Vítězství pravice je povolební mýtus

16. 06. 2010 | 07:03
Přečteno 12860 krát
V mediích i v některých politických kruzích se po volbách do Poslanecké sněmovny ujal mýtus, který zní zhruba takto: ve volbách zvítězila pravice, a to zejména proto, že si rozhodující počet voličů, obávající se řeckého scénáře, přeje razantní „pravicové“ reformy.

Ve skutečnosti ovšem s programem takových reforem kandidovala jen TOP 09 a, s jejich mírnější verzí, i Občanská demokratická strana. Třetí strana formující se vládní koalice, Věci veřejné, (neo-liberální) ekonomické reformy jako prioritu naopak neakcentovala.

Kladla především důraz na boj s korupcí nebo zavedení institutů přímé demokracie. Pokud jde o ekonomické reformy, slibovali véčkaři na jedné straně šetřit (například osekáním armádních výdajů), ale zároveň chtěla strana být „sociálně citlivá“. Plánovala tedy například zrušit zdravotnické poplatky.

Procentuální velikost voličské základny stran jasně pravicových tedy čítá 36 procent (20 procent ODS, 16 procent TOP 09). Strana VV se sice nakonec rozhodla vyjednávat o vládní koalici s těmito stranami, ale její motivy byly poněkud jiné, než že by se jasně hlásila k fiskální a ekonomické filozofii ODS a TOP 09.

Roli hrála například nechuť VV k sociální demokracii v její současné podobě, zejména pak k osobě Jiřího Paroubka. Neméně důležitým faktorem byla povolební aritmetika. Kdyby se totiž například do PS probojovali lidovci, a ČSSD měla jen o několik procent hlasů více, lze si VV klidně představit v této středo-levé koalici, v níž by hlavními hesly nebyly „pravicové“ ekonomické reformy, ale například boj s korupcí a přímá demokracie.

Uvažování ve stylu „co by bylo, kdyby“ samozřejmě v politice neplatí, skutečnost je prostě taková, že VV jednají o vládní koalici s ODS a TOP 09. Přesto je třeba na mýtus o silném mandátu daném voliči koalici k radikálním reformám upozorňovat, neboť na něj může budoucí vláda i strany vládní koalice krutě doplatit.

Jaká je skutečná podpora pro reformy, a pro jaké, bude totiž rozhodovat i o veřejné podpoře pro vládu a jednotlivé strany vládní koalice. Aktivistické ujišťování velké části médií, že jsme na správné cestě, a že ve volbách zvítězila ekonomická racionalita i fiskální odpovědnost, může narazit do zdi reality. Tedy do odporu značné části veřejnosti proti příliš radikálním reformám.

Koneckonců i v procentuálním součtu mají ODS, TOP 09 a VV „jen“ 46 procent hlasů. V českém volebním systému se sice oněch 46 procent přetavilo do 118-ti mandátů, jenže to je většina politická, nikoliv většina občanů. Nebylo by od věci, kdyby se příští vládní koalice zajímala o to, co si myslí oněch 54 procent občanů, kteří nedali potenciálním vládním stranám hlas.

Pokud by byly strany rodící se vládní koalice ochotny jít do radikálních reforem i navzdory možnému propadu preferencí nebo sociálnímu neklidu, museli by v jistém ohledu před nimi smeknout i jejich kritici. Byl by to přinejmenším projev pevného přesvědčení i odmítnutí populismu, co je v české politice neobvyklé.

Jenže zejména obě nové strany, TOP 09 a VV, se musí na politické scéně teprve etablovat, a pokud nechtějí být stranami na jedno použití, budou se muset poprat s veřejným míněním, jež nemusí být radikálním reformám nakloněno. Ignorování takového scénáře by mohlo vládní koalici zlikvidovat dřív, než vůbec něco kloudného udělá, protože například už neúspěch v podzimních komunálních volbách by vyvolal v těchto stranách paniku. (Více k tomu viz. můj dřívější text).

Bez rizika není případný propad ve veřejném mínění ani pro ODS, protože v její podobě sestavuje vládu strana, která ve volbách nejen skončila až druhá, ale navíc utrpěla zdaleka největší ztráty (ve srovnání s rokem 2006 propad o 16 procent, rovnající se ztrátě 800 000 voličů).

Ti tvůrci veřejného mínění, kteří si radikální reformy přejí, by tedy možná měli být poněkud opatrnější ve svém zjednodušujícím ujišťování, že voliči poskytli jasný mandát pravicové koalici, aby Českou republiku tvrdými reformami uchránila před údajně jinak nevyhnutelnou cestou k řeckému scénáři.

Mnohá „budovatelská“ vzepětí v historii, jež jsou údajně zaštítěna neprůstřelnou racionalitou i podporou „lidu“, končí fiaskem, protože vycházejí více ze zbožných přání než ze střízlivých odhadů situace. Propagandisté, kteří aktivisticky vytvářejí falešný obraz reality, často jen přispívají k tomu, že když se údajně „dobré dílo“ nezdaří nebo není přijato „lidem“, protireakce bývají o to extrémnější.

Deník Referendum, 15.6.2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Přání otcem myšlenky.
16. 06. 2010 | 07:15

yara ze země krys napsal(a):

Pehe, už zase lžeš, cituji:
Roli hrála například nechuť VV k sociální demokracii v její současné podobě, zejména pak k osobě Jiřího Paroubka.
Vždyť to není pravda, ČSSD šila do VV jako pominutá. Takhle se k možným potenciálním prtnerům může chovat jenom hlupák!
Už zase překrucuješ fakta! Navíc jde to vše dnes na NETu dohledat!
16. 06. 2010 | 07:17

Naštvaný napsal(a):

No tak, Pehýku, nebreč.
16. 06. 2010 | 07:20

Alex napsal(a):

Je to tak. Ovšem jsou tu dva otazníky. Jeden nad VV, protože je otázkou, jak se VV poperou s tím vlastním programem tváří v tvář v koalici s ODS a TOP. Ono z náznaků vyplývá, že u nich může klidně dojít ke změně znaménka + v -.
Druhý otazník je nad těmi radikálními reformami. Ona obecně radikální reforma může být ve svém významu v jádru dobrá a nebo naopak až devastující.
16. 06. 2010 | 07:29

jipindripich napsal(a):

Možná by bylo dobré si vlastně připomenout o co v jádru věci jde zainteresovaným politickým stranám především.
Vzhledem k tomu, že žádná politika nevzniká z pouhého rozmaru a vycucnutí prstu, nýbrž na základě společensko-ekonomické situace v čase a prostoru zainteresovaných skupin, či jedinců, tak lze jistě s velkou dávkou jistoty čekat kroky vedoucí k upevnění své ekonomické základny.
Reforma je pouze pojmenování zprofanovaného termínu privatizace, protože sponzoři jednotlivých partají dobře vědí, že by na privatizaci sociálních služeb nikoho nepřilákali.
O to šlo před čtyřmi roky a jde o to znovu.
Aby se však věc podařila, je třeba uspět nejenom v legislativě, ale i v exekutivě a to autor blogu s odkazem na populistickou součást možné trojkoalice správně zmínil a vystihl.
A že radikální účelové řešení čehokoliv vyvolává extrémní reakce je stejná jistota jako trvzení o hrncích a pokličkách.
V tom má autor taky pravdu.
16. 06. 2010 | 07:53

Reedoc napsal(a):

Politici, ať praví nebo leví, mají blaho státu a občanů na háku a proto je nízká volební účast jen výsledkem nedůvěry občanů v opakující se povolební experimenty.
V politice, až na světlé vyjímky, nenajdeme lidi s vnitřní odpovědností, lídři stran jsou pouze průměrní, strany pak taky a v PS vytváří dinosauři jen hromady tlejících exkrementů.
16. 06. 2010 | 07:53

yara ze země krys napsal(a):

Alexovi:
Máte pravdu, pokud se reformy přeženou, může se dostat ekonomika státu do recese, nebude totiž na trhu dostatek peněz, zboží a služby nebude nikdo kupovat atd. Samozřejmě na stole je otázka spravedlivého rozdělování peněz, jestli je vemete někomu kdo skutečně vytváří hodnoty nebo někomu kdo jen tyje ze společné práce. Jsou tu celé skupiny lidí, kteří dostávají peníze za nic, ovšem jak a kdo spravedlivě rozhodne o míře a správném rozdělování vynakládaných peněz? Já bych např. šáhl na různé vymoženosti
třeba bývalým policajtům, vojákům a stbákům,které obyčejní lidé nemají ani náhodou, rovněž je třeba provětrat různé sociální výdaje MPSV, které jdou
vniveč. O předražených státních zakázkách a podivných tendrech ministerstev a státních úřadů ani nemluvím.
16. 06. 2010 | 07:53

Béda napsal(a):

Řekl bych to asi takhle. Reformovat se musí!

Namísto slibovaného snižování daní bude povinné zvyšování daní.

Namísto plnění priorit z programu VV bude plnění druhořadých věcí,aby se neřeklo, anebo předstírané plnění.

Cílem a výsledkem reformy bude, že zastřený klientelismus, přejde do své otevřené formy hned poté co si akcionáři stran v čele s p. Bakalou stransformují státní majetek.

A šetřit se bude jako předtím. Zárukou je největší šetřil p. Kalousek - mistr "velevýhodných" nevypověditelních smluv.

Otázkou bude akorát, jestli lid obecný - volič prokoukne tu habaďůru ještě do podzimních voleb, anebo až poté. A pak se začnou dít věci.
16. 06. 2010 | 08:00

Tupelo napsal(a):

Jsem zvedav jak se zachovaji volici VV po vladnuti s pravicovymi stranami. Pokud se rekrutuji hlavne z rad byvalych volicu CSSD, lze vskutku ocekavat masivni ustup uz pri nejblizsich podzimnich volbach.

Rovnez bude zajimave, jak se zachovaji nevolici. Lze se domnivat, ze u nich bude prevaha levicovych volicu (s obecne mensi chuti chodit k volbam, bohuzel - jejich chyba); po medialni masazi reckym dluhem pravicovy volic vetsinove zrejme k volbam prisel. Volicu ODS a fajfky je dohromady priblizne 20% z celkoveho poctu volicu, coz opravdu neni vubec silny mandat pro silne pravicove reformy.

Kdyz jsme u tech reforem, kde je alfou a omegou tzv. setreni ala ceska pravice, stoji za zaznamenani tento clanek:

Amerika varuje Evropu před drastickými rozpočtovými škrty - http://www.blisty.cz/2010/6...

Krugman (Nobelova cena za ekonomii):
"Správné je dělat věci, které omezí výdaje a zvýší státní příjem, až se hospodářství zotavilo. Je nutno počkat, až ekonomika posílí natolik, že vládní škrty dokáže absorbovat. Avšak jestřábi pořadují škrty v době, kdy nezaměstnanost ještě pořád dosahuje rekordních výšek - nikoliv proto, že by to požadovaly trhy, nikoliv proto, že to nějak změní dlouhodobé finanční vyhlídky, ale protože si myslíme, že trhy to možná někdy v budoucnosti budou vyžadovat. Naprostá pošetilost, která pózuje jako moudrost. Neuvěřitelné."

Wolf (hospodářský komentátor deníku Financial Times):
"Fascinuje mě - a děsí - předkeynesiánský přístup, jaký se s premiérem Cameronem snažíte zaujmout vůči britským finančním problémům. Uvědomte si: vnutit nesmyslně bídu národu není moudrou politikou, ale známkou pošetilosti."

Lachmann (konzervativni American Enterprise Institute):
"Je to všechno otázkou rovnováhy mezi krátkodobou a střednědobou perspektivou. Musíme mít plán na obnovení fiskální stability ve střednědobé perspektivě. Avšak pokud Evropa nyní začne realizovat škrty, způsobí si znovu opravdu velkou hospodářskou krizi."
16. 06. 2010 | 08:01

rustiky napsal(a):

Proč si všichni myslí, že Věcím veřejným jde o program strany. Konečně pochopte - jde jim o koryta a všechno ostatní je jim u pr.....e. To se jenom tak tváří a čekají už na tu dobu, až jim už konečně bude plat padat do vlastní kapsy.
16. 06. 2010 | 08:09

Vico napsal(a):

Blogerka- herečka-politička Vašáryová zde asi před půlrokem kroutila hlavou nad slovenskou veřejností, která, považte, míní něco jiného, než "mienkotvorná média".

Naši "mienkotvorní" Kojzaříci zejména ti emotivní nám tu vytvářejí realitu jihoafrického stadionu, kterou teď denně můžeme sledovat na obrazovce. Ze svých jednotónových ale hlučných vuvuzel troubí a troubí a troubí. Tupě, jednotónově a nahlas.

V tomhle se Beethowenova klavírní sonáta Měsíčního svitu opravdu hrát nedá...
16. 06. 2010 | 08:12

Míval napsal(a):

Myslím, že pan Pehe nelže, ani nevyhlašuje nějaká přání. Stačí se podívat na studenty - dle médií jednoznačná záruka té správné, pravé budoucnosti. A beze zbytku to platilo až do prvního náznaku, že placení školného je míněno zcela vážně. Zdá se, že především těm nejmladším, kteří ve volbách "na zkoušku" volili TOP naprosto většinově, se s prvním závanem reality mění hodnoty.
A to se školné jeví tím nejméně nebezpečným. Penzijní a zdravotní reforma, či lépe řečeno privatizace posledních velkých peněz ve státě, bude mnohem zásadnějším ořechem.
16. 06. 2010 | 08:12

Janovec napsal(a):

V jediné myšlence bych s Jiřím Pehe malinko nesouhlasil. Věci veřejné nejsou levicově orientovanou stranou. Volební program VV, který autor vnímá spíše jako levicový, byl podle mého názoru jen pastičkou na voliče, kteří dříve volili KDU-ČSL nebo ČSSD. Vyšlo jim to a tím ten program skončil. Alespoň se mi to tak jeví.

Věci veřejné jsou "stranou jedné firmy", navíc podnikající v oboru ochrany majetku, tedy veřejné bezpečnosti. To se zdá být velmi nebezpečné. V tomto smyslu se domnívám se, že členové strany Věci veřejné se v blízké budoucnosti stanou děvami veřejnými v čele s jednou takovou krásně vousatou padesátnicí. A se sídlem ve veřejném domě, kterým je už dlouho naše poslanecká sněmovna.
16. 06. 2010 | 08:15

Stařeček napsal(a):

jedno je jisté. Vážná rozhodnutí se budou odsouvat až do termínu po podzimních volbách. Teď tedy záleží na tom jestli voliči opravdu prohlédnou, nebo již prohlédly opravdové úmysli této nové koalice. Že si běžní voliči a nevoliči vykopaly vlastní hrob snad už ví. Uvidíme nakolik si ta namyšlenost hospodských mluvčích uvědomí co činí.
16. 06. 2010 | 08:22

Nuba napsal(a):

Máte jako obvykle pravdu pane Pehe

Pro své i Vaše odpůrce smířlivě dodávám - dle mého názoru. Je přece všeobecně známo, že je česká společnost tradičně většinově levicová. To, že se pravici podaří čas od času mobilizací, zastrašováním či oblbováním část našich spoluobčanů od voleb buď odradit nebo je nějakou vějičkou omámit je věc druhá. Nejsem kompetentní k tomu, abych vynášela nějaké rozbory příčin a následků. Mám spíš postřehy, které skládají mozaiku.

Těch vlivů je tam celá řada. Od jisté liknavosti voličů levice přes fenomén Paroubek a role médií při jeho utváření, Řecko, které spadlo pravici tak říkajíc do klína a v neposlední řadě hurá mládež.

Ovšem pokud se nepodaří v krátkém čase pravici, zejména panu Kalouskovi, zlikvidovat i poslední zbytky jakýchsi jistot (důchodová reforma pro bohaté a penzijní připojištění do soukromých rukou jakož i zdravotní pojišťovny, likvidace zákoníku práce apod.) tak bude mít pro naše spoluobčany tohle podivuhodné trojkoaliční angažmá i výchovný účinek. Zatím vždy, když tady stát vedla pravice, tak to skončilo bohužel fiaskem. Uvidíme, jak se tenhle slepenec ambicí tentokrát předvede. Říká se přece - do třetice všeho dobrého (nebo zlého).

Zatím jsem skeptická. Vede mě k tomu několik postřehů. A to ústup od původně proklamované vstřícnosti k vítězi (poraženému) voleb - soc. dem. Že nezaujali velkorysý postoj a okamžitě se mocichtivě vrhli na porcování to jim na lesku nepřidá a vůbec nejhorší je vyjádření pana Kalouska k možné kandidatuře pana Zaorálka na křeslo předsedy poslanecké sněmovny. Ačkoli je to pochopitelné, přece pan Bakala, sponzor, který tomuto uskupení věnoval dar ve výši 26 milionů, nemůže dopustit, aby se kamkoli mohl pan Zaorálek dostat. Vyhrál nad ním přece soud ve věci bytů OKD.

A to nechávám bokem postup našeho pravicového prezidenta na hradě ve srovnání s prezidentem slovenským. Škoda slov.

No co, hlavně aby klesla už ta spodní voda ve sklepě. Ta mě žere ze všeho nejvíc :)
16. 06. 2010 | 08:23

Stařeček napsal(a):

úmysly
16. 06. 2010 | 08:24

jj napsal(a):

Jestli si to pamatuju správně, tak VV deklarovaly , že s KSČ nikdy. Takže potom si mohly vybrat jen mezi opozicí a ODS+TOP. Článek je sice uvážlivý, ale stojí na špatných předpokladech.
16. 06. 2010 | 08:24

neo napsal(a):

A Pehe zase vříská :) Místo aby se smířil s tím, že národ se v demokratických volbách vyslovil pro pravicové strany a jejich reformy, bude kydat a kydat... Těšim se pane Pehe na články o tom, jak ani na Slovensku nezvítězila pravice, nýbrž Jiřikův kamarád Fico. Fico taky potáhne do fice.
16. 06. 2010 | 08:26

yara ze země krys napsal(a):

Pánové nechte Vévéčka zatím být,
štve Vás to, že na ně nic důležitého a podstatného nemáte. K tomu jestli někdo někam patří je možné říci, že to je přece jedno a moc na tom nezáleží, záleží na skutcích a činech a zde můžeme konstatovat u ČSSD a ODS aj. lidech z politiky, že už toho mají za sebou dost a lidé jich mají plné zuby! Pokud VV se začnou chovat jako třeba zelení, voliči jim vše spočítají. Takže klídek, zahulíme, uvidíme!
16. 06. 2010 | 08:27

neo napsal(a):

Nuba:

Je přece všeobecně známo, že je česká společnost tradičně většinově levicová. :))) ne neni.

btw: toho strašení už si lidé užili dost...už jsem slyšel hodně předpovědí, jak po té strašné Topolánkově vládě musí levice zvítězit snad 90% :))
16. 06. 2010 | 08:28

Pocestny napsal(a):

Ranní bububu levicového chcípáka.

Nu, je vidět, že Pehe má stolici pevnou a pravidelnou.... není nad to se zbavit sxaček hned po ránu, s prázdným tračníkem se lépe pochoduje.
Vzhledem k nedostatku zelených rozkuřovaček s ruským mužikem v domácnosti a není potřeba dalších socialistických prodejných politických šlapek, nemá socan víc na starosti, než tu vlastní obrodu a reformu.

Koneckonců, Pehe tu varuje před veřejností, která není ochotná reformovat. Měl by spíše vzpomenout reformní úsilí vlastního duceho , kterého staničtí pašíci i s reformou poslali k šípku.
Dnes je socan mocensky na buben, ještě je potřeba vyluxovat komunál a bude tu jen ta chamraď krajská.

Jsem rád za Pehe kvílení, ono to znovu a znovu ilustruje, že se současnými socani nelze nic.

Je potřeba zviditelnit české kazišuky.
16. 06. 2010 | 08:31

hoven napsal(a):

to je už asi patej blog, ve kterém se nas pehe snaží přesvědčit, že VV je levicová strana a že volby vyhrál paroubek. blázinec je plný takových lidí. někdo tvrdí, že je napoleon.
16. 06. 2010 | 08:45

Béda napsal(a):

neo,

více než mediální strašení nakonec udělá skutečná změna - daní, platů, důchodů, nejrůznějších poplatků a povinných příspěvků soukromým institucím...

Až k tomu dojde, nebudou nic platni mediální bubáci, ani klipy M+I+Z.
16. 06. 2010 | 08:46

Béda napsal(a):

dovětek,

taky změna cen v obchodech...
16. 06. 2010 | 08:49

neo napsal(a):

Béda:

jo, to už známe.

po zavedení poplatků ve zdravotnictví, měla polovina národa umřít a druhá polovina zvolit levici:), nestalo se

po zvýšení DPH z 5 na 9% (následně i na 10%) mělo všechno nehorázně zdražit a polovina měla pomřít hlady a druhá polovina volit levici , nestalo se

Všichni dnes snadno vidí, že potraviny byly při 5%dph dražší, než dnes při DPH 10%.
16. 06. 2010 | 08:52

Petr z Tábora napsal(a):

Já bych to nálepkoval ještě dále - podle mne je pravicová jedině TOP09, ODS byla jasně středová už s panem Topolánkem, VV jsou levý střed, ČSSD levice a KSČM krajní levice. Suma sumárum vyhrál jakýsi pomyslný levý střed s odpovědným přístupem k zadlužování.
Takové složení je v ČR dlouhodobé, i za p.Klause byla ODS pravicová jen slovně a snažil se, aby transformace proběhla sociálně únosně, což se také podařilo.
16. 06. 2010 | 08:54

*** napsal(a):

118 mandátů je většina politická, napsalo Pehe. Co s tím? Nebo spíše - Kam s ním?
***
Do vrtulníku a přidat Zaorálka, do Přerova a zrušit.
16. 06. 2010 | 08:58

Charlie napsal(a):

Ranní bububu chcípáka

Nu, je vidět, že Pocestný má stolici pevnou a pravidelnou.... není nad to se zbavit sxaček hned po ránu, s prázdným tračníkem se lépe pochoduje.

píšete asi o sobě Pocestnej ne? Pro své tělesné potřeby je lepší vyhledat pangejt a ne Aktuálně.cz
16. 06. 2010 | 08:59

Bobin napsal(a):

Pane Pehe, Vy pořád protlačujete socany, nedělejte to už, nemá to cenu
16. 06. 2010 | 08:59

Béda napsal(a):

Petr z Tábora,

odpovědný přístup k zadlužování. Pod vedením p. Kalouska.

Já myslím, že půjde spíše o velice ospovědný přístup k transferu státního majetku a zlatožilných fondů do rukou finančních žraloků. Pro ty je ta světlejší část reforem.

A ostatním zbydou pouze oči pro pláč.
16. 06. 2010 | 09:00

Lukáš napsal(a):

VV mají některé rysy pravicové strany, některé rysy levicové strany. Každopádně to jsou populisté.
16. 06. 2010 | 09:03

gaia napsal(a):

pravice a levice je dnes už taky mýtus ve 21. století se přece buduje ta postindustriální společnost
16. 06. 2010 | 09:03

David napsal(a):

Z jednání Kalouska v OVM ze zahrady Kramářovy vily jsem usoudil, že se bude opět jednat z pozice síly 118-ti mandátů. Například i Julínek se vrátí a zase začne „válcovat“. Tentokrát se mu to už podaří. Změny budou nevratné.

Případný odpor značné části veřejnosti proti příliš radikálním reformám partu kolem Kalouska a spol. vůbec nezajímá. Přímo počítají s tím, že udělají takové zásadní změny, které jen těžko půjde po příštích volbách vrátit zpět. Po nás potopa.

Voliči rozdali karty docela dobře, ale možná více počítali s tím, že strana VV bude tou stranou, která bude schopna splnit svůj předvolební slib, že podpoří každý dobrý návrh bez ohledu na to, zda pochází od levice nebo pravice. Ve smluvní koalici tří stran už tento slib plnit nemůže.

Jak se patrně časem ukáže, tak ODS se sloučí s TOP 09 a strana VV zmizí tak rychle, jak se objevila.

A zase se bude začínat znovu a jinak.

Tak se v tom marasmu budeme plácat, tak dlouho dokud nepochopíme, že jsme všichni na jedné lodi.

Pokud se k opozičním poslancům ČSSD a KSČM bude přistupovat tak, jakoby by byli prašiví, tak se to u nás nikdy nemůže změnit k lepšímu.

Z širšího pohledu to pak také vidím, že vítězství pravice je povolební mýtus.

Pokud se nezlepší morálka prohrajeme zase všichni.
16. 06. 2010 | 09:04

Lukáš napsal(a):

hoven: Volby přece vyhrál Paroubek.
16. 06. 2010 | 09:05

slavwin napsal(a):

Za velký úspěch považuji určité upozadění komunistů a VK. Za negativní považuji protiparoubkovské harašení. Paroubek je světlou části vývoje ČSSD, podařilo se mu ji vyvést z marasu do které jí zavedly novoliberální a bolševické vyžírky. (Šlouf a Zemanem přivedené typy). O rozkladných snahách těchto elementů už nemá cenu diskutovat. Jinak přeji p. Paroubkovi úspěch, k jeho návratu na vrchol politiky moc nevěřím, to působení na mládež a část veřejnosti se autorům určitě vrátí jako bumerang.
16. 06. 2010 | 09:05

Jeňýk napsal(a):

to že volič svým příklonem k Johnovi a Schwarzenberkovi asi nemusel vše domyslet je pravděpodobné, ale dělat z toho závěr, že se pravicová koalice brzy rozpadne mi připadá jako přání otcem myšlenky. Spíš bych sázel na další kolo deziluzí.
16. 06. 2010 | 09:06

Johan napsal(a):

Pane Pehe, lidé ve volbách rozhodli jakým směrem se má republika orientovat, no a teď to nechte na stranách jakou formou se dohodnou. To není vůbec váš problém. Již delší dobu sleduji, že být politologem je největší job v této republice. Řeči o ničem, odpovědnost žádná a stále musíme poslouchat a číst jejich moudra. Jestli na VŠ studují další "várky" politologů, sociologů a jim podobných, tak to jsou jenom vyhozené peníze, které by se daly investovat jinak a jinde.
16. 06. 2010 | 09:08

Marcus Agrippa napsal(a):

Opět na 1 s * Jen celkem nepříjemně překvapují VV, které bod po bodu opouští svůj vlastní program.
16. 06. 2010 | 09:14

route66 napsal(a):

Pocestný
Vy jste asi dost zamindrákovaný človíček. Ono to tak bývá. Čím nabubřelejší ve virtuálnu, tím větší chudinka v reálu...

To jsem zvědav, kdy ten Váš výpotek zdejší ochránci mravů smažou. Zda vůbec jesli. Pravé držky se mažou, levé se nedají najít :-DD
16. 06. 2010 | 09:16

dalimír napsal(a):

Dobrý den všichni ! Pane Pocestný proč nemáte rád lidi kteří myslí pokrokověji nežli Vy ??? D.
16. 06. 2010 | 09:28

Sladký napsal(a):

Dost často teď mívám neodbytný pocit, že tahle země je objektem jakéhosi zlovolného experimentu... totiž do jaké míry lze zmanipulovat veřejné mínění a voliče tak,aby hlasovali proti svým skutečným zájmům,v souladu s přáním vládnouci elity..v jaké míře dokáží média místo přinášení zpráv (re-porto) a objektivních komentářů VYTVÁŘET virtuální realitu, která s tou skutečnou nemá už téměř nic společného. Jakoby se někdo inspiroval Orwellem a snažil se jeho vize rozvinout,zdokonalit a prakticky uplatnit.
16. 06. 2010 | 09:31

Sladký napsal(a):

Pocestný,tvá duševní choroba se rychle zhoršuje, měl bys informovat svého lékaře.
16. 06. 2010 | 09:35

mathias napsal(a):

Byť jsem také stoupencem reforem, musím uznat, že tohle je sofistikovaná analýza. Je zajímavé, že kritici se nezmůžou na nic jiného než na snůšku primitivních a fekálních reakcí, které odrážejí výši jejich intelektu. Úplné spoelčenské dno pak tradičně tvoří neo nebo hoven.
16. 06. 2010 | 09:44

Marcus Agrippa napsal(a):

Sladký:
naprosto s Vámi souhlasím. Proti výsledku voleb osobně vcelku nic nemám, ale to mediální předvolební manipulování bylo opravdu nepřiměřené ( hlavně proti osobě J.Paroubka ).
16. 06. 2010 | 09:50

void napsal(a):

1) pokud chcete počítat způsobem jenž jste použil v blogu, musíte k ODS + TOP09 přičíst ještě hlasy jež propadly a byly také pro reformu a šetření - např. Svobodní, částečně dokonce i Zelení (zřejmě vliv Zámečníka?), Pirátská strana apod... - potom se i bez VV nad těch 50% probojujete

2) co se týče VV, tak poslední Johnovo vyjádření před volbami se neslo ve smyslu - v ekonomické oblasti se shodujeme s ODS a TOP09, v oblasti boje proti korupci je nám bližší program soc.dem.

3) pokud se podaří sestavit vládu ODS, TOP09, VV půjde, jestli se dobře pamatuji, o vládu s nesilnějším mandátem od roku 1996. představa, že u nás nějaká strana získá pro svůj program přes 50% voličů je dle mého názoru utopistická a čekat s reformami (čehokoliv) na takovou vládu je nezodpovědné

4) citace: "Přesto je třeba na mýtus o silném mandátu daném voliči koalici k radikálním reformám upozorňovat, neboť na něj může budoucí vláda i strany vládní koalice krutě doplatit." Mě opravdu rozesmála, pokud vím napsal jste, že budete volit lidovce, tudíž typickou středovou stranu. nač teď tolik starostí o pravicové strany? ten mýtus o silném mandátu, viz. předešlé body.

5) Co se týče odporu proti reformám, tak samozřejmě narazíme, cca 35-40% bude vždy proti neboť jakékoli reformy stávajícícho stavu poškozují jejich ekonomické zájmy. jde jenom jak hlasitě budou protestovat
16. 06. 2010 | 09:51

neo napsal(a):

mathias:

matyášku, rozveď to prosím. Když už chceš urážet,mohl bys alespoň naznačit, který můj příspěvek je sprostý, primitivní či přímo fekální.
16. 06. 2010 | 09:51

jarpor napsal(a):

Pan Pehe minule psal, že vyjednávání o budoucí vládě je směšné...

Dnes se dozvídáme, že "vítězství pravice je povolební mýtus"...

Rozumím, že dělení na pravici a levici může být jistý přežitek... pak ovšem bych od pana politologa očekával, kdo že tedy uspěl (chcete-li - vyhrál) v těchto volbách... a co mýtusem není...

"Pokud by byly strany rodící se vládní koalice ochotny jít do radikálních reforem i navzdory možnému propadu preferencí nebo sociálnímu neklidu, museli by v jistém ohledu před nimi smeknout i jejich kritici. Byl by to přinejmenším projev pevného přesvědčení i odmítnutí populismu, co je v české politice neobvyklé."

Pane politologu, ani nemusí jít do radikálních reforem a je jisté, že preference půjdou dolů... na horší se totiž nezvyká lehce... a jak se ukazuje z jednání... na jehož výsledek přece jen bude nejlépe počkat... (a z oznámení termínů, už to nebude dlouho trvat...), tak výstupy z jednání skutečně populismem, dle mého, netrpí...

Jsem zvědav, jakou "novinu" se dozvíme příště...

Hezký den
P.S.
K té Vaší směšnosti vyjednávání se nehodláte vrátit ?
Humor je kořením života... tak do toho, ať se zasmějem... !
16. 06. 2010 | 09:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nevím. Uvidíme.
Zatím mě návrhy na "reformu" připadají jako když sedlák má ve stejném chlívku prasata a slepice. Slepice jsou v chodbičce, prasata v zadní části chlívku.
Žrádlo nosí jen prasatům a co mu upadne při cestě k nim, tak s tím si musí vystačit slepice.
Na Boží Hod pak jde a zařízne slepice.
Prasatům nosí dál.
16. 06. 2010 | 09:57

DH napsal(a):

Pane autore, volici nevoli podle svych vlastnich zajmu (nebot, pri vsi ucte k demokracii, prumerny volic ma prumerne IQ, prumerne vzdelani a prumernou schopnost analyzy a predvidavosti), ale podle aktualniho stavu VEREJNEHO MINENI. To je fenomen, ktery neni zcela docenovan. Je to takove to "kazdy prece vi, ze Paroubek je totalitar".

Toto mineni nevznika samovolne a z kazdodenni zkusenosti (jako pred 100 lety), ale je dnes aktivne vytvareno a smerovano pusobenim televize, rozhlasu, novin a internetu.

Pro medialni magy neni velky problem zavrtet psem. Doporucuji k pozornosti, jak casto pouzivaji dnes moderatori a redaktori slovni spojeni "je dobre znamo", "vsichni vime", "vsichni si pamatujeme". Je to obratna manipulace, jak pasivnimu konzumentovi informace vnutit svuj vlastni nazor.

Je naprosto nepochybne, ze (zejmena privatni televize a privatni deniky) systematicky ovlivnuji a manipuluji verejne mineni proti-levicovym smerem. Vyberem redaktoru, volbou titulku, zduraznenim nekterych faktu a upozadenym jinych, vyberem fotografii a dalsimi nastroji pusobi jednoznacnym smerem.

Casovy prubeh, jak jej rozpoznavam ja osobne, je jednoznacny. Zhruba mesic, dva pred terminem konanim voleb zacina v techto mediich (jiz ponekolikate) systematicka kampan s vyuzitim vsech vyse zminenych nastroju. Cil je jednoznacny - ovlivnit dulezitou nerozhodnutych volicu, bud k neucasti, nebo k priklonu doprava, nebo k volbe alternativy.

Samozrejme po nejakou dobu po volbach, kdy uz je ucelu dosazeno, se noviny a televize opet vraceji k "vyvazenosti".

2006, 2010 - ukazkove scenare. Doporucuji s odstupem projit clanky, jejich vyzneni a zejmena se pokochat vyberem doprovodnych fotografii.
16. 06. 2010 | 10:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

DH
Také krásné slovní spojení u politiků je
"v tuto chvíli je ...".
Protože když náhodou vše dopadne jinak, tak "my přece neříkali, že to tak bude, my pouze tvrdili, že je tomu tak v tuto chvíli."

Mějte se.

"Veselé oddlužování, koalicování, kalouskování, nečasování a johnování přeje všem reformátorům Tencokida."
16. 06. 2010 | 10:10

Marcus Agrippa napsal(a):

DH:
Hlavně je to - pro sociální a důchodové reformy ( nejmenovaná profesorka ekonomie MU řekla - sociální a důchodový systém je poslední neohlodaná privatizační kost ). A tenhle trend mají naše média poměrně dlouhou dobu ( i když řada podrobných rozborů ukazuje něco jiného ). Ale stačí se trochu zamyslet a je jasné o co jde. Ale pro většinu lidí stačí tyhle informace dobře podat - špetka strašení Řeckem, špetka strašení komunismem a výsledek je téměř jistý.
16. 06. 2010 | 10:14

Josef K. napsal(a):

To, co nepřekvapuje a co bude vylkým zklamáním pro mnoho voličů pravděpodobně koaličních stran, to je ředevším naprostá neúcta k občanovi. V Česku je prostě ta podivnost, že sotva se "mužik" stane šéfem, už není "mužikem", ale jakoby se narodil v postavení "čehosi výlučného". Dnešní rozhovor knížete na Seznam.cz ukazuje, že i kníže má problém, V Německu by silně narazil. Jinými slovy " i "kníže" ( ostatně oslovení je zakázáno zákonem již před devadesát let) se ukázal být "mužikem". Nelze budovat žádnou zemi bez vzájemné důvěry občanů, o tom jsou napsány desítky prací velmi vlivných a známých (v zahraničí) sociálních vědců. V Čeku se po destiletí nosí opak v odobě benešovského, gotaldovského, husákovského a klousovského náckovství. Jaký bude výsledek, to není věc hádání či věšťby, to je věc znalostí a poznání. S roumem je tato společnost na štíru už od roku 1936. Ale to je tak dávno, že?
16. 06. 2010 | 10:21

Béda napsal(a):

Marcus Agrippa,

možná se pletu, ale odhaduji, že cesta "do Řecka" pod kormidlem "velkého lodivoda" pana Kalouska bude přímá a hodně trnitá.

Podle mého mínění na horní palubě Titanicu se bude pít a hodovat až do konce, na prostřední budou námořníci a obslužný personál s páskem utaženým na poslední dírku a v podpalubí budou chudí pasažéři svými těly marně ucpávat díry v trupu.
16. 06. 2010 | 10:25

Starý dobrý Kraken napsal(a):

To: Pocestný,Hoven (proč ne rovnou Hovno?)
Pane Pocestny, svými vulgarismy jste mne zklamal (chcípák levicový?????). Zatím jste se dal docela číst, ale nějak Vám ujíždějí nervy. A pan Hoven by si měl uvědomit, že pan Stejskal tady už několik roků bojuje za slušnou výměnu názorů, a ne za ubíjení bloggera. Většina diskutujících to už pomalu chápe, ale někteří s pomalým zapalováním, .......
16. 06. 2010 | 10:33

malé nemilé pehe napsal(a):

Mám pro to poblouzněné Pehe další mýtus. Pehe je politolog a má něco v hlavě.
16. 06. 2010 | 10:34

00 napsal(a):

Není Boha kromě Ing. Jiřího Paroubka a Mohamed Ing. Petr Benda je jeho prorok.
16. 06. 2010 | 10:36

Marcus Agrippa napsal(a):

Béda:
dnes byl na iDNES jeden zajímavý průzkum o myšlení mladých lidí - jakým stylem rozdělují společnost podle oblečení. Vůbec se nedivím, že s podobným stylem uvažování ( to se totiž týká většiny české společnosti ) má v politice šanci někdo jako je Kalousek. Zkrátka česká politika a média už dávno ztratili svůj smysl a jde jen o marketing pro zájmové skupiny a J.Pehe spíš svádí zbytečný boj s větrnými mlýny - ale díky za to.
16. 06. 2010 | 10:49

veverka stepní napsal(a):

á propos, může mi někdo potvrdit nebo vyvrátit nedávné "cenzury a rušení diskusí" na stránkách VV? já osobně to nesleduju..

rC: brezhnev fense
16. 06. 2010 | 10:50

hanah napsal(a):

PPP

Politolog "Péčko" zase Perlí...

Jsem ráda, že jste konečně pochopil, že "co by bylo - kdyby", v politice neplatí.
A taky jsem ráda, že jste nám to napsal.
16. 06. 2010 | 10:51

Pepa Řepa napsal(a):

Myslím, že je blogu pana Pehe třeba.

Je to místečko, kam se přijdou frustrovaní voliči t.zv. levice (popravdě řečeno, nevím co to dnes pravice, či levice je) vyplakat.
Takový rozptylový palouček.
Líbí se mi, jak jeden druhého plácá po zádech a utěšuje, je nás víc, to ta media.

Milí zlatí, není. Podívejte se na Slovensko.

Jediný rozdíl je, že Slovák vyšachoval komunistu, či demokraticko-levého postkomunistu.To jej šlechtí.

Když sečtete hlasy ČSSD a KSČM jste na tom obdobně jako Fico.
Okolo 35%, víc nevyždímete.
Max.40% nalevo, 40% napravo, zbytek střed.

Co teď, přátelé socani?
Jsou dvě možnosti.

1. Budete volit ve středových vodách.Na to nemáte Battěky. Se "Cvachy české politiky" (cituji pane Stejskale S.Vondru) to taky nevytrhnete.

2. Budete volit nalevo. To znamená pohltíte KSČM jako velryba Jonáše.I ta jej po čase vyplivla, nechutnal jí.
Pravda, na to máte vhodných jedinců dost. Od rudých bratrů se moc nelišíte.

A o to teď půjde především.
kterou cestou se vydáte.

Pehe je roztomilost sama.Chvíli se jevil jako "Enterobius vermicularis", pana předsedy z Hybernské, -aby nakonec zvolal"Volte lidovce".

Hmmm. Jak to dopadlo víme všichni. Ale to by nebyl p. Pehe Pehem, kdyby se teď k ničemu nehlásil a utěšoval sám sebe, že na jeho slova došlo, že vlastně vyhrál.
16. 06. 2010 | 10:52

topmann napsal(a):

Každý nemůže být matematik, byť se znalostí matematiky základní školy. Koalice TOP 09, ODs, VV získala podle 4eského stat. úřadu 47,8% a ne Vašich 46. ČSSD získala 22,08%. A teď to základní co mě vadí na Vaší demagogii. Zapomínáte na to že volební ůčast byla 62,6%. Takže prostě nemůžete (ale Vy to jistě moc dobře víte) kalkulovat s tím, že 54% obyvatelstva je proti této koalici a touží po vládě vašeho guru jiřího Paroubka
16. 06. 2010 | 10:54

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon:lovit
16. 06. 2010 | 10:54

Marcus Agrippa napsal(a):

Pepa Řepa:
ve svém zápalu jen potvrzujete to o čem p.Pehe píše. Ale evidentně si to vůbec neuvědomujete ( za sebe ale říkám s výsledkem voleb nemám problém ).
16. 06. 2010 | 10:56

Pocestny napsal(a):

Po bububu
následuje ranní ýhahá celého spolku mamlasovitých příznivců chronického lidského lejnometu na palpostech vlastní palčivosti.

Nojo, spolek nekromantů, mydličů schodů, Schadenkameraden se tu hezky vyrýsoval, onen fundamentální Pelvis společnosti se zase napnul pod záchvatem dávivé cukatury, akutního příznaku celotělového napnelismu.

Duševním problémem české levice je to, že okamžitě, když nezvítězí ve volné soutěži, aby mohli cpát všem ten jejich pindondírák, stanou se z nich renegáti, hromada smrdícího duševního hnoje s revolucionářskou horečkou.

Není divu, že tento konglomerát mamlasů smýkaných vírou v posici avantgardy je prošpikován tatrmany s kasírkou.
Vydělávat na věřících, to je přece základ každé víry, ta komunistická přišla časem i na to, že nejlépe však vydělávat na nevěřících.

Současnost je jen a pouze smutnou reakcí na dekádu, kdy se tu Pehe generace chovala jako banda rozpustilých pankhartů.

Mám pro vás kruté zprávy, socani, bude hůř...
http://www.telegraph.co.uk/...
http://www.telegraph.co.uk/...
a hlavně
http://blogs.telegraph.co.u...

Ne, my nepotřebujeme konzílium na to, jak utratit i prachy, které jsme ještě nevydělali, my potřebujeme konzílium na to, jak při dluhu domácností neutíkat od dluhů, které domácnosti nadělaly skrze socanský populismus.

Ta nejhorší zpráva je v tom, že ještě skrze stát zatáhnete lecjakou vymoženost minulých let, která byla frivolní manýrou a barokním požitkem vybraných sobeckých generací, které přetáhly nesmysl, který poprvé šel do kolen s koncem osmdesátých, do konce první dekády století nového.

Je čas si zopakovat, že stát není to, co si socan tlamou uřve, ale to, co z ní do rukou spadnouti ráčí.

Pokles výrby vozítek znamená pokles zájmu o montovny plné východních biorobotů, konec tringlů socanských pasáků gastarbeiterů, konec držhubného místnímu folku, který tyto cizince z okolních domků při práci na podpoře pozoroval.
Konec toužení po placaté obrazovce s metrovou úhlopříčkou v obýváku "70%" českých primipivů, knec proletářské "střední třídy" s autem, chatou a cachtacím výletem do Jogurtova.
16. 06. 2010 | 10:59

R. napsal(a):

Pane Pehe nebrecte. Vyhraly strany, ktere sice z duse nesnasite, ale zivot jde dal. Najdete si jine hobby, nez politologii. Vase uvahy o tom, jak malo vlastne pravicove strany ziskaly, jsou usmevne. Je vseobecne znamo, ze vitez voleb se bude opirat o cca. maximalne 25% opravnenych volicu, at uz vyhraje Pavel nebo Savel
16. 06. 2010 | 11:03

Kamil napsal(a):

HANAH

Věc je, že "co by bylo, kdyby" sice v reálné politice neplatí, ale má tendenci se vracet. Pan Pehe tedy naprosto přesně vystihuje situaci: pravice "vyhrála" jen zásluhou aritmetiky, několika desetin procent, o něž se do PS neprobojovali lidovci a zemanovci. A taky proto, že se VV rozhodly (i kvůli té aritmetice) vyjenávat s ODS a TOP 09.

Opticky to vypadá s těmi 118 mandáty jako velké vítězství a silný mandát, jenže, a to má p. Pehe pravdu, ve skutečnosti se nic podstatného nezměnilo na rozložení pravicových a levicoých sympatií ve společnosti, což zhruba znamená, že pravice má v nejlepším případě jen polovinu, žádnou výraznou většinu. A to bude hrát velkou roli, jakmile vláda začne zavádět slibované reformy. Myslím, že se bude hodně lidí divit, kdeže je ta údajná podpora pro zásadnbí reformy.
16. 06. 2010 | 11:08

Béda napsal(a):

R.,

vtip je v tom, že nevratné změny (pokud tedy posléze neproběhne nějaká majetková anebo jiná revoluce) bude provádět koalice, která číselně (ne ovšem ve skutečnosti) reprezetuje mandát cca 25% oprávněných voličů. Navíc část těchto voličů (kupř. VV, u kterých předpokládám, že většina, resp. podstnou částí jejich elektorátu byli nespokojenci s politikou ČSSD, levá frustrovaná část zelených a sociálně cítící frustrovaní lidovci) vůbec nevolila změny, které jediná veřejně prezentovala ultrakonzervativní strana politického chameleona Kalouska, tedy změny, které se staly základem koaličního programu.

V tomto smyslu má pan pehe pravdu. Zajímavé, že pravicovým koaličním válcovačům na širším společenském konsensu vůbec nezáleží.
16. 06. 2010 | 11:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

Uspořádání po volbách není žádným vítšzstvím pravice.
Je výsledkem společenské poptávky po změně.
Po změně politiky stranických sekretariátů via patronsko-klientské vztahy na všech úrovních "samosprávy."

Toho využily marketingové štáby dodavatelů, uspokojovatelů poptávky.
A udělaly to skvěle.

Co bylo zbožím v tomto konkurenčním boji ?

Sliby. Je jedno čeho. Jestli krve, potu a slz nebo boje s korupcí. Zbožím byly sliby. Protože jak jinak si vysvětlit vítězství kabalisty státních financí Kalouska a Ahasvera deficitních rozpočtů Janoty?

Lidé volili změnu a navolili je. To je celé.

Pravice, levice, ukazovák, palec, příjice.

Alespoň v Čuráčkově.
16. 06. 2010 | 11:18

yara ze země krys napsal(a):

Tenco, s tím se dá souhlasit, tak nějak to je. A ještě jeden vtípek pro Pehe (nebo jak se to skloňuje):
Příjde mladá žena k doktorovi a svěří se, že manžel na ní vyžaduje neustále anální sex, doktor se zeptal, a vadí Vám to? Ne, je to docela příjemné! No vidíte, říká doktor, ale dejte si pozor abyste neotěhotněla! To je možné, ptá se zděšeně žena? Samozřejmě, jak myslíte, že se rodí politici a politologové !
16. 06. 2010 | 11:23

Koleda napsal(a):

To David:
Máte obavy, že se bude s opozicí, tedy ČSSD a KSČM zacházet jako s onucí. ne, že by se mi to líbilo, ale vzpomeňte s jakou evidentní škodolibostí p.Paroubek válcoval spolu s komunisty sněmovnu. Vzpomeňte, jak majíce většinu, socani měli jak premiéra tak předsedu sněmovny (svého veleducha Zaorálka). Takže se dá očekávat totéž v obráceném gardu. Je to smutné ale je to tak, protože současnému vedení ČSSD nelze věřit nos mezi očima, tedy nelze věřit, že by se chovali slušně a státotvorně. Bohužel, protože slušná a hlavně nepopulistická levicová strana je zde nezbytná. A tou (ač pan Pehe to zřejmě nevnímá) současná ČSSD díky svému vedení není.
16. 06. 2010 | 11:26

Pepa Řepa napsal(a):

Marcus Agrippa
To si nemyslím. 118 je silný mandát, v našich poměrech neobvykle silný.
Co bude dál je jiná věc. Určitě se to-dříve, či později-začne drobit.

Pehe se snaží (podprahově) podsunout myšlenku, že t.zv. levičáků je víc,že neprohráli, což je rajská
hudba pro zdejší fńukající frustráty. Někteří dokonce argumentují ve stylu: Kdyby tam byl Zeman.....
Pokud jde o zahraniční politiku, tak je možná Zeman od Vondry napravo, ale já termíny pravá-levá nemám rád.
Docela si myslím, že by si Zeman s koalicí-v některých bodech-rozuměl.

To ovšem neřeší naprostý volební krach Lidovců, Zelených i ČSSD -přímo, či nepřímo- autorem dlouhodobě fedrovaných.

Jaká by byla alternativa této-Pehemu srdci-milé koalice?
Pořád by se bez komunistů nedostali na nynějších 118.

Co by nabídli? Bylo by to lepší?
16. 06. 2010 | 11:41

hoven napsal(a):

VV neni levicová strana, stačí si přečíst ten program. podle mě sou VV víc pravicová než ODS. stačí si přečístr na netu ten program. takže nechápu, o co se pehe pořád snaží, ale už je zralej na svěrací kazajku.
16. 06. 2010 | 11:42

David napsal(a):

Koleda:

Paroubek i Topolánek jsou pryč. Ti se předháněli ve vzájemných urážkách.

Někdo s tou slušnější politickou kulturou začít musí.

Nyní je potřeba začít soutěžit v tom, kdo se chová slušněji.

Voliči to příště ocení.

Pokud budeme všichni čekat až začne ten druhý, tak se nikdy nedočkáme.
16. 06. 2010 | 11:43

Koleda napsal(a):

To David:
S tím souhlasím, ale nejde jen (bohužel) o ty dva "matadory". Ještě tu jsou Rath, Zaorálek,Škromach, Jandák, zatím co Langer, Bendl a další jsou na cestě do pryč.
16. 06. 2010 | 11:49

DH napsal(a):

David:
mylite se. Uspesne je vzdy neco, co neni okoukane, co prinasi novost a nadeji.

"Slusna" politika je uspesna jen docasne, nez si na ni volici zvyknou. V jistem okamziku zacne byt uspesnejsi agresivni retorika, "tah na branku", "buldozerovani". Jistou dobu. Pak se okouka, omrzi, zhnusi a je politicky kontraproduktivni.

A tak porad dokola. Uspesna strana ci politicky smer musi tyto "vlny" ve verejnem mineni sledovat a sikovne an nich surfovat, menit predsedy, medialni tvare a retoricky styl. V tom jsou, bohuzel, levicovi politici zoufale neobratni.

Volici a priori nic neoceni, na to je nase demokraticka tradice prilis kratka a dynamicky se vyvijejici.

RCP: they oscilate :-DD
16. 06. 2010 | 11:52

Gerd napsal(a):

Mnohem více než vítězství pravice mě zajímá, že zvítězily strany, které ekonomicky řídit ČR neumí:

1. ODS - vládla dvakrát, její vláda pokaždé skončila krizí. Můžeme je sice omlouvat nepříznivými vnějšími okolnostmi, ale ty měly i jiné vlády, třeba povodeň 2002. Pravděpodobně ODS zklame i potřetí, zkrátka po ekonomické stránce zemi vést nedovedou, a možná to není ani tolik jejich chyba, na lepší výkon asi nemají.

2. TOP 09 - Kalousek je nezapomenutelný ve svém návrhu státního rozpočtu a očekávání růstu. "Budeme jen bohatnout pomaleji.", říkal. Pokud je to synonymum pro to, že nebudeme bohatnout vůbec, měl pravdu.

3. VV - ti snad ani ekonomický program nemají, jen snůšku populismu.

Na čtyři roky máme vystaráno a změny provedené v tomto období budou nevratné. Pokud někdo očekával snížení státního dluhu v letech 2011 a 2012, bude nepříjemně překvapen. Jedeme po skluzavce z kopce, užijme si to šplouchnutí.

Hezký den všem!

P.S. Výše uvedené neznamená, že by ČSSD vládla lépe, pokud by ve volbách vyhrála.
16. 06. 2010 | 11:55

yara ze země krys napsal(a):

Nic ve zlém Gerde, ale víte o někom kdo v ČR uměl anebo umí "ekonomicky řídit ČR"?
Docela by to mě i jiné určitě zajímalo.
16. 06. 2010 | 12:01

hanah napsal(a):

Kamil

píšete :

"má p. Pehe pravdu, ve skutečnosti se nic podstatného nezměnilo..."
Nesouhlasím. Změnilo se minimálně to, že lidé volili "změnu", neboť 118 mandátů, pokud se tato koalice utvoří, JE výrazná změna.

Béda

píšete:

"vtip je v tom, že nevratné změny (pokud tedy posléze neproběhne nějaká majetková anebo jiná revoluce) bude provádět koalice, která číselně (ne ovšem ve skutečnosti) reprezetuje mandát cca 25% oprávněných voličů. Navíc část těchto voličů (kupř. VV, u kterých předpokládám, že většina, resp. podstnou částí jejich elektorátu byli nespokojenci s politikou ČSSD"

Vy nás, pane Bédo, mystifikujete. VV volilo 32% bývalých voličů ODS a pouze 22% bývalých voličů ČSSD.

http://www.ct24.cz/o-cem-se...

Dále píšete :

"vtip je v tom, že nevratné změny (pokud tedy posléze neproběhne nějaká majetková anebo jiná revoluce) bude provádět koalice, která číselně (ne ovšem ve skutečnosti) reprezetuje mandát cca 25% oprávněných voličů"

A Vy byste si přál, aby to dopadlo jinak? Aby se např. neprovádělo nic a dále "zadlužovalo" pod vedením 25% oprávněných voličů reprezentovaných socany a komunisty ?

To byste to Bédo vymňouk, že :-) ?
16. 06. 2010 | 12:04

Pepa Řepa napsal(a):

To Marcus Agrippa
Ještě něco.
když jsem po letech slyšel Zemana, tak jsem si uvědomil, kam se ČSSD pod paroubkovci dostala.
Zrudla, hodně zrudla.

Teď bude mela. Nic tím nezískali.
Jedni budou doporučovat vrátit se jiní zrudnout ještě víc a zíkat hlasy komunistů.
Bude zajímavé to sledovat.
16. 06. 2010 | 12:13

SuP napsal(a):

yara ze země krys -
Pehe je nesklonné!
16. 06. 2010 | 12:15

Ferdinand napsal(a):

Pehe,

vy už jste se úplně demaskovalo! Neměl byste o sobě psát jako o politologovi, ale o hlásné troubě soc.dem., resp. levice jako celku. Politolog je člověk, který jistě má své vlastní politické názory, nicméně je schopen kriticky a nezávisle hodnotit dění na politické scéně, jsa vybaven dostatečným humanitním vzděláním a nezávislým úsudkem.

Nechci hodnit vaše humanitní vzdělání. To, že jste levičák, ještě neznamená, že jste nedoučený blb. Ransdorf je třeba také velmi sečtělý člověk, ale jaksi se mu ty vědomosti nepropojili. Nicméně o vašem nadhledu a nezávislosti lze s úspěchem pochybovat. Tím však své grafomanské snažení coby politologa poněkud devalvujete.

Ferdinand
16. 06. 2010 | 12:19

DH napsal(a):

to Ferdinand:

nikdo nekritizoval soc-dem a levici obecne nez Pehe v dobe, kdy se uvazovalo o zalozeni americke zakladny v Cechach (medialni zkratka = radar).

Nemuzete na vsechno hledet optikou "kdo nekope s nami, kope proti nam". Vlastne muzete, ale...
16. 06. 2010 | 12:22

Marcus Agrippa napsal(a):

Pepa Řepa:
znovu Vám říkám - Vy si v tom svém antikomunistickém zápalu nevidíte ani na špičku nosu ( tím Vás nechci urážet - jen konstatuji ). Osobně je mi naprosto ukradené jestli bude spolupracovat ČSSD s KSČM nebo bude podporovat KSČM Klause apod. - jen je nejvyšší čas přestat podporovat lůzu z tzv.pravicových stran jen proto, že je socialismus / komunismus součástí naší historie. To vážně nevidíte, že díky takovým jako jste Vy je ČR totálně ochromená korupcí a stává se z ní klasický mafiánský stát?! Nečas sice vypadá, že je ochotný se postavit pražské mafii z ODS, ale ti mají 20 let budované zázemí a spíš semelou Nečase.
16. 06. 2010 | 12:22

Da.Rock napsal(a):

Nekažte jim to, pane Pehe. Ať si vládnou a ať řežou do živého. Občan je volil, občan si to přeje. Že si to nepřeje? Že program TOP ani nečetl? Že je volil jen kvůli dobrácké tváři pospávajícího aristokrata?
No tak to má občan smůlu! Volby nejsou holubník a vymlouvat se, že jen nechtěl Puchejře za premiéra je ubohé. Prostě kdo jde k volbám, ten nese za svoji volbu odpovědnost. Tu ostatně nesou i ti, co k nim nešli. Mysleli si, že na jejich hlasu nezáleží a teď se bude řezat i do nich.
Budiž jim to přáno, třeba příště nebudou líní a k té urně si dojdou.
16. 06. 2010 | 12:24

Milan P. napsal(a):

Ach jo. Jistou dobu jsem si myslel, že pan Pehe začal používat mozek a ne emoce, a že ne všechno co napíše podle pravidla: čím víc děsit tím lépe - nebude ke čtení. Výše uvedený článek je opravdu opět to staré, zbytečné žvanění bez jakékoliv dávky naděje a myšlenek do budoucnosti. Komentovat umí kde jaký blbec, ovšem komentovat s nápadem a ukázáním nějaké cesty umí opravdu málokdo.
16. 06. 2010 | 12:28

DH napsal(a):

Da.Rock

do kamene tesat :-)
16. 06. 2010 | 12:32

Jirka.D napsal(a):

€ má pouze jeden reálný důvod udržení - A TO JE PROTIVÁHA USD. Bez € by mohly jet tiskárny FEDu stále na plný výkon a problémy USD bychom pak zaplatili my všichni. Euro pak znamená vytvoření určité protiváhy USD, kde by byla garantována stabilnější fiskální strategie.

Myslím si, že všechny útoky proti Euro vycházejí z FEDu. Protože podle "QUI BONO" by likvidace € znamenala, zvýšení poptávky po USD jako rezervní měny a tím i větší stability USD.
16. 06. 2010 | 12:46

Tencokida Hnuj napsal(a):

V infantilizátoru /ČT 24/ jsem viděl interview s"pravověrným odeesákem" panem Jančíkem, jak sám o sobě tvrdí.

Typický představitel mafiakapitalismu v Čuráčkově.

Tito lidé jsou původci a příčinou státního dluhu. A jejich voliči jsou spolupachateli.

Ale vymyšlené to mají geniálně.

Zaplatí to za ně jiní.

Servus, barani !
16. 06. 2010 | 12:46

Marcus Agrippa napsal(a):

Tencokida Hnuj:
taky jsem to viděl a bylo to dost neuvěřitelné! Už začínám chápat proč byl K.Kryl tak zděšený z toho, kdo se začal cpát do polistopadové politiky. Ale Klaus se přece nějak netajil tím, že chtěl budovat"novou"ekonomiku na vekslácích, taxikářích a pražské galérce - v ODS je jich celá plejáda.
16. 06. 2010 | 12:53

Josef K. napsal(a):

Troufám si předpovědět vývoj názorů lidí jako je Ferdinand, Milan P.atp. Jejich prudký vnitřní žár bezmyšlenkovitého a odmítání všeho socialistického promíchaný do podivného koktejlu požadavků objektivity a nedefinovaného pravičáctví se v brzké době rozpálí zcela do hněda. Bude to sice hnědá jen v národních barvách, ale bude stát za to. Jejich novými vůdci se stanou Bednářové, Kinkorové a Semíni, obklopení tuctovými černovláskami zpracovanými francouzským kosmetickým průmyslem. Řád za každou cenu, když se kácí les, létají i třísky...
Česká mdia patrně zaplní nápisy jak poznat žida, a články, že komunisté se rozpoznají podle lehce vypouleného víčka levého oka a socialisté podle manšestráků...Tak jo.
16. 06. 2010 | 12:54

Ferdinand napsal(a):

to DH:

Ale jo, mate pravdu, ze Pehe občas kritizoval i soc.dem., nicméně z jeho textů je patrné, kde stojí. Pak to není politolog, ale agitátor. Nicméně i to člověk může dělat, proč ne. Můj problém je v tom, ze nedokazu pochopit, proc vzdelaní lidé fandí klasické či postmoderní levici. Mám neodbytné dojem, ze jim něco podstatného uniká.

F.
16. 06. 2010 | 12:55

veverka napsal(a):

VV jsou uměle vytvořený apendix ODS.Stejně jako v minulých volbách SZ.
16. 06. 2010 | 12:56

Ferdinand napsal(a):

Josef K.

Můj ideální svět není spojen s hnědými košilemi, vaše předpověď je mylná.

Mému pojetí reality a světa nejvíce konvenují díla Hayeka Miseho, tedy dnes klasický neoliberalismus. Schválně píšu o realitě, neb spousta lidí si myslí, že právními předpisy lze svět měnit a nepochopili po tisíciletí osvědčenou pravdu, že bohatství nelze rozmnožit jinak než úsporami a jejich opětovnou investicí. Dluhy ještě z nikoho boháče neudělali a o veřejných financích to platí dvojnásob.
16. 06. 2010 | 13:02

hanah napsal(a):

Marcus Agrippa
na to přišel! Za korupci v ČR a mafiánský stát může pravicová lůza v čele s Pepy Řepy a jemu podobnými.
S tím už se dá pracovat :-)!
16. 06. 2010 | 13:02

Pepa Řepa napsal(a):

To Marcus Agrippa
a víte, že vy jste ukázkový příklad názoru, že ČSSD zrudla ještě málo.To Vás irituje.

Jistě, komunismus je součást naší historie. Pro mne bohužel, pro Vás bohudík.
Tak si vzpomínejte na ty zlatý časy, jak chcete. Mně je to fuk.
Pozor, aby nepraskla žluč.
Myslím, že jsme si pozice vyjasnili. Mějte se.
Pardon. Čestik.
:-)
16. 06. 2010 | 13:04

poupě napsal(a):

hanah

PPP
pravicová pinda pindá
16. 06. 2010 | 13:08

Sixy napsal(a):

Pokud pan Pehe přepočítává 118 poslanců, které ODS, TOP 09 a VV společně ve volbách získali na 46% občanů Česka, kolik asi tak lidí reprezentují Paroubkovi socialisté a komunisti, když ve volbách získali jen 82 mandátů. Co si myslí ten zbytek občanů, kteří nevolili, nevím, ale nepochybuji, že to byli z větší ti, kteří svými daněmi nepomáhají plni státní kasu, ale spíše čekají, co jim z ní vypadne.
16. 06. 2010 | 13:09

Marcus Agrippa napsal(a):

hanah:
to říkáte Vy. Já jen píšu že je to jeden z důvodů ( dá se tomu říct politická slepota ). Pravicová lůza - to taky píšete jen Vy. Osobně dávám ODS v obsazení Langer, Benda a spol.na stejnou úroveň jako KSČM ( Kalouska nemá vůbec smysl komentovat ).
16. 06. 2010 | 13:09

Pepa Řepa napsal(a):

To hanah
dobrý, ne?

Marcus přešel z frustráta plynule na flusstráta.
Když maminka kuchala, dávala pozor, aby nepraskla žluč. Maso -prý -by bylo nepoživatelné.Bojím se o jaho žlučník.

Jak mu pomoci, aby se mu ulevilo?
Snad si jít kopnout do řepy, pokud u nás ještě někde je.

Vrtá mně hlavou, jestli je "looser" příslušník lůzy?
A jak se pozná?
:-)
16. 06. 2010 | 13:13

DH napsal(a):

Ferdinand:

to je skutecne dobra otazka, proc existuji vzdelani, inteligentni volici levice. Skutecne jste nad tim nikdy nepremyslel, nevysel vam z toho zadny zaver?

Vsechno prece vychazi z vnitrnich axiomu, ktere mate geneticky zabudovane v mozku. Proc se vam v detstvi nejaka knizka nelibila a jina ne, kdyz kamaradovi ano? Proste rezonovala s vasim mozkem, to je cele.

Prave tak pokud jde o politicke nazory. Premyslejicimu pravicakovi v mozku rezonuji slova jako odpovednost (za sebe), racionalita, kalkul, vyuziti, prilezitost, efektivita, vitezstvi. Pro pravicaka je cennejsi system nez clovek.

Premyslejicimu levicakovi rezonuji slova jako klid, spoluprace, sousedstvi, respekt, pokora. Pro levicaka je cennejsi clovek nez system.

Kazda z techto skupin ma jeste fanatickou odnoz. Cele spektrum doplnuje nepremyslejici tupy dav zmitany marketingem a povrchnim myslenim.

Pan Pehe je nepochybne levicoveho zamereni a tomu jsou poplatne jeho clanky. Je to predstavitel toho "rezonujiciho typu". Rekl bych, ze vnitrne nesnasi pretvarku a pokrytectvi. I proto je mu tak odporny Vaclav Klaus, proto napsal pred volbami text, kde stejne silne odsuzoval Topolanka i Paroubka.
16. 06. 2010 | 13:15

Marcus Agrippa napsal(a):

Pepa Řepa:
proboha Vy to vůbec nechápete!! Já bych KSČM s jejich současnou ideologií nikdy nevolil, ale taky nejsem ochotný tolerovat mafii ve státní správě - dnes zastřelili expolicistu, který mohl svědčit proti Berkovi ( toho času před soudem ) - už chápete co mi vadí?! V tomhle přestává hrát roli nějaké politické vidění světa ( navíc komunismus bez SSSR je jen minulost ).
16. 06. 2010 | 13:15

Béda napsal(a):

Nechápu některé škarohlídy.

Všechno se vyvíjí příznivě. ČR rychle dohnala svůj handicap a ze společnosti přibližné rovnosti se transformovala ve společnost totální sociální nerovnosti. Změnila svoji ekonomickou strukturu tak, aby se octla v blahodárné dluhové pasti bankovních institucí. K tomu přispěly všechny posametové vlády a nejvíc nejlepší ministr financí všech dob Kalousek.

Teď tento finanční mág přebírá otěže a bude ve funkci největšího šetřila v dějinách. Svým předešlým finačním expozé nám předváděl jak se to dělat nemá, aby na konci svého funkčního období mohl oprávněně skonstatovat - tudy cesta nevede.
Součástí jeho ozdravné kůry bude totální privatizace všeho co doposud ještě privátní není a léčebné zavedení zvýšených daní, cen a poplatků za všechno, co se dá spoplatnit. Samozřejmě se sníženými limity pro ty nejbohatší, aby nám náhodou neutekli do daňových rájů. ČR se připojila k velké rodině západních demokracií žijících na dluh, které se všechny vydaly anebo postupně vydávají touto cestou.

V případě, že se to nakonec všechno po... budou v ČR na rozdíl od ostátních vyspělejších demokracií na vině komunisté, Rusové a Paroubek.

Pak přijdou přátelé z Měnového fondu a Světové benky a pomůžou tápající české ekonomice nalézt tu jedinou správnou cestu - ještě větší šetření dolů a ještě štědřejší život nahoře.
16. 06. 2010 | 13:19

yara ze země krys napsal(a):

Jirha.D napsal:
Myslím si, že všechny útoky proti Euro vycházejí z FEDu.
Dobře, tak ať si hoši z EU dají do pořádku všechny atributy, které dělají měnu měnou a nedávají Amíkům příležitost! Zatím Euro je slon na hliněných nohou, to je stejné jako by si dělaly v normální zemi fiskální a sociální politiku jednotlivé kraje různou a pak se všichni divili, že to nefunguje a každý si dělá co chce! Tenhle bordel mohl vytvořit jenom ekonomický idealista. Omlouvám se za neslušné slůvko.
16. 06. 2010 | 13:23

Kessu napsal(a):

Statistika jest přesnou vědou o nepřesných číslech. Ale tohle vrže...
"Nebylo by od věci, kdyby se příští vládní koalice zajímala o to, co si myslí oněch 54 procent občanů, kteří nedali potenciálním vládním stranám hlas."

Kromě matematického lapsusu to zní jako nabádání k novým volbám. Copak lid neřekl jasně co chce?

%voličů %občanů
co chtěj
TOP09 16,7 10,5
ODS 20,2 12,6
ČSSD 22,1 13,8 holuby
KSČ 11,3 7,1 pečené holuby
VV 10,9 6,8
ost 18,8 11,8 kde co
nevoliči 37,4 jít v pátek na pivo a v sobotu na ryby

Snad lepší byly ty bezobsažné a citově zabarvené agitky, než velmi odfláknutá manipulace s fakty.
16. 06. 2010 | 13:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

poupě
Bingo ! Right between the eyes !

Basher F stupně a jak se pozná :
http://messageboardfools.co...
/paralela s kursem akcie via rating komentátorova příspěvku - chápete ne ?/

I když u ppp bych to odhadoval tak na stupeň E.

Pro co bije té či onoho srdce a jak to lze spolehlivě zjistiti pak naleznete zde :

http://ateo.cz/f/images/r/r...

Mějte se.

"Veselé oddlužování, pravověrné odeeskování, kalouskování, nečasování a johnování přeje všem reformátorům Tencokida."
16. 06. 2010 | 13:23

Pepa Řepa napsal(a):

Přiznávám, soudče Agrippo,
že jsem-přirozeně ve spojení se zahraničními výzvědnými službami-osobně odpovědný za vznik mafiánské ČR.

Spokojen?

A víte co mám napsat podle reCaptcha: muawiya friend

Už mne dostihli a odhalili.
Jsem přítel Mu'awiyi ibn Sufyā z bitvy u Badru.
Jednou to prasknout muselo.
16. 06. 2010 | 13:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

M. Agrippa
S tou "pravicovou lůzou" má basherka stupně E pravdu.
Ale Pepu Řepu bych z toho vynechal.
V tom s ní nesouhlasím.

Mějte se.

"Veselé oddlužování, pravověrné odeeskování, kalouskování, nečasování a johnování přeje všem reformátorům Tencokida."
16. 06. 2010 | 13:26

route66 napsal(a):

Marcus Agrippa

Myslíte, že má něco smysl vysvětlovat Pepovi Řepovi, Hanah či Neovi a jim podobným??

Nemá neb jen na chvíli unikli z výstavy https://www.youtube.com/watc...
16. 06. 2010 | 13:26

Tencokida Hnuj napsal(a):

route66
Dík. Opět jsem o 10 minut mladší a o 30,- Kč zdravější.

Mějte se.
16. 06. 2010 | 13:34

Janeb napsal(a):

Doufejme že koaliční "pravice" (spíše privatizační spolek) se zalekne brzy svých vlastních nápadů.

V otázce školného už se to projevilo (nažraný vlk a celá koza). Platit se bude nakonec až bůhví kdy a ne každý.

Navíc se objevila v této souvislosti hned pěkná perlička.

Nečas před rokem:
"Proč nechceme progresivní daně? Protože nechceme, aby ti bohatí byli trestáni za sé úsilí a úspěšnost".

Nečas dnes:
"Studenti, kteří budou úspěšní a dosáhnou minimálně průměrného platu, zaplatí postupně dluh na školném.
Ti ostatní budou této povinnosti platit zbaveni".
16. 06. 2010 | 13:35

Rumcajs napsal(a):

Já považuju vůbec za zázrak,že strany co chtějí škrtat se dostanou do parlamentu. Přeci jenom levicové cancání o možnosti hýřit dál ,se poslouchá daleko líp, jak řeči o škrtání. Zvláště pak ty jednodušší bytosti, jak je např. Pehe, ti něco takového nedokážou ani pobrat.

Ale pane Pehe, ono to není o tom, jestli něco chceme nebo ne. To si jenom Vy ve své prostoduchosti namlouváte,že existují různé možnosti. Škrtá se v celé Evropě,ať sedí ve vládě socan nebo liberál.

Škrtat se může ve státním, nebo přímo v peněženkách formou daní.
Jiné cesty NĚT.
16. 06. 2010 | 13:39

Pepa Řepa napsal(a):

to route 66

No-jestli by soudce Agrippa dovolil- a mohl bych si vybrat, tak já raději tenhle Spinning Wheel

https://www.youtube.com/watc...

What goes up must come down
spinning wheel got to go round
Talking about your troubles it's a crying sin
Ride a painted pony
Let the spinning wheel spin

You got no money, and you, you got no home
Spinning wheel all alone
Talking about your troubles and you, you never learn
Ride a painted pony
let the spinning wheel turn
------------
Ride a painted pony and hit the route 66, dude!
16. 06. 2010 | 13:42

Marcus Agrippa napsal(a):

route66:
tohle mluví za vše : firmu se původně pokusil ovládnout Berkův gang poté, co bývalé vedení Zbrojovky podnik v únoru 2003 formálně přestěhovalo do Ústeckého kraje, kde měl Berka na starosti konkurzy. Důvodem bylo podle týdeníku Respekt to, že tehdejší vedení Zbrojovky, kterou ovládali bývalí svazáci, nevýhodně vyvedlo majetek z podniku a přestěhováním podniku tak chtělo zamést stopy. Ale kdo nechce vidět - nevidí ( viz.Pepa Řepa ).
16. 06. 2010 | 13:48

Béda napsal(a):

Už se perou!http://www.prvnizpravy.cz/z...

TOP chce vyčisti pražský magistrát od ODS.

Otázkou jest, jestli se na nabytých pozicích nechce zakopat sama.

Ještě bude hodně živo v hnojníku "dánském".

PS: Pozdravuji TCKH.
16. 06. 2010 | 13:50

Da.Rock napsal(a):

Janeb: Správný postřeh. Školné je takovou "malou progresí", ale to kupodivu pravici nevadí, dokonce považuje za normální, že více vydělávající člověk splácí svůj dluh společnosti.
Je vidět, že když chce pravice prosadit své, klidně použije zatracovanou levicovou rétoriku i činy (zadlužit občany).
Účel světí prostředky.
16. 06. 2010 | 13:52

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

divím se, že zde o prostoduchosti píšete zrovna vy :)
16. 06. 2010 | 13:53

Pepa Řepa napsal(a):

Jo a ještě jednu, soudče Agrippo. To k té KSČ.
Mně se nestejská.Zpívám si Hi-De-Ho

https://www.youtube.com/watc...

Once I met the devil
He was mighty slick
Tempted me with worldly goods
Said -you can have your pick-
But when he laid that paper on me
And he showed me where to sign
I said thank you very kindly
But I'm in too great a need of mine
Hi.
16. 06. 2010 | 13:55

route66 napsal(a):

Pepíčku Řep(b)íčku

http://www.postimage.org/im...

:-DDD
16. 06. 2010 | 13:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa
To je muzička ! A texty !
Anebo :
https://www.youtube.com/watc...

Tihle hráli popík dle mého gusta. I s dobrými texty.
16. 06. 2010 | 13:55

route66 napsal(a):

Marcus Agrippa

U Berky se jeví ještě závažnější fakt. Ten , že neví kde gang soudit. Všude jsou zpříznění soudci. Mafiáni
16. 06. 2010 | 13:58

chytryhorak napsal(a):

Pehe, to je už ohraná písnička. Kdy dáš k dobru něco nového? Zase na druhou stranu by tě mohlo těšit, že tu bude pravo-levá koalice.
16. 06. 2010 | 14:00

neo napsal(a):

Da.Rock:

a že levičákům nevadí, že budoucím bohatým platí jejich studia chudá dělnická třída:)
16. 06. 2010 | 14:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa
https://www.youtube.com/watc...
- zapomenutá písnička, ale je radost ji zpívat a hrát.
Moc hezký text.

Hudba je univerzálním jazykem. Je vesmírem.
Sedm tónů - sedm planet.
16. 06. 2010 | 14:04

Gerd napsal(a):

Rumcajsi,
škrtat můžete, ale má potom smysl platit takové daně? Respektive dostáváme jako občané za své daně adekvátní službu obdobně jako v okolních zemích? Má odpověď zní ne, státní zakázky jsou předražené. Tak proč bych měl jásat nad dalším škrtáním na výdajové stránce státního rozpočtu, aniž by se plošně snížily příjmy (opět všem)? a pokud dnes máme platit za rozmařilost předchozích vlád a sociální výdobytky, proč jsou do tohoto výpočtu zahrnuty i dluhy vzniklé za předražené státní zakázky? Dluhy tím vzniklé by přeci měli platit dodavatelé těchto státních zakázek, že?
Ale platit bude opět jen ten, komu lze zvýšit daně.
Pěkný den
16. 06. 2010 | 14:09

StandaT napsal(a):

Díky pane Pehe!

Teď už chápu, proč Europoslanec Havel tady pod hlavičkou Zprávy z politiky píše vtipy. On jen respektuje sílu svého mandátu a nepodléhá mýtu svého zvolení a proto nečiní to na co má mýtické právo, ale respektuje reálně vypočítanou váhu svého mandátu! A zřejmě mu vyšlo, že reálný mandát má akorát na to, dělat si z nás za dlouhý peníze krátkou srandu.

Teď ještě, aby mýtu váhy svého zvolení přestali podléhat i další zastupitelé. Z mého okrsku bych to uvítal např. u senátora Diensbiera nebo hejtmance Ratha.

Docela mě překvapuje, pane Pehe, že voliče levice, kterým je tento článek evidentně určen (psáno pro Denik Referendum), považujete za stejně velké pitomce (nebo kanonenfuther?) jako (ex)Předseda.
16. 06. 2010 | 14:12

Gerd napsal(a):

yaro ze země krys,
ano, i v této zemi jsou lidé, kteří by byli schopni docela slušně řídit ČR, ale ani jeden z nich nebyl na kandidátkách do parlamentu a určitě to nejsou souačsní, recyklovaní nebo noví politici.
Hezký den!
16. 06. 2010 | 14:12

Pepa Řepa napsal(a):

To hnojař
jo dobrý, ale už toho nechám nebo flusstráty klepne.

Běhaj od TV, kde je Jančík, a hele tady je Pehe a támhle zase Cvach.

Přitom je na světě tolik krásnejch věcí.Neuvědomujou si, že je za chvíli ponesou.
https://www.youtube.com/watc...

Končím a pusinku na route66-fotka je dobrá.
:-)
16. 06. 2010 | 14:16

Pepa Řepa napsal(a):

To hnojař
všechno už tu bylo.
People live on dead end street.

What are we living for?
Two-roomed apartment on the second floor.
No chance to emigrate,
I'm deep in debt and now it's much too late.
:-)
16. 06. 2010 | 14:23

Qiedo napsal(a):

Béda:Možná,že cíl té cesty nebude Řecko,ale po dnešku bych to viděl spíš na Sicilii.
16. 06. 2010 | 14:26

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa
O.K: Stejná kapela:

The tax man's taken all my dough
And left me in my stately home
Lazing on a sunny afternoon
I can't even sail my yacht
He's taken everything I've got
All I've got's this sunny afternoon

https://www.youtube.com/watc...
16. 06. 2010 | 14:34

realysta napsal(a):

Ano - pravice nezvítězila, pravice utrpěla vítězství. Tak bych definoval výsledek. NAvíc vykročila po volbách do realizace politiky, kontinuálně pokračující v cestě za kořistěním osobních zájmů jejich kmotrů (viz vyjádření Kalouska, že armáda rozdhodně škrtat výdaje nebude - ve vazbě na kmotra Hávu jasný signál o co jde....)

Problémem pravice je i fakt, že ODS a TOP09 si vzájemně konkurují programy a vykrádají své voliče... Historicky v upylnulých 20 letech čs. politická scéna nikdy neudržela dvě pravicové strany (US-DEU, ODA). Ryzí pravici reprezentuje dnes TOP09, ODS se populisticky rozplizla přes pomyslný střed a zkouší oslovovat středolevé voliče. A tak neoblečena-nenahá, propojená aférami, zdiskreditovanými tvářemi typu Šnajdr, Kittner, Skokan, z nory vylézající opět Julínek neumí zaujmout nikoho....

Jediné štěstí pravice je, že levice (sociální demokracie) se chová stejně stupidně. Svůj záměr získat co nejvíce voličů převedla do chování, kdy místo intelektuálů, vědců, odbroníků v námezdném vztahu k trhu práce - tedy ohrožené, oslovuje ubohou rétorikou primitivní pudy voličů blízkých spíše KSČM. Takže vykrádá voliče KSČ...
16. 06. 2010 | 14:50

Rumcajs napsal(a):

Gerd:

Bez škrtání budete platit ještě větší daně. To snad smysl má ?

O korupci nedávno hovořil Fischer. Ačkoliv osobně tlačil na vyšetření pandurů, nevyšetřilo se nic. Je těžké chytit někoho za ruku.
Kdo říká, že ušetříme na korupci, říká že se budeme zadlužovat dál. Je to jenom populistický výkřik. Nic víc.

Nedávný průzkum ukázal, že státní nemocnice nakupují ty samé přístroje jak soukromé o 30% dráž.

Až si půjde sednout polovina státních úředníků a zaměstnanců do kriminálu, pak uvěřím, že na korupci se dá ušetřit. Do té doby je to jenom zástupné žvatlaní.
16. 06. 2010 | 14:59

Béda napsal(a):

Rumcajs,

no vidíte. Já osobně bych začal u té korupce. A velice tvrdě. Neustupoval bych v žádném případě ze svých PŮVODNÍCH pozic. Dal bych hlavu dohromady s těmi, kteří to v této oblasti myslí skutečně vážně (třebas i s TI). A řekl bych. Boj s korupcí je naše naprostá suprpriorita. A očesání nákladů na zbytné vojenské hračky! Berte, anebo si vládu sestavte sami a my na vás budeme dohlížet zvně!

To bych udělal já. A byl by v tom čert, aby za pomoci nejrůznějších nástrojů nespadly ceny veřejných zakázek a neušetřila se nějaká ta stovčička miliard ročně.

Rzhodně bych nelezl mezi staré osvědčené korupčníky (jiným slovem dynosaury).
16. 06. 2010 | 15:06

hanah napsal(a):

Marcus Agrippa napsal:

"je nejvyšší čas přestat podporovat lůzu z tzv.pravicových stran"

Adresoval jste PŘ:
"To vážně nevidíte, že díky takovým jako jste Vy je ČR totálně ochromená korupcí a stává se z ní klasický mafiánský stát?!"
Tak napsal nebo nenapsal ?

Pepa Řepa

"Rozptylový palouček....:-))"
Ano. Slétají se tady pod "P" jak mouchy na lejno.
16. 06. 2010 | 15:07

Béda napsal(a):

oprava:

dinosaury.
16. 06. 2010 | 15:08

dennis napsal(a):

Nuba i David,
(ten ostatne vzdy, kdyz se ozve) upozornili na to podstatne: Neni podstatne, kdo vyhral. Podstatne je, jak "vitez" jedna s "porazenym".

"Trojkoalice" jedna o zakonnem osetreni stability vlady, aby ji nezodpovedna opozice nemohla prostou vetsinou vyslovit neduveru; trojkoalice se asi dohodla, ze socdem nema co delat ve vedeni poslanecke snemovny. Tyto kroky budouci koalice nesvedci o snaze hledat cestu. Tyto kroky (a bude jich vic) svedci o tom, ze vitez zastava nazor, ze porazeneho je treba rozdrtit. Volici i priznivci svych politickych stran se mohou divat na ty na druhe strane s neskryvanym despektem, dokonce se mohou vyjadrovat o "svych protivnicich" podle sveho vkusu i vulgarne. Lidri nejsilnejsich politickych subjektu si to nemohou dovolit. Lidri nejsilnejsich stran proste museji spolu jednat. Ne-li, nejsou to vudci statotvornych sil. Vysledek jejich usili za rok za ctyri ukaze, s kym meli volici cest.

Pri te prilezitosti rad pripominam blog pana Pehe, o tom, oc bude usilovat Orban v Madarsku pote, kdyz ve volbach drtive zvitezil. Usudek o naslednem vyvoji se vztahuje na viteze, neklade duraz na to, je-li to vitez pravice nebo levice.
16. 06. 2010 | 15:11

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Tak začni Bédo.
Máš tam ku pomoci ČSSD a komouše. Už tam v tom parlamentu zacláněj sice 20 let a nic, ale s Tebou to snad daj konečně dohromady.
16. 06. 2010 | 15:14

Béda napsal(a):

Rumcajs,

víš jaká je síla politického jazýčku na vahách?

Že MŮŽEŠ! A nikdo si bez tebe ani ruce neomeje. Kdyby VV skutečně záleželo na antikorupci jako na suprprioritě byly by její možnosti právě v tomhle okamžiku takřka nekonečné. Až se sama umaže, pak to bude jenom sbor kecálistů, který skončí své politické angažmá hned u příštích voleb. Parta dalších užitečných idiotů na jedno použití, která při svém angažmá skopíruje policejní archivy.

PS: já osobně od začátku tvrdím, že je to pouze parta kecálistů a prospěchářů. Uvidíme, jestli mi dá další vývoj za pravdu.
16. 06. 2010 | 15:29

Janeb napsal(a):

Da.Rock

Úsměvné je, že Nečas & spol. svým svérázným pojetím školného, kdy ti méně schopní nebudou nic platit pardoxně vůbec neřeší jeden ze stěžejních důvodů pro zavedení školného. To jest, aby daňový poplatník neplatil studium "věčným studentů".

Omlouvám se, al e nedalo mi nevložit sem povedenou báseň anonymního autora:

Běží student rychlostí,
do volební místnosti.
V drahých džínách, novém triku,
jde zachránit republiku.

Hodím lístek pro pravici,
nepředám stát bradavici.
Musím běžet, co to dá,
kníže na mě spoléhá.

Jinak budem
16. 06. 2010 | 15:30

Janeb napsal(a):

Jinak budem, jako v Řecku,
já jsem rád, že žiju v Česku.
Něco na tom pravdy bude,
říkal Nečas na You-tube.

Po volbách se Nečas směje,
nikdo neví, co se děje.
Jediná věc je však jistá,
na studenta školné chystá.
%
16. 06. 2010 | 15:32

Janeb napsal(a):

Mně se školné nevyplatí,
papá mi to nezaplatí.
Pěkně jste mě vypekli,
o tom jste mi neřekli.

Proč jsme ti to měli říct?
Měl jsi líp náš program číst!
Zlobíš se na nás nadarmo,
nic prostě není zadarmo.
16. 06. 2010 | 15:33

Janeb napsal(a):

My ulevíme státní kase,
ty budeš mít dluh jak prase.
Děkujeme za tvůj hlas
Začni platit, vol nás zas.

Proč jsem napsal těch pár řádků,
chtěl jsem říct ti po pořádku -
nejsi trendy, ani cool,
ale pouze a jen vool.
16. 06. 2010 | 15:34

Tamara napsal(a):

DH

krásný příspěvek :-) a souhlas.
16. 06. 2010 | 15:48

Téčko napsal(a):

Já si myslím, že tu budeme mít středopravicovou vládu. Nebude to tak horké.
16. 06. 2010 | 15:55

Dave napsal(a):

Jinymi slovy resp. strucne receno nam tu pan Pehe sdelil to co vsichni vedi. Hmmm, nemuzu se zbavit pocitu, ze by tu meli dostat prostor i dalsi prispevovatele misto techto diletansky prezentovanych nazoru pana Peheho, ktere tu chrli kazdy tyden jak na bezicim pase. Nevim kolik zaplatil pana Pehe Sefredaktorovi aktualne.cz nebo co mu slibil protisluzbou, ale je to opravdu zvlastni ,,nahoda,,, ze se tu nejcastejci objevuji blogy pana Peheho, pritom si myslim, ze je tu plno mnohem povolanejsich lidi, kteri by meli zajem ,,glosovat,, ceskou politickou scenu.
16. 06. 2010 | 16:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

Béda
Z tohoto pohledu máte skutečně pravdu.
Ukázalo se, že jak jsem tvrdil kdysi v únoru, že VV budou velmi "váženou" nevěstou, kterou si budou pravouni předbíhat.(když už mám použít řáholecký slang).
Což se potvrdilo.
Proto jsem také velmi rozpačitý z toho, jak se zatím věci mají.
John mě čím dál tím víc připadá jak chlápek, kterého přistihne jeho manželka jak si to rozdává s jinou a on se hájí tím, že to co je uvnitř, tak že není jeho.
Ale možná že se mýlím.

Uvidíme.
16. 06. 2010 | 16:14

*** napsal(a):

Pepa Řepa

The Kinks very ok,
and so - https://www.youtube.com/watc...
16. 06. 2010 | 16:18

bigjirka napsal(a):

Pehe, to jsou kydy. Ono by to totiž se socany bez komančů nešlo. Takže přestože to není orvá pravice, je to koalice proti levé levici, A to stačí.
16. 06. 2010 | 16:37

Da.Rock napsal(a):

neo: Levičákům (ale vůbec nikomu racionálně uvažujícímu) to nevadí, protože vědí, že ten bohatý si to studium zaplatí svými daněmi - proto taky chtějí daňovou progresi.
16. 06. 2010 | 16:38

Béda napsal(a):

bigijirka,

Jak jde všechno rychle, když se chce. Ještě včera bankrotující země mířící do Řecka , a již dneska (po volbách) jeden z deseti premiantů Evropy.

"Česká ekonomika patří mezi deset nejlepších v Evropě"

http://www.novinky.cz/ekono...

A to ještě nestihla být ani ustavena nová pravicová vláda. Jak je ten vývoj rychlý.
16. 06. 2010 | 16:55

Petr napsal(a):

Pouze dvě připomínky:

1) Autor argumentuje tím, že potenciálné koalice zastupuje jen 46 (ve skutečnosti 20.2+16.7+10.9, tedy 47.8) procenty voličů. To je sice pravda, ale o politice rozhoduje ten, kdo se angažuje. Bránit práva těch, kteří na volby kašlou není nezbytné.

2) Autor a priori předpokládá, že populární strana v ČR musí být nutně populistická. Možný je i opak, že podporupo letech populismu získá strana, která bude říkat i nepříjemnou pravdu a především jednat v souladu s ní. Je v našem zájmu, aby tomu tak bylo.
16. 06. 2010 | 17:02

Béda napsal(a):

Petr,

jestliže mluvíte o VV,

tak ta již svůj původní program, především jeho priority - očesání armádních výdajů, boj s korupcí... postupně opouští a nahražuje to zástupnými druhoplánovými úlitbami voliči - typu dříve než se ustaví vláda snížíme privilegia politiků, aby nevypadalla jako že si s volebním programem ... (udělala to, co ODS v r.2006).
16. 06. 2010 | 17:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

E,L,P : Pro mě naprostá jednička navždy.

https://www.youtube.com/watc...
16. 06. 2010 | 17:50

Gerd napsal(a):

Rumcajsi,
pokud stát zaplatil za bankovní socialismus nějakých 580 mld. Kč a současně dává na veřejných zakázkách 15 - 20 % všimného k platu státních úředníků, proč bych měl takový stát podporovat? A proč za něj platit dluhy? Konečně, všichni občané mají možnost tento stát opustit, přestěhovat se jinam a platit daně jinde (úměrně svým schopnostem a jazykovému vybavení). Kdybychom se všichni plátci daní stali daňovými rezidenty v Monaku a klidně dále žili zde v ČR, nevím kde by stát bral peníze na svůj provoz.
Při určitém počtu státních úředníků se již stihnou zaměstnat sami mezi sebou a odůvodnit to.
Vezmeme-li počet produktivních občanů přispívajících do státního rozpočtu vůči těm, kdo z něj čerpají, dostaneme neobvykle vysoký poměr. A pak už jen zbývá si říct, kolik potřebujeme učitelů, lékařů, hasičů, policistů na tento počet obyvatel a zbytek přesunout do produktivní sféry (nebo na pracák, ale za podstatně menší platbu ze státní kasy). A ten zbytek - stát holt nebude mít na poskytování úplně všech služeb a některé bude muset zrušit - převést na občana. Začít by se dalo třeba u stavebních povolení. Stačilo by jednoduché vyjádření od sousedů - souhlas se stavbou, vyjádření architekta, zda stavba zapadá do krajiny a zbytek by byl úplně na libovůli majitele. Jen by takový dům nemusel být v některých případech pojistitelný. Ale to je jen příklad.
16. 06. 2010 | 18:05

Rumcajs napsal(a):

Gerd:

Moje řeč,ale nedělej si iluze. Ti co tu zůstanou s údivem zjistí, že se máš líp a přitáhnou za tebou třeba na Severní pól. Naskáčou na vory, nechaj se nacpat do kamiónů a až jim trochu otrne, zase tě začnou zdaňovat.

Smrt a levouni si tě najdou všude.
16. 06. 2010 | 18:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

A na závěr hymna pravounů (via řáholecký slang))

https://www.youtube.com/watc...

Wall Street Shuffle.

"Do the Wall Street shuffle
Hear the money rustle
Watch the greenbacks tumble
Feel the Sterling crumble

You need a yen to make a mark
If you wanna make money
You need the luck to make a buck
If you wanna be Getty, Rothschild
You've gotta be cool on Wall Street "

Tak zatím : https://www.youtube.com/watc...

Mějte se. Tohle je popík. Ne ty srágory čím masy krmil Gott, Vondráčková a podobní kašpaři.
16. 06. 2010 | 18:17

Rumcajs napsal(a):

Socan a komouš seděli v baru a koukali na zprávy o šesté. Ukazovali
reportáž o sebevrahovi, který stál na mostě a vyhrožoval, že skočí dolů.
Socan povídá: 'Hele, vsaď se, že neskočí.' 'Dobře, o kilo. Já si
myslím, že skočí.' No, a chlápek skočil. Tak socan vysolil kilo a
komouš říká: 'Ne, to nejde, já si to nevezmu. Jsi přece múj kámoš.'
'Ber, sázka je sázka.' 'Hele, musím se ti přiznat, že jsem tohle už viděl
ve zprávách v pět, takže si nemůžu vzít výhru.' 'Já to taky viděl už v
pět, ale nikdy bych nevěřil, že skočí znovu.'
16. 06. 2010 | 18:19

cactus napsal(a):

toto je úplně jedeno zda VV se otačí či ne je zde TOP 09 a tato strana vlastně jak se zdá dyktuje tempo všeho takže ani pravice ani levice ani ODS ani ČSSD ale TOP09 je to co dělá u nás politiku bohužel
16. 06. 2010 | 18:24

PatientO.T. napsal(a):

"To vážně nevidíte, že díky takovým jako jste Vy je ČR totálně ochromená korupcí a stává se z ní klasický mafiánský stát?!"

Madonna mia! Giuseppe Bietola alias Pepa Řepa, capo di tutti capi! Padám do tenat mafie...
https://www.youtube.com/watc...

P.S.: 2 Marcus Agrippa:
Volejte policii, kdykoli vám v chodbě domu začne prozpěvovat nezvykle velký počet zaměstnanců Sicilských prádelen /Woody Allen/.

re captcha: favoring police
16. 06. 2010 | 19:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

PatientO.T.
Jak bojovat s organizovaným zločinem ?
1. Říct zločincům, že nejste doma.
2. Odposlouchávat zločince.

Účinnost bodu 2 dobře dokumentuje tento přepis rozhovoru mezi dvěma šéfy Mafie :

Anthony : Haló ? Rico ?
Rico : Haló ?
Anthony : Rico ?
Rico : Haló.
Anthony : Rico ?
Rico : Neslyším.
Anthony : To jsi ty, Rico ? Neslyším tě.
Rico : Čeho ?
Anthony : Slyšíš mě ?
Rico : Haló ?
Anthony : Rico !
Rico : Máme špatnou linku.
Anthony : Slyšíš mě ?
Rico : Haló ?
Anthony : Rico ?
Rico : Haló ?
Anthony : Ústředna, máme špatnou linku.
Ústředna : Zavěste a vytočte znovu, pane.
Rico : Haló ?

Díky tomuto důkaznímu materiálu byli Anthony "Ryba" Rotunno a Rico Panzini usvědčeni a v této chvíli si odpykávají patnáct let vězení v Sing Singu za nezákonně obsazený tón.

(Též W. Allen)
16. 06. 2010 | 19:18

Marcus Agrippa napsal(a):

hanah:
Langer nebo Jančík - takové typy mám na mysli.
PatientO.T.:
šlo mi jen o přístup k dění v ČR. Jinak za tím co jsem napsal si stojím - dnešní likvidace expolicisty, který mohl svědčit proti Berkovi je velmi vážná věc.
16. 06. 2010 | 19:20

Berka napsal(a):

Ale no tak... Expolicista v Audi za 2 000 000,- synáček v autíčku za 1 500 00,- no to nevypadá zrovna na skromného a poctivého policistu a z druhé strany nemám rád braní mého jména do úst nadarmo...
16. 06. 2010 | 19:50

vlk napsal(a):

Opět - jako už dlouho, jen exhibic e zdejších pěšáků famiglie 118 ve stylu -Pehe –hehe..
Opět naprosto nulový myšlenkový potenciál nebo práce s tím, co Pehe napsal.
Prostě úderné Pehe – hehe stačí. Hvězdné pěchotě 118 naprosto dokonale.

Přitom Pehe napsal, jako ostatně skoro vždycky, naprosto dokonalý blog. Jenže proč s jeho textem pracovat? Proč potit nějaké duševní sádlo? Samozřejmě , našli by s e i tací zleva, kteří by spíš poznamenali - nemožné! Nejde požadovat něco, co je fyzikálně nemožné. Tedy , že by hvězdná pěchota od 118 myslela. No já věřím v to lepší v člověku, takže podobné tvrzení a navíc paušálně, no , no nemohu akceptovat.

Pehe totiž má pravdu. 118 je úžasné číslo. Jenže tahle podivuhodná koala má jaksi dost heterogenní složení. Máme tady provařenou kmotrovskou ODS, napojenou z minula na spoustu kšeftů. Máme tady Kalouskovu partičku provařených ksichtů doplněné o nové tváře..Nicméně stará Kalouskova spojení. A nejen jeho.
A máme tady bulvárního žumpalistu a jeho blonďatý harém. S obrovskou dávkou slibů a mimo realitu.
Dohromady prý to tvoří vládu rozpočtové zodpovědnosti, práva a boje proti korupci. Ohledně té korupce a práva mám úplně jasno. Tam mne sotva zaskočí. Když to budou řídit ti, co to tady ,ten chlívek zakládali, ti, co v minulém funkčním období rozmetali finanční policii ,ÚHOS, vymysleli nehubkový zákon, zorganizovali čunkiádu, nechali podle libosti řebíčkovat kde to jen trochu šlo, až jsme se v žebříčku korupce propadli až na 54. místo za takový Bhután, kteří v klidu nechali ve funkci nejvyšší Renátu a její partičku a mají dobrý drát na Němce, Kindla a podobné, tak to jsem opravdu klidný, že korupce u nás dostane na frak a právo že bude kralovat.
Jediná otázka otevřená, tak to je onen rozpočet. Prý odpovědnost. Jak si ji představují už naznačili nad závěr y Bezděka II. Nebudu to popisovat. Kdo chce detailnější rozbor, najde ho pod posledním Paroubkem v mém příspěvku. Díru v v penzijním budgetu zalepí tak, že z něj vyvedou 50 miliard z penzijního systému státu, zvednou DPH,, tím tu díru zalepí, ale nijak nehovoří, čím zalepí letošní sekyru 35.. Odpovědnost přímo vzorová.
To ovšem z dílny těchto duševních gigantů není vše. Včera jsem nevěřícně zíral na bednu na dohodu o školném. Čekal jsme něco kalouskovsky rasantního. Tedy školné na dřevo a hned.. A vono?, No k neuvěření. Prý od roku 2013 a prý odložené, až bud e jako absolvent na průměrné mzdě. Do té doby že to jako bude cálovat stát….Ptám s e, stejně jako u důchodů – z čeho? No nic. Pravá pecka přišla dneska. Nápad opravdu geniální. DPH prý se nebude odvádět z neuhrazených faktur!! No vlastně … Odvádět s e bud e . Ale stát to bude vracet!!! Tímhle obejdeme předpisy EU Protože jsme jediní exoti v Evropě s tímhle nápadem.A EU to zakazuje. Tedy nevybrat DPH. Z faktur! Jistě už vidím, jak na mne letí kohorta zdejších pravověrných – že jako když když nedostanou zaplaceno za dodávku nebo práci, tak prý proč by měli platit daň.
Sorry vážení, sorry. Jde o vaše podnikatelské riziko. Je vám známo předem a je vaší věcí, jak si platbu za svou dodávku zajistíte. Není to věcí státu. A není to ani věcí ostatních daňových poplatníků. Není důvod, proč byste ztráty socialozovali. Nejen to – ČEZ s e s vámi také bavit nebude, že by vám vrátil platby za spotřebovaný proud na tuhle zakázku, ostatní dodavatelé také ne. Jo jo stát prý není dodavatel. Jednak to není důležité - při uzavírání kontraktu víte, že DPH prostě tady je platit budete a jednak dodavatel je. I když nepřímý. Stát postavil infrastrukturu, kterou vy při každé zakázce e využíváte. Například silnice. Stát udržuje pořádek , že můžete podnikat - živí policii, soudy a řadu dalších institucí, které potřebujete, stát investoval do vašeho vzdělání a vzdělání vašich spolupracovník. Atd. atd. Stát je prostě dodavatel.A není důvod, proč by nedostal zaplaceno. Stejně jako ČEZ nebo operátor vašeho mobilu. Prostě pomazané hlavy
pokračování
16. 06. 2010 | 20:00

vlk napsal(a):

vymyslely dalšího hodně drahého bastarda! Podobně jako když loni odpustily 18 miliard sociálního pojištění. Naprosto nesmyslně.
Navíc s e vytvoří prostředí pro dańové podvody a úniky. Aby to všechno dokonale ještě vylepšily , tak prý s nebudou platit daně z příjmu z faktůr zaplacených déle než za 4 roky! Proč?? Prostě koledujeme si o podvody! O čachrování z DPH. Kdy prostě budou požadovány vratky DPH, faktury nebudou placeny, vyrovnání bude provedeno jinak a stát ostrouhá. Opravdu - koalice pro potírání korupce..

Proč o tom píšu? Protože zatímní kroky ukazují, že koalice má momentálně silné řeči, ale řeže tak, aby to moc nebolelo. Její voličskou základnu. Fejsbůkoví demokrati jaksi školné nee… Tak jim to odložíme. A podnikatelům? Těm nadělíme. Zaplatí to socky.. Stejně nás nevolí.

Nicméně všeho do času. Famiglia 118 má jen dvě možnosti
1- buď prostě udělá co hlásá a to bud e bolet a s tát voličské hlasy nebo
2- bude jaksi onu rozpočtovou střídmost jen přesdstírat, aby přežila další volby.

Nevím co si vyberou. Je to jejich věc. Iluze o nich nemám. Problém totiž není rozpočtové hýření , ale rozpočtové rozkrádní a tady s e sotva něco stane.
Nicméně dvě strany to budou mít zatraceně těžké. Johnovy slibotechny s nesplnitelnými hláškami a ODS:
ODS je sic e u moci, ale je největším poraženým posledních voleb. Kalousek bud e i nadále tvrdě útočit bigotní pravicovou rétorikou. A vysvětlovat svým posluchačům, jak by s vším zatočil , ale to víte ti koaliční partneři. Nevěřím, že s e ODS podaří převzít iniciativu na pravém křídle.A vyprofilovat s e jako ten hlavní šetřil. Takže bud e zatlačovaná více do středu.A její ztráty v příštích volbách budou nejspíš větší než Kalouskovi. Pokud tedy knížecí fíkový list bud e ještě fungovat. A echt pravicový olič si bud e muset vybrat, kam dá svůj hlas. Může , naštěstí disponovat jen jedním. /rostě ODS a Kalouska čeká boj o život . kdo z koho na pravém křídle. A do toho se budou motat Johnovy blondýny. Kterým s e ve Sněmovní bud e líbit . Líbí s e jim tam totiž už teď. Viz hláška té, co tak oduševněle vyjednává o armádě. Nechala s e tuhle v rozhovoru slyšet, že ministerstvo teď ještě ne. Že až později. Tak za čtyři roky. To jí bud e celých 27… Ale že teď kdyby jako byla požádána, tak by s jako poradila s rodinu a se stranou že kdyby jí přemlouvali, tak že by možná. No možná…. Takže té s e tam hodně líbí. A jistě jí to nepřejde.
John a jeho parta , až budou konfrontováni se snižujícími s e preferencemi budou mít trauma. Už jsme o něm psal - rychlý prachy nebo budoucnost. Možná budoucnost. Protože osobně doufám, že volič prostě příště bude mít u blondýn aspoň tolik rozumu, jako měl teď u sinic. A pošle je zase s e živit nějakou normální prací.
Prostě až opadne euforie z dělení kořisti a přijdou problémy, začne dialektika v praxi. Jak to udržet pohromadě, když je potřeba potřít soupeře…
No uvidíme. Docela bych se na ten tyjátr těšil. Kus ze života. Kdybych jej nemusel platit. A kdyby akutně nehrozilo rozkradení sociálního zdravotního pojištění. Nevratné.

Jasně -Pehe? Jen hehe.
16. 06. 2010 | 20:00

hoven napsal(a):

vyhrála levice!! paroubek ted právě s pehem sestavujou vládu......v blázinci.
16. 06. 2010 | 20:51

may napsal(a):

vrtíte psem, milé Pehe
16. 06. 2010 | 21:02

Josef od UH napsal(a):

V podstatě má pravdu, ale uvidíme. Zajíce je třeba sčítat po honě. I když pana Peheho jako kamaráda Havla (kdysi jsem měl o Havlovi lepší mínění, ale zřejmě majetek a herečka ho změnili) zrovna nemusím.
16. 06. 2010 | 21:22

křowas napsal(a):

Milý Pehe, jste skoro dokonalý, ale chtělo by to trochu zapracovat v hudební oblasti.
16. 06. 2010 | 21:56

Josef K. napsal(a):

Při sledování toho, co se děje v Německu a toho, co se děje v Česku jsme zmaten. Podle rétoriky českých jsou české pravicové elity snad jediní správní nositelé kapitalismu. Němci, v tomto případě průmysloví bossové a bankéři, jsou z pohledu české reality komunisté. Snad bych uvěřil českým bosům, pokud by značná část nebyla zcela závislá na státním rozpočtu či na dodávkách pro německý průmysl. Zdá se, že spoléhají na globalizaci: tu vilka na Panesnkých ostrovech, tu v SAE, či v Toskánsku... Nějaký ten milion ve švcarské bance...Několik dnů čtu o tom, že školné má přinést do vysokých škol více prostředků, dnes k večeru se dozvím, že stát omezuje financování vysokých škol. Jeden den čtu o tom, že učitelé dostanou přidáno, druhý den ráno se dočtu, že kníže (parně přezdívka) řekl: "až naprší a uschne." Jakoby se v jisté komediálnosti věcí roztočila po sesazení Špidly či snad po podpisu oposmlouvy nejen sestupná spirála, nýbrž spirála se proměnila v přímku pádu. Lhát, klamat se už nestydí nikdo : žurnalisté, politici. V souvislosti se zprávami, že není na výplaty policie je zřejmé, že v této zemi dochází k jakési závěrečné fázi rozpadu státu a společnosti, patrně v zájmu nastolení konečného (jak jinak) řádu a pořádku slušnch občanů. takže co, rok 1970? nebo ještě hůře?!!! Už není ani divné, že tyto posuny média, zcela zahrabaná do myšlenkové a mravní prázdnoty, nereflektují. Dokonce se objevují články , např. jistý Kinkor, Semín, Bednář a nejen, otevřeně propagující fašismus, či cosi velmi příbuzného s pravicovou totalitou. Obnávám se, že spory o argumenty předkládané současnými elitami nemají smysl, jejich záměr je jasný, zároveň hodně hloupý. Utvořit novou Kambodžu PolPota uprostřed Evropy je snadné, nicméně ne příliš prozřetelné. Žert? Nezdá se mi.
16. 06. 2010 | 21:58

doktor napsal(a):

První stávka-železničáři-benefinity a celá koalice bude tam ,kde má být.
16. 06. 2010 | 21:59

*** napsal(a):

vlk

šelmo, šelmo, ty se činíš amáš správné obavy. Rozkradení hrozí vždy, když jsou u toho lidé. Fungovalo to tak v dobách minulých a dávno před socialismem, fungovalo to tak za socialismu nejen nacionálního alei bolševického, funguje to tak na širém světě a kupodivu to také tak funguje v českém rybníku.
***
Ovšem uznávám, že český bahňák není to pravé teritorium pro vlka a navrhuji ti toto řešení. Proměň se ve štiku a v tom bahňáku proháněj kapříky co to jen půjde. Bude-li se ti český rybník proti Northwest Territtory zdát hodně maličký, můžeš se stát místo štiky jen štičkou. Tady to bude stačit a za tvé neocenitelné analýzy tě budeme titulovat - Dr.Štička.
***
16. 06. 2010 | 22:01

*** napsal(a):

rumcajs
/vlku nečti to/

ten co skákal z mostu v pět a v šest po druhé musel mít jistě vlka. Kde ho chytil není známo ale co jiného by ho podruhé dohnalo k tak hroznému činu?
***
rcptch - is golfed
16. 06. 2010 | 22:11

Gerd napsal(a):

vlku,
český stát je předražený dodavatel mizerných služeb. A z platby za tyto služby ještě tak 20% ukradne osazenstvo, které zrovna drží prst na toku peněz. Asi je privatizuje neviditelná ruka trhu.
Co se týká VV, R. John má přebytek blondýn a ostatní strany také nějaké volné potentáty najdou. Takže čekejme svatební volební období. Snad se holky nepoperou, aby si vybraly toho nejbohatšího. Ale tipuji spíše na rychlý prachy a jedno volební období.
U TOP 09 ten chlapík z Černé Hory možná usne v parlamentu navěky. Kalousek má jen schopné image makers. Jinak je on sám o sobě nula. Ale je s podivem, jaké názorové veletoče mu jeho příznivci baští. Buď jeho voliči a obdivovatelé ztratili paměť nebo nikdy neměli mozek.
A ODS? Labutí píseň pražských kmotrů. Než s erozkoukají a hupsnou na blondýny nebo pospávajícího staříka. Na 4 roky máme vystaráno a zadlužení ČR vzroste za ty 4 roky nebývalým tempem na úroveň, ze které už nebude návratu. Leda inflací nebo měnou. Nebo obojím, a proto nikd ynepřijmeme euro. Vlády by nemohly provést zbytek rozkradení ČR.
Hezký večer
ztratili
16. 06. 2010 | 22:23

vl napsal(a):

Mám dojem, že i sama existence pana doktora Pehe je mýtus.
16. 06. 2010 | 22:32

Skogen napsal(a):

VV zopakovala stejnou fintu jako bursíkovská Strana zelených. Divím se, kolik voličů na ten špek podruhé skočilo.

Velice by mne zajímalo, jaká je struktura voličů VV, kolik z nich při minulých volbách volilo Bursíka. Řekl bych, že tam bude kladná korelace.
16. 06. 2010 | 22:32

jarpor napsal(a):

"Obnávám se, že spory o argumenty předkládané současnými elitami nemají smysl, jejich záměr je jasný, zároveň hodně hloupý. Utvořit novou Kambodžu PolPota uprostřed Evropy je snadné, nicméně ne příliš prozřetelné. Žert? Nezdá se mi."

Tohle nemůže napsat normální člověk.
Paranoik a nenávistivec až za hrob všeho a všech co nemají stejný nebo alespoň podobný postoj takovému individuu možná ano...
Kam až lze klesnout... ve jménu zaslepenosti a nekritické víře o své jedinečné neomylnosti.

Hezký večer
16. 06. 2010 | 22:34

Skogen napsal(a):

Pro doktor - pozor pane, tahle vláda na to má. Respektive skupina, kterou zastupují, na to má. Za takových okolností se snadno praktikuje politika třiceti stříbrných.
16. 06. 2010 | 22:35

Petr napsal(a):

VV má pravicový program. Jsou tam i sice mnohé líbivé věci levicové, jenže ty jsou buď okrajové a víceméně dočasné (zdravotnictví), nebo se bez problémů dají "realizovat" v bezzubé podobě s níž nikdo nebude mít problém (boj proti korupci).

Budoucí vláda národní katastrofy se nemusí ohlížet na nikoho. Jenom plánovaná částečná privatizace důchodů a zdravotního pojištění přinese zainteresovaným skupinám tak obrovské peníze, že vlivným politikům hravě vykompenzují případnou ztrátu politické kariéry. Na těch druhořadých bude záležet jen do té míry aby dali vedení vedení svých stran nějakou dobu pokoj. K tomu postačí spustit akci až po komunálních volbách. Pak už bude všechno jedno, protože změny budou vratné jen obtížně a za velkých finančních nákladů. Netřeba ani dodávat, že rozpočet po Kalouskově mejdanu na tom oproti dnešnímu stavu nebude zrovna lépe.
16. 06. 2010 | 22:47

Vilém napsal(a):

Chudák pan Pehe.
Dříve vystupoval jako soudný člověk. Kde že ty časy jsou...
Upřímně s ním cítím. Věci nevyšly dle jeho gusta. Nyní chrlí jeden zvratek za druhým. Zapkšlost, ukřivděnost z nich trčí jako péro z gauče. Musí se v tom pěkně máchat. Nebo to píše na objednávku. Ale nijak mu to nezávidím. Každý si musíme nějak vydělávat.
16. 06. 2010 | 22:48

JAN napsal(a):

Pehe má jistě v něčem pravdu, ale já bych síly levice a pravice považoval za vyrovnané. Když počítáme i nesněmovní strany, tak ODS + TOP 09 36 procent pravice, levice - CSSD, KSCM a Zemnanovci 37 procent, středové strany VV, lidovci, suverenita 19 procent. Zbylých 8 procent je pro nevýznamné subjekty, u nichž enmá smysl to rozlišovat. Myslím spíše, (a to se ukazovalo i při minulých volbách), že u nás je zhruba polovina lidí doprava a polovina doleva.
16. 06. 2010 | 23:29

ach tak napsal(a):

Pane Pehe, vy jste tak silně levicově orientovaný, že se až jeden diví, proč jste za socialismu emigroval do USA? Tehdy tu byla ústavou zaručena vláda KSČ a po každých volbách jste si tak mohl být jistý, že zvítězila opět levice! To pro vás musel být ten pravý ráj na zemi, ne?
Vás řadím do stejné skupiny, jako islamisty žijící sice na západě a využívající jeho výhod, ale vždy ochotně připraveni ho zradit ve jménu Alláha. Možná byste měl uvažovat o smysluplnějším zaměstnání:-((
17. 06. 2010 | 00:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých výkřiků a jeden násilnický text), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 06. 2010 | 00:44

Gabrielle H. napsal(a):

Béda napsal(a):
... možná se pletu, ale odhaduji, že cesta "do Řecka" pod kormidlem "velkého lodivoda" pana Kalouska bude přímá a hodně trnitá.
Podle mého mínění na horní palubě Titanicu se bude pít a hodovat až do konce, na prostřední budou námořníci a obslužný personál s páskem utaženým na poslední dírku a v podpalubí budou chudí pasažéři svými těly marně ucpávat díry v trupu...

Milý Béďo, obávám se, že spolu s mým srdcově nejmilejším bloggerem Jiříčkem Pehýčkem a mnohými dalšími milými přispěvovateli do diskuze pravdu díš...
Kouzlem nechtěného mi to připomnělo jinou paroplavbu, nikoliv do Řecka s Janotou a jeho roztomilým, humanoidním a hluboce nekřesťansky křesťansky smýšlejícím pimprlátkem Kalouskem, ale plavbu do Gazy s humanitní flotilou. Výsledek 9 mrtvých humanistů...
Oproti Gaze všechny malé čecháčky může utěšovat, že zatím nás nikdo neanektuje a plujeme si pro to sladké a poněkud zdlouhavější umírání dobrovolně a se svobodnou volbou...
Rozhodně nás nečeká žádná předčasná, násilná a rychlá smrt, ale pouze postupná a vysoce humanoidně vedená. Krom horní posádky vyhladoví postupně střední, nižší a důchodcovská vrstva obyvatel Koruny české. A to je na druhou stranu docela optimistická a nadějná vyhlídka do budoucna. Je tu někdo proti? Pokud ano, tak se lidičky prosím vás honem rychle proberte z letargie a v dalších volbách (zvláště v senátních, které by měly působit alespoň jako malý nárazník proti všem zdivočelým pravičákům v parlamentu), si hodně dobře rozmyslete, komu že to dáváte hlas. Všechny lidičky z výše jmenovaných vrstev obyvatel vyzývám, aby už pro příště nebyly takové trubky a bezbranné ovce, které vedou na téměř jistou porážku...
Zvedněte všichni laskavě svoji sedýnku a do senátu i do komunálu volte prosím jinak...
OSOBNĚ BYCH SE MOC PŘIMLOUVALA ZA HOLANDSKÝ SYSTÉM, KDE K ZISKU MANDÁTU STAČILO POUHÝCH CCA 0,7% HLASU, jak popisuje sympatický a milý greanpeasák Beránek, který do tamní země emigroval. Asi věděl co dělá...
Bylo by pro tuto republiku moc dobré, aby to tady už jednou konečně bylo trochu pestřejší, demokratičtější, bez dinosaurů a hlavně ne tak hodně okatě zmanipulované, jako byly tyto parlamentky 2010. V míře zmanipulovanosti mas skoro bez konkurence. Téměř by se nabízelo srovnání s "převratným" rokem 1948. Ale já to neudělám...
Posílám všem jeden malý odkaz a doporučuji dokoukat do konce. Nenechte si rozhodně ujít zpěv asi tak od třetí minuty videa.. Dobrou, a ať vás blechy a Janota s Kalouskem neštípou celou noc...
PS: Radek John s VV možná mile překvapí, ale jinak tam té celé skvadře nevěřím nikomu ani nos mezi očima...
https://www.youtube.com/watc...
17. 06. 2010 | 01:53

AC napsal(a):

Gabrielle H.

"Radek John s VV možná mile překvapí.."

R.John překvapí (už začal), ale nikoli mile. Před volbami vyvěsil dvoubarevnou vlajku (oranžovo-modrou), tvářil se nesmírně sociálně a zároveň jakoby rozumně pravicově. Krátký čas trhnul oponou a ejhle, vidíme, jak parkuje v garážích pravice 19. století. A dokud bude moci, zůstane v nich, protože oni ve skutečnosti žádnou vizi ani neměli, čekali pouze něco kolem 5% hlasů na vstup do PS. A byli pak více překvapeni, než voliči...

"ale jinak tam té celé skvadře nevěřím nikomu ani nos mezi očima... "

Ani já ne. Už dávno.

Jinak, nesouhlasím s názory, že toto komedie na "šetření" bude mít kdy úspěch. Ovšem hlavně záleží na tom, co kdo pod tímto výrazem chápe. A to lze dvojím způsobem-buďto současná tragikomedie skutečně zabere a z bažiny vybředneme, anebo do ní padnou herci.
Mohu-li zopakovat svůj stálý názor (a nechci pořád vypisovat každý důsledek zvlášť), pak lituji obě strany-nic nebude splněno k jejich spokojenosti. Vůbec nic. Velice rychle zapomínají anebo přehlížejí, kde jsme se to vlastně po 20ti letech ocitli, že to nejsme my, kdo rozhodne co je ještě možné a co už ne a jak se budeme mít. Jsme ekonomicky naprosto závislí na jiných státech.
Ale abych si tady neplácal játra samozřejmostmi tak jen napíšu to, co vždycky-skončíme zase v ulicích...a nejen to. Což bude platit tentokrát bohužel pro všechny. Bez vyjímky.
Ještě je pár let čas, to ano, ale na změny je už opravdu příliš pozdě. Panstvo se sice konečně probudilo a vykročilo pravou nohou, nicméně...viz výše, abych se stále neopakoval.
Politicko-ekonomickým analfabetům jen vzkazuji: čas vás sice nevyléčí, zato ale poučí. A bez školného.
17. 06. 2010 | 04:38

AC napsal(a):

Ještě dodám "maličkost" - ale to se zase jen opakuji: poděkujme nyní i potom EU a samozřejmě také euru, i když se nás to druhé zdánlivě (podle některých) jakoby přímo netýká.
A když už jsme u těch budoucích děkovaček, nezapomínejte na poměrně nedávnou historii Evropy...ono totiž stále platí a platit i bude pravidlo, že všechno souvisí se vším! Kontrolní otázka: jak reagovali Řekové na nápady Němců, aby prodali některé ostrovy? Pamatujete? Vzpomněli na válku! Jak reagovali Poláci?
Nikdo to nemá jednoduché, ani Německo. Kdy splatilo reparace za wwI.? A kdy začalo platit za wwII.? Letos. A další a další omezení. Možná se vám zdá, že motám páté přes deváté- zato vím, na rozdíl od mnohých nedouků, kam skutečně směřujeme. Takže zase jen rada: kopírujte názory a pak porovnávejte. Ovšem pokud budete mít odvahu si přiznat výši...ale nic, nechci nikomu ubližovat, jsme a budeme na stejné lodi, ať se nám to líbí a nebo ne.
17. 06. 2010 | 05:40

shem ham forash napsal(a):

17. 06. 2010 | 07:28

lingvista napsal(a):

p. Pehe už delší dobu nelze brát jako nezávislého komentátora vážně. Fotbalovou terminologií lze říci, že už dávno prozradil za koho kope. Zvrhne-li se politický komentář v paranoidní strašení, je to zlé...
17. 06. 2010 | 07:34

kirt napsal(a):

koukám, že soudruh Pehe ještě nerozdýchal, že levice v celé EU šla do kopru. Předpokládám, že pro každý jednotlivý stát bude mít výmluvu, že tam lidé pravici vlastně ani nechtěli.
17. 06. 2010 | 07:41

P. napsal(a):

Pehe je dobrej komik
17. 06. 2010 | 07:42

Gabrielle H. napsal(a):

Milý Ac, Shem ham forash, všichni milovaní bratři a sestry z Čech i ze Slovenska a z celé potápějící bárky, zvané planeta Země...,(viz globální ekologická katastrofa v Mexickém zálivu, která lidstvu pomalu, ale jistě začíná přerůstat přes hlavu). Co k tomuto dodat. Snad jen modlitbičku, aby bývalé Československé republice i celému lidstvu nezačal nepokrytě a zcela natvrdo vládnout Velký Bratr...
https://www.youtube.com/watc...
http://dotsub.com/view/f452...
http://dotsub.com/mediacoll...
17. 06. 2010 | 08:17

Gabrielle H. napsal(a):

...tak tedy druhý pokus o modlitbičku. Snad to tentokrát vyjde...
https://www.youtube.com/watc...
17. 06. 2010 | 08:23

Dinosaur napsal(a):

Nesmyslny clanek - Mytus o vitezstvi pravice??? Kdo ma tedy podle vas mandat??? Pocitate snad do vlady s komunisty??? - S temi by nesla do koalice ani CSSD, natoz VV... (VV neodmitli CSSD kvuli Paroubkovi, jak pisete
- ten prece podal demisi...)
Neustale se tady ohanite pojmy "pravice" - "levice" - jako za komunistu.... Je to davno o necem jinem - jde o konkretni, pozitivni program reforem, ktery zeme potrebuje.
A ten nejlepe prezentovala nova generace politiku a nove vytvorene strany... S vasim negativnim stvanim se nikam nedostanete... Nebo vas nekdo za to plati???
17. 06. 2010 | 09:35

Skogen napsal(a):

Tak především mám dojem, že Radek John má tendence být jakýmsi aktivistickým představeným tu komerčního subjektu, tu politického strany. Jestliže předsedal představenstvu S & J - MEDEA KULTUR a.s. za jakýchsi symbolických 10000,- a prý z čirého nadšení pro věc, což prý koneckonců značilo, že vše podstatné šlo mimo něj, dokážu si představit, že politickou stranu reprezentuje tak nějak obdobně. Avšak, kdo pak má ve VV faktický vliv, to si vůbec netroufám odhadovat.
17. 06. 2010 | 09:37

Skogen napsal(a):

Dinosaure, schizma okolo KSČM je unikátní. Na jednu stranu legitimní parlamentní strana, se kterou kuloárně vyjednává a ve sněmovně hlasuje kdekdo, na druhou stranu do vlády prý obrovské fuj.. To je hodně divné. Pravici to samozřejmě vyhovuje a antikomunistická nota, na kterou pravice a zejména mnozí podivní aktivisté před každými volbami pískají, je nepokrytě potřebou rozbourat případný koaliční potenciál.

Nejsem voličem KSČM a protože se počítám blíže ke středu, ještě stále není situace taková, abych KSČM chtěl volit, ale objektivně musím uznat, že panující stav okolo KSČM je schizofrenní, nezdravý a žádá si nápravu. Buďto je KSČM normální parlamentní stranou s tomu odpovídajícími možnostmi, anebo do parlamentu nepatří a pak by se, vzhledem k počtu voličů, musela zakázat Ústavním soudem. Ale nějaká dvojakost, kdy jednou ano a podruhé ne, to neberu.
17. 06. 2010 | 09:44

Ondra Novotný napsal(a):

Pane Pehe, proč taková nenávist k VV? Kdybyste alespoň neuváděl nepravdy...
Jen pro začátek uvedu v čem se mýlíte - VV od počátku prosazovala a zdůrazňovala, že je potřeba důchodová a zdravotnická reforma! Jeden z jejich klíčových bodů!
Dále VV tvrají jen na zrušení poplatku za položku na receptu. O zrušení všech poplatků ve zdravotnictví mluvila až po dokončení zdravotnické reformy, kdy bdue stanoven standard, který je zdarma.
A buďme rádi za to, že alespoň VV se zajímá o sociální oblasti a chce být sociálně citlivá - neboť i v pravicové vládě jhe potřeba se sociálním tématům věnovat! Pravicová vláda bez toho nemůže dlouhodobě efektivně fungovat - resp. bez toho by se snižovala spokojenost občanů.
TOP09 jako taková je ultrapravicová asociální strana a buďme rádi, že je VV a snad i ODS dostatečně usadí na židli.
17. 06. 2010 | 10:03

Vidoucí napsal(a):

Je to tak jako dříve:
Lid jásá .... ale lidi .... lidi jsou nas...í
17. 06. 2010 | 10:17

Skogen napsal(a):

Ondra Novotný, VV by asociály, jak píšete, měla daleko více pod kontrolou jako mimovládní parlamentní strana. Že tuto možnost zavrhla ve prospěch realizace svých "politiků" v dosud nejasociálněji prezentovaném vládním uskupení, to vypovídá o něčem jiném, než o vůli kontrolovat Kalouska a Nečase.
17. 06. 2010 | 10:18

Leo napsal(a):

to Pehe:
ať napíšete cokoli, je z toho naprosto jasné, jak Vás mrzí, že volby dopadly tak jak dopadly. Co se týče pravicových reforem, hovořil bych spíš o nutných opatřeních, která by ostatně musela činit jakákoliv vláda. Doufám, že souhlasíte s úsporami ve státních financích? Sledujete co se děje v okolních zemích? Dejte koalici trochu času pane Pehe a pak kritizujte. Dobrý den!
17. 06. 2010 | 10:50

O.N. napsal(a):

Skogen: Je vidět že moc dáváte na to co se píše v médiích - které už od začátku mají jasno v tom, že koalice bude a jen se dojednávají body. VV ale jasně řekly že do koalice vstoupí jen v případě, že se jim podaří prosadit své hlavní body programu, jinak jen podpoří menšinovou vládu. Takže vůbec není jisté že do vlády vstoupí. Já bych taky osobně byl jen pro podporu menšinové vlády. Ale na druhoiu stranu by se zase našli názory, jako že VV se bojí odpovědnosti a že chtějí vydírat atd. Holt se nikdy nezavděčí všem ;)
17. 06. 2010 | 10:51

VK rob napsal(a):

Pehe Pehe Pehe existuje řešení elektronické volby po Internetu tech odvolí ještě o 20 % více voličů..... Ha ha ha
17. 06. 2010 | 14:46

Dan napsal(a):

DH, úžasně jste popsal situaci v mašich médiích, které naprosto jednostranně popisují politickou situaci a nálady v neprospěch levicových stran. K pravicovým stranám a jejich záměrům jsou naprosto nekritické. Viz třeba skutečnost, že v celé Západní Evropě je progresívní zdanění, bohatí prostě platí více na daních, nereptají a hlavně NEEMIGRUJÍ do jiných států, čím straší pravice, že by došlo u nás. V ČR asi máme nějakou zvláštní vrstvu bohaté třídy
17. 06. 2010 | 19:14

dalimír napsal(a):

Pan Nečas s Kalouskem jsou v politice staří harcovníci takže předpokládám že vědí jak na naši mafii Pane Marcusi Agrippo ! Dal.
17. 06. 2010 | 22:35

Milan napsal(a):

Jen se utěšuj, Pehe. Nic jiného ti nezbývá a je vidět, že jsi se nezměnil. Vydáváš se za politologa ale nejsi nic jiného než málo skrytý fanda ČSSD...
18. 06. 2010 | 17:55

AC napsal(a):

Gabrielle H.

"Snad jen modlitbičku, aby bývalé Československé republice i celému lidstvu nezačal nepokrytě a zcela natvrdo vládnout Velký Bratr..."

Záleží koho tím Bratrem myslíte-je to životně důležité.
Jinak doporučuji posečkat, rok 2016 naše trápení uzavře. Tedy ne ve smyslu jakém to vyznívá, to ne, ale nastane druhá honička-tzv. od Února k Únoru-to se jen tak v novodobých dějinách nevidí:-)
Přeji všem dotčeným dobré skrýše.
19. 06. 2010 | 02:39

John. napsal(a):

Nebýt hloupého českého stáda, tak je v Česku dávno pořádek.
19. 06. 2010 | 08:37

jan napsal(a):

Původcem problémů je tzv. GLOBALIZACE, ovšem není politicky korektní ji kritizovat, že pane Pehe...
20. 06. 2010 | 11:06

Gabrielle H. napsal(a):

Milý AC
Velký Bratr = Velké Oko = Totalita. Po orwellovsku = Ideopolicie. A je úplně šumafuk, jestli je vševidoucí oko Velkého Bratra zabarvené podle momentální společenské poptávky do ruda, do hněda, či do modra. A už vůbed nezáleží na tom za jakou ideu a záminku se schovává...
Komunistický ráj a rovnost pro všechny, rasová nadřazenost či vyvolenost toho či onoho národa, ochrana duchovně ztučnělé kapitalistické konzumní společnosti, nedotknutelnost všemocných nadnárodních korporací, terorismus, etc., etc., etc. Je toho hodně. Na základním principu totalitního elitářského vládnutí malých, úzkých a po většinou velmi bohatých a zotročujících skupin nad poslušným stádem, nejraději označkovaných, moderně řečeno očipovaných kejvajících ovcí -lidí - otroků, se vůbec nic nemění...
George Orwell a jeho kniha 1984, Endgame, nebo Ventura - viz již dříve zaslané odkazy - napoví...
http://mustwatch.hztz.cz/fi...
http://dotsub.com/view/f452...
http://dotsub.com/view/b7c8...
http://dotsub.com/view/1c8a...
21. 06. 2010 | 10:48

Občan K. napsal(a):

PANE PEHE, kvalitní rozbor.
21. 06. 2010 | 16:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy