Where are you from, mister Klaus?

26. 06. 2007 | 00:01
Přečteno 198454 krát
Kdokoliv cestoval po světě, tuto otázku určitě dostal. Každý pak na ni odpovídal. Já také, a odpovídal jsem na ni asi jako vy všichni. Jsem z České republiky, I´m from the Czech Republic. Asi se shodneme, že většina cizinců mimo naše nejbližší sousedy v paměti pátrala, zda zná nějakou zemi tohoto názvu a kde vlastně leží.

Stačilo pak dodat jen dvě kouzelná slova, aby každý věděl: Czech Republic is a member of EU and the capital is Prague. Jak si myslíte, že by Václav Klaus na tuto otázku odpověděl?

Nechám úvahy na vás, čtenářích. Co mi ale jako předsedovi nejsilnější opoziční strany opravdu vadí, je to, jak nás současná vláda pod vedením ODS bez našeho vědomí a souhlasu stylizuje do role národa plného euroskeptiků, kteří by byli nejraději, kdyby se Evropská unie vrátila do doby, kdy rozhodovala pouze o množství vytěženého uhlí a vyrobené oceli.

ODS dlouho tajila, dokonce i ve volební kampani svoji podstatu, která je výrazně euroskeptická. Mirek Topolánek u vědomí, že většina voličů je nakloněna myšlence silné Evropské unie, definované evropskou ústavou, ve volební kampani upozadil toto téma a když na něj přišla řada, snažil se zamlžit pravou podstatu ideologie ODS, která je hluboce euroskeptická tím, že je to věc otevřená, na kterou ODS nemá vyhraněný názor. Pokud jste se – s odpuštěním – i tímhle nechali silně ovlivnit, pak vás hluboce lituji.

Nevím, zda to Mirek Topolánek nedělá schválně. Totiž, že se v zahraničí snaží tvářit jako muž, který má v otázce budoucnosti EU jasno. Když jde o domácí problémy, nejen, že jasno nemá, ale především utíká před odpovědností do „koupené většiny“ zajištěné akceptováním trestně stíhaného prvního vicepremiéra ve vládním týmu.

Mirek Topolánek utíkající před kamerami a kopající do auta novináře tak, jak ho známe v jiných otázkách, je najednou odlišným mužem a stačí k tomu málo. Tedy verbálně. Narostou mu ramena, zbytní svaly a konečně máme před sebou monstrum, které nám ve volbách sliboval: „chlapa s gulami“. Pak ale, na schůzi Evropské rady v Bruselu už je z chlapáka beránek.

Tedy vytahovat si triko, to je vedle sázky na latentní rasismus a odpor české veřejnosti vůči Romům tím nejnižším, co může být. To je vedle tolerance korupce asi další pojítko, které je mezi Jiřím Čunkem a Mirkem Topolánkem. Oba se snaží najít pro svoji neschopnost řešit své vlastní problémy zástupné téma: Jiří Čunek hraje na nejnižší pudy české společnosti, Mirek Topolánek vlastně také (tedy přesně vzato: virtuálně). Oba přístupy spojuje to nejhorší, co jsme v českých dějinách kdy zažili: ideologie druhé republiky. Ta také měla „osvícenský“ přístup k Romům i k Evropě, vůči které se chtěla v rámci mezinárodně potvrzené malosti vymezovat malostí vlastní.

ČSSD patří do společnosti evropských (socialistických a sociálně demokratických) politických stran, které ctí myšlenku společné Evropy. Evropy, která je silná a která na jedné straně respektuje rozdíly mezi jednotlivými státy, aby tímto přístupem zároveň posilovala ideu společné a silné Evropské unie.
Pane Klausi, je nás přes 10 milionů. Představujeme ani ne desetinu promile světové populace a necelé 4 % populace EU. Naše síla není ve slovech a lpění na překonaných ideových principech, které popírají realitu světa globalizace, kdy i tak mocná organizace, jakou je EU, ztrácí na ostatní velmoci typu USA, Číny či států Jižní Ameriky.

Vy, jako prezident byste měl opustit úzké hledisko své funkce. Jste prezidentem národa, jehož šance není v „zakuklení se“ ve vlastní malosti, ale v rozvíjení vlastností, které postrčily v první polovině 20. století náš národ do čela národů nejen Evropy, ale celého světa. Tím je náš český realismus, pragmatismus i schopnost přijmout rychleji než všichni ostatní výzvy moderního světa. Nejsme národ desítek velikánů, pane Klausi, jsme národ několika velikánů, ale také mnoha a mnoha velmi schopných lidí, kteří vždy nikoliv slovy, ale činy dokázali, že jsme světový národ.

Pane prezidente, nejsme a nemůžeme být národ politiků, ale jsme národ vědců, intelektuálů, obchodníků i lidí, kteří chtějí cestovat a poznávat. Ti se silné Evropské unie nebojí. Ti nemají strach z toho, že bychom se mohli „rozplynout“ jako kostka cukru v kávě. Ti na otázku „Where are you from?“ na rozdíl od nás, politiků, odpoví: I´m from European union.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JirkaBuldozer napsal(a):

:-))))))))))))))))))))))Bravo!!!!
26. 06. 2007 | 00:16

NoName napsal(a):

to je "machr" :D (pro nechapave ironie)
26. 06. 2007 | 00:21

radek napsal(a):

Hochu, hochu !
Tvůj blog je podobný spíše bulváru než odbornému článku, který by člověk od předsedy nejsilnější opoziční strany čekal. Posmíváš se Topolánkovi, ale vzpomeň si na své "Únorové" projevy.Gotwald určitě blednul závistí, když Tě slyšel z pekla.
Snahu ODS vnímám jako cestu do Evropy, ale Evropy, kde se dá svobodně nadechnout. Ale právě tomu Ty ,nikdy neporozumíš, protože sám prosazuješ ve své straně totalitu.
Jsem hrdý na svou zemi a byl bych více, nebýt Tebe.
26. 06. 2007 | 00:22

Mlčenlivý Bob napsal(a):

Jirko, další trapas :-)
26. 06. 2007 | 00:22

Broukus napsal(a):

Celkem solidni.
26. 06. 2007 | 00:23

MASH napsal(a):

Az na par malickosti a zbytecnych invektiv celkem rozumny text. Diky.
26. 06. 2007 | 00:26

Martin napsal(a):

And where are YOU from, Paroubek???
26. 06. 2007 | 00:32

MASH napsal(a):

Radku, muzu se jen zeptat, jak se projevuje ona totalita v CSSD, kterou prosazuje Paroubek? Myslis snad to, jak poslanci ODS museli chodit pri volbe predsedy Snemovny ve dvojicich a vzajemne se kontrolovali? Nebo co? A jaky unorovy projev? Ten povolebni, za ktery se myslim dokonce i omluvil (jestli se mylim s tou omluvou, tak pardon). Ja myslim, ze mel pravdu! Ovlivnovani voleb metodami typickymi pro StB, coz predvedl taxikar Kubice se mi odporne hnusilo! Mozna, ze budu CSSD volit, tak chci mit jasno. Diky.
26. 06. 2007 | 00:32

Jan Staněk napsal(a):

Nebudu komentovat Vaše útoky na politické protistrany, protože tam jak je u politických opozicí zvykem užívate pravidlo "opaku". Co ale stojí za komentář je začátek a konec příspěvku. Za naprosto nesmyslné považuji to, že by, až na vyjímky, obyvatel ČR odpověděl I am from EU ať by byl kdekoliv na světě. V tom se mýlite. To jen ukazuje na to, jak Vám je vzdálená realita života běžných lidí a jejich myšlení. Odpověď Čecha?? I am from Czech Republic. Nevíte kde to je?? Je to ve střední Evropě. Nevíte? Vedle Německa. Nikdy I am from EU.
26. 06. 2007 | 00:37

ahoj napsal(a):

mash: no jasně že měl pravdu..:o) a to jim vadí, respektive ne to, že to tak je, ale že je to čímdál víc vídět ;o)
26. 06. 2007 | 00:45

Lída Tesařová napsal(a):

Jsem hrdá, když říkám, že jsem z Čech. Nikdy jsem neřekla, že jsem z EU. A když někdo neví, kde Čechy (respektive Česko) najde, tak řeknu jména Havel, Klaus, Jágr, Šebrle, Čáslavská a většinou už pak každý dovede naši vlast zařadit kam patří. Jméno Paroubek nikomu nic neříká...
26. 06. 2007 | 00:48

To je fuk napsal(a):

děsný
26. 06. 2007 | 00:48

Já napsal(a):

Jen na sebe pořád upozorňuje a ani si neuvědomuje, jak už je trapnej.
26. 06. 2007 | 00:49

Matys napsal(a):

Jan Staněk: a to já jsem to zase klidně řekl, že jsem z eu. on leckterý amík ani neví kde je nějaké německo, zato zhruba ví kde je, (nebo aspoň že existuje;) evropa, či sdružení jejích vyspělejších států - evropská unie.
26. 06. 2007 | 00:51

To je fuk napsal(a):

Lída Tesařová: s tím souhlasím!
26. 06. 2007 | 00:53

penicilin napsal(a):

Genialita je různá ,Vy pane Paroubku jste
v jistém ohledu geniální.Pochopil jste ,že
část voličů je možno zaujmout jen bulvárem
a Vy jste pro mne při sledování debat dokonalým představitelem politického bulváru - v tom jste geniální.Dokonale jste pochopil,že jakékoli složitější téma je možno zpochybnit ,prostým /v debatě/
neověřitelným protitvrzením .Náklonost jisté části voličů je tedy závislá na pouhé schopnosti jakkoli oponovat /samozřejmě zajímavě /naprosto nezávislě
na relevanci takovéto opozice - obávám se ,že politika je pro Vás jen hra .
Bohužel , v tom je Vaše síla a snad i genialita . Bohužel ,připomínáte mi
"génia průměrnosti" 20 století.
26. 06. 2007 | 01:03

Franta napsal(a):

středočeské nemocnice ods rozprodala za třetinu ceny,považuji ods za zločineckou organizaci-a její voliče za zaslepené fanatiky neschopné objektivně vnímat realitu ,přeji hodně zdaru v politickém boji se zločineckou organizaci ods
26. 06. 2007 | 01:07

Bruno napsal(a):

Věcná připomínka.
EU je primárně založená na volném pohybu pracovních sil a zrušení cel - tudíž je to především ekonomická unie. To nemá se sebeidentifikací, jak je v tomto článku pojímáno, nic dělat.
(navíc zeptejte se Francouze odkud je, vím přesně, co vám ten hrdý evropan odpoví :)
26. 06. 2007 | 01:08

Vladimír Krasula napsal(a):

Pekný článek a docela vtipně napsaný. Jsem hrdý, že jsem Čech, ale jak jste zmínil, buďme realisté :), 10 milionů obyvatel nám výhledově opravdu nedovoluje uzavřít se do sebe. Vidím v EU naši oporu, měli bychom být jednotní jako kontinent a připravit se na budoucí vyostření v mezinárodní politice. Ale málokdo si uvědomuje svět v širších souvislostech, což určitě nedovedu ani já sám, ale vždy mě pobaví agresivní a sprosté reakce na články podobného typu a to od pravicově i levicově orientovaných voličů. :) budmě k sobe trochu víc tolerantní a zkusme vést diskuzi a né se urážet.
26. 06. 2007 | 01:10

Horák napsal(a):

co tak nějakou pendrekiádu,on by jistě některý kom.fízl pomohl,je jich přece mezi vašími kamarády dost a vše se dá řídit j z dálky.
26. 06. 2007 | 01:13

Manas napsal(a):

amici jsou narodem neinteligentnim a obeznim. a kdyz z USA zna 20-30 statu, tak se s nim nebudu zdrzovat a vysvetlovat, kde je Ceska republika. kdyz se me nekdo zeptal odkud pochazim, odpovedel jsem:"Ceska republika" a az kdyz mu to nedoslo "Czech republic".
velmi si vazim toho ze jsem Cech, a byl bych na Cesko jeste hrdejsi, kdyby v politice handrkovani a emoce ustoupilo rozumu a sjednoceni se za stejnym cilem, ktery chceme vsichni. Silna, prosperujici a samostatna Ceska republika.
26. 06. 2007 | 01:15

skeptický napsal(a):

Mám pocit ,že autor pochází z jiného lepšího světa,či planety,která je šestnáctkrát lidnatější.No,na fakta nic moc.
26. 06. 2007 | 01:15

Tomas napsal(a):

Vyborny clanek.
26. 06. 2007 | 01:16

Manas napsal(a):

btw: "Silna, prosperujici a samostatna Ceska republika."
komu se to nelibi, tak at tahne nekam jinam!
26. 06. 2007 | 01:17

Manas napsal(a):

Tomas: jsem pocten...
26. 06. 2007 | 01:17

matematik napsal(a):

No a to je právě ten problém. Když se zeptáte Američana (pokud není z Texasu), řekne vám nejprve, že je Američan. Teprve další otázkou ho můžete navést na to, že je z Oklahomy, či odkud. Jednoho židovského vědce se kdysi ptali po jeho sebeidentifikaci. On jim odpověděl, že především se cítí jako obyvatel Země, potom jako Angličan no a navíc, že je také Žid. Myslím si, že my Češi bychom měli uvažovat obdobně. Nejprve jsme obyvatelé Země, potom jsme Evropané a nakonec jsme také Češi. A měli bychom se snažit, aby ta poslední identifikace měla svoji váhu. Vykládat si doma po hospodách, jací jsme frajeři, nemá cenu. Musíme to dokázat jinak.
26. 06. 2007 | 01:23

Shark napsal(a):

na člověka, který zde zdárně dokončil dle svých vzorů v Evropské unii pokřivené dílo "sociálního státu", ve kterém většina má co dělat, aby uživila menšinu, která 15 let si ve dne chodí na úřady práce pro bezpracně získané dávky od těch, kteří hákují za stejné peníze jako příjemci těchto dávek, a menšinu, která si v noci přilepšuje přemisťováním plechů, poněkud nepatřičný text. Řekl bych, že pan Paroubek nedokáže identifikovat, co je sociální spravedlnost a co diskriminace.

You are ET, mister Paroubek.
mimochodem, takovou nepatřičnost jako ..." from EU"... doufám autor nemyslí vážně, bylo by dobré, kdyby z někým z EU promluvil.
26. 06. 2007 | 01:24

Manas napsal(a):

skepticky: nevim proc z lepsiho sveta ci planety, proc sestnackrat lidnatejsi a fakta se take prilis nevyskytuji ("20-30", to byl priklad, se kterym jsem se jiz nekolikrat setkal)...
26. 06. 2007 | 01:24

Manas napsal(a):

matematik: v zahranici se urcuji jako Cech, pote jako stredoevropan a kupodivu ziji take na Zemi.
26. 06. 2007 | 01:27

Petr Petr napsal(a):

Hele Jyrko... Proc nadavas Topolankovi do euroskeptiku, kdyz ses to TY, kdo chce ted referendum i o blby ustavni smlouve?
26. 06. 2007 | 01:32

ghost rider napsal(a):

Pane Paroubek chce mi z Vás zvacet! Je velké štěstí pro náš národ, že nejsilnější opoziční strana má v čele takovou postavu. Musíme doufat, že teď už budete škodit jen v SOC DEM a přivede jí do ještě většího mravního marastu. Obklopujte se dála takovými jedinci jako je Rath a jste v prd... na to tata.
26. 06. 2007 | 01:33

skeptický napsal(a):

Z lepšího světa proto,že autora udivuje špatnost naší politické reprezentace.
Z jiné planety proto,že naši politici mají tendence se spojovat třeba s Marťany.
Abychom representovali jednu desetinu promile světové populace,když máme deset milionů,a svět šest miliard,tak si to spočítejte ve volném čase.Tolik k faktům.
Jinak volby jim ztratil právě tenhle agresivní styl,který odradil spoustu voličů.
26. 06. 2007 | 01:37

Frankie napsal(a):

Vy se asi nikdy nezmenite a to me velice mrzi. Tak chytry clovek by se nemel takle ponizovat. Vzdyt to o sobe musite vedet, jak nedustojne se chovate. Je to skoda, chytrych lidi neni nikdy dost.A vy urcite chytry ste, jinak by ste nedelal to, co delate. Je skoda, ze svou inteligenci, zvlaste pri sve funkci, nevyuzivate ve prospech naseho naroda. Konec koncu je to vase prace a Vy misto toho jen urazite oponenty a trucujete kdyz neni po vasem. Velka skoda. Ste jen nabubrely a arogantni. Co takle trocha pokory?
26. 06. 2007 | 01:42

tess napsal(a):

Pane Bože, za co nás tak trestáš?
26. 06. 2007 | 01:45

cernoch napsal(a):

Paroubka už snad mají všichni dost!
26. 06. 2007 | 01:46

skeptický napsal(a):

Ještě dodatek:aby někdo neměl vrásky z početních příkladů,autor si plete procenta a promile.
Procenta jsou,co politici dostávají pod stolem,a promile jsou to co nafoukají do balónku.
26. 06. 2007 | 01:47

Manas napsal(a):

pocetne reprezentuje cesky narod cca. 1 a2/3 promile.
politicky 0!
26. 06. 2007 | 01:51

skeptický napsal(a):

Máte za jedna.
26. 06. 2007 | 01:52

martin TT napsal(a):

Pokud ve světě odpovídám na otázku - odkud? automaticky říkám "Czechoslovakia"
26. 06. 2007 | 01:55

Manas napsal(a):

studuji gymnazium se zamerenim na matematiku :D
26. 06. 2007 | 01:57

Manas napsal(a):

studuji gymnazium se zamerenim na matematiku :D
26. 06. 2007 | 01:57

skeptický napsal(a):

Škoda,že nejste Máňa,ale i tak jste nadějí národa.
26. 06. 2007 | 02:00

Manas napsal(a):

jedinec nic nezmeni. vetsine se nadprumerny jedinec "nelibi" a tahne ho zpet do prumeru.
rozumu je mezi lidmi malo, ale kdyby se vsichni, co ho maji dost na uvedomeni si dulezitosti naroda, tradic..., spojili a zacali pracovat v prospech statu, zilo by se hned lepe...
26. 06. 2007 | 02:12

Manas napsal(a):

za co zemrel Mistr Jan Hus? Palach? legionari? lide vedouci odboj?
26. 06. 2007 | 02:14

Manas napsal(a):

za co bojoval (politicky) TGM???
26. 06. 2007 | 02:15

Ladislav Sky napsal(a):

Můj kamarád - politolog jednou o panu Topolánkovi a panu Paroubkovi vyslovil památnou větu:

"Jeden je k pláči a druhý k nasrání.."

Jediná věta a tolik smutné pravdy ..
26. 06. 2007 | 02:19

novaja napsal(a):

Jde vzdělání souběžně s inteligencí?
26. 06. 2007 | 02:24

Manas napsal(a):

melo by, ale vyjimky potvrzuji pravidla...
26. 06. 2007 | 02:31

Manas napsal(a):

ucit se bez premysleni je zbytecne, premyslet bez uceni nebezpecne.
Konfucius
26. 06. 2007 | 02:32

skeptický napsal(a):

Dokonce tak souběžné,že se dá říci paralelní,tj.že se nikdy nesetkají.
Někteří lidé jsou tak blbí,že potřebují tři školy,mně stačila jedna.
26. 06. 2007 | 02:36

Manas napsal(a):

nekomu by ani ty tri nepomohly...
26. 06. 2007 | 02:49

Lesbous napsal(a):

nemam te rad bublino, praskni
26. 06. 2007 | 02:58

Manas napsal(a):

volte Quimbyho...
26. 06. 2007 | 02:59

pepe999 napsal(a):

Ten shit ani nemusim cist, zalez nekam do jeskyne a uz se nevracej ty becko sadla co nezazila unor 48....
26. 06. 2007 | 03:09

Manas napsal(a):

pepe999: ty jsi ho zazil???
26. 06. 2007 | 03:12

Vanek napsal(a):

"Jak si Jiří Paroubek vydláždil cestu vedoucí do politického krematoria"

Zde prosim:
http://www.geocities.com/gv...
26. 06. 2007 | 03:13

Gigi napsal(a):

Na co jste vlastne vsichni tak hrdi? Ze ceskym prezidentem je senilni ded, ktery vytuneloval tuto zemi v devatesatych letech? Ze uz ani media nevyslovi vlastni nazor, ale papouskuji mocnym? Ze nas premier v parlamentu ukazuje nasim volenym zastupcum jste jednicky? Ze ministrine obrany sklada dojemne, vlezdoprdelecke pisne pri prilezitosti navstevy predstavitele mocnejsiho statu? Ze mistopredseda vlady ma v justicnim rizeni zcela jine postaveni nez vy normalni obcane? Ze vypijeme na hlavu nejvice patoku na svete? Ze Cesi byli vzdy kam tam vitr tam plast, pokud vubec nejaky meli?
26. 06. 2007 | 03:19

Manas napsal(a):

jeste jednou citace meho predesleho prispevku:"...velmi si vazim toho ze jsem Cech, a byl bych na Cesko jeste hrdejsi, kdyby v politice handrkovani..."
upozornuji, ze jsem hrdy ze jsem Cech, ale z kontextu prumernemu jedinci vyplyne, ze jsem momentalni politikou (vseobecne) zhnusen.
pan Cunek konecne pojmenoval a zacal resit problem, ktery pali dosti obcanu CR, a co za to ma??? lepsi postaveni nez "normalni lide"? vavriny, potlesk a slava mu za to patri...
26. 06. 2007 | 03:31

Gigi napsal(a):

Ceho si teda vazis, resp. na co jsi hrdy, Manas? Ze Cunek "zacal resit" problem? To je dost malo..
26. 06. 2007 | 03:48

poisonage napsal(a):

stfu.
26. 06. 2007 | 04:04

AverageJoe napsal(a):

Nevolim levici, ale hezky clanek.Diky
26. 06. 2007 | 04:04

zvedavecale jiny napsal(a):

Od levici po pravici...Paroubek chce neco rici....
26. 06. 2007 | 04:38

Luis Bernatini napsal(a):

Pane Paroubku,

ja nejsem ani zatvrzely pravicak,ani levicak,ale snazim se divat na svet a i na ten nas maly cesky svet realnym,objektivnim okem.Stale vice se bohuzel setkavam s Vasi absolutne neobjektivni kritikou vseho co vzejde od pravice i kdyby to bylo pro blaho lidstva sebevice,vy uz to zkritizujete preventivne a pokazde,jen proto,protoze to nevzejde z CSSD.Stale vice presvedcujete me i ostatni lidi o tom,ze Vam opravdu nejde o nase blaho,ale jen o sve naplnene ego.Bohuzel musim vska konstatovat,ze jde o totez i vasemu rivalovi Topolankovi a jemu vernym rovnez.O to je vse smutnejsi.Rovnez si myslim,ze se do pana Cunka trefovat pravdu nemusite.Zatim mu nikdo nic nedokazal a pokud nevite jiste,ze neco provedl a nemate na to dukaz,tak ho proste nechte byt.Prestante byt infantilnim,jesitnym nabubrencem.Stante se politikem na urovni,s rozvahou,gracii a rozumnymy argumenty.Jedine tak se da zvitezit na vulgaritou a trapnym silactvim pana Topolanka.
26. 06. 2007 | 04:47

Babula napsal(a):

Pane Paroubku,nenechte se odradit vulgaritou některých příspěvků přívrženců ODS.Je jim to vlastní a neumějí být slušní.A pokud tady bude vládnout ODS,tak se za to,že jsem Čech,někdy stydím.A nemyslíte,že by pánové Pohanka a Melčák měli už dávno přijít o poslanecký mandát? Byli přece voleni za jinou stranu,než tu se kterou teď spolupracují.
26. 06. 2007 | 04:51

mimi napsal(a):

Pekny clanek, osobne musim rict ze to tak tp opravdu funguje, ziju nyni na druhe strane sveta[AU], pokazde kdyz se me nekdo zepta odkupak jsem reknu CR, oni mi odpovi "Czechoslovakia?" na to jim odpovim ze toto uz ted neni a k tomu s hrdosti odpovim ze jsme v EU a kazdy hned vi. Evropani nerikaji z jake jsou zeme ale ze jsou z Evropy.

Jsem hrdy na svoji zemi na nasi historii a vsim cim jsme si museli projit aby tato zeme fungovala dal. S odjezdem z nasi zeme jsem pochopil jak nase zeme je krasna. Proto me velice zaskakuje jak vidim v nasi vlade a hlavne v postu prezidenta takove "lidi".

Pro me je vlada obrazem spolecnosti a kdyz vidim jake chovani je v ni provozovano je mi z toho s odpustenim na zvracenim. A to vsichni bez ohledu na stranu.

Pane Paroubku mam rad vas pristup k veci, pokladam vas za dobreho politika, rozhodne se mi libi vas prisnejsi pristup k veci coz myslim ze je spravny nez jen pasivne vsechno komentovat. Prisnost a kazen musi byt :]
V nekterych vecech s vami nesouhlasim a hlavne by jste si mel vice davat pozor na to co rikate, ne vzdy je to vhodne.
26. 06. 2007 | 04:53

Vladimír napsal(a):

Je dobře, že jste se rozhodl vyjadřovat na tomto blogu k aktuálním událostem a názorům svých oponentů. Fandím Vám a nic si nedělejte z plivanců zažraných neomalených a nevychovaných příznivců modrého ptáka!
26. 06. 2007 | 04:59

bagr napsal(a):

Hele Jiranku, kdyz uz pouzivas cizi jazyky, je takovy problem se zeptat nejakeho sveho poradce (treba nejakeho, ktery ti psal ty tuny kazdodennich clanku v mediich kdyz jsi jeste uradoval - nerikej ze jsi na to mel cas, jestli ano, byl jsi spatny premier), JAK SE TY ANGLICKE VETY REKNOU.

Ajm from *z* Jůropyjen Jůňon.
Ju? Vis, abys nedopadl jako JFK, kerej si taky zablbnul s clenem, prohlasovav "Ich bin ein Berliner..."
26. 06. 2007 | 05:01

wombat napsal(a):

Jsem australan a musim souhlasit predchozim s komentarem od mimi. Je mi lito ze soucasna vlada ODS se snazi posunout Ceskou Republiku nekam daleko na vychod.
26. 06. 2007 | 05:05

kazbah napsal(a):

Pane Paroubku,mluvte laskavě v 1.osobě jednotného čísla a nezaštiťujte se jakoby většinou,aby byla dána váha vašemu názoru.Takto se neargumentuje, to je podpásovka a manýry slabého ducha.Nebo nafoukance?
26. 06. 2007 | 05:30

car8888car napsal(a):

Vysolškolske vzdělaní :ale rozumu moc nepobral!
26. 06. 2007 | 05:31

Socanek napsal(a):

Pane Paroubku, z Vas jen čiší touha po moci, a Vaše odbornost mi připomíná brouka Pytlika, ktery take všechno veděl ( až na ty dopady ). Občas si kupte AHA abyste si doplnil vzdelani, kdyz se s p. Krampolem tak dobre znáte. V ČSSD jsou lepší lidi než VY.
26. 06. 2007 | 05:35

AdVy napsal(a):

Pane Jiří Paroubku, vy máte ve své hlavě nějaký zvláštní nádor, vytvořený rudou infekcí druhé poloviny minulého století.
26. 06. 2007 | 05:47

Pan Eééééééééééééééééé napsal(a):

Pan Paroubek se potká s člověkem, který neví, kde je Česká republika. Pan Paroubek mu napoví, že ČR je členem EU. Neznámému se ztěžka rozsvítí. Paroubek je hrdý.
Ha ha ha.
Jak málo někomu stačí ke spokojenosti a hrdosti!!!
26. 06. 2007 | 06:04

Pan Eééééééééééééééééééééééééé napsal(a):

Bydlím ve Větrušicích. Ale každému říkám, že jsem z Prahy. Je mně jedno, kdo je v Praze primátorem a jestli se tam krade a dělají kraviny. Jsem hrdým Pražanem. Každý, kdo plive na Prahu je ošklivý člověk.
26. 06. 2007 | 06:09

občan valašský napsal(a):

Pane Paroubku,Váš článek je nejspíš napsaný pro sobotní odborářskou manifestaci síly levice, tam mezi ně patříte i Vy,se svou argumentací a stylem vyjadřování.Škoda popsaného papíru! jak už někdo v této diskusi napsal, mluvte prosím za sebe, za Sobotku, Škromacha, Ratha, Jandáka a ostatní, které ovládáte, ale v žádném případě ne za nás !!! Děkuji za pochopení a přeji Vám příjemné další dny, pokud možno i s myšlenkami !
26. 06. 2007 | 06:23

volič ČSSD napsal(a):

Dík za povedený a pravdivě vyjádřený článek. Pan prezident je člověk, který potřebuje být neustále vidět. Jak doma, tak ve světě. Připadá mi, že k tomu nepotřebuje EU. Chce být viděn za každou cenu a podle toho se chová a vyjadřuje nejen ON, ale i ODS. Jsme členy EU, tak se podle toho chovejme. Nakonec ON byl u toho, když se podepisovaly přístupové smlouvy do EU, nebo se mýlím?
26. 06. 2007 | 06:25

napsal(a):

No jo klucí modrý, jste jedničky !!! :)
26. 06. 2007 | 06:34

jirka Californie napsal(a):

..Pane Pazourku, ci vlastne Paroubku, je z tebe citit komunisticky duch az do jineho svetadilu, fandim pravici,ty tve zvasty,jsou fakt jen dobre ,pro ty odborniky z hospod!!!!!!!!!!
26. 06. 2007 | 06:39

Skinhead 69 napsal(a):

Lol, ty jsi tak trapný!
26. 06. 2007 | 06:40

Ivan B. napsal(a):

Můj syn byl jednou na nějakém školení a tam jako"přednášející"byl i Paroubek,tenkrát co by nějaký čičmunda z Prahy a měl tam takový plamenný proslov, že když se synek vrátil, tam mi povídal, že už mu nemusím říkat, co to byl socialismus a jaké pindy se tenkráte říkaly.Vše mu více než názorně předvedl Paroubek.Syn tvrdil,že viděl starý týdeník.Dost se tomu smál a od té doby má Raroubka za b....a. A tento "SUPER inteligentní"človíček nás dnes poučuje.(Pardon-mě ne,já se mu jen směju.)
26. 06. 2007 | 06:40

Maj napsal(a):

Kam tohle stvoření šlápne, tam je ostuda jako hrom. Paroubku už vážně neotravuj !
26. 06. 2007 | 06:41

Růža napsal(a):

Zdravím tímto pana Paroubka a konstatuji, že má pravdu v každém slově! Přeji si, aby se ČSSD dobře připravila na příští vládnutí a ODS poslala do věčných lovišť! Co ta strna a její představitelé předvádějí nemá obdoby. Hrají si na svém písečku a občanů se na nic neptají. To se jim jednou vymstí!
26. 06. 2007 | 06:42

Jan napsal(a):

Komentáře modrého ptactva jsou nemožné. Místo racionální reakce, neváhají používat vulgární slovník. Jiří Paroubek, vážení příznivci ODS je člověk, který povede tuto zemi už příští rok! A to, o čem tu píše, je naprostá pravda!
26. 06. 2007 | 06:47

Hugo napsal(a):

Děkuji za krásný článek.
A vy modrozlodějský fanatici, zkuste něco k tématu, né jen prskat a sptostě nadávat (ale vy asi nic jiného neumíte)
26. 06. 2007 | 06:50

Josef K. napsal(a):

Sympatický projev národní hrdosti.
26. 06. 2007 | 06:50

straka napsal(a):

Proboha on už straší i na Blogu. A mimochodem jsem z ČR a ne z EU, Klaus má pravdu.
26. 06. 2007 | 06:51

george napsal(a):

Pane Paroubku, jste demagog, který sází na blbce, kterých se v národě vždycky najde velký počet. Bohužel na ty, co se vezou a žijí z práce druhých.Ovládáte velmi dobře psychiku lidí, kteří si ještě nyní neumí představit, že musí svůj osud řísit především sami a ne STÁT! A tam se v čele státu stále jako narcis vidíte a jak rád by jste už zase konečně byl ve světle ramp. Proto jste schopný dělat to, co děláte. Kecat, oblbovat a hlavně slibovat ne ze svého, ale za nás. děkujte Bohu, že jste byl v tom vládnutí vystřídán, jinak to dopadlo jako v Argentině. Na dluh umí slibovat a žít každý hlupák, ale kdo to zaplatí. A Vy hlavně kecáte do všeho a všemu rozumíte. Nesaháte p. Klausovi nad ponožky, tak zalezte už konečně s těmi svými pohůnky a dejte lidem této země (ČR) už konečně pokoj.
26. 06. 2007 | 07:07

Emil napsal(a):

Politici ať si říkají, že jsou z EU, Já člověk jsem se narodil v ČR a jsem na to hrdý a nerad bych někdy uváděl, jak si asi přeje pan Paroubek - národnost: Evropská, státní příslušnost: EU
26. 06. 2007 | 07:10

roninW napsal(a):

Ano jsme národ několika velikánů a Klaus tam patří, na rozdíl od vás poslanče Paroubku, a ti schopní už v EU fungují i bez vás a zastání od vás opravdu nepotřubují, potřebují volné ruce a nešikanovat od státu.
26. 06. 2007 | 07:13

skarbcz napsal(a):

Zase tu někdo plácá!!!!
26. 06. 2007 | 07:14

xyz napsal(a):

Oslovení prezidenta panem Paroubkem mi připomíná obdobné z nedaleké minulosti:
Herr Benes
26. 06. 2007 | 07:15

dvd napsal(a):

Jestli se domnivate, ze Nemec, Madar, Fin ci Portugalec se predstavuji tim, ze jsou z EU, tak jste ponekud mimo misu. --Oni ti lide - kdyz uz potrebuji blizsi identifikaci - reknou ze jsou z Evropy.
26. 06. 2007 | 07:15

JO napsal(a):

Parobublina na Hrad! Udělá z Hradu RaJ a místo standarty vyvěsí hvězdičky. Takže, sláva! Konečně nás přivede do Evropy.
26. 06. 2007 | 07:17

Yarda.J napsal(a):

Paroubku, chce se mi z vás blít. Panu Klausovi nesaháte ani po kotníky a když už vás nesnáší ani Zeman, to asi o něčem svědčí. Straka nade mnou má pravdu, strašíte všude. Vaše arogance je nesnesitelná a přestaňte si konečně myslet, že jste ředitel zeměkoule.
26. 06. 2007 | 07:18

figu napsal(a):

Co se tady rozčilujete, myslíte že Paroubek s tím má něco společného? Je jasné, že mu to píše jeho dobře placený tým, strávili nad tím hromadu hodin, dělali analýzy, jak to bude působit na lidi a hlavně "ABY BYL VIDĚT", aby ten text zaujal a co nejvíce z vás tu diskutovalo a oni si mohli mnout ruce, kolik lidi zaujali.
A jestli kladně nebo záporně, to je už věc vedlejší.... protože v politice platí jako v reklamě, 100x opakovaná lež se stane pravdou.
A víte jak nám říkají? stádo ovcí v lepší případě.
26. 06. 2007 | 07:21

urbi napsal(a):

To jste nás, Jiří, zase pobavil. V souvislosti s poslední větou by bylo zajímavé vás prozkoušet třeba z obecných, kulturních a politických dějin různých evropských zemí, stejně jako ze zeměpisu. Vidělo by se, jaký jste Evropan...
26. 06. 2007 | 07:21

ll napsal(a):

"Stačilo pak dodat jen dvě kouzelná slova, aby každý věděl: Czech Republic is a member of EU"
To říká vše.
26. 06. 2007 | 07:25

bokule napsal(a):

Článek p.Paroubka považuji za svou voličskou rehabilitaci.Ne bych bezvýhradně souhlasil s programem ODS,ale volit stranu v jejímž čele stojí lidé typu p.Paroubek,Sobotka,Škromach aj.to mě můj pud sebezáchovy nedovolil.
26. 06. 2007 | 07:32

Ludvík napsal(a):

Gigi : Mluvíš mě z duše !!!
26. 06. 2007 | 07:34

Vrtichvost napsal(a):

No jo klucí modrý, jste jedničky !!! :) Fakt, veliký :)!
26. 06. 2007 | 07:34

quakeman napsal(a):

Když dojdou věcné argumenty, je každý blábol a urážka dobré, že Mr. Paroubek?! Kinderstube člověk většinou dostává v dětství od rodičů, ale třeba by to stálo aspoň za pokus i ve Vašem pokročilém věku. Nebyl byste potom tak hloupě trapný.
26. 06. 2007 | 07:36

jannastas napsal(a):

EU je socialistická organizace založená na nesmyslném přerozdělování při němž polovina peněz zmizí u politiků a jejich známých. Paroubkovi jako představiteli přerozdělovací strany, jakékoli útoky na tento mechanismus vadí.
26. 06. 2007 | 07:36

Paolo napsal(a):

Nikdy bych se neoháněl jménem Klaus, Topolánek. To jsou dva, kteří patlají páté přes deváté. Proto jsem ČECH a kdo neví kde je Česko, nechť hledá v mapě.
26. 06. 2007 | 07:40

LIbor napsal(a):

Zajímavý, věcný a kvalitně proargumentovaný článek.
Už jednou jsem si na tomto blogu vypomohl epigramem Karla Havlíčka Borovského, když jsem se pokusil vyjádřit, jak neuvěřitelně provinční, maloměšťácký a tupě omezený je přístup Klause a ODS k problematice další nezbytné integrace EU. Nyní opakuji, není více co dodat:

Cílem všech je osobitost,
každý po ní touží.
Jiní chodí přes most,
to já půjdu louží.
26. 06. 2007 | 07:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane dave, mirecku a ferdo,

Vaše příspěvky obsahovaly vulgární útoky, a porušovaly tak Kodex diskutujících. Proto jsem je vymazal. Pokud byste v tomto duchu pokračovali v diskusi, byl bych nucen znemožnit Vám přístup na tyto stránky.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 06. 2007 | 07:45

LP napsal(a):

Ach jo, škoda, že jsi Jirko trochu nevyrost, moch si se realizovat v jiném oboru a dát nám, slušným lidem pokoj.
26. 06. 2007 | 07:45

Ivan Dorica napsal(a):

Buďte zdráva levicová ovečko jménem Paroubek!
Jelokož jste mne svými levico-materielistickými nápady nepřesvědčil o PRAVDĚ dodávám,že nemá smysl pokračovat! Já jsem neuvěřil žádné Evropské straně-či EU,neboť jsem uvěřil te straně vesmírné Ježíši Kristu! A tajemství pro Vás je ,že realizací desatera Božích přikázání Mojžíšových ,nikoli Benedikta 16. jsem šťastným člověkem ,který si vládnu sám !Obrazně mohu přejít s lidem Izraelským , veden Mojžíšem suchou nohou přes Rudé moře.Kdybyste se náhodou pustil za námi zavře se moře!S pozdravem Jesus Life !
zůstává Ivan Dorica
26. 06. 2007 | 07:47

Franta Vomáčka napsal(a):

Vcelku nudné plácání do vody. Co kdybys tady čtenářům Jirko radši něco řekl o financování ČSSD? Např. kauza České lesy versus volební kampaň v roce 2004/2005? Nebo o státních zakázkách? Jak jste měli zařízené, aby uchazeči postupovali do dalšího kola? To by lidi asi opravdu zajímalo. No tak, nebuď srab a řekni to, ty "buldozere":)))
26. 06. 2007 | 07:48

Václav napsal(a):

Paroubka musíte buď milovat nebo nenávidět. Je smutné, že má zájem jen o negaci. Myslím, že na vině je jeho žena. Ví, že krásné Topolánkové "ženy" ji příliš zastiňují. Proto odpírá Jyrkovi sex a on je potom zlý.
26. 06. 2007 | 07:48

Yarda.J napsal(a):

Vrtichvoste, to jste celí vy. Upínáte se na jednoho mamlasa, který když už nebyl komouš, tak jim aspoň věrně sloužil. A protože mu dovolili, aby jim sloužil ve vysoké funkci za dobrý plat, tak musel být estébák. Logicky. Tehdy to tak fungovalo. Navíc ho usvědčují jeho plamenné projevy. Je to jak když spláchne hajzl. A tohle monstrum nám chcete vnucovat? Zamysli se, jestli máš čím...
26. 06. 2007 | 07:49

SuP napsal(a):

Pane! Vaše prezentace ve všech mediích i ve sněmovně již naplňují podstatu trestného činu "Jména hloupých na všech sloupích".Zamuslete se konečně nad sebou a vaším přínosem pro tuto zem!
26. 06. 2007 | 07:51

KSČM napsal(a):

Pro bokule: Lituji Vaši manželku (jste li ženatý). Váš vzor s "kvalitním rodinným zázemím, milující manželku a děti", ale hlavně všemu se připitoměle smějící a v neposlední řadě zahýbající šašek, to musí být pro Vaši ženu síla!
26. 06. 2007 | 07:53

Zdenda napsal(a):

Jiří Paroubek je nejlepší politik! Dík za článek. Není co dodat. Výborně napsané!
26. 06. 2007 | 07:54

Apophis napsal(a):

Zdendo, bacha na hubu/pusu, aby si tě někdo nenašel a ....
26. 06. 2007 | 07:54

Vojtech Holub napsal(a):

Nase populace predstavuje ani ne desetinu promile te svetove? Pocitejte se mnou pane Paroubku: CR 10 mil lidi. Svet 5 mld. 10/5000 = 1/500 = 2 promile. Drobny rozdil v radu :P
26. 06. 2007 | 07:59

jaryn napsal(a):

No nazdar. To je výtvor! Ohromující. A už mám těch keců o Čunkovi tak akorát. Paroubku, ty s těma tvýma socanama jsi dokázal akorát sypat cikánům hory prachů a jejich volební hlasy sis kupoval ještě dalším přisypáváním, samozřejmě jsme to zaplatili my, daňoví poplatníci. Jsem šťastnej, že už nejsi ve vládě ani ty, ani Rathové a další otřesné figury s rudými zadky. Tvoje moudra mě nezajímají, tvoje negativní hodnocení jiných politiků považuji za jejich vyznamenání. A když už jsme u tý angličtiny: Fuck off, George!
26. 06. 2007 | 07:59

denny2006 napsal(a):

Ubohé,zbytečné,soc.demokratické!
26. 06. 2007 | 08:04

michal napsal(a):

PANE PAROUBKU, A ODKUD VÍTE VY, ŽE "většina voličů je nakloněna myšlence silné Evropské unie, definované evropskou ústavou,..." Referendum o vstupu nemělo s ústavou nic společného, ještě ani nebyla napsaná, teprve vznikal konvent, který jí připravoval. Typická bolševická (pardon: sociálnědemokratická) lež a manipulace.
26. 06. 2007 | 08:05

veverka napsal(a):

Paroubka sice příliš nemusím,ale v tomto má naprostou pravdu.
26. 06. 2007 | 08:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane jirko Californie,

Váš příspěvek obsahoval vulgární urážku, a porušoval tak Kodex diskutujících. Proto jsem ho vymazal. Pokud byste v tomto duchu pokračoval v diskusi, byl bych nucen znemožnit Vám přístup na tyto stránky.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 06. 2007 | 08:13

stejskal napsal(a):

Vážený pane jirko,

mám takovou slabost, za kterou se předem omlouvám. Jsem velmi vysazený proti nevybíravým útokům na partnery zde publikujících blogerů. Proto jsem Vaše příspěvky smazal. Pokud by se to mělo opakovat, znemožním Vám přístup do této diskuse.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 06. 2007 | 08:16

věra napsal(a):

Já myslela, že Paroubek je z Marsu....
26. 06. 2007 | 08:18

Pep napsal(a):

Ten člověk neumí řešit problémy,rád by ovlivňoval velikášsky nejvyšší dění a to jenom hubou.Už za Husa byli Češi hadí plemeno a to, že jsme byli svoji každého dráždilo a dráždí i nyní.Jen malý člověk prodá svojí identitu.Pan Paroubek je malý ,ale nenasytný člověk.Pro mě již neexistuje.
26. 06. 2007 | 08:18

egoist napsal(a):

dobré..a s tím povolebním projeve
m naprosto souhlasím..
26. 06. 2007 | 08:22

MF napsal(a):

Pane Paroubku,
nemůžu napsat vážený, protože si Vás nevážím a jsem Vámi zhnusena. Zalezte a neukazujte se už. Lidi Vás mají dost.
26. 06. 2007 | 08:22

Jaryn. napsal(a):

Jaryne, naprosto souhlasím.
26. 06. 2007 | 08:25

jirka napsal(a):

...vazeny soudruhu , cenzore , stejskale!!
zrovna jsem se priposral strachy!!!!
26. 06. 2007 | 08:26

věra napsal(a):

Když vidím, kdo je tak fanaticky nadšený EU, kdo tak dupe nožičkama, protože se bojí, že mu EU nabacá za neposlušnost, když vidím, jak se jistý pan Dr. ofangluje vlaječkami jak mozku zbavený, tak říkám - děkuji, nechci, to mi smrdí.
26. 06. 2007 | 08:28

egoist napsal(a):

zůstaňte hrází proti odSStébáckému loupení a drancování..
26. 06. 2007 | 08:29

SAMARITáN napsal(a):

Skoro som si zanôtil: "VY STE NÁŠ KAPITÁN, ONI JSOU ZBYTEČNÍ..."
26. 06. 2007 | 08:29

heretic napsal(a):

snad radsi I'm from the... nez I´m from the Czech Republic
26. 06. 2007 | 08:30

yony napsal(a):

Souhlasím. Pane Paroubku, fandím, přeju hodně síly a zdraví.
26. 06. 2007 | 08:30

mil@n napsal(a):

Soudruhu Paroubku, někdy je lepší mlčet. Zmizte už proboha !
26. 06. 2007 | 08:31

Olaf napsal(a):

Nemohu se zbavit dojmu, že autor byl po dopsání posledního řádku udýchaný, upocený, s poprskanou bradou i klávesnicí. Zoufalství ze ztráty moci musí být asi hrozně deprimující a zastírající zbytky zdravého rozumu.

Inu - kdo chce kam, pomozme mu tam!
26. 06. 2007 | 08:31

Radek napsal(a):

Jirko,Jirko....I am from Czech Republic je asi to jedine co umis anglicky co???a dale hlavni mesto EU je snad Praha???......narozdil od tebe ja nebydlim v Evropske unii ale v Ceske Republice!!!!:)
26. 06. 2007 | 08:31

egoist napsal(a):

konečně frustrovaní posluhové odSStébé našli místo pro vyplavení svých nenávistí a zakyslostí..
26. 06. 2007 | 08:32

michal napsal(a):

Závěr Paroubkova článku je fakt kouzelný, no to je ve stylu propagandy 50. let. Opravdu si Paroubek myslí, že jakýkoliv vědec, intelektuál a obchodník odpoví na otázku odkud je, že je z EU? Dlouho jsem se takhle nezasmál. A k tomu nadpisu - Klause se rozhodně v zahraničí nemusí ptát odkud je, věřim ale, že Paroubka se ptát musí...
26. 06. 2007 | 08:33

JaJa napsal(a):

Jyrko, kdo to za tebe psal? Podržtaška Prdík?
26. 06. 2007 | 08:34

Rtep napsal(a):

Pane Paroubku.
Tímto samozřejmě odsuzuji komentáře hodnotící Vaši manželku. Komentuji Vás: Jste člověk bezesporu inteligentní, ale to byli i jiní lidé, kteří se velice negativně zapsali do dějin lidstva. Vám se bezesporu podařilo za krátké období polarizovat naši společnost, rozdělit ji na Vámi oblíbené chudé a bohaté a vnutit naši populaci nahlížet i na problémy řízení státu stranickými brýlemi. Takže i správu země, kterou mají vykonávat úředníci placeni z našich daní a to na všech postech a vykonávat ji pro blaho společnosti, Vy vidíte stranicky a jako své rukojmí pro posílení svého vlihu i moci. To je špatné. Dodatek: Stále jsem otřesen Vaším televizním výrokem, že dluhy se neplatí. To není špatné, to už je mimo chápání.
26. 06. 2007 | 08:35

egoist napsal(a):

ne zlostných reakcích posluhů z odSStébé je jasné, že to děláte dobře..ať se vzteky zalknou..
26. 06. 2007 | 08:35

UFOUN napsal(a):

Jirko! Vrať se domů! Tvoje mise na Zemi skončila!
26. 06. 2007 | 08:36

Jiří Krobot, učitel napsal(a):

Co se dá na to říci? Toliko jen: "Paroubku, Paroubku, vymrdej si hubu hovnem, ty vypičená zkurvenino...", pro ostatní, zkuste vymyslet něco více sprostého..., přeji ostatním hezký den.
26. 06. 2007 | 08:37

Jaryn. napsal(a):

Libore Stejskale, editore blogů :
Výpady pana Paroubka proti ostatním blogujícím se mi nelíbí, jsou sprosté, takže jeho blog by měl být také vymazán a zakázán mu přístup, neboť jeho sprosté útoky se opakují stále dokola ve všech médiích a jeho projevech.

Pokud jde o určení polohy České republiky stačí snad upřesnit, že je v Evropě, tedy na kontinentu zvaný Evropa. Kontinety snad zná každá, tedy skoro každý. EU je, ale být nemusí, Evropa jako kontinent byl a bude.
26. 06. 2007 | 08:39

egoist napsal(a):

výborně , pokleslá kulturní a společenská úrověň zaostalých odSStébáckých lokajů v plné kráse..Krobot..není třeba nic dodávat..
26. 06. 2007 | 08:39

vaclavhorejsi napsal(a):

Dekuji za dobry clanek, v podstate se vsim souhlasim, az na trochu zbytecne "bulvarni" pasaze o Topolankovi - doporucoval bych radeji maximalni slusnost a korektnost vuci politickym oponentum (i kdyz oni takovi nejsou - "nejsme jako oni" :-))
26. 06. 2007 | 08:40

Radek napsal(a):

Plně souhlasím s příspěvkem "Rtep". Pane Paroubku, nesnížím se k vulgarismu, ale byl bych neskonale šťasten, kdybyste zmizel ze scény a nemusel bych Vás již ani vidět ani slyšet. Jste skutečně zosobněním nezvladatelné touhy po moci, které chcete dosáhnout všemi prostředky - a v mých očích jste velmi nebezpečný člověk.
26. 06. 2007 | 08:45

vladimír napsal(a):

článek nechci komentovat,neboť za to nestojí. Nevím jestli si autor uvědomil co nám doporučeje,jak by s takovým názorem by dopad ve Francii nebo v Anglii? A´t jde na Hradčanské náměstí a tam se turistů zeptá odkud jsou.
26. 06. 2007 | 08:46

Mirek napsal(a):

I když ČSSD fandím, tak musím uznat, že Frankie, Luis Bernatini a mimi mají v podstatě pravdu. Ztrácíte mnoho sil urážkami na úkor tvořivosti.
26. 06. 2007 | 08:46

Jan Koci napsal(a):

poté co tento pan Paroubek, hledal politickou podporu u Marťanů, se stavím k jeho lásce k Evropě poměrně dost skepticky

hlavně také proto, že to byla právě sociální demokracie, která zbrzdila českou integraci do Evropy

pan Paroubek /lépe soudruh/, reprezentuje totalitní směr politiky, politiky sprosté, vulgární, demagogické, populistické, a protinárodní; doufejme, že se těchto pohrobků socialismu a komunismu jednou navždy zbavíme
26. 06. 2007 | 08:47

Horak napsal(a):

Cenzuru to chce tuhou cenzuru. Koniáš dobrej , cenzura dobrá . Vždycky se hodí .OK YES--
26. 06. 2007 | 08:47

Karel 22 napsal(a):

JP:"Jiří Čunek hraje na nejnižší pudy české společnosti, Mirek Topolánek vlastně také." Proti soudruhu Paroubkovi jsou to pouzí amatéři. Ten sází jen na lidskou zášť a závist. Jinak by v parlamentu ani on ani komunisti nebyli.
26. 06. 2007 | 08:47

Nezapomeň na bradavky! napsal(a):

And where are You, George? Albor Tholus, Depressio Hellespontica or Cydonia?
26. 06. 2007 | 08:49

Yarda Čech napsal(a):

Paroubku, teď mě napadlo pokračování k vašemu výpotku: KOKOKOKODÁK !!! Sbal tu svoji narudlou bandu a odtáhni s ní pryč, nejlíp někam za Ural. Už vás, pane soudruhu poslanče kritizuje i Škromach a to teda dost čumím... Říká vám něco věta:"Sám, jako kůl v Plotě"?
26. 06. 2007 | 08:50

Nezapomeň na bradavky! napsal(a):

And where are You from, George? Albor Tholus, Depressio Hellespontica or Cydonia?
26. 06. 2007 | 08:51

Ich bin ein Berliner napsal(a):

Nojo... JFK to není...
26. 06. 2007 | 08:51

Tomáš napsal(a):

Pane Paroubku a není náhodou výrazem Vašeho pocitu malosti či možných obav z ní způsob, jakým se v textu vyjadřujete k EU a ke vztahu ČR a EU?
26. 06. 2007 | 08:53

Anijednou napsal(a):

Se pleteš Paroubku (zločincům společně s inspektorem Trachtou tykám), ty nejsi z Evropské unie. Ty jsi podivný dovoz nejspíš z toho tvého Marsu, nebo ještě spíš z jiné rudé planety zvané Knedlíkový Socialismus. Užívej si nakradené miliony a pozemky kolem své chaty a nech už mojí krásnou zem na pokoji a vem sebou i své věrné pudlíky.
26. 06. 2007 | 08:53

Karel 22 napsal(a):

Soudruhu Paroubku, přestaňte obviňovat někoho z korupce nebo dokažte, že korupčníkem je. Bez důkazů se.ete špínu na Čunka, Topolánka, a další. Je to hulvátská ubohost - na víc asi nemáte.
26. 06. 2007 | 08:53

Eva G. napsal(a):

Pane Paroubku,souhlasím s Vámi.
Držím Vám palce a vydržte.
26. 06. 2007 | 08:55

ferda napsal(a):

Přečetl jsem si zdůvodnění vašeho postoje k EU a je mě smutno.Z počátku mě poněkud vadil tvrdý přístup pana presidenta ke stejnému problému.Čím dále,ale tím více však chápu jeho názor a jsem mu za něj vděčen.Jenom zaslepenec může může pronést a zveřejnit takové bludy,které jste si dovolil napsat.Pokud vy musíte ozřejmňovat odkud pocházíte - z České republiky tak máte partnery pěkné ťulpasy.Mě se po celou dobu, kdy jsem cestoval nestalo,abych musel vysvětlovat co je Česká republika max.jsem musel říct Praha.A to stačilo.Poněkud složitější ty bylo jenom s výrazem ček.Občas jsme si to museli vysvětlit.Nebudu tady používat výrazů,které se sem nehodí,ale asi si budete muset vybírat jiné partnery ( menší tupce).Ono to ale jde těžko, že.Vrána k vráně sedá.
26. 06. 2007 | 08:55

Ateista napsal(a):

Napsal bych to sice jinak, asi méně populisticky, ale v podstatě má pravdu. Ono totiž nemáme na vybranou ve chvíli, kdy si svět rozparcelovávají ekonomiky ještě větší než samotná EU, která začíná hrát ne druhé ale 3, či 4. housle a bude hůř. Můžeme se tak maximálně modlit, že naše spojení v EU na to bude stačit. Mimochodem američan Vám taky nejdřív řekne že je z USA a pak možná dodá že z Kalifornie, Alabamy a pod. Na všechny státy USA bych si taky asi nevzpoměl (o Čínských provinciích ani nemluvě), tak proč po cizincích chtít, aby znali všechny státy v EU. Prostě v jednotě je síla, ať to původně říkal kdo chtěl, prostě je to pravda. Když muj největší odpůrce řekne, že slunce je žluté, tak se nebudu chovat jako dítě co mu vzali kyblíček a zkoušet natruc žlutooranžovou, či rozplétat sáhodlouhé akademické diskuse o tom, že u slunce se vlastně o barvě hovořit nedá a podobně.
26. 06. 2007 | 08:56

honza napsal(a):

panu Stejskalovi, editorovi blogů:

pane Stejskale, rušíte příspěvky těm, kdo nadávají Paroubkovi

pokud je tedy vaším měřítkem vulgarita a násilí, tak byste především musel zrušit blog soudruha Paroubka, který je osobně odpovědný za brutální útok proti českému obyvatelstvu na CzechTek, který nebyl nikdy potrestán; Jiří Paroubek štval lidi proti odlišující se skupině mládeže, hrubě zneužil policejní sílu k jejímu potlačení a ještě má tu drzost být dál v politice

kdy mu zrušíte celý blog?????
26. 06. 2007 | 08:56

Darek napsal(a):

Slovní exhibicionismus, fanatická snaha ponížit a zesměšnit politické rivaly, neschopnost cokoli prakticky řešit - to jsou ta nejnižší patra politické kultury a zde je Paroubek opravdu nekorunovaným králem.ČSSD je solidní levicovou stranou a nezaslouží si mít ve svém čele podobnou kreaturu !
26. 06. 2007 | 08:56

ferda napsal(a):

re pro Karla 22.Houpací kůň je vrch vaší inteligence.Že!?
26. 06. 2007 | 08:58

Jarda napsal(a):

Ten člověk se mýlí.Je mimo.
26. 06. 2007 | 08:58

milan napsal(a):

Velmi jsem uvítal, že jsme vstoupili do unie, neboť vím, že nemůžeme stát stranou a hrát si na svém vlastním písečku. Dnes když si mám vybrat mezi euroskepticismem Klause a vaším eurohujertstvím, tak si vyberu Klause. Váš postoj mi připomíná nadšené svazáky z budování socialismu.
26. 06. 2007 | 09:00

demokrat napsal(a):

Celkem bych i s Vámi a Vaší politikou souhlasil, jen ale kdybyste tak nekradli a nezadlužovali stát.
26. 06. 2007 | 09:00

Ostravak ostravski napsal(a):

Do včerejška bylo v naší kotlině vedro,jako hrom,dneska se naštěstí ochladilo a prší,což je dobře.Moje fenečka jest celebrita,jelikož zrovna hárá a všicni pejskové jsou do ni zamilováni!!!V Eritreji je pořád hled a spousta uprchlíků,japonci stále vraždí veleryby!!!Apropos,kdo to je,ten Parobek?Měl bych ho znát?
26. 06. 2007 | 09:01

Petr napsal(a):

Mne když se někdo v zahraničí zeptá odkud jsem, tak odpovím: z CSSD a většinou všichni ví. Pokud náhodou ne, doplním: od p.Paroubka.
26. 06. 2007 | 09:01

Jakub napsal(a):

Dokonale mne zaujalo to, že se chceme zakuklit ve vlastní malosti. Já osobně si myslím, že i když jsme jen malý stát, tak malí zase nejsme. Když se podíváme do historie ale i současnosti, najde se mnoho osob, který náš stát za hranicemi proslavilo. A v tom moc malí nejsme. Vždyť kdo dal světu, kontaktní čočky, lodní šroub........Češi. Jestli si Paroubek myslí, že jsme malí, tak malý je jen on a jeho přisluhovači. Hraje si na velkého pána a je kmán, lidem sám káže vodu a on si pije víno. Jestli si myslí, že jeho velikost spočívá v tom, že vydá rozkaz a policie začne mlátit do lidí hlava nehlava, tak to opravdu svěčí jen o jeho malosti. On totiž umí jen kritizovat, zastrašovat a pomlouvat...nic jiného neumí. Jestli si myslí, že je moderním politikem 21. století, tak zaspal dobu. Díky jeho vystupování se mi spíše hodí do Hitlerova Německa od roku 1933 - kdyby v této době dostal moc, zemřelo by určitě o několik lidí více. A dále se ještě hodí do roku 1948 - převrat v Československu. V této době by nechal likvidovat své spolustraníky ale i členy opozice a lidi, kteří by proti němu vystoupili. A nejlepší by bylo, kdyby se malé děti ve školkách a školách učili pět ódy na jeho velikost a on si tak vytvořil kult Paroubka...Jen doufám, že se u nás historie nebude nikdy opakovat a Jiří Paroubek se již nikldy nedostane k moci, protože pak by jsme mohli mluvit o malosti českého národa.
26. 06. 2007 | 09:02

Franta napsal(a):

Pan prezident Klaus si na rozdíl od Vás nemusí do světa vozit překladatelku.
26. 06. 2007 | 09:04

Yarda Čech napsal(a):

Karle 22,pan Čunek jen prosazuje, aby cikáni měli stejná práva, jako většina obyvatel této republiky: Pracovat, učit se, platit daně, platit nájem, platit půjčky, dostávat stejné podpory a sociální dávky,stejné tresty za rasismus atd. Paroubek tím, že tohle všechno obrátil naruby, si dělá lacinou popularitu a získává volební hlasy. Co je tedy opravdová hra na nejnižší pudy české společnosti?
26. 06. 2007 | 09:08

neo napsal(a):

článek z roku 1960. Až bude tobě pionýre pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru. To všechno se promítne do kažodenního života: 250 milionů tun oceli ročně, hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách,bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné a bezplatné turistické základny. To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik. o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět. Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě.

věřím, že toto byste rád naplnil, ale za jakou cenu? Nevadí mi ani tak politika sociální demokracie (tedy ta dřívější), ale vaše spolčování s komunisty je nehoráznost...to by si žádný váš předchůdce nedovolil.
26. 06. 2007 | 09:10

jirka napsal(a):

to je zase blabol.
26. 06. 2007 | 09:10

PeDe napsal(a):

26. 06. 2007 | 09:15

Irco napsal(a):

Sytdím se, že jsem loni volil Vaši stranu !!!
26. 06. 2007 | 09:16

Mipouš napsal(a):

Po přečtení blábolu, jsem chtěl něco napsat. Přečetl jsem si komentáře. Vše bylo napsáno. Díky. Jen jestli to Jirka čte.
26. 06. 2007 | 09:19

sunny napsal(a):

5 kontinentu, desitkÿ svetovych metropoli, vestibuly hotelu i ubytoven i pod zmoklou celtou na okraji destneho pralesa. Tam vsude jsem se ptal a tam vsude sam jsem byl tazan. "Where are you from..De donde eres.. " Ze jsem odpovidal klasicky Czech, to je jasny. Ale nikdy, ani jednou mi na stejne polozenou otazku neodpovedeli.."..from EU" Bylo to vzdy jen obdobne..Germany, France, Espana, UK..atd. Snad az na jednoho Holandana, ktery s jointem v koutku utrousil..." From Mars, dude..". Tehdy jsem se ho nejak nezeptal, jestli nezna Paroubka. Bydli totiz na stejne planete.
26. 06. 2007 | 09:21

Jakub napsal(a):

pane paroubku jestli na otázku where are you from? odpovídáte from EU, tak nevim co děláte ve vrcholové politice ČR a můžu Vám z vlastní zkušenosti říct že i ve velmi vzdálených zemích od Evropy lidé vědí o ČR, popřípadě znají Czechoslovakai, což je trochu úsměvné ale mě osobně to vůbec nevadí a jen to vše uvedu na pravou míru.
26. 06. 2007 | 09:22

Kiklop napsal(a):

Já bych řekl, že Klaus se s takovými blbci, kteří nevědí kde je ČR, nestýká!!
Takový pitomci jezdí tak akorát na soc. demácký sjezdy!
O tom jak vypadá malý český politik v prd.li "velikána" jsem viděl a slyšel při Paroubkově projevu k Bushovi. Když se nezapomněl pochválit, jak za vlády ČSSD ČESKÁ rep. oddaně sloužila ve válkách řízených USA.
26. 06. 2007 | 09:23

Depaje napsal(a):

Mno nejsem možná až tak moc silný nacionalista - ale byl jsem, jsem a vždycky budu z České Republiky. Společná Evropa nikdy nefungovala a i když Bruselská diktatura neni diktaturou v tom pravym smyslu (demokracie není dokonalá, ale věřim že dělají co se dá :) ), tak tohle podle mě taky moc fungovat nebude. Můj názor. Mimochodem trochu odbočím - jak asi budou zítra komunisti slavit Den památky obětí komunismu? :))
26. 06. 2007 | 09:24

Hurlap napsal(a):

Paroubek zahejbá! Čtěte dnešní Blesk
26. 06. 2007 | 09:25

Michael napsal(a):

ano soudruhu, pravda vítězí nad lží a nenávistí, blahopřeji k raketovému růstu CSSD společně s KSČ jste opravdu ale opravdu skvělá parta.rád bych se k Vám přidal.
26. 06. 2007 | 09:26

Jaryn. napsal(a):

Máme doma psa Punťu. Většinou je zcela neovladatelný a neposlušný. Ale když zavoláme "NA", tak hned přiběhne. Takže pane soudruhu Paroubku, nevím kdo sází na nejnižší pudy. A kolik nás daňové poplatníky už stály různé úplatky voličů, aby jste setrval v politice a u moci ? Kolik miliard ?

Jý jsem z České republiky, za EU se stydím. Jen kdo nás v ní zastupuje ! A z jiných států EU to asi nebude jiné. Tak jak to má potom vypadt. EU nás neumí ani trochu chránit proti vnějším vlivům po žádné stránce, buzueruje a šikanuje pouze svoje členy, aby se daly vybírat co největší daně, aby se erouposlanci měli ještě báječněji. Vychovává lidi k nesamostatnosti, k závislosti na státu. To je demokracie ???
26. 06. 2007 | 09:28

Silvie napsal(a):

Já tedy v zahraničí vždycky říkám, že jsem z Čech - kdybych jim špitla, že z Evropy, asi by si ťukali na čelo. A eurooptimistou rozhodně nejsem - Evropa si totiž úspěšně podřezává větev sama pod sebou svým přístupem k minoritám a přistěhovalcům.Pokud už tedy ta větev není ulomená. Panu Paroubkovi bych doporučila přečíst si nějakou literaturu od amerických sociologů, aby byl trochu v obraze. Např. knihy prof.Huntingtona - Kam kráčíš ,Ameriko? a Střet civilizací.
26. 06. 2007 | 09:29

frettie - Jiří Sedláček napsal(a):

Vážený pane Paroubku, je mi líto, že jste dostal právo psát blog na český komerční server.
Ano, pan Topolánek možná kope do auta novinářům, ale Vy "kopete" do mnoha lidí, sice jen slovně, ale kopete. To co provádíte se slušností a slovy, je strašné, většina normálních lidí si už sice řekla, že "Jura Paroubků by byl sice dobrej předák v JZD, ale politik nic moc", ale někteří, kterým vyhovuje to, že jim nahážete žrádla a peněz a oni Vás zvolí a vy si budete žrát za naše a dokonce i trochu jejich peněz.

Opět jste se ponížil.
26. 06. 2007 | 09:32

Radek napsal(a):

Pane Paroubku, přvedl jste do politiky Ratha.Přinesl jste verbální kulturu, která je dosti odporná.Rozumnému člověku rozhodně.Naučil jste hloupější polovinu lidí ještě více závidět a nenávidět a chcete kázat? Myslím, že na to nemáte právo.Nemám rád p.Klause.Nevážím si ho, neboť i on, stejně jako Vy sebestředností oplývá.Užívejte si svůj Blog :-), bude legrační sledovat, jak se vy kohouti bijete.Inu síla internetu, že?Noviny už dnes nikdo nečte.Navíc, tady si můžete napsat co chcete.Můžete lhát až se Vám /respektive Vašim nádeníkům/ bude kouřit od klávesnice.
P.S. Co pan Altner ? Dluhy už jsou vyrovnány?
26. 06. 2007 | 09:32

Luboš napsal(a):

Mám pocit,že právě nechutí řešit reformy zdravotnictví,důchodů,sociálního zabezpečení se ČSSD dostala do situace že nemá možnost vytvořit vládu bez komunistů.Za to asi může vedení ČSSD-Paroubek,Sobotka,Rath-Mr.Bean..Trapně se snaží/la/ omladit,ale v podstatě pro to neudělala nic,jen zase Jirka mluvil nejaké bláboly.Hold ČSSD v téhle sestavě tak nemá šanci vládnout bez STBáků.Jirko,buď realista a neškoď dál svou hloupostí,odejdi,vem sebou i ty karikatury.Co věta to perla:)
26. 06. 2007 | 09:33

cca napsal(a):

Pro doplnění si přečtěte ještě tohle:
http://www.geocities.com/gv...
26. 06. 2007 | 09:34

Aktron napsal(a):

Narozdíl od jiných útoků pana Paroubka z dřívějších časů je tohle napsané rozumně. Spíš mi ale u pana prezidenta příjde jako větší problém fakt, že popírá spousty odborníků ohledně ekologie a razí si sám své nepodložené názory, čímž samozřejmě snižuje kredit hlavy státu.
26. 06. 2007 | 09:40

Olaf napsal(a):

Je zajímavé, že se pan Paroubek v posledním odstavci dovolává vědců, intelektuálů, obchodníků a lidí s chutí cestovat a poznávat. Tedy v naprosté většině lidí, kteří nejsou voličskou základnou socialistické ČSSD a tudíž s největší pravděpodobností ani zastánci názorů Paroubka.
Ono ale asi těžko by se mohl dovolávat odborářů řizených ČSSD, dělníků, nezaměstnaných a lidí, kteří si svou "živnost" postavili na pobírání štědrých sociálních dávek. Takovým je nějaká EU šuma fuk.
26. 06. 2007 | 09:41

Petr napsal(a):

(ODS)....by byli nejraději, kdyby se Evropská unie vrátila do doby, kdy rozhodovala pouze o množství vytěženého uhlí a vyrobené oceli.

Tak to je přesné.
Pan Paroubek by nejraději, aby EU rozhodovala o všem.

V reálu to probíhá tak, že zasedne komise,něco vymyslí a pak to prezentuje jako moudro a oficiální postoj EU.

To znamená více moci tvorům, jejichž nejoceňovanější vlastnost je loajalita - tedy úředníkům.
Parádní hiearchie moci.

Pánbu s námi a zlé pryč.

Kéž by to zůstalo jen u toho uhlí a oceli.
26. 06. 2007 | 09:41

Luckhap napsal(a):

To se nedá číst. je to typicky Paroubkovské nenávistné psaní.
Jak mu vadí, že je Topolánek vůči EU realistický a neblokuje hlasování!!! Jeho článek jsou sestavené věty v jakémsi národoveckém duchu. Jakoby ten člověk myšlenkově zkameněl v 19. stol. Ten jeho uraženecký podtón vždy a všude.
Hrůza. On by snad chtěl být vůdčí politickou osobností tohoto národa? Směšné!!
26. 06. 2007 | 09:41

barman napsal(a):

To je fakt zajímavý, že v profilu u tohoto "génia" chybí co dělal po škole 1976 do roku 1990. Byl to oddaný budovatel socialismu, jakožto aktivní člen obrozené strany Československé strany socialistické, členky Národní fronty ( pro ty mladší - nástroj bolševiků k ovládání společnosti) Jinak Paroubek byl veksklák a na RaJi v Praze přiděloval za úplatky lukrativní restaurace, kde se dalo dobře nakrást. Tak ať drží hubu, prase vekslácký.
26. 06. 2007 | 09:43

vtmed napsal(a):

P.Paroubku,vedete prim v podavani zalob, ve vydavani vlastnich fotografii,v hazeni spiny na druhe,mohla bych pokracovat, ale necham misto i jinym . Tentokrat zase budete mit prim,Vas blog bude nejctenejsi, ale proc asi? Chtela bych vysvetleni, proc cesky obcan oslovuje ceskeho prezidenta Anglicky? Zase si musite dokazovat,ze jste "inteligent"? Jste ubohy !
26. 06. 2007 | 09:44

volič napsal(a):

Jiříku, piš - hodně piš ... čím víc lidí naštveš, tím líp (u příštích voleb).
26. 06. 2007 | 09:45

Bedřich Matěj Osman napsal(a):

Pane Paroubku, těžiště politická činnosti ČSSD za Vašeho vedení se z oblasti vlastní konstruktivní práce přesunulo na hanění, tupení a zesměšňování práce jiných. To sice zapadá do tradičně proklamované české nectnosti (nechci se mít lépe jako jiní, chci, aby se ostatní měli hůře jako já), ale je to trapné a nedůstojné, a v politice to nemá co dělat. ODS a její koalice, nejsou svatí, dělají chyby a přehmaty, a Vaším úkolem je nejen na přehmaty upozorňovat, nýbrž i pozitivní aktivity podporovat a oceňovat, i když jde o práci Vašich politických soupeřů. Protože o tom je politika, jako služba občanu, a jestli chcete vyvolávat jen boje a bojkotovat spolupráci ve prospěch celku, odejděte z politiky a věnujte se třeba golfu, tam nic nezkazíte. Co se týče pánů Melčáka a Pohanky, asi Vám nedošlo, že to byli jediní dva stateční, kteří hájili ideje ČSSD navzdory Vašemu černobílému osobnímu válčení, zachovali se na rozdíl od Vás jako politici, zato vy a většina ČSSD (ať už ze strachu nebo vypočítavosti) jako malí haranti. Už by Vám mohlo dojít, že lež a polopravdy tento národ opravdu nesnáší, a že vy s nimi neuspějete. Idea ČSSD je v mozaice politického spektra nezastupitelná, ale jak vy jste ji poškodil, to se nepovedlo dosud nikomu před Vámi. Zbavte se tedy své ješitnosti, politik prostě nejste a nebudete, protože na to nemáte, smiřte se s tím a odejděte dělat něco jiného.
26. 06. 2007 | 09:45

pesimista napsal(a):

Pamatuji se, že někdo z ODS v devadesátých letech uvažoval v novinovém článku, co je pro nás lepší: Být v EU nebo být 51 státem USA.
To by se pak hezky popisovalo, odkud jsme.
I´m from CZ. It´s the European colony of US.
26. 06. 2007 | 09:45

japp napsal(a):

Babula: Ty si ale přece volíš hlavně lidi..Strana je jen navrhuje.A zvolení poslanci mají právo rozhodovat se podle sebe a ne podle toho, co strana uzná za vhodné, respektive co přikáže..Takže jakápak ztráta poslaneckého mandátu???
26. 06. 2007 | 09:52

Emil 40 napsal(a):

Vážený pane Paroubku,
nemyslím, že bych mohl přispět hlubokomyslnými citacemi, ale různé pohledy a hlavně fakta jsou pro obyčejné lidi jako jsem já důležité.Media jsou potom jedno z dvou mých největších zklamání po listopadu 1989 a články jako je ten váš a pana Teličky mohou nám hodně pomoci.Na portále je asi nemožné udržet míru slušnosti, věcnosti a vzájemné tolerance, ale taková je známá situace u nás v Česku(bohužel).Přeji krásný den.
26. 06. 2007 | 09:52

rr napsal(a):

Opět jste nás nezklamal. Bohužel to o co se tu snažíte se vám nikdy nemůže podařit. V téhle zemi je dost lidí, kteří se nikdy nesmíří se socialisticky zaměřenou evropou a nikdy se k EU nebudou hlásit. Až pomine efekt rozšíření a Evropa se vrátí ke své obvyklé stagnaci, možná konečně pochopíte, že současný způsob přerozdělování EU je příliš finančně náročný a dlouhodobě neudržitený, a že se Vám sen o kontinentu blahobytu a rovnosti rozplynul. Nesnažte se dělat hlupáky z lidí, kteří to vědí už dnes, ten hlupák budete nejspíš nakonec Vy, i když už to bude v době, kdy politika bude od Vás 'osvobozena'.
26. 06. 2007 | 09:55

whocares napsal(a):

Snůška opakovaných pomluv, slintů a blábolů, škoda námahy se čtením..... Pan Rocco opět projevil svoji úroveň normalizačního náměstka z RaJe ...
26. 06. 2007 | 09:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jaryne a pane honzo,

ad Vaše pobouření textem pana Jiřího Paroubka a výzvy na zrušení jeho blogu odpovídám: nevidím proto jediný důvod. Pan Paroubek se ani v nejmenším neprohřešil proti Kodexu blogera http://blog.aktualne.centru..., což se bohužel nedá říci o příspěvcích lidí, které jsem smazal. Viz http://blog.aktualne.centru...

Co se týče poznámky, že mažu texty lidí, kteřé nadávají panu Paroubkovi, tak máte naprostou pravdu. Stejně tak mažu texty lidí, kteří vulgárně nadávají panu Topolánkovi, Vondrovi či Zahradilovi.

Přeji Vám hezký den.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 06. 2007 | 09:59

Petr Sláma napsal(a):

Vážený pane Paroubku,
rád bych se s Vámi podělil, tak jako Vy se mnou, o několik svých pohledů na politickou scénu v ČR. Tak tedy, ...
Ne, stejně to Vaše názory a činy nezmění. Tak tedy snad jenom toto: nemáte pravdu a se mnou ve svých plánech nepočítejte.Asi bude mít něco pravdy pisatel pod značkou "Penicilin".
P.S.
26. 06. 2007 | 10:03

jirka Californie napsal(a):

...bacha na Paroubka!!! je to velice nebezpecny a zly clovek!!!!!
26. 06. 2007 | 10:04

Petr Čermák napsal(a):

Škoda, že nevím, jak lze přesně vyjádřit anglicky
"Čest Tvé práci, soudruhu
Paroubku!"
26. 06. 2007 | 10:09

Sinarja napsal(a):

Jediný, kdo je nebezpečný, je současná vláda a její chování vůči EU a USA.
26. 06. 2007 | 10:09

JS napsal(a):

Přeju s.Paroubkovi aby ještě chvíli vydržel u koryta.Aspoň je se čemu zasmát.
26. 06. 2007 | 10:09

konavi napsal(a):

Hezky napsaný článek, mistře. Že zde bude modrá inkvizice, která Vás okamžitě napadne a bude cupovat na " kole" za všechno co jste ani neudělal, je nasnadě. Za nakradené peníze se dá koupit všechno, u tohoto nárůdku i svědomí, ale vězte oni nejsou většinou. Jsou jenom nejvíce ječící bandou knechtů, která mlátí okolo sebe při jakékoli zmínce o jejich křivých hubách a charakterech. Svýma krvavýma rukama se urputně snaží zahalit své vůdce do aury světců a nezpochybnitelných dogmatiků a jejich odporné činy proti lidskosti vydávají za jedinou možnou cestu jakéhosi civilizačního pravého a konečného vývoje. Běda, kdo s nimi nesouhlasí, nebo jim oponuje, pro donucovací prostředky a zbraně nemají nikdy daleko, ba je to jejich oblíbený a většinou taky jediný " argument". Váš nekonečný boj proti modrému zlu, které naplnilo toto slzavé údolí, je velmi záslužná i když navenek vypadající jako naprosto marná práce. Ale mistře není tomu tak, vezte, že jsou tady lidé, kteří dokáži oddělit zrno od plev a nejsou tak agresívní, není jich toliko vidět, a přesto tvoří většinu tohoto národa a ti dokáží velmi pregnantně zhodnotit a velmi jasně ocenit Vaší, někdy až sisyfovskou snahu o lepšího člověka v nás...za to Vám mistře patří velké uznání a upřímný dík.
26. 06. 2007 | 10:10

vtmed napsal(a):

P.Paroubku,milovniku referend, vyhlaste referendum o oblibe jednoho nenavistneho,neschopneho,diktatorskeho, jesitneho,narcise!O kom by to asi bylo,p.Paroubku? Mimo jine,jsem z Cech,at se Vam to libi,ci ne ! EU, je uplne neco jineho.
26. 06. 2007 | 10:12

bok napsal(a):

Nechápu Vás, absolutně ne. Umíte se jenom vztekat jako malej rozmazlenej chlapeček. Za Vámi nejsou žádné výsledky, jen spoušť a když se náhodou něco semele, to byste si patičku udupal abyste se z toho vykřičel, že to Vy néééé. Vy jste přeci nikdy neudělal chybu, děláte všechno nejlíp a všichni se spikli proti Vám (možná by bylo lepší emigrovat, za chvíli to tu pro Vás bude samej zdrádce)

Zpočátku jsem si říkal, že jste buď komik, nebo tragéd. Teď mam ale jasno, tragikomedie to je Vaše parketa. Marně hledat osobu, ke které Vás přirovnat. To je Vaše jediné plus, za pár let už bude výraz "Paroubkovský syndrom" lékařskym označením pro člověka napěchovaného paranoiou a zaslepeného falešným egem.

Co je dobré to udělal Jirka Paroubek
Co je špatné s tim Jirka Paroubek nesouhlasil
Co je nesouhlas s Jirkou Paroubkem, to je samozřejmě placená vzpoura. ODS vytunelovala tolik firem, že zaplatila půlku ČR aby sabotovala Jirku Paroubka
Volby samozřejmě také neproběhnou v pořádku, dokud Jirka Paroubek nevyhraje dyk on je přece nejlepší tak co jako nebo co :)

Bavíte mě, ale měl byste to dělat někde za peníze v divadle. Dívat se na to na politický scéně je jako vybírat vstup na reklamní přestávku. Platim za něco co nechci
26. 06. 2007 | 10:14

Miroslav Kusbach napsal(a):

..doufám,že si opravdu některé příspěvky čtete,p.Paroubku...
jelikož valnou část svého života trávím na cestách po celém světě,mohu Vás ujistit,že nikdy jsem se nezmínil,že bych byl ze země,která je členem EU...opravdu nevím,jestli byste neměl jen jako občan vyrazit třeba po hospůdkách v celé Evropě...i dál ve světě..žádný Estonec,Ital,Rakušan,ale opravdu žádný normální občan nezačíná ani nekončí jakýkoliv rozhovor ani zmínkou o EU....a víte čím to je??Je to tím,že je EU dnes již pouze hračkou p.Prodiho a jemu podobných,totiž občanovi naprosto se vzdalující!!!V Itálii Vám třeba řeknou...Comunita Europea ce buona solo per regolatori e burocrati...tak začněte konečně přemýšlet...
26. 06. 2007 | 10:16

Eva napsal(a):

mister se píše Mister.

Je zcela zjevné, že autor je z Česka a na jakoukoli "světovost" si jen neumě hraje.
26. 06. 2007 | 10:17

antikomanc napsal(a):

Chudáku ubohý, stejně se na víc nezmůžeš.
26. 06. 2007 | 10:17

Anitiods napsal(a):

No já jsem z Čech. EU chápu poněkud jinak, nehledě na to, že když se mi někdo v zahraničí v Evropě zeptá odkud sem a já mu řeknu z EU, tak mu tím asi moc nepomůžu.
26. 06. 2007 | 10:17

rr napsal(a):

to konavi: Proč píšeš, tak dlouhý text, když vůbec nic nechápeš. Když soudíš jednu stranu, tak suď i druhou a zjistíš, že v prostředcích se příliš neliší.
26. 06. 2007 | 10:18

Martin napsal(a):

Ne každý je euronacionalista vašeho ražení pane Paroubku :-) To vám nezbývá nic jiného, než pochopit.
26. 06. 2007 | 10:18

Jaromír Máša napsal(a):

Nemluvím ani k panu Paroubkovi, ani o něm. Nemohu si pomoci, ale mě to připadá pořád skutečně jako nové dělení Evropy na dva protektoráty. Už jsem jich zažil dost. Připadá mi také, že se na tom podílejí všeobecně evropská média všude (a jsou všude stejně v pitomá). Už se mi také stalo, když jsem situaci srovnával se starým Řeckem, než ho požral Řím, že mi to vymazali. Tzv. národní tradice je také jen takový kvák. Kdo je v mediích ctí? Pár dědků. Ostatně, Evropy lituje nejen pan Paroubek, ale také Prodi. A to není socialista. Já osobně jsem Evropan, cítím se stejně dobře v Bulharsku, jako v Nizozemsku, hlavní jazyky umím aktivně, beletrie mám přečteny, obrazy nakoukány, národní hudby odposlouchány, není třeba se jen vyvalovat v létě u vody, ta je - ZATÍM JEŠTĚ - ve vodovodu taky. A moje děti jsou Evropany dvakrát tolik, co já. Žijí venku. Možná, kdyby byla Evropa skutečně společná, že politici by měli méně práce. A memnší rita. Je třeba už jednou najít evropskou solidaritu. Nevyčítat si, kdo kolik na koho a kdo kolik od koho. Každá země je tak bohatá, jako její jechudší. Takže globálně máme co dělat. Pan J. Kristus to řekl už před 2000 lety a lidi mají tak blbé palice, že to dosud nepochopili. Často ani ti, co si myslí, že na to mají patent. Krucitýrkn, stačí se párkrát proletět na dálný východ, a pak poznáte, že Evropa začíná tam, kde Vás v letadle obslouží kterákoliv evropská letuška, jsou to "naše holky". Jednoduché, jak facka. Jak Strakonickej dudák. Jenž dnes jsou halt ty Strakonice trochu větší. A ještě něco mě na všech rádobypolitických a psudokritických poznámkách štve: buď seš levej, nebo pravej. PÁNOVÉ NIKOLIV, JÁ MÁM OBĚ RUCE. Tahle pitomá jednobarevnost. Nechte si opravit svou barvoslepost. JÁ DÁVÁM ALESPOŇ PŘEDNOST DUHOVÉMU PSTRUHOVI.
26. 06. 2007 | 10:19

pies napsal(a):

4Parou-back: synku, seber se a val!
26. 06. 2007 | 10:24

Englishman napsal(a):

Na Paroubku, na to, že pletete páté přes deváté, vychloubáte se a děláte ramena na ostatní, na to jsme si již zvykli. Zvykli jsme si i na vaše útoky bez argumentů i na - eufemicky řečeno - neověřená tvrzení. Ale to opravdu trváte na tom, abychom si zvykli i to, že během psaní zapomenete, koho vlastně oslovujete?
26. 06. 2007 | 10:24

Dežo napsal(a):

Važeny soudruhu Paroupku,jsem vašym obdivovatelem a pište vjýce takových článkú.
26. 06. 2007 | 10:25

Babula napsal(a):

Ještě jednou se ptám všech přívrženců ODS.Proč jste tak sprostí a vulgární? Fakt nemáte kousku cti v těle a hlavně,nesnášíte jiný názor než máta vy.Tomu říkáte demokracie? A dodávám: pan Paroubek má v mnoha věcech pravdu.Zdůrazňuji slovo"pan",vy totiž takhle oslovovat neumíte.Chybí vám základní pravidla slušného chování.
26. 06. 2007 | 10:25

David napsal(a):

Nejsme národ schopných lidí. Jsme národ oslavy podprůměrnosti a blbosti, čehož jste vy živým důkazem
26. 06. 2007 | 10:26

vysmátej napsal(a):

Přečetl jsem všechny "slinty".Nic nového pod slunce ětšinou lze charakterizovat výrokem "malý český člověk a velká sviňka"!Tím nemyslím p.Paroubka.Onen člověk činí tak jak mut momentalní situace povoluje.Sám doře ví,že politik nesmí zajít do velkých extrému(potom následuje neudržitelný pád).Proto se mě jeho projev zdá velice mírným.Mě swobně více než "český partajtagismus" moc neineresuje.Je to jen divaldfo "pro chudý"jak mozkem tak kapsou.Prostě šaškárna s cílem one partaje ,PŘEŽÍT!!!Raději zajdu na tenis,potom dobré vinko a slušná parta lidí.Ovšem ve financích - být stále ve střehu,potom se daří(a jak)!Ta naše 10mil."prdlačka"?ta je ve světě (s prominutím) nahovno,jako bylo vládní vojsko za Hitlea v Itálií!Politika se dělá někde jinde.Mezi koncerny,bankami ap..Politici jí buď slouží nebo jsou vykopáváni.Politiku dělá KŠEFT"to bylo,je a bude,takže Paroubci Tupohlávci a další sběř mě jako divadlo nevadí.To je pro řaďáky a nemyšlenkové!
26. 06. 2007 | 10:27

rony napsal(a):

Když umíte tak pěkně anglicky, proč vozíte do ciziny hubenou blonďatou tlumočnici?
26. 06. 2007 | 10:28

surinamec@seznam.cz napsal(a):

Pane Paroubku, zdá se mi, že Klausovi vkládáte do úst i myšlenky, které nikdy neřekl.

S tím Topolánkem máte naprostou pravdu, je to trapný chachar, tady si hraje na skeptika a v Bruselu je poslušný jako beránek. Topolánek si hraje na kance, který má mladou milenku. (Ona to zase taková mladice není.) Všichni muži vědí, že nevěra zapřičiňuje společenské problémy, ale protože v ní často sami jedou, tak jejich sympatie k Topolánkovi rostou, místo aby ho logicky odepsali.

Vaše kritika Čunka pro údajný rasismus je naopak ubohá - když jste se ho snažil získat pro svou Agendu 2010 (vláda ODS/ČSSD/KDU-ČSL) mazal jste mu med kolem huby za řešení vsetínské záležitosti, jestli chcete, dohledám Vám i záznam příslušných OVM. Teď trpce vyčítáte Bursíkovi (který je v mých očích také trapným moralistou, ale z trochu jiných důvodů), že s ním sedí ve vládě, místo, aby jste konstruktivně řešil problémy. Co se týče obvinění Čunka z korupce, opravdu si myslíte, že policie, která začne vyřešovat případ 59 měsíců po údajném spáchání trestního činu, v okamžiku, kdy podezřelý vstoupí do vrcholné politiky, zahájila vyšetřování bez tlaku zleva?

Trocha logiky, věcnosti a názorové konzistence by Vám slušela více.
26. 06. 2007 | 10:30

MeGab napsal(a):

Když se mohou do sebe uzavřít Švýcaři, Norové, Islanďané, proč bychom se nemohli uzavřít i my? Proč máme trpět spolužití v jednom svazku s Francií s jejich slabošskou zahraniční politikou a jejich na omezování volného obchodu založenou ekonomikou?
26. 06. 2007 | 10:33

Libor napsal(a):

Po pana Stejskala, editora blogu.
Nemažte prosím některé vulgární příspěvky útočící na p. Paroubka. Ať si lidé uvědomí, co za lidský odpad a hnůj tohoto národa představují jeho oponenti a jaká je skutečná pravda o "inteligentních a vzdělaných" voličích ODS.
Děkuji
26. 06. 2007 | 10:35

HukeR napsal(a):

Dobrý den,
jelikož je Váš produkt něco, co mi připomíná hrstkovou polévku, taktéž se budu snažit vsunout do takto udaného formátu.
Stačilo pak dodat jen dvě kouzelná slova, aby každý věděl:

JP:Czech Republic is a member of EU and the capital is Prague.
JP:I´m from the Czech Republic.

Enten týky, dva špalíky..........opravdu jsou to jen dvě slova?

JP:Pokud jste se – s odpuštěním – i tímhle nechali silně ovlivnit, pak vás hluboce lituji.

Pokud jste se - bez odpuštění, protože mne to uráží - i tímhle nenechal jakkoliv ovlivnit, pak Vás též bez okolků lituji.

K tomu bych snad jen připomenul velké haló okolo ratifikace EÚ. Byl to snad pan Topolánek, kdo by měl za ČR mluvit místo referenda?
Myslím, že se jaksi euroskepse probrala u širokého lidu dříve, než Mirek nasadil svoji lať v pohledu na samotnou EU. Kdysi, když naše
vlast byla začleňována- myslím teď tu dobu referenda o vstupu do EU, bylo veškeré dění a vědomí mediálně a všelijak možně masírováno
a bylo vykřikováno a ujišťováno, že nikdy a to ZDŮRAZŇUJI, nikdy nebude narušena naše suverenita. A víte z čeho je mi opravdu smutno?
Je to ten fakt, že já jsem hlasoval pro vstup- a to z valného důvodu -zmiňované nedotknutelnosti. Je to půl roku (asi), kdy se otevřela otázka:
EU federace či konfederace. A to je teprve rána. Pokud by nebylo pana profesora Klause a jiných lidí- neříkám, že řešení je totální izolace-
mohlo by se nakrásno stát, že bysme zažili jakýsi legální anšlus, a to by potom nebyla legrace, ale diktát. Je hezké, že se zabýváte tím, co Mirek dělá špatně,
ale je velice smutné, že za cenu líbivosti se všem se převelice zapomíná na původní principy.

Proto Vás milý pane, lituji. I když ne tak doopravdy, jako těch lidí, kteří za vámi jdou ve slepé víře, že v tom máte jasno.

Co je, prosím: „koupená většina“ zajištěná akceptováním trestně stíhaného prvního vicepremiéra ve vládním týmu?
Toto mi zní stejně, jakobych vás neznal
jinak, než:to je ten JP, který poslal na bezbrané tanečníky komando.
Mám to chápat jako nějaký pláč, takový, při kterém se každému zželí ukřivděného?

Dále bych se chtěl vyjádřit k odstavci, kde mluvíte o chlapovi s gulema. Mě to připadá téměř v pořádku. Zná meze. Je totiž velice snadné lepit pěkně
dohromady a za sebe fakta a doměnky. Jenže nesnadné je uvědomit si, že mícháte jablka a melouny. Obé pěkne voní a vypadá podobně, leč však stejně
nechutná a to je podstata, ve které vy srovnáváte osobní život- doufám, že víte, co je soukromí (byť jen samota na jachtě)- a s tím srovnáváte
reprezentaci ČR před EU?

Mluvíte o romech? Proč jste tuto věc nevyřešil Vy sám? Měl jste prostor. Bylo by určitě moudré nechat nyní prostor těm, co jsou k tomu legitimně určeni, a zatím řeší- zdali dobře či špatně mi z Vašeho pohledu není jasné.
Vážený pane JP:
ČSSD patří do společnosti evropských (socialistických a sociálně demokratických) politických stran, které ctí myšlenku společné Evropy.
Evropy, která je silná a která na jedné straně respektuje rozdíly mezi jednotlivými státy, aby tímto přístupem zároveň posilovala ideu společné
a silné Evropské unie.
Je na čase, abyste si osvěžil dějiny nacistického německa a hlavně z jeho politického života, dále pak třeba též osvěžit pamět a zpytovat, co se ve
skutečnosti děje okolo nás. K tomu bych více nekomentoval.
Podtrženo sečteno:
Mister Klaus, who are you?
Mirek může za všechno!

Vážený pane, kdysi jsem ČSSD volíval. Co odešel Miloš a začali eskapády strany, z níž se nakonec vyvedete Vy, mi přijde ČSSD jako velice zpátečnická strana, která snad nejvíc okatě, kdy jak mohla, lobovala(bohužel často iracionálně) za blaho hlavně své(tzn. v žádném případě ne mé). Nevolím
Mirka, neříkám, že s vámi někdy v něčem nesouhlasím, ale vidím, jak jsou skutky blízké těch slov, která slyší jen málokdo. Ne těch slov,
která jsou slyšet jaksi běžně, ale těch slov, která mají souvislost a reálný dopad.

S pozdravem
HukeR
26. 06. 2007 | 10:35

Jitka napsal(a):

Promiňte, ale nejsme příliš národem schopných lidí a ti, kteří Vás kdy volili, jsou toho přesmutným důkazem.
26. 06. 2007 | 10:35

Vaca napsal(a):

Bravo pane Paroubku. I já se cítím Evropanem. Primitivové z ODS v čele s největším primitivem (čestným předsedou) nikdy nepochopí velikost myšlenky EU.
26. 06. 2007 | 10:38

daňový poplatník napsal(a):

pane Paroubku, dvě oblíbená úsloví mé nebožky babičky: 1.S čím kdo zachází, tím taky schází.2. Čiň čertu dobře, peklem se |Ti odmění. Ale obávám se, jestli jsem právě nehodil dvě perly sviňce.
26. 06. 2007 | 10:40

skeptický napsal(a):

Ono by to asi chtělo totálně vykopat naši celou politickou reprezentaci zleva i zprava.Není prostě koho volit.
Bohužel,už za první republiky se říkalo,že slušní chytří lidé do politiky nejdou (alespoň do té špičkové se nikdy nedostanou).Bohužel Zeman s tím bahnem měl pravdu,ale ono je zastoupeno ve všech stranách,takže je jedno,koho volíme.Dostane se na povrch jak smetana na mlíce za každého režimu.
26. 06. 2007 | 10:43

JWO napsal(a):

EU je hrází proti odéesáckýmu fašismu.
ODS je virtuální realita udržovaná při životě fašistickými médii. Pokud by ODS měla mediální podporu jakou máte Vy, pane Paroubku, zmizela by jak pára nad hrncem.
26. 06. 2007 | 10:43

Hnusný rýpal napsal(a):

Nemá tam být náhodou člen? -from THE European Union?
26. 06. 2007 | 10:45

zloch napsal(a):

Jiří Paroubku, zatím jste vždy všechno prohrál. Až jednou vyhrajete, jako vyhrává Václav Klaus, prosím, potom ho kopejte do kotníků. Zatím se od Klause i Topolánka učte, co je to politika.
26. 06. 2007 | 10:50

Lili napsal(a):

Pane Paroubku,

souhlasím s Vámi, že euroskeptický postoj, který zaujala naše současná vláda této zemi neprospívá a může
ji zavést zcela na veldejší kolej.
Držím Vám i Vaší straně palce.
26. 06. 2007 | 10:52

Joe napsal(a):

Dear Jirka, I want you to become the Czech King. I would say proudly abroad: "I am from the Paroubekland."
26. 06. 2007 | 10:55

JohnyAsbest napsal(a):

Mister Paroubek se už asi cítí i jakýmsi prezidentem EU ? Je neskutečné, kam tento Marťan zachází a bohužel mu to někteří lidi žerou. Gottwald se Stalinem by Rokovi záviděli, jaký je on následovník.
26. 06. 2007 | 10:56

Karlík napsal(a):

Článek v principu velice rozumný, nechápu však proč musí být vždycky tak konfrontační ton.Ten bych si spíše nechal do parlamentu jako reakci na příp. invektivy protivníků. Jsem přesvědčen,že tzv. národní zájmy jsou již dávno reliktem.Jejich naši zastánci se jimi vždy ohánějí,když cítí ohrožení vlastních výhod a moci.V tom ODS,ČSSD,KDU ČSL apod. jednou jsou.Jsem jednoznačně pro občanskou společnost a jí sloužící evropskou byrokracii.Budu raději jednat se vzdělaným a s centra placeným tzn. proti korupci imunním bruselským úředníkem s 50 letou demokratickou historií než s českou,50 lety socialismu zatíženou,nevzdělanou a korupcí prolezlouo.A to je i má a tisíců dalších odpověď Klausovi i Paroubkovi.
26. 06. 2007 | 10:56

Es kommt der Tag... napsal(a):

Nebojte, modří soukmenovci, nakonec Vás zahubí vlastní zbraně. Pragmatismus, vámi vedený do roviny zvířecího pudu, se prostě jednou vrátí, aby na Vás vykonal, to co jste činili druhým...:-)

80% HDP této země tvoří zahraniční kapitál bez vážných vazeb na místní politickou a podnikatelskou garnituru, bez osvíceného protektorátu EU by česko bylo už několik let ve státním bankrotu a z největší pravděpodobnosti by zde byl hladomor podpořený občanskou válkou. Vládnoucí špičky této země nemají dostatečné ekonomické páky tudíž i žádný vliv jakkoliv nějak významně měnit nastavení místního hospodářství. Zbyla jim jenom politika, která nabyla formy vesnické taškařice a nedůstojné estrády.
Nikdo v této zemi z oficiálních figur ( krom Havla) nemá ve světě žádný byť nepatrný aspoň politický vliv na skutečné dění světových událostí, tudíž ani na události ve své vlastní zemi. To je realita, za kterou můžeme pánu bohu a Evropské Unii potažmo Spojeným státům jenom poděkovat.
26. 06. 2007 | 10:59

bomik napsal(a):

"mister" ma byt "Mister" a spravne je "from the EU". A par carek tam take chybi.
26. 06. 2007 | 10:59

Where do you come from? napsal(a):

Ha,ha.Neco takoveho tu uz bylo.Panslovanska myslenka.Na podobnou otazku odpovedel K.H.Borovsky (po svem navratu z Ruska);"Ja nejsem Slovan,ja jsem Cech." I ja tedy reknu,ovsem bez Borovskeho hrdosti,ze jsem Cech,ne nejaky "member of European Union".Wanna go off? Good fella.
26. 06. 2007 | 11:01

guy napsal(a):

vetsina lidi co cestuje spis rekne ceskoslovensko, czech republic zatim moc ve svete zname neni a unie taky ne
26. 06. 2007 | 11:01

Jirka napsal(a):

No,já si myslím,že Češi (jakkoliv dnes zmutovaní) žili pár století na kontinentě,kterému se říká Euroasie a blíže Evropa.Kdo se tu necítí doma,má dnes možnost se odstěhovat: obě Ameriky,Asie,Afrika, případně Antarktida či Austrálie.Takže mi není jasné, proč lidi,tady žijící (včetně Zahradilů,Klausů,Topolánků a jiných),jsou vůči společné Evropě tak nevraživí.Nebo se snad někdo dnes domnívá,že Čecháček se bude mít dobře jen ve svém malém českém hnízdečku bez ohledu na okolní stromoví?Vždyť po tak prťavém státečku ani pes neštěkne (viz dějiny a všechny ty Mnichovy, Jalty a Teherány).
26. 06. 2007 | 11:02

egoist napsal(a):

nenávist zdejších zfanatizovaných posluhů odSStébé dosahuje úrovně sběračů podpisů za popravu Milady Horákové..
26. 06. 2007 | 11:03

pepito napsal(a):

Já chci také silnou Evropu, pane Paroubku, ale nuikoli nabubřelý, byrokratický aparát, který se snaží mluvit do všeho jen proto, aby zdůvodnil svoji existenci.
Kam se hrabe RVHP !!
26. 06. 2007 | 11:04

oldy napsal(a):

když si čtu některé z komentářů čtenářů, začínám si uvědomovat, jak to máte těžké.
přeju hodně sil a elánu.a věřte - občané Vás nevidí jen tak zle, jak by se mohlo zdát podle čtenářů Vašeho blogu na aktualne.cz
26. 06. 2007 | 11:05

Thom9 napsal(a):

Taky jsem Evropanem ale vždycky budu v první řadě Čech a do Jiřího Čunka se nenavážejte protože těm Romům pomohl,místo aby je poslal na ulici protože neplatili najem,tak jim zajistil bydlení.
26. 06. 2007 | 11:06

Fox napsal(a):

Dobrý článek.Když se mě někdo zeptá odkud jsem,řeknu CZECH REPUBLIC.Když nebude vědět kde to je,tak je mi ho líto,protože právě potvrdil,že je na tom se vzděláním BLBĚ.
26. 06. 2007 | 11:07

egoist napsal(a):

není to ani tak o jednom polemickém článku ,ale je to především smutný obrázek zfanatizovaného stáda..plného zloby a nenávisti..
26. 06. 2007 | 11:08

Ronald napsal(a):

Vážený pane Paroubku.
Nejsem členem žádné strany a tak mohu svobodně vyjádřit svůj názor,jako občan tohoto státu.
Všichni vidíme důsledky,kdy nejprve OH,ODA,ODS,ČSSD a všechny ostatní strany a straničky se jako vždy postaraly o své blaho a jistoty.Výroky pana Klause ministra financí že peníze nesmrdí započaly s Divokou privatizací bez předem stanovených a důkladně promyšlených norem.Využití miliard důchodového zabezpečení pro vyrovnání deficitu ve státním rozpočtu - kiksu pana ministra Klause byl jen začátek.Žáci jako Topolánek,Krejčíř,Kožený a další - byli pozornými žáky.Nemít peníze na družstevní byt a po dvou letech být vykraden a přiznat milionové ztráty je ukázkou upřímnosti našeho opravdu opravdu opravdu
také spoluobčana V.K.Bez kapky studu snažícího se /nás ostatní občany/běžnou pro něj havěť potřebnou pouze pro volby parlamentní a senátorské,aby se mohli zvolit do svých dobře honorovaných funkcí ze zákona a dalšími miliony prebend z různých podvodných činností.Jako je
Funkce v různých dozorčích radách s odměnami 300 000,-Kč měsíčně - přiděleném vozidle s řidičem a tak dál.
NEDEJTE SE ODRADIT všemi slaboduchými jedovatými výkřiky kolem Vás.Vaše slova byly,jsou a budou pro náš lid jistotou,že se najdou slušnípolitici, kteří budou myslet sociálně se všemi a nejen drahými operacemi prezidenta v zahraničí a na strádající děti se musíme skládat po korunce !
26. 06. 2007 | 11:08

zuzka napsal(a):

kdo ti píše tyhle ptákoviny, ty chudáku, dej nám už všem pokoj a odtáhni někam na chalupu
26. 06. 2007 | 11:10

honcek napsal(a):

paroubku,
ty ktery jsi s vysokou pravedepodobnosti za totality udaval a donasel, ty nam zde budes vypravet neco o nizkych pudech? Clovek frustrovany vlastni neschopnosti, potrebou realizovat se mezi neschopnymi, protoze schopni ho vyhnali, by nam chtel kazat o mravech? Tvoje ubohost, charakterova nizkost, slizkost, podlezavost a skryta agresivita nas rozumne, vyrovnane a mentalne dospele nechava chladnymi. Na tvoji ubohou manipulacni hru na city slysi jenom tobe podobni a i tech postupne ubyva. Prezili jsme spoustu smradu a zkazeneho vzduchu, prezijeme i tebe!
26. 06. 2007 | 11:11

alex napsal(a):

Pro Lídu Tesařovou: Já jsem občanem ČR (napsat, že jsem Čech je asi blbost,protože stejně mohu být i Moravákem :)) a jsem na to právem hrdý, vlastně pokud se někoho zeptáme na koho jsme pyšní, tak nám většina jmenuje Jágra, Haška, Šebrleho, Železnýho někdo dokonce Havla a pak světe div se i Klause asi zřejmě fanynka paní Lída Tesařová. Já bych zmínil jiné, opravdové velikány např. hudebníky Dvořáka, Smetanu, Janáčka, Martinů nebo architekta Petra Parléře, vynálezce Josefa Ressla nebo lékaře Jana Evangelistu Purkyně, který jako první přisoudil buňkám jejich stěžejní význam pro život..To jsou lidé, na které jsem hrdý a to je jen nepatrný výčet těch, kteří se o něco dokázali a za co je obdivuje celý civilizovaný svět. Nevím nic o tom, že by se Klasu o něco zasloužil a hlavně nemohu pochopit jak může někdo napsat takovou blbost. Já jsem z ČR, která je součástí Evropy a tím pádem jsem Evropanem :)
26. 06. 2007 | 11:11

Jan napsal(a):

26. 06. 2007 | 11:12

Jirka Jarda napsal(a):

Boze muj!!! "to neni na tebe ty TUPA ruda HLAVO" Lidi vy jste nekteri asi fakt natvrdly... proc hazite spinu na ODS, kdyz jeste ani nestacila zacit neco delat (a zkuste vzpomenout ja do toho skocil ten vas krutovladce Jiri Paroubek - nespoutany silak urazejici a plivajici kolem sebe na vsechny strany) Prijde vam dobre co udelala CSSD za 8 let jejiho vladnuti? Viz. par supr zakonu dobrejch tak akorat na zatop v kamnech "prej podpora maleho podnikani pche jestli jsou vsechny ty automobilky a retezce malopodnikatele tak beru zpet" + milion ututlanejch afer (par straniku sedi a jestli to nevite...) Delam ve fabrice a nastesti nejsem delnik uff... CSSD broji proti bohatejm zlodejum!! Ale prave diky nim machruje, ze roste horentne prumerna mzda!!! ten delnik cca 80% naroda ma stezi vic jak chabou 1/2 "u nas 8 - 10,- cista :o))) a ta stredni trida rozhodne z vetsi casti ten prumer NEMA a presto ty tupce voli. Danovou reformu, odbyrokratycteni, lek proti tupounum a na CSSDactvy a budem se mit blaze. Sice pocitam "az" za nejaky roky, protoze a to taky spousta lidi nechape. Zmeny se neprojevy lusknutim prstu, ale az po delsi dobe KUPODIVU!! A ty TUPA HLAVO prestan stekat a kousat a zacni se chovat jako obcan Ceske republiky - jednoho z mnoha statu EU... Todle bych nikdy nerek prvni... Protoze me to novodobe RVHP zrovna moc netesi a to sem hlasoval pro... :o( P.S. Doufam, ze bude Jirik kandidovat taky na prasidenta... To se mu ale vysmejuuuuuuuuuuuu juchuu
26. 06. 2007 | 11:12

alex napsal(a):

Oprava z Klasu na Klaus :)
26. 06. 2007 | 11:13

stejskal napsal(a):

Vážený pane či paní hlase Moravy,

Vaše proklamace, kterou jste zaplavil (-la) příspěvky některých blogerů, považuji za spam tedy opakované zveřejnění stejného textu, který navíc nemá souvislost s tématem. To je v rozporu s Kodexem diskutujících, a proto jej mažu.

Pokud se objeví ještě jednou, znemožním Vám přístup do zdejší diskuse.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 06. 2007 | 11:13

bill napsal(a):

http://www.rozhlas.cz/izurn... Martin Veselovský, moderátor: No, tak pojďme si ocitoval další část onoho projevu, protože předseda Paroubek říkal, že musíte být ve vládě, abyste dostali policii pod kontrolu. Proč by měla, pane místopředsedo, jakákoliv politická strana dostávat polici pod kontrolu?

Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD, poslanec ČSSD: Já si myslím, že to se musíte zeptat jej. On určitě věděl, proč tak mluví a proč to říká. Já nedokážu vysvětlit jeho slova.
Má otázka zní? Vážně chcete, aby soc. demokracii vedl pan Paroubek? Já ne
26. 06. 2007 | 11:13

neo napsal(a):

sorry pane Paroubku, chtěl jsem si zanadávat na Vás, ale nyní mě zaujal příspěvek Moravana.

Jsem taky Moravan ale ty tvý kecy jsou vrchol. Klidně se odtrhni a vytvoř vlastní stát....chudá agrární země, lidé trpící a ještě chudší...asi tak by to dopadlo.
ps: Paroubku, nejsi nic jinýho než populista.

Až budu nezaměstnanej, chudej, blbej, důchodce nebo státní zaměstnanec, dělník nebo dokonce matka na mateřské samoživ. (což nejde) budu tě volit.....takhle dám přednost jiné straně.
26. 06. 2007 | 11:14

tycka66 napsal(a):

Jyrko,blog je na h....!Svolej tiskovku..
26. 06. 2007 | 11:15

mimi napsal(a):

Jediny duvod proc ODS a ten tandrdlik na hrade nechce EU je ze konecne nekdo bude sledovat co se u nas bude dit, uz nebude tak lehky neco vytunelovat a neco ukrast

... musim se smat vetsine volicum ODS kteri vidi jenom krasnou nizkou dan a nevidi ten nasledek, stejne vsechno co ODS chce se netyka stredni vrstvy ani tich kteri nemeli stesti se narodit v dobre rodine

... jako kdyz jsem se ptal kamaradu co volili ODS? "Ja nevim, nizsi dane?" :]]]

Buh zehnej EU
26. 06. 2007 | 11:15

pAVEL napsal(a):

Zdravím Vás soudruhu. Člověk, který za totality dělal ředitele RaJ ani nemohl nebýt komunista a patolízal soudruhů. Jistě jste si nahrabal a teď kážete jak jste s chudšími lidmi na jedné lodi. Můžete si o tom povídat s kamarádem na lochnesce na Matějské pouti. Styď te se pane Paroubku. Měli by Vás vyvést někam mimo. Třeba jako napoleona na Ostrov sv. Heleny, aby tahle země mohla dýchat. Vy žít v době paní Horákové tak jí na tu šibenici pošlete stejně jako s. Urválek. P. Š
26. 06. 2007 | 11:17

luk napsal(a):

Dá se poměrně souhlasit. ODS a její guru tady nechtějí silnou EU, protože by jim viděla do karet a regulovala hru. Oni tu chtějí vlastní pravidla napomáhající tunelářům a mafiánům a odsuzující občana, chápaného mimo předvolební období jako obtížná lůza, k otrocké práci v řetězcích a pro podnikatele s vyholenou hlavou, tmavými brýlemi, zlatými řetězty na krku a rukou a s BMW s tmavými skly.
26. 06. 2007 | 11:17

Kokoška napsal(a):

jestlipak přátelé víte, komu se na magistrátu říkalo "Kapsička"? malá nápověda-měl bradavici
26. 06. 2007 | 11:18

rr napsal(a):

to mimo:
Napiš nám prosím, proč ty jsi volil CSSD ať se můžeme trochu zasmát.
26. 06. 2007 | 11:19

kaftan napsal(a):

Jirko jen blbni!
26. 06. 2007 | 11:20

Temelin napsal(a):

Paroubek pise:
...jako předsedovi nejsilnější opoziční strany opravdu vadí, je to, jak nás současná vláda pod vedením ODS bez našeho vědomí a souhlasu stylizuje...

Co k tomu rici?

!. Na souhlas kaslou pravem, nejste v koalici.

2. Pokud chrapete, nebo jste v bezvedomi, jak pisete, je to zase jen a jen vas problem.
26. 06. 2007 | 11:20

Prokop napsal(a):

To je tak přízemní (slušně řečeno), že se to nedá ani dočíst do konce. Tak píše poražený.
26. 06. 2007 | 11:20

vasek napsal(a):

být from juju zní docela roztomile.
26. 06. 2007 | 11:21

Sam napsal(a):

Doufám, že až budou volby bude zase kandidovat milionář a jedlík kaviáru(to o sobě socanský milionáři říkají)Rath. Zase dostane pěkně na zadek. Pardon - bude druhý vítěz.
26. 06. 2007 | 11:22

Kiki napsal(a):

Same, Paroubek by se do Prahy bál, proto šel jako kandidát na sever. Je to srab.
26. 06. 2007 | 11:23

MadMaxII napsal(a):

Vazeny pane Paroubku, to jake ma postoje ODS a pan(nikoli president, ja ho za sveho rozhodne neprijal) Klaus jsou vice mene jasne a dle meho sdelovat lidem tuto vec mi prijde neefektivni. Meli byste se zamerit na tvrdou kritiku vsech "chybnych" kroku a pozadovat napravu, nejlepe navrhovat vlastni reseni s prostorem pro diskuzi a kompromisy, a pokud budou tyto rozumna reseni odmitana bezduvodne opet tvrde kritizovat to ze nejsou konstruktivni a odmitaji jakakoli jina reseni jen proto ze nejsou z jejich "dilny".... Nebal bych se verejne vystupovat ani proti p.Vesecke a zpochybnovat jeji rozhodnuti, zameril bych se soudni pripady kdy evidentne bylo na tom pripadu "neco" spatne(viz 18lety mladik za nekolikanasobny pokus o vrazdu(ubodani, utopeni) ktera se nakonec zdarila, pote ji znasilnil a pote ji rozrezal a zakopal na poli dostal pouhych 13let takze za 6,5 roku pozada o prominuti trestu a bude venku) a tyto pripady delat verejne... Alfou a omegou kazdeho systemu(statu) je dodrzovani pravidel(soudnictvi), a pokud bude pro kazdeho "jiny" metr pak je neco spatne a vezte ze to je to co vadi vetsine lidem, chce to reformu i v soudnictvi, nejen v socialnim systemu(komplet novy socialni system zalozeny na motivaci, tj. zaklad = minimum, a pak postupne zvysovat hladinu do ktere kazdy clovek bude zapadat, napr. zijete v manzelstvi? ano= vyssi hladina(koeficient), ne= stejna hladina (koeficient), chodi Vase deti pravidelne do skoly? ano= dalsi zvyseni hladiny(koeficientu), ne=stejna hladina(koeficient), etc etc etc..... Proste socialni system jiz zdaleka neodpovida dnesni dobe a je treba ho vice zacilit na ty kdo ho opravdu potrebuji, TIMTO KROKEM UKAZETE NARODU ZE MATE SOCIALNI CITENI(pro ty kdo si ho zaslouzi, nejde pobirat davky a nic za to "neodvadet" statu zpet napr. tim ze romove nechodi do skol a pak se neuplatni v zivote a jsou dozivotne nezamestnani, budto zacnou davat sve deti do skolek a skol a pak se snadneji zapoji do zivota i pracovne nebo at maji narok jen na "zakladni" davky). Pripravte vlastni verzi reformy socialniho systemu a zacnete prosazovat ze nejdriv se stabilizuji VYDAJE v rozpoctu(socialni, zdravotni a dalsi) a az nakonec se udela danova reforma podle toho na co bude mit stat....!!! Na lodi se taky nejdriv "ucpou" diry a az pote se starate jakym zpusobem zefektivnit a optimalizovat chod motoru.... Vyborne jste udelali zahranicni politiku ohledne pobidek, dost penez jste dali do silnic a dalnic, infrastruktury a dalsich odvetvi ale nikde nejste videt a nikde nerikate kolik kam se dalo penez a pak Vas samozrejme opozice osocuje kolik jste toho "prozrali" na soc. davkach.... Take byste nekdy mohl objasnit system udrzovani nekolikanasobku penez v obehu tim ze si pujcite(a jak jste spravne podotkl ze dluhy nesplacite) a splacite pouze uroky(coz uz jste opomel v te diskuzi dodat a vetsine nevzdelanych lidi to nedoslo) ktere se zpetne vraci v rustu ekonomiky a tedy ve vyssim HDP... Zacnete kritizovat na tiskovkach ze ODS jde proti podnikatelum kdyz jim chce sebrat stravenky etc, zacnete kritizovat ze misto snizovani navysuji DPH coz se u nizkoprijmovych rodin promitne v desitkach procent, takze rovna dan v "jejich" podani je silne DEGRESIVNI, tohle je Vase prace momentalne, proste se k temto NESMYSLUM vracet v kazde diskuzi a debate at to ODS(pardon koalice) vysvetli jak to "mysli"..... Na odvadeni pozornosti reagujte "Vysvetlete to a seberete mi otazky ktere Vam musim stale klast dokola". S uctou MMII, verim ze zacnete jako opozice fungovat....
26. 06. 2007 | 11:23

Realtoltek napsal(a):

Myslim si, ze je uplne jedno jaka ma ta ci ta strana politicky nazev protoze ve finale jsou vsechny stejne prolezle korupci a mafii.Pravda je ze nejvic spinavosti do politiky pritahla ODS, napriklad takove volby do senatu, nejsou nicim jinym nez kupovanim cernych hlasu, kdyz si vezmu ze u nas v obci sel na starostu ten ktery mel pres 3000 hlasu kvuli nizke ucasti, urcite 50 procent z techto hlasu jsou takzvane cerne.Nejhorsi na cele veci podle me je to, ze v dnesni dobe uz nemuze existovat politik se cti, protoze by byl nejspise zlikvidovan.Nejvic takzvanych podnikatelu u nas vzniklo v dobe afery lehkych topnych oleju, nic poradnyho se nevysetrilo... proc ? to je vsem jasne. Kdyz se mluvi o omezeni imunity poslancu tak kazdej nas uprimnej politik vystupujici pred verejnosti hlasa jak by to byla dobra vec a ze je pro a ve finale JE PROTI. Proc proc asi ? Kazdy kdo se nad tim zamysli je mu jasne ze je to proto, protoze s nasi politikou je neco divneho.Nebo to taky muze byt tim ze politika je nejbezpecnejsi misto pro ruzne kumpany.
To co nam dnes politici predvadeji, ty jejich sarvatky
neni nic jineho nez boj o verejne mineni.Vsechno co rekne polik A ze strany X je spatne pro politika B ze strany Y, ikdyz ve skutecnosti s tim treba souhlasi, je to jen divadlo, ktere muze ovlivnit menechapajiciho volice.Pripada mi to velice podobne jako s nabozenstvim na jedne strane krestani na druhe muslimove, maji sice stejneho boha ale dosmrti se budou bit kvuli tomu jestli se jmenuje ALLAH nebo Jehova a pritom nabozenstvi vudci dobre vedi jak to je.Je to taky jenom divadlo a boj o moc.
26. 06. 2007 | 11:24

Alois napsal(a):

Pane Paroubku, pusťte prosím na nějaký čas do čela strany Bohuslava Sobotku a uvidíte, jaký to bude mít efekt !
26. 06. 2007 | 11:24

Alexandra napsal(a):

Nevím na co si Paroubek hraje. Slyšel jsem ho mluvit anglicky- a to četl projev-fakt slabota
26. 06. 2007 | 11:24

Marty napsal(a):

Citim navrat narodniho socialismu.
26. 06. 2007 | 11:25

Totedyne napsal(a):

S článkem pana Paroubka souhlasím. Jen moc nerozumím větě která končí : " ...kdy i tak mocná organizace, jakou je EU, ztrácí na ostatní velmoci typu USA, Číny či států Jižní Ameriky."
Odmítání další integrace EU ze strany naší vlády a presidenta mi připadá hloupé. Problém EU v současnosti vidím hlavně v neakceschopnosti, kterou způsobuje princip jednomyslnosti všech národních vlád. Na druhou stranu si nepřeji přílišnou koncentraci pravomocí jakou mají v USA, nebť to vede k nebezpečí druhého extrému - k nebezpečí přijímání nezodpovědných rozhodnutí.
26. 06. 2007 | 11:25

HVDRS napsal(a):

:D:D:D:D:D:D na tento článek se snad nedá ani jinak reagovat, hlavně mu (Paroubkovi) prosííím nevěřte a zamyslete se, jak triviálně, plíživě a podlézavě se vyjadřuje, je to had
26. 06. 2007 | 11:25

RaJ na zemi napsal(a):

sundej ze sebe ten falesny dres liberala...ze jsi free, ti nikdo neuveri ani po skoku z letadla bez padaku...kazdopadne za odvahu vylezt na svetlo s temito nazory davam pochvalu (clenum PR tymu)
26. 06. 2007 | 11:26

František z Asisi napsal(a):

Mám dojem,že většina vulgárních nadávek na pana Paroubka,světčí sama o sobě o jejich inteligenci.Gratuliji ODS k takovýmto členům,respektive příznivcům.
pro GIGI:napsala jste výborně.Vůbec se zapomíná na dobu kdy ještě nynější pan president byl předsedou vlády!
Banky za jeho vládnutí rostly jako houby po dešti a jedině kdo vté době měl styky a kapitál,byli špičky KSČ a veksláci.Obyčejný občan na to vté době neměl styky ani kapitál.Jejich hospodaření nás všechny stálo stovky miliard,za vydatné pomoci panaKočárnika a Klaka.Tyto dluhy převzala Zemanova vláda a splácíme je do dnes.
Pro Luis Bernatini:
Myslíte si,že je spravedlivé,když několik tisíc našich zbohatlíků,kteří zbohatli za éry pana premiera Klause,má na rovné dani získat 15 000 000 000 slovy 15 miliard Kč a podle pana Kalouska se to musí získat zvýšením DPH,platbami u lékaře včetně dětí.Chudák rodina,která má 3 děti a v zimě chytnou anginu,chřipku a nebo i jinou nemoc a budou muset jít k lékaři i několikrát za zimu.Vy útočíte na oana Paroubka k vůli panu Čunkovi.Ale dobře si vpomínám na případ pana Grosse,kdy jej nevybíravě napadl nynější ministr pan Kalousek,aby doložil,kde vzal 3,5 milionu na svůj byt.Za nedlouho potom se provalilo,že si sám postavil vilu za 8 milionu.Když po něm chtěli novináři vysvětlení kde na to vzal řekl" je to moje soukromá věc a nikomu do toho nic není".Dvojí metr on nemusí nic prokazovat,ale po panu Grossovi to chtěl.Ten byl na tolik slušný,že odešel na čas z politiky ALE PAN KALOUSEK TAM ZŮSTAL.
Pro Barmana.Zapomináte,že v NF byla i nynější strana lidová a mlčky souhlasila s tisíci politických procesů vté době,kdy se nezastala ani vlastních členů.
S napětím očekávám,kolik nadávek se na můj příspěvek sesype.
26. 06. 2007 | 11:27

bill napsal(a):

Alois, Paroubek ví moc dobře že pro většinu socanů je Sobotka stravitelnější, ale ta touha po moci....Možná, že socani časem pochpí že Jirka je odsouzený být navždy druhým vítězem.Stále hovoří o zradě dvou poslanců. Chci jen připomenout že zradou dvou socanů.
26. 06. 2007 | 11:28

Opitz napsal(a):

Hlavně to vypadá, že tenhle článek opravdu napsal pan Paroubek sám... :D
26. 06. 2007 | 11:29

Tom napsal(a):

Pane Paroubku,

Nemám nic proti Vaší evropské identitě, právě naopak, je dobře, že se k ní někdo jako vy tak zřetelně hlásí. Jako od významného politika bych Však od Vás spíše očekával jasné slovo, co uděláte (by jste udělal) pro to, aby zahraniční vědci, intelektuálové a obchodnící nás přestali vnímat jako polobarbarskou východoevropskou zemi - Czechoslovakia.
26. 06. 2007 | 11:29

Petr napsal(a):

"... jsme národ vědců, intelektuálů, obchodníků i lidí, kteří chtějí cestovat a poznávat."

Ne, my jsme národ dělníků, rolníků, soudruhů, odborářů, socanů, kverulantů, vyžírků, kteří se chtějí válet v sociální síti a půjčovat si na placaté televize.
26. 06. 2007 | 11:29

egoist napsal(a):

a opět se tu dokazuje ,že mezi bolševickými fanatiky a odSStébáckými není prakticky rozdílu, nenávist, netolerance, zášť, opovrhování odlišnými názory..
26. 06. 2007 | 11:31

petr napsal(a):

Jirko, Jirko vždyť ta Tvá angličtina stojí za ho...
Vždyť Ty jim ani nic povědět nemůžeš, naštěstí!
Narozíl od prezidenta, který se domluví anglicky, německy i rusky.
26. 06. 2007 | 11:31

lékař napsal(a):

jsem lékař a jsem pravicový volič. Nepovažuji se za tuneláře ani zloděje, jak nás často nazýváte. Nejsem milionář jako MUDr Rath a dovedu hluboce cítit s lidmi, kteří jsou v jakékoliv nouzi. Pravičák jsem z přesvědčení a budu je volit vždy i když se mi někteří představitelé nemusí zrovna zamlouvat. Nelíbí se mi, že sociální demokraté přirovnávají pravičáky k jedlíkům kaviáru . Až za vlády pana Paroubka se situace vyhrotila tak, že kdo má opačný názor je nepřítel , zloděj, odporný lhář, popřípadě kreatůra.To nic dobrého nepřinese.
26. 06. 2007 | 11:32

Líný černý pes napsal(a):

Milí drazí,
všimli jste si, že autor blogu huláká, i když píše? Osobně dávám přednost dialogu před ukřičením druhou stranou.
26. 06. 2007 | 11:32

booooom napsal(a):

Jirko, jsi opravdu hodně vedle... Prostě ne všichni ti tohle sežerou a jsem rád že už snad většina to prokoukla... Běž si třeba podnikat, ale napolitiku se už konečně vykašli - nemáš na to!!!
26. 06. 2007 | 11:33

Fox napsal(a):

Reakce na Hlas Moravy

Tento článek psal malý ubohý zakomplexovaný človíček,který si nevidí na špičku nosu mezi očima.Kam se cpeš a čím se cítíš?Je málo narodostních konfliktů ve světě?Jsem narozen na Moravě a byl jsem žijící na Moravě,ale bohužel tuhle národnost neznám.Ještě že nejsi z Boubínského pralesa,protože potom by jsi byl možná BONGO BONGO
26. 06. 2007 | 11:34

Evropan napsal(a):

Přirovnal bych vše ke vzniku USA: V 18. století většina států nchtěla přistoupit k Unii, jelikož jim vládli zabedněnci typu Klause a ODS. Ale pokrok se těmito zpátečníky nedal zastavit, proto je USA dnes Unie 50 států. To čeká i Evropu v budoucnu, sjednocování Evropy se prostě zastavit nedá. A nezabrání tomu ani ten senilní děd na Hradě, ani extrémističtí Poláci Kačinští, ani další zpátečníci. Ať žije Evropa!
26. 06. 2007 | 11:35

kamil napsal(a):

Když ostravská krajská státní zástupkyně Zlatuše Andělová označila v kause Kořistka postup policie za účelový a nezákonný, mohli se socialisté zbláznit a označovali ji za exponentku ODS. Dnes ke kauze Čunek říká tatéž Zlatuše Andělová, že "výměna" státního zástupce a následně vyšetřovatele nebyla nutná, ba byla špatná a ČSSD jí za to tleská......Dnes už podle vás není exponentkou?
26. 06. 2007 | 11:36

Václav napsal(a):

Komerční Aktuality si konečně mnou ruce. Paroubek zvýší návštěvnost.
26. 06. 2007 | 11:36

kolja napsal(a):

Pane paroubku , o paní Volfové říkáte že je přerostlá myška. Jak prosím říkáte doma manželce?
26. 06. 2007 | 11:38

neo napsal(a):

jůůů tady je reakcí:))

http://kriz.blog.idnes.cz/c...
emovnu.html

toto si přečtěte pane naštěstí bývalý předsedo vlády
26. 06. 2007 | 11:39

Ivan Vaníček napsal(a):

Vcelku chápu, že oslovit množinu lidí z různých sociálních, etnických či věkových skupin není jednoduché a samozřejmě vyvolá i negativní reakce. Takto chápu i tento článek pana Paroubka. Dle mého názoru je především určen nám ostatním, adresát slouží pouze jako majáček.
Z mnohým souhlasím. Negativně se mne, jako Čecha dotýká zde použitý pojem "latentní rasizmus". Je vcelku možné, že pan Čunek ze své funkce starosty mnohem lépe viděl, co občany trápí. Pohled ze Strakovky je, jak už bylo jenou řečeno, zřejmě "pod rozlišovací schopnost". Chápu, řešit " pojem-termín : sociálně nepřizpůsobivý" - co to vlastně znamená tento pojem?
Dle mého názoru je to schovávačka pro neochotu, naprostou neschopnost všech dosavadních vlád, začít řešit tento problém. Včetně vaší vlády. Obdobně termín "populizmus" a poslanecká imunita. Útěk od problému, schovávání se za slovíčka. Latentní rasizmus - další schovávačka. Vytvoříme vládní komisi pro řešení zaměstanosti nezaměstnatelých.
Občan to hraní se slovíčky vnímá a naprosto přesně ví, že to nevede k ničemu, pouze se problém kamaufluje a oddaluje. Pak přijde někdo, kdo ve svém městě vcelku úspěšně a pochopitelně pojmenuje a řeší problém. Dokonce prohlásí, že cikáni by měli ráno vstát a jít do práce. Skutečně si myslíte, že tohle je latentní rasizmus? Je to jednoduché, jasné, každý ví, že v tomto je jádro problému.
Osobně se domnívám, že schovávání shora uvedené pojmy je ne latentní, ale skutečná neochota či neschopnost.Je vtom hraní na čas, odkládání na budoucí čas. Jenmože važení, pokud jsme z té bídy co nám nabízejí tzv. politické strany na kandidátkách nuceni vybírat, chceme do vedení lidi ochotné a snad i schopné řešit nazrálé a především zahnívající problémy. Připomenu "uspěšně" vyřešený problém - "Matiční ulice".
Pak se ovšem nedivte, že lidé jsou ochotni zapomenout i na trestní stíhání. Koneckonců jsme "svoji" a víme, že snad ani neexistují v politice lidé, kteří nemají "špínu za nehtama". Tak co "nějakej půlmilión". Jakou možnost výběru z toho panoptika mám? Jaká kryteria výběru?
Žiji v Litvínově a z jeho části Janov vzniká Nový Chánov. Vzniká za této vlády.
Časem vzniknou díky schovávání za slovíčka Chánovy i jinde. Za jakékoliv vlády.
Z historie víme, že neřešené, zahnívající problémy jsou živnou půdou pro populisty nabízející jednoduchá a rychlá řešení. Doporučuji, přečtěte si esej Ludvíka Vaculíka, název jsem už zapomněl. Popisuje situaci, kdy Karlovým mostem prochází dav. Uprostřed stojí Róm, či Cikán, jak kdo chce. Dav se rozestupuje a obchází jej. Autor se zamýšlí proč. A Vaculíka nelze podezřívat z "latentního rasizmu".
Zdravím a přeji sílu k řešení skutečných, ne zástupných problémů.
Vaníček
26. 06. 2007 | 11:40

jan napsal(a):

co se z politiky vytratil Sládek a jeho extremismus - našel se plnohodnotný nástupce
26. 06. 2007 | 11:41

Hlas Moravy napsal(a):

Vazeny editore
Nevim o jakem zaplaveni mluvite? Byl umisten pouze na 2 blogy, pricemz u blogu p. Koz. nebyl opravdu na miste!- Omlouvam se. Na blogu p. Paroubka na miste byl a rozhodne byl mnohem vice k veci nez jine komentare!
Cenzura opravdu funguje! -to je ta Nase demokracie! Jinak Vase cenzura funguje opravdu zvlastne, nadavky, lzi a urazky lze uvadet, ale nazory a skutecnosti niko-li? To je ta nase demokracie, kterou si volime?
26. 06. 2007 | 11:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy