Vláda politických podnikatelů

03. 07. 2010 | 14:26
Přečteno 29115 krát
Budoucí ministr vnitra, který si plete trestní řád a trestní zákon a který ve firmě Romana Janouška ORA Print stál za pro stát nevýhodnými projekty, ačkoliv podobné jednání v pořadu Na vlastní oči odsuzoval, definoval v rozhovoru pro Právo vznikající vládu Petra Nečase asi nejlépe: jako vládu podnikatelů. „Konečně se nemusí podnikatelé skrývat a mohou být v politice přímo“, prohlásil.

Inu, za Topolánkovy vlády stáli podnikatelé typu R. Janouška či V. Bárty stranou, to je pravda. Letošní volby pod rouškou změny legalizovaly nejen politické podnikání à la Janoušek či Dalík, ale také politické přeběhlictví v podobě TOP 09, jejíž úspěch zachránil snad všechny kariérní lidovce Kalouskem počínaje a Pavolem Lukšou konče. Bohužel, nejde jen o to, že teď se stát bude rozkrádat mnohem jednodušeji, neboť pánové jako Kalousek či Janoušek těmito volbami zjistili, že jim to lidé díky hlouposti českých médií baští, ale také se bude realizovat princip politiky, před kterou jsem varoval. Totiž, že náklady krize a tzv. reforem ponesou především nízko a středně příjmové skupiny obyvatel.

Ty buď zmátly sliby Věcí veřejných o sociálním rozměru jejich politiky či nezvyšování DPH, anebo zrušení stamiliardové ekozakázky, popřípadě zůstaly doma a k volbám nešly, neboť nepochopily důležitost těchto voleb.
Ohlášená superdaň na stavební spoření, která sníží státní příspěvek na polovinu a prakticky tak učiní ze stavebního spoření, které bylo využíváno především nízko a středněpříjmovými skupinami obyvatel jako jediný výhodný způsob spoření, standardní bankovní produkt, je symbolem politiky pravicové koalice v příštích čtyřech letech. Už oznámili, že nezvednou daně ani firmám, ani lidem s nejvyššími příjmy. Na druhé straně ohlásili zvyšování dolní sazby DPH, snížení mateřské, porodného, zavedení školného a snížení platů státních zaměstnanců zatím o 10%, což bude mít vliv i na platy v soukromé sféře.

Přesto pokračuje tzv. ekozakázka a dnes se vracejí k formě církevních restitucí, jak je navrhovala Topolánkova vláda. Je zřejmé, že se pravicová koalice rozhodla veškeré náklady svých kroků přenést na obyčejné lidi. Pokud k tomu připočítám ještě důchodovou reformu formou opt-outu, ze které budou mít prospěch především finanční skupiny, které budou obhospodařovat důchodové fondy, a postupnou privatizaci zdravotnictví, je výsledek voleb přímo triumfem těch, kdo považují společenskou solidaritu za přežitek a pro něž je hlavním měřítkem úspěchu výše konta.

Je proto jen logické, že ten tam je onen "nový styl" v politice, který slibovaly VV či TOP 09. Pár dnů po volbách odmítla pravicová koalice svůj slib dát funkci předsedy Poslanecké sněmovny ČSSD. Ještě nemá program, což původně mělo předcházet dělení postů ve vládě, a už si rozdělila nejen vládní posty, ale také i posty v Poslanecké sněmovně.

Poté, co se místopředsedkyní sněmovny stala slečna Klasnová, jejíž hlavní kvalifikací je, že je přítelkyní pana Bárty, už vyčlenila pravicová koalice pro ČSSD pouhé 4 výbory, přičemž klíčový rozpočtový výbor už si také hodlá ponechat.
Ve vládě bude ministrem financí pan Kalousek, jehož projekty typu L-159 a další na ministerstvu obrany zatížily desítkami miliard zbytečných výdajů statní dluh a který jako ministr financí Topolánkovy vlády nese odpovědnost za rekordní zadlužení země během rekordně krátké doby.

Jeho kamarád, bývalý starosta středočeského Palerma, Příbrami, pan Fuksa, bude ministrem zemědělství (aniž má k tomu jakoukoliv klasifikaci). Zcela jistě se umí dobře koupat oblečený v bazénu, ale viděl kdy živou krávu?

A pan Bárta, který tvrdí, že nebude druhým Alešem Rebíčkem? Ten také vstupoval do politiky bohatý a ukázalo se, že chtěl být ještě bohatší. Nemám iluze, že stejně to bude i s panem Bártou.

Pokud tomuto politickému cynismu nechceme jen nečinně přihlížet, musí ČSSD ze senátních voleb učinit referendum o tomto způsobu politiky a postavit tomuhle triumfu sobectví jasnou alternativu. V opačném případě, bude-li k tomu mlčet, budeme svědky divokého kapitalismu 90. let, jen v mnohem větším měřítku a sofistikovanějšími metodami.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Smutek napsal(a):

Je mi smutno z Čechů. Česká republika už ani není "Česká". Všechno je prodáno nebo zlikvidováno. Jsme cizinci ve vlastní zemi. Tato vláda pouze dokončí dílo zkázy započaté před 20 lety.
03. 07. 2010 | 14:40

Dalimír napsal(a):

Dobrý den všichni ! Pane Paroubku také máte na tom všem marasmu v politice i hospodaření státu svůj podíl ! Pozdě bycha honit ! Měl jste se jako šéf ČSSD chovat obezdřetněji a tím si udržet voliče ! Ted už to těžko napravíte ! Kapitalističtí supové nás obyčejné lidi ted pořádně rozcupují a to bude i Vaše zásluha ! Moc Vám za to všichni "děkujem "!!!Dalimír.
03. 07. 2010 | 14:48

Dalimír napsal(a):

SMUTEK je třeba si pořádně došlápnout na hlavní město protože tam se rozhodují ty pro všechny obyvatele republiky nedobré věci ! Praha ovšem s toho vyjde vždy nejlépe .takže dokud tam budou lidé spokojeni tak se to v célem státě k lepšímu nepohne a budou nás kapitalisté okrádat stále více a více ! Oni rozkradli státní finance a po chudácích chtějí aby na úkor své životní úrovně zaplácali po nich tu díru ? Je to svinstvo co se na nás chystá ! Kalousku jdi do řiti !!! Dalimír.
03. 07. 2010 | 15:01

Mastodont napsal(a):

OLOLOLOL
03. 07. 2010 | 15:14

sig napsal(a):

Podle mě bylo odstoupení pana Paroubka velice předčasné a zbrklé.
Je jasné, že za současné situace levice nemusí skládat účty mediálním presstitutům.
Viděl bych to buď na návrat do předsednického křesla, nebo na založení nové levicové strany, která by nedělala žádné kompromisy.
03. 07. 2010 | 15:15

Lenka napsal(a):

Skloňovat: Pavolem namísto Pavlem - v češtině taky není Pavelem, není nic moc. Ale je to podružné.
Článek považuji za polopravdivý, upravený k obrazu svému: zdůrazňuje negativa, o pozitivech ani slůvko.
Ale zaujalo mě v životopise, že tam naprosto chybí, co jste dělal v letech 1976 až 1990.
03. 07. 2010 | 15:22

Spokojený napsal(a):

Docela slušné, pane Paroubku. Konečně jste zmírnil svůj nabubřelý styl, a zdá se, že i chování. Právě nevěcná
nabubřelost způsobila vaši víceméně prohru. Myslím, když si dokážete udržet věcnost v politických jednáních, v diskuzi i v textu, bude vám to jenom na prospěch. Držte se jenom faktů, ale i taktu, vynechejte své: víte,.... oni pánové... atd... Ale to chce studovat, studovat a studovat a nejenom tvrdit: já jsem lepší,/v matematice, v argumentaci apod./, když všichni vidí, že opak je pravda. Myslím, že to platí především i pro váš osobní život.
Nyní vystoupil v televizi za ČSSD pan Špidla a působil jako čerstvý příjemný závan.
03. 07. 2010 | 15:24

Lenka napsal(a):

sig: prosím vás, nestrašte. Paroubka už bylo víc než dost. Současné vedení ČSSD to zvládne líp bez něj.
03. 07. 2010 | 15:24

Emissary napsal(a):

No, pane Paroubku,

Vy jste zas z těch bohatých dělal středně bohaté a z těch středně bohatých chudé a zcela jistě, kdybyste mohl, byste v tom pokračoval až do úplného vítězství. Stejně jako Váš vzor komunisté, jen v hávu kapitalizmu, aby na něco bylo možné shodit neúspěch. A že důsledky hospodářské krize budete házet na bývalou Topolánkovou vládu, to jsem věděl. Přímo to nejde, tak alespoň sofistikovaně, nepřímo.

Lenko,

velmi dobrá otázka. Copak pan Paroubek dělal v té době?
03. 07. 2010 | 15:39

Lubos Prochazka napsal(a):

Jiri,nemel jste tak brzy odchazet!Je to skoda...Kde je ta razna CSSD,ktera si tvrde stala za svym nazorem?
03. 07. 2010 | 15:48

KAteřina napsal(a):

Ano, pane Paroubku, tak to je a za tuto vládu můžete i vy. 1/Nezvládl jste situaci po volbách v roce 2006; 2/Vzal jste si za manželku ambiciózní slovenu, která se do všeho plete a ničemu nerozumí; 3/ Do letošních voleb jste šel s naprosto nesrozumitelným a rozbředlým programem;
Od člověka, který aspiruje na předsedu vlády bych očekávala nějaký státotvornější příspěvek - jste vyhořelý až na dno.
03. 07. 2010 | 15:56

Skogen napsal(a):

Říkám si, že všichni, kdo viní pana Paroubka z toho, že hodili do urny jiný hlasovací lístek kvůli němu, velice záhy přehodnotí, jestli jim to gesto stálo za to. Jestli to v kontextu dopadů je ně samotné, protože především o ně jde a ne o pana Paroubka, nebyla prostě iracionální nadutá blbost. S klapkami na očích se přece k volbám nechodí, tam se přichází ve svém vlastním zájmu.

Takže všichni, kteří (opět) povykují "za to může Paroubek" na mne v tom lepším případě působí infantilně, hůře pak inteligenčně nedostatečně.
03. 07. 2010 | 16:03

Admirál napsal(a):

Pane Paroubku, vyčkáme věcí příštích.

Je totiž jisté, že lidé jsou sice dobře manipulovatelní médii, jsou již k různým levotám o mnoho ostražitější.

PS. Váš článek "Libra masa penzijním fondům" byl věcnější a tůdíž lepší.
03. 07. 2010 | 16:10

Naštvaný napsal(a):

Skogene, vzpamatujte se, to byste skutečně chtěl rejt rypákem v zemi? A ČSSD nic jiného neslibovala. Jo, KSČM, to je jiná. Ti by se pokusili to tu všechno pokomunistit a zajistit vám akorát ty zemljanky. Ty by vám vyhrabali sami. A sobě by budovali internacionální paláce. A lítali by na víkend kouřit doutníky do Havany nebo na táčky do KLDR. Vím, co píšu. To není žádné bezduché plácání.
03. 07. 2010 | 16:17

Xaver35 napsal(a):

Lenka: no nevím,jakou má argumentační váhu dotaz,co autor dělal do roku 1989...Spíš bych ho položil těm politickým špičkám,co se dnes vydávají za nejkovanější pravičáky (a že jich v ODS je!).
Pavel: člověk schopný psát,zpravidla je obdařen mozkem.
Pane Paroubku,značná část vašich úvah je správná,o jednotlivostech nechci psát. Jen bych využil příležitost k této poznámce: až budete ve straně důkladně analyzovat neúspěch, zamyslete se i nad tím,jak výsledek voleb ovlivnil Váš zatvrzelý postoj proti radaru...A třeba "prozkoumejte" (nějak), jak se Vám voliči z Brd odvděčili.
03. 07. 2010 | 16:18

LEVAK napsal(a):

Pane Paroubku dovolím si s Vámi nesouhlasit a to v hodnocení Českých medií.Tady se v žádném případě nejednalo "o hloupost českých medií",ale o prachsprostý záměr bohatě uplacený.Jen si vemte v čích rukách jednotlivá media jsou.Rovněž si taky vemte jednotlivé redaktory ČT ČRo.Stačilo jenom před volbam poslouchat a i teď.Ostatně říká se,že šidlo v pytli neutajíš.Za všechny ty redaktory jako vzor uvádím Danielu Drtinovou.Ta vůbec nesplňuje kriterium nestrannosti a nikdy nesplňovala.Jen si vzpomeňte na ty pořady kdy tam vystupovala s "chlupatou rukou"!
03. 07. 2010 | 16:18

Valaška napsal(a):

Pane Paroubku ! Vaší nabubřelostí jste to přehnal, občané nesnáší samochválu na které je přísloví!
"Samochvála smrdí !"
Pak se nedivte, že Vás ve výboře nechtějí - nesnáší zápach. Je na čase, abyste definit. odešel. ADIE !
03. 07. 2010 | 16:20

Rumcajs napsal(a):

Nejlepší debatér na světě nás poctil dalším blogem, před jehož věcnou a nedostižnou argumentací se rotřese celý rozpočtový výbor.

Jirko! Já to s tebou myslím dobře a čím dřív se začneš léčit, tím líp pro tebe.

A ten nadpis - Jirko, říkám si pořád lepší podnikatelé, jak pražská galerka, jak tomu bylo za tebe a Grosse.
03. 07. 2010 | 16:22

schlimbach napsal(a):

pane Paroubku, kdybyste chtěl slyšet něco alternativního ke stávajícímu stavu - 17.7.2010 od 15 hod, restaurace Vysmátý Zajíc v Praze - veřejná přednáška o alternativní ekonomické reformě ...
03. 07. 2010 | 16:32

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:

Párek a pivo zadarmo ?
03. 07. 2010 | 16:34

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

věřím, že by se vám to líbilo, bohužel hanušovice tam nebudou
03. 07. 2010 | 16:36

Anička z Kuřimi napsal(a):

Helejte Jirko,
obsahem v blogu máte pravdu!!

Ale volby jste prohrál VY, kdy jste jako hlásná trouba troubil do světa vítězství soc. dem. ve volbách.
To "státník" před aktem nečiní. Je vidět, že jste "nedorost" státníka.
A wo tom to je.
03. 07. 2010 | 16:38

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
Veselé krizování, už bude jenom líp...
http://ateo.cz/f/images/f/f...
03. 07. 2010 | 16:54

AC napsal(a):

Pane Paroubku,

po té hospodářské a morální žumpě, co zde zůstala především po tzv. pravici bych byl v názorech a argumentaci mnohem radikálnější, nicméně vina padá i na vaše hlavy.
Teď už je ale nechte, ať si na vlastní kůži vychutnají své pofidérní vítězství, beztak budou rypákem zemi rýt jako ta červená myš.
Jinak to totiž se současnými vládními "experty" ani dopadnout nemůže, vše rozkradeno-vlastně ne, ještě zbývá důchodové a zdravotní.
A ti, kdo se zajímají o Váš život před 89 by se na totéž měli zeptat svých rudomodrých idolů, je to jak s médii, jim také hloupá selektivita nevadí-vypíchnou jen to, co může škodit druhé straně, vlastní hnůj jim nesmrdí.
03. 07. 2010 | 16:58

Neg.Vej napsal(a):

Stejskale - Vejskale
zase se budes predvadet.
Pokud ma tento blog pod palcem Stejskal
tak ignorovat, ignorovat jako Virtually.
03. 07. 2010 | 17:03

Neg.Vej napsal(a):

Stejskale - Vejskale
zase se budes predvadet.
Pokud ma tento blog pod palcem Stejskal
tak ignorovat, ignorovat jako Virtually.
03. 07. 2010 | 17:05

Zacheus napsal(a):

To Pavel. Nadávky a urážky nejsou argument, ať jde o pana Paroubka nebo kohokoli jiného. Navíc se nemohu zbavit smutného dojmu,že má ze svého pohledu pro hodnoceni současné situace dost argumentů.
03. 07. 2010 | 17:06

Skogen napsal(a):

Naštvaný, hovořil jsem o těch, kteří nevolili ČSSD jen kvůli svým pocitům, bez ohledu na své zájmy a připomínají JP, že on za to může, že oni té ČSSD neprojevili dobrodiní. Vy k nim evidentně nepatříte.
03. 07. 2010 | 17:08

jakub napsal(a):

Myslím, že i psaní knih je podnikání. Dokonce i psaní blbých knih. To jste už předvedl a vaše žena se to chystá předvést. (pokud to bude v kvalitě jejích blogů, tak to bude tedy síla).
To znamená, že za vlády ČSSD tu vláda podnikatelů již jednou byla. Nebylo by to tedy nic nového pod sluncem.
Zatím členové nové vlády nenakupují kakaové boby, neskupují výhodně akcie a pak si nekupují vily na Floridě. Netunelují Libertu a nevraždí se při křestu předsedových knih.
Počkejme si jestli budou šmelit tak, jako se šmelilo za Vaší vlády. Pokud ano, spočítáme jim to ve volbách, tak jako jsme to spočítali Vám.
Zatím zalezte do ústraní, styďte se a neotravujte tu nadále zlepšující se prostředí.
03. 07. 2010 | 17:10

Skogen napsal(a):

Valaška, vy jste taky zjevně nepochopil(a), že šlo o vás a ne o JP, že jo :) Vychutnejte si triumf, bude krátký :)
03. 07. 2010 | 17:11

Mia napsal(a):

Někteří lidé jsou opravdu nezničitelní a hlavně jim absolutně nedochází, že lidé jich mají už plné zuby... zkuste si přečíst odcházení od Havla, třeba by vám to pak doklaplo a jinak - specielně pro vás polopatě - pokud nevíte, kdy odejít, tak včera bylo pozdě!!! :-)))
03. 07. 2010 | 17:23

ms napsal(a):

Rád bych tady vyzývajícím JP k odchodu připomenul jeden malý detail, tento politik dostal více preferenčních hlasů než Nečas nebo Kalousek. Jestli JP má odejít, tak co tito dva pánové (a mnoho jiných ve Sněmovně, kterým lidé nedali také takovou přímou důvěru)
03. 07. 2010 | 18:02

Konrad napsal(a):

Pan Paroubek, jako clen opozicni strany, ma pravo rict co si o teto podivne koalici mysli. Ono se casem stejne ukaze ze mel pravdu.....Pane expredsedo, tim ze jste odstoupil jste jim to naramne usnadnil, to byl totiz jejich sen, zbavit se Paroubka, co jim videl pod prsty.
03. 07. 2010 | 18:04

Admirál napsal(a):

Mia - kdo je to ten Havel? Ten už také odešel?
03. 07. 2010 | 18:08

Luba napsal(a):

No, pane Paroubku,
nedá se říct, že byste neměl pravdu.

ČSSD byste zachránil jedině svým včasným odchodem a předáním otěží vlády někomu jinému - třeba Zaorálkovi.
Už je pozdě ...

Bohužel,
použitelných osobností mají oranžády nesrovnatelně méně, než modroptáci.

Spolehněte se, že Vámi chystanou knihu si koupím, a bude mít čestné místo vedle těch Zemanových a vedle Churchilla, Tocquevilla a Mein Kampfu.
03. 07. 2010 | 18:08

Admirál napsal(a):

Jeníček - že by pán neměl jen "hnědý trenýrky" ale hnědo i v hlavě?
03. 07. 2010 | 18:10

unknown napsal(a):

Jyrko, Jyrko Ty nedáš pokoj. Kdy jsi asi tak měl naposledy JOJO?
03. 07. 2010 | 18:12

Emissary napsal(a):

03. 07. 2010 | 18:13

Admirál napsal(a):

Emissary, je PO VOLBÁCH, zvolněte.
03. 07. 2010 | 18:16

RA napsal(a):

souruhu Paroubku bojujte, opět se postavte do čela sociální demokracie,ať ta potvora konečně chcípne. Vy nechápete jednu věc , lidi nechtěli volit vás , mají vás totiž plné zuby a toho,co reprezentujete, t.j. bolševickopapalášského stylu z minulého století a minulého režimu.Proto to Pyrhovo vítězství. Soc .de. předpovídám temnou budoucnost, modernizace jaksi nezačala,jak modernizovat stranu s Paroubkem,Škromachem ,Jandákem a Rathem,podmínkou modernizace je totiž odchod těchto bolševických strýců,ale co by jiného dělali,že,pracovat už neumějí.
03. 07. 2010 | 18:17

Rumcajs napsal(a):

Člověk ho vyhodí oknem a on přitáhne komínem.

Kdy už mu konečně někdo řekne, že o něj nikdo nestojí ?
03. 07. 2010 | 18:25

Emissary napsal(a):

Admirále, je,

ale když to AC tak chtěla, proč bych neposloužil. :)
03. 07. 2010 | 18:26

mleziva napsal(a):

Podnikatelé jsou pro vládu pravým požehnáním. Když umí řídit firmu, umí řídit i stát. Narozdíl od socialistů
03. 07. 2010 | 18:27

Carlos V. napsal(a):

zkuste si dat do justice jiri schlimbach ...
03. 07. 2010 | 18:28

ms napsal(a):

RA, Jiří Paroubek dostal 5. největší počet preferenčních hlasů v těchto volbách.
03. 07. 2010 | 18:28

Mia napsal(a):

Paroubek vzbuzuje emoce - to je jisté, jedni ho zbožňují, druzí nenávidí - ČSSD ale srazil svým přístupem a svou důvěrou v americké mediální exoerty na kolena. Je mi velmi sympatický názor, že pokud by se do čela soc.dem. vrátil, srazil by tuto stranu ještě níž, to by bylo fajn.
03. 07. 2010 | 18:36

ms napsal(a):

Mia, jediní politici o kterých by se dalo říci že je hodně lidí u nás zbožňuje to jsou kníže a Klaus. U Paroubka si jeho odpůrci pletou souhlas s ním se zbožňováním. Pro odpůrce je kdokoliv kdo Paroubka nekritizuje člověkem který ho fanaticky miluje. Ale to je problém omezeného myšlení Paroubkových odpůrců.
03. 07. 2010 | 18:39

may napsal(a):

Bla, bla. Prohrál jste. Kopete kolem sebe, obviňujete každého, kdo se obvinit dá, jen sebe ovažujete za mučedníka, který by se pro dobro lidí rozdal. A oni to neocení - bůůůů.
Je sakra dobře, že váš nenávistný styl politiky končí. Vy budete v historii ČR uveden jako černá skvrna, jak se politika NESMÍ dělat.
03. 07. 2010 | 19:27

martys napsal(a):

mlezivo:

tak jednuché to zcela jistě není
03. 07. 2010 | 19:37

martys napsal(a):

may:
tak ti nevím ,ale si nejspíš pleteš pojmy - "vinit všechny kolem sebe" a "analýza"

já jsem neslyšel že by Paroubek někoho obvinoval....vyhrál volby, ale nevyhrál o dost....tak odstoupil.....např. Topolánek se nedožil ani voleb.....
03. 07. 2010 | 19:40

may napsal(a):

http://www.pravednes.cz/cli...
Není to jediné obvinění. Proč se pletete do toho, čemu nerozumíte? Netykat!!
03. 07. 2010 | 19:49

Vico napsal(a):

Paroubek to napsal pravdivě, ale/dle Járy Cimrmana/je to jediné, co může po volbách dělat.

Pučmidráti nechtěli další čtyři roky sdílet život s vládou, v jejímž čele by stál muž s nadváhou, bradavicí na tváři a...kterej,alespoň to tvrdili Šafr a spol,nás chce zavést do Řecka nebo dokonce do Severní Koreje.

Pučmidráti zůstali doma, v hospodě anebo volili toho...no toho z Novy, co tu zavede to lidový referentum a seškrtá poslancům platy do minimální mzdy a kterej bude jezdit do Strakovky tramvají nebo pěšky.

Pučmidráti možná volili i toho sympatického knížete, který by se na poštovní známce vyjímal jako Franz Jósef blahé paměti a taky kvůli tomu, jak těm nafoukanejm Rakušákům řekl, že jsou magoři. A teď, i když je modré krve, dokonce prohlásil, že to bude on a jeho spolupracovníci, kteří vyčistí tu zasranou latrínu od hoven. A to je třeba.

Kromě pučmidrátů tuhle novou partičku volili i ti, jejichž silou i slabostí je jejich poctivost. Prostě žít na úkor svých dětí a vnuků by slušný člověk neměl. Musí se šetřit-i kdyby z toho měla přijít hospodářská deprese ve stylu třicátých let minulého století, jak varuje nositel Nobelovy ceny Stieglitz.

Inu šetřit...otázka je na co. Třeba na církevní restituce, jak se dovídáme a na další tendry. Možná i ponorku pro naši armádu zakoupíme :-)a na Šťávy a jiné chudáky, kteří čekají na miliardy z různých předem domluvených arbitráží, na kterých se partičky na obou stranách pěkně opeřily.

Mnohým z nás však nový směr bude vyhovovat. Každá změna, každá reforma někomu pomůže, někoho srazí do kolen. Lidi to tak u volební urny rozhodli. Ať se teď nažerou kaše, kterou si navařili. Tak to v demokracii chodí.

S tím teď už nic Paroubku nenaděláte.Měl jste vážit slova, když hned na začátku voleb jste nabubřele prohlásil, že očekáváte VELKÉ vítězství. Pučmidrát to uslyšel a šel na pívo.Druzí se polekali a začali vyvažovat. Drtivou převahu levice s komanči pak nechtěl skoro nikdo. To by byl i pro mne horší výsledek než ten, který reálně nastal. Asi tak.
03. 07. 2010 | 20:03

JC napsal(a):

Co napsat ?
Do mrtvol, ani politických se nekope. Ani do těch které nectí nepsané pravidlo o 90 denním hájení nové vlády.
S Napoleonem jste možná stejné výšky, ale to je vše co vás spojuje. Návrat z Elby se nekoná.
Jste odepsaná persona dokonce i tím, který vás nazval buldozerem.
re Captcha:
dutchman return..
Vy přece nejste Holanďan, ale Evropan.
03. 07. 2010 | 20:27

Leo napsal(a):

Pane Paroubku, Jste mimo jako vždy. Pomlouvání a osobní averze už není v kurzu. Vy jste to nepochopil, že Jste kvůli tomuto prohrál volby??? Ono je to dobře, že nechápete, alespoň ČSSD opět prohraje. Zkuste vyjít někdy s něčím positivním. Cokoiv co řeknete nebo napíšete je negativ, všichni vše dělají špatně, všichni jsou zlí a kradou. Jen Vy, Vy jste bez chyby - cha, cha... Jste typ do odborů, bojovat a protestovat a bořit, to by Vám šlo.
03. 07. 2010 | 20:29

Kelt napsal(a):

Nejlepší ministr financí planety,který šafářoval rekordnímu schodku SR ve výši téměř 3OO mld Kč se dal na cestu pravou a bude snižovat schodek SR zejména škrty na výdajích.Příjmy ponechá neviditelné ruce trhu.Očekává jejich vzestup díky nízkým daním podnikatelům.Kdo zvýšenou produkci bude kupovat při neustále se snižující koupěschopné poptávky je pod jeho rozlišovací schopností.Toto totiž "odborníci"této vlády také neřeší.Jich se to totiž netýka.Pak kníže s vedlejšími příjmy přes 14 mil.Kč ani neví co stojí houska.A těch máme ve vládě více.
Vážení fandové podnikatelské vlády-do roka do dne-víc jim nedávám.
03. 07. 2010 | 20:34

ms napsal(a):

JC my máme jmenovanou nějakou novou vládu, že jste další co se odvolává na toto novinářské a ne politické pravidlo ? A kdy prosím vás tuto vládu jmenoval pan prezident ?
03. 07. 2010 | 20:35

Petr napsal(a):

Tak hlupáci na základě demagogické propagandy bankrot,reforma,korupce volí TOP09 a VV mají jestě tu drzost vinit z toho Paroubka. Tak hlupáci na podzim nezapomente dát zase hlas pravici ať z vás mohou sedřít z kůže.
03. 07. 2010 | 20:51

Ladislav Michalis Archontidis -Vidnava napsal(a):

Souhlasím se vším co jste shora napsal pane Paroubek. Pokud někomu neseděla Vaše osoba, tak dělal chybu, že nevolil ČSSD. Volím přece stranu a ne osoby.Mně třeba moc nesedí pan Škromach, ale pře jen k vůli němu nebudu volit jinou stranu.Lidé jsou tak slepí, že nevidí žábu na prameni (pana Kalouska).
Nejvíce mi vadili lži a polopravdy o Řecku ze strany pravice.Žil a pracoval jsem tam 8 let, tak že o tom něco vím.Na situaci v Řecku se podíleli rukou společnou pravice i levice.Tak že nelze vinit jen levici.Ale to se české pravici nehodilo do kampaně.Dvě chyby podle mne i mých známých v Řecku byly hlavní příčnou nynější situace v Řecku.1. neúměrné zvýhodňování státních zaměstnanců a za 2. špatný daňový systém.A připravované změny české pravice v daňovém systému je jen jiná větev ze stejného stromu.Stát zase ztratí miliardy a to nejsem ekonom ale jen"obyčejný občan" zedník.
Nevím co komu vadí na termínu obyčejný občan.Mně osobně připadá normální.Nevidím v tom nic hanlivého.Myslel jste tím pouze obyčejného,neznámého člověka, který žije obyčejně,obyčejně se stará o rodinu a má obyčejné zájmy.Jako já a milióny jiných.Nebo snad ti, kterých se to dotklo si myslí, že jsou neobyčejní?
03. 07. 2010 | 20:52

vlk napsal(a):

Naprosto nevěřícně zírám na reakce legie pravověrných. Těm je opravdu úplně jedno co se napíše, ti prostě mají jasno podle toho , kdo co napíše? Rozkrádání za Řebíčka? Nedůležitá prkotina. Opencard? Kdo by s e jí zaobíral? Okradení občanů přes zvednutí DPH? No bože? %skolné? No a co? Kalouskův šílený rozpořet 2009- Kalousek je nejlepší heč!

Hlavně , že socani jsou v beznadějné oposici...

tahle duševní chátra bude muset skutečně dostat od těch svých tvrdě za vyučenou, aby aspoň někdy něco pochopili.
Nikdy jsme nevěřil, že je možné si plést občanskou kontrolu nad správou země s fanděním typu Sparta - Slávie.
Zjišťuji, že to opravdu možné je. a dokonce masově. Pak ovšem tahle země m rozhodně vládu , jakou si zaslouží.

Už jsme to tu psal.
V dějinýách přežila nájezdy Avarů a Tatrů, bbrnaiborských i Pasovských, několik morových ran, několik nálet kobylek, třicetiletou válku, křížové výpravy, pár hladomorů, dvě světové války, Hitlera i Stalina.
Nepochybně přežije i vládu famiglie 118. Jen je otázka, za jakou cenu.
Osobně si myslím, že bud e měnší než ta kterou jsme zaplatili ři 30-tileté vílce , ale rozhodně větší než při nájezdu Braniborů do Čech. A tentokrát silně pochybuji, že objevíme nové stříbrné doly, jako tenkrát, když Braniboři odtáhli v Kutné Hoře.
03. 07. 2010 | 20:52

irinek napsal(a):

Nejprve dotaz: kde jsou páni editoři reagující na Pavlův výkřik v 15:02:26 ??? Asi někde u vody,že? Nebo existuje úsus o tolerování nadávek,které směřují právě na Paroubka?
Ovšem jinak,pane Paroubku,bych strašně rád znal program a strategii,kterou bude ČSSD na vámi popisovanou situaci reagovat.Zatím kde nic,tu nic.Podobnými apely podzimní volby určitě nevyhrajete. To vám to ještě není jasné?
03. 07. 2010 | 20:56

Petr napsal(a):

JC-

To je opravdu k smíchu kde jste přišel na to že je nějaké 90 denní hájení. Nic takového není. Tak nemá nikdo co porušovat. Teda pokud si to POPLETO nepletete. Se 100 dní hájení ze strany tisku a medii.
03. 07. 2010 | 20:57

Konrad napsal(a):

Kalousek na ministerstvu financi provede giganticky tunel. Zakazku na odstraneni ekologickych skod. Paroubek na to mnohokrat upozornoval, a na jeho slova dojde... Zajimave, kolika lidem vadi clovek ktery bojoval proti chudobe, korupci lichve, ktery denne upozornoval na spinave a mafianske praktiky. Naopak horuji pro ty, kteri uz se ani netaji s tim ze to tady rozkradou.
03. 07. 2010 | 21:00

irinek napsal(a):

Ještě poznámka Jakubovi:
Myslím,že i návštěva záchodu je podnikání.Konečný produkt má taky svého adresáta.
03. 07. 2010 | 21:06

Petra P napsal(a):

Dobrý pokus, prostě pořád uražené veličenstvo, nyní se pro změnu pasujeme do role mučedníka a budeme kopat kolem sebe - nyní do vlastních řad a do médií..."všichni jsou zlí, jen já jsem ten jediný správný, nepochopený".

Ještě pořád je tu více "neobyčejných" lidí, tedy těch, co se nějakým nesplnitelným slibem, párkem, pivem, bulvárními útoky apod. nenechají opít. Být Vámi, přestanu bublat jako zkažená konzerva a začnu dělat konečně něco užitečného - tím nemyslím politiku, ta Vám opravdu nejde...myslím tím začít opravdu pracovat jako každý obyčejný člověk ČR.
03. 07. 2010 | 21:06

Jan napsal(a):

Až přijdou na pražský magistrát po volbách noví lidé, konečně se snad vyšetří všechno co za svého působení tamtéž Paroubek napáchal. To bude překvapení!
03. 07. 2010 | 21:20

Pepa Řepa napsal(a):

Nuda.
jako první poločas zápasu Španělsko-Paraguay.
Zaujala mne jen zmínka, že se kolosální celosvětová reforma rodí v restauraci "Vysmátý zajíc".
03. 07. 2010 | 21:26

bsimonik napsal(a):

Možná,že to bude vláda podnikatelů... Alespoň to ale nebude vláda veksláků, estébáků, pinglů a kolotočářů
03. 07. 2010 | 21:27

Antonín Hrbek napsal(a):

Vážený vlku,

domnívám se, že pan Paroubek by měl nejprve zpytovat své svědomí a nesvalovat vinu za Pyrhovu výhru na jiné. A pak pracovat na přitažlivém programu pro obecní volby.

Pro ČSSD je výhrou, že dostala pořádnou ránu, ale nějaký ozdravný proces u ní zatím nezačal.

A v parlamentu i jinde již zase začínají zaorálkovsky dolézat ke korytům, namísto aby byli důslednou opozicí podle hesla, co jste si uvařili, to si také snězte.

Jediná schůdná cesta je - důsledně se distancovat od mafie 118, nic neodsouhlasovat, žádné funkce nepřijímat. A to důsledně 4 roky.

Jinak prohrají vše ve prospěch komunistů.

S pozdravem
03. 07. 2010 | 21:28

Antonín Hrbek napsal(a):

Vážený bsimoniku!

Zkoumal jste někdy, z jakých vrstev tito podnikatelé vzešli?
03. 07. 2010 | 21:29

PatientO.T. napsal(a):

03. 07. 2010 | 21:53

kormoran napsal(a):

Zlepsovatel soudruh paroubek)))))https://www.youtube.com/watc...
03. 07. 2010 | 22:04

Jeňýk napsal(a):

spor mezi oranžovými a modrými podnikateli je poněkud tragikomické posouvat do moralistní roviny. 18-2=20, ne ?
03. 07. 2010 | 22:13

Lukáš napsal(a):

Tohle je tu furt dokola. Oni oni oni. Když neustále mluvíte kdo je na koho napojen a kdo má s kým styky. Víte toho až podezřele moc anebo kecáte. Mně by zajímalo za koho by jste ve vládě kopal vy. Za lidi :-) Cha cha tomu tu snad nevěří nikdo. Spíš za ČEZ a Uhelníky (prolomení limitů rozšíření Temenína) anebo za někoho jiného. Je to jedno koho si člověk zvolí. Holt vás mrzí, že u těch zakázek už nebudete a nebudete si moct namastit kapsu sám. A že už se nebude moct opájet svojí mocí a výjimečností.

A to vaše neustálé omílání přeběhlíků. Když vám tak strašně vadí proč jste tak prosazoval a podporoval Ratha.
03. 07. 2010 | 22:21

in bathes napsal(a):

Emissary napsal(a):

"Vy jste zas z těch bohatých dělal středně bohaté a z těch středně bohatých chudé"

Jo, jo. Socani "ochuzovali" střední třídu natolik rychle, že to musel se slovy "střední třída má předplaceno" Topolánek zarazit

Emissary napsal(a):

"tady to máte,
...
http://www.petr-necas.cz/zi... "

Nejak mi tam chybí politická činnost před rokem 1989, např. společné funkcionaření se současným komunistickým poslancem Koníčkem ve školních výborech SSM
03. 07. 2010 | 22:33

Jakr napsal(a):

Pane poslanče Paroubku. Ještě mi tam chybí odhalené pozadí o tom, jak Bohouš Sobotků odpustil vašemu druhovi od STB Dvořákovi daně 26 milionů korun. Věřím, že to zítra ve vašem dalším odhalování napravíte. Děkuji.
03. 07. 2010 | 22:48

zdeněk napsal(a):

Pro mně jako poplatníka není rozdílu mezi tím, jestli mi potřebu druhého pilíře důchodové reformy zdůvodňuje pan Bezděk za ODS nebo pan Rusnok za ČSSD. Oba tito experti mají společné jedno a to hájení zájmů důchodových fondů, kde jsou zaměstnáni.
Co dále s levicovou stranou, která mi jako levicovému voliči opakovaně vnucuje prostřednictvím své kandidátky osobnosti, které se v zájmu udržení vlastních koryt vždy po volbách spojí s ODS v jednu velkou koalici šibalů a kolotoč neprůhledných výběrových řízení a předražených zakázek pokračuje. Po posledních volbách v kraji byli řadoví členové ČSSD dokonce obviněni z nějaké levicové úchylky, když hlasovali pro jiné řešení, než je velká koalice s odůvodněním že je potřeba dokončit rozpracované projekty.
S pisatelem souhlasím v jednom. Vyvstala potřeba nové levicové strany, jelikož v současné podobě stávající strany na levici nemají levicovému voliči co nabídnout.
03. 07. 2010 | 22:48

bigjirka napsal(a):

Nojo, vláda, ve které nemají zastoupení světští, je fakt naprd.

Jakr, myslím že bude lépe, když nás vožď Rocco svého pozadí i nadále ušetří. Stejně už jsme viděli až moc.
03. 07. 2010 | 22:58

jakub napsal(a):

Irinek
Píšete:
Myslím,že i návštěva záchodu je podnikání.Konečný produkt má taky svého adresáta.
Můžete mi vysvětlit o jaké podnikání se při svých výkalech na záchodě pokoušíte?
Tím se dá vydělávat?
No u Paroubkovců bych se nedivil, kdyby se dokázali živit i tímto způsobem.
Podělali toho již víc než dost.
03. 07. 2010 | 23:07

JC napsal(a):

Petr,
http://www.rozhlas.cz/komen...
"Ministryně nedostala obvyklou tříměsíční dobu hájení, už v průběhu prvních sta dnů s ní nebyli mnozí představitelé Unie spokojeni."
Takže novináři a media ?
Ale di ty brepto.
03. 07. 2010 | 23:29

Luba napsal(a):

Projev pana Miloše Kopeckého, nejen o socialismu a umění odejít, stále aktuální:

https://www.youtube.com/watc...
03. 07. 2010 | 23:38

LEVAK napsal(a):

Ad AC:příteli už jsem se trochu zbrchál a tak se mi to podařilo vyhledat.Je to "NOSTRADAMUS,Velká kniha předpovědí,splněná proroctví a předpovědí na přelomu tisíciletí a dále.Napsál -Francis X.King a Stephen Shinner.Přeložila Ivana Vizdalová,1995 z německého originálu - Nostradamus Das Grosse Buch der Veraussagen.Vydal Knižní klub,k.s. v Praze r. 1995,vydání první.
03. 07. 2010 | 23:49

mig21 napsal(a):

Dnešní pravicoví svazáčci jsou bez názoru, protože přisáté ke kompu si vymývají mozky lživou pravicovou propagandou. Také jsou měkkoty, neboť nebyli na vojně.
Nevadí jim že havíř nebo pekař, jež žil z výplaty do výplaty a nemohl si našetřit do důchodu, má za celoživotní dřinu důchod 13 respektive 9000 Kč, a tunelář 80 000, ačkoliv jeho měsíční zisky činily statisíce a lehce si mohl na důchod šetřit. Valorizace u havíře důchodce je několik stokorun a u tuneláře několik tisícikorun. Tomu se říká solidarita!!!!
03. 07. 2010 | 23:50

Koky napsal(a):

Nejsem sice vyznavačem ČSSD, ale pravda je ta že všichni co se vyjadřujete že Paroubek je prase,se hluboce pletete. Bolševická prasata přisátá na státním rozpočtu se dnes válí,ožírají a hejbají v Karlových Varech. Přitom všem se Vám voličům smějí jací jste tupci.
04. 07. 2010 | 00:05

mig21 napsal(a):

Vážený pane Paroubku, nevěřim v úspěšnou levicovou ČSSD vedenou Onderky, Foldyny at.pod.. Jste nejschopnější a nejčestnější politik z českých luhů a to se zde neodpouští. Doporučuji Vám založit novou levicovou stranu a to velmi rychle. Čas hraje proti Vám. 5 % elektorátu lehce překonáte, neboť máte v obyčejném lidu armádu skalních "paroubkovců". viz volby v Ústeckém kraji,či plná náměstí na mítincích
04. 07. 2010 | 00:17

hoven napsal(a):

paroubku,
ce nejvíc piš a mluv. to je zaruka toho, že čssd zase dostane ve volbách napráskáno.
04. 07. 2010 | 00:17

Michal napsal(a):

Vlku dnes si myslim, ze pravdu nemate. Uz jsem to jednou psal a stojim si za tim, vetsina lidi pred volbami a ne kvuli masazi medii, ale protoze si dokaze vylozit co znamena pokles ekonomiky o 5%, lide jsou propousteni, boji se o zamestnani, ale CSSD jakoby se jim z billboardu vysmivala se svymi 13.duchody..., tato mira arogance a nepochopeni jim zavinila vyhro-prohru. A stacilo pri tom tak malo, misto 13.duchodu slogan socialne citlive reformy a zadne VV a TOP09 se nekonaly.

Pan Paroubek spravne poukazuje na to, ze reformy odskaci lide s nizsimi prijmy, ale co nabizel on, on nabizel jako lek, presny opak, ze to naopak odnesou jen lide s vyssimi prijmy, ale to taky neni dobre. Reformy by mel pocitit kazdy.
Je to podobne jako ve sportu uspesne tymy jsou malokdy ty, kde hrajou vsichni jen na sebe, nejhorsi tymy jsou ale takove ve kterych spolu jednotlivci nespolupracuji vubec(silnejsi nepomuzou slabsim, slabsi se v bitce nezastanou silnejsiho), uspesni jsou ti co hrajou tymove, tedy kdyz se dari ci nedari meli by to pocitit vsichni. Nepochopil to Paroubek, nepochopil to Necas.
04. 07. 2010 | 00:21

*** napsal(a):

Politická mrtvola, která nemá nárok ani na post předsedy sněmovní komise tady plácá pantem a trubky z toho mají spritzung.
***
vlk
Co nebo koho myslíte výrazem "duševní chátra"?
Myslíte si že to je ještě tvrdší výraz než třeba ubožák?
***
04. 07. 2010 | 00:42

Liška napsal(a):

Vlk :
Jste stejný jako Paroubek,plný nenávisti,absolutně neschopný unést prohru.Odmítáte akceptovat realitu a vaši oponenti jsou pro vás odpad.Proč se nesmířit s tím, že většina nestojí o socanské milodary, ukradené jiným.Není příjemné žít v atmosféře plné nenávisti a urážek,kterou tady mistrně přivedl k dokonalosti Paroubek a v níž ho následujete.Víte dobře, že hlady tady nikdo neumře,ale šetřit už musí všichni.To vaše přirovnání Sparta-Slavie vůbec nesedí.Tady se volilo mezi diktátorem a demokracií.Proč tomu lepšímu nedat šanci a nepočkat alespoň těch 100dní.
04. 07. 2010 | 01:00

mp napsal(a):

bsimonik
možná vám uniklo, že po volbách v jakýchsi lázních slavili právě ti kolotočáři. Veksláky tam zastupoval nějaký Háva a možná i Šťáva. Byl tam taky chemik, co si hraje na pokladníka. Tak nevím. Máte kliku, že jste simonik a ne Šemík. Je to na skok z Vyšehradu.8)
04. 07. 2010 | 02:19

ms napsal(a):

Liško, za koho mluvíte ? Tady se volilo mezi diktátorem a demokracií ? Co je to za nesmysl. JP byl už premiérem a žádnou diktaturu zde nezavedl. Navíc jestli někdo v zemi uprostřed NATO a EU stráší diktátorem, tak to jen dokazuje, že nemá všech pět pohromadě a podlehl prázdné propagandě.

Mimochodem klid na práci těch lepších, to bylo hezké bolševické heslo.
04. 07. 2010 | 02:19

Pobo napsal(a):

Fňuky, fňuk. Puk jak vlk.
04. 07. 2010 | 02:42

jakub napsal(a):

mig21 napsal(a):
Dnešní pravicoví svazáčci jsou bez názoru ......Nevadí jim že havíř nebo pekař, jež žil z výplaty do výplaty a nemohl si našetřit do důchodu, má za celoživotní dřinu důchod 13 respektive 9000 Kč, a tunelář 80 000, ačkoliv jeho měsíční zisky činily statisíce a lehce si mohl na důchod šetřit. Valorizace u havíře důchodce je několik stokorun a u tuneláře několik tisícikorun. Tomu se říká solidarita!!!!
Soudruhu Migu, když má tunelář 80.000, tak jaké super tunely pak mohl provádět soudruh Špidla jehož "solidárně socialistický" důchod
bude činit 110.000 Kč?
Špidla si snad nemohl našetřit?
Jsem zvědavý jaký důchod bude mít Kavan, po přiznaném úplatku jedné miliardy za Gripeny.
Nejvíce mě však těší, jak dokázal vyrovnat důchody Paroubek s ČSSD při své osmiroční vládě v tomto státě. HAhahaha
04. 07. 2010 | 06:23

vk napsal(a):

Jésus, Jyrko, ty jsi komik, jen houšt, takhle jsem se nepobavil dlouho, "Fuksa neviděl krávu", zato vy socky máte přímo vidění, že zvládnete všechno, vy vidíte všude zlaté tele, které se dá dojit a dojit a rozdávat, proč jen 13tý důchod, proč ne 14tý a 15tý, vánoce dvakrát do roka atd. Sobotka uměl tak nanejvejš používat kartu a bankomat a tak se stal ministrem financí, Palas a Zgarba sice viděli krávu, ale krást se nenaučili, Tvrdík si slepil, v dětství, jedno letadýlko a tak dostal ČSA jako hračku, dálnice na Ostravu, ani se nekoplo a už se cvakalo 900 melounů, zdroje jsou, ty jako velký finančník, finanční žralok z Prahy 5, jsi udělal, s klukama z ODS, tak skvělé transakce, že žraloci z wallstrýtu = nule, založ sročko a ukaž jak se to dělá, rozdávej ze svýho, takhle jsi jen zapšklej, zaminrákovanej a upocenej jánošik. Ted jsi v Teplicích, tak si vem příklad ze Sobotky a za náhrady si pořid taky wigwam v Práglu, možnosti jsou, zítra se bude trsat všude.
04. 07. 2010 | 07:19

Sixy napsal(a):

Na tom všem marasmu, co u nás je, máte pane Paroubku vy svůj lví podíl. To za vaší vlády bujela korupce a "šibalové" se množili jako houby po dešti. Všichni ti "kakaoví králové", "pět na stole v českýchých", bordel na severu Čech vystavěný soc. dem funkcionářem za státní dotace, všichni ti vaši Vrbové a Bendové jsou dokladem vaší zkorumpované vlády. A teď si dovolujete naříkat, jak je to po volbách všechno špatné. Jste trapný člověk. Chováte se jako ukřivděné dítě, kterému sebrali hračku a svůj volební "úspěch" házíte na všechno možné, jen svoje vlastní chyb, které jste nadělal, nevidíte. Je dobře, že jste zmizel z vrcholné politiky, protože člověk který se tam pohybuje, a který dokonce šilhá po prezidentském úřadu, má národ spojovat a ne rozdělit tak ostrou, nesmiřitelnou hranicí. Úsměvná byla i vaše výhružka, že budte psát paměti, kde to všem vytmavíte, pokud budete mít čas a nedostanete patřičné funkce. Prostě "paroubkovština".
04. 07. 2010 | 07:30

Daňový poplatník napsal(a):

Vážený pane Paroubku,
když už jste ten nejlepší rétor, tak místo "pan Fuksa, bude ministrem zemědělství (aniž má k tomu jakoukoliv klasifikaci)." by se lépe hodilo "kvalifikaci"
Za vlády socdem došlo k takovému vyklízení prostoru pro nadnárodní monopoly, jak to nedělala žádná pravicová vláda v Evropě.
A jít do voleb bez ideje, bez vize, bez pojmenování problémů, jen s heslem budeme u koryta, důchodcům dáme třináct stovek, budeme sem vozit ukrajinské dělníky na práci(s kriminální mafií v zádech) a platit z našich daní půl milionu vlastních parazitů, pro které je výhodnější si vydělávat na živobytí pomocí pohlavních orgánů, než prací....
Špatná volba našich občanů je z velké části zapříčiněna špatnou politikou (a prezentací, m.j. i Vaší) ČSSD.
04. 07. 2010 | 07:34

schlimbach napsal(a):

Daňový poplatník, takže lidé bez práce jsou pro vás paraziti?
04. 07. 2010 | 07:53

Skogen napsal(a):

No tak, daňový poplatníku, po Klausových balíčcích bylo naprosto zásadní oživit hospodářství a vy mi zkuste prozradit, jak byste to v té situaci dokázal bez zahraničních investic. Pokud se shodneme, že nedokázal, zkuste napsat, co byste investorům nabídl, když ne reálné výhody, protože na ideologické kecy tito racionální lidé narozdíl od průměrného voliče nezabírají. Díky.
04. 07. 2010 | 07:57

Skogen napsal(a):

Pro Daňový poplatník - A znovu bych připomněl, že vítězství 118 není ani tak ke škodě ČSSD, jako ke škodě střední a nižší vrstvy, kterážto nyní infantilně strouhá mrkvičku Paroubkovi, místo aby si uvědomila, že všechna klíčová ministerstva drží TOP 09!

Chcete si jako příslušník nikoliv vyšší vrstvy přečíst horor? Otevřete si na netu program TOP 09. Vážně to udělejte, když už jste to neudělal před volbama. Možná pak zjistíte, že vaše osobní averze vůči Paroubkovi je úplné nic proti tomu, co vás reálně čeká s bohorovným knížetem.
04. 07. 2010 | 08:04

Daňový poplatník napsal(a):

Moje manželka jezdí do práce (včetně sobot a nedělí) 25 km (hodina cesty tam, hodina zpět) za 10500 měsíčně čistého.
To jen tak na okraj.
Hlavním viníkem tohoto stavu je stát, který nastavil parametry tak, že pro toho, kdo nechce pracovat je výhodné produkovat děti (další generaci parazitů), dělit je mezi příbuzenstvo a parazitovat na sociálním systému, přičemž (třeba Ukrajincům) se vyplatí jezdit 1000 Km za prací do Česka.
Ne všichni lidé bez práce jsou paraziti, nepíši sociologické studie, jen glosy k blogům.
04. 07. 2010 | 08:05

Daňový poplatník napsal(a):

To Skogen:
Sohlasím s Vámi, že současná vláda vede k likvidaci střední třídy (a vláda socdem by zřejmě byla menším zlem), a to ještě očekávám odliv vzdělaných mladých lidí mimo ČR, pokud bude fašizace systému pokračovat tak, jak si to současné politické elity představují.
Pokud dala ČSSD půl téměř miliardy na kampaň, a nedokázala vyjádřit nic jiného, než (opakuji) "jdeme do voleb bez ideje, bez vize, bez pojmenování problémů, jen s heslem budeme u koryta,a důchodcům dáme třináct stovek", tak přijde nejen o lukrativní pozemky v centru Prahy (o ty už přišla při placení dluhů za své hospodaření) ale i o Lidový dům. Takže jak chtějí přesvědčit občany, že umějí vést repbliku?
04. 07. 2010 | 08:20

irinek napsal(a):

to Jakub:
Nepochopil jste extrém tohoto přirovnání.Je to stejná blbost jako když napíšete,že psaní knih je také podnikání.
Hezký den.
04. 07. 2010 | 08:29

Skogen napsal(a):

Daňový poplatník

- Naprosto perfektně se na vás projevuje hierarchie společenských vrstev :) Vyšší třída bere u huby vás, takže vy hodláte vzít u huby ty, kteří, jak se domníváte, jsou společensky pod vámi... Kdyby vaše žena nebrala těch deset a půl čistého, možná by vám k tomu snadno pár korun chybělo.

- parazitů? Jak se může někdo narodit jako parazit? Neměl by stát spíše dbát o to, aby ti z jinak poměrně bezvýchodného postavení dostali šanci být z toho ekonomického hlediska užitečnými? V jednom zásadním ohledu je problémem ČR natalita. Ta je v současnosti na hodnotě 1,13.

Máte-li na mysli specifikum jisté menšiny, která plodí děti bez ohledu na poměry, pak vězte, že ten problém omezení, ani dokonce zrušení, sociálních dávek neřeší. Oni prostě plodí, plánované rodičovství jim vcelku nic neříká.

Takřka žádný Čech by nebyl ochoten pracovat za podmínek, za jakých u nás pracují gestarbeiteři a já se tomu nedivím. Co se vyplatí při pobytu na ubytovnách při pěti lidech na pokoji a efektu, kdy vcelku nicotný peníz převozem do země s nižší životní úrovní "nabyde na hodnotě", to v našich reáliích nemůže fungovat. Ten princip je však typicky kapitalistický - pravicový.
04. 07. 2010 | 08:34

Lukáš napsal(a):

Imperativ doby: matky na mateřské, invalidní důchodci a nemocní lidé jsou "paraziti". Predátoři, kteří se v neregulovaných systémech dostávají až na samý vrchol pyramidy (děje se tak ve všech systémech, ale volný trh bez přívlastků dává těmto lidem neomezené možnosti), jsou podnikatelé, čti elitní skupina obyvatelstva.

Že nějaký pan Bernie Madoff byl vyprodukován neregulovaným volným trhem a přesto udělal díru do systému ve výši přesahující 60 mld. dolarů, tedy 1 200 mld. korun, nikoho nijak moc netrápí.

A tak bude vypadat vláda rozpočtové odpovědnosti. Lidé, kteří jsou z různých důvodů na okraji společnosti (a vždy budou určité procento představovat!), budou pokládáni za vši a příživníky a budou všemi možnými metodami holeni a podnikatelská galerka bude tiše, ale účinně tunelovat. Neříkám tím, že neexistují slušní podnikatelé, samozřejmě ano, je jich většina, ale tito budou pravděpodobně odsunuti na okraj. Český národ konečně dostal to, co chtěl a za 4 roky toho bude jistě syt.
04. 07. 2010 | 08:39

Václav napsal(a):

Pane Paroubku držím Vám palce.
04. 07. 2010 | 08:40

Skogen napsal(a):

Pro Daňový poplatník, předvolební marketing ČSSD byl ostudný. Je však třeba vzít v úvahu, že šlo POUZE o marketing, informovaný volič, ten, který má alespoň minimální snahu informovaným být, se rozhoduje podle jiného klíče než je útok PR na první signální soustavu. ČSSD se zaměřila příliš na toho tzv. "obyčejného člověka", mezi kterého se pohříchu, ať už právem či neprávem, málokdo počítá. V předvolebních tématech mohla být ČSSD více středová, to je i můj názor.

Co se týče těch ideí, ty se přece příliš nemění, moc nevím, s čím novým by ČSSD měla přijít. Je nesmírným úspěchem pravice, že dokázala voličům podsunout slovo "reforma" jako magické zaklínadlo. S podtextem, že pouze radikální reforma je ta správná. ČSSD podle mého ten pohled nesdílí, proto s ničím bombastickým ani přijít nemůže.

Zkuste si odpovědět, proč jste nespokojený. Zda je to objektivně oprávněné, anebo vaši nespokojenost dokázala pravicová PR vygradovat. Nabízí vám objektivně vzato pravice nějaké řešení? Není v ve vztahu k tomu averze vůči Paroubkovi malichernost?
04. 07. 2010 | 08:43

Helpík napsal(a):

to Václav: Platí! Ty držíš ruce, já nohy.
04. 07. 2010 | 08:55

Lukáš napsal(a):

Pravicová galerka se asi bojí, abychom nedopadli jako Dánsko:
http://aktualne.centrum.cz/...
04. 07. 2010 | 08:58

Arania napsal(a):

Souhlasím s panem Paroubkem,chápu i jeho odstoupení po tak sprostých útocích.Přečtěte si článek prof.Bělohradského v sobotním Právu,pojmenoval vše přesně a jasně.
04. 07. 2010 | 09:04

vlk napsal(a):

Zdravím pane Hrbku,

ne že byste neměl pravdu - ostatně totíž jsem napsal také pod minulým Paroubkem, kdy sem dal on svou analýzu volební porážky.
Ano, být soc dem, tak je vedení parlamentu rozhodně bez Zaorálka a kteréhokoli jiného soc dem politika. Či spíše - prostě bych na místopředsedu parlamentu nominoval Paroubka. A pokud by neprošel - ok. Nebyl by to můj problém.

Podobně bych to udělal s finančním výborem parlamentu - klidně bych šel d tvrdého bojového hlasování a nechal s porazit. žádné vyjednávání a už vůbec ne doprošování nechť famiglia 118 předvede od samého začátku svou aroganci moci. Kterou stejně, tak jako tak, budou předvádět celé 4 roky. Jestli to bude 48 měsíc nebo jen 46, tím, že jim půjdu první dva nějak, v zájmu židlí na ruku je lhostejné.
Problém je jinde. Totiž v nevratnosti změn, které famiglia 118 provede. Rozkradené zdravotní a důchodové pojištění už prostě nepůjde vrátit. Prodaný Budvar, aby Anhauser Busch konečně získal značku, která mu brání v globálním exportu také nepůjde vzít zpět. Totéž rozprodej poslední zemědělské půdy v držení státu nebo rozkradení LČR.
Tady prostě žádná tvrdá oposic e nepomůže. Rozkradeno bud e silou a vůlí 118. A že bud e obojí, tak o tm nepochybujete ani vy, ani já.

Nadporučík
co myslím tím termínem? takové jako ty.

Liška
milej pane, dost se pletete. Já znám výsledky voleb, já je respektuji. Protože jako demokrat je respektovat musím. Neotužím po žádném výstřelu z Aurory. Nicméně povinnost demokrata je POUZE tuto famiglii 118 STRPĚT. Nic víc.
Co hodlají předvést už naznačili. Jednak tím, že nějaké smlouvy pro ně nejsou vůbec závazné - viz šílený nápad se stavebním spořením, kdy prostě zavedou speciální daň, působící retroaktivně a jednak tím, ež s e vůbec netají , že udělají stranicky motivované personální čistky , aby dostali ven oposici i z těch úřadů, kde jsou její představitelé a to dokonc e neodvolatelně. Viz snaha o změnu postavení šéfa antimonopolního úřadu. Například. To je jen začáte.

Ohledně stavebního spoření - nejdříve jako propagační balonek byly hlášky, že lidi to nepoužívají na stavění. takže teď to šmiknou všem. Dokonce i za rok 2010, kde už za sebou máme polovinu tohoto roku. Že systém dostanou do potíží a že může přestat fungovat je vůbec nezajímá. Já jen doufám, že lidé zareagují masovými výběry , na které v podstatě stavební spořitelny nemají a nebudou mít hotovost. A doufám, že alespoň jedna se díky výběrům dostane do platebních potíží. A doufám, že výsledkem toho bude tvrdá mezinárodní arbitráž. Protože majitelé všech 5 spořek jsou zahraniční finanční instituce. A stejně tak doufám, že ta arbitráž povede k poznání, že tihle finanční neumětelové dělají silácká gesta , aniž by vůbec přemýšleli.
Ostatně - být dneska investorem, který má něco společného se státem, tedy kromě kamarádíčků nasátých na státní zakázky, měl bych docela problém se svou investicí. Totiž bych měl strach, že mi na ní stát dá speciální daň. kdykoliv.
Je symptomatické, že ve s tejný den, kdy byla oznámena speciální d aň na stavebka, se nečas tvrdě ohradil proti tomu, že PPF bylo vyloučeno z ekotendru. Ten samozřejmě běží dál. Jak jinak. Na ten určitě prachy budou. Nekrácené.
pokračování
04. 07. 2010 | 09:12

vlk napsal(a):

A je zcela symptomatické , že naopak Kalousek s e vyjádřil pro vyloučení PPF. Každý holt drží palce někomu jinému.
tohle je vláda rozpočtové odpovědnosti, PRÁVA a BOJE s KORUPCÍ v praxi.
Jestli tu někdo umře nebo neumře hlady, tak to nevíte ani vy ani já. To se ještě budeme muset přesvědčit. Dnes už jen 47 měsíců. Až po jejich absolvování si budete moci dovolit svůj absolutizující závěr. Docela jste mne ale pobavil s výrokem, že šetřit budeme muset všichni. hrubý omyl milej liško. Všichni určitě , všichni ne.Čas vám to ukáže.
S tou Spartou a Slávií se mýlím? Ale jděte!
Prostě nevím jak a proč mám volit, ale ta bradavice je fakt hnusná. A Parubek je papaláš. Psali to v novinách mámo Tak to hodíme knížeti. ten je takovej roztomilej. Nebo Johnovi, toho známe z televize Ten byl v tý bedně dycky proti korupci.
Ještě jsem neviděl člověka, který by s e vědomě a dobrovolně vzdal svých práv. Stejně tak jsme viděl jen málo těch, kteří byli dobrovolně ochotni přijmout rozhodnutí proti své peněžence. Tad y ovšem lidé - samozřejmě uvědoměle,udělali obojí. Hlasovali pro výrazné oslabení práv zaměstnanců, pro zavedení školného a dalších poplatků, pro snížení svých mezd. protože na rozdíl od Řeků, Francouzů, Španělů, Rakušáků a Němců jsou uvědomělí a vědí, že šetřit se musí. To jen rozežraní a neodpovědní Germáni a Rakoušové stávkují...
Jo a volili jsme mezi demrrkacií a diktaturou? Pamatujete si jen to, co bylo včera neb i sem tam něco, co bylo předevčírem?
Ta předevčírem Paroubek už vládnul. Diktatura se nekonala. Dokonce ani tzv. náhubkový zákon nebyl přijat za Paroubka, o kterém i zdejší pravicový tisk psal , že jde o ořezání demokracie a už vůbec za Paroubka neproběhla čunkiáda , která opravdu zásadním úderem demokracii byla.
IObojí posvětily sloupové současné - samozřejmě demokratické vlády Nečas, Schwarzenberg , Vondra, Kalousek.

Pobo

nelezte na sluníčko. Má opravdu sílu. Je to na vás vidět.
něco k věci byste zřejmě neměl.
Bigjirka
Jo Jíro, s tím Roccem máš ale opravdu pravdu. ..Fakt . Asi bys mu odpustil, kdyby měl ta krycí jména rovnou dvě . Třeba .. no třeba Kluk a to druhé.. třeba Rek . To by pak mohl být třeba i prezidentem. Co říkáš?
04. 07. 2010 | 09:14

Skogen napsal(a):

vlku, proč jste to takhle nepsal před volbama? Proč bylo přednější vypořádat se s Paroubkem? Plně chápu, co vás ke kritice vedlo, že by možná bylo vhodné jít do rizika s Foldynou, že ČSSD dopustilo odstřel Vlčka, že se mnohým nezdálo shození vlády před rokem a ignorace listopadového volebního termínu. Že Paroubek je kontroverzní... Na každou z těchto tezí existuje antiteze, ale chtěl bych se zeptat na jinou věc..

Dáme-li na misku vah nedávnou ČSSD a na druhou stranu 4 roky 118 s reformou zdravotnictví a penzí, stálo to za to?
04. 07. 2010 | 09:23

Skogen napsal(a):

Hlavní důvod, proč čeští voliči politiku vnímají jako fotbalový zápas je ten, že se k volbě staví jakoby zvenčí. Nikoliv, že jdou hájit svůj zájem. A tedy by měli racionálně hájit možnosti a předpoklady. A objektivně svou situaci. Tady se volí podle sympatií, emotivně, bez rozumu. Jinak by TOP 09 nikdy nemohla získat, kolik získala. A VV by musela vyrukovat s programem a ne s vágními plky.

Korunu tomu nasazuje stav po volbách, kdy volič jako nějaký nezávislý arbitr strouhá mrkvičku své budoucnosti. Jako by se ho to netýkalo. Jakoby reálná politika nebyla nic v porovnání s fanouškovským vypískáním té neatraktivní persony..

To je fanouškovství, s odpovědností vůči sobě samému (politika je o prosazování svých zájmů) to nemá nic společného.
04. 07. 2010 | 09:35

zk napsal(a):

Odkaz na Bělohradského článek, o kterém se zmiňuje Arania:
http://vicsvetla.blogspot.c...
04. 07. 2010 | 09:47

jakub napsal(a):

mig21
Pokud podvodníci, lichváři a zloději daně neplatí, znamená to, že nepřiznávají příjmy. Můžete mi prosím tedy vysvětlit z jakého základu jim těch 80.000 důchodu vypočítali?
Pan Špidla vydělal ty satmiliony legálně. Možná ano. A on si neměl dělat rezervy, tak jak to požadujete po těch šmelinářích, aby nemusel chudáček brát 110.000 Kč měsíčně?

irinek
Psaním knih se vydělávat dá. Kaděním na záchodě podle mne ne. Proto jsem to asi nepochopil.
Přeji také hezký den.
04. 07. 2010 | 09:57

kozoroh napsal(a):

Holt jste slíbil, že tu výhru rozeberete. Sice jsem čekal něco jiného, ale budiž.
Pár diskutujících se do vás navezlo, pár vás politovalo. Jeden vás pozval k Vysmátému zajíci, aby vám konečně ukázal, jak na to (škoda, že to nemám blíž, přijel bych.Zvláště, je-li onen přednášející totožný s člověkem, kterého jsem našel na "justici.cz").
Pár diskutujících si vzalo na paškál Kalouska. Vždy je dobré vědět, koho vylískat. Dávat přes hubu 200 lidem naráz je riskantní. No, já bych k tomu dodal, že je-li pravdou, že Kalousek je pytlák, pak z něj bude nejlepší hajný.

A ještě k p.Paroubkovi. Ve volbách většinou vítězí slova. Programy nečte, až na pár masochistů, nikdo. Pan Paroubek sám sebe prohlásil za velkého rétora, navíc nabušeného argumenty, kterých se všichni protivníci bojí. Zdá se, že se toho začali bát i voliči.
P.S.: No a teď jsem si ještě přečetl vlka. Pravého, ne plagiátora. Jako obvykle sžíravé a podložené. Zatím sice jen dohady, ale podložené. A počkejte, až to bude pravda, ježíšci! On vám ot říkal !
04. 07. 2010 | 10:44

tata napsal(a):

pane vlku mato vubec cenu?

když lide skterymi se dalo diskutovat,sice nesouhlasit protože mam jiny nazor ale aspon se o tom dalo přemyšlet,otazky typu co si dělal v rocich 1979/1990 opravdu genijalní,když uvadite fakta nepřide vyvraceni ,,jste jen nenavistny člověk..,věty o prasatech mrtvolach,světskych o jak vysostne argumenty,

zamyslet se jen na proste otazce šetřit tak pro ne všechny,no největší chybu ale maj lidi co se jich to bude velice tykat,to za velice tvrde zkušenosti poznaji,že se nechali přesvědčit aby se vzdali prava,a sohlasej at se utahne opasek jen na jedne straně pak je možna dobře aby procitly a to jen je možne za vladnuti naprote většiny pravice to už žadne vymluvy nepřijdou a možna že se to dotkne i těch co tomu tak fanaticky tleskaj.MYSLIM ,že už jen začatek ukazuje,na ktere straně se bude šetřit a kde ne.snad po určitem čase nastane vystřizlivění a vrati se to k věcnemu nazoru,ale musi to byt nazor proti nazoru a ne nazor proti praseti,mrtvole ,letum,a podobnym věcem
04. 07. 2010 | 10:51

Deny napsal(a):

Pane Paroubku, Váš podíl na prohře ve volbách je více než zřejmý a mnozí diskutující ho výše již popsali. Přidám ještě jeden důvod.
Vaše sebejistota ve vítězství Vám zatemnila oči a vůbec jste si nepřipustil možnost, by budete třeba možná hledat koaličního partnera. Tím mohly být VV. Pokud se podíváte do jejich programu, mají mnoho sociálních bodů, od zrušení poplatků, zvýšení platů učitelům, boji proti korupci atd.

Ale Vy jste se do Johna stále navážel, nakonec on na Vás podal žalobu. Jsem zvědaný na rozhodnutí soudu. Pokud byste se choval před volbami umírněně a né nafoukaně a arogantně, mohli jste možná od prezidenta dostat šanci na utvoření vlády, kde by se jako partner nabízely VV. To byste si ale nesměl předtím k těmto jednáním s toutu stranou "zavřít dveře"

Pro úplnost uvádím, že současnou koalici nevidím jako šťastnou, vadí mi jak Kalousek, tak Schwarzenberg, ještě se od nich dočkáme nemilých překvapení.

Ale je to pořád lepší řešení, než případně Vaše vládnutí založené na slibu třináctých důchodů a pivu za 2 kačky.
04. 07. 2010 | 11:11

Platan napsal(a):

wbgarden napsal(a):
Budu neustále opakovat...
Veselé krizování, už bude jenom líp...
http://ateo.cz/f/images/f/f...
03.07.2010 16:54:54

wbgarden: Někdy vtipné, jindy méně. Tentokrát zcela bez vtipu, ubohé...
04. 07. 2010 | 11:13

Marty napsal(a):

"nízko a středně příjmové skupiny obyvatel ... zůstaly doma a k volbám nešly, neboť nepochopily důležitost těchto voleb."
Část těchto lidí určitě odradila dlouhá a Vámi špatně zvolená konfrontační kampaň. Idiotskou kampaň koruovala volba jednoho z hlavních volebních hesel "Vyplatíme 13.důchod". A to v době, kdy většina zaměstnanců v soukromém sektoru přišla o velkou část svých zaměstnaneckých benefitů i část svého platu...
04. 07. 2010 | 11:29

Marty napsal(a):

V kampaňi se ČSSD nepodařilo vyzdvihnout atraktivní témata, tak jako bylo zdarvotnictví v krajských volbách. Zde byly naopak úspěšné VV, dokázaly voliče oslovit tématy, která přímo "ležela na ulici".
Kdyby ČSSD zvolila jako ústřední téma "boj proti korupci" s marketingovou značkou "Pecina", myslím si, že to mohlo dopadnout jinak...
Nestandardní podporu stavebního spoření u nás bylo nutné dříve nebo později upravit podle v EU běžných kriterií. Byly to opět stavební spořitelny a zprostředkovatelé stavebního spoření, kteří z toho měli dlouhá léta zaručený byznys. Nyní jejich úžasný byznys končí, na druhé straně pravděpodobně začne nový úžasný byznys pro penzijní fondy.
04. 07. 2010 | 11:44

*** napsal(a):

vlk
nastav si zrcadlo a lépe se podívej, jestli tady píšeš o duševní chátře zrcadlo je neomylné. Zrcadlo je dokonce lepší než editorský mazal, to je jasné celému spektru diskutujících.
**
Vidíš vlka nebo člověka? Nebo člověka s vlčí hlavou? To nejspíše, jseš na tom jako Ivan selský syn, chceš páchat dobro i když o něj nikdo nestojí a rozumní lidé před tebou utečou. Takový vlčí socialismus, že?
***
04. 07. 2010 | 11:49

FÚ napsal(a):

Arania napsal(a):
Souhlasím s panem Paroubkem,chápu i jeho odstoupení po tak sprostých útocích.Přečtěte si článek prof.Bělohradského v sobotním Právu,pojmenoval vše přesně a jasně.

Aranio, ty vskutku "obyčejná", prober se, přestaň pobírat soc. dávky, za který sis pořídila pc a net, přestaň chlastat a fetovat a začni makat!!!!!!!
04. 07. 2010 | 12:11

Daňový poplatník napsal(a):

To Skogen:
Vydělávám tolik, že by žena klidně mohla zůstat doma, a háčkovat pro charitu, ale nedovede si představit život v zahálce,ale k prohře ČSSD.
Jde o to, že si socdem nedokáže připustit (nebo se smířit se skutečností), že tzv. zájmy EU ( dříve evropského, nyní světového velkokapitálu)nejsou totožné se zájmy většiny občanů ČR a začít se podle toho chovat, stydí se použít sousloví socialismus a demokracie, jako by existovalo poze sousloví kapitalismus a demokracie. Navíc nedokáže rozlišit (nebo prakticky prosadit) systém, který rozlišuje mezi sociálním a proparazitickým.
04. 07. 2010 | 12:34

JC napsal(a):

Marty,
Myslím, že to bylo jinak.
Zapomíná se, že největší porážku utrpěla ODS a Pyrhovo vítězství utrpěla ČSSD. Nikdo nezůstal doma, jak kdosi napsal, volební účast se nijak významně nelišila od těch minulých. Jen politický styl pana Topolánka a Paroubka prostě vyčpěl/Toskánská story tomu také přispěla, nezapomínejme, že účastníkem, kromě Topolánka byl i Urban/. Lidé prostě volili změnu stylu politiky a než se opět 4 roky dívat na dva "provařené ksichty", zariskovali s TOP a VV.
Zeman ubral ČSSD 4%, kolik ubraly TOP a VV je spekulace.
Jestli někdo reflektoval změnu nálad elektorátu, tak to byl Petr Nečas. Uvidíme jesli se něco podobného podaří ČSSD.
04. 07. 2010 | 12:38

Vilém napsal(a):

Blogy Jiřího Paroubka rozhodně patří ke kvalitnějším politickým blogům (třeba P. Sobotka, Michl nebo Kohout za Paroubkem beznadějně zaostávají, produkují jen výkřiky a provokace, zatímco Paroubek přináší kvalitní postřehy a seriózní pojednání). Po odstoupení z čela ČSSD se kvalita blogu ještě zvýšila, škoda že tady stále bublá pravičácká lidská stoka, protože to znemožňuje vážnou debatu.
S řadou věcí však nesouhlasím, 90. léta představovala nejlepší dobu v našich dějinách, protože občané byli ještě naplněni určitou nadějí, politickou sprostotu a zběsilost ještě omezovala snaha zapůsobit dobře na západoevropské státy a získat členství v EU. Možná že v ekonomické oblasti už tehdy začaly procesy, jejichž výsledkem je současný tristní stav naší společnosti, ale v té době se občanů vážněji nedotýkaly. Byly to naopak vlády ČSSD po roce 2002, které spustily kapitalistickou normalizaci, prakticky vymetly z veřejného života ohledy na cokoli jiného než ekonomiku a rezignovaly na snahu tlumit patologické mechanismy kapitalismu. Právě na reformu veřejných financí v režii ČSSD nejvíc doplatily nejchudší skupiny občanů, nezaměstnaní a okrajové skupiny. ČSSD se změnila ve zběsilou marketingovou a dotační firmu v dětinské snaze podbízet se zbohatlíkům a mezinárodním firmám a nepředkládala žádné alternativní modely směřování společnosti. Pak se pan Paroubek diví, že v ČR se neprosazuje kritické myšlení ve vztahu k médiím nebo manipulacím ekonomických pseudoodborníků. Ale vždyť sama ČSSD rozmetala základnu kritického myšlení, když vpustila do exekutivy Jahny, Michly a Kohouty a blábolila cosi o střední třídě a modernizaci. Udělat ze společnosti tržní džungli ale umí pravice přeci jen líp, současný kapitalismus nepotřebuje polovičaté kolaboranty z ČSSD, i kdyby se úslužně podbízeli.
04. 07. 2010 | 12:52

Anička z Kuřimi napsal(a):

Je volič pravicový a levicový, každý z nich ví proč tak volí.
Pak je volič naivní, který neví proč má volit a následně se diví, co že se po volbách děje.
Naivita většinou končí, přijde-li člověk do rozumu. Někteří spoluobčané ve svém životě do rozumu nepřijdou.

Já si myslím, že peněz je v ČR dost.
Problé vidím ve výběru daní !!!
Tady nikdo z podnikatelů daně neplatí, kromě ČEZu.
Stačilo by převzít osvědčený americký popř. německý model určení a výběru daní a problém deficitu financí v ČR zmizíí.
Za 20let jsem nabyla přesvědčení, že "česká" cesta ve správě země, je vždy pro občany ta nejhorší.
Myšlenky na důchodovou deformu soukromým penzijkem, navrhovanou dinosaury, mě ještě více utvrzují o tomto faktu.
04. 07. 2010 | 12:52

neobyčejný napsal(a):

Arania napsal(a):
Souhlasím s panem Paroubkem,chápu i jeho odstoupení po tak sprostých útocích.Přečtěte si článek prof.Bělohradského v sobotním Právu,pojmenoval vše přesně a jasně.

To tvý sobotní komoušský Rudý Právo není dobrý ani jako hajzlpapír, to si jako zdroj fakt strč někam ty rudá obyčejná.
04. 07. 2010 | 12:55

Skogen napsal(a):

Něco o tom životě v zahálce zkuste nadhodit manželce, Daňový poplatníku.

Že zájmy majority nejsou souměřitelné s politikou soc dem? A jakpak jste na to natrefil? Pokud s něčím soc dem politika souměřitelná není, pak

a) zájmovými uskupeními, která hodlají napíchnout další katetry do české ekonomiky - zdravotnictví a penze

b)s elitáři, kteří nechápou, že sociální smír je podstatná součást prosperující společnosti. S takovými, jejichž hájený prostor definitině končí za humny jejich ranče.

ČSSD je programově i historicky levostředová strana. Že byla zatlačena zcela doleva je především výsledkem mediálního konstruktu při PR neobratnosti, kterou ČSSD ve styku s veřejností permanentně projevuje.
04. 07. 2010 | 12:58

Antonín, nekouřím napsal(a):

Anička z Kuřimi napsal(a):
..Tady nikdo z podnikatelů daně neplatí, kromě ČEZu...

Cože? V tom případě žádám navrácení všech daní za posledních 15 let mého podnikání!!!
04. 07. 2010 | 12:58

Skogen napsal(a):

JC, zde naprosto souhlasím. Alespoň rétoricky ODS udělala s Nečasem terno.
04. 07. 2010 | 13:01

RA napsal(a):

s ČSSD jako takovou to vidím bledě a neskrývám,že jsem tomu rád. Je to strana, v jejímž vedení je Paroubkova stará garda , Sobotka,Škromach,Rath,Jandák,Zaorálek. Tito se teď snaží shodit neúspěch na Paroubka a jet ve staré linii. Ovšem, oni se na tom neůspěchu podíleli,vylhat se nemohou. Nevidím jediného člověka ve vedení ČSSD , který by byl schopen oslovit nějakou větší skupinu lidí. Navíc všechna témata soc.dem. přebírají VV a mají šanci se stát novou sociální demokracií. ČSSD jako politická strana umírá, ještě Škromach /který to už pochopil/ , ji využije při volbách do senátu, a bude totální kaput.
04. 07. 2010 | 13:04

Anička z Kuřimi napsal(a):

Antoníne,
sestra má 3 s.r.óčka tak vím o čem mluvím.
Jednu pobočku na SK a představ si, že tam má registrační pokladnu. A je spokojena, páč tam nemusí stále optimalizovat a hlídat náklady tak jako tady. Zjednodušený příjem a výdej.
A wo tom to je.
04. 07. 2010 | 13:10

muhaha napsal(a):

Proč sem ještě tahle politická mrtvola píše? Kámoš mafiánů Kočků nám bude něco vykládat.
04. 07. 2010 | 13:15

Skogen napsal(a):

RA, z těch, které jste uvedl, jsou "Paroubkovi" jen Rath a Jandák. Stejně jako platí, že jestliže ČSSD by měla s nejlepším letošním volebním výsledkem umírat, pak ODS už je zřejmě mrtvá a TOP 09 s VV jsou vlastně jen potraty... Ale to vám asi nevadí, jako ve většině vašich podobně "objektivních" postřehů..
04. 07. 2010 | 13:16

Honza Horák napsal(a):

Zřejmě budu opět odstraněn, nicméně za pokus to určitě stojí a nemůžu si nechat ujít příležitost přidat svoji stopu pod tento článek...
04. 07. 2010 | 13:18

ČSSD je synonymum zrady. napsal(a):

ČSSD není levicová strana. V celé černé historii existence ČR vždy spolupracovala na vládní úrovni výlučně s pravicovými stranami, dokonce si to dala do stanov, formou Bohumínského usnesení. Na nižších úrovních, tedy krajích a obcích tuto zrádcovskou politiku provozuje asi ze 70%. Je jen v pořádku, že ji už levicoví voliči ignorují. Doufejme, že protilidová ČSSD postupně zanikne na voličský nezájem a nezachrání ji ani lživá rétorická cvičení pana Paroubka.
Obnovení kapitalismu ve východní Evropě mělo fatální a po výtce drastický dopad na země bývalého Sovětského svazu a všechny ostatní socialistické země východní Evropy. Vlastní propad byl zejména ve sféře ekonomické a sociální. Z dokumentů a zpráv OSN je třeba poznamenat následující:
Fakt, že přechod od plánovaného hospodářství k hospodářství tržnímu byl provázen velmi závažným a bezprecedentním poklesem bohatství společnosti a distribuce statků je neoddiskutovatelný. Ze zveřejněných údajů navíc vyplývá, že výsledné změny ještě nikdy v lidské historii neproběhly tak rychle, jako tomu bylo na přelomu 80. a 90.let 20. století. Tyto dramatické změny měly za následek velmi vážné porušování již vydobytých lidských a sociálních práv obyvatel.
Pro konkrétní představu lze uvést jen některé příklady:
V roce 1999 uvedlo 76% obyvatel bývalé NDR, že socialismus jako politický systém byl systémem dobrým.
Ve stejném roce vyplynulo z průzkumu veřejného mínění uskutečněného v Rumunsku, že 64% občanů dává před kapitalismem přednost životu v socialismu.
Více než 37% obyvatel Polska mluví velmi dobře o vedení tamější Komunistické strany, která je dnes „demokraticky“ zakázána, stejně jako propagace komunistických myšlenek a zobrazování symbolů a hrdinů komunistického hnutí.
Mnoho občanů východní Evropy je přesvědčeno o tom, že jejich země nastoupily tragickou cestu všeobecného úpadku a jejich vlády je vedou do propadliště třetího světa.
Každý desátý občan exsocialistické země trpí nedostatkem potravin. V Rusku každý desátý trpí podvýživou. Poprvé za posledních 50 let se začal objevovat problém negramotnosti, což mluví samo za sebe. V exsocialistických zemích rapidně stoupl počet nakažených tuberkulózou. V Rusku stoupl počet nakažených syfilidou v mezidobí 1990 až1998 více než 40 krát.
Průměrný věk ruských mužů klesl v letech 1992 až 1994 z 63,8 let na 57,7 let, u ukrajinských pak z 65,7 na 62,3 let. Mezi lety 1992-1998 se v Rusku dvakrát zvýšil počet alkoholiků.
V Rusku nyní 60 ze 100 těhotných žen podstoupí potrat, v jehož důsledku zůstává 6 milionů žen sterilních.
V Polsku se počet sebevražd zvýšil o 25 procent, přičemž v některých bývalých sovětských republikách se jejich počet zvýšil dokonce dvakrát.
v Bulharsku se ve srovnání s rokem 1989 zvýšila zločinnost čtyřikrát, v Maďarsku a v České republice je třikrát větší.
04. 07. 2010 | 13:18

eM napsal(a):

Puchýř se nám v tom hicu nějak rozepsal; aby mu nepraskla cévka.
04. 07. 2010 | 13:18

jakl napsal(a):

Jiný prorok, Sibyla, řekla, že to tu stejně zaberou asiaté, takže o co jde?
04. 07. 2010 | 13:19

Nocomment napsal(a):

Získat moc ve státě je daleko jednodušší, než dovést stát k prosperitě! To se daří jen vyjímečně. Stát, který neprosperuje je politicky nestabilní. Těm, co jásají z výsledku voleb, bych chtěl připomenout - podle jisté významné knihy, kterou většina nečte (a podle toho to vypadá): Nechval dne, který ještě neskončil! a zase odjinud: První vyhrání z kapsy vyhání!
04. 07. 2010 | 13:20

Skogen napsal(a):

jakl, prej poté, co si je sem natahaj bilderbergové jako pracovní sílu.. ;)
04. 07. 2010 | 13:20

eM napsal(a):

Zajímalo by mne, proč soudruh P. neustále bloguje a zdůrazňuje vlastní politickou neschopnost. Shodil vládu za stavu 100:100. Pak tak dlouho piklil, až přepiklil a je to 118:82. Místo aby se sám každodenně fackoval a chodil s hubou jak rendlík, tak obviňuje zase všechny a všechno. Ať už konečně táhne tam, kam patří - do IV. cenové mezi své typu Kočka, Vrba, Benda...
04. 07. 2010 | 13:25

Emissary napsal(a):

Divide et impera,

přesně v duchu politického boje podle Niccolò Machiavelliho.

Ješitný narcis bezostyšně toužící po moci udělal dle svého vyjádření unáhleny krok v rozporu se svým charakterem, a teď se snaží o návrat do své původní velikosti, musí se vrátit zachránit lid této země

Půdu si už připravil přes různé Pehe a jejich odnože, a tak musí odpracovat svou část. Novináře si většinou popudil proti sobě, a proto i aktualne.cz stačí, zde má loajální v podobě různých vlků, tatů a dalších.

V duchu tohoto cíle je dobré své politické protivníky rozeštvat různými proroctvími mezi sebou a poštvat proti ním voliče i veřejnost, nejlépe ještě dřív, než začnou něco dělat. Co na tom, přece „Veliký“ je neomylný a předčasné volby jeho bonusem a přáním mnohých socialistů, což tady dennodenně dávají najevo v podobě různých, časově ohraničených intervalů nové vlády.

A už zahájil další předvolební agitku:
„Pokud tomuto politickému cynismu nechceme jen nečinně přihlížet, musí ČSSD ze senátních voleb učinit referendum o tomto způsobu politiky a postavit tomuhle triumfu sobectví jasnou alternativu. V opačném případě, bude-li k tomu mlčet, budeme svědky divokého kapitalismu 90. let, jen v mnohem větším měřítku a sofistikovanějšími metodami.“

Slova vskutku hodná velkého politika a myslitele, ještě nikdo z nás neví, co přesně bude, ale My "Jeho Veličenstvo" Paroubek První, nejlepší a neporazitelný diskutér, jasnozřivý státník, My už to víme. A ty lidu bídný, ty tak musíš učinit. Jinak na vás pošleme vlky, ví také přesně, co se stane, My jsme jim to řekli.
04. 07. 2010 | 13:28

eM napsal(a):

Nocomment: No tak soudruhovi Paroubkovi se nepodařilo ani dovést stát k prosperitě ani získat moc ve státě. Ani to piklení mu nejde. To už je moc velkej loser i na mne, kterej je od přírody shovívavej.
04. 07. 2010 | 13:29

JC napsal(a):

Nocomment,
Vážený to je tak všeobecně pojato, že se to "napasovat" na úplně včechny politické subjekty.
P.S. Třeba na současnou řeckou levicovou vládu. Co myslíte ?
04. 07. 2010 | 13:30

jorkšír napsal(a):

Další dunivý prd do prázdna z pera soudruha agenta STB Paroubka.
Soudruhu Paroubku,v politice již nic neznamenáte,běžte si hodit mašli.
04. 07. 2010 | 13:30

Vítězslav Šimon napsal(a):

Pane Paroubku, dovolím si citaci:
"... pan Fuksa, bude ministrem zemědělství (aniž má k tomu jakoukoliv klasifikaci)..."

Domnívám se, že neznáte význam slova klasifikace a myslel jste slovo kvalifikace.

klasifikace = hodnocení (obvykle školní, například známka)
kvalifikace = odbornost

Jestli nevíte význam cizího slova, používejte raději česká slova, jinak se shazujete.

Pokud jste článek nepsal Vy, ale někdo jiný (Petr Dimun?), tak mu prosím toto vyřiďte, ať Vám nedělá ostudu.
04. 07. 2010 | 13:31

arecuk napsal(a):

Pro všechny "obyčejné lidi " . Opravdu stačí investovat do vzdělání místo do lihovin a cigeret a snažit se nebýt obyčejný, nechtít okrádat ty co se snaží dělat a musí platit daně. Potom vám tak záležet na levicových stranách moc nebude. Nebudou vám moci nic nabídnout a žít se nám bude všem lépe - bez závisti a nenávisti. Tak všichni smutní obyčejní lidé - " hrrr do toho" ukažte soc. milionářům, že i vy něco dokážete a za slovo OBYČEJNÝ se budete právem stydět. V každém v nás je něco neobyčejného - jenom to najít :-) to je princip kapitalizmu - nabídni co druhý neumí
04. 07. 2010 | 13:33

Lukáš napsal(a):

Ten Bělohradského článek je dobrý ( http://vicsvetla.blogspot.c... ). Teď už jenom čekám, až z něj v Reflexu zase začnou dělat komunistu. Český národe, kam se zase ženeš?
04. 07. 2010 | 13:33

Ivo L napsal(a):

Pane Paroubek, byl jste ve vládě podnikatelů dost dlouho a nic jste pro občany a tento stát neudělal. Pokud jste si tam na hoře nezapodnikal, to Vám budiž ke cti.
04. 07. 2010 | 13:34

Nocomment napsal(a):

k příspěvku eM: Je vidět, že příliš politické zprávy nesledujete, berete to jako fotbal, jinak byste zaznamenal, že Kočka ml. se zúčastnil oslavy ODS+TOP09+VV ve Žlutých lázních, tak pozor, abyste neskounčíl v seznamu S.H.I.T.(pokud nevíte,co to je tak viz Internet).
04. 07. 2010 | 13:35

r.m. napsal(a):

Příbramská Mafie
Ivan Fuksa (ODS), ministr zemědělství, kámoš estébáků, je zakládajícím členem ODS. První Kalouskův náměstek je někdejším starostou Příbrami.
Před pěti lety ho vyšetřovala policie v souvislosti s úplatkářskou aférou kolem společnosti Tender Group. Kauzu odstartovala razie na příbramské radnici v roce 2002. Fuksa popírá, že by byl do kauzy zapletený a nikdy nebyl obviněn. Město pověřilo firmu Tender Group, aby pro něj připravila výběrová řízení. Firma zakázku přidělila společnosti, se kterou se předem dohodla na podmínkách a úplatku. Firmy, zpravidla stavební, později městu předložily faktury za fiktivní práce v hodnotě úplatku, peníze převedly na jinou firmu a na účet v rakouské bance, kde je vybral zástupce firmy Tender Group.
04. 07. 2010 | 13:39

ČSSD je synonymum zrady. napsal(a):

ČSSD není levicová strana. V celé černé historii existence ČR vždy spolupracovala na vládní úrovni výlučně s pravicovými stranami, dokonce si to dala do stanov, formou Bohumínského usnesení. Na nižších úrovních, tedy krajích a obcích tuto zrádcovskou politiku provozuje asi ze 70%. Je jen v pořádku, že ji už levicoví voliči ignorují. Doufejme, že protilidová ČSSD postupně zanikne na voličský nezájem a nezachrání ji ani lživá rétorická cvičení pana Paroubka. Podívejme se, jak na problém reagují v Maďarsku, tam také Sociální demokracie dělníky zradila!
"Vytvorme novú ľavicovú stranu! Takú stranu, ktorá svoju spokojnosť nehľadá v kapitalizme, ale prisahať bude na socializmus. Vytvorme takú ľavicovú stranu, ktorá sa nebude zaoberať len svojou minulosťou, ale súčasnými problémami občanov. Takú stranu, kde si každý nájde svoje miesto a každý bojuje proti kapitalizmu. Takú ľavicovú stranu, kde nebude len debatný klub intelektuálov, ale pre robotníkov, pracujúcich budú bojovať po každej stránke."

Týmito slovami začal svoj prvomájový prejav Thürmer Gyula, predseda MKRS v budapeštianskom mestskom parku. Boli takí, čo prekvapene povedali, že „po takýchto neúspešných voľbách, čo tu ešte chcú komunisti"! Boli aj takí, čo túto istú vetu povedali, ale nespokojne.

Výňatok z prvomájového prejavu dr. Thürmera:

Je prvý máj, sviatok pracujúcich. Za uplynulých 20 rokov, 1. máj bezpočetne krát chceli vymazať z pamäti, vziať jeho skutočnú podstatu a robotnícku solidaritu. Ktorí to robili? Presne tí, ktorí urobili zmenu systému. Kapitalisti, ktorí od robotníka vzali podniky, majetky a a spolu s tým aj politickú moc. Kapitalisti, ktorí vedia, že všetko toto je málo, musia vziať robotníkovi aj jeho minulosť, vieru, piesne, kultúru, aj jeho sviatky. Prsty v tomto majú aj tí, čo kapitalistom „len" pomáhali, ktorí pre svoju budúcnosť, za svoje prežitie, zapredali svoj robotnícky pôvod!
Predstavte si, že cez toto všetko, 1. máj existuje a 1. máj existovať aj bude! 1.máj je náš, robotníkov, lebo ho chceme. My, komunisti, robotníci, podporujeme význam manifestácie. V mestskom parku pri manifestácii sa nebojme vysoko zdvihnúť červené zástavy, zástavy robotníctva. Nielen 1. mája, ale po celý rok, každý deň ak bude treba.
Voľby sú za nami. Sú takí, čo plačlivo lamentujú nad tým, že ľavica prepadla a je koniec sveta. Nie, ľavica neprepadla! Ľavicová strana MSZP prepadla! Strana, ktorá prezentovala v červenej košeli čiernu politiku! MSZP prehral lebo zlikvidoval pracovné miesta, lebo pustil na obyvateľov bankového žraloka, lebo pošpinil ľavicové vedomie a nápady, lebo predal všetok náš majetok - banky, železnice, podniky, dokonca aj našu dušu! Socialisti prepadli na celej čiare!, lebo skorumpovali a zničili Maďarsko!
04. 07. 2010 | 13:42

BK napsal(a):

Text pana Bělohradského(viz odkazy výše)je přesný a výstižný.
Pro naše"neobyčejné"pravicové úderníky je ovšem tradičně příliš dlouhý(ačkoli je zkrácen)
a nesrozumitelný.
Těm by to musel krátkými, nerozvitými, heslovitými větami s redukovanou slovní zásobou, maximálně ve třech řádcích, kdy jsou schopni udržet pozornost, vysvětlit nějaký osvícený fotbalista.
04. 07. 2010 | 13:42

Niki napsal(a):

pane Paroubku,prezentujete se jako levicová strana a já jsem si jist,že tomu tak není:Když levice tak sevším všudy:myslíte si že vás volí podnikatelé?Mám namysli ty neslušne?!Nevolí,tak proč jste nešly do voleb stím,že zpětně provříte dan.přiznáni podnikatelu a skontrolujete majetky!Víc než poloviny rádoby podnikatelu je hlavní napln práce,zakouzlit čísly at na konci měsíce vykazují nulový nebo minimálni zjisk!Proč jste liden nevysvětlil švarc systém který tolik toleruje pravice,že podporují podvody!a neohradil jste se proti tomu,že tohle zrušíte.Já jsem nikdy neslyšel ,že byste někdy prohlasíl,že zatočíte stěmi podvodníky co se vydávají za podnikatele a jediný duvod proč podnikaj je parazitovaní na zákonech které jste vy a pravice vymyslely!Chce to levicovou stranu se všim všudy a ja doufám,že jste se poučily a založite vic lev.stran jako to udělaly kříváci z pravice aby zmátly tupe voliče!
04. 07. 2010 | 13:43

ČSSD je synonymum zrady. napsal(a):

Pre socialistov aj jedna kvapka slzy je veľa. Zaslúžia si túto potupnú prehru! Nech si zjedia, čo navarili! Občan, neľutuj ich, oni hladovať nebudú. Ty áno, ale oni nie. Som zvedavý z koľkých socialistov sa stanú liberálni veľkí psy! Koľkí z nich sa postavia do radu na úrade práce. Vieš občan, tam, kde Ty zvykneš stáť, keď si hľadáš robotu. Ty ledva vyžiješ, nemáš doma už „socialistické zásoby", ale oni sa napakovali na viac rokov dopredu!
Viacerí teraz prekvapene povedia: Čo teraz bude? Tu je Fidesz s dvojtretinovou prevahou. Čo teraz bude s Maďarskom? Musíte totiž vedieť, že, že v Maďarsku bol, je aj zajtra bude kapitalizmus. Socializmus neprepadol v apríli 2010, ale prepadla vláda socialistov. Socializmus nie teraz nechali prepadnúť, ale v roku 1989. Vo väčšine tí istí, ktorí za uplynulých 8 rokov zlikvidovali republiku. V Maďarsku je kapitalizmus 20 rokov, nie od 25. 4. 2010.
Čo prinesie Fidesz? Uvidíme neskôr. Orbán môže povedať, že uzavrie jednu éru a z náročných operačných systémov, princípov a hodnôt nasleduje nový politický a ekonomický systém. My len to môžeme povedať, že uvidíme. Už len to bude kladom, ak poupratujú všetku špinu, čo napáchali socialisti. Uvidíme, či budú schopní budovať, vytvárať pracovné miesta. Určite viac vecí bude inakších ako doteraz. Ale jedno sa určite nezmení. Podniky nie sú robotnícke, ale kapitalistu. On bude rozhodovať o Tvojom živote občan. Zase on bude sedieť v parlamente a nie Ty! V štáte nie Ty si pánom ale kapitalista!
Mňa ani nie tak hnevá to, že vyhral Fidesz! Mňa hnevá to, že maďarskí robotníci vynechali veľkú šancu. Nepochopili sme, že nestačí vyhnať socialistov. Namiesto nich prídu iní kapitalisti. Možno múdrejší, možno spravodlivejší, neviem, ale kapitalisti! Nepochopili sme, že pre nás nezostane aj tak viacej zo štátnych peňazí.
Grécky robotník to pochopil, lebo požaduje, aby aj on mohol rozhodovať. Grécky robotník sa nechce uspokojiť s tým, aby všetko patrilo kapitalistovi, aby on mal len omrvinky. V Grécku sa vytvára triedny boj. Ľudia sú v uliciach, je štátny štrajk. Nepýtajú si radu od medzinárodného menového fondu, ani od EÚ. Za robotníkom stojí konfederácia odborových zväzov PAME a taktiež komunisti. Tam sa rozhoduje o multinacionálnej kríze. Buď sa pustia vlastnou neutrálnou cestou, alebo úplne padnú na hubu. Dnes odtiaľto z mestského parku, posielam súdružský pozdrav gréckym robotníkom a komunistickým priateľom. Grécky boj je aj maďarským bojom a preto im prajem aby vyhrali!
Našu stranu MKRS čaká veľká úloha. Je nás všade potreba. Robotníka, pracujúceho človeka nikto v parlamente nezastupuje. Nikto si neosvojí jeho problémy. Len MKRS. Mi urobíme to, čo sme aj robili za uplynulých 20 rokov. Slúžime maďarským robotníkom!
04. 07. 2010 | 13:43

Emissary napsal(a):

Karle,

jako diskusní Dušín či Bretschneider či Pavlík Morozov Vás upozorňuji, že jste nevybíravým, hrubým a obzvlášť zavrženíhodným způsobem zaútočil na největšího Velikána naši politické scény, a proto budete nekompromisně smazán.
04. 07. 2010 | 13:43

ČSSD je synonymum zrady. napsal(a):

V týchto voľbách sme dosiahli zlé výsledky. Ale máme aj niečo dobré. Dobré je, že sme sa vedeli pohnúť ďalej. Vedeli sme sa pohnúť cez to všetko, že kapitalistické strany nás vytláčajú z médií, peňazí, všade nás blokujú. Dobre, že sme sa stretli s viacerými dobrými ľuďmi, robotníkmi. Právom môžeme povedať že my vieme, kde človeka tlačí topánka, čo ho bolí, čo pre neho treba spraviť. Čo im povieme? To, že my sme boli vždy proti kapitálu a vždy aj budeme. To, že v kapitalistickom svete, len to je naše, čo si vybojujeme. To, že sami nevieme napredovať, len spoločne v jednote budeme silní. Toto musíme robotníkovi povedať. V boji pokračujeme ďalej, lebo pravda je na našej strane. Máme dobrý program. Musíme byť všade tam, kde je robotník, t.j. v podnikoch, v odborových organizáciách, proste všade.
Nesmieme sa skrývať, že sme komunisti. Každý to musí vedieť, sused, rodina, priatelia, že sme komunisti. Našou úlohou je, aby aj naše deti, vnuci nás aspoň podporovali a my im ukázali cestu, kam patria. Musíme sa zviditeľniť cez internet, modernú techniku. Kapitalistov musíme poraziť ich vlastnou zbraňou. Naša strana musí byť silná, disciplinovaná s bojovým duchom. V nasledujúcich mesiacoch sa spýtame každého nášho člena strany, či ide s nami? Potrebujeme každého kto podporuje politiku našej strany svojou prácou aj finančne. Budúcnosť MKRS len my môžeme tvoriť dobrou a organizovanou prácou.
My ideme s robotníkmi, bojujeme za nich. V dnešný deň pozdravujeme aj odborové zväzy. Odkazujeme im aj robotníkom, buďte odvážni, bojujte za svoju pravdu! Zoberte odbory do vlastných rúk, urobte z nich bojové odbory!
Vytvorme novú ľavicovú stranu! Takú stranu, ktorá svoju spokojnosť nehľadá v kapitalizme, ale prisahať bude na socializmus. Vytvorme takú ľavicovú stranu, ktorá sa nebude zaoberať len svojou minulosťou, ale súčasnými problémami občanov. Takú stranu, kde si každý nájde svoje miesto a každý bojuje proti kapitalizmu. Takú ľavicovú stranu, kde nebude len debatný klub intelektuálov, ale pre robotníkov, pracujúcich budú bojovať po každej stránke.
04. 07. 2010 | 13:43

Dalimír napsal(a):

Mě by na rozdíl od pana Vlka ten výstřel z Aurory vůbec nevadil ! A čím dříve tím lépe pro dan.poplatníka ! Však v tom komunizmu dostanem vše co třeba k životu zdarma a zbytečné hrabání majetku na světě stejně nemá smysl!Zalkněte se s ním kapouni ! Dal.@
04. 07. 2010 | 13:44

Max napsal(a):

Dalimír se k tomu všemu ještě zbláznil...Chci vidět ten komunismus-zřízení nenávistných nul,které dokázaly vyvraždit víc lidí než Hitler.Propagace komunismu je stejná jako propagace fašismu.A Paroubek a Dalimír jsou takovou směsí těch dvou ideologií-nenávistné smrduté nuly....
04. 07. 2010 | 13:46

eM napsal(a):

Nocomment: měl jsem na mysli starého aparátčíka Kočku seniora - kolotočáře. Ten jeho synátor se jeví už jako uvážlivější a hodně vyzrál tím, že mu na Pupkinově mejdanu odstřelili bráchu. Už pochopil, že levice u nás si nezadá s ruskými mafiemi a proto holt se orientuje na normální politickou scénu.
04. 07. 2010 | 13:49

xman napsal(a):

Díky za odkaz. Článek Bělohradského je brilantní! Pro pravicovou lůzu chápající text povinná četba.
04. 07. 2010 | 13:49

jorkšír napsal(a):

Pro Max = naprostá pravda,tenhle polocikánský dilino si plete pojem s průjmem,proto dopadl jak dopadl. Jestli tohle čte a onanuje u toho,to nikdo neví,ale sere ho to nepochybně.
04. 07. 2010 | 13:50

schlimbach napsal(a):

Max
možná jste si nevšiml, ale vaše vyjadřování je plné nenávisti a ideologie a navíc nejste schopen odělit, co kdo říká od toho kdo to říká.
04. 07. 2010 | 13:51

Nocomment napsal(a):

JM napsala: Vážený, to je tak všeobecně pojato, že se to dá "napasovat" na úplně včechny politické subjekty.- Ano, jsou fakta poznaná již tisíce let, která platí obecně, není třeba klonit ani vpravo, ani vlevo.Politika a řízení státu není fotbalové utkání (TGM se obrací již v hrobě), věstšina to tak ovšem jako fotbal chápe.
04. 07. 2010 | 13:53

cvlad napsal(a):

Pan Paroubek se nemusí hrabat v jiných stranách stačí se podívat kolem sebe.Jména Kavan,Kraus,Vlček by mohla stačit.Jakou kvalifikaci kromě toho že se chová jako buran má Jandák,jakou kvalifikaci kromě zácviku na lokomotivě měl jeho předchůdce.Prostě pane Paroubek většina lidí která šla k volbám měla těch Vašich papalášských keců dost a dala hlas někomu jinému.Tak tady nebrečte neházejte špínu na jine a nejdřív si ukliďte vlastní dvorek a chlív máte tam svého hnoje dost tak proč se hrabete v cizím.
04. 07. 2010 | 13:55

Nocomment napsal(a):

k eM: To mi připomíná něco jako: "Obrácení Ferdiše Pištory", musíte se tomu, co hlásáte, sám smát.
04. 07. 2010 | 13:56

Karel napsal(a):

Jirko, já myslel, že ty tvoje pindy pro običejné lidi zmizely s tebou, když národ vymazal ze scény tu oranžovou, nabubřelou a hloupou hrůzu. Snad jen narcis Rath ještě kope kolem sebe vzteky a přemýšlí, do jaké strany zase přestoupí, jen aby ukojil svoji touhu být obdivován davy. Buď bez obvav, že hůř už politiku dělat nejde, než jak to vedla ČSSD a neztrácej čas plácáním a hraním na strunu závistivých maloměšťáků.
04. 07. 2010 | 13:59

jo napsal(a):

Pane Paroubku, buďte v klidu. Lidi si tuhle vládu zvolili nebo nešli k volbám. Tak ať platí miliardy politickým podnikatelům.
04. 07. 2010 | 14:00

eM napsal(a):

Nocomment: smějte se čemu chcete, mně je to fuk. Jsem rád, že levice u nás i v Evropě pohořela a to je hlavní věc; o to jde.
04. 07. 2010 | 14:01

ČSSD je synonymum zrady. napsal(a):

ČSSD není levicová strana. V celé černé historii existence ČR vždy spolupracovala na vládní úrovni výlučně s pravicovými stranami, dokonce si to dala do stanov, formou Bohumínského usnesení. Na nižších úrovních, tedy krajích a obcích tuto zrádcovskou politiku provozuje asi ze 70%. Je jen v pořádku, že ji už levicoví voliči ignorují. Doufejme, že protilidová ČSSD postupně zanikne na voličský nezájem a nezachrání ji ani lživá rétorická cvičení pana Paroubka.
V lednu 2010 zjistilo Středisko empirických výzkumů (STEM), že 80 % občanů ČR zastává v různé míře názor, že dnešní čeští politici jsou „na nižší morální úrovni“ než politici z komunistického režimu z doby před rokem 1989 („Pouze 20 % lidí si myslí, že dnešní vedoucí politici jsou čestnější a poctivější než komunističtí funkcionáři minulého režimu“, píše STEM). 40 % občanů je si tím názorem pevně jisto. 84 % občanů si podle tohoto průzkumu myslí, že výsady dnešních českých politiků jsou nejméně tytéž, jako byly výsady politiků za doby "komunismu"; 87 % zastává názor, že čeští politici při svém rozhodování nedbají dostatečně na veřejné mínění. Názory na odborné a morální vlastnosti českých politiků jsou nejzápornější od roku 1993, zdůrazňuje STEM.
04. 07. 2010 | 14:03

Míla napsal(a):

Blbost je neporazitelná, ale musí se pro ní bojovat.Blahoslavení chudí duchem neboť jejich jest království nebeské.Amen
04. 07. 2010 | 14:04

Nevěřící pes napsal(a):

To vlk:
Dovoluji si jen připomenout, že jsme přežili v 7.století i hladomor, způsobený masovým úprkem venkovského obyvatelstva z polí do zlatých dolů u Jílového a do dolů u Příbrami. Horymír je honil zpátky a vyfasoval za to (od Křesomysla?) trest smrti.
Ještě že Šemík uměl (k Neumětelům) skákat. (Výpis z Britských ek.ročenek, které si pořídil K.Marx pro Grundrissy. Byl poměrně důkladnej v přípravě na Kapitál.

Kdybysme nebyli od počátku osvícení lesní pohani, už dávno bysme neexistovali nebo by nás zmanipulovali. Nebo vysídlili, nebo vyhladili Germáni. Poslouchám právě Žlutýho psa a nedá se to vydržet. Lepší jsou Psí vojáci nebo Psí dečka. Čtu si k tomu z Havla (Odcházení), a tam jsou zase nejlepší citace z Višňového sadu a z Krále Leara. Ty se mu fakt povedly. Fakt hustý!

To JP: Zejtra přídou zas Věrozvěsti a pak Český intelektuál 15.století. Ty svátky a tryzny jsou dobrý. Jak pro přemejšlení, tak i pro turistiku. Vyjeď si do Husince, bratře, a medituj. Je tam i skromná komůrka, kde ten pan profesor začínal. Je to divný, spálili mu i srdce, a přesto furt žije. Kterej národ někoho takovýho má?
04. 07. 2010 | 14:04

Eddie napsal(a):

Osobne se domnivam, ze si soudruzi Paroubek, Belohradsky i Keller mohou cintat pentli dosytosti, pomer ve snemovne je celkem jasny a na jakykoliv zvrat nemaji dost divizi :-)
04. 07. 2010 | 14:05

cekon napsal(a):

Váš základní problém pane Paroubku je v tom, že Vás zajímají jen jiné strany. Zkuste se podívat do své vlastní a vymyslet něco podstatného, co udělá z české kotliny lepší místo pro život. Takhle jen fňukáte.
04. 07. 2010 | 14:05

r.m. napsal(a):

Lidé jsou nespokojeni s tím, jak funguje kapitalismus, ale nemají odvahu vidět, že kapitalismus jinak fungovat nemůže. Zaměřují proto svou kritiku na "špatnou pravici", po níž přijde "pravice pravá" a ta zavede kapitalismus lidskou tváří, kterému bude velet admirál Karel a nezkažený Radek. Lidé se bojí kritizovat to, co by měli kritizovat - fungování globálního kapitalismu, proto se raději zlobí na "zkažený kapitalismus". Na ten nezkažený ale čekají marně, žádný nepřijde, nezbývá než se naučit kritizovat a napravovat ten kapitalismus, který máme. Není první pravice, druhá pravice. Jsou to samozřejmě pořád titíž zpěváci radarových častušek, obhájci trhu bez přívlastků, a bushovci, ale vystupují jako druhá pravá strana. Je to fraška, která má ale svůj hluboký smysl. Pseudodialektika - nové pravé strany kontra staré pravé strany. Slouží k přehlušení opravdových otázek. A toto je čtvrté poselství květnových voleb: strategie naší pravice úspěšně bere půdu pod nohama opozici. Opravdová opozice se musí vrátit ke kritice kapitalismu.
04. 07. 2010 | 14:05

r.m. napsal(a):

Přestaňte člověka osekávat do bot a dělejte boty pro člověka.
04. 07. 2010 | 14:05

Nocomment napsal(a):

k Maxovi: Chci vidět ten komunismus-zřízení nenávistných nul,které dokázaly vyvraždit víc lidí než Hitler - Ještě, že tomu všemu dali teoretické základy nějací pánové, co se jmenovali Marx a Engels a pak nějaký Uljanov v tom pokračoval.
04. 07. 2010 | 14:06

Lukáš napsal(a):

A je to tady. S vysokou pravděpodobností se rozjíždí druhé kolo krize. S ministem financí Kalouskem to tedy bude veselé! Už se "těším" na jeho prognózy. Že by deja vu?

http://www.investicniweb.cz...
04. 07. 2010 | 14:06

Sociál napsal(a):

Pan Paroubek má pravdu, bohužel jeho nabobství a buranství a maloměšťácké vyjadřování zapříčinilo pád umírněné levice. Škoda, teď tu bude vládnout ABL, hochštapler John, kmotři z ODS, naprosto prázdný a falešný kníže a ochlasta Kalousek! Blahopřeji pravicovým voličům!
04. 07. 2010 | 14:07

Ing. Jan Bláha napsal(a):

Jasně,, pane poslanče,,,, prostě vy to nikdy nepochopíte. Jen já, já, já, já všecko vím, všechno znám nejlíp a jen se mnou byste se měli dobře. Vy nikdy nedokážete použít ani trochu sebereflexe. Je mi Vás líto, ale Váš agogantní a nabubřelý styl už doufám, stejně jako Vy, bude patřit historii. Chci ve vládě lidi, kteří pracují a už v životě něco dokázali, ať už jsou z jakékoliv strany. Prázdné tlachání ukřivděných lidí je naší republice k ničemu. Viz poslední 4 roky..Těším se, až zlostí totálně prasknete.
Volič Soc. dem.
04. 07. 2010 | 14:07

AK napsal(a):

Zajímalo by mně jestli lidi co píšou ty "vtipné" negativní komentáře ten článek četli (Karel, Em, Pobo a jiná frajeři), nebo sem ty svoje příspěvky plácli zkrátka proto, že jde o Paroubka. JP má svůj díl viny, to je bez debat, ale uvítal bych diskusi spíš k tématu než k autorovi. Ten text mi tptož přijde v tuhle chvíli dost pravdivý. Paroubek je minulost, není potřeba se proti němu v tuhle chvíli vyhraňovat. Teď nastupují jiní kádři, proti kterým bude každá opozice dobrá.
04. 07. 2010 | 14:08

Historik napsal(a):

r.m. - hezké: díky za přetisk slov Václava Bělohradského z Práva!!!
04. 07. 2010 | 14:08

filip II. napsal(a):

to hoven:
vy vždycky v diskuzi" vypotíte" nějakou perlu. Ani tentokrát jste nezůstal nic dlužen svému přiléhavému loginu.
Ono citované židovské přísloví správně zní:" Kdo se volem narodil, volem zůstává a volem i zemře". Jakoby vás autor výroku znal osobně. Vystihl vás zcela přesně.
04. 07. 2010 | 14:11

Aethra napsal(a):

Max napsal(a):
A blogy Jiřího Paroubka ještě někdo čte???
:-)))))) Blogy Jiřího Paroubka zjevně čtete Vy!
04. 07. 2010 | 14:14

ČSSD je synonymum zrady. napsal(a):

r.m. máte naprostou pravdu. A tuto pravdu chápe stále více lidí v Řecku, Itálii, Španělsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Francii - tam všude probíhají pořád intenzívnější demonstrace, leckde hrozící přerůst v generální stávky. Nebude to dlouho trvat a probudí se lidé i u nás.
04. 07. 2010 | 14:14

Škudibil napsal(a):

Mám dojem, že ČSSD se ještě neprobrala z kocoviny po vyhro-prohraných volbách a pan Paroubek udělal to největší svinstvo, které udělat mohl: zbaběle utekl, namísto aby svolal kongres, předložil sebekritickou analýzu a odešel po zvolení svého nástupce. Ovšem sebereflexe, to je, žel, asi to poslední, čeho je pan Paroubek schopen! Pokud chce ČSSD svolat kongres až po podzimních volbách do senátu a krajských zastupitelstev, obávám se, že v těchto volbách ji voliči dorazí: není schopna jim totiž kromě nepochopitelné pasivity co nabídnout. Zatímco ODS svolala kongres co nejdříve a ustavila si nové vedení, ČSSD pokračuje ve vedení-nevedení a blábolení. Pokud chtěl pan Paroubek ČSSD co nejvíc ublížit, udělal to dokonale: nejprve na sebe strhl veškerou moc ve straně, aby ji potom odhodil jako horký brambor. To, co udělal, je v mých očích daleko větší provinění, než jeho "zvoraná" předvolební kampaň s Američany, Dimunem a Tvrdíkem...
04. 07. 2010 | 14:14

eM napsal(a):

AK: velmi podrobně čtu každý jeho výplod. Protože na rozdíl od politických zlatokopů, kteří berou politiku jako zlatý důl pro sebe a na ostatní třeba i kašlou, je tohle zlý člověk, který nám chce organizovat život a svobodu. Je to přesně ten typ člověka, který by zase zavedl povinné adorační průvody s mávátky kolem tribuny a výjezdní doložky, kde bychom uváděli svůj postoj k událostem v roce 1989 a třídní původ. Takže tohoto pána nepustit ze zřetele a uštvat ho, to je povinnost každého, kdo si trochu cení svobody a demokracie.
04. 07. 2010 | 14:15

aleš napsal(a):

Autor snad spadnul z jahody na znak.Chtělo by to sebereflexi.
04. 07. 2010 | 14:15

Bomber napsal(a):

Nejvíce jako kandidáti - podnikatelé VV podporovali svoji stranu, tak musí být přece také ministry, né??
04. 07. 2010 | 14:16

Bomber napsal(a):

A né, že si je Radek John jen tak namátkově vybral, to je směšné vyjádření z jeho úst!!! Ti si to dali zcela evidentně jako podmínku!!!
04. 07. 2010 | 14:17

Lukáš napsal(a):

eM: aha, a to proto, že jsze to četl v novinách? Anebo v Reflexu?
04. 07. 2010 | 14:17

Konička napsal(a):

Nějak nechápu význam tohoto všeho humbuku. Demokratické volby dopadly tak jak dopadly, tak co se to tady zase zkouší rozjet za špínu? Jasně počkejme na výsledky a hotovo, nějaké předem dané polopravdy nemají vůbec žádnou váhu.
04. 07. 2010 | 14:18

jo napsal(a):

eM

Tyhle kraviny píšou na fejzbuku? Neslintej a plať "pravicové" braky co nikam nevedou.
04. 07. 2010 | 14:18

eM napsal(a):

Lukáš: ne, protože jsem zažil do dospělého věku tzv. socialismus ( i s vojnou) a tenhle pán je typickým hrdým nositelem idejí 80. let. Já nemusím na rozdíl od Vás čerpat svoje myšlenky z obskurních plátků. Stačilo mi několik let pečlivě sledovat jeho chování a vývoj.
04. 07. 2010 | 14:19

Nocomment napsal(a):

k r.m. Dávám vám za pravdu. Nečas mluvil na sjezdu o deficitu ideologie ODS. Já vidím trvalý deficit ideologie vůbec. Honba jen za "nacpaným pupkem" nemůže být ten vysněný cíl. Jsem zvědavý, s čím ODS příjde, pokud vůbec s něčím může vůbec příjít. Jinak tady bude stále platit dávno obecné: Rozděl a panuj!
04. 07. 2010 | 14:20

Wendl napsal(a):

Karel napsal(a):

Jirko, já myslel, že ty tvoje pindy pro običejné lidi zmizely s tebou, když národ vymazal ze scény tu oranžovou, nabubřelou a hloupou hrůzu. Snad jen narcis Rath ještě kope kolem sebe vzteky a přemýšlí, do jaké strany zase přestoupí, jen aby ukojil svoji touhu být obdivován davy. Buď bez obvav, že hůř už politiku dělat nejde, než jak to vedla ČSSD a neztrácej čas plácáním a hraním na strunu závistivých maloměšťáků.

-------------------------------------------
Plácáte nesmysli stranu, kterou volilo nejvíce lidí v této republice nikdo nevymazal. A zas tak strašný být nemohli když byli první. Tento způsob demokracie kdy první je vlastně poslední snad nejde brát vážně.
04. 07. 2010 | 14:22

Pilotnocni napsal(a):

Pane Sociál napsal(a): Ve všem máte pravdu ale že by byl Paroubek nabubřelý nebo arogantní jsem nezaznamenal. U Topolánka a poslanců ODS to bylo normální, i jejich voliči byli vždy arogantní nabubřelí a sprostí, my jsme u nich byli jen socky, a když se jim něco povedlo tak jen podvodem pomluvami a za pomoci zrádců a přeběhlíků. I když volby nevyhráli, pokud vím vyhrála ČSSD, tak už ze sebe dělají opět nejchytřejší lidi v republice, a jak to vždy dopadlo, je mi z toho na nic.
04. 07. 2010 | 14:23

rob napsal(a):

Myslím, ře by bylo lepší pana Parouba nechat někde v klidu odpočívat. Jeho názory mi rozhodně neschází. Kdo se bez nich neobejde, určitě si je sám rád najde na jeho blogu.
04. 07. 2010 | 14:25

Pilotnocni napsal(a):

Karlíku jen počkej až ti ODS znepříjemní život, potom budeš volat Jirku ať to zase a opět dá po ODS do kopy.
04. 07. 2010 | 14:26

Petr Stranil napsal(a):

Pane Paroubku, už dlouho vím a vy také, že lidé si nic dobrého nezaslouží... Volil jsem vás a volit budu zas
04. 07. 2010 | 14:27

Wiki2 napsal(a):

Už teď lituji času, který jsem věnoval přečtení tohoto blogu.
Shrnu to oblíbenou citací jeho autora : "...prostě máme jiné vidění světa...". A tak to zkrátka je.
04. 07. 2010 | 14:29

jo napsal(a):

Tito "jakopravičáci" jen slintaj. Vláda bude reformovat reformy dokud to nekrachne.

Hlavně si snížit daně a nacpat to lidem na žrádlo. Jsou to NULY -takovou politiku umí dělat každý Hňup.
04. 07. 2010 | 14:29

Antonín, nekouřím napsal(a):

Anička z Kuřimi napsal(a):
Antoníne,
sestra má 3 s.r.óčka tak vím o čem mluvím.
Jednu pobočku na SK a představ si, že tam má registrační pokladnu. A je spokojena, páč tam nemusí stále optimalizovat a hlídat náklady tak jako tady. Zjednodušený příjem a výdej.
A wo tom to je.

Jo aha :oDD No to, že Vaše sestra krátí daně neznamená, že to dělají všichni, taková plošná "pravidla" pouze poškozují.
04. 07. 2010 | 14:30

Kmet76 napsal(a):

"Obyčejný" Paroubek.
Lze jen pouze konstatovat, že ve svém životě se v myšlení nedostal nad horizont "pingla" IV.cenové skupiny. Ve svém politickém testamentu lamentuje na všechno možné, jen ne na sebe, ale to ani nelze od populisty jeho ražení čekat. Apelovaci na nemyslící "obyčejné lidi" byla dle něho zbraň nejtěžšího kalibru která však měla jednu velkou pihu na kráse. "Obyčejní" lidé jsou jen produktem jeho myšlení, tací lidé neexistují, neboť každý člověk je jedinečný a vyjímečný, to mu asi během jeho studií ušlo. Jeho hvězda zapadla a on teď čeká již jen a jen na svůj politický pohřeb.
04. 07. 2010 | 14:31

Pilotnocni napsal(a):

Robe to není pravda že by měl Paroubek být někde stranou, naopak, je to jediný rozumný politik kterýho se Odeesáci bojí jako čert kříže. Doufám že nebude dlouho trvat a s Odeesáky ještě pořádně zatočí, a doufám že jednou provždy.
04. 07. 2010 | 14:32

Nocomment napsal(a):

k Škudibil-ovi: při čtení vašeho příspěvku se mi vybavuje průběh předchozího sjezdu ODS, kdy Topolánek mluvil a mluvil o sebereflexi v ODS a výsledek byl ten, že musel být "vykopnut" včetné jeho party. Nepřipadá vám, že tady fungují určité pararely? Jak chcete hodnotit, kdo je lepší a kdo je horší? Pak jedině podle pohledu do vlastní peněženky, ale pak už jde o egoismus a ne o to, že "Láska a pravda zvítězí nad zlobou a nenávistí!" A to je ten deficit ideologie.
04. 07. 2010 | 14:34

Pilotnocni napsal(a):

Pane Kmet76, já zase mohu konstatovatže vy ve svém životě jste dosáhl jen aktývního pomlouvání lidí sedíc ve čtvrté cenové skupině. Je to jen diskuse tak můžete pomlouvat kolik chcete, není to z očí do očí tak si nemusíte klást meze, pěkný den.
04. 07. 2010 | 14:37

eM napsal(a):

Pilotnocni: ne, skutečně se jej nebojíme a dalších 78% lidí, kteří jej nevolili také ne. Dej mi prosím vědět, jak může Puchýř zatočit s českou pravicí? To jako začne do vodovodu dávat jed a nebo co? Mně je jedno, kolik hlasů má ODS. Já dělím politickou scénu na demokratickou versus levicovou.
04. 07. 2010 | 14:41

KopretinaMaja napsal(a):

Jsou lidé, kteří jsou nepoučitelní a které nepoučí nic. A tak se ptám - nechcete si vážený p. Paroubku počkat, až nová vláda začne vládnout a podaří se jí, či nepodaří uskutečňovat svoje představy. Takhle tyto Vaše názory jsou malováním čerta na zeď. Není na škodu, když člověk v životě počítá se vším, pak ty pády tolik nebolí.
04. 07. 2010 | 14:42

jo napsal(a):

eM

to taky psali na fejzbuku?
04. 07. 2010 | 14:42

Vlastik napsal(a):

Jirko, nezapomeň ještě připomenout ty pěkné holky, bojlery a kůl v plotě, ať je to úplné...Červený hrádečku...teda promiň, papalášku
04. 07. 2010 | 14:43

eM napsal(a):

JO: to já nevím, rudej pubísku. To si musíš vygooglit sám. Tedy pokud ti to strana dovolí.
04. 07. 2010 | 14:45

jo napsal(a):

DemoGracie, ve které se druhý třetí a patý domluvili, že budou první.

Socani volby vyhráli, ale propadli jejich "partneři"

Politický podvod populisticky pravicové strany VV s levicovým programem.
04. 07. 2010 | 14:46

jo napsal(a):

eM

tuhle rétoriku taky učí na fejzbuku?
04. 07. 2010 | 14:47

martagottwaldová napsal(a):

Máte pravdu. Vláda podnykatelů je děsyvá představa.CR potřebuje vládu lydu, která se osvědčyla v 50tích létech. Abi vládly običejní lydy, co vědý coje práce, třeba s krumpáčem. Navrhuju nové rozdělený křesel: 6 Ukrajyncy, 5 Romové, 4 zdravotný sestry. Abi tam taki bili ženy.
04. 07. 2010 | 14:48

Totalita kapitalu napsal(a):

Fascinujici jsou tady vyblitky pravicaku jakoze uprimne radici jak by mela politika CSSD vypadat. Paroubkovy nazory se mi vzdy , pokud si vzpominam, libily. Masy dezorientovane a zblble pravicovou propagandou v esmes vsech jejich medii dodavali lzive ( volbou levice se vratime do povalecneho usporadani Evropy,do dob ruske vojenske okupace,... stat zbankrotuje ...)informace a v masazi mozku pritvrdili i po volbach aby jim do jejich planu uz nikdo nekafral.myslim ze demokracie a zejmena volny trh ( media muzou delat nepravosti bez potrestani)ukazaly v nasi zemi svoji nefunkcnost kdyz nejsou vedeny jasnymi moralnimi pravidly.
04. 07. 2010 | 14:49

eM napsal(a):

Pochopte, že Paroubek tohle prostě drásat musí. Ta z dovozu mu doma dělá peklo; myslela že bude premiérkou a nebo prezidentkou a ono nic. Hrk-hrk-hrk už jim taky asi moc nejde, proto se zřejmě on i ona se rozhodli psát knihy (co taky s neplodnými tichými večery, že..). Takže dopřejte politickému tragédovi, ať se ukájí na free bezplatném blogu, z milosti mu poskytnutém médiem, které tak bytostně nenáviděl a odmítal mu rozhovory.... To jsou ty paradoxy...
04. 07. 2010 | 14:50

jo napsal(a):

Totalita kapitalu

S tím se dá souhlasit. Hlavně když modří novináři můžou klábosit o "prohraných" volbách ČSSD.
04. 07. 2010 | 14:51

Sanda napsal(a):

Pane ing.Paroubku.
Musím Vás pochválit za včasné vyklizení pozice.Ještě tady nebyla tak škodlivá opice jako vy.Takového škodolibého vola snad nemá nikdo na světě.
04. 07. 2010 | 14:52

huhu napsal(a):

pro martagotwaldová - ty 4 zdravotný sestri néé! to je pracující intelygence. Ale 4 dojičky ano - aby tam byli i k těm multikulturným puvodem dělnýkum z Ukrajyny a Indyje i rolnýci...
04. 07. 2010 | 14:52

čtenář napsal(a):

Bože chraň nás blbů, kteří - někteří sem píší. Proč to vůbec čtou? Aby mohli urážet? Teď nám bude vládnout opilec z Bechyně, když se to lidem líbí a zvolili ho, tak dobře jim tak. Naděje je jenom v tom, že se rozhádají, ale protože se zdá, že z jednoho koryta se jim žere dobře, budeme muset 46 měsíců vydržat!
04. 07. 2010 | 14:52

Tomas Klima napsal(a):

No nevim jak muze p.P. psat o nekom ze si plete trestní řád a trestní zákon, kdyz jeho odbornici na socialni politiku si pletli materskou (6mesicu) a rodičovský příspěvek (zbytek rodicovske 2-3-4roky) (snad sem to nezkonil i ja :D)
04. 07. 2010 | 14:53

Nocomment napsal(a):

od eM k Pilotnocni: ne, skutečně se jej nebojíme a dalších 78% lidí, kteří jej nevolili také ne. Dej mi prosím vědět, jak může Puchýř zatočit s českou pravicí? To jako začne do vodovodu dávat jed a nebo co?
Mně je jedno, kolik hlasů má ODS. Já dělím politickou scénu na demokratickou versus levicovou.
- a tady jste se přiznal, že kašlete na politickou pluralitu a demokracii. Vyhovovala by vám totiž pluralita typu Mussolini,Franko,Hitler,Stalin atd.atd. Myslím, že do této společnosti vůbec nepatříte.
04. 07. 2010 | 14:55

Pavel napsal(a):

Pro slecnu Lenku jen male vysvetleni: pan Luksa je Pavol Luksa a tedy sklonovani Pavolem je z meho pohledu v poradku.
04. 07. 2010 | 14:57

Vidím napsal(a):

Při čtení některých komentářů,ze strany pravice je zde jasné ať by napsal Paroubek cokoliv bylo by to špatné.Protože je to názor člověka,kterého se musela pravice zbavit.Proto ta mediální masáž před volbama.Skutečnost je taková,že mnohý člověk této masáži podlehl a volil to co volil.Ono za 1/2 roku tomu Paroubkovi dá moc lidí za pravdu,ovšem pozdě a za rok,až budou rýt držkou 1/2m v zemi tak se snad probudí.Ono nám to jde strašíme Řeckem,dle skutečností to tak není.Ovšem kdo se na tuto cestu vydal???Kdo řídil a řídí tento stát,kdo hospodaří s našimi penězi.Na kolika rozpočtech se jako expert podílel pan Janota (ve všech vládách).A co nám ukáže p.Kalousek,který toho má za nehtama tolik,že se mu to tam nevejde.A ptát se Paroubka kde byl do 89r.Ptáte se svazáků jako p.Nečase a jiných proletářů co tam jsou? Neptáte,tak se ptejte sedí u koryt 20-let,co tam dělali,aby jsme tu neměli Řecko.Řešili rozpočty do svých kapes tak to je.A teď to zaplatí všichni bez rozdílu ať volil koho chtěl.Ale otázka zní,zavinil to ten každý kdo se má na úhradě podílet.To snad celý národ se jen cpal a politik se na to koukal.Lidem na to někdo dal,aby to prožral jak nyní tvrdí.Myslím,že né.Státní kasu neumí řídit pouze jen šidit ve svůj a kamarádův prospěch a pak vyhrožují Řeckem a že to národ prožral dle Kalouska.Inu dnes je to již tak,dosud za vše mohl Paroubek.Koho si teď vemou na paškál,kdo za to bude zodpovědný??
Je to jako když straší komunistama,že vše opět znárodní apd.Je to již ohraná,ale manipulační stálá hymna modrásků a teď ještě zkrachovalců v TOP-09 se zášťitou dobrodruhů z VV.Ale dobře nám tak,každá vláda je odrazem celé společnosti,jakou si tato zaslouží.Tak pak ať maminky s dětma,samoživitelky,invalidi,důchodci,nízko příjmový zaměstnanci a střední podnikatelé nebrečí.V první řadě to totiž zaplatí oni.V Německu to udělali 1/3 stát,1/3 podnikatelé a 1/3 lidi.Ovšem u nás do roka a do dne si o tom můžem povídat až zde budete psát,je nutné si dnešní názor zapamatovat.
04. 07. 2010 | 14:57

eM napsal(a):

No, toho třetího a čtvrtého bych nemusel.
04. 07. 2010 | 14:58

jarda napsal(a):

Pane předsedo, za vaší vlády bylo nejlíp. A zřejmě, bohužel, to tak zůstane dlouhá léta.
04. 07. 2010 | 14:59

Michael napsal(a):

Paroubku, nikoho ty vaše žvásty ani životopisy nezajímají. ztraťte se z politické scény i s medií. Budeme všichni rádi. Navíc bych chtěl zdůraznit, ze jsem rád, že jste pomohl vyhrát volby pravici, jelikož jsem skalní volič ODS. Děkuji.
04. 07. 2010 | 15:00

eM napsal(a):

2 jarda: Musíš sem napsat svoje celé jméno, aby si tě Buran zapamatoval a po svém případném návratu tě za dojemnou loajalitu odměnil. Radši si tu stránku taky vytiskni, aby ses pak před rudými milicemi mohl vykázat, že tys za Vůdcem stál i když se zrovna propadal do politického hrobu.
04. 07. 2010 | 15:02

jo napsal(a):

eM

Ty si to taky vytiskni ať můžeš na UV odstop09vv prokázat činnost
04. 07. 2010 | 15:09

Nocomment napsal(a):

k Vidím: Ano. Řídit stát není sranda.Ti, co si myslí, že je garnitura podporuje, mohou rychle zaplakat nad výdělkem. Společnost nejsou spojité nádoby - když jde jedna nádoba nahoru, druhá jde dolů. Když jde společnost dolů, tak jde dolů jako celek i obráceně. Když nebude na útratu, půjdou podniky do kytek společně s těmi, co mají přinést potřebné tržby. (pozn.:Paroubek-Neparoubek).
04. 07. 2010 | 15:11

happy napsal(a):

Vážení.Pokud někdo ještě čte uvědomme si že politici zvolení do parlamentu jsou našimi zaměstnanci.Bohužel volič těsně po volbách ztrácí možnost ovlivnit jejich rozhodnutí a musí spoléhat na jejich poctivost v plnění předvolebních slibů a to je málo.Po těchto volbách se ukázalo že vůle voliče je všem zvoleným ukradená.Potíž je ve volebním systému.Koaliční smlouva má být omezena v rámci mandátů pokud není nahlášena před volbou.Pak by vítěz voleb dostal šanci vytvořit menšinovou vládu.Pilotnoční má pravdu jen neříká že odeesáci pokr.
04. 07. 2010 | 15:14

luboš napsal(a):

Ono někdo má dlouhé vedení, někdo kratší, někomu trvá delší dobu než pochopí, zda-li vláda dělá něco pro lidi či pouze pro podnikatele...zda chce pouze dusit skupinu se středními a nižšími příjmy.... Ušetřené peníze na stavebním spoření, mateřské, atd...utratí jinde-za zvýšený počet vojáků v Afghanistánu. Zrušit především zbytečný Senát, jeho roli stejně plní jen Ústavní soud. Lidi v senátu včetně jejich asistentů dostávají platy zcela zbytečně, přínosem pro většinu nejsou.... obyvatelstva státu nejsou
04. 07. 2010 | 15:15

MA-FU napsal(a):

Pane Paroubku
Jste věřící člověk,koukněte do (Bible,1.Korintským 13, 1-7)
Možná Vás to osloví,spíše ne..

Kdybych mluvil jazyky lidskými
i andělskými,ale lásku bych neměl
jsem jenom dunící kov a zvučící zvon.
Kdybych měl dar proroctví,rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání,ano kdybych měl tak velikou víru,že bych hory přenášel,ale lásku bych neměl,nic nejsem.
A kdybych rozdal všecko co mám,ano kdybych vydal sám sebe k upálení,ale lásku bych neměl,
nic mi to neprospěje.
LÁSKA je trpělivá,laskavá,nezávidí,láska
se nevychloubá a není domýšlivá.
Láska nejedná nečestně,nehledá svůj prospěch,nedá se vydráždit,
nepočítá KŘIVDY.
Nemá radost ze špatnosti,ale vždycky se raduje z pravdy.
Ať se děje cokoliv,láska vydrží,
láska věří,láska má naději,láska vytrvá..

Možná byste měl ukázat kapku té pokory a lásky a psát nějaký čas do šuplíku,a ne se dryáčnicky připomínat..dunící kov-zvučící zvon
04. 07. 2010 | 15:15

martagottwaldová napsal(a):

Pro huhu. Ti dojyčky beru, ale jen kdiž mynysterstvo kulturi veme Z. Troška
04. 07. 2010 | 15:15

Karla napsal(a):

Pane Paroubku, konečně jste napsal svůj názor bez rad hlupáka co vaší straně prohrál volby pana Volebního lídra. Za druhé, před volbami jste to s prominutím podělal svým troubením o vítězství aniž ještě volby začaly, to se nedělá a jako politik byste to už dávno měl vědět.Naprosto jste nevyužil toho co se Vám osobně podařilo . Nikdo třeba neví, že za dob svého ministrování na MMR se Vám podařilo s komisařkou Hübner dostat do Prahy ministry financí , ukázat jim zbídačelá sídliště a na ně potom lehčejí získat miliardy z EU. Tím se dnes chlubí ODS a to byla svého času Vaše práce, selhal i pan Dimun, který tuto skutečnost jako tiskový z MMR musel taky vědět, proč na jednu stranu nemístná skromnost. A pak ten úlet s bývalou paní Paroubkovou, která chtěla zajet pozdravit seniory na sever Čech, najednou se její cesta zrušila a všichni, co jsme to velmi pozitovně hodnotili i z pohledu"Paroubek je frajer, své bývalce nebrání v její ušlechtilé práci a podporuje ji", najednou místo bývalky měla zajet na tuto misi Petra, která tím naprosto ztratila na bodech a Vy taky.Nicméně máte pravdu v tom, že ti co před volbami tvrdili, že jim nejde o posty se nyní naprosto odkopali a je to vláda tunelářů ,nic jiného, bůh s námi,Vy už to neovlivníte, předčasně jste vyklidil pole, Karla
04. 07. 2010 | 15:18

r.m. napsal(a):

Kdo moc pracuje, nemá čas zbohatnout. Asi právě tohle pochopil poslušný koloušek normalizačních komančů. Absolvent rudé VEŠ, tedy školy, ze které se ztratily práce Pružinského, Dlouhého a dalších podivných figurkách židovského původu.
Martin Kocourek - podivný ekonomický expert Modrých komoušů
Kandidát na funkci ministra průmyslu a obchodu (ODS), bývalý poslanec, předseda dozorčí rady ČEZ, a. s., ekonom. Vystudoval ekonomiku a řízení na Českém vysokém učení technickém v Praze. V roce 1992 byl za ODS zvolen členem Federálního shromáždění.V období let 1992-1997 pařil k poradcům tehdejšího premiéra Václava Klause. Během procesu ekonomické transformace a privatizace figuroval ve statutárních orgánech řady státních a polostátních podniků (Česká spořitelna, UNIPETROL aj.). Mezi roky 1997-2005 byl členem prezidia Pozemkového fondu. V letech 1998-2006 byl poslancem Sněmovny, kde dlohodobě zastával funkci místopředsedy rozpočtového výboru. Od roku 2006 je předsedou dozorčí rady ČEZ a podniká v oblasti ekonomického poradenství. Dlouhodobě je aktivní v několika neziskových organizacích, k nimž patří i Nadační fond Václava Klause. V roce 2010 je nominován do Nečasovy koaliční vlády.
04. 07. 2010 | 15:27

happy napsal(a):

se bojí všeho co je průhledné poctivé a odpovědné.Jen odéesáci nemají své voliče vširoké veřejnosti a proto spoléhají na šikovné manipulaci s mladými lidmi a zahráli na strunu že něco změní.NIC SE NEZMĚNÍ A NEZMĚNILO.Pokud tam budou lidé tipu Němcové,Kalouska,Nečase,Vondry,Bendy,a dalších prospěchářů,lhářů a arogantních pa......Volby nevyhráli jen uchvátily moc a potom již nebyl problém zatočit s voliči.Pozor na ně a věřím že lidé nejsou hloupí a poznají kdo pro ně něco udělá.Hezký den vážení.
04. 07. 2010 | 15:28

r.m. napsal(a):

modrý expert s rudou ekonomkou - oxymoron
04. 07. 2010 | 15:29

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem několik hrubě urážlivých textů, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou debatu.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 07. 2010 | 15:30

Skogen napsal(a):

eM,

za prvé - z čí milosti, z vaší? Vy jantare? Paroubkův blog je pravidelně mezi nejčtenějšími, takže zajisté nijak zvlášť škemrat nemusí.

za druhé - když už, tak by paní Petra Paroubková byla buď manželkou premiéra, anebo v případě, že by se pan Paroubek z nějakého vašeho myšlenkového kotrmelce po volbách stal prezidentem, pak první dámou. Určitě ne premiérkou ani prezidentkou.
04. 07. 2010 | 15:30

r.m. napsal(a):

23.12.1966 narozen v Praze
1985(?) - 1992 ČVUT v Praze – studium ekonomie a řízení, titul Ing.
1992(?) - člen ODS
1992 poslanec – Sněmovna lidu Federální shromáždění
1992 - 1997 Úřad vlady – poradce předsedy vlády Václava Klause
1993 - 1995 První novinová společnost a.s. - člen představenstva
1993 - 1996 Průmysl mléčné výživy a.s. - člen dozorčí rady
H.J.Heinz CR/SR a.s. - člen dozorčí rady
1994 stáž investičního bankovnictví v Londýně
1996 - 1998

Česká spořitelna, a.s. - člen dozorčí rady
1996 - 1999 UNIPETROL, a.s. - člen dozorčí rady
1997 stáž po finančním sektoru USA
1997 - 2005
Pozemkový fond České republiky – člen prezídia
1998 - 2006
poslanec – Poslanecká sněmovna PČR

Funkční obdobi: 1998 - 2002

Rozpočtový výbor - místopředseda
Funkční obdobi: 2002 - 2006

Rozpočtový výbor - místopředseda
2002 (?) časopisem TÝDEN vyhodnocen nejužitečnějším poslancem
1998 - 1999 Nadační fond Homolka - člen správní rady
1999 - 2006 Fond národního majetku České republiky – člen dozorčí rady
1999 - Nadační fond Václava Klause – člen dozorčí rady
2004 - 2005 Nadační fond klasické hudby – člen dozorčí rady
2004 - Nadace KOŠE PROTI DROGÁM – předseda dozorčí rady
2006 garant ekonomického programu ODS (před sněmovními volbami)
2006 - ČEZ, a. s. - předseda dozorčí rady
podniká jako OSVČ:

činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců
2007 - 2010(?) externí poradcem předsedy ODS/premiéra Topolánka
2008 CMC Graduate School of Business o.p.s. - člen správní rady
2008 - BORS Břeclav a.s. - člen dozorčí rady
2010 kandidát na funkci ministra průmyslu a obchodu
ZPRACOVÁNO KE DNI 3.7.2010

Dodávám - jeho aktivita zde: 1993 - 1996 Průmysl mléčné výživy a.s. - člen dozorčí rady, je důkazem, že vykonává příkazy starých estébáckých struktur. Mléčný, bohatě státem dotovaný průmysl fungoval jako předem připravená nenápadná úniková cesta estébáckých zlodějů.
Obchodoval jsem s jejich pohledávkami.
04. 07. 2010 | 15:33

ffffffff napsal(a):

Pavolem dle vzoru Paroubkem. Roubkem se z pláněte dělá kvalitní ovocní strom, co se dělá paroubkem? ;o)

Jirko, Jirko, to bylo překvapení, že vědecký populizmus na protřelé Čechy nezabírá, co? Stornovali jste alespoň platby americkým marketingovým expertům, nebo to už bylo zaplacené.
04. 07. 2010 | 15:38

Beruška napsal(a):

Pan Paroubek má ,bhužel,pravdu.Nově zvolené strany dělají přesně to,čemu chtěly před volbami údajně zabránit.Tak grandiózní podvod na voličích se snad ještě v historii nepovedl nikomu.K tomu přidejme totalitní manýry ODS,na které by byli krátcí i komunisté.Kde je demokracie,když je po volbách ignorována vítězná strana a tedy i všichni,kdo ji volili?Jakým právem nás nějaký Nečas a jeho podvodný spolek neberou na vědomí?Máme tomu rozumět tak,že například když se spojí několik zlodějů,že budou mít právo na větší slovo než soudce?
04. 07. 2010 | 15:42

karla napsal(a):

jen jsem chtela poprat socialni demokracii a
celemu nasemu statu hodne aktivnich lidi, co se budou schopni postavit zmenam, ktere tu chteji prosadit neoliberalove
04. 07. 2010 | 15:46

santonino napsal(a):

santonino napsal:
tomu se nechce věřit, jak prohnilou společnost má tato republika a její pisatelé-blogeři. Většina jich patří do blázince nebo do polepšovny. nebo je to snad "galerka" nebo co jsou to za lidi?. Jejich vyjadřování , neúcta,vulgarita, agresivita až hyenismus. Tito lidé si demokracii nezaslouží, na ty patří bič a oni se ho od nové vlády brzy dočkají. Co budou potom dělat, demonstrovat, pálit, ničit vše kolem sebe ?
04. 07. 2010 | 15:51

moravak napsal(a):

Zdravím vás Pane Paroubku, nevím kde jste sebral ten fanclub, ale je to mazec. Tolik negací si snad ani nezasloužíte.
Více pokory, a méně nabubřelosti, to bude u vás hrát velkou roli u vašeho případného návratu na politické výsluní. Jinak postupujete i nadále celkem pragmaticky i když odchod z vedení bohužel po volbách nikomu nepomohl. Ani Pan Zaorálek se jim nehodí do krámu. Lidé nechápou že zde je útok na levici jako takovou a personifikací tento boj jenom vyostřují situaci. Toto cílené rozbití již tak necelistvé levice bylo velmi efektivní, díky mediím. Přečet jsem si blog pana Hvížďaly a je to promyšlené. No hlavně neztratit glanc a štávu. To bude nakonec velmi důležité po případném politickém debaklu trojkoalice, tak do 2.let. Potenciál této koalice není podložen politickou zkušeností, zato víc se hovoří o financích,podnikatelích a pseudošetření. Tento kočkopes daleko nedojde. Lidi jsou až někde vzadu-vynechte obyčejné lidi ve svých komentářích.Díky Rosťa
04. 07. 2010 | 15:55

CYRIL napsal(a):

Věřím vznikající vládě a stranám, které ji sestavují. Povinností politiků je vytvořit ve společnosti kterou řídí atmosféru, která podporuje občany v samostatnosti, podnikavosti a pracovitosti. ČSSD vždy dělala pravý opak. Podporovala a podporuje lenochy, kterým se nechce dělat, kteří koukají, jak se dostat k penězům bez námahy a práce. ČSSD je stranou naivních hlupáků, vedených vychytralými milionáři, kteří se nakupováním hlasů lenochů snaží dostat k moci, tím ke klíčům od státní pokladny. Pan Paroubek je pro slušné lidi naprosto nepřijatelný politik.
04. 07. 2010 | 15:58

Pepa Řepa napsal(a):

Od 7.12

Předsedo, musíš nám prominout, že jsme se trochu zpozdili.

Ty víš, jak to po takovém požáru u nás vypadá.Ale tím víc to bude z lásky a od srdce, že chlapci?

Předávám ti dárek, který ti právem náleží.

https://www.youtube.com/watc...
04. 07. 2010 | 16:00

pro santonino napsal(a):

To je těžké. Po 40 + 20 letech huštění Kapitálu, třídního boje, krizí z nadvýroby apod. do palic se těžko přemýšlí vlastní hlavou. Když si spomenu na ty bohorovná tvrzení a antagonizmu tříd a nevyhnutnosti historického vítězství proletariátu, tak je mne špatně od žaludku. Kdo to je dneska proletář? V dnešní Evropě ten, co se není sám schopen uživit a musí se nechat zaměstnat. Kdo je dneska kapitalista? Ten, co se sám uživit je schopen a dává práci těm proletářům. Žádný antagonizmus, žádný třídní boj, symbióza! Když vemu těm 10000 nejbohatšímch po 1 miliónu, tak budu mít 10 miliard. Když dám o 10000,- méně 5 mil. pracujících, tak budu mít 50 miliard. To jsou počty!
04. 07. 2010 | 16:02

Džentry napsal(a):

Fíha: Max a Nocomment: Su s vami. Tož na venek to nemóžu prezentovač. Sprejerove by mi na baroko nafókali hakinkrajce. Ale dobre jest, že o sobe vime. Rano deme na mšu. V Brne zme pro papeža a biskupov tenkrat ušili deset tisic ornatu na letisko. Zlatom obšitych. Dobra robota. Dvacet milionu zme na tom podielu trhli! Bohovsky ma češi, že Čehuni to v danich zaplačili a nevi o tem. Ale to sa nik nezmie dobrať. Su demokrat. Liberal. Konzervativec. Kreativec, mi šepka cez rameno roba. Tož poslucham ju. Amen.
04. 07. 2010 | 16:06

Jan Petrus napsal(a):

Vážený pane Paroubku,

pletete si cizí slova. Klasifikace a kvalifikace není totéž. Ale z toho si nic nedělejte, to si pletou i chytřejší a vzdělanější lidé, než jste vy.
04. 07. 2010 | 16:10

jobol napsal(a):

to r.m.: to by chtělo doplnit aspoň přibližnou hodnotou ročního výdělku v dozorčí radě vs.náplň práce.Odpovědnost.
Pro neznalé to působí jako popud k založení čisticí strany sprosté jako dlaždič,surové jako kat
04. 07. 2010 | 16:34

Skaut napsal(a):

Když pane Paroubku slyším a čtu vaše povolební stanoviska, tak mi čím dále, tím více připomínáte Antona Špelce ostrostřelce. Proboha, dejte mu už tu medajli, nebo pokoj nikdy nebude.
04. 07. 2010 | 16:34

fedor napsal(a):

to Vidím
Naprostý souhlas.

Vystupování současných minulých politiků připomíná povyk zloděje: Chyťte zloděje.

Atřeba co se týká školného:
Do budoucích studentů se leje horem dolem, že nic není zadarmo, vše něco stojí, za vše se musí platit. Budiž. Jenže, za studium studentů budou platit rodiče. Pokud to bude na splacení po studiu, pak to bude s pěknými úroky, i když bude bankou stanovena ta nejnižší sazba. To si ale tento studentský potěr neuvědomuje. A nejhorší na tom je to, že z většiny našich vysokých škol nakonec budou vycházet absolventi s úrovní vědomostí dobrých a výborných absolventů průmyslovek a jiných odborných středních škol s maturitou před r. 1993. Je to poznatek z praxe, s níž se setkávala většina emigrantů do USA a byli postaveni tváří v tvář této zdrcující realitě v zemi svých snů. Dnes již za podobným poznatkem pomalu není třeba emigrovat. Máme to doma. Viz naši JUDr.s´ a PhDr.s´ z Plzně a některých jiných fakult jež se u nás po sameťáku namnožily jako sarančata. Nejhroznější ale na tom je to, že naši politici si to nechtějí přiznat a dokonce jsou natolik zpupní, že ani nedodržují prostřednictvím pazoury volného trhu smlouvu o přiznávání vzdělání na některých zahraničních školách, jejichž absolventi jsou hledáni a vítáni všude ve světě, jen u nás jsou jim házeny na každém kroku klacky pod nohy. Při tom by stačilo se podívat, které vysoké školy států celého světa patří v mezinárodním hodnocení mezi špičky a kdo se potácí svou úrovní někde uprostřed.
Konec konců, ani v té politice to nemůže potom vypadat jinak, vezmeme-li si třeba životopis svazáka Nečase, jenž pověsil vědomosti z VŠ školy na hřebík, stejně jako MUDr. Julínek a další a dali se na politiku. Nic než obyčejný, ba horší průměr.
Hlavně, že umí dnes strašit komunismem, raketami z Iránu, Talibánem z Afganistánu, a moslimy odkudkoliv. Osobně mám větší hrůzu právě z rádobypolitiků typu Nečas, Kalousek, Tluchoř, Svoboda a další, jimž pojmy charakter, poctivost a čestnost jsou více cizí než vlastní. Ohánějí se jimi jen jako různí savci před dotěrným hmyzem (občany) pouze v okamžiku, kdy se chodí k volbám.
04. 07. 2010 | 16:35

jaxx19 napsal(a):

Vláda ještě není jmenovaná, ale už to podle Vás kazí viz: "Přesto pokračuje tzv. ekozakázka " atd. Proč neumravníte Fišera? Ten je za to zodpovědný. On a Váš spolustraník Pecina. Jen Vy jste přece ten nejlepší...
04. 07. 2010 | 16:41

Brňák napsal(a):

Na Jyrku mně laskavě nesahejte! Bez něj by socani měli přes 50% procent. Naštěstí se zdá, že Bohuš s Michalem se mu celkem vyrovnají... Díííííííky!!!
04. 07. 2010 | 16:43

Webovka napsal(a):

ja si myslim,ze pane Paroubku jste nic nepochopil..Je spousta lidi,kteri maji socialni citeni,ale vas zpusob politiky s tim naprosto nema nic spoleneho.Jste hrobar CSSD a kvuli svemu egu a kariere jste ochoten udelat cokoliv...vcetne udavani a klepu.Mel byste odejit z politiky a treba neco zkusiz u neziskovek...co myslite?!!Tam se muzete zastavat potrebnym...:)
04. 07. 2010 | 16:44

Jenda napsal(a):

Pane Paroubku, mohli by se poučit i ostatní čtenři, myslím že byste se měl nejdřív pdoívat na tyhle odkazy http://www.mfcr.cz/cps/rde/... http://www.mfcr.cz/cps/rde/... http://www.mfcr.cz/cps/rde/... a bude víc než jasné kdo v tomto státě projedl nejvíce peněz, kdo zprivatizoval největší majetky a kdo nastartoval zadlužování země.
04. 07. 2010 | 16:50

PaKo napsal(a):

Bsismonik/mleziva :podnikatelé jsou požehnání,umí řídit firmu=jen ve svůj prospěch,tak mají podle tebe řídit i stát? Viz Německo:1/3 nákladů jde na účet státu, 1/3 na účet občanů, 1/3 na účet firem.My(politici) jsme jako vždy chytřejší.Zrubeme státní výdaje a mzdy ve st.sektoru (kromě soudců-ti by zase spor vyhráli)= co nezajistí z omezených financí stát budou si muset lidi zaplatit!Takže:100% zaplatí občané a k tomu DPH atd. atd. Hlavně nesahat na daně firmám a bohatým(aby bylo na provize)- srovnej Dánsko a dobrovolně vyšší daně.
ms/vico - tituly byly u nás zrušeny a zakázány užívat ve 20.letech min.století a dosud to platí!To nikomu nevadí!Mimochodem ten "čestný pan kníže" se nedávno v rozhovoru přiznal, že v 90. letech dal státnímu úředníkovi úplatek za vyřízení restituce!
04. 07. 2010 | 16:52

¨r.m. napsal(a):

Národní socialismus nás nemine, bída je větší než načančané statistiky min.soc.prc. uvádějí.
Nabízených míst může být prakticky polovina i pouhá třetina. 1 pracovní místo je vedeno 3x
viz. ukázka z Outsider Media -
Nedávno jsem našel jedno místo sekretářky pro konkrétní pobočku ministerstva zemědělství, které bylo nabízeno jak v kategorii „administrativa“, tak „zdravotnictví“ a dokonce „stavebnictví“. Někomu se to může zdát jako drobnost, ale z jednoho místa tak v celkovém souhrnu nabídek vyčarujete místa tři. A pak, že není práce :-)
http://www.outsidermedia.cz...
04. 07. 2010 | 17:02

Vojta napsal(a):

Pane Paroubku, byli jsme voliči ČSSD. Kvůli Vaší osobě a Vaší společnosti jsme poprvé ČSSD nevolili. Také se neradi vozíme na kolotoči a nechodím do hampejzů. Zaplať Bůh, že jste Vy a Tvrdík pryč.
04. 07. 2010 | 17:02

J.Jelínek napsal(a):

Bez celoevropské státní kontroly podniků a bank + kontroly podplácení toho (typu SD, Stasi, StB, KGB), bez zákonů proti lichvě a předražování, bez zákazu přesunů výrob, s pouze kvalifikovanými ministry etc. a bez tvrdých sankcí za porušování toho všeho jsou vše jen zbytečné řeči. Volby i referenda jsou vždy zkresleny následujícími koalicemi a vždy manipulovány předtím.
04. 07. 2010 | 17:03

Helys napsal(a):

Pane Paroubku. Měl jste moc špatné poradce. Nedal jste na hlasy z místních organizací. A že jsme vám posílali dobré věci k uvážení. Tvrdě jste si stál za svými našeptávači. Měl jste poslechnout lidi dole, ne ty vyžírky kolem sebe. Dostal jste spoustu připomínek, dobrých nápadů od solidních lidí, ale bohužel, byl jste úplně slepý a hluchý. Takhle to dopadlo. Mírnější razanci a bez nabubřelosti a vyhráli jsme. Lidi nechtěli vás, náš program byl dobrý.
04. 07. 2010 | 17:06

karel napsal(a):

Pane Paroubku
Založte prosím novou levicovou stranu. Budu vás rád volit a takových lidí znám spousty. Jsem 45 letý vysokoškolák s nadprůměrným příjmem, jsem však ekonom, takže mám naprosto jasno v tom, jakou katastrofální politiku představuje dnešní vládní parta. To bude teprve skutečně cesta do Řecka, za pár let zde zbude občanům rozkradený stát s obrovskými dluhy. Peníze budou v Toskánsku. Soc dem je dnes jen parta strejců, kteří se lísají v parlamentu do přízně dnešních mocných, aby na ně zbylo pár drobků ze stolu. Neměli přijímat žádné posty, pokud jim 118 nedala předsedu, neměli brát nic. Je to ubohé. Dejte prosím do kupy stranu, která bude tvrdě a nekompromisně hájit zájmy běžných lidí proti tunelářské mafii.
Váš volič.
04. 07. 2010 | 17:09

wiki napsal(a):

Vojta napsal(a):
"Pane Paroubku, byli jsme voliči ČSSD. Kvůli Vaší osobě a Vaší společnosti jsme poprvé ČSSD nevolili..."

Dost by mě zajímalo, koho jste tedy v těchto volbách volili.
04. 07. 2010 | 17:09

ZdeněkJ. napsal(a):

pro santonino
"Kdo to je dneska proletář? V dnešní Evropě ten, co se není sám schopen uživit a musí se nechat zaměstnat."
Zajímavé, to jsem nevěděl, že např. členové nové vlády budou proletáři.
04. 07. 2010 | 17:13

Toskansky PravicujiciDedek napsal(a):

Pucmidrat mi natolik rozesmal, ze jsem zalezl do stinu a misto PDA pustil notebook. Pucmidrati se naopak meli a maji v soucasne CR natolik dobre, ze si podojeni od pravicujicich expertu typu nejlepsiho ministra financi v Galaxii a jeho sponsoru nadobro zaslouzi. Divim se jen panu Paroubkovi, ze mu stale stoji za to Pucmidraty zachranovat a pokouset se jim otevirat oci. Vidim to i ve svem okoli, kdyz lide, co jsou na hunte s moznosti splacet najem, nerkuli hypoteku nebo leasing, jdou a voli toho, kdo je tezce podoji. Nebo se chvastaji, ze "nevolili toho Puchejre" a zustali doma.
Kazdy je strujcem sveho osudu a koho pali dobre bydlo...modli se ke KnizetiPanu, ktery ma v genech od predku, jak je treba byti prisny na svuj chudy lid...a skolne a osetreni treba platiti...aby chudy lid nemel (taky) choutky na uspech a na delbe o statky verejne. K odchodu pana Paroubka: i velky Charles de Gaulle nebo Winston Churchil zazili horke porazky, ale o to sladsi navraty. Pan Paroubek za dobu v opozici jen ziska na klidu a majetku. Pucmidrati si vyzkousi, co je to nechat si execirovat byt nebo pastousku za pobyt v nemocnici nebo i zpackanou operaci od synatora papinka, co "decku" koupil diplom, aby sousedi zavideli. Cesko melo neuveritelne vyspelou medicinu, socialni soudrznost i pristup ke skolstvi a vzdelani.
"
Vezmeme satecek a delejme: Papapapapapa.
04. 07. 2010 | 17:14

hans napsal(a):

Inu...v rámci tzv. rádoby demokratických principů jsou karty již dávno rozdány a někdo s námi hraje betla.Pravidlo zní,čím hůř,tím líp.A já se ptám našich nemocných mocných...qui bono?
04. 07. 2010 | 17:18

Petr - CESKOSLOVENSKO napsal(a):

V letech 1992 a 1993 obcane CESKOSLOVENSKA prihlizeli beze spetky studu demontazi sve vlastni zeme. Dnes se plne projevuji dusledky se vsemi negativnimi tendencemi. Osobne ale pocitam ze v kotline bude jeste mnohem hure. Nastoupena cesta moralni sebedestrukce je teprve pocatkem daleko hlubsich promen. Ceskosovensko v roce 1918 vzniklo zradou, tak jak bylo roce 1993 zradou z rozhodnuti uredni demontovano. Krik ponizenych nespravedlivych jinymi nespravedlivymi jen roztaci nekoncici kolecko osobnich zasti, ponizeni a frustraci. Basnicky receno "Ceska kotlina je dost v pjerdely pratele". Proto soudim, ze nebude v te zemi klid, dokud zradce, zlodej, agent KGB ci tuneldedek z hradu na maticku Prahu zhlizeti bude.
04. 07. 2010 | 17:19

Jirka napsal(a):

Tak Jíří jak je možný, že ses tam motal tolik let a teprve teď to vidíš? Proč jsi dávno nezasáhl proti korupci a tu možnost jsi měl a nic neudělal? Zřejmě proto, že jsi počítal s úplatky a když nejsi u lizu nechceš dopřát nikomu! Tomu se říká pokrytectví roky mlčet (celou dobu co jsi byl ten špičkový politik, jak teď Péťa píše v budoucím bestseleru o tobě) a když nesosáš tak teprve potom doznat, že víš jak to chodilo a bude chodit!!!
04. 07. 2010 | 17:25

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem několik hrubě urážlivých textů, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou debatu.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 07. 2010 | 17:25

romanpaja napsal(a):

Vážený pane Paroubku.
To, co se tady stalo při květnových volbách ukazuje a nezlobte se na mě, na totální hloupost české populace. Je to třeba říci naplno, lidé jsou schopni věřit jakékoliv kravině. Tyto volby využila pravice a založila je na nenávisti proti vám, jako osobě a na největší lži a to je strašení Řeckem. Správně to pojmenoval Václav Bělohradský ve své úvaze v sobotním Právu. Doporučuji všem si tuto úvahu přečíst. Nyní vám ani média nedávají prostor a všude je vidět akorát nejlepší ekonom pan Kalousek,který zavinil rozkrádání na ministerstvu obrany ve velkém stylu. Panu Fuksovi se mohu akorát smát, jeho působení v Příbrami, tak to přesně vystihujete.
04. 07. 2010 | 17:26

Daniel Rojan napsal(a):

Pane Paroubku a co byste řekl k mafii rodiny Kočků, s kterou se dlouhé roky přátelíte? Tuhle podnikatelskou svoloč a spodinu s sebou pro změnu táhnete Vy. Nejprve zaměřte pozornost do svého soukromí a pak komentujte ty druhé. Vždyť na večírku soc. dem. mafiánů se střílelo a jeden člověk přišel o život! Vy umíte jen jedno. Rozeštvávat člověka proti člověku a šířit třídní nenávist. Rozdmýchávat závist ve jménu obyčejného člověka, jako to dělal Gottwald. To, co zde píšete, to není kritika. Vy jen naostro ukazujete vady Vašeho charakteru a cílíte na podobně smýšlející osoby. Jsem obyčejný člověk a jsem rád, že Vás okolnosti zametly tam, kde nyní jste. Vy totiž jen škodíte. Nic jiného ani neumíte. Jste obyčejný travič studní, tedy negativista, který umí otrávit svou vizáží a projevem tisíce lidí. Pak se nedivte, že s Vámi nikdo z nové garnitury nechce spolupracovat. Jste zlý a zapšklý. Vem Vás čert! Daniel Rojan.
04. 07. 2010 | 17:32

r.m. napsal(a):

Hm,Hm...
Česká sociálně občanská strana - ČSOS, to nevypadá špatně.
Strana národně sociální - SNS, to už někdo má sakra..
Česká občansko sociální - ČOS, co tohle?
Komunisty jsme měli vystřílet hned zkraje, nemuseli bysme si teď lámat hlavu jak vzkřísit s normalizací neumazanou levici, která až podnikne všem viditelné kroky, by to mohla konečně ustát a být protiváhou kašparům co zastupují zájmy finanční oligarchie prý zprava.
Když je připravíme o výhodu netržního dumpingu na trhu ceny práce, jinak když jim odstěhujeme jejich otroky, vymůže si nakonec obyvatelstvo daleko slušnější podmínky a větší podíl na produktu Evropy 21. století.
Všechno ostatní jsou zpátečnické kecy absolventů katechismu nebo vumlu.
04. 07. 2010 | 17:33

ŠAKAL napsal(a):

Von si nedá pokoj...
04. 07. 2010 | 17:41

Bývalá volička napsal(a):

Pane Paroubku, nikdo Vám už nevěří, kdybyste říkal cokoliv. Zrovna tak, jako Nečasovi, Johnovi a Breptovi. Zaprodali jste republiku, ožebračili národ. Divím se, že máte ještě odvahu se veřejně prezentovat. 2O let se tady jenom dohadujete a výsledek? Škoda slov....
04. 07. 2010 | 17:44

AC napsal(a):

Emissary:

"No prosím, AC a další opojení Paroubkem,
tady to máte (odkazy na wiki), i když ten Váš příspěvek, AC, je na mazec. :)

Zřejmě jsem vás přecenil. Jen chudý duchem může odkazovat na minulost politiků na wiki.
Chápu, že být pravicový (nejlépe ve smyslu 19.století) je u nás momentálně in, ale vám (a neberte to osobně, pač stejně nepochopíte o čem je) evidentně chybí zpětná vazba, takže mazec vážený posměváčku, ten teprve zažijeme.

Vidím

S Vašimi příspěvky nelze než souhlasit.
04. 07. 2010 | 17:45

dědvševěd napsal(a):

Je dobře,že konečně se rodí vláda, která určí konečně nějaký směr. Pokud by se zase měla opírat o mandát max.102 hlasů, tak je ta vláda podle mně skoro zbytečná, protože nedokáže vůbec nic prosadit. Je to asi jako když jedete lodí na moři bez navigace či kompasu. Všichni se dohadují jaký směr je ten nejsprávnější, ale nerozhodnou se vůbec vyplout. Pokud se však vypluje tak alespoň k nějakému cíli se dostaneme. Tam se můžou načerpat zásoby popř. opravit navigaci a konečně dojet do správného cíle. Ale dojedete tam i když na podruhé.
04. 07. 2010 | 17:54

Levicový volič napsal(a):

Honem sjezd a nové vedení ČSSD . S takovýmaa profláknutýma a nicneříkajicíma ksychtama Škromách Urbám Onderka ty podzimní volby levice znova púrojede ato by byla hruza . Bojím bojím . Rychle pokud je čas
04. 07. 2010 | 17:56

Mravenec napsal(a):

To že Proubek má skoro ve všem pravdu asi nikdo nepochybuje že tady nastane sodoma gomora pokuď to dovolíme je pravda.Musíme se postavit na odpor jako proti komunistům tak teď proti těm modrým komunistům a jejich řiťolezcům a mafiánům!!!Nejprofláknutější Kalousek bude MF to je kozel zahradníkem,kníže blekota pokuď neusne bude radit a ostatní squadra to je hrůza silně to připomíná obrázky v hospodách kde bylo náš vysoce kvalifikovaný personál vás obslouží a byl tam hrobník,dement,žebrák atd. to přesně odpovídá budoucí realitě!
04. 07. 2010 | 18:02

superman Jyrka napsal(a):

To je toho. Jyrka by to zvládnul za půl hodiny:http://www.novinky.cz/koktejl/205145-britska-slepice-snesla-ctrnact-vajec-behem-dvou-hodin.html
04. 07. 2010 | 18:07

Kritik napsal(a):

Článek je pravdivý a dost přesně shrnuje současný stav ve zneužívání moci. Nicméně, že k něčemu takovému, jako je sobecké odebírání peněz z kapes většiny obyvatel, dojde, to přece věděl každý, kdo strany nynější koalice volil. Že přitom naletěl populistickým slibům a lžím o populismu sociální strany s více než stoletou tradicí, to je spíše záležitost pro psychology či psychiatry. Jeden z nich dokonce zde na blogu napsal poučný výrok: "Sociální debilila a imbecilita se dá léčit šokem." Horší by bylo, kdyby léčba nebyla možná vůbec.

Většina lidí považuje za největší div této země neexistujícího Jaru Zimermanna. Proč by stejná většina nepovažovala za svůj prospěch sebemrskačtví?
04. 07. 2010 | 18:07

Jirka napsal(a):

Hra na pravici a levici patří do muzea a minulého století Jiří! Jde o slušného hospodáře ve vedení státu a ten tam dvacet let nebyl ani z levice ani z pravice, takže si idee a podobný žvásty politiků už strčte všichni do jednoho někam!! Sračky ve státních financích jste zavedli rukou společnou a bylo vám všem kompletně buřt, že táhnete stát do hnoje, protože levice i pravice moc dobře věděla, že to zaplatí ten blb volič tak proč si nenahrabat třeba na pandurech! Perete se o ohlodanou kost kámo! Už nic nemáme a co máme nám tenhle rozežranej stát sebere! Ne občan, ale státní moloch všechno prožral i s tvým požehnáním! Proč myslíš, že dostal John příležitost? Protože zoufale hledáme kohokoli, kdo už nás nebude okrádat a berem všechno-není totiž kde brát, stáli jste všichni za zadek!!!!
04. 07. 2010 | 18:07

Pepi napsal(a):

Před volbama jsem dětem napsl parodii:
Z Hanse na Jana změním si svý jméno a až tuhle ČR celou DOKRADEM,
tak se vrátím na své orlí hnízdo a Češi pak budou sloužit Němcům všem!!
-
A k tomu jim přidal sTop09 zde (K.H.B):
Zle, matičko, zle!
Švarcemberci zde;
jeden, ten je jenerál,
a druhý je kardinál;
zle, matičko, zle!
-
NEMYSLÍŠ, nevolíš levici: ČSSD, KSČM, ČSSD,
ZAPLATÍŠ to draze pravici: Top09, ODS, V.V.
-
Je to tak jak zpíval Karel Kryl:
Farář nám slíbí néébesa a (církev už) čeká na majetky...!!
-
Dnes, pravdu vyhání ze škol i médií.
04. 07. 2010 | 18:08

MM napsal(a):

Vážený pane Paroubku, Vaše neustálé napadání těch, kteří ve volbách uspěli, je už opravdu k smíchu. Stejně jako většina Vašich "argumentů". Snůžka lží a polopravd, osobních napadání a hledání viníků Vašeho neůspěchu. Uvědomte si, že celé je to následek Vašeho, a jen a pouze Vašeho, arogantního chování a bití se v prsa "Já jsem nej", kterého prostě většina národa už měla plné zuby.
V současné době na mě působíte jako malé děcko, kterému vzali jeho oblíběnou hračku, a tak kolem sebe kope a hlasitě křičí "Vraťte mi ji". To se doufám nestane a vy zůstanete v zapomnění v Teplicích. Aspoň budete mít čas na výchovu dcery.
04. 07. 2010 | 18:11

Milan Kubeša napsal(a):

Že máme tuto vládu (vládu 118) je holý fakt. Volby občanů to takto zařídily. Zařídili to občané, kteří uvěřili Kalouskovi, Johnovi, Schwazenberkovi. Nejmenuji Nečase a ODS, jelikož jak Nečas, tak i ODS jsou velké NULY. Je správné, aby ten záchod vyčistili, totiž oni sami potentovali. Tak je to správné. Nechme je vymáchat ať ukážou co umí. Pokud to přeženou a krizi budou řešit na úkor střední vrstvy - tak se dočkají (a to velmi brzy) toho, že vyjdou lidi do ulic. Vláda v tomto předpokládaném složení vydrží tak 2 roky a to je ještě, myslím, dost.
Jinak, socdemáci, Vy jste také zavinili tu nevýhru ve vilbách. I pan předseda Paroubek na tom nese vinu, i celé vedení na tom nese vinu. Kde se ztratila ta ofenzíva v argumentech jako tomu bylo v krajských volbách? Asi jste usnuli na vavřínech.
04. 07. 2010 | 18:13

Jag napsal(a):

Paroubek zase píše LŽI.Porodné se neruší,akorát se ruší u vychytralých porodních rodičů a porodné na 1 dítě je určitě dostačující.Nízká sazba DPH se snad nezvyšuje a ostatní jeho politiku známe.Stavební spoření už dnes není potřeba takto podporovat.Bytů je nedbytek,akorát je potřeba udělat deregulace nájmů a ne zastavovat dále zemědělskou půdu a prznit krajinu a města.podporou stavebního spoření stát udělal chaos na trhu s půdou-ceny stavebních parcel a ceny zemědělské půdy,s nemovitostmi také-cenové nemovitostní bubliny.Je potřeba nemovitostní sektor uvést zpět do tržního prostředí bez dotací a prznění trhu státními penězi.
04. 07. 2010 | 18:14

r.m. napsal(a):

ŠAKAL napsal(a):
Von si nedá pokoj...

přesněji zájmy průmyslové a finanční oligarchie..." vztaženo k těm Kašparům ala Kalousek Kníže, plazma Nečas, no a jsem zvědavej na toho androida z Techníčeskogo institúta na MPSV.
04. 07. 2010 | 18:16

sarkasta napsal(a):

Jen se levičáci vztekejte, jen pěstičkami vyhrožujte, dál síru dštěte. Přitom právě vy jste těmi největšími zloději. To vy pobíráte sociální dávky a dojíte stát a parazitujete na středním stavu a živnostnících. Teď vidíte, že tahle éra blahobytu končí a bojíte se budoucnosti. Uklidním vás. Nic strašného se nestane. Jen budete muset zvednout svoje tlusté zadky z gaučů, zašpuntovat lahváče a jít pěkně makat, jako normální Evropané. Práce šlechtí, milí levičáci. Přeji vám hezké prázdniny. :-) Makat se holt musí.
04. 07. 2010 | 18:19

Franta napsal(a):

Paroubek sice vyhrál, ale nestačilo to k úplnému vítězství. Teď všichni kolem mě zjistili, že udělali chybu s volbou některé strany trojkoalice. Slušnost před volbami byla na straně ČSSD, proto to podruhé tak dopadlo. Této vládě bez programu dávám max. 1 rok.
04. 07. 2010 | 18:19

JC napsal(a):

Tohle je nejpřesnějí popis Paroubkova charakteru, který jsem kdy četl. Ani ve snu mě tehdy nenapadlo že by to s tím "nepremiérováním" mohlo být pravda.

Dopis Jiřímu Paroubkovi
Vydáno dne 05. 09. 2006

Jiří Paroubku! V roce 1989 jsem si Tě ve výběrovém řízení prosadil za ekonomického náměstka - všeobecná a mzdová účtárna spolu s inventurním oddělením potřebovaly podle mého tehdejšího názoru „mužskou ruku“. Tvou kvalifikací bylo, že jsi byl chlap, měl vysokoškolské ekonomické vzdělání a dělal jsi u Restaurací a jídelen pro Prahu 1 ekonomického náměstka.

Určitě mi imponovalo, že jsi nebyl v KSČ, ale v Československé straně socialistické a podle mých informací jsi byl považován u restauratérů za „rebela“ - takového chlapa jsem do týmu usilujícího o „státní podnik“ potřeboval.

Za pár měsíců se ukázalo, že nejsi rebel, ale remcal, u ČSS už jsi sice nebyl, ale osvojil sis bolševické manýry. Tvou VŠE jsem nezpochybnil, ale přes Tvou ekonomickou praxi u RaJ Tě ženské z účtáren v odbornosti strčily do kapsy. Zůstalo Ti, jako jediná přednost, Tvé mužství. To ale bylo na funkci náměstka i za komunistů málo.

Z oněch společných měsíců ve firmě Obuv Praha, kterou jsem vedl, si vybavuji Tvé sklony k autoritářství, schopnost veškerou odpovědnost za vlastní chyby svalovat na podřízené, neschopnost slyšet i jiný než vlastní názor a Tvůj zvučný baryton, kterým ses snažil překřikovat oponenty. Pamatuji se, že jsem společnou poradu vedení firmy, které se tehdy říkalo „ gremiálka“, musel nejméně jednou přerušit, protože jsi mlel tzv. svou a nebylo s Tebou žádné pořízení.

Pro úplnost - těsně před listopadem 1989 jsem byl za „ nekritické uplatňování metod tržní ekonomiky“ od firmy vyhozen, následně po listopadu 1989 firemním občanským fórem instalován zase jako ředitel a pak jsem v létě 1990 z firmy šel do privátního podnikání - Ty jsi, někdy na přelomu zimy/jara 1990 odešel na vlastní žádost tajemničit k předsedovi ČSSD panu Horákovi, který se vrátil z exilu. Tím se naše cesty rozešly.

Ano, ještě jsme se náhodně potkali krátce po ukončení Jubilejní výstavy, která skončila na tehdejší dobu s neuvěřitelným schodkem deset miliard korun, kde jsi vykonával pro mne tajuplnou poradenskou činnost a chlubil ses, jak sis finančně na výstavě pomohl. Sakra, jak to, že nikoho Tvé „ poradenství“ na úkor výstavy nezajímalo? Ani ČSOB, která dluhy z výstavy převzala?!

Dalších patnáct let jsem občas zaregistroval Tvé exotické chování na pražské radnici a v údivu jsem zíral, kde Tě nešťastný Gross vyhrabal pro funkci ministra a následně Tvá nová partaj ČSSD pro výkon premiérské funkce.

Prozraď mi ještě, jak to děláš, že jsi tak publikačně plodný - registruji desítky, nebo snad už stovky článků a příspěvků do novin a časopisů za rok Tvého premiérství, když za deset let v ekonomických funkcích u RaJ a v Obuv Praha jsi dal dohromady jeden jediný příspěvek do Československého pohostinství obsahově bez chuti a zápachu ruku v ruce s tehdejší kádrovačkou z RaJ? To Tě nyní osvětluje Duch svatý, nebo máš po ruce osobního „psavce“ s copyrightem „Jiří Paroubek“? Jiří, vůbec ses nezměnil - mé hodnocení je : jsi stále ten stejný neumětel, buran z páté cenové skupiny RaJ.

Tož, trochu si za prognózuji -Tvá chamtivost vládnout České republice Ti nezbytně v politickém slova smyslu zlomí vaz. Na funkci premiéra nemáš. Dovedu si Tě představit jako aparátčíka ČSSD krajského formátu. Na Tvém příkladu se naplňuje jeden z Parkinsonových zákonů, podle kterého jsi již dosáhl na funkci, na kterou nemáš.

Před deseti lety jsem jinému buranovi z Tvé partaje jménem Miloš Zeman formou inzerátu v LN vyjádřil své opovržení - jasně, nemělo to žádný praktický význam než ukojení mého ega, že si nenechám všechno líbit. To formou dopisu dělám i nyní. Vsaď se o flašku, že premiérem už nikdy nebudeš!

Tvůj bývalý šéf

***

Vybavuji si Tvé sklony k autoritářství, schopnost svalovat veškerou odpovědnost za vlastní chyby na podřízené, neschopnost slyšet i jiný než vlastní názor

Na Tvém příkladu se naplňuje jeden z Parkinsonových zákonů, podle kterého jsi již dosáhl na funkci, na kterou nemáš

Přemysl Skála, t. č. důchodce

http://www.hbl.cz/view.php?...
04. 07. 2010 | 18:21

r.m. napsal(a):

Pozor, pozor. Vnimánije, vnimánije.
Na východě Střední Evropy plánuje útok nebezpečný islámský terorista Škromách Urbán-Onderka.
Berte to jako komiks)))
04. 07. 2010 | 18:22

Emissary napsal(a):

Ano, AC.

„A ti, kdo se zajímají o Váš život před 89 by se na totéž měli zeptat svých rudomodrých idolů, je to jak s médii, jim také hloupá selektivita nevadí-vypíchnou jen to, co může škodit druhé straně, vlastní hnůj jim nesmrdí.“

No, já jsem se zeptal, jak jste si přál. Jinak, jen chudí duchem si nedokáži porovnat text od Paroubka a text z Wiki, který považuji vzhledem k množství odkazů a referenci mnohem objektivní, než životopis Paroubka, který si sám zveřejnil, když už jste musel aplikovat výše uvedené slovní spojení na mě.

Jaký morální kredit má politik, který sám z vlastní vůle ve svém životopisu vynechá značné období svého života, zvláště když to všichni ví? U mě žádný, u Vás velký. Tak na co si vlastně stěžujete? Na to, že máte dva metry?
04. 07. 2010 | 18:22

stále rebel napsal(a):

Soudruzi modráci, ten Paroubek z vás umí dostat maximum vaší omezenosti.
04. 07. 2010 | 18:27

zk napsal(a):

Jirka:
"Hra na pravici a levici patří do muzea a minulého století Jiří! Jde o slušného hospodáře ve vedení státu (...)"

Slušným hospodářem předpokládám myslíte toho, kdo svou rozpočtovou politikou nezpůsobí velké deficity. Jsou dva základní způsoby, jak toho docílit:
1) Zvýšit daně nejvyšším příjmovým skupinám
2) Přenést náklady na střední třídu a chudé (zvýšit spotřební daně, omezit veřejné služby, tj. zavést školné, zvýšit spoluúčast ve zdravotnictví atd.), daně bohatým nezvyšovat, případně jim je snížit
1) je levicové řešení, 2) je pravicové řešení. Nechápu jak může někdo říct, že mezi tím není žádný rozdíl. Je a sakra velký.

"Proč myslíš, že dostal John příležitost? Protože zoufale hledáme kohokoli, kdo už nás nebude okrádat a berem všechno-není totiž kde brát, stáli jste všichni za zadek!!!!"
Takže proto jste volil podnikatelský projekt Víta Bárty, spolufinancovaný pražskými kmotry ODS? Ani tohle nechápu.

dědvševěd:
"Je dobře,že konečně se rodí vláda, která určí konečně nějaký směr. Pokud by se zase měla opírat o mandát max.102 hlasů, tak je ta vláda podle mně skoro zbytečná, protože nedokáže vůbec nic prosadit. Je to asi jako když jedete lodí na moři bez navigace či kompasu. Všichni se dohadují jaký směr je ten nejsprávnější, ale nerozhodnou se vůbec vyplout. Pokud se však vypluje tak alespoň k nějakému cíli se dostaneme. Tam se můžou načerpat zásoby popř. opravit navigaci a konečně dojet do správného cíle. Ale dojedete tam i když na podruhé."
To je hodně podivná logika. Načerpat zásoby? Jaké zásoby asi tak načerpal Titanic, když narazil do ledovce?
Mám opravdu problém vyznat se v myšlenkových pochodech lidí volících pravici, soudě alespoň podle reakcí (nejen) pod tímto blogem, většina těchto voličů si názor vytváří hlavně pod vlivem emocí. To je pak těžké.
04. 07. 2010 | 18:30

hoven napsal(a):

zastánce obyčejných lidí, který za večeře v luxusních hotelech platí 2500Kč, jirka paroubek má potřebu se zviditelnovat. dobře pro pravici.
04. 07. 2010 | 18:40

Pepi napsal(a):

V Řecku a Francii se stávkuje a demonstruje za sociální Evropu.
-
Skončil boj protikladů (Hegel)
východu se západem...
a tak se sociální šrouby dále utahují...
-
I voli-či brzy pochopí co si zvolili..
04. 07. 2010 | 18:48

student napsal(a):

Kdo nejvic krici, vod toho to fici!
04. 07. 2010 | 18:48

Belzebub napsal(a):

Obdivuji vaši odvahu psát o věcech stylem vám vlastním. Nezapřu pocity nadavování a hnusu při čtení vašich zvrhlých řádků. Podle mého je pro tento stát mnohem lepší podnikatel, který neví jak se přesně řekne to či ono, ale umí to s penězi než mantáci z JZD a RAJe kteří nás svými socexperimenty, poslali do současného stavu. Vzpomeňte si soudruhu Paroubku na některé vaše výroky a výroky svých "moudrých" spolustraníků "dluhy se neplatí","100 000 000 nejsou žádné peníze", "více Philipsů a méně Rececových", "Kdo z vás to má" a jiné hlody. Podle mého vás a vaši "stranu" volili převážně lidi toužící po dávkách jakéhokoli druhu ať už šly z jakékoli kapsy. Nutno z mé strany podotknout, že 5 mých zaměstnanců mělo štěstí, že jste nevyhrál tyto volby a nemohl split slib navýšení odvodů. Pokud by se tak stalo bylo těch 5 možná už dnes nezaměstnaných.
04. 07. 2010 | 18:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy