Chtějí zardousit český fotbal!

01. 12. 2010 | 14:08
Přečteno 11803 krát
Jsem ve střetu zájmů, nezapírám. Rád chodím na fotbal a ještě raději jsem ho v mládí hrál. Tak jako statisíce jiných českých kluků. Dodnes mi zajímají výsledky českého fotbalu, národního mužstva i klubů. Nějak se nám v posledních letech moc nedaří, bylo by proto dobré něco udělat zejména pro mládež. A nepřipustit diletantské kroky, které by destruovaly systém výchovy mládeže ve fotbale.

Je všeobecně známo, že pokud jde o podporu sportu ze státního rozpočtu, je Česká republika velmi macešská. O tom svědčí nelichotivé třetí místo od konce v pomyslném „pořadí“ členů EU v přepočtu příspěvku na jednoho obyvatele. Tuto smutnou skutečnost potvrdily v loňském roce jak ČOV, tak i MŠMT ČR!

Částka 1,9 mld. Kč, kterou MŠMT ročně pro sport vyčleňuje, je určena pouze na vybrané programy, na nichž má stát zájem (státní reprezentace, talentovaná mládež, vybrané akce a investice, např. neblaze proslavené MS v lyžování, apod.). Z těchto programů se na podporu amatérského sportu nedostane prakticky nic.

Proto, i vzhledem k poklesu výtěžku od Sazky, a.s., zavedl v roce 2007 tehdejší (ale i současný) ministr financí Kalousek tzv. kalouskovné, což až dosud bylo 300 mil. Kč, poskytovaných do sportu prostřednictvím tzv. střešních organizací sportu (ČSTV, Sokol, apod.).

Pro rok 2011 připravili ministři Kalousek a Dobeš dvě novinky: jednak na místo 300 mil. Kč to bude pouze 270 mil. Kč, a především se zcela změní mechanismus rozdělování.

Přestože např. v ČSTV si až dosud svazy a kluby tento příspěvek bez problémů a hádek rozdělovaly hlasováním na valné hromadě podle kritérií, na kterých se předem dohodly, vidí oba pánové nutné místo spolkové demokracie nastolit (z)vůli státního úředníka.

Takže – podle Kalouska a Nečase - už od příštího roku nikoli valná hromada ČSTV (jakkoli lze mít k tomuto spolku výhrady, stále zastřešuje přes 1,2 milionu sportovců a přes 80 sportovních svazů!), ale ministr financí rozhodne, kolik má který svaz dostat (kritéria se tají, neboť zřejmě ani nejsou potřeba), protože on nejlépe dovede odlišit potřeby florbalu, juda či lukostřelby a dalších sportů! To je přímo skandální.

Vzniká logická otázka, zda mají Kalousek a jeho kolega Dobeš tak málo práce a starostí, že si dělají ambice rozlišovat potřeby sportovních svazů…? Pochopitelně, že nikoli. Jde totiž o něco úplně jiného.

Cíl této kašparády je jediný: poškodit a potrestat český fotbal. Jde totiž o to, že až dosud se v ČSTV cca 50% těchto prostředků dělilo mezi sportovní svazy a 50% mezi tzv. regionální sportovní sdružení, působící v hranicích bývalých okresů. Tato sdružení vytvářejí zázemí pro sportovní činnost v daném regionu, kterou logicky prezentuje ve zdaleka nejvyšší míře fotbal jako nejrozšířenější a nejpopulárnější sport (týden co týden se v hracím období sehraje v ČR přes 8.000 (!) mistrovských a další tisíce přátelských utkání. Z toho více než tři čtvrtiny v mládežnických kategoriích. Drtivou většinu z nich zajišťují právě okresní fotbalové svazy. V nich pracují výlučně dobrovolní (!) funkcionáři, kteří by při ztrátě zázemí, které v současné době představují právě regionální sportovní sdružení, nemohly fungovat. A proto pp. Kalousek a Dobeš chtějí nechat regionální sdružení vykrvácet, abych co nejvíce „zasolili“ fotbalu, který se prezentuje jako lidová zábava, jako sport pro všechny.

Je tedy jasné, že vůbec nejde o nějaké zprůhlednění toku státních prostředků tak, aby se dostaly jen k „malým klukům“; argumenty o platech nadbytečných bafuňářů („velcí kluci“) jsou bohapustými populistickými žvásty, protože prakticky všechny utrápené státní peníze jdoucí až dosud do fotbalu (letos se jedná o 22 mil. Kč) končí téměř výlučně u mládeže.

Nelze než souhlasit s předsedou ČMFS Ivanem Haškem, který říká jasně: „Věřím, že politici nemůžou říci v tuto chvíli projektu ano, shodili by celou strukturu fotbalu.“ (Sport 25. 11. 2010).

Lze jen doufat, že Kalousek a Dobeš nedovedou svůj šílený plán destrukce do „vítězného“ konce. Tedy do smutných konců.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

Každý politik si myslí, že ví lépe než ostatní na co naše peníze dát. Vy jste dozajista nebyl jiný, pane Paroubku.
01. 12. 2010 | 14:31

J. Divíšek napsal(a):

Otázka je, k jaké destrukci by došlo, být tam vaši "odborníci". Jsem rád, jak to dopadlo a doufám,že jak ČSSD, tak KSČM, jako sesterské partaje, budou dlouhá léta jenom závistivě přihlížet.
01. 12. 2010 | 14:33

safari napsal(a):

Tak to jeho hrání fotbalu bych chtěl býval vidět. Ozve se někdo z jeho spoluhráčů?
01. 12. 2010 | 14:34

Ládik!!! napsal(a):

Už jste byl u lékaře?
01. 12. 2010 | 14:34

JF napsal(a):

Jasně! - volnočasové téma po včerejšku. Chápu! ;-)
01. 12. 2010 | 14:37

VELKÁ KORYTACE napsal(a):

01. 12. 2010 | 14:38

Chcaldo Rini napsal(a):

Špidlo , Křeček , Paroupek ?
Že vy ,kluci, nemáte co pořádného na práci ? Což tak jít odklízet sníh ?
01. 12. 2010 | 14:39

Zdenek napsal(a):

Otázka je, kdo bude rychlejší, kdo dřív zardousí český fotbal... Jestli politici, nebo majitelé klubů (Slavia, Banik...)
01. 12. 2010 | 14:40

qido napsal(a):

ještě do hnoje jste nevrtál,pustese do toho
01. 12. 2010 | 14:41

kasa napsal(a):

jen víc peněz do sportu pane Paroubku,ty úplatky už za moc nestojí
01. 12. 2010 | 14:43

VELKÁ KORYTACE napsal(a):

Myslím, že je potřeba řešit horší průsery ( rostoucí státní dluh, zdražení elektřiny kvůli fotovoltaickému nesmyslu, začínající arktickou zimu, nízkou úroveň vzdělání atd. ). Paroubek je čistý populista, který se spoléhá, že je u nás spousta blbů, které zajímá jen pivo ( aktivně ) a fotbal ( pasivně ).
01. 12. 2010 | 14:46

fanda fotbalu napsal(a):

Vážení diskutující, myslím si, že pokud by Paroubek napsal, že dnes je středa, 1. prosinec 2010, tak někteří byste určitě reagovali, že je to blábol:-)))
01. 12. 2010 | 14:46

Mila888 napsal(a):

A nepřipustit diletantské kroky, které by destruovali... ??? Pane Paroubku - shoda podmětu s přísudkem se pokud vím učí už na základní škole... Doporučoval bych to po sobě aspoň jednou přečíst.
01. 12. 2010 | 14:49

Jirka z Chrudimi napsal(a):

Váš stranický kolega Gross může pár mládežnických klubů zasponzorovat.
01. 12. 2010 | 14:49

betio napsal(a):

Pro mě a za mě, jak fotbal tak Paroubek, mohou jít kam? Do pihele.
01. 12. 2010 | 14:51

MT napsal(a):

Zdravím Jiří - pokud se pamatuju, tak v případě volebního vítězství ČSSD jsi sliboval miliardy na stavby národních fotbalových stadionů jak pro národ Čechů, tak pro národ Moravanů i Slezanů.

Kdy bude předvolební slib realizován? Zvítězil jsi a nic, tak kde to vázne?
01. 12. 2010 | 14:52

RA napsal(a):

stále mi uniká fakt, proč je fotbal finančně podporován a například tenis ne. V tenisu si všichni hradí vše sami, proč by to nemohlo jít i u fotbalu ? Za druhé, kopaná nemá dobrý výchovný účinek na mládež, z fotbalu jsou známy pouze rvačky fanoušků, rvačky hráčů, filmování, demolice stadionů. Proč tedy podporovat horor jménem fotbal ?
01. 12. 2010 | 14:54

capitcha napsal(a):

Jirko, raději vymysli jak zlevníš elektřinu, jak si sliboval. A Sáblíkové stadion taky ještě ani nekopli.
01. 12. 2010 | 14:54

D. napsal(a):

Český fotbal už to má pár let za sebou.
Hrajte kuželky.
01. 12. 2010 | 14:56

Insert Your Name napsal(a):

Abych řekl pravdu, tak je mi to jedno. Ono totiž ty koryta jsou zatím dostatečně velká, takže zatím teče do bot jen Vám p. Paroubku.

Mimochodem technická, pro koho je tento článek psaný, do jaké cílové skupiny ?

Pro mladý ne, to by muselo být napsané trošku jinak. Tak pro koho ? Střední věk taky ne, těm už lezete krkem. Pro staré ? Snad mi nechcete říct, aby postarší paní si šla zastřílet z luku, samozřejmě pokud chce tak proč ne, ale je to úlet !!

Svatý Jozef ... :DD
01. 12. 2010 | 14:59

Milan Olšanský napsal(a):

Myslím, že změnit systém přerozdělování státních peněz co jde na sport je už velice dlouho potřeba. V naší republice se obrovskou měrou rozšířil třeba šipkový sport kdy pod licencí hraje přes 30tis. hráčů a přitom příspěvky od státu jsou takřka nulové. Je lež že rozdělování peněz mezi svazy bylo bez problémů. Nové sporty jsou jen okrajově uznávány a valná hromada "starších" si nikdy neodhlasuje aby se z dílu co jde jim dostalo ještě dalším.
Veškerý šipkový sport je tak většinou jen na amatérské urovni a silně na bedrech hráčů. Svazy aby měli peníze na provoz, musí finančně zatěžovat vlastní hráče a co nedostanou od státu vybrat na nich. To následně znamená spoplatnit jak samotné ligové utkání, tak trénink. A věřte že když hrajete jednou týdně ligu a trénujete 2x týdně, tak to nic levného není.
01. 12. 2010 | 14:59

jetotukormoran napsal(a):

...rychlobrusleni neni krasobrusleni))))
Jestli soudruh Paroubek neplete fotbal s kapesnim billiardem , ktery tak rad hraje....https://www.youtube.com/watc...
01. 12. 2010 | 15:01

on napsal(a):

Vyhodnotil jsem to tak, že můj čas je příliš drahý na to, abych si to přečetl. Sorry pane Jiří
01. 12. 2010 | 15:01

ali napsal(a):

Jsem vděčná
Za partnera, který noc co noc pomačká peřiny, protože není venku s někým jiným.
Za daně, které musím platit, protože to znamená, že mám stále zaměstnání.
Za nepořádek, který musím uklízet po oslavě, protože to znamená že jsem obklopena přáteli. Za šaty, které jsou mi trochu těsné, protože to znamená, že mám co jíst.
Za trávník, který je třeba kosit, okna, která je třeba umývat a okapy, které je třeba opravovat, protože to znamená, že bydlím ve svém domě.
Za všechny stížnosti, které poslouchám na vládu(a že jich je hafo a oprávěných) protože to znamená že máme svobodu projevu...a za "čistého a upřímného" Paroubka, kterého v jeho čistotě klidně můžu poslat do někam..
01. 12. 2010 | 15:03

koukal napsal(a):

hned v prvnim odstavci dve pravopisne chyby - to neni ten Jiri Paroubek, ktereho jsme znavali...co se deje?

"Dodnes m<b>i</b> zajímají "
"kroky, které by destruoval<b>i</b> "
01. 12. 2010 | 15:04

karel napsal(a):

V tom text jsem nasel dve hrubky v Y a I. Asi uz Roko nema na to, aby mu prispevky psal nekdo na objednavku.
01. 12. 2010 | 15:04

Miloslav Zítka napsal(a):

nedivím se, že fotbalový svaz křičí. Ale používá okresní struktury ČSTV pro řízení svých soutěží, tak ať si ty funkcionáře a kanceláře platí. Většina dalších sportovních svazů je k ničemu nepotřebuje tak proč by měl být fotbal zvýhodňován na úkor ostatních.
01. 12. 2010 | 15:05

karel napsal(a):

V tom text jsem nasel dve hrubky v Y a I. Asi uz Roko nema na to, aby mu prispevky psal nekdo na objednavku.
01. 12. 2010 | 15:05

Michal Macek napsal(a):

ahoj

obavam se ze se cesky fotbal zalknul sam,jen doufam ze z te mrsiny vyroste neco noveho...
01. 12. 2010 | 15:06

Viola napsal(a):

Dobrý den, pane Paroubku

možná by to šlo udělat tak, že by se z rozpočtu měst a obcí vyčlenily částky, které jsou na údržbu cest a daly se do sportu. Mládež by vzala lopaty a šla odhazovat sníh. Nebo teď mě napadla orginální myšlenka - automobilisti by si místo povinného přezouvání gum, které stejně v takovém sajrajtu nepomáhají, namontovali místo nárazníků radlice a každé auto by hrnulo a odhrnovalo sníh.
01. 12. 2010 | 15:06

sporťák napsal(a):

se mi líbí jak se tu zveličují zastánci malých sportů a taky by chtěli urvat něco pro sebe..jste směšní, když na to nemám, tak to nedělám anebo rekreačně!!
01. 12. 2010 | 15:07

Kryštof napsal(a):

Teda Paroubek , voni mě fakt příjemně překvapili /poprvé /.
Aby nedopadli jako ten Načeradec v Mužích v offsidu , co dostal na hřišti přes hubu .
Co na těch kopálistech viděj ?
Jsou jim blízký , já vím , protože voni sám zkopali co mohli i nemohli . Ty jejich blogšprechy jsou nezapomenutelný svejma hlubokejma myšlenkama . Nemlich tak jako byly osvětově poučný dílka vod jejich manželky . Já jsem rád , že maj rodinnej soulad , jak to mezi vzdělancema má bejt , aby nebyly vod domovnice po baráku ňáký řeči . Tak si daj pivo za dvě kačky , buřta a až zase něco moudrýho napíšou , tak mi dají vědět .
01. 12. 2010 | 15:11

Otis napsal(a):

Inu, pane poslanče, každá příležitost kydnout na politické oponenty dobrá, že? Co na tom, že proti návrhu se bouří jen dva největší svazy - fotbal a hokej - protože by musely na svá bedra (a své rozpočty) převzít administrativu, k jejímuž výkonu teď bezostyšně zneužívají pracovníky ČSTV.
01. 12. 2010 | 15:14

PatientO.T. napsal(a):

Tak, pane Sladký, očekávám váš komentář Paroubkovy gramatiky a vysvětlení, jak souvisí pravopis s inteligencí a politckým názorem.
:-D
01. 12. 2010 | 15:16

xxx napsal(a):

Nejde o překlepy či chyby. Článek je podnětný. Pravomoci přerozdělování peněz je třeba delegovat z nejvyšší úrovně na tu úroveň, kde mohou odpovědně a účinně rozhodovat odborníci.
01. 12. 2010 | 15:16

Novák napsal(a):

Dobrý den,
jsem pasivním pozorovatelem fotbalu v tv...a když to shrnu, zajímají mě výsledky, tedy to, jaké fotbalové umění na obrazovce vidím...tuším, že existují rozdíly mezi britským, německým a španělským fotbalem...musím bohužel konstatovat, že pro to, co se odehrává v rámci naší ligy se mi nedostává příměrů...jediné, co se dozvídám je, v jakém novém sporťáku se který fotbalista vozí a jakou prostitutku s prominutím osouložil...když ale dostanou naši hoši přihrávku, poskakujou okolo balónu jako banda alkoholiků, kteří vidí fotbalový míč poprvé v životě...proč se více nesnaží hráči, trenéři, aby byl fotbal opticky zajímavější? Slyšel jsem názor, že je to o penězích. Skutečně o penězích? Není to o nějaké touze a chuti hrát...? Předvézt dovednost, být lepší než brazilští a španělští kouzelníci s míčem...není to o hledání fotbaloívých strategií..? Tohle všechno mi u našeho fotbalu chybí...a obávám se, že s tím žádné peníze nic neudělají...S pozdravem P.
01. 12. 2010 | 15:16

kristusek napsal(a):

Milan Olšanský - konkrétně co se šipek týče, máme tady u nás jeden klub, samozřejmě v hospodě - po zdech plno pohárů, zjevně se jim daří. A taky trénují dvakrát týdně.
Ale pokaždé se přitom ožerou jak dobytci. To se pak nedivím, že to leze do peněz.

V každém případě je třeba souhlasit se zásadní myšlenkou tohoto blogu - pokud přerozdělování nezvládá pořádně ani ČSTV, proč by to probůh měl zvládat ministr financí? To na to snad vytvoří zvláštní odbor? Inu, proč ne, nějaký jeho kamarád potřebuje trafiku... hlavně že budeme spořit.
01. 12. 2010 | 15:18

Milan Olšanský napsal(a):

sporťák) Některé "malé sporty" jsou malé jen proto, že nejsou dotovány jako ti druzí.
A taky nevidím nic špatného aby se snažili o zlepšení tohodle statusu.
01. 12. 2010 | 15:20

modrý edvard napsal(a):

Kruci, taky bych si rád přečetlo fotbalové kariéře p. Paroubka. Překvapuje mě, že jsem na ni nikdy nenarazil, když ještě byl u moci.
01. 12. 2010 | 15:21

Pobo napsal(a):

"... Na Jiřího si docela dobře pamatuji, i když byl o něco mladší než já. Ale oba jsme byli velmi zapálenými sportovci. Jiří byl sqjelý hráč a velký tahoun našeho fotbalového týmu. Velký tah na bránu, mistrovská technika kontroly balonu, neskutečný výskok a neskutečná hra hlavou.
Až do jedné osudové soboty roku, na který už si nevzpomínám který. Vláďa zahrával rohový kop, ale tentokrát to trochu příliš přetočil. Jiří svým osobitým způsobem naběhl na balon, vyskočil a už se chystal svou důraznou hlavičkovací technikou 'zabít' balon do sítě. Než si však uvědomil, že místo balonu trefí hlavou pouze břevno, bylo už pozdě.
Štěstím bylo, že náš klub již před rokem nahradil staré ztrouchnivělé fotbalové brány novými, ocelovými, a tak jsme tu bránu po Jiřího pokusu nemusi ani moc opravovat. Stačilo to trochu vyklepat.
Náš tým v kopané tehdy sice přišel o nenahraditelnou oporu, ale nás hráče utěšovalo, když jsme si jako správní vlastenci uvědomili, že tím náš národ do budoucna získává opravdu (,ale opravdu) špičkového politika. ..."

Úryvek z knihy pamětí neznámého pamětníka, kterého fakt neznám
01. 12. 2010 | 15:21

Pobo napsal(a):

modrý edvard napsal(a): "taky bych si rád přečetlo fotbalové kariéře p. Paroubka."

Kouzlo nechtěného ;o))
01. 12. 2010 | 15:25

Milan Olšanský napsal(a):

kristusek: Dyť říkám že to leze do peněz.:)
Ale teď vážně. Šipkový sport v této době musí být situován do hospodských lokalit. Protože svaz potřebuje peníze. A ty momentálně získává i od lidí, které si tam jen tak příjdou zahrát. Kdyby tam ty automaty nebyly, tak by měli peněz méně a tím by byla zátěž na hráčích ještě větší. A to je právě ten problém. Bez peněz se šipky z hospodského prostředí nikdy nevymaní.
01. 12. 2010 | 15:27

Drzá zrzka napsal(a):

80 sportovních svazů? Kolik je to funkcionářů ?
01. 12. 2010 | 15:27

DavidS napsal(a):

Pane Paroubku, oceňuji Vaši neutuchající vůli k psaní dalších a dalších článků na nejrůznější téma, a provokovat tím nekončící proud invektiv na svou adresu. Jste více teflonový než Merkelová ?
Myslím, že více lidí než tuzemský fotbal by zajímalo, jak si jako bývalý premiér a téměř neomezený pán nejsilnější politické strany vysvětlujete, že za 20 let nebyl s jedinou čestnou výjimkou odsouzen žádný z vysokých politiků ?
01. 12. 2010 | 15:28

jin napsal(a):

Fotbal a ostatní sporty jsou jen zájmová činnost jako každá jiná.Proč tam tlačíme miliony,když stejně skončí u bafuňářů a polobohů,kteří kdyby nebyli tak rozežraní,tak vyjdou se vstupným a příspěvky,které by měli zavést.Dnes je to jen bohapustý byznys.Podpora sportovní mládeže by měla vycházet z obcí a v nejnutnější míře,vždyť je ještě tolik zájmových činností,které nikdo nedotuje.Pane Paroubek, tlačíte si také svoji kuličku a nebo jde jen o politiku -ukázat jak to druzí dělají blbě?Moji zájmovou činnost,stejně jako spousty dalších, nikdo nedotuje a když si chci zasportovat,tak si vyběhnu do lesa.Totiž fotbal a hokej se u nás povýšil na náboženství,že se kvůli svým polobohům jejich "fandové"rvou a rozbíjí zařízení.Jinak to věčné otravování okecávání, v rádiu a TV ,jak hrály Koštěhůlky a nebo v Americe je už neúnosně otravné !!!
01. 12. 2010 | 15:29

Seraphine napsal(a):

tak trochu nechapu kam tim mirite... je to JASNY stret zajmu. fotbal z celeho rozpoctu dostava neumerne castky uz ted, napriklad jen v Brne v roce 2009 dostalo 1. FC Brno 80 milionu, Kometa Brno 1,4 milionu, Bulldogs Brno 30 000. Ve sportech, ve kterych jsou Cesi dlouhodobe nejuspesnejsi (hokej, florbal, kolova, hokejbal atd.) se penize neobjevi vubec, hokej drzi nad vodou jen fanousci, florbal je z vetsi casti dotovan rodinami hracu atd. Tyto penize rozdelovali politici! Ptam se proc by mel vetsinu penez dostavat sport, na ktery chodi malo divaku, ve kterem jsme za poslednich sest let nedosahli vetsiho uspechu, ve kterem na zebriccich dlouhodobe propadame? to je preci absurdni!

ps. pane paroubku, myslite si, ze v jinych sportech nez fotbale hraci nepracuji pro sebe a pro druhe? znam spoustu hracu (florbalovych), kteri jsou zaroven rozhodci v nizsich soutezich a zaroven jeste treneri mladeznickych klubu... fotbal neni jediny sport na svete a doufam, ze dlouho uz takto taky vniman nebude.
01. 12. 2010 | 15:30

PePa napsal(a):

Milý Jirko,
ať napíšeš, co napíšeš, vždy tě národ nepochopí. Pravděpodobná příčina je nevzdělanost tupých Čecháčků a také to, že jsi nejlepší řečník v ČR, jak jsi sám sebe označil. Zalez už někam do nory a vem s sebou i Ratha.
01. 12. 2010 | 15:35

Baba napsal(a):

No jo, už jdu, Máňo.
01. 12. 2010 | 15:36

sporťák napsal(a):

šipky, úponové sporty anebo florbal jsou sice hezké,ale vznikly jako rekreační až se začaly cpát tam kde nemají co dělat..navíc od pohledu jsou to sranda sporty..
01. 12. 2010 | 15:37

joechen napsal(a):

A Jirko, proč by měl mít zrovna fotbal přednost před ostatníma? Protože ho máš ráth? Nasráááth!!
01. 12. 2010 | 15:37

hoven napsal(a):

já myslel, že pan jiří je odborník hlavně na hokej a krasobluslení
01. 12. 2010 | 15:39

eri napsal(a):

skutečně dramatické povídání a poučné...především proto, že jedinec, mlátící nesmysluplně do klávesnice, je myšlenkově zcela mimo!
01. 12. 2010 | 15:39

realista napsal(a):

jednou za mesic udelam dobry skutek, treba pozdravim neznamou babicku nebo pohladim prasiveho psa

tento mesic jsem se rozhodl kliknout na jirkuv blog (omlouvam se ze jen kliknout, neb cist ty zvasty nemuzu, to by bylo vetsi utrpeni nez lestit jazykem verejne zachodky) aby mel pocit ze se o nej nekdo zajima...chudakovi asi musi pozornost dost chybet
01. 12. 2010 | 15:40

Al Jouda napsal(a):

Když nevím, zdali se píše mě nebo mně, tak napíši mi ! Je to takový náš Kolumbus ten pan Paroubek!
01. 12. 2010 | 15:40

eri napsal(a):

skutečně dramatické povídání a poučné...především proto, že jedinec, mlátící nesmysluplně do klávesnice, je myšlenkově zcela mimo!
01. 12. 2010 | 15:42

drzá zrzka napsal(a):

Sparťani jsou saláááti. A ČSSD takyyy. :o)))
01. 12. 2010 | 15:44

bum napsal(a):

Pane Paroubek,nějakej posranej fotbal nás fakt neživí....!!
01. 12. 2010 | 15:46

jin napsal(a):

Proč pořád někoho musíme dotovat?Jednou je to státní příspěvek na zateplování baráků,podruhé nějaký sport jehož příznivci nejvíc křičí a nebo mají lobbisty u pramene a myslí,že ten jejich je nejlepší,nejlidovější,nejužitečnější...Každý by si měl uvědomit,že když někomu dám,musím to druhému vzít.Už jen čekám,kdy sem dojde americký "sport" plivání tabákového baga na dálku a budou křičet,že chtějí také dotace...!
01. 12. 2010 | 15:49

JAHA napsal(a):

Ad: autor
"Je tedy jasné, že vůbec nejde o nějaké zprůhlednění toku státních prostředků tak, aby se dostaly jen k „malým klukům“;".

"Rád chodím na fotbal a ještě raději jsem ho v mládí hrál."
Jasne, o co Kalouskovi ide. Iba o to, aby Vam spravil napriek a nastval Vas☺.
01. 12. 2010 | 15:51

D. napsal(a):

Jíří Paroubek - táta českého fotbalu.
01. 12. 2010 | 15:52

Jarin napsal(a):

Obvykle tyhle plky nečtu, ale ty 2 hrubky hned v prvním odstavci mě zaujaly.
Pane Paroubku, pokud jste to opravdu psal, doporučuju buď nepsat, nebo si zopakovat základní školu (nezůstalo jen u těch 2 chyb) - za tohle by totiž moje děti dostaly, při nejlepším, trojku.
01. 12. 2010 | 15:53

Míra napsal(a):

Vážení pánové,Vy, kteří se neumíte ani podepsat svým jménem a máte oči zalité krví,vězte ,že vaše příspěvky nejsou k tématu o kterém píše pan Paroubek.Je fakt že finance od roku 1989 vymizely ze sportovišť a místo zábavy na hřišti děti se potulují po různých hernách,klubech,kouří trávu ,kradou a pohyb je jím na obtíž.Hold oddíly, které měly střediska vrcholového sportu- ze kterých jsou mimochodem i Jágrové ,Barošové apod.Dnes když jsi poleno a zaplatíš tak se na hřiště dostaneš.Ale to je systém?Vy kteří tady vyjadřujete své politické názory jste akorát tak na léčení.Po89 roce kdy se tato reforma úplně zbořila tam p.Paroubek přeci nebyl.V tomto případě má Paroubek PRAVDU.Míra
01. 12. 2010 | 15:57

ŠAKAL napsal(a):

Neuvěřitelné, překrásné , nadčasové ...
I Love Paroubek
01. 12. 2010 | 16:01

Doktor napsal(a):

Všem píšícím odborníkům přes sport bych doporučoval se seznámit se skutečným fyzickým stavem dětí a mládeže a následných výdajů za lékařskou péči ze státního rozpočtu. Zřejmě většině, dle příspěvků vyhovuje mládež, co z nudy droguje a krade a do kolika miliónů jdou napáchané škody? Sport není přeci jen profesionální, je potřeba peněz na údržbu a správu sportovišť v každé obci, kde to místní bafuňáři dělají gratis.
01. 12. 2010 | 16:01

Pobo napsal(a):

Doktor,
stačí si vzít kopačák a jít si zakopat na plácek, ne?
Za mých časů byly o hřiště pomalu bitky, dneska jsou prázdné, nebo se po nich za balonem honí akorát tak fotříci a "staříci".
01. 12. 2010 | 16:07

von kulak napsal(a):

Vys...r se na fotbal, Jiří, tvoje budoucnost je rychlokrasobruslení.
01. 12. 2010 | 16:17

Petr186 napsal(a):

ať jde do pr... úplně (fotbal) a nejenom ten. Je to sport buranů. Kdo chce, ať si kope, ale za své.
01. 12. 2010 | 16:18

Drzá zrzka napsal(a):

Pobo

Co kdyby se nějakému dítěti stal úraz, a rodiče by se pak chtěli s majitelem plácku soudit? Za našich mladých let jsme si za úrazy mohli sami. Prali jsme se měli modřiny, ale naučilo nás vyhrávat, ale i prohrávat. Při úrazu od rodičů ještě dostali, co proto. Věty jako nemehla, co jste zas vyváděla, slova jako vozembouch se z našich slovníků ztrácí. Bohužel.
01. 12. 2010 | 16:22

neo napsal(a):

Já s Paroubkem souhlasim.

Ale jsou i jiné zdroje, které je třeba vyšťavit na podporu sportu. Část daní ze sportu, procenta s výher z kurzových sázek apod.. , možná procenta z profismluv u hráčů.....
01. 12. 2010 | 16:26

Vláimír napsal(a):

Jirko starej se radši o své dítě,pokud je teda tvé a na fotbal radši nemysli.Nebo si myslíš,že by to šlo ještě více zkazit a zko-
rumpovat?Až si fotbaloví bafuňáři vzpomenou
a začnou dělat fotbal pro lidi,tak se fotbal
nebude mít špatně.
01. 12. 2010 | 16:28

Goooool napsal(a):

Paroubek,na Váš návrat do politiky nejsme ale vůbec zvědaví,a na Váš fotbal také ne...
01. 12. 2010 | 16:33

Lichti. napsal(a):

Za to, že je menší zisk ze Sazky si mohou její akcionáři, a ČSTV je největší akcionář, sami. Proč stavěli takovou megalomanskou halu (tzv. O2 Arénu)? Na Slovensku má být (ale bude?) MS v hokeji a stačí jim (Mezinárodní hokejové federaci) jen opravit starou halu, u nás se musela stavět megahala, a teď ČSTV, a s nimi i pan Paroubek, skuhrá, že nejsou peníze na sport. Měli si vše rozmyslet dříve.
01. 12. 2010 | 16:38

Pobo napsal(a):

Drzá zrzka:

No jo no,
celé to jde do ... začíná být postavené na hlavu. Obvzlášť jistý způsob myšlení.

A tak mne napadlo: A ti rodiče, není to výsledek toho skvělého husákovského babyboomu?
01. 12. 2010 | 16:40

PDG napsal(a):

Nu, nelze očekávat obranu něčeho přínosnějšího pro občana nežli zabývat se ochranou vysokých výdělků aktérů čutání? Je to jeden z nejdražších sportů a v souhrnu se sázkařením též nejvyšších výdělků na lidské závislosti.O tom, co stojí ochrana za státní peníze budovaných stadionů nemluvě.Mnohem lepší by byla podpora výchovy k všeobecné tělesné zdatnosti obyvatel ve školní tělovýchově.Tam by měla směřovat aktivita chytrých lidí,protože o tělesné zdatnosti dětí a mládeže se nám dnes může už jen zdát.Více peněz pro mládež v organizované Tv by byl velmi záslužný čin.
01. 12. 2010 | 16:44

agent napsal(a):

Nic proti , ale tady jasně bloguje banda sportovních antitalentu.Sedět u ,,compu" umí každej ,ale udělat něco pro Své zdraví to tady nikdo.
01. 12. 2010 | 16:46

Tenco napsal(a):

Na okrese vyrostou kluci, kteří pak plní :(( tribuny na městském stadionu.
Místní fotbalový klub má kromě dotací také příjmy z daňových defraudací /sponzorské dary/ a reklamy.

http://fotbal.sport.cz/clan...

Měl by část takto získaných prostředků vracet okresům.

Když už má být nějaká struktura.

Já na fotbal už delší dobu nechodím, ani nekoukám.
Je to jeden velký podvod a šaškárna.
Snad jediný přínos je v tom, že spoustu deprivantů se zde ukojí a takto se alespoň dočasně socializuje.
Ale myslím si, že návštěva kostela by jim prospěla více.
Možná i některé fotbalové primadony by tam měly občas zajít a zazpytovat si o tom či onom. :))

Mě ten brek nad našim chuďoučkým, zaostalým a opomíjeným fotbalem zkrátka připadá směšný.
Mí kolegové vyhráli svou divizi na MS v kroketu a nemají ani kde trénovat.
Potěmkon Kajnarovič Developenko /také ČSSD/ totiž uznává jen takové sporty, kde se může zviditelnit před řádnou masou.
Co by ho zajímal fakt, že hráči kroketu dnes ve světě tvoří společenství podobné tomu v golfu, včetně kontaktů pro byznys a investice.

Ale nejsou to takoví snobi a náfukové.
Zatím.
Možná až se jim začnou sypat prachy, tak vyměknou.

:---()
01. 12. 2010 | 16:53

Sportovec napsal(a):

Copak fotbalisti, ty maj peněz dost, ale co my regulérní fandové?
Lístky jsou drahé, a když se zradosti rozbije nějaké to okno bo poškrábe nějaké okno, tak abysme to platili my a ještě nás benga mlátějí.
Kdyby ty lístky nestály tolik, chodilo by víc lidů, byla by větší radost a fotbalu by to jistě udělalo dobře.
Pane Paroubku, líbí se nám váš zájem o fotbal, všichni ostatní se od něj odvracejí. Vím, že už nejste premiantem, ale, když pro fotbal něco uděláte, hlavně s tím abychom nemuseli tolik platit, náš hlas máte v kapse
01. 12. 2010 | 17:02

F.Srbek napsal(a):

Destrukce českého sportu úspěšně pokračuje. Opustili jsme úplně všechno, i to co se osvědčilo, včetně systémů přípravy mládeže a nechali "působit" trh. Jsou země, které přiznávají, že převzaly řadu zkušeností i od nás, zatím co my jsme skoro všechno s ideologických důvodů odvrhli. Konec však ještě bohužel není. Bída, kam se podívate. Stačí se podívat na fotbalové prvoligové stadiony, hanba mluvit. Máme ovšem stále na rozhazování. MS v lyžování v Liberci a dalo by so pokračovat. Za dané situace je každý úspěch malým zázrakem. Jinak od panaParoubka je to zcela nový přístup. Na fotbal byl zatím v ČSSD pan Březina. Dokopal to zpátky na magistrát v Praze a na hokej si ČSSD našla Šlégra, on něho ovšem převratné nápady neočekávám. Z aODS hraje Jágr, ale nějak nám to nejde. Snad někdy přístě?!
01. 12. 2010 | 17:32

Ja napsal(a):

Pane Paroubku, proč by se měl fotbal dotovat z "veřejných" peněz? Proč by měli daňoví poplatnící jako třeba moje pracující babička ze svých daní platit fotbalisty, když jí to vůbec nezajímá? Ať si ho platí Ti co ho chtějí dělat společně s fanoušky ze svého, ne z cizích "státních" kapes!!!
01. 12. 2010 | 17:39

Lubka napsal(a):

Ohlasů k věci,bylo drtivě mizivé množství.
Naprosto převažovaly názoru,dle mého názoru,zakomlexovaných primitivů,kteří ani nečtou text. Pouze autora. A mají hned jasno.
Jak že se to tu jmenuje,pane Stejskal? Diskuzní blog?
No to by jeden neřekl.
Diskuze jak vyšitá,že.
01. 12. 2010 | 17:57

stejskal napsal(a):

Nikoliv, paní či pane Lubko,

jmenuje se to tu jen blog resp. blogy. Diskutují zde pouze ti, co chtějí (či jsou toho schopni).

Je to logické, těžko můžeme někoho do diskuse nutit. Je to každého jeho věc, zda chce diskutovat, nálepkovat, nadávat či třeba mlčet.

Hezký večer.

Libor Stejskal
01. 12. 2010 | 18:07

Lubka napsal(a):

Však já vím,pane Stejskale. Jenom ze mě muselo to znechucení ven (nejsem ve fanklubu pana Paroubka).
Jenom si myslím,že je zde stále víc těch,kteří diskuze schopni nejsou.
Můj předchozí příspěvek neberte jako výčitku,ale smutné konstatování stavu.
Vím,že vy s tím nic neuděláte.
Také hezký večer.
01. 12. 2010 | 18:13

hups napsal(a):

Nějak se nám v posledních letech moc nedaří, bylo by proto dobré něco udělat zejména pro mládež.

Jistě budem lít do sportu miliardy a hned budem na vrcholu žebříčku FIFA a vyhrajeme každé MS že pane Paroubku? Vaš směšný populismus a nadutost je pro smích všem. Už nejste tak důležitý proto si musíte vylívat vztek psaním takových blábolů.

Neměli by jít peníze na důležitější věci než ne sport?
01. 12. 2010 | 18:58

hups napsal(a):

Ještě směšnější je snaha Paroubka a obecně voličů ČSSD, pořád kopat do Kalouska a Nečase.
Kdyby vládl Sobotka a dělal by to stejné jako Nečas tak by Paroubek na něj pěl chválu.
01. 12. 2010 | 19:01

KM napsal(a):

Fotbal, speciálně fotbal, je jedním z největších a nejtvrdších byznysů na planetě. Jestli je v nějakém sportu opravdu hodně peněz, je to právě fotbal.

Kdejaký nýmand, jen proto, že hraje naši první ligu, byť je v celosvětovém měřítku totální nula, je materiálně lépe zabezpečen než mistr světa nějakého "malého" sportu.
Ne, fakt nezávidím našim chlapcům jejich Ferrari a nóbl hadříky a hodinky. Je mi to fuk.
Jen nevidím důvod, proč by tyto přeplácené primadony (přeplácené ve srovnání s tím, jaké "výkony" na hřišti předvádějí) nemohly sponzorovat nějaké ty mládežnické kluby. Proč by nemohly peníze na sport odvádět sázkové společnosti a kasína, které mají místo toho možnost je odvádět na fiktivní charitativní společnosti, které si samy založily jen za účelem ukrytí peněz před zdaněním? Proč bych já měl hergot ze svých daní podporovat zrovna fotbal a ne třeba lukostřelbu????
01. 12. 2010 | 19:11

ya napsal(a):

To je teda pjekéjní situace!
Djobil je vjah českého fotbalu!
01. 12. 2010 | 19:11

Vy byt topra Čecha napsal(a):

Cituji:
Dodnes mi zajímají ...
...diletantské kroky, které by destruovali systém výchovy...
...kteří by při ztrátě zázemí, které v současné době představují právě regionální sportovní sdružení, nemohly fungovat...

Pane Paroubku, buď jste tento příspěvek psal ve stavu značného nervového vypětí nebo jste tímto úkolem pověřil někoho ze svých kolotočářských přátel.

Pokud přece jen vy osobně, tak to už vaši učitelé češtiny asi páchají hromadně sebevraždu.

Nedecimujte prosím české školství. Děkuji.
01. 12. 2010 | 19:44

hoven napsal(a):

vy si myslíte, že pan jiří ten fotbal dělá pro sebe????
01. 12. 2010 | 20:00

Drzá zrzka napsal(a):

Dnes na blogu aktuálně.cz 13 článků. Docela dost informací. Stačí jen vytěsnit ty nepodstatné.:o)
01. 12. 2010 | 20:03

jin napsal(a):

Lubko diskutuj,argumentuj a neházej všechny do jednoho pytle.Jinak jsi právě taková ,jaké tu odsuzuješ..!
01. 12. 2010 | 20:06

Karel-5 napsal(a):

Ten článek není o ligové kopané,je v podstatě o organizační struktuře mládežnického a základního sportu v nejnižších složkách všech sportovních odvětví.Někdo to musí samozřejmě řídit, jde o desetitisíce členů. Společnost má prospěch neb se stará o výchovu mládeže, stát profituje finančně z nájmů, dopravného a dalších výdajů, které platí rodiče dětí a amatéři.Kalouskovi nejde o úspory, vyřizuje si účty s Hušákem ze Sazky.Odnesou to děti a celá společnost. Vy jste úplně neschopni přemýšlet, vás ovládá pouze tupá nenávist k Paroubkovi.
01. 12. 2010 | 20:16

jin napsal(a):

Náš pes se také rád honí za míčem a vůbec ho ještě nenapadlo,aby si stěžoval,že nedostává žádné dotace./Nebo o tom nic nevím/On to dělá jen z radosti z pohybu.Naštěstí nečte takové blogy...
01. 12. 2010 | 20:31

filip II. napsal(a):

to ládík:
Váš příspěvek "Už jste byl u lékaře?" je projevem vaší - v lepším případě - slabomyslnosti, v horším případě pravičácké tuposti. Spíše vy jste zralý k návštěvě lékaře - psychiatra.
01. 12. 2010 | 20:33

Drzá zrzka napsal(a):

Karel-5

Slovo "kalouskovné" svědčí o lásce pana Paroubka ke Kalouskovi.
01. 12. 2010 | 20:34

hoven napsal(a):

vím, jak zachránit českou kopanou. paroubek pujde do brány.
01. 12. 2010 | 21:11

liberál napsal(a):

hoven:

A všechny zákroky budou platné i kopanec mezi nohy a ušetříme na ochraných pomůckách brankáře tím že mu žádné nekoupíme. :)
01. 12. 2010 | 21:27

hoven napsal(a):

liberál,
já jsem spíš měl na mysli to, že když bude paroubek stát v bráně, tak celý prostor maleho vápna bude vyplnovat paroubkovo břicho. takže soupeř bude muset hledat skulinu kudy propasovat balon.
01. 12. 2010 | 22:03

rk napsal(a):

Soudruh Paroubek se před a při tvorbě tohoto melodramatického dílka spojil zřejmě s Marťany a byl přitom ozářen - tedy nikoliv právě inteligencí . Pominu-li jeho pravopis odpovídající repetentovi od kolotoče , pak by se vzhledem k těm arogantně stupidním volovinám co tento hospodářský diletant z putyky napáchal a vědomě lživým žvaněním , jejichž byl autorem , měl "soudruh proletář" zatraceně držet v ústraní a být vděčen , že nebyl spráskán a následně vyválen v dehtu a peří .
01. 12. 2010 | 22:18

hoven napsal(a):

proč nemáte pana jiřího rádi?
02. 12. 2010 | 02:33

Václav napsal(a):

Kalousek je náš trest za to,že jsme nechali a dále necháváme neůplatné a neohýbatelné politiky i typu Jiřího Paroubka vašachovávat ze hry. Dobře nám tak.
02. 12. 2010 | 04:42

Realista napsal(a):

Já na rozdíl od Vás fotbal nesnáším a spousta jevů, které s sebou přináší ve mně spíš vyvolává hnus. Je to pozorností a prostorem, které mu média dávají enormně nafouknutá hra. Ve velké části populace vyvolává ty nejhorší, nejnižší,agresivní zvířecí, primitivně atavistické pudy. Patrně představuje svou společenskou úlohu - umožňuje jí vyventilovat negativní emoce a frustrace. Dává jí při tzv."fandění" falešný pocit vlastní sebedůležitosti. Šeď,prázdnotu a beznaděj vlastní existence nahrazují prožíváním virtuálních životů svých "idolů" - fotbalistů - krásné ženy, auta, bujaré párty, skandály, drogy ...Tuto úlohu fotbalisté hrají spolu s jinými "celebritami" V neposlední řadě se mi hnusí používání fotbalistů a tzv. "celebrit" v předvolebních kampaních politických stran v úloze jakýchsi Opionion leaderů (názorových vůdců) - názory většiny z nich mají asi takovou myšlenkovou hloubku, jako pomocného dělníka při výkopových pracech a jejich životní zkušenost je pro 99 % populace tak relevantní, jako životní zkušenost Paris Hilton.
02. 12. 2010 | 06:46

Aktiv napsal(a):

A co kdyby fotbalisté a funkcionáři si snížily své mnohamiliónové příjmy, a peníze dali raději do toho svého milovaného fotbalu...NENÍ PRÁVĚ V TOMTO PROBLÉM, A TO NEJEN U NÁS!Mají peníze z reklam, od sponzorů, od státu, a ještě jim to nestačí!SPÍŠE SI PROMLUVTE JAK LZE FOTBAL FINANCOVAT STÁVAJÍCÍM ZPŮSOBEM, MÍSTO FINANCOVÁNÍ STÁLE ZVYŠUJÍCÍ ÚROVNĚ FOTBALISTŮ A FUNKCIONÁŘŮ!
02. 12. 2010 | 08:18

Aktiv napsal(a):

omluvte mou chybnou gramatiku:A co kdyby fotbalisté a funkcionáři si snížili své mnohamiliónové příjmy, a peníze daly raději do toho svého milovaného fotbalu...Připojuji a zároveň souhlasím, že fotbalističtí nadšenci a okresní kluby by měly být podporovány. Dávám však otázku, lze i zde čachrovat s veřejnými financemi. Chápu, že ČSSD je kvůli volbám v tíživé finanční situaci, nyní získala účast na vládnutí v koalici ODS-ČSSD v Praze, a tak se snaží postaru bohulibými tématy přilákat souhlas veřejnosti, aby bylo možné ztrátu financí rychle vykompenzovat...Vy nějak ten dluh vykompenzujete vedení ČSSD, že:-)
02. 12. 2010 | 08:53

arlon napsal(a):

hoven
to by šlo, konečně pořádný golman do Edenu, Jyrka Edudant Paroubek. A zadara jako sociální síť.
02. 12. 2010 | 09:06

Standa Herel napsal(a):

Pane Paroubku,
Vy rozumíte naprosto všemu.
Jak to jenom děláte?
Napište o tom další článek.
A druhý dotaz:
Pomáháte manželce s psaní toho bestselleru?
02. 12. 2010 | 09:36

Jan Novák, Náchod - janovak@quick.cz napsal(a):

Apropos, pane blogující:
1/Budete brát na fotbal i Vaši dceru?
2/Od kolika let?
3/Budete jí dávat klapky na uši, aby neslyšela to "fandění"?
4/Budete mít sebou plynovou masku pro případ použití slzného plynu?
Mám jiný názor než pupkatý utrácivý (z cizího) bafuňář!
02. 12. 2010 | 09:42

Martínek napsal(a):

Můj tchán, Paroubku, mi o tom tvém fotbale co s tebou hrával vyprávěl. Na škole si byl jedno z největších zákeřných prasat, fauloval si a když už si to přehnal a viděl si , že ti chtějí dát přes ústa , tak si se schoval mezi cikány a ti tě v bezpečí vyvedli z plácku. Takže asi tak.
02. 12. 2010 | 11:20

jin napsal(a):

Fotbal profíků a "poloprofíků",je byznys jako každý druhý a neměl by být dotován státem,ale naopak měl by odvádět daně,nebo sponzorovat jejich potěr,aby bafuňáři a polobozi nežili v oblacích na úkor ostatních občanů !!!Jinak sdělovací prostředky u nás vyvolávají bezmeznou fotbalománii a hokejománii,že se z nich každou chvíli dovídáme i takové detaily,které můžou zajímat snad jen fotbalového fanatika.Tím jenom vyvolávají u "nepostižených" odpor k tomuto druhu byznysu.
02. 12. 2010 | 13:17

ŠAKAL napsal(a):

Teda, vy jste se hledali, s tou vaší .........
Žena expředsedy soc. dem. si Schwarzenberga dobírá také kvůli jeho řeči. Není mu rozumět, píše s tím, že to není lepší, ani když Schwarzenberg hovoří cizími jazyky.Paroubková nerozumí, proč si novináři libují, že Schwarzenberg je politik, s nímž by zašli na kafe nejraději. „Nechápu to,“ uvedla s poukazem na setkání s knížetem před televizní debatou, na níž Schwarzenberg dorazil s drobky na motýlku. „Chvíli jsem nevěděla, komu mám utřít bradu prvnímu,“ napsala Paroubková v souvislosti s malou dcerou, kterou měla při sobě.
Tvrdík je „prase“
Schwarzenberg není jedinou osobou, jež si vysloužila od Paroubkové nelichotivá slova. Paroubkovou zklamali ti, kdo jeho muže nepodrželi, když odstoupil po volbách, které sice ČSSD vyhrála, ale bez koaličního potenciálu. Petra Paroubková uvádí, že se vlastně za jejího muže nepostavil nikdo. Zejména šéfovi volební kampaně Jaroslavu Tvrdíkovi má za zlé, že se pak sám držel zuby nehty svého místa.
„Nechci být k Jardovi hrubá ani nespravedlivá, nebylo by to fér. Mě vlastně nikdy nic špatného neudělal. Jen se k mému muži zachoval jako to zvíře, ze kterého je vepřové,“ napsala Paroubková.
Kritizuje i oba hlavní kandidáty na předsednický post v ČSSD Bohuslava Sobotku (měl vyvodit odpovědnost po nepříliš velkém úspěchu strany při volbách do Evropského parlamentu) a Michala Haška. Ten se podle ní stal Tvrdíkovou loutkou. Pakt měli uzavřít bezprostředně po zastřelení podnikatele Václava Kočky mladšího na křtu Paroubkovy knihy, když se zdálo, že by to mohl být Paroubkův politický konec.
Ďuričko byl opilec a mluvil o Talmanové
Jako už dříve odmítla Paroubková v knize vazbu svého manžela s Kočkovým vrahem Bohumírem Ďuričkem, který si za čin odpykává trest vězení. Ďuričko se podle ní vždycky všude vnucoval a nezvaný se objevil i na svatbě Paroubkových. „Fakt, že mezi zvanými byla nejbližší rodina a jen pár přátel, mu nedělal vrásky,“ citovaly Paroubkovou stránky .Ďuričko prý rád pil a chvástal se. „O Lucii Talmanové tvrdil, že byla jeho milenkou, ale jediným důkazem pro jeho tvrzení byla jejich společná fotka z plesu ODS," píše Paroubková o manželce expremiéra Mirka Topolánka.

Přesto by Paroubkovou nenapadlo, že Ďuričko na večírku, kam ho nikdo nezval, zastřelí člověka. „Okamžitě jsem se polekala, že někdo zastřelil Toničku,“ byla její první reakce na telefonát o střelbě na oslavě. Tonička je fena baseta manželů Paroubkových.

Lži a drby, reagují osočení

Ukázky z knihy V botičkách od Diora vyvolaly nesouhlas osob, o které se Paroubková otřela. „Je frustrovaná,“ reagoval na iDnes Jaroslav Tvrdík a tvrzení označil za pavlačové drby. Bohuslav Sobotka věc nekomentoval, řekl jen, že paměti by se měly psát s větším časovým odstupem.

Michal Hašek o Paroubkové prohlásil, že lže.

"To jsem netušila, že (po Ďuričkově střelbě) Tvrdík sedí v restauraci s Michalem Haškem a plánuje, co bude dál bez Jiřího Paroubka," popisuje podle Parlamentních listů Paroubková údajnou schůzku v restauraci Monarch.

Hašek ale v době, kdy podle Paroubkové kul s Tvrdíkem pikle, pobýval v Brně. Z moravské metropole totiž večer ČT vysílala živě speciál Otázek Václava Moravce ke krajským volbám, kterých se jako lídr ČSSD na jižní Moravě Hašek účastnil. Tvrdík pak pro změnu nemohl být v Brně, protože moderoval křest Paroubkovy knihy v Praze.

„Petra Paroubková si zcela vymyslela moji údajnou schůzku s Jaroslavem Tvrdíkem. Byl jsem celý večer v Brně, v pořadu mě viděly a slyšely stovky tisíc diváků, kteří jsou tak v přeneseném smyslu mými svědky proti lžím a výmyslům paní Petr Paroubkové,“ komentoval Hašek na dotaz Práva tvrzení Paroubkové.

Podle Haška se Paroubkové zhroutil odchodem jejího manžela z čela ČSSD vysněný svět. Hejtman považuje za smutné, že se Paroubková snižuje k hloupým lžím. Navíc naznačil, že knihu nepíše sama.

„Kolik dalších takových lží asi její kniha obsahuje? Je mi Petry Paroubkové svým způsobem líto, odchodem Jiřího Paroubka z čela ČSSD se jí evidentně zhroutil vysněný svět. Je smutnou výpovědí o ní samotné a lidech, se kterými svoji knihu píše, že se dnes snižují k hloupým lžím, ze kterých mohou být, jako v tomto případě, lehce usvědčeni,“ uvedl Hašek.

Reakci Karla Schwarzenberga se Novinkám nepodařilo zjistit, ministr je v současnosti v zahraničí, stejně jako Petra Paroubková, která s manželem vyrazila do USA.
02. 12. 2010 | 13:20

rejpal napsal(a):

No, nejsem si jist zda osoba paní Paroubkové, neustále v kampani vystrkávána do popředí, nestále ČSSD nějaké to procento hlasů. nebyl šéfem kampaně Jaroslav Tvrdík?
02. 12. 2010 | 13:35

Sportovec napsal(a):

Bohužel nemám čas si pečlivě pročíst všechny komentáře. Ze spousty z nich je cítit pouze antipatie k panu Paroubkovi, věřte mi, také jsem nikdy nebyl a nebudu jeho fanoušek, natož pak volič.
Rušit demokratickou strukturu jakékoliv komunity a nahradit ji nestálým rozhodováním politiků, není nikdy dlouhodobě ku prospěchu věci. Třeba se za rok pan Kalousek, mimochodem aktuálně největší populista a demagog ve vládě, rozhodně, že v dalším roce nedá na sport ani korun, kdo mu v tom zabrání? Nikdo!
Řekněme, že sport by měl vždy rozvíjet tělo a pokud možno také ducha zúčastněného. Fotbal by si měl rozhodně poklidit na vlastním dvorečku, zejména první liga (hráči - idoly mladých) není příliš dobrým příkladem pro nikoho. Na druhou stranu, z jakého titulu, by měl stát podporovat šipkový sport? Nabízí dostatek pohybu (nejlépe na čerstvém vzduchu)? duševní rozvoj? Na jakých místech se tento sport zpravidla provozuje? Přínosy pravidelné pohybové aktivity ve skupině pod vedením odborníka jsou nezpochybnitelné (zdravotní, socializační, výchovné) a vypěstovat zejména u mládeže (zvyky přetrvají)pozitivní vztah k pohybu je velmi důležité a v budoucnu ušetří značné finanční prostředky ve zdravotnictví, proto by měl stát sportování (zejména široké veřejnosti) podporovat.
02. 12. 2010 | 14:01

Rhisus sardonicus napsal(a):

Myslím, že po vydání vzpomínek paní Petry, budou Paroubkovi nuceni omezit svůj společenský život na návštěvu fotbalových zápasů. Žádný z možných hostitelů si totiž nebude jist tím, nevydá-li paní Paroubková další denunciační pokračování...
02. 12. 2010 | 14:30

... napsal(a):

Státní podpora jakéhokoliv sportu je naprostá zhovadilost. Pokud se někdo chce dívat na bandu opic kopajících do míče, tak ať si to zaplatí ze svýho, nechápu proč bych na to měl platit já. Klub filatelistů taky žádné státní dotace nedostává.

Nehledě na to, že ve fotbale se evidentně točí takové prachy, že státní dotace vůbec nejsou potřeba. Jinak by se tam asi tolik neuplácelo, žeano.
02. 12. 2010 | 14:40

Sportovec napsal(a):

Ještě doplnění pro RA - samozřejmě, že tenis je ze státního rozpočtu podporován, jen jeho velikost je ve srovnání s fotbalem mnohem menší. To, že je tenis drahý sport, je dáno politikou klubů (ať už občaských sdruženích nebo obchodních společností) a možná svazu. Rozhodně je podporována reprezentace a také opravy a provoz tenisových hřišť v držení neziskových organizací.
02. 12. 2010 | 14:41

vidlemístoklíčů napsal(a):

Vážený pane Jyrko, pociťuji nevraživost a naštvanost lidí kolem sebe, kam se podívám. Jenže tito lidé, jsou naštvaní právě z vás, politiků, kteří bez rozdílu barvy dresu už nepokrytě kradou jako o život, mohou se spolehnout na stejně zkorumpovanou justici, arogantně ztratili sebemenší pocit sebereflexe (pár milionů za občasné posezení v nějaké té radě bez sebemenší zodpovědnosti je úplně v pořádku, protože tam sedím JÁÁÁÁÁÁÁÁÁ), rozkradli státní kasu a řeší to pouhým zdražováním. Z čeho ale plyne nevraživost u vás je mi záhadou. U zdroje jste hodně dlouho a hned na Magistrátu to musela být s bankou slušná rána a přísun na konto. Máte mladou, nesoudnou ženu, která vás obdivuje i v okamžicích, kdy už národ nevěřícně kroutí hlavou. Máte zdravé dítě. Tak kde pořád tu žluč a adrenalin čerpáte? Což takhle napsat jednou něco konstruktivního a stát si za svým názorem. Ne pořád jenom jak ne, ale jak ano a proč.
02. 12. 2010 | 15:19

Herodes napsal(a):

Sport (aktivní, v Česku převážně pasivní), kultura (aktivní tvorba i divácká účast), zahrádkářství )aktivníi spotřebitelské),.... jsou jen soukromé aktivity, které si mají obě strany hradit samy. Obírat daňové poplatníky ve prospěch různých bafuńářů mi připadá jako trestný čin porušování povinnosti při správě cizího majetku. Ať se o sportovce, umělce či zahrádkáře (nic proti nim nemám, ani proti církvím a dalším spolkům) starají jejich diváci a spotřebitelé, svým zájmem tak definují jejich důležitost a význam, a ne státní byrokraté a politici všech barev. Nic na světě není zadarmo, to, kupodivu věděl i Karel Marx, ale jeho "děti"-následovníci (sociální demokraté a komunisté) nikoliv a matou lehkověrným lidem hlavy.
02. 12. 2010 | 15:56

ironik napsal(a):

Nic proti zábavě, jen jsem přesvětčen že každou zábavu si má jedinec zaplatit sám, protože někdo rád vdolky a někdo holky, na obojí až na několik vyjímek normální občan NEMÁ.
02. 12. 2010 | 16:50

Jan napsal(a):

Kde berou Paroubek a Paroubková tu drzost. Ať nás nechají od jejich moudrostí a podrazů odpočinout.
02. 12. 2010 | 17:17

VLACHKAR napsal(a):

Myslíš to dobřea spávně,ale zde se ti nedostane uznání.Pisálkové na internetu jsou totiž primitivové,kteří ve vé účasti zde vidíjenom příležitost někoho urazit.Jsou to hloupí a zabědnění ubožáci,takže heslo házeí perel sviním nacházízde uplatnění.Fotbal mám rád,ale spíšejsem měl,jsem invalida,na zápasy nemůžu chodit a liga v televizi je zoufalost.Oostatních sportech bych si s tebou popovídal,ale zde ne.
02. 12. 2010 | 18:00

Franta napsal(a):

Tak jsem si myslel, že soudruh Paroubek je ekonom a že rozumí ekonomice, kterou prý studoval na VŠE v Praze ?? Ale ty některé jeho rozhodnutí v hospodářské oblasti v mnoha případech byly dost problematické a chaotické.. Možná, že by si měl ještě některé ekonomické věcí dostudovat..
02. 12. 2010 | 18:10

VLACHKAR napsal(a):

Ro je dobré,rady "odborníků" jsou velice "přinosné." Paroubek se opovážil napsat něco o fotbalu a o financích které do něj plynou.A hned se bajde jakýsi Franta,kteý mu vyčte jeho chování,prý chaotické,v hospodářství státu.Menší dotaz,je ten Franta profesor ekonomie nebo pisálek co se chce předvést?Ga
02. 12. 2010 | 18:35

rel napsal(a):

Paroubku , tvé znechucující bláboly se táhnou kontinuálně od půlky 70. let , kdy jsi v tisku oslavoval výdobytky Vítězného února ´48 ku potěše s.Bilaka a jemu naroveň postavených primitivů , aby jsi měl podporu soudruhů pro svůj karieristický / nikoliv karierní / růst. Jsi pouze zamindrákovaným reliktem reálného šokialismu , užvaněným diletantem ze IV. cenové skupiny s pozvracenými kostkovanými ubrusy . Tvé fantasmagorické vize silného sociálního státu bez jakéhokoliv reálného ekonomického základu byly a jsou vhodné pro pouťového vyvolávače ke Kočkovu kolotoči , kteréhož Kočku jsi předtím neznal , ačkoliv jsi mu jménem Magistrátu pronajal pozemek v Juldě Fuldě za symbolickou 1 Kč . Jsi lhář .
02. 12. 2010 | 18:39

Pozvracet se z tebe napsal(a):

Paroubek mysli zhuba takto: co lidi nejvic zerou ? - PENIZE - tak jim reknu ze jim je dam.... co dal lidi nejvic zerou ? - FOTBAL - tak jim reknu ze ho mam rad a ti druzi ho radi nemaji a chteji ho znicit.
Paroubku udelej mi radost a zastrel se
02. 12. 2010 | 18:52

Honza napsal(a):

Chtěl bych upozornit ty duté hlavy, které žvaní o tom, že Paroubek zase kecá nesmysly. Všiml si někdo z vás, při té vaší antiparoubkovské fóbii, která je výtvorem našich pravicovích ideologů a uhnízdila se ve vašich zmanipulovaných mozečcích, že předseda ČMFS Ivan Hašek má naprosto totožný názor???!!!
02. 12. 2010 | 19:20

Marek napsal(a):

Ať si to platí ti kdo na ten fotbal chodí nebo ho hrajou.
02. 12. 2010 | 19:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 12. 2010 | 20:33

Realista napsal(a):

ATT:
Velka korytace

Myslím, že je potřeba řešit horší průsery ( rostoucí státní dluh, zdražení elektřiny kvůli fotovoltaickému nesmyslu, začínající arktickou zimu, nízkou úroveň vzdělání atd. ). Paroubek je čistý populista, který se spoléhá, že je u nás spousta blbů, které zajímá jen pivo ( aktivně ) a fotbal ( pasivně ).

Zkuste si tak trochu dát do kupy 1+1, ať si nemusíte stěžovat na nízkou úroveň vzdělání aspoň u sebe: cílem fotovoltaiky bylo snížit emise oxidu uhličitého, jejichž projevem je i brzký počátek artické zimy. Ono to s tím souvisí.
02. 12. 2010 | 21:52

Koukol napsal(a):

Soudruhu Paroubku, škoda, že nejste předsedou vlády - to by se v Česku konalo i mistrovství v běhu pouštním pískem či skok hluboký z ledovce nebo skok o tyči přes jícen sopky. Vy byste to určitě zařídil. Vy umíte všechno, tak to se umíte i zastřelit. A bude pokoj.
02. 12. 2010 | 22:49

Fuchsa napsal(a):

Paroubku , tvé znechucující bláboly se táhnou kontinuálně od půlky 70. let , kdy jsi v tisku oslavoval výdobytky Vítězného února ´48 ku potěše s.Bilaka a jemu naroveň postavených primitivů , aby jsi měl podporu soudruhů pro svůj karieristický / nikoliv karierní / růst. Jsi pouze zamindrákovaným reliktem reálného šokialismu , užvaněným diletantem ze IV. cenové skupiny s pozvracenými kostkovanými ubrusy . Tvé fantasmagorické vize silného sociálního státu bez jakéhokoliv reálného ekonomického základu byly a jsou vhodné pro pouťového vyvolávače ke Kočkovu kolotoči , kteréhož Kočku jsi předtím neznal , ačkoliv jsi mu jménem Magistrátu pronajal pozemek v Juldě Fuldě za symbolickou 1 Kč . Je z tebe na blití.
02. 12. 2010 | 22:52

Olda napsal(a):

Pane Paroubku, napište nám raději co jste slíbil manželce, že do té své knihy blije ty vaše bláboly. Připomíná mi to chudáka paní Zuzanu, vaší bejvalku, jak také musela číst v televizi těsně rozvodem, že jste férový muž. Chce se mi z vás zvracet.
02. 12. 2010 | 23:05

jin napsal(a):

Máme spousty zájmových činností,které jsou nenápadné,velmi prospěšné a nikdo je nedotuje.Nejvíce dotované jsou však zájmové činnosti na úrovni náboženství,neboť mají své bohy a točí se tam velké peníze.Fandové,stejně jako fanatičtí věřící ,jsou schopni dávat své komunitě velké oběti a rvát se o "vyjímečnost"její a jejích bohů.Obě tyto "zájmové činnosti"mají nezdravě radikální způsoby,pokud jsou k tomu podmínky.Církve a jejich fanatici nemají naštěstí už vliv na stát,ale s fotbalovými fanatiky si neumíme poradit,nebo nechceme.Proč je obojí máme ještě podporovat ????
05. 12. 2010 | 12:21

Jan Novák, Náchod - janovak@quick.cz napsal(a):

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service v pondělí snížila úvěrové hodnocení Maďarska o dvě příčky na Baa3, tedy k těsné blízkosti spekulativní kategorie. Agentura svůj dopředu ohlašovaný krok zdůvodnila kontroverzní vládní fiskální strategií, která vede k k obavám z dlouhodobého vývoje veřejných financí.

Agentura upozornila, že může rating Maďarska snížit do spekulativní kategorie, "pokud se vládě nepodaří stabilizovat svou finanční sílu". Právě ztráta finanční síly vlády je podle Moody´s hlavním důvodem degradace úvěrové známky. Situaci podle agentury komplikuje to, že maďarské finance se snadno dostávají pod tlak zahraničních investorů, u nichž se nyní projevuje averze k vyšším rizikům.
06. 12. 2010 | 10:25

Jozef napsal(a):

Gratuluji,pane Paroubek!
Je videt, že Vaše příspevky čtou i openenti. Jak oponenti, kteří berou politiku jako "fotbal" tak ti, kteri aspon Vam budou oponovat protiargumentama. A jak vidim "fotbalistů" je víc.
Souhlasím s Váma, pravice a dnes reprezentovana pánmi Nečasem a Kalouskem budou slovo demoktacie ohýbat jak se jim to hodí. Jestli se hodí do krámu vysvětlovat, že domoktacie je kdy rozhoduje věčšina tak to bodou tvrdit. A jestli se hodí, že o něčem bude rozhodovat jednotlivec (diktátor, autorita), tak to bude taky demokracie. A "fotbalisté" budou křičet: "náš klub do toho!"
06. 12. 2010 | 10:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy