Nutná je změna stylu a image ČSSD!

30. 07. 2007 | 11:53
Přečteno 52229 krát
V nedávné době tisk přinesl zprávu, že nový člen ČSSD pan Dimun přišel s určitými návrhy, týkajícími se změny image sociální demokracie. Pro někoho je to zřejmě černá můra, že s takovými návrhy přichází právě pan Dimun (nevím proč), pro mě je to cenné Stejně tak uvítám jakékoliv návrhy každého jiného člena ČSSD.

Využívám v těchto dnech volnějšího pracovního režimu, abych se sešel s jednotlivými týmy pro modernizaci sociální demokracie. Slyšel jsem tak názory desítek členů těchto týmů na otázky spojené s novým přístupem ČSSD, např. ke střední třídě, k mladé generaci, ke změně image ČSSD, ke změně systému vnitrostranického vzdělávání, ke komunální politice, k rovným příležitostem atd. V příštích dnech vyslechnu záměry a návrhy členů některých dalších týmů a také oni vyslechnou můj názor na věc.


Cílem modernizace je modernita ČSSD, což znamená změnu kvality činnosti i stylu práce sociální demokracie. Půjde o to, více otevřít stranu novým myšlenkám, novým lidem a v personální práci umět využít lépe nežli dosud potencionálu úspěšných komunálních politiků ve veřejných funkcích i ve státní správě (po příchodu ČSSD do vlády). Jen tak se sociální demokracie může stát vážným konkurentem ODS, a to nejen ve volbách do Poslanecké sněmovny, kde se jí to pravidelně daří, ale také ve všech dalších typech voleb.

Bude-li ČSSD umět uskutečnit projekt své modernizace, bude schopna stabilizovat svou volební podporu - z dnešních vysokých volebních preferencí – ve volbách do Poslanecké sněmovny na volební výsledek mezi 35 až 40 %.

Veškerá činnost „modernizačních týmů“ ČSSD je zaměřena tak, aby výstupy z jejich práce sloužily také ke změně image této strany.

Změna image ČSSD bude probíhat v několika základních rovinách. Tou prvou rovinou, kterou musí sociální demokracie řešit, je odstranění odéru kryptokomunismu, kterým ji obestřela pravicová média a dnešní vládní strany. Základním úkolem v této souvislosti bude ukázat, že česká sociální demokracie nemá nic společného s komunistickým režimem, ani se starorežimní KSČ. Ale, že je to strana, která je také někde jinde nežli dnešní KSČM, která zatím nenašla plnohodnotné místo v současném politickém systému země. V zájmu svém vlastním i v zájmu levice jako celku by je ovšem měla KSČM hledat.

Sociální demokracie bude v této souvislosti věnovat velkou pozornost, větší než kdy v minulosti, vztahům k partnerským sociálně demokratickým stranám. Především pak k těm vládním. Ve středoevropském regionu jsou vládními stranami sociální demokracie německá, rakouská, slovenská a maďarská. ČSSD bude také usilovat, i s pomocí německé sociální demokracie, o navázání trvalých pracovních kontaktů s Demokratickou stranou Spojených států.

Naším záměrem je ukázat české veřejnosti velké úspěchy především evropského sociálnědemokratického hnutí a jeho mimořádný přínos k rozvoji Evropy, zejména pak jejího sociálního státu a životní úrovně lidí v posledních šedesáti letech.

Stálo by v této souvislosti také za to udělat srovnávací studii programů ČSSD a nejvyspělejších evropských sociálnědemokratických stran. Ukáže se, že tyto programy si jsou navzájem ve zdrcující většině otázek velmi podobné.

Ukážeme také oběti komunistického režimu z řad českých sociálních demokratů, počínaje někdejším předsedou Československé sociální demokracie Bohumilem Laušmanem. A připomeneme také významné osobnosti českých exilových sociálních demokratů, jakými byli V. Majer, B. Vilím, V. Bernard, V. Holub, J. Horák, P. Janýr,
J. Loewy a další a jejich úlohu v zápase o demokratický charakter republiky
po roce 1948.

Druhou rovinou, které se ČSSD bude velmi intenzívně věnovat (a vlastně tak již dlouhé měsíce činí), je postupné odstraňování odéru údajného spojení této strany s organizovaným zločinem a korupcí. Stratégové ODS rozehráli velmi důmyslně před sněmovními volbami, podle osvědčených zkušeností polské pravice, tuto kartu. V Polsku tato předvolební strategie pravice vedla před volbami k rychlé erozi politických pozic levice a ve volbách k totálnímu rozdrcení tamní levice.

Připomeňme v této souvislosti největší politický „ekrazit“ použitý politickými soupeři, tedy především občanskými demokraty, před sněmovními volbami, vůči ČSSD. Pitrem rozpoutaná pseudokauza Unipetrol. Krejčířovo blábolení o jím údajně zkorumpované ČSSD. Pseudoaféra M. Krause (dodnes nebyl vůbec obviněn z trestního činu). Prefabrikovaná pseudokauza biolíh a „zlatý hřeb“ volební kampaně: tzv. Kubiceho zpráva, plná absurdních a nikdy neprokázaných obvinění na adresu ČSSD a jejich představitelů. Ve vědomí voličů tyto pseudokauzy měly způsobit a také způsobily velké škody. Spojení údajně hrozící obnovy předlistopadového režimu, s údajným propojením ČSSD s organizovaným zločinem, obrátilo proti sociální demokracii před volbami významnou část středních vrstev a bylo zřejmě rozhodujícím faktorem volebního úspěchu ODS.

Velký význam bude při změně image ČSSD hrát také nově pojatá komunikace s veřejností prostřednictvím sdělovacích prostředků. Sociální demokracie bude muset najít živější, inovovaný způsob působení zejména vůči středním vrstvám, mladým lidem a Pražanům. Vyhledávat pro tento účel mladé a mladší lidi, kteří dají vyjádřením strany jinou formu a dynamiku.

Mou představou je, že se modernizačním týmům právě v těchto třech oblastech (střední třída, mladá generace, Praha) podaří navrhnout jakýsi akční plán konkrétních kroků a cílů pro jednotlivé zájmové skupiny občanů, který by se stal východiskem pro doplnění programu strany. A hlavně by se stal východiskem potřebných změn politiky české sociální demokracie na půdě parlamentu, ve výkonné moci státu (až bude ČSSD opět vládní stranou) i v jiných oblastech.

Politickým cílem ČSSD tedy je zachovat si podporu současné třetiny voličů a přitom získat voliče nové, ze společenských vrstev a skupin, které zatím byly vůči této straně, pokud jde o její podporu, zdrženlivé. Modernizace sociální demokracie je k tomu nezbytným nástrojem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

a.houdova napsal(a):

Zítra, tj. dne 31.7. v 9:30 u Městského soudu v Praze ve Spálené ul., 3.patro, č.dveří 175/3 se bude projednávat odvolání proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 4 v kauze Uzunoglu.
30. 07. 2007 | 11:58

krakavec napsal(a):

Co se misto lepsi image zameriz na lepsi politiku CSSD :-))
30. 07. 2007 | 12:15

car8888car napsal(a):

Važeny pane martˇane coje to s váma najednou demokat s narodní fronty táhněte kčertu nebo ke všem svatym jen si nehrejte na polityka coja vše pro tuto zemi neudělal snad nechcete tvrdit vy stejně budete tak poslechněty co si o vas myslí jeden pasekář jste člově všeho schopny vy nejste ten bez ktereho se svět neobejde naserte si do gatí a běžte vymalovat vaclavák
30. 07. 2007 | 12:15

krakavec napsal(a):

Pane Paroubku, jaký názor máte na uhelnou čunikádu socdemáckého starosty Jirkova?

http://suta.blog.respekt.cz...

Vyřešit svůj problém tím, že ho hodíme na krk jiným se dříve považovalo za lumpárnu, ale dnes prý se tomu říká „čunkiáda“. Podle místopředsedy vlády, který proslul jako starosta tím, že problémy s nepřizpůsobivými občany svého města vyřešil tím, že je z části dal vystěhovat do jiných obcí. Teď ho trumfuje starosta severočeského Jirkova Radek Štejnar (ČSSD), který rozvinul Čunkovu metodu do vyššího stádia - chce řešit své problémy rovnou vyhnáním tisíců lidí z jejich domovů a zbořením dvou nedalekých obcí …
30. 07. 2007 | 12:17

Sraffa napsal(a):

Dobrý. A teď, co to mu řeknou modří supi?
30. 07. 2007 | 12:17

car8888car napsal(a):

sup je jenom ptak je jedno jakou ma barvu někdy chmeleon je tp jen vlastnost bohužel
30. 07. 2007 | 12:27

JC napsal(a):

Náhodou jsem viděl sobotní "TK" ČSSD.TK jsem dal záměrně do uvozovek, protože to bylo čtení z denního tisku.I vzpomněl jsem jiného kdysi herce pak politika a nyní již zase herce M.Kňažka jak se svý idolem V.Mečiarem v TV rozbalil denní tisk s pečlivě barevně označenými větami a jal se dštít síru na české novináře, kteří nevybíravými útoky ničí dobrou pověst jeho strany.Pane Paroubku, ne aby jste si vzal z mého povídání nějaké poučení, bylo by škoda kdybyste se vrátil do vrcholné politiky.
P.S.Doufám, že se brzy nedozvíme, že Dimun je agent ODS ve vešich řadách.
30. 07. 2007 | 12:29

hp napsal(a):

Dokud bude legitimizovat KSCM, tuto nereformovatelnou stranu, pak vam zadna modernizace nepomuze.
30. 07. 2007 | 12:31

neo napsal(a):

Modernizujte co chcete, ale pokud budete spolupracovat s komunistama, pořád budete zločineckou stranou. Až se zmodernizujete a začnete konečně dělat politiku prospěšnou a přestanete blokovat cokoli odkudkoli, tak dejte vědět.

Na Vaší nemoderní straně je strašlivá skvrna populismu. Nyní, když už nejste u kormidla, blokujete a kritizujete jakoukoli reformu a přitom jste měli 8let na to, abyste s něčím přišli sami.
Samozřejmě, že ODS má také svou vinu....jste banda politickejch zkrachovalců, kteří se nedokáží domluvit...zkuste to, bude líp..
30. 07. 2007 | 12:32

pajathc napsal(a):

Velké úspěchy evropského sociáldemokratického hnutí... To by chtělo trochu rozvést. Je tím myšlen třeba počínající krach německého důchodového systému? Nebo něco jiného?
30. 07. 2007 | 12:32

hp napsal(a):

Ne je tím myšlen úspěch francouzského levicového zákoníku práce. :-))
30. 07. 2007 | 12:35

hawk. napsal(a):

Pane Paroubku, jak se chcete modernizovat, když a) vedete stranu vy a za b) legitimizujete komunisty, coby sílu, se kterou se musí počítat? Na co si vlastně hrajete? Jste hrozbou pro tento národ, aktuální hrozbou. Bohužel 30% lidí si to neuvědomuje a skáče vám na vaše líbivé žvásty.
30. 07. 2007 | 12:41

Anna napsal(a):

Varuju vás pane Paroubku. Čekají vás galeje. Moje kamarádka si udělala známost. Taky s takovým strejcem..Když to prasklo, manželka udělala oslavu v hospodě u Toníčka.Tři dny lítaly špunty.Ulevilo se jí.

Kamarádka to neměla lehký. On chtěl polední klid, jako ve školce.Šli bruslit na Ladronku, udělal si výron. Jeli na kole, odřel si kolena.Ptala se co k narozeninám? Chtěl kosmodisk.
Pokusil se o sex. Vyhodil si plotnu, a jeli na Homolku.Přišlo vypořádání BSM, zmodral.Chtěla mu koupit džíny, takovou velikost nedělali.Dala mu jointa, udělalo se mu blbě
Jednou se sex podařil, vzbudil se na ARU.

Nakonec to vzdala. Byl nevěrnej. S bejvalkou Chodil k ní na knedlovepřozelo. Nebo jen tak, natáhnout se. Kolena mu mazala Fastum gelem, vařila čaje z bylinek.

Dělat mladýho je děsná dřina.Držte se politiky. Když nebudete moc mluvit, tak asi volby vyhrajete. Hlavně moc nemluvte.
30. 07. 2007 | 13:02

Tomas napsal(a):

Dobry den,
nejsem prekvapen, ze modernizujete, konsolidujete, zlepsujete. Myslim, ze si zaslouzite kredit za to co delate. Vypadate jako autokrat, ale ono to nebude asi tak horke. Viz to, ze vas zajimaji nazory jinych. Skoda, ze to nedela i ODS (jsem jeji volic). Nas predseda je natvrdly clovek, nikdy se nepouci. Misto prace na zlepseni sveho image napada novinare a "virtualni realitu". Nechape, ze je dulezitejsi to jak se jevi nez to jaky opravdu je. Navic ODS se uzavira do sebe. Tezko oslovime dalsi volice aroganci, vseznalkostvim, nerozhodnosti a nebo radikalnimy pravicovymi kroky.
To vy se chytre vyhybate globalnimu oteplovani ci euroskepticismu. Takze pokud se vam ta modernizace CSSD povede a oslovite mladsi volice, tak se my "modri ptaci" zase budeme divit a hledat chybu vsude jinde, jen ne u sebe.
30. 07. 2007 | 13:05

Prochazka napsal(a):

Jen aby z toho všeho nezbyl jen další anglicismus ... modernita místo modernost.
30. 07. 2007 | 13:08

notblue napsal(a):

Výsledek 35-40% ve volbách pro soc. dem. se mi zdá jako celkem realistický odhad, pokud si svoje image a vzhled zachovají strany současné trojkoalice. Čím déle bude tato vláda u moci, tím lepší výsledek levice v příštích volbách se dá očekávat.
30. 07. 2007 | 13:09

LQ napsal(a):

Co chcete modernizovat, jste nemodernizovatelní. Copak vy,Sobotka,Havel,Tvrdík,Rath atd. jsou modernizovatelní? To je naprosto směšné. Lidem kterým jde především o koryta a moc se nikdy nezmění a to je bohužel vás všech ve vedení růžových nepřekonatelný problém. Divím se, že máte žaludek po tom povolebním projevu něco takového napsat.
Urážíte tím většinu lidí této zeme.
30. 07. 2007 | 13:11

Jan Mikula napsal(a):

Dokud budete predseda v CSSD Vy, nikdo nebude brat modernizaci vazne, protoze stale uvidi toho nafoukaneho Paroubka, co vladne ve strane autoritarsky, coz je velmi podobne te vasi KSC(M).
30. 07. 2007 | 13:11

mpn napsal(a):

Dokud se budete pachtovat s komančema a budete zpochybňovat demokratické volby si pověst moc nezlepšíte.A můžete mít image jakou chcete mě se stačí kouknout s kým jste momentálně v koalici a volit vás nebudu. Bude zajímavé jak budete dokazovat že nemáte nic společného s KSČ, měli by jste začít v základu né se zaobírat s obalem.
30. 07. 2007 | 13:14

Anna napsal(a):

A pokud plánujete potomka s vaší novou přítelkyní, můžete prozradit jméno?
30. 07. 2007 | 13:15

JSP napsal(a):

...v tomto konkrétním případě platí více než kdykoliv jindy, že ryba smrdí od hlavy, a ke změně image nestačí vyměnit manželku!
30. 07. 2007 | 13:18

Radek napsal(a):

Pane Paroubku, mam navrh, ktery Vas ocisti od stigmatu spoluprace s komunisty, a konecne zavede system, ktery uz je treba. Schvalte s ODS poradny vetsinovy system, at ma vitezna strana moznost vladnout a konecne se tahle zeme nekam pohne. A prestante si kupovat volice pastelkovnym a zacnete hospodarit jako kazdej normalni clovek ze stredni vrstvy (kdyz je chcete oslovit.). Ale jak se zbavit povesti mlaticky, z roku 2005, to nevim... co takhle nejaka omluva? ale to uz bych toho chtel po Vas asi moc.
30. 07. 2007 | 13:19

jiri potolemejsky napsal(a):

"Změna image ČSSD bude probíhat v několika základních rovinách. Tou prvou rovinou, kterou musí sociální demokracie řešit, je odstranění odéru kryptokomunismu, kterým ji obestřela pravicová média a dnešní vládní strany."

problem je predevsim v tom, p. paroubku, ze jste to byl vy sam, kdo prohlasil, ze budete s kscm vladnout a byla to vase strana, kdo chtel de facto znarodnit zdravotnictvi a byla to vase strana, kdo i pres odpor zivnotniku i casti velkyhc zamestnavatelu prosadila hororovy zakonik prace, ktery je pro tradicni pravicovou stredni tridu vrazedny. jisteze se toho media chytla, ale vychazi to z vas a z kultury, kterou na lidi pusobite. verte, ze to neni dobry pohled
30. 07. 2007 | 13:23

jin napsal(a):

Pane Paroubku,přestaňte se změnou tváře a zaměřte se na to co strana skutečně dělá a jak se chovají její vrcholoví funkcionáři.ČSSD jsem volil jako menší zlo.Moc mi vadily ty různé průšvihy vašich ministrů,které jste přehlížel a dokonce i bagatelizoval,což se u Krause nezměnilo.Kraus nebyl obviněn,ale jeho jednání je nemorální,proto by měl vypadnout.Také jak zajišťoval peníze fotbalistům z "porcování medvěda"ve svém zájmu. Vaši ministři zemědělství se chovali jako praví mafiáni.Všichni to věděli,ale jen vy jste měl klapky na očích.Nakonec stejně odešli s ostudou,která padá i na vás.Jedna rada jak si zlepšit pověst je ,méně dokazovat jak to druzí dělají blbě/oni se sami znemožní/ a více se znažit to dělat líp.To u rozumných lidí zabírá...Přeju hodně úspěchů Jindra
30. 07. 2007 | 13:24

IN pro hawk napsal(a):

Napsal jste to spravne,takze neni co dodat.
30. 07. 2007 | 13:24

mach napsal(a):

Pseudoafera Misa Kraus? Vylety a ksefty s Rigem, euforickej podpis reditele, x neuveritelnych zmen ve vypovedi o puvodu penez slozene zalohy, krausovy byty a koneckoncu i FC Kladno a dalsi jeho prasarny. Je jen smutnou vizitkou nefunkcniho pravniho systemu, ze takovy clovek nebyl nikdy z niceho obvinen.
30. 07. 2007 | 13:27

IN pro Annu napsal(a):

Anno, zasmala jsem se ,ale radsi at se drzi zenskych sukni, nadela min skody !
30. 07. 2007 | 13:29

Marek napsal(a):

Pane Paroubku, především zmodernizujte program...Jak to, že program pana Blaira byl pravicovější, než program české pravice???Hlavní problém čssd je ve faktu, že její program připomíná spíše program KSČ...Pokud se Vám podaří zbavit nereformních neobolševických odborářů a jejich vlivu, máte šanci program změnit a tím i oslovit mladé a střední třídu. ČSSD by měla být především STŘEDO-levicová, jako jinde ve světě a ne ULTRAlevičácká až neobolševická, jak je tomu u nás...
30. 07. 2007 | 13:29

Macek napsal(a):

Pane Paroubku, chcete ukázat oběti komunistického režimu členů ČSSD, ale nebráníte se jejich spolupráci a podpoře !
A změna stylu a image´- snad Vás osobně nebudou následovat všichni členové. Ne každý má žaludek změnit parnerku jenom proto, aby si "vylepšil image".
Anno souhlas! Myslíte "U Toníčka" v Maxově ?
30. 07. 2007 | 13:32

IN napsal(a):

Pane Paroubku, kdyz se rozvadite s manzelkou, vemte to jednim vrzem a rozvedte se i s CSSD,odejdete. Jenze pak by odesla Petra,ze?
30. 07. 2007 | 13:34

pro Annu napsal(a):

Kočko, skvěle jste mě pobavila příběhem přítelkyně. Myslím, že se vyplatí sledovat, jak si Jyrka povede... Díky a mějte se, Max
30. 07. 2007 | 13:35

XXX napsal(a):

No konečně Jirko! Přeji mnoho úspěchů v novém zaměstnání.
30. 07. 2007 | 13:36

honza napsal(a):

Tomu, co jste ve svem clanku popsal, se odborne rika "lesteny prd". Smrdi sice stejne jako normalni, akorat se zdalky vic leskne nez normalne.

Mente si imidz jak chcete, treba kazdy rok, na podstate se tim nic nemeni. Na to se chytne jenom hlupak. Dluhy umite jenom delat a nikdy platit, rozdavat umite jenom z ciziho talire, a k tomu prodavat socialne slabsim obcanum lestene prdy (napr. pastelkovne, prispevky na automobilismus apod.).
30. 07. 2007 | 13:40

Lokutus napsal(a):

Typické. Po vzoru marketingové kampaně na propadák na trhu nebudete zkvalitňovat, nýbrž měnit image. Tedy nálepku. Pod ní zůstane stejný humus. Hodláte tím jako správní populisté oslovit co nejširší masu lidí. Což o to, oslovit je není těžké. Kupříkladu Coca-Cola je nejprodávanější pití (nejen) u nás. To z toho však nedělá kvalitní nápoj. A jak se dá od populistů vašeho ražení očekávat, pro to své "oslovení" používáte libovolných kombinací absurdit. Slibujete, co jste dříve popírali, popíráte, co jste dříve slíbili, třepíte si jazyk sáhodlouhými elaboráty, které jsou naprosto inertní. Vaše sliby jsou jako destilovaná voda. Jste ochotni slíbit komukoliv cokoliv, abyste se dostali ke korytům. Je velký rozdíl mezi 60 tisíci měsíčně a 160 tisíci měsíčně, že pane EXpremiére?

Boha jeho, kdy už vám to ti vohnouti přestanou žrát. Jak moc ještě chcete zadlužit a zkorumpovat tuto zemi? Po osmi letech vaší vlády se nedá s úředníky už vůbec nic rozumě vyjednat. Objem lejster, které potřebuji na každé uprdnutí vzrostl několikanásobně. Vaši ministři zdravotnictví zlikvidovali svůj rezort tak důkladně, že sehnat dnes leckdy libovolného, natož dobrého praktika je mission impossible. Za osm let jste nedokázali opravit jedinou nemocnici. Vybavení většiny z nich a integrita je na pováženou. Za osm let jste pouze navýšili míru klientelismu a korupce v této zemi tak, že je to už neúnosné. Sama EU nás upozorňuje na mnohonásobně předražené státní zakázky. Vím, o čem mluvím. Pracoval jsem ve firmě, která spolupracuje s několika ministerstvy, úřady a státními příspěvkovými organizacemi. Ve všech byli členové ČSSD jako kontaktní osoby na pozicích ředitel oddělení, či jeho zástupce ochotni dojednat za "správnou cenu" libovolnou zakázku. Jediný konkurenční boj byl mezi firmami o to, kolik má která "kontaktů", a která jim zaplatí více.

A jak se vlastně má pan Petržílek, který svého času pomohl vytunelovat Hornickou zdravotnickou pojišťovnu a autocentrum v Lounech?

A jak se má pan Kočka?

Verbež socanská. Konečně ve sněmovně sedíte na té správné straně s temi, kteří k vám pasují nejlépe. Líbali jste se za komunistů, líbáte se i dnes. Je mi z vás tak zle, že kdybych mohl, plivl bych vám do obličeje.
30. 07. 2007 | 13:47

hp napsal(a):

jyrko, ty mluvis o modernizaci:
- s komunisty jste jedna ruka "viz povolebni mame stovku"
- tvuj unorovy projev
- zpochybnovani demokratickych voleb
- ve strane takovi demagogove jako Krecek nebo Rath
Budes to mit tezky hochu, soucasna CSSD ma bliz ke KSC, naopak Blairova strana, ktera je ti vzorem je od tebe dosti silne napravo.
30. 07. 2007 | 13:48

Martin Půlpitel napsal(a):

CSSD by hlavne mela zmenit sve vystupovani. To co predvedl p. Paroubek o vikendu na tiskove konferenci bylo nehorazne. Ve zkratce, vsechny kdo se jen opovazili vzit jmeno jeho resp. CSSD krive do ust, oznacil za neduveryhodne, lhare, intrikare a zbabelce. Na misto argumentu, se snazil pospinit kde koho. Jako by si myslel, ze kdyz nahaze na ony osoby vetsi spinu nez ma na bedrech on resp. CSSD tak bude moralne na vysi.
30. 07. 2007 | 13:54

acha napsal(a):

No nevim jestli takove kecy co tu pan Paroubek pise muzou nekoho presvedcit o zmenach v CSSD. Co bylo to bylo, historie je sice krasna, ale me jako obcana zajima spis to co bude.Mozna je krasne srovnavat se s okolnima socdemokratama, ale ja ziju v CR a ne v Rakousku nebo Nemecku, takze kdy se temto zemim pane Paroubku alespon priblizime??? Bohate by stacilo politickou kulturou a podporou skutecne pracujicich obcanu. CSSD je mozna spis teamovou stranou bez zjevnych uspesnych lidi, ale preci jen by se mel najit nekdo kdo by mohl Klausovi alespon trochu konkurovat, ale pet let hledani a stale nikde nikdo... Uz soudruzi modernizovali svoji KSC, perestrojka a dalsi podobne akce uz zname, ja bych ale uvital misto neustalych kecu proc to neslo a nejde, kdyby uz konecne zacala a to nejen CSSD neco taky delat, tedy neco za cim nezustava jen spalena zeme nebo pach korupce...
30. 07. 2007 | 13:59

jarpor napsal(a):

Hezký slovník - modernizační komise, akční plán, komunikace s veřejností, sázka na mladé (Někde jsem již slyšel - mládí vpřed !) ale pod tím vším - prázdnota a snaha držet se koryta. Ne státní pomoc těm co ji potřebují, ale hlavně těm, co hodně křičí a hlavně přinesou hlasy k volbám. A kdo je svou zásluhou bohatší - znepříjemnit, zdanit, sebrat.

Již to tu někdo napsal, není-li produkt dobrý, jen obal z něj nic lepšího neudělá.
Místo změny stylu a image ČSSD to chce změnu programu a politiky. Ale to bych chtěl po panu předsedovi asi hodně. Takže pane předsedo, místo prázných slov - asi do důchodu a nové lidi do strany, a možná se dočkáme změny bez modernizačních komisí a prázdných frází.

P.S. Ještě více takových TK jaou jste předvedl v sobotu a bude to dříve, než se nadějete. Snad všichni v ČSSD nejsou slepí a hloupí.
30. 07. 2007 | 14:13

Jos napsal(a):

Jak chce modernizovat stranu ve které je členská základna složená z 90% předlistopadových komoušů a lidí podivně spjatých s Stb a sám předseda(Roco?) se chová a mluví jako nomenklaturní bolševik!
30. 07. 2007 | 14:42

Martin napsal(a):

Josi clenska zakladna slozena z 90 procent z komousu je u ODS. A lide podivne spjati s StB jsou od zalozeni take u ODS, viz autor kuponove privatizace a kamos Klause Triska. Co StB slibila ODSce, ze ta ji umoznila ziskat takove majetky ?
30. 07. 2007 | 14:47

Vlašák napsal(a):

Jenom měňte, hlavně nespíchejte,pěkně v pohodě, ať vám to lemplování a oblbování národa dlouho vydrží.
30. 07. 2007 | 14:48

Martin napsal(a):

Pane Paroubku, u zarputilych pravicaku to mate marne, oni ziji v stereotypech, program CSSD ani neznaji a jen opakuji ruzne zvasty vyctene z novin. Je legracni pozorovat, jak minimum jejich argumentu je vecnych nebo originalnich. Ti pry vzdelani, mladi a schopni pravicaci skoro vsichni vypadaji jak klony s jednim malym mozeckem nacpanym par hesly. :)
30. 07. 2007 | 14:49

Jos napsal(a):

"Martine" asi neumíte číst(což neudivuje u voliče soc.dem.)protože na netu je dost článků o člen.základně socanů a to jasně ukazuje že komouši jsou po KSČ nejvíce právě u socanů!
30. 07. 2007 | 15:00

Lokutus napsal(a):

Martin:
Kupříkladu já píši dle vlastní zkušenosti. Jakou zkušenost máte vy?
30. 07. 2007 | 15:19

Vaca napsal(a):

Pane Paroubku,
vykašlete se na nějaké manažery"Dimuny" a buďte trpělivý, stačí když budete kritizovat to, co dělá vládnoucí ODS a máte příští volby v kapse. Jinými slovy použiji bonmot Macka ( není jeho, ale je z filmu "Pekařův císař")- čekejte,až se ODS historicky znemožní. Není možné, aby národ neprohlédl, až uvidí tu přehršli zlodějů, tunelářů, podvodníků, až lidé ucítí na své kůži dopad pseudoreformy. Současná koalice a vláda je sbor šašků, samí polovzdělanci. Jde o to, aby Vaše snaha po modernizaci nebyla kontraproduktivní. Jinak Vám fandím a jsem a budu vždy voličem vaší strany.
30. 07. 2007 | 15:29

Luboš G. napsal(a):

Pane Paroubku, prosím, neberte ai pana Loewyho do úst. A pokud bude na čelném místě socanů Zaorálek, zůstanete pro mne kryptokomunisty.
30. 07. 2007 | 15:29

Widex napsal(a):

Pane Paroubku, Vaše já, se vším co k němu patří, je pro mne (v oblasti vnitropolitické)tím největším zklamáním od roku 1989. Nikdy bych se nenadál toho, že budete až takto úspěšným. To je přímo úděsné. Jsem rád, že jsem starší než vy, že snad nějak dožiji i po Vašem dalším úspěchu. Prostě - čert mi Vás byl dlužen!
30. 07. 2007 | 15:31

ročník 44 napsal(a):

Pane Paroubku,jsem levicový volič a volil jsem vždy levici.Na ČSSD mi moc vadí,že ve svých řadách máte mnoho bývalých ortodoxních komunistů a bývalých aparátčíků jako je například ing. Fojtík Miroslav. Tito členové Vám vyloženě kazí image strany. Jsou to političtí turisté a oni jenom za každou cenu chtějí mít moc a výhody ze svého členství ve straně. To samé je i u ODS,ale v menším měřítku. Člověk přece nemůže měnit své přesvědčení jak ponožky.Jinak si přeji aby vládla ČSSD a její členové,kteří by byli vzorem pro ostatní politiky a proto Vám ještě jednou přeji úspěch.
30. 07. 2007 | 15:33

Vratislav Málek napsal(a):

Političtí turisté jsou v ČSSD
skoro všichni od Paroubka přes
Ratha až po kakaového komouše
Krause. Prostě kde je lumpárna
tam je najdeš.
30. 07. 2007 | 15:39

chi napsal(a):

Proboha modrý ptáci, co to povídáte o spolupráci s komunistama. Podívejte se na realitu,jenom dokazujete jaký jste tupci, copak ODS dovede celkově vládnout bez komunistů? ani současného prezidenta byste nez nich neměli. Prostě musí se jednat se všemi stranami, které mají určité procento voličů kdy to konečně pochopíte zabedněnci, mimochodem já kominista nejsem, ale zdravě uvažuji.
30. 07. 2007 | 15:42

jirka 123 napsal(a):

Ano, pane Paroubku: image změnit můžete; ale nevím, jak to uděláte s lidskými charaktery... :O(
30. 07. 2007 | 15:42

Drsňák napsal(a):

Ten komentář alespoň nastiňuje nějakou vizi, narozdíl o některých dalších přispěvatelů. Pokud bude tato vláda vládnout, ČSSD bude mít 45 %. Totiž to co je tam teď, to nemá obdoby.
30. 07. 2007 | 15:44

Macek napsal(a):

Pane Stejskale, prosím můžete sdělit, proč byl vymazán, celý blog o zřícené hale v Kladně? Až na vyjímku zde nebylo nic rasistického, i svůj příspěvek považuji za velmi slušně napsaný. To už opravdu se nesmí na téma "cikáni" psát v ničem, nikde a navíc slušně? Kdo se koho bojí?
Možná by i pan Paroubek mohl napsat svůj návrh, jak řešit tento problém. Třeba by tím značně vylepšil image strany.
Děkuji.
30. 07. 2007 | 15:48

haryk napsal(a):

Konečněse ve 14.47 probudila internetová služba v lidovém domě. Ti si to odskáčí,desítky názorů na netu v řadě a ani jeden prosocanskej.
30. 07. 2007 | 15:48

Mikes napsal(a):

Co vyrok to perla. Myslim, ze tento clovek neni natolik soudnej aby pochopil, ze musi zacit predevsim u sebe.
30. 07. 2007 | 15:54

Mleziva napsal(a):

Socialismus a demokracie dohromady dlouhodobě nefungují, je to jako olej a voda. Nebo fungují, ale je to neefektivní a drahé, že si to na dlouho nemůžou dovolit ani velmi bohaté státy. Proto Vám "modernizace" nepomůže. Rozpusťte ten Váš zatuchlý spolek, a založte nějakou liberální stranu. Posilte raději pravici a fungující tržní principy než socialismus, závist, jánabráchysmus a dotace práce se štítících spoluobčanů.
30. 07. 2007 | 15:54

ll napsal(a):

A začal u sebe. Zaměnil neatraktivní postarší manželku za atraktivní mladou milenku. Přesně podle hesla:
Od oportunistické pasivity k bolševické aktivitě
30. 07. 2007 | 15:59

Marty napsal(a):

Politicka agitace by se zde skutecne objevovat nemusela. Od toho ma pan Paroubek web vlastni strany.
30. 07. 2007 | 16:00

xyz napsal(a):

Přítel Dimun. A nedávno Dimun úhlavní nepřítel. No to jsou věci.
30. 07. 2007 | 16:01

hawk. napsal(a):

To Macek: To bys toho chtěl od pana Stejskala moc. Je přece vrchním komunistickým cenzorem, například mně vyhrožuje pořád. Nic si z toho nedělej, ono, když tady čteš Jyrkovy bláboly, tak co, proč by si Stejskal nevymazal celý blog:-)Třeba chce být jediný bloger a sám se sebou polemizovat:-))
30. 07. 2007 | 16:03

PetrN napsal(a):

Ano. Image je třeba změnit. První změnou image socbolšánů od socbolšánů ke kabaretu jsou fotky z pobytu paroprasete s jeho pichnou na Slovensku. :-))) Opravdu nová image: sádlo, sádlo, sádlo a pot!!! :-))))
30. 07. 2007 | 16:08

Axlboy napsal(a):

to hawk: jestli to spíš nebude tim že vy si do té huby s prominutím "serete".
30. 07. 2007 | 16:08

neo napsal(a):

chi:
my bysme neměli prezidenta? Copak to není taky Tvůj prezident?

Pan Klaus je oblíben mezi 2/3mi obyvatel republiky, takže těžko bude mít příznivce pouze z řad ODS.

Spolupráce s komunisty není, když dobrovolně dají hlas při volbě prezidenta tomu, který jest nejvhodnějším kandidátem.

Spolupráce je, když si je vezmu do vlády (což by Paroubek s chutí udělal..naštěstí nemohl) a když je v opozici, bez komoušů by si neprd...naštěstí již nemá vliv, alespoň na dva poslance, kteří prozřeli.
30. 07. 2007 | 16:11

Axlboy napsal(a):

mily Martine:

Nejprve k blabolum o clenske zakladne. Bylo by vhodne podivat se napriklad na zivotopisy stavajicich poslancu. CSSD ma nejvetsi procento byvalich clenu KSC.

Druhak, k programu CSSD, CSSD nema program, CSSD zalozila celou svou existenci na tridnim boji. Jak jinak si vysvetlit tendence, kdy uspesnejsi plati procentualne vice nez mene uspesni? Jak jinak si vylozit tendence na zneprijemnovani prace zivnostnikum.
30. 07. 2007 | 16:14

Redak napsal(a):

Jak sem to četl tak je to pořád sama lež a žádná změna jen kecy užvaněné kecy.Pokud budete soupeřit s opozici tak jak předvádite nedostanete nikdy od naší rodiny a přátel hlas z jednoho důvodu,pro spolupráci s někým koho by ste se měli štítit.Jenže to nejde,polovina vás sou totiž komunisti.Proto vám nevadí spolupráce s nimi.Takže shrnuto samé politické pletichářské lži.
30. 07. 2007 | 16:18

kamilek napsal(a):

mily pane paroubku - ty procenta (35-40) mi pripadaji na nasi politicke scene trosku moc optimisticka, nezda se vam???
30. 07. 2007 | 16:22

bara napsal(a):

To Macek a hawk.
Pan Stejskal je na dovolene. Pockejte, jak se bude zlobit, az se vrati!
Nezlobte a bezte si hezky cist blogy Vendulky Krizove.

Hezky podvecer a praci cest!
30. 07. 2007 | 16:26

Anna napsal(a):

Pořád si tady nadáváte to modrých ptáků a socanů.Vůbec jste nepochopili, že když politik prohlásí, že je potřeba změnit image strany,tak změní manželku nebo si pořídí novou milenku.
Po vzoru jisté komerční televize, bych navrhla po čtyřech letech povinnou výměnu manželek i milenek.

Zuzka by šla k Mackovi,Lucie k Jyrkovi, jezevec z Vysočiny by dostal Páralovou, Vlastička by nazpívala duet s Grebym, Šimonovský s Dostálovou. A byl by klid.

Říká se tomu politická rotace. Jenom ten Rath je mimo, prej byl viděn v modlitebně na Černým Mostě, kde si už objednal další dvě partnerky.
A pak pan Pospíšil. Ten asi žádnou manželku nechce.
Já se vám divím, že vás to tak bere.
30. 07. 2007 | 16:26

věra napsal(a):

Když chcete modernizovat stranu, tak odejděte. Mladá milenka nestačí.
30. 07. 2007 | 16:27

Tomas napsal(a):

Pro Windex: Moc hezky jste to napsal, mam stejny pocit, jen s tim rozdilem, ze ja jsem mladsi nez Paroubek, tak nevim jestli jeho dalsi "uspech" ve volbach preziju. A pro Paroubka: "Cert te vem". PS: Prosim, nevzdavejte to!
30. 07. 2007 | 16:28

Artur napsal(a):

Změna image strany začala změnou partnerky rád bych souhlasil s Annou,ale to je práce nového týmu PR agentury -každý den pořádat TK,být viděn i o prázdninách třeba jen na koupališti,když půjdou preference dolů,tak se s velkou slávou vrátíme k hodnotě největší a to je pro věřícího husitu manželství
30. 07. 2007 | 16:30

Anna napsal(a):

Macku nezlob.Když se zřítí hala, proč by se nemoh zřítit blog?
Jestli budeš zlobit, tak vyfasuješ Zusku Paroubkovou.To se ti teprve bude Stejskat po tý tvý Švýcarce.
30. 07. 2007 | 16:31

granil napsal(a):

Chi:
Dovolím si vás upozornit,že stále je hodně voličů levicově orientovaných,kteří ale odsuzují spolupráci ČSSD s KSČM.Právě p.Paroubek před volbami začal o takové,i když zatím jen nevládní,spolupráci veřejně hovořit a tím stratil nějaké to procento a podle mého soudu mohlo být přinejmenším stejné nebo i větší než zveřejnění tzv.Kubiceho zprávy.Většina i těch nerozhodnutých voličů byla tři dny před volbami rozhodnuta po shlédnutí veřejných debat atp.kde Paroubek komunisty pomalu ajistě rehabilitoval.Tady by měl hledat rezervy.
30. 07. 2007 | 16:41

Svatopluk napsal(a):

Stanislav Gross byl posledním předsedou který odmítl spolupracovat s KSČ(M)

Nový generální tajemník ÚV ČSSD Jiří Paroubek levici spojil.

Ano, změna image a stylu ČSSD je evidentní
30. 07. 2007 | 16:41

Anna napsal(a):

To Artur
já si stejně myslím, že nejlepší PR agenturu měli Miloš Zeman a Boris Jelcin. Jen protokol musel přijmout ještě jednu osobu. Catchera z baseballový ligy. Ten je musel chytat, aby neupadli.Stál moc peněz, tak ho Špidla zrušil.
30. 07. 2007 | 16:44

Macek napsal(a):

To BARA : nechápu, proč by se měl pan Stejskal na mě zlobit !! Moje příspěvky jsou SLUŠNÉ a navíc ještě po poledni pan Stejskal na blogu o hale byl!! Zde byl kromě dotazu na smazání blogu podán návrh i p. Paroubkovi, aby přednesl svůj návrh na řešení cikánské problematiky. Nějakou Vendulku si čtěte sama a Váš soudružský pozdrav směřujte do jiných řad!!
to ANNA : já nemám nic společného s panem Mackem :-))) a naštěstí nejsem na ženy :-))) !! Panu Paroubkovi jsem v prvním příspěvku sdělila, že výměna partnerky neznamená změna image strany.
A navíc jsem vyslovila souhlas s Vaším velmi vtipným a výstižným příspěvkem, čeho se p.Paroubek může dočkat :-))))
30. 07. 2007 | 16:48

AOL napsal(a):

No dobře... modernizace. Jen aby to byla modernizace, aby to nebylo posunutí ČSSD doprava. Toho bych se trochu bál, to už tady za Standy bylo a jak to dopadlo? Na 10% preferencí...
30. 07. 2007 | 16:49

granil napsal(a):

Dodate:
Ještě,že mu to nevyšlo,jinak by sice byl u kormidla,ale komunisti by ho drželi pod krkem a výsledky takové práce by mohli být pro nás občany zdrcující.
30. 07. 2007 | 16:51

Terry napsal(a):

Už se těším, až bude mít ČSSD "nadiktován" Paroubkův styl a Paroubkovu image. To jí přece tak scházelo!!
30. 07. 2007 | 16:55

Anna napsal(a):

Milá Macku
omlouvám se. To víš, dneska to chvíli trvá, než se zorientuješ, kterého pohlaví dotyčný je.
30. 07. 2007 | 16:57

zui napsal(a):

Image je nanic, následuj instinkt...
30. 07. 2007 | 17:00

bara napsal(a):

Mila Macku,
muj prispevek byl myslen ironicky, tak si to tak neber.
30. 07. 2007 | 17:02

Anna napsal(a):

To Macek
vidím, že jste znalkyně místních poměrů. Škoda, že ten starý Toníček už nežije. Ale vařej stejně dobře.Já si myslím, že se tý Zusce uleví.Obávám se, že jen na čas.
Bumerang se prej vrací.
30. 07. 2007 | 17:03

dilbert napsal(a):

At Paroubek napise cokoliv, vzdy pod jeho clankem budou nadavky modrych fanatiku.
:-)
Jinak se obavam, ze modernizovat image CSSD neni z ciste racionalniho pohledu potreba. Nejlepsi predvolebni kampani je pro ni cinnost vlady pod vedenim Topolanka.
30. 07. 2007 | 17:04

Junoch napsal(a):

Proto chodíš do salónu krásy Paroubku? :)))
30. 07. 2007 | 17:04

Imbrc napsal(a):

dilbert:
Češi se dělí na modré a rudé fanatiky!
30. 07. 2007 | 17:05

Macek napsal(a):

To BARA : dobrý, beru. Ale přiznám, že mi to jako ironie nepřipadalo. Tak jo :-)))

To ANNA : "Toníček" - tam bylo vždy krásně, zimní tůry na lyžích ...Ale už jsem tam dlouho nebyla, i když to máme nahoře na kopci.
A paní Paroubkové přeju, aby si "na stará kolena" užívala klidu bez diktátora.
30. 07. 2007 | 17:15

Radek napsal(a):

Přečetl jsem si článek i komentáře. Je vidět, že národ si dělá srandu ze všeho. A že voliči ODS mají internet a umí lépe psát. Co takhle přestat si vyčítat, čí babička byla v pionýru a rozumně řešit současné problémy. Demokracie, to není jen svoboda kecat do všeho, ale hledat nejlepší řešení. A k tomu je právě politika. Jsem pro většinový systém, protože v různorodých vládních koalicích se nedá nic rozumně vyřešit. Ale na takové řešení zatím zřejmě nedozrál čas.
Jsem nestraník a současné politiky nevolím, podporuji spíše sociální stát (obsah pojmu třeba definovat - jak říká pan Klaus, jde o míru...)
30. 07. 2007 | 17:17

Mleziva napsal(a):

2 Radek:
Sociální stát možná, socialistický určitě ne. Míra solidarity musí být natolik přijatelná a spravedlivá, aby ji utáhli i chudší milionáři a nedanili své příjmy jinde. A hlavně aby nikdo neměl pocit, že platí výpalné jen proto, aby loseři nedělali bordel. Pak to bude OK a bude jedno, jestli zrovna vládnou oranžoví nebo modří.
30. 07. 2007 | 17:23

ODS napsal(a):

Pane agente "ROKO" pokud to jen půjde,tak zůstaňtě pořád stejný a veďte KČSSD jak vedete, jelikož takové "politické amatéry" jako jste Vy, tato strana nutně potřebuje...Prohrál jste všechny volby,tak v tomto trendu pokračujte...Vaše ODS
30. 07. 2007 | 17:29

MS napsal(a):

Je to takovy obecny nesvar, ale kdyz uz nekdo ma blog, mel by (dle meho nazoru) take prispivat do diskuze - p. Paroubek jich ma janevimkolik a jeste jsem ho nikde nevidel aktivne prispivat.

Jinak tohle jsou pekne zvasty - nema to zadny obsah. Co kdybyste si to nejdrive vyrikali uvnitr strany a pak prisli s necim konretnim? Kde je ta vase odpovedna politika? Kdyz porad moralizujete - ukazte ze jste lespi nez vasi protivnici! Prestante se vracet k minulosti, ke kubicove zprave, zacnete hledat systemove zmeny. Chcete se zmenit? zlepsit? udelejte to! Prestante o tom jenom kecat. Ja budu nesmirne stasny pokud se Vam to povede - budu mit lespi moznost volby. Zatim pro me volbou nejste - a to nejenom
kvuli Vasi osobe, p. Rathovi, populismu a spolupraci s komunisty (moc dobre se na to pamatuju, jak vam to krasne slo).
30. 07. 2007 | 17:39

Kantu napsal(a):

Já bych spíš řekl, že v zájmu zachování ČSSD je spíše nutná změna na některých postech. Zejména na postu předsedy strany a na postu šéfa výboru pro zdravotnictví. Ani jedna z těchto postav není sociálním demokratem a ve straně se dostali k moci jen shodou okolností (protože je jinde nechtěli).
30. 07. 2007 | 17:58

karelvesely napsal(a):

Opět jste nezklamal. Nicneříkající snůška žvástů.
30. 07. 2007 | 18:02

JK napsal(a):

Rath, Paroubek, Tvrdík, Škromach a další - ti si přece jen chtějí udržet moc za každou cenu a nedopustí nic, co by jejich pozice uvnitř strany jakkoliv ohrozilo, a jen o to jim jde. Vzorem socialistické modernizace bylo Tvrdíkovo vládnutí v ČSA. Račte si vzpomenout na jeho výsledky.
30. 07. 2007 | 18:05

PetrK napsal(a):

Jak chce ČSSD změnit svou image, když má v čele arogantní individuum ve vaší podobě s věrným satrapou Rathem, když si myslí, že dluhy se neplatí, ač je na to uzavřena smlouva? Nebožtík můj otec byl členem socdem, dokud ji Fierlinger neprodal komunistům. Vy děláte v podstatě totéž. Chudák můj táta se musí v hrobě obracet. Paroubku - fuj!!
30. 07. 2007 | 18:09

granil napsal(a):

Dalo by se na článek dívat i z pohledu tzv.vypuštění kontrolního balonku,kdy p.Paroubek počká na ohlasy a podle výsledku a zpracování jeho odborníky teprve bude upřesňovat další kroky.Nakonec je všeobecně známo,že dá na výzkumy veř.mínění a proto své výroky velmi často mění,v závislosti na změnách postojů občanů,kteří občas neví,co vlastně chtějí.
30. 07. 2007 | 18:13

mnich napsal(a):

pro stranu můžete udělat jedinné pozitívum-zmizet ze scény-s Vaším kreditem straně pouze škodíte!
30. 07. 2007 | 18:28

milan napsal(a):

Vy už jste na tom IMAGE začal intenzivně pracovat.Minimálně třem čtvrtinám národa jste pro plezír.To si opravdu myslíte že když si Škromach oholí knoura,pan docent pošle pár dojemných fotek z dovolené s milenkou a vy si nabrnknete mladší,že si voliči cvrknou?
Odejděte a pustte to mladším.Tím asi nejvíce pomůžete své straně.Jako to udělal váš "kamarád" Zeman.To byl na rozdíl od vás formát.Ve vás nemohu vidět už nic jiného,než vrchního 4.cenové.
30. 07. 2007 | 18:51

radek napsal(a):

Jaké úkoly stojí před panem Paroubkem při modernizaci strany?
1.Vytvořit dojem, že řada členů ČSSD bojovala se zločiny komunismu a zároveň zdůvodnit spolupráci s těmito zločinci.
2.Že bude dávat chudým a přitom nic nesebere těm bohatším.
3.Že sice každý druhý člen ČSSD je namočený v nějaké korupční aféře, ale že to všechno je výsledek dezinformačních agentů ODS, i když právě takovou firmu si platí ČSSD.

Závěrem, mohu potvrdit pane Paroubku, že před Vámi stojí úkol opravdu nesnadný a že pokud se Vám to povede,tak nezbývá, než Vám střihnout hluboku poklonu.
Komu čest, tomu čest, soudruhu!
30. 07. 2007 | 18:57

ok napsal(a):

Co to zase ten netvor lže? Kdo prosazoval zákony s pomocí komunistů a trucovitě mluvil o spolupráci s Marťany? Vždyť tam v té jeho straně je nejméně 90% aparátčíků z bývylého režimu včetně něho a jeho členství v národní frontě. A co jeho projev z konce 70tých let? Jak se chce tohoto image zbavit a jak ostatní, na př pan Kraus, člen komunistického parlamentu? To by museli totiž nejdřív všichni vymřít a potom by člověk snad tuto stranu mohl volit.
30. 07. 2007 | 19:05

Hanz napsal(a):

Paroubku bud chlap a řekni jak to OPRAVDU bylo s p. Kubicem. Neřekneš. Nemáš na pravdu koule.
30. 07. 2007 | 19:06

-m- napsal(a):

Jak to tak vidím, soudě podle žalostně nízké úrovně diskuse pod tímto blogem, největším problémem jsou fanatičtí komunistobijci, kteří si nevidí na špičku svého modrého nosu. Hulákají cosi o zločincích z KSČM, ale že si Václav Klaus po úspěšné prezidentské volbě připíjel se soudruhem Grebeníčkem - to nevzpomene ani jeden z nich. Zajímalo by mě, jak se s tímto faktem jejich modré mozečky vypořádaly.
30. 07. 2007 | 19:15

Sonny napsal(a):

Milý Jirko, kašli na city, L Á S K A zvítězí.
30. 07. 2007 | 19:19

Dave napsal(a):

To -m- ...trosku nechapu tvuj prispevek kde si stezujes na nizkou uroven debaty a pritom tu placas primitivni urazky typu ,,modre mozecky,, ...mozna by ses mel nejdriv trochu zamyslet a zacit u sebe, protoze podle urovne tveho prispevku bych rekl, ze mas tak maximalne zakladni vzdelani.
30. 07. 2007 | 19:22

Mirek napsal(a):

Vidím, že modrobolševici tu zase naplno blijí ty své nesmysly. Je opravdu neuvěřitelné, jak nenávistní jste!!! ČSSD je standardní evropská strana a to i programově, ale ta vaše milovaná ODS, to je v EU absolutní anomálie, něco mezi Ligou polských rodin a dobytkem Kaczynským!!!
30. 07. 2007 | 19:34

Pája napsal(a):

Ano, celkem zajímavé. Kupodivu s Paroubkem prakticky souhlasím. Chtělo by to modernizaci ČSSD, jako sůl!!!
30. 07. 2007 | 19:48

jakub napsal(a):

Že by další, snad už třetí změna a že by zase k horšímu. Kolikrát už tu stranu modernizoval a měnil. Pořád vidím stejné ksichty a pořád stejný pogromprogram. Já žádné kecy žádné straně žrát nebudu. Stejně všechny politické strany kecají a jen oblbují aby byly u koryt. Záleží jim na sobě a ne na lidech.
30. 07. 2007 | 19:58

Neuskutečnitelné scifi napsal(a):

Zaplatit dluhy Altnerovi,dovyšetřit biolíh a být poctivým politikem...scifi ....
30. 07. 2007 | 20:08

pavelKa napsal(a):

To, že ČSSD potřebuje změnu stylu a image, že zřejmé. Ale jak to udělá s tím Paroubkem? Nebo třeba s tím jeho uňafaným ocáskem Rathem?
Ale co. To přece není problém voličů nebolševických stran.
Takže Jyrko - VYDRŽ A PAK ZHASNI!
30. 07. 2007 | 20:10

volič ČSSD napsal(a):

To by musel pan Paroubek jít někam
30. 07. 2007 | 20:13

Jarda 41 napsal(a):

Domníval jsem se že ČSSSD už vyzkoušela úplně všechno! Možná to bude hra na blbovoliče, která spoléhá na milosrdnost lidské paměti. Jsem dost napnutý. Bude-li to fungovat(asi ne), budu chtít omládnout(asi zbytečně). Tak vám chlapci držím ve vlastním zájmu palce.
30. 07. 2007 | 20:17

Michal napsal(a):

To je dost síla číst něco o modernizaci strany která není vůbec moderní. Viz její vedení Paroubek, Dráth, Sobotka a podobná podivná lidstká i nelidská stvoření.
30. 07. 2007 | 20:26

malma napsal(a):

Nechápu co tu ti modrásci zase kdákaj do kola...zase dělají bubu s komunistů a socanů, přitom ODS a její členová je víc zločinecká strana než KSČ a KSČM dohromady. Kriminalita ODS z 90. let nemá obdoby, rozkrádání státního majetku za miliardy, sociálně-patologické jevy nejvyšší v evropě. A ještě mají drzost tihle modrostraky hulákat na diskuzích a bezvěcně napadat a urážet. Pane Paroubku držte se, jste jeden z mála,kdo se dokázel téhle verbeži vzepřít. Mají z vás bobky, což je z jejich reakcí lehce poznat. Je smutný se ještě některým více podbízet modernizací; holt někteří potřebujou vidět hezkého užehleného politika, než jeho názory. Máte podporu všech opravdu slušných lidí...proto už to má naštěstí ODS ve vládě za pár...:)
30. 07. 2007 | 20:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Macku,

opravdu nevím o jakém blogu mluvíte. Jediný, který jsem na toto téma zaznamenal, napsal pan Marek Minárik http://blog.aktualne.centru... a ten tu stále je.

Pokud skutečně máte pocit, že se nějaký blog ztratil, napiště mi sem prosím další informace (například kdo byl jeho autorem). Zkusím zjistit, co se stalo.

Přeji hezký večer.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 07. 2007 | 20:32

Fakír napsal(a):

Pane Paroubku, nemám nic proti modernizaci ČSSD pokud to bude sloužit většině národa a bude to znamenat utahování opasků pro nemravné kapitalisty a pochybné zbohatlíky. Pokud modernizace ČSSD bude znamenat přiblížení se k pravici, pak to nebude dobré. Považuji za přirozené spolupracovat s KSČM, se stranou, která důsledně prosazuje solidaritu, důstojný život každého člověka, omezení vykořisťování zaměstnanců, progresivní zdanění bohatých a daleko důslednější boj s korupcí. A jestli Vám nejde také o tyto aspekty, pak levice bude rozbita a ulehčena cesta pravici k upevňování moci.
30. 07. 2007 | 20:33

Jos napsal(a):

Malmo, tak tohle může napsat jenom hlupák,opravdu Paroubek má podporu "slušných" lidí!
30. 07. 2007 | 20:42

Macek napsal(a):

Dobrý večer pane Stejskale, omlouvám se, ten blog p. Minaříka tu opravdu je. Jen příliš rychle "zmizel z pořadu dne", tak mě opravdu nenapadlo, že tak aktuální a dnes zařazený blog na téma "zřícená hala v Kladně" bude přemístěn pod všechny blogy autora. Je vidět, že od toho okamžiku už nepřibyly žádné příspěvky.
Děkuji Vám za odpověď a ještě jednou se omlouvám.
Hezký večer.
Macek
30. 07. 2007 | 20:58

Karel napsal(a):

Tak to abys Jirko už šel pryč. To by byla ta správná změna.
30. 07. 2007 | 21:04

malma napsal(a):

Jos : sám jste hlupák
30. 07. 2007 | 21:07

-m- napsal(a):

To: Dave
Dobrá. A meritum věci...? Žádný racionální protiargument?
30. 07. 2007 | 21:09

Karel napsal(a):

Nezlobte se na mě, ale vrána k vráně sedá a jestli si myslíte, že Paroubek a Ráth jsou slušní lidé, tak je mi vás opravdu velmi, velmi líto. To co předvádí je něco neskutečného.
30. 07. 2007 | 21:09

PetrQ napsal(a):

Modernizace ČSSD pod vedením ukoptěného strejce s normalizačním myšlením??? Mission Impossible
30. 07. 2007 | 21:16

Srandista napsal(a):

To s Dinumem, jako poradcem nevymyslíš ,Paroubku
30. 07. 2007 | 21:17

stejskal napsal(a):

Ještě jednou dobrý večer, paní Macku,

nic se neděje, hlavně, že se to vyjasnilo.

Příspěvky řadí příslušný software podle toho, kdy přišly. Stará se také o pořadí podle čtenosti. Já mu do toho nemůžu (neumím) mluvit, ani kdybych chtěl.

Jediná rubrika, kam vybírám texty, je ta s názvem "Doporučujeme". Snažím se dodržovat určitou vyváženost. Pochopitelně beru ohled i na zajímavost a důsažnost textů. Ale zde je hodnocení pohříchu dost subjektivní.

Mějte se krásně.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 07. 2007 | 21:31

lev napsal(a):

Mně se líbí škatulkování pravice/levice,
jak to tady předvádí Fakír.Pro něj je pravice hrstka nemravných kapitalistů a pochybných zbohatlíků,kteří vysávají chudáky.Levice je obrovská většina,masa těch vysávaných.Ono to tak ale není.
Já sám se pokládám za pravičáka.Měl jsem
docela prosperující firmu.Vždycky jsem dbal na to,aby každý můj zaměstnanec dostal zaplaceno podle kvality a kvantity odvedené práce.Moji dělníci a technici měli nejvyšší platy na okrese,
minimálně dvojnásobné oproti průměru.
Tvrdě odsuzuji,když vidím všelijaké rádoby VIP,jak se vyvyšují nad"normální"lidi.Uznávám právo lidí na
revoluční vystoupení,když dochází k takovým svinstvům,jaká se děla v Rusku před rokem 1917.A na druhou stranu vidím
tzv.levici a levičáky,kteří se chovají a žijí pomalu jak ta šlechta v carském Rusku,za vlády levice vidím ,jak se po parcích a nádražích válí bezdomovci a důchodci rozmýšlejí,jestli si koupí k obědu jeden nebo dva suché rohlíky.
Takže Fakire nezáleží na názvu ale na činech.Proto máme svobodné volby,aby se
dali zavčas sesadit ti politici,kteří voličům před volbami naslibují hory ,doly a po volbách se starají jenom o svoje konta a milenky.A ti jsou jak víš rovnoměrně rozmístěni po obou stranách barikády.
30. 07. 2007 | 21:31

Ne napsal(a):

Pseudokauza Biolih? Neni to nahodou ten pripad, jak byla zcela nepodlozene obvinena parta socialne demokratickych Mirku Dusinu bez sebemensi poskvrnky na charakteru za to, ze ciste shodou okolnosti obdrzeli od zainteresovane firmy zcela nahodne mensi pujcku zrovna jako na potvoru v dobe, kdy se rozhodovalo o milionech pro tu samou firmu? Opravdu smutne, jak se vyrabi politicka kauza z tak zcela nevinne nahody. To se preci muze stat kazdemu, mne treba nabizi milionovou pujcku bez uroku a nutnosti vracet dnes a denne, ani je nestacim odhanet. :-D
30. 07. 2007 | 21:33

tess napsal(a):

Paroubek v novém kabátě a s novou ženou po boku, bude stále týž ukoptěný, tlustý strejda s normalizačním myšlením. Modernizace s Paroubkem v čele je nemožná.
30. 07. 2007 | 21:35

Bobeš napsal(a):

Tož já myslím asi takto:
Buďme všichni rádi, že mají socani takového vůdce. S tímto pánem nikdy volby nevyhrajou a o to přece jde, ne?
30. 07. 2007 | 21:54

jarda41 napsal(a):

Jediná zjevná modernizace je nová partnerka p.Paroubka.Přeji ji,aby nezjistila,že J.lže i doma, tak,jako ta minulá.Myslím, že slova "v dobrém i zlém" jsou obsažena v každém svatebním ceremoniálu a souhlas s nimi následně podepisujeme.Pokud p.Drath veřejně přiznává, že obšťastňuje paralelně několik milenek, tak i pokud by se chvástal, jde o špičkové seskupení!
30. 07. 2007 | 21:55

Jan K. napsal(a):

Fakíre, napiš ještě něco o KSČM. Už dlouho jsem se tak nezasmál. Díky
30. 07. 2007 | 21:58

dilbert napsal(a):

To: Radek

To si vyprosuji. S ODS jsem nikdy nemel, nemam a nebudu mit nic spolecneho.
30. 07. 2007 | 22:17

Hudeček napsal(a):

Pane Paroubku,prakticky všechny příspěvky k vaším plánům říkají, abyste šel kamsi. Kamsi je ....kamkoliv kde budete škodit jen sobě a ne nám všem ostatním. Tak poslechněte a nezdržujte svými keci dělný lid.
30. 07. 2007 | 22:22

ladic napsal(a):

PAROUBEK: Ano. Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat.Beseda se uskutečnila začátkem května 1978 a byla uveřejněna v deníku Svobodné slovo.
30. 07. 2007 | 22:35

Ladic napsal(a):

30. 07. 2007 | 22:36

Ladic napsal(a):

*Podle zápisu ve svazku StB jste se s nimi setkal třikrát, ne jednou, jak jste v minulosti uváděl. Na kolik schůzek si tedy vzpomínáte?

Podle stylizace vaší otázky mám pocit, že jsem u výslechu. Doložil jsem jasně dvěma dokumenty, že jsem nikdy nespolupracoval se Státní bezpečností. Tím je z mého pohledu celá záležitost uzavřena. Obě lustrační osvědčení najdete na webových stránkách http://www.mmr.cz pod hlavičkou tiskové zprávy. Já jsem materiál, který údajně máte k dispozici, nikdy neviděl.
* V jednom zápise se píše, že jste odsuzoval osoby s protisocialistickými názory, zvláště z okruhu Charty 77. Proč jste je odsuzoval?
Nejsem si vědom toho, že bych něco takového dělal. Údajný zápis jsem nikdy neviděl, a považuji ho tedy za naprostý výmysl.
* Odkud znala StB jméno vašeho papouška Roko, podle jehož jména jste byl ve svazcích veden?
Papouška přinesla do manželství moje žena. Již několikrát jsem uvedl, že opravdu netuším, jak papouška mohla Státní bezpečnost znát. …
* Podle zápisu StB jste na první schůzce spolupráci neodmítl, naopak jste ji přislíbil a domluvil se na další schůzce. Co vás k tomu vedlo?

Znovu opakuji, tento materiál jsem nečetl, a ani číst nechci. Je od začátku až do konce nevěrohodný. Žádnou spolupráci jsem nikomu nikdy nepřislíbil …” (MfD, 27. 4. 2005).
30. 07. 2007 | 22:37

Ladic napsal(a):

Premiér Jiří Paroubek chce hovořit s řediteli televize Nova a Prima o telefonickém hlasování diváků v jejich nedělních politických debatách. Výsledky minulého hlasování, v němž prohrál s předsedou ODS Mirkem Topolánkem v poměru 36 ku 64 procentům, včera označil Paroubek za „skandální pokus o manipulaci s veřejným míněním“.ČSSD podle premiéra hodlá kontrolovat vlastními průzkumy výsledky televizních anket i v budoucnu (LN, 26. 10. 2005). „Ještě o tom budu s oběma pány řediteli mluvit. Já to říkám s plnou vážností, lidé se tam nemohli dovolat”, tvrdí premiér s vážnou tváří. (MfD, 26. 10. 2005).
30. 07. 2007 | 22:38

Ladic napsal(a):

„Já osobně bych podpořil jeho zrušení,“ řekl MF DNES Paroubek a podpořil tak návrh na zrušení lustračního zákona, který včera předložila komunistka Zuzka Rujbrová. (MfD, 24. 11. 2005).
30. 07. 2007 | 22:39

Ladic napsal(a):

V premiérově okolí se totiž pohybuje další - už čtvrtý v řadě - někdejší pomocník komunistické tajné policie. MF DNES zjistila, že tím člověkem je Miloš Schmiedberger, "oficiální premiérův fotograf". Podle seznamu ministerstva vnitra zaregistrovala StB Schmiedbergra jako agenta v polovině 70. let. "Já nevím, jestli byl agent," říká Paroubek o Schmiedbergrovi, s nímž už spolupracuje několik let … Schmiedberger pracoval pro IV. správu, která se zaměřovala na boj proti emigrantům (MfD, 24. 11. 2005).
30. 07. 2007 | 22:39

Ladic napsal(a):


*Kde berete sebevědomí, že to vedete dobrým směrem? Nejste ani předsedou strany, nikdy jste žádné parlamentní volby nevyhrál a místopředsedu jste také nevyhrál bůhvíjak výrazně.
Jednou se musí začít, paní Jílková. Já vycházím z toho, že mám něco jako poslání. A o tom jsem nikdy nepochyboval.
*Poslání od koho?
Poslání. To znamená možná od nějaké nejvyšší bytosti
30. 07. 2007 | 22:40

Ladic napsal(a):

Jiří Paroubek si chce z komunistů "vychovat" koaličního partnera. Po letošních volbách s nimi ještě není ochoten ve společné vládě zasednout, po těch dalších už možná ano. Premiér v rozhovoru pro HN říká, že přivést KSČM do vlády je jeho dlouhodobý plán: „Měl bych chuť je zatáhnout do systému naplno” (HN, 26. 5. 2006).
30. 07. 2007 | 22:41

jan novak napsal(a):

Mrknete na tento clanek o paroubkovi http://s3.gladiatus.cz/game...
30. 07. 2007 | 22:58

Modernizace? napsal(a):

Nelze přeci modernizovat nemodernizovatelné.
31. 07. 2007 | 00:57

Martin napsal(a):

Axlboy a jini blabolici o clenske zakladne. Prosim o dukaz, ze v clenske zakladne CSSD je nejvice byvalych komunistu. Nezajimaji mne vase spekulace o poslancich atd. Chci nejaky jasny statisticky pruzkum ktery dokazuje tvrzeni o clenske zakladne. Jinak jsem plne opravnen tvrdit, ze clenska zakladna ODS obsahuje nejvic byvalych komousu a zduvodnovat to ruznymi Tlustymi, Kocarniky, Dlouhymi, Fenci a mnoha dalsimi.
31. 07. 2007 | 02:05

Dodo napsal(a):

Pane Paroubku fandim vam a sem rad že tu někdo řekne pravdu do očí . Mně se líbí jak tady všichni nadavaj na komunisty kdyby je tenkrat všechny popravily tak v každe rodině bude někdo chybět a tak by se tu Češi na vzajem vyvraždily.Jinak se těším až opět ČSSDvyhraje volby .
31. 07. 2007 | 04:04

Ládik napsal(a):

Změnit tvář - proč? Tohle dělají lidé, kteří se snaží někoho oklamat. Proč? Protože nepoctivost se v ČR vyplácí - Váš článek, pane Paroubku, je toho dalším důkazem. Vedle Vaší fotografie je datum Vašeho narození 21.8. - toho se držte, toto je Vaše nomen omen. Myslíte si, že se změněnou tváří budete vypadat lépe? Nebudete, nic nezměníte. Jen možná vyhrajete volby, protože Vás budou volit hlupáci, které teď oklamete. A o tohle Vám jde: vyhraj volby, rozděl a panuj. Mocenský syndrom, úchylná snaha na úkor někoho mít svůj pochybný prospěch. Já se počítám ke střední třídě, kterou chcete "oslovit" - jsem bezdomovec, ale platím nemalé daně. Volit nemůžu nikoho, nejsem na volebním seznamu. Vaši image změní jen 2 metry hlíny nad Vámi, jinak nic.
31. 07. 2007 | 04:45

Ladic napsal(a):

To:Dodo - máš tam hrubku-ovšem -volič čss....
31. 07. 2007 | 05:31

Ladic napsal(a):

Pro soudruha Martina:Seznam poslanců v minulém volebním období za čssd s komunistickou minulostí:Poslanci s komunistickou minulostí za ČSSD Jan Kavan, členem KSČ, styky s STB, Z.Škromach, 1982-1989 člen KSČ, J.Rusnok, 1988-1989 kandidát KSČ, J.Tvrdík, 1988-1989 kandidát KSČ, E.Zeman, 1966-1970 člen KSČ, J.Schling, 1981-1989 člen KSČ, M.Kraus, 1984-1991 člen KSČ, Jiří Václavek, 1964-1968 člen KSČ, František Strnad, 1984-1989 člen KSČ, Miroslav Svoboda, 1985-1989 člen KSČ, P.Dostál, 1962-1969 člen KSČ, K. Šplíchal, 1983-1989 člen KSČ, Miloslav Vlček, 1983-1989 člen KSČ, Petr Ibl, 1984-89 člen KSČ, Miloš Melčák, člen KSČ, Josef Smýkal, členem KSČ, Jan Mládek, 1987-1989 člen KSČ, J. Palas, 1980-1990 člen KSČ, M. Emmerová, 1966-1969 členka KSČ, A. Sýkora, 1983-1989 člen KSČ, Rudolf Tomíček, 1967-1990 člen KSČ, Hana Šedivá, 1979-1990 členka KSČ, V. Laštůvka 1966-1969 byl v KSČ, J. Kubinyi - do roku 1990 člen KSČ, R.Kopecký, 1981-1989 člen KSČ, Alfréd Michalík, do roku 1990 člen KSČ, Oldřich Němec, 1976-1990 člen KSČ, L. Skopal, 1983-1989 člen KSČ… No a pokud vím, za ODS tam byli tři, včetně pana Tlustého
31. 07. 2007 | 05:34

Ládik napsal(a):

to: Ladic
stručnější by bylo napsat, který socan nebyl u komoušů.
31. 07. 2007 | 06:21

Ládik napsal(a):

Návrh:
pane Paroubku; vaši stranickou image byste si mohli vylepšit nějakou uniformou, nejlépe tou, kterou nosili Adamité.
31. 07. 2007 | 06:26

Ládik napsal(a):

a ještě jeden:
pane Paroubku, neměl byste tak často jíst.
31. 07. 2007 | 06:37

Ládik napsal(a):

a třetí:
Jirko, nechceš už sochu?
31. 07. 2007 | 06:47

kolja napsal(a):

http://www.radio.cz/cz/zpra...
"Pan Topolánek je skutečně ve vážném psychickém stavu. Ten jeho osobní život se mu rozpadl, já to chápu. Rozpadá se mu politický život, protože on už dneska pochopil, že nezíská tu podporu 101 poslanců pro důvěru své vlády. Pan Topolánek je na cestě do politického důchodu," řekl Paroubek
31. 07. 2007 | 07:19

bill napsal(a):

http://www.rozhlas.cz/izurn...
Martin Veselovský, moderátor: No, tak pojďme si ocitoval další část onoho projevu, protože předseda Paroubek říkal, že musíte být ve vládě, abyste dostali policii pod kontrolu. Proč by měla, pane místopředsedo, jakákoliv politická strana dostávat polici pod kontrolu?
Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD, poslanec ČSSD: Já si myslím, že to se musíte zeptat jej. On určitě věděl, proč tak mluví a proč to říká. Já nedokážu vysvětlit jeho slova. Má otázka zní?
Vážně chcete, aby soc. demokracii vedl pan Paroubek? Já ne
31. 07. 2007 | 07:22

Pavel napsal(a):

Souhlasím, změna je nutná. V první řadě by měl odejít pan Paroubek!!!
31. 07. 2007 | 07:27

hynek napsal(a):

dodo: a ty si do voleb zopakuj pravopis. Delas volicum CSSD ostudu.
31. 07. 2007 | 08:00

celem napsal(a):

krásná diskuze :-), vrátím se na začátek, pravda je že obal prodává, pokud je to ovšem obal v podání pana Paroubka, poteš Pánbuh, neláká zákazníky spíše odrazuje, ten slovník, ta dikce .....
31. 07. 2007 | 08:02

hynek napsal(a):

Paroubku, jak se furt muzes zastavat cloveka, ktery pres ucet sve matky prozene 50 000$ predanych na ulici pred bankou podnikatelem, ktery se sedel ci sedi ve vazbe kvuli podvodum. Pak tam ten Kraus jede a podepise jako direktor a nakonec se opravdu trapne vymlouva jako Gross. Takoveho Krause se zastavas ? Vzdyt je to plivanec do tvari obycejnych lidi a to tvoje vecne oznacovani za Krausovu pseudoaferu proti temto faktum neudela z Krause nevinatko.
31. 07. 2007 | 08:04

xeratops napsal(a):

Chtěl jsem něco přidat,ale jak to vidím,všechno podstatné už tu padlo.Vypadá to, že Vás lidé mají "rádi", pane Paroubku.Pro politika, který chce reformovat stranu, de facto založenou na strategii "chléb a hry pro všechny" to musí být zábavné poznání-jakkoli asi vůbec nebude objektivní. Protože Vašich příznivců sem moc nenapsalo.
31. 07. 2007 | 08:19

straka napsal(a):

Nejlepší změnou image ČSSD by bylo kdyby zmizel pan Paroubek a vzal si sebou i pana Ratha.
31. 07. 2007 | 08:50

Karel 22 napsal(a):

"odstranění odéru kryptokomunismu" - nevím, jak to jde dohromady s prohlášením soudruha Paroubka o tom, že na komunismu nevidí nic špatného a že bude vyzývat ve velkoplošných inzerátech ostatní politické strany k celospolečenské diskuzi na toto téma. Dosud tak neučinil. Že by další Puchejřova otočka??? A co soudruh Jičínský, marxista Zaorálek atd...? Budou vyloučeni z partaje? :o)
31. 07. 2007 | 09:00

Karel 22 napsal(a):

Paroubek na adresu Topolánka: "Jak může dělat pořádek ve státě člověk, který si neudělá pořádek ani ve své rodině?"
========================================
Karel 22 k Puchejřovi:
"Jak může dělat pořádek v ČSSD člověk, který si neudělá pořádek ani ve své rodině?"
31. 07. 2007 | 09:05

rs napsal(a):

at se na me nikdo nezlobi, ale blogy techto panu z cssd me jenom utvrzuji v tom, ze za sebe budu delat co budu moct, aby se nedostali zase k moci...
31. 07. 2007 | 09:24

Johny napsal(a):

Člověk(?), který stranu přivedl do současného marasmu a který navodil její současný stalinistický image osobně hlásá změnu stylu! No to je opravdu troufalost! Co vše bude muset ještě hloupý a 40 lety komunismu otupělý český volič vyslechnout? Je to to samé, jako kdyby Hitler prohlásil, že německá soc. dem. musí začít podporovat židy, neboť zlá média NSDAP očerňují a nepravdivě informují občany o jakýchsi smyšlených deportacích, plynových komorách, koncentračních táborech, genocidě a vyhlazování! To, co tady předvádíte, je opravdu vrchol, a to, že ještě sedíte tam, kde sedíte, svědčí o morální bídě tohoto národa, ke které jste za minulého režimu nemalou měrou i vy aktivně přispěl! Fuj! Jdu se vyzvracet!
31. 07. 2007 | 09:30

Johny napsal(a):

A ještě jedna poznámka: Soudruhu Parouku, když se při každé sebemenší příležitosti oháníte těmi svými průzkumy veřejného mínění (neboť vlastní názor nemáte a i kdybyste měl, neměl byste tu sílu, odvahu a čest ho zastávat i proti veřejnému mínění), přečtěte si tuto diskuzi a zařiďte se podle toho, ano? Je to v podstatě také takový veřejný průzkum a možná i objektivnější než ty vaše:)))
31. 07. 2007 | 09:49

Franta napsal(a):

Jediné, co může ČSSD udělat pro zlepšení svého image, je jen a jen výměna svého nabubřelého, sebestředného šéfa Paroubka, který vede stranu směrem ke spolupráci s komunisty. Dnešní ČSSD má blíže k italským komunistům než k sociálnědemokratickým stranám západní Evropy. Image této strany nelze zlepšit bez výměny vedení a směřování tam, kam mají směřovat sociálnědemokratické strany. Pokud se nic nezmění, budou ji volit jen vyčurané socky a jim podobní, štítící se práce, které spoléhají, že něco upadne do huby od státu .
31. 07. 2007 | 09:49

Marie K napsal(a):

Tak nevím,ale předvolební a povolební strategie je založena jen na nadávky a osočování protistrany.Osme let byla u vlády ČSSD a jak to dopadlo ?Státní dluh obrovsky narostl ,ale dle vyjádření Paroubka se dluhy nemusí platit nu po naší smrti zůstanou našim dětem a vnukům.Parouek a špičky ČSSD mají určitě své potomky tak zabezpečené,že se jich to týkat nebude.Nu a ti ostatní - odevzdají své hlasy ,aby měli papaláši na koryta.Velice mi vadí,že strany všechny dostávají od státu tedy i ode mě peníze za hlasy ve volbách PROČ?Ať si své strany podporují jejich členové.Vadí mi populistická rozhodnutí pro lidi,kteří nikdy pracovat nebudou viz.pastelkovné apod.Podpora mladých rodin by byla spíše v tom,aby si ti mladí mohli zajistit svou budoucnost vlastním přičiněním tzn.aby po škole nemuseli těžce hledat práci zadlužovat se na desetiletí jenom,aby měli kde bydlet.Také by se mi líbilo,kdyby byl konečně zveřejněn účet sociálního zabezpečení MD - Dal kam se dávají peníze vybrané od těch na ,které se dosáhne.Nějak jsem se rozepsala asi je to utopie.Ale nic takového jsem v programu ČSSD neviděla jenom nadávky a osočování.
31. 07. 2007 | 09:49

Bývalý člen ČSSD. napsal(a):

Ano,plně souhlasím s tím, že ČSSD je nutno zmodenizovat. Avšak tak, aby ve vedení strany nebyli korytáři Paroubek, Rath a jim podobní karieristi. Stranu je možno modenizovat a přiblížit ostatním lidem pouze bez těchto profláklích karieristů.
31. 07. 2007 | 09:55

Jirka. napsal(a):

Paradox této strany je, že člověk, který dostal na sjezdu nejméně hlasů, se stal jejím předsedou. Vystupuje na veřejnosti jako ředitel zeměkoule, je to náš malý Napoleonek, avšak nedosahuje úrovně ani Antonína Zápotockého.
31. 07. 2007 | 10:05

JAN napsal(a):

Myslím si, že by Paroubek udělal nejlépe, kdyby už NIC neříkal. Jinak mě potěšila většina názorů na současnou ČSSD a jejího předsedu. Je nutné vážit si svobody a nezapomenout nedávné projevy a činy Paroubka. Jak může chtít modernizovat stranu, když její členové nesmí svobodně volit?
31. 07. 2007 | 10:13

JAN napsal(a):

Co to je za moderní demokratickou stranu, když si její předseda před volbou podpisem zajistí, jak budou reprezentanti této strany volit ? To není demokracie, ale diktatura!
31. 07. 2007 | 10:15

jed napsal(a):

"Bývalý člen ČSSD" zdá se mi, že z tebe čiší závist. P.Paroubek,p. Rath a ostatní kolem p. Paroubka jsou velice chytrý lidi, kteří právě dovedou kvalitně provést modernizaci, já jim fandím a jsem nestraník.
Jinak modrý ptáci co říkáte o rozsudku na p. senátora Jiřího Žáka?, takový jsou všichni z ODS?
31. 07. 2007 | 10:17

Bava napsal(a):

Bohužel už jste mnohokráte lhal a vyprávěl pohádky, co zařídíte. Vše se minulo s účinkem, takže i tentokráte počítejte s tím, že Vám občané neuvěří. Jest-li to myslíte vážně - rozlučte se s ČSSD, vemte sebou Ratha, Sobotky a jiné přisluhovače SLIBOTECHEN a sprostých výpadů.
31. 07. 2007 | 10:24

Eva. napsal(a):

JEDE, tvoje přezdívka ti opravdu sedí, ale bohužel nemáš se svým názorem pravdu, opak je pravdou!
31. 07. 2007 | 10:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

hrubé urážky a vulgarismy jsou v rozporu s Kodexem diskutujících http://blog.aktualne.centru..., a proto jsem je smazal. Budou-li jejich autoři v této dikci pokračovat, vystavují se riziku, že jim znemožním přístup do této diskuse.

Přeji všem příjemný den.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 07. 2007 | 10:40

hawk. napsal(a):

Dobrý den vrchní cenzore Stejskale:-)Vaše hodnocení je opravdu "po hříchu dosti subjektivní" Můžete definovat urážky a vulgarismy? Poté bych se, prosím, rád doszvěděl, kdo psal kodex? A ještě, prosím, proč nelze diskutovat o cikánech, u článků většinou není možnost diskuze....bojí te se názorů téměř 90% zde žijícího obyvatelstva? Nepříjemný den.
31. 07. 2007 | 11:19

Marcela napsal(a):

tím, že jste vyměnil "starou" za mladou stranu neoživíte, věřte mi, navíc sebe znemožníte. Ta modrnizace určitě není z Vaší hlavy pane Paroubku, začněte konečně myslet sám za sebe , zbavte se patolízalů, kteří jsou s Vámi jen naoko a pak do Vás zezadu kopou, jinak strana půjde "zu grunt"!
31. 07. 2007 | 11:22

cenzor Stejskal napsal(a):

tak uz zname cenzora! kde jste nasbiral zkusenosti pan Stejskal? Rude Pravo? Prace? nebo jinde?
31. 07. 2007 | 11:23

IN napsal(a):

Pane Paroubku, vite ze se na vas p.Rath zlobi ? Cele leto se trenoval v jizde na koni,velice rad by byl novym tatickem vlasti, a Vy si klidne navrhnete Dienstbiera.A tech fotek co jsme videli, Rath a deti,Rath na koni,Rath u kulecniku,Rath je rad, tak mam pocit ,ze Vas kopiruje. Nevadi Vam to ? Jsem zvedava kdo z koho .......
31. 07. 2007 | 11:26

kilo napsal(a):

Pane Paroubku, souhlasím s vámi. Strana potřebuje novou image. Bez aparátčiků a podobných lidích jako jste vy.Pak je budu volit. Nová generace, která by nebyla ve vládě podporované komunisty.
31. 07. 2007 | 11:30

evropský demokrat napsal(a):

libore stejskalů,je na času udělat takovému řádění konec těch žvanilů,idiotů,budbudou demokratičtí a slušní a nepomlouvají ostatní,tak at podávaj své názory ve prospěch dané věci a ku prospěchu nás všech,jsme malá zemička uprosřed evropy.
31. 07. 2007 | 11:31

ziilus napsal(a):

Pokud hodláte přitáhnout mladé větami typu "Cílem modernizace je modernita ČSSD", pak potěš pámbu s vámi
31. 07. 2007 | 11:33

petr napsal(a):

někteří tady čpí oheň na komunisty, a ještě se ODSákům budou hodit při volbě prezidenza - vsadím se že tak 3 měsíce před volbou si ani komunistobijci nedovolí do komunistů zarýpat.
31. 07. 2007 | 11:40

JK napsal(a):

Moc pěkný článek... ještě to naplnit...
31. 07. 2007 | 11:43

petrof napsal(a):

Paroubku, je vidět, že jsi po té dovolené nějaký rozjetý. S těmi 35-40% jsi si ale malinko zapřeháněl, co ?? Jedině když bude u nás bipolární politický systém, a v tom případě bude mít ODS těch zbylých 60% !!!
A s tím vysvětlováním úspěšného sociálního státu v Evropě ztrácíš jenom čas. Všichni již pochopili, že to nefunguje, i ti Francouzi. A zvolili si pravici......
31. 07. 2007 | 11:50

IN pro Ladika napsal(a):

Toho bronzu, co by bylo zapotrebi .
31. 07. 2007 | 11:55

Logik napsal(a):

Jirí Paroubek a ctyricet mladých usmevavých mužu.

Nekdejší mluvcí ministra Nemce Petr Dimun se stal nyní dobrovolným mediálním poradcem CSSD. Poskytuje jejímu vedení zcela zdarma a nezištne doporucení, jak nalézt v tmavých zákoutích strany osobnosti, které se výrazne vymykají „bežné predstave sociálne demokratického funkcionáre“.

Nejprve jak vypadá ta bežná predstava: obtloustlý padesátník ponurého vzezrení, pripomínající Formanovo Horí má panenko, malounko ríznuté Hitchkockovým horrorem. Upírá do televizní kamery svuj uhrancivý, ponekud skelný pohled a každou kletbu na adresu svých politických protivníku zacíná sugestivním „no tak podívejte se…“ Divák uvažuje, má-li radeji vlézt pod stul nebo se zamknout na WC, a zároven tuší, že ani na jednom z tech míst se už nikdy nebude cítit bezpecne.

S tím vším má být nyní konec. Pan Dimun doporucuje vybrat tri mluvcí: za prvé, usmevavého mladíka, komunikativního, vzdelaného a zcestovalého. Za druhé, aktivního podnikatele, který vysvetlí svým kolegum, proc je dobré být v CSSD. A za tretí všeobecne respektovaného vedce z univerzitního prostredí. Tím dostane strana hned tri výrazne lidské tváre. Jakmile se zjeví na obrazovce v poslední predvolební prezentaci CSSD, televizní divák, zbavený strachu, vyleze zpod gauce a odebere se k volební urne dát svuj hlas cervené ruži.

Chápu jakési rozpaky, které zjevne funkcionári CSSD nad poradenskou cinností pana Dimuna pocitují. Mám jakési mlhavé podezrení, že se sice jako poradce osvedcil v práve probíhající výmene manželek pana predsedy, ale lpí na nem stín neúspechu US-DEU, které kdysi nepochybne také radil. Navíc otcové CSSD mohou snadno namítnout, že takové mluvcí už strana vlastne má a nepotrebuje je nikde hledat. Usmevavý komunikativní mladý muž, vzdelaný,a zcestovalý – kdo jiný by to mel být než dr. Rath! Povest rebela (což Dimun doporucuje) si muže vysloužit tím, když ponekud priblíží dnešku termín, v nemž hodlá vystrnadit pana Paroubka z funkce predsedy strany. Uznávaný univerzitní vedec – to je prece prof. Jicínský, který si vydobyl ostruhy už když asistoval pri zrodu „Ústavy CSSR“ z roku 1960. Problém je s aktivním podnikatelem: vhodný kandidát, Ivo Svoboda, sedí dosud v base, kam se dostal za vytunelování melnické kocárkárny. Už brzy jej ale propustí za dobré chování.

Rady pana Dimuna se tedy jeví jako nadbytecné. Nedivím se, že za ne CSSD nehodlá platit. Navíc se obávám, že stací jeden uhrancivý pohled predsedy strany do televizních kamer, a plané chlapecké úsmevy mladých komunikativních sympatáku odvane ledový vichr, i kdyby jich bylo ctyricet, jako tech loupežníku z pohádek Tisíce a jedné noci.

lidovky.cz 11. cervence 2007
31. 07. 2007 | 12:17

Jarda napsal(a):

Pane Paroubku,změnit image je chválihodné, ale voliči jsou voliči a média jsou média.Většina nepřesvědčených voličů se rozhoduje podle médií a těch je většina. Proto pokud nepřesvědčíte média, že to myslíte upřímně tak je veškerá snaha marná. Novináři to je však banda prodejná a tak si myslím,že veškerá snaha o zlepšení image bude marná, protože jeden nepřesvědčený novinář dokáže veškerou snahu zbourat,třeba tou vaší pedofilií nebo příště něčím jiným.
31. 07. 2007 | 12:18

Logik napsal(a):

V dopise Jirímu Paroubkovi jeho bývalý nadrízený z firmy Obuv Praha Premysl Skála mimo jiné píše: „Vybavuji si tvé sklony k autoritárství, schopnost veškerou odpovednost za vlastní chyby svalovat na podrízené, neschopnost slyšet i jiný než vlastní názor a tvuj zvucný baryton, kterým ses snažil prekrikovat oponenty.“ Nikdo zatím nepopsal expremiéra lépe.

Pamatujete ješte na jeho baryton, kterým udelal z poledního televizního formátu, jemuž jsme do té doby ríkali politická debata, kakofonní žumpu? Chudák moderátor Václav Moravec se dodnes bojí volit! Nebo na zametení se stranickými oponenty? A jak svaloval vinu za korupci v CSSD na ODS? Skála jen prenesl Paroubka formovaného normalizací do soucasné doby formované výzkumy preferencí, jíž máme obcas tendenci ríkat demokracie, protože v demokraticky zvoleném parlamentu sedí i bývalý agent a bachar, co rozdával disidentum samovazby. Pokud nepocítám pár desítek kil navíc, nezmenil se Paroubek ani o píd: stejná nafouknutá bublina chorobne toužící po moci.
31. 07. 2007 | 12:26

Logik napsal(a):

Paroubek si vzal knihu !!

"Odmrštil me jako vysátou ústrici," sverila se Paroubkova milenka Petra Kovácová deníku Klep. Zuzana Paroubková reagovala na svatbu bývalého manžela podstatne smírliveji: "Konecne se oženil s tím, co opravdu miluje, se svou ješitností."

Jirí Paroubek vysvetluje: "Jsem otcem, dedeckem a predsedou sociální demokracie, proc bych nezvládl novou partnerku?" Na první pohled zárí štestím.

Mirek Topolánek ríká: "Bývalému predsedovi vlády Paroubkovi jeho štestí ze srdce preju." Jízlive však dodává: "Já mám ale preci jenom radeji skutecnou ženskou."

Paroubkova milenka Kovácová si stežuje: "Mel me jenom na to, abych mu JI pomohla vypravit do sveta." Pohrozila, že dá na internet domácí video, které si s panem Paroubkem natocili, címž svého bývalého partnera docista a naveky znemožní. Už interview, které poskytla Objevu, je však dostatecne šokující.

Jaká byla vaše oblíbená praktika?
"Musela jsem prekládat deset hodin denne a on kolem me chodil ve vysokých kožených botách s dutkami."

A když jste to nedelala?
"Tak me bacil."

Takže jste to delala?
"Delala." (V tu chvíli se Kovácová rozpláce.)

Pochyby však nevyvolává jen Paroubkuv sadistický vztah k paní Kovácové, ale okolnosti svatby. Jak je možné, že bylo povoleno tak neobvyklé spojení? Cloveka a tlusté knihy. Navíc o nem samotném?

Generál reformované církve husitské Pican ríká: "Jsou dovolena všechna spojení. Co clovek ze srdce chce, tomu Buh žehná."

Nakladatel Tuhácek si pochvaluje: "Pécí paní Kovácové byla kniha Já Paroubek preložena do šestnácti jazyku. V Cíne máme už nyní na sto tisíc objednávek. Na Kube dokonce milion a v Turkmenistánu deset milionu, což dvojnásobne prevyšuje pocet žijících Turkmenu."

Advokát Káne, který zastupuje Kovácovou, vyplivuje: "Budeme muset dokázat, že mou mandantku donutil Paroubek násilím k tomu, aby se zrekla autorských práv. Bude to ale bitva."

"Jak se vám žije s novou partnerkou?" zeptal se Objev celného politika. Jirí Paroubek hrde a zamilovane odpovídá: "Konecne jsem našel nekoho, kdo je mi roven."

"A potomstvo?" "Nechte se prekvapit," smeje se Paroubek.
31. 07. 2007 | 12:30

consigliery napsal(a):

Především by jste museli vyměnit naprosto všechny lidi ve straně, změnit název a program a potom by jste se třeba přiblížili k labour party v anglii, ke které se taky tak rádi hlásíte. Zapomínáte ovšem, že ta má programově a praktickou politikou mnohem blíže k ODS. Vy jste prostě jen růžovější komunisti.
31. 07. 2007 | 12:34

jud napsal(a):

No "Logik" to teda sedí a co váš Topolánek,dalo by se vtipněji napsat něco o veřejné lásce dvou vládních činitelů, která nemá ve světě obdobu.
31. 07. 2007 | 12:39

chrt napsal(a):

Domnívám se, že by měl být skutečně vyvážený tisk pravicový a levicový, a to 50 na 50, na tom by se mělo pracovat především.

Jinak "Logik" přestaň, jsi trapnej, z tvých komentářů je cítit závist, asi nemáš na pana Paroubka tak ho chceš za každou cenu ponížit, chudáčku.
31. 07. 2007 | 12:45

fero napsal(a):

Ono by asi stačilo dát do čela strany /socdem je v civilisovaných zemích celkem uznávaný pojem/ někoho, kdo nebude už svým vnějším vzhledem a zakomplexovaným chováním, případně nemorálním soukromým životem perspektivní voliče odpuzovat /viz Kennedy, Clinton/
31. 07. 2007 | 12:49

ja napsal(a):

HaHaHA Novej bordel se starejma ku*vama????
31. 07. 2007 | 12:58

Jan Vlášek napsal(a):

Dobrý den pane Paroubku. Ve vašem příspěvku lkáke na pravicová media, že z vaší strany dělají kryptokomunisty. Vaše plamenná řeč hovoří za vše(jako bych už něco podobného v "dávné" době byl nucen číst).Děkuji,že jste nám poodhalil roušku a už vás nemusíme nazívat "krypto". děláte čest vaší straně. Tak čest práci soudruhu.
31. 07. 2007 | 12:59

Jan Vlášek napsal(a):

oprava: lkáte a nazývat
31. 07. 2007 | 13:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane hawku,

tedy popořádku:

Kodex jsem psal já. Pověřil mne tím můj zaměstnavatel, jemuž tento web patří. Stejně tak mne pověřil dohledem nad jeho dodržováním. Chápu, že se Vám to nemusí líbit, nicméně jistě uznáte, že majitel čili investor má právo si takto pravidla nastavit.

Nezlobte se, ale definovat urážky a vulgarismy nebudu. Velká většina zde diskutujících nuanci mezi slušně vedenou debatou a agresívním urážením chápe. Otevřeně přiznávám, že o přítomnost těch ostatních nemám ani já ani můj zaměstnavatel na těchto stránkách zájem.

Na stránkách blogů můžete o cikánech - ja Vy říkáte - diskutovat podle libosti. To se ostatně děje. Musíte přitom ovšem dodržovat výše zmíněný Kodex. Což ale platí o diskusi o čemkoliv.

Ubezpečuji Vás, že se neozýváte pouze Vy, ale i z pomyslné druhé strany zaznívají hlasy, abych byl v hodnocení rasistických příspěvků daleko razantnější. Snažím se udržet jakousi - podle mého soudu - přijatelnou cestu, aby zde mohly zaznívat nejrůznější názory. Nicméně politování, které jste vyjádřil nad tím, že "ne všichni cikáni při krádeži zhebnou", tu prostor dostávat nebude. Pokud zde chcete diskutovat, budete se s tím muset smířit.

Co se týče diskusí pod zpravodajstvím, není v mé gesci. Nicméně chápu, proč editor občas u takto ožehavých témat diskusi vypíná. Není v lidských silách probírat se takovou spoustou hnusných urážek, jaké příspěvky pod zprávami zpravidla obsahují.

Pokud jste můj text dočetl až sem, děkuji Vám za pozornost.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 07. 2007 | 13:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane s vtipným nickem cenzor Stejskal,

s mým profesním zázemím se můžete seznámit zde http://blog.aktualne.centru... . Abyste se příště nemusel ptát.

Přeji hezké dopoledne

Libor Stejskal, editor blogů
31. 07. 2007 | 13:08

Rita napsal(a):

Já si myslím, že tak jako velké firmy se starají o svoji image, měly by se starat o svoji image i strany. Proto nevidím vůbec nic špatného na tom, že se chce ČSSD modernizovat. Narozdíl od ODS je to krok správným směrem. ODS oplývá hulvátstvím a neuvěřitelným amaterésmem. Zaražející jsou její voliči - lidé bez úsudku, lidé zapšklí a zcela neobjektivní. Tak já vám pane Paroubku přeji vítězství v příštích volbách a už se těším, až budete opět premiérem naší krásné země! Už aby to bylo!
31. 07. 2007 | 13:18

Rita napsal(a):

To Libor Stejskal: Správně!!!
31. 07. 2007 | 13:22

Socánek napsal(a):

<sarcasm>Pane Paroubku, nevím kdo to má na svědomí, ale je to rozhodně Váš nepřítel. Té mladé holky se zbavte zavčasu, takový infarkt při sexu, a ona ho po Vás bude chtít stále častěji, by Vás lehce vyřadil z příštích voleb. A bez Vás by byla sociální demokracie naprosto ztracená!</sarcasm>
31. 07. 2007 | 13:22

petrof napsal(a):

Rito, ty jsi musela nečeho čichnout, nebo jsi si vzala něco na uklidnění, před odpoledním spánkem, že plácáš takové blobosti ?? Že jo ?? Právě, že je naše země tak, ktrásná, tak si zaslouží lepší vedení ( pravicové ) !! A ne takového egoistického a namyšleného narcistu, jako je Paroubek. Pochop to, než usneš !!
31. 07. 2007 | 13:24

Tomáš napsal(a):

Myslím, že má v tomto Paroubek pravdu. Nuitná je změna stylu a image partaje. Je třeba začít shůry.
31. 07. 2007 | 13:31

Vilém Gutfreund napsal(a):

ČSSD už se zmodernizovala

Jen si to stále nechce přiznat a neodráží se to v jejích programových materiálech, takže dochází k mimořádné diskrepanci mezi deklarovaným programem a skutečným chováním této strany.

Představa, že ČSSD bude stranou pro mladou střední třídu i pro své tradiční voliče, je iluzorní a popírá existenci zásadně odlišných skupin voličů s protichůdnými představami o směřování společnosti a protikladnými zájmy. Výsledkem takové modernizace je pak ztráta tradičních voličů a trvající ignorování ČSSD ze strany nových cílových skupin, které mají vlastní strany jako ODS nebo Zelené.

Dunivé vzývání modernizace nic nemění na tom, že ve společnosti v dohledné době budou hrát roli typické otázky 19. století, jako otázka redistribuce a sociální problémy. Pokud ČSSD přešla na stranu, která v 19. století představovala jednoznačně pravicová stanoviska, znamená to pouze, že v tomto ohledu přešla doprava a proto na levici uvolnila prostor jiné straně, typu německé Levice. To je také podle mých nedějí skutečná budoucnost evropské levice, která nahradí myšlenkově sterilní sociální demokracie (u těch "nejvyspělejších" už lze hovořit o jejich úplné nadbytečnosti v politickém spektru a naprosté neschopnosti přilákat jen trochu kvalitnější voliče jiného než pravicového typu).
Slepé socialistické rameno vysychá, veliká řeka evropské levice se valí dál, a bez trapné přítěže falešných, snobských a bezohledných sociálně netečných maloměšťáků z tzv. sociálních demokracií. Epocha těchto socialistických jachtařů a plynařů a bezohledných asociálních podnikavců je u konce.
31. 07. 2007 | 13:32

alokon napsal(a):

Nová baba staré myšlení nezmění. Spíše za pár let zjistí, že to nebyl sexymozek ale kontomozek co ji tak imponoval.
31. 07. 2007 | 13:33

Evžen napsal(a):

Myslím Jirko, že také změním milenku a najdu si nějakou šestnáctku..., aby to bylo vidět. Holt stará brusle, která se tě zastávala, že jsi poctivý člověk je už mimo mísu a mladá teď jede jako pila. Salony krás, to je teˇg ten nový styl ČSSD, vyhození manželky také, byty pro zhrzené milenky jak by smet. A co mě ještě Jirko Paroubku doporučáš se svým nochsledem Rathem...? Je mně 24 a mlád jsem asi dost. Ale tvůj styl Jirko je spíše pro psychicky narušené...
31. 07. 2007 | 13:40

hawk. napsal(a):

To Stejskal: Hm, nemůžete definovat vulgarismy na které se odvolává kodex. Takže apriori lze považovat za vulgarismus všechno nebo nic, dle úvahy pana cenzora a momentální nálady. A co takhle deportovat nepřizpůsobivé cikány do lágrů bez nároku na občanská práva a svobody? Je to vulgarismus nebi není? Babo raď.Každopádně, ať je nebo není, slušným lidem by se ulevilo a možná by ve společnosti bylo používáno méně "vulgarismů" Pěkný den
31. 07. 2007 | 13:45

Desper napsal(a):

V životě nemohu sympatizovat se stranou, která v rámci "demokratického principu sociální spravedlnosti" okrádá vzdělanou a pracovitou střední třídu o třetinu jejího platu, aby mohla sponzorovat bezstarostné chování řady sociálně slabých lenochů, flinků a zlatokopů sociálních dávek.

Progresivní daň je největší zhůvěřilost, jakou sociální demokraté podporují a s tím se nikdy nesmířím.
31. 07. 2007 | 13:47

Valach Ostravski napsal(a):

Ze starymi kurwami novy burdel těško postavitě.
Fajny deň.

Ja a temu Altnerovi už stě zaplatili?
31. 07. 2007 | 13:58

Jan Majer napsal(a):

Počítám, Paroubku, že byli v Tatrách naposled ... Když jsem tam odříkal zájezd, slečna v recepci se ani moc nedivila, prej je takovejch dost. Jedna paní se prý pohoršovala, že ona přeci nepoleze do vody, ve který si Paroubek cachtal mozka.
31. 07. 2007 | 13:58

stejskal napsal(a):

Ještě jednou dobrý den, pane hawku,

ano, s tou definicí vulgarismu máte naprostou pravdu. Přesně takhle to je. Zkuste se s tím smířit.

Co se týče druhé části Vaší úvahy, tak to pro změnu není vulgarismus, ale může být posouzena jako porušení § 198a Trestního zákona Sb. o Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Zde v odstavci (1) stojí: Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, etnické skupině, rase, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Vzhledem k tomu, že nepřizpůsobivost není trestným činem a Vy byste přesto takto postižené lidi zavíral do lágrů, myslím, že takováto klasifikace by měla v případě Vaší věty u soudu naději na úspěch. Tudíž ji podle Kodexu diskutujících mohu smazat (mimochodem tím, že to neudělám, vystavuji se kvůli Vám v podstatě také riziku trestního postihu).

Libor Stejskal, editor blogů
31. 07. 2007 | 13:58

Vilém napsal(a):

Zatímco ODS to řeší moderněji a rovnou řadové občany obírá o plat, jak to předvádí její senátor, nebo vymýšlení nových příjmů, například odvedné pojistné je příjem pro potřeby výpočtu daně.

To je spravedlnost podle ODS, okrást řadové občany a tvářit se, že je jejich chyba a neschopnost, že nekradou taky. Pracovitá je ODS v tomto směru opravdu až nadměrně.

Progresivní daň je jediná spravedlivá forma daně, její odstranění je okradením občanů ve prospěch úzké skupiny osob, místo kterých mají daně odvádět.
31. 07. 2007 | 14:02

Jakub napsal(a):

Vaše pojednání o změně stylu a image ČSSD jsem nečetl. Stejně jak vás znám to zase byl pěkný blábol. Pokud chcete vaši stranu modernizovat, není nic lehčího než opustit politiku a vyzvat k tomu i ostatní vykopávky (nejenom z ČSSD).

Možná to mýslíte dobře a možné, že i upřímně, ale výsledkem je to, že naší zemi jenom škodíte.

Bohužel, jak už to tak na světě chodí. Hlupák nikdy neodhalí svoji hloupost.
31. 07. 2007 | 14:25

DD napsal(a):

Jasně že se musí změnit Image, parchanti ale zůstávají stejní!
31. 07. 2007 | 15:11

hawk. napsal(a):

To Stejskal: Nepřekvapil i překvapil jste mě. Nepřekvapil názorem a překvapil, že jste to nesmazal. Není to můj názor, nikoho bych nezavíral, ale zkoušel jsem co vydržíte.
31. 07. 2007 | 15:13

stejskal napsal(a):

:-)
31. 07. 2007 | 15:19

juchi napsal(a):

To by se ti tak hodilo, aby p. Paroubek a ostatní chytrý lidi z vedení odešlo, nemám pravdu "Jakub"? Celý ten váš horlivý boj je založen na tom "Porazit silného a inteligentního nepřítele", tak se jen snažte, máte to marné. Panu Paroubkovi a celému vedení přeji hodně štěstí!
31. 07. 2007 | 15:19

hawk. napsal(a):

To juchi: už jsi vzhůru?
31. 07. 2007 | 15:20

neo napsal(a):

Vilém:

to myslíte vážně?Pokud jste viděl návrh reformy, tak taky jistě víte, že naopak čistý plat se Vám zvýší.

Progresivní daň není spravedlivá už ze své podstaty. někdo platí míň a někdo víc....ovšem za stejné služby. Rovná daň % je také nespravedlivá, pořád odvádí více ten, který více vydělá. Nejspravedlivější by samozřejmě byla paušální částka.
31. 07. 2007 | 15:25

Anna napsal(a):

To Logik
konečně se našel někdo, kdo nezlehčuje laciným humorem tak vážné téma článku.

Děkuji vám za náš seriozní a odpovědný přístup.
Nejvíc mě oslovila úvaha o biskupu Picanovi a turkmenském vydání knihy.Optám se v Luxoru, jestli jí mají.
31. 07. 2007 | 15:26

Goral napsal(a):

Jaké jsou rodiny,takový je národ.Každý začni doma a na blbosti nebudete mít čas!
31. 07. 2007 | 15:39

Vilém napsal(a):

Neo
daň se neplatí za služby, i když nejsou stejné - samozřejmě pokud policie chrání třeba miliardový majetek firmě, je toho mnohem víc než může kdy poskytnout chudákovi.

Daň je rozložení schválených nákladů státu na občany. Pak musí - pokud má být spravedlivá - znamenat stejnou zátěž pro plátce. Nebo vy si třeba se svými příbuznými dělíte zavazadla na stejnou váhu pro malé děti a dospělé?

Stejná zátěž v daném případě znamená velmi progresivní daně - protože daň z hlavy by velké části občanů vzala celý výdělek, zatímco pro jiné by neznamenala žádnou zátěž, byla by krajně nespravedlivá. Rové daň poněkud méně, ale rovněž není stejným zatížením, když po zaplacení daně chudý nemá na jídlo a jiný poplatník si naopak musí odepřít jen zájezd atd.

Spravedlivou daň časem obnovíme, odhaduji na 70% nejvyšší sazby a 50% pro firmy. Jen co bude omezen vyděračský potenciál plynoucí z útěku firem a miliardářů do ciziny zavedením jednotných principů, daně řadových občanů klesnou a daně ostatních prudce narostou.
31. 07. 2007 | 15:47

Mleziva napsal(a):

2 Vilém: Chudí jsou chudí tak, jak je chudý stát. Když vyženete vysokými daněmi miliardáře v zájmu "sociálního smíru" tak stát zchudne a to nepocítí ti bohatí, ale ti nejchudší. Nesmíte si pořád kupovat Haló Noviny, ale používat taky někdy rozum :o) Pokud budou daně nastaveny spravedlivě (rovně) a zruší se vyjímky, vydělají na tom všichni. Víc na tom samozřejmě vydělají ti bohatí, ale chudí (ti v poměru nezaplatí žádné nebo velmi malé daně) budou bohatší tím pádem taky. Ach jo.
31. 07. 2007 | 16:02

Vilém napsal(a):

Mleziva
proto říkám, že daňová spravedlnost musí být zajištěna politicky v měřítku, které odpovídá měřítku ekonomické aktivity, aby byly odstraněny možnosti vydírání. Samozřejmě že možnost útěku do ciziny a vydírání státu dochodem pryč nemá co dělat se spravedlností, pak je jen politický systém nucen ustupovat vyděračům a plynou z toho deformace spravedlnosti.
31. 07. 2007 | 16:09

Mleziva napsal(a):

2 Vilem: Komunisti se o tuhle "spravedlnost" snažili 40 let a moc to nefungovalo. A nikdo nikoho nevydírá, prostě zafunguje trh a je to tak dobře. Když někomu seberete moc, odejde tam , kde mu tolik neseberou. Taky si nepůjdete dobrovolně koupit třeba televizi někam, kde ji mají za 15K, ale někam, kde mají tu samou za 10K, když máte tu možnost. A prodavače tím taky nevydráte, je to jeho volba, za kolik ji prodává, pokud se mu to vyplatí. A se státem se to má stejně.
31. 07. 2007 | 16:18

Dave napsal(a):

To Mleziva:: no je to tak, ale to je prave to co dost nasich spoluobcanu stale nechape:-) a proto je stale tak snadne je nachytat na ruzne socialisticke triky tak jak to dela stale pomerne uspesne CSSD.
31. 07. 2007 | 16:32

Mleziva napsal(a):

2 Dave: jo jo. Na to lze s úspěchem aplikovat tzv. Topolánkovu větu: "Někteří lidé holt nikdy nedohlédnou dál než do prvního supermarketu" :o)
31. 07. 2007 | 16:38

Dave napsal(a):

To Vilem:: s tema danema si me opravdu dostal:-)))takze podle tebe to co fungovalo za CSSD bylo spravedlive??? to, ze treba platove lehce naprumerna nebo prumerna rodina byla okradana na danich a clovek, ktery mel velmi nizky plat neplatil dane prakticky skoro zadne..tohle ti prijde jako spravedlive zdaneni???Hmmm tak tomu se rika motivace timhle stylem mirime opravdu nekam do hlubokeho socialismu...timhle stylem se ani nedivim tem vyjmecne schopnym lidem , ktery vytvareji nejake odpravdove hodnoty z, kterych tezi cela nase spolecnost a, kteri davaji praci dalsim lidem, ze se radsi odstehuji nekam na zapad a tam se diky nim bude rozvijet jina zeme...a k nam budou tak akorat vesele jezdit Ukrajinsti delnici, protoze pro tu nejnizsi vzdelanostni skupinu tu bude naprosty raj...opravdu ,,inteligentni,, zdaneni.
31. 07. 2007 | 16:41

Dave napsal(a):

To Mleziva:: :-)))to je docela vystizny..ne, ale vazne tohle presne vystihuje mentalitu nekterych lidi, kteri praci berou jako nutne zlo pokud uz vubec tuhle ,,odpornou,, cinnost hodlaji delat a myslenkama uz jsou nekde v supermarketu...tutiz nejradsi by nedelali nic, ale chteli by vsechno.
31. 07. 2007 | 16:44

Mleziva napsal(a):

2 Dave: No on tím spíš měl na mysli, že jsou krátkozrací. Prostě dnes si půjčíme, rozšoupnem se (třeba v supermarketu), ale kdo to zítra zaplatí je jim už jedno. Že to budou hlavně oni sami nebo jejich děti a možná děti jejich dětí jim už jaksi nedojde. Oni ale mohou říct, že tenkrát byli v žitě.
31. 07. 2007 | 16:58

Vilém napsal(a):

Mleziva
Na komunistickou diktaturu se odvoláváte marně, sám víte, že tehdy nebylo třeba progresivního zdanění, protože celé přerozdělování probíhalo zcela jinak.

Se státem to ovšem není jako v obchodě, zejména s ohledem na to, že ty daně musí zaplatit za odtyčné někdo jiný a oni zde setrvávají.

Dave

Vláda ČSSD neměla se spravedlností nic společného, naopak permanentně snižovala zdanění bohatých a zvyšovala zdanění ostatních.

S tím stěhováním na Západ si děláš legraci? Za daněmi 40% v USA? Leda tak do Ruska.

Mentalitu lidí, kteří si za celá transformační léta zvykli na to, že daně neplatí, a udělá to za ně někdo jiný, až to začali považovat za své právo a daně za krádež, není třeba komentovat. JEJICH odchod kamkoli by jistě všem ostatním prospěl.
31. 07. 2007 | 17:19

Mleziva napsal(a):

2 Vilém: no právě. Všichni předstírali, že pracujou a stát předstíral, že je za to platí. Akorát ten blahobyt se tak nějak nedostavil. Bylo to sice nás všech ale nikdo z toho nic neměl :o} Prostě přerozdělování nikde nefunguje. Prograsivní daň taky moc dlouho nefunguje {zavedla se po II světové válce, aby se to dalo všechno do pořádku a měla být už dávno zrušena}. Nějaký spravedlivější nápad než rovná daň mi dnes prostě nevychází. Každý jednoduše odevzdá například desetinu toho, co vydělá. Někdo tak zaplatí stovku, někdo mega. Je to jednoduché a dá se to lehce vypočítat. To je snad spravedlivé nebo ne? V sámošce taky stojí rohlík dvě pade a je jedno, jestli si ho koupí chudák nebo boháč. Oba za něj zaplatí dvě pade a né progresivní cenu, kterou někdo vypočítal podle nějakých Pišvejcových konstant.
31. 07. 2007 | 18:15

Vilém napsal(a):

Progresivní daně fungovaly v období historicky nejvýznamnějšího ekonomického růstu v západní civilizaci. Přinejmenším mu tedy nebránily, skončilo ropnými krizemi, nikoli rozpočtovými problémy. Navíc v tom období sociální problémy a vůbec problémy společenské nestability byly minimalizovány až natolik, že je řada myslitelů považovala za definitivně vyřešené.

Bohužel nechápu, co vidíte na rovné dani spravedlivého, ani jste to nezmínil (tedy kromě toho, že nikdo nebude týrán výpočtem s několika sazbami, což by pro extrémně hloupé osoby mohlo být ulehčením). Jistě vám připadá výhodná, ale snad to nehodláte ztotožnit.

S obchody je to tak, že boháč kupuje luxusní jídlo (auto, dům), chudý chleba (ojeté auto, starý dům), a trh nikomu nevnucuje totéž zboží (to by to dopadlo). Proto nemá smysl ani nivelizace daní.
31. 07. 2007 | 18:24

Řidič napsal(a):

Pane Paroubku, pamatuji se, že i VY jste se podepsal na modernizaci silničního zákana a Vašim velkým úsilím byl přijat. Touto Vaši modernizaci jste zapříčinil, že denně na silnicích umírají lidé. ANO, i VAŠI voliči. To je ta VA3E modernizace. Doufám, že všichni pozůstalí si to uvědumují a VAŠE jméno jím dlouho utkví v paměti. Hlavně u voleb. Proto byh Vám radil. Velmi rychle vystupte v TV, omluvte se za vaši životní chybu a vaše ČSSD ať velmi rychle finančně odškodní všechny pozůstalé. Potom velmi rychle odejděte z politiky a přemýšlejte, na kolika lidských životech jste se podepsal. S úctou - řidič.
31. 07. 2007 | 18:37

Mleziva napsal(a):

2 Vilém: ano, ekonomický růst z nuly je vždycky hodně vidět :o) Prostě rovnou daní se dnes zabývají ekonové všude tam, kde je ta progresivní a doporučují tu progresivní zrušit jako nespravedlivou. Protože kdo určí od jaké hranice bude platit hrazda té které progrese? A jak zajistíte, že si nějak nesnížím daňový základ, třeba darem koruny na chudé nebo protože zatím žijeme v absurdistánu tak si třeba nechám snížit plat třeba o 1 korunu a dostanu se o jednu hrazdu progrese níž a vydělám na tom pak třeba deset tisíc. To je co? Jak už jsem uvedl, každý v rovné dani zaplatí STEJNOU poměrnou část z toho, co vydělá. To považuji za spravedlivé.
31. 07. 2007 | 18:50

malma napsal(a):

Nechápu co tu ti modrásci zase kdákaj do kola...zase dělají bubu s komunistů a socanů, přitom ODS a její členová je víc zločinecká strana než KSČ a KSČM dohromady. Kriminalita ODS z 90. let nemá obdoby, rozkrádání státního majetku za miliardy, sociálně-patologické jevy nejvyšší v evropě. A ještě mají drzost tihle modrostraky hulákat na diskuzích a bezvěcně nadávat a urážet. Pane Paroubku držte se, jste jeden z mála,kdo se dokázel téhle vekslácké verbeži vzepřít. Mají z vás bobky, což je z jejich reakcí lehce poznat. Je smutný se ještě některým více podbízet modernizací; holt někteří potřebujou vidět hezkého užehleného politika, než jeho názory. Máte podporu všech opravdu slušných lidí...proto už to má naštěstí ODS ve vládě za pár...:)
31. 07. 2007 | 19:15

Vilém napsal(a):

To Mleziva
Nemyslím si, že by na tom třeba USA po válce byly tak zoufale. Nejspíš v každém státě se najdou někteří ekonomové, kteří propagují rovnou daň, její přínosy však nelze doložit a zpravidla není obhajována ekonomickou, nýbrž politickou argumentací. V nejbohatších státech ovšem rovná daň není vůbec aktuální politickou otázkou, nýbrž jen okrajovým heslem.

Nelze akceptovat tvrzení, že rovná daň je nutná, protože nelze přesně stanovit správné hranice pásem. Může být přijata také klouzavá daň s plynule rostoucí sazbou. Ostatně je zřejmé, že rezignace na rozlišování sazby je stejnou nespravedlností jako arbitární stanovení pásem.

Odstranění různých výjimek je možné bez vazby na sazby daní, tedy není problém provést je i při progresivních sazbách.
Vámi popisovaný "únik" není v našem daňovém systému možný, vždy platíte daně jen z částky, která přesahuje příjem v rámci předchozího pásma, a proto není možné, aby se vám zvýšením příjmu snížil čistý příjem.

Děkuji za opakované popsání rovné daně, přeci jen však nemohu přijmout představu, že opakování je zdůvodnění.
31. 07. 2007 | 19:24

charodayzn@seznam.cz napsal(a):

je ten blabol z Vasi hlavy ??
31. 07. 2007 | 19:34

šmankote napsal(a):

malmo, tobě haraší ve věži. Jaká kriminalita ODS z 90. let??? Tys ještě v šoku z revoluce, ne? Tenkrát komouši bědovali, že "nám" ODS rozkrádá stát, že k nám jde všechno zlo ze "západu". Už se vzpamatuj. Dějiny týhle země nezačaly v roce 1948. Kurňa, vyhledej nějakou literaturu a dovzdělej se.
31. 07. 2007 | 20:29

malma napsal(a):

šmankote...nápodobně
31. 07. 2007 | 21:36

notblue napsal(a):

Velice mě vždycky pobaví, jak modrým příznivcům leží v žaludku kromě pana Paroubka, hlavně doktor Rath. Čím větší napadání ze strany sympatizantů ODS, tím lepší práci oba dva odvádějí a např. doktor Rath si pana Topolánka v poslanecké sněmovně vodí jako malého kluka, což při výši IQ pana současného premiéra příliš velký problém.
Well done Dave ang George.
31. 07. 2007 | 22:06

JO ?NE ! FAKTICKY ? TO PUDE ON?PAK JO! napsal(a):

Má vůbec cenu komentovat prohlášení maximálně nedůvěryhodného člověka a politika a ztrácet s ním svůj drahocenný čas ? NEMÁ. VRAŤ SE DO HROBU PAROUBE,NEJLÉPE POD LÉKAŘSKÝM DOHLEDEM DRÁTHA ...
31. 07. 2007 | 22:20

mirka napsal(a):

Jediné řešení je, když pan Paroubek a jeho kumpáni zmizí hodně daleko. Připustím, že je to stejně obtížné, jako řešit romskou otázku.
31. 07. 2007 | 22:47

mirka napsal(a):

Měl by se raději věnovat své nové slečně, než blábolit.
31. 07. 2007 | 22:48

Mleziva napsal(a):

To Vilém:
stějně jako já nemohu přijmout myšlenku, že trestání schopných lidí vyšší sazbou daně (a nenjen tou, je toho bohužel víc) je spravedlivé. Chápu, že levice podporuje spíš ty neschopné na úkor těch schopných, že jim ty prachy přerozdělí a bude tvrdit, jak to bezvadně zařídila - jinak by to nebyla levice :o) Ale až vyženete ty schopné tím, že jim budete házet klacky pod nohy v podobě různého výpalného a pokut za úspěch tak by mne zajímalo jak si to představujete do budoucna. Velcí podnikatelé odejdou, malé živnosti to většinou zabalí, protože se jim to za takových podmínek prostě nevyplatí. Není opravdu lepší ty úspěšné lidi nedráždit a dát jim takové daňové (rovné, rozumějte férové) podmínky, aby se jim prostě nevyplatilo optimalizovat daně, danit někde jinde nebo se rovnou odstěhovat? Vydělají na tom všichni. Sice by levice přišla zpočátku o hodně hlasů díky závisti malého českého človíčka (jak proboha mohli dopustit, že si bohatí vydělají více), ale možná by pak přišli na to, že oni se budou mít také lépe, když jejich zaměstnavateli zůstane v kapse víc peněz a bude moci rozšířit výrobu a přijmout další lidi nebo třeba zvednout platy, aby mu neutekli jinam.
01. 08. 2007 | 08:29

Logik napsal(a):

"Již od prvních let … ovládala mou mysl velká vize. Díky tomu, že jste mi dnes dali šanci vás vést, vložili jste mi do rukou mocnou zbran, jak v tomto nelehkém poslání zdárne obstát."....:J. Paroubek - zdroj: XXXIII. sjezd CSSD, 13. 5. 2006
PAROUBEK: " Pro nás mladé, kterí jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum predevším historická událost, kdy byla s konecnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentu buržoazie v politickém živote republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás predevším k zamyšlení, kolik toho pro stranu a spolecnost deláme a kolik jsme schopni udelat. V naší stranické práci je stále co zlepšovat."

Beseda se uskutecnila zacátkem kvetna 1978 a byla uverejnena v deníku Svobodné slovo.
01. 08. 2007 | 08:54

Pája napsal(a):

Tak jsem opět přečetla kousíček diskuze a koukám jako blázen! Ta neuvěřitelná zášť a zloba proti Paroubkovi a Rathovi ze strany příznivců asi ODS. Skoro, jako kampaně v 50. letech! Obviňují Paroubka z diktatury a označují ho, za soudruha, snad i nepřítele státu (asi je to rovnou i třídní nepřítel).
Paroubek zrovna není můj idol, ale na rozdíl od velké většiny poslanců ODS nebyl nikdy v KSČ.
Aby se ČSSD názorově modernizovala, tak jsou rozhodně potřeba lidé, jako např. Hašek, Sobotka, Dimun, Jandák, Havel, Telička, Jahn, třeba i právě Rath. Rozhodně ne lidé typu Škromacha a těch jeho ultralevicových "Zemanovců". Pokud by se ČSSD přecijen více přiblížila evropským středovým stranám, jako třeba v Německu SPD a Rakousku SPO, v Anglii Labouristi, pak by možná byla volitelná i pro mě.
01. 08. 2007 | 10:58

ronin napsal(a):

Viděl jsem už předělanou socdem.Samé baculaté tváře a výbojně vystrčené pupky-skutečná modernisace!
01. 08. 2007 | 11:16

kr napsal(a):

Pája, naprosto s tebou souhlasím. Skoro každý si snad všiml, že komentáře které napadají, urážejí a snaží se snížit sebevědomí nap. p. Paroubka nebo p. Rathta jsou pravděpodobně za to placeni, to je jejich taktika, ale právě proto, že si to lidé již všimli, tak působí velice trapně. Já osobně pokud začnu číst a vidím urážky, tak to dál ani nečtu.
01. 08. 2007 | 11:17

Pavel napsal(a):

Reformovat deformované není jednoduché. Navíc všichni příznivci Paroubka,Sobotky,Ratha,Tvrdíka Jandáka,Grosse a podobných vyzařují odporný diktátorský styl, veřejně kryjou podvody, ztotožňují se s nemorálními principy a ten náš národ není tak hlopý aby se takovýmto návykům nechtěl vyhnout. To spojení s komunisty je na štěstí jejich hrob, ale to pro aroganci Paroubka nic neznamená, jeho ego je silnější. Tedy soudruzi jen tak dále!
01. 08. 2007 | 11:31

yony napsal(a):

fandím, pane Paroubku, o to více, když tady čtu příspěvky zamindrákovaných modřin. Tak, ať se to podaří a čím dřív, tím líp.
01. 08. 2007 | 12:18

Ondra napsal(a):

je těžké odejít, když jakmile by tak ten voleček učinil, vyhrnula by se ta spousta malérů, které už stihl provést - člověk, kterého není možné si vážit - a termín "třídní boj", který tu někdo použil, se mi vrátil jako směšně milá ukázka z knihy dějepisu pro 7. třídu základní školy z minuých dob (předvýchova svazáků)...bohužel je ten termín správný - opravdu má tento pán snahu polarizovat společnost tímto způsobem, což by mělo být trestné...příspěvky zamindrákovaných modřin - hlavně, že máme jasno, proč toho blba má málokdo rád...holt mindráky...:-)
01. 08. 2007 | 14:11

Ondra napsal(a):

btw....promiňte mi to, co teď napíšu...každý jednou umře - jsou lidé, u kterých za to budu jen rád, pane inženýre Paroubku, protože se zdá, že je to jediná možnost, jak provést modernizaci strany, kterou jsem svého času volíval!...A vy, co tu krafete o tom, jak ho, chudinku, urážejí, sundejte si pásky z očí, protože díky nim došlo takřka ke všem lidským průserům, ať už válkám, diktaturám a dalším věcem, které doufám NIKDO NECHCEME.

P.S. Nejsem voličem ODS, aby bylo JASNO, takže na mě nemůžete jaksi házet podezřívavé manévry o tom, jak tu podporuji občanské demokraty.

Amen
01. 08. 2007 | 14:18

Biographer Paroubka napsal(a):

Paroubek se pohyboval v politice a ve vysokých funkcích již v dobách dávno minulých. Po absolutoriu Vysoké školy ekonomické se zacal ihned uvedomele politicky angažovat a vstoupil do Ceskoslovenské strany socialistické, která spolu s lidovci tvorila dva pevné pilíre komunistické Národní fronty. Na rozdíl od Kalouska však ambiciózní Paroubek pronikl do vysokých stranických funkcí a slibnou kariéru mu prerušil až podzim roku 1989. Ve svém oficiálním životopise však svou kariéru v Národní fronte nezminuje. Politická angažovanost otevrela za komunismu Paroubkovi dvere do vysokých funkcí, dotáhl to pres funkci hlavního ekonoma až na reditele stravovacího gigantu Restaurace a jídelny, což dokazuje, že mel plnou duveru a osvedcil se jako spolehlivý kádr. Ihned po zmene režimu prestupuje Paroubek do Ceskoslovenské sociální demokracie a stává se ústredním tajemníkem strany. Spolu s ním prebíhá z Národní fronty rada komunistu, socialistu a lidovcu. S bezpecnostními proverkami si už kolegové v CSSD vždycky dokázali poradit. Od roku 1998 pusobil Paroubek na pražské radnici ve funkci ekonomického námestka Magistrátu, a to podle svých slov "jako ekonomický odborník". Jednou z proslulých "odborných ekonomických akcí" Paroubka bylo napr. nalití 300 milionu korun do cerné díry jménem První mestská banka.
01. 08. 2007 | 14:22

Biographer Paroubka napsal(a):

Záznam projevu J. Paroubka na zasedání ÚVV CSSD 16. 12. 2006

Takže, iluze stranou. My jsme potrebovali být ve vláde, abychom znormálnili tu cinnost policie. Je to smutné to ríct po osmi letech našich vlád. Ale ta policie se nám vymkla zcela kontrole. Nejen nám, všem. Nekteré policejní složky si delají co chtejí.
01. 08. 2007 | 14:25

Biographer Paroubka napsal(a):

Tisková konference Ceské strany sociálne demokratické, TOP Hotel Praha, Praha 4, 13. 5. 2006

Jirí Paroubek:

Já myslím, že jste to slyšeli dámy a pánové dneska všichni, takže nebudu dále ješte pokracovat, jen bych Vás chtel upozornit na ty dve tiskové zprávy, které jsme vydali. Jednak k zákoníku práce, jsme pripraveni prehlasovat veto prezidenta republiky, to za prvé a za druhé rezoluci, která byla prijata zdrcující vetšinou delegátu sjezdu, která ríká, že CSSD považuje vládní spolupráci s KSCM vzhledem k její soucasné politické orientaci za neprijatelnou a zavazuje se, že po letošních volbách do PS parlamentu CR s ní nevytvorí vládní koalici, bude li CSSD poverena vytvorením vlády. My jsme to sice rekli asi tisíckrát, ale pro úplnost to takto uzavíráme. Predpokládám, že už nebudou Vaši kolegové v televizních poradech klást tyto otázky, protože tady už jednou pro vždy sice platí bohumínské usnesení, ale jednou pro vždy to zase ríkáme.
01. 08. 2007 | 14:31

kliďas napsal(a):

Jiří Paroubku, někde jsi napsal, že jsi předurčen, povolán a osvícen . . . Já bych Tě osvítil tak rád, ale na D5, až se budu večer vracet z Plzně a budu tam mít tak 150. Ale moc nekličkuj, ať to máš rychle za sebou.
01. 08. 2007 | 14:36

yy napsal(a):

Vrátili se dálikové z objeda a podle komentářů jsou asi ožralí.
01. 08. 2007 | 14:48

suskintomislav napsal(a):

Milý Roko. Už jsi zapoměl slova písně, velmi populární z dob první republiky a dodnes velice aktuální?! Nuže:

Kudy chodil, tudy krad,
sociální demokrat,
to co není přibitý, má už dávno ulitý,
a s Falmerem ruku v ruce,
budem škodit republice,
se soudruhem Exnerem,
zase všechno zeserem.

Neplatíme nájem,
peněz máme bečku,
všechno rozkrademe,
dík soudruhu Křečku,
budoucnost a prosperita,
pro socany u koryta.
01. 08. 2007 | 15:33

-m- napsal(a):

Tedy, diskuse se zde rozvíjí dosti bezútěšně, ale to snad ani nepřekvapuje; někteří lidé prostě raději hodí slovním bahnem, než aby se pokusili o konstrukci racionálního argumentu. Možná by bylo dobré vrátit se konečně k samotnému obsahu blogu.
Udivuje mě, že pan Dimun vstoupil do ČSSD. Co je na tomto pánovi sociálně demokratického? Svými názory se tak dosud neprojevoval. Myslím, že po zkušenostech s lidmi typu... (nechci jmenovat), by ČSSD měla být v otázce personálního složení své strany přece jen opatrnější. Ale možná je to jen apriorismus zbytečné nedůvěry, možná pan Dimun opravdu pracuje dobře - ne z pohledu profesionálního (to bych nezpochybňoval), ale z pohledu jeho úzkého vztahu ke straně.
K projektu modernizace jen glosa a v závěru širší zamyšlení:
Jak J. Paroubek tento projekt prezentuje, mísí se v něm zajímavé podněty pro dlouhodobou perspektivu strany se záležitostmi víceméně efemérními. Problém však spočívá v tom, že hodně voličů, ne-li dokonce většina, se těmito efemérnostmi nechává ovlivňovat výrazněji, než např. dlouhodobým programem strany a podobnými "suchopárnými" dokumenty. Kupříkladu právě obviňování ČSSD z kryptokomunismu. Chtělo by se říct, že je záležitostí efemérní, ale při pohledu na to, jak dlouho toto obviňování trvá - od roku 1993 prakticky dodnes - stává se z toho problém, s nímž je nutno počítat dlouhodobě. Varování před návratem komunismu, k němuž by údajně měla dopomoci ČSSD (opravdu je někdo přesvědčen o návratnosti dějin?), se vždy periodicky objevuje zejména před důležitým volebním kláním. Divím se, že ještě dnes toto bere někdo vážně. Ale tváří v tvář diskusi pod tímto blogem je těchto lidí, zdá se, stále nemálo.
Když sleduji příspěvky některých diskutujících na tohle téma, nestačím se divit, kolik je v nich iracionality, nenávisti, osobního (nikoli věcného) - a přitom jak je tento postoj odvozený, nepůvodní (řada těchto příspěvků je psána velmi povrchním, doslova propagandistickým jazykem). Opakovaně jsem se těchto zapřisáhlých antikomunistů ptal, jak si tedy vykládají např. skutečnost, že KSČM pomohla instalovat V. Klause na Hrad. Nikdy jsem se nedočkal rozumné odpovědi. Zde jejich argumenty (či namnoze spíše "argumenty"), troufám si tvrdit, prostě selhávají. A tady jsme myslím u jádra věci. Z hlediska politického diskurzu shledávám všechen tento plamenný antikomunismus POLITICKY ÚČELOVÝM. Není ničím víc než nadmíru agresivním, de facto NEdemokratickým způsobem odmítání jednoho konceptu politiky (sociálně demokratického). Rozhodně není ETICKÝM POSTOJEM. To je citelné zvláště nad četbou denního tisku, konkrétně Lidových novin a Mf Dnes. Může brát někdo za bernou minci komentáře pana Martina Komárka, jehož životopis je mimochodem typickou ukázkou čecháčkovství? (Srov. jeho články před r. 1989!) A co Karel Steigerwald nebo Bohumil Doležal, kdysi zajímavý literární kritik z časopisu Tvář, dnes pravičácký dogmatik, který pěje stále stejnou písničku a píše laciné pohádky o "hodné" pravici a "zlé" levici? A při všem aplombu - či možná právě pro něj: jak je to všechno jednoduchoučké, jak je stále stejně, do omrzení se opakující. A především jak je to škodlivé a hloupé!
Měli bychom konečně natvrdo říct, že všechen ten halasný antikomunismus, tak jak ho předvádějí tito a mnozí jiní pánové či dámy, nemá s demokracií nic společného. Naopak: jsou typickou ukázkou ideologicky uzavřeného diskurzu.
Jen to potvrzuje slova významného polského novináře, který říká: po roce 1989 máme v Evropě dva komunismy (rozuměj dvě podoby totalitního myšlení). Komunismus a antikomunismus.
01. 08. 2007 | 18:18

-m- napsal(a):

PS: Oním významným polským novinářem je samozřejmě Adam Michnik. Takovou osobnost česká žurnalistika, domnívám se, naprosto postrádá.
01. 08. 2007 | 18:22

Fanda Ratha napsal(a):

Me to pripada neco co by mohl rezirovat Stanley Kubrick. Ja jsem nevyrostl v CR ale ziju tu uz par let. Jak je mozne ze nekdo jako Paroubek ktery pri svych projevech me pripomina clena KSC ktere jsem videl v zaznamech CT, mluvi o modernizaci co modernite ci jak tomu ten hlupak rika. Pouziva porad cizi slova a vyroky. Ja se vzdy zasmeji kdyz se Paroubek snazi mluvit anglicky. Nedivim se ze se potrepoval zblizit se svou prekladatelkou. Kdyz ctu minulost tohoto "politika" tak me beha mraz po zadech. Akorat se divim ze Cesi jsou tak ignorantni. To chtej komunisty znovu u moci?
01. 08. 2007 | 18:37

Jájínek napsal(a):

Ano soudruhu Paroubku, vaše strana potřebuje nový styl a image podle vašeho vzoru. Všichni členové strany si obstarají milenky/milence a dají se rozvést. A ještě se budou veřejně chlubit, jak jsou k manželce (z které si de facto udělali mediálního maskota) tolerantní.
Nevím, kde (vy ubožáku) berete tu drzost ještě věřejně vystupovat.
02. 08. 2007 | 00:11

Honza napsal(a):

Vážený pane Paroubku,
Vaše názory zabývající se jakýmisi odéry jsou zcela zcestné a mimo mísu, jediná podstatná věc je v posledním odstavci vašeho blogu, a to je vyjádření snahy zachovat si podporu třetiny voličů a ještě ji rozšířit. Pokud se však budete zabývat jakýmisi "odéry", pak to s Vámi a zejména s ČSSD půjde jen s kopce. Zde je nutno si uvědomit, podporu jakých voličů chcete získat a hlavně okamžitě pro to maximum možného začít dělat. V první řadě byste si měli uvědomit, že jste se profilovali jako strana zaměstnanců a střední třídy, tudíž byste měli dělat všechno pro to, aby na významných postech ve straně byli tito lidé a ne milionáři typu Melčák a Pohanka, kteří nikdy zájmy skupiny již zmíněných voličů hájit nebudou, ale spíše naopak. Současně byste si měl uvědomit Vy sám, pokud to s ČSSD myslíte opravdu dobře, že jste značně profláknutá persona a měl byste se stáhnou do ústraní a nabídnout svoji pozici někomu, kdo dokáže přesvědčit cílovou skupinu voličů o upřímnosti (nemyslím opět osoby typu Gross) záměrů Vaší strany udělat maximum pro cílovou skupinu Vašich nynějších i potencionálních voličů. Uvědomte si prosím, že pro voliče z řad zaměstnanců již není Vaše strana důvěryhodnou a bohužel se stává pro tuto skupinu voličů více důvěryhodnou právě KSČM - nemá totiž přeběhlíky k ODS! Je to smutné, ale je to tak... Chce to prostě nové, přesvědčivé lidi, kteří jsou ochotni a zejména schopni udělat maximum pro vaše stávající a potencionální voliče. Toť veškeré tajemství úspěchu a na nějaké odéry se vykašlete. Ty používejte jen ve styku s ženami, které to snad ocení. Vaše voliče spíše zajímají výsledky Vaší práce. Tedy to, co se promítá denně do jejich života (možnosti zaměstnání, postavení v zaměstnaneckém poměru, životní úroveň a sociální jistoty, bezpečnost, vymahatelnost práva a rovnost před zákonem, která se sice nyní hodně proklamuje, ale ve skutečnosti jsou to jen proklamace, atd.)
02. 08. 2007 | 07:07

JOSEF napsal(a):

Je to smutné čtení názorů, ale je třeba si uvědomit, že názory vznikají ovlivněním médií, a kdo vlastně vlastní média, pravice nebo levice, chudí či bohatí. Je možné aby člověk kterého platím, šel proti mě. Takže doporučuji, chovat se jak při totalitách, číst mezi řádky a používat vlastní hlavu a bez zbytečných emocí. Je jasné že bez vyváženosti levice a pravice nemůže jakýkoliv systém dlouho fungovat a změní se v totalitu. Myslím si, že už dneska všichni víme - ne všichni můžeme být bohatí, ne všichni můžeme vlézt do zadku svým šéfům a majitelům, aby jsme mohli být úspěšní. TOŽ LIDÉ MYSLIME!
02. 08. 2007 | 07:35

Rek napsal(a):

Pan Paroubek by se měl probudit a odejít i s jeho kumpány. To bude pro ČSSD nejlepší možný způsob modernizace. Taháním všech korupčníků a kakaových hochů zpět do strany žádné změny nedosáhne.
02. 08. 2007 | 07:47

Jirka napsal(a):

21. srna se staly pro náš národ dvě vážné pohromy. Toho dne se narodil Paroubek a obsadili nás Rusáci.
02. 08. 2007 | 07:58

Mleziva napsal(a):

2 -m-: Myslíte si, že v roce 1948 většina lidí tušila co se stane, když vyhrají komunisté se socialisty a lidovci? Já si myslím, že není takový problém, aby se to tihle šmejdi znovu pokusili zvrátit. Pokud budou mít jednoho dne většinu, nic je nezastaví. Krásně to předvedli v minulých 8 letech a na konci jejich vlády bylo už jasně vidět, kam by se to ubíralo, kdyby měli ještě větší moc. Nesmyslné zákony se schvalovaly jak na běžícím pásu. Teď najednou když jim spadl hřebínek ty zákony najednou sami ruší, křičí přitom jak jsou státotvorní a svalují všechno na opozici. Sami mají akorát plnou hubu keců, ale nic ještě nepředvedli. I dobré myšlenky předem pohřbí jen proto, že s nimi zrovna přišla opozice. Stranu, která by měla zodpovědně zastupovat zájmy střední třídy si představuji opravdu jinak než tenhle póvl.
02. 08. 2007 | 08:39

Martin... napsal(a):

Jájínku ty raději změň nejprve své manýry.....
02. 08. 2007 | 09:05

-m- napsal(a):

To: Mleziva
Nezlobte se, ale nerozumím Vám.
1) Volby z r. 1948 byly již zmanipulované, volilo se z jednotné kandidátky, kde měla prim KSČ (ostatní strany v rámci Národní fronty měly minimální zastoupení). Že jde o konec demokracie, mohlo být jasné každému uvažujícímu člověku. Něco jiného byly květnové volby 1946, v nichž komunisté opravdu vyhráli, to máte pravdu, ale např. sociální demokraté skončili až čtvrtí (druzí byli národní socialisté, na ty jste dočista zapomněl, lidovci byli třetí; na Slovensku vyhrála Demokratická strana). Nevím tedy o jakém "společném" vítězství KSČ, ČSD a lidovců mluvíte?! Tato vaše teze odporuje historickým faktům.
2) Během osmi let vládnutí ČSSD jsem byl svědkem něčeho naprosto jiného, než se snažíte sugerovat:
a) za vlády M. Zemana fungovala tzv. opoziční smlouva, čili skrytá velká koalice;
b) V. Špidla uzavřel koaliční smlouvu, která komunisty vyšachovala;
c) naopak byla to ODS, která se s KSČM spojila během klíčové prezidentské volby!
Je mi líto, taková jsou fakta a žádná propaganda je nemůže změnit. Ani kdyby ji dělal dr. Goebbels.
02. 08. 2007 | 09:33

Mleziva napsal(a):

2 -m-:
1) ano, tyto strany byly už v té době pouhé loutky v rukou komunistů. Bohužel nic proti tomu neudělaly a myslím, že něco udělat mohly. Jejich smůla.
2) Ničeho takového jsem si za těch osm let nevšiml. Možná se něco zlepšilo, ale to bylo spíš na úkor té vlády nebo se o to nijak nezasloužila.
Snížení byrokracie - velký nárůst.
Reforma důchodového systému - nula.
Reforma zdravotnictví - nula.
Reforma školství - nula.
Silnice a dálnice - nula a ostuda.
Podpora malého a středního podnikání - velké mínus.
Dokončení privatizace - většinou jen ostuda.
Podpora jen velkých zahraničních montoven s levnou pracovní silou - ostuda.
a)Spíš to byla tolerance Zemanovy vlády. Taky za to dostala ODS na frak v dalších volbách.
Stačí se podívat na tehdejší Zemanovy poradce, v čích rukou byla tenkrát fakticky moc.
b)Špidla byl příliš slabý hráč, aby něco ovlivnil. Vlk se nažral, koza zůstala celá. Gross byl taky akorát loutkou v rukou STBáků, tedy komunistů.
c)To by bylo trochu divné spojení, nemyslíte? Navíc volby byly tajné, takže nikdo neví kdo jak volil. Já to tedy určitě nevím. Na zvolení Klause by v pohodě stačily i samotné hlasy ČSSD. Ne všichni v ČSSD chtěli tenkrát volit Zemana, jestli se pamatuji.
02. 08. 2007 | 10:13

-m- napsal(a):

To: Mleziva
ad 1) Chyba byla už v Košickém vládním programu. Komunisté získali kontrolu nad bezpečnostními složkami, Nosek se stal ministrem vnitra, Svoboda ministrem národní obrany. Máte pravdu, komunistická strategie byla jednoznačná a strany - zejm. nár. soc. - jen nečinně přihlížely. Ovšem je tady ještě jeden faktor, který pomíjíte: mezinárodní kontext. Ale nakonec tady nejsme ve sporu, nemá tedy smysl opakovat hist. fakta.
ad 2) Nebudu vyvracet celý váš seznam, s nečím bych i souhlasil, ovšem kromě privatizace. O ostudu šlo spíš za Klausových vlád, to je nesporné: Poldi Kladno, Škodovka Plzeň... co jméno, to jeden velký krach. Když už nic jiného, dokázala Zemanova vláda stabilizovat bankovní sektor, který byl v katastrofálním stavu. (A byly tam naše peníze!)
ad a) Tolerance - jistě. Čili tím jen povtvrzujete má slova: žádná exekutivní spolupráce s KSČM. Zemanovi poradi - jedna velká ostuda, s tím souhlasím (nejsem Zemanův ctitel): akce Olovo aj.
ad b) Špidly je mi líto, byl to kultivovaný člověk a dnes domácí politice chybí. Odstranili ho beztak Zemanovi lidé.
ad c) Ta vaše argumentace ohledně Klausovi volby prezidentem, na tu jsem byl, přiznám se, zvědavý nejvíc; a nezklamal jste mě. To je opravdu chabá obrana tohoto ostudné spojení, které mimochodem nikdo z ODS nikdy nepopřel - to už by bylo příliš do očí bijící. A že byla volba tajná? To jsou, s odpuštěním, kecy. Taková významná volba, to ví každý, je přece z valné míry kuloárově předjednaná, to je stará politická praxe. Myslíte, že Klaus nechal něco náhodě? A pokud vím, sám se o komunistickou podporu VĚDOMĚ UCHÁZEL, když mj. sliboval, že bude nadstranickým prezidentem. A především: po úspěšném dokončení volby popíjel se soudruhem Grebeníčkem šampaňské. Copak jste neviděl ty fotky?
Pročež soudím, že všechno to ODS-ácké antikomunistické vykřikování je jen pokrytectvím a politickým účelem.
02. 08. 2007 | 10:59

Mleziva napsal(a):

2 -m-:
1) Nechtěl bych vidět privatizaci v rukou ČSSD, to by nedopadlo lépe. Stačí, když se podíváte jak se privatizoval třeba Unipetrol a Telecom. A to už na to byly hotové zákony. Bohužel kdokoli by tenkrát dělal privatizaci, nevyšel by z toho jako vítěz. Zákony na to nebyly, všechno se dělalo dost nadivoko a podle toho to dopadlo. Klaus se navíc tenkrát tvářil, že má na všechno patent a radit si od nikoho nenechal. V tom udělal tenkrát chybu a s ním celá ODS a odstavení od moci si tenkrát zasloužili. Tady má ODS u mne dodnes velké mínus.
2) Stabilizace bankovního sektoru byla dost kontroverzní a dodnes v tom není jasno. Taky jsem měl peníze v IPB a dost jsem se klepal :o)
a) Nemyslím exekutivu. Vybrat si ale za poradce takovéhle kreatury je to přinejmenším divné a něco to naznačuje.
b) Ano, slušný člověk, ale nebyla to silná osobnost. Byl bezesporu nejslušnější ze všech předsedů ČSSD.
c)
Ano. Klaus agitoval pro své zvolení u všech klubů. Komunisté z volby prezidenta vyloučeni bohužel nebyli, což bylo špatně. Řekl bych, že špatně to bylo už v devětaosmdesátém a tohle byl důsledek. Ex-post je odstavit od této volby by asi dost dobře nešlo, máme demokracii. Ale říct, že byl zvolen jen a pouze díky komunistům je prostě trochu moc a nezmění na tom nic ani fotka s Grebeníčkem. Klause hodnotím za celé jeho volební období a nemyslím si že by nebyl nadstranický. Minimálně vetoval ty blbiny prohlasované dohromady KSČM+ČSSD a za pravdu mu pak dal i Ústavní soud. takže pokud mu dala KSČM hlasy, určitě jí to nijak nepomohlo. Pokud máte lepšího kandidáta na prezidenta, sem s ním. Nejsem nekritickým obdivovatelem Klause, ale lepší kandidát zatím prostě představen nebyl.
02. 08. 2007 | 12:10

blumfeld napsal(a):

Ryba smrdí od hlavy.
02. 08. 2007 | 13:55

-m- napsal(a):

To: stejskal
Vážený pane Stejskale,
prosím Vás, abyste odstranil naprosto nechutný a vulgární příspěvek pana Radka. Tenhle verbální odpad by podle mého soudu prostě už neměl být tolerován.
02. 08. 2007 | 15:09

váva napsal(a):

Hezký. Jen ten vrchní je nějakej divnej.
02. 08. 2007 | 18:31

tivlas napsal(a):

Pan Radka jsem si stáhnul, zasmál jsem a opravdu toto jako reakce na blog nepatří. Asi je to obecná nevýhoda dikuzí na blogu veřejně známých politiků. Na to před časem přišel i prezident Klaus. Takže snad na to přijde i Jiří Paroubek.
02. 08. 2007 | 22:02

demokrat napsal(a):

Pro pana Radka: Podle vás volí ČSSD jen příživníci? Já jsem vysokoškolák s příjmem 50000 měsíčně a volím ČSSD protože jsem demokraticky smýšlející člověk...
03. 08. 2007 | 09:47

Nezapomeň na bradavici! napsal(a):

to demokrat: můžete mi, prosím, sdělit, zda děláte ve státním sektoru, či v soukromé firmě? Díky.
V prvém případě bych pro vás měl pochopení, přestože ČSSD se stávajícím vedením je v mých očích nechutná, prolhaná a nedemokratická partaj těžící ze zášti, závisti a neinformovanosti, ve druhém případě bych zapochyboval o vaší příčetnosti a potvrdilo by mi to starou pravdu, že vzdělání a určité postavení může získat i člověk bez rozumu...
03. 08. 2007 | 10:19

Sisi napsal(a):

Modernizovat ČSSD dle Vás a s Vámi, pane Paroubku, je jako když tchoř vyhlásí akci "za voňavý svět".
03. 08. 2007 | 11:54

Hanousek napsal(a):

Juro vyprdni se na to. Zajeď za Milošem na Vysočinu votevřete si lahváče napumpujte se tlačenkou a prďte si až do rána.
03. 08. 2007 | 13:40

Hanousek napsal(a):

Pro demokrata: krom přížívníků také duševně postižení vysokoškoláci s platem 50tis.
03. 08. 2007 | 13:42

Jan napsal(a):

Ten umaštěný pingl nepochopil,že největší socanskou pohromou je on sám..................
03. 08. 2007 | 14:29

Jan napsal(a):

Konstatuji, ze kampaň založená na pivnim tácku s prostředničekem a kritice úplně všeho to tedy oslovuje zase jenom lůzu,vy modernizátoři…Staří sosanští primitivové tímto oslovují mladou generaci,jen tak dál….:)))))))))))))))))))))

Sosani jako Roko,Baroko,Jandák,dRáth,ČSOBotka atd…...Toto odpudivé je opravdu,ale opravdu „návnada“ pro mladé…)))))))))))))
03. 08. 2007 | 14:32

Martin napsal(a):

Je mi špatně když vidím jak si naši politici s vámi v čele představují správu věcí veřejných. Raději zaměstnáte stádo poskoků a patolízalů aby vám vylepšovali image než aby jste se začali starat o podstatné problémy téhle země, které jste především vy a vaše strana spolu s ODS způsobili. Už by se měli politici zamyslet jestli to co dělají dělají dobře. Pokud se vám do toho nechce řeknu vám to bez přemýšlení. Děláte to blbě a žádná nová image to nespraví. Meně myslet na koryta a více na lidi. Až tohle pane Paroubku pochopíte bude z vás opravdový politik...
03. 08. 2007 | 18:16

Mlčenlivý Bob napsal(a):

Už jsem myslel, že po minulém trapasu se nevrátí :-)

Jirko, piš dál!
03. 08. 2007 | 20:14

sedmdesátník napsal(a):

Podle mne je pan Dimun obyčejný tlachal a jeho nápady patří do úplně jiné strany. Sociální demokracie by měla být především věrna svému poslání, to je být zástupcem levice, chránit pracující, nepodbízet se podnikatelům, snažit se udržet sociální smír tím, že cenu práce nedovolí snižovat a zvětšovat dále rozdíl mezi příjmy spekulantů a ostatních pracujících. Sociální demokracie v zájmu své volitelnosti by měla udělat rozsáhlé čistky ve svých funkcionářích, na všech stupních, kterých je stále ještě mnoho v ČSSD nikoliv z přesvědčení ale s vidinou brzkého zbohatnutí až se dostane strana k moci. Myslíte si, že je ve straně málo potenciálních Melčáků a Pohanků? Nekompromisně je potřeba potlačovat korupci, které je stále ještě mnoho a je třeba se urychleně rozloučit s neúspěšnými lidmi typu p. Tvrdíka. Nelíbí se mi ani nejednota současného vedení, kde by se rozdílné názory měly řešit vnitrostranicky, osobně a ne prostřednictvím médií jak to s oblibou dělá p. Škromach. Pokud bude sociální demokracie důsledně hájit své pozice a odhalovat nepravosti, kterých se dopouštějí jiné strany, tak má o vítězství ve volbách i bez tak zvané modernizace postaráno. Bojovat proti současné slabé a protilidové vládě přece není žádný problém.
03. 08. 2007 | 23:31

Dana napsal(a):

...myslím pane Paroubek, že vy už jste s tím začal.Vy rozhodně nejste ten,který by mohl poučovat národ v tom co má dělat.Spíš byste měl dbát nato, abyste nekritizoval druhé a sám to samé nedělal doma.....Jenže asi chce po vás ten obyčejný volič trochu moc.Myslím po vás rádobypoliticích....
04. 08. 2007 | 06:51

nazor napsal(a):

ten ODSak diskutujici Anna je fakt směšněj. Jinak bych chtěl, byl-li bych důchodce, zažívat takový "krach" důchodového systému jako v německu a nebo ještě lépe v británii.

Pravda je, že dokud budou v čssd postavičky typu Sobotka, Buzková aj., žádná "modernizace" čssd nepomůže. O ODS a těch jejích bratrech (KDU-ČSL, SZ) ani nemluvím, ti už jsou potopení úplně...
04. 08. 2007 | 08:15

volič napsal(a):

Sobotka, Buzková, Křeček, Palas, Zaorálek, Tvrdík a spousta dalších. S levicí nemají nic společného. Pokud si myslíte, že strana získá posunováním se doprava, jste na omylu. Co takto získá o to zase jinde přijde. A více je voličů levice. Základní problém volebního výsledku ČSSD byl právě ve spojení s pravičáky v jejím minulém vladním období a s tím spojená paskvilizace politiky ČSSD. (přesto mnoho voličů ji dalo hlas, protože oproti stejné koalici s ODS místo ČSSD je to rozdíl stále velký - viz. hospodářské výsledky - na konci vlády ODS dluh, čísla v mínusu a trendy zhoršující se)
04. 08. 2007 | 08:21

jednička napsal(a):

jdete uz nekam s tema komunistama... ano take mi nevoni.. ale snad vsechny ostatni parlamentni strany jsou dnes jeste horsi...
04. 08. 2007 | 08:29

america napsal(a):

..bla a bla a blablabla, komunisticka krev se v tobe nezapre,ze jsi chtel napsat PERESTROJKA misto MODERNIZACE, prestan uz obtezovat cesky narod DB...
...jo mimochodem v oblasti 51 v Nevade mas nalozeny v lihu svy soukmenovce - martany , pockej az dorazi dalsi, aby jsi s nimi a s komousi mohl hlasovat o zakonech!!!!!
04. 08. 2007 | 09:10

felixxx napsal(a):

Rozhodujícím faktorem volebního vítězství ODS jsi byl ty,Jyrko..a DRath
04. 08. 2007 | 09:20

Tivlas napsal(a):

Pro pana Stejskala, editora blogu /31.07/13.04.33/
Mám pocit,že blog pana Paroubka je z jeho hlediska kontraproduktivní. Nicméně z hlediska aktuelněě.cz je jistě přínosem. Prosím o eventuelní odpověď.
04. 08. 2007 | 11:44

Evžen lovec žen napsal(a):

Paroubka nechte na pokoji!!On ted má svojich starostí dost.Tu svoji obludu poslal k vodě a potřebuje nakupovat pro mladou.KRASAVEC.Tak mu přejte štěstí,nikdy ho neměl,tak aspon ted ho má.Ještě by měl zajít na plastiku celého těla.Všude by museli ubrat a na hubě hodně poklepat karoéri.Není už to žádný mladík a plechy mu rezaví.Kolik dostal ve šrotu za tu svoji starou plechovku(Marfušu)?Moc asi ne,též už byla hodně zkorodovaná a použitá.
04. 08. 2007 | 16:44

karel napsal(a):

Komunisté léta mluvili o modernizaci své státostrany, kterou ve skutečnosti nechtěli provádět. Pan Paroubek také mluví o modernizacim kterou nechce provádět, protože prvním krokem modernizace by měla být výměna lidí na vedoucích postech, tedy především předsedy. Bez provedení tohoto kroku je jakákoliv modernizace zbytečná. Je to škoda práce a energie.
04. 08. 2007 | 22:05

Tondach napsal(a):

Dimun s Němcem už poslali v režii ODS jednu stranu do propadliště dějin ! To chcete taky ?
05. 08. 2007 | 01:14

fedorka napsal(a):

Jen trochu připomenutí:

K. Balík: Dědův odkaz. (Kniha pro dospívající jinochy z r. 1915)

"Chci tě raději varovat před něčím jiným, totiž před učením sociálních demokratů, kteří soukromý majetek zavrhují, jej krádeží nazývají, a chtějí veškerý majetek soustřediti v ruce státu. O tomto státu budoucnosti, který jest ve skutečnosti naprosto nemožný, dovedou se zanícením celé hodiny mluviti a jeho krásy a blahobyt líčiti. Tím do svých řad lákají a usilují, aby jich bylo více a tak aby měli větší naději na dosažené onoho ráje budoucnosti.

Učení toto, jak zřejmo, jest proti sedmému a desátému přikázání Božímu, a tudíž nesmíš nikdy jeho vyznavačem se státi. Nesedej nikdy na lep těm báchorkám o státu budoucnosti, který sociální demokraté mělkým, důvěřivým a nespokojeným lidičkám slibují. Kdyby snahy ty se uskutečnily, stát byl majitelem všeho, jednotlivcům rozdílel práci i odměnu, nastala by nutně ochablost v práci, v podnikání, lhostejnost ke všemu a lenost. Teprve potom bys viděl, jaké hnusné otroctví by se nutně vyvinulo, jaká by se dostavila nespokojenost a zoufalství, neboť řady dozorců by musely státi s karabáčem nad dělníky, aby, když by ještě za vše nic pro sebe nedostávali, pracovali. Proto nikdy novin sociálně demokratických neodebírej a nečti, nikdy se nestaň členem jejich nějakého spolku, nechoď na jejich schůze a nevěř jejich řečníkům."

Držme se odkazu našich dědů nebo raději zapomeneme?
05. 08. 2007 | 06:46

fedorka napsal(a):

.. a ještě další připomenutí:

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850

* * *

„Je třeba si uvědomit, že komunismus nevznikl jako lidové hnutí! Vytvořila jej skupina pseudointelektuálů, kteří chtěli mít moc nad talenty, schopnostmi, životy a svobodou jiných lidí. Mysleli si o sobě, že mohou plánovat životy druhých, kteří budou muset tancovat, jak oni pískají! Je to nejarogantnější doktrína, která byla kdy vymyšlena. Je zcela proti lidskému duchu.“

Margaret Thatcherová

* * *

Nikdy nebylo nic zadarmo, nic nestálo tolik krve jako lidská svoboda. A během desetiletí a staletí se vytvořil ve světě nepsaný zákon:

Nedostane nic, kdo nebojuje. Ztratí každý vše, kdo se nebrání.

Milena Jesenská
05. 08. 2007 | 06:49

Vladimír napsal(a):

K vylepšení image by významně přece mohl dopomoci další Jirka - Jirka Krampol s jehož předvolebním cirkusem přece objížděl loni na jhaře republiku. Krampol bude mít za chvilku (díky čtení AHA) maturitu a to by bylo, aby s panhem Rathem tito vzdělanci nevymysleli na modré ptáky. Tady totiž nejde o program a image vlastní strany, ale o to co nejvíc pošpinit protistranu - tedy ODS. A na tom se získávají body. Kdepak vlastní (ne)úspěchy, ale neumožnit vládě vládnout, lhát a vyprávět o tom, jak by to bezvadně vypadalo, kdyby to dělali oni! A až se příště k "tomu" dostanou - pak jim ukážeme!
05. 08. 2007 | 08:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy