Kdo chce velkou koalici?

08. 06. 2010 | 09:49
Přečteno 13570 krát
Hlasy, které se ozývají z TOP 09 a Věcí veřejných o tom, že ODS by raději koalici s ČSSD, jsou spíše jen zbožným přáním politiků nových stran, zděšených z výsledků voleb a odpovědnosti, která je čeká během vládnutí.

V Občanské demokratické straně jsou podle televizních vyjádření Víta Bárty ze strany Věci veřejné a Petra Gazdíka z TOP 09 lidé, kteří nejsou nakloněni středopravicové vládě a touží po velké koalici. Tyto výroky ponoukly některé komentátory, například Ondřeje Neffa, k úvahám typu: „Velká koalice? Velká smrt“.

Ve skutečnosti spadají výroky představitelů VV a TOP 09 na téma velké koalice do kategorie buď zbožných přání nebo „nejlepší obranou je útok“.

Krach současných jednání o vládní koalici mezi ODS, VV a TOP 09, a následné uzavření velké koalice mezi ODS a ČSSD, by totiž mnohem spíš vyhovoval některým lidem ve straně Věci veřejné a TOP 09 než sociálním a občanským demokratům. Už proto, že obě nové strany se vyprofilovaly jako alternativy vůči údajně zkorumpovanému establishmentu, reprezentovanému právě ODS a ČSSD. Mít tyto „zkorumpované struktury“ jako terč volební kampaně na podzim by bylo pro obě nové strany výhodné.

Možná VV a TOP 09 nepočítaly s volebními výsledky, kterých dosáhly, popřípadě s tím, že se do Poslanecké sněmovny nedostanou některé zavedené strany, například lidovci, skutečností ovšem je, že vládu sestavují spolu s ODS právě obě nové strany. Pro obě je ovšem případný vznik vlády, jejíž program by akcentoval tvrdá úsporná opatření, velkým rizikem.

Vznik takové vlády totiž nejen rozmaže linie mezi bývalým establishmentem a tím současným, ale navíc se může ukázat, že většina voličů zdaleka nesdílí poselství, jež dle mínění pravicových médií vzešlo z voleb: totiž, že většina lidí prý pochopila nebezpečí řeckého scénáře a chce tvrdě šetřit. Už jen z tohoto důvodu by komunální a senátní volby na podzim tohoto roku mohly dopadnout pro obě nové strany mnohem hůř, než si plánovaly.

Důležité pro ně přitom budou zejména volby v Praze, kde TOP 09 má reálnou šanci porazit ODS, a kde by za určitých okolností mohla vzniknout koalice TOP 09 a VV. Pokud by nakonec obě strany v Praze dopadly hůře, než jak si počínaly v Praze ve volbách do PS, mohla by to být pro ně vážná rána.

Zejména pro VV je vznik případné vládní koalice s ODS a TOP 09 velký problém i ve vztahu k volební kampani na podzim. VV se vyprofilovala jako strana bojující proti etsablihsmentu, což veřejnosti sdělila ve vtipné zkratce o boji s dinosaury. Je to také strana, která vyhlásila válku korupci a chce co nejvíce přímé demokracie.

VV si tak uškodí už tím, že vstoupí do vládní koalice s ODS a TOP 09, v nichž se „dinosaury“ jen hemží (jakkoliv ti v TOP 09 byli politickým marketingem umně recyklováni). Navíc jednání o koaličním programu budou ukazovat, že mnohé předvolební sliby VV byly jen nedomyšlené výkřiky, které bude třeba v zájmu vládní spolupráce modifikovat.

Co ale zbude z protestní populistické strany s radikálními předvolebními hesly v okamžiku, kdy se stane součástí establishmentu a řadu svých požadavků obětuje? Dá se říci, že nic moc. A voliči na to nejspíš zareagují.

Podnikatelští a marketingoví mágové, kteří VV stvořili, nejsou žádní hlupáci. A jakkoliv možná záměrně vytvořili stranu na jedno použití, kterážto má na politickém trhu fungovat tak trochu jak investiční fond podnikající se spekulativním kapitálem, přeci jen se zdá, že vliv v Praze byl jedním z hlavních cílů strany. Musí tedy uspět i na podzim.

Situace, kdy obě nové strany byly překvapivými okolnostmi vrženy do pozic, v nichž namísto kritiky povolebních kroků vítězné ČSSD pod vedením Jiřího Paroubka (jejíž solidní vítězství a následné jednání o vládě všichni téměř s jistotou předpokládali), musí vládu skládat samy, navíc společně se stranou zamořenou kmotry a dinosaury, je pro TOP 09.a zejména pro VV velmi těžká.

Nebylo by tedy divu, kdyby si v obou těchto stranách přálo krach povolebních jednání a následné jednání o velké koalici mezi ODS a ČSSD (přinejmenším do podzimních voleb) mnohem více politiků, než se může na první pohled zdát. Jednání o velké koalici by byla přece pro mnoho voličů jasnou zprávou o tom, že „staré struktury“ se jen tak nevzdají podílu na moci, a že je třeba je v podzimních volbách vytrestat znovu--ještě více než v květnu--hlasováním pro TOP 09 a VV.

Oproti tomu ODS, a zejména pak ČSSD by vskutku musely přijít o rozum, kdyby na jednání o velké koalici přistoupily. Voliči obě velké strany vytrestali, a ignorování tohoto poselství by bylo ukázkou neobyčejné zpupnosti. Obě strany by si koledovaly o další zdrcující porážku ve volbách příštích.

Nelze samozřejmě vyloučit, že někteří lidé v ODS i v ČSSD by preferovali stabilitu velké koalice, jakož i mocenská aranžmá, která přežívají už z dob opoziční smlouvy. Zároveň se někteří politici v ODS mají plné právo děsit nepředvídatelnosti svých potenciálních partnerů. Nejenže nelze předvídat, jak se VV a TOP 09 zachovají, když jim začnou padat preference, ale také nikdo neví, zda by tyto strany vůbec přežily, kdyby z jejich čela z jakéhokoliv důvodu odešli Karel Schwarzenberg nebo Radek John.

Jenže politiků preferujících velkou koalici v ODS jistě není mnoho. Řeči představitelů VV a TOP 09 o tom, že někteří lidé v ODS po velké koalici „touží“, jsou tak v lepším případě pokusné balónky s cílem znejistit ODS, v horším případě manipulace s cílem vytvořit zdání, že případný krach koaličních jednání bude výsledkem praktik, proti kterým VV a TOP 09 bojovaly ve volební kampani.

Deník Referendum, 8.6.2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

honza a. napsal(a):

Je dobré, že po volbách J. Pehe konečně odložil i zbytky zdánání nestrannosti a jasně se vyprofiloval jako komentátor ČSSD.
Každý teď aspoň ví, jakmá na jeho texty nahlížet. Obecně by myslím prospělo, kdyby komentátoři méně skrývali svoje preference.
08. 06. 2010 | 10:09

Peha na pize napsal(a):

Pehe ty nejsi normální...
08. 06. 2010 | 10:09

Kamil napsal(a):

Obávám se, že úvaha p. Pehe je, jako vždy, naprosto logická, a je to přesně, jak píše. Zejména VV se do vlády při vidině podzimních voleb nepohrnou, což bohužel může komplikovat rychlé přijetí potřebných reforem.
08. 06. 2010 | 10:14

irinek napsal(a):

Já bych pana Neffa a jeho výkřiky nebral až tak vážně.On je především fotograf (velmi slušný),pak dlouho nic a potom teprve kmentátor.Číst jeho řádky je místy zábavné,místy tristní. Jinak to jsou zase jen povolební tanečky. Docela bych dal typ některé sázkové kanceláři: sázet na to, jak se nakonec zachová jistý pan Radek John and his boys.
08. 06. 2010 | 10:23

www.zadluzeni.cz napsal(a):

IMHO je to spíše zbožné přání pana Pehe(ho)?.

VV a TOP09 nebudou mít problém s vládou před podzimními volbami, protože jednoduše do té doby nic nepopulárního nenechají lidem pocítit. Naopak, mohou začít šetřit na úřednících a politicích. Vše radikální si nechají od 1.1.

Velká koalice ODS a ČSSD by měla jedinou výhodu: jednoznačně by ukázala, že se tyto dvě strany na zásadních věcech shodnou. Když jde o ČEZ, zbytečných 70mld v rozpočtu je. Když jde o tunely, koalice není problém (vidět na krajích a radnicích). A pak vznikne imaginární spor o rovnou-nerovnou nebo progresivní daň.
08. 06. 2010 | 10:24

irinek napsal(a):

oprava: komentátor
08. 06. 2010 | 10:24

Béda napsal(a):

1) Pochybuji o to, že by recyklovaný "nový" politický vítr TOP a jednoúčelové VV byly volebním výsledkem zaskočeny. Vítězství a podíl na moci byly přece jejich hlavním hnacím motorem. Neznám stranu, která by kandidovala do parlamentu, bez toho aby chtěla podíl na moci.

2) Podle mého mínění oběma stranám nyní jde hlavně o to neztratit tvář a neprofláknout svoji podstatu do podzimních voleb. Pak již to bude jedno, protože bianco šek bude na všech úrovních na delší dobu vystaven. Proto budou jednání o sestavení koaliční vlády co nejdéle protahovat, dohadovat se, dělat velké tyátrum.
08. 06. 2010 | 10:27

Xavier napsal(a):

Je zajímavé, že jste ve své úvaze úplně opomněl skutečnost, že ČSSD a ODS vedly svoji kampaň jen proti sobě navzájem s cílem vytlačit na okraj všechny ostatní. Předstíráním toho,že druzí neexistují, se chtěli postarat o to, aby skutečně přestali existovat. To za prvé. Za druhé, "podnikatelsko-finanční oligarchie" si za uplynulá léta zavedla své vazby na lidi z těchto dvou velkých stran. Je tedy v jejich zájmu tyto vazby udržet.
Má-li však dojít k nějaké reformě veřejných financí, musí být založená i na podpoře levice, jinak bude v dalších volbách smetena pod stůl a budeme tam, kde jsme byli. Mluví-li se dnes o vládě fiskální zodpovědnosti, zítra se může mluvit o vládě sociální soudružnosti.
08. 06. 2010 | 10:29

vlk napsal(a):

Když jsem v neděli slyšel v této věci blábolícího Gazdíka a Bártu, v první chvíli jsem si myslel, že se pomátli na rozumu.

Až po chvilce mi došlo, proč , že vlastně zménění noví geniové české politiky s tímhle evidentním nesmyslem přišli.

I jim totiž musí bý jasné několik základních věcí
1- po jednání Sobotka - Nečas obě strany veřejně prohlásily, že průnik jejich programů není možný. Prohlásily to veřejně neodvolatelně.
2- podobně jako to samé bylo veřejně prohlášeno po jednání SobotkA- Kalousek. Opět- veřejně neodvolatelně.
3- Nečas je prostě ideolog až za hrob. Nikdy nic jiného neměl a nemá a nemůže nabídnout. Neumím s i jej ve velké koalici představit. T by bylo popření jeho existence. Snad jedině v případě války.
4- pokud by soc dem a ODS dnes uzavřely spolu velkou koalu, je to prostě začátek jejich rychlého odchodu z politické scény.
nic lepšího by s e nemohlo přihodit TOPless a jak Johnově podivuhodnému harému blondýn.
Kalousek by neprodleně vylezl na nejbližší kašnu a splna hrdla začal okamžitě hřímat o vykšeftování velkých pravicových ideálů a to samé John. Ovšem z lehc e levicových pozic. Bylo by jich plno ve všech mediích, které by k tomu ochotně dali veškerý prostor a veškerou masáž. ODS už je tak jako tak de mode. Aoranžvou je třeba tepat a tepat. V našich "nezávislých" a "objektivních" mediích. nejen to - ODS a socani by si ve velké koale museli odpracovat velmi nepopulární škrty a řezy do živého. To se ovšem ani "zásadovému" pnově objevenému pravičákovi / dříve se označoval za centristu/ kalouskovi ani vysloveně Krysařovi Johnovi, vyhrávajícímu jen populární notičky, vůbec ,a le vůbec nechce.

Oni tohle všechno přece vědí? Tak proč s straší velkou koalou?

Jedne z důvodů popsal naprosto dokonale pan Pehe ve svém blogu. Přidám důvod druhý. Kdybych byl vyjednavačem za kteroukoli z těchto stran, postupoval bych stejně. Zvyšoval bych totiž tlak na ODS: A zvyšoval také svoji cenu.
TOPless chce zahraničí, finance, místní rozvoj a zemědělství.
Johnův serail je zas e na uniformy. No pro ty měly blondýny odjakživa slabost, že?
Co by zbylo ODS? Premier, životní prostředí, spravedlnost, zdravotnictví a ministerstvo práce a sociálních věcí.. Možná doprava.
Takže Kalousek by ovládal obě klíčová ministerstva, přes které s e hrnou peníze - finance a MMR. Dále bezkonfliktní zamini a příjemné zemědělstvé, kd e jsou dva , resp. tři z posledních velkýc dealů v téhle zemi. Privatizace LČR, pozemků v držení státu a Budvar.
Co mají VV- Resorty - obranu - kd e s e už vyřádil a to doslova, opravdu kd e kdo. Počínajíc jasnovdcem Baudyšem a konče devotní zpívající pudřenkou. A Vnitro. Sen každého bulvárního žumpalisty! Opět nic problematického.

A kdeže jsou největší problémy? Zdravotnictv??!! A Prác e a sociální věci. Tad y to bud e nejvíc bolet§ Spíš krvácet! Přidejme k tomu školné a máme další krvácející ministerstvo. Přidejme k tomu problémy s justiční mafií.. A rušením tendrů na náramky, přecpané věznice, stoupající kriminalitu a máme tu další ptevřenou ránu.
ODS tohle všechno ví: A umí počítat.
Jenže obě prima partičky jsou dnes v jasné výhodě! ODS, jednak s i oslabila a jednak, buď nám všechno dáš nebo si jdi do Liďáku. A my zaujmeme prima pozici kibice - vždyť už jsme to říkali hned tejden o volbách....

No přiznám s e ,že já osobně ODS ty její dva pravicové dárečky docela přeju.
Hasta la Vista seňores!
08. 06. 2010 | 10:31

Béda napsal(a):

p. Pehe,

myslím, že se nepletu, když si tipnu, že strana VV, pokud vstoupí do vládní koalice, příští volby zcela určitě nepřežije. Nutné "kompromisy" budou znamenat redukci plnění jejich volebních slibů na minimum.

Volič velice rychle pozná, že se jedná pouze o skupinu vychytralých mocichtivců s další Smlouvou s občanem.
08. 06. 2010 | 10:32

Student napsal(a):

Je úplně jedno jaká bude koalice. Je lhostejné zda se politici řadí mezi levé nebo pravé. Podstatné je, že všechno dělají blbě. Pokud to vidíte jinak, tak si např.přečtěte dnešní blog a příspěvky KVS.
08. 06. 2010 | 10:32

Koleda napsal(a):

Po dlouhé době s p.Pehem souhlasím.
08. 06. 2010 | 10:43

hoven napsal(a):

pehe,
pokud většina voličů nechce tvrdé uspory, měli si lépe přečíst volební program a lépe rozmyslet, koho volit. to nebyly volby nanečisto pro nesvepravne,. mají jasný výsledek a silnou pravicovou většinu, která bude dělat tvrdé škrty. tečka.
08. 06. 2010 | 10:45

Vico napsal(a):

Autor se dopustil několika nepřesností a tím poškodil věrohodnost Věcí Veřejných.

Jak jsem se dozvěděl od šedé eminence VV mgr.Kočí, tak VV bojovali proti "dynosaurům" a nikoliv dinosaurům.VV je jedinou stranou, která se nebála již před volbami ukázat voličům v nedbalkách neboli ve spodním prádle.

Na rozdíl od spoďárů Kalouska, které připomínají americkou vlajku/vpředu hvězdy a vzadu pruhy/, poslankyně VV mají prádélko čisťoučké a nožky nádherné. Proto jim volič dal právem důvěru!

Navíc za VV stojí boss největší bezpečnostní agentury. Pokud John se stane ministrem vnitra, dojde k unikátnímu experimentu - propojení státní policie s privátní policií pana Bárty. Možná, že se stát policie dokonce zbaví a dodavatelsky formou outsourcingu bude naplňovat heslo -pomáhat a chránit-.

Jak tu opakuje jeden předrevoluční rozhlasový dramaturg -bude líp!
08. 06. 2010 | 10:46

Mia napsal(a):

Volební výsledek, nálada ve společnosti, pozice ČSSD - to jsou všechno podmínky, které vybízejí zúčastněné strany k tomu, aby se pokusily vytvořit vládní koalici.
08. 06. 2010 | 10:48

otokar napsal(a):

Pravdivé a vyčerpávající. Pokud někdo nesouhlasí, je
a)politicky negramotný
b)placený diskutér
08. 06. 2010 | 10:53

marshall1727 napsal(a):

Pokud slysíte hlasy, dá se to léčit.
08. 06. 2010 | 11:08

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Otokar: jistě nejsem placený dikutér, pak zřejmě budu politicky negramotný. I tak se domnívám, že hněv a síru bychom měli dštít především na strany, které zde 20 let devastovaly hospodářství a morálku. Tedy strany trvale vládnoucí. (Pro pana Pehe i ČSSD). Skutečnost, že pro stranu (jedn.č.), která by měla zájem na změnách, je velmi obtížné se dohodnout s žabami na prameni nelze přičítat za vinu nové straně. To, že si zloději nebudou chtít omezit své zdroje bylo jasné předem, ale není to vina nové strany. A pokud se někdo domnívá, že kdyby zavládla oranžová s rudou, tak by nějaké téma korupce či jiná sporná témata vůbec přišla na pořad jednání, tak toho považuji já za politicky negramotného. Případně sklerotického, když si nepamatuje, jak to vypadalo, když ČSSD vládla. Boj s korupcí nebyl ani virtuální, ten se objevuje jen před volbami.
08. 06. 2010 | 11:14

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Vico: jak bys chrakterizoval strany, které zde 20 let vládly? Ty nemají ani to čisťounké prádélko. A prokazatelně. Ohledně VV jsou to všechno zatím jen spekulace. Alespoň je to šance. U starých stran máme jistotu. Korupce a rozkrádání.
08. 06. 2010 | 11:16

thief napsal(a):

Jo jo. Když jsem viděl výsledek voleb, bylo mi jasné, že jsou jen dvě možnosti. Současná pravicová koalice a tzv."velká koalice". Výhodou "velké koalice" by bylo vyštípání dvou parazitů na periferii a skutečně stabilní a předvídatelná vláda. Nevýhodou by bylo dodání "munice" Kalouskovi a Johnovi, kteří by následně čtyři rok vyřvávali své mantry ve všech médiích.
Jednou z podmínek pro "velkokoalu" bylo odstranění hlav ODS , hlavně Nečase. Vyhovělo by se reformním hlasům mezi voliči téhle strany, kteří dali kroužkováním najevo co si myslí o zavedených vůdcích.
No nestalo se. Nečas zůstává, ODS chce podíl na vládě. Otázkou je co by bylo pro ODS lepší. Jestli "velkokoaliční" podíl na vládě s následným účtováním svých nesmlouvavých a médii patřičně předvařených fanoušků. Nebo posluhováním silnějšímu koaličnímu partnerovi, jímž TOP09 nepochybně je. Možná ne na hlasy (i když rozdáíl není velký), ale vnitřní stabilitou zcela určitě. Pro ODS není dobré řešení, jen špatné a ještě horší. Ta strana spěje ke svému krachu, otázkou je jen jaký způsob "popravy" si vybere.

ČSSD je sice právem zaskočena volebním "vítězstvím", ale nic není tak černé. Vláda v zemi zmítané krizí, prohlubujícím se schodkem rozpočtu a navíc bičovaná zběsilou mediální stádností voličů - to není o co stát. V téhle době být ve vládě je na politickou sebevraždu.

TOP a VV sice získali ve volbách víc než doufali, ale myslím že také víc než vůbec chtěli. TOP se chystal na pohodlná místa v opozici, odkud by kritizoval jakoukoli vládu za cokoliv. A teď musí sám vládnout. Jak a s kým. Tohle preferencemi zacloumá, i když ne tak krutě jako u dodělávající ODS.
VV to prostě s tím populismem přestřelili. Nejen že teď pro ně platí to samé co pro TOP, ale navíc nemají ani ty zkušené "dinosaury" jen pár podnikatelů a absolventů CEVRA. Nejlepší by pro ně bylo záhy vládu opustit a "jen" podporovat vládu pravicovou (ať si to potom vyžere). Asi rok nebo dva před volbami pak vyjádřit podporu vládě ČSSD, protože se zbavila "dinosaurů" (to jako Paroubka heheh) a lépe vyhovuje reformním touhám VV.

KSČM ve volbách jednoznačně ztratila. Nemají teď žádný koaliční potenciál, nemají koho vydírat ani na nikom parazitovat. Doufejme, že volič pochopí, že hlasy pro KSČM jsou vyhozené hlasy.

A nakonec strana nejzodpovědnější a nejlépe skrývaná. Naše cowboy-media. Ta kampaň proti ČSSD byla totálně přestřelená a způsobila pravici nemilou zodpovědnost za vývoj státu v krizi, navíc v sestavě, která nevyhovuje absolutně nikomu. Mediální vulgarita a amatérismus přinesou další pokles prodeje tiskovin a nedivil bych se, kdyby bosové stojící za některými novinami požadovali pár šéfredaktorských hlav s citronem v ústech.
08. 06. 2010 | 11:19

Vlčice napsal(a):

Vlku, už zase lezeš z nory a tlachách ty svoje moudra? Zkus někdy napsat něco krátce, výstižně a rozumně.Vím, že je teplo a to na starouše tvého typu je to namáhavé. Držím ti palce.
08. 06. 2010 | 11:23

jamima napsal(a):

poměrně výstižný článek, pokud si občané představovali pravici jako hochy z Rychlých šípů, budou brzy zírat na to bratrstvo kočičí pracky.......no, ideologicky spíše neviditelné pracky trhu...
08. 06. 2010 | 11:24

JaE napsal(a):

Pane Pehe, obdiv. Naprosto věcná, logická a přesná argumentace.
08. 06. 2010 | 11:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý výkřik, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 06. 2010 | 11:29

Charlie napsal(a):

pane Pehe

já se vůbec Johnovi nedivím. Objetí tou zlodějskomafiánskou ODS končívá většinou smrtí partaje.
Ty řeči o velké koalici mají jen oddálit vlastní rozhodnutí VV.

Mají na vybranou:
- buď vypsat bianco šek jako kariérista Bursík. Vlézt na 4 roky do vlády a pak padnout za vlast.
- nebo podpořit menšinovou vládu ODS + TOP a od některých jejich nápadů se distancovat. Tím si zachovat naději na přežití do dalšího volebního období.

Věru nelehké.
08. 06. 2010 | 11:35

Pepa Řepa napsal(a):

Hmmmm,
velká koalice byl krizový scénář v případě patové situace.Druhé volby na podzim, změna volebního zákona, zbavení se malých stran.

K patu nedošlo, ať se Pehe vzteky upíše a jiní vzteky poprskají obrazovky.

Řeči o tom, že je v ODS silná skupina pro velkou koalici jsou chytrým tahem TOP i VV a hlavně rajskou hudbou pro Nečase.

Umožňují mu přitlačit. Jak v čištění bude úspěšný se uvidí.

Kecy o velké koalici jsou stejně relevantní, jako škemrání pana Bohuše o právo první noci.
08. 06. 2010 | 11:44

Pocestny napsal(a):

Pehe nemá lana do těch dvou "klatých struktur"...-)
Tohle je opravdu blábol, kterej bych čekal od Zaorálka, ne od "nezávislého journalisty".
Commedia mia, tady už zase všichni socané vědí vše dopředu.

Psovitej, minule takhle Klaus do poslední minuty mobilizoval, až z toho pak od první minuty opokoaloval.

Jenom, aby se nepokakaly v obou partajích ty dlouhodobé obchodní vztahy, to by potom bylo potřeba oponormalizovat.
08. 06. 2010 | 11:46

neo napsal(a):

Pehe a jeho zbožné přání.

nedokáže překousnout, že pravicové strany vytvoří koalici s většinou a čssd s komunisty nebude moci blokovat potřebné reformy
08. 06. 2010 | 11:52

jarpor napsal(a):

Ano pane Pehe...

může tak být jak píšete... za předpokladu, že všichni aktéři budou přistupovat z Vašich výchozích pozic, v pozadí Vašeho textu :
podvod, lest na parnera, konspirace, lež...

Jen myšlenkou připustit, že ti noví poslanci z TOP, VV a i noví zespoda ODS chtějí skutečně něco kladného vykonat - to Vám skutečně chybí...
Asi nerozumím politologii... ale proč mám pocit, že Vaše texty vycházejí jen z negativních lidských vlastností tomu rozumím - jaký autor, takové okolí...

Vlku,
dám Vám za pravdu - zvyšování své ceny.
I vy tak činíte svými texty v očích zdejšího auditoria - čím delší, tím nepřehlédnutelnější... nic nového

A k Bártovi - jeho vyjádření o tom, že nejprve je potřeba vysmýčit výdaje státu, aby lidi věřili, že už není kde brát a pak teprve uvažovat o zvyšovaní daní - že takovým způsobem i ti lidi pochopí, že je to nezbytný krok ... to se taky pomátl na rozumu ?

A aby Vás ty blondýyy nepřekvapily i jinak než jen tím jak vypadají... Ona ta slečna Kočí, končící studium politologie a mající jisté zkušenosti z komise pod Vlčkovým vedením z PS má možná více pod "blondem", než máte Vy s Pehem dohromady...

Hezký den
08. 06. 2010 | 11:53

jarpor napsal(a):

P.S. Vlku

Rád bych Vás viděl "vyjednávat". A myslím to upřímně.

Jenže toho se "Bohdá" nedočkáme... prskání "nechytřejšího" si však užíváme každý den...

Hezký den
08. 06. 2010 | 11:57

Dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Staré strany si myslím těch zlodějen užili bohatě a mělo by jim ta lekce od voličů postačit ! Ted bude následovat další vlna zlodějen a možná ještě horších něžli byly ty předešlé ! A tak to půjde dále a dále až příjde velký třesk ! Ten pak bude stát zato , žádné bimbilimbání klíči , to je absolutně k ničemu ! Dalimír.@
08. 06. 2010 | 12:00

DH napsal(a):

Pane Vlku, presne. Pravice samozrejme oslabi diky jednoznacne profilovane vlade. Uz se neni na co vymlouvat. Masky spadly.

Problem je, ze cena, kterou za bude treba zaplatit, je rada nevratnych kroku doprava (skolstvi, zdravotnictvi, socialno). Ale asi neni jina cesta, jak v myslich lidi prorazit medialni antilevicovou frontu. Nevzdelany a nemyslici volic je manipulovatelny a voli proti svym zajmum (presneji receno, necha si vnutit do hlavy, co to jeho zajmy vlastne jsou). Naucit se myslet na sve zajmy nelze jinak, nez narazem do zdi.

To skolne zaboli... Treba to zasadi nekterym facebookovym frikulinum do hlavy brouka, az misto noveho mobilu a znackovych hadru rodice poslou penizky skole. Docela se na pristi rok tesim.

RCP: the intended
08. 06. 2010 | 12:04

Dalimír napsal(a):

Hoši pravověrní můžete se tady snažit jak chcete ale na pana docenta VLKA stejně žádný nemáte ,vaše příspěvky to dokazují ! Čago Belo pánové ! Dal.@
08. 06. 2010 | 12:08

David napsal(a):

Naprosto souhlasím s analýzou.

„Jednání o velké koalici by byla přece pro mnoho voličů jasnou zprávou o tom, že „staré struktury“ se jen tak nevzdají podílu na moci, a že je třeba je v podzimních volbách vytrestat znovu--ještě více než v květnu--hlasováním pro TOP 09 a VV.“

Souhlasím také, že za daného stavu je projekt velké koalice možno charakterizovat jen jako velké šílenství a že pokud by do toho měla ODS jít, tak by si vykopala hrob.

Strašením velkou koalicí se zejména Věci veřejné chtějí jen vymluvit svým voličům proč musí vstoupit do vlády a kolaborovat s dinosaury.

Tady snad ani nemůže vzniknout slušná strana. Zase už jím jde o koryta.

Souhlasím, že případný vznik vlády, jejíž program by akcentoval tvrdá úsporná opatření je velkým rizikem především pro Věci veřejné, a že komunální a senátní volby na podzim tohoto roku by mohly dopadnout pro ně mnohem hůř, než by si plánovaly.

Je vidět, že VV se bojí skutečné odpovědnosti, kdy by měla být tím jazýčkem na vahách, a tak plnit klíčový slib voličům, že podpoří každý rozumný nápad ať přichází zleva nebo prava.

Pokud VV vstoupí do vlády se všemi svými dosavadními programovými ústupky, tak definitivně ztratí důvěru voličů, a to je to nejhorší, co by se jim mohlo stát.

Věci veřejné by teď měly svým postojem vyvrátit podezření, že byly a stále jsou jen dinosauřím vejcem.
08. 06. 2010 | 12:08

DH napsal(a):

neo: o potrebnosti reforem nepochybuje zadna strana. Rozdil je ovsem ve vnimani priorit a v konkretnim provedeni.

Kazdy politicky problem ma vzdy dve reseni, leve a prave. Ani jedno neni lepsi nebo horsi, jsou proste jina a obe samozrejme funkcni (v tom smyslu, jak funkcnost chapou jejich zastanci).

Tak prosim opatrne s temi vykriky, kdo co "blokuje" (vzpomente na predvolebni obstrukce) a co je "potrebne".
08. 06. 2010 | 12:08

Vico napsal(a):

Vidle místo klíčů : Vám se člověk nezavděčí. Já tu polemizuji s autorem a obhajuji Věci Veřejné a vám se to přesto nelíbí.

Snad se nebojíte, že to špatně dopadne? Soudím podle vašeho nicku více než na klíče spoléháte tentokrát na vidle či lépe řečeno Veřejné Vidle.

Věřím Veřejným Vidlím

VVV Spokojen?
08. 06. 2010 | 12:11

Dalimír napsal(a):

Šílenci!!!
08. 06. 2010 | 12:11

Pepa Řepa napsal(a):

To otokar
já jsem si zatrhnul
za a) i za b).
08. 06. 2010 | 12:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jednoho kozla jsem již zde zmiňoval :

http://aktualne.centrum.cz/...

Že by druhý ?
http://aktualne.centrum.cz/...

Ta naěe zahrada ČEZká,
ta je tak hezká, tak hezká ...

Rozmarní kozli v rozmarné zahradě.

"Veselé oddlužování, antikorupcování, kalouskování, nečasování a johnování přeje všem reformátorům Tencokida."
08. 06. 2010 | 12:14

otokar napsal(a):

to:vidlemís...
Nejste placený diskutér, natož politicky negramotný.
Situace je vážná, do lodi teče.
Staří námořníci jsou na vině, kapitán s prvním důstojníkem zdrhli.
Noví plavčíci se v lodi nevyznají, někteří z nich už z dálky vypadají jako pěkní lumpové.
Kudy cestička?
08. 06. 2010 | 12:15

otokar napsal(a):

pepa řepa:
ještě je třetí možnost:
c)politicky negramotný placený diskutér.
I tací se tu mihnou.
SP(srdečný pozdrav)
08. 06. 2010 | 12:18

JC napsal(a):

Stačí nahlédnout do dnešních HN, aby jeden uzřel, že místní levá fronta je /jako obvykle/ dokonale mimo mísu.
Od Španělska přes UK a Německo zní unisono " šetřit, osekat státní výdaje, snížit zadlužování.
Zásadně proti "klasicky" v celé EU, levouni, odboráři, erár a vlčí smečka.:-)))
08. 06. 2010 | 12:18

jarpor napsal(a):

Dalimíre,

pokud Vaše z 08.06.2010 12:08:04 bylo míněno i na mne, pak vězte, ze panu docentu Vlkovi mými replikami umožnuji vyniknout... To byste měl ocenit, nikoliv vykřikovat, že "na něj žádný nemáte"..
Pokud jde o mne, ani bych nechtěl mít... :-))

Hezký den
08. 06. 2010 | 12:18

hoven napsal(a):

pokud se podaří VV zrušit akcie na doručitele, nedostali se do parlamentu nadarmo. akcie na doručitele je jedno z největších mafiánských svinstev v tehle zemi.
08. 06. 2010 | 12:26

Jana napsal(a):

Pane Pehe, napsal jste to naprosto přesně ! Včera jsem četla blog pana Hvížďali, to tedy byla hromada volovin od zapšklého modroptáka!!!
08. 06. 2010 | 12:29

schlimbach napsal(a):

JC
vás odhlédneme-li od pravé a levé, ani trošku neznepokojuje ten fakt, že o šetření a osekávání výdajů nejraději a nejčastěji hovoří stejní lidé, kteří způsobili finanční krizi? Obdivuji vaši důvěru v ně.
08. 06. 2010 | 12:30

george napsal(a):

Janičko, co ta hrubka?
08. 06. 2010 | 12:33

Pepa Řepa napsal(a):

Jana napsal(a):
..... to tedy byla hromada volovin od zapšklého modroptáka!!!
---------
No tak, Jani, mírněte se.
Když ten výraz budete opakovat, dostane se Vám do podvědomí, pak to z Vás někde vyhrkne a je malér.
08. 06. 2010 | 12:35

vlk napsal(a):

Vandráku
chápu, že máš s Pehem problém. Kope ti nepřímodo tvého svatého za živa.. To je opravdu odporné.

Noa pěkná je i ta ěta o těch nabouraných obchodních spojeních.
Jo co kdybys zzkusil dnešní Hospodářky? takhle stranu 2a 3? píse se tam o tvém oblíbeném consiglieri . A o jeho gudfotrovi. A o tom jak Omnipol a zenit udělali v posledních letech mnohonásobně vyšší byzny s v zelém zboží než měli před tím. Noa také o otm, jak consiglieri silou mocí chce zabránit tomu, aby armáda nakupovala svoje věci a služby přímo, bez prostředníků ze zákona.
Vzomínáš na Topolánkovo, že všachny zakázky na Obraně pod Arizonskou pěnicí jsou cinknuté? ten by to snad měl vědět ne?

Noa s tím Klausem , mobilizací a opičincem? CO prošlo Velkému Kormidelníkovi nemůže projít bocmanovi.
Takže smůla a zas e smůla.

DH
ano napsal jste to vyčerpávajícím způsobem. Kdyby nehrozilo rozkradení zdravotního, a důchodového nevratně, kdyby nehrozilo akutní dokradení toho , co ještě zůstalo, tak nechť si tady ti výrobci iluzí o odpovědnosti, právu a antikorupci v klidu žonglují.
Ale tohle je průšvih...

A fejsbukovým demorkatům školné osobně docela přeji. uvidíme jak s ebud e jevit vítr ve šrajtofli ve srovnání s házením vajíček po bradavici. Jestli to bude taková úžasná cool sranda.
08. 06. 2010 | 12:59

Dalimír napsal(a):

Jarpore Vy jste výjmečný "podnikatel"proto ve stínu a závětří pana docenta se Vám dařit bude , to mi věřte !Dal.
08. 06. 2010 | 13:04

Jmelí napsal(a):

Autor si neuvědomuje, že voliči těchto stran s utahováním opasků počítají. Pokud navíc do podzimních voleb stihnou začít omezovat korupci (akcie na držitele, apod.), tak je vítězství nemine.

Koalice ČSSD a ODS by byl nutně konec obou stran, a troufám, že by začaly demonstrace, či jiné nepokoje...
08. 06. 2010 | 13:05

Čochtan napsal(a):

Což takhle přestat blbě kecat (a psát) a dát těm novým stranám příležitost ukázat co dokáží.
To by byla samozřejmá slušnost. Ale to bych asi požadoval po Pehovi a některých komentátorech příliš.
08. 06. 2010 | 13:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

JC
Míra korupce 2009

14 Německo 8,0
17 Velká Británie 7,7
32 Španělsko 6,1
35 Portugalsko 5,8
37 Botswana 5,6
42 Mauricius 5,4
43 Kostarika 5,3
43 Macao 5,3
45 Malta 5,2
46 Bahrajn 5,1
46 Kapverdy 5,1
46 Maďarsko 5,1
49 Bhútán 5,0
49 Jordánsko 5,0
49 Polsko 5,0
52 Česká republika 4,9
52 Litva 4,9
54 Seychely 4,8
55 Jižní Afrika 4,7
56 Lotyšsko 4,5
56 Malajsie 4,5
56 Namibie 4,5
56 Samoa 4,5
56 Slovensko 4,5
61 Kuba 4,4
63 Itálie 4,3

Státní dluh 2009 :

https://www.cia.gov/library...

Bulgaria $49.28 billion (31 December 2009 est.)

Cuba $19.44 billion (31 December 2009 est.)

Czech Republic $76.83 billion (31 December 2009 est.)
$80.43 billion (31 December 2008)

France $5.021 trillion (30 June 2009)
$4.935 trillion (31 December 2008)

Germany $5.208 trillion (30 June 2009)
$5.158 trillion (31 December 2008)

Greece $552.8 billion (30 June 2009)
$504.6 billion (31 December 2008)
Hungary $116.8 billion (31 December 2009)
$212.1 billion (31 December 2008)

Italy $NA (31 December 2009 est.)
$2.328 trillion (31 December 2008)

Japan $2.132 trillion (30 June 2009)
$2.231 trillion (31 December 2008)
Marshall Islands $87 million (2008 est.)
$86.5 million (FY99/00 est.)

Portugal $507 billion (30 June 2009)
$484.7 billion (31 December 2008)

Solomon Islands $166 million (2004)

Spain $2.41 trillion (30 June 2009)
$2.317 trillion (31 December 2008)
United Kingdom $9.088 trillion (30 June 2009)
$9.041 trillion (31 December 2008)
United States $13.45 trillion (30 June 2009)
$13.75 trillion (31 December 2008)
note: approximately 4/5ths of US external debt is denominated in US dollars; foreign lenders have been willing to hold US dollar denominated debt instruments because they view the dollar as the world's reserve currency

World $56.9 trillion (31 December 2009 est.)
$60.83 trillion (31 December 2008 est.)
note: this figure is the sum total of all countries' external debt, both public and private

Za povšimnutí stojí fakt, že v míře korupce se blížíme tak ostouzenému Ostrovu Svobody.
Jistě zajímavé je, že z tabulky druhé dle Vás, JC, vyplývá, že Kuba je lepším hospodářem, než ČEZkaá republika.

Vše není tak jednoduché, jak Vám vykládají Vaši řídící důstojníci na školeních basherů.
08. 06. 2010 | 13:10

DH napsal(a):

VLK:
souhlasim s vami. Kladu si ale otazku, jaka je optimalni strategie levice pro pristi volby?

Zda se mi, ze rozdelit levici na hodneho a zleho policajta by mohlo byt funkcni. Pravici to vyslo - soucet hlasu pro TOP a ODS je velmi slusny. Zda se mi, ze nova, ostre leva strana (musi byt jeste vic vlevo nez CSSD) v cele s nejakou roztomilou tvari bez minulosti (nejaky zahranicni re-emigrant - filantrop by byl idealni). Tato formace by kritizovala CSSD zleva, a pritom by nebyla komunisticka se stigmatem z minulosti. Sexy leader(ka) (naprosto skvela by byla zamozna, levicove smyslejici, dama, s hulkou nebo pejskem) by vyrazil(a) ostrovtipnym komentatorum a bakalovym hnojometum trumfy z rukou. CSSD by se malinko posunula do stredu a ultralevicove hlasy by teoreticky vyluxovala tato nova. Muselo byt to byt slusne nacasovano. Co vy na to?
08. 06. 2010 | 13:12

TENCOKRAFEHOVNA napsal(a):

Tencokida Hnuj:

komunistické země snižují zadlužení plundrováním a krádežemi majetků.

Ukradni sousedovi barák a úspory a budeš mít taky vyrovnanej rozpočet
08. 06. 2010 | 13:14

neo napsal(a):

DH:

už tam byl Zeman, moc neuspěl.

Sexy leaderka? jedině Paroubkova favoritka Brožová (ne Polednová)
08. 06. 2010 | 13:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

TENCO... (asi basher, najatý nějakým trapným komandem)

This entry gives the total public and private debt owed to nonresidents repayable in foreign currency, goods, or services.

pramen : CIA

NONRESIDENTS. Víte co to je ?
08. 06. 2010 | 13:19

TENCOKRAFEHOVNA napsal(a):

Tencokida Hnuj:
///Jistě zajímavé je, že z tabulky druhé dle Vás, JC, vyplývá, že Kuba je lepším hospodářem, než ČEZkaá republika.
////////// NENI LEPŠÍ HOSPODÁŘ, JEN POUHÝ KOMUNISTICKÝ ZLODĚJ A VRAH.
08. 06. 2010 | 13:21

Da.Rock napsal(a):

Pan Pehe to vystihl naprosto přesně. Volební výsledky "přinutily" spolupracovat strany, kterým by možná ani nebylo proti mysli dlít v opozici a s pobavením sledovat, jak si ČSSD v čele s Paroubkem nepřed láme zuby na sestavování vlády a následně prohrává s pravicovým parlamentem jednu bitvu za druhou. Neúspěchy by tak bylo možné hodit na Puchejře a přitom slízávat smetanu opozičního zachránce veřejných financí.
Takhle to ale vypadá, že pravicové strany nakonec ještě budou muset splnit své programy, což je spolehlivě vyřídí u všech dalších voleb. Až lidem půjde do tenkých, pranic na ně nebude zabírat inteligentní tvář ospalého aristokrata, nebo roztomile naivní názory populární TV hvězdy. Mladí už teď začínají chápat, že volba pravice nebyla jen referendem o Puchejřovi, ale taky referendem o školném. A že ty důsledky možná nedomysleli...
08. 06. 2010 | 13:22

stejskal napsal(a):

Smazal jsem další urážlivý výkřik , neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 06. 2010 | 13:26

DH napsal(a):

neo:

Zeman se delal prilis vzacnym a nese s sebou image zakerneho torpedovace levice. On soucasnou CSSD nenavidi - nebojuje s ni ideove. Jeho program neexistoval - cely ten projekt byl postaven pouze na jeho obliceji a nostalgii starnoucich volicu, kteri se s nim meli identifikovat. Krome toho, podle me pro prilis mnoho premyslejicich lidi smrdel jeho projekt zavilou pomstou.

Moje myslenka je jina - musi to byt sexy leaderka, zadna hopsanda z byznysu, ale distingovana, majetkove zajistena dama stredniho veku, ale porad kocka, trochu ranarka, ale srdcarka. Hul a pes vyhodou. Tak trosku levicova kralovna-matka :-)

RCP: censor very
08. 06. 2010 | 13:41

neo napsal(a):

DH:

pak už mě napadá jedině Paroubkova ex... :)

Nic ve zlém, čím méně levicových stran ve sněmovně, tím lépe
08. 06. 2010 | 13:43

vlk napsal(a):

Dh

já si skoro myslím, že správná strategie bude - nedělat nic. A trpěliveě a v klidu vyčkávat.

A nějaká další soc dem B asi nebude třeba.

Oni totiž až lidé začnou platit , už nic dalšího nebudou potřebovat.
08. 06. 2010 | 13:43

Germanicus napsal(a):

vlk:
Po delší době zdravím virtuální kamaráde a příteli. Na internet mám furt málo času, ale Tvoje komentáře k volbám (2x Kubáček, 1x Stejskal) jsou svělé (tedy lepší jsem nečetl) + další poslední příspěvky (Kubáček, Hvížďala a zdejší Pehe). Posílám dál (pochopitelně pod Tvým nickem).
Nashledanou v lepších časech (doufám). Tedy dobře už bylo, ty lepší časy myslím hlavně subjektivně - týká se kloučka vnoučka, dneska ho poprvé pustili na chvíli domů (do neděle).
08. 06. 2010 | 13:44

neo napsal(a):

vlk:

to pokud vim už jsi tady vyřvával po volbách 2006 :)))

jak vidno lidé platili ty 30ti kačky a nijak moc jim to neublížilo. A pak si zvolili . Já vím, těžko pochopitelné pro vlka, který má vždycky pravdu:)
08. 06. 2010 | 13:45

Vico napsal(a):

Germanicus : Hodně vám držím palce, aby vám subjektivně bylo lépe a všechno dobře dopadlo.
08. 06. 2010 | 13:55

Dalimír napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale nemusíte se stále omlouvat že děláte něco co je ve Vaši kompetenci ! To určitě všichni pochopí ! Dal,@
08. 06. 2010 | 13:59

jozka napsal(a):

Mno, neo, ja nevim, kdo tu po mistnich a senatnich volbach 2008 plakal... vlk to nebyl. To, ze lidi o volby pozdejc pro ksicht knizetepana nevideli to, co je za nim je jina vec.
08. 06. 2010 | 14:04

karel h. napsal(a):

to vlk kdesi nahoře - souhlasím s delším příspěvkem (a kupodivu souhlasím i s vývody pana Peheho). Obojí je celkem nasnadě. Je tu však ještě jeden drobný moment - řada lidí v ODS nepřipustí, aby opět malým stranám (i když ty současné skorokoaliční jsou váhově jiná kategorie než byla posledně KDU a zelení) byla ve větší míře přepuštěna zajímavá ministerstva. Nějaká možná, tak po jednom každé straně, ale zbytek kvůli klidu uvnitř strany musí uhájit ODS. Proto čekám tuhý boj o posty.

Další maličkostí je, že souhlasím s tím, že VV jsou zaskočené svým úspěchem, který je automaticky tlačí do vlády a pro ně není dobré ani být ve vládě (neumí vládnout, jsou příliš dětští, nemohou jít vládě po krku) ani mimo ni (nic by ovlivnili a neprosadili ze svého programu, navíc vznikne tím pádem menšinová vláda a nestabilita a kde je jejich proklamace o odpovědnosti v těžké situaci). Myslím, že VV budou mít v brzké budoucnosti problém a po očekávaném neúspěchu v komunálních volbách s jinými tématy a za účasti dalších stran jejich vliv ve vládě bude umenšen.

Myslím, že se tím pádem ukazuje, že i v politice platí, že se úspěch a prestiž a umění vládnout buduje po dlouhá léta, neřku-li generace. I pro firmu je velmi rychlý růst smrtonosný s mnoha riziky a totéž platí pro VV (TOP 09 je v mírně lepší pozici, ale jak již zde bylo řečeno, co jednou po Schwarzenbergovi?).
08. 06. 2010 | 14:04

RA napsal(a):

ODS TOP a VV mají jedinou šanci a zároveň jediný závazek. Provést reformu státu /hlavně tedy finanční/ , k tomu se naskýtá podobnost jejich programů /nikdy snad po volbách nebyly programy vítězných stran tak kompatibilní / a prokázat tak svoji akceschopnost. /dosud se všechny strany po volbách vymlouvaly na blokaci záměrů vlády v parlamentu. / Pokud se tento záměr podaří,splní tím vůli svých voličů. Pokud vidím ve svém okolí,mají velkou šanci, protože už lidé mají dost toho zasmrádlého sociálního státu, chtějí uvolnit pravidla pro podnikání a proto,aby mohli pracovat a žít svobodně, ne pod diktátem Paroubka a komančů. Hospodářská krize pozvolna odeznívá a je čas na nový začátek a nové příležitosti pro lidi,kteří mají chuť do práce.
08. 06. 2010 | 14:05

vlk napsal(a):

germanicu

tebe sakra rád vidím příteli!! A mám radost , že malý s e lepší! Prima zpráva.
My bdueme v neděli slavit Hříbkovy první, takže když dovolíš, ťuknu i na Tvého malého hříbka. Třeba mu to pomůže. Jinak dík za květiny.
ale fakt mám radost z toho že váš malinkatý se lepší!
08. 06. 2010 | 14:19

jozka napsal(a):

jojo, RA, tzi jsou tak kompatibilni, ze se malem porvali na prvni schuzce :-)

A uz je po volbach, uz muzem prestat s oblbovanim. Tady nejde o kompatibiitu programu, ale o smacknutelnost u koryt. Pozitivni motivace uz byla prijata, ted je cas k odvdecovani a to je to oc tu bezi.
08. 06. 2010 | 14:21

karel h. napsal(a):

to RA - psáno na optimistické vlně, souhlasím s tím, že toje příležitost, ale strany typu VV se mohou začít chovat jako v pořekadlu, že bližší košile než kabát (a nejinak posléze i TOP a ODS), i když doufám, že tento scénář nenastane.

Pokud jde o odeznívání krize, tak toto je trochu mimo, nastává druhá část krize. Po finanční americké tu máme krizi eura a výrobci napojení na export výrobků a tím dovoz surovin a materiálů z problémů nevycházejí a rizika se stávají ještě většími. Opět je třeba nevidět náš český píseček, ale co se děje ve světě (a to nejenom již slavné Řecko a Maďarsko) v podobě "drobných" problémů krize důvěry ve vše, co souvisí s penězi.
08. 06. 2010 | 14:24

prirodovedec napsal(a):

vlk: Souhlasim castecne. Jak jsem psal. Ted upresnim:

- nespechat s volbou predsedy, hrat na tymove vedeni - hure se medialne postrili. Musi to ale byt koordinovane ... coz nebude.

- Cekat ano. Ale nejen ...

- Otevirat jeden za druhym TED (melo nastat jiz cca par dni po volbach - hruba chyba Sobotky, ze mlel tech 5 bodu) bod predvolebniho programu VV tim, ze je budou navrhovat jako poslaneckou iniciativu:

obecne referendum
antikorupcni opatreni
pruhlednost zakazek
prima volba prezidenta

Nestavet se vuci VV konfrontacne, jak ted opet nesmyslne cinili, ale vitat jednotlive body z programu a pragmaticky pripravovat realizaci.

Byla by to zrejme garance jejich vitezstvi na podzim.

Kvuli neschopnosti a kmotrum zrejme takto postupovat nebudou.
08. 06. 2010 | 14:28

vlk napsal(a):

neo
kecáš jako vždycky. V 2006 jsme tady ještě nemohl být. Do fungiovala ještě nebožka kavárna soc dem.
prostě - kecáš. Nemohl jsme tu být dřívě než někd y v 2007.

karel h

zapomínáte na vyděračský potenciál. Pro ty malé to stojí takhle - buď dostanem všechno, co chcem nebo ať si klidně ODS vldáne se soc dem. Nic lepšíhos enám nemůže stát. Oni s e zašpiní spoluprací a znemožní tím, že udělají reformy, které jinak odrovnají nás.

ODS nemá na výběr. Bud e muset tvrdě platit. těžko totiž zdůvodní voličům, že není ochotna a schopna sestavit 118 většinu.

A ve zcela luxusní pozici jsou VV.
Už v první analýze jsme napsal, ež pokdu je John dostatečně chytrý, tak do té vlády nepůjde, ale dá jí jen podporu. Opět - to bych udělal na jeho místě já.
Nějaký vznešený důvod s e vždycky najde. Jako třeba neochota zrušit akcie na držitele nebo třeba to ,že nejd e přesunout z obrany 10 miliard na platy učitelů... COž samozřejmě nejde.

Nebo kombinace obojího.
Vstup do vlády, ale někd y za 18 měsíců, až začnou masově padat preference vyvolání zásadního skandálu, že ti zlí a ošklivý dinosauři, s kterými jsme proti s vé vůli , kvůli rozpočtové odpovědnosti zachraňovali republiku před Řeckem už zas e dělaj šmé a my v tom s nimi určitě ,a le určitě nechceme jet. To už by byl dinosaurus i Nečas, který není a samozřejmě Kalosuek, který už není.
Kdepak John a jeho serail má opravdu luxusní pozici.
A Kalousek si ji s chutí také užije, pokud nedostane dost vysokou cenu.

ODS má jedinou možnost - hrát také va bank a říci - ok. Nabízíme maximum možného. Vemte nebo nechte ežet. A riskneme nové volby. Socani to rádi odhlasují a komouši nejspíš také.
Tohle zatne tipec Johnovi. Knížecí fajfka s e do parlamentu znovu dostane docel a jsitě. ale Johnovi by s e to znovu povést nemuselo.
08. 06. 2010 | 14:30

vlk napsal(a):

přírodovědče
zdravím- Víš já si nemyslím, že by soc d em měla brát nějaký ohled na Johna a londýny.podle mne už v příštím parlamentu nebudou...Uvidíme.
Ale mrkni pod Hvížďalu o tvrdíkovi.
Vymyslel jsme nový termín - žumpalistika a žumpalisti.
Předpokládám, že ho oceníš.
08. 06. 2010 | 14:34

JC napsal(a):

TCKH,
Proč si to nepřiznat, dle té vaší druhé tabulky je Kuba nejlepší hospodář na celém světě.:-)
Jen jestli to není z nouze ctnost?
08. 06. 2010 | 14:38

prirodovedec napsal(a):

vlk: to neni ohled na blondyny. Zamysli se. To je normalni takticky tah, ktery muze opozicni strane jen vyhovovat:

identifikuji prekryvy s jednou vladni stranou (i mirne silene) a v ramci legislativni poslanecke iniciativy je tlacim do snemovny.

Tim je zajistena medializace, vladni strana je pod tlakem, koalicni partneri mohou zvazovat co projde a neprojde ...

Pokud to projde - skvele - viz treba referendum a je to vlastne vitezstvi nad casti vlady. Pokud ne, je sance prebirat zpet volice VV a dalsi.

Jak rikam, bezny ucebnicovy postup ve hre zvane parlamentni politika.
08. 06. 2010 | 14:40

vlk napsal(a):

přírodovědče
zapomínáš, co všechno bud e ta vlád amuset udělat. Jak začne lidi tvrd ěkasírovat. Nikdo ničemu tak nerozumí jako peněnžence. Zejména té svojí. To pak v podstatě stačí sedět , koukat a točit mlejnek.

vzpomínáš ještě jaký měl Topolánek náskok pře d 06? A místo toho aby seděl, koukal a byl v klidu , byl aktivní. Tak že ho zachránilo 400 hlasů z ciziny v poslední vteřině.
kdepak.. Já bych si to odseděl.A dával jim pořádný kouř.
08. 06. 2010 | 14:46

DH napsal(a):

prirodovedec: velmi spravne!

jinak si myslim, ze strana LSSD (Left From CSSD) by byla vhodna, a to z nasledujicich duvodu:

- oslabeni komunistu, jejich hlasy jsou k nicemu. Pro koho je CSSD moc vpravo, ma nekomunistickou sanci.
- jedna silna levicova strana je velky terc a cim je silnejsi, tim se ji rozhodujici tvurci verejneho mineni (komentatori, co bojuji svuj 20 let zpozdeny odboj) instinktivne boji a spojuji se proti ni.
- dve levicove strany se vzajemne mohou vuci sobe vymezovat (s KSCM to bohuzel nefunguje, pachnou) a tim davat elektroratu (iluzi) eventuality, viz ODS-TOP

RCP: waterloo was :-D
08. 06. 2010 | 14:54

Germanicus napsal(a):

Vico:
Moc díky...
08. 06. 2010 | 14:55

Dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Pánové kdyby ne Gorbačova a jeho najivní perestrojky tak jsme zde nemuseli řešit pravá levá ! Bylo by vše jinak ! On si ted užívá jako německý důchodce a mi zde musíme řešit problém ŽÍT ČI NEŽÍT ! Zdrástvuj bátuško Gorbi pazdravlájem těba ! Dalimír ,milující mír .
08. 06. 2010 | 14:57

neo napsal(a):

Bože vlku ty jsi ťulda.

Kde jsem napsal v roce 2006?

Napsal jsem zcela jasně a zřetelně PO VOLBÁCH 2006. tzn kdykoli potom. Tedy po té tzv "negativní" zkušenosti s Topolánkouvou vládou. Výkřiky typu... příští volby drtivě vyhraje levice po zkušenostech s poplatky apod..nebyly výjimkou.
Ale jak vidíš nestalo se a dnes opět přichází na řadu podobní vlci řvoucí o jakémsi prozření voličů po reformách pravicové koalice.
08. 06. 2010 | 14:58

DH napsal(a):

VLK: kour jiste, ale pozor na nalepku "nekonstruktivni opozice". Ta statotvornost, o ni by nam v politice melo jit predevsim, ze.

Takze obcas pekny slusne pripraveny navrh zakona kompatibilniho s programem VV. A pekne predem avizovat maximalni snahu o setkani s VV, konzultace apod.

Odmitli? No fuj, osklivi, nekonstruktivni...
08. 06. 2010 | 15:02

jozka napsal(a):

neo, pusinko, probud se... a vzpominej.

Jses proste zase mimo, jako vzdy :-)
08. 06. 2010 | 15:03

JC napsal(a):

Nejlepší politolog je Bohuš Sobotka Bu bu bu.
Prý ať si VV rozmyslí jít do koalky s ODS, protože každý kdo s nimi šel/KDU-ČSL/, posléze zmizel z parlamentu .-)))
Bu bu bu, jednak KDU byla v koalce i se socanem...a co takhle Unie Svobody ?
08. 06. 2010 | 15:07

vlk napsal(a):

neo
opět kecáš a vykecáváš se.

Naopak. už nekolikrát jsme sem dal link na můj vlastní matroš ze 16.9. 2009, kdy jsem předpovědlě prohru soc dem a Paroubkův odchod: A pře d volbami jsme tad y několikrát napsal , že většinu bud e mít současná koala. Smůla milej neo, smůla.

a jen s evykecáváš. Nic lepšího nemáš? Slabota.

DH
nálepku nekonstruktivní oposice by socani dostali , i kdyby hlasovali pro všechny zákony novékoaly. tam neníco zkazit. Člověk motivovaný přes šrajtofli je daleko méně vnímavý na bláboly MfD a podobně.
08. 06. 2010 | 15:10

vlk napsal(a):

JC
no sobotka, když to říkal, tak netušil, že to povídá pro prosťáčky tvého typu. Kteří si nepamatují, že lido i sinic e vyjeli z parlamentu až po té, co koalovaly s ODS.....
Je to tak triviální, že to Sobotka pojal jednoduše. pro borc e tvého rozměru až příliš.
08. 06. 2010 | 15:12

neo napsal(a):

jozka:

nebreč, dávky budou...později..
08. 06. 2010 | 15:30

neo napsal(a):

Vlk:

Ok máš pravdu, nemám uložené tvé příspěvky a jen těžko dohledám, co jsi kde kdy psal. Omlouvám se, že jsem tě nařknul z něčeho, co jsi nepsal.

Byli tu jiní levicoví přispěvatelé se stejnými předpověďmi již tenkrát...
08. 06. 2010 | 15:32

hoven napsal(a):

pehe,
ty se z ty prohry socbolševika zblázníš
08. 06. 2010 | 15:41

gesho napsal(a):

kdo chce aby pehe prestal psat politicke glosy?
08. 06. 2010 | 15:45

karel h. napsal(a):

to vlk - zdá se mi jako pravděpodobné, že nastane poslední odstavec Vaší připomínky. Tuším totiž, že strany přece jen mají tolik sebereflexe, že si uvědomují, že lidi je volili proto, aby vládli a ne aby je posadili do vyděračské opozice. To by si VV mohly dost zahrávat s tím, že se nasranost lidí zase vrátí - nepředpokládám, že mají nějaké pevné voličské jádro ve výši dosažených 11 %, ale minimálně 8 = hlasů bylo ze zoufalosti a kvůli Johnovi. A John tam není ten fakticky hlavní, nitky ve straně vedou jinam.
08. 06. 2010 | 15:52

Platan napsal(a):

honza a. napsal(a):
Je dobré, že po volbách J. Pehe konečně odložil i zbytky zdánání nestrannosti a jasně se vyprofiloval jako komentátor ČSSD.

No, Vy jste zase asi odložil poslední zbytky soudnosti... :-)
08. 06. 2010 | 15:59

Pocestny napsal(a):

A psovitá show se přesunula pod sochu patrona.

Ve stínu sv. Mamlasiuse rozkvétá talent nevšední.
Připomíná mi jednoho, který sedával kdysi v pivnici u Bansethů a jedenácté dvanáctky věštil, o kolik Slávie porazí Spartu a kdo jí dá gól. Jelikož to většinou dopadlo jiak, nemohl otravovat o panáka s významným "cosemřikal", místo toho všem okolo nadával, aby se vyčistil od těch sazí zkrachovalého hvězdopravectví.

Socani mají ve svém středu prostě samé nuly, až na svobodného motýlka nad barikádou revoluce, psovitýho chlupatce...-)

Teda, on sám má favorita! Zimolu....
Starostu Snědených Krámovic alias Nové Bystřice....nadpolovina populu na žebračence, ta je tak opulentní, že místní musejí do Hradce svážet taxíkem, busem jsou líní.

Jo, to bude ten správněj živel pro stát, už se naučil v Budějicích přecházet na semaforu a poznal, jak vypadá opravdové nádraží, proto šups s ním do světa...
MU
HA
HA

potom ale doporučuji tuto stranickou hymnu
https://www.youtube.com/watc...
Tedy inovovat se vám zachtělo, souzi inu
DO
TO
HO
!!
Je na výběr.....
Brnihlav, zapomenutý sirotek jurské doby oposmlouvy, náš milý Otík Čobka,
Hašek, muž, který zásadově pohrdl mandátem poslance, aby se stal "plnohodnotným hejtmanem" a nyní přemítá, jestli "plnohodnotného hejtmana" nepustí a nestane se raději "plnohodnotným socanem", protože hejtmané to pod touhle vládou budou mít složité, oposiční poslanci naopak velmi dobré. Konečně, Emmerová ví své....
Škromach Zdenda, prosťáček a bavič dam, a nakonec, kromě všech přátel je tu i jeden kamaráth..-)))
Bude zajímavé pozorovat rozpor mezi "nasycenými" a "hladovějícími". Koryt je řádově méně než se čekalo, proto se do sněmovny dostal jen hardcore, pokud nebyl proset voliči.

Ta rekonstrukce strany pomocí cihel z bouračky je dojemná u modrých....
U oranžových bude jistě zdrojem ještě většího veselí.
Inu, zdroje jsou.

P.S.
psovitej a docent Máládomu
jenom mi objasněte, jak chcete komunálkami, ve kterých se o reformě nijak nediskutuje, rozhodovat o čemkoliv a snít o předčasných volbách?

To si myslíte, že teď dáte o Julínkovném pro změnu komunálky??
To je krásnej vhled do mentality fanouška, kterej za svůj manšaft hubou odehraje tisíce vítězných utkání večer poté, kdy to v realitě nedopadne.

Je až komediální , jak se znovu sléváte jako Terminátor do podoby stále stejné příšery, ať je po vás páleno čímkoliv, nedochází vám, že jste mimo i se svým manšaftem.

Vy jste prostě reservace indiánů, kteří si dále v 21. století žijí prostý tribální život socana.
Všichni sou proti nám....
Parta mladších a polozralých písmáků je tu za "pravicový tisk", stále se tápe v tom, že hlavní hrdina z Vrchní, prchni nemůže být premiérem....
...nakonec prchl, jako vždy, je to holt ve scénáři, tak nezbývá, než si počkat, jestli doběhne aspoň na konec kolonády jako Standa Upřímný.
Banda ukřivděných chudáků...
Spratkovi sebrali kačera, tak vyvádí.
08. 06. 2010 | 16:04

fafnir napsal(a):

Vlku
holt jsme si jako stát žili nad poměry a na sekeru.Ten dluh se musí jednou zaplatit.To rozumný člověk chápe.A pochopili to i ti mladí.
kdo to ovšem nepochopil,jsou třicetikorunoví kolenovrti.
Ještě den před volbami se celá ta vaše levásquadra prsila po vzoru svého vůdce jak vyhrajete.
A najednou kyselé hrozny,hodně vysoko visící.Tak rozebírejte dál tímto způsobem.To bude jen dobře,aspoň vláda dostane dost času na reformy.Dál si říkejte,my nic, to zlá media,lidé a prostě nechápající okolí.
08. 06. 2010 | 16:08

route66 napsal(a):

fafnir
"holt jsme si jako stát žili nad poměry a na sekeru.Ten dluh se musí jednou zaplatit.To rozumný člověk chápe.A pochopili to i ti mladí.
kdo to ovšem nepochopil,jsou třicetikorunoví kolenovrti."

Jestli někdo něco nepochopil, pak jsou to blueševici. A jestli si zde někdo žil nad poměry, pak modrá soldateska, která je opět u kormidla a dokrade to málo co zbylo. Mladí pochopili tak velké kulové..teprve teď ji to dojde, smažkám. :-DDD
Ale je to šance pro ně..že jim něco ještě dojde. To zdejším blueševikům nehrozí :-DDDDD
08. 06. 2010 | 16:18

Rumcajs napsal(a):

Tak prirodovedec tu dává strategické rady, jak se chopit moci. Dává je tak, že není pochyb, že cílem je právě to uchopení moci, nikoliv stav věcí veřejných.
Jo,jo, socani, už mi pomalu připomínáte komouše.
08. 06. 2010 | 16:26

Sladký napsal(a):

Čtu si příspěvek jistého fafnira a nevím,zda se mám smát či plakat.To je ten pověstný inteligentní a vzdělaný pravicový volič? A jak je možné,že tupě a bezmyšlenkovitě opakuje primitivní a zcela bezobsažný propagandistický žvást?
Kdo si v této zemi "žil nad poměry" fafnire? Ty dvě třetiny nebo dokonce tři čtvrtiny lidí,kteří si o průměrném příjmu mohou nechat jen zdát? Nezaměstnaní,kteří bez sebemenší vlastní viny přišli o práci?
A co ten směšný název "třicetikorunoví"? Kdybys měl špetku smyslu pro logiku jazyka a aspoň průměrně rozumu, bylo by ti jasné,že "Třicetikorunový" je ten,kdo tento poplatek vymyslezl a prosadil,ne ten,kdo ho platí.Už proto,že v tom tvém zcestném pojetí smyslu onoho slova bychom třicetikorunoví byli všichni všichni,tedy i ty.
08. 06. 2010 | 16:26

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Nesnaž se to pochopit. Je to nad tvé síly.
08. 06. 2010 | 16:30

Sladký napsal(a):

Pocestný,ty tvoje vyšperkované slovní exhibiční průjmy mi nejvíc ze všeho připomínají zápisky z deníku jednoho zajímavého psychotika (schizofrenika).Četl jsem je kdysi v době své odborné praxe a dávno bych na ně zapomněl,nebýt tebe. On ovšem na rozdíl od tebe nebyl ani arogantní,ani hulvátsky a neurvale agresivní.
Připoměl bych hlavně tvůj naprosto nechutný výpad proti Janu Kellerovi.. to opravdu byla snůška psychopatických výplodů.
08. 06. 2010 | 16:33

Stařeček napsal(a):

no já z volebních výsledků radost nemám. Mám ji ale z toho, jak se facebookáři přesvědčí, že ty volby byly naostro a ne nějaké ala na zkoušku střední školy. Bude méně na fet, chlast a elektroniku. Už bylo na čase. Klidně se přiznám i k tomu, že mám vnoučata za vodou a co se týče pohřebného, já jej platit nebudu. Tak čágo-belo šílenci.
08. 06. 2010 | 16:35

Sladký napsal(a):

Rumcajsi, kdybys byl opravdu inteligentní, nikdy bys nemohl psát takové nesmysly..Ale hloupost tě před pochopením jakékoli složitější myšlenky chrání stejně spolehlivě jako krunýř želvu.Nic rozumného jím nepronikne. Buď rád,protože poznání skutečnosti by pro tebe bylo velmi traumatické.
08. 06. 2010 | 16:36

JC napsal(a):

vrrrr titáne:-))
Bohuš to neadresoval mě ale, Johnovi.
Stejně to jaksi nezabralo. John má asi lepší paměť než vy, protože si pamatoval jak vyjela z parlamentu unie slobody po spolupráci se socanem.
08. 06. 2010 | 16:37

jarpor napsal(a):

RA

Souhlas.. !
______________________

Zajímavé, kolik se zde objevilo vyjednávačů... na straně jedné... a radilů... co by měla levice udělat aby uspěla v příštích volbách...na straně druhé...
Pravda, mnozí jsou v obou sekcích ... :-))

No, ona levice nemusí dělat nic. Potichu si bude mnout ruce, že nepopulární kroky a nutné reformy za ni udělají jiní, na které budou "jako" nadávat... A ti jiní zákonitě se dostanou do nelibosti mas... a v dalších volbách s velkou pravděpodobností neuspějí... a ta kritizovaná opatření už zůstanou v platnosti...
Že Vlku... Jako na tom Slovensku.. kdy Fico ponechal téměř vše po Dzurindovi... ač měl rétoriku jako Paroubek - všechno zrušíme

A mimochodem - nějak v těch hlubokých úvahách jak dospět k příštímu vítězství levice, nějak se Vám "vypařil" člověk, třeba ten obyčejnej... takže se nedebatuje co by bylo dobré... ale kdo vyhraje... .

Na dopadech té příští výhry přece vůbec nezáleží... že, pánové z leva...

fafnir

Palec nahoru...

route66

Dobrý slovník... soldateska modrá... ještě chybí třídní boj a je to komlet... :-)))

Hezký den
08. 06. 2010 | 16:41

Taky DH napsal(a):

DH: Tou stranou by mohla byt SZ v cele s Matejem S.
V Nemecku to tak v klidku funguje.
08. 06. 2010 | 16:55

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Poraď, co psát, bych si mohl připadat chytrý?

Můj vlastní pokus:

Tyto volby byly jednoznačně v režii pravicových médií, které marketingově útočily na prostší duše, jako je jarpor,SuP, emissar a pod. Zcela zakryly realitu a z silného vůdce udělaly strašáka malých dětí. Je až neuvěřitelné , co ten člověk musel vydržet a čemu musel čelit.

Tímto před ním smekám a doufám, že se jednoho dne vrátí do vrcholné politiky. Že prosadí moderní sociální politiku, že zajistí důstojný život nejenom požíračům kaviáru, ale teké rodinám s dětmi, důchodcům,sociálně slabším a nemocným. Že nikdo nebude vystaven ponižujícímu placení 30 Kč za recept a kupčení se zdravím, že nebude muset posílat děti místo do školy na statkářovo pole a že školy včetně těch elitních budou moci navštěvovat ti i nejchudší . Nesmí rozhodovat plná kešeně, ale schopnosti a píle !!!

Pane Paroubku prosím nevzdávejte ten boj s modrým morem, který má za cíl udělat z obyčejného člověka otroka nadnárodních korporací a z hrstky zbohatlíku vyvolené a nedotknutelné.
***************

Už jsem chytrý ?
08. 06. 2010 | 17:02

karlov napsal(a):

jen tak mimochodem zapomněl jste na variatu jak dostanou zadlužené strany peníze od státu. Ustavit parlament předsedu, vládu a inkasovat peníze. Vytvořit situaci pro nové volby a znovu inkasovat příspěvek od státu za hlas. Příspěvek se přece nedává na 4roky za hlasy voličů
08. 06. 2010 | 17:02

fafnir napsal(a):

Sladký
vy to možná nepochopíte,ale jestliže je státní rozpočet v deficitu,tak jsme si evidentně žili nad poměry.Každý,ten co má nárok na pastelkovné,ten co se hází marod aniž by byl nemocen,každý kdo požaduje zvýšení minimální mzdy,aniž by odvedl práci v hodnotě té mzdy,každý kdo bere zároveň odstupné a dávky v nezaměstnanosti,každý kdo užívá toho na co si nevydělal.Jestliže pane Sladký využíváte blaha sociálního státu,aniž byste do něj dal více než vzal,pak si žijete nad poměry.
08. 06. 2010 | 17:09

JC napsal(a):

Sladký,
Zkuste to se mnou....
Co má co dělat s žitím na dluh ta většina co nedosáhne na průměrný plat ? Možná nic, kromě různých těch dávek, které se do průměrné mzdy nepočítají.
Za ty všechny co přišli ne vlastní vinou o práci- dáte ruku do ohně ?
Tak proč tady pracuje půl milionu cizinců ?
A potom třeba řeč suchých čísel z dnešních HN.
Výběr spotřební daně z pohonných hmot klesá - kamiony tankují v cizině.
Není to náhodou levicový recept na sociálno ? Zvedneme dyně a vono to půjde ?
08. 06. 2010 | 17:10

fafnir napsal(a):

A ještě pro Sladký
máte potíž s chápáním napsaného.Třicetikorunový kolenovrt je ten,co si raději, než by zaplatil onu sumu pro své zdraví ,nechá vrtat koleno.A abyste na mě nevytáhl chudáky důchodce,tak sociálně slabí ze zákona poplatek platit nemusí.
08. 06. 2010 | 17:16

schlimbach napsal(a):

fahnir
vaše pojetí deficitu státního rozpočtu je sice souhlasné s kalouskovou propagandou, nicméně, je to zcela zcestné hodnocení. neškodilo by něco si nastudovat o stávajícím ekonomickém systému, hlavně jeho podstatu, tvorbu peněz a s otevřenou hlavou se zamyslet. Zjistil byste, že všechno je zcela, ale opravdu zcela jinak. Potom snáze přijmete tezi, že jedině buď hlupák, nebo individuum, které záměrně lže, může přirovnávyt hospodaření státu k rodinnému rozpočtu.
08. 06. 2010 | 17:20

vidlemístoklíčů napsal(a):

To vico: sorry, krásné nožky jako jediné pozitivum VV mne nějak utvrdily v tom, že byť naší politiku opravdu nejde brát vážně, stran VV jde jen o ironizování jejich postavení. Příště budu číst pozorněji. Tak přísahám. A vidle místo klíčů jsme už měli použít dávno. Namísto modrooranžových hádek určitě.
08. 06. 2010 | 17:24

fafnir napsal(a):

schlimbach
jasně,stát může utrácet více než vydělá.Tedy vydělá,sebere daňovým poplatníkům a přerozdělí,přičemž kromě věcí nutných,jako je obsluha státu,ovšem přísně ekonomická ,nikoliv přebujelá,obrana,škloství a komunikace,musí pečlivě vážit mandatorní výdaje.Tady se rozhazuje plnými hrstmi.51% lidí bere nějaké dávky,to rozhodně není normální stav.A netahej sem důchodce.Ti si většinou své odpracovali.
Jinak mi potvrzujete,to co jsem napsal.Že vaše rozbory mě naplňují optimismem.Levice není schopna reflexe,tedy aspoň u nás,a svět je jinde než ona.O to to pravice bude mít jednodušší.
08. 06. 2010 | 17:31

fafnir napsal(a):

a ještě Schimbachu
také vás neoslovuji Schlampbach.
08. 06. 2010 | 17:33

JC napsal(a):

schlimbach,
chtěj nám naznačit, že "má dáti, dal" se nedá aplikovat na rodinný rozpočet ?
Ty vaše teorie systému a tvorby peněz....no dobrý, mě spíš zajímá praxe,tuhle jsem zaselechl nějaké zkazky, že snad na ministerstvech se účetnictví vůbec nepoužívá:-))). nebude to ten zakopanej pes ?
08. 06. 2010 | 17:35

Pepi napsal(a):

Nejmenší zlo pro ČR v současné době by byla velká koalice ČSSD+ODS, kterou podporoval dříve vždy V.Klaus z hradu....
-
Řecko s dluhem, jen tak nedoženeme, ale Španělsko s nezaměstnaností budeme dohánět... na podzim 11,5-12%..!!
08. 06. 2010 | 17:37

LEVAK napsal(a):

Ad Pepi:a co Belgie?Jejich 98% je v pořádku,budeme je také dohánět?
08. 06. 2010 | 17:45

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:

Čoveče, fakticky ti někdy nevím, jestli si děláš jenom blázny a nebo si vážně tak blbe..!
08. 06. 2010 | 17:51

LEVAK napsal(a):

Ad fafnir:vážený jen co zapnu ČRo2 už je tam nějaký doktor a káže nám jak se máme sami pravidelně kontrolovat a taky jak máme pravidelně minimálně jednou za rok chodit na kontroly-cukru v krvi,cholesterolu,tuků v krvi,tlaku,stavu kůže(mateřských znamének etc.),zraku,ženy prsů, etc.
A potom nás takoví jako Vy obviní ze zneužívání lékařské péče a služeb.Nějak mi to nejde dohromady!
08. 06. 2010 | 17:51

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Rumcajs :

Nepropadejte panice lesní mužiku !
Soudruh Jyřý Paroubek svůj boj rozhodně nevzdává. Podle nejnovějších informací Rádia Jerevan bojuje právě nyní pod krycím jménem Roko s kocourem Mikešem a s Rákosníčkem za důchody dánského komparzu !
RáJ na Zemi dříve či později zaručeně bude.
08. 06. 2010 | 17:51

Rumcajs napsal(a):

KvBuT:

Díky za ta slova povzbuzení.Ani nevíš, jak moc to pro mě znamená. Dneska večer se za něj budu modlit.
08. 06. 2010 | 17:58

Ivan Hochmann napsal(a):

Čachráři ,manipulátoři,političtí šamani ze společenského suterénu.

To mě napadlo jako první příměr po přečtení Pana Pehe.
Nebývá zvykem,abych se zapojoval do dikuze na jeho blozích.
Pehe je mě protivný jako hovno.

Jenže pak jsem narazil na Vlčí skeč - a to už bylo na mě moc.

Ptám se:
"kde se bere v normálním českém človíčkovi taková obrovská schopnost vyprofilovat scénáře povolebních koaličních machlů do tak obludných inspiračních "teátrštyků"?"

To co tady zase Pehe zapitvořil a Vlk osolil a opepřil by stálo za psychologický rozbor.
Když si představím některé členy právě zvolené politické galerky,jak tupě civí na proklamovaný text, a snaží se v něm nalézt svoji parketu, tak je mě z toho na blití.

Dobře vím,a mnohokrát jsem to popsal i s podrobnostmi,jak je český občánek levicově zatížený a jak chce mít "všechno zadarmo"!

Jenže doba (krize)těmto socanským,mafiánským, přerozdělovacím humbukům naprosto nepřeje.
Musel to pochopit nutně i ten nejblbější volič CSSD a KSČ.

Jenže - jsou některé věci,které budou muset být učiněny ať to levičák pochopí či ne.

Proto se objevují tyto varianty.
Každý ví,že bude hůř.
Každý tuší,že "vládnout" už nikdy nebude komunistická,či Klausovská poskomunistická selanka.

Že to bude nevděčná,těžká odpovědná "HOKNA"(práce).
Představím-li si k tomu "socanskou oposici" používající ty nejhorší formy demagogie a podpásových klauniád
(to je také jeden z důvodů proč volby nevyhráli)- je mě nablití dvakrát.

Socani dělat nebudou!
Jsou to kmotři,uvyklí rozdávat z cizího a fůzovat s kolotočáři a odborovými hyenami.

Proto radím všem těm chytrákům co vyjednávají a přehazují Šalamounova hovna z jedné hromady na druhou.

Přestaňte poslouchat připitomnělé kecy Pehů a Vlků a začněte pracovat!
Odpovědně a s vehemencí státotvorců.
Mnohá chyba bude odpuštěna, uvidí -li občané evidentní snahu o
PRÁVNÍ ,SOCIÁLNĚ SILNÝ SPRAVEDLIVÝ STÁT.

Ivan.
08. 06. 2010 | 18:10

Béda napsal(a):

K myšlence velké koalice:

Hned po volbách jsem se této myšlenky dotknul, když jsem psal, že pro ODS, která má v bloku s pravicovými stranami pohodlnou většinu, by to nemělo naprosto žádný smysl.

Byla by nucena k programovým ústupkům a tunelování vlastního programu. Takto si prosadí ve spolupráci s ultras z TOP prakticky cokoliv, VV coby politický amatér pokud vstoupí do vlády budou pouze v roli jednoúčelového statisty.

Navíc v případě, že se zadaří a investigativní detektivové za pomoci Zemanovců dodají pár "konstruktivních" přeběhlíků, bude mít pravicový blok dokonce ústavní většinu.

Pro ČSSD by velká koalice rovněž znamenala smrtelnou hrozbu. Odsoudila by se do role nemastného - neslaného rozplizlého politického subjektu, který kvůli okamžitému prospěchu pohřbil svou budoucnost.

Velká koalice by katapultovala politické recykláty a populisty na jedno použití do čela české politiky a strany s letitou tradicí by následovaly sestupnou trajektorii KDU.

Pro ČSSD bude teď důležité nalézt sebe sama, vnitřně rekonstruovat - vyřešit ötázku personálního vedení, pilovat program, strategii a taktiku a za dané konstelace politických sil těžit z možností opoziční kritiky. Vzhledem ke slibům VV se zdá, že v tomto směru bude mít pole neorané.

PS: Domnívám se, že provařený Sobotka (blokace financí EDS, šetření na byt z poslaneckých náhrad, oddlužení Paroubkova přítele Dvořáka) v čele ČSSD je jedna z nejhorších špatných variant. Je to v podstatě z deště pod okap. Navíc ten člověk nehýří energií - nevypadá na žádného bojovníka (ani myšlenkového a rétorského).
08. 06. 2010 | 18:14

Béda napsal(a):

Zde předobraz budoucích jednání R. Johna s protřelými dynosaury Nečasem a Kalouskem:
"Šetřit se začíná doma"
https://www.youtube.com/watc...
08. 06. 2010 | 18:27

schlimbach napsal(a):

fafnir
omlouvám se za zkomolení vašeho jména

vážený pane, ujasněte si myšlenky, deficit nevzniká tím, že stát sebere občanům více než mají. Naopak deficit je ve stávajícím systému, založením na dluhu nezbytnou součástí našeho života a pokud nejsou ve vedení státu tupci, využijíé jej k budování infrastruktury a dalších celospolečensky nutných programů. Ty peníze, které se na základě deficitu dostanou do oběhu jsou podloženy hodnotou těch realizovaných programů. Samozřejmě, že způsobují inflační tlak, ale ten způsobují i půjčky tvořené komerčními bankami "z ničeho", na základě kterých jsou generovány další fiktivní peníze díky systému frakčních rezerv. Je na společnosti, jak yse s deficitem vyrovná, de facto jde o dluh společnosti vůči ní samé, ovšem jen do té doby, než tupouni začnou tento "fiktivní" dluh pokrývat reálným dluhem pomocí vydávání státních dluhopisů, čímž zavážou společnost platit někomu cizímu reálný úrok za jeho peníze, které si fiktivně vytvořil - prostě super akce "na hlavu"
08. 06. 2010 | 18:29

schlimbach napsal(a):

JC
nejde o mé teorie tvorby peněz, ale o realitu, jak se děje. Že to nejste schopen pochopit ani připustit, že je vše jinak, než se domníváte, je váš problém. Nikde jsem netvrdil, že Má dáti - dal neplatí pro rodinný rozpočet. Tvrdím, že rozpočet státnu se nedá posuzovat podle rodinného rozpočtu a z předchozího mého příspěvku fafnirovi je to zcela zřejmé. jestli jste náhodou ekonom, potom chápu, že to nechápete.
08. 06. 2010 | 18:32

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

z vašeho pohledu jsem vážně blbé, protože jsem se měl na přemýšlení a studium tohoto ekonomického systému vykašlat a mohl jsem si žít stejně jako vy ve sladké nevědomosti ... Takže vás zapřísahám, na knihy nesahat, nečíst, nepřemýšlet je vám dobře a nic na tom neměňte.
08. 06. 2010 | 18:35

fafnir napsal(a):

Leváku
nevim jestli lžete z neznalosti,nebo úmyslně.To o čem jste hovořil,tomu se říká preventivní prohlídka,a jednou do roka ji hradí pojišťovna.A prevence není zneužívání,naopak měl Julínek v plánu toho kdo se o své zdraví stará a m.j.chodí na preventivní prohlídky zvýhodnit.
A preventivní prohlídka u lékaře a simulování,abych doma stihl fušku nebo vykopal brambry jsou jiné kategorie,to snad uznáte i vy.
08. 06. 2010 | 18:35

Pepa Řepa napsal(a):

Taky jednu, ze stejného pramene.
Pro ojrohujera wikibédu a spol.
https://www.youtube.com/watc...
08. 06. 2010 | 18:36

jarpor napsal(a):

Rumcajs

Děkuji Ti, příteli.

Konečně jsi mne učinil chytrým...:-))

Pán Bůh zaplať... jak říkáme my ateisti... :-)

Hezký podvečer
08. 06. 2010 | 18:38

Béda napsal(a):

PŘ, schlimbach,

Dobrý hospodář bratr Kalousek náš ekonomický ostrůvek z krize a dluhů vyseká.

https://www.youtube.com/watc...
08. 06. 2010 | 18:45

fafnir napsal(a):

schlimbach
to není o tom,že stát sebere občanům více než mají,ale naopak rozdá více než má.Rozdá vícče než vybere.
Jestliže doma utratíte více než vyděláte,a řešíte to půjčkami,tak úroky u větší částky jsou sto i zdvojnásobit váš dluh.Konec konců,tento stát zatímdluhová služba(úroky) vyjdou na 70 miliard ročně,a nic ze základu není splaceno
08. 06. 2010 | 18:47

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Kdo tu fakt opravdu a skutečně vážně chce velkou koalici ?
No přece Pehe s Rumcajsem ! :-)))
08. 06. 2010 | 18:54

schlimbach napsal(a):

Fafnir

proto jsem vám psal, abyste si něco nastudoval - pokud stát vytvoří deficit, dluží sám sobě, žádné úroky si z toho dluhu neplatí. Pokud však, jak s oblibou píši, tupouni tento "dluh" společnosti samé za sebou převedou na státní dluhopisy, potom se samozřejmě stát zaváže paltit i úroky, které jsou skutečně jak píšete kolem 70 miliard a bude hůř. Převod deficitu na státní dluhopisy, je podle mne velezradou vlastního národa.
08. 06. 2010 | 18:54

fafnir napsal(a):

Ivan Hochman
Bingo!
08. 06. 2010 | 18:59

kolemjdoucí napsal(a):

fafnir:

To víme, že vy a celá ta vaše cháska jste si žili nad poměry, ale proč to po vás máme platit?
08. 06. 2010 | 19:03

prirodovedec napsal(a):

Souhrnne - reakce kolegu previcovych volicu odpovidaji tomu, co jsem psal uz prvni povolebni vecer.

Pravem maji radost z velkeho vitezstvi. Nikdo jim nemuze zabranit v realizaci jejich nejtouzebnejsich snu. Oponenti jsou na hlavu porazeni.

Nekteri z nas jim dokonce fandi a rikame - pravicovi kolegove s chuti do toho, nemuzete prece neuspet, kdyz jste tak dobri a mate ve vsem jasno. :)

Uz Vam nikdo v nicem nezabrani, je to na Vas. Jen na Vas (a tech, kteri se k Vam pridaji).

My, treba ti, co jsme chteli zachranit AV a VS v CR se muzeme jen divat. Muzeme komentovat, rozebirat, radit. Presneji nekteri se muzeme bavit a chceme se situaci bavit.

Nekteri se uz bavime a bavit budeme. I proto, ze se to nas nekterych netkne.

Nekteri dokonce predpokladame, ze pravicovi diskutujici budou tak skveli, tak precizni, tak presvedcivi, ze v diskusi s argumenty proti nam uspeji. (to byl zert :) )

Misto tohoto sebevedomi, prezentace jasnych a spravnych kroku, vhledu do uzasne hloubky pripravenosti reforem, je to tu takove divne. :)

Nekteri tzv. pravicovi (za pravicove se oznacujici) jsou zvlastne neklidni, protoze asi ocekavaji, ze ti levicovi volici uznaji porazku jimi volenych (o tom neni pochyb to uznavaji) a sebe sama, to je ale obtizne, protoze pro mnohe diskutujici zde politika neni uhelnym kamenem jejich ziti a jejich ziti dotceno dosud ani nebylo.

Napr. pro mne je to absurdni divadlo, panoptikum pozorovatelne z dalky i blizka. Zdroj prikladu a napadu do vyuku, misto sberu fantastickych postrehu (viz treba TCKH a jeho "kalouskovani", wbgarden a "krizovani", vlk "zumpaliste a zumpalistika").

Souvislost s vaznymi hlasy na tema reformy vidim jako celkem nepodstatnou. Rozkradlo se v CR kde co, odsvejkovalo se kde co, reformovalo se kde co. Jak se rikala, byli jsme pred Rakouskem, budeme i po nem.

Ale reformy, to je vazna vec. :)

Jenze pravicovi kolegove jsou takovi neuspokojeni. Cekali asi osobni uznani a pokoru od tech, ktere povazuji za jimi porazene.

Je to ale smesne. Neplatilo by to v opacnem gardu, nemuze to platit ani takto.

Navic je tu nevyslovene ale pritomne ocekavani nekterych, jak se ted vsichni v CR sjednoti (remcalove zalezou pod zem a budou mlcet) a potahnou pro uspory a lepsi zitrky je pro mne opravdu neskonale smesne. Sance na jednotu byvaly, 1989, 1968, ... na mlceni ci umlceni take - normalizace, padesata leta ...

Na zmenach vybojovanych pocestnym je to, ze i po prohranych volbach jeho oblibenci zde lze svobodne cist peheho (s velmi zajimavymi rozbory) a i diskuse pod nim ...

Rumcajs: Problemy statu prece vyresi pravice a jeji volici. :) Ti budou hybatelem. Ostatni budou hybani. :)

Paroubka nevracet - jeho odchod je prijemny efekt voleb. :)

Nejde o moc, ale o bezny subjektivni rozbor. Takovy jako jsem provedl kolem ruznych voleb i tech studentskych a s radosti v tom budu pokracovat. Mnozstvi pripravovanych reforem nabizi tolik sanci na pozici lokalniho Roubiniho reforem, ze ani ja ani vlk ani dalsi jiste neodolame. :)

Kdyz si predstavim Dzulinka se svym tripletem (ne triplem :) ) na MZ.

Nebo reformy AV podle Drabka a spol. :)

Nebo reffffformu :) VS podle dvojice Bartos a Mateju. :)

To opravdu nema chybu. To bude podle mne jako jakesovska perestrojka. :) A ted si predstavte, ze by tam toho jakese hrali socani. Ta hruza :).

Mohu uklidnit - nikdo se rozbory neridil. Navic se ani mezi sebou neshodneme - vlk radi jen cekat, ja a DH radime prevzit cast agendy VV. To pravdepodobne uz socani resili ...

Jinak uchopeni pomoci prijde bud s protofasisty nebo protolevouny (ted je nadejnejsi druha moznost) az pripadne prituhne. S ohledem na Michlovy uvahy CR nelze zachranit (rekvizice rozkradeneho na snizeni zadluzeni nejsou prece pripustne :) ).

Prohlasovavat zakony v opozici podle vladni strany je naopak naprosto demokraticke.

Pocestny: Zdravim prekvapive slusneho vodopadnika. Drzim palce, at tu reformu zvladnete tentokrat zvladnete a zase nekam od ni neutecete. Vezmete si priklad z Pavky Kohouta, stal vcele v osmactyricatem i sedesatem osmem. Ted i Vy mate sanci byt Zemankem, kdyz ne zemanem. :)

Vdecne generace na prazskeho patricije budou s dojetim vzpominat tak, jako na jeho slavne predky i bourani hradeb.

Jinak o komunalni volby jde prece stranam - mne rozhodne ne. A v Praze prece vyhraje i Klausova tenisova raketa. Tak proc si situaci nerozebrat.

Ze volby muze vyhrat jine tema nez komunalni je celkem zrejme. Muze je vyhrat i obecne - nedodrzovani predvolebnich slibu novych stran aj.

Jinak pranoidni videni reality se mi zda typicke spise pro vodopadnika.

Jen dotaz? Rozehrajem tu drive tak tradicni vetne rozbory pocestneho vet? Uz mi to chybi a hledam zaminku. :)

Vsem jak rika TCKH: vesele kalouskovani.

Karl: Prece Jyrka odchazi do privatizujici firmy ne?
08. 06. 2010 | 19:03

fafnir napsal(a):

schlimbach
bravo ,stát dluží sám sobě.Ty peníze na infrastrukturu vemete kde.Nezaplatíte lidem kteří pracují,nezaplatíte materiál,nebo natisknete peníze.To co utratíte na silnice,důchody,etc,to nejsou virtuální peníze.
08. 06. 2010 | 19:29

Pepi napsal(a):

To také vím, že Belgie má největší dluh na hlavu.
-
No, on celý svět řeší zadlužováním prodej předražené neprodejné nedvýroby.!
-
A cesta?: levně dovážet z Číny
a začít dále ZKRACOVAT PRACOVNÍ DOBU: ženám v pátek na 5 hod se zachováním mzdy a postupně všem až na 4-dny a také přidávat státní svátky.
Omezit výstavbu předražených dálnic pro cizácké kamiony a podpořit rychle návratné investice, služby a turistiku.
(Opak než je v USA)
======================
08. 06. 2010 | 19:30

Dalimír napsal(a):

Tak jsem vážení velmi zvědav co za ty následné čtyři roky vymyslí ta pravičácká svoloč ! Že prý spravedlivy ,právní a sociálně silný stát ? Tak to si Pane Hochmane řekneme a možná již za pouhé dva roky ! Staré struktury budou fungovat i nadále ! Co může splodit kapitalismus ? Nic poctivého určitě ne ! Putina na vás všechny české oligarchy ! Dalimír ,milující mír .
08. 06. 2010 | 19:30

jarpor napsal(a):

K "souhrnnému" od "mentora" přírodovedce dvě malinké poznámky :

1.
"Souhrnne - reakce kolegu previcovych volicu odpovidaji tomu, co jsem psal uz prvni povolebni vecer.

Pravem maji radost z velkeho vitezstvi. Nikdo jim nemuze zabranit v realizaci jejich nejtouzebnejsich snu. Oponenti jsou na hlavu porazeni."

Hmm... nějak jsem nezaznamenal "radost"... spíše z druhé strany nářek připomínající "kňučení stařen" ...

Taky na citaci pasuje závěr jednoho vtipu : Naozaj, zvonku to tak vyzerá....

2.
"Kdyz si predstavim Dzulinka se svym tripletem (ne triplem :) ) na MZ.

Nebo reformy AV podle Drabka a spol. :)

Nebo reffffformu :) VS podle dvojice Bartos a Mateju. :)

To opravdu nema chybu. To bude podle mne jako jakesovska perestrojka. :) A ted si predstavte, ze by tam toho jakese hrali socani. Ta hruza :)."

Tak trochu se říká - když u toho nejsem já, nemůže to dobře dopadnout... a nedopadne !

Tož tak asi... mohu se mýlit, ale říká se : první dojem je první dojem...
Hezký večer
08. 06. 2010 | 19:34

fafnir napsal(a):

Dalimír
jen se vtírá otázka,proč vaše dokonalost nevyhrála vobyVvypadá to jako byste pohrdal lidmi,a to jen proto,že nesmýšlejí jako vy.
08. 06. 2010 | 19:41

vlk napsal(a):

Vylezlo sluníčko a vandrák se nám opět s teplem rozkvet ve velkou hubu. S krabicovým v ruce , někde na mezi si připadá jako Libuše, co větší slávu Práglu. Kde to prostě žije.
Žije všelijakými šíbrovinami. Prostě život zlaté mládeže a loupeživé galerky.

A z čeho , že má tehle duševní transvetit gaudium? Z toho, že by do české politiky , ted y té vrcholné, mohl přijít venkovský hauptman
Prý muehehehhe. A citná kolem sebe krabicák. A věští…
No jsem rád, že má pochopení pro to , co nám staronově naleze teď do vlády. Začnu designovaným premierem. Ten je z těžké Horní Dolní. Od převratu s e živí mlácením hubou, není za ním vidět kousek konkrétní práce. Odkud že je Kalousek, Velký hrdina Velké huby? Ano, z podobné díry po granátu….. Než s e šel živit plácáním hubou, tak dělal někde jakési patláma patláma , přesně v duchu Rašilovova šejdířského alchymisty z Pekaře a císaře. A kdopak přijde s ním, Nejspíš jako ministr pro místní rozvoj? Bingo! Gazík. No tak ten je snad z nějaké Polomy , či jak s e to jmenuje. A to není ani díra po granátu. Tam někdo prostě zapích vidle. Což ovšem Velké hubě nijak nevadí. To je ready.
Nová Bystřice? Tak to je hrůza! Dokonalá hrůza Včetně praxe hejtmana . Po Zahradníkovi. Který byl asi nejoblíbenějším hejtmanem vůbec.
No nic - Velká huba chce svého Velkého konsiglieriho. Já chápu, že mu , jako garážistovi musí imponovat někdo, kdo jede v opravdu velkých věcech. No smůla vandráku, smůla – ty už prostě žádný Casy nikomu neprodáš.
Smůla.

A kdyby dnes kandidoval na úřad presidenta takový Masaryk, syn kočího, tak by jsi jej přehlíd jak zátiší s popelnicemi. Prostě byl by to drzej venkovském buran, co chce být - mueheheheh heheheh presidentem. V Práglu! Totéž Beneš? Venkovský buran z Kožlán..
Ještě , že tu máme naše prima lidi z Práglu. Jako ty poslední dva.
Ne milá Velká hubo. Nikdo není ukřivděný Vůbec nikdo.
Užij si svou famigliii 118. S velkým konsiglierim. A roztomile šišlající fajfkou. Užij si Béma, který prostě ne a ne vypadnout z radnice. No samo, muší tam bejt , dokud to teče. Podobně Ken Vodrážka na 15-tce nebo kde má svou pipelíne. A Chalupa ze šestky. To je vono, to je vono, to je vono! Že bys takhle zase něco zorganizoval s klíčema?

Jen už přestańte kecat a do práce.

Fafnire
Proč bych ti měl cokoli psát, když tě rozmázli Sladký a route 66? Oba si tě vychutnali. Nemám co řešit.
08. 06. 2010 | 19:41

fafnir napsal(a):

vlk
jsem potěšen vaším pohledem.Dává to naději,že nejste schopni se poučit.Bude to lehčí.No a vy budete jak v té bajce tvrdit,"stejně jsou kyselé"
08. 06. 2010 | 19:47

jozka napsal(a):

klidek neo, davky jsem nikdy nepobiral. A ty radsi zavzpominej na ty billboardy s takovym hodne divokym skore a napisem "Svet se asi zblaznil".

Je to lepsi, nez kdyz tady zacnes zvatlat ty svoje obvykly nesmysly.
08. 06. 2010 | 19:50

jarpor napsal(a):

"Začnu designovaným premierem. Ten je z těžké Horní Dolní. Od převratu s e živí mlácením hubou, není za ním vidět kousek konkrétní práce. ...
Odkud že je Kalousek, Velký hrdina Velké huby? Ano, z podobné díry po granátu…..
Bingo! Gazík. No tak ten je snad z nějaké Polomy , či jak s e to jmenuje. A to není ani díra po granátu. Tam někdo prostě zapích vidle. ..."

Co dodat ? Nic...
Sprostota, urážky, nenávist, zloba až za hrob...
souhrn toho nejhoršího, co se může vtěsnat do jednoho člověka ...
to je Vlk.

Hezký večer
08. 06. 2010 | 19:59

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Vidim, ze uz na mne reagujete jako na vlka :).

"Knuceni staren" v tom ctete Vy.

Na to, ze jste studoval genetiku trpite znacnou emocionalni dojmologii. Nebyla to spise nejake vzdelani lokalni ve spolecenskych vedach? (omlouvam se Aresum, a Lexum a dalsim, kteri maji tyto obory a umi).

Staren tu moc neni. :) Ale pokud si mezi ne zase pletete Lenu? Nebo pani LCP? Nebo snad Morovou ranu? (abyste jednu nechytil). Proti gustu zadny disputat.

Je nepochopitelne, ze si stale musite neco namlouvat o druhych. :)

Oplatim stejnou minci: radost zde byla zrejma a pritomna. Staci okopirovat prvni reakce u stejskala aj. Je to opravdu nutne?

Nebo treba gratulace u GVendoliny. Vcetne Vasich. :)

Ja zaznamenal radost i u Vas. Takovou korektni, jemne viteznou. Skoro bych rekl, ze v duchu Vaseho svazackeho mladi - volby nam dopadly dobre. A nabadavou - v tom sberu se kolegove levicaci polepsete. :)

Libi se Vam moje jarporovska dojmologie prvniho dojmu :)? Muzeme v ni pokracovat.

Jak rikal Jasanek Kefalinovi ve Vasem Tankovem praporu (ovsem v mych Cernych baronech :) ), volili jsme u nas reformy na 100%, a co u Vas? :)

Inu budeme zase citovat a rozebirat jarpora. :)

Dale souhlas. Zvonku to vypada tak, ze mate jako pravicovi volici radost. A mnozi Vam ji prejeme. :)

Nicmene jiste zde budou levicaci radi, kdyz provedete sebeanalyzu a sejmete tu masku radosti a obnazite vsechny ty pochybnosti, obavy, strachy, ze snad ti Vasi zklamou, ze to snad rozkradou, ze snad ... opravdu snad ... vlk ma pravdu. Sverte se nam zde a napiste, jak nemate radost. :) My Vas podporime, chmury rozezeneme.

To prece neni normalni, aby ve chvilich vitezstvi pravice echt pravicak nemel radost. :) Presneji zpetne zapiral chvile, kdy ji projevil. Nestydte se a budte uprimny a stastny. :)

Dale. Neni to o tom, kdo u toho reforniho usili neni. Ale kdo u toho je.

Pokud si pamatujete, nejsem priznivcem reforem. Duvodem je to, ze levice a pravice nema kapacity a pristupy na urovni, aby ty reformy nezvrtali jako dedek Nejedly. V minulosti obe strany pravice-levice (i pocestneho metamorfovani pravdolaskovci ci populiste) dokazaly, ze to neumi.

Proto uprednostnuji levici, ze AV nereformuje a obecne prilis nekona. :)

Nemam rad socialni inzenyrstvi ani levicove ani pravicove. Jsem priznivcem svobody jednotlivce a viry v neho. Cili jednoduse - politici a jarporove, neplette se do toho, cemu nerozumite, ucpavejte diry, brante rozkradani, snizte objem nesmirne nutnych statnich zakazek a ukazte, ze nejste diletanti.

Polozte na stul ne materialy ala Bezdek (dobry start ale nepouzitelne jeko finale - jen na papa rusnokovske tunelovani penzi), ale bezne materialy urovne diskusi takovych problemu na zapade. Profesionalni.

Problem CR je, ze nevedouci ale sebevedomi politicti jarporove se chystaji na reformy. Jejich znalosti a schopnosti jsou uzasne, pouze si pletou sve cerne barony s tankovymi prapory, sve leny s prirodovedci a ani ta implikace jim moc nejde.

Zodpovednost za budouci skody (podle mne vratne, podle vlka nevratne) reformatory ani jejich fanousky prilis netizi. Zkratka pak reknou, ze se to nepovedlo. A budou doufat, ze nasledny populista nezmeni rezim i jejich majetky.
08. 06. 2010 | 20:01

Sláma napsal(a):

Pan Pehe napsal moc zajímavý blog pěkným stylem. Uhlazeně, bez invektiv, bez floskulí shrnul svůj názor. Některé příspěvky, zejména Vlka, jsou rovněž velmi pěkné!
Děkuji.
08. 06. 2010 | 20:02

vlk napsal(a):

Ivane Hochmanne
Koukám, že jak vysvitne sluníčko, má to na sebe naprosto depresivní a až devastující účinky. Okamžitě s e z tebe stane naprosto nemyslící pravicová trubka.

Tak tobě se nelíbí , že Pehe popřel reálnost prázdných žvanění Gazdíka a toho loutkáře, z blonďatého serailu o tom , že s e chystá velká koalice? A že jsme to popřel i já? A oba jsme napsali proč to není prostě možné?
Proč ty si budeš moci užívat do syta své vytoužené famiglie 118? Té zaručeně pravé až nejpravější?
Tobě prosté konstatování faktů , že oba blábolili a tahali takové Hochmanny , co tupě zíraj na bednu a třesouce , jestli náhodou vytoužená 118 nevezme nakonec za své. Působí utrpení a my jsme na psychologický rozbor? ?? Ivane , je li to tak , jsi k politování.
Nejeno to - máš jasno, český volič je levicový a chce mít všechno zadarmo? Když čtu pravověrná sdělovala, čtu, že český volič byl odpovědný.

ˇJá si dovoluji jen konstatovat, že český volič, který byl od převratu mnohokráte svými zvolenými šafáři zásadně okraden zejména když s e zhasínalo a utíkalo před právníky, prostě nejspíš utrpěl dočasné zatmění mozku: A zaplatí za něj. A tentokráte ve svých úplně nejzákladnějších zájmech - zdravotní péči, důchodovém zajištění a vzdělání.
A ještě bud e platit jako mourovatý za dluhy , které nezpůsobil. Ve státních investicích s emilej Ivane rok co rok rozkrade nějakých 100-130 miliard. Můžeš si cvičně, pokdu to ještě dokářeš, spočítat , kolik že to je za dobu trvání ČR.
Z těchto peněz, ten blbec, co platí v podstatě jako jediný daně v téhle zemi. Neukradl onen občan vůbec nic.
A nyní se dobrovolně přihlásil k tomu, že se nechá podojit.
A vůbec mu nevadí , že zvolil politickou galerku, která má dvě základní hlášky:
1- poplatky ve zdravotnictví jsou správné neboť omezují nadužívání zdravotní péče!
2-školné je správné /byť je za školní rok nejméně 4x nejméně než poplatky ve zdravotnictví/, protože zpřístupní vysokoškolské vzdělání více zájemcům.

Takováhle logika je pro mne skutečně příliš náročná. Na tu nemám a nikdy mít Ivane nebudu. To prostě nechám tobě.
Jak už jsme napsal . Tuhle vládu musím strpět A bohužel na ní musím i platit. Ale neodpustím ji ani to nejmenší. Al e má šanci. Přesvědčit mne a spoustu mně podobných , že je to dobrá vláda. Ta šance existuje. Jakkoli je ta naděje limitně blízká nule. S proláklými ksichty typu Kalousek , Parkanová, Bendl, Nečas. John ani větší šanci mít nemůže.
A co si o mně myslíš mi začíná být úplně jedno.
08. 06. 2010 | 20:02

Ivan Hochmann napsal(a):

Přírodovědče neargumentujte jednotou.

Jednoty v tomto státě znám dvě.
Jednu Bratrskou,-rozehnanou Habsburkem a druhou Jednotu - spotřební družstvo.

V 68´ by byly jednota jen do té doby,než by lidé přišli na skutečnost,že nás rusi nenapadnou a hlavně ,že s komunisty se demokracie(jak se tehdy všude chtělo,no spíše demokratisace.Ono to znělo jako hubení rudých krys-deratisace)
se s Dubčekem a Svobodou dělat nedala.Podotýkám většina lidí.

V 89´ se o nějaké soudržnosti a jednotě už vůbec nedalo hovořit.
A vůbec to nemá cenu.

Každopádně jste příteli na omylu,že se Vás "TO" netkne.

Budete dotčen až k zlosti.A nebudete sám.
Soukromě vám sděluji,že jsem měl teď po úmrtí ženy spoustu styčných bodů,(spíše konfliktů)se státní správou i s mnohými institucemi občanské a právní provenience.
Nemohu se zbavit úžasu a podivu nad drzostí,sprostotou a arogancí lidí na postech styku s veřejností.Některé případy budu asi řešit občanskoprávním řízením.

Syn říká to samé.V Česku žije banda lupičů a hyen,připravených kdykoliv se porvat o kus mršiny.

To už není o parchantech z parlamentních lavic.
To je obraz bídy ducha celého národa,který zavrhl odpovědnost jedince a nahradil ji kolektivní zmateností,kdykoliv připravenou omluvit zhovadilost,ne-li zločin.

Zdravím Ivan.
08. 06. 2010 | 20:05

Novák napsal(a):

To byla snad ztráta duševní identity a nebo sado-macho choudky u středoškoláků, kteří si hráli na volby prostředníctvím internetu a především Facebooku, hlásné trouby největšího zla na naší politické scéně - ODS, když dali nejvíce hlasů straně recyklátu a chamtivců, kteří se chtěli udržet ve svých pašalících v politice.Kdy tato strana špatnosti, stělesněné v Kalouskovi s nastrčeným šlechtickým pimprletem veřejně hlásala, že bude vyžadovat placení školného na VŠ (nyní jako jediná z těch třech zločineckých part, kteří si podvodným způsobem přisvojili rozhodování o vládě za přispění člověka, který pouze hlásá nestrannost, ale slouží silám, které ho podvodným způsobem dosadily na hrad, požaduje, že těch 20000 Kč ročně budou požadovat ihned).

Co teď na to páni študenti a budoucí páni študenti. Na Vaší skupině se především projevila duševní úchylka a malomocnost k myšlení, když jste ve volbách uvěřii žvástům a dali hlasy dvakráte prověřené zločinecké organizaci ODS a nové organizaci, která byla vytvořena přeběhlíky z několika stran (recykláty) a VV projektu to ODSSácky smýšlejících podnikatelů z Prahy v čele s bezcharakterním novinářským pisálkem, který dovede zdůvodnit všechno.

Dobře Vám tak, ta duševní lůza, co má nyní možnost díky Vašim hlasům ovlivňovat Vaše životy (ale také naše životy, důchodců, kteří museli celý život pracovat a ne přiožrale (Kalousek) klábosit v parlamentu), si vystudovala za minulého režimu, ale i po roce 89 (zařídili si i rychlokvašky v Plzni i jinde) zcela zdarma, za peníze Vašich pracujících rodičů.
08. 06. 2010 | 20:09

vlk napsal(a):

fafnir

řečičky si nechte. Nachystejte si šrajtofli. A úsměv. Vy jistě budete těm "svým" platit s radostným úsměvem.

Já se skřípěním zubů. A nijak s e tím netajím.

Takže úsměv milej fafnire. Co vám zubní protéza dovolí!
A můžete si k tomu kasírování opatřit i mávátko! KAbyste víc vynikl.
přírodovědče

koukám, že už jsi také v péči zdejšího guvernanta a samotvaného učitele mravů Gutha jar porovského.
Inteligenta z Horní Dolní.
Kterému imponuje sic e tohle: Socani mají ve svém středu prostě samé nuly, až na svobodného motýlka nad barikádou revoluce, psovitýho chlupatce...-)

Teda, on sám má favorita! Zimolu....
Starostu Snědených Krámovic alias Nové Bystřice....nadpolovina populu na žebračence, ta je tak opulentní, že místní musejí do Hradce svážet taxíkem, busem jsou líní.

Jo, to bude ten správněj živel pro stát, už se naučil v Budějicích přecházet na semaforu a poznal, jak vypadá opravdové nádraží, proto šups s ním do světa...
MU

Ale když prostě odpovím stejnou mincí, je okamžitě jeho jemnocit neuvěřitelně pobouřen. Klasika.

Myslím, že zjistíš stejně jako já, že ztrácet čas výměnou písmen s takovým duševním tragedem je něco jako sebepoškozování.

Pane Sláma
d ěkuji. Nicméně právě jste s e stal doživotním terčem pravověrných.No snad je přežijete. Ale upozorňuji vás, že bduete vystaven neskutečnému přívalu demence.
08. 06. 2010 | 20:10

prirodovedec napsal(a):

I.H.: Zdravim.

Jednotu zminuji proto, ze citim tuzbu po jednotne podpore reforem z pravicovych medii na internetu, od praicovych politiku i zde od nekterych pravicovych diskutujicich (alespon v podobe "mlcte" jak pise rozevlateji vodopadnik). Pozadavek jednoty nespojuji s Vami. Jste zkuseny.

Co se tyka dotknuti. Nedotkne. Uz opet nejsem v CR a delsi dobu v ni nebudu. Dotkne se to pripadne mladsich kolegu doma, kteri mi zprostredkovavaji vstupy sem, poskytuji data a nekdy prameny, odkazy i formuluji. Nekteri stali kolegove si toho dokazi vsimnout. :) A ti mladsi pokud jim AV a VS zrusi se uzivi za kazdeho rezimu nebo jinde. I ti nejvetsi zlodeji u moci (pravi-ci levi) potrebuji odborniky na IT.
08. 06. 2010 | 20:16

prirodovedec napsal(a):

vlk: Vymena nazoru s jarporem je pro pedagoga nesmirne uzitecna. Mam diky nemu celou sbirku motivacnich prikladu pro studenty (takovy ten doplnek kohouta a vodopadoviteho: "mili studenti nejste prece takovi jako ten cesky kohout").
08. 06. 2010 | 20:19

Ivan Hochmann napsal(a):

Vlku,nemám problém s číslem 118.

Ale všiml jsem si,že ty ve svých vstupech toto číslo (snad podvědomě) opakuješ.
Což by mnohé vysvětlovalo.

Nebudu se s tebou dohadovat o socanských manýrách, ale zkus si po sobě přečíst, cos napsal třebas Pocestnému.
No Paroubek si může připadat se svou prolhanou a zakřivenou tlamou jako skutečný žabař.

Vlčí tlama plná invektiv a hnusných příměrů překonává všechna očekávání.
Tos nemusel starý brachu.Teď se opravdu jevíš jako Blbec z Xenemüde.

Sbohem,....že jsem sem vůbec lezl.
Ivan.
08. 06. 2010 | 20:25

fafnir napsal(a):

Vlku,vlku
jestli jste měl někdy glanc,tak hledejte,kam jste ho založil.Frustrace z vás stříká jak z kropičáku.Vžyť vy levičáci neumíte ani rovně prohrát
08. 06. 2010 | 20:32

prirodovedec napsal(a):

fafnir: Bylo by mozne popsal, jak by to vypadalo, spravne, kdyby levicak vlk prohral rovne? :}

Ciste ze zajmu si to snazim predstavit. psal by neco jako fafnir? Ale v opacnem gardu? Nebo jao pocestny? Ale naopak? :)
Nebo jako jarpor? Ale naopak. :}
08. 06. 2010 | 20:45

SuP napsal(a):

Ivane -
Zdá se, že levá fronta tápe. Pořád čeká, až bude určen viník toho letošního mizerného volebního vítězství (samozřejmě mimo ČSSD(b)). Něco jako .... " Vodní kámen, ten vám zkurvil pračku!"....
A žádnej levej myslitel furt s ničím nejde a nejde a tak se tu plká a plká. Žádnej Kubice, nebo jinej kazič vítězných tažení.
A bylo by tak snadné přijmout výsledek voleb i jeho důsledky a začít řešit, jak udělat z CSSD stranu, která nebude jen elektorátem podobných nešťastníků, jako jsou ti, kteří se tu neustále prezentují a obhajují ty myslitele, které si jejich strana dlouhodobě hýčká ve vedení.
Hoši, zatím nemáte šanci. Musíte se víc snažit.
08. 06. 2010 | 20:56

Béda napsal(a):

Pravice se před volbama zaklínala dluhy a potřebou šetřit. Nebudu se zaobírat tím, jaký vklad do dluhové služby vnesly pravicové vlády a osobně p. Kalousek.

Jenom bych připomenul fakt, že dluh se stal přirozeným základem (doslova všudypřítomnou "životodárnou" mízou) fungování současné západní společnosti. Bankéři a ekonomičtí analytici, kteří ještě před časem málem znásilňovali daňové poplatníky, aby jim svěřovali své prostředky a tyto obratem doslova na obličej půjčovali (anebo radili půjčovat)nebonitním klientům se najednou stávají nepřáteli dluhů (viz Kohout, Sedláček...), nejrozmařilejší hýřil Kalousek se stává největším šetřilem.

A jak je tomu s tím dluhem? Inu podle dostupných údajů takhle:

"Internetové stránky BBC zveřejnily přehledné grafy, jak si stojí co do zadluženosti různé země eurozóny.

V ČR je zadluženost 35, 6 procent HDP.

V Řecku dosahuje zadluženost 115,1 procent HDP, v Itálii 115,8 procent, v Německu 73,2, v Belgii 96,7, ve Francii 77,6, v Portugalsku 76,8, ve Španělsku 53,2, na Slovensku 35,7, v Británii 68,1 procent...
Nikdo nehájí zadluženost, avšak mnozí ekonomové poukazují na to, že jsou i jiná důležitá měřítka, například růst hospodářství, a přeženou-li se škrty, ekonomika skončí v recesi, což vede k zvýšení zadluženosti. Je nutno najít velmi pečlivou rovnováhu mezi obojím."

Převzato krácené z Britských listů
08. 06. 2010 | 20:59

Realista napsal(a):

Milý pane Pehe, myslím, že výsledek komunálních voleb nebude v žádném případě kopírovat výsledek těch parlamentních. TOP09 se totiž nikde nestačí na místní úrovni etablovat, maximálně starostové, a VV může jen těžit z SNK-ED. ODS myslím, že dost pohoří - předvídám dost velký úspěch pro ČSSD.
08. 06. 2010 | 20:59

vlk napsal(a):

přírodovědec

máš recht. tady v městysu na lékařské fakultě prý mají také v lihu spoustu různých a hodně zvláštnch anomálií. Aby študákům ukázali , co vše jako za extrémní formy může být.. Máš recht.

Ivan Hochmann
vím, co jsme napsal Velké hubě. Na hrubý pytel milej Ivane, hrubá záplata. Tak to tad y praktikuji od prvního dne.
A buď si jistej , že přesně tomuhle Velká huba rozumí.
Zkuzsil jsi si přečíst, co napsal on mně?
ne vlčí tlama není plná hnusných příměrů. Ne na toho kdo se mnou mluví normálně. Kdyby jo, rozmáznul bych tě po zdi. Nemám zájem.

FAfnir
kecy si nechte pro někoho jiného. ˇUsměv prosím a šrajtofli.
08. 06. 2010 | 21:02

LEVAK napsal(a):

Vážení dovolte mi při této příležitosti pogratulovat studentům.Už tu mají první výdobytek svého snažení.Za vrhání vjíček se dočkali odměny a budou cálovat za každý semestr 10 tisíc Kč."Gaudeamus igitur!"
PS:"Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury."Václav Havel v roce 1990.To nám ten Venda písk,už se šetří!
08. 06. 2010 | 21:03

reCAPTCHA napsal(a):

vlku, ptám se tě po druhé. Seš obyčejnej tlučhuba nebo stojí za tebou nějaké výsledky?
08. 06. 2010 | 21:07

Béda napsal(a):

Zde pohled V.Špidly na otázku důchodů:
http://www.denikreferendum....

Co vy na to pravicoví reformátoři?
08. 06. 2010 | 21:20

jarpor napsal(a):

Mentore, pedagogu, přírodovědče,

Musím Vám sdělit, že ani jednu z dam, jež jste znímil, jsem oním "kňučením stařen" neměl na mysli...

S trochou nadsázky ... Mí Pražené mi rozumějí... a je mi šumafuk, že nerozumí přírodovědci...

A jen dovětek - buďte si jist, že o genetice vím jistě více než Vy.
Tím se Vás nechci dotknout, ale narážky na vzdělání si nechte od cesty. Já vaši erudici nezpochybňuji a minimálně slušné by bylo chovat se obdobně.

No, není kantor jako kantor... co naplat... i kantor může být neomalencem...

Tak se mějte. Myslím, že jste překročil jistou mez... podejte si s Vlkem ruku a pokračujte... v "kňučení stařen". Indiánských...

.
08. 06. 2010 | 21:20

Ivan Hochmann napsal(a):

No jasně,

to se Ti podobá.
Rozmáznout po zdi!
Běž do řitě.

Ivan.
08. 06. 2010 | 21:28

prirodovedec napsal(a):

SuP: Zase ten malo sebevedomy pravicak s dojemnou starosti o ty nebohe levicaci. Misto aby zde jasne zaznivalo, jak to bude, jak to vidite, jak to vsechno zlepsite a do kdy tak:

"Zdá se, že levá fronta tápe."

Jak ktera, stary realisticky liberal prirodovedec oznacovany za levicaka nikoliv. :)

"Pořád čeká, až bude určen viník toho letošního mizerného volebního vítězství (samozřejmě mimo ČSSD(b))."

Bylo by mozne podporit tento vlastni nazor citaci? Kde a kdo tedy ceka? Prece jen od strojare bych cekla neco jineho nez dokmologii (nebo tradicni supovska provokace :)? )

Podle mne toto resil a vyresil mirne idealisticky Drobek. Sepsal to opakovane Beda i vlk a k uleve mnoha brime na sebe vzal paroubek.

Stranici to zrejme berou podobne jako kdysi ODS po krajskych volbach, ale je to tlumeno vlkovskym oekavanim, ze reformy socanum samy nazenou volice.Verim, neverim? Neni to podstatne.

Socani nepotrebuji volice SUPy, jim staci navrat VV, Bobo a SPO a zvednout cca 10% a na to staci reformy a mirne Dimunovska (ne tvrdikovska a emericka) inteligence.

"Něco jako .... " Vodní kámen, ten vám zkurvil pračku!"....
A žádnej levej myslitel furt s ničím nejde a nejde a tak se tu plká a plká."

A pritom to tu rozebral tolikrat Pehe. Vlk napsal brilantni serial
u stejskala a kubacku. A SuPovi to nestaci a nestaci. :)

Takto lhat za bileho dne. :) Trochu urovne do te argumentace. :) Jinak vypadate jak ty tri opicky nebo, ze jste tu techniku ani nestudoval. To i jarpor formuluje precizneji. :)

"Žádnej Kubice, nebo jinej kazič vítězných tažení."

To zde uz prece psali: byla to prece media, paroubek, tvrdik, neschopnost reagovat vtipem na prekvapeni (slozenka, volby studentu, Madla), neschopnost vysvetlovat jinak nez bilboardy, neschopnost jit mezi lidi.

Presneji podceneni dopadu fajfky :) a Novy. Nicmene stale si myslim, ze to nedopadlo pro levici vubec spatne. :) Napr. koncetrovane nakradeny majetek umisteny ve zlutych laznich se pak snadneji znarodnuje. :)

Znamete me teze o prvnich a druhych zlodejich a protofasismu, ted je spise nadeje po reformach ma nejaky rudy nez hnedy prevrat, coz povazuji za historicky lepsi reseni (okradou se zlodeji a pak se po krachu nove totality karty rozdaji znovu).

"A bylo by tak snadné přijmout výsledek voleb i jeho důsledky a začít řešit, jak udělat z CSSD stranu, která nebude jen elektorátem podobných nešťastníků, jako jsou ti, kteří se tu neustále prezentují a obhajují ty myslitele, které si jejich strana dlouhodobě hýčká ve vedení."

To prave uz neni treba menit. Kde maji socani hledat volice? Podle vlka staci cekat v duchu nechte malickych ke mne prijiti. :)

"Hoši, zatím nemáte šanci. Musíte se víc snažit."

Je o co? Ja si myslim, ze se nemusime snazit, ze staci kochat se vitezstvim pravice, jejich reformami a glosovat je. Pri trose snahy tu vsichni sepiseme namety pro nekolik humoristickych knizek a filmu, ktere pristi generace natoci o zlatych letech :).

Zda se, ze socani prijali vlkovo: staci jen cekat :), az se Al Calousove historicky znemozni.

Radeji ted neco lidstejsiho.
Co u Vas, jak dupe ten Vas malej kalousek co pomaha dedovi? :)
vlk: Cekani podle mne opravdu nestaci - viz Kenovy manevry smerem ke koalicim se socany v krajich. Chytry trik vyuzit volebniho vitezstvi, ochromeni lidovcu? Nebo omyl.

To mi pripada zajimavejsi nez ty koalicni hratky a manevry.

Zajimave je nacasovani - maji zpravy o ochromeni socanu? Chteji je zatlacit? Miri na Haska? Zda se mi to od nich riskantni i kdyz asi dane ods kongresovou turistikou v boji o zidle.

Realista: Lokalne uspeji lidovci, pokud to ted zvladnou.
08. 06. 2010 | 21:30

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, prosím nesrovnávat sockom tlučhuby s blbcem z xenemunde. Nesahají tomuto geniu ani po kotníky. Jinak pan Sloup by absolutně skvělý...
Veselé krizování bude líp...
http://images.bugaga.ru/pos...
08. 06. 2010 | 21:32

route66 napsal(a):

To je zajímavé :-DDD Dokud tu ze strany bluešviků létala slova jako paroprase, sexymozek, levouni, nemakačenkové, socky, leví tupouni a podobně produkované modromozky v orgastických křečích bylo vše v ažúru :-DDD
Ledva vlk malinko poodkreje špičičku zoubku nebo přírodovědec použije fakta a podobně..kácí se nám tu blueševici jako hrad z kostiček :-D Ono to začne pobrekávat jako Gvendolína či dokonce ronit zlzičky jako hanah..
Modrounci..pozor na bábovičky :-DDDDDDD https://www.youtube.com/watc...
08. 06. 2010 | 21:36

Realista napsal(a):

Wbgardene, opakujte si, opakujte si, jestli Vás to baví.
08. 06. 2010 | 21:37

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mno,
Peháček, Vlček -
srozumitelné počtení s následnou hořkostí vstřebáváním informací pro pravicově smýšlející.
A někteří, se z toho i po.rali.
To nemá chybu.

Dohodli jsme se, že se dohodnem, hlásal Míra K. po volbách 2006, nyní se heslo oprášilo a opět stejný Míra K. hlásí.

"Vítězná" trojka nám začíná školným, a studentíci se probudili z oslav.
Že mají první cukání?

Reakce na sebe nenechá dlouho čekat, si myslím já Anička.
08. 06. 2010 | 21:37

prirodovedec napsal(a):

jarpor: O genetice jiste vite vice podle Vami zmineneho vzdelani u V.H. Nepochybuji.

Bohuzel se Vase specializovane vzdelani zde prilis nepromitlo do schopnosti prenest prirodovednou vzdelanost a logiku do bezne diskuse.

Jsem tim prekvapen i kdyz takto se obvykle fachidiotstvi (pro editora bezny pracovni termin pro specialisty vice mene bezbranne mimo Vas obor) neprojevuje viz treba logika V.H.

Pisi opalovane o Vasi formulacni nepresnosti, ktera mi temer vzdy umozni Vas prichytit. Viz Vase formulace o knuceni staren.

Mez jsme prekrocili oba. Vy svoji nepoucitelnosti a jistym pozerstvim a trvalym povznesenim nad neustale a neustale vlastni chybky a chyby v citacich a zkreslovani, posuny aj. Slechtilo Vas jejich opakovane priznavani.

Ja naslednym - spise nedavnym - pritvrzenim vuci nepoucitelnemu. I proto, anych mel diky jeho reakcim vice noveho "genetickeho materialu" pro studenty.

Hezky vecer tam u Vas ...

A zkuste take neco napsat o tom co jako pravice dokazete, jak to vidite anebo argumenty vyvracejte treba vlka. Pomalu, vecne citace, vetu po vete nesouhlasit. Nebudte mezi supy patalogicky posedlymi vysledkem levice.

"Nerikej mi uz co ti muze udelat levice, rekni mi co muzes ty a pravice udelat pro tuto zemi" (stoparuv pruvodce galaxii 7 :) pri navsteve JFK v alternativni realite v CR v roce 2010).
08. 06. 2010 | 21:43

jarpor napsal(a):

Hmm... ne k reakci, nýbrž k pousmání :

"...argumenty vyvracejte treba vlka. Pomalu, vecne citace, vetu po vete nesouhlasit."

No, když o dnešním chováním novin mimo jiné napíše vlk :

"Dojemné sloupky šefžumpalistů Hospodářek, Lidovek a Fronty v den voleb. S jejich jasným návodem voliči - koho jako že volit. ..."

a tím dokladuje jak jsou noviny špatné a zaujaté, aby taky napsal :

"Volby 1998?
Vzpomínáte , co jim předcházelo? srie neuvěřitelných skandálů kolem financování ODS! Pepa z Hong Kongu, Bacs, Singh, 13 milionů, které partaji věnoval pracovník hlavní kanceláře ODS a Klaus jej prý ani neznal,..."

tak odkud se dozvěděl o Pepovi, Bacsovi... atd. ? Z těch samých, dnes údajně "zaujatých" novin.

Na to chcete odkazy ? Třeba nějaký výpotek z "blistů" by uspokojil ?

Jděte do háje... milej kantore. Nenechte se vysmát... Na to, a takových konstrukcí Vlka je většina, na to odkazů netřeba... a taky - tady nepíšeme magisterské či doktorské práce... pokud Vám to uniklo...

Tož mějte se i u Vás...

.
08. 06. 2010 | 22:22

Dalimír napsal(a):

Pane Jarpore tak tady Vám dal pan Přírodovědec patřičnou lekci která Vás jistě nasměruje tam kde uplatníte své vzdělání a talent který jistě máte ! Politika to asi nebude ale jsou dúležitější a zajímavější věci nežli je špinavá politika ! Študoval jste přirodní vědu ,genetiku ? To máte krásné povolání ! Co prosím Vás na té politice tak zaujalo že zde chcete dělat oponenta docentu Vlkovy ? Na to fakt nejste dostatečně fundován ! Ale neberte to jako urážku ! Píši vždy jen to co cítím ! At se Ván daří , zdravím Dalimír .@
08. 06. 2010 | 22:28

Jmelí napsal(a):

Pocestný:
Vy jste novodobý Ladislav Klíma a já (přestože homofob) vaše texty miluju. Brilantní!
08. 06. 2010 | 22:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, teda já tomu moc nerozumím kucí sockomáčtí, ale proč by pravice něco měla sepisovat a žvanit jako vy, pravice to prostě udělá.., neb jak nám praví dějiny, jenom čin je účinný...
Veselé krizování, bude líp...
http://storm.interzet.ru/up...
08. 06. 2010 | 22:34

jarpor napsal(a):

Dalimíre,

Jste vedle.
Lekce ? Od egocetrického mentora který se sám pasuje do hodnotitele názorů jednotlivých debatérů ? Ať si píše co chce a sbírá co chce...
Slušnost mi nedovoluje poslat jej tam, kam poslal Vlka Ivan - do řiti.
Já, oponent ? Komentátor Vlkových kravin... to snad...
neberu to jako urážku... a taky něco cítím... až sem :-))

Díky za přání
Hezký večer
08. 06. 2010 | 22:38

Belgičan napsal(a):

Peheho blog a komentáře levičáků pod ním se dají shrnout do jediné věty.
Tonoucí se stébla chytá.
08. 06. 2010 | 22:49

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Jak jste reagoval na vlkovy rozbory voleb u Kubacka a stejskala. Nijak? :) Budeme citovat? Kazdy si muze precist vlka a Vas. Ne zdejsi tradicni vlko-jarporoviny ale tam kde zvoni argumenty.

A zrejme musim souhlasit. Oponent ne. Tam kde vlk sklada argumenty zatim nestacite, neumite. Musite pockat na mimobezneho vodopadnika.

Ano komentator. S citacem. :) Od jedne hloupe a neopatrne diskuse, kterou vlk interpretoval tak, ze jste ho posilal do Osvetimi a Vy jste nevedl, ze jeho pribuzni tam skoncili. Pritom pri te diskusi Vas nekteri varovali - i pisatel techto radku.

Zbytecne jste byl tenkrat zase nepresny a povzneseny. A vlkovu vyhranenou reakci jste neunesl a necouval jste. To je muj pohled pro Dalimila i pro Vas. Od te doby na vlka reagujete neco mezi smesnosti i nepricetnosti. Kdysi jsem Vam ty reakce pocital, protoze mi chybel ten drivejsi jarpor. Nepomohlo. Ani drive vlidnejsi upozorneni a rady at nezkreslujete.

Ac genetik, na obycejneho elektrikare vlka z Plzne (ktery ale rozumi linearnimu oscilatoru)preskolenemu na prakticke finance asi podle mne nestacite. Ale nic si z toho nedelejte, jini Vam fandi.

Hezky vecer
08. 06. 2010 | 22:49

prirodovedec napsal(a):

Belgican: Trefne :). Nam to pripada jako prechod ricky po ocelovem moste, Vam jako povoden se stebly :).
08. 06. 2010 | 22:51

Dalimír napsal(a):

O panu Ivanu Hochmanovy jsem si myslel že je to inteligent ale zatím je sprostý jako dlaždič ! To bych od něj nečekal ! Fůj psát zde takovým stylem mě vůbec ale vůbec nevoní ! Pardon pánové ,dobrou noc ! D.@
08. 06. 2010 | 22:51

jarpor napsal(a):

Tak STOP přírodovědče !
Já Vlka nikam do Osvětimi neposlal !

Mentorujte si, čněte ve Vašich výšinách nad debatéry a udílejte knížecí rady, zesměšňujte, ale NELŽETE !

Dokažte Vaše tvrzení, nebo se omluvte !

I Vám hezkej...
08. 06. 2010 | 22:55

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, to jsou mi noviny, vlka kraviny.
Já furt myslel, že ty exkrementy u psovitejch se nazývají jinak. Že by někdo z přírodozpytu vypomohl ?
Veskriz...
http://storm.interzet.ru/up...
08. 06. 2010 | 22:57

prirodovedec napsal(a):

jarpor: NEZKRESLUJTE VY. Ba nenapsal to, co mi vkladate do ust:

"Já Vlka nikam do Osvětimi neposlal !"

Ja napsal:

"Od jedne hloupe a neopatrne diskuse, kterou vlk interpretoval tak, ze jste ho posilal do Osvetimi a Vy jste nevedl, ze jeho pribuzni tam skoncili. Pritom pri te diskusi Vas nekteri varovali - i pisatel techto radku."

Rozumite textu: "kterou vlk interpretoval ..."

Cili jsem dokazal, ze zkreslujete.

Napsal jste to tenkrat nestastne, viceznacne, jako casto. Vlk to vztahl osobne - jako vzdy. A vyrazil. A pres varovani ani jeden z Vas od toho necouvl a od te doby se z jarpora stal vlkopor. A nejprve to tydny zivil ten vlkopor.

Vase dialogy pred a po byly jasne odlisne.

Omluvu ted nezadam, tema neni prijemen nikomu, jen konstatuji, ze jste zase ukazal neschopnost ci neochotu porozumet napsanemu.
08. 06. 2010 | 23:02

prirodovedec napsal(a):

wbgarden: Zrejme jarpor dostal z vlka trvaleho vlka :).
08. 06. 2010 | 23:02

Jihočech napsal(a):

Dalimír

Váš docent vlk nazval dírou po granátu město, jehož počátky sahají do 12. století. Kromě zachovalého historického jádra se Bechyně může chlubit zámkem s učebnicovými příklady architektury a umění od pozdní gotiky, renesance, baroka i novogotiky. Město významné keramickou tradicí, keramickou školou, kterou např. absolvoval i Karel Kryl, lázeňstvím a které se do světové historie zapsalo pozoruhodným technickým dílem - Křižíkovou železnicí.

Váš docent je opravdu vzdělaný muž, disponující pozoruhodným rozhledem a úchavatnými znalostmi.

V hodnocení jihočeských hejtmanů je však pravdě blíž Pocestný.
08. 06. 2010 | 23:06

jarpor napsal(a):

Konstatujte si ...
v JEDNÉ VĚTĚ jste napsal "Vlkovu interpretaci" a zárověň ... "Vy jste nevěděl..."

Jste za hranou... to je poslední, co jsem ochoten k tomu napsat.
Necítím nic, čemu bych se vůči Vlkovi provinil... a vy nejste jediný vykladač Vašeho psaného...

Mějte se
08. 06. 2010 | 23:12

prirodovedec napsal(a):

Jihocech: Je nutne brat kontext. Podle mne vlk zvolil sty, ktery on povazuje za srozumitelny vodopadniku Pocestnemu. Cili Vase dira neni pro neho dira vuci Vam, ale posmesne oznacuje pro praglistu vodopadnika slovoutna mesta za diry, ab y ho upozornil na absurdnost jeho pohledu k venkvanum. Koneckoncu vlk sam je z diry po vice granatech :).

K hejtmanum se nevyjadruji - jsou to politici.

K Dalimilovi si musite uvedomit kontext jeho uhlazeneho vyjadrovani zde - nadneseneho, zdvorileho, snad i s jistym stinem ironie? :)
08. 06. 2010 | 23:15

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Postupujete stejne neomylne a nesmyslne jako predtim s vlkem i se mnou.

Nenapsal jsem, ze jste se vuci vlkovi tehdy provinil. Kde to pisi? Citujte prosim.

Pouze jste se svym pozdejsim vlkoporstvim stal pro urcitou skupinu smesnym. Vlk nekde neco napise a mnozi uz se tesi, kdy na neho zareaguje jarpor. Raz, dva tri a uz je tady. Legrace. A vaznym tonem a hezky den. Co k tomu napsat. :) Monthy Python hadra. Kafkiada.

Napsal jsem vyse jasne svuj dojem.

Napsal jsem, ze jste se vyjadril tak, ze to vlk pochopil jak to pochopil.

Napsal jsem, ze Vy jste nevedel. Vedel jste to snad? Tum by to bylo horsi. Ano, ja to vedel, protoze to vlk zminil jinde, i proto ma jasna a nesmlouvava stanoviska u diskusi k Izraeli spolecne s P.R. Proto jsem Vas tehdy okamzite varoval. Tehdy jste mohl couvnout. Ne proto, ze jste mu ublizil neoblizil, ale protoze jste mohl domyslet nechtene dusledky sveho neobratneho psani a potvrdit, ze ten Vas "hezky den" neni jen maska ci skraboska, jak Vam psal nedavno tata, ale ze jste tou zdvorilosti zcela prorostly.

A mohl jste mit vuci vlkovi tehdy i jistou prevahu a dnes naprosto jine vztahy a komunikaci plnou respektu, kterou napr. ma vlk vuci Lene a jinym, kterych si vazi.

Misto toho jste ted i predtim vyskocil zcela zbytecne a zacal klukovsky zvysovat citac. Skoda.

Znovu opakuji, ze je to jasne:

"Od jedne hloupe a neopatrne diskuse, kterou vlk interpretoval tak, ze jste ho posilal do Osvetimi a Vy jste nevedel, ze jeho pribuzni tam skoncili. Pritom pri te diskusi Vas nekteri varovali - i pisatel techto radku.

Zbytecne jste byl tenkrat zase nepresny a povzneseny. A vlkovu vyhranenou reakci jste neunesl a necouval jste. To je muj pohled pro Dalimila i pro Vas. Od te doby na vlka reagujete neco mezi smesnosti i nepricetnosti. Kdysi jsem Vam ty reakce pocital, protoze mi chybel ten drivejsi jarpor. Nepomohlo. Ani drive vlidnejsi upozorneni a rady at nezkreslujete."
08. 06. 2010 | 23:27

almost glossed™ napsal(a):

Ctěným a osvědčeným analytikům jen řečnickou otázku.

R.John je člověk, který toho na ODS hodně ví. Hodně toho bylo odvysíláno. Ale pak jsou zde také věci, které byly vypátrány, natočeny, ale neodvysílány. Kdo má alespoň průměrnou paměť, na pár náznaků si vzpomene.

U velké bezpečnostní agentury se dá také předpokládat, že leccos ví a leccos si dovede opatřit.

Z toho vyplývá naděje či beznaděj obou/třístranně výhodné, ale hlavně pevné - opravdu pevné - spolupráce. Pár nabídek, které se - slovy Topolánka - "nedají odmítnout" a máme zde docela nové postavení figurek na šachovnici.

Jen pro úplnost a vyčerpání všech alternativ.
08. 06. 2010 | 23:28

prirodovedec napsal(a):

almost glossed: Nicmene ustupnost VV spise svedci, ze na Johna neco vi ty agentury a skutecni jejich vlastnici jsou jinde :). To by svedcilo spise pro ODS A B C.

Ale zajimavy postreh.

Co se tyka nabidek - drobnost: Osobne tipuji ministr skolstvi Dobes VV. Volna ruka pro reformy ala Mateju ALE. VV namestek (ne nutne primo) Soukup a cast VaVpI projektu. Deli se ovsem s Vitulou (viz jak bylo stridani) na techto projektech je cca 70 mld stavebnich investic. Cili dost provizi pro vsechny. Zucastnene ustavy AV a VS budou pacifikovany, aby vzaly spravne stavebni firmy smerovanim start up grantu. Mezitim se dokonci reforma VS a AV, protoze ty nebudou mit po 2015 na udrzitelnost a tu VS a AV rady vymeni za dosavadni akademickou samospravu. Odstupujici politikove pak budou pusobit na manaerskych postech rektoru, dekanu, reditelu - viz model UK.
08. 06. 2010 | 23:35

almost glossed™ napsal(a):

jarpor: Vidím, že opět bodujete.

Hezký den ;-)
08. 06. 2010 | 23:44

almost glossed™ napsal(a):

prirodovedec: Poklona... Tentokrát bez ironie.
08. 06. 2010 | 23:54

MIke napsal(a):

Ohledně otázky korupce a postoje TOP k novému větru v české politice bych referoval k případu Čunek, kdy hrabě dokázal brilantně dostat Čunka z problému. Stálo ho to téměř milion, poněvadž "očístná" zpráva pro Čunka potom byla zřejmě podkladem pro kmotru Veseckou, která zastavila vyšetřování. K tomu dále pro ty, co si toho moc nepamatují, bych odkázal na postoj Kalouska, který v případu Grosse vystupoval vysoce zásadově, v případu Čunek zase vysoce chápavě. Pokud chce hrabě + Kalousek napravit svoji pošramocenou reputaci z tohoto případu, měli by se zasadit o znovuotevření případu Čunek.
09. 06. 2010 | 01:52

kormoran napsal(a):

Ve finale to vidim takto : Fsickni unaveni odpadnou a ve finale zbude Vladimir Tereskovova Pehe)))) Manualni lenoch)))
On zna cestu , ovsem a pouze teoretickou , berte "vlozku"-Tereskovou pouze o klonovaci pokus))))
09. 06. 2010 | 04:05

schlimbach napsal(a):

fafnir

bože, s vámi je ale těžká diskuse. Kde myslíte, že se peníze berou? Rostou doma na zahrádce nebo na poli, nebo se snad dojí u nějaké Peněženky (sestra Milky)? Jisté je, že můžete být klidný, vědomosti o fungování tohoto systému vás skutečně nemohou znepokojit.
09. 06. 2010 | 05:50

Béda napsal(a):

prirodovedec,

"Co bude chtít prosazovat česká pravicová koalice?

Bývalý předseda vlády a předseda ČSSD v zásadním textu pro Deník Referendum analyzuje, jaké programové záměry může chtít česká pravice po volbách prosadit..."
http://www.denikreferendum....
09. 06. 2010 | 06:16

Béda napsal(a):

schlimbach,

myslím, že velice pregnantně je o penězích pojednáno zde:
http://www.czechfreepress.c...
09. 06. 2010 | 07:08

vlk napsal(a):

přírodovědče

díky . Za všechno.

reCaptcha
a já po druhé opakuji- co bys řekl ty? Pravděpodobně Moucho, Gramofone, Vlčice, reCAPTCHO?

Jihočechu
díky za školení. Já Bechyni docel a dobře znám. A také vím, že když naříkld šťáva s e ráno rozhodne postavit na cimbuří a uplivnout si z něj dolů, doplivne Kalouskovi na střechu.
A svým příměrem, který s evás evidentně dotkl, jsem nesledoval nic jiného, než přiblížit Velké hubě její oblíbence ve srovnání s vysmívaným Zimolou. O kterém mimochodem není známo, že by byl aspoň jednou vyšetřován olicií kvůli machlům.Zatímco Kalousek s e chlubí sám tím, ž už byl vyšetřován více než 10xa nikdy mu nic nedokázali. Rovněž není známo, že by nějak podivně získal byt od švagra, kterého zastřelil jeho obchodní partner. Předpokládám, že toto všechno je v Bechyni známo.
09. 06. 2010 | 07:20

Béda napsal(a):

Proč si myslím, že VV je podvod na voličích.

1) je to strana spoluvlastněna oligarchy, kde jedním z tichých společníků akcionářů je Zdeněk Bakala, spolupodílník ODS A a B, tedy ODS a TOP.

2) když se strana profiluje na důsledném boji s korupcí a hned jak je mocensky rozhodnuto vleze s lidmi (jejími slovy dinosaury) nejpodezřelejšími z korupce do společné koalice, (resp. přítomnými ve vládách a stranách), které ke korupci přispěly významným vkladem, lze velice úspěšně pochybovat o čistotě jejich úmyslů

PS: Žluté lázně, úkrok od priority důsledného šetření v armádě a pod. jsou pouze prvními náznaky "věrohodnosti" VV.
09. 06. 2010 | 07:21

Belgičan napsal(a):

prirodovedec,

nečekal jsem, že pochopíte o čem je řeč. Diskuze se zarputilým levičákem je bezbřehá a většinou k ničemu nevede(především, pokud se jedná o levičáka po přechodu).

Přesto bych si dovolil...

Pan Schwarzenberg při koaličních rozhovorech prohlásil:
"Čert vem TOP09, my to děláme pro lidi."

V této větě se odráží moudrost, na jakou levičák není schopen dosáhnout. Jakmile tomu tak bude, bude z tohoto levičáka pravičák.(Mám na mysli pravici západního stilu, nikoliv ODS)

Tento blog a levičácké příspěvky pod ním jsou spisky levičáků hledajících orientaci v nové, pro ně nevýhodné situaci.
Slova a věty volené tak, aby se v nich odrážela desiluze sídlící v hlavách pisatelů. Hledání pseudodůkazů k potvrzení oprávněnosti pesimismu. Na toto se vztahovala věta o tonoucím chytajícím se stébla.

Vás dobře naladí jen politická konstalace vyhovující Vám samým, ale nikoliv ostatním lidem. Ti jsou Vám úpřímně lhostejní. Pro takové máte jen urážky, výhůžky a malování černé budoucnosti. Především, pokud si dovolí nevolit podle Vašeho gusta.
09. 06. 2010 | 07:59

route66 napsal(a):

Bude mi tu smutno. Postupně se rozloučíme s echtovními podnikateli jako Jarporem, Neem, Rumcajsem, WebGardenem, Belgičanem a i jinými. Bude tu smutno..už asi zpívají https://www.youtube.com/watc... neb blueboy Nečas dle čt24 a tn.cz http://tn.nova.cz/zpravy/ připustil zvýšení daní. Vždyť všichni podnikatelé utečou..co si počnem???? :-DD
A tak snad jen upřímné, ze srdce jdoucí, varování na cestu: Nikde jinde než v Česku to s vámi vyjednávači nemyslí tak upřímně. Ve světě jsou i lidojedi https://www.youtube.com/watc...

:-DDDDDDD
09. 06. 2010 | 08:04

vlk napsal(a):

Belgičane než přijd e přírodovědec - nejspíš někdy kolem poledního. ten kdo tad y vůbec nic nechpe, jste vy. Co říká Karel ze Schlafenbergu je úplně lhostejné. ten nikdy pro lidi nic neudělal .

Ovšem vy a vám podobní si můžete myslet že ano, Už jen tím, že s e narodil.
JAK PŘÍRODOVĚDEC , TAK JÁ JSME DOST STAŘÍ NA TO, ABYCHOM BYLI VELMI OPATRNÍ , KDYŽ SLYŠÍME ZAS E NĚJAKÉ SLIBOVAČE ŠŤATSNÝCH ZÍTŘKU.
Máme totiž nimi hodně bohaté zkušenosti.

Ovšem člověk s vašimi rozumovými zkušenostmi to pochopitelně vidí jinak. nikdo vám nebrání. Užijte si to.

Tahle země přežila už leccos , včetně morových ram, křížových výprav, dvou světových válek a náletů kobylek. přežije i famiglii 118. Tedy doufám. vidíte - jsem optimista.Nikomu nevyhrožuji, nikoho neurážím,a budoucnost vidím optimisticky.
09. 06. 2010 | 08:09

Sladký napsal(a):

Belgičan- ..pravice západního STILU.Je vidět,že jste skutečný pravicový vzdělanec... nebo skutečný Belgičan? mimochodem,ty vaše stereotypy pravičáka a levičáka jsou na úrovni pohádek pro malé děti... jste opravdu tak jednoduchý,jak se to jeví z vašich dětinských příspěvků?
09. 06. 2010 | 08:13

schlimbach napsal(a):

Béďa

ano, je tam o penězích napsáno dost srozumitelně, snad si to i fafnir přečte
09. 06. 2010 | 08:18

Sladký napsal(a):

Nedá mi to,abych svůj příspěvek nedoplnil,pane Belgičane. Pravda,vybrat tu nejhumornější a nejdětinštější pasáž či větu z vašeho myslitelského veledíla není jednoduché,ale tak třeba tuhle: "Čert vem TOP O9, my to děláme pro lidi". Vím,že pan Schlafenberg udělal maximum pro "lidi" z Kosova, ale není mi známo nic,co by udělal pro lidi u nás. Ale to je jedno,to není podstatné.Důležitější je váš komentář,Belgičane: "V této větě se odráží moudrost,na jakou levičák není schopen dosáhnout". Mohu vás poprosit, vzdělaný a inteligentní pravičáku,jaká to pro mne nedosažitelná moudrost se v této větě odráží? Děkuji.
09. 06. 2010 | 08:36

Ivan Hochmann napsal(a):

Pro všechny zůčastněné:

pro přírodovědce,Jarpora,wbgardena,Belgičana:

Nechte docenta Vlka i s jeho diagnosou 118 na pokoji.
Nebo vás rozmázne po zdi!

Ivan.
09. 06. 2010 | 08:45

Jihočech napsal(a):

Vlk

V "Kalouskově" Bechyni získala TOP 09 ve volbách 21,43 procent, v "Zimolových" Českých Budějovicích vyhrála ODS.
Ono řídit vísku s několika čísly popisnými a celý kraj je trochu rozdíl, a zdá se, že sympatický, ale nezkušený Zimola přecenil síly. Čas teprve ukáže, jak se vyprofiluje, ale zatím mu dobře ladí dvouhlas s ODS.
09. 06. 2010 | 08:45

vlk napsal(a):

Jihočech
a co tím jako chcete říci?

Každý nějak začínal. Vandrák má obrovské gaudium z nápadu, že by jako Zimola mohl být lídrem soc dem.
Ale vůbec mu nevadí, že Nečas také přišel do velké politiky jako naprosto vytrslý burínek z maloměsta. Totéž AL Kalous a klidně svěří Gazdíkovi z ještě větší díry a bez jakýchkoli jiných než starostenských zkušeností celé ministerstvo.
O otmhle milej Jihčechu je řeč.
09. 06. 2010 | 09:02

neo napsal(a):

Jihočechu,

Gazdík třeba předvedl jak se to dělá i v té díře. Byl jsi někdy v Suché Lozi? Já ano.

Každý nějak začíná, to je fakt a i když řídit 3kolku a auto jsou rozdílné věci, vždycky začneš na tý tříkolce.
09. 06. 2010 | 09:11

Sladký napsal(a):

Tak co říkáte na koalicí navrhované zvýšení daní, pravičáci? Začněte se stěhovat do zahraničí? :-D
09. 06. 2010 | 09:31

SuP napsal(a):

My, co za sebou máme vojenskou základní službu, známe okřídlenou větu:"Vojáci, přišel jsem mezi vás, protože mi to nevadí a vám to pomůže!".
Moje parafráze by byla asi takhle:
"Leváci! Nepošlu Vás do prdele, protože se to nesmí a bylo by to zbytečné." Plácáte tu o nesmyslech a sami sobě navzájem foukáte pod pytlik, abyste nemuseli přiznat, že vítězství Vašich myšlenek jakkoli třeskuté ukázalo všem lidem, jaký je obsah Vaší politiky. Je totiž úplně jedno, kdo je u vesla, pokud nám nekecá do života a zajišťuje základní funkce chodu státu. A mezitím život jde jinudy, než jak se o tom plácá v parlamentu. Rozdíl v účincích praktické politiky (tedy v důsledcích kroků toho, kdo je u moci) se projevuje téměř okamžitě na spokojenosti lidu. Stačí porovnat životní styl za vlády moudré KSČ (která kecala úplně co všeho)a vlád po převratu. Pokud si levoun představuje, že mu strana, která by nejradši zase kecala skoro do všeho, zajistí pohodlnější život, je to zoufalec. Neuvědomuje si v té souvislosti, že 23% z 62% z 6mega voličů dává nějakejch mizernejch 8,5% lidí, co by chtěli (svým způsobem) parazitovat na životech těch ostatních. Takže hoši, takhle ne.
09. 06. 2010 | 09:44

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Že se zvednou daně, to pravičákům bylo dávno jasný. Jenom levičáci si pořád mysleli ve své naivitě, že se to může dotknout jenom horních deseti tisíc.

Aby to opravdu mělo smysl, musí se to dotknout právě minimálně 100 % lidí. Tedy nahoru půjde hlavně DPH a spotřebka. Možná pro uklidnění ubrečených socek (I když bez praktického dopadu na SR) dojde i na onu daňovou progresy. Jestli se odváží šáhnout na korporátní daň, tomu moc nevěřím, ale je to možný.

No a k tomu musí následovat škrty, školné, ponechat poplatky ve zdravotnictví, rozšířit toky do důchodů... atd.

Neboj, ještě ti z toho půjdou oči šejdrem.
09. 06. 2010 | 09:51

Dalimír napsal(a):

Dobrý den všem !Pane Jihočechu mě osobně politika nikdy extra nevzrušovala a dokonce jsem ignoroval nabídku ido KSČ! měl jsem jiné priority , hezké ženy ! Mimochodem když jste tak zpoměl Bechyni ,určitě tam lidi znáte ! Já tam byl jednou v lázních a moc se mi to tam líbilo ! Společnost mi dělala p.podnikatelka Květuška ŠŮNOVÁ !Vlastnila v Bechyni cukrárnu i vinárnu ! Opravdu excelentní dáma ! Pokud budete mít tu možnost kontaktu s ní tak že ji moc pozdravuje jihomoravák ! Mějte se hezky Dalimír.@
09. 06. 2010 | 09:53

schlimbach napsal(a):

SuP

z vašeho příspěvku zní jakási beznaděj a nervozita, vyčítáte něco levákům steným způsobem jaký kritizujete. Vaše počty s procenty voličů jsou značně nedopočítané - co třeba těch 38 % voličů, co nepřišli, nebo co ta procenta pro VV, která byla evidentně dána této straně za programové body, které se bohužel nenaplní? Vaše zaujetí levo pravým viděním světa je až úsměvné. Myslím, že mnohem prospěšnější pro všechny by bylo hledat cestu, aby se společnost jako celek měla stále lépe a ne vždy jen nějaká cílová skupina na úkor těch ostatních. jenže evidentně, do tohoto myšlení jste ještě nedorostl, třeba časem ...
09. 06. 2010 | 09:56

vlk napsal(a):

SuPe
hele přestaň tad y plácat a vyhrń si rukávi a jdi makat na tom pravicovým ráji. A spolu s fafnirem a podobnými si připrav šrajtofli a úsměv.

Dnes ráno jsme udělal už první srovnání reality s tím,c o jsme předpověděl, že tyhle volby přinesouANi jsem netušil, že s e to tak briskně začne vyplňovat.

Až tě bud e famig¨lia 118 kasírovat nezapomeň na úsměv. A můžeš i přidat hášku - já platím r ád. A pokdu bys chtěl být ještě víc rád, tak můžeš zaplatit svým i za mojí rodinu. Já totiž budu platit jen s e skřípěním zubů. Ne že bych si to nemohl dovolit. Ale protože Nečasovi, Kalouskovi a Johnovi prostě platiti nechci.

kecy o zlých socanech a podobné si nech a večer, když uspáváš malého a můžeš mu taky pošeptat:
Prcku , jsme hrdý na to, že jsem ti zařídil školné.
09. 06. 2010 | 09:59

schlimbach napsal(a):

Rumcajs
projevujete se stále více jako větší ubožák a tupoun pabne Rumcajs s vašimi termíny - jao socka a podobně. Vy ani nedokážete pochopit, že bohatství bez rukou - podle vás - socek - by nebylo a ti nejbohatší by tak akorát sami mohli makat s lopatou, otázka, jestli by měli víc než ty socky podle vás. Musím přiznat, že tak zakompleksovaného člověka jako vy jsem ještě nepotkal a každý váš příspěvek mne něčím novým překvapí, proto vám nemohu upřít alespoň kretivitu. Jen jsem zvědav, jak se v tom vašem pochopení pro zvyšování DPH a spotřební daně najde místo i pro následné snížení spotřeby, která je hnacím motorem HDP - sece stupidního ukazatele, ale vůči němu se bohužel hodnotí poměr zadlužení a čím více se sníží HDP, tím více se zvýší poměr dluhu k němu - ale zřejmě dovedete řešit kvadraturu kruhu jak se říká levou zadní, tak že nakonec, proč byste se snažil něco jiného pochopit, že?
09. 06. 2010 | 10:02

route66 napsal(a):

Rumcajs

"dojde i na onu daňovou progresy. Jestli se odváží šáhnout na korporátní daň, tomu moc nevěřím, ale je to možný."

PanenkoMariaPodsrpenská, ty to vidíš..ty to vidíš.
Tak takhle tedy ne. Nejlepčejší ministr financí Všehomíra řekl ne!!!!!!!!!!! To jen ty zlé levicové strany
https://www.youtube.com/watc...
:-DDD
09. 06. 2010 | 10:03

neo napsal(a):

Sladký :

no víš, přímé daně se zvyšovat nebudou. Jedná se o sjednocení DPH, což pravičáci podporují.

Dopady zvýšení nepřímých daní se totiž dají velmi snadno ovlivnit spotřebou. Navíc je zmírňuje v mnoha odvětvích konkurence
09. 06. 2010 | 10:09

schlimbach napsal(a):

route66

dobrý odkaz -) nutno smeknout klobouk nad tím, jaký je kalousek obratný manipulátor a jednoduše prohlédnutelné lži a demagogie hlásá tak přesvědčivě, že jej mnoho lidí vidí se svatozáří nad hlavou, která delice dovedně ukryje ty čertovské špičaté rohy. Ale co si národ zvolit, to si taky příště sám vyžene :)
09. 06. 2010 | 10:12

Rumcajs napsal(a):

Šlimbo nezlobím se na tebe!

Ty jsi takový Forest Gump a na toho se člověk zkrátka zlobit nemůže.
09. 06. 2010 | 10:20

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

ooo díky :)
09. 06. 2010 | 10:22

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, psovitej může tak akorát po zdech rozmazávat ty svý vlkokraviny. Na ostatní záležitosti nemá dost lidí. Sice furt mele, ale už z posledního...
Veselé krizování, bude líp i pro socky...
http://i3.korzik.net/2009-0...
09. 06. 2010 | 10:25

SuP napsal(a):

Vlku -
Jsem rád, žes pochopil, že to bylo na Tebe. A co se týká vyhrnování rukávů, zatím jsem si je od 90´nespustil. S těma daněma jen potvrzuješ "naše" pravolevé vidění: když ti nevadí platit za sebe daně, zaplať je i za mě. To jste celí Vy. Socani.
Tvoje politické povolební promluvy jsou hutné, ale pokud si přesto myslíš, že velký kormidelník Paroubek měl dostat kormidlo do pařáty, asi bych si měl přikoupit náboje.......
Školné za prcka budou platit jeho rodiče. Nějak jsem nezaznamenal, že by je to poznamenalo. Zřejmě taky vědí, že opasek se utahuje až když splaskne přežranej pupek. Jinak to totiž jenom škrtí a je to k ničemu.
09. 06. 2010 | 10:27

prirodovedec napsal(a):

Belgican: Zatim jsme se mijeli, coz mi s ohledem na Vas, pro mne casto az legracne zarputily a dogmaticky, pravicovy ton navic neznaleho novacka zdejsich diskusi celkem vyhovovalo. :)

Zrejme to mijeni bude platit vzajemne i nadale, ale i presto bych si dovoli reagovat v mentorskem tonu s nadhledem podobnem tomu Vasemu obvyklemu. Koneckoncu to mentorovani druhych je i ve Vasi reakci ted. :)

Puvodne jsem neodolal kratce reagovat na Vasi usmevnou predstavu o tonoucich. Nevedel jsem, kde se bere, ted jste mi svuj subjektivni pohled do nitra nas nekterych zdejsich diskutujicich, kteri maji na veci jiny pohled nez Vy, objasnil. :)

Pripada mi, ze vuci nekterym si zrejme neverite a nezkousite vecne argumentovat, tak do nich radeji vhlizite, protoze kdybyste to umel, jiste byste lehce vyvracel jejich vize. :)

Veta recena K.S. je pekna. Typicky politicka, pro mne ale bezcenna obsahem, jiste cenna formou. Rika totiz to, co se libi. Pro Vas jako pro toho, ktery mu zrejme veri, je asi vystizna i obsahem.

V teto vete se odrazi nejen ta Vase "moudrost", ale i podle mne potrebna politicka prohnanost. Takovych vet bylo vysloveno politiky u nas i ve svete mnoho a mnoho a s realitou pak nemely nic spolecneho. Aktualne - je to takova pravicova obamovstina :). Ani tato podle mne nebude mit nic spolecneho s realitou.

V te vete chybi totiz, pro ktere lidi to delaji a v jake mire. Je to klasicky pozitivni zblept. Nezrani, fandy zaujme.
I Vy se chovate v diskusi jako pres kopirak az levicove jednotnem :) souladu s dalsimi zdejsimi diskutujicimi pravicaky (pravicaci jsou ale proto, ze se tak sami oznacuji, jinak se zapadni pravici maji mnohe nespolecne :) ). Zabyvate se totiz temi druhymi a ne vyhledem, ne temi svymi a jejich uzasnymi moznostmi.

Znovu to zkusim: Vazeny dalsi pravicaku, vyjadrete se k vete K.S. a napiste, co podle ni prijde, jak to CR a vsem lidem pomuze ... zabyvat se radami jak se ma levice polepsit, aby byla priste proti Vam uspesnejsi je ponekud legracni a hlavne uprimne. Asi jako kdyby fotbalovy trener Slovenska radil, jak se maji fotbaliste CR zlepsit, aby priste lepe uspeli. :)

Cili vydrzte chvili neodvadet pozornost k tem druhym. Ted jste Vy na MS v JAR. :) My doma v CR. Na Vas je soustredena pozornost. Nenudte tedy odkazy na pratelak nas v II.B lize. :) Presneji Vy pravice jste u vesla. A my Vam fandime. Jako Cesi Slovakum. :) Tak veslujte. Ja vim, vy fotbaliste radeji kopete. :)

Venujte se tomu, co ted bez jakehokoliv odporu levice snadno a jiste profesionalne :) a pravicove prosadite.

Jedna vec je tedy politicka poza K.S., druha je realita a k ni patri jeho tym :).

Pokud by meli v umyslu pracovat pro lidi, meli by zakladni prioritu korupci a zachazeni s verejnymi zakazkami. Maji? Nemaji. Mely to VV. Uz mozna take nemaji. :) Tim by zbrzdili okradani "lidi", kteri je politiky, sve sluzebniky, plati.

A sli by osobnim prikladem v mnoha oblastech. Chapu, ze pro Vas je K.S. autoritou, pro mne neni. Je to tim, ze je politik a tem v CR z principu neverim a k nim navzhlizim. Jsou to najati sluzebnici lidi a lidu CR a nejak nam vsichni zdivoceli. :)

Tou moudrosti pravicaka zrejme mate na mysli schopnost takovym vetam verit :). Ja si pod ni predstavuji neco vice. Napr. schopnost narocneji, zajimaveji, samostatne argumentovat. Premyslet hloubeji o argumentech druhych. Tesit se z diskuse s nimi.

Ne ale nudne recitovat clanky viry. To pak neni zapadni pravice, to je nabozenska sekta (ponekud nizsi urovne).:)
09. 06. 2010 | 10:27

prirodovedec napsal(a):

Je samozrejme dulezite pro reprezentanty majetkove minority mit zduvodneni takova uhledna ala K.S., aby je volili i ti, kteri je budou volit pro hezka slova, plane nadeje a proti svym zajmum. To je bezny marketing, tentokrat politicky. Usiluje o to kde, kdo. Princip je klasicky marketingovy: jak prodat i smejd a smejda nebo politika podezreleho z korupci jako cisteho (viz kdysi Win 3.1 proti tehdejsi konkurenci).

Tito Vasi zdejsi levicaci vetsinou nehledaji orientaci v, jak tvrdite, v pro ne nevyhodne situaci. Oni jsou vetsinou zorientovani nebo se zorientuji. Zejmena ti diskutujici spise ze zmenene reality vytezi. Protoze to umi chladne zanalyzovat a dogmatiky jako vzdy prehraji.

Budou se zkratka chovat pravicove, individualisticky a budou maximalizovat svuj zisk ... na ukor dogmaticke pravice ... uvidite sam. Ono to bude proto, ze to nejsou levicaci, ale pragmatici, kteri resi casto realne problemy a resi je bez brozurek.

Ti co zde diskutuji nejsou vetsinou zadne socky jen se k nim mnozi hrde hlasi metodou JFK Ich bin ein Berliner. Protoze byt na strane casto zbytecne nenavistnych a sobecky se jevicich utocicich se jim ekluje.

V cem ma byt tato situace pro ne Vase levicaky nevyhodna? Pripoustim, ze jsou zde lide, kteri jsou rozkradackami nahore postizeni a doufali v (podle mne mylnou) nadeji, ze to levice zastavi. Podle mne naivne. Nezastavila by. Jen by nektere diletantske reformy neprovedla. Ted ty reformy zrejme budou. Pak to ted ti chudsi a soucitnejsi, co zde diskutuji tezce nesou.

I pro ne pisu a je tesi, ze pravicaci v diskusi ukazuji sva ledvi :). Je to tesi, zlepsuje jim to naladu a jam radost z takoveho krestanskeho dopadu svych prispevku. :)

Ja ale levici volil, kvuli jeji mensi reformni snaze a nezniceni VS a AV. Sobecky - vsak jsem casto psal, ze nejsem levicak, ale typicky sobecky pravicak - dusledny liberal. :)

Diletanti jsou na obou stranach. Pravice ma ty nevybourene, touzici po reformach a seberealizaci. :)

Zkratka mnozi z tech, ktere povazujete za levicaky, kevicaci nejsou. Pouze jsou za ne oznacovani, protoze maji legraci ze zdejsich dogmatiku a jejich neo- isticke priruckove argumentace a oponuji jim.

Chapu, ze optimismus je pro Vas zrejme dulezity. Pro mne jak v cem. Osobne, rodine, pracovne jsem velky optimista.

Nejsem jim ale vuci politikum a politice i v CR. Zvykl jsem si na to, ze to jsou vetsinou neschopni, prohnani diletanti, kteri nezodpovedne manipuluji s osudy druhych. Zkratka hadi v oblecich, psychopati, deprivanti ve vetsi mire nez mezi beznou populaci.

Pokud byste zde byl v diskusich trochu dele nez posledni mesic nebo dva, byly by Vase usudky verohodnejsi.

S ohledem na rostouci protofasismus i ve zdejsich diskusich (viz nenavistne vykriky a neschopnost argumentace ve zdejsich diskusich tech se sklonem k protofasismu :) ) dlouhodobe od zacatku techto diskusi, nkoliv po volbach licim sve mozne scenare. Prave kvuli ostatnim lidem. To neni malovani cerne budoucnosti. To jsou optimisticka varovani. To jsou zkusenosti a znalosti nejen me (viz glosa k budoucnosti VS vyse), ktere vy z Belgie mit nemuzete.

Pravdou ovsem je, ze vuci vitezne pravici opravdu nepocituji tu potrebu kat se ze svych omylu a pripojit se k jejimu ozdravnemu usili a dat ji za pravdu. Bezesporu ji a Vam blahopreji k vitezstvi a spobavenim sleduji jk realizujete sve sny. Konecne. Konecne bez Havla, ktery Vam hazel klacky pod nohy, bez hada Luxe, bez Rumla ci Zemana, bez socanu ci zelenych ci lidovcu. Konecne sami ... konecne se uvidi, ze na to mate ... :)

Nemohu Vas prilis brat vazne. Skvele argumentujici pravicaci, jako kdysi Marty, outsider, pgjed, ... vymizeli, zustali vtipalkove, priruckari, glosatori tech druhych a pokrikujici. Snad jedine ten vodopadnik, bigjirka, Rumcajs, Lena a odpovidajici VV. Omlouvam se zapomenutym.

Bavi mne spise rozebirat mozne dusledky, vidim natesena reformni bratrstva a ja se diskusne tesim na dobu, az to zacnou realizovat.
09. 06. 2010 | 10:28

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Dneska jsi nějak ve formě. Že by se blížila kolaudace ?

A nemůžeš mi udělat vejcuc z prirodovedce.Píše tam někde o mě ? To je hrozný, jak má někdo potřebu se takhle dlouze rozepisovat.
09. 06. 2010 | 10:40

Pocestny napsal(a):

Jihočech
neřešte, tihle dva tu nediskutují, oni organizují prostor.
Peregrin a Komárek tu napsali pár zajímavých článků o secesi duše v tlupě..
Zde je k tomu dokonalý dokumentární aparát.

Máme tu dva jedince, jeden je neřízená střela, jediná cesta, jak se vyhnout pokousání či trhnuté nohavici je přitakávat a to zcela submisivně. Pokud toho "nejste schopen", počtete si vodopád narcistních výkřiků a sprostých urážek, on dobrý pes, který "hlídá", vítá každého příchozího zuřivým štěkotem.
Má tu kamaráda, to je zase samolibej frája, který - jak sám podtrhuje - nemá názor ani na článek, ani na politiky, zato bude mít celý pytel analýz a názorů na vás.
První vás vytočí, druhý počne analyzovat s důsledností stalkera - viz ten příspěvkový vláček.

Vlk to má jednoduché, on je nejlepší a dělá si kamarády mezi těmi, kdo to ctí.
Docent Stalker to má naopak - lidi jsou svině, dokud je nezanalyzujeme a neprověříme, budeme předpokládat, že jsou.
Oni ho musí přesvědčit, že nejsou.
To jsou dva klasické gagy (memy) opičáka v tlupě Bonobo.

Je až k popukání, jak z té sofistiky inteligenta čouhá ten lapidární behaviorální vzorec, který bezesporu vychází z životní praxe téměř neustálého výskytu v různých strukturách socialistického kolektivu.

Tihle dva mají své cíle, mají své "konstanty" a "proměnné", ale nemá vůbec smysl je s nimi řešit, neboť oni vás k tomu potřebují jen jako objekt diskuse, nečekejte, když jste se "takhle vybarvil", že s vámi bude vedena korektní domluva.

Vlkovi můžete být jen kořistí či tréninkovou hračkou, ten druhý už se rozhodl, kdo, jaký a proč jste a bude s vámi komunikovat tím povýšeneckým tonem, jako s kdekým zde.

Jsou to patologické preparáty....pokud se pokusíte se s nimi domluvit, necháte se jen zatáhnout do nekončeného flame, zde názorně dokumentovaného "věcnou a přátelskou diskusí" s nickem jarpor.

Oni ho sice z čehosi obviňují, ale faktem je, že ho tu ten první pravidelně napadal a ten druhý ho zesměšňuje za to, že se brání.

Nemá smysl ani reagovat na urážky obecné, to, že budete okamžitě povinně zařazen do skupiny škůdců a nepřátel bez ohledu na vaše vlastní místo, odkud svět pozorujete a na názor, jaký o něm máte.

Nejste-li vinen tím, že jste Kalousek, jste vinen tím, že jste Bechyňák. Něco se najde na každém.
Někteří matematici se prostě chovají jako správný estébák. -)
09. 06. 2010 | 10:44

prirodovedec napsal(a):

SuP: Konecne pekny dialog s vlkem. Dotaz znalce: Diskutovany narust dane Vasi pravnicke osoby o 1% predpokladam ze zvladnete?

To neni nejaka provokace, to je dotaz.

A dalsi. Je neco v prezentovanych zaverech, co Vam nevyhovuje?

Pujdu prikladem: DPH potravin aj. o cca 10% podle mne utlumi spotrebu i u tech uz minimalizujicich a sveze se s tim mirne cenove zvyseni. Zrejme se to promitne i do stavebnich praci?
Zajimaly by mne odhady skutecnych vynosu.

Co se tyka duchodove reformy, neverim reforme delane zastupci penzijnich fondu, kteri tak rozhoduji o svych budoucich vynosech a zpusobu prisati na penize tech druhych.

Na druhe strane Bezdekuv material kdysi byl jediny, ktery snesl prisnejsi statisticka meritka. Ocekaval jsem pak ale daleko vice. Rovnez mi chybi (zatim) nektere zpetne testovane simulace na desitky let dopredu v podminkach CR vcetne reseni zatim typicke historicke varianty s politickym a majetkovym prevratem. Zaroven mne prekvapuje naprosta pasivita vuci demografickym predikcim a vyvoji. Zduvodnuji si to tak, ze privatizerum penzi to vyhovuje a aktivni opatreni v teto oblasti nejsou podle nich spravna ani z hlediska neo- poucek ani z hlediska jejich kapes.

Co se tyka skolneho mam jasne ohlasy z domova od kolegu. Nezanedbatelna cast studentu se jich zacina vyptavat. Statisticky vzato se jedna o studenty casto s chudsich regionu se sourozenci, zodpovedne, vyborne studujici. Diky tomu poslednimu je spise doma uklidnuji. Byla mi preposlana vcerejsi diskuse Dobes VV versus Vitula TOP. Strucne receno: zlata Kopicova a Liska :).
09. 06. 2010 | 10:45

Pocestny napsal(a):

Vico,
něco inteligentnějšího než místní "strategické úvahy znalců a zvěrozvěstů"
http://neviditelnypes.lidov...

S Peregrinem se ptám, jste myslící osoba nebo seriový opakovač kolektivní lži do vlastní kapsy?
09. 06. 2010 | 10:49

Pocestny napsal(a):

Docente,
stižen vlastním vtipem?
Kilometry bezobsažných plků.
Koho tu zajímají vaše duševní průjmy a zácpy?
Kdy se podělíte o problémy s pasáží a meteorismem?

Všiml jsem si, jak tu každého známkujete, dobrá profesionální úchylka, to, že nesnesete klasifikaci od druhých, je komplementární arogance akademikova.

Jinak jste asi zajímavej matlafa, pane..-)
09. 06. 2010 | 10:55

vlk napsal(a):

SuPe
ne nepochopil. Jen jsem reagoval na tvoje zjevné měknutí mozku. Nic víc.
Žádné pravolevé vidění.
Stačí si pamatovat.Co bylo ještě před pár dny
ODS a TOPless nepřistoupí na zvýšení daní. Dneska už jsou noviny toho, že Nečas už otočil. Tohle jsme ti sděloval. Nic v íce. Ty jsi volil nezvyšování daní. Já zvyšování, protože jsme věděl. že k tomu musí dojít.
Jen nejsem ochoten s vé prachy svěřit někomu jako je Kalousek. Ani omyelm. ty naopak ano. Takže jistě budeš s platit s úsměvem. Těm, ketří tobě a tobě podobným slibovali nezvyšování daní.
A když už bdue š paltit s úsměvem a rád, vyzval jsem tě , aby s měl té radostia úsměvu , ze splněného slibu těch s vých, zaplatil třeba i za mne. Rád lidem dopřívám co nejvíce radosti. Pro č bych nepřál také tobě? Spíš právě tobě. Jsi fajn parťák. Byť tě Nečas s Kalousekm mají evidentně zakořena. Co věřil jejich nezvyšování daní.

A ohledně prcka a školného jsme napsal tohle:
kecy o zlých socanech a podobné si nech a večer, když uspáváš malého a můžeš mu taky pošeptat:
Prcku , jsme hrdý na to, že jsem ti zařídil školné
nikoli že ho bude š platit ty. Je mi jansý, že ty mu žádné školné platit nebudeš. takže jako obyčejně. Když nevíš kudy kam, píšeš o něčem jiném.
09. 06. 2010 | 11:10

vlk napsal(a):

Velká hubo
zkus někd y něco k věci. Nějaký á fakta Vynech květomluvu a dojmologii. Prostož e to když člověk odseparuje, jsou najednou tvoje "sdělení" zdejšímu publiku nulová.

A koukám, že funguješ jako každý narcis. Prostě rád naháže na ty ostatí špínu , kterou má po ruce, aby vynikla Vandrákov a velikost. Je li ovšem opískován stejným způsobem, pak přichází tohle:
Nemá smysl ani reagovat na urážky obecné, to, že budete okamžitě povinně zařazen do skupiny škůdců a nepřátel bez ohledu na vaše vlastní místo, odkud svět pozorujete a na názor, jaký o něm máte.

No tak vadráčku, no tak , když už musíš brečet kvůli tomu, že prostě někdo jiný si těpodá stejně jako to zkoušíš s jinými ty, tak tad y nebrač a skoč si ke KVS nebo VV aby ti utřely slzičky apofoukaly bebí. A řekli ti, neboj s evandráčku, my jsme tu s stebou a nepustíme k tobě zlého vlka, Ani zlého přírodovědce.. Neboj vandráčku..

Pa brouku. A zas e něco květnatéhoa bezobsažného napiš.
09. 06. 2010 | 11:18

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Muj drahy vodopadniku. Srdecne zdravim a pristupuji ke slibenemu. Vetnemu rozboru Vaseho posledniho (a nasledujicich :) ) vylevu. Z hlediska preciznosti vyjadreni, posunovani vyjadreni tech, ktere glosujete aj.

Berte to i jako reakci na vyse kratce Vami uvedene. :)

Preji prijemnou zabavu Vam i dalsim - je to dlouhe, nectete to! Poznamka - polovina z toho jsou ale Vase vety :):

"Jihočech neřešte, tihle dva tu nediskutují, oni organizují prostor."

Predpokladam, ze jsem ten druhy diky sve glose vysvetlujici na co vlk reagoval - ze nechtel jihocecha urazit, pouze si vsiml typicke prehlizivosti Vas vuci venkovanum :), na kterou si obvykle davate pozor ale vzdy to z Vas jako z typickeho "prazatka" vyhrezne (snazim se volit slova z Vaseho slovniku - mam tu seznam Vasich sluvek podle cetnosti vyskytu ve Vasich textech, tak vuci tomu prilis neprotestujte :) ).

"Peregrin a Komárek tu napsali pár zajímavých článků o secesi duše v tlupě.."

Presneji Peregrin napsal text o tlupe ze sveho pohledu a na zaklade svych znalosti. Neni sociolog, ani ja ne. Pravdepodobne Ares by dokazal oglosovat, zda je to sociologicka kohoutovina nebo hluboky text. Z pohledu teorie her je to takovy hezky komentar k vecem formulovanym jiz mnohokrat.

Zajimavy je Peregrin do vety: "Zdá se mi, že tendence objevující se v politické soutěži u nás (a částečně i jinde ve světě) vytváří prostředí pro to, aby se tato hypotéza otestovala."

Pak jiz se jedna o projekci svych preferenci vyhovujici samozrejme TOP vodopadnikovi. Vsimneme si u Peregrina:

"že některé strany své kampaně cílily především na emoce:"

Slovo NEKTERE (ja bych dal prednost VSECHNY :) ) jasne avizuje nasledujici vetu:

"Je ovšem pravda, že volby, které proběhly, dávají důvod k jistému optimismu: podle výsledků voleb se nezdá, že by tyto metody příliš fungovaly."

A zde uz je klasicke prani otcem myslenky. Necekanemu vitezstvi tech, kterym fandim dat PRESAH, vetsi VYZNAM, neco NADCASOVEHO nez tradicni politickou rvacku o koryta.

To je u tohoto autora pritomne casto, bohuzel jeho dokazovani. Viz jim zminovane "testovani hypotezy" pusobi na prirodovedce (s vyjimkou vodopadnika prirodovedce) ypicky spolecenskovedne - velke zavery z chabych dat.

"Zde je k tomu dokonalý dokumentární aparát."

Bezesporu. Souhlas. Ale k tomu patri zde vsichni a zejmena vodopadnik Pocestny ten alfa samec mezi nami. :)

"Máme tu dva jedince, jeden je neřízená střela, jediná cesta, jak se vyhnout pokousání či trhnuté nohavici je přitakávat a to zcela submisivně."

Ale hloupost. Zkuste to nekdy s vecnymi argumenty. Pokud na neho lijete ten svj vodopad, s radosti se "psovitej" prizpusobi "vandrakovi" a vsichni se bavi. :)

"Pokud toho "nejste schopen", počtete si vodopád narcistních výkřiků a sprostých urážek, on dobrý pes, který "hlídá", vítá každého příchozího zuřivým štěkotem."

A cihajici pocestny se vynori ze sveho Blaniku a spusti casto nesouvisly vodopad byt plny samych barvitych slov a sluvek, veticek ...
09. 06. 2010 | 11:48

prirodovedec napsal(a):

pocestny: "Má tu kamaráda, to je zase samolibej frája,"

Dekuji. Ja se povazoval za vlidneho vuci (Vami) ukrivdenym a samolibeho vuci fraju z Praglu. Jiz za studiji mne bavilo takove ty fracky jako Vy vytacet. A zrejme mne to dosud nepustil. Namyslenost kobinovana s neschopnosti vecne a slusne argumentovat a udrzet a rozvinout jednu myslenku mne vzdy inspirovala. :)

"který - jak sám podtrhuje - nemá názor ani na článek,"

Na teto strance se zatim vyskytovalo slovo nazor dvakrat. Bylo by mozne upresnit a citovat kde podtrhuje? :) Mozna se vyjadrujete zase nepresne. Ja vim, ze presne formulovat neumite. A vedi to i dalsi.

Napiste to presneji. :) Casto nemam nazor na diskutovane tema a nezapojim se. Nekdy se zapojim, protoze mne zaujme vyslovene v diskusi. Napr. ted mne bavi pro text miningove aplikace sbirat priklady nepresneho vyjadreni (Pocestny) a glosovat je.

Ano u nekterych clanku si dovoluji prepych sdelovat, ze nemusim mit na vse nazor. Nejsme vsichni pocestni.

Nicmene Peheho texty po volbach povazuji za velice zajimave a s tim, ze slova mensich koalicniku o velke koalice jso ucelova v ramci koalicnich vyjednavani. Souhlasim s nim. Myslim si, ze to musi videt i zkuseny praglista.

"ani na politiky,"

To neni pravda. Zase lzete. :) I Vy jeden. Kdybych nevedl, ze jako zivici se cestovnim ruchem musite umet namluvit zakaznikum, jak jste uzasni, zlobil bych se. Takto je to jen prirozeny projev Vaseho byznysu do diskuse. :) Dlouhodobe vyjadruji svuj kriticky nazor na vsechny politiky. Dokonce i na teto strance vyse. Jak Vam nekdo muze verit :).

"zato bude mít celý pytel analýz a názorů na vás."

Zde v tomto pripade se jedna o analyzu Vaseho textu s pokusem v kontextu Vasich predchozich sdeleni a Vasich informaci o Vas pochopit pro sebe nektere skutecnosti a vysvetlit si je pro sebe. Napr. Jak je mozne, ze absolvent prf UK je tak formulacne nepresny? Je pochopitelne, ze to pak zde pisu, aby to mohlo byt podrobeno kritickemu vyjadreni. :)

"První vás vytočí, druhý počne analyzovat s důsledností stalkera - viz ten příspěvkový vláček."

Chybi sluvko: zde. Chybi tam jina slova: Prvni mne vytoci (mineno jako mne pocestneho) a druhy mne (pocestneho) pocne analyzovat.

Hrajete typickou hru se slovy. Pouzivate slovo Vas vuci jihocechovi, ale jeho se mnou psane snad nedotklo - viz dale.

"Vlk to má jednoduché, on je nejlepší a dělá si kamarády mezi těmi, kdo to ctí."

On je opravdu nejlepsi. :)

"Docent Stalker to má naopak - lidi jsou svině,"

Ale ne. To jsou jen podle mne politici. (o Vas jako byvalem politikovi tim ale nerikam nic)

Lidi mam rad. Treba jarporovi se snazim pomahat roky a Vam pokazde, kdyz upadnete do litanii.

"dokud je nezanalyzujeme a neprověříme, budeme předpokládat, že jsou."

Och ten posun. Typicka generalizace Pocestneho. Neschopnost rozlisovat mezi reakcemi a lidmi. Neschopnost vnimat, ze nejak je reagovano JEN na neho, jinak na jine. To neuveritelne ale tak pritomne velikastvi pocestneho pripisujici reakce na neho i reakcim na druhe. :)

"Oni ho musí přesvědčit, že nejsou."

Nemusi. Ani Pocestny nemusi.

"To jsou dva klasické gagy (memy) opičáka v tlupě Bonobo."

A co u Vas u "hadech v oblecich"? :) Pochlubte se.
09. 06. 2010 | 11:49

prirodovedec napsal(a):

pocestny: "Je až k popukání, jak z té sofistiky inteligenta čouhá ten lapidární behaviorální vzorec, který bezesporu vychází z životní praxe téměř neustálého výskytu v různých strukturách socialistického kolektivu."

Je az k popukani jake mindraky v sobe musi skryvat vodopadnik, kdyz nedokaze udrzet byt jedinou argumentacni linii a elementarni logiku a musi do toho tahat sve oblibene mezigeneracni problemy a vnitrni frustrace, ze jeho sen z namesti skoncil takto jeho virou v male nove strany.

"Tihle dva mají své cíle, mají své "konstanty" a "proměnné", ale nemá vůbec smysl je s nimi řešit, neboť oni vás k tomu potřebují jen jako objekt diskuse, nečekejte, když jste se "takhle vybarvil", že s vámi bude vedena korektní domluva."

Je na posouzeni jihocecha, zda b mem textu vidi ty hruzy, ktere mu licite:

"Jihocech: Je nutne brat kontext. Podle mne vlk zvolil styl, ktery on povazuje za srozumitelny vodopadniku Pocestnemu. Cili Vase dira neni pro neho dira vuci Vam, ale posmesne oznacuje pro praglistu vodopadnika slovoutna mesta za diry, aby ho upozornil na absurdnost jeho pohledu k venkovanum. Koneckoncu vlk sam je z diry po vice granatech :).

K hejtmanum se nevyjadruji - jsou to politici."

Tim, ze jsem uvedl Vas jsem Vas zrejme uvedl do stavu bezne zdejsi Vasi "hysterie" a misto, absyte do toho sel sam za sebe, zkousite si pribalit jihocecha. :) I Vy filuto. Hystericky, ale fikany. :)

"Vlkovi můžete být jen kořistí či tréninkovou hračkou, ten druhý už se rozhodl, kdo, jaký a proč jste a bude s vámi komunikovat tím povýšeneckým tonem, jako s kdekým zde."

Kde tam je ta povysenost? Ta jen pro povysene. :)

"Jsou to patologické preparáty....pokud se pokusíte se s nimi domluvit, necháte se jen zatáhnout do nekončeného flame, zde názorně dokumentovaného "věcnou a přátelskou diskusí" s nickem jarpor."

Ano, pokud nekdo zvoli cestu pocestneho, bude s nim jednano analytickou metodou vodopadnika. Pokud cestu jarpora, je jina cesta, plna hezkych dnu.

"Oni ho sice z čehosi obviňují, ale faktem je, že ho tu ten první pravidelně napadal a ten druhý ho zesměšňuje za to, že se brání."

Kde jsou moje obvineni? Ano, ja pouze na priklade tvrdim, ze zde v diskusi jarpor lze o tom co pisi. Coz jsem dolozil.

Co se tyka zacatku jejich rozepre s vlkem, byl jsem u toho. To byl davno pred Vasim vodopadovitym zjevenim. Svuj pohled jsem popsal. Tam jarpora neobvinuji. Tam jen konstatuji, ze v urcite situaci mohl couvnout. Asi by to nebylo hrde podle neho. Jim zvoleen reseni bylo podle mne kontraproduktivni a pak i smesne a diskvalifikuje i ty jeho vypady vuci vlkovi, ktere jsou zajimave.

To co psiete jsou Vase fakta. Asi jako kdyz Cecetka psal o husitech. :) Bohuzel jste nezachytil tehdy tu uvodni etapu. Kazdy si muze vybrat.

"Nemá smysl ani reagovat na urážky obecné,"

Chybi priklad.

"to, že budete okamžitě povinně zařazen do skupiny škůdců a nepřátel bez ohledu na vaše vlastní místo, odkud svět pozorujete a na názor, jaký o něm máte."

Chybi priklad.

Mimochodem kam jsem to jihocecha zaradil? Nejak jsem si nevsiml. :)

"Nejste-li vinen tím, že jste Kalousek, jste vinen tím, že jste Bechyňák."

Aha to asi pisete kvuli vlkovi. To se mne netyka.

"Něco se najde na každém.
Někteří matematici se prostě chovají jako správný estébák. -)
09.06.2010 10:44:50"

Podle mne vlk neni matematik. :)

To spise Pocestni umi hulakat a zkreslovat realitu jako dozorci v lagru.

Hezky den - nevozite nahodou do Prahy ty plysaky? :) Jak pak jde kseft?

Pro ostatni neznale: Jsou zde skupiny, ktere se znaji a proto voli urcity zpusob komunikace mezi sebou vcetne nadsazek i zertovani. Neobavejte se, ze se na Vas nekdo vrhne podobne. :) I u pocestneho to melo svuj neodolatelny vyvoj. :)
09. 06. 2010 | 11:50

vlk napsal(a):

přírodovšdče

jen jsme čekal, kdy přijdeš a co napíšeš. A chechtal jsem s e už napřed. Teď se řehtám jako kůň.
To nemá chybu. Lepší než Saturnin.
Milouš dostává zase za uši. Už to chce jen aby přiběhla nejaká teta Kateřina a vytáhla kapesník.
Má š pravdu, matematik fakt nejsem.. No přesto, že mám z matiky dost zkoušek. Rozhodně aleko víc než Kohout. Jenže nakonec jsme dopadl jako on. Taky už ovládám matiku jen v rozsahu funkcí mé kalkulačky a to ještě ne úplně všech. Mám už totiž přes 30 let tu samou. Tzv. vědeckou od Casia.

Hele ,a le čím jsimne dostal úplně , je ta zmínka o ČEčetkovi a husitech...
Netušil jsme ,že tohle tady ještě někdo zná....Třeba Lví stopu a tak... Já to mám od táty...
Zajímavé , na co tady člověk narazí...
09. 06. 2010 | 12:34

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, posměváček ze základky vlk, teď zcela jistě autenticky a vrcholně originelně píše o házení špíny na ostatní. No nekupte to.
Veselé krizování, nezeufejte bude líp...
http://kaifolog.ru/uploads/...
09. 06. 2010 | 12:43

SuP napsal(a):

Rumcajsi -
kolaudace se zatím neblíží, stavím si to pro radost ze hry (ne na výkon, ale pro krásu). Do toho mi začla zase chodit nová práce, ale i peníze za tu loňskou. To je důvod k radosti. To žádnej šakal nepochopí.
Že ne, vlku? Aspoň že to přiznáš, žes nic mepochopil. Pak je ale otázka, komu měkne? Mně aspoň má co. Vlku, mám dům s třema byty. Takže nepotřebuju malýho uspávat. Představ si, že jeho rodiče i s ním mají kde bydlet! A se školným souhlasí, neb ve školství pracují. Nejsou socani, ale špenáti. Víš, že jsem Ti psal už dávno, že mi daně nevadí. Jsou to peníze, které jakobych každoročně spláchl do hajzlu. Tak si hraju vždycky až s tím, co zbyde. Radím Ti - zkus to taky. Je to zábavné. Vůbec Tě pak nečílí, že když nelevičák řekne "nebudeme zvyšovat daně", myslí progresivní zdanění 10% horních. A že poplatky u doktora zavedl z podobného důvodu, jako teď zvedne DPH a SpD. Můžete zase začít přemejšlet, jak to zase zbojkotujete, aby až se dostanete ke kormidlu mohl ten průser být ještě větší a Vaše zásluhy viditelnější.
Přírodozpytče -
o procento vyšší daň právnických osob je mi volná. Jsem fyzická a milion ročně mi stačí. A co se týká sloučení sazeb DPH, už to tu mohlo být dávno. Jen kdyby si určité voličské skupiny nemyslely, že když před problémem zavřou oči, zmizí.
09. 06. 2010 | 12:45

Vico napsal(a):

Pocestný : Ten odkaz na Jelínka na Nev.psu jsem si přečetl /už podruhé, protože podobnou úvahu téhož autora jsem již někde, nevím kde, četl/. S tou analýzou nemám problém.

Já mám spíše problém komunikační přesností, neboť bývám špatně pochopen, zejména ohledně mého stranictví.

Já nejsem totiž straník. Už proto ne, neboť svým sociálním zařazením se asi těžko vejdu do archetypální představy o levicově orientovaném voliči.:-)Jsem člověk mýlící se, ale nikoliv "opakovač kolektivních lží."

Já se vždy mýlím "liberálně individualisticky".

A teď k té sebereflexi socanů a případné modernizaci.

ČSSD je velký a těžko řiditelný tanker. "Duce" Paroubek, to píší i v hyperkritickém Respektu, chtěl tu stranu zmodernizovat, ale tvrdě narazil. Směrem dovnitř neprosadil skoro nic. Byl to takový "Primáš,primáš, jsi náš, jsi náš, dokud hráš".

Faktem je, že chceš-li dostat velký tanker do protisměru,nesmíš otočit kormidlem o 180 stupňů naráz. Jinak bysme se mohli dočkat nějakého to Mexického zálivu i v české kotlině.

Vony všechny ty pravicové čiperné kachničky na valící se povolební vlně si neuvědomují, že by v případě havárie toho obra brzy připomínaly ty ropákovité pelikány z floridských mokřadů.
09. 06. 2010 | 12:52

SuP napsal(a):

wbgarden -
Básníku, za měsíc budu s rodinou tam poblíž u Vás. Myslíš, že bych Tě mohl navštívit? Kdysi už jsem se vnucoval a nezdálo se, že byls byl tak úplně proti. Až dodělám byt, přijde na řadu zahrada. Zatim si akorát sekačkou vyžínám obrazce. (Někdy i slušný).
Zdravím.
09. 06. 2010 | 12:53

prirodovedec napsal(a):

SuP: OK. SOukromy zajem fyzicke osby chapu. Co sjednoceni zaloh plateb na duchod a spol. jak navrhuje Bezdek - viz dnesni www? (tj. uz ne dosavadni "zvyhodneni" zivnostniku)

U DPH jisty skokovy narust vydaju chudsich nevadi? Pripadne pokles poptavky? Muze to mit samozrejme efekt srotovneho - predzasobit se leccim - viz stavby.

Co protikorupcni opatreni a dulezitost? Pred setrenim vydaju, pri setreni vydaju po setreni. Nebo vubec?
09. 06. 2010 | 12:57

vlk napsal(a):

SuPe

pokud jsi mne chtěl jako ohromit, ak je mi líto , je mi opravdu líto. nemíním s etu s tebou předhánět v tom, kdo jako má větší barák nebo větší peníze.
Jinak jsme rád, že jste tak uvědomělá rodina, která ráa bud eplatit školné. no já si dal závazek, že na to narubu Hříbkovi do vánoc.
A jsme rád, že tě nečílí, když ti ti tvé slíbí, že nebudou zvyšovat daně a nakonec zvednou nižší DPH a Spotčřebku. Těším s e , až začneš za léky , díky vyšší DPH platit o dost víc. Těžším s e že benzín a nafta bud ezas e dražší. Už takhle máme na PHM jedny z nejvyšších cen v celé Evropě.

Prostě užij si té radosti: A nabídl jsme ti , abys paltil ui za mne. Kvůli dvojnásobné radosti. Rád ti ji dopřeju.

No vidíš -a určité voličské skupiny si zcel a dementně hloupě myslí, že na léky by měla být jiná daň než na zlaté a diamantové šperky. A stejěn dementně si myslí, že pokud si podnikatel koupí Lambo nebo Ferrari, které nutně potřebujek podnikání a je mu vrácena DPH, pak by se jaksi patřilo, aby léky a zdrvaotnické omůcky a pár podobných věcí , bylo zcela osvobozeno od DPH.
09. 06. 2010 | 13:00

Pocestny napsal(a):

To jsou mi vodopády....
Jeden jde po hrázi, kopne do suchého pařezu a vy teče rybník.

Vážení přátelé,
Vítáme Vás na XXI. Mistrovství republiky v lejnometání.

Máme tu favorita, Vrchního Rozmetače, který je schopen rozhodit lejna do neuvěřitelné plochy, ten zápolí v soutěži o co největší počet zasažených cílů.

Máme tu i amatérskou soutěž ve flusání na cíl, tam s přehledem vede vítěz poslední Universiády, který je proslulý tím, že jedním kilometrovým flusancem dokáže zaplácnout celý obličej. Z posledních dvou závodů byl diskvalifikován pro nesportovní blití na cíl.

Nojo, no. Těžké lejnometné eurobaterie umlkly a v tichosti se zasluhují o svůj eurodůchod, zbytek tlupy se pomalu dělí na stranický rugbyový zápas o stolec Veleblba a hvězdná pěchota zatím řádí po putykách.

Hospodskej je happy, lidi na to chodí....

Vše je jak má blít. -)
Česká primipivní Esmeralda utrpěla další epizodu pro tento den.
Mahlzeit!
09. 06. 2010 | 13:03

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, je přileť SuPe přileť. Zvládám autobusy, všeliké ptactvo zatím též.
Veselé krizování, bude líp...
http://wbgarden.com/nove/dw...
09. 06. 2010 | 13:10

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Tesi mne, ze jste tak nadherne nad veci a ne vztekly jako drive. Z toho pohledu Vas uspech ve volbach prinesl sanci na krasu zdejsich diskusi. :)

Posledni Vas vykal/vyklad ale nebudu rusit rozborem. :)

Take mne tesi Vase tradicni utekovita reakce - jako casto bez argumentu. Ale malebna. :)

Hezky den
09. 06. 2010 | 13:15

SuP napsal(a):

wbgarden -
Díky, přihlásím se.
09. 06. 2010 | 13:19

vlk napsal(a):

No tak paní KVS a VV
kdypak už přiběhnete a pofoukáte mazánkovi jeho bebí? A utřete mu nos a slzičky. Zlý přírodovědec a ještě zlejší vlk mu dělají naschváli.
Pančelko, pančelko přirodovedec a vlk se mi smějou.. Pančelko , pančelko, já to řeknu mamince..
09. 06. 2010 | 13:23

stejskal napsal(a):

Neni happy, pane Pocestný,

ale to je vcelku jedno.

Libor Stejskal
09. 06. 2010 | 13:59

Pocestny napsal(a):

Vico
Tak si vyčistíme komunikaci od folklorních skřeků, ju?
1. Tanker?
O pět procent větší, než ten menší "remorkér"
Poměry se změnily, z galéry
http://consejo.bz/Pirates/i...
je shnilá šalupa
http://ericallaby.com/image...

Je to jednostěžník s uraženou čnělkou a polámanými ráhny, plachty potrhané, ale na můstku se tváří, že to nevidí, ti, co musí veslovat v podpalubí, ti se holt spolehnou na to, co na ně zaječí bocman Wulf..-)

Ne, děkuji, já radši klasický dvojstěžník o podobném výtlaku
http://upload.wikimedia.org...
dva klacky jsou dva klacky..-)

2. To není tanker (pokud nepovažujete socana za palivo revoluce), nýbrž Titanic.
Titanic, kterej na nic nenajel, jen je moc velkej, těžkej a pomalej, tak se mu při každém high seas zalévá paluba. Nikdo se nepere o pumpy, všichni stojí dál frontu u bufetu, od toho, abychom přežili, je tu posádka.

Nojo, Kapitán ztratil dřevěnou nohu, dostal poyeb od papouška a skočil přes palubu, první důstojník zdenda se vypil do němoty, tak nám tu po palubě trotlují dva kadeti, jeden před tím vydával menáž, druhej je šéfem na menším stěžni. Pak tam máme lapiducha, poněkud morous tenhle Emmer, a v bunkru je schovanej velitel palubních střelců, kterej se zatím ulejvá v mapovně.

Manšaft je rozhořčenej, tenčí se porce, je otázka, jak dlouho potrvá, než se objeví kurděje a vzpoura, chtělo by to do doku dříve než zjara, aby dopluli.

Mimochodem, chápání státu, který si pěstujeme, abychom měli domovský přístav, dok na opravy a údržbu a dům, kam se vracíme spát, nebo když nám je zle, je velmi dobrá metafora.
Stát je dok, přístav, domov, to ostatní musíme na moři zvládnout sami a s tím a těmi, které máme s sebou.
Proto je jako kapitán každoročně čestně vyrovnám s přístavní správou, ožralému řičení verbeže z přístavních krčem i opruzování vyvolávačů handlů a služeb na molu mne nechává klidným....To není můj svět. -)
09. 06. 2010 | 14:12

Jeník napsal(a):

Tak jsem zde nějakou dobu nebyl a shledávám, že tupost SuPa je stále stejná, pouze si po volbách ještě více natřásá peříčka (výrazivo Topolánka).

Jediné, co by mělo jinak slušné lidi dost vyvést z letargie, když si uvědomili, čemu po uvěření novosti Topolánkových produktů (TOP09 a VV) je to o čem hovoří při svých slézačkách a co naznačovali před volbami. Jednou jsme někde slyšel, že pouze blb se spálí dvakrát o jedna kamna. Mnoho voličů potvrdilo svým vhozením hlasu do urny, že se asi dost poprvé (u ODS už dvakrát)nespálilo. O to víc budou koukat, jako ti naši současní a budoucí študentíci, až budou ročně solit ve školách (rozhodují o tom ti, kteří to měli zadara) a kteří ve "volbách" na internetu dali nejvíce hlasů spícímu monarchovi a Tiranosaurovi Rex, který byl politicky aktivní v dobách Národní fronty a pomáhal KSČ k utužování režimu. Teď bude pouze využívat svých znalostí, které získal ve VUMLu (starší vědí co to bylo za instituci).

Je dosti podivné jak je možno lehce provést pravicový puč. Vyhraje levicová strana, ale Velkomožný vládce z hradu (který byl dosazen podvodem - bylo v přímém přenosu v televizi), úplně přehlédne 1,5 milionu voličů a pověří sestavováním vlády brontosaura, který se podílel na všech lumpárnách ODS po dobu jejich existence (nové štice, té správné a spravedlivé VV to vůbec nevadí, i když heslem v boji proti starým zviřátkům dostali asi hodně hlasů) a jak tak se slézají (za VV se zůčastňuje i česká Ciciolina) a klábosí, co budou vyvádět, tak najednou přišli i na to, že vlastně co by se bavili s vítězem voleb, seberou i vedení poslanecké sněmovny, aby ten puč byl kompletní, aby si mohli dělat co budou chtít. Teď už jde pouze o čas, kdy si většina slušných lidí uvědomí co se stalo, co způsobil člověk, který zdevastoval hospodářství státu, rozvrátil stát, napomohl k rozkradení majetku v hodnotě 3 bilionů korun, který založil zločineckou organizaci ODS a dovršil to vše pravicovým pučem.

Potom bude už pouze jedno řešení, když budou chtít (jak nyní slyšíme denně v televizi), abychom my všichni zaplatili ty jejich dluhy (viz. složenka od Tiranosaura Rex, který byl u všech finančních lumpáren po roce 89), vzít hole a vyhnat je z jejich ukradených pašalíků.

Co mne neskutečně uráží, to že televize stále ukazuje křivoústého Tlučschoře, lžidoktora Bendu a podobné odporné tváře a stále nám je vnucují na obrazovkách. Tak si vždy vzpomenu na repriku paní Kelišové v Slunce, seno, ... velebnosti jdu blejt.
09. 06. 2010 | 15:09

Rumcajs napsal(a):

A hele, Vlk má dojem, že vehnal Pocestnému slzy do očí.

Já tady zase vidím dva špekáčky na jednom klacku, jak si spolu dodávaj odvahu a tvrdí, že to maj ještě pod kontrolou a přitom se jim už teplem pěkně roztahujou nožičky.
09. 06. 2010 | 15:11

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Je treba se pochvalit. :)

Ja chvalim take. Problemem jsou ti pirati co pravidelne ten pristav drancuji a nebohym obyvatelum rikaji: prilis zerete :).

Ted zrovna Al Calous Morgan dal dohromady novou piratskou partu,
vymysleli dobry trik, na mustek postavili admirala drimotu, na mensi lod vystavili echt bloncky, ktery hlidaji kluci s kvery v podpalubi a zapisuje to kronikar. K tomu pak se privalila ta parta z Tortugy zkusenejch snejdriku, ktery jsou celi dychtivi a bez penez, kdyz se popalili pri snaze vydrancovat nemocnicni lod a zejmena oblazit jeji sestricky a protrepat kapsy pacosum.

S ohnostrojem vtrhli do pristavu, rozstrileli oranzady i rudochy mnozi je vitaji a uz se pri pohledu z pristavajicich lodi deli, kdo ktery kvelb vydrancuje, kterou krasotinku mavajici kapesnickem na nabrezi zatahnou do kericku, koho z te doutnajici lodi/tankeru pripovesi na mensim stezni kde sefoval.

Z pobrezi jim pak kdo si mava. Slovy klasika: "Kdo to je? No prece pocestny." A spiklenecky na ne mava, ze on v praglu zna nej- holky a kde jsou ty truhly. A odkud nabrat novou posadku az odpluji do Svajcu.

Jak rika pocestny - dobra metafora. :)

A toto je jeho svet :)
09. 06. 2010 | 15:14

Rumcajs napsal(a):

Jeníku, může tě těšit, že tupanů jako jseš ty není většina. Je Vás jenom 22%.
09. 06. 2010 | 15:14

route66 napsal(a):

Po čtyřleté vládě Bluešviků
https://www.youtube.com/watc...

:-DDD
09. 06. 2010 | 15:22

Jeník napsal(a):

Hele i ten lumpík ze Řáholce vylezl, takže stará dobrá parta modrých tupounů je v akci. Výkřiky do tmy, to ti vždy šlo.

Možná se budeš, jak ty, tak tvoji soukmenovci divit, až si slušní a oblbnutí lidé prolhanou kampaní uvědomí co se zde událo za svinstvo a nastoupí už jediné rozumné řešení - hole.

Ono se ve finanční totalitě to prostě okecat nedá, nejsou peníze, protože ti je zločinci ve vedení státu ukradli (spolu se svými soukmenovci a podporovateli - viz jako ty), tak nejsi, nemáš na život a nezbyte nic jiného než co udělá zvíře zahnané do kouta - pořádně rafnout, bez ohledu na následky. Ona totalita politická se dala okecat, člověk se na to mohl vyprdnout a jet na chalupu, nejít proti větru a žít si svůj život.To vadilo pouze těm, kteří chtěli revanš a nemohli zapomenout na své dříve nakradené majetky v kolaboraci s němci - rodina VH atd.

Ale v současném zločineckém systému, který nastolil český Pinochet Klaus - pravicový puč (zatím ještě nezneužil armádu), ale kdoví, jak se situace vyvine.
09. 06. 2010 | 15:54

Pocestny napsal(a):

Rumcajs
von kdyby ten Přírodozpytec Očíčko neodpovídal na věci, které mu nesměřují, ani by celkem nehek....

Jak je ten svět dobrodružnej, když na něj někdo od dětství do penze hledí od katedry.

Přírodozpytec má, koukam, fantas jako tenhle Disney vod těch Mikimaus studios.....-)

Bych mu poradil něco pro dospělé, třeba...
http://www.classicreader.co...
ale to je pro socana složité, on mluví plynule sprostě a částečně česky, uvidíme esli překoná bázeň z lingua diabolica...

No, uvidíme, jestli Vico docentu poděkuje za to, jak mu tu mojí sušenku hezky předžvýkal....
09. 06. 2010 | 16:17

Rumcajs napsal(a):

Já doufám Jeníku, že do kouta budou zahnání lemplové a nemakačenkové jako jsi asi i ty. Už dost dlouho parazitujete na sociálním programu placených z daní lidí,který s lidmi jako jsi ty nemaj nic společnýho a to pod pod záminkou, že jinak by se zvedla zločinnost atd... Nikdo vás nebude živit věčně a že když pracující lid odmídnou platit vám výpalné, že pak asi dojde na násilí, s tím tak nějak počítám.

Je potřeba lidi jako jsi ty zastavit zavčas, než požerete celou planetu.
09. 06. 2010 | 16:23

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Ale jdete. Radeji Lorda Jima. Ten je i na Vas - clovek, ktery se cely mlady zivot chystal na to byt hrdinou, pak selhal a ...

Pointu znate - postavil se k tomu pro takove pocestne jinak.
09. 06. 2010 | 16:32

Vico napsal(a):

Pocestný : No, já bych zůstal u toho tankeru.

Když se stane tohle

http://www.maritime-connect...

bude z kačenek modrohlavatých i oranžových mandarinek tohle

http://www.our-energy.com/p...
Někoho ti nalevo volit budou. Ti se nevypaří, zvláště po Bezděkově zradikalizované důchodové reformě.
Takže tou naftou mám na mysli třeba tohle :

http://hidensneek.com/wordp...
Voni ti mediální stratégové a analytičky na volné noze popisují, že jeden z kadetů je až příliš mazlavě slušnej, jak ta jeho nablýskaná glocna a ten druhej, jako kdyby vylezl z Ladovy kresby dobrého vojáka Švejka... ale takovej
http://www.celebrityreviews...

zatím na tankeru neslouží.
09. 06. 2010 | 16:56

Jeník napsal(a):

Rumcajsi, měl jsem tady dost dlouhou absenci, teď, když jsem si přečet několik tvých vyjádření dospěl jsem k závěru, že tvá duševní nevyrovnost dospěla k ještě horšímu standartu než jsi předváděl před dvěma měsíci (jestli jsi to ty, ten pravý řáholecký modrý bolševík). Měl by jsi se přihlásit na Primu do toho nového super emerického programu, který připravují. Se svým mozkem určitě vyhraješ.

Vy všichni, vyznavači modrého moru opravdu máte své mozky nějak bezdrátově propojeny (viz. Jára Cimrman: Marcony, zkuste to bez drátů), protože melete stále to stejné - dluhy udělali socani.

Trochu vám uniklo, že Špidla (ano socan) vytáhl kostlivce po Klausovi 500 miliard (z konzolidační agentury, kam to génius schoval), že Klaus účetně ukradl v době svého vládnutí cca 300 miliard z přebytků důchodových fondů (pěkně o tom hovořila nejkrásnější dáma naší politiky paní Bobošíková) a nakonec dva ekonomičtí géniové (strojař a absolvent výběrového vojenského učiliště KSČ a chemik z Bechyně) vyťali do futra státního rozpočtu sekeru cca 330 miliard, když před příchodem krize o které již dva roky se mluvilo v čelém světě podrazili příjem státního rozpočtu tím, že na úkor nás všech přidali brebendy svým podporovatelům a poskokům. Takže tito titánové ducha nasekali dluhy cca 1,1 bilionu korun (12 nul) a nám lhali zrovna tak jako pravice v Řecku. Nějak nám toho po socanských vládách nepřibylo. A to ještě jsem zapoměl na ty 3 biliony rozkradeného majetku při podvodech století (citát M.Zeman), které zde provedl ekonomický génius, později známý klimatolog a ostřelovač EU, nyní český Pinochet,zostnovatel pravicového puče.

Teď oslovoju géniusy jako Rumcajs - pánové (ale i dámy), kdyby tady nebyli socani, kdyby tady nebyl Paroubek, vy by jste nám je vymysleli, aby bylo na koho svést ty lumpárny vás a vašich představitelů.

Je to smutné, ale tyto volby ukázali na to, že cca 20% obyvatel jsou zloději, podvodníci a lháři, kteří parazitují na vedoucí úloze ODS (každý den v televizi je vidět nový člen ODS, kterého dostala policie, soudy - i přesto, že ODSácká soudcovská mafie stále působí, ale ty jednoznačné příklady již nelze donekonečna dávat pod koberec.) Mezi ty pravděpodobně patříš ty loupežníku - jak typický
nick.

Potom se zde objevilo velké tupé stádo, které brzy prozře, že opět naletělo žvanění o zadlužování státu, vyhrožování Řeckem a podobné žvásty - kdy viz. výše, za celým zadlužením a rozkradením majetku stojí pouze jedna organizace - zločinecká ODS. A toto tupé stádo uvěřilo, že jsou zde nové, čisté strany, které nastolí pořádek - TOP09 - strana recyklátů, zlodějů a podvodníků, kde je soustředěno nejvích tiranosaurů, se kterými chtěla bojovat ta druhá nová čistá strana VV. A najednou jim to vše hraje, karty jim vychází, protože trochu těm hloupým lidem, kteří jim dali hlas uniklo to co řekl Topolánek před americkými podnikateli - na projektu dvou nových stran pracuji s Kalouskem už tři roky, aby stáhli nespokojené voliče. K tomu ještě počítal se sranda stranou Zemana (který chodil s knížepánem a Kalouskem na chlastačky), která měla odčerpat hlasy socanům. (Všímáš si, že to pro mne nejsou naši - tupounku z Řáholce).

A potom je zde ještě jedno stádo líných a tupých lidí, kteří tvoří největší skupinu, kteří nešli k volbám. Tím napomohli k tomu, že se utvořilo zločinné spolčení, které již pomalu vypouští kontrolní chrousty - školné, zvýšení DPH pro všechny, snížení odvodů pro bohaté, další vyhazování peněz za jejich válku v Afganistánu, další rozkrádání daní na státní zakázky (připravují likvidaci protikorupčního balíku v senátu), připravují další rozkradení toho co zbylo po prvním nájezdu Julínka na zdravotnictví.

Tito lemplové se potom budou divit a budou klábosit v hospodách. Ale ta slušná část obyvatel, co tušila, k čemu může dojít bude spolu s těmi hloupými a oblblími podstatná většina a ta si přijde pro právo a spravedlnost.

Ty tvoje bláboly o nemakačenkách a lemplech, to používáš stále, pomalu mám pocit, že se stydíš za to, že jsi to vlastně ty a proto tak píšeš.

Schválně - přiznej co vlastně děláš ty velkej makačenko. Já jsem důchodce, který poctivě celý život pracoval a teď jsem se dočkal, že zločinci mi zdraží životní náklady a potřeby na léky - a to se mi sakramentsky nelíbí.
09. 06. 2010 | 16:58

Rumcajs napsal(a):

Nebýt těch pravicových zlodějů, seděl bys dneska v nějakým polorozpadlým domově důchodců a přikrejval se rudým právem. Jednou za rok by tě vytáhli na 1 máje ven, kde bys radostně vytleskával nějakýho soudruha a pokud máš hodně odznáčků, asi byses mohl ukázat i na tribuně.
K obědu bys měl remo s knedlíkama a k snídani salát vypěstovaný v Černobylu.

A až by došel jediný lék, který byl za totáče k dispozici(aspirin), tak bys v 61 natáhl brka.

A na ty tvoje čísilka nemá smysl reagovat. Ad 1 to tu bylo propráno nesčetněkrát, ad2 není v tvém případě sebemeněí naděje, že něco pocopíš.

A co se týká léků - zdražili ti leda kulový. Dneska máš limity, takže jestli seš na tom opravdu špatně, tak sis díky Julínkovi pomohl.
09. 06. 2010 | 17:15

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Když oni ti estébáci na penzi to maji těžký. Kdysi se jich báli, dneska si s nima nikdo nechce hrát. Tak co jim zbejvá? Klávesnice. Je to asi smutný osud. Ale kurva, kde by jinak byla Boží spravedlnost?
09. 06. 2010 | 17:28

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Kdybys viděl ty jejich důchody, tak bys tu Boží spravedlivost asi odvolal.

Ale to, že je má dneska každej na háku, to je určitý zadostiučinění. To nesou opravdu těžko.
09. 06. 2010 | 17:35

dalikrada@seznam.cz napsal(a):

Dobrý den Jeníku ! Tohle co jste napsal Vám podepíše každý nezaujatý a rozumně myslící člověk ! Více takových článku je třeba aby se naši pomýlené společnosti již konečně otevřeli oči a u příštích voleb to dali jasně najevo ! Pana Rumcajze si neberte vážně ,je to starý šprýmař ze záholce ! Zdravím Dalimír milující mír!
09. 06. 2010 | 17:42

zdesta napsal(a):

SuP: Někde jste se oháněl nějakýmí procenty.Z celkového počtu oprávněných voličů jsou tyto výsledky.ČSSD 13,82% ODS 12,66% TOP09 10,45% KSČM 7,06% VV 6,81%.Pravicová koalice celkem 29,92%.To prosím není ani třetina a o nadpoloviční většině není ani řeč.Kolik asi máme manežerů,finančních poradců(někde jsem četl-150 ooo)soukromých podnikatelů,politiků,lobistů etc.Připočítáme- li členy rodin, pak bych odhadoval,že tak 20% je jasných.Tolik o drtivém vítězství a přání lidu.Byl bych na vašem místě trochu opatrnější.Dofám,že nebudete používat otřepanou frázi,že mlčení je souhlas.Mlčení (neúčast) může být projevem rezignace.
09. 06. 2010 | 18:29

zdesta napsal(a):

Rumcajs: Můj tatík starý baťovec (Baťova škola práce)byl šéfem vývojové dílny.Prože měl po 48 hodně prořezanou klapačku,tak mazal do skladu.V podstatě vykládání nákladních vagonů do skladových prostor.Pytle se sazema,těžké role kordu etc.(komponenty pro výrobu pneu)Když šel o tři mroky předčasně do důchodu (zedřený jak prase)tak byl průměrný plat kolem 1800 Kč.Důchod měl 1240Kč.Přepočítej si kolik je to procent.Rudým právem se nepřílkrýval(neodbíral ho)a v žádném otřískaném starobinci neskončil.Samozřejmě existovali různé oprávněné a neoprávněné diference,ale dnes jsou také.Byl bych s tím jednostraným pohledem trochu opatrnější.Přeji hezký den.
09. 06. 2010 | 18:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

zdesta
zdravím. Zdesto, víš co to je bashing ?
Pokud umíš anglicky, tak :

http://www.hotstockmarket.c...
nebo
http://messageboardfools.co...

Pkud bych to aplikoval na rating pravice/levice u nás tak
zhruba jde o to, že s využitím institutu svobody slova se brání jistý pojem či symbol (protože nic vícˇ"pravicový" či "levicový" názor v prostředí ČEZkých lumpen elit není) a to za každou cenu. I za cenu ztráty osobní integrity a zrady na svém autonomním svědomí (tedy pokud jsem kdy vůbec něco takového vlastnil !).

Zejména účinné jsou sugestivní emoční útoky využívající zkreslování faktů, bagatelizace závažných skutečností pomocí ironie a humoru, zlehčování objektivních argumentů protistrany, u nejprimitivnějších individuí dochází i k tomu, že neváhají použít klepů, pomluv a nálepkovitých vulgarismů v osobní rovině.

Síla těchto basherů je v tom, že za svou práci jsou placeni a to poměrně dobře.
Tedy v prostředí finančních trhů, u zdejších partajních basherů si myslím, že za to tak maximálně dostanou pochvalu od svého řídícího důstojníka.

Takže nic nového pod sluncem.

Měj se.
09. 06. 2010 | 19:14

SuP napsal(a):

Vážený zdesto.
Děkuji, že jste potvrdil moje odhady. Zjevně vám to dalo víc práce, ale já si toho vážím. Škoda, že jste se nepokusil přečíst, v jaké souvislosti jsem ta čísla uváděl. Vůbec mi nešlo o to, jestli formující se "koalice" měla či neměla u voleb většinu. Naopak poukazoval jsem na to, že 23% získaných od volících voličů ČSSD je pořád jen pouhých 8,55% občanů na to, aby měli nárok se sápat na kormidlo. To, že převážná část z těch 38%, co k volbám vůbec nedošli, byli zřejmě voliči ČSSD. A to vidím, jako spravedlnost. Jaká strana, takoví voliči.

Co se týká počtu poslanců "koalice", pokud se utvoří, je 118 pořád víc než 82. Tudíž by nemělo být tak snadné bojkotovat všechny snahy o pokus řešit jakékoliv přerůstající problémy. A ani v tomto případě si od toho nic zvláštního neslibuji. Jen se možná bude míň poslanců flákat pokračováním volební agitace až do dalších voleb. Nemělo by to tentokrát smyslu. Já dokonce bych (jako průkopník neotřelých řešení) v případě, že by se VV ukázaly jako příliš obtížně řiditelná střela akceptoval i přidělení některých lidumilných ministerstev KSČM (třeba kulturu a možná i MPSV). Tato ministerstva mají svou činnost řízenou zákonem a umí za ni odpovídat i cvičená opice. Věřím, že by si toho bolševici dokázali považovat, i kdyby nebyli členy koalice. Ač se to na první pohled nezdá, je to podobné, jako pořídit si pitbula. Pokud ho má ten, kdo ho zvládne, může to být užitečný pes. Pořídí-li si ho dement, ten pes pokouše a vykydlí postupně celou ulici (včetně majitele). A tak nějak by to dopadlo, kdyby tu koalici s komanči vytvořili hoši z ČSSD.
09. 06. 2010 | 19:32

SuP napsal(a):

Vykydale -
Ty o tom řízení různých agentů tolik víš, Ty jsi taky fízl?
09. 06. 2010 | 19:35

Tencokida Hnuj napsal(a):

zdesta
ad SuP - už nyní víš, zdesto, o kom byl ten můj příspěvek. :)))
Je vidět, že je to ještě bažant mezi bashery.
A navíc hloupý. Prozradil se sám.
09. 06. 2010 | 19:57

SuP napsal(a):

Vykydale -
myslíš, že by bylo účelné Ti odpovídat něco, co by bylo smazatelné? Myslíš snad, že za to stojíš?
09. 06. 2010 | 20:34

SuP napsal(a):

Vše, co nás vzájemně mohlo obohatit již bylo dávno řečeno.
09. 06. 2010 | 20:36

Jeník napsal(a):

To Rumcajs - neodpověděl jsi mi na otázku co děláš, když ta svinstva a zvrácenosti, co se zde dějí tak podporuješ.

Jsi opravdu zloděj, který si podvodně v rámci své strany modrých bolševiků nakrad a nebo jsi skutečně ten zapšchlý lempl, který se fláká a užírá ze společného krajíce?

Tebe jsem pocopil (opsal jsem to slovo od tebe - nevím co znamená), jsi prostě ubohý, zlý a zapšchlý člověk, standartní zloděj ODSSáckého střihu, který se třese jak ratlík, že by také mohli přijít lidé, kteří se tě zeptají kde jsi to co máš nakradl a budou tě hnát k odpovědnosti. Tento strach je vidět v očích těch lumpů, co se nyní dohadují o "nové vládě" zločinu a podvodu.

Jinak tvá ubohost čiší z každého slova, když ti někdo oponuje s argumenty, které nemůžeš vyvrátit, tak uboze žvaníš blbosti. Ještě by jsi měl napsat, že v té minulé době byla pouze žvýkačka Pedro a že byly fronty na banány. Mě ty fronty na banány nějak moc neiritovaly, alespoň si člověk mohl pokecat s dámami, kteří s ním sdílely frontu, ale dnes ve frontě na pracáku žádná sranda není, tam se ničeho nedočkáš - tehdy když jsi si počkal , tak i ty babány byly.

A ti pravicoví zloději nemají vůbec žádný podíl na tom co tady je, pouze to, že vše bylo rozkradeno a byla zcela zdevastována morálka lidí a vylézají pouze až nechutné choudky.

Takové hlupáky tvého typu si rád vychutnávám, ty léky ti trochu ujeli to jsou jenom žvásty, které jsi pochytil od Julínka a jeho hlásné trouby, již zapomenutého Cikrta. Já jsem ve svém spisku upozorňoval na to, že to co zločinecká parta, co se připravuje do Strakovky chce zvednout DPH o 10% u všeho a to i u léků a tím dále okrást ty nemajetné a snížit odvody pro ty majetné.

Děkuji panu Dalimírovi, také mám rád mír ale také slušné lidi. To ale od těch zvrácených myšlení určité části našich spoluobčanů je v nenávratnu. To je také jeden z velkých zločinů pana Václava Klause. Nejenom devastace hospodářství, rozvrácení státu, založení zločinecké organizace ODS, soustavné torpédování EU, ale i provedení pravicového puče po volbách, které vyhrála levice a především devastace myšlení národa - on nezná špatné peníze.

A ty Rumcajs mazej do lesa za Mankou, už dlouho žvaníš, čeká na tebe kýbl s vodou, měl by si jí, holce pomoci. Neboj, Cipísek ti nafláká, až dospěje a pozná co měl tátu za v....
09. 06. 2010 | 20:38

SuP napsal(a):

Rumcajs -
To bych nikdy netušil, že může existovat blb, kterej mi bude stát i za to smazání .....
09. 06. 2010 | 21:00

SuP napsal(a):

Vykydale -
Ty to nejsi!
09. 06. 2010 | 21:03

Rumcajs napsal(a):

Jeník:

Já vím, kterej ty seš Jeníku. Ty jsi postával v těch frontách, kecal se ženskýma, ale ouška si měl nastražená a všechno co jsi se dozvěděl, hned si běžel vyslepičit na MNV. Taky jsi sledoval a zapisoval, jestli sousedi měli výzdobu na Svátek práce. U voleb zase jestli všichni odvolili a ve volných chvílích ses nakrucoval před zrcadlem s páskou PSVB.

Pracovní dobu si třídavě trávil schůzemi a výcvikem v milici.

Když si sledoval u televize tu studentskou chásku na Národní třídě, řval si "Postřílet !"

S těmi procentami jsem to přehnal. Ty nejsi socan, ale taková malá bolševická krysa, co vystrčí čumáček z díry , chvíli větří jestli na blízku není nebezpečí, a když zjistí, že mu nic nehrozí, tak vyleze z díry a mlatí pantem jak za starejch časů.

Jo, pomalu nám vy bolševici vymíráte. Stačí, abysme vám nedali kapačku nebo bažanta a komoušové se už nedostanou ani do parlamentu.
Smiř se s tím Jeníku. Posledního vola co znám, že by je volil je Vilém. Ale počítám, že už je taky na přístrojích.

A co se týká práce, o mě se neboj. Miluju těžkou fyzickou práci. Takže jsem byl zedník, lomař, či nakuloval klády na pile.
09. 06. 2010 | 21:53

Belgičan napsal(a):

Vlk,
09.06.2010 08:09:38
Nechápu, co máte na myslim tím slibováním? Nikdo Vám nic neslibuje!!! K. S. pouze prohlásil co je jeho priorita. Nic víc a nic míň!
Zase jste nic nepochopil. To Vám zůstane snad do hrobu.
Zapomeňte, že se já spoléhám na nějaké sliby! Máte mne za ovečku s nápisem Left?

Sladký,
velké věci jsou mnohdy jednoduché. Věta K. S. odráží skutečnost, že strana není bůh! Pokud to je v zájmu lidí, tak jde strana stranou!!! Pochopil konečně Sladký?

Prirodovedec,

na význam věty pana Schwarzenberga jsem myslím jasně odpověděl panu Sladkému.
Dost mne udivuje Váš názor, že TOP09 má korupci quasi jako program(jinak by dle Vás souhlasili s programem VV). Disproporce mezi politickými stranami jsou normální. Nebýt jich, měli bychom stranu jednu(nebo jednu vůdčí) se všemy známýmy důsledky.

Jste vedec(prirodo) a používáte termíny jako "zástupci majetkové minority". Je mi líto, ale takové termíny jsou pro mne přímo spjaty s loevicovou demagogií. To nemá, snad uznáte, s liberalismem nic společného. Jako liberálovi Vám musí být jasno, že jsme každý svého osudu strůjcem a život je dost dlouhý, aby ten komu na tom záleží se dostal na svou vysněnou(reálnou) úroveň a byl sám se sebou spokojen.
Je mi opravdu nejasné co, podle vaší mysli, ta majetková minorita je, natož abych tušil kdo je zástupce majetkové minority. A ve spojeni s K.S. mi to už vůbec nesedí.
Z časových důvodů nejsem schopen reagovat na všechny myšlenky ve Vašem příspěvku.
Pouze chci říct, že na rozdíl od Vás věřím našim lidem (a po těchto volbách ještě víc), že jsou schopni převzít, konečně po dvaceti letech přešlapování a chybování, svůj osud do svých rukou. Nemám ani páru(stejně jako většina lidí na těchto stránkách), kde budeme za čtyři roky. Potřeba bolestivých reforem je zřejmá. Že tyto reformy budou provedeny je nyní pravděpodobnější, než kdyby vyhrála volby levice. Kdy tyto reformy ponesou ovoce nevím. Zajisté budou politici pravice chybovat a s určitostí vím, že se levice bude snažit z každé chyby vytěžit maximum. Jenže lepší program nikdy nenabídnou. To by se muselo na levém křídle moc změnit, aby nedošlo k obdobnému vákuu jako po shození vlády loni.

Jediná pravice je momentálně schopna vést tuto republiku. Jediná pravice má členy schopné postavit se vedení v případě nutnosti. Jediná pravice má pro tuto republiku pozitivní vizi do budoucna. Co má levice?
Zkuste proměnit v posledním odstavci slova pravice a levice. Nepasuje to co?
10. 06. 2010 | 01:23

prirodovedec napsal(a):

Belgican: Mijime se. Pochopitelne. Ale jste nesmirne inspirujici.

"na význam věty pana Schwarzenberga jsem myslím jasně odpověděl panu Sladkému."

na vyznam vety PODLE VAS jste odpovedel, nezobecnujte ... Ja k ni sve jiz napsal.

"Dost mne udivuje Váš názor, že TOP09 má korupci quasi jako program(jinak by dle Vás souhlasili s programem VV)."

Napsal jsem, ze PODLE MNE jeji odmitani nemaji TOP na prednim miste jako VV, ktere uz od teto prirority ustoupily - posunula se v poradi jednani. Take tim je pro mne TOP neduveryhodna. Dale svymi predstaviteli a zajmy sponzoru.

"Disproporce mezi ..." Zrejme.

"Jste vedec(prirodo) a používáte termíny jako "zástupci majetkové minority". Je mi líto, ale takové termíny jsou pro mne přímo spjaty s loevicovou demagogií."

To chapu, ale pro mne je smerodatne, ze program TOP09 je podle rozboru napravo od ODS a ve prospech tech nadprumerne majetnych, kteri tvori tuto minoritu. To je bezny vecny rozbor, bez schovavani se za libive fraze pro vsechny, nikoliv demagogie.

"To nemá, snad uznáte, s liberalismem nic společného."

Zalezi, co nazyvate liberalismem. Pokud jej vnimate jako ten Misesuv neoliberalismus, zrejme si nerozumime.

"Jako liberálovi Vám musí být jasno, že jsme každý svého osudu strůjcem"

To je sice hezka teorie, ale lisi se od reality. Jsem zastancem liberalniho pohledu, ze uspech je dnes casto otazkou nahody, obcas socialniho kapitalu a nikoliv schopnosti a snazeni, viz prace Nasima Taleba (USA nikoliv Arabie :) ) a dalsich. Investicni uspesnost simpanzu je celkem znama :).

Proto je nutne davat talentum rovne sance, a to tim, ze se odstrani zvyhodnovani techto loterijnich uspechu.

"a život je dost dlouhý, aby ten komu na tom záleží se dostal na svou vysněnou(reálnou) úroveň a byl sám se sebou spokojen."

S ohledem na stav sveta se pro mne jedna o usmevnou frazi. Nicmene jeji naplneni ma svoji sanci pri vetsim sireni vychodnich nabozenstvi vedoucich ke spokojenosti lidi s malem. :) Cili dosazeni uspechu tim, ze stavajici stav prohlasime za svuj uspech.

Pokud se bere uspech pres uroven (coz zrejme souvisi s Vasim majetkovym pohledem) zrychli-li se ekonomicke cykly a zvysi-li se i cetnost majetkovych prevratu, lze Vasi frazi modifikovat zpusobem, ze pak je nadeje, ze kazdy bude mit v zivote par minut, kdy bude uspesny a citit se spokojen (nez zase o vse prijde - neco jako uspesna slechta pred francouzskou revoluci).
10. 06. 2010 | 03:28

prirodovedec napsal(a):

Belgican: "Je mi opravdu nejasné co, podle vaší mysli, ta majetková minorita je, natož abych tušil kdo je zástupce majetkové minority. A ve spojeni s K.S. mi to už vůbec nesedí."

Beru, ze se jedna o zkratkovite a nepresne vyjadreni. Jedna se o skupinu majetnych, v podminkach CR majetkove vlivnou skupinu, ktera ale predstavuje minoritu poctem v CR, ktera si v ramci predchozich majetkovych zmen osvojila velmi rychle velmi znacny majetek, a tim se stala nesmirne vlivnou.

Tento vliv ale nedokazala pretavit v uspech cele CR, a tim prokazala, ze sve majetky neumi spravovat ve prospech cele CR. Tim se postupne ztraci historicky tradicni opodstatneni nerovnomerneho cleneni majetku. I touto elitou inspirovane reformy lze tez chapat jako snahu neproduktivnich pijavic najit dalsi zdroj, ke kteremu by se mohli prisat po te co vycerpali ty predchozi. Na CR prilis mnoho zlodejskych Madoffu a malo vizionarskych a schopnych Gatesu (alespon v tradicnim ceskem prebirani a vylepsovani cizich myslenek).

Pokud majetkove elity nedokazi spravovat majetky, ktere si casto podivnym zpusobem osvojily v dobe Divokeho Vychodu, ve prospech cele spolecnosti (i vetsiny mene majetnych), pokud nedokazi branit krizim, tak je logicke, pokud v techto krizich jako neschopne majetkove elity odumrou a jsou nahrazeny schopnejsimi elitami, ktere si jejich majetky osvoji. CR nepotrebuje Nove Cechy (po vzoru Novych Rusu), ale schopne.

Je proto celkem logicke, ze drive nebo pozdeji musi zdejsi politicke a majetkove elity dopadnout jako zminenena zdegenerovana francouzska slechta a ciste z duvodu efektivniho fungovani trzni spolecnosti o majetek prijdou oni nebo jejich potomci. Pusobeni spravedliveho samocisticiho trhu i v teto oblasti lze branit ale je to jen odklad.

Z pohledu uspechu cele spolecnosti neni duvod jejich agonii prodluzovat a je vhodne nebrzdit podminky, aby o tento majetek, ktery zrejme nabyli na zaklade zasluh predku, korupce, komunisticke minulosti, prislusnosti k tajnym sluzbam nebo jinych konexi, pripadne souhry nahod, nikoliv na zaklade vlastni tvorivosti, prisli. Navic pokud predstavitele techto elit preferuji postupy, vedouci k dalsimu hromadeni majetku k nim a nikoliv napravy nedostatku (korupce), dopousteji se za krize jen urychleni budouciho majetkoveho prevratu, kdy dojde ke spravedlivejsimu rozdeleni majetku talentovanejsim.

"Z časových důvodů nejsem schopen reagovat na všechny myšlenky ve Vašem příspěvku."

Chapu. Ja jsem presvedcen, ze nejen z casovych duvodu.

"Pouze chci říct, že na rozdíl od Vás věřím našim lidem"

V tom se shodneme. Lidem verim. Neverim politikum (vsem) a soucasnym majetkovym elitam, ktere s ohledem na kontrast vetsinoveho zpusobu nabyti majetku a vetsinovou neschopnost jej tvorive rozvijet a spravovat ve prospech obcanu cele CR postupne ztraceji k nemu legitimitu.

"(a po těchto volbách ještě víc),"

Tyto volby jsou jen zakonitou zastavkou na delsi ci kratsi ceste ke zmineemu novemu rozdani karet. Pripadne vitezstvi socanu by tuto cestu jen zbytecne prodlouzilo.

"že jsou schopni převzít, konečně po dvaceti letech přešlapování a chybování,"

souhlasim, s Vami, pouze pripominam, ze se jedna o dvacet let preslapovani a chybovani nikoliv duverivych obcanu CR, ale jejich politickych a mejtkovych elit.

"svůj osud do svých rukou."

Domnivam se, ze se k tomu teprve schyluje. Soucasne politicke a majetkove elity musi jeste dokoncit svoji historickou roli (podobne jako kdyz tanky kompromitovaly v 68 ideu socialismu s lidskou tvari) a plne realizovat sve planovane reformy tak, aby diletanstvi elit a jejich zesilujici hrabani do vlastni kapsy bez vytvareni novych tvorivych prilezitosti pro mlade a talentovane (srovnejte si jen moznosti mladych generaci po devadesatem, ktere obsazovaly volna mista a dnesni situaci casto vice kvalifikovanych mladych, kteri vsude narazeji na obsazene pozice ctyricatniky dinosaury a pritom si jsou jisti, ze jsou lepsi - generacni stret je blizky).

"Nemám ani páru(stejně jako většina lidí na těchto stránkách), kde budeme za čtyři roky."

Ja zde vykresluji sve scenare a jsem zvedav, zda se naplni. Bude podle mne uspokojive, kdyz se behem zminenych ctyr let vytvori podminky, ktere pak mladi hledajici uplatneni jiz jen dotahnou k tehdy potrebnemu novemu rozdani majetkovych karet. Je ovsem mozne, ze az tak dramaticke to nebude a neschopne elity pripominajici svoji kvalitou normalizacni starce v UV budou manevrovat a lavirovat do posledniho dechu. Snad se mladi talentovani dravci vuci nim trzne uplatni a neschopni na cele nebudou zneuzivat moc k deformovani trhu v obrane pred ozdravnou roli krize, ktera by mela vest k jejich odumreni a k tomu, ze bude dana sance novym.
10. 06. 2010 | 03:29

prirodovedec napsal(a):

Belgican: "Potřeba bolestivých reforem je zřejmá."

Mne nikoliv. Pokud by CR mela shopne majetkove a politicke elity, zvladly by to bez politickych hesel typu "nutne reformy". Jedna se proste o profesionalni reseni praktickych problemu velkeho rozsahu.

Protoze uvedene elity trpi v jinem smeru slepotou podobnou te starych komancu tj. virou v brozurkove fraze vulgarniho prevypraveni neoliberalismu, ktery i v puvodni verzi je v mych ocich prekonan komplexnejsimi pristupy (viz aplikace teorie her), je pro mne zrejme, ze na profesionalni zvladnuti zminenych problemu nemaji. Coz tyto elity prokazaly za uplynula desetileti. Pokud by mely, system by se stabilizoval vecnymi opatrenimi, takto jej budou stabilizovat priruckovymi reformami, ktere v mnoha ohledech podle mne budou diletantske a misto stabilizace prispeji k druhemu reseni - tj. novemu rozdani karet.

"Že tyto reformy budou provedeny je nyní pravděpodobnější, než kdyby vyhrála volby levice."

S tim souhlasim. Lokalne, lidsky, konkretne, je mi lito, ze reformy postihnou predevsim oblasti konentrace tvurcich skupin a jedincu - AV a VS. Tak jak to byva v historii caste, budou promrhany mnohe talenty, ktere se rozutecou do sveta diky reformam VS a AV. Jak rikavaji reformatori: Kdyz se kaci les ...

Na druhe strane reformy vitam nejen pro to, ze bud mit co glosovat, ale ze priblizi ten potrebny moment trzniho zaniku tech neschopnych soucasnych a majetkovych elit.

"Kdy tyto reformy ponesou ovoce nevím."

Doufam, ze ve smyslu, ktery jsem vypsal vyse, ze jej prinesou brzy. Kazdopadne je nadeje na zvyseni oscilaci systemu, napr. v pripade vitezstvi levice v pristich volbach se ji bude daleko snazeji prosazovat institut majetkovych priznani, nektere retroaktivity, naproste predefinovani nekterych reforem aj. Temito kroky pak po obdobi zkompromitovani soucasnych pravicovych elit se podobne vice zkompromituji i elity levicove a zmeny budou blize.

"Zajisté budou politici pravice chybovat"

Souhlas. Svoji kvalitou pro to maji naproste predpoklady.

"a s určitostí vím, že se levice bude snažit z každé chyby vytěžit maximum."

S ohledem na kvality levice pred volbami o tom maximu mam silne pochybnosti, snazit se budou, ale domnivam se, ze za urcitych okolnosti nebude treba ani maximum, aby jim priste vyrazne vitezstvi spadlo do klina.

Kazdopadne my nekteri se tu budeme bavit na maximum. :)

"Jenže lepší program nikdy nenabídnou."

To je vec uhlu pohledu a osobniho a skupinoveho zajmu. Pro Vas nikoliv. Pro VS a AV by zrejme po techto volbach meli. Po pristich volbach jiz jen posbiraji "zbytky".

"To by se muselo na levém křídle moc změnit, aby nedošlo k obdobnému vákuu jako po shození vlády loni."

Vidite v tom se lisime. Ja podobna vakua, kdy neschopni diletanti na cele statu neskodi tem schopnym obcanum povazuji za obdobi uspesna a ulevna.

"Jediná pravice je momentálně schopna vést tuto republiku."

Nadherne heslo - neco jako veta K.S. verneho pravicoveho volice s jeho virou uhlirskou. ALe dam Vam za pravdu - diky vysledkum ve volbach ano. Jedine pravice. Vsak to celou dobu rikam, at vede. Vedte!

"Jediná pravice má členy schopné postavit se vedení v případě nutnosti."

Ktera pravice? Ktere cleny? Kteremu vedeni? Ano souhlasim. Nadeji pro zminene zmeny je, ze pravice muze byt snadno rozhadana - viz mafiani a velrybari z JC, SC, StC a Prahy bojujici s Vondrou pred sjezdem ODS. Z hlediska mnou videnych budoucich zmen je to nadejne. Samozrejme i u TOP zajmy Starostu v urceni dani, byvalych lidovcu a tzv. mladych z ED, US a ODA, kteri jsou v TOP jsou potencialne protichudne. Slibna jsou i zpresnovani Johna Bartou. Podobne na levici, kde vedeni ted neni jsou klany, ktere take budou bojovat.
10. 06. 2010 | 03:31

prirodovedec napsal(a):

Belgican: "Jediná pravice má pro tuto republiku pozitivní vizi do budoucna."

Zatim ji ovsem jeste neprezentovala. :) Svoji vizi noveho rozdani i majetkovych karet povazuji za pozitivnejsi zejmena pro mlade.
Rikam, ti neschopni starsi ctyricatnici prokazali svoji neschopnost v prubehu uplynulych dvaceti let a temer Vas pripravili o budoucnost svoji neschopnosti spravovat podivne osvojene majetky. Neni Vasi povinnosti je respektovat a hrat podle jejich pravidel. Svet je Vas a to co si vezmete Vase bude a vytvorite si sva pravidla. Jen dejte pozor, jak na tom budete jako ctyricatnici.

Zkratka dosavadni politicke a majetkove elity za dvacet let zklamaly a vycerpaly se a pouze brani zmenam pusobeni ozdravneho mladi, ktere pouze kampanovite usmernuji.

"Co má levice?"

Vubec nic. :) Chvala bohu. Proto ma ta jeji zkompromitovana garnitura delsi budoucnost a moznost korekci po ctyrech a vice letech. Ma pak v rukou urychleni potrebnych zmen.

"Zkuste proměnit v posledním odstavci slova pravice a levice. Nepasuje to co?"

Pokud by volby dopadly opacne - zkusil jsem to a fungovalo to. Protoze prohrali, nefunguje to. Ale jak rikam, jim patri budoucnost (ale jen kratce). Maji nadeji na senatni volby - staci strasit moznosti vracet zakony snemovne pri vyhre v senatu. Maji sanci na komunalni volby, maji sanci za ctyri roky. Ta jejich sance je ale iluzorni, protoze jak psal Michl, CR vlastne oddluzit nelze, jen stabilizovat vysi zadluzeni za mnoho let a pri kouzelnem rustu a dobre rizene inflaci.

Obvykle v takovych situacich prichazeji valky (muze byt v pripade krachu USA nebo EU), revoluce (viz postupna radikalizace jizni Evropy) nastava stehovani narodu (ovladnuti Evropy islamem), dochazi k rasovym stretum (postupna majorita Romu v CR) nebo prichazeji akcelerujici prirodni katastrofy (caste povodne, sopky, porucha jaderne elektrarny, teroristicke utoky).

Hezky vecer a berte to v klidu jako takovu Metropolis ci 2O84 vizi. :)
10. 06. 2010 | 03:33

Jeník napsal(a):

To Rumcajs -kdo s tebou nesouhlasí, tak je buď socan, nebo komouš, když začneš dále přitvrzovat, tak člen milice a nakonec StBák.
Pan Stejskal, kterého si vážím mi promine - ale ty jsi Rumcajsi normální vůl, kterej má rád těžkou práci a hlavu vypatlanou. Jedině čím jsi ji schopen naplnit, to je rauš po 10 pivkách. Takové tupouny ta chamraď co ukradla volby potřebuje - tupé stádo vypitých mozků, které umí dokola omýlat jejich poučky. Nejsi náhodou skrytej Václav Spravedlivý ?
10. 06. 2010 | 05:52

Rumcajs napsal(a):

Jeník:

Tak von ti někdo ukradl volby,Jeníku ? Že by si chtěl s 22% poskládat většinu ? No hlavu na to máš, ale my co máme dochozenou ZŠ, my víme, že to nestačí.

Díky své podivné zálibě dělat rukama, jsem potkal spoustu inteligentů jako jsi ty. Nevadíte mi. Dokud vás nebude víc jak 50%, jsem v poho.
10. 06. 2010 | 07:35

Pocestny napsal(a):

Belgičan
jsem na vás převěsil Stalkera, se omlouvám, ale tak to tu chodí.

Povšimněte si toho dětinského sobectví....
Tahle generace Klausovejch normalizačních šediváků tu dvacet let předvádí, co se stane, když náhle odeberete z koncentráku plot.

Muklovská samospráva dle muklovských pravidel....

Prožrali budoucnost nám, to už v normalizaci, tím, jak tuhle zemi přivedli pod Husákem k bankrotu systému, pak tu předvedli dvacet let dle hesla "urvi a střel", prožrali budoucnost i našim dětem, teď hledají, na koho by to svedli.

Od roku 1998 jde vše v téhle zemi za nimi, oni to prostě neunesou, mukl může povýšit na bachaře, ale to co vytváří, bude dále jen ten kriminál.

Naopak, je tu výrazný trend ten kriminál zase budovat pro "bezpečné stárnutí".

Generace celoživotních dětí, hračky ano, odpovědnost ne....
Zde je názorně demonstrován střet rozumu jedince a emoce tlupy.

Jsou tu i tací, kdo předstírají, že ta emoce tlupy má nějaký rozumový základ. Obecně jím bývá falešná ješitnost a chronické sobectví.
10. 06. 2010 | 09:10

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Nepripisujte to nespravne generaci. :) Pokud pristoupim na to Vase, ze Husakuv Komancov jde za starsimi, tak Klausovsky Havlov a prohlubujici se Al Calouskov jiz jde za Vami. Nevudte zbabely a alespon obcas se prihlaste ke sve zodpovednosti i te generacni, kterou mate tak rad.

Sam jste mne nazval Tarkovskeho :) Stalkerem a bezesporu jsem zde rad pruvodcem do Zony i pro Vas. (pokud nevite o cem mluvim - byla doba i pred internetem a ne vsechny terminy jsou odvozeny od nej :) - vyhledani Vas poinformuje).

Vas hrdy prirodovedec Stalker. :)
10. 06. 2010 | 09:27

Dalik napsal(a):

Dobrý den všichni ! Pane Pocestný už se vážně na to nemohu koukat co Vy zde předvádíte !Většina lidí se snažila i za minulé éry poctivě pracovat a ani ve snu je nenapadlo že by prožírali jak zde tvrdíte svým dětem budoucnost ! Vše je o tom že zloději byli a budou i nadále fungovat v každém režimu ! S tím se asi budeme muset smířit ! Já bych doporučoval vícero pánům zde zažádat si o lázně ! Je tam pohoda klídek , spousta zábavných paniček které jen čekají na potěšení ! Zkuste to také pane Pocestný ,odpočinete si a poznáte kouzlo přírody ! Zabývat se stále tím kdo koho okradl je deprimující ! Zdravím Dalimír.
10. 06. 2010 | 09:45

zdesta napsal(a):

SuP : Pane,vy jste zde uváděl nějaké procenta v souvislosti s nějakým parazitováním.Čili nějaký přepočet k nějakému množství,udávající oněch 8,5%.Já jsem jen uvedl,že ty ostatní procentuální údaje nejsou nijak vysoké.Vaše ironie,že jsem si musel dát s tím moc práce není na místě,stačí si kliknout na výsledky voleb.Ohledně parazitování nemám zas tak moc jasno jak Vy.Je otázkou, zda na společnosti neperazituje víc nějaký ten "Pitra"(je jich dost)než nějaký Lájoš z Kladna. Tady si nejsem zase tak jist, kdo si naparazituje víc.Jestli asociálové(neznám jejich přesný počet)nebo ti druzí.Tož tak pane.
10. 06. 2010 | 10:00

Vico napsal(a):

Bohužel nemohu sloužit odkazem, ale dle ministerských odhadů byla kvantifikována suma, která je neoprávněně vyplácena na "falešnou" nemocenskou, sociální podpory a podpory v nezaměnanosti, neoprávněné částečné invalidní důchody atd. Za pět let to dělá dost velkou sumu - 14 miliard.

Přesně tolik, kolik možná bude po prohraném arbitrážním sporu vyplaceno panu Šťávovi, nebo zhruba kolik musela naše republika zaplatit za Železného.

Zdesta argumentuje dobře.
10. 06. 2010 | 10:28

zdesta napsal(a):

Tenco. S mojí angličtinou je to asi tak slavné,jak s mojím močením.(žeru Prostenal.)Já se v tomto diskuzním prostoru motám tak 1,5roku.(přibližně)Když si čtu některé výlevy,tak si vždycky vzpomenu na jednoho maníka v podniku.Dělal šéfa na zvláštních úkolech.Takový nerudný tlouštík,chodící v koženém kabátu.Jmenoval se Červenka (sakra že by Kulhavka?)ne, určitě Červenka. Ten když otevřel ventil,tak se se z něj valit gejzír nadřazenosti,blbosti a demagogie.Dříve jsem zde na některé příspěvky reagoval s největším vypětí sil,abych nebyl sprostý a vulgární.Dnes se tomu směju. Měj se.
10. 06. 2010 | 10:34

SuP napsal(a):

Zdesto -
Považuji Vás za rozumného diskutéra "z druhé strany", nikoliv za aktivního socana. Nicméně koukal jsem na ten svůj inkriminovaný příspěvek a ta procenta v něm vůbec nejsou to podstatné. Zřejmě jak neumím správně gradovat svá sdělení, stalo se, že v něm zapadlo to podstatné a to byl pláč zdejších aktivních socanů nad nepochopením volebního "programu" (spíš pogromu) voličskou veřejností, v jehož důsledku nebyli pověřeni zbytečným pokusem ustavit funkční vládu. A doložil jsem to procenty a jejich faktickou hodnotou. Tedy mě ani nenapadlo tady zdůrazňovat že strany možné koalice na tom jsou líp.
Mrzí mě, že (nejen u Vás) politické sympatie, které diskutanti sdílejí nebo preferují, tolik deformují jejich schopnost správně interpretovat sdělení oponenta.
10. 06. 2010 | 10:55

Pocestny napsal(a):

Přírodovědče, jaký je průměrný věk ve sněmovně, senátu, exekutivě???

To je právě ten omyl, pane, bordel ve státě jde za těmi, kdo ho v něm dělají...

Jo, udělejme si soupis osob, které pracovaly v jakékoliv vyšší nomenklaturní posici eráru, oba se vašim řečem vesele zasmějeme.

Mám už opravdu plné zuby těch vašich dezinterpretací, toho, co napíšu já, někdo jiný, toho, co se stane.

Pak tu totiž čtu zoufalé proslovy třeba Vica, který dodnes nepochopil, že v kause Šťáva je to jen a jen o tom, že my z rozpočtu zatáhneme rozhodnutí eráru, které říká, že Šťáva je "příliš nedůvěryhodný", aby mohl vyrábět plasmu za poloviční cenu, než důvěryhodní z okruhu socialistických privatizátorů místních výroben krevních derivátů.

Přál bych vám oběma konfrontaci s právem ne s místním Ministerstvem Bezpráví, venku byste za tyhle řeči už dávno přišli o vlastní barák.

To jen u nás je pomluva beztrestná, jakmile jí socané odhajlují na schůzi.

P:S:
Zapomeňte na Tarkovského, stalker je termín označující IT opruse...-)
10. 06. 2010 | 11:02

SuP napsal(a):

Vico -
Nechtějte mi namluvit, že zrovna VY nechápete, v čem spočívá to "moje" parazitování volitelů ČSSD na ostatních. Předpokládám, že moc dobře víte, že o nějakých mizerných 14/5=2,2mld neoprávněně vyplacených/odebraných dávek je směšných. A že tudíž dobře víte, že mi jde o mizerný výkon státní správy se všemi neskutečnými ztrátami za období 2002 až 2006, kdy byli socani u kormidla a ztrátami v důsledku cíleného bojkotu výkonu státní správy 2006 až 2009, kdy byli socani v opozici. Všimněte si, že zcela programově užívám "u kormidla", ne "u vesla". U vesla se totiž musí dřít. S kormidlem by se to mělo umět.
10. 06. 2010 | 11:18

Vico napsal(a):

SuP : jelikož se sem stejně jako vy především chodím bavit, jsem dalek toho, abych zadarmo /to nedělá ani kuře/ si dal tu práci a nějak faktograficky dokumentoval výkonnost státní správy. Už dopředu vím, že by mi po úmorné snaze vyšla jedna dlouhá bílá nepřerušovaná čára.

Když tu vytasím různé orwellovské komise ustanovené za pravicových vlád, jejichž úkolem bylo omezit byrokracii, tak vy mi najdete opačný příklad, který spáchali socani.Takhle se tu můžeme šermovat do večera, ale ani mne ani vás, to neživí /leda, že bych nastoupil místo Tvrdíka a vy místo Dalíka/.


Pocestný : Já nehodnotím kauzu Šťáva nebo kauzu Železný z tzv. "vyššího principu mravního", ale zhlediska erárních výdajů.Je to úvaha čistě aritmetická, jednoduchá a srovnávací. Téma těchto voleb bylo a této vlády bude "rozpočtová odpovědnost". Takže nejsem nijak off topic.

Kdybych však už byl instalován místo Tvrdíka :-) a byl placen za demagogii, tak bych řekl : Musíme být rozpočtově odpovědní, abysme měli z čeho zaplatit Šťávovi /a komu ještě?/
10. 06. 2010 | 11:44

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Rekl bych tentokrat rozchod vlidne neshodny.

Ja se vidim jako Tarkovskeho Stalker (inspirovan Vami - bral jsem to jako vystiznou pochvalu :) ) Vy men vidite jako stalkera dle IT. Kazdy sve.

Je celkem mozne, ze i ten puvodni pruvodce Zonou by natury neklidne jako Vy "opruzoval".

A i ja mam plne zuby Vaśich ...interpretaci.

Ale asi s tim oba vyzijeme.
10. 06. 2010 | 11:56

SuP napsal(a):

Vico -
Rozdíl v našich pohledech asi spočívá v pohledu na podnikání. Já si představuji, že pokud má stát fungovat a prosperovat, musí se řídit podobně jako firma, která mi patří. Pokud to neumím, tak nemůžu podnikat, protože neumím rozhodovat, co je kdy kde vhodnější a výhodnější pro daný cíl.
Jelikož pro socana je "podnikání" sprosté slovo, z principu nepodniká. Socan může umět řídit firmu, ale protože z principu nepodniká, neřídí firmu svou, ale něčí. Tudíž jeho motivace ke kladnému výsledku je podstatně vlažnější (pokud vůbec je). Proto socan v čele státu vždycky prošustruje víc než ten druhý (všimněte si, že nepíšu "ukradne víc"). Prošustruje, neb chce být oblíben a nemá k tomu jiné předpoklady. Proto se taky čas od času vlády musí střídat.
10. 06. 2010 | 13:26

Pocestny napsal(a):

Vico,
jediný správný pohled je tento - erár zmastil výběrovku, my to zaplatíme.
Je opravdu poněkud socanské si vybírat, jestli je pán takovej kabrňák že mu zaplatíme, nebo radši "podržíme zřetel na státní finance"...

Stojím naprosto pevně na straně jedince, Bojar není mentor, byl ministrem, on se nemá co zabývat LarryFlintismem podnikatele, ale nabídkou firmy. Pokud je tato lepší než nabídka spolku socialistických pokryteckých zlodějů, nelze ji nepřijmout.

Právní stát a kapitalismus není "jánabráchu", jak je to tu dvacet let provozováno.

Proto platíme ty nehorázné latě, za debilitu a trivialitu malých zlodějských mrv na erárních židlích.

Jak dlouho tu chcete provozovat tuhle kleptokracii?

Jen ať ŠŤáva dostane, co mu náleží, jen když si do toho socan a modrej nepřipíše další postižené offshory a nepokusí se skrze tapíra Šnajdra vyplatit odškodné ještě věma dalším firmám, které jsou psané na "neznámého pachatele".

Pak bych tu arbitráž rozdělil mezi historicky všchny "státem zainteresované a exekuoval jejich majetek do výše dluhu.

Jednoduché, preventivní, účinné.
Holt někdo musí začít trpět, demise je laciné řešení.
10. 06. 2010 | 13:37

Dalimír napsal(a):

Trpět už měli dávno všichni ti co všechno rozkradli , jejich jména jsou dobře známá ! Bez rozdílu ,cocan nebo krocan od prava ! Zdravím Dal.@
10. 06. 2010 | 13:51

Vico napsal(a):

SuP,Pocestný: Blog už slezl z nástěnky. Židle jsou příslovečně nohama navrch. Tak jenom závěrem.

SuP : Otázkou je, zda-li ti, kteří se ujali vládního kormidla za "modré" jsou ti podnikatelé,o kterých mluvíte. Já si zase myslím, že jsou naprosto ze stejného hnízda a se zhruba stejnými vlastnostmi, ale s jinou rétorikou. To, že se mají vlády střídat, je i můj názor.

Pocestný : ach ta komunikace. Naschvál jsem podtrhl,že ty kauzy nehodnotím z "vyššího principu mravního".

Kdybych však přijal ten váš vyšší level, soudím, že těch tak či jinak poškozených "Šťávů" by byla nekonečná řada a jejich oprávněné nároky včetně sankčních úroků obrovské.

Já vám to naznačuji pořád. Ti malí Šťávové, pokud chtějí přežít, si život v tom vysokém levelu nemohou lajsnout.

I Spravedlivých může být tak maximálně do tuctu. Větší množství by státní rozpočet neunesl.
10. 06. 2010 | 13:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy