste čím dál, tím větší demagog. Pokud vy budete i nadále diktátorským vedoucím ČSSd, přivedete stranu do izolace a k úpadku. Vaše nedemokratické metody musí nutně přinést další "odpadlíky" ČSSd. Snad i ti dnešní komunisté mají ve své straně více demokracie než Vaše, jak Vy si to bohužel vykládáte, soukromá strana.
17. 02. 2008 | 12:12

Jarda napsal(a):

Já bych tedy věděl, kdo má větší podíl na tom, že politika zvulgarizovala. A netvrdil bych, že je to hlavně Topolánek. To, že někoho pošlu do pr.... a zdvíhnu na někoho prst, je v politice mnohem menší nebezpečí, než to, co předvátíte vy a vaši vámi manipulovatelní soudruzi. Intriky, podrazy, vyhazování lidí za odlišný názor, aparátčické vystupování ve stylu soudruhů normalizační éry, snaha paktovat se s komunisty (která zatím naštěstí nevyšla), to je pro mne mnohem větší nebezpečí v současné politice.
17. 02. 2008 | 12:13

Martin napsal(a):

Jardo co vy byste delal s cleny strany, co se odmitaji podridit stranickym pravidlum a podporuji soupere ? Dal jim medaili ? :)
17. 02. 2008 | 12:15

vlk napsal(a):

Ježkovy voči..... Nemám slov. Že Václav Klaus je skvělý technolog moci? no to je fakt překvaení.
Že Jan švejnar jezdil po celé zemi a že Václav Klaus vsadil na lobysty? To je tedy nečekané. Jan Švejnar logicky odstraňoval svůj handicap a Klaus logucky hledal tam, kde byl potenciál nutných volebních hlasů. Fakt neuvěřitelné.
A pokud vás pane předsedo Paroubu po asi 4 letech ve vrcholné politice zaskočilo, že lobysté ovlivňují rovnováhu politických sil, a že Dalík má zřejmě dost velké "přesvědčovací" schopnosti, pak se nutně musím zeptat, co jste se za ty 4 roky v politice naučil, že jste překvapený.
Pro mne jako předseda strany zodpovídáte za výběr poslanců na volitelná místa. Zodpovídáte za sehnání podpory pro své projekty a kandidáty. A presidentské volby zejména.
Soc dem se evidentně snažila odpracoovat co mohla. O tom není diskuse. Jenže její personální bída je prostě neuvěřitelná. Vygenerovala už třetího "krtka" a je otázka, kolik jich tam ještě máte, protože vše nasvědčuje tomu, že v tajné volbě by jich bylo nejspíš více.
Tohle a nic jiného vygenerovalo v konečné fázi Klause znovu na Hrad. A samozřejmě postoj bolševiků.
A na závěr prostá otázka- vy jste nebyli na tenhle způsob boje ODS připraveni?
17. 02. 2008 | 12:15

stejskal napsal(a):

Nemáte být na dovolené, pane vlku ;-) l.s.
17. 02. 2008 | 12:17

Ládik napsal(a):

Zvykněte si na prohry, uleví se Vám.
17. 02. 2008 | 12:18

LQ napsal(a):

To Jarda
Věřte tomu, že dalšího vítěze voleb bude sestavením vlády pověřovat president p.Švejnara, nebude s tím mít problém a bude to jedině dobře.
17. 02. 2008 | 12:18

frantaflinta napsal(a):

Vážení modří komsomolci. Byl bych rád,kdybyste místo přiblblých infantilních pubertálních výkřiků zde řekli,KDE se v tomto článku vámi nenáviděný(či za peníze ODS předstíraně nenáviděný) pan Paroubek mýlí? Každý člověk který má všech pět pohromadě a není zrovna Dalíkovým agitátorem musí souhlasit s KAŽDÝM slovem, které Paroubek napsal. Václav Klaus je prezident ZA KAŽDOU CENU.Protože jemu,ODS a té bandě tunelářů tomu podsvětí co stojí za nimi jde o VŠECHNO! Pokud je to,co se děje pod vládou ODS a KDU poslední rok to,po čem jste toužili a teď už máte co jste chtěli,nezbývá než všem normálním poctivým občanům nasednout do člunu a veslovat za Švejnarem, protože taková hloupost a pitomost si nic jiného než REKa Klause a společnou cestu do žumpy nezaslouží!
17. 02. 2008 | 12:19

Frenzyman napsal(a):

Jirko, ty jseš fakt hustej takový hlody, to se jen tak nevidí. Teďka jsem se probudil ráno s kocovinkou, dostal sprda v kolik sem to přitáh a ze zkaženýho probuzení mě zase někdo pobavil. Jsi prostě jednička, kam se hrabe Bohušu král komiků jsi ty prostě jednička! Jiří na hrad ať je nějaká prča
17. 02. 2008 | 12:19

Kazísvět napsal(a):

Všem zastáncům ODS - pro pravdu se člověk zlobí, že? Jste toho důkazem. Prosím neurážejte, nezpochybňujte názory dosud mlčící většiny občanů, kteří unaveni staronovou, přestrojenou totalitou jsou znechuceni a nechodí k volbám. Věříme, že se vzpamatují a dají vám najevo, že už toho bylo dost! Držíme pěsti a palce ČSSD a prof. J. Švejnarovi. Děkujeme za pochopení.
17. 02. 2008 | 12:20

bab napsal(a):

Přeběhlícijsou oproti vám charakteři a jestli vám to ještě nedošlo, tak odchází jen kvůli vám a vaši nesnesitelné existenci a nebudou jedinní. Málokdo by snesl takového aroganta a diktátora. Vydrží-li Švejnar v Čechách, o čemž silně pochybuji, bude zajímavé sledovat jak se o nem budete vyjadřovat za 5 let,
17. 02. 2008 | 12:21

Zdenek Svoboda napsal(a):

Absolutne souhlasim s panem Radkem Hodacem. Pan Rath je pro me drzym vysmechem slusnosti. Verim, ze obcane Ceske Republiky nejsou hloupi a jeho chovani si dobre vsimaji. Doufam, ze pan Rath si pod sebou reze svoji vlastni vetev a ze si po par letech na nej nikdo nevzpomene. Pobyval jsem nejaky cas v zapadni Evrope a v USA a ziskal prakticke zkusenosti s fungovanim zdravotnictvi jinde, nez v CR. Pokazde, kdyz pana Ratha slysim mluvit o zdravotnictvi, chce se mi plakat. Nevim pouze, zda jde o hloupost nebo zistnost nebo ignorantstvi.

ZD
17. 02. 2008 | 12:22

Michal_2 napsal(a):

bab:
Schválně jak si myslíte, že by dopadl přeběhlík z ODS do ČSSD? (Co? Taková drzost?) Evidentně by v politice skončil a jeho pověst by byla ze strany ODS pořádně pošpiněna.
17. 02. 2008 | 12:24

Jou Sumo napsal(a):

Odpadlíků bude přibývat tím víc,čím víc se daňově uleví těm nejbohatším a modře opeřená strana bude mít proto víc peněz na zkorumpování politiků jiných stran.Z doby kdy byli v opozici se poučili,že férový přístup k jakýmkoli volbám nedává jistý výsledek,proto všechny ty podrazy špína a korupce mixovaná lží neskončí touto volbou.
17. 02. 2008 | 12:24

Ondra Vaněk napsal(a):

Zase jsi prohrál, nestal ses senátorem, primátorem, ničím. Nevyhrál jsi jediné volby, když nepočítám ty, kde jsi na předsedu strany kandidoval sám. Topolánek ať je jakýkoliv, tak tě vždy ve všem porazil. Blbý, co? A zase za to může někdo jinej - přeběhlíci, lobisti, komunisti. Máš pravdu že je tu deficit demokracie, ale zřejmě jen ve vaší straně, která je pod tvým vládnutím tak demokratická, že z ní radši utekli 3 poslanci. Ale neboj, Jandák s Rathem ti neutečou, ty už totiž byli všude a měli všechny možné názory. S nima opravdu můžeš spolupracovat jenom ty. Měj se!
17. 02. 2008 | 12:25

Frenzyman napsal(a):

Franto už mě opravdu unavuje tvoje výkřiky chvilku si mě bavil ale hrozně to prožíváš už to vypadá že seš trochu paranoidní špína jsou voboje strany Švejnar je to uplne stejnej ten si sem přišel jenom namastit kapsu když z tý svý ameriky viděl že se tu rozdává tak proč ne kritizuje ostatní kdo tady byli zatim co on si baštil hamburgra to umim taky počkat si než se všechno domrví a pak přijet a dělat chytrýho.
17. 02. 2008 | 12:25

kyselina sírová napsal(a):

Úplně mimo...
17. 02. 2008 | 12:25

Martin napsal(a):

Zdejsi kriklouni by prebehlika z ODS pochvalili za svobodnou volbu :)

Jen proc volici ODS tak nenavideli Unii Svobody, vzdyt to byli ti lide co projevili svobodny nazor a nechteli byt pod totalitou V. Klause
17. 02. 2008 | 12:26

honza napsal(a):

To jsou jen řeči. Zvítězil tím, že měl 141 volitelů - kandidát pana Paroubka jich schrastil 111.

Vysvětlete pane Paroubku účast ČSSD v SAVOY GATE. Pokud vám mohu radit, učiňte tak před tím, než to osvětlí policie.
17. 02. 2008 | 12:26

vigo napsal(a):

Pane Paroubku, zkuste se zamyslet nejdříve nad sebou samým. Než začnete někoho očerňovat, dodejte důkaz. Do té doby jsou to jen kecy a děláte ze sebe jen hlupáka.
Jinak děkujeme, že jste opět ukázal, jak se to ve Vaši straně má. Volba prezidenta není nic, co by bylo spojené se stranickým programem a když jeden poslanec volil jinak, tak to, že jste ho vyrazili ze strany, jen ukazuje, že ČSSD je jen strana s diktátorem v čele s přisluhovačem Rathem, který svou vulgárností jen ukazuje, jaká jste strana a kým se obklopujete.
17. 02. 2008 | 12:26

AS napsal(a):

Zase same nepodlozene teorie.

To stejnetak zase my muzeme zeptat, jak se dostalo tech 100 milionu korun na vas ucet ve svycarsku?

a vidite? Nas to ted nezajima. Dulezite je, ze bolsevici zase prohrali. Na Paroubka se vari voda nekde jinde.
17. 02. 2008 | 12:28

Martin napsal(a):

Honzo co je v Savoy Gate ? To ze pan Weigl prisel za Sloufem se ho zeptat kolik je hodin a pan Slouf prisel panu Weiglovi pogratulovat ? :)
17. 02. 2008 | 12:28

Čochtan napsal(a):

ČSSD, pokud chce hrát positivní roli v české politice, musí se zbavit Paroubka. Nejen jeho.
17. 02. 2008 | 12:30

Josef Beran napsal(a):

Přeji hezký den pane předsedo,
Jsem toho názoru,že bohužel v řadách ČSSD je stále ještě dost lidí,kteří jsou ochotni ke všemu ve stylu kódované řeči „pět českých na stole“.Tato individua by si měla vzít příklad z jednoty modroptačí falangy dané jejich až odpornou chutí po moci a hlavně penězích…..,a s chováním ,které se neštítí použít žádných sebešpinavějších praktik což konstatuje i zahraniční tisk.
Pan Snítil zcela náhodou byl v poslední době prezentován jako bývalý agent komunistické vojenské rozvědky….zdá se,že mu pan Langr slíbil vydání negativního lustračního osvědčení za jeho hlas,takže vůbec nemusí jít o zlatou cihlu na zahradě RD pana Snítila jak to tento váš člen presentuje.
Spíše zní otázka: hodláte se svými členy opakovat při příštích jakýchkoliv volbách styl Melčák,Pohanky,Snítil?
K otázce přímé volby: Proč nebyla již nyní ?Na co pořád čekáte!Vždyť je to hnus jak jste všichni hluší k požadavkům občanů.Přečtěte si prosím laskavě článek pana Čermína uveřejněný dne 12.02.2008 v Mf Dnes a zkuste podle jeho závěrů jít již všichni z politiky ven a nečekejte na defenestraci,kterou by jste si všichni politici po právu již dnes zasloužili¨
Jen připomenu pružnost slovenských politiků,kteří po tahanicích při volbě presidenta,neprodleně provedli změnu ústavy Slovenska a zavedli přímou volbu,je smutné,co vy dnešní mocní děláte s námi Čechy(dokonce paní Šiklová se onehdy nechala slyšet a řekla,že Češi pro přímou volbu ještě nedorostly-ubohá duchem to osoba…),snad již zbývá jen zavedení nevolnictví.Takže nezapomeňte,že přímou volbu(a referenda) je nutno uzákonit již dnes,ne o tom vždy jen žvanit(již nás s prominutím slušně řečeno všichni štvete) a to ještě při volbě,nebo těsně před ní !!!
17. 02. 2008 | 12:32

Tereza napsal(a):

Pane Paroubku, je evidentní, že veškeré Vaše chování na politické scéně je výsledkem Vaší uražené ješitnosti a táhne se to už od posledních prohraných voleb. Vám nejde o tuto republiku, o prosté občany, Vám jde pouze o Vaše postavení a moc. Bohužel...
17. 02. 2008 | 12:33

petr napsal(a):

nejsem volič žádné z parlamentnich stran, takže si uchovávám určitý nadhled nad tím, jestli mám psát škodolibější text vůči Topolánkovi, nebo Paroubkovi. Snažím se soustředit na fakta prezidentské volby a historii kandidátů. Václav Klaus odešel z postu předsedy ODS v době, kdy měl přijmout odpovědnost za úplatky rozepsané na Bácze a Sinhu. Zkorumpovaný politik by se neměl stát prezidentem. Jestli si příznivci Klause myslí, že se v průběhu volby nesáhlo k úplatkům nebo vydírání, přeji jim mnoho dalších let v naivních představách. Já si zase myslím, že zkorumpovaný politik by se neměl stávat prezidentem.
17. 02. 2008 | 12:34

qwerty napsal(a):

Je to pořád stejné. Přebíhá se jen od socanů jinam. Jako se za komunistů utíkalo na západ. Nikdy naopak. Proč asi? Kdo si neustále musí hlídat své ovečky a nařizovat jim jak mají volit?
17. 02. 2008 | 12:35

Ladic napsal(a):

pro druhého michala: ptal jsi se jak by dopadl přeběhlík od ODS, tak ti dám odpověď:
http://zpravy.idnes.cz/byva...
Neděle, 17. února 2008. Svátek má Miloslava | dukáty: přihlásit | Nastavit jako domovskou stránku
Bývalý sněmovní pijan Kott bude šéfovat ve VZP
velikost textu:12. července 2006 1:00
Exposlanec ODS Petr Kott se má podle informací MF DNES stát šéfem středočeské pobočky VZP. Nejlepší kvalifikací na lukrativní pracovní místo je tedy podle ministra Ratha zřejmě celonárodní ostuda a nálepka sněmovního opilce.
17. 02. 2008 | 12:36

Ladic napsal(a):

jinak mi druhý michale můžete být ukradený a nechte na mě, co zde píši a nebo kam dávám odkaz.....nejste zrovna bystrý, ta vaše analýza o přeběhlíkovi z ODS nevychází...
17. 02. 2008 | 12:38

Řeřicha napsal(a):

Pane předsedo, opravdu si myslíte, že jste udělali VŠE pro prosazení přímé volby presidenta ČR? Silně o tom pochybuji a nejsem zdaleka jediný. Měli jste na to 5 let...
17. 02. 2008 | 12:38

LUF napsal(a):

Stručně řečeno, Klausův tým byl chytřejší
17. 02. 2008 | 12:39

Ladic napsal(a):

mimochodem - nevšiml jsem si michale druhý(jako paroubek vždy)...že by někdo z čssd přešel do ODS, naopak vím o jednom bohatém hulvátovi, který přešel z ODS do čssd....nějaký rath..
17. 02. 2008 | 12:40

zuzana napsal(a):

V této dnešní politice se nepodporuje rodina, i když jsme se všichni učili, že rodina je základem státu. Nepodporuje se slušnost, protože v dnes jsou IN jenom ti, kdo se chovají vulgárně-dokonce i při volbě prezidenta. Nepodporuje se pravda a čest, protože o ní v politice nikdo nestojí. Volba prezidenta byla třešnička na dortě, který je evidentně zkažený, nechutný a nepoživatelný. A nyní.. my, platiči daní si ho budeme muset pomalu a jistě celý sníst a vychutnat...
17. 02. 2008 | 12:43

Oranžové prase napsal(a):

Super výkon, Jiříku, jen tomu chybí nějaká myšlenka... Čekali jsme však ještě méně. Gratuluji k rozšíření tvé slovní zásoby o slovo lobbyista :-). P.S. Zajímalo by mě, zda jsi opravdu olašský rom, jak mě informoval důvěryhodný zdroj? Díky za odpověď.
17. 02. 2008 | 12:48

kempesm napsal(a):

pane Zdenku Svobodo:Že každy nadává na Ratha a jeho chovaní je v pořádku,ale takových politiku je víc,a horších,akurát mě udivuje,že o ních nepíšete.Skuste neco napsat o chování p.Topolanka,Langra-to jsou lide s Vaši strany,ať si udělame názor,jakou mate kritiku pro vlastní lidi.
17. 02. 2008 | 12:50

Realista napsal(a):

Ono se ukáže, kdo koho uplácel, na každého dojde. Neujde nikdo včetně Dalíka, Snítilého atp. Tedy jestli.
17. 02. 2008 | 12:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivé a vulgární příspěvky, které porušovaly Kodex diskutujcích.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 02. 2008 | 12:51

ara napsal(a):

Vážený pane Paroubku,v minulosti jsem byla voličem ODS a nyní se za to stydím. V příštích volbách budu volit ČSSD a né jen já, ale i mé okolí. Jsem zklamaná chováním ODS a až teď vidím, že jejich politika je přínosná jen pro horních 10 tisíc. Jediné,co mě zaráží,je fakt, že na komunální úrovni tiše přihlížíte spolupráci ODS s ČSSD (např. Ústí nad Labem), kde pan Fišara, v očích mnoha občanů, je jedním z těch přeběhlíků, co za cenu udržení se u korýtka poklonkuje ODS. Zdravím a držím Vám palce.
17. 02. 2008 | 12:52

Skogen napsal(a):

Souhlasím pane Paroubku. Bohužel však také musím říci, že nejen Dalík je strůjcem "podúrovňové" politiky, i vaše ČSSD se bohužel potýká s podobným, vždyť Šlouf je členem ČSSD, byť se jedná o relikt obecně "podúrovňové politiky" tandemu Klaus-Zeman. Zamlouvá se mi Váš přístup k politické kultuře, souhlasím s co největší demokratizací základních rozhodovacích mechanismů. Zatímco ČSSD k tomuto, zdá se, cílevědomě směřuje a Vaše vláda byla vládou odpovědných správců pověřených občany k vedení země, v ODS se zjevně dílem pokládají za monarchy a dílem za vyvolence, kteří se ve svých v podstatě přízemních a osobních cílech nemusejí ohlížet na nic a nikoho...

Nedomnívám se, že je debaklem, jestliže se Klaus prodral do dalšího prezidentského období. Ačkoliv razí zásady izolacionismu a světonázorového "dinosaurismu", jeho vliv na vnitřní politiku je omezený a musí se spokojit právě s "podúrovňovými" metodami, což jemu ani naší oportunistické pravici nepřidá. Těší mne naopak, že se v praxi projevuje despotismus ODS, který působí výrazné napětí v současné vládní koalici a přivádí malé strany k zamyšlení.
17. 02. 2008 | 12:53

Michal_2 napsal(a):

Pane Ladiči,
poslance Kotta si nechte, ten nevolil pana Švejnara (to byste teprve řádili, tam šlo o každý hlas!). A jak koukám, tak v politice vlastně není, že? Tak v čem jsem se tak spletl? O panu Rathovi si žádné iluze nedělám, ale Topolánek a Langer už ho trumfli.
17. 02. 2008 | 12:55

sakra napsal(a):

ehm rekl bych ze za to nemuze jedna nebo druha strana evidentne je to dusledek celkovych neshod ve vlade ktere nam nikdy nic dobreho neprinesou
17. 02. 2008 | 12:56

Jazykovy purista napsal(a):

tvar slova lobbyista je nepripustny. Kdyz Jiri nevis, jak to napsat, radsi mlc:))
17. 02. 2008 | 12:57

ss napsal(a):

Největší ostudou tohoto národa je fakt, že ministr vnitra Langr veřejně vyhrožuje kriminálem - bručením.Máme se ještě hodně co učit. V západní vyspělé zemi by již takový ministr byl dávno odvolán. OSTUDA A HANBA NÁS VŠECH SLUŠNÝCH LIDÍ
17. 02. 2008 | 12:58

starý lišák napsal(a):

Pane Paroubku, dnes už má levicový volič jedinou možnost, koho volit - KSČM. Jen milovník adrenalinových sportů dá hlas ČSSD, u které není jisté kdo a kdy zradí své kamarády, přátele, rodinu, ideje a za mrzký peníz přejde do tábora nepřátel.
17. 02. 2008 | 12:59

Karel napsal(a):

jojo, to je už tak
17. 02. 2008 | 12:59

SDLD napsal(a):

Ten člověk co přišel o moc nic nevyhrál, ale stále tvrdí, že to nevidí jako prohru. Tak co je podle něj prohra? Jo budeme si muset počkat na mar´tany a pak to konečně přijde. Umí jen urážet a svádět neúspěch na jiné.Jeho chování a projev mi někoho připomíná.
17. 02. 2008 | 12:59

Stanislav Kroupa napsal(a):

Vážený pane Paroubku, byl bych moc rád, kdyby po příštích volbách byla vláda bez ODS. Chápu Vaše rozhořčení v důležitých chvílích politického boje, ale cítím, že by bylo mnohem prozřetelnější se tolik nevymezovat negativně vůči ODS. V příští předvolební kampani bych je z volebního slovníku zcela vynechal - jednak za to nestojí a pak také zastiňují polemiku nad věcnými tématy. Mnohdy opravdu platí, že méně je více, a budeme-li toto mít na paměti, věřím, že příští volby jsou naše! S pozdravem Stanislav Kroupa
17. 02. 2008 | 13:00

LaRosse napsal(a):

Jirko, Jirko, sbalte si svý zelený a jděte společně s Vaším vzorem, tj. KSČM, kandidovat do východněji posazené země.
17. 02. 2008 | 13:01

Ivanka napsal(a):

Bez ohledu na výsledek voleb,kdo vyhrál nebo kdo prohrál,musím konstatovat, že zde vládne MAFIE, předvedla se před televizními obrazovkami. Příště možná budou i bitky, možná i mrtvoly jako v Itálii. Modří soudruzi z ODS jsou toho opravdu schopni. Pan Topolánek se neštítí ničeho. Pan Klaus je demagog, podvodník a lhář,neumí dostát svým povinnostem a slibům, nikdy nebude prezidentem našeho lidu. Lidé to vidí sami,co to je za člověka. O opozici se nezmiňuji.Jsem nestranná a nevím koho volit,protože tady neexistuje slušná politická strana,ale prospěcháři a koryráři. Také zahraniční média odsoudily tyto volby jaké mafiánské a pana Klause dopředu odsoudily k tomu, že mu nebude dán tak velký prostor,aby dobře naši ČR reprezentoval v EU.
17. 02. 2008 | 13:02

Karel napsal(a):

Na tom příspěvku je nejzajímavější to, že Topolánek má svého Dalíka, pan Paroubek má svého Tvrdíka a oba fungují stejně ... souboj o rozdělování peněz z šedé ekonomiky a pak jim věřte. Proč se o tomto nemluví? Dalík s Tvrdíkem by měli vystoupit a říci nám občanům jak to celé vlastně bylo. To bychom se divili... a nebo nám může něco řídci pan Paroubek na toto téma?
17. 02. 2008 | 13:02

Beran napsal(a):

Dovolávat se v "osmičkovém roce" potřeby "důvěrností" s komunisty, jak to učinil pan inženýr Paroubek v sobotních Událostech, to tedy vyžaduje hodně brutální letoru.

Až pan inženýr ztratí další poslance z klubu a prohraje další hlasování, co mu jeho letora poradí?

Beran
(http://vpravo.blog.cz)
17. 02. 2008 | 13:04

Ladic napsal(a):

druhý michale...máte jistě pravdu, ale Kotta si nechte vy v trafice....te´d ještě k tomu synkovi tatíka Rasa...
17. 02. 2008 | 13:05

Jirka napsal(a):

Pane Paroubku, jste člověk, který neumí prohrávat, do politiky jste vnesl s panem Rathem ještě více hrubosti a arogance. Ke cti Vám jen připsat, že jste nepronesl "únorový" projev jako po prohraných volbách. Volbu prezidenta se Vám však podařilo dokonale znevážit. Na adresu tří Vašich poslanců, které tak špiníte, pouhá dvě slova - obrovský obdiv.
17. 02. 2008 | 13:06

Ladic napsal(a):

ivanko - vy jste rudá soudružka?Pokud přistoupím na vaši terminologii....
17. 02. 2008 | 13:06

jchj283 napsal(a):

Pane Paroubku,
nechapete,ze jestli politicka scena zhrubla,tak jen diky vasim agresivnim a nenavistnym projevum?Naucte se uz jednou prohravat s usmevem a eleganci a prestante se tvarit jako by vam nekdo vzal kacenu na pisku!!
17. 02. 2008 | 13:06

Ladic napsal(a):

http://neviditelnypes.lidov...
Takže souhlas s přispěvatelem Jirkou....ne s Rokem jirkou
17. 02. 2008 | 13:08

Občan napsal(a):

"Je smutné, že 90 let po vzniku naší samostatnosti, v tzv. osmičkovém roce, který je pro naši historii symbolickým, rozhodují o vládě či prezidentovi nikým nevolení lidé či přeběhlíci. Že místo hlasů občanů a jejich vůle je klíčovým faktorem naší dnešní politiky to, kdo má nestydatější metody a více špíny na své politické oponenty, využitelné k dehonestaci či vydírání"

Nejsmutnější je číst tuto manipulaci. Netuším, co má společného osmičkový rok s přeběhlíky a politickou špínou. Dle mého názoru "politická špína", arogance moci byla a rovněž je nástrojem politiky strany, jejíž předsedou je bohužel autor tohoto blogu. Přeběhlící? Termín, kterým stejný autor častuje ty, kteří s jeho názory nesouhlasí. Tomu tedy říkám respekt a politická kultůra - s tím, s kým nesouhlasím, nediskutovat, ale rovnou útočit.

Mimochodem po přečtení článku jsem si vzpomněl na projev Milouše Jakeše z Hrádku. Nebyl p. Paroublovi inspirací?
17. 02. 2008 | 13:08

ondrák napsal(a):

Pane Paroubku, jste jednička, schopný, ale hrozně nevychovaný.
V politice chodíte jako slon mezi procelánem.
Chcete-li si uchovat ještě aspoň malý kredit občanů, který rapidně ubývá,odstupte dokud je čas.
Do dnešní doby se nehodíte. Hodil byste se tak do Gottwaldovy vlády, ale to je minulost, půsbíte jako voskova figurina. Vařím si vás, ale odejděte. Dejte místo mladým, slušným lidem
17. 02. 2008 | 13:08

Ladic napsal(a):

občane , dopuručuji si přečíst odkaz, který jsem zde dal, nebo si vážně myslíte, že se někomu nemůže z politiky paroubka,,zvednout kufr?,,
17. 02. 2008 | 13:11

Honza napsal(a):

je to nestydatost tahat na někoho špínu, ale jak ji mohli vytáhnout, když je vše křišťálově čisté a průzračné, to jsou ale cinty, opravdu není o čem diskutovat.
17. 02. 2008 | 13:12

PetrK napsal(a):

Jak za komunistů:
Náš borec obsadil krásné druhé místo, zatímco jeho soupeř skončil na předposledním místě. Jinak souhlasím s jchj283.
17. 02. 2008 | 13:12

Ladic napsal(a):

Jinak tedy Občane celkem souhlas s vaším příspěvkem...
17. 02. 2008 | 13:12

jchj283 napsal(a):

Ivance:
O jakem ceskem lidu to mluvite?Ja i moji znami jsme prislusnici tohoto naroda ajsme stastni,ze nasim prezidentem je Vaclav Klaus.Pripustte,ze tady nezijete sama!!!!
17. 02. 2008 | 13:12

losdel napsal(a):

Zase samé zvratky. To vám jde.
1. V politice lobuje každá strana. Pokud jste zapomněli lobovat tak jste amatéři.

2. Pokud byste prosadil veřejné hlasování tak by dle průzkumů vyhrál Klaus.

Jděte si odpočinout a vůbec nejlepší bude když se už nebudete vracet...
17. 02. 2008 | 13:13

Pepan napsal(a):

Pane Paroubku,
Děkuji Vám za zcela jednoznačný postoj, který jste prokázal v průběhu volby prezidenta i Vaším členům ČSSD. Měl jste to mimořádně obtížné a ta svinstva, která se byla činěna všem slušným občanům ukázala kdo
je schopen hájit práva nás docela obyčejných občanů. Měl jste hodně nepřátel a to i ve své straně.Soudruh Snítilý vstoupil do parlamentu za soudruha Zemana a proto byl vydíratelný.A proto ty jednání se soudruhem Šloufem. Co se týče soudruhů komunistů ti dobře věděli dobře co činí a tak na počest 6O výročí Vítězného února si zase upevňovali svůj vliv. Nelze jim věřit. Pan prezident prohlásil, že bude sjednocovat naší rozpolcenou společnost. Netuším co dělal až doposud. Skutečná změna musí být uskutečněna konečně přímo občany a to tím, že ve volbách si zvolíme ty naše politiky, kterým můžeme věřit. Arogance a pokrytectví už musí jednou z naší politické scény zmizet. Přeji hodně zdraví a hodně pevné nervy.
17. 02. 2008 | 13:16

Skogen napsal(a):

Pane Jirko, je pravda, že pan Rath volí poměrně ostrou rétoriku, nicméně u něj platí, že svá tvrzení zdůvodňuje a je schopen je hájit v mnohých soudních přích. Oproti tomu pan Topolánek na potkání před médii pronáší skandální obvinění a se zcela vážným, poněkud přitroublým, výrazem jedním dechem dodává, ŽE NIC NEMUSÍ DOKAZOVAT, jak ohromné aneb tak pravil Topolánek...

Co se týče volby prezidenta, jestliže kandiduje člověk zodpovědný za tunelování, které stát připravilo bez užitku o stamiliardy, jestliže kandiduje člověk, jenž utekl před odpovědností za korupci do prezidentského úřadu (vzpomínáte - Bácz, Sinha a Pepa z Honkongu), jestliže kandiduje člověk, který spolupracoval s někdejšími agenty STB a chystal s nimi kupónovou privatizaci, pak již prezidentská volba nemůže být více znevážena, leda by kandidovali přímo lidé typu Čunka nebo rovnou kriminálníci.

Klaus má jedinou výhodu - zjevem působí jako státník, faktický vliv je však tragický.
17. 02. 2008 | 13:17

Martin napsal(a):

Podotkl bych, že vulgarismy do politiky přináší velkou měrou mr.Rat a jiní. Situace kolem poslance snítilého mě utvrdila, že ČSSD je schopna zahájit politický proces i se svými členy, kteří možná nespáchali vůbec nic a možná hlasovali pouze podle svého svědomí. Upřímně si myslím, že mít za presidenta občana U.S.A. je ostuda a VLASTIZRADA!!!
17. 02. 2008 | 13:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivé a vulgární příspěvky, které porušovaly Kodex diskutujcích.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 02. 2008 | 13:19

JOE napsal(a):

Přál bych si, aby jste někdy měl co dočinění s P A R O U B K E M v době po roce 1950.
17. 02. 2008 | 13:19

Ikena napsal(a):

Kdysi jsem četl knihu "Mráz přichází z Kremlu" Po názorech pana Béma v diskusi ČT, je možné sepsat druhý díl s názvem "Mráz přichází z Jánského Vršku". Jakmile někdo vyhlašuje naprostou stranickou jednotu, požaduje bezpodmínečnou loajalitu menších stran a poslušné chování vůči vedoucí straně, tak jsme zpět v časech Národní fronty. Kde to jsme?!. ODS má volbu, buď v koutě skřípat zubama, nebo skončit s koalicí, ale to se nestane. Bohužel pan Bém předvedl bolševické pojetí politiky, zřejmě si musí vylepšit postavení uvnitř své strany. Přiznivci ODS, před výpady na Paroubka, by mohli začít přemýšlet o názorech p. Béma na stranu Zelených a profesora Švejnara.Žádné dohody o společném kandidátu koalice na prezidenta nebyly předem učiněny a SZ je samostatná svéprávná politická strana. Pokud jí ODS chce peskovat za kandidáta nebo veřejnou volbu, ať skončí koalice a vypíší se nové parlamentní volby.
17. 02. 2008 | 13:20

Mordechaj napsal(a):

krasny clanek, dal by se pouzit jako takova sablona ublizenosti opozice, staci vymenit CSSD za ODS, Topolanek za Paroubek, Dalik za Dolezel a uplne se clovek dostane o nejakej ten rok zpatky, ze ano? :)
17. 02. 2008 | 13:21

Petr napsal(a):

Jirko Jirko....
17. 02. 2008 | 13:22

Ladic napsal(a):

Nestranná soudružko ivanko, mluvte prosím za sebe a zkuste s pietou zavzpomínat na mrázka a pana Janíčka, který se po ubodání oběsil...
17. 02. 2008 | 13:22

sonja napsal(a):

Někomu nahoře - tvar slova LOBBYIST je tvar anglický, do češtiny se to píše LOBBISTA, ovšem nevidím jako problém ani tvar anglický, jelikož počeštěný tvar je paskvil, když počeštit, tak úplně -LOBISTA, ačkoliv i tady je cizí přípona -ISTA.Není to prostě zažité slovo. MArtinovi bych napsla, že vulgarity vždycky slýchám od Topolánka, ne od Ratha, ačkoliv to taky není můj oblíbenec.
17. 02. 2008 | 13:23

Mirek 24 napsal(a):

Jirko, prosimte uz dej pokoj. Pripadas mi jak Napoleon. Malej, vyzranej, zpocenej a pri pohledu na tebe se mi chce zvracet, tvoje impotentni kecy uz lidi nudej. Vrat se do hrobu.
17. 02. 2008 | 13:23

s81 napsal(a):

Jiří, nic si z toho nedělejte, ono se to vylepší. Za pět let kandidujte na prezidenta a toho cizáka Švajnera jistě porazíte. Vždyť to dokážete,zkuste taky někdy vyhrát.
17. 02. 2008 | 13:23

Ladic napsal(a):

to ikena- možno také okomentovat praktiky v čss?
17. 02. 2008 | 13:24

fanfulinek napsal(a):

Ivanko,máte naprostou pravdu.Kdo chce mit zažitek nedělního dne,ať se podiva na tv Prima.
17. 02. 2008 | 13:24

Ladic napsal(a):

To sonja - já vulgarity slýchám od paroubka...
17. 02. 2008 | 13:25

Milan napsal(a):

Pane Paroubku,zamyslel jste se někdy nad tím, že se vám rozpadá poslanecký klub ? Čí je to asi vina? Jsem volič ČSSD, ale volám- Zemane vrať se a vyčisti ten Augiášův chlív od korytářů Paroubků a Rathů ...
17. 02. 2008 | 13:25

Ladic napsal(a):

To fanfulínek - slušné ....a pokud to soudruhy bolí a bezmocně kvičí, je to dobrá zpráva pro tuto zemi...
17. 02. 2008 | 13:27

Skogen napsal(a):

Pane Martine, jaký politický proces? Vyloučení z poslaneckého klubu je snad politickým procesem? Jestliže by nezávislý soud na základě důkazů konstatoval vinu v případné obžalobě z korupce (k čemuž nikdy nedojde), byl by to snad politický proces?

Pletete si pojmy z dojmy a podněcujete paniku. Protože iniciativa zhrzeného zemanovce Šloufa a poddaných hradního pána byla zřejmá, protože Dalík byl mnohokrát načapán při lobbyingu, který už překračoval vymezení už tak eticky problematického pojmu, zde byste měl panikařit. Jinak za vás - občana, bude rozhodovat jena ajen cizí kapitál. To byste jistě nechtěl.
17. 02. 2008 | 13:27

Michal H napsal(a):

Vážený pane Paroubku.
Hned na začátek toho všeho se musím přiznat, že dokud bude prezident republiky volen stranami a ne námi občany je mi zcela ukradeno kdo na hradě sedí. I když letos jsem byl rád, že vyhrál pan Klaus a ne pan Švejnar a to proto, že jste si zvolili člověka s americkým občanstvím. Je mi to líto, ale buď jsem čech nebo američan a ne obojí. Tím myslím v politickém světě a ne v civilním. Víte jak teoreticky by byl vydíratelný U.S.A aby vždy loboval ve prospěch spojených států, a to jenom proto, že po skončení prezidentského období chtěl americké občanství zpátky. To je zaprvé co jsem vám chtěl říct a za druhé pane Paroubek je mi to líto, že to musím říci, ale vždy kdzž prohrajete tak se chováte jako malé dítě ve školce. Nás kdysy učili, že každý někdy prohraje a podle toho jsme se s porážkou naučili vyrovnávat ale vy se chováte. To je hrůza. Prosím vás pane paroubek nechtěl by jste s panem Topolánkem a paneRáthem opustit politiku, věřím tomu, že politika by potom byla o něco lepší. Děkuji S pozdravem Michal H
17. 02. 2008 | 13:28

mamka napsal(a):

Vážený p.Paroubku, dovolte mi vyjádřit můj hluboký obdiv k tomu, jak statečně snášíte útoky vašich odpůrců.Já jsem dost stará a za našich mladších let se říkalo, že nepříteli vyrazíš zbraň z ruky tím, že uděláš něco jiného, než on očekává.A tak, prosím, zachovejte si svoji důstojnost i nadále, a nechte arogantního a mnohdy hulvátského protivníka, ať on předvádí sám, jaký je.Hrozné je, že naše dvě nejvyšší funkce ve státě mají k sobě tak blízko.Přeji vám hodně síly a děkuji za vaši odvahu bojovat s takovými lidmi.Jsem a budu vaše volička od začátku.Panu Švejnarovi jsem držela palce, i tak vyhrál!!!!!!!
17. 02. 2008 | 13:29

Flaškowec napsal(a):

Ale pane Paroubku, vybírala snad ODS kandidátku ČSSD ? Kdo nominoval na kandidátku pány Melčáka, Pohanku, Snítilého ? Členem jaké strany je lobista Šlouf ? Proč v prvním kole onemocněli volitelé pana Klause ?
Pane Paroubku, píšete o korupci a uplácení. Podejte trestní oznámení. Jak dopadne ? Úplně stejně, jako 5 v českých na stole, kakao v Ghaně, igelitka strýčka Roda či kouzelné zbohatnutí chudého bývalého předsedy ČSSD. A kam dovedl ČSA váš nyní poradce Tvrdík, když jste jej po kolapsu ve vládě "vykopli" výš ke korytu ?
Pane Paroubku, neustálé prohry a problémy s "uprchlíky" jsou problémy mizerného řízení strany, jíž jste předsedou. Ač nevolič ČSSD, přeji této straně slušného, silného předsedu. A může jím být i pan Švejnar.
17. 02. 2008 | 13:30

Skogen napsal(a):

Joe ;o)) Copak vám pan Paroubek po roce 1950 v jeslích provedl tak ošklivého...
17. 02. 2008 | 13:30

veverka napsal(a):

Pane Paroubku, udělal jste co jste mohl a získal jste mé sympatie. A víte co, vykašlete se na ty různé blbce a užívejte si života! Ono se to nějak vyvrbí i bez Vašeho úsilí, škoda Vaší energie, věnujte ji manželce..
17. 02. 2008 | 13:31

bohuš napsal(a):

K názoru Ivanky: Od doby co se objevil na pol.scéně p.Paroubek a za ním p.Ráth již není dávno co dodávat. Jistě je Vám p.Ivanko milejší zvyšování státní zadluženosti,každému kdo nechce dělat pohodit okousanou kost aby nemusel dělat dál,o něco více zvednout daňovou zátěž,aby nebyl ten st.schodek tak bijící do očí. A na závěr,přece parlamentní výběr je výběr z celé společnosti,takže jaká je společnost takový jsou poslanci.
17. 02. 2008 | 13:32

Ladic napsal(a):

To _Martin - napsal jste to dobře, jsou schopni zahájit i politický proces...a pro skogena - je jedno, kdo fabriku vlastní, hlavně že zaměstná lidi a zaplatí daně....kapitále...
17. 02. 2008 | 13:33

Michal H napsal(a):

Vážený pane Paroubku.
Hned na začátek toho všeho se musím přiznat, že dokud bude prezident republiky volen stranami a ne námi občany je mi zcela ukradeno kdo na hradě sedí. I když letos jsem byl rád, že vyhrál pan Klaus a ne pan Švejnar a to proto, že jste si zvolili člověka s americkým občanstvím. Je mi to líto, ale buď jsem čech nebo američan a ne obojí. Tím myslím v politickém světě a ne v civilním. Víte jak teoreticky by byl vydíratelný U.S.A aby vždy loboval ve prospěch spojených států, a to jenom proto, že po skončení prezidentského období chtěl americké občanství zpátky. To je zaprvé co jsem vám chtěl říct a za druhé pane Paroubek je mi to líto, že to musím říci, ale vždy kdzž prohrajete tak se chováte jako malé dítě ve školce. Nás kdysy učili, že každý někdy prohraje a podle toho jsme se s porážkou naučili vyrovnávat ale vy se chováte. To je hrůza. Prosím vás pane paroubek nechtěl by jste s panem Topolánkem a paneRáthem opustit politiku, věřím tomu, že politika by potom byla o něco lepší. Děkuji S pozdravem Michal H
17. 02. 2008 | 13:33

Skogen napsal(a):

Flaškowče, potíž je v tom, co pan Paroubek v ČSSD zdědil. Snad nechcete tvrdit, že on stojí za nominací zemanovce Melčáka, Pohanky nebo za intrikána a opět zemanovce Šloufa?

Ano, on se musí s realitou vypořádat - a činí tak.
17. 02. 2008 | 13:34

Ladic napsal(a):

pro pana Skogena:
http://www.dostparoubka.cz/...
17. 02. 2008 | 13:35

Marika napsal(a):

Dobrý den,konečně máme pana presidenta a vyhrál ten správný.....to co jste předváděli je jen ostuda národa!!! A hlava mi nebere jak můžete požívat alkoholické nápoje (vínko,pivo aj..) v pracovní době???? Normální člověk by za to dostal vyhazov za hrubé porušení pracovní kázně!!!! A to nemluvím o tom, že někteří na pracoviště ani nedojdou.....a stejně za to dostanou pěknou výplatu ..jak jinak z toho co stát sedře z daňových poplatníků. :o(
17. 02. 2008 | 13:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivé a vulgární příspěvky, které porušovaly Kodex diskutujcích.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 02. 2008 | 13:37

Ladic napsal(a):

A ještě jedno pro Skogena, možná jste tady nebyl, tak doporučuji:
http://neviditelnypes.lidov...
17. 02. 2008 | 13:37

Skogen napsal(a):

Pavle, tvrzení bez podpory argumentací je pouhopouhý blitek. Demagogický žvást, pomluva, velmi jednoduchý názor...

Pakliže chcete být brán vážně, měl byste doplnit proč se tak domníváte.
17. 02. 2008 | 13:37

tom napsal(a):

Sice dost pochybuji že Paroubek tyto komentáře čte, ale mohl by uveřejnit projev který měl přichystaný pro případ vítězství Švejnara. A pokud žádný takový proslov nemá, je jasné že ve zvolení Švejnara ani sám nevěřil.
17. 02. 2008 | 13:37

někdo napsal(a):

typické pro nevyléčitelné psychopaty je to, že věří, že v pořádku jsou jen oni sami a všichni ostatní jsou podle nich duševně nemocní. Tak se zde jeden odhalil.
17. 02. 2008 | 13:38

zdesta napsal(a):

Pane Paroubku,ČSSD mění své šéfy jak ponožky.Horák,Zeman,Špidla, Gross.Kolik frakčních skupin ve straně máte? Vtakové straně není problémem někoho zkorumpovat.
17. 02. 2008 | 13:39

Ladic napsal(a):

A ještě bych panu Skogenovi doporučil přečíst si poslanecký slib..znáte? Mimochodem, poslanec paroubek v pátek sliboval v přímém přenosu notářský zápis, to zase lhal?
17. 02. 2008 | 13:39

Patrik napsal(a):

Pane Paroubku,

bývalo by stačilo kdybyste napsal jenom "blablabla". Vyšlo by to nastejno.
17. 02. 2008 | 13:39

diskutující napsal(a):

Děkujeme, pane Stejskale, dotyčný patří do ústavu.
17. 02. 2008 | 13:40

Flaškowec napsal(a):

Skogene, zdědil to, co mu jeho předchůdci připravili. Nechtěl-li dědit, neměl se po té funkci sápat. To je skutečně realita. A já pevně věřím, že i členové ČSSD začnou vnímat realitu, projeví dostatek odvahy a s neschopným vedením se vypořádají. Přeji této straně skutečného silného a SCHOPNÉHO vůdce. Nejen schopného všeho.
17. 02. 2008 | 13:40

Skogen napsal(a):

Ladici, smím vědět, co jste tím chtěl vyjádřit? Postoj pana melčáka je přece všeobecně známý, nicméně velmi, velmi nelogický ;o)
17. 02. 2008 | 13:40

Milos napsal(a):

Jirko bez uz domu
17. 02. 2008 | 13:41

Skogen napsal(a):

Flaškowče, to je přesně ten styl konzervativního uvažování, které nikdy z ODS neudělá moderní polistopadovou demokratickou stranu, protože si si s sebou stále povleče předlistopadové "podúrovňové" metody.

Pan Paroubek je velice silná osobnost, upírat mu tento osobnostní rys je od vás dětinské. Kupříkladu já tuto skutečnost Klausovi neupírám, ať ho jakkoliv nemám rád.
17. 02. 2008 | 13:43

Jiří Gavlas napsal(a):

"Pane" Paroubku jste směšný spolu s tou "černou vdovou" K. Jacques, která seděla vedle Vás. Normální lidi umí i prohrát a vinu za svou neschopnost nesvalují na jiné.
17. 02. 2008 | 13:45

centsm napsal(a):

Jen silní umí prohrávat. Slaboch kolem sebe kope.
17. 02. 2008 | 13:45

richard napsal(a):

Pane Paroubku, ve vašem těsně povolebním projevu 5 minut po ohlášení výsledků voleb jste řekl "...máme 101 hlasů..." - o ten jeden nejde, jde o to, ODKUD jste 5 minut po volbách VĚDĚL, že máte k disposici hlasy poslanců/senátorů za KSČM, když vaše partaj s nimi neuzavřela předvolební koalici?

Ale to bych se ptal asi zbytečně, stejně jako odkud jste jako předseda vlády měl pravomoc posílat policisty na Czechtek, co všechno za vašeho premiérování zašmelili vaši "šibalové", k čemu si ČSSD drží arogantního spratka Ratha, proč jste 7 měsíců bránil vítězi voleb v převzetí moci, zda si nemyslíte, že po aféře Čunek už mají lidé dost řízeného odstřelování politiků nepohodlných ČSSD pomocí smyšlených afér, zda poté, co Zeman udělal z bezvýznamné straničky první ligu a zajistil vám všem koryta, nebylo poněkud zvláštní, když jste ho za to nechal odstřelit, zda si myslíte, že v době, kdy jste sám podváděl svojí ženu jste měl právo moralisovat druhé, zda si myslíte, že když jste "přesvědčoval" Klausovy volitele zasíláním kulek a střelného prachu v dopisních obálkách na straně jedné a na straně druhé volitele za ČSSD sprostým nátlakem v podobě VEŘEJNÉHO hlasování že TOHLE patří také k demokracií, zda když jste potřeboval na Hradě Antiklause a svého dvorního šaška, byl trapný lhář Švejnar (viz jeho tvrzení, jak v roce 1970 vycestoval na výjezdní doložku: v té době byly již dávno zrušené, nehledě na to, že pokud by na hranici tehdy chytili 17 letého kluka s 13 letou sestrou, jako děti emigranta, oba by putovali každý do jiného děcáku, ne na nějaký Západ, apod.) tím nejlepším kandidátem, zda pakliže byl, že to není smutný doklad toho, kam to ČSSD za vaši vlády dotáhla?

Zbytečné, co:)))
17. 02. 2008 | 13:45

Týna napsal(a):

Je smutné, že 90 let po vzniku naší samostatnosti, v tzv. osmičkovém roce, který je pro naši historii symbolickým, rozhodují o vládě či prezidentovi nikým nevolení lidé ... hela Paroubku a Tebe volil ko??? Do Tě funkce předsedy Tě dosadil Gross, žádný volby se nekonaly. Brečíš na blbým hrobečku... na svým, víš...
17. 02. 2008 | 13:46

Karel napsal(a):

Vážený pane Paroubku,
bohužel se vám nepodařilo postavit jiného kandidáta než občana USA,kterého zde nikdo nechce-běžte se zeptat lidí.O vašich demokratických metodách v ČSSD nemá cenu polemizovat.Co jste vy za člověka tomu také nerozumím pracoval jsem u interhotelů v 80.letech a v pohostinství žádný slušný člověk nebyl.
17. 02. 2008 | 13:47

Ladic napsal(a):

pane skogene, je opravdu váš problém, že vám uniká logika...
17. 02. 2008 | 13:48

napsal(a):

Vžycky když tady čtu příspěvky modrých kašparů, tek se usmívám. Protže je to úplně shodná sebranka jako jejich hulvátský premiér. Ovšem ono je to spíše smutné, co to je za holotu!
17. 02. 2008 | 13:48

behjh napsal(a):

"Vážený" pane Paroubku. Měl byste sebrat odvahu k rozhodujícímu kroku. Váš velký vzor Klement Gottwald svoji stranu v 50-tých letech vyčistil. Možná by ale bylo méně dramatické vyčisti ČSSD od Vás.
17. 02. 2008 | 13:48

Ladic napsal(a):

17. 02. 2008 | 13:49

Flaškowec napsal(a):

Skogene, neustálé podezírání vlastního členstva, hrozby vylučováním atd. jsou metody dokonce předlistopadové. Nejsem vůbec skalním voličem ODS, nejsem a v dohledné době ani nebudu voličem ČSSD, protože mě její ideje zkrátka nepřitahují. Neměl jsem rád Zemana, ale při pohledu zpět to byl nejlepší předseda ČSSD v polistopadové historii - silný nekompromisní kvalitní soupeř. Takového člověka přeji do čela ČSSD. Švejnar je jiný typ, stane-li se předsedou ČSSD, budu také rád, protože alespoň dokáže předvést, co v něm skutečně politicky je.
17. 02. 2008 | 13:49

martini napsal(a):

jsem nestranny ale Topolanek Klaus ODS mi zveda žluč proč?Něco je asi špatně ne ?Na politiku se divam hodně
17. 02. 2008 | 13:50

Ladic napsal(a):

napsale- nazývat voliče pravice holotou je už tedy hodně mimo mísu...
17. 02. 2008 | 13:50

Vlastimil napsal(a):

Pane Paroubku máte mou plnou podporu a souhlasim plně s Vámi. Držim Vám palce!
17. 02. 2008 | 13:50

ludvax napsal(a):

držím Vám palce p.Paroubku at vydržíte co nejdéle,protože takto budete stále v opozici,vzhledem ke své aroganci a neustálému svalování viny na všechny okolo sebe.tím si voliče nepřivoláte.pokud máte(a všichni ostatní co diskutují a ve své hlouposti opakují Vaše slova)důkazy o korupci a podplácení,proč tyto informace zdělujete ze svého piedestalu a nešel jste na nejbližší oddělení policie?sypete to z rukávu jen kvůli imunitě?policii by měli navštívit samozdřejmě i z ostatních stran.tedy pokud mají důkazy.takže mnoho "úspěchů"ve Vašem dalším konání.
17. 02. 2008 | 13:50

Pavel napsal(a):

Tady se píše,že se Paroubek narodil.To snad není ani možný...
17. 02. 2008 | 13:50

Petr napsal(a):

Pane Paroubku, dávám Vám za pravdu, konec konců podle mého názoru Klaus vyhrál jediným hlasem bývalého estébáka Snítila, který se prokazuje falešným lustračním osvěčením. Asi to bylo tak, že jej někdo nechal projít lustracemi a počkal si 17 let, až mu to Snítil vrátí. Všem se nám vrací nedostatečné zůčtováni s minulostí po Velké sametové.
17. 02. 2008 | 13:51

stoppa napsal(a):

Ukazuje se, že zřejmě dál bude nosným prvkem politického dění u nás, že budou všichni korporativně foukat na nejnovější Paroubkovu bolístku. Přitom, jaksi samozřejmě, se opět vytratí věcný podklad záležitostí, promarní se opět šance. Protože, jestliže tu bylo dost hlasů, že J. Paroubek neumí prohrávat, pak je nutno dodat, že bohužel neumí ani vyhrávat. Já bych v něm viděl skoro záruku všech dalších proher. Politik, který si dělá čáku na vrcholné postavení v zemi, neustále ztrácí nějaké ovečky a budí obavy, že neumí dopočítat do 281.
17. 02. 2008 | 13:52

Mako napsal(a):

To Milan:
Zemana už ne, byla s ním sranda,fandil jsem mu. Ale zradil vlastní stranu a při každé příležitosti podporuje ODS a Klause. To jen kvůli svému uraženému egu.
Totálně se už znemožnil, možná by ho ODS mohla jmenovat druhým čestným předsedou
17. 02. 2008 | 13:52

Helmut P napsal(a):

Lepší zkušený tunelář s původem ruským,než ekonom se zkušenostmi z USA,jak likvidovat tuneláře.Jen prodloužení agonie vlády jedné strany ochrání zločince před spravedlivým trestem.To s komunisty ODS dokáže zajistit jen jejich čestný předseda a president.Která mafie hradila to vítěztví korupce nad rozumem.Ze skromného platu opravdu skromného presidenta to asi nebylo.Nebo už se naučil mlaskat,jak jeho učitel Husák.Za K261 s pozdravem svobodný otec Helmut P
17. 02. 2008 | 13:52

Ladic napsal(a):

"Když by byla naše bolševická, tedy jediná správná ideologie někdy v budoucnu nedopatřením nebo špatnou organizací voleb poražena, musí se tyto výsledky voleb zpochybnit.“ J.V. Stalin (11.5.1949).
17. 02. 2008 | 13:52

Janík napsal(a):

Ladic - špatně jsi to pochopil --- ODS není pravice a ani se tak nechová. ODS a její voliči jsou opravdu holota.
17. 02. 2008 | 13:53

Flaškowec napsal(a):

Ladiči, díky za citaci, hned ji předám svým dětem. Je potřeba držet si paměť
17. 02. 2008 | 13:54

Ladic napsal(a):

helmute - pokud neohlásíš trestný čin, trestného činu se dopouštíš, tak mazej a nebo hloupě neplácej...
17. 02. 2008 | 13:54

Ladic napsal(a):

janíku, určitě, pokud to píšeš....apropo - už máš letenku?
17. 02. 2008 | 13:55

Flaškowec napsal(a):

Janíku, čím se to konkrétně projevuje, že jsem holota ? Vy mě znáte ?
17. 02. 2008 | 13:55

http://www.gaw.estranky.cz/clanky/clanky napsal(a):

Nejdříve k osobě pana Švejnara
Pročetl jsem si diskuse na internetu, vyslechl si názory zastánců Klause a části české pravice, kde vyzývají pana Švejnara, aby "táhl, odkud přišel, vrať se do Ameriky apod."

Vyčítají mu kdeco a vlastně nemohou nic kloudného najít. Jednou údajnou nevýraznost, neprůbojnost, bojácnoct, neurčitost a podruhé naopak důraznost, dokonce je prý schopen rozhádat ostatní strany.

Hm, něco mi to připomíná. Ježíš Kristus přišel s obyčejnými morálnímí požadavky, nebyl ani politik, ani bojovník, nikoho ničím neohrožoval, přesto ho ukřižovali, protože jim nahlodával jejich svědomí a byl zrcadlem jejich životů. To se děje v drobounké míře i se Švejnarem, je serioznější a čistší než většina českého politického výkvětu a už by ho nejradši křižovali. Jak příznačné. Bohužel. Věřím tomu, že ti, co křičí: "Táhni domů, Švejnare", jsou titíž, kteří by křičeli: "Táhni domu, Kriste!" Jistěže je nejde přímo srovnávat, náboženský prorok a kandidát na prezidenta nejsou tytéž kategorie, ale určité paralely tu jsou. Podívejte, jak jsme naložili v historii vždy s těmi, kteří přesahovali český píseček. J. A. Komenský musel emigrovat a Jana Husa jsme upálili. A k tomu to není pouze české specifikum, Krista si ukřižovali sami židé. Je to obecný lidský rys - umlčet jinakost, zvláště umlčet ty, kteří jsou slušnější a v něčem nás přesahují. Z toho je mi smutno. Nemyslím si, že by pan Švejnar byl ztělesněním lidských cností a byl bez chyby. Jistě ne, ale kdo sledoval pozorně - určitě si všiml, že do té dravé smečky nezapadl a zachoval si po celou dobu kampaně a volby vnitřní integritu. Nesouhlasím s některými body jeho programu, ale do Ameriky ho neposílám, naopak přál bych si, aby kultivoval české politické prostředí.

K osobě pana Klause
Na těchto stránkách jsem zřetelně vyjádřil míru opovržení nad jeho shovívavostí k ekonomické kriminalitě v 90. letech, proto mě chování tohoto člověka nepřekvapilo a nepřekvapil mě ani způsob, kterým byl zvolen ( Dalíkova a Šloufova mafie, zázračné obrácení poslance Snítilého, hlasy zrádců Melčáka a Pohanky, náhlé onemocnění poslankyně Zubové v den volby apod.). To jen dokládá, že tento pán se skutečně dle svých slov nehodlá měnit. V tomto mu věřím. Však starého psa novým kouskům nenaučíš. Kdo toto chování obhajuje, vypovídá tím pouze o sobě samém. Jak známo vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá
17. 02. 2008 | 13:55

jarpor napsal(a):

Pane předsedo,

chybami se člověk učí. Začněte s tím nejprve u sebe, pak teprve hledejte u jiných.

Čím déle povete ČSSD, tím lépe pro Vaše oponenty, chtělo by se říci. Není to pravda. Čím déle budete takovým předsedou, jakým dnes jste, tím hůř pro všechny, bez ohledu na politické postoje každého z nás.
17. 02. 2008 | 13:55

DMG napsal(a):

HA HA Ha
17. 02. 2008 | 13:56

vlk napsal(a):

Stejskalovi
ještě ne. Až za pár týdnů...
Už aby to bylo.
Potřebuji se skutečně odpojit.
ale jak Vy beze mne přežijete, nevím, skutečně nevím....
17. 02. 2008 | 13:56

Ladic napsal(a):

To Flaškowec - rádo se stalo, také říkám - připomínat, připomínat....je to jako s nacismem, s tím rozdílem, že ti nevyvraždili tolik lidí jako komunismus
17. 02. 2008 | 13:57

Ladic napsal(a):

k osobě pana švejnara: Už založil tu komisi ve které je prý členem a nikdo o ní neví? Už zase chce radar nebo teď zase ještě ne? Už je pro reformy jako dříve nebo už ne?
17. 02. 2008 | 13:59

honza napsal(a):

Víte jak vám říkali v podniku RAJ,kde jste byl ek. náměstkem "Šuplík" - to víte, ten, kdo mohl rozhodnout, kam pude uherák a jaký se bude točit pivo - určitou moc měl. Bohužel, vy tak řídíte i ČSSD.......pak se nedivte, že prohráváte, je to prostě ve vás hluboce vžité a ani si to neuvědomujete.
17. 02. 2008 | 14:00

novy napsal(a):

Novy
Kdyby lidi mysleli hlavou, tak by museli vnimat, ze komu jde o dobro obcanu a komu jen o koryta.Paroubek muze mit chyby, ale nikdo na neho nemuze poukazat, ze za dobu 17ti let se zapletl do nejake spiny jako Klaus a spol.Navic on se neboji poukazovat na ty podvody, zatimco Klaus a spol. mlci
17. 02. 2008 | 14:00

massq8 napsal(a):

Naprosto jsem souhlasil s projevem pana Bursíka při volbě prezidenta. Václav Klaus dělá naší zemi jen ostudu: náš prezident je člověk jež popírá vliv člověka na globální oteplování, který si potřásal rukou s Viktorem Koženým a dával jej za PŘÍKLAD podnikatele!!
Člověk,díky kterého se díky "privatizaci" obohatila podnikatelská špička díky jejich špinavým hrám.
Máme holt prezidenta BLBCE,který je arogantní a jehož tón hlasu o něm vypovída své.Při volbě byl naprosto nesoustředěný,arogantní a nezajímal se o nic.
Pan Švejnar naslouchal,zapisoval si citáty a díval se do očí jak svým volitelům,tak svým odpůrcům.
Pan Švejnar je člověk s moderními názory,člověk který se nebojí být proti olympiádě,když vidí že na to ČR prostě nemá.

Pan Paroubek sice není ideální politik,má své chyby,ale to má každý.
Pan Premiér svěží vánek Topolánek je naprostou ostudou naší vlády! Je velice nevychovaný,posílá nás do PR..Ukazuje ve sněmovně svůj vztyčený prostředník.
Osobně nesouhlasím ani s postoji ODS ani ČSSD-jsou to moc vyhraněné strany a nejlepší volba bude asi někde uprostřed.
ČSSD by dávala lidem peníze za nic-podporují lenivé lidi v jejich lenosti,ti dostávají peníze a nevyplatí se jim pracovat-Rath by dal ve zdravotnictví vše zdarma a pokud možno aby vše vlastnil stát,ODS chce zase opak,vše prodat nevlastnit nic a za všechno chtějí platit,bere chudým a cpe bohatým.Za vše chtějí platit,kašlou na důchodce,ti díky vysokým cenám ve zdravotnictví a rostoucím cenám nájmů a potravin,elektřiny mají hlouběji do kapsy.
Pan Čunek má můj obdiv,jelikož jsem z Karviné a romská problematika se mne přímo týká,vím jaké to je bydlet v Gethu.Je od něj velice odvážné,jak otevřeně říká co si většina co s romy žijí myslí.
Romové jsou podporováni politikou ČSSD a jejich sociálními příspěvky.
Velice doufám,že projdou Nečasovy návrhy o placení sociálních podpor formou stravenek..Vše si nepracující musí zasloužit,v Americe taky není nic zadarmo!Lidi si musí práce vážit,hledat ji když jsou nezaměstnaní a musí je systém nastavený politiky motivovat a ne demotivovat.
Bylo by fajn,kdyby byla naše politika svobodná,neměly strany tak vyhrazené názory atp.

S pozdravem student Tonda.
17. 02. 2008 | 14:01

martini napsal(a):

ODS neni strana pro obyčejne lidi to je vidět banda lumpu vemte si toho Dalika kolik už na CT bylo kauz kde je jeho jmeno firmy v pozadi atd to přece neni nahoda nebo vymyšlenost reporteru nemam ODS rad a jsem na ni už alergicky ,Langr Topolanek hulvatsvi navenek TOPOLANEK JE SYMBOL SPROSTOTY HOSPODKEHO TIPU A NE STATNIKA VZDYT NORMALNIMU CLOVEKU TO MUSI VADIT JE TO ČLOVĚK NEMOCNY NA NERVY..........
17. 02. 2008 | 14:03

Skogen napsal(a):

Zeman, Flaškowče, vám byl sympatický z jednoho prostého důvodu. Veškerá metodika moci se aplikovala v ústraní. Ve fakticky zkrátka drženém poslaneckém klubu, v kulorách, při obědě s Klausem. K vám se dostal jen uhlazený výstup, který vzbuzoval dojem kultivované politické reality.

Taková politika plně odpovídá uzavřenému stylu nedemokratických vlád, kdy se vše peče v ústraní a na výstupu je dort se šlehačkou, který však jíst musíte, i když sladké vůbec nemáte rád. Demokratizace znamená pluralitu názorů. Jistěže nejde o žádnou anarchii a proto si melčák s pohankou nemohou razit nějaké svoje pocity, stejně jako Snítilý. Leda by kandidovali na vlastní pěst a zřekli se renomé a prostředků politické strany, která nejenže v tomto dává výhodu kandidátům, ale měla by také dávat záruky svým voličům.

Jestliže se Snítilý a před tím melčák a pohanka neztotožní s majoritním názorem vlastního poslaneckého klubu, mají možnost ho a) změnit b) ho přirozeně opustit a zařídit se dle korelace svých ideálů a jiných subjektů. Otázkou je, nakolik vhodné je tunelování mandátů...

Rozdíl mezi ČSSD a ODS je ten, že ČSSD pluralitu názorů připouští - ačkoliv každý přirozeně za svůj názor nese svou odpovědnost, což působí neuhlazeně, zatímco ODS spory bagatelizuje a tutlá, což sice působí jakoby harmonicky, avšak s demokratizací politiky to sousedí jako exkrement s parfumerií.
17. 02. 2008 | 14:03

Ladic napsal(a):

Toníku, mohl by jsi tady objektivně okomentovat výrok kandidáta na spolupráci s STB pod krycím jménem Roko o hovadech směrovaný na paní novinářku z LN? Děkuji..
17. 02. 2008 | 14:03

napsal(a):

Ladiči, není!
17. 02. 2008 | 14:04

Ladic napsal(a):

No a zlatý hřeb odpoledne:,,Rozdíl mezi ČSSD a ODS je ten, že ČSSD pluralitu názorů připouští,, autor Skogen, čtenáři si úsudek uděläjí...to bylo dost hustýýýýýý
17. 02. 2008 | 14:05

Flaškowec napsal(a):

Gawlas: srovnání Švejnara s Kristem je naprosto trefné, hledá se prostě mesiáš, který zde vše spasí. A mesiášem je člověk, který v politice nic neukázal, sliboval věrnost jedné zemi aby se pak snažil dosáhnout v zemi jiné funkce, jež vyžaduje slib, který je v rizporu se slibem předchozím,člověk, který evidentně lhal ve věci nominací na Nobelovu cenu a ještě navíc porušil závazek mlčenlivosti ve věci nominací, člověk, který průběžně upravoval své názory podle toho,odkud vítr foukal, člověk, který přišel s řešením ekonomické reformy hned po sametu a přitom o něm velká většina národa slyšela zhruba na podzim 2007. Ano, to je náš Mesiáš. Děkuji, momentálně nechci. Přeji mu, aby si našel své místo v české politice a svými schopnostmi přesvědčil, že je ten schopný s morálním kreditem. Zatím jej tak nevnímám.
17. 02. 2008 | 14:05

bývalý volič napsal(a):

Velmi dobře si pamamtuji, když jste prohráli volby v roce 2006, tak jste kolem sebe taky jen kopal a čpěl ohěň a sítu. Zkuste se zamyslet nad tím, proč stále prohráváte. Na vas už si nevsadím, váš bývalý volič.
17. 02. 2008 | 14:08

Flaškowec napsal(a):

Skogene, skutečně Paroubek připouští pluralitu názorů ? Ale jděte...
Těžko to věřit člověku, který veřejně pronesl to, co Paroubek pronesl bezprostředně po parlamentních volbách. To byla čirá Gottwaldovina.
Končím, jdu do přírody :)
17. 02. 2008 | 14:09

samuraj napsal(a):

U s. Paroubka obdivuji to, že ač ještě nic ve volbách nevyhrál tak všechny svoje prohry dokáže hodit na hlavu jiných. Je to zkrátka charakter ten náš Jirka P. Ne že bych nesouhlasil s tím že Dalík je vyčúránek jako hrom, ale J.P. jak jeho jeho zvykem, zapoměl na Kakao Boba Krause, podržparaple Tvrdíka, svého fámula Dimuna. Ale to jsou v jeho očích ty nejčistčí charakterové postavy. U J.P. když dva dějají totéž tak to není totéž. To je marxistická dialektika
17. 02. 2008 | 14:10

Skogen napsal(a):

Ladici, mohu se jen dohadovat, co a z jakého důvodu ti připadá husté, protože jsi to nijak nekonkretizoval. Jen ve tvém zájmu doufám, že v něčem hustém nedřepíš ;o)
17. 02. 2008 | 14:10

kocicka napsal(a):

Jsou to všichni stejně šmejdi, chce to vyházet z Hradu, z poslaneckých klubů, a ze Senátu, který je zcela prohnilý
17. 02. 2008 | 14:10

napsal(a):

Modrá mafie = mafánské způsoby. Dokazují to dne s a denně. Poslední mafiánská praktika zasílání nábojů, střelného parach a pod. spolehlivě zajistí dodání hlasů pro Klause. Jak jednoduché, že? Pak se to svede například na Paroubka! Výborné nápady mafie ODS, z dílny tandemu Tupolánek-Dalík.
17. 02. 2008 | 14:12

Ladic napsal(a):

vzal si znovu slovo Jiří Paroubek, který zmínil, že "není přeběhlík jako přeběhlík".

http://zpravy.idnes.cz/posl...
17. 02. 2008 | 14:12

giovanni napsal(a):

Zdravím pane Paroubku.Jsem vaším voličem,ale není mi jasné proč základní organizace kde je příslušný pan ŠLOUF se s tímto už dávno nerozloučila.Myslím,že tam musí být nějaká pátá kolona.V demokratické ODS by už dávno nebyl.Jinak přeji hodně zdaru a nenechte se znechutit.
17. 02. 2008 | 14:13

Karel napsal(a):

Dobrý den, proč si myslíte, že by politika pod vedením kandidáta ČSSD směřovala k odkazům TGM? Můj pocit z chování ČSSD a jejích předáků takový vůbec není. Nemyslíte si, že když taková slova vypouští někdo, kdo přirovná svoji porážku v premiérské kandidatuře k únoru 48, tak je to přinejmenším úsměvné.
17. 02. 2008 | 14:13

Ladic napsal(a):

skogene už to mám: Ty jsi Roko....
17. 02. 2008 | 14:14

Ladic napsal(a):

Poslanec Evžen Snítilý zvolený za ČSSD dá při páteční druhé volbě na Pražském hradě svůj hlas kandidátovi vládní ODS Václavu Klausovi. Sociální demokracie ho proto ještě před začátkem společné schůze Senátu a Sněmovny vyloučila ze svého poslaneckého klubu a vyzvala ho, aby složil poslanecký mandát.
http://www.novinky.cz/clane...
Pluralita ala čssd a Skogan
17. 02. 2008 | 14:15

SuP napsal(a):

jarda napsal(a):
Já si myslím, že v ČSSD ke vzpouře nedochází, ale peníze se točí u zlodějů v ODS a s tátou tunelem senilním Klausem. Kolik má Klaus přátel mezi největšími zloději ČR. A teď i příznivci toho starého zloděje budou platit za jeho zvolení 300 miliard pobožným parazitům. A budou platit i jejich vnuci a to vše za zvolení toho nafouklého pošuka Klause.
17.02.2008 12:02:04
Lukáš Bušina napsal(a):
Rád bych upozornil modré soudruhy, že to, co píší svědčí o jejich vlastní úrovni a o úrovni voličské základny jejich strany. Nevrháte dobré světlo na ODS se všemi Vašimi vulgarismy, napadání a urážkami.
17.02.2008 11:41:33
K tomu není co dodat.
17. 02. 2008 | 14:16

jakub napsal(a):

Spíš bych řekl, že vyhrožováno bylo těm, kteří volili Klause z jiných stran. Pochybuji, že by jim vyhrožovali ti, kteří byli rádi že jejich hlas dostanou.
Myslím, že jim vyhrožovali ti, kteří si mysleli, že budou volit podle vůle jejich předsedů.
Je logické, že pokud volili jinak než slíbili, mohly by v tom být úplatky (nemáte ale důkazy). Zrovna tak logické je, že pokud volili proti Vaší vůli, tak to vydírání a výhrůžky musely být z Vaší strany. (také nemám důkazy).
Neřekl bych, že libovůlí rozhodčího Vám někdo dal gól. Řekl bych, že tou špínou co jste všichni předvedli jste si dali vlastní gól do své branky.
17. 02. 2008 | 14:16

nechodím k volbám napsal(a):

Máte naprostou pravdu pane Paroubku a velice si vážím, že proti té Modré špíně nejen v parlamentu ale ihlavně ze sdělovacích prostředků dokážete náramně bojovat. ODS vyhrála volby podvodem, podvodem získala na svoji stranu Melčáka a Pohanku a teď za bílého dne ukázala co je to "demokracie" v podání ODS.
17. 02. 2008 | 14:17

Ladic napsal(a):

http://www.ihned.cz/c4-1007...
Cesko.iHNed.cz 18. 1. 2007 12:16
Paroubek: Majetek obou přeběhlíků budeme sledovat i za 10 let
"Celá mladá generace ČSSD je silně motivována k tomu, aby sledovala jejich majetkové poměry i za poměrně dlouhou dobu," řekl šéf sociálních demokratů.
PRAHA 18. ledna
17. 02. 2008 | 14:17

Ladic napsal(a):

pokud nechodíš k volbám, tak co řešíš?Rudá špína?
17. 02. 2008 | 14:18

Nebojsa napsal(a):

To Giovanni.

Já jsem nejenom voličem, ale i členem ČSSD.

Problém ČSSD tkví v tom, že nemá vnitřní mechanismy, jak podobným přeběhlíkům či Šloufům obecně zabránit v jejich činnech.
Ještě horší je, že nemá ani mechanismy, jak na takové činy reagovat.
17. 02. 2008 | 14:18

hudla napsal(a):

Vy všichni, kteří bráníte p. Klause a jeho hejno modrých holubic, jste asi zapoměli, kdo vlastně rozkradl naši republiku v " kuponové privatizaci ". Všechi kamarádi ODS, kteří se přiživili na hlouposti nás ostatních se nyní skrývají mimo ČR v v rozvojových zemích Afriky. To vše je obrázkem zkažené morálky a toho, jak si ODS myslí, že se zde musí žít. Tak tuto sebranku dále podporujte a budete platit poplatky za dýchání vzduhu.
17. 02. 2008 | 14:19

Skogen napsal(a):

Flaškowče, ten projev byl reakcí na sprosťárnu zvanou Kubiceho zpráva, která je v současné době zcela passé - neprávem, protože její okolnosti by měly být prošetřeny parlamentní vyšetřovací komisí. Projev pana Paroubka byl ve vypjaté situaci emotivní, nicméně, ačkoliv se vám netrefil do vkusu, v jeho slovech bylo víc pravdy než v polovině Klausových prezidentských výroků.

K té pluralitě názorů - už to, že se jiné názory vyskytují a jsou známy, o pluralitě názorů vypovídá. Také jsem už prohlásil, že pluralita názorů nesmí vést k anarchii, což si zřejmě představoval Zeman a co se do odchodu Grosse naplňovalo. Máte možnost svůj názor prosadit - ale jestliže zajdete za určitou mez a nezískáte podporu, pak jdete po svých.

ČSSD skutečně nepůsobí jako parta skautů se společným tajemstvím, která přísahala na vlčí dráp. Naopak ODS jedná až tajuplně jednotně. Jak jsem už na fóru pod články Aktuálně.cz prohlásil, zdá se být naprosto nepravděpodobné, že by ani jeden poslanec ODS, ani jeden senátor za ODS, neměl zájem vyslechnout liberála Švejnara, když mu ani na jednom setkání nevěnovali více než pár minut. To už ovšem o přísaze na jakousi relikvii vypovídá.
17. 02. 2008 | 14:19

J.Petráš napsal(a):

Pane Paroubku,
předseda strany je přece hlavní zodpovědný člověk a politický garant kvality lidí, které strana schválí na kandidátku a platí jim kampaň. To je jen a jen problém ČSSD, koho si vybrala. Přestaňte už svalovat vinu na jiné, kdybyste měli kvalitní výběr poslanců, tři by Vám nedezertovali. Je zajímavé, že odpadlíci jsou jen a jen v ČSSD. Až zas budete s Rathem a Haškem a Váňou hřímat o politické korupci, uvědomte si především, že jste osobně zodpovědný za to, koho jste vybral na kandidátku. Jsem přesvědčen, že Vám utekli i bez korupce a nejsou poslední. A při takové trojnásobné ostudě by slušný a zodpovědný politik již držel ústa a chodil kanály.
17. 02. 2008 | 14:20

Ondřej Balušek napsal(a):

Pan Paroubek co zase prohral uz po tolikate a jeste stale se nenaucil prohravat je zase mimo, no co uz, potrefeny.
17. 02. 2008 | 14:20

jakub napsal(a):

Pane Paroubek, když jste odešel z KSČ do ČSSD, nejste náhodou také takový přeběhlík, které nyní kritizujete?
17. 02. 2008 | 14:21

... napsal(a):

Modrý komunizmus vítězí - Senilního narcisáka z hradu procenta podpory lidí nezajímají,jeho kámoše předsedu ODS to jak se lidem žije už vůbec nezajímá a jejich příznivci s vymytejma mozkama tu horentně vyjadřují své bludy,aby tu náhodou někdo neřek něco zajímavého...
17. 02. 2008 | 14:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivé a vulgární příspěvky, které porušovaly Kodex diskutujcích. Dtejně tak je na těchto stránkách nepřípustné zvýrazňovat texty na úkor jiných, tedy psát je celé velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 02. 2008 | 14:24

Rozbuška napsal(a):

To Petráš,

J.Paroubek si nikoho z nich nevybral, vygenerovala je stranická mafie na úrovni krajů. Takže není ani nutné´, aby z toho měl osobní mindráky.
Jiná věc je, jestli modernizace strany dospěje k omezení vlivu těchto mafií.
17. 02. 2008 | 14:24

Tereza napsal(a):

Vážení a milí, upřímně řečeno, pan Topolánek není výhrou v loterii,ovšem vlády pod praporem pana Paroubka bych se obávala více. Je pravou, že naším politickým sperktrem protékají hektolitry špíny. Ale dějě se tak ve všech táborech, nejenom v tom modrém. Když už mluvíme o mafiánských praktikách, zaslané kulky toho budiž důkazem... Z navrhovaných kandidátů byl a je tím pravým pan Václav Klaus. Nejsemjeho fanynkou a v mnohém s ním nesouhlasím. Ale narozdíl od pana Švejnara (Což je jistě také velmi inteligentní a vzdělaný muž) umí pan Klaus prosadit sám sebe a nepapouškuje názory a vize svých navrhovatelů. Také je s naší zemí spjat mnohem silnějším poutem, než pan Švejnar. Nutno ještě podoknout, že nejsem konzervativní a zatvrzelý člověk nad hrobem, který dá na tlak médií. O politickou scénu se zajímám, i když radost mi stávající situace nedělá. Každopádně nabývám dojmu, že v řadách ČSSD se šíří paranoia, stačí si párkrát poslechnout pana Ratha, Paroubka a jim podobné.
17. 02. 2008 | 14:24

morskaapanna napsal(a):

Pane Paroubku, osobně je mi taky velmi líto, že nemáme presidenta pana Švejnara. Na tu noblesu, inteligenci a nadhled si budeme muset zkrátka ještě počkat. Ale na druhé straně jsem velice ráda, že nebyl zvolen mj. také díky jarmarečním praktikám levicových poslanců, které jako by z oka vypadly těm, které předvedla vítězná strana. Každé zlo je však na něco dobré. Určitě vám neušlo, že staronový pan president, který je známý spíše pohledy nazpět, v prvním interview po svém zvolení (poté co překročil hromádku mrtvol), oznámil, že nastala doba se dívat vpřed. No řekněte, není to pokrok? Já vím. Pět let je dlouhá doba. Ale na druhé straně jsme na tom lépe než jistý amazonský kmen, jehož náčelník zůstavá "ve funkci" ještě několik let poté, co zesnul.
17. 02. 2008 | 14:26

Skogen napsal(a):

Ladic - Snítilý svůj názor neobhájil. Poslanecký klub ČSSD se rozhodl všemi hlasy podpořit kandidáta prof. Jana Švejnara. Snítilý mohl v tuto chvíli prosazovat svůj názor, to, že doufal v tajenou volbu, ve které by svůj slib mohl nemorálně porušit, ho nikterak neospravedlňuje.

Vy mi připadáte jako naivní člen představenstva, který připochoduje na jednání se svou strategií diametrálně odlišnou od ostatních a požadujete, aby se vám všichni ostatní přizpůsobili ;o)) Můžete svou strategii přednést a získat pro ni podporu - pak je to v té či oné míře podle vás. Ovšem jestliže neuspějete, pak se buď podřídíte většině, mezi kterou demokraticky prodléváte a demokraticky razíte pluralitu názorů, anebo se seberete a vypadnete, protože pak bez teamového ducha nemáte v teamu co pohledávat..
17. 02. 2008 | 14:26

koloběžka napsal(a):

těmito kecy vy pokrytci nic nezměníte kdo si to přečte?
Klement? Ten ne!
je třeba vyjít do ulic a vyházet tu špínu z poslaneckých a senátorských zhnilých lavic, jsou tam skoro už 20 let tam smrdí a nic nedělají
Pozor, mažou to tu ti slídilové modrých ptáků
17. 02. 2008 | 14:27

Radys napsal(a):

Pane Paroubku, při sledování vašich výroků v médiích se jen těžko lze ubránit dojmu, že dokážete něco jiného než hledat chyby všude kolem sebe a házet špínu na druhé.
Zde na blogu píšete, že politika zvulgarizovala, myslím, že k tomu výrazně přispíváte. Dělejte prosím konstruktivní politiku nebo odstupte.
17. 02. 2008 | 14:29

Ladic napsal(a):

Hudlo - myslíš jako kakaový BOB, Ten věrný Rokův kamarád?
17. 02. 2008 | 14:29

martin napsal(a):

pánbíčkáři si budou dále volit ty zlosyny z KDU, jím se to těm pokrytcům hodí do krámu
tady diskutovat je ztráta ččasu
šmejdi to cenzurujou, a vy jim na to skočíte
to je naivní primitivismus
jděte k volbám a volte jedinou stranu
ksčm, a ne ty zmrdy pokrytecké z ods, kdu a čssd
17. 02. 2008 | 14:29

ravok napsal(a):

VOLBA PRESIDENTA 2008

Myslím,že pan Mejstřík ve svém projevu při druhé volbě presidenta uhodil hřebík (pardon ODSS)na hlavičku.
Při návštěvě p.Švejnara v senátu v ODSS i v posl.sněmovně u ODSS se ho ani jeden „statečný „ ODSSák na nic neodvážil zeptat-proč asi ? Obdivuhodná morálka v ODSS! Po volbě náš nový pan president V.Klaus řekl, že pánové Pohanka,Melčák a Snítilý,jsou opravdu,ale opravdu stateční muži když hlasovali pro něj.Chtěl bych vidět,co by se stalo,kdyby se takoví „tři stateční muži „ vyskytli ve straně ODSS! ODSS by je určitě,ale určitě nevyloučila,protože v této straně vládne demokracie a každý může volit úplně ale úplně svobodně! Co se týká lidovců ti byli v první volbě pro veřejné hlasování,ve druhé volbě se svobodně rozhodli ,že budou prosazovat volbu tajnou a pak,když se ODSS svobodně rozhodla pro volbu veřejnou,tak se pro ni rozhodli svobodně také lidovci.Zrovna tak dávali svobodně hlasy Klausovi i Švejnarovi,více hlasů ale Klausovi,protože je prý podle p.
Kalouska k tomu donutil nepřímo p. Halík,který loboval u nich za p.Švejnara a oni z toho prý byli znechucení,takže na protest volili p.Klause.Mimochodem p.Čunek dával hlas p.Švejnarovi.Politologové v televizi před třetím kolem volby začali kombinovat,že by „bylo taktické a že by tím politicky získal“ kdyby p.Švejnar i se svými navrhovateli opustil provokativně sál,ale p.Švejnar mne nezklamal a zachoval se výborně,včetně gratulace p.Klausovi a myslím si ,že zákonodárcům a nám všem udělil lekci slušného chování v politickém souboji.I taková maličkost,na začátku ,kdy přidržel židli nové kandidátce p.Bobošíkové před začátkem volby o něčem svědčí !
17. 02. 2008 | 14:29

Peter napsal(a):

ze vsim s vama souhlasim nejde o to kdo vyhral ale jakim spusobem. Vazne to svedci o podkopavani demokracie v nasem state. P.Klaus byl klidni protoze vedel ze poslanci svoji hracku kterou bezesporu volba prezidenta je nepusti z ruky. a tak udelal neco co by udelal kazdy mocechtivy clovek. loboval tam kde mnel. P.Svejnar naopak spolehal na hlas lidu ale malo zna pomery u nas po roce 89. Lid je jenom povl ktery prekazi lidem na verejnich postech bohatnout.A komplikuje udajnou nevedomosti politiku. Uvidime jakyma slibama budou opet zarit u voleb plakaty.Sme nejuzasnejsi a nejvic komedialni divadlo pro celou europu.
17. 02. 2008 | 14:30

Alžběta napsal(a):

Snaha pana Paroubka zhodnotit s nadsázkou předvolební "boje" se zase přemrštila v nám již tolik známe kydání hnoje na oponenty:)Čím dál větší nuda!
17. 02. 2008 | 14:31

Ladic napsal(a):

skogene - správný straníku, ano neobhájil....to je bída....pluralito...působíš poněkud trapně...
17. 02. 2008 | 14:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

text pana martina z 14:29 tu nechávám z výchovných důvodů.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 02. 2008 | 14:32

prog napsal(a):

ač bývalý volič ČSSD musím všechny upozornit na jednu záležitost po které jsem přestal tuto stranu volit!byla to minulá volba presidenta kdy měli vše ve svých rukou a mohli si zvolit svého !již tehdy jsem usoudil že se jim to mnohonásobně vymstí! bohužel nemýlil jsem se!
17. 02. 2008 | 14:33

Ladic napsal(a):

Petře, ty lide, mluv za sebe a zkus to bez hrubek....lépe to vypadá..
17. 02. 2008 | 14:33

jakub napsal(a):

Morskaapanna
S tím náčelníkem po smrti bych se bál hlavně v ČSSD. Zatímco Kaus sportuje a bude žít spokojeně, Paroubek žere a užírá se neúspěchy.
Asi ho to klepne dřív než Klause. Být členem jeho party,začal bych shánět něco na mumifikaci. Mausoleum v Moskvě je volné.
17. 02. 2008 | 14:35

Kaca01 napsal(a):

Pane Paroubku,uvedomte si uz konecne,ze od chvile,kdy jste vstoupil mezi spicky CSSD a posleze se stal jejim predsedou,vladne mezi cleny strach,nesvoboda a tvrde diktatorske manyry.....myslite,ze ve strane,majici v nazvu slovo demokraticka,je toto vhodne a slusne?Kritizujete vsechny okolo,ale uz jste zkusil prehodnotit taky sve chovani a vystupovani? Myslim,ze byste mel!
17. 02. 2008 | 14:37

SuP napsal(a):

Řečeno paroubkovsko sportovní terminologií -
Vyhrála ODS, ale ČSSD měla více ze hry.
Asi protože jsou hravější, než pracovitější?
17. 02. 2008 | 14:37

Jenda napsal(a):

morálními vítězi voleb jsou Švejnar, Bobošíková a Diensbir.
17. 02. 2008 | 14:38

mejla napsal(a):

Pane Paroubku, uz to zabalte. Jste trapnej az to triska dverma!
17. 02. 2008 | 14:39

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
Dobrej pokus, ale KOHO tím chcete vychovávat?
:-)
17. 02. 2008 | 14:40

Skogen napsal(a):

jakub - mě absolutně nezajímá, jestli Klaus sportuje. Zato vím, že mě hněte, jakou ostudu mi v zahraničí dělá.

Jistěže někomu takzvaně "kápne do noty", jiným jako mně pak nikoliv. V tom je však kámen úrazu. Prezident (prezident všech občanů) by se měl zdržet extrémních poloh, tedy měl by své vášně mírnit natolik, aby v kontroverzních záležitostech vystupoval neutrálně.

V tomto smyslu bych přivítal, kdyby Klaus promptně z Hradu odklusal někam na sportoviště a tam se tužil do halelujá.
17. 02. 2008 | 14:40

Hariet napsal(a):

Pane Paroubku, nemusím zrovna se vším souhlasit o čem píšete, ale v podstatě Vám dávám zapravdu. Pan Švejnar by byl pro naši zemi v prezidentské funkci rozhodně větším přínosem, než zvolený prezident V. Klaus. Však měl namále - i když celá fanatická ODS za ním stála jako pevná hráz. A nakonec byl zvolen díky bezcharakterním, uplaceným přeběhlíkům Melčákem, Pohankou, Snítilem a nevěrohodnou Zubovou. Kroky, které zjevně učinila ódesácká lobby za zvolení V. Klause jsou skutečně opovrženíhodné. Co ale napláčeme nad rozlitým mlékem? Bylo by dobré, kdyby se Jan Švejnar rozhodl nějakým způsobem působit v české politice - a zasloužit se o její kultivaci. S tím augiášovým chlévem, v jaké se nachází, je již potřeba neco udělat... I když byl V.Klaus prezidentem zvolen, pro mne prezidentem není... Musel by preferovat jiné morální a hodnoty než ty, kterých je symbolem. Proto se s ním nemohu vnitřně ztotožnit - zrovna jako mnoho mých spoluobčanů.
17. 02. 2008 | 14:40

miki napsal(a):

Vážená paní Terezo,nevím,čeho se obáváte více,ale jestliže Klaus podepíše zákon,že batolata budou platit za pobyt v nemocnici,pak nevím jak je tento narcis spjat s občany této republiky.Zcela nepapouškuje jiné názory,on ani jiným nenaslouchá.
Obávám se spíše vaši paranoi!
17. 02. 2008 | 14:41

Skogen napsal(a):

Pane Stejskale, mohou provokatéři někoho vychovávat :o)?
17. 02. 2008 | 14:42

Skogen napsal(a):

Víš Ladici, se zkacující se délkou tvých příspěvků vzrůstá míra osobních invektiv v nich obsažených, takže takhle opravdu ne ;o))

Měj se blaze ;o)
17. 02. 2008 | 14:44

Jaroslav napsal(a):

Přímá volba je přece samozřejmost!!! Politici nás nemůžou mít neustále pod palcem tak jako teď.
17. 02. 2008 | 14:45

http napsal(a):

Ten Snítilý je tak průhlednej, že to snad ani není možný. Podmáznutej byl už dlouho před samotnou volbou.
A teď samotná volba:
počítal s tím že bude tajná volba, nikdo nic nepozná a jede se dál. A ejhle - bude se volit veřejně. No komu by se z toho nezamotala šiška, že? Zpanikařil a nechává se dokonce přistihnout, jak se radí se svými chlebodárci. Na jejich radu mizí v nemocnici.
Rekapituluje: Dva roky do důchodu, s politickou kariérou už nepočítá.
Ve druhé volbě nechává uniknout smrad své prohnilosti naplno.
Přimlouvám se za to, aby s individuem tohoto typu Sociální demokracie okamžitě vyrazila dveře a bylo na něj podáno trestní oznámení pro podezření z korupce.
17. 02. 2008 | 14:45

JSP napsal(a):

Myslím, že se dá napsat s velkou pravděpodobností, že "p. Paroubek je věčný druhý vítěz" - skoro bych navrhl tento postulát zařadit do kategorie společensko-ekonomických zákonů. Pak je zajímavá další věc, že jedině sociální demokracie v období mezi volbami ztácí své poslance, byť jí podle průzkumů preference rostou!
17. 02. 2008 | 14:46

Hollauer napsal(a):

Zase plné pravopisných chyb. Ti lidé se snad nikdy nenaučí psát bez chyb!
Podle toho také vypadá jejich myšlení.
Bohužel se to týká všech, nikoli jen sociálních demokratů, ale i ODS, zelených, lidovců či komunistů...
Jako žáky bych je nechal propadnout a místo v politice by měli hodně práce se uchytit někde ve fabrice, a to ještě na té nejnižší příčce společenské hierarchie, na dvoře jako jeho uklízeči...
V nejvyšší politice nemají vůbec co dělat...
Jakoupak asi ti lidé pak mají duchovní a lidskou hodnotu? Co mohou udělat pro druhé?!
Dr. Jan Hollauer
17. 02. 2008 | 14:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Kováči,

zvýrazňování textů na úkor jiných, tedy jejich psaní velkými písmeny je na těchto stránkách v rozporu s Kodexem diskutujcích. Vaše texty jsem byl proto nucen smazat.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Pánové Skogene a SuPe, třeba sebe. Rád si některé věci občas oživím, abych třeba nezapomněl.
17. 02. 2008 | 14:48

Mojenda napsal(a):

Byl to velký boj a nebyl nadarmo. Národu jste prokázal, že nejste na straně zlodějů a úplatkářů. Nejednotnost byla příčinou prohry, to je pravda, ale nevadí. Buďte realistickým politikem. Staré arabské přísloví říká: "Vlci vyjí, psi štěkají, ale karavana jde dál". není všem dnům konec.
17. 02. 2008 | 14:49

napsal(a):

Kača1, už máš uklizené záchodky?
17. 02. 2008 | 14:50

Novák napsal(a):

Tak jsem si řekl při otevření stránek, dnes ne,dnes nebudu nic psát, jenom si přečtu reakce slušných lidí na trapnost a nadutost, kterou předvedl prezident ODSsmanů na Primě ve 13 hodin. Ale všiml jsem si, že dnes zde opět "řádí" ubožáček Ladič, kterému čouhá z bot modrá sláma, který s oblibou obhajuje neobhajitelné - politiku a chování ODS, strany, kde v jejím chování začínají převládat fašisující prvky jednání.
Takže Ladiči - pan předseda inženýr Paroubek má ve všem co shora napsal - plnou pravdu. Musím vás upozornit, že to není politik, kterého obdivují, ale zcela nestranně musím napsat - hájí svojí pravdu a bojuje proti všem špatnostem a podlostem , které sem zavedla ODS a snaží se pomoci lidem, kteří se nemohou bránit proti zločinecké zlovůli Nečasů, Julínků a ostatních nechutných strůjců současného stavu. Samozřejmě že na tohoto člověka nemáte , protože vaši představitelé jsou ubozí lháři a podvodníci a proto se snažíte (celá ta modrá lůza) ho dehonestovat na stránkách různých blogů a vaši představitelé se ho snaží dehonestovat ještě podleji - např. Kubiceho zprávou, která byla podle posledních informací vyrobena na Jánském vršku 10 ve vašem ústředí. Vše má jedno pozadí - veliký strach z tohoto člověka. Jeho vystupování je trochu drsnější, ale proti špíně se nedá bojovat úslužnými slovíčky. Jeho projev po volbách v 2006 jsem považoval za správný ve všech bodech. Současná volba prezidenta ODS slova z června 2006 plně potvrdila. Když nestačilo podplacení penězi (Melčák, Pohanka, dvě nezávislé), tak se přistoupilo k vydírání doklady z minulosti, které má NĚKDO k dispozici.

Pan profesor Švejnar byl jediná záruka, že se pomalu, ale hodně pomalu začne politická scéna kultivovat, ale po výsledku volby, jak dopadla - zvítězila v naší zemi zloba, špatnost, lhaní, podvody, korupce, touha po penězích a zlodějiny.

Jak si Ladiči napsal - není přeběhlík jako přeběhlík - na některého stačí 2 miliony, na některého je lepší vytáhnout 300 miliard, a nebo co je nejlacinější - stačí jeden papír z minulosti.
17. 02. 2008 | 14:50

jakub napsal(a):

Skogen
Víte já bych neměl presidentu za zlé, kdyby říkal své názory nebo prosazoval názory obyčejných lidí i kdyby to bylo v rozporu se stranickými zájmy vládnoucích nebo opozičních stran.
Přál bych si, aby jsme si volili presidenta sami a vybrali ho na základě jeho názorů.
Aby při volbě řekli co chtějí dělat, změnit , prosazovat. Pak by měl president mandát větší než nějaké strany, které prosazují jen své stranické zájmy a president je musí respektovat.
Dokud ho budou volit strany, nemůže být nadstranický a budeme svědky těchto špinavých komedií.
Navíc bude vždy polovina straníků nadšená a polovina rozhořčená z osobní výhry nebo prhry. Takto by byl zástupcem národa, ne strany.
17. 02. 2008 | 14:52

ZZ napsal(a):

A je to tu znovu. Pan Paroubek opet prohral a opet vidi vinu vsude okolo a ne u sebe. Jeho pozdni hledani kandidata, neschopnost najit levicoveho nebo aspon levostredoveho kandidata, prohlaseni ze Svejnar neni vhodny kandidat (vloni v srpnu), trvani na naprosto nedemokraticke verejne volbe, kde ztratil i hlasy z ODS (ano i ODS neni jednotna a nejsou vsichni spokojeni se soucastnym vedenim) a v neposledni rade jeho diktatorsky zpusob vedeni a vyhrozovani vyhazovem kazdeho kdo ma jinz\y nazor. To vse a dalsi jsou jednoznacne jeho chyby, ktere mozna prispely k jeho prohre vic nez cokoliv jineho.
17. 02. 2008 | 14:52

Skogen napsal(a):

JSP:

Přece už Zeman upřednostňoval odchod ČSSD do opozice s odůvodněním, že od ní odpadnou "pijavice", které se na ni nachytaly během dlouhého vládního období... Odpadají tedy. Paradoxně však právě zemanovci a to nikterak důstojně.

Já bych nad panem Paroubkem nelámal hůl. Zdaleka ne. Když vezmete v potaz jak dlouho je ve vrcholné funkci a v jakém stavu ČSSD přebral, pak být vámi, bral bych ho nesmírně vážně... Omlouvám se - vy ho tak také berete, toto jsou jen takové zaklínací tanečky ;o)
17. 02. 2008 | 14:52

Tereza napsal(a):

Je děsivé, kolik lidí s panem Paroubkem sympatizuje. Vždyť jeho výroky a komentáře... To je do nebe volající snůška populistických keců. Lidé, netvrdím, že Klaus je úplně košer, ale pan Paroubek v závěsu s Rathem umí jenom kydat hnůj. Ovšem v tom svém chlívku si ne a ne uklidit. Je to ubohé prohlášení, což ovšem svědčí o celkové situaci v rámci nejen sociální demokracie, ale v celém parlamentu. I když... ČSSD v ubohosti kraluje. Je to špína...
17. 02. 2008 | 14:53

napsal(a):

Ladiči, už to mám, ty jsi Dalík!
17. 02. 2008 | 14:54

Skogen napsal(a):

Jakub:

Hovořil jsem přece o reprezentaci občanů, ne vlády ani snad politických stran... prezident by měl vnímat, která témata působí kontroverzně a reprezentovat svou vlast s vědomím, že reprezentuje všechny, tedy v nejhorším případě průměr, nikdy však nějakou výseč.

Jinak, je přirozené a žádoucí, aby prezident vystupoval v souladu se stanoviskem vlády a alespoň se Zamini by se vzájemně tlouct neměli..

Bezvýhradně s vámi souhlasím v případě preference přímé volby prezidenta. Ta jednak důkladně "propere" kandidáta, jednak ukáže jeho schopnosti v mezních situacích předvolebních klání, jednak zamezí kšeftování s poslanci.
17. 02. 2008 | 14:57

morskaapanna napsal(a):

jakub
No ono se dá mumifikovat ještě za života a mausoleum se dá postavit kdekoliv.
17. 02. 2008 | 15:00

napsal(a):

Ano, díky hlasu statečných poslanců Melčáka, Pohanky a Snítilého se stal Klaus presidentem! :D, ano.
17. 02. 2008 | 15:00

Shark napsal(a):

Můžete vysvětlit, jak je možné zvolit nadstranického kandidáta a přitom zakázat svým poslancům takto volit? Indoktrinace myšlení nesvědčí pro demokratické smýšlení. A te´d kopete kolem sebe jako po volbách v roce 2006. Neumíte prohrávat.
17. 02. 2008 | 15:00

jarda napsal(a):

Terezo, lidem po Dalíkových deformách nic jiného nezbývá, než přejít k Paroubkovi. Počkej za pár měsíců, jeho preference půjdou ještě výš. Ale za to si může modrá klika. Nehledej chyby na Paroubkovi, určitě jich má dost, ale hledej proč za ním lidé jdou a co je na jeho stranu zahání.
17. 02. 2008 | 15:01

Jeník napsal(a):

Terezo je děsivé, kolik lidí je tak neinformovaný, jednoduchých, zlých a ne zrovna na dostatčné duševní výši. Jak múže někdo napsat, že Klaus je košér. Vždyť je to člověk, který se dopustil několika zločinů, který lže a škodí našemu státu. Pan Mejstřík (kterého nemám vůbec rád), řekl plnou pravdu při volbě na hradě.
Představité ODS jsou dál, ti nekydají hnůj, ti kydají zločiny a podvody.
17. 02. 2008 | 15:01

Petr napsal(a):

Pane Paroubek,opět jako obvykle! Komentářem jste přesvědčil, že nesaháte kritizovanému Václavu Klausovi ani po kotníky. Sakra! To jsem Vám polichotil...ale budiž, když už oslavujeme zvolení Václava Klause, tak trochu aristokratické velkorysosti neublíží.
17. 02. 2008 | 15:02

Yva napsal(a):

Mě nevadí,že je pan profesor Švejnar muž s americkým občanstvím,jak píše někdo výše.Je to muž,který jediný v tomhle klání měl glanc,neprojevoval žádný záchvěv nervozní arogance,je to nonšalantní,vzdělaný člověk.Mě tady moc chybí muži jeho typu.A právě že v politice obzvlášť,v politice bez úrovně.Nečekám už ani,že to bude tady někdy jiné.Jediné,co by radost z jeho vítězství umenšilo,je právě skutečnost,že by bylo vítězstvím pana Paroubka a jeho strany,jehož představitelem je např.bezskrupulozní Dr.Rath.Další rozbor vynechám.Z výstupů ( nedá se říct vystoupení) politiků a některých obzvlášť mi bylo těžko u žaludku.Byly to smutné dva týdny a poněkud hořké vítězství staronového prezidenta.Nemůžu říct,že bych byla hrdá na naše vrcholné politické představitele.Vyvolávají ve mně pocity marnosti.
17. 02. 2008 | 15:04

Jarda napsal(a):

Snítilého otočka je pro jeho známé záhadou. Je to jakoby Topolánek po rozhovoru s Ráthem najednou otočil a "svobodně" odvolal reformu a začal se zestátňováním. Přitom, aby to neprasklo bude přísahat na své děti, že je to jeho svobodné rozhodnutí, které právě dozrálo. Snítilého prostě museli zatlačit do kouta hodně drastickým způsobem, že raději hraje jejich hru. I to hodně svědčí o demokracii u nás
17. 02. 2008 | 15:05

Skogen napsal(a):

Shark:

Právě že nadstranického kandidáta zvolit téměř možné nebylo...;o)
17. 02. 2008 | 15:07

Waltr napsal(a):

Jenom plácá a plácá jakého měli super kandidáta. Nebyla to Švejnarovská koalice ale protiklausovská. Takže - jakýkoliv jiný jejich kandidát by stejně dostal všechny hlasy socanů, zelených, nezávislých senátorů a možná i všech komunistů. Proto každý jiný jejich kandidát by pravděpodobně získal více hlasů než Švejnar. Ale vždy by se stal stejně prezidentem pan Klaus.
17. 02. 2008 | 15:07

Tereza napsal(a):

Už abychom si mohli prezidenta zvolit my, občané. A ne naši drazí parlamentáři. Předejde se mnohým nechutnostem - Úvahy pana Paroubka nevyjímaje. I když, u něho člověk nikdy neví:-D Spíš zase bude za občanským hlasováním vidět nějaký komplot ODS, tentokrát by se modří mohli spolčit pro změnu třeba s Marťany... A to je už na pováženou, přátelé:-D
17. 02. 2008 | 15:07

Vladimír napsal(a):

Pro Asama:
Omyl ! Paroubek se nenarodil jako Pechvogel, ale bohužel se změnil režim. Jo, to už nejsou noční tahy zdarma po pražských vinárnách.....
17. 02. 2008 | 15:08

Raito napsal(a):

Nemuzu s vami nez souhlasit. nepochybuji o tom ze kdyby byla u moci CSSD chovala by se stejne jako ODS, nicmene nyni bych si vsem zastancum ODS a Topolanka dovolil odcitovat naseho mileho pana premiera:"At dou vsichni do prdele" konec citatu.
17. 02. 2008 | 15:08

bobr napsal(a):

Pane Paroubku! Může Vás těšit zájem o Váš blog, i když se v diskuzi projevují hlavně vaši nepřátelé, zhusta modří ptáci, z nichž lze omluvit alespoň ty, kteří se vyjadřují slušně. Popsal jste volební průběh docela přesně, já jen dodávám: když ODS náhle souhlasila s veřejnou volbou, které se předtím vehementně bránila, měla už své uplacené volitele pod kontrolou, vč. jedné rezervy. Úplatek nemusí být jen formou slíbených a předaných peněz, ale platí i formy vydírání. Za všechny alespoň rozhovor p. Langera s p. Snítilým během během první volby. Takže Tupolánek mohl Langera pochválit za "získaný hlas". Nemohl ale pochválit Béma, kterému se získat hlasy nepodařilo. Celkem výstižně to v předvolebním projevu vystihla pí Bobošíková. Nemusim jí, ale udeřila hřebík na hlavičku. Nenechte se otrávit!
17. 02. 2008 | 15:08

Martin V napsal(a):

Bohužel dnes nemáme prezidenta, ale šaška, který se tam protlačil díky svým mafiánským kamarádům a jejich praktikám.
17. 02. 2008 | 15:09

techtle - mechtle napsal(a):

to co zde starosta quimby píše není nic překvapujícího - jen samé výmluvy a polopravdy
17. 02. 2008 | 15:10

jakub napsal(a):

Když tu tak čtu příspěvky zjišťuji, že 95% lidí je tu nespokojených s naší politickou scénou. Jedni nenávidí opozici druzí zase koalici.
V čem to může být, že naši politici vyvolávají tolik emocí a nenávisti?
Asi to bude v nich samotných. sami rozsévají nenávist, kradou a zneužívají pravomoci.
Straničtí fanatici to sice vidí jen na těch druhých, ale ve skutečnosti jsou všichni stejní.
Je potřeba se jich zbavit. Jak ale na to když o jménech na kandidátkách rozhodují právě ti nejvýše postavení a tím i ti nehorší.
Jediná šance jak obměnit ten charakterový lidský odpad je zavést pro politiky psychotesty.
Jakékoliv svinstvo na této Zemi, křivdy, války zavinili vždy politici.
Každý policista nebo řidič kamionu musí mít tyto psychické testy a politici, kteří mají největší moc, nic mít nemusí.
Věřím, že pokud by tyto testy byly, nikdy by se k moci nemohl dostat, Hitler, Stalin, nebo třeba Kalousek nebo Paroubek.
Pojďme založit petici za tyto psychické testy pro politiky a vysoké státní úředníky
Jsem si jist, že z toho mravního hnojiště tam nezůstane skoro nikdo.
Pokud tu chceme žít dobře, je v zájmu nás všech mít ve vedení lidi s nenarušeným charakterem.
17. 02. 2008 | 15:11

Tereza napsal(a):

Jeníku, ehm, přečti si to znovu, doslova píšu, že NETVRDÍM, že Pan Klaus je úplně košer... Je děsivé, že neumíš pořádně číst:-D A ten pravopis, to by chělo také vyladit, milý Jeníku, když už chceš diskutovat o duševní výši:-D
17. 02. 2008 | 15:11

jarda napsal(a):

Terezo, ještě jednou. Přestaň neustále omílat něco o Paroubkovi, ten není důležitý, zamysli se proč lidé utíkají ( nebo jsou nuceni utíkat po 18 letech) zpět na levici. tedy od Klause. V tom je podstata, nikoliv v Paroubkovi jak se to někdo jednoduchý snaží vysvatlovat
17. 02. 2008 | 15:11

edge napsal(a):

Proč tolik manipulací, polopravd a nenávisti od příznivců ODS na adresu pana Paroubka, při současném nevidění mnohem závažnějších, rozporuplných, negativních projevů politiků ODS?

Proč je největším přáním příznivců ODS odchod pana Paroubka z vedení ČSSD?Je to snad z důvodu péče o posílení svého politického konkurenta?

Zakladatel ODS vložil do své strany své vlastní osobnostní charakteristiky a přivábil tím podobně zatížené jedince a to sobectvím, neomylností, arogancí, falešností, manipulátorstvím.

Toto jsou typické osobnostní charakteristiky politiků ODS a jejich obdivovatelů posílené o ideologii prosazovanou korupčními a mafiánskými praktikami.
17. 02. 2008 | 15:12

Jan Málek napsal(a):

Vážený pane Paroubku, velice Vám fandím a přeji si, aby jste ještě hodně dlouho zůstal předsedou ČSSD. Tato vaše funkce totiž bude zárukou, že ČSSD za vašeho předsednictví žádné volby nevyhraje.
17. 02. 2008 | 15:13

Míla napsal(a):

Pane Paroubku.
Děkujeme, odejděte. Zatím jste všechno na co jste sáhl prohrál. Vy snad si dokonce myslíte (upřímně), že je to naopak! Věřte, že příjde den aVaši soudruzi to také pochopí. A pak půjdete do.... (Ráje)
17. 02. 2008 | 15:17

Richard Kováč napsal(a):

Pane paroubku můj názor si nepřečtete, protože i když jsem nebyl sprostý ani hrubá
ý můj příspěvek byl smazán. Že pane cenzore ? Že by jste chodil s panem paroubkem na pivko ?
17. 02. 2008 | 15:17

Tereza napsal(a):

Jardo, já rozhodně nejsem fanynkou současných modrých ptáků, ale přístup pana Paroubka se mi bytostně příčí. V současné době není v parlamentu žádná strana, ke které bych chovala bližší sympatie. Se současnou vládou v mnohém nesouhlasím. A chápu, že se někteří přiklánějí k ČSSD, ale dle mého názoru, je to jako skok z bláta do louže. Toť vše.
17. 02. 2008 | 15:18

Alena napsal(a):

Profesor Švejnar do čela ČSSD a je to.
17. 02. 2008 | 15:18

Jiří napsal(a):

Dnes se již nadstranický, nově zvolený pan president opět předvedl v TV Prima. Starej ješita si to vyřídil s Bursíkem,Paroubkem,Kateřinou a postupně příjdou na řadu další.Táta "Tunel" má paměť jako slon.Dr.V.Moravec už sere bobky a Železný se popakuje raději sám.Mejstřík se má taky na co těšit. Ale výčet není určitě zdaleka úplný. Buď ke korytu(do ODS),nebo do emigrace.
17. 02. 2008 | 15:19

Milada napsal(a):

Pane Paroubku,buďte jednou chlap,přiznejte porážku a odstupte ! Výrazně pomůžete ČSSD
17. 02. 2008 | 15:19

Waltr napsal(a):

Ještě dodatek: jeden socan pro Klause = lidská zrůda, přeběhlíci čtyři černoprdelníci + šest zelených (členové vládní koalice), jsou hrdinové, tak jako by byl každý člen ODS, který by volil Švejnara. Poslení volba - Klaus ať se stydí, možná ho volil i nějaký komunista. Švejnar se mohl stát prezidentem jedině s veřejnou podporou všech komunistů a několika přeběhlíků - podle Pablbka - vše v pořádku. Lidi procitněte, je to nebezpečný blázen.
17. 02. 2008 | 15:20

Tereza napsal(a):

A JArdo, ještě jednou. Jsme na blogu pana Paroubka, tak mi přijde docela k věci psát o něm. KAždý může vyjádřit svůj názor na určitého člověka. A myslím, že důležité to, jelikož stojí v čele v současné době nejpreferovanější politické strany, to on ji reprezentuje a vyjadřuje její postoje... Toho se obávám.
17. 02. 2008 | 15:21

citizen napsal(a):

Nejsem váš volič a většinou s vámi v ničem nesouhlasím. Teď však stoprocentně.
17. 02. 2008 | 15:25

Holoubek napsal(a):

Pane Paroubku, tentokrát jen krátce: Váš blog je trapný výsměch slušnosti jako vždy. Kombinujete, spekulujete pomlouváte jako vždy bez důkazu. Dojeli jste na své vlastní praktiky tak proč si tak stěžujete. Obávám se, pokud bude v české politice podobných individuí jako jste Vý a obvzlášť v ČSSD nehneme se dopředu. V zájmu ČSSD bych Vám doporučil rezignovat neboť nepředpokládám, že by jste se kdy dokázal poučit.
17. 02. 2008 | 15:25

Skogen napsal(a):

Terezo, jestliže by předsedou ČSSD nebyl pan Paroubek, byla byste spokojená?

Čili Zeman, Špidla ani Gross vám nevadili?
17. 02. 2008 | 15:28

had napsal(a):

Milado, Terezo
Běžte si rači číst do MFD o Pinochetoj a nezamořujte to tady blábolama.
17. 02. 2008 | 15:29

Vaclav napsal(a):

Myslím,že v těchto komentářích jste vyjmenovaly všechny kdo se motaly kolem vašich voleb,od taktiky po chyby v různých kolech,kdo vyhrál a kdo mohl vyhrát ale to podstatné,že prohrál opět lid této země,protože se zase volilo z dvou předhozených kandidátů o tom se hovoří sporadicky.Jak si vůbec dovolíte hovořit o demokratických volbách,jak se vůbec může některá politická strana považovat za mluvčího lidu,to máte ty lidi opravdu za ovce a to jim ještě natočíte,jak si tam ty mafie vyřizují účty,rozum mi zůstává stát nad vaší drzostí a tupostí lidí tohoto národa.Volily jste si Bossa a ne prezidenta.
17. 02. 2008 | 15:30

bobr napsal(a):

Doporučuji všem zde diskutujícím, aby si přečetli, pokud už tak neučinili, sloupek Jiřího Hanáka "Jedeme dál" v Právu ze soboty 16. února. Vtipné, zajímavé a hluboce pravdivé.
17. 02. 2008 | 15:30

morskaapanna napsal(a):

jakub
a co takhle jim rovnou odebírat DNA? Určitě existuje nějaký gen odpornosti, nadutosti s snížené sebekritičnosti, případně se dají určit tendence ke sluncokrálovosti. V psychotestech můžou fixlovat.
17. 02. 2008 | 15:35

Bloumal napsal(a):

Vážený pane Paroubku, to jsou zlatá slova a věřím, že i s Vaší pomocí jednou v tomto státě opět zvítězí pravda a ne jenom špinavé praktiky a honba za bohatstvím. Ono co jiného by jsme čekali od soudruhů z vládnoucího Ochotnického Divadelního Spolku, jejichž vystupování i slovník by jim mohl i leckterý dlaždič závidět...
17. 02. 2008 | 15:36

Tereza napsal(a):

Skogen, pan Zeman a pan Špidla mi nevadili, ovšem, nebyla jsem ještě ve věku, kdy bych semohla rozhodovat, zda je vloit, či nikoliv. Ovšem pan Gross... Vy jste s ním snad spokojen byl? Předseda zkrátka reprezentuje stranu. A pan Paroubek a jeho prezentace téměř všeho mi zkrátka nesedí. Možná bych k ČSSD tíhla více, byl-li by jiný předseda a vedení vůbec. Protože stávající stav je pro mně nevyhovující. PS: Pro všechny, kteří jsou přesvěčeni, že jsem modrý pták?: Topolánek taky neí zrovna ideální hráč v politickém poli a smýšlím o něm podobně, jako o Paroubkovi.
17. 02. 2008 | 15:36

MK napsal(a):

Vážený pane LQ,

opravte si prosím chyby ve Vašem článku. Vy jste musel určitě hlasovat pro stranu primitivů při posledních volbách. Příště si to prosím nechte od někoho opravit, než něco někde zveřejníte.
17. 02. 2008 | 15:38

Tereza napsal(a):

Hade, opravdu konstruktivní nápad, smekám před vaším uvažováním
17. 02. 2008 | 15:38

barbar onan napsal(a):

hihi, abych se priznal , cely paroubkuv clanek jsem ani necetl, nema to smysl,ale cekal jsem- "skakani" 25o kilovyho trpslika a malocloveka a nedustojneho hulvata, doufam a pevne verim, ze lhari - Paroubek a Rath brzy skonci!!!!
17. 02. 2008 | 15:39

karlos napsal(a):

Pane Paroubku, Váš dopis je tristní. Če neumíte prohrávat, na to jsme si už zvykli a Vaše pověstné tiskovky plné "žoldáků ODS, mafiánů, přeběhlíků a lobbistů" jsou výbornou zábavou. Co však nechápu u Vašeho "sexy mozku", že dokážete stále naivně jednat dle přísloví "podle sebe soudím tebe". Opravdu si myslíte že občané jasou tak hloupí a neprohlédli Vaši "upřímnou"snahu o přímou volbu? Vaše tlaky a chování způsobily kolapsy a úbytek Vašich volitelů. Vaše a Rathovo hloupé až hulvátské vystupování zesměšňuje nejen Vás ale i instituci ve které působíte. Jedno Vám však historie přizná - v politických slovnících zůstane u jména Jiří Paroubek přídomek - naivní populista.
17. 02. 2008 | 15:40

JMašinkova napsal(a):

Tolika nenavisti od strany ODS pan Paroubek neprál na volbě presidenta kontrolovala aods svoje volitele pan Paroubek neprohrál prohrala věčina to se vám líbí jak Topolánek nadává jak se chová proč všechno házíte na ČSSD pan Švejnar se choval slušně nikoho neurážel já jsem fandila moc ODS,ale co jsem viděla při volbě prezidenta to byla hanba Umíte akorát urážet máme každý své starosti ukliďte si každý před svým prahem a bude dobře
17. 02. 2008 | 15:41

Waltr napsal(a):

Přímá volba, jenopm to ne. Při tuposti většiny čechů by kandidátka vypadala asi takto: Svěrák, Smoljak, Rychlík, Holubová a všechna ta spacáková verbež s televizní krize nebo Jágr a Hašek atd. Daleko větší trapárna by to byla.
17. 02. 2008 | 15:42

Ten Klaus asi nebude nadstranický napsal(a):

Znovuzvolený prezident Václav Klaus se v Nedělní partii na Primě poprvé vyjádřil ke způsoby volby prezidenta a k projevům, které ve Španělském sále zazněly. Zejména mu vadila vystoupení Martina Bursíka, Jiřího Paroubka a Martina Mejstříka. Také se poprvé pustil do tvrdé kritiky Jana Švejnara.

17. 2. 2008 14:29 - PRAHA
Klaus nejprve začal opatrně: „Některé výroky by si mohli někteří odpustit. Všichni to poslouchali. Zejména mi vadí výroky naprosto lživé, jak ze strany některých parlamentních stran i pár těch nezávislých.“ Na otázku moderátora, zda má na mysli Stranu zelených a ČSSD, odvětil: „Vidím, že máte docela dobrou odhadovací schopnost.“
17. 02. 2008 | 15:44

LANGERGATE napsal(a):

17. 02. 2008 | 15:45

Robur napsal(a):

Agresivita, svalování viny, "zákeřné akce agentů přisluhovačů".....brrrr, nemohl jsem ten článek ani dočíst.
17. 02. 2008 | 15:51

Lenka napsal(a):

Vážený pane,
Ivo Smarley to napsal opravdu velice výstižně, tak to cítím i já. Nemám ráda Váš slovník a úplně nejvíc jste mě pobavil, když jste si při diskuzi s panem Topolánkem vzal stupínek. To jsme se opravdu doma bavili.
Nemám vůbec nic proti sociální demokracii jako takové, jde prostě o různé názory, jak co dělat, ale to, co jste do politiky vnesl vy a pan Rath, tu demagogii, grubost, komunistické praktiky, to vystát nemohu. Zpětně se nyní omlouvám panu Zemanovi, protože i přesto, že zastával jiné názory než já, byl to člověk, který měl proti Vám alespoň úroveň.
Moc bych si přála, abyste již s politikou končil a nemusela bych poslouchat vaše projevy a urážky všech kolem. To by se mi opravdu ulevilo.
17. 02. 2008 | 15:51

Daniel napsal(a):

Vzkaz pro Mirka :
pište v klidu. Čech se píše s velkým písmenem nejen na počátku věty.
17. 02. 2008 | 15:54

iva napsal(a):

Poslechla jsem si rozhovor s prezidentem na Radiožurnálu, viz první příspěvek v diskuzi. Je to síla, pan Klaus asi čekal jen ovace. No, není to můj prezident a tak trochu se za něj stydím.
17. 02. 2008 | 15:57

Janes. napsal(a):

Vážený p.Paroubku,tak jak to popisujete je pravda,bohužel slušný člověk,bud s vysokoškolským vzděláním,nebo pravým selským rozumem to chápe a vidí jak ted,tak celou dobu.Nejhorší je ,mimo všechno co jste popsal,že nikdo ze strany ODS si nepřizná ,že vyhráli pouze 3 hlasy přeběhlíků a jedním hlasem v záloze ze SZ a tím je mandát presidenta oslaben.Náš president by se to měl silně uvědomit a začít být opravdu tím jak se pro tuto funkci prezentoval, být hlavně president všech,on ten mandát jinak je velice oslaben,taky proto,že nejmín 60%našeho národa byla pro p.J.Švejnara.Dokonce se nestydí lhát všem do očí a především sobě,že to tak není.Nejhorší je pro zemi,když jedná z jejich politických stran přeroste v něco tak příšerného a lidu vzdáleného.Myslím,že nastal čas nechat co nejrychleji v závažných věcech,přirozeně ve věcech ve kterých je možno rozhodovat v referendu,nechat rozhodnutí na nás,na lidech.
17. 02. 2008 | 16:02

pedagog napsal(a):

Vzteklouni obyčejně zmodrají a navíc se domnívají že jejich vzteklost je normální a celé okolí si ji bude pochvalovat a jakmile se jim nedostává souhlasu,přecházejí jejich záchvaty do hysterie,kterou je možné částečně profackovat, případně propráškovat.Normálního soužití ovšem nejsou schopni.
17. 02. 2008 | 16:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy