Mlžení Seznamu Zprávy nebere konce...

06. 05. 2021 | 15:45
Přečteno 2240 krát
Když Seznam Zprávy přišel v tomto týdnu se skandálním odhalením údajného handlu, který připravoval Jan Hamáček s Rusy, byla to samozřejmě politická bomba.

Od počátku je ale potřeba se ptát, s jakým cílem byla odpálena a komu to slouží. Dnes je celá věc jasnější. J. Kroupa se v minulosti už několikrát pokusil cílenými dezinformacemi v rámci rozsáhlé mediální kampaně poškodit sociální demokracii.

Bylo to např. před senátními a komunálními volbami na podzim v roce 2006. Pokusil se o to dále spolu se svým tehdejším komplicem Jiřím Kubíkem v MFD, a to počátkem roku 2010. Tedy několik týdnů před volbami do sněmovny.

Psal jsem už o té prvně zmíněné velké dezinformační akci, ve které bylo zřejmé, že Kroupa postupuje ve spolupráci s tzv. elitním policejním útvarem. Policejní útvar měl k dispozici svého konfidenta – provokatéra (možná, že v tuto chvíli ještě stále dlí v nápravném zařízení), který se snažil vyprovokovat několik sociálních demokratů z Vysočiny, v kroužku ožralu kladením záměrných otázek a nahráváním odpovědí k rádoby odvážným a hlavně opileckým řečem, které měly dokázat, že tito lidé se spikli, aby vyloupili evropské fondy. A tak vznikla, dnes již dávno zapomenutá, kauza Budišov. Nikdo z účastníků této nechutné akce, na níž se účastnil speciální policejní útvar a, bohužel, také státní zástupce, nebyl odsouzen, ale naopak všichni byli osvobozeni. Od počátku byl hnacím motorem mediální kampaně J. Kroupa.

Připomenu také v této lžikauze teatrální zatčení mé někdejší náměstkyně na ministerstvu pro místní rozvoj Věry Jourové na ruzyňském letišti, a to dva dny před komunálními a senátními volbami v roce 2006. V. Jourová byla zatčena na základě zcela vykonstruovaného obvinění samotným zástupcem šéfa policejního útvaru ÚOOZ, Hruškou. Byla nezákonně držena ve vazbě několik týdnů. Byl ji vykraden byt. Její děti měly dlouhodobé následky z této brutální policejní akce, zaštítěné médii pod taktovkou J. Kroupy.

Také tehdy tato šaráda měla poškodit sociální demokracii a asi ji také poškodila. Vždyť ve volbách do sněmovny začátkem června 2006 získala ČSSD téměř třetinu hlasů voličů. Prostě šlo o to jí pustit v následujících volbách trochu žilou. A také oslabit mou politickou pozici, coby tehdejšího předsedy ČSSD. O nic víc a o nic míň nešlo.

Druhá velká „kauza“, na níž se J. Kroupa podílel počátkem roku 2010, měla poškodit sociální demokracii ve volbách do sněmovny v červnu 2010. O co tehdy šlo? MFD, a hlavní roli v tom hráli Kroupa s Kubíkem, tedy dnešní opory serveru Seznam Zprávy, se pokusila vykonstruovat lživá obvinění ve vztahu k mé osobě, jako tehdejšímu předsedovi ČSSD. Obvinění se týkala toho, že jsem se někdy v květnu 2006 (a MFD pak ústy zástupce svého šéfredaktora sdělila i přesné datum) měl sejít v Kramářově vile, coby předseda české vlády, s lobbisty firmy Steyer, která měla vyrábět obrněná vozidla Pandur pro českou armádu.

Pamatuji si, že tehdy v mém štábu zavládlo zděšení Jak prokázat, že opravdu toho dne jsem se s lobbisty Steyeru, které jsem mimochodem ani neznal a zřejmě jsem je ani nikdy neviděl, nesetkal? Nejhůře se totiž brání nevinní lidé, kteří nelžou. Jak prokázat, že lež není lež? To je opravdu složité a někdy vlastně nemožné.

Na tom byla tehdy postavena konstrukce lží Kroupy a Kubíka. Naštěstí jsem si vzpomněl, že jsem si z Úřadu vlády odnesl svůj denní itinerář. Tak jsme zjistili, že onen květnový den v roce 2006, kdy jsem se podle MFD měl sejít s lobbisty Steyeru, jsem byl spolu se svou tehdejší manželkou Zuzanou na konferenci Evropská unie – Latinská Amerika ve Vídni. A protože konference byla dvoudenní za účasti šéfů vlád a států EU a Latinské Ameriky, nebylo myslitelné, abych v tu samou dobu byl v Praze na schůzce s lobbisty zbrojařské firmy. Dodnes jsem vděčen za chybu, kterou tehdy udělal zástupce šéfredaktora MFD, když sdělil konkrétní datum, kdy prý dělal se mnou ranní rozhovor v Kramářově vile pro MFD a z místnosti, kde následně probíhal rozhovor, předtím odešli lobbisté Steyeru.

Na celou věc jsme pochopitelně, poté co jsme získali tento klíčový důkaz, v průběhu dne nereagovali. A Jaroslav Tvrdík, coby volební manažer strany, dostal pokyn odebrat se na večer do ČT k rozhovoru, který moderoval, tuším v Událostech, redaktor ČT Železný a jehož se účastnil nejbližší spolupracovník J. Kroupy, J. Kubík. A ten rozhovor dvou osobních přátel, Kubíka a Železného, mě měl politicky zničit. J. Tvrdík ale Kubíka a Železného utřel jako špinavé okno. Předložil jim důkaz o mé účasti na konferenci ve Vídni, který prostě nešlo zpochybnit. Mladá fronta seriál o mém údajném korupčním jednání v kauze Steyer hned druhý den a navždy opustila.

A tak jediným, kdo byl nakonec semlet v kauze Pandury, byl nejbližší spolubojovník někdejšího předsedy ODS M. Topolánka, M. Dalík. Ten byl ovšem odsouzen za údajný podvod, když prý za přítomnosti tehdejšího amerického velvyslance nabízel "pomoc" při získání zakázky na Pandury či bůhví čeho, ve vládě. Prý se jednalo o požadavek astronomické sumy úplatku v řádech několika set milionů korun.

Shrnuto a podtrženo J. Kubík a J. Kroupa jsou známí novinářští iluzionisté a skandalisté. Pokud budou pokračovat v celé „kauze“, budu zveřejňovat jejich další přehmaty z minulosti. Prostě novinářská věrohodnost těchto lidí se blíží, alespoň podle mého názoru, nule. Já dost dobře chápu J. Hamáčka, že se chce dobrat finanční náhrady za nehmotnou újmu, kterou jejich počínáním utrpěl.

Srandovní je dnešní „svědectví“, zveřejněné na serveru Seznam Zprávy, podle kterého prý byl jeden z tajemných zdrojů tohoto serveru, exponent sociální demokracie, informován Hamáčkem o připravované cestě do Ruska. Z tohoto zdroje se vyklubal jeden z hlavních poražených sjezdu ČSSD, hejtman Pardubického kraje, Netolický. Ale pan hejtman nezašel tak daleko, že by mu J. Hamáček na pracovní schůzce ráno 15. 4. říkal něco o Vrběticích. Takže toto údajné Netolického svědectví je srandovní a bezcenné ve vztahu k podstatě celé kauzy. Podstatou celé kauzy je údajná snaha Hamáčka vyměnit mlčení v souvislosti s výbuchy ve Vrběticích za milion vakcín Sputnik V a umístění summitu Biden-Putin do Prahy.

Takže pokud pan Netolický nedisponuje takovým svědectvím, tak si toto jeho vyjádření můžou J. Kroupa a J. Kubík naložit do octa. A „výhružky“ Kroupy o tom, že "svědek" půjde k soudu a tam to řekne, nejsou vůbec relevantní. Hamáček s Netolickým se prostě bavili o něčem jiném nežli by si přáli Kroupa s Kubíkem.

To, že by tady ruské vakcíny asi byly potřeba, aby se co nejrychleji proočkovalo oněch kýžených 7 milionů českých občanů, o tom není žádného sporu. I já jsem před několika týdny napsal několik článků, ve kterých jsem nákup ruských anebo čínských vakcín doporučoval. Celá věc ovšem spadla alespoň na nějakou dobu pod stůl s ohledem na kauzu Vrbětice. To musí pochopit každý, a to i ti, kdo o zapojení Rusů do Vrbětického „atentátu“ pochybují a dožadují se hmatatelných důkazů o jejich účasti.Jiří Paroubek

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy