Bankovní tunel La Manche za desítky miliard

17. 07. 2012 | 16:30
Přečteno 3568 krát
Sedí takhle bankéři nad sklenkou tisícileté whisky a oslavují další příděl záchranných balíčků. Jeden těm dalším vypráví: „Kolegové, ty naše ztrátičky, to je srandička proti bance, kterou řídí jakýsi galaktický ministr financí. Představte si - sedm z devíti kontrolovaných úvěrových případů je default, to je, jářku, nějakých 77%, když v národní bance v té zemi vykazuje úvěry v selhání vůči podnikům na osmi procentech. Tomu říkám rekord!“ „Kecáš, ta banka by byla u nás dávno mrtvá!“ „Pozor, já neskončil,“ pokračuje vypravěč, „ta banka pouštěla čerpání úvěrů, když jí chyběla taková drobnost jako zajištění. Nebo uvolnila čerpání, ze kterého si dlužník stáhl zpět tu částku, kterou měl hradit jako vlastní kapitál!“ „Není možné, to by u nás dávno seděli jak ti úvěráři, tak hlavně ten dlužník!“ „No a největší prča - ta banka měla půjčovat exportérům a půjčila třeba na akvizici firem samotnému vlastníkovi těch firem, aby si je od sebe sám koupil! Tomu říkám tunel pod La Manchem!“. Kolegům spadla čelist. „Ty jo, to jsme břídilové!“

Vypadá to jako povídání o neexistujícím subjektu. Bohužel ten subjekt existuje. Měl pomoci našemu hospodářství k růstu, asi pomůže daňovému poplatníkovi od dalších peněz. Měl pomoci českým exportérům. Pomohl zejména dvěma vyvoleným. Proč? Jmenuje se Česká exportní banka (ČEB). Má být řízena ministerstvem financí. Měla, ale není. Nebo je? Jedno je horší než druhé.

NKÚ zveřejnil informace z kontrolní akce NKÚ č. 11/11, o hospodaření České exportní banky, za kterou ručí a kde vykonává akcionářská práva stát. Ze zprávy kontrolorů vyplývá, že banka řízena buď nebyla, nebo byla cíleně tunelována. Z téměř 150 miliard korun na podporu exportu především v letech 2007 – 2011 poskytla téměř 20 miliard jen dvěma firmám. Namísto exportérům platila téměř polovinu úvěru dodavatelům do daňových rájů. Proč asi? Nekontrolovala splnění podmínek pro poskytnutí úvěrů dlužníky, nekontrolovala plnění úvěrů na místě. Kontroloři vybrali náhodně devět úvěrů ze sta a z nich sedm je v selhání, pět má stejného dlužníka, tři další stejného jiného dlužníka. Jen u těchto náhodně vybraných úvěrů jde o 13 mld. korun, z nichž 8,2 mld. je již nenávratně vyčerpáno. I to půjčování na vlastní kapitál se potvrdilo. Jako by vám banka řekla: 30% projektu musíte financovat z vlastního, abyste nesl riziko, ale my Vám na těch 30% taky půjčíme. A stejně levně jako ten zbytek! Jako by vám banka řekla, já vám půjčím proti nemovitosti, ale nemusíte mi dokazovat, že nějakou máte, že vůbec existuje… Příjde Vám to jako hazard, podvod, šlendrián? Nu pak vězte, že ho zaplatíme. My všichni.

Stát totiž ručí za závazky ČEB. V roce 2011 to bylo 61 mld. Kč záruk, nyní to už je 90 miliard. Ministerstvo financí přitom o zárukách neúčtovalo na podrozvahových účtech, znamená to, že pan galaktický ministr financí zasekl mezi roky 2009 a 2011 sekeru státních financí ještě o minimálně 30 miliard korun hlouběji. A nikomu o tom nešpitl ani slovíčka. Na jeho obranu – ČEBu vždy vládli nominati ODS, i současný šéf Uvíra je z této protikorupční a protikmotrovské líhně.

Paradoxně, ČEB spoléhá na pojistky úvěrů od Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP). Ono je to ale z jedné kapsy, pánové, jen odpovědnost si trošku naředíte. Tedy u těch, kteří vám ještě věří. ČEB svou práci dělal, ale až tak špatně, že ani EGAP nebude nucen pojistky hradit. Takže to zbývá zase na občanovi. Ten má široká záda, unese to.

Banku, stejně jako EGAP řídí ministerstvo financí. O propojení bývalého vedení banky s politiky ODS si špitali vrabci na střechách. Jen si ani oni nedovedli představit ten nepořádek, který tam zavládl. O odbornosti nového vedení a kvalitě úvěrové knihy se vyprávěly báchorky. Teď se ukazují býti nikoli skazkou, ale hororem. Přepokládám, že vláda rozpočtové odpovědnosti řekne, že se jedná o nedorozumění, vše je jinak a vůbec... Připomínám jen, že v době, kdy se hledají miliardy zvyšováním DPH, se ukazuje, že pod taktovkou galaktického ministra financí a nečasovsko-topolánkovské ODS se v ČEBu s velkou pravděpodobností rozkradla a zmizela v prapodivných úvěrech větší část ze 150 miliard korun. Kontroloři zatím našli asi devět miliard. Prověřili také jen 10% úvěrů banky. Co Vy na to, pane ministře? Nejste i s vládou zralí na demisi? Nejste i s vládou zralí na cosi daleko horšího, než je demise?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

dr moriarty-kalousek napsal(a):

Ne na demisi. Na tepláky.
Petice na podporu policejního prezidenta za hodinu a půl naskočila o šestset podpisů. Chtělo by to přidat na rychlosti, jinak můžeme všechno prošvihnout.
17. 07. 2012 | 16:40

gaia napsal(a):

autor asi včera koukal na Reportéry.

Ale tam ten z NKU bohužel řekl, že bude těžké dokázat úmysl.

Takže zase pěkně do ztracena.
17. 07. 2012 | 16:44

Max napsal(a):

Už se těším, jak se tady začne za chvíli rájovat. Přitom autor strčí většinu mainstreamových ekonomů hravě do kapsy.
17. 07. 2012 | 16:46

Yosif K napsal(a):

Sverte tu banku vudci proletaru z vily na ostrove Ithaca!
Ten ma zkusenosti s rozkulacovanim magistratu v Praze! Ruku v roce s ODS-many! Bude lepe! Volte LEV 21!
17. 07. 2012 | 16:47

JC napsal(a):

Jémine a levouni volají po státních bankách :-))))
To prča pane Jiří.
17. 07. 2012 | 16:50

Kelt napsal(a):

Kdo umí, ten umí,kdo neumí,ten čumí/Kalousek v.r./
Zatím čumí všichni daňoví poplatníci.
AŽ bude čumět Kalousek přes zamřížované okno,tak se bude moci říci,že se věci obrací k lepšímu.
Naivní sen,či reálné očekávání?
Toť otázka.
17. 07. 2012 | 16:51

Stařeček napsal(a):

o Paroubkovi toho tu už bylo dost a teď pánové diskutéři sedící v lavicích sněmoven, placení z daní, něco k ČEB.
17. 07. 2012 | 16:54

gaia napsal(a):

Kelt
vstanou noví bojovníci

o tom jste ještě neslyšel?
17. 07. 2012 | 16:54

Yosif K napsal(a):

Kde se rozhazuji statni penize tam se krade.
Dale kde se rozhazuji MAGISTRATNI penize tam se taky krade.

Asi proto Rath z vezeni navrhoval zrizeni statem vlastnene banky na lacine uvery - netusil ze jej mohou obslouzit v CEB!!!
17. 07. 2012 | 17:08

Kelt napsal(a):

To gaia,
kde by se brali?
Blažek "předělá"návrh zákona o SZ dle požadavků "kmotrů"/fuj,to je ale neslušné slovíčko,co vynalezl Topolánek na partaigenosse/
najmenuje nového Rampulu jako VSZ v Praze,Zeman odejde do Haagu a vše půjde jako po másle.
Jenom bude trochu potíž dostat Lessyho na nějaký kriminální čin,aby ho mohli odvolat.
Ale na to má "Íčko"Kubiceho,který v tom má již praxi-viz Jourová.
Jako třešnička na dortu dojde ke zrušení specielních útvarů policie k potírání hospodářské,kriminální činnosti a organizovaného zločinu a vytvoření nového útvaru pod přímým
velením Kubicem.
Parkanová bude pro nedostatek důkazů zproštěna obvinění,dostane milionovou satisfakci,medaili za budování vlasti/"veřejné funkce neopustím,protože tuto zemi strašně miluji"/a Lessy bude šlapat chodník ve Šluknově.
17. 07. 2012 | 17:15

Yosif K napsal(a):

Ze v ODS byli a jsou lide kteri prihravali ksefty sami sobe se vi uz dlouho. Jenom mi vrta hlavou jak takovy poctivy proletarsky vudce jako pan Paroubek se s modrymi mrchozrouty mohl dat do koalice v Praze?

Ze by jej proste bavilo obchazeni po bankach a ukladani desitek miliard korun a nakupovani nesmyslnych financnich derivatu tam ci onde?

Skoda preskoda ze spousta veci tohoto charakteru je po 6 letech promlcena. Za CSSD se nejak moc nevysetrovali ODS-mani a naopak. Jak ty k ja, tak ja k ty......

...krome souboje na blogach, samozrejme....
17. 07. 2012 | 17:15

možná to taky rozkrad husák, ne? napsal(a):

Yosife, z kterého rychlíku jste vypadl? Nad Paroubkem jste přece zvítězili před šesti lety.
Vy, Mádl a Issová.
Od té doby tu kradou Topolánek, Bursík, Fischer a Nečas s Kalouskem. Až je budou stavět kvůli identifikaci do řady, přidejte se.
17. 07. 2012 | 17:33

VFISCHER napsal(a):

ŠKOLA MAKROEKONOMIKY ABSURDISTÁN - GANGSTERISTÁN
PŘEDNÁŠÍ EMERITNÍ ŠÍBR PŘÍMO Z RÁJE ! ! !

Takhle se to dělá, takhle se o tom ví, takhle se to strká ! ! ! A to ovšem není jen jeden jediný případ a příklad ! ! Takových, kdy dlužník si koupil své vlastní dluhy a pumpoval státní kasu na své reklamy - takových jsou a byly stovky a takový proud zlodějin teče a teče dvacet let ! A teď nám tady bude, šíbr --- který byl u toho a jeho kámoši spolu s ním dělali totéž v bledě oranžovém --- vyprávět své zakyslé báchorky v naději, že se ukáže před svou napomádovanou blondýnou a ještě někdy se vrátí ke korytu ! ! !
To je tedy skutečně nářez ! !
17. 07. 2012 | 17:35

zemedelec napsal(a):

Pane Paroubek.
Výborně.
Jenomže,než se stihne do toho někdo zakousnout,bude vyměněn.Bylo by opravdu zajímavé,komu a pro koho takto tečou peníze.Když to má ale pod palcem Kalousek,tak to je v nejlepším pořádku.
17. 07. 2012 | 17:45

MR napsal(a):

Pane Paroubek, je to skvělé ! Ale, mimochodem, nekoledujete si o společnou celu s dr. Rathem ... ??!?!
17. 07. 2012 | 17:52

pepa napsal(a):

zalehli na matrace, Lessy na koberec k hradnímu manipulátorovi VK,

Již není kde a co krást a EU nám svítí na TUNELY!!!

Plukovníci, ušetřete si žádosti a pošlete celou PSP k Ráthovi, aby nemařili důkazy naši poslanci, jak blahodárně plnili poslanecký slib ku prospěchu sami sobě!!!

Hlavně abychom ustáli odpor zločinců u koryt, neskončili jsme na stadiónech jako v Chile, ale snad jim dojde rozum a odstoupí na věky věků, vydají nakradené majetky a odpracují škody v kamenolomech.
17. 07. 2012 | 18:06

antiovce napsal(a):

jsem zvědavý jak na tyto informace zareaguje policije a žalobce. Jestlipak to policie začne vyšetřovat a jestlipak zavřou do vyšetřovací vazby zodpovědné osoby aby nemohli hatit vyšetřování?!
17. 07. 2012 | 18:06

nekonečný seriál napsal(a):

proubek je fackovací panák

Wagner byl taky dobrý, nakonec i Zeman pěkně ČSSD škodí
17. 07. 2012 | 18:14

Občan napsal(a):

Antiovce,

policie už nezareaguje nijak.
Lessy si jde zítra o důrazné doporučení, aby okamžitě zmlknul nebo vypadl, na Hrad, Daňhela dnes zatkli pro "mravnostní delikt", po Mazánkovi jde GIBS, takže půjde sedět také, a zbytku policie zkrouhl Kalousek rozpočet o giga.
Vyšetřování skončilo, zapomeňte...
17. 07. 2012 | 18:16

donal napsal(a):

jediná možnost je volit KSČM a ti ať zabaví majetky všem kdo neprokážou že k výši majetku zaplatili adekvátně vysoké daně
17. 07. 2012 | 18:29

antiovce napsal(a):

občan
to je přece známá praxe často se vyskytující ve filmech z júesej, když někoho chtěli dostat a přinutit spolupracovat a nic na něj neměli, tak na něj vytáhli mravnostní delikt.
Holt musíme se smířit s tím, že lidi si to tak přáli, tak to máme.
17. 07. 2012 | 18:38

antiovce napsal(a):

„Nemůžu vyloučit, že budu obviněn z nějakého vymyšleného důvodu,“ sdělil deníku Metro své obavy z dnešního výslechu Karel Daňhel. Podplukovníka, vojenského dopravního pilota a především muže, který svědčil v kauze letounů CASA, dnes ale vojenští vyšetřovatelé z ničeho neobvinili. Ten naopak zvažuje, že podá žalobu kvůli pomluvě.
http://www.metro.cz/pilot-danhel-vraci-uder-zvazuje-zalobu-na-bartaka-f7g-/co-se-deje.aspx?c=A120709_163327_co-se-deje_bel
17. 07. 2012 | 19:01

jarpor napsal(a):

Pan poslanec Paroubek provádí dělostřeleckou přípravu na zítřejší hlasování o důvěře vlády...

Takové antré zítřejšího divadla.

Pane poslanče, máte-li podezření z trestného činu v ČEB, je Vaší povinností podat trestní oznámení...
Jistě to víte... přesto si "honíte triko" zde... kde si NIC vyřešit nedá...

Tak zítra v divadle... sorry ... v parlamentu ... sorry ... ve žvanírně, kde místo práce nad zákony exhibujete. Přednést důvody, proč hodláte vládu shodit lze přednést za půl hodiny... pak hlasovat... a věnovat se zákonům, to co má z Ústavy zákonodárný sbor dělat.
Jsem zvědav, jak dlouhý ten komediantský "odvolávací" spektákl bude...

Hezký večer
17. 07. 2012 | 19:18

dotaz napsal(a):

Paroubek prý, když se hlasovalo o restitucích, tam nepřišel.
17. 07. 2012 | 19:30

antiovce napsal(a):

Jarpore
a mají podat trestní oznámení i další tisíce lidí, kteří mají podezření z trestného činu v ČEB? Neměla by policie zahájit vyšetřování na podnět státního žalobce? Myslíte, že se to k němu nedoneslo?
Proč si tady honíte triko?
17. 07. 2012 | 19:34

jarpor napsal(a):

antiovce

Až po panu Paroubkovi...si honím triko, nemyslíte ?

Doneslo, nedoneslo... sem to donesl autor..
Nebo budete polemizovat, že každý, tedy i pan Paroubek, kdo má podezření z páchání trestného činu má za povinnost své podezření oznámit policii nebo státnímu zástupci ?

Mějte se...
17. 07. 2012 | 19:42

antiovce napsal(a):

jarpore
proč se vyhýbáte odpovědi?! "kdo má podezření z páchání trestného činu má za povinnost své podezření oznámit policii nebo státnímu zástupci" - Má se takto postupovat i když je to veřejně známá věc roznesená médií? Kolik jste podal trestních oznámení například na Paroubka, nebo že by jste vůči němu neměl žádné podezření z páchání trestného činu?!
17. 07. 2012 | 19:50

jarpor napsal(a):

antiovce

Proč bych měl odávat trestní oznámení na Paroubka ? On spáchal trestný čin ? Nepovídejte... Jaký ?
Mám k němu dost připomínek, není to můj šálek kávy... ale žádná se netýká ze spáchání trestného činu...

Mějte se...
17. 07. 2012 | 19:57

petrof napsal(a):

Paroubku, to si opravdu myslíte, že si čtenáři nemohou najít zprávu o kontrole NKU sami a přesvědčit se, že tam nic takového není a že tedy (opět) kecáte blbosti!!??
Samozřejmě, že tam NKU našlo některé chyby a nedoložené podklady a chybné poskytnutí některých úvěrů, ale to je vše. To další, je jen vaše hloupá "přidaná" hodnota o propojení s ODS a financování daňového ráje....a bohužel už to není ani k smíchu.
17. 07. 2012 | 19:57

antiovce napsal(a):

jarpore
koukám, že máte problém z pochopením psaného textu, takže nehodlám marnit čas zbytečnou diskusí s vámi, nehledě na to, že si vybíráte k odpovědi jen některé otázky. Chválím, že jste přiznal, že si honíte triko.
17. 07. 2012 | 20:15

Duroy napsal(a):

Česká exportní banka neoprávněně uvolnila úvěry za 8,2 miliardy korun

TISKOVÁ ZPRÁVA – 16. 7. 2012

Nejvyšší kontrolní úřad se při kontrole České exportní banky zaměřil mimo jiné na devět úvěrů na podporu českého vývozu za 13,2 miliardy korun. Přes osm miliard korun přitom podle kontrolorů vůbec nemělo opustit účty ČEB, z toho u úvěrů za 4,2 miliardy ČEB porušila zákon o bankách. V sedmi z devíti kontrolovaných případů přitom mají dlužníci už teď problémy se splácením. Pokud by peníze nesplatili, ztráta banky by nakonec šla na vrub státu.

Pochybnosti vzbuzuje i výběr firem, které finance získaly. Zarážející je například fakt, že ze 143 miliard korun, které ČEB na podporu exportu v letech 2005–2011 poskytla více než stovce žadatelů, 19,5 miliardy (tedy 13,6 %) získaly jen dvě firmy. Při úvěrovém procesu během ověřování jejich obchodních případů přitom opakovaně docházelo k zásadním pochybením ze strany ČEB. Jedna z těchto dvou společností navíc vyplatila přes 40 % prostředků z úvěru subdodavateli se sídlem v jednom z tzv. daňových rájů. Je tedy otázkou, zda lze v tomto případě ještě mluvit o podpoře českého exportu.

ČEB při rozhodování o úvěrech porušovala nejen zásadu obezřetnosti, kterou jí ukládá zákon o bankách, ale i vlastní vnitřní předpisy. Svědčí o tom například skutečnost, že dozorčí rada banky nedostala na stůl část důležitých materiálů, o kterých měla rozhodovat.

Kontroloři se zaměřili i na Ministerstvo financí, které je v ČEB rozhodujícím akcionářem. Také u něj našli závažné chyby. Resort financí například v roce 2010 půjčil ČEB 1,7 miliardy korun – jednalo se však o peníze, které byly určeny na úhradu schodku státního rozpočtu, nikoli na půjčky.

Podrobnosti ke kontrole naleznete v přiložené informaci z ukončené kontrolní akce č. 11/11.
17. 07. 2012 | 20:16

Duroy napsal(a):

To Petrof: Tak jsem ti tu zkopíroval tu tiskovou zprávu. Paroubek neudělal nic jiného, než, že ji poněkud rozvedl svým těžkopádným ostřelovacím jazykem (Čímž myslím, že Rath by tuto tiskovou zprávu přednesl podstatně lépe.)

Pokud ti tak závažná pochybení u několika kontrolovaných případů... Ale, když ty to stejně nechápeš.
17. 07. 2012 | 20:20

jarpor napsal(a):

Antiovce

Až po autorovi... a "honíte si triko" stejně jsko já...
Já vás za to nechválím... :-))

Rozumím, psanému textu rozumíte jen Vy...

Mějte se.
17. 07. 2012 | 20:20

Duroy napsal(a):

Mám takový dojem, že chybějící prezident NKÚ vůbec nechybí. Funkce od 21.2.2012 neobsazena.
Pro natvrdlé, ano vím, kontroly trvjí měsíce, ale zveřejnění až "na kost" ta tady chyběla!
17. 07. 2012 | 20:22

Elév napsal(a):

Duroy
tady je zvykem, že se všechno řídí taknějak "samo". Začal to Čunda, kdy přes půl roku neministroval a vládnoucí garnituře to nevadilo. Pokračovala Vlasta na obraně a jak to dopadá jsme viděli v přímém přenose z parlamentu...
No a NKÚ vyšetřuje a prověřuje, ale "odpovědné" vládě je to jedno co dělá. Páč musí řešit důležitější deformní kroky, resustitaci církve a opt-out s důchody.
17. 07. 2012 | 21:09

JF napsal(a):

zemedelec: stejně jako si někdo kupuje své dluhy, tak pan autor zde rovněž kritizuje sám sebe. Celý český jelita-ment je v tom až po uši - na balkánský způsob - my jsme stát, my jsme národ, my jsme na co si vzpomenete. Pan Paroubek by mohl pohovořit o úvěrech na pražské metro či na Sazku atd. - hra na hodného (ČSSD) a zlého (ODS) či obráceně zcela dle osobních preferencí - odvádění pozornosti - čistě zpravodajská hra s veřejným míněním. Dokud nezačne státní aparát (např. policie) pracovat i proti politikům, kteří ho poškozují (viz. služební zákon) Ale to pan Paroubek radši bude mlátit prázdnou slámu vyšších principů jak Anna Proletářka.
17. 07. 2012 | 21:19

Anba napsal(a):

jarpor: proč Vám vadí, že Paroubek informuje veřejnost o nálezu NKÚ o závažných nedostatcích v činnosti České exportní banky a.s. a potažmo Ministerstva financí? Ne každý si nalezne kontrolní zprávu č. 11/11 NKÚ (doporučuji, je MOC hezká), aby si udělal obrázek o dalších tunýlcích peněz daňových poplatníků a "vynikající" kontrole ze strany MF, případně zkreslování ročních závěrečných účtů, nevykazování záruk za úvěry podnikatelům na podrozvahových účtech a podobně. Přemýšlím, jestli jsou odpovědní pracovníci taky ti Kalouskem odměnění cca 12 miliony Kč?
Jinak je zajímavý také seznam probíhajících zatím nedokončených kontrolních akcí NKÚ (kupř. Úřady práce a jejich program soc. dávek), zdá se, že zastupující předseda NKÚ je správný a členové NKÚ schopní. Děkuji jim.

Podle jarpora se tady nevyřeší NIC a v parlamentu jde o divadlo. A co podle Vás má smysl? Držet hubu a krok tady i tam? Zvedat ruku k odvádění peněz poplatníků z průběžného důchodového fondu do soukromých fondů tunelářů, aby měli "klid na práci"? Proč Paroubka okřikujete? Jestli se nemýlím, tak jste před pár dny s někým z nicků se vehementně domáhal svého práva na vlastní názor. Já mám zase právo na informaci. Názor na Vás osobně si raději nechám pro sebe, abych nebyla smazána.
17. 07. 2012 | 22:49

Yosif K napsal(a):

Ted jsem cetl dtto ponekud strizlivejsim jazyklem v Hospodarskych novinach.

Je velka skoda, ze NKU nevenoval sveho casu podobnou pozornost pane paroubkove cinnosti ministra financi na prazskem magistrate a jeho pusobeni v prazske mestske bance.

Jedna vec je mlatit prazdnou slamu proti modrym strakam na blogach a druha vec - prijemnejsi vec - je scuchnout se s "modrymi strakami" do koalice, vyzirat dobre placene funkce v mestskych podnicich a rukou spoleecnou a nerozdilnou rozkulacovat mestsky majetek v Praze. Spolecne s bemovym loutkovodicem Janouskem - majitelem baraku kde zadarmiko sidli LEV 21.

Vsak proletarsky vudce Paroubek byl i v dozorci rade Mestske Banky. Ta taky zkrachovala a on nic on muzikant.
17. 07. 2012 | 23:06

Yosif K napsal(a):

Samozrejme ze v CEB je bo....l.

Pana Paroubka skuhrot z vily na Ithace koupene z docista vypranych spinavych penez od Janouska vsak zni trosicku falesne.

Trosicku jako skuhrot dalsiho levicoveho velikana MUDr Ratha - ostatni take kradou, ostatni take perou spinave penize..... beeee beeee.....
17. 07. 2012 | 23:12

Duroy napsal(a):

Yosife, Yosife, zajímavý projev inteligence...
Hádej, proč NKÚ nekontroloval první městskou banku?
17. 07. 2012 | 23:32

Duroy napsal(a):

Jo, Yosife a tady máš kontroly ministerstva pro místní rozvoj.

http://nku.cz/scripts/rko/hledej.asp?rozsirene=0&osoba=ministerstvo+pro+m%EDstn%ED+rozvoj&submit3=Hledat

Hezké čtení!
17. 07. 2012 | 23:35

Občan napsal(a):

Yosife,

Vám nejspíš nic neříká pojem "Česká národní banka" (ČNB), že?

A jestlipak víte, KDO si půjčil z První městské banky skoro 70 mega pro svou firmu VAE a NIKDY úvěr nesplatil (totéž v Moravia bance a Komerční bance)?
Napovím Vám - nebyl to nikdo z ČSSD ani z KSČM.

Už Vám někdo prozradil, že se tu ztrapňujete stále víc?
17. 07. 2012 | 23:55

kočka šklíba napsal(a):

Občane a Duroy proč na toho spamera reagujete? Zase to tu zasviní svými plky.
18. 07. 2012 | 00:43

Kynik napsal(a):

Ach Gainka zase tady: Doporučuju blog Adriana Wheelera. Pokud již nečteno. (Zižka i K.Čapek tam je.) Někdy potřebujeme i "cizí" oči, aby se pod sebeironií, humorem a skepsí připomněly i naše neméně poučné dějiny. Jako když Železný přehodil Buklyho (?). No ano, oml., Gaia už tu!
18. 07. 2012 | 01:27

kočka šklíba napsal(a):

Paroubku, mimo blog, kde zřejmě máte pravdu, vysvětlete , proč jste chyběl při hlasování o tunelu nazývajícího "církevní restituce"?
18. 07. 2012 | 02:30

schlimbach napsal(a):

K té kontrole v ČEB - v TV kontrolor neříkal, že se ty peníze "vytunelovaly" - říkal, že byly uvolněny na něšjaké obchodní případy v rozporu s pravidly ČEB i pravidly obezřetnosti. To vůbec neznam,ená, že nebyly nebo nebudou splaceny. Pokud by splaceny nebyly, potom je to způsobená škoda, za kterou musí všichni zodpovědní nést odpovědnost, ale pokud to dobře chápu, v této pozici zatím situace v ČEB není. Z toho usuzuji, že autor blogu veřejnost mystifikuje.

K tomu, že 40% jednoho z úvěrů bylo odesláno firmě v daňovém ráji - je to legální, protože tak páni poslanci nastavili zákonné normy. Na druhé straně je jasné, když ČEB nepožadovala ručení - toto není ale jen věc ČEB, ale i EGAP, který s výplatou takového úvěru musel souhlasit - že ty peníze mohly skončit na tom účtu jako "malá domů" - prostě jako "vejvar" z nadhodnocené akce. Stejně tak ale mohlo na účtu skončit jen pár %, jako vejvar a zbytek mohl být poslán nějakému dalšímu subdodavateli v realizované zakázce.
18. 07. 2012 | 06:01

Maximus napsal(a):

Já nevím čemu se autor článku a zdejší "někteří" diví. Kalous si půjčí peníze když potřebuje vlastně všude kde ho neklepnou přes zlodějskou pracku. Tu rozperendí státní rezervy po socanech, tu si vymyslí povodňovou daň, támhle si šáhne do ČEBu a je toho povícero. Nejraději šátrá v peněženkách občanů, ti se totiž nemohou přímo bránit, jen u voleb, ale to zkorumpovaná média spustí dělostřeleckou
palbu a část zblblých občanů jim dá hlas, jako to udělali u posledních hlavních voleb kdy koalice občany pěkně obalamutila. Ale občanovi je občas potřeba dát přes čenich, třeba se příště vzpamatuje. Jenže podle posledních výzkumů, které se moc neventilují a popř. upravují, mají komunisti 25% preferencí. A to je síla, občan je totiž už dost naštván, ale hodil by se sem spíše expresívnější výraz!
Pěkný den souzi!
18. 07. 2012 | 06:45

Jethro napsal(a):

Á, pan jarpor opět v kondici.
"Tak zítra v divadle... sorry ... v parlamentu ... sorry ... ve žvanírně, kde místo práce nad zákony exhibujete. Přednést důvody, proč hodláte vládu shodit lze přednést za půl hodiny... pak hlasovat... a věnovat se zákonům, to co má z Ústavy zákonodárný sbor dělat.
Jsem zvědav, jak dlouhý ten komediantský "odvolávací" spektákl bude..."
Takže raději držet huby a klid na práci... Zákony připravovat. Nejlépe církevní restituce.
I vy šibale. Stále stejně hloupý...a noblesní. Ovšem.
18. 07. 2012 | 07:06

Mac napsal(a):

chachááááá

pravičáčtí neobolševici - politruk jarpor a Yosif Viserionovič Džugašvili - melou z posledního!!!
18. 07. 2012 | 08:20

jarpor napsal(a):

Anba

Pokusím se vyvrátit několik Vašich chybných tvrzení :

" proč Vám vadí, že Paroubek informuje veřejnost o nálezu NKÚ o závažných nedostatcích v činnosti České exportní banky a.s. a potažmo Ministerstva financí?"

Z čeho usuzujete, že mi to vadí ? Naprosto nevadí... ale dovoluji si trvat na tom, že zde se nic nevyřeší a povinnost podat trestní oznámení, domnívá-li se pan poslanec, že se tak děje, je jeho pOvinností... Proč si neplní povinnosti, ptám se ?

"Podle jarpora se tady nevyřeší NIC a v parlamentu jde o divadlo. A co podle Vás má smysl? Držet hubu a krok tady i tam?"

Zkuste mi napsat, co se zde vyřeší, kromě toho, že si zde jistí zanadávají ?
A zkuste vyvrátit můj názor, že divadlo v parlamentu, jistě několika hodinové, by normální člověk vyřešil tím, že by tvrdě zkritizoval kroky vládě v čase kolem půlhodiny a mohlo by se přistoupit k hlasování. To je něco o "držení huby" ?
Jenže, jeví se mi, že poslanci nejsou normální, potřebují se naparovat před kamerami jak holubi na střeše, desetkrát, dvacetkrát opakují totéž ! To považujte za práci nad zákony, což je především jejich úkolem... nebo se mýlím ?

" Já mám zase právo na informaci. Názor na Vás osobně si raději nechám pro sebe, abych nebyla smazána."

Potřebujete informaci slyšet desetkrát ? Já tedy ne. Jednou, dvakrát snad normálnímu člověku stačí...

A názor na mne ? Klidně si ulevte. Jsem zde zvyklý, že pokud se mnohým zdejším / levákům, dovolím si říci / můj názor nelíbí, místo věcných argumentů si čtu urážky, nadávky a nálepky... Nebudete první.

Hezký den
18. 07. 2012 | 10:01

jarpor napsal(a):

Jethro

Za názor, že pokus o odvolání vlády bude jen a jen několika hodinový spektákl... jsem hloupý ?
Tak, pane Jethro, chytrý... jak tu činnost v parlamentu nazvete Vy ?
Nutností, prací, důležitým aktem... ? tak jak, pane "chytrý" Jethro ?

Mac

Že zde někdo mele z posledního ? No, spíše zde někdo vydává pouhé skřeky, když žádný argument k psanému nemaje...

Mějte se...
18. 07. 2012 | 10:06

český maloměšťák napsal(a):

K Fantocimu ještě toto :
http://www.zakruta.cz/magazin/tiskove-zpravy/13010/uohs-zrusil-tendr-mf-na-stavbu-silnice/
"....Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil tendr ministerstva financí s přepokládanou hodnotou 165 milionů korun na výstavbu silnice mezí Bílinou a Kostomlaty v severních Čechách. Ministerstvo podle úřadu vypsalo chybně podmínky tendru. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

Ministerstvo zakázku vypsalo loni v květnu. Zadávací dokumentaci si vyzvedlo 30 firem. Některé podmínky tendru společnosti kritizovaly. Firma Skanska nakonec podala podnět k antimonopolnímu úřadu. Ministerstvo financí musí podle rozhodnutí ÚOHS tendr zrušit. „V současné době MF činí zákonné kroky k ukončení zadávacího řízení,“ reagoval dnes mluvčí ministerstva Ondřej Jakob s tím, že MF obdrželo informace od ÚOHS 12. července.

ÚOHS zakázku zrušil kvůli podmínce, podle které musely firmy doložit obalovnu asfaltu o minimální kapacitě 160 tun za hodinu. Tato kapacita ale neodpovídala složitosti zakázky.

„Zadavatel v zadávacích podmínkách požadoval u veřejné zakázky na výstavbu silnice třetí třídy ještě vyšší hodinovou kapacitu obalovny asfaltových směsí, než je minimální výkon obalovny udávaný pro výstavbu dálnic a rychlostních komunikací,“ uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová...."

http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/doprava/zpravy/uohs-zrusil-dva-tendry-ministerstva-financi-na-vystavbu-silnic/818462
----------------
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/53261-kalousek-rozdal-nejvice-ministri-vyplatili-na-odmenach-70-milionu/

Fantoci vyplácí svým ovečkám odměny jak divý. Mase dole škrtá , zvyšuje daně a straší je bankrotem.
Je to podivín.

K blogu.
Ještě jeden detail. Taková drobnost. Ale nevím jak by se dal vkomponovat do té scénky s bankéři. Takže jen odkaz :

http://www.financninoviny.cz/zpravy/nku-stat-pri-vyberu-dph-u-dovozu-prichazi-o-deset-mld-kc-rocne/810739

"...Státní rozpočet by si mohl polepšit při výběru daně z přidané hodnoty (DPH) zhruba o deset miliard Kč ročně, kdyby spolu lépe komunikovaly celní správa a finanční úřady, a přijaly doporučení Nejvyššího kontrolního úřadu. Uvedli to zástupci NKÚ na dnešní tiskové konferenci. Ministerstvo financí závěry kontroly odmítlo...../ a dále i o podivném přístupu via " evropské peníze"

Fantoci je vpravdě cimrmanovským géniem. On provádí rozpočtově odpovědnou politiku tak, že na začátku jeho hokus pokusů je státní dluh 850 miliard - a aktuálně...po několika jeho hokus pokusech....1, 6 bilionů .
Myslím si, že by si své metody měl dát patentovat.
Snad ho na Patentovém úřadě nepředběhne někdo ze Somálska.
-----------
Paroubek
Proč jste se neúčastnil hlasování o tkzv. církevních restitucích - v posledním čtení ?
18. 07. 2012 | 12:56

gabriela napsal(a):

Vážený a milý poslanče Jiří Paroubku ...

kuk sem na konec diskuze u Davida Ratha a předem díky, že tentokrát zabojujete jako lev. A nejen vy...

S úctou Gabriela z Liberce ...

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/david-rath.php?itemid=16926#c
************************************************************
Tento článek vyšel včera, jen na lidovky.cz, jinak nikde ani zmínka :-))

PRAHA - Poslanec David Rath obviněný z přijetí úplatku by už brzo měl opustit bránu vazební věznice v Litoměřicích. Podle obhájce Adama Černého totiž pominuly důvody držet ho pod zámkem.

Advokát argumentuje tím, že policie již vyslechla 15 hlavních svědků případu kolem uplácení ve Středočeském kraji, jejichž výpovědi navíc podpořily Rathovo tvrzení. "Žádný neuvedl, že by někoho ovlivňoval, že by na někoho vyvíjel nátlak a měl s tím cokoliv společného. Všichni ve shodě potvrdili verzi, kterou říkal na začátku," řekl Černý serveru Lidovky.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Salačová zatáhla do kauzy Rath další firmu. Kdy je obviní?

Naposledy podle něj Rathovi pomohla další obviněná, šéfka stavební firmy FISA Ivana Salačová, která policii ve výpovědi popsala systém manipulování zakázek i role jednotlivých členů skupiny kolem Ratha.

"Ve vztahu k našemu klientovi je výpověď pozitivní. Řekla, že do ničeho nezasahoval, nic neovlivňoval, že se s ním potkala asi dvakrát, ale nikdy po ní nic nechtěl. Naši verzi potvrzují i shromážděné důkazy. Očekával bych, že policie přehodnotí přístup a k propuštění z vazby dojde," doufá Černý ...
18. 07. 2012 | 15:32
18. 07. 2012 | 15:43

Mac napsal(a):

politruku, modrobolševický zastupiteli a statutáre, NEMAJE na to přestaňte si hrát na intelektuála, když ani neumíte používat přechodníky :-)))

hezkýýý den!!!!
18. 07. 2012 | 20:53

Anba napsal(a):

jarpor : tak, pokusil jste se a co ? NIC. Pořád mlátíte prázdnou slámu, nic konkrétního z Vás nevypadne. Jestlipak jste si alespoň přečetl tu kontrolní zprávu NKÚ? Proč vlastně jste tady na diskuzích, diskutovat neumíte, jen samé, kdyby, počkáme, jestli, kdoví, a nakonec Hezký den . Alespoň pozdravit Vás maminka naučila, to jo, ale jinak je to na chlapa slabota. Hezkou a ještě hezčí noc.
19. 07. 2012 | 01:01

Jethro napsal(a):

No, Jarpore, vy jste báječný. Alespoň si to o sobě myslíte. Vy si vážně myslíte, že svůj vstup, kterým upíráte opozici svobodně vyslovit svůj názor na vládu, kterou notabene nechce už 80% naší populace, omluvíte kecy, že já chytrý vám mám dokazovat, co to přineslo?
Vy jste opravdu nenapravitelný. A přeji vám to.
Vždyť celá ta parlamentní a senátní "práce" je jen tyátr, protože vláda si nakonec prohlasuje to své bez ohledu na opozici. A všichni to víme, protože má tu 105, tu 101, tu 100 hlasů jistých. Nebo ne? Ono by vlastně, podle vás, stačilo rozpustit parlament i senát a posadit tam Jarpora. To by nám to panečku rychle a efektivně odsýpalo :-)
20. 07. 2012 | 11:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy