Chcete platit ukrajinské oligarchy? Já ne!

03. 05. 2014 | 13:55
Přečteno 4469 krát
Před čím všichni uhýbají, dělají, že problém neexistuje, a co je de facto hlavním tématem voleb do EP? No, je to Ukrajina, resp. finanční dopady, které bude „získání“ Ukrajiny do sféry vlivu Západu mít. A které „někdo“ bude muset zaplatit.

A ten „někdo“ je evropský, a tedy i český daňový poplatník. Zdůrazňuji: evropský a český, a ne americký daňový poplatník. Ukrajina sama toho nebude schopná. Skuteční vládci Ukrajiny – její oligarchové – platit nic nebudou.

Ukrajina je zemí, která je blízko ke státnímu bankrotu, ke kolapsu svých financí. Je to smutná vizitka práce politické elity této země po dvaceti letech její samostatné existence. Je to způsobeno neschopností politiků, velkou korupcí všech elit a bezohledností a sobectvím těch ekonomicky nejsilnějších oligarchů. Národní bohatství se přerozděluje často v jejich prospěch a v zemi není nikdo, kdo by jim čelil.
Nechci nijak glorifikovat V. Putina, ale on má ruské oligarchy plně pod kontrolou. Naopak na Ukrajině mají oligarchové plně pod kontrolou politiky a stát. Prakticky celou politickou třídu této země. Pokud někdo hovoří o potřebě změnit tento stav, odstranit dominantní vliv ukrajinských oligarchů na tamní politiku, je to chvályhodné, ale nereálné. To je jako v případě Tornádo Lou z Limonádového Joea, která říkala: „Chci se stát jinou, lepší.“ Oligarchové na Ukrajině budou chtít dál kontrolovat přes „své“ politiky finance státu. Jinak řečeno, poskytovat Ukrajině peníze na sanaci jejího státního dluhu znamená vlastně dotovat oligarchy.

Ukrajina má v současnosti tři velké finanční problémy. Tím prvním, nejmenším, je její současný dluh vůči Rusku za nezaplacený plyn ve výši 3,5 miliardy USD, tedy cca 70 miliard korun. Současná ukrajinská vláda zatím ani nenaznačila, jak bude tento dluh řešit. Obávám se, že dluh za plyn bude dál narůstat a v určitém okamžiku dojde ke krácení dodávek plynu do Evropy, s tvrdými dopady do evropské ekonomiky.
Druhou oblastí k řešení je sanace ukrajinských státních financí. Podle dostupných informací si odvrácení latentně hrozícího státního bankrotu, sanace veřejných financí Ukrajiny, vyžádá částku 80 miliard dolarů, tj. 1 600 miliard korun. MMF zahájil s Ukrajinou hru na půjčovanou ve výši 14 – 18 mld. USD, zaúvěrovaných na dva roky. Spolu s půjčkami z dalších zdrojů si Ukrajina v krátké době napůjčuje 27 miliard dolarů. A ještě zdaleka nebude na konci restrukturalizace svých finančních závazků, které země potřebuje řešit. Ukrajina v zásadě není schopná splatit své závazky jinak, nežli jejich pokrytím novými úvěry, novými dluhy. Přitom poroste cena peněz, dluhy budou stát více. Při další devalvaci ukrajinské měny se vlastně dluh ještě zvýší.

Závazky za Ukrajinu bude muset někdo zaplatit. USA svou „gigantickou“ pomocí na posílení ukrajinské ekonomiky ve výši 1 mld. Kč (50 mil. USD) daly najevo, že pro Ukrajinu nic neudělají. Takhle lehce přesunuly řešení celého problému na EU. Sanace financí Ukrajiny si podle kvalifikovaných odhadů vyžádá nejméně 80 mld. USD, tedy astronomických 1 600 mld. Kč. Ty bude dříve či později nucena za Ukrajinu zaplatit EU. A kolik z toho bude připadat na Česko? Podle mého odhadu to může být tak dvacetina z celé sumy, tedy nějakých 80 mld. Kč. To je téměř 8 000 Kč na jednoho českého občana. To je cena za úsilí amerických zpravodajských služeb, nepředvídavé politiky EU a aktivizmu Zaorálka a Sobotky.

A ještě nejsme u konce. Svržený prezident Janukovyč nepodepsal smlouvy o přidružení Ukrajiny k EU zejména proto, že obrovské náklady připojení Ukrajiny si až do vstupu této země do EU vyžádají nejméně (!) 160 miliard eur, tedy nejméně 4 000 mld. Kč.
Ukrajinci budou jistě doufat, že se dostanou do EU do deseti let. Kdo ovšem náklady jejich vstupu zaplatí?

Má to být EU, tedy my všichni, včetně Čechů. A jedna dvacetina z těch nákladů je 200 mld. Kč (to je bratru cca 20 000korun na jednoho českého občana) a to je trochu hodně. Chcete tento účet za hloupost amerických zpravodajských služeb, za hloupost evropských představitelů, Zaorálků a Sobotků platit? Já tedy ne!


Jiří Paroubek

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Návštěvník napsal(a):

Pne Paroubku,

Při bankrotu doijde k tomu, že z hrivny se stanou potištěné papírky. A dál je to matematika. 100x nula rovná se nula. 1000 x nula rovná se nula. Dokonce i miliarda krát nula rovná se nula.
¨No, a pokud navíc budou věžřitelé uspokojeni ze zahraničních kont ukrajinských oligarchů ,která mohou být zkonfiskována, pak nikdo nic sanovat nemusí, a na Ukrajině toho bude spoustu zajímavého ke koupi.
03. 05. 2014 | 14:05

Ládik!!! napsal(a):

To jste lev?
03. 05. 2014 | 14:11

Targus napsal(a):

Nechtěl!
Bránil se!!!

Ale musel...
03. 05. 2014 | 14:12

TomášL napsal(a):

Stejné řečči jsem slyšel a četl, když se měla ČR připojit do EU...

Pořád stejná písnička. Jinak ukrajinská policie uvolnila záznam z Oděsy:

https://www.youtube.com/watch?v=rrxM-XykW98#t=77

PS: Mimochodem, Oděsa má 10% obyvatel nakažených HIV/AIDS, nemluvě o jiných chorobách. Spíše mě zajímá, jak se ČR připravuje na eventuální přísun uprchlíků, autore.
03. 05. 2014 | 14:12

Libertad napsal(a):

Soudruhu Paroubku,
a) nechci platit žádné oligarchy, ani ukrajinské ani ruské
b) nechci život Rittigy, Janoušky, Dlouhý,
c) nechci platit vaši vilu v Řecku
d) nechci živit 30 funkční starosty, hejtmany

Bez pozdravu

Sidonio Libertad
03. 05. 2014 | 14:13

Targus napsal(a):

To: Návštěvník

A vy už jste viděl, že by se někde někdy konfiskovala zahraniční konta rovnějších mezi rovnými za účelem vyrovnání pohledávek vůči prázdné státní kase?

Vy jste utrpěl nějaký těžký úraz?
03. 05. 2014 | 14:15

resl napsal(a):

zase jste to blbě odhadl Paroubku, snažíte se vrtět dle nálad čechů, ale jen na i-netu. nikdo ruskýho mužika rád nemá a těch pár komoušů a pro rusy pracujících koaborantů, vám hlasy nepřinese. na to mají truhlíci ještě většího než jste vy a to pomataného Kellera. máte nedobrou vlastnost po Zemanovi, špatný psychologický odhad, špatnou rétoriku a můžete dělat co chcete, když vám pánbůh nenadělil chování, slova, úsměv, působíte vždy falešně. nechte politiku politikou a žijte z úspor. třeba až budete starší dostanete kousek rozumu.
03. 05. 2014 | 14:18

Zkopírováno bez komentáře napsal(a):

(Putinova strategie) říká: "Mezinárodní právo je už pošlapáno." A tohle je pravda. Po invazi do Jugoslávie nemůže Západ Moskvě nikterak přesvědčivě číst Levíty. Tvrdit, že se mezinárodní právo vztahuje jen na Rusko, zatímco Západ ho dodržovat nemusí, jen když nalezne vhodnou "humanitární" záminku, je jednoduše licoměrnost. Západ může Moskvu právem obviňovat z pokrytectví, stejně jako Moskva Západ - a obě strany mají pravdu. (To zajisté ještě není důvod vyjadřovat se o mezinárodním právu s nihilismem, jaký ve svých vyjádřeních k ukrajinské krizi prezentuje třeba bývalý německý kancléř Helmuth Schmidt.)

Někteří se ovšem domnívají, že existuje něco jako dobrý a špatný imperialismus, totiž ruský a americký. Ten první je prý třeba obhajovat a druhý démonizovat, protože zlého čerta musíme vyhánět hodným ďáblem. Právo latinskoamerických zemí na emancipaci od imperialismu USA tedy prý máme obhajovat, ale zato Ukrajina právo na emancipaci od ruského imperialismu nemá. Kritika ruského imperialismu je údajně proamerická a tedy špatná.

V žádném případě si nemyslím, že je tohle logicky konzistentní přístup, nebo že by snad byl dokonce v souladu s požadavkem univerzální emancipace, který tradičně tvořil pilíř levicového i liberálního přístupu ke světu.

"Socialisté na Západě musí samozřejmě oponovat jakékoliv vojenské intervenci USA nebo NATO na Ukrajině. Ale krize nám připomíná, že imperialismus nemůže být redukován na americkou dominanci. Je to systém ekonomického a geopolitického soupeření mezi vedoucími kapitalistickými mocnostmi.

Spíše než následovat kteroukoliv z těchto mocností, musíme bojovat s celým tímto systémem. To znamená oponovat ruské intervenci na Ukrajině."

Kdyby byli v Česku ještě nějací autenticky levicoví autoři, psali by bezpochyby podobně, jako Alex Callinicos. A analogickým způsobem by se museli vymezit i autentičtí Evropané.

Místo toho ale máme hlavně proruské a proamerické vrtichvosty. A podle toho to také v zemi vypadá. "
03. 05. 2014 | 14:19

Joe Ratata napsal(a):

Návštěvník
Z kont oligarchů, jóó?
Chachacha.
03. 05. 2014 | 14:22

marxík napsal(a):

Pane Paroubku, já nechci malovat komunistu na zeď, ale řekl bych, že to svobodně zaplatíme.
Chca nechca. Takový už je úděl každého svobodného demokrata.
03. 05. 2014 | 14:24

Fialenka napsal(a):

Nikdo nemůže po chudých pracujících chtít, aby dal na záchranu ukrajinského hospodářství ze svého živobytí víc než ukrajinští oligarchové. To "víc" myslím ve smyslu podílu ze svého bohatství.

"Sto nejbohatších Ukrajinců vlastní majetek zhruba za 70 miliard dolarů". Jaký majetek má asi 10 000 nejbohatších obyvatel Ukrajiny? Ti ať Ukrajině pomou.
03. 05. 2014 | 14:38

Fialenka napsal(a):

Oprava: pomohou
03. 05. 2014 | 14:39

starbuck napsal(a):

Už včera mě napadlo, že útok na Ukrajinu je ve skutečnosti útok na EU.
Kterého se někteří už ve skutečnosti odepsaní evropští politici účastní, protože nemají žádná řešení a v daném okamžiku už vidí pro sebe východisko jen v zhoršování situace, válce a vyjímečném stavu, který je udrží u moci.

Není divu, že socdemáčtí zrádci pracujícího lidu importují ukrajinské bandity a vyvolávají veřejné manévry al-kajdy. Zatím se na Letné neuřezávaly hlavy, ale to nemusí trvat dlouho.
A je dobré si povšimnout, že miliónem liber za výkon charakterizovaný jako "to bridge the gap between sense and nonsense" zaplacený msgre. Halík jako první začal s trhoveckým křikem že je třeba se poddat islámu.

Pokud Evropa urychleně nezmění kurz a nevymění kašpary, kteří se zabydleli na kapitánském můstku, čeká ji osud Kyjeva a Oděsy - pád do barbarství.

PS. V komentářích k udělení ceny Halíkovi jsme charakterizováni jako národ, který nejvíce vzdoruje náboženství.
To je velká poklona.
Měli bychom ukázat, že jsme jí hodni.

PS. Až na mírnou makarónskost to není tak špatně napsané, Paroubku.
Určitě to psala Petra.
03. 05. 2014 | 14:44

čert }:o) napsal(a):

pane Paroubku
Petruška už prej porcuje medvěda,
někde píšou.
Tvrdí, že za 3 týdny po volbách a
samozřejmě po vašem úspěchu,
se nebudete stěhovat do Bruselu,
ale že chcete dojíždět. To jste si tak
sám sebou jistej? Nebo je to už daný,
že do EU půjdete tak jako tak? Máte
předtištěné volební lístky?
03. 05. 2014 | 14:46

TomášL napsal(a):

Zkopírováno bez komentáře:

i to jste zde mohl dát.

https://www.youtube.com/watch?v=90fVsb7xUqU&sns=tw
03. 05. 2014 | 14:49

Yosif K napsal(a):

Proubek nechce platit ukrajinské oligarchy, paroubek chce platit české oligarchy - za předpokladu že čeští oligarchové bodou platit jemu.

Zatím Paroubkovi platí pouze minioligarcha Petr Benda, bývalý vekslál a pasák. Ten je ovšem finančně vedle Babiše ouplné h....o. Pane paroubek, těším se na Váš výsledek v eurovolbách.

Kdyby pasák Benda postavil do čela LEV 21 ropuchu strupatou BUFO MARINUS, tak by stranička dopadla lépe než když ji řídíParoubek s jeho nabubřelým chováním...........

Pane Paroubek? Nebylo by vám v proletářském hnizdečku na Ithace lépe? nebo snad ŘEČTÍ OLIGARCHOVÉ PŘESTALI PETRUŠI KUPOVAT BOTIČKY OD DIORA? Řečtí sosálističtí oligarchové kteří přivedli Petruši ku vznešeným myšlénkám moderního sosálismu sami zbohatli podobně jako ukrajinští a ruští oligarchové na státních zakázkách. Bohatnutí na státních zakázkách je mimo jiné i základem moderního sosálismu - jak nám dokazuje svaté trio KOTT PANCOVA RATH, které ráčil do sosálistického tábora přetáhnout z tábora pravice proletářský vůdce JYŘÍ PAROUBEK.......

Jako poradce oligarchů byste se pane Paroubek asi dobře uživil - viz afera Biolíh - to je spiknutí oligarchů jako vyšité - škoda že vám do toho hodila vidle EU, že ano? Takovej pěknej kartel.........

Též řeči o tom jak Paroubek úspěšně s oligarchy bojoval jsou tak trochu mimo - s Houskou a Palasem nic nesvedl a ultraoligarcha Rath je doposud jeho kámoš........
03. 05. 2014 | 15:19

scientist napsal(a):

Hrk hrk :)
03. 05. 2014 | 15:24

Pepa Řepa napsal(a):

Už i tomu Paroubkovi to dochází.
:-)
Nejen oligarchu, ale i 10 milionů zdivočelých hladových západních úkáček, s fankou a hadrem
A pak se jde-hujeři- na Gruzii a Moldavii.

Když si nevíš rady, expanduj až praskneš!
Bublino. Eurobublino.

Kdo bude poslední, komu to dojde?
My-rudé řepy- to vidíme na bubblešrouba
Nebo někoho z EUROMOPSU?

Kde je Pehe?
Chvíle pro prosazení Světaspráva přichází.
03. 05. 2014 | 15:25

křemílek napsal(a):

Všichni to zatáhneme za ukáčka ,šmahem ,od důchodců až po novorozence ! Jen nově zvolení poslanci do EU se tomu budou smát! Mají imunitu i vůdči těmhle problémům ! Ba právě naopak ještě si v tom bruselském kurníku odhlasují větší apanáž ! Posraný to svět !
03. 05. 2014 | 15:29

Yosif K napsal(a):

Fialenka napsal(a):
"Sto nejbohatších Ukrajinců vlastní majetek zhruba za 70 miliard dolarů". Jaký majetek má asi 10 000 nejbohatších obyvatel Ukrajiny? Ti ať Ukrajině pomou.
03. 05. 2014 | 14:38
Nebojte se - Ukrajinci si pomohou sami i s oligarchy, jakmile budou mít šanci těžit vlastní plan a kupovat LACINĚJŠÍ zemní oplyn ze západu, ne od parazitního Ruska.........
O tom že plyn ze západu je lacinější se asi nepíše dostatečně mnoho - proruskému lumpenproletariátu pak straší v palicích falešné bludy o dobrotivosti ruskéjho samoděržaví......


Střízlivě řečeno - Ukrajinci brání zbytek Evropa před ruskou okupací.

Vy si nepamatujete na STŘEDNÍ SKUPINU VOJSK?
Vy si nepamatujete na dobu kdy sovětská armáda měla obsazenou celou východní evropu s výjimkou Rumunska a Jugoslávie?
Vy si nepamatujete na dobu kdy lidé za vtípky typu
"Kalivoda - prdel - co je v Rusku? - Bordel!" dostávali natvrdo 3 roky za hanovbnení sosálistické soustavy?

Fialenka - tragikomická ilustrace - členka proletariátu podporuje velkoruský fašismus........ ....malinká chybička nastane až zjistíte že velkoruské samoděržaví na proletáře (a tím více na neruské proletáře) zvysoka s...re - a to cca stejně jako ruští carové a velkovrah Stalin......
03. 05. 2014 | 15:29

filuta napsal(a):

Ať to platí Resl s Bestií a spol. z penze.
Jistě přispějí společně se svými soudruhy od pravdy a lásky ze srdce rádi.
03. 05. 2014 | 15:35

Filuta napsal(a):

Yosif


"Střízlivě řečeno - Ukrajinci brání zbytek Evropa před ruskou okupací."

Tohle tedy fakt moc střízlivě nevypadá.

A tohle taky ne.
"Nebojte se - Ukrajinci si pomohou sami i s oligarchy, jakmile budou mít šanci těžit vlastní plan a kupovat LACINĚJŠÍ zemní oplyn ze západu, ne od parazitního Ruska........."
To je ale zvláštní, že od toho "parazitického" Ruska brali plyn se slevou a klidně si u něho udělali stamilionovou sekyru.
Nesvědčí to spíš o tom, že je "parazitické" Rusko až dosud drželo nad vodou a teď se na ně legitimně vybodne?
Divím se, že lidi jako vy mají ještě tu drzost spílat Rusovi, že nechce pomáhat nevděčným přísavkám.

Jak Ukrajině "pomáíhali" oligarchové jsmě měli možnost vidět po léta.
Speciálně dobrodinka Tymošenková jí odpomohla od miliard.
Tihle jejich lidumilové teď rozeberou s Američany Ukrajinu na součástky.

Takový cint jste mohl spáchat snad jen pod vlivem.
03. 05. 2014 | 15:40

Reveil napsal(a):

Šest chladných roků

zbývá, přinejmenším, než přes Atlantik bude jezdit do Evropy plyn. To zapomněl dočasný nájemník Bílého domu říct, když včera besedoval před kamerami s říšskou kancléřkou.
Tyátr velmi výmluvný. Skutečná rozhodnutí se nedělají v takovém aranžmá, je to jen prázdné ty-ty-ty.
Je jasné, že obě mocnosti, jedna bývalá a druhá končící, neudělají NIC, pokud Putin pošle vojáky třeba do Oděsy. Nejenže nemohou, ani nechtějí. Ale eskalace slouží jako argument k požadavku nutit vyčerpané poddané země k dalším výdajům za zbrojení.
Říšská kancléřka se musela přenést přes "urážku", kterou jí Bílý dům způsobil umístěním mikrofonů na její toaletu a zavázala se, že pošle do Pobaltí a do Polska nějakou tu Einsatzgruppe. Konečně, pro ně to nění velký problém, vyznají se tam, už tam působili.
03. 05. 2014 | 15:42

Fialenka napsal(a):

Takže podle Jiříka by pomoc států EU znamenala dotovat ukrajinské oligarchy, kteří za úpadek ukrajinského hospodářství mohou.

Když toto a skutečnost, že "sto nejbohatších Ukrajinců vlastní majetek zhruba za 70 miliard dolarů" vezmeme v potaz, tak se nabízejí jistá řešení. Jedno řešení tkví v oligarších, přesněji řečeno k přístupu k nim, v nastavení takových pravidel, aby velký majetek neznamenal moc nad životy ostatních obyvatel. Nejen že je takové rodělení společnosti na bohaté elity a chudé masy neetické, ale nejspíš (podle NASA) i nebezpečné pro celou civilzaci.
03. 05. 2014 | 15:45

stoppa napsal(a):

Yosif K

"až zjistíte že velkoruské samoděržaví na proletáře (a tím více na neruské proletáře) zvysoka s...re - a to cca stejně jako ruští carové a velkovrah Stalin."

Tak nějak to bude. Skutečně se zdá že proletáři už vzrušují jen Yosifa K.
03. 05. 2014 | 15:45

Dalimír napsal(a):

Josife K s tím šášulou Ládíkem ,neumíte nic jiného nežli pomlouvat a urážet hrdinného a čestného ruského mužika ! Bez nich by jste vůbec neexistovali ! Němečtí okupanti barbaři by již dávno slupli vaše sploditele jako malinu ! Fakt nechápu kde se ta nenávist v lidech jako jste vy dva bere ! Na vás nemůže normální člověk ani reagovat ! Stydte se !
03. 05. 2014 | 15:49

Yosif K napsal(a):

Druhou oblastí k řešení je sanace ukrajinských státních financí. Podle dostupných informací si odvrácení latentně hrozícího státního bankrotu, sanace veřejných financí Ukrajiny, vyžádá částku 80 miliard dolarů, tj. 1 600 miliard korun. MMF zahájil s Ukrajinou hru na půjčovanou ve výši 14 – 18 mld. USD, zaúvěrovaných na dva roky. Spolu s půjčkami z dalších zdrojů si Ukrajina v krátké době napůjčuje 27 miliard dolarů. A ještě zdaleka nebude na konci restrukturalizace svých finančních závazků, které země potřebuje řešit. Ukrajina v zásadě není schopná splatit své závazky jinak, nežli jejich pokrytím novými úvěry, novými dluhy. ..................

KONEC CITATU.
Pane Paroubek, proč strašíte pologramotné proletoše se státními dluhy Ukrajiny? Ale vy jste mi nějaký směšný patron?

Vždyt sám jste tvrdívávál v české parlamentu že
STÁTNÍ DLUHY SE SPLÁCET NEMUSÍ!!!!!!!!!!!!!!
ergo kladívko že mohou růst donokonečna - nebo do státního bankrotu do kterého přivedlůi sosálisté za 23 let své vlády jak řecko tak španělsko.....

No vidíte a ukrajinská vláda to vyřeší přesně dle vašeho receptu. A pokud náhodou zbankotuje tak začně s čistým stolem. Tak jako začalo s ouplně čistým stolem Rusko po bankrotu 1998........ co sui lámete hlavu s věcmni které jste pro českou republiku tak geniálně vyřešil?

STÁTNÍ DLUHY SE SPLÁCET NEMUSÍ!!!!!

....a je to.....
Nakonec Ruská Federrace "splatila" staré dluhy po ČSSR také jen ze 21%, takhle to dělají šikovní lidé - ne takoví mamlasi jako vy pane Paroubek......

STÁTNÍ DLUHY SE SPLÁCET NEMUSÍ!!!!!
Hehehehe.....
STÁTNÍ DLUHY SE SPLÁCET NEMUSÍ!!!!!
Hehehehe.....
STÁTNÍ DLUHY SE SPLÁCET NEMUSÍ!!!!!
Hehehehe.....

Tím spíše že Ukrajina dluží hlavně Rusku za zemní plyn předražený o 80% proti cenám v západní evropě...............
03. 05. 2014 | 15:53

pozorovatel napsal(a):

Pokud chcete mít informace (nejen) z dění na Ukrajině, najděte si www.inespravy.sk . Své si zde z mnoha zdrojů najde majdanec i antimajdanec a spoustu videí, třeba zevnitř vypáleného domu odborů v Oděse. Než to ale otevřete, pošlete děti pryč.
03. 05. 2014 | 15:57

nedobře probuzený magor napsal(a):

Platěj aspoň na Ukrajině za komunální odpad? A co energetické štítky, HFC v klima, REACH a ostatní konformita? Vážně majlant, asi nebyl Janukovy(?)č tak úplně blbej.

To Láďa neprohloupil, ten skeptickej tůdle kecal, že ýnteligence vyvražděna za Stalina. Uzmout relativně bohatý východ země a hladové krky od Kyjeva na západ do Bruselu.
Dýl jako Brno, co greenlieutenant Liška, už odjel agitovat?

Anebo žmoulá list pod brennerským dálničním mostem, na plédu s logem únie, a nápisy demoška, mír, prosperita.

A životní prostředí, málem bych zapomněl, taky jeden, co do Südtirol chodí bos.
03. 05. 2014 | 16:02

pozorovatel napsal(a):

No a co se těch dluhů Ukrajiny týče je jisté, že se nás na ochotu podílet se na jejich splácení nikdo ptát nebude. V této zemi je už taková tradice, že obyčejných lidí se na jejich názor nikdo neptá. Tedy, nejde-li o marketingový průzkum...
03. 05. 2014 | 16:03

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
To je ale zvláštní, že od toho "parazitického" Ruska brali plyn se slevou a klidně si u něho udělali stamilionovou sekyru.
Nesvědčí to spíš o tom, že je "parazitické" Rusko až dosud drželo nad vodou a teď se na ně legitimně vybodne?
KONEC CITATU.

Místní klub rusofilů se krutě mýlí.
1) CSSR platilo již v osmdesátých letech za ropu SSSR dbakrát více než by platilo Arabům, ovšem tehdy vyděračské smlouvy "dobrovolně" podepsalo. Jak jinak.
2) RWE a EON na nákupech zmního plynu od Rusů prodrbávali miliardy EUR ročně. Ruské ceny byly "tržní" dokud jediní dodavatelé do evropy bylo Rusko, Norsko a Alžír.
S nárůstem těžby plynu v USA se tam cena plyznu snížila na šestinu. Zároven USA přestaly nakupovat plyn z Kataru, Saudské Arabie, Angoly, Nigerie a ALŽÍRSKA. Plyn na západních trzích je skutečně cca za polovic než "standardní Ruské cena" 486 USD za tisíc kubíků.

Důvod proč cena zemního plynu v česku za posleddní roky klesá je ten že česko bere čím dále tím více plynu ze západu a čím dál tím méně z RUSKA.

Ukrajina se nakonec bude muset chtě nechtě zařídit stejně......
Rusové zatím házejí vidle do jednání mezi Ukrajinou a Slovenskem o zpěrtném chodu plynovodu. technicky to možné je ale odběratelské smlouvy s Gazpromem to zakazují......Ovšem sami Rusové na mezinárodní smlouvy se.....rou, kdykoliv se jim to hodí....... viz osvobození Krymu......
03. 05. 2014 | 16:06

SergioL. napsal(a):

:-) jasně že nechci platit oligarchům, jakejmkoliv...ale taky rozhodně nechci bejt součástí nějakýho pofiderního euroazijskýho svazu... ;-)
03. 05. 2014 | 16:12

Antonín Malík napsal(a):

Plynový tarok, kterým tady Josífek stále tluče o stůl, je faledšná karta, protože pokud vůbec někdy bude existovat, tak teprve dávno po skončení hry. V běžící partii se uplatnit nemůže.
I jinak je sada ropně plynových sloganů sbírkou planých žvástů, Jsou snad všechny státy tak pitomé, že čekají jen na Josífka z Aktuálně, aby se ťukly do čela a začaly plyn nakupovat či těžit tam, kde podle Josífka je, a je úžasně levný?
Tam, kde odběratel neplatí, dluží, tak se mu energie zkrátka demokraticky odstřihnou. A pak přiujd exekutor. Běžná praxe v každí, i té nejtužší demokracii. Tak proč ten údiv?
03. 05. 2014 | 16:17

xerox napsal(a):

paroubku ... jinými slovy , jsou totálně v ... http://goo.gl/1jb8j9 ...

situaci kterou jste popsal připomíná stav české tzv. ,, republiky ,, a vůbec situaci všech východních zemí po vítězství dema a jejich bezduchým útěkem do eu ...

do eu však neustále prchaj i afričani , kteří nepochybně jsou přínosem ... a to jak kulturně tak společensky , zvláště zdravotnictví si přijde na svý ...

,, Jako z válečného filmu. Afričané vzali hranice Evropy útokem ,,
http://goo.gl/uu4O7U

západním i východním oligarchům se naproti tomu výborně daří ... a u toho už zůstane na věky věků ...

,, Oligarcha koupil v Londýně byt za rekordních 4,7 miliardy ,,
http://goo.gl/g0nhUi

to byl jenom náhodný výběr dnešních demo zpráv ... a teď mi řekněte - paroubku ... co s tím uděláte vy osobně ... ? ...

vraťte se do své politické minulosti a připomeňte mi vaše kroky , které to tady v čechách měly zachránit , volným krokem přejděte do horké současnosti a hoďte nové další zázračné recepty na stůl , které to tady mají tentokrát zachránit dneska a to docela na evropském dvorku ... zaměřte se přitom na ty dluhy a ty oligarchy ...

jistě jich máte všichni demokrati plnej rukáv , jinak by jste se neodvážili kandidovat do eurokurníku a obětovat se tak za nás , trpět tam nedostatkem volna , spánku a finančního ohodnocení ...
03. 05. 2014 | 16:18

Yosif K napsal(a):

Rusové zatím házejí vidle do jednání mezi Ukrajinou a Slovenskem o zpěrtném chodu plynovodu.

Technicky to možné je - po pár upravách - pár trojcestných kouhoutů a pár nových trub a je to, good bye Putin.......

........ale odběratelské smlouvy s Gazpromem to zakazují......Ovšem sami Rusové na mezinárodní smlouvy se.....rou, kdykoliv se jim to hodí....... viz osvobození Krymu......

...bad luck Putine, rok budeš zabírat Ukrajinu a radovat se jak malé sele, ale po dobudování transsaharského plynovodu můžeš zažít pěkný ekonomický Waterloo.........
Milí pseudorusofilní přátelé, ano, za Putina nastal růst HDP. Ten však kopíruje růst cen ropy a plynu. Bohužel nic jiného za hospodářským růstem Ruska nestojí.
Pokud bude Evropa diverzifikovat nákupy plznu tak aby se MOHLA OBEJÍT BEZ RUSKA (a technické možnosti k tomu jsou velmi blízko - nemusí to tvat déle než rok a půl) tak to Rusku "určitě ekonomicky nepomůže". Proto tak Rusko hystericky vyvádí - po pádu proruského klweptokrata Rusku hrozí, že ukrajin a bude nakupovat lacinější plyn ze západu.

A že na Západě i na Jihu (Kazachstan, Turkmenistan) je lacinějšího plynu dost a dost - to nechce vidět jen ouplnej sentimenální pseudo-rusofilní truhloš.......

WIKI:
31. prosince 1999 prezident Jelcin oznámil svůj odchod z politiky a pověřil výkonem prezidentských pravomocí předsedu ruské vlády Vladimíra Putina. Ten vyhrál v prezidentských volbách v březnu 2000 a stal se tak druhým prezidentem Ruska; dosáhl značné popularity a mandát obhájil v roce 2004. Obnovuje se vliv pravoslavné církve, sjednocené s exilovou větví. Státní rozpočet začal dosahovat přebytků a postupně docházelo k růstu HDP, průmyslové a zemědělské produkce, rozvoji stavebnictví, růstu reálných příjmů obyvatel a ke snižování inflace. V roce 2008, kdy se stal prezidentem Dmitrij Medveděv, však země začala čelit globální ekonomické krizi; Rusko je jakožto vývozce surovin těžce postiženo snížením světové poptávky.
03. 05. 2014 | 16:20

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Nejde jen o dluhy za plyn, velká je také expozice dalších ruských subjektů vůči dlužícím jim ukrajinským firmám, nejen v bankovním sektoru.
Takže jde o to platit také ruským oligarchům.
Což je paradoxní siuace - EU a spol. uvalují sankce na ruské oligarchy, ale pokud by mělo být dodrženo pravidlo, že dluhy s emají platit, tak by EU a spol. nyní měli naopak peníze poslat přes uKrajinu právě že těm ruským oligarchům.
A Ashtonka plus další pomatenci to udělají, oni už zašli příliš daleko.
JIm dokonce nebude zřejmě vadit i to, že budou posílat peníze těm , co irganizují a konají pogromy /viz Oděsa/.
Mělo by to ale vadit občanům EU, jejich politická šlechta z nich chce učinit spoluviníky.
Za pár týdnů jsou volby.
Pozor ale na takové strany jako je ODS, nejde o to rozložit EU, jde o to volit takové lidi a strany, které jsou proti podpoře eskalace násilí.

resl
Kolik ukrajinských dluhopisů jste si koupil ?

čert
Kolik ukrajinských dluhopisů jste si za své peníze koupil ?

Yosif K
Kolik.......eh, Yosif nekupuje, on pouze dodává.
----------------------------------------------
Mně se také nelíbí, že Putin zabral Krym , ale jednak tam proběhlo referendum a také tam nedošlo k " protiteroristické akci " Jaška, Nalejvačyka , Turčinova atd. Tedy nedošlo tam ke krveprolití.
To zapálení lidí v Oděse, to připomíná metody , které na Ukrajině kdysi používali vůči Židům, partizánům či jejich údajným podporovatelům.
Nechtěl bych něco takového financovat. Nikdo by toto neměl chtít podporovat, nikdo, kdo není zrůdou.
A nechtěl bych takovým - co to organizovakli a prováděli ...udělovat evropské občanství.
To by byl zločin na našich spoluobčanech, na našich dětech, tahat sem takové.

Škoda, že tam nedošlo k realizaci krymského scénáře, minimálně z pohledu těch upálených je to obrovská škoda. Kdo zde je vinen - to ať soudí historie / historie coby soubor událostí, kterým bylo možné zabránit/. Podle mě jsou to ale i ti, co volali po celistvosti Ukrajiny ZA KAŽDOU CENU.

Ve jmému lidských práv nelze upalovat lidi. Takoví hlasatelé "lidských" práv by měli jít před soud.
Věřme, že tam půjdou...a posléze skončí v base.
Opak by byl strašnou ranou demokracii. Možná poslední ranou.
Snad ...poslední výzvou, výzvou k tomu zbavit se fašizující politické šlechty.
Už i průmyslníci v Německu a jinde v EU ji mají dost, to je dobrá zpráva, pokud půjdou spolu s obyčejnými ldimi i lidi kapitálu, leccos se může podařit spravit.

http://www.nytimes.com/2014/04/26/world/europe/european-firms-seek-to-minimize-russia-sanctions.html?ref=world&_r=1

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2626654/dejte-putinovi-sanci-dejte-rusku-volny-obchod.html

Ty volby do EP jsou letos velmi důležité, nerozumím těm, co vyzývají k jejich bojkotu, to ale pak nedojde k žádné změně :

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2626655/nerovnost-nebudi-jen-zavist-skodi-cele-ekonomice.html

"...Některá řešení jsou přitom skutečně jednoduchá. Vliv peněz se většinou neprojevuje úplatky a podobnými jevy. Alespoň ne v USA. Politici potřebují peníze na jedinou věc – aby byli zvoleni. Kupují si za ně reklamu, kde lidi přesvědčují, aby je volili. Kdybychom hypoteticky dovedli lidi přesvědčit, aby tuto reklamu nesledovali, problém vlivu peněz na politiku by byl vyřešen. Podobné by to bylo v případě, kdyby se voleb účastnilo více chudých lidí...."

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Dekompozice Ruska , stejně jako kdysi dekompozice Německa po WW1 by mohl vyústit v Apokalypsu, je třeba předvídatelně se chovající vládnucí ruské elity.

Už tak nás čekají obrovské problémy s demomponovanou Ukrajinou, platit by zde měli zejména ti, co to vyvolali. Oni to ale neudělají, chtějí platit vašimi penězi, chtějí z vás udělat spoluviníky. O to jde - musíte se cítit být spoluvinnými.
Jiných pák než volby nemáte.
Jde o dost, nemá cenu teď hledět nelvo nebo napravo, kritérium je aktualně zcela jiné.
/výše uvedenou citaci jsem dal jen jako výzvu proč jít k volbám, rovnost je mrtvým na bzum/
Pogromy a občanská válka na ruských hranicích - to se již škrtá sirkama ve stohu. Respektive v prachárně. Tady už jde do tuhého.
03. 05. 2014 | 16:27

Filuta napsal(a):

Yosif

Já jsem moc zvědavý na to, jak nás tady saturují v blízké budoucnosti Amíci břidlicovým plynem.

Rusové můžou taky poslat Slováky kamsi a odmítnout jim v takovém případě plyn dodávat.
Jestliže jim Ukáčka dluží takovou dardu za plyn, je legitimní jim přestat dodávat a dožadovat se zaplacení dluhu. Já bych to na Putinově místě udělal. A´t vidí, zač je toho loket.
Nakonec se k tomu bankrotu propracují velice rychle sami a zjistí, že se na ně EU i USA vykvajzly.
Ten rozhovor v Blistech je velmi realistický a vede se v nehysterickém tónu ,což Britové umí.
Rusové opravdu nemají zájem na tom, aby na svůj hrb přetáhli pblémy východní Ukrajiny a stavěli ji na nohy. Tomu sám nevěříte.
Stejně tak se Putin rozhodně nechystá anektovat evropské země, tím méně země, které jsou členskými státy NATO.
Takovéto bláboly vám sežere možná inkoherentní Resl, ale nikoliv svéprávný jedinec.
I když chápu, že by vám velmi konvenovalo, kdyby Rus vtrhnul s armádou na Ukrajinu a začal to tam kosit.
Jen nevím, proč by to dělal. Ten je nechá pěkně podusit a vyvraždit vzájemně v občanské válce, jejíž účet zaplatí Brusel. Ten to má taky s Amerikou všechno na triku.
Všichni jsme věděli od samotného začátku, že občanská válka hrozí.
Ale vaše klaka nás přesvědčovala, že je celá Ukrajina hin z toho, jací kádři jí vládnou.
Tady máte výsledek.
03. 05. 2014 | 16:30

Yosif K napsal(a):

Antonín Malík napsal(a):
Plynový tarok, kterým tady Josífek stále tluče o stůl, je faledšná karta, protože pokud vůbec někdy bude existovat, tak teprve dávno po skončení hry. V běžící partii se uplatnit nemůže.
I jinak je sada ropně plynových sloganů sbírkou planých žvástů, Jsou snad všechny státy tak pitomé, že čekají jen na Josífka z Aktuálně, aby se ťukly do čela a začaly plyn nakupovat či těžit tam, kde podle Josífka je, a je úžasně levný?
KONEC CITATU.

Milý pseudorusofilní příteli, pane Antoníne, a jak sy ráčíte vyvsětlovat že i v česku jde cena plynu dolů? Jako v celé Evropě kromě Ukrajiny, totálůně závislé na Ruském plynu?
Poté co Katar a Bahrain přestali exportovat LNG do USA a začali navážet LNG do Itálie?

Také si račte vygooglovat "Transsaharian gas pipeline"? Nigerijcům se mocí mermo úlisně vnucoval jako partner Gazprom - a Nigerijci jim řekli že na neokoloniální partnery jako je Gazrpom se...rou...... - stavbu plynovodu vlastní Nigerie, Alžírsko a Niger.......

Paroubek preferuje ruské oligarchy - putinščíky - před ukrajinskými oligarchy. Nechte oligarchy at si dělají co chtějí - ovšem ukrajinským oligarchům nebude třeba platit nic - zatímco ruským oligarchům se už Evropa naplatila celkem dost v cenách ropy a plynu.

Na druhé straně - Lukoil financoval presidentskou kampan Miloše Zemana - to od nich také bylo VELMI VELMI nezištné a hezké - třeba neco hoděj do žebrácké mošničky i Jyřímu Paroubkovi......
03. 05. 2014 | 16:30

TomášL napsal(a):

pozorovatel:

Je zajímavé sledovat sociální sítě.

http://vk.com/slavyansk_rus

PS: Myslím, že není nad sociální sítě, pokud chce být člověk informován.
03. 05. 2014 | 16:33

Yosif K napsal(a):

NEJSEM RPTO TOMU KUPOVAT RUSKÝ PLYN - ale za trřčžní ceny. A Rusové přistoupí na tržní ceny teprve tehdy až celá Evropa se od ruského plynu cvičně odřeže. Anebo bude mít tu možnost.

Po dobudování pár plynovodů ze severní Afriky do Evropy bude Putinuška velmi velmi pravděpodobně zase "hodný kámoš".
03. 05. 2014 | 16:34

Reveil napsal(a):

Neobvykle bezostyšného podlézání se opět dopustil Zaorálek, který prohlásil propuštění zadržovaných "pozorovatelů" za zásluhu Merkelové.
Všichni ovšem vědí, že jednání ovlivnil Putinův vyjednávač Lukin, zatímco říšská kancléřka byla v inkriminované době ve Washingtonu, kde ji Obama hladil před kamerami, a ona mu za to slíbila poslat do Pobaltí nějaké Einsatzgruppen.
03. 05. 2014 | 16:39

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
Yosif

Já jsem moc zvědavý na to, jak nás tady saturují v blízké budoucnosti Amíci břidlicovým plynem.

KONEC CITATU.

Zapomente na americký plyn. Stačí plyn ze severní afriky a Nigerie...... dále se nabízí LNG z Angoly, Kataru, Bahrajnu a z právě dobudovaných vrtů u západní Austrálie.....

Vygooglujte si "Flare gas" na wiki a uvidíte jaká kolosální kvanta plynu ještě hoří zbůhdarma ve flérách pánubohu do oken - většinou podstatně blíže evropě než je sibiř.....

Co se týče námořní dopravy LNG - něco to stojí ale přesto Katar a Bahrain prodávají Italům LNG za polovic než Rusi zemní plyn.......
03. 05. 2014 | 16:41

Yosif K napsal(a):

Jo a chcete platit řecké sosálistické oligarchy, co kupují Petruši "botičky od Diora"?

He? Od řeckých sosálistických oligarchů "peníze nesmrdí"? He?
03. 05. 2014 | 16:43

starbuck napsal(a):

Oliver Welke už na ZDF tento týden vyhlásil za Arschkriecher Woche, a to ještě nic netušil o soudruhu Zao.
Jenom viděl paní kancléřku olizovat důtky na Pennsylvania Avenue.
03. 05. 2014 | 16:50

Antonín Malík napsal(a):

Milý Josífku,

hrabat se v Googlu dovede každý. Jiná už je si údaje vyhodnotit a interpretovat.
Možná jste si nevšiml, ale plyn je velice výbušná záležitost. Nejen fyzikálně, ale také tou vlastností, že téměř zásadně vyvěrá v nějaké nestabilní či potenciálně nestabilní zemi. Afrika, to je jako byste na plynovod rovnou připevnil nálož.
Ale tak či onak, doba do "dostavění" vytoužených plynovodů a jejich spuštění na dostačující kapacitu je velmi dlouhá, Nereálně dlouhá pro použití v současné situaci, Rozhoduje se nyní - a nebezpečí chybného rozhodnutí může být velice studené.
Také je mi podezřelé vaše argumentování, jako že "ruská ekonomika je postavena jen na exportu surovin" - logika podobná tomu, jako bych vyčítal Japonsku, že má ekonomiku postavenou jen na exportu technologií.
03. 05. 2014 | 16:51

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.euractiv.com/energy/commission-south-stream-agreemen-news-532120

přičemž ale :

http://www.bloomberg.com/news/2014-04-29/gazprom-omv-agree-on-austria-endpoint-for-south-stream-pipeline.html

"....OAO Gazprom (OGZD) agreed with oil and gas producer OMV AG (OMV) to extend a planned natural gas pipeline into Austria, on the same day the European Union expanded sanctions against Russian officials.

As much as 32 billion cubic meters of gas a year will be delivered to Baumgarten, Austria, through a section of the South Stream pipeline, Vienna-based OMV said in a statement yesterday. The first gas deliveries are planned for 2017, under the memorandum of understanding the OMV Chief Executive Officer Gerhard Roiss and Gazprom CEO Alexey Miller signed in Moscow.

The EU added Russian Deputy Prime Minister Dmitry Kozak and 14 others to a list of people facing travel bans and asset freezes after Russia annexed the Crimea region from Ukraine. Europe imports about 30 percent of its gas from Russia, and half that amount flows through Ukrainian pipelines, making it essential to European energy security.

“The need for construction and the benefits of South Stream project for Europe are patent,” Miller said in the statement. The pipeline “is aimed at enhancing energy security of the European consumers.”

Yosif K /a le nejen on, jistě je i v politické šlechtě EU řada koupených lidí/ by ale energetickou bezpečnost Evropy založil na dodávkách z Tuniska, Alžírska, Libye apod. , anebo na dodávkách z USA - po moři, přičemž tamní producenti své aktivity co se břidl. plynů tlumí, není infrastruktury, cena je nejasná a nejistá...

Yosif K je podle mě obyčejný propagatčik, který chce EU škodit. To je jeho úkol - propagace zájmů USA, proti zájmům kohokoliv, včetně zájmů občanů EU.

Doporučuji jeho příspěvky rolovat, stejně je tam plno lží, jen si kontaminujete svůj psychický aparát.
03. 05. 2014 | 16:51

starbuck napsal(a):

Tak ze západní Austrálie chce Yosif vést výfukové plyny.
Jako kdyby nestačilo, jak přičinliví Nigerijci furt navrtávají díry do potrubí. Někdy u toho shoří celá vesnice.

Zřejmě reslovi a Yosifovi zvýšili v těsně předválečném čase osobní ohodnocení, takže místo pracího prášku teď šnupou reálnej koks.
Až TTIP zvítězí, budou šňupat insekticidy s nervovym jedem.
03. 05. 2014 | 16:57

Pepa Řepa napsal(a):

Paroubku
představte si, že jste oligarcha-to Vám a zvláště ženě určitě půjde- a že vlastníte hutě někde v Doněcku, k tomu máte klub LM šachťar se sedmi Brazilci a vyŕábíte kulaté čtverečky pro mužiky.I pro jejich rakety.
kRÁSNÁ PŘEDSTAVA, CO?

Byl byste blbej-a to přece Vy nejste, nebo jo?:-)- kdybyste se zbavil hlavního živitele tedy mužika z Kremlu.

Protože když přijdou hujeři z EU tak ty Vaše milé hutě-dříve či později-zavřou, Vaši výrobnu nepotřebují, konkurovat jim nemůžete, možná místo ní postaví pár skladovacích škatulí pro skladování pravdy, lásky a něhy, v nejlepším případě hutě od Vás za hubičku koupí Džavaharlál Mittál z Rávalpindí.

Takže....o oligarchu se nebojte, není na hlavu padlý jako kucí z EUROMOPSU a napište na plné pecky čemu se Vaše srdíčko exsosana brání, že budete muset živit, šatit a platit otop pár desítkám milionů zoufalců.

A ne že bych podceńoval syndikát Yossífek, ale jeho kydy a 70 let starými historkami o Vissarionoviči úkáčkám nezatopíte.
Nebo jo?
03. 05. 2014 | 17:01

David napsal(a):

Je to smutné, ale je to tak.

Ale ještě i jinak.

---------------------------

Oligarcha koupil v Londýně byt za rekordních 4,7 miliardy.

"...Podle britského tisku se bohatí Rusové a Ukrajinci nyní pokoušejí přesunovat své peníze právě do londýnských nemovitostí. Někteří východoevropští oligarchové si tak chtějí ukrýt majetek před případnými mezinárodními sankcemi. Odliv kapitálu z Ruska a Ukrajiny letos kvůli ukrajinské krizi prudce vzrostl..."

http://www.novinky.cz/ekonomika/335233-oligarcha-koupil-v-londyne-byt-za-rekordnich-4-7-miliardy.html

---------------------------

Čína koupí na Ukrajině zemědělskou půdu rozlohou větší než Morava

"...Čína podle listu South China Morning Post postupně koupí na Ukrajině až tři milióny hektarů zemědělské půdy. Potřebuje ji k zajištění výživy svých obyvatel. Je to území větší než Morava a Slezsko. Ukrajina se tak stane největším zahraničním zemědělských centrem Číny.

...To je ale jenom začátek. Rozloha poskytnuté půdy se má postupně zvyšovat až na tři milióny hektarů...."

http://www.novinky.cz/ekonomika/314008-cina-koupi-na-ukrajine-zemedelskou-pudu-rozlohou-vetsi-nez-morava.html

---------------------------

"... Ukrajina v zásadě není schopná splatit své závazky jinak, nežli jejich pokrytím novými úvěry, novými dluhy. ..."

---------------------------

Nezapomínejme, že splatit své závazky není schopná nejen - nečlen EU - Ukrajina, ale zejména ani členové EU, jako Řecko, Itálie, Španělsko a další podobní.

Takže je nutné VČAS ten potápějící se Titanik opustit. Nám by spíše slušela neutralita, jakou má Švýcarsko.

To, kterým směrem se současná EU vydává je zcela zákonitě a nesporně cestou do pekel.

Proto nás bude také čekat velké vzbouření proletariátu - novodobá proletářská revoluce.

--------------------------

"...Chcete platit ukrajinské oligarchy? Já ne!..."

--------------------------

Já nechci platit žádné oligarchy. Ani ty naše!
03. 05. 2014 | 17:10

slavwin napsal(a):

Pomoci ano platit ne. Kdyby EU chtěla něco platit, tak by to vypadalo jinak. Popletené červené mozky tu imperiální politiku Ruska stavějí málem na úroveň třídního boje. O co jim jde. Ten euroasitský řád je postaven na autoritě, už ikony s carem byly ozdobou ruských kostelů. Silná autorita v současnosti Putin potřebuje donašeče, věrné státní úředníky, čili carismus, bolševismus, státní oligarchicky kapitalismus jsou postaveny na stejném principu. Mít v tomto euroasijském světě punc věrnosti znamená nebezpečí pro ty kdo jej nemají a o to myslím našim bolševikům jde. Pro to jsou ochotni vytvářet pátou kolonu pro Rusáky. Němci se od toho trendu odpojili tak jsou u nich nenávidění Sudeťáci. Za protektorátu tu bylo práskačů více než Frank potřeboval.
03. 05. 2014 | 17:18

TomášL napsal(a):

Pepa Řepa

zaujal mě tento komentář...


"Proč Kyjevská junta útočí na Slovyansk? Ukázalo se, že MMF si je dobře vědoma toho, že region Donbass je významným finanční přispěvovatelem státu. Proto v poslední době se začalo mluvit o "Programu pomoci", a tak že může být revidován, jestliže jihovýchod země přestane přispívat Kyevu nebo -ještě horší varianta- stane se součásti ruské nadvlády. MMF varovalo, že v takovém případě bude nuceno přehodnotit dohodnutý program pomoci Ukrajině ve výši 17 miliard $, pokud Kyjev ztratí kontrolu nad východními částmi země- řekl Ukrinform. Ve skutečnosti s těmito fakty kyjevská junta vyhlásila válku proti vlastnímu lidu v zájmu západních úvěrů! Je tedy velmi důležité, pro kyevské hospodářství, získat vliv ve východních částech Ukrajiny. Tohle je tedy důvodem nynějších válečných operacích."
03. 05. 2014 | 17:21

Stín napsal(a):

Yosif K
"Tím spíše že Ukrajina dluží hlavně Rusku za zemní plyn předražený o 80% proti cenám v západní evropě..............."
tak to je groteska. ))

Ukrajinci do teď brali za 268 USD/1000m3.
Evropa platí kolem 400 USD/1000m3.
Ukrajina nyní 420 USD/1000m3.
Takže určitě, ta sleva na 400 z 420, to je proti 268 skutečné terno!!!

A ještě otázečka - odkud asi tak ten slavný Západ bude brát ten plyn, který bude bratrsky dodávat Ukrajině?
Z USA?
Z Norska??
Z Iránu???
Řekl bych, že bude z Ruska...
03. 05. 2014 | 17:21

filuta napsal(a):

Yosif

To s tím plynem mi přijde podobné jako blábol nějakého politruka v ČT, který pravil, že Rusům musíme zatnout tipec a být "soběstační". Co na tom, že prý budeme pět, šest let jezdit na benzín za 60.

Opravdu geniální! Už takhle ryjeme držkou v zemi.
A ukáčka mají ten plyn levnější nežli ostatní evropské země a ne že ne.
Jak slyším o Ukrajincích, už se mi zdá o loupežnících.

S takovou sekyrou by jim navíc už nikdo jiný nic na další dluh nedal.
03. 05. 2014 | 17:41

Stín napsal(a):

Jinak nevím Paroubku, proč se otíráte v souvislosti s Ukrajinou o Sobotku a Zaorálka - jejich vliv na tamní události je stejný jako váš - tedy nulový.

Až MMF s Ukrajinou skončí, bude to nehorázně zadlužená ruina.
To je jejich styl.
03. 05. 2014 | 17:44

zemedelec napsal(a):

Pane Paroubek.
Až nám napíšete,že celé to dění za posledních 25let,byla největší rozkrádačka států,připravena a řízena,udělám hlubokou poklonu.
03. 05. 2014 | 18:05

Joe Ratata napsal(a):

Že by vládci Němevropské Unie za ty miliardy a miliardy eur podložených dluhem, chtěli skoupit co nejvíc Ukrajiny dřív, než jí koupí Čína celou sakumprásk ?
To se pak nedivte Rusákovi, že chce taky kousek.
03. 05. 2014 | 18:15

čert }:o) napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal:
čert
Kolik ukrajinských dluhopisů jste si za své peníze koupil ?
-------
sice vám do toho nic není maloměšťáku
ale že jste to vy, tak za 15 milionů. Kolik
jich je přesně nevím, to má v pácu účetní.
Kolik a za kolik jste nakoupil vy?
Nebo jste takovej srab že nepřiznáte, nebo
tlučete hubou o prázdnej talíř a tak vám
nezbejvá než ubohá závist, vztek a wikina
03. 05. 2014 | 18:23

Yosif K napsal(a):

filuta napsal(a):
Yosif

1) To s tím plynem mi přijde podobné jako blábol nějakého politruka v ČT, který pravil, že Rusům musíme zatnout tipec a být "soběstační". Co na tom, že prý budeme pět, šest let jezdit na benzín za 60.

2) Opravdu geniální! Už takhle ryjeme držkou v zemi.
A ukáčka mají ten plyn levnější nežli ostatní evropské země a ne že ne.

3) Jak slyším o Ukrajincích, už se mi zdá o loupežnících.

4) S takovou sekyrou by jim navíc už nikdo jiný nic na další dluh nedal.
03. 05. 2014 | 17:41

ad 1) Ropy je dost za tu cenu kTerá dneska je - a jelikož je s ní volný trh, Rusové ji prodávají za stejnou cenu jako ostatní protože musí.
I plynu je dost, ale na rozdíl od ropy nemá východní Evropa (Ukrajina, Slovensko, Balkán) k lacinějšímu plynu přístup. To se vše může za rok až rok a půl změnit.

O tom že Ukrajinci mají od Rusů nejdražší plyn na světě se můžete přesvědčit googlováním - pokud vám v tom nebrání nějaké vrozené pseudorusofilství. Je to přirozené - Ukrajina je jediný stát na světě jehož plynovody vedou pouze jedním směrem - do Ruska. Proč by je tedy Rusové nedrancovali?

Rusko drancovalo osblok za socíku, Rusko chce drancovat bývalý ostblok i nyní. Proč ne? Že by v tom Purtinovi bránily nějako panslovanské pudy? Tomu může věřit jen slepejš - jen ten kdo tomu věřit chce.....¨

3) ukrajinci jsou Ivani který makaj aby mohli platit za ruskej plyn.
Rusové jsou Ivan kterým jiní platěj za ruskejk plyn a oni si mohou válat koule, pít vodočku a chytat na mátušce Volze šilišpera.....

4) No našli se tupci kteří i po krachu ruska pučovali Rusům a přišli ZASE o 20 miliard Kč. Vygooglujte si neco o české exportní agentuře a Uralvagonstroji.
Vždycky se nějakej blbec najde co dá kredit banrklotářům....

jak říká Jyří .......
STÁTNÍ DLUHY SE SPLÁCET NEMUSÍ.....
03. 05. 2014 | 18:25

a je to napsal(a):

Jyrrha už zase rozdává rady,dnes ohledně Ukrajiny.Ví přesně kdo za co může,kdo co musí a kdo by co měl dělat.Toužebně se zahleděl do Brusele a věří že na vlně blábolení o čemkoli dojede až do Bruselu.Chamraď zase toužebně očekává blahobyt bez námahy a to jim Jyrrha slíbit může a slibovat něco za cizí prachy, jako správný socialista, to on umí.Jojo, snídat želví polévku za dvěstěpadesát kč v zájmu všeholidu za erární prachy to je oběť , napnout všechny síly opozičního politika ke svržení vlády a když se to napopáté konečně povede, koukat jako vrána , to je vrcholné umění které by bylo nejlépe zúročené v Bruselu.
03. 05. 2014 | 18:31

Antonín Malík napsal(a):

Josífek
"Ukrajina je jediný stát na světě jehož plynovody vedou pouze jedním směrem - do Ruska"

Josífku, vy jste s tím plynem tak trochu marod, co?
Plynové trauma? Tymošenková má od plynu bolavá záda (teda teď už se to zahojilo), a vy hlavu.
Zkuste dříví, třeba je zdravější.
03. 05. 2014 | 18:37

Pepa Řepa napsal(a):

TomášL
Nikdy jsem na Ukrajině nebyl, že je rozdělená jak ekonomicky, etnicky i nábožensky je známo.
Ale netušil jsem, že existuje nejen vyhublý západ a -relativně- bohatý východ, ale že je zalidnění rozloženo tak, jak uvádí Balabán z Foreign Affair.
Je tedy otázkou, jak by dopadla nejen referenda místní, ale i celoukrajinské.

Také nedává logiku, když chci za 3 týdny prezidentské volby a pošlu na potlačení revolty armádu.
Vláda má chabou legitimitu a jestli je pravdou, že ji většinově ovládá 15-20% západní populace, těžko připustí skutečně svobodné volby.

Východ je zvyklý na chleba a hry. Šachťar Doněck platil i leta takovou hvězdu jako Williana z Chelsea.
A EU zbude vyhladovělý západ
Příběhy kocourka Yossífka o Vissarionoviči se začínají podobat příběhům mého dědy z Piavy a jeho dědy z Napoleonských válek.

Ukáčko zajímá čím bude topit v zimě letos a ne že jeho děda žvejkal harmoniku z hladu před 70 lety.
Oligarchu živit neb=ude ani Paroubek ani Vy, ten se odstěhuje do Londongradu.
Budete živit ty zoufalce.
Asi tím, že se Karel s Liškou zavrtí na podiu a Kocáb zazpívá.
03. 05. 2014 | 18:51

Pepa Řepa napsal(a):

Yossífku na plynatost je dobrý yzop.
Ne Ezop a jeho bajky.
03. 05. 2014 | 18:55

dezko napsal(a):

Yosife a resle brzo Vas navstivi muzik u Vas doma. Uz se tesim na reakci dvou internetovych valecniku.
Zesrany strachem jeden jak druhy
Uz tech vasich blbejch kec u bylo dost
03. 05. 2014 | 18:56

čert }:o) napsal(a):

dezko
nooo..jako kecy 17,5 biliontýho, že jo?!
03. 05. 2014 | 18:59

TomášL napsal(a):

Pepa Řepa

Tuším, že to byl zrovna Lavrov, který prohlásil "na západní Ukrajině je 12% obyvatelstva, ale mají obsazeno 60% důležitých míst."

Pokud je tam tak málo lidi, tedy nemají šanci potlačit separatisty.
03. 05. 2014 | 19:02

stoppa napsal(a):

Existuje nemoc zvaná plynová gangréna. Jestli ji nemá ten Josif?
03. 05. 2014 | 19:30

HonzaS napsal(a):

"Závazky za Ukrajinu bude ... dříve či později nucena za Ukrajinu zaplatit EU"

Paroubku, to se mýlíte! Kdybyste pořádně sledoval českou politickou scénu, tak byste dobře věděl, že nejslavnější, nejlepší a nejchytřejší EKONOM v historii Česka jasně řekl, že státní dluhy se neplatí :-):-):-)
03. 05. 2014 | 19:35

dezko napsal(a):

čert }:o) napsal(a):

dezko
nooo..jako kecy 17,5 biliontýho, že jo?!

dezinko@centrum.cz

posli tvuj mail osle
03. 05. 2014 | 19:38

Návštěvník napsal(a):

Yosif K

To není pro Rusko jedin fatal problem.

Skutečným problémem Ruska je to, že obří pole Novoj Urengoj, Jamburg a Medvežije jsou všechny těsně z zlomem produkce, a těžba na těchto bude neodvratně klesat.

Je sice pravda, že Rusko má zřejmě největší zásoby plynu na světě, jenomže ten je v kontinentálním šelfu Severního ledového oceánu, a čát toho je dokonce v mezinárodních vodách - proto Rusáci tak vyváděj, a pouštěj hrůzu.

Problém mužiků ale je, že oni sami nejsou schopní plyn v kontinentálním šelfu Severního ledového oceánu těžit, a i pro firmy a země, které mají bohaté zkušenosti s Offshore těžbou na volném moři (USA, Norsko, Kanada, Velká Británie) to bude mimořádná technologick výzva.

Další:

Podle některých odhadů se těžba ruské ropy pohybuje na zvlněném plateau, a v řádu několika málo jednotek let dojde k propadu produkce, který v horizontu pětiu let může akcelerovat až k dvojciferným hodnotám/rok. Dokonce je možné, že Rusko bude v roce 2025 čistým importérem ropy.
03. 05. 2014 | 19:49

starbuck napsal(a):

Davide
Trochu se Číňanovi divím. Kupovat tak velkou rozlohu půdy v zemi permanentně od 15. století ohrožené občanskou válkou je riskantní podnik.
Počítat, že zaměstnají místní líné a hádavé obyvatelstvo můžou těžko. A kdo jim zajistí, že jejich investice něco přinesou?
Přijdou další pučisti a spálí katastrální knihy.

V Libyi investovali do těžební činnosti velké prostředky a museli odtáhnout jak chudáčci.
V Africe mají obrovské investice a vůbec se neohlížejí na sever, odkud je AFRICOM pozorně sleduje.
Jejich prvním krokem musí být dobytí japonských ostrovů a Formosy. Dokud nebudou pány v Asii a Pacifiku, nemá cenu cpát nikam těžce nahamoněné prostředky.
Ganef je o to vždycky připraví.
03. 05. 2014 | 19:53

Návštěvník napsal(a):

Targus

Jistěže viděl. Například, když byla konfiskována konta v rámci reparací oligarchů z NSDAP poté, co tito skončili auf den Galgen.
Jiná skupina oligarchů, těsně předtím skončila in dem Schlauch, stejně jako jedjich dědici, takže i když se poměry poté, co byli majetkově vypořádáni a odgravitováni pohlaváři z NSDAP nebylo komu co vracet, a bankovní vklady těchto zůstaly částečně techto, částečně státu.
03. 05. 2014 | 20:20

ld napsal(a):

Nebude tak zle.
Plastik pípl pod záštitou Kocába uspořádají u Majdanu koncert Pro všechny slušný lidi.
Švarcnberg zatančí pankové pogo.
Prostě charita ty prachy vydělá; múzy a kumšt vyhlásí putinským boj!
Dědici Jirousových autorských práv taky něco přihodí, vždyť jeho dílo jde celosvětově na dračku.
Černý namaluje pár obrazů, Berkutovu flintu natře na růžovo.
A Bursík může třídit odpad, sbírat hilzny, z tohoto výtěžku se docvakne zbytek.
Ještě by to chtělo, kdyby Eštnová a Tymoška nafotily akty; panečku, to by byl vevar...!
03. 05. 2014 | 20:22

Gru napsal(a):

Věci nebudou zase tak složité, jako ostatně v takových případech vždycky. V prvním plánu šlo o základny na Krymu, a to Washingtonu nevyšlo. Bylo tam trochu zpoždění, počítalo se, že Kreml bude zcela zaujatý olympiádou (Washington vůbec moc sází na jedince a dělá v tom trvale chybu). Krymská epizoda byla logickým vyústěním - Kreml považuje tu oblast za svůj "zadní dvorek", a takové zadní dvorky si vymezuje každá velmoc.
Naopak vůbec nevěřím tomu, že by Kreml jakkoliv toužil po východní Ukrajině. Zákroky proti separatistům visely ve vzduchu dlouho, stačilo sledovat prohlášení loutek jako Turčynov či Jaseňuk.
Obě velmoci se dopustily chyb, USA to chybně naplánovaly a Kreml chybně zareagoval - tehdy, když prohlásil, že garantuje bezpečí všech ruských obyvatel i za hranicemi. Tím vlastně poslal nahrávku kyjevským gangsterům. Nyní by mohlo Rusko být vmanévrováno buď do invaze, nebo do špatného světla, že nedrží slovo a neplní dané záruky. Ve chvíli, kdy by Kreml invadoval východ Ukrajiny, zůstala by mu viset na krku. Musel by se nakonec zachovat podobně jako Washington ve Vietnamu, Iráku, Afghanistánu a Libyi, tzn. nakonec nechat okupovanou zemi osudu na pospas. Tím pádem ovšem Rusko de facto nemůže zamezit řádění kyjevských fašistů, zastavit masakrování ruské menšiny na Ukrajině a nepříliš chytrým prohlášením prezidenta se tak vlastně samo vymanévrovalo.
Stejný osud ovšem už předtím stihl i washingtonské plánování, neboť jim se jejich klienti rovněž vymanili z vlivu.
Neexistuje (již) jiné řešení, než rozdělení tohoto umělého státu na části, podle jejich přirozené orientace, nebo kompletní okupace Ukrajiny jako kdysi např. Palestina. V žádném případě ne vstup do EU, nemluvě již o NATO. V tom případě by nejspíš byla válka. Atomová. A to proto, že se vše urychlilo: Washinmgtonu chybí čas na dosažení převahy v raketové a protirkaetové výzbroji, Rusku nedali čas k vyrovnání v konvenční hightech výzbroji. Atomovou ovšem US administrativa nechce, přestože US prezident je nyní v nejrizikovější fázi, v jaké šéfové Bílého domu mohou být, tzn. v polovině posledního období, tedy nejméně ovlivnitelný. Ale jistě má ve svém štábu lidi, kteří mu vysvětlili, jak mnohem více je jeho vlastní země, díky menší rozloze a větší hustotě obyvatel, ohrožena nukleární hrozbou. Je to paradox, jak si USA vybudováním rozhodující převahy v konvenčních zbraních vlastně znemožnily vedení "velké" války, protože možní protivníci si všichni zajistili (zajišťují) nukleární obranu. Ta je levnější a víc odstrašuje.
A tak jsou oba rivalové v patu, který mimo jiné otevírá prostor k exhibici vojenským trpaslíkům, jakými jsou i někteří východoevropští politici (označující se s oblibou za středo - až západoevropské).
03. 05. 2014 | 20:23

ld napsal(a):

...vejvar...
03. 05. 2014 | 20:24

starbuck napsal(a):

Gru
Klienti nedělají nic, co by neměli z ambasády dvakrát potvrzené.
Čurkin jasně řekl v OSN, že členové zasahujících jednotek komunikovali anglicky.
To na obecně jazykově nenadané západoukrajince neukazuje, že.
A můžete se vsadit, že diplomat s Čurkinovou kariérou za sebou neřekne nic, k čemu na požádání nemůže dodat záznam odposlechu.
Žádný Colin Powell, který ze sebe nechá udělat patník k očůrávání všemi protiamerickými propagandisty.

To co se děje je jasná provokace k válce.
Nejde o nic míň než vyřazení Ruska z mezinárodních organizací a likvidaci BRICS ještě před schůzkou G20 na podzim.
Protože to je okamžik, kdy bude muset Amerika ukázat karty.
Pokud s blafováním tak dlouho nevydrží, může to i s dolarem zabalit.
Proto ta solidarita EU, euro je na dolaru závislé jako feťák.
03. 05. 2014 | 21:01

čert }:o) napsal(a):

dezko napsal(a):
dezinko@centrum.cz
posli tvuj mail osle
03. 05. 2014 | 19:38
-------------------
oseldezinko@centrum.cz ;o)
03. 05. 2014 | 21:03

Gru napsal(a):

starbuck

O těchto informacích se ví, jenže je obecně problém prokázat u odposlechů (před třetí stranou), že se skutečně jednalo v případě anglické komunikace právě a jedině o ty zasahující ozbrojence, a to právě v tu chvíli a na dotyčném místě.
Vzpomínám si, že o sniperech na Majdanu se tvrdilo, že komunikovali rusky, a zase jiní říkali, že anglicky.
03. 05. 2014 | 21:07

zdenekb napsal(a):

YosifK:

Vaše opakované výzvy druhým "vygooglujte si" dobře dokreslují styl (a vysvětlují zdroj) vašich příspěvků. Nahodile splácané, často pokroucené a protichůdné útžky informací, z nichž jste byl schopen pobrat jen hodící se část. Asi jako když vám vyhledávač vyplivne titulky k zadanému výrazu, ale dál už nečtete.

Skoro si říkám, že si vás rodiče taky vygooglovali, normálně narodit jste se nejspíš nemoh'...
03. 05. 2014 | 21:10

Filuta napsal(a):

Několik faktů o Putinovi
aneb Co se v mainstreamu nedočtet

Putin za 12 let své vlády zvýšil rozpočet Ruska 12krát, rozpočet na armádu 30krát, hrubý domácí produkt 12krát.

Rusko se probojovalo z 36. místa ve světě v žebříčku HDP na 6. místo.

Zlaté státní rezervy zvětšil 48krát.

Navrátil pod Ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3).

Zrušil "liberální" jednostranné smlouvy o rozdělení produkce. Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohé jiné odvětví. Vyzvedl průmysl a zemědělství (Rusko 5. rok za sebou je na 2 - 3 místě ve světě v exportu obilovin, dokonce předběhlo i USA, které jsou dnes na 4 místě).

Zvýšil průměrně platy v rozpočtové sféře 18,5krát. Průměrně důchody se zvýšily 14 krát.

Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011, což v absolutních číslech znamená 71 , 5násobné snížení úmrtnosti.

Kromě toho Putin zrušil tzv.. "Chasavjurtovskú smlouvu" (Smlouva o vzájemných vztazích mezi RF a Čečenskou republikou) a tím přispěl k ukončení tzv. 1 čečenské války, zároveň zachoval územní celistvost Ruska a v podstatě ukončil válku v Čečensku.

"Postavil do latě" nevládní organizace a "5 kolonu" a zakázal poslancům vlastnit bankovní účty v zahraničí.

Svým postojem ubránil Sýrii.

Protože dnes je trend pomlouvat Putina co se do něj vejde, napadlo mě se podívat, co v Rusku za jeho vlády zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé.

Zakázali agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci zprostředkovávat.
Zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně soudců, úředníků...) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině.
Vypakovali ze země všechny "neziskovky", napojené na cizí zdroje (třeba Sorose).
Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí "lidskoprávní" organizace.
Zakázali geneticky upravené potraviny.
Zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli kohouty gruzínské mafii).
Zakázali oligarchům vměšovat se do politiky.
Zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po zkušenostech).
Zakázali vyvražďování tuleních mláďat a nato i obchod s tuleními kožešinami.

Mají snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodeji svých podílů státu. (S tím souvisí i onen zákaz oligarchů vměšovat se do politiky. Omezují jejich moc.)

Na rozdíl od ostatních zemí Rusko vždy ihned reaguje na ohrožení Rusů. Zakázali například dovoz radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali dovoz mléčných produktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, drůbeže z Česka (byl tu mor), masa z EU a USA, zeleninu a brambory z EU... Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící otravu.

V roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli suchu, aby zajistili soběstačnost Ruska.

Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA.

Putin chce udělat z rublu nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a podloženou zlatem.

Jestli se někomu zdá, že něco z toho je špatně, tak mně se zase zdá, že špatně to děláme tady.
03. 05. 2014 | 21:36

slavwin napsal(a):

Mimo těch pomatených červených hlav netrpělivě čekajících na krach EU USA, jsem zaregistroval, že Putin je skoro tam kde byl Brežněv před smrtí. Zní fantasticky žádná dobrá zpráva, tady nasazení nového Gorbačova je obehrané řešení, zbývá přímý střet.
03. 05. 2014 | 21:42

K.M. napsal(a):

Když už se dosud nemohly najít zdegenerované elity na Marsu...,
musely bývalému šéfovi vlády České republiky...
k předvolebnímu zviditelnění se...

posloužit... odrazující... kvality... elit země usilující o vstup do EU, ve které on sám již je:

"Je to způsobeno neschopností politiků, VELKOU KORUPCÍ VŠECH ELIT... a bezohledností a sobectvím těch ekonomicky nejsilnějších oligarchů..."

To je skvělá analýza...?! Ale kterou zemi to měl ten Paroubek na mysli...?
03. 05. 2014 | 21:58

Divobyj napsal(a):

paneParoubku,

nyní,jste tak říkajíc mimo hru.
To vám mj.umožňuje,dívat se na věci reálněji.
Bohužel pro vás jsme již měli možnost vás sledovat přímo ve hře.
Snad se nebudete na mne zlobit,když vám napíši,že především z tohoto důvodu ,
vám dnes již prakticky nikdo nevěří.

je mi líto
03. 05. 2014 | 22:09

Scarabeus napsal(a):

Ukrajinské oligarchy nějak moc, spíše (téměř) vůbec, neznám, takže co se týká jejich placení, kýmkoli za cokoli, ... nevím.

Zato Paroubka znám velmi dobře, ono dobře poznat takového .... moc práce nedá, vlastně stačí shlédnout jedno video.
https://www.youtube.com/watch?v=Sta6BgvWvDc

Paroubka by, v optimálním případě, neměl nikdo platit za nic, zvláště ne za veřejné funkce, do kterých (by) se neměl, v minulosti, současnosti a budoucnosti, dostat. Následně by vyživovací povinnost, ve vztahu k "sexymozku", měl úřad práce "přehodit" na sl. Kováčovou(v minulosti), v současnosti paní Paroubkovou II. Z tohoto úhlu pohledu (jen) je dobře, že, podle českého práva, platí vzájemná vyživovací povinnost mezi manželi i po rozvodu, a to doživotně, bez ohledu na to kolik let od rozvodu uplynulo.
03. 05. 2014 | 22:10

antoni.n napsal(a):

Milý Pepo Řepo

díky, po dlouhé době mi někdo zatřepal bránicí, to o tom jak úká žvejkal garmošku, nu, vlastně ani moc k smchu, ale ftipný. Pozdravuji.

Jinak, můj kdysi slovenský tchán, když jsem vždycky dorazil přes Kysak do té dědiny za Prjašivem, a usalašili jsme se za stůl a matka nalila slivovicu, sama pálila, kde a jak nevím, nikdy jsme ji neviděli, tak po dlouhé chvíli pravil, tak na té Piavě, skoro všeci tam pogibli, len ja zostal, neviem prečo, jaj, to bol tažký čas, a popilli jsme a matka zase nalila.

Hliněná podlaha tam bola, ale dobre bolo.. Starý otec narobil dvanáct dětí, všecky je porodil s matkou za stodolou, aby nebola hanba.

Pak mne tehdejší žena odtiahla navrch do sena nad stodolou a překrásně ošukala. Mala největší cicky aké som v životě potkal. A pevné, jaj, to boly časy. A tie Slánské hory,
Tam spolu blúdili, v oných horách a a šli za něčím, nevěděli jsme za čím, ale bylo to úžasné, jistě mnoho démonů kolem, když nás napadlo, milovali jsme se, na balvanech, na mechu, to ještě měl jsem tuto strašlivou sílu. No, že dnes bych ji neměl, asi jo, ale není zajímavý protějšek, materiál. A tak raději v přísném celibátu.

Tak jo, milý Řepíku, inspiroval jste mne ku vzpomínání, kdysi jsem si říkal, až mi bude šedesát, budu mrtvý muž, nic se mnou nebude a ejhle, v červenci bude šedesát a deset a furt jetě naživu a docelo zajímavo. Než mne někdo zase sejme.

Buďte s Pánem Bohem, milý Řepíku a i všichni kolem
an
03. 05. 2014 | 22:12

Návštěvník napsal(a):

Filuta

Proč jste se do té pro Vás zaslíbené země ještě neodstěhoval?
03. 05. 2014 | 22:24

MirekS napsal(a):

Nedomnívám se, že je Ukrajina ústředním tématem voleb do EP. To je přehnaný. Nesdílím ani obavy, že by EUnijní daňový poplatník měl být hlavním sponzorem demokratické Ukrajiny.

Předně Ukrajina si musí sama zvolit svou cestu...

Zdraví

MirekS
03. 05. 2014 | 22:35

JC napsal(a):

Já vám rozumím Jiří, říkáte zvolte mě do EP a zařídím, že nic platit nebudete :-))
Tady vpravo vidím odkaz na váš blog "where you from mister Klaus "
Cože jste tehdy Klausovi psal ?
Já se to přihodí, že z ojrohujera je najednou ojroskeptik.
03. 05. 2014 | 22:37

Gru napsal(a):

antoni.n

Teď musím udělat něco, co v diskuzích tak často nedělám, a to poděkovat za váš příspěvek. Má takovou poetiku, že si říkám, že jste to buďto odněkud opsal, nebo je to intenzivně zažité.
Ale ne, neopsal, je to zažité, to z toho cítím. Taky jsem měl dědu, co byl na Piavě, byl tam zajatý, tak už to přežili nejméně dva... Ale ty démony jsem nepoznal...
03. 05. 2014 | 23:18

brůna napsal(a):

bež se živit prací, tlusťochu.
03. 05. 2014 | 23:23

Yosif K napsal(a):

Já za ukrajinské oligarchy platit nechci, nechci platit ani za ruské oligarchy i když je to asi jako prašt a uhod.

Na druhou stranu - když ruští oligarchové subvencují vydání knížeček Václava Klause a presidenstkou kampan Miloše Zemana, nemohli by zafinancovat i nejakou kampan pro Jiřího Paroubka?

Nejspíše odtud větřík fouká, kdy pobočka Lukoilu - panství to putinisty Wahída Alikperova - pustila do Zemanovy kampaně oficielně 30 mega, proč by sakra nepustili i nějaký grošík do kampaní náhle pseudorusofilního Jyříka Paroubka????


Prozíravej podnikatel jako Wahíd Alikperov rád věnuje grošík na politickej marketink. Cena ropy přestala stoupat a cena plynu v evropě začala padat. Investice do Jyříka by tedy nic nezkazila.....


Již dnes prodávají Rusi v Evropě za různé ceny - nejdráže tam kde jsou 100% závislí na Rusku - nejlaciněji tam, kde na Rusku nejsou závislí vůbec. Proto Němci platí za plyn Rusům cca 55% toho co musí platit Poláci, Ukrajinci, Slováci a Balkán. Časy kdy nejdražší plyn v Evropě byl ve Španělsku apod jsou dávno pryč. Plnová karta se otočila v neprospěch rusů.
Proto Donal Tusk navrhuje aby Evropa sjednotila svou plynovou politiku vůči Rusku a platila Rusku jednotnou cenu. To co navrhuje Tusk však bude zbytečné jakmile bude dobudován transsaharský plynovod NIGAL. Něco si o NIGALu vygooglujte milý proletářský příteli...... Jakmile bude NIGAL dokončen, Putin si bude moci svůj plyn foukat do svý p...ele.........

Další rána pro Ruskou kapsu - pravoslavní bratři v Recku otevírají gigantické naleziště Tamar situované v moři mezi Kyprem, Řeckem a Israelem. Je možné že se něco najde i ve vodách tureckého Kypru.
Další rána pro Ruskou kapsu - Egypt přestal dodávat plyn do Israele (za Mursího) a má nyní volnou kapacitu. I tu by bylo možno prodávat do Řecka - ze závislosti na Rusku by se tak mohla vymanit část Balkánu.
04. 05. 2014 | 02:18

Yosif K napsal(a):

Mimochodem - americký plyn v Evropě nečekám. Američané si jej nechají strategicky pro sebe.

Arabskej a severoafrickej plyn však nikdo v Evropě čekat nemusí. Ten už v Evropě dávno je. Nyní celý španělsko, Portugalsko a Francie jedou na severoafrickej plyn. K žalu mých milých putionfilních přátel jej bude rok od roku více a více.

Heslo NIGAL. Googlujte milí putinofilní přátelé heslo NIGAL.
04. 05. 2014 | 02:22

Yosif K napsal(a):

Moji milí rozmilí putinofilní přátelé, uklidněte se - Evropa nebude navěky závislá na plynu od Putinušky.

Podívejte se na následující mapku a vězte že jak Lybie tak Alžírsko může těžbu a export plynu technicky snadno zdvojnásobit. Nigerie - bohulibá to křestanská velmoc - buduje na plnej plyn plynovod NIGAL přes Alžír do itálie a španělska. Maličky Qatar má 60% rezerv co má Rusko. /ád cen plynu v evropě je způsoben do značné míry dodávkami z kataru. Proti Rusku Katar má stokrát méně obyvatel. Rusko spotřebuje polovinu těžby doma, Katar bude mít na export vždycky vyšší podíl než Rusko.

Jak říká špidla, zdroje tu jsou.

http://www.gasinfocus.com/en/indicator/imports-of-natural-gas-into-the-european-union/

ank Country/Region Natural gas
proven reserves
(m³) Date of
information
Total World 187,300,000,000,000
1 Russia 48,600,000,000,000 12 June 2013 est.[7]
2 Iran (see: Natural gas reserves in Iran) 33,600,000,000,000 12 June 2013 est.[7]
3 Qatar 25,100,000,000,000 12 June 2013 est.[8]
4 Turkmenistan 17,500,000,000,000 12 June 2013 est.[9]
5 United States 9,460,000,000,000 12 December 2013[10]
6 Saudi Arabia 8,200,000,000,000 1 January 2012 est.[11]
7 Venezuela 5,524,500,000,000 19 July 2011[12]
8 Nigeria 5,246,000,000,000 1 January 2010 est.
9 Algeria 4,502,000,000,000 1 January 2010 est.
10 Australia 3,825,000,000,000 1 January 2012 est.[11]
11 Iraq 3,600,000,000,000 1 January 2012 est.[11]
12 China (see: Natural gas in China) 3,100,000,000,000 1 January 2012 est.[11]
13 Indonesia 3,001,000,000,000 1 January 2010 est.
14 Kazakhstan 1,900,000,000,000 12 June 2013 est.[9]
15 Malaysia 2,350,000,000,000 1 January 2010 est.
16 Norway 2,313,000,000,000 1 January 2010 est.
17 United Arab Emirates 2,250,000,000,000 1 January 2010 est.
18 Uzbekistan 1,841,000,000,000 1 January 2010 est.
19 Kuwait 1,798,000,000,000 1 January 2010 est.
20 Canada (see: Natural gas in Canada) 1,754,000,000,000 1 January 2010 est.
21 Egypt 1,656,000,000,000 1 January 2010 est.
22 Libya 1,539,000,000,000 1 January 2010 est
04. 05. 2014 | 02:38

Yosif K napsal(a):

Chcete platit ruské oligarchy? Měli byste.... pokud vám jde o věc neohroženého proletářského vůdce Jyřího Paroubka.....

Jyří Proubek právě podikniká zoufalý pokus vlísat se do přízně ruských oligarchů.

Nakonecv proč ne? Když Lukoil zatáhl většinu presiudenstký kampaně Miloše Zemana, proč by putinovští oligarchové nemohli pustit nějaký grošík na kampan Jyřího Paroubka?
Pokud jim Jyří bude věrně sloužit, proč ne?
04. 05. 2014 | 02:46

Yosif K napsal(a):

Myslím že dojde na Paroubkovo heslo STÁTNÍ DLUHY SE SPLÁCET NEMUSÍ.

Ukrajina zkrachuje a opravdu žádné státní dluhy nebude muset splácet, našestí dluží hlavně Rusům.

Ukrajinci se dívají na budoucniost s humorem. UK zkrachuje a začne těžit svůj vlastní břidliccový plyn. Ten by jim mohl vydržet na nejbližších 40 let, Do rozvunutí těžby břidlicéového plynu budou topit biomasou - mrkví. Té je na Ukrajině dost,
04. 05. 2014 | 02:56

Yosif K napsal(a):

Jinak po zprávách z oděssy se zdá že diplomatické jednání se zatím odouvá na neurčito.

Věci se budou rozhiodovat na městských bojištích. Frajkumšty jako palba ze samopalů z domu odborů po lidech na ulici a upálení střelců v domě odborů zaživa už nevypadají jako dílka fotbalových fandů či nadšených obránců ruských jazykových práv.

Čistí amateři jsou v takové situaci na nic, ani vojáci v uniformách se žoldem 400 USD měsíčně moc nepomohou.

Nejučinnější jsou civilové s alespon 6-letou praxí specnaz a motivovaní žoldem 500 USD na den. S ohledem na to že ze 34 upálených bylo 15 občanů RF a ruského Podněstří tak se zdá že ruská strana možná o pár kvalifikovanejch profíků nějakým omylem přišla........
04. 05. 2014 | 03:04

slavwin napsal(a):

Pomatení červení argumentují že Putin dvanáctinásobně zvýšil životní uroveň, že se tu 20let jen krade. Německý socdem kancléř přirovnal brežněvovské Rusko k Burkině Fasso s atomovou zbraní, za Gorbačova a Jelcina se stav ještě ekonomicky propadl. To údajné 6místo ve světě za Putina v čem vlastně je, koukám rád na ty pořady NG Spektrum nemám dojem že by je pomlouvali ale pořád bydlí v těch ruinach postavených za cara, nejsou vidět nové nebo opravené RD. U nás se krade více jak 20 let ne vždy to byly peníze, o peníze jde od doby kdy začaly mít hodnotu. To že s tím růstem začínají mít potíže svědčí jejich skutky, že by někdo stál o jejich Donbas je kravina ten pro mimo euroasijský svět nemá cenu. Nedávno jsem koupil poměrně dobře fungující zvlhčovač vzduchu, bylo pro mne překvapení že je vyroben v Rusku, jinak myslím že toho spotřebního zboží je od nich žalostně málo, buď ho mají málo pro vlastní lépe situované obyvatelstvo nebo při naší dvouleté záruce by to nestačili měnit. Šmejdy jsou i náš problém, ten náš euroatlantický svět má potíže ale řešit to přes euroasijaty to může jen pomatený červený mozek.
04. 05. 2014 | 07:19

Filuta napsal(a):

Ukrajina během své celé existence žila ze subvencí Ruska, vysvětluje politolog
Podle svých slov politolog stále doufá, že na Ukrajině nakonec válka nebude. „Ukrajina je a už po nějakou dobu byla rozvráceným státem. Přesto doufám, že se válce vyhneme,“ uvedl v rozhovoru pro Echo24.cz.

„Může přežít, pokud se federalizuje tak důkladně, jak v jednu chvíli slíbila ukrajinská vláda. Pokud se dnešní vláda v Kyjevu bude držet svých slibů,“ dodal Sergej Alexandrovič Karaganov.

„Už nějakou dobu jsme svědky procesu, kdy ústřední vláda v Kyjevě čím dál víc ztrácela kompetentnost, schopnost vládnout, a stávala se loupeživější – od slova lupič. Bohužel lidé, kteří se na Ukrajině dostávají k moci dnes, pocházejí z té samé skupiny, která už v minulosti v tomto ohledu selhala nejvíc. Současně platí, že regionální vlády na Ukrajině obecně fungují na mnohem lepší úrovni. Takže opakuji - čím víc federalismu, tím vyšší šance, že se ta země udrží pohromadě,“ míní politolog."Zároveň si myslí, že by Rusko vůči Ukrajině nemělo být nijak „velkorysejší“, jak navrhuje novinář, který rozhovor vede. „Ukrajina z Moskvy za uplynulých 23 let dostala subvence v hodnotě 250 miliard dolarů! Především v cenách plynu, ale i jinak. Ve skutečnosti ta země v podstatě celou dobu od získání samostatnosti žila z ruských subvencí,“ vysvětluje Karaganov.

Ruský prezident Vladimir Putin nyní odolává sankcím a výzvám západních mocností. To, že si z nich „nic nedělá“ nemyslí ale jako pomstu za dvacet let přehlížení. „Ne jako pomstu. Jako trest. Nemůžete se donekonečna spoléhat na spojence, když nedávají najevo žádnou dobrou vůli. Vezměte si vám jistě blízký příklad - rozšiřování NATO. Nejdřív nám při sjednocení Německa říkali, že nebudou posouvat svou sféru vlivu na východ od východního Německa, potom, když se začalo mluvit o přijetí některých zemí do NATO, jsme se snažili Západ přesvědčit, ať to nedělají. Na to nám odpověděli, že vlastně nemáme právo protestovat. Tentokrát jsme řekli, že máme právo protestovat – a sice železnou pěstí. Svým způsobem je to vyjádření nedůvěry za to, co všechno nám říkali, jak nám dokonce posledních dvacet a více let lhali,“ dodává ruský politolog pro Echo24.cz.
04. 05. 2014 | 08:02

JC napsal(a):

slavwin napsal(a):

"Pomatení červení argumentují že Putin dvanáctinásobně zvýšil životní uroveň....."

Mno, jenže občas neuškodí sejmout růžové brýle milý slawine, abyste nedopadl jako komanči, kteří ještě v roce 1975 považovali Německo za nacistické hnízdo.
Svět se mění a 25 let je v některých případech dost dlouhá doba aby bylo všechno jinak.
Rusko je bezpochyby velmoc a bude dělat velmocenskou politiku stejně jako USA, Čína,
nebo Německo.
04. 05. 2014 | 09:37

majitel pouťové atrakce napsal(a):

Pane autore.
Máte takřka pravdu !
Komu by se chtělo platit Ukr.oligarchům ?..opravdu NIKOMU !
Zejména když jsme dost ožebračeni různými těmi "vládci"
z ODS i ČSSD a jejich kámoši,lobysty a zdejšími oligarchy a dalšími
povedenými poberty od kolotočů a pod.cháskou !
Opravdu popisujete to odborně a z vlastních zkušeností .
04. 05. 2014 | 09:38

vasja napsal(a):

Where are you from, mister Paroubko? (to pro připomenutí, eurohujere)
Zase čtete průzkumy?
04. 05. 2014 | 09:44

skeptický napsal(a):

Když se Svaz rozpadl,Amíci do Ruska napumpovali finanční injekci 80 miliard,aby nezačala občanská válka.Tu si věrchuška instantně rozkradla.
04. 05. 2014 | 11:10

čert }:o) napsal(a):

skeptický
to sem netahejte, to sú poťuchlosti
04. 05. 2014 | 11:35

dennis napsal(a):

Clovek nemusi znat cifry - tedy ciselne udaje o zadluzeni Ukrajiny, aby ve snaze pochopit, proc spontanne prislo na Majdan tolik obycejnych Ukrajincu, aby vytusil, ze obcanska nespokojenost pochazi ze skutecne vlady ukrajinskych oligarchu. Bez ohledu na politicky nater stridajicich se vlad a prezidentu byla zeme plundrovana tim nejdrsnejsim zpusobem mezi ostatnimi vychodoevropskymi zememi.

To, co privedlo v takovem poctu Ukrajince na Majdan, je predevsim snaha upozornit na to, ze plundrovani, rozkradani a "zadluzovani" Ukrajiny by se konecne mela ucinit pritrz.

Zadna proklamace, ani propaganda nemuze nahradit dodrzovani nejelementarnejsiho zakonneho ramce fungovani statu. Jestlize nedojde k netradicnimu eliminovani ukrajinskych dluhu, asi dojde na nedemokraticke formy hospodarskych a socialnich reforem. Zda se, ze demokracie v rukou oligarchu nevede jinam nez k dramatickemu rozuzleni.

Budeme se modlit, aby ukrajinske jaro neblyskalo na vychodoevropskou bouri. To by v zadnem pripade nebyla boure ve sklenici vody.
04. 05. 2014 | 11:39

K.M. napsal(a):

Autor blogu:

"Je to způsobeno neschopností politiků, velkou korupcí všech elit...
a bezohledností těch ekonomicky nejsilnějších oligarchů..."

Píše sice o Ukrajině..., ale není to použitelné pro všechny postkomunistické státy...(?), ČR včetně..., ve které vedl i jednu vládu... a mohl se tak podstatně zasadit o výrazné změny...?

ČR měla svým způsobem jen štěstí, že byla na základě neprodejnosti (!) svých výrobků... "překvapivě" zahrnuta až dojemnou péčí kapitálu..., paradoxně převážně kapitálu německého..., který svými montovnami... oddálil... vývoj, který lze nyní sledovat na Ukrajině...

Nejpozději vývoj po 17. listopadu 1989 ukázál, že systematickou decimací elit v systémech podlehájícím ruskému vlivu..., ani ČR skutečné (!) elity... po 40 letech ruské poroby..., nemá..., montovny zařídili reaktální alpinisté...,

zdědění prospěcháři, parazitující na systému minulém..., ale univerzálně použitelní ve všech politických systémech..., kterých má společnost žijící v Česko-Moravo-Slezské kotlině..., v důsledku své nepříliš slavné historie..., na rozdíl od skutečných...(!)... ELIT..., víc než zdrávo...,

Tato vlivná složka společnosti (Husákovi politici, bývalí vysocí činitelé v hospodářství a státní správě..., spolu se svými kontakty ke dnešní státní správě...) se nezdržuje něčím takovým, jako jsou nějaká pravidla, nebo vize... a dlouhodobým plánováním, zákony je brzdí... v jejich úspěšnosti..., hledají co nejrychlejší cesty k prosazení svých zájmů..., včetně úplatků..., a proto nemohla mít ČR dodnes nějaký služební zákon...!

Některé osobnosti anglo-saské kultury hovoří..., i na pozadí těchto skutečností... všeobecně "o degeneraci vyplývající ze samé podstaty slovanského živlu...". Paroubek by na tyto skutečnosti neměl ve svých srdcervoucích výlevech..., zapomínat...

a měl by se začít tázat, zda by místo tohoto jeho čistě prospěchářského postoje..., nebylo vhodnější zamyslet se nad tím, jak pomoci tak, aby se z konfliktu na Ukrajině nemohla popřípadě vyvinout i třetí světová...,

která by každého "bolela" podstatně víc..., než pár korun...
04. 05. 2014 | 11:43

Petr. napsal(a):

!Chcete tento účet za hloupost amerických zpravodajských služeb, za hloupost evropských představitelů, Zaorálků a Sobotků platit?"
Nebyli pánové Zaorálek a Sobotka za samovlády pana Paroubka, jeho preferovaní koně?

"Je to způsobeno neschopností politiků, velkou korupcí všech elit a bezohledností a sobectvím těch ekonomicky nejsilnějších oligarchů. Národní bohatství se přerozděluje často v jejich prospěch a v zemi není nikdo, kdo by jim čelil."
Podobně jako v ČR. A vše velkém začalo za vlády českých oligarchů Grosse a Paroubka.
04. 05. 2014 | 20:11

FrantaFlaška napsal(a):

Chcete platit europoslance Paroubka? Já ne!
04. 05. 2014 | 22:07

K.M. napsal(a):

04.05.14-11:43 - oprava:

...ČR skutečné (!) elity..., po 40 letech ruské poroby..., nemá...,
...montovny zařídili rektální alpinisté...
05. 05. 2014 | 09:45

Pavel napsal(a):

Zaorálek se Sobotkou v EU nerozhodují. Těžko tak mohou nést vinu za ztráty, které nám tento spolek působí. Tu nesou kolektivně všichni politici, kteří nás do Svazu uvrtali a kteří tento nevýhodný a národně sebezáhubný projekt podporují. Pana Paroubka nevyjímaje.
05. 05. 2014 | 12:01

peterka napsal(a):

Yosko, ty jsi ale fakt magóóóór...
Máš u mně bobříka, zkus uhádnout za co.
05. 05. 2014 | 19:35

Yosif K napsal(a):

Lukoile, Wahíde Alikperove, drahý Gazprome, vyslýš pokorného služebníčka velkoruských zájmů Jyřího Paroubka a vhod mu do mošničky nějakých 30 melounků, tak jak jsi již ráčil učiniti v případě ohnivého zastnánce plebejů a chudiny Miloše Zemana.........

Zle je zle, řečtí sosálističtí oligarchové přestali Petruši kupovat "botičky od Diora"......
06. 05. 2014 | 02:13

Focke und Wulf napsal(a):

Já také ne, jenže naši mocipáni jsou asi zamilovaní do soudružky Tymošenkové, takže platit budeme jak mourovatí. A k tomu ještě troška takové té domácí, občanské válčičky, mrtvolek a nějaký ten invalida.... Není halt nad "rozumnou politiku".
06. 05. 2014 | 08:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy